לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:10
2
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'רופא מעקב הריון בצפון '
רופא מעקב הריון בצפון
26/06/2017 | 10:51
21
היי.. 
אז לאחר מספר טיפולי IVF, מתרגשת להיות בשלב של חיפוש רופא למעקב הריון.
מחפשת רופא מומלץ של מכבי באזורי חיפה- קריות- יוקנעם והאזור.
אשמח להמלצותיכן!
תודה ובהצלחה לכולן  
לצפיה ב-'מי שפיר אצל ד"ר אפרת זאב (גבר) - מי מכירה / עשתה?'
מי שפיר אצל ד"ר אפרת זאב (גבר) - מי מכירה / עשתה?
25/06/2017 | 09:50
4
109
אחרי המון לבטים ביני לבין עצמי, לבין בעלי, לבין הסביבה שתמיד הרי יש לה מה להגיד, החלטתי שלמרות שכל תוצאות הבדיקות שלי תקינות, אבצע דיקור. כי.... זו מדינת היסטריה והרי אף פעם אין בטוח.
מודה שקשה לי לשתף פעולה עם ההיסטריה המוגזמת הזו שלא מתקיימת באף מדינה מתקדמת אחרת בעולם, ובטח שקשה לי לשתף פעולה עם העמלות השמנמנות שנכנסות לכיסיהם של הרופאים שלנו...
אבל זה המצב, אני בת 34 ואעשה את הבדיקה כאחת מהעדר.
מי מכירה שמעה על ד"ר אפרת זאב שמבצע את הדיקור באסותא ברמת החייל?
קיבלתי עליו המלצה חמה ומודה שלא בדקתי יותר מידי רופאים כי לא רציתי להכנס לעבודת מחקר מסחררת מדי.
הוא שופע ניסיון ומישהי שאני מאד סומכת עליה עשתה אצלו.
טיפים? מישהי?
לצפיה ב-'לא מכירה אבל תוהה'
לא מכירה אבל תוהה
25/06/2017 | 11:51
116
לא כל כך הבנתי למה בעצם החלטת לבצע את הבדיקה. 
אם בעקבות ההיסטריה הכללית ולחץ הסביבה היית משתכנעת שכדאי לבצעה - הייתי מבינה 100%.
אבל זה נשמע כאילו את בעצמך בכלל לא משוכנעת שכדאי, אבל החלטת לעשות כי... כולן עושות?
אני חושבת שהחלטות כאלה צריכות להיות קודם כל שלך (או שלכם, כזוג), לא של הסביבה ולא של פורום כזה או אחר. ודאי ידוע לך שיש בבדיקה גם סיכון מסוים, ורצוי מאוד להגיע אליה שלמים ונחושים בהחלטתכם.
אין לי כוונה חלילה להפוך את החלטתך, פשוט ברמה העקרונית מאוד מפריע לי כשנשים מקבלות החלטות שהן לא שלמות איתן, ולא מהסיבות הנכונות.
לצפיה ב-'חברה שלי שהיא רופאה עשתה אצלו'
חברה שלי שהיא רופאה עשתה אצלו
25/06/2017 | 16:11
76
והייתה מאד מאד מאד מרוצה, המשיכה אצלו את הסקירה השנייה והשלישית אחרי המי שפיר.
לצפיה ב-'הטיפ שלי- לא צריך להיות אחת מהעדר-'
הטיפ שלי- לא צריך להיות אחת מהעדר-
25/06/2017 | 16:53
85
לא כשאת בהריון ובוודאי לא כשאת אמא (כולם יקנו לילדים שלהם אייפון בכיתה א. גם את? כולם ירשו לראות "הישרדות". גם את?. כולם יעשו בת מצווש. גם את?). 

לגבי בדיקת מי השפיר- כל מקרה הוא לגופו, וכל אחת צריכה לבחון את הדברים ולבדוק היטב האם יש צורך בבדיקה הפולשנית הזו. ובטח ובטח שלא לעשות את הבדיקה הזו כי "כולן עושות". 

שיהיה בהצלחה בכל בחירה!
שירה. 

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
09-7749028

לצפיה ב-'אני עשיתי מי שפיר בכל ההריונות - אבל '
אני עשיתי מי שפיר בכל ההריונות - אבל
25/06/2017 | 21:27
72
ממש לא כאחת מהעדר, אלא בעקבות מחקר מעמיק והרבה מחשבה, החל מגיל 34, אבל הייתי מבצעת את הבדיקה בכל גיל.
מציעה לך לקבל את ההחלטה בעצמך.
אם את זקוקה למידע אשמח להציג בפנייך את המסקנות שלי.
לצפיה ב-'פס שקוף. מה כעת?'
פס שקוף. מה כעת?
25/06/2017 | 14:49
3
134
טוב, מתביישת להגיד שאני אפילו לא שבוע 4 (3 פלוס 4 ליתר דיוק), אבל היה איזה פסון שקוף. מניחה שאחזור על הבדיקה בעוד כמה ימים.
בכל מקרה מה עושים הלאה? חייב את הבדיקת דם הזו של הבטא (בהריון הראשון לא עשיתי)? מתי לקבוע תור ראשון לרופא נשים?
לצפיה ב-'פס זה פס '
פס זה פס
25/06/2017 | 17:41
1
68
את יכולה לוודא את זה בבדיקה בעוד כמה ימים, אבל לא חייבים בדיקת בטא.
לגבי רופא - יש כאלה שמעדיפות לקבוע לשבוע 7 בערך כדי לראות גם דופק, אני קבעתי לשבוע 5 כדי לוודא שיש שק ושההריון ברחם, אבל זה לא חובה.
לצפיה ב-'פס זה פס זאת אמירה לא נכונה בטח לא שמדובר'
פס זה פס זאת אמירה לא נכונה בטח לא שמדובר
25/06/2017 | 18:13
94
בפס שקוף.... יש דבר שנקרא פס אידוי שלרוב הוא שקוף... בכל מקרה פס אמור להראות ב10 דקות הראשונות כל מה שאחרי תוצאה זו לא ניתן להסתמך עליו.

בכל מקרה מאחלת לך המון בהצלחה
לצפיה ב-'אני גם גיליתי מוקדם'
אני גם גיליתי מוקדם
25/06/2017 | 18:15
87
ועשיתי כמה ימים ברצף בדיקות ביתיות וכל פעם הפס התחזק
ואח"כ להיות בטוחה עשיתי גם בטא..
תור לרופא כדאי סביב שבוע 7
לצפיה ב-'זקוקה להמלצה על דר' הירש מיכאל , דר' לנדסבר ישכה , דר' ....'
זקוקה להמלצה על דר' הירש מיכאל , דר' לנדסבר ישכה , דר' ....
25/06/2017 | 16:10
2
37

היי אודה לעזרתכן האם יש למשהי נסיון עם אחד הרופאים הבאים ויכולה להמליץ או לא להמליץ ? 
ד"ר הירש מיכאל
ד"ר לנדסברג יסכה
ד"ר קרייזר דורון  
קצת דחוף לי אז תודה לכל העונות

לצפיה ב-'יכולה להמליץ על ד"ר לנדסברג-'
יכולה להמליץ על ד"ר לנדסברג-
25/06/2017 | 16:57
37
היא ליוותה חברה שלי בהריון בסיכון גבוה והיתה מאוד מקצועית.
אני פעם אחת הלכתי אליה להתייעצות לגבי הפלות חוזרות והיא היתה אנושית ומקצועית. 

שיהיה בהצלחה!
שירה. 

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
09-7749028

לצפיה ב-'דר לנדסברג מדהימה ומקצועית'
דר לנדסברג מדהימה ומקצועית
25/06/2017 | 17:42
30
אני מטופלת שלה כבר 6 שנים וכיום גם בהריון בסיכון. ממליצה עליה בחום רב
לצפיה ב-'מי יכולה להמליץ על דר' הירש מיכאל, דר' לנדסברג יסכה ודר' ..'
מי יכולה להמליץ על דר' הירש מיכאל, דר' לנדסברג יסכה ודר' ..
25/06/2017 | 16:03
13

היי אודה לעזרתכן האם יש למשהי נסיון עם אחד הרופאים הבאים ויכולה להמליץ או לא להמליץ ? 
ד"ר הירש מיכאל
ד"ר לנדסברג יסכה
ד"ר קרייזר דורון  
קצת דחוף לי אז תודה לכל העונות

לצפיה ב-'אזהרה - ד"ר טל גולד כפר סבא'
אזהרה - ד"ר טל גולד כפר סבא
23/06/2017 | 06:30
2
227
לכל מי שהולכת/מתכוונת ללכת מדובר ברופאה מהגיהנום עם פה ג'ורה ועם אמירות חסרות אחריות. לתשומת ליבכן.
לצפיה ב-'לי היתה אצלה חוויה אחרת'
לי היתה אצלה חוויה אחרת
24/06/2017 | 10:02
1
150
הגעתי אליה פעמיים כשהרופאה שלי לא היתה. בטרם נכנסתי להריון. חייבת לומר שהיא אכן צינית, ויש לה סגנון יוצא דופן, אבל סה"כ היא עשתה עליי רושם מאוד מקצועי, אמרה לי דברים מאוד נכונים (גם אם לפעמים לא היה נעים לשמוע אותם, מישהו היה צריך להגיד את זה).
ממליצה לך לעבור לרופאה אחרת איתה תרגישי בנוח. (גם אני לא המשכתי איתה במעקב הריון)
לצפיה ב-'יש רופאי נשים שפשוט לא נועדו למעקבי הריון'
יש רופאי נשים שפשוט לא נועדו למעקבי הריון
25/06/2017 | 09:28
99
אותי ליוותה ב-IVF רופאה נהדרת מבחינה מקצועית, שסמכתי על הוראותיה והמלצותיה בעיניים עצומות, אבל ברגע שנכנסתי להריון ביקשתי להירשם למעקב אצל רופא אחר (שהכרתי אותו מלפני ה-IVF), כי היה לי ברור שבמצב הנפשי הרגיש של ההריון אני צריכה מישהו שידע גם "להחזיק לי את היד" ולא רק לחלק הוראות, ולצערי הרופאה ההיא ממש לא כזאת.
לצפיה ב-'האם עשיתן בדיקה כוללת לתסמונת דאון'
האם עשיתן בדיקה כוללת לתסמונת דאון
22/06/2017 | 07:19
39
195
או עשיתן סקר ביוכמי ואחר כך תבחין משולש/מרובע?
לצפיה ב-'מה זאת אומרת "בדיקה כוללת"?'
מה זאת אומרת "בדיקה כוללת"?
22/06/2017 | 10:09
38
124
יש בדיקות סקר בשליש ראשון ובשליש שני (התבחין המשולש/מרובע) בשקלול על תוצאות השקיפות והסקירה הראשונה והגיל מקבלים מספר כלשהו. לא רק לגבי תסמונת דאון. 
לצערנו עדיין אין תחליף הולם לבדיקת מי השפיר.
לצפיה ב-'אני שולחת לך לינק'
אני שולחת לך לינק
22/06/2017 | 10:28
37
133
במאמר תרדי למטה ותיראי איפה שמדברים על - הבדיקה הכוללת Integrated Test).
למעשה המצב הרגיל שאישה אחרי שקיפות עושה בדיקת דם משמע סקר ביוכימי מקבלת שכלול עם הגיל שלה ועם תוצאת האולטראסאונד. אחר כך בשליש השני האישה בוחרת אם לעשות תבחין משולש או מרובע ומקבלת תוצאה משוכללת נוספת. למעשה הבדיקה הכוללת לוקחת את כל הבדיקות ביחד ונותנת לך שכלול אחד עם דיוק הרבה יותר גבוה
לצפיה ב-'זה נקרא גם "הבדיקה המשולבת"'
זה נקרא גם "הבדיקה המשולבת"
22/06/2017 | 10:31
42
לצפיה ב-'זה אולי נקרא בדיקה כוללת'
זה אולי נקרא בדיקה כוללת
22/06/2017 | 13:17
18
139
כי היא כוללת את כל האפשרויות לבדיקה האפשריות.
אני עשיתי אותה..בשלושת ההריונות שלי אבל כמידע מקדים למי השפיר והסקירות.

כל הבדיקות הללו הן סטטיסטיקה טהורה ונותנות תוצאה סטטיסטית בלבד.
כלומר,
זה שהיא נקראת "כוללת" לא אומר או מעיד על זה שהתשובה שלה חד משמעית רק שב-94% התוצאה שקיבלת היא הסטטיסטיקה הנכונה. 
בניגוד ל-
30% שהתוצאה היא הסטטיסטיקה הניתנת על סמך גיל בלבד (מעל גיל 35)
75% שהתוצאה היא הסטטיסטיקה הניתנת על סמך השקיפות עורפית  
85% שהתוצאה היא הסטטיסטיקה הניתנת על סמך סקר טרימסטר ראשון  
70% שהתוצאה היא הסטטיסטיקה הניתנת על סמך תבחין משולש
75% שהתוצאה היא הסטטיסטיקה הניתנת על סמך תבחין מרובע 

ובעיני, סטטיסטיקה היא סטטיסטיקה היא סטטיסטיקה
יכולה להיות לך תוצאה סטטיסטית של 1:20,000 ב-94% 
אבל אם את ה-1 הזו זה לא ישנה לך כלום כבר שזה סיכוי כל כך קטן אבל עדיין סיכוי
ומכירה אישית מקרה כזה בדיוק....

לצפיה ב-'מסכימה. לכן עשיתי מי שפיר בכל ההריונות.'
מסכימה. לכן עשיתי מי שפיר בכל ההריונות.
22/06/2017 | 17:31
17
114
מעדיפה לדעת שהעובר הספציפי שלי אינו נושא מומים ומחלות, מאשר לדעת שסטטיסטית יש לי סיכוי כזה או אחר ללכת ילד שאינו נושא מומים ומחלות.
בהצלחה בהחלטה!
לצפיה ב-'אני אגיד לך מה הבעיה איתי ועם מי שפיר'
אני אגיד לך מה הבעיה איתי ועם מי שפיר
22/06/2017 | 19:13
7
150
אני לא חושבת שאני אוכל לחיות עם עצמי אם חלילה יקרה משהו לעובר בידיעה שעשיתי מי שפיר על דעת עצמי למרות שהמלצת הרופאים זה רק מעל גיל 35 
לצפיה ב-'אני לגמרי מבינה. ואם הילד חלילה יהיה פגוע?'
אני לגמרי מבינה. ואם הילד חלילה יהיה פגוע?
22/06/2017 | 20:04
6
111
את חושבת שיהיה לך קל יותר?
עבורי האפשרות השניה מפחידה יותר.
לצפיה ב-'לפחות אני אוכל להגיד לעצמי שאני התנהלתי לפי ההמלצות'
לפחות אני אוכל להגיד לעצמי שאני התנהלתי לפי ההמלצות
22/06/2017 | 20:16
2
110
שהרופאים נתנו לי.... אני חושבת שרובן של הנשים מתחת לגיל 35 לא עושות מי שפיר ....
לצפיה ב-'אני עשיתי בגיל 34. אישית הייתי עושה בכל גיל '
אני עשיתי בגיל 34. אישית הייתי עושה בכל גיל
22/06/2017 | 21:03
1
115
כי בעיני זו הבדיקה הכי חשובה בהריון. מצד שני, יש נשים בגיל יותר מבוגר (בטווח ההמלצה של משרד הבריאות) שלא עושות את הדיקור.
זו החלטה מאד אישית, ומי שצריכה להיות שלמה איתה היא רק את.
לצפיה ב-'והתנהלות לפי המלצה - לא מנחמת בכל מקרה'
והתנהלות לפי המלצה - לא מנחמת בכל מקרה
22/06/2017 | 21:05
104
לא אשה שכל הבדיקות שלה תקינות, מוותרת על מי השפיר ויולדת ילד פגוע.
לא אשה שעושה דיקור ומפילה את העובר.
אם את בסטטיסטיקה - אין נחמה.
לצפיה ב-'אף אחד לא מבטיח לך ילד בריא'
אף אחד לא מבטיח לך ילד בריא
23/06/2017 | 09:14
2
105
 גם אם את עושה מי שפיר וציפ גנטי....אוטיזם לא יתגלה שם.....
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
23/06/2017 | 09:52
1
95
חלק מגורמי האוטיזם אפשר לאתר בצ'יפ, וחוץ מזה - אוטיזם זה לא הדבר היחיד שצריך להדאיג. יש עוד המווווון מומים.
לצפיה ב-'אני מרוצה עם תשובה אבחנתית לגבי שפיר + צ'יפ'
אני מרוצה עם תשובה אבחנתית לגבי שפיר + צ'יפ
23/06/2017 | 11:54
94
אלה בדיקות די רחבות - הרחבות ביותר שיש בנמצא - והן אינן סטטיסטיות.
מפחדת מאד להיות האחת מ- שלא גילו אצלה תסמונת זו או אחרת בשלל בדיקות הסקר המצוינות.
תמיד מדברים על תסמונת דאון, אבל נבדקים עוד שלל מומים אפשריים. וכן, יש גם ילדי דאון לנשים שכל יתר הבדיקות שלהן תקינות לחלוטין.
לצפיה ב-'איתך לגמרי'
איתך לגמרי
25/06/2017 | 14:24
8
36
לכן בכל ההריונות שלי גם בגיל 30 עשיתי מי שפיר.
ואת כל שאר הבדיקות הסטטיסטיות האלו עשיתי כדי לקבלך תמונה מקדימה לצורך הסוקר והיעוץ הגנטי לפני המי שפיר אבל לא כמידע חד משמעי לתקינות העובר.

בעיני להביא לעולם ילד עם בעיה גנטית חמורה זה גרוע יותר מאשר להפיל עובר בגלל בדיקה כזו או אחרת - עם כל הכאב של אובדן עובר.

לצפיה ב-'מבחינתי להפיל עובר בריא ותקין זה גרוע באותה מידה'
מבחינתי להפיל עובר בריא ותקין זה גרוע באותה מידה
25/06/2017 | 16:30
7
35
כמו להביא תינוק עם בעיה גנטית....
לצפיה ב-'מיקה, שימי לב שזו לא אותה סטטיסטיקה'
מיקה, שימי לב שזו לא אותה סטטיסטיקה
25/06/2017 | 21:35
6
31
הסיכוי להפלה בעקבות מי השפיר עומד על כ 0.000667%
הסיכוי ללדת ילד פגוע גבוה יותר, הסטטיסטיקה של התבחין המשוקלל היא מעל 90% אבל משאירה לך אחוזים בעייתיים רבים.

בעלי מפחד ממטוסים הרבה יותר ממני. אני בכלל לא מפחדת באויר אבל מאד מפחדת על הכביש - כי במקרה הזה הפחדים שלי תואמי סטטיסטיקה. לכן היה לי קל לבחור במי השפיר. וכמובן גם בגלל שעבורי הרבה יותר מפחיד לגדל ילד פגוע מאשר לאבד הריון.
זו כמובןההשקפה האישית שלי בלבד, ואת תעשי מה שמתאים לך, אני מאחלת לך רק בריאות!
לצפיה ב-'אם הסטטיסטיקה ללדת ילד פגוע יותר גבוהה'
אם הסטטיסטיקה ללדת ילד פגוע יותר גבוהה
26/06/2017 | 09:27
5
19
מהסיכון להפלה אז מדוע משרד הבריאות לא ממן את זה? הרי ילד פגוע עולה למדינה הרבה מאוד כסף זה נכות לכל דבר.... מה ההיגיון? 

והסיכון להפלה ממי שפיר  וזה סיכון של 1:200 על זה את חותמת שאת עושה מי שפיר .... לא מעניין אותי מה כתוב  באתרים אחרים שמדברת על סטטיסטיקה יותר גבוהה עובדתית את חותמת על מסמך שמדבר על סיכון 1:200... וזה המסמך היחיד שמחייב 
לצפיה ב-'בדקתי כרגע רק לגבי תסמונת דאון '
בדקתי כרגע רק לגבי תסמונת דאון
26/06/2017 | 09:29
20
אני מצטטת לך
"תסמונת דאון שכיחה באופן שווה בקרב כל הגזעים ובשני המינים, בכל מעמד כלכלי ובכל הזמנים. היא השכיחה ביותר מבין כל התסמונות, שמקורן וסיבתן סטייה כרומוזומלית. השיעור של תסמונת דאון הצפוי בלידה הוא אחד לכל 800 עד 1000 לידות חיות (0.08% עד 0.1%).  "

זה אומר שהסיכון בהפלה ממי שפיר יותר גדולה
לצפיה ב-'ממש לא נכון'
ממש לא נכון
26/06/2017 | 11:48
3
14
הסיכוי להפלה או פגיעה בעובר במי שפיר אצל מדקר מנוסה הוא 1:1000!!!!
וזה מה שחתמתי לפני 10 ימים במכון הגנטי בתל השומר!
מצרפת לך את המסמך הרשמי שלהם שקיבלתי לפני החתימה

לצפיה ב-'אני הבנתי מבנות אחרות שחתמו על מסמך של 1:200'
אני הבנתי מבנות אחרות שחתמו על מסמך של 1:200
26/06/2017 | 12:20
2
9
מאוד מפתיע אותי הדף שאת מראה לי זה בבית חולים שיבא כן?
לצפיה ב-'כתוב במפורש בדף - כולל הלוגו - בית חולים שיבא תל השומר'
כתוב במפורש בדף - כולל הלוגו - בית חולים שיבא תל השומר
26/06/2017 | 12:56
1
5
מסמך רשמי שחתמתי עליו בדיוק לפני 10 ימים כשעשיתי מי שפיר לילד השלישי.
והוא לא מפתיע בבתי החולים מדקרים באופן מבוקר ומקצועי בכמויות גדולות והסטטיסטיקות שלהם מתעדכנות כל הזמן וכך גם המעקב אחרי הדיקורים שהם מבצעים.

לצפיה ב-'מה את כזאת מורתית רק רציתי לוודא כי המסמך לא ברור'
מה את כזאת מורתית רק רציתי לוודא כי המסמך לא ברור
26/06/2017 | 13:09
5
ואותי זה כן מפתיע זה ממש לא המידע שקיבלתי
לצפיה ב-'בדיקה כוללת'
בדיקה כוללת
23/06/2017 | 08:56
2
124
אין דבר כזה "בדיקה כוללת". זאת למעשה השילוב של כל הבדיקות שעושים (שקיפות עורפית + מרובע) - אך מבלי לתת לך תשובה מיידית אלא מותחים אותך מבחינת הזמן.

המטרה שלהם היא שתעשי את הבדיקות אצלם (תמורת תשלום כמובן) ולא דרך קופ"ח.

הם סתם נתנו לזה שם ייחודי, כאילו רק הם עושים את הבדיקה ה"מיוחדת", ומשתמשים בהפחדה לשם כך.  אין כאן שום שיקלול נוסף, אלא ההבדל הוא שאת מקבלת את תוצאות הבדיקות באופן מרוכז רק שבוע 18-19 (משהו כזה).
לגבי אחוזי גילוי - כאשר את עושה את אותן בדיקות דרך קופ"ח (שקיפות עורפית + מרובע) - אחוז הגילוי הוא גם כן בסביבות 94% (ואת זה הם לא "מגלים" לך כדי שתבואי אליהם).

לגבי בדיקת מי שפיר - זאת בדיקה מומלצת.
אמנם יש סיכון קטן של הפלה (1% אם אינני טועה), אך לדעתי מאוד כדאי לבצע את הבדיקה בכדי לשלול בעיות גנטיות בעובר.
כאן אני אשתמש מעט בטכניקת הפחדה - האם את מעוניינת לקחת את הסיכון שיהיה לך ילד עם פגם גנטי ? אני מאמין שלא.
תעשי את החישובים והשיקולים שלך - איזה דבר הוא יותר מפחיד בעינייך - ילד עם פגם גנטי או סיכון להפלה ותפעלי בהתאם לכך.

לגבי בדיקות בגיל 35 ומעלה :
---------------------------------
בגיל 35 יש עליה בסיכון לפגמים גנטיים בעובר, לכן קופ"ח/ משרד הבריאות מממנים חלק מהבדיקות הגנטיות (יש עוד מקרים בהם ניתן מימון, אך זה לא רלוונטי לנושא הנדון).
.
לצפיה ב-'אתה ממש טועה ומטעה'
אתה ממש טועה ומטעה
23/06/2017 | 09:12
1
111
אף אחד לא מותח אותך כיום בבדיקה הכוללת נותנים לך תשובה של בדיקת הדם שלאחר השקיפות ואז נותנים לך תוצאה כוללת לאחר תבחין משולש/מרובע. גם גבי האחוזים לא דייקת בבדיקה הרגילה של קופת חולים אתה מקבל תוצאה של בדיקת הדם שנותנת זיהוי של 60 אחוז ואז עוד תוצאה של תבחין משולש שלמיטב זיכרוני הוא כ75 אחוז. יש הבדל מתמטי  מבחינת דיוק התוצאה בין תוצאה אחת שמשכללת את כל הבדיקות שנעשו לבין כל בדיקה בנפרד שמשכללת את עצמה בלבד....
לצפיה ב-'הבנת הנקרא (וסליחה מראש על הבוטות שלי.)'
הבנת הנקרא (וסליחה מראש על הבוטות שלי.)
23/06/2017 | 13:21
84
1. בקישור שצירפת רשום במפורש שהם מעכבים את מתן התשובות עד שיש את כל התוצאות של הבדיקות (אני חושב בשבוע 18 - לא טרחתי להכנס עוד פעם לקישור).  וזאת בניגוד לבדיקה במקומות אחרים שנותנים לך תשובה עבור כל בדיקה.

2. לכל בדיקה המבוצעת בנפרד, יש אחוזי אמינות מסויימים לאיתור מומים (בין 50% ל-80% בערך)..
כאשר עושים "שילוב" של תוצאות הבדיקות - אחוזי אמינות הבדיקות הוא בסביבות 94%.
את שילוב התוצאות עושים גם כאשר את עושה בדיקה דרך קופ"ח או בכל מקום אחר.

אם את מעוניינת לעשות את ה"בדיקה המשולבת" - בבקשה. זכותך המלאה. אף אחד לא מנסה לשכנע אותך ההיפך.
אני בסה"כ מסביר  את המשמעות של מה שהם כותבים (בשילוב הפחדות והטעיות מצידם).

לצפיה ב-'סליחה, אבל זה ממש לא מדויק'
סליחה, אבל זה ממש לא מדויק
23/06/2017 | 11:49
13
105
ראשית, קטע שלקוח מתוך ספר הוא אינו מאמר.
שנית, זה מ-2006
שלישית, התוצאות שמגיעות אחרי התבחין המשולש משקללות את כל הבדיקות. ממש לא הבנתי לכבוד מה צריך את הבדיקה הכוללת הזאת, שהיא בעצם לא בדיקה אלא חישוב סטטיסטי כלשהו שניתן בשבוע מאוחר למדי.
בקיצור, מיותר.
לצפיה ב-'זה רשום בעוד הרבה אתרים כוללבית'
זה רשום בעוד הרבה אתרים כוללבית
23/06/2017 | 12:45
12
69
בית חולים הדסה....תרשמי בגוגל בדיקה משולבת או כוללת ותגלי לבד שהיא הרבה יותר מדוייקת
לצפיה ב-'אני חוששת שאת לא מבינה'
אני חוששת שאת לא מבינה
23/06/2017 | 21:56
11
76
שקלול תוצאות השקיפות עם בדיקת דם שליש ראשון עם סקירה ראשונה לבדיקת דם שליש שני זה בדיוק הבדיקה המשולבת הזאת. אחוזי הדיוק שלה גבוהים יותר מאשר כל אחת מהבדיקות בנפרד (באתר משרד הבריאות כתוב 90%). 
כשרת עושה את הבדיקות האלה בקופת חולים, את מקבלת את התוצאות ושיקלולן לאורך הדרך. אבל, אחרי בדיקת הדםשל השליש השני, התוצאה המשוקללת תהיה של כל הבדיקות האלה ביחד ולכן אין משמעות לעשות את זה בדרך אחרת, פשוט כי זה יוצא אותו הדבר.
ההבדל היחידי, ממה שאני קוראת (בכל זאת שלחת אותי לגוגל) פשוט לא מקבלים את התוצאות תוך כדי, אלא רק בסוף. 
אני הייתי משתגעת אם לא הייתי יודעת מה התוצאה אחרי השקיפות, אבל זו אני.
כאמור, מיותר בעיני לשלם על בדיקה שלא נמצאת בסל הבריאות ונותנת את אותו הדבר כמו בדיקה שכן בסל. הייתי חוסכת למדקר מי שפיר מומחה, או לקולג' בשביל הצאצא שבדרך.
לצפיה ב-'נראה לי שאת מחמיצה משהו....'
נראה לי שאת מחמיצה משהו....
25/06/2017 | 01:09
10
51
הבדיקה המשולבת/הכוללת כמו שאמרת נעשת רק באופן פרטי ולא נמצאת בסל הבריאות. לפי איך שאת מתארת את זה אין הבדל בין הבדיקה הפרטית לבדיקה דרך הקופה ולהיפך יש יתרון לבדיקה בקופה כי שם את מקבלת גם תוצאות ראשוניות.
חייבת לציין שזה לא הגיוני שבנות ישלמו כסף בשביל בדיקה פרטית שנותנת בדיוק את אותה תוצאה ואותה רמת דיוק שניתן דרך הקופה.

אני מצטטת לך מאתר של לאומית את ההבדלים בין הבדיקות:
תבחין משולש - קביעת הסיכון לתסמונת דאון היא על בסיס שקלול גיל האישה עם שלושת המדדים בדמה, 
בדיקה זו מזהה כ- 60% מהעוברים עם תסמונת דאון. 
בדיקות נוספות 
בשנים האחרונות נוספו בדיקות נוספות המעלות את רמת דיוק הזיהוי (ומפחיתות את כמות התשובות הלא טובות השגויות):
בדיקה מרובעת -  הכוללת את מרכיבי התבחין המשולש ואת הורמון ה Inhibin, מעלה את רמת הדיוק לכ- 70%. 
הבדיקה המחוברת -  כוללת גם את בדיקת השקיפות העורפית ובודקת גם את ההורמונים PAPP-A ו hGC
הבדיקה המשולבת - משלבת בין הבדיקות השונות וכוללת שקיפות עורפית, E3, hGC, PAPP-A, Inhibin. בדיקה זו מגיעה לרמת דיוק של 80-90% ויותר. 

לפי מה שאני מבינה אין בדיקה דרך סל הבריאות שלוקחת את כל הפרמטרים ונותנת תוצאה משוקללת אחת כמו בבדיקה המשולבת שנעשת רק באופן פרטי

לצפיה ב-'והנה מאתר הכללית'
והנה מאתר הכללית
25/06/2017 | 15:07
9
34
״את השקלול של התוצאות המתקבלות בתבחין המשולש מצרפים בדרך כלל לתוצאות של בדיקת הסקר הביוכימי והשקיפות העורפית, המבוצעת בשבועות 11 עד 13 ו־6 ימים להריון. כך מתקבל סיכון משקולל כולל לעובר עם תסמונת דאון (טריזומיה 21).״
לצפיה ב-'"מצרפים" זה לא משקללים... שני דברים שונים'
"מצרפים" זה לא משקללים... שני דברים שונים
25/06/2017 | 16:28
8
11
לצפיה ב-'"... מתקבל סיכון משוקלל כולל..."'
"... מתקבל סיכון משוקלל כולל..."
25/06/2017 | 17:46
7
20
עברית קשה שפה.
לצפיה ב-'שוב את טועה מדובר בשקלול לכל בדיקה ספציפית'
שוב את טועה מדובר בשקלול לכל בדיקה ספציפית
25/06/2017 | 18:10
6
27
ולא לכל הבדיקות ביחד... חבל הוויכוח באמת... לא צריך להיות גאון כדי להבין שאם יש בדיקה שנעשת באופן פרטי שעולה כמה מאות שקלים אז מן הסתם זה לא אותה בדיקה שנעשת בקופה
לצפיה ב-'יש שקלול סופי'
יש שקלול סופי
25/06/2017 | 20:10
3
19
שמשקלל תוצאה של סקר שליש ראשון וסקר שליש שני. זה בכל בדיקה בקופ"ח.
הבדיקה שמבוצעת באופן פרטי בודקת עוד דברים מעבר לזה (כמו תבחין מרובע שמוסיף לסטטיסטיקה גם חלבון נוסף שלא נבדק בבדיקה בקופה), ואז השקלול הסופי פשוט יותר מדויק.
שתיכן צודקות :)
לצפיה ב-'אין תבחין מרובע דרך הקופה?'
אין תבחין מרובע דרך הקופה?
25/06/2017 | 20:41
2
23
יש הבדל  בין לשקלל סקר ראשון לבד ואז לשקלל סקר שני.....לבין לשקלל את הכל בפעם אחת
לצפיה ב-'לכל הידוע לי אין'
לכל הידוע לי אין
25/06/2017 | 21:51
1
30
אבל השקלול שנעשה הוא לא לכל בדיקה בניפרד... אלא נעשה שקלול ראשוני של סקר שליש ראשון, ואז לאחר בדיקת סקר שליש שני מופיע בדף למטה שקלול סופי שלוקח את כל התוצאות יחד. (יש טבלה בה יש נתונים של כל הבדיקות שנעשו, בשליש ראשון ושני ). אם תרצי אוכל לצלם לך כדי שתביני.
אם בוחרים לעשות באופן פרטי אז יש כמובן תוספת של בדיקת חלבון רביעי, וכמדומני גם גם סיכוי לרעלת הריון .

לצפיה ב-'מה הכוונה סיכוי לרעלת הריון?'
מה הכוונה סיכוי לרעלת הריון?
26/06/2017 | 06:39
7
לצפיה ב-'לא תמיד מה שפרטי ויקר טוב יותר ממה שציבורי ולא יקר'
לא תמיד מה שפרטי ויקר טוב יותר ממה שציבורי ולא יקר
25/06/2017 | 21:23
1
11
לצפיה ב-'אם תבחין מרובע נעשה רק באופן פרטי אז מה שיקר יותר טוב'
אם תבחין מרובע נעשה רק באופן פרטי אז מה שיקר יותר טוב
26/06/2017 | 08:08
6
לצפיה ב-'מנשא לופיקס למכירה'
מנשא לופיקס למכירה
24/06/2017 | 22:22
64
היי מוכרת מנשא לופיקס (השתמשתי אולי פעמיים שלוש) ב  100 ש"ח. גרה בבני ברק תודה
לצפיה ב-'תזונה בעייתית בשליש ראשון'
תזונה בעייתית בשליש ראשון
23/06/2017 | 16:37
3
202
אני בשבוע 12 ומתחילת ההריון סובלת מבחילות נוראיות 24/7 (וגם הקאות). לאט לאט מצאתי דברים שאני יכולה לאכול, אך זה מסתכם בעיקר בלחם, בייגלה, עוגיות, פירות, פסטה, קרטיב. דברים אחרים רוב הזמן מגעילים אותי. התוצאה של כך היא שרוב היום אני אוכלת פחמימות פשוטות וסוכר. האם יש חשש שזה ישפיע לרעה על ערכי סוכר בדם/אינסולין/סכרת הריון? הבדיקות דם הקודמות תקינות אך אני אוכלת ממש גרוע זמן רב, ומרגישה איך אני נהיית רעבה במהירות אחרי הפחמימה האחרונה שאכלתי.
עיצות מבעלות נסיון?
לצפיה ב-'תזונה בעייתית'
תזונה בעייתית
23/06/2017 | 19:06
139
להבנתי, אין קשר בין התזונה כרגע לסכרת הריונית (אך רצוי לנסות לשמור על משקל תקין עד כמה שניתן - זה קשה, אני יודע )
סכרת הריונית נובעת מתגובה של הגוף להפרשת הורמונים בהריון (= גורם לתינגודת לפעולת האינסולין).

עצה לקראת בדיקת העמסת סוכר (50 גרם) - לאכול מעט  לפני הגעה לבדיקה.
בד"כ מגיעים בצום (למרות שאין צורך), ואז מרגישים לא טוב עקב ההעמסה.
רק בבדיקה של 100 גרם יש צורך לבוא לאחר צום.
(סטודנט לסיעוד)
לצפיה ב-'גם פחמימות אפשר לאכול נכון'
גם פחמימות אפשר לאכול נכון
23/06/2017 | 22:00
127
לחם שיפון או כוסמין עם קצת טחינה. הרבה ירקות. תוסיפי קצת חלבונים - אורז עם עדשים או חומוס. 
בביגלה יש הרבה מלח, כדאי להימנע. ולשתות המון המון מים.
לצפיה ב-'הי '
הי
24/06/2017 | 12:17
105
קודם כל, משבוע 12 ואילך סביר שהבחילות יתחילו להירגע, והתזונה תתאזן בהתאם.
שנית, הייתי משתדלת להפוך את מה שאת כן מסוגלת לאכול לבריא יותר כמו שהציעה קודמתי, אבל גם לא הייתי נכנסת ליותר מדי סרטים בגלל זה.
כאמור, בחילות בהריון הן דבר נפוץ, ולרוב זמני, ולרוב בגופני יש די והותר משאבים כדי להעביר את התקופה הזאת בלי לפגוע בעובר (או בגוף). אפשר גם להיעזר בויטמינים, אם את עוד לא לוקחת.
בכל מקרה גם תוספי הויטמינים וגם תזונה בכלל הופכים להיות יותר קריטיים בשליש השני והשלישי... אז עוד יש לך זמן להתאושש.
לצפיה ב-'סוף סוף זה קורה'
סוף סוף זה קורה
22/06/2017 | 11:48
6
329
אחרי כמעט שנה של נסיונות, מחזור איחר בשבוע, בדיקה ביתית חיובית ואתמול בטא 7238IU/L.
אושר עילאי וגם עולות השאלות!
מה עכשיו? מה עושים? מאיפה מתחילים? מה חשוב לדעת?
לפי חישוב שלי אני שבוע 5 כרגע, מרגישה כרגיל.. (מחזור אחרון היה ב-14.5)
תוהה לגבי ספורט, מתאמנת באופן קבוע במכון כושר, האם יכולה להמשיך הכל כרגיל? הבנתי שלא מומלץ לבצע תרגילי בטן בהריון, האם זה נכון? מה לגבי אימוני אירובי שמעלים את הדופק?
בדיקות הריון שאני זכאית להן - 40 השעות - האם עליי להביא כל פעם אישור? כיצד מקבלים אותן? ובכלל מהן הזכויות שלי..
מתי ממליצות לספר למעסיק?
בינתיים לא סיפרנו לאף אחד.. גם לא למשפחה..
אז נשמח לקבל כל עצה ומידע שיעזור בצעדינו הראשונים :)
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
22/06/2017 | 12:00
143
קודם כל כדאי לקבוע תור לרופא נשים לשבוע הבא או עוד שבועיים (שבוע 6-7).
לגבי ספורט בעיקרון באמת אומרים לא להעלות לדופק גבוה, יש איזו הגדרה (אני חושבת 50% מעל הדופק הרגיל),לגבי תרגילי בטן אני לא יודעת בשלב הזה.

עבודה- החוק אומר עד חודש חמישי כך שיש לך זמן, אם יש נסיבות מיוחדות אז אולי כדאי לשתף קודם. לגבי אישור, מבקשים מהרופא או המזכירה, הם כותבים משהו כללי בלי פירוט.
לצפיה ב-'בשעה טובה '
בשעה טובה
22/06/2017 | 12:12
2
142
עוד כשבוע וחצי-שבועיים תוכלי לעשות אולטרסאונד לבדיקת דופק. אחרי זה, כשיהיה לך כבר גיל הריון מדויק יותר, כדאי מאוד לקבוע מראש תורים ל:
1. רופא מעקב הריון
2. שקיפות עורפית
3. סקירת מערכות מוקדמת (אינה בסל הבריאות, מתבצעת במכונים פרטיים בהשתתפות של ביטוחים משלימים)
4. סקירת מערכות מאוחרת.
5. מי שפיר - במידה ותרצי לבצע (יכול להיות בסל או לא, תלוי בגילך ובממצאי השקיפות, הסקירות והסקרים הביוכימיים).
כדאי לקבוע כמה שיותר מוקדם כי התורים דרך הקופה נחטפים, ובדיקות פרטיות עולות הרבה כסף.
חוץ מזה יש את בדיקות הדם של סקר שליש ראשון ושני, בחלק מהמרפאות לא צריך לקבוע תור, פשוט להגיע עם הפניה מהרופא, אבל בחלק צריך לקבוע, אז תבררי מול המרפאה הספציפית.
יש גם את בדיקת הדם הגנטית NIPT לאיתור תסמונת דאון ותסמונות כרומוזומליות אחרות, הבדיקה מתבצעת באופן פרטי ועולה לא מעט כסף.
לגבי ספורט כדאי שתתייעצי עם הרופא שלך.
לגבי ניצול השעות שמגיעות לי בעבודה, אני התלבטתי רבות וטרם ניצלתי ולו שעה אחת, מהסיבה הפשוטה שזה למעשה מחייב אותך להודיע למעסיק כבר מההתחלה, ואני לא רציתי. החוק מחייב להודיע למעסיק עד שבוע 20 וזה מה שאני מתכוונת לעשות.
בימים בהם איחרתי לעבודה בגלל בדיקות פשוט ביקשתי מרופאת המשפחה להמיר לי את האישור באישור מחלה גנרי שסיבת ההיעדרות לא כתובה בו.
דרך אגב, ייתכן ובכלל לא תהיה לך בעיה כזאת, כי אם תקבעי תורים מספיק מוקדם - רוב הסיכויים שיהיה לך הלוקסוס לבחור בשעות שאינן שעות העבודה.
לצפיה ב-'אני עשיתי סקירה מוקדמת במכון של הקופה שלי'
אני עשיתי סקירה מוקדמת במכון של הקופה שלי
22/06/2017 | 17:25
105
בהשתתפות של 59 או 133 ש"ח.
מזל טוב, שיעבור בנחת, ובידיים מלאות!
לצפיה ב-'אני השתמשתי בשעות לבדיקת הריון'
אני השתמשתי בשעות לבדיקת הריון
23/06/2017 | 11:55
104
כדי לכסות שלושה ימי היעדרות בגלל דיקור מי שפיר.
לצפיה ב-'הריון'
הריון
23/06/2017 | 09:08
1
110
קודם כל - מזל טוב .

ספורט - למיטב ידיעתי, אין עם זה בעיה אלא אם יש בעיה כלשהי בהריון (דבר שנבדק בזמן המעקב הריון).
אם לא התחלת עם חומצה פולית - מאוד מומלץ להתחיל (אני מאמין שאפשר לקבל גם מרופא משפחה).
מומלץ לקבוע תור לרופא נשים בכדי שיבדוק שהכל תקין ויקבע גיל הריון מדוייק.
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
24/06/2017 | 09:49
61
עזרתם המון. אגיע השבוע לרופאה לתחילת מעקב.
לצפיה ב-'המלצות לרופא מעקב הריון במכבי? אזור המרכז...'
המלצות לרופא מעקב הריון במכבי? אזור המרכז...
22/06/2017 | 11:17
1
41
תודה
לצפיה ב-'אני אצל ד״ר יגאל וקסמן....'
אני אצל ד״ר יגאל וקסמן....
23/06/2017 | 09:33
37
נעים, מקצועי ומרגיע. קחי בחשבון רק שנוטים להתייבש שם בתור בד״כ...
לצפיה ב-'שלום'
שלום
22/06/2017 | 20:41
108
הריון ראשון, שבוע 8.
מבוטחת במכבי שלי. ראיתי שכתוב באתר של מכבי שיש 3000 שקל שניתן לנצל במהלך ההריון או הלידה לבדיקות למינהן.  במידה ואני מנצלת את הכסף הזה לבדיקת nity (שכידוע יקרה מ-3000 ש"ח) האם אוכל לדוגמא לקבל החזר מהקופה על סקירת מערכות לדוגמא שאני רוצה לעשות אצל רופא שיש לו הסדר עם הקופה? או שמא ההחזרים הם גם מהמאגר של ה-3000 ש"ח?

ועוד שאלה לאלו שעשו את הבדיקה nify. האם עשיתן אותה לפני הסקירה ובדיקת דם שעושים בד"כ או אחרי? מי מפנה לבדיקה הזאת?
תודה מראש.

לצפיה ב-'סקס בהיריון'
סקס בהיריון
21/06/2017 | 15:17
2
247
שלום לכולן,
מעלה שאלה שקצת מטרידה אותי. אני בשבוע ה - 25 בהיריון הראשון שלי.
החשק המיני לא בדיוק כמו במצב הרגיל, די פחת בהיריון אבל בכל זאת חשוב לי להמשיך ולשמר את האינטימיות.
ההיריון תקין (ב"ה) אבל בעלי מפחד לקיים יחסי מין. טוען שהוא פוחד לפגוע בעובר ומעדיף לחכות לאחרי הלידה.
זה נורמלי? איך המצב אצלכן?

לצפיה ב-'סקס בהריון'
סקס בהריון
21/06/2017 | 18:30
207
בהנחה שאין בעיה במהלך ההריון, אז אין מניעה לקיום יחסי מין במהלך ההריון (במקרה של בעיה - הרופא מורה להפסיק קיום יחסי מין).
סליחה על ההתבטאות המעט בוטה/הומוריסטית - אך אם בעלך יתאפק ולא יקפוץ על בטנך כאילו זה טרמפולינה, אז לא צפוי נזק לעובר.

לגבי הפחד/ חשש של בעלך - זה טבעי (לא יודעים, אז נזהרים..).
ירידה בחשק המיני - זה די טבעי. מושפע בחלקו עקב מחסור בהורמונים (שכרגע לא מופרשים).
(סטודנט לסיעוד)
לצפיה ב-'הוא לא יגע בעובר אל חשש'
הוא לא יגע בעובר אל חשש
22/06/2017 | 12:05
145
יש את צוואר הרחם שסגור ומגן עליו.
לצפיה ב-'שקיפות עורפית'
שקיפות עורפית
22/06/2017 | 00:11
2
177
יום לפני שבוע 11 זה תקין לבצע את הבדיקה או שעדיף לחכות עוד קצת? 
לצפיה ב-'לדעתי מוקדם'
לדעתי מוקדם
22/06/2017 | 10:24
41
לצפיה ב-'מוקדם מידי'
מוקדם מידי
25/06/2017 | 20:15
14
אמורים לבצע בין שבוע 11 ל 14, כלומר 11+1- 13+5, כי רק בשלב זה המדידה מהימנה לטובת הבדיקה. אם גיל ההריון קטן יותר בכמה ימים אז עדיף אפילו לקבוע מאוחר יותר כדי שיהיה מדויק (לפי אתר הכללית הם ממליצים בשבוע 12)
לצפיה ב-'שאלת רופא מעקב פרטי'
שאלת רופא מעקב פרטי
19/06/2017 | 21:54
3
147
מסיבותיי שלי אני בוחרת בהריונות בליווי הריון פרטי אצל רופא נשים.
הרופא הפרטי לא יכול להפנות בעצמו לבדיקות דם בקופה אז מעביר בקשה לרופא המשפחה של הקופה לתת הפניות לבדיקות דם ספציפיות.
האם זה תהליך תקין כאשר מישהי מטופלת באופן פרטי?
האם רופא משפחה יכול לסרב לשתף פעולה עם זה כי אינו מעוניין לקחת אחריות על הבדיקות שהרופא השני שולח אליהן?

מאד מבולבלת אחרי ביקור בקופת חולים, אשמח אם מישהי יודעת לענות. 
לצפיה ב-'לא רואה סיבה שרופא משפחה יסרב לתת הפניות לבדיקות'
לא רואה סיבה שרופא משפחה יסרב לתת הפניות לבדיקות
20/06/2017 | 08:11
76
בטח שלבדיקות דם, יכול להיות שלסקירות וכזה הוא לא יוכל לתת.

שווה לדבר עם רופא המשפחה שלך, להסביר את המצב ולוודא שישתף פעולה עם הרופא הפרטי כדי שלא כל פעם תדאגי.
לצפיה ב-'בדיקות דם'
בדיקות דם
21/06/2017 | 23:08
46
לא רואה סיבה למה שיעשו בעיות.. מניחה שאת גם לא הראשונה שהולכת לרופא פרטי ומבקשת.
באיזה קופה את?
לצפיה ב-'אני עשיתי מעקב פרטי '
אני עשיתי מעקב פרטי
23/06/2017 | 00:55
24
והרופאת משפחה המירה לי את כל המרשמים
לצפיה ב-'הרופאה רשמה לי DICLECTIN נגד בחילות'
הרופאה רשמה לי DICLECTIN נגד בחילות
19/06/2017 | 14:34
4
154
במקרה שמתי לב שזה עולה 300 שח אחרי הנחה בבית המרקחת של הכללית. 
(הרוקחת לא ציינה את המחיר!!!)
איך ייתכן שזה כל כך יקר?
יש אולי תחליף כלשהו לבחילות?

תודה
לצפיה ב-'זופרן, עזר לי מאוד'
זופרן, עזר לי מאוד
19/06/2017 | 19:25
39
לצפיה ב-'כי הוא לא בסל הבריאות'
כי הוא לא בסל הבריאות
20/06/2017 | 08:35
1
106
למעשה רוכשים אותו באופן פרטי ויש השתתפות של המושלם.
נשארו לי כ40 כדורים מההריון שלא השתמשתי. אני יכולה לתת לך אותם. אם את רוצה צרי קשר בפרטי.

לי זה עזר מאוד. מהקאות שהביאו אותי לאפיסת כוחות והתייבשות חזרתי לתפקוד מלא, אכילה רגילה וכו'.
אני לקחתי אותם חודש וחצי בערך עד שעברו לי הבחילות של השליש הראשון.
לצפיה ב-'שימי לב שהכדורים האלו בתוקף לחודשיים מרגע הפתיחה'
שימי לב שהכדורים האלו בתוקף לחודשיים מרגע הפתיחה
21/06/2017 | 21:55
53
ומבחינתי המחיר היה שווה כל כדור וכדור.
בלעדיהם הייתי פשוט נשארת מחובקת עם האסלה חודשיים לפחות...
לצפיה ב-'DICLECTIN '
DICLECTIN
21/06/2017 | 22:50
74
ממה שאני יודעת באמת לא בסל.. אני אישית לא לקחתי בהריון כי לא היה לי צורך, אבל אני יודעת מאחותי וחברה שהכדור הזה שווה כל שקל. זה הדבר היחידי שהוציא אותן מהמיטה ואיפשר להן להתנהל. 
לצפיה ב-'איחור של 21 יום במחזור'
איחור של 21 יום במחזור
21/06/2017 | 10:21
4
155
הי בנות
המחזור שלי מאחר ב21 יום .
עשיתי בדיקה ביתית יצאה שלילי. בנוסף הלכתי לרופאת נשים שאמרה לי שרירית הרחם שלי מאוד עבה וקשה היא לא רואה שק הריון. עשיתי הבוקר בדיקת דם
אני כולי במתח בשבוע האחרון אנ יהייתי מאוד חלשה ישנתי המון כאבים קצת בפןט ורצון לעשות פיפי גם היה לי דלקת
מה אתם חושבות אולי יש סיכוי להריון וזה מוקדם ולכן לא ראתה שק הריון?
לצפיה ב-'עשית בטא?'
עשית בטא?
21/06/2017 | 10:27
2
87
היא המדד הטוב ביותר אם יש או אין הריון.
מאחלת לך בהצלחה!

לצפיה ב-'כן עשיתי הבוקר מחכה לתוצאות'
כן עשיתי הבוקר מחכה לתוצאות
21/06/2017 | 10:31
34
לצפיה ב-'תשובה יותר מדוייקת'
תשובה יותר מדוייקת
21/06/2017 | 13:30
134
בדיקת ביתא - איננה נחשבת המדד הטוב ביותר להריון (יכול להגרם גם מגורמים אחרים), אך היא נחשבת בד"כ כמדד אמין (תלוי בסיטואציה ובערך המתקבל)
המדד הטוב ביותר/ האמין ביותר הוא  שק הריון + דופק עוברי באולטרה סאונד (למיטב זכרוני - החל משבוע 5 להפרייה).

לצפיה ב-'תראי, זה וודאי לא וודאי, אבל...'
תראי, זה וודאי לא וודאי, אבל...
21/06/2017 | 14:16
154
לי היה סיפור זהה ממש גם אצלי התחיל בדלקת בשתן, אח"כ הגיע האיחור, הלכתי לרופאה כל הערכים עלו (כמו פרוגסטרון, LH וכל זה) אבל הבטא הייתה שלילית, באולטרסאונד ראו רירית עבה.
אצלי זה הסתיים בהריון שנפל אחרי שבועיים, אבל זה לא אומר כלום עלייך.
יש מצב שזה הריון (הלוואי)
זה יכול להיות גם כימי
מאחלת שיהיה הריון, והעיקר ביידים מלאות ובשמחה.
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:31
8
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'סוף שבוע 37 ותנועות עובר מוגברות'
סוף שבוע 37 ותנועות עובר מוגברות
18/06/2017 | 12:03
1
197
היי בנות,
אשמח להתייעץ איתכן. אני בהריון ראשון ב37+5, וביומיים האחרונים מרגישה את הקטנה זזה יותר..

האם זה אומר משהו לקראת הבאות? האם אני צריכה לבדוק משהו?

תודה :)
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
21/06/2017 | 01:41
134
ממה שאמר לי הרופא, ריבוי תנועות לא אמור להדאיג, אלא רק הפחתה בתנועות. אבל אם את זה חריג מאוד ואת דואגת תמיד עדיף להיבדק ולהיות רגועים.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

חופה באהבה
חופה באהבה
ד
לייעוץ אורולוג ילדים
ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה