לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'עשו הפסקה מרגיעה ומרעננת, ושמעו מוזיקה '
עשו הפסקה מרגיעה ומרעננת, ושמעו מוזיקה
28/07/2017 | 12:35
8
10 השירים הכי רומנטיים בספרדית חינם
בקישור הזה וגם אפשר להוריד את השירים חינם:
https://goo.gl/KSZ4tQ
לצפיה ב-'ייעוץ גנטי לפני מי שפיר'
ייעוץ גנטי לפני מי שפיר
28/07/2017 | 11:53
18
שאלה- אם אני מעל גיל 35, האם אני זכאית בכל מקרה רק בגלל הגיל להחזר ממכבי על בדיקת מי שפיר או שאני צריכה לעבור ייעוץ גנטי לפני?
תודה
לצפיה ב-'תוצאות סקר שליש ראשון'
תוצאות סקר שליש ראשון
27/07/2017 | 11:16
4
119
היי בנות,
בת 37, תוצאות סקר שליש ראשון יצאו סיכוי לתסמונת דאון בשקלול הגיל ותוצאות הבדיקה 1:950 
עוד לפני שקבלתי את התוצאה קבעתי תור לבדיקת מי שפיר בגלל הגיל אבל עכשיו מרגישה קצת יותר מודאגת ועד שאבצע את הבדיקה ואקבל תשובות יעברו עוד 10 שבועות בערך.
האם זה באמת ערך מדאיג או שבגילי הוא נחשב ממוצע?
תודה לעונות!
לצפיה ב-'היי '
היי
27/07/2017 | 11:30
3
111
קודם כל, הסיכון שלך עדיין נמוך מהסיכון הכללי בקבוצת הגיל שלך, לא זוכרת מה הסיכון בגיל 37 אבל בגיל 35 למשל זה בערך 1:400 (זו גם רמת הסיכון בה ניתנת המלצה גורפת לביצוע מי שפיר).
שנית, יש לזכור שזו בדיקה סטטיסטית ולא אבחנתית! ואם את ממילא עושה מי שפיר תקבלי תשובה חד משמעית שלא תשאיר מקום לספקות.
שלישית, למה 10 שבועות? לאיזה שבוע קבעת את הדיקור? אם זה שבוע מאוחר כדאי אולי לנסות להקדים, אבל ממה שקראתי פה תשובה ראשונית מקבלים די מהר אחרי הדיקור.
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
27/07/2017 | 11:45
2
80
עוד 10 שבועות כי אני בשבוע 13, קבעתי לשבוע 19 (לפני זה נמצאת שבועיים בחו"ל) ואמרו שלוקח לתוצאות בערך 4 שבועות.
הבנתי שיש בדיקה עם תוצאות מהירות יותר (פיש אני חושבת) אבל אעשה אותה רק במידה ויתגלה ממצא כלשהו בסקירה או סיכון גבוה בחלבון העוברי.
תודה על התגובה.
לצפיה ב-'אני קיבלתי תשובה תוך שבועיים'
אני קיבלתי תשובה תוך שבועיים
27/07/2017 | 20:50
1
32
התקשרתי לייעוץ הגנטי בביה"ח (עשיתי בציבורי) והסברתי שאני לא ישנה בלילות מרוב דאגה (עשיתי שפיר + צ'יפ מלא ומאד חששתי גם מתשובה גרועה וגם מתשובה בתחום האפור). אמרתי מראש בפגישה שאני דואגת וקיבלתי אישור לברר תוך שבועיים טלפוניות.

השמועה מספרת שאם התשובות לא טובות היועצת יוצרת איתך קשר טלפוני תוך שבוע.

בהצלחה !!!
לצפיה ב-'זה נורא תלויי איזה בדיקה עושים'
זה נורא תלויי איזה בדיקה עושים
28/07/2017 | 06:59
31
למשל ציפ גנטי גם אם רוצים תשובות במינימום לוקחות שבועיים.
תמיד אפשר לשלם על תשובות מהירות בעזרת בדיקת fish
לצפיה ב-'מי שפיר בשבוע 16'
מי שפיר בשבוע 16
27/07/2017 | 16:30
1
67
קבעתי בדיקת מי שפיר באסותא לתאריך 16+4 ימים. כשדיברתי איתם טלפונית הם אמרו שבאופן מוחלט וגורף הם לא מדקרים בתאריך זה ועליי להמתין לפחות עד לגיל 17+0.
זה לא מוזר שהרי בכל מקום נאמר שמי שפיר עושים בין שבוע 16 ל-20?
נתקלתן בסירוב לדקר לפני 17 בעוד מקום? תודה.

לצפיה ב-'בכמה מקומות נאמר לי שלא עושים לפני 17+'
בכמה מקומות נאמר לי שלא עושים לפני 17+
28/07/2017 | 06:58
23
כי לפני ריכוז התאים של העובר במים לא מספיק ואז זה מעקב תשובות ולפעמים אפילו צריך לחזור על הבדיקה.
אישית הייתי דוחה ובכלל בשני ההריונות הראשונים שלי עשיתי ב18
לצפיה ב-'הריון ראשון (לא מתוכנן) -זקוקה להמלצה לרופא/ה סופר סבלני/ת!!'
הריון ראשון (לא מתוכנן) -זקוקה להמלצה לרופא/ה סופר סבלני/ת!!
25/07/2017 | 11:28
6
211
גיליתי אתמול להפתעתי שאני בהריון שבוע 6 בערך.
אני בקופ"ח מכבי. חייבת למצוא רופא/ה מלווה סבלניים ונעימים.
יש לי מלא שאלות, וחוסר ידע.
למשל - הכי דחוף אולי - האם אני יכולה לטוס לחו"ל בעוד שבוע לתקופה של חודשיים וחצי כמו שתכננתי? (יש כרטיסי טיסה, יש הכל).

תודה לעונות!
לצפיה ב-'לגבי חו"ל'
לגבי חו"ל
25/07/2017 | 14:29
129
איו מניעה של נסיעה, אבל יש בדיקות רבות שמתקיימות בחודשיים האלו שתפספסי וזה דיי חבל.
את יכולה להכנס לטבלת מעקב הריון של משרד הבריאות ולראות שם מה צריך.
בנוסף, יש מאכלים שרצוי להמנע מהם ולא לטוס לארצות בהם יש את וירוס הזיקה.
לצפיה ב-'מאיפה את בארץ?'
מאיפה את בארץ?
25/07/2017 | 16:23
1
100
בחיפה אני יכולה להמליץ על ד''ר יורי פז. 
לצפיה ב-'אני מהמרכז. שכחתי לציין. תודה!'
אני מהמרכז. שכחתי לציין. תודה!
25/07/2017 | 17:53
28
לצפיה ב-'טיסה'
טיסה
26/07/2017 | 11:38
2
83
היי,

ראשית שיהיה בשעה טובה.
יש כמה דברים שאת צריכה לדעת:
1. הרגשה לא טובה בתקופת הזמן הזאת . בחילות,הקאות,חולשה ועייפות.
2. לא לנסוע למדינות עולם שלישי.
3. לפני שאת נוסעת תעשי בדיקת דופק בשבוע 7 לראוץ שהכל תקין. קחי בחשבון שאת על הקצה של בדיקת שקיפות עורפית ועוד בדיקות.

4. לגבי רופא - אני כרגע אצל יגאל וקסמן (רמת אביב)והייתי אצלו פעם אחת והיה נחמד  מאוד. ובהריון הקודם הייתי אצל דוד דנון.(פתח תקווה ) רק בגלל המרחק הולכת לרופא אחר. בעקרון רופא מעקב לא רואים אותו ככ הרבה בהריון . יש חשיבות גדולה יותר לרופאים שהולכים לסקירות ומי שפיר.

לסיכומו של דבר  אני הייתי נוסעת לחול בעיקר כי זה ילד ראשון שלכם ואחכ יהיה לכם יותר קשה לנסוע לחול לתקופה כזאת. הייתי נוסעת ולוקחת בחשבון את המגבלות ואף מקצרת קצת. תתייעצי עם הרופא. והעיקר שיהיה הריון קל ונסיעה טובה!
לצפיה ב-'תודה רבה!!'
תודה רבה!!
27/07/2017 | 21:43
1
30
*אני נוסעת לגרמניה, לא עולם שלישי כמובן.
*לפי האתר של מכבי, דוד דנון מקבל רק באבן יהודה. יכול להיות שהוא הפסיק לקבל בפ"ת? פ"ת דווקא מאוד מתאימה לי מסחינת מיקום.
*הרופא הסתכל בתוצאות בדיקת הדם וכתב לי שאני בשבוע החמישי, (למרות שלפי מחשבוני חישוב הריון אינטרנטיים אני בשבוע שישי אבל אני מניחה שבעניין זה מה שהרופא קובע הוא יותר אמין)... האם ניתן לעשות את בדיקת הדופק גם בשבוע 6, לאור העובדה שבשבוע 7 והלאה אהיה בחו"ל?.. 
מה לגבי בדיקות גנטיות -  טיי זקס וכו'? הבנתי שחשוב לעשות אותן מוקדם בהריון, אבל לא כ"כ מבינה למה - כי במילא אם ימצאו ששנינו חלילה נשאים - אז יחכו לבדיקת העובר, וכרגע בטוח עוד מוקדם מדי לבדיקת עובר. (שוב - סיבת השאלה היא השהות בחו"ל שאולי תעכב קצת את הבדיקות הגנטיות)

שוב המון תודה על הסברים לקלולס שכמוני.. (לומדת לאט לאט)
לצפיה ב-'בדיקות גנטיות לוקחות זמן'
בדיקות גנטיות לוקחות זמן
28/07/2017 | 01:17
18
גם אם תעשי מחר עד שיבדקו אותך ובן זוג במידה שימצאו נשאות את כבר תגיעי לשבוע שבודקים עובר וגם רוב הסיכוי הרבה אחרי זה
לצפיה ב-'אשמח את דעתכם בנושא. האם זה חיובי? '
אשמח את דעתכם בנושא. האם זה חיובי?
27/07/2017 | 10:57
3
132
היתי אמורה לקבל בתאריך הזה בערך. אבל לא הרגשתי שהווסת מתקרבת אז החלטתי לעשות את הבדיקה. רק מה אתן אומרות זה נראה חיובי?
לצפיה ב-'בעיני נראה חיובי:) ככה שלי היה נראה ביום של האיחור'
בעיני נראה חיובי:) ככה שלי היה נראה ביום של האיחור
27/07/2017 | 11:07
1
25
לצפיה ב-'ואוו אני מקווה . תודה'
ואוו אני מקווה . תודה
27/07/2017 | 11:22
21
לצפיה ב-'פס זה פס'
פס זה פס
28/07/2017 | 01:13
18
בשעה טובה
לצפיה ב-'טטנוס או שעלת בשבוע 17'
טטנוס או שעלת בשבוע 17
24/07/2017 | 23:44
44
185
עקב פציעה קלה המליצו לי לעשות טטנוס, ואז שינו לשעלת, כדי שלא תהיה מנה כפולה של טטנוס. יש טעם בכלל לעשות שעלת ככ מוקדם? וזה לא מסוכן לעוברים? מישהי יודעת?
המשך>>
עקב פציעה קלה המליצו לי לעשות טטנוס, ואז שינו לשעלת, כדי שלא תהיה מנה כפולה של טטנוס. יש טעם בכלל לעשות שעלת ככ מוקדם? וזה לא מסוכן לעוברים? מישהי יודעת?
לצפיה ב-'בדיקת - מי עשתה nipt'
בדיקת - מי עשתה nipt
25/07/2017 | 09:30
11
132
היי,

מישהי עשתה? לפי מה בחרה את החברה שעשתה בה?
לצפיה ב-'לפי זה שלקיחת הדם התבצעה במרפאה בה אני עושה מעקב הריון '
לפי זה שלקיחת הדם התבצעה במרפאה בה אני עושה מעקב הריון
25/07/2017 | 09:51
99
עשיתי דרך חברת טבע - VERIFI - לקיחת הדם אצלם מתבצעת דרך מכון מור, וזה היה לי נוח כי הסניף ממוקם בבניין המרפאה בה אני ממילא עושה מעקב הריון.
לצפיה ב-'לפי המלצת רופא ההריון'
לפי המלצת רופא ההריון
25/07/2017 | 10:13
100
עשיתי דרך חברת בייבי לינק, הם באו אלי הביתה אז היה הרבה יותר נוח, תוצאות הגיעו תוך שבוע בערך, הדיוק הוא ברוב החברות 99%-99.99%.
אם את בקופ"ח מאוחדת, את זכאית להחזר של 75% וזה לא חלק מסל ההריון, אז שווה.
אם יש שאלות נוספות את מוזמנת לשאול.
בהצלחה!
לצפיה ב-'עשיתי, וחשוב שתדעי'
עשיתי, וחשוב שתדעי
25/07/2017 | 19:33
7
143
בדיקות NIPT אינן מחליפות מי שפיר, ולא משנה מה אומרים לך. אלו בדיקות סקר ולא בדיקות אבחנתיות ולכן אחוזי הדיוק שלהן הוא בין 99% ללא ידוע - תלוי בכרומוזום ובמום שבודקים. כן, ייתכן שתשלמי על בדיקה שלא ברור עד כמה היא מדויקת, אם בכלל. ייתכן שתשלמי על בדיקה שלא תאבחן מום בעובר (מום שאפשר היה לאבחן במי שפיר), ייתכן שתשלמי על בדיקה שתיתן אבחנה שגויה.

לשאלתך - עשיתי ווריפיי, כי היא בדקה מספר גדול יותר של תסמונות, כי גיאוגרפית זה היה לי נוח (בבניין של קופת החולים) וכי קופ"ח כללית משווקת אותה באגרסיביות.
קיבלתי תוצאה שגויה - "איבחנו" תסמונת שלא הייתה קיימת. בדיעבד הייתי משקיעה את הכסף במי שפיר.
לצפיה ב-'אני חוששת מהמצב ההפוך'
אני חוששת מהמצב ההפוך
26/07/2017 | 12:32
6
94
ותוהה אם יש מקרים שהבדיקה חזרה שהכל תקין ובסוף נולד ילד עם תסמונת כלשהי שנבדקה
מקווה מאוד שלא...
לצפיה ב-'אכן היה כבר לפחות מקרא אחד בארץ'
אכן היה כבר לפחות מקרא אחד בארץ
26/07/2017 | 17:46
27
לצפיה ב-'וגם היו מקרים בחו"ל'
וגם היו מקרים בחו"ל
26/07/2017 | 17:56
1
78
יש מצבים של חיובי כוזב. הם הרבה פחות נפוצים משלילי כוזב אבל קיימים. היה דיון ארוך בפורום לאחרונה בנושא וצוטטו בו סקרים ומחקרים. אם תרצי אחפש לך אותו.
גם אני דאגתי יותר מחיובי כוזב. אישית בחרתי לעשות דיקור מי שפיר.
לצפיה ב-'אשמח מאוד לקבל קישור, תודה!'
אשמח מאוד לקבל קישור, תודה!
26/07/2017 | 20:13
16
לצפיה ב-'אכן צריך להטריד אותך, היה מקרה כזה בארץ'
אכן צריך להטריד אותך, היה מקרה כזה בארץ
26/07/2017 | 21:31
2
71
לצפיה ב-'חבל שאי אפשר לדעת מה היה בהמשך ה"בירור" שלהם'
חבל שאי אפשר לדעת מה היה בהמשך ה"בירור" שלהם
27/07/2017 | 10:01
1
53
בתגובה שלהם הם מדגישים שיש 0.1% של שלילי כוזב אבל רומזים רמז עבה מאוד בכיוון מצבים לא שגרתיים כגון מוזאיקות. הייתי רוצה מאוד לדעת אם באמת היו "נסיבות מקלות" שכאלה או שמדובר בתסמונת דאון קלאסית שפשוט פוספסה.
לצפיה ב-'אכן מעניין, אבל בכל מקרה איבדתי אמון בבדיקות האלה'
אכן מעניין, אבל בכל מקרה איבדתי אמון בבדיקות האלה
27/07/2017 | 21:02
22
אחרי שקיבלתי תשובה חיובית כוזבת ודיברתי עם עוד מישהו שקיבלה תשובה כזו (על תסמונת אחרת), ללא שום "נסיבות מקלות" כמו מוזאיקות, אין לי כוונה לעשות בדיקה כזו בעתיד.
לצפיה ב-'אני עשיתי בהריונות הקודמים'
אני עשיתי בהריונות הקודמים
27/07/2017 | 17:43
37
את בדיקת מי השפיר..פעם שעברה התחלתי לבדוק לגבי בדיקות ה-NIPT ובסוף בחרתי במי שפיר
היום כבר יש בדיקות מתקדמות יותר ולדברי חברה שלי והרופא גנומיטי היא הבדיקה המתקדמת ביותר (מבחינת איכות הבדיקה, מספר תסמונות שבודקת וכיוב') אז אם אעשה בדיקת דם זו תהיה הבדיקה. אשמח גם לשמוע אם מישהי עשתה את הבדיקה בבית כיוון שהבנתי שיש אפשרות כזו..

לצפיה ב-'סושי לנשים בהריון מישהי הזמינה? '
סושי לנשים בהריון מישהי הזמינה?
26/07/2017 | 12:30
4
93
יש מקום בתל באבי שיש שם סושי מיוחד לנשים בהריון מישהי הזמינה? היה טעים ? הכל היה בסדר?
לצפיה ב-'יש סושי טבעוני'
יש סושי טבעוני
26/07/2017 | 13:48
109
הגרין רול בתל אביב ( תחפשי בגוגל). שם בטוח אין סביבה מסוכנת להריוניות כי אין שם דגים בכל מקרה.

על שאר הסושיות לא היתי סומכת, כבר יצא לי לראות איך נראות "עמדות נקיות" עבור נשים בהריון..

לצפיה ב-'חוץ מהגרין רול יש את ניני האצ'י - אליהם התכוונת?'
חוץ מהגרין רול יש את ניני האצ'י - אליהם התכוונת?
26/07/2017 | 21:32
2
60
אכלתי אצלם בהריון, מכירה עוד הרבה שחגגו שם בזמן ההריון
לצפיה ב-'כן.אליהם התכוונתי. השאלה כמה אפשר לסמוך עליהם?'
כן.אליהם התכוונתי. השאלה כמה אפשר לסמוך עליהם?
27/07/2017 | 16:25
1
8
לצפיה ב-'אני אכלתי במקום ונראה היה שהם מקפידים'
אני אכלתי במקום ונראה היה שהם מקפידים
27/07/2017 | 21:00
17
וכאמור, מכירה עוד הרבה שאכלו אצלם בהריון ולא שמעתי תלונות.
לצפיה ב-'פרונקל בבטן התחתונה'
פרונקל בבטן התחתונה
27/07/2017 | 20:03
1
41
שלום לכן, אני נמצאת בשבוע 16 הופיע לי בבטן התחתונה פרונקל כואב נפוח ואדום נורא האם קרה למשהיא ? האם מומלץ להבדק? תודה לעונות 

לצפיה ב-'בהחלט כדאי, זה יכול להזדהם עוד יותר'
בהחלט כדאי, זה יכול להזדהם עוד יותר
27/07/2017 | 20:58
22

לצפיה ב-'בטא גבוהה ללא שק - כמעט הרגו לי את העובר . חייבות לקרוא !!!'
בטא גבוהה ללא שק - כמעט הרגו לי את העובר . חייבות לקרוא !!!
27/07/2017 | 17:34
79
הי בנות !
פעם אחרונה שהייתי פה זה היה לפני 10 שנים בהריון הראשון . 
היום אני בהריון שלישי - שבוע 6+3 
שהתחיל בדרמה ענקית שכמעט נגמרה בגרידה מיותרת בגלל שרופאים חושבים שהם אלוהים ! 
כל הזמן שחיפשתי ברשת סיפורים ומקרים דומים לשלי כדי להירגע , לא מצאתי הרבה והבטחתי לעצמי שכאשר אדע בדיוק מה קורה איתי , אכתוב בפורום כדי למנוע מבנות אחרות לעבור את הסיוט הנוראי שאני עברתי בשבוע שעבר . 
קצת ארוך אבל אני מרגישה שליחות לחלוק את זה ואם אעזור לאישה אחת - את שלי עשיתי.
אז ככה - בדיקת הריון חיובית ראשונה ב9/07 - 234 בטא 
מחזור אחרון לא סדיר בכלל (!!) 06/06 
שבוע אחרי זה - בטא 10,000 (בוצעה כי הרופאה ביקשה)
הרופאה קוראת לי לבדיקה ולא רואה שק הריון . מתחילה לחפש בטירוף ורואה משהו בשחלה ימנית . מיד אומרת לי שזה כמעט וודאי הריון חוץ רחמי כי בבטא כזאת חייבים לראות שק ומפנה אותי בדחיפות למיון . למרות שאין לי שום סימפטומים !!
במיון בודקים אותי 2 רופאים ואומרים שלא ממש רואים בברור שיש הריון חוץ רחמי , אבל בגלל שאין שק ברחם והבטא גבוהה זה בוודאות הריון חוץ רחמי ומאשפזים אותי במחלקה , בצום כי למחרת עושים לי ניתוח כריתת חצוצרה ושחלה . 
לשאלתי האם יש סיכוי שזה עדיין יהיה תקין אומרים לי חד משמעית :"לא" . 
בבדיקת אולטרסאונד במחלקה בבוקר בודקות אותי 2 טכנאיות , מחפשות ומחפשות ולא רואות הריון חוץ רחמי , אלא רואות משהו קטן בתוך הרחם . קוראות ל2 רופאים והם מסתכלים וגם לא בטוחים שיש משהו בשחלה ורואים משהו קטן לא ברור ברחם . 
אני אומרת להם :"אתמול לא היה כלום ברחם והיום יש , אולי זה מתפתח ... אולי פשוט נורא מוקדם לראות משהו...אני סהכ לפני שבוע גיליתי על ההריון ."
הם עונים לי : "לא! זה בטוח הריון לא תקין . או לא תקין בתוך הרחם או מחוץ לרחם. נחכה לבטא של הבוקר ונחליט מה לעשות" 
הבטא מגיעה - 12,000 .
באים אלי הרופאים ואומרים :"החלטנו שנעשה לך קודם גרידה ואז נמדוד בטא , אם אחרי שנוציא את התוכן הרחמי הבטא תישאר גבוהה - נעשה גם את הניתוח השני " 
מפה לשם , לא הספקתי לקלוט מה קורה תוך חצי שעה מורידים אותי לחדר ניתוח .
המרדים מדבר איתי ,
מכניסים אותי לחדר ניתוח , קושרים לי את הידיים , מכניסים עירוי לווריד .
נכנס המנתח , מסתכל על התיק שלי ועוצר לרגע . 
מתקשר למנהל מחלקה ומתחיל לדבר איתו ולנסות להבין למה מנתחים אותי . למה גרידה . 
הוא משתכנע , מנתק את השיחה וניגש אלי .
אומר לי :"את יודעת למה את פה ? אני הולך עכשיו לבצע לך גרידה"
ראיתי בעיניים שלו שהוא לא שלם ב-100% ואני שואלת אותו 
"ואתה , יכול להסביר לי למה אני פה ? אין לי שום סימפטומים , לא ראו הריון חוץ רחמי , היום פתאום ראו משהו ברחם ..."
כל זה כשאני קשורה על מיטה בחדר ניתוח קפוא עוד שניה מרדימים אותי!!
הוא שואל :"זה הריון רצוי ומתוכנן?" 
"כן" אני עונה .
הוא לוקח את הטלפון ויוצא לדבר עם מנהל המחלקה איזה 5 דקות , חוזר ואומר :"החלטנו לחכות , אין סכנה בהריון תוך רחמי לא תקין , נחכה עוד קצת . אם צריך - אנתח אותך מחר" 
ומוציאים אותי מהחדר ניתוח כאשר כולי לא מאמינה , הדמעות זולגות בלי שליטה , מחזירים לי את התקווה שכל הזמן היתה בתוכי והם בצורה כזאת גורפת ניסו לקחת ממני . לא הותירו בי ספק שההריון לא תקין .
בפנים הרגשתי שהכל תקין . אבל כש-5 רופאים אומרים לך חד משמעית שזה לא - זה מערער . 
בקיצור שחררו אותי ואמרו שסביר להניח שההריון לא תקין וזה "יסתדר" לבד . בעוד שבוע ללכת לאולטרסאונד . 
כל השבוע אני עם בחילות איומות , עייפה ומותשת נפשית ופיזית , משחזרת ללא שליטה את היממה הטראומתית הזאת , לא ישנה טוב .
אמרתי , אני חייבת ללכת לאולטרסאונד לראות שיש התקדמות והשק הקטן והלא ברור שראו בבית החולים גדל קצת , שאני לא סובלת לחינם . 
בעלי ואני היינו היום באולטסאונד , במקום חדש שלא מכיר את סיפור שלי . רציתי מקום נייטרלי .
ראו עובר יפה , בשק יפה , עם דופק !!!!!!!!!!!! תקין לחלוטין ותואם שבוע . 
מרוב שהם דפקו לנו שם את המוח אפילו פחדנו לשמוח . כל כך ערערו אותנו .
ההבנה שהם כמעט הרגו לנו את העובר בלי שום סיבה , רק מחיפזון ופאניקה מיותרת ולא ברורה .
ההבנה שזה היה עניין של שניה ואם לא הייתי עירנית ועוצרת את הרופא בחדר ניתוח , היום הייתי אחרי גרידה .
לא נתפס .
בנות , נכון שיש נורמות וסטטיסטיקות ומעל בטא מסוימת אמורים לראות דופק לפי הספרים - גוף האדם זאת לא מכונה .
רופאים הם לא אלוהים .
אנחנו חייבות ללמוד להקשיב לאינטואיציה והקול הפנימי שלנו גם אם הרופאים בטוחים בעצמם.
האינטואיציה שלי הצילה לי את העובר . 
ואני רק היום פעם ראשונה יכולה להגיד שאני בהריון . שלישי .
משאירה את ההתחלה האיומה הזאת מאחורי ומתסכלת קדימה בהתרגשות , מקווה להריון קל ונטול דרמות. 
לצפיה ב-'קורס הכנה ללידה בדיאדה '
קורס הכנה ללידה בדיאדה
27/07/2017 | 16:44
28
הי, מישהי עשתה קורס הכנה ללידה בדיאדה (ת"א / רמת השרון) עם קרן גיבר או שרון צ'רקהאם ויכולה להמליץ / לספר?
לצפיה ב-'תוצאות - אשמח לעזרה'
תוצאות - אשמח לעזרה
27/07/2017 | 14:23
3
66
היי יקרות, 

אשמח לעזרה בפענוח תוצאות: (שבוע 8+6), האם הן בסדר?

TOXOPLASMA IgG- 
0.20 Negative

TOXOPLASMA IgM
Negative

תודה!

לצפיה ב-'זה אומר שאינך נגועה בטפיל הטוקסופלזמה ואינך מחוסנת אליו'
זה אומר שאינך נגועה בטפיל הטוקסופלזמה ואינך מחוסנת אליו
27/07/2017 | 14:59
2
45
וכן, זה בסדר גמור.
פרקטית, זה אומר שעלייך להקפיד לא להיחשף לגורמי סיכון להדבקה בטפיל: לא לאכול בשר נא (זה מקור ההדבקה העיקרי) ולא לבוא במגע עם צואת חתולים נגועים.
לצפיה ב-'תודה! עוד שאלה בבקשה'
תודה! עוד שאלה בבקשה
27/07/2017 | 15:06
1
45
האם במהלך ההריון יפנו אותי שוב לבדיקה? 
לצפיה ב-'אני מאמינה שכן'
אני מאמינה שכן
27/07/2017 | 16:14
32
טרם עשיתי בדיקה חוזרת בעצמי (גם אני לא מחוסנת, אבל גם לא חשופה לגורמי סיכון), אבל הבנתי שנהוג להפנות לבדיקה חוזרת כדי לוודא שלא הייתה הדבקה חדשה במהלך ההריון. לא יודעת כמה מקפידים על זה...
לצפיה ב-'הפסקת הריון בשבוע 9 אחרי US ללא דופק - דחוף'
הפסקת הריון בשבוע 9 אחרי US ללא דופק - דחוף
26/07/2017 | 23:56
4
149
שלום לכולן,

אשמח אם תוכלו לייעץ לי מנסיונכן כי החדשות נפלו עלי כרעם ביום בהיר ורוב הסיכויים שאני צריכה לבצע הפלה ASAP.

הריון לאחר IVF, שבוע 8+3. באולטרסאונד נצפה עובר עם גודל שמתאים לשבוע 7 ולא נמצא דופק. אני אעשה בדיקה נוספת אצל רופא פרטי מחר אבל רוב הסיכויים שהוא יאמת את מה שאמרו לי בקופ"ח. 

1. האם בשלב הזה כדאי ועדיף להפסיק הריון באמצעות כדורים? או באמצעות גרידה? או שאיבה? האם מישהי פה הפסיקה באמצעות כדורים בשלב הזה? 
2. באילו כדורים מדובר ומה עלי לדעת לפני?
3. בקופ"ח הפנו אותי למיון נשים בבי"ח ציבורי ואני שוקלת ללכת למאיר - האם יש לי סיבות לחשוש מהטיפול "הציבורי" או שהם בסדר במאיר? האם לעשות זאת פרטי, גם אם מדובר בכדורים?

אשמח לשמוע כל מידע בנושא. שוב - זה משהו שלא צפיתי ולכן אין לי כרגע שום מידע (וכמובן שהרופאים מקמצים במידע)

רב תודות לכן,
א.
לצפיה ב-'אני מצטערת '
אני מצטערת
27/07/2017 | 01:05
113
אכן כרעם ביום בהיר.
אני מזמינה אותך בחום לפורום אובדן הריון, כאן בתפוז. להתייעץ לגבי ההשלכות של הפלה בכדורים לעומת הפלה בגרידה, וגם למצוא אוזן קשבת, קהילה חמה והרבה תמיכה.
אני מחבקת אותך מרחוק.

רק מציינת שמותר לך לחשוב יום יומיים עד שתחליטו מה מתאים לך. אישית עברתי הפסקת הריון גם בגרידה וגם בציטוטק. עבורי הכדורים היו אופציה טובה יותר, אבל זה מאד אינדבדואלי, ואת תשמעי גם דעות אחרות לגמרי.
לצפיה ב-'עניתי לך בפורום פוריות, אעשה העתק-הדבק גם כאן '
עניתי לך בפורום פוריות, אעשה העתק-הדבק גם כאן
27/07/2017 | 09:55
1
87
בשבוע שלך בהחלט אפשר לעשות הפסקת הריון עם כדורי ציטוטק, עקרונית זה אפשרי אפילו עד שבוע 12 אם כי אחוזי ההצלחה גבוהים יותר ככל שהשבוע מוקדם יותר... במקרה שלך ההריון הפסיק להתפתח בשבוע 7 וזה בהחלט סביר.
אני עברתי הפלה עם הכדור בשבוע 9+, כשהעובר הפסיק להתפתח בשבוע 7. יש לכדור יתרונות וחסרונות, היתרון הבולט הוא כמובן הימנעות מפעולה כירורגית כמו גרידה, שיכולה לפגוע ברירית הרחם, להשאיר צלקות והידבקויות וכו'.
זה לא חייב לקרות, אבל זה קורה, וכבר יצא לי לקרוא כאן בפורומים סיפורים של נשים שעברו גדירה ואז נכנסו לסאגה ארוכה של עוד ועוד היסטרוסקופיות להסרת הידבקויות. זה לא נעים בלשון המעטה ומעכב מאוד את המשך הניסיונות להרות, אז אם יש אפשרות להימנע מזה - לדעתי כדאי לנסות.
החסרון הבולט של הכדור הזה הוא אחוז מסוים של כשלונות, כלומר יש נשים שאצלן הוא פשוט לא עובד (ואז המשך הטיפול הוא גרידה) או שנשארות שאריות שנאלצים להסיר בהיסטרוסקופיה (או גרידה אם זו שארית גדולה מאוד). 
עוד חסרון שלו הוא סיכוי לתופעות לוואי לא נעימות, לא אצל כולן אבל כדאי להכיר אותן כדי לא להיבהל. אצלי היו בערך כל התופעות שמפורטות בעלון לצרכן - כאבי בטן, שלשולים, צמרמורות וכאבי ראש - לעומת זאת חברה טובה שלי עברה את זה ללא תופעות לוואי כלל. אי אפשר לדעת מראש איך תגיבי.
אני קיבלתי שתי מנות ציטוטק בהפרש של 3 ימים, כי אחרי המנה הראשונה נשארה שארית כלשהי... המנה השנייה השלימה את העבודה ולהבדיל מהראשונה גם עברה ללא תופעות לוואי כלל.
הדימום יכול להימשך עד שבועיים אחרי הכדורים, לרוב הוא ייחלש בהדרגה או יעבור כמה פאזות של התחזקות והיחלשות, זה תקין לחלוטין כל עוד לא מתפתח דימום מאסיבי (זה מרמז לרוב על שארית ודורש פנייה למיון).
אין לי ניסיון עם גרידה אז לא יכולה להשוות.
הלוואי שהכל יעבור לך במהירות ובקלות, ושתזכי להריון תקין בהקדם!
לצפיה ב-'תודה על התשובות המפורטות '
תודה על התשובות המפורטות
27/07/2017 | 10:56
53
בתוך החלום הרע הזה, התמיכה המדהימה שלכן היא קרן אור שנותנת לי תקווה. תודה ששיתפתן מהנסיון שלכן, אני יודעת שזה מאוד לא קל.

נקווה לבשורות טובות,
א.

לצפיה ב-'היי יקירה'
היי יקירה
27/07/2017 | 10:52
61
קודם כל חיבוק גדול, השבר והכאב הנפשי מוכרים היטב, אחרי השמחה והציפיות.
לצערי בעברי 2 הפסקות הריון עם ציטוטק:
1. בשבוע 9 כשהעובר הפסיק להתפתח והפסיק הדופק בשבוע 6/7.
2. בשבוע 7, כאשר השק היה ריק.

למזלי, בנסיבות הקיימות, שתי ההפלות עברו בפעם אחת. הלכתי למיון בתה"ש, רצוי לעשות את זה בסופ"ש כדי שתוכלי לנוח (אני מניחה שעדין לא יודעים בעבודה וכ')
בשתי ההפלות הכאבים היו בלילה הראשון, למחרת הרגשתי טוב ואפילו יצאתי מהבית.
יש זמן המתנה במיון אז קחי את זה בחשבון.
האפשרות השניה היא הפלה, אם זה בציבורי זה המתנה של כמה ימים/שבועות תלוי בלחץ של בי"ח, העדפתי לסיים עם זה כמה שיותר מהר ולכן הלכתי על האופציה של כדורים.
בבי"ח בודקים אותך בלי שום קשר כדי לוודא שאין דופק, לפני ביצוע הפעולה.
בכל מקרה, מאחלת לך שזה יעבור מהר וההריון המיוחל יגיע בקרוב.
אם יש לך שאלות נוספות, בשמחה.
לצפיה ב-'אשמח לדעתכן ,זה נראה חיובי?'
אשמח לדעתכן ,זה נראה חיובי?
27/07/2017 | 09:11
66
הפס הדקיק הופיע דקה אחרי. מה אתן אומרות?
לצפיה ב-'שבוע 7+1 נצפה עובר עם דופק איטי'
שבוע 7+1 נצפה עובר עם דופק איטי
26/07/2017 | 09:05
3
174
שואלת בשביל חברה...
מישהיא נתקלה במצב כזה?
אמורה להיות שבוע 8 אז כנראה ביוץ מאוחר...אתמול נצפה עובר מתאים לשבוע 7+1 עם דופק איטי והרופא כבר הודיעה לה שכנראה הריון לא תקין אבל בכל זאת הזמין לעוד שבוע....כמובן שאחרי שנת.לתי בהרבה רופאים "נשמות טובות" שישר מספידים אני נשארת אופטימית בשבילה...
לצפיה ב-'כמו שאמרו לה.. '
כמו שאמרו לה..
26/07/2017 | 13:50
117
תמשיכו להיות אופטימיות, אבל סיכוי קלוש. הייתי במצב הזה ונגמר בהפלה.
מצטערת.
לצפיה ב-'לצערי חוויתי את זה בעבר'
לצערי חוויתי את זה בעבר
26/07/2017 | 21:38
91
הריון שבשבוע 6 או 7 התחיל דימום קל, ובאולטרסאונד ראו דופק איטי...הטכנאית אמרה מיד שכנראה לא תקין ואכן הוא נפל בימים שלאחר מכן....מקווה בשביל חברתך לסיום יותר מוצלח. 
לצפיה ב-'תקראי את הסיפור שלי - בהודעה למעלה . אולי ישפוך קצת אור...'
תקראי את הסיפור שלי - בהודעה למעלה . אולי ישפוך קצת אור...
27/07/2017 | 18:28
7
לצפיה ב-'פתחתי קומונה לתלמ מרץ אפריל'
פתחתי קומונה לתלמ מרץ אפריל
26/07/2017 | 16:03
54
לצפיה ב-'כאבים בצלעות בזמן הריון'
כאבים בצלעות בזמן הריון
26/07/2017 | 08:27
7
125
היי בנות,
שבוע 28+4. הריון תקין תודה לאל !!!!
בשבועות האחרונים מרגישה כאבים בצלעות בצד ימין.
החמיר בשבוע האחרון, אך לא עד מגביל בתנועה.
משיחות וקריאה באינטרנט הבנתי שזו תופעה מוכרת בהריון.
האם מישהי חוותה ?   אם כן, מה עשיתן ?
תודה והריון קל ולידה קלה לכולנו !!
לצפיה ב-'כן, זוועה'
כן, זוועה
26/07/2017 | 10:02
1
89
ביליתי יום שלם במיון והגיעו למסקנה שהוא פשוט גדול ואני קטנה והוא יושב לי באיזור הצלעות וזהו..
כואב ממש
מה שכן לפעמים זה עניין של תפקודי כבד אז לא להסתפק בזה שזה תופעה מוכרת וללכת לבדוק
לצפיה ב-'תיפקודי כבד ?'
תיפקודי כבד ?
26/07/2017 | 10:27
56
על זה באמת לא חשבתי....
אגש לבדוק אם כך..

תודה !
לצפיה ב-'אני תמיד בעד להידבק בהריון'
אני תמיד בעד להידבק בהריון
26/07/2017 | 11:06
1
76
אבל לא נשמע לי דחוף, כדאי לקבוע תור לרופא משפחה או נשים.

מעבר לתינוק הגדל בתקופת ההריון נפח הדם שלנו גודל משמעותית וגם הריאות עצמן גדלות כדי לספק חמצן גם לתינוק, כל אלו מתרכזים בצלעות וגם יכולים להסביר את הכאב...
לצפיה ב-'נשמע הגיוני לחלוטין'
נשמע הגיוני לחלוטין
26/07/2017 | 11:09
48
אני בהחלט במעקב צמוד.
על אחת כמה וכמה בהריון ככ "יקר".
לצפיה ב-'היה לי את זה משבוע 16 ועד שבוע 29 בערך'
היה לי את זה משבוע 16 ועד שבוע 29 בערך
26/07/2017 | 11:22
57
כשזה מאוד כאב לי פשוט שכבתי על הצד ועיסתי בעדינות את האזור הכואב וזה הרגיע קצת את הכאב, כמו שכבר אמרו כנראה שלתינוק אין הרבה מקום אז האיברים הפנימיים נדחקים.
ברגע שהבטן גדלה קצת זה עבר לי.
מציעה שתלכי להיבדק בכל מקרה (אני גם הלכתי להיבדק ואמרו שהכל בסדר), עדיף שתהיי שקטה.
לצפיה ב-'היה לי את זה משבוע 20 עד שבוע 32:('
היה לי את זה משבוע 20 עד שבוע 32:(
26/07/2017 | 12:04
1
48
הייתי שלוש פעמים במיון בגלל זה.
זו תלונה שכיחה אבל בכל זאת שווה לבדוק חלבון בשתן, תפקודי כליות וכו'.
לי אפילו עשו אולטרסאונד בטן עליונה מרוב שכאב לי.
הדבר היחיד שבסופו של דבר עזר לי זה דיאטה שכללה רק דברים יבשים- אורז, לחם קלוי, מלפפון. כי אצלי זה היה מחמיר מאוד אחרי אוכל.
אחרי תקופה שאכלתי מאוזן זה המשיך לכאוב אבל בצורה נסבלת. ועכשיו (שבוע 35) עבר לגמרי.
בהצלחה!!
לצפיה ב-'תודה בנות'
תודה בנות
26/07/2017 | 15:02
36
עזרתן לי מאוד !!
לצפיה ב-'איזה דגים מותר לאכול בהריון?'
איזה דגים מותר לאכול בהריון?
26/07/2017 | 07:50
2
73
היי,
איזה דגים מותר לאכול בהריון?
אני מאוד אוהבת סלמון ואוכלת הרבה, זה מותר?
ומה בקשר לטונה מקופסת שימורים?

תודה!
לצפיה ב-'דגים ללא כספית'
דגים ללא כספית
26/07/2017 | 08:34
99
היי,
אני גם מאוד אוהבת דגים והרופאה שלי ביקשה שאבדוק באילו דגים אין כספית.
מאחר ואין לי סבלנות לזה ומעדיפה לא להסתכן, אני נמנעת ולוקחת אומגה 3.
בהצלחה !!
לצפיה ב-'אין בעיה עם סלמון וטונה'
אין בעיה עם סלמון וטונה
26/07/2017 | 13:52
84
פעם-פעמיים בשבוע

לצפיה ב-'בבקשה האם זה נראה חיובי?'
בבקשה האם זה נראה חיובי?
26/07/2017 | 08:59
2
158
יומיים לפני האיחור.. אחרי 3 דקות הפס הדקיק הזה מופיע האם אתם רואים אותו? זה יכול להיות חיובי מה אתם אומרים ? אשמח לדעה שלכם
לצפיה ב-'פס זה פס'
פס זה פס
26/07/2017 | 09:10
98
מודה שאני לא כלכך רואה בתמונה שהעלת אבל גם אצלי התחיל בפס ממש דק שלא הצטלם לי?
היום שבוע 19+4...
הייתי עושה בדיקת דם/ בדיקה ביתית חוזרת עוד יומיים שלושה
מזל טוב ובהצלחה...
לצפיה ב-'פס זה פס'
פס זה פס
26/07/2017 | 17:47
16

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
ד"ר ערן הורוביץ
טבורית- בנק דם טבורי
שימור דם טבורי
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה