לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון ולידה - תמיכה

קסם בא לעולם ! אין מראה מדהים יותר ממראה אישה בהריון. אין הרגשה נפלאה יותר מהרגשת תזוזת העובר הקטן בתוכך. אף קטנטן, אוזניים קטנטנות, ידיים, רגליים והכל הכל בתוך בטן עגלגלה ומתוקה שכל כך בא ללטף! נפלא...... עוד שמונה חודשים, שבעה, שישה, חמישה, איך שהזמן עמד מלכת, ארבעה, שלשה, אין כבר כוח, כבד, לוחץ, והופ הנה זה בא! קסם קטן הגיח לאויר העולם, את מתבוננת בו, נדהמת מיופיו, מחוסר האונים שלו,רוצה לחבק, לנשק ולא להרפות, ל ע ו ל ם. הפרי המותר! בפורום זה נעסוק בכל השאלות המטרידות בזמן ההריון, נחווה ביחד את ההתרגשות, נתייעץ, נעזור, נלמד, נדבר, נבכה ונתרגש. בדיקות שגרתיות, בדיקות גנטיות, אולטרסאונד, בדיקות רופא, הלידה, ניתוחים, סיבוכים (לא עלינו טפו טפו טפו) ברית מילה, בריתה ואיך נקרא לילד? הכל על הכל אז..... ברוכות הבאות וקדימה לעבודה וכמה פרטים טכניים שחשובים לא פחות! בכל עמוד נכנסות רק 15 הודעות ראשיות. כל הודעה חדשה נשלחת לראש העמוד הראשון, וגם הודעה שמגיבים אליה מוקפצת לראש העמוד הראשון. שאר ההודעות יורדות למטה, עד שהן עוברות לדף הבא, ובסוף, נכנסות לארכיון. שרשורים הם הודעות המגיבות להודעה בפורום. אם רוצים להגיב להודעה שנכתבה יש לשרשר להודעה המקורית ולא לפתוח הודעה חדשה. הודעות בנושאים דומים יש לשרשר גם כן, כי לפעמים תשובה אחת יכולה לעניין או להיות רלוונטית לשואלות נוספות, וגם כדי שהודעות אחרונות לא ידחקו לדף הבא. לתשומת ליבכן תודה! 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע הניתן בפורום אינו מקצועי, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע!
אנא הקפידו לשרשר הודעות בנושאים קשורים. לעיון בנהלי השרשור הקישו כאן.
הפרסום בפורום אסור בהחלט.
המשך >>

לצפיה ב-'תזונה בעייתית בשליש ראשון'
תזונה בעייתית בשליש ראשון
23/06/2017 | 16:37
3
106
אני בשבוע 12 ומתחילת ההריון סובלת מבחילות נוראיות 24/7 (וגם הקאות). לאט לאט מצאתי דברים שאני יכולה לאכול, אך זה מסתכם בעיקר בלחם, בייגלה, עוגיות, פירות, פסטה, קרטיב. דברים אחרים רוב הזמן מגעילים אותי. התוצאה של כך היא שרוב היום אני אוכלת פחמימות פשוטות וסוכר. האם יש חשש שזה ישפיע לרעה על ערכי סוכר בדם/אינסולין/סכרת הריון? הבדיקות דם הקודמות תקינות אך אני אוכלת ממש גרוע זמן רב, ומרגישה איך אני נהיית רעבה במהירות אחרי הפחמימה האחרונה שאכלתי.
עיצות מבעלות נסיון?
לצפיה ב-'תזונה בעייתית'
תזונה בעייתית
23/06/2017 | 19:06
75
להבנתי, אין קשר בין התזונה כרגע לסכרת הריונית (אך רצוי לנסות לשמור על משקל תקין עד כמה שניתן - זה קשה, אני יודע )
סכרת הריונית נובעת מתגובה של הגוף להפרשת הורמונים בהריון (= גורם לתינגודת לפעולת האינסולין).

עצה לקראת בדיקת העמסת סוכר (50 גרם) - לאכול מעט  לפני הגעה לבדיקה.
בד"כ מגיעים בצום (למרות שאין צורך), ואז מרגישים לא טוב עקב ההעמסה.
רק בבדיקה של 100 גרם יש צורך לבוא לאחר צום.
(סטודנט לסיעוד)
לצפיה ב-'גם פחמימות אפשר לאכול נכון'
גם פחמימות אפשר לאכול נכון
23/06/2017 | 22:00
62
לחם שיפון או כוסמין עם קצת טחינה. הרבה ירקות. תוסיפי קצת חלבונים - אורז עם עדשים או חומוס. 
בביגלה יש הרבה מלח, כדאי להימנע. ולשתות המון המון מים.
לצפיה ב-'הי '
הי
24/06/2017 | 12:17
38
קודם כל, משבוע 12 ואילך סביר שהבחילות יתחילו להירגע, והתזונה תתאזן בהתאם.
שנית, הייתי משתדלת להפוך את מה שאת כן מסוגלת לאכול לבריא יותר כמו שהציעה קודמתי, אבל גם לא הייתי נכנסת ליותר מדי סרטים בגלל זה.
כאמור, בחילות בהריון הן דבר נפוץ, ולרוב זמני, ולרוב בגופני יש די והותר משאבים כדי להעביר את התקופה הזאת בלי לפגוע בעובר (או בגוף). אפשר גם להיעזר בויטמינים, אם את עוד לא לוקחת.
בכל מקרה גם תוספי הויטמינים וגם תזונה בכלל הופכים להיות יותר קריטיים בשליש השני והשלישי... אז עוד יש לך זמן להתאושש.
לצפיה ב-'אזהרה - ד"ר טל גולד כפר סבא'
אזהרה - ד"ר טל גולד כפר סבא
23/06/2017 | 06:30
1
123
לכל מי שהולכת/מתכוונת ללכת מדובר ברופאה מהגיהנום עם פה ג'ורה ועם אמירות חסרות אחריות. לתשומת ליבכן.
לצפיה ב-'לי היתה אצלה חוויה אחרת'
לי היתה אצלה חוויה אחרת
24/06/2017 | 10:02
50
הגעתי אליה פעמיים כשהרופאה שלי לא היתה. בטרם נכנסתי להריון. חייבת לומר שהיא אכן צינית, ויש לה סגנון יוצא דופן, אבל סה"כ היא עשתה עליי רושם מאוד מקצועי, אמרה לי דברים מאוד נכונים (גם אם לפעמים לא היה נעים לשמוע אותם, מישהו היה צריך להגיד את זה).
ממליצה לך לעבור לרופאה אחרת איתה תרגישי בנוח. (גם אני לא המשכתי איתה במעקב הריון)
לצפיה ב-'סוף סוף זה קורה'
סוף סוף זה קורה
22/06/2017 | 11:48
6
224
אחרי כמעט שנה של נסיונות, מחזור איחר בשבוע, בדיקה ביתית חיובית ואתמול בטא 7238IU/L.
אושר עילאי וגם עולות השאלות!
מה עכשיו? מה עושים? מאיפה מתחילים? מה חשוב לדעת?
לפי חישוב שלי אני שבוע 5 כרגע, מרגישה כרגיל.. (מחזור אחרון היה ב-14.5)
תוהה לגבי ספורט, מתאמנת באופן קבוע במכון כושר, האם יכולה להמשיך הכל כרגיל? הבנתי שלא מומלץ לבצע תרגילי בטן בהריון, האם זה נכון? מה לגבי אימוני אירובי שמעלים את הדופק?
בדיקות הריון שאני זכאית להן - 40 השעות - האם עליי להביא כל פעם אישור? כיצד מקבלים אותן? ובכלל מהן הזכויות שלי..
מתי ממליצות לספר למעסיק?
בינתיים לא סיפרנו לאף אחד.. גם לא למשפחה..
אז נשמח לקבל כל עצה ומידע שיעזור בצעדינו הראשונים :)
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
22/06/2017 | 12:00
114
קודם כל כדאי לקבוע תור לרופא נשים לשבוע הבא או עוד שבועיים (שבוע 6-7).
לגבי ספורט בעיקרון באמת אומרים לא להעלות לדופק גבוה, יש איזו הגדרה (אני חושבת 50% מעל הדופק הרגיל),לגבי תרגילי בטן אני לא יודעת בשלב הזה.

עבודה- החוק אומר עד חודש חמישי כך שיש לך זמן, אם יש נסיבות מיוחדות אז אולי כדאי לשתף קודם. לגבי אישור, מבקשים מהרופא או המזכירה, הם כותבים משהו כללי בלי פירוט.
לצפיה ב-'בשעה טובה '
בשעה טובה
22/06/2017 | 12:12
2
118
עוד כשבוע וחצי-שבועיים תוכלי לעשות אולטרסאונד לבדיקת דופק. אחרי זה, כשיהיה לך כבר גיל הריון מדויק יותר, כדאי מאוד לקבוע מראש תורים ל:
1. רופא מעקב הריון
2. שקיפות עורפית
3. סקירת מערכות מוקדמת (אינה בסל הבריאות, מתבצעת במכונים פרטיים בהשתתפות של ביטוחים משלימים)
4. סקירת מערכות מאוחרת.
5. מי שפיר - במידה ותרצי לבצע (יכול להיות בסל או לא, תלוי בגילך ובממצאי השקיפות, הסקירות והסקרים הביוכימיים).
כדאי לקבוע כמה שיותר מוקדם כי התורים דרך הקופה נחטפים, ובדיקות פרטיות עולות הרבה כסף.
חוץ מזה יש את בדיקות הדם של סקר שליש ראשון ושני, בחלק מהמרפאות לא צריך לקבוע תור, פשוט להגיע עם הפניה מהרופא, אבל בחלק צריך לקבוע, אז תבררי מול המרפאה הספציפית.
יש גם את בדיקת הדם הגנטית NIPT לאיתור תסמונת דאון ותסמונות כרומוזומליות אחרות, הבדיקה מתבצעת באופן פרטי ועולה לא מעט כסף.
לגבי ספורט כדאי שתתייעצי עם הרופא שלך.
לגבי ניצול השעות שמגיעות לי בעבודה, אני התלבטתי רבות וטרם ניצלתי ולו שעה אחת, מהסיבה הפשוטה שזה למעשה מחייב אותך להודיע למעסיק כבר מההתחלה, ואני לא רציתי. החוק מחייב להודיע למעסיק עד שבוע 20 וזה מה שאני מתכוונת לעשות.
בימים בהם איחרתי לעבודה בגלל בדיקות פשוט ביקשתי מרופאת המשפחה להמיר לי את האישור באישור מחלה גנרי שסיבת ההיעדרות לא כתובה בו.
דרך אגב, ייתכן ובכלל לא תהיה לך בעיה כזאת, כי אם תקבעי תורים מספיק מוקדם - רוב הסיכויים שיהיה לך הלוקסוס לבחור בשעות שאינן שעות העבודה.
לצפיה ב-'אני עשיתי סקירה מוקדמת במכון של הקופה שלי'
אני עשיתי סקירה מוקדמת במכון של הקופה שלי
22/06/2017 | 17:25
78
בהשתתפות של 59 או 133 ש"ח.
מזל טוב, שיעבור בנחת, ובידיים מלאות!
לצפיה ב-'אני השתמשתי בשעות לבדיקת הריון'
אני השתמשתי בשעות לבדיקת הריון
23/06/2017 | 11:55
63
כדי לכסות שלושה ימי היעדרות בגלל דיקור מי שפיר.
לצפיה ב-'הריון'
הריון
23/06/2017 | 09:08
1
76
קודם כל - מזל טוב .

ספורט - למיטב ידיעתי, אין עם זה בעיה אלא אם יש בעיה כלשהי בהריון (דבר שנבדק בזמן המעקב הריון).
אם לא התחלת עם חומצה פולית - מאוד מומלץ להתחיל (אני מאמין שאפשר לקבל גם מרופא משפחה).
מומלץ לקבוע תור לרופא נשים בכדי שיבדוק שהכל תקין ויקבע גיל הריון מדוייק.
לצפיה ב-'תודה לכולם'
תודה לכולם
24/06/2017 | 09:49
24
עזרתם המון. אגיע השבוע לרופאה לתחילת מעקב.
לצפיה ב-'האם עשיתן בדיקה כוללת לתסמונת דאון'
האם עשיתן בדיקה כוללת לתסמונת דאון
22/06/2017 | 07:19
19
152
או עשיתן סקר ביוכמי ואחר כך תבחין משולש/מרובע?
לצפיה ב-'מה זאת אומרת "בדיקה כוללת"?'
מה זאת אומרת "בדיקה כוללת"?
22/06/2017 | 10:09
18
101
יש בדיקות סקר בשליש ראשון ובשליש שני (התבחין המשולש/מרובע) בשקלול על תוצאות השקיפות והסקירה הראשונה והגיל מקבלים מספר כלשהו. לא רק לגבי תסמונת דאון. 
לצערנו עדיין אין תחליף הולם לבדיקת מי השפיר.
לצפיה ב-'אני שולחת לך לינק'
אני שולחת לך לינק
22/06/2017 | 10:28
17
108
במאמר תרדי למטה ותיראי איפה שמדברים על - הבדיקה הכוללת Integrated Test).
למעשה המצב הרגיל שאישה אחרי שקיפות עושה בדיקת דם משמע סקר ביוכימי מקבלת שכלול עם הגיל שלה ועם תוצאת האולטראסאונד. אחר כך בשליש השני האישה בוחרת אם לעשות תבחין משולש או מרובע ומקבלת תוצאה משוכללת נוספת. למעשה הבדיקה הכוללת לוקחת את כל הבדיקות ביחד ונותנת לך שכלול אחד עם דיוק הרבה יותר גבוה
לצפיה ב-'זה נקרא גם "הבדיקה המשולבת"'
זה נקרא גם "הבדיקה המשולבת"
22/06/2017 | 10:31
31
לצפיה ב-'זה אולי נקרא בדיקה כוללת'
זה אולי נקרא בדיקה כוללת
22/06/2017 | 13:17
9
108
כי היא כוללת את כל האפשרויות לבדיקה האפשריות.
אני עשיתי אותה..בשלושת ההריונות שלי אבל כמידע מקדים למי השפיר והסקירות.

כל הבדיקות הללו הן סטטיסטיקה טהורה ונותנות תוצאה סטטיסטית בלבד.
כלומר,
זה שהיא נקראת "כוללת" לא אומר או מעיד על זה שהתשובה שלה חד משמעית רק שב-94% התוצאה שקיבלת היא הסטטיסטיקה הנכונה. 
בניגוד ל-
30% שהתוצאה היא הסטטיסטיקה הניתנת על סמך גיל בלבד (מעל גיל 35)
75% שהתוצאה היא הסטטיסטיקה הניתנת על סמך השקיפות עורפית  
85% שהתוצאה היא הסטטיסטיקה הניתנת על סמך סקר טרימסטר ראשון  
70% שהתוצאה היא הסטטיסטיקה הניתנת על סמך תבחין משולש
75% שהתוצאה היא הסטטיסטיקה הניתנת על סמך תבחין מרובע 

ובעיני, סטטיסטיקה היא סטטיסטיקה היא סטטיסטיקה
יכולה להיות לך תוצאה סטטיסטית של 1:20,000 ב-94% 
אבל אם את ה-1 הזו זה לא ישנה לך כלום כבר שזה סיכוי כל כך קטן אבל עדיין סיכוי
ומכירה אישית מקרה כזה בדיוק....

לצפיה ב-'מסכימה. לכן עשיתי מי שפיר בכל ההריונות.'
מסכימה. לכן עשיתי מי שפיר בכל ההריונות.
22/06/2017 | 17:31
8
75
מעדיפה לדעת שהעובר הספציפי שלי אינו נושא מומים ומחלות, מאשר לדעת שסטטיסטית יש לי סיכוי כזה או אחר ללכת ילד שאינו נושא מומים ומחלות.
בהצלחה בהחלטה!
לצפיה ב-'אני אגיד לך מה הבעיה איתי ועם מי שפיר'
אני אגיד לך מה הבעיה איתי ועם מי שפיר
22/06/2017 | 19:13
7
105
אני לא חושבת שאני אוכל לחיות עם עצמי אם חלילה יקרה משהו לעובר בידיעה שעשיתי מי שפיר על דעת עצמי למרות שהמלצת הרופאים זה רק מעל גיל 35 
לצפיה ב-'אני לגמרי מבינה. ואם הילד חלילה יהיה פגוע?'
אני לגמרי מבינה. ואם הילד חלילה יהיה פגוע?
22/06/2017 | 20:04
6
77
את חושבת שיהיה לך קל יותר?
עבורי האפשרות השניה מפחידה יותר.
לצפיה ב-'לפחות אני אוכל להגיד לעצמי שאני התנהלתי לפי ההמלצות'
לפחות אני אוכל להגיד לעצמי שאני התנהלתי לפי ההמלצות
22/06/2017 | 20:16
2
75
שהרופאים נתנו לי.... אני חושבת שרובן של הנשים מתחת לגיל 35 לא עושות מי שפיר ....
לצפיה ב-'אני עשיתי בגיל 34. אישית הייתי עושה בכל גיל '
אני עשיתי בגיל 34. אישית הייתי עושה בכל גיל
22/06/2017 | 21:03
1
77
כי בעיני זו הבדיקה הכי חשובה בהריון. מצד שני, יש נשים בגיל יותר מבוגר (בטווח ההמלצה של משרד הבריאות) שלא עושות את הדיקור.
זו החלטה מאד אישית, ומי שצריכה להיות שלמה איתה היא רק את.
לצפיה ב-'והתנהלות לפי המלצה - לא מנחמת בכל מקרה'
והתנהלות לפי המלצה - לא מנחמת בכל מקרה
22/06/2017 | 21:05
66
לא אשה שכל הבדיקות שלה תקינות, מוותרת על מי השפיר ויולדת ילד פגוע.
לא אשה שעושה דיקור ומפילה את העובר.
אם את בסטטיסטיקה - אין נחמה.
לצפיה ב-'אף אחד לא מבטיח לך ילד בריא'
אף אחד לא מבטיח לך ילד בריא
23/06/2017 | 09:14
2
64
 גם אם את עושה מי שפיר וציפ גנטי....אוטיזם לא יתגלה שם.....
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
23/06/2017 | 09:52
1
55
חלק מגורמי האוטיזם אפשר לאתר בצ'יפ, וחוץ מזה - אוטיזם זה לא הדבר היחיד שצריך להדאיג. יש עוד המווווון מומים.
לצפיה ב-'אני מרוצה עם תשובה אבחנתית לגבי שפיר + צ'יפ'
אני מרוצה עם תשובה אבחנתית לגבי שפיר + צ'יפ
23/06/2017 | 11:54
53
אלה בדיקות די רחבות - הרחבות ביותר שיש בנמצא - והן אינן סטטיסטיות.
מפחדת מאד להיות האחת מ- שלא גילו אצלה תסמונת זו או אחרת בשלל בדיקות הסקר המצוינות.
תמיד מדברים על תסמונת דאון, אבל נבדקים עוד שלל מומים אפשריים. וכן, יש גם ילדי דאון לנשים שכל יתר הבדיקות שלהן תקינות לחלוטין.
לצפיה ב-'בדיקה כוללת'
בדיקה כוללת
23/06/2017 | 08:56
2
81
אין דבר כזה "בדיקה כוללת". זאת למעשה השילוב של כל הבדיקות שעושים (שקיפות עורפית + מרובע) - אך מבלי לתת לך תשובה מיידית אלא מותחים אותך מבחינת הזמן.

המטרה שלהם היא שתעשי את הבדיקות אצלם (תמורת תשלום כמובן) ולא דרך קופ"ח.

הם סתם נתנו לזה שם ייחודי, כאילו רק הם עושים את הבדיקה ה"מיוחדת", ומשתמשים בהפחדה לשם כך.  אין כאן שום שיקלול נוסף, אלא ההבדל הוא שאת מקבלת את תוצאות הבדיקות באופן מרוכז רק שבוע 18-19 (משהו כזה).
לגבי אחוזי גילוי - כאשר את עושה את אותן בדיקות דרך קופ"ח (שקיפות עורפית + מרובע) - אחוז הגילוי הוא גם כן בסביבות 94% (ואת זה הם לא "מגלים" לך כדי שתבואי אליהם).

לגבי בדיקת מי שפיר - זאת בדיקה מומלצת.
אמנם יש סיכון קטן של הפלה (1% אם אינני טועה), אך לדעתי מאוד כדאי לבצע את הבדיקה בכדי לשלול בעיות גנטיות בעובר.
כאן אני אשתמש מעט בטכניקת הפחדה - האם את מעוניינת לקחת את הסיכון שיהיה לך ילד עם פגם גנטי ? אני מאמין שלא.
תעשי את החישובים והשיקולים שלך - איזה דבר הוא יותר מפחיד בעינייך - ילד עם פגם גנטי או סיכון להפלה ותפעלי בהתאם לכך.

לגבי בדיקות בגיל 35 ומעלה :
---------------------------------
בגיל 35 יש עליה בסיכון לפגמים גנטיים בעובר, לכן קופ"ח/ משרד הבריאות מממנים חלק מהבדיקות הגנטיות (יש עוד מקרים בהם ניתן מימון, אך זה לא רלוונטי לנושא הנדון).
.
לצפיה ב-'אתה ממש טועה ומטעה'
אתה ממש טועה ומטעה
23/06/2017 | 09:12
1
74
אף אחד לא מותח אותך כיום בבדיקה הכוללת נותנים לך תשובה של בדיקת הדם שלאחר השקיפות ואז נותנים לך תוצאה כוללת לאחר תבחין משולש/מרובע. גם גבי האחוזים לא דייקת בבדיקה הרגילה של קופת חולים אתה מקבל תוצאה של בדיקת הדם שנותנת זיהוי של 60 אחוז ואז עוד תוצאה של תבחין משולש שלמיטב זיכרוני הוא כ75 אחוז. יש הבדל מתמטי  מבחינת דיוק התוצאה בין תוצאה אחת שמשכללת את כל הבדיקות שנעשו לבין כל בדיקה בנפרד שמשכללת את עצמה בלבד....
לצפיה ב-'הבנת הנקרא (וסליחה מראש על הבוטות שלי.)'
הבנת הנקרא (וסליחה מראש על הבוטות שלי.)
23/06/2017 | 13:21
54
1. בקישור שצירפת רשום במפורש שהם מעכבים את מתן התשובות עד שיש את כל התוצאות של הבדיקות (אני חושב בשבוע 18 - לא טרחתי להכנס עוד פעם לקישור).  וזאת בניגוד לבדיקה במקומות אחרים שנותנים לך תשובה עבור כל בדיקה.

2. לכל בדיקה המבוצעת בנפרד, יש אחוזי אמינות מסויימים לאיתור מומים (בין 50% ל-80% בערך)..
כאשר עושים "שילוב" של תוצאות הבדיקות - אחוזי אמינות הבדיקות הוא בסביבות 94%.
את שילוב התוצאות עושים גם כאשר את עושה בדיקה דרך קופ"ח או בכל מקום אחר.

אם את מעוניינת לעשות את ה"בדיקה המשולבת" - בבקשה. זכותך המלאה. אף אחד לא מנסה לשכנע אותך ההיפך.
אני בסה"כ מסביר  את המשמעות של מה שהם כותבים (בשילוב הפחדות והטעיות מצידם).

לצפיה ב-'סליחה, אבל זה ממש לא מדויק'
סליחה, אבל זה ממש לא מדויק
23/06/2017 | 11:49
2
61
ראשית, קטע שלקוח מתוך ספר הוא אינו מאמר.
שנית, זה מ-2006
שלישית, התוצאות שמגיעות אחרי התבחין המשולש משקללות את כל הבדיקות. ממש לא הבנתי לכבוד מה צריך את הבדיקה הכוללת הזאת, שהיא בעצם לא בדיקה אלא חישוב סטטיסטי כלשהו שניתן בשבוע מאוחר למדי.
בקיצור, מיותר.
לצפיה ב-'זה רשום בעוד הרבה אתרים כוללבית'
זה רשום בעוד הרבה אתרים כוללבית
23/06/2017 | 12:45
1
45
בית חולים הדסה....תרשמי בגוגל בדיקה משולבת או כוללת ותגלי לבד שהיא הרבה יותר מדוייקת
לצפיה ב-'אני חוששת שאת לא מבינה'
אני חוששת שאת לא מבינה
23/06/2017 | 21:56
35
שקלול תוצאות השקיפות עם בדיקת דם שליש ראשון עם סקירה ראשונה לבדיקת דם שליש שני זה בדיוק הבדיקה המשולבת הזאת. אחוזי הדיוק שלה גבוהים יותר מאשר כל אחת מהבדיקות בנפרד (באתר משרד הבריאות כתוב 90%). 
כשרת עושה את הבדיקות האלה בקופת חולים, את מקבלת את התוצאות ושיקלולן לאורך הדרך. אבל, אחרי בדיקת הדםשל השליש השני, התוצאה המשוקללת תהיה של כל הבדיקות האלה ביחד ולכן אין משמעות לעשות את זה בדרך אחרת, פשוט כי זה יוצא אותו הדבר.
ההבדל היחידי, ממה שאני קוראת (בכל זאת שלחת אותי לגוגל) פשוט לא מקבלים את התוצאות תוך כדי, אלא רק בסוף. 
אני הייתי משתגעת אם לא הייתי יודעת מה התוצאה אחרי השקיפות, אבל זו אני.
כאמור, מיותר בעיני לשלם על בדיקה שלא נמצאת בסל הבריאות ונותנת את אותו הדבר כמו בדיקה שכן בסל. הייתי חוסכת למדקר מי שפיר מומחה, או לקולג' בשביל הצאצא שבדרך.
לצפיה ב-'המלצות לרופא מעקב הריון במכבי? אזור המרכז...'
המלצות לרופא מעקב הריון במכבי? אזור המרכז...
22/06/2017 | 11:17
1
32
תודה
לצפיה ב-'אני אצל ד״ר יגאל וקסמן....'
אני אצל ד״ר יגאל וקסמן....
23/06/2017 | 09:33
20
נעים, מקצועי ומרגיע. קחי בחשבון רק שנוטים להתייבש שם בתור בד״כ...
לצפיה ב-'שלום'
שלום
22/06/2017 | 20:41
80
הריון ראשון, שבוע 8.
מבוטחת במכבי שלי. ראיתי שכתוב באתר של מכבי שיש 3000 שקל שניתן לנצל במהלך ההריון או הלידה לבדיקות למינהן.  במידה ואני מנצלת את הכסף הזה לבדיקת nity (שכידוע יקרה מ-3000 ש"ח) האם אוכל לדוגמא לקבל החזר מהקופה על סקירת מערכות לדוגמא שאני רוצה לעשות אצל רופא שיש לו הסדר עם הקופה? או שמא ההחזרים הם גם מהמאגר של ה-3000 ש"ח?

ועוד שאלה לאלו שעשו את הבדיקה nify. האם עשיתן אותה לפני הסקירה ובדיקת דם שעושים בד"כ או אחרי? מי מפנה לבדיקה הזאת?
תודה מראש.

לצפיה ב-'סקס בהיריון'
סקס בהיריון
21/06/2017 | 15:17
2
197
שלום לכולן,
מעלה שאלה שקצת מטרידה אותי. אני בשבוע ה - 25 בהיריון הראשון שלי.
החשק המיני לא בדיוק כמו במצב הרגיל, די פחת בהיריון אבל בכל זאת חשוב לי להמשיך ולשמר את האינטימיות.
ההיריון תקין (ב"ה) אבל בעלי מפחד לקיים יחסי מין. טוען שהוא פוחד לפגוע בעובר ומעדיף לחכות לאחרי הלידה.
זה נורמלי? איך המצב אצלכן?

לצפיה ב-'סקס בהריון'
סקס בהריון
21/06/2017 | 18:30
157
בהנחה שאין בעיה במהלך ההריון, אז אין מניעה לקיום יחסי מין במהלך ההריון (במקרה של בעיה - הרופא מורה להפסיק קיום יחסי מין).
סליחה על ההתבטאות המעט בוטה/הומוריסטית - אך אם בעלך יתאפק ולא יקפוץ על בטנך כאילו זה טרמפולינה, אז לא צפוי נזק לעובר.

לגבי הפחד/ חשש של בעלך - זה טבעי (לא יודעים, אז נזהרים..).
ירידה בחשק המיני - זה די טבעי. מושפע בחלקו עקב מחסור בהורמונים (שכרגע לא מופרשים).
(סטודנט לסיעוד)
לצפיה ב-'הוא לא יגע בעובר אל חשש'
הוא לא יגע בעובר אל חשש
22/06/2017 | 12:05
99
יש את צוואר הרחם שסגור ומגן עליו.
לצפיה ב-'שקיפות עורפית'
שקיפות עורפית
22/06/2017 | 00:11
1
132
יום לפני שבוע 11 זה תקין לבצע את הבדיקה או שעדיף לחכות עוד קצת? 
לצפיה ב-'לדעתי מוקדם'
לדעתי מוקדם
22/06/2017 | 10:24
30
לצפיה ב-'שאלת רופא מעקב פרטי'
שאלת רופא מעקב פרטי
19/06/2017 | 21:54
3
136
מסיבותיי שלי אני בוחרת בהריונות בליווי הריון פרטי אצל רופא נשים.
הרופא הפרטי לא יכול להפנות בעצמו לבדיקות דם בקופה אז מעביר בקשה לרופא המשפחה של הקופה לתת הפניות לבדיקות דם ספציפיות.
האם זה תהליך תקין כאשר מישהי מטופלת באופן פרטי?
האם רופא משפחה יכול לסרב לשתף פעולה עם זה כי אינו מעוניין לקחת אחריות על הבדיקות שהרופא השני שולח אליהן?

מאד מבולבלת אחרי ביקור בקופת חולים, אשמח אם מישהי יודעת לענות. 
לצפיה ב-'לא רואה סיבה שרופא משפחה יסרב לתת הפניות לבדיקות'
לא רואה סיבה שרופא משפחה יסרב לתת הפניות לבדיקות
20/06/2017 | 08:11
70
בטח שלבדיקות דם, יכול להיות שלסקירות וכזה הוא לא יוכל לתת.

שווה לדבר עם רופא המשפחה שלך, להסביר את המצב ולוודא שישתף פעולה עם הרופא הפרטי כדי שלא כל פעם תדאגי.
לצפיה ב-'בדיקות דם'
בדיקות דם
21/06/2017 | 23:08
40
לא רואה סיבה למה שיעשו בעיות.. מניחה שאת גם לא הראשונה שהולכת לרופא פרטי ומבקשת.
באיזה קופה את?
לצפיה ב-'אני עשיתי מעקב פרטי '
אני עשיתי מעקב פרטי
23/06/2017 | 00:55
13
והרופאת משפחה המירה לי את כל המרשמים
לצפיה ב-'הרופאה רשמה לי DICLECTIN נגד בחילות'
הרופאה רשמה לי DICLECTIN נגד בחילות
19/06/2017 | 14:34
4
141
במקרה שמתי לב שזה עולה 300 שח אחרי הנחה בבית המרקחת של הכללית. 
(הרוקחת לא ציינה את המחיר!!!)
איך ייתכן שזה כל כך יקר?
יש אולי תחליף כלשהו לבחילות?

תודה
לצפיה ב-'זופרן, עזר לי מאוד'
זופרן, עזר לי מאוד
19/06/2017 | 19:25
31
לצפיה ב-'כי הוא לא בסל הבריאות'
כי הוא לא בסל הבריאות
20/06/2017 | 08:35
1
94
למעשה רוכשים אותו באופן פרטי ויש השתתפות של המושלם.
נשארו לי כ40 כדורים מההריון שלא השתמשתי. אני יכולה לתת לך אותם. אם את רוצה צרי קשר בפרטי.

לי זה עזר מאוד. מהקאות שהביאו אותי לאפיסת כוחות והתייבשות חזרתי לתפקוד מלא, אכילה רגילה וכו'.
אני לקחתי אותם חודש וחצי בערך עד שעברו לי הבחילות של השליש הראשון.
לצפיה ב-'שימי לב שהכדורים האלו בתוקף לחודשיים מרגע הפתיחה'
שימי לב שהכדורים האלו בתוקף לחודשיים מרגע הפתיחה
21/06/2017 | 21:55
45
ומבחינתי המחיר היה שווה כל כדור וכדור.
בלעדיהם הייתי פשוט נשארת מחובקת עם האסלה חודשיים לפחות...
לצפיה ב-'DICLECTIN '
DICLECTIN
21/06/2017 | 22:50
60
ממה שאני יודעת באמת לא בסל.. אני אישית לא לקחתי בהריון כי לא היה לי צורך, אבל אני יודעת מאחותי וחברה שהכדור הזה שווה כל שקל. זה הדבר היחידי שהוציא אותן מהמיטה ואיפשר להן להתנהל. 
לצפיה ב-'איחור של 21 יום במחזור'
איחור של 21 יום במחזור
21/06/2017 | 10:21
4
130
הי בנות
המחזור שלי מאחר ב21 יום .
עשיתי בדיקה ביתית יצאה שלילי. בנוסף הלכתי לרופאת נשים שאמרה לי שרירית הרחם שלי מאוד עבה וקשה היא לא רואה שק הריון. עשיתי הבוקר בדיקת דם
אני כולי במתח בשבוע האחרון אנ יהייתי מאוד חלשה ישנתי המון כאבים קצת בפןט ורצון לעשות פיפי גם היה לי דלקת
מה אתם חושבות אולי יש סיכוי להריון וזה מוקדם ולכן לא ראתה שק הריון?
לצפיה ב-'עשית בטא?'
עשית בטא?
21/06/2017 | 10:27
2
72
היא המדד הטוב ביותר אם יש או אין הריון.
מאחלת לך בהצלחה!

לצפיה ב-'כן עשיתי הבוקר מחכה לתוצאות'
כן עשיתי הבוקר מחכה לתוצאות
21/06/2017 | 10:31
29
לצפיה ב-'תשובה יותר מדוייקת'
תשובה יותר מדוייקת
21/06/2017 | 13:30
109
בדיקת ביתא - איננה נחשבת המדד הטוב ביותר להריון (יכול להגרם גם מגורמים אחרים), אך היא נחשבת בד"כ כמדד אמין (תלוי בסיטואציה ובערך המתקבל)
המדד הטוב ביותר/ האמין ביותר הוא  שק הריון + דופק עוברי באולטרה סאונד (למיטב זכרוני - החל משבוע 5 להפרייה).

לצפיה ב-'תראי, זה וודאי לא וודאי, אבל...'
תראי, זה וודאי לא וודאי, אבל...
21/06/2017 | 14:16
124
לי היה סיפור זהה ממש גם אצלי התחיל בדלקת בשתן, אח"כ הגיע האיחור, הלכתי לרופאה כל הערכים עלו (כמו פרוגסטרון, LH וכל זה) אבל הבטא הייתה שלילית, באולטרסאונד ראו רירית עבה.
אצלי זה הסתיים בהריון שנפל אחרי שבועיים, אבל זה לא אומר כלום עלייך.
יש מצב שזה הריון (הלוואי)
זה יכול להיות גם כימי
מאחלת שיהיה הריון, והעיקר ביידים מלאות ובשמחה.
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:31
7
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'סוף שבוע 37 ותנועות עובר מוגברות'
סוף שבוע 37 ותנועות עובר מוגברות
18/06/2017 | 12:03
1
166
היי בנות,
אשמח להתייעץ איתכן. אני בהריון ראשון ב37+5, וביומיים האחרונים מרגישה את הקטנה זזה יותר..

האם זה אומר משהו לקראת הבאות? האם אני צריכה לבדוק משהו?

תודה :)
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
21/06/2017 | 01:41
107
ממה שאמר לי הרופא, ריבוי תנועות לא אמור להדאיג, אלא רק הפחתה בתנועות. אבל אם את זה חריג מאוד ואת דואגת תמיד עדיף להיבדק ולהיות רגועים.
לצפיה ב-'דמי לידה - שאלה למנוסות... '
דמי לידה - שאלה למנוסות...
19/06/2017 | 13:57
6
229
הי,
שאלה לי-
במידה ואני יולדת בסוף חודש יוני (נגיד 24,28,30...), האם זה נכון שאת המשכורת של חודש יוני (שאמורה לצאת הגבוהה ביותר מבין המשכורות בשנתיים האחרונות!!!) לא מחשבים בדמי הלידה?
למרות שאת רוב החודש עבדתי ומוציאים לי על החודש תלוש (אני עובדת לפי שכר בסיס ותוספות, אני מקבל בכל מקרה שכר גם אם ילדתי לפני סוף החודש).
איך ניתן לסדר זאת כך שגם אם ילדתי לפני 1.7 עדיין משכורת יוני תחושב לי בדמי הלידה? ההבדלים הם של 1000 ש״ח לחודש (!) בדמי הלידה במידה ולא מחשבים משכורת זו...

תודה!

לצפיה ב-'מישהי?'
מישהי?
19/06/2017 | 23:09
62
אין מישהי שילדה כבר ויודעת?
לצפיה ב-'לא מנסיון, אלא מאתר ביטוח לאומי:'
לא מנסיון, אלא מאתר ביטוח לאומי:
19/06/2017 | 23:43
137
"דמי הלידה הם גמלה מחליפת שכר, שמשולמים לפי הכנסת היולדת, אך גובה הגמלה מוגבל עד לסכום ההכנסה המקסימלית לתשלום דמי ביטוח לעובדת שכירה ולעובדת עצמאית, כפי שהיה בחודש שקדם ליום הפסקת עבודתה של היולדת. תוספות יוקר שמשולמות בזמן תשלום דמי הלידה נכללות בדמי הלידה. סכום דמי הלידה המקסימלי ליום - 1,459.50 ש"ח (החל ב- 01.01.2014)."

יכול להיות שתקבלי "תוספת יוקר"? נראה לי שווה לברר במקום העבודה שלך או ישירות בביטוח לאומי.
לצפיה ב-'בגדול- לא.'
בגדול- לא.
20/06/2017 | 08:40
2
97
הביטוח הלאומי מחשב את הגמלה על בסיס חודשים מלאים ורק על בסיס רכיב השכר לביטוח לאומי במשכורת.
אני לא יודעת למה חודש יוני יוצאת אצלך משכורת יותר גבוהה אבל קחי בחשבון שהמשמעות של 1,000 שח יותר במשכורת אחת היא בסה"כ 300 שח יותר בדמי הלידה לחודש (מכיוון שמדובר בממוצע). לא מעט כסף אבל גם לא סיבה להיכנס ללחץ.
בנוסף, אם מדובר בבונוס חצי שנתי אז הרבה פעמים ביטוח לאומי פורס אותו כאילו קיבלת בחודשים הקודמים לו חלק יחסי ואז זה פחות כסף תוספת אבל כן תראי חלק ממנה.
לצפיה ב-'מדובר בתשלום הפרשים- 3000 ש״ח בחודש זה (כלומר 1000 שח לחודש)'
מדובר בתשלום הפרשים- 3000 ש״ח בחודש זה (כלומר 1000 שח לחודש)
20/06/2017 | 15:28
1
67
וזה כבר הרבה כסף.
הסיבה היא שמשלמים לי את התוספות כמו שעות נוספות וכו׳ בחודש איחור, ובמאי עבדתי המון המון שעות נוספות, אבל את הכסף עליהן אקבל רק במשכורת של יוני.

יש מה לעשות במקרה הזה? הרי זה תשלום על מאי!
הסיבה שמשכורת מרץ היא יחסית נמוכה (שוב, הפרש של כ 3000 שח) היא שזה היה רק הבסיס את התוספות שילמו לי בעצם במשכורת אפריל :(

לצפיה ב-'זה תלוי איך זה נרשם אצלכם'
זה תלוי איך זה נרשם אצלכם
20/06/2017 | 16:31
52
בעיקרון את מקבלת את הדמי לידה לא על בסיס תלוש השכר שלך אלא על בסיס פירוט שכר שהמעסיק מגיש.
במסגרת הפירוט הזה יש רכיבי שכר שנזקפים לחודש שונה מהחודש בו שולמו בפועל. לדוגמא, אני קיבלתי בדצמבר בונוס שנתי. בפועל, לצרכי דמי לידה המעסיק שלי פרס את הבונוס על פני 12 החודשים שקדמו לתשלום כי התשלום הוא כאילו עבור כל החודשים האלה. ככה השכר שלי עלה במעט בכל חודש לצרכי דמי לידה (אישית לא הרווחתי מזה כי ילדתי בפברואר ודצמבר היה חלק מהחישוב אבל אם הייתי יולדת בחודש אחר אז הייתי מרוויחה מכך שכל משכורת שלי היתה קצת יותר גבוהה).
בקיצור- תבדדי אצלכם במחלקת שכר איך זה מבוצע.
לצפיה ב-'מחשבים רק חודשים מלאים'
מחשבים רק חודשים מלאים
21/06/2017 | 01:24
64
ואת החודש בו ילדת (במידה והיה יוני) לא יחשבו כחלק מדמי הלידה.
מה שכן לפי החוק החדש בודקים ממוצע של או שלושה חודשים שקדמו ללידה, או שישה חודשים, והחישוב לדמי לידה יהיה לפי הגבוה מביניהם.
לצפיה ב-'מינון פרינטל'
מינון פרינטל
20/06/2017 | 17:06
3
99
בעצת אחות מעקב הריון רכשתי Prenatal מולטי ויטמין מינרל לנשים הרות (סולגר), על ההנחיות באריזה רשום 3-4 טבליות ליום. זה כדור עצום (1660 מ"ג) ועם הבחילות וההקאות ממש קשה לבלוע.
כמה אתן לוקחות? קיבלתן מינון מהרופא או שעצמאית?
מודה על התמיכה!
לצפיה ב-'אני קניתי את אלטמן '
אני קניתי את אלטמן
20/06/2017 | 18:02
1
80
אמרו לי כדור 1 ביום אחרי ארוחת בוקר
3 נשמע לי המון
לצפיה ב-'מחדדת - קניתי פרנטל 9 חודשים '
מחדדת - קניתי פרנטל 9 חודשים
20/06/2017 | 18:02
29
לצפיה ב-'הרופא הנחה לקחת כדור אחד, בסוף לקחתי רק ברזל וח.פולית בנפרד'
הרופא הנחה לקחת כדור אחד, בסוף לקחתי רק ברזל וח.פולית בנפרד
20/06/2017 | 22:27
61
כי הפרנטל החמיר את ההקאות. כמובן, זה היה לאחר התייעצות עם הרופא.
לצפיה ב-'אשמח להצטרף לקומונת אוקטובר....'
אשמח להצטרף לקומונת אוקטובר....
20/06/2017 | 21:38
1
55
אודה לקישור :) 
לצפיה ב-'גם אני אשמח'
גם אני אשמח
21/06/2017 | 07:53
8
לצפיה ב-'מאיזה שבוע מומלץ לקחת תוסף ברזל?'
מאיזה שבוע מומלץ לקחת תוסף ברזל?
18/06/2017 | 16:12
8
185
והאם עייפות רציפה יכולה להיות סימפטום של מחסור בברזל?
לצפיה ב-'אני לקחתי מההתחלה כי אני צמחונית ולא לקחתי פרנטל'
אני לקחתי מההתחלה כי אני צמחונית ולא לקחתי פרנטל
18/06/2017 | 19:47
4
141
אבל באופן רגיל, אם אני זוכרת נכון, מהשליש השני.
עייפות לגמרי יכולה להיות קשורה, הייתי מבקשת בדיקת דם.
לצפיה ב-'אני גמורה'
אני גמורה
19/06/2017 | 00:20
3
180
עייפה כ-ל הזמן. הרופא שלי אמר שזו טפשת רצינית שבאמצע השליש אני עדיין בלי ברזל, ושאקפוץ לקחת בדיקות דם. התזונה שלי טובה, בהחלט אוכלת בשר, אבל כנראה שלא מספיק.
יש לך מושג תוך כמה זמן יש שיפור במידת העייפות?
לצפיה ב-'גם מי שאוכלת בשר צריכה לקחת ברזל מהשליש השני'
גם מי שאוכלת בשר צריכה לקחת ברזל מהשליש השני
19/06/2017 | 01:33
2
133
ממה שקראתי ברשת - תוך שבוע-שבועיים אמור להיות שיפור.
תשתדלי לא לצרוך מוצרי חלב ומזונות עשירים בסידן בטווח של שעתיים לפני ואחרי כי סידן מפריע לספיגת הברזל. ויטמין C, לעומת זאת, מגביר ספיגה, אז רצוי לאכול מזונות שמכילים ויטמין C בטווח הזה, או לקחת ברזל משולב עם ויטמין C.
לצפיה ב-'לגבי הברזל אז הברזל העדין'
לגבי הברזל אז הברזל העדין
19/06/2017 | 11:42
1
123
את צודקת שצריך לקחת ויטמינים לאורך ההיריון עצמו ובמיוחד להיות במעקב. יש ברזל עדין כמו של סולגאר שאין לו בעית ספיגה גם אם לוקחים בסמוך לחלב/ קפאין אז תבררי גם מול רופא איזה כמויות את צריכה כי גם לאורך ההתפתחות של העובר יכולים להיות שינוים 
לצפיה ב-'עייפות וברזל '
עייפות וברזל
21/06/2017 | 23:02
22
בעיקרון ההריון מעייף מטבעו, אבל באמת ממה שאני יודעת בשליש השני קצת יותר מאוזנים מבחינת העייפות (אצלי זה ככה בכל אופן).. אצלי הרופאה אמרה לקחת ברזל בנוסף ומליצה גם לי על ברזל העדין של סולגר, הוא מעולה בספיגה שלו, אצלי לפחות אין תופעות לוואי ואני באמת לוקחת בלי בעיה בסמוך לחלב, קפה, ביצים וכו'. 
לצפיה ב-'לפי הרופא שלי ברזל לוקחים'
לפי הרופא שלי ברזל לוקחים
20/06/2017 | 10:45
1
114
בהתאם לתוצאות בדיקות דם..ז"א שהרבה פעמים מתחילים לקחת לפני ש"נהוג" אם יש חוסרים שנתגלו בבדיקות הדם . לי הוא נתן מרשם לפריפול (הברזל) ולפרנטל (תוספים משלימים) בהריון הקודם כבר בשבוע 12 אם אני לא טועה והשילוב שלהם היה לי מעולה עד סוף ההריון
לחברה שלי בשלב טיפה יותר מאוחר כבר נתנו עירוי כיוון שהתחילה עם מאגרים מדולדלים..אז זה יכול להשתנות מאחת לאחת אבל שבוע 12-16 זה בערך הזמן שממליצים אם אני לא טועה
העייפות יכולה לנבוע גם ממה שעובר על הגוף..ואולי גם ממחסור בדברים נוספים שגם אותם ניתן לגלות בבדיקת הדם
לצפיה ב-'אני בשבוע 22'
אני בשבוע 22
20/06/2017 | 19:45
63
שכחתי לגמרי שצריך לקחת תוסף. הוא הנחה אותי טלפונית להתחיל לקחת מיד, ביום ראשון בדיקת דם.
לקחתי בכל ההריונות, באחד מהם באמת היתה עייפות מאד גדולה וחולשה פיזית שהברזל שיפר פלאים.
מקווה לשיפור, לא מרגישה שזו עייפות נורמלית להריון בשלב הזה.
לצפיה ב-'רופא שלי המליץ על ברזל בשבוע 12'
רופא שלי המליץ על ברזל בשבוע 12
20/06/2017 | 14:54
19
לצפיה ב-'ד״ר אדמון או ד״ר אלמוג למעקב? ��'
ד״ר אדמון או ד״ר אלמוג למעקב? ��
20/06/2017 | 09:24
28
היי בנות יקרות, רק בהתחלה-שבוע 5, בהריון יקר שהשגנו ב-ivf. מתלבטת בין ד״ר דליה אדמון לד״ר רונית אלמוג למעקב הריון. המלצות? דיס-המלצות?
לצפיה ב-'בטא 389 שבוע 4+2 תקין? '
בטא 389 שבוע 4+2 תקין?
19/06/2017 | 14:04
3
62
לצפיה ב-'אני איתך'
אני איתך
19/06/2017 | 18:03
1
119
שבוע 4+0 ובטא 424, הבנתי שזה טוב ותקין
לצפיה ב-'מעולה.. בכל מקרה נעשה הכפלה .. '
מעולה.. בכל מקרה נעשה הכפלה ..
19/06/2017 | 18:52
24
לצפיה ב-'בשעה טובה ובהצלחה!'
בשעה טובה ובהצלחה!
21/06/2017 | 10:26
9
לצפיה ב-'מתנדבות למחקר ביחידה לאולטרה סאונד בליס'
מתנדבות למחקר ביחידה לאולטרה סאונד בליס
19/06/2017 | 10:06
122
דרושות נשים הרות למחקר רפואי הכולל אבחון וטיפול בנושא:
הערכת גודל וזרימת הדם של העובר בשבוע 37 להריון, ככלי ניבוי ללידה מוצלחת. פרטים נוספים:
http://www.tasmc.org.il/Lis/News/Pages/research.as...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה