לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'הטוב, הרע והלאנורא - סיכום שבועי'
הטוב, הרע והלאנורא - סיכום שבועי
29/09/2016 | 07:32
1
39
אז איך עבר עליכן השבוע האחרון
לצפיה ב-'השבוע אני חייבת לשתף,'
השבוע אני חייבת לשתף,
29/09/2016 | 20:32
57
ילד השוקולד המתוק,הממרח של הסנדביץ' שלי,חגג היום בר מצווה בעליה לתורה וארוחת בוקר ,היה נפלא ומרגש,
בנוסף "יצאתי מהארון" היום בפייס בברכת שנה טובה שכתובה על תמונה שלי עם הילדים מסביב לבטן התופחת והתגובות שקבלתי מרגשות.

שנה טובה!
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:23
2
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'מתוסכלת ומתלבטת'
מתוסכלת ומתלבטת
28/09/2016 | 17:27
12
243
היתה אמורה להיות לי היום שקיפות עורפית, חיכיתי המון זמן לתור הזה והרופא (ד"ר יגאל וקסמן) בדקה ה90 התקשר לבטל ולהודיע שהיום הוא סוגר את המרפאה מוקדם וביטל לי את התור.
השיחה היתה מהירה כי הייתי באמצע עבודה וישבתי עם מישהו ולא רציתי שהוא ישמע, אבל הוא אמר לי לקבוע תור לשבוע הבא.
התקשרתי למוקד והם קבעו אליו לי תור למחר בטענה שהתורים עדיין קיימים במערכת והוא ביטל רק את היום.
זה ממש מתסכל, זה לא התור הראשון שהוא ביטל לי, הוא כבר התקשר פעם אחת לדחות את התור הבא (של הסקירה) כי הוא יצא בחול המועד סוכות והמרפאה תהיה סגורה, אני עוד לא הייתי אצלו ומתחילה להרגיש שאני לא סומכת על התורים אצלו, בשעתיים האחרונות אני מחפשת תורים לרופאים אחרים והכל תפוס...

אני אשמח אם מישהו תעודד אותי או בכלל תתן לי המלצה עליו כי אני באמת שוקלת למצוא מישהו אחר לסקירה
לצפיה ב-'היי מאיפה את ואיזה קופה?'
היי מאיפה את ואיזה קופה?
28/09/2016 | 18:13
3
94
גם אני לא הייתי סומכת עליו. לא מבחינת תורים ולא מבחינת אחריות.
נשמע לי מאוד לא נעים וסימפטי ואפילו מזלזל.
יש לוח שמה כדי לראות גם 3 חודשים קדימה מתי חול המועד, ובטח שלא מבטלים יום לפני בדיקה ככ חשובה. מזל שאת לא ממש בתפר ואז היית מפספסת את הזמן גם לביקת דם שאחרי.. (13+6) אם אני לא טועה)
לצפיה ב-'רמת גן ומכבי'
רמת גן ומכבי
28/09/2016 | 18:42
2
92
מילא יום לפני הבדיקה, אני מדברת על כמה שעות לפני, הוא דיבר איתי ב15:00 כשהבדיקה היתה צריכה להיות ב19:50
בהחלט לא בתפר, רק בשבוע 11, אבל חגים מגיעים ואין תורים בכלל וגם אנחנו לא נהיה באיזור בשביל הבדיקה, אז זה חייב להיות עד יום ראשון
לצפיה ב-'וואי הייתי ממש מתעצבנת!!'
וואי הייתי ממש מתעצבנת!!
28/09/2016 | 20:42
65
לצערי לא מהאיזור אז לא יכולה להמליץ..
לצפיה ב-'זה ממש לא בסדר'
זה ממש לא בסדר
28/09/2016 | 20:51
55
הוא נתן לך סיבה למה הוא ביטל מעכשיו לעכשיו? זה באמת לא בסדר ואני הייתי מתעצבנת ממש.
בכל מקרה אני לא יודעת איך זה במכבי אבל אם דחוף לך שווה לבדוק אפשרות לעשות פרטי את השקיפות. זה עולה איזה 300-400 שח לעשות דרך בריאות האישה ברמת אביב (מעל הקניון).
לצפיה ב-'יואו קרה לי איתו גם!!!!!'
יואו קרה לי איתו גם!!!!!
28/09/2016 | 23:17
1
93
אבל במקרה שלי הוא גם לא טרח להודיע! הכעתי לשם וגיליתי שהמרפאה סגורה (ואני לא הייתי היחידה)!
הגשתי תלונה למכבי אבל אני רואה שהם לא ממש עושים עם זה משהו...
אני אגב באותו הרגע התקשרתי למכבי והייתי איתם 40 דקות על הטלפון עד שמצאו לי תור לאותו היום...
לצפיה ב-'הלוואי, אין תורים כנראה בגלל החגים'
הלוואי, אין תורים כנראה בגלל החגים
29/09/2016 | 07:26
53
הצלחתי למצוא תור אליו להיום, זו היתה האופציה היחידה
אני אתקשר בצהריים לברר שהוא באמת יהיה
עשיתי בדיקות עם מלא רופאים אולי בטעות מישהו ביטל, אין כלום

אם לא יהיה היום הם יהיו חייבים למצוא לי תור אחר כי עשיתי את הסקר בבוקר והם מחכים לתוצאות של השקיפות

לצפיה ב-'נשמע שניהול היומנים אצלו לוקה בחסר... '
נשמע שניהול היומנים אצלו לוקה בחסר...
29/09/2016 | 07:30
3
60
חשוב להתלונן למכבי היות והוא רופא חיצוני אצלם ואין להם בקרה מלאה.
ראיתי שמצאת תור אחר להיום וזה אחלה. אם קבעת בדיקות נוספות אצלו אני במקומך הייתי מחפשת אלטרנטיבות מחשש לברז בדקה התשעים.

חשוב לי רק לציין שאני לא מכירה אותו ואת עבודתו כך שההמלצה שלי היא לוגיסטית בלבד ולא מושפעת מפן מקצועי.
לצפיה ב-'אני מחפשת'
אני מחפשת
29/09/2016 | 07:35
2
43
הלוואי והייתי מוצאת תור פנוי, מבחינתי אפילו לעשות את הסקירה המוקדמת פרטי
אשמח להמלצות אם יש
לצפיה ב-'תנסי אצל יעקב דגן'
תנסי אצל יעקב דגן
29/09/2016 | 08:30
1
32
הוא קובע את התורים שלו לבד...
אם תסבירי את המצב אני בטוחה שימצא לך תור.
לצפיה ב-'אני אנסה, תודה '
אני אנסה, תודה
29/09/2016 | 10:37
5
לצפיה ב-'זה ממש לא לעניין מה שהוא עושה'
זה ממש לא לעניין מה שהוא עושה
29/09/2016 | 14:56
27
ועוד לפני תקופה שגם ככה זה סיפור למצוא תורים.

ממליצה להתקשר למוקד מכבי ולנסות לקבוע תור למי שפנוי.

בהריון הראשון עשיתי שקיפות וסקירה ראשונה אצל סגל אוקטב ברמת גן והיה בסדר.

חוצמזה את מוזמנת להצטרף אלינו לקומונה:
http://www.tapuz.co.il/Communa/userCommunaMsges.asp?Communaid=42001&smsMsg=
לצפיה ב-' חזרתי לעדכן'
חזרתי לעדכן
29/09/2016 | 22:48
21
אני לעולם לא אחזור לרופא היי!
הוא אומנם היה מאוד יסודי אבל לחכות שעתיים בתור כשהגעתי מראש זה לא לעניין, לעשות אובר בוקינג זה בכלל לא לעניין, ולא סיכום להגיד למטופלים לבוא בין שעות מסוימות בידיעה שזה יצור בלגן זה בכלל ביגוד נו-נו!
מילא והיתהפך פקידה שתעשה סדר, באיזשהו שלב מישהי שלך  דף ועט ופשוט עשתה רשימה כמו אחרת לעשות היינו יוצאים מזה.

לפחות עברתי את השקיפות והעובר בסדר גמור
לצפיה ב-' ציוד ורכש לאמצ"ש '
ציוד ורכש לאמצ"ש
28/09/2016 | 08:52
9
18
לצפיה ב-'בייבי ג׳וגר? זה נראה כאילו כולן קונות את העגלה הזו'
בייבי ג׳וגר? זה נראה כאילו כולן קונות את העגלה הזו
28/09/2016 | 13:50
5
128
האם באמת עגלה כזו טובה?
אשמח להמלצות ודעות.
תודה (:
לצפיה ב-'בערך כמו לשאול על סוברו באייטיז או מיצובישי בניינטיז.'
בערך כמו לשאול על סוברו באייטיז או מיצובישי בניינטיז.
28/09/2016 | 14:30
125
לא כולן קונות אותה אבל היא בהחלט נפוצה מאוד.
יש לה יתרונות וחסרונות כמו לכל עגלה אחרת.
אני מניחה שהיחס של value for money מעלה את ערכה בעיניי רוב הקונות.
מכיוון שאני מתכננת עוד הריון בטווח קצר קניתי את דגם הסלקט, שיודע להפוך בהמשך לעגלת אחים.
בינתיים עשיתי איתה שני סיבובים קצרים כשהסלקל מחובר לבסיס. היה אחלה.
ולמרות שעל הנייר היא כבדה באופן משמעותי מאחרות (הדגם שיש לי, לא הדגמים האחרים שלהם)
לא נתקלתי בשום בעיה לקפל ולהרים אותה לתא המטען שבוע אחרי הלידה.
לצפיה ב-'יש לנו בייבי ג'וגר סיטי מיני שלושה גלגלים. לא מרוצה. '
יש לנו בייבי ג'וגר סיטי מיני שלושה גלגלים. לא מרוצה.
28/09/2016 | 16:16
103
אנחנו בקושי משתמשים בה. עם הסלקל היא הרגישה מאוד לא יציבה, ובלעדיו היא מרגישה מסורבלת. ניסיתי אצל חברים את דגם ארבעת הגלגלים, והוא הרבה יותר טוב! חלק, זורם, ויציב עם הסלקל.
כמו שExpecting1Now אמרה, העגלה בהחלט לוקחת ב Value for money. אבל רק דגם הארבע. לא ידעתי שלסלקט (select) יש אפשרות להפוך לעגלת אחים. אולי היינו צריכים לחשוב על זה, בהתחשב בזה שיהיה לנו הפרש של שנתיים ושלושה חודשים... אבל מי ידע?...
לצפיה ב-'אני אהבתי אותה בדגם 4 גלגלים'
אני אהבתי אותה בדגם 4 גלגלים
28/09/2016 | 16:30
73
היא בהחלט תמורה לכסף.
הקיפול נוח, יחסית לא יקרה וכמו שאמרו- פופלרית.

אישית יש לי את הברייטקס בי אגיל שהיא כמו הבייבי גוגר מבחינת העיצוב רק קצת יותר נמוכה ועם אמבטיה קצת יותר גדולה.
אנחנו השתמשנו בה עד שהדרדס לא הסכים לשבת יותר בעגלה בגיל שנה וחצי.
לצפיה ב-'ראינו אותה ולא אהבתי בכלל'
ראינו אותה ולא אהבתי בכלל
28/09/2016 | 23:21
58
לא אהבתי את הבד ממנו היא עשויה ולא אהבתי את זה שהחלק שעליו שמים רגלים בטיולון לא מתרומם אלא יכול להיות רק במצב אחד למטה.
לצפיה ב-'לפני שנתיים התלבטתי לגביה'
לפני שנתיים התלבטתי לגביה
29/09/2016 | 07:26
66
אבל כשבדקתי את שני הדגמים חד משמעית ה-4 גלגלים היתה מוצלחת יותר מה-3 גלגלים.
בסוף הלכתי על עגלה אחרת שכבר לא מייצרים.
לצפיה ב-'התלבטות עגלות'
התלבטות עגלות
29/09/2016 | 18:53
1
35
נתחיל מזה שאני עדיין מתלבטת לגבי הצורך באמבטיה בכלל (צפויה ללדת באביב)... מצד שני זה הריון ראשון ומי יודע כמה חרדתית אהיה?
קראתי קצת אחורה פה וגם צפיתי בסקירות ביוטיוב ושם עלו שתי עגלות מעניינות, כנראה לא מאוד נפוצות בארץ (לפחות כך זה משתקף בפורום):
מאמאס אנד פאפאס (סולה או ארמדילו)
גרקו (איבו או אייר)

נראה ששתיהן די קלות, מתקפלות ממש קטן, מתהפכות לכיוון הנסיעה/ההורה ולא יקרות (לפחות לפי אמאזון). לגרקו יש גם איזה פטנט שמקפלים את הבד של המושב לצורה של אמבטיה אבל לא ברור עד כמה זה רציני. בארמדילו היה ריקול לא מזמן ואני לא יודעת מה הסטטוס של זה כיום.

הבנתי שיש חנויות שאפשר להשכיר בהן אמבטיה לעגלה אבל אני לא יודעת אם זה תקף לדגמים שציינתי.
קצת חוששת לקנות עגלה ללא יכולת להתאים (במידת הצורך והחרדה) גם אמבטיה. מצד שני אין לי מקום בבית או באוטו לחפצים מיותרים (וגם לא מעלית).

למישהי יש התנסות עדכנית עם העגלות האלה? אשמח לשמוע מבעלות הניסיון.

לצפיה ב-'לא מנסיון אישי אבל'
לא מנסיון אישי אבל
29/09/2016 | 20:56
21
לחברה טובה שלי יש את הסולה של מאמאס אנד פאפאס והיא מאוהבת בה כבר ילד שני.
דווקא ממה שאני רואה זו דווקא עגלה די פופולרית.

לגבי האחרות אני פחות מכירה.

לגבי האמבטיה- זה מאוד אישי. אני ילדתי באוגוסט והשתמשתי באמבטיה עד גיל חצי שנה. הסתובבתי המון עם העגלה, היה לדרדס נוח לישון שם. אחר כך זה היה אימון טוב להרמת ראש בטיולים על הבטן. חסך צורך לשבור את הראש איפה ישכב כשהולכים לחברים, סבא סבתא וכו.
אבל יש מספיק אימהות שהסתדרו עם עגלה נשכבת ויצאו להם ילדים נהדרים...
לצפיה ב-'פתרונות מקלחת'
פתרונות מקלחת
29/09/2016 | 21:08
23
האם מישהי התנסתה עם אמבטיית החצי-חצי של שילב? זה עובד טוב?
איך היא ביחס לאמבטיה מתקפלת רכה כמו זו של פנג, מבחינת נוחות השימוש?

תודה!
לצפיה ב-'קצת לחוצה משטות שעשיתי אשמח לעזרה...'
קצת לחוצה משטות שעשיתי אשמח לעזרה...
29/09/2016 | 18:40
3
98
שלום,

אתמול גיליתי בבדיקת בטא שאני בהיריון, היריון ממש ממש בשלבים התחלתיים, משהו כמו שבועיים...
ועכשיו אני קצת (הרבה) מוטרדת כי נזכרתי שאכילת נבטים אסורה בהיריון, ואילו במהלך השבועיים האחרונים קניתי מספר פעמים בשבוע, בקפיטריה של העבודה שלי, סלט עם נבטים.
איפשהו שמעתי לפני כן על האיסור הזה לאכול נבטים, אבל זה לא היה ממש בתודעתי. עכשיו אני לחוצה ומוטרדת מזה. יש מצב שגרמתי נזק לעובר לדעתכן?? יש דרך לדעת/לבדוק את זה??

לצפיה ב-'רוצה לציין שאני חדשה לגמרי ב"עסק" של ההריונות'
רוצה לציין שאני חדשה לגמרי ב"עסק" של ההריונות
29/09/2016 | 18:50
1
68
ואולי מכאן חוסר הניסיון. זה הריון ראשון שלי, בגיל מתקדם יחסית (קרוב ל-38), והוא מאוד מאוד יקר לי (מאז שאני זוכרת את עצמי חלמתי על זה...)
לצפיה ב-'לדעתי אין סיבה לדאגה'
לדעתי אין סיבה לדאגה
29/09/2016 | 18:54
64
הרבה מגלות על ההריון בשבועות מתקדמים יותר 4-5-6 ולא כל כך מהר קורה משהו לעובר.
אני יודעת שיש המלצה להימנע/לצמצם אכילת נבטים. אני לא חושבת קצת נבטים בשבועות ראשונים זה מה שיעשה את ההבדל.
לצפיה ב-'אני אכלתי מלא דגים'
אני אכלתי מלא דגים
29/09/2016 | 20:39
50
מעושנים ובשר חי בהתחלה...הכל בסדר :)
לצפיה ב-'מתחננת לעידוד ... מפחדת לא להכנס לדיכאון .'
מתחננת לעידוד ... מפחדת לא להכנס לדיכאון .
29/09/2016 | 13:46
8
134
היי בנות .
התחתנתי לפני 4 חודשים .
לפני שהתחתנתי שתיתי רק 10 חודשים גלולות.
ישר אחרי החתונה הפסקתי .
ראיתי שכבר 4 חודשים אני לא נקלטת והלכתי לרופא נשים , לאחר בדיקה הוא הפנה אותי לבדיקות דם וחשד שיש לי שחלות פוליציסטיות .
חזרתי אליו היום והוא אכן אימת זו .
הוא ביקש בדיקה חוזרת עוד שבוע כשאני עתידה לקבל מחזור
( חשוב לציין מקבלת מחזור כל חודש 28-35 יום ) בדכ"כ יש הפרש ממחזור למחזור של חודש ושבוע .
הוא טען שבמידה ובבדיקת דם הבאה נראה שלא היה ביוץ , ז"א שאני לא מבייצת הוא ייתן לי כדור בשם איקקלומין , מאז אני בסטרס לא מצליחה להתרכז בכלום , ויותר גרוע מזה לא יודעת איך לספר לבעל . אי ממש בחרדה בעלי רוצה מאד ילדים וגם אני ואני מפחדת שאם אני יספר לו זה ישבור אותו קצת ..
מזה שחלות פוליצסטיות מזה איקקלומין , מה לעשות ?
חייבת גם לציין שאני לא סובלת משאר התסמינים אין לי משקל עודף מקבלת מחזור כל חודש ושבוע .. !
מחפשת כתף חמה וקצת עידוד :(
ועצה .. !
לצפיה ב-'תנשמי'
תנשמי
29/09/2016 | 14:22
1
69
אני גם פוליציסטית. עד לא מזמן היה לי מחזור פעם ב4 חודשים ולא ממש סדיר. הצלחתי להרות כמה פעמים בלי עזרים חיצוניים. גיסתי גם פוליציסטית אבל עם מחזור סדיר. הרתה פעמיים אחרי חודשיים של איקקלומין. אצל כל אחת הבעיות בביוץ מופיעות בצורה מעט שונה.

ממליצה לך לעשות רשימה של שאלות לרופא שלך ולהגיע איתה. לפעמים כשאנחנו מול גורם רפואי אנחנו שוכחים מה רצינו לשאול... עוד לפני כן דברי עם בעלך, אני בטוחה שהוא יהיה מעוניין לתמוך בך נפשית בכל תהליך והבירורים.
איקקלומין מעודד את הביוץ. לא מכירה בדיוק את דרך הפעולה שלו אבל יודעת שאחריו אם הוא לא עוזר עוברים לכיוון IVF (הפרית חוץ גופית)בד"כ.

לצפיה ב-'קודם כל תודה זה באמת מאד מנחם '
קודם כל תודה זה באמת מאד מנחם
29/09/2016 | 14:58
44
אני מאד מעריכה את תגובתך ..
גרמה לי לעידוד . את חושבת שלפני שהוא יתן לי את הכדור כדי לעשות ולבקש  עוד בדיקות ?
אולי בדיקות אצל הגבר ?

לצפיה ב-'עוד לא קרה כלום ובאמת אין סיבה להילחץ'
עוד לא קרה כלום ובאמת אין סיבה להילחץ
29/09/2016 | 14:27
1
50
קודם כל אני יכולה להגיד לך שגם לי יש שחלות פוליצסטיות שגרמו למחזור מאוד לא סדיר (הרבה יותר גרוע מהמצב שלך) ונכנסתי להריון ספונטני די מהיר, אז הכל יכול להיות.

בנוסף, אני לא יודעת בת כמה את אבל 4 חודשי ניסיונות בכלל לא נחשב הרבה, לרוב מתחת לגיל 30 יתחילו לבדוק פוריות רק אחרי שנה של ניסיונות (זה נחשב לגמרי סביר) ומעל גיל 30 אחרי חצי שנה של ניסיונות, זה שרופא מטפל כבר אחרי 4 חודשים זה יפה מאוד. נשמע הרופא מטפל בך במקצועיות רבה ומחפש איך לעזור לך. לגבי איקקלומין- עד כמה שאני יודעת זה מביא ביוץ, כשלוקחים את זה יודעים בדיוק שיהיה ביוץ ומתי יהיה וככה יותר קל לתכנן יחסי מין בתזמון נכון.
ועוד משהו- אצל זוג בריא לחלוטין שמקיים יחסי מין בזמן הביוץ והכל בדיוק כמו שצריך הסיכוי שיווצר הריון ה-33%, כלומר באמת ש-4 חודשים זה כלום ויש המון המון איך לעזור ולטפל ונשמע שהגעת לרופא טוב.

לגבי הבעל- ממש ממש לא צריך לפחד להגיד לבעלך על בעיה רפואית וטיפול שאת עשויה לקבל אליה בכל הקשר ובטח שבהקשר של פוריות שאת חייבים לעבוד יחד בשביל שזה יצליח. אין לכם שום סיבה להישבר!

ממליצה גם לבקר בפורום פוריות, שם המומחיות האמיתיות לנושא...
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
29/09/2016 | 15:01
30
אני באמת מקווה שהכל יסתדר.
אני חיייבת להוריד הילוך .. אני ממש נתונה לללחץ . גם בדברים האישיים שקורים בחיים פתאום תוך כדי .

אני באמת רוצה לספר לבעלי הבעיה שאני מאד רגישה , ובשנייה אני יתחיל למלא נהר של דמעות . אבל אני חייבת לספר לו אין ספק .

תודה רבה ל ך !
לצפיה ב-'מצטרפת לעידוד'
מצטרפת לעידוד
29/09/2016 | 14:35
2
64
גם לי יש שחלות פוליציסטיות. אין לי אף אחד מהתסמינים הנוספים למעט מחזור לא סדיר שיכול להגיע פעם בחודש או פעם ב10 חודשים.
למרות זאת אני עכשיו בהריון שני ספונטני ובבית ילד בן 3 שגם הוא ללא טיפולים.
אני עשיתי 3 סבבים של אקיקלומין שלא נקלטתי במהלכם ודווקא בזמן שחיכיתי לרופא פוריות נקלטתי טבעי. בעיקרון זו תרופה שמעודדת ביוץ. בדרך כלל במקביל אליה מבצעים מעקב באולטראסאונד לראות שנוצר ביוץ וינחו אותך מתי לקיים יחסים לפי זה כדי להגדיל את הסיכוי להיקלט.
אם זה לא עובד יש זריקות להגברת הביוץ וממש לא חובה שהשלב הבא יהיה הפריה חוץ גופית אבל בשלב הזה, אם בכלל תגיעו כל כך רחוק, פונים לרופא פוריות שבודק גם את הבעל ובונה תוכנית.

בכל מקרה אחרי 4 חודשים לא הייתי נלחצת. בעיקרון גם עם ביוץ תקין בדרך כלל מחכים חצי שנה עד שנה לפני שמתחילים לבדוק בעיות.

ואישית הייתי מספרת לבעל. אף אחד לא אמר שלא יהיו לכם ילדים. חלק מלהיות זוג נשוי זה לתמוך אחד בשני גם כשקשה או נתקלים במכשול.
לצפיה ב-'עזרת לי מאד לשמוע את הסיפור שלך יש לי שאלה אליך ?'
עזרת לי מאד לשמוע את הסיפור שלך יש לי שאלה אליך ?
29/09/2016 | 15:04
1
42
לפני שנטלת את הכדור הזה , הרופא הפנה אותך לעוד בדיקות ?
סתם דוגמה בדיקה אצל הגבר ?
או שישר התחלת ליטול ?
יש שאלות או דברים שאת חושבת שהכרחי לבקש או לשאול אותם ?
תודה !
לצפיה ב-'קצת תשובות'
קצת תשובות
29/09/2016 | 16:29
26
אחרי שהפרופיל ההורמונלי אימת שמדובר בשחלות פוליציסטיות התחלתי עם הכדור. אבל, קחי בחשבון שהנחת העבודה שלנו היתה שאין בעיה אצל בעלי כי כבר היה לנו ילד בבית לאחר הריון ספונטני שנקלט דיי מהר (ביוץ שני אחרי הפסקת גלולות).

אצלכם יכול להיות שישלחו אותו לבדיקת זרע כדי לדעת אם הבעיה היא רק אצלך או בעיה משולבת. בכ10 אחוז מהזוגות הבעיה היא משולבת ואם זה המצב שלכם אין טעם שסתם תקחי הורמונים. אבל השיקול הזה משתנה מרופא לרופא.

אני ממליצה להתעקש שבמקביל לאקיקלומין הרופא שולח אותך למעקב זקיקים לראות שבאמת נוצר ביוץ. אצלי מינונים נמוכים בכלל לא השיגו ביוץ.
כמו בכל טיפול רפואי כדאי לשאול על הסיכונים, מה קורה אם לא יושג ביוץ וכו..

ותעזרי בפורום פוריות כאן בתפוז. יש הרבה בנות עם המון ידע שם.

והכי חשוב - משהו שאמרו לי בתחילת הדרך ודיי עזר לי ברגעים קשים: תנשמי עמוק, תתאזרי בסבלנות להביא ילד זה לא ספרינט אלא ריצה למרחקים ארוכים. אבל בסוף זה שווה את כל המאמץ.
לצפיה ב-'את יכולה להירגע '
את יכולה להירגע
29/09/2016 | 19:58
24
איקואקלמין - כדורים מעודדי ביוץ. רופאים נותנים אותם בקלות, אני קיבלתי למרות שאני מבייצת רגיל.
תבקשי להיות במעקב זקיקים ורירית רחם (בדיקות אולטרסאונד) במהלך נטילת הכדורים כיוון שהכדורים עלולים לדקק את הרירית וזה לא מומלץ.
זהו רק השלב הראשון, מקווה שתהרי מהר.
אם לא יש עוד הרבה פתרונות, הזרעה, הפרייה..
מקווה שלא תגיעי לזה
במקביל את יכולה גם לשלוח את בעלך לבדיקת זרע.
אם את רוצה, יש פורום פוריות פעיל פה בתפוז, יכולה לקפוץ לבקר.
בהצלחה
לצפיה ב-'בדיקות והמלצות רופאים לאמצ"ש'
בדיקות והמלצות רופאים לאמצ"ש
28/09/2016 | 08:40
25
27
לצפיה ב-'שאלות אחרי מי שפיר'
שאלות אחרי מי שפיר
28/09/2016 | 21:00
4
102
עשיתי היום מי שפיר בבוקר ומאז הבדיקה אני מרגישה כל הזמן צמא וכמה שאני לא שותה זה לא עוזר. קרה למישהי? תקין?

ושאלה נוספת אם אני מרגישה את הדרדסון בועט אז אני יכולה להניח שהכל תקין או ששווה בשישי בבוקר ללכת למוקד שיראו שהכל בסדר? הרופא של הדיקור אמר שאם אין חום או דימום אז מבחינתו הכל תקין והרופאת מעקב אמרה שאם יש תנועות אז הכל בסדר אבל אני מתלבטת...
לצפיה ב-'גם אני אחרי'
גם אני אחרי
28/09/2016 | 22:08
2
68
התחלתי להרגיש תנועות לראשונה ביום אחרי הדיקור, לא יודעת אם יש קשר.
ישר אחרי הבדיקה הרופא הראה לי את העובר רוקד והשמיע לי דופק.
רופא הנשים שלי בכל מקרה אמר לי להגיע אחרי 3-4 ימים לביקורת לפני שמשחרר אותי לפעילות רגילה.
אם יש לך ספק למה לא ללכת למוקד? זו בדיקה מספיק מלחיצה וכל שקט נפשי שווה את זה
לצפיה ב-'תודה. ההתלבטות לגבי המוקד'
תודה. ההתלבטות לגבי המוקד
28/09/2016 | 22:15
1
60
היא שבגלל החג זה או ביום שישי או בערב חג לגשת והמוקד לידינו לא מקבל בימים האלה אז זה לנסוע למוקד קצת יותר רחוק ולבד כי הגדול בחופש בבית....
מצד שני כנראה שבשביל השקט הנפשי בחג אני אלך
לצפיה ב-'עד שאת הולכת'
עד שאת הולכת
29/09/2016 | 09:37
44
על-מנת שתוכלי להרגע..אולי פשוט תתקשרי כבר עכשיו להתייעץ עם רופאה/אחות שיוכלו להרגיע אותך ואולי גם לחסוך לך את ההגעה למוקד או לחילופין להסביר לך שאת צריכה להגיע או האם את צריכה לעשות משהו (מלבד הרבה מנוחה ושתייה)
כשאני עשיתי בפעם האחרונה כל תחושה שונה/אחרת מיד הלחיצה אותי אבל בסופו של דבר באמת מה שעזר זה לא להתאמץ יותר מדיי ולנסות לנוח
בהצלחה :)
לצפיה ב-'גם אני הייתי מאוד צמאה'
גם אני הייתי מאוד צמאה
29/09/2016 | 11:36
32
לא יודעת אם זה תקין, אבל בסוף קצת מיץ תפוזים וכוס מים קרים קרים הרגיע אותי קצת. 
גם הייתי ממש עייפה אחרי וישנתי כמעט כל היום, למרות שהדיקור היה בשעות הבוקר אחרי שנת לילה טובה למדי... 
אחרי כמה ימים אולטרסאונד כדי לוודא שהעובר במצב טוב ויש לו מספיק מים לצוף בהם...
רק בשורות טובות 
לצפיה ב-'יעוץ גנטי'
יעוץ גנטי
29/09/2016 | 11:58
6
33
היי,
מחפשת המלצה ליעוץ גנטי מהיר (שוחט מלא עד דצמבר)

תודה! 
לצפיה ב-'נסי את יובל ירון מאיכילוב'
נסי את יובל ירון מאיכילוב
29/09/2016 | 12:19
3
17
אני מכירה אותו מהפן המקצועי ולא כמטופלת אבל הוא בהחלט מומחה בתחומו. מקבל גם פרטי בת"א.
לצפיה ב-'תודה! בקופה יש תור לד"ר זיתוני משה'
תודה! בקופה יש תור לד"ר זיתוני משה
29/09/2016 | 12:34
2
15
המלצה/דיסהמלצה?
לצפיה ב-'לא מכירה'
לא מכירה
29/09/2016 | 12:35
1
13
כפי שציינתי ההיכרות שלי היא מקצועית עם מנהלי המכונים הגדולים במרכז (אני עובדת בבי"ח) ולא אישית כמטופלת (מעולם לא נדרשתי לעבור ייעוץ גנטי)
לצפיה ב-''
29/09/2016 | 12:42
1
לצפיה ב-'שוחט- כדאי להירשם לרשימת ההמתנה'
שוחט- כדאי להירשם לרשימת ההמתנה
29/09/2016 | 13:35
1
20
גם אני צלצלתי וקיבלתי תור לעוד שלושה חודשים (ולכן הפך ללא רלוונטי) אבל כבר באותו השבוע צלצלו עם תור מ"הרגע להרגע"
לצפיה ב-'תודה ��'
תודה ��
29/09/2016 | 16:08
1
לצפיה ב-'שאלה לגבי צ'יפ גנטי באסותא'
שאלה לגבי צ'יפ גנטי באסותא
29/09/2016 | 11:58
5
39
עשיתי עכשיו חיפוש לגבי הצ'יפ ומצאתי הודעה של מישהי (מ2013 אאל״ט) שכתבה שעשתה את הבדיקה באסותא ושאם אין מכתב מיועץ גנטי שכתוב בו שקיבלה הסבר על הבדיקה אז הם לא בודקים את הדגימה באסותא וצריך להביא אותה עצמאית לבלינסון. האם זה נכון? מישהי עשתה את הבדיקה לאחרונה ויודעת? האם באמת צריך שיועץ יכתוב שקיבלתי הסבר לגבי הבדיקה כדי שיבדקו את הדגימה באסותא?

ניסיתי להתקשר לאסותא ואמרו שמישהי ממי שפיר תחזור אלי רק מחר. הבדיקה פשוט בשבוע הבא ורוב השבוע זה חג אז אם יש פה מישהי שיודעת להגיד זה מאד יעזור...

לצפיה ב-'לא את לא צריכה לקחת את זה לשום מקום'
לא את לא צריכה לקחת את זה לשום מקום
29/09/2016 | 12:20
4
28
אם את עושה את הצ'יפ הגנטי אצלם (בעלות של -2700 ש"ח נדמה לי) אז הדגימה נשארת אצלם והם בודקים אותה.
אם את עושה שמירת תאים (בעלות של 500 ש"ח, לבדיקות עתידיות שלפעמים צריך לעשות) אז את צריכה לנייד בעצמך את הבדיקה. היא נשמרת במעבדה ברחובות ואז כשתצטרכי לעשות את הבדיקות הנוספות תוכלי לקחת את הדגימה ולמסור אותה לכל בית חולים או מעבדה אחרת (בדרך כלל מדובר בזוגות שנמצאים בבירור גנטי כלשהו בבי"ח כלשהו ויודעים מראש שהם צריכים לשמור דגימה לצורך עתידי כלשהו).
לצפיה ב-'תודה רבה! נרגעתי.'
תודה רבה! נרגעתי.
29/09/2016 | 13:29
לצפיה ב-'לא צריך לנייד כלום גם כשעושים שמירת תאים'
לא צריך לנייד כלום גם כשעושים שמירת תאים
29/09/2016 | 14:23
2
15
רק לשלוח בפקס את הטופס של הצ'יפ כשרוצים להפעיל אותו, ואז הם מתקשרים לגבות את הכסף.

לצפיה ב-'מניחה שיש מגוון אפשרויות'
מניחה שיש מגוון אפשרויות
29/09/2016 | 14:50
1
17
אבל בחלק מהמקרים בוודאות צריך לנייד כי אני עושה את זה בעצמי.
אז אולי יש מקרים מסויימים שהם יכולים לבדוק בעצמם אבל זה לא גורף. זה תלוי מה צריך לבדוק כנראה.
לצפיה ב-'יכול להיות, אם מדובר בבדיקה ייחודית'
יכול להיות, אם מדובר בבדיקה ייחודית
29/09/2016 | 15:39
3
אבל ברוב המקרים מצרפים לטופס של הצ'יפ את כל המידע הגנטי וזה מספיק.
לצפיה ב-'שקיפות עורפית'
שקיפות עורפית
29/09/2016 | 09:07
1
42
שלום לכולן,
זה הריון ראשון כך שאני קצת מבולבלת:)
יש למישהו המלה לרופא טוב עבור שקיפות עורפית שעובד עם הכללית? 
אני מאיזור המרכז (בקעת אונו)
גם אם יש המלצה לרופא עבור סקירה מוקדמת זה יהיה מצוין :)
תודה רבה ושנה טובה,
קרן
לצפיה ב-'תנסי את אלינה ברנר-וייסמן'
תנסי את אלינה ברנר-וייסמן
29/09/2016 | 12:46
6
אני עשיתי אצלה באופן פרטי סקירה (כי אני במכבי) ואני יודעת שהיא עובדת עם כללית ויש מצב עושה גם שקיפות.
לצפיה ב-'המלצה לרופא סקירה בהריון תאומים'
המלצה לרופא סקירה בהריון תאומים
29/09/2016 | 08:59
4
40
שלום לכולם! ומזל טוב!

אני מאזור ראשון-רחובות ומחפשת המלצות לרופא סקירה מוקדמת עבור הריון תאומים.

אשמח לכל עזרה, 

תודה

מעיין

לצפיה ב-'באיזו קופה את?'
באיזו קופה את?
29/09/2016 | 12:20
2
26
אני ממליצה על טובבין בראשל"צ מניסיון אישי (לא תאומים) ושמעתי גם רבות וטובות על רוני לוי ברחובות.
לצפיה ב-'אני בכללית'
אני בכללית
29/09/2016 | 12:56
1
18
תודה על המלצתך. אבל לא כל הרופאים שמבצעים סקירה רגילה מבצעים לתאומים. כמו דר הוד למשל ששמעתי עליו דברים מעולים אבל הוא לא מקבל אותי. 
לצפיה ב-'ידוע'
ידוע
29/09/2016 | 14:23
18
לכן המלצתי לך על השניים האלו שלמיטב ידיעתי כן מבצעים לתאומים.
לצפיה ב-'רופא לסקירת מערכות'
רופא לסקירת מערכות
29/09/2016 | 14:45
30
היי
את יכולה לנסות ולברר עם פרופסור ישראל מייזנר, הוא מאזור המרכז, יש כאן את הפרטים שלו. שיהיה בהצלחה

לצפיה ב-'התחלות חדשות לאמצ"ש'
התחלות חדשות לאמצ"ש
28/09/2016 | 08:52
9
13
לצפיה ב-'כמה שאלות של הריונית חוזרת (מי זוכר מה היה לפני 4 שנים)'
כמה שאלות של הריונית חוזרת (מי זוכר מה היה לפני 4 שנים)
28/09/2016 | 09:57
8
197
היי ובוקר טוב.
שתי שאלות לי על הבוקר:
1. אני חיה בהולנד, ומערכת הבריאות פה שונה לחלוטין, גם בעניין של הריון.
יצרתי קשר עם המיילדת בהתאם להמלצת הרופאה שלי, והיא קבעה לי תור אצלה רק ב 1/11, כמו גם האולטרסאונד הראשון.
אני אהיה בשבוע 9+2.
עד אז, זה רק אני והמקל עליו עשיתי פיפי שהודיע לי שאני בהריון.
כעת אני בשבוע 4+3, ותוהה לעצמי איך להעביר את הזמן עד אז. 
אני יודעת שבארץ עושים בדיקת דופק לפני, אבל האם זה כזה נורא לחכות עד אז.

2. אין לי תאבון - הללואי וזה היה ככה לפני ההריון ואולי הייתי מורידה קצת במשקל, אבל עכשיו שהתזונה חשובה עוד יותר, פשוט אין לי תיאבון כלל.
את ההריון הראשון ביליתי את חציו בשירותים אבל אכלתי, עשכיו פשוט לא בא לי כלום ואני אוכלת רק בגלל שאני צריכה.
מלבד לשתות הרבה, שזה חשוב.. פשוט לאכול גם אם לא בא לי?

אני מרגישה ממש אאוטסיידר, לא חשבתי שיהיו לי כלכ ך הרבה שאלות אחרי הריון אחד, אבל מסתבר שבאמת שוכחים.
לצפיה ב-'בקשר לסעיף 1...'
בקשר לסעיף 1...
28/09/2016 | 10:13
1
120
הי ומזל טוב :)
גם  הבדיקה הראשונה שלי נקבעה לשבוע 9, פשוט כי אין תורים לפני.
גם אני רק עם הסטיק עד אז... מאוד מבאס.
ההריון הראשון לא היה מתוכנן ובטעות, אז גיליתי רק בשבוע 6 וקבעתי מיד תור לשבוע 7, בקושי היתה המתנה..
עכשיו אני מרגישה שעובר נצח...
ביום חמישי אכנס לשבוע 6....

בקשר לסעיף 2 אין לי תובנות. אני בדיוק ההיפך ממך ואוכלת כמו פרה
לצפיה ב-'טוב לדעת שאני לא לבד :)'
טוב לדעת שאני לא לבד :)
28/09/2016 | 10:24
83
בהצלחה גם לך.
לצפיה ב-'אני רק - היי'
אני רק - היי
28/09/2016 | 11:55
3
137
בארץ עושיפ דופק סביב שבוע 7 אבל לא נורא לחכות. רק צריך להעסיק את עצמך בזמן הזה (בהריון השלישי שלי גיליתי בשלב מוקדם מאוד אחרי שאת הקודמים גיליתי רק סביב שבוע 9. זה בעצם להעביר עוד חודש של הריון...)
תאכלי לפי שעון. ארוחות קטנות ולא מעיקות. נסי לגוון את התזונה שלך. חוסר תאבון הוא דבר מוכר אבל את חייבת להזין את הגוף בשביל עצמך. העובר יקח מהמאגרים שלך את כל מה שהוא צריך, זו בעיקר את שתישארי עם חוסרים.
לצפיה ב-'תודה.. אני מנסה לא להתעסק בזה אבל כמובן שאי אפשר'
תודה.. אני מנסה לא להתעסק בזה אבל כמובן שאי אפשר
28/09/2016 | 12:06
2
88
למזלי אני טסה לארץ לראש השנה אז בטח הבילוי עם המשפחה יעסיק אותי לשבוע.

ולגבי האוכל, אני אוכלת רק כי אני חייבת אבל גם זה במסורה.. כדי לא להעמיס על הקיבה.
אני מקווא שזה סתם משהו שיעבור בקרוב
לצפיה ב-'אם את בארץ ועדיין חברה בקופת חולים'
אם את בארץ ועדיין חברה בקופת חולים
29/09/2016 | 14:31
1
17
את יכולה לקפוץ למוקד נשים להגיד שיש לך התכווצויות או קצת דימום ויעשו אולטרסאונד.

לצפיה ב-'ת׳אמת שביום שבת אני מגיעה לארץ... אולי אנסה אחרי החג . תודה '
ת׳אמת שביום שבת אני מגיעה לארץ... אולי אנסה אחרי החג . תודה
29/09/2016 | 14:45
3
לצפיה ב-'Same here....'
Same here....
29/09/2016 | 09:21
1
66
היי....
אני אמנם גרה בארץ אבל נמצאת באותו מצב בדיוק. זה רק אני והמקלון שלי...
או המקלונים כי עשיתי בדיקה פעמיים לוודא..
אז כנראה שאני בהריון אבל חייבת לדעת שהכל תקין והכל בסדר ודופק!
וגם לי התור יוצא כשאהיה בשבוע 8 :(
הדבר שאני שמחה עליו שבשבועות האלה כבר רואים דופק ויודעים להגיד שהדברים נראים בסדר לעומת שבועות מוקדמים יותר שלא תמיד רואים משהו.. וזה מניסיון. זה יכול נורא להלחיץ.

מעבר לזה, אני סובלת מבחילות ועייפות קשה. אני עצמאית ולא ממש מסוגלת להתחיל משימה מההתחלה ועד הסוף בלי לנמנם באמצע...
שיהיה לנו בהצלחה!
לצפיה ב-'אוי ההתחלה קשה... '
אוי ההתחלה קשה...
29/09/2016 | 12:00
46
עכשיו גיליתי שיש לי קצת דימום.
התקשרתי מייד למיילדת והיא אמרה שזה נורמאלי אבל אם מתגבר, להתקשר אליהם שוב.
אז עכשיו אני סופר לחוצה.
לצפיה ב-'רפואי ובריאות לאמצ"ש'
רפואי ובריאות לאמצ"ש
28/09/2016 | 08:39
3
3
לצפיה ב-'הריון שני, לראשונה יש לי חום בהריון. קצת היסטריה. אשמח לעזרה'
הריון שני, לראשונה יש לי חום בהריון. קצת היסטריה. אשמח לעזרה
29/09/2016 | 10:42
2
53
הי חברות,
אני בשבוע 4.5 (התחלה של התחלה של התחלה) 
בהריון הקודם שלי, לא הייתי חולה פעם אחת והייתי מאוד גאה בזה שלא לקחתי שום תרופה. 
עכשיו, קמתי הבוקר עם חולשה מטורפת, חוסר תיאבון, גרון נפוח ו38 חום.
קראתי שחום בשליש הראשון יכול להיות מסוכן. ניסינו שנה להיכנס להריון ואני נורא מפחדת עכשיו. בבקשה שתפו מנסיונכן. מותר לקחת כדור? ללכת לרופא?
כבר ביטלתי עבודה ואני נחה בבית
לצפיה ב-'את יכולה לקחת אקמול. וכן, ללכת לרופא לעשות משטח גרון לבדוק'
את יכולה לקחת אקמול. וכן, ללכת לרופא לעשות משטח גרון לבדוק
29/09/2016 | 10:54
33
אם זה לא סטרפ.
לצפיה ב-'תתחילי באקמול להורדת החום'
תתחילי באקמול להורדת החום
29/09/2016 | 12:22
25
כן הייתי הולכת לרופא המשפחה ועושה משטח גרון. במידה ויש לך סטרפ' רצוי לקחת אנטיביוטיקה (רוב הסוגים לטיפול בסטרפ' מתאימים לנטילה בהריון). בכל מקרה אם יומלץ לך על טיפול תרופתי את יכולה להתקשר למרכז הטרטולוגי להיתייעצות לגבי התרופה.

תנוחי, שתי הרבה ותרגישי טוב
לצפיה ב-'שלום לכולןןן...הריונית פרנואידית בשבוע 17 '
שלום לכולןןן...הריונית פרנואידית בשבוע 17
27/09/2016 | 13:37
7
275
אני ממש רוצה לציין שעד השלב הזה החזקתי מעצמי בחורה הריונית רגועה
אני בשבוע 4 ועד כה לא רצתי למיון על כל כאב שהופיע, או בכלל (ולא חסרים כאבים)
יש לי שאלה קצת מוזרה
בחודש האחרון חוויתי על בסיס שהוא די יום יומי התכווצויות בבטן התחתונה, היו ימים שזה היה די עדין והיו ימים שזה היה יותר אינטנסיבי
הבנתי שזה קשור להתרחבות של הרצועות ברחם אז לא ייחסתי לזה יותר מדי משמעות, בעיקר ניסיתי לשתות כמו גמל...העניין הוא שבשלושה ימים האחרונים לא הרגשתי ולו טיפה של התכווצות, ממש מרגיש לי לראשונה כמו בתקופה שלפני ההריון
והשאלה הפרנואידית שלי היא האם זה משהו שצריך להדליק לי נורה אדומה, העובדה שאני לא מרגישה יותר שום דבר
זה לא להאמין כמה חרדות הריון יכול להוציא ממך...ואני אפילו לא כזו דאגנית בד"כ 
לצפיה ב-'זה טבעי ותקין'
זה טבעי ותקין
27/09/2016 | 17:21
6
134
כמו שאמרת - הרחם גדל ומתפתח כדי להכיל את העובר הגדל. לפעמים הגדילה איטית ולא מרגישים. לפעמים היא מהירה ומרגישים. ובכל מקרה, כל עוד אין דימום או כאב חד, זה ככל הנראה תקין. אני רק בשבוע 5, אבל אני זוכרת מההיריון הקודם...
החששות באמת צפים כל הזמן! גם אצלי

אולי מישהי תוכל להמליץ על עזרים להרגעת כאבי ההתכווצויות? אם יש לך כבר דולה טובה, תוכלי להתייעץ איתה.
לצפיה ב-'יש לי במקום.. המלצה לעזרים להרגעת ההריונית '
יש לי במקום.. המלצה לעזרים להרגעת ההריונית
27/09/2016 | 20:04
5
148
מי שחרדתית וקשה לה לשרוד יותר משבוע - שבועיים מבלי להיבדק.. יש אפשרות להזמין מאייבי מד דופק עוברי ב 100 שח בערך (להקפיד לקנות כזה אם אישור FDA). כך ניתן לבדוק דופק ולא לרוץ כל שבוע למוקד/לרופא לבדוק..
לצפיה ב-'מוסיפה אזהרה לגבי בדיקת דופק'
מוסיפה אזהרה לגבי בדיקת דופק
27/09/2016 | 23:13
1
134
שכרתי מכשיר בייבי לינק בשבוע 15 וברב כשרון לא מצאתי דופק עוברי.
עברתי לילה מסויט, שבטוח קיצר לי את החיים ולמחרת במוקד היה דופק וכל הצוות צחק עלי (לא היה לי אכפת). 
אז אם מישהי לא מוצאת דופק עם מכשיר, במיוחד בשבועות יחסית מוקדמים - לא להכנס אוטומטית לפאניקה...
לצפיה ב-'בהחלט.. בפעמים ראשונות זה לא קל למצוא'
בהחלט.. בפעמים ראשונות זה לא קל למצוא
28/09/2016 | 00:13
93
וגם אכ קורה לפעמים שהעובר בתנוחה כזו שקשה למצוא. אז שותים מים מחכים קצת ובודקים שוב.
אותי זה בעיקר הרגיע לבדוק, אך בהחלט יש נשים שזה כנראה ילחיץ אותן יותר...
לצפיה ב-'אפשר לינק בבקשה?'
אפשר לינק בבקשה?
28/09/2016 | 07:52
2
17
לצפיה ב-'קישור'
קישור
28/09/2016 | 20:59
36
הקישור ממנו אני הזמנתי כבר לא פעיל, אך יש המון מוכרים לדגם הזה (תראי קישור למטה), וכדאי לך לבדוק אולי יש דגם מתקדם יותר לאותה חברה.. אבל תקפידי לוודא שזה מוצר שעבר FDA...

לצפיה ב-'אשמח לקנות יד שניה'
אשמח לקנות יד שניה
29/09/2016 | 08:16
31
מצאתי באיביי, אבל אולי מישהי מוכרת?
לצפיה ב-'באתי לספר איך היה '
באתי לספר איך היה
25/09/2016 | 21:01
17
565
התאריך המשוער היה 21.9, ביום חמישי 16.9 התעוררתי עם צירונים בחמש בבוקר.
סט של 2-3 צירים של 10-15 שניות אחת לרבע שעה בערך, לא משהו שנחשב סדיר.
החלטתי להיות פעילה כדי להעביר את השלב הלטנטי בהתעסקויות אחרות.
בשעה תשע בבוקר יצא הפקק הרירי, הודעתי לדולה שתהיה בהיכון לשעות אחה"צ-ערב.

היתה לי תחושה שהבגדים שקנינו יהיו גדולים מדי, אז קבעתי עם אמא שלי ללכת לקנות קצת פריטים במידה NB.
עד שהיא תגיע, העברתי את הזמן בבישולים וסידורים אחרונים בבית, כולל מכונת כביסה של בגדים שלנו
וסיבוב קצר לבית מרקחת לרכישת מגבוני עיניים, ויטמין D, אלכוהול לטבור ועוד קצת ברזל בשבילי.
נסענו לחנות בה הזמנו את כל הציוד, לקחתי את כל הטקסטילים וקניתי קצת NB.
בשלב הזה התחילה ירידת מים, הבנתי שכנראה אאלץ להגיע למיון עוד לפני שאהיה בלידה פעילה...
הבאתי את הכל הביתה, תליתי את הכביסה מהבוקר ומילאתי מכונה של טקסטיל לבייבי עם אבקה ומרכך יעודיים.

התקשרתי לחצי שיבוא מהעבודה ובשלוש וחצי הגענו למיון יולדות בשיבא.
העברתי שעתיים בהמתנה בתנועות ונשימות, ציר של 20-30 שניות אחת ל 4-5 דקות.
בחמש וחצי הייתי עם מחיקה 80% ופתיחה 1.5, מה שלא הפתיע אותי כי הצירים עדיין היו כאלה שאפשר להתמודד איתם.
בשבע וחצי בדיקה שניה, פתיחה 2. באסה. ממשיכה לנשום ולזוז, משמיעה קולות נמוכים.
ביקשתי שיביאו לי כדור פיזיו, חלק מהצירים העברתי בעמידה והישענות על הקיר וחלק על הכדור.
בעשר וחצי הצירים כבר הרגישו הרבה יותר יעילים וכואבים, ביקשתי מהחצי שיתקשר לדולה.
ציר של 40-50 שניות אחת לשלוש דקות. זהו הרגשתי שאני מתחילה לעבוד באמת.
באחת עשרה וחצי בדיקה נוספת - פתיחה 3.5-4 והרופאה אמרה שזהו, עוברים לחדר הלידה.
רק ש... בדיוק היתה החלפת משמרת וגם לא היו חדרים פנויים.
אז העברתי ככה עוד כמעט שעתיים ונכנסתי לחדר הלידה קצת אחרי חצות.

מוניטור (שלא עבד כמו שצריך) שאחרי 40 דקות הודעתי למיילדת שתמצא פתרון יותר אמין, חוקן עצמי ומקלחת חמה. יותר מהכל הרגשתי צורך במקלחת כדי להתחמם קצת, חדר הלידה היה קפוא וכמה שביקשתי שיכבו את המזגן זה לא עזר.
עשר דקות ו-3 צירים אחר כך יצאתי מהמקלחת וחיברו אותי שוב למוניטור, בשכיבה על הצד.
החצי הודיע לי שיש פה מחלקה אורתופדית נהדרת ושאני מוזמנת ללחוץ לו את היד ולשבור לו את כל האצבעות
חיבור לאנטיביוטיקה (בגלל ירידת המים) ושוב ברור שהמוניטור לא מראה באמת את הצירים וגם לא את הדופק של הבייבי.
בגלל שכבר היתה ירידת מים, לא היה עניין של פקיעה יזומה וחשש זיהום אז ביקשתי מוניטור פנימי.
דופק תקין, בדיקה נוספת - פחות משעתיים אחרי הכניסה לחדר הלידה פתיחה 8!
מההתחלה רציתי להימנע מאפידורל והיה לי חשוב לדעת איך אני מתקדמת וכמה עוד נשאר.
המיילדת אמרה שנראה שהכל מתקדם יפה ושחבל לקרוא למרדים, זרמתי איתה.
הצירים כואבים, כואבים מאוד. אבל אני מרגישה איך אני נפתחת, מרגישה את הראש לוחץ ומתקדם וזה נותן לי כח להמשיך לנשום, לנשוף והכי חשוב - בין ציר לציר לנוח ולהתאושש לציר הבא.
אחרי עוד חצי שעה בערך הגעתי לפתיחה עשר, הרגשתי את הראש ממש יורד בתעלת הלידה.

המיילדת כל הזמן מתחה את הפירנאום (יש להם בחדר לידה שמן שקדים, לא פתחנו את הבקבוק שהבאנו איתנו) ובדקה מה המצב, לשמחתי החליטה שאין צורך לחתוך. כנראה שעיסוי הפרינאום שעשינו בארבעת השבועות שלפני עזרו.
בשלב הזה היתה ירידת דופק מפחידה, שלצערי נמשכה יותר מדי זמן.
המיילדת נתנה לי צ'אנס אחרון ללחוץ, אמרה שאני כנראה מותשת ושהבייבי כנראה גם חלש ולא עוזר.

אחרי עוד ציר החליטו על וואקום, תוך דקה פירקו את המיטה למצב המתאים,
אני לחצתי בנשיפה בלומה כדי לעזור וזהו - פיצפונתול במשקל 2.320 ק"ג יצא לאוויר העולם!
בגל הוואקום הזעיקו רופאת ילדים, שהדבר היחיד שהיא אמרה היה שהיא לא מבינה למה קראו לה,
הבחור אמנם במשקל נוצה אבל חזק ובריא לחלוטין תודה לאל.
אפגר בדקה ראשונה 9, אפגר בחמש דקות 10. כל הכבוד לו.

8 דקות אחר כך יצאה השליה, שלמה ותקינה.
בגלל הוואקום היה צורך בהשגחה רפואית לכן היה לנו סקין טו סקין קצר מאוד.
החצי עלה איתו לתינוקיה ונשאר איתו שם כמה שעות.
הדולה נשארה איתי לשלב התפירה (קרע ספונטני, לדעתי מהוואקום, זריקה להרדמה מקומית) וליוותה אותי להתאוששות.
ברגע שהיה מותר לי (3-4 שעות אחרי הלידה) ביקשתי לרדת לעשות פיפי.
בשלב הזה גם התחלתי לעשות קצת תרגילים לחיזוק שרירי רצפת האגן.
קצת אחרי הדולה הלכה, החצי הצטרף אלי לבקשתי וכשקיבלנו חדר ועברנו למחלקה צירפנו את הפיצפונתול.

שימרנו דם טבורי, היינו 4 לילות במלונית. החצי אומר שזה שווה כל שקל.
אני חושבת שההחלטה לקחת דולה היתה מוצדקת לחלוטין.
אבל זה כבר לא קשור ללידה עצמה.

לסיכום:
נקלטתי טבעי בחודש השני לנסיונות.
היה לי הריון מצוין, לא היו לי בחילות/כאבים/צרבות/בצקות/טחורים.
הלידה (יחסית ללידה ראשונה בגיל לא צעיר) היתה קלה ומהירה.
אפילו בעניין התפרים יצאתי בזול יחסית לוואקום בלי אפידורל.
מאחלת לכולן חוויה כמו שלי.
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
25/09/2016 | 21:12
1
43
לצפיה ב-'תודה '
תודה
25/09/2016 | 21:20
27
לצפיה ב-'כבר אי אפשר לערוך... כמה מילים על ההכנות:'
כבר אי אפשר לערוך... כמה מילים על ההכנות:
25/09/2016 | 21:18
2
285
תיקון קטן: כמובן יום חמישי היה 15.9, לא 16.9. ילדתי לפנות בוקר ב- 16.9.

* שתיתי חליטת עלי פטל בארבעת השבועות שלפני הלידה.
כנראה שזה עשה את העבודה כי הגעתי עם צוואר רך ומחוק כמעט לגמרי.

* עשינו עיסויי פרינאום ארבעה שבועות לפני הלידה.
כנראה שגם זה עשה את העבודה כי לא היה צורך לחתוך.
לדעתי אם לא היה ואקום גם לא הייתי נקרעת ולא היה צורך בתפרים.

* יצר קינון בת** שלי לא היה לי כזה.

* NB זו מידה מומצאת. לכל חברה יש מידה שונה.
המשותף לכולן הוא שהכל גדול על הפיצפונתול שלי
לצפיה ב-' '
25/09/2016 | 21:57
1
158
יופי של לידה בסה"כ :-|) מקווה שהיית מרוצה מהצוות שליווה אותך לאורך ההליך והאשפוז
מאשרת להעלות למאגר

וכמובן שיהיה פוסט קליל ונעים
לצפיה ב-'תודה '
תודה
26/09/2016 | 08:14
147
לגבי מרוצה מהצוות - חלק וחלק.
לא אלאה אתכם בפרטים, אבל בהחלט יצאתי עם מסקנות חשובות ללידה הבאה.
דבר אחד חשוב - כשהמיילדת בדקה ומתחה את הפרינאום היא לא אמרה לי שזה מה שהיא עושה, זה הפתיע אותי כי זה כואב. לא כאב שאי אפשר להתמודד איתו, אבל כשזה בא בהפתעה זה לא עוזר להתמודד. הייתי רוצה שהיא תגיד שניה לפני, או שהחצי יהיה בפוקוס ויזכיר לה להגיד כל מה שהיא עושה כי זה חשוב לי.

וברור שמאשרת להעלות למאגר.
מה שכן, יש שם אי דיוקים קלים (למשל שעתיים שהעברתי צירים של לידה פעילה במסדרון בגלל חילופי משמרות, אבל רק שעה מתוכן אחרי הבדיקה) שנובעים מהעייפות המצטברת...
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
26/09/2016 | 14:30
12
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
26/09/2016 | 20:24
3
83
נשמעת חווית לידה טובה מאוד!

אני מתעניינת גם בלידה בשיבא ויש לי כמה שאלות:
אמרת שהיית עם צירים בבי"ח כמה שעות לפני הכניסה לחדר לידה, ושהעברת את הצירים עם כדור פיזיו. איפה כל זה מתרחש? בחדר המתנה? חדר ייעודי?

תוכלי לפרט לגבי הניטור? (לפני המוניטור הפנימי). האם היית צריכה להיות עם המוניטור כל הזמן? האם איפשרו לך לנוע או שהיית צריכה להיות בשכיבה כל הזמן?

תודה ושיהיה בכיף!
לצפיה ב-'תודה '
תודה
26/09/2016 | 23:55
2
99
אכן, הייתי בהמתנה במיון יולדות בערך 9 שעות.
אין סיבה להעביר שם כל כך הרבה זמן, אפשר להעביר את השלב הלטנטי בבית ולהגיע קרוב לכניסה לחדר הלידה.
הזמן בו הגעתי היה מוקדם מאוד מבחינת פתיחה ועוצמת צירים אבל לא היתה לי ברירה כי היתה ירידת מים.

יש כמה חדרי מוניטור, כשהגענו היה עומס גדול ולכן חיכיתי כשעתיים עד שבכלל נכנסתי לניטור ראשון.
כשהגעתי שאלו אותי בקבלה אם המים היו מקוניאליים, אמרתי שלא ובזה נגמר העניין, לא הייתי "דחופה".
אין מה לעשות, באופן אובייקטיבי היו שם יולדות עם דחיפות גדולה יותר משלי (דימום/לידה פעילה/בצום לקיסרי)
ותודה לאל באמת שלא היה נורא, עדיף ככה מאשר להיות מקרה חירום.

כל השעות עם הכדור היו במסדרון של המיון.
בגדול נראה לי שעשיתי טראומה לחלק מהאנשים שם, אבל בעיה שלהם
נשמתי כמו שלמדתי בקורס ההכנה אבל יותר מזה בסרטוני הדרכה ברשת.
הוצאתי אוויר בקולות נמוכים, כאלה שעוזרים לדחוף את הסרעפת למטה ולעזור ללידה להתקדם.
כשהיו צירים כואבים יותר הקולות האלה כנראה הפחידו חלק מהנוכחים, בעיקר כי הייתי היחידה שם שהתמודדה ככה.
השאר נאנחו מדי פעם בפרצוף אומלל או קיבלו פטידין או פונו לחדר לידה לקבל אפידורל.
אני לא יודעת להגיד אם זה כי יש לי סף כאב גבוה או כי הייתי חדורת מטרה.
יכול גם להיות שלהיפך, כל השאר סבלו בשקט ואני עשיתי קולות.
כך או כך - לא מעניין אותי, אני עשיתי מה שהרגשתי שנכון לי לעשות וזהו.

בניטור ביקשתי לעמוד ולזוז, בהתחלה נתנו לי אבל בחדר הלידה המוניטור היה דפוק וכל תזוזה שלי (ולא משנה שהחזקתי בידיים את הדיסקיות המטופשות האלה שלא יזוזו) גרמה לניתוקים בקריאה ואז הכריחו אותי לשכב, אבל לפחות על הצד ולא על הגב.
זה עזר מאוד כי הדולה עשתה לי עיסויים וטלטולי אגן בכל ציר וגם יכולתי לראות את החצי ולדבר איתו.
בגדול הם מבקשים שיהיו 20 דקות רצופות של ניטור תקין כדי להסיק מסקנה, בגלל שהיו ניתוקים
וכל פעם התחילו את הספירה מחדש הייתי מחוברת בחדר הלידה 40 דקות לפני המקלחת
ואח"כ עוד 20 דקות עד שהבינו סופית שזה לא אפקטיבי וחיברו את הפנימי.

בנוגע לזמן ההמתנה:
לפני שיצאנו לביה"ח הכנתי סנדוויצ'ים לחצי וארזתי קצת נשנושים גם בשבילי.
בין ציר לציר ישבתי עם הוואטסאפ, עברתי עם החצי על תכנית הלידה (לא כתבתי מסודר, דיברנו על העיקרון),
בדקתי אם הוא רוצה לאכול, לשתות, ללכת להתאוורר, העסקתי את עצמי במחשבות על דברים אחרים.
לא יודעת אם זה יכול לעבוד לכולן, לי זה עזר מאוד.
לצפיה ב-'אדירה (:'
אדירה (:
27/09/2016 | 00:25
1
93
כל הכבוד לך שדבקת במה שחשבת שנכון עבורך - ושכולם יסתכלו/יבהלו/יסבלו בשקט! אני מקווה שאם אהיה במצב כזה אדע גם להצליח להתעלם מכל ה"לא נעים" ולעשות מה שנראה לי נכון לי.

אפשר לשאול איפה עשית קורס הכנה ללידה?
לצפיה ב-'עשינו את הקורס בשיבא.'
עשינו את הקורס בשיבא.
27/09/2016 | 09:15
97
מכיוון שבכל בית חולים הנהלים טיפה שונים, היה לי חשוב לעשות את הקורס במקום בו התכוונתי ללדת.

הסגנון של המדריך שלנו היה בעייתי, כתבתי על זה פה.
כמדריכת צופים וקייטנות בעברי אני מבינה שכשאתה הולך להעביר חומר רגיש ואולי קצת מביך לקבוצה של אנשים
שלא מכירים אותך או אחד את השני, יש צורך "לשבור את הקרח" ויש כל מיני דרכים לעשות את זה.
הומור היא אחת מהן. הומור דלוח, גזעני וסקסיסטי - קצת פחות לגיטימי בעיניי.
אני גם לא אוהבת שאדם שלא פגש אותי קורא לי אחרי שלוש דקות בשמות חיבה שהוא המציא.
או קורא לי 'כפרה' או 'נשמה'.

יחד עם זה, האינפורמציה שהוא העביר היתה טובה ומעשירה (אני קראתי הרבה חומר ברשת והוא לא חידש לי הרבה)
והחצי למד המווון ולא פחות חשוב - התחיל להתחבר רגשית ומעשית לדבר הזה שנקרא תהליך הלידה.
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
27/09/2016 | 08:05
1
79
איזה כיף לשמוע שהייתה לך חווית לידה טובה, ושאת חובקת פיצפון חמוד! נשמע שהתמודדת ממש טוב וידעת להתמודד עם הדברים שצצו, ואפילו מההמתנה הממושכת מחוץ לחדר לידה הוצאת את הטוב...
שיהיה פוסט קל והתאוששות מהירה, בהצלחה עם ההנקה -אם זה מה את רוצה, ותהנו מהקטני הממש ממש קטן (:

מדהים אותי איך האווירה והתמיכה של הצוות עושים את כל ההבדל... אצלי בלידה ראשונה גם מוניטור פנימי וואקום בלי אפידורל, אבל בגלל חוסר הרגישות של הצוות וחוסר התמיכה כל העניין נחווה אחרת לגמרי...

לצפיה ב-'תודה '
תודה
27/09/2016 | 09:25
88
יותר מהצוות בחדר הלידה, תודה גדולה מגיעה לדולה שלי - חגית נעים המדהימה!
בזכותה היתה לי חוויה טובה ומעצימה, המפגש המקדים איתה עזר לי להתמודד לבד עם השלב הלטנטי
ויצא שהיא הגיעה ללוות אותי רק בלידה הפעילה, היתה איתנו משהו כמו 6 שעות בסה"כ, שבהן הייתי הכי צריכה אותה.
בימים שאחרי הלידה היא התקשרה כל יום לשאול איך אני מרגישה והיא כל הזמן בקשר איתי גם עכשיו.
אנחנו עדיין צריכות לתאם מפגש נוסף שכלול במחיר - מפגש פוסט פארטום וטיפול כללי בתינוק.
מומלצת בחום!

אפרופו הנקה:
הדבר הכי חשוב ששמעתי מיועצות ההנקה השונות שפגשתי במהלך האשפוז והשהייה במלונית הוא,
שלכל אחת יש עוד איזו עצה או טיפ שעדיין לא שמעתי והמשותף לכולם הוא ששום דבר מזה לא עובד על התינוק הספציפי שלי

תודה ענקית מגיעה ליועצת ההנקה מלכה גורגוב שמעבירה את ההדרכות במלונית בשיבא.
היא אמרה לי את הדבר הכי חשוב: התינוק שלך קטן, קטן מאוד.
אין לו כח (לפחות בימים הראשונים) לשאוב בעצמו את החלב כמו שצריך.
אם אחרי 30 דקות את רואה שהוא לא יעיל - אין טעם להתעקש על ציצי.
מטרת העל היא שהגמד יאכל ויתחזק, ביסוס ההנקה יכול להידחות בכמה ימים.
אפשר לשאוב ולתת מבקבוק, יהיה לו קל יותר. וגם תמ"ל זו לא מילה גסה אצלה.
אז שאבתי ונתתי שאוב מבקבוק, ואם לא היה שאוב נתתי סימילאק.

הבחור החזיר את משקל הלידה בגיל 6 ימים, שזה לא טריוויאלי בכלל ובטח לא במשקלים האלה.
היום אנחנו 11 ימים אחרי והוא יונק מצוין ועדיין - אני לא רבה איתו יותר מזמן מסוים.
לטובתו ולטובתי (כי גם אמא שפויה זה פרמטר חשוב, לא פחות מיניקה) אני ממשיכה לתת שאוב ולעתים גם סימילאק.
ככה גם אבא והסבתות יכולים להשתתף מההתחלה בטיפול וזה חיובי מאוד בעיניי.

לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
28/09/2016 | 09:50
4
60
איזה כיף,תהנו מהתינוק החדש ומכל החוויה המדהימה הזו.

משתפת עם כולן עד כמה חשובה הביקורת שלאחר הלידה (6 שבועות), אצלי בשיבא המיילדת אמרה שהשילייה שלמה ותקינה, מסתבר שנשארה אצלי שארית שעשתה לי ים בלאגן ודימומים ונאלצו להסיר אותה באמצעות היסטרו ניתוחית.

שוב מזל טוב!
לצפיה ב-'תודה '
תודה
28/09/2016 | 14:24
3
80
אכן, הדבר הראשון שעשיתי אחרי הלידה היה להיכנס לאתר של הכללית ולקבוע תור לביקורת.
גם אצלי המיילדת אמרה שהשליה שלמה ותקינה, אני מקווה שהיא צדקה באבחנה הזו כמו בשאר ההתנהלות שלה בלידה.

בינתיים אני נאבקת בטחנות רוח בנושא החיסון הראשון כי אין תורים ולא מאשרים לי לעבור לטיפת חלב אחרת.
לצפיה ב-'מה זאת אומרת לא מאשרים?'
מה זאת אומרת לא מאשרים?
28/09/2016 | 20:48
2
54
באיזה קופת חולים את?
בזמנו לפני 3 שנים שילדתי אז פשוט בחרתי בין הטיפות חלב של הקופה (כללית) שהיו באזור שלנו ומה שבירת היית "תקוע" עד הסוף.
בחרו בשבילך?
לצפיה ב-'אני בכללית.'
אני בכללית.
28/09/2016 | 21:55
1
58
בעיר בה אני גרה יש רק טיפת חלב אחת של הכללית, שנמצאת 30 דקות הליכה מהבית.
אין לי רכב וגם אם היה - אין שם אף פעם חניה.
יש טיפת חלב נוספת עשר דקות הליכה ממני, אבל היא שייכת לעירייה אחרת ולא לקופת חולים.
אני לא יכולה לקבל שירות בתחנה ששייכת לעירייה שאני לא משלמת לה ארנונה...
אופציה נוספת - תחנה ששייכת למשרד הבריאות ונמצאת במרחק 20 דקות נסיעה ברכב או 50 דקות באוטובוס
לצפיה ב-'אוקיי. זה מסביר'
אוקיי. זה מסביר
29/09/2016 | 10:23
27
אצלנו בעיר יש 2 תחנות טיפת חלב של הכללית כנראה בגלל זה יכולנו לבחור ביניהן.
לצפיה ב-'בדיקות והמלצות רופאים לשבוע חדש'
בדיקות והמלצות רופאים לשבוע חדש
25/09/2016 | 07:13
48
50
המשך>>
לצפיה ב-'ציוד ורכש לשבוע חדש'
ציוד ורכש לשבוע חדש
25/09/2016 | 07:13
34
14
לצפיה ב-'שידות ומה שביניהן'
שידות ומה שביניהן
24/09/2016 | 11:21
20
214
עשינו אתמול סיבוב רהיטים. בעקרון אנחנו רוצים לקנות שידת החתלה ומיטה. מצאנו שידה שאהבנו 1.20 רוחב ו97 גובה. עכשיו השאלה היא האם ניתן לקנות שידת החתלה במידות האלה בפחות מ1400 שקל??? יש למישהי המלצה על חנויות במחירים שפויים?
לצפיה ב-'יד 2'
יד 2
24/09/2016 | 16:39
120
יש המון שידות החתלה במצב מצויין ביד 2. בדרך כלל הן נמצאות בשימוש תקופה קצרה ושומרות על מצבן.

אם את בכל זאת רוצה חדש מהניילונים אני לא יודעת ספציפית לגבי המידות אבל יש חבילות לידה במחירים של עד 2000 שח בחנויות כמו מוצצים.
לצפיה ב-'מצטרפת ומוסיפה'
מצטרפת ומוסיפה
24/09/2016 | 17:36
1
141
ביד 2 יש מציאות נהדרות.
אני באופן אישי מוכרת מיטה במצב חדש, לבנה מעץ מלא. במחיר די מצחיק...
בהצלחה ��
לצפיה ב-'מתעניינת '
מתעניינת
24/09/2016 | 23:01
81
מאיפה את בארץ? יש מודעה של המיטה שאת מוכרת? 
או שאולי תוכלי לשלוח לי פרטים במסר פרטי (דגם, מידות, תמונה ומחיר יעזרו).
לצפיה ב-'הבעיה בקניית שידה יד 2'
הבעיה בקניית שידה יד 2
24/09/2016 | 18:52
194
היי
אני מאוד רציתי לקנות שידה יד 2 ואפילו בסוף חברה רצתה לתת לי. הבעיה:
 לא ניתן לפרק את השידות!
בשונה ממיטות שקל לפרק ולהרכיב את השידה צריך לשנע כחלק אחד.
אצלי לדוגמא זה לא נכנס למעלית והייתי צריכה הובלה+ מנוף ובסוף יצא אותו כסף אם לא זול יותר.
בקיצור...זה מה שאני גיליתי...

לצפיה ב-'ילדה ראשונה אז רוצים חדש...'
ילדה ראשונה אז רוצים חדש...
24/09/2016 | 20:43
15
183
חשבתי על יד 2 אבל בכל זאת ילדה ראשונה ורוצים חדש (שבתקווה יעבור לילד הבא :) ).
עברתי עכשיו על השידות שם אבל לא ראיתי אפילו שידה אחת במידות שאני מחפשת.
אם למישהי יש המלצה על חנויות ספציפיות אשמח:)
לצפיה ב-'מכירה כמה נשים אחרי לידה שמתעקשות שאין'
מכירה כמה נשים אחרי לידה שמתעקשות שאין
25/09/2016 | 20:32
14
150
צורך בשידת החתלה. ושיותר נוח לקנות משטחים חד פעמיים ולהחליף על הספה. וששידת בחתלה רלוונטית רק ממש להתחלה ואכ מסוכן מידי לשים שם.
אני אישית לא החלטתי עדיין... אבל רק נותנת נקודה למחשבה..
לצפיה ב-'שידת "החתלה"'
שידת "החתלה"
25/09/2016 | 21:50
11
140
המחשבה היא גם על מקום לאחסן בו את כללללללל הציוד של התינוקת...
אנחנו עוברים לדירה שכורה אז פחות בא לי לקנות לשם ארונות...
לצפיה ב-', אז כדאי שכשאת קונה לקנות משהו שניתן לפירוק והובלה א"כ'
, אז כדאי שכשאת קונה לקנות משהו שניתן לפירוק והובלה א"כ
25/09/2016 | 21:58
34
לצפיה ב-'אם זו המטרה'
אם זו המטרה
26/09/2016 | 14:32
4
79
תחשבי טוב אם יש לך כוונה גם לחתל עליה ואם לא זה יאפשר לך להרחיב את החיפוש לסתם שידות שלא ממותגות כשידת החתלה ולכן יש סיכוי שיהיו זולות יותר.
באיקאה יש מגוון שידות בגדלים וחללי אחסון משתנים ובטווח מחירים גדול.
לצפיה ב-'המטרה היא גם לחתל.'
המטרה היא גם לחתל.
26/09/2016 | 14:43
80
בגלל זה אני גם מחפשת משהו גבוה (שנינו גבוהים).
הרהיטים של איקאה לא באיכות מרשימה והם גם נמוכים...
לצפיה ב-'מסכימה לחלוטין '
מסכימה לחלוטין
26/09/2016 | 16:36
2
80
אנחנו קנינו כמעט הכל יד שנייה. יש מלא הוצאות בגידול ילדים ואין סיבה להוציא כסף על דברים חומריים וממותגים. עדיף ללכת לבילוי משפחתי טוב או להשקיע בחינוך (לאו דווקא לפי הסדר הזה).
אנחנו קנינו שידת איקאה יד שנייה, במצב מצויין (שידת טרוגן, trogen, http://www.ikea.co.il/default.asp?catid={5FDA51AD-7749-456D-99F0-1B0624C76FE0}&details_type=1&itemid={79A50E8A-225E-4900-A5A5-8A388B2D4832}). בארה"ב כבר לא משווקים אותה, אבל בארץ היא עדיין מופיעה בקטלוג.
היא לא מיועדת להחתלה (לא עמוקה) אבל אנחנו משתמשים בה עד היום, והקטנה כבר בת שנה וחצי. בהתחלה חיתלנו רק על הספה כי זה הכי נוח וכיף. קנינו משטחים חד פעמיים (סדיניות) והשתמשנו בהם הרבה מאוד פעמים... עד שהתלכלכו
על השידה שמנו משטח שעשוי מחתיכות פאזל ספוג ענקי (שתי חתיכות מספיקות אצלנו).
וזה טוב ויפה ומגניב לאללה. יש מספיק מגירות ותאי אכסון.

בשורה התחתונה, אסיים בציטוט של ציפי מונט, שהיא דולה, חוקרת לידות, אנתרופולוגית ובלי קשר אשה מבריקה. היא אמרה לי פעם, לפני הלידה הקודמת: "תינוק לא צריך הרבה דברים. רק את אמא שלו, בשביל הציצי, ואבא ואמא בשביל חום ואהבה. כל השאר זה בשבילנו."
לצפיה ב-'וכדאי גם חיתולים '
וכדאי גם חיתולים
26/09/2016 | 19:28
1
11
לצפיה ב-'זה גם בשבילנו '
זה גם בשבילנו
27/09/2016 | 17:16
7
לצפיה ב-'לא חושבת ששידה זה במקום ארון.'
לא חושבת ששידה זה במקום ארון.
28/09/2016 | 09:42
4
41
לפחות אצלי. מהר מאד כל בגדי הניו בורן אופסנו בארון ופינו מקומם לבגדים גדולים יותר. בשידה נמצאים כל המצעים, חיתולים על סוגיהם. טיטולים, מגבות וכו'. אני חושבת שארון זה הכרחי, לכן יש בחדר שלו גם ארון וגם שידה.
שידה זה נוח ואין לזה תחליף למרות שאמא שלי אמרה שמעולם לא היה לה (3 ילדים). כל הטיפול בתינוק נעשה על השידה, כולל גזיזת ציפורניים, מתן טיפות וויטמינים, הפשטה והלבשה, לא רק החתלה. לא צריך לשבור את הגב.
משטחי ההתחלה הם בנוסף, אני משתמשת בהם גל על שידת ההחתלה כי כשהיה פצפון השתין וחירבן איך שפתחתי את החיתול...
אני חושבת שמחיר של 1990 ש"ח לשידה ומיטת תינוק זה לא נורא - יש מבצעים בשילב ובשאר הרשתות, שווה לעקוב.

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/09/2016 | 12:18
2
31
אנחנו נקנה ארון פשוט אולי בשלב מאוחר יותר.
שילב אני לא רוצה כי מהתייעצות עם חברה שעבדה שם הבנתי שהרהיטים שם לא באיכות מעולה.
בינתיים מבחינת המחיר יוצא הכי משתלם בבייבי סטאר אז נראה לי נלך עליהם.
לצפיה ב-'מניסיוני האישי'
מניסיוני האישי
28/09/2016 | 14:05
1
41
שידה מחליפה ארון עד גיל שנתיים וחצי שלוש בלי בעיה (בהנחה שלא מצטרף ילד נוסף).
לצפיה ב-' הפעוט בן 3 ועדיין משתמשים בשידה כי נוח.'
הפעוט בן 3 ועדיין משתמשים בשידה כי נוח.
28/09/2016 | 14:56
38
חוץ מזה, יש ארון שמשמש לאיחסון הבגדים שלא רלוונטיים.
לצפיה ב-'מסכימה לגבי ארון ושידה'
מסכימה לגבי ארון ושידה
28/09/2016 | 18:38
21
אנחנו מאפסנים את כל מה שכבר לא צריך בקופסאות של החיתולים, בתוך שקיות, ותוקעים בבוידם (או במקרה שלנו - במרתף). כבר יש לנו יסודות נוספים לבית שעשויים ממגדלים של פמפרס
בנוסף, כדי לחסוך במקום, וסתם כדי לעזור, אני לא מהססת להשאיל לחברות בגדים שכבר קטנים על הקטנה. יש לנו קהילה מגובשת של ישראלים בעיר (בארה"ב). כל מי שעוד מעט יולדת מקבלת את הציוד שהיא צריכה (ואם השאילה - מקבלת חזרה עם ריבית דריבית דריבית). אני מקווה שיהיה ככה גם עם הלידה הקרבה (רחוקה, כולה שבוע 6), אבל בהיריון הראשון לא היינו צריכים לקנות כמעט כלום. ועד עכשיו זה ככה - כל פעם אנחנו מקבלים חבילה מאלה שהילדים שלהם קצת גדלו.
וזה מוביל אותי לדעתי לגבי רכישות - כמה שאפשר לקבל או לקנות ביד שנייה - לדעתי עדיף. הדברים האלה כל כך זמניים... חבל על הכסף ועל איכות הסביבה.
לצפיה ב-'הזמנת חבילת לידה'
הזמנת חבילת לידה
26/09/2016 | 07:54
1
90
תל"מ ינואריות..מתי אתן חושבות לעשות/עשיתן הזמנת לידה?
זאת רק אני חסרת סבלנות??
לצפיה ב-'אני בעיקר "קונה" וירטואלית'
אני בעיקר "קונה" וירטואלית
26/09/2016 | 12:16
90
מכיוון שגם לא נקנה שום דבר חדש אלא יד שניה בכל מקרה זו לא תהיה הזמנת לידה קלאסית.
כבר יש כמה חברים ששומרים לנו דברים ליותר מאוחר.

חופרת באתרים ו"מסמנת" לי דברים שאקנה מאוחר יותר.
לצפיה ב-'עגלות או לא להיות'
עגלות או לא להיות
24/09/2016 | 23:18
139
שלום לכן,
אשמח לשמוע המלצות/חוות דעת על העגלות הבאות:
- מון לייט איזי בייבי
- JOEI כרום

מבחינת נוחות הסעה, יציבות, עמידות לאורך זמן. וכל דבר אחר שיש להוסיף.

תודה! 
לצפיה ב-'חימום החדר לקטנים'
חימום החדר לקטנים
25/09/2016 | 10:31
1
132
לקראת החורף,
אשמח להמלצה על רדיאטור לחימום החדר וכמו כן מהיכן כדאי לרכוש?

לצפיה ב-'מחסני חשמל'
מחסני חשמל
25/09/2016 | 10:49
102
אנחנו קנינו שנה שעברה במחסני חשמל. ממליצה!
לצפיה ב-'חנויות עודפים...'
חנויות עודפים...
25/09/2016 | 17:16
100
אז בחיפושים אחר שידת החלומות נסעתי היום לבייבי סטאר עודפים שלצערי גיליתי שנסגר :( למזלי לא רחוק משם יש שילב עודפים.
בשילב יש מחירים ממש טובים לשידות מהתצוגה אבל  הן קצת פצועות.
בקיצור החיפוש ממשיך...
לצפיה ב-'הזמנת חבילת לידה'
הזמנת חבילת לידה
26/09/2016 | 07:55
1
98
תל"מ ינואריות, מתי אתןמתכננות לעשות/עשיתן הזמנה? זאת רק אני חסרת סבלנות??
לצפיה ב-'אנחנו כבר התחלנו'
אנחנו כבר התחלנו
26/09/2016 | 23:34
72
כרגע אני לא חושבת שנעשה קניה ממקום אחד ולכן זה לא בדיוק "חבילת לידה" כמו שאני מבינה את המשמעות של זה (כאילו, מזמינים הכל מחנות אחת והם שומרים לך עד הלידה?)
בגדול אני חושבת שיתאים לי יותר לקבל את הדברים לפני ולארגן את החדר והבגדים והכל לפני הלידה. העניין שאנחנו בשלבי חיפוש דירה כרגע ורק מהסיבה הזו יכול להיות שכן נזמין עכשיו אבל נאסוף בשלב מאוחר יותר (למשל אחרי שנעבור דירה!...) 

בינתיים התחלנו לברר על עגלות והיינו באיזה 2.5 חנויות, כל פעם למדנו קצת יותר מה מתאים לנו, וכנראה שנלך לחנות שלפי זאפ מוכרת הכי בזול את העגלות שרצינו ונקנה דרכם. נראה לי שזה יקרה בשבועות הקרובים.

דברים אחרים אולי נקבל מחברים או נקנה ביד 2 - ואז אני מניחה שנקח מתי שנגיע לזה (גם בשבועות הקרובים).

לצפיה ב-'עריסה מתחברת למיטה'
עריסה מתחברת למיטה
27/09/2016 | 14:45
6
80
הי לכולן,
האם מישהי הזמינה עריסה שמתחברת למיטה?
התהיה שלי היא בין 2 הדגמים, אחד מהם יכול להיות גם נייד, העריסה מגיעה עם גלגלים ודופן רביעית שניתן לחבר או להסיר. הדגם השני מגיע בלי גלגלים כך שהעריסה נייחת, הבחורה שמוכרת/משכירה אותה אמרה לי שמכון התקנים דרש מהם להסיר את הגלגלים...
למישהי יש תובנות בנושא?
לצפיה ב-'חברות שלי שהיתה להן מיטחברת/מיטונת'
חברות שלי שהיתה להן מיטחברת/מיטונת
27/09/2016 | 15:13
102
אמרו שמעגנים את זה מתחת למזרון כך שלא ממש סביר להתחיל לנייד אותה ולהרכיב עוד דופן.
לצפיה ב-'הסיכוי שתנתקי את המיטה'
הסיכוי שתנתקי את המיטה
28/09/2016 | 09:01
4
58
קלוש ביותר. מזכירה שגם צריך לחבר בכל פעם את הדופן הרביעית ומן הסתם את לא תמצאי זמן לעשות את זה באמצע היום. לא הייתי מתאבדת על הגלגלים.
אם חשובה לך הניידות אז אפשר לשכור בנוסף גם עריסה מיד שרה או מכל חנות למוצרי תינוקות, או לוותר על המיטחברת (אני אישית מאוד ממליצה עליה).
לצפיה ב-'לא מתאבדת על הגלגלים...'
לא מתאבדת על הגלגלים...
28/09/2016 | 10:04
3
42
שתי העריסות באותו המחיר, חשבתי שנחמד שתהיה האופציה לניידות. 
השאלה היא מדוע מכון התקנים דרש להסיר את הגלגלים (אם זה בכלל נכון), והאם זה משהו שצריך לקחת בחשבון?
לצפיה ב-'מודה שלא התעניינתי'
מודה שלא התעניינתי
28/09/2016 | 17:48
1
29
אני בחרתי במיטחברת כי היא הייתה יותר זולה מהמיטונת. אפשר לשאול את מיטונת- להם יש גלגלים, האם האישור של מכון התקנים תקף גם לזה.
לצפיה ב-'על מיטונת לא שמעתי...'
על מיטונת לא שמעתי...
28/09/2016 | 21:50
20
אני התעניינתי ב״גדלים ביחד״. אני חושבת שהם יותר זולים ממיטונת...
לצפיה ב-'אם זה עוזר, בארה"ב לא אוסרים'
אם זה עוזר, בארה"ב לא אוסרים
28/09/2016 | 18:44
41
אם יש ילדים גדולים בבית, יש מקרים שזה עלול להיות מסוכן, כי הם עלולים להישען וזה יזוז, או שאצבעות יתפסו. או משהו. לא ברור לי מה הסיבה. אבל המיטחברות נמכרות פה בארה"ב עם גלגלים.
אנחנו אישית לא השתמשנו בגלגלים. המיטה שלנו יחסית נמוכה ולא היינו צריכים תוספת גובה. בנוסף, יש לנו שטיח מקיר לקיר ולכן זה לא היה עוזר מדי. העיגון מתחת למזרון מיטת ההורים בעיקרון אמור למנוע תנועה עם הגלגלים, אבל בחלק מהדגמים יש קליפסים בין העיגון לעריסה, שנפתחים בקלות ומאפשרים תנועה. אבל שוב, זה רק אם בכלל יש לך דגם עם גלגלים...

בכל מקרה אני ממליצה בחום על מיטחברת! אנחנו עזבנו אותה בגיל חמישה חודשים, שהגברת נעמדה באמצע הלילה והתחילה לינוק ממני (בעודי משחקת את עצמי ישנה).
לצפיה ב-'מי שנמצאת או היתה לאחרונה בשמירת הריון, אשמח למענה בנושא'
מי שנמצאת או היתה לאחרונה בשמירת הריון, אשמח למענה בנושא
24/09/2016 | 11:48
5
255
אז ככה,
אני סובלת מבעיות גב תחתון רציניות, יש לי בלט דיסק שאובחן לפני שנתיים בערך. לאחרונה, גם עם התקדמותו של ההריון אני לא מסוגלת לשבת שעות ממושכות בעבודה, לעיתים יש קושי גם בהליכה ועמידה ממושכות. אני בסוף החודש החמישי.  אני עובדת בעבודה לחוצה, אני בסטרס תמידי ואין ספק שכל זה משפיע עליי.
הייתי אצל אורתופד, שבעקבות תלונות חוזרות על כאבי גב שכעת גם מקרינים לאגן, לישבן וגם לירכיים מדי פעם, המליץ על שמירת הריון והפנה אותי חזרה לרופאת הנשים שלי, שאמרה שקודם כל צריך להיות 30 יום בבית בחופשת מחלה ורק אח"כ מגישים את הטפסים לביטוח לאומי.
השאלות שלי :
1. אחרי שנגמרים ה-30 יום האלו, האם אני צריכה להמשיך לשבת בבית עד לקבלת התשובה מביטוח לאומי ?
2. מה קורה במידה ונצברו לי רק מספר ימי מחלה בודדים בעבודה ? לאחרונה קצת נעדרתי, כי מה לעשות, לא הרגשתי כל כך טוב, אז נשארתי בבית. האם זה משנה משהו מבחינת ביטוח לאומי ?
3. האם גם כשאני יושבת בבית את התקופה הזו לא אקבל משכורת כלל ??
4. האם הימי מחלה שנצברו לי מתקזזים מה-30 יום האלו ?
5. האם הבוסית שלי, שהיחסים בינה לביני לא הכי אידיאליים כמו בינה ובין כמעט כל עובדות המשרד כי היא פשוט בלתי נסבלת ומשליטה טרור במשרד הזה, יכולה לעשות לי בעיות ולא לאשר לי את ה-30 יום האלו ולאחר מכן גם לא לחתום לי על הטפסים לביטוח לאומי ?  
6. במידה ויש בעיות כאלו מולה, האם אני יכולה לפעול נגדה באיזושהי צורה ?

אשמח מאוד למענה בעניין.
תודה.
לצפיה ב-'נראה לי שבמקרה שלך יותר מתאים '
נראה לי שבמקרה שלך יותר מתאים
24/09/2016 | 16:30
160
רופא תעסוקתי שימליץ על צמצום משרה.
בכל מקרה,30 הימים לא אמורים לבא על חשבון ימי מחלה,אלא אם כן השמירה לא תאושר ואז חבל על אבדן ההכנסה,
החתימה על טפסי בט"ל הם לא לבחירתה אלא חובת המעסיק.
אם היא מסרבת לחתום את פונה עם זה למחלקת אמהות בבט"ל שיפנו הם אליה.
רק כשמסתיימים 30 הימים אפשר להגיש את התביעה,אם התביעה תאושר תקבלי רטרואקטיבית ואם לא תוכלי להשתמש בימי מחלה וחופש.
מציינת רק שבטוח לאומי לא מאשר מה שלא מוצדק בעיניו לכן ממליצה שוב לפנות קודם לרופא תעסוקתי.
לצפיה ב-'עונה חלקית'
עונה חלקית
25/09/2016 | 07:24
95
1. כן. אם את חוזרת לעבודה את בעצם "חותכת" את השמירה. אם יאושר לך אז ישולם רק על 30 הימים ולא מעבר. הזכאות לשמירה היא רק אם את ברצף לא בעבודה.
2. יש לך שתי אפשרויות - או שתפדי את ימי המחלה שלך מהעבודה, כמה שיש, ואז ביטוח לאומי ישלים לך את השכר בעבור יתר הימים (בהנחה שהבקשה תאושר). בצורה הזו יש משכורת חלקית עד לקבלת הכסף מבט"ל. אפשרות שניה היא לא לפדות ימי מחלה ולקבל מביטוח לאומי את התשלום על מלוא התקופה.
3. אכן תקופה ללא שכר אלא אם את פודה ימי מחלה.
4. אם מימשת אותם - כן. אם לא אז לא.
5. מקום העבודה שלך הוא לא צד לעניין אישור השמירה. רק גורמים רפואיים ובעיקר ביטוח לאומי. אם היא לא חותמת על טפסים וכו זה לא חוקי (למשוך אותך ולעשות לך את המוות בדרך זה כן חוקי).
6. אפשר להתלונן לגורמים שונים. אבל זו בירוקרטיה.
לצפיה ב-'בלי קשר לשמירה, דווקא בעניין הבלט'
בלי קשר לשמירה, דווקא בעניין הבלט
26/09/2016 | 23:52
72
אני סובלת מבלט בשני דיסקים בגב התחתון, ולפני שנתיים זה הגיע למצב של כאבי תופת. מה שממש עזר לי היה כירופרקט מצוין, בשילוב דיקור ופיזיותרפיה. אחרי 2 טיפולים אצלו כבר הרגשתי יותר טוב ואחרי איזה 6 טיפולים הכאבים עברו.
שנית, אני ממליצה לך מאוד בחום להתחיל לשחות, זה ממש הציל אותי בהריון - לא האמנתי, אבל לא כאב לי הגב בהריון בכלל.
בהצלחה!
לצפיה ב-'שמירת ההריון '
שמירת ההריון
28/09/2016 | 11:56
1
27
אני אנסה לענות בקצרה על השאלות מתוך ניסיון עבר וגם נוכחי (עכשיו בשמירה)
1. את אמורה לשבת בבית ולהמתין לתשובה מביטוח לאומי. זה לקחת סיכון שאולי יאשרו ואולי לא (כן כן היו מקרים בפורום של הריון בסיכון שלא אישרו לבנות את השמירה - אבל לא נראה לי שזה המצב אצלך )
2. את לא חייבת לנצל את ימי המחלה שלך אלא אם כן השכר שתקבלי עבורם הוא יותר גבוה מהממוצע במשק (ככה אני עשיתי בהריון הקודם) לפיכךבמידה והמעסיק מחייב אותך לעשות כן הוא עובר על החוק. זוהי החלטה שלך.
3. כאשר את יושבת בבית את לא מקבל שכר- מי שנותן לך את השכר הוא ביטוח לאומי. את יכולה להגיש את הטפסים לתוך תיבות הדואר וכמדומני שעכשיו הם השתכללו וניתן לעשות זאת דרך האינטרנט. אבל ביננו יש לך כל כך הרבה טפסים ועדיף שמישהו פשוט יניח את זה בתוך התיבה (כמה שיותר אינפורמציה לתוך התיק ככה יותר טוב)
4. כפי שציינתי ימי המחלה אינם קשורים למקום העבודה (אפילו בשמירה את צוברת ימי מחלה וותק תעסוקתי (הפרשות לקופת גמל וקרן השתלמות את יכולה להמשיך ולהפריש- לדרוש את זה מהמעסיק- הוא מחויב על פי חוק).
5. אחראית המשרד אינה צד בעניין. במידה והיא מסרבת למלא את הטפסים יש רובריקה שניתן לסמן כי המעסיק ממאן לתת יד במילוי הטפסים. במידה והיא לא רוצה תרשמי וההמלצה שלי שתלחי מיילים כתובים ותתעדי את ההתעלמות שלה. 
6. את לא צריכה להתרגש מהאנשים במשרד (מניסיון) כל הלחץ מעובר לתינוק (אני יכולה לשלוח לך מאמרים לפרטי). הם לא צד בעניין. לפיכך את צריכה להתמקד רק בך הם לא יכולים לעשות מאומה ואם חס וחלילה הם ינסו לפטר אותך הם צריכים להגיש טפסים מיוחדים למשרד התמת וזה לוקח זמן וחובת ההוכחה עליהם ובוא נאמר ככה זה לא יקרה (אל תתרגשי).

תגישי כמה שיותר אינפורמציה רפואית לביטוח לאומי, ממש שקית עבה עם המלצות (כמה שיותר המלצות ככה שיותר טוב). שכל הרופאים שלך ממליצים להישאר בבית עקב סיכון לך או לעובר כל עוד את בעבודה. התשובה של ביטוח לאומי מגיעה דיי מהר אך קחי בחשבון שזה יקח זמן היות והם יוצאים לחופשה בחגים. 
כמו כן המענה הטלפוני שלהם נהדר, באמת 

שיהיה בשעה טוב והמון בריאות 
לצפיה ב-'קודם כל תודה לכל מי שענתה לי. ויש לי שאלות נוספות:'
קודם כל תודה לכל מי שענתה לי. ויש לי שאלות נוספות:
28/09/2016 | 17:49
19
אני רוצה לשאול דבר נוסף - אם ההמלצה לשמירה מקיבלתי מאורתופד ניתנה לפני שבוע אבל אני רוצה קודם לברר בדיוק את הכל בצורה אחראית, האם אני יכולה לעשות זאת ואיך זה מסתדר ?  יכולים לרשום רטרואקטיבית ימי מחלה ?
פוחדת שאולי עשיתי טעות פה רק בגלל שרציתי לברר קודם את הכל בצורה מסודרת.. יכול להיות שהייתי צריכה להישאר כבר בבית  מיום למחרת ?
אני כל כך מבולבלת שאני לא יודעת אם אני מתנהלת בסדר או לא.. אין לי מושג בדברים האלו ואני רוצה לדעת הכל לפני שאני לוקחת את הסיכון הזה של לשבת בבית בלי שכר ולקוות לטוב.

לצפיה ב-'התחלות חדשות לשבוע חדש'
התחלות חדשות לשבוע חדש
25/09/2016 | 07:14
22
33
לצפיה ב-'שאלה בדיקה ביתית'
שאלה בדיקה ביתית
24/09/2016 | 08:00
4
231
אני נמצאת בטיפולי פוריות כך שלא ניתן לטעות.
אתמול הייתי צריכה לקבל.
היום בדיקה ביתית שלילית .
האם קרה למישהי שבדיקה ביתית היתה שלילית ובכל לאחר מספר ימים ביצעה בדיקה חוזרת והתגלה שהיא בהריון?
לצפיה ב-'הן ממש לא מדויקות...'
הן ממש לא מדויקות...
24/09/2016 | 13:45
129
קרה לי כמה פעמים שהבטא הייתה חיובית אך בדיקה ביתית (של חברות שונות) יצאה שלילית. דוגמאות-
1. בדיקה ביתית חיובית. כעבור יומים בדיקה נוספת הראתה שלילי. לגמרי שלילי. נבהלתי אז הלכתי לעשות בדיקת דם ויצא 74. אגב אכ לא המשיך לעלות.. אך זה עניין אחר. הבדיקה הביתית לא חוזה עתידות.
2. אחרי טיפול ivf אחר.. אחרי הפלה שהייתה בשבוע 6, הרופא שלח אותי לבדוק אם הבטא התאפסה. אז בדקתי כל הזמן הבדיקות ביתיות שהיו חיוביות עד שיום אחד קיבלתי שלילי לגמרי. הלכתי לעשות בדיקת דם כדי להראות לרופא שהבטא התאפסה.. אך להפתעתי בדיקת הדם הראתה בטא מעל 100.

בקיצור.. לא לסמוך אף פעם על בדיקה ביתית. רק בדיקת הטא.
לצפיה ב-'אצלי'
אצלי
24/09/2016 | 19:00
82
גם בטיפולי פוריות עשיתי החזרה ביום שני, ובדיקת בטא נקבעה ליום ראשון כעבור שבועיים פחות יום.
בשבת לא יכולתי להתאפק ועשיתי בדיקה ביתית שיצאה שלילית.
נ ג מ ר תי!!
ולמחרת בטא 112

לצפיה ב-'בבדיקות ביתיות חיובי הוא תמיד נכון, '
בבדיקות ביתיות חיובי הוא תמיד נכון,
24/09/2016 | 20:01
1
125
שלילי הוא באחוז די גבוה שגוי.
כלומר - אם יש פס את בוודאות בהריון. אם אין פס את בסבירות גבוהה לא בהריון, אבל זה ממש לא וודאי.
לצפיה ב-'לגבי חיובי. רק מדגישה שמי שבטיפולי פוריות זה לא בהכרח'
לגבי חיובי. רק מדגישה שמי שבטיפולי פוריות זה לא בהכרח
25/09/2016 | 12:03
96
כי חלק מהתרופות מכילות נגזרות של בטא. ויש להמתין זמן מרגע ההזרקה ועד שזה מתפנה מהגוף. אחרת ניתן לקבל תשובה חיובית מדומה.
לצפיה ב-'אכילת סלק לרירית הרחם'
אכילת סלק לרירית הרחם
22/09/2016 | 17:16
3
174
האם זה באמת נכון מנסיונכם שסלק עוזר לרירית להתעבות ולקלוט הריון
אשמח לשמוע על כאלה שזה באמת עבד להם..
לצפיה ב-'אף פעם אי אפשר לדעת'
אף פעם אי אפשר לדעת
22/09/2016 | 18:29
122
מה הגורם המכריע שעזר או לא עזר..
אבל אומרים שכן, אז תנסי.. לא תפסידי
לצפיה ב-'להבדיל מהרבה דברים אחרים'
להבדיל מהרבה דברים אחרים
22/09/2016 | 19:45
167
לגבי סלק זה לא "תרופת סבתא" אלא יש גם סיבה מדעית מוצקת. אבל זה מוגבל בכמה שזה יכול לעזור. ולא לכולן זה עוזר.
*התשובה שרושמת כעת היא תחת ההנחה שאת מנסה להרות ולא כבר בהריון*
לנשים עם רירית דקה במיוחד (סביב 4 ממ), זה כנראה לא יעזור.. יש במקרה כזה אם מדובר בתופעה מתמשכת לעשות בדיקה לוודא שאין גורם לכך (משארת ששולחים להיסטרוסקופיה אבחנתית) ואם הכל תקין בבדיקה אז ניתן לקחת הורמונים שעוזרים בעיבוי הרירית.
כמובן שהתייחסיתי למקרה שאישה מנסה להרות טבעי ולא בחודש בו לוקחת הורמונים כגון איקוקלמין או בחודשים שאחרי טיפול הורמונאלי וכו.

לצפיה ב-'לפני ההיריון הראשון היתה לי רירית ממש דקיקה.'
לפני ההיריון הראשון היתה לי רירית ממש דקיקה.
25/09/2016 | 09:20
104
2 מ"מ.
הרופא הציע להמתין שתחדש את עצמה.
אכלתי סלק כאילו אין מחר.
הרירית הגיעה בשלב מסוים ל-6 מ"מ וכך נקלטתי.
להגיד לך שזה בזכות הסלק?
אין לי מושג.
יכול להיות שהתחדשה עם הזמן שעבר (3 חודשים) ויכול להיות שהסלק עזר.
כך או כך שווה לנסות.
לצפיה ב-'ממתיק טבעי... '
ממתיק טבעי...
25/09/2016 | 17:18
6
88
אני מהבדיקה של יום שישי :)
הבדיקה של שבת יצאה גם חיובית והפלוס נשאר.
שאלה לגבי ממתיקים - על הקפה של הבוקר יהיה לי קשה לוותר ואותו אני שותה עם שתי סוכרזית.
האם סטיביה באמת נחשב לממתיק טבעי ובטוח לשימוש?

אני חוזרת לכאן אחר 3.5 שנים אז מודה ששכחתי הרבה דברים.
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי הממתיק אבל בשעה טובה'
לא יודעת לגבי הממתיק אבל בשעה טובה
25/09/2016 | 18:50
1
8
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
25/09/2016 | 19:54
5
לצפיה ב-'דעות חלוקות'
דעות חלוקות
26/09/2016 | 11:18
3
55
ממה שאני הבנתי לא נעשו מספיק מחקרים בנושא כדי לדעת את ההשפעה.
שימי לב שגם כשאת שותה עם סטיביה משקית זה לא בדיוק טבעי כמו להשרוץ כמה עלים של צמח הסטיביה בכוס מים חמים.
אני אישית בשביל כוס קפה ביום ויתרתי על סוכרזית לטובת כפית סוכר. מכירה הרבה אחרות שלא.
לצפיה ב-'תודה.. אני צריכה שתי כפיות סוכר... '
תודה.. אני צריכה שתי כפיות סוכר...
26/09/2016 | 13:51
2
34
או לנסות להתרגל לפחות או לוותר ולעבור לתה בלי כלום או עם דבש.
לצפיה ב-'אני גילית שסוכר יותר מתוק לי מסוכרזית'
אני גילית שסוכר יותר מתוק לי מסוכרזית
26/09/2016 | 14:09
1
34
סוכר אני שותה כפית שטוחה ממש וסוכרזית שקית שלמה או 2 טבליות.
לצפיה ב-'אני אנסה, יש מצב שזה באמת רק עניין של הרגל. תודה '
אני אנסה, יש מצב שזה באמת רק עניין של הרגל. תודה
26/09/2016 | 14:33
לצפיה ב-'בדיקה לאיתור שק הריון - האם יש טעם?'
בדיקה לאיתור שק הריון - האם יש טעם?
25/09/2016 | 15:39
5
123
הי, בזמנו שיתפתי אתכן בלחץ שלי עד לבדיקת הדופק עקב הריון קודם שבו לא היה דופק בבדיקה. 
המלצתן לי ללכת למוקד נשים ושם לפחות יוכלו לראות אם יש שק הריון ולהשקיט אותי מהפן הזה.
השאלה האם יש בזה טעם? אם יראו שק הריון זה בהכרח מעיד על כך שההריון מתפתח? 
יכול להיות שיראו שק הריון אבל בעצם ההריון פסק כבר והטכנאית לא תוכל לראות את זה?
אוף אני ממש בלחץ. הבדיקה שלי רק ב20 לחודש, שבוע 9 כי לא היה תור מוקדם יותר. היום דיברתי עם המרפאה וביקשתי שהחל מה6 לחודש ישימו אותי ברשימת המתנה ויתקשרו אלי לגבי כל ביטול.
כל פיפס הכי קטן אני מתחילה לחשוב שאולי יש בעיה.. פתאום כל יום שבו אני לא עייפה או עייפה פחות, זורק אותי לכל החששות שאולי קרה משהו...
איך משתחררים מכל הסטרס הזה??
HELP
לצפיה ב-'באיזה שבוע את כעת?'
באיזה שבוע את כעת?
25/09/2016 | 20:46
4
65
אני בעד לבדוק שיש שק. בפרט שיש רקע של הריון קודם שפסק מוקדם.

לא יוכלו להגיד לך שההריון ב 100 אחוז תקין. אפילו בשלב שבודקים דופק..
מה שכן.. בשבוע 5+0 צופים לראות שק ואם חלילה אין זה בהחלט מדליק נורה אדומה. בשבוע 5+5 בערך (לעיתים הרבה קודם), מצפים שכבר יהיה שק חלמון. אם השק ריק לגמרי.. זה מדליק נורה.
בשבוע 6+0 לרוב מצפים לראות התחלה של עובר (עדיין בדכ ללא דופק). וכמה ימים אכ לרוב רואים דופק (בדכ לפני 7+0).

לדעתי בהחלט כדאי לך ללכת לפני שבוע 9...

לגבי זה שחלק מהתופעות הולכות וחוזרות- לגמרי לגמרי נורמאלי. ולא סימן לכלום.
לצפיה ב-'היום אני בשבוע 5 פלוס 4'
היום אני בשבוע 5 פלוס 4
26/09/2016 | 08:04
3
77
מתי לדעתך הכי כדאי לי ללכת?
ויש לי בעיה עם הדברים הללו, נשמע מפגר אבל קשה לי לשקר. מה אני אמורה להגיד במוקד? שכואב לי? אני אמורה לשחק אותה כאילו כואב לי? להגיד שקיבלתי מכה ומזה הכאבים? או סתם שכואב לי?
חייבת טיפים כי אני ממש אבל ממש גרועה בזה.
יש למכבי מוקד מיוחד לנשים? לאן ובאיזו שעה אני אמורה ללכת?
לצפיה ב-'ללכת רק בשבוע 7 ומעלה לדופק'
ללכת רק בשבוע 7 ומעלה לדופק
26/09/2016 | 11:38
68
אם יש שק יראו, אבל דופק כרגע לא תראי. השאלה היא אם תוכלי להתמודד עם זה.
את יכולה להגיד במוקד שיש לך כאבים בבטן התחתונה ובלב רק תחשבי שאת באה לראות שהכל תקין (כי אם תגידי להם את זה, לא תקבלי שום בדיקה).

למכבי יש מוקד נשים. אצלנו בבני ברק פועל משעה 8 בבוקר ועד שעה 18:00 ובימי שישי עד 12:00 או 13:00
פשוט מגיעים, אומרים שכואב לך ואז את מתקבלת לאחיות, א.ס ובדיקת רופא בסדר הזה.
לצפיה ב-'יש מוקד נשים באסותא יגאל אלון'
יש מוקד נשים באסותא יגאל אלון
26/09/2016 | 13:24
37
לא יודעת בדיוק מתי הם עובדים, כדאי לבדוק במוקד הטלפוני
לצפיה ב-'יש מוקד נשים, ביגאל אלון/רעננה/בני ברק'
יש מוקד נשים, ביגאל אלון/רעננה/בני ברק
26/09/2016 | 13:25
42
בבני ברק הם לא שואלים יותר מידי שאלות. תגידי שאת בהיסטריה ואת מאוד מבקשת לבדוק.. מאמינה שיתנו לך.
לגבי שעות קבלה תבדקי באתר מכבי או *3555.

לגבי מתי לבדוק.. במקומך הייתי הולכת לבדוק בשביל השקט הנפשי. את לא תראי דופק בשלב הזה, אך סביר להניח שיראו שק ושק חלמון וזה יוכל להרגיע אותך קצת..

לצפיה ב-'לקראת לידה ומעט אחריה לשבוע חדש'
לקראת לידה ומעט אחריה לשבוע חדש
25/09/2016 | 07:14
4
33
לצפיה ב-'היפוך עובר'
היפוך עובר
23/09/2016 | 11:29
3
181

בוקר טוב, 
אני מתחילה יום ראשון שבוע 34 העובר בכל הבדיקות היה במצג עכוז.
אמרו לי שכדי כבר מעכשיו לשריין תור להיפוך בבית חולים, אנסה לקבוע תור לדר׳ קנטי בבי״ח מאיר שמעתי שהוא קוסם אבל בטח בגלל זה גם אולי לא יהיו תורים. יש לכן עוד מישהו להמליץ עליו באזור המרכז? 
ובנוסף לזה אני רוצה לנסות לעשות דיקור סיני להיפוך העובר לפני ההיפוך בבי״ח מישהי ניסתה? יכולה להמליץ? 
קבעתי תור לדיקור ב״מכבי טבעי״.
תודה לעונות 
לצפיה ב-'הסטטיסטיקות כמעט זהות בכל בתיה"ח'
הסטטיסטיקות כמעט זהות בכל בתיה"ח
25/09/2016 | 07:20
132
היות ויש נשים שמראש לא מתאימות להיפוך. אני יודעת שגם במעייני הישועה וגם באיכילוב, שניהם מהיכרות עם אנשים "מבפ]נים", האחוזים מאוד דומים (ובאיכילוב בתקופה מסויימת גם עולים) למאיר. אגב, את לא יכולה לקבוע אליו. את קובעת להיפוך ומקווה שהוא יהצע אותו (הוא עושה את רובם).

לגבי דיקור - יש כאלה שזה עזר להם, יש גם טיפול במוקסות. לדעתי שווה לנסות הכל.
לצפיה ב-'בהריון הקודם שלי הייתי במצב הזה'
בהריון הקודם שלי הייתי במצב הזה
25/09/2016 | 09:02
1
139
ומה שעשיתי כלל:
כל מיני תרגילים ותנוחות
מוקסות וטיפול סיני
היפוך אצל קנטי בלניאדו (באופן פרטי אפשר לקבוע תור, אבל זה בלניאדו ולא במאיר)
לצערי שום דבר אז לא עזר, אבל כדאי לנסות, כי בגדול הסטטיסטיקה דווקא טובה.
מה שכן, צריך לקחת בחשבון שהיפוך חיצוני זה דבר כואב...
בהצלחה
לצפיה ב-'מכירה גם מישהי שלא צלח לה. עשתה לידת עכוז (ילד שני)'
מכירה גם מישהי שלא צלח לה. עשתה לידת עכוז (ילד שני)
25/09/2016 | 20:48
35
לצפיה ב-'שבת שלום'
שבת שלום
23/09/2016 | 20:36
1
244
בעבר, מזמן מזמן הייתי פעילה פה. כרגע מתעניינת בקומונת אחאים.. לא מצליחה למצוא אותה. מישהי יכולה לעזור בלינק?

לצפיה ב-'רפואי ובריאות לשבוע חדש'
רפואי ובריאות לשבוע חדש
25/09/2016 | 07:12
12
4
לצפיה ב-'היי שוב לא יודעת לאן לשרשר... 2 שאלות חשובות'
היי שוב לא יודעת לאן לשרשר... 2 שאלות חשובות
23/09/2016 | 12:35
1
218
1. אני בתחילת הריון אני סובלת מקושי נשימה - אם אני שוכבת זה בסדר אבל איך שאני קמה מהמיטה מתחיל לי קושי נשימה קשה גם בעבודה ממש סובלת מזה.
זה משהו שצריך לבדוק ? (יש לי תור לרופא נשים רק עוד שבועיים )

2. מאד בא לי להכין פשטידה אבל בכל מתכון של פשטידה צריך להוסיף ביצים.
קראתי שבהריון אסור לאכול ביצים לא מבושלות, אבל כשזה בפשטידה איך אני יודעת אם זה תקין??
תודה
לצפיה ב-'בדקת ברזל?'
בדקת ברזל?
23/09/2016 | 20:09
112
לפעמים קשיי נשימה הם סימן לאנמיה.
כדאי לבדוק מה הסיבה כי אם לך קשה לנשום גם העובר מקבל פחות חמצן.

ברגע שהפשטידה היא יציבה ועשוייה היטב גם הביצים מבושלות מספיק. אין שום בעיה עם פשידות בהריון.
לצפיה ב-'גירודים מטורפים'
גירודים מטורפים
23/09/2016 | 22:07
1
148
מי יודעת מה יכול להקל עליי- אני ממתינה ללידה אך בינתיים חטפתי גיורדים מטורפים כמעט בכל הגוף. המשחות והכדור שהרופא נתן לי - לא עוזרים. מישהי יכולה להמליץ על משהו?
לצפיה ב-'אם זה גרד הריון (puppp) רק לידה תעביר'
אם זה גרד הריון (puppp) רק לידה תעביר
24/09/2016 | 03:17
128
 יצא לי גרד גם בשבוע 40+5 והוא התחיל כגירוד עם אדמומיות והתפתח לממש פריחה אדומה  עם קשקשים קטנים ומין חררה כמעט בכל נגוף.  זה עבר שלושה שבועות אחרי הלידה בערך עם משחה סטרואידית וקרם גוף טיפולי שרופא  עור רשם לי.  בביה"ח נתנו לי כדורי אהוסטין שקצת עזרו
בהצלחה ושיעבור מהר  
לצפיה ב-'בדיקה עם ספקולום - שבוע 11'
בדיקה עם ספקולום - שבוע 11
25/09/2016 | 10:31
4
128
שלום לכולן,
האם בדיקה של צוואר הרחם באמצעות ספקולום מסוכנת בהריון בשבוע 11? האם היא יכולה לגרום חלילה לפתיחה של צוואר הרחם?
לצפיה ב-'לא'
לא
25/09/2016 | 10:56
74
הספקולום לא מגיע לצוואר הרחם.
לצערי גם בשבוע 40+ כשכבר רוצים הספקולום לא גורם לפתיחה...
לצפיה ב-'למה ידנית?? הראו במחקרים שבדיקת אולטרסאונד )וגינאלי) הרבה יו'
למה ידנית?? הראו במחקרים שבדיקת אולטרסאונד )וגינאלי) הרבה יו
25/09/2016 | 11:59
2
100
יותר מדויק!
זה גם וגינאלי.. אך לא עם ספוקולום.

מניחה שהכוונה שלך בדיקה של אורך צוואר, ולא חלילה דימומים.
לצפיה ב-'לצערי בדקו עם ספקולום בגלל דימום '
לצערי בדקו עם ספקולום בגלל דימום
25/09/2016 | 12:28
1
83
שמאז פסק ולא ראו מקור שלו או זכר אליו כשהגעתי אל הרופאה. . אבל היה מאוד כואב.. ומאז אני בלחץ שזה עלול לפגוע בעובר. כמו כן בדקו גם עם אולטרסאונד וגינאלי..
לצפיה ב-'אין עם 2 הבדיקות כל בעיה.. גם לי בדקו בערך באותו שבוע.. '
אין עם 2 הבדיקות כל בעיה.. גם לי בדקו בערך באותו שבוע..
25/09/2016 | 20:52
5
לצפיה ב-'תוסף ברזל ספאטון - עזרה בבקשה'
תוסף ברזל ספאטון - עזרה בבקשה
25/09/2016 | 19:35
46
שלום, אני אומנם לא בהריון אך מחפשת עזרה אולי במקרה למישהי נשאר "סטוק" של ברזל נוזלי בשם "ספאטון" . יש מחסור במשך כמה חודשים בכל הארץ ואני מחפשת בנרות אולי למישהו יש והוא מוכן למכור.
תודה מראש !
לצפיה ב-'קושי בנשימה'
קושי בנשימה
25/09/2016 | 16:23
1
57
היי!

אני בשבוע 5 סובלת ממש מקושי בנשימה.
אני לוקחת פרנטאל ובעלון כתוב במפורש אם יש קושי נשימתי לפנות לרופא.
פניתי טלפונית לגניקולוג
ולטענתו זה בכלל לא קשור אליו אלא לרופא משפחה.

זה אמיתי ?? 
קצת הייתי בהלם מהתשובה הלא איכפתית
לצפיה ב-'כדאי ללכת להיבדק אצל רופא בכל מקרה'
כדאי ללכת להיבדק אצל רופא בכל מקרה
25/09/2016 | 20:38
46
מדובר בהריון טבעי או טיפולים? במידה ומטיפולים אז אם יש סיכוי כלשהו שמדובר בגירוי יתר, אז ללכת במיידי למיון.

זה מאוד נפוץ בשלבים יותר מתקדמים שיש בעיה בנשימה. אך אצלך זה קצת מוקדם. לא ידוע לי על תופעה כזו לפרנטאל.  האם יצא לך לקחת מולטי ויטמינים בעבר? האם הייתה תופעה מוזרה גם איתם?

האם את מרגישה לחץ, בעבודה? לגבי ההריון?
לצפיה ב-'בדיקות והמלצות רופאים לאמצ"ש'
בדיקות והמלצות רופאים לאמצ"ש
21/09/2016 | 13:46
23
15
לצפיה ב-'פיזיותרפיסטית לרצפת אגן ובטן'
פיזיותרפיסטית לרצפת אגן ובטן
20/09/2016 | 23:49
1
117
אני זוכרת שראיתי כאן לפני כמה ימים שמישהי נעזרה בפיזיותרפיסטית כזו כדי להבין איך לעבוד נכון ומה מותר ואסור במהלך ההריון כדי להכין את שרירי הבטן ושרירי רצפת אגן ללידה. אשמח לדעת על מי מדובר (או להמלצות בכלליות).

אני מתאמנת בפילאטיס כ9 חודשים (עוד מלפני ההריון), אבל מעדיפה לקבל הדרכה גם ממישהו שלמד את הנושא ביסודיות ולא סתם עבר איזה סדנה או השתלמות..
לצפיה ב-'המלצה חמה'
המלצה חמה
21/09/2016 | 16:55
87
ממליצה בחום על אורלי יושפה
054-5577438
פיזיותרפיסטית מומחית ברצפת אגן, מקבלת באבן יהודה
מקצוענית ומקסימה!
לצפיה ב-'בדיקת שקיפות עורפית '
בדיקת שקיפות עורפית
20/09/2016 | 13:26
3
239
היי , אני בקופת חולים כללית וזה הריון ראשון..
יש לי שקיפות עורפית בשבוע 11+5..
2 שאלות .. האם זה מוקדם מידי?
הרופא נשים שלי אמר לי שלא כשאי לעשות את הבדיקה הזאת באופן פרטי ויש לי תור לרופא מהקופה.. אמסלם חגי, האם זה בסדר ללכת לבדיקה הזאת לרופא מהקופה? כי קראתי שהרבה בנות הולכות לרופא פרטי...
אני אשמח להמלצות מה לעשות

לצפיה ב-'זה לא מוקדם מדי'
זה לא מוקדם מדי
20/09/2016 | 22:25
118
שקיפות עורפית עושים בין שבוע 11 ל-13+6. 
לא הבנתי למה לא כדאי לעשות את הבדיקה באופן פרטי, מה שחשוב זו המקצועיות של הרופא ויש רופאים מצוינים גם פרטיים וגם בקופה. אם יש לך רופא בקופה שאת סומכת עליו או שקיבלת המלצות, אין שום בעיה שתעשי עם רופא מהקופה. 
לצפיה ב-'לא מוקדם מידי'
לא מוקדם מידי
20/09/2016 | 23:36
93
בדיקת שקיפות עורפית היא בדיקה פשוטה יחסית. אם בדיקה אצל מישהו פרטי אומר לשלם הרבה כסף לדעתי זה לא שווה את זה. בטוח שיש רופאים שהם סבבה בקופה. הסקירה זו בדיקה מורכבת יותר וחשוב לעשות אותה אצל מישהו מיומן עם ציוד טוב (שגם זה לא בהכרח אומר ללכת לפרטי, אבל כאן המלצות הן יותר חשובות).
לצפיה ב-'לדעתי סקירה כדאי לעשות אצל תותח. שקיפות ממש אין צורך.. '
לדעתי סקירה כדאי לעשות אצל תותח. שקיפות ממש אין צורך..
25/09/2016 | 20:56
10
לצפיה ב-'סקירה מוקדמת'
סקירה מוקדמת
18/09/2016 | 18:16
9
219
אשמח לקבל המלצות לרופא פרטי לסקירה מוקדמת באזור המרכז. תודה
לצפיה ב-'דר' הנדלר'
דר' הנדלר
18/09/2016 | 20:05
79
רופא בכיר משיבא. מקבל ליד אסותא.
מאוד יסודי ורציני.

לצפיה ב-'ד״ר רון ברדין'
ד״ר רון ברדין
18/09/2016 | 20:05
61
מקצועי,מקסים ,עשה לי שעה סקירה פרטנית ומדוקדקת
ממליצה מאוד.
מקבל במגדלי וייצמן ,ת״א
לצפיה ב-'דר ליאת גינדס'
דר ליאת גינדס
19/09/2016 | 09:02
54
מקסימה ומקצועית.
לצפיה ב-'אחירון. מקבל במרכז תל אביב'
אחירון. מקבל במרכז תל אביב
19/09/2016 | 16:40
26
לצפיה ב-'ד"ר לוריאן'
ד"ר לוריאן
19/09/2016 | 21:43
2
84
מקבל ברמת אביב, נעים, מקצועי, מסביר כל דבר ועבר על הכל ביסודיות. היינו מרוצים
לצפיה ב-' מצטרפת להמלצה'
מצטרפת להמלצה
19/09/2016 | 23:25
29
לצפיה ב-'גם אנחנו'
גם אנחנו
23/09/2016 | 18:34
21
מצטרפים להמלצה החמה..עשינו את השקיפות אצלו ועכשיו חוזרים לסקירה שנייה
לצפיה ב-'ד"ר אילן גל'
ד"ר אילן גל
21/09/2016 | 18:10
1
44
מקבל בתל אביב. 
יסודי, מקצועי וגם בן אדם מקסים. 
ענה לנו בסבלנות על כל שאלה והתעקש עד שראה כל פרט. 
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה!'
מצטרפת להמלצה!
22/09/2016 | 13:18
10
לצפיה ב-'מי שפיר'
מי שפיר
22/09/2016 | 06:57
2
128
האם אפשרי ללכת לעבודה יומיים אחרי דיקור מי שפיר?
עשיתי ביום שלישי אחה"צ והיום יום חמישי...מתלבטת אם ללכת או להישאר לנוח. מרגישה טוב...תודה
לצפיה ב-'בטח שתנוחי , לאן יש לך למהר'
בטח שתנוחי , לאן יש לך למהר
22/09/2016 | 09:00
97
וגם שיתרגלו לעבוד בלעדיך...
לצפיה ב-'אני עשיתי בחמישי וחזרתי רק בראשון'
אני עשיתי בחמישי וחזרתי רק בראשון
22/09/2016 | 09:33
95
אבל אחרי הדיקור אמרו לי שאם זה היה אמצע השבוע בשבת לגמרי הייתי יכולה לחזור לעבודה
גם תלוי מה העבודה אני מניחה
שלי היא לשבת מול המחשב משהו כמו 9 שעות ביום... אז בבית אני מתאמצת יותר

לצפיה ב-'מחפשת דחוף המלצות לרופא נשים שעובד עם כללית באזור הרצליה'
מחפשת דחוף המלצות לרופא נשים שעובד עם כללית באזור הרצליה
21/09/2016 | 18:38
1
74
באזורים הרצליה, רמת השרון, 
רופא סבלני אכפתי, ולא עצבני
תודה
לצפיה ב-'לא יודעת אם הוא עובד אם כללית'
לא יודעת אם הוא עובד אם כללית
22/09/2016 | 13:47
71
אבל לפי ההמלצות שווה לבדוק - סביליה. חברה שלי ממליצה עליו בטירוף והיא בחורה בררנית.
לצפיה ב-'מי עשתה מי שפיר אצל פרופ' יוגב?'
מי עשתה מי שפיר אצל פרופ' יוגב?
27/09/2016 | 18:00
1
12
כן ההוא מבייבי בום
מנהל מח' יולדות בליס

אנו רוצים ללכת אליו פרטי שמעתי עליו הרבה
מישהי מכירה מניסיון?

תודה ושנה מבורכת לכולן
לצפיה ב-'מישהי? אף אחת לא מכירה? '
מישהי? אף אחת לא מכירה?
28/09/2016 | 17:50
2
לצפיה ב-'התחלות חדשות לאמצ"ש'
התחלות חדשות לאמצ"ש
21/09/2016 | 13:44
51
83
המשך>>

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ויוה פונדקאות-גל סבה
ויוה- פונדקאות בחו"ל
ד
ד"ר אליהו לויטס
ד
ד"ר רון טנצר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה