לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי'
אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
( לעמוד שלי בתפוז )
14/05/2017 | 13:34
46
1875

על האירוח

ביום שני, 22/5/17, בין השעות 22:00-20:00, נארח בפורום את פרופ' יובל ירון, מנהל היחידה לאבחון גנטי טרום לידתי, המכון הגנטי, המרכז...
המשך>>

על האירוח

ביום שני, 22/5/17, בין השעות 22:00-20:00, נארח בפורום את פרופ' יובל ירון, מנהל היחידה לאבחון גנטי טרום לידתי, המכון הגנטי, המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). באירוח תוכלו לשאול על בדיקות ההיריון לאיתור תסמונות ומחלות גנטיות, בדיקות מי השפיר, בדיקות הדם וכל הנוגע לייעוץ גנטי במהלך היריון.

על האורח

פרופ' ירון, מנהל היחידה לאבחון גנטי טרום לידתי במרכז הרפואי איכילוב ומנהל מרפאה לייעוץ גנטי, הוא בוגר בי"ס לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת ת"א, ולימודי המשך במיילדות וגינקולוגיה, פקולטה לרפואה, אוניברסיטת ת"א. פרופ' ירון התמחה במיילדות, גינקולוגיה ופריון, ובגנטיקה רפואית. כמו כן, חבר בחוג למיילדות וגינקולוגיה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א.

מוזמנים להעלות את שאלותיכם כבר עכשיו!

לצפיה ב-'שלום פרופ'
שלום פרופ
22/05/2017 | 21:28
2
שלום הריון כתוצאה מ pgd האם יש הכרח לעבור בדיקת מי שפיר והאם pgd הוא 99% ללא המחלה? 
לצפיה ב-'לכל מי שסובלת מסימפיזיוליזיס...'
לכל מי שסובלת מסימפיזיוליזיס...
22/05/2017 | 10:36
1
52

האם סבלת גם בהיריון הקודם (במידה וזה אינו היריון ראשון)? כמה זמן לאחר הלידה נעלמו הכאבים? במידה וזהו הריונך הראשון- מתי החלו להופיע הכאבים לראשונה? באיזה שבוע? מה עזר/עוזר לכאב (חוץ מללדת)?

לצפיה ב-'סימפיזיוליזיס'
סימפיזיוליזיס
22/05/2017 | 16:51
29
אני בשלב הפחד מ.. בהריון קודם (שלישי) סבלתי מזה משבוע 27 ולא הציעו לי שום דבר להקלה מה שגרם לסבל נוראי עד ללידה בלי אפשרות להקלה.
עכשיו הגב מאותת, אני מנסה להמנע מזה ע"י התעמלות בעצימות נמוכה מאד אך כן להמשיך תנועה וגם הידרותרפיה.
לצפיה ב-'עצבנות בסוף הריון'
עצבנות בסוף הריון
21/05/2017 | 20:09
4
109
היי לכן, אני באמצע שבוע 38 וכבר כמה פעמים עם צירים שבאו וחלפו, ובשבוע האחרון אני מאוד עצבנית, על הכל. קשה לי ואני מתעצבנת הרבה ובקלות. האם אתן מכירות את זה את העצבנות בסוף? א שזו רק אני שהתחרפנתי לגמרי...?
לצפיה ב-'אני עצבנית כבר מעכשיו ובקושי בחודש רביעי'
אני עצבנית כבר מעכשיו ובקושי בחודש רביעי
21/05/2017 | 20:32
78
מניחה שההורמונים לא עוזרים.
לצפיה ב-'מה זה מוכר זו לא מילה '
מה זה מוכר זו לא מילה
22/05/2017 | 09:28
51
זה אמנם בא והלך ולא היה 24/7 אבל אני זוכרת שביום עצמו
שילדתי הגעתי אני הגאון לעבודה עם צירים כי חשבתי שזה קלקול 
קיבה (אכלתי יום לפני במסעדה חדשה וזה הרגיש בול אותו דבר חחחח)
ובאחד הצירים דיברתי בטלפון עם מישהו שקשור לעבור, כעסתי על
משהו שהתעכב (כעסתי בצדק...) אבל נכנסתי בו  בחוסר סבלנות קיצוני....

עד היום לא חזרנו לדבר בנוחות ועברה יותר משנה 
אז תשובתי היא שכן, זה מוכר  
לצפיה ב-'יעלה, '
יעלה,
22/05/2017 | 10:40
1
53
בוודאי שזה מוכר. את בסדר גמור נשמעת לי ולעוד מלא מלא נשים סביב השבוע בו את נמצאת. החוסר אונים של מתי אלד , הצירים שבאים והולכים, מזג האוויר, ההורמונים שמחרפנים, בני הזוג שלא תמיד תומכים או מבינים או יודעים להקשיב... זה ממש מאתגר הכול יחד. ממליצה למצוא לעצמך דברים שעושים לך טוב ולהעביר איתם את הזמן. ולהיות במזגן תמיד כיף בסוף היריון בימים חמים כאלו.. חיבוק מכולנו!!! 
לצפיה ב-'לכל העונות...'
לכל העונות...
22/05/2017 | 15:25
25
תודה!! אני מחורפנת נורמלית כנראה :)
ובאמת המון לחץ מכל מיני סיבות, הורמונליות ולא הורמונליות... תודה ⚘
לצפיה ב-'סימנים ?'
סימנים ?
22/05/2017 | 15:00
48
היי לכן,
בשבועיים האחרונים אני חווה תחושות פחות מוכרות בגוף כמו חוסר תאבון שגובל בבחילה, היו לי כאבי בטן תחתונה שנפסקו לפני כמה ימים ונדמה לי שהעטרה סביב הפטמה נראית רחבה יותר, אמורה לקבל מחזור היום, בינתיים לא הגיע. התאבון חזר לי בינתיים אבל הבטן עושה בעיות עדיין. תוהה אם מישהי חוותה כאן משהו דומה, אם אלו יכולים להיות תסמינים להריון (אין לי בחילות חזקות או הקאות, גם לא איזה עייפות מטורפת)
תודה מראש לעונות 
האם כדאי להמתין כמה ימים או שלעשות כבר בדיקה ?
לצפיה ב-' אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי '
( לעמוד שלי בתפוז )
22/05/2017 | 12:53
6

מתכוננים ללידה?
הערב, בשעה 20:00, נארח בפורום היריון ולידה - תמיכה את פרופ' יובל ירון, מנהל היחידה לאבחון גנטי טרום לידתי, המרכז הרפואי איכילוב ת"א.
יש לכם שאלות על בדיקות היריון לאיתור תסמונות ומחלות גנטיות?
מוזמנים לכתוב לו עכשיו

גלישה נעימה
לצפיה ב-'מישהי מבינה בסטריפינג ? '
מישהי מבינה בסטריפינג ?
19/05/2017 | 21:41
3
218
מישהי עשתה - מבינה בסטריפינג? 
עשו לי הבוקר. היו צירים אחרי שעתיים והופסקו. מאז יש לי דם. הרופאה אמרה שייתכן דימום אבל לא יודעת מה תקין ומה לא . כמו הפרשה דמית אבל מידי פעם פתאום כמות גדולה יותר של דם כהה ( עדיין , לא כמות כמו במחזור נגיד ). 
זה הגיוני ? 
לצפיה ב-'במקומך לא הייתי עוזבת את בית החולים בשלב הזה '
במקומך לא הייתי עוזבת את בית החולים בשלב הזה
20/05/2017 | 11:43
1
157
בכל זאת שבוע 41.....
לצפיה ב-'מהיכן הסקת שמדובר בשבוע 41?'
מהיכן הסקת שמדובר בשבוע 41?
22/05/2017 | 11:04
17
לצפיה ב-'הפרשה דמית לאחר סטריפינג יכולה להופיע זה תקין כל עוד'
הפרשה דמית לאחר סטריפינג יכולה להופיע זה תקין כל עוד
22/05/2017 | 11:03
48
לא מדובר בכמות שעולה על כמות של ווסת והדם אינו אדום טרי. יכולה להיות הפרשה מעט דמית בניגוב או הכתמה על התחתון . אם את רואה הפרשה בכמות גדולה יותר תחזרי להיבדק. 
לצפיה ב-'שבוע של כאבי ראש - מה עושים חוץ מאקמול?'
שבוע של כאבי ראש - מה עושים חוץ מאקמול?
21/05/2017 | 08:42
3
63
היי, כל פעם שאלה אחרת :) אבל בשביל מה אנחנו כאן...
אני בשבוע 14 +  ובשבוע האחרון סובלת מכאבי ראש חוזרים. מציקים. חלקם נסבלים באיזשהו אופן וחלקם גורמים לי לשכב במיטה שעות בחדר חשוך וממוזג.
אני לוקחת אקמול כשאני מרגישה ממש ממש רע, ולפעמים צריכה לקחת פעמיים ביום בשביל לשרוד את היום.
מה עושים עם זה? האם זה קשור להורמונים? האם יש מקום לדאגה?
יש לציין שאחרי גמילה מקפה ממש מתחילת ההריון, בשבוע האחרון, חזרתי לשתות קפה קר (ביתי) 1 בלבד בבוקר.
עזרה ?
לצפיה ב-'דיקור לדעתי יכול לעזור'
דיקור לדעתי יכול לעזור
21/05/2017 | 08:53
1
52
אולי גם רפלקסולוגיה ושיטות משלימות נוספות.

אם ממשיך - מציעה לפנות לרופא, לא היתי לוקחת אקמול בתדירות יום-יומית בלי קשר להריון.

תרגישי טוב!

לצפיה ב-'המון תודה על ההמלצות'
המון תודה על ההמלצות
21/05/2017 | 09:33
35
דיקור אני אכן אשקול בחיוב, השאלה אם זה עוזר מיידית.
רפלקסולוגיה הלוואי והייתי מסוגלת. מדגדג מידי וגורם לי סבל :/
אני מאד משתדלת לא לקחת אקמול יומיום - לכן התסכול.
טנקיו :)

לצפיה ב-'אם זה משהו חריג אצלך, כדאי להיבדק'
אם זה משהו חריג אצלך, כדאי להיבדק
21/05/2017 | 13:46
43
לי למשל יש תקופות כאלה של כאבי ראש באים והולכים במשך כמה ימים, אבל אם זה משהו חדש וחריג כדאי להיבדק, בלי קשר לשאלת משככי כאבים והריון.
כדאי גם לשים לב לכמות הנוזלים (מים!) שאת מכניסה, נכנסנו לתקופה חמה וכאבי ראש יכולים להיגרם בין היתר מחוסר איזון בין כמות הנוזלים הנכנסים והיוצאים.
רק בריאות.
לצפיה ב-'להיכנס להיריון'
להיכנס להיריון
19/05/2017 | 17:06
3
172
שלום,

הייתי אצל רופאת הנשים שלי, והיא הפנתה אותי לעשות בדיקות דם לצורך תכנון היריון, אך היא לא דיברה איתי על חיסונים, כמה חשוב לעשות את החיסונים, והאם ניתן להתייעץ עם רופאת המשפחה לגבי החיסונים? 
לצפיה ב-'באיזה חיסונים מדובר?'
באיזה חיסונים מדובר?
19/05/2017 | 17:28
92
החיסונים היחידים שאני יודעת עליהם הם חיסונים שעושים במהלך ההריון, נגד שעלת (ומומלץ גם חיסון שפעת).
לצפיה ב-'הריון'
הריון
19/05/2017 | 20:33
113
יתכן כי חלק מבדיקות הדם כוללות בדיקת נוגדנים.
במידה וזה המצב - לאחר קבלת התוצאות, תוכל לדעת אילו חיסונים מומלץ לעשות.
במידה ולא - כדאי לפנות אליה שוב פעם או לרופא המשפחה.

בנוסף, מומלץ לבצע טיפול שיניים (כולל ניקוי אבנית) + טיפול בבעיות ורידים (דליות) במידה ויש מאחר ואלו דברים שעלולים להחריף במהלך ההריון.

כמו כן, לברר עם רופאת הנשים לגבי התחלת לקיחת חומצה פולית (המלצת משרד הבריאות היא להתחיל לקחת חומצה פולית 3 חודשים לפני כניסה להריון)
לצפיה ב-'חיסון אדמת'
חיסון אדמת
21/05/2017 | 13:23
38
בעיקרון את יכולה לבדוק בפנקס החיסונים שלך שאת מחוסנת פעמיים לאדמת, אם את לא בעיקרון צריך לחסן פעם שניה או לבדוק שיש נוגדנים ברמה מספקת בדם.
לצפיה ב-'איסוף סטטיסטיקה'
איסוף סטטיסטיקה
21/05/2017 | 12:00
52
שלום! 
אנחנו מחפשים נשים בחודשי הריון מתקדמים (יחסית, שבוע 27 והילך) לבדיקות סטטיסטיות באזור אשקלון-אשדוד-ראשלצ. 
הבדיקה איננה פולשנית ומהווה בסה"כ הצמדה של סטטוסקופ לגב האישה ומילוי שאלון.
מבחינת האישה הדבר לא מצריך מאמץ, את הבדיקה עושים בשכיבה ולרבות השאלון כל החוויה אורכת כ 40 דקות לכל היותר.
כמובן, כל משתפות הפעולה יזכו למתנה סמלית:) 
יותר פרטים במייל - lielrozmor@gmail.com או בנייד 052-6990405
לצפיה ב-'Cmv חיובי'
Cmv חיובי
19/05/2017 | 14:05
11
194
1
היי לכולם
עשיתי בדיקות דם 
ויצא לי cmv-igg ו cmv-igm חיוביים.
מה זה אומר?
היה לעוד מישהי?
זה ממש מלחיץ
לצפיה ב-'CMV'
CMV
19/05/2017 | 17:13
155
זה אומר שאת נשאית CMV.
יש לפנות לרופא להמשך בירור.

לצפיה ב-'זה אומר שחלית בעבר בCMV'
זה אומר שחלית בעבר בCMV
20/05/2017 | 20:12
3
95
זה טוב דווקה.  זה לא מסוכן בהריון. בהריון מסוכן זיהום ראשוני. אם נגיד היה IGM חיובי וIGG שלילי - זו בעיה גדולה. שניהם שליליים גם קצת בעיתי, זה אומר שזיהום ראשוני עוד לא היה, אבל יש סיכון להידבק ובהריון זה מסוכן. ושניהם חיובים זה הכי טוב שיש.
לצפיה ב-'קראתי שיש סכנה שהעובר '
קראתי שיש סכנה שהעובר
20/05/2017 | 20:22
2
88
קראתי שיש סכנה שהעובר ידבק
וזה לא טוב
לצפיה ב-'זה בזיהום ראשוני '
זה בזיהום ראשוני
20/05/2017 | 20:38
1
82
כשIGM חיובי וIGG שלילי. את יכולה להירגע, הכל בסדר.
לצפיה ב-'חשוב לי לתקן כי את ממש מטעה'
חשוב לי לתקן כי את ממש מטעה
21/05/2017 | 08:41
73
גם אחרי זמן מה בזיהום ראשוני הIGG יהיה חיובי וכך גם הIGM.
זה שהIGG חיובי זה לא אומר שזה לא זיהום ראשוני, אלא יכול להיות שפשוט עבר זמן כלשהו מהזיהום - חודש, חודשיים אולי אפילו כמה חודשים.
הדבר היחיד שיכול לתת רמז על מועד הזיהום הראשוני הוא האבידיטי.
או לחילופין יש איזו בדיקת דם שמראה שהIGG היה חיובי נגיד לפני שנה או משהו כזה...
בכל מקרה, כמו שרשמתי בהודעה נפרדת - יש להתייעץ עם זיהומולוג שמתמחה בנושא
לצפיה ב-'אם עם ה-igM וגם ה-igG'
אם עם ה-igM וגם ה-igG
20/05/2017 | 20:39
1
85
חיוביים זה אומר שההדבקה אירעה לא מזמן, באיזה שבוע את?
לצפיה ב-'היום נכנסתי לשבוע 10'
היום נכנסתי לשבוע 10
20/05/2017 | 21:09
25
לצפיה ב-'האתר הישראלי להריון עם CMV'
האתר הישראלי להריון עם CMV
21/05/2017 | 08:17
2
89
חברה עברה הריון עם CMV ובעקבותיו הקימה את האתר הישראלי ל-CMV.
אני בטוחה ששם תקבלי תשובות לכל שאלה שיש לך.
לצפיה ב-'והכול היה בסדר בסוף ההריון?'
והכול היה בסדר בסוף ההריון?
21/05/2017 | 08:58
1
22
לצפיה ב-'הילד שלה בן 3 ובריא לחלוטין'
הילד שלה בן 3 ובריא לחלוטין
21/05/2017 | 09:47
21
לצפיה ב-'חשוב לעשות בירור עם מומחה בתחום'
חשוב לעשות בירור עם מומחה בתחום
21/05/2017 | 08:26
56
קודם כל יש קומונה בתפוז שנקראת הריון עם CMV - ממליצה לך לקרוא דיונים שם. לי זה מאוד עזר.
בעקרון מה שחשוב לראות זה את האבידיטי שיצא לך כי זה מה שמרמז על מועד ההדבקה.
חשוב לעשות בירור יסודי ומקצועי אצל זיהומולוג שמתמחה בCMV (המלצות תוכלי למצוא בקומונה הנ"ל)

בהצלחה!
לצפיה ב-'מין יבש'
מין יבש
20/05/2017 | 23:27
1
133
שבוע 4+3. בעלי ואני עשינו מה שנקרא סקס "יבש". אני הייתי מעליו וזזתי רבות תוך הנעת האגן והבטן קדימה ואחורה (סליחה על התיאור). האם הזזה מרובה / נמרצת של כל אזור האגן ואיבר המין בשלב כה רגיש זה של השתרשות הוא מסוכן? חשבתי שזה עדיף על פני תנוחה מסיונרית אך אחרי זה ראיתי שזזתי הרבה מאוד
לצפיה ב-'מין מכל הסוגים אינו מסוכן בהריון'
מין מכל הסוגים אינו מסוכן בהריון
21/05/2017 | 00:13
118
אלא אם ניתנת הנחיה רפואית מפורשת להימנע ממנו. יש הטוענים שלקראת הסוף הוא עשוי לזרז את תחילת הלידה.
לצפיה ב-'שלום, יש כאן משהיא שלוקחת דיקלקטין?'
שלום, יש כאן משהיא שלוקחת דיקלקטין?
18/05/2017 | 13:06
3
104
האם צריך להפסיק בהדרגה?
אני לוקחת חודשיים 2 כדורים לפני השינה.
לפני שבוע הורדתי לכדור אחד ואתמול הפסקתי לחלוטין.
אני מפחדת שהבחילות יחזרו כי הפסקתי ואולי הגוף כבר התרגל לכדור..
איך היה אצלכן? פתאום הפסתקן או בהדרגה? והאם חזרו לכן הבחילות?
שבוע 20+3
תודה.
לצפיה ב-'בהדרגה'
בהדרגה
18/05/2017 | 13:38
1
73
הייתי לוקחת 4 כדורים. והורדתי אותם בהדרגה. בהתחלה הורדתי ל-3. מתישהו ניסיתי להוריד ל-2 והגוף לא היה בשל - מה שגרם לי ליום אחד להיות עם בחילות איומות אז חזרתי למחרת ל-3. כך הייתי עוד כמה שבועות עד שניסיתי להוריד ל-2 ולא הרגשתי בחילה. כנ"ל לגבי ירידה ל-1 ול-0.
אם הורדת לגמרי ובאותו יום הרגשת בסדר - זה אומר שאת כבר יכולה בלי! תהני מזה :)
לצפיה ב-'באיזה שבוע הפסקת?'
באיזה שבוע הפסקת?
18/05/2017 | 14:00
45
תודה על המענה.
אני מרגישה בחילה קטנה שאפשר להתמודד איתה.. ואולי בכלל זה בראש שלי??? כבר לא יודעת..

לצפיה ב-'אני לקחתח בהריון ולא היתה בעיה להפסיק'
אני לקחתח בהריון ולא היתה בעיה להפסיק
20/05/2017 | 16:17
42
הפסקתי בסביבות שבוע 17. מלכתחילה לקחתי רק 2 כדורים אז הרופאה הנחתה אותי פשוט להפסיק ולראות מה קורה.
אצלי הבחילות לא חזרו אחרי ההפסקה.
לצפיה ב-'חששות והתייעצות - היריון ראשון'
חששות והתייעצות - היריון ראשון
17/05/2017 | 19:25
5
306
היי, אשמח לשתף ולשמוע לדעתכן. 
מחזור אחרון התחיל ב-31.3, במעקב זקיקים הייתי בימים 10+13 ואמרו שעדיין לא מבייצת, לא נתנו הנחיות מיוחדות. הגעתי יום למחרת לרופא שלי ובאולטראסאונד אמרה שלא רואה כלום וכנראה שפספסנו את הביוץ, אמרה שננסה באותו היום...
מחזור לא הגיע בתאריך ובבדיקות היריון יצא חיובי. 
בהתייעצות טלפונית עם הרופאה שלי אמרה לי להגיע השבוע אליה לאולטראסאונד ראשון, שאלתי אם צריך בדיקות לפני זה ואמרה שלא (יודעת שיש בדיקות ביתא לדוגמא שיכולות לעשות הרבה סדר בראש). 
היום הגעתי אליה, ראתה באולטראסאונד וגינלי שק היריון, שק חלמון ולא ראתה בפנים עובר. אמרה שכנראה העובר קטן ממה שאנחנו חושבים  וכנראה הביוץ היה מאוחר ממה שחשבנו, ולהגיע עוד שבוע-10 ימים לאולטראסאונד חוזר. שאלתי אם לעשות בדיקות דם... אמרה שלא. 
אני ממש מודאגת ומרגיש לי כאילו היא קצת "מחפפת" עם האבחנה (ועם הסבלנות שלי במיוחד בימים האלה...)
1. האם למישהי קרה שלא ראו עובר אבל ראו שק היריון והכל היה בסדר?
2. מה דעתכם על זה שהיא נמנעת משלוח אותי לבדיקות דם שיכולות מאוד להרגיע אותי (או לפחות לתת הסברים לכאן או לכאן). 
תודה
לצפיה ב-'חשש'
חשש
17/05/2017 | 20:30
156
האבחנה האמיתית והמדוייקת להריון היא אולטרה-סאונד בו רואים שק הריון + עובר.
בדיקות דם נותנות תמונת מצב כלשהיא, אך התוצאה לא תמיד מחייבת כי זהו הריון (ישנם עוד מצבים בהם יש עלייה בביתא HCG) - מניח כי זאת הסיבה לכך שהרופאה לא שולחת אותך לבדיקות דם.
(סטודנט לסיעוד)
לצפיה ב-'בהריון הראשון שלי'
בהריון הראשון שלי
17/05/2017 | 21:20
150
הגעתי מוקדם וראו רק שק, וגם הרופאה אמרה לי בדיוק אותו דבר כמו שאמרו ל- לבוא עוד שבוע-עשרה ימים ואז היא נתנה לי הפניות לבדיקות דם הרוטינות (וראו דופק בביקור השני).
למיטב ידיעתי אם היא ראתה שק, הבטא לא תתן לך הרבה מידע מעבר לזה.
לצפיה ב-'החששות מובנים...'
החששות מובנים...
18/05/2017 | 07:55
112
אכן לאחר איחור במחזור היית יכולה לבקש הפניה לבדיקה דם מרופא משפחה, אך ניראה לי שבשלב הזה, כשכבר עשו אוטרסאונד ראשון וגם ראו משהו ברחם, הבדיקה פחות רלוונטית. רוב הסיכויים שאכן נקלטת ואת בהריון ונשאר לחשוב כמה שיותר חיובי ולקוות שבעוד כשבוע יראו דופק קטן שם בפנים...(על פניו אין סיבה שלא יהיה תקין, אלא אם יש היסטוריה את יודעת עליה).

מאחלת שהזמן יעבור לך מהר והתוצאות יהיו מרגשות...תרגישי טוב!
לצפיה ב-'היי! אני במצבך פחות או יותר'
היי! אני במצבך פחות או יותר
19/05/2017 | 14:53
93
מחזור אחרון ב-1.4, לפי הספירה הזו אני כבר בשבוע 7+0 אבל בשני אולטראסאונדים שעשיתי שבוע שעבר ושלשום נאמר לי שיש רק שק ושק חלמון ושזה נראה צעיר בשבוע מהגיל הריון לפי המחזור. ביקשו שאבוא עוד שבוע-עשרה ימים. הבנתי שכנראה היה ביוץ מאוחר ומתנחמת בעובדה שהשק גדל בשבוע שעבר בין הבדיקות ושהופיע גם שק חלמון ככה שיש התפתחות. אני אלך שוב רק ב-28 לחודש, לא רוצה לקחת סיכון לא לראות שוב. והורדתי לעצמי שבוע מגיל ההריון ולפי זה אני הולכת עד שיגידו לי אחרת. קשה להתאפק אבל תחשבי על זה ככה, אנחנו בכיוון הנכון, השק ברחם ולא מחוצה לו, יש שק חלמון שנועד להזין את העובר.
לצפיה ב-'את יכולה לבקש בטא גם מרופא משפחה'
את יכולה לבקש בטא גם מרופא משפחה
22/05/2017 | 09:14
10
מבחינת רופאת הנשים אין בזה צורך, מה שיקבע זה האולטרסאונד ותוצאות בטא לא מעניינות אותה. רב הסיכויים שבדיתק בטא כרגע תהיה כבר מעל 1,000 וחיובית בכל מקרה אבל מצד שני בשלב שכבר לא בודקים הכפלות ולכן אין לה ממש משמעות.

מב שכן, זו בדיקה מאוד פשוטה ואם את רוצה לעשות אותה אין סיבה ממש שלא תיתן לך, את יכולה להתקשר למרפאה שלך ולבקש מהרופא הפניה לבטא.
לצפיה ב-'ערכי בטא'
ערכי בטא
18/05/2017 | 18:43
1
118
היי בנות..
אולי תוכלו לעזור לי..

המחזור האחרון שלי היה ב12.4,
אתמול עשיתי בדיקה ביתית ויצא חיובי
והיום בבדיקת דם ערכי הבטא שלי היו 85.

מזה אומר? זה לא נמוך מידיי??

אשמח לעזרתכן
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי באורך המחזור שלך'
זה מאוד תלוי באורך המחזור שלך
18/05/2017 | 21:16
66
ובהתאם לזה מתי את מבייצת. הכי טוב לבדוק הכפלה...
לצפיה ב-'בדיקות מומלצות בהריון בגיל 38 - מבולבלת, הצילו!'
בדיקות מומלצות בהריון בגיל 38 - מבולבלת, הצילו!
15/05/2017 | 15:34
10
260
הי, אני בת 38, הריון ראשון, מבוטחת מכבי (ויש לי ביטוח בריאות פרטי נוסף) כרגע בשבוע 10, אחרי אוטרסאונד (יצא תקין, תודה לאל) וקצת אבודה ביחס למה הלאה, מבחינת בדיקות נדרשות.

לפני ההריון עשיתי בדיקות גנטיות והן יצאו בסדר (עשיתי רק את הבסיסיות שהומלצו בזמנו; טייזקס איקס שביר וכו, לא המורחבות בתשלום נוסף)

עוד כשבועיים קבעתי בדיקת שקיפות עורפי במכון של מכבי בת"א.
שאלה 1: האם בעייתי לעשות את הבדיקה במכון של מכבי?
האם זה נחשב לפחות מקצועי? כלכלית אנחנו לא במצב מזהיר אז לא ששה לשלם על זה פרטי, אבל גם חוששת שיפספסו דברים בבדיקה.

שאלה 2: מהו בעצם ההבדל בין בדיקת הצ'יפ הגנטי לבדיקת NIPT
ומה מומלץ יותר לעשות?

המון תודה מראש

לצפיה ב-'מה שמצפה לך בהמשך הדרך:'
מה שמצפה לך בהמשך הדרך:
15/05/2017 | 20:37
7
232
(מתנצלת מראש אם אני קצת טועה בטווחי הזמן לבדיקות, זה מסוג הדברים שמוחקים מהמוח אחרי הלידה, ובהנחה שהכל תקין ולא יהיה צורך בבדיקות מיוחדות)
- מניחה שכבר הפנו אותך - בדיקת דם כללית (ספירת דם, תפקודי בלוטת התריס, CMV. לדעתי עושים בדיקה כזו גם בשליש השני והשלישי, אבל לא זוכרת).
- שקיפות עורפית - בין שבוע 13-11.
- סקירה ראשונה - בין שבוע 16-13 - ממליצה לך כבר עכשיו למצוא רופא מומלץ ולקבוע תור.
- בדיקת דם בצמוד לסקירה הראשונה (עושים יום אחרי).
- מי שפיר בשבוע 20-16 - בגלל שאת מעל גיל 35, את זכאית לבדיקת מי שפיר בחינם ברפואה הציבורית.
- סקירה שנייה + בדיקת דם בשבוע 24 (בערך).
- העמסת סוכר - בשבוע 20 ומשהו, לא זוכרת בדיוק מתי.
- חיסון שעלת החל משבוע 27.
- אופציונאלי - בדיקת GBS בערך בשבוע 36 (כדי לדעת אם יש צורך במתן אנטיביוטיקה בלידה, לא כל רופא מפנה לבדיקה הזו אבל אפשר לבקש במיוחד).
- גם אופציונאלי - ספירת דם בשבוע 36 והלאה - כדי לוודא שאפשר לתת אפידורל (אפשר לעשות ספירת דם גם במהלך הלידה, אבל רצוי לעשות מראש כדי לא לעכב את מתן האפידורל).

לגבי רפואה פרטית לעומת ציבורית:
קודם כל, ממליצה לך לבדוק למה את זכאי במסגרת מכבי והביטוח הפרטי - איפה את יכולה לעשות מי שפיר, האם אפשר לבחור מדקר, האם את זכאית לסקירה אחת ע"ח הקופה וכו'.
שנית, יש רופאים מעולים ברפואה הציבורית. למשל, עשיתי מי שפיר באיכילוב והמדקר היה פרופ' מלינגר שבדיעבד התברר לי שהוא אחד התותחים בתחום (ובדיקה פרטית אצלו עולה הון). אז לא צריך להתאבד על בדיקות פרטיות. מה שמאפשרים לך דרך הביטוחים - סבבה, מה שלא - גם סבבה.

לשאלה השנייה:
בניגוד לרוב הבדיקות בהריון, מי שפיר היא לא בדיקת סקר אלא בדיקה אבחנתית, כלומר אם ברוב הבדיקות אומרים לך שיש סיכוי של 1 למספר כלשהו שיש תסמונת כלשהי, בבדיקת מי שפיר בודקים את המטען הגנטי של העובר ונותנים תשובה חד משמעית.
כאמור, מעל גיל 35 את זכאית לבדיקה בחינם, כשבבדיקת מי שפיר בודקים את מספר הכרומוזומים (שאין חוסרים או עודפים) ואת הצורה שלהם.
לבדיקת מי שפיר בסיסית אפשר להוסיף עוד בדיקות, למשל צ'יפ גנטי, שיכול לזהות מקטעים פגומים ב-DNA ולאבחן מחלות שלא מזהים בבדיקת מי שפיר בסיסית. בהדסה ואולי בעוד בי"ח הצ'יפ ניתן בחינם, ביתר בתי החולים הוא בתוספת תשלום (אבל שוב - יש החזרים מהקופה והביטוח).
החסרון במי שפיר - יש סיכוי קטן לסיבוכים כמו זיהומים, דליפת מי שפיר, הפלה וכו'. הנתון הרשמי הוא 1:500, מחקרים מעודכנים יותר מדברים על 1:1000.

בדיקת NIPT היא בדיקת דם שאמורה לזהות מקטעי DNA של העובר בדם שלך. זוהי בדיקת סקר - כלומר התשובות שהיא מספקת אינן מוחלטות אלא ודאיות ב-99% או 90% או פחות - תלוי עבור איזה כרומוזום.
הבדיקות האלה לא כלולות בסל הבריאות ועלותן מתחילה ב-3000 שקל בערך.
בנימה אישית - אני קיבלתי תשובה שגויה בבדיקה כזאת, אז לא ממליצה עליהן.

בהצלחה
לצפיה ב-'כמה תיקונים קלים'
כמה תיקונים קלים
16/05/2017 | 09:04
2
142
יום-שלושה ימים אחרי השקיפות העורפית עושים את בדיקת הדם (נקראת סקר ביוכימי ראשון) ולא אחרי הסקירה.
בשבוע 16-19 עושים בדיקת דם של סקר ביוכימי שני.
בתחילת ההריון עושים בדיקות דם כלליות, ספירת דם, CMV וכאלה.

אפשר להעזר במחשבון של רמב"ם לראות את כל הבדיקות הנדרשות בהתאם לתאריך וסת אחרונה.

בהצלחה!

לצפיה ב-' תודה על החידודים שכחתי גם הערכת משקל'
תודה על החידודים שכחתי גם הערכת משקל
16/05/2017 | 23:10
60
סביב שבוע 32.
לצפיה ב-'מנצל"ש שאלה קטנה'
מנצל"ש שאלה קטנה
18/05/2017 | 10:20
51
מי שעושה מי שפיר עדיין צריכה לעשות בדיקת סקר ביוכימי שני?
כי את הסקר הראשון הרופא שלי אמר שאני לא צריכה לעשות כי זה גם ככה נתון סטטיסטי ובמי שפיר יש תשובה מוחלטת.
לצפיה ב-'הי, אפשר לשאול? '
הי, אפשר לשאול?
16/05/2017 | 09:57
3
150
איזו תשובה שגויה קיבלת בבדיקת NIPT? שלילית שגויה, חיובית שגויה? ואם אפשר לשאול למה בדיוק?
לצפיה ב-'חיובית שגויה, לטריפל X'
חיובית שגויה, לטריפל X
16/05/2017 | 18:26
2
55
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/05/2017 | 19:53
1
83
ראיתי בחוברת הסבר שלהם טבלה שמפרטת את הרגישות והסגוליות של כל בדיקה והסיכויים לשלילי/חיובי כוזב, לגבי כרומוזומים 21, 13 ו 18 הנתונים ממש טובים, אבל לגבי כרומוזומי מין כתוב במפורש "אין מספיק מידע".
אגב, כנ"ל לגבי הבדיקה המורחבת שהם מציעים, "אין מספיק מידע", זו הסיבה שהחלטתי בשלב זה להסתפק בבדיקה הבסיסית.
מבחינתי, כל עוד רגישות הבדיקה לא ידועה, הם עורכים עליי ניסוי, ואני לא מוכנה לשלם על הניסוי הזה, כשאני גם לא יודעת אם הוא לא יסבך אותי.
לצפיה ב-'כשקיבלתי את התוצאות הם אמרו שהסיכוי לטעות קלוש'
כשקיבלתי את התוצאות הם אמרו שהסיכוי לטעות קלוש
16/05/2017 | 20:25
100
קצת פחות משנה אח"כ התכתבתי עם מישהי באחד הפורומים שקיבלה תשובה חיובית למונוזומיה של X, לה כבר אמרו שהסיכוי לטעות הוא 50% (גם אצלה, אגב, היה מדובר בחיובי כוזב).
לצפיה ב-'לגבי ההבדל בין הציפ לבדיקת הניפט '
לגבי ההבדל בין הציפ לבדיקת הניפט
16/05/2017 | 09:06
152
מציעה לך לשאול בשרשור שיתקיים עם פרופ' יובל ירון - נעוץ בראש הפורום.

בהצלחה

לצפיה ב-'ממליצה'
ממליצה
18/05/2017 | 22:50
55
הי,
נשמע שיש לך כל מיני חששות של ההתחלה...
אני ממש מבינה אותך כי הייתי באותו מקום פעם והלכתי למישהי מקסימה בהריון ששחררה אותי מכל הלחצים. היא קואצ'רית ומטפלת הוליסטית ויש לה סדנאות קצרות לנשים בהריון ממש כיפיות, מחזקות ושממוססות את כל הפחדים, השאלות והחששות, ממליצה לך! 
שרון 054-4771585 www.sharon-coach.com
מעבר לזה, את תזכי ליצור קשרים עם עוד נשים כמוך שאולי תבלו יחד בחופשת לידה שלפעמים מרגישה מאוד לבד...
מזל טוב ובהצלחה!
מרתה.

לצפיה ב-'מי יודעת לקרוא תוצאות של סקר ביוכימי שליש ראשון? '
מי יודעת לקרוא תוצאות של סקר ביוכימי שליש ראשון?
18/05/2017 | 07:18
4
165
אני אצרף תמונה. בגדול, אני יכולה להבין שהתוצאה די תקינה. אולי גם לפי מה שכתוב בסיכום... אבל מה זה אומר 1:480 ואז מתחת בדיוק  1:10,000
וגם - את כל החלק העליון של הבדיקה ( MoM) אני לא מבינה בכלל! 
אודה לעזרתכן ונסיונכן.
לצפיה ב-'תשובה '
תשובה
18/05/2017 | 07:43
3
150
MOM - אפשר לומר כי זאת יחידת מידה האומרת עד כמה התוצאה "רחוקה" מהתוצאה הממוצעת.
NT: ממצא של 3.0 מ"מ ומעלה בבדיקת שקיפות עורפית יש להפנות לייעוץ גנטי
PAPP-A: ממצא של ערך של 0.15 MOM ומטה יש להפנות לייעוץ גנטי
אצלך - הערכים תקינים.
עבור free beta hCG - אינני יודע מה הערך הנדרש.

לגבי תסמונת דאון :
חילקו את זה ל-2 חלקים. קודם כל רושמים מה הסיכוי הסטטיסטי לאשה בגילך ללדת ילד עם תסמונת דאון (1:480).
אח"כ נתנו את הסיכוי לתסמונת דאון כאשר עכשיו לוקחים בחשבון גם את תוצאת בדיקות השקיפות עורפית ובדיקות ביוכימיות -> הסיכוי הוא 1:10000

שורה תחתונה- אינך בסיכון גבוה לדאון
לצפיה ב-'אני כל כך מודה לך. '
אני כל כך מודה לך.
18/05/2017 | 08:22
2
92
ומתרשמת מאד מהידע...
הריון ראשון, אני עדיין שוקיסטית :)
יום מקסים
לצפיה ב-'בכל מקרה יש להתיעץ עם רופא'
בכל מקרה יש להתיעץ עם רופא
21/05/2017 | 09:01
1
22
כי הפורום לא נותן מענה מקצועי..
רופא יסביר לך את כל הסיכונים/סיכויים, שתביני מה באמת אומרת התוצאה, מה המשמעות של הסטטיסטיקה ואיזה בדיקות אפשר לעשות כדי לקבל תשובה וודאית ולא סטטיסטית.

בהצלחה

לצפיה ב-'בהחלט וכמובן שקבעתי תור לייעוץ. המון תודה :)'
בהחלט וכמובן שקבעתי תור לייעוץ. המון תודה :)
21/05/2017 | 09:30
4
לצפיה ב-'קצת חוששת '
קצת חוששת
17/05/2017 | 20:10
1
218

בנות יקרות ,
עברתי שתי גרידות בשבועות 6 ו7 בהפרש של שלושה חודשים אחת מהשנייה בגלל שלא היה דופק.יש לי שתי בנות בריאות בבית.הרופא אמר שלא צריך בירורים בינתיים ולנסות שוב עוד 3 חודשים.
מי עברה שתי גרידות רצופות בהפרשים קטנים אחת מהשניה ,ונכנסה אחכ שוב להריון תקין ? אני חוששת שהגרידות עשו חלילה נזק למרות שבביקורת הכל היה תקין...לחוצה :(

לצפיה ב-'היי אורחת וחיבוק גדול'
היי אורחת וחיבוק גדול
17/05/2017 | 22:10
101
אני עברתי שתי גרידות בהפרש של 3 שבועות ( אותו הריון אך בגרידה הראשונה לא הצליחו להוציא הכל, היתה רקמת הריון שהיתה דבוקה לקיר הרחם).
מחזור אחד לאחר הגרידה השנייה ונכנסתי להריון, היום שבוע 14+2.
גם לי המליצו לנסות תוך 3 חודשים, ההריון הזה ממש לא היה מתוכנן כי לא היה לי מושג מתי יהיה ביוץ , פשוט כך יצא.

בהצלחה

לצפיה ב-'שקיפות וסקירות'
שקיפות וסקירות
16/05/2017 | 19:59
134
שלום לכן
האם מישהי עשתה שקיפות וסקירות באיכילוב ויודעת לומר לי איך זה עובד? האם יש בחירה ברופא הספיציפי? האם אפשרי שאותו רופא יעשה את כל הבדיקות?
תודה רבה
לצפיה ב-'קביעת ניתוח קיסרי בתל השומר'
קביעת ניתוח קיסרי בתל השומר
14/05/2017 | 11:25
1
150
מהי הדרך הכי אפקטיבית לקבוע תור לקיסרי? האם כדאי לגשת לשם? הם כמובן לא עונים בטלפון. אני קצת בלחץ כי אני כבר שבוע 34.

לצפיה ב-'בגדול להרים טלפון למיון נשים ולשאול'
בגדול להרים טלפון למיון נשים ולשאול
16/05/2017 | 14:18
82
היכן קובעים תור לניתוח ואיך זה עובד . חבל שתגיעי סתם יש להם שעות פעילות מסויימות אז מקסימום תבררי לפני שתבואי

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

ד
לייעוץ אורולוג ילדים
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה