לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'כמה שאלות לגבי קלקסן'
כמה שאלות לגבי קלקסן
23/04/2017 | 20:46
3
47
היי כולן,
התחלתי לפני כמה ימים קלקסן 60 מ"ג בהנחיית פרופ' קופרמינץ מביוץ. 
למעשה מצאו אצלי לפני כמה שנים נטייה לקרישיות (ממש במקרה בלי קשר להיריון), אז בהיריון הקודם התחלתי קלקסן ואספירין כמה ימים אחרי שגיליתי שאני בהיריון (אך הייתה הפלה בשבוע 9 כי לא התפתח קוטב עוברי, אף אחד לא מוכן לקחת אחריות ולומר אם יש או אין קשר לקרישיות).

בכל אופן, התחלתי להזריק שוב- מביוץ, ומה אומר לכן?- לא כיף לי כלל וכלל, למרות שמנסה להסתכל על זה בטוב. מה שמעיב בנוסף זה שביומיים האחרונים כשאני מוציאה את המזרק יורד לי דם ולא זכור לי שזה קרה בסבב הקודם. אתמול אף ניסיתי למרוח משחת אמלה קודם ולהקפיא עם קרחון, הזרקתי ולא כאב אבל כשהוצאתי את המזרק ירד דם והיום גיליתי שטפי דם די גדולים באזור. למישהי יש הסבר? נחמה? האם צריכה לדאוג ולהתייעץ או שזה טבעי?

שאלה נוספת- האם למישהי יצא גם להזריק מביוץ? מה קורה אם מקבלים מחזור- הוא מגיע רגיל או שנהיה דימום אלים?

ובכלל למזריקות שביניכן- טיפים להפחתת הכאב? 

תודה מראש! 
לצפיה ב-'קלקסן'
קלקסן
24/04/2017 | 13:13
2
14
קלקסן מעכב קרישה ולכן שטפי הדם והדימומים.
צריך לשנות את מקום ההזרקה ולא לעסות את המקום. כך את עושה?
לצפיה ב-'כן'
כן
24/04/2017 | 15:25
1
7
תודה על המענה:)
אני זזה מצד לצד ולא מעסה אבל כן מקפיאה עם קרחון לפני ואחרי. ביומיים הראשונים שהזרקתי גם הקפאתי ולא ירד לי דם וגם לא שטפי דם רציניים כמו ביומיים האחרונים (יום אחד עם אמלה ואתמול בלי).
יכול להיות שזה קשור לאמלה או לקרחונים? 
לצפיה ב-'לדעתי זה קשור להתחלת ההשפעה של התרופה'
לדעתי זה קשור להתחלת ההשפעה של התרופה
24/04/2017 | 15:38
5
ההשפעה לא מיידית, ולכן ביומיים הראשונים לא היו שטפי דם.
בכל מקרה ממליצה לא להסתמך על תגובות באינטרנט, ולפנות לגורם מקצועי מוסמך אם זה לא תואם את ההדרכה שקיבלת או נראה לך שווה בירור.
שיהיה הרבה בהצלחה, להריון תקין וידיים מלאות
לצפיה ב-'סקירת מערכות מאוחרת '
סקירת מערכות מאוחרת
24/04/2017 | 15:23
7
היי 

חדשה פה....רציתי לשאול לגבי סקירת מערכות 2.
אני תושבת רמת גן. מפאת חוסר בתורים שלחו אותי למרפאת בריאות האישה של קופת חולים כללית ברמלה  (הרצל/ביאליק).
משהי עשתה שם סקירה מאוחרת
והיתה מרוצה?
לא מכירה את המרפאה ורציתי לדעת איך הסקירות שם...מטעם הכללית ... משקיעים או מחפפים ומומלץ לעשות באופן פרטי?

תודה מראש לענות��
לצפיה ב-'בדיקת NIPT לעומת שקיפות עורפית '
בדיקת NIPT לעומת שקיפות עורפית
23/04/2017 | 09:37
5
62
ביום שישי היתה עוד הוכחה לכך שהולנד כל כך שונה מישראל.
רק בתחילת החודש החלו לעשות בדיקת NIPT.
מציעים אותה או את השקיפות עורפית +בדיקת דם (בדיקת סקר)- לא שתיהן.
העלות כמעט זהה 170 יורו.
בהריון הקודם ב 2013, לא עשיתי שקיפות עורפית אבל עשיתי מי שפיר בארץ ומתלבטת עכשיו מה לעשות.
למיילדת אסור להמליץ לנו על איזה בדיקה לבחור אם בכלל.
לפי מה שזה נשמע ונקרא הNIPT יותר מדויקת.
מי שעשתה יכוכלה להאיר קצת את עיני?
אני צריכה להחליט עד יום שישי.

תודה ושבוע טוב
לצפיה ב-'NIPT יותר מדויקת משקיפות עורפית, אבל פחות ממי שפיר'
NIPT יותר מדויקת משקיפות עורפית, אבל פחות ממי שפיר
23/04/2017 | 20:42
2
60
באתרים של החברות השונות שעושות NIPT מצוין מה רמת הדיוק עבור כל תסמונת, כאשר לתסמונת דאון מדובר ב-99%. לשם השוואה - שקלול של שקיפות, סקירה ושתי בדיקות הדם ביחד נותן תוצאה ודאית בכ-75% (בערך).
כשמדובר בתסמונות אחרות - רמת הודאות יורדת. אם לוקחים לדוגמה את וריפיי - הודאות בבדיקת טריזומיה 13 היא 87% ובטריזומיה של כרומוזום X הודאות לא ידועה (כלומר ייתכן שהיא לא יעילה בכלל).
למרות שהיא מדויקת יותר משקיפות עורפית, זוהי עדיין בדיקת סקר ולכן גם בה עלולות להיות שגיאות (מניסיון אישי). אם את רוצה תוצאה ודאית - תעשי מי שפיר.
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
24/04/2017 | 08:58
1
34
אנחנו הולכים יותר לכיוון הניפט אבל בגלל שהיא חדשה כאן אני לא סגורה אם ניתוח הבדיקה מתבצע כאן או בארהב /סין כמו שקראתי שקורה בארץ. אני אדע יותר ביום שישי.
האם אפשר לשאול מה הניסיון שהיה לך אם זה? (וזה בסדר גם להגיד לא)
לצפיה ב-'אם אתם הולכים לכיוון הניפט'
אם אתם הולכים לכיוון הניפט
24/04/2017 | 14:29
13
אז באמת ההתלבטות היא בין הבדיקות השונות שקיימות ולא מול המי שפיר
אני בהריון הקודם התלבטתי ובסופו של דבר הלכתי על המי שפיר (למרות ששחברה שלי שעשתה בדיקת ניפט היתה מאוד מרוצה ומכאן נבעה ההתלבטות)
הפעם בגלל שיש בדיקות מתקדמות יותר כמו הגנומיטי שבודקת יותר תסמונות עם אחוזי הצלחה גבוהים יותר אז אם אבחר ללכת לכיון הניפט זו ככל הנראה תהיה הבדיקה

לצפיה ב-'ככה'
ככה
24/04/2017 | 08:49
1
44
קודם כל, לפחות בהולד כן נשמע שאת זה עושים נכון- בדיקות הניפט יכולות להחליף את בדיקות השקיפות העורפית+סקרים ביוכימיים ולא את בדיקת מי השפיר.

לעומת שקיפות עורפית ובדיקות דם לניפט יש דיוק רב יותר, כשאני הייתי בהריון עשיתי יעוץ גנטי והפרופ' אמרה שהמטרה היא לייבא את הטכנולוגיה של הניפט לארץ ואז באמת להחליף בזה את בדיקות השקיפות והסקרים הביוכימיים אבל אם יש אינדיקציה אין תחליף למי שפיר שהיא היחידה שאינה בדיקת סקר.

אני הייתי עושה את הניפט כמה שיותר מוקדם (משבוע 8 אפשר) ואז לפי התוצאות מחליטה לגבי מי שפיר בדיוק כמו שעושים עם השקיפות.
לצפיה ב-'עושים נכון רק קצת מאוחר מכל השאר'
עושים נכון רק קצת מאוחר מכל השאר
24/04/2017 | 08:59
31
הנטייה כרגע היא ללכת על הניפט. אנחנו נדע יותר ביום שישי.
תודה
לצפיה ב-'בדיקת הריון לייף'
בדיקת הריון לייף
23/04/2017 | 17:22
2
71
הי בנות , אני בשבוע 7+2 ( מתוזמן בהזרעה). מחר בדיקת דופק ראשונה ואני ממש לחוצה כי עשיתי עכשיו בדיקת הריון של לייף שמזהה גיל הריון ויצאו פסים רק בשלושת החלונות הראשונים. לפי זה אני בשבוע 3...אני ממש דואגת שמשהו קרה...יש למישהי ניסיון עם הבדיקה הזאת? היא אמינה? תודה לכולן.
לצפיה ב-'מכירה את בדיקות הביוץ של לייף והן גרועות'
מכירה את בדיקות הביוץ של לייף והן גרועות
23/04/2017 | 18:21
53
אז אל תילחצי מבדיקת ההריון הזו.
יהיה בסדר בעזרת השם, תקווי לטוב.
תעדכני מחר..
לצפיה ב-'בדיקות לא איכותיות'
בדיקות לא איכותיות
24/04/2017 | 09:59
33
אצלי הבדיקה של לייף בהריון הראשון נתנה תשובה שלילית במה שבדיעבד היה כבר הריון. לחברה שלי קרה אותו דבר.
ובלי קשר שבוע הריון קובעים על בסיס בדיקת דם ואולטראסאונד.
לצפיה ב-'אפליקציית הריון *מוצלחת* בעברית? יש חיה כזו?'
אפליקציית הריון *מוצלחת* בעברית? יש חיה כזו?
23/04/2017 | 08:11
5
94
היי כולן, מאד עוזר לי להשתמש באפליקציית הריון למעקב ולקבלת אינפורמציה. אני משתמשת ב- 2 שונות כרגע ובאנגלית כמובן.
הן נהדרות אבל הייתי שמחה למצוא אחת טובה ומוצלחת באמת *בעברית* (אייפון). מהחיפושים שלי ב- app store מצאתי רק את אלה של קופות החולים וזו של מכבי למשל, גרועה באופן מביש ממש...
יש לכן המלצות? מישהי מכירה / נעזרת בכזו?

לצפיה ב-'יש לי כמה'
יש לי כמה
23/04/2017 | 11:06
1
132
יש את 40 שבועות של הכללית, אבל היא נוטה להתנתק. יש את "הריונית", גם היא לא משהו.

בתכלס אני נעזרת באפליקציה Pregnancy Pro - בעיקר כי יש לה אחלה יומן שכתוב בו בפירוט את השבוע+יום בתוך הלוח שנה, וזה עוזר לי לתזמן מועדי בדיקות.

לצפיה ב-'בדיוק זו שאני משתמשת בה...'
בדיוק זו שאני משתמשת בה...
23/04/2017 | 14:14
81
טרם הכנסתי אליה את מועדי הבדיקות כי חשבתי שאמצא אחת בעברית.
לא יאומן ומתסכל - כמה שהאפליקציות של קופות החולים לוקות בחסר!
תודה בכל מקרה :)
לצפיה ב-'40 שבועות הייתה ממש נחמדה'
40 שבועות הייתה ממש נחמדה
23/04/2017 | 20:45
58
אינפורמטיבית ולא מלחיצה, וגם לא התנתקה לי בכלל.
לצפיה ב-'הורדתי הפעם את פורטי'
הורדתי הפעם את פורטי
23/04/2017 | 21:20
53
חביב..אבל גם אני עם האפליקציה שלכם..כבר הריון רביעי...היא ממש מוצלחת
לצפיה ב-'בעברית יש לך את מחשבון הריון. שהיא חביבה, אבל'
בעברית יש לך את מחשבון הריון. שהיא חביבה, אבל
24/04/2017 | 07:08
43
אין לך שם סנכרון עם לוח שנה וכל מה שאנחנו רגילות מהאפליקציות מחו"ל.
פשוט אפליקציה חביבה לתת לך את המידע לגבי השבוע הנוכחי בו את נמצאת, איך מתפתח העובר ומה הבדיקות הצפויות כרגע..
לצפיה ב-'הריון לאחר IVF ופער בגיל המחושב?'
הריון לאחר IVF ופער בגיל המחושב?
23/04/2017 | 23:05
41
שלום לכולן, אנחנו אחרי החזרה של בלסטוציסט מוקפא, כרגע בשבוע 13.
את גיל ההריון המחושב חישבו לי בתור שבועיים לפני ההחזרה ועוד חמישה ימים אחורנית (גיל העובר).
בכל הבדיקות (החל מבדיקת הדופק ועד השקיפות העורפית) העובר היה קטן באופן עקבי מהגיל המחושב ב3-5 ימים. בשקיפות איכות האולטרסאונד היתה מצויינת עד כדי יכולת לספור חוליות ואצבעות, וגם גודל העובר כבר בסקאלה של מ''מ אלא ס''מ - ככה שהמרחב לטעות מדידה יחסית קטן (לצורך המחשה, ההבדל בין שבוע 11+5 ל11+1 הוא של סנטימטר שלם - לא הגיוני שסטיית התקן של המדידה תהיה כל כך גדולה בשלב הזה, לכן אני מסיקה שזו לא בעיה במדידה אלא העובר שקטן לגילו..).
אני תוהה מה המשמעות של העיכוב הזה בהתפתחות - הרי במקרים של IVF  אין הסבר של ביוץ מאוחר ואפשר לחשב את גיל העובר בדיוק של יממה בודדת. מתחילה קצת לדאוג..
הרופאה בשקיפות אמרה שאני צריכה להתייעץ על זה עם הרופא המטפל (שאוכל לראות רק בעוד שבועיים), ושאולי היתה מעין 'קפיאה' בהתפתחות בהתחלה..
אם הפער היה לכיוון החיובי (גדול לגיל המחושב) לא הייתי דואגת, אבל הפרש של חמישה ימים כשאמור להיות לי התאריך המדוייק מדאיג מאד..
מישהי חוותה פער כזה, ספציפית אחרי IVF ויש לה תובנות לשפוך על העניין?
תודה בנות!

לצפיה ב-'תנועות עובר וכאבים בטבור'
תנועות עובר וכאבים בטבור
23/04/2017 | 16:05
1
74
היי בנות :)

אני שבוע 31 והקטנה שלי קצת משתגעת לה בפנים :) אתמול בערב והיום היו לי תחושות של כאבים בטבור ומשיכות פנימה באיזור הטבור. אתמול ממש כאב לי ברמה שהיה קשה לי ללכת הלכתי למיון נשים בבוקר וביצעתי מוניטור ובדיקת שתן והכל תקין ברוך ה'.

רציתי לדעת אם יש עוד מישהי שתנועות העובר מכאיבות לה בכלל או בפרט באיזור הטבור.

תודה!
לצפיה ב-'משהו דומה בהריון קודם'
משהו דומה בהריון קודם
23/04/2017 | 21:47
31
היי.. בהריון הקודם סבלתי מכאבים דומים למה שאת מתארת. הם לא היו תלויים בתנועות עובר.. 
גם אני פניתי למיון בעקבות זה ושם מעבר למוניטור וענייני הריון רגילים הפנו אותי לכירורג שישלול בקע סביב הטבור. מניחה שאם הלכת ונבדקת אז הכל בסדר וזה "סתם" מושך ומציק אבל אולי אם תרגישי החמרה כדאי לפנות לרופא ולבקש התייחסות לאפשרות של בקע.

תרגישי טוב...
לצפיה ב-'בדיקת דם להריון'
בדיקת דם להריון
21/04/2017 | 21:12
8
205
 עשיתי בדיקת דם לבדוק אם אני בהריון אבל אני לא מבינה את התוצאות.
מישהו יוכל אולי להסביר לי מה זה אומר? 
LH קטן מ0.17
FSH קטן מ0.8
Prolactin 930.2
ומשום מה לא נתנו לי לעשות בבדיקת דם
בדיקה של HCG 
תודה רבה למי שיעזור

לצפיה ב-'זו לא בדיקת הריון אם אין שם Beta HCG'
זו לא בדיקת הריון אם אין שם Beta HCG
21/04/2017 | 22:29
1
155
מה שבדקו לך הם הורמונים שרמתם משתנה לאורך המחזור, ואם הרמה תקינה או לא זה תלוי ביום המחזור בו ביצעת את הבדיקה.
לצפיה ב-'בדיקה'
בדיקה
23/04/2017 | 19:16
40
היום בדקתי את הנושא מול רופא נשים.
מסתבר ש....
....
צדקת, ובגדול (חיוך נבוך מצידי.  מאוד נבוך.  נפלתי בפח של עצמי....באסה).
אמנם גם בזמן הריון יש שינוי בהורמונים הנ"ל, אך לא יודעים מה רמתם בזמן ההריון, ולכן משתמשים בבדיקת ביתא HCG.
לגבי הבדיקה הנ"ל - יש לו ניחוש מה מטרתה, אך זה רק בגדר ניחוש.

ושוב פעם מתנצל על כך שהרגשת מותקפת (אין לי בעיה להודות בטעויות שלי. יש לי בעיה לגרום לאנשים להרגיש לא נעים כתוצאה מדבריי )
לצפיה ב-'בדיקת דם'
בדיקת דם
22/04/2017 | 10:13
4
220
כפי שנאמר, זאת בדיקת הורמונים שרמתם משתנה במהלך המחזור.
מעבר לכך, ובניגוד לתגובה קודמת - רמתם משתנה גם במהלך ההריון.
אמנם בד"כ נהוג לבדוק HCG, אך זה לא ההורמון היחיד שמשתנה בזמן הריון.

LH + FSH - אלו הורמונים שמשפיעים על מערכת הרביה.
פרולקטין - מעודד ייצור חלב.

שורה תחתונה - תפני לרופא שלך בכדי לקבל תשובה מוסמכת ולא מאנשים חסרי ידע רפואי (או בעלי ידע חלקי).
(סטודנט לסיעוד)

לצפיה ב-'וואו, למה הטון המתנשא?'
וואו, למה הטון המתנשא?
22/04/2017 | 23:49
2
117
כל מה שכתבת נכון ולא סותר בשום צורה את מה שכתבתי אני. רק מרגיש מתנשא לאללה ומזלזל כלפי דבריי.
למה לענות ככה באופן כללי, ובפרט בפורום שמטרתו תמיכה?
לצפיה ב-'לא זאת הכוונה'
לא זאת הכוונה
23/04/2017 | 18:01
1
53
מתנצל אם חשת התנשאות ו/או פגיעה בכבודך.
לא זאת הכוונה.
אמנם דברייך נכונים, אך במבט מהצד נראה כי מבלי לשים לב - את פוגעת בבטחון העצמי שלה (מבלי שתהיה לך כוונה כזאת).
אני חוזר בכדי להדגיש - לא הייתה שום כוונה לפגוע בך, ואני מתנצל אם הרגשת כך.
לצפיה ב-'סתם קצת מופתעת אתה גבר? מתעניינת מה מביאך לפה...'
סתם קצת מופתעת אתה גבר? מתעניינת מה מביאך לפה...
24/04/2017 | 13:49
2
לצפיה ב-'הפורום אינו נותן מענה רפואי מקצועי'
הפורום אינו נותן מענה רפואי מקצועי
23/04/2017 | 11:11
77
בכל מקרה, על ידי שום כותב/ת או מגיב/ה. כלונו פה עונים מהניסיון האישי שלנו והידע שצברנו, אבל בפירוש - התגובות בפורום לא מחליפות התיעצות עם רופא/ה.

לצפיה ב-'לא מופיעה בדיקת בטא בבדיקות שעשית'
לא מופיעה בדיקת בטא בבדיקות שעשית
22/04/2017 | 15:33
114

לגבי שאר הנתונים שציינת אנא פני לרןפא המטפל לקבלת הסבר.

לצפיה ב-'ממצאים מסקירה מוקדמת'
ממצאים מסקירה מוקדמת
20/04/2017 | 22:33
3
195
שלום דר!
 עברתי סקירה מוקדמת שבוע 15 אני בת 40 
.והופניתי ליעוץ גנטי עקב הממצאים 
2 ציסטות קטנות בצוואר.
וכלית פרסה
 האם 2 הממצאים האלו גורמים יחד לחשד כרומוזומלי?
אני בלחץ נוראי. למרות ,שהרופא הרגיע ואמר שכליית פרסה זה לא מום והרבה אנשים חיים עם זה. ולגבי הציסטות בבדיקה השנייה סקירה מורחבת 2 הן יעלמו. אבל בגלל הגיל .שולח ליעוץ גנטי
 האם במקום יעוץ גנטי שתורים אליו לוקחים זמן רב אפשר לעבורבדיקת וריפי ולהיות רגועים במקום מי שפיר. 
תודה על תשובתך .

לצפיה ב-'בדיקת וריפיי היא לא תחליף למי שפיר'
בדיקת וריפיי היא לא תחליף למי שפיר
21/04/2017 | 18:58
104
קודם כל לכי לייעוץ גנטי, תשמעי על מה יכולים להצביע הממצאים שהרופא ראה - ייתכן שזה לא משהו שבודקים בווריפיי אלא בצ'יפ גנטי, כלומר מי שפיר.
בכל מקרה, וריפיי אינה ודאית ב-100%, אז אם יש חשש למום כלשהו לא הייתי מסתפקת בה.
לגבי התורים - נסי לקבוע תור לייעוץ גנטי פרטי או להגיע למכון הגנטי ולבקש שיזרזו לך את התור. אני הגעתי למכון הגנטי באיכילוב עם מכתב מהרופא שלי וקבעו לי תור ליומיים אח"כ.
לצפיה ב-'כמו שנאמר'
כמו שנאמר
23/04/2017 | 11:10
59
יועץ גנטי יכול לתת לך הסבר מקצועי ורפואי על הממצאים. וגם האם מומלץ לעבור מי שפיר. 
אם אין תורים את יכולה להגיע ליעוץ פרטי. בנוסף אם יש לך ספק - את יכולה להגיע לסקירה נוספת כחוות דעת שניה.

מקווה שהכל ימשיך תקין ובריא, בהצלחה!

לצפיה ב-'היי רעות :)'
היי רעות :)
23/04/2017 | 16:35
40
גם אצלי אחד העוברים עם כליית פרסה
נכון שהרבה אנשים חיים עם זה, אבל בתקופת ההריון בהחלט מתייחסים אל זה כאל מום - את זכאית ליעוץ גנטי, מי שפיר+צ'יפ גנטי, אקו לב עובר, סקירה מכוונת ויעוץ נפרולוגי
לצפיה ב-'הריון לאחר טרבינאפין '
הריון לאחר טרבינאפין
23/04/2017 | 09:51
1
45
נטלתי טרבינאפין במשך ארבעה חודשים בהם נאמר לי כי אסור להיכנס להיריון. כמה זמן אחרי סיום נטילת התרופה ניתן להיכנס להיריון- מיידי או שיש להמתין תקופה מסוימת?
לצפיה ב-'מציעה לשאול את הרופא המטפל'
מציעה לשאול את הרופא המטפל
23/04/2017 | 11:04
23
או את החברה שמשווקת את התרופה.

בהצלחה

לצפיה ב-'הריון "חצי תקין". '
הריון "חצי תקין".
21/04/2017 | 16:23
3
242
היי לכן!!! שמחה להצטרף למועדון ;)
אשמח לעידוד ועצות:
הייתי בשבוע 7 פלוס 3 בבדיקת דופק. גילו לי 2 שקי הריון, אחד תואם לשבוע שלי והאחר בגודל של שבוע 6 + 1. הוזמנתי לעוד שבועיים לבדיקה חוזרת.
חשוב לציין שאני אחרי טיפולי פוריות לכן הביוץ בדוק התרחש במועד!
מה האופציות שעומדות בפני מניסיונכן? למה לצפות בעוד שבועיים במידה והתינוק השני לא יגדל?
(נ.ב. אני עם תמיכה של נרות הורמונאליים).
תודה לעונות!!!

לצפיה ב-'במידה ועובר אחד ממשיך להתפתח'
במידה ועובר אחד ממשיך להתפתח
21/04/2017 | 20:55
154
ואילו השני מפסיק לרוב לא עושים כלום. זה שמפסיק מתפורר ונספג, ולעתים אם נשאר, יוצא במהלך הלידה.
מאחלת לך הריון מלא ותקין 
לצפיה ב-'בנוסף למה שענו לך, יכול גם להיות מצב של הריון תאומים שנקלטו'
בנוסף למה שענו לך, יכול גם להיות מצב של הריון תאומים שנקלטו
21/04/2017 | 22:33
1
164
במועדים שונים. לחברה שלי יש תאומות מהריון אחרי טיפולי פוריות (זריקות, אני לא זוכרת כרגע את השם המדויק) והיה כמובן מעקב זקיקים וביוץ במועד ודאי, כי הוא תוזמן בעזרת הזריקות, ועדיין היה הבדל של כמה ימים בגודל העובריות. כנראה ביצית אחת פשוט נקלטה בדופן הרחם כמה ימים אחרי השניה.
לצפיה ב-'תודה לכן! עודדתן! '
תודה לכן! עודדתן!
22/04/2017 | 20:17
92

לצפיה ב-'יכול להיות שהבחילות עברו?'
יכול להיות שהבחילות עברו?
22/04/2017 | 18:53
1
94

שבוע 9 פלוס 4  ופתאום הבחילות עברו..כבר כמה ימים.
חשבתי שרק לקראת שבוע 12 הן עוברות.( במיוחד שזה תאומים)
זה הגיוני או שאני צריכה לדאוג?
לצפיה ב-'בחילות יכולות להעלם ולהופיע לאורך כל ההריון'
בחילות יכולות להעלם ולהופיע לאורך כל ההריון
22/04/2017 | 21:56
27
לצפיה ב-'דחוף - איך ניתן להקדים/ לעשות אולטרסאונד ראשון (מכבי)?'
דחוף - איך ניתן להקדים/ לעשות אולטרסאונד ראשון (מכבי)?
22/04/2017 | 09:56
2
114

שלום, הריון ראשון,
אני בשבוע 8 - לא הצלחתי לקבוע תור לאולטרסאונד לפני 9.5, שזה עוד יותר משבועיים (קופ"ח מכבי) האם יש לכן רעיונות איך יכולה להקדים/ להשיג אולטרסאונד מוקדם יותר? (רופאת הנשים שלי בחו"ל, עד כמה שאני מבינה, ואליה יש לי תור ל - 22.5, האולטרסאונד שקבעתי הוא במוקד "מכבי" ביגאל אלון, ת"א) רוצה לוודא שיש דופק ושמה שצריך להיות בסדר בשלב זה - בסדר... אני בקופ"ח מכבי, גרה בת"א.
אשמח לכל רעיון, תודה

לצפיה ב-'יש לך הפניה למכון אולטרסאונד?'
יש לך הפניה למכון אולטרסאונד?
22/04/2017 | 12:08
1
100
אם כן אז פשוט תתקשרי ותבדקי אם יש ביטולים. את יכולה להסביר למזכירה את המצב והיא בטח תסדר לך תור מוקדם יותר. אני פשוט הגעתי עם ההפניה מוקדם בבוקר וביקשתי להיכנס
חלופה אחרת היא לקפוץ קומה מעל למוקד, אין צורך בפניה או קביעת תור.
וכמובן את יכולה לחכות ל9.5 ואז ההמתנה לשקיפות תהיה ממש קצרה
לצפיה ב-'אנסה את זה'
אנסה את זה
22/04/2017 | 14:01
62
תודה!
לצפיה ב-'שאלות בנושאי זירוזים והשראות לידה באופן טבעי !!'
שאלות בנושאי זירוזים והשראות לידה באופן טבעי !!
19/04/2017 | 10:32
9
198
בוקר טוב! מוזמנות להעלות שאלות בנושאי השראות וזירוזי לידה באופן טבעי אשמח לסייע לכן מנסיוני כדולה וכרפלקסולוגית מומחית בזירוזי לידה. יכולות לשרשר שאלות תחת הודעה זו ואשתדל להשיב במהלך היום  

לצפיה ב-'מי שלא שואל/ת - לא יודע '
מי שלא שואל/ת - לא יודע
19/04/2017 | 13:30
8
189
מוזמנות לשאול, אורית מנהלת את הפורום ביחד איתי, היא דולה מלווה לידות שנים רבות וגם מומחית ברפלקסולוגיה ובזירוזים טבעיים למינהם, אז כדאי לכן

לצפיה ב-'בהריון הקודם'
בהריון הקודם
19/04/2017 | 21:21
6
154
בשבוע 40+2 הייתה האטה בדופק העובר במוניטור ולכן הופניתי לזירוז, חוויית הלדה הייתה די זוועתית מבחינתי, הזרוז היה רק חלק מזה. בכל אופן, האם יש לדעתך במצב כמו שהיה לי מקום לזירוזים טבעיים כלשהם ואלו?
לצפיה ב-'קודם כל בהחלט!!'
קודם כל בהחלט!!
20/04/2017 | 09:37
5
115
איך התחילו את הזירוז מה קבלת? בלון? טבליה? פיטוצין? בהחלט שיש מקום לשלב זירוזים טבעיים. אם את כבר מאושפזת החל מלהזמין אליך לבית חולים מטפלת ברפלקסולוגיה, שיאצו או דיקור ועד עיסוי פיטמות ונקודות לחיצה ברגליים ובגב שאפשר ללמד אותך ללחוץ עליהן ותנוחות שעוזרות לתינוק לרדת באגן טוב יותר. ובכלל ממליצה להכין את הגוף כבר משבוע 36 ולקחת כל מיני דברים (לא מדברת רק על עלי פטל) הכול בהתאם לכל אישה ולהסטוריה הרפואית והמיילדותית שלה ואז נשים הרבה פעמים מגיעות בתנאים הרבה יותר טובים לבית החולים ומתקדמות יותר טוב. 

לצפיה ב-'מה את ממליצה לנשים להתחיל לקחת החל משבוע 36?'
מה את ממליצה לנשים להתחיל לקחת החל משבוע 36?
20/04/2017 | 11:13
1
107
אני לקחתי בהריון הקודם "קלידה" שהיה (אולי) יעיל.

לצפיה ב-'היי, '
היי,
20/04/2017 | 11:25
122
לקחת את הלידה קל או את ההומאופתיה של ד״ר קיי שנקראת פארטוקאל? כי הפארטוקל יותר יעיל מנסיוני והוא אחד מהתמציות שאני ממליצה להתחיל לקחת בנוסף חליטת סרפד, ומשבוע 37 כמוסות נר הלילה (כמובן להיוועץ באיש מקצוע כי לא כל הריונית יכולה לקחת יש קונטראינדיקציות) אני ממליצה לכל אישה לאחר לידה ראשונה ללכת לפיזיותרפיסטית רצפת אגן במיוחד אם היא לפני לידה חוזרת, יש תרגילים שהם הכנה של הגוף ללידה, תרגילים לחיזוק שרירי רצפת אגן ובטן שעוזרים בלידה ולא רק לחזור למשקל אחרי שיולדים, פעילות גופנית לעשות לא רק בשבוע 36 אבל מי שעדיין לא התחילה משהו אז יוגה או משהו קליל שיכול מאוד ללמד  מבחינת תנועתיות של הגוף כשמתחילים הצירים ואפילו בשליש האחרון שמתחיל להיות כבד ומרגישים עוד יותר את העייפות. ועוד כל מיני דברים שאני מדריכה עליהם:)
לצפיה ב-'קיבלתי פיטוצין'
קיבלתי פיטוצין
21/04/2017 | 14:10
2
74
הייתי כבר עם פתיחה של 2 אם אני זוכרת נכון, הפיטוצין כמובן ייצר צירים אבל הפתיחה נתקעה סביב 3.5-4 רוב הלילה, בסוף קיבלתי אפידורל כדי "להרגע" שהפתיחה תתקדם, התגרדתי בטירוף (תופעת לווואי של אפידורל מסתבר, משום מה סבלתי בלידה שניה ולא בראשונה), ירדו המים ואז הפתיחה התקדמה תוך כמה דקות לפתיחה מלאה, היו לי צירי לחץ מטורפים כאילו אין אפידורל, והיו 10-15 דקות קשות מאוד עד שהתינוק נולד. 
לקחתי חליטות פטל וסרפד בשבועות לפני הלידה, ואני מאמינה שזה עזר, אשמח לדעת מה עוד את ממליצה לקחת. 
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
22/04/2017 | 15:30
1
40
הפתיחה נתקעה כי הגוף מותש, לא הצלחת לנוח מהצירים, לא היית עדיין בלידה פעילה ולכן האפידוראל נתן לגוף להרפות והכול התחיל להתקדם משם. את צירי הלחץ הרגשת חזק כי כנראה התקדמת מאוד מהר בבת אחת אחרי האפידוראל. בלידה הבאה אני ממליצה כן לקחת פארטוקל וגם סרפד אבל יש עוד כמה דברים כמו שמנים מסויימים להרחה ושמן נר הלילה כמובן הכול בהתייעצות עם אשת מקצוע בהתאם להסטוריה המיילדותית שלך. 

לצפיה ב-'מה מטרת הפארטוקל?'
מה מטרת הפארטוקל?
22/04/2017 | 20:41
31
ועם איזו אשת מקצוע כדאי להתייעץ?
לצפיה ב-'עכשיו אני מסמיקה... די נו תמשיכי :)'
עכשיו אני מסמיקה... די נו תמשיכי :)
20/04/2017 | 11:35
35
לצפיה ב-'מוזר קצת חוששת'
מוזר קצת חוששת
20/04/2017 | 23:35
1
206
הי בנות שאלה ,
אני בהריון שלישי שבוע 5+5 
בהריונות הקודמים התחילו בחילות ממש מוקדם ועכשיו עדיין אין.רק הרבה כאבי מחזור.האם זה נורמלי לדעתכן ?
אם אלף לעשות אולטראסונד יראו משהו עכשיו ? מתי הכי מוקדם בטוח יראו ?
שכחתי כבר מההריונות הקודמים :)
תודה רבה לעונות !
לצפיה ב-'כל היריון שונה'
כל היריון שונה
21/04/2017 | 13:02
77
זה ממש תקין ולא אומר כלום בשלב הזה. ייתכן ויראו רק שק אבל לא בטוח שתראי עדיין דופק. עדיף להמתין סביב שבועות 7-8  מחזיקות אצבעות!!!!

לצפיה ב-'מי שפיר באיזור חיפה - התלבטויות'
מי שפיר באיזור חיפה - התלבטויות
19/04/2017 | 10:07
4
72
בימים האחרונים אני שוברת את הראש מה לעשות (הריון ראשון) ואשמח לקצת הכוונה :(
אני זכאית דרך משרד הבריאות, מתלבטת אם ללכת לרופא פרטי (ביררתי והעלות דרכו היא 5,500 ש"ח - כמובן שיש החזרים דרך הקופה אבל עדיין, זה יורד מהריונות עתידיים ובסוף הוא מעביר את הבדיקה למעבדה באחד מבתי החולים הציבוריים) או לגשת לאחד מבתי החולים הציבוריים בחינם - אני מאיזור חיפה.
מה הייתן עושות?
מי שעברה את הבדיקה יכולה להמליץ לי?
מישהי שעשתה באיזור חיפה? אולי באסותא?
תודה :)
לצפיה ב-'אני התלבטתי מאד בנושא לפני חודשים ספורים'
אני התלבטתי מאד בנושא לפני חודשים ספורים
20/04/2017 | 22:53
3
67
כי בגלל הזכאות דרך משרד הבריאות לא יכולתי לקבל החזרים מהקופה (אין לי ביטוח פלטינום, רק מושלם). חששתי מאד מאי היכולת לבחור רופא בציבורי. אבל אחרי בירורים רבים (גם פה שאלתי. את יכולה לחפש) בדקתי מי הרופאים שמבצעים את הדיקור בבתי החולים באופן ציבורי, והחלטתי לבחור בבית החולים בו יהיו לי מירב הסיכויים ליפול על רופאים טובים.
הבחירה שלי היתה בי״ח כרמל, שעל כל הרופאים שם קיבלתי המלצות טובות. הגעתי בסוף לד״ר רחל מנדל שהיתה נהדרת - עדינה ומקצועית מאד, והכל עבר בשלום.
לצפיה ב-'תודה על התגובה!! '
תודה על התגובה!!
21/04/2017 | 10:19
2
41
בינתיים גם אצלי בי"ח כרמל בעדיפות.
את יודעת איזה עוד רופאים עושים שם מלבדה?
לצפיה ב-'זה מה שהצלחתי להבין מהבירורים שלי:'
זה מה שהצלחתי להבין מהבירורים שלי:
21/04/2017 | 12:39
1
51
ד״ר יעל גולדברג
ד״ר אמיר פלג
ד״ר ראובן קידר
ד״ר רחל מנדל
ד״ר עזרא מורד (לגביו היה רשום לי סימן שאלה. אני כבר לא זוכרת למה). אולי הוא לא עושה שם דיקור.
לצפיה ב-'המון תודה לך '
המון תודה לך
21/04/2017 | 22:02
9
לצפיה ב-'שאלה בנושא טיסה בהריון תאומים'
שאלה בנושא טיסה בהריון תאומים
20/04/2017 | 11:03
5
158
אני בהריון תאומים וחושבת על האופציה של ללדת בארצות הברית בכדי לאזרח את הילדים . אחותי- שאני מתכננת להיות אצלה ,מבררת את הנושא של ביטוח רפואי אבל אם זה יהיה פשוט-  אני רוצה לדעת אם יש למישהי מידע לגבי הטיסה עצמה לארצות הברית. עד איזה שבוע חברות התעופה מסכימים שאטוס? והאם קיים חשש גבוהה יותר  בהריון תאומים או שזה לא מורכב יותר מהריון  בודד? כל מידע יעזור לי . תודה רבה!!!
לצפיה ב-'הכי טוב לברר עם חברת הטיסה'
הכי טוב לברר עם חברת הטיסה
20/04/2017 | 12:47
95
וחברת הביטוח. אני יודעת שמבטחים עד שבוע 28 אבל לא סגורה על זה, ולא יודעת מה לגבי הריון תאומים.

לצפיה ב-'מגיבה'
מגיבה
20/04/2017 | 18:04
2
110
ברור לך שלא כל אחד יכול לבוא וללדת בארה"ב נכון?
בטח ובטח אם את מגיעה על ויזת תייר.
חברות ביטוח מקומיות לא בטוח שיבטחו אותך וגם אז הסיכוי שיהיה לך ביטוח ממש טוב במעמדך ממש לא לטובתך.

היריון תאומים נחשב היריון בסיכון , את צריכה להיות במעקב ממש מהתחלה .
פגייה יכולה להגיע פה למאות אלפי דולרים ואני ממש ממש לא צוחקת.
- שוב אין סיכוי שתמצאי ביטוח במעמדך שיכסה את ההוצאות של ההיריון בטח ובטח אם יהיה צורך בפגייה.

אז כן הרעיון נחמד ללדת בארה"ב אבל זה ממש לא נחמד כמו שזה באמת.

אישית לא הייתי מסתכנת.

נ.ב. גם אם את מגיעה על ויזה אחרת (לא תייר) את תצטרכי ביטוח ממש ממש טוב אם את לא רוצה למשכן את החיים שלך לתשלומים.
לצפיה ב-'אני אזרחית ואני מבררת את ענין הביטוח הרפואי המקומי שם '
אני אזרחית ואני מבררת את ענין הביטוח הרפואי המקומי שם
21/04/2017 | 03:39
105
ולכן לא תהיה בעיה שאזרחים תלד בארצות הברית . אני יודעת שהיו כאן נשים שהגיעו בחודש שמיני וילדו בארצות הברית עם ביטוח מקומי ..
כל השאלה היא עניין הטיסה ואולי נכון יותר לברר מול הרופא ומול חברת התעופה
קשה לי להאמין שרופא ימליץ לי על טיסה אבל אולי אתייעץ כשי לדעת מה הכיוון
תודה רבה בכל אופן
לצפיה ב-'זה באמת פחות פשוט ממה שזה נשמע.'
זה באמת פחות פשוט ממה שזה נשמע.
21/04/2017 | 09:26
91
זה רק קצת ממה שקראתי:

עד שבוע  26 – המבוטחת צריכה לרכוש ביטוח מורחב להריון שמחירו גבוה בכ-250% ביחס לביטוח רגיל. במידה ובמהלך השהייה בחו"ל תכנס האישה לשבוע ה-26 עליה לפעול כאילו היא טסה לאחר שבוע 26.
לאחר שבוע 26 - המבוטחת מחויבת למלא שאלון רפואי המצהיר כי היא אינה סובלת משום בעיות הקשורות להריון, על שאלון זה צריך להיות חתום רופאה המטפל של האישה.
שאלון זה יש למלא בעברית ובאנגלית ולהציג לדיילות חברת התעופה.
הדיילות מעבירות את המסמך לעיונו של הרופא התעופתי של חברת התעופה, והוא זה שמאשר סופית את העלייה למטוס.
בנוסף, בין השבוע ה-26 ועד לשבוע ה-,30, על המבוטחת לשלם תוספת חד פעמית לכיסוי סיכונים.
לאחר שבוע 30 - לא ניתן לבטח אישה כשהיא נמצאת בשבוע ה-30 להריונה. לצורך עלייה למטוס צריכה האישה להציג אישור מהרופא המטפל על כך שהיא אינה סובלת מבעיות המונעות ממנה לטוס וכן שאין לה כיסוי ביטוחי.
אישה בהריון עם יותר מעובר אחד, לא תורשה לעלות למטוס.
לאחר שבוע 32 - אישה, גם אם היא נושאת עובר יחיד, לא תורשה לעלות למטוס עד סוף הריונה.
רק במקרי חירום ניתן לאפשר לאישה לאחר השבוע ה-32 לטוס וזאת רק על ידי אישור מיוחד בהצגת אישור רפואי וליווי רפואי צמוד ע"י רופא.
חברות התעופה השונות מגדירות נשים בהריון כנוסעים מן השורה, במידה ומצב הרפואי וכן הריונן תקין לחלוטין.

במידה והינך מתכננת ללדת בחו"ל חשוב לדאוג לביטוח רפואי מלא המכסה לידה וטיפול בוולד בארץ בה מתוכננת הלידה, כמו גם לדאוג לכיסוי ממושך אשר יספיק לכל אורך השהות בארץ היעד.
ביטוח נסיעה לאישה בהריון לא מבטח מפני מספר מצבים הנחשבים כמצבי סיכון:
הריון של מבוטחת הסובלת ממחלה כרונית, מבוטחת שעברה בעבר הפלות חוזרות של ההריון, הריון של יותר מולד אחד, מבוטחת שסבלה מדימומים במהלך ההריון, הריון שמקורו בטיפולי פוריות או הפריה חוץ גופית, הפלה יזומה, לידה, לידה מוקדמת, טיפול בוולד, הוצאות מעקב שוטף אחר ההריון, אשפוז לצורך שמירת הריון – למעט במקרה של הוראה מרופא וזאת בהתאם לסכומים שנקבעו בפוליסה.

ודבר אחרון, אם את אזרחית אמריקאית, את לא צריכה ללדת שם כדי שילדייך יקבלו אזרחות. הם יקבלו אוטומטית אזרחות ברגע שתגישי בקשה לאחר שיוולדו.

לידה קלה ובהצלחה!

לצפיה ב-'רק בקשר לאזרחות'
רק בקשר לאזרחות
21/04/2017 | 12:33
80
כמו שכתבו לך לפני, אם את אזרחית, אז גם ילדיך אמורים לקבל אזרחות ללא בעיה. אמי אזרחית שוויץ, אני נולדתי בארץ ואני גם אזרחית, וגם בתי שנולדה כאן היא אזרחית שוויץ. 
לצפיה ב-'שמעתי טובות על ד"ר ברוסילוב'
שמעתי טובות על ד"ר ברוסילוב
21/04/2017 | 09:17
1
17
לצפיה ב-'סליחה, ברח...בתגובה לרופא מומלץ בכרמיאל'
סליחה, ברח...בתגובה לרופא מומלץ בכרמיאל
21/04/2017 | 09:18
8
לצפיה ב-'המלצה לרופא טוב ואנושי למעקב הריון באיזור הצפון (כרמיאל)'
המלצה לרופא טוב ואנושי למעקב הריון באיזור הצפון (כרמיאל)
20/04/2017 | 23:44
10
לצפיה ב-'חדשה כאן וזקוקה לתמיכה '
חדשה כאן וזקוקה לתמיכה
20/04/2017 | 18:12
4
202
הי בנות,
אני ברוך השם סוף סוף בהריון בשבוע 5+3 עם 2 בנות מתוקות בבית וכמהה מאוד לעוד ילד. בת 43+
הייתי אצל הרופא והוא ראה שק הריון ברחם, נתן לי אוטרוגסטן לשבועיים (תיכף תבינו למה) ואמר לי לחזור לדופק עוד שבועיים.
אני מבחינתי מעדיפה לחזור רק בשבוע 9 כי היו לי בעבר שני הריונות רצופים (לפני שתי הבנות) שהתחילו עם דופק בשבוע 6 ובשבוע 8 הדופק נעלם ונאלצתי לעבור גרידות. לכן אני לא לגמרי זורמת עם ההריון, עוד לא מצליחה לשמוח לגמרי ולהרפות. יש לי עד הבדיקה עוד שלושה שבועות לחכות וזה נראה לי נצח.
אני כל רגע בודקת סימנים, ובגדול רק כואב לי החזה בדרך כלל מאוד (כרגע פחות) ואולי יש בחילה חפיפית ולא נחשבת, קצת חולשה ועייפות.
זקוקה לעידוד שלכן אפילו לא יודעת מה אני רוצה לשאול.
תודה מראש יקרות.
לצפיה ב-'קודם כל '
קודם כל
20/04/2017 | 18:35
2
106
שולחת לך חיבוק גדול, ומחזיקה אצבעות חזק שהכל יהיה בסדר.
אני לא מבינה גדולה, אבל הפעם, בעקבות הפעמים הקודמות קיבלת איזושהי תמיכה הורמונלית (האוטרוגסטן זו תמיכה הורמונלית, נכון?), כך שהפעם זה שונה...
אני ממליצה לך לא לנסות לעקוב אחרי סימנים, כי זה נורא קשה ומבלבל (אני יום אחד נכנסתי ללחץ בשבוע 9, כי פתאום הרגשתי שהחזה שלי כבר לא כואב, ואז שוב ללחץ, כשהפסיקה לי הבחילה, וכו', וברוך ה' הכל בסדר, כך שזה לא ממש אינדיקציה...).
את יכולה אולי לנסות להסיח את הדעת? להיות עסוקה במשהו? וגם אולי לחשוב חיובי, ולהאמין שהכל בסדר (זה מה שעוזר לי...)
לצפיה ב-'תודה מישמיש החמודה '
תודה מישמיש החמודה
20/04/2017 | 18:50
1
18
לצפיה ב-''
21/04/2017 | 17:25
8
לצפיה ב-'מזמינה אותך לפורום בניהולי- פורום הריון אחרי אובדן-'
מזמינה אותך לפורום בניהולי- פורום הריון אחרי אובדן-
20/04/2017 | 19:44
70
שם נוכל לתת לך סיוע ותמיכה למכביר.
רוב ההפלות שמסתיימות בשליש הראשון נגרמות כתוצאה מעוברים לא תקינים או כתוצאה ממשהו שלא מתפתח טוב או כתוצאה מבעיה בחלוקה של התאים...
לכן, בעיקר צריך לקוות לעובר תקין.

תופעות לוואי כאלו ואחרות של ההריון לא אומרות כלום על תקינותו או אי תקינותו של ההריון ושל העובר. לכן, עדיף להרגיש טוב:)

שיהיה בהצלחה!
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון והריון אחרי אובדן, תפוז.
09-7749028

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר אבי צפריר
ד
ד"ר דוד אנג'ל - אורטופד
פורום דם טבורי
פורום דם טבורי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה