לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5417054,170 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'אלו סימנים לבת ?'
אלו סימנים לבת ?
09/05/2018 | 11:06
4
279
שלום לכולן :)
אני בתחילת הריון ראשון ושמתי לב לשני דברים-
היו לי פצעים בפנים לפני ההריון (הרבה שנים לפני) ועכשיו הם די עברו וכמעט כבר לא רואים אותם . 
בנוסף ,צומחות לי פחות שיערות בפנים ובידיים מאשר שהיה לפני ההריון. 
האם אלו סימנים לבת ??     אני כבר ממש סקרנית 
לצפיה ב-'בלי קשר למין, זה סימנים שאת בהריון...'
בלי קשר למין, זה סימנים שאת בהריון...
09/05/2018 | 12:27
1
81
לצפיה ב-'אלו לא סימני הריון נפוצים'
אלו לא סימני הריון נפוצים
09/05/2018 | 13:36
166
לפעמים דווקא יש יותר חצ'קונים בהריון 
לצפיה ב-'דוקא מה שציינת אומרים שזה סימנים לבן'
דוקא מה שציינת אומרים שזה סימנים לבן
09/05/2018 | 21:10
1
155
אומרים שבת לוקחת את היופי של אמא שלה ובן ההפך, אז החצקונים שנעלמים....
וגם שזה בן אז גודלים יותר שערות בגוף...
ראיתי אתזה בכמה מקומות, אבל כמובן שזה לא אומר כלום, אבל אם כבר סימנים למין מסוים אז לבן-לא לבת..
לצפיה ב-'דווקא '
דווקא
10/05/2018 | 09:46
123
רשמתי שצומחות עכשיו פחות שיערות בגוף מאשר לפני ההריון , אז אולי בת ?
אני ממש משתדלת להמתין בסבלנות לסקירה אבל זה מסקרן ממש = ?
לצפיה ב-'נסיעה לחול בהריון עם קלקסן'
נסיעה לחול בהריון עם קלקסן
06/05/2018 | 18:28
3
162
היי,
אני בת 32, שבוע 5 להריון IVF מטופלת בקלקסן (אחרי 2 הפלות ועם קרישיות יתר F5). בבית יש מתוק קטן בן שנתיים וחצי מאותו המתכון.

לפני ההחזרה קבענו נסיעה ל5 ימים באירופה, שמסתבר שתהיה בשבוע ה-6 להריון.

האם מישהי עשתה נסיעה כזאת?
אני לא מצליחה למצוא חברת ביטוח שתבטח אותי על ההריון.
קיבלתי בינתיים המלצה מחברת פספורט קארד שלא כוללת ביטול נסיעה/החזר מלווה/ הטסה של בן משפחה בעקבות כל דבר שקשור להריון.

אשמח להמלצות - מתלבטת האם לבטל...
לצפיה ב-'מזל טוב :) '
מזל טוב :)
07/05/2018 | 23:52
75
לא ברור לי משהו.. את רושמת שבררת לגבי ביטוח נסיעות ולא מצאת חברה שהסכימה לבטח אותך? זה נשמע לי מוזר כי עד שבוע 28 אם אני לא טועה מסכימים לבטח הריוניות אבל בשבוע 5-6 זה חדש לי שאמרו לך ככה... מה הם בדיוק הסבירו לך? אשמח שתשתפי 
לצפיה ב-'היי! בדיוק אתמול חזרתי ממדריד'
היי! בדיוק אתמול חזרתי ממדריד
09/05/2018 | 16:22
1
92
ברקע קרישיות מסוג מאפלא. מזריקה קלקסן ולוקחת אספירין. אכן החברה היחידה שמוכנה לבטח הריון היי ריסק זה פספורט וזה מה שעשיתי
לצפיה ב-'גם אני בהיי ריסק עם קלקסן'
גם אני בהיי ריסק עם קלקסן
09/05/2018 | 16:31
80
טסתי פעמיים לחו"ל במהלך ההריון - בשבוע 17 ובשבוע 27 ובשניהם החברה היחידה שהסכימה לבטח היה פספורט קארד. אני לא הייתי מבטלת את הנסיעה:)
לצפיה ב-'בדיקת דם להריון'
בדיקת דם להריון
08/05/2018 | 16:41
1
170
שלום, אשתי ביצעה בדיקת דם להריון לאחר טיפולי פוריות עם גונאל F והזרעה. 15 ימים לאחר ההזרעה היא עשתה בדיקת דם ולהלן התוצאות: ESTRADIOL 1125 pmol/L PROGESTERONE 79.2 nmol/L BETA-HCG 59 IU/L האם מדובר בהריון? (שוב מזכיר שאת בדיקת הדם היא ביצעה 15 ימים לאחר ההזרעה). תודה רבה, בברכה, בן (שם בדוי)
לצפיה ב-'עדיף לשאול גם בפורום פוריות'
עדיף לשאול גם בפורום פוריות
09/05/2018 | 15:10
74
בטא 59 זה לכאורה היריון, אבל צריך לעשות עוד בדיקה אחרי יומיים לראות הכפלה
בהצלחה
לצפיה ב-'ד"ר דורון הררי- לא ממליצה בכלל!'
ד"ר דורון הררי- לא ממליצה בכלל!
09/05/2018 | 14:18
167
כמי שגרה במרחק של יותר משעה נסיעה לבאר שבע, נתקלתי ביחס אטום, חסר רגישות ואפילו משפיל מצדו ומצד מזכירתו. אני לא מאחל לאף אישה לעבור את מה שעברתי אתמול (8.5.18) וכמובן שלא ממליצה. התלונה שלי למרפאה נמצאת בטיפול בשעות אלה וכיוון שאת ההמלצה אליו קיבלתי מהפורום הזה חשוב לי לפרסם את זה גם כאן. אנושיות מגיעה לפני מקצועיות ופה הם לוקים בחסר.
רק בריאות לכל נשות הפורום :)
לצפיה ב-'ד"ר דורון הררי- לא ממליצה בשום פנים ואופן!'
ד"ר דורון הררי- לא ממליצה בשום פנים ואופן!
09/05/2018 | 14:09
121
כמי שגרה במרחק של יותר משעה מב"ש, נתקלתי ביחס אטום, לא מכבד ואפילו משפיל מהמזכירה ומהרופא הנ"ל. לפני המקצועיות מגיעה האנושיות ומהבחינה הזו הוא לוקה בחסר.
לא יכולה לתאר כאן את עוגמת הנפש שנגרמה לי אתמול (8.5.18), התלונה שלי בדרך אבל חשוב לי לפרסם גם כאן כיון שהסיבה שהגעתי אליו מלכתחילה הייתה דרך הפורום הזה.
לצפיה ב-'דולה - אשמח להמלצה'
דולה - אשמח להמלצה
08/05/2018 | 13:20
2
116
שלום לכולן,
אשמח להמלצה מניסיון על דולה שיודעת ללוות לידת ויב"ק/לנל"ק באזור המרכז.
שמעתי על טלי כהן ועל שירה גרפיט (אצל שירה גרפיט מפריע לי עניין השיווק ברשת, זה קצת יותר מדי בעיניי, כך שחוות דעת מניסיון אולי יעזרו לפוגג את התחושה).

תודה רבה מראש לעונות!
לצפיה ב-'היי יוספינה,'
היי יוספינה,
08/05/2018 | 13:31
101
כדולה אני קצת משוחדת מהיכרותי את הדולות שציינת וגם בעיקר כי הן קולגות שלי , יכולה בכיף להרחיב על כל אחת אבל מציעה שנעשה זאת בפרטי. בגדול כל דולה יודעת ללוות גם לידות לנל״ק. למען הקוראות שלנו רק ארשום מהם המונחים שציינת: לנלק בעברית הוא בעצם הנסיון לקראת לידה נרתיקית לאחר קיסרי קודם. ויבק- זו המילה באנגלית.  את בכיף מוזמנת לפנות אליי בפרטי במסר ואשמח לסייע ולהנחות אותך.
לצפיה ב-'ממליצה על אורית הלפגוט'
ממליצה על אורית הלפגוט
09/05/2018 | 09:56
65
ליוותה אותי בויבק שלי, מומלצת ביותר, נעימה ומקצועית ביותר
לצפיה ב-'הפרשות חומות בתחילת הריון'
הפרשות חומות בתחילת הריון
08/05/2018 | 19:30
1
116
אשמח לעזרתכן. אתמול והיום עשיתי שתי בדיקות הריון ביתיות שיצאו חיוביות, גיליתי לפני האיחור בגלל הרבה סימנים שהופיעו. מסוף השבוע יש לי מעט הפרשות חומות בכל יום (מעט כתמים בתחתונית, סליחה על התיאור). היום הייתה הפרשה חומה צמיגית בניגוד (שוב סליחה על התיאור). זה תקין?? יש לי תור לרופאת נשים רק ביום שלישי (כשאהיה בשבוע 4+3).
לצפיה ב-'זה נורמלי, אבל שווה לעקוב.'
זה נורמלי, אבל שווה לעקוב.
09/05/2018 | 09:35
65
רוב הסיכויים שזו השתרשות, אבל לפעמים זה סימן לבעיה. לדעתי בגלל שזה שלב מאוד מוקדם את לא צריכה לרוץ לבדוק את זה, אבל לעקוב אחרי זה ולוודא שאין דם ממש. אפשר להתקשר למרפאה שלך להתייעצות עם האחיות. שיעבור בקלות :)
לצפיה ב-'שבוע 10, חולשה קשה וצינון מתיש'
שבוע 10, חולשה קשה וצינון מתיש
08/05/2018 | 15:18
2
152
הי בנות
הריון שלישי... באתי רק לקבל קצת פרופורציות ותמיכה.. אני בשבוע 10, משבוע6 סובלת מעייפות נוראית אבל במקביל מצינון שבא והולך וגומר אותי..
לקחתי כבר איזה 5 ימי מחלה בחודש וחצי האחרונים וגם עכשיו אני סמרטוט במיטה..
מישהי מזדהה? אני כבר בסרטים שכל ההריון הולך להראות ככה ��
המעסיק חביב אבל לי כבר ממש לא נעים... 
ממני, המיואשת...
לצפיה ב-'זה עובר'
זה עובר
14/05/2018 | 10:24
1
13
אני משבוע 4 עד שבוע 17 הייתי עם צינון ושיעול נוראיים כמו סמרטוט במיטה עם 20 ימי מחלה, זה עובר :) משבוע 17 זה היה לי ככה רק בערב ומשבוע 20 עבר תודה לאל אז יש תקווה רק תחזיקי מעמד
לצפיה ב-'תודה קטי!'
תודה קטי!
14/05/2018 | 11:13
1
חשבתי כבר שאין ממי לקבל כאן תמיכה.. הפורום השתנה מאוד מאז הייתי בהריון הראשון שלי. 
נשמע שהיה לך הריון ממש קשה... כל הכבוד לך
לצפיה ב-'דיקור מי שיפר בשבוע הריון מתקדם 26+ בהריון תאומים'
דיקור מי שיפר בשבוע הריון מתקדם 26+ בהריון תאומים
06/05/2018 | 19:41
3
257
שלום ,
אשמח לדעת אם מישהי עברה בשבוע זה דיקור?
אני בהריון תאומים עם ממצאים בעובר 1 ואחרי ייעוץ גנטי צריכה לעשות דיקור רק עבור עובר 1. הייתי היום בייעוץ עם פרופ' באסף הרופא והוא נראה אוד אופטימי שלח אותי לזריקה להבשלת ריאות ופתאום עולות בי חששות...
לצפיה ב-'אני עשיתי בשבוע 17 לשניהם'
אני עשיתי בשבוע 17 לשניהם
07/05/2018 | 13:51
2
133
הכול עבר בשלום ונולדו בשבוע 35 פלוס 4
לצפיה ב-'תודה על תשובתך'
תודה על תשובתך
07/05/2018 | 21:20
1
89
פיספסתי לצערי את המועד .. לא עברה לי המחשבה לעשות אך עכשיו אני חייבת .. :(
לצפיה ב-'מבינה את '
מבינה את
08/05/2018 | 12:00
86
החששות. גם לי היו. אין לי איך לעודד. לבחור רופא מיומן. להישמע להוראות ולקוות לטוב. אני יודעת שיש אופציה לעשות גם בשבוע 32 ואז לעשות בדיקת פיש שהיא מהירה אבל את לוקחת סיכון שיוולדו קודם

לצפיה ב-'המלצה על בדיקת NIPT (במקום דיקור מי שפיר)'
המלצה על בדיקת NIPT (במקום דיקור מי שפיר)
06/05/2018 | 14:57
7
172
הריון שלישי, (אחרי טיפולים). בהריונות הקודמים עשינו (בחשש) בדיקת מי שפיר.
הפעם נודע לנו  שיש בדיקת דם שיכולה להחליף את דיקור מי השפיר.
אחרי בירורים הבנו שאם הבדיקה תקינה, אפשר לוותר על דיקור מי שפיר. אם היא לא תקינה, אז אין ברירה אלא לעשות את הדיקור.
היתרון שלה הוא שאפשר לעשות אותה בשבוע מוקדם (שבוע 10).ואת התוצאה לקבל בתוך עשרה ימים. כך שאם יש בעיה, אין צורך 'לסחוב' את ההריון עד שלב מאוחר. (יתרון נחמד נוסף זה שאפשר לדעת את מין העובר)
הופננו על ידי הרופא שלנו למעבדה מסויימת והמחיר של הבדיקה דרכה עלה 4,500 ש"ח. (שולחים את הבדיקה לחו"ל).
שיטוטים ברשת הביאו אותנו אל פרופ' גייפמן. הבנו ממנה שכדי להנגיש את הבדיקה, היא גובה רק 750$ (שהיום הם 2,700 ש"ח).
נטילת הדם מתבצעת ברמת אפעל.
עשינו את הבדיקה ביום חמישי שעבר והבוקר קיבלנו כבר את התוצאות.  (הכל תקין...)
לילך, שעובדת איתה, ענתה לנו על כל שאלה שהתעוררה.
הן נמצאות בארה"ב. וגייפמן מגיעה מידי לארץ. לנו יצא לפגוש אותה.
ההתקשרות איתן היא דרך הווטס אפ ובדוא"ל. ואם צריך היא מנהלת שיחה בסקייפ.
שימו לב שיש בדיקה מורחבת ובדיקה מצומצמת (שבודקת 3 תסמונות +מין העובר). מומלץ, לדעתי, לעשות את המורחבת.
זה הטלפון של לילך (להתכתבות בווטס אפ): 052-8083327

לצפיה ב-'בדיקת דם אינה חלופיתכלל וכלל לבדיקת מי שפיר'
בדיקת דם אינה חלופיתכלל וכלל לבדיקת מי שפיר
06/05/2018 | 20:57
1
124
אגב, הפרסום בפורום אסור.

בדיקת הדם היא בדיקה סטטיסטית. מה זה עוזר לי שאצל 99% מהעוברים הכל בסדר אם אני ה-1% ?
מי השפיר היא בדיקה אבחנתית, היא בודקת את כל הכרומוזומים (הרבה יותר רחבה) ובשילוב עם הצ'יפ הגנטי (שבודק שינויים - עודפים או חוסרים - במקטעי דיאנאיי) היא הבדיקה הטובה ביותר למי שמעוניינת במידע מקיף ככל הניתן על בריאות העובר שלה.
שלא לדבר על חיובי כוזב שמתרחש לא מעט. וחמור מכך - על שלילי כוזב.

אישית בצעתי מי שפיר בכל ארבעת הריונותיי. אצל רופאים במערך הציבורי. לילדיי שלום.
לצפיה ב-'אכן. זאת בדיקת סקר. ומי שפיר היא בדיקה אבחנתית'
אכן. זאת בדיקת סקר. ומי שפיר היא בדיקה אבחנתית
06/05/2018 | 21:21
97
סטטיסטית, אותנו הרתיע שבבדיקת מי שפיר יש סיכוי של 1 ל- 1,000 להפלה.
למרות שאין תחליף לרוגע שמתלווה לתוצאה חיובית במי שפיר.

ובכל זאת, כל אחד עושה את בחירותיו.

אגב, זה לא פירסום. זאת המלצה.
אין לי שום אינטרס כלכלי או אחר. 

לצפיה ב-'בדיקת NIPT'
בדיקת NIPT
07/05/2018 | 15:55
4
162
הפעם נודע לנו  שיש בדיקת דם שיכולה להחליף את דיקור מי השפיר.  -  לא נכון. הבדיקה לא מחליפה את דיקור מי השפיר בשום צורה שהיא. הבדיקה הינה בדיקת סקר בלבד. נכון לעכשיו הבדיקות היחידות שמאפשרות מהימנות כמעט מוחלטת הן סיסי שליה ומי שפיר שבהן מוציאים תאים שמכילים DNA עוברי.
אחרי בירורים הבנו שאם הבדיקה תקינה, אפשר לוותר על דיקור מי שפיר. אם היא לא תקינה, אז אין ברירה אלא לעשות את הדיקור. -  לא נכון. אם יש חיובי כוזב, אכן יש צורך בסיסי שליה או מי שפיר אבל יש גם שלילי כוזב וככה נולדים ילדים עם תסמונות למרות שבדיקת NIPT יצאה תקינה לחלוטין.
היתרון שלה הוא שאפשר לעשות אותה בשבוע מוקדם (שבוע 10).ואת התוצאה לקבל בתוך עשרה ימים. כך שאם יש בעיה, אין צור  'לסחוב' את ההריון עד שלב מאוחר. (יתרון נחמד נוסף זה שאפשר לדעת את מין העובר) -   חצי נכון. אם מקבלים תוצאה בעייתית בשבוע 11, ניתן לעשות סיסי שליה ולעבור הפלה בשבוע 13 לערך, אבל אם התוצאה הבעייתית מתקבלת בשבוע 14, אין ברירה אלא לחכות לשבוע 16 לפחות לפני שניתן לבצע מי שפיר ואז אם יש צורך בהפלה מגיעים לשבוע שבו רוב בתי החולים מבצעים רק לידה שקטה ולא גרידה.

שאר ההודעה נראית ממש כמו פרסומת שהוכתבה ואולי אף נכתבה על ידי הרופאה או הצוות שלה.
יכול להיות שזו לא פרסומת ואת באמת לקוחה מרוצה, אבל ככה זה מרגיש כשקוראים את ההודעה שלך.
לצפיה ב-'עצוב שהפכנו להיות כאלה חשדנים'
עצוב שהפכנו להיות כאלה חשדנים
07/05/2018 | 16:27
3
115
אתחיל ואומר שעם כל כך הרבה אי דיוקים שמתברר שיש  כנראה בהודעה שלי, נראה לי שאפשר להניח לנושא הפרסומת. (-:

ישבתי מול אישה מיוחדת. גניקולוגית ומומחית לגנטיקה בארץ ובארה"ב. התרשמתי מכך שהיא קמה לכבודנו שנכנסנו, הסבירה בגובה העיניים (כעת מסתבר שכנראה שמענו מה שרצינו לשמוע...). השירות אחרי הבדיקה היה אדיב ונעים והמחיר, זול משמעותית ממקומות אחרים.  כשהיא הבינה שיש נסיבות מיוחדות לבדיקה, היא הוסיפה בדיקה נוספת, ולא גבתה על כך תשלום. 
אז אחרי כל זה החלטתי לפרסם המלצה. אולי לא מדוייקת. אולי לא מסוגננת. ובכל זאת, במקום לקרוא אותה בתמימות, מחפשים מניעים נסתרים /פסולים. 
כדאי לנו לשחרר קצת. לנסות להאמין יותר ולחשוד פחות. 

לצפיה ב-'המציאות יוצרת חשדנות'
המציאות יוצרת חשדנות
07/05/2018 | 20:39
2
97
יש הודעות פרסומת במסווה של הודעות תמימות. יש הודעות של בעלי אינטרסים שלא חושפים את האינטרסים שלהם ולא מגלים מי עומד מאחורי ההודעה. יש הודעות של טרולים. יש הודעות מטעות בכוונה. יש הודעות מטעות שלא בכוונה.
הבעיה שלי עם הודעה כמו שלך, שמי שפחות מבינה וקוראת את ההודעה, יכולה להבין ממנה שבדיקת NIPT מחליפה את בדיקת מי שפיר.
יכול להיות שמישהי תסתמך על ההודעה שלך ותחליט שאם NIPT יצאה תקינה אז הכל בסדר. יכול להיות שאותה מישהי תלד תינוק עם תסמונת בגלל ההסתמכות על האמת המוחלטת שמשתמעת מההודעה שלך.
היה בארץ לפחות מקרה אחד של לידה עם תסמונת לאחר שלילי כוזב.
בעיניי השיקול בהחלטה אם לעשות מי שפיר צריך להיות כזה: מה יותר מפחיד - לעבור את המי שפיר ולאבד את ההריון או לא לעבור את המי שפיר וללדת עובר עם תסמונת.
לצפיה ב-'אני מכירה מישהי ששילמה 4500 ש"ח על בדיקת הדם'
אני מכירה מישהי ששילמה 4500 ש"ח על בדיקת הדם
08/05/2018 | 00:27
1
122
1
קיבלה תוצאה חיובית לטריפל X.
לא ישנה שבועות עד שעשתה מי שפיר והגיעה תשובה - אין תסמונת.

בואי נראה - לשלם 4500 ש"ח (או "רק" 2700) - לקבל תשובה שגויה, לאכול סרטים איומים, לעבור מי שפיר (שבשביל להימנע מזה מראש נבחרה בדיקת הדם) ולגלות ש"טעויות קורות" -
זה סרט שאני לא קונה לו כרטיס.
לצפיה ב-'גם אני עשיתי NIPT דרך פרופ' גייפמן'
גם אני עשיתי NIPT דרך פרופ' גייפמן
09/05/2018 | 16:50
52
וגם יצא לי לפגוש אותה אישית. 

במקרה שלי, עשיתי את הבדיקה פעמיים ושניהם חזרו עם תוצאה inconclusive. לא הצליחו להוציא מספיק דנ"א עוברי מהדגימה שלי בפעם הראשונה ולכן עשיתי אותה שוב. גם בפעם השניה זה לא עבד. בסוף קיבלתי את הכסף בחזרה והוסבר לי שזה יכול לקרות וזה לאו דווקא אומר שיש בעיה עם העובר.
כמובן שזה ממש לא הרגיע אותי ורופאת מעקב ההריון שלי המליצה לי בכל זאת לעשות מי שפיר. בגלל שלקח הרבה זמן עד שעשיתי את הבדיקה הזאת פעמיים, בסוף עשיתי מי שפיר וצ'יפ רק בשבוע 22. לקח עוד שלושה שבועות לקבל תשובות ותודה לאל שהכל יצא תקין. לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם התוצאה לא היתה תקינה, בשבוע כזה מתקדם. הפואנטה שלי היא שבדיקות הNIPT יקרות, לא מחליפות בשום צורה מי שפיר וצ'יפ ואני אישית לא ממליצה לעשות אותן. עדיף מראש לעשות מי שפיר וצ'יפ ולקבל מידע אמיתי ולא סטיסטי וגם לא לבזבז זמן וכסף.
לצפיה ב-'דימום שבוע 4'
דימום שבוע 4
07/05/2018 | 14:20
1
146
היי,
הייתי אמורה לקבל מחזור ב-3.5, באותו יום עשיתי בדיקת הריון שיצאה חיובית. מחזור אחרון ב-5.4, אז אמורה להיות בשבוע 4+4.
היום פתאום הופיע לי דימום קל בניגוב בצבע אדמדם. אין כאבים או חולשה.
האם אני צריכה לפנות לרופא או לחכות שזה יחלוף? עצות יתקבלו בברכה :)
לצפיה ב-'ממליצה לבצע בדיקת בטא ,'
ממליצה לבצע בדיקת בטא ,
07/05/2018 | 20:11
87
ואם הדימום ייתגבר כדאי להתייעץ עם רופא. זה יכול להיות הרבה דברים בשבוע שבו את נמצאת ובעיקר כי זה היריון ממש צעיר 
לצפיה ב-'מעקב הריון פרטי? '
מעקב הריון פרטי?
07/05/2018 | 11:31
1
161
שלום,
אשמח למידע, אני קצת קלולסית ככל שזה נוגע לנושא כי אני פשוט כבר לא זוכרת את הפרטים של מעקב הריון - 
פרטים - הריון שני, הריון ראשון נגמר בקיסרי חירום

שאלותיי: 
האם הריון לאחר קיסרי מוגדר בדיפולט כהריון בסיכון? 
את מעקב ההריון הקודם עשיתי במסגרת מכבי. עכשיו אני רוצה ללכת למעקב באופן פרטי. האם בנוסף למעקב הפרטי, כדאי לבצע מעקב בקופה? האם יש לכך יתרון?

האם מעקב פרטי אומר כי גם את בדיקת הדופק של גיל 7 שבועות צריך כבר לעשות במסגרת המעקב הפרטי? החל מאיזה שלב מתחילים את המעקב? 

מה זה בכלל מעקב פרטי, האם זה אומר שגם את כל הבדיקות - שקיפות, סקירות ודיקור אצטרך לבצע אצל אותו רופא פרטי (במידה ומבצע את כולן). 

תודה מראש ��
לצפיה ב-'בשעה טובה :)'
בשעה טובה :)
07/05/2018 | 14:11
100
מזל טוב יקרה! אכן ההריון מוגדר כהיריון בסיכון בגלל הצלקת הניתוחית. ובכלל כל היריון מעתה והלאה יוגדר כך. זה לא אומר כלום לגבי כיצד תלדי הפעם אז אל תלחצי מההגדרות. מעקב בפרטי תלוי ברופא שעושה זאת יש כאלו שמבצעים את כל הבדיקות ויש כאלו שעושים חלק ואז את ההשלמה את עושה דרך הקופה. את יכולה בהחלט להתחיל כבר משבוע 6-7 בפרטי 
לצפיה ב-'מעקב הריון בסיכון (תאומים), לין, כללית, חיפה'
מעקב הריון בסיכון (תאומים), לין, כללית, חיפה
06/05/2018 | 21:25
1
108
יש המלצות לרופא ספציפי?
תודה :)
לצפיה ב-'לי יש תאומים בני 3 חודשים'
לי יש תאומים בני 3 חודשים
07/05/2018 | 13:50
89
דוקטור גאנם נדיר. רופא מצוין ומנהל מיון ברמבם למקרה שתצטרכי...
הוא גם ניתח אותי. ילדתי בקיסרי
לצפיה ב-'לחץ דם נמוך בשבוע 15'
לחץ דם נמוך בשבוע 15
07/05/2018 | 03:23
84
היי ותודה לפורום.
אני בשבוע 15 וסובלת מכאבי ראש. היום החלטתי לבדוק בבית לחץ דם והממוצע של מספר בדיקות הוא: 85/55 שזה נמוך יחסית. בעבר היה לי לחץ דם נמוך אבל הוא עלה בשנים האחרונות ועכשיו אני חושבת שיש קשר בינו לבין כאב הראש.
אשמח לעצות מה אפשר לעשות כדי להעלות את לחץ הדם ולבינתיים, אציין שאני בת 38, הריון שלישי (הצעיר בבית בן 11), טבעונית ונוטלת B12. ביצעתי בדיקת דם כללית אבל עוד לא קיבלתי תשובות אז אני לא יודעת אם יש חסרים או לא (חצה שנה לפני ההיריון הכל היה בסדר).
תודה מראש, בריאות ושבוע טוב :)
לצפיה ב-'מה אומרות.. שבוע 6 ועדיין לא מרגישה גודש בחזה.. '
מה אומרות.. שבוע 6 ועדיין לא מרגישה גודש בחזה..
06/05/2018 | 19:31
2
127
לא מרגישה כלום מלבד עייפות שאני אפילו לא בטוחה אם קשורה להריון..
בחילות לא היו לי גם בהריון הקודם תודה לאל, אבל לא זוכרת מה כן עוד הרגשתי בשלב הזה.
לצפיה ב-'שבוע מוקדם מדיי בשביל כל התופעות שאת מציינת'
שבוע מוקדם מדיי בשביל כל התופעות שאת מציינת
06/05/2018 | 20:10
1
89
בחילות באות בשלב מאוחר יותר וכמובן שגם גודש בחזה לא מרגישים ישר....
לצפיה ב-'לא כולן גם סובלות מכל התופעות '
לא כולן גם סובלות מכל התופעות
07/05/2018 | 11:30
21
לצפיה ב-'שלום לכולן, אשמח לעזרה'
שלום לכולן, אשמח לעזרה
06/05/2018 | 11:31
2
286
אני בת 24. עברו כבר 3 שבועות מאז שהייתי אמורה לקבל מחזור אבל הוא לא הגיע. פחדתי נורא שאני בהריון וגם היו לי בחילות מטורפות, הייתי עייפה, נשירת שיער רצינית. אבל בעיקר הטריד אותי שלא קיבלתי כי זה אף פעם לא קרה לי.
אתמול ראיתי דם על התחתון והוקל לי בטירוף. אבל מסתבר שזה היה חד פעמי. מאז לא דיממתי יותר. 
אני תוהה אם הייתי בהריון וזו היתה הפלה טבעית. התסמינים שחוויתי היו יכולים להעיד על הריון או שזה שלב מוקדם מדי להרגיש תסמינים כאלה, והם פשוט הופיעו בלי קשר?
אני שואלת פה כי אין לי עם מי להתייעץ, אני אשמח לכל פיסת מידע ומחשבה שיש לכן. 
תודה רבה
לצפיה ב-'את חמודה ונאיבית'
את חמודה ונאיבית
06/05/2018 | 14:49
199
דם חד פעמי על התחתון דווקא מחזק את זה שזה הריון וזה דימום השתרשרות.
הפלה היא עם דם, או כמו מחזור או יותר, אבל לא משהו קליל כמו את מתארת.

הכי טוב תקני בדיקת הריון ותעשי.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
06/05/2018 | 18:21
167
את צריכה להבין כמה שיותר מהר אם את באמת בהריון,
תקני בדיקה ביתית בכל סופר פארם ותבדקי.
אני מבינה שאם התשובה חיובית תרצי לסיים את ההריון? אם כן זה עוד יותר מחזק את זה שכדאי לך לבדוק מהר...
אם התשובה חיובית תקבעי תור לרופא נשים (אם אין תורים זמינים תדברי עם המזכירות במרפאה שלך ותסבירי שאת צריכה תור דחוף)
ולהבא- אמצעי מניעה...

בהצלחה!
לצפיה ב-'ד"ר רן נגר לסקירה מאוחרת, דרך כללית, אשמח לשמוע חוויות'
ד"ר רן נגר לסקירה מאוחרת, דרך כללית, אשמח לשמוע חוויות
06/05/2018 | 08:08
2
82
שלום בנות,  אשמח לשמוע המלצות אם מישהי היתה אצל ד"ר רן נגר,  ואם ספציפית בסקירה מאוחרת. 
האם יש אצלו מורחבת או רק מאוחרת רגילה?  האם מרוצות? 
לחילופין- ממליצות על רופא אחר? 
תודה רבה
לצפיה ב-'הייי '
הייי
06/05/2018 | 12:02
1
82
אני עשיתי אצל ד"ר נגר ארבע בדיקות אולטראסאונד.
בכולן הייתי ממש מרוצה מהיסודיות
מהיחס הנעים
מההסברים הנרחבים

הבדיקה האחרונה הייתה סקירה מאוחרת והוא ממש הקפיד, עשה גם בדיקה בטנית וגם וגינלית.

ממליצה לך להתקשר למרפאה, המזכירות מאד נעימות, וגם אם יש צורך, את יכולה להתקשר/להסתמס עם הדוקטור עצמו

וההמלצה הכי חשובה, אם את מחליטה ללכת אליו, לא לשכוח ללכת לאכול גלידה באניטה! (לא המקום שצמוד למרפאה, נמצא מרחק הליכה של כמה דק' משם)

לצפיה ב-'תודה על התגובה - האם עושה דרך כללית גם סקירה מורחבת?'
תודה על התגובה - האם עושה דרך כללית גם סקירה מורחבת?
06/05/2018 | 15:57
46
החשש שלי הוא בעיקר כי הסקירה תהיה סקירה "רגילה" ולא "מורחבת" דרך הכללית. 
מה היה אצלך?
שוב המון תודה!

אשמח לשמוע עוד חוויות
לצפיה ב-'תוצאה לא תקינה בצ'יפ הגנטי'
תוצאה לא תקינה בצ'יפ הגנטי
03/05/2018 | 20:38
3
325
קיבלתי היום טלפון מהרופא בבית חולים שעשיתי שם את מי השפיר כולל צ'יפ גנטי. לדבריו מצאו ממצא לא תקין של חסר ב tbx6  
שזה גן בכרומוזום 16.
אנחנו הולכים כמובן ליעוץ גנטי דחוף בבית חולים ויעשו צ'יפ לנו (ההורים)  
וקבעתי אצל שוחט
האם למישהי היה ממצא דומה?
איך שורדים את החוסר ודאות.... 
אני בשבוע 20 

לצפיה ב-'אם יש עוד ילדים בבית והממצא מורש מכם'
אם יש עוד ילדים בבית והממצא מורש מכם
06/05/2018 | 11:57
185
הייתי בודקת גם אותם.
יכול להיות ממצא כזה גם אצל ילדים בריאים.
לצפיה ב-'כן לי'
כן לי
06/05/2018 | 14:46
159
חוסר בכרומוזם 15 מורש ממני
לי הורש מאמא שלי

תבדקי את עצמך ובעלך וכן את הילדים.
אצלי הממצא היה בגדר משמעות לא ברורה. היה הריון סיוט אבל סוף טוב. ככה גילינו שגם לילד הבכור יש את זה.
לכל ילדיי יש את החוסר בגן. אני עכשיו בסיבוב שלישי עשיתי סיסי שליה וגם הפעם נמצא הממצא הזה.

את צריכה להבין מה משמעות הממצא שלך ולהחליט מה את עושה.
גם אני הייתי אצל פרופ שוחט.
לצפיה ב-'לי היה עם תאומים'
לי היה עם תאומים
07/05/2018 | 13:54
105
תוספת לשניהם בגן q15.
מכיוון שזה היה לשניהם שוחט אמר שזה ברור שזה מאיתנו ולא בדקנו אותם וגם החלטתי לא לבדוק את בן השנתיים וחצי הבריא שלי. זה הוגדר ממצא בתחום האפור. הם בני 3 חודשים כבר
לצפיה ב-'סקירה מוקדמת -אתי פיורה'
סקירה מוקדמת -אתי פיורה
06/05/2018 | 11:13
86
שלום בנות,
האם מישהי יכולה לתת חוות דעת על אתי פיורה לסקירת מערכות מוקדמת?
לצפיה ב-'בדיקת הריון'
בדיקת הריון
05/05/2018 | 22:12
1
181
עשיתי בדיקת הריון שהתוצאה שלה זה פלוס ושבועות. הריון חיובי מינוס שלילי לי יצא פלוס בלי שבועות הריון מישהי מבינב בזה?
לצפיה ב-'יש לך אפשרות לעשות תמונה? '
יש לך אפשרות לעשות תמונה?
06/05/2018 | 07:43
38

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
פורום סקסולוגיה
לייעוץ בפורום סקסולוגיה
ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה