לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום הריון ולידה - תמיכה
קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

הטוב, הרע והלא נורא - סכום שבוע חגיגי
28/04/2016 | 08:29
4
20
חג שני כבר הגיע, אוטוטו חזל"ש - זה הזמן לסכם את החג והשבוע שהיה. אז איך עבר עליכן השבוע
ממש יציאת מצרים החג הזה
28/04/2016 | 08:47
1
100
לצערי אני והחצי לא היינו בקו הבריאות. ב"רגיל" אפשר לעבור את זה. עם שלושה פעוטות בבית - קצת פחות. אז היה מאתגר, מאוד, אבל רואים את הסוף וגם מצליחים להנות קצת על הדרך

הטוב הוא מפגש חברות עם ילדים. הפשושה אופסנה ליום כיף עם סבתא, שני הגדולים שיחקו לבד ואני התחרדנתי לי בשמש וקשקשתי (הרבה) עם חברות. תענוג!
הרע הוא כמובן ענייני הבריאות והדובון שמאתגר אותנו עם התנהגויות שונות (טינאייג'ריות זה כבר מגיל שש, כך מסתבר)
הלא נורא הוא ששתי הדודות המתפעלות היו בחו"ל אבל אחת כבר חזרה, השניה חוזרת היום בצהריים ואפילו נזכה לביקור בשדה התעופה לכבודה (אטרקציה שלמה עם מטוסים, רכבים עם צ'קלקות ועוד כל מיני, הם יכולים לעמוד ולבהות שעות).
שבוע מעולה :)
28/04/2016 | 22:30
34
השבוע טס לנו וכבר שבוע הבא טסים לארץ ל -3 שבועות !! כיף כיף כיף
אנחנו בסדר העוברית גדלה מיום ליום אז הכול היה רק טוב השבוע!

שיהיה סופ'ש מהנה לכולנו :)
היה שבוע נפלא!!!
28/04/2016 | 18:58
53
נחתי המון והיה חופש רגוע וכייפי עם הילדים שלי, אתמול ראינו את פיסטוק בא.ס והוא גדל המון בשבוע.
עכשיו מחכים עד לשקיפות עם חיוך מפה לאוזן!!

היום מתארחים אצל משפחה לארוחת חג ומחרתיים נלך לשכנה להנות מחג המימונה!!
שיהיה חג שמח לכולן!
סופ"ש ארוך
29/04/2016 | 10:00
21
 הטוב- החג הזה שסוף סוף הגיע! המון זמן עם המשפחה,אוכל טוב וטיולים..

לא נורא- רופאת המעקב שלי ממש מתנגדת שאעשה מי שפיר...היא ממש בשוק שחשבתי על זה וקבעתי כבר תור (אין אינדיקציה רפואית 1:10000) ופעם ראשונה שמישהו הצליח לערער את הדעות המוצקות שלי. עוד לא נפלה החלטה.

רע- אמא שלי מעצבנת! היא שואלת כאלה שאלות חטטניות בארוחת חג ולא אותי זה מילא..את בעלי..המשפחה שלו ! לוחצת על נקודות רגישות ממש התפרצתי עליה! מבחינתי זה חג אחרון שעושים יחד. מהפעם זה או אצלנו או אצלם
בדיקות והמלצות רופאים לחמשוש
28/04/2016 | 08:23
34
7
צ'יפ גנטי- לעשות או לא...
27/04/2016 | 07:44
3
201
שלום לכל המקסימות. 
אני מתלבטת אם לעשות את הצ'יפ הגנטי או לא ורציתי את דעתכן מה אתם עושות / עשיתן.
אני בת 35, הריון שני. בינתיים הכל תקין. בגלל הגיל שלי המליצו לי לעשות דיקור מי שפיר ( בהריון הראשון גם עשיתי למרות שהייתי צעירה יותר )
ואני יעשה דיקור, השאלה מה לגבי הצ'יפ.
תודה
קבלו ביטול
27/04/2016 | 09:24
1
216
התקשרו עכשיו מהמרפאה של המרפאה ואמרו לי שאני לא צריכה לעשות את הצ'יפ.
איזו הקלה.
שמחה בשבילך :) המשך הריון בריא וקל
27/04/2016 | 12:21
24
אם את עושה את הדיקור מי שפיר למה לא לעשות גם את הציפ?
28/04/2016 | 16:49
24
זה נעשה באותה הזדמנות פשוט לוקחים עוד קצת מי שפיר.
הציפ בודק אם יש תוספת או חוסר של כרומוזונים שהדיקור הרגיל לא בודק.
אני חושבת שאם כבר עושים אז כדאי לשעות את שתי הבדיקות.
שקיפות עורפית
27/04/2016 | 13:37
8
157
היי,

אני בתחילת היריון ראשון וקבעתי תור לשקיפות עורפית בשבוע הבא.
עכשיו שמתי לב שהתור שקבעו לי הוא ב10+6.

לפי מה שהבנתי שקיפות עורפית יש לבצע רק משבוע 11.
נשמע לכן בעייתי? דורש ברור ושינוי מועד התור?

סך הכל זה הבדל של יום, ואולי אני סתם לחוצה:)

תודה!
נ.ב אני גם חדשה בפורום ורק עכשיו ראיתי שאני אמורה לשרשר להודעה כללית יותר. לא מצליחה למחוק או להעביר. סורי. אדע לפעם הבאה:)
עדיף לקבוע בתאריכיםמדוייקים
27/04/2016 | 14:08
2
108
גם אם מדובר ביום או יומיים זה יכול להיות משמעותי  מבחינת התוצאות

תודה! אנסה להזיז
27/04/2016 | 14:15
1
22
27/04/2016 | 14:17
7
שאלה שקשורה לנושא...
27/04/2016 | 14:48
4
150
סליחה שאני נדחפת לך לשרשור :) יש לי שאלה באותו עיניין:
קבעתי מראש את כל מועדי הבדיקות. נתתי למזכירה תאריך מחזור אחרון ולפי זה היא קבעה לי תורים. 
בדיעבד שמתי לב שאת כל התורים היא קבעה לי כביכול בדיליי של 5 ימים:
שקיפות עורפית - שבוע 12 ו- 5 ימים.
סקירה מוקדמת- שבוע 15 ו- 6 ימים
סקירה רגילה- שבוע 22 ו- 5 ימים.
זה קריטי? לבקש ממנה להזיז או שאני סתם מודאגת?
אין שום בעיה:)
27/04/2016 | 15:11
95
אני חושבת שחשוב שכל אחת מהבדיקות תתבצע בטווח תאריכים מסוים (ולאו דווקא בתאריך ספציפי), ואם אני מבינה נכון כל התאריכים
שלך נמצאים בטווח, כך שלא נראה לי שיש סיבה לדאגה.
הבעיה אצלי היא שהבדיקה נקבעה מוקדם מדי, לפני הטווח המומלץ.
אין פה דיליי. זה בטווח המותר
27/04/2016 | 16:08
20
אני הייתי מזיזה
27/04/2016 | 20:16
69
פשוט כדי לא לחכות כל כך הרבה זמן עד שתדעי שהעובר בסדר. זה סתם יכול להחלחיץ להיות באיזה שבוע-שבועיים דיליי.
התורים שלך בסדר גמור
27/04/2016 | 20:27
49
ונכנסים לטווח הרצוי לבדיקות הללו.. אין סיבה להזיז :)
חדשה �� - בדיקת הרמוני
28/04/2016 | 07:45
7
71
היי בנות בוקר טוב, חדשה כאן , קצת על עצמי , אמא לשתי נסיכות כבר גדולות 7,9 ועכשיו מצפה לנסיך / נסיכה נוספים, שבוע 10, אז אחרי שככה היינו באולטראסאונד וראינו דופק  קטנטנן ונחמד , הבנתי בעצם�� שאני בת 36 היום חחח וזה אומר שאני אמורה לעשות בהריון הזה כבר מי שפיר, דבר ראשון הלםםם , ממש הפחיד אותי ואז שמעתי שיש בדיקת דם שיכולה להחליף בתשובה של 99 אחוז,כמובן שמיד התקשרתי וקבעתי תור ליום ראשון הקרוב, אז אחרי שסיפרתי לכן את כל קורות חיי אשמח לדעת אם יש כאן בנות שעשו את הבדיקה, ולשמוע קצת תובנות בנושא, כמו כמה היא באמת יעילה? האם בתשובה שלה באמת כבר מגלים את מין העובר? האם היא נחשבת טובה לעומת האחרות שיש בשוק? וכו׳... מאחלת לכולכן יום נפלא וחג שמח ��
אף אחת לא עשתה / יודעת ????
28/04/2016 | 12:56
8
היי אני עשיתי לפני שבועיים (גרה בחו''ל)
28/04/2016 | 14:14
2
42
קודם כול מזל טוב )))
תראי.. אני די צעירה ואני מפחדת פחד מוות ממי השפיר,לאחר שקיפות העורפית הבנתי שהתוצאות שלי מאוד טובות ולכן החלטתי ללכת על בדיקת הדם של הרמוני,הבדיקה אכן נותנת 99% לגבי תסמונת דאון ועוד כמה .. יש עוד 2-3 תסמונות\מחלות שהיא מזהה רק ב 85-90%.
וכן,היא אומרת בוודאות את מין העובר.. :)
מה שכן.. לדעתי אחרי גיל מסוים הייתי מעדיפה לעשות את מי השפיר כי ככה הייתי יותר רגועה,גם הבדיקת דם עולה ים כסף והבנתי ששום ביטוח בארץ לא מכסה אותה את מי השפיר מכוסה עם את מעל גיל 35.

כמובן שההחלטה בידייך,אני אישית במקרה שלך היתי הולכת לעשות מי שפיר בשביל השקט הנפשי שלי.
שיהיה בהצלחה!
קודם כל תודה על ההתייחסות
28/04/2016 | 14:33
1
33
משום מה אין הרבה ממנה פה חחח, עכשיו אני אסביר לך למה זו ההחלטה שלקחתי, ההריון הזה הגיע אחרי 7 שנים שלא ממש הלך והוא ממש יקר לי ואני ממש פוחדת לקחת את הסיכון עם המי שפיר ולכן לקחנו החלטה דבר ראשון לקוות לטוב , דבר שני לעבור את כל הבדיקות האחרות, לא יודעת איך זה אצלכם אבל פה יש המוןןןןן, שקיפות באולטראסאונד יום אחרי בבדיקת דם אחרי זה סקירה מוקדמת , סקירה מאוחרת , בדיקות דם, חלבון עוברי והתוספת שלי שהיא בדיקת הרמוני, אמרתי אם כלללל הבדיקות האלו בע״ה יצאו תקינות לחלוטין, אני לא יעשה מי שפיר, אם חלילה משהו יעיד על בעיה אז אולי נחשוב על זה מחדש, אבל אני ממש מתפללת שיהיה הכל טוב ותקין, יש לי עבר לא פשוט בנושא ומקווה שהפעם הכל יהיה בסדר, לגביי התשלום הבדיקה כאן אכן עולה 3400 שח ואין החזר אבל זה לשקט הנפשי שלי וזה שווה יותר מהסכום הזה, מחזיקה אצבעות שיעבור לי לך ולכל הבנות המקסימות פה הריון קל ותקין ושנצא כולנו בידיים מלאות עם ילד בריא, רק זה מה שצריך לבקש... באיזה שבוע את? 
תודה יקירה
28/04/2016 | 22:24
12
גם אצלינו עושים את כול הבדיקות הללו, ואכן אם אין סיבה מיוחדת למי שפיר אז אפשר לוותר.
אני שבוע 15 )

שיעבור תקין ומשעמם וכמובן יסתיים בידיים מלאות!!
עשיתי בדיקה מסוג אחר, לא הרמוני, אבל על אותו עקרון
28/04/2016 | 21:20
2
16
כל הבדיקות הללו הן בדיקות סקר, כלומר הן לא נותנות תשובה אבחנתית חד משמעית. כשמדובר בתסמונת דאון, הוודאות היא אכן סביב 99%, אבל הוודאות היא לא כ"כ גבוהה לגבי כל התסמונות. בד"כ מפרטים מה רמת הוודאות לגבי כל תסמונת ומה הסבירות לקבלת תשובה שגויה (שלילית או חיובית). אם אין פירוט כזה באתר האינטרנט - תתעקשי לקבל אותו במיוחד (באתר של הרמוני אני רואה שהם נותנים נתונים רק לגבי טריזומיה 18, 13 ו-21. ציינת שהעלות היא 3400, שזה מחיר הפאנל המלא, מה שאומר שיבדקו גם תסמונות בכרומוזומי X ו-Y- תתעקשי לקבל נתונים גם לגביהן). אם אומרים לך שלגבי תסמונת מסוימת אין מספיק נתונים - יכול להיות שהתשובה שתקבלי תהיה לא מדויקת בכלל, ולא תוכלי להסתמך עליה.

לניסיון האישי שלי: כאמור, אמנם לא עם בדיקת הרמוני אלא עם וריפיי (שרק בדיעבד שמעתי שהיא בעייתית) - הבדיקה גילתה טריזומיה של כרומוזום X ובעקבות הבדיקה הגעתי לייעוץ גנטי ולבדיקת מי שפיר. בייעוץ הגנטי נאמר לי שתסמונות בכרומוזומי מין, וכרומוזום X בעיקר, הן נקודת התורפה של בדיקות NIPT לסוגיהן השונים (כלומר, לא רק של וריפיי) ושהן מאוד לא מדויקות כשזה נוגע לתסמונות הללו (ההצהרה הרשמית של וריפיי, אגב, היא שאין מספיק נתונים לגבי הודאות של בדיקות אותה תסמונת כי זו תוספת חדשה לבדיקה). בדיקת מי שפיר אכן הראתה שהיה מדובר בטעות באבחון ושהעוברית בריאה לחלוטין.

לא יודעת כמה שכיח מקרה כמו שלי ולא יכולה להמליץ לך לכאן או לכאן. אני ממליצה לך לקרוא מה מציעה כל בדיקה, מה רמת הוודאות שלה, ולחשוב עם עצמך האם זוהי רמת וודאות שתניח את דעתך או לא.
ממש תודה על התובנות
29/04/2016 | 00:27
1
7
זה בהחלט עוזר לי לדעת מה אני צריכה עוד לבקש ולשאול לפני הבדיקה, בבדיקת ההרמוני הבהירו לי שהתשובה היא יותר כיוון של נניח 99.9 % תקין או לא תקין , בגלל זה גם בחרתי אותה, מקווה שיהיה בסדר, לחץץץץ אטומי !!!
כן מכירה את ההרגשה
29/04/2016 | 12:30
2
הכול יהיה בסדר,ותחזרי לעדכן!
המלצה לרופא מעקב הריון במכבי ראשל"צ
28/04/2016 | 10:18
6
34
היי. אני נמצאת בתחילת הריון יקר עם המון חששות...מחפשת רופא נשים מקצועי ואנושי וכמובן זמין כי אני מטבעי מאוד לחוצה.
תודה רבה
באיזו קופה
28/04/2016 | 10:22
5
17
מכבי
28/04/2016 | 10:48
4
5
אז ככה
28/04/2016 | 11:01
39
רונית אלמוג מהממת אבל הבעיה אצלה היא תורים רחוקים.
ישראל וגמן - דעות חלוקות. הרוב פידבק חיובי.
דורון קרייזר - שמעתי פידבקים טובים.
נגה פורת גולן - היא לא בשבילך. אני מתה עליה אבל אם את צריכה את החום והחיבוק זה לא אצלה. סופר מקצועית לטעמי.
אז ככה
28/04/2016 | 11:01
2
24
רונית אלמוג מהממת אבל הבעיה אצלה היא תורים רחוקים.
ישראל וגמן - דעות חלוקות. הרוב פידבק חיובי.
דורון קרייזר - שמעתי פידבקים טובים.
נגה פורת גולן - היא לא בשבילך. אני מתה עליה אבל אם את צריכה את החום והחיבוק זה לא אצלה. סופר מקצועית לטעמי.
תודה ועוד שאלה
28/04/2016 | 11:34
1
32
את מכירה את זאב מור? יש לו מלא תורים. אבל לא מצאתי כלום עליו.
בהריונות הקודמים הייתי אצל נירית גרינברג והיתה יחסית בסדר, הבעיה שעכשיו היא עברה לעבוד רק פעמיים בשבוע ואין כמעט תורים.

לא שמעתי עליו
28/04/2016 | 12:00
5
המלצה לדיקור מי שפיר
28/04/2016 | 14:46
24
הי,
זקוקה להמלצה לרופא לדיקור מי שפיר.
מישהי עשתה אצל איתי בר חווה? מומלץ?
ובכלל, האם כדאי ללכת לפרטי או לעשות בציבורי?
מבולבלת ולחוצה (הריון IVF )....

אנה

תוצאות שקיפות- אני בהיסטריה
28/04/2016 | 14:47
3
102
בת 38

בוצעה שקיפות עורפית בשבוע 13_ תוצאה 1.5 מ"מ

כעת הגיעו תשובות בדיקת הדם:

PAPP-A יצא 1.76 MoM
בסוגריים : 6221.2 mU/L כשטווח הנורמה הוא מעל 0.15 MoM

HCGb יצא 2.23 Mom ומתחת בסוגריים כתוב 78ץ5 ng/mL

הסיכוי לתסמונת דאון לפי הגיל- 1:180
הסיכון לתסמונת דאון לפי הגיל והתוצאות : 1:700

סיכון לטריזומה 19 גיל+בדיקות : 1:1000

האם הערכים תקינים? כרגע הרופא התקשר אליי וביקש שאגיע דחוף לקבל הפנייה ליעוץ גנטי - לפי הבנתי הערכים של הבדיקה תקינים, לא? גם השקיפות של 1.5 תקינה...

למה היה לו ככ דחוף להתקשר בערב החג?

מישהי מבינה בערכים של בדיקות הדם?

לא יודעת יחסית לגיל נשמע לי סביר
28/04/2016 | 15:19
71
בכל מקרה בגיל כזה את לא מתכננת לעשות מי שפיר או את בדיקת הדם שמחליפה אותה? אני בת 36 ואני עושה שבוע הבא ורק שבוע אחרי זה יהיה לי שקיפות , לדעתי במקרה שלך הגיל הוא פה הפקטור שמוריד לך את התוצאה לשקט הנפשי שלך אולי כדאי לחשוב גם על הבדיקה הזו שמחליפה את המי שפיר שאפשר לעשות כבר משבוע 10, שיהיה בהצלחה ומחזיקה לך אצבעות שהכל יהיה בסדר...��
אני חושבת
28/04/2016 | 22:34
33
שהוא דואג בגלל ה סיכוי של 1:700 ? אני לא הכי בקיעה בנושא..אבל אם הרופא אמר אז אני בטוחה שכדאי להקשיב לו..
לי יצא בשני ההריונות
28/04/2016 | 23:25
35
בערך 1:200
עשיתי בדיקות NIPT וקיבלתי תוצאות תקינות
רוב הסיכויים שהכל בסדר אבל אם את מודאגת תעשי דיקור או NIPT.

מי שפיר - המלצה
28/04/2016 | 12:37
58
הי,

זקוקה להמלצה לרופא לדיקור מי שפיר.
יש מישהי שעשתה אצל איתי בר חווה? המלצות?

תודה, אנה
התחלות חדשות לחמשוש
28/04/2016 | 08:23
15
7
עליית בטא- מודאגת
27/04/2016 | 19:02
2
126
שלום ,
ב 21/4 בטא 34
ב 24/4 בטא 114
ב 27/4 בטא 202

ההתקדמות של משהו, מה נראה לכן?
תודה על העזרה

תבדקי עוד יומיים
27/04/2016 | 20:15
79
בודקים אך ורק יומיים הפרש. לא שלושה.
בתוך יומיים, צריכה להיות הכפלה של 1.6 לפחות.
תבדקי ביום שישי. מקווה בשבילך!
העלייה ניראת תקינה
27/04/2016 | 20:29
74
מה שכן שבדקת כול 3 ימים ולכן קצת בעייתי להגיד בדיוק..אבל נראה שיש עלייה תקינה.
תנסי לראות הכפלה אחת של יומיים.
בחילות
28/04/2016 | 09:36
2
59
שלום לכולן,
אני בשבוע 6 וכבר התחילו לי בחילות וכאבים ברום הבטן כמו אולקוס. מישהי חוותה את השילוב? מה יכול להקל? תודה רבה רבה!
מקשרת לך לשרשור גדול בנושא
28/04/2016 | 10:13
1
38
הוא נמצא גם בהודעות הנבחרות שלנו. מקווה שתמצאי שם תשובה שתקל עלייך:
28/04/2016 | 11:47
13
עזר לי גם!
תודה
כותרת מקורית להודעה: אני בהיריון! :)
28/04/2016 | 11:53
4
103
אחרי 3 שבועות שאנחנו בודקים שוב ושוב את המקלונים, עכשיו הפס נהיה כל כך ברור שאי אפשר לחשוב שיש פה טעות
אנחנו בהיריון ראשון :)
לפי המקלוני בדיקה שבודקים גם גיל ההיריון, נראה שאני בשבוע 2-3 בערך.
יש לי כמה תחושות מוזרות לאחרונה, רציתי לדעת אם זה הגיוני בגלל זה, או שמשהו פסיכולוגי אצלי
אני מרגישה ורואה שהבטן נפוחה כאילו השמנתי
יש תחושה מעצבנת בבטן כאילו אני צריכה לקבל מחזור

חג שמח בנות :)
28/04/2016 | 11:58
3
66
שבוע 2 זה הביוץ כך שלא סביר שאת בשבוע 2 וזיהית הריון... מתי תאריך וסת אחרונה? יש מחשבוני רשת שעושים את החישוב יותר מדוייק מהמקלונים.

מה שאת מתארת הוא נורמלי לחלוטין. כאבים שמזכירים כאבי מחזור היות והרחם מתרחב, תחושת נפיחות כחלק מהשינויים ההורמונליים שעובר הגוף.
תודה על המהירות
28/04/2016 | 12:00
2
66
וסת אחרונה התחילה ב21.3

את בשבוע 5
28/04/2016 | 12:04
1
70
5+2 אם להיות מדוייקים. כנראה הערכה של התזמון נותנת אינדיקציה כמה זמן עבר מהביוץ. שבועות ההריון נמדדים מתאריך וסת אחרונה (במידה והיא סדירה) או ע"פ מדידת העובר. לרוב זה מתכוונן ל-14 יום לפני הביוץ.
כן .בדיקות ההריון
28/04/2016 | 14:07
55
שמראות את השבוע,הן מתחילות לספור הביוץ ולא מתחילת הוסת.
שיהיה בשעה טובה!
דופק בשבוע 7
28/04/2016 | 22:44
3
55
שלום לכולם אשמח לשמוע תגובות לגבי המקרה שלי....
אני נמצאת בשבוע 7 לפי חישוב הווסת ולא מצאו דופק באולטרסאונד. נאמר לי שהעובר נראה לשבוע 6+1 ולבוא בעוד כמה ימים ואם לא יראו דופק אז ישלחו אותי לגרידה... האם יש תקווה? אולי מישהי שמעה על מקרים שבסופו של דבר ראו דופק בשבוע 8?
אני
29/04/2016 | 00:04
1
45
הגעתי לבדיקה, ראו שק שהתאים לשבוע 7. דיברו איתי על ציטוטק והוחלט לחכות שבוע וחצי. חיכינו ואז ראו עובר עם דופק שהתאים לשבוע 7 (כלומר בבדיקה הראשונית הייתי בשבוע 5). העוברית ההיא היום פשושה בת שנה ו-7
לפעמים יש ביוץ מאוחר, לא להילחץ. מה שכן - במידה וחלילה יהיה כיוון פחות אופטימי חשוב שיסבירו לך בדיוק מה הסיכונים בגרידה ושיש לך את האופציה לטבליות וגינליות/כדורים להפסקת הריון תרופתית (שזה הליך יותר קשה וארוך פיזית ונפשית אבל עם הרבה פחות סיכון לעתיד)
תודה!!!!
29/04/2016 | 01:12
25
שמחה לשמוע משהו אופטימי=) הרופאה שלי נורא הלחיצה אותי בלי להסביר כלום... זרקה מילים לאוויר בלי לתת שום מענה פשוט עצוב שיש רופאים כאלה.
מקווה לטוב! ושוב תודה!
אני שמעתי בפורום הזה על עוד מישהי
29/04/2016 | 12:29
3
ופשוט יכול להיות שהיה לך ביוץ יותר מאוחר ממה שאת חושבת..לכן בא.ס את רק שבוע 6+1 ולא 7.
אני חושבת שצריך לחכות עוד כמה ימים ולבדוק שוב כמו שהרופא אמר,עד אז תנסי לא לדאוג יותר מידי.
שיתוף ותמיכה לחמשוש
28/04/2016 | 08:43
2
8
כמו שאומרים "אפשר דחייה?"
28/04/2016 | 19:24
1
65
מכירות את זה שלקראת סוף הריון יש תמיד שאלות איך לגרום ללידה להתרחש כבר? אז יש לי שאלה הפוכה.. אני שבוע 32 וממש רוצה שההריון הזה יהיה עד הסוף.. מצידי שבוע 42.. העיקר לא מוקדם. אין לי היסטוריה של לידות מוקדמות ואת הבכור ילדתי באמצע 38 ( לא היו צירים, מיעוט מי שפיר אז שלחו אותי למיון, קיבלתי פיטוצין וככה החלה הלידה). 
יש חיה כזו? דרכים לשמור על ההריון עד הסוף? ( בוא נוריד את המילה מנוחה מהפרק.. ) 
הסיבה לשאלה היא תחלופת עבודות (הזוי ככל שזה ישמע) בתחילת חודש תשיעי. המקום החדש רוצה שאצא לחופשת הלידה שאני קלוטה אצלו..והמקום הנוכחי מסרב לשחרר אותי עד סוף החודש (שבוע 36).. ואני תחת המון לחצים... 
אשמח לכל תובנה שהיא... 
בעיקר לשמור על הבריאות
29/04/2016 | 00:01
31
לאכול טוב, לנוח, להימנע מלחצים ומאמץ מיותרים. אין תרופת קסם. גם אישה שילדה בעבר רק בהריונות עודפים עשויה למצוא את עצמה שוב בלידה בשבוע 36. אין פה מדע מדויק (חוץ מהילדים שלי שנולדים במהלך שבוע 40. תמיד.).

הסבירות היא די גבוהה שתעברי את שבוע 36, סטטיסטית ולא רק בגלל העבר המיילדותי שלך.
רפואי ובריאות לחמשוש
28/04/2016 | 08:22
6
3
מנסה לדעת
28/04/2016 | 17:25
1
67
האם מישהי עברה בהריון תאומים אי ספיקת צוואר ונקלטה שוב בתאומים ועשו לה קשירה וזה נגמר עם סוף טוב?
אני מכירה רק מקרה שבהריון תאומים עשו תפר
28/04/2016 | 23:53
12
לא היה הריון חוזר אח"כ (בהריון ההוא התפר החזיק עד גבול החיות בקושי רב ובשמירה מלאה באשפוז, ילדה בשבוע 25 או תחילת 26)
שימור דם טבורי
28/04/2016 | 22:36
1
14
אשמח להמלצות על חברות לשימור דם טבורי. איך זה עובד? 
יש שימור פרטי או בבנק ציבורי
28/04/2016 | 23:58
6
יש כמה וכמה חברות. תרימי טלפונים או גלשי לאתרים ותשאירי פרטים לחזרה. תביני מה ההבדל בשיטת השימור של כל חברה (למיטב זכרוני זה די דומה), איפה הדגימות נשמרות פיזית ומה המחיר עבור קופת החולים שלך. אני זוכרת בע"פ את תא לחיים של הדסה, טבורית של תה"ש ודי בטוחה שיש עוד פרטיים. מעבר לזה - הבנק הציבורי של מד"א.
שימור דם טבורי
28/04/2016 | 22:32
1
12
חג שמח! 
אשמח להמלצות על חברה לשימור דם טבורי. בעבר שמרנו בקריוסל אבל אם הבנתי נכון הם נסגרו?!?
קריוסל אכן נסגרו למיטב ידיעתי
28/04/2016 | 23:56
9
הדגימות שאצלם שמורות היום בביה"ח איכילוב ל-20 שנה מיום חתימת הפשרה ביניהם.
ציוד ורכש לחמשוש
28/04/2016 | 08:27
3
12
היי בנות - המלצת עגלות?
28/04/2016 | 14:23
2
54
אני בשבוע די מוקדם עדיין..אבל צריכים להחליט בקרוב עקב מעבר חזרה לארץ ואני רוצה להשוות מחירים כי אולי יהיה לי יותר זול לקנות בחו''ל ולהביא לארץ.
יש את עגלת Mima Xari , icandy peach , silver cross pioneer , Bebecar (Hop-Hop\ip op).

תודה מראש :)
הממממ איפה את?
28/04/2016 | 20:43
1
43
ארה"ב?
לדעתי כדאי לך לקנות בחו"ל כי זה משמעותית זול יותר.
אישית לא מכירה את העגלות שציינת.
אני קניתי בזמנו uppababy vista 2010.
זה היה בערך הגדם היחיד בסביבתי שהגיע עם אמבטיה ובשבילי אמבטיה היתה מאוד שימושית כי השתמשנו בה בתור עריסה בחודש- חודש וחצי הראשונים (דיסקליימר - לא ידוע אם זה מומלץ כי אמבטיה היא יותר סגורה מאשר מיטת תינוק אבל לנו זה היה הפתרון היעיל והתינוקת ישנה ממש על ידי).
זאת עגלה נהדרת. מאוד נוחה לדחיפה (אני 1.50 ובעלי 1.80 ונוחה לשנינו), סל ענק למטה ואת תגלי כמה זה חשוב, עריסה נוחה, כיסא שמתחבר גם כלפי המסיע וגם עם כיוון הנסיעה, אפשרות להוספת מושב ילד נוסף ו/או טרמפיסט. אני כבר עם ילדה שניה עם העגלה הזאת והיא נהדרת.
החסרונות - היא רחבה יחסית, אי אפשר להכניס את הריפוד למכונה, הידית היא טלסקופית ולא מתכוונת בסיבוב.
בונוסים - יש המון בונוסים לעגלה הזאת כולל כיסוי לעריסה, כיסוי נגד גשם, כיסוי נגד גשם לכיסא, כילה לכיסא.

אז סה"כ, משימוש עם שני ילדים אני מאוד מרוצה.

תודה רבה
28/04/2016 | 22:26
20
אני לצערי לא בארה'ב אלה באירלנד.. לכן עגלות אנגליות שנחשבות לטובות כאן עולות סביר סביב ה 1000 יורו.
תודה על ההמלצה אני יחפש עליה יותר מידע :)
הריון-עבודה-שמירה-חל"ד ושות'
28/04/2016 | 08:24
4
4
חתימת אבטלה אחרי חופשת לידה
25/04/2016 | 17:08
3
152
האם מישהי התפטרה במהלך חופשת לידה וחתמה אבטלה לאחר מכן (אחרי תקופת ההמתנה של 3 חודשים)? ממש אשמח להסבר על התהליך.. ומקווה שזה קשור לפורום.
המון תודה וחג שמח!
אני רק יודעת
25/04/2016 | 17:15
148
שיש לך עד 9 חודשים מרגע הלידה להתפטר מהעבודה ולקבל פיצויים ואז ללכת ללשכה ולחתום כמובן תלוי כמה שנים עבדת לפני כן,וזה מה שקובע כמה זמן תוכלי לחתום..אם אני לא טועה זה גם רשום באתר של ביטח לאומי.
אני יודעת שאצלי רוב החברות עשו ככה ..

בהצלחה! :)
לפי מה שבדקתי בעבר
25/04/2016 | 17:20
143
את זכאית לקבל את הפיצויים מהמעסיק (במידה ועבדת מעל תקופה מסויימת לחוק הפיצויים) בתנאי שאת אומרת שאת מתפטרת לטובת טיפול בילד.
וחתימת אבטלה זה אחרי 3 חודשים מרגע ההתפטרות, כמו בכל התפטרות רגילה.
קרה לי בלידה הרביעית
27/04/2016 | 14:28
79
כאשר סיימתי את עבודתי תו"כ חופשת הלידה
אחכ התפטרתי לשם טיפול בתינוקת
וחתמתי אבטלה
התחלתי לחתוםתו"כ תקופת החופשת לידה הרגילה של ה 3חודשים
כייצאתי לחופשת לידה לפני  הלידה
התייצבתי יום אחרי שעברו השבועות של חופשת הלידה
פעם אחת
ולאחר מכן התחלתי לחתום אבטלה בתום ה 3חודשים
הלכתי תמיד עם התינוקת יש לציין כדי שבטעות לא תמצא ליעבודה
כי בעקרון לשכת התעסוקה יכולה לשבץ אותך לעבודה שהם מוצאים לך
ואת חייבתלקבל את הצעתם , אחרת שוללים לך את דמי האבטלה
תמיד ציינתי בפני הפקידה שאני עם התינוקת
כך,היתה לי הזכות המופלאה  להיות בבית ולטפל בקטנה
עד כמעט גיל שנה
(היום היא בת 4 וחצי)

בהצלחה

מחקר קצר בפסיכולוגיה בנוגע לנשים בהריון - אשמח לעעזרתכן :)
27/04/2016 | 13:35
48

נשים בהריון מתקדם (חודש 5 ומעלה), בגילאי 20-40, אני זקוקה לעזרתכן.
במסגרת עבודה מחקרית שאני מבצעת כחלק מלימודי תואר ראשון בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב, אני מריצה ניסוי קצר. 
אשמח מאוד אם תוכלו לענות על השאלונים שלי ולקרב אותי עוד קצת אל התואר המיוחל :) מילוי הסקר לא אמור לארוך יותר מכ-15 דקות. 
** עדיף לבצע דרך מחשב ולא בסמארטפון, אבל גם זה בסדר אם זה מה שזמין.

זה הלינק לשאלון - http://goo.gl/forms/OqU7yMQMFz

תודה מראש ומקרב לב! 

לקראת לידה ומעט אחריה לשבוע חדש
23/04/2016 | 20:16
19
16
הקאה בשבוע 38
20/04/2016 | 12:36
3
297
שלום בנות,
אני בשבוע 38 + 2 והיום ללא שום הכנה מוקדמת נתקפתי בחילה חזקה והקאתי.
עד עכשיו ההריון עבר ללא הקאות ומאז סיום שליש ראשון גם לא היו בחילות.
התקשרתי למוקד אחיות והאחות אמרה שאם זה חד פעמי ואין עוד תסמינים אז כנראה זה לא קשור להריון.
אני לא מרגישה חולה וחוץ מההקאה והבחילה שיש לי עכשיו אין משהו שונה מהרגיל.
אני יודעת שהגוף מתנקה לפני לידה אבל לא אמורות להיות הקאות וגם אין לי תסמינים מיוחדים של לידה.
הקיבה שלי היתה ריקה והקאתי רק נוזלים ככה שזה לא אוכל מקולקל.
קרה לכן פעם? אצלי זה הריון ראשון.
תודה :)
קרה לי..
21/04/2016 | 06:21
194
הקאתי מספר פעמים בשבועות המתקדמים.
לדעתי זה כי העובר לוחץ כבר בפנים ומועך את האיברים הפנימיים (:
סתם השערה שלי.
אבל זה טבעי וקורה.
מה שאמרה מעלי וגם
21/04/2016 | 12:26
164
לפני הלידה ובמהלך כל הלידה הקאתי את הנשמה שלי, האחיות אמרו שזה סימן שדברים מתקדמים. אולי הלידה יותר קרובה ממה שאת חושבת...
בסוף זה היה וירוס כנראה
26/04/2016 | 22:49
44
עבר עלי שבוע לא קל.... מסתבר שחטפתי וירוס של בחילות הקאות וחום.
הוירוס הזה גם גרם לי אחרי כמה ימים להתייבשות ונתנו לי עירוי נוזלים.
עכשיו אני יותר טוב. שבוע 39 הלידה ממש קרובה :)
תודה על תשובותיכן.
החזר על שירותי דולה
25/04/2016 | 17:22
6
111
היי,
מישהי יודעת האם ניתן לקבל החזר מכללית מושלם?
האם אפשר דרך ביטוח פרטי?

תודה.
לא חושבת, אבל תבררי במוקד
25/04/2016 | 21:01
12
בפלטינום מקבלים החזר על דולה בכחלק מסל ההריון הכללי
26/04/2016 | 07:59
1
10
מדליק! לא ידעתי
27/04/2016 | 20:19
1
בביטוח פרטי זה תלוי בפוליסה
26/04/2016 | 17:30
9
כן,בהצגה של חשבונית מס
27/04/2016 | 14:18
1
24
יש החזר הוצאות
ממה ההחזר מביטוח פרטי או מכללית מושלם?
29/04/2016 | 10:55
הריון לאחר לידה
24/04/2016 | 17:26
7
345
אז ילדתי לפני 3 חודשים בקיסרי
ובאופן מאוד לא מתוכנן אני שוב בהריון. מפתיע, מלחיץ, משמח, מעצבן- הכל ביחד
בעיקר מתחילה לחשוש מהסיכונים של הריון לאחר ניתוח קיסרי כל כך טרי

מישהי כאן עברה את זה?

אני עדין בהכחשה
לא עברתי את זה
24/04/2016 | 17:32
244
אבל ממליצה על קבוצת "ללדת אחרי קיסרי" בפייסבוק
את אוטומטית נכנסת להגדרה של הריון בסיכון גבוה
26/04/2016 | 17:27
4
196
וסביר להניח שימליצו על קיסרי יזום בשבוע מוקדם יחסית על מנת למזער לחץ על הצלקת מחשש לקרע ברחם. ממליצה ללכת לייעוץ רפואי בהקדם.
תודה רבה
26/04/2016 | 18:45
3
164
בנוסף אני עכשיו גם בסרטים שאני עם הריון חוץ רחמי לאור כאבים מתחת לצלע ימין וכאב קל בכתף. ומאחר ובדיקת בטא היתה 174 (מאחר ולא קיבלתי וסת לא יודעת מה השבוע שלי ולא אוכל לבדוק בדיוק עוד יומיים כי יום חמישי המעבדות סגורות).
הכאבים מצד שני יכולים בכלל להיות מהרמת הבת שלי (כ 8 קג) לאורך זמן רב במהלך היום
אך אני לחוצה
אין תור לרופא שלי לשבועיים הקרובים
מה עם מוקד נשים?
27/04/2016 | 08:34
93
מאמינה שיוכלו לעזור
בטא זה שטויות - אל תילחצי
27/04/2016 | 11:02
100
יש המון נשים שלא בודקות בטא כלל.
מה שכן, תתקשרי לאחות בטלפון לקבל ייעוץ.
לדעתי את צריכה את זה.
חשוב מאוד שתיבדקי
27/04/2016 | 20:18
60
אם יש לך עבר של חוץ רחמיים, לכי להיבדק במוקד לוודא שהשק ברחם
תשמעי, זה לא מומלץ, אבל כבר אין להשיב את הגלגל...
27/04/2016 | 11:00
120
הרופא שלך צריך לעשות לך סדר בדברים אבל על פי מה שקראתי בזמנו, יש סיכון מוגבר ללידה מוקדמת ויש סיכון מוגבר לבעיות בלידה עצמה.
את כל זה לדעתי את צריכה לברר עם רופא ולהחליט איך לנהוג. לדוגמא, איך להרים את התינוק? מה את עושה ומה את לא עושה (להרים עגלה וכו')? פרינטל את לוקחת? האם את צריכה לתגבר ויטמינים (כי לידה זה טראומה רצינית לגוף)?
מקוה בשבילך שהכל ילך חלק וללא בעיות
הילדים יהיו חברים טובים, זה בטוח.
רפואי ובריאות לשבוע חדש
23/04/2016 | 20:07
36
26
פרנטל + אומגה 3
20/04/2016 | 15:37
2
228
היי,
אני לוקחת פרנטל ובו יש 400 מק"ג חומצה פולית.
קניתי אומגה 3 ולאחר מכן ראיתי שגם באומגה יש 400 מק"ג חומצה פולית. אם אקח את שני הכדורים, תהיה לי מנה כפולה כל יום של חומצה פולית... יש פתרון אחר ללקיחת פרנטל ואומגה 3?
לא אמורה להיות עם זה שום בעיה
20/04/2016 | 15:56
138
עודפי חומצה פולית מתפנים בשתן.
יש רופאים שבכלל ממליצים על כדור של 5 מ"ג חומצה פולית ליום.
400+400 הם סה"כ 80 מק"ג.
את יכולה להמשיך ליטול את זה בשקט.
לא בעייתי
21/04/2016 | 16:58
87
אני לוקחת חומצה פולית של 800 מק"ג (שזה מה שאת לוקחת בעצם).
עדיין לא יודעת אם אני בהריון אבל
19/04/2016 | 16:50
301
היי בנות,
התחלתי השבוע להתאמן, אירובי ובטן וכאלה. אני עדיין לא יודעת אם נקלטתי, האם זה מסוכן??
מה אמורים לעשות אם לא יודעים..
חום בתחילת הריון
24/04/2016 | 05:15
3
144
היי, אשמח לעזרתכן..
ביום רביעי האחרון גיליתי שאני בהריון, כיום אני בשבוע 5+2.
מיום חמישי אני בחו״ל, ומאותו היום התחלתי להרגיש לא טוב.
החום עולה, הגוף כואב, התחיל כאב נוראי בגרון.
אני על אקמול, כי אני יודעת שאסור משהו אחר.
מה אני יכולה לעשות?
מעבר לזה שהחופשה נהרסה, אני מאוד מפחדת על ההריון, חיכיתי לו המון זמן

עונה
25/04/2016 | 15:27
2
67
היי. אין לי הרבה איך לעזור חוץ מלשלוח חיבוק וצר לי שנהרס החופש, אולי החום יעבור בשעות הקרובות. לגבי אקמול-בהחלט מותר ולגבי ההריון,יכולה להרגיע אותך שאני כבר הייתי חולה פעמיים עם וירוס עם חום במהלך ההריון והכל בסדר (טפו טפו), קודם כל-תלוי כמה חום יש לך, 38 מעלות לא נחשב נורא, 39 חייבים להוריד (אני עם 38 אפילו לא לקחתי כדור,רק כשהגיע ל-39 לקחתי). מעבר לזה, מכירה כמה הריוניות שהיה להן חום בהריון והכל היה בסדר,קחי אקמול כל כמה שעות,תישתי מלא מלא מים, תנסי לנוח ונקווה שיעבור מהר. בהצלחה ובריאות!
אה,גם "תרופות סבתא" אבל כן עוזרות לגרון: 1) גרגרי מים עם מלח כמה פעמים ביום-זה מחטא את הגרון ואם זאת דלקת אולי זה יעביר אותה אפילו בלי אנטיביוטיקה,כך קרה לי.
2) לימון סחוט טרי: קני כמה לימונים ,סחטי לך לכוס ושתי כוס לימון סחוט טרי כמה פעמים ביום,זה גם אמור לעזור.
תודה (:
26/04/2016 | 13:53
1
31
בינתיים חזרנו ארצה ואני בהתאוששות, זו הייתה דלקת בגרון..
מה שהפחיד אותי זה החום
אני מקווה שזה מאחוריי

חג שמח
יופי :) חג שמח :)
26/04/2016 | 14:18
6
לחץ בבטן התחתונה
24/04/2016 | 23:43
1
115
שבוע 27.
בתקופה האחרונה נראה שהעוברית התיישבה לה במקום ממש נמוך,
אני מרגישה לחץ ממש נמוך, והולכת כמו ברווז...
רק לא נוח, או שצריך לבדוק משהו ?
תג שמח !
גם אצלי
25/04/2016 | 15:46
52
זה תלוי ביום ובשעה; בערב, כשאני במיטה, היא "עולה" קצת למעלה, אבל כשאני עובדת בישיבה היא ממש לוחצת על הבטן התחתונה. לא שאלתי את הרופא שלי, אבל ב-US האחרון הוא אמר שהכל תקין, אז נראה לי בסדר.
מאכלים אסורים \ מותרים בהריון
25/04/2016 | 15:25
6
162
היי בנות,

אני יודעת שאסור לאכול בשר נא או לא מספיק מבושל בהריון בגלל חיידקים כמו ליסטריה או טוקסופלסמה,
אבל מבלי לשים לב, בפעם הראשונה בהריון הזה, אכלתי נקניקיה בלחמניה. את הנקניקיה עשו על האש והיא היתה עשויה עוף אמיתי (בדוכן אוכל בשרונה מרקט). בעלי אמר שהיא היתה עשויה היטב, אבל אני מפחדת.
מה אתן אומרות?...
מצטערת שאני נשמעת לחוצה ומודאגת, אני פשוט ממש ממש משתדלת לשים לב לכל מה שאני אוכלת... ומרגישה שיצאתי קצת סתומה שלא חשבתי על זה קודם.

תודה! חג שמח.
עונה
25/04/2016 | 15:30
2
142
היי. מבינה אותך, גם לי קרו דברים כאלה של "חטאים" קטנים באוכל לפעמים. לגבי הנקניקייה, שימי לב: זה לא שהבשר עצמו מזיק באיזו דרך להריון,אלא מומלץ לא לאכול כי אם יש בו חיידקים הם יזיקו לו,אבל לפי מה שאני הבנתי-אותם חיידקים מזיקים גם למי שלא בהריון(פשוט בהריון זה יותר מסוכן),גורמים לקלקול קיבה,הרגשה אל נעימה וכ"ו וכלן אם יש בנקניקיה הזאת משהו מזיק-כבר היית יודעת. איך את מרגישה? אם במשך יממה מאז שאכלת אותה לא חטפת שום קלקול קיבה או הרגשה לא טובה שקשורה לקיבה,בחילות או שלושלים או חום,אז כנראה זה אומר שהכל בסדר,ואם את מרגישה בסדר אז לא היה בנקניקייה משהו שפגע. לדעתי את יכולה להיות רגועה.
היי לך,
25/04/2016 | 15:33
1
96
תודה על התגובה המהירה.
אני מרגישה מצוין ובאמת עברה כמעט יממה מאז שאכלתי. הגיוני מה שכתבת, אם היה חיידק הוא כבר היה גורם למשהו לא טוב בקיבה.
צריך לקחת דברים בפרופורציה, העלית לי חיוך, אז תודה
הריון קליל ונעים לך.
בכיף :)
25/04/2016 | 15:39
13
קחי את זה בקלות
25/04/2016 | 17:24
2
114
לא תמיד אפשר לחשוב על הכל, ולא כדאי להמשיך להלקות את עצמך בגלל משהו שכבר קרה.
בתחילת ההריון, אחרי שסיפרנו להורים שלי אבל לפני שאמרנו לכל המשפחה אכלתי עוגה של דודה שלי. רק מאוחר יותר הסתבר לי שהקרם מכיל ביצים טריות...
אז גם הרגשתי רע במשל כל אותו היום, אבל אח"כ השתדלתי לעזוב את זה.
לגבי ביצים
27/04/2016 | 11:00
69
הבנתי שפחות נורא, יכול לגרום לסלמנולה, זה לא נזק לעובר כמו טוקסופלזמה או ליסטריה. זה קלקול קיבה וצריך לשתות הרבה כדי לא להתייבש.
צודקת! תודה רבה
27/04/2016 | 19:41
3
עצירות קשה ובעיות נלוות
26/04/2016 | 02:08
9
214
בנות יקרות!
אני נמאת בסיוט של החיים ואולי מישהי כאן תקרא את זה ותוכל לעודד אותי, כי אני ממש מיואשת.
אני בחודש חמישי, שבוע 22.
אני כבר שלושה וחצי חודשים סובלת מעצירות קשה, צואה שנתקעת, אבני צואה ומה לא.
התחלתי לאכול יותר ירקות פירות, כוסמת, קווקר ועוד ובנוסף לוקחת בחודש האחרון יום יום אבילק באישור רופא.
בחודשיים האחרונים הייתי מספר פעמים בבית חולים ואני עושה חוקנים מידי פעם.
מה שקורה הוא שאני לוחצת שעה שעה וחצי בשירותים חזק ממש עד שהבטן יוצאת מהמקום וזה מגיע לפי הטבעת ונתקע שם ואני נאלצת להוציא ידנית במשך זמן רב מאוד. כתוצאה מהלחיצות וההוצאה הידנית, האיזור בכל פעם מתנפח ממש גם מקדימה לכיוון הנרתיק וגם מאחורה. בבית חולים אמרו שאיו מה לעשות איתי כי אני בהריון וזו בעיה נפוצה בהריון ואין להם פתרון.
הבעיה שאני פוצעת את עצמי שאני מוציאה ידנית, הכל כואב ושורף בטירוף אני לא יכולה לשבת או לעמוד כל הזמן כואב לי ושורף לי ברמות שמתכווץ לי כל הגוף. וגם שאני עושה חוקנים אני נאלצת ללחוץ שעה פלוס ולהוציא ידנית. אינני יודעת מה הבעיה, אבל אין לי חיים. הפסקתי לעבוד בגלל זה.
בבקשה בנות בלי להלחיץ אותי יותר ולומר לי שאסור ללחוץ חזק או להוציא ידנית וכו כי גם ככה אני מבוהלת ואין לי יום ולא לילה. מסכנה הקטנה שלי, איזה סבל אני נאלצת לעבור ואני מקווה שזה חלילה לא משפיע עליה.
בנוסף, גם אימי נפטרה לפני חודש בפתאומיות ומצבו של אבי הדרדר ואני מפורקת לגמרי, מותשת נפשית ופיזית.
אז שוב בבקשה בלי להפחיד או להלחיץ. אני יודעת שאסור ללחוץ חזק או להוציא ידנית, אבל זה לא יוצא בדרך אחרת אז איו לי ברירה. ואם כבר שלוש פעמים זה כן יצא לבד אז לחצתי בצורות מטורפות וכל פעם יצא קצת ועוד קצת.
בנות האם מישהי חוותה את זה בהריון? האם מישהי מוצאת את עצמי לוחצת בשירותים ממש חזק בכל יציאה ובמשך שעה וחצי? האם מישהי מוציאה ידנית בכל פעם שהיא בשירותים?
אני פוחדת, מיואשת, עייפה ומותשת...
אם מישהי מזדהה איתי, עברה אותו דבר או משהו דומה אז אשמח לשמוע.
תודה לכן מראש, 
לילה טוב וחג שמח...

אויש איזה סיוט
26/04/2016 | 06:52
134
אני מצטערת שאת עוברת דבר כזה
מה שאני הייתי עושה זה לפנות לזה מכמה חזיתות.
דבר ראשון שינוי תזונתי מקיף (הייתי הולכת לנטורופת.ית) ולשים לב שאת שותה המון. דבר שני זה להתחיל טיפול בדיקור כי הגוף שלך נשמע לא מאוזן. דבר שלישי אני משתתפת בצערך על אמך, ואני חושבת שהמצב המשפחתי משפיע עליך בהחלט ולכן כדאי לטפל בזה.
דבר רביעי זה לתרגל נשימות בזמן שאת בשירותים, ולהיות עם שרפרף כתמיכה לרגליים (כך שהברכיים יהיו מוגבהות מהטוסיק).

המון בהצלחה יקירה
מצטערת נורא לשמוע!!! כמה דברים
26/04/2016 | 09:22
129
ראשית, אחד הדברים הראשונים שמושפעים כשאנחנו חווים סטרס נפשי הוא מערכת העיכול.
לכן רואים הרבה אנשים עם בעיות מעי (בין אם מעי רגיז, או מחלות מעי למיניהן, לא עלינו) שהם אנשים לחוצים באופן כללי או שחווים כרגע איזושהי חוויה מלחיצה.

תני לי להרגיע אותך שהתגובה של הגוף שלך היא טבעית מאוד! לא רק להיריון אלא גם למוות שחווית, המצב הנפשי של אביך והעובדה שאת מרגישה שיש לך אחריות על בונבונית קטנה בפנים זה די והותר לחץ לאדם אחד והגוף שלך מגיב כמו שהוא יודע להגיב!

כאחת שסובלת כל חייה מבעיות מעי, אני כותבת כמה דברים שאני יכולה לחשוב עליהם ושהלוואי שיעזרו:

1. בטח כבר אמרו לך, אבל זה לי זה באמת עזר בתקופות מסוימות - נסי להשרות שזיפים מיובשים במים חמים כל הלילה, ובבוקר לקום ולשתות את כל המים. זה לא נורא טעים אבל נורא עוזר בניקוי של הגוף
2. העובדה שאת מרגישה שאת צריכה להוציא ידנית אומר שהגוף לא מכוון את הצואה למקום הנכון ואז הוא נתקע. קחי בחשבון שהמנח האידיאלי והטבעי לגוף בזמן יציאה הוא בכריעה, לכן נסי למצוא דרך להגביה את הרגליים כך שהברכיים יהיו גבוהות יותר מהאגן. שמרי על גב זקוף ולא עגול תוך כדי וזה מאוד עוזר בדרך במעי.
3. במקום חוקן רגיל שעושים בבית, נסי לאתר מטפל שעושה הידרו קולוני. מאוד מאוד מאוד עוזר.
4. נשימה נשימה נשימה - יש דרך נכונה לדחוף בזמן השירותים (אגב, זו אותה נשימה של הצירים) - קחי שאיפה מהאף, נשיפה דרך הפה, ונסי להאריך את הנשיפה כמה שאפשר. נורא נורא חשוב לא לדחוף תוך שאת משאירה את האוויר בבטן. זה מגדיל את הלחץ התוך בטני ויכול לייצר טחורים ועניינים לא נעימים שאת בטח רוצה להימנע מהם בשלב זה. אם את שוכחת לנשום בצורה הזו, אפילו נסי לדבר, לצעוק, לעשות כל דבר שיעזור לך להוציא את האוויר החוצה.

מעבר לזה - שולחת הרבה אנרגיות והלוואי הלוואי הלוואי שמשהו מפה יעזור להקל ולו בקצת. מאחלת רק שלווה!!!
אולי דברים שיעזרו
26/04/2016 | 12:18
100
קודם כל תזונה עתירת סיבים ונוזלים (להוסיף גם תוספי סיבים אם צריך ולפחות 3 ליטר ביום).
אני לאורך כמעט כל ההריון לקחתי פגלקס, לתקופות אפילו פעמיים ביום מעורבב עם מיץ מי שזיפים וזה עזר. אפשר לקחת גם שמן פרפין שעוזר ליציאות אבל זה לתקופות קצרות של כמה ימים.

בנוסף- מאוד לא מומץ ללחוץ חזק ולאורך זמן זה רק יגרום לטחורים ופיסורות, אם לא יוצא אז לא יוצא! כן ממליצה לשנות תנוחת ישיבה- להרים רגליים על שרפרף בפיסוק ולישר את הגב (ככה שהברכיים גבוהות מהאגן) ולנסות "לנשוף" את הקקי החוצה. אם אפשרי אפילו לעמוד ממש על האסלה לתנוחת כריעה, זו הצורה הטבעית ביותר עבורינו לעשות צרכים וזה מאוד עוזר.

בנוסף, כרגע את יכולה להשתמש במשחות לטחורים ולהקלת גירויים (אפילו בייבי פסטה לתינוקות) שאולי יקלו על הסבל.
יכולה להמליץ להחליף את האווילק (הגורם לתלות ולכאבי בטן)
26/04/2016 | 12:52
81
בנורמלקס (שאינו בסל) ואינו גורם לתלות או לאי נוחות בבטן, מרכך את הצואה וניתן לשלוט בצריכתו (לפי ההוראות).
הכרתי את המוצר הזה לאחר לידת בכורי, אז סבלתי מעצירות נוראית ומאז יש לי תמיד בקבוק בית.
לאחר לידת ביתי גם השתמשתי בו וגם ביתי מקבלת ממנו לעיתים בגלל עצירויות פתאומיות.

מה עם לשתות שמן פארפין כל בוקר?
26/04/2016 | 16:23
1
56
בעלי נורא סובל מפיסורה ומאז הטיפול האחרון הוא התחיל בקביעות לשתות שמן פראפין כל בוקר כמה כפות נכון זה מגעיל אבל פתר לו את הבעיה כמו כן לשתות המון מים ולשבת כל יום חצי שעה בתוך מים חמימים לאט לאט הכל שם מתרכח והצואה יוצאת בקלות, את כל הטיפים הוא קיבל מרופא מומחה שהיה אצלו.
לא מומלץ באופן קבוע
27/04/2016 | 09:43
43
צריכה קבועה של שמן פרפין גורמת לאי-ספיגת ויטמינים ומינרלים, דבר מאוד חיוני בהריון.
אפשרי לקחת את זה לתקופות קצרות של כמה ימים עם הפוגות ארוכות.
הבעיה העיקרית היא שאת עשויה לפגוע בעצמך ולהרע את המצב
26/04/2016 | 17:32
106
אם בפציעת האזור או החלשת השריר הטבעתי או יציאת פיסורה / טחורים.
ניסית שינוי תזונתי, תוספים, פתרונות טבעיים?
כל מה שאמרו קודמותיי + תזוזה
26/04/2016 | 21:42
1
83
גם פעילות גופנית עוזרת לקדם שם את העניינים, אז אם את מסוגלת זה יכול לעזור.
מקווה שמצב הרוח שפיר, קשה מאוד להיות בהריון ולאבד הורה. גם לי זה קרה. משתתפת בצערך ושיהיו לך רק שמחות מעכשיו.
המלצה שלי
26/04/2016 | 23:13
61
אני מכירה מאד ת הנושא, אכן ההריון מחריף את הבעיה.
תנסי לקחת כמות של וזלין או צטומקרוגול -לא טיפה קצת יותר. ולהכניס לתוך פי הטבעת (סליחה על התיאור).
זה אמור לעזור אחרי כמה שעות.
דומה לרעיון של נרות פרפין אבל לדעתי יותר עוזר.
במיוחד שאת מתארת שזה נתקע לראת הסוף.
מקוה שיסתדר בקלות.
סוג של נפילה ממצב כריעה
26/04/2016 | 15:05
1
119
שבוע 24+
הייתי במצב כריעה ואיבדתי שיווי משקל כך שנפלתי על הטוסיק.
שוב לא מעמידה אלא מכריעה, כך שהייתי בכל מקרה די קרובה לרצפה. לא הרגשתי שחטפתי מכה קשה..
השאלה אם צריך לרוץ למיון עוד היום או שאפשר להמתין למחר בבוקר וללכת לבריאות האישה בקופח?
ממליצה להתייעץ עם מוקד אחיות טלפוני
26/04/2016 | 17:33
73
יש בכל קופה. זה לא ממש חד משמעי כי אני לא בטוחה שזה מוגדר כנפילה.
מישהי יכולה לעשות לי קצת סדר? מה אסור לאכול?
26/04/2016 | 13:05
1
33
אז ככה:
26/04/2016 | 14:28
98
קודם כל,יש הכל באינטרנט בצורה מאוד מסודרת.
בנוסף,בקופ"ח בד,כ נותנים חוברת תזונה להריון,מאוד מסודרת.
אבל בכל זאת עונה לך כאן בגדול: (וקחי בחשבון שלא כל אחת מקפידה על הכל):
-סושי (גם צמחוני,כי אולי מכינים אותו על המגש של הסושי הלא צמחוני והחיידקים מגיעים אליו)
-דגים לא מבושלים (למשל סלמון מעושן, פרוסות דג מלוח)
-מאכלי ים (שרימפס, קלמארי, צדפות..)
***דגים מותר ואפילו חשוב (כולל טונה משומרת-מותר),אבל רק מבושלים,לא נאים, ויש כמה דגים שאסור כי יש בהם הרבה כספית,רובם ממילא לא משווקים בארץ בד"כ. אחד מהם זה טונה אדומה,לא זוכרת מה השאר. רוב הדגים שבמסעדות הם בסדר.
- בשר שהוא לא עשוי לגמרי (well done) (זה כולל גם את המנות הראשונות של בשר לא עשוי כמו קרפצ'יו), אין בעיה עם בשר שעשוי לגמרי.
-נקיקים,פסטרמות,נקניקיות-לא מומלץ.
-ביצים חיות (כלומר ביצים לא מבושלות,כמו ביצת עין,אסור. אין בעיה עם חביתה רגילה,שהחלמון כבר לא נוזלי).
-חלב לא מפוסטר (החלב שאת קונה הבייתה בטוח מפוסטר,אבל אומרים שלגבי גלידות שקונים בחוץ צריך להזהר או לשאול,כי אולי הגלידות עשויות עם חלב לא מפוסטר או בייצים אל מבושלות און משהו כזה)
-לשים לב גם לקינוחים שיכולות להיות בהם ביצים לא מבושלות (למשל טירמיסו בהרבה מקומות נעשה עם בייצים לא מבושלות)-לגבי מיונז: יש מחמירות שלא אוכלות בכלל,גם לא מיונז בבית. אני כן (המיונז הקנוי הרגיל),אבל מה שכן אומרים זה לא לאכול מיונז שהוא לא הקנוי המשומר הרגיל,כלומר לא לאכול מיונז בייתי של מסעדות,כי את לא יודעת אם הוא לגמרי מפוסטר,אם אין בו איזה חיידקים.
-רטבים מסויימים לסלט,למשל רוטב הולנדייז.
-יש מחמירות שבכלל ממליצות לא לגעת בסלטים שלא הכנת בעצמך: לא סלטים של מסעדות ולא סלטים קנויים 0אולי הירקות לא נשטפו טוב מחיידקים,או שיש בסלט מיונז שאסור)
-בין הסלטים הקנויים מדברים בעיקר להמנע מחומוס (קוליפורמים)
-ולסיום, יש גם כאלה שאומרים בכלל להמנע מירקות ופירות שבכל מני דוכנים,למשל לא לקנות מיצים סחוטים בכל מני דוכנים ברחוב (אולי לא שטפו את הפירות והם עם כל מני חיידקים).
בהתחלה זה נשמע מלא הגבלות ומעצבן ומלחיץ,אבל מתרגלים. ויש גם כל מני דברים שאני החלטתי לא להקפיד עליהם ואני בסדר (טפו טפו).
בהצלחה!
-

רטינול (ויטמין A)
24/04/2016 | 13:25
2
165
שלום,
מולטי ויטמין שלי מכיל רטינול (ויטמין A) בהרכב הבא:
3,000 יחב"ל retinol palmitate
7,000 יחב"ל beta carotene

האם עדיף להימנע לפני ו/או במהלך ההריון?
להמנע
25/04/2016 | 21:46
1
111
אם את רוצה להשתמש במולטיויטמין תשתמשי בפרנטל (מולטיויטמין שמותאם להריון) וגם אותו תבדקי.
ויטמין A רק כבטא קרוטן (עד 5000 יחב"ל).
גם המולטיויטמין שלך לא נראה לי מאוזן כ"כ... ולא הייתי לוקחת משהו שיש בו תערובת של פטריות (לחלקן יש השפעות שונות על הגוף). וגם המקורות של הויטמינים פחות טובים.
תודה רבה על התשובה :) אבדוק את העניין.
27/04/2016 | 00:11
7
טיפול טבעי ויעיל לדלקת בגיד?
26/04/2016 | 17:33
1
29
יש לי דלקת באחד הגידים בכף הרגל. כאבי תופת, אני לא מסוגלת לעמוד או ללכת, אבל אסור לי לקחת נוגדי דלקת למיניהם (ארקוקסיה, אתופן וכו' מוקצים מחמת ההריון). מותר רק משחת וולטרן פעמיים ביום וזה יעיל בערך כמו קרם לחות.
מישהי מכירה טיפול אחר שיכול לעזור ומותר בהריון? קומפרסים? שמנים? דיקור?
דיקור
26/04/2016 | 17:44
31
אבל לודא שהמטפל עבר הכשרה לנשים בהריון.
התחלות חדשות לשבוע חדש
23/04/2016 | 20:08
46
58
המשך>>
שיתוף ןתמיכה לחג
23/04/2016 | 20:14
31
26
ציטוטק.. לפני נסיעה לחו"ל
21/04/2016 | 17:21
11
282
שלום בנות,
לצערי עושה הפסקת הריון לא תקין (בגודל שבוע 7) עם ציטוטק.
אמורה לטוס ביום שלישי לחו"ל.. מה עושים?.. הבנתי שציטוטק זה תהליך בהמשכים.
תודה.. מיואשת וחייבת להתעודד בחו"ל.. לא רוצה לחשוב שבגלל זה אבטל.
אצל כל אחת זה אחרת
21/04/2016 | 18:12
2
163
צר לי לשמוע על הפסקת ההיריון.

אני עברתי הפסקת היריון עם ציטוטק. לקחתי פעמיים את הציטוטק כי בביקורת שנערכה אחרי יומיים של הטיפול הראשון- רירית הרחם שלי הייתה עבה, והייתי צריכה לקבל טיפול נוסף. ואחרי שבוע- הייתי צריכה לבוא לעוד ביקורת (ואז הכל היה תקין).
חשוב לציין, שהיו לי כאבי תופת מהכדורים האלה (ממש כמו צירים) במשך כמה ימים- הייתי מנוטרל- וכל הזמן לקחתי משככים (וגם זריקת וולטרן בביה"ח) מנגד, בת דודתי גם עברה הפלה עם ציטוטק, היא גם לקחה פעמיים, אבל ממש לא סבלה ברמות שלי.
אני הייתי מבטלת את הטיסה כי את צריכה להיות בביקורת ובמעקב.... זה לא הליך פשוט.

תודה.. אתייעץ עם רופא פרטי.. יומיים לפני הטיסה
21/04/2016 | 18:19
1
113
נורא מבאס. כבר חושבת אולי היה עדיף גרידה וזהו.
בהצלחה, יקרה!
21/04/2016 | 20:46
29
אני הייתי מבטלת או דוחה
21/04/2016 | 23:44
1
129
אצלי זה היה תהליך ארוך ומאד מאד קשה
כאבי תופת, דימום מטורף (אי אפשר להתרחק מהשירותים) ובערך 4 ביקורים במיון כי לא הכל יצא
יש בנות שאצלן עובר יחסית חלק אבל לא הייתי סומכת על זה (שמעתי יותר סיפורים דומים לשלי מאשר סיפורים "חיוביים")
לא כדאי לעבור את זה בחו"ל (גם לא נראה לי שתהני ככה)

מאד מצטערת לשמוע על האובדן
ממליצה לך להיכנס לפורום אובדן הריון להתייעצות ובעיקר לקבלת תמיכה (פורום מדהים)
בהצלחה וחיבוק גדול
אצלי היתה חוויה די דומה
22/04/2016 | 01:38
110
ודי קשה. בכלל בחרתי הציטוטק בגלל הטיסה המתוכננת לאחר פחות משבוע, וכי לא רציתי לחכות עוד כמה ימים לגרידה. בסוף זה כלל אשפוז ונמשך אפילו חודשיים כולל היסטרוסקופיה, אבל לטיסה טסתי, ולא היתה מניעה רפואית וזה מילא קצת מצברים, ונתן לי כוחות לחזור ולהתמודד עם הכל. מצד שני יש הרבה סיפורים שהכל עובר מהר ובלי תופעות לוואי. ממליצה להיבדק, להתייעץ, ומאחלת לך שיעבור מהר וכמה שאפשר חלק.
כל אחת מגיבה אחרת
23/04/2016 | 20:13
5
101
יש כאלה שמיד מדממות כבד מאוד במשך כמה שעות ואח"כ זה כמו מחזור קליל ויש כאלה שסובלות מכאבי התכווצויות ומדימום כבד במשך מס' ימים. לרוב היומיים שלושה הראשונים הכי קשים.
אם הספקת לקחת את הציטוטק לפני החג הייתי טסה בלי חשש. אם רק ביום ראשון אז הייתי שוקלת צעדים.
תודה .. כן הספקתי לפני החג בחמישי
23/04/2016 | 20:34
4
93
לכן הדימום המסיבי מאחוריי.. טפו טפו.. אז מקווה לטוב. מודאגת מה יהיה במקרה של שאריות אבל נוטה לטוס בכל מקרה. 
אם נטלת את הציטוטק בחמישי
23/04/2016 | 22:27
71
סביר שעד שלישי ישאר לך דימום מינורי סטייל מחזור. קחי איתך פדים מתאימים, קחי משככי כאבים לכל מקרה שלא יהיה וסעי לנקות את הראש.
אגב התהליכים שציינתי הם לנטילה פומית (דרך הפה)
23/04/2016 | 22:29
2
76
ולא לטבליות וגינליות. אני חושבת שהראשונות שהגיבו וכתבו שקיבלו פעמיים קיבלו וגינלית, בנטילה פומית מבקשים להגיע לביקורת לאחר שבועיים.
אני קיבלתי דרך הפה
24/04/2016 | 09:37
1
73
ועדיין הדימום הכבד נמשך מעל שבועיים (ואז עוד שבועיים של דימום נורמלי כמו של מחזור)
כאבים בלתי נסבלים שהביאו אותי למיון שם ראו שלא הכל יצא ונאלצו לתת לי עוד סט וגינלית
סך הכל כל התהליך נמשך כמעט חודש

מה שאת כותבת הוא התוצאה הרצויה של הציטוטק אבל בפועל זה לא תמיד ככה
יש איתו סיבוכים ונשים מגיבות אליו בצורה שונה זו מזו. אצלי זה היה סיפור ארוך ונורא ובעיקר כואב (פיזית ונפשית) ולכן אני ממליצה לא לסמוך על מה שאומרים הרופאים שיהיה ולקרוא עדויות של נשים (מספיק לשאול בפורום אובדן הריון פה בתפוז כדי לראות המון בנות שעברו תהליך שונה לגמריי ממה שהרופאים אומרים)
הרופאים נוטים להקטין את התופעות לוואי האפשריות...

בכלל רופא שהגעתי אליו בהריון הנוכחי אמר לי שלא מבין בכלל איך עדיין יש נשים שממליצים להן על ציטוטק והוא מבחינתו שולח רק לגרידות כי לא רק שהתהליך מאד קשה הוא גם הרבה פעמים לא מצליח (אצלי למזלי למרות כל הקושי הוא כן הצליח בסופו של דבר)

לכותבת ההודעה המקורית - אם הדימום הכבד הפסיק, כנראה ששק ההריון יצא- אם את לא חווה כאבים או קשיים תסעי (אני לא חושבת שזה נעלם ואז חוזר , אם הפסיק אז הפסיק) אם את בכל זאת מדממת יותר ממחזור ובעיקר אם עדיין יש לך כאבים אני מציעה שלפחות תלכי לבדוק אם השק עצמו יצא (שאריות עוד יצאו בהמשך ובמחזור הבא)

ובכל מקרה תהני!
26/04/2016 | 17:29
20
האמת שממה שהבנתי בועדות ההמלצה הכמעט גורפת היא גרידה כי זה חוסך את ההליך הפיזי והנפשי הקשה. מנגד - יש בזה יותר סיכון.
רכבת הרים רגשית בהריון - עוד מישהי?
20/04/2016 | 21:34
7
363
הרבה זמן לא יצא לי לבכות....   אבל מה שעובר עליי היום פשוט מבהיל

חחחחחחח

נפגעת מכל דבר, עושה פיל מכל עכבר, בוכה...
מזדהה לחלוטין...
21/04/2016 | 09:58
127
גם אני נהייתי ככה וזה פשוט מפחיד עד כמה שזה משתלט עליך :)
גם אני ככה בימים האחרונים
21/04/2016 | 10:03
117
עצבנית ומדוכאת ואשכרה לא יודעת למה =]
היה לי בשבועיים האחרונים בול ככה
21/04/2016 | 11:20
149
קשה, ממש קשה. האיש לא הבין אותי, אף אחד לא הבין חוץ מחברות שכבר יודעות.
זה באמת סוחט וקשה ובנוסף אני לא ישנה בלילות, מה שמגביר את העוצמה של הטלטלה.
הרופא אמר שזה נורמלי...
גם אני ככה
21/04/2016 | 16:13
104
ובשבועות הראשונים המצב היה אפילו עוד יותר קשה
באיזה שבוע אתן?
21/04/2016 | 18:06
2
38
אוווף אצלי זה ממש נורא
21/04/2016 | 21:27
155
אני עצבנית אש על דברים 
כל הבעל בעיקר אני צועקת פתאום ומדברת בעצבים 
כואב לי הראש וישנה חרא כי חם לי בלילות . 
שבוע 10 ;(
ובטוחה שהבעל לא מבין !!!!
17
24/04/2016 | 13:21
17
רוצה להגיד המון תודה לכולכן:
25/04/2016 | 15:22
7
244
לפני כמה שבועות תכננתי טיסה לחו"ל ונורא חששתי מטיסה בהריון, שאלתי כאן שאלות וכתבתן לי כאן כל מני הודעות מעודדות וטיפים מעולים. אז רציתי להגיד שחזרתי משמונה ימים בחו"ל (בשבוע 21), היה מצויין והרבה מזה בזכות כל הטיפים שלכן :) אז הוצאתי יותר כסף על אוכל ממה שלרוב אני מוציאה בחו"ל (מה לעשות שהייתי הרבה יותר רעבה) ובעלי המסכן היה צריך לסבול המון עצירות פיפי אבל עבר בשלום ובהנאה. תודה רבה רבה לכולכן ומאחלת לכל מי שמתכננת טיסה בהריון,שיעבור גם לכן בקלות ובהנאה ובכלל-שכל ההריון יעבור כמה שיותר בקלות,בריאות והצלחה :) כיף שיש את הפורום הזה.
איזה כיף!
25/04/2016 | 16:56
1
69
אני בדיוק בדילמה של האם לקבוע טיסה לחול או לא (מאוד מאוד רוצה)
אשמח לשמוע איזה טיפים נתנו לך ואכן עבדו.
בכיף :) כותבת לך טיפים
26/04/2016 | 14:44
46
קודם כל,אל תתלבטי! אם הכל בסדר עם ההריון בנתיים והרופא נישם שלך יגיד שמותר-טוסי! (אני שאלתי את רופא הנשים ליתר בטחון. הוא אמר לי שאין בעיה והכל בסדר ושבכלל אם אין בעיות מיוחדות עם ההריון, עד שבוע 32 אפשר לטוס רגועים).
הזדמנות אחרונה(למשך תקופה ארוכה בכל אופן) לחו"ל,ובעיקר לחו"ל שהוא רק שלכם. לכן היה חשוב לנו :)
לגבי טיפים:(בחלק השתמשתי ובחלק לא, וחלק זה טיפים מעצמי,לא משהו שנתנו לי):
-גם אם הבטן עוד לא לגמרי יצאה ואת לא עם בגדי הריון,קחי לך גם כמה בגדי הריון 0או לפחות זוג מכנסיים שהוא בלי ריצרצ וכפתורים,כמו טייץ למשל,וחולצה רחבה), אני בכלל עוד בלי בגדי הריון,אבל בטיסה לחץ לי והצטערתי שאני לא עם מכנס כזה. לטיסות תלבשי את הבגד הכי נוח שלך.
בנוסף,לפחות אצלי,במשך היום אני לובשת בגדים רגילים לגמרי ובערב,הבטן פתאום יותר יוצאת ויותר מציק לי אותם המכנסיים שבבוקר בכלל היו גדולים עליי,אז בקיצור,תהיי ערוכה לכל מצב עם הבגדים,אולי פתאום הבטן תגדל עוד יותר דווקא בחו"ל? אז שיהיו לך כמה בגדים רחבים ונוחים ליותר בטן וגם בגדים רגילים.

-תעשי ביטוח רפואי פרטי, אמן שלא תצטרכי להשתמש בו,אבל ליתר בטחון,אותי זה הרגיע רק לדעת שיש לי ביטוח כזה,שכולל גם את ההריון.

-קחי איתך תיק תרופות קטן עם כל התרופות שאת צריכה ו/או שמותר לקחת בהריון,אני למשל לקחתי את הויטמינים שאני צריכה לקחת ,פלסטירם, ואקמול למיקרה שיהיו כאבים,כי אקמול כן מותר בהריון.

-הרבה נייר טואלט/טישו זמין לך כל הזמן (אני פיזרתי גם במיזוודה גליל נייר,גם בתיק גב שאיתי בטיסה וגם כמה בכיס): אצלי בגלל הההריון יש גודש באף ולפעמים דימומים מהאף ובחו"ל זה התחזק,אולי בגלל היובש שהיה שם.

-ועוד בענייני היובש: שפתון/וזלין שיהיה זמין לך כל הזמן 0כלומר בכיס או בתיק שאיתך).
-לגבי הטיסה עצמה: לדאוג שיהיו לך הרבה מים בטיסה. לפעמים לוקח הרבה זמן עד שהדיילות מחלקות שתייה וחשוב לשתות הרבה ובכלל בטיסות האוויר מאוד יבש. אסור להעלות נוזלים לטיסה,אבל מרגע שעברת בידוק אפשר לקנות בקבוק מים בדיוטי פרי שיהיה איתך בטיסה.
***לי המליצו גם לקחת אוכל לטיסה,כי בגלל ההריון אנחנו בד,כ הרבה יורת רעבות ואין לדעת איזה אוכל יהיה בטיסה אם בכלל.
-גרביים אלסטיות: אני לא לקחתי,לא הרגשתי צרוך,אבל בנות אחרות המליצו ללבוש גרביים אלסטיות בטיסה,שלא יתפתחו ורידים כתוצאה מלחץ האוויר השונה בטיסה.
-מה שכן עשיתי וגם הרופאים במליצו ובטוח עוזר,נגד הורידים ברגליים וכל זה: לא לשבת רצוף כל הטיסה,אלא בערך אחת לשעה לקום מהמקום ולעשות קצת סיבוב הליכה של הלוך-חזור במטוס (אני קמתי בדיוק כל שעה ועשיתי סיבוב של בערך עשר דקות כל פעם).
-למשך הטיול: לדאוג לשתות הרבה,לא לצאת מהמלון בלי בקבוק מים מלא בתיק.
-להכין כסף קטן לפיפי (מטבעות של יורו וחצאי יורו), לא יודעת לאיזו מדינה את נוסעת,אבל בהרבה מדינות יש שירותים ציבוריים בתשלום במכונות אוטומטיות בלבד וצריך את המטבעות בשביל זה. אני לפעמים עשיתי במקדונלדס,סטארבאקס,כאלה,אבל לא תמיד יש,אז שתהיי ערוכה עם מטבעות לשירותים ציבוריים.
-הליכות ברגל זה סבבה,אני הלכתי המון המון וגם טיפסתי הרבה במדרגות,אבל,לא לכל אחת זה מתאים בהריון. אל תכבידי על עצמך,קחו את הקצב שנוח לך ושימי בל אם את מרגישה מתעייפת או דפיקות לב הרבה יורת מהירות,פשוט לשבת לנוח.
שוב אומרת לך שגיליתי שהמון הריוניות טסות לחו"ל ונהנות,עד שבוע שלושים ומשהו חופשי :)
בהצלחה ותהני!

טיול לחו''ל בהריון זה כיייף!
25/04/2016 | 17:17
3
114
שמחה שנהנתם והטיפים שנתנו לך עזרו..אגב שאלה - האם שמת גרביים אלסטיות או משו בסגנון לזמן הטיסה? אמורה גם לטוס שבוע הבא ולחזור בשבוע 19 כמעט..הרופא המליץ אבל אני לא יודעת עם נחוץ.
עונה
26/04/2016 | 14:47
2
63
היי. קודם כל,יופי שאת טסה :) אני טסתי בשבוע 20-21 ועבר סבבה :)
לגבי גרביים אלסטיות,גם לי המליצו אבל לא לקחתי,אין לי ולא ראיתי צורך לקנות. לי ,לפחות בנתיים 0טפו טפו) אין שום בעיות או שינויים ברגליים וגם הטיסה שלי לא הייתה מאוד ארוכה,אז לא ראיתי צורך. אם הייתי טסה למשל לארה"ב אז אולי כן.
תלוי בך ובהרגשה שלך.
מה שכן עשיתי (גם לפי המלצות) וחשוב מאוד ולדעתי עזר, זה סיבובים במטוס. לא לשבת רצוף כל הטיסה,אלא אחת לבערך שעה,לקום מהמקום ולעשות קצת סיבובים של הליכה הלוך-חזור לאורך המטוס. אני קמתי כל שעה לבערך עשר דקות.
אם את רוצה עוד טיפים,כתבתי בהודעה אחת מעלייך :)
תהני!
אחלה תודה!!
26/04/2016 | 22:51
1
6
בכיף :) תהני!
27/04/2016 | 12:24
2
26/04/2016 | 17:29
7
בגדי הריון
28/04/2016 | 06:41
2
45
שלום לכולן,
קצת משתפת, קצת שואלת..
לפני יומיים חזרתי משבועיים בתאילנד. טסתי בשבוע 6. (בידיעה. אחרי הזרעה.)
מיד כשחזרתי הלכתי לאולטראסאונד, לראות שהכל בסדר. שמחה לבשר (בעיקר לעצמי) שהיום אני 8+3 עם דופק.
הבחילות שהיו התגברו במהלך השבועיים האלה+הקאתי פעמיים (היה אחלה פח בנתב"ג, חיכה לי בדיוק במקום הנכון). אני לא בטוחה אם זה בגלל ההריון או בגלל ה20 שעות טיסה..

בכל אופן, שאלתי היא כזו- אני מרגישה נפוחה, בא לי ללבוש שקים. אני לא מתכוונת לקנות עכשיו מכנסי הריון בשביל הנוחות, כי ההריון מאוווד צעיר.. אבל מה כן לעשות? איך אפשר ללבוש מכנסיים ככה?? ...

שאלה יהיו הצרות של כולנו,
חג שמח!

הפיתרון שלי
28/04/2016 | 07:23
42
הזמנתי כזה גומי מאסוס, אני משאירה את הגי'נס פתוח למעלה ומעליו את הבד הזה וככה אפשר למשוך עם הגי'נס הרגיל עד שקונים ג'ינס הריון. יכול להיות שיש כזה בארץ, שווה לבדוק. בכל מקרה להזמין מאסוס זה עניין של כמה ימים אז שווה.
שמלות מקסי רחבות
28/04/2016 | 13:53
20
פתרון מצוין להריוניות הקיץ. קונים בחנויות הרגילות במידה קצת גדולה, והן נשארות בארון גם אחרי
ראיתי כמה מוצלחות ב-s.wear וב-ה&מ, אבל אני בטוחה שאפשר למצוא בכל מקום.
ציוד ורכש לחוה"מ פסח
23/04/2016 | 20:10
11
13
מזרון למיטת לול - מישהי יכולה להמליץ? פנג-עמינח? בייבי סטאר?
22/04/2016 | 10:39
3
92
יש מבצע הבייבי סטאר כל המזרון הפשוט שלהם שעולה 300שח והוא ניתן ללא תשלום אם רוכשים מיטה. האם אפשר להסתפק בו?
מזרן שיש לו תקן
22/04/2016 | 15:54
109
למיטב ידיעתי יש 3 חברות שיש להן תקן - ליטף, עמינח ועוד חברה שאינני זוכרת.

תבדקי האם למזרנים שמוצעים במבצע יש תו תקן. לנו יש מזרן של ליטף דו-צדדי והוא סבבה!
לילדים שלי היה מזרן של עמינח בייבי והוא עדיין נשמר במחסן
23/04/2016 | 20:40
79
אז גם התינוק הנוכחי ישן עליו הוא מעולה!
לי יש סליפי-דו של ליטף
23/04/2016 | 22:26
81
עלה סביב 400 לפני כשש שנים. כרגע השלישית ישנה עליו והוא במצב מעולה.
מארגנת קבוצת רכישה לרכישת אפי נו
24/04/2016 | 12:42
88
היי חברות,

ברכישה של מינימום 12 בקבוצה אפשר להוציא הנחות מהיבואן. אני מכוונת לדגם ללא מד הלחץ, כשהמחיר הרגיל שלו הוא 525 ש"ח.
בהתאם לכמות המצטרפות ייקבע אחוז ההנחה.
פרטים נוספים למי שרוצה לקרוא, לינק

מי שמעוניינת להצטרף, אנא בפרטי.
תודה!

מחפשת המלצה לעגלה
25/04/2016 | 19:01
3
124
שלום,
אנחנו מתלבטים לגבי קנייה של עגלה לתינוק ראשון :) .
הדרישות שלנו בגדול הם:
- שיהיה משהו איכותי ופרקטי בעיקר להליכות בעיר (כולל בגנים).
- יש לנו הפרשי גבהים די גדולים בינינו ובעלי קרוב ל 2 מטר, ככה שאנחנו צריכים שהידית תהיה מתכוננת.
- אנחנו רוצים שיהיה אמבטיה וטיולון.
- שהגובה של האמבטיה יהיה יחסית גבוה (לבעלי).
- אנחנו פחות אוהבים את הידיות עם המגע של גומי מחוספס (למשל כמו שיש ל inglesina quad).

כרגע אנחנו חושבים על 2 דגמים, inglesina trio או bugaboo cameleon 3. נשמח לשמוע חוות דעת על הדגמים הללו, מה עדיף?
והאם יש דגמים נוספים שכדאי לנו לשקול ?

תודה מראש! 
כמה דברים
26/04/2016 | 12:31
1
70
לגבי בוגבו- הן דווקא ידועות כנמוכות במיוחד אז לשים לב לזה.

לא בטוחה לאיזה דגם את אינגלזינה התכוונת, אני אוהבת את העגלות שלהם אבל לדעתי חשוב ידית אחת שלמה ולא ולא שתיים בזיפי.

בעיני הפג-פרגו בוק (לא הפופ-אפ) מעולות, יש להם סדרה בגימור של ידיות דמוי עור ובכל מקרה תמיד אפשר לקנות כיסוי לידיות.

למה לא פופ אפ?
27/04/2016 | 16:22
27
זו עגלה מצוינת. ההבדל מהדגם שאת אמרת זה רק שהאמבטיה מתקפלת עם השלד. דווקא זה יתרון, לא?
יש לנו את הבוגבו
27/04/2016 | 09:34
43
ומאוד מרוצים. אומרים שהיא נמוכה, אבל זה לא כזה מפריע. אם את מסתכלת עליה יחסית לבייבי ג'וגר או מימה אז כן, היא "מאוד" נמוכה. לנו זה ממש לא הפריע. הידית מתכוננת.
הייתי בחנות ועשיתם עם שניהם סיבוב?
איזו עגלה נכנסת לקיה פיקנטו
26/04/2016 | 10:06
71
היי בנות
מחפשים לקנות רכב ואני מפחדת שלא נמצא עגלה שתכנס לפיקנטו (עוד לא קנינו עגלה, הכוונה תכנון עתידי).
תוכלו להמליץ על דגמים קלים לתפעול וקיפול?
סלקל
26/04/2016 | 10:56
75
מישהי יודעת להמליץ על סלקל טוב ולא יקר?. אין לי רכב זה בעיקר למוניות והשכרת רכב פעם ב..... ראיתי סלקל של אינפיניטי שנראה יחסית סביר- מישהי מכירה ויכולה להמליץ? תודה
נהלי הכתיבה בפורום
13/04/2016 | 08:59
6
109
חוזרת ומזכירה, הפורום עמוס בהודעות ועל מנת שנוכל להתנהל בו בצורה קלה ונוחה יותר אשמח אם תשקיעו קצת פחות מדקה בקריאה ההודעה הבאה

רענון נהלי השרשור: למהאיך ועוד...
22/02/2016 | 09:01
5
325

גולשות יקרות,
בשל הפעילות הרבה והמבורכת בפורום החלטנו (שוב) לרענן את נהלי השרשור. אנחנו מוצאות שקשה מאד לעקוב אחרי התנועה הרבה בפורום והודעות חדשות יחסית נדחקות במהירות לדפים האחרונים, וחבל.

מערכת הפורומים של תפוז יכולה להכיל עד 15 הודעות ראשיות בעמוד. כל הודעה ראשית חדשה דוחקת את ההודעות האחרות לעמודים קודמים. באופן טבעי, פחות מסתכלים על הודעות שנמצאות מאחור ולכן גם לא מגיבים עליהן. בבואכן לפורום לשאול ולענות עיינו בדפים הבאים ולא רק בדף הפתיחה, לרוב תמצאו שם את מבוקשכן או שרשור בנושא קרוב שאפשר ל (=ניצול שרשור).

משתתפות הפורום, חדשות כישנות, מתבקשות לשרשר את הודעותיהן לשרשורים הפעילים באותו הנושא או בנושא דומה.  השרשור יעשה באופן הבא:

כל משתתפת תחפש בדפי הפורום ותמצא האם ישנה הודעה רלוונטית אליה היא יכול לשרשר את הודעתה (לרוב 2 הדפים הראשונים מכילים את כל השרשורים הפעילים).
לא מצאתן שרשור מתאים פתחו אחד כזה (אנחנו נשמח על היוזמה הוסיפו הודעה חדשה ללא תוכן, עם כותרת כללית, ואליה שרשרו את ההודעה שלכן. כך גם בנות אחרות יוכלו לשרשר הודעות בנושא דומה (קיטורים, בדיקות, המלצות וכו') .
על מנת למשוך תשומת להודעות חדשות ששרשרתן אנא השתמשו באמוטיקונים (למשל בכותרת ההודעה).

במשך היום ישתדלו המנהלות לקבץ את ההודעות שהתפזרו מחוץ לשרשורים תחת כמה כותרות עיקריות. השרשורים הקבועים שנפתחים על ידי המנהלות כל יומיים-שלושה הם:
שרשור רפואי ובריאות
בדיקות והמלצות לרופאים
ציוד ורכש
התחלה
לקראת לידה (שליש 3)
OFF - הודעות שאינן קשורות ישירות בנושא הפורום ישורשרו ע"י המשתתפות בשרשור הפעיל

לפי הצורך יפתחו שרשורים על הודעות בעלות נושאים קרובים או סקרים שונים.
במקרים מסוימים, יש מקום להוספת הודעה חדשה לגמרי. אנחנו מבקשות שבנושאים כלליים שחוזרים על עצמם תקפידו לשרשר בכדי שלא יווצר עומס ודחיית מענה.
הקפצת שרשורים: ניתן להקפיץ את ההודעה חזרה לעמוד הראשי באמצעות מתן תגובה בעצמכם להודעה שלכם.  הודעה מוקפצת רק אם יש בתוכן ההודעה המקפיצה 10 תווים (אותיות, סימנים) ו/או אייקון אחד.
להיכן נעלמה ההודעה שלי אם שורשרתן ניתן לאתר את ההודעה בקלות בחלק העליון של העמוד, תחת "כלים ומידע" > "האזור שלי" > "ההודעות שלי". קליק אחד וכל ההודעות שכתבתן פרושות מולכן
פרסום שאלוני מחקר ייעשה אך ורק לאחר קבלת אישור המנהלות. ניתן לעשות זאת ע"י לחיצה על "מסר למנהלים" תחת כותרת הפורום. לאחר קבלת האישור יש לשרשר את הפרסום לשרשור ולציין בו מי אתם על מה המחקר וכמה זמן יקח למלא את השאלון
הפרסום בפורום אסור על פי תקנון . הודעות פרסום יימחקו מיידית שכן הן נוגדות את תקנון תפוז. אדם/גוף המעוניין לפרסם מוזמן לפנות לפלטפורמת "תפוז עסקים": http://biz.tapuz.co.il/

עשו שימוש בהודעות הנבחרות בפורום ובכלי החיפוש. תופתעו כמה מידע אפשר למצוא בהודעות העבר
בתקווה לשיתוף הפעולה המלא שלכן ,
mitmit11 ומאוד רוצה 14 - מנהלות הפורום
אפשר רק הצעה?
14/04/2016 | 10:41
4
399
מי שכותבת מהסלולרי לא יכולה להגיב להודעות ריקות מתוכן ולכן לא יכולה לשרשר לנושאים הראשיים
אם אפשר כשפותחים נושא חדש לכתוב לפחות מילה (לא בטוחה מה קורה כששמים אמוטיקון) בתוכן ואז זה יפתר.

תודה וסופש נפלא
אוקיי זה חדש לי
14/04/2016 | 10:49
3
260
תוכלי לכתוב לי פה או במסר אם את באפליקציה או באתר מותאם ואם זה אייפון או אנדרואיד? אשלח לצוות הטכני כי זה לא אמור להיות ככה. (ואני לא גולשת מהנייד אז לא היה לי מושג)
אני באפליקציה
14/04/2016 | 16:08
2
186
מאנדרואיד

אני יודעת מפורומים אחרים שלעוד הרבה אנשים זה ככה
ההודעות שהן בלי תוכן פשוט לא נפתחות אז אין אפשרות לצרף להן תגובה..
צודקת זה באג ידוע
18/04/2016 | 08:33
79
זה קורה גם דרך האפליקציה וגם דרך האתר המותאם.
אז יישמתי את ההצעה שלך
18/04/2016 | 12:45
127
ושתלתי תוכן בשרשורים וגם העברתי לצוות הטכני. תודה
בדיקות והמלצות רופאים לשבוע חדש
23/04/2016 | 20:06
52
35
המשך>>
איך עבר עליכן החג
23/04/2016 | 20:20
5
61
יש תוכניות מיוחדות לחוה"מ
עובדות או בחופש

עבר חביב מאוד !! יצא שסיפרנו להורים על ההריון למרות שלא
23/04/2016 | 20:37
279
תכננו ..רציתי לחכות לשקיפות.
אין תכנונים מיוחדים מקווה שננוח הרבה ויהיה כייף עם הילדים בבית .
ליל הסדר עצמו היה אחלה
23/04/2016 | 22:32
1
207
כל המסביב בימים שלפני ואחרי (ועוד לפנינו) יותר מורכב. החצי עם חשד לפריצת דיסק וחצי מנוטרל. אני עם עניין רפואי אחר ודי חלשה. וברקע שלושה ילדים בחופש
יהיה טוב עברנו את פרעה, נעבור גם את זה
אוי..בריאות לחצי ושיהיה יותר קל :)
24/04/2016 | 00:17
30
החג עבר בחו"ל! (איטליה)
24/04/2016 | 00:19
162
טסתי לחו"ל פעם ראשונה בהריון ( ואחרונה,לא ייצא יותר), נורא פחדתי לפני כן ובסך הכל עבר ממש סבבה :)
העיקר שעבר!
24/04/2016 | 06:41
144
לא היה לי כוח השנה לאירועים רבי נפגעים ולכן החלטנו לאכול אצל אבא שלי, שעשה ארוחת ערב רגילה לחלוטין, ללא הגדה אחת על השולחן. בשעה תשע בערב כבר היינו בבית, אחרי נסיעה של שעה (!)
אין ממש תוכניות מיוחדות לחג, שנינו עובדים רגיל (אנחנו עובדים מהבית) וטוב שכך- מעדיפה לשמור את ימי החופש שלי למתי שבאמת אצטרך אותם..
רפואה שלמה, מיטמיט וחג שמייח לכולן 
עובדת עצות
24/04/2016 | 08:41
186
כי הכי כיף לקרוא משהו קליל בין כל ארוחות החג 
שאלה דחופה בבקשה תענו לי!!!
20/04/2016 | 10:46
11
516
אני עם בחילות כמה ימים.. אמורה לקבל מחזור ביום ראשון, עשיתי היום בדיקת ביוץ שהבנתי שיכולה להעיד על הורמון שיש בהריון, והיא יצאה דיי חיובית!! אני לא רוצה לצפות סתם אבל זה חזק ממני נראה לכן שזה הריון? לסמוך על זה??
אוףף
לא היתי סומכת על זה
20/04/2016 | 13:16
171
כי ההורמון שמזהה את הביוץ עולה גם לפני מחזור אבל.. אצלי גם בדיקת הביוץ היתה החיובית וגם בהריון..
תעשי בדיקת הריון ולא בדיקת ביוץ
20/04/2016 | 13:32
140
בדיקת ביוץ יוצאת חיובית גם בזמן ביוץ לפני המחזור, ככה שזה לא מדד טוב
ככה גיליתי שאני בהריון :) תעשי בדיקת הריון כמובן..
20/04/2016 | 15:21
46
בנות תודה על המענה אבל..
20/04/2016 | 15:29
1
250
עשיתי בדיקת הריון... כמו כן אני ארבעה ימים לפני שאני אמורה לקבל.. יצאה שלילית... מקווה שישתנה /=
מוקדם מדי לבדיקת הריון
24/04/2016 | 01:11
32
תעשי עוד 4 ימים....
תשובה חיובית במקלון ביוץ מעידה רק על ביוץ ללא שום קשר להריון
20/04/2016 | 15:52
29
אצלי בדיקת ביוץ זיהתה הריון..
21/04/2016 | 06:14
4
113
ממש לפני שבועיים.
זה כנראה לא מחייב אבל בהחלט אומר שיש סיכוי (:
תעשי אולי שישי שבת בדיקה?
שיהיה בהצלחה!
וכשעשית בדיקת הריון באותו יום זה ישר הראה הריון?
21/04/2016 | 09:41
3
81
וכמה זמן לפני האיחור עשית?
בדיקות הריון רלוונטיות רק כשיש כבר איחור
21/04/2016 | 18:05
1
71
אני עשיתי בדיקה כמה ימים לפני שהייתי אמורה לקבל מחזור ויצא שלילי, לאחר מכן המחזור איחר ועשיתי בדיקה שוב, יצא פס אחד כהה ואחד בהיר יחסית ולאחר 3 ימים יצא בבדיקה שלישית חיובי לחלוטין.

גם אני זיהיתי הריון במקל ביוץ
21/04/2016 | 21:24
56
בהריון הכימי לפני חצי שנה
וגם בהריון הנוכחי .
יצאה בדיקה עם 2 פסים מממש כהים וזה היה 5 ימים לפני איחור
עשיתי בדיקת הריון מידלאחר מכן ויצאו 2 פסים ברורים.

מאחלת שגם לך יקרה
לא עשיתי בדיקת הריון אז
22/04/2016 | 06:31
83
אלא חיכיתי ליום אחרי האיחור.
את הבדיקת ביוץ עשיתי ארבעה ימים לפני איחור..
אז גם החלו בחילות וממש התחלתי גם לחשוד.. היה קשה להתאפק עם הבדיקת הריון
אבל החלטתי לחכות כדי לראות על בטוח
צילום הריון
21/04/2016 | 15:56
1
163
שלום לכולן
מי מעוניינת בצילום הריון אומנותי?
אני!
24/04/2016 | 10:24
27
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:40
6
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
הודעות נבחרות
צילומי הצפון
מחפשים צלם מקצועי?
יבוא 4 U
חברת יבוא 4 U
גודי-מוצרים של כוכבי הילדים
ילדים שמחים זה גודי!
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה