לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5355353,553 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'שלום לכולם חוזרת לעדכן אחרי סקירה מוקדמת חוזרת.. בבקשה תמיכ'
שלום לכולם חוזרת לעדכן אחרי סקירה מוקדמת חוזרת.. בבקשה תמיכ
15/09/2017 | 15:53
7
405
כתבתי כאן לגבי ציסטה במוח העובר שגילו בסקירה המוקדמת הראשונה ואז הייתה בגודל 4 ממ... הרופא זימן אותי לסקירה נוספת ועכשיו זה גדל וזה 5 ממ.
הרופא הפנה לאקו לב עובר.. הוא לא נראה מודאג אך אומר שיש לעקוב אחרי הציסטה ואקו לב זה לשלול מומים נוספים חס וחלילה..
כולי בלחץ עכשיו.. ואני בוכה... ממש רציתי שהציסטה תעלם! 
לצפיה ב-'יכולה להרגיע אותך'
יכולה להרגיע אותך
16/09/2017 | 15:06
1
190
רק מהסיפור שלנו. בסקירה מוקדמת ראו גם ציסטה ושלחו לאקו לב עובר. בסקירה מאוחרת זה נעלם. הרופא אמר שזה שכיח..
לצפיה ב-'מה שמדאיג אותי'
מה שמדאיג אותי
16/09/2017 | 21:01
146
שזה גדל.. ובאקו לב עובר ישר אומרים אם הכל תקין או לא? נכון?
הלוואי ויעבור בסקירה המאוחרת
לצפיה ב-''
16/09/2017 | 20:08
1
115
אני לא מבינה בזה מספיק בשביל להגיד משהו קונקרטי....
היתה איתי מישהי בקורס הכנה ללידה של עובר שלה היתה ציסטה במוח, והם היו במעקב צמוד עד הלידה, לכמה חודשים אחר כך הילד עבר ניתוח לניקוז הציסטה.
מקווה שזה קצת מעודד אותך, ןשזה המצב גם אצלכם.

לצפיה ב-'תודה רבה על התמיכה ועל'
תודה רבה על התמיכה ועל
16/09/2017 | 20:58
91
השיתוף.. זה עוזר לי המון
לצפיה ב-'הגבתי לך גם אז..'
הגבתי לך גם אז..
17/09/2017 | 10:06
2
109
אני חושבת שעשית את הסקירה הקודמת ממש לא מזמן, לא? נראה לי שלא נתנו לה מספיק זמן לעבור... 
אני לא רופאה, רחוקה מזה, אבל בזמנו גם אני חפרתי על זה המוןןןןן ובאמת שמצאתי מכל מקום אפשרי שזה מאוד נפוץ ונעלם ברוב המקרים בסקירה המאוחרת. לא אמרו לכם לחכות לסקירה המאוחרת? אצלנו בכלל לא התרגשו מזה בסקירה...

כשאגיע הביתה אבדוק בדיוק מה היה הגודל אצלנו ובאיזה שבועות. 
לצפיה ב-'עכשיו רק שמתי לב שרשמת סקירה מוקדמת חוזרת'
עכשיו רק שמתי לב שרשמת סקירה מוקדמת חוזרת
17/09/2017 | 10:26
1
86
כמה זמן עבר בין הסקירות??
לצפיה ב-'כן צודקת זה חוזרת'
כן צודקת זה חוזרת
17/09/2017 | 18:37
73
עברו  3 שבועות... אולי באמת צריך לתת לזה זמן... בכל מקרה עכשיו גם הפנה לאקו לב עובר..
ואשמח שתבדקי אצלך
לצפיה ב-'רשמים ממחלקת יולדות בהילל יפה / לניאדו'
רשמים ממחלקת יולדות בהילל יפה / לניאדו
17/09/2017 | 13:36
76
אשמח לשמוע את ההתרשמות שלכם ממחלקת היולדות בהילל יפה לעומת לניאדו.

תודה רבה!
לצפיה ב-'שמות לבן - כרמי? אשכול? '
שמות לבן - כרמי? אשכול?
17/09/2017 | 13:06
52
לצפיה ב-'בחילות/פראמין'
בחילות/פראמין
17/09/2017 | 10:46
1
77
האם ניתן לקחת פראמין בזמן ההריון נגד בחילות?
מה עוד יכול לעזור לבחילות?
דחוף עזרה
לצפיה ב-'עדיף דיקלקטין'
עדיף דיקלקטין
17/09/2017 | 10:50
65
דיקלקטין יותר בטוחה להריון..גם יקר יותר. צריך מרשם כמובן
לצפיה ב-'בקע טבורי ושמירת הריון'
בקע טבורי ושמירת הריון
17/09/2017 | 08:41
1
85
שלום
אני בשבוע 30. השבוע אובחנתי עם בקע טבורי. האם ידוע למישהי האם ביטוח לאומי מאשר על רקע זה שמירת הריון?
לצפיה ב-'גם אני עם בקע טבורי.. הרופא לא אמר כלום על שמירה... '
גם אני עם בקע טבורי.. הרופא לא אמר כלום על שמירה...
18/09/2017 | 10:38
8
לצפיה ב-'דחוףף המלצה לרופא מעקב הריון בעפולה!!!'
דחוףף המלצה לרופא מעקב הריון בעפולה!!!
16/09/2017 | 23:52
2
47
הי בנות, 
אני מחפשת בדחיפות רופא למעקב הריון שמומחה להריון בסיכון באזור עפולה,
בבקשה אם יש למישהי אשמח לשמוע!!
לצפיה ב-'אני יודעת בוסתן מאוד מומלץ'
אני יודעת בוסתן מאוד מומלץ
17/09/2017 | 08:37
1
29
לא יודעת אם מתמחה בהריון בסיכון אבל הוא רופא ותיק ומוערך באזור אז יכול להיות שכן.
לצפיה ב-'תודה על ההמלצה!! אבדוק.'
תודה על ההמלצה!! אבדוק.
17/09/2017 | 11:27
7
לצפיה ב-'שקיפות עורפית וסקר ביוכימי- פרשנות'
שקיפות עורפית וסקר ביוכימי- פרשנות
16/09/2017 | 19:10
1
156
היי, 
יצא לי סיכון לדאון לפי אולטרסאונד וגיל 1:4000
חזרו התוצאות של הסקר הביוכימי לפיהן הסיכון לדאון עם הבדיקות דם 1:2000
איך יכול להיות שהבדיקות דם הרעו לי את הסטטיסטיקה..?
לצפיה ב-'זה קורה'
זה קורה
17/09/2017 | 07:01
101
כל אחד מהמדדים - שקיפות והמדדים ביוכימיים - עומד בנפרד ויש לו התפלגות משלו בכל גיל וגיל.
יש לזכור שאלו מדדים סטטיסטיים בלבד, והסיכוי שלך לדאון עדיין נמוך משמעותית מהסף שמזכה בבדיקת מי שפיר בסל הבריאות, אבל במצב כזה *אני* אישית הייתי שוקלת לעשות את הבדיקה בכל זאת.
לצפיה ב-'שמן קיק'
שמן קיק
14/09/2017 | 11:03
2
148
מישהי שתתה, ניסתה בתור זירוז? עבד?
הרופאים טוענים שזה לא יגרום לשום התקדמות בלידה אלא רק לצירים מאוד כואבים...

לצפיה ב-'זה יכול לעזור אם יש לך נקודת פתיחה כלשהי'
זה יכול לעזור אם יש לך נקודת פתיחה כלשהי
14/09/2017 | 23:05
88
אני שתיתי פעמיים. פעם ראשונה חוץ מלשרוף לי את התחת לא עשה כלום.
כמה ימים אחרי גרם לי לדימום בעקבותו הגעתי למיון יולדות ועברתי זרוז
לצפיה ב-'לא ממליצה'
לא ממליצה
16/09/2017 | 21:02
94
שמן קיק מופק מצמח שנקרא קיקיון שרעיל לגוף לכן הגוף דוחה אותו החוצה דרך התרוקנות של המעיים . ברוב הפעמים שנתקלתי בהן הנשים הגיעו מותשות ומיובשות מרוב שלשולים ולא בהכרח התקדמו ללידה או שהגיעו עם צירים מאוד כואבים שלא הובילו לשום מקום. יש דרכים נוספות טבעיות הרבה יותר מומלצות (עיסוי פיטמות, רפלקסולוגיה, דיקור ועוד) 
לצפיה ב-'אתן אוכלות טונה משימורים? נתקלתי באתר הזה'
אתן אוכלות טונה משימורים? נתקלתי באתר הזה
14/09/2017 | 16:34
3
182

http://briuton.co.il/6977/6977/  ;
 מצטטת: 
המומחים לבטיחות במזון מטעם המגזין Consumer Reports ממליצים לנשים הרות להימנע לחלוטין מאכילת טונה. זאת על פי סקירת בטיחותם של מאכלי ים שתתפרסם במהדורת אוקטובר 2014 של המגזין Consumer Reports. המגזין נחשב למגזין צרכנות אמין, ידוע ורב השפעה אשר מבוסס על מחקרי צרכנות ומבחני מוצרים שונים.
בסקירה נותחו רמות הכספית במאכלי ים כפי שהתקבלו מדוחות ארגון המזון 
בהודעה לעיתונות מטעם המגזין נאמר כי שימורי טונה הוא מאכל פופולרי ונפוץ המכיל כספית ולכן יש לעודד נשים הרות להימנע לחלוטין מאכילתו. 

אני הבנתי שכן מותר לאכול קצת טונה משימורים בהריון לא?

לצפיה ב-'אני אוכלת טונה בהריון'
אני אוכלת טונה בהריון
14/09/2017 | 18:31
57
לצפיה ב-'וגם מתחסנת לשעלת ולשפעת'
וגם מתחסנת לשעלת ולשפעת
14/09/2017 | 18:32
43
לצפיה ב-'טונה בהריון'
טונה בהריון
16/09/2017 | 11:08
143
אין שום בעיה עם אכילת טונה בזמן הריון.
ככל הנראה לקחו משהו שפורסם בארה"ב - שם יש דגים עם כספית.
בארץ, הדגים מגיעים ממקור אחר (לא מאותו מקור כמו הדגים בארה"ב), לכן החשש לכספית הוא מינימלי.
לצפיה ב-'מוכנות לילדים'
מוכנות לילדים
13/09/2017 | 22:15
25
358
שלום,
אני בן 31, אישתי בת 32
אנחנו נשואים כבר 3 שנים ודיברנו רבות על הנושא. אישתי לא מרגישה מוכנה לילדים, משיחות איתה הא אמרה שהיא חושבת שתהיה מוכנה בהמשך ומה שבטוח שזה לא יקח עד גיל 35.. לגבי זה אני סקפטי כי בשנים האחרונות שאנחנו מדברים על הנושא היא נרתעת באותה רמה כל הזמן, נאטמת בקושי מוכנה לדבר על הנושא ומעלה את העובדה שהיא עדיין לא מוכנה ושכמובן שזה לא יקרה בלחץ.
רציתי לשמוע מה דעתכם, האם אני טועה שזה כל כך מאכזב אותי כל פעם מחדש שכל הסביבה שלי מתקדמת, יש להם כבר ילד אחד או אפילו יותר, אני משתוקק כבר שנים לילדים ושום דבר לא מתקדם...
אשמח לחוות דעת, אני עובד עצות..
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
13/09/2017 | 22:26
3
226
לדעתי בלבד, אני בטוחה שיש פה הרבה דעות וכל אחד יעשה מה שמרגיש לו נכון ומה שמתאים לו,
אני חושבת שאי אפשר להיות מוכנים לילד .
יש כמובן נשים שיותר משתוקקות לזה ויש שפחות, אבל להיות מוכן לילד מגיע רק אחרי שהופכים להורים, מבינים את המשמעות את הסיפוק את האחריות.
לדעתי ככל שמחכים לגיל מאוחר, זה עלול להיות יותר קשה להכנס להריון ואז לפעמים מצטערים שלא ניסינו קודם.
אתה לא יכול להכריח אותה כמובן, רק לדבר לליבה ותגיעו להחלטה ביחד,
אני לא רואה משהו שיכול להשתנות שפתאום ביום אחד היא תגיד שהיא מוכנה לילד, אלא אם כן האמירה שהיא לא מוכנה נובעת גם מגורמים אחרים, כמו קריירה שהיא רוצה לפתח לפני ההורות ,
זו חייבת להיות החלטה משותפת ואולי לוותר קצת אחד בשביל השני ולהפגש באמצע איפשהו
לצפיה ב-'מסכים לגמרי..'
מסכים לגמרי..
13/09/2017 | 22:32
2
157
הבעיה שמהצד שלה אין פשרה כלשהי, ה״פשרה״ היתה שזה יקרה ושהיא תהיה בטוח מוכנה עד גיל 35...לא יאוחר מזה..
למרות שאני חושב שזה עדיין מאוחר. לי בכל אופן...
מבחינתה אני פשוט צריך להיות סבלני וכל פעם שאני מלחיץ אותה יותר כשאנחנו מדברים על זה, זה לא תורם
לצפיה ב-'אני מבינה אותך'
אני מבינה אותך
13/09/2017 | 23:03
1
132
כל שיש לך לעשות זה אולי להראות לה מחקרים בנושא , ואולי אם הנושא יגיע מחברה שלה או ממישהו אחר שקרוב אליה אז זה ישפיע עליה אחרת
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
14/09/2017 | 06:06
34
לצפיה ב-'יש לי ילד בן שנתיים ואני לא מרגישה מוכנה לילדים'
יש לי ילד בן שנתיים ואני לא מרגישה מוכנה לילדים
14/09/2017 | 08:28
183
בדיעבד אני אומרת שהייתי צריכה לחכות קצת....
אני לא חושבת שזה עניין שיש בו מקום לפשרה, הכי גרוע זה תינוק לאמא שלא רוצה אותו ב-100%. שניכם צריכים לחשוב אם בכלל אתם רוצים ילדים ואם לכל אחד מכם תשובה אחרת מה זה אומר לגבי הזוגיות.
ובאמת יכול להיות שתוך כמה שנים היא כן תהיה מוכנה. אני לא יודעת מה מצבכם מבחינת קריירה, מצב כלכלי וכו' אבל הרבה פעמים הבאת ילדים משפיעה שונה על הגבר והאישה, על האישה לרוב (נכון, לא תמיד), יש יותר השפעה פיזית, נפשית, מבחינת קריירה והגשמה עצמית ורמת הכנסה בעוד שעל גבר זה פחות משפיע ולכן ההחלטה של האישה פה בעלת משקל כבד מאוד.
לצפיה ב-'הייתי בצד של של אישתך עד לא מזמן'
הייתי בצד של של אישתך עד לא מזמן
14/09/2017 | 09:17
161
אני נשואה מגיל 21. בעלי מבוגר ממני ב-7 שנים.
עד גיל 25 בערך, בכלל לא הייתי בכיוון של ילדים. בעלי לא לחץ עליי, למרות שהוא אמר לי שהוא מוכן לילדים עוד מהיום שהכרנו. מעולם לא החזקתי ילד, לא היו ילדים קטנים במשפחה שלי, ופחדתי פחד מוות מכל הנושא של ילדים.
איכשהו בוקר אחד בגיל 25 התעוררתי ואמרתי לעצמי "אני מוכנה!". אני אפילו לא יודעת איך זה קרה ולמה זה קרה, אבל זה קרה.
וכשהייתי בת 27 נולד הילד הראשון! ועכשיו כמעט 3 שנים אחרי מצפים לילד שני.
לצפיה ב-'אני לגמרי מבינה'
אני לגמרי מבינה
14/09/2017 | 09:37
5
128
אני מאד מזדהה עם אשתך ולכן אשתף במשהו אישי..
אני נכנסתי להריון ראשון רק בגיל 33, למרות שהייתי בזוגיות עם בעלי כבר מגיל 24, והיינו נשואים כבר כמה שנים טובות. לשמחתי, שנינו היינו באותה עמדה של חוסר מוכנות להורות, וזה עזר מאד להתמודד עם הלחצים מהסביבה, שאתם בוודאי חווים (ויש מצב שהיא חווה אפילו יותר ממך, ופשוט לא משתפת). 
אני הייתי בחרדות מההריון, מהלידה ומההורות, ופחדתי מאד מאובדן העצמאות ועצירת הקריירה, למרות שכבר ניסינו להכנס להריון כחצי שנה ללא הצלחה. מה שעזר לי זו העובדה שהייתי בטיפול פסיכולוגי (אני אשת טיפול, לכן טיפול הוא דבר שמומלץ אצלנו מדי פעם) וניצלתי את זה לבחינה עצמית של החרדות והפחדים שליוו אותי. מה שהדהים אותי שתוך פגישה אחת או שתיים בנושא, הגעתי לתובנות עם עצמי והחלטתי שאני הולכת על זה עד הסוף, למרות שלא הייתי לגמרי מוכנה לצעד הענק הזה. תוך שבועיים נכנסתי להריון, ועד עכשיו אני משוכנעת שהשינוי המחשבתי והרגשי שעשיתי עזר לי להכנס להריון, וכמובן בשלב מאוחר יותר להיות אמא טובה יותר ממה שיכלתי להיות. אגב, היום אני בהריון שני כבר, ועדיין לא מרגישה כמו מישהי שנולדה להיות אמא..
נראה לי שאתה מבין את זה שלא בריא להכנס להריון ולהורות מתוך לחץ ו"כי צריך", אלא ממקום של רצון והשלמה עם המחירים שאותם אתם הולכים לשלם, ונראה שאתם לא משדרים על אותו גל מבחינה זו. לכן אני מציעה לא להפעיל עליה לחץ, אלא לשדר לה שאתה תומך בה במאה אחוז, תאמין לי שהיא זקוקה לזה.. ואולי שווה להציע לה לשוחח על הנושא עם מישהו אובייקטיבי, שהיא לא תחשוש שישפוט אותה ואת הרצונות שלה. בסך הכל, מדובר בהחלטה משותפת של שניכם, אבל כמו שאמרו לך, עיקר ההשלכות, לפחות בהתחלה, הן עליה. אגב, וגם אם תעשו ילדים בגיל 35 זה לא סוף העולם. 
לצפיה ב-'מנסה לתמוך ככל שאני יכול'
מנסה לתמוך ככל שאני יכול
14/09/2017 | 11:06
4
107
הבעיה היא שאני מתקשה להתנתק מהסביבה שכל הזמן מדברת על הילדים
אם זה בעבודה או חברים.. כמעט לכולם כבר יש ילדים ובמיוחד בזמן האחרון שכל הסביבה היותר קרובה - חברים - נכנסים למעגל הזה
ניסיתי לדבר איתה על לשוחח עם גורם אובייקטיבי, היא לא הצליחה לחשוב על אחד כזה שיהיה נוח לה לדבר איתו. שהעלתי את המושג גורם פסיכולוגי התגובה היתה שלילית קיצונית אז זו ממש לא אופציה..אני מניח שאין לי ברירה לחכות עד שזה יגיע - בתקווה שיגיע ושאני לא מחכה למשיח..
לצפיה ב-'לגמרי מבינה'
לגמרי מבינה
14/09/2017 | 11:24
1
81
נשמע שאתה בסיטואציה לא פשוטה, אבל תחשוב שיש מצב טוב שהיא מרגישה את זה בצורה עוד יותר קיצונית, בגלל היותה אשה בחברה שלנו. גם כשזה בא מתוך דאגה ורצון טוב של הסביבה, זה מכניס ללחצים שהיא בוודאי מרגישה.. וזה לא עוזר שלכולם מסביב יש ילדים. מסביבי לכולם יש כבר ילדים בבי"ס יסודי (כולל לאחותי הקטנה) ואצלי היא רק בת 3 ועוד רגע אני יולדת שוב.
אגב, גם אצלי השיחה עם הפסיכולוגית באה מיוזמתי, אם בעלי היה מנסה לשלוח אותי לפסיכולוג הוא היה חוטף כנראה איזו נעל בראש.. 
אז נשמע לי שאין לך יותר מדי מה לעשות, חוץ מלתמוך בה בשלב הזה.. אחרת זה עלול ליצור עוד יותר אנטי מצידה ולהתרחקות של שניכם. נשמע לי שהרצון שלך לילדים, שהוא טבעי לחלוטין, מכניס אותה ללחץ ולכן היא מסתגרת ומתנתקת. אולי כדאי לעזוב את הנושא לגמרי לתקופה ארוכה, אבל באמת לשחרר... היא רק בת 32, היום זה כבר לא נחשב כל כך מאוחר להתחלת ההורות, גם אם היא תכנס להריון בגיל 35. נכון, יהיו יותר סיכונים ויתכן שיהיו יותר בעיות, אבל גם הרפואה מתקדמת כיום מאד, ואלו דברים שניתן להתמודד איתם ביחד, בניגוד לפער שיש ביניכם כיום. 
לצפיה ב-'משתדל..תודה!'
משתדל..תודה!
14/09/2017 | 11:31
23
לצפיה ב-'לרצות ילדים בגלל שלאחרים יש ובגלל לחצים מהסביבה'
לרצות ילדים בגלל שלאחרים יש ובגלל לחצים מהסביבה
14/09/2017 | 11:41
1
82
זו לא סיבה מספיק טובה....

במיוחד שכמו שכתבתי, רוב העול בגידול ילדיים זה על האשה לרוב.
לצפיה ב-'זו ממש לא הסיבה'
זו ממש לא הסיבה
14/09/2017 | 11:53
90

לצפיה ב-'מבינה מאוד את התסכול'
מבינה מאוד את התסכול
14/09/2017 | 10:18
8
104
"לא מוכנה" זה משפט מאוד כללי ויכולים להסתתר מאחוריו כל מיני דברים.
יכולה לשתף מניסיוני האישי שתמיד היה ברור לי שארצה ילדים, אבל זה נדחה עד גיל 34 סתם כי "לא הייתי מוכנה", ובמקרה שלי הכוונה הייתה שסתם לא היה לי כוח. רציתי לחיות עוד קצת למען עצמי בלבד, להרוויח עוד קצת כסף, להתפתח עוד קצת מקצועית וכו'.
בנוסף, אף פעם לא הייתי פריקית של ילדים, אף פעם לא הייתי כמו הנשים האלה שמוכנות ללטף ולצבוט ולנשנש כל תינוק שהן רואות. ידעתי שאני רוצה ילדים משלי, זה היה ברור לי, אבל "ילדים" באופן כללי אף פעם לא היו אחד מתחביביי ואני גם לא חושבת שזה מתכון הכרחי להורות טובה - את\ה לא חייבים "לאהוב ילדים" באופן קטגוריאלי כדי להיות הורים טובים, ואולי אף להיפך...
בגיל 34 התעוררתי כי פתאום הרגשתי את השעון הביולוגי מתקתק, והתחלתי לעבוד על זה בכל הכוח, וכנראה צדקתי כי לקח לי יותר משנה להרות (טפו טפו   ).
אבל חשוב לזכור שיש גם א\נשים שפשוט לא רוצים ילדים וזה בסדר גמור, אבל כתוצאה מלחץ חברתי ומשפחתי קשה להם להודות בזה, לפעמים אפילו בפני עצמם... אז במקום זה הם דוחים את הנושא שוב ושוב ולא מתמודדים איתו ישירות. 
אי אפשר לדעת למה מתכוונת אישתך כשהיא אומרת שהיא לא מוכנה, אני לא מכירה אותה וחוץ מספקולציות אין לי מה להגיד. אתה זה שמכיר אותה ואתה זה שצריך לנסות להבין מה מסתתר מתחת לפני השטח, ולהחליט מה זה אומר על הזוגיות שלכם.
לצפיה ב-'עניין המוכנות'
עניין המוכנות
14/09/2017 | 11:10
7
86
היא אמרה שהיא כרגע לא מוכנה אבל זה בוודאות יקרה...אם זה מרגע אותי? ממש לא כי ממה שהכרתי אותה עד היום, שהיא חרדה ממשהו זה פשוט נזרק הצידה ואין התמודדות...אז אני די סקפטי ולא מרגיע אותי שהיא אומרת ״אל תדאג, עד גיל 35 זה בטוח יסתדר״
זה כאילו , במרכאות , אם עד גיל 35 אני לא אהיה מוכנה ניכנס לזה בכל מקרה למרות שלא אהיה מוכנה...
מדאיג אותי...לא יודע..
לצפיה ב-'יש מצב שהיא הגדירה לעצמה "דד ליין" בגיל 35'
יש מצב שהיא הגדירה לעצמה "דד ליין" בגיל 35
14/09/2017 | 11:45
6
100
שבו גם אם לא תרגיש מוכנה, היא תעשה את זה בכל מקרה.
אני לא רואה בעיה עקרונית עם זה, כמו שאמרתי ואמרו גם לפניי, לא חייבים להרגיש 100% "מוכנים" ובכל מקרה אף אחד לא באמת מוכן לזה עד שזה קורה (או לא קורה, אצלי המוכנות גברה פלאים משלילי לשלילי...).
הבעיה היא שדד-ליין שאנחנו קובעים לעצמנו, אנחנו יכולים גם לבטל  על אחת כמה וכמה אם לא מדובר בחרדה ו\או עצנלות, אלא באי-רצון אמיתי להביא ילדים. 
לצפיה ב-'מבחינתי ההתנהלות של אישתך קצת לא בסדר'
מבחינתי ההתנהלות של אישתך קצת לא בסדר
14/09/2017 | 11:53
121
אתה מדבר על זה שכבר שנים אתה מוכן לילדים ובכל זאת היא לא חיה עם עצמה..... עניין הילדים זה טאבו בחברה הישראלית ולדעתי זה משהו שהיה עליה לעדכן אותך עוד בטרם הנישואים לגבי תחושותיה....

לדעתי זה כן מדאיג בחורה שמדברת בצורה כזו במיוחד אם בסוף תכנס להריון ותרגיש ככה... כמו שמישהי פה הציעה זה מצריך שיחות עם מטפל על מנת לדעת מה עושים במצב כזה...לא מצב פשוט בכלל.... אומנם לא חייבים להרגיש מוכנות ב100 אחוז אני עצמי לא מרגישה ככה אבל עדין היא לא יכולה לדעתי להשאיר אותך ככה תלוי באוויר זה גם החיים שלך וזה קצת בעיני חוסר כבוד... שוב לא מנסה לסכסך מנסה להבהיר שאני מבינה מה אתה אומר ולכן לדעתי תגשו לדבר עם מישהו נטרלי.... זה לא משהו שיפתר ביום ולכן עדיף להתחיל כמה שיותר מוקדם
לצפיה ב-'מהניסיון שלי'
מהניסיון שלי
14/09/2017 | 11:56
87
אני בזוגיות לא ארוכה מאוד, אבל בגלל גילי המתקדם בן הזוג שלי לחץ עלי מאוד להכנס להריון והלחץ רק גרם לי לסגת ולאבד בו אמון. 
הוא חשב שאני לא רוצה אבל פשוט פחדתי מאוד וגם לא היתי בטוחה בקשר אבל בעיקר בעצמי וביכולתי להיות אמא.

ברגע שהוא הרפה והחליט שהוא רוצה להיות איתי גם אם לא יהיה לנו ילד, כנראה שקיבלתי ביטחון. וגם טיפלתי בעצמי ובפחדים.

תוך זמן קצר נכנסתי להריון ואני ממש לא צעירה.

מצד אחד היתי ממליצה לך לכבד את המקום של אשתך ומצד שני כן לעשות איזשהו תיאום ציפיות, כדי שתדע למה לצפות ולראות שאתם באותו כיוון ולבדוק עם עצמך כמה זמן ואם אתה מוכן לחכות.

לצפיה ב-'אני ממש רואה בעיה עקרונית עם זה שבחורה עושה ילד מתוך דד ליין'
אני ממש רואה בעיה עקרונית עם זה שבחורה עושה ילד מתוך דד ליין
14/09/2017 | 11:58
3
95
ולא מתון רצון... יש לזה השלכות במובן הנפשי.... ברגע שאתה עושה משהו שאתה לא שלם איתו  זה משפיע לטווח הרחוק.... ואת לא יכולה לדעת האם האהבה והחיבה שהיא תרגיש לתינוק שלה יעיף את כל ההשלכות מהמעשה הזה.... זה בערך כמו להתחתן בגיל 40 מתוך לחץ ולא מתוך אהבה....
אני כן חושבת שצריך מידה של מוכנות נפשית בשביל לעשות ילד... אני חיכתי עם המוכנות הזאת כשנתיים כי לא הרשתי לעצמי לעשות את הצעד הכי גדול בחיי בלי שאני לוקחת בחשבון את כל הדברים מסביב... ומקבלת אותם באהבה...
לצפיה ב-'בעיני הבאת ילד זו החלטה זוגית משותפת'
בעיני הבאת ילד זו החלטה זוגית משותפת
14/09/2017 | 12:24
81
והיא מתקבלת לפי הצד שמבשיל לאט יותר. בדומה לסקס ראשון. חשוב ששניכם תגיעו אל ההורות מתוך רצון פנימי. הלחץ רק מרחיק ביניכם, והסביבה כלל אינה רלוונטית.
נכון, לא קל לתת מרחב ולהמתין, אבל אי אפשר לעשות צעד כזה בכפייה. תאלץ למצוא את היתרונות שבחיים הזוגיים לעת עתה ולשחרר אותה להבשיל בקצב שלה.
לצפיה ב-'נורא תלוי ממה המצב הזה נובע'
נורא תלוי ממה המצב הזה נובע
14/09/2017 | 12:30
1
84
אם מדובר במישהי שיודעת שעקרונית היא כן רוצה ילדים ופשוט דוחה את זה מאלף ואחת סיבות, אז באמת שאין לי בעיה עם דד ליין.
אבל אם מדובר במישהי שלא רוצה ילדים ופשוט לא מסוגלת להגיד את זה, אז כמובן שעדיף שלא, גם בשבילה גם בשביל הילד\ים.
כאמור, לי היה מאוד ברור שאני כן רוצה ילדים, זה נדחה בגלל עצלנות, שאננות וחוסר חשק להכניס שינויים אדירים לחיי, כי ילד הוא שינוי אדיר.
אבל אני מכירה גם אנשים שפשוט לא רוצים או לא מסוגלים להתמודד עם הורות ולדעתי טוב יעשו אם יוותרו על העניין ולא יעשו ילד רק כי כולם עושים או כדי "לא להתחרט". 
לצפיה ב-''
14/09/2017 | 13:40
11
לצפיה ב-'פייר אני מבינה אותה'
פייר אני מבינה אותה
14/09/2017 | 17:41
120
אני ממש לא רציתי ילדים, בכלל לא רציתי בשום שלב.
רצה הגורל והתאהבתי בגיל 22 בבחור שכל שרצתה נפשו זה להיות אבא.
הוא לא ויתר עלי, אני לא ויתרתי עליו, דיברנו על זה, התכווחנו, התדיינו, רבנו, עד שבסוף הבנו שאנחנו חייבים להחליט לכאן או לכאן ולפעול בהתאם.
הלכנו לטיפול זוגי, צפו שם הרבה דברים שבכלל לא חשבנו עליהם (סה"כ על פניו היה לנו קשר סבבה).
הבנו שם מה חשוב לי ומה חשוב לו, מה חובה לעשות לפני שניהיה הורים ואיך אנחנו רואים את ההורות והיום אני בהריון ראשון בגיל 30 (שבוע 6). אני עדין מרגישה באיזשהו מקום שאני לא רוצה את זה, אבל אני הרבה יותר אופטימית ובטוחה שככל שהבייבי יגדל בתוכי יווצר לו איזשהו חיבור. וגם זה שאני בטוחה בשותף שלי שיהיה איתי 100% בזה מאוד מרגיע...

בעלי יהיה חודש הבא בן 34, כל החברים שלו הורים. אין לי ספק שאם הוא היה יכול הוא היה כבר הורה לפני שנתיים-שלוש, אבל הוא ידע שאני צריכה את הזמן שלי ומעולם לא לחץ שאני "חייבת להחליט", והנה זה קרה בזמן שלו ובקצב שלו, אחרי טיפול זוגי וטיפול פרטני שתמכו המון וגם אחרי שעמדנו ביעדים שהצבנו לעצמנו כזוג לפני שאנחנו הופכים למשפחה, ובאמת אחרי ש"הגשמתי את החלומות שלי" הרבה יותר קל לי לעשות את ההקרבה הזאת ולהביא ילד.

אז קודם כל חשוב רק דבר אחד - האם אישתך באמת תרצה ילדים יום אחד? או שאולי זאת הדרך המתחמקת שלה כי היא בעצם לא רוצה ילדים?
אם היא רוצה ילדים ופשוט לא מוכנה, תן לה את הזמן שלה, אני מבינה את התסכול כי ראיתי את זה על בעלי כל פעם שהיינו עם אחיין או ילד של חברים, אבל זה משהו שעשיה מלחץ תוביל רק לדברים רעים.

אולי אם תהיה הזדמנות מתישהו, שתשבו בכיף בשיחה רגועה, תנסה לגשש מה החששות שלה, מה חשוב לה לעשות לפני שהיא הופכת לאמא ולעזור לה להגשים את זה.
בשבילי זה היה ששנינו נמצא עבודה קבועה ושנטייל קצת בעולם (והיינו בשנה אחת בארה"ב, בהולנד ובאירלנד).

שיהיה המון בהצלחה! מאחלת לך הרבה סבלנות ושאישתך תשנה את דעתך בהקדם 
לצפיה ב-'מוכנות לילדים - מה זה?!? '
מוכנות לילדים - מה זה?!?
15/09/2017 | 10:50
109
הי
יש לי ארבעה שיהיו בריאים ומעולם לא ידעתי מה זו מוכנות לילדים
הבחירה לביא ילדים היא ריאלית ונעשית מתוך בחירה...

אני אומרת  בזהירות רבה מאוד שאני חושבת שיש כאן עניין זוגי
פשוט ממליצה לעטוף באהבה להיות קשוב, לקנות פרחים ולפנק

והכי חשוב לדבר לדבר ולא להיגרר לשיפוטיות
תחשוב שמדובר  בשינוי עצום בעיקר בעבורה ....
תאהב אותה ללא תנאים והיא כבר תרצה להעניק לך חזרה
וולחזק את הזוגיות

בברכת הצלחה שמחה ורק אהבה
לצפיה ב-'לא מכירה אתכם ורק מביעה דיעה:'
לא מכירה אתכם ורק מביעה דיעה:
15/09/2017 | 22:17
99
נשמע לי שהיא זקוקה להרבה אהבה, קבלה, בטחון ורוגע. לא לחץ, לא מתח, לא לנסות לשלוח אותה לטיפול מסיבת אי רצון להביא ילדים, לא לגרום לה להרגיש שהיא עושה משהו לא בסדר וחריג. גם כי לדעתי היא לא, וגם כי כל אלה לא יביאו לשום דבר טוב. אני לא יודעת איך הזוגיות שלכם בלי קשר לנושא הזה, אבל בטוחה שזה קצת משפיע על הזוגיות לרעה וגם איפהשהו בין השורות שלך קלטתי את המסר שהיא לטענתך לא מתמודדת טוב עם דברים שהיא חרדה מהם, ונאטמת אז... אולי יש כאן דברים לעבוד עליהם בתקשורת שלכם לפני שעוסקים בלגרום לה לרצות ילד - לעבוד על זוגיות טובה, תקשורת טובה, אוהבת, תומכת, מקשיבה, מקבלת. כן, אני יודעת שזה נשמע לעוס, ויכול להיות שאתם כבר מיישמים את כל אלה במילא בזוגיות, אז סליחה מראש. אבל זה רק יכול לעזור להבין אחד את השניה יותר טוב. אולי תניח את נושא הילד בצד לאיזו תקופה, תעשו דברים מהנים ביחד, חדשים, אולי טיול, אולי איזה עיסוק כייפי חדש, תשקיעו זה בזו ותצרו בסיס טוב ואוהב שיכול להביא אותה להרגיש לבסוף שהיא רוצה ילד, כביטוי להרגשה הטובה שלכם יחד.  זהו, סליחה על החפירה (לא מאמינה על עצמי אפילו).

לצפיה ב-'חשבתי על אשתך כשקראתי את הכתבה הזאת'
חשבתי על אשתך כשקראתי את הכתבה הזאת
18/09/2017 | 11:26
33
לצפיה ב-'תשישות'
תשישות
15/09/2017 | 21:00
1
162
בשבוע 8, עוד מעט 9, הריון ראשון אחרי גיל 40...אני מרגישה חסרת אנרגיות ומותשת.  כל מאמץ קטן מתיש אותי, עולה מדרגות ומתנשפת כמו במרתון... חושבת עשר פעמים אם לנקות את המטבח וחוששת מכל פעולה שדורשת מאמץ. 

אני בעיקר דואגת לגבי העבודה.
התחלתי עבודה חדשה וזה מאוד מעייף אותי. אני לא יכולה להוריד שעות או לעשות שינוי במערכת. 

בימים האחרונים היתי בבית כי הצטננתי קשות והרופא נתן לי ימי מחלה.
המנוחה מועילה אבל אני חוששת מההמשך ושלא אוכל לעמוד בדרישות העבודה.

איך אתן מתמודדות עם זה? 
תודה

לצפיה ב-'סביבות שבוע 13 זה עובר'
סביבות שבוע 13 זה עובר
15/09/2017 | 22:03
94
ברוב המקרים. בהצלחה!
לצפיה ב-'שאלה מביכה על הפרשה'
שאלה מביכה על הפרשה
15/09/2017 | 10:48
1
189
שלום התחלתי את השליש השני ויש לי שאלה.
אתמול אכלתי משהו שחששתי שאיננו טוב או מבושל דיו ומאז אני בסרטים.. הבוקר יצאה לי צואה סבירה, מעט רכה אבל עם סוג של הפרשה רירית בהירה לבנה כזאת (שאר הצואה בצבע רגיל). האם מישהי מכירה את התופעה?
תודה!!
לצפיה ב-'למישהי יש תשובה בשבילי?'
למישהי יש תשובה בשבילי?
16/09/2017 | 22:11
23
?
לצפיה ב-'שלום לכולן :) '
שלום לכולן :)
14/09/2017 | 22:14
7
224
האם יש קומונה או קבוצת ווטס אפ לתל"מ אפריל-מאי 2018?
לצפיה ב-'הי '
הי
15/09/2017 | 09:02
6
147
יש קומונה למרץ אפריל ויש קומונה למאי יוני
מתי המשוער שלך?
לצפיה ב-'אפשר לינק לקומונת מאי יוני?'
אפשר לינק לקומונת מאי יוני?
26/09/2017 | 23:19
1
7
לצפיה ב-'אפשר לינק/זימון למרץ-אפריל?'
אפשר לינק/זימון למרץ-אפריל?
03/10/2017 | 12:37
1
5
תודה
לצפיה ב-'היי. התאריך המשוער הוא 20/5'
היי. התאריך המשוער הוא 20/5
12/10/2017 | 20:19
1
5
אפשר לצרף אותמ בבקשה לקומונה? תודה רבה :)
לצפיה ב-'תשלחי בקשה ואאשר אותך בשמחה'
תשלחי בקשה ואאשר אותך בשמחה
12/10/2017 | 22:05
6
יש פה למעלה קישור לקומונה של מאי
לצפיה ב-'אימא צעירה לעתיד '
אימא צעירה לעתיד
13/09/2017 | 23:06
13
278
היי אימהות או אימהות לעתיד שמי ליאור ואני אימא צעירה לעתיד וחד הורית 
יש לי שאלה אליכן מישהי ממכן מכירה מקומות זולים לקנות מוצרים לתינוק?
אין ברשותי להוציא כל כך הרבה על דברים חדשים והכסף שיש לי אני מעדיפה לקנות טיטולים ומחיה.
אז אם מישהי מכירה מקומות זולים או ביד שניה אני אשמח מאוד מאוד,
תודה רבה! :)
לצפיה ב-'ברוכה הבאה, מאיפה את בארץ ?'
ברוכה הבאה, מאיפה את בארץ ?
14/09/2017 | 00:12
1
30
לצפיה ב-'תודה תודה :) אני מרמת גן המרכז'
תודה תודה :) אני מרמת גן המרכז
14/09/2017 | 00:38
27
לצפיה ב-'הי יקירה'
הי יקירה
14/09/2017 | 07:19
1
101
אפשר לפנות ליד שרה
אני יודעת שאפשר להשאיל מהם עגלה, משאבה, מיטת תימוק וכו... אולי יש שם גם בגדים
בנוסף בפייסבוק תמיד יש בקבוצות למסירה/יד שניה וגם בקבוצות הריון/אמהות.
וכמובן שתמיד אפשר לשאול חברים / משפחה שלא צריכים יותר
שיהיה בשעה טובה
לצפיה ב-'היי בוקר טוב'
היי בוקר טוב
14/09/2017 | 08:52
67
תודה אני אבדוק לגבי יד שרה!
לצפיה ב-'יש המון קבוצות פייסבוק של דברים למסירה'
יש המון קבוצות פייסבוק של דברים למסירה
14/09/2017 | 08:22
8
80
עם אנשים שרוצים לעזור. תנסי לחפש לפי אזור מגורייך
לצפיה ב-'בפייסבוק?'
בפייסבוק?
14/09/2017 | 08:53
7
67
אני אנסה למצוא , תודה רבה (:
לצפיה ב-'כן, בהצלחה!'
כן, בהצלחה!
14/09/2017 | 09:03
6
16
לצפיה ב-'בדיוק אני מסתכלת'
בדיוק אני מסתכלת
14/09/2017 | 09:08
5
66
מחירים מעולים!
לצפיה ב-'יש גם באתר אגורה'
יש גם באתר אגורה
14/09/2017 | 11:38
2
63
דברי תינוקות למסירה
לצפיה ב-'פרויקט אגורה?'
פרויקט אגורה?
14/09/2017 | 21:37
1
12
לצפיה ב-'זה אתר'
זה אתר
14/09/2017 | 23:20
28
לצפיה ב-'מאיפה את ומתי אמורה ללדת?'
מאיפה את ומתי אמורה ללדת?
14/09/2017 | 11:49
1
20
לצפיה ב-'אני מרמת גן '
אני מרמת גן
14/09/2017 | 21:38
64
ואני אמורה ללדת בתחילת פברואר בעזרת השם
לצפיה ב-'שאלת CMV'
שאלת CMV
13/09/2017 | 22:22
4
191
הי לכולן,
שבוע 7, קיבלתי תוצאות בדיקת דם ולצערי CMV חיובי (גם IGG וגם IGM)
בנוסף מופיעה השורה הבאה:
CMV IGG AVIDITY VIDAS 0.45 INDEX
boarderline
מישהי יכולה לחוות דעה? מאד לחוצה ומבואסת

האם יש קומונה ל CMV?
תודה!
לצפיה ב-'הכי טוב שתפני לרופא'
הכי טוב שתפני לרופא
14/09/2017 | 14:52
1
107
הכי טוב שתפני לרופא (יש אפילו מומחים להריון עם CMV), אבל- להרגעה ראשונית - עם גם IGG וגם IGM חיוביים כנראה מדובר בהדבקה מעל חודש, (תחילת עליה בIGM רואים רק אחרי 3 שבועות בערך, וIGG עוד אחרי...), אולי את זוכרת מתי היית חולה (בעיקר חולשה, אולי קצת בחילות, לפעמים חום, יופי- עכשיו שמתי לב שתיארתי שליש ראשון אופייני...)
בקיצור- יכול מאוד להיות שההדבקה היתה לפני ההריון... ושוב- הכי טוב שתפני לרופא, אולי תצטרכי לעשות מי שפיר, מי שפיר לCMV עושים משבוע 22 אאל"ט כי בודקים נוכחות של הוירוס בשתן של העובר, נראה לי...

ועוד עידוד - בשלב המוקדם אמנם אם יש הדבקה ההשלכות קשות יותר, אבל הסיכוי להדבקה נמוך יותר כי השליה יותר מסננת... אני חליתי בשליש השלישי שאמור להיות עם סיכויי הדבקה הכי גבוהים, והילדה לא נדבקה :)
לצפיה ב-'תודה רבה על העידוד והמידע!'
תודה רבה על העידוד והמידע!
14/09/2017 | 16:23
23
לצפיה ב-'תדברי עם הרופא ליווי שלך'
תדברי עם הרופא ליווי שלך
14/09/2017 | 19:38
57
רק רופא יוכל להגיד לך אם מדובר בנתון חיובי שמראה על הדבקה טריה שיכולה לסכן את ההריון או נתון חיובי שמעיד שהיה לך cmv בעבר (כמו למרבית האוכלוסיה) ויש לך נוגדנים בדם ואז למעשה את פתורה מלדאוג כל ההריון פן תדבקי.
לצפיה ב-'האתר הישראלי להריון עם CMV'
האתר הישראלי להריון עם CMV
14/09/2017 | 21:34
69
האתר הישראלי להריון עם CMV הוא אתר מצויין ומכיל המון אינפורמציה.
לצפיה ב-'איך עובד השקלול של תוצאת השקיפות העורפית?'
איך עובד השקלול של תוצאת השקיפות העורפית?
13/09/2017 | 16:14
16
135
היי, אתמול עשיתי שקיפות עורפית אצל רופא שבהסדר (מכבי), ויש לי תוצאות משוקללות עם הגיל (תוצאות תקינות). מחר אעשה את הסקר הביוכימי במעבדת דם, והשאלה שלי היא איך ומי משקלל בסוף את הכל לתוצאת סיכון סופית? האם רופא המעקב שלי עושה את זה כשאני חוזרת אליו עם כל התוצאות, או שזה נעשה אוטומטית? האם אני צריכה להביא למעבדת הדם מחר את התוצאות של השקיפות ואז הם משקללים אותן יחד עם תוצאות הסקר? תודה (:

לצפיה ב-'השקלול נעשה במעבדה'
השקלול נעשה במעבדה
13/09/2017 | 16:23
14
135
וכן, כשאת מגיעה לבדיקת דם של הסקר הביוכימי את חייבת להביא איתך את תוצאות השקיפות, בדיוק בשביל זה.
מהמעבדה תקבלי תשובה מסודרת שתכלול את הסיכון שלך לפי גיל+שקיפות+סקר ביוכימי.
לצפיה ב-'תודה על ההסבר!'
תודה על ההסבר!
13/09/2017 | 16:40
24
לצפיה ב-'לא בטוחה שהבנתי'
לא בטוחה שהבנתי
13/09/2017 | 19:59
4
73
סליחה אבל לאלו מבנינו שמתקשות עם האדמיניסטרציה של קופ"ח :)

קבעתי תור לשיקוף עורפי ל US. קיבלתי מהרופא את הדף עם כל הפרטים והבנתי שאחרי ה US אני פשוט הולכת לאחיות באותה המרפאה לעשות בדיקת דם והן בטח יקחו גם את הדף עם כל הפרטים.

מתי קורה בדיוק שלב השיקלול ואיך אני מקבלת את התוצאות?

לצפיה ב-'תסתכלי על התגובה שלי לחרצית...'
תסתכלי על התגובה שלי לחרצית...
13/09/2017 | 20:19
1
15
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/09/2017 | 20:55
10
לצפיה ב-'בכללית מקבלים את התוצאה לאתר תוך שבוע בערך'
בכללית מקבלים את התוצאה לאתר תוך שבוע בערך
14/09/2017 | 09:22
1
39
ובמקביל גם הרופא מקבל.
אח"כ מקבלים גם בדואר, אבל בקצב של דואר ישראל זה מגיע בערך כמו חבילה מאי ביי.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/09/2017 | 18:02
6
לצפיה ב-'מקבלים את התוצאה במעבדה ישר אחרי?'
מקבלים את התוצאה במעבדה ישר אחרי?
13/09/2017 | 20:13
7
47
או שצריך לחכות כמה ימים וזה מגיע לאתר? 
והאם אני אדע לנתח לבד את התוצאה?

לצפיה ב-'זה יגיע הביתה במכתב'
זה יגיע הביתה במכתב
13/09/2017 | 20:19
2
49
ויהיה רשום שם תוצאה סטטיסטית..  1:10000 למשל. זה אומר מה הסיכוי הסטטיסטי ללדת תינוק עם תסמונת דאון / טריזומיה 18.
לצפיה ב-'אוי עד שזה יגיע בדואר זה חודשים '
אוי עד שזה יגיע בדואר זה חודשים
13/09/2017 | 20:33
1
38
התוצאות של הבדיקות הגנטיות הגיעו אלי אחרי 3 חודשים...
לצפיה ב-'בלאומית'
בלאומית
13/09/2017 | 22:16
35
סקר גנטי - לא הגיע אליי בכלל ואז ביקשתי שוב ושלחו אליי. אבל באתר היו תוצאות.

שקיפות+סקר - משום מה באתר אין תוצאות , אבל קיבלתי בדואר תוך יומיים. שאלתי את הרופא המעקב שלי והוא אמר שהוא כן מקבל את התוצאה למחשב, ככה שלא נורא שלא מספיק להגיע אליי בדואר.
לצפיה ב-'זה גם אמור להגיע לאתר '
זה גם אמור להגיע לאתר
13/09/2017 | 20:39
3
49
לי זה הגיע לאתר בערך אחרי שבוע (כללית)
לצפיה ב-'וידעתן לבד לנתח את התוצאות?'
וידעתן לבד לנתח את התוצאות?
13/09/2017 | 22:22
2
42
יש מקרא? ניתן להבין מה חריג ומה תקין?
לצפיה ב-'יש טווחים תקינים שמופיעים ליד התוצאה'
יש טווחים תקינים שמופיעים ליד התוצאה
13/09/2017 | 23:23
1
53
ולמטה מופיע השקלול הסופי מבחינה סטטיסטית
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
14/09/2017 | 06:37
29
עשיתן לי סדר 
לצפיה ב-'עשיתי היום את הבדיקת דם אחרי השקיפות'
עשיתי היום את הבדיקת דם אחרי השקיפות
14/09/2017 | 20:06
61
אני בכללית, אמרו לי שתוצאות יגיעו תוך שבועיים וחצי (ויכול להיות שעכשיו יותר בגלל החגים) והתוצאות יהיו באתר.
מקווה לקבל את התוצאות מוקדם יותר, שבועיים וחצי זה המון זמן.
לצפיה ב-'סקירה מאוחרת בגישה ואגינלית'
סקירה מאוחרת בגישה ואגינלית
14/09/2017 | 09:26
9
235
היי בנות. בוקר קסום .פעם ראשונה שאני כותבת בפורום.
אני בהתלבטות. וכבר לא יודעת למי לפנות לתשובה.
אני בר"ה בשבוע 21+4 להריוני. ביצעתי השבוע סקירה שניה שהייתה מבאסת. לטענת הרופא (כללי של מכבי) יש לי דופן בטנית עבה ולכן קשה היה לו לראות את הנתונים הדרושים לבדיקה בעוברית שלי. גם אני לא ממש הצלחתי לראות בבירור .
חשבתי לפנות לביצוע הבדיקה באופן פרטי לפ"ר ליפיץ (שגם ביצע אצלי דיקרו מיי שפיר- עם תוצאות טובות בר"ה)
לדברי מזכירנו באם לא יראה באופן בטני יבצע בדיקה באופן ואגינלי. שאלתי היא האם מישהי הייתה במצב הזה ויודעת באם מותר לבצע בדיקה ואגינלית בשלב כזה של ההריון.
לציין שזה הריון מאוד יקר לי וחשוב. אחרי טיפולי הפריה.
לצפיה ב-'אין לי תובנות בנושא אבל גם אני חוששת מזה'
אין לי תובנות בנושא אבל גם אני חוששת מזה
14/09/2017 | 10:14
1
143
אני בתחילת הריון במשקל עודף גבוה ומפחדת שלא יראו טוב באולטרסאונד חיצוני, במיוחד שיש מצבור משמעותי בבטן...מה שזכור לי מההריון הראשון,אז לא הייתי בעודף משקל,  סקירה שניה רובה היתה חיצונית אך היה גם חלק שהיה וגינלי. לא זוכרת שום כאבים או משהו חריג בעקבות כך, לדעתי זה לא יכול להזיק בתנאי שהרופא מיומן ועדין. 
לצפיה ב-'אם זה מעודד אותך'
אם זה מעודד אותך
14/09/2017 | 17:28
80
זה מושפע בעיקר ממבנה גוף (אלא אם מדובר על עודף קיצוני)
יש רזות שקשה יותר לראות ויש מלאות שקל יותר לראות...
לצפיה ב-'לא הבנתי, האם הרופא הצליח בסופו של דבר לבדוק את הכל?'
לא הבנתי, האם הרופא הצליח בסופו של דבר לבדוק את הכל?
14/09/2017 | 10:34
4
126
כי אם כן, לא בטוח שיש טעם לעשות סקירה נוספת. אם הוא לא הצליח לראות משהו או לקחת את כל המדדים זה משהו אחר, ובמקרה כזה הרופא היה צריך להזמין אותך אליו שוב.
אצלי בסקירה הראשונה היה קשה לראות את הפנים של העובר כי הוא החליט להיתקע במנח ראש ועם הפנים לכיוון הגב שלי, הרופא ניסה לגרום לו להתהפך ללא הצלחה, אח"כ עבר לגישה נרתיקית ועדיין היה נראה לא מרוצה, ובסוף כששאלתי אותו רגע, אבל הצלחת לראות את כל מה שהיית צריך לראות? הוא ענה לי כן בטח, פשוט לא תהיה לך תמונת תלת מימד יפה של הפנים... כל כך התעצבנתי עליו 
התלת מימד בכלל לא עניין אותי בשלב ההוא, היה לי חשוב לדעת שהכל תקין, אבל הרבה רופאים מרגישים שהם תחת לחץ מצד המטופלות להפיק תמונות וסרטונים ומשקיעים בזה מאמצים אדירים וספק אם נחוצים. אותי לפחות זה ממש לא עניין ואם הייתי יודעת מלכתחילה שזו הסיבה למאמציו הייתי אומרת לו להפסיק.
אז חשוב להבין מה היה שם ומה ההשלכות של הראות הלא טובה. אם הסקירה בסופו של דבר הושלמה בהצלחה, לא בטוח שחייבים לרוץ לסקירה נוספת...
לצפיה ב-'סקירה בגישה ואגינלית'
סקירה בגישה ואגינלית
14/09/2017 | 11:15
3
140
לא הצליח לבדוק את הכל לפרטי פרטים. הוא לא ממש טרח להתאמץ.
רק ציין שהראה שסיכום הסקירה הראשונה הייתה גם קשה לבדיקה ושאל מדוע לא בוצעה בגישה ואגינלית. בדבריו הסקתי שבשלב זה זה כבר בעייתי .
מזכירתו של פ"ר ליפיץ אמרה שזה כן אפשרי .
האם לסמוך על דבריה?
לצפיה ב-'סקירה מאוחרת בגישה ואגינלית'
סקירה מאוחרת בגישה ואגינלית
14/09/2017 | 11:23
2
104
רוצה לציין שהרופא מהקופה זימן אותי לבדיקה נוספת בעוד  שבועות.
בסיכום הסקירה כתב שחלק מהעיברים של העוברית לא נצפו.
האם עדיף לחכות לסקירה בקופה או ללכת לפרטי ?
לצפיה ב-'אם כך, הייתי הולכת לפרטי'
אם כך, הייתי הולכת לפרטי
14/09/2017 | 11:47
1
76
לא יודעת לגבי גישה וגינלית, אני יודעת שבסקירה הראשונה זה אפשרי ודי נפוץ, במאוחרת באמת שאין לי מושג ולא יודעת אם יש בעיה עם זה.
לצפיה ב-'תודה על המענה '
תודה על המענה
14/09/2017 | 12:43
14
לצפיה ב-'עשיתי, לא חושבת שיש עם זה בעיה'
עשיתי, לא חושבת שיש עם זה בעיה
14/09/2017 | 13:26
91
בסקירה המאוחרת שלי לא ראו טוב את אחת האוזניים בגלל התנוחה של העוברית והרופא התעקש לשלב גם סקירה וגינלית כדי לראות את כה מה שלא הצליח לראות דרך דופן הבטן. הבנתי שזה די מקובל.
לצפיה ב-'בטח שנורמלי!'
בטח שנורמלי!
14/09/2017 | 13:48
100
אותי עוד לפני שהגעתי שאלו (בנימוס ולא נעלבתי חלילה) מה המשקל שלי
ומאחר והוא היה 80 הן הבינו שמדובר בסקירה שתהיה כנראה ארוכה יותר
מאחר והיא לא בטנית אלא וגינלית ובהתאם לזה גם רוב הסקירה השנייה הייתה וגינלית.
אין מה להתרגש מזה, כל עוד זה רופא מקצועי שיודע לבדוק הכל.

ברור שרצתי פעמיים לשירותים במהלכה חחחח אבל הכל נסרק כמו שצריך! 
לצפיה ב-'מישהי עברה פה זירוז ללא אפידורל??'
מישהי עברה פה זירוז ללא אפידורל??
12/09/2017 | 19:41
6
171
קצת רקע אני שבוע 39 עם סוכרת הריון מאזנת בתזונה, עם הערכת משקל גבוה וביה"ח לוחץ לזירוז. ואני עם פתיחה 2 ומחיקה 50% לידה ראשונה ולצערי חוץ מצירים לא סדירים שום דבר לא מתקדם... מאחר ויש לי בעיה מסוימת אני לא יכולה לקבל אפידורל אני מפדת מכך שהזירוז יהיה בלתי נסבל כי הבנתי שהצירים מאוד כואבים ומפחדת מאוד לסיים בקיסרי חירום.
ממש אשמח עם תחלקו חוויות!
לצפיה ב-'אני, ושרדתי כדי לספר '
אני, ושרדתי כדי לספר
12/09/2017 | 20:23
196
קיבלתי זירוז ב-19:00 בערב, תוך שעתיים התחילו צירים חלשים (כמו כאבי מחזור). ב-9:00 בבוקר התחזקו. בסביבות 11-10 הם נהיו ממש כואבים ובשעה 14:00 ילדתי. סה"כ היו 4-3 שעות קשות שעברו עלי על כדור, במקלחת ובתנוחות שונות.
כל זה היה בטרום לידה ולא בחדר לידה, כך שלא יכולתי לקבל אפידורל. האם היה כואב יותר מלידה ללא זירוז? אין לי למה להשוות.
אני חושבת שאם את מכינה את עצמך ללידה טבעית ומתרגלת טכניקות להקלה על כאב, ואולי גם משריינת לעצמך חדר לידה טבעית עם אמבטיה שזה מ-א-ו-ד עוזר -  זה אפשרי
לצפיה ב-'לא אני, אבל יש לי עצה...'
לא אני, אבל יש לי עצה...
12/09/2017 | 22:20
159
תשקלי לקחת דולה- היא תנחה אותך עם התנועתיות ועם הנשימות והכל, וגם מבחינה פסיכולוגית תגיד לך דברים מחזקים (אני יודעת שזה יכול להישמע מטופש אבל בחיי שזה עוזר!!!).
מהניסיון שלי בלידה ללא זירוז אבל בלי אפידורל, הרבה מהסבל והכאב בלידה יכול להיות מופחת בעזרת המילים הנכונות, להאמין בעצמך וביכולות שלך, אולי דמיון מודרך... הרבה הרבה מזה בעיני זה עבודה בראש.

בהצלחה!
לצפיה ב-'אם הבעיה המסוימת היא ספירת טסיות נמוכה יש תקווה'
אם הבעיה המסוימת היא ספירת טסיות נמוכה יש תקווה
13/09/2017 | 11:14
115
לי היה גם מצב שבגלל ספירת טסיות נמוכה לא יכולתי לכאורה לקבל אפידורל. ביקשתי שיעשו ספירה ידנית - זה פשוט סוג אחר של בדיקת דם, ושם מצאו שיש לי מספיק ואכן קיבלתי אפידורל (גם עברתי לידה עם זירוז). אם זו הבעיה ממליצה לך בחום לנסות ולבקש.
לצפיה ב-'אני'
אני
14/09/2017 | 15:14
82
ומאד עודד אותי לדעת שהיו לפני ויהיו אחרי שילדו בלי אפידורל עם זירוז. א"א לדעת איך הצירים יהיו לך, גם עם כל ההפחדות (לי למשל צירים רגילים ספונטנים בלידה אחרת כאבו יותר). הבעיה העיקרית היא שלרוב מוגבלים בתנועה. אז לנסות לפתור את זה כמה שאפשר, לבקש ניטור בעמידה, לבקש מדי פעם ניתוק בשביל שירותים/מקלחת (במיוחד אם כבר מתקדם ממש)
לגבי החשש מקיסרי חירום- מבינה אותך. זה סיכון קיים בכל זירוז כי אי אפשר לדעת איך העובר יגיב וכמה מהר תתקדם לך לידה. מאחלת לך שלא תזדקקי
לצפיה ב-'היי :)'
היי :)
16/09/2017 | 21:12
36
בהחלט שאפשר לעבור זירוז בלי אפידוראל. אני מלווה לא מעט נשים כאלו כל אחת מכל מיני סיבות. אני מאמינה שצריך להתכונן לזה עד כמה שניתן. בן זוג תומך, חברה טובה או דולה שיהיו שם עבורך ויעזרו בעיסויים, תנועתיות וכל מה שניתן כדי להקל . יש בתי חולים מסויימים בארץ שיש להם גז צחוק ולעיתים הוא קצת מקל על ההתמודדות, קחי מכשיר טנס ואני גם ממליצה על מפגש הכנה לקראת לידה פעילה כזו כדי שתגיעי כמה שיותר מוכנה. 
לצפיה ב-'עברתי לידה שהתחילה בהשראת לידה והמשיכה בזירוז, בלי אפידורל'
עברתי לידה שהתחילה בהשראת לידה והמשיכה בזירוז, בלי אפידורל
25/09/2017 | 08:56
14
עקב סיבות רפואיות החליטו ליילד אותי טרם הזמן, כאשר לא היו שום נתוני פתיחה ללידה (לא צוואר מקצור, לא מחיקה ולא פתיחה. כלום).

לקח זמן עד שהגוף הגיב לכל המאמצים של הרופאים, אבל בסופו של דבר ילדתי לידה טבעית טובה, בלי אפידורל מבחירה. זה כאב לא יותר מהלידות הקודמות שהתחילו באופן טבעי וגם בלי אפידורל.
לצפיה ב-'הריון כימי'
הריון כימי
13/09/2017 | 18:13
6
154
היי
הריון שלישי, שתי בנות מתוקות בבית.
היום שבוע 6 פלוס 5 ימים, התחיל דימום של מחזור וכאבי מחזור, במיון נשים בדיקת אולטרסאונד לא נצפה שום הריון, הרופאה אמרה שכנראה כימי.
שלחה לבדיקות בטא לראות שיורדת.

מה קורה הלאה אחרי שהבטא יורדת?
האם יש ביוץ כרגיל לאחר סיום הוסת? שניתן להכנס להריון כבר בחודש הקרוב?
האם זה משהו שיכול לחזור על עצמו? והאם זה אומר משהו?
לצפיה ב-'אם זה משהו חד פעמי'
אם זה משהו חד פעמי
13/09/2017 | 19:56
81
אין לך מה לדאוג, הריון כימי זו תופעה שקוראת,והיא לא כזו נדירה, במיוחד למי שעברה יותר מהריון אחד כמוך
לא יודעים מה הסיבה, לפעמים ההריון פשוט לא נתפס. אם זה קורה פעם - פעמיים אין מה לדאוג. מעבר לזה צריך לבדוק.
את יכולה להמשיך לנסות כרגיל.
מאחלת לך בהצלחה!
לצפיה ב-'אם הבטא גבוהה יחסית'
אם הבטא גבוהה יחסית
13/09/2017 | 20:16
2
95
תחזרי לרופא כדי לוודא שלא חוץ רחמי... ממש מקווה שלא ולא רוצה להלחיץ, פשוט אצלי כך היה... מאחלת לך הריון תקין במהרה 
לצפיה ב-'תודה, בינתים לא רואים כלום'
תודה, בינתים לא רואים כלום
13/09/2017 | 20:22
1
81
הרופאה לא ראתה כלום באולטרסאונד גם לא הריון חוץ רחמי, יכול להיות שפתאום כן יראו? ביום שלישי יש לי שוב תור, אחרי שאעשה בדיקות בטא
לצפיה ב-'חוץ רחמי לא רואים בקלות'
חוץ רחמי לא רואים בקלות
13/09/2017 | 20:27
76
ולא בכל מכשיר... צריך לחפש אותו היטב... אצלי מצאו את זה רק במיון, אליו הגעתי אחרי שהבטא הייתה חשודה כי הייתה יחסית גבוהה (הריון כימי לא אמור להגיע לרמות גבוהות של בטא). אני ממש מקווה שזה באמת כימי, מאמינה שרוב הסיכויים שכן. ליתר ביטחון תנסי לעשות את הבטא כמה שיותר מהר, אל תמתיני עם זה..
לצפיה ב-'איך ישר קובעים כימי...?'
איך ישר קובעים כימי...?
14/09/2017 | 13:43
1
72
בדקת בזמנו הכפלות של הבטא? 
יכול להיות שאולי עברת הפלה טבעית וזה בעצם לא המחזור ולכן היא לא רואה הריון? 
לצפיה ב-'לא בדקתי הכפלות'
לא בדקתי הכפלות
16/09/2017 | 22:01
21
לא בדקתי הכפלות, בגלל שהיא לא ראתה כלום היא אמרה הריון כימי, גם לי נשמע מוזר בשבוע 6 וארבעה ימים , אבל אולי זה כן הגיוני? בינתים הבטא לפני יומיים היתה 115, ככה שזה באמת לא תקין, מחר שוב בטא לבדוק שיורדת
לצפיה ב-'מה הסיכויים שזה כן הריון'
מה הסיכויים שזה כן הריון
14/09/2017 | 11:44
1
148
מחזור סדיר כל 28 יום
אולי בעקבות לחץ או מתח נפשי הקדים ל21 יום
ועכשיו שוב 28 יום ועדיין אין מחזור באופק
סיבה לדאגה? מפחדת לעשות בדיקה וגם לא בטוחה אם אעשה אם תהיה תוצאה וזה לא מוקדם עדיין 
תור לרופאת נשים רק בעוד שבוע כי לא ידעתי אם אקבל או לא 
המלצה ?
* אני לא מתכננת או רוצה להיות בהריון 
אבל חייבת לברר מה הסיכויים שזה כן הריון
לצפיה ב-'תעשי בדיקה ביתית'
תעשי בדיקה ביתית
14/09/2017 | 11:51
54
זה שתי דקות ויש תשובה. אם עשית סקס לא מוגן במהלך החודש, אז כן, יש סיכוי להריון

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
ד
לייעוץ אורולוג ילדים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה