לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'בדיקות הריון'
בדיקות הריון
31/03/2017 | 00:59
1
הנקה מלאה 6 חודשים
הייתי אמורה לקבל מחזור לפני 4 ימים 
לא קיבלתי, אבל מאותו יש לי כאבי מחזור נוראיים!
שבוע לפני כן היו כתמים חומים.
עשיתי ביום שהיתי אמורה לקבל בדיקה של קליר בלו - בבוקר יצא קו רפאים שחשבתי שדמיינתי אבל הוא התחזק לאחר מכן.
עשיתי בדיקות של לייף ביומיים שאחרי 
אין סימן לקו בכלל.
היום עשיתי שוב קליר בלו - בערב וחשבתי שדמיינתי קו רפאים כזה.. אבל הוא התחזק ממש ממש מעט אחרי כמה שעות.
יכול להיות הריון? או שזה סתם בדיקה מטעה של קליר בלו?
לצפיה ב-'תוך כמה זמן קיבלתן תוצאות של דיקור מי שפיר?'
תוך כמה זמן קיבלתן תוצאות של דיקור מי שפיר?
30/03/2017 | 12:15
5
19
לצפיה ב-'אצלי לקח בדיוק חודש'
אצלי לקח בדיוק חודש
30/03/2017 | 13:33
2
33
עשיתי את הבדיקה ב-15/2. מכתב רשום עם התוצאה הגיע ב-14/3.
לא עשינו פיש או משהו כזה.
לצפיה ב-'לא נתנו לך תשובה טלפונית לפני המכתב?'
לא נתנו לך תשובה טלפונית לפני המכתב?
30/03/2017 | 13:59
1
11
לצפיה ב-'לא. אחרי 3 שבועות התקשרנו למרפאת הגנטיקה שדרכה עוברים '
לא. אחרי 3 שבועות התקשרנו למרפאת הגנטיקה שדרכה עוברים
30/03/2017 | 14:27
28
למי שפיר (לפחות ככה זה בבי״ח כרמל). אמרו לנו שהם עוד לא קיבלו תוצאות וברגע שהם מקבלים הם מעבירים אליי.
אבל הם מילמלו משהו על כך שאם משהו לא תקין אז כן אמורים להרים אליי טלפון מהמעבדה בלי לחכות להגעת המכתב. אז באותו שבוע כבר הבנו שהכל תקין כי לא התקשרו.
לצפיה ב-'שבועיים בדיוק'
שבועיים בדיוק
30/03/2017 | 16:23
1
29
טלפונית, בהדסה יש טלמסר שאליו מתקשרים ושם נאמר שהכל תקין.
את המכתב קבלנו מאוחר יותר.
לצפיה ב-'חודש לתוצאות טובות במכתב'
חודש לתוצאות טובות במכתב
30/03/2017 | 22:24
5
הבנתי שכשהתוצאות לא טובות מזמנים את ההורים טלפונית לפגישה תוך זמן קצר.
לצפיה ב-'לפני שעוברת לפורום הורים לתינוקות מרגישה שאני ״חייבת לכם״ '
לפני שעוברת לפורום הורים לתינוקות מרגישה שאני ״חייבת לכם״
29/03/2017 | 09:35
5
219

מבחינתי זה סיפור של לידה ראשונה טובה ומעצימה ליולדת בעלת עודף משקל וחששות :) ואני מרגישה שאני צריכה לשתף אותו כי לא מצאתי הרבה סיפורים כאלה וחששתי שעודף המשקל שלי ישפיע על הלידה לרעה וככל הנראה לא היה קשר...
ילדתי לפני שלושה שבועות (שבוע 37+6) תינוקת חמודה מאוד ורדרדה שחורת שיער ואפורת עיניים (ניאלץ לחכות בסבלנות לראות מה יוצא). היום כשאני מסתכלת עליה עדיין מתקשה לעכל שהיא התוצר של ההריון והלידה... לפעמים קשה לחבר את הקצוות האלה...
אז לפני שלושה שבועות בסביבות 14:15 בצהריים בזמן שאני במה שאמור להיות יום לפני אחרון בעבודה וסגירת קצוות חוויתי ירידת מים. במקרה שלי לא היה ספק שמדובר בירידת מים ואם הייתי עם שמלה אני חושבת שזה היה נראה כמו בסרטים.
כמובן שמנגנוני ההכחשה עבדו שעות נוספות ועוד ניסיתי לחשוב האם יש סיכוי שזה לא ירידת מים ובמקביל מבינה שאין פה מה להתלבט...
בעזרת חברה נסעתי הביתה וקראתי לבעלי ולאמי, נפגשנו בבית להכין תיק (הכחשה כבר אמרתי?) ומשם לבית החולים.

מיון-מוניטור-בדיקת רופא... בשעה 17:00 סיימתי אצל הרופאה אין ספק שמדובר בסיפור משכנע של ירידת מים וגם כבר התחילו צירים בזמן השיחה עם הרופאה.

(הילדה התעוררה אז אמשיך בקרוב... אני שולחת כדי שאהיה חייבת להמשיך :) )
לצפיה ב-'מחכה להמשך הסיפור..'
מחכה להמשך הסיפור..
29/03/2017 | 10:04
70
בשעה טובה ומזל טוב!

לצפיה ב-'מחכה בקוצר רוח לקרוא את ההמשך'
מחכה בקוצר רוח לקרוא את ההמשך
29/03/2017 | 14:34
55
ומחכים לך בפורום הורים לתינוקות
לצפיה ב-'בשעה טובה!! תמשיכי את הסיפור אנחנו במתח!!'
בשעה טובה!! תמשיכי את הסיפור אנחנו במתח!!
30/03/2017 | 12:18
1
לצפיה ב-'המשך *** זהירות חפירה***'
המשך *** זהירות חפירה***
30/03/2017 | 13:34
1
92
לא ציינתי קודם אבל אספר לכן שאני קצת קונטרול פריק וכהכנה ללידה קראתי כל מה שיכלתי על לידה החל מהספר לידה פעילה, דרך סיפורי לידה טובים באינטרנט פורומים שונים כל העונות והפרקים של בייביבום, חיפשתי סרטי לידה טבעית עם הפסקול המקורי ביוטיוב ובקיצור ניסיתי להגיע עם כל המידע האפשרי... מניחה שלא לכולם זה עושה טוב, לי זה נתן הרגשה שאולי שמצב חסר השליטה הזה זה ייתן לי קצת שליטה, זה לא נתן שליטה אבל בהחלט נתן לי ביטחון בדרך...
אז הרופאה במיון אמרה שבמקרים של ירידת מים לא רוצים לקחת סיכונים ורוצים שהלידה תתרחש מהר ובדרך כלל נותנים זירוז, ואני אמרתי שאולי נחכה לראות איך מתקדם ונחליט על הזירוז מאוחר יותר. הייתי מאוד גאה בעצמי על היכולת להיות מפוקסת ולומר מה אני חושבת ושתהיה לי דיעה... במיוחד שהיא לא הציגה כאילו יש אפשרות לחכות... לפחות לא בחוויה שלי, עכשיו כשאני כותבת את זה אני חושבת שאולי אני טועה :)
בקיצור פתיחה 2.5 וירידת מים, אמרה שהולכים לחדר לידה ועד אז אני יכולה ללכת לחדר מעבר...
עכשיו התחיל החלק הקשה...
ב17:00 התחילו הצירים ואני חשתי שהחוויה שלי של הצירים לא דומה לשום דבר שסיפרו לי עליהם מעולם. ראשית זה כאב לי בעיקר בבטן (אמרו מהגב לבטן, אמרו לא תוכלי לומר איפה זה כואב) ושנית, זה לא היה שיאים של כאב עם הקלה מוחלטת ביניהם אלא אצלי כל הזמן היה כאב והיו רגעים שהיה כאב חזק יותר שבאמת לא יכלתי לשבת או לשכב... שום דבר לא עזר לי מלבד לקפץ על כדור פזיו... דבר שתסכל את המלווים שלי שנורא רצו לעזור ולנחם ולמסז... ואני לא יכלתי שנוגעים בי. 
ולמי שמגיעה ללידה ראשונה אני יכולה לומר שכנראה שום דבר לא יכול להכין אותך לזה כי אצל כל אחד החוויה אחרת וגם כי כאב זו כנראה החוויה הכי סובייקטיבית שיש אבל אם אני יכולה להציע נחמה אז יש לי שני דברים לומר 
1. זה היה כואב וזה היה קשה מאוד אבל זה היה הרבה פחות נורא ממה שחשבתי שזה יהיה (אולי אם לא הייתי לוקחת אפידורל הייתי מדברת אחרת)
2. לפני הלידה כל הזמן שאלתי את עצמי איך אני אוכל לעשות את זה? זה היה נראה לי בלתי נתפס ועכשיו אני יכולה לומר שאם אני עשיתי את זה אז כל אחת יכולה :)
ניסינו לתזמן צירים כדי להבין מה קורה ומה מצבנו, אבל מאחר וכאב לי כל הזמן לא ידעתי לומר מתי ציר מתחיל ומתי נגמר...
בשעה 18:00 ביקשתי שיבדקו אותי וכבר הייתה התקדמות יפה, ובכל הזמן הזה אני בעיקר הייתי על הכדור פזיו בזמן הצירים מקפצת...וכשהכניסו אותי לחדר לידה (21:30) כבר הייתה פתיחה של 5... עד שהמרדים יגיע אני המהמתי אוווום עם כל ציר  אחרי שעה המרדים המושיע הגיע ונתן לי אפידורל. אמרו שיביאו לי שלט לאפידורל אבל זה לא קרה.
ממש חששתי מהאפידורל גם מהזריקה עצמה, ממה שיכול לקרות, ומזה שצריך לא זוז - אבל אחרי כמה שעות של צירים שכחתי שאני מפחדת והזכרתי לעצמי שהסטטיסטיקה לטובתי. פחדתי גם מחוסר שליטה על הגוף שלי ומחוסר אונים אבל התחושה שהייתה תחת ההשפעה שלו והיכולת שלי לזוז הפתיעו אותי מאוד והפחיתו חרדה. 
היה לא פשוט משעה 17:00 עד שעה 21:30 כל הזמן אמרו שעוד מעט ייקחו אותי לחדר לידה ולא לקחו... פה זאת כנראה הייתה טעות שלי כי כל פעם שהאחיות שאלו אם אני רוצה אפידורל אמרתי להן עוד מעט, אז הם לא מיהרו.... בדיעבד הבנתי שהייתי צריכה לומר את זה קודם. (כשאמרתי להן כן אני רוצה אפידורל עכשיו ואחרי שעתיים הכניסו אותי לחדר לידה) 

עם האפידורל היה ממש נחמד, יכלתי רגע לנוח מהעייפות שכל היום המפתיע הזה הפיל עליי ולאזור כוחות לחלק הפעיל של הלידה... בזמן הזה הקפדתי לשכב על הצד (כדי שלתינוקת בכל זאת יהיה קל יותר לעבור את האגן) ומדיי פעם להחליף צדדים וגם בשביל אותה מטרה הקפדתי לנדנד את עצמי קדימה ואחורה ככל שהיה לי כוח... וגם זכרתי לדמיין אותה מתקדמת, להרפות שרירים, להרשות לתהליך להתרחש...
בסביבות 23:30 בלילה התחילו הכאבים להתגבר ולי לא היה שלט להגביר את האפידורל... אז אמרתי למיילדת שזה מתחיל לכאוב ואם אפשר להגביר והיא אמרה שלא כדאי כי מסתבר שיש כבר פתיחה של 9.5 ועדיף שאני אוכל להרגיש...
לאחר מכן המיילדת הייתה צריכה ללכת לחדר אחר אבל אחרי שבדקה שאני יודעת ומבינה איך ללחוץ הלכה והשאירה אותי עם הוראה שמתי שיש ציר ואני מרגישה צורך אז ללחוץ ולא לדאוג התינוקת לא תצא :)...  היה לי קשה מאוד לומר מתי יש לי ציר כי בשלב הזה הרגשתי לחץ כל הזמן אבל אם לא חושבים יותר מדיי אז הלחיצה קוראת מעצמה או לפחות פתאום ידעתי שזה הזמן...
בסביבות 1:00 המיילדת חזרה ואמרה שיש צורך בפיטוצין בשביל שהצירים יהיו יותר יעילים, בשלב הזה זה כבר לא היה נראה לי קריטי אז זרמתי... לחיצות עד 2:21. בזמן הזה אמרתי למיילדת שזה לא יפה שהיא לא מרשה להגביר את האפידורל, ושאלתי אותה אם זה מתקדם וכשאמר ה שכם האשמתי אותה שהיא משקרת לי :) כשאחרי כל פעם אני אומרת למיילדת, יאללה 20 דקות סיימנו, יאללה עוד שתי לחיצות והיא בחוץ וברור לי שאני קצת משקרת לעצמי :)...
לפני הלידה לא הבנתי מה כל העידוד הזה של האנשים מסביב עוזר, אבל תכלס הייתי חגורת מוטבציה וכל הרעש שכולנו עשינו קצת הסיח את דעתי מהדבר הקשה הזה..
זה בהחלט היה קשה וזה בהחלט היה מדהים ולגמריעשיתי את זה! (בעזרתם האדיבה ביותר של התינוקת שלי שעזרה לי ללדת אותה כל כך יפה, אחותי, בעלי והמיילדת המהממת שזכרתי לשאול מה פירוש שמה רק אחרי שהתינוקת הייתה עליי :) )
וזה היה מדהים, באמת נס. ולמרות שזה ממש לא מתאים לי הרגשתי אהבה (או אולי הקלה) כשהיא הייתה בזרועותיי. 
אני לא יודעת אם באמת כל ההכנה שעשיתי (קריאה, נשימות וכיווצים ולדמיין לידה טובה ומהירה ולבקש לידה טובה ומהירה מהגוף שלי וקצת מדיטציה ושינון של משפטים כמו לא כל כאב הוא סבל, כל כאב הוא כאב מקדם והכאב הזה הוא כאב של טוב לא כאב של סכנה) עזרה, אבל העובדה היא שהרגשתי בשליטה, הרגשתי טוב, והלידה התקדמה דיי מהר באופן יחסי. 12 שעות מירידת מים עד סיום הלידה. 

ולמרות שהיא בכלל לא הייתה כמו שדמיינתי או רציתי היא הייתה כל מה שיכלתי לקוות ועכשיו אני מתחילה עם האתגר הזה שהוא הגידול של התינוקת הקטנה שלי וכל יום אני מגלה שזה אתגר עצום :) 
לצפיה ב-'תודה על השיתוף!'
תודה על השיתוף!
30/03/2017 | 20:48
6
לאורך הסיפור היו מספרים מצבים דומים מאוד לאלו שאני חווית בלידה הקודמת שלי. 
הרצון לזרז ישר כשהרופאים מבינים שיש ירידת מים, למרות שכבר יש התחלה של צירים...
ההמתנה עם האפידורל ואז לחכות שעה+ כשכבר זה בלתי נסבל...
וכאבי הצירים שהיו בבטן ולא בגב. וגם במקרה שלי המיילדת נורא הצטערה שלא יכלה לעזור עם עיסויים. 

בכל אופן יפה שכתבת ונשמע שסך הכל יצאת בהרגשה טובה מחווית הלידה הזו. מאחלת לכן התאקלמות קלה ונינוחה ...
לצפיה ב-'דחוףףף'
דחוףףף
30/03/2017 | 10:47
3
97
האם בחודש הראשון של ההריון |(לפני האיחור הראשון של המחזור) יש כאבים ברחם כאילו המחזור צריך להגיע???

לצפיה ב-'כן :) כאבים שמזכירים כאבי מחזור'
כן :) כאבים שמזכירים כאבי מחזור
30/03/2017 | 12:16
13
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
30/03/2017 | 13:22
1
40
יש לי כאבים ממש חזקים כמו כל הזמן לפני המחזו וכאילו אני הולכת לקבל מחזור...אלו כאבים שמקרינים לתוסיק כמו צירים...זה נורמלאי?
לצפיה ב-'הכול יכול להיות. חכי לאיחור במחזור ואז תבדקי . מחזיקה אצבעות'
הכול יכול להיות. חכי לאיחור במחזור ואז תבדקי . מחזיקה אצבעות
30/03/2017 | 15:32
6
לצפיה ב-'אירוחים חמים ב'
אירוחים חמים ב
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 12:37
7
 ביום ג' נארח בפורום דם טבורי את נעמי קדוש, אמה של עמית קדוש שחלתה בלוקמיה וניצלה בזכות השתלת דם טבורי בארצות הברית. נעמי תשיב על כל שאלותיכם בנושא איסוף ושימור דם טבורי בלידה.

אתם מוזמנים לשרשר שאלות כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2529/182058217

ביום ד' נארח בפורום אמהות ייחידניות מבחירה את ד"ר יגאל מדג'ר, אורולוג מומחה ומנהל בנק הזרע אסותא סופרם, שישיב על שאלותיכן בנושא תרומת זרע.

מוזמנות כבר עכשיו להעלות את שאלותיכן:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/34/182065372

לצפיה ב-'אירוחים חמים ב'
אירוחים חמים ב
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 12:35
4
 ביום ג' נארח בפורום דם טבורי את נעמי קדוש, אמה של עמית קדוש שחלתה בלוקמיה וניצלה בזכות השתלת דם טבורי בארצות הברית. נעמי תשיב על כל שאלותיכם בנושא איסוף ושימור דם טבורי בלידה.

אתם מוזמנים לשרשר שאלות כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2529/182058217

ביום ד' נארח בפורום אמהות ייחידניות מבחירה את ד"ר יגאל מדג'ר, אורולוג מומחה ומנהל בנק הזרע אסותא סופרם, שישיב על שאלותיכן בנושא תרומת זרע.

מוזמנות כבר עכשיו להעלות את שאלותיכן:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/34/182065372

לצפיה ב-'בדיקת בטא'
בדיקת בטא
28/03/2017 | 20:16
2
120
היי בנות רציתי לדעת לאיזה שבוע מתאים בטא 2500 ?
לצפיה ב-'לא יודעת'
לא יודעת
30/03/2017 | 11:11
30
לא חושבת שאשפר לדעת לפי הבטא שבועות. בכל מקרה אם את לא יודעת תאריך וסת אחרון אז יכולים להעריך את זה ב- US.

בהצלחה!

לצפיה ב-'היי '
היי
30/03/2017 | 12:15
25
מניחה שאת סביב שבוע 6-5
לצפיה ב-'תל"מ אוגוסט ספטמבר '
תל"מ אוגוסט ספטמבר
29/03/2017 | 10:24
4
115
יש כזו קבוצה? 
לצפיה ב-'כן, תראי בחתימה שלי :)'
כן, תראי בחתימה שלי :)
29/03/2017 | 21:29
3
74
לצפיה ב-'יש קומונות לכל חודשיים או כל חודש?'
יש קומונות לכל חודשיים או כל חודש?
30/03/2017 | 09:47
2
28
איך מוצאים את הקומונה המתאימה?
לצפיה ב-'את יכולה לעשות חיפוש בעמוד הקומונות'
את יכולה לעשות חיפוש בעמוד הקומונות
30/03/2017 | 11:10
24
תכניסי את שם החודש ותחפשי.

בעקרון יש קומונה של חוד או חודשיים עוקבים.

לצפיה ב-'מה זה קומונה? ומה עושות בקבוצת תל"מ ספטמבר - אוקטובר?... '
מה זה קומונה? ומה עושות בקבוצת תל"מ ספטמבר - אוקטובר?...
30/03/2017 | 16:55
4
לצפיה ב-'למנהלת הפורום'
למנהלת הפורום
29/03/2017 | 14:10
2
144
היי לך,

האם יש לך אפשרות לפנות למנהלת של הפורום "לקראת הריון" ולבקש בשמי 
שתיהיה אפשרות לכתוב בפורום גם למשתמשים לא רשומים של תפוז (כמו שיש בפורום זה)?

תודה 
לצפיה ב-'שלום לך'
שלום לך
30/03/2017 | 08:44
1
65
תנסי לפנות לניהול הפורמים ולשאול שם, בעיקרון יש המון משתמשות בפורום שם שלא רשומות במערכת.
לצפיה ב-'היי לך'
היי לך
30/03/2017 | 10:48
35
אין באפשרותי לפנות למנהלי הפורום כי אני לא רשומה בתפוז....
מה הכוונה יש שם המון משתמשות בפורום שלא רשומות במערכת? הרי לא ניתן להתכתב שם אם את לא רשומה לתפוז....
לצפיה ב-'מישהי בהריון ראשון? אשמח לעזרה!'
מישהי בהריון ראשון? אשמח לעזרה!
30/03/2017 | 10:48
2
67

שלום לכולן!

שמי מיה שטריך, אני סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה רפואית במכללה האקדמית ת"א-יפו.  במסגרת עבודת התזה, אני עורכת מחקר העוסק בהיבטים רגשיים ונפשיים אצל נשים בהריון. אני זקוקה לנבדקות בנות 18-35, דוברות עברית כשפת אם **במהלך הריונן הראשון **

אני מקווה שהמחקר יעזור לשפוך אור על החוויה הרגשית הייחודית שאנו עוברות במהלך ההריון. 
ההשתתפות כוללת מילוי שאלונים מקוונים באמצעות הקישור המצורף ועורכת כ-20 דקות.
ההשתתפות הינה אנונימית, בהתנדבות ומבטיחה קארמה טובה  ;)

חשוב ציין כי השאלונים כוללים עיסוק בדיכאון וחרדה.
  ניתן לצור איתי קשר בנוגע לכל שאלה או התלבטות במייל: maya.research1@gmail.com
תודה רבה!!

https://mta.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_2mG9LW7Gn...
לצפיה ב-'עניתי. בהצלחה:)'
עניתי. בהצלחה:)
30/03/2017 | 12:40
5
לצפיה ב-'תודה!! :)'
תודה!! :)
30/03/2017 | 13:45
2
לצפיה ב-'טמפון אחרי לידה (חודשים אחרי...) '
טמפון אחרי לידה (חודשים אחרי...)
29/03/2017 | 09:59
4
132
הי בנות,
תמיד השתמשתי בטמפונים
כמה חודשים אחרי הלידה,כשהרגשתי בנוח לחזור ולהשתמש חוויתי כאב שורט מהטמפון ועד היום שנה אחרי אני תמיד ממהרת להוציא (סליחה על התיאור..) 

מישהי חוותה את זה והכאב נרגע לה עם הזמן או שכדאי לי לקנות מידה קטנה
יותר (משתמשת בנורמל ויש מידה אחת קטנה יותר)

תודה לכל מי שעונה  
לצפיה ב-'כדאי לפנות לרופא נשים'
כדאי לפנות לרופא נשים
29/03/2017 | 10:02
77
ואולי גם פיזיוטרפיסטית של רצפת האגן.
לצפיה ב-'בדיוק מה שהיה לי אחרי הלידה האחרונה....'
בדיוק מה שהיה לי אחרי הלידה האחרונה....
29/03/2017 | 19:16
2
80
ממש כאבים בעיקר בהוצאת הטמפון, כאילו הוא שורט את דרכו החוצה. זה לקח כמה חודשים עד שהשתפר, לא בטוחה אם נעלם לחלוטין אבל השתפר משמעותית. גם אני משתמשת בנורמל ונשארתי עם הנורמל. אני באמת לא יודעת למה זה קשור, לרצפת האגן?
לצפיה ב-'טוב לדעת שזה במגמת שיפור אצלך '
טוב לדעת שזה במגמת שיפור אצלך
30/03/2017 | 08:33
1
34
האמת שאין לי בריחת שתן אז לא יודעת אם קשור לרצפת האגן
אבל אני שמחה לדעת שזה השתפר אצלך.
מה שכן, נראה לי שאקנה מידה קטנה יותר ואראה אם זה יעזור
לצפיה ב-'בריחת שתן היא ממש לא הסימפטום היחיד לבעיות רצפת אגן'
בריחת שתן היא ממש לא הסימפטום היחיד לבעיות רצפת אגן
30/03/2017 | 09:04
32
אמנם זה סימפטום מאוד נפוץ אבל ממש לא היחיד, כאבים בקיום יחיסים או בהחדרת/הוצאת טמפון הם בהחלט גם סימפטום ואפשר לטפל בזה אז חבל סתם לסבול.

לצפיה ב-'סקירת מערכות מכוונת במכבי'
סקירת מערכות מכוונת במכבי
29/03/2017 | 15:24
2
60
הי בנות,
הופניתי ע"י רופא הנשים לסקירה מכוונת שאני אמורה לעשות בשבוע 28, לא הצלחתי להבין מהאינטרנט אם אני יכולה לקבוע את זה כמו סקירה מוקדמת או מאוחרת אצל רופא שמתמחה בסקירות (כלומר, לבחור רופא עם המלצות ולפי מיקום שנוח לי) או שאני צריכה למצוא/לקבל רופא רק ממה שהמוקד של מכבי נותן לי, ואז איך אדע אם הרופא אכן מומלץ?

לצפיה ב-'עשיתי כמה סקירות מכוונות במכבי'
עשיתי כמה סקירות מכוונות במכבי
30/03/2017 | 08:45
1
26
ופשוט קבעתי דרך המוקד לפי הסניף שנוח לי
את יכולה כמובן לקבל שמות רופאים בכל מוקד ולהחליט למי את רוצה
אם את מכירה אבל אני לא הכרתי אז הלכתי לפי מועד נוח ומיקום.

אגב, לדעתי הרופאים שמבצעים את הסקירות האלה מתמחים כ"א בתחום
ספציפי (לב, כליות, מוח) ולכן אני אישית סומכת על המקצועיות שלהם.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'מגניב, תודה!'
מגניב, תודה!
30/03/2017 | 09:25
6
לצפיה ב-'מין הילוד בשבוע 12.5'
מין הילוד בשבוע 12.5
28/03/2017 | 11:33
5
197
שלום
אתמול בשקיפות העורפית בשבוע 12.5 הרופא קבע כי יש לי בן. האם יש סיכוי שהוא טועה או שהאבחנה היא חד משמעית? 
לצפיה ב-'ככה-ככה'
ככה-ככה
28/03/2017 | 11:44
157
בדרך כלל בן בשקיפות לא הופך לבת בסקירה (הפוך יש סיכוי).
עם זאת תמיד יש סיפורים על בנות שזה קרה להן בגלל איכות הציוד והזווית.
לצפיה ב-'בדיוק כמוני'
בדיוק כמוני
28/03/2017 | 15:10
129
אתמול הייתי בשקיפות (שבוע 12+) והרופא קבע חד משמעית שזה בן. יש לו ציוד ממש חדיש וראיתי בולבול קטן, אז נראה לי שהוא צודק. 
בכל מקרה, שמעתי שעם בנות הרבה יותר קשה לקבוע בשקיפות, ושיש יותר סיכוי שבת 'תהפוך' לבן בסקירה מאשר הפוך. אבל זה באמת גם תלוי בציוד של הרופא. בשקיפות בהריון הקודם הרופא אפילו סירב לנחש, זה היה ציוד מיושן ובסוף הייתה לי בת. 

לצפיה ב-'יש סיכוי'
יש סיכוי
28/03/2017 | 18:34
98
בהריון השני בשקיפות אמרו לנו בן
והבת שנולדה לא יכולה להיות יותר girl-ית...
לצפיה ב-'אצלי בשקיפות הרופא אמר שזו בת'
אצלי בשקיפות הרופא אמר שזו בת
30/03/2017 | 08:13
55
ובסקירה הראשונה אותו הרופא אמר שזה בן..
נראה מה יגיד בסקירה המאוחרת 
לצפיה ב-'בטח! אצלי זה היה ככה'
בטח! אצלי זה היה ככה
30/03/2017 | 12:17
9
לצפיה ב-'כמה בדיקות דם כדאי לעשות לפני אולט' ראשון לדופק? '
כמה בדיקות דם כדאי לעשות לפני אולט' ראשון לדופק?
27/03/2017 | 17:02
11
124
היי בנות,
האם אחרי בדיקת הדם הראשונה לגילוי ההריון - שיצאה חיובית ותקינה לצורך העניין, אתן עושות עוד בדיקת דם נוספת לפני האולטרסאונד הראשון לגילוי דופק? רק כדי לראות שההריון תקין והבטא אכן עולה ומכפיל את עצמו?
או שפשוט מחכות לאול' בשלב הבא?

תודה
לצפיה ב-'בדיקות דם'
בדיקות דם
27/03/2017 | 17:32
6
112
בהריון הקודם הבטא לא הוכפלה יפה (רק 1.5) אז עשיתי עוד בדיקות להכפלות (שגם לא הכפלו יפה)
בהריון הזה הבטא הראשונה הייתה 247 והוכפלה ליותר מ600
אז דר ברקוביץ לא ביקש לעשות עוד בטא.
ההמתנה עד הדופק הייתה מאוד קשה אבל משלמת
בהצלחה!
לצפיה ב-'בטא 3661 שבוע 5+'
בטא 3661 שבוע 5+
27/03/2017 | 17:52
5
93
תודה לך על המענה. אני בשבוע 5+6 מחר מתחילה 6 בע"ה והבטא יצאה 3661. איך יודעים אם לעשות שוב או לא? או פשוט לחכות לשבוע הבא לשבוע 7 לאולט' וזהו?
תודה :)
לצפיה ב-'בשלב זה להכפלות כבר אין הרבה משמעות ממילא'
בשלב זה להכפלות כבר אין הרבה משמעות ממילא
27/03/2017 | 19:42
4
73
עדיף לחכות לא״ס וזהו.
אצלי היו בדיקות הכפלה בהריון הראשון, שהושג אחרי טיפול באיקקלומין ובליווי רופא פוריות. היה חשוב להם לעקוב אחרי כל פיפס במיוחד בשליש ראשון.
בהריון הזה (שני) לא עשיתי בדיקות הכפלה. היתה בטא אחת וזהו. אח״כ כבר ראיתי דופק.
לצפיה ב-'אוקיי, תודה. באיזה שבוע כבר ראית דופק?'
אוקיי, תודה. באיזה שבוע כבר ראית דופק?
27/03/2017 | 20:30
3
17
לצפיה ב-'ראיתי כבר ב-5+3, אבל כבר אז העובר היה מתאים לשבוע 6'
ראיתי כבר ב-5+3, אבל כבר אז העובר היה מתאים לשבוע 6
27/03/2017 | 21:56
2
68
והוא גדול באותו יחס לגיל ההריון לאורך כל הדרך מאז. רק השבוע הרופאה נזכרה לי לתקן לי את גיל ההריון באופן רשמי.... כנראה היה ביוץ מוקדם. הניחוש שלי הוא ביוץ אפילו סביב יום 8 למחזור, כך שגם העובר בעצם היה גדול ממה שחושב לפי תאריך הוסת האחרונה, וגם כנראה זכיתי לראות דופק בשלב מוקדם יחסית. בד״כ לא רואים דופק לפני שבוע 7, ממה שאני יודעת.
לצפיה ב-''
27/03/2017 | 22:04
1
42
בהריון הראשון שלי גם ראו דופק כבר בשבוע 5 ובהריון השני האמת שלא זוכרת. 
אחכה לשבוע 7 בע"ה. שיהיה לך המשך הריון קל ותקין ורק בשורות טובות ��
לצפיה ב-'תודה! גם לך!'
תודה! גם לך!
27/03/2017 | 22:45
15
לצפיה ב-'עשיתי בטא אחת ולא בדקתי הכפלות'
עשיתי בטא אחת ולא בדקתי הכפלות
28/03/2017 | 08:11
20
לצפיה ב-'מחכה לאולטראסאונד'
מחכה לאולטראסאונד
28/03/2017 | 11:45
1
71
באף אחד משני ההריונות שלי לא בדקתי הכפלות. ברגע שהיתה בטא חיובית קבעתי תור לאולטראסאונד וחיכיתי
לצפיה ב-'היי, באיזה שבוע את הולכת לעשות את '
היי, באיזה שבוע את הולכת לעשות את
29/03/2017 | 15:12
31
הא"ס הראשון? 
לצפיה ב-'מוזמנת לקומונת נובמבר 2017'
מוזמנת לקומונת נובמבר 2017
29/03/2017 | 14:56
15
לצפיה ב-'הריון 3'
הריון 3
29/03/2017 | 11:17
1
137
אני נמצאת בשבוע 37+4 עם סכרת הריונית.

יש לי שריטה ואני ממש רוצה ללדת עד סוף החודש..

מה הסיכוי שאם אני אלך למיון יילדו אותי?
מידי פעם יש צירים אבל לא סדירים, ולפעמים מרגיש לי רטוב וכל פעם אני חושבת שזה ירידת מים.
לצפיה ב-'בגדול, '
בגדול,
29/03/2017 | 12:17
102
יש סיכוי שימליצו על זירוז בגלל הסכרת. במידה ואת מאוזנת אולי יימשכו מעט אבל לרוב ממליצים על זהשראת לידה סביב שבועות 38-39 במידה ואת לא מאוזנת . באיזון יכולים גם לחכות עד 40. אם תתעקשי על זירוז לא בטוח שיזרזו למרות שאם את במילא אמורה לעבור זירוז אז הסיכוי טוב. מצד שני אני מבינה את הרצון ללדת אבל קחי בחשבון שאם הגוף לא מוכן לא בטוח שזירוז עכשיו יעבוד וחבל סתם שתכנסי לתסכול. גם אגב זירוזים רפואיים שמתחילים מוקדם בגלל סיבה רפואית לוקח להם זמן. אפשר לנסות זירוזים טבעיים אבל גם זירוז טבעי הוא התערבות..בקיצור הכול תלוי מה ימליצו לך לגבי הסכרת ואז יהיה אפשר לסייע לך בזירוז טבעי.

לצפיה ב-'הערכת משקל'
הערכת משקל
29/03/2017 | 12:06
1
84
שלום ,
שבוע 30+5  הערכת משקל .
אמרו לי שהבטן של העוברית שלי קטנה בשבועיים .
ושאבצע הערכה נוספת בעוד שבועיים .
משקל העוברית תקין.
כל הבדיקות שבוצעו לפני היו תקינות .
האם יש מקום לדאגה ??
רות
לצפיה ב-'היי שוב, '
היי שוב,
29/03/2017 | 12:12
51
רותי יקרה, כבר התכתבנו על זה לפני שבוע וקצת :) כל הבדיקות מסביב תקינות כולל הערכת המשקל לכן אין סיבה לדאגה. מניחה שתדעי יותר מה קורה לאחר הערכת המשקל הבאה בעוד שבועיים. עדכני אותנו

לצפיה ב-'לידה בירושלים'
לידה בירושלים
28/03/2017 | 09:27
2
76
בנות מי ילדה לאחרונה בירושלים?
איזה בית חולים הייתן ממליצות?
דברים שחשובים לי- זמינות המרדים(אפידורל)
חדרי לידה פנוייים (שמעתי שבגלל העומס הרבה פעמים נשים יולדות בחדר קבלה ואז אין אפשרות לקבל אפידורל)
וכמובן צוות נחמד בחדרי לידה ובתינוקיה
והאם זה נכון שבהדסה זה רק ביות חלקי או מלא ואין אפשרות להשאיר את התינוק בתינוקיה במהלך היום?
לצפיה ב-'יש הבדלים בין הדסה ע"כ להה"צ'
יש הבדלים בין הדסה ע"כ להה"צ
28/03/2017 | 16:35
1
58
בהה"צ אין אופציה לביות מלא לפי מה שזכור לי (מצד שני לידה אחרונה היתה לפני 4 שנים)
לצפיה ב-'נכון. ויש עוד הבדלים'
נכון. ויש עוד הבדלים
29/03/2017 | 09:52
31
אבל דוקא מבחינת חדרים זמינים ומקום במחלקה להר הצופים יש יתרון על עין כרם. היתרונות של עין כרם זה ביחס האוהד הרבה יותר ללידה טבעית, תמיכה בביות וכדומה.
לי יש הרבה מטען לגבי מה שהיה אצלי במהלך הלידה בהר הצופים, אבל מבחינתי הצוות במחלקה אח״כ היו מלאכיות, והיתה לי שהות מצוינת שם. לחברות שלי היו לידות נפלאות ומלאות בתמיכה ועידוד בעין כרם, אבל עומס באשפוז אח״כ, כולל בילוי זמן במסדרון ושאר תענוגות.
אבל גם אני - ילדתי שם ממש מזמן, וגם ההיכרות שלי עם חברות שילדו שם היא מלידות מלפני כמה שנים. לא בשנתיים האחרונות אז דברים אולי השתנו בינתיים.
זה חשוב כי למשל בחיפה אני יודעת שהיו מהפכות של ממש בשנים האחרונות. למשל בפתיחות לאפס הפרדה, ביות, עידוד הנקה וכדומה.
לצפיה ב-'יש כאן מישהי שהיה לה פרוגסטרון נמוך לאורך כל ההריון,'
יש כאן מישהי שהיה לה פרוגסטרון נמוך לאורך כל ההריון,
27/03/2017 | 13:26
1
92
וזה נגמרו בהריון תקין?
אני בשבוע 9  אחרי החזרה של עובר מוקפא, עם תמיכה מסיבית מאד (6 אוטרוגסטן, זריקות ריטארד 500 פעמיים בשבוע), ורמות הפרוגסטרון שלי ממש נמוכות מתחילת ההריון. לפני כמה ימים הרמה היתה 47. שבועיים לפני כן היתה 54 שזה הכי גבוה שהיה לי.
הייתי אמורה להפסיק השבוע את התמיכה כי בשלב הזה בהריון תקין השליה אמורה לייצר כבר לעצמה את מה שנדרש, אבל לאור בדיקת הדם הרופא האריך לי את התמיכה בשבוע נוסף, ללא הזריקות.
אני מנסה לעודד את עצמי מצד אחד שזה הורמון שעולה בגלים, שהרמה בדם לא בהכרח משקפת את הרמה ברחם, שאולי אלו פשוט הרמות של הגוף שלי וכל עוד אין דימום סימן שזה מספיק לו. (נצפה דופק וגדילה בין הבדיקות בהתאם למצופה).
ומצד שני אני מבועתת מהמחשבה על הפסקת התמיכה, מבועתת מהמחשבה שההריון לא תקין אם רמות של הפרוגסטרון כל כך נמוכות, שאולי הוא מחזיק עד עכשיו רק בזכות התמיכה המסיבית.
אני כל כך כל כך אשמח לשמוע מנשים שהרמות שלהן היו נמוכות מאד וזה נגמר עגול ותקין.. כל כך מקווה שיש כאן כאלו ושיש תקווה ברמות המייאשות האלו
לצפיה ב-'מקפיצה '
מקפיצה
28/03/2017 | 19:36
30
אשמח גם לשמוע סיפורים לא אופטימיים ולו כדי להכין את עצמי, לא רק אופטימיים..
לצפיה ב-'הריון'
הריון
26/03/2017 | 01:59
2
273
יש מצב שיומיים לפני המחזור היה לי ביוץ? כי פעם ראשונה שהוא גמר לי בפינים אני אמורה לקבל  מחזור ועדין לא קיבלתי והיה לי כאבי בטן יום אחרי שהוא גמר ווהההיתי בטוחה שאני הולכת לקבל מחזור גם היה לי הפרשות ממש מוגזמות
לצפיה ב-'היי'
היי
26/03/2017 | 15:29
1
124
ביוץ מתרחש 14 יום לאחר המחזור (במחזורים סדירים) ,מתי קבלת בפעם האחרונה?

לצפיה ב-'יהיה מדויק יותר לומר שהוא מתרחש כ-14 יום *לפני* הוסת'
יהיה מדויק יותר לומר שהוא מתרחש כ-14 יום *לפני* הוסת
28/03/2017 | 12:06
59
הוא יכול לבוא גם שבוע או שלושה שבועות אחרי וסת. אבל השלב הלוטאלי (הזמן מהביוץ לוסת הבאה) הוא דבר פחות גמיש.
לכן לא סביר שהיה ביוץ יומיים לפני וסת. אך מכיוון שהוסת טרם הגיעה, יכול להיות שהביוץ התאחר הפעם.
לצפיה ב-'זריקות פוריגון 900 למסירה!!!'
זריקות פוריגון 900 למסירה!!!
28/03/2017 | 11:57
38
בנות יקרות
יש לי 2 חבילות של פוריגון 900 שהתוקף שלהן עד סוף החודש.
אם יש מישהי שצריכה או מכירה מישהי שצריכה, אשמח למסור אותן באהבה.
איסוף מתל אביב.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא תרומת זרע
אירוח בנושא תרומת זרע
נארח בפורום את ד``ר יגאל מדג`ר, אורולוג מומחה...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
אירוח בנושא שימור דם טבורי
אירוח בנושא שימור דם...
ביום ג` נארח בפורום את נעמי קדוש, אימא של עמית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
פורום רב לחתונה
פורום רב לחתונה
ד
לייעוץ אורולוג ילדים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה