לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רדיו

ברוכים הבאים לפורום "רדיו" בתפוז! פירוש המילה "רדיו", ע"פ מילון אברהם אבן-שושן, הוא "שיטת שידור של קולות למרחקים גדולים באמצעות גלים אלקטרו-מגנטיים המשדרים ממתקנים מיוחדים ונקלטים במכשירים מיוחדים". רדיו בשבילנו הוא מכשיר אפור שכזה, הפתוח 24 שעות ביממה אצלי. בין אם אני באוטו, בחדר העבודה, בסלון או במטבח. רדיו בשבילנו הוא אמצעי בו השדרנים מעבירים את מסריהם ועושים למאזינים קצת טוב על הלב. "רדיו" הוא פורום הפתוח לכל המאזינים, השדרנים, העורכים המוזיקליים, הכתבים, המפיקים, הטכנאים וכל אדם שמרגיש דגדוג קטן ברגע שהוא משנה תדר בסקאלה שלו. אנו מאחלים לכולכם דיונים פוריים ומעניינים. אם יש למישהו שאלות, טענות, בקשות או רעיונות - הוא יותר ממוזמן לפנות אלינו במסרים הפרטיים או באימייל. שתהיה לכולנו רק האזנה ערבה! אייל וולקוביץ' - eyal@evonline.co.il

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רדיו

ברוכים הבאים לפורום "רדיו" בתפוז! פירוש המילה "רדיו", ע"פ מילון אברהם אבן-שושן, הוא "שיטת שידור של קולות למרחקים גדולים באמצעות גלים אלקטרו-מגנטיים המשדרים ממתקנים מיוחדים ונקלטים במכשירים מיוחדים". רדיו בשבילנו הוא מכשיר אפור שכזה, הפתוח 24 שעות ביממה אצלי. בין אם אני באוטו, בחדר העבודה, בסלון או במטבח. רדיו בשבילנו הוא אמצעי בו השדרנים מעבירים את מסריהם ועושים למאזינים קצת טוב על הלב. "רדיו" הוא פורום הפתוח לכל המאזינים, השדרנים, העורכים המוזיקליים, הכתבים, המפיקים, הטכנאים וכל אדם שמרגיש דגדוג קטן ברגע שהוא משנה תדר בסקאלה שלו. אנו מאחלים לכולכם דיונים פוריים ומעניינים. אם יש למישהו שאלות, טענות, בקשות או רעיונות - הוא יותר ממוזמן לפנות אלינו במסרים הפרטיים או באימייל. שתהיה לכולנו רק האזנה ערבה! אייל וולקוביץ' - eyal@evonline.co.il
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כן. גם לפורום הזה יש תקנון. רגע לפני שאתם כותבים או מגיבים להודעה, בואו לקרוא אותו.
תזכורות מיוחדות: הודעות המלצה על תכניות מיוחדות יש לכתוב כתגובה להודעה "שרשור המלצות ומיוחדים". אין להשמיץ, להוציא לשון הרע, להציק ולהטריד, להציף את הפורום ולהעלות תכנים שקריים.
אי הקפדה על הנהלים תגרור מחיקת ההודעות לאלתר. 
 
תקנון הפורומים בתפוז: כן, יש דבר כזה. ואולי הגיע הזמן שהוא לא יהיה רק כסת"ח משפטי אלא באמת כללים שנעמוד בהם. רובם לא כל כך קשים. על מנת שזה יקרה, העתקנו לכאן את כל הסעיפים הנוגעים לפורום, עבור כולנו וכל אחד שכבר נרשמים בניק חדש כדי לחזור לפורום שלנו לעוד מספר דקות.
 
הצהרות והתחייבויות הגולשים (לקריאה מלאה):
לא להעלות תכנים שיש בהם לשון הרע; 
לא להעלות תוכן שיש בו או בפרסומו כדי להוות עילה לתביעה או תוכן העלול לגרום נזק לצד שלישי כלשהו או לתפוז; 
לא להציק או להטריד גולשות אחרות ובכלל זה (בין היתר) לא לערוך "משפטי שדה" לגולשות אחרות וכן להימנע מהצעות מגונות לגולשים אחרים 
לא להעלות תכנים בעלי אופי גזעני או תכנים שיש בהם כדי להסית לגזענות;
לא להפריע או לנסות להפריע להתנהלותו התקינה של האתר; (למי ששאל, יש כזה סעיף) 
לא להעלות תכנים בעלי אופי בוטה, מגונה, גס או בלתי הולם; 
לא לפרסם פרטים אישיים של גולשים אחרים, לרבות זהותן של הגולשות (אלא אם כן פרסמו אותה) ופרטי ההתקשרות עמן; 
לא להעלות תוכן שיש בו המרדה או הסתה; 
לא להציף את האתר או כל חלק או שירות בו, בהודעות סרק או בהודעות חוזרות, באופן העלול לפגוע באתר או בשימוש בו;
המשך >>

לצפיה ב-'בג''ץ דחה את עתירתה של מרצ נגד תוכניתו של יורם שפטל'
בג''ץ דחה את עתירתה של מרצ נגד תוכניתו של יורם שפטל
08/12/2016 | 23:03
1
19
בג"ץ הורה היום (חמישי) למחוק את העתירה של מפלגת מרצ נגד הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. בעתירה, שהוגשה לפני כחודשיים, ביקשו נציגי המפלגה ‏להסיר ‏משידור את תכניתו של עו"ד יורם שפטל המשודרת ב"רדיו ללא הפסקה", זאת לאחר ששפטל השווה את יו״ר המפלגה, זהבה גלאון, לנאצית ואת מצביעי המפלגה לנאצים גם כן.
השופטים עוזי פוגלמן, דפנה ברק ארז ומני מזוז קבעו כי דינה של העתירה להימחק וכי יש לאפשר ‏לרשות השנייה לבחון את הנושא באופן מקצועי, כפי שהודיעה לבית המשפט שהחלה לעשות עוד ‏טרם הגשת העתירה.
 
זו הפעם השנייה השנה שבה פוסק בג"ץ לטובת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו.‏ בינואר השנה הרשות השנייה קבעה כי חברות החדשות לא יוכלו להמשיך לשדר מהדורות באורך של כשעה ו–20 דקות, ויוחזרו למתכונתן הקודמת ויארכו שעה. ערןץ 10 עתר בנושא לבג"ץ, אך עתירתו נדחתה.
יו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, אוה מדז'יבוז', מסרה כי "ז'אנר התוכניות האישיות ברדיו בהחלט ‏מאתגר ‏את חופש הביטוי, אך אנו פועלים על פי פסיקת בג"ץ בנושא ותוך שאנו זוכרים ומזכירים ‏כשצריך, כי ‏מהותו של חופש הביטוי היא גם היכולת לשאת דעות שונות משלנו, לעיתים קשות ‏לעיכול ואף שנויות ‏במחלוקת. בוודאי כשמדובר בנושאים פוליטיים. אנו מצויים בתקופה שבה חשוב ‏מתמיד להגן על ‏תקשורת חופשית, ומנגד, לוודא כי לא מנצלים את חופש הביטוי כדי לקדם בריונות ‏ואלימות באמצעי ‏התקשורת".
עוד הוסיפה מדז׳יבוז׳ כי "בידי הרשות השנייה כלים מוגדרים, המאפשרים לנו לפעול בכל ‏מקרה שבו יופרו כללי ‏השידור וכך נפעל גם במקרה זה. הרשות בוחנת כל תלונה שמגיעה אליה ‏ונוקטת יד קשה בכל הפרה ‏של הכללים. אנו גאים בהבעת האמון של בג"ץ זו הפעם השנייה השנה ‏ופועלים בשיתוף גופי השידור ‏כדי ליצור שיח תקשורתי יותר פתוח, מכבד וסובלני, בו ניתן ביטוי ‏הולם לכל מרכיביה של החברה ‏הישראלית ולכל מגוון הדעות".‏
עו"ד הילה שמיר, היועצת המשפטית לרשות השנייה הוסיפה: "אני שמחה על החלטת בית המשפט ‏העליון, אשר נותנת רוח גבית לדרך המאוזנת שבה אנו פועלים בכל הנוגע להתערבות בסוגיות ‏הנוגעות לחופש הביטוי. אני מאמינה שרגולציה מאוזנת ומקצועית תוביל בסופו של דבר לשיח ‏מכבד שיאפשר מתן ביטוי לכלל הדעות".‏
 
(הארץ)
לצפיה ב-'אז לפי בג"ץ השימוש במילה נאצי מותר?'
אז לפי בג"ץ השימוש במילה נאצי מותר?
09/12/2016 | 20:14
10
לא הבנתי, אז יש חוק נגד המילה הזו או לא?
לצפיה ב-'שאלה למי ששומע את התכנית ברשת ג' "נעים בבוקר"'
שאלה למי ששומע את התכנית ברשת ג' "נעים בבוקר"
09/12/2016 | 10:17
2
23
לפני כשבוע בערך אבנר נעים אמר משהו על זה שהם הולכים לשנות משהו בפתיח של התכנית, הוא אמר שהם מבטיחים להוסיף את זה בקרוב.
ניסיתי להיזכר מה זה היה ולא הצלחתי, מישהו זוכר?
תודה
לצפיה ב-'תבדוק באתר רשות השידור'
תבדוק באתר רשות השידור
09/12/2016 | 10:55
1
23
למיטב ידיעתי מעלים לשם הרבה הקלטות מהתכניות השונות בטלוויזיה וברדיו, אולי תמצא שם את מה שאתה מחפש?
 
לצפיה ב-'תודה על הרעיון'
תודה על הרעיון
09/12/2016 | 12:11
22
הוא אמר את זה בתחילת בתהכנית מאחד מימי השבוע הזה (זה בטוח לא אתמול/שלשום) או בשבוע שעבר. אני סתם מתעצל להתחיל לשמוע את כל התניות של הימים האחרונים
לצפיה ב-'חדשות הרדיו'
חדשות הרדיו
08/12/2016 | 16:56
31
1.תחנת קוראן הערבית מעזה בתדר 91.5 הוסיפה תדר נוסף ב99.6
או שזה קוראן המיצרית שנקלטת בימי לחות שנקלטת קבוע
כך או כך ללא קשר ללחות התדר הזה נקלט חזק מאוד וקצת משבשת את גלגל''ץ
 
2. תחנה ערבית חדשה  בתדר 102.6 או תדר נוסף לאיזה תחנה
עם דיסטרישן מטורף ועד כה לא היה אצלם מוזיקה כבדה או הסתה כל שהיא
 
3.ככל הנראה ירדן אנגלית הגבירו עוצמה כי שומעים טוב יותר ב96.3
 
חוץ מזה כמו תמיד
 
עד כאן החדשות
 
לצפיה ב-'תביעה בארה"ב: תחנות הרדיו הן קרטל'
תביעה בארה"ב: תחנות הרדיו הן קרטל
08/12/2016 | 13:37
25
אירווינג אזוף, אחד האמרגנים המובילים בתעשיית המוסיקה בארה"ב המייצג את כריסטינה אגילרה, האיגלס, בון ג'ובי, מארון 5 ועוד, החליט ש"נמאס לו" שתחנות הרדיו משלמות לכותבי השירים רק 4% מהרווחים, למרות שהן עושות את רוב כספן על השמעת שירים. כדי לדרוש תעריפים גבוהים יותר מהמקובל כיום ע"י המקבילה של אקו"ם בארה"ב, הוא הקים חברת תמלוגים חדשה ואסף אליו כבר 71 כותבים בולטים. מה עשו תחנות הרדיו בתגובה? איגוד תחנות הרדיו המייצג 10,000 תחנות הגיש נגד חברת התמלוגים החדשה תביעה בטענה שמדובר במונופול לא חוקי.
 
בתגובה הגיש האמרגן תביעה נגדית כנגד 10,000 תחנות הרדיו בו הטענה המרכזית: "קרטל תחנות הרדיו" מחזיק ב90% מהרווחים של תחנות הרדיו בארה"ב. עוד הוא טוען כי התחנות לא רק בוחרות איזה שירים לנגן, הן גם מכתיבות את תנאי השוק. יהיה לו קצת קשה להוכיח את הנושא בעידן הטכנולוגי של היום כשאחוזי האזנה ניכרים לשירים מגיעים משירותי האזנה דיגיטליים כמו יוטיוב, ספוטיפיי, פודקאסטים ו-Sirius XM.
 
לצפיה ב-'חדשות 10 הגישה מכתב התראה לפני תביעה כנגד גל"צ ואראל סג"ל'
חדשות 10 הגישה מכתב התראה לפני תביעה כנגד גל"צ ואראל סג"ל
08/12/2016 | 10:40
22
חדשות 10 הגישה מכתב התראה לפני תביעה נגד גלי-צה"ל, בעקבות הפרסום בתוכניתו של אראל סג"ל בעניין רביב דרוקר והתחקיר על וינטר. חדשות 10: "בדרך כלל אנו מתנגדים לפתיחה בהליכים משפטיים נגד גופי תקשורת, אלא שכאן נקטה גל"צ פעולה שנועדה לפגוע בלגיטימיות של עיתונאי".

יונתן כיתאין, גלובס
לצפיה ב-'זיהוי שיר מהתכנית של ג'ני בלום'
זיהוי שיר מהתכנית של ג'ני בלום
06/12/2016 | 14:39
1
34
השיר הראשון שפתח את הבוקר היום (6.12) יום שלישי.
שיר בסגנון ישן, אשמח אם תוכלו לעזור.
לצפיה ב-'יש את הפורום המצוין של "זיהוי שירים"'
יש את הפורום המצוין של "זיהוי שירים"
07/12/2016 | 13:17
28
ממש כאן אצלנו בתפוז. בבקשה:
 
לצפיה ב-'התאגיד של נוני מוזס ודרוקר'
התאגיד של נוני מוזס ודרוקר
05/12/2016 | 13:03
2
32
לצפיה ב-'רן בנימיני יגיש את יומן הערב ברשת ב' החדשה'
רן בנימיני יגיש את יומן הערב ברשת ב' החדשה
05/12/2016 | 13:03
35
נתי טוקר
לצפיה ב-'שלום קיטל מצטרף לרשת ב' החדשה'
שלום קיטל מצטרף לרשת ב' החדשה
07/12/2016 | 11:01
22
שלום קיטל מצטרף לרשת ב' החדשה ויגיש תוכנית אקטואליה. גם ירון אנוש מצטרף וימשיך להגיש את תכניתו "קול שישי"
 
נתי טוקר
לצפיה ב-'עם כניסת ג'קי בן זקן לכלא: רדיו ירושלים בדרך להחלפת בעלות'
עם כניסת ג'קי בן זקן לכלא: רדיו ירושלים בדרך להחלפת בעלות
06/12/2016 | 14:40
1
43
עד סוף חודש דצמבר צפויה תחנת רדיו ירושלים לעבור בעלות - כך נודע לאייס. המגעים למכירה מקיימים בין היתר על ידי הנאמן של תחנת הרדיו, עו"ד דוד אסטנג'לוב, לאחר שבעליה הנוכחיים, איש העסקים ג'קי בן זקן, החל לרצות עונש מאסר בשבוע שעבר.

עם הרשעתו של בן זקן, בדקה הרשות השנייה האם בעבירה יש קלון, מה שמונע על פי חוק להחזיק בתחנה אזורית. מאז גזר הדין את התחנה נמצאת בנאמנות אצל עו"ד אסטנג'לוב.

בן זקן, לשעבר בעל השליטה במנופים פיננסים, הורשע בהרצת מניות החברה וקשירת קשת לביצוע פשע. בשבוע שעבר החל בן זקן לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו – 26 חודשים. סעיף 41 א' לחוק הרשות השנייה קובע כי במכרז לקבלת רישיון יכול לגשת אדם ש"לא הורשע בעבירה שלדעת היועץ המשפטי לממשלה יש עמה קלון, ואם הוא תאגיד - מנהלו או אדם שהוא בעל עניין בתאגיד, לא הורשע כאמור". ברשות השנייה פרשו סעיף זה הנוגע לאדם הניגש לקבלת רישיון, גם כאדם המחזיק כבר ברישיון.

ברישיון ב-2008 זכתה קבוצת רדיו הבירה בראשה עמד בן זקן, ובה היו חברים משרד הפרסום אדלר חומסקי, רשת בתי הקפה ארומה ישראל, המפיק והסוכן שי נשר, וחברת לוגיה. בתחילה החזיק בן זקן 51% ממניות התחנה, אולם בהמשך רכש את שאר הבעלות עד שרשם בעלות מלאה על התחנה, באמצעות 2 חברות - 'ג'קי בן זקן יזום ופיתוח בע"מ', וחברה בת 'מכרז ירושלים 2007 בע"מ'.

בימים האחרונים החל הדרג המקצועי ברשות השנייה, בין היתר בייעוץ המשפטי, לקיים בדיקה לגבי המועמד החדש לרכוש את התחנה האזורית, המכיר את בן זקן ואינו מתגורר בירושלים. אותו איש עסקים שזהותו חסויה בשלב זה נדרש להעביר פרטים מלאים על עצמו, גיליון רישום פלילי, תושבות בישראל, איתנות פיננסית, בעלויות צולבות, קשרים אישיים ופוליטיים, ועוד. עד סוף החודש אמורה הרשות לקבוע האם עסקת מכירת התחנה תצא אל הפועל.

לתחנה כעת יש רישיון לשידור ל-9 השנים הקרובות עד למכרז הבא, ועל פי הערכות, היא מרוויחה כמה מיליוני שקלים בשנה - כך ששווייה יהיה נגזרת של לפחות 2 האלמנטים הללו.
מנכ"ל רדיו ירושלים גדי קסטיאל אמר לאייס: "אנחנו פועלים מול הרשות השנייה על פי חוק. כרגע הרדיו נמצא בנאמנות וכאשר תהיה החלטה לגבי הרוכש החדש, נעדכן".

את תגובתו של עו"ד אסטנג'לוב לא ניתן היה להשיג משום שהוא שוהה בחו"ל.

(אייס)
לצפיה ב-'הרשות השנייה שוקלת למנוע מבן זקן להעביר למקורבו את רדיו י-ם'
הרשות השנייה שוקלת למנוע מבן זקן להעביר למקורבו את רדיו י-ם
07/12/2016 | 10:56
17
הרשות השנייה בודקת את העסקה להעברת שליטה בתחנת הרדיו האזורית רדיו ירושלים, שבבעלות ג'קי בן זקן.
 
בן זקן, שהורשע בספטמבר במסגרת הסדר טיעון בעבירות של השפעה בתרמית על ניירות ערך, קשירת קשר לביצוע פשע ובקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרצה כיום עונש מאסר. כעת מנסה בן זקן להעביר את השליטה בתחנת הרדיו שבבעלותו לידי מקורבו, מוריס בניסטי.
 
ברשות השנייה, המפקחת גם על הרדיו האזורי, בודקים את העסקה לאור העובדה שבניסטי כיהן בעבר כמנכ"ל קניון ארנה, שבבעלות בן זקן. ברשות השנייה בוחנים אפשרות לא לאשר את העברת השליטה בתחנה לידי בניסטי.
 
בתחילת החודש התחיל בן זקן לרצות את 26 חודשי המאסר שנגזרו עליו. לפי פסק הדין, בן זקן פעל להעלאת שער מניות חברת מנופים פיננסיים, שהיתה בשליטתו, בפעולות יזומות מוכוונות של רכישת מניות בבורסה.
 
בן זקן הוא גם אחד הנאשמים בפרשת השר המנוח בנימין בן אליעזר, וחתם בספטמבר על הסדר טיעון עם הפרקליטות, שבמסגרתו הודה והורשע בסיוע להפרת אמונים.
 
לפי חוק הרשות השנייה, מי שהורשע בעבירה פלילית אינו יכול להיות בעל שליטה בתחנת רדיו. בן זקן כיום מחזיק ב-100% מתחנת הרדיו האזורית רדיו ירושלים, לאחר שב-2008 זכה במכרז יחד עם שותפים נוספים - ובהמשך רכש את חלקם בתחנה ונותר בעל השליטה היחיד בה.
 
בחודשים האחרונים דרשה הרשות השנייה מבן זקן למכור את מניותיו בתחנת הרדיו, שנמצאת כיום בידי עורך דין בנאמנות. בן זקן התמהמה בהעברת השליטה, ולבסוף מסר לרשות השנייה מסמכים שלפיהם השליטה מועברת לבניסטי - אלא שבבדיקה שערכה הרשות השנייה עלו שאלות באשר לכשירותו של בניסטי להחזיק בתחנה ובנוגע לקשריו עם בן זקן.
 
הרשות השנייה דרשה גם את סכום העסקה כדי לוודא שאכן הוא משקף מחיר אמיתי.
 
מנכ"ל רדיו ירושלים, גדי קסטיאל, מסר: "אנחנו פועלים מול הרשות השנייה על פי חוק. כרגע תחנת הרדיו נמצאת בנאמנות, וכאשר תהיה החלטה לגבי הרוכש החדש, נעדכן".
 
מהרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו לא נמסרה תגובה.
 
לצפיה ב-'מה זה 96.3? מוסיקה חסידית ללא פירסומות'
מה זה 96.3? מוסיקה חסידית ללא פירסומות
05/12/2016 | 20:12
2
123
נקלט מצויין בצפון ת"א...מה זה התדר הזה מה התחנה?

תודה.
לצפיה ב-'האפשרויות רבות ואולי גם המכרז של התאגיד לרדיו חרדי'
האפשרויות רבות ואולי גם המכרז של התאגיד לרדיו חרדי
05/12/2016 | 20:41
47
הרי לפני כמה זמן התאגיד ביקשו להקים שני תחנות רדיו
אחת למוזיקה צעירה ואחת לתחנה חרדית
אבל יש אפשרות שאולי מורשת משתמשים בה
כי אחרי הכל התדרים שהם משתמשים לא ממש חלקים ויש תחנות סמוכות
ואפילו על התדר שאם כך כנראה שזה מורשת שאזור הקליטה לא יציב
ותמיד יש את האפשרות שזה אחת מהתחנות שמשרד התקשורת סגרה
 
אז אין לדעת ורק סגנון המוזיקה יוכל לגלות
למשל אם זה חב''ד אז זה מבשר טוב כי זו התחנה היחידה ללא פרסומות
ועם מוזיקה ללא הפסקה חוץ ממתי שיש תוכניות
 
אם התאגיד לא היה מבקש כנראה שמדובר בתחנה שסגרו משרד התקשורת
אבל מכיון שהתאגיד ביקש אז זה מסובך יותר מסתם להגיד שזה פיראטי
 
 
 
לצפיה ב-'הקליתה עד יבנה'
הקליתה עד יבנה
06/12/2016 | 14:14
25
לצפיה ב-'גם לרדיו ירושלים יש אפליקציה חדשה; פתחו במו"מ להכנס לרכבים'
גם לרדיו ירושלים יש אפליקציה חדשה; פתחו במו"מ להכנס לרכבים
04/12/2016 | 20:21
37
כ-25 אלף הורדות היו עד כה לאפליקציה החדשה של רדיו ירושלים, שהושקה לפני כשבועיים – כך נודע לאייס השקה היא חלק ממהלך גדול יותר של התחנה בניסיון להגיל את החשיפה לתכניה שלא באמצעות ה-FM. כפי שעשתה תחנת רדיו תל אביב, גם אצל הירושלמים רוצים להיכנס לתוך מערכות המולטימדיה הדיגיטליות ברכבים החדשים, ומנהלי התחנה נמצאים במגעים עם מספר יבואני רכב כדי להטמיע את האפליקציה שלה במערכות המולטימדיה.

כזכור, בשבוע שעבר הכריזה רדיו תל אביב על שת"פ עם חברת כלמוביל, במסגרתו לראשונה בישראל ניתן יהיה להאזין לרדיו באמצעות חיבור אינטרנט מובנה ברכבי יונדאי ומיצובישי. המהלך יאפשר לקבל את התכנים החיים הרגילים, אבל גם תחנות משנה דיגיטליות נוספות ותוכן מקורי, כגון התכניות של טייכר וזרחוביץ', או ארז טל, ופודקאסטים.

בהמשך השיקה גם תחנת רדיוס אפליקציה בשיתוף עם כלמוביל, במסגרתה ניתן להאזין ל-20 ערוצים, והיא מותקנת בכ-100 אלף רכבי יונדאי, מיצובישי ומרצדס. באפליקציית התחנה המיועדת לסלולר, יש עוד 30 ערוצים נוספים, ובתוך שבועיים מאז הושקה, התקינו אותה מעל 50 אלף איש.

האפליקציה החדשה של רדיו ירושלים מאפשרת כרגיל להאזין בשידור חי לשידורי התחנה, להאזין לקטעי ארכיון ולקבל קישורים לאינסטגרם ולפייסבוק שלה. האזנה לשידורים לא נקטעת גם בשימוש רגיל במכשיר הנייד, אלא עם קבלת שיחות. בעוד כחודש צפויה התחנה הירושלמית להשיק 15 ערוצי מוזיקה יעודים, בדומה למהלך שהושק לפני שנה וחצי על ידי רדיו eco99fm.

כאמור, הבשורה הגדולה היא הרצון להטמיע את האפליקציה החדשה ברכבים החדשים, מה שפותר את מגבלת המיקום הפיזי – כי הרי התחנות האזוריות הפועלות ברישיון הרשות השנייה, מחויבות רגולטורית לשדר ב-FM באזורים גיאוגרפיים מוגדרים מראש. כבר בשנים האחרונות מגבלה זו החלה להיפרם עם תחילת שידורי התחנות בפלטפורמות הרב ערוצים HOT ו-yes.

בשיחה עם אייס, אומר גדי קסטיאל, מנכ"ל רדיו ירושלים, כי "הרלוונטיות של הרגולציה היא יותר לגבי תכנים שמתאימים לקהל המאזינים באזור הזיכיון שלך, אבל לגבי רדיוס השידורים והקליטה, רדיו ירושלים כבר מספר שנים נהנה מהמון מאזינים בכל הארץ באמצעות HOT ו-yes".

על פי סקר TGI האחרון (חודשים ינואר-יוני 2016), התחנה הירושלמית קיבלה 3.1%, זינוק ביחס ל-2.4% שקיבלה בסקר שסיכם את החצי השני של 2015. בסקר האחרון 3.1%, זינוק ביחס ל-2.4% בסקר הקודם. קסטיאל משייך זאת בין היתר גם לחוזקה בקליטה הדיגיטלית של שידורי התחנה: "50% מהמאזינים שלנו הם באמצעות שידור הרדיו של HOT ו-yes, ובאמצעות האפליקציה הקודמת".

http://www.ice.co.il/media/news/article/457840
לצפיה ב-'שיוויון מגדרי בהשמעות? הממשלה דחתה את התיקון לחוק'
שיוויון מגדרי בהשמעות? הממשלה דחתה את התיקון לחוק
04/12/2016 | 20:13
15
הממשלה דחתה היום (ראשון) את התיקון לחוק הרשות השנייה, לשוויון מגדרי בהשמעת מוזיקה ישראלית ברדיו, על פיה הרשות תחוייב לאסוף ולפרסם נתוני השמעה מגדריים. יוזם ההצעה הוא ח"כ יעקב פרי וחתומים עליה חברי הכנסת יעל גרמן, תמר זנדברג, קסניה סבטלובה, ענת ברקו ועוד.

בתוך כך, בשבוע שעבר נשלח מכתב למשרד התקשורת מהתאחדות תחנות הרדיו האזורי ומנהלי התחנות האזוריות - המתנגדים להצעת חוק הרשות השנייה. זאת בטענה כי היא פוגעת בחופש הביטוי ובשיקול דעתם של אמצעי התקשורת.

במכתב נטען כי "התאחדות תחנות הרדיו ומנהלי התחנות תומכים ומאמינים בשיוויון מגדרי, וסבורים כי נכון וראוי להגן ולקדם ערך זה. יחד עם זאת, אני בדעה כי הצעת החוק הנדונה אינה פתרון נכון, שכן יש בה משום פגיעה בערכים חשובים לא פחות, כדוגמת חופש הביטוי, חופש הקניין הפרטי ושמירת עצמאותם ושיקול דעתם של אמצעי התקשורת הפרטיים בכל הקשור לתכנים המשודרים על ידם. מטעם זה אנו מתנגדים להצעת החוק".

יו"ר התאחדות תחנות הרדיו האזורי, דוד בן-בסט, טוען כי הצעת החוק מבקשת להכפיף את שיקול דעתם של העורכים המוזיקליים ואת חופש הבחירה של תחנות הרדיו לשיקולים חברתיים ציבוריים, שמקומם - אם בכלל - בשידור הציבורי ולא בשידור הפרטי. "דווקא השידור הציבורי הוא האכסניה לפתרון ליקויים וכשלים חברתיים, וליצירת העדפה מתקנת או קידומם של אינטרסים חברתיים, שאינם ביסוד פעילותן של תחנות מסחריות המתקיימות מפרסומות ואינן נהנות ממימון ציבורי", כתב.

http://b.walla.co.il/item/3019251
לצפיה ב-'רדיו אינטרנטי ים-תיכוני בתאגיד'
רדיו אינטרנטי ים-תיכוני בתאגיד
01/12/2016 | 10:05
80
לצפיה ב-'רדיו ת"א נכנס לרכבים'
רדיו ת"א נכנס לרכבים
28/11/2016 | 13:14
8
56
רדיו תל אביב יחל לשדר ברכבי יונדאי ומיצובישי ללא קשר לאזור הזיכיון של התחנה, טווח ואיכות קליטת תדר ה-FM - וללא מגבלות רגולטוריות

https://twitter.com/WallaBranja/status/80319270316...
לצפיה ב-'מנכ"ל רדיו ת"א: "אפשר להכריז על מותו של הרדיו האזורי"'
מנכ"ל רדיו ת"א: "אפשר להכריז על מותו של הרדיו האזורי"
28/11/2016 | 14:46
6
55
שיתוף פעולה של רדיו תל אביב עם חברת כלמוביל, יבואנית יונדאי ומיצובישי בישראל, הוא סימן לעתידו הלא ברור של הרדיו כפי שאנחנו מכירים אותו כיום. במסיבת עיתונאים שקיימה התחנה הבוקר (יום ב') בתל אביב, היא הציגה את שיתוף הפעולה במסגרתו לראשונה בישראל ניתן יהיה להאזין לרדיו באמצעות חיבור אינטרנט מובנה ברכבי יונדאי ומיצובישי, ולא רק כפי שהיה עד כה באמצעות חיבור הטלפון הנייד למערכת המולטימדיה או מקלט הרדיו באוטו.
 
יו תל אביב ישדר ברכבים המיובאים של יונדאי ומיצובישי, את התכנים החיים הרגילים, ועם זאת גם תחנות משנה דיגיטליות נוספות ותוכן מקורי, כגון התכניות של טייכר וזרחוביץ', או ארז טל, ופודקאסטים - שרדיו תל אביב מפיק בשנה האחרונה בצורה אינטנסיבית, בין היתר בשיתוף עם המרכז הבינתחומי הרצליה. גם מגבלת המיקום - כחלק מהחובות הרגולטוריות של התחנות המחויבות לשדר ב-FM לפי אזורים גאוגרפיים - מתייתרת ואפשר יהיה לקלוט באיכות דיגיטלית את שידורי התחנה התל אביבית בכל רחבי הארץ.
 
שיתוף הפעולה הייחודי כולל את התקנת פלטפורמת התוכן של הרדיו במערכות המולטימדיה של דגמי יונדאי ומיצובישי החדשים עוד בטרם מסירת הרכב לצרכן. את המוצר פיתחה חברת NOBEX הבינ"ל המפעילה ומפתחת אלפי פלטפורמות רדיו בכל רחבי העולם.
 
המהלך הנוכחי מהווה גם פלטפורמה לתחנות רדיו אזוריות נוספות שצפויות להצטרף למערכות המולטימדיה של המכוניות החדשות. הסיבה כאמור ברורה: המגבלה האזורית מתבטלת, ואפשר יהיה לטרגט את קהל המאזינים, להתאים לו פרסומות יעודיות - ולקבל תוצאות מהימנות.
 
מנכ"ל רדיו תל אביב אבי משולם, אמר באירוע כי עם המהלך הנוכחי "אפשר להכריז על מותו של הרדיו האזורי". לדבריו, "זהו תחילתו של עידן חדש ברדיו הישראלי. השידור באמצעות הפלטפורמה הדיגיטלית הפכה כל ישראלי ברכב למאזין פוטנציאלי של רדיו תל אביב, אפילו אם אינו מתגורר באזור המרכז. העדר התלות במשדר או מחויבות רגולטורית פותחת בפנינו את האפשרות להפוך את רדיו תל אביב לבית תוכן לייצור מגוון אינסופי של מוצרי אודיו בפניה לקהלים מגוונים תוך שימוש בפרסום חכם, אישי ומבוסס מיקום".
 
מנכ"ל ומייסד חברת NOBEX גדי מזור, אמר: "מהפכת הרדיו הבאה נמצאת כבר כאן ובמרכזה צריכת תוכן אודיו בכלי רכב באמצעות הפלטפורמה הדיגיטלית. אנחנו שמחים להוביל עבור רדיו תל אביב את הפיתוח הטכנולוגי שמאפשר למאות אלפי ישראלים להאזין לתוכן אודיו מעולה, באיכות מצוינת בזמן נהיגה ושהות ברכב. אלפי תחנות הרדיו ברחבי העולם המיוצגות על ידי NOBEX ממתינות לתוצאות המהלך הראשוני של רדיו תל אביב".
 
לצפיה ב-'זה ש"אפשר להכריז" לא אומר שצריך להכריז '
זה ש"אפשר להכריז" לא אומר שצריך להכריז
28/11/2016 | 19:45
27
לצפיה ב-'לא הבנתי, הם ישדרו דרך dab?'
לא הבנתי, הם ישדרו דרך dab?
30/11/2016 | 12:44
4
21
לצפיה ב-'בכל הרכבים החדשים יש כניסה מובנית עבור SIM'
בכל הרכבים החדשים יש כניסה מובנית עבור SIM
30/11/2016 | 13:04
3
34
ככל הידוע לי, החברות מציעות את השנה הראשונה בחינם ואחר כך צריך להתארגן על סים לבד. כיום אפשר לקנות 10 ג'יגה ב 40 שקלים בחודש.
לצפיה ב-'ואיך זה קשור? זה דרך האינטרנט?'
ואיך זה קשור? זה דרך האינטרנט?
30/11/2016 | 13:33
2
35
תהיה אפליקציה מובנית של הרדיו ברכבים? לא הבנתי.
לצפיה ב-'איך זה קשור? כמו שאפשר להאזין דרך הטלפון כך גם דרך SIM '
איך זה קשור? כמו שאפשר להאזין דרך הטלפון כך גם דרך SIM
30/11/2016 | 16:00
30
למשל קול ברמה יש מספר טלפון ובו אפשרויות שונות וביניהם להאזין חי
כך גם כמה תחנות אינטרנטיות עושות שימוש בזה
וSIM משתמשים בזה לשיחות אז ככל הנראה לרדיו תל אביב יש מספר טלפון ובו אפשרות להאזין ויש צורך בSIM בשביל כך או שהSIM התחדש בהאזנה ישירות והרי זה אפשרי להכניס שידור בתוכו אבל כל עוד יש טווח קליטה טלפונית או שזה הקלטות
ואו שהכוונה לרדיו אינטרנט כתמיד ככה שהקול קשור
 
לצפיה ב-'כן, בכל הרכבים יש מערכת מולטימדיה עם מערכת הפעלה ייחודית'
כן, בכל הרכבים יש מערכת מולטימדיה עם מערכת הפעלה ייחודית
01/12/2016 | 01:34
24
שמגיעות עם אפליקציות מובנות כמו WAZE, התממשקות לטלפון עבור שיחות וגם- כל המערכות יגיעו עם האפליקציה של רדיו תל אביב בצורה מובנית. השידור הוא כמובן על אינטרנט סלולרי שמגיע מהמערכות של הרכב ולא דרך הטלפון.
לצפיה ב-'גם רדיוס נכנסנת לרכבים. בן בסט עוקץ את משולם'
גם רדיוס נכנסנת לרכבים. בן בסט עוקץ את משולם
01/12/2016 | 18:48
39
שוק הרדיו האזורי בתזזית: בדומה לרדיו תל אביב, גם ברדיוס השיקו השבוע אפליקציה בשיתוף עם כלמוביל המיועדת לרכבים. באפליקציה של 100fm ניתן להאזין ל-20 ערוצים, והיא מותקנת בכמאה אלף רכבי יונדאי, מיצובישי ומרצדס. בנוסף, רדיוס השיקו אפליקציה דומה המיועדת לסלולר ובה ניתן להאזין ל-30 ערוצים נוספים. לטענת דוד בן-בסט - מנכ"ל רדיוס, רדיו לב המדינה, פרוויה (תחנה בשפה הרוסית) ויו"ר התאחדות תחנות הרדיו האזורי - עד כה הורידו את האפליקציה לסלולר כ-50 אלף משתמשים, מאז ההשקה לפני כשבועיים.
 
בן בסט אמר לוואלה ברנז'ה כי "פיתחנו אפליקציה ייחודית יחד עם כלמוביל, דרכה רדיוס מספקת 20 ערוצי תוכן שונים, ממוזיקה ועד תוכניות האקטואליה של התחנה". בן בסט מוסיף גם כי באפליקציה יש התרעות בטיחות והיא נטולת פרסומות. "אתה שומע רק תזכורות כמו 'אל תשכח להדליק אורות' או 'אל תסמס בזמן נהיגה'".
 
בתחנה טוענים כי הממשק שלהם הוא היחיד שאושר על ידי משרד התחבורה. בן-בסט גם אומר כי "אנחנו המדיה הראשונה שנמצאת במערכת של כמלוביל. זאת אפליקציה משוכללת ביותר, מאוד טכנולוגית וסופר ידידותית למשתמש".
 
מנכ"ל רדיו תל אביב אבי משולם הכריז בתחילת השבוע על "מותו של הרדיו האזורי" – אז, האם הרדיו האזורי מת או לא?
 
"זאת אמירה לא מוצלחת של משולם - ואני מאוד אוהב אותו ואת התחנה שלו, שנחשבת לתחנה טובה. משולם התכוון, אם יורשה לי לפרשן אותו, לכך שהנושא האזורי כבר לא רלוונטי כך גם בשאר המקומות היות והיום כל תחנות הרדיו נמצאות על פלטפורמות ארציות. הפלטפורמות הן יס, הוט, אינטרנט ועידן פלוס, ולכן ממילא ההאזנה יכולה להתבצע בכל הארץ ולא רק ברכב".
 
"גם חברי דני נישליס (מבעלי רדיו חיפה ות"א – נ.פ) לא אהב את ההתבטאות הזאת ואמר לי – הרדיו האזורי חי בועט ונושם. הוא לא התכוון שהרדיו מת אלא שהאזוריות כבר איננה רלוונטית. כיום הרדיו האזורי הוא הפלטפורמה הכי טובה מבחינת עלות-תועלת למפרסמים, וזה ככה בכל העולם".
 
לצפיה ב-''שדרן ההתרמות' הפך לנזקק בעצמו בעקבות השריפות'
'שדרן ההתרמות' הפך לנזקק בעצמו בעקבות השריפות
29/11/2016 | 14:19
55
איך שגלגל מסתובב: 'שדרן ההתרמות' של המגזר החרדי, יואב דיליאון, שעזר במשך שנים לנזקקים, הפך השבוע בעצמו לנזקק. הסיבה: ביתו נשרף כליל בשריפה הגדולה בחבל בנימין.

דילאון, מוותיקי שדרני הרדיו החרדי ומי שקולו מזוהה עם 'ימי ההתרמות' לארגונים, עמותות, חולים ומקרי סעד, נקלע השבוע דווקא לצד שזקוק לתרומות, אחרי שביתו נשרף בגל הדליקות שפקד את הארץ.

ביתו  נשרף כליל בשריפה שהשתוללה בשבת שעברה ביישוב חלמיש– נווה צוף ואילצה 350 משפחות להתפנות מבתיהם. כ-25 בתים ניזוקו מהלהבות
ועשרה בתי עץ נשרפו לגמרי, אחד מהם של דילאון. מדובר בבית עץ בו גר במשך 33 שנה. "הוא נשרף כולו, 170 מ"ר, 3 קומות וגינה מושקעת שהקיפה את הבית", הוא סיפר השבוע.

דילאון, בעל קול עמוק ורדיופוני, הפך לצליל מוכר למאזיני הרדיו במגזר החרדי והדתי, כשעשרות פעמים התחנן ואף בכה לא פעם במטרה להשיג תרומות לנזקקים, חולים ועמותות. אלא שהשבוע הוא הפך לחסר כל וכעת נאלץ לבקש תרומות מהציבור עבור משפחתו. "אין עליי כלום", הוא סיפר השבוע. "אני עם מכנסי טרנינג, חולצת טריקו וכפכפי אצבע שאיתם הלכתי לישון. אותו דבר אשתי והילדה, הכל שרוף. אין כלום".

השבוע חברים ואנשים רבים, שנעזרו בו בעבר, החזירו לו אהבה והתגייסו לסייע לדילאון במימון בית חדש. ברדיו 'קול חי' קראו למאזינים לתרום לחשבון הבנק שלו, כשעשרות תרמו חולצות, מיחם, מגבות וסירים, ערכת מטבח קומפלט, מזוזות, כלי מטבח, ציוד משרד ואפילו הזמנה לחודש באחד הצימרים בארץ.

ביום ראשון דילאון הגיע להיפרד מהבית שנעלם. "אין אפילו יכולת לשקם אותו, כי אין בית", הוא סיפר. "צריך עכשיו לפנות את האפר והפיח ולבנות מחדש. אני מניח שזה ייקח לפחות שנה".

ואיך התחושה להפוך לנזקק? "זה כואב ואנשים עוזרים ונעזרים", סיפר. "יש לנו בעיה שגם אם יביאו לנו ציוד, אין מקום לשים את זה".
 
(מיינט)

לצפיה ב-'הכל כלול בתאגיד'
הכל כלול בתאגיד
27/11/2016 | 20:35
3
42
לצפיה ב-'מרים בניון גולן מצטרפת לתאגיד'
מרים בניון גולן מצטרפת לתאגיד
27/11/2016 | 20:35
1
43
הכותבת והמשוררת מרים בניון גולן חתמה בתאגיד ותגיש ברשת מורשת וברדיו האינטרנטי תכנית שבועית בנושאי שירה, פמיניזם מסורת ותרבות מזרחית
לצפיה ב-'רדיו אינטרנטי?!?'
רדיו אינטרנטי?!?
27/11/2016 | 20:36
64
האם התאגיד מתכנן להעלות ערוצי רדיו של ממש באינטרנט ולא רק רצף שרץ?
לצפיה ב-'חתכו בעלויות: תקציב התאגיד ל-2017 יעמוד על 695 מיליון שקל'
חתכו בעלויות: תקציב התאגיד ל-2017 יעמוד על 695 מיליון שקל
01/12/2016 | 20:40
15
בזמן שעתידו של תאגיד השידור הציבורי ("כאן") עדיין לוט בערפל, ועדיין לא ברור אם ומתי הוא יוכל להתחיל בשידוריו, מועצת התאגיד הודיעה היום כי אישרה את תקציבו לשנת 2017. על פי ההודעה שפרסם היום התאגיד, תקציבו במהלך השנה הראשונה לפעילותו יעמוד על 695 מיליון שקל, כשכ-25% ממנו יוקדשו לשכר העובדים (180 מיליון שקל).
 
מעניין לציין כי בתקציב התאגיד כפי שפורט עם הגשת מסמך המוכנות שלו, עמד סך התקציב על נתון גבוה יותר של 740 מיליון שקל. גם הסעיף שהוקדש שם לשכר היה גבוה יותר והסתכם ב-200 מיליון שקל, שהיה אמורים להתחלק בין 700 עובדים (ביום ההקמה). כעת מדובר על 750 עובדים שעלות השכר הכוללת שלהם תעמוד כאמור על 180 מיליון שקל, כלומר חיסכון ניכר בעלות לעובד, שתעמוד בממוצע על 20 אלף שקל בחודש (מדובר כמובן על עלות למעביד, לא על שכר ברוטו).
 
על פי חלק מההערכות, השינוי במספרים קשור גם לעבודת הצוות הבין משרדי של משרדי ראש הממשלה, האוצר והתקשורת שפעל לאחרונה בניסיון לבחון האם ניתן להפעיל את רשות השידור המשוקמת, בתקציב שדומה לתקציב ההפעלה המתוכנן של התאגיד.
 
מקורבים לוועדה ציינו כי במהלך הבדיקה עלה כי רשות השידור תסיים את השנה הנוכחית עם הוצאות תקציביות בהיקף שנמוך מ-700 מיליון שקל (אם כי נראה כי לא ניתן להתייחס לשנה שעברה על הרשות, שנערכה בתחילה לסיים את פעילותה באוקטובר, כאל שנה תקציבית רגילה). בשנת 2015 עמד תקציב רשות השידור על 740 מיליון שקל. ייתכן, אם כן, שהנתונים הללו הכניסו ללחץ מסוים את אנשי התאגיד שעשו מאמץ בתקופה האחרונה להקטין עוד את התקציב שלהם.
 
בתאגיד הסבירו היום כי השינויים בהערכת עלויות השכר נובעים מכך שבשלב המקדמי, שבמהלכו נוסח "מסמך המוכנות" שהוגש לשרי האוצר והתקשורת, ההעדפה הייתה לנקוט חישוב זהיר ושמרני, וכעת, כשהמבנה הארגוני כבר ברור, ולאחר שנעשה תכנון מפורט, התברר כי עלות השכר השנתית תסכם ב-180 מיליון שקל בלבד.
 
הסבר חשוב נוסף לפערים בין שני התקציבים נוגע לכך שהתקציב במסמך המוכנות – 740 מיליון שקל בשנה, כאמור – כלל גם את תקציב הטלוויזיה החינוכית, שעל פי החוק תשולב בתאגיד רק כשנה ושלושה חודשים לאחר יום תחילת פעילותו. כך שבשנת 2017 העלויות הללו לא יבואו לידי ביטוי.
 
נתון מעניין נוסף מתוך התקציב הוא סעיף רכש התוכן וההפקות, שיעמוד על כ-250 מיליון שקל, ומהווה למעלה משליש מסך תקציב התאגיד – בהחלט נתון נאה. על פי התאגיד, כ-200 מיליון שקל מתוכו יוקדשו לערוץ המרכזי, ועוד 20 מיליון שקל לערוץ בערבית. 30 מיליון שקל ישוקעו בתוכן בדיגיטל ובמה שמכונה "הפקות פנימיות". מתוך 200 מיליון השקלים שיוקצו לתוכן של הערוץ המרכזי, 90 מיליון שקל ינותבו להפקות המוגדרות "סוגה עילית" (50 מיליון שקל לדרמה, ו-40 מיליון שקל לתעודה).
 
בתוך כך, היום הייתה צריכה המדינה להשיב לבג"ץ שהוגש בעניין עלייתו לאוויר של התאגיד כבר ב-1 בינואר, על ידי חבר הכנסת איתן כבל, עורך הדין אלדד יניב, ועמותת "הצלחה". נכון לשעת כתיבת הידיעה לא הוגשה תגובת המדינה שצפויה לבקש דחייה. מי שכן הגיש היום את תגובתו לעתירה הוא התאגיד, וממנה עולה כצפוי כי הוא עומד מאחורי הודעת המוכנות שלו ומבקש לעלות לשידור כבר בתחילת 2017.
 
לצפיה ב-'הסדר ניגוד העניינים של יעקב ברדוגו בגל"צ'
הסדר ניגוד העניינים של יעקב ברדוגו בגל"צ
27/11/2016 | 20:31
30
יעקב ברדוגו, שמונה על ידי מפקד גל"צ ירון דקל לפרשן ומגיש קבוע בתחנה, ממשיך במקביל לכהן בתפקידים עסקיים בתחום המלונאות ובתי ההימורים ובתחום הרכב. ברדוגו טרם חתם על חוזה עם גל"צ. במקביל, רק כחודש לאחר שהחל לשדר קבוע את יומן הערב יחד עם ירון וילנסקי, חתם ברדוגו על הסדר ניגוד עניינים.

בהסדר, שהגיע לידי TheMarker באמצעות בקשת חופש מידע של עמותת הצלחה ועו"ד אלעד מן, ברדוגו הצהיר כי "איני רואה ניגוד עניינים אפשרי בנושאים המסוקרים בתכניות האקטואליה... עם זאת, למען הסדר הטוב, אציין כי אני רואה עצמי מנוע מלעסוק בענייניהם של מר משה בובליל וקבוצת קלאב הוטל, וכן של מר דוד עיני וקבוצת המזרח אחזקות - עמם אני נמצא בקשרים עסקיים".

בובליל הוא מבעלי רשת קלאב הוטל המחזיקה גם ברשת מלונות ובתי קזינו באירופה. ברדוגו שימש כדירקטור בחברות של בובליל וייצג אות וכעו"ד בנושאים שונים. עיני הוא בעלים של יבואנית הרכב UMI.

עד אפריל ברדוגו שידר רק בימי שישי בתוכנית שבה הביע את עמדתו בנושאים שונים, וכן עלה לשידור כפרשן הפוליטי של התחנה ביומן הערב. באפריל הפך ברדוגו למגיש קבוע מן המניין, וזאת כאשר כלל אינו נחשב עובד מן המניין בגל"צ וכלל לא היה חתום על חוזה כלשהו עם התחנה. בתחנה החלו בהליכים שונים להחתימו על החוזה, אך הוא כרגע עדיין נחשב עובד מתנדב.

גם התקינות של נוסח ניגוד העניינים שעליו חתם ברדוגו מוטל בספק. "האופן שבו הוסדר ניגוד העניינים של ברדוגו, היה צריך להיות אחר. קיימות אמות מידה משנת 2015 לעריכת הסדרים כאלה, שלא מצאו ביטוי במכתב הקצר ששלח ברדוגו למפקד התחנה. הסדר ניגוד עניינים צריך לבוא לאחר מילוי שאלון הממפה את העניינים והאנשים שסביבם יכולה להתעורר שאלה של ניגוד עניינים אפשרי וצריך להיות גם מנגנון ברור של עדכון ודיווח על עניינים חדשים ונוספים", אומר מן.

במסגרת בקשת חופש המידע העבירה גל"צ גם את הוסח הקבע של הסדרי הניגוד של עורכים ומגישים בגל"צ, וכן את הקוד האתי של התחנה. בין הסעיפים השונים בקוד האתי נכתב כי איש גל"צ יימנע מלעסוק בנושא שיש לו או לבני משפחתו עניין אישי בו, אין לבקש ואין לקבל טובת הנאה, לא יהיה בשידורים תוכן שיש בו כדי לקדם את עניינם האישי, הכלכלי או הציבורי והפוליטי, של איש גל"צ - וכן כי אסור לאיש גל"צ להביע את עמדתו האישית בנושאים שונים - סוגיה בעייתית שעליה נמתחה ביקורת חריפה בהקשרים אחרים.

"טוב וחשוב שגלי צה"ל בחרו לחבר קוד נפרד לסוגיית ניגוד העניינים. הדבר מראה על מודעות לחשיבות הסדרת העניין במיוחד בנוגע לסוגיות עיתונאיות. עם זאת, את יישום העקרונות אפשר היה לבצע באופן מוקפד ונכון יותר, תוך גילוי ההסדרים באופן מלא לציבור, גם ביחס לעיתונאים וגם ביחס למי שיש לו עיסוקים שאינם עיתונאיים בצד עבודתו בתחנה", אומר מן.

בניגוד לברדוגו, בגל"צ לא קיים הסדר ניגוד עניינים לעובדים ומגישים אחרים בתחנה העוסקים במקביל בפעילויות בגופים אחרים. "חשיבות החתימה על הסדרי ניגוד עניינים היא רבה ויעידו על כך הנחיות היועץ המשפטי לממשלה המחייב חתימת הסדרים כאלה על ידי עובדי ציבור, טרם כניסתם לתפקיד", אומר מן. "נראה כי בגלי צה"ל, מלבד ברדוגו, ישנם אנשים נוספים שיש להם פעילות מחוץ לתחום העיתונות, ולא נערך להם הסדר ניגוד עניינים כלל והדבר אינו תקין".

מגל"צ נמסר: החוזה של ברדוגו נמצא בהליך אישור סופי במשרד הביטחון. הסדר ניגוד העניינים נעשה על פי כל אמות המידה הנדרשות בהתאם לחו"ד יועמ"ש גל"צ".

http://www.themarker.com/advertising/1.3134863
לצפיה ב-'שובו של קוואמי: לוח השידורים החדש של גלגלצ'
שובו של קוואמי: לוח השידורים החדש של גלגלצ
25/11/2016 | 07:40
1
62
ביום ראשון (4 בדצמבר) יושק לוח השידורים החדש של גלגלצ, וגולת הכותרת בו היא חזרתו של המגיש והעורך המוזיקלי המוערך אייל "קוואמי" פרידמן לתחנה, 5 שנים לאחר שתכניתו "הקצה" הורדה על ידי מנהלת גלגלצ הקודמת, דלית עופר. קוואמי יגיש מגזין מוזיקה שבועי שישודר במוצאי שבת, בין 22:00 לחצות ויתמקד במוזיקה ישנה. בעבר קוואמי היה ממגישי ועורכי שתי תכניות רדיו חשובות - "עסק שחור" ו"הקצה". בכך יצטרף קוואמי לרצועת "האנשים של המוזיקה" המשודרת בלילות גלגלצ ובה משתתפים גם יואב קוטנר ואורלי יניב, נוי אלוש, חן אלמליח, נועה ארגוב ומיטל שבח.

שינוי נוסף בשעת הלילה: בימי רביעי ב-22:00, ישדר גיא מזיג, לשעבר חבר להקת הדורבנים שיצא לקריירת סולו. הוא ישדר במשך שלושה חודשים תכנית אישית ומובטח שיהיה בה "הרבה גרוב, מוזיקה שחור והומור". קודמיו במשבצת זו היו עברי לידר והתקווה 6.

גם בשעות הבוקר יחולו שינויים. "תכנית הבוקר עם הדר מרקס" תתרחב בשעה נוספת ותשודר מ-7 בבוקר ועד השעה 10. מגלגלצ נמסר כי זוהי תכנית הרדיו המואזנת ביותר בישראל ע"פ סקר ה-TGI, וכי "ההרחבה תאפשר לתכנית לפנות גם למי שמאזין לרדיו אחרי שעות העומס הכבדות של הבוקר, ובשעה שנוספה לתוכנית ישולבו יותר תכנים אינטראקטיביים באמצעות פלטפורמות הדיגיטל של גלגלצ".

הרחבת הרצועה תשפיע על המשך היום: בשעה 10 נוב ראובני יגיש את "קולות החיילים", שזמן השידור שלה גדל באחרונה לשעתיים. תכניתה של דלית רצ'שטר תוקדם לשעה 12:00, ובשעה 14:00 תחנוך התחנה רצועה יומית חדשה בהגשת נוגה קליין, "עשורים" שמה. כל יום תוקדש שעה לעשור מוזיקלי אחר – בראשון שנות השבעים, בשני שנות השמונים, בשלישי שנות התשעים וברביעי העשור הראשון של שנות האלפיים.

http://b.walla.co.il/item/3016398
לצפיה ב-'עוד פעם תוכנית מואזנת לפי סקר tgi?'
עוד פעם תוכנית מואזנת לפי סקר tgi?
25/11/2016 | 18:12
46
מתי הם יבינו שהם לא מדד לסקר אמיתי?
 
הם חיים על חשבון משלם המיסים ולכן גם אין להם פירסומות וגם יש להם משדרים בכל חור משמע שקולטים אותם בכל רחבי הארץ!
 
הtgi צריך להיות מופרד מתחנות ארציות ובייחוד מגלגל"צ שרק בגלל שאין פירסומות שם כולם מאזינים למוסיקה החוזרת והממוחזרת שלהם.
לצפיה ב-'תאגידוש'
תאגידוש
21/11/2016 | 09:36
5
79
לצפיה ב-'מנכ"ל התאגיד אישר למבקר המדינה: "פילבר הפעיל לחץ למינויים"'
מנכ"ל התאגיד אישר למבקר המדינה: "פילבר הפעיל לחץ למינויים"
21/11/2016 | 09:37
36
מנכ"ל תאגיד השידור הציבורי, אלדד קובלנץ, אישר בשבוע שעבר בפני אנשי מבקר המדינה את הנאמר בתצהיר של יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל (המחנה הציוני), כי מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, הפעיל עליו לחץ לבצע מינויים שונים בתאגיד השידור הציבורי. עיקר ההתייחסות מול אנשי המבקר היתה לזהות מנכ"ל חטיבת החדשות.
 
ל–TheMarker נודע כי פילבר הציע להחליף את מנהלת חטיבת החדשות, שלומית אברהם גלוברזון, ונקב בשמות של ארבעה מועמדים שעשויים להחליפה: שמעון אלקבץ, כיום סמנכ"ל הרדיו בתאגיד; אלעד טנא, כיום סמנכ"ל הדיגיטל בתאגיד; אילה חסון, כיום מגישת "שישי" בערוץ 10; ומיקי מירו, לשעבר מנהל קול ישראל. התאגיד סירב להצעותיו, וככל הנראה זה היה אחד הגורמים שהביא לכך שראש הממשלה ושר התקשורת, בנימין נתניהו, פעל לסגירת התאגיד.
 
ההערכות הן שפילבר היה מעוניין בעיקר במינויו של מירו. פילבר אף נפגש עם מירו ודן עמו בנושא. מירו היה מנהל קול ישראל בתקופה שבה נעשה ניסיון להדיח את העיתונאית קרן נויבך, או "לאזן" את שידוריה, ברשת ב' באמצעות מגיש מחליף. ההערכות הן שהשמות שבהם נקב פילבר היו "שמות קש" שנועדו בעיקר להציע כמה חלופות לאברהם גלוברזון, בעוד שבעצם היה מעוניין במינויו של מירו, שכן שאר המועמדים הם עצמאיים ולא נחשבים כמקורבים לגורם פוליטי כזה או אחר.
 
קובלנץ אישר את הדברים בנוגע ללחצים שהופעלו עליו ישירות. בשבוע שעבר ערכו אנשי מבקר המדינה בדיקות ראשוניות עם הגורמים הרלוונטיים סביב ההתנהלות בסוגיית השידור הציבורי. אנשי המבקר נפגשו כבר עם כבל ועם אלדד יניב, ששיגרו לו מכתבים בנושא והביאו לפתיחת הבדיקה. כבל ויניב הגישו בשבוע שעבר, יחד עם עמותת הצלחה, עתירה בנושא לבג"ץ, בדרישה לחייב את נתניהו להקדים את העלייה לאוויר של התאגיד ל–1 בינואר 2017.
 
במסגרת הבג"ץ, שהוגש באמצעות עו"ד יובל יועז ואלעד מן, הוגש גם תצהיר מפורט של כבל. בתצהיר טען כבל כי פילבר פעל מולו להדיח את אברהם גלוברזון, מנהלת חטיבת החדשות בתאגיד — ובמקומה למנות מומלץ אחר של נתניהו לתפקיד. "כך ניתן יהיה לסגור עסקה בשתי דקות", מצוטט פילבר בתצהיר.
 
אנשי מבקר המדינה נפגשו גם עם יו"ר התאגיד גיל עומר, וקיימו בדיקה גם במשרד התקשורת, כולל פגישה עם פילבר. ממשרד המבקר נמסר: "צוות ביקורת של המשרד אכן מקיים בעת הזאת פגישות בנושא הרפורמות בשידור הציבורי שמטרתן איסוף מידע. סוגיית המינויים בתאגיד מבוררת בין שאר הנושאים. מעבר לכך לא נוכל להוסיף עוד פרטים בשלב זה".
 
השבוע אמור הצוות המיוחד שהקים נתניהו להגיש מסקנות. כבר כעת ההערכות הן כי הצוות לא ימליץ על "שיקום רשות השידור", שכן לא נמצאה לכך כל היתכנות כלכלית. כך למשל, כדי להגיע לרמת הוצאות זהה לזו של התאגיד היה צורך בקיצוץ של 40% בהוצאות השכר ברשות השידור, אך יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, סירב לאשר זאת.
 
בנוגע לתצהיר של כבל על ניסיונות לחץ מצד פילבר למינויים פוליטיים, מסר פילבר: "מעולם לא עלה שמה של אברהם גלוברזון בשיחותי עם כבל".
 
לצפיה ב-'ארבע קבוצות מתמודדות על מכירת פרסום לתאגיד בכ-100 מיליון שקל'
ארבע קבוצות מתמודדות על מכירת פרסום לתאגיד בכ-100 מיליון שקל
21/11/2016 | 11:29
1
35
 
 
ארבע קבוצות הגישו בשבוע שעבר פרזנטציות להתמודדות על מכירת הפרסום לתאגיד השידור הציבורי "כאן". היקף הפרסום המוערך יהיה כ–100 מיליון שקל בשנה, בעיקר ברשתות קול ישראל.
 
במשך יותר מ-20 שנה מכרה שפ"מ (שירותי פרסום מאוחדים) את הפרסום עבור תחנות הרדיו קול ישראל של רשות השידור. כל מכירת הפרסום נוהלה בשפ"מ, שבבעלות אברהם פרחי, תמורת עמלה. תאגיד השידור הציבורי יצא למכרז חדש למכירת הפרסום.
 
המכרז של התאגיד התעכב זמן רב. זאת, לאור הליכים משפטיים שאותם יזמה שפ"מ בדרישה לשינוי המכרז. בסופו של דבר בית המשפט הורה להמשיך בהליכים, ובשבוע שעבר התקיימו הפרזנטציות.
 
במכרז התמודדו ארבע קבוצות: שפ"מ; בני מנשה, מבעלי ארומה מיוזיק, שהציג כמנכ"ל את מוטי בר-זיו - כיום הסמנכ"ל המסחרי של "גלובס"; קבוצה נוספת היא טרגט מרקט בניהולו של אורי נצר, לשעבר מנכ"ל חברת השילוט רפיד; וקבוצה נוספת היא איירובוט בניהולו של אודי גורדין.
 
גם יונה ויזנטל, לשעבר מנכ"ל רשות השידור בפירוק, היה אמור להתמודד יחד עם סולי אברהמוב, כיום סמנכ"לית השיווק של רשות השידור - אך הקבוצה התפרקה ולא ניגשה.
 
לצפיה ב-''
21/11/2016 | 13:31
4
לצפיה ב-'קבוצת אורי נצר-טרגט מרקט זכתה במכרז הפרסום של "כאן"'
קבוצת אורי נצר-טרגט מרקט זכתה במכרז הפרסום של "כאן"
23/11/2016 | 14:09
22
קבוצת הפרסום של אורי נצר וטרגט מרקט היא הזוכה במכרז הפרסום של תאגיד השידור הציבורי "כאן".
 
מכרז הפרסום של התאגיד הוא למשך שנתיים, ובמסגרתו אמור להיות מופקד ביד אחת שיווק כל אמצעי הפרסום של התאגיד - פרסום ברדיו, חסויות בטלוויזיה ותוכן שיווקי. מי שלקח חלק משמעותי בתכנון וכתיבת המכרז הוא רונן ברקה, לשעבר מנכ"ל שפ"מ ומי שכיהן בשורת תפקידים בכירים בטלוויזיה ובעיתונות.
 
לצפיה ב-'יו"ר הקואליציה לנתניהו: העבר את ביטול התאגיד בישיבת הממשלה'
יו"ר הקואליציה לנתניהו: העבר את ביטול התאגיד בישיבת הממשלה
23/11/2016 | 14:11
20
יו"ר הקואליציה דוד ביטן פנה היום (רביעי) לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה להעלות את ביטול תאגיד השידור הציבורי לסדר יומה של הממשלה בישיבה הקרובה, ביום ראשון. במכתב ששיגר לנתניהו הבוקר, תקף ביטן את עמדת האוצר ולפיה לא ניתן ליצור התייעלות ברשות השידור, ואמר כי מדבור בטענה "שאינה נכונה באופן מוחלט". במכתב תוקף ביטן את כחלון, ומאשים אותו בחריגה מסמכויותיו ועיסוק בסמכויות שר התקשורת, וקורא להעביר החלטת ממשלה על ביטול התאגיד "המותנה בהסכם התייעלות שייחתם תוך 30 יום ממועד החלטת הממשלה".
 
אמש התקיימה ישיבה נוספת של הצוות המשותף לנתניהו ולכחלון, שהוקם לפני כשלושה שבועות, בניסיון לפתור את חילוקי הדעות סביב עתיד השידור הציבורי. מדובר בישיבה השלישית של הצוות, אך עד כה לא הושגו הסכמות ולפי ההערכה בקואליציה הסוגיה תיפתר בפגישה בין נתניהו וכחלון בימים הקרובים. אמש טענו אנשיו של נתניהו כי השיגו הסכמות עם הוועדים ברשות השידור בנוגע להתייעלות, אך באוצר מתעקשים כי המהלך בלתי אפשרי ואין לו היתכנות כלכלית וכן טוענים כי יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן יתנגד לביטול ההסכמים הקיבוציים. במכתב ששיגר ביטן הבוקר הוא מתעקש שהתייעלות היא אפשרית, ובהצעה להתנות את ביטול התאגיד בהתייעלות הוא מקווה לייתר את זכות הווטו המוקנית לשר האוצר מתוקף ההסכמים הקואליציוניים, על מהלכים שעלותם מעל עשרה מיליון שקלים.
 
כחלון אמר אתמול כי הוא סבור כי תאגיד השידור הציבורי יקום כמתוכנן. "אני לא רואה איך התאגיד לא קם", אמר כחלון בוועידה של עיתון דה מרקר בבאר שבע. לדברי כחלון, הוא אמר לראש הממשלה בנימין נתניהו: "הציבור שלח אותי לשמור על הכסף שלו וזה מה שאני עושה. אגורה מיותרת לא תצא. להגיד לך איזה שידור יהיה, כזה או אחר, לא רואה איך התאגיד לא קם, אבל יש נסים ונפלאות. אני מכיר את המספרים והנתונים של הרפורמה ברשות השידור, והיא לא הגיעה סתם, הגיע הזמן לשנות את זה".
 
בימים הקרובים צפויה שאלת גורל תאגיד השידור הציבורי להגיע לנקודת הכרעה – עם תום שלושת השבועות שהוקצו לעבודת הצוות המשותף לראש הממשלה ושר האוצר לבחינת הנושא. הצוות הוקם בתחילת החודש בניסיון לפשר בין עמדותיהם של ראש הממשלה, שמעונין בסגירת תאגיד השידור הציבורי ו"שיקום" רשות השידור, ובין שר האוצר, שמתנגד לסגירת התאגיד בשל העלות התקציבית של המהלך.
 
הצוות, בו חברים מנכ"ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר, מנכ"ל משרד התקשורת מומו פילבר, ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה יואב הורביץ, מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד וראש אגף התקציבים אמיר לוי, קיים בחודש האחרון שלוש פגישות, שלא נרשמה בהן כל התקדמות. במוקד הוויכוח נמצא תקצוב של המהלך להמשך הפעלת רשות השידור, שאותו קידם ביטן. בניגוד לעמדתו, באוצר מתעקשים כי המשך הפעלת רשות השידור תעלה לקופת המדינה כ-370 מילון שקלים בשנה, והם אינם מקבלים את עמדתו של ביטן ולפיה ניתן להביא להתייעלות ברשות. באב"ד אמר בתחילת השבוע בגלי צה"ל: "אנחנו לא רואים דרך לשקם את רשות השידור הקיימת. היא תיסגר לטובת התאגיד".
 
לפי ההערכה בקואליציה, כחלון ונתניהו עשויים להגיע לפשרה שתשמר את מבנה התאגיד אך תשלב בו חלק מעובדי רשות השידור. ואולם, לדברי גורמים בכירים בקואליציה, השאלה המהותית נוגעת לשליטה במינויים ברשות השידור והנהלת התאגיד. במוקד המחלוקת, ככל הנראה, יעמוד הסעיף בחוק התאגיד הקובע את הרכב ואופן המינוי של המועצה הציבורית המנהלת את התאגיד ושמטרתה לשמור על ההפרדה בין הדרג הפוליטי לאנשי התאגיד. כחלון נשאל על הנהלת התאגיד היום בוועידת דה מרקר, ואמר כי הוא "לא חושב שאפשר לשנות את מבנה התאגיד", אבל סירב להתחייב על כך.
 
לצפיה ב-'אלי ישראלי, שטען כי פוטר מגל"צ, מצטרף לתוכנית הספורט של 103'
אלי ישראלי, שטען כי פוטר מגל"צ, מצטרף לתוכנית הספורט של 103
23/11/2016 | 11:00
1
45
לצפיה ב-''
23/11/2016 | 12:45
7
לצפיה ב-'103FM באריזה חדשה'
103FM באריזה חדשה
17/11/2016 | 14:27
1
122
החל מתחילת השבוע, 103FM העלו לאוויר אותות חדשים שהחליפו את הג'ינגל הנוכחי ששרד לא פחות מ-13(!) שנה. מדובר גם על שינוי באותות של תחנת הבת, צפון ללא הפסקה.
 
על האריזה החדשה אחראי המוסיקאי עופר מאירי (מטרופולין) ובמסגרתה הוחלט להעלים את שם התחנה "רדיו ללא הפסקה" ולהסתפק במותג 103FM.
 
אז למישהו כבר יצא להאזין לו? מה דעתכם?
לצפיה ב-'לפי דעתי זה מזעזע ולא מתאים.'
לפי דעתי זה מזעזע ולא מתאים.
19/11/2016 | 14:29
82
יותר מידי רועש ודבילי.

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ