לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הריון ולידה - תמיכה
קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לקראת לידה ומעט אחריה לאמצ"ש
30/05/2016 | 08:42
8
74
איזי טנס
30/05/2016 | 06:53
1
86
היי בנות,
אני בשבוע 32.2
מתחילה להתכונן ללידה  הקרבה
מישהו כאן שמע על מכשיר איזי טנס שמקל על הצירים ואף מונע לקיחת אפידורל?
לא השתמשתי אבל אם את מעוניינת להימנע מאפידורל
30/05/2016 | 08:44
107
אני ממליצה בחום לקרוא את הספר לידה פעילה ו/או לקרוא חומר על הנושא. הטנס בלבד לא מספיק לטעמי. יותר חשוב לדעת איך לזוז ואיזו תנוחה מקדמת לידה ומקלה על כאבי הצירים.
שליש שלישי - מדדים ומה עושים אם יש בעיה בעובר?
30/05/2016 | 23:05
2
107
בבדיקת מעקב היריון אצל הרופא שלי יצא שהמדדים של גודל בטן והיקף ראש לא תואמים אחד את השני ואת השבוע של ההיריון.  אני בשבוע 32+6 והיקף ראש hc=30.5 ובטן ac=27.5
אם אני מבינה נכון,  הבטן קטנה יותר מהראש.  נכון? 
לפני שאעשה בדיקה מקיפה של אולטראסאונד בשבוע הבא אשמח לדעת האם המדדים יכולים להעיד על משהו והאם מישהי נתקלה בתופעה (לפי הרופא שלי שניהם בסה"כ בנורמה).
אם חז וחלילה תתגלה בעיה בשבוע 35, האם עדין ניתן לעשות מי שפיר? או מה עושים במקרה ואכן מתגלה בעיה בעובר בשלב כה מתקדם? 

גם אצלי
31/05/2016 | 08:08
77
תמיד יש פער של שבוע בערך בין שניהם ואפילו יותר. כל עוד שניהם בנורמה לא נראה לי שיש מה לדאוג - בכל אופן הרופא שלי אפילו לא ממצמץ. תזכרי שכדי שיהיה ממוצע - חייבות להיות סטיות ממנו. מעט מאוד עוברים בשלב הזה הם בדיוק על הממוצע, יש גדולים ויש קטנים יותר, וזה נכון לכל מדד.

לא הבנתי מדברייך אם לפי הרופא יש מקום לדאגה. אם לא - לא הייתי דואגת.
ואני לא רואה מה יועיל מי שפיר בשבוע 35 - כשעד שתקבלי תוצאות יתכן וכבר תלדי...
זה יכול להיות המון דברים
31/05/2016 | 11:10
40
החל מטעות מדידה ועד ל- IUGR (האטת גדילה תוך רחמית, מצב בו  העובר קטן משמעותית ביחס לגיל ההריון, אחוזון 10% ומטה). יכולים להיות המון גורמים ולכל אחד יש טיפול שונה.
תעשי בדיקה מקיפה, קבלי את התוצאות ומשם תמשיכי הלאה.
בשבוע 35 לא עושים מי שפיר כי את עשויה ללדת עד שיגיעו התוצאות אז חבל על הסיכון בבדיקה. כשיש צורך לבצע בשליש השלישי מבצעים בין שבועות 32-34. במידה ומתגלה בעיה אז תלוי מהי - במקרים מסויימים ממליצים ליילד בהקדם, באחרים ממליצים על מעקב צמוד ובמקרים חריגים ממליצים על הפסקת הריון.
האם לקרוא לתינוקת "תאיר"?
30/05/2016 | 12:17
1
187
יכול להיות שיישמע לכם הזוי,
אבל אני רוצה לקרוא לתינוקת תאיר, הבעיה היא שכל המקרה עם תאיר ראדה נורא מפחיד אותי...
אני חוששת לקרוא לתינוקת ככה בגלל כל המקרה שהיה איתה, שלא יעשה לתינוקת עין חס וחלילה.
למרות זאת השם נורא מצא חן בעייני ותמיד רציתי לקרוא לביתי כך, זה גם שם שעובר אצלנו מדור לדור...

הבעיה היא שהשם תאיר ישר נותן קונטציה למקרה הרצח של תאיר ראדה...

אני אובדת עצות, מה לעשות??
אני אובדת עצות.
אם זו הקונוטציה שלך אז לא
30/05/2016 | 12:25
156
לי אישית זו ממש לא מה שקופץ בהקשר לשם הזה ולכן לא מפריע לי. מעבר לזה אני לא מאמינה בעין הרע וכו.
טחורים
01/06/2016 | 00:03
7
יש לי עוד זמן ללידה אבל כמובן שהנושא מטריד אותי לקראתה...
אני חושבת שיש לי טחור שהתחיל לפני ההריון אבל אין לי שום כאבים באיזור (לכן גם אין לי מושג ממתי הוא שם)
ניסיתי למרוח פרוקטו-גליבנול אבל לא עזר. קבעתי תור לפרוקטולוג אבל מצאתי תור רק עוד חודשיים ובעיר אחרת
השאלה אם יש טעם ללכת לפני הלידה? (קראתי בפורום אחר שאין הרבה מה לעשות עם זה בזמן ההריון...)

רפואי ובריאות לשבוע חדש
29/05/2016 | 11:53
40
19
אוףף עם העצירות הזו....
29/05/2016 | 11:32
5
142
בנות יקרות, מה עוזר לכן להתמודד עם עצירות?
תודה
תוסף סיבים
29/05/2016 | 12:11
95
הרבה ירקות, מים ופעילות גופנית.
נשמע כמו תקליט שבור, אבל עוזר מאוד.
ירקות, ירקות וירקות
29/05/2016 | 12:20
90
וגם פעילות גופנית, בהתאם ליכולת.
שתיה!
30/05/2016 | 09:53
54
לשתות המון.
אני שותה לפחות 3 ליטר ביום, ועכשיו כשמתחמם משתדלת לשתות יותר.
זה נורא קשה, אני יודעת...
אבל זה אשכרה עובד!

כמובן לתגבר סיבים תזונתיים מעבר לזה.
אבל לזכור, אם אוכלים סיבים ולא שותים, זה גורם לתוצאה הפוכה מהרצוי...
לי עוזר - אקסרא עגבניות בסלט, שזיפים מיובשים (אפשר גם
30/05/2016 | 11:54
53
להרתיח אותם במים ולשתות את המים)
כפית שמן זית ומיץ מלימון סחוט בבוקר - על קיבה ריקה
הייתי בודקת גם אם לכדורי הברזל יש השפעה - יש מגוון סוגים ואולי החלפה של סוג הכדור יכולה להקל...
שמעתי גם שתפוזים, קווי וסלק (עדיף לא מבושל וצריך לשים לב שגורם לשתן אדום - אז לא להיבהל...)
אגב אצלי המצב ממש השתפר אחרי השליש הראשון...
ברזל לייט - מכבי
30/05/2016 | 14:56
46
באופן מפתיע דווקא הברזל התגלה כשומר על פעילות טובה. אם אני מפספסת מרגישה את ההבדל. ברזל יודע כגורם עצירות לכן התיחסתי ספציפית לסוג שאני לוקחת.
בהצלחה.
ד"א, לקראת הלידה חשוב מאוד לדאוג למשהו טבעי נגד עצירות, במיוחד למי שלקראת קיסרי... אחרת .... זה סיוט.
דימומים ודם בשתן.. לחץ
30/05/2016 | 08:27
8
123
טוב, 
אז בשבוע 9 היה קצת דימום ונעלם.. הרופא אמר שזה קורה ולא להתרגש.. 
אבל ..
אתמול בלילה (שבוע 11 פלוס 6 ) 
היה לי פתאום דם בשתן.. ממש כמו בהתחלת מחזור..
שמתי תחתונית ובלילה היה לי קצת דימומים.. 
עכשיו בבוקר שוב פעם היה לי דם בשתן.. עםהתכווצויות קטנות בבטן
ואני לא יודעת מה לעשות ?!
האם ללכת למוקד ? לרופא ?
אז במוקד אמרו שאם זה לא ממלא תחבושת אז לא לבוא.. 
וזה לא. אבל זה בשתן. 
לחוצה ממש.
הודעתי לבוסית שלי שאני לוקחת יום מחלה לנוח. 
אבל בבית מפחדת שרק אכנס לסרטים.
בעלי ביום ממש חשוב בעבודה ומתעקש שלא אלך בלעדיו..
מה עושים ?!?
האם הפחדים שלי מוצדקים ויש מצב שזה סימן להפסקת דופק ?
או שיכול להיות שזה דלקת בשתן .? 
מתה מפחד !
לכי להיבדק
30/05/2016 | 08:38
6
96
רופא אם הוא זמין ואם לא אז למוקד. זה יכול להיות מיליון דברים. לי אישית היו דימומים בשני הריונות. באחרון היה עד שבוע 20 ברמת שימוש בתחבושות וזה נבע משליית פתח. לפעמים דימומים כאלה נגרמים משרירן ולפעמים לא מוצאים למה.
מההודעה שלך נראה שאת מאוד לא רגועה ולכן אני ממליצה להיבדק ולקחת יום יומיים מחלה בכדי לנוח.
הייתי אצל הרופא.. לא הרגיע יותר מידי
30/05/2016 | 11:42
5
92
מצאתי תור לרופא שלי. שלא היה סימפתי היום יותר מידי..
בדק , ראה דופק ועובר תקין.
כשהסבברתי לו על הסתמינים והעלתי שאולי מדובר בדלקת בשתן הוא מיד שלל..
אפילו לא שלח אותי לבדיקת שתן.. ( קצת מוזר. )
אמר לי שהשליה במקום תקין.. שהכל נראה תקין.
כששאלתי ממה הדימומים הוא לא ידע להגיד. רק מילמל משו הפלה מאיימת
ואמר לי לקחת שבוע מנוחה ולשכב. לא ללכת לעבודה ולא כלום.
אני ממש חושבת שזה דלקת והוא לא.. מה עושים?
לסמוך עליו?
או מקסימום ללכת מחר למוקד?
במוקד הם ישר נותנים בדיקת שתן.. לא?

בדיקת שתן פשוט תבקשי מרופא המשפחה.
30/05/2016 | 12:01
14
דלקת בדרכי השתן עם דם
30/05/2016 | 15:18
1
84
כבר היית מרגישה כאבי תופת במתן שתן, ואולי גם בגב. מומלץ תמיד לשלול, וזה ממש פשוט, לא ברור למה הרופא שלך לא שלח לבדיקה.
רק בריאות!
לגמרי לא ברור... ביקשתי מהרופא משפחה הפניה, אלך מחר לבדוק
30/05/2016 | 16:52
9
הפלה מאיימת זה כאשר יש דימום והם לא יודעים לומר למה
31/05/2016 | 11:15
1
42
כלומר אין משהו ברור קלינית שמניע את הדימום. הייתי שם. זה מבאס ומלחיץ. לרוב הסיבות הנפוצות לדימום מתגלות רק בשלב מאוחר יותר. אצלי הבינו למה הדימום קורה רק בשבוע 12 בערך.
אם הדמם הוא נרתיקי אין לו מה לחשוד בדלקת בדרכי השתן. כואב או שורף לך בזמן הטלת שתן? אם כן את יכולה לבקש בדיקה מרופא המשפחה.
במוקד לא נותנים ישר בדיקת שתן. רק אם רואים צורך רפואי לזה.
הייתי במוקד.. באמת אין להם מושג ממה הדימום
31/05/2016 | 16:12
27
אמר שכרגע נראה תקין. שוב אמר את ה"הפלה מאיימת"..
נתן גם הפניה לבדיקת שתן.. לשלול את העניין.
אבל בגדול אמר שהדימומים זה קורה.. לא אוהבים את זה,
אבל אין יותר מידי מה לעשות..

אפשר לשאול מה היה אצלך?
איזה סיבה אמרו לך בסוף שבגללה היה לך דימום ?

הי, בהריון הראשון שלי לא היה לי דימום בשתן אבל
31/05/2016 | 16:35
21
היה לי כמה פעמים כתמים על התחתונית לא רצינים ובנוסף התכווצויות ממש מעצבנות שלא רצו לעזוב...:( גם לי הי הרשום הפלה מאיימת וכמעט מתתי שראיתי את זה אבל...ההוראות היו להרגע ולנוח!! זה מאוד חשוב ..לפעמים מנוחה של כמה שעות או אפילו יום עושה ממש הבדל,אני ממש מקווה שגם אצלך זה המצב.
אחרי כמה ימים הרגשתי שיפור משמעותי הכתמים נעלמו וגם הכאבים.
והיום ב"ה הנסיכה בת כמעט חמש..משתוללת :)

בקיצור הרבה מנוחה ושתייה מרובה.
מאחלת לך המשך הריון תקין ובריא
גרידה
29/05/2016 | 15:00
3
125
שלום בנות,
אני עברתי גרידה לפני שבוע בשבוע 9. הדימום התגבר לי עכשיו, שבוע אחרי ואני עם בחילות שוב. מישהי חוותה?
בעיקרון דימומים אחרי גרידה אמורים להימשך כשבוע
29/05/2016 | 20:28
55
בשלב הזה הם לא אמורים להתגבר, רק להחלש.
לגבי בחילות - הגיוני שלוקח זמן להורמונים לרדת, אבל לא יודעת אם שבוע זה הגיוני או יותר מדי (בהריון הקודם שלי, שהסתיים בגרידה, לא היו לי בחילות בכלל). ייתכן שנשארו קצת שאריות ברחם ולכן הדימום מתגבר והבחילות ממשיכות.
בעיקרון אמורים לעשות אולטרסאונד אחרי מחזור אחד כדי לוודא שאין שאריות, אבל הייתי מרימה כבר עכשיו טלפון לרופא ושואלת האם יש הנחיות מיוחדות.
לי היו דימומים כמעט שלושה שבועות
29/05/2016 | 20:31
53
אמנם נחלשו מאד אחרי שבוע...אבל לא פסקו לחלוטין...
בחילות פסקו אחרי יומיים שלושה לעומת זאת
30/05/2016 | 08:36
39
ממליצה לך לשאול גם בפורום אובדן הריון.
כאבים במפרק הירך
30/05/2016 | 10:01
2
69
כל בוקר אני קמה עם כאבים במפרקי הירך, ובלילות האחרונים זה גם מפריע לי לישון.
במהלך היום, זה לאט לאט חולף.
זה מתחיל כשאני שוכבת על הצד, במפרק שעליו נשען הגוף. כואב יותר כשהרגל מקופלת, וקצת עובר כשאני מתהפכת ומיישרת את הרגל.
אני בשבוע 27, וכבר לא נוח לי לישון על הגב, אז אני מחליפה צדדים בלילה... ישנה עם כרית בין הרגליים כשהן שתיהן כפופות, או מתחת לברך הכפופה אם אחת הרגליים ישרות.

עצות, מישהי? הגעתי הלילה למצב שכבר חיכיתי לקום בבוקר...
לי אמרו שזה נובע
30/05/2016 | 11:43
1
69
מהתרופפות של הרצועות (שזה נורמלי בהריון).
באופן מטופש למדי, מה שעזר לי סקווטים. זה כנראה מזרים דם ומחמם את האיזור (ועל הדרך מחזק את שרירי הרגליים והישבן...). ככה 10-20 כל פעם. תנסי, מי יודע, אולי יעזור גם לך.
תודה, ננסה...
30/05/2016 | 12:05
7
שינה על הגב
30/05/2016 | 10:51
2
94
אני בשבוע 33 (אבל מי סופר...) ועדיין הכי נוח לי לישון על הגב ולא על הצדדים. על הצד הגב מאוד כואב לי, וגם הכתף. קראתי בכמה מקומות שלא טוב לישון על הגב כי זה נותן פחות חמצן לעובר. נראה לכן שבאמת יש צורך להימנע בכוח? יש לציין שגם כשאני נרדמת על הצד לרוב מתוך שנה אני מתהפכת לגב...
מה דעתכן?
לדעתי זה בסדר...
30/05/2016 | 11:46
74
אני בשבוע כזה בהריון הקודם כבר הרגשתי קוצר נשימה בכל נסיון של שכיבה על הגב...
גם עכשיו זה כבר מאוד לא נוח על הגב (שבוע 27).
נראה לי שאם נוח לך, לכי על זה. אי אפשר לישון כל ההריון על צד שמאל.
יו, כל כך מבינה ללבך!
30/05/2016 | 18:17
54
גם אני רגילה לישון על הגב ונמנעת מזה בגלל שקראתי אותו דבר (כולל בספרים שהם בד"כ מרגיעים ו"שפויים" יותר מבחינת איסורים). כרית קצת גבוהה יותר לראש + כרית בין הרגליים עוזרים מאוד לישון על הצד. הכרית בין הרגליים גם מונעת ממני להתהפך על הגב מתוך שינה, אם כי אני מתעוררת בלילה כדי להתהפך
קירבה לסטרפטוקוקוס
30/05/2016 | 10:54
63
אני בשביע 15 +3, עם אלרגיות ומערכת חיסונית שגם ככה נחלשת קצת בהריון.

הבוס שלי היה אתמול במשרד עם כאב גרון והיום בבית  - אובחן סטרפטוקוקוס.

האם אני צריכה לדאוג?
עד איזה שבוע ניתן לישון על הבטן?
30/05/2016 | 11:47
2
29
עד שלא נוח לך
30/05/2016 | 12:05
24
כמו שאמרו - עד שלא נוח לך.
31/05/2016 | 23:16
4
גם אני ישנה בדרך כלל על הבטן ובשבועות האחרונים אני מוצאת את עצמי לפעמים מתהפכת לבטן עם רגל מקופלת,
כך שבעצם אני חצי על הצד וחצי 'נשענת' על הבטן כשהברך משמשת כמו 'בסיס' לפירמידה
(עצם האגן, ברך וקודקוד בעצם האגן הנגדית).
עזרה בדחיפותתתת
30/05/2016 | 18:40
1
118
שלום.. אני מתאמנת יחד עם חברה שלי ולפני שבוע גיליתי שאני בהריון.. האימונים מאוד אינטנסיביים של דופק גבוה וחום גוף .. מה אני עושה!? להפסיק להתאמן?? להגיד למאמנת רק?? - הבעיה היא שהיא חברה קרובה של חברות שלי ויכול להיות שנפלט לה...לספר לחברה למרות שזה עוד מוקדם מדי ?? תעזרו ליייייי

את חייבת להגיד לפחות למאמנת
31/05/2016 | 10:54
41
אימונים בהריון מותרים אבל עד רמת דופק מסויימת בהתאם לגילך, ראי כאן:

דרך נוספת לבדוק אם עברת את הגבול הרצוי היא לדבר - אם את לא מסוגלת לדבר תוך כדי הפעילות = הגזמת.

או שתספרי לה או שתימנעי מהאימונים. במקרה שלי מדריכת הפילאטיס שלי ידעה על ההריון לפני אמא שלי.
כאבי ראש
31/05/2016 | 10:52
6
56
אני בשבוע 11, הריון שני.
כבר כ-4 ימים סובלת מכאבי ראש, מתעוררת עם כאב ראש ובקושי מצליחה לפתוח את העיניים. בעבודה עם כאב ראש, אחה"צ כאב ראש..
לוקחת אקמול וזה עוזר לי, אבל אחרי כ-8 שעות כאב הראש חוזר.
יצא שלקחתי 2-3 אקמולים ביום.
אני יודעת שזה מותר וזה בסדר.. אבל עדיין מודאגת.... זה באמת בסדר?
מה אפשר לעשות עם הכאבים האלה? זה אופייני ונורמלי? (לא היה לי ככה בהריון הקודם)
ללכת לרופא/מרפאת אחיות
31/05/2016 | 10:57
5
42
את צריכה לבדוק מדדים כמו חלבון בשתן ולחץ דם. יתכן שגם בדיקות דם מסויימות על מנת לודא שלא מתפתחת רעלת.

סביר שזו סתם מיגרנה שכמעט בלתי אפשרי לטפל בה במהלך הריון ובייחוד בשליש הראשון.
ביום חמישי
31/05/2016 | 11:06
4
36
האחרון הייתי אצל האחיות ובדקו לי מדדים והכל היה בסדר.

מעולם לא סבלתי ממיגרנות, יתכן שפתאום כן בגלל ההריון?

ואגב אני לוקחת כל יום קלציום, שנועד למנוע רעלת...
איך בודקים רעלת? ומה זה אומר אם חלילה יש?
שווה לבדוק שוב
31/05/2016 | 11:12
3
32
רעלת בודקים בשילוב של כל מיני אינדיקציות. יש דברים שמופיעים כמו בצקות למשל שלעצמן הן נפוצות בהריון אבל יחד עם ל"ד גבוה למשל וחלבון בשתן יכולים להעיד על התפתחות רעלת. בשבוע כמו שלך זה מאוד נדיר לפתח רעלת אבל בכל מקרה שווה בדיקה.
אבל גם יכול להיות שזה
31/05/2016 | 11:29
2
30
סתם כאבי הראש האלה נכון?
ברור
31/05/2016 | 11:33
1
25
ושווה להימנע שדברים שמעוררים כאבי ראש בד"כ כמו קפאין, שוקולד, סוכרזית (ובכלל ממתיקים מלאכותיים)
31/05/2016 | 11:38
2
סקירה מכוונת למוח - בעקבות הדבקות ב CMV
31/05/2016 | 21:18
18
אני בשבוע 28 והתגלה בבדיקת הדם האחרונה שעשיתי חשד להדבקה חדשה או רה-אקטיבציה של וירוס CMV (בכל הבדיקות בעבר היו לי נוגדנים שהעידו על הדבקה ישנה).
הזיהומולוגית שעברה על התוצאות שלחה אותי לחזור על בדיקות הדם (יצאו ערכים גבוליים ולכן לא בטוח אם היתה הדבקה או רה-אקטיבציה) וגם לסקירה מכוונת של המוח.
הבנתי שהמומחה מס' 1 הוא פרופ' מלינגר מאיכילוב, אבל הוא לוקח יותר מ3000 ש"ח באופן פרטי ועדיין לא ברור לי אם אוכל לקבל החזר ממכבי שלי או לא.
האם יש מומחים נוספים לנושא?
צריכה תור דחוף למדי.
סיכון לסכרת, שיליה מעובה, וראש גדול
01/06/2016 | 00:03
5
שלום לכן,
שבוע 32. אחרי בדיקות שקיפות עורפית, סיסי שליה, סקירות ומעקב אולטאסאונד - תקינים.
(בצעתי סיסי שליה בגלל ערכי בטא גבוהים אחרי שקיפות עורפית).
העמסת סוכר 50 - תוצאה 139, עדיין לא בצעתי העמסת 100.
באולטראסאונד האחרון, נצפו שיליה מעובה וראש עובר גדול (נאמר לי שזה יכול להיות קשור לסכרת).
פפפפפפפ... דואגת.
- אולי אתן יודעות מה המשמעות של עובי השליה וגודל הראש ?
- עד שאעשה העמסת סוכר, משתדלת להקפיד על הדיאטה. יש עצות טובות לתזונה ?
תודה !

ציוד ורכש לשבוע חדש
29/05/2016 | 10:49
10
13
סקר ציוד ראשוני ללידה באיזור המרכז
28/05/2016 | 15:42
1
159
אשמח לקבל המלצות על חנויות זולות לקניות השלמה ללידה ציוד ראשוני אמבטיה אונברסיטה מובייל וכו
תודה מראש
למוצרים קטנים
30/05/2016 | 07:51
81
כגון טואלטיקה, טקסטיל, מוצצים, בקבוקים וכו' - ממליצה על בייבי פארם בגבעת שמואל-פ"ת (זה על הגבול בין שתי הערים).
לגבי אוניברסיטה ומובייל הייתי מחכה כי בד"כ מקבלים מתנות או תלושי שי שאיתם אפשר לרכוש את זה. זה לא כ"כ קריטי ממילא לשבועיים הראשונים לפחות (אגב, הוא מוכר בבייבי פארם גם את אלו למיטב זכרוני).
סל קל מקסי קוזי - קבריו - המלצות
29/05/2016 | 13:36
1
80
הי בנות,
אשמח לשמוע המלצות (או אי המלצות) על סל קל של מקסי קוזי - קבריו.

תודה

שמעתי וקראתי
29/05/2016 | 19:37
70
המלצות טובות על מאקסי קוזי.. וקניתי אותו בסוף.
עדיין לא השתמשנו אבל נראה ממש נוח.
המלצות על מוניטור עם\בלי מצלמה?
29/05/2016 | 20:32
54
התחברתי לדגמים של מוטורולה.. השאלה אם כדאי עם או בלי מצלמה?
שאלת מנשאים וקיץ...
31/05/2016 | 09:15
1
62
יש לי את הבייבי ביורן מההריון הקודם אבל לאחרונה אני רואה המון נשים עם מנשא בד בחודש חודשיים הראשונים שמספרות כמה זה מקל על הגזים.. ובכלל הבייבי קרוב אלייך בתנוחת ערסול..מצא חן בעיניי. עשיתי קצר סקר שוק ואני רוצה לקנות את הלופיקס כי אין לו אלף חוטים וקשירות והוא נוח ללבישה. אבל... אני צריכה ללדת אוטוטו ונכנסים לקיץ... הוא לא יזיע בטירוף בפנים????
לחילופין קיבלתי ארגו קלאסי... אבל אין מתאם (יכולה לקנות) אבל שוב..זה לא מנשא עם תנוחת ערסול פחות מתאים לענייני גזים וחודש חודשיים ראשונים נראה לי...
אני מבולבלת מה אתן אומרות? כדאי ללכת על הלופיקס (בד) למרות החום ההולך וקרב?
לי יש מנשא צמד
31/05/2016 | 10:41
62
הלכתי איתו עם ניובורן בחמסינים של ספטמבר-אוקטובר, פעמיים. את מלבישה את הילד קליל, לובשת בעצמך חולצת כותנה וזהו. הילד לא מתבשל (הבד מאוד מאוורר, בחורף שמתי מעליי מעיל או שמיכה כי הבד לא מחמם), לפעמים יש הזעה אבל זה כמו ללכת עם תיק גב (רק מקדימה).

חוצמזה - כשחם ממש לא מסתובבים בחוץ ממילא יותר מדי. עוברים ממזגן למזגן.
דילמת הרכב שמשפיעה על המסביב...
31/05/2016 | 17:21
2
46
מפאת בעיות חניה קשות בשכונה ועבודה של החצי במרחק 10 דקות הליכה, אין לנו רכב וגם אין תכניות לרכוש אחד כל עוד אנחנו גרים פה.
לאחרונה עשיתי מנוי לקאר טו גו וזה מאוד נוח, יש בערך 15 מכוניות ברדיוס של 10-12 דקות הליכה מהבית.
אנחנו לא שייכים לעדות ה'ארוחת שישי אצל ההורים בכל שבוע', כך שאין לנו בעצם צורך ממשי ברכב ליותר מ-4-5 פעמים בחודש.
אמבטיה נראית לי כמו בזבוז כסף, כי לקפל אמבטיה עם רכב לא קבוע שאני צריכה לסחוב אליו גם את הסלקל והבסיס זה לא מעשי.
חשבתי להתחלה לשלב מנשא וסלקל, כך שאוכל לחבר את הסלקל לרכב שכור כשיש לי צורך ושאר הזמן להשתמש במנשא.
כמובן שהאופציה של סלקל כעגלה לעת מצוא לפרקי זמן קצרים בשלושת החודשים הראשונים גם קיימת, אבל אז צריך למצוא עגלה שיודעת להתחבר לסלקל הספציפי שבחרנו...

תובנות?
אפשר
31/05/2016 | 20:49
1
16
לרכוש עגלה שמתחבר אליה סלקל, בד"כ לרוב העגלות יש כמה דגמי סלקלים שמתחברים אליהם.
מה שעולה לי לראש שעשוי להתאים לכם זאת הבוגבו בי3 שהיא טיולון אבל יכול להתחבר אליה סלקל. בנוסף אפשר לרכוש לה גם אמבטיה רכה או שק שינה במידת הצורך.
בסיס לדעתי קצת בעייתי לרכוש לרכב לא קבוע כי זה דורש התקנה עד כמה שידוע לי.
ברור שאפשר.
31/05/2016 | 23:09
5
מסרטונים שראיתי ביוטיוב הבנתי שהתקנת הבסיס לוקחת 3 דקות בערך.
ספציפית הבוגבו יקרה מאוד ועם כל מה שראתי לא מצאתי סיבה להוציא עליה.
אני לא רוצה לקנות מה שנקרא "עגלה משולבת", כי ביחד עם האמבטיה זה מגיע לסכומים לא הגיוניים.
אני כבר יודעת שסלקלים של סייבקס יודעים להתלבש על העגלות של בייבי ג'וגר, למשל.

חשבתי לקבל פה המלצות מכאלה שכבר ניסו שילובים.
בדיקות והמלצות רופאים לשבוע חדש
29/05/2016 | 10:30
43
44
המשך>>
זכויות לסטודנטית בהריון..
31/05/2016 | 16:50
2
35
בנות יקרות חייבת עזרה ממי שמבינה בנושא..
אני לומדת לתואר ראשון בבר אילן ורק עכשיו הצלחתי קצת להתאושש שסוף סוף עברתי את השליש הראשון...אבל העניין הוא שנעדרתי למעלה מחודש...פשוט לא יכולתי לתפקד..
השאלה שלי היא אם אתן יודעות מה הזכויות שלי והאם יש לא רפשרות לקבל הקלות כל שהן בלימודים.
אני לומדת יום אחד מרוכז בשבוע וזה ממש מהבוקר עד בערב .עוד לפני שנכנסתי להריון זה היה יום עמוס ולא פשוט אז עכשיו כשאני בהריון ואני כל כך עייפה אין סיכוי שאווכל לשלבת כל כך הרבה שעות...
אני לא בשמירת הריון בהגדרה אבל עדיין מאוד קשה לי.
אנידי מבולבלת ולא יודעת מה הזכויות שלי
כשפניתי לאוניברסיטה הם שלחו לי תקנון ארוך...שאני לא ממש מצליחה הבין ממנו מי יודע מה.. בקיצור אם יש למישהי ניסיון בנושא אני יותר מאשמח לעצה..
תודה!
במיוחד בשבילך קראתי את התקנון של בר אילן
31/05/2016 | 17:33
1
45
מצאתי אותו ברשת, מקווה שזה מה שלחו לך:

בגדול - העדרות של למעלה מ-21 יום בשל הריון (קצת כמו נושא ימי המחלה שמומרים לשמירת הריון בעבודה)
מוגדרת כ"אירוע מזכה" - כלומר שיש לך אפשרות לקבל הקלות בגללו.
אני לא סגורה על ההגדרה, האם עייפות וחלושס של שליש ראשון תופסים לעניין הזה כמו הגדרה ברורה של שמירת הריון מרופא.
אולי שווה לך להתייעץ עם הרופא שלך בנושא, יכול להיות שהוא כבר קיבל מספיק בקשות לאישורים כדי להיות "בעניינים"...

"היעדרות בשל אירוע מזכה" - היעדרות לתקופה של 21 ימים לפחות במהלך סמסטר בשל טיפולי פוריות, שמירת הריון, לידה, אימוץ או קבלת ילד למשמורת כהורה מיועד או כהורה במשפחת אומנה ובכלל זה: )1 )היעדרות לצורך נסיעה למדינת חוץ למטרת אימוץ בין ארצי כמשמעותו בסעיף 28א לחוק אימוץ ילדים, תשמ"א - 1981. )2 )היעדרות בתקופה הסמוכה לאחר לידה, אימוץ או קבלת ילד למשמורת כהורה מיועד או כהורה במשפחת אומנה. התקנות יחולו על סטודנט לתואר ראשון, שני ,שלישי, לימודי תעודה ותלמידי מכינות. 

מה ההקלות? הנה, גם מתוך התקנון:
העדרויות:
* סטודנט זכאי להיעדר בשל אירוע מזכה מ-30% מכלל השיעורים בקורס שחלה בו חובת נוכחות. יש להציג את "אישור הזכאות" למרצה.
* סטודנט הנעדר בשל אירוע מזכה, רשאי לדחות קורס ולחזור עליו בלא תשלום נוסף בתנאי שעדיין לא נבחן. עליו להודיע למדור תל"מ על החלטתו לפרוש מהקורס.
מטלות:
סטודנט שנעדר בשל אירוע מזכה במועד שנקבע להגשת מטלה או בסמוך לו, יוכל להגיש את המטלות )או מטלות חלופיות בהתאם להחלטת המרצה( בתוך 7 שבועות מלאחר תום תקופת ההיעדרות. הסטודנט לא יחויב בתשלום נוסף אם ההשלמה / ההתחייבות תיגרר לשנה העוקבת. - סטודנט שנעדר בשל אירוע מזכה ובשל היעדרותו לא הגיש מטלה בקורס המהווה דרישה מוקדמת, זכאי ללמוד על תנאי בקורס המתקדם או בשנה המתקדמת עד להשלמת המטלה בהתאם לזכאותו לפי כללים אלה.

יש עוד ובעמוד האחרון של התקנון שקישרתי אליו יש לך גם את הטופס להגשת בקשה למקום הרלוונטי.

בהצלחה!
וואו,תודה רבה! כנראה שהטמטמת הריון מגיעה ממש מקודם...
31/05/2016 | 17:37
30
חצי מהדברים לא הבנתי,אני באמת חייבת לדבר עם הרופא שלי..שוב תודה :)
דר גליה אורון
31/05/2016 | 14:46
37
רופא מקצועית ומקסימה, עונה לכל שאלה שרק עולה והיו לי הרבה מאוד שאלות כי המקרה שלי לא הכי פשוט וקרו לא מעט דברים.
הרגשתי שהיא תמיד שם בשבילי, גם ברגעים שיכלה לא להיות.
ויש לי עם מה להשוות, עברתי כמה רופאים לפניה. 
נכון, היא מקבלת פעמיים בשבוע (למשל מכבי חדרה) אבל לא הרגשתי שרצוי שיהיו יותר ימי קבלה. בשביל התהליך עצמו לגמרי מספיק 2 ימים. 
סומכת עליה עם עייניים עצומות. ממליצה בחום.
התחלות חדשות לאמצ"ש
30/05/2016 | 08:34
16
14
נעים מאוד היריון ראשון
29/05/2016 | 16:33
2
237
מחר אכנס לשבוע 10, היריון ראשון, הבכורה בבית, אין לי את מי לשאול, ההיריון עדיין בסוד מההורים עד שיעברו 3 חודשים, ובכל מקרה בתקופת אימי לא היו כל כך הרבה בדיקות ולכן גם היא לא ממש תדע לענות לי (ככה משיחות שערכנו בין לבין באופן כללי על הריונות).
לכן, אשמח להיעזר בכן...
1. בתחילת ההיריון בשבועות הראשונים היו לי התכווצויות קשות בבטן, כאלו שהעירו אותי באמצע הלילה, ועכשיו זה עבר. הבנתי שאלו היו התכווצויות של השתרשות והכנה לרחם המתרחב. האם תקין שעברו לחלוטין כלא היו?
2. קבעתי תור לשקיפות עורפית אצל דר הוד אדוארד. מה כדאי לשאול בשקיפות? מה מטרת הבדיקה בכלל? מה חשוב לי לדעת ולוודא?
3. קרה לי פעמיים שהיו לי סחרחורות מלוות בזיעה קרה ו"כוכבים" בעיניים, ישבתי מהר על הרצפה כי הרגשתי שאני על סף עילפון, ואחרי כמה דקות זה עבר. פעם אחת גם הקאתי מעט. מה זה היה לעזאזל?
4. מה אפשר לעשות עם החוסר חשק המיני הזה שנעלם לו מהשבועות הראשונים ועד היום? מרגישה פרה ועוד לא יצאה הבטן בכלל. מרגישה עייפה, מותשת, חולה, חלשה, וכל זה משפיע על המיניות שלי, ומסכן בעלי סובל בעל כורחו מהמצב.

מאחלת לכולכן היריון קל ומשעמם!
ושבוע נפלא
תשובות
29/05/2016 | 18:32
124
1. תקין שעבר ...
2. מטרת הבדיקה למדוד עובי נוזל בעורף-  כדי לאמוד סיכון סטטיסטי לתסמונת דאון.
לא נראה לי שיש יותר מדי מה לשאול , כי זאת בדיקה מהירה כזו שמתמקדים רק על אורך עובר ועובי הנוזל... אני מניחה שאם חלילה הרופא יראה משהו חריג נוסף הוא יגיד....
חשוב לעשות את בדיקת הדם  המשלימה יום או יומיים אחרי השקיפות.... (שיהיה בסמיכות ) 
3. זה נפוץ בהריון בגלל השינויים בנפח הדם...
4. חשק מיני חוזר בדרכ בשליש השני 

את מוזמנת לקומונה שלנו! קומונה של תל"מ דצמבר 16
29/05/2016 | 19:50
97

יהיו שם הרבה נשים, כמוני, שיזדהו עם התחושות שלך 

1. תקין. מאז ראו באולטרסאונד עובר עם דופק שהתפתח כמו שצריך? זה מה שחשוב
2. מציעה לך לקרוא על בדיקת שקיפות עורפית. יש ים של מידע באינטרנט.
3. ברוכה הבאה לשליש הראשון  
חשוב מאוד לשתות הרבה, לנוח, ולהיזהר לא ליפול. כשזה קורה לך, פשוט תשבי ותנשמי אוויר.. מכירה את התופעה, הבטיחו שהיא עוברת עד השליש השני כלומר סביב שבוע 13.
4. טבעי לגמרי. אצל הרבה מהנשים זה חוזר בשליש השני הנחמד והידידותי לרוב.

בואי לקומונה שלנו! בהצלחה
בטא מדשדשת
29/05/2016 | 17:42
4
129
ביום שישי האחרון (27/5) קיבלתי את ההודעה המשמחת שאני בהריון. אולם בדיקת הבטא יומיים אחר כך, לא הכי טובה.

12 יום אחרי החזרת 2 בלסטוציסטים בטא של 340 יומיים אחר כך בטא של 485. כלומר הכפלה של 1.4 בלבד!

יש עוד תקווה או שאבוד?
גם לי הבטא לא הכפילה עצמה לגמריי
29/05/2016 | 18:35
2
78
ואחרי יומיים עשיתי עוד בדיקה.
ותודה לאל הכל ממש בסדר
קראתי שההכפלה צריכה להיות
29/05/2016 | 18:58
1
83
בין 1.5 ל-2. אצלי זה 1.4 וזה מלחיץ אותי מאוד כי מצד אחד זה נמוך אבל דיי גבולי כך שיש לי עוד קצת תקווה. אמרו לי להגיע לבדיקה שוב ביום ה' אבל אני מרגישה שאני אשתגע עד אז :(

בכמה זה גדל אצלך?
בפעם הראשונה ב1.4 ובבטא השלישית ב2
30/05/2016 | 12:00
12
זה הגבול התחתון של ההכפלה אבל בהחלט יכול להיות תקין
30/05/2016 | 08:39
36
לרוב מצפים להכפלה פי 1.5-2 ביומיים. ממליצה להמשיך ולעקוב
הריון ראשון
30/05/2016 | 08:42
3
117
שבוע 6.. איך מצטרפים לקומונה של ינואר?
כנסי לפה
30/05/2016 | 08:45
2
82

שלחי בקשה והמנהלת תאשר אותך.

והמלצה למנהלת הקומונה - שני את שם הקומונה שיכלול את השנה המלאה (למשל 2016 ולא 16) כי זה מאוד מקשה על החיפוש...
הקישור לא עובד
30/05/2016 | 09:20
1
41
תודה!
הקישור לא עובד לי...אולי כי אני מנסה מהאפליקציה בנייד?
נסי את זה
30/05/2016 | 09:33
44
אז היום שוב הייתי במוקד.. מעניין איך מודדים שם גיל הריון
30/05/2016 | 14:55
2
112
ביצעתי את בדיקות הדם לתחילת הריון ואם כבר המוקד קומה למעלה, שלא נלך?
השתמשתי בתירוץ השחלות המוגדלות שלי וראיתי את הבייבי.

לדופק גם ניגשתי למוקד. שאז הגיל לפי המחזור האחרון היה 7+2 ובמוקד ראו 7+3.
והפעם שוב.. לפי המחזור שלי אני אמורה להיות 9+5 וגודל העובר 9+6
(לשם ההשוואה, שאלתי פה כי אצל הרופא ברביעי האחרון הייתי 8+2).

מעניין אותי. אני חושבת ששם המכשיר מודד אוטומטית לא? כי לא ראיתי את הטכנאית מודדת כמו הרופאים.

מישהי יודעת?
יום לפה ויום לשם
30/05/2016 | 20:56
1
73
זה לא קריטי.. הם מודדים את הגודל וזה ישר נותן להם למטה לכמה שבועות זה מתאים.
לכן אם במוקד מדדו בממ יותר זה ישר משנה את גיל ההריון..אין מה לדאוג כי זה הפרש של יום וגם לקראת שבוע 12-13 העוברים גדלים בכמה ימים מהגיל ההריון האמיתי.
אני אישית היתי ביום 12+5 בשקיפות לפי מחזור ולפי הגודל בבדיקה התאים ל 13+2.
לקראת הסקירה הימים כבר מתסדרים כי כבר מפסיקים למדוד גודל.

בדיוק
31/05/2016 | 10:43
4
מחפשים זוגות לקורס היפנובירתינג בגליל העליון
31/05/2016 | 10:06
39
היי.. 
מנסה להתארגן בגליל העליון קבוצה של ארבעה זוגות (לפחות) לקורס היפנובירתינג
הקורס יהיה של כחמישה מפגשים. וייערך פעם בשבוע כשכל מפגש יהיה בן שלוש שעות.
אם יש פה כאלו שזה לרוונטי להן בבקשה שילחו לי מסר פרטי 
תודה רבה מראש ויום משובח!
עבודה-הריון-שמירה-חל"ד-ושות'
29/05/2016 | 10:34
20
14
שמירת הריון, היפרדות שליה ומה שבניהם
27/05/2016 | 10:14
11
227
שלום לכולן אני בוגרת הפורום עם הפסקה יחסית גדולה, מאז הילד האחרון, שמחה לחזור לכאן וגם צריכה עיצות....  
אני בשבוע 11, באמצע השבוע התחילו דימומים שהסתברו כהיפרדות שליה. כרגע הרופא נתן לי שבוע וחצי חופש ואומר שאין אפשרות להוציא אותי לשמירת הריון בשלב כל כך מוקדם. הסברתי לו שאני מורה להתעמלות שעומדת על הרגלים ומתאמנת עם הילדים, 6 שעות בכל יום, תחת השמש הקופחת.
לא נראה לי הגיוני לחזור גם אם הדימומים יפסקו.
הוא לא רוצה לעזור לי ואומר שאבקש שמשרד החינוך יתן לי עבודה משרדית (זה לא יקרה).
מה עלי לעשות? האם ביטוח לאומי כן נותן שמירה בשלב כל כך מוקדם?
מה המהלכים שעלי לבצע?
חשוב לציין שגם אם הדימום יפסק, מי יקח את האחריות שאחזור לאמן ולהתאמן? לפעמים השליה חוזרת לעצמה, אבל לא נראה לי שכדאי לקח סיכון ולחזור לספורט.

תודה לעוזרות והריון תקין ומשעמם לכולן
היפרדות שליה או היפרדות קרומים?
28/05/2016 | 12:28
2
141
אני לא יודעת לגבי היפרדות שליה, אבל לי היתה היפרדות קרומים בשבוע 8, ומאז היה לי דימום, והרופא התעקש שאהיה בבית עד שיסתיים הדימום, למרות שהעבודה שלי לא ספורטיבית כמו שלך. הדימום אצלי נמשך המון זמן.
אמרו לי שביטוח לאומי כן מכיר בשמירת הריון גם בשלב הזה, כל עוד יש סכנה לעובר או לאם, והרופא מסביר למה קיימת סכנה כזו. היפרדות קרומים היא מצב של הפלה מאיימת, ולכן כן אמורים להכיר בזה (כל עוד זה מעל 30 יום). אני בדיוק הולכת לנסות להגיש כי אצלי עברו 30 יום.
הבנתי שזה אותו דבר
28/05/2016 | 22:30
1
89
רופא נשים במיון אמר היפרדות שליה
רופא נשים שלי אמר היפרדות קרומים
הבנתי שזה אותו דבר.. באמת משנה? גם היפרדות שליה מסכן חיים כי העובר לא מקבל חמצן/ מזון שהוא צריך
תבדקי. אני חושבת שאלה שני דברים שונים.
29/05/2016 | 11:23
54
היפרדות שליה זה יותר חמור.
לי התחילה היפרדות קרומים כשעוד לא היתה שליה (שבוע 8), ככה שלא נראה לי שזה יכול להיות אותו דבר.
אם המשך פעילות מהווה מסכנת חיים לך או לעובר
28/05/2016 | 17:41
4
146
ביטוח לאומי מאשרים. אפשר לבקש מהמעסיק אלטרנטיבה "משרדית", אם זה לא יעבוד זה רק ממשיך לתמוך בבקשה שלך.
בתחום הזה אני פחות מתמצאת, זה מצב הפיך? הייתי בטוחה שזה לא חוזר לעצמו (אולי לא מחמיר אבל לא "נרפא").

חשוב לציין שבשביל הגשת בקשה לשמירה את צריכה להיות קודם 30 יום בבית, ע"ח ימי מחלה או לא, ורק אז להגיש בקשה. במידה ותאושר ינוכה לך סכום ימי המחלה ששולמו לך בגין התקופה.
הרופא שלי לא שיתף יותר מדי
28/05/2016 | 22:32
93
רק אחרי ששאלתי אם המצב יכול להחלים הוא אמר שכן ולא פרט.
אחרי דימום למה שמישהו יקח צ'אנס להחזיר אותי להתאמן? אני מרגישה כמו שפן נסיונות
בטוח שזה בסדר לקחת ימי מחלה בינתיים?
28/05/2016 | 23:41
2
79
אני רוצה לקחת בינתיים ימי מחלה על החודש הזה, ורק אז להגיש שמירת הריון (מתוך הנחה שאם אקבל שמירה אחזיר את המשכורת ואקבל את ימי המחלה בחזרה). מישהי אמרה לי שאם אקח ימי מחלה לא יסכימו לתת לי שמירת הריון ואני יורה לעצמי ברגל. יש לך מושג? אני עוד לא רוצה לספר במשרד שלי כך שאין לי את מי לשאול...
כן, ראי סעיף 6 לתנאי הזכאות לגמלת שמירת הריון
29/05/2016 | 10:52
1
48

הלוגיקה היא לא להישאר חודש ללא שכר היות ולא כל משק בית יכול לעמוד בזה. קחי בחשבון שפדיון ימי המחלה הוא לפי הנהוג במקום העבודה שלך ולפי היתרה הקיימת. לא בכל מקום משלמים מהיום הראשון ולא לכל עובד יש יתרה צבורה מספיקה לחודש הזה.
תודה!
29/05/2016 | 11:21
4
אשמח אם תוכלי לפרט
29/05/2016 | 10:25
2
77
אם את מעדיפה בפרטי אז סבבה...
לי היה דימום בשבוע 11+4 למשך שעה ונפסק לחלוטין. זה היה לפני 10 ימים.
יומיים לאחר מכן לא היה לי כלום. ומאז הפרשות חומות כל יום כל היום.
הייתי פעמיים במוקד - אמרו יכול לקרות. לא להתרגש.
אתמול היו שוב 2 דימומים במהלך היום קטנים מאוד וגם הפרשות חומות כל הזמן.
השאלה שלי היא: איך קבעו שיש לך היפרדות שילייה? 
הייתי לפני מספר ימים גם בשקיפות - הוא היה רואה אם הייתה היפרדות שילייה?
אני פשוט רצה כל יומיים בערך למוקד כי זה מלחיץ.
תודה מראש!
הוא היה רואה
29/05/2016 | 16:18
43
למיטב ידיעתי, היפרדות שלייה או קרומים או מה שזה לא יהיה (הכוונה פשוט להמטומה ברחם?) רואים בא"ס. רואים אזור דימום ליד שק ההיריון או ליד השליה.

בכל אופן, כשלי היה המטומה גילו את זה בא"ס. היו לי רק טיפה הפרשות חומות...
מה בדיוק לפרט?
29/05/2016 | 16:19
30
אני עם כאבי בטן כבר תקופה.
ביום ראשון בשבוע שעבר הייתה לי בדיקה שגרתית ובקשתי מהגניקווג שיעשה לי אולטרסאונד לראות שיש דופק, כי היו לי המון כאבי בטן ובפעם הקודם זה הסתיים עם הפלה.
הוא אמר שהכל בסדר ואני פרשתי את הכאבים ככאבי גדילה של הרחם.
ביום שלישי התעוררתי עם דיי הרבה דם,במוקד עשו אולטרסאונד וקבעו שזה הפדות שליה, לקח שלושה ימים עד שהדם נפסק. בנתים באוך ה' מיום שישי אני בלי ד אבל עם כאבי בטן.
אני פשוט שוכבת וכמעט לא זזה, לא עומדת, לא מרימה כלום, משתדלת לא לנסוע הרבה במכונית....
מי שפיר וימי מחלה
29/05/2016 | 11:54
7
112
האם יום הבדיקה  והיומיים התאוששות שאחרי - הם ימי מחלה על חשבוני?
מה הנוהל במקרים האלה, למי שעברה?

תודה
עקרונית כן
29/05/2016 | 11:56
3
98
ימי מחלה ממניין ימי המחלה שנצברו לך. התשלום הוא לפי הנהוג במקום העבודה.
עם זאת, יש מקומות גמישים יותר שמוכנים להחשיב את ההיעדרות הזו בתוך מניין 40 שעות ההיעדרות בתשלום לצורך בדיקות בהריון. פני למח' משאבי אנוש אצלך בעבודה ובררי אם זה אפשרי.
מוזר שאין לזה חוק מסודר
29/05/2016 | 11:58
2
68
היריון זה לא מחלה.... אצלי בעבודה משלמים מלא רק מהיום השלישי זה יהיה ממש לא פייר אם אצטרך לקחת ימי מחלה על זה
יש המון מקומות אפורים בחוק בכלל
29/05/2016 | 12:59
11
החוק מסודר, הוא רק פתוח לפרשנויות.
29/05/2016 | 14:31
52
הריון הוא לא מחלה, אבל לפעמים את מרגישה שבא לך קצת להישאר בבית.
גם לא בהריון, נגיד סתם כי קמת עם מיגרנה או כאבי מחזור חזקים במיוחד.
במקרה כזה - בלי אשור מחלה מרופא (שרופא נשים או רופא משפחה יכול לשלוח לך גם המייל) מקום העבודה לא חייב להתחשב בך ולגרוע את זה ממכסת ימי המחלה, אלא יכול לנהוג לפי החוק היבש ולהוריד לך את זה מימי החופש. אני לא בטוחה מה יותר מבאס.
העדרות מהעבודה בשל בדיקת מי שפיר
29/05/2016 | 12:07
2
109
תודה! ממה שאני קוראת זה קבוע בחוק
29/05/2016 | 12:11
1
23
כן
29/05/2016 | 12:16
10
בצער רב נפרדת מכן לבינתיים.. אתמול היינו בבדיקת דופק
27/05/2016 | 09:45
5
437
הי
טריגר-בדיקה ללא דופק: מי שרגישה ודברים כאלה משפיעים עליה, כדאי שלא תמשיך את הקריאה.
לא יודעת כמה מכן זוכרות שבזמנו העלתי תוצאות של הבטא והן היו גבוהות מהשבוע לפי חישוב וסת.
אמרתן לי שאולי בייצתי מוקדם.
אז לא, אלה היו תאומים.
אתמול היינו בבדיקת דופק.
הרופא התחיל ב"אני יכול להגיד לכם שאלה היו תאומים".
היו? למה היו?
היו, אחד הפסיק להתפתח די בהתחלה.
עצוב, אבל מנסים להתמקד באושר על העובר ששרד. מחפשים את הדופק של העובר השני.. מחפשים.. מחפשים.. שתיקה ארוכה. כל העולם מתהפך לנו בינתיים.
"מצטער, העובר השני גם לא שרד, הוא הפסיק להתפתח בשבוע שעבר, היית בשבוע 7".
אני לא יכולה לתאר לכן את קשת הרגשות שחוויתי למשמע מילים אלה.
שברון לב עצום, בחילה, תסכול, כעס, עצב, האשמתי את עצמי- אולי עשיתי משהו לא בסדר? אולי אכלתי משהו לא טוב? אולי הרמתי משקל כבד מדי?
הרופא אמר שזה לא קשור למשהו שעשיתי ולפעמים דברים כאלה פשוט קורים. אבל זה לא מנחם, וזה לא מרגיע, וזה לא מסיר את החששות והרגשת האשמה.
ואז הוא מדבר איתי על גרידה/שאיבה. הוא רוצה לשלוח את ה..שאריות? לבדיקה פתולוגית, הוא חושד בשרירן.
אני אמורה לקבוע את הגרידה ליום א', והתסכול הוא רב. אני לא רוצה לעשות אותה, אני מרגישה שאני מגרשת אותם ממני.
אני רוצה שפתאום דברים ישתנו, פתאום יהיה דופק, פתאום שניהם יחזרו להתפתח והכל יהיה תקין.
אני אשמור עליהם מכל משמר. אני לא אשתה קפה בכלל, אני אקפיד על תזונה סופר מאוזנת, אני לא ארים כלום. כלום כלום כלום.
אני אחשוב רק מחשבות טובות ואעביר להם אנרגיות חיוביות לאורך כל ההריון.
אבל זה לא יקרה. נכשלתי בתפקידי ולא הצלחתי לשמור עליהם.
אני מצטערת.
המזל הוא שיש לי בבית מתוקון בן 2.7, איתו אני לא יכולה לשקוע במרה השחורה, איתו אני מחייכת ושמחה, אבל איך שהוא יצא הבוקר מהדלת (אחותי לקחה אותו ליום כיף) התחלתי להתייפח בבכי.
אוף.
זהו.
שלא נדע, ואני מאחלת לכולכן הריונות סופר תקינים, שתצאו בידיים מלאות ותעברו לידות קלות אמן אמן.

מצטערת בשבילך
27/05/2016 | 11:00
132
אני מבינה מה את עוברת,
תני לעצמך זמן להיות עצובה ובעזרת ה אחרי הגרידה, תתחילי עם תקווה חדשה ושימש את הכל מאחורייך
עברתי את אותו הדבר לפני 3 וחצי חודשים והינה אני שוב בהריון.
מאחלת שהנחמה תגיע מהר ממה שחשבת והפעם תהיה עגולה ומשעממת ומפצה
חיבוק גדול וקחי לעצמך את כל הזמן שבעולם
27/05/2016 | 12:45
109
לא פשוט בכלל :(
מצטערת לשמוע
27/05/2016 | 17:29
103
אני יודעת איך זה לגלות על תאומים ואז לאבד אותם באותו הרגע..
זה קשה ובכיתי המון , במיוחד כשראיתי נשים הרות..אבל לקחתי את הזמן שלי,עשינו הפסקה קצרה והתחלנו לנסות והינה הגיע שוב הריון די בהפתעה.
תפרקי הכול והכי חשוב קחי לך את הזמן, ואני די ממליצה לדבר על זה ולהוצאי הכול ולבכות,לי אישית זה עזר.

מקווה לראות אותך כאן ממש בקרוב,חיבוק ענקק
יקירתי, זו לא אשמתך!
27/05/2016 | 23:40
121
את יכולה להרים דברים כבדים, לשתות קפה, לאכול טרטר עם ביצת עין מעליו ולרקוד כל הלילה ויוולד לך ילד בריא; את יכולה לשמור על תזנה מאוזנת ולבלות את השליש הראשון על הגב עם רגליים למעלה והעובר יפסיק להתפתח. זה נפוץ מאוד ואת פשוט נפלת על הצד המחורבן של הסטטיסטיקה.
תחבקי את המתוקון שלך (אני יודעת שזה לא מנחם, כל אובדן הוא קשה וכואב גם אם יש מתוקון בבית), תעזרי באחותך כדי לנוח אחרי הגרידה ואני מקווה מאוד שתחזרי לכאן במהרה עם הריון בריא.
28/05/2016 | 17:44
79
את לא נכשלת. זה קורה יותר ממה שנדמה לך פשוט לא מדברים על זה. ממליצה לך לכתוב בפורום אובדן הריון, לפרוק הכל, להיתמך לאורך כל התהליך הרפואי והנפשי. יש שם קבוצת נשים לא פחות ממדהימה.

מקווה לראות אותך פה שוב בקרוב לשעמום של חודשים ארוכים.
הטוב, הרע והלא נורא - סיכום שבועי
26/05/2016 | 08:11
11
63
ל"ג בעומר שמח וחג חמישי שמח

איך עבר עליכן השבוע
יאללה
26/05/2016 | 15:05
258
הטוב - היום נכנסתי לשבוע 24, כל הבדיקות עד כה תקינות, עליתי 4 ק"ג עד עכשיו ומרגישה מצויין.

הרע - מכל האנשים בעולם, דווקא אמא שלי (!) רמזה לי השבוע שאני לוקה בעצבנות הורמונלית.
אני לא חושבת שזה נכון, כי אם התגובות שלי לסביבה היו משתנות היו עוד אנשים שהיו שמים לב ואומרים לי.
אנשים לא נעימים עצבנו אותי תמיד, נותני שירות שמזלזלים בי למשל.
וגם מעולם לא סבלתי ממצבי רוח הורמונליים (מחזור, pms).
עד היום התקשורת שלי איתה היתה מצויינת, אם כבר היה איזה תאקל
היא מיד היתה אומרת מה מפריע לה וזה היה נפתר. ואותו דבר לכיוון השני.
בן הזוג שלי אומר שהוא לא מרגיש בזה, את הטענות שיש לי כלפי הרופאים
למשל הוא מצדיק, בעיקר כי הוא בא איתי וחווה איתי את הדברים.
הגעתי למצב שלראשונה בחיי אני מסננת שיחות ממנה, כי אני מרגישה שהיא לא מסוגלת להכיל את התסכולים והכאבים שלי.

הלא נורא - עדיין מחכה לתוצאות של מי שפיר, כמעט 4 שבועות.
מתנחמת בעובדה שהתוצאות של הצ'יפ תקינות (הודיעו לי בטלפון לפני שבוע) ושבגדול הם אמרו
שאם התוצאה תקינה הם לא מתקשרים אלא פשוט שולחים בדואר וזה עלול להתעכב בגלל הדואר...
26/05/2016 | 22:55
161
היום היה ממש טוב. יום מאוד מוצלח בעבודה (החצי שנאר עם שלושת המוסקיטרים), כזה של פריצות דרך והגעה למטרה. חזרתי הביתה לאסוף את המשקפיים החדשים שלי, בדרך איזה שלגון שוקולד שווה ואז ערב כייפי עם הילדודס בלי לחץ, סלולרי או טלויזיה. מזמן לא היה כזה יום. ואז גיליתי קופסא במקרר - משלוח אוכל מגיסתי האלופה
רוחות רעות מנשבות בצד התעסוקתי של החצי. מקווים לטוב או שלפחות יצא מזה טוב בסוף.
נגמרה עונה של האנטומיה (מצד שני - זה מפנה זמן )
השבוע שלי..
27/05/2016 | 17:12
181
הטוב - חזרנו מחופשה מדהימה בארץ, האוכל הישראלי טעים בטרוף ואני מתה אליו,התפנקתי מכול ביס! יום לאחר הנחיתה עברו לי כול הבחילות וכול תסמיני ההריון והיה כיף וקליל,מזג האוויר היה מדהים בזמן שהינו חוץ מכמה ימים של 40 מעלות..קיצר ים שמש אוכל ,פאן פאן פאן!!! חזרתי לארץ הגשם עם אנרגיות חיוביות :)
ובידוק יום לפני הטיסה חזור התחלתי להרגיש את הקטנה בועטת כמו גדולה!!
וקיבלתי רישיוןןן!!!

הלא נורא - הפחידו אותנו קצת מהתקצרות של צוואר הרחם שעומד על 28 ממ..אבל תוך חודש שום דבר לא השתנה ולכן חזרתי קצת לשגרה..יותר הליכות ותזוזות.

שבוע לא פשוט
28/05/2016 | 08:38
7
292
העמסת סוכר של 50 הסתיימה בהפניה להעמסת 100 שאבצע ביום שני.
ואני מאוד, מאוד חוששת מסוכרת. סביבי יש כמה וכמה בנות עם סוכרת הריון.
האם תוכלו לתת קצת פרטים איך עברתן בדיקת 100? זה קשה?
איך זה שבהריון הקודם עברתי 50 חלק ופתאום הגוף השתנה ויצא סוכר די גבוה?

הלא נורא: אקו לב - לא ראו טוב והזמינו אותי שוב. גם כן ליום שני. נקווה שהפעם יראו.

הרע: ולקינוח היה לי דימומון שגרר מנוחה של יומיים וביטול כל התוכניות שהיו לי לסופ"ש.

הטוב: היום במוסף של ישראל היום ("ישראל השבוע" עמ' 18-19) יש כתבה גדולה על ספר ההריון שערכתי. מוזמנות לקרוא.
איך קןראים לספר אולי נקרא אותו :)
28/05/2016 | 11:09
4
160
בהצלחה בכל הבדיקות ור בריאות
הספר
28/05/2016 | 14:01
3
223
"הריון בראש אחר"
זה מדבר על מה מותר ואסור בהריון מתוך נקודת מבט שכל אישה מחליטה לעצמה. גם הבדיקות שעושים בהריון - מאותה נקודה של מחשבה עצמאית. קריאה נעימה :)
נשמע מעולה
28/05/2016 | 14:17
37
קראתי את הכתבה, ממש נשמע מעניין
29/05/2016 | 11:04
1
91
איפה קונים את הספר? מתי מגיע לחנויות?
הוא בחנויות
29/05/2016 | 11:23
95
אם את לא מוצאת בחנות ניתן להזמין
אני עברתי העמסה של 100 בהריון הקודם
29/05/2016 | 13:50
97
לא היה נורא. אותו גועל נפש כמו ה-50, רק מחכים שלוש שעות ונדקרים כל שעה. יש נשים שחוות עייפות אדירה אחר כך (אני לא). תביאי חומר קריאה
עשיתי העמסה מלאה 5 פעמים
31/05/2016 | 10:07
36
והייתי מעדיפה 10 כאלה ולא א"ס וגינלי אחד חחח.... את המשקה המגעיל שותים ממילא רק פעם אחת, גם אם הכמות גדולה יותר זה לא באמת כ"כ קריטי. ההבדל המרכזי הוא שבמקום דקירה אחת וזהו את מבלה לך שם חצי יום ונדקרת כל שעה (בהקפדה אובססיבית על הזמנים). תכיני לך משהו מלוח לאכול אחר כך. באחת הפעמים הרגשתי ממש חולשה אחר כך (אבל זה היה הריון שבאופן כללי לא אכלתי מספיק) ובכל השאר זה ממש לא הזיז לי. קחי מטען לנייד ואיזה ספר להעביר את הזמן. בהצלחה  
לקראת לידה ומעט אחריה לאמצ"ש
25/05/2016 | 08:43
10
40
רוצה לארגן קבוצת רכישה לאפי-נו
27/05/2016 | 23:42
6
114
לפני שאני מתחילה בבירורים, יש כאן נשים שהיו רוצות להצטרך?
אני אשמח
28/05/2016 | 13:17
18
כמה זה עולה בערך?
29/05/2016 | 14:20
1
9
המחיר באתר שלהם
29/05/2016 | 20:24
33
645 שקל כולל מד לחץ, 525 בלי. לפני שאני פונה אליהם לבדוק אם יש אפשרות לקבל הנחה, רציתי לבדוק אם יש פה מעוניינות, וכמה.
יש מצב. תלוי במחיר.
29/05/2016 | 15:46
7
אשמח גם להצטרף!
29/05/2016 | 19:20
4
גמני רוצה
30/05/2016 | 00:20
4
פלייליסט ללידה
28/05/2016 | 18:50
96
מ"מרומי" שבוע 33 אני מתחילה לגבש לנו פלייליסט ללידה..
חיפשתי במאמרי הפורום ולא מצאתי משהו ספציפי אז חשבתי שזה יכול להיות רעיון נחמד לשרשור.. ברור לחלוטין שזה נורא אינדוודואלי אבל האוזן שלי פתוחה כל הזמן לדברים חדשים אז... hit me  

שבוע 38
29/05/2016 | 12:29
1
118
מה יש לכתוב??הריון רביעי וקשה לי! בקושי זזה כבר כי הכל כואב. גרה בבית בלי מעלית, לא מצליחה לעלות יותר מ2 מדרגות והצרבות גומרות אותי...כבר בקושי ישנה בלילה. איך אני אמורה להגיע ככה ללידה, בלי כוחות?? יודעת שתוך חודש, אולי טיפה יותר זה יגמר, אבל הייתי חייבת לקטר קצת

תוך חודש אולי יותר? אחותי....יש מצב שתוך יום יומיים
29/05/2016 | 15:05
84
זה ייגמר. מבינה את הקושי בשבועות האלה. את ענקית. לא מוצאת תנוחה. מרגישה שהבטן כמו בלון נפוח ואין לך אויר. תיהי חזקה. ממש תיכף זה נגמר. ומקווה בשבילך שביום יומיים הקרובים. די זהו, מיציתם, שניכם .
רפואי ובריאות לאמצ"ש
25/05/2016 | 08:40
33
21
כורכום, חומצה פולית
25/05/2016 | 12:28
3
197
1. האם תוסף כורכום (כדורים) פוספוליפיד מריווה עדיף מתוסף כורכום (כדורים) עם פלפל,
מכיוון שפוספוליפיד מריווה גורם לספיגה טובה יותר, או שזה קשקוש פרסומי?

2. האם יש מניעה לקחת תוסף כורכום (בכדורים) בזמן הריון? (בנוסף לשאר התוספים)

3. האם נכון שכבר לא מומלץ לכולם לקחת 5 מ"ג חומצה פולית בהריון אלא 400 מק"ג או שזו שמועה לא מבוססת מחקרית?
תשובה חלקית
25/05/2016 | 12:35
2
148
לגבי החומצה הפולית, המינון המומלץ הוא 400 מק"ג אבל במידה ואת שייכת לקבוצת סיכון (למשל הסטוריה רפואית של ספינה ביפידה) המינון שונה ומגיע עד 5 מ"ג.

בכל מקרה יש להיוועץ ברופא.

לעניין הכורכום הייתי מתייעצת גם עם נטורופט.
נדחפת לשאלה קטנה
29/05/2016 | 10:32
1
26
מה היחס בין מ"ג למק"ג?
מה יותר גדול?
1000 מק"ג = 1 מ"ג
30/05/2016 | 09:50
2
חיסון שעלת - בעד/ נגד?
25/05/2016 | 12:41
6
128
קיבלתי כרגע רק עלון מידע יש לי עוד כמה שבועות
האחות אמרה לי תקראי ותראי מה את רוצה לעשות.
מה אתן אומרות? עשיתן?
אני בעד ועשיתי בהריון השלישי (לפני כן לא היתה המלצה)
25/05/2016 | 12:50
168
כשהתלבטתי שוחחתי עם לא מעט אנשים. מה שהכריע את הכף היה שתי אמהות ש"בילו" את השבועות הראשונים לחיי ילדיהן באשפוז לא פשוט בגלל שעלת. בנוסף המחלה אכן הפכה נפוצה ב3-4 שנים האחרונות (אפילו קיבלנו בגן הודעה ממשרד הבריאות על ילד שחלה ותסמינים שיש לשים אליהם לב) ולכן יצאה ההמלצה לחיסון.
בעד
25/05/2016 | 20:32
1
98
כי יש התפרצות שעלת בארץ בשנה-שנתיים האחרונות ועד גיל חודשיים לתינוקות אין שום הגנה מהמחלה למעט ההגנה שהם מקבלים בעודם ברחם.
ודאי בעד
25/05/2016 | 20:41
91
למה לא?
מקווה שאספיק לקבל, בינתיים כל פעם שהגעתי לרופא הייתי חולה והוא סרב לתת במצב כזה =]
בעד מאוד
26/05/2016 | 10:42
71
שנה שעברה בני בן ה-3 ואני נדבקנו (למרות שהבן היה מחוסן) וזה ממש ממש לא היה נעים אז אחת כמה וכמה עם פצפונ\ת
בהחלט בעד
27/05/2016 | 08:33
36
שעלת עלולה להרוג תינוקות, ויש לה סיבוכים מזוויעים.
בעד!
28/05/2016 | 08:38
7
האם מותר לקחת קל בטן בהריון?
26/05/2016 | 11:23
3
75
היי, אני בשבוע החמישי להריון ומדי בוקר אני סובלת משלשולים ומעוויתות בבטן. האם זה תקין? מה ניתן לעשות או לקחת?
תודה לעונים.
אני היתי מתיעצת עם רופא
26/05/2016 | 12:00
50
גם לי היה ככה בהתחלה אבל ניסיתי להימנע מכדורים נגד שלשול.
להתייעץ עם המרכז הטרטולוגי
26/05/2016 | 14:34
15
בדקתי בזמן הנקה
27/05/2016 | 00:15
55
 עם המרכז הטרטולוגי. הם נתנו לי הרצאה מקיפה על כל החומרים הפעילים והמחירים, מה שזכור לי שבשורה התחתונה הבנתי שלא כדאי... לא יודעת אם אותם המלצות תופסות להריון, יש הבדל בין חומרים שהם עוברי שעליה לחומרים שעוברים בחלב אם
מנוגון - צריכה בדחיפות לקנות בבקשה - לא ממומנת
26/05/2016 | 10:34
5
111
היי - אני בת 45 ללא ילדים - אני לא ממומנת ואני זקוקה בדחיפות למנוגון. העלות מטורפות (590 ש"ח ללילה) ולכן אשמח מאד לקנות במחיר סבסוד מנוגון מכל מקום בארץ - יש לנו דלקן.. תודה!
אני לא יודעת מה זה
26/05/2016 | 11:05
1
123
אבל אולי תדבקי בפורום פוריות
תודה רבה - כתבתי שם
26/05/2016 | 14:41
15
יש קבוצת פייסבוק למסירת תרופות פוריות
26/05/2016 | 14:34
1
88
בפורום פוריות ידעו לתת לך את שמה.
תודה רבה- כתבתי גם שם
26/05/2016 | 14:41
13
מנוגון
28/05/2016 | 19:58
97
תדעי שזו תרופה מיושנת שכמעט כבר לא נמצאת בשימוש. התרופה שהחליפה אותה היא מנופור (שהיא גם הרבה יותר יקרה אבל נפוצה וטובה). לכן לא בטוח שתמצאי מי שתיתן לך, פשוט כי כבר לא מזריקים את זה כמעט. כנסי ל"מוסרות באהבה" בפייס גם, ולפורום פוריות, אולי למישהי יש.
שאלה קצת ללא נעימה
27/05/2016 | 06:39
6
253
היי בנות
אני בשבוע 11ונדבקתי מהבן שלי בכינים. איך אני יוצאת מזה???
על התכשירים שיש לי רשום שאסור....
יש תרופות סבתא שעובדות?
הצילו!!!!!
כשהייתי ילדה...
27/05/2016 | 08:19
168

אמא שלי היתה מסרקת לי את השיער טוב טוב עם מסרק צפוף טבול בחומץ (או חומץ מדולל, לא זוכרת).
ככה ערב-ערב עד שעבר, וגם קצת אחרי למקרה שבוקעות כינים חדשות מביצים שעוד נותרו.
אם זכרוני אינו מטעה אותי (ויכול מאד להיות שהוא כן), החומץ ממיס את החומר שמדביק את הביצים לשערה וכך נושרות הביצים.

כנראה שתצטרכי שמישהו יעזור לך עם זה, זה עלול להיות קשה מאד לעשות את זה באופן יסודי לעצמך. יש לכינים איזורים מועדפים - בעיקר מאחורי האזניים ובעורף.

סיוט!
27/05/2016 | 08:37
143
לסרק, לסרק, לסרק. גם פעמיים שלוש ביום למשך עשרה ימים (כדי שאם היתה כבר הטלה גם מה שיבקע יתחפף). אפשר לשים מלא מרכך או שמן זית על השיער אם הוא קשה לסירוק. אני אוהבת גם לשים בשפריצר מים עם כמה טיפות של שמן רוזמרין ולרסס את השיער כל בוקר.
תנסי לקנות תכשיר טבעי
27/05/2016 | 20:12
3
101
יש למורז ובטח לעוד חברות.
טבעי זה לא אומר שמותר
28/05/2016 | 20:00
2
75
להפך - רוב צמחי המרפא אסורים בהריון.
בדרך כלל אם יש בעיה זה לאכול/לשתות אותם,
28/05/2016 | 21:28
1
66
לא לשים אותם על הראש... לא זוכרת שראיתי אזהרות על השמפו נגד כינים שקניתי לצאצא, שהיה מבוסס על רוזמרין ועוד איזה עשב.
יש גם בעיה למרוח אותם
29/05/2016 | 11:28
62
רוזמרין אסור בהריון, למשל.
בתחילת ההריון שתיתי תה צמחים מכל מיני צמחים ויום אחד נכנסתי לאתרים של נטורופתים, בדקתי ברשימות ומתברר שצמחי מרפא רבים מאוד עלולים לגרום לפעילות רחמית מוגברת בהריון, משמע צירים מוקדמים. גם רוזמרין. וכמעט כל הצמחים אסורים. בדקתי גם בספר צמחי מרפא שיש לי וכמעט על כל צמח רשום שהוא אסור לחלוטין בהריון או שיש להגביל. אפילו תה קמומיל מוגבל ל2-3 כוסות ביום עפ"י טובה קראוזה שכתבה את ספר הדיאטה להריון. אסור לשתות גם תה צמחים עם היביסקוס, שזה כל התיונים עם הפירות האדומים למיניהם... בקיצור אסור כמעט כלום מהצמחים, לא לשתות לא לאכול ולא למרוח. כמובן שטיפה רוזמרין באוכל רק לשם תיבול לא משנה, אבל למשל להשתמש בתכשיר רוזמרין מרוכז (שמן או קרם) - לא.
אלה דברים שלא אומרים לנו, והאחיות בקופה לא יודעות, אבל זה אסור. רופאים יגידו לך באופן כללי שלא לצרוך צמחי מרפא בהריון כי השפעתם אינה ידועה.
שאלה+מחשבה
28/05/2016 | 09:04
4
135
היי, קצת שואלת קצת מוטרדת..

1. הרופאה נתנה לי הפניות לשקיפות עורפית, דם, סקירות. כשהגעתי לבדיקת הדם שלאחר השקיפות, אמרה לי האחות שאני צריכה גם הפנייה לחלבון עוברי. יכול להיות שהרופאה פשוט שכחה את זה?.. קיבלתי אתמול את התשובה של בדיקות הדם שלאחר השקיפות, ובכותרת כתוב 'חלבון עוברי וסקר ביו כימי'. זה בילבל אותי לגמרי..
2. אותה רופאה אמרה לי שבעוד שבוע אוכל להפסיק עם החומצה הפולית 5מג שאני לוקחת ולעבור לויטמין שיש בו גם חומצה םולית במינון נמוך. ובנוסף, בינתיים, במהלך השבוע הזה, לקחת עוד איזה ויטמין. הגעתי הביתה וראיתי שגם בו יש חומצה פולית במינון נמוך.
אין לי איך להשיג את הרופאה.. ולא הצלחתי להשיג אחיות. ביום שני אגש לשם ואקווה שאוכל לקבל תשובה, כי בינתיים אני לא לוקחת את הויטמינים האלה.. כמובן שלא מצפה מכן לתשובה לגבי הסעיף הזה..
תוספת קטנה
28/05/2016 | 09:29
64
בעצם אני שואלת- האם צריך הפנייה לבדיקת החלבון העוברי? כי עכשיו קראתי שאין צורך אבל אותה אחות אמרה שצריך..

וגם- אני מנסה להשיג תור לאחות ליווי הריון, כי אמרו לי שכדאי בהריון הראשון, אבל באתר האינטרנט של הקופה אין אפשרות.. כאילו נגמרו לנצח התורים.... מה עושים?
לא כתבת באיזו קופה את... עונה מהידוע לי בכללית
28/05/2016 | 17:01
1
69
1. מדובר בשתי בדיקות שונות, שמבוצעות בהפרש של 6-7 שבועות האחת מהשניה.
הסקר הביוכימי אמור להתבצע בסמוך לא.ס. של שקיפות עורפית, בשבוע 11-13.
חלבון עוברי אמור להתבצע בשבוע 16-18.
יש צורך בהפניה נפרדת לכל אחת מהבדיקות, אבל גם האחות שלוקחת את הדם לבדיקה יכולה להוציא הפניה כזו.

המעבדה המרכזית של המחוז היא זו שמבצעת את שתי הבדיקות ויכול להיות שהכותרת
"סקר ביוכימי/חלבון עוברי" מתייחסת באופן כללי לכל הבדיקות שהמעבדה הזו מבצעת.

2. למה את לוקחת מינון שונה מההמלצות של משרד הבריאות (400 מק"ג)?
האם זה בגלל היסטוריה של הריונות קודמים?
אחד הדברים שהפריעו לי זה שההמלצות לתוספים לרוב לא מתבססות על בדיקות דם והתאמה אישית, אלא על סטטיסטיקה ו"מה שנהוג".
"מה שנהוג" בלי קשר לנתונים האישיים שלך אלא בכל הנשים, זה להפסיק בסוף השליש הראשון עם החומצה הפולית
ולעבור למשהו אחר - מולטיויטמין/פרנטל/ברזל/B12 שבחלק מהמקרים מכיל גם חומצה פולית.
מכיוון שכך, אני לא חושבת שייגרם לך איזה נזק בלתי הפיך אם תקחי או לא תקחי משהו במשך 5-6 ימים.

בנוגע לליווי הריון:
במקרה שלי התרשמתי שאין שום צורך בכך.
לא על הכל הן יודעות לענות ולהסביר ואת שאר הדברים אפשר לעשות אצל האחיות באופן כללי,
רק שלא קובעים בשביל זה תור מיוחד אלא פשוט באים ומחכים משהו כמו עשר דקות כדי להכנס.
בגדול - לוקחים מדדים שונים: לחץ דם/חלבון בשתן/משקל.
ה"אקסטרה" זה דברים כמו הסברים כלליים מאוד והתעניינות כללית בשלומך, פיזית ונפשית.
למשל לוודא שאת לא נמצאת במצוקה, נגיד מישהי שבעלה פתאום מחליט "לחנך" אותה במכות כי היתה חלשה מכדי לנקות ולבשל...
תודהא
29/05/2016 | 16:19
18
אני בכללית.
לוקחת 5 מג כי אני לוקחת כדורים שמעלים את הסיכון למומים בעובר, והחומצה הפולית עוזרת למנוע. אני כמובן במעקב של רופאה בסיכון ונוירולוגית..

מחר אגש למרפאה שבה נמצאת אותה רופאה בסיכוו ואבקש מהמזכירה שבין מטופלת למטופלת תכניס לה פתק עם השאלות שלי. 
לגבי האחות לליווי הריון, כנ"ל- מחר אבקש מהמזכירה שתקבע לי תור. אם אני אראה שאחרי פעם או פעמיים זה לא עוזר או מסייע איכשהו אוכל להפסיק.

תודה
מוסיפה
28/05/2016 | 19:56
49
אחות הריון זה מומלץ אם את מרגישה צורך שיסבירו לך על הבדיקות וכו'. גם אם הרופא שלך לא מודד לחץ דם ומשקל, כדאי ללכת לאחות.
חומצה פולית 5 מ"ג זה מינון יתר אלא אם כן יש לך בעיית מומים במשפחה או קרישיות יתר.
אני לא יודעת על איזה עוד כדור היא דיברה. אולי ברזל?
בכוכבית 2700 את קובעת מעקב הריון אצל אחות. יש תורים, גם אם רחוקים - אבל יש. לא דרך האינטרנט.
לגבי הפניות ששאלת אני לא זוכרת, בקשי שהאחות תסביר לך.

התחלות חדשות לאמצ"ש
25/05/2016 | 08:41
23
29
שאלת מעקב הריון
26/05/2016 | 09:29
2
239
בהריון שני אחרי הפריה (הריון ראשון הפסיק להתפתח בשבוע 13).
לפני שבוע הייתי אצל רופא הפוריות שקבע שגיל העובר 7+6
אתמול הייתי אצל רופא נשים ממכבי שקבע את גיל העובר כ 8+2
האם יכולים להיות הפרשים כאלה בין הרופאים? שני הרופאים לא התרגשו מזה... אני לחוצה שזה אומר משהו על ההתפחות.

כמובן שדופק תקין ב 2 הפעמים.
אשמח להרגעה.
בגיל הריון כזה מדובר על פער של מילימטרים ספורים
26/05/2016 | 10:07
145
גם טיב הציוד יכול ליצור סטייה. 3 ימים זה לא הפרש משמעותי והיות שזה מהפריה, גיל ההריון האמיתי ידוע.
אצלי הריון "טבעי"
26/05/2016 | 23:04
92
אבל היה לי הבדל של כמה ימים (גם בהריון הנוכחי וגם בקודם) בין גיל העובר לפי הוסת האחרונה לגיל לפי האולטרסאונד ולא שינו לי את התאריך בגלל זה.
הוסת שלי סדירה בדר"כ ואני יודעת מתי היה הביוץ אז נראה לי שתאריך הוסת האחרונה הוא נכון, פשוט לא כל העוברים גודלים באותו קצב

הפרשה חומה-שבוע 6
26/05/2016 | 13:43
9
100
היי בנות
שבוע שעבר ביצעתי בדיקת אולטראסאונד-נמצא שק הריון, שק חלבון וקוטב עוברי קטן(ממש נקודה), אך לא נשמע עדיין דופק העובר ממש ממש קטן. היום עשיתי פיפי ובעת הניגוב על הנייר יצאה לי הפרשה על גבול השקופה חומה ורדרדה-בנות האם זה נורמלי? הרי העובר השתרש כבר ברחם(לפי בדיקת U.S) אני נורא מודאגת.
בעיקרון חום- ורוד זה תקין
26/05/2016 | 14:00
82
ולפי הרופאה שלי קורה בכ-40% מההריונות.
אני אישית בגישה שתמיד כדרי לכת להיבדק, לא בשניה הזאת אבל אם ממשיך גשי מחר או מחרתיים למוקד.
רגיל ונפוץ
26/05/2016 | 14:36
4
81
עד שבוע 8-9 ולפעמים מעבר לכך. כל עוד לא מדובר בדם טרי ואדום ו/או קרישים זה נורמלי.
כאבים
26/05/2016 | 15:13
3
91
בנוסף לכך יש לי טיפה כאבים כמו בתחילת מחזור, קצת בבטן תחתונה האם זה מסוכן?
גם רגיל ונפוץ
26/05/2016 | 22:56
1
47
1
הרחם גדל ומתרחב מאוד בהתאם לגדילת העובר והתפתחות השליה וכו. הכאבים הם מההתרחבות.
בדיקה
27/05/2016 | 11:17
37
היי,
הלכתי לעשות אולטרסאונד היום-בעקבות הדימום העובר התפתח משבוע שעבר (אני היום בשבוע 6) אך לא נצפה דופק. הרופאה לא ראתה דימום מאיזור הרחם.
עכשיו נורא מדאיג אותי הנושא של הדופק-שה' יעזור לי לא ידעתי שאכנס לכאלה פחדים.
זה נורמלי לחלוטין
27/05/2016 | 17:33
32
היו לי כאבי מחזור מתחילת ההריון עד שבוע 13 אולי.. זה בגלל התרחבות הרחם וכול הדברים מסביב.
לגבי הדימום זה גם בסדר..כול עוד הוא לא אדום טרי ולא הרבה,אבל גם עם הפרשה חומה נמשכת יותר מידי זמן היתי הולכת להיבדק.
אני
26/05/2016 | 15:15
2
91
הייתי עם מעט דימום חום משבוע 10 עד 20 בערך, אמרו שזה קורה בהרבה הריונות.
יכול להיות שזה מצוואר הרחם או מהנרתיק שמאד רגישים בגלל ההריון וכלל לא קשור לעובר.
בסופו של דבר קיבלתי זריקות פרוגסטרון לחיזוק הרחם - גם אז אמרו שזה סתם אמצעי זהירות ולא הכרחי
מחר אני נכנסת לשבוע 36 וברוך ה' בנתיים הכל בסדר...
הכי חשוב לא להילחץ, אם ממשיך אני ממליצה ללכת להיבדק בעיקר בשביל השקט הנפשי שלך
בהצלחה בהמשך
מעודד
26/05/2016 | 15:36
1
59
אני בשבוע 12+3. היה לי דימום במוצאי שבת (לפני 5 ימים) הלכתי למוקד הכל תקין.
מיום שלישי ועד היום הפרשות חומות. שוב נבדקתי ושוב תקין.
יש מצב שזה נמשך הרבה זמן??

לי היה דימום עד שבוע 20
26/05/2016 | 22:58
57
ודימום ברמת תחבושות ולא הכתמה חומה. הילדה אוטוטו בת שנתיים אצלי זה נבע משליית פתח (ידעו לומר לי את זה רק בשקיפות, לפני כן לא היה הסבר). יש מגוון סיבות אבל חום זה אומר דם ישן. יש המון כלי דם עדינים באזור ומספיק שאחד יתפוצץ ויש לך הכתמה קלה.
הלפ... (לא יודעת לאן לשרשר את השאלה)
26/05/2016 | 07:20
1
241
היי בנות.... שאלה.... יש לי בבית 3 ילדים, במהלך חיי עברתי 8 הפלות. מבחינתי סיימתי עם ילדים אחרי האחרון (כיום בן 4). ביום שישי האחרון גיליתי בבדיקה ביתית (יותר נכון ב- 4) שאני בהיריון. בגלל ההפלות הרבות מעקבי ההיריון שלי נעשים בתל השומר ע"י פרופ קרפ. כדי לקבל הפניה וטופס 17 הלכתי לרופא שלי, ביקשתי הפנייה לבטא (בשביל להיות רגועה- טעות!!) והיא עשתה לי אולטרסאונד כדי לבדוק אם יש שק הריון במקום (היו לי הריונות מחוץ לרחם). היא לא ראתה שק הריון (וזה בסדר כי זה הריון נורא צעיר) וראתה רירית "עבה מאוד ויפה" כהגדרתה. וכאן אני נכנסת לסרטים..היא אמרה לי שאם הבטא היא מתחת ל 1000 הכל בסדר כי היא לא ראתה שק, אם היא מעל צריך לבדוק. הבטא יצאה לי 6500 (!!!!!!!!) ואני כבר בסרטים שזה הריון מולארי.....
היא מקבלת רק פעם בשבוע ויש לי צור לקרפ לשבוע הבא. ברור שחוץ מלחכות אין לי מה לעשות אבל אני ממש צמאה לסיפורים דומים עם סוף טוב.... לפחות כדי לנסות להיות אופטימית. 
היתה כאן מישהי לא מזמן
26/05/2016 | 13:42
151
לא יודעת איך למצוא לך את השרשור
אבל זה היה נשמע ממש דומה ואחרי שבוע או שבועיים היא כבר ראתה עובר עם דופק
הכללים הם לא נוקשים-כן לא שחור לבן
רוב הסיכויים שהכל בסדר
תחזיקי מעמד ותעדכני
מוסרת, מכנס הריון של רמי לי
27/05/2016 | 11:08
122
ג'ינס מידה 38. 3 חולצות הריון (חדשות) ארוכות דקות למי שהולכת להיכנס לחודשיה האחרונים בחורף...(דצמבר ינואר)

מוסרת האהבה
גרה בפ"ת

פרטים במסר
בדיקת דם לגילוי הריון
27/05/2016 | 20:46
1
71
אני צריכה לעשות בדיקת דם של ההורמון שיראה אם יש הריון או לא.  שכחתי לשאול את הרופא האם צריך להיות בצום לפני הבדיקה, ואם כן, אז כמה זמן לפני ?

מישהו/י פה יכול/ה לעזור ?

תודה.

לא צריך צום
27/05/2016 | 21:12
10
תחילת מעקב הריון
27/05/2016 | 15:01
2
129
הי, אמנם הריון שני אבל לא זוכרת יותר מדי מהלו"ז של הפעם הקודמת לצערי... לפי בדיקה ביתית ובדיקת בטא שביקשתי וקיבלתי מרופא המשפחה, אני בהריון, בערך תחילת שבוע 6 כנראה. התור הקרוב ביותר לרופא הנשים שלי הוא בעוד כשבועיים, ומן הסתם הוא יפנה אותי אז לבדיקת דופק עוברי. ראיתי ברשת שבד"כ עושים את הבדיקה הזו בין שבוע 6 ל8 וחשבתי שאם אני רק מגיעה לקבל הפניה לזה באזור שבוע 8, אולי זה טיפה מאוחר? מה דעתכן?
היי ברוכה הבאה :)
27/05/2016 | 17:15
1
78
רוב הבנות ישר אחרי בדיקה חיובית קובעות תור לרופא נשים לבדיקת דופק בערך בשבוע 7-8.
אבל אין שום דבר רע גם להגיע אליו יותר מאוחר..

שיהיה הריון קליל ותקין :)

שימחת אותי, תודה!
27/05/2016 | 19:40
13
סוף סוף תשובה חיובית...
27/05/2016 | 14:24
1
186
היי!
אני חדשה פה ולא כל כך יודעת איך ומאיפה להתחיל ואשמח לעזרתכן
אחרי שנה וחצי של נסיונות וטיפולים הגיעה תשובה חיובית ובטא של 630 בשבוע 4.
רופא הנשים שאצלו הייתי לפני הטיפולים לא עובד כרגע, ואני מחפשת רופא של 'מכבי' שאוכל לעשות אצלו את מעקב ההריון באיזור השרון.
הבנתי שאת האולטרסאונד הראשון צריך לעשות בשבוע 7-8, יש משהו שאני צריכה לעשות לפני כן? תוספי מזון? אני כבר נוטלת פרנטל...
תודה רבה לעונות
ברוכה הבאה
27/05/2016 | 17:21
79
אין לי רופא להמליץ לך.. חוץ מזה הימנעי\תמעיטי מאכילת דברים שלא מומלצים בהריון..את יכולה לקרוא על כך באינטרנט.. בגדול זה דגים\בשרים נעים, ביצץ עין וגבינות לא מפוסטרות,כמובן שהכול לשיקול תעדך. אם את כבר התחלת לקחת תוספי הריון כמו פרנטל זה מעולה.. העיקר שתשתי חומצה פולית ואומגה 3, בהמשך הרופא ימליץ לך גם על ברזל,לקראת שבוע 20\לפי הצורך.
מומלץ לעשות בדיקות דם ראשוניות ובדיקת שתן (תרבית) גם על כך תקראי באינטרנט בתור הראשון אצל הרופא שלך הוא ישר יפנה אותך לבדיקות הנחוצות.

שיהיה הריון תקין ויסתיים בידיים מלאות!
בדיקות והמלצות רופאים לאמצ"ש
25/05/2016 | 08:40
23
14
האם חלבון עוברי חיב להיות באותו
24/05/2016 | 23:34
2
161
מקום שבוצעה בדיקת הסקר ביו כימי?
את שואלת לגבי לקיחת דם? או לגבי בדיקת המעבדה?
25/05/2016 | 07:25
91
אני לא יודעת באיזו קופה את, אני יכולה לספר על מה שקורה בכללית.
לרוב זו בדיקה שנלקחת רק במרכזי בריאות האשה, יש מעט מאוד מרפאות קהילה שעוסקות בזה.
באופן כללי לקיחת דם לבדיקות דם שקשורות להריון מבוצעות במרכזי בריאות האשה.
הבדיקה עצמה מבוצעת במעבדה מרכזית, במקרה של מחוז ת"א של הכללית זה בוולפסון.
אם זה במעבדת זר או מעבדה פרטית אחרת, אז כן!
28/05/2016 | 08:40
22
אחרת הם לא משקללים את הבדיקות יחדיו.
דיקור מי שפיר
24/05/2016 | 11:42
1
150
שלום לכולן,
אני חדשה כאן.
מחר בשבוע 16, ממש מתלבטת אם לעשות דיקור מי שפיר. 
האם יש לכן המלצות או דיסהמלצות על רופאים המדקרים באזור המרכז?
ספציפית על פרופ' מייזנר או פרופ' ויז'ניצר?

אשמח לעזרתכן.

היי .אני עשיתי
26/05/2016 | 12:52
61
מי שפיר במדיקל סנטר אצל פרופ' אפלמן צבי . ממליצה בחום .לא כואב , מהיר , לא היו לי תופעות לוואי ...בהצלחה !
קבעתי תור לשקיפות עורפית לעוד שבועיים
25/05/2016 | 11:08
4
149
אצל ד"ר חייקין במרכז בריאות האישה כפ"ס בעקבות ההמלצות פה (תודה!) השאלה שלי היא אם אני צריכה גם לקבוע תור נוסף לבדיקת דם לסקר או שזה נעשה במקום? איך זה עובד?
למיטב ידיעתי
25/05/2016 | 11:43
97
לכל מרפאה יש את היום שלה בשבוע לבדיקות "מיוחדות" - סקר ביוכימי וחלבון עוברי.
אצלי זה בימי ראשון וגם את השקיפות עשיתי ביום ראשון, אבל הם התעקשו שאגיע לבדיקת הסקר עם תוצאה של השקיפות, ככה שיצא שעשיתי אותן בהפרש של שבוע.

נראה לי שהדבר החכם ביותר יהיה להרים טלפון למרפאה ולשאול.
צריך תור
25/05/2016 | 11:53
55
תקבעי דרך המרפאה (ולא ב-*2700)
בבריאות האישה בכפ"ס לא צריך תור לסקר שליש ראשון
25/05/2016 | 13:22
54
צריך להגיע נדמה לי בין 7:30 ל8:30 באמצע שבוע ופשוט לעשות את הבדיקה.
את יכולה לברר את השעות המדויקות במשרד שם.
תוודה רבה לכולן!
25/05/2016 | 13:33
7
שקיפות באיזור הדרום?
25/05/2016 | 19:18
2
35
אשקלון/קרית גת/רחובות/בית שמש?

יש מומלצים?
קופה
26/05/2016 | 13:18
1
6
כללית
28/05/2016 | 00:18
2
מי שפיר- התייעצות
25/05/2016 | 18:23
5
126
עוד לא בת 35 (יש 3 שנים), ברוך השם הבדיקות יצאו תקינות
מתלבטת לגביי מי שפיר וציפ גנטי

מה דעתכן?
אני
25/05/2016 | 19:04
96
בת 34 וטפו טפו אם הבדיקות ייצאו תקינות, לא נראה לי שאעשה מי שפיר או צ'יפ גנטי.
גם אני התלבטתי.
26/05/2016 | 13:45
3
106
אמנם מעל גיל 35, אבל אחרי חלבון עוברי היינו על 1:2600 ושתי הסקירות היו מצויינות.
הרופא אמר שזו תוצאה של אשה בת 30, לא 38 וכנראה הגוף שלי מתפקד מעולה.

בסופו של דבר השאלה היא כזאת:
במידה ותלדי ילד עם תסמונת דאון או תסמונת כרומוזומלית חמורה אחרת - האם תהיי מסוגלת להתמודד עם זה?
אנחנו החלטנו שבמצב הכלכלי של היום, אם אנחנו רוצים עוד ילדים (ואנחנו רוצים) אנחנו לא נוכל להתמודד
עם לידת ילד עם תסמונת דאון ולכן מעדיפים לנטרל בוודאות דאגות שאפשר לנטרל (וברור שאי אפשר לנטרל את כולן).

לאחר חפירה אינסופית באינטרנט בנוגע לסיכונים האמיתיים הכרוכים בביצוע דיקור מי שפיר,
הגעתי למסקנה שהסיכון לילד עם ת.ד. ואי הוודאות שאאלץ לחוש עד הלידה מפחידים אותי יותר מהסיכונים שבבדיקה עצמה.
למה את מתכוונת ב"אמיתיים"?
27/05/2016 | 08:43
2
61
לאובדן ההריון?
למה את מתכוונת ב"לא אמיתיים"?
לסטטיסטיקות עדכניות.
27/05/2016 | 14:17
1
69
לפני הכל - דיסקליימר:
אני חוזרת פה על דברים שנאמרו לי ע"י מספר רופאים וגם מצאתי אזכורים להם ברשת.
אין לי השכלה רפואית וגם לא ניסיון גדול בתחום, כך שאין להתייחס לדברים שלי כהמלצה או חוו"ד מקצועית.

הנתון הרשמי שמפורסם בכל מקום הוא סיכון של 1:200-400 לאובדן ההריון.
זה נתון מאוד מפחיד, כשמביאים בחשבון שאת יכולה לשבת בבית ולחכות 4 שבועות למעטפה
שתבשר לך שהכל היה תקין, כשלמעשה יומיים אחרי הבדיקה כבר היית במצב של הפלה כתוצאה מביצוע הבדיקה.
הנתון הזה משקלל נתונים מחקריים שכוללים בעיקר את השנים הראשונות בהן בוצעה הבדיקה, בדגש על 3 פרמטרים:

ליווי אולטראסאונד - לא היה קיים בשנים הראשונות.
כתוצאה מכך, היו מקרים שהם הרופא דקר את חבל הטבור או השליה או העובר, מה שהביא לאובדן ההריון.
כאשר יש ליווי אולטראסאונד במשך כל הבדיקה - הסיכון יורד פלאים.

חיטוי - פעם היו משתמשים בפולידין לחיטוי האיזור.
הפולידין לא מספיק מחטא, כתוצאה מכך היו מקרים של זיהום שגרם לאובדן ההריון.
היום משתמשים באותו חומר חיטוי שמשמש בניתוחי בטן - שמתאים הרבה יותר לפרוצדורות כאלה ולכן מקטין את הסיכון.

עובי המחט - בעבר היו משתמשים במחטים יותר עבות.
המחט העבה, בשילוב עם יד לא מאוד עדינה של מי שביצע את הדיקור, לעתים גרמה לקרע/חור גדול ברקמות
(עור הבטן/דופן הרחם), שהיה קשה לגוף לאחות באופן מיידי ולכן נתן פתח לכניסת מזהמים לשק ההריון.
השימוש במחט דקה יותר, בדיוק כמו בבדיקת דם רגילה, מפחית את הסיכון הזה.

כאשר משקללים גם את הנתונים של השנים המאוחרות יותר, משהו כמו עשר השנים האחרונות - הסיכון פוחת בהרבה.
רופא אחד דיבר על סיכון של 1:1200-1500, שניים אחרים על 1:800-1000.
כך או כך - זה נתון מרגיע יותר מ 1:200-400.
אחרי שהסבירו לי את כל הדברים הללו, הפחד שלי מהסיכון לאובדן ההריון קצת נרגע.
מהסיבה הזאת החלטתי לעשות את הבדיקה, למרות שתוצאות בדיקות הסקר היו טובות.

זה לא מרגיע את הכעס שלי על היועצת הגנטית ששוחחה איתנו לפני הבדיקה.
היא לא טרחה לציין את הדברים האלה, רק אמרה בלקוניות שקיים סיכון של 1:200 להפלה בעקבות הבדיקה, ולא הזכירה אפילו במילה את הסיבוך המאוד נדיר, אבל קיים, של זיהום קשה שעלול לגרום לא רק לאובדן ההריון אלא גם לאובדן הרחם.
למזלי הגעתי אליה אחרי שקראתי את כל החומר האפשרי וקיבלתי הסברים מתאימים.
תודה רבה
28/05/2016 | 09:24
35
תוך לקיחת הדיסקליימר בחשבון, הרגעת אותי

עברתי שקיפות
26/05/2016 | 09:08
1
155
לפני יומיים עשיתי שקיפות עורפית אצל דר הוד אדוארד בנס ציונה. עושה רושם של רופא נחמד ומבין עניין. אעשה אצלו גם את הבדיקות הבאות.
הוא אמר את מין העובר. כמה לסמוך על זה..? או שעד הסקירה אין טעם בכלל לחשוב על זה?

יש מקרים בהם אפשר לראות בשקיפות
26/05/2016 | 09:11
127
תלוי במיקום של העובר, בגיל ההריון, טיב הציוד וכו. רוב הרופאים פחות אוהבים להתחייב על זה לפני הסקירה.
אני מחפשת רופא נשים למעקב הריון במכבי באיזור המרכז או השרון
26/05/2016 | 17:29
1
54
היי...

אני מחפשת רופא נשים למעקב הריון במכבי באיזור המרכז או השרון או השפלה.

תודה לעונות.
אני אצל דר אלדד קטורזה. רציני ונחמד. מקבל בגבעתיים
26/05/2016 | 18:07
18
שיתוף ותמיכה לאמצ"ש
24/05/2016 | 08:39
58
354
המשך>>
ציוד ורכש לאמצ"ש
25/05/2016 | 08:43
28
בדיקות והמלצות רופאים לשבוע חדש
22/05/2016 | 09:00
41
23
המשך>>
התחלות חדשות לשבוע חדש
22/05/2016 | 09:02
23
38

מצטרפת חדשה-ישנה
24/05/2016 | 07:58
5
282
כתבתי כאן לא מזמן, עם התלבטות על משמעות של בטא גבוהה מאוד בתחילת הריון. אז מעדכנת שאחרי בדיקת דופק והכל תקין... (mitmit תודה - אמרת לי שאין מה לדאוג). הרופא תיקן לי את התאריך 5 ימים קדימה, כנראה שהפיצקי די גדול לשבוע שלו אז עכשיו אני בשבוע 9 (2+).
יש לי 2 קטנים מהממים בבית ואני עם תופעות מעיקות של בחילות נוראיות ועייפות שאין לתאר... בעיקר בשעות הערב.
מבחינה חיצונית צריכה מאמצי על להסתיר את הבטן שיצאה. אני רק בשבוע 9 וכבר ממש רואים בטן הריונית... מישהו אפילו שאל אותי אם אפשר להגיד מזל טוב.. (חוסר טקט כשלעצמו). רציתי לחכות עד לשקיפות אבל אני לא מאמינה שאצליח להסתיר את הבטן, גם עם חולצות רחבות כבר רואים (ואני כבר 3 שבועות עם מכנסי הריון כי כלום לא עולה עליי). יש עוד מישהי בהריון לא ראשון שגם אצלה הבטן יצאה ככה??
ושאלה נוספת - האם כבר יש קומונה לתל"מ דצמבר?  
לי
24/05/2016 | 08:25
138
משבוע 8 כולם שאלו אותי האם אני בהריון
שום דבר לא עלה עליו (מכנסיים) והתחלתי בבגדי הריון
24/05/2016 | 08:38
1
111
בהריונות חוזרים שרירי דופן הבטן חלשים יותר ולכן הבטן "יוצאת" מוקדם יותר (בעצם הרחם עולם מוקדם יותר מהאגן).
ויש קומונה - כאן תוכלי לבקש אישור מהמנהלת: http://www.tapuz.co.il/Communa/communaMaavaron.asp...
תודה!
24/05/2016 | 11:54
19
בדיוק במצבך
24/05/2016 | 20:30
1
119
שבוע 7+0. הבחילות פשוט נוראיות!! הלוואי והייתי מכירה את המושג 'בחילות בוקר'. לצערי הן מתחילות מהרגע שאני פוקחת עיניים וממשיכות לאורך כלללל היום ואף מתגברות אחה"צ וערב. פשוט נורא. 
וגם אצלי הבטן כבר מבצבצת (הריון 3) ואני לא יודעת כמה זמן עוד אוכל להמשיך להסתיר. וחלק מהמכנסיים כבר ממש לוחצים.

מחר סופסוף בדיקת רופא נשים לוודא תקינות הריון 
בהצלחה!!
24/05/2016 | 22:24
11
מה עושים עם הטעם המתכתי בפה? (שבוע 11 מחרתיים)
23/05/2016 | 16:07
2
55
מה שעושים הוא: משרשרים למקום הנכון ומקבלים תשובות כמו -
23/05/2016 | 18:53
1
215
מטפטפים כמה טיפות לימון
מגרגרים מי מלח (ויורקים כמובן)
מבקרים אצל שיננית לניקוי (חשוב לציין בפניה שאת בהריון)
סוכריות חמוצות
מנסים לבחון אם קורה אחרי מאכלים מסויימים ומפחיתים/מפסיקים את אכילתם
תודה
24/05/2016 | 11:32
56
זה קורה אחרי אכילת מתוק,

זה הדבר האהוב עליי 
לא יודעת לאן לשרשר.. ויטמינים בהריון
24/05/2016 | 08:38
6
121
הי,
אני בשבוע שמונה+6. ביום חמישי בדיקת הדופק.. מתרגשת!
ולעניינינו: כיום אני לוקחת פוליפרין (חומצה פולית עם ברזל וסרין) ופרוביוטיקה לנשים.
האם אתן לוקחות תוספים נוספים שחשובים בהריון?
האם לדעתכן כדאי לעבור לפרנטל במקום הפוליפרין?
תודה
אני לוקחת פוליפרין ופרנטל
24/05/2016 | 09:57
2
94
הרופא אמר לי לקחת את שניהם 
וגם אני עכשיו 8+6
השבוע שלי לא מדויק עדיין
24/05/2016 | 11:24
1
97
לפי חישוב הוסת אני אמורה להיות בשבע+6 אבל לפי בדיקת הבטא שעשיתי בזמנו, הערכים הראו שאני בשבוע אחד מתקדם יותר.. אז מחכה לפגישה השבוע עם הרופא שיגיד לי כבר את גיל ההריון.
את לא לוקחת פרוביוטיקה?
לא....
25/05/2016 | 10:04
38
לא אמרו לי
נושא מורכב בעיניי.
24/05/2016 | 11:40
115
אני אוכלת תפריט מותאם במיוחד, תזונה נטורופתית.
זה לא קשור להריון אלא משהו שאני עושה כבר שנה וחצי.
בהמלצת הנטורופתית התחלתי לקחת חומצה פולית לפני החתונה, כי לא ידעתי מתי בדיוק אני ארצה להכנס להריון.
אני לוקחת solgar800 (כן, אני יודעת שזה פי 2 מההמלצה של משרד הבריאות).
בעקבות תוצאה של בדיקת דם שגרתית התחלתי לקחת B12 (צמחונית 25 שנים).
הנטורופתית המליצה לי על B12 משולב חומצה פולית, למרות שגם ככה אני לוקחת.
כשהגעתי לרופא בשבוע 15 הוא אמר שאני צריכה להפסיק עם זה ולעבור למולטיויטמין.
שאלתי למה, אם הוא לא ראה אפילו בדיקת דם של הויטמינים הכי בסיסיים על סמך מה הוא אומר את זה.
התשובה שלו היתה "כי ככה זה, כולן לוקחות בשלב הזה מולטיויטמין".
אמרתי לו ש"כי ככה כולן עושות" זו לא סיבה מספיק טובה.
הוא נורא נעלב ולא הסכים לתת לי הפניה לבדיקות דם ספציפיות.

הנטורופתית בדקה ואמרה לי שבמקרה שלי (שוב - היא מתאימה תפריט לכל מטופל אישית)
אין סיבה בינתיים לעבור לשילוב אחר של תוספים ושתוסף כמו "פרנטל" למשל רק יעשה לי רע.
מכיוון שקראתי פה כמה בנות שדיווחו שזה עשה להן בחילות - אני נוטה להאמין לה.

אני לא לוקחת תוסף ברזל, רק מקפידה על תזונה מתאימה.
מכיוון שאני תורמת דם באופן קבוע אני יודעת שברגיל ההמוגלובין שלי 12.7-13.
בספירה האחרונה ההמוגלובין שלי היה 12.1 - נראה לי שיחסית לצמחונית בשבוע 18 זה סבבה לגמרי...
לא לוקחת תוספים
24/05/2016 | 11:51
75
לפני ההריון ועד השקיפות לקחתי חומצה פולית 5 מ"ג (בהנחית הרופא)
אחרי השקיפות עברתי לברזל עם חומצה פולית (ניסיתי סוג אחד שהיה לי זוועה ועכשיו לוקחת פריפול שהוא סבבה)
שאלתי את הרופא אם כדאי לקחת תוספים נוספים והוא אמר שאין צורך, אז לא לוקחת.
אני לוקחת פרנטל
25/05/2016 | 12:22
51
יש בו מספיק חומצה פולית.
הברזל שיש בו מספיק באופן כללי - לא למצבי אנמיה

אם עשית בדיקת דם כללית בתחילת ההריון את אמרוה לראות מה מצב ההמוגלובין שלך. אם הוא נמוך קחי גם ברזל בנוסף. אם הוא תקין אין צורך.
תסתכלי אם בדקו לך B12 ומה התוצאה.
תמשיכי לעקוב בעוד כחודשיים
בסביבות השליש השני בדר"כ הברזל וה-B12 מתחילים לרדת כי צריכת העובר מתגברת וקשה להשלים את כל הכמות עם תזונה. חשוב לתפוס את זה בזמן.
בפרנטל יש עוד ויטמינים ומינרלים שאין בפוליפרין, תלוי גם איך התזונה שלך - אם לא מאד מגוונת, מאוזנת ובריאה אז את יכולה להשלים עם פרנטל.

תחילת הריון, התייעצות.
24/05/2016 | 11:38
6
206
היי, אני חדשה פה.. לא כ"כ מכירה את השימוש בפורומים אז מקווה שאני עושה בסדר.
רציתי להתייעץ, לפני כשבוע גיליתי שאני בהריון, הריון ראשון ( בדיקה ביתית ולאחר מכן, בדיקת בטא )
הבטא ב18 לחודש יצא 701.
זה היה קצת הלם כי זה לא היה כ"כ מתוכנן אבל השמחה הייתה אדירה!
קבעו לי כבר תור לאולטרה סאונד ראשון, ביום ראשון הקרוב.. רציתי לדעת אם יש למישהי מושג, האם זה מוקדם מידי או שזה בסדר ללכת במועד הזה?
ודבר שני, לפני חודש בערך עוד לפני ההריון עשיתי בדיקות מכון סקר גנטי.
משהו שהופנתי אליו כחלק מתהליך ופרוצדורה שהוסבר לי שכדאי לעשות בלי קשר לשום דבר. החזירו לי תשובה היום, שאני נושאת גן של מחלה מסוימת ( לא חולה בו חלילה.. רק נושאת ) השאלה שלי היא, אם מישהי נתקלה בזה ויודעת מה השלב הבא.. וכמה אני אמורה להילחץ מזה?
תודה רבה
בנוגע לבדיקה הגנטית
24/05/2016 | 11:43
126
גם אנחנו עשינו בדיקות גנטיות, עוד לפני החתונה.
התברר שאני נשאית של CF, בן הזוג שלי נשא של משהו אחר.
כל עוד אין הצלבות ביניכם - הכל בסדר. את יכולה להיות רגועה.
בן הזוג צריך להיבדק לאותו הגן בהקדם
24/05/2016 | 11:54
108
תעלי את זה גם בפגישה עם הגניקולוג
קודם כל מזל טוב!
24/05/2016 | 11:59
1
90
לגבי האם זה מוקדם מדי קשה לי לחשב, מה היה תאריך המחזור האחרון שלך? אפשר לראות דופק באולטראסאונד משבוע 6, אבל בחלק מההריונות רואים רק בשבוע 7-8 וזה בסדר, אז כדאי לא ללכת מוקדם מדי (או להתכונן מראש שאולי לא נראה דופק ולא להילחץ מזה- בעיניי זה easier said than done).
לגבי הבדיקות הגנטיות- לא להילחץ אבל כן לשלוח את הבעל להיבדק למחלה הספציפית שאת נשאית אליה (אם טרם נבדק). אני גיליתי בשבוע 8 שאני נשאית לקנוואן ובעלי נבדק לאחר מכן ולא היה נשא, אז אפשר היה להירגע. אני חושבת שהרוב המוחלט של המחלות בבדיקות האלו הן רצסיביות אוטוזומליות- כלומר אם הבעל גם נשא יש סיכוי של 25% לילד חולה בכל הריון וצריך לעשות סיסי שליה בהמשך, אם הבעל לא נשא אין שום סיכון. בכל מקרה המעבדה שעשתה את הבדיקה שלך צריכה לתת לך הפניה ולהגיד לך מה הצעד הבא. בהצלחה!

וכן, כדאי שהבעל ייבדק כמה שיותר מהר
24/05/2016 | 12:00
78
כי לוקח משהו כמו 3 שבועות לקבל תוצאות.
תודה רבה לכולם! לגבי המחזור האחרון התאריך הוא 18.4
24/05/2016 | 12:18
1
100
ולגבי הבדיקות גנטיות זה מה שנעשה, תודה רבה! 
אז מוקדם מדי
24/05/2016 | 12:25
116
וכמו שכתבו - או שתלכי לבדיקה בידיעה שלא סביר שיראו דופק או שתדחי קצת. שבוע 7 הוא האופטימלי. את יכולה לחפש בגוגל מחשבון הריון ולהכניס את תאריך הוסת ולפיו לדעת בדיוק באיזה שבוע את (לדעתי תחילת 5).
ציוד ורכש לשבוע חדש
22/05/2016 | 09:01
33
23
משאבת חלב דרך הקופה - יש חיה כזו?
21/05/2016 | 19:35
6
154
אני בכללית פלטינום.
כמה עולה משאבה דרך הקופה והאם הן שוות משהו? יש משהו לא מרעיש אבל שעושה את העבודה?
בהריון הקודם השאלתי מיד שרה אחת ביתית, אבל הפעם ב"ה מקווה שיילך לי טוב יותר עם ההנקה, לכן רוצה לרכוש אחת ניידת שלא מרעישה ואז אוכל לקחת אותה לשאוב בעבודה.
ראיתי שאוונט ידנית סתם בחנות עולה 330.
יש גם מדלה ידנית?
איך הן?
תודה
בהריון הקודם קניתי בקופה מדלה ידנית
21/05/2016 | 22:20
147
לא זוכרת איך קראו לה. עלה פחות מ-200 ש"ח (לפני 3 שנים), ואהבתי אותה יותר מזו של יד שרה. גם היה נוח לסחוב לעבודה. בסוף גיליתי שאני מעדיפה בכלל לסחוט ביד, אבל זה סיפור אחר.
לא יודעת על משאבה דרך הקופה
21/05/2016 | 23:06
119
אבל הייתה לי משאבה ידנית של אוונט והיה לי מאוד מאוד נוח.
גם אני בכללית
22/05/2016 | 09:06
2
130
ככל הידוע שלי אין מחיר טוב ללקוחות כללית עבור משאבות.
טיפ מעולה שקיבלתי עוד בהריון הקודם - לחברי מכבי יש מחיר מסובסד על משאבת מדלה סווינג בבתי המרקחת שלהם. המשאבה עולה 500 ומשהו והיא חשמלית וניתן גם להפעיל עם בטריות.
אני רכשתי דרך חברה של אמא שלי שהיא חברת מכבי והמשאבה שימשה אותי כל תקופת ההנקה כולל בנסיעות ארוכות בדרכים ולאחר חופשת הלידה בעבודה.

תודה לכולן. 500 שקל זה אחרי המימון במכבי?
23/05/2016 | 13:47
1
79
האם ידוע לך אם בעלי, שהוא במכבי, יכול לרכוש עבורי משאבה?
כן לשתי השאלות
23/05/2016 | 14:32
77
הסכום המדויק משתנה כל כמה זמן אבל זה בסביבות ה500.
נדמה לי שלפני 3 שנים קניתי ב560. זה באמת היה שווה כל שקל ועכשיו לאחר הלידה הבאה אני מתכוונת להשתמש בה שוב
בכללית
24/05/2016 | 08:02
46
לצערי מוכרים רק משאבה ידנית או משאבת מיני אלקטריק של מדלה שהיא משאבה לא מספיק רצינית למי שמתכננת לשאוב למרחקים.

איך אתן בוחרות סלקל המלצות?
21/05/2016 | 16:34
24
147
מה אתן ממליצות? על פי מה אתן מחליטות?
הצעות יתקבלו בברכה.
אני לא בוחרת. קונה כסא בטיחות מגיל אפס
22/05/2016 | 09:09
6
236
אחרי חודש התינוק כבר כבד + כמה ק"ג של הסלקל עצמו וזה לא קל, לא ארגונומי ומכאיב לי בגב וברגליים.
כשמוציאה ילד מהרכב אני שמה אותו בעגלה או על הידיים הביתה. לא מוצאת צורך בסלקל.
לגמרי מסכימה!
22/05/2016 | 09:23
4
150
סלקל זו קנייה מיותרת לחלוטין.
גם ככה הישיבה בו לא בריאה לאורך זמן.
ומי באמת מסתובב עם כל המשקל הזה ממקום למקום?

כיסא בטיחות מגיל אפס זו העצה הכי טובה שחבל שלא קיבלתי בעצמי כשביזבזתי את הכסף על הסלקל
אבל חשוב לשים לב בדיוק להמלצות הבטיחות
22/05/2016 | 09:59
152
כי למשל יש מושבי בטיחות שמתאימים מגיל לידה לפי הוראות יצרן, אבל מדורגים 5 כוכבים רק לגיל שנה ומעלה. נדמה לי שיש גם להיפך
אוף...בדיוק ההתלבטות שלי. מיטמיט ושטותי כנסו
25/05/2016 | 12:35
2
58
הייתי בדיוק בדיעה שלכן עד לפני כמה ימים....
שחבל על הכסף של הסלקל...כי מהר מאוד הם גדלים וניתן להעביר אותם לכיסא בטיחות. אז כבר עדיף כיסא בטיחות מגיל 0.

ואז מלא אמרו לי "אבל זה לא נוח. תשמעי, הם קטנים כל כך, ולא יושבים...ותראי את התנוחה שלהם בסלקל שזה חצי שכיבה, לעומת הישיבה שלהם בכסא. בכסא הם ממש צריכים לשבת, וזה גדול להם, זה לא נוח...."

אז מה כדאי? מבולבלת....
הדעה שלי נשארה כשהייתה
25/05/2016 | 12:43
59
אפשר לשים טטרה או מגבת קטנה מגולגלת סביב הראש ולשמור על יציבות, יש כסאות שמגיעים גם עם אקסטרה ריפוד לניו בורן. לעניין הזוית ראיתי שזה ממש משתנה בין רכב לרכב כי מבנה המושב האחורי מעט שונה. יש כסאות שניתן להשכיב בזוית שטוחה יותר נגד כיוון התנועה (אוונפלו סימפוני אם אני זוכרת נכון, לא בטוחה). ויש גם טריק ידוע של לשים מגבת גדולה מגולגלת בזוית של מושב הרכב וליצור לכסא הבטיחות זוית טובה יותר - לא ניסיתי כי לא הזדקקתי לזה.
מי שאמר לך את זה לא מבין
25/05/2016 | 13:14
51
לכסאות שבמוגדרים מגיל 0 יש הוראות יצרן מדויקות לכל טווח גילאים.
זה לא שהילד יושב על הכיסא כמו שהוא ישב עליו בגיל שנה/שנתיים/שלוש.

לכסאות מהסוג הזה יש מצבי ישיבה שונים, זוויות שונות וכמו שמיטמיט אמרה גם בהרבה מהם הוראות היצרן ממש מציינות כיצד לשים מגבת מגולגלת כדי להביא את הכסא לזווית הנכונה. לדוגמא, בכיסא שלי (אוונפלו טריומף) אז יש לך גם ריפוד מיוחד לגיל 0 עד שנה שמקטין את החלל במושב והופך אותו לצפוף ומחבק יותר כדי להתאים לתינוק רך וקטן.

יכולה להגיד לך בוודאות שאופן הישיבה בסלקל של סייבקס שיש לנו לעומת האוונפלו שעברנו אליו בגיל כמה חודשים (לאחר שהקפדנו להתקין אותו בצורה נכונה מותאמת למשקל/גיל) היתה בדיוק אותה התנוחה של חצי שכיבה שכזו.
אצלי זה תאומים אז
22/05/2016 | 10:31
166
קצת קשה להתנייד איתם על הידים והם נולדים קטנים יותר.
חוץ מזה שאנחנו עם 2 רכבים אז חשבתי שלפחות להתחלה יהיה לנו יותר קל.

לפי ההמלצה של אבי ורון
22/05/2016 | 09:58
12
224
כלומר לפי כוכבי בטיחות. האהוב עליי הוא קוסקו סנרה, 5 כוכבי בטיחות, 450 ש"ח. החיסרון היחיד שלו שהוא לא כל כך הגיוני לגיל לידה. אז בלית ברירה לגיל לידה (ועד קצה מגבלת המשקל - אצלי נולד סוס יאור אז זה הספיק עד גיל שנה וטיפונת) קנינו את הסייבקס סולושן X שבאמת קיבל 5 כוכבי בטיחות והוא מאוד קומפקטי וקל משקל - אם כי אני לעולם לא מוציאה אותו מהאוטו ממילא מכל הסיבות שדיברה עליהן מיטמיט. עם חציית גבול המשקל והגובה של הסייבקס עברנו לקוסקו אהוב ליבי שעכשיו יש אותו בגירסה מוצלחת יותר מהגירסה הקודמת ובאותו מחיר מגוחך. הקוסקו מתאים נגד כיוון הנסיעה עד גיל שנתיים ואח"כ הופכים.  
מצטרפת להמלצה על הקוסקו
22/05/2016 | 10:55
7
144
בהריון הראשון השתמשתי בסלקל ואחר כך עברנו לקוסקו, גם אחרי מחקר מקיף שעשיתי. הוא משמש אותנו עד היום, הילד מתקרב לגיל 4 ובקרוב יעבור לבוסטר.
הריון הזה עם תאומים, אני מניחה שנוסיף עוד סלקל אבל הם בטח ישארו קבוע ברכב, כי מי יכול להחזיק שני סלקלים ולפתוח שער של גינה עם כלב שקופץ עליך 40 קילו חחח
בכל אופן שווה לבדוק את הגרסה החדשה של הקוסקו והתאמתה לגיל לידה.
יש לי שניים בגירסה הישנה ואחד בגירסה החדשה
22/05/2016 | 11:34
2
145
בהיבט של התאמה לגיל לידה אין הבדל, כלומר זה עדיין לא מתאים לדעתי. אבל החדש אפילו עוד יותר קל משקל מהקודם, קומפקטי כמוהו, ואיכשהו נתנו לנו בחנות דגם פרחוני, שזה הכי חשוב כידוע
בהצלחה עם ילד "גדול", תאומים וכלב 40 קילו
22/05/2016 | 11:41
1
225
לפעמים הכלב נוסע איתנו.. זה הכי מצחיק...מה יהיה כשיהיו עוד שניים קטנים....

התמונה המצורפת ישנה ויש עוד רבות כמוהה... לפעמים הכלב נרדם לילד על הראש  חח
מתיקות צרופה
22/05/2016 | 12:39
11
איזה סלקל?
22/05/2016 | 12:43
16
קוסקו כבר לא 5 כוכבים!!
22/05/2016 | 17:55
2
165
ציטוט מעודכן מאבי ורון-
"לכל המופתעים מהצלילה של ה-Cosco Scenera מחמישה לשלושה כוכבים, עלי להזכיר כי מושב זה נבחן עד כה בנפרד בקטגוריה של עד 18 ק"ג, ושם הוא הוביל את החבורה.  כעת שהוא מתמודד מול האחרים המורשים עד 30 ק"ג.
הדבר דומה לתלמיד שעבר ממסלול של 3 יחידות במתמטיקה ל-5 יחידות, ציון 90 בשלוש יחידות אינו מבטיח ציון כזה בחמש יחידות."

עדיף להשקיע בצ'יקו שעולה רק 1400 ולהיות בראש שקט.
אוף! לא ידעתי! תודה על העדכון
22/05/2016 | 21:37
1
96
ממש מבאס.
רק שימי לב
23/05/2016 | 11:38
84
שלא השתנה כלום בכסא - אם את מקפידה להשתמש עד 18 ק"ג ואח"כ לעבור לכסא מתאים אחר אין איתו בעיות...
בכל מקרה, קנינו למצטרף החדש Evenflo SureRide (הגרסא החדשה של הטיטאן) ב-600 ש"ח.
הקוסקו הוא מגיל לידה? כי לי זכור שהוא
22/05/2016 | 13:28
3
91
מגיל חצי שנה ואם הוא מלידה הוא יחסוך לי חיפושי סלקל כי כבר יש לנו קוסקו.
למיטב ידיעתי מגיל לידה לפי הוראות יצרן
22/05/2016 | 14:07
81
אם הוא באמת מתאים להניח בו תינוק בן יומו זה כבר שאלה אחרת
ועד כמה אתן מתייחסות לפג תוקף של כיסאות?
22/05/2016 | 14:48
1
88
הקוסקו שלנו יהיה בן 6 במועד הלידה ומשמש כיום את בת ה 4 שלי.
בכל הרצינות
22/05/2016 | 21:36
113
וזה אני אומרת לך בתור מזלזלת מדופלמת במועדי פקיעת תוקף, שמציעה לילדים מעדן חלב מלפני שלושה חודשים ומקסימום אם זה מקולקל הם כבר יריחו. סלקל יושב באוטו שעובר נסיעות חבטות טלטלות קפיצות וכו', לא תאונות ולא משהו שהיית מייחסת לו חשיבות אבל במצטבר כן יש לזה חשיבות. הוא יושב ברכב שמגיע לטמפ' מאוד גבוהות (משפיע על הפלסטיק והבלאי) ויש בלאי טבעי של חומרים ובוודאי של חומרים מוקצפים וקלקרים למיניהם. וכמו שאמא שלי אומרת גם אנחנו לא כמו שהיינו בגיל 20 אז כן גם אם הם לוקחים טווח בטחון שנועד להכניס להם עוד קצת כסף, יש שלושה דברים בחיים שאני מייחסת חשיבות לתוקף - רישיון רכב, תרופות ומושבי בטיחות
מנצל"שת לשאלה על כסאות לרכב - המלצות לכסא שמתאים מגיל לידה?
23/05/2016 | 20:55
3
64
לא נראה לי תענוג לסחוב סלקל במעלה 3 קומות, אז מעדיפה להימנע מקניית אביזר מיותר שיעלה אבק אחרי כמה חודשים.
יש המלצות לכסא בטיחות לרכב שמתאים מגיל לידה?
ברייטקס
24/05/2016 | 08:01
1
66
אני אישית כן אוהבת סלקל כי הכסאות בטיחות בעיניי ענקיים באופן לא פרופורציונלי לתינוק שזה עתה נולד, אבל אם כבר החלטת -
ממליצה על ברייטקס בולוורד קליקטייט או ברייטקס אדווקט קליקטייט. לנו יש את הבולוורד (קנינו לקראת גיל שנה) ומאוד מרוצים. יש לכיסא 7 מצבי שכיבה/ישיבה ומבחינת רמת בטיחות יש לו 5 כוכבי בטיחות. קל לחבר אותו באמצעות איזופיקס או חגורת בטיחות ובשימוש בחגורת בטיחות הוא טוב גם למשקלים של עד 29 ק"ג.
האדווקט מספק עוד קצת הגנת צד אבל החסרון שלו שהוא תופס המון מקום באוטו, וממילא כיסא בטיחות זה דבר לא כ"כ קטן... לנו הבולוורד סיפק את הצרכים.

יש גם את הצ'יקו נקסטפיט ששמעתי עליו דברים מצוינים.
גם אנחנו מרוצים מהבולוורד
25/05/2016 | 13:48
4
לא ניסיתי עדיין בעצמי
24/05/2016 | 14:40
43
אבל קיבלתי כאן המלצה על אוונפלו טיטאן. את דגם הטיטאן הפסיקו לייצר, במקומו יש דגם שנקרא Evenflo SureRide.
הוא קיבל 5 כוכבי בטיחות, מתאים עד משקל 30 ק"ג.
מנסיון עם דגמים אחרים של אוונפלו, הם מאוד נוחים לשימוש ולהתקנה.
כורסת הנקה יסמין בצבע טבעי - איפה משיגים?
24/05/2016 | 14:16
122

שלום לכולן,
אני לא בטוחה אם זה הפורום המתאים (ואם לא אז סליחה מראש  )
פשוט אני מחפשת בנרות את כורסת הנקה דגם יסמין בצבע טבעי, כלומר שגוף הכורסא בצבע עץ אלון והריפוד בשמנת.
התקשרתי להרבה חנויות, ולכולן יש במלאי בצבע וונגה או שמנת.
ולא, לא ניתן להזמין בצבע הטבעי שאני מחפשת 

אז אולי מישהי יודעת איפה ניתן להשיג?

תודה

רפואי ובריאות לשבוע חדש
22/05/2016 | 08:59
10
8
מה צפוי לי עם הפסקת אנדומטרין? בטוח יהיו דימומים?
22/05/2016 | 08:11
4
107
צפוייה להפסיק אנדומטרין בתחילת שבוע 10, עד אז מינון של 3 כדורים ביום ומאוד חוששת שההפסקה תביא איתה דימומים.... מישהי יודעת? למישהי קרה?
לי לא היו דימומים
22/05/2016 | 14:56
71
תודה לאל.
לקחתי שני קרינון ליום, הפסקתי בשבוע 11
לא צפוי כלום
22/05/2016 | 21:05
76
שיהיה בהצלחה
אני הפסקתי אבל בהדרגה
24/05/2016 | 13:03
39
קודם לעבור לטבלית ביום לשלושה ימים ואז להפסיק ולא היו לי דימומים טפו טפו
תודה לכל מי שענתה :)
24/05/2016 | 13:11
35
הרופא אמר לי להפסיק בבת אחת ולא בהדרגה אז אני מעדיפה ללכת לפי הוראות הרופא... 
עזרה בבקשה מצטערת שלא משרשרת
21/05/2016 | 23:26
1
222
אני לוקחת בלילה לפני השינה אנדומטרין (נרות פרוגסטרון) , ועכשיו נדמה לי שיש לי דלקת בנרתיק ואני רוצה להשתמש בנוסף גם בנרות קלוטרי עם חומר פעיל של 200.. ויש לי רופא רק ביום חמישי ואני ישתגע עד אז. מישהיא מכירה האם מותר לקחת אותם יחד?
לכי למוקד או תפני למרכז הטרטרולוגי
22/05/2016 | 09:42
11
שלבקת חוגרת
22/05/2016 | 14:20
2
177
בנות גיליתי השבוע שאני בהריון, והיום בעלי גילה שיש לו שלבקת חוגרת. כמה זה מסוכן להריון? מה עלי לבדוק? תודה
קודם כל - בשעה טובה
23/05/2016 | 08:19
1
133
חשוב להתייעץ עם רופא. מהידע שלי - אם חלית בעבר באבעבועות רוח או חוסנת הסיכון כמעט לא קיים, את יכולה לבקש לעשות בדיקה לנוגדנים. כן צריך להימנע ממגע בשלפוחיות.
תודה
23/05/2016 | 11:14
8
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ