לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
5491154,911 עוקבים אודות עסקים

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'תנועות/תרגילי פיתול'
תנועות/תרגילי פיתול
25/05/2019 | 08:32
2
18
היי בנות, קראתי שלא מומלץ בשליש הראשון לעשות תנועות/תרגילי פיתול. למישהי יש מושג למה הכוונה? אני לא מתעמלת ביוגה או דברים בסגנון הזה, אולם יש לי תנועות יום יומיות שמבלי לשים לב אני עושה מדי פעם תנועות בסגנון פיתול או תנועות מוזרות אחרות. הרגלים של לפני ההריון... 
לצפיה ב-'היי,'
היי,
25/05/2019 | 14:53
1
4
אם לא נהגת להתעמל לפני ההיריון אז לא מומלץ לפחות בשליש הראשון לשלב פעילות ספורטיבית שמאמצת את הגוף אני מניחה שלזו הכוונה. אין מניעה מתנועה רגילה כפי שאת מתורגלת רק לא פעילות ספורטיבית מאומצת. בשליש השני להיריון חוזרים בהדרגה לפעילות ספורטיבית ואפילו מומלץ לשלב יוגה , הליכות, שחייה וכו אך שוב תוך הקשבה לגוף 
לצפיה ב-'שאלת המשך'
שאלת המשך
25/05/2019 | 17:17
7
היי, תודה רבה על ההתייחסות. האם יש מניעה לעשות מתיחה - עמידה על רגל אחת ולקיחת השניה מאחורי הטוסיק? היום עשיתי זאת וזה הכאיב. האם יכול להזעיק?
לצפיה ב-'מי שפיר בתל השומר '
מי שפיר בתל השומר
25/05/2019 | 16:32
7
הי בנות , 
אני בת 36 וחצי בהריון ראשון. מודאגת לגבי בדיקת מי השפיר. עתידה לעשות ב3.6 בתל השומר , מישהי יודעת לספר על החוויה בתל השומר, מי הרופא המדקר והמיומנות שלו בביצוע הבדיקה ? 
תודה לעונות . 
לצפיה ב-'אקטרופיון מדמם'
אקטרופיון מדמם
25/05/2019 | 15:08
9
היי, 
שבוע 26, אתמול הייתי במיון עקב דימום. לאחר בדיקה הרופא אמר שהדימום הוא מהאקטרופיון, מכלי דם בולטים בצוואר הרחם.. ושזה לא מסוכן.. האם לעוד מישהי זה קרה? יש ממה לחשוש?   

לצפיה ב-'מעידה בהריון'
מעידה בהריון
22/05/2019 | 20:37
2
51
היי בנות. חודש שלישי, לקראת שבוע 12. מעדתי/החלקתי בעת העליה לאוטובוס (לא נפלתי). עצרתי את המעידה בכך שידי נגעה באוטובוס. הרגשתי בעיקר מתיחה קטנה במפשעה. עם זאת, לצערי הפינה של שקית (נייר) שהחזקתי פגעה לי קצת בבטן, לא בעוצמה גבוהה. אבל כן קצת הרגשתי אותה. האם יש ממה לחשוש? 
לצפיה ב-'לא...העובר מוגן ממש טוב, פגיעה קלה משקית נייר לא'
לא...העובר מוגן ממש טוב, פגיעה קלה משקית נייר לא
23/05/2019 | 22:37
21
אמורה להזיז לו...
לצפיה ב-'היי יקרה, '
היי יקרה,
25/05/2019 | 15:04
4
בגדול תמיד ממליצה לגשת להיבדק אחרי כל נפילה. מבחינת העובר הוא מוגן בתוך שק מי השפיר אך הסכנה בנפילות היא גם השילייה ולכן מומלץ לגשת לus לוודא שהכול תקין. לא חושבת שקרה משהו קריטי כי עדיין הצלחת למנוע את הנפילה , אם תרגישי לא טוב או חלילה יהיה דימום תלכי להיבדק. שיהיה המשך היריון תקין וקל!!
לצפיה ב-'הקאות מרובות-שבוע 6'
הקאות מרובות-שבוע 6
24/05/2019 | 18:24
2
16

היי,
אני בתחילת הריון ראשון (שבוע 6) והיום בבוקר החלו לי בחילות והקאות חוזרות לאורך היום (כ4 פעמים עד כה)
האם זה הגיוני? יש למישהי טיפ כיצד להתמודד עם ההקאות? כל דבר עושה לי בחילה. המון תודה!

לצפיה ב-'טיפים באינטרנט'
טיפים באינטרנט
24/05/2019 | 19:49
12
הגיוני מאד שיהיו בחילות והקאות, הן מתחילות הרבה פעמים באזור שבוע 6
אם תחפשי באינטרנט איך להתמודד עם בחילות בוקר תמצאי שלל טיפים. לא הכל עוזר לכל אחת, אבל אולי תמצאי דברים שיעזרו לך. מספר קטן של דוגמאות לדברים - לאכול הרבה ארוחות קטנות (לא לעבור יותר משעתיים-שלוש בלי לאכול), לאכול למרות הבחילות, להחזיק קרקרים ליד המיטה בלילה, לשתות/לאכול גי'נג'ר, לשתות תה מנטה (לא נענע) ועוד שלל דברים. יש גם צמידים שאמורים לעזור אבל לא ניסיתי.
מה שכן, אם את ממש מקיאה כל מה שאת אוכלת, חשוב לדבר עם רופא. וגם תשתדלי לשתות, שלא תתייבשי
לצפיה ב-'היי, '
היי,
25/05/2019 | 15:00
2
מומלץ לאכול מאכלים קטנים לאורך היום, להמנע ממאכלים שומניים ומתוקים ואפילו צנימים או קרקרים יכולים להקל . יש גם כדורים בשם דיקלקטין שמסייעים מאוד לבחילות תוכלי לבקש מרשם מרופא . וכמובן לעודד אותך שעד שבוע 13 הכול לרוב עובר . תחזיקי מעמד!
לצפיה ב-'פילאטיס ושחיה בתחילת הריון'
פילאטיס ושחיה בתחילת הריון
24/05/2019 | 03:55
2
18
היי בתחילתו של הריון ראשון,
שבוע 4 האם יש מניעה להמשיך בשגרת הפעילות שכוללת אימון פילאטיס ושחיה?

לצפיה ב-'ממה שהבנתי'
ממה שהבנתי
24/05/2019 | 11:13
23
יש כאלו שאומרים שאין בעיה להמשיך להתאמן כרגיל, יש כאלו שאומרים שכדאי להקפיד שהדופק לא יעלה יותר מדי. לדעתי הכי חשוב להקשיב לגוף, ואם את רגילה לדחוף את עצמך, אולי לדחוף את עצמך קצת פחות.
אישית לא הייתי שוחה - גם בטח מגדיל את הסיכון לזיהום וגם בגלל האדים של הכלור.
לגבי פילאטיס - אולי תשאלי את המורה ליתר בטחון אם יש תרגילים ספציפיים שכדאי להמנע מהם?

לצפיה ב-'ממה שאני יודעת אין בעיה להמשיך כרגיל, אבל למה לקחת '
ממה שאני יודעת אין בעיה להמשיך כרגיל, אבל למה לקחת
24/05/2019 | 14:56
18
עצה בעניין כזה מהותי מאנשים שאת לא מכירה ובלי ידע רפואי מוכח באינטרנט?:) תשאלי רופא/ים!:)
לצפיה ב-'המלצות על ד״ר עופר מרקוביץ? '
המלצות על ד״ר עופר מרקוביץ?
22/05/2019 | 08:51
2
88

היי, מנסה את מזלי...אני בתחילת הריון (שבוע 5) ומחפשת רופא/ה למעקב ההריון, כולל מישהו שיעשה לי את הסקירה/שקיפות (ולא יפנה אותי לכל הבדיקות ורק יבקר מלמעלה). אני בקופ״ח מכבי ורוצה מישהו במרכז.
ראיתי המון המון המלצות באתר פה ובאתרים נוספים על ד״ר מרקוביץ אך ההמלצות די ישנות, מלפני מעל 10 שנים
ואשמח ממש להמלצות עדכניות אצל מי שהייתה אצלו בתקופה האחרונה - בעיקר האם מקצועי וכמובן אנושי (לצערי נכוותי ברופא פריון לא אנושי בתקופה שניסינו להכנס ומחפשת עכשיו מישהי/ו אנושי להיות איתו כל התקופה).                                כמובן כל המלצה על רופא אחר מהמרכז תתקבל בברכה! 
תודה רבה!! 

לצפיה ב-'המלצה מדרגה שנייה'
המלצה מדרגה שנייה
22/05/2019 | 14:39
31
עוד לא הייתי אצלו, אבל קבעתי אצלו סקירה. חברה קיבלה עליו המלצות, ואז היא הלכה אליו לסקירה והייתה מרוצה. לגבי מעקב - אני לא יודעת איך הוא
לצפיה ב-'היי מיכל, '
היי מיכל,
25/05/2019 | 15:07
1
ילדתי לפני 4 חודשים לידה שלישית. מרקוביץ הוא רופא המעקב שלי בכל שלושת ההריונות , את כל הסקירות עשיתי גם דרכו במרכז דניאלי אני מאד מרוצה . הוא עמוס מאוד במרפאה שלו בפתח תקווה וצריך להמתין הרבה אבל אני מאוד אוהבת אותו. 
לצפיה ב-'מדענים סרקו תהליך לידה ב-MRI. התוצאות מהפנטות‏'
מדענים סרקו תהליך לידה ב-MRI. התוצאות מהפנטות‏
21/05/2019 | 21:18
67
מדענים סרקו את תהליך הלידה של אישה בעודה בתוך מכשיר MRI עצום, שהראה לראשונה איך משתנה ראש העובר במהלך היציאה לאוויר העולם ומאפשר לו להיחלץ מהרחם
לצפיה ב-'שקיפות עורפית'
שקיפות עורפית
21/05/2019 | 13:08
56
היי בנות, בגלל שאני מוגבלת בזמן לביצוע השקיפות (בגלל שבוע ההריון) התורים היחידים היו לד״ר וקסמן יגאל או דגן יעקב. למי מהם הייתן ממליצות ללכת? 

לצפיה ב-'תחושה מוזרה אחרי ביוץ'
תחושה מוזרה אחרי ביוץ
20/05/2019 | 15:39
1
58
היי, יש לי שאלה, אולי עוד מישהי חוותה את זה...
אני מרגישה כשאני מבייצת, יש לי כאבים בצד ימין או שמאל ככה שאני תמיד יודעת מתי זה מגיע...
כל חודש אני עוקבת גם בעזרת בדיקה ביתית ובעזרת אפליקציה.
החודש הביוץ הקדים בשבוע... פתאום התחיל לכאוב לי מוקדם מהרגיל... בדקתי עם בדיקה ביתית ואכן בייצתי.
קיימתי עם בעלי יחסים באותם הימים, במקרה יצא בול...
מאז עברו 5 ימים, אתמול הייתה לי קצת בחילה, היום אני כל היום עם בחילה, הבוקר היה ממש קשה וזה יחסית נרגע אבל עוד יש בחילה והכאבים בצד הפכו לכמו כאבי מחזור שבאים שהולכים מידי פעם... לא נוראיים אבל קיימים מידי פעם... אני גם ממש מגישה מותשת, רק בא לי לישון, אבל אני לא מעט פעמים עייפה (יש לי פיברומיאלגיה, שינה זה לא הצד החזק שלי)

אני לא רוצה לעשות בדיקת הריון כי ממש מוקדם, אבל מה הסיכוי שזה אכן הריון? נשמע לי מוקדם מידי ולא הגיוני...
לצפיה ב-'היי, '
היי,
25/05/2019 | 15:10
מוקדם עדיין כדי לדעת. מחזיקה אצבעות שאכן הצלחתם!! קחי בחשבון שבגלל הפיברו הרבה תחושות של השלד מועצמות בביוץ ובהיריון ( מנסיון אישי) חכי לאיחור ואז תבדקי. עדכני אותנו!! 
לצפיה ב-'מעי אקוגני'
מעי אקוגני
20/05/2019 | 15:36
38
היי 
שבוע 35
אתמול ניצפה מעי אקוגני בעובר
אני לחוצה נורא !!! 
עשיתי את כל הבדיקות של ההריון 
כולל דיקור מי שפיר והכל יצא תקין .
מה זההה ולמה זה ומה זה גורם לתינוק 
לצפיה ב-'התקררות בתחילת ההריון'
התקררות בתחילת ההריון
20/05/2019 | 12:00
2
50
היי בנות, חודש שלישי. התקררתי - כאב גרון, גודש באף, התעטשויות. אין לי חום. הבנתי שכל עוד אין חום, אין סיבה לדאגה מבחינת ההריון. היום קינחתי את האף ונבהלתי, חשתי בכאב בטן שמאלית תחתונה בעת הפעולה. כאב כמו של מתיחת רצועות. זה הגיוני? יש סיבה לדאוג? המלצה לכיצד ניתן להירפא בהתחשב במגבלות? שותה תה עם לימון ודבש במגבלות הקפאין המותרות...

לצפיה ב-'לא אמורה להיות בעיה'
לא אמורה להיות בעיה
20/05/2019 | 13:51
31
אם יש חום, אפשר להשתמש באקמול ולדאוג שלא יהיה מעל 38.
לגבי תה - מים חמים עם דבש ולימון עושים עבודה נהדרת, אין שום צורך בתיון. והרופאה שלי תמיד אומרת (וצודקת) לגרגר מי מלח.
רק לא להשתמש בכל כדורים נגד צינון וכו׳. זה לא נעים אבל תכף יעבור.
רק בריאות והמשך הריון תקין!
לצפיה ב-'לגבי הכאב '
לגבי הכאב
20/05/2019 | 14:02
31
אין מה לדאוג. זה קורה לי הרבה כשאני משתעלת, מתעטשת, עוברת משכיבה לעמידה. כל עוד לא מדובר בכאב בלתי נסבל, זה תקין
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת בטא '
תוצאות בדיקת בטא
19/05/2019 | 14:05
2
96
שלום בנות, 
יום רביעי בטא ביום שבו הייתי אמורה לקבל וסת - 362
ביום ראשון בטא 2792
האם עליה תקינה? 
 תודה ��
לצפיה ב-'במצב דומה'
במצב דומה
19/05/2019 | 16:54
62
גם לי הבטא עלתה יותר מהר משציפיתי על בסיס מה שראיתי בגוגל וזה קצת הלחיץ אותי, אבל במרפאה בה אני מטופלת אמרו שהתוצאות תקינות. אני עדיין במתח לקראת בדיקת הדופק.
נתקלתי באתר הזה שנותן סטטיסטיקות על הרבה נשים, ויש בזה משהו קצת מרגיע לראות כמה הבדלים יש:
וגם שם נראה שההכפלה לרוב יותר מהירה ממה שמתארים באינטרנט
לצפיה ב-'היי'
היי
20/05/2019 | 10:06
45
בשעה טובה! אכן נראית עלייה תקינה. תקבעי תור לבדיקת דופק לעוד שלושה שבועות לערך. מחזיקה אצבעות להיריון תקין ובריא!! 
לצפיה ב-'גודל ראש'
גודל ראש
19/05/2019 | 20:15
1
49

הי, 
אני בשבוע 19+6, היקף ראש מתאים לשבוע 18+5, בטן ועצם הירך מתאימים לשבוע 19+4. 
בחישוב הכללי העובר מתאים לשבוע 19+2. 
אני מאוד חוששת מההבדל של היקף הראש לעומת הבטן והירך. 
האם זה הבדל של שתי סטיות תקן? 
לצפיה ב-'היי, '
היי,
20/05/2019 | 10:05
36
זו סטייה תקינה 
לצפיה ב-'המלצה לרופאים לסקירות'
המלצה לרופאים לסקירות
18/05/2019 | 18:03
1
66
היי לכולן,
קיבלתי מספר שמות של רופאים מומלצים לביצוע סקירות (רופאים פרטיים), אשמח לדעת אם מכירות, ואם כן, על מי מהם ממליצות ומדוע. 
- פרופ' יעקב בר
- פרופ' בועז וייס
- ד"ר ינון חזן

לצפיה ב-'חזן תותח'
חזן תותח
19/05/2019 | 16:00
30
וגם די חביב
לצפיה ב-'סימני הריון'
סימני הריון
16/05/2019 | 12:29
5
141
שלום בנות,
מחר בשבוע 11.
הריון שלי לאחר שהריון ראשון הסתיים בהפלה נדחית בשבוע 5+6. 
משבוע 7 להריון הנוכחי נעלמו סימני הריון, פניתי למוקד נשים ועל פי האולטרסאונד מסרו שהכל בסדר. אז, סימני ההריון חזרו בתדירות נמוכה יותר, לסירוגין. ביום שלישי האחרון התחלתי לחוש כאבים בצד שמאל במפשעה למעלה, מעין דקירות קטנות למשך מספר שניות אבל שנמשכו בתדירות גבוהה. סימני מתיחת רצועות הופיעו אצלי לרוב מקימה לישיבה בדיוק למספר שניות וזהו. הכאבים האלה נמשכו בשלישי גם כשישבתי. לבסופו של דבר, אחרי מנוחה בשכיבה עבר כאילו לא היה אבל מאז סימני ההריון שוב די נעלמו. אני קצת לחוצה, ככל הנראה גם בגלל אובדן ההריון הקודם. האם קרה למישהי? האם כדאי ללכת להיבדק?

לצפיה ב-'במצב שאת לא שקטה '
במצב שאת לא שקטה
16/05/2019 | 13:41
70
לא הייתי מהססת והולכת להיבדק. שום דבר שנגיד הרי לא באמת ירגיע, חוץ מאשר לראות באולטראסאונד.

מחזיקה אצבעות שהכל תקין ולהמשך שקט ורגוע של ההריון. מכל הלב.
לצפיה ב-'לכי לאולטרסאונד נוסף'
לכי לאולטרסאונד נוסף
16/05/2019 | 13:55
1
58
גם אצלי ההריון הקודם הסתיים בהפלה בשבוע שבע ולכן אני מזדהה עם החרדתיות... לאולטרסטונד הראשון הלכתי בשבוע 6, ואחר כך שוב בשבוע 10 רק כדי להיות רגועה.
טכלס, לא אהיה רגועה עד אחרי השקיפות והסקירה.
רופא טוב יתחשב ברגשותייך ויעשה לך אולטרסאונד נוסף ללא שום בעיה.
לצפיה ב-'עונה'
עונה
16/05/2019 | 21:02
85
היי,
כנראה רשמתי לא ברור לגבי שבוע ההפלה. זה היה בחמש פלוס שש. אפילו לא הייתי בשבוע שישי. טראומה נוראית. סחבת בין רופאים כי בהתחלה לא הבינו שזאת הפלה נדחית כי היו התקדמויות באולטרסאונדים, אבל אני הבנתי שמשהו מאוד לא תקין שיש לי הפרש ענק בין התאריכים (בין הווסת האחרונה לבין הנתונים של האולטרסאונד).
לגבי האולטרסאונד הנוסף בהריון הנוכחי, הצלחתי למצוא תור לרופאה שלי מחר ואלך ואבקש שתבדוק אותי.
כ"כ לחוצה בחיים לא הייתי מכל הסיפור. מתחילת ההריון אני בחרדות. קשה לי לאכול חלק מהמאכלים. בשר די מגעיל אותי, אז לא כזה מצליחה לאכול את זה ובכלל, התזונה שלי לא מדהימה כי פשוט חלק מהדברים מגעילים אותי. אז דואגת לאכול יוגורט ביו, ביצים, קוטג', פירות... אבל מפחדת שזה מזיק לעובר. מצד אחר לא יכולה להכריח את עצמי לאכול יותר או משהו שלא מצליחה להכניס לפה כי זה גורם לי אפקט של הקאה כמעט.
בקיצור, לא יודעת איך נשארים שפויים. מאז אובדן ההריון הקודם אני בטיפול פסיכולוגי, מצבי הטיב עם הזמן. אולם, מאז תחילת ההיריון הנוכחי אני בחרדות במיוחד שראיתי כבר עובר יפה עם דופק, שחלילה מישהו יקח את זה ממני.
לצפיה ב-'היי יקרה, '
היי יקרה,
20/05/2019 | 10:10
1
30
כמה שאני מבינה אותך . עברתי שתי הפלות עד שנכנסתי להיריון וההתחלה היתה מלווה בהמון חששות וסרטים שהרצתי . בגדול אם זה ירגיע אותך פשוט תקפצי לרופא תעשי us לוודא שהכול תקין. בשבועות הראשוניים יש התרחבות של הרחם אז כל מה שאת מתארת בהחלט נשמע קשור. מאחלת לך המשך היריון מושלם ותקין!!
לצפיה ב-'מרגישה שאיבדתי את זה'
מרגישה שאיבדתי את זה
21/05/2019 | 20:50
18
לעיתים מרגישה שאיבדתי את זה.
בשישי בשבוע שעבר הלכתי לרופאה, שלא כ"כ התלהבה שאני באה אליה... והסברתי שבאתי בגלל הכאבים במפשעה שנמשכו כמה שעות. בדקה אותי והכל בסדר, בע"ה שימשיך ככה.
אבל בהחלט לא נעים שרופאה סוג של באמירת אגב אומרת לי במילים אחרות שאני לחוצה יתר על המידה וכאילו שאשחרר. למרות שהיא מודעת היטב לעברי.
אבל בהחלט מרגישה שאני מאבדת את זה. פחד מתמיד מלקבל מכות, מלעשות תנועות לא נכונות, וכיוצ"ב. 
מסתבר שאובדן זה יותר ממה שחושבים עליו בהתחלה, וגם שחשבתי שהתבגרתי על זה וקידמתי את זה בחיים באספקטים האחרים, פתאם זה צץ מול הפרצוף כמו ראי. כל הפחדים יחדיו.
לצפיה ב-'המלצה לזיהומולוג לגבי CMV'
המלצה לזיהומולוג לגבי CMV
13/05/2019 | 10:45
3
75
היי, הרופא שלי הפנה אות לזיהומולוג בעקבות נוגדנים בבדיקת דם שמעידים שנדבקתי ב- CMV ממש לפני ההריון.
האם מישהי יכולה להמליץ על זיהומולוג מאזור המרכז שמתמחה ב- CMV?

תודה
לצפיה ב-'הריונות CMV והמלצה על רופאה'
הריונות CMV והמלצה על רופאה
16/05/2019 | 07:25
2
88
שלום ורדרדית!
אני מכירה את ד"ר חנה קטן - שאינה זיהומולוגית, אך היא רופאת נשים מומחית מאוד ומנוסה ביותר, וכן מרצה בתחום הפריון והיילודה, והוציאה ספרים בנושא, ועוד..
היא כבר טיפלה בעשרות אלפי מקרים של הריונות תוך כדי CMV. המון מהמקרים האלה מגיעים אליה.. עד כדי כך, שבמרפאה שלה יש אפילו ספר עב כרס של "תינוקות הCMV", ובו היא קיבצה (בהסכמת האימהות כמובן! כלומר, רק אמהות שהסכימו. משמעות הדבר, שלמעשה הספר אמור להיות אפילו עבה יותר, אם היה כולל את כולן :) ) תמונות וסיפורים של המון תינוקות שנולדו מהריון CMV, ורואים שם כמה התינוקות נפלאים, בריאים, יפים, פשוט רגילים - כי הם ב-א-מ-ת רגילים!!
ואכן, תדעי שהסיכוי לנזק אצל עובר עקב הריון CMV - הוא מזערי ביותר. הסיכוי שהעובר יידבק בכלל - הוא נמוך מאוד (בערך 1%-2%). וגם עובר שנדבק - הסיכוי שיינזק כתוצאה מכך - הוא עוד יותר קטן (רק כ-10% מתינוקות שבכלל נדקו). כך שסך הכל - הסיכוי לנזק כלשהו, הוא מזערי ביותר. ולמעשה, גם בכל הריון אחר ללא CMV - יש סיכוי לבעיות, או לחוסר תקינות בהריון.
אני אישית מכירה כבר כמה מקרים של הריון עם CMV. נולדו מהם תינוקות מקסימים, בריאים, ללא כל פגע, חכמים ומוצלחים! וזה בכלל לא מפתיע.
אגב, בדקתי עוד קצת גם בגוגל כדי לראות אם יש דברים נוספים שלא ציינתי על ד"ר קטן (מעבר למה שאני מכירה עליה), ומצאתי כתבה שבה היא מספרת קצת על הריונות CMV, וגם מזכירה שם את האלבום שהכינה, עם ילדי הCMV. בנוסף, יש למטה ממש בתחתית הדף - תגובות של קוראות, שמספרות שם את הניסיון האישי שלהן לאחר שעברו בעצמן הריון CMV - ולכולן נולדו ילדים בריאים ומוצלחים! תיכנסי:

מצרפת לך פרטים של ד"ר קטן (העתקתי מהאתר שלה).
את יכולה אפילו לשלוח לה מייל להתייעצות קטנה (למטה - "מייל להתקשרות"), או להתקשר אליה ולבקש להתייעץ טלפונית, או כמובן גם לקבוע תור ממש:

רפאל מדיקל סנטר
טלפון: 03-5605001 שלוחה 3 | 03-6533705
פקס: 03-5296548
כתובת: רחוב אהרונוביץ 19, בני ברק
מייל לקביעת תורים: refaelmc19@gmail.com
מייל להתקשרות: katanbh@gmail.com

לצפיה ב-'ברכות לזוכה בתחרות "התגובה הכי לא אותנטית"'
ברכות לזוכה בתחרות "התגובה הכי לא אותנטית"
16/05/2019 | 12:33
1
78
ככה לא נראית תגובה אותנטית, ככה נראית תגובה פרסומית.

לפותחת השרשור - לצערי אין לי המלצה לזיהומולוג.
מאחלת לך שתמצאי מישהו מומחה בתחום ושתקבלי הנחיות על סמך ידע מקצועי.
לצפיה ב-'תודה רבה... '
תודה רבה...
16/05/2019 | 13:51
20
לצפיה ב-'קוטב עוברי ללא דופק'
קוטב עוברי ללא דופק
13/05/2019 | 19:29
3
110
תחילת שבוע שש אך לא רואים עדיין דופק.
ההריון מטיפולי ivf כך שאין טווח לטעויות בגיל ההריון.
מה הסיכוי שזה ישתנה ויראו דופק בבדיקה נוספת.

לצפיה ב-'קרה לי. בשבוע שבע היה כבר דופק'
קרה לי. בשבוע שבע היה כבר דופק
13/05/2019 | 22:36
76
אומנם לא בIVF אבל תאריכי ו.א. שלי היו בד"כ מדויקים (ילדתי ב40+0 ו39+5) 
לא ראו דופק בשבוע שש אבל בשבע הוא כבר היה. כרגע אני כבר 16+6. מקווה בשבילך את הטוב ביותר
לצפיה ב-'בתחילת שבוע 6 בהחלט יש סיכוי'
בתחילת שבוע 6 בהחלט יש סיכוי
14/05/2019 | 07:16
42
לצפיה ב-'היי מיכל, '
היי מיכל,
20/05/2019 | 10:11
25
הכול יכול להשתנות תוך שבוע!!
לצפיה ב-'תחילת הריון'
תחילת הריון
13/05/2019 | 12:41
2
151
לפי תאריך וסת אחרונה אני בשבוע 6+3, עשיתי בדיקת הריון ביתית שיצאה חיובית, ובטא לאחר יומיים איחור שיצאה 212, מעבר לזה לא עשיתי בדיקת דם נוספת כדי לוודא הכפלה. 
תור הכי קרוב לרופא שלי רק עוד שבועיים, האם מאוחר מדי? האם צריכה לעשות עוד בדיקת דם? או רק להמתין בסבלנות?
לצפיה ב-'זה בסדר'
זה בסדר
13/05/2019 | 15:44
77
פשוט צריך להמתין בהרבה הרבה סבלנות. לא פשוט בשלב הזה.
לצפיה ב-'היי, '
היי,
20/05/2019 | 10:12
16
מזל טוב!! בגדול אין צורך לבצע הכפלה נוספת אבל אני הכי מבינה את המתח ולכן את בהחלט יכולה לבקש מרופא המשפחה הפנייה לבטא חוזרת 
לצפיה ב-'המלצות לרופאים'
המלצות לרופאים
12/05/2019 | 17:59
2
81
הי

אשמח להמלצות לרופאים לסקירות/מי שפיר/מעקב, עם עדיפות לכאלו שעובדים עם מכבי (לא בהכרח רופאי מכבי אבל בהסדר אתם).
ראיתי את ההמלצה על מרקוביץ, אשמח לדעת עם עוד מצטרפות להמלצות עליו, או שיש לכן המלצות על רופאים נוספים.

נדמה לי שפעם ליפיץ נחשב לה-רופא למי שפיר, זה עדיין כך? לא חשוב לי ללכת לאותו רופא לסקירות ולמי שפיר.

תודה
לצפיה ב-'לסקירות - ד״ר יזהר ארז '
לסקירות - ד״ר יזהר ארז
13/05/2019 | 11:13
1
44
מקבל בגבעתיים
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
13/05/2019 | 21:12
11

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ברנדוויז
ברנדוויז- תקשורת שיווקית
כהן ישראלי ושות' - משרד עו
כהן ישראלי ושות'
ד
מתקשים בפוריות?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה