לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'סליחה על ההיעלמות'
סליחה על ההיעלמות
27/08/2016 | 22:30
3
442
סוף אוגוסט, שלושה ילדים, משרה מלאה וזה מבטיחה לחזור לפעילות ותפקוד בפורום בספטמבר
לצפיה ב-'אם כך זו היעדרות טובה '
אם כך זו היעדרות טובה
28/08/2016 | 12:18
1
218
שמתי לב שאת הלא פה, ותהיתי אם הכל בסדר... שכחתי מהפרט הקטן של שלושה ילדים וחודש אוגוסט.... (:
תהני מסוף החופש, ותודה לך על התחזוקה והניהול של הפורום לבדך! זה לא מובן מאליו!
לצפיה ב-''
29/08/2016 | 09:12
16
לצפיה ב-'מובן ונסלח :) מחכים בסבלנות'
מובן ונסלח :) מחכים בסבלנות
30/08/2016 | 18:11
14
לצפיה ב-'בנות אני צריכה עזרה ��'
בנות אני צריכה עזרה ��
31/08/2016 | 23:14
15
אני בתחילת הריון. הייתי ביום שישי בבדיקת דופק וברוך השם יש דופק והעובר תואם לשבוע 6+6 שלפי החישוב שלי זה בסדר. היום הייתי אצל רופא בהריון בסיכון והוא עשה לי שוב אולטראסאונד ואמר שהוא 6+6 אמרתי לו איך יכול להיות? הוא אמר שזה לא אומר כלום ויכול להיות או שהוא טעה או ביום שישי טעו וממש לא להתייחס לזה. לי זה נשמע מאוד מוזר .. מישהי חוותה את זה?
לצפיה ב-'בטא נמוכה '
בטא נמוכה
31/08/2016 | 12:27
2
75
היי....
עשיתי אתמול בדיקת גם...יצא בטא 36
אני באיחור של 11 יום מתאריך המחזור...
האם סביר .
מחר יש לי הפנייה לבדיקה חוזרת
מקווה לתוצאות חיוביות !!!
לצפיה ב-'היי'
היי
31/08/2016 | 13:22
42
קצת נמוך לדעתי בהתחשב שיש 11 ימי איחור במחזור..זה יכול להיות 2 דברים..
1.שהיה לך ביוץ ממש מאוחר ואז זה מסתדר
2.שהבטא כבר במגמת ירידה

כמובן שהכול זה רק השארות..מקווה שהבטא תעלה בבדיקה הבאה.
לצפיה ב-'אני מניחה שזה מיחסים ולא טיפולי פוריות'
אני מניחה שזה מיחסים ולא טיפולי פוריות
31/08/2016 | 22:42
8
רק לשם המחשה, ב IVF בודקים 12 יום לאחר ההחזרה שזה יומיים כביכול אחרי הביוץ, זאת אומרת שבדקת מאוד מוקדם
תבדקי עוד יומיים הכפלה ונקווה לטוב

בהצלחה !!!
לצפיה ב-'שאלה ״יצירתית״'
שאלה ״יצירתית״
31/08/2016 | 21:25
1
41
שלום לכולן וכולם!
זקוקות נואשות לרעיונות יצירתיים...
יש ברשותינו ״כוורת״ שעלתה הרבה כסף בזמנו, תופסת הרבה מקום בהווה, ואין למי למסור אותה בעתיד. עד כה הספקנו לרוקן את כל החדר מחסן שעתיד להיות חדרו של הקטן- פרט לכוורת. פשוט אין אין מה לעשות איתה ובאמת שכואב לנו הלב כך לזרוק אותה לרחוב, וכמו לשים כמה אלפים בפח אשפה.
חיש חיש חיפשנו פתרון ועלה במוחנו רעיון דבר ראשון- לנסות להשמיש אותה כך שתתאים לחדר תינוקות (היא שחורה ולא קשורה) כך שאולי לא נצטרך להוציא אותה מהבית.
אז קנינו טפט בצבע תכלת והתחלנו במלאכת נמרצת של הדבקת הטפט כך שאולי אולי- היא תוכל להשאר בחדר.
ועכשיו לשאלה: היה ובסוף התהליך זה יראה לנו סביר (טפטים מדבקה זה קשה ביותר להדביק- צריך עצבים מברזל.. 
מה ניתן לאחסן בה? בשלב הראשוני יהיו לו גג 3-5 ספרי תינוקות, 2 וחצי צעצועים בקושי, הטיטולים והבגדים בשידת החתלה, מצעים בארון וכדומה. 
אין במוחנו רעיון....נשמח מאוד לעזרה יצירתית מאמהות קיימות שכבר יודעות מה הצרכים ואיך אפשר למקסם את העניין הזה לטובתנו, וכמובן מאמהות לעתיד שניחנו ביצירתיות מעוררת קנאה.

מודות ביותר!
(מצורפת תמונה של הקריאיישן בהתהוות��)
לצפיה ב-'כוורת מקסימה!'
כוורת מקסימה!
31/08/2016 | 22:01
17
איזה כיף לכם!
 דבר ראשון, אם זה יהיה בחדר של התינוק נראה לי ממש חשוב למצוא דרך לקבע אותה לקיר ארחת זה ממש יכול להיות לא בטיחותי.
ניסיתי כמה פעמים לצפות רהיטים בטפט, בחלק מהפעמים יצא אפילו נורמלי, אבל זו באמת עבודה סיזיפית. נשבעתי חעצמי שפרוייקט השיפוץ הבא שלי יהיה רק עם ספריי. יש ספאיים אמורים להתאים למגוון חומרים, וזה יכול להיות פתרון לא רע, ממה שראיתי באינטרנט זה נותן צביעה יפה ואיכותית. (הייתי מנסה עכשיו, אבל לאיש יש ידיים שמאליות בדברים כאלה ולא נראה לי כדאי לנשום את הספריים האלה בהריון).

אני הייתי שמה כמה סלסלאות מאלה של איקאה שמתאימות בול בגודל לכל תא, בביל משחקים קטנים ופיצ׳יפקס (עדיין אין אולי, אבל תראי מהר מאוד שהבית מתחיל להתמלא בפיצ׳יפקס, רעשנים, נשכנים וכאלה). בשאר התאים הייתי שמה באמת ספרים (כאלה עם דפים לא קשיחים למעלה), וצעצוע או שניים יפים בכל תא, ואז זה יוצא מן תצוגה יפה כזו, נגיד בובה אהובה, או מגדל טבעות מעץ, או הך פטיש, או כל צעצוע יפה אחר שתקבלו או תקנו בהמשך....

לצפיה ב-'מי שפיר מוטרדת מה דעתכן'
מי שפיר מוטרדת מה דעתכן
31/08/2016 | 21:48
26
היי,
עשיתי לפני שבועיים מי שפיר אצל אחד הטובים ביותר. בגלל אילוצים נכנסתי לבדיקה לבד. הרופא בחר את הצד של הראש להכניס את המחט, ראיתי שכשהמחט נכנסה היא לא פגעה בעובר והוא גם לא זז באותו רגע. המחט היתה למעשה בצד של העורף שלו כי העובר היה נטוי כולו לצד השני. בכל מקרה, כדי להיות רגועה, עצמתי מהרגע שאחרי כניסת המחט את העיניים ועשיתי נשימות. לא הרגשתי שמשהו חריג קרה, הכל היה בסדר. האחות שאבה והרופא אמר לי כל פעם שמבחנה התמלאה ובסוף שזה נגמר. אין לי סיבה לחשוש חוץ מהסיבה שלא ראיתי בעיניים שלי שהמחט לא פגעה בעובר. הדאגה שלי היא כי זה היה בצד של הראש. אחרי הבדיקה הרופא בדק דופק והעובר היה באותה תנוחה כמו לפני הדקירה (הזיז רגלים וידיים אבל לצד השני, היה נטוי כולו הצידה).

מה דעתכן? הייתן דואגות או שאין לי סיבה?

תודה רבה
לצפיה ב-'ציוד ורכש לאמצ"ש'
ציוד ורכש לאמצ"ש
29/08/2016 | 09:14
35
25
לצפיה ב-'רשימת ציוד לקנייה ללידה ראשונה (לא לבית חולים אלא באופן כללי'
רשימת ציוד לקנייה ללידה ראשונה (לא לבית חולים אלא באופן כללי
29/08/2016 | 11:13
32
219
למישהי יש רשימה של דברים לקנות/להזמין? אשמח לרשימה שכוללות כל מה שעולה על דעתכן- דברים קטנים ודברים גדולים....
תודה!
לצפיה ב-'וואו- שימושי!'
וואו- שימושי!
29/08/2016 | 15:40
177
גם אני ממש אשמח.
אנסה לחפש לנו גם און ליין משהו כזה...אבל אם למישהי יש משהו פרקטי כזה שהכינה לעצמה זה יהיה מדהים��
לצפיה ב-'באופן כללי,'
באופן כללי,
29/08/2016 | 18:30
20
163
לשכור עריסה (אפשר משילב 100 ש"ח לשלושה חודשים)
סדינים+סמיכה+מגן ראש לעריסה/מיטה (בגודל של מיטה, אפשר להשתמש בזה גם בעריסה, חבל על הכסף לקנות גם וגם)
סדינים לעגלה+סמיכה לעגלה
עגלה
סלקל
חוסם שמש למכונית
בקבוקים+מוצצים+קופסה למוצץ+מחלק מנות+מברשת לבקבוקים+מתקן ייבוש לבקבוקים+סטרילזטור (מי שמניקה לא צריך סטריליזטור, אפשר לעשות בסיר עם מים רותחים..מי שלא מניקה שתקנה אחרת זו טרחה גדולה..)
מעט בגדים לקטן/קטנה (לדאוג לכבס לפני שימוש)
מגבת קפוצ'ון (לא חובה אבל נוח)
שידת החתלה+משטח החתלה (ממליצה על הכי פשוטה מאיקאה, 200 ש"ח והכי נוחה בעיני)
מגבונים ללא בישום+מגבונים לעיניים+חיתולים+קרם החתלה (ממליצה על קלנדולה טבעי)
מנשא - למי שאין מעלית זו הצלה...
חיתולי טטרה - לפחות ארבעה בתור התחלה
סבון+שמפו+אמבטיה+דפני (המזרון שקונים לזה לא שווה, אנחנו שמים טטרה)
מדחום גמיש לטוסיק
טרמפולינה
משטח לרצפה - פחות רלוונטי לחודש הראשון אבל אחר כך מאוד שמיש

מקווה שלא שכחתי :)

לצפיה ב-'אה, ולהזמין כבר מיטה כי'
אה, ולהזמין כבר מיטה כי
29/08/2016 | 18:31
9
146
זה לוקח הרבה זמן (לפחות בשילב..)
לצפיה ב-'וואו! גזרתי ושמרתי ושאלה'
וואו! גזרתי ושמרתי ושאלה
29/08/2016 | 20:01
8
102
מה היתרון לשימוש בעריסה ואחר כך מעבר למיטה? למה לא ישר מיטה?
לצפיה ב-'מיטה לעומת עריסה'
מיטה לעומת עריסה
29/08/2016 | 20:11
7
118
בתור התחלה רוב האנשים לא יכולים לשים מיטת תינוק בחדר שינה שלהם אבל רוצים שהתינוק ישן איתם בחדר לפחות בחודשים הראשונים שבהם קמים כל שעתיים.
חוץ מזה אומרים שתינוקות קטנים צריכים מרחב מצומצם כדי לדמות את התחושה של הרחם ככה שאומרים שקשה להם יותר לישון במיטה בהתחלה כשהמרחב גדול. פתרון לזה הוא בשמיכות עיטוף אם רוצים ללכת ישר על מיטה.
לצפיה ב-'תודה! לגבי המרחב במיטה'
תודה! לגבי המרחב במיטה
29/08/2016 | 21:15
6
113
חברה הראתה לי טריק שלימדה אותה מישהי... היא מקיפה את הבן שלה בכרית נחש שיוצרת אליפסה כזאת סביבו וזה עוזר לו לישון. שמיכת עיטוף במזג אוויר הזה... לא רוצה לדמיין

לצפיה ב-'בפינת הפולניה:'
בפינת הפולניה:
29/08/2016 | 23:04
5
129
ההמלצה היא לא להשתמש במגני ראש, נחשושים וכיו"ב מחשש למוות בעריסה. כנ"ל לגבי עיטוף בזמן שינה - זה מצוין כהרגעה (כשחם אפשר להשאיר את התינוק רק עם חיתול ולעטוף בטטרה, אנחנו עושים את זה עם דריה), אבל לא להשכיב לישון בעיטוף ללא השגחה.
לצפיה ב-'אמא'לה! '
אמא'לה!
30/08/2016 | 11:51
3
83
איפה אפשר לקרוא עוד המלצות בטיחות?

לצפיה ב-'באתר של "בטרם"'
באתר של "בטרם"
30/08/2016 | 15:44
2
72
עניין העיטוף לא מופיע שם לדעתי, זה מחקר יחסית חדש.
לצפיה ב-'כתבה מפחידה (אולי יותר מידי) לגבי עיטוף '
כתבה מפחידה (אולי יותר מידי) לגבי עיטוף
30/08/2016 | 16:34
69
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
30/08/2016 | 16:42
12
לצפיה ב-'הקדמת אותי על הנחשוש..'
הקדמת אותי על הנחשוש..
30/08/2016 | 18:13
61
טוב לדעת שאני לא הפולניה היחידה....
לצפיה ב-'מוסיפה את השנקל שלי'
מוסיפה את השנקל שלי
29/08/2016 | 20:16
131
מגבונים לעיניים נראה לי מיותר לא השתמשתי מעולם. מנקים עם צמר גפן טבול בקצת מים פושרים.
לגבי סבון/שמפו- לדעתי לא קריטי לקנות על ההתחלה. בהתחלה עדיף לרחוץ עם שמן בלנאום.

מוסיפה שלמי שמניקה כדאי לקנות פדים להנקה לדליפות ומשחת לנולין לפצעים בפטמות.
למי שמצפה לבן אז גם שמן שקדים טהור ונובימול לברית.
אני ממליצה גם על טטרה אחת גדולה. זה נוח לכיסוי העגלה, לפרוס בכל מקום שרוצים להניח את התינוק ובהמשך כשמיכי לתינוק.

טרמפולינה ומשטח פעילות לא הייתי קונה כי מקביל את זה הרבה פעמים מתנה (אנחנו מצאנו את עצמנו אחרי חודש עם 3 משטחי פעילות שונים) ואם לא אז אפשר להשתמש בזיכויים שמצטברים מהמתנות שלא רוצים.
לצפיה ב-'לא הכל חיוני בעיני. כמה הערות:'
לא הכל חיוני בעיני. כמה הערות:
29/08/2016 | 23:01
5
134
מגן ראש לעריסה \ מיטה - ההמלצה היא לא להשתמש בהם, בשל סיכון מוגבר למוות בעריסה. לעומת זאת, לא יקרה שום דבר אם הרגל תתפס בסורגים.
סדינים לעגלה - מיותר בעיני.
סדיניות למיטה - כי הם פולטים וחבל להחליף סדין.
סלקל - בעיני עדיף כסא בטיחות מגיל 0. סלקל הוא לא באמת קל ולהתחיל לנתק אותו מהאוטו ולחבר לעגלה (או לסחוב ביד) זה מסורבל, מה גם שהוא משמש לזמן מוגבל ואז בכל מקרה צריך לקנות כסא בטיחות. עם זאת, יש כאלה שזה פרקטי עבורם. רצוי להחליט על זה מראש ולהתאים סלקל לעגלה \ להצטייד במתאמים.
חוסם שמש למכונית - לא חובה, אפשר לתלות טטרה על החלון.
סטרילזטור - אני לא מניקה ומסתדרת מצוין בלי, פעם ביום-יומיים מעמידה סיר עם 6 בקבוקים. יש גם בקבוקים של MUM שאפשר לעשות להם סטריליזציה ללא סטריליזטור, אבל הפטמה שלהם לא בהכרח נוחה לקטנים - כדאי לנסות בקבוק מכל סוג ואז להצטייד בעוד. כנ"ל לגבי מוצצים.
מגבת קפוצ'ון - לא כל התינוקות אוהבים כובע על הראש, יש כאלה שיעדיפו מגבת רגילה.
משטח החתלה - לא חובה, אני שמה טטרה ועליה משטח חד פעמי (ומחליפה כשמתלכלך)
מנשא - מומלץ למדוד עם התינוק ולא לקנות מראש. בהתחלה עדיף מנשא בד ורק בהמשך לעבור למשהו נוח יותר.
חיתולי טטרה - הרבה, מאוד. ממליצה על 2-3 גדולים ורכים שאפש להשתמש בהם לעיטוף או כשמיכה ועוד כמה פושטים לניגוב פליטות, צל לעגלה וכו'.
שמפו מיותר בחודשים הראשונים. כן כדאי להוסיף שמן בלנאום לאמבט ושמן שקדים או שמן מתאים אחר למריחה ולעיסוי אחרי מקלחת.
לאמבטיה - אני ממליצה בחום על בטיה או פוף במקום דפני, אבל לא כל התינוקות אוהבים את זה ולא לכל ההורים נוח עם זה. אם יש לך אפשרות להתנסות ולהחליט זה מצוין (אנחנו קיבלנו מחברים גם וגם אז ניסינו את שניהם).
טרמפולינה, שמיכת פעילות, אוניברסיטה וכו' - לא חובה בשלב ראשון, אפשר להשלים בהמשך \ לבקש כמתנות.
לצפיה ב-'כמה הערות,'
כמה הערות,
29/08/2016 | 23:14
4
111
מגן ראש למיטה - אנחנו קשרנו אותו מחוץ למיטה כדי לתחום את אזור הראש וגילינו שזה עוזר לקטן להרדם טוב יותר כשהוא לא חשוף לכל המסביב.

סדין לעגלה - אפשר לעטוף את המזרן גם בטטרה במקום אבל הרבה יותר נוח סדין (עולה עשרה שקלים..) ואם לא עוטפים זה מתלכלך מפליטות.

סטריליזטור - מצדיעה לך...אנחנו התחלנו בלי וזה פשוט היה מאוד קשה. ברור שתמיד אפשר להסתדר בלי אבל...לנו זה היה סיוט וקנינו אחרי שבועיים סטריליזטור שהקל ממש על החיים. וצריך להקל בתקופה הזו :)

מגבת קפוצ'ון - אף פעם לא השתמשנו בכובע. המגבת פשוט בנויה בצורה שהרבה יותר נוח לעטוף את הקטן.

חיתול טטרה גדול - בהחלט מומלץ ונוח על העגלה.

סדינית למיטה - את מתכוונת לפלסטיק? אם כן אז זה לא כל כך נושם...שלנו הזיע נורא כששמנו ולכן ויתרנו.

לגבי סלקל, חוסם שמש, טרמפולינה ומשטח פעילות - בהחלט מסכימה עם מה שכתבת.

לצפיה ב-'לגבי סדיניות'
לגבי סדיניות
30/08/2016 | 10:46
1
75
הכוונה היא לחתיכות בד בערך בגודל של בערך חצי מהמיטה עם חוטים בקצוות. קושרים את זה מעל הסדין בילק שהתינוק שוכב ואז כשיש פליטות אפשר להחליף רק את זה במקום את כל הסדין.
אני קניתי בלידה הקודמת ולא השתמשתי. בשלב העריסה זה לא נוח כי זה יותר גדול מהעריסה ואח"כ כבק לא היו לנו המון פליטות וכשכבר כן היו העדפתי להחליף סדין. היום כשסדינים עולים 15-20 ש"ח ההבדל בעלות ובנפח בכביסה מינורי.
לצפיה ב-''
30/08/2016 | 15:38
7
לצפיה ב-'מסכימה. אם לא מניקים סטריליזטור זה כל כך מקל על החיים.'
מסכימה. אם לא מניקים סטריליזטור זה כל כך מקל על החיים.
30/08/2016 | 12:56
21
לצפיה ב-'אצלנו היעדר הסטריליזטור זה אילוץ '
אצלנו היעדר הסטריליזטור זה אילוץ
30/08/2016 | 15:41
75
המיקרוגל שלנו קטן מדי עבורו, אבל גילינו שמסתדרים מצוין בלי ולכן לא קנינו סטריליזטור חשמלי.
לגבי סדיניות - מה שהייבי אמרה, בד בגודל חצי סדין. אצלנו זה נורא שימושי, אם כי אפשר להשתמש גם בטטרה לאותה מטרה.
לצפיה ב-'תודה רבה!!!!'
תודה רבה!!!!
30/08/2016 | 10:38
2
17
לצפיה ב-'מצטרפת לקודמותיי...'
מצטרפת לקודמותיי...
30/08/2016 | 11:43
1
63
כל מה שאמרו שמיותר לדעתי גם מיותר, במיוחד באמת סדיניות, מגן ראש, ובטח שטרמפולינה משטחי פעילות וכד'... 
אני גם לא השתמשתי בדפני או בטיה, פשוט השענתי על הזרוע והיה לי מאוד נוח וגם לתינוקת והרגיש לי הכי בטוח. גם לדעתי מיותר מחלקי מנות סטריליסטור ושות. אם הכוונה היא להניק. אם לא מתכוונים להניק או לא בטוחים שרוצים אז אולי כן...
מוסיפה שכדאי מברשת שיער רכה, מספרים או גוזז שמותאמים לתינוק, אלכוקסידין לחבל הטבור וויטמין די רצוי בלי סוכר... חיתולים במידה קטנה ואני מאוד אהבתי מנשא.
לא חובה אבל ממש שמחתי לקבל מיד אחרי הלידה, דיסק עם שירי ילדים נעימים ומרגיעים.כבר שנתיים והוא מככב אצלנו!

לצפיה ב-'מחלק מנות זה מעולה למי שלא מניקה'
מחלק מנות זה מעולה למי שלא מניקה
30/08/2016 | 15:43
53
בעיקר ליציאות לטיולים (כי אז לא צריך לקחת קופסה עם תמ"ל וכפית מדידה), אבל גם ללילה, כשרוצים לייעל הכנת בקבוק מתוך שינה.
לצפיה ב-'עוד כמה שאלות מנסיונכן'
עוד כמה שאלות מנסיונכן
30/08/2016 | 11:18
8
92
- אבקת כביסה ומרכך כביסה (מניחה שצריך גם וגם?) יש סוג מועדף?
- מדחום לאמבטיה- צריך או מיותר?
- שקיות להקפאת חלב- צריך או מיותר?
- צריך לקנות אמבטיה לתינוק בנוסף לדפני?
- לא כל עגלה מגיעה עם סלקל? אפשר לקנות בנפרד כיסא בטיחות מסוג 0 ועגלה שיש לה אמבטיה וטיולון בלבד?
לצפיה ב-'עונה מה דעתי...'
עונה מה דעתי...
30/08/2016 | 12:29
2
69
-אבקת כביסה, אנחנו משתמשים מאז שנולדה ה"גדולה" בסנו מקסימה סנסיטיב, והיא נפלאה... היא גם לא מאוד יקרה כמו אבקות שממותגות כ"במיוחד לתינוק", ולכן עברנו לכבס את כל הכביסה של כל המשפחה יחד עם האבקה הזו ומרוצים. אני אישית לא חובבת מרכך כביסה, יש לי רגישות לריחות חזקים ולא אוהבת את האקסטרה כימיקלים על גוף שלי או של התינוקות. מצד שני יש מי שמאוד אוהבים ואני יודעת שבדין בייבי או בייבי קלין (נראה לי ככה קוראים לו) הם מאוד מומלצים. אני מייבשת במייבש בד"כ ויוצא רך ונעים, וכשיודעת שאייבש בחוץ או במקרה של מגבות וסדינים מוסיפה קצת חומץ במקום מרכך...
- מדחום לאמבטיה- קניתי, הייתי בטוחה שמיותר, ורק אחרי שוויכוחים מרים ביני לבין האיש אחרי שכל אחד מאיתנו הרגיש נעים בטמפרטורה מאוד שונה במרפק, שכנעו אותי שדווקא כן כדאי (כדי להוכיח לו שאני צודקת כמובן (: פשוט כל אחד מרגיש קצת אחרת. זה גם באמת כמה גרושים , אז מקסימום לא תשתמשו.
- אני בכלל לא השתמשתי בדפני. אבל לדעתי כן, זה מוצר שמכניסים בתוך אמבויית התינוק להבנתי. האמבטיה לתינוק היתה לי מאוד נוחה, וחבל על הגב בניסיונות לקלח באמבטיה הגדולה (מה גם שתצטרכו לשים בה יחסית הרבה מים והם פחות יכסו את הגוף של התינוק). זה אחד הדברים היחידים שאני קונה עכשיו לקראת לידה שנייה, כי בא לי שיהיה חדש ונקי . .
-לא כל עגלה מגיעה עם סלקל, וכמו שיעצו לך, אולי עדיף אחת שבאה בלי, ופשוט לקנות בנפרד כיסא בטיחות מגיל אפס. 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
30/08/2016 | 15:49
1
38
ממש עוזר לאחת כמוני שלא כל כך מבינה בזה עדיין.....
האמבטיה לתינוק זו זאתי שעומדת על רגליים?
סתם מסקרנות- איזו טמפרטורה צריך להראות המדחום באמבטיה?
תודה!
לצפיה ב-'לגבי אמבטיה לתינוק, '
לגבי אמבטיה לתינוק,
30/08/2016 | 15:57
53
ממליצה על אמבטיה לפי הפטנט של שילב שאפשר להעמיד חצי ממנה בתוך האמבטיה הרגילה. זה מאוד נוח וחוסך מקום. חייבת להגיד שתכלס, אפשר גם לעשות אמבטיה בכיור. אנחנו עושים את זה לפעמים.
לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
30/08/2016 | 15:55
2
53
- אבקת כביסה ומרכך - צריך ייעודיים לתינוקות. אמא שלי עשתה אצלה את הכביסות לפני הלידה והעבירה לנו מה שנשאר, לדעתי זה סנו מקסימה והיא סבבה.
- מדחום - צריך, כי לכל אחד נעים בטמפ' אחרת.
- אמבטה לתינוק - לגמרי, אחרת יישבר לך הגב מהר מאוד. לנו אין מקום לאחסן אמבטיה, אז מניחים אמבטיה מתקפלת על השיש ומקפלים אח"כ, לנו זה מאוד נוח.
- הסלקל הוא לא חלק מהעגלה, קונים אותו בנפרד, אבל כל עגלה מתאימה לסלקלים שונים ולכן חשוב להתאים בין הסוגים או לוודא שיש מתאמים לחיבור ביניהם. אפשרות אחרת - יש סל קל שנפתח לעגלה (נקרא DOONA), אבל התנוחה בסלקל לא טובה לגב ולכן זה לטיולים קצרים מאוד ולא תחליף לעגלה. הבנתי שהוא גם קיבל ציון נמוך במבחני ריסוק.
היות וגם ככה עוברים אח"כ לכסא בטיחות וסלקל זה מסורבל לטעמי, אני קניתי כבא בטיחות מגיל 0 ומרוצה מאוד.
לצפיה ב-'אם כבר- מה ההמלצה לכיסא בטיחות? (חברה)'
אם כבר- מה ההמלצה לכיסא בטיחות? (חברה)
30/08/2016 | 16:04
1
14
לצפיה ב-'evenflo מצוינים'
evenflo מצוינים
30/08/2016 | 16:13
47
evenflo sureride מומלץ מאוד, אני קניתי את ה-evenflo triumph lx שהוא טיפה יותר יקר ונוח יותר לתפעול, לא בטוחה שיש אותו בארץ (קניתי בארה"ב, שזו בכלל אפשרות זולה יותר).
ממליצה לך להיכנס לאתר של אבי ורון ולקרוא על תוצאות מבחני ריסוק לפני שאת בוחרת.

לצפיה ב-'לגבי מדחום לאמבטיה,'
לגבי מדחום לאמבטיה,
30/08/2016 | 16:00
55
אנחנו לא קנינו אבל בדיעבד, כדאי שיהיה, גם לנו היו וויכוחים לגבי טמפרטורת המים שלו היה נעים לי היה נדמה שקר מידי...זה שווה את הכמה גרושים שזה עולה
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצות'
מצטרפת להמלצות
30/08/2016 | 18:12
50
במיוחד לגבי מד חום לאמבטיה. מה שנחשב נעים לתינוק לי הרגיש קר מדי.. ובמווחד בימים הראשונים אחרי הלידה כשהכל מלחיץ וחדש- זה חוסך דאגות.
אמבטיה לתינוק זו כזו שמעמידים או בלי רגליים ואז זה יותר דומה לגיגית כביסה. לדעתי מאוד מומלץ. אם אין לך מקום בחדר אמבטיה אפשר גם לקלח בהתחלה בכיור.
אני כן בעד דפני כי לדעתי זה נותן ביטחון ביציבה של התינוק במים ואז היד שלך רק תומכת. בנוסף כשהם קצת גדלים זה נהיה כבד להחזיק את כל המשקל על היד.
לגבי עגלה- כשמוכרים סט של עגלה עם אמבטיה וסל קל זה לרוב חבילה שהורכבה בחנות לצורך שיווקי. עגלות במצב טיולון נמכרות בנפרד וניתן להוסיף להן אנבטיה ייעודית של אותה החברה.
בסל קל זה כבר סיפור אחר. לכל עגלה יש דגמי סל קל תואמים שניתן לחבר לשילדה שלה (עם או בלי מתאמים).. תנוחת השכיבה בסל קל לא בריאה חגב ולכן לא מומלץ שהתינוק ישהה יותר מ45 דקות אם אני זוכרת נכון. זה טוב לגיחות ממש קצרות.
כשהסל קל נהיה קטן על הבייבי עוברים לכיסא בטיחות.
ועכשיו השנקל שלי- אני יודעת שסו גישה פחות פופלרית אבל אני כן ממליצה על סל קל ולפעמים שווה לקנות גם מקטין ראש עבורו. הבייבי ממש פצפון בהתחלה והתחושה שלי שכיסאות גיל אפס חא באמת מספקים תמיכה.
בנוסף סל קל מאפשר לך יותר גמישות בהתחלה- בהעברה מאוטו לאוטו, כשכן נרדם בסל קל ולא בא להעביר וכו... לנו יש שתי מכוניות ובשלב הסל קל הסתדרנו עם אחד. בשלב הבא קנינו כיסא בטיחות לא מגיל אפס מה שאיפשר לנו דגמים יותר זולים כמו הקוסקו סנרה שהוא לא יקר ובדירוג בטיחות גבוה.
באותה נשימה אני אציין שאצלי הסל קל לא מתחבר לעגלה וזה לא הפריע אף פעם. כשכן יצאתי מהאוטו למרחק שמצדיק עגלה העברתי גם תינוק ישן.
ועוד הערה- בגלל זמן השימוש הקצר בסל קל שווה לך לבדוק אם יש לך ממי לשאול (חברה/קרובי משפחה).
לצפיה ב-'רשימה שלי שלפיה הלכתי'
רשימה שלי שלפיה הלכתי
30/08/2016 | 18:30
82
צירפתי קובץ
לצפיה ב-'עוד שאלות על ציוד'
עוד שאלות על ציוד
31/08/2016 | 18:02
1
26
1. אם אני מתכננת להניק כדאי בכל זאת להתארגן על בקבוקים ליתר בטחון? (כמה?) ועל משאבה ושקיות? מוצצים?

2. עדיף מדחום לטוסיק או לאוזן?

3. צריך מדחום לחדר?

4. מישהי יכולה אולי לכתוב לי הערכה של כמויות בגדים שצריך לחודש הראשון לתינוק שיוולד בחורף? אני יודעת שמקבלים גם מתנות וכו' אבל בכל זאת הייתי רוצה לדעת כמה בערך מכל דבר ואיזה סוג של מלבושים הכי כדאי.

תודה
לצפיה ב-'תשובות שלי'
תשובות שלי
31/08/2016 | 20:15
17
לדעתי כדאי להתארגן על בקבוק אחד/שניים. אני הייתי נעולה על זה שאני אניק וברגע האמת לא הצלחתי להגיע להנקה מלאה ושילבתי בקבוק.
במקרה הכי גרוע- תשלחי את החצי לקנות בימים הראשונים זה לא אסון.
לגבי שקיות ומשאבה- לא הייתי משקיעה במשאבה יקרה על ההתחלה. אני שנאתי לשאוב וויתרתי על זה דיי מהר. תמיד אפשר לשאול מיד שרה.

מדחום לטוסיק הוא הכרחי. מדחום לאוזן זה נוח אבל לרוב פחות מדוייק. אנחנו התחלנו רק עם לטוסיק ושגדל קצת ותפסתי ביטחון קניתי גם לאוזן.

מדחום לחדר לדעתי מיותר. קיבלנו ולא השתמשנו.

לגבי בגדים זה מאוד תלוי במוכנות שלך לעשות כביסות. בעיקרון בהתחלה הם לובשים לפחות שתי שכבות וכלל האמצבע הוא שכבה אחת יותר ממה שאת לובשת. לרוב יוצא לפחות פעמיים ביום להחליף (דליפות קקי, פליטות וכו). אני שנאתי לעשות כביסה אז היה לי מספיק סטים לבערך חצי שבוע בהתחלה וברגע שעברנו את הניו בורן אפילו לכמעט שבוע.
בכללי לא הייתי משקיעה בניו בורן ועדיף לקנות 0-3 שמשמש לתקופה יותר ארוכה.
בכל מקרה הייתי מתחילה עם סביב 5-6 סטים ומשלימה אחר כך לפי הצורך.
בגיל הזה אין טעם להשקיע ולדעתי תקני את ההכי פשוטים 100% כותנה שאת מוצאת.
לצפיה ב-'בדיקות והמלצות רופאים לאמצ"ש'
בדיקות והמלצות רופאים לאמצ"ש
29/08/2016 | 09:13
44
44
המשך>>
לצפיה ב-'לקראת לידה ומעט אחריה לאמצ"ש'
לקראת לידה ומעט אחריה לאמצ"ש
29/08/2016 | 09:15
3
15
לצפיה ב-'בשעה טובה ומוצלחת ילדתי!'
בשעה טובה ומוצלחת ילדתי!
31/08/2016 | 15:44
2
54
היי בנות
ילדתי לפני שבועיים את בתי השנייה.
תודה למנהלות הפורום, תמיד כיף לחזור לפה לשאול ולקבל מענה ועצות מהבנות.
בהצלחה לכולן, הריון תקין, לידה קלה ובידיים מלאות.

לצפיה ב-'מזל טוב '
מזל טוב
31/08/2016 | 17:47
13
מוזמנת לשתף איתנו את חווית הלידה שלך :)
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
31/08/2016 | 18:11
1
לצפיה ב-'רפואי ובריאות לאמצ"ש'
רפואי ובריאות לאמצ"ש
29/08/2016 | 09:13
27
11
לצפיה ב-'סכרת הריון'
סכרת הריון
29/08/2016 | 08:05
3
106
היי בנות
אני בהריון רביעי בשבוע 27 ואובחנה לי  סכרת הריון לפני שבוע וחצי.
הייתי אצל דיאטנית שנתנה לי הנחיות ואני ממש מקפידה לשמור על ערכים תקינים.
אבל בכמה ימים האחרונים אני מתעוררת עם ערכים של94-97 בצום וזה ממש מבאס אותי.
אני אוכלת ארוחת לילה פרוסת לחם קל עם גבנצ כמו שהיא אמרה לי  ובימים הראשונים קמתי בסדר ועכשיו קצת גבוה.
ניסיתי גם לאכול רק אגוזים או לא לאכול בכלל ועדיין הייתי מעל 94 חייבת עזרה מבנות עם ניסיון.
תודה
לצפיה ב-'סכרת'
סכרת
29/08/2016 | 13:30
60
היי
גם אני גיליתי סכרת בשבוע 27 והשד לא כזה נורא??
מזדהה מאוד על התסכול במדידה בצום אחרי הלילה. גם אצלי היה ככה, רק עם ערכים הרבה יותר גבוהים. מה לא ניסיתיבארוחת לילה:
שקדים, פרוסה, במבה, גלידה ועוד מטעמים... כלום לא עזר ואני מזריקה לפני השינה. העיקר שעכשיו אני מאוזנת.
הרופאים שואפים שהמדד יהיה סביב 85, לא יודעת אם זה אומר שתזריקי או שהתוצאה גבולית מה שכן, כמה רופאים אמרו לי: קשה לפצח את הסוכר בצום לבד.
בהצלחה!
לצפיה ב-'גם אני עם סכרת הריון.. לא עזרה לי דיאטה בלבד'
גם אני עם סכרת הריון.. לא עזרה לי דיאטה בלבד
29/08/2016 | 15:47
72
קיבלתי בנוסף כדור גלובן לקחת לפני השינה (התחלנו בחצי והעלנו לשלם).
כשאני מקפידה על הדיאטה הערכים תקינים וכשלא..... אז ממש לא..
אבל אפשר לחיות עם זה ולא עולים במשקל, אפילו ירדתי קילו וחצי מאז שהתחלתי את הדיאטה..  (כן, זו אני מנסה לנחם את עצמי )

בהצלחה ובשורות טובות
לצפיה ב-'מנסיון... צלחתי שני הריונות עם סכרת'
מנסיון... צלחתי שני הריונות עם סכרת
31/08/2016 | 15:37
18
היי... מקווה שאצליח לתת לך קצת תשובות ועזרה.
בשני ההריונות שלי גילו לי סכרת הריון.
בהריון השני כבר התחלתי בדיקות סוכר בחודשים הראשונים ודאגתי לאיזון ע"י דיאטה.
ממליצה לך בחום לרשום את המאכלים שאת אוכלת ולפי זה להחליט מה להוציא לגמרי מהתפריט או להפחית בצורה משמעותית. אני יכולה להעיד שתפוח אדמה היה מקפיץ לי את הסוכר ובטטה לעומת זאת ממש לא. כמה מפתיע?! בטטה לא נחשבת כירק סוכרתי.
לגבי לחם, אכלתי רק לחם שמוטבע עליו "איל" באדום. האגודה ישראלית לסוכרת.
אם יש לך כח מדיי פעם לעשות הליכה בערב זה מצויין.
והכי חשוב אין מה להתבאס, גם אם לא תצליחי לאזן עצמך יש טיפולים אחרים
עדיף לטפל בזמן מאשר עובר גדול בלידה. בהצלחה!!
לצפיה ב-'שואלת שוב- ביטוח נסיעה לחול בשבוע 27'
שואלת שוב- ביטוח נסיעה לחול בשבוע 27
29/08/2016 | 10:45
11
108
נוסעת לחו"ל (כנס מהעבודה) בשבוע 27 וזוכרת שהנושא עלה כאן הרבה בעבר ובנות רשמו שבשבוע מתקדם צריך כיסוי נרחב (למקרה של לידת פג). תוכלו להגיד לי אם זה מספיק? (מצרפת תמונה, זה מה שנותנים לי מהעבודה).
תודה

לצפיה ב-'עד איזה סכום?'
עד איזה סכום?
29/08/2016 | 11:08
10
57
נראה יופי על הנייר אבל אשפוז פג שנולד בשבוע 27=לפחות חדשיים אשפוז מתוכם חלק ניכר בטיפול נמרץ פגים שזה אומר מאות אלפי שקלים.

לצפיה ב-'הדבר היחידי שמצאתי זה שכתוב שגבול האחריות של המבטח הוא '
הדבר היחידי שמצאתי זה שכתוב שגבול האחריות של המבטח הוא
29/08/2016 | 11:21
9
61
1,800,800$..... לא יודעת איפה עוד בפוליסה לחפש (זה לא כתוב ספציפית תחת סעיף הריון אלא בטבלת גבולות הכללית בתחילת הפוליסה)
לצפיה ב-'התכוונתי 1,800,000 דולר'
התכוונתי 1,800,000 דולר
29/08/2016 | 11:22
13
לצפיה ב-'תרימי טלפון לחברת הביטוח ותבדקי איזה סכום'
תרימי טלפון לחברת הביטוח ותבדקי איזה סכום
29/08/2016 | 11:26
38
מוקצה לאשפוז פג,לא לאישפוז שלך ולא לכל מיני צרות אחרות,לאשפוז והטסה בליווי רפואי,לא יודעת.
אני לא טסתי בהריונות אבל כן ילדתי בשבוע 27...
לצפיה ב-'מצאתי עכשיו בפוליסה (הסתכלתי על זה לא נכון)'
מצאתי עכשיו בפוליסה (הסתכלתי על זה לא נכון)
29/08/2016 | 11:28
6
63
לפי הפירוט כתוב ש-
הוצאות ללידה מוקדמת גבול האחריות הוא 10,000$
הוצאות לאשפוז עובר או פג גבול האחריות הוא 40,000$
שניהם ללא השתתפות עצמית

לצפיה ב-'את מבינה שזה לא מכסה אפילו פסיק מהוצאות'
את מבינה שזה לא מכסה אפילו פסיק מהוצאות
29/08/2016 | 11:31
2
65
האישפוז?
2.1 תעריפי אשפוז עבור יולדות ויילודים
7,000 7,049 G0024 והילוד היולדת אשפוז 1.2.1
105,805 106,551 G0026 פג אשפוז עבור תוספת 1.2.2

מעל מאה אלף ש"ח ליום אשפוז של פג במשקל נמוך מ1.750 ק"ג
לצפיה ב-'תודה על הבדיקה והתגובה המהירה! השאלה היא אם יש חברה שתיתן לי'
תודה על הבדיקה והתגובה המהירה! השאלה היא אם יש חברה שתיתן לי
29/08/2016 | 11:42
1
56
כיסוי שבאמת מגיע להוצאות בפועל? 
אני יכולה לבדוק עוד כמה חברות ביטוח... אבל קשה לי להאמין שיהיו הבדלים ועכשיו אני קצת (הרבה) מודאגת..... 
לצפיה ב-'כנראה שלא.'
כנראה שלא.
29/08/2016 | 11:55
53
אם מקום העבודה שלך כל כך צריך שתסעי,אולי תחתימי אותו על מסמך שהוא יכסה את הוצאות האשפוז במקרה של לידת פג.
לצערי בשנותי הרבות כמנהלת פורום הורים לפגים כאן בתפוזףחברה פעילה בעמותת לה"ב-למען הפגים בישראל וחברה בקבוצת פייסבוק רלוונטית,נתקלתי בלא מעט מקרים של הריון תקין שהפך במפתיע ללידת פג בחו"ל.
נכון שלרוב לא קורה כלום אבל אני אישית לו אני תחתייך,הייתי מוותרת על נסיעה בלי כיסוי ביטוחי מתאים.
לצפיה ב-'תשובה לגבי ביטוח טיסה'
תשובה לגבי ביטוח טיסה
29/08/2016 | 21:16
2
175
עשיתי דוקטורט על זה עם מספר חברות ובסוף ביטלתי טיסה בשבוע 26.
כל החברות מציעות בין 1,800,000 עד 2 מיליון לביטוח כללי ו 40-60 אלף דולר על הוצאות הריון. כלומר מה שהעבודה שלך מציעה זה סטנדרט.  
אלה שמציעות 60 אלף זה פניקס כל השאר כמו כלל והראל זה 50 אלף.
זה החל משבוע 24.
עד שבוע 24 זה 200,000 דולר שזה אבסורד ואמור להיות ההפך אבל לא נכנס לזה.
הטיסה שלי היתה אמורה להיות לארה״ב כך שבמקרה שלי זה לא היה מכסה אפילו את הלידה שלא נדבר על הפגיה. הביטוחים הם בדיחה האבל הענק פה זה אופי ורמת חרדה �� חברה אמרה לי איך הגעת לחישובים האלה פשוט מבטחים וזהו כלומר האמיצות לא חושבות על זה, טסות באופטימיות ובאמת רוב הזמן לא נזקקות להפעלת הביטוח חלילה הבעיה היא עם אלו שזה כן חשוב להן ואז מבינים שהביטוחים הם בדיחה.
לצפיה ב-'טיסה פרטית לא הייתי טסה אבל זו נסיעת עבודה '
טיסה פרטית לא הייתי טסה אבל זו נסיעת עבודה
30/08/2016 | 10:45
1
40
אז הם כן מצפים שאסע אלא אם יש בעיה רפואית. אני מנסה להיות אופטימית אבל החששות מציקים. ברור לי שאף ביטוח לא יכסה לי כלום ככה שזה או לנסוע ולקוות לטוב או לא לנסוע בכלל.... בינתיים הכרטיס מוזמן ויש עוד כמה שבועות.....
אה וזה אירופה וטיסה ישירה
לצפיה ב-'שיתחייבו לך מהעבודה לכסות הוצאות רפואיות'
שיתחייבו לך מהעבודה לכסות הוצאות רפואיות
30/08/2016 | 11:28
34
במקרה של לידה מוקדמת,
את כל מה שהביטוח לא מכסה.
אם הם מחייבים אותך ליסוע שיקחו אחריות.
לצפיה ב-'מערכת העיכול מציקה'
מערכת העיכול מציקה
30/08/2016 | 09:38
3
132
היי
אני בשבוע חמישי+3
כבר שבוע וחצי שהבטן מתהפכת לי. לא בחילות, רק נפיחות (בטן של הריון חודש שלישי לפחות), גזים, יציאות במנות פיציות, הכל מרגיש שם רגיש וכואב כל יום כל היום בעיקר בבוקר.
הגיוני? נורמלי?
יש מה לעשות?
על קופסת סיבים תזונתיים כתוב שבהריון יש להיוועץ עם רופא. זה באמת יכול להיות לא טוב להריון?
זה מה שעוזר לי. גם לפני ההריון.
לצפיה ב-'לדעתי נורמאלי לחלוטין'
לדעתי נורמאלי לחלוטין
30/08/2016 | 18:59
55
אני עברתי את אותו הדבר.. לפעמים היו ימים טובים יותר או טובים פחות,זה אמור לעבור לקראת סיום הטרימסטר הראשון..
לגבי סיבים תזונתיים אין לי מושג,אם רשום אז אולי אכן כדאי.
לצפיה ב-'באותה סיטואציה כמוך'
באותה סיטואציה כמוך
30/08/2016 | 22:26
1
40
מחר מתחילה שבוע 6 וכבר שבועיים הבטן שלי מתהפכת
מקווה שזה ישתפר ובינתיים מנסה לשתות הרבה
קראתי שזה קורה אז מנסה לא להלחץ
לצפיה ב-'כנ"ל אצלי :('
כנ"ל אצלי :(
31/08/2016 | 08:55
30
בטן נפוחה מאוד. שום מכנס לא נסגר עלי :(
לצפיה ב-'חייבת להתייעץ.'
חייבת להתייעץ.
29/08/2016 | 19:51
6
191
היי, שבוע 20 להריון - הריון ראשון :)
ויש מספר דברים שאני חייבת להבין..
1. זה הגיוני בשלב הזה של ההריון לעבור חודש וחצי ללא שום בדיקה / אולטרהסאונד או משהו שנצפית בו התפתחות העובר? 
(הייתי בתחילת אוגוסט בסקירה מוקדמת ובאמצע ספטמבר יש את המאוחרת)

2. התחלתי להרגיש את הקטנצ'יק לפני שבוע וחצי בערך, מרגישה נורא בקטן ועדיין די חלש. אבל חייבת לציין שב-3 ימים האחרונים כמעט ולא מרגישה.
נורא נורא קשה לי להגיע למצב שאני מצליחה להרגיש אותו אפילו פעם אחת ביום. וזה קצת מוזר לי..חשבתי שעם הימים זה אמור להתגבר ולא להפך.
מה אתן חושבות על זה? אני קצת חוששת.

3. בימים האחרונים יש לי לעיתים כאבים ברחם ובגב תחתון שמזכירים נורא כאבי מחזור. הם עוברים (אחרי שעה/שעתיים וכו'..) אבל לרוב מופיעים שוב אחרי חצי יום או יום למחרת. זה משהו שאופייני לשלב הזה? הגיוני שקורה?

4. בערך מתחילת ההריון ועד כה אני לוקחת כדור ביום של חומצה פולית
נשאר לי כדור אחד. האם זה קריטי בשלב הזה להמשיך לקחת ולקנות שוב?
(דרך אגב זה הכדור היחיד שאני לוקחת יש עוד משהו שצריך ליטול?)

סליחה על ריבוי השאלות! ממש חפרתי
וכן אני יודעת שהכי כדאי זה ללכת להתייעץ עם רופא בכל הדברים האלה.
הרופא שלי נמצא בחופשה עד עוד שבועיים וחצי ולא כל כך סומכת על רופאים אחרים.
תודה רבה לעוזרות!

לצפיה ב-'בדיוק השבוע התחלתי כדורי ברזל משולבי'
בדיוק השבוע התחלתי כדורי ברזל משולבי
29/08/2016 | 20:18
2
136
חומצה פולית-שבוע 19.
הרופא שלי אמר שעכשיו מתחילים ברזל גם ללא בדיקת דם,למרות שהבדיקות בתחילת ההריון היו תקינות.
בשבועות האלה עדיין לא אמורים לעשות מעקב תנועות מסודר,רק משבוע 25 נדמה לי,יכול להיות שהוא התהפך או שינה זווית ועכשיו התנועות ממוקמות ככה שאת לא מרגישה היטב.

אם יש התקשות של שריר הרחם ואחרי כמה שניות/דקה הוא משתחרר זה הרחם,אם זה כאב קבוע לשעה-שעתיים זה אולי מתיחה של שרירים/רצועות שמתאימים את עצמם לבטן הגדלה.
אני הייתי משאירה הודעה במרפאה של רופא המעקב עם שאלה לגבי הברזל,
אצלי הסקירות הן ללא קשר למעקב הריון אצל רופא הקופה.

יש קבוצה נחמדה וסגורה בפייס של בנות עם תל"מ דצמבר-ינואר ושם תקבלי יותר תשובות ויותר מהר.

לצפיה ב-'האמת שרשמתי שאשמח להצטרף לקבוצה רק לא יודעת איך.'
האמת שרשמתי שאשמח להצטרף לקבוצה רק לא יודעת איך.
29/08/2016 | 23:36
1
77
תודה על התשובה.
אני יודעת שזה לא השבוע למעקב תנועות פשוט בגלל שהרגשתי אותו ופתאום כמעט ולא רציתי לדעת האם זה תקין.
כנראה שבאמת כדאי שאתייעץ עם רופא לגבי כל הנושאים האלו.
שוב תודה!
לצפיה ב-'שולחת לך מסר '
שולחת לך מסר
30/08/2016 | 09:40
19
לצפיה ב-'תשקלי לקחת מולטי ויטמין להריון- פרנטל.. יש של כמה חברות.'
תשקלי לקחת מולטי ויטמין להריון- פרנטל.. יש של כמה חברות.
29/08/2016 | 20:54
47
לצפיה ב-'היי :)'
היי :)
30/08/2016 | 19:10
1
56
1.הגיוני ביותר ,אם את דואגת ורוצה לראות אותו שוב אולי כדאי לקבוע סתם תור לרופא נשים לא.ס?
2.לדעתי זה בסדר שאת לא מרגישה אותו עדיין בצורה קבועה, לכן גם לא עושים מעקב תנועות בשלב זה,לפי הזכור לי רק לקראת שבוע 27-28. אם יש לך חשש כולשהו את יכולה להגיע למוקד ולהיבדק,לפעמים סתם אפשר להמצאי משו בשביל להגיע ולהציץ בעוברון :)
3.כאבים ברחם\גב\אגן זה בסדר גמור.. הכול מתרחב וגדל במיוחד בשלב מתקדם כזה..אם זה כבר ממש בלתי נסבל אז מומלץ לפנות לרופא.
4.אני מתחילת ההריון לקחתי מולטי ויטמין (בארץ יש את הפרנטל שכולן לוקחות) וגם העדפתי לקחת אומגה 3 בנוסף כול כמה ימים. וגם התחלתי ברזל משבוע 21 בערך (בהמלצת הרופא כמובן) ואישית היתי ממליצה לך להזמין לשתות את החומצה הפולית,זה בטוח לא יזיק ורק יתרום.. אני גם ימשיך לשתות את המולטי ויטמין "לאישה המניקה" כי זה גם תורם לתינוק הרך גם אחרי הלידה ברגע שאת מניקה. בל זו דעתי בלבד.

שיהיה בהצלחה , וכול שאלה תתקבל בברכה :)
לצפיה ב-'קודם כל מודה לך על התשובה המפורטת!'
קודם כל מודה לך על התשובה המפורטת!
31/08/2016 | 13:48
22
במכבי אצל כל רופאי הנשים (שאני הייתי) לא מבצעים אולטרסאונד.
לגבי תנועות עובר.. כן תיארתי לעצמי שרוב הסיכויים שזה הגיוני ותקין אבל רציתי באמת להתייעץ לגבי זה. אין מוקד של מכבי בירושלים  :(
ולגבי הכדורים באמת אחכה לתור שלי אצל רופא הנשים ואשאל אותו על זה.. כי מתחילת ההיריון המליצו לי לקחת מולטי ויטמין עקבתי אחרי זה וראיתי שזה ממש עושה לי בחילות והקאות אז פשוט חזרתי לקחת רק את החומצה פולית. בכל אופן אחכה לרופא
ושוב תודה רבה!! :)
לצפיה ב-'התחלות חדשות לאמצ"ש'
התחלות חדשות לאמצ"ש
29/08/2016 | 09:14
11
10
לצפיה ב-'כניסה להריון '
כניסה להריון
28/08/2016 | 16:33
7
226
שלום רב, 
שמי דניאלה, בת 29. בריאה. בעלי בן 41, בריא. 
אני ובעלי מנסים להכנס להריון כחודש. קודם לכן לקחתי גלולות למניעת הריון כשנה שנתיים, והפסקתי לפני חודש וחצי. בחודש האחרון ארעו שני דימומים מוזרים, ואין סימן או זכר לשום ביוץ. 
הדימום הראשון אירע לאחר שהרמתי (בהומור שכזה) את בן זוגי בידיים. ברגע שהנחתי אותו חזרה חשתי דקירה כואבת מאוד בבטן, ומיד לאחר מכן דיממתי למשך שבוע ימים. חשוב לציין כי בימים שקדמו להרמתו חשתי בחילות קלות, החזה היה נפוח, כאב ברגליים (דומה למחזור, אך שונה). גופי סימן לי כי מדובר בהפלה טבעית. על פי הנתונים שקראתי הדבר שכיח מאוד, ונשים רבות לא שמות לב לכך. קיוויתי מאוד שאני טועה. והנה, שבוע וחצי לאחר מכן הגיע הדימום השני. שוב, שבוע. 
אני משתמשת במד חום השחר, וגם כאן התמונה איננה ברורה. חום גופי נע בין 35.8, 36, 36.4 וכד'. אין חום ברור. אני נמדדת כל יום באותה שעה לפני שאני קמה מהמיטה. 
אני לא מבינה מדוע אינני מצליחה לאתר את הביוץ, ו\או להכנס להריון. 
ברור לי שהתגובה תהיה: תרגעי, הכל בסדר. רק התחלת. מסיבותיי האישיות אציין שהזמן איננו לטובתי (לא בגלל גילי). 
אני מבקשת לדעת האם מישהי יכולה לייעץ לגבי מד חום השחר, להסביר לי את פשר הדימומים, טיפים, עצות... הכל יסייע לי עד מאוד. 
המון תודה,
דניאלה. 
לצפיה ב-'חודש זה לא מדד'
חודש זה לא מדד
28/08/2016 | 19:37
111
לא כולן מקבלות מחזור בדיוק חודש אחרי הפסקת גלולות. לוקח לפעמים זמן לגוף להתנקות מהגלולות ולפעמים מחזורים אחרי הפסקת גלולות משתנים מבחינת עוצמה/אורך בהשוואה למה שהיה לפני.
הדימומים יכולים להיות הפלה טבעית של הריון צעיר שלא נקלט ובאותה מידה יכולים להיות גם דימומים ספונטנייים שלא מעידים על כלום והם מאוד טבעיים במיוחד לאחר הפסקת גלולות.
לגבי חזה נפוח וכו' זה לא בהכרח מעיד על הריון ויכול להיות סממן של ביוץ או לפני מחזור.

לצערי אני לא יכולה לעזור לך עם חום השחר. לא התנסיתי.
אני לא יודעת מה הנסיבות האישיות שלכם אבל אם יש הצדקה רפואית לדחיפות להיכנס להריון, תפני לרופא הנשים שלך יכול להיות שהוא יוכל להפנות אותך למעקב זקיקים שיאפשר לכם לאתר את הביוץ ולתזמן קיום יחסים.

והערת אגב מניסיון של מי שלקח לה שנה כמעט להיכנס להריון- הרבה פעמים הלחץ הנפשי להיכנס להריון משפיע לרעה. אני יכולה להעיד שדווקא אצלנו כשלקחנו הפסקה מניסיון לתזמן ונכפו עלינו מסיבות רפואיות חודשייים בלי מעקבים וטיפולים, הצלחנו להרות ספונטנית.
לצפיה ב-'תנסי להשתמש במקלונים של זיהוי ביוץ '
תנסי להשתמש במקלונים של זיהוי ביוץ
28/08/2016 | 20:44
1
64
זה יעזור לך לזהות כשיגיע ביוץ ולדעת מתי למקד מאמצים...
לצפיה ב-'תודה על תגובתך'
תודה על תגובתך
28/08/2016 | 23:48
66
אני בודקת כל יום, אך אין ביוץ. כבר חודש :(
לצפיה ב-'מצטערת, אבל כל מה שיש לי לומר לך זה'
מצטערת, אבל כל מה שיש לי לומר לך זה
28/08/2016 | 23:59
1
161
תרגעי, הכל בסדר, רק התחלת
במצב רגיל, להיכנס להריון לוקח בממוצע חצי שנה-שנה. גם אם יודעים בדיוק מתי הביוץ, הסיכוי להיקלט הוא כ-25%.
לגבי הדימומים - אני לא חושבת שמישהי מאיתנו יכולה לתת הסבר שיהיה יותר מניחוש, אבל בכלל לא בטוח שעברת הפלה טבעית. קודם כל, לא מפילים מלהרים משא כבד, ודאי שלא באופן חד פעמי. אם זה היה מוביל להפלות, זה היה פותר הרבה בעיות לצעירות חסרות אחריות
שנית, רק הפסקת עם הגלולות; המחזורים הראשונים עשויים להיות לא סדירים ומלווים בתופעות שלא היו מוכרות לך - כאבים חזקים מהרגיל, רגישות ונפיחות בחזה ואפילו בחילות. אולי היה הריון והפלה טבעית, אבל סביר להניח שזה חלק מההסתגלות של הגוף למצב החדש.

לגבי זירוז הכניסה להריון - כמו שכבר ענו לך, הדרך הבטוחה ביותר היא ביצוע מעקב זקיקים (וגם אז, קחי בחשבון, שלא בהכרח תתרחש הפרייה ושההריון ייקלט - ככה זה בטבע). אם לא בא לך להתחיל עם זה, אז סקס יום-כן-יום-לא בימים 10-18 למחזור. חום השחר ואפילו מקלוני ביוץ הם שיטות לא מדויקות; בחודש שהתחלתי להשתמש במקלוני ביוץ לא הצלחתי לאתר ביוץ והייתי מדוכאת לאללה, ודווקא באותו חודש נקלטתי להריון מוצלח.

שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'רק תיקון קטן :)'
רק תיקון קטן :)
29/08/2016 | 11:17
70
לגבי הסקס יום כן יום לא בימים 10-18 למחזור- יכול להיות שהמחזור יותר ארוך ואז לא צריך להפסיק ביום 18 
אצלי הביוץ היה בכלל ביום ה-20
לצפיה ב-'נסי את שיטת "משקל השחר" במקום את שיטת חום השחר'
נסי את שיטת "משקל השחר" במקום את שיטת חום השחר
29/08/2016 | 07:34
73

(בנוסף, אני מצטרפת לתגובות שמעליי. חודש הוא פרק זמן קצר ולא אינדיקטיבי בקונטקסט הנ"ל)
לצפיה ב-'נראה לי'
נראה לי
28/08/2016 | 18:21
119
שבגלל שרק עכשיו הפסקת גלולות הגוף עוד לא חזר למחזוריות רגילה. זה לוקח זמן. מחזורים ארוכים או קצרים בהתחלה. הייתי קובעת תור לרופא נשים לבדיקה שגרתית שייאשר שהכול בסדר, וממשיכה לנסות בלי לחץ. זה באמת רק חודש...
לצפיה ב-'שאלה בנושא מעקב זקיקים'
שאלה בנושא מעקב זקיקים
26/08/2016 | 09:45
2
117
היי בנות
האם מישהי יכולה להסביר לי איך מעקב זקיקים עובד?
האם מומלץ?
עולה הרבה כסף?
תודהה
לצפיה ב-'דרך הקופה בהפניית רופא'
דרך הקופה בהפניית רופא
26/08/2016 | 12:21
21
לצפיה ב-'זה דרך הקופה'
זה דרך הקופה
26/08/2016 | 12:53
89
הרופא נותן הפנייה ולכן זה בחינם, עושים לך א.ס ורואים איך גודלים הזקיקים ומבקשים לחזור לבדיקה נוספת לפי הצורך..זה מגיע עם בדיקות דם שצריך לבצע (לא תמיד) וזהו כעיקרון.. הזקיק בשל לביוץ בדרך כלל מ 16-24 ממ אז כשיראו ב א.ס שהוא גדל מספיק אתם יכולים להתחיל לקמפר..ניתן גם לעשות בדיקות ביוץ ביחד עם זה בשביל לדעת בטוח מתי הביוץ הולך לקראת.
* לדעתי מומלץ,עוזר מאוד להיקלט להריון.
לצפיה ב-'הריון-עבודה-שמירה-חל"ד ושות''
הריון-עבודה-שמירה-חל"ד ושות'
29/08/2016 | 09:16
2
31
לצפיה ב-'בנות, עזרה נואשת.. אם מישהי נמצאת במצב שלי או היתה..'
בנות, עזרה נואשת.. אם מישהי נמצאת במצב שלי או היתה..
28/08/2016 | 16:48
1
400
אני מתחילה חודש חמישי ברוך השם, עובדת בעבודה קבועה, באמת מנסה למשוך ולהחזיק בשיניים כמה שיותר, אך סובלת ברמות  :( !!
הדבר היחיד אולי שיכול לגאול אותי מהמקום הזה כדי שאוכל לעזוב פה לפני הלידה זה שמירת הריון ..
האם סטרס ולחץ נפשי בעבודה זו סיבה מספיק טובה להוצאת שמירת הריון ??
העבודה פה גומרת לי את הבריאות, חוששת מאוד על המשך העברת ההריון במצב כזה. כל הזמן בלחץ, לא מצליחה להירגע, כל הזמן בחוסר שקט ועצבנית. לא יודעת מה לעשות עם עצמי..

מה עושים ??   :(
לצפיה ב-'שמירת הריון בגלל סטרס'
שמירת הריון בגלל סטרס
29/08/2016 | 13:11
150
הי יקירתי,
צר לי אבל אני מעריכה שלא תקבלי שמירה בגלל לחצים בעבודה.
גם אם רופא ההריון ימליץ על שמירה מהסיבה הזו ככל הנראה הביטוח הלאומי ידחה אותה.
שמירה ניתנת בדרכ כאשר העבודה מהווה סיכון לבריאות ההריון (סחיבת דברים כבדים למשל), או שאת במצב רפואי בעייתי שהמשך עבודה עלול לסכן את ההריון בגינו.
אם יש בעיות רפואיות שנגרמות לך כתוצאה מהסטרס זה משהו אחר, אבל גם...צריך למצוא קשר ישיר לסטרס מהעבודה.
נראה לי שתצטרכי לחשוב על פתרון אחר...
אולי תקחי יום- יומיים מחלה (אפילו שבוע) כשתרגישי מוצפת? אולי יום חופש אחת לשבועיים שבאמת תנוחי ותתפנקי בו? אולי יש לך אופצייה לעבוד חלקית מהבית?
לצפיה ב-'איך עובד ההחזר ממכבי על מי שפיר בפרטי כשיש המלצה מיעוץ גנטי?'
איך עובד ההחזר ממכבי על מי שפיר בפרטי כשיש המלצה מיעוץ גנטי?
29/08/2016 | 21:06
13
82
בשל מעי אקוגני יכול להיות שנאלץ לעשות מי שפיר (למרות שכבר עשינו NIPT..).
כאשר יש המלצה מיעוץ גנטי כולל המלצה לצ'יפ, איך זה הולך מבחינת ההחזר במכבי זהב על רופא פרטי (פרופ ליפיץ) באסותא?
שואלת גם לגבי תשלום לאסותא, גם לרופא, וגם לצ'יפ.. התשובות באתר שלהם לא ברורות מספיק..
לצפיה ב-'לגבי פרטי '
לגבי פרטי
30/08/2016 | 11:35
3
56
הדברים הפרטיים הם תשלום לפרופסור ליפיץ ותשלום לצ'יפ הגנטי.
אני כותבת את זה כי לי מגיע חינם מקופת חולים בגלל הגיל שלי כך שזה גם מה שיחייבו אותך.
סך הכל יצא לי בערך 4,500 ש"ח הכל יחד כאשר מכבי שלי (ולדעתי רק מכבי שלי) מחזירים 2,000 ש"ח בסל ההריון עד 3 הריונות.

הדברים הפרטיים כמו השתתפות עצמית לרופא וצ'יפ הם פרטיים לגמרי ולכן המלצה של יועץ גנטי לא תופסת.
רק אם תעשי בבית חולים ציבורי ואני ממש לא ממליצה לך. תעשי רק אצל המומחים הגדולים.

אני כותבת את זה כי לא עלינו קראתי אתמול פוסט של מישהי שעברה טיפולי פוריות, היא מעל 42 ועשתה מי שפיר כי הרופא שלה התעקש.
היא כרגע בבית חולים אחרי ירידה חלקית של מים בשבוע 17 וממתינה לראות מה יהיה בגורל העובר.
שוב, לא כדי להפחיד בנות ממי שפיר כי אני בעצמי רציתי לעשות.. אלא שאם צריכים לעשות - רק אצל אחד התותחים כמו פרופסור ליפיץ למשל.
לצפיה ב-'ומוסיפה..'
ומוסיפה..
30/08/2016 | 11:47
1
57
ליפיץ יכול לתת חשבונית על ייעוץ, ואז יש אפשרות לקבל עוד קצת החזרים מקופת חולים או ביטוח פרטי.
אפשר לשמור תאים ב-500, ולהפעיל צ'יפ כשהתוצאות חוזרות תקינות.
בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
30/08/2016 | 16:32
10
לצפיה ב-'יש לי מכבי שלי אך כבר ניצלתי אותו על nipt... תודה'
יש לי מכבי שלי אך כבר ניצלתי אותו על nipt... תודה
30/08/2016 | 13:41
16
לצפיה ב-' למישהי יש טיפים ליום של הדיקור?'
למישהי יש טיפים ליום של הדיקור?
30/08/2016 | 16:32
8
49
מה לאכול מה לא לאכול לפני, כדאי לבוא עם שלפוחית מלאה או לא וכו וכו...

מה קורה אם העובר ער בזמן הבדיקה זה לא מסוכן שיעשה תנועה פתאומית וחלילה יתקרב למחט?
לצפיה ב-'את עושה אצל ליפיץ, נכון?'
את עושה אצל ליפיץ, נכון?
30/08/2016 | 16:46
4
63
אין לו הנחיות מיוחדות.
לא צריך שלפוחית מלאה. כדאי לאכול לפני כן ארוחה קלה, אבל לא משהו מתוק, ולשתות הרבה אחרי.
הדיקור מלווה באולטרסאונד אז רואים בכל רגע נתון איפה העובר יחסית למחט - וזה נגמר ממש מהר 
לצפיה ב-'אכן אצלו... המון תודה.. מטריד אותי שרואה שיש הרבה תזוזה '
אכן אצלו... המון תודה.. מטריד אותי שרואה שיש הרבה תזוזה
30/08/2016 | 18:58
3
67
בעת בדיקות אולטרסאונד.. ממש מפחדת שהמחט תפגע במשהו חס וחלילה
לצפיה ב-'תראי'
תראי
30/08/2016 | 19:48
2
57
אין ספק שזאת בדיקה מפחידה, וגם קצת מכאיבה, אבל מכל הבחינות את עושה הכי טוב שאת יכולה, ובעיקר מפקידה את גופך בידיים טובות. 
לא נותר לך אלא להיות אמיצה ולנשום לרווחה כשהכל יהיה מאחוריך.
לצפיה ב-'כשהכל מאחורי, את מתכוונת עוד 6 חודשים? '
כשהכל מאחורי, את מתכוונת עוד 6 חודשים?
30/08/2016 | 19:51
1
15
לצפיה ב-'קודם כל - כן! עוד 6 חודשים יתחילו דאגות מסוג שונה לגמרי '
קודם כל - כן! עוד 6 חודשים יתחילו דאגות מסוג שונה לגמרי
30/08/2016 | 20:10
44
אבל כמו שאמא שלי אומרת עכשיו (ככל שההריון מתקדם וצצים חששות חדשים):
baby steps.
אחרי הדיקור תנשמי לרווחה ליום-יומיים. אז יהיו 6 חודשים פחות יום-יומיים להמשיך ולדאוג...
מתי זה בכלל? שנדע פה לשלוח מחשבות טובות 
לצפיה ב-'בעיקר לבוא רגועה.'
בעיקר לבוא רגועה.
30/08/2016 | 16:59
2
91
לא טרחתי לחשוב יותר מדי על אוכל מעבר לתפריט הרגיל שלי, אם כי במקרה שלי
מלכתחילה מדובר בתפריט נטורופתי מותאם אישית וגם לפי שעות מאוד ברורות.
הבדיקה מבוצעת בליווי אולטראסאונד כל הזמן והדיקור הוא לא לעומק שק ההריון אלא כמה שיותר קרוב לדופן.
מתחילים בא.ס. כדי לראות איפה נמצא העובר (בשלב הרלוונטי הוא ממילא לא תופס הרבה מקום) ומסמנים איפה לדקור.
מחטאים את הבטן ובודקים שוב לפני הדקירה שהעובר לא שינה מיקום.
כל הסיפור לוקח כמה זמן שלוקח למלא 3-4 מבחנות (בערך 15 שניות), בערך כמו בדיקת דם של 3-4 מבחנות.

אם אין לך התכווצויות, אם אין לך הסטוריה בעייתית, אם אין לך בעיית קרישיות - תסמכי על הרופא שהוא יודע מה הוא עושה.
אני עשיתי באיכילוב בלי לדעת מראש (זכאות משרד הבריאות בגלל הגיל) וגיליתי שכל המדקרים שם הם רופאים מנוסים.

בעבר היו מדקרים ללא ליווי א.ס., מה שגרם למקרים לא מעטים של דקירת העובר/חבל הטבור/שליה.
היום זה לא קורה ולכן רמת החרדה מהבדיקה הזו (בנשים בריאות עם הריון בריא) לא קשורה למציאות.
לצפיה ב-'תודה על התגובה '
תודה על התגובה
30/08/2016 | 19:00
13
לצפיה ב-'הרגעת גם אותי'
הרגעת גם אותי
30/08/2016 | 21:01
45
הפירוט בצעדים קטנים מה יהיה עוזר..
לצפיה ב-'עזרו לי בבקשה עם שם'
עזרו לי בבקשה עם שם
27/08/2016 | 13:46
16
466
 היי לכולן(ם)
אני כבר לפני קו הסיום ועדיין אין שם בקנה.  
השם שאני הכי מתחברת אליו הוא ליאור (יש לי בן) אבל לאחי קוראים אור.  אני מתלבטת אם זה לא קרוב מדי.  אחי וכל המשפחה אומרים שזה סבבה, ממש לא מפריע או קרוב.  יש לי חשש כזה לחלוטין לא רציונלי שחס וחלילה משהו יקרה לאחי אם אני אקרא לילד ליאור.  אני לא טיפוס מאמין ובדרך כלל אישה מאוד רציונלית.  לא יודעת מה זה הפחד הלא מוסבר הזה ולא רוצה להכנע לפחד אבל...
אשמח לשמוע תגובות.  

לצפיה ב-'אני הייתי מוותרת'
אני הייתי מוותרת
27/08/2016 | 18:44
1
320
רק בגלל שאם חס וחלילה ירקה משהו,שכמובן לא יהיה קשור,לא תפסיקי להאשים את עצמך
תכיני עוד אופציות.

שמות שעולים לי בסגנון:אופיר,איתן,נועם,עומר,עומרי.
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה. אשמח לשמוע עוד '
תודה רבה על התגובה. אשמח לשמוע עוד
27/08/2016 | 20:01
206
ותודה רבה על ההמלצות.  חלק מהן ברשימה שלנו ☺️
לצפיה ב-'גם לי יש אח שקוראים לו אור'
גם לי יש אח שקוראים לו אור
27/08/2016 | 21:53
228
אני לא חושבת שהיה מפריע לי לקרוא לילד ליאור, יש כאן קשר אבל בכל זאת זה מרגיש כמו שם אחר לגמרי... אנרגיות אחרות של שם. ככה זה מרגיש לי.
לצפיה ב-'אם יש ספק אין ספק '
אם יש ספק אין ספק
28/08/2016 | 08:26
1
159
הייתי מוותרת..

לצפיה ב-'תודה '
תודה
28/08/2016 | 16:19
91
תודה רבה על התגובה
לצפיה ב-'תלכי עם מה שמרגיש לך נכון'
תלכי עם מה שמרגיש לך נכון
28/08/2016 | 16:06
1
113
אישית אני לא חושבת שקישור כזה היה מפריע לי (אצלנו במשפחה יש אור ודודה שלו אורית).
אבל אם את מרגישה לא שלמה עם הבחירה אז הייתי מוותרת.
יש המון שמות יפים אחרים, פשוט לכי על השם הבא ברשימה שלך.
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
28/08/2016 | 16:20
70
תודה רבה על התגובה!
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובות ��עזרתן לי מאוד '
תודה רבה על התגובות ��עזרתן לי מאוד
28/08/2016 | 16:24
1
127
אני לא מתחייבת שהחלטתי, אני מודעת שנחליט רק כשייצא, אבל מאוד עזר לי לקרוא את תגובותכן.  תודה רבה והריון ולידה קלים לכולכן ������
לצפיה ב-'בדיוק גם חוככות (זוגתי ואני)'
בדיוק גם חוככות (זוגתי ואני)
28/08/2016 | 21:22
159

בעניין...
אני מאוד אוהבת ״איתמר״,  אבל עם שני שמות משפחה זה יוצא קצת ארוך כיוון שהשם הוא 3 הברות.
מצד שני- יש עוד אופציה על הפרק: 
״עופרי״. לבן. קצת מוזר אם כי מיוחד.
מממממ..בטוח נחליט כשנראה אותו...��

לצפיה ב-'אני יכולה להגיד לך שאצלנו במשפחה המורחבת זה דווקא קרה.'
אני יכולה להגיד לך שאצלנו במשפחה המורחבת זה דווקא קרה.
29/08/2016 | 15:16
2
166
אחי ועוד כמה בני דודים קרויים על שם סבא שלנו.
אחי לא מסכים שיקראו לילדים בשם זהה לשלו כך שאנחנו לא עשינו את זה וגם לא נעשה.
בנות דודות שלי עשו את זה חופשי ולכל אחת יש בן הקרוי ע"ש אותו סבא למרות שלחלקן אחים בשם הזה.
הגדילה לעשות בת דודה שלי, שלשלושה מארבעת בניה קראה שמות זהים לשלושת האחים שלה.
ככה יצא.....

לצפיה ב-'וואו, מעניין'
וואו, מעניין
29/08/2016 | 18:59
1
83
אף פעם לא שמעתי על זה.  תודה ששיתפת!
לצפיה ב-'אגב, אנחנו אשכנזים חסידים אם זה משנה'
אגב, אנחנו אשכנזים חסידים אם זה משנה
31/08/2016 | 10:10
29
אצלנו לא קוראים לילד בשמו של מישהו חי. זה אפילו עלבון עד כדי צורך בבקשת מחילה.
אני לא יודעת אם בת דודה שלי ביקשה מחילה מהאחים שלה לפני שעשתה את זה. אני רק יודעת שאחותי נשואה לספרדי והם חשבו לתת את השם של אבא שלו (שזהה לשם של סבא שלי ז"ל ואחי) ואחי היה מאד נגד.
בסוף נתנו שם של הסבא השני שלנו (שנפטר גם הוא בשיבה טובה).

גם דוד אחר שלי נתן שם לביתו שזהה לזה של אחותו.
לה יש חיים לא פשוטים.

אני לא חושבת שיש איזשהו קשר בין הדברים ובפרט שאת לא מדברת על אותו שם אלא אותה סיומת. כמו גבריאל, אריאל, מיכאל ורפאל. אלה שמות שונים עם אותה סיומת בדיוק.
אור וליאור הם שמות לגמרי שונים אבל עם אותה סיומת. כך שלתת שם זהה לאחיך בכל מקרה לא תתני.

השם שאנחנו חושבים עליו הוא שם שבכינוי שלו דומה לשל בעלי. למרות זאת הוא שם אחר לגמרי. פשוט ניתן כינוי שונה מהרגיל כדי לא לבלבל.

לצפיה ב-'ואצלנו בעדה...'
ואצלנו בעדה...
30/08/2016 | 11:52
1
80
שלא אסגיר אותה, דווקא נחשב כבוד לקרוא על שם מישהו בעודו בחייו. יש לי שני בני דודים שנקראו על שם הסבים שלהם כשאלה עוד היו בחיים, וגם הסבים שמחו על הכבוד שעשו להם, וגם לאחר שנפטרו אחרי שנים רבות בשיבה טובה, הבני דודים שמחו והתגאו שהם נושאים את שמם וזכרם.
לצפיה ב-'תודה על התשובה '
תודה על התשובה
30/08/2016 | 18:40
32
ממש כיף לשמוע על מנהגים שונים בעדות שונות.  מאוד מעשיר, תודה ששיתפת.  
לצפיה ב-'אפילו שהשם קרוב'
אפילו שהשם קרוב
30/08/2016 | 19:51
1
48
זה לא אותו שם. וגם המשמעות טיפונת שונה- "לי אור" לעומת, "אור". 
אני לא חושבת שהיה מפריע לי, אבל לא יכולה להגיד בדיוק. 

אני יודעת שזו עצה מעצבנת, אבל סמכי על האינטואיציה שלך ותחשבי מה יהיה לך טוב ונחמד ונוח. אני מאמינה שהרבה פעמים, כשהם נולדים ואנחנו רואים אותם אנחנו מוצאים את השם המתאים.

לבת שלי אגב, קראתי ירדן. 
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
30/08/2016 | 20:00
29
עצה נהדרת.  אני חושבת שנחכה עד שנראה אותו.  ירדן זה השם המוביל שלנו, אבל אני מודה שאני אוהבת אותו יותר לבנות. ��
לצפיה ב-'המלצה על רופאים'
המלצה על רופאים
27/08/2016 | 17:59
9
191
שלום רב.
אשמח לקבל המלצה על רופאים, שנשארתן מרוצים מהם
שקיפות עורפית
מי שפיר
סקירת מערכות.

אני גרה באזור השרון ,אשמח לקבל המלצות באזור.
המון תודה

לצפיה ב-'המלצות שלי (הריון ראשון, כללית, שרון)'
המלצות שלי (הריון ראשון, כללית, שרון)
27/08/2016 | 18:09
2
163
שקיפות עשיתי אצל ד"ר חייקין בכפ"ס בעקבות המלצות פה מהפורום והייתי מאוד מרוצה (אין לי כל כך למה להשוות אבל הרגשתי שהוא היה מקצועי ולעניין)
סקירה ראשונה עשיתי אצל ד"ר מיקי לוריאן גם כן מהמלצות פה בפורום. היה סבלני, עבר על הכל כמה פעמים וענה לכל השאלות שלי. 
סקירה שניה עשיתי אצל פרופ' אחירון מאוד מרוצה וממליצה.
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
27/08/2016 | 18:59
15
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה על לוריאן לשקיפות וסקירה'
מצטרפת להמלצה על לוריאן לשקיפות וסקירה
27/08/2016 | 21:38
27
לצפיה ב-'נצל״ש- אשמח להמלצות עבור'
נצל״ש- אשמח להמלצות עבור
27/08/2016 | 18:15
92
אותן בדיקות רק באיזור חיפה- זכרון יעקב
לצפיה ב-'המלצה לשקיפות'
המלצה לשקיפות
27/08/2016 | 20:55
103
אורי ארליך,
רופא מאד נעים ויסודי. (למרות שבדיקת השקיפות מאד קצרה),

לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
27/08/2016 | 22:00
72
אני עשיתי שקיפות פעם אחת אצל ד״ר מישל אמיר ברעננה ובהריון הנוכחי אצל ד״ר שי קוורקיאן בכפ״ס. שניהם אחלה.
לסקירות אני ממליצה בחום על ד״ר שנטל פרונגלס מהממת, נמצאת בצומת רעננה. סקירה ראשונה בעלות 57/114 ש״ח דרך המושלם/פלטינום וסקירה שניה פרטית.
סקירה שנייה אפשר גם דרך הקופה בעלות 32 ש״ח, עשיתי בהריון הראשון אצל ד״ר מיכאל ברר מת״א. הוא גם היה אחלה.

מי שפיר אני אישית עשיתי בהדסה עין כרם, משום שהם מבצעים באופן אוטומטי גם צ׳יפ גנטי ללא עלות. ממליצה שם על ד״ר נילי ינאי. אפשר דרך הסדר עם המושלם בעלות 570 ש״ח, בקשי לקבוע תור ליום ראשון - זה בד״כ היום שהיא נמצאת.

בהצלחה!
לצפיה ב-'המלצות על רופאי שקיפות עורפית וסקירת מערכות'
המלצות על רופאי שקיפות עורפית וסקירת מערכות
28/08/2016 | 21:09
74
שקיפות עורפית עשיתי אצל ד"ר חייקין בכפר-סבא - מקצועי, סבלני ובאופן כללי נחמד ואדיב.
סקירת מערכות מוקדמת ומאוחרת עשיתי אצל ד"ר ברוך מסינג בקריית אונו (אמנם לא איזור השרון אבל לא רחוק ולדעתי שווה את הנסיעה הלא ארוכה במיוחד) - גם ממנו התרשמתי לטובה מבחינה מקצועית ואישית (עובדה שחזרתי לסקירה המאוחרת ובכוונתי גם להיבדק אצלו לאולטרה סאונד אחרון לפני הלידה וגם רופא הנשים שלי לי המליץ עליו) - תוכלי גם לקרוא עליו המלצות רבות בפורום זה ובאחרים.
בהצלחה 
לצפיה ב-'לגבי מי שפיר'
לגבי מי שפיר
29/08/2016 | 15:18
62
אני הזמנתי תור אצל פרופ' ליפיץ.
נאלצתי לבטל אותו בגלל צירים מוקדמים. בלי קשר שמעתי שהוא תותח בתחום הזה.

אני גרה באיזור המרכז.
יעזור לך אם אכתוב שלשקיפות ולסקירות הלכתי לד"ר ארז יזהר?
לצפיה ב-'סקירת מערכות מוקדמת'
סקירת מערכות מוקדמת
30/08/2016 | 19:12
22
עשיתי אצל רופאה פרטית במרכז לבריאות האישה בתל אביב קוראים לה אילנה ברנר - וייסמן.
לצפיה ב-'הריון בהפתעה - לא יודעת מה לעשות'
הריון בהפתעה - לא יודעת מה לעשות
28/08/2016 | 13:16
4
354
צהריים טובים, אני לא יודעת איפה להתייעץ... מקווה שאני לא אפגע באף אחת.. אני בת 38 , שלושה ילדים. 11,9, ו-1.8. 
האחרונה מטיפולים - 4 שנים קשות שבמהלכן אבד הריון יקר (לידה שקטה )... אנחנו לא חשבנו שאני יכולה בכלל להיכנס להריון, זה אפילו לא עבר לנו בתודעה. והנה אני בשבוע 7. אני לא יודעת מה לעשות...
אני לא בטוחה שאני יכולה להתמודד שוב עם הריון.. אני לא מתרגשת לקראת תינוקות - הנס שלי כבר קרה לי... היא כאן איתי... אבל אני לא חושבת שיש לי את היכולת להפיל בצורה יזומה... אשמח לדעות, עצות... 
לצפיה ב-'זה לא חשוב מה דעתינו,רק דעתך'
זה לא חשוב מה דעתינו,רק דעתך
28/08/2016 | 13:21
250
משנה.
אני בהריון מפתיע,
שלושה ילדים גדולים בבית (16,13,8)
הפלה של עובר בריא לא באה בחשבון מבחינתי.
אם הייתי במצב שלא יכולה בשום אופן הריון נוסף,הייתי צריכה להזהר יותר.נקודה.
עכשיו כשהוא כאן ובריא,הוא כאן להשאר.
אבל זו דעתי בלבד,
הריון וילד משפיעים על המשך החיים ורק את תוכלי להחליט.
לצפיה ב-'החלטה קשה'
החלטה קשה
28/08/2016 | 13:42
225
אני יכולה להבין למה אחרי מה שעברת כואב לך לחשוב על הפלה יזומה, זה כואב בכל מקרה גם שזה בא מיוזמתך.
מה בעלך אומר? זו צריכה להיות החלטה משותפת
אני לא הייתי פוסלת את האופציה הזו. הטכנולוגיה היום מאפשרת לעבור את ההליך באופן יחסית פשוט לפחות פיזית ויש לך עוד ילדים בבית לחשוב עליהם. האם שקלת מסירה לאימוץ?
כל החלטה שתחליטי היא זכותך ואת לא צריכה "להענש" בגלל שלא מספיק נזהרתם. זו לא סיבה טובה בעיני להביא ילד שלא מעוניינים בו.
לצפיה ב-'זו לא החלטה פשוטה'
זו לא החלטה פשוטה
29/08/2016 | 09:22
174
ואת צריכה לשאול את עצמך ואת בן/ת זוגך אם תוכלו להתמודד עםפ הקושי הנפשי בהריון נוסף ועם המחיר הכלכלי של גידול ילד נוסף. אם הפסקת הריון היא לא אופציה מבחינתך אז ממליצה לך לגשת לטיפול שאולי יעזור לך לעבד את החוויה שעברת ולעבור הלאה להצליח לקבל ולהתמודד עם ההריון החדש.
לצפיה ב-'מסכימה עם להבה איתנה'
מסכימה עם להבה איתנה
31/08/2016 | 14:30
17
אם לא מעוניינים או לא יכולים צריך להיזהר יותר. אבל מכיוון שמה שנעשה אין להשיב ואת אומרת שהפלה לא באה בחשבון כל כך..אז נראה לי שאת יודעת את התשובה..להתחיל לחשוב על שמות

לצפיה ב-'בטא של הריון ראשון'
בטא של הריון ראשון
25/08/2016 | 17:36
13
236
רציתי לשאול אם מישהי יודעת, הריון ראשון, בטא ראשונה 327 בטא שניה 541. היום בבטא השניה היו לי הכתמות כמו תחילת מחזור. האם הערכים מתאימים לשלב זה והאם ההכתמות זה דבר שקורה. אני מאוד בלחץ. אשמח לתשובות :)
לצפיה ב-'כמה ימים הפרש יש לך בין בדיקה אחת לשניה?'
כמה ימים הפרש יש לך בין בדיקה אחת לשניה?
25/08/2016 | 18:25
1
97
הערכים מאוד משתנים, נראה שהבטא שלך יפה מאוד להתחלה!
כמה ימים עברו מהבדיקה הקודמת? ובכמה ימי איחור מהמחזור את?
הבטא צריכה להכפיל את עצמה כל 48 שעות פי  1.5-2
לך יש הכפלה 1.6 וכמובן שזה לא מדע מדוייק
לצפיה ב-'יומיים הפרש בין הבדיקות מטיפולים'
יומיים הפרש בין הבדיקות מטיפולים
25/08/2016 | 20:51
22
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
25/08/2016 | 18:25
1
129
היי
בטח יש פה מומחיות יותר ממני
אבל לפי מה שלמדתי מהזמן האחרון- הבטא נראית תקינה- מכפילה את עצמה כל כמה ימים
וההכתמות יכולות להיות מההשרשה- זאת אומרת גם כנראה תקין
מקווה שעזרתי
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה :)) מעודד מאוד'
תודה :)) מעודד מאוד
25/08/2016 | 20:52
14
לצפיה ב-'התוצאות נראות תקינות מבחינת עליית הערכים'
התוצאות נראות תקינות מבחינת עליית הערכים
27/08/2016 | 20:52
1
42
אצלי ההריון התחיל עם הכתמות רגילות שהיו מגיעות לפני המחזור
(ואחת למספר שבועות חוזרות להלחיץ ולהגיד שלום).

מקווה שימשיך להריון עגול ומשעמם.
לצפיה ב-'ההכתמות ממשיכות, מחר שוב בדיקת דם. הפחד משתק אותי'
ההכתמות ממשיכות, מחר שוב בדיקת דם. הפחד משתק אותי
27/08/2016 | 22:58
15
לצפיה ב-'בטא שלישית 1454 בסך הכל '
בטא שלישית 1454 בסך הכל
28/08/2016 | 14:38
6
62
בטא ראשונה - 327 - יום שלישי
בטא שני - 541 - יום חמישי 
בטא שלישית 1454 - יום ראשון - היום
לא הוכפל מספיק. יש סיבה לדאגה???
לצפיה ב-'מעל אלף לא תמיד יש הכפלה. אבל כדאי לעשות אולטרסאונד לראות'
מעל אלף לא תמיד יש הכפלה. אבל כדאי לעשות אולטרסאונד לראות
28/08/2016 | 15:53
5
42
אם השק ברחם, אפשר החל משבוע 5+0.

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה :)))))))'
תודה :)))))))
28/08/2016 | 16:15
6
לצפיה ב-'האם נדרש לחזור על בדיקת הבטא?'
האם נדרש לחזור על בדיקת הבטא?
28/08/2016 | 18:27
3
36
או רק כשיש ספק?
עשיתי רק בדיקה אחת שיצאה 4157 ולא חזרתי עליה. ממתינה עכשיו לבדיקה ראשונה אצל רופא ותוהה בעקבות השרשור הזה האם הייתי צריכה לחזור על הבדיקה
לצפיה ב-'עם ערך כזה את אמורה בהחלט כבר לראות לפחות שק'
עם ערך כזה את אמורה בהחלט כבר לראות לפחות שק
28/08/2016 | 19:41
1
34
מרגע שניתן לעשות בדיקת אולטרסאונד אין שום סיבה לעשות בטא.

מעבר לכך.. בערכים כמו שלך כבר אין הכפלה פי 2 אלא פחות.. כך שגם אם תבדקי זה לא יגיד הרבה.
באיזה שבוע עשית את הבדיקה? ממליצה לך ולכולן לעשות אולטרסאונד אף קודם (ממליצה לעשות החל ממתי שניתן- כלומר 5+0)
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
29/08/2016 | 09:51
18
כפי שכבר כתבתי, אני מבוטחת בכללית (מושלם) ומתקשה להתנהל מבחינת זימון תורים. לרופאת נשים שלי, שמאוד רציתי לעשות אצלה את המעקב הריון, הציעו תור רק לאמצע נובמבר. התפשרתי על רופאה אחרת שטופלתי אצלה בעבר אבל גם אליה יש לי תור רק באמצע ספטמבר (עוד שבועיים). אני מתקשרת כל יום למוקד זימון תורים לבדוק אם התפנה תור מוקדם יותר, וזה עזר לי להקדים רק ביומיים נכון לעכשיו... אז אולטרסאונד, לפי מה שאני מבינה, אוכל לעשות רק אז...
תודה שוב על המענה
לצפיה ב-'אני לא חושבת שיש טעם לעשות עוד פעם'
אני לא חושבת שיש טעם לעשות עוד פעם
29/08/2016 | 11:20
17
הבטא גם גבוהה מאוד
לא נראה לי שיש סיבה לדאגה, תנסי להירגע :)
לצפיה ב-'הי, איפה יש פורום של התייעצות עם רופא נשים?'
הי, איפה יש פורום של התייעצות עם רופא נשים?
28/08/2016 | 13:30
1
97
אם מישהי מכירה.. יש לי שאלה רפואית
לצפיה ב-'יש מיילדות שעונות כאן:'
יש מיילדות שעונות כאן:
28/08/2016 | 15:21
126
לצפיה ב-'מדוע אין מצלמות בתינוקיה בבית החולים קפלן ? '
מדוע אין מצלמות בתינוקיה בבית החולים קפלן ?
27/08/2016 | 17:40
2
218
ידוע לי שבחלק מגני הילדים, כשהילדים כבר גדולים יותר ישנם מצלמות שעוקבות אחרי הנעשה בגן. אם כן, מדוע אין מצלמות במקום הכי רגיש שיכול להיות כשהתינוקות שלנו רק נולדו ולא יכולים לספר לנו עדיין כיצד מתייחסים אליהם ?
הוספת מצלמות עשויה לשנות את ההתנהלות שם מקצה לקצה ולדעתי צריך לרשת את המקום בהרבה מצלמות.

ראשית, ראיתי שם תינוקות בוכים שלא מתייחסים אליהם כלל.

שנית, ישנה שם מישהי מבוגרת (עם שיער קצר) חצופה בצורה בלתי רגילה – ואם היא מתנהגת כך לאדם שנחשב למנומס ורגוע כמוני - אני בדאגה גדולה מאוד כיצד היא מתנהגת כלפי חסרי ישע – קרי, התינוק שלי ושאר התינוקות שם.

ראוי לציין שלפני הלידה של אשתי הצוות הרפואי והאחיות בקפלן כולם כולל כולם היו מדהימות ומדהימים, עוזרים בכל דבר ומתייחסים יפה מאוד.
חבל שהמקרה בתינוקיה בקפלן מורידה לי את החוויה הטובה מאוד שהייתה לי עד כה בבית החולים הזה.
אני מתלבט האם להתלונן על אותה מבוגרת חצופה כי אני חושש מההתנהגות של האחיות כשהתינוק שלי יהיה שם לבד איתם (אנחנו בביות חלקי), מהסיבה הזו גם לא עניתי לה כלל, למרות חוצפתה הרבה.
מצאתי בפורום זה מקרה נוסף של מישהי שהתלוננה על התנהגות לא נאותה מצד העובדים בתינוקיה של קפלן:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/110/167239032/%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D7%94/%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%9F_%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%93%D7%94_-_%D7%AA%D7%9E%D7%99%D7%9B%D7%94

אשמח לדעת אם ישנם עוד מקרים שנתקלתם בהם בתינוקיה של קפלן או תינוקיה אחרת ואולי משהו יחליט בסוף לשים בכל התינוקיות בארץ מצלמות, בכדי לעקוב אחר היחס של הצוות שם לתינוקות.
יתכן ובגלל שאני אבא חדש אני חרד יותר לשלומו של ילדי ואין סיבה כל כך לחשוש.
אשמח לדעתכם בנושא,
מאבא חדש מאושר מאוד, אך מודאג.
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי קפלן, בכל מקום יש בעיית כוח אדם.'
לא יודעת לגבי קפלן, בכל מקום יש בעיית כוח אדם.
28/08/2016 | 09:50
1
129
והנה משהו שפורסם היום בנוגע לקלות הבלתי נסבלת שבה אפשר להיכנס לתינוקיות:

כמו בכל היתקלות אחרת עם ממסד רפואי, עדיף כמה שפחות להשאיר חסרי ישע לבדם.
לא משנה אם מדובר בתינוק בן יומו או בקרוב משפחה קשיש.
לצפיה ב-'תודה על הכתבה... מזעזע'
תודה על הכתבה... מזעזע
28/08/2016 | 13:01
87
בהחלט עוד סיבה טובה להעדיף ביות מלא.
אולי בגלל שאני בת למשפחה שחוותה את מה שמכונה "פרשת ילדי תימן" ודודתי נגנבה מסבתי בבית חולים, והטיוח סביב הפרשה וההשתקה שלה נמשכים עד עצם היום הזה, אין לי שום אמון במערכת הזו.
כשבעלי צחק שזה קצת פרנואידי ושהיום לא יגנבו ככה תינוק כמו שאולי עשו פעם, אמרתי לו שזה בכלל לא משנה. אני לא אוכל להיות שקטה אם היא רחוקה ממני (לא רק בגלל חשש לחטיפה, אלא בעיקר המחשבה שהיא זקוקה לי לידה ברגעים אלה, ולא צריכה להיות לבד ורחוק ממני), אבל הנה, סיפורים כאלה רק מחזקים את הקלות הבלתי נסבלת בה כל הזוי יכול להכנס לתינוקייה, שלא לדבר על כל הסיפורים בהם האחיות בטעות מסרו תינוק לא נכון להורים, או הסיפור שהיה לפני כמה שנים שאחיות הצטלמו עם פג בכיס... 
אני מאמינה שרוב האחיות בתינוקיית הן אכפתיות, אחרת לא חושבת שהיו בוחרות דווקא במקצוע זה, אבל באמת העומס העצום מאוד מקשה על טיפול כמו שצריך ושמירה קפדנית ....
לצפיה ב-'מין. העובר'
מין. העובר
27/08/2016 | 11:43
8
382
הי בנות אני עשיתי סקירת מערכות מוקדמת נאמר לי שיש לי בת לפני כן עשיתי שקיפות ונאמר לי שיש לי בן נורא מבאס ....( יש לי כבר 2 בנות) יש מצבשזה טעות?  
לצפיה ב-'הסיכוי לטעות מאוד מאוד מאוד נמוך'
הסיכוי לטעות מאוד מאוד מאוד נמוך
27/08/2016 | 12:58
2
250
גם לי בשקיפות נאמר שיש בן ובסקירה המוקדמת הסתבר שזו בת.. בגלל שהדגדגן בשלב מאוד מוקדם דומה לפין (סליחה על הפירוט).
אבל הכול יכול להיות,תלוי מי הרופא שבדק ואיזה ציוד יש לו..
לצפיה ב-'אצל רופא פרטי'
אצל רופא פרטי
27/08/2016 | 13:15
1
215
רופא פרטי...
לצפיה ב-'לא נראה לי שיש טעות :) '
לא נראה לי שיש טעות :)
27/08/2016 | 16:51
166
המון מזל טוב
לצפיה ב-'עניתי לך בפורום השני אבל שוב,'
עניתי לך בפורום השני אבל שוב,
27/08/2016 | 18:40
3
263
עם הבת שלי אמרו לי שהיא בן בשקיפות והיא בת.
בהריון הנוכחי אמרו בת שכבר ידעתי שזה בן כי היו לי תוצאות של הרמוני ביד ואכן בסקירה המוקדמת אי אפשר היה לטעות.

בשקיפות זה דיוק של 60% שזה בערך כמו לזרוק מטבע ועוד טיפה...
לצפיה ב-'נ'
נ
28/08/2016 | 07:58
1
179
הםורום השני בקשתי תשובה ממומחה לעיניין 
לצפיה ב-'מקווה שתתגברי על הטעות שלי.'
מקווה שתתגברי על הטעות שלי.
28/08/2016 | 08:45
180
יש לי רק BA בביולוגיה וידע מארבעה הריונות אבל בהצלחה מאחלת לך ילד/ה בריאים לא משנה מאיזה מין.
לצפיה ב-'טפשר לדעת באיזה שבוע זה היה?'
טפשר לדעת באיזה שבוע זה היה?
01/09/2016 | 01:53
לצפיה ב-'גם לי'
גם לי
31/08/2016 | 13:24
10
יש בעזרת השם בת שלישית בדרך, הכל שטויות רק שיהיו לנו בריאים!
יש לי כמה חברות שלא מצליחות להיכנס להריון אז אנחנו צריכות לברך על מה שיש.
שיהיה לך המשך הריון קל
לצפיה ב-'שאלון מכוון בנושא מעורבות האחות בטיפולי הIVF'
שאלון מכוון בנושא מעורבות האחות בטיפולי הIVF
27/08/2016 | 19:12
65
שלום בנות יקרות,
נשמח לעזרתכן :)

במסגרת תואר ראשון בסיעוד (אחיות) אנחנו מבצעות מחקר בנושא השפעת מידת מעורבות האחות בטיפול במרפאת הIVF על שביעות רצון המטופלות.

הנושא חשוב וקרוב לליבנו וברצוננו לעשות שינוי משמעותי בנושא התמיכה במטופלות פוריות, נשמח לעזרתכן :).

להלן הלינק לשאלון:
https://goo.gl/forms/WZ7z2MGTt2eUowhl2

תודה ובהצלחה לכולן

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

יבוא 4 U
חברת יבוא 4 U
טבורית- בנק דם טבורי
שימור דם טבורי
ד
לייעוץ אורולוג ילדים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה