לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5373053,730 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'מי שפיר -זכאות לבחירת הרופא'
מי שפיר -זכאות לבחירת הרופא
15/12/2017 | 17:12
2
32
הבנתי שמעל גיל 35 משרד הבריאות מממן עבורי את הבדיקה. 
שמעתי על פרופסור מייזנר מבלינסון ופרופסור ליפיץ מאסותא. 
האם אוכל לבחור בעצמי אחד מהם או שבית החולים קובע?  
לצפיה ב-'למיטב הבנתי אי אפשר'
למיטב הבנתי אי אפשר
15/12/2017 | 17:19
22
הם מקבלים פרטי...
ובכל אופן מהבירורים שלי בעניין, אם עושים במימון קל משרד הבריאות, אין לך אפשרות בחירה של הרופא.
לצפיה ב-'רק באופן פרטי ניתן לבחור את המדקר'
רק באופן פרטי ניתן לבחור את המדקר
15/12/2017 | 23:16
1
לצפיה ב-'משתגעת בשליש ראשון'
משתגעת בשליש ראשון
15/12/2017 | 00:52
8
106
הי,
אז אני בשבוע 8+2, שבוע שעבר שמענו דופק בהקלה ובשמחה גדולה (שבוע קודם לכן היינו אצל הרופא, הדופק היה האיטי והוא שלח אותנו לשבוע של מתח ותפילות).
האולטרסאונד הבא שלי יהיה רק בעוד חודש (שקיפות עורפית) ובנתיים אני משתגעת ממחשבות וחרדה!
הבחילות נעלמו, הכיווצים בבטן פחתו ורק השדיים נשארו תפוחים.. כנראה שהכל בסדר (אמן, אמן!) אבל בנתיים אני לא יודעת איך אעביר את החודש הזה בחוסר ידיעה?
איך אתן עושות את זה??

לצפיה ב-'אני הלכתי לבדיקות בין לבין'
אני הלכתי לבדיקות בין לבין
15/12/2017 | 01:15
6
84
היה לי מאוד קשה לא לדעץ שהכל תקין (מה גם שעברתי אובדן של הריון אחד אז הייתי עוד יותר חרדתית) ואמרתי לרופא שלי שארצה לבוא לאולטרסאונד כל שבוע-שבועיים. הוא הבין לחלוטין.
לגבי תסמיני הריון - הם לא מעידים על תקינות ההריון ויש נשים שעוברות את כל ההריונות שלהן ללא בחילות ותסמינים אחרים. אל תתייחסי לזה
לצפיה ב-'איך עושים זאת?'
איך עושים זאת?
15/12/2017 | 08:46
2
57
תודה על המענה!
מבחינה לוגיסטית, איך עושים זאת?
הרי תורים פנויים לגניקולוג אין אף פעם בטווח של החודש הקרוב ואין לא רוצה ללכת למיון ולשקר לגבי דימומים (זה סתם לעשות עין הרע), אז לאן אני יכולה ללכת ומה להגיד?
לצפיה ב-'אני הצלחתי לקבוע לרופא שלי תור'
אני הצלחתי לקבוע לרופא שלי תור
15/12/2017 | 09:43
1
61
את יכולה גם לבדוק אם יש רופא אחר בקופה שיש לו תורים פנויים.
וכן, יצא לי גם להגיע למוקד, פעם אחת בגלל שבאמת חטפתי וירוס והרגשתי חלשה ופעם אחת פשוט אמרתי להם שאני לחוצה לרוצה לוודא שהכל תקין.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
15/12/2017 | 09:49
43
אנסה למשוך עוד שבוע של ציפייה ואז אולי אלך למרכז בריאות האישה של כללית לרופאה התורנית (אמן שהכל יהיה בסדר!)
לצפיה ב-'איך עושים זאת?'
איך עושים זאת?
15/12/2017 | 08:49
2
48
תודה על המענה!
אבל איך עושים זאת? הרי לגניקולוג אף פעם אין תורים פנויים בחודש הקרוב ואני לא רוצה ללכת למיון ולשקר לגבי כאבים חזקים או דימומים.. איך מקבלים הפנייה לבדיקה כזאת? ואצל מי עושים אותה?
באיזו תדירות הלכת לבדיקות בין לבין?
לצפיה ב-'הכלל הוא שכל עוד אין דימום הכל תקין'
הכלל הוא שכל עוד אין דימום הכל תקין
15/12/2017 | 12:56
1
46
ולפעמים גם כשיש דימום הכל תקין
לצפיה ב-'אין כזה כלל'
אין כזה כלל
16/12/2017 | 00:36
לצפיה ב-'אני איתך'
אני איתך
15/12/2017 | 17:11
27
גם לי יש עוד חודש לבדיקה, ומאוד רוצה לדעת כל הזמן שהכל בסדר בע"ה
אבל אין מה לעשות וכמו שאמרו, כל עוד אין משהו שנראה לא תקין, הכל בסדר
לצפיה ב-'המלצה לרופא למי שפיר '
המלצה לרופא למי שפיר
14/12/2017 | 17:53
2
43
הי 
בשבוע 13 וצריכה לקבוע מי שפיר (מעל 35). 
שמעתי לגבי פרופסור סיוון אייל ופרופסור ליפיץ.
אשמח להמלצות לגביהם.
תודה  
לצפיה ב-'אם את במכבי - ממליצה בחום על ד"ר רמי מושונוב '
אם את במכבי - ממליצה בחום על ד"ר רמי מושונוב
14/12/2017 | 18:10
29
הוא מנהל מחלקת מי שפיר באסותא רמת החייל.
ומאחר והוא עובד עם מכבי - הבדיקה מכוסה במסגרת הקופה (מאחר ואת מעל לגיל 35).
בהצלחה!
לצפיה ב-'עשיתי אתמול.אצל פרופ ליפיץ'
עשיתי אתמול.אצל פרופ ליפיץ
15/12/2017 | 15:08
25
בגדול, מכל המידע שאספתי לפני כן - הוא אחד המומחים בתחום הזה.
לצפיה ב-'מי שפיר בתל השומר- מישהי יודעת איזה רופא באיזה יום?'
מי שפיר בתל השומר- מישהי יודעת איזה רופא באיזה יום?
14/12/2017 | 14:55
1
47
וחוו"ד על הרופאים שמבצעים שם מי שפיר: ד"ר ניר דובדבני, ד"ר חגית שני, ד"ר אדריאן אברהם וד"ר ברוך פלדמן

תודה
לצפיה ב-'אני הייתי ברביעי והיה ד"ר דובדבני'
אני הייתי ברביעי והיה ד"ר דובדבני
14/12/2017 | 17:59
49
אין לי מושג אם קבוע
לצפיה ב-'רוצה להיכנס להריון אבל מרוויחה מעט מהמשרה הנוכחית. דילמה '
רוצה להיכנס להריון אבל מרוויחה מעט מהמשרה הנוכחית. דילמה
13/12/2017 | 11:33
12
183
היי.. רציתי לשמוע את דעתכם. למרות שהתשובה די ברורה אבל מבאסת.
אני ובעלי רוצים להיכנס להריון בפעם הראשונה.. ככה כבר חודש חודשיים שהתחלנו לרצות את זה.  הבעיה שאנחנו מרוויחים לא הרבה בכלל.  אני במשרה חלקית במקום שאני מאוד אוהבת ומחכה שתהיינה לי הזדמנויות להתקדם בתוך החברה למשרה בהיקף גדול יותר אבל בתכלס אני לא יודעת כמה זמן זה ייקח.  יכול לקחת עוד הרבה זמן.  בעלי גם לא מרוויח הרבה והוא כל איזה חצי שנה ככה מבקש העלאה ועדיין אנחנו מרוויחים מעט.. בקושי 11 אלף ביחד לחודש. מצד שני יש לציין שאין לנו הוצאות גדולות כיוון שאנו גרים בקיבוץ והמחיה די זולה.  אבל לפי החישוב אנחנו כן עלולים להיכנס לבעיה כספית.  עם תינוק יהיה חסר לנו בערך 3000 שח לחודש.  אני בבעיה כי אני ממש מתבאסת לחכות עד שתגיע הזדמנות חדשה להתקדם בעבודה.  אני נמצאת בארגון מאוד גדול ויציב וטוב לי בו ולא רוצה לחפש עבודה  במקום  אחר.  האם כדאי לי כן להיכנס להריון ולספוג את ההוצאות שיהיו?  או שזה מסוכן ועדיף לחכות שהשכר יעלה משמעותית?  אני בת 29 וכבר 5 שנים עם בן זוגי.  מאוד אוהבים ורוצים כבר משפחה:)  האם מוכרת לכם הדילמה?  ומה עשיתם?  תודה
לצפיה ב-'טוב מאוד שאתם חושבים על זה'
טוב מאוד שאתם חושבים על זה
13/12/2017 | 12:06
1
143
את סך הכל עוד צעירה ואתם לא צריכים עוד להיות בלחץ על ילדים.
נשמע שאתם במקום טוב ויש ולטווח הארוך כדאי להישאר שם (גם אני במקום כזה עם קידום איטי), אבל אם את עובדת חצי משרה בינתיים אולי תחפשי עוד משרה או דרך ליצור רווח נוסף, נאמר מלצרות, בייביסיטר, או משהו כזה שיכול להשתלב, ןלנסות במשך שנה לחסוך כמה שיותר.
אולי גם בעלך יכול לנסות לחפש מקום עבודה אחר בשכר יותר גבוהה, לרוב הקידומים המשמעותיים הם בהחלפת עבודה.

בהצלחה
לצפיה ב-'היי'
היי
14/12/2017 | 12:14
47
אני באמת מצחשבות על למצוא השלמת הכנסה. אבל העבודות הללו מבאסות אותי :( היתה לי לפני כן השלמת הכנסה של 1500 ש"ח אבל נאלצתי להתפטר כיוון שהם בפועל גרמו לי לעבוד גם בזמנים בהם לא הייתי בעבודה וביקשו ממני לעשות מלא דברים מהבית ולא שילמו לי עליהם..בסוף עזבתי כי זה היה המון כאב רא ואנרגיה עבור 1500 ש"ח. אני יוכלה לנסות למצוא נגיד עבודה שתהיה יום בשבוע משרדית הלוואי שאמצא. בייביסיטר ומלצרות מאוד מבאס אותי ומעדיפה שלו.
ובעלי כל הזמן מבקש העלאה..פעם אחת נתנו לו
לצפיה ב-'דעתי...'
דעתי...
13/12/2017 | 12:25
1
132
קשה מאוד למצוא זמן "מושלם" לילד... כמעט תמיד יש דברים שלא לגמרי כפי שרצינו שיהיו. אבל הזמן עובר...
אז אני דווקא כן הייתי הולכת על זה. כי אתם  מוכנים וזה בא לכם טוב בשלב הזה של החיים. כי אתם לא יודעים כמה זמן בכלל יקח לכם להרות. ובזמן הזה עד הלידה יהיה לכם זמן לחפש פתרון כלכלי.
11000 נטו זה לא מעט בכלל, במיוחד אם אתה גרים בקיבוץ והמחייה זולה.
אבל, תמיד אפשר לחסוך בהוצאות: לקבל מה שאפשר מחברים, לקנות יד שנייה...
עוד דבר לתת עליו את הדעת הוא תכנון המשפחה שלכם- כמה ילדים נראה לכם שתרצו? הפרש הגילאים ביניהם? ומתי תרצו שהאחרון יוולד? (לפני גיל 35? לפני גיל 40? וכו') מכאן תוכלו להבין עד כמה הזמן דוחק.

לצפיה ב-'אני מאמינה שארצה גג 2 ילדים! '
אני מאמינה שארצה גג 2 ילדים!
14/12/2017 | 12:17
62
האמת שלחסוך בהוצאות זה בעייתי אין כמעט מאיפה אנחנו לא בזבזנים.
אפשר לנסות לחשוב על משהו יצירתי אולי..או נניח ממש לא לקנות כלום לעצמי.
הבעיה זה עם מוצרי חשמל נגיד שמתקלקלים וצריך לקנות חדשים או מתנות לחתונות זה אי אפשר לחסוך..מאוד בעייתי. אני רוצה להיות אמא לא מבוגרת.!! לכן אני בלחץ ורוצה די לעשות את זה מהר
לצפיה ב-'אין זמן מושלם לילד'
אין זמן מושלם לילד
13/12/2017 | 15:34
1
98

ילד לא ימנע ממך להתקדם בעבודה או לשנות עבודה.
לפעמים גם לוקח זמן להכנס להריון, אני במקומך לא הייתי מחכה.
כשאני חושבת איפה הייתי בהריון הראשון ואיפה אני עכשיו זה שמיים וארץ..  ילדים הם לא חסם להתקדמות מקצועית או כלכלית. בהצלחה במה שתבחרו

לצפיה ב-'תודה! אניט גם ממש מעדיפה לא לחכות'
תודה! אניט גם ממש מעדיפה לא לחכות
14/12/2017 | 12:18
46
 כי תכלס אין לי משוג כמה זמן ייקח לי ואני לא רוצה להגיע למצב שאני ממש רוצה ולא מצליחה במשך המון זמן. אני מרגישה שזה בדיוק הזמן שלי.

לצפיה ב-'תכנון תקציב'
תכנון תקציב
13/12/2017 | 23:30
5
93
קודם כל, כל הכבוד על התכנון התקציבי המוקפד והחשיבה על העתיד.
אני לא מאמינה במשפטים כמו "אין זמן מושלם לילד", ו"כל ילד מביא את המזל שלו". נכון שאין זמן מושלם, אבל כן יש תזמון טוב ותזמון גרוע, וילד לא מביא שום דבר חוץ מהוצאות עד גיל העשרה לפחות ולרוב גם הרבה מעבר.
עקרונית 11,000 זה סכום שכן אפשר לגדל איתו ילד, תלוי מאוד מה ההוצאות שלכם. אבל אם כבר עשיתם חישוב והגעתם למסקנה שילד יכניס אתכם למינוס 3,000 שח לחודש, אני מאוד ממליצה לבדוק את ההוצאות שלכם ולראות מה אפשר לצמצם, ולא להיכנס להריון לפני שתצמצמו את המינוס ההיפוטתי הזה למינימום האפשרי (ורצוי מאוד להעלימו לגמרי).
מינוס 3,000 לחודש זה המון כסף, וככל שזה ילך ויצטבר, כך העול הכלכלי ילך ויגדל ויעיק יותר על משפחתכם הצעירה, ישפיע עליכם נפשית ובעקיפין ישפיע גם על הילד.
לצפיה ב-'לצערינו בימינו 11,000 זה סכום מאוד צפוף לקיום משפחה'
לצערינו בימינו 11,000 זה סכום מאוד צפוף לקיום משפחה
14/12/2017 | 07:59
2
105
שכר דירה+חשבונות+חינוך של הילד (ובקיבוץ זה פרטי ולא זול)+הוצאות רכב (כי לרוב קיבוצים הם בפריפריה ואין ברירה)+ מחיה שוטפת+  הוצאות חד פעמיות/לא צפויות= בקלות כבר עברו את ה-11,000.

ואני אומרת את זה כמובן בעצב כשההשתכרות של שניהם יחד היא מעל המינימום והם דואגים איך יקיימו משפחה מבחינה כלכלית....
לצפיה ב-'נכון'
נכון
14/12/2017 | 10:33
65
לכן אמרתי שזה מאוד תלוי מה ההוצאות שלהם (וכמובן הצפי להכנסה עתידית).
בכל אופן יפה בעיניי שהם עושים את השיקול הכלכלי הזה ולא סתם קופצים אל הלא נודע, ולדעתי זה בפני עצמו סימן שכנראה יצליחו להסתדר בעתיד, בכל דרך אשר יבחרו.
לצפיה ב-'זה נכון ולכן ההתלבטות. האם נצליח לשרוד את זה או לא..'
זה נכון ולכן ההתלבטות. האם נצליח לשרוד את זה או לא..
14/12/2017 | 12:19
63
בכל מקרה מה שמעודד שההורים הבטיחו לעזור ובכיף. הבעיה שבעלי לא כל כך מת על הרעיון של להיתמך ע"י ההורים
לצפיה ב-'ווי קשה לי עם המשפט "ילד לא מביא שום דבר חוץ מהוצאות"'
ווי קשה לי עם המשפט "ילד לא מביא שום דבר חוץ מהוצאות"
14/12/2017 | 11:48
1
78
ילד מביא אושר, משפחה, שמחה, צחוק, שלמות ומה לא.
הבת שלי הכניסה לחיינו כ"כ הרבה.

לדעתי כסף זה לא שיקול להביא ילד או לא.
מכיון שאת בת 29 קחי לעצמך עוד שנה נגיד להתקדם ואז תכנסו להריון.
וב11000 ש"ח אפשר לקיים משפחה. עוד רוצה להגיד לך שגם אנחנו חשבנו איך נשלם על משפחתון 2500 ש"ח לחודש- אבל זה נבלע ולא הורגש. יוצאים פחות, מבלים פחות, כך שמוציאים פחות במקומות אחרים ומסתדרים עם ההוצאה הנוספת.
לצפיה ב-'הכוונה הייתה "לא מביא" כלכלית'
הכוונה הייתה "לא מביא" כלכלית
14/12/2017 | 15:29
57
ואף להיפך, כי אמהות נאלצות לא אחת לצמצם את שעות העבודה וכו'. 
אני חושבת שדי ברור לכולנו מה ילדים מביאים לחיינו, אחרת לא היינו בפורום הזה.
לצפיה ב-'סכרת הריון'
סכרת הריון
14/12/2017 | 13:01
59
אני בשבוע 4 עשיתי בדיקת דם והסוכר יצא לי 101
יש למשהו מושג מה זה אומר?
לצפיה ב-'איך להקל על הכאב?'
איך להקל על הכאב?
14/12/2017 | 11:48
3
93
שבוע 17, הריון תקין + שרירן ענק בגודל 11 ס''מ, לפי הרופא רחם בגודל שבוע 27.  ב 4 ימים אחרונים כאבים מאוד חזקים בטן תחתונה וגב עד כדי קושי בהליכה. איר שיכול להיות שכאביםב ימשיכו כך כל ההריון כי אני קטנה הרחם ענק והשרירן לוחץ. לא מעוניינת לקחת כדורים כמו אקמול .אשמח לרעיונות מה ניתן לעשות כדי להקל על הכאבים?
לצפיה ב-'למה לא לקחת אקמול?'
למה לא לקחת אקמול?
14/12/2017 | 11:49
2
48
ותתיעצי עם רופא איך להקל על הכאבים- תרופתית
לצפיה ב-'לא מעוניינת הכדורים. רק בשיטות טבעיות'
לא מעוניינת הכדורים. רק בשיטות טבעיות
14/12/2017 | 12:13
1
15
לצפיה ב-'עמידה על הראש בחוף הים כל יום בשעה 6 בבוקר'
עמידה על הראש בחוף הים כל יום בשעה 6 בבוקר
14/12/2017 | 22:06
12
לצפיה ב-'קורס הכנה ללידה'
קורס הכנה ללידה
13/12/2017 | 21:55
1
69
אשמח לשמוע ממישהי עם ניסיון על קורסי הכנה ללידה.
האם הקורסים בבתי החולים מספקים? הם הכי זולים ובדרך כלל בחינם ליולדות בבתי החולים. 

האם מישהי היתה בקורס בגישת פשוט ללדת? הם יקרים אבל נראים מאוד מקיפים ומעמיקים. 

תודה על כל מידע.

לצפיה ב-'עשיתי קורס של בית חולים, ועוד מקוצר'
עשיתי קורס של בית חולים, ועוד מקוצר
13/12/2017 | 23:15
76
כלומר, מפגש אחד של יום שלם. מבחינתי היה מספק בהחלט, אבל מראש היה לי ברור שאני לא טיפוס של לעשות תואר בנושא לידה. היה לי חשוב לקבל מידע אופרטיבי ורפואי (כמו מתי ללכת לבית חולים, שלבי הלידה ואיך ומתי מתערבים אם משהו משתבש וכו'), והקורס ענה על הצורך הזה במלואו. אם את מחפשת את "חווית הלידה" וכאלה, אז קורס של בית חולים זה לא המקום...
לצפיה ב-'דיקור סיני או רפואה טבעית להיפוך '
דיקור סיני או רפואה טבעית להיפוך
13/12/2017 | 14:47
1
53
הי מחפשת המלצות על מטפלים ברפואה טבעית שעוזרים להיפוך ממצג עכוז 
לצפיה ב-'אני הייתי אצל '
אני הייתי אצל
13/12/2017 | 20:40
47
מיטל המקסימה ?052-4671170?
מקבלת בתל אביב
לצפיה ב-'ציצים'
ציצים
10/12/2017 | 20:30
3
243
יש למישהי מושג מה הקטע הזה שבהריון אפילו בשליש הראשון!!!הציצים נפוחים וכואבים אש???!!!מה זה?!
מרגישה כמו אישה שלא הניקה שבועיים!!!
לצפיה ב-'הורמונים '
הורמונים
10/12/2017 | 20:44
56
לצפיה ב-'זה בסדר אחרי שבוע 11-12 זה עובר '
זה בסדר אחרי שבוע 11-12 זה עובר
11/12/2017 | 08:45
43
לצפיה ב-'מאוד מזדהה'
מאוד מזדהה
13/12/2017 | 13:04
53
גם לי יש כל הזמן כאבים
אמרו לי שזה ההורמונים ושזה מקובל..
עדיין לא מרגיע אותי :)
לצפיה ב-'בטא בשבוע 5 פלוס 4'
בטא בשבוע 5 פלוס 4
12/12/2017 | 17:29
5
146
היי בנות
בשבוע 5 בול היתה לי בטא 6900 ואתמול בשבוע 5 פלוס 4 בטא של 20900

בשבוע 5 בול נצפה שק אחד

זה לא גבוה מאוד? 
תודה!!
לצפיה ב-'בטה בתחילת ההריון'
בטה בתחילת ההריון
( לעמוד שלי בתפוז )
12/12/2017 | 19:58
1
128
דנה שלום,
תרגעי. רמות הבטה בסדר. 
נחכה עוד  7-10 ימים ונראה שק חלמון וקוטב עוברי. 
בהצלחה,
פרופ' יוסף שלו 
לצפיה ב-'תודה פרופסור'
תודה פרופסור
13/12/2017 | 07:24
21
לצפיה ב-'בדיוק חשבתי בפורום לקראת מה איתך '
בדיוק חשבתי בפורום לקראת מה איתך
13/12/2017 | 00:05
1
82
חדשות מרגשות ומשמחות!!
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
13/12/2017 | 07:25
57
מקווה שיהיה משעמם וקל
ושבמהרה גם אצלך!!! אמן !!
לצפיה ב-'הי יקרה, '
הי יקרה,
13/12/2017 | 00:44
78
איזה כיף אילו בשורות נפלאות! הכטל בסדר הבטא הכפילה את עצמה וראית שק. עוד שבוע תוכלי כבר לראות דופק . מחזיקה אצבעות להיריון תקין!!
לצפיה ב-'פליזזז עזרה'
פליזזז עזרה
12/12/2017 | 17:34
2
141
וואלה לא יודעת מאיפה להתחיל...
אז ככה לפחות אנסה.
4/12 קיבלתי מחזור שהתחיל בכתמים חומים ולא ישר דימום שמתי טמפון והלכתי לישון כי ידעתי שאני מקבלת וזה התחיל בשעה 22:00 בלילה.
ואני לא רוצה לפספס את הביוץ מחזור סדיר 26-28 יום 
השאלה האם כבר להתחיל בדיקה או לחכות עוד יום כי באמצע הלילה כן כבר היה דימום.
אוףףףף מתוסכלת לא רוצה לפספס שום יום ולקמפר כמה שיותר.
מה אומרות בנות אשמח לעזרה פליזזזז
לצפיה ב-'חישוב מועד הווסת'
חישוב מועד הווסת
( לעמוד שלי בתפוז )
12/12/2017 | 20:00
1
86
ורדינה מה הלחץ? 
את היום הראשון לוסת מחשבים מהיום בו ממש יש דימום. אם הדימום מתחיל בלילה הרי שהיום הראשון למחזור הוא למחרת. 
בהצלחה,
פרופ' יוסף שלו
לצפיה ב-'תודה רבה רבה '
תודה רבה רבה
13/12/2017 | 04:38
36
ומאחלת לכולם חג שמח והמון ניסים��
לצפיה ב-'אשמח לעזרה '
אשמח לעזרה
12/12/2017 | 10:26
2
201
היום אני 33 יום מהמחזור הקודם. אני מטופלת ברופא פוריות.. עברץי הזרעה שכשלה. ועשכשיו מאחר. היום התחיל קצת הפרשה צמיגית עם קצת קצת חום ממש בהיר. לא בדקתי הריון כי לא באלי להתאכזב
לצפיה ב-'אני לא בטוחה איזה עזרה את מצפה לקבל'
אני לא בטוחה איזה עזרה את מצפה לקבל
12/12/2017 | 13:56
103
יש 3 אפשרויות:
1. את בהריון
2. את לא בהריון ומשהו מעכב את הוסת 
3. הוסת תגיע זה פשוט מחזור קצת יותר ארוך מכרגיל. קורה...

אין דרך לדעת בלי לבדוק... את היחידה שיכולה לעזור בסיטואציה הזו.

בהצלחה!
לצפיה ב-'הריון? אולי. '
הריון? אולי.
( לעמוד שלי בתפוז )
12/12/2017 | 20:04
89
שלום לך,
מאחר ואת בטיפול פריון הרי שאת אמורה לקבל ווסת בין 11-14 מיום הביוץ או מההזרעה. אם עברת את מועד זה כדאי לבדוק [לפחות בדיקה ביתית] מאחר ואם את בהריון אולי כדאי לקחת טיפול תומך. 
כדאי לזכור שבגדול הסיכוי להרות הוא כ 25% - 20% ולכן אל תתאכזבי אם לא הצליח. למרוץ מספרים אלה, הרחוב מלא בילדים קטנים - כך שגם "תורך" בוודאי יגיע. 
פרופ' יוסף שלו 
לצפיה ב-'איחור במחזור '
איחור במחזור
12/12/2017 | 08:58
1
104
קיבלתי מחזור ב10.11.17 שארך כמעט 10 ימים ועד עכשיו לא קיבלתי שוב האם יכול להיות שזה הריון או שזה בגלל בעיות בגיל המעבר אני בת 43.5

לצפיה ב-'אי אפשר לדעת'
אי אפשר לדעת
12/12/2017 | 09:21
95
בהנחה שהמחזורים שלך סדירים ונמשכים בין 28-30 יום אז את יכולה לבצע בדיקת הריון פשוטה בשתן או לגשת לבדיקת דם שהיא הכי מדוייקת, כך תוכלי לדעת איפה את עומדת .
בהצלחה
לצפיה ב-'נפיחות/דליות בנרתיק'
נפיחות/דליות בנרתיק
11/12/2017 | 13:42
1
111
הי,

שאלה קצת מביכה.שבוע 16
מישהי חוותה נפיחות וגרד בפות? איזור השפתיים החיצוניות?
הולכת להיבדק היום אבל מקריאה הבנתי שזה דליות בפות? 
זה ממש לא נוח ומקשה על התפקוד,(נטלתי אוטרוגוסטן- טבלית פרוגרסטרון וגינלי לא חושבת שקשור)
למישהי יש ניסיון מפוקפק עם זה?
לצפיה ב-'אוטרוגסטן'
אוטרוגסטן
11/12/2017 | 19:13
83
מניסיון רב עם אוטרוגסטן - הוא יכול לגרום לשני דברים:
1) גירוי מקומי שמתבטא בנפיחות וגרד
2) התפתחות של פטריה בנרתיק, שגם היא יכולה להתבטא בנפיחות וגרד + הפרשות אופייניות לפטריה.
תפני לרופא שיבדוק ויקבע האם מדובר בפטריה או "סתם" גירוי מקומי, הטיפול הוא שונה כמובן. 
לא מוכר לי נושא של דליות בפות.
לצפיה ב-'הריון?!'
הריון?!
11/12/2017 | 12:54
1
164
היי לכולן,
אני מאובחנת עם שחלות פוליצסטיות אבל בשלושת החודשים האחרונים המחזור היה דיי סדיר 4.8, 9.9, 9.10, 6.11.
עכשיו עדיין לא קיבלתי מחזור אני מרגישה מעט בחילות לא משהו משמעותי וגם הגב כואב החזה התנפח וירד זה מאפיין גם מחזור אבל הבטן ממש לא נפוחה כמו במחזור... אני ממש מבולבלת..
(בגלל הפלה שהייתה נפגעה לי רירית הרחם והיא דקה לכן רופא ממליץ על טיפולים שאני כרגע לא מעוניינת... )
מה הסיכוי? אני ממתה מפחד לעשות בדיקה ולהתאכזב...... 
לצפיה ב-'אני הייתי עושה בדיקה וזהו. '
אני הייתי עושה בדיקה וזהו.
11/12/2017 | 16:07
84
מה הטעם להתעסק בסיכויים ...
ברור שהחשש מאכזבה קיים אבל אני מעדיפה את הוודאות על אי הוודאות.
מחזיקה לך אצבעות שזה זה!
לצפיה ב-'חדר רביעי מורחב במח'
חדר רביעי מורחב במח
10/12/2017 | 16:42
11
211
היי חדשה בעולם הפורומים..
בהריון שבוע 20 עם שלישייה,בסקירה ראשונה (בשבוע 15.5)התגלה חדר רביעי מורחב במח,הופנתי ע"י הרופא שלי לבית החולים לסקירה מכוונת-בפעם הראשונה נעשתה בשבוע 17 כאשר המח לא היה מפותח מספיק ע"מ להגיע לאבחנה הומלץ להגיע בשבוע 20 לסקירה נוספת.
בשבוע 20 הממצא נראה גדול יותר והרופא אמר להוריד את העובר.
אנחנו לא יודעים מה לעשות-בינתיים קיבלנו חוו"ד אחת מהרופא בביה"ח-אנחנו רוצים לקבל עוד חוו"ד אבל הרוםאים הפרטיים שהתקשרנו אליהם שנחשבים לטובים ביותר לא מתעסקים עם סקירות מכוונות.
והזמן דוחק..והלחץ עולה..
האם למישהי מוכר הממצא הזה?האם זה באמת דורש הפחתה או שבגלל שזו שלישיה הוא לוחץ על להוריד כי..יש רזרבות לפי מה שהוא אומר.:/

לצפיה ב-'עד כמה הוא מורחב?'
עד כמה הוא מורחב?
10/12/2017 | 20:48
8
138
עד 10 זה תקין. 11-12 גבולי וצריך לעקוב, לראות אם קטן ולעשות MRI בשבוע 32. 14-15 ומעלה כבר נחשב ללא תקין וסיכוי גבוה ללידת ילד פגוע.
מה הסכנה? שהחדר המורחב לא יאפשר למוח להתפתח כמו שצריך (דבר שאפשר לבדוק בMRI) , מה שגורם לפיגור.
לצפיה ב-'לא נאמר לנו שיש גבולי'
לא נאמר לנו שיש גבולי
10/12/2017 | 22:22
7
128
לפי האבחנה שלו מדובר בדנדי ווקר(11.4*0.68 מ״מ)הוא אומר שהוורמיס לא נוצר והחלל שאמור להתמלא לא התמלא.שאלנו לגבי MRI הוא אמר שאפשר לעשות רק משבוע 30-והוא ממליץ על דילול ולא להגיע לשבועות האלה בכלל-בגלל שמדובר בשלישיה.ואנחנו רוצים לעשות את המקסימום לפני שמחליטים באמת אם להוריד עובר ולקחת סיכון בהפלה של כל ההריון.

לצפיה ב-'עד כאן מגיע הידע שלי '
עד כאן מגיע הידע שלי
10/12/2017 | 22:44
111
מניסיוני בהריון הקודם.... סורי 
לצפיה ב-'כדאי שתפני ל'
כדאי שתפני ל
11/12/2017 | 08:22
5
125
פרופ׳ גוסטבו מלינגר. הוא האוטוריטה בארץ (ובעולם) בנושא סקירות מוח לעוברים.
בשורות טובות
לצפיה ב-'גם אני באתי להגיד את מלינגר'
גם אני באתי להגיד את מלינגר
11/12/2017 | 08:30
4
48
לצפיה ב-'מלינגר'
מלינגר
11/12/2017 | 12:18
3
102
תודה רבה על כל ההמלצות!!
עכשיו מנסים לקבוע למלינגר(אולי כבר להשבוע)-יקר אבל עם כל ההמלצות זה שווה אם זה מה שימנע ממני להוריד עוברית שאולי בריאה.
מקווים שתהיה לו אבחנה אחרת משל הפרופסור ברמב״ם שאומר שמדובר במחלה גנטית קשה.

לצפיה ב-'אם הוא אומר שזה גנטי'
אם הוא אומר שזה גנטי
11/12/2017 | 12:21
105
הייתי קובעת גם תור דחוף לפרופסור שוחט. הוא הגורו בתחום.
תהיי חזקה!!
לצפיה ב-'טוב מאוד, שווה את ההשקעה הכספית'
טוב מאוד, שווה את ההשקעה הכספית
11/12/2017 | 12:23
1
94
כמובן מאחלת לכם הבחנה אופטימית יותר, ובכל מקרה על כל החלטה שלא תיקחו תדעו שאתם מבססים אותה על דעת מומחה.
לצפיה ב-'נכון'
נכון
11/12/2017 | 13:52
73
בגלל שלקחתי את העניין הזה מאוד קשה בעלי החליט לקחת את המושכות לידיים שלו ולהתעסק עם כל העניינים האלה-מאיפה הכוחות שלו אין לי מושג אני רק יודעת שאני מעריצה שלו אחרי זה.
הוא קבע לנו תור למלינגר באופן פרטי ותור לביה״ח וולפסון למחלקה של נוירולוגיה של העובר-שם יעשו סקירה לכל העוברים,בדיקות גנטיות וייעוץ נוירולוגי.
עכשיו נקווה שקופ״ח יתנו לנו טופס 17-כי עם הסקירה השנייה ברמבם הם הוציאו לנו את המיץ עד שבסוף הסכימו-מאוד מקווים שיסכימו.
אני רק לא מבינה איך יכולה להיות מחלה גנטית במח אם אין שום היסטוריה של המחלה הזו?
אני תולה את תקוותי שהםרופסור ברמבם מיהר להסיק מסקנה שזו המחלה
לצפיה ב-'קודם נסי להרגע, כמה שזה קשה'
קודם נסי להרגע, כמה שזה קשה
11/12/2017 | 10:18
101
ובאמת שפה זה לא המקום לשאול כי אנחנו רק הריוניות, צריך להתיעץ עם רופא.
אותי בזמנו הפנו לסקירה מכוונת למוח והמליצו לי על מלינגר או פרופ' אחירון או ד"ר אלדד קטורזה. נסי לקבוע תור אצל אחד משלושתם.
אני יודעת שגם אפשר דרך בתי החולים (למשל פרופ' אחירון מקבל גם בתל השומר)- אבל אז זה כולל המתנה, וזה בחינם או בהשתתפות קטנה.
ללכת פרטי לאחד המומחים שכתבתי למעלה זה לא זול, אבל שווה.
לצפיה ב-'חיבוק ענק '
חיבוק ענק
11/12/2017 | 12:19
85
נשמע כל כך קשה!!
באופן אישי הייתי הולכת לכמה חוות דעת נוספות. מבררת את השמות של הרופאים שהכי טובים בתחום וקובעת אליהם תור דחוף, שיהיה עוד השבוע(צריך ללחוץ ולבכות למזכירה אבל בטוחה שתצליחי, כי זה באמת נשמע מאוד דחוף).
לצפיה ב-'חישוב דמי לידה'
חישוב דמי לידה
11/12/2017 | 12:24
1
128
שלום
רציתי להבין איך מחושב דמי הלידה (בהנחה שאני עובדת כבק שנה בעבודה)
יש מחשבון של ביטוח לאומי שמראה כמה אני אמורה לקבל עבור כל יום בדמי לידה. את השכר היומי הזה אני מכפילה ב15 שבועות כפול 7 (כלומר 105 ימים?)?

כמו כן, האם מקבלים את כל הסכום הזה בבת אחת ואחרי כמה זמן??

תודה
לצפיה ב-'כן וכן'
כן וכן
11/12/2017 | 21:56
30
לצפיה ב-'איחור במחזור'
איחור במחזור
09/12/2017 | 13:24
3
143
שלום 
מנסה להיכנס להריון 
מקבלת כמו שעון כל 28 יום.
תאריך מחזור אחרון 8.11 .לכן הייתי אמורה לקבל ב6.12
אז 7.12 בדיקת הריון ביתית שלילית
האם יש סיכוי עדיין?
לצפיה ב-'הכי בטוח בדיקת דם '
הכי בטוח בדיקת דם
09/12/2017 | 18:14
60
חכי איזה יום יומיים ואם לא מגיע המחזור, תבדקי.
לצפיה ב-'יש סיכוי....'
יש סיכוי....
10/12/2017 | 19:35
47
תנסי היום, לדעתי כבר אמור להראות..  לפחות פס חלש. או כמו שאמרו לך, בדיקת דם.
לצפיה ב-'הכי בטוח זה שלושה ימים אחרי איחור מחזור '
הכי בטוח זה שלושה ימים אחרי איחור מחזור
11/12/2017 | 08:49
14
לצפיה ב-'מי שפיר לתאומים'
מי שפיר לתאומים
07/12/2017 | 00:07
4
146
המלצות לרופאים או. בתי חולים... לא יודעת מאיפה להתחיל..
וכמה זה עולה בערך בפרטי.. יש לציין שמעל 35
לצפיה ב-'מאיזה איזור?'
מאיזה איזור?
07/12/2017 | 15:05
68
לי עלה מי שפיר וציפ חתאומים לא זהים כלומר שני ציפים ושתי דקירות 10000 שקל. אבל אני בת 31 וביצעתי את הבדיקה ללא אינדיקציה
לצפיה ב-'מי שפיר תאומים'
מי שפיר תאומים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/12/2017 | 17:46
2
103
שלום לך,
שתי אופציות - שתיהן טובות במספר תנאים. 
אופציה אחת לבצע את הבדיקה בבית חולים ציבורי.
מאחר ואת מעל לגיל 35 לא תשלמי עבור ביצוע מי השפיר. באם תבקשי לבצע את בדיקת הציפ הגנטי [ומהלך ההריון עד כה תקין ] - תאלצי לשלם עבור בדיקה זו ומחירה  2500-3000 שח.
בבית חולים ציבורי אינך יודעת מי יבצע את הבדיקה, בדרך כלל אלה רופאים מתמחים בפיקוח רופא בכיר  וסביר להניח שמהלך הבדיקה יהיה תקין.
שימי  לב שיש בתי חולים ציבוריים אשר מבצעים רק את בדיקת הציפ הגנטי במסגרת בדיקת מי השפיר ולא את בדיקת קריוטייפ הרגילה. במקרה זה לא תשלמי עבור כל ההליך.

כאשר את מבצעת את הדיקור באופן פרטי את אמורה לשלם עבור בדיקת מי השפיר [כ 2000 שח לעובר]   ועבור הרופא  הפרטי המבצבע את הבדיקה. 
אם את חברת קופח מכבי לא תשלמי את סך 2000 שח לעובר עבור בדיקת מי השפיר הרגילה.
אם תבקשי לבצע גם את בדיקת הציפ הגנטי תצטרכי לשלם סכום המוזכר לעייל.  החסרון בביצוע פרטי הוא בתשלום בעבור הרופא והבדיקות,
הייתרון החשוב הוא שאת בוחרת ברופא המבצע, דיקור תאומים הוא יותר מסובך מדיקור בהריון רגיל, והרופא אותו בחרת מן הסתם יעשה את הדיקור בצורה המייטבית. 
מקווה שעזרתי. 
אם יש עוד שאלות אני מנהל פורום  אולטראסאונד נשים מי שפיר בתפוז. 
בהצלחה,
פרופ' יוסף שלו 

לצפיה ב-'שאלה לפרופסור- בקשר לתגובתך'
שאלה לפרופסור- בקשר לתגובתך
13/12/2017 | 10:28
1
20
כתבת שיש בתי חולים ציבוריים אשר מבצעים רק את בדיקת הציפ הגנטי במסגרת בדיקת מי השפיר ולא את בדיקת קריוטייפ הרגילה. האם זה מה שקורה בהדסה?
אני שואלת מכיוון שידוע לי שהציפ הוא בחינם שם והמזכירות לא ידעו להגיד לי אם הציפ אכן מורחב...
תודה רבה על ההתייחסות. 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/12/2017 | 22:49
8
הי שירה,
מנהלות הפורום בקשו ממני להמנע מתשובות מקצועיות באתר. תוכלי לפנות אלי בפורום אולטראסאונד נשים - מי שפיר בתפוז . סליחה. 
פרופ' יוסף שלו

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר גיא ביבי
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה