לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-' שרשור התפקדות לפי תל"מ '
שרשור התפקדות לפי תל"מ
01/12/2016 | 08:55
25
36
עוד חודש חלף והגיע הזמן לספירת מלאי

הגיבו לחודש התל"מ שלכן, כתבו את התל"מ בנושא וספרו לנו:
באיזה שבוע את
מה הבדיקה האחרונה/הבאה
איך המרגש באופן כללי
כל תהיה, הגיג ופריקה יתקבלו באהבה
לצפיה ב-'יש עוד שורדות מנובמבר'
יש עוד שורדות מנובמבר
01/12/2016 | 08:56
35
לצפיה ב-' דצמבר - הגיע תורכן '
דצמבר - הגיע תורכן
01/12/2016 | 08:57
2
33
לצפיה ב-'36+2'
36+2
01/12/2016 | 10:04
63
התחלתי תשיעי, כבד, מעיק וכואב
היום יום אחרון שלי בעבודה לפני יציאה ל"מחלה" עד הלידה
ביום ראשון הבא פגישת הכנה לניתוח בבי"ח ובראשון שלאחר מכן הניתוח!
חוץ מזה מתרגשת בטירוף מזה שזה כבר כל כך קרוב!!
לצפיה ב-'37+4'
37+4
01/12/2016 | 17:04
42
כבר ממש מרגישה שמיציתי: כבד לי, עייף לי, מציק וכואב לי.
ושני הזאטוטים שבבית מאוד תורמים להרגשת העייפות :)

מצד אחד לא מאמינה שכבר הגעתי לשלב הזה למתחילה להתרגש, ומצד שני עוד לא מעכלת שאוטוטו אני אימא ל3!

שתהיה לכולנו לידה טובה עם ידיים מלאות בסופה, אמן
לצפיה ב-' ינואר '
ינואר
5
25
לצפיה ב-'32+2,אתמול שוחררתי מאשפוז'
32+2,אתמול שוחררתי מאשפוז
01/12/2016 | 09:16
2
121
של כמעט שבוע בעקבות צירים-מחיקה-פתיחה.
לשמחתי התהליך נעמר ושוחררתי עד האפיזודה הבאה.

כרגע לא מתוכננות בדיקות,
העובר ענק,באחוזון 90
רק מתפללת למשוך עוד שבועיים לפחות.
(אחרי שלוש לידות מוקדמות בעבר)
לצפיה ב-'מאחלת לך שתמשיכי למשוך לכיוון התל"מ!'
מאחלת לך שתמשיכי למשוך לכיוון התל"מ!
01/12/2016 | 23:08
1
4
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
02/12/2016 | 09:58
1
לצפיה ב-'שבוע 33'
שבוע 33
01/12/2016 | 20:54
26
הריון שני, מתוכנן קיסרי...
מרגישה את הלחץ באויר
לצפיה ב-'שבוע 32+3'
שבוע 32+3
01/12/2016 | 23:25
21
מחר הערכת משקל ונראה איך הבוטן גדל (מרגיש כבר גדול!!!)
וגם הולכים לסיור בבלינסון אחרי שהיינו באיכילוב (בסיור רגיל ובחדר לידה טבעית) ודי התרשמנו.

הספקנו לעבור דירה בשבוע שעבר - ממש בסוף הדד-ליין שהצבנו לנו למצוא מקום חדש ולעבור כך שלא יהיה קרוב *מידי* לתל"מ... גם ככה כבר מתחיל להיות כבד וקשה להתנהל.

חוצמזה - לשבת 9 שעות בעבודה על התחת מתחיל להיות מאוד לא כיף בשלב זה. חוזרת כל יום עם כאבי גב/אגן מבאסים. אפילו שאני קמה קצת כל איזה שעה זה לא מספיק בשביל להקל...

מעבר לזה מעלים הילוך בלהצטייד בכל מה שצריך וגם מתכננת להתחיל לארגן תיק לחדר לידה  - שיהיה.

מפלס ההתרגשות עולה!!!

שיעבור בקלות לכולן!
לצפיה ב-' פברואר '
פברואר
2
14
לצפיה ב-'26.2 שבוע 27+4 מתקרב בצעדי ענק'
26.2 שבוע 27+4 מתקרב בצעדי ענק
01/12/2016 | 10:39
22
לצפיה ב-'25.2 פחות משלושה חודשים'
25.2 פחות משלושה חודשים
02/12/2016 | 14:41
9
באופק תור ביקורת שגרתית אצל הרופאת מעקב (בעיקר בשביל הפניות להערכת משקל וחיסון שעלת).
כל שבוע עירוי ברזל שממש הרים אותי על הרגליים. רק חבל שהייתי צריכה לסבול 3 חודשים של התדרדרות בברזל ומיליון תוספים שלא עבדו רק כדי להגיע לזה.

השלמנו הצטיידות לדברים שהיו חסרים לנו מהדרדס חוץ משמיכת עגלה וסט עריסה שאני לא מצליחה למצוא שום דבר שאני אוהבת.

זהו. כבד לי. כואב לי הגב. בא לי להגיע לסוף.
לצפיה ב-' מרץ '
מרץ
01/12/2016 | 08:58
2
18
לצפיה ב-'אני בשבוע 24'
אני בשבוע 24
01/12/2016 | 16:27
43

נראה לי שהבדיקות היותר נחמדות נגמרו...
קצת מוטרדת מזה שבסקירה המאוחרת הייתה קצת קטנה (אבל רק בשבוע+-)

ועוד מעט העמסת סוכר

לצפיה ב-'כמעט שבוע 27'
כמעט שבוע 27
01/12/2016 | 22:34
23
ודווקא כשזה מתחיל להתקדם, נראה כמו נצח לחכות שלושה חודשים (:
לצפיה ב-' אפריל '
אפריל
01/12/2016 | 08:58
13
לצפיה ב-' מאי '
מאי
01/12/2016 | 08:59
10
לצפיה ב-' יוני '
יוני
01/12/2016 | 08:59
14
לצפיה ב-' יולי '
יולי
01/12/2016 | 09:01
3
20
לצפיה ב-'אני!'
אני!
01/12/2016 | 09:05
27
לצפיה ב-'אני!'
אני!
01/12/2016 | 11:40
17
לצפיה ב-'גם אני :)'
גם אני :)
01/12/2016 | 15:27
8
לצפיה ב-' יש כבר אוגוסטיות '
יש כבר אוגוסטיות
01/12/2016 | 09:02
31
לצפיה ב-' פינת החופרות המתמידות '
פינת החופרות המתמידות
01/12/2016 | 09:04
47
מה קורה
לצפיה ב-' ציוד ורכש לאמצ"ש '
ציוד ורכש לאמצ"ש
30/11/2016 | 07:27
15
10
לצפיה ב-'דונה של שילב'
דונה של שילב
30/11/2016 | 16:16
11
131
אשמח לשמוע בעד/ נגד, ממשתמשות עבר או הווה.
על פניו המוצר נראה לי גאוני לזוגות ללא רכב אחד קבוע,  עם דירה בקומה שלישית ללא מעלית.
תוהה איפה הקטצ׳?!

תודה מראש!!��
לצפיה ב-'אני אגיד לך איפה הקאצ''
אני אגיד לך איפה הקאצ'
01/12/2016 | 09:12
125
אני גם רציתי לקנות ולא קניתי בגלל הסכום הגבוה ובסוף קניתי סלקל רגיל באותו סכום...
בכל מקרה, לתינוק עד גיל חודשיםם שלושה לא מומלץ להיות במצב ישיבה יותר מדי זמן. כשנוסעים אז אין ברירה, אבל כשיוצאים מהאוטו התינוק חייב לעבור למצב שכיבה מוחלטת.
מעבר לנזקים לחוליות שזה מה שכולם חושבים, החשש הוא מחנק לתינוק שיושב יותר מדי זמן. זה לא בריא.
לגבי קומה שלישית ללא מעלית, לא הבנתי מה הקשר, תסחבי סלקל כבד 3 קומות? עדיף כבר להרים רק את התינוק.
ובלי קשר, הדונה לא נמצא בדירוג של הסלקלים הבטיחותיים ביותר. יש אתר של אבי ורון שמדרג את מושבי הבטיחות למיניהם. תציצי בו.
מעבר להכל, זה חמוד, זה נראה טוב, זה לא נוח כמו עגלה לא לאמא ולא לתינוק. אבל אם את צריכה לסידורים קטנים זה נחמד.
לצפיה ב-'מוסיפה על מה שכתבה אם הבנות2'
מוסיפה על מה שכתבה אם הבנות2
01/12/2016 | 09:39
5
92
שסל קל הוא לא קל. זו פיקציה. ברוב המקרים אחרי חודש חודשיים הוא כבר כבד לסחיבה ועוד שלוש קומות... השקיעי במנשא מתאים מגיל אפס ויהיה לך הרבה יותר טוב (ממליצה אישית על צמד)
לצפיה ב-'אני שאלה בעניין המנשא'
אני שאלה בעניין המנשא
01/12/2016 | 14:11
4
71
התכנון שלי היה בדיוק כמו שהצעת...
קיבלתי מנשא לופי - שמקווה שאלמד מהר להשתמש בו - שהבנתי שהוא מתאים ממש רק לשבועות הראשונים. 
מקורות מביני דבר אמרו לי שמנשא ממש כדאי למדוד עם התינוק בפנים כדי לראות שזה נוח לכולם.. אז אי אפשר לקנות לפני
את המלצת על מנשא מגיל אפס, ואני ממש רוצה כזה אבל חוששת שזה לא יהיה נוח  
תוכלי לעוץ בעניין יותר לעומק בבקשה?
ומזה מנשא צמד? לא שמעתי על זה בכלל...
תודה!
לצפיה ב-'מסכימה עם זה'
מסכימה עם זה
01/12/2016 | 14:29
51
אם יש לך מנשא להתחלה, אז זה יתן לך זמן ללכת לחנויות ולמדוד מנשא כמו שצריך.
אפשר ללמוד על הסוגים והמותגים השונים מראש כדי לצמצם את אפשרויות הבחירה בהמשך.

ומסכימה עם מה שאמרו לגבי סלקל- זה בכלל לא קל! וקודם כל בוחרים לפי הבטיחות שלו.
אנחנו קנינו כיסא מגיל- 0, מבחינה כלכלית זה הכי משתלם.
לצפיה ב-'מנשא'
מנשא
02/12/2016 | 02:26
1
15
אני מאוד אוהבת מנשאים. עד כדי כך, שלא היו לי עגלות. רק מנשא ואחר כך, כשילד כבר יושב - טיולון.
כל המנשאים הישראלים לא מוצלחים בעיניי. יש לי 2 מנשאים, אחד תוצרת ארהב - BBB ואחד תוצרת גרמניה- דידימוס (זה בכלל מרצדס של מנשאים).
שניהם - מנשא בד ארוך. ואת שניהם ניתן ממש להעביר בירושה . כביס בקלות (רק לא לייבש במכונה).
אני לא יודעת לצרף לינקים מטלפון, אני אוסיף מחר ממחשב.
תראי דידימוס בגוגל. אם יש לך מישהו בגרמניה שיכול להזמין לך - זה הכי טוב, ככה זה הכי זול.
בארץ אני מכירה משווקת מקסימה, שהיא גם דולה. אפשר להתקשר ולהתיעץ איתה, או לכתוב לה באתר . כי יש בדים יותר רכים ואז זה מושלם מגיל 0 ויש בדים יותר קשיחים.
אתר של משווקת- close to heart קוראים לה אולגה קרסנשטיין.
לצפיה ב-'תודה! אשמח לקישורים'
תודה! אשמח לקישורים
02/12/2016 | 09:33
7
אני גם קניתי רק טיולון. רוצה מאוד להשתמש במנשא כמה שיותר.
לצפיה ב-'מנשאי בד יכולים להתאים בכיף לכמה חודשים, בעיקר בחורף'
מנשאי בד יכולים להתאים בכיף לכמה חודשים, בעיקר בחורף
02/12/2016 | 19:21
2
אז אין לחץ לבחור מנשא עכשיו, תשתמשי בלופי ותבחרי מנשא אחרי הלידה בזמנך החופשי. לנו יש מנשא שרון דרור ועד עכשיו (4 חודשים) הוא משמש לפינוק והרגעה (וליומיום יש בייביביורן אוריג'ינל). חשוב מאוד למדוד עם הבייבי, לבקש לעשות סיבוב ולראות אם נוח לך. יש הבדל גדול מאוד במנשאים ובצורת הלבישה וההתאמה שלהם - לי למשל ממש לא נוח עם ארגו \ לילי \ בייביביורן ONE שכולן עפות עליהם.
בינתיים ממליצה להתאמן קצת מול היוטיוב בלבישת הלופיקס, זה עוזר מאוד.
לצפיה ב-'יתרונות וחסרונות של דונה'
יתרונות וחסרונות של דונה
01/12/2016 | 19:39
2
41
אנחנו השתמשנו בדונה בעיקר מהסיבה שאין לנו רכב. מבחינתנו זו הייתה הצלה במצבים שבהם מצטרפים לרכב של מישהו אחר, בעיקר אם זה לכיוון אחד. ובכלל בנסיעות מחוץ לעיר זה פתרון מצוין, למשל אם נוסעים ברכבת, מונית או באוטובוס כשעקרונית הילד לא חייב כיסא בטיחות מבחינת החוק אבל מעשית זה מרגיש לא בטיחותי וגם לא תמיד נוח כשהוא יכול להיות רק עלייך. לנו יש הורים מחוץ לעיר ונסיעות כמו שתיארתי וזה פתר את הבעיה. אבל כמו שכתבו לך, אף סלקל הוא לא באמת קל לנשיאה ובטח לא לקומה שלישית. בנוסף, עדיף להימנע משהייה ממושכת בזווית הזו ועם הדונה מאוד מפתה להשתמש כעגלה כי היא סהכ קטנה ונוחה. אבל אם מגבילים את השימוש בה, זה מאוד מקל על החיים לנטולי רכב קבוע לדעתי. לגבי בטיחות, מאוד יתכן שיש יותר בטיחותיים ממנה. 
לצפיה ב-'קומה שלישית'
קומה שלישית
01/12/2016 | 22:52
1
28
הכוונה היתה בדיוק בדוגמאות האלה,
לדןג׳- נוסעים להורים ברכב שלהם (כי אין לנו משלנו) אז אין צורך לסחוב 3 קומות גם סל קל, וגם עגלה רגילה וגם מנשא, וגם תיק וגם את כל הבית- מסורבל.
נוסעת לטיפת חלב במונית. שוב- אין צורך גם לסלקל בשביל המונית וגם לעגלה בשביל ההסתבבויות....
על פניו זה הרגיש לי פרקטי והמחיר לא כל כך משחק תפקיד כי לשמחתי ישנה נכונות להקל עלינו מצד המשפחות
אז לסיכום,
היתרונות עולים על החסרונות? או שמא הפוך גוטה?
ו...תודה!
לצפיה ב-'לדעתי כשאין אוטו אז לגמרי כן'
לדעתי כשאין אוטו אז לגמרי כן
02/12/2016 | 14:11
10
ההסתייגות היחידה שלי היא באמת ממצבים שמתפתים להשתמש בדונה כעגלה ומתרגלים לזה. בעיקר כי אנחנו לגמרי נפלנו בזה, כי היא כל כך קטנה ונחמדה, ופשוט השתמשנו בה משלב מסוים כתחליף עגלה. הילד שלנו התחיל ללכת רק בגיל שנתיים, כשעד גיל שנה וחצי בערך הוא היה בעוונותינו די הרבה בדונה. אני לא יודעת אם זה קשור, אבל בדיעבד אכלתי את עצמי על זה שהשתמשנו בה נון סטופ... כמובן לא מההתחלה, קנינו אותה רק כשהיה בן 8 חודשים ונשברנו מהמצב של להתארגן על סל קל לנסיעות מחוץ לעיר וכל זה. 
לצפיה ב-'התלבטתי לגביו והחלטתי לוותר'
התלבטתי לגביו והחלטתי לוותר
02/12/2016 | 19:32
1
גם אנחנו קומה 3 בלי מעלית וזה נראה לי על פניו כאחלה דבר, אבל:
1. התנוחה של סלקל לא מתאימה לשהייה ממושכת, אז זה לא פתרון ליציאה לטיול. את בכל מקרה תצטרכי עגלה רגילה ומנשא לטיולים.
2. סלקל זה לא באמת קל, כמו שאמרו כאן. הרבה יותר קל לרדת עם מנשא.
3.  הוא קיבל ציונים לא טובים במבחני ריסוק, אז לא מומלץ לאוטו. עדיף בפעמים הנדירות בהן אתן ברכב שיהיה לכם סלקל רגיל.
לצפיה ב-'האם ניתן לוותר על עריסה ולעבור ישר למיטת תינוק?'
האם ניתן לוותר על עריסה ולעבור ישר למיטת תינוק?
01/12/2016 | 22:21
2
42
היי,
אשמח להתייעצות. 
עד כה חשבנו כמו רבים להשכיר עריסה מיד שרה ואחרי 3 חודשים (זמן מקסימלי להשכרה וגם ממה שהבנתי ההעריסה מתחילה להיות צפופה לתינוק) - לעבור למיטה.

אבל - כיוון שההמלצות הן שהתינוק ישן בחדר שלנו לפחות חצי שנה (עכשיו עוד העלו לשנה!) - במילא זה אומר שאחרי 3 חודשים נצטרך להכניס את המיטת תינוק לחדר. יש מקום לזה (לא המון אבל אפשר להסתדר) ולכן נשאלת השאלה - אולי פשוט להכניס את מיטת התינוק לחדר שלנו מלכתכילה ולוותר על שלב העריסה?
זה כמובן חוסך גם קנייה של מזרון ומצעים לעריסה שמתאימים רק ל 3 חודשים...

אשמח לשמוע מה דעתכן. האם יש חסרונות למהלך כזה לדעתכן? 

תודה מראש!
לצפיה ב-'אפשרי'
אפשרי
02/12/2016 | 15:01
14
אנחנו העברנו את הדרדס בגיל 5 חודשים למיטה ולחדר משלו. הרגשנו אז שהרעש שאנחנו עושים בלילה מפריע לו לישון ושהזוגיות שלנו צריכה את החדר שינה חזרה. רוב החברים שלנו על אף ההמלצות העבירו בסביבות גיל 3-5 חודשים לחדר נפרד. כך, שקחי בחשבון שלא בטוח שתרצו לישון ביחד עד גיל שנה.

אין מניעה להעביר למיטה מגיל 0. בדרך כלל השיקול הוא קודם כל מקום בחדר ההורים
בנוסף אומרים שתחושת המרווח מקשה על תינוקות רכים. אבל יש לזה פתרונות באמצעות עיטוף. כל מיני נחשים מקטיני חלל במיטה וכו.

לגבי השאלת עריסה- אנחנו שכרנו ממוצצים. מה שאיפשר להחזיר אותה מעבר לשלושה חודשים תמורת עלות נוספת. זה משהו ששווה לכם לבדוק.
לצפיה ב-'יש 2 יתרונות בעריסה'
יש 2 יתרונות בעריסה
02/12/2016 | 19:24
3
האחד זה המרחב המצומם, שכפי שנאמר כאן תינוקות מעדיפים. לקטנה שלנו זה לא הפריע והרגלנו אותה למיטה מההתחלה, אבל יש תינוקות שממש קשה להם עם זה. קחי בחשבון שנחשושים ועיטוף לא מומלצים לשנת לילה ומנוגדים להנחיות משרד הבריאות, אז הם לא פתרון.
השני זה הניידות - בלילה הוא איתכם בחדר ובבוקר מעבירים את העריסה לסלון. לי זה היה ממש נוח בחופשת לידה.
לצפיה ב-'פורום ליולדות מאי'
פורום ליולדות מאי
02/12/2016 | 18:10
7
משהי יודעת אם יש קומונה ליולדות מאי ואיך מצטרפים?

לצפיה ב-'קרישיות יתר'
קרישיות יתר
02/12/2016 | 15:21
18
שלום בנות יקרות 
שהייתי ילדה עשו לי בדיקת קרישיות ויצא שאני בעלת נטייה לקרישיות.
היום אני רוצה לנטול גלולות והבנתי שיש עם זה בעיה. 
כך שמלפני שאני הולגת לריב עם הקופה ( כי קשה להשיג את הבדיקה) 
האם אני צרכה לעשות אותה שוב?וזאת כי היא נותנת נתונים יחודיים שעל פיהם מתאימים גלולות?
או שהיא רק אומרת "כן/לא" .

כמו כן, מה התחליפים למי שיש נטיה כמוני?
לצפיה ב-'התחלות חדשות לאמצ"ש'
התחלות חדשות לאמצ"ש
30/11/2016 | 07:25
11
7
לצפיה ב-'צריכה עצה'
צריכה עצה
29/11/2016 | 19:08
1
188
את המחזור האחרון שלי קבלתי ב31/10 בדרך כלל המחזור שלי סדיר כל 28 יום. ב23/10 היה לי דימום מוזר כזה נמשך רק יומיים ולא דימום כמו מחזור זרימה יותר חלשה. אני אמורה לקבל בימים הקרובים מחזור אני לא יודעת אם לחכות למחזור או שהדימום שהיה לפני שבוע הוא בעצם המחזור עשיתי בדיקת דם כ-5 ימים לפני המחזור (התאריך הרגיל) וכיומיים אחרי הדימום ויצא שלילי אין הריון

עצה? מישהי?
לצפיה ב-'גם אם יש הריון'
גם אם יש הריון
01/12/2016 | 09:06
41
עשית בדיקה מוקדם מדי. עושים לפחות אחרי איחור.
בהצלחה
לצפיה ב-'האם זו תשובה חיובית ? '
האם זו תשובה חיובית ?
30/11/2016 | 16:00
3
145
עשיתי היום בדיקת הריון, כ 4 ימים לפני האיחור- הייתי חייבת לדעת אם אני מרגישה משהו או מדמיינת ,
יצאה לי התשובה
BETA-HCG 85 IU/L
זה אומר שיש שם התפתחות נכון? כמובן.. שצריך לחכות ולהבדק שוב. אודה להתייחסות !
לצפיה ב-'ברור!! '
ברור!!
30/11/2016 | 17:52
13
לצפיה ב-'בטא חיובי '
בטא חיובי
30/11/2016 | 18:35
69
ממליצה לך לבקש הפנייה מהרופא לראות שהבטא עולה ולתאם לפי הווסת האחרונה שידועה לך כעת US ראשון (״הריון צעיר״).
לצפיה ב-'זה הריון '
זה הריון
01/12/2016 | 09:41
35
את לא באמת חייבת להיבדק שוב. למעשה הרבה נשים בכלל לא עושות בדיקת בטא ובטח ובטח לא בודקות הכפלה. עכשיו צריך להמתין למה שאמור להיות שבוע 7 וללכת לבדיקת דופק
לצפיה ב-',תזכירו לי... כאבים בתחילת הריון'
,תזכירו לי... כאבים בתחילת הריון
01/12/2016 | 09:36
4
83
שלום לכולם.. שנים..
הריון שלישי, את הראשון העברתי בעיקר פה.
תזכירו לי... ש.12, נורמלי כאבים נסבלים בבטן תחתונה? אין דימום, סתם אי נוחות בנקודה מסויימת.
לצפיה ב-'גם פה אותו דבר'
גם פה אותו דבר
01/12/2016 | 10:10
2
69
נראה לי תקין, אצלי זה מרגיש בעיקר כמו לחץ למטה והוא מורגש בעיקר כשאני מתיישבת... על זה את מדברת?
לצפיה ב-'גם'
גם
01/12/2016 | 11:30
1
52
באמת בשינויי מצבים, עמידה ישיבה, ומדי פעם גם בהליכה ממושכת. זכור לי משלבים מתקדמים יותר של ההריון
לצפיה ב-'נראה לי נורמלי'
נראה לי נורמלי
01/12/2016 | 11:36
39
אצלי לפחות זה לא ברמה משתקת, לא נעים אבל בהחלט נסבל.
לצפיה ב-'בדרך כלל נורמלי'
בדרך כלל נורמלי
02/12/2016 | 15:04
8
נובע מהתרחבות של האגן ותזוזה של הרחם שמשפיעה על כל הרצועות התומכות.
בהנחה שאין לך כאב חד בהקודה מסויימת, לא משהו בלתי נסבל וכמובן אין דימום לדעתי אין סיבה לדאגה.
לצפיה ב-'לקראת לידה ומעט אחריה לאמצ"ש'
לקראת לידה ומעט אחריה לאמצ"ש
30/11/2016 | 07:28
8
8
לצפיה ב-'אפס הפרדה באיכילוב'
אפס הפרדה באיכילוב
29/11/2016 | 16:24
2
145
הי!

קראתי פוסט די ישן (2011) על מדיניות הביות המלא באיכילוב ועל כך שלמעשה הבי"ח לא ערוך באמת לספק את התנאים לכך, למעט "על הנייר" (למשל, אין בחדר  שידת החתלה, אמבטיה לתינוק, חיתולים, משחות, לא כל היולדות בחדר הן באפס הפרדה וכו').
האם זה עדיין כך או שבשנים שחלפו חל שינוי לטובה? האם באיכילוב מאפשרים באמת אפס הפרדה מהתינוק? (הבנתי מאחת המיילדות שם שהבדיקות הרפואיות מתבצעות בתינוקיה ולא בחדר היולדת, שזה לא אידיאלי אבל נראה לי שזה קושי נסבל).

אשמח לשמוע חוויות ממי שהייתה שם.
תודה!
לצפיה ב-'יש קבוצה בפייסבוק שמכילה המון מידע בדיוק על נושא האפס הפרדה'
יש קבוצה בפייסבוק שמכילה המון מידע בדיוק על נושא האפס הפרדה
29/11/2016 | 17:19
92
כולל קבצים מפורטים עם מידע לגבי כל בית חולים וגישתו ועדויות של נשים שילדו בזמן האחרון.
ממליצה בחום להצטרף אם זה משהו שאת מעוניינת לחקור וליישם

שם הקבוצה: "הזכות שלכם להיות ביחד מרגע הלידה - הקבוצה"
לצפיה ב-'תשובה מנסיון אישי - משנת 2014'
תשובה מנסיון אישי - משנת 2014
30/11/2016 | 08:23
115
הי, אני ילדתי באיכילוב את הילד הראשון שלי לפני שנתיים וחצי, עשיתי ביות מלא, אבל לא באמת יכולתי לעשות "אפס הפרדה" כי הוא נולד אחרי האטות דופק וואקום אז היה חייב להיות בחדר השגחה לכמה שעות אחרי הלידה (שם אין מקום לאבא לשבת או להיות) אחרי כמה שעות שחררו אותו אלי והוא היה איתי עד השחרור.

זה נכון שלפחות בזמנו לא היו שידות החתלה וכאלה בחדרי היולדות, אבל אני לא הרגשתי שזו בעיה, בכל פעם שהיה צריך החלפה הלכנו לתינוקייה ועזרו לי להחליף לו, גם בדיקות וכאלה נעשו בתינוקייה יחד איתי, אני ממש לא ראיתי את זה כבעיה או מכשול.

בנוסף הייתי שתי לילות במלונית, שם אכן היה יותר נוח ויש שידות החתלה וכיסא הנקה בכל חדר... אבל זה שיקול אישי אם את מעוניינת במלונית.
לצפיה ב-'שבוע 34'
שבוע 34
30/11/2016 | 09:53
2
150
רטוב לי מעט בתחתון ואני לא רואה שזה הפרשה. אין לזה ריח מוזר כמו שאמור להיות למי שפיר. מה זה יכול להיות? 
זה כבר קרה לי פעמיים ביומיים האחרונים...
לצפיה ב-'רטיבות'
רטיבות
30/11/2016 | 10:02
124
למי שפיר אמור להיות ריח של זרע...
מי שפיר נראים כמו פיפי ולא כהפרשה.

אולי זה קצת שתן שדולף בלי שאת שמה לב  מהלחץ של ההריון על האגן?(סביר להניח, כי אמרת שאין לזה ריח)
אולי הזעה ?( פחות סביר לאור מזג האוויר)

אם זה ממשיך תלכי לרופא לאולטרה סאונד שגרתי שיבדוק כמות מי שפיר.
דרך נוספת- לקנות פדים שבודקים אם יש דליפת מי שפיר 

.
לצפיה ב-'ללכת לבדוק!'
ללכת לבדוק!
30/11/2016 | 10:58
95
לי הייתה ירידת מים די מסיבית לפני הלידה ועדיין לא הייתי בטוחה שזה מי שפיר כי לא היה שום ריח מוזר (לא זרע ולא בטיח!!!) ובאמת שלא הייתה לי שום דרך להבחין אם זה פיפי או מי שפיר.
כמובן שהיה מדובר במי שפיר ובאותו יום כבר ילדתי, אבל נשבעת לך שהתלבטתי לפחות איזה שעתיים בבוקר ועוד התקשרתי לעבודה להגיד שאאחר קצת

*דליפת מי שפיר בשבוע 34 מצריכה בדיקה!*
לצפיה ב-'התייעצות לגבי שימוש בשמיכה בעריסה'
התייעצות לגבי שימוש בשמיכה בעריסה
02/12/2016 | 08:10
1
28
עוד קצת מוקדם (התחלתי תשיעי) אבל בעקבות הסערה בחוץ, מתלבטת ואשמח לשמוע מנסיונן של אמהות לגבי השימוש בשמיכה בעריסה. בעיקרון אני מאלה שנגד מגן ראש (לא קניתי) ודוגלת בלא לשים אף בובה בעריסה, להשכיב רק על הגב כל הזמן וכו'. ההתלבטות היחידה שנשארה לי היא לגבי שמיכה. מצד אחד לא רוצה שהיא תתקרר לי מצד שני ממש מפחיד אותי שהיא תתחפר מתחת לשמיכה. 
לצפיה ב-'אנחנו השתמשנו בשמיכה'
אנחנו השתמשנו בשמיכה
02/12/2016 | 14:46
14
לדעתי, חשוב לקנות שמיכה קטנה שמתאימה לעריסה ולא להתפתות לקפל שמיכת מיטה או עגלה גדולה.
לכסות לא גבוה מדי ועדיף במעין עיטוף קל שיהיה להם קשה להתחפר.
את תראי שבבית החולים עוטפים אותם בשמיכה. אנחנו חיקינו את העיטוף הזה בהתחלה כדי להקטין את החשש להתחפרות בשמיכה.
לצפיה ב-'סיפור הלידה שלי '
סיפור הלידה שלי
02/12/2016 | 11:06
1
54
חוויה מתקנת ללידה הקודמת שלי!

ילדתי בסורוקה.

קצת רקע:
2010 - לידה ראשונה קיסרי בשבוע 36 וקצת בגלל יתר ל"ד פתאומי ומצג עכוז.
2012 - לידה שנייה, וגינלית לאחר קיסרי, עם צוות רפואי וסיעודי מאוד לא אמפטי ולא סימפטי שהיה נגדי כל הזמן עם הפחדות על וגינלי לאחר קיסרי, לא זרמו עם בקשות והקשו בהכל!
2016 - לידה שלישית, וגינלית שנייה לאחר קיסרי, לידה מהירה מאוד, עם מיילדת זורמת, טובת לב ומקצועית! תמר! חוויה מתקנת לחלוטין !

יהיה קצת ארוך

הייתי בטוחה שלאור הלידה הוגינלית הקודמת, שהתרחשה בשבוע 39 וקצת, שגם הפעם אלד באותו זמן. אז לא. בבוקר שישי, 25/11/2016, שבוע 40 +2 ניגשתי למיון יולדות בסורוקה למעקב הריון עודף. כסת"ח של מוניטור, US, תשאול קצר ושחרור הביתה.
בבוקר שני שאח"כ, 28/11/2016, שבוע 40 +5, שוב, מעקב הריון עודף במיון יולדות עם המלצה לחזור אחרי 5 ימים אם לא יתפתח כלום לזירוז ע"י בלון. החדשות האלה מעכירות את רוחי, מדאיגות אותי ואני חוששת מהתערבות חיצונית שתסתיים בקיסרי .

אני מדברת על חששותי עם חברה שמייעצת לי לנסות עיסוי פטמות כי מה יש לי להפסיד. בערב אני מדברת עם חברה נוספת  (שבהריון של בכורי אמרה שאני נראית לה נפוחה ושאמדוד ל"ד. משם המשכתי למיון יולדות) והיא אומרת לי שאני אלד באותו ערב. אני מבקשת ממנה שתעשה "וודו וכשפים" כדי שזה אכן יתגשם וצוחקת על הביטחון שלה .

השעה בערך 20:00. הילדים ישנים, אני צופה בטלויזיה ומתחילה עיסוי פטמות, בקטנה, בסקפטיות. אלא שאני שמה לב שאחרי כל פעם יש ציר. וזה מתגבר. וממשיך גם ללא קשר לעיסוי. והצירים מתחילים להיול תכופים וכואבים עד כדי כך שאני עושה נשימות.
אני מתרוקנת כבר פעמיים ופוגשת את הפקק הרירי.
השעה 21:00, בעלי מתעפץ בחדר השינה מול הטלוויזיה. אני אומרת לו שמשהו קורה, יש צירים תכופים וכואבים, אני מדברת עם חבר שהוא מיילד בסורוקה () ונשמע לו שאני מתחילה בלידה.

אני נכנסת להתקלח, מתנגבת ותוך כדי שאני שוקלת להעביר את הצירים כמה שיותר בבית כדי שלא אגיע למיון עם פתיחה קטנה ואתבאס, יש "פּאק" קטן ונזילה קלה של מי שפיר. אני יודעת שבנזילת מי שפיר צריך להגיע למיון אז אני מתקשרת להוריי שיבואו להיות עם הילדים.

ב 22:30, אנחנו יוצאים למיון יולדות. הצירים ממשיכים להיות כואבים ותכופים. מגיעים למיון, נרשמים, ניירת, סטיק שתן, מוניטור ובדיקת פתיחה ע"י מיילדת – פתיחה 3. עוברות עוד כמה דק' של צירים כואבים ומגיע רופא לבדוק פתיחה – 4. אני מאושרת מההתקדמות המהירה!

מזמינים סניטר שייקח אותי על כיסא גלגלים לחדר לידה. אני עולה על הכיסא ומהר יורדת ממנו כי יותר קל לי להתמודד עם ציר בתנועה . כך שלחדר לידה אני מגיעה עצמאית.

חדרי הלידה בתפוסה מלאה  ואני מחכה כמה דק' במסדרון כדי שיתפנה חדר.
אנחנו נכנסים לחדר, מגיעה אחות אחראית משמרת, אורנה, אומרת שהמיילדת שלי תהיה תמר ומבקשת שאעלה על המיטה. אני מסרבת כי כואב לי ומבקשת להמשיך להיות בתנועה. אורנה יוצאת, מתחיל שוב ציר חזק ואני מרגישה צורך לשבת על האסלה. מצד אחד יודעת שהתנוחה תעזור לי, מצד שני יודעת שזה מעיד על התקדמות.  הציר כואב כ"כ שאני צורחת ואומרת לבעלי לקרוא למיילדת. אורנה באה, רואה אותי על האסלה ולא מרוצה. היא פוחדת שאני לוחצת מבקשת שוב שאעלה למיטה ואשב, כדי שתחבר אותי למוניטור, אני שוב מסבירה לה שקשה לי לשבת ושתנטר אותי כשאני על הברכיים, היא מסרבת. אני מנוטרת בישיבה. סובלת. אבל אורנה מעודדת אותי שהלידה מתקדמת מהר, שאני לא אספיק אפידורל, ושאנשום דרך האף ואוציא דרך השיניים בששששש.היא מרגיעה מאוד ואני מאוד משתדלת לעשות כדבריה. הנשימה הזו עוזרת ואפקטיבית.

אורנה יוצאת ונכנסת תמר . בודקת פתיחה – 6. בעלי מתכתב עם החבר המיילד ומעדכן אותו על המתרחש. החבר אומר שזכיתי במיילדת מדהימה! צודק !
תמר מסכימה שאהיה עם מוניטור על הברכיים, נשענת על גב המיטה. הצירים כואבים כ"כ!!! פתיחה 8. אני מרגישה צורך להתפנות! תמר אומרת שזה ראש התינוק שלוחץ אבל אני מרגישה שלא. בורח לי! אני מתנצלת אלפי פעמים! תמר בודקת שוב ואומרת שהראש פה וכשיש צירי לחץ ללחוץ כלפי מטה. צירי הלחץ לא כואבים, הם מכוונים אותי ללחוץ ביעילות וחזק. לוחצת כמה פעמים, ממששת ורגישה את הראש בפתח, לוחצת שוב חזק חזק, הכל שורף וכואב, אני צורחת ומרגישה את הראש מחליק החוצה ומייד בעקבותיו שאר הגוף, חלקלק וחם. ילדתי על הברכיים! (גם בפעם הקודמת רציתי ולא נתנו לי. הכריחו אותי לשכב על הגב). תמר סיפרה שבזכות חברה שלה שיילדה את תמר עצמה בתנוחה הזו, היא הבינה כמה שזה נוח. החיסרון הוא שאי אפשר להגן על האיזור מקרעים ועד שנזכרתי שהבאנו שמן שקדים היה כבר מאוחר מדיי .

אני ובעלי בשוק מהמהירות בה הכל קרה! ב 22:30 יצאנו מהבית, ב 23:58 התינוק בחוץ!

בהנחייתה של תמר אני מצליחה לחזור לתנוחת ישיבה, התינוק עליי, עדיין מחובר לחבר הטבור (אצלו חבל הטבור לא קצר כמו אצל אחותו והוא מונח על חזי), בעלי חותך את החבל.

אני מניקה אותו , תמר לוקחת אותו לשקילה (3110), הוא עושה פיפי ומקוניום, היא מוסרת אותו לבעלי ואני דוחפת את השליה! שמחליקה ממני, חלקלקה וחמה. תקינה. דבר מדהים!

ב 01:00 התינוק נלקח לתינוקיה לחיסונים ומשחת עיניים בליווי בעלי שחוזר אח"כ להיפרד ממני ולנסוע הביתה לשחרר את הוריי.

אני מחכה לתפירה.

ב 02:00 אני עולה למחלקת יולדות. מלאה! יש מקום רק במסדרון, אבל בפינה שקטה שלו. ב, 03:00, לאחר מקלחת וכריך, מביאים את התינוק. אפרוחון, יבבן, פצפון שדומה מאוד לבכורי כשנולד!

למחרת אחה"צ אני עוברת לחדר עם עוד 3 יולדות. זוועה. 3 תינוקות נוספים שבוכים לסירוגין זה לא כייף. שלא לדבר על הלחשושים מסביב, הרייח של כולנו, ההפרשות הגופניות וכו'. בערב ההורים של שנינו מגיעים לביקור חפוז ולמחרת, כעבור 36 שעות, בדיקת רופא ילדים ורופאת נשים אנחנו משתחררים.

אני מאחלת לנו התאקלמות קלה עם שני אחיו, הנקה זורמת ושופעת חלב ובריאות, בריאות בריאות והמשך הריון ארוך, עגול ומשעמם לכולכן!

ההריון הזה הייתי בעיקר קוראת מהצד אבל תמיד טוב שיש חווית לידה מתקנת וטובה לחלוק .
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
02/12/2016 | 14:37
17
נשמע לידה מדהימה. הלוואי על כולנו.
תוכלי להסביר יותר לגבי תנוחת לידה על הברכיים? זו תנוחת כריעה או ממש על הברכיים כמו בעמידת שש?
אני מחפשת בנרות תנוחה ללדת לא על הגב בגלל בעיות דיסק בגב תחתון.
לצפיה ב-'חבל התבור'
חבל התבור
02/12/2016 | 08:00
30
קרה למישהי שאמרו לה בסקירה 1 שיש לתינוק בחבל תבור רק עורק 1 ולא 2?
לצפיה ב-'לא מצליחים להחליט על שם.. '
לא מצליחים להחליט על שם..
01/12/2016 | 15:18
3
117
שלום לכולם... 
בשעה טובה ומוצלחת לפני קצת יותר משבוע ילדתי!! אחרי הריון ממש לא פשוט אבל תודה לאל זה מאחורינו וסיפור הלידה אני מבטיחה לשתף ממש בקרוב.. 
אני חייבת את עזרתכן/ם בכל פעם שאני צריכה להחליט על שם אני מתקשה.. נולדה לנו נסיכה ,בת שלישית.. ואנחנו עדיין לא החלטנו על שם ... 
אני ממש חייבת המלצות /הצעות בא לנו שם לא לעוס.. ולא מיוחד יותר מידי משהו פשוט ,אנחנו מאוד אוהבים שמות עם צליל ישראלי.. 
ואני ממש אשמח לכל מי שיכול/ה להציע לנו אופציות נחמדות..
המשפחה הקרובה כבר לוחצת לשמוע את השם... 
בקיצור כל הצעה נשמח.. 
תודה!  
לצפיה ב-'מציעה את השם חלומות שלי...'
מציעה את השם חלומות שלי...
01/12/2016 | 23:00
86
אלונה.
מאוהבת בשם הזה.
מזכיר לי נשים צעירות יפות בשנות ה60 על אופני מתכת. הכי ארץ ישראלי שיש בעיני.
לא לעוס, ולא מיוחד חריג.

לצפיה ב-'שי,גאיה,יסמין'
שי,גאיה,יסמין
02/12/2016 | 10:32
5
לצפיה ב-'זוהר, תמרה, רוני, אביגיל, אדוה'
זוהר, תמרה, רוני, אביגיל, אדוה
02/12/2016 | 14:14
1
לצפיה ב-'גרבי לחץ בטיסה'
גרבי לחץ בטיסה
01/12/2016 | 16:33
42
שלום אהובות!

יש לי טיסה של 11 שעות בשבוע 23..
מישהי עשתה את זה כבר?
צריך גרבי לחץ?

תודה רבה רבה!!!! 3>
לצפיה ב-'גרבי לחץ בטיסה'
גרבי לחץ בטיסה
01/12/2016 | 16:32
7
שלום אהובות!

יש לי טיסה של 11 שעות בשבוע 23..
מישהי עשתה את זה כבר?
צריך גרבי לחץ?

תודה רבה רבה!!!! 3>
לצפיה ב-'בדיקות והמלצות רופאים לאמצ"ש'
בדיקות והמלצות רופאים לאמצ"ש
30/11/2016 | 07:24
11
12
לצפיה ב-'שקיפות וסקירה מוקדמת'
שקיפות וסקירה מוקדמת
30/11/2016 | 14:13
7
125
הי לכולן, אני בהריון ראשון :)
קבעתי לד״ר ינון גלבוע (שאני מכירה מהעבודה וסומכת עליו מאד) שקיפות וסקירה ביחד, בשבוע 13+1 (כדי שאספיק לעשות את בדיקת הדם יום למחרת ולא יפול על סופ״ש). 
קראתי המון על כך, כולל בפורום הזה ממש, שהרבה נשים אומרות שזה לא טוב לעשות ביחד, ומצד שני חיפוש בניירות העמדה של הגינקולוגים ושל ארגון העל-קול העולמי דווקא אומרים שסקירה בשבוע 13 היא סטנדרט. 
וידאתי איתו והוא אמר שהדבר היחיד שאולי לא רואים זה כיס מרה וגם זה רק לפעמים, ואז הוא מזמין לביקורת שבועיים אח״כ. 
אז למה בעצם להפריד אם ככה? זה חוסך המון כסף (למי שעושה פרטי) וזמן, ואפשר לעלות על בעיות מוקדם יותר. למה כולן משוכנעות שחייבים להפריד ולעשות בדיקה אחת זה לא טוב?
לצפיה ב-'סקירה מומלץ לבצע החל משבוע 14'
סקירה מומלץ לבצע החל משבוע 14
30/11/2016 | 14:27
3
107
ושקיפות עד 13+6
שקיפות עושים רופאים רבים יותר היות וזה לא מצריך מכשור מיוחד או מתקדם.
אני אישית בעד לעשות כל דבר במרווח הזמן המתאים לו ולרוב קובעת לאמצע התקופה ולא לקצוות. מעבר לזה - לא רואה הרבה תועלת בלעשות שקיפות באופן פרטי (גם לא סקירות אבל זה כבר יותר פתוח לדיון כתלות ברמת הביטוח ובקופה)
לצפיה ב-'אז זהו, שפשוט קראתי את ניירות העמדה של האיגוד'
אז זהו, שפשוט קראתי את ניירות העמדה של האיגוד
30/11/2016 | 16:22
2
96
כי אני גם זכרתי שאפשר משבוע 13 סקירה מהלימודים.
יש לי גישה אליהם בתור סטאז׳רית. 
כתוב שם שסקירה מוקדמת זה 13 עד 17, שקיפות 11 עד 13+6, ושעכשיו עוברים גם בעולם לעשות בטרימסטר ראשון את הסקירה ביחד עם השקיפות (בנייר העמדה של איגוד הגינקולוגים בארץ כתוב בכלל שהמוקדמת לא חובה, והמאוחרת כן, אבל ברור לי שאעשה אותה). 
צלצלתי לעוד כמה רופאים שיצא לי ללמוד מהם לאורך השנים (ד״ר גינדס למשל, ד״ר אגמון) והם גם אמרו לי שהם עושים ביחד בשבוע 13 ואפשר לפצל ואפשר לא לפצל אבל שביחד זה אחלה. אז מאיפה נולד ה״משבוע 14״ הזה? 
האם זה כל כך לא מומלץ לעשות ביחד על ידי כל הנשים למרות מה שאיגוד הרופאים הארצי (והעולמי) אומרים מאיזושהיא סיבה שנסתרת מעיניי?
פשוט עד עכשיו התרגלתי לראות רק רפואה בעיניים, פתאום זה מוחשי וזה קשור אלי..
לצפיה ב-'לא שמעתי על זה גם גן'
לא שמעתי על זה גם גן
30/11/2016 | 17:50
1
76
אני מפצלת את הבדיקות שיהיה לי כמה שיותר דייטים עם העובר/ית וגם תמונות
אני יודעת שבהרבה מדינות לא עושים כל כך הרבה בדיקות אולטרסאונד כמו שעושים בישראל. אז לדעתי זה תלוי בגישה שלך, אם את רוצה לשלול כמה שיותר דברים, תעשי שתי בדיקות, אם את פחות חרדתית תעשי פחות.

לצפיה ב-'כיוון שאני סטאז׳רית (ז״א בסוף השנה אני רופאה)'
כיוון שאני סטאז׳רית (ז״א בסוף השנה אני רופאה)
30/11/2016 | 18:34
117
אני בדיוק מאלו שיעשו מי שפיר וצ׳יפ 
פשוט מנסה להבין איך אחירון, גלבוע, אגמון, גינדיס ועוד מלא עושים את הבדיקות ביחד, איגוד הרופאים אומר שזה אחלה ובעולם זה הולך לשם גם ע״פ ניירות העמדה (לא עושים ״רק״ בדיקה אחת, מודדים שקיפות והכל כרגיל, ואז עושים את הסקירה, פשוט באותה פגישה בשבוע 13), ואיכשהו כל מי שאני מכירה מפצלת... 
לצפיה ב-'לא שמעתי על זה בחיים'
לא שמעתי על זה בחיים
30/11/2016 | 15:07
105
אני אישית עושה שקיפות בשבוע 12 וסקירה בדרך כלל בשבוע 16

לצפיה ב-'גם אני עושה יחד'
גם אני עושה יחד
01/12/2016 | 11:58
1
55
עשיתי בהריון הקודם וגם הנוכחי בפרטי אצל ד"ר יובל גיאלצ'ינסקי. אצלי היה לי חשוב להשקיע מאוד בבדיקה המשולבת שלו כי אני מאוד מאוד לא רוצה להגיע לבדיקת מי שפיר ואני בת 41 אז רוצה כמה שיותר למצות אופציות לא פולשניות עם מידע מכסימלי על המצב. הוא אמר לי שיש דברים שרואים בשלב הזה שבהמשך לא רואים אותם ואוהב לעשות את הבדיקה הזו במשולב בשבוע 12 וכמה ימים. ואח"כ נדמה לי שסקירה נוספת בשבוע 18 בערך, לא סגורה בדיוק מתי הפעם הבאה, וביחד עם הממצאים יש לו ככה יותר ידע. ואז גם לקבל החלטה אם אפשר רק ניפט כדי לסגור את הפינה של תסמונת דאון, או שיש חשדות לדברים אחרים ולא מספיק שקטים ואז לא להוציא כסף על ניפט וכן לעשות בלית ברירה מי שפיר. אבל נראה לי שאם הייתי מלכתחילה שלמה עם סיכוני מי שפיר, לא הייתי משקיעה בנוסף כסף בכל הבדיקות האלה.
לצפיה ב-'אוקיי, אז זה לא רק דבר שלומדים'
אוקיי, אז זה לא רק דבר שלומדים
01/12/2016 | 12:30
44
וזה לא רק דבר ש-4 או 5 רופאים עושים.
זה סטנדרט רפואי גם בפרקטיקה בארץ בקרב עוד רופאים. 

תודה, טוב לדעת :)
לצפיה ב-'מישהי פה עשתה בדיקת פיברונקטין ?'
מישהי פה עשתה בדיקת פיברונקטין ?
30/11/2016 | 17:52
68
(בדיקה שהראו שיש לה יכולת חיזוי לגבי לידה מוקדמת בתווך שעד שבועיים מהבדיקה).
האם ניתן לעשות בפרטי? אם כן איפה ומה העלות?
לצפיה ב-'שקיפות עורפית - בדיקת דם באיזור כפר סבא'
שקיפות עורפית - בדיקת דם באיזור כפר סבא
30/11/2016 | 16:42
52
שלום,

האם מישהי יודעת היכן ניתן לבצע את בדיקת הדם של השקיפות העורפית לא במרכזי בריאות האישה באיזור כפר-סבא/רעננה/הרצליה?

תודה רבה
לצפיה ב-'סקירה מאוחרת אצל דר' דניאל טרנר'
סקירה מאוחרת אצל דר' דניאל טרנר
01/12/2016 | 10:23
22
בוקר טוב!

האם מישהי עשתה סקירה מאוחרת אצל דר' דניאל טרנר? אשמח לשמוע על החוויה שלכן. תודה רבה
לצפיה ב-'התייעצות כבדת משקל'
התייעצות כבדת משקל
29/11/2016 | 08:45
11
353
שלום,

היום גיליתי שאני בהריון (בבדיקה ביתית)- שבוע 5. אומנם אני רוצה להיות אמא, מאוד, אבל ההריון הזה לא היה מתוכנן בכלל. למה?
כי בשנה האחרונה עברתי שתי הפלות יזומות בשבועות מתקדמים בגלל שהסתבר שהעובר חולה במחלה קשה מאוד שאין לה מרפא (בשבוע 17 ובשבוע 19). לאחר ההפלה השניה הרופאים המליצו לי לא להיכנס להריון שוב באופן טבעי אלא דרך הפריה חוץ גופית כי ככה יהיה אפשר לוודא מראש שהעוברים בריאים. התחלתי לעשות את כל מה שצריך לעשות לפני התחלת התהליך של ההפריה.
ועכשיו באמצע כל זה באופן מאוד מפתיע התגלה שאני בהריון...

עומדות בפני שתי אפשרויות:
1. לחכות לבדיקת סיסי שיליה כדי לדעת אם העובר בריא (את התשובות אקבל רק בשבוע 12 בערך). ובמידה ולא לעבור הפלה שלישית שעלולה להיות מאוד טראומטית רגשית, ומסוכנת פיזית.
2. להחליט לא לחכות וכבר עכשיו לעשות הפלה (שכמובן בשבוע כזה זה הרבה יותר קל. אבל אולי העובר בסדר??).

מתייעצת איתכן... אולי תוכלו לעזור לי בהחלטה הגורלית...
לצפיה ב-'שאלה קשה! '
שאלה קשה!
29/11/2016 | 11:38
180
רוצה לחזק אותך, הלוואי והכל יהיה בסדר.
לי לקח המון זמן להיכנס להריון אז קשה לי לחשוב על הפלה יזומה. מצד שני, את נכנסת להריון די בקלות, אז אולי כן כדאי לעבור הפרייה וליצור עובר בריא.
אין לי תשובה, אם את רוצה לשאול על ivf, יש לי ניסיון רב בתחום זה (;
יש בתפוז פורום אובדן הריון ופורום הריון לאחר אובדן. אולי כדאי לך להתייעץ שם עם נשים שעברו מקרים דומים.
בהצלחה
לצפיה ב-'ממליצה לך להתייעץ בפורום '
ממליצה לך להתייעץ בפורום
29/11/2016 | 14:05
168
אובדן הריון והריון לאחר אובדן.
אם את כבר בהריון אז לטעמי יש להמתין לסיסי שלייה ולא להפיל עובר שיש סיכוי שבריא לחלוטין. לא נעים לעבוד הפסקת הריון בשלבים מתקדמים יותר. אבל מצד שני לתהות כל החיים מה יכול היה להיות גרוע בהרבה יותר. בעיקר אם יהיה קשה להיקלט בהפריה.
לצפיה ב-'ההחלטה כולה שלך...'
ההחלטה כולה שלך...
29/11/2016 | 15:15
4
157
אני אישית הייתי מחכה לסיסי שלייה בתקווה שהעובר תקין. לא כתבת בדיוק מה המחלה ומה השכיחות להופעתה אצל העוברים שלך כך שקשה לאמוד את הסיכויים.

בהצלחה בכל דרך שתבחרי.
לצפיה ב-'תודה על התגובות התומכות ושאלה'
תודה על התגובות התומכות ושאלה
30/11/2016 | 09:24
3
176
היי לכולן, תודה לכן. אחרי המון התלבטויות ההחלטה היא ללכת עם הלב ולא עם המוח.. אז למרות שיש סיכוי 25% שהעובר אינו בריא- אחכה לסיסי שיליה.
פעם שעברה עשיתי את הבדיקה בשערי צדק אצל רופא מאוד אנושי ומקסים אבל זה מאוד מאוד כאב, ואני לא אדם עם סף כאב נמוך. זה אמור לכאוב מאוד? או שיש רופאים שאצלם זה פחות כואב...? 
לצפיה ב-'לא אמור לכאוב כל כך. לא'
לא אמור לכאוב כל כך. לא
30/11/2016 | 10:31
125
זו דקירה לא כואבת במיוחד, ואח"כ מעין לחץ - אבל גם.. לא מאוד כואב..

לא יודעת אם זה הרופא, או סתם האיזור אצלך רגיש יותר.

לצפיה ב-'שמחה שככה החלטת'
שמחה שככה החלטת
30/11/2016 | 15:05
89
רק אומרת שתהליך של הפרייה חוץ גופית עם בחירה של עובר בריא הוא לא קל בכלל.
אולי ניצלת ממנו בנס.
אם חס וחלילה העובר יהיה פגוע, אז זה לא הכי נורא הגרידה בשבוע כזה, חוץ מההיבט הנפשי כמובן, אני עברתי גרידה בשבוע כזה והיה לי קל מהבחינה הפיזית.
בהצלחה!
לצפיה ב-'כל הכבוד אמיצה!'
כל הכבוד אמיצה!
01/12/2016 | 10:53
40
אין לי ספק שהחלטות כאלה לא מתקבלות ב100% שלמות. את תהיי אמא נהדרת! כזאת שנלחמת על הילדים שלה..
לצפיה ב-' בהחלט לא פשוט..'
בהחלט לא פשוט..
29/11/2016 | 23:44
109
מתארת לעצמי מה את חווה, זה בטח מטלטל נורא..
אני אומרת, אם זה כבר כאן, תני לזה הזדמנות. אולי אולי אולי יהיה איזה נס והכל יהיה בסדר!
אני יודעת על עצמי שהמחשבות על "מה היה אילו.." היו הורגות אותי..
תעשי את הבדיקות כמה מוקדם שרק אפשר ותקווי לטוב.
אני באמת חושבת שאת עומדת בפני החלטה קשה קשה קשה, ובסופו של דבר, התשובה אצלך.
לצפיה ב-'הייתי מחכה לסיסי שילייה'
הייתי מחכה לסיסי שילייה
30/11/2016 | 08:34
1
104
ואני מכירה באופן אישי מקרה כזה, שהיו סיכויים מאוד גבוהים והזוג היה לחוץ מאוד ונחשי מה? הכל היה תקין ויש ילד בריא. אז אם גם ככה לעבור הפלה, לפחות שווה לחכות עד סיסי שילייה ואולי תצפה  לכם הפתעה נעימה 
לצפיה ב-'מחכה לסיסי שיליה'
מחכה לסיסי שיליה
30/11/2016 | 09:51
97
גם אצלי יש 25% להפסקת הריון בגלל מחלה גנטית שהתגלתה במהלך ההריון הראשון ואז עשיתי סיסי שיליה. 
הומלץ לנו לשקול PGD אבל החלטנו לקחת שוב את הסיכון ולעשות סיסי שיליה גם בהריון שני. אין ספק שזה מלחיץ ומטריף את המוח, אבל הסיכויים הם לטובתך ואם את כבר בהריון לא הייתי מתלבטת בכלל.. בלי שום ספק..

לגבי הבדיקה עצמה - אז ככה
בפעם הראשונה עשיתי ממש בסוף השבועות המותרים לבדיקה (בגלל עצם הגילוי שהיה רק בשבוע 13) וזה היה בטני וזה היה נורא וזה היה פעמיים כדי לקחת מספיק חומר. נורא נורא נורא.
הפעם עשיתי ממש בתאריך הראשון האפשרי (תחילת 11) וזה היה וגינלי וזה היה ממש בסדר, הופתעתי מאד, אפילו לא כאב. החלק הכי מאתגר היה להיות עם שלפוחית מלאה שעתיים בהמתנה לבדיקה. הייתי מאד בלחץ מהבדיקה בגלל ניסיון העבר והופתעתי לטובה.
בשורה התחתונה - המלצתי היא להמתין, לקבוע עוד היום תור לסיסי שיליה (לא פשוט הקטע הזה) לתחילת שבוע 11 ולהחזיק אצבעות. 
לצפיה ב-'מה הפגם הגנטי? בדיקת NIPT תעזור?'
מה הפגם הגנטי? בדיקת NIPT תעזור?
01/12/2016 | 09:11
65
אפשר לעשות משבוע 10,לא פולשנית ותשובות תוך שבוע וחצי-שבועיים
לצפיה ב-'הריון עם תינוק בבית'
הריון עם תינוק בבית
29/11/2016 | 14:33
5
243
היי,
יש שאלה שטורדת את מנוחתי ואשמח לטיפים/הרגעה;
אני לקראת טיפול IVF נוסף כשיש לי תינוקי בן חצי שנה בבית.
בהנחה ובע"ה אקלט, אני חוששת מלהרים אותו כי הרי מומלץ לא להרים
דברים כבדים בעיקר בשליש הראשון ומן הסתם הוא כבר שוקל 7+

אז איך להתנהל נכון? 
אני יודעת שאני רותמת את העגלה לפני הסוסים אבל חשוב לי לדעת מבעלות
ניסיון כי אני רואה הרבה נשים בהריון מרימות תינוקות ואף ילדים בני שנתיים ותמוהה שלא קורה שום דבר לעובר

לצפיה ב-'אני אמא לשלושה במרווחים של שנתיים'
אני אמא לשלושה במרווחים של שנתיים
29/11/2016 | 15:17
191
כלומר בשליש הראשון התינוק התורן היה בן שנה ורבע עד וחצי. אצלי מדובר על משקלים של 12-14 ק"ג... הרמתי והכל בלי בעיה מיוחדת. ההריון השלישי היה קצת יותר מאתגר היות והיה דימום ממקור לא ברור (התברר אחכ משליית פתח) ולכן השתלדתי להרים פחות, הרגלתי את הילדים שאני קודם מתיישבת ואז מרימה פלוס עידוד לעצמאות גדולה יותר. מסתדרים. להימנע לגמרי לא ממש אפשרי לטעמי.
לצפיה ב-'אני עם ילד בן 3 בבית'
אני עם ילד בן 3 בבית
30/11/2016 | 09:28
114
שוקל מעל 16 קילו, אני מרימה אותו אם יש צורך
לצפיה ב-'אני עם ילד בן 1.4 שעדיין לא הולך'
אני עם ילד בן 1.4 שעדיין לא הולך
30/11/2016 | 11:55
113
שוקל כ-10 ק"ג ואין ברירה אלא להרים אותו. אבל כן מאד משתדלת לקבל ולבקש עזרה. מחתילה אותו במקומות נמוכים שלא דורשים הרמה. הורדה ואיסו0ף מהגן/בבית רק עם עגלה או אופניים או בימבה, לא בידיים כי זה החלק שהכי קשה לי.
כשבעלי בבית הוא מרים אותו אבל ברמה העקרונית אי אפשר להימנע מזה. פשוט צריך לדאוג להרים נכון (מבחינת ברכיים, הנפה, התכופפות, מנח נשיאה, כיווץ רצפת אגן).
בכל מקרה אומרים שמה שאת רגילה לעשות לפני ההריון בתדירות גבוהה אז אפשר להמשיך גם בהריון.
זה גם עניין סובייקטיבי. עבורי 7 ק"ג לא נחשב משא כבד אבל ממשאות כבדים אני בהחלט נמנעת... וזה גם תלוי במה מדובר כי יותר קל להרים ילד ששוקל 9 ק"ג מאשר שישיית מים ששוקלים 9 ק"ג.
לצפיה ב-'אני עם תינוק בן שנה'
אני עם תינוק בן שנה
30/11/2016 | 13:59
1
111
שוקל בערך 10. לא יודעת כמה בדיוק.
ומרימה כל הזמן כל היום.
חשבתי על זה פתאום, שוואלה היה עדיף אם לא אבל זה בלתי אפשרי.
ונראה לי שהגוף שלי רגיל כבר... אז אולי זה כמו ספורט שאם רגילים זה בסדר
לצפיה ב-'תודה בננות! '
תודה בננות!
01/12/2016 | 08:20
8
לצפיה ב-'רפואי ובריאות לאמצ"ש'
רפואי ובריאות לאמצ"ש
30/11/2016 | 07:23
4
לצפיה ב-'אירוח בנושא תזונה במהלך ההריון'
אירוח בנושא תזונה במהלך ההריון
( לעמוד שלי בתפוז )
22/11/2016 | 14:02
21
467
 לתזונה במהלך ההריון ולפניו יש השפעה מכרעת על בריאות האם והילד העתיד להיוולד.

על האירוח
ביום שני, ה 28/11 בשעה 17:00, נארח בפורום את ולנטינה לוריא, דיאטנית קלינית המתמחה בתזונת נשים הרות.
ולנטינה תשיב עבורכן על כל השאלות: האם אישה הרה באמת צריכה לאכול בשביל שניים? מאילו סוגי מזון עדיף להימנע? על אילו תוספי מזון חשוב לשים את הדגש?

על שאלות אלו ועוד תקבלו מענה באירוח. עד אז, אנו מזמינים אתכן להעלות שאלות כבר עכשיו!

על המתארחת
ולנטינה לוריא, דיאטנית קלינית משנת 2010, מתמחה בתזונת נשים הרות.
מאמינה שלתזונה בהריון ולפניו יש השפעה מכריעה על בריאות האם והילד העתיד להיוולד. בעלת תואר ראשון במדעי תזונה מטעם האוניברסיטה העברית ורישיון משרד הבריאות. עברה הסמכות מקצועיות רבות כגון תזונת ספורט, צמחונות וטבעונות, טיפול תזונתי בסוכרת ועוד. עבדה בבית חולים בלינסון במרפאת הריון בסיכון וסוכרת הריון, במחלקות נשים ואם ועובר. כמו כן במרפאות מגוונות בקופות חולים מכבי וכללית וגם בהנחיית קבוצות לאורח חיים בריא ירידה במשקל וסוכרת.
 גישתה היא להתאים את ההמלצות באופן אישי לכל אחת עם הייחודיות שלה, לתמוך וללוות לאורך כל ההריון ועוד לפניו. בנוסף לתזונה בריאה ועלייה מבוקרת במשקל, ולנטינה מטפלת גם בנשים שתזונתן דורשת התייחסות מיוחדת (כמו צמחונות וטבעונות, סוכרת הריון ועיסוק בספורט).

לצפיה ב-'הריון ואנורקסיה'
הריון ואנורקסיה
23/11/2016 | 07:48
1
353
ולנטינה, שלום ותודה על הנכונות לענות על שאלותינו
השאלה שלי, כפי שניתן לראות בכותרת, עוסקת בהריון ואנורקסיה עד כמה שהשילוב הזה אוקסימורוני.
האם יש לך ניסיון בתחום? האם ידועים לך הסיכויים להקלט להריון עם רקע אנורקטי? בהנחה שהריון מושג בסופו של דבר - מה את יכולה לספר על המשכו מהפן שאת עוסקת בו? ידוע שהריון הוא טריגר רציני לרגרסיה מבחינת האנורקסיה גם עבור אלו שחלה אצלן הטבה/ רמיסיה במחלה. עד כמה הסטייטמנט הנ"ל גורף? מה ניתן לעשות כדי למנוע רגרסיה שכזו? איך מניסיונך המקצועי ניתן להתמודד עם הנושא בהריון (שוב - בהנתן שמושג)? האם את מכירה באופן אישי סיפורים שהסתיימו בטוב (הריון שהסתיים בלידת תינוק חי, בריא, במועד עם אמא (אנורקטית) חיה וללא רגרסיה משמעותית במצבה) או שאין "חיה כזאת"?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/11/2016 | 17:00
116
שלום גם לך, אכן השאלה מורכבת :)
בהחלט יש סיכוי להיקליט להריון גם עם אנורקסיה ברקע.  לא תמדי אומנם זה הריון טבעיף לפעמים דרושים טיפולי IVF. 
הריון כזה בדרך כלל דורש מעקב מאוד צמוד של צוות רב מקצועי: רופא, דיאטנית, פסיכולוג ופסיכיאטר/ עובדת סוציאלית. 
קשה להגיד האם ההריון עצמו מהווה טריגר לרגרסיה, זה תלוימקרה ספציפי אני מניחה. 
כן יצא לי לעבוד עם נשים  עם רקע של  אנורקסיה בהריון. 
וכן ההריונות הסתיימו  בטוב  ( לפעמים אבל מיילדים לפני הזמן ). 
אי אפשר להגיד שזה הריונות נטולי סיבוכים,  אבל גם כל הריון אחר יכול להיות כזה. בכל מקרה בהריון "אנורקטי"  לא מעט פעמים נשים מתאשפזות בגלל הקושי לשמור על אכילה נאותה שמספקת את כל הצרכים התזונתיים גם לאם וגם לעובר.
לפעמים דרושה השגחה מאוד צמודה ובמקרים מסויימים אפילו הזנה דרך הזונדה (הזנה בצינורית) או דרך הוריד. 

אציין גם שלא תמיד רואים מיידית את ההשלכות של חסרים בתזונת האם אצל התינוק. המחקרים מראים שההשלכות יכולות להופיע בעוד מספרשנים ואף בבוגרות.

חשוב המעקב אחרי העלייה במשקל והשלמה של רכיבי תזונה חיוניים- מינרלים וויטמינים. 
מקווה שזה עונה על השאלה  והמון בהצלחה!
לצפיה ב-'תוספי מזון '
תוספי מזון
27/11/2016 | 07:54
1
157
ישנן שתי אסכולות בקרב הרופאים : כאלו שממליצים על מולטיויטמינים מהרגע שיש שני פסים (מיותר לציין שמדובר בכדור ענק לא ידידותי בעליל לנשים מובחלות) וכאלו שממליצים לעקוב כל חודשיים שלושה בבדיקות דם ולתגבר רק את החוסרים.

שאלתי היא - מה בעצם עדיף? אילו בדיקות דם חשוב לבצע על מנת לא לפספס מחסור חיוני להתפתחות העובר?
לצפיה ב-'מולטיויטמין'
מולטיויטמין
28/11/2016 | 17:15
111
אכן, זה עניין של גישה.

ההמלצה של משרד הבריאות היא לקחת חומצה פולית לפחות 3 חודשים טרם ההריון ועד טום הטרימסטר הראשון לפחות ולגבי ברזל - מהטרימסטר השני ועד ל6 שבועות אחרי הלידה. מעבר לזה לא ממליצים לקחת תוספים באופן גורף.

ההמלצה של ארגון הבריאות העולמי היא לקחת מולטיויטמין (פרהנטל) לנשים הרות שנמצאות בסיכון לחסרים תזונתיים (ובייחוד במדינות המתפתחות).  כמו כן הם ממליצים לנשים ללא אנמיה (הנובעת בדרך כלל ממחסור בברזל) לשקול לקחת תוסף ברזל לסירוגין ,כלומר לא בהכרח כל יום.

אם את שואלת את דעתי. אז הגישה שלי היא ( חוץ מנטילת חומצה פולית) ללכת לפי המקרה הספציפי.
זה אומר שאם האישה מצליחה לאכול תפריט מאוזן , מגוון ומלא והבדיקות דם שלה תקינות אני לא אגיד לה לקחת תוסף. ידוע שהתוספים בעודף אינם תמימים ובמקרים מסויימים עלולים להזיק.  התפקיד שלי בין היתר הוא לדאוג לכך שהאישה תיספק את כל הדרוש לגופה ולגוף התינוק המתפתח. ואם זה לא מספיק או האישה לא מצליחה מסיבה כלשהי לאכול בצורה נאותה, אז משלבים גם תוספים.

אני תמיד ממליצה לבדוק  פריטין (מאגרי ברזל), ויטמין D (כמעט תמיד חסר), B12 (בייחוד בצמחוניות וטבעוניות) ותפקודי בלוטת התריס.

הרכיבים שעלולים להיות בחסר ולא עושים בדיקות דם כדי לאתר זאת : יוד, סידן ( לא ניתן לבדוק בבדיקת דם כי הבדיקה לא מייצגת),  חומצות שומן אומגה 3 (DHA במיוחד).
לצפיה ב-'מוצרי חלב'
מוצרי חלב
27/11/2016 | 10:12
1
145
במשך כל חיי צרכתי מוצרי חלב ללא כל בעיה. אני בהריון בשבוע ה 24 ולאחרונה התחלתי להרגיש שחלב עושה לי לא טוב. יש מצב שאני אפילו חוווה גרד בגלל צריכתו. זה הגיוני? עדיף להמנע?
לצפיה ב-'חלב'
חלב
28/11/2016 | 17:21
102
שלום בלה,
כן יכולה להופיע רגישות לחלב (גם בלי קשר להריון עצמו), אבל בדרך כלל זה מלווה בתופעות שונות במערכת העיכול כמו גזים, נפיחות, שילשולים. תופעת גרד לא ידועה לי כסימן לרגישות למוצרי חלב.
באופן כללי אם את בעצמך שמת לב שהתופעות הלא נעימות הן בעקבות צריכת מוצרי החלב אפשר להוריד אותם מהתפריט למשך מספר ימים ולראות האם יש שיפור.
אין חובה לאכול מוצרי חלב, אבל כדי שהתפריט יהיה מאוזן חשוב לדאוג לאלטרנטיבות אחרות שיספקו חלבון ומינרלים כמו סידן.
מומלץ לצורך כל להגיע לייעוץ מסודר אצל דיאטנית שמתמחה בתזונת הריון.
לצפיה ב-'הנקה'
הנקה
27/11/2016 | 16:10
1
113
אחותי הגדולה לא הצליחה להניק כשילדה. היה לה מעט מאוד חלב. כעת אני בהריון ואמא שלי חוששת שגם אצלי המצב יהיה זהה. האם יש מזמון מסוים שמומלץ לאכול על מנת להבטיח יותר חלב לאחר הלידה?
לצפיה ב-'הנקה'
הנקה
28/11/2016 | 17:39
72
הי אורטל,
קודם כל טוב מאוד שאת כבר מכינה את הקרקע להנקה מוצלחת !
למרבה המזל המקרים האמיתיים שבהם פיזיולוגית "אין חלב" הם מעטים מאוד.
תחילת הנקה מוצלחת תלוייה בהרבה גורמים והתזונה היא כלל לא הגורם העיקרי.
יועצת הנקה או מדריכת הנקה מוסמכות הינן הכתובת להדרכה מקיפה ועזרה בעת הצורך עם תחילת ההנקה.
בגדול ניתן להגיד שגוף האישה מייצר חלב לפי הדרישה של התינוק,  לכן חשוב מאוד להניק לפי הדרישה, לאפשר מגע עור לעור עם התינוק מיד לאחר לידתו ולהשתדל להיות כמה שיותר רגועה.
אז לשאלתך - כמות החלב כמעט ולא תלויה במה שאוכלים. כן חשוב לשתות  לפחות 2.5-3 ליטר מים ביום, לפעמים גם תוסף חילבה יכול לעזור , אבל אני לא ממליצה להתשתמש בו כל עוד לא נעשו ניסיונות אחרים.
אז ההמלצה שלי- להרחיב את הידע שלך על ההנקה, לגדת להדרכה אצל אשת מקצוע ולעזר גם בקבוצות תמיכה לנשים מניקות כמו ליגה לה לצ'ה כדי להגיע מוכנה ללידה ולהבין יותר טוב איך מנגנון ההנקה עובד .

שיהיה המון בהצלחה :)
לצפיה ב-'ספירולינה'
ספירולינה
28/11/2016 | 00:45
1
96
האם ניתן להתחיל ליטול ספירולינה או בכדורים או טרייה בזמן הריון/ לאחר לידה?

לצפיה ב-'ספירולינה בהריון'
ספירולינה בהריון
28/11/2016 | 17:29
94
שלום , 
אני לא ממליצה לקחת ספירולינה באף צורה בהריון ובחודשים הראושנים של ההנקה.

יש לכך שתי סיבות:
1. ספירולינה לא נבדקה בהריון, כלומר טרם ידועות ההשפעות שלה והרכיבים שבה על היילוד ולא ניתן לדעת עד כנה זה בטוח נכון להיום ( זה אגב נכון לגבי הרבה תוספי תזונה).
2.  היו מקרים שנמצאו בתוספי ספירולינה מזהמים סביבתיים מסוכנים עקב תנאי גידול/ איכות המים הלא נאותים. 

ייתכן שספירולינה כשלעצמה זה תוסף מזון לא רעל, אבל כל עוד לא ידועים ההשפעות שלה על העובר ועל התינוק היונק שמבסס את תזונתו על חלב האם הייתי ממליצה להימנע בינתיים ובמקום זה לדאוג לאכול תפריט מאוזן שמכיל את כל רכיבי התזונה הדרושים. 
לצפיה ב-'אילו מזונות אסורים בהריון?'
אילו מזונות אסורים בהריון?
28/11/2016 | 15:49
1
76
הי
בנושא הזה יש הרבה מיתוסים, ואשמח לדעת מה מהם נכון.
תודה.

לצפיה ב-'מותר ואסור'
מותר ואסור
28/11/2016 | 18:17
147
הי,
אני מאוד רוצה לענות על השאלה במפורט, אבל כיוון שלא נתת דוגמאות למיתוסים המדוברים,  לא יודעת מאיפה להתחיל :)
אני אצרף את ההנחיות הרשמיות של משרד הבריאות שמסבירות די טוב מה "אסור ומה מותר". http://www.health.gov.il/Subjects/pregnancy/during...

ואם  יהיו לך שאלות ספציפיות אשמח לענות !

לצפיה ב-'עד כמה זה נכון שאסור לאכול סושי?'
עד כמה זה נכון שאסור לאכול סושי?
28/11/2016 | 15:58
1
23
לצפיה ב-'סושי '
סושי
28/11/2016 | 17:45
137
הי רונית,
מותר לאכול סושי צמחוני או סושי המכיל דג מבושל ולא דג נא וזאת בתנאי שהסכין, הקרש והכלים שהשתמשו בהם לצורך הכנתם לא באו במגע עם הדג הנא.
הסכנה בדגים הנאים זה זיהום בחיידקים שעלולים לפגוע בהמשך הריון תקין כמו ליסטריה למשל.
יש היום במקומות מסויימים סושיות שמכריזות על עצמן כ"בטוחות לנשים בהריון".

והכי טוב להכין סושי בבית:)

שיהיה בתיאבון !
לצפיה ב-'שתיית מים במהלך ההריון'
שתיית מים במהלך ההריון
28/11/2016 | 16:02
1
120
מהי כמות המים המומלצת לשתייה במהלך ההריון? האם זה משתנה לפי השלבים של ההריון?
אני יודעת שגם ככה סובלים ממתן שתן רב. לכן מעדיפה לדעת על מנת לא לשתות יותר מידי
לצפיה ב-'מים '
מים
28/11/2016 | 17:51
146
הי שושי,
כן תכיפות במתן שתן זה בהחלט תופעה לא נעימה בהריון.
עם זאת ההמלצה היא לשתות כ3 ליטר נוזלים ביום, הכוונה גם למים וגם לקפה ותה הכל ביחד.
בגדול ניתן להגיד שצבע השתן יכול לתת מדד לכך האם את שותה מספיק.
הוא צריך להיות כמעט נטול צבע.
גם בבדיקות שתן השיגרתיות שנשים בהריון עושות אפשר לראות האם את מיובשת.
המשך הריון קל שיהיה לך :)

לצפיה ב-'עליה במשקל'
עליה במשקל
28/11/2016 | 16:05
1
116
אני מרגישה שמאוד עליתי במשקל. אני בשבוע 25 ומן הסתם זה יילך ויעלה. אני חוששת שלא אצליח להוריד הכל אחרי הלידה. אני רוצה להמנע מצריכת דברים משמינים. הייתי שמחה לדעת מה בכל מקרה אסור לי להוריד מהתפריט. תודה 
לצפיה ב-'עלייה משקל '
עלייה משקל
28/11/2016 | 18:04
125
הי ליאת,
את לא ציינת כמה עלית במשקל ומה היה משקלך ההתחלתי.
יש טבלאות עם טווחים שונים לעלייה במשקל.

זה ההסבר שלי לאיך קובעים האם את עולה בצורה תקינה במשקל http://bit.ly/1Ty3rZS.

בכל אופן כדי להבין מה כדאי לך להוריד מהתפריט צריך לקבל הרבה פרטים עלייך כמו מה סדר היום שלך מבחינת האכילה, אילו מזונות זמינים לך ואילו לא, מה העדפות שלך, לראות את הבדיקות דם שלך.

לצערי אי אפשר להגיד מהו המזון היותר חשוב ומהו המזון הפחות חשוב כשמדובר על מאכלים מזינים וחיוניים. למשל אגוזים מאוד בריאים וחשוב שיהיה בתזונתינו למרות שהם מכילים הרבה קלוריות.

אז את יכולה להתחיל מהורדת דברי מתיקה, מאפים קנויים מתוקים ומלוחים, להתבסס על בישול ביתי ולהימנע משתייה מתוקה. במקביל לאכול מגוון, לשלב הרבה ירקות בתפריט, לאכול קטניות ודגנים מלאים ולדאוג למזונות חלבוניים כמו דג, בשר, טופו, גבינות וביצים בכמות מספקת.
הכי טוב זה לפנות לדיאטנית שמתמחה בתזונת הריון כדי שתעזור לך להרכיב תוכנית אכילה אישית המותאמת לצרכים שלך.

מאחלת לך המשך הריון קל !
לצפיה ב-'אחרי לידה'
אחרי לידה
28/11/2016 | 17:23
1
90
מה כדאי לאכול בימים הראשונים שאחרי הלידה? בלי קשר להנקה... לא מתכננת להניק
לצפיה ב-'תזונה אחרי הלידה'
תזונה אחרי הלידה
28/11/2016 | 18:13
116
שלום דנית,
בימים הראשונים  לאחר הלידה עקרונות התזונה הבריאה דומים לחיים הרגילים באופן כללי :)
חשוב מאוד לנסות להתארגן מבחינת הספקת האוכל ושיהיה בבית אוכל ביתי מבושל וזמין.
הרבה ירקות בשלל הצבעים, פחמימות מורכבות מזינות כמו קטניות, לחם מקמח מלא או שיפון, בטטה, קינואה, קוואקר , פסטה מקמח מלא , בטטה וכו'. לתת דגשעל שומנים בריאים כמו אגוזים, אבוקדו, טחינה ושמן זית.  לדאוג לשלב מזונות שעשירים בחלבונים ברוב הארוחות כמו דגים, בשר, טופו, חומוס גרגרים ( או עדשים/ שעועית וקטניות אחרות). לא לשכוח גם 2-4 פירות ביום ולשתות לפחות  2.5 ליטר נוזלים ביום .
בימים הראשונים אחרי הלידה הגוף מעבד המון נוזלים.

אם את מתגעגעת לסושי, הייתי ממתינה עם זה מספר ימין כי אחרי הלידה מערכת החיסונית לא חוזרת מיידית לתפקודה שקדם להריון.

שתיהיה לך לידה קלה !

לצפיה ב-' לולנטינה על המענה '
לולנטינה על המענה
29/11/2016 | 08:38
20
לצפיה ב-'ציוד ורכש לשבוע חדש'
ציוד ורכש לשבוע חדש
27/11/2016 | 07:47
31
11
לצפיה ב-'האם שמן שקדים ושמן לעיסוי פרינאום זה אותו הדבהדבר?'
האם שמן שקדים ושמן לעיסוי פרינאום זה אותו הדבהדבר?
26/11/2016 | 20:54
1
35
לצפיה ב-'כן '
כן
27/11/2016 | 07:50
9
לצפיה ב-'שאלות לגבי החסרונות של הסיטי מיני של בייבי ג'וגר'
שאלות לגבי החסרונות של הסיטי מיני של בייבי ג'וגר
25/11/2016 | 23:34
9
179
הבנתי שזה אחד הדגמים הכי פופולריים אז מקוה שיהיו כאן בנות שיוכלו לענות:
1. לגבי זה שהטיולון לא מסתובב לכיוון האמא - עד כמה זה הפריע כשעברתם מאמבטיה לטיולון? אם בכלל? 
2. קראתי באחת הביקורות ברשת שבגלל שהעגלה מאד קלה אם תולים עליה תיק החתלה מעל לזווית מסויימת העגלה פשוט נופלת אחורה. זה נכון? מישהי נתקלה בזה?
לצפיה ב-'לגבי 2'
לגבי 2
26/11/2016 | 09:34
139
[אנחנו היינו בלי אמבטיה פשוט]

יותר נפוץ ב3 גלגלים מה4, אבל כן, זה קורה. מכל מי שאני מכירה וראיתי שזה קרה לה (עם 4 גלגלים) זה קרה כשילד משך את העגלה מאחורה, מהכיוון של התיק.
אבל גם ככה צריך תיק או כמה, מאוד כבדים. אני אורזת תמיד הכל ולי אישית זה לא קרה.
אני לא מכירה או שמעתי על אף אחד שזה קרה לו עם הילד בפנים.

לצפיה ב-'לגבי 1'
לגבי 1
26/11/2016 | 12:39
4
124
אין לי את הבייבי גוגר אבל גם העגלה שלי לא מתהפכת בשלב הטיולון.
אישית זה לא הפריע לנו. בשלב שעברנו לטיולון הדרדס רצה לראות עולם והכל היה יותר מסקרן מאמא שיש לו כל הזמן.
קחי בחשבון שזה תלוי גם באיזה גיל מעבירים. אצלנו היה חורף ועבר לטיולון רק לקראת גיל חצי שנה. אם יש לך תינוק גדול יחסית או שיהיה קיץ ויהיה חם באמבטיה של העגלה יותר מהר אז זה יכול להיות שיקול.
לצפיה ב-'הריון ראשון והוא עוד בבטן'
הריון ראשון והוא עוד בבטן
26/11/2016 | 15:44
3
178
סביר להניח שהוא לא יהיה נמוך כי אני 1.67 ובעלי 1.81. בסקירות רואים עצם ירך ארוכה יחסית, אבל זה כנראה לא מדד מדויק
אין הבטחות כמובן, אבל אם הייתי צריכה להמר הייתי אומרת שהאמבטיה תהיה לו קטנה לפני גיל חצי שנה.
לצפיה ב-'תראי'
תראי
26/11/2016 | 18:59
89
זה מאוד אישי.
מכירה לא אחד שהעבירו בגיל 3-4 חודשים מהאמבטיה של הבייבי גוגר לטיולון וניו מאוד מרוצים.
אני מניחה שאם הייתי מעבירה תינוק קטן ממש או מוותרת בכלל על האמבטיה זה היה יותר שיקול מבחינתי אבל בהחלט לא דיל ברייקר על עגלה שהיתה מתאימה לי מכל הבחינות האחקות.
לצפיה ב-'לגבי הגובה - לא בהכרח'
לגבי הגובה - לא בהכרח
30/11/2016 | 08:39
1
16
כל הזמן אמרו לי שלא אשתמש באמבטיה, ועם תינוק די ענק, משכתי חצי שנה. זה גם תלוי בעונה כי ילדתי בספטמבר אז הוא עבר איתה את החורף בשלמותו...
עם ברייטקס בי אגייל אגב, שלושה גלגלים שמאוד דומה לבייבי ג'וגר.
לצפיה ב-'האמבטיה של הבי אגיל יותר גדולה'
האמבטיה של הבי אגיל יותר גדולה
30/11/2016 | 21:12
9
למיטב זכרוני.
וגם לי יש אותה בגרסת הארבעה גלגלים - מומלצת בחום.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
27/11/2016 | 09:16
60
1. לא הפריע לי בכלל, העברתי את הבת שלי בגיל 3 חודשים כשהאמבטיה הייתה לה קטנה, היא נהנתה להסתכל על העולם (אותי היא ראתה מספיק שאר הזמן כנראה )
2. לי יש את ה 3 גלגלים, היא מעולם לא התהפכה לי אבל זה בגלל שידעתי על הבעייתיות הזאת מראש, את התיק הייתי שמה בחלק התחתון של העגלה ועל הידית היה תיק קטן שהכיל את הדברים שאני ממש חייבת בהשג יד (מגבונים, טישו, מפתחות וכו)

אני מאוד ממליצה על העגלה, הייתה לי מאוד נוחה, קיפלתי אותה לא פעם עם הילדה בידיים ומבחינת משקל היא זניחה יחסית.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
27/11/2016 | 12:06
45
1. העברתי את הבת שלי בגיל 4 חודשים. אף פעם לא הרגשתי צורך לסובב את עגלה לכיוני. מקסימום עוצרים ועושים סיבוב קטן לכיוון הילד אם כבר זה הפוך, הבת שלי מאוד אהבה טיולים בעגלה, לראות את כל מה שקורה מסביב.

מה שכן, לא יודעת אם זה קשור, היא אף פעם לא נרדמה לי בטיולון (רגילה לישון על הבטן)..

2. עגלות עם 4 גלגלים יותר יציבות. קרה לי כשהתיק היה ממש כבד, אבל לדעתי זה יכול לקרות גם בעגלות אחרות.
לצפיה ב-'לגבי 1 לי דווקא כן הפריע'
לגבי 1 לי דווקא כן הפריע
27/11/2016 | 12:15
64
הייתה עגלה אחרת עם טיולון שלא מתהפך, העברנו את הבייבי בסביבות גיל 4 חודשים לטיולון כי כבר היה צפוף באמבטיה והייתה הסגלות קשה, כמה שבועות של בכי ויללות בכל טיול, ממש הרגשתי שהוא מחפש את הנוכחות שלי, כל הזמן הייתי צריכה לדבר ולשיר כדי שישמע אותי.
אמנם זה עובר אחרי כמה שבועות וכשהם יותר גדולים אז אין מה לדבר על הפנים אליך אבל לנו זה היה קשה ואמרתי שלתינוק הבא אקנה עגלה עם טיולון מתהפך.

לצפיה ב-'שאלה על עגלת טרילוג'י'
שאלה על עגלת טרילוג'י
27/11/2016 | 09:19
1
59
מישהי מכירה את עגלת טרילוג'י סיטי ויודעת לומר מהההבדל בינה לבין עגלת טרילוג'י או יכולה לחלוק חוות דעת מניסיון?

תודה רבה.
לצפיה ב-'סליחה שלא שרשרתי למקום הנכון זה היה בטעות '
סליחה שלא שרשרתי למקום הנכון זה היה בטעות
27/11/2016 | 09:47
9
לצפיה ב-'מהן גודל טוב לאמבטיה לעגלה?'
מהן גודל טוב לאמבטיה לעגלה?
27/11/2016 | 13:48
5
58
הבנתי שיש עגלות שיש להם אמבטיה שנחשבת אולי קטנה ותהיתי מהו גודל טוב?
יש לזה בכלל תשובה?
לצפיה ב-'הכי גדולה לדעתי זה אינגלזינה טרילוג'י'
הכי גדולה לדעתי זה אינגלזינה טרילוג'י
27/11/2016 | 14:17
4
73
וגם פג'פרגו די גדול.
גודל טוב זה תלוי בצרכים, למי שחשוב שהתינוק יהיה הרבה זמן באמבטיה אז כמה שיותר גדול יותר טוב ולמי שמבחינתה לא צריך הרבה זמן אמבטיה אז קטן זה קומפקטי יותר...

לצפיה ב-'ולמי שלא יודעת מה חשוב לה כי זה ילד ראשון ?'
ולמי שלא יודעת מה חשוב לה כי זה ילד ראשון ?
27/11/2016 | 14:55
3
24
לצפיה ב-'לדעתי'
לדעתי
27/11/2016 | 15:10
2
89
אם התינוק אמור להיוולד בחורף עדיף אמבטיה גדולה כי אמבטיה זה יותר מגן ומחמם, אם התינוק נולד באביב או בקיץ אז פחות קריטי ואפשר להעביר אותם לאמטיה אחרי פחות זמן.

לצפיה ב-'ורק אומרת - אפשר גם בלי אמבטיה'
ורק אומרת - אפשר גם בלי אמבטיה
28/11/2016 | 09:50
1
83
גם בתינוקות חורף - יש עגלות עם אמבטיה רכה או שקי שינה לעגלה שחוסכים את האמבטיה (עלות נמוכה יותר, אחסון וקיפול פשוטים יותר). אני עם שלושה ילדים (ילידי יוני, אוגוסט וספטמבר) ומעולם לא היתה לי אמבטיה.
לצפיה ב-' אני לא קניתי אמבטיה'
אני לא קניתי אמבטיה
30/11/2016 | 11:05
16
אם יש לי ממי להשאיל אני משאילה, אם לא אפשר להסתדר בלי, מה גם שאם הילד גבוה והאמבטיה לא מספיק גדולה הוא יוצא משם מאוד מהר.
לצפיה ב-'שקיות לאחסון חלב אם'
שקיות לאחסון חלב אם
28/11/2016 | 00:41
2
64
הי בנות, אשמח להמלצות על שקיות טובות ואיכותיות לאחסון חלב אם, שאפשר לכתוב עליהן את התאריך וכמות החלב. בעבר השתמשתי בשקיות של dirose אך לצערי הרב הפסיקו למכור אותן בניו פארם.
לצפיה ב-'של לנסינו היו לי הכי מוצלחות וניסיתי כמה סוגים'
של לנסינו היו לי הכי מוצלחות וניסיתי כמה סוגים
28/11/2016 | 09:42
19
לצפיה ב-'התחלתי להשתמש בשקיות של לנסינו'
התחלתי להשתמש בשקיות של לנסינו
28/11/2016 | 09:42
72
רק התחלתי, אז אין לי ממש המלצות או הסגות, אבל נראות טוב מאוד, אפשר לכתוב עליהן, אטומות כמובן ועם פיית מזיגה. חבילה של 50 עלתה כ 80₪ בסופר פארם.
לצפיה ב-'למסירה - בגדי הריון'
למסירה - בגדי הריון
28/11/2016 | 18:05
98
חולצות ארוכות, סוודרים, מכנסיים. באזור ירושלים ויש גם אפשרות בחיפה. פרטים במסר.
לצפיה ב-'האם חייבים תושבת לרכב בשביל לסוע עם סלקל Maxi cosi pebble'
האם חייבים תושבת לרכב בשביל לסוע עם סלקל Maxi cosi pebble
29/11/2016 | 11:58
6
89
אומנם מוקדם, אך מתחילה "לקונן" ולהתחיל לבדוק אם יש מה שצריכים לאחרי לידה בע"ה. לגבי סלקל.. יכולים להשאיל לי סלקל Maxi cosi pebble, אבל ללא תושבת לרכב. האם חייבים את התושבת או שניתן לחבר לחגורה? ברור לי שיותר נוח עם תושבת אבל השאלה האם ניתן בכלל לסוע ללא..
בינתיים מבררת רק על ציוד עבור חזרה מבית חולים בע"ה והימים הראשונים, אכ נדאג לשאר... 
לצפיה ב-'מקווה שאת מקננת ולא מקוננת '
מקווה שאת מקננת ולא מקוננת
29/11/2016 | 15:22
3
76
אני בטוחה ב-99% שלכל סלקל יש אפשרות להתחבר גם ללא התושבת. חפשי באתר היצרן או שאלי בשילב שמשווקים את הסלקלים של מקסי קוזי.
לצפיה ב-'מבחינת המילון - מְקוּנֶּנֶת זה משורש קנן'
מבחינת המילון - מְקוּנֶּנֶת זה משורש קנן
29/11/2016 | 16:23
2
77
"מְקוּנֶּנֶת
סביל של קִנֵּן: בנה וטיפח בית למשפחתו. לרוב מדובר בציפורים הבונות מצע רך על העץ שם הן מטילות את ביציהן. "

חס וחלילה לא התכוונתי מלשון ספידה.. שלא נדע..

לגבי הסלקל אבדוק.. תודה
לצפיה ב-'קראתי עם חולם באוטומט '
קראתי עם חולם באוטומט
29/11/2016 | 21:39
14
לצפיה ב-'רגע של עברית קרצייתית - לפועל סביל אין שם פועל'
רגע של עברית קרצייתית - לפועל סביל אין שם פועל
29/11/2016 | 22:03
61
כבר בורחת
חוץ מזה - תקנני בכיף!
בקשר לשאלה המקורית - לא יודעת...
לצפיה ב-'אהההמממ...'
אהההמממ...
30/11/2016 | 03:11
1
88
נראה לי ש-40 השניות הראשונות פה עונות על זה:
לצפיה ב-'מעולה! תודה רבה!! '
מעולה! תודה רבה!!
30/11/2016 | 07:47
9
לצפיה ב-'רפואי ובריאות לשבוע חדש'
רפואי ובריאות לשבוע חדש
27/11/2016 | 07:43
12
10
לצפיה ב-'אנטי די'
אנטי די
25/11/2016 | 20:02
1
130
שלום רב
יש לי סוג דם a מינוס
אני בהריון בשבוע השמיני
בשל דימום קיבלתי זריקת אנטי די בתאריך 13.11
אני עדיין מדממת. האם צריך להזריק שוב?

תודה רבה
לצפיה ב-'זו שאלה לגורם רפואי מוסמך'
זו שאלה לגורם רפואי מוסמך
27/11/2016 | 07:52
54
אני חושבת ש"צוקף" האנטי די הוא לפרק זמן מסוים אבל לא יודעת להגיד מהו. התייעצי בהקדם עם רופא.
לצפיה ב-'מישהי היתה אצל דוקטור רולנד בלהסן? '
מישהי היתה אצל דוקטור רולנד בלהסן?
27/11/2016 | 14:37
29
קבעתי אצלו שקיפות כי הוא מקבל אצלנו בקופה.
מישהי היתה אצלו? כדאי לא כדאי?
לצפיה ב-'כדוריות דם אדומות בשתן'
כדוריות דם אדומות בשתן
27/11/2016 | 15:00
39
בשבוע שעבר עשיתי בדיקות דם ושתן כלליות לתחילת הריון.
בערך של כדוריות דם אדומות יצא 60. האם מישהו מכיר מצב כזה ומה זה יכול לומר? להרים טלפון לרופאה, או שיקראו לי?
לצפיה ב-'אדמת'
אדמת
27/11/2016 | 23:17
2
92
שלום,
במסגרת הבדיקות הנערכות לפני תכנון היריון ראשון, רופאת הנשים שלי הפנתה אותי לבדיקות דם הבודקות את רמת הנוגדנים בגוף לנגיף האדמת ותוצאת הבדיקה יצאה נמוכה.
פניתי לרופאת המשפחה שלי, והיא טוענת שבגלל שקיבלתי 2 חיסונים בילדותי, אין צורך בקבלת חיסון נוסף.
אודה לחוות דעת נוספת.
לצפיה ב-'זו לא שאלה לפורום'
זו לא שאלה לפורום
28/11/2016 | 19:20
58
זה פורום תמיכה של בנות בהריון. השאלה שלך היא שאלה לרופא.
הייתי מתייעצת עם רופא/ת נשים שלך.
לצפיה ב-'הנחיה של משרד הבריאות אומרת כך'
הנחיה של משרד הבריאות אומרת כך
30/11/2016 | 11:09
17
אם קיבלת 2 זריקות במהלך חייך (עם הוכחה לזה שקיבלת) ורמת הנוגדנים נמוכה אז ע"פ משרד הבריאות זה נחשב שאת מחוסנת לאדמת.

אצלי היה תיעוד לחיסון אדמת אחד בלבד אז קיבלתי עוד זריקת דחף וגם 3 שנים אחרי הזריקה רמת הנוגנים לאדמת הייתה נמוכה
לצפיה ב-'תופעת הריון מעצבנת! מישהי נתקלה??'
תופעת הריון מעצבנת! מישהי נתקלה??
29/11/2016 | 13:33
2
144
מאז תחילת ההריון (אני כבר בשבוע 28) אני סובלת המון מאזניים סתומות.
מכירות?? מה זה??

לא חושבת שיש לזה פתרון, סתם עניין אותי אם יש עוד מישהי שסובלת מזה
לצפיה ב-'אני!!!'
אני!!!
29/11/2016 | 22:15
1
56
זה ממש סיוט.אני בשבוע 29 וכל יום נסתמות לי האזניים.זה כמו לחיות מתחת למים...
לצפיה ב-'ממש ככה! ומסתבר שאני גם מדברת מוזר כשזה קורה חחח'
ממש ככה! ומסתבר שאני גם מדברת מוזר כשזה קורה חחח
30/11/2016 | 08:06
44
עשיתי קצת גוגל, ומסתבר שזה אכן קורה

לצפיה ב-'היי בנות! אשמח להתייעצות ועזרה! '
היי בנות! אשמח להתייעצות ועזרה!
29/11/2016 | 11:11
1
98
אני בשבוע 13 עם תאומים מתוקים (לא זהים). עד לפני שבוע  הכל היו מצוין טפו טפו טפו ובשבוע שעבר דיממתי..
אחרי שביקרתי בבית החולים והבטיחו לי ששניהם בסדר גמור הדימום פסק אך נשארו הפרשות חומות כהות מאוד שעברו תוך 4-5 ימים. עכשיו אני שבוע אחרי ואחרי אולטרסאונד נוסף שבו הרופא הבטיח שהכל תקין ואין לי מה לדאוג ויש לי כל הזמן הפרשות חומות בהירות בניגוב. זה לא דם, אין לזה צבע של דם אבל זה לא מפסיק..
מה דעתכן? מישהי נתקלה בתופעה כזאת? האם צריך בכל זאת ללכת לרופא למרות שהוא כל הזמן מתעקש שהכל בסדר?
מישהי חוותה דבר כזה אצלה?
(סליחה מראש על התיאורים)
לצפיה ב-'לי היה דימום ממשי חצי הריון'
לי היה דימום ממשי חצי הריון
29/11/2016 | 15:27
73
כלל האצבע הוא שכל עוד לא מדובר בדם טרי, כמות גדולה או קרישי דם אז אין מה לדאוג. כמובן שאם את חוששת או לא רגועה ניתן לגשת להיבדק.
לצפיה ב-'בדיקות והמלצות רופאים לשבוע חדש'
בדיקות והמלצות רופאים לשבוע חדש
27/11/2016 | 07:43
10
5
לצפיה ב-'המלצה לרופא/ת נשים מהמם/ת במכבי '
המלצה לרופא/ת נשים מהמם/ת במכבי
25/11/2016 | 18:49
2
125
אז הרופא נשים שלי עוזב את הארץ לתקופה ממושכת.. צריכה המלצה לרופא/ת נשים במכבי.
עדיפות לאיזור כפר סבא או גבעתיים.
אני בשבוע 16.
לצפיה ב-'רופא נשים גבעתיים'
רופא נשים גבעתיים
26/11/2016 | 15:04
1
86
אני מטופלת דרךמכבי אצל דר קטורזה בגבעתיים. הוא מאוד מקצועי!
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
26/11/2016 | 16:40
16
לצפיה ב-'רופא נשים מומלץ בקריות'
רופא נשים מומלץ בקריות
27/11/2016 | 14:10
29
שלום לכולן,
אני מניחה שהשאלה עלתה בעבר, אך לא מצאתי הודעות עדכניות.
למישהי יש רופא מומלץ בקריות שעובד עם קופ"ח כללית?
לצפיה ב-'רופא נשים למעקב'
רופא נשים למעקב
27/11/2016 | 16:58
67
היי לכל הבנות,
אשמח לקבל המלצה לרופא נשים באזור פ"ת (מישהו קליל ונחמד). בנוסף, יש למישהי מושג האם ד"ר סניור ליאון מקבל דרך הכללית ואיך ניתן לקבוע אליו תור? תודה :)
אורית
לצפיה ב-'שקיפו עורפית - קופת חולים לאומית'
שקיפו עורפית - קופת חולים לאומית
29/11/2016 | 01:03
2
35
היי בנות
מישהי כאן מכירה את הפרצדורה בלאומית?? המוקד לא ממש נתן מענה.
האם ניתן לעשות את הבדיקת דם שאחרי השקיפות/ סקר ביוכימי שליש ראשון בקופה ? או שצריך לקבוע תור למעבדות זר?
תודה 
לצפיה ב-'אני גם בלאומית (:'
אני גם בלאומית (:
01/12/2016 | 19:38
1
3
לגבי השקיפות (וגם הסקירות, אם רלוונטי) - אפשר לעשות את השקיפות אצל רופאים שבהסדר עם לאומית (השתתפות עצמית של כ-240 ש״ח במקרה של השקיפות) או באופן פרטי (ואם יש לך לאומית כסף/זהב אז יש החזר מסוים, אבל די מינימלי).
אם את רוצה לעשות אצל אחד הרופאים שבהסדר, את צריכה לגשת למזכירות באחד הסניפים ולבקש רשימה של הרופאים שבהסדר. אחרי שתחליטי אצל מי את עושה, את צריכה להוציא טופס 17 לרופא הזה ספציפית.
אם את עושה באופן פרטי, את אמורה להביא למזכירות את המסמכים הרלוונטיים והן מטפלות בעניין ההחזר הכספי שמגיע לך. מציעה לבדוק את זה באופן פרטני מול המזכירות.
לגבי הסקר הביוכימי - עושים במעבדות של הקופה, אבל לא בכולן אפשר, רק במעבדות מסוימות (נראה לי שבסניפים הראשיים בכל עיר). גם לזה את צריכה טופס 17. אז עם ההפנייה שיש לך, תיגשי שוב למזכירות באחד הסניפים, הן יגידו לך באילו סניפים אפשר לעשות את הבדיקה ויוציאו לך טופס 17.
קחי בחשבון שלבדיקה צריך להגיע עם עותק של תוצאות השקיפות.
נראה לי שזהו (:
בהצלחה (:
לצפיה ב-'תודה רבה על ההסבר המפורט!!!'
תודה רבה על ההסבר המפורט!!!
01/12/2016 | 20:03
2
יש לך המלצה לרופא בהסדר? לסקירה?
לצפיה ב-'העמסת סוכר 100'
העמסת סוכר 100
29/11/2016 | 09:55
1
68
בהעמסת סוכר 100 התוצאות:
הבדיקה הראשונה שבצום יצאה גבוהה
הבדיקה אחרי שעה תקינה
ושתי הבדיקות אחרי שעתיים ושלוש יצאו נמוכות מהרף התחתון,
האם תקין? האם זה בעייתי רק שהסוכר גבוה מהרף העליון או גם שנמוך מהתחתון?
לצפיה ב-'שאלה לרופא'
שאלה לרופא
29/11/2016 | 17:48
34
בכל זאת עונה ממה שידוע לי:
תוצאה נמוכה לא מצביעה על סכרת, אבל סביר שינחו אותך לאכול משהו קטן כל שלוש שעות לכל היותר.
תוצאה חורגת - לא אבחנתי אבל ימליצולך לשמור על תזונה מתאימה (מומלץ בלאו הכי לכולן).
תוצאה חריגה בצום - זה כבר עניין אחר. למיטב ידיעתי ערך של 95 ומעלה בהריון נחשב כאבחנתי לסכרת
לצפיה ב-'התחלות חדשות לשבוע חדש'
התחלות חדשות לשבוע חדש
27/11/2016 | 07:44
28
6
לצפיה ב-'ביוץ והזרעה '
ביוץ והזרעה
27/11/2016 | 06:48
3
72
שלום רב, 
אני בת 42 עברתי הזרעה מתרומת זרע. ורציתי לשאול כעבור יומיים שעשיתי בדיקה ביתית ראיתי שאני עדיין בביוץ, מציינת כי הייתי מטופלת במונופור . האם זה אומר משהו לגבי הצלחה של הזרעה ? או שיומיים זה הגיוני גם אם הוא נקלט ? אולי בגלל התרופה זה ביוץ ארוך ואין קשר להצלחה של ההזרעה ? 

תודה מראש 
לצפיה ב-'התרופות גורמות לבדיקות לזייף'
התרופות גורמות לבדיקות לזייף
27/11/2016 | 08:06
2
41
ואי אפשר להסיק מהן על מה שקורה בגוף.
לצפיה ב-'ביוץ המשך שאלה לידע כללי '
ביוץ המשך שאלה לידע כללי
27/11/2016 | 09:18
1
34
תודה רבה (תרנגולת 14) 
והאם בכלל באופן כללי אחרי הזרעה (במידה ונקלטה) עדיין הביוץ קיים כעבור יותר מ 36 שעות ? אני יודעת שיש תהליך שרשור ולא סתם מבקשים להמתין שבועיים.

לצפיה ב-'ביוץ זה כשהביצית משתחררת מהזקיק'
ביוץ זה כשהביצית משתחררת מהזקיק
27/11/2016 | 09:55
27
אם ביצית הופרתה והשתרשה, סימן שהביוץ כבר קרה.
אם לקחת לאוביטרל לתזמון הביוץ, אזי הביוץ - שחרור הביצית מהזקיק - יתרחש כ-36 שעות לאחר הזריקה, ולאו דווקא אחרי אחרי ההזרעה.
לצפיה ב-'היי, שאלה לגביי שק ההריון'
היי, שאלה לגביי שק ההריון
27/11/2016 | 03:28
1
77
רציתי לדעת אם מישהי שמעה פעם על שק הריון בצורה לא רגילה ? Irregular? בטא מעל 63 אלף שבוע 7 ויש לי שק בצורה שונה . עוד לא נצפה עובר ודופק ונאמר לי שהבריון לא תקין וקבעו לי תור לגרידה. מה אומרות? לחכות עוד שבוע? או שבאמת משהו פה לא תקין? תודה רבה לעונות
לצפיה ב-'לדעתי לחכות עוד שבוע לפחות'
לדעתי לחכות עוד שבוע לפחות
27/11/2016 | 07:49
63
אצלי השק נראה לא תקין וכבר הוסברה לי כל הפרוצדורה ולבסוף הרופאה ביקשה להמתין עשרה ימים וכשחזרתי היה דופק והיום הגברת בת שנתיים. השק נראה גדול לגיל ההריון ולכן חשבו שאין התפתחות תקינה. אם זה לא תקין לא קורה כלום מההמתנה, לפעמים התהליך יתחיל לבד וזה עדיף.
לצפיה ב-'שבוע 6+'
שבוע 6+
25/11/2016 | 10:19
2
211
היי, הייתי באולטרסאונד ראשון והרופאה אמרה לי משהו לא ברור..
קודם כל ראו שק חלמון ואמרה שזה מצויין ואחכ סימנה במסך זקיק נוסף שמראה או הראה על ביוץ, לא הבנתי, יש הריון ועדיין יש זקיק גדול ? מצורפת התמונה מהאולטרסאונד.. בתמונה הימנית זה שק החלמון. ובשמאלית זה הזקיק.
לצפיה ב-'היא שללה ציסטה?'
היא שללה ציסטה?
25/11/2016 | 12:16
105
משהו שנראה כמו זקיק גדול יכול להיות ציסטה, וזה לא אמור להשפיע על ההריון.
לצפיה ב-'לי היתה ציסטה בשני הריונות מהזקיק שבייץ'
לי היתה ציסטה בשני הריונות מהזקיק שבייץ
01/12/2016 | 09:13
6
נספגה בהמשך.
לצפיה ב-'שאלה בנושא ערכות ביוץ '
שאלה בנושא ערכות ביוץ
24/11/2016 | 23:40
2
81
היי אני חדשה בנושא ערכות ביוץ אשמח להסבר...
הרגע בדקתי בערכה של כחול לבן...(שקניתי מכללית) אחרי רבע שעה בערך מהבדיקה יש פס שיצא לא הכי כהה אבל יצא פס זה חיובי? והאם אחרי רבע שעה עשרים דקות הבדיקה כבר לא אפקטיבית או שמתייחסים רק ל-5 דקות אחרי הבדיקה וזו התוצאה הסופית?
לצפיה ב-'הפס באותו חוזק כמו פס הביקורת?'
הפס באותו חוזק כמו פס הביקורת?
25/11/2016 | 12:17
50
אם זה חלש יותר, זה לא נחשב חיובי..
בעיקרון לפי הוראת הבדיקה בודקים כעבור 10 דקות
לצפיה ב-'רק רוצה לומר שבדיקות ביוץ הרבה פעמים לא מדויקות'
רק רוצה לומר שבדיקות ביוץ הרבה פעמים לא מדויקות
25/11/2016 | 15:21
54
אצלי אישית הבדיקה לא זיהתה ביוץ (היה פס חלשלוש שנעלם אחרי יומיים) ודווקא באותו חודש נקלטתי.
לצפיה ב-'מתי הכי טוב לבדוק עם ערכות ביוץ..שעות וכדומה'
מתי הכי טוב לבדוק עם ערכות ביוץ..שעות וכדומה
26/11/2016 | 20:34
1
32
היי חדשה עם הערכות ביוץ...אשמח להסבר מתי הכי כדאי להתחיל לבדוק ומבחינת שעות מה הכי כדאי? (פעם ביום זה מספיק לבדוק?) מחזור כל 28 יום
אשמח לשמוע מניסיונכם..תודה רבה 
לצפיה ב-'ממליצה לך לשאול בפורום לקראת הריון '
ממליצה לך לשאול בפורום לקראת הריון
27/11/2016 | 12:32
8
לצפיה ב-'שבוע 7 + 2 דימומים'
שבוע 7 + 2 דימומים
25/11/2016 | 08:58
3
138
היי,
אני מפרסמת פה הודעה שגם פירסמתי בפורום הריון לאחר טיפולים:

אולי מישהי תעזור לי מנסיונה?
אני בהריון עם עובר מוקפא (הריון שני, ההריון הראשון גם מהפריה והסתיים ברוך ה' בלידת בתי היקרה). שבוע 7 + 2.
אחרי בדיקת הבט השניה, אולי שבוע 5 ומשהו החלו דימומים קלים רק בניגובים.  נתנו לי זריקות... לא הפסיק מיד אבל בשלב מסוים נעצר. אחרי שהגעתי לאולטרסאונד בשבוע 6 + 2 ראו עובר עם דופק ושחררו אותי מהמחלקה בבית החולים לטיפול של רופא נשים בקהילה... כעבור יומיים התחיל שוב דימום שפסק אחרי כמה שעות וחזר כעבור יומיים באותו אופן. באותו יום הדימום קצת גבר והלכתי למיון נשים של כללית ועדיין נצפה דופק. הרופא אמר שהדימום מהרחם ונתן לי חופשת מחלה לשבועיים ונתן לי מרשם לעוד זריקות (בתוספת לתמיכה ההורמונלית הרגילה שהיא מקסימלית- שני נרות פעמיים ביום ואסטרופם אותו דבר - סך הכל ארבעה מכל תרופה). אני בבית ומשתדלת לא להתאמץ, לא להרים את הילדה.. אבל הדימום ממשיך ולא מפסיק. זה דימום בכמות של היום הראשון לוסת. יותר ממה שהיה בימים הראשונים לדימום כי זה כבר מגיע לפד כמה וכמה פעמים. וגם בניגובים אפשר לראות יותר דם. מידי פעם יש קרישי דם קטנים.
הזריקות בינתיים לא עוזרות והדימום לא מפסיק. מצד שני אין דימום שמצביע על הפלה ח"ו. אני לא יודעת מה לחשוב וההסברים של הרופאים/אחיות לא ברורים.... מה קורה? זה נורמלי שאני מדממת כבר שבועיים? יש לי מידי פעם כאבי וסת אבל לא מאוד חזקים. יש סיכוי להריון הזה להמשיך במצב הזה אוף, אני לא רואה סוף לדימומים האלה...

עדכון:
אתמול בשעות אחר הצהריים הכאבים נהיו ממש חזקים ובשירותים ראיתי גוש אדום רירי, ומאז ירד לי המון דם, כמו ביום השני והשלישי לוסת! הייתי בטוחה שכבר עברתי הפלה. הלכתי למיון כבר מוכנה שיאששו את מה שאני יודעת אבל באולטרסאונד ראו שיש עובר עם דופק!
אמרו לי להמשיך לנוח ולקחת את ההורמונים כולל הזריקות. ושאם הדימום מתגבר אז לחזור. ושאגיע לרופא נשים במועד שתכננתי שזה בעצם עוד שבוע בערך. בינתיים הדימום נחלש אבל עדיין קיים.
מישהי היתה במצב דומה לשלי? כדאי ללכת לרופא של הריון בסיכון? יש לזה יתרון בכלל? הבנתי מהרופאים שבשבוע שלי אין כל כך מה לעשות.... רק לחכות ולראות מה קורה ושזה 50%-50%. אני מרגישה שהגוף שלי ממש נאבק. יכול להיות שהמאבק הוא על עובר לא תקין? העובדה שהדימום התגבר כל כך זה לא מגדיל את הסיכוי להפלה? המנוחה בכלל עוזרת? בינתיים לא הרגשתי שעזרה כל כך ואני מפסידה ימי עבודה...
מה אתן אומרות?
תודה לכל העונות...
לצפיה ב-'בדקו אם זו המטומה?'
בדקו אם זו המטומה?
25/11/2016 | 12:15
1
74
כי שמעתי על מקרים כאלו של דימומים כמו מחזור בתחילת ההריון, שנגרמו כתוצאה מהמטומה ברחם. ואז זה בד":כ עובר מעצמו..

לצפיה ב-'הרופא אמר שהוא לא רואה המטומה...'
הרופא אמר שהוא לא רואה המטומה...
25/11/2016 | 13:49
22
לצפיה ב-'קרה לי בהריון השלישי'
קרה לי בהריון השלישי
27/11/2016 | 12:31
61
דימום שהצריך פדים למשך חצי הריון. לא קיבלתי תמיכה הורמונלית, לא היה לזה הסבר עד לשבוע 14-15 שנאמר לי שזה בגלל שליית פתח. בשבוע 22 לערך השלייה עלתה והדימום פסק.
לצפיה ב-'תחילת הריון ועבודה'
תחילת הריון ועבודה
27/11/2016 | 14:58
2
99
היי לכולם,

בשבועיים האחרונים אני דופקת הרבה ברזים בעבודה. אני בתחילת הריון וסובלת מאד מתשישות קיצונית ומבחילות, לפעמים קשה גם לקום מהספה. מה קורה במצב כזה? מה הזכויות שלנו ומה החובות כלפי מקום העבודה? מאד לא נעים לי באופן אישי כי בכל פעם שאני לא מגיעה אני משאירה אותם להתמודד לבד עם דברים שיכלתי לעזור בהם...
לצפיה ב-'אין זכויות מיוחדות'
אין זכויות מיוחדות
27/11/2016 | 22:11
61
את יכולה לנצל ימי מחלה ככל ויש לך כאלה צבורים ולקבל תשלום בגינם בהתאם לחוק/נוהג במקום העבודה שלך.
מעבר אין זכויות מיוחדות או הקלות למעט במקרה שהעבודה שלך היא כזו שאסור לעשות בהריון (לדוגמא עהודה עם חומרים מסוכנים) שאז את צריכה לבדוק לאיזה הקלות את זכאית לפי אופי העבודה.
לצפיה ב-'השתמשי בימי המחלה/חופשה שלך'
השתמשי בימי המחלה/חופשה שלך
29/11/2016 | 15:19
32
הזכויות שלך הן איסור על פיטורין במידה והעילה היא ההריון שלך (אם לא סיפרת למעסיק על ההריון והוא מפטר בגלל תפקוד לקוי זה לא בהכרח יתפוס).
בנוסף על היעדרויות כתוצאה מבדיקות הריון וכו את זכאית ל-40 שעות בתשלום שלא יורדות ממכסת ימי המחלה שלך.
לצפיה ב-'מפחדת לעשות בדיקת הריון שתצא שלילית'
מפחדת לעשות בדיקת הריון שתצא שלילית
27/11/2016 | 16:58
2
128
אני באיחור של 4-5 ימים, שמתי לב שהשיער פחות נושר והרגישות בחזה שיש לי תמיד כשבוע-שבוע וחצי לפני המחזור - אין.
היום היה לי גל חום, אתמול סחרחורת.
לפני חודש וחצי עברתי ניתוח לכריתת חצוצרה + שיקום של החצוצרה השניה שהיתה חסומה + הפרדת הידבקויות. ניסינו להיכנס להריון במשך שנה לפני הניתוח ללא הצלחה.
יש לי בת מהממת בת שנתיים ותשעה חודשים מהריון ספונטני, נכנסתי להריון שוב כשהיתה בת שנה וחודשיים אך הוא לא התפתח (ועם ההיסטרוסקופיה להוצאת שארית הריון מההפלה התחילו הצרות).
בדקתי פעמיים עם מקלון ביוץ ויצא שלילי, אז אני כל כך מפחדת לעשות בדיקת הריון ולהתאכזב מהתוצאה
לצפיה ב-'את תצטרכי לבדוק מתישהו '
את תצטרכי לבדוק מתישהו
27/11/2016 | 23:24
1
72
אני בדיעה שעדיף לדעת מאשר לטפח פנטזיה ולהתאכזב.
אגב, גם אני בדקתי עם מקלון ביוץ ויצא שלילי, והתוצאה של השלילי הזה נמה עכשיו בשלווה במיטתה
לצפיה ב-'בדקתי הבוקר עם בדיקה ביתית ויצא שלילי '
בדקתי הבוקר עם בדיקה ביתית ויצא שלילי
28/11/2016 | 08:43
84
אז זה לא כזה אמין מסתבר :)
זה עדיין לא מסביר את האיחור
לצפיה ב-'דרושה הרגעה... :)'
דרושה הרגעה... :)
29/11/2016 | 12:21
2
107
הי, חדשה פה, הריון ראשון, תלמ 11.7... הריון רצוי ומבורך. 
ידעתי שאני בהריון עוד לפני שבוע 3 לפי בחילות, בדיקה ביתית הייתה שלילית אך 4 ימים אחכ כבר הייתה חיובית.
הבחילות פסקו לגמרי בשבוע 4+0, חזרו איפשהו סביב 6+2. דופק ראו ב 6+1. 
כעת אני 8+0, מ 7+2 פסקו לי הבחילות והרגישות בחזה קצת ירדה. 
היו לי כאבי בטן למשך איזה 4 שעות כמו כאבי מחזור אבל חלשים בהרבה, ב 7+2, שחלפו לבד. 
אין לי דימום, אין לי אפילו הכתמה חומה או ורודה.
מפה לשם כמובן שקראתי באינטרנט, וכמובן שכל מה שהצלחתי לראות בעיניים זה ״התסמינים לא אומרים כלום א-ב-ל אם היו לך ונעלמו זה רע כי אצלי זה היה הסימן להפלה ולא התייחסתי לזה וחשבתי שיש לי מזל״.
מצד אחד לחוצה, הבדיקה הבאה שלי היא בשבוע 9+1 וזה הרבה זמן. 
מצד שני איכשהו מפחדת לבדוק עכשיו, מה חלילה אומרים אם משהו לא בסדר? איך מספרים למשפחה (שאיכשהו למרות שההורים הבטיחו שלא יספרו כל המשפחות יודעות)? מה אומרים בעבודה? 
יש בכלל טעם לבדוק? התייעצתי עם שני גינקולוגים, אחד אמר לי לבדוק בדחיפות והשני אמר לי שאני לא צריכה להיות בסטרס מהיעלמות הסימנים, ובלי קשר שזה כבר קרה לי למשך שבועיים וחזר...
הצילו :(
לצפיה ב-'אני לא הייתי בודקת...'
אני לא הייתי בודקת...
29/11/2016 | 15:13
68
אבל זו החלטה שלך בלבד.
באופן כללי - הופעה, אי הופעה, היעלמות או חזרה של סימני הריון מסוגים שונים לא מעידה על תקינות ההריון ומשתנה בין נשים וגם בין הריונות של אותה אישה.

אל תתעסקי באיך לספר כשאת לא יודעת בכלל שמשהו לא תקין. אני בעד גישה אופטימית, תמצאי משהו שיעסיק אותך בזמן הזה עד הבדיקה ובכלל בהמשך ההריון כי המרווח בין בדיקות רק הולך ומתארך.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
30/11/2016 | 09:57
36
גם אני לא הייתי בודקת... ידוע שבהריון הסימנים באים והולכים..
גם אם חלילה במקרה הרע - קרה משהו וההריון לא תקין , אז ממילא בהריון צעיר כזה אין הרבה מה להתערב( אז לא הבנתי  למה רופא אמר שזה דחוףףףף?)

תהיי אופטימית אל  תחשבי על דברים רעים,הכל יהיה בסדר, תהני מזה שאת מרגישה טוב , אולי עוד תגעגעי לזה :))
לצפיה ב-'קישור לקומונת תל"מ יולי 2017'
קישור לקומונת תל"מ יולי 2017
29/11/2016 | 10:59
50
בוקר טוב,
האם מישהי מכירה את קומונת תל"מ יולי 2017 ויכולה לשלוח לי קישור?
תודה רבה 

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה
ד
ד"ר רון טנצר
MyogaSpot - Yoga accessories
כל האביזרים הנחוצים ליוגה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה