לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'היריון שני'
היריון שני
25/03/2017 | 18:09
2
104
שלום. אני בהיריון שני, כנראה שבוע 6 (היה ביוץ מאוחר). אני לא זוכרת את ה"תופעות" מההיריון הראשון, אך הפעם אני לא מרגישה כלום!! מעבר לזה שאין תופעות לוואי כמו בחילות ועייפות, גם לא מרגישה כלום ברחם שלי.. לא "מכאובים" או "מיחושים", כמו שכן הרגשתי בהיריון הראשון שהרחם כאילו נמתחת... זה מרגיש לי הזוי וכאילו משהו לא תקין... אשמח לשמוע מבנות שחוו היריון שני תודה
לצפיה ב-'תקין לגמרי'
תקין לגמרי
25/03/2017 | 20:22
51
כל הריון הוא מיוחד בפני עצמו.
לי בהריון ראשון היו בחילות ועייפות ותחושת איכסה עוד לפני שידעתי בכלל שאני בהריון ובהריון השני רק בשבוע 10 ככה התחילו הבחילות.
לצפיה ב-'אני כמוך'
אני כמוך
26/03/2017 | 13:52
4
גם אני ממחר שבוע 6. הריון שני לאחר IVF. בהתחלה עוד היו קצת מיחושים בשחלות כנראה בגלל שאיבת ביציות ועכשיו כמעט ולא מרגישה כלום. מקווה שהכל תקין. 
לצפיה ב-'המלצות לרופא נשים מכבי '
המלצות לרופא נשים מכבי
26/03/2017 | 09:15
1
21
הי.
אני בהריון ראשון והייתי שמחה לקבל המלצות לרופא נשים במכבי, אזור חיפה קריות. 
תודה לכולן 
לצפיה ב-'ד''ר יורי פז'
ד''ר יורי פז
26/03/2017 | 13:49
3
האמנם לא עשיתי אצלו מעקב של כל ההריון אלה רק שקיפות ואת שתי הסקירות, אבל התרשמתי ממנו מאוד לטובה: יסודי, נחמד וסובלני. 
אני כעת בהריון צעיר מאוד ועוד לא ראינו דופק, אבל אני חושבת הפעם אם נראה דופק והכל יהיה בסדר לעשות את המעקב כולו אצל יורי פז. 
לצפיה ב-'בדיקת דופק'
בדיקת דופק
26/03/2017 | 12:30
2
32

היי בנות, אני חדשה בפורום הזה, זהו תחילת הריון שלישי ב"ה ובהריונות הקודמים הייתי כל הזמן בפורום "הריון ולידה" של ynet, שכעת רשום שם שהוא 'סגור לרגל שיפוצים'. :)
אני נמצאת בשבוע 5+5 וטרם ביצעתי בדיקת אול' ראשונה לבדיקת דופק ושק העובר וכו'. באיזה שבוע הכי כדאי לגשת?
כמו כן, לצפוניות מבינינו - היכן הכי מומלץ לעשות מעקב הריון? בעבר הייתי עושה בלין אצל ד"ר אדם גבע וכעת בזבולון יותר קרוב לי. מישהי מטופלת שם? המלצות?
תודה ושבוע טוב

לצפיה ב-'מזל טוב ברוכים הבאים!'
מזל טוב ברוכים הבאים!
26/03/2017 | 12:57
1
17
איזה כיף שאת כאן איתנו!!
ממליצה להגיע לבדיקת רופא סביב שבוע 7-8 לעיתים רואים דופק יותר ברור בשבועות אלו. 

לצפיה ב-'תודה רבה :) רק שאין כל כך סבלנות להמתין...'
תודה רבה :) רק שאין כל כך סבלנות להמתין...
26/03/2017 | 13:00
13
רוצה לדעת שהכל בסדר וכל יום עובר כמו נצח. אלך בשבוע 7+ בע"ה, נראה לי מספיק.
לצפיה ב-'חוסר חיבור-הריון ראשון'
חוסר חיבור-הריון ראשון
26/03/2017 | 11:32
2
39
היי, גיליתי שבוע שעבר שאני בהריון שבוע 6 כעת. זה קרה בפתאומי ולא מתוכנן.
אני נשואה והכל, אבל אני כאילו מרגישה שאני לא מתחברת להריון, לרעיון הכללי, לא מתרגשת בכלל.. רק מבולבלת וחוששת, אפילו מחשבות של מה אם לא אתחבר לתינוק שלי? יש דבר כזה בכלל?
האם זו הרגשה טבעית בכלל או שזה עושה אותי "בן אדם רע"?
לצפיה ב-'טבעי'
טבעי
26/03/2017 | 11:53
19
הרבה לא מתחברות להריון ולא נהנות להיות בהריון.
השינויים בגוף, החשש מפני מה שיהיה אח"כ ומפני מהלך ההריון. הכל תחושות טבעיות לגמרי.
הרבה פעמים החיבור מגיע בהמשך כאשר בסקירות זה מתחיל לקבל צורה של בן אדם ומרגישים בעיטות ואז גם יותר קל להתחבר מאשר לרעיון אמורפי.
לצפיה ב-'לי לקח ארבעה חודשים בכלל להפנים שזה אמיצי'
לי לקח ארבעה חודשים בכלל להפנים שזה אמיצי
26/03/2017 | 12:07
20

כל הזמן הייתי בהרגשה שאני ״לא בהריון״ עד הבדיקה הבאה שתגיד שהכל בסדר...

היה קשה מאוד לעכל את זה וגם אפילו ממש לרצות את זה...

את עוד תתרגלי לרעיון, ויכול להיות שתתחילי להתחבר כשיהיו תנועות או שתראי באולטרסאונד שזה ממש מתחיל להיראות כמו בן אדם...
וגם אז כל אחד מרגישה חיבור באופן שונה... לא כולן מאוהבות בתמונת אולטרסאונד :)

בהצלחה בהמשך....
לצפיה ב-'ריטלין בתחילת הריון'
ריטלין בתחילת הריון
25/03/2017 | 10:57
1
51
היי, גיליתי רק כעת שאני בשבוע 5, חודש הבא יש לי מבחני לשכת עוה"ד ואני לא מסוגלת ללמוד ללא ריטלין (20 מ"ג).

אני יודעת שאין תשובות ומחקרים חד משמעיים על האם מותר ועד כמה זה מזיק לעובר אם בכלל.

אז השאלה שלי היא לא האם זה מומלץ, אלא האם יש כאן מישהי שנטלה ריטלין בהריון במשך חודש רצוף בהריון, ואם כן האם קרה משהו?
לצפיה ב-'לי נאמר שאפשר לקחת ריטלין בהריון'
לי נאמר שאפשר לקחת ריטלין בהריון
26/03/2017 | 09:45
23
אני כבר בשבוע 25 ולוקחת במשך כל ההריון עד עכשיו כי אני באמת זקוקה לו (אני נוטלת קבוע ביום ביום). עד כה הכל תקין לגמרי (טפו טפו חמסה חמסה מלח מים)
במקרה שלך אם הייתי משתמשת רק לתקופה מוגבלת של המבן אז:
א. לא מרגישה רגשות אשם בכלל
ב. אם יש ימים שאת יכולה לא לקחת אז לעשות הפסקה, קצת מרגיש יותר טוב...
לצפיה ב-'בדיקות מכוונות בשני בתי חולים - הצילו!!!'
בדיקות מכוונות בשני בתי חולים - הצילו!!!
25/03/2017 | 22:17
3
91
אז לאחר שנמצא בעיה בסקירה המאוחרת בכף היד, הופננו לסקירה מכוונת ומעקב בשיבא, מכבי נתנו טופס 17 והבדיקה בעוד שבוע וחצי.

א-ב-ל - בנוסף ייעצו לנו יעוץ גנטי, וכשצלצלנו להתייעץ אז נאמר לנו להגיע לוולפסון כדי שיסתכלו על לב העובר ועל המח, כיוון שהמומים נוטים להופיע ביחד, ולהגיע עם התוצאה הזו לייעוץ הגנטי, והצליחו לסדר לנו תור דחוף למחר.
האם ניתן להוציא טופס 17 גם לוולפסון, ושלא יבטלו לנו את הטופס לשיבא? כי שיבא זה מאסט.
מה צריך להיות כתוב עליו? כי אני מניחה שלא נקבל טופס 17 לעוד ״סקירה מכוונת״ ובבית חולים אחר....
אם לא, מישהי יודעת מה עלות בדיקה כזו בוולפסון?
לצפיה ב-'אה, גם אחד מהעוברים שלי עם בעיה בכף היד'
אה, גם אחד מהעוברים שלי עם בעיה בכף היד
25/03/2017 | 22:35
65
אפשר לשאול מה יש אצלכם?
אנחנו ביעוץ גנטי ביום שלישי
לצפיה ב-'מישהי? טפסי 17 לשני בתי חולים שונים?'
מישהי? טפסי 17 לשני בתי חולים שונים?
26/03/2017 | 08:19
1
40
זה ממש דחוף... הפקדון עצום!!
לצפיה ב-'למה לא לשאול בקופת חולים?'
למה לא לשאול בקופת חולים?
26/03/2017 | 11:54
3
לצפיה ב-'הריון'
הריון
26/03/2017 | 01:59
52
יש מצב שיומיים לפני המחזור היה לי ביוץ? כי פעם ראשונה שהוא גמר לי בפינים אני אמורה לקבל  מחזור ועדין לא קיבלתי והיה לי כאבי בטן יום אחרי שהוא גמר ווהההיתי בטוחה שאני הולכת לקבל מחזור גם היה לי הפרשות ממש מוגזמות
לצפיה ב-'בדיקת הרמוני - תוך כמה זמן קיבלתם את התוצאות?'
בדיקת הרמוני - תוך כמה זמן קיבלתם את התוצאות?
25/03/2017 | 11:24
1
48
אשמח לדעת כמה מהר קיבלתן תוצאות. עשיתי את הבדיקה שבוע שעבר.
תודה :)
לצפיה ב-'חושבת ש 10 ימים'
חושבת ש 10 ימים
25/03/2017 | 20:39
12
לצפיה ב-'המלצה לדיקור מי שפיר בחיפה'
המלצה לדיקור מי שפיר בחיפה
25/03/2017 | 09:48
1
32
היי לכולן,
אשמח לקבל המלצה על רופא מומחה בבדיקת מי שפיר בחיפה.

תודה!
לצפיה ב-'פרופ' שפירא נחשב למעולה בתחום'
פרופ' שפירא נחשב למעולה בתחום
25/03/2017 | 11:09
24
ואני אישית הולכת לעשות אצל פרופ' זאב וינר ברמב"ם
לצפיה ב-'שאלה לגבי תוצאת BETA-HCG '
שאלה לגבי תוצאת BETA-HCG
23/03/2017 | 12:35
2
181
הי, לפי החישוב שלי אני אמורה להיות בין השבוע החמישי לשישי. קיבלתי תוצאת הורמון הריון היום של 1585 IU/L, האם זו תוצאה נורמלית לשלב ההריון? השוותי לבדיקה המקבילה מההריון הראשון ואז זה היה מעל 6000, תודה
לצפיה ב-'בשבוע 6 או 7'
בשבוע 6 או 7
23/03/2017 | 13:06
128
תלכי ל - US לראות שק ודופק.

לא יודעת לגבי המדדים של הבטא.

בהצלחה!

לצפיה ב-'התוצאות בסדר גמור'
התוצאות בסדר גמור
24/03/2017 | 23:04
55
הבטא משתנה מפעם לפעם,אחרי בטא 1000 כבר לא תמיד מתבצעת הכפלה ולכן אם את דואגת את יכולה לקבוע תור לרופא נשים
לצפיה ב-'בדיקת דופק'
בדיקת דופק
24/03/2017 | 18:04
2
125
היי ,
אני בשבוע חמש וארבעה ימים לפי ביוץ. ( שבוע שש וארבעה ימים לפי מחזור אך זה לא נחשב) . אתמול הייתי אצל הרופא ונצפה שק הריון וחלמון. לא היה עדיין דופק. הוא קבע לי תור לעוד שבועיים כי שבוע הבא הוא יהיה בחו"ל. לא נראה לי שאצליח לחכות שבועיים כי אמור להיות דופק כבר בשבוע הבא .איך אני יכולה לעשות בדיקת אולטראסאונד נוספת? 
אני בקופת חולים מכבי אם זה משנה... 
לצפיה ב-'אולטרסאונד'
אולטרסאונד
24/03/2017 | 20:49
79
היי.
הספירה היא מהתאריך האחרון של הוסת, אלא אם כן יעשו לך בהמשך תיקון של גיל ההריון, אז תלכי לפי זה, אלא אם הרופא לא יגיד לך אחרת אחרי הבדיקה.
לגבי אולטרסאונד, אם לא נראה לך שתצליחי לחכות לתור שלך, אפשר לנסות לגשת במכבי למרכז לבריאות האישה שקרוב למקום מגורייך.
בדרך כלל במרכזים הללו מופעל בבקרים מעין "מוקד נשים", ואפשר להיכנס ללא תור לאחות ולרופא ולבקש שיעשו לך אולטרסאונד. בעיקרון זה למקרים שיש כאבים או דימומים או משהו חריג, אבל אולי את יכולה להגיד שאת מודאגת ויתנו לך להיכנס.
לפי דעתי, אם את עכשיו 6+4 לפי הוסת, אז עוד שבועיים זה אחלה זמן לבדיקת דופק ואין טעם למהר לעשות בשבוע הבא. אם פתאום לא יהיה זה סתם יכול להלחיץ ואז תעבירי שבוע בחרדה כשבעצם זה עוד היה קצת מוקדם.
בכל מקרה, שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'מסכימה עם מה שרשמו מעלי'
מסכימה עם מה שרשמו מעלי
24/03/2017 | 23:00
47
אבל אם בכול מקרה את רוצה לבדוק את יכלה לנסות לגשת למוקד נשים של מכבי להמציא תרוצון ולהיכנס לרופא לבדיקה :)
לצפיה ב-'משהי מזריקה אינסולין ויכולה להרגיע אותי?'
משהי מזריקה אינסולין ויכולה להרגיע אותי?
21/03/2017 | 19:17
5
147
איך מזרקים בבטן?
לצפיה ב-'לא יודעת אם זה עוזר'
לא יודעת אם זה עוזר
21/03/2017 | 22:28
113
קודם כל אציין שלא הזרקתי מעולם אינסולין אבל כן הרבה הורמונים אחרים לבטן במסגרת טיפולי פוריות. אם השאלה שלך מתייחסת לפן הנפשי (ולא להנחיות קונקרטיות איך להזריק - לגבי זה את צריכה לקבל הדרכה מאחות) - אני אשמח להרגיע אותך
כל החיים אני עם פוביית מחטים, כשהבנתי שאצטרך להזריק ועוד לבטן חשבתי שאמות לפני שאעשה את זה. כשניסיתי לראות סרטונים ביוטיוב על איך מזריקים כמעט התעלפתי ולא יכולתי להישיר מבט.
מפה לשם ברגע האמת הזרקתי כמו גדולה, ותקשיבי לי - זה ממש ממש ממש בקטנה, עד לרמה שאפילו נהנתי מהזריקות (גם כי הופתעתי כמה שהן לא מורגשות ולא כואבות וכמה שזה יותר קל להזריק לעצמך ממה שחושבים, וגם אהבתי את התחושה האקטיבית הזו, תחושה שאני בשליטה ותורמת להריון ועושה משהו כדי לגרום לו לקרות).

שיהיה בהצלחה!

לצפיה ב-'בקשי את המחט הכי דקה שאפשר מהרוקח'
בקשי את המחט הכי דקה שאפשר מהרוקח
22/03/2017 | 16:00
3
85
המחטים של האנסולין מאוד דקות וכמעט ואינן מורגשות. האנסולין מוזרק מתחת לעור תפסי באיזור הכי צמיגי ושמן שלך והזריקי. ותשתדלי להחליף נקודת הזרקה וצד בכל יום ככה לא יהיו לך גבשושיות באיזור ההזרקה. אנסולין ניתן להזריק גם לאיזור הירך אבל הכי פחות כואב לבטן. שיהיה בהצלחה!!
לצפיה ב-'מפחדת להזריק לבטן.. וגם זה לא צמגי זה מתוח'
מפחדת להזריק לבטן.. וגם זה לא צמגי זה מתוח
23/03/2017 | 17:19
2
68
התחלתי אתמול ונראה לי שאני לא עושה טוב..
איפה בבטן? מסביב לטבור?
לצפיה ב-'לא. לכיוון המותן'
לא. לכיוון המותן
23/03/2017 | 23:53
53
לכי לאחות שתדריך אותך. לא כדאי להזריק לא נכון
לצפיה ב-'מוזר שלא קבלת שום הדרכה מאחיות'
מוזר שלא קבלת שום הדרכה מאחיות
24/03/2017 | 17:58
36
יש לך בטח גם מכשיר שבודק את רמות הסוכר. מקווה שכבר הספקת לקבל הדרכה. הזרקה באיזור המותן לא בטבור גם בעלון לצרכן של הזריקות צריך להיות תיאור של איזור ההזרקה פתחי אותו. מקווה שהכל בסדר ושאת מסתדרת
לצפיה ב-'בדיקת מטירנטי ותבחין מרובע '
בדיקת מטירנטי ותבחין מרובע
23/03/2017 | 13:24
2
120
היי 

עוד מעט בת 38, בשבוע 16+5 . הריון מטיפולים+איקסי
עד כה שקיפות עורפית וסקר שליש ראשון תקין ( 1:2700) , סקירה מוקדמת תקינה בדיקת ניפט מטירנטי תקינה. 
בעצת 3 רופאות - החלטתי לא לבצע מי שפיר
אבל מה לגבי תבחין מרובע ? האם יש טעם לבצע אותו לאחר בדיקת ניפט ? 

לצפיה ב-'לא'
לא
23/03/2017 | 15:21
1
80
בעיקרון לפי מה שפרופ' לגנטיקה הסבירה לנו הניפט מחליפה את הסקרים הביוכימיים שליש ראשון ושני.
רק לזכור, כמו שחוזר ועולה פה שהיא לא מחליפה מי שפיר שהיא הבדיקה האבחנתית היחידה (+סיסי שיליה).

יחד עם זאת, יצאו לך תוצאות יותר טובות משלי ואני הייתי בת 27 בהריון וגם לא עשיתי מי שפיר.
לצפיה ב-'תוצאות טובות'
תוצאות טובות
23/03/2017 | 16:33
82
רק לזכור שהן תוצאות סטטיסטיות אחת ל.. ואפחת לא רוצה להיות חלילה האחת... ולכן חשוב לדעתי להתיעץ עם איש מקצוע/גנטיקאי כדי להבין לעומק מה המשמעות ומה האפשרויות לבדיקות נוספות ולהחליט אם לוקחים את הסיכון.

בהצלחה!
לצפיה ב-'לידה וחרדות'
לידה וחרדות
21/03/2017 | 15:30
7
280
שלום לכולן,

רציתי לדעת אם יש כאן מישהי שסובלת מהתקפי חרדה ועברה הריון ולידה ויכולה לתת לי מידע בנוגע לאופן ההתמודדות של הצוות עם התופעה במהלך הלידה במידה שחוותה התקף חרדה במהלכה.
אינ כעת בשבוע 28 ושוקלת אופציות שונות ללידה...

תודה לכן :)
יעל
לצפיה ב-'אני מבינה שזו לידה ראשונה'
אני מבינה שזו לידה ראשונה
22/03/2017 | 00:06
159
אני אישית סירבתי למחשבה שתינוק שלם יצליח לצאת דרך הנרתיק שלי והחלטתי שזו מתיחה ושהיא תישאר בפנים לנצח או תמצא לעצמה דרך אחרת החוצה.
ברוב בתי החולים מקצים מיילדת מנוסה ומיומנת יותר ליולדת מבכירה. האפידורל מאד עוזר, הנוכחות של המיילדת יותר צמודה.
אם את מאד חוששת אני ממליצה לך ללכת לסיור בבית החולים בו את מתעתדת ללדת ולדבר עם הצוות מראש, לברר מה הם יכולים לעשות כדי לסייע לך לעבור את הלידה כמה שיותר בקלות.
לצפיה ב-'אני הייתי מאוד בחרדה מהלידה'
אני הייתי מאוד בחרדה מהלידה
22/03/2017 | 07:54
158
ואני יכולה להגיד שהדולה מאוד מאוד עזרה לי.
גם עוד מישהי מוכרת בתוך הסיטואציה הזו, מישהי שכבר מכירה אותי ויודעת איך לעזור לי. בנוסף היא עזרה לתווך את הצוות וכיוון ששם מכירים אותה היטב הרגשתי ממש שהיחס אלינו היה שונה בזכותה.
מאוד פחדתי שהלידה תישאר אצלי שחוויה תראומטית ובהחלט נראה לי שבזכותה זה הפך לחוויה חיובית. ממליצה לשקול.
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה על לקחת דולה ללידה בדגש על BOT'
מצטרפת להמלצה על לקחת דולה ללידה בדגש על BOT
22/03/2017 | 09:24
108
נדמה לי שכווולן חרדות מהלידה, מי יותר ומי פחות.
אני גם מאוד חששתי מהלידה ולכן החלטתי לקחת איתי דולה, שמתמחה בBOT (גישה טיפולית מוכוונת לידה) ואקח דולה כזו גם ללידה הזו (הדולה שלי מהלידה הראשונה לא זמינה ללידה הזו שלי לצערי הרב)

דולה שמתמחה בBOT עוזרת לך לעבד את החוויות שלך מההריון והתחושות שלך לגבי הלידה ולהבין טוב יותר איך להגיע ללידה באופן אופטימלי, אני גם ממליצה לך לעשות קורס הכנה ללידה עם אותה הדולה שאיתה את מתכננת ללדת, זה קורס מדהים ומפורט יותר מקורס של בית חולים ונותן כלים אמיתיים שסייעו לי גם להפחית חרדות מהלידה, גם להכיר את הדולה עצמה טוב יותר וגם נותן כלים אמיתיים להתמודדות עם הצירים ועם חרדות שעלולות לעלות במהלך הצירים.

במהלך הלידה עצמה הליווי שלה כלל בתור התחלה תמיכה בזמן שאת בבית (אם צריך היא מגיעה הביתה, אם לא אז טלפונית ויחד מחליטים מתי לצאת לבית החולים, זה מאוד נוח ונחמד שיש לך אשת מקצוע שעוזרת לך להבין מתי נכון לצאת לביה"ח ואת לא צריכה להתלבט עם זה לבד) וליווי מלידה פעילה (לרוב נפגשים בחדר יולדות) - שם היא תומכת בך ובבן (או בת) הזוג פיזית ונפשית במהלך כ-ל הלידה.

מה לעשות, בישראל יש מיילדת אחת על כל שלוש יולדות מה שאומר שאין מצב בעולם שתהיה איתך מיילדת במשך כל הלידה להחזיק לך את היד, הדולה לעומת זאת שם בשבילך במהלך כל הלידה וזה ב-ד-י-ו-ק תפקידה, לתמוך וללוות אותך באופן מייטבי ללידה.

עבורי הנוכחות שלה הורידה הרבה מהמתח גם עבורי וגם עבור בעלי (יכל לצאת לשירותים או לקנות קפה ולהתאוורר בלי "לנטוש" אותי לבד, תמכה גם בו ברגעים שהיה לו קשה) וממש הצילה אותי מקיסרי.
לצפיה ב-' תודה רבה לכן! '
תודה רבה לכן!
22/03/2017 | 11:41
2
98
מעניין אותי גם לדעת אם יש מישהי שמתמודדת עם התקפי חרדה בשגרה
וחוותה התקף חרדה (דופק מהיר מאד, וכו')
ולא חרדה כללית מתהליך הלידה אלא התקף פאניקה של ממש.

ב-4 שנים האחרונות בערך אני סובלת מהתקפי חרדה בתקופות מסויימות (כמו למשל בהכנות לקראת החתונה) 

ותמיד בבדיקות בבתי חולים זה מתעורר אצלי מחדש
(דופק *מאד* גבוה במהלך בדיקות שמגיע גם ל-160 במצבי חרדה עמוקים)

דבר שמשפיע עליי מאד הוא איך הצוות מתייחס לזה. ולרוב, הצוות מגיב לכך בחצי היסטריה דבר שלא עוזר להרגעה 

תודה רבה מראש :)
יעל
לצפיה ב-'נשמע שזה בהחלט משפיע על אורח החיים שלך'
נשמע שזה בהחלט משפיע על אורח החיים שלך
22/03/2017 | 11:55
83
ולכן ללא קשר ללידה, אולי כדאי לך לשקול קבלת עזרה. להבין טוב יותר מה מקור החרדה בסיטואציות שתיארת וללמוד טכניקות להרגעה. 
ואולי את כבר עושה את זה...

בכל אופן שווה להשקיע מחשבה ולהקדיש קצת זמן לעצינו, לתהליך של הקשבה והתבוננות פנימה. זה יכול רק להועיל ולתרום לנו בכל דבר שנבחר לעשות בחיים, ועל אחת כמה וכמה בתקופות משמעותיות כאלה של לידה והסתגלות לחיים חדשים. 
(אני אישית חוויתי תחושת חרדה וסטרס, ללא סימפטומים פיזיולוגים אמנם, דווקא לאחר הלידה בזמנים שהייתי נשארת לבד עם התינוק. אחרי שבן זוגי יצא, לפני שאמא שלי הגיעה וכו')

מאחלת לך בהצלחה ולידה קלה, תשאיר לך חוויה מחזקת ומעצימה. 
לצפיה ב-'אולי באמת כדאי לטפל בזה'
אולי באמת כדאי לטפל בזה
22/03/2017 | 14:24
63
כמו כשתבו לך, נשמע שזה משהו שמשפיע על איכות החיים שלך.
לדעתי טיפול התנהגותי-קוגנטיבי יכול לעזור מאוד ותוך זמן קצר, יכול להיות שתוך כמה שבועות תדעי איך לווסת את עצמך וזה לא יתסכל אותך יותר.

לגבי הצוות, אני נתקלתי הצוות מאוד סבלני ונחמד שלא התרגש מתגובות ופאניקה שלי, ואני רוצה להאמין שרוב המיילות הן כאלו.
לצפיה ב-'יולנדה היי, '
יולנדה היי,
23/03/2017 | 14:21
71
המלצה שלי בלידה היא לספר למיילדת מה את מרגישה, להסביר שכשאת בחרדה הגיוני שהדופק שלך עולה והעובר מגיב בהתאם. אני ממליצה גם על טיפול התנהגותי או תרופתי במידת הצורך זה מהפן הרפואי. ומהצד הטבעי טיפולי רפואה משלימה על בסיס קבוע להרגעה והרפייה ותוך כדי גם לדבר על מה את מרגישה , חששות ופחדים. יש מצב שליווי של דולה יכולה להיות נהדרת עבורך וקורס הכנה ללידה טוב שירגיע ויכין אותך היטב ללידה עד כמה שניתן.  חיבוק ענק!!

לצפיה ב-'שליית פתח מלאה'
שליית פתח מלאה
23/03/2017 | 10:49
2
125
הי בנות, 
אני בשבוע 19 הריון שני וזוהתה אצלי שליית פתח מלאה.
הרופא שביצע את הסקירה הראשונה אמר שיש סיכוי שהשלייה תעלה ככל שהרחם יגדל אבל ביקרתי אצל מנהלת היח' להריון בסיכון בבי"ח שערי צדק והיא אמרה שמנסיונה ברוב המקרים שליית פתח מלאה לא עולה ועליי להתכונן לניתוח קיסרי סביב שבוע 36.
אני קוראת על הנושא באינטרנט ומזדזדעת- דימומים מסיבים, אשפוז בחודשי ההריון האחרונים, ניתוח מסוכן עם דימומים רבים, לידת פג ועוד..
אשמח לשמוע מכן אם יש מישהי שעברה הריון עם שליית פתח מלאה ויכולה לשתף?
תודה והריון קל ובריא 
לצפיה ב-'היי מורן יקירה, '
היי מורן יקירה,
23/03/2017 | 14:12
1
107
יכולה להרגיע אותך, ליוויתי במהלך השנים לא מעט נשים עם שיליות פתח שעלו למעלה זה דרש כמובן מעקב אבל בהחלט קיים. הרבה פעמים ברגע שהתחילו צירים השיליה טיפסה עוד למעלה. אז הכול פתוח והכול אפשרי!! 

לצפיה ב-'תודה '
תודה
26/03/2017 | 08:30
5
לצפיה ב-'טיפולי פוריות'
טיפולי פוריות
23/03/2017 | 11:35
1
121
שלום, אני נמצאת בטיפולי פוריות מזה כשנה, השבוע התחלנו שוב מחזור נוסף....לאור הלחץ הנפשי מהטיפולים ומהעבודה האם ניתן לקחת טיפות הרגעה רסקיו?
גם בשלב הטיפולים וגם בשלב ההירון כשיהיה?
לצפיה ב-'מציעה לשאול בפורום פוריות'
מציעה לשאול בפורום פוריות
23/03/2017 | 13:04
54
וגם את הרופא שלך.

בנושאי תרופות והיריון - להתיעץ עם המכון הטרטולוגי.

בהצלחה!

לצפיה ב-'בדיקות נוספות בהריון'
בדיקות נוספות בהריון
21/03/2017 | 11:05
19
203
היי בנות,
אני בשבוע 10, הרופאה שלי ציינה שתי בדיקות נוספות שאינן בסל המומלצות לבדיקת מומים.
לאחר השקיפות, כדאי גם לעשות בדיקה בשם NIPT, עלותה 5,000 ש"ח
ולאחר מי שפיר, בדיקת צ'יפ גנטי שעלותה 3,000 ש"ח.
מישהי עשתה, מכירה, ממליצה או לא ? ....
חברות אמרו לי שאין צורך ושהבדיקות הכלולות בסל מספיקות, מצד שני תמיד רוצים לנקוט כל אמצעי זהירות....

לצפיה ב-'אם את מתכננת לעשות מי שפיר'
אם את מתכננת לעשות מי שפיר
21/03/2017 | 11:13
5
140
אז אין סיבה בכלל לבזבז משאבים על ניפט.
צ'יפ גנטי עושים ביחד עם מי שפיר ולדעתי שווה את ההשקעה הכספית.
לצפיה ב-'אני ממש פוחדת מהמי שפיר'
אני ממש פוחדת מהמי שפיר
21/03/2017 | 13:35
4
125
צ'יפ גנטי צריך לבקש שיעשו במי שפיר או שנעשה אוטומטית ?
לצפיה ב-'צריך לבקש ולשלם'
צריך לבקש ולשלם
21/03/2017 | 14:03
3
110
למה את פוחדת מהמי שפיר?

הרופאים מיומנים, הציוד משוכלל, הסטריליות גבוהה.. אישית אני מאמינה שאם יש סיבוך כלשהו חלילה זה בגלל תגובת הגוף.

לצפיה ב-'אני נורא חוששת מהדיקור ומהסיפורים ששמעתי'
אני נורא חוששת מהדיקור ומהסיפורים ששמעתי
21/03/2017 | 14:19
2
105
על הפלות (שלא נדע) בגלל הבדיקה הזו.
אבל את צודקת, אין ספק שזה קשור גם לתגובת הגוף.
לצפיה ב-'הבנתי שאפשר לעשות את בדיקת הד.נ.א עוברי והיא מחליפה את השפיר'
הבנתי שאפשר לעשות את בדיקת הד.נ.א עוברי והיא מחליפה את השפיר
23/03/2017 | 11:44
1
43
לא כך? 
לצפיה ב-'לפי מה שהבנתי הבדיקה לא מחליפה את המי שפיר...'
לפי מה שהבנתי הבדיקה לא מחליפה את המי שפיר...
23/03/2017 | 11:54
44
הלוואי והיתה בדיקה כזו..
לצפיה ב-'מה שכבר כתבה לך, ובנוסף'
מה שכבר כתבה לך, ובנוסף
21/03/2017 | 11:40
11
138
אם את זכאית לךמי שפיר עח המדינה (גיל או סיבות רפואיות) אז הציפ (חלקי) בהדסה (עין כרם או הר הצופים) בחינם. אני עשיתי בעין כרם ומתכוונת לעשות שוב בהריון הזה.
עוד פרטים על מי שפיר בעין כרם ברשומה הזו בבלוג שלי.
בהצלחה!

לצפיה ב-'רק בהדסה הצ'יפ הוא בחינם, או שיש בתי חולים נוספים ?'
רק בהדסה הצ'יפ הוא בחינם, או שיש בתי חולים נוספים ?
21/03/2017 | 13:36
10
29
לצפיה ב-'אני יודעת על הדסה'
אני יודעת על הדסה
21/03/2017 | 14:02
9
71
עין כרם או הר הצופים. שימי לב שזה לא הציפ המלא אבל אותי הוא סיפק - נתנו תשובה רק לגבי מחלות שיודעים בבודאות לנתח כן/לא, ולא לגבי כאלה שהתשובה היא "אולי".

אני נסעתי מאזור המרכז לירושלים, שווה לדעתי את הנסיעה הזו.

לצפיה ב-'אז בעצם אני יכולה לבחור לעשות את המי שפיר'
אז בעצם אני יכולה לבחור לעשות את המי שפיר
21/03/2017 | 14:21
8
69
בכל בית חולים שאבחר ?
לצפיה ב-'ציפ גנטי בחינם'
ציפ גנטי בחינם
21/03/2017 | 15:01
2
89
אני מהצפון ונסעתי עד הדסה בירושלים, כל בתי החולים בירושלים נותנים בחינם את הצ'יפ הגנטי, את יכולה לבחור לנסוע לאן שאת רוצה!
בהצלחה
לצפיה ב-'מי שפיר -ציפ גנטי'
מי שפיר -ציפ גנטי
25/03/2017 | 19:35
1
16
האם הרופא שיעשה בהדסה הוא מי שנמצא או שיכולה לתאם את הבדיקה עם מישהו מומלץ...? האם הכוונה לרפואה ציבורית או פרטית...
(סליחה חדשה בתחום..לא הבנתי(:)
לצפיה ב-'לא בחרתי, ציבורית'
לא בחרתי, ציבורית
26/03/2017 | 09:25
6
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
21/03/2017 | 16:18
4
68
אפשר לבצע את המי שפיר ברפואה ציבורית או פרטית.

אני ממליצה לעשות את זה ביחד עם הציפ וגם לבקש לשמור דנא להמשך.

בהצלחה

לצפיה ב-'שמירת דנא, את מתכוונת לשמירת דם טבורי ?'
שמירת דנא, את מתכוונת לשמירת דם טבורי ?
22/03/2017 | 07:45
3
74
הבנתי שזה מאוד מאוד יקר וגם הערך לא נשמר לתקופה ארוכה....
חשבתי על זה האמת...
לצפיה ב-'לא, לא שמירת דם טבורי'
לא, לא שמירת דם טבורי
22/03/2017 | 09:09
2
73
אלא שמירת דנ"א שמופק ממי שפיר.
במהלך הדיוקר - צריך לבקש שיוציאו יותר מי שפיר כדי לשמור לעתיד להמשך ההריון, במקרה ועולים חלילה על איזו בעיה בהמשך הבדיקות של ההריון - לא תצטרכי לעשות דיקור נוסף כי י/ש לך מי שפיר / דנא שמורים ואפשר יהיה לבדוק אותם. בעין כרם לפני 3 שנים זה עלה משהו כמו 500 ש"ח.

בהצלחה,

לצפיה ב-'תודה ! מידע מאוד חשוב !'
תודה ! מידע מאוד חשוב !
22/03/2017 | 09:31
1
12
לצפיה ב-'בשמחה, המידע על מי שפיר'
בשמחה, המידע על מי שפיר
22/03/2017 | 10:00
84
מרוכז ברשומה הזו בבלוג שלי. למי שמתעניינת - ממליצמה לקרוא, יש ברשומה הזו באמת הרבה מידע.

לצפיה ב-'תודה בנות, עזרתן מאוד '
תודה בנות, עזרתן מאוד
21/03/2017 | 15:21
17
לצפיה ב-'סכרת הריון'
סכרת הריון
23/03/2017 | 07:41
3
103
בהריון פעם שלישית, ושוב סכרת...
פעם ראשונה זה היה מאוזן בדיאטה. פעם שנייה מחודש שישי טופלתי באינסולין והיה בסדר. והיום מסוף חודש שמיני גילו את הסכרת.
הרופא נתן לי אינסולין ועדיין לא מאוזן. כל ערב הוא מעלה לי ב-2 יחידות ולא מתאזן בכלל.
יש משהו שאפשר לעשות, חוץ מללדת?

לצפיה ב-'בקשר לסכרת'
בקשר לסכרת
23/03/2017 | 08:54
1
66
יכול להיות שבגלל שזה לא מאוזן יש לי מידי פעם סחרחורות?
למשל בזמן כתיבת ההודעה הראשית, החלה לי סחרחורת שממש הרגיש כאילו אני הולכת להתעלף. ואני בסך הכל יושבת ליד המחשב, לא עושה פעילות פיזית.
לצפיה ב-'בהחלט יכול להיות קשור וגם חוסר בשתייה'
בהחלט יכול להיות קשור וגם חוסר בשתייה
23/03/2017 | 14:14
13
לצפיה ב-'ללדת :) אבל גם להקפיד על התזונה מאוד'
ללדת :) אבל גם להקפיד על התזונה מאוד
23/03/2017 | 14:14
9
לצפיה ב-'האם מישהי עברה מי שפיר ללא סיבה קלינית ונמצא מום עוברי?'
האם מישהי עברה מי שפיר ללא סיבה קלינית ונמצא מום עוברי?
20/03/2017 | 11:51
4
185
שלום, שאלה שמאד מעניינת אותי - האם מישהי מכן עברה דיקור מי שפיר ללא המלצה של רופא בגלל ממצא גנטי כזה או אחר, מתחת לגיל 35 (כלומר גם ללא מימון של משרד הבריאות) ובכל זאת נמצא מום כרומוזומלי כלשהו?
תודה!
לצפיה ב-'אני מכירה כמה'
אני מכירה כמה
20/03/2017 | 20:29
3
233
בעיקר זה בא לידי ביטוי בממצאים של הציפ, שמאתר תסמונות כרומוזומליות שלעיתים אין להם ממצא קליני אחר בכל הבדיקות שמבוצעות בהריון, ולכן לדעתי מי שפיר וציפ זו אחת הבדיקות החשובות בהריון.

תוכלי לשתף למה את שואלת?
לצפיה ב-'מתלבטת אם לעשות...'
מתלבטת אם לעשות...
21/03/2017 | 10:31
2
170
על פניו, אין סיבה קלינית לבצע את הבדיקה, ואמא שלי שהפילה בעקבות זיהום שנגרם מהבדיקה לוחצת עלי לא לעשות. מנסה לקבל החלטה מושכלת ותוהה אם זה אי פעם עזר למישהי שלא הייתה חייבת לעשות ועשתה.
תודה על התשובה
לצפיה ב-'הנתונים מראים'
הנתונים מראים
21/03/2017 | 11:19
1
187
שרוב ילדי תסמונת דאון, למשל, נולדים לנשים מתחת לגיל 35. למה? 
כי הן לא עושות דיקור מי שפיר. 
מן הסתם בדיקה הזאת בהחלט יכולה לעזור גם למי שעל פניו אין שום אינדיקטור "שמחייב"...
בהקשר של האובדן של אימך - זה מאוד מצער, אבל בימים אלה זיהום בעקבות דיקור זה מאוד נדיר. מציעה לשוחח עם רופא או רופאה בעניין ולקבל את המענה לשאלות הסיכויים והסיכונים ממומחה.
לצפיה ב-'תודה על התשובה, אבל הנתון שכתבת לא נכון...'
תודה על התשובה, אבל הנתון שכתבת לא נכון...
23/03/2017 | 07:30
130
מנתוני משרד הבריאות, רוב לידות חי של תינוק עם תסמונת דאון בין הגילאים 35-39. במקום השני, בין הגילאים 40-44. 
בכל אופן, נראה לי שאני אעשה מי שפיר.
תודה רבה
לצפיה ב-'רפואת מעקב פרטית'
רפואת מעקב פרטית
22/03/2017 | 19:05
6
136
שלום , אשמח לדעתכן,
אני בתחילת שבוע 7
עברתי מרופא פריון ומחפשת כעת רופא/ת מעקב
אם אלך לרופא פרטי- אחרי 3 מפגשים שמטעם מכבי זה יכול להיות בור אינסופי של כסף...
מספיק שמשהו לא תקין וההגעות חוזרות... (?)
האם זה באמת כך?
איך מתארגנים בחוכמה מול הסוגיה הזו?
( יש ביטוח פרטי - עוד 3 מפגשים- אך זה מרגיש כמו בור ללא תחתית- במיוחד לאם חד הורית...)

אההה...והמלצות לרופאים תתקבלנה בשמחה(:
לצפיה ב-'6 מפגשים פרטיים זה לא מעט...'
6 מפגשים פרטיים זה לא מעט...
22/03/2017 | 19:18
100
בסה"כ בהריון תקין ולא הריון בסיכון רואים רופא מעקב אחת לחודש...
אני יכולה לתת דוגמא אישית - אני הייתי במעקב של הריון בסיכון, מה שמצריך ביקורים יותר תכופים, אז הייתי במעקב דרך הרופא של הקופה *ובמקביל* הייתי במעקב של רופא פרטי שאיתו נפגשתי 3-4 פעמים במהלך ההריון.

שיהיה הריון קליל ותקין!
לצפיה ב-'היי'
היי
22/03/2017 | 21:50
53
מבינה אותך לגמרי. גם אני יחידנית ואחרי שתי בדיקות דופק אצל רופא הפיריון עברתי לרופא במכבי .
יש רופאים נהדרים בקופה.
את הסקירות כן בחרתי לעשות פרטי.
תרשמי היכן את גרה ונוכל להמליץ לך על רופאים.
לצפיה ב-'אני אישית חושבת'
אני אישית חושבת
22/03/2017 | 23:21
3
102
שאם אין שום בעיה - אין תורך במעקב אצל רופא פרטי. יש הרבה רופאים מעולים בקופח - תרשמי באיזה אזור את בארץ ובאיזו קופח ותראי שתקבלי המלצות.

אם יש חלילה בעיה או משהו כזה - אז כן היתי הולכת לפרטי. אבל ככה - ממש אין צורך.

המשך תקין ובריא! 

לצפיה ב-'תודהיש לכן המלצות לרופא במרכז?'
תודהיש לכן המלצות לרופא במרכז?
23/03/2017 | 12:02
2
13
לצפיה ב-'איזו קופת חולים?'
איזו קופת חולים?
23/03/2017 | 13:03
1
11
לצפיה ב-'המלצה לרופא -קשוב ואמין ממכבי'
המלצה לרופא -קשוב ואמין ממכבי
23/03/2017 | 14:42
10

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה
Developy - Your First Step as a Parnt
Developy - התפתחות, תזונה
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה