לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5373153,731 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'חרדות קשות'
חרדות קשות
02/12/2017 | 00:10
6
369
הי
אני בשבוע 6 להריוני השלישי.סבלתי כל חיי מחרדות והייתי מטופלת בלוסטרל עם הפוגות והפסקות.בהריונות עם שני ילדיי לא סבלתי מחרדות בעוצמה כמו בהריון הזה.
מאוד חוששת להתחיל שוב טיפול בלוסטרל / ציפרלקס בגלל הסיכון למומי לב ומגוון בעיות אחרות.מצד שני , גם לא מסוגלת לחיות כמו שצריך עם החרדות היומיומיות האלה.
מי לקחה את התרופות הנל במהלך ההריון שלה והכל היה בסדר ,רגיל ונורמלי עם התינוק ? אני יודעת שצריך להפסיק בערך חודש לפני הלידה למנוע תסמיני גמילה התינוק.
תודה לחולקות במידע.
לצפיה ב-'היי'
היי
02/12/2017 | 15:31
1
145
גם אני כמוך טופלתי בעבר בציפרלקס ולניטין עקב חרדות קשות מאוד שהובילו לדיכאון.
אני לא מטופלת בכדורים מעל שנתיים אך כרגע נמצאת בתחילת ההריון הרביעי ותוקפים אותי התקפים בדרגות שונות לפי רופאת המשפחה שלי ניתן ליטול כדורים מסוימים לחא חשש לפגיעה בעובר ותקינות ההריון אבל לשם כך עליך להתייעץ עם הרופא המטפל.
אני אישית מנסה להתגבר ולשנות אווירה ומחשבות חיוביות.
אבל יודעת שאם המצב יחמיר אקח טיפול תרופתי בעייני אם האם לא רגועה גם העובר .
המשך הריון קל,תקין ורגוע
לצפיה ב-'הי'
הי
02/12/2017 | 16:04
99
אני בחודש חמישי ולוקחת לוסטרל.
לצערי כרגע לא מספיק עוזר לי עם החרדה.  
התקשרתי למכון הטרטולוגי והם הרגיעו אותי לגבי לקיחת התרופה.
כדאי לדבר איתם.
או אולי לנסות טיפול טבעי, פרחי באך, דיקור סיני, שיאצו עשה לי ממש טוב ויש עוד מלא...
תרגישי טוב
לצפיה ב-'אני יודעת שסרינדה'
אני יודעת שסרינדה
03/12/2017 | 08:31
107
על כל תחליפיה הגנריים מותרת ונחשבת בטוחה לגמרי בהריון, לא זוכרת אם לוסטרל זה אחד התחליפים הגנריים...
בהחלט כדאי לקחת אם יש צורך, אני מבינה שיש עוד ילדים בבית והם זקוקים לך מתפקדת ולפחות אצלי אם בהריון היה לא קל (אבל לא הייתי צריכה כדורים), מה שהיה אחרי הלידה כבר היה משהו אחר לגמרי וכדאי להגיע לשם חזקה.

שיהיה המשך משעמם ושתצאו עם ידיים מלאות!
לצפיה ב-'תתיעצי עם פסיכיאטר ורופא המעקב שלך'
תתיעצי עם פסיכיאטר ורופא המעקב שלך
03/12/2017 | 18:40
55
יש תרופות מותרות לשימוש בהריון, אני מאמינה שהם ידעו לומר לך אילו תרופות בדיוק.
לצפיה ב-'להתייעץ עם המכון הטרטולוגי של משרד הבריאות. '
להתייעץ עם המכון הטרטולוגי של משרד הבריאות.
03/12/2017 | 21:28
55
דיברתי איתם בהריון שלי, 
הם אדיבים ומובנים.
(לפחות מי שאני דיברתי איתה).
אם רוצים, הם גם שולחים לך סיכום בכתב של השיחה. 
לצפיה ב-'יקרה, '
יקרה,
07/12/2017 | 10:29
15
ראשית ברוכה המצטרפת אלינו :)  מכירה באופן אישי מספר נשים שליוויתי שנטלו לוסטרל לאורך כל ההיריון (היו כמה שהתחילו עוד לפני) והמשיכו בלי להפסיק גם בסמוך ללידה . מה שהכי חשוב זה השפיות שלך ואין שום סיבה שההיריון יעבור לך בחוסר שקט וזה גם לא בריא לעובר ובכלל. אם את חוששת מלקחת בהיריון את תמיד יכולה להיוועץ עם אחד מהמרכזים הטרטולוגיים בענייני תרופות בהיריון ובהנקה. בנוסף לצד התרופתי יש הרבה דברים משלימים שממליצה לך עליהם כמו טיפולי הרגעה ברפואה משלימה לגוף ולנפש. חיבוק ענק ואנחנו כאן איתך!!
לצפיה ב-'ד"ר דוד דרול לא מומלץ!!'
ד"ר דוד דרול לא מומלץ!!
03/12/2017 | 19:11
97
לצפיה ב-'2 שקי הריון ללא תוכן'
2 שקי הריון ללא תוכן
03/12/2017 | 14:16
1
195
מחזור אחרון ב14 לאוקטובר לפי זה שבוע 7+1. לפני 10 ימים באולסאונד ראו רק שק הריון 5ממ ובדיקת בטא 4800.  היום ראו שק 15ממ ועוד שק 8 ממ שניהם ריקים. התכנאית אמרה לי לחזור לרופא כמה שיותר מהר.
יש סיכוי להתפתחות נורמאלית? 
אני אחרי הריון כימי ועוד הפלה אחרי שלא ראו דופק בשבוע 9.. ממש קיוויתי שהפעם זה יהיה תקין
לצפיה ב-'האם נצפה שק חלמון? קוטב עוברי? '
האם נצפה שק חלמון? קוטב עוברי?
03/12/2017 | 16:26
128
את אמורה להיות בשבוע 6, ואז שק ריק אכן עשוי להישאר ריק, אבל אולי היה ביוץ מאוחר ואז את בשבוע מוקדם יותר והסיכטי להריון תקין עולה.
כך או כך אני מחבקת אותך על מה שכבר עברת - ומזמינה אותך בחום לפורום אובדן הריון, שם נוכל לעזור לך להתמודד עם החרדה ועם חוסר הוודאות. מצטערת על המקום המורכב בו את נמצאת. לבי איתך.
לצפיה ב-'לחוצה קצת'
לחוצה קצת
02/12/2017 | 19:12
3
323
היי,
פעם ראשונה שאני כותבת כאן וזקוקה לקצת תמיכה
שבוע 19, הריון ראשון, עד כה טפו טפו הכל בסדר. ביום חמישי האחרון עשיתי בדיקות דם כלליות לאחר שמשבוע 8 לא עשיתי. חשוב לציין שלא הגניקולוג שלח אותי (אמר שניפגש רק בשבוע 19 ונתן הפניות לאולטרסאונדים ובדיקות סקר (פאפ A חלבון עוברי). לכן, ביקשתי בדיקות מהרופא משפחה.
בבדיקות יצא שALT והAST גבוהים קצת מהממוצע- זה מעיד על תפקודי כבד לא ככ תקינים. התקשרתי עוד באותו יום לגניקולוג והוא אמר לי לא להתרגש, אלא להיות במעקב תוך כמה שבועות, לעיתים זו עליה זמנית.
כמובן שאני בלחץ...
מישהי חוותה משהו דומה?
לצפיה ב-'כן, גם לי יש ערכים חריגים'
כן, גם לי יש ערכים חריגים
03/12/2017 | 12:24
2
134
ממליצה לך לבקש לעשות בדיקה של מלחי מרה. האם יש לך גרד בגוף?
לצפיה ב-'מענה'
מענה
03/12/2017 | 14:22
1
88
הי, אין גרד באף, אבל התחילו לי קצת דימומים מהאף.
מה בודק מלחי מרה?
לצפיה ב-'כל עוד החריגות לא קיצוניות'
כל עוד החריגות לא קיצוניות
03/12/2017 | 14:49
76
כל השיגועים האלה הגיוניים בהריון  
אני זוכרת שבהריון הקודם ממש נבהלתי מכל ה'אדומים' בבדיקות
אבל הרופא ממש לא התרגש ואמר שבהריון הרבה בדיקות יוצאות
מעט מהנורמה אז אם הוא אמר לך להיות במעקב ואת סה"כ מרגישה
טוב, זה מה שחשוב

לגבי דימומים מהאף - שוב, אם זה רק קצת אז זה טבעי, יש כל מיני
הפרשות מבאסות בהריון (את יכולה לקרוא על זה גם בד"ר גוגל חחח) ודימומים
קלים מהאף הם חלק מהם 
לצפיה ב-'היי בנות מה שלומכן?אשמח לעזרה'
היי בנות מה שלומכן?אשמח לעזרה
30/11/2017 | 18:42
1
226

אני יודעת שאני לא בהריון.אומנם יש עוד שבוע עד שיגיע אבל ההרגשה שיש לי היא כזאת כי יש לי כאבי גב תחתון דקירות בבטן וחזה נפוח וכואב והרבה הפרשות צהובות ..אז בטוח המחזור בדרך...לצערי :(
רק חייבת לשאול לגבי חום מדדתי מתחילת המחזור והחום היה נע בין 36.5 והגיע בזמן הביוץ ל 36.8ואכן היה ביוץ .קיימנו בשבוע הפוריות לצערי רק ביום הראשון של שבוע הפוריות כי לצערי בעלי חלה בשפעת ארוכה וזה היה יומיים לפני הביוץ עצמו. והיה מדדים דיי נורמאלים..כבר יומיים שהחום עלה ל37.2 ואין לי מושג למה...ומה גם שיש לי חשק ממש רק למלוח..האם קרה למישהי משהו כזה ? ועוד שבוע נשאר למחזור ..מוזר לי קצת שהחום עלה ככה ??אשמח לעזרה  

לצפיה ב-'אחרי הביוץ החום עולה'
אחרי הביוץ החום עולה
03/12/2017 | 12:31
59
בגלל הפרשה של פרוגסטרון. זה לא מעיד על כן הריון או לא הריון. זה פשוט תגובה נורמלית של הגוף.
את צריכה לעקוב לפחות כמה מחזורים מלאים כדי ללמוד את הגוף שלך. לזהות מה זה טמפרטורה גבוהה ומה זה נמוכה, ולמדוד חום שחר, לבדוק הפרשות ומיקום צוואר הרחם.
ממליצה על ספר שיטת מודעות לפוריות. בעזרתו למדתי לזהות בדיוק, באיזה יום היה ביוץ ונכנסתי די מהר להריון.
בעקרון, אם חום הגוף אחרי הביוץ נשאר גבוה במשך 18 ימים או יותר, זה מעיד על הריון.
בהצלחה!
לצפיה ב-'בדיקת הריון '
בדיקת הריון
03/12/2017 | 08:22
1
196
בוקר טוב בנות :)
שאלה .. האם ניתן לעשות בדיקת הריון בהפלגה ? ההפלגה שלי החודש היא 26 וזה יוצא ביום רביעי , במידה ולא אקבל אני כבר יכולה לעשות בדיקת היריון ביום הזה ?
לצפיה ב-'לא הבנתי כלום'
לא הבנתי כלום
03/12/2017 | 08:26
134
בדיקה ביתית את יכולה לעשות איפה ומתאי שאת רוצה.
בדיקת דם אני לא חושבת שאת יכולה לעשות בהפלגה וכדאי לעשות את זה החל משבועיים לאחר הביוץ לדעתי.
כמה זמן השייט? אם זה עד שבוע נגיד פשוט תעשי כשתחזרי.
לצפיה ב-'שאלה לגבי תנועות עובר'
שאלה לגבי תנועות עובר
02/12/2017 | 01:14
3
258
היי,

אני בשבוע 6+16, אוטוטו שבוע 17.
לפני שבוע וקצת, התחלתי להרגיש את תנועות העובר וביום ראשון האחרון, התנועות היו ממש אינטנסיביות והרגשתי אותן כמה פעמים ביום ובמשך הרבה זמן (עשיתי גם באותו יום סקירות מערכות מוקדמת והכל תקין תודה לאל).
אלא שמאז, התנועות פחתו באופן ניכר, בקושי מרגישה משהו, ואם כן - אז ממש קצת. האם יש סיבה לדאגה, או שבשלב הזה אין חשיבות לתדירות ועוצמת התנועות?
לצפיה ב-'בשלב הזה לא מרגישים תנועות באופן תמידי'
בשלב הזה לא מרגישים תנועות באופן תמידי
02/12/2017 | 18:00
43
לצפיה ב-'מעקב תנועות עושים משבוע 23 בערך'
מעקב תנועות עושים משבוע 23 בערך
02/12/2017 | 21:09
111
עד אז - הגיוני שהתנועות לא סדירות, העוברים קטנים ויש להם הרבה מקום לזוז
לצפיה ב-'כנראה שהתינוק אחליף את מקומו'
כנראה שהתינוק אחליף את מקומו
02/12/2017 | 22:05
126
וכרגע את מרגישה אותו פחות :)
מעקב תנועות עושים רק משבוע 23 בערך.. למראת שמתחילים להרגיש גם קצת לפני.
לצפיה ב-'טיפות אהבה'
טיפות אהבה
30/11/2017 | 12:28
5
321
שכבתי עם אישה בת 39 ללא אמצעי מניעה, הגמירה הייתה בחוץ אולם, הייתה חדירה שנמשכה כדקה אחת (בערך) ואני מניח שאולי נפלטו "טיפות אהבה" בתוך הנרתיק.
ברצוני לדעת מה הסיכוי להיקלט להיריון במצב זה?
לצפיה ב-'סיכוי די טוב, אם במקרה היה ביוץ'
סיכוי די טוב, אם במקרה היה ביוץ
30/11/2017 | 22:58
3
223
ומה אתה בן 3? מה זה ״טיפות אהבה״?
זרע. כתבתי ולא הכה בי ברק.

לצפיה ב-'טיפות אהבה'
טיפות אהבה
01/12/2017 | 10:07
1
216
סתם לידיעה, טיפות אהבה זה מושג אחר מזרע זה אומר שלא באמת הייתה שפיכת זרע
בעיקרון יש סיכוי להריון גם מזה אבל הוא פחות בהרבה
לצפיה ב-'נוזל זרע/זירמה/שפיך'
נוזל זרע/זירמה/שפיך
01/12/2017 | 13:14
181
סתם לידיעה.
לצפיה ב-'תרנגולת, הרגת אותי '
תרנגולת, הרגת אותי
01/12/2017 | 10:17
53
לצפיה ב-'אני נכנסתי ככה להריון... אז אפשרי...'
אני נכנסתי ככה להריון... אז אפשרי...
01/12/2017 | 10:16
79
לצפיה ב-'חכמת ההמונות - סקירה מאוחרת'
חכמת ההמונות - סקירה מאוחרת
28/11/2017 | 16:21
2
257
שלום והיי!

אשמח לשמוע דעות / מידע בנוגע לסקירה המאוחרת, שעלי לעשות בעוד מספר שבועות כלשהו (אני בסוף 18 כרגע).
סקירה מוקדמת עשינו בפרטי (שנקבל עליו החזר מכללית פלטינום).
האם יש חשיבות גם את המאוחרת לעשות בפרטי?
והאם רופא פרטי שבהסדר (כללית במקרה שלנו) עדיין עושה ״מורחבת״ ?

תודה רבה
לצפיה ב-'מה שמרגיש לך נכון'
מה שמרגיש לך נכון
30/11/2017 | 19:01
105
בשני ההריונות הקודמים עשינו גם ראשונה וגם שנייה בפרטי (אצל שני רופאם שונים ומאוד נחשבים) וזאת למרות שבסקירה הראשונה הרופא אמר שחבל על הכסף לעשות גם שנייה בפרטי כי 95% מהדברים רואים כבר בראשונה.
אבל נשארו 5% שקשורים להתפתחות המוח והלב...
אז 2800 ש״ח מול חיים שלמים עם ילד עם מום חלילה.. העדפנו לשלם למען השקט הנפשי.
הפעם כבר קבעתי תור לסקירה ראשונה אצל אחד מהם ועושה גם מי שפיר וצ׳יפ ולכן עוד לא בטוחה לגבי הסקירה השנייה (אבל סבירות גבוהה שנעשה בפרטי).
בעיקרון דרך הקופה זה לא מורחב. בודקים את הדברים ״החשובים״ אבל לא הכל.

לצפיה ב-'סקירה שנייה'
סקירה שנייה
01/12/2017 | 08:32
90
אני תמיד עשיתי בקופה. 
הראשונה אצל המומחה הפרטי.
רק רציתי לציין שהרבה רופאים טובים ומומחים עובדים גם פרטי וגם עם הקופה, אז שווה לברר על הרופאים בקופה אם יש עליהם המלצות טובות אז למה לא?

לצפיה ב-'כסא בטיחות או סלקל?'
כסא בטיחות או סלקל?
29/11/2017 | 11:36
8
149
היי כולם,
מתלבטים מאוד אם לקנות סלקל או פשוט כסא בטיחות מגיל 0. אשמח ליתרונות וחסרונות של כל אחד מהדברים והאם יש המלצות מנסיון אישי. לפי מה ששמעתי, כסא בטיחותי יותר מסלקל בזמן נסיעה.
בנוסף, לקחת בחשבון שכנראה לא נעשה יותר מדי שימוש בסלקל מחוץ לרכב, חוץ מכשנצא לאחר הלידה למשל.

תודה!!
לצפיה ב-'אין לי דעה חד משמעית'
אין לי דעה חד משמעית
29/11/2017 | 11:51
125
אני דווקא כן השתמשתי הרבה באפשרות להוציא את הסלקל מהאוטו, לחבר אותו לעגלה... אם נרדם בסלקל הייתי מכניסה אותו הבייתה בסלקל ומעבירה אותו בבית ישר מהסלקל למיטה... היה לי נוח. במיוחד כשנולדה הילדה השנייה והייתי צריכה להביא את הגדול לגן- נסיעה של שנייה וחצי והיא נרדמה. אי אפשר לשלוח אותו פנימה לבד ואי אפשר להשאיר אותה באוטו.....
לא שמעתי על זה שסלקל פחות בטוח מכסא.
השיקול הנוסף לרכישת הסלקל היה שמבחינה כלכלית היה נראה לנו שיוצא יותר זול לקנות סלקל ואח"כ כסא בטיחות ולהעביר את הסלקל לילד הבא מאשר לקנות לכל אחד מהילדים כסא בטיחות מגיל 0. אבל עכשיו אני כבר ממש לא בטוחה שהשיקול הזה היה נכון...
בשביל לצאת מהבי"ח אחרי הלידה אין צורך לקנות סלקל. את יכולה להוציא אותו גם בעגלה ולחגור אותו בכסא באוטו.
לצפיה ב-'אז לגמרי כיסא'
אז לגמרי כיסא
114
מבחינת בטיחות אני חושבת שאם קונים כאלו שמדורגים טוב ומחברים אותם נכון אז שניהם בטיחותיים (בסלקל לבטיחות מרבית כדאי גם מתאם איזופיקס שיבטיח חיבור מיטבי בכל הכנסה של הסלקל).

אם אתם לא מתכוונים להשתמש בזה הרבה אז אין התלבטות, להשקיע בכיסא טוב (ממליצה לקרוא באתר של אבי ורון) ובסופו של דבר זה חוסך כסף במקום לקנות סלקל+בסיס+כיסא בגיל שנה.

לנו היה כיסא מגיל 0 (ברייטקס בוליוורד קליק-טייט) וזה סבבה, הסלקל לא חסר לנו. אין חרטות.
לצפיה ב-'תודה רבה לשתיכן!!'
תודה רבה לשתיכן!!
29/11/2017 | 12:00
19
לצפיה ב-'כסא בטיחות'
כסא בטיחות
29/11/2017 | 12:27
86
אני קניתי סלקל ותוך כחודש כבר חזרתי לחנות והחלפתי/שדרגתי
לכסא בטיחות כי כתינוק שנולד במשקל רגיל (בניגוד לפגים) הוא פשוט
נראה לי מעוך בסלקל... ובכסא בטיחות יש כמה שלבים וכל כמה זמן
בהתאם לקצב הגדילה מסדרים את הכסא (בטנה וכו') וכמובן את הזויות

שיהיה במזל טוב!  
לצפיה ב-'אני בעד סלקל'
אני בעד סלקל
30/11/2017 | 18:18
1
66
גם אצלנו בקושי יצא מהאוטו, נראה לי שכסא הוא ענק על תינוק פיצי (ויש לנו 2 כסאות מגיל 0) וסלקל... סלקל עוטף ומחזיק את הראש הרבה יותר טוב לטעמי.
הסלקל גם תופס פחות מקום אם חושבים לטווח ארוך (יותר מילד אחד וכו)
אבל בסופו של דבר תלוי למה אתם מתחברים יותר. שניהם טובים ובטיחותיים
לצפיה ב-'לנו היה סלק שמתחבר לעגלה'
לנו היה סלק שמתחבר לעגלה
30/11/2017 | 19:17
67
זה היה תענוג אמיתי - אפשר להעביר בקלות תינוק ישן מהאוטו לעגלה ולהפך (והסלקל התחבר ישירות לאיזפיקס אז היה גם בטיחותי וגם נוח מאד).
לצפיה ב-'אני ממש בעד סלקל'
אני ממש בעד סלקל
02/12/2017 | 22:12
31
אנחנו קנינו איזופיקס לרכב והסלקל התחבר אליו בקלות ובמהירות ללא קשירת חגורה.

במידה והילדה נרדמה באוטו והיתי צריכה לקפוץ רגע לחנות אז פשוט היתי שולפת את הסלקל בלי להעיר אותה ועושה את הסידורים שלי.
הסלקל שלי גם התחבר לעגלה אז זה היה מאוד נוח ולא היתי צריכה להחזיק את הסלקל ביד.
אני גם ילדתי בחורף וזה מאוד תרם האייזופיקס.
בגיל 7 חודשים קנינו כיסא בטיחות וזה היה לנו מאוד לא נוח ולקח לנו זמן להתרגל.
אגב אם רוצים אז הסלקל דונה גם מומלץ אבל הוא נקשר בחגורה נדמה לי..

לצפיה ב-'לסלקל יש גם יתרון שיותר קל להעביר אותו לאוטו אחר'
לסלקל יש גם יתרון שיותר קל להעביר אותו לאוטו אחר
04/12/2017 | 10:47
16
אנחנו קנינו סלקל עם בסיס (בשביל הבטיחות) אבל שניתן להשתמש בו גם בלי בסיס. אם סבא וסבתא או מישהו אחר היה צריך להסיע את התינוקת לנסיעה קצרה אז הם יכלו פשוט לקחת את הסלקל.

כמו שאת רואה מהתגובות - זה מאוד אישי. אבל תעשי מה שנראה לך הכי נוח כי כבר למדתי שמה שבעיני ממש עוזר בעיני אחרת הוא מיותר ולהפך.
לצפיה ב-'אמינות בדיקת הרמוני'
אמינות בדיקת הרמוני
29/11/2017 | 18:53
3
232
היי, אשמח לשמוע חוויות של מי שהתנסתה בבדיקת הרמוני. התוצאות של הבדיקות והחלבון העוברי יצאו תקינות אבל עדיין אני לא לגמרי שקטה. אני בת 33, וזה הריון יקר אחרי הפריה אז חוששת לבצע מי שפיר. מישהי כאן התנסתה בבדיקת הרמוני? הבנתי שהיא יחסית אמינה. אני מאוד חוששת ממצב של חיובי כוזב, והבנתי מהנציגה שמעולם לא קרה להם בארץ מקרה כזה. אני יודעת שלבדיקות אחרות קרו מקרים של חוסר אמינות. השאלה שלי היא אם הייתן מרוצות מהבדיקה והאם אפשר לסמוך על התוצאות? קרה למישהי מקרה של חיובי כוזב עם הבדיקה הזאת? תודה מראש על כל תגובה :)

לצפיה ב-'חברה שלי עשתה'
חברה שלי עשתה
30/11/2017 | 11:33
116
אבל עברו כמה שנים..מאז יש בדיקות מדוייקות יותר שאין להן את התוצאה של "חשוד" שזה לא כן ולא לא ואז צריך לעשות את הבדיקה שוב..
בהריון הקודם עשיתי בסופו של דבר מי שפיר ובהריונות האחרונים (שלא צלחו לצערי) התחלתי לברר על הבדיקות המתקדמות יותר..שמעתי על מישהי שקיבלה תוצאה של "חשוד" ואז צריך לחזור על הבדיקה וזה ממש לא נעים..בהמשך לברורים שערכתי בפעם האחרונה אז גנומיטי זו הבדיקה שאגש אליה אם אחליט בסופו של דבר לוותר על מי השפיר (מבחינת כמות התסמונות שבודקת והאחוזים הגבוהים של הדיוק) . בהצלחה....
היא יותר מדוייקת ובודקת יותר תסמונות..
לצפיה ב-'אנחנו עשינו פנורמה'
אנחנו עשינו פנורמה
30/11/2017 | 18:09
74
גם הריון יקר אחרי Ivf . בפנורמה לקחו דגימה גם מבעלי כדי לוודא שבאמת הדנ״א הנבדק הוא עוברי ולא שלי וגם דיווחו לנו מה אחוז הפרקציה העוברית שנבדקה.
זו גם הסיבה שבחרנו בבדיקה הזו.
בהצלחה!
לצפיה ב-'בדיקת הרמוני בדיקת מי שפיר'
בדיקת הרמוני בדיקת מי שפיר
( לעמוד שלי בתפוז )
04/12/2017 | 01:40
37
שלום יעל , 
כשם שכתבת, יש לבדיקת הרמוני אמינות טובה בעיקר לתסמונת דאון וכך גם לבדיקות NIPT האחרות. אך האמינות לגבי תסמונת דאון יורדת ככל שהסיכוי שיש לעובר בעיה גם יורד. לדוגמה אמינות הבדיקה אצלך תהיה הרבה יותר נמוכה מאשר אצל אשה בגיל 40 שאצלה הסיכוי לתסמונת דאון גבוה יותר. 
אם את חוששת ממצב של תשובה חיובית כוזבת אז בדיקת NIPT כולל הרמוני אינה הבדיקה המומלצת.
את יכולה לקבל תשובה חיובית כוזבת ב 10% ומעלה במקרה של תסמונת דאון, תשובה חיובית כוזבת של 50% במקרים של חשד לטריסומיה 13 וטריסומיה 18 , ותשובה חיובית כוזבת של 80% לבעיות בכרומוזמי המין. 
נכון שבדיקת מי שפיר מפחידה את הנשים , אך זו הבדיקה היחידה הנותנת לך תשובה אמינה ולגבי כל הכרומוזמים.
הסיבוך הגרוע ביותר שיכול לקרות בהריון הוא לידה של ילד עם תסמונת, ובדיקת מי שפיר יכולה למנוע מצב זה. 
אם יש לך שאלות נוספות אשמח לענות. 
פרופ' יוסי שלו
מנהל פורום אולטראסאונד נשים ומי שפיר בתפוז.  
לצפיה ב-'בעיות במעבר מלאומית למכבי'
בעיות במעבר מלאומית למכבי
28/11/2017 | 18:35
3
87
היי לכולן,
אני בחודש רביעי ועברתי מלאומית למכבי שלי אבל המעבר יהיה רק ב1/1/18 וכעת כשאני רוצה לקבוע תורים חשובים מראש(כמו סקירה מאוחרת) הם לא נותנים לי במוקד שלהם בגלל שאין לי הפניה ממכבי אלא רק הפניה מלאומית.
כמו כן ההריון שלי מוגדר בסיכון גבוה ולא נותנים לי לקבוע תור לרופא בסיכון גבוה מאותה סיבה .

ואני לא יודעת מה לעשות אפילו אם אני רוצה לקבוע פרטי אי אפשר בגלל שיש חוק חדש שאומר שאסור לרופאים לקבל בפרטי החל מה1/1 משהו שאמרו לי שליצמן עשה ולכן המזכירה של הרופא שרציתי להיות אצלו אמרה לי שהוא מקבל רק דרך מכבי ולא פרטי כי זה עבירה על החוק.

מה אני יעשה?
HELP!!!
לא ידעתי שזה כזה סיפור לעבור קופ"ח ראיתי בפוסטים קודמים כאן זה בסדר לעבור אבל אני נתקלת בקשיים
לצפיה ב-'תנסי לפנות לסניף ולא למוקד'
תנסי לפנות לסניף ולא למוקד
28/11/2017 | 21:49
20
לצפיה ב-'תדברי עם בריאות האישה של מכבי'
תדברי עם בריאות האישה של מכבי
30/11/2017 | 18:06
1
35
באזור שלך. הם חייבים למצוא פתרון. או הם או הסניף שתהיי משויכת אליו.
אם הבעיה לא נפתרת אז תפני דרך האתר לתלונות הציבור של מכבי- מניסיון תוך 48 שעות כל הבעיות יפתרו!!!!
מעבר לזה יש הרבה רופאים שעובדים בקליניקה פרטית והרישום אליהם הוא דרך מזכירה ולא דרך מוקד ואז המזכירה פשוט רושמת אותך בלי מחשב ועד שיגיע התור כבר תהיי שייכת למכבי ולא תהיה בעיה.
בהצלחה!
לצפיה ב-'הצלחתי לקבוע'
הצלחתי לקבוע
02/12/2017 | 19:22
21
הגשתי באתר תלונה (בפניות הציבור שלהם) חזרו אלי והסתדר.

תודה רבה
לצפיה ב-'בטא לא הוכפלה כמצופה :('
בטא לא הוכפלה כמצופה :(
27/11/2017 | 18:56
22
309
היי בנות.. 
מחזור אחרון 14.10
אני כביכול שבוע 6+ יומיים
ב13.11 יצאה בטא יחסית נמוכה של 100, ולאחר יומיים ב15.11 בטא 192.
היום, 12 ימים אחרי, רק 1663.

משערת שהפסיק להתפתח אי שם לפני שבוע.. 

אין כאב, אין דימום.. יש עוד תקווה? 

התקווה היחידה שלי היא שטעו בהקלדה במעבדה כי התוצאה הייתה 1663.67

אשמח לשמוע מניסיונכן. 
לצפיה ב-'אני חושבת שקצת מוקדם מידי לפסמיות'
אני חושבת שקצת מוקדם מידי לפסמיות
27/11/2017 | 20:28
2
159
התוצאה הראשונה שלך תקינה וההכפלה הראשונה תקינה. קשה להעריך את תוצאות הבדיקה השלישית היות ולפי מה שאני יודעת אחרי 1000 כבר לא מצפים להכפלה.
הכי פשוט (גם לשלוות הנפש שלך) - לכי לרופא לעשות US. את כבר בשלב שאמורים לראות בו שק הריון ואולי אולי אפילו דופק.

מצרפת לך מחשבון לבטא כדי שתוכלי לראות בעצמך שההכפלה שלך ממש ממש בסדר (אגב לפי המחשבון גם ההכפלה השניה שלך היא מעט נמוכה אבל עדיין תקינה)

בהצלחה בבדיקה!!!
לצפיה ב-'דווקא המחשבון לא מעודד.. '
דווקא המחשבון לא מעודד..
27/11/2017 | 21:03
1
146
יוצא שיש הכפלה כל ימים.. 
ובטח עוד לא יראו דופק וסתם אהיה בסרטים :( 
לצפיה ב-'הכפלה כל 4 ימים.. התפספס ה4'
הכפלה כל 4 ימים.. התפספס ה4
27/11/2017 | 22:23
48
לצפיה ב-'לא להיכנס ללחץ'
לא להיכנס ללחץ
27/11/2017 | 21:52
1
122
ההכפלה שלך בסדר גמור, אחרי 1000 ההכפלה כבר לא פי 2.
גם יכול להיות הביוץ שלך היה קצת מאוחר ולא לפי מה שסופרים תמיד 14 יום אחרי המחזור.
אני חושבת שהכי טוב ללכת לרופא ולעשות בדיקת US כי בדיקות דם כבר לא יגידו לך הרבה.

לצפיה ב-'יש מצב לגבי הביוץ המאוחר '
יש מצב לגבי הביוץ המאוחר
27/11/2017 | 22:01
95
כי המחזור היה אמור להגיע בשבת, לא היה לי ממש מחזור סדיר כי בדיוק הפסקתי 3 שנים גלולות, ובשבת וראשון יצאו לי בדיקות שתן שליליות.. רק בשני עשיתי בטא שיצאה נמוך אז כנראה הריון צעיר.. השאלה אם מתפתח כראוי.
בילדה הגדולה היה לי 485 ואחרי שבוע 5760.. אז מלחיץ שזה כזה נמוך..
תודה �� מקווה לטוב.
לצפיה ב-'הממ..'
הממ..
27/11/2017 | 22:35
95
רק מנסיוני הטרי: הבטא הראשונה שלי (ב4+0) הייתה 367. ב5+0: 4768
וב6+0: 72800.. (ובאולטרסאונד נצפה שק אחד עם עובר)
אצלי זה הריון מטיפולים אז אני יודעת בוודאות באיזה שבוע אני.. והרופא פוריות אמר שאלו התצואות הרצויות..אני באמת מצטערת אם זה מה שאת חושבת ומקווה איתך שזה הסתדר(: 
לצפיה ב-'לא למהר להספיד! '
לא למהר להספיד!
28/11/2017 | 10:16
2
78
כשבטא עוברת את האלף היא כבר לא מכפילה.... לכן לא ממשיכים לבדוק
מעבר אז עצתי לך לקפוץ במהרה (בשביל השקט שלך) לבצע אולט' הריון צעיר
או פשוט לרופא שיבדוק אם העובר מתאים לגיל ההריון   

שיהיה בהצלחה! 
לצפיה ב-'תודה. מקווה! '
תודה. מקווה!
28/11/2017 | 10:22
1
70
יש לי תור היום.. תחזיקו אצבעות ��
אחזור לעדכן 
לצפיה ב-''
28/11/2017 | 10:58
18
לצפיה ב-'לצערי לא נראה טוב'
לצערי לא נראה טוב
28/11/2017 | 13:20
3
161
בשבוע 6 כבר ניתן לעשות אולטרסאונד ואף לצפות בדופק. תגשי להבדק
לצפיה ב-'מצטערת להגיד לך..'
מצטערת להגיד לך..
28/11/2017 | 20:24
2
158
אבל ממש אבל ממש לא מחייב לשמוע דופק בשבוע שישי.
זה מאוד תלוי מתי היה הביוץ, ואיך מתקדם ההריון.
אני לא חושבת שכדי להיזרק אם אמירות כאלה כי זה יכול ממש להכניס לחרדה את הבחורה שיושבת בצד השני של המסך.
בשבוע שישי המקסימום שמצפים זה אולי לראות שק הריון ושק חלבון.
משבוע 7-8 מצפים גם לשמוע דופק..

לצפיה ב-'בשבוע 6 + אמורים לראות דופק'
בשבוע 6 + אמורים לראות דופק
28/11/2017 | 21:36
1
110
שבוע 6 הכוונה 4 שבועות אחרי ההפריה .
אם מועד הביוץ היה מאוחר יותר ממה שהיא משערת אז היא עדיין לא שבוע 6 ואז ייתכן שתקין.
אצלי הריון מטיפולים כך שמועד הביוץ ידוע במדוייק בשבוע 6+1 ראו דופק
לצפיה ב-'גם אצלי'
גם אצלי
30/11/2017 | 20:30
35
הריון אחרי טיפולים ובשבוע 6+3 ראו דופק, אבל זה לא בהכרח אומר שכולן ככה.
ולפעמים גם אם הביוץ היה מתוזמן עדיין  יש פערים התפתחותיים.
לכן אני אישית חושבת שלא כדי להציב עובדות שהן לא מדוייקות ב 100%
לצפיה ב-'חזרתי לעדכן.. '
חזרתי לעדכן..
28/11/2017 | 15:54
1
287
אין כל כך מה.. אמר שהבטא לא קראה ספרים ואין משמעות למספרים..
זה לא בהכרח מעיד על הריון לא תקין.. 
יש כרגע שק, אומנם קטן אבל מתאים לבטא 1,660..
אמר לי לחזור מחר/ מחרתיים שוב על הבטא ולבוא אליו בעוד  שבוע..
כל עוד אין תלונות על כאבים או דימומים לא עושים כלום ומחכים לראות איך יתפתח..
מקווה לטוב! ❤️ 
לצפיה ב-'יקרה, '
יקרה,
30/11/2017 | 12:31
83
פשוט להמשיך לעקוב ולחזור על הבטא. ואם היא אכן יורדת צריך לחכות שתתאפס. עדכני אותנו

לצפיה ב-'מעדכנת שנית, כנסו '
מעדכנת שנית, כנסו
30/11/2017 | 14:38
4
192
היי שוב.. 
אז אחרי שהבטא ביום שני הייתה רק 1663, כששבועיים לפני הייתה 100, הרופא בדק וגינלית וראה שק ריק..
עשיתי היום שוב ויצא 3,140! אחרי 3 ימים.. מעודד, לא? 
לצפיה ב-'גובה הבטא בשלב הזה פחות משנה'
גובה הבטא בשלב הזה פחות משנה
30/11/2017 | 17:15
3
119
מעל 1000 גובה הבטא פחות משנה אלא בדיקת ה US
מקווה שתהיה מוצלחת 
לצפיה ב-'אבל.. '
אבל..
30/11/2017 | 17:20
2
132
אם הבטא עלתה ואף הוכפלה ב-3 ימים זה אומר שמשהו מתפתח שם בפנים, לא? 
אולטרא סאונד נוסף אעשה עוד שבוע.. בתקווה שכבר יראו משהו בתוך השק.. 
לצפיה ב-'ההכפלות נראות די תקינות'
ההכפלות נראות די תקינות
01/12/2017 | 10:22
69
אם כי כמו שאמרו לך, כבר פחות מסתכלים על הכפלות בשלב הזה. לדעתי אין צורך להמתין עוד שבוע שלם. אם ביום חמישי זה היה 3,000, בימים הקרובים כבר אמורים לראות משהו, בהנחה שההריון תקין... מחזיקה אצבעות 
לצפיה ב-'אם ויש הכפלה הכל תקין...בע"ה מאחלת לך בשורות טובות נשמה'
אם ויש הכפלה הכל תקין...בע"ה מאחלת לך בשורות טובות נשמה
01/12/2017 | 11:12
15
לצפיה ב-'מה קורה פה?! אשמח לתובנות מעודדות'
מה קורה פה?! אשמח לתובנות מעודדות
10/12/2017 | 18:43
1
21
אז לאחר שהבטא הוכפלה ב-3 ימים מ- 1,667 ל-3,140, הרופא בדק והיה שק אבל ריק. שק בלבד. הייתי לפי הספירה שלי יום לפני שבוע 7.
הרופא אמר לחזור אחרי שבוע.
חזרתי בשבוע 8 (פחות יום) והייתה התקדמות- השק גדל והיה בתוכו כבר חלבון עוברי, אך עדיין לא היה עובר/ דופק.
אמר לחזור עוד שבוע ואמר שאני ממש לא בשבוע 8 כפי שאני חושבת (יש לציין שנקלטתי מיד לאחר 3 שנים של גלולות אז לא בדיוק היה לי מחזור אמיתי).
מאז, כבר כמה ימים (והתחיל יום לאחר יחסי מין) הפרשות חומות ברמה של החלפת תחתונית כל 3-4 שעות...
יש עוד תקווה? מה קורה פה? 
לצפיה ב-'ועכשיו הגיע דם.. '
ועכשיו הגיע דם..
11/12/2017 | 10:13
12
נכנסתי לשירותים לעשות פיפי וטפטף לי ממש דם יחד עם הפיפי.. גם בפיפי השני.. 
:( 
לצפיה ב-'נפתחה קומונת תל״מ יולי-אוגוסט 2018'
נפתחה קומונת תל״מ יולי-אוגוסט 2018
30/11/2017 | 15:06
83
היי בנות,
נפתחה קומונת תל״מ יולי-אוגוסט 2018.
מוזמנות להצטרף אלינו :
http://www.tapuz.co.il/Communa/userCommuna.asp?Com...
כל מי ששלחה בקשת חברות- אושרה (מי שלא רואה שאושרה, לפעמים צריך ללחוץ שוב על שם הקומונה בראש הדף לאחר ההתחברות).
לצפיה ב-'גילוי הריון למרות בדיקה שלילית?'
גילוי הריון למרות בדיקה שלילית?
28/11/2017 | 23:06
5
156
מישהי גילתה שהיא בהריון למרות שהבדיקת הריון יצאה לה שלילית?
לצפיה ב-'אם זה בדיקה ביתית אז אפשרי לגמרי , בדיקת דם לא '
אם זה בדיקה ביתית אז אפשרי לגמרי , בדיקת דם לא
29/11/2017 | 09:19
36
לצפיה ב-'בהחלט. פעמיים (כולל הנוכחי)'
בהחלט. פעמיים (כולל הנוכחי)
29/11/2017 | 11:47
1
125
גם חברה שלי.
לכי תעשי בדיקת דם ובהצלחה
לצפיה ב-'התכוונתי לבדיקת שתן ביתי שלילית'
התכוונתי לבדיקת שתן ביתי שלילית
29/11/2017 | 11:47
33
לצפיה ב-'בהחלט!'
בהחלט!
30/11/2017 | 12:15
58
אם בדקת מוקדם מידי. לכן תחזרי על הבדיקה שוב בעוד יומיים ועל השתן הראשון או הכי טוב לבצע בדיקת דם לבטא לתוצאה אמינה יותר. 
לצפיה ב-'קרה לי.. 3 בדיקות שליליות יום אחרי יום'
קרה לי.. 3 בדיקות שליליות יום אחרי יום
30/11/2017 | 14:56
79
כשאחת מהן מזהה 4 ימים לפני איחור..
למחרת הבדיקה השלישית יצא בטא 100.
בדיקת דם הכי וודאית.
בהצלחה!
לצפיה ב-'בטן נפוחה לאחר הפלה טבעית ??'
בטן נפוחה לאחר הפלה טבעית ??
27/11/2017 | 21:19
2
134
היי בנות חוויתי לא מזמן הפלה טבעית 
ואני מרגישה שנוצרה לה כרס קשיחה וקטנטנה בבטן מה שלא הייתה לפני כן 
הגיוני ? קרא למישהי לאחר הפלה טבעית?
עבר בערך חודש מאז 
לצפיה ב-'אולי קצת אחרת '
אולי קצת אחרת
29/11/2017 | 00:02
87
לא עברתי הפלה טבעית אלא הריון חוץ רחמי שהסתיים בשבוע 8 ועדיין ממש הרגשתי שינוי בצורה של הבטן באופן די משמעותי, ולמשך זמן אחר כך, ככה שנשמע לי מאד הגיוני
לצפיה ב-'כדאי להיבדק'
כדאי להיבדק
30/11/2017 | 11:25
49
קודם כל תרגישי טוב....
אני זוכרת שכאבה לי הבטן אבל לא זוכרת בטן קשה
הייתי הולכת לרופא/ה בכל מקרה
גם להרגעה וגם לבדוק שהכל חזר לקדמותו
מאוד חשוב (ואני לא מטיפה..גם לי לוקח זמן לעשות ביקורות אבל חשוב לבדוק את זה :)

בהצלחה
לצפיה ב-'כדורים נגד בחילות- איזה עדיף?'
כדורים נגד בחילות- איזה עדיף?
27/11/2017 | 14:26
9
88
הבנתי שיש פראמין ויש דקטקטין (או שם דומה)- איזה עדיף?
תודה
לצפיה ב-'יש פראמין, דיקלקטין וזופרן'
יש פראמין, דיקלקטין וזופרן
28/11/2017 | 09:56
58
מה עדיף? עבור כל אחת זה שונה ובד"כ תלוי ברופא (הרופא שלי למשל אוהב לתת זופרן).
דיקלקטין פותח בהתוויה עבור נשים בהריון. יש כאלה שזה מציל אותן ויש כאלה שזה מטשטש אותן. כמו כן, זו תרופה יקרה.
זופרן פותח בהתוויה עבור מטופלי כימותרפיה אבל בטוח לחלוטין גם לנשים בהריון. אני קיבלתי זופרן וזה עזר מאוד.
פראמין לא ניסיתי.

בכל מקרה, שלושתן במרשם רופא, התייעצי עם הרופא שלך.
לצפיה ב-'אני שתיתי את הדיקלקטין'
אני שתיתי את הדיקלקטין
28/11/2017 | 21:01
7
62
וזה ממש עזר לי ! בין לילה אחד הפכתי שוב לבן אדם מתפקד היטב.
אבל אולי אפשר להתחיל מתרופה שהיא פחות יקרה ולראות האם זה משפיע, כי חבל לבזבז כלכך הרבה כסף אם בסופו של דבר יש עוד תרופה שתעזור לך במחיר נמוך יותר.
לצפיה ב-'אז קניתי דקלקטין. מתי לקחת?'
אז קניתי דקלקטין. מתי לקחת?
6
51
רק כשמתחילה בחילה?
כתוב בהוראות לקחת פעם ביום
אז תוהה אם לקחת בבוקר וישפיע לכל היום? אצלי בבוקר אין בחילות, הן מתחילות מאוחר יותר והכי מתחזקות אחה"צ.
ולגבי הטעם הרע שיש לי בפה כל הזמן (סיוט)- גם את זה זה אמור להעלים
לצפיה ב-'תתחילי עם 2 כדורים לפני השינה'
תתחילי עם 2 כדורים לפני השינה
29/11/2017 | 12:26
3
51
תנסי כך כמה ימים ותראי איך משפיע עלייך. אם את חשה שיש עוד מקום לשיפור בבחילות תוסיפי עוד אחד בבוקר, ואם עדיין לא מספיק עוד כדור בצהריים. כך כתוב בעלון.
מנסיון אישי זה כדור ממסטל מאד, אך הגוף מתרגל תוך כמה ימים, ובאמת מקל על הבחילות!
לצפיה ב-'למה בלילה?'
למה בלילה?
29/11/2017 | 13:46
2
47
אני רוצה שישפיע עלי במשך כל היום. אין לי בחילות בלילה או בבוקר. מתחיל בצהריים בדר"כ ונמשך עד הערב.
ומוזר שהרופאה כתבה לי לקחת 1 ביום אם בעלון כתוב שמותר כמה
לצפיה ב-'את יכולה להתקשר ליבואן ולקבל הנחיות'
את יכולה להתקשר ליבואן ולקבל הנחיות
29/11/2017 | 16:03
46
אך אני מנחשת שהסיבה היא שהכדור מטשטש מאד, ונכנס לפעולה אחרי  ~שעתיים. אז כדאי שתישני בזמן הזה.
ממה שקראתי יש נשים שגם במינון ההתחלתי מקבלות הטבה למשך כל היום. פשוט תנסי, אל חשש.
לצפיה ב-'בדיוק מה שכתבו לך'
בדיוק מה שכתבו לך
30/11/2017 | 11:20
34
הכדור מרדים ולוקח לו 12 שעות לפעול ולכן חשוב לקחת לפי ההוראות.
ההוראות הן כמו שכתבו לך. שניים לפני השינה. לא עוזר להוסיף אחד בבוקר. לא עוזר להוסיף אחד בצהריים. עד 4 ביום.
אני לקחתי משבוע 6 עד 16 בערך לדעתי. פיתרון קסם זה לא היה. זה גמר אותי הייתי עייפה כל הזמן . ולא העלים את הבחילות. כן הפחית את ההקאות. בלי זה הייתי מקיאה כל היום. אבל אני עם תאומים והתופעות היו הרבה יותר גרועות. יכול להיות שגם אם הייתי לוקחת 4 ביום היה עוזר יותר אבל אז לא הייתי מתפקדת בכלל ויש לי בן שנתיים לטפל בו.
לצפיה ב-'אז זכור לי נכון..'
אז זכור לי נכון..
30/11/2017 | 20:38
21
החלתי גם לקחת 2 בלילה ואז ההשפעה היתה ממש עד הצהריים.
בגלל שהמצב לא השתפר הוספתי אחת בבוקר שנמשך עד הערב ואז בכל זאת היתי צריכה לקחת עוד אחד בהצריים.
היתי צריכה לקחת 4 כדורים ביום כי אחרת עדיין היום לי בחילות.
לצפיה ב-'לא הרגשתי שבגלל הכדורים'
לא הרגשתי שבגלל הכדורים
30/11/2017 | 20:40
23
המצב שלי מחמיר מבחינת עייפות.

לצפיה ב-'ציפ גנטי'
ציפ גנטי
28/11/2017 | 09:53
23
230
האם כדאי לעשות ציפ גנטי? הבנתי שיש תשובות שהן לא ודאיות...וסתם יכולות להכניס ללחץ
לצפיה ב-'אפשר לבקש לא לקבל תשובות לא ודאיות, תלוי בביה"ח'
אפשר לבקש לא לקבל תשובות לא ודאיות, תלוי בביה"ח
28/11/2017 | 09:57
2
195
באיכילוב למשל את יכולה לבקש שיידעו אותך רק על ממצאים שההשלכה שלהם היא חד משמעית, מאמינה שגם בבתי חולים אחרים.
אני לא עשיתי בהריון (עשיתי רק מי שפיר רגילה) וקצת מתחרטת שלא עשיתי גם צ'יפ.
לצפיה ב-'למה מתחרטת?'
למה מתחרטת?
28/11/2017 | 12:03
1
56
לצפיה ב-'כדי להקטין חוסר ודאות וחרדות בהמשך'
כדי להקטין חוסר ודאות וחרדות בהמשך
28/11/2017 | 21:10
113
כי הרי יש הרבה מאוד תסמונות ומחלות שלא מגלים בבדיקת מי שפיר רגילה, אז המחשבה שאולי לעוברית (ובהמשך - תינוקת) יש משהו כזה שהייתי יכולה לגלות בצ'יפ גנטי קצת ייסרה אותי.
לצפיה ב-'מוסיפה על מה שאמרה לפני...'
מוסיפה על מה שאמרה לפני...
28/11/2017 | 10:42
7
178
בצ'יפ אכן יש הרבה מידע שלא יודעים את המשמעות שלו, אבל... זה לא אומר בהכרח לחץ מיותר, אלא אולי אפילו מידע שהיית דווקא כן רוצה לקחת בחשבון ולשקול- ואני אסביר:
תופעה שאין עליה מידע חד משמעי יכולה להיות:
> תופעה שאין עליה תיעוד כלל בספרות הרפואית
>תופעה שתועדה בספרות הרפואית אבל לא היו מספיק מקרים מתועדים כדי להכליל למסקנה חד משמעית. 
במקרה הזה, כן מעניין לדעת מה התיעוד שיש אומר: האם במרבית המקרים שתועדו התינוק היה בריא? כילד? כבוגר? או שלא? ומה היו הבעיות שתועדו במקרה הזה?
אתן דוגמה למקרה שלי, שגילינו בצ'יפ תופעה שאין עליה מידע חד משמעי בספרות הרפואית בגלל שלא תועדו מספיק מקרים כאלה בכדי להכליל, אבל אז בדקנו וגילינו שיש את התופעה הזו אצל בעלי, אחיו ואביו- טווח גילאים, שנראה שחיים חיים נורמליים לחלוטין ולכן החלטנו לשמור על ההריון, שבסופו נולדה ילדה בריאה לחלוטין.

אז... אני דווקא כן בעד לעשות (יש הרבה דברים שהצ'יפ בודק שכן יודעים, ועוד שיגלו בעתיד) וגם כן לדעת ולקבל את התמונה המלאה, לנסות לקבל כמה שיותר מידע וכך תוכלי לקחת באמת "סיכון מחושב" 
לצפיה ב-'החלטה'
החלטה
28/11/2017 | 11:24
4
128
לפני שבוע עשיתי את המי שפיר והרופא אמר שיש לי זמן להחליט . כשבועיים המי שפיר נשמרים. מאז אני שוברת את הראש. ממש לא יודעת מה להחליט. יש כאלה שאמרו לי שהבדיקה בודקת רק 3 תסמונות החלטיות. אוף גם פוחדת מהתשובות 
לצפיה ב-'הפחד מהתשובה לא אמור להיות שיקול בכלל'
הפחד מהתשובה לא אמור להיות שיקול בכלל
28/11/2017 | 13:02
3
110
מהסיבה הפשוטה שמה שיש זה מה שיש- ואי הידיעה לא תשנה את זה...
אם כבר, היא יכולה רק לשפר את היכולת שלך להתכונן מראש, לנקוט צעדים מושכלים ולהחליט החלטות מושכלות.
(אני מבינה את הרצון לטמון את הראש בחול- גם לי יש נטייה כזו וזה באמת הכי קל לא לדעת...אבל באופן אישי אני מנסה להילחם בטבע הזה שלי כי מבחינה הגיונית זה לא הדבר הנכון לעשות)
לצפיה ב-'צודקת מאוד. הפחד הוא מתשובה לא ודאית. ואז ההתלבטות נורא קשה'
צודקת מאוד. הפחד הוא מתשובה לא ודאית. ואז ההתלבטות נורא קשה
28/11/2017 | 13:09
2
27
לצפיה ב-'אני עשיתי לפני כחודש מי שפיר לתאומים וציפ גנטי'
אני עשיתי לפני כחודש מי שפיר לתאומים וציפ גנטי
30/11/2017 | 09:57
1
61
קיבלנו ממצא בתחום האפור לשני התאומים. להגיד שזה כיף לא? מה שהרגיע אותי:
ייעוץ גנטי אצל פרופסור שוחט שאמר שזה בטוח מאחד משנינו ואין סיבה לעשות ציפ גנטי לשנינו כי חבל על הכסף. שיש לי ילד בן שנתיים בריא וחמוד. 
התשובה שלו הייתה שזה מעלה ב 2% את הסיכוי לבעיות ניורו התפתחויות כשהקשת היא רחבה מהפרעות קשב לאוטיזם.כמובן שלא עושים על זה הפסקת היריון. שוחט אמר שכממצא בודד כשכל השאר תקין סביר להניח שהכול יהיה בסדר.
ששאלתי אותו אז למה בכלל עשיתי את הבדיקה הארורה הזאת אז התשובה שלו שיכנעה אותי שעשיתי טוב: "את לא מבינה כמה משפחות אנחנו מצילים מאסון בבדיקה הזאת" . עדיין בטוחה שאם לא הייתי עושה הייתי יותר בלחץ במיוחד שיש ילד בן שנתיים בבית ושהם שניים.
שלמה עם ההחלטה שלי לחלוטין

לצפיה ב-'אפשר לשאול איפה עשית את ה מי שפיר'
אפשר לשאול איפה עשית את ה מי שפיר
07/12/2017 | 00:04
7
מחפשת רופא טוב לתאומים
לצפיה ב-'איך בדקתם את בעליך אביו וגיסו? עשיתם ציפ גנטי לכולם?'
איך בדקתם את בעליך אביו וגיסו? עשיתם ציפ גנטי לכולם?
29/11/2017 | 12:09
1
32
לצפיה ב-'אצל אחיו - ההורים שלו עשו מי שפיר לפני שנולד'
אצל אחיו - ההורים שלו עשו מי שפיר לפני שנולד
29/11/2017 | 13:30
98
אצל בעלי ואבא שלו- עשו בדיקת דם וגילו.
לצפיה ב-'אענה לך בתור מי שקיבלה תשובה לא החלטית'
אענה לך בתור מי שקיבלה תשובה לא החלטית
28/11/2017 | 12:08
207
לפני שנה וחצי עשיתי מיש פיר וצ'ים גנטי.
גילו בצ'יפ שלעובר יש תסמונת 22Q duplication-  
20% סיכון שהעובר יוולד עם פיגור או אוטיזם או שילוב. מאוד התלבטנו מה לעשות.
20% נשמע מעט אבל כשמתרגמים את זה, זה 1 ל-5 שזה המון! תחשבי שיש נשים למשל שנמנעות ממי שפיר שהסיכון בה להפלה הוא 1:800.או שנשים עושות מי שפיר כי יצאה להם תוצאה לא טובה בשקיפות של 1:100. אז אני אקח סיכון של 1:5? אמרנו לעצמנו עם כל העצב, והיה הרבה עצב, נסיים את ההריון ונתחיל מחדש. מודה שעוד עזר שבסקירה הרופאה ראה דברים לא תקינים ואמרה שיש לה הרגשה רעה שאצלנו הסיכון מתממש (לא תמיד רואים משהו בסקירה).
כמה שעצוב וקשה, יודעת שלא היינו יכולים להתמודד עם ילד עם פיגור, גדול עלינו. גם כשעברה המחשבה להתעלם מהתוצאות ולהמשיך הלאה, אמרתי לעצמי- אז למה עשינו את הבדיקות??
בהצלחה
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
29/11/2017 | 08:21
3
126
אני עברתי הפסקת הריון בגלל צ'יפ גנטי לא תקין.
כל הבדיקות שלי היו תקינות (סקירה, מי שפיר וכו') ורק בצ'יפ הגנטי גילו שיש סיכוי של 95% שהעובר יהיה עם פיגור שכלי קשה.
אני עכשיו בהריון חדש, עשיתי צ'יפ וקיבלתי תוצאה תקינה ולכן עקב מה שעברתי מאוד מאוד ממליצה על הבדיקה.
מכירה גם מישהי שהפסיקה הריון בגלל תשובה לא ודאית בצ'יפ (20% שיהיה משהו קל או קשה לעובר), אבל ברוב הגדול של המקרים התוצאה היא כן חד משמעית ולכן אני חושבת שזאת בדיקה מאוד חשובה.
גם בסקירה דרך אגב יכולים להגיד לך שרואים משהו ולא בודאות יודעים שזה מום או לא, אז עדיף לא לעשות?
אל תחשבי על מקרה שיגידו לך תשובה לא ודאית, תחשבי שאם תקבלי תשובה תקינה זה ממש מרגיע ואם תשובה לא תקינה, טוב מאוד שעשית את הבדיקה ועלית על הבעיה.

אני התייעצתי הרבה עם פרופ' שוחט לגבי הצ'יפ והוא אמר שיש סיכוי של 1:150 שהצ'יפ הגנטי לא תקין למרות ששאר הבדיקות תקינות, אז לדעתי אין ספק שזאת בדיקה מאוד חשובה שמגלה המון תסמונות ובעיות שלא ניתן לגלות בבדיקות אחרות.
לצפיה ב-'שאלות לגבי סיכוי של 1:150 לצ'יפ לא תקין'
שאלות לגבי סיכוי של 1:150 לצ'יפ לא תקין
29/11/2017 | 09:59
2
136
האם מדובר בכל סוג של חוסר תקינות או בתסמונת קשות?
האם זו סטטיסטיקה שמשקללת גיל או שזה ממוצע כללי לחוסר תקינות של הצ'יפ בכל גיל?
לצפיה ב-'ממוצע כללי של חוסר תקינות'
ממוצע כללי של חוסר תקינות
29/11/2017 | 10:05
1
115
לא רק תסמונות קשות, אלא כל חוסר תקינות. לא משוקלל גיל.
לצפיה ב-'לי אמרו שכן תלוי גיל'
לי אמרו שכן תלוי גיל
29/11/2017 | 11:46
97
בגיל 40 הסיכון לתסמונת גנטית הוא 1:100
לצפיה ב-'הפרופ' ענה לך בפורום אולטרסאונד'
הפרופ' ענה לך בפורום אולטרסאונד
29/11/2017 | 08:55
5
151
לידה קלה
לצפיה ב-'תודה רבה לכולכן על העצות והשיתוף. ההחלטה קשה וחייבת להיעשות'
תודה רבה לכולכן על העצות והשיתוף. ההחלטה קשה וחייבת להיעשות
29/11/2017 | 11:11
4
47
לצפיה ב-'ואי דנה, איזו החלטה קשה!!'
ואי דנה, איזו החלטה קשה!!
03/12/2017 | 12:50
3
39
שולחת לך חיבוק ענקי!!
מכירה כמה נשים שהפסיקו הריון בגלל ממצא שאין יותר מדי אינפורמציה עליו.. הרופאים נתנו לזה 20% למום קשה..
אני בעצמי איבדתי תינוק(לא בגלל מום אלא בגלל הפסקת דופק פתאומית) ואני לא מסוגלת לאבד שוב.. פשוט לא מסוגלת.
בוחרת להאמין שאם יהיה מום נראה את זה באולטרסאונד(אני יודעת שלא כל המומים מתגלים באולטרסאונדים) אבל בכל זאת בוחרת להאמין בזה. וכמובן עושה בדיקת nipt..
אם כמובן אחת מהבדיקות תצא לא תקינה אעשה את הצ'יפ. אבל ככה בלי שום ממצא מאוד מפחדת. מפחדת מהתוצאות שלו. מפחדת להפסיק הריון בגלל תשובה לא ודאית. אולי זה חוסר אחריות מצידי, אבל אני פשוט לא מסוגלת להתמודד עם אובדן שוב..
מאחלת לך ולי הריון קל ומשעמם ובידיים מלאות עם תינוקי בריא!!
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע על מה שעברת אבל מאמינה שהכל לטובה'
מצטערת לשמוע על מה שעברת אבל מאמינה שהכל לטובה
04/12/2017 | 11:42
20
ואני מתארת לעצמי שהצער הוא מאוד גדול אבל תנסי לחשוב חיובי  שהקדוש ברוך הוא מנע ממך סבל בלידה של עובר לא בריא חס וחלילה ותתנחמי בזה ששוב את בהריון ברוך השם והפעם יהיה טוב . דרך אגב מה שקרה לך זה דבר שקורה המון, לא מנחם אבל זה נפוץ וחבל שאנשים לא יודעים.
מאחלת לכולנו הריון קל ובעזרת השם לידה קלה ושנקום אנחנו עם עובר בריא ושלם 
לצפיה ב-'כדאי לך לקרוא על הבדיקה שאת רוצה לעשות כי הבנתי שהיא עולה '
כדאי לך לקרוא על הבדיקה שאת רוצה לעשות כי הבנתי שהיא עולה
04/12/2017 | 11:45
1
21
כמה אלפים אבל היא רק בדיקת סקר ולא נותנת תשובה מדוייקת. את יכולה לראות בפורום אולטרסאונד ומי שפיר מה ענה פרופסור שלו לגבי הנושא הזה. בהצלחה 
לצפיה ב-'תודה רבה!!'
תודה רבה!!
04/12/2017 | 14:27
11
זו בהחלט המחשבה שמחזיקה אותי שפויה..שיכול להיות שהוא לא היה בריא ומישהו החליט בשבילינו...
לגבי nipt, לפי מה שהרופא שלי הסביר, יש תסמונות שהיא נותנת תשובה די אמינה. כמו למשל תסמונת דאון. ברור לי ששום דבר לא יחליף את המי שפיר והצ'יפ, אבל כרגע בוחרת לא לעשות אותם..
לצפיה ב-'ציפ גנטי'
ציפ גנטי
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2017 | 18:09
28
שלום לך,
בדיקתהציפ הגנטי מהווה פריצת דרך באבחון ממצאים חריגים בכרומוזום.      בניגוד לבדיקה הרגילה של הכרומוזמים במי השפיר שהיא בדיקת מקרוסקופית, הרי שבדיקת הציפ הגנטי היא בדיקה מולקולרית המגלה בעיות  מזעריות גם בחלקי הכרומזום וגם במבנה הפנימי שלו. באמצעות הציפ הגנטי ניתן לגלות פי 5 יותר תסמונות מאשר בבדיקת מי שפיר רגילה , - למעשה מאות תסמונות ביניהן 20% מתסמונות הכוללות תסמיני אוטיזם. 
נכון להיום תקבלי תשובה החלטית ב 99.5% מהמקרים. ב 0.5-1% יכולה להיות בעיה בהבנת הממצא בציפ, אך זה מספר קטן מאוד.  מומלץ לעשות. 
תוכלי לקרא מידע נוסף על הציפ הגנטי באתר שלי - פרופ' שלו מי שפיר יעוץ אישי. 
בברכה,
פרופ' יוסף שלו 
לצפיה ב-'מי עשתה הזרעה ונכנסה'
מי עשתה הזרעה ונכנסה
27/11/2017 | 13:39
2
182
להריון? ומאיזה נסיון?
מתחילה השבוע הזרעה אחרי שנה של נסיון ללא הצלחה.
בבית יש בת של הריון טבעי שנקלטה מהנסיון הראשון.

לצפיה ב-'אני נקלטתי בהזרעה'
אני נקלטתי בהזרעה
28/11/2017 | 21:56
104
ניסיון שני. מינון מזערי של הורמונים. בהצלחה!
לצפיה ב-'תלוי מה סיבת הקשיים בכניסה להריון'
תלוי מה סיבת הקשיים בכניסה להריון
29/11/2017 | 10:18
96
סטטיסטיקה יבשה מדברת על כ-15-20% סיכוי בכל הזרעה, אבל זה מאוד תלוי מה סיבת אי הפיריון.
האם עשיתם בדיקות הורמונליות, צילום רחם, בדיקת זרע? האם הלידה הראשונה הייתה וגינלית או קיסרי, האם אחריה עברת פעולות כלשהן ברחם (גרידה לסילוק שאריות וכד'), או שהיו זיהומים? אלו כמה מהשאלות שכדאי לבדוק...
אגב, לא בהכרח תמיד יש הסבר הגיוני, אני עברתי 7 הזרעות עם זרע מצטיין (תורם) ולא הצלחתי להרות, ואין ומעולם לא הייתה לי שום בעיה מאובחנת. ב- IVF הלך הרבה יותר טוב.  
לצפיה ב-'סיסי שלייה'
סיסי שלייה
26/11/2017 | 15:27
3
195
מישהי פה התייעצה לגבי סיסי שלייה?
אני מתלבטת אם לעשות סיסי שלייה במקום מי שפיר (בטוח אעשה 1 מהן בגלל גילי, 41, וגם בגלל שלפני שנה וחצי התגלתה בעובר שלי תסמונת שבגינה הפסקנו הריון בשבוע מתקדם)
הרצון בסיסי שליה הוא כדי שאם חס וחלילה יימצא ממצא בבדיקה ובצ'יפ נוכל לסיים את ההריון כמה שיותר מוקדם.
דיברתי מקודם עם פרופ' שלו שהפתיע אותי ואמר לי שהיום אחוזי הסיכון בסיסי שיליה בשבוע 12 שנעשית בגישה בטנית נמוכים וכמעט דומים לאלה של מי שפיר- מישהי יודעת על זה משהו?
ואם למישהי יש המלצות על מדקר טוב לסיסי שיליה, אשמח.
תודה
לצפיה ב-'לא עשיתי, אבל כמה מחשבות:'
לא עשיתי, אבל כמה מחשבות:
28/11/2017 | 09:54
1
115
קודם כל, אם אפשר לשאול - איזו תסמונת התגלתה בעובר בפעם הקודמת? האם הפרעה כרומוזומלית אקראית, או משהו תורשתי?
אם את או בן הזוג נשאים של מחלה כלשהי ויש סיכוי גבוה שהעובר ירש אותה - הייתי עושה את הבדיקה כמה שיותר מוקדם. אם מדובר בהפרעה כרומוזומלית אקראית (דאון, למשל) - הסיכוי להפרעה כזו אצל העובר לא גבוה יותר כיוון שכבר היה לך עובר עם תסמונת, אלא הסיכוי הרגיל בהתאם לסטטיסטיקה. הוא אמנם מעט גבוה יותר בגלל גילך, אבל אני לא בטוחה שהייתי הולכת לעשות בגלל זה סיסי שילייה אלא מחכה למי שפיר.
עוד דבר - אם מדובר בהפרעה כרומוזומלית, אולי זה משהו שאפשר לגלות בבדיקת פיש? ואז תוכלי לעשות מי שפיר, אבל לקבל תוצאות תוך 48 שעות כך שאם חלילה יהיה צורך בהפסקת הריון תוכלי לעשות אותה בשלב מוקדם (שבו עוד אפשר לבצע גרדה).

אלה סתם תהיות שעוברות לי בראש, אני לא אשת מקצוע. נראה לי הכי נכון ללכת לייעוץ גנטי ולקבל תמונה מקצועית יותר.

דבר אחרון - קראתי איפשהו שבשליש ראשון יש סיכוי גבוה יותר להפלה טבעית, ולכן סיסי שיליה היא כביכול מסוכנת יותר - אבל שבעצם אין בבדיקה עצמה סיכון גבוה יותר, אלא היא פשוט מבוצעת בשלב שבו יש סיכון גבוה יותר להפיל. לדעתי קראתי את זה בפורום ולא באיזשהו מקור מוסמך, אבל מניחה שפרופ' שלו יידע להשיב על זה.
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
28/11/2017 | 12:01
72
לא נמצאנו נשאים לתסמונת, וכן הסיכוי אצלי הוא כמו כל אשה בת 41.
בגלל שאז גילינו את הבעיה בשבוע 19 והכל היה לחוץ כ"כ כדי שאספיק לעבור גרידה עד שבוע 23, זה היה חלק מהקושי הגדול, הצורך להחליט מהר ובלחץ. מעדיפה עכשיו שאם חס וחלילה יתגלה שוב- נוכל לקבל החלטה בנחת, וגם כמה שיותר מוקדם לפני שאני רואה בבירור את הפנים של התינוק שלי.
לצפיה ב-'סיסי שליה - כדאי? '
סיסי שליה - כדאי?
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2017 | 18:09
101
תמי שלום,
דברנו בנושא ואני רואה שאת מבקשת תגובה מהגולשים. 
נראה לי שבנושא מידע רפואי ספציפי המקום הנכון להתעדכן הוא רופא הנשים שלך. 
המספרים בעבר היו של כ 1-2% הפלות לאחר סיסי  שליה. כעת התוצאות טובות בהרבה. הבדיקה ניתנת להעשות בשלב מאוחר של השליש הראשון להריון, בו השליה גדולה והנזק שנגרם לה בשאיבת הסיסים קטן ביותר. כמו שאמרתי - בשיטה זו הסיכון להפלה נמוך לכדי 1:500-600.
בהרבה ארצות , דנמרק למשל, מבצעים יותר סיסי שליה מבדיקות מי שפיר. גם בניו יורק , גם בלונדון,  רופאים רבים מבצעים ישירות את בדיקת סיסי שליה לאחר סיום השקיפות העורפית. 
כל טוב לך,
פרופ' יוסי שלו .  

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
בלה באצ'י- ישראל, חני לובל
רוצה להישאר צעירה ויפה?
פרופ' יוסף שלו- ייעוץ אישי מי שפיר
ייעוץ אישי - מי שפיר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה