לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי'
אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2017 | 13:34
49
2466

על האירוח

ביום שני, 22/5/17, בין השעות 22:00-20:00, נארח בפורום את פרופ' יובל ירון, מנהל היחידה לאבחון גנטי טרום לידתי, המכון הגנטי, המרכז...
המשך>>

על האירוח

ביום שני, 22/5/17, בין השעות 22:00-20:00, נארח בפורום את פרופ' יובל ירון, מנהל היחידה לאבחון גנטי טרום לידתי, המכון הגנטי, המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). באירוח תוכלו לשאול על בדיקות ההיריון לאיתור תסמונות ומחלות גנטיות, בדיקות מי השפיר, בדיקות הדם וכל הנוגע לייעוץ גנטי במהלך היריון.

על האורח

פרופ' ירון, מנהל היחידה לאבחון גנטי טרום לידתי במרכז הרפואי איכילוב ומנהל מרפאה לייעוץ גנטי, הוא בוגר בי"ס לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת ת"א, ולימודי המשך במיילדות וגינקולוגיה, פקולטה לרפואה, אוניברסיטת ת"א. פרופ' ירון התמחה במיילדות, גינקולוגיה ופריון, ובגנטיקה רפואית. כמו כן, חבר בחוג למיילדות וגינקולוגיה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א.

מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו!

לצפיה ב-'בעוד יומיים בדיקת מי שפיר.. ואני מפחדת..'
בעוד יומיים בדיקת מי שפיר.. ואני מפחדת..
24/05/2017 | 04:40
10
166
תרגיעו אותי בבקשה. אני הולכת לעשות דיקור מי שפיר בעוד יומיים ופתאום התחלתי ממש לפחד מהבדיקה. אם היא כואבת.. אם יש תופעות לוואי..
ככל הנראה שאני אהייה לבד בבדיקה כי בן זוגי יצטרך להישאר עם הילד בבית..
מניסיונכן- האם הבדיקה באמת מפחידה כפי שהיא נראית? כואבת?
תרגיעו אותי קצת...
לצפיה ב-'הכאב הוא אישי...'
הכאב הוא אישי...
24/05/2017 | 08:52
147
אני עשיתי פעמיים, בפעם הקודמת לא זכור לי כאב, בפעם הזאת כאב כמו בדיקת דם.. אבל עבר בסדר גמור (את יכולה לקרוא על זה ברשומה הזו בבלוג שלי). אני בטוחה שאת עושה אצל רופא מיומן ומקצועי, אין מה לחשוש.
את בטוחה שאפשר לבוא בלי מלווה? מציעה לך לברר את זה, יכול להיות שעדיף לך בכל מקרה שיבוא איתך מישהו כדי שלא תצטרכי לנהוג הביתה לבד.

עצה שלי - לבצע גם את הציפ הגנטי, ולשלם על שימור מי שפיר / דנ"א להמשך ההריון, למקרה שיהיה משהו חס וחלילה, לא תצטרכי לבצע שוב דיקור.

אחרי הדיקור - לנוח שלושה ימים (כולל יום הדיקור) וביום הרביעי ללכת למוקד לראות שהכל בסדר (כמות מי שפיר, תנועת עובר, דופק וכו').

בהצלחה רבה, עוד יומיים ואת אחרי

לצפיה ב-'בתור אחת ממש פחדנית...'
בתור אחת ממש פחדנית...
24/05/2017 | 10:47
117
את הבדיקה עצמה כמעט ולא הרגשתי... הסיטואציה מלחיצה אבל לא מעבר.
אולי באמת כדאי שתגיעי עם מלווה... מישהו מהמשפחה או אפילו חברה? לי זה ממש עזר נפשית... להרגיע את הפחדים.
אבל באמת שזה כמעט ולא מורגש... ואני פחדנית אפילו מבדיקות דם!!
בהצלחה ותעדכני
לצפיה ב-'עונה גם'
עונה גם
24/05/2017 | 20:05
48
הבדיקה לא הכאיבה לי בכלל,  לא הרגשתי כלום. אבל כמה דקות אחרי שסיימתי אז היו לי סחרחורות אז נשארתי שם קצת לראות שהכל תקין.  חוץ מזה, בדרך חזרה הביתה, שמחתי שאני לא צריכה לנהוג, והיו לי קצת לחצים באזור הבטן אז יכולתי להישען אחורה עם הכיסא שליד הנהג וזה היה הרבה יותר נוח. בגלל זה ובגלל הלחץ שהבדיקה עצמה גורמת, אני בהחלט ממליצה בחום שיבוא איתך מישהו שילווה אותך. 
לצפיה ב-'לא כואבת!'
לא כואבת!
24/05/2017 | 21:48
43
12 דק כל מטופלת מתוכן 5 דק רק סביב ניירת.. מהיר, קצר וחוץ מתחושת הוואקום ברגע הראשון זה ממש לא כואב (עשיתי לפני מספר שעות)
יחד עם זאת את חייבת להגיע עם מלווה.. כשיצאתי ככ התרגשתי מהמהירות ומהקלילות של הבדיקה, ששתיתי מהר מים ואכלתי ומיד אחר כך הקאתי הכל.. זה לא נורא אבל לא נעים לחוות את זה לבד :/
לצפיה ב-'היא יותר מלחיצה מכואבת'
היא יותר מלחיצה מכואבת
24/05/2017 | 21:58
1
76
אישית - היא כאבה לי יותר מבדיקת דם, אבל יש דברים גרועים יותר. הי, יש לך ילד - מה זה בדיקת מי שפיר לעומת הלידה שעברת?
אחרי הבדיקה רצוי לנוח כמה שיותר, בשכיבה. תדאגי לעצמך לתעסוקה ועזרה עם הילד. ממליצה ללכת לבדיקה עם חברה או מלווה אחר, כדי שלא תצטרכי לנהוג או לתפוס מונית. באיכילוב למשל צריך ללכת עם המבחנות מהבדיקה למכון הגנטי שזה לא באותה קומה וכדאי שמישהו אחר יתרוצץ במקומך.
תופעות לוואי וסיכונים - כבר יסבירו לך לפני הבדיקה.
לצפיה ב-'באמת? הזוי שהאישה צריכה להעביר את'
באמת? הזוי שהאישה צריכה להעביר את
25/05/2017 | 09:20
75
הדגימה באיכילוב..

בהצלחה!

לצפיה ב-'תודה לכולכן! '
תודה לכולכן!
24/05/2017 | 22:54
64
הרגעתן אותי מאוד. אני ממש פחדתי שזה כואב..
מנסים למצוא סידור לילד כדי שבן הזוג יבוא איתי... מקווה שיסתדר.
תודה על הכל.
לצפיה ב-'עשיתי היום מי שפיר....'
עשיתי היום מי שפיר....
25/05/2017 | 14:49
2
75
בעיצה העיקרית שלי היא לא ללכת לבד.
בהריון הקודם עשיתי את הבדיקה אחה"צ ולא היה לי סידור לילד אז הבאנו אותו איתנו ואני נכנסתי לבד לבדיקה ובעלי נשאר עם הילד בחוץ. בגלל שכולן תמיד אומרות שמרגישים רק לחץ ממש לא הייתי מוכנה לזה וכאב לי וכנראה גם כיווצתי את הבטן כי אח"כ גם מאוד כאבה לי הבטן.
הפעם קבעתי בכוונה תור בשעות הבוקר כששני הילדים במסגרות, בעלי היה איתי בזמן הבדיקה, הדקירה עצמה כאבה לי אבל פחות מבפעם הקודמת והייתי מסוגלת להרפות את שרירי הבטן (חשוב...) במהלך הבדיקה כך שעכשיו הכאב ממש מינימלי.
מאחלת לך שתהיי כמו הבנות שמרגישות רק לחץ...אבל אם לא, עדיף שיהיה איתך מישהו קרוב כי יש בזה משהו מרגיע. בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
26/05/2017 | 03:49
1
23
כנראה שהוא יבוא איתי ויחכה בחוץ עם הילד. לא הצלחנו למצוא סידור לילד..
מקווה שיעבור מהר ובקלות..
לצפיה ב-'זה עובר צ'יק צ'ק'
זה עובר צ'יק צ'ק
26/05/2017 | 15:11
3
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'לצפיה ב-'כתם שחור במוח עובר'כתם שחור במוח עובר'
לצפיה ב-'כתם שחור במוח עובר'כתם שחור במוח עובר
26/05/2017 | 09:20
1
32

מה זה אומר אם באולטראסאונד יש כתם שחור גדול בחלק מהמוח?
מישהו במשפחה אצלנו אמרו לו דבר כזה בתחילת ההריון ולכל אורכו, והמליצו לו לעשות הפלה כי סבירות של מעל ל-900 אחוז שיוולד להם ילד אוטיסט או גרוע מזה.

סופו של דבר (הם לא עשו הפלה) הקדימו גם את הלידה בגלל זה ונולד ילד בריא ושלם בנתיים ככה זה נראה בנתיים, כאילו כל הבדיקות השיגרתיות שעשו הכל בסדר, + MRI שעשו לילד.

קורה כאלה דברים?

לצפיה ב-'כתם שחור'
כתם שחור
26/05/2017 | 09:29
33
אינני בטוח בכך, אך אני חושב כי זהו עודף נוזל שנמצא בגולגולת, וגורם להידרוצפלוס.
בכל מקרה - הכתובת הנכונה לשאלות לגבי המשמעות של התוצאה הוא הרופא.
לצפיה ב-'רופאים מומלצים לסקירה'
רופאים מומלצים לסקירה
26/05/2017 | 09:28
14
היי,

אשמח לקבל שמות של רופאים מומלצים מניסיון, לסקירה באיזור השרון.

תודה!!!
לצפיה ב-'בדיקות דם סקר שליש שני בהריון תאומים'
בדיקות דם סקר שליש שני בהריון תאומים
25/05/2017 | 21:56
1
33
שלום לכולם
שאלה - האם עושים בדיקות דם של שליש שני בהריון תאומים? בדיקות דם של שליש ראשון לא עשיתי
לצפיה ב-'לא'
לא
26/05/2017 | 08:07
4
לצפיה ב-'עלית בטא איטית?'
עלית בטא איטית?
25/05/2017 | 20:57
30
שלום אני בשבוע 5+1.בחמישי שעבר עשיתי בטא ויצא 395. היום שוב בטא ויצא 1616. עם זאת הרופא ראה שק הריון כבר בתחילת השבוע (4+4). האם העלייה נראית לכן איטית מדי? תודה מראש!!
לצפיה ב-'פעילות מותרת \ אסורה בהריון'
פעילות מותרת \ אסורה בהריון
25/05/2017 | 11:12
2
125
שלום,
יש לי שאלה שאולי קצת לא ברוח רוב השאלות פה, אבל אתן יודעות הכי טוב :)

אישתי בדיוק נכנסה להריון (ראשון), שבוע 6 עכשיו
לפני שידעתי את זה, הזמנתי בשבילה רחיפה על מצנח רחיפה לכבוד יום ההולדת (זה יוצא שבוע שביעי\שמיני)
(מצרף סרטון לאילוסטרציה)
האם זאת פעילות שאפשר לעשות בתחילת ההריון?
כדאי לבטל?
(זאת לא צניחה חופשית, ולא דורש יכולות פיזיות כלשהן, וגם לא צריכות להיות תחושות של התהפכות בטן ודברים בסגנון, אבל עדיין רוצה לוודא)

תודה!
הריון קל לכולן! :)
לצפיה ב-'לא קשור בהכרח לאופי הפעילות אלא לכיסוי ביטוחי'
לא קשור בהכרח לאופי הפעילות אלא לכיסוי ביטוחי
25/05/2017 | 12:13
86
יש במקומות האלה איסור לנשים בהריון ואם היא תעשה את הפעילות היא לא תהיה מכוסה מבחינה ביטוחית.
נכון שהסיכוי שחו"ח יקרה משהו הוא לא גבוה אבל עדיין...
לצפיה ב-'אתה צריך לשאול אותה'
אתה צריך לשאול אותה
25/05/2017 | 16:04
75
אבל אישית - אני לא הייתי עושה את הפעילות הזו בהריון..

לצפיה ב-'מי שפיר'
מי שפיר
24/05/2017 | 22:18
1
98
היי בנות, שאלה לגבי המלצות על רופא לבדיקת מי שפיר, כרגע קבעתי גם לצבי אפלמן וגם לגדעון פייט. מישהי שמעה או מכירה? לפי האינטרנט שניהם מומלצים אך רוצה להיסגר על אחד מהשניים.... אשמח שתשתפו☺
לצפיה ב-'לא מכירה את אלו שציינת'
לא מכירה את אלו שציינת
25/05/2017 | 14:53
44
עשיתי בהריון הקודם ובנוכחי באסותא ת"א, בקודם אצל הנדלר ובנוכחי אצל מושונוב (פשוט כי השעה התאימה לי יותר אחרת הייתי חוזרת כנראה להנדלר). שניהם טובים ומומלצים. 
לצפיה ב-'סקירה מוקדמת - המלצות?'
סקירה מוקדמת - המלצות?
25/05/2017 | 14:02
46
הי, מבוטחת של "מאוחדת". אני מעוניינת לקבוע תור לסקירה מוקדמת. מעדיפה שזה יהיה אצל רופא פרטי מומלץ (הבנתי שאני יכולה לקבל החזר על סכום כלשהוא מהקופה) אשמח להמלצות באזור המרכז. תודה!
לצפיה ב-'טיפים להתמודדות עם בחילות'
טיפים להתמודדות עם בחילות
24/05/2017 | 15:17
2
83
אשמח לשמוע טיפים להתמודדות עם בחילות
אני בסוף שבוע שש וסובלת מבחילות כבר משבוע חמש
ממש קשה לי לתפקד ואני מחסירה ימי עבודה בגלל זה
יש לכן עצות להתמודדות? לקחתי מהרופא כדורים שטיפה מקלים
מיואשת :(
מתי הבחילות אמורות להסתיים ? (הריון תאומים)
לצפיה ב-'בעיקר לאכול כל הזמן, כמויות קטנות'
בעיקר לאכול כל הזמן, כמויות קטנות
24/05/2017 | 22:04
54
פחמימות יבשות ולא מתובלות - קרקרים, בייגלה וכו'. כשהבטן ריקה זה מחמיר את הבחילות.
לשתות הרבה - מים קרים-קרים עם קרח, סודה.
תרופות סבתא למיניהן - אני הייתי עושה חליטת ג'ינג'ר (מגררת ג'ינג'ר, מרתיחה במים, מסננת), מוסיפה קצת נענע ולימון או פלחי תפוז ושותה קר מאוד. קצת הקל.

ואם זה לא עוזר- להתייעץ שוב עם הרופא, יש כל מיני תרופות בטוחות בהריון. אני לקחתי זופרן שמאוד עזר לי.

לגבי מתי אמורות להסתיים - כל אישה וכל הריון שונים. יש כאלה שזה חולף אצלן אחרי שליש ראשון, יש כאלה שסובלות עד סוף ההריון.
לצפיה ב-'תמיד שווה להציץ בהודעות הנבחרות של הפורום'
תמיד שווה להציץ בהודעות הנבחרות של הפורום
25/05/2017 | 12:18
38
שרשור טיפים להריונית המובחלת לשירותך:
לצפיה ב-'עשיתי תנועה מאוד מהירה וחדה כמתואר להלן'
עשיתי תנועה מאוד מהירה וחדה כמתואר להלן
24/05/2017 | 22:29
1
114
שלום. שבוע 6. הערב ישבתי על שרפרף נמוך ותוך כדי דיברתי בטלפון והתקדמתי קדימה תוך כדי שאני ישובה על השרפרף. התקדמתי מהר תוך תנועה מאוד מאוד חדה ומהירה וממש הרגשתי איך כל הבטן מתהפכת פנימה והרגשתי דקירות. האם נגרם נזק לעובר? ומה עלי לעשות כרגע?
לצפיה ב-'סביר שלא נגרם שום נזק'
סביר שלא נגרם שום נזק
25/05/2017 | 12:17
58
בשבוע 6 שק ההריון ממוקם עמוק עמוק בתוך האגן. סביר יותר שמתחת שריר.
אין צורך לעשות דבר.
לצפיה ב-'לא מאמינה אבל אני בהריון '
לא מאמינה אבל אני בהריון
24/05/2017 | 11:50
4
213
האמת שיש הרבה חשש. וזה כנראה יהיה הריון בסיכון (מכל מיני סיבות) 
תוכלו להמליץ לי על רופאים לכל הבדיקות החשובות באיזור ת"א?
ואם יש פה מישהי שעשתה סיסי שילייה, אשמח לשמוע על זה. 

לצפיה ב-'בשעה טובה, באיזו קופת חולים?'
בשעה טובה, באיזו קופת חולים?
24/05/2017 | 12:53
3
30
לצפיה ב-'כללית, אבל גם פרטי בא בחשבון.'
כללית, אבל גם פרטי בא בחשבון.
25/05/2017 | 09:37
2
53
תודה.
לצפיה ב-'בדיקות'
בדיקות
25/05/2017 | 10:17
1
55
את צריכה למצוא רופא מלווה להריון - הוא יתן לך הפניה לכל הבדיקות וגם לבדיקות דם וכאלה. אם זה הריון ראשון שלך אז את גם צריכה להזמין תור לאחות ליווי הריון.

בנוסף - את צריכה להזמין תור לשקיפות עורפית, סקירה 1 וסקירה 2. אחת הסקירות ע"ח קופח והשניה פרטית.
אני עשיתי שקיפות אצל ד"ר ערן הדר בגני תקווה (הזמנתי תור דרך המוקד), סקירה ראשונה בפרטי (אצל ישראל הנדלר ברמת החייל) ולסקירה שניה קבעתי ד"ר מיקי לוריאן ברמת אביב ע"ח הקופה.

לגבי סיסי שיליה, עשיתי מי שפיר אז לא יודעת, אבל אם את זכאית לבדיקה אז בהדסה עין כרם והר הצופים עושים את הציפ בחינם, וזה ממש מומלץ. תקבעי תור ליום ראשון וסביר להניח שד"ר נילי ינאי תעשה לך את זה. שהיא סופר מקצועית ואנושית.

בהצלחה!

לצפיה ב-'אופי הדגימה של סיסי שליה ומי שפיר מעט שונה'
אופי הדגימה של סיסי שליה ומי שפיר מעט שונה
25/05/2017 | 12:15
45
בטוחה שעדיין מאפשרים בהדסה צ'יפ גם בסיסי שליה?

ולפותחת השרשור - אם אין אינדיקציה בבדיקות גנטיות או סיבה מהותית אחרת לא ימליצו לך על ביצוע סיסי שליה אלא על ביצוע מי שפיר בהמשך (מפאת גילך)
לצפיה ב-'תסכול לאחר בדיקות לא תקינות.... '
תסכול לאחר בדיקות לא תקינות....
24/05/2017 | 11:29
4
235
היי,
אני חייבת לחלוק איתכן את מה שעובר עליי:
אני נמצאת כרגע במהלך שבוע 16. הריון ראשון, בחורה צעירה.
הדברים התחילו להסתבך לאחר בדיקת שקיפות עורפית בשקלול עם בדיקת הדם שהראתה סיכון מוגבר לתסמונת דאון 1:52. 
זו הייתה מכה רצינית עבורנו אבל אמרנו שחייבים להמשיך כרגיל עד שנקבל תשובות ודאיות. 
לפני מספר ימים עברתי סקירת מערכות מוקדמת שם הרופא ראה מספר סממנים חשודים בלב: נקודה לבנה בחדר שמאל וכן שהחדר והעליה הימנית בלב העובר גדולים יותר ביחס לצד שמאל.
ידוע לי שכ-50% מהעוברים עם תסמונת דאון סובלים ממום בלב.
הרופא אמר שיש לעקוב אחרי זה והדברים שראה אינם עדיין בגדר הבלתי הפיך. אך שבכל מקרה גם אם מי השפיר יצא תקין עלינו לבצע אקו לב עובר על מנת לבדוק שלב העובר תקין בעקבות הממצאים שראה.
חזרתי מהבדיקה בוכה. לא מבינה למה זה קורה לי. ובכל זאת מנסה לאסוף את עצמי ולחשוב חיובי.
בקרוב אבצע את בדיקת מי השפיר יחד עם פיש על מנת לקבל תשובות מהירות יותר.
אני כולי חששות. מבדיקת מי השפיר, מכך שהבטן שלי כבר מתחילה לבלוט (וכמובן שמלבד המשפחה הקרובה לא סיפרנו לאף אחד בגלל הסיכוי שאאלץ חלילה לעבור הפלה), לא רוצה שאנשים ידעו, לא יודעת מה יהיה איתי בהמשך. מנסה רק לקוות לטוב ולנסות לשמור על אופטימיות.
אשמח לשמוע אם מישהי חוותה מקרה דומה או למקרים מעודדים נוספים.

לצפיה ב-'בשורות טובות! מחזיקה לך אצבעות'
בשורות טובות! מחזיקה לך אצבעות
24/05/2017 | 19:59
27
לצפיה ב-'לא קל, אבל שום דבר לא מוחלט עדיין'
לא קל, אבל שום דבר לא מוחלט עדיין
24/05/2017 | 22:34
80
1:52 זה נשמע מפחיד, אבל זה אומר שיש סיכוי של בערך 98% שהכל תקין! קראתי על מקרים בהם היו תוצאות הרבה יותר גרועות ונולד ילד בריא. בקיצור, זו רק סטטיסטיקה, והיא אמנם מפחידה, אבל לא מוחלטת.
בשילוב עם הממצאים בלב זה אכן מדאיג, אבל אם הרופא אמר שזה לא בהכרח קשור, הייתי מנסה לשמור קצת על אופטימיות. רופאים לא נוטים לעודד או להקל ראש בממצאים כאלה רק כדי לגרום למטופלת להרגיש טוב יותר, הם נוטים דווקא לדבר על התרחיש הגרוע ביותר.
מחזיקה לכם אצבעות!
לצפיה ב-'אשתף אותך במה שעברתי.. '
אשתף אותך במה שעברתי..
24/05/2017 | 23:06
118
יש לי בן אחד. בהריון אחריו הרגשתי לא טוב כל תחילת ההריון אבל הרופאים זלזלו..
לאורך תקופה התעקשתי שמשהו לא בסדר ואני מרגישה ממש לא טוב. בדיקות הראו שאני במהלך cmv פעיל.
שקיפות עורפית הראתה חריגה מינימלית בעובי של העורף (או מה שבדיוק בודקים שם). נשלחתי מיד לבדיקות בבלינסון.
שם נגלה מום בליבו של העובר. Vsd. בעלי נולד עם זה. בנוסף מצאו מום אחר בלב.. לא צריך לפרט..
החלטנו בשבוע 15 להפיל. כשכבר ראו בטן.. וכולם ידעו. בשבוע 16+3 ביצענו הפלה. העדפתי לא ללדת תינוק חולה עם בעיות קשות בלב שרק יסבול אלא לשחרר כבר בשלב הזה.
היום אני בהריון שוב (חיכינו שנה וחצי..). שבוע 18 ועד כה הכל נראה טוב.
כמובן שהולכת לעשות דיקור מי שפיר בשביל השקט הנפשי שלי. ואקו לב בגלל המום של העובר הקודם.. שהגיע למעשה מבעלי.
בסך הכל רוצה לתמוך ולגיד שכל בחירה בתחליטי היא הבחירה הנכונה לך. ולדעתי יש להתחשב בתינוק עצמו ובאיכות חייו במידה וחלילה יוולד עם מום.
בהצלחה בהמשך.
לצפיה ב-'קשה מאד'
קשה מאד
24/05/2017 | 23:51
100
מקווה שהזמן יזלוג לו במהירות והתוצאות יהיו טובות, וכל הסאגה הזו תהפוך לזכרון עמום.
אם חלילה לא, אני מזמינה אותך בחום לפורום אובדן הריון כאן בתפוז.
חיבוק על הימים הקשים.
לצפיה ב-'משחה נגד זיהומים'
משחה נגד זיהומים
24/05/2017 | 18:32
1
50
הי, הכלב שלי שרט אותי בירך ומרחתי על השריטות משחה נגד זיהומים. האם זה מסוכן לעובר? כ המשחה נספגת בזרם הדם
לצפיה ב-'תלוי איזו משחה'
תלוי איזו משחה
24/05/2017 | 22:00
25
פני למרכז הטרטולוגי - מרכז מידע לגבי תרופות והשפעתן על הריון - וצייניבאיזו משחה מדובר, הם ידעו לענות לך.
לצפיה ב-'מסתבר שאני בהריון :)'
מסתבר שאני בהריון :)
23/05/2017 | 10:02
2
271
אני פוליציסטית ואין לי מחזור סדיר. אתמול סתם עשיתי בדיקה ביתית שיצאה חיובית ובעקבותיה בדיקת דם. יצא לי בטא 97,000 שלפי טבלה באינטרנט זה כנראה שבוע 7. זה נראה לכן בטא בסדר?
יש לי תור לרופא רק עוד 3 שבועות אבל מה אני צריכה לעשות אם אני רוצה לעשות אולטרסאונד כבר עכשיו? אני במכבי
לצפיה ב-'מוצאים רופא אחר בעיר אחרת.'
מוצאים רופא אחר בעיר אחרת.
23/05/2017 | 10:07
46
לצפיה ב-'הולכים למוקד'
הולכים למוקד
24/05/2017 | 20:54
58
הם יעשו לך אולטרסאונד על המקום ויפנו אותך לבדיקה נוספת למחרת אם צריך.
מזל טוב!
לצפיה ב-'מעקב הריון בסיכון במכבי'
מעקב הריון בסיכון במכבי
24/05/2017 | 18:19
2
51
שלום לכולן, 

הופניתי למעקב הריון בסיכון (אני במכבי). בפעם הקודמת הייתי במרפאה במרכז תל אביב שהיתה מצוינת אבל נסגרה בינתיים. כרגע האופציות הן:
- רעננה
- תל אביב השלום.
שמעתי שרעננה לא משהו.. איך תל אביב השלום? מישהי יודעת/ היתה שם במעקב? תודה לעונות, הריון קל ובשורות טובות!
לצפיה ב-'רעננה'
רעננה
24/05/2017 | 20:43
1
32
אני טופלתי בהריון בסיכון ברעננה ומדהים שם!! ממליצה מאוד הצוות נהדר כולל האחיות.
דר דורון קרייזר מקצועי רגיש
התורים בזמן ולא נתקעים שם
אני ממליצה מאוד

לצפיה ב-'תודה על התשובה!! '
תודה על התשובה!!
24/05/2017 | 20:53
23
לצפיה ב-'הריון תאומים ותלסמיה'
הריון תאומים ותלסמיה
24/05/2017 | 15:38
67
שלום לכולן , אז... לפני יומיים גיליתי קצת בהפתעה שאני בשבוע 6 בהריון ספונטני עם זוג תאומים זהים. 
מיד הרופאה שלחה אותי למספר בדיקות , ושמתי לב שרמת ההמוגלובין שלי צנחה מ11 ל9.9.
יש לציין שאני תלסמית , ותמיד רמת ההמוגלובין שלי היתה נמוכה, אבל הברזל בטווח הנורמה.
אשמח להמלצה לרופא המוטולוג מבנות תלסמיות שהיו בהריון בסיכון גבוה (או לא). תודה לכולן.
לצפיה ב-'התלבטויות של שבוע 7'
התלבטויות של שבוע 7
24/05/2017 | 09:29
3
164
אז אני בשבוע 7+4, והרופא שלי בחופש בשבועיים הקרובים
עוד לא עשיתי אולטרסאונד כי הוא אמר לי לעשות בשבוע שבע אבל הוא לא נמצא, אז קבעתי אליו תור רק לעוד שבועיים

השאלה היא כמה זה קריטי לעשות את הבדיקות בדיוק בשבוע הזה? או שאני יכולה להרגע ולחכות לו שיחזור?
או לקבוע לרופא אחר?
האם יש עוד בדיקות שצריך לעשות בשבועים האלה?
לצפיה ב-'לדעתי..את יכולה להרגע'
לדעתי..את יכולה להרגע
24/05/2017 | 09:53
1
83
גם שבוע 7 יכול להיות טיפה מוקדם במידה והיה ביוץ מאוחר, ואז יש אפשרות שלא יראו דופק וזה יותר לחץ ומתח מיותרים לפעמים.
בכל מקרה אין שום בעיה לבצע אולטרסאונד ראשון בשבוע מאוחר יותר. יצא לך לחכות פחות זמן בין הבדיקה הראשון לשקיפות עורפית- זה דווקא יתרון (:
* בצעת כבר בדיקות דם שגרתיות של ספירת דם, נוגדנים וכו'? רוב הסיכויים שרופא משפחה הפנה אותך, אם לא אז בקשי ממנו הפניות...

אם בזמן הזה יש דימומים, כאבים עזים וחריגים תפני מיד למוקד לשלול בעיות כמו הריון חוץ רחמי ודברים כאלה חלילה.

בקיצור אני חושבת שמבחינה רפואית לא צריכה להיות בעיה, אבל אולי כדי להתייעץ עם האחיות במוקד הטלפוני. 

תרגישי טוב@ בהצלחה
לצפיה ב-'עשיתי בדיקות דם השבוע'
עשיתי בדיקות דם השבוע
24/05/2017 | 09:56
73
הכל יצא תקין.. 
אני מרגישה טוב פשוט רוצה כבר לראות שזה אמיתי :P

אז אני פשוט צריכה להיעזר בסבלנות :)
לצפיה ב-'הרופא יכול לתת לך הפניה לאולטרסאונד'
הרופא יכול לתת לך הפניה לאולטרסאונד
24/05/2017 | 11:03
59
זה מה שרופא הנשים שלי עשה - נתן כמה הפניות לאולטרסאונד למעקב אחרי התפתחות ההריון.

ואם לא - את יכולה ללכת למוקד. או כמובן לחכות שהתור שלך יגיע או לקבוע תור לרופא אחר.

בהצלחה!

לצפיה ב-'טלפון של יואל בראון בבאר שבע ? ��'
טלפון של יואל בראון בבאר שבע ? ��
24/05/2017 | 09:30
22
תודה לעוזרות ❤❤
לצפיה ב-'מידע על בדיקת בטא'
מידע על בדיקת בטא
24/05/2017 | 01:10
2
129
בטא יצא לי 425 מה זה אומר שאני בהריון?
לצפיה ב-'מזל טוב!'
מזל טוב!
24/05/2017 | 05:09
19
לצפיה ב-'בשעה טובה!'
בשעה טובה!
24/05/2017 | 08:53
56
תבדקי באיזה שבוע את, ומשבוע 6 את יכולה ללכת לבדוק דופק+שק.

בהצלחה!

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
לייעוץ אורולוג ילדים
טבורית- בנק דם טבורי
שימור דם טבורי
שטיינר מכשירי שמיעה
שטיינר מכשירי שמיעה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה