לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רדיו

ברוכים הבאים לפורום "רדיו" בתפוז! פירוש המילה "רדיו", ע"פ מילון אברהם אבן-שושן, הוא "שיטת שידור של קולות למרחקים גדולים באמצעות גלים אלקטרו-מגנטיים המשדרים ממתקנים מיוחדים ונקלטים במכשירים מיוחדים". רדיו בשבילנו הוא מכשיר אפור שכזה, הפתוח 24 שעות ביממה אצלי. בין אם אני באוטו, בחדר העבודה, בסלון או במטבח. רדיו בשבילנו הוא אמצעי בו השדרנים מעבירים את מסריהם ועושים למאזינים קצת טוב על הלב. "רדיו" הוא פורום הפתוח לכל המאזינים, השדרנים, העורכים המוזיקליים, הכתבים, המפיקים, הטכנאים וכל אדם שמרגיש דגדוג קטן ברגע שהוא משנה תדר בסקאלה שלו. אנו מאחלים לכולכם דיונים פוריים ומעניינים. אם יש למישהו שאלות, טענות, בקשות או רעיונות - הוא יותר ממוזמן לפנות אלינו במסרים הפרטיים או באימייל. שתהיה לכולנו רק האזנה ערבה! אייל וולקוביץ' - eyal@evonline.co.il

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רדיו

ברוכים הבאים לפורום "רדיו" בתפוז! פירוש המילה "רדיו", ע"פ מילון אברהם אבן-שושן, הוא "שיטת שידור של קולות למרחקים גדולים באמצעות גלים אלקטרו-מגנטיים המשדרים ממתקנים מיוחדים ונקלטים במכשירים מיוחדים". רדיו בשבילנו הוא מכשיר אפור שכזה, הפתוח 24 שעות ביממה אצלי. בין אם אני באוטו, בחדר העבודה, בסלון או במטבח. רדיו בשבילנו הוא אמצעי בו השדרנים מעבירים את מסריהם ועושים למאזינים קצת טוב על הלב. "רדיו" הוא פורום הפתוח לכל המאזינים, השדרנים, העורכים המוזיקליים, הכתבים, המפיקים, הטכנאים וכל אדם שמרגיש דגדוג קטן ברגע שהוא משנה תדר בסקאלה שלו. אנו מאחלים לכולכם דיונים פוריים ומעניינים. אם יש למישהו שאלות, טענות, בקשות או רעיונות - הוא יותר ממוזמן לפנות אלינו במסרים הפרטיים או באימייל. שתהיה לכולנו רק האזנה ערבה! אייל וולקוביץ' - eyal@evonline.co.il
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כן. גם לפורום הזה יש תקנון. רגע לפני שאתם כותבים או מגיבים להודעה, בואו לקרוא אותו.
תזכורות מיוחדות: הודעות המלצה על תכניות מיוחדות יש לכתוב כתגובה להודעה "שרשור המלצות ומיוחדים". אין להשמיץ, להוציא לשון הרע, להציק ולהטריד, להציף את הפורום ולהעלות תכנים שקריים.
אי הקפדה על הנהלים תגרור מחיקת ההודעות לאלתר. 
 
תקנון הפורומים בתפוז: כן, יש דבר כזה. ואולי הגיע הזמן שהוא לא יהיה רק כסת"ח משפטי אלא באמת כללים שנעמוד בהם. רובם לא כל כך קשים. על מנת שזה יקרה, העתקנו לכאן את כל הסעיפים הנוגעים לפורום, עבור כולנו וכל אחד שכבר נרשמים בניק חדש כדי לחזור לפורום שלנו לעוד מספר דקות.
 
הצהרות והתחייבויות הגולשים (לקריאה מלאה):
לא להעלות תכנים שיש בהם לשון הרע; 
לא להעלות תוכן שיש בו או בפרסומו כדי להוות עילה לתביעה או תוכן העלול לגרום נזק לצד שלישי כלשהו או לתפוז; 
לא להציק או להטריד גולשות אחרות ובכלל זה (בין היתר) לא לערוך "משפטי שדה" לגולשות אחרות וכן להימנע מהצעות מגונות לגולשים אחרים 
לא להעלות תכנים בעלי אופי גזעני או תכנים שיש בהם כדי להסית לגזענות;
לא להפריע או לנסות להפריע להתנהלותו התקינה של האתר; (למי ששאל, יש כזה סעיף) 
לא להעלות תכנים בעלי אופי בוטה, מגונה, גס או בלתי הולם; 
לא לפרסם פרטים אישיים של גולשים אחרים, לרבות זהותן של הגולשות (אלא אם כן פרסמו אותה) ופרטי ההתקשרות עמן; 
לא להעלות תוכן שיש בו המרדה או הסתה; 
לא להציף את האתר או כל חלק או שירות בו, בהודעות סרק או בהודעות חוזרות, באופן העלול לפגוע באתר או בשימוש בו;
המשך >>

לצפיה ב-'תאגיד היום'
תאגיד היום
26/10/2016 | 09:22
9
15
לצפיה ב-'כנס חירום של עיתונאי תאגיד השידור: "כחלון, עמוד בהבטחותיך"'
כנס חירום של עיתונאי תאגיד השידור: "כחלון, עמוד בהבטחותיך"
26/10/2016 | 09:22
8
עיתונאי תאגיד השידור הציבורי ("כאן"), המאוגדים בארגון העיתונאים של ההסתדרות, ערכו הבוקר (ג') "כנס חירום", בעקבות הסערה הפוליטית הנמשכת סביב עתידו של התאגיד.
 
לפי הודעת הארגון, בכנס נטלו חלק כ-200 מעיתונאי ועובדי תאגיד השידור, ובהם גם אנשי "ועד המינהלה", המאוגדים אף הם בהסתדרות.
 
אנשי התאגיד מודאגים מטבע הדברים מהצעת החוק הפרטית של יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (ליכוד), הקוראת לבטל את הקמת התאגיד ולהמשיך להפעיל את רשות השידור הנוכחית במתכונת חסכונית יותר.
 
בוועד, כך נראה, מתכוונים לכוון את עיקר מאמציהם והלחצים שלהם בשר האוצר, משה כחלון, שעמד לימין התאגיד בסיבוב הקודם בקיץ, וכעת שומר על עמדה מעורפלת יותר בעניין עתידו.
 
על-פי פרסומים שונים, ראש הממשלה ושר התקשורת, בנימין נתניהו, מפעיל לחצים כבדים על כחלון כדי שזה יסכים לביטול תאגיד בשידור, וגם ח"כ ביטן טוען כי הצעתו נועדה קודם כל לשכנע את כחלון כי ביטול התאגיד יחסוך כסף.
 
בסיום הכינוס הוציא הוועד הודעה, בה נאמר: "זה מאבק של כולנו על הזכות להיות חלק משידור ציבורי חף משיקולים פוליטיים וליצור עיתונות איכותית וחופשית. אנחנו קוראים למשה כחלון, שר האוצר, לעמוד מאחורי הבטחותיו ולאפשר לנו להמשיך בעשייה".
 
באירוע נכחו גם יו"ר התאגיד, גיל עומר, והמנכ"ל, אלדד קובלנץ, ואלה השיבו לשאלות שהפנו אליהם העובדים וחזרו על הבטחתם כי התאגיד יעמוד בזמנים שנקבעו לו בחוק ויהיה מוכן לעלות לאוויר כבר ב-1 בינואר.
 
בוועד מבטיחים כי בימים הקרובים ייערכו צעדי מחאה נוספים.
 
לצפיה ב-''כאן': נהיה מוכנים ב 1.1.17'
'כאן': נהיה מוכנים ב 1.1.17
26/10/2016 | 09:33
9
לצפיה ב-'תוכנת השידור של הרדיו: Audisi GML'
תוכנת השידור של הרדיו: Audisi GML
26/10/2016 | 09:44
22
לצפיה ב-'קלמן ליבסקינד מצטרף לרשת ב''
קלמן ליבסקינד מצטרף לרשת ב'
26/10/2016 | 12:20
8
יגיש תוכנית בוקר יומית במקביל לכתיבה במערב ובערוץ 20.
לצפיה ב-'התאגיד ישתמש במשדרי הרדיו הקיימים של רשות השידור'
התאגיד ישתמש במשדרי הרדיו הקיימים של רשות השידור
26/10/2016 | 12:49
13
אם למישהו היה ספק...
לצפיה ב-'נערכים לבלום את ביטן: כנס חירום למען השידור הציבורי'
נערכים לבלום את ביטן: כנס חירום למען השידור הציבורי
26/10/2016 | 12:57
11
הצעת החוק של יו"ר הקואליציה דוד ביטן לביטול תאגיד השידור הציבורי וחזרה למתווה רשות השידור, ממשיכה להדאיג את עובדי תאגיד השידור בהקמה כאן, וגורמים רבים בתקשורת הישראלית. מחר (יום ה') ב-9:30 יקיים ארגון העיתונאים כנס חירום במרכז דוהל בשכונת התקווה, תחת האמירה ששידור ציבורי צריך לשרת את הציבור ולא להיות צעצוע של פוליטיקאים.
 
את הכנס תנחה לינוי בר גפן, ובין הדוברים יהיו אילנה דיין מ'עובדה'; בן-דרור ימיני מידיעות אחרונות; מתן חודורוב מ'חדשות 10' ויו"ר ועד העובדים בערוץ; אבנר הופשטיין מדסק התחקירים של גל"צ; יו"ר ארגון השחקנים שח"ם אסתי זקהיים; ויו"ר ארגון העיתונאים יאיר טרצ'יצקי.
 
אתמול כינסו ועד עובדי 'כאן' וארגון העיתונאים כנס בו לקחו חלק כ-200 מעובדי תאגיד השידור הציבורי. בכנס עודכנו העובדים לגבי מצב העניינים הנוכחי, והתבקשו לקחת חלק פעיל במאבק כנגד הניסיונות השונים לפגוע לטענתם בחופש העיתונאי.
 
במקביל למהלך של ביטן שזוכה לגיבוי שקט (אך רועם במיוחד) של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הודיעה אתמול מועצת תאגיד השידור לשר התקשורת נתניהו ולשר האוצר משה כחלון, כי התאגיד מוכן לעלות לשידור ב-1 בינואר, כפי שקובע החוק. במסמך מפורט בן 35 עמודים, מציין התאגיד את כוח האדם הנוכחי, הנדל"ן, האמצעים הטכניים והטכנולוגיים, האולפנים, ההפקות שבעבודה ועוד.
 
"ב-1 בינואר 2017 יהיה התאגיד ערוך ומוכן לשידורי טלוויזיה, רדיו ודיגיטל מבחינה טכנית, לוגיסטית והנדסית, בפריסה ארצית 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, בשגרה ובחירום - כולל הפעלת ערוץ טלוויזיה עיקרי בשפה העברית וערוץ טלוויזיה בשפה הערבית, שמונה תחנות רדיו ושידורי דיגיטל", נכתב במסמך עליו חייבים לענות ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון בתוך 14 ימים.
 
במכתב מציין התאגיד כי גייס עד כה 535 עובדים, 300 מהם יוצאי רשות השידור, ועם תחילת השידורים מספרם אמור לעמוד על כ-700. כתשובה לטענתו הלא מבוססת של ח"כ ביטן לגבי ההרכב המגזרי של עובדי התאגיד, טוענים ב'כאן' כי 20% מהעובדים שייכים למגזרים ששולבו עד היום באופן מצומצם בכלי התקשורת - כשכוונתם לערבים, דתיים וחרדים. בנוסף 43% מעובדי התאגיד הם נשים, ובהנהלה עולה היחס ל-46%.
 
בשנים האחרונות התקיימו מספר כנסי חירום לטובת התקשורת והשידור הישראלי. האחרון היה באוגוסט 2015, כנס אחר היה ב-2012, במסגרתו הגיעו כ-500 עיתונאים לסינמטק וביקרו את החקיקה בכנסת שנועדה לכבול את ידי התקשורת.
 
לצפיה ב-'ועדת הכלכלה תתכנס כדי לדון בהיערכות ישום חוק תאגיד השידור'
ועדת הכלכלה תתכנס כדי לדון בהיערכות ישום חוק תאגיד השידור
26/10/2016 | 13:57
6
לצפיה ב-'קובי אוז בדרך לתאגיד: יגיש תוכנית ברשת ב' החדשה'
קובי אוז בדרך לתאגיד: יגיש תוכנית ברשת ב' החדשה
27/10/2016 | 15:02
1
 
 
הזמר קובי אוז יגיש תוכנית שבועית ברדיו של תאגיד השידור המתגבש, כך נודע לוואלה ברנז'ה. אוז מנהל משא ומתן מתקדם להגשת תוכנית שבועית אישית שלו ברשת ב' החדשה.
 
אוז הגיש ב-2007 את תוכנית הבוקר של ערוץ 10. ב-2011 כיהן במשך שלושה שבועות בלבד כחבר במליאת רשות השידור. אוז התפטר ממליאת הרשות לאחר שנודע לו כי הלשכה המשפטית ברשות הפיצה הוראה לפיה השמעת שיריו, ברדיו או בטלוויזיה, תחייב את אישורה.
 
בהודעה על התפטרותו דאז כתב אוז: "התפטרתי ממליאת הרשות כי הופץ מכתב על ידי השלכה המשפטית לפיו אפשר להשמיע את שירי רק באופן 'אקראי', ויש לתת דין וחשבון על ההשמעות שלי. כמובן שזה יפגע בטבעיות היחסים של הרדיו אל המוזיקה שלי, ועשוי לפגוע באלבומי הטרי (...) חבל, רק רציתי לעזור ומצאתי את עצמי נפגע ופוגע בפרנסתי ובפרנסת מוזיקאים שאיתי".
 
מנהל רשת ב' בתאגיד, עומר בן רובי, אישר את הפרטים.
 
לצפיה ב-'רשות השידור: התקציב הנוכחי שלנו כמו בתאגיד (בלי הפקות מקור)'
רשות השידור: התקציב הנוכחי שלנו כמו בתאגיד (בלי הפקות מקור)
27/10/2016 | 15:05
1
רשות השידור שוברת שתיקה, לראשונה מאז תחילת סאגת התאגיד החדש והצעת החוק לבטלו. גורמים ברשות תקפו אתמול (ד') את המסמך שהפיץ תאגיד השידור הציבורי, שבו הוצגו נתוני רשות השידור משנת 2013, ערב הרפורמה ברשות, ללא כל גילוי על כך שמדובר בנתונים לא עדכניים. הנתונים הוצגו בסמוך לנתוני התקציב של התאגיד במסמך המוכנות שנשלח לראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון.
 
לצד הצגת הנתונים, קבע התאגיד כי עם צירוף החינוכית בשנת 2018, על פי התחשיב, יחסוך התאגיד למדינה כ־390 מיליון שקל בשנה. אך נתוני הרשות העדכניים מראים כי רשות השידור הצליחה לצמצם את התקציב שלה ל־740 מיליון שקל ב־2016, כמו התקציב של התאגיד. מנתונים אלה משתמע שהחיסכון בפועל הוא כ־100 מיליון שקל כל שנה, שהוא העלות של הטלוויזיה החינוכית שלא מגולמת כיום בתקציב השנתי של הרשות.
 
עם זאת, יש להדגיש כי ההתייעלות של רשות השידור בשנים האחרונות שהצליחה לחסוך כ־300 מיליון שקל מהתקציב התפעולי שלה, הגיע לאחר שהמדינה הזרימה לה כ־750 מיליון שקל שכיסה את גירעונות הרשות והפרשת העובדים. בנוסף, תאגיד השידור הציבורי משקיע 190 מיליון שקל יותר מהרשות להפקות מקור ובעצם מזרים את הכספים ליוצרים הישראלים המתפרנסים משורת התקציב הזו. מנגד, התקציב השנתי של התאגיד לא כולל את תקציב ההקמה בגובה 350 מיליון שקל שבעזרתו הוא רכש את מבנה הקבע שלו, הציוד והפקות שלו, שילם משכורות לעובדים הקיימים ודאג לתפעול השוטף.
 
שלשום הודיע התאגיד כאן לנתניהו ולכחלון כי הוא מוכן לעלייה לשידור במקום רשות השידור ויוכל להתחיל את שידוריו ב־1 בינואר 2017. במסמך המוכנות צוין כי 535 עובדים כבר חתמו על חוזי עבודה, 56% מהם הינם עובדי רשות השידור בפירוק, 80 עובדים נוספים נמצאים בהליך גיוס מתקדם ועובדים נוספים מצויים בשלבי מו"מ. ביום הפתיחה תעמוד מצבת כוח האדם על כ־700 עובדים שיאפשרו שידורי טלוויזיה, רדיו ודיגיטל ותפקוד מלא של התאגיד. התאגיד טרם חשף את לוח השידורים שלו אך לדבריו יכלול דרמה, בידור, תרבות, מורשת, תחקירים, העשרה וספורט, לצד שידורי חדשות ותכניות אקטואליה.
 
יושב ראש הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, אמר אתמול כי "מסמך התאגיד מלא בסתירות וחורים". מהתאגיד נמסר כי "התחשיב במסמך המוכנות מבוסס על נתוני האוצר ובתאום עם אגף התקציבים". ממשרד האוצר לא נמסרה תגובה.
 
לצפיה ב-'סיכום שנה ראשונה של אור צלקובניק כמנכ"ל רדיו ללא הפסקה 103FM'
סיכום שנה ראשונה של אור צלקובניק כמנכ"ל רדיו ללא הפסקה 103FM
27/10/2016 | 10:47
10
בימים אלה אור צלקובניק חוגג שנה למינויו כמנכ"ל רדיו ללא הפסקה.
אין ספק כי מדובר בבחור מוכשר שעל אף גילו הצעיר (34), מאחוריו עבר עשיר בתחום הרדיופוני כשגדל בתחנה הצבאית גלגלצ והגיע עד לתפקיד סגן מנהלת התחנה ובהמשך באקו 99FM, שם היה אחראי במשך מספר חודשים על פיתוח אפליקציית המוסיקה של התחנה שזוכה לנתוני הורדה נאים. משם הדרך לניהול רדיו ללא הפסקה הייתה קצרה.
 
ניכר כי צלקובניק זוכה להערכה רבה וגיבוי מלא מהבעלים, אלי עזור, מה שהוביל אותו למנות כבר בהתחלה שני מקורבים אליו מהתחנה הצבאית: דלית עופר, הבוסית לשעבר, כעורכת מוסיקה (ליואב חנני שלום) ונועם לוינגר כסמנכ"ל.
 
אם נביט על לוח השידורים של התחנה כיום, נדמה כי בשנה האחרונה חלו בו שינויים רבים, דבר שלא אפיין בעבר את הרדיו שהיה ידוע בשמרנותו ובלוח שידורים יציב וקבוע יחסית. 
למרות הכישרון והרוח הצעירה שהכניס לרדיו, נדמה כי גם היו עד כה כמה חריקות שלצד המילים הטובות, ראוי להתייחס גם אליהן:
 
שי חי – גיוס הטאלנט השנוי במחלוקת והזוכה הפוטנציאלי של האח הגדול אולי לא היה תלוי באור, שכן עוד קודם גויס לקבוצת מעריב אשר משתייכת לאותם הבעלים, אולם נדמה כי ברדיו לא ידעו כיצד להתמודד ואיך להפיק תועלת מהטלאנט החדש, שכבר הספיק למצוא עצמו מחוץ ללוח השידורים. 
התוכנית השבועית שלו יחד עם כתבת הרכילות מיקי לוין הייתה פרווה למדי, נדמה כי מיקי הסתדרה מצויין בלעדיו והייתה דווקא הדומיננטית בצמד, בעוד ששי, היה על תקן הפרזנטור שגייס את צבא האמת לצבא המאזינים.
שי חי גם הספיק לנהל רומן קטן עם רצועת "זהבי עצבני" היוקרתית, כאשר החליף את שפטל כמה פעמים ומהאזנה לתוכנית נדמה כי דווקא עמד בזה בכבוד ואפילו הספיק להתנצח בשידור עם עמיתו לרדיו גבי גזית,  אולם חוסר התמצאותו באקטואליה והיסטוריה והפער בינו למגישים הוותיקים ניכר פעמים רבות ובינתיים גם תוכניתם השבועית ירדה מהאוויר, לאחר שבתוכנית האחרונה נרשמה תקרית אלימה באולפן בין שי חי לבן זוגה של מיקי לוין וקשה להאמין שיש ממנה דרך חזרה.
 
פירוק שי ודרור – נדמה כי הסכסוך הישן והמוכר בתעשייה בין שי ודרור לא חדש אולם לא במקרה הפרידה הגיעה דווקא במשמרתו של צלקובניק כשזמן קצר לאחר כניסתו לרדיו, הודיעו כי יפסיקו להגיש את התוכנית המיתולוגית. במהלך תמוה, דווקא דרור רפאל הוא זה שמצא עצמו מחוץ לתוכנית הבוקר כשאותו מחליפים לסירוגין אורי גוטליב שמתקשה לעמוד בקצב ונדמה כי התוכנית היא בעיקר עול עבורו ולאה לב, בחורה צעירה ומוכשרת אך נדמה שגם היא לא מצליחה להיכנס לנעליו הגדולות, מה שהוביל לכך שנשארנו עם תוכנית בוקר חבוטה ועם נסים משעל לאחריו שנאלץ להגיש עם דרור רפאל ונשמע כי שיתוף הפעולה הזה מלאכותי במיוחד ואינו מלהיב אף אחד מהצדדים, גם לא את המאזינים אם נתייחס לשידור עצמו ולתגובות בדף הפייסבוק של התוכנית. בולטת במיוחד העובדה שרפאל אינו מצליח להשתלב בתוכנית ואיני רואה עתיד ורוד לרומן הזה. פספוס גדול.

השעיית רון קופמן – נדמה כי אין צורך להוסיף על המכתב הפתוח של אורי משגב שהתפרסם בהארץ לצלקובניק. בעוד רון קופמן מוצא עצמו מושעה מתוכנית הספורט בעקבות אמירה בוטה כלפי השרה רגב, שפטל המשדר בדיוק באותה התחנה ומשתלח באופן קבוע בקבוצות ואנשים, אינו זוכה לגינוי כלשהו. ייתכן כי  קופמן הוא טרף קל ושעיר לעזאזל, בטח לעומת שפטל, או שהאגדה כי שפטל חתם על כך שכל הסתבכות של הרדיו עקב תוכניתו תהיה עליו, נכונה. 
 
הזנחת רצועת הלילה – אייל פאר המנכ"ל הקודם, חתום על כמה מהתוכניות היותר מביכות שנשמעו ברדיו מיום הקמתו ולא אגזים אם אומר שאולי זו חלק מהסיבה שמצא את עצמו בסופו של דבר בחוץ. עם ליהוקים כמו מושיק גלאמין, יובל אברמוביץ ופנינה רוזנבלום נדמה שאין דרך אחרת להסביר את עלייתן מלבד אולי תוכן שיווקי כזה או אחר כשבינן לבין ערך אמיתי למאזין אין כל קשר וגם כיום ניתן לגלות כי רצועות הלילה הן הכבשה השחורה של הרדיו וחבל שכך.
 
פיגור בדיגיטל – בשונה מאקו 99, תחנה המשתייכת לאותם הבעלים והמובילה בתחום הדיגיטל (עד כדי כך שבאות התחנה האפליקציה של הרדיו מוזכרת עוד לפני התדר), ברדיו ללא הפסקה המצב שונה ונדמה כי חוץ מאתר ארכיון עשיר, בדפי הפייסבוק המבולגנים של הרדיו וכן באפליקציה הדי אפרורית של התחנה ישנה עוד הרבה עבודה. גם שידורי הלייב של התחנה לא קבועים ונדמה כי עושים אותם בעיקר לכיף וכשיוצא. אז יש עוד עבודה. אבל גם סיבה לאופטימיות.
לצפיה ב-'הדר שיפר מונה לראש דסק החדשות בחדשות 10'
הדר שיפר מונה לראש דסק החדשות בחדשות 10
27/10/2016 | 09:14
11
עד כה שימש כסגן מנהל מחלקת החדשות ועורך החדשות הראשי בגל"צ

https://twitter.com/nati_tucker/status/79152102481...
לצפיה ב-'"כאן" תבקש שתי תחנות רדיו נוספות - לחרדים ולצעירים'
"כאן" תבקש שתי תחנות רדיו נוספות - לחרדים ולצעירים
25/10/2016 | 18:29
32


הנהלת "כאן" מתכוונת להגיש למשרד התקשורת בקשה להקמת שתי תחנות ארציות חדשות, בנוסף לשמונה התחנות הקיימות של קול ישראל. ב"כאן" מעוניינים להקים תחנה המיועדת למגזר החרדי ותחנה נוספת לצעירים.

כיום משדרת קול ישראל בשמונה תדרים: רשת ב' המתמקדת באקטואליה, רשת א' המתמקדת בתרבות, רשת ג' במוסיקה ישראלית, קול המוסיקה, רדיו רק"ע בשפות שונות, רדיו מורשת, רשת ד' בערבית ו-FM88. בתאגיד "כאן" בחנו את צרכי הקהל והחליטו לבקש ממשרד התקשורת להקצות להם שני תדרים נוספים.

בכל הנוגע למגזר החרדי, כיום פועלות שתי תחנות רדיו - רדיו קול חי הוותיק ורדיו קול ברמה לציבור הספרדי תורני. ב"כאן" רוצים להקים תחנה חדשה שתייצג את מגוון הזרמים החרדים באופן שוויוני ותעסוק, לפי התאגיד, "בנושאים שעל סדר היום הדתי, החברתי והמדיני לצד תכני תרבות, ייעוץ, מוזיקה והרחבת הדעת אשר פונים באופן ייעודי לקהל זה". ב"כאן" אומרים כי התחנה תתבסס על צוות עיתונאים חרדי, כך שיתאפשר לעיתונאות החרדית לקבל ביטוי רחב בכלי תקשורת ציבורי.

תחנה נוספת תפנה לצעירים בגילאי 22-12 ותתבסס בעיקר על מוזיקה פופולרית עכשווית, ישראלית ובינלאומית. בתאגיד אומרים כי בתחנה ייתנו במה לאמנים חדשים וצעירים, וכי היא "תאפשר חשיפה בקנה מידה רחב למוזיקאים בתחילת דרכם, אשר אין להם היום פלטפורמה ייעודית ברדיו הישראלי".

http://www.themarker.com/advertising/1.3102640
לצפיה ב-'שיבל כרמי מנסור יתחיל להגיש מבזקים בחדשות 2 במקביל לגל"צ'
שיבל כרמי מנסור יתחיל להגיש מבזקים בחדשות 2 במקביל לגל"צ
21/10/2016 | 08:03
1
48
חברת החדשות של ערוץ 2 מצרפת לשורותיה את שיבל כרמי מנסור, שיהיה הדרוזי הראשון שיגיש חדשות בערוצים המסחריים.

מנסור (27) נולד וגדל בעוספייה. הוא יתחיל בשבועות הקרובים בתפקידו החדש ובמקביל ימשיך לשמש קריין החדשות הראשי של גלי צה"ל, תפקיד שאותו הוא ממלא משנת 2012. מנסור התגייס לגל"צ ב־2007 ושובץ כקריין. במהלך שירותו הגיש מבזקי חדשות, רצועות מוזיקה ותוכניות ספיישל. ב־2010 השתחרר ונשאר בגל"צ כפרילנסר וכמגיש התוכנית "שטח שש". בשנתיים האחרונות הגיש את תוכנית האקטואליה "מהדורת לילה".

http://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-4868715,...
לצפיה ב-'כל הכבוד מגיע לו '
כל הכבוד מגיע לו
25/10/2016 | 13:15
7
לצפיה ב-'נתניהו נחוש לפגוע בשידור הציבורי: הורה להיערך לסגירת התאגיד'
נתניהו נחוש לפגוע בשידור הציבורי: הורה להיערך לסגירת התאגיד
19/10/2016 | 19:17
8
60
יו"ר הקואליציה דוד ביטן (הליכוד) שמוביל את הצעת החוק לסגירת תאגיד השידור הציבורי כאן, אמנם מצהיר שוב ושוב כי הוא עושה זאת על דעת עצמו ולא בהנחיית ראש הממשלה, אך בפועל נתניהו עצמו ואנשיו מעורבים במאמצים לקידום סגירת התאגיד.

ל-TheMarker נודע כי בשבוע שעבר נפגש נתניהו עם המנהל המיוחד של רשות השידור ברי בר ציון. בפגישה הנחה נתניהו את בר ציון להיערך להמשך השידורים כרגיל ברשות השידור, בשל ביטול הקמת התאגיד לאחר אישור הצעת החוק של ביטן.

בפגישה לא נכחו גורמי מקצוע נוספים ברשות השידור, בהם כונס הנכסים הרשמי שאחראי על פירוק הרשות, דוד האן - שמינה את בר ציון. גם בכירי רשות השידור, בהם העורך הראשי שמעון אלקבץ, לא הוזמנו לפגישה. גם מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר לא ידע על קיום הפגישה. מי שהוביל את הנושא ונכח בפגישה הוא יואב הורביץ, ראש לשכת ראש הממשלה.

הורביץ, מקורבו של נתניהו מזה שנים, היה חבר הוועד המנהל של רשות השידור לפני פירוקה, והיה בין התומכים הבולטים של ההנהלה שהודחה ברשות השידור, למרות הביקורת החריפה ומקרי הסיאוב שנתגלו בה. ההערכות הן שהוא הגורם המרכזי בסביבת נתניהו שדוחף לביטול תאגיד השידור הציבורי והותרת רשות השידור על כנה. בר ציון עצמו היה אמור להיות המינוי של נתניהו לנציבות שירות המדינה, אך המינוי הוטל לאור ביקורת עליו בשל תפקידים קודמים שמילא.

נתניהו מקדם בפועל את הצעת החוק של ביטן על אף שתאגיד השידור הציבורי כאן מכריז כי הוא ערוך לשידורים. בימים אלה עמלים בתאגיד על המסמך המפורט שבו יובהר למשרדי האוצר והתקשורת, בהתאם לחוק, כי התאגיד ערוך בצורה מלאה לשידורים.

החוק הנוכחי קובע כי הקמת התאגיד היא ב-30 באפריל 2017 אלא אם כן התאגיד מכריז כי הוא ערוך לשידורים מלאים כבר ב-1 בינואר 2017, אז ההחלטה תהיה בידי נתניהו ושר האוצר משה כחלון אם לאפשר את הקדמת המועד. בתאגיד כאמור עובדים בימים אלה על המסמך המלא. בין השאר בתאגיד עיבו את מחלקת הדיגיטל כדי לאפשר עלייה לאוויר עם תוכן חדשותי כבר בינואר.

סגירת רשות השידור והקמת התאגיד, לפי חישובי משרד האוצר, אמורה לחסוך לקופת המדינה יותר שני מיליארד שקל בעשר שנות פעילות. ביטן עצמו טוען לחיסכון כלכלי בביטול הקמת התאגיד, אך ההיערכות כי בפועל המהלך יביא להוצאה של מאות מיליוני שקלים מיותרים.

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (ליכוד) מתכוון להציג בימים הקרובים לראש הממשלה נתניהו ולשר האוצר משה כחלון ניתוח כלכלי שלפיו החיסכון עקב אי הקמת התאגיד יגיע לכ-1.3 מיליארד שקל בשנים 2017-2018. עם פתיחת כנס החורף של הכנסת ב-31 באוקטובר יניח ביטן על שלחן הכנסת את הצעתו לביטול סגירת רשות השידור.

אתמול הצהיר ביטן בתוכנית מה בוער בגלי צה"ל כי יציג היום את התוכנית הכלכלית לביטול הקמת התאגיד, אך לא פירט מה תוכנה.

סימן השאלה הגדול הוא מה יעשו השותפים הקואליציוניים. שר החינוך נפתלי בנט כבר הצהיר כי "יזרום" עם נתניהו בביטול התאגיד, וזאת בניגוד להתחייבות קודמת שלו לשמירה על חופש הביטוי. כחלון טרם התבטא בנושא, אך אנשיו הבהירו כי אין כל עסקה וכי מבחינתם התאגיד מוקם בינואר כמתוכנן.

אתמול אמר יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן: "הניסיונות לבטל את הקמת התאגיד מונעים אך ורק ממאבקי שליטה. הניסיונות לבטל את הקמת התאגיד מונעים אך ורק ממאבקי שליטה לקבוע מי ינהל את השידור הציבורי ואיזה מינויים יעשו בו, אין כאן שום עניין לחסכון או התייעלות".

פולקמן הוסיף כי "עמדתי לא השתנתה, עד היום הוצאו כמיליארד שקל מכספי ציבור על פירוק רשות השידור והקמת התאגיד כאשר רשות השידור היא גוף מפורק, ובתאגיד יש כבר כ-300 עובדים. אסור שפוליטיקאים יהיו מעורבים ברמה כזו בעיצוב פניו של גוף שידור מרכזי בישראל".

http://www.themarker.com/advertising/1.3098896
לצפיה ב-'בקואליציה מכחישים יוזמה חדשה לחיסול התאגיד'
בקואליציה מכחישים יוזמה חדשה לחיסול התאגיד
20/10/2016 | 00:03
13
בקואליציה דחו הערב (רביעי) את הפרסום ב"הארץ" לפיו גורם מרכזי בממשלה מנסה לקדם הצעה שנועדה לסכל את הקמת תאגיד השידור הציבורי במתכונתו הנוכחית. "הפרסום על תכנית חדשה לשידור הציבורי אינה ישימה ואיני יודע מה מקורה", אמר יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (הליכוד).
 
ביטן הוסיף: "מדובר בספין לא מוצלח שמטרתו להכניס משתנים חדשים ולסבך את המצב". הוא הדגיש כי הפרסום נועד לעכב את הצעת החוק שהגיש בנושא ופורסמה לראשונה בוואלה! NEWS, ולדבריו "כל השאר הם שמועות חסרות בסיס".
 
גם ח"כ רועי פולקמן (כולנו) התייחס לפרסום וציין כי עם מפלגתו לא מתקיימים דיונים בנושא. "מפלגת כולנו עסוקה בימים אלו בהעברת תקציב המדינה ורפורמות שישפיעו על חייו של כל אזרח בישראל", אמר פולקמן, והוסיף כי "אין שינוי בעמדת כולנו בעניין תאגיד השידור הציבורי. אנו מצפים שהתאגיד יחל את שידוריו בתחילת 2017 כפי שסוכם".
 
 
 
על פי הפרסום, מטרת היוזמה החדשה היא להקים גוף שידורים חדש שיחליף את התאגיד, ויכלול חלקים מרשות השידור ומהתאגיד, את גלי צה"ל ואת הטלוויזיה החינוכית. הרשות האחת שתאגד את כלל גופי השידור הציבורי תהיה כפופה לרגולטור אחד. המהלך החדש יצריך חקיקה בנושא ועד ליישומו אמורה רשות השידור להמשיך ולתפקד במתכונתה הנוכחית.
 
כמו כן, בערוץ 10 פורסם כי מקורביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו העבירו לאחרונה לתאגיד השידור רשימות עיתונאים שגויסו לתאגיד ושאינם מקובלים עליו, ועיתונאים שטרם גויסו אך ישמח לראות בשורות הגוף החדש.
 
גורם ברשות השידור הגיב לנושא ואמר לוואלה! NEWS כי מדובר ברעיון שנשמע "מופרך". "זה בלון ניסוי שהממשלה מנסה לבדוק. מה הקשר בין תחנה צבאית לרשות השידור?", אמר הגורם. "אם כבר, מה שעומד על הפרק זה מעין איחוד בין הרשות לחלק מהתאגיד – שכנראה לא יקום".
 
הפרסום זכה לתגובה גם מיו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, שמסר כי שוחח עם חברו לסיעה איתן כבל על התאגיד. "האיומים על הקמת תאגיד השידור הציבורי מתאימים לדיקטטורות חשוכות", אמר הרצוג. "בזירת הקרב הזו אנחנו נעמוד לצידה של הדמוקרטיה, לצדו של חופש הביטוי ולצדה של התקשורת החופשית ונגד הקומבינה הצבועה והאפלה. נעשה כל שנוכל כדי לבלום את ביבי ושותפיו מלדרוס ולדרדר את מדינת ישראל למקומות מסוכנים מאד".
 
ח"כ ציפי לבני התייחסה גם היא לפרסומים, ואמרה כי "השתלטות על התקשורת וחיסול השידור הציבורי - היא לא בעיה של התקשורת אלא של הציבור כולו". לדבריה, "לא פתיחת השוק לתחרות מעניינת את נתניהו - אלא שימת סכי עיניים על עיני הציבור, כך שיראה רק את מה שהמוביל רוצה שיראו, מבלי אפשרות להביט לצדדים. זה נשמע כמו סיפור היסטורי חשוך של מדינה אחרת אבל זה הסיפור של מדינת ישראל כיום, ובזה חייבים להיאבק עכשיו לפני שיהיה מאוחר מדי"
 
במכון הישראלי לדמוקרטיה גם כינו את הרעיון "מופרך", ומסרו כי מדובר בהצעה לא מקצועית ולא הגיונית. ד"ר תהילה שוורץ-אלטשולר, ראשת התכנית לרפורמות במדיה במכון, הסבירה כי "לפי החוק החינוכית אמורה ממילא להיות חלק מן התאגיד. הניסיון לקדם את הרעיון להמשיך את קיומה של רשות השידור ולעצור את הקמת התאגיד מנוגד לכל חוות הדעת המקצועיות לאורך השנים וכמובן לכל הגיון כלכלי. כל מטרתו אחת - להתנקם בשידור הציבורי בישראל. מדובר ביוזמה שהיא חלק מתהליך הטורקיזציה של התקשורת, שמטרתה להכניס את כל שוק התקשורת בישראל למצב של חוסר וודאות, המצב הרע ביותר עבור עצמאות עיתונאית".
 
לצפיה ב-'בתאגיד משדרים "עסקים כרגיל"'
בתאגיד משדרים "עסקים כרגיל"
20/10/2016 | 12:07
17
למורת רוחה של מירי רגב, גיוסים נוספים שהתאגיד ביצע לאחרונה הם של שני אנשי גל"צ: אייל שחר, עורך בגל"צ ועורך תוכן במהדורה המרכזית של חדשות 10, ותומר שלפניק, לשעבר עורך ראשי של מחלקת הניו מדיה בגל"צ. בתאגיד מדגישים כי גייסו כ-530 עובדים לכאן בהקמה, וכי חטיבת הדיגיטל מונה 50 עובדים.
 
לצפיה ב-'לידיעת ביטן: התאגיד כבר הכין את לוחות השידורים לינואר'
לידיעת ביטן: התאגיד כבר הכין את לוחות השידורים לינואר
20/10/2016 | 14:33
29
למרות הטענה של יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן כי תאגיד השידור הציבורי כאן לא יהיה מוכן לשידור על פי חוק בתחילת 2017, והמהלך לביטול התאגיד והחזרה למתווה רשות השידור – בגיבוי השקט של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ב'כאן' ממשיכים בהליכי ההקמה והפרוגרמינג בטלוויזיה וברדיו נמצא בהרכבה וחלק מהלוחות כבר מוכנים לשידור, עם העלייה המתוכננת לאוויר ב-1 בינואר.
 
בנוגע לרדיו, קול ישראל החדש יורכב גם הוא מ-8 רשתות, כאשר המובילה היא כאמור רשת ב'. לוחות השידורים של התחנות אושרו, כאשר הלוח של רשת ב' החדשה יהיה דומה לזה של הישנה – ויכלול חלק לא קטן מהנכסים הפופולאריים והמוכרים של הרדיו, ורצועות השידור הוותיקות ישמרו ברובן על זהותן ושעות שידורן הרגיל. אבל הלוח יורכב גם מתכניות חדשות.
 
אבל לצד האופטימיות הזאת, נראה כי הרוח שנושבת מהמהלך של ח"כ ביטן משפיעה על קצב גיוס העובדים לתאגיד. מ-35 גיוסים לשבוע, המספר ירד לכ-20 בשבוע בשבועות האחרונים. בסך הכל התקיימו בחודשים האחרונים לא פחות מ-2,000 ראיונות. מן הצד השני, ישנן עזיבות בודדות מתוך 530 האיש שגויסו עד כה. גורם בתאגיד אמר לאייס כי התנהלות ביטן "יצרה אצלנו העובדים תחושת אנדרדוג, מה שמחזק את הרצון להישאר ולהילחם על קיומו של התאגיד".
 
בתוך כך, אגודת העיתונאים בירושלים פרסמה הבוקר הודעה על פיה היא תומכת בעצמאות העיתונאית של עיתונאי השידור הציבורי, אולם סירבה לגנות את הניסיונות לביטולו של התאגיד, והשארת רשות השידור.
 
לאורך כל התקופה, באגודה הירושלמית התנגדו להקמת התאגיד, והביעו תמיכה במתווה הרפורמה ברשות השידור, מהלך שגובש לפני מספר שנים ואף החל לצאת לדרך.
 
בהודעה נכתב כי האגודה "קוראת לבצר את עצמאות השידור הציבורי תוך שמירת הבסיס שהקימה רשות השידור לאורך שנים בזכות עובדים מסורים שהביאו איכות עיתונאית מקצועית למפעל החיים שלהם בה. בכל מסגרת שתקום לאחר היחלצות מתסבוכת מיותרת ויקרה שלא היה בה צורך במהלכי הפירוק - יש לשמור על קיר ברזל מגן בין עיתונות השומרת על זכות הציבור לדעת לבין אינטרסים פוליטיים שלא זה עיקר יעדם".
 
לצפיה ב-' תחשיב ביטן: "הכספים שייחסכו עם ביטול התאגיד יושקעו בחינוך"'
תחשיב ביטן: "הכספים שייחסכו עם ביטול התאגיד יושקעו בחינוך"
20/10/2016 | 14:40
10
"הכספים שייחסכו עם ביטול התאגיד יכולים להיות מושקעים בחינוך, ברווחה, בריאות ובפריפריה", כך אמר היום (חמישי) יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן (הליכוד), שהציג את התחשיב שלו לביטול הקמת התאגיד. לטענתו, ביטול הקמת התאגיד יחסוך כ-2.127 מיליארד שקל לקופת המדינה. המהלך - שנחשף לראשונה בוואלה!NEWS - יבטל את פרישתם של 800 עובדים ברשות השידור, אגרת הטלוויזיה תמשיך להיות מבוטלת ואגרת הרדיו תופחת בכ-30%.
 
לפי החישוב של ביטן, הוצאות התאגיד לשנים 2017-2018 הן בסך 1.177 מיליארד שקל, וכאשר מוסיפים לכך את הוצאות הפרישה של כאלף מעובדי רשות השידור (כ-1.2 מיליארד שקל) ואת הוצאות הפרישה של עובדי הטלוויזיה החינוכית (כ-0.15 מיליארד שקל) – זה מסתכם בהוצאות בסך של כ-2.527 מיליארד שקל. ביטן מציין בתחשיב כי הקמת התאגיד החדש מחייבת מצד אחד להגיע להסכמי פרישה עם כל עובדי רשות השידור ומצד שני מחייבת את התאגיד החדש לקלוט כ-900 עובדים חדשים, מתוכם כ-400 עובדים מהרשות לאחר שקיבלו את פיצויי הפרישה שלהם.
 
עוד טוען ביטן כי אגרת הטלוויזיה בוטלה ואולם אגרת הרדיו נותרה ואף עלתה בכ-30%. לפי הבדיקה ביצע ביטן, במועד חקיקת החוק החדש (2012) עמדה האגרה על 114 שקל וכיום היא 153 שקל. ב-2017 אגרת הרדיו תעמוד על 162 שקל וב-2018 צפויה להגיע ל-171 שקל.
 
"כתוצאה מכך שאגרת הרדיו מצד אחד עלתה תוך 5 שנים בכ-48 שקל, יוצא שהאוצר מכסה את עלות התקציב של התאגיד החדש על ידי הגדלת האגרה. אם רשות השידור הייתה ממשיכה לתפקד ההעברה הכספית לרשות השידור בגין אגרת הרדיו בלבד הייתה צריכה לעמוד על כ-450 מיליון שקל", כתוב בתחשיב. ביטן מסביר כי רשות השידור תגבה את אגרת הרדיו ישירות במועד תשלום אגרת הרישוי כפי שהיה בעבר, ואולם תהיה הפחתה של האגרה בשנים 2017-2018 לסכום של 114 שקל לרכב.
 
נוסף לכך, ביטן טוען כי כל ההשקעות בציוד ובאולפנים של התאגיד החדש יועברו לרשות השידור: "האוצר טוען כי הושקעו עד כה בהקמת התאגיד החדש מיליארד שקלים אולם מכירת מתחם שרונה שהייתה קרקע בבעלות רשות השידור מכסה את ההוצאות שהיו עד סוף שנת 2016. כולל פיצויי הפרישה של חלק מעובדי רשות השידור עד כה". על פי הצעת החוק של ביטן, הרכוש הנדל"ני יועבר לבעלות המדינה לרבות רוממה ויימכרו במכרז על מנת לכסות חלק מההוצאות שמוערכות בכ-850 מליון שקל.
 
עוד מצויין בתחשיב, כי החוב בגין אגרת טלוויזיה ברשות השידור עומד על כ-800 מיליון שקל, מתוכן ייגבו לפחות כ-400 מיליון שקל. ביטן טוען כי לא תהיה פגיעה בתקציב הפקות המקור, שיעמוד על סך של 200 מיליון שקלים גם ברשות השידור – מדובר בסעיף משמעותי ביותר עבור היוצרים שכבר השמיעו קולות מאבק ביוזמה של ביטן לביטול התאגיד.
 
בנוסף לכך, עובדי הטלוויזיה החינוכית ממומנים כיום מתקציב משרד החינוך, וביטן טוען שמכיוון שעלות הפרישה מול עלות ההפעלה לאחר התייעלות מקוזזות - הדבר לא משפיע תקציבית. הוא מסייג זאת ואומר כי בשנים 2017-2018 צריכה להתבצע ההתייעלות המתוכננת כיום, כך שסך ההוצאות בגין הטלוויזיה החינוכית יעמדו על כ-50 מיליון שקל, כפי שמתוכנן בתאגיד החדש.
 
לצפיה ב-'ארדן נגד הכוונה לפרק את התאגיד'
ארדן נגד הכוונה לפרק את התאגיד
20/10/2016 | 19:20
9
השר לביטחון הפנים גלעד ארדן תקף היום (חמישי) בחריפות את יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (הליכוד) ואת מסמך העלויות שפירט את החיסכון לכאורה מפירוק תאגיד השידור הציבורי "כאן". לדברי ארדן, מוביל הרפורמה בשידור הציבורי ומי שקידם את החוק להקמת תאגיד השידור הציבורי כשהיה שר התקשורת, הנתונים שעליהם מסתמך ביטן שגויים וכי המהלך יגרום לבזבוז רב.
 
"עיינתי שוב ושוב בתחשיב, ולא הצלחתי להבין איך חיסכון כספי מוצג כבזבוז ובזבוז מוצג כחיסכון כספי", אמר ארדן. הוא הזהיר כי ביטול תאגיד השידור כיום יהיה "טעות קשה, שתגרום לבזבוז רב של כספי ציבור, וגם תחזיר את השידור הציבורי לאחור".
 
כפי שנחשף לראשונה בוואלה! NEWS, יו"ר הקואליציה מקדם בחודשים האחרונים הצעת חוק לביטול תאגיד השידור הציבורי, שתוגש מיד עם שוב הכנסת מפגרת הקיץ בסוף החודש. הצעת החוק של ח"כ ביטן קובעת כי חוק השידור הציבורי הישראלי משנת 2014, שאותו קידם ארדן, יבוטל. משמעות הדבר היא שרשות השידור תמשיך לפעול ופרישת 800 מעובדיה תבוטל.
 
על פי ההערכות, ראש הממשלה בנימין נתניהו תומך ביוזמתו של ביטן, ובימים האחרונים התחזק במערכת הפוליטית הרושם כי התנגדותם של שניים מראשי סיעות הקואליציה – שר האוצר משה כחלון ושר החינוך נפתלי בנט – נחלשה.
 
ארדן, שהיה שר התקשורת בממשלה הקודמת, דוחה את התחשיב של ביטן וטוען כי הקמת התאגיד היא שתחסוך כספי ציבור. "הרפורמה שהובלתי לוותה כל העת על ידי חברת ייעוץ כלכלי, מטעם משרד התקשורת, וכן על ידי אנשי משרד האוצר שבחנו אותה לעומק", אמר. "הם הגיעו כולם למסקנה ברורה - סגירת הרשות הישנה והחולה, יחד עם עלות תשלום פיצויי פרישה נדיבים לעובדים שיפרשו ובתוספת עלות ההקמה של תאגיד השידורים החדש והמודרני - תחסוך לציבור בכל שנה מרגע הסגירה 400 מיליון שקלים".
 
בניגוד לטענתו של ביטן, שאמר כי הכספים שייחסכו עם ביטול התאגיד יושקעו בחינוך וברווחה, אמר ארדן: "לא רק שביטול התאגיד לא יאפשר שום הקצאת כספים לחינוך ולרווחה, אלא להיפך, ביטול התאגיד יביא עמו קיצוץ בחינוך וברווחה כדי לממן את החזרה אחורה לרשות הישנה".
 
יו"ר סיעת כולנו ח"כ רועי פולקמן התייחס גם הוא לנתונים שהציג יו"ר הקואליציה ואמר כי "אין אף גורם ממשלתי אחד מוסמך שמוכן לחתום עליהם". הוא הוסיף כי המניע האמיתי מאחורי הניסיון לסגור את התאגיד אינו כלכלי. "על פוליטיקאים ומפלגות להפסיק את המעורבות במינויי תפקידים בגופי התקשורת", אמר.
 
יו"ר הקואליציה הגיב לדבריו של ארדן ואמר כי הוא טועה, אך הוסיף כי אין לו "כל כוונה להתווכח עם שר מהליכוד בתקשורת". לפי התחשיב של ביטן, ביטול הקמת התאגיד יחסוך כ-2.127 מיליארד שקל לקופת המדינה. לפי חישוביו של ביטן, הוצאות התאגיד לשנים 2017-2018, יחד עם הוצאות הפרישה של כאלף מעובדי רשות השידור והוצאות הפרישה של עובדי הטלוויזיה החינוכית, מסתכמות בכ-2.527 מיליארד שקל.
 
 
 
גם בתאגיד סבורים כי החישוב של ביטן מופרך. לטענת גורם בתאגיד, לא ניתן להתחשב בהכנסות מהשטח הנדל"ני של רשות השידור ברוממה, משום שהן ייתקבלו רק בשנת 2017 ורק במידה שהרשות תפנה את המבנים. "נכסי הרשות הועברו למדינה ואי אפשר לספור אותם - ביטן בעצם 'מוכר' את נכסי הרשות פעם נוספת", אמר הגורם. לטענתו, לא ניתן להגיע להסכמים חדשים עם העובדים ולא נלקחו בחשבון התחשיב של ביטן הפיצויים למאות עובדים שכבר נקלטו בתאגיד. "ביטן מערבב בין הכנסות להוצאות. אין קשר - מה שמעניין זה כמה זה יעלה", אמר הגורם.
 
לצפיה ב-'גלובס" חושף: מסמך ה"טאלנטים" של תאגיד השידור'
גלובס" חושף: מסמך ה"טאלנטים" של תאגיד השידור
20/10/2016 | 21:13
18
בזמן שאי-הוודאות סביב עתידו של תאגיד השידור הציבורי ("כאן") גוברת, וממתינה להכרעות - שייפלו כנראה בשבועות הקרובים במגרש הפוליטי - נראה כי בתאגיד עצמו, בניהולו של אלדד קובלנץ, מתקשים לאייש חלק גדול מהמשרות הבכירות הנדרשות להפעלתו. ממסמך פנימי של התאגיד שהגיע לידי "גלובס" עולה כי עד כה הוחתמו בו רק שני עיתונאים שנכללים תחת הגדרה של "טאלנט בכיר", ורק עיתונאי אחד שמוגדר על-ידי התאגיד כ"טאלנט".
 
המסמך כולל רשימה ארוכה של תקנים ושל הגדרות תפקיד, וליד כל אחד ואחת מהם מופיע שם - במקרה שהמשרה כבר אוישה - ולידו הסטטוס שבו נמצא החוזה שלו; או מקום ריק - במקרה שהמשרה עדיין ממתינה לאיוש.
 
המסמך הוא ככל הנראה בן יותר מחודש ימים, ובכל זאת אי-אפשר שלא לשים לב למספר הרב של הטורים הריקים שמופיעים בו, מספר שמעיד על הקשיים של התאגיד הציבורי החדש - שמקווה לעלות לשידור כבר בחודש ינואר הקרוב - לאייש לפחות חלק מהמשרות בו.
 
מי כן מופיע במסמך? תחת ההגדרה "טאלנט בכיר" נכללים בסך-הכול 4 שמות. האחד הוא שאול אמסטרדמסקי, שהגיע מהעיתון הכלכלי "כלכליסט" ומונה לראש הדסק הכלכלי של התאגיד. שם אחר הוא דורון צברי, במאי וכתב דוקומנטרי, שעל צירופו לתאגיד נמסר באופן רשמי, ושמו הוזכר גם כמועמד לתפקיד מנהל המחלקה הדוקומנטרית בתאגיד.
 
דמות מוכרת אחרת היא יאיר שרקי, שהיה אמור להיות הכתב הפוליטי הבכיר בתאגיד, אך החליט לאחרונה לוותר על התפקיד ולחזור לערוץ 2. השם הרביעי הוא אורן נהרי, איש חדשות החוץ של הערוץ הראשון, שכידוע חתם לאחרונה באתר האינטרנט וואלה, אך במסמך הוא מוגדר כמי שהחוזה שלו נמצא בהכנה, ועל-פי הגדרתו ייתכן שבתאגיד גם היו מוכנים לשלם לו סכומים גבוהים יחסית.
 
במסמך מוזכרים גם שני שמות של "טאלנטים". יעקב אחימאיר, המגיש הוותיק של רשות השידור, שעל הצטרפותו אכן נמסר באופן רשמי; ואסף ליברמן, מגיש "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל, שעל המגעים שלו עם אנשי התאגיד פורסם בפומבי, אך הוא החליט בסופו של דבר להישאר בתחנה הצבאית.
 
במסמך לא מופיעים תנאי שכרם של הטאלנטים ושל הטאלנטים הבכירים. בעבר פורסמו בגלי צה"ל נתונים שנמסרו על-ידי התאגיד לעמותת "הצלחה", במסגרת חוק חופש המידע, שמהם עלה כי ששת נושאי המשרה הבכירה שהוחתמו עד אז בתאגיד זכו לשכר ברוטו שנע בין 30 אלף שקל בחודש ל-35 אלף שקל. הנתונים הללו כללו גם בעלי תפקידים בכירים בתאגיד שאינם עיתונאים.
 
לפי אותם נתונים, השכר הממוצע של 20 נושאי המשרה הבכירים בתאגיד עומד על למעלה מ-28 אלף שקל. עם זאת, בעבר נמסר ל"גלובס" בתגובה רשמית מאת משרד האוצר כי לתאגיד השידור הציבורי החדש ניתנה האפשרות להגדיר 15 עובדים כטאלנטים - שיקבלו עד 40 אלף שקל ברוטו בחודש - ועוד 30 עובדים שיקבלו כ-25 אלף שקל ברוטו בחודש.
 
כאמור, אחד הנתונים הבולטים העולים מהמסמך הוא המספר הגבוה של תפקידי המפתח שעדיין לא אוישו. אמנם, כפי שצוין כבר, המסמך אינו עדכני לימים אלה, אך בהתחשב בעובדה שבתאגיד ממהרים לדווח בדרך-כלל על מינויים מרכזיים שהם מבצעים, נראה כי רוב התקנים החשובים הללו עדיין אינם מאוישים גם נכון לעכשיו.
 
כך, למשל, מופיעים במסמך שני תקנים למה שמכונה בו "מגיש מהדורה טלאנט בכיר", שככל הידוע עדיין לא אוישו. תקנים מרכזיים נוספים שמופיעים בו ריקים כוללים תפקידים כמו עורך המהדורה המרכזית (שני תקנים), ראש דסק בכיר (שני תקנים) ועוד שני תקנים שמוגדרים כ"מגיש מהדורה טאלנט" שגם הם אינם מאוישים.
 
כאמור, לוח הזמנים של התאגיד לפי החוק הקיים - שממילא נמצא כיום תחת מתקפה, על רקע הצעת חוק פרטית לביטולו שמוביל יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן - קובע כי הוא יעלה לשידור עד 30 באפריל 2017, אך מאפשר לו להתחיל בשידוריו כבר בינואר הקרוב - בכפוף לאישורם של שר התקשורת, בנימין נתניהו, ושל שר האוצר, משה כחלון.
 
מאז שתוקן החוק בקיץ האחרון, בתאגיד השידור מצהירים שוב ושוב כי הם יבקשו לעלות לשידור כבר ב-1 בינואר, כלומר בעוד קצת יותר מחודשיים. מדובר ממילא במשימה מאתגרת ומורכבת, אך ככל שחולף הזמן מבלי שבתאגיד מצליחים למנות אנשי תקשורת בולטים לכל אותם תפקידים שעדיין נותרו פתוחים, נראה כי היא הולכת והופכת לקשה יותר ויותר.
 
התחום שבו מצבו של התאגיד פשוט יותר הוא הרדיו. שם, רוב עובדי קול ישראל - שממילא נחשבת לתחנה מוצלחת שמצבה טוב יחסית - עברו לתאגיד, ולכן חלק גדול יותר מהמשרות שנזכרות במסמך אכן מאוישות. בתחום זה ישנן 3 משרות שמוגדרות כ"מגיש טאלנט". שני השמות הראשונים ברשימה זאת הם של אריה גולן ואסתי פרז, אנשי קול ישראל, שאכן סיכמו על הצטרפותם לתאגיד. השם השלישי הוא של מגישת התוכנית "סדר יום" ברשת ב', קרן נויבך, שמופיעה תחת הסטטוס "נשלח חוזה".
 
מתאגיד השידור נמסר בתגובה: "'כאן בהקמה' הוא גוף מסודר המנהל מעקב קבוע אחר תהליכי ההקמה, ובהם גם הליכי הגיוס וסטטוס הנקלטים בתאגיד".
 
לצפיה ב-'בכיר באוצר על מסמך ביטן: התפוצצנו מצחוק. זה חארטה בריבוע'
בכיר באוצר על מסמך ביטן: התפוצצנו מצחוק. זה חארטה בריבוע
20/10/2016 | 21:42
1
25
"זה חארטה בריבוע" - כך הגיב היום בכיר במשרד האוצר שנחשף למסמך שהפיץ היום יו"ר הקואליציה דוד ביטן (הליכוד), שלטענתו מצדיק את סגירת תאגיד השידור כאן בחיסכון של 2 מיליארד שקל.
 
הבכיר אמר כי "בחיים לא ראיתי כזה נייר חובבני. אנשי האוצר ראו את הנייר והתפוצצו מצחוק. אנחנו מקווים שבתור יו"ר הקואליציה הוא יודע לספור אצבעות בצורה יותר רצינית".
 
במשרד האוצר עמלים בימים אלה על מסמך מפורט שיציג את החיסכון הכספי שהושג מהתוכנית לסגירת רשות השידור ופתיחת התאגיד החדש. לפי הערכות שהוצגו בעת חקיקץ החוק בנושא, החוק אמור לחסוך לקופת המדינה כ-2 מיליארד שקל בעשור.
 
באוצר תמהו בעיקר על חישובים שהציג ביטן לגבי השכר ברשות השידור, על הכנסות מקרקעות שכבר נמכרו ועל תרחישים בלתי אפשריים. גורם באוצר הבהיר כי בכל מקרה תקציב בסדר גודל שהציג ביטן לא יאפשר כלל הפניית תקציבים לשוק היצירה המקומית.
 
עם זאת, משרד האוצר לא הוציא עד כה תגובה רשמית למסמך ביטן. במשרד ממתינים לעמדתו של שר האוצר משה כחלון. החשש הוא שכחלון ייכנע ללחץ הפוליטי וישתף פעולה עם נתניהו לפגיעה בשידור הציבורי.
 
לצפיה ב-'תאגיד השידור כאן או קול ישראל אין ממש הבדל ביניהם'
תאגיד השידור כאן או קול ישראל אין ממש הבדל ביניהם
21/10/2016 | 01:25
36
חוץ מהשם התאגיד וההצטרפות של שדרנים ועיתונאים וכל מיני אין ממש שינוי
והרשתות ישארו באותה מתכונת אז בקיצור עושים ענין גדול
כי כאן או רשות השידור הם אותו דבר אלא אם התכנים ישתנו למשהוא יותר מגוון ומפתיע אז יהיה הבדל משהוא
 
ובכלל אם כל כך הרבה מתנגדים להקמתה
אז בטח שהיא תיהיה מקצועית יותר וכנראה תפתיע אפילו אותי
שקצת מאסתי ברשתות קול ישראל חוץ מ88 כמובן במוצאי שבת או בספיישלים
וקצת קול המוזיקה כשיש כמה נעימות שצצות לה לפני התוכנית הבא
הנקודה היא מה שלא יקבע כך או כך יש לפחות רדיו
ולא מצב של כיבוי משדרים בין השינוים או לא השינוים
 
 
 
לצפיה ב-' עוזב את גל"צ: ספי עובדיה יגיש את תוכנית הבוקר ב-103'
עוזב את גל"צ: ספי עובדיה יגיש את תוכנית הבוקר ב-103
20/10/2016 | 14:43
41
הכתב הפוליטי של חדשות 10, ספי עובדיה, יעזוב בקרוב את גל"צ ויעבור לשדר ברדיו ללא הפסקה – כך נודע לוואלה ברנז'ה. עובדיה מצטרף לצוות תוכנית הבוקר של 103FM, לצד ניסים משעל ודרור רפאל. המהלך הוא חלק משיתוף פעולה עם מערכת חדשות 10, המספקת את מהדורות החדשות ל-103FM, ובמסגרתו ישולבו עיתונאים נוספים מהערוץ בתחנה.

עובדיה החל את הקריירה העיתונאית שלו בתחנה הצבאית ועבד שם במשך 13 שנים. בתפקידו הראשון עבד ככתב ספורט, לאחר מכן כתב בכנסת והוא אף כיהן כראש מחלקת החדשות בגל"צ. כיום עובדיה מגיש בתחנה הצבאית תוכנית אקטואליה שבועית ביחד עם יועז הנדל. לפני כשנה וחצי פורסם בוואלה ברנז'ה כי עובדיה ועקיבא נוביק יחליפו את נדב פרי בתפקיד הכתב הפוליטי של חדשות 10.

תוכנית הבוקר המשותפת של משעל ורפאל משודרת מאוגוסט 2016, לאחר שהצמד שי ודרור נפרדו בעקבות סכסוך. השניים עדיין ממשיכים להגיש את הפינה "שיחת טלפון מפתיעה", המפגישה בין צוות הבוקר של גולדשטיין, גוטליב ולאה לב לרפאל ומשעל, וכעת גם לעובדיה.

עובדיה מסר: "אני נרגש להצטרף לנבחרת שדרי הרדיו המובילה של 103 בכלל ובפרט למשעל ורפאל כחלק משיתוף הפעולה בין חדשות10 לFM103. זו זכות גדולה לחזור ולעבוד עם המנכ"ל אור צלקובניק אותו אני מכיר שנים רבות עוד בהיותו בכיר בגל"צ ובגלגלצ".

אור צלקובניק, מנכ"ל 103FM, אמר כי "ספי עובדיה הוא עיתונאי בועט, בולט, חריף ואינטלגנטי, שהספיק לצבור רקורד המדבר בעד עצמו. הוא עשוי מאותם החומרים שהופכים את 103FM לתחנה מובילה. יחד עם ניסים ודרור נספק למאזינים שעה ייחודית של אקטואליה, פובליציזם וסאטירה".

http://b.walla.co.il/item/3006566
לצפיה ב-'ברוך שפטרנו: מיקי מירו פורש מרשות השידור'
ברוך שפטרנו: מיקי מירו פורש מרשות השידור
20/10/2016 | 14:14
1
58
העיתונאי ומי שהיה בעבר מנהל קול ישראל, מיקי מירו, פורש מרשות השידור - כך נודע לאייס. בכך חותם מירו כמעט 40 שנות עבודה בשידור הציבורי, וכמי שהתנגד לסגירת הרשות, הוא פורש בדיוק בתקופה בה נראה כי היא עוד עשויה להמשיך לחיות.

מירו הצטרף לרשות השידור ב-1978, ולאורך השנים עסק רבות בנושאי חברה ורווחה. בין היתר ייסד את התכניות 'שעת חברה' ו'בדרך אל הטבע', היה כתב רווחה, וייסד את מוקד התנועה של קול ישראל בשנות ה-90.

בשנים 2003 עד 2006 היה מנהל חטיבת החדשות ברשת ב', ובאמצע 2011 מונה למנהל קול ישראל לאחר שזכה לאישור ועדת המכרזים של רשות השידור, ובעקבות הדחתו של אריה שקד מהתפקיד. ואולם מספר חודשים לאחר מכן ביטל בית בית הדין האזורי לעבודה את המינוי, לאחר עתירת אגודות העיתונאים נגדו. כמה ימים לאחר מכן נבחר שוב לתפקיד. ב-2012 גם קיבל תואר ד"ר בתחומי מדע המדינה ותקשורת.

לצד ההתמקדות שלו בנושאים חברתיים, וגם התחזקות האזנה לרשתות קול ישראל השונות, מירו גם ספג ביקורת על התנכלות הנהלת רשות השידור לקרן נויבך והניסיונות להורידה משידור - במהלך תקופת המנכ"ל יוני בן מנחם, שהודח לפני כשנתיים יחד עם ההנהלה.

עם מינויו של יונה ויזנטל לעורך הראשי של רשות השידור במקומו של בן מנחם, ביקש מירו לסיים את תפקידו כמנהל קול ישראל וחזר לעבודתו העיתונאית השוטפת.

פרישתו של מירו בסוף החודש היא חלק מהתכנית לפרישה מוקדמת של עובדים מרשות השידור, לקראת תחילת פעולתו של תאגיד השידור הציבורי כאן. פרישה מוקדמת מזכה בתנאי פרישה מועדפים, ובהתחשב בוותק של מירו ברשות - 38 שנים, בשכר אותו קיבל (על פי הערכות כ-32 אלף שקלים בחודש בחוזה אישי), ובדרגת הניהול שלו, מדובר בקופה נאה מאד.

ואולם, בשיחה עם אייס מירו טוען כי מענק ותנאי הפרישה הם חלק שולי בהחלטה שלו לסיים את עבודתו ברשות בגיל 61. "אני חש מיצוי בעבודה הזאת", הוא אומר, "38 שנים עבדתי כעיתונאי חברתי, יצרתי פורמטים כמו 'שעת חברה' ו'בדרך אל הטבע', ראיתי בעבודה הזאת שליחות ציבורית, ועשיתי תפקידים בכירים ברשות. אני מרגיש שמספיק".

-אבל לעזוב בדיוק כנראה שאולי הרשות תמשיך לעבוד?
"לךא הסתרתי אף פעם את דעתי על המהלך לסגירת רשות השידור. זו הייתה התערבות בוטה בשידור הציבורי - לפרק את הרשות ולהקים גוף אחר. לכן אני מברך על המהלך הנורמלי לביטול חוק התאגיד. אבל אני כבר מיציתי עם זה".

-אז מה כן תעשה?
"אני הולך להיות עיתונאי עצמאי, ומפתח מיזם דיגיטלי לטובת זאת. אני גם מתכוון לעסוק יותר בהרצאות בתחומי הלימוד האקדמיים שלי - מדע המדינה, תקשורת ומינהל ציבורי, ולכתוב מאמרים בנושא, מה שלא הצלחתי לאורך השנים לעשות בגלל העבודה שלי".

http://www.ice.co.il/media/news/article/453227
לצפיה ב-'שלום וביי'
שלום וביי
20/10/2016 | 18:34
26
לצפיה ב-'לוח משדרים של רדיו תל אביב'
לוח משדרים של רדיו תל אביב
19/10/2016 | 23:09
1
48
הי
מישהו יודע את הלוח המשדרים של התחנה ?
לצפיה ב-'היי ערן '
היי ערן
20/10/2016 | 00:48
66
מצאתי באתר הרדיו את לוח השידורים:
 
דפדף לאמצע:)
 
 
לצפיה ב-'ניב גלבוע עוזב את ערוץ 10 ומצטרף לחברת דיינרס'
ניב גלבוע עוזב את ערוץ 10 ומצטרף לחברת דיינרס
19/10/2016 | 11:13
34
ניב גלבוע, איש חדשות 10 הודיע היום (ד') על פרישתו מהערוץ. אחרי 11 שנה בערוץ 10 אשר בשש שנים מתוכן ניהל את מחלקת הרדיו, ניב גלבוע נפרד מצופי הטלוויזיה של הערוץ ומתקדם לפלטפורמות חדשות. במהלך משותף עם כרטיס האשראי דיינרס יפיק גלבוע, הידוע כמבקר הנשכני ומגיש "לילה כלכלי", את פינת הביקורת שלו בחסות כרטיס האשראי דיינרס השייך לחברת כאל.

גלבוע, ששימש כמגיש, עורך וכתב מגזין בכיר בחדשות 10 ב-11 השנים האחרונות, מסר בתגובה: ״אני מאמין בפלטפורמות הדיגיטליות החדשות. שיתוף הפעולה עם דיינרס יאפשר לי להביא לקהל הצופים, הצצה בלתי אמצעית אל מקומות הבילוי, האוכל והחיים הטובים בארץ ובעולם. אני מתרגש לקראת האתגר החדש ומבטיח להמשיך לספק ביקורות אובייקטיביות, ללא משוא פנים, עם חיוך. ערוץ 10 היה בשבילי בית חם ומפרגן, ואני בטוח שדרכינו עוד יצטלבו בעתיד. תודה ליוסי ורשבסקי ולגולן יוכפז, שאפשרו לי להתפרע ולתת לצופים טלוויזיה קצת אחרת" .

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...
לצפיה ב-'גלגלצ תפצה את הזמרת רונית רולנד ב-50 אלף ש"ח על אי מתן קרדיט'
גלגלצ תפצה את הזמרת רונית רולנד ב-50 אלף ש"ח על אי מתן קרדיט
18/10/2016 | 17:28
3
30
בית משפט השלום קבע כי גלגל"צ תפצה את הזמרת רונית רולנד ב-50 אלף שקל (+שכ"ט והוצאות), לאחר שלא ניתן לה קרדיט בשיר שביצעה יחד עם להקת מיומנה.

https://twitter.com/YonatanKit/status/788383127622...
לצפיה ב-'טעות, אנחנו נפצה. גלגל"צ תחנה שחיה על חשבון משלם המיסים.'
טעות, אנחנו נפצה. גלגל"צ תחנה שחיה על חשבון משלם המיסים.
18/10/2016 | 18:02
19
לצפיה ב-'לא תאמינו מה גלגלצ הגיבו לבית המשפט וכמה המעשה חמור'
לא תאמינו מה גלגלצ הגיבו לבית המשפט וכמה המעשה חמור
18/10/2016 | 19:14
1
48
(אמ;לק: מדובר בגרסת קאבר שהוכנה במיוחד ללא תמורה עבור המצעד הלועזי. לאחר שמספר פעמים ביקשו מגלגלצ לתקן את הטעות הם לא תיקנו. בבית המשפט גלגלצ טענו ש"לא היה להם זמן לתת קרדיט בשידור כי המשדר מוגבל בזמן")
 
מדובר בשיר ששודר במצעד הלועזי השנתי של גלגלצ לשנת 2013. לקראת המשדר פנתה התחנה לאמנים שונים והציעה להם לבצע גרסאות כיסוי לשירים הלועזיים, ללא תשלום ובתמורה לקרדיט ולחשיפה. במסגרת זו פנו בתחנה גם ללהקת מיומנה. הלהקה צירפה אליה את הזמרת רונית רולנד לביצוע גרסת כיסוי לשיר "פומפיי" של להקת בסטיל.
 
לפי פסק הדין, השיר הועבר לתחנה כשמודגש בו כי המבצעים הם להקת מיומנה ורונית רולנד, אך בכל זאת במסגרת משדר מקדים של המצעד ניתן הקרדיט ללהקת מיומנה בלבד. למרות שלאחר מכן גם נציגי הלהקה וגם הזמרת עצמה פנו לתחנה בבקשה כי תציין גם את שמה של רולנד כמבצעת, הבקשה לא מולאה, וגם במשדר עצמו הוזכר רק שמה של להקת מיומנה.
 
בגלגלצ טענו בתגובה כי מדובר במשדר מוגבל בזמן, ולכן, כמקובל, ניתן במהלך השידור קרדיט רק למבצע העיקרי, להקת מיומנה; זאת בעוד בעמוד היו-טיוב שנפתח לקראת המצעד ניתן קרדיט מלא, שכלל גם את רולנד.
 
שופט בית משפט השלום, עזריה אלקלעי, לא קיבל את הטענה וקבע כי עורכי התוכנית בגלגלצ "חטאו בחטא היוהרה" כשהחליטו שלא לתת לרולנד קרדיט, בטענה כי "מיומנה יותר מעניינת, בעוד שרולנד היא זמרת אנונימית שאינה מוכרת למאזינים".
 
לדברי השופט אלקלעי, "התנהלות מסוג זה יש בה בכדי לפגוע בתובעת, להעליב אותה וליצור אצלה את התחושה כי שמה אינו מפורסם או חשוב דיו כדי להיות מוקרא כאחד מהזמרים, כאשר היה ברור לעורכי התוכנית שהתובעת היא אחת מהזמרים ויוצרת השיר, וזאת אף לאחר שנדרשו במפורש להקריא את שמה ולתת לה קרדיט".
 
לאור זאת, השופט פסק כאמור פיצוי של 50 אלף שקל לרולנד, בתוספת תשלום של שכר-טרחת עורך דין בהיקף של 7,500 שקל ושל אגרת המשפט בסך 2,500 שקל.  
 
לצפיה ב-'סיפור תמוה מאוד'
סיפור תמוה מאוד
19/10/2016 | 03:05
31
נשמע שאם רק התירוץ של גלגלצ היה שונה הם לא היו צריכים לשלם שקל.
לצפיה ב-'צ'יקו מנשה סרב להצעה לנהל את רשת ב' בתאגיד החדש'
צ'יקו מנשה סרב להצעה לנהל את רשת ב' בתאגיד החדש
17/10/2016 | 17:54
1
51
מתחם קול ישראל ברחוב לאונרדו דה וינ'צי בתל-אביב, הסמוך לשרונה, הוא מעין אזור דמדומים. מצד אחד, קרקע שנרכשה כבר ביותר ממיליארד שקל שבעתיד הלא רחוק יצמחו על גבה עוד כמה מגדלי יוקרה. מצד שני, בהווה מדובר באוסף של בניינים ישנים ולא מרשימים במיוחד, שכבר ראו ימים טובים יותר. מצד אחד, פועלת מכאן תחנה שבאופן רשמי מתנהלת תחת מפרק ואולי אמורה הייתה בימים אלה לדעוך בשקט אל סופה הבלתי נמנע. מצד שני, דווקא כעת היא חווה סוג של עדנה. באזור הדמדומים הזה פועל צ'יקו מנשה, מי שמנהל את רשת ב' מאז תחילת 2016.

"התנאים הם אכן תנאים קשים, אבל באופן מדהים, גם אצלנו וגם בערוץ 1, אתה רואה את התקופה הכי טובה שהייתה זה שנים", הוא אומר. "מבחינת אי-התערבות פוליטית, מבחינת עצמאות עיתונאית מוחלטת, מבחינת גיבוי מאוד-מאוד מובהק וחד-משמעי של ההנהלה, גם של העורך הראשי, שמעון אלקבץ, וגם של המנהל המיוחד, ברי בר ציון".

- תאריך הסגירה שלכם והפתיחה של תאגיד השידור החדש כל הזמן נדחה, ובינתיים כבר עזבו את רשות השידור מאות עובדים.

"נכון, האתגר הזה זה הוא אכן אתגר מטורף, איך אתה מצליח לשמור על מבצעיות מלאה של תחנה - מצב שבו אתה צריך להיות 24/7 במוכנות פריצה קבועה. זה לא שאתה יכול לרדת למוד של כוננות. יש מחסור בעובדים כי הרבה עובדים פרשו, ואנחנו יכולים לגייס רק במקרים בודדים. אבל למרות זאת, בשנה האחרונה, תוך כדי הפירוק, הקמנו מערך דיגיטל חדש, הכנסנו טכנולוגיות שידור חדשות שמאפשרות שידור חי מכל אתר בעולם; גיוונו את הקולות שנשמעים אצלנו ברדיו עם תוכנית כמו 'שניים בשתיים' שכוללת מגישים כמו הרבנית עדינה בר שלום, יהושע מור יוסף ויובל אלבשן; רצועת הבוקר שלנו ברדיו, בין 6:00 ל-9:00, היא עדיין החזקה ביותר בארץ. וכל זה קורה קודם כול בזכות האנשים שממשיכים להפיק פה כל יום את המוצר העיתונאי הזה".

"אני אחד הבודדים שאמרו לתאגיד 'לא'"

אז מנשה והעיתונאים הכפופים לו מתמודדים בגבורה, כך נראה, עם המצב הכמעט בלתי אפשרי שאליו נקלעו באדיבות המחוקקים בישראל, אבל זה בהחלט לא אומר שבמתחם מסתובבים אנשים מאושרים. אמנם רוב העיתונאים ברשת ב' התקבלו לתאגיד השידור החדש, ואמורים לכן להמשיך בעבודתם גם כשהרשות תיסגר - אי-שם בין ינואר לאפריל 2017 לפי החוק הנוכחי - אבל איכשהו לכל התהליך הזה מתלווה מבחינתם תחושה חמוצה, גם אם אולי בלתי נמנעת, בשל האופן שבו נקבע שהתהליך הזה אמור להתנהל.

אין אלה רק ראיונות הקבלה והליכי המיון שבתאגיד מסבירים שהיו חייבים לבצע למען המינהל התקין וחלק מהעובדים נפגעו מהם עד עמקי נשמתם, לא רק אי-הוודאות המתמשכת עם כל דחייה במועד פתיחת התאגיד, ואפילו לא הקיצוץ החד בשכר שרבים מהם נדרשו לו. מעל לכול, כך נדמה, מרחפת התחושה של רבים מהעיתונאים ברדיו שבתאגיד לא באמת מעריכים אותם ולא באמת רצו אותם, ואף אחד לא שש להתחיל בעבודה במקום שבו הוא מרגיש כסרח עודף.

ממנשה עצמו, אחד משלהם, הם כמובן מרוצים. עיתונאים ברדיו יודעים לספר על תחושה של סדר וארגון שהכניס במקום, ובעיקר על מנהל ענייני ורציני שמבין איך נשמע סיפור עיתונאי ויודע איך צריך לטפל בו - לא עניין של מה בכך בקול ישראל, בטח אחרי התקופה של יוני בן מנחם (מנכ"ל הרשות לשעבר) ומיקי מירו (מנהל הרדיו), שלא בדיוק זכורה לטוב ושהסתיימה עוד לפני כניסתו של מנשה לתפקיד, עם מינויו של אלקבץ למנהל קול ישראל ב-2014.

"לצערי, אני רואה יותר ויותר אנשים מקרבנו, מיטב העיתונאים, בהם אפילו אלה שהיו משוחרי התאגיד, שחתמו שם ונקלטו, ואומרים היום 'לא לתינוק הזה פיללנו', וזה מטריד", אומר מנשה על התחושות של חלק מעובדיו. "גם העובדה שאנשים מוחזקים במשך חודשים שלמים באוויר ולא יודעים אם הם עוברים לתאגיד או שהם מפוטרים. מסתובבים בינינו אנשים שנקלטו לתאגיד אבל הם אפילו לא יודעים לאיזה תפקיד, או שנקלטו לתפקיד שהם לא מעוניינים בו. אני משתדל לא לתחקר אותם ולנבור יותר מדי מה הם עוברים שם, אבל זה מטריד כי המצב הרצוי הוא שיהיה תמהיל הרמוני של אנשי התאגיד החדשים ואנשי רשות השידור. אני מקווה שלא ייווצר מצב של שמן ומים, שהארגון לא ידחה את השתל הזה של אנשי הרשות".

מנשה לא יצטרף לתאגיד. בכך הוא ככל הנראה גם יחתום יותר מ-15 שנים של קריירה עיתונאית, שהחלו בקול ישראל, המשיכו בחדשות 2 ובחדשות 10, ולפני כארבע שנים התכנסו שוב לנקודת התחלה, כשחזר לרשת ב' ככתב ופרשן מדיני.

"אני אחד מהבודדים שאמרו לתאגיד 'לא'", הוא מאשר. "הציעו לי בשלב הראשון להמשיך את ניהול רשת ב', ואחרי זה הוצע לי גם להגיש רצועות יומנים ברדיו, וגם טלוויזיה, אבל בזה לא הייתי מעוניין".

- למה סירבת להמשיך בתור מנהל רשת ב'?

"בהנחה שההצעה שלהם הייתה אמיתית, בחרתי שלא לקחת אותה בעיקר כי לא מצאתי לנכון להסכים לקיצוץ חד בשכר שלי, ואני לא אחד מבעלי השכר הגבוה ביותר ברשות".

- אפשר היה לנהל איתם מו"מ על זה?

"היה מו"מ קצר. אני לא נוהג להתחנן על מקום עבודתי. אני יודע מה התרומה שלי כיום כמנהל של גוף גדול כמו רשת ב', או מה הייתה בעבר התרומה שלי לשידורים. הערכתי את עצמי ברמה מסוימת, וכשזה לא הסתדר אז מה שנקרא נפרדנו בידידות".

לתפקיד מנהל רשת ב' מונה בסופו של דבר עומר בן רובי, לשעבר, בין היתר, ראש מחלקת השידורים של גלי צה"ל. בראיון שהעניק בן רובי לפני כמה חודשים ל"הארץ" הוא טען כי הוא עומד להרוויח "חצי ממה שהרוויחו מנהלי רשת ב' הקודמים". (ראו גם תגובת התאגיד בהמשך.)

- החלטת לא להמשיך בעיתונות.

"כרגע דבר עוד לא סגור, אבל אני בוחן כמה הצעות מעניינות, בין היתר בגזרה שמכונה 'ייעוץ אסטרטגי'. אני עוזב, אגב, בתחושה מאוד טובה, שעשיתי הרבה והגשמתי את החלום של להיות עיתונאי, ועכשיו נכון לסגור את הדלת".

"התאגיד יקום עם אותו מספר אנשים שיש היום"

דיבורו של מנשה מדוד ומחושב. אולי מדוד ומחושב מדי מנקודת מבטו של מראיין שמחפש כותרות מפוצצות. ייתכן שאלה שנים של כיסוי התחום המדיני העמוס בדיפלומטים, אבל סביר יותר שזה אופיו. איש תקשורת שלא ממש נלהב מחשיפה, שמעיד על עצמו שלא נהנה במיוחד מאור הזרקורים הטלוויזיוני ומההפיכה לדמות שההמון מזהה ברחוב, ומעדיף את הרדיו על פני המרקע.

עם זאת, ההקפדה שלו לא להיכנס לפינה של מי שמדבר מתוך פוזיציה או תסכול, ולנסות - עד כמה שאפשר מתוקף הנסיבות - לנסח את דבריו מתוך דאגה אמיתית להמשכיות של הרשת שאותה הוא מנהל ולעתידו של השידור הציבורי בכלל, נותנת במידה מסוימת גם תוקף רב יותר לביקורת שהוא כן בוחר להשמיע על מה שמתרחש סביב הקמת התאגיד. ויש לו בהחלט ביקורת בנושא.

- חתמת לפני כמה חודשים על מכתב, שעליו חתמו רוב בכירי קול ישראל, שיצא בחריפות נגד "הליכי מיון משפילים ומבזים" שנאלצו לעבור עיתונאי הרשות כדי להיקלט בתאגיד.

"תראה, התהליך עצמו היה מורכב מלכתחילה, ואני בטוח שזה היה אתגר גדול גם לאנשי התאגיד: איך הם מתמודדים עם מצב שבו נכפה עליהם בעצם להביא קבוצת עובדים, ומצד שני הם רוצים, ומבחינתם בצדק, לקחת מתוכה את המיטב וגם להביא עיתונאים מבחוץ.

"הבעיות שהוזכרו במכתב עסקו בעיקר בגישה וביחס לאנשי רשות שידור ולאנשי רשת ב' בכל תהליך הקבלה, כמו סיפור שכבר פורסם על אחד העיתונאים הכי מוכשרים והכי מוצלחים אצלנו שמוצא את עצמו בפרוזדור, עם מדבקה של השם שלו, ואחרי 16-17 שנות עשייה מוכחת ומוערכת צריך להסביר כמו סטודנט לתקשורת למה בעצם צריך לקחת אותו. זה המשיך בזה שאנשים הרגישו שהם נחתכים חיתוך דרמטי בשכר שלהם בזמן שהם רואים מנגד, במירכאות, טאלנט צעיר, שוב בלי להיכנס לשמות, שמקבל חוזה העסקה שכפול מהחוזה שהם הגיעו אליו אחרי 15-20 שנה - וגם זה לא חוזה ענק".

- אומרים בתאגיד: נכון, אנחנו מציעים משכורות יותר נמוכות. יש לנו תקציב יותר קטן ממה שהיה ברשות השידור, כמות האנשים שנעסיק היא קטנה יותר, אז אנחנו צריכים לחתוך - גם במספר העובדים וגם במשכורות.

"לגבי החיתוך באנשים בסופו של דבר התאגיד הולך לקום פחות או יותר עם אותו מספר אנשים שיש היום ברשות השידור (אחרי פרישה של מאות עובדים מאז נחקק החוק לסגירת הרשות, י"כ). לגיטימי ומובן שצריך לצמצם היקפי משכורות, השאלה היא גם באיזה גזרות. האם נכון לחתוך את המשכורות של העורכים והכתבים והמגישים ב-40%-50%? אני לא בטוח שזה הדבר האופטימלי או הכי נכון".

- ובכל זאת, המשכורות של מי שהיה בכיר ברשות השידור או בעל ותק הן כנראה מאוד גבוהות, והתאגיד לא יכול לשלם אותן, לפחות ברוב המקרים.

"אני חושב שיש מעט מאוד אנשים שמקבלים שכר מה שנקרא חזירי, וזה גם מחוליי העבר, ואגב הכול אושר על-ידי הממונה על השכר, ואין מה לבוא בטענות בעניין הזה לעובדים. אבל מעבר לזה, בעיניי האינטרס הציבורי הוא שדווקא השידור הציבורי יהיה מורכב מעיתונאים שמרוויחים שכר ראוי ולא שכר מעליב, ויש פה עיתונאים שהוצע להם שכר שנמוך מהשכר הממוצע במשק. נכון שזאת בעיה שיש בכלל בתקשורת, אבל, וזה אבל גדול, אם יש מקום אחד שלציבור יש אינטרס שהעיתונאים בו יזכו לשכר הגון וגם יהיו מוגנים - גם בגלל הפוטנציאל של ההתערבות הפוליטית - זה דווקא השידור הציבורי.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
17/10/2016 | 17:54
35
"ובמסגרת החוק נעשו בעיניי טעויות גם במישור הזה, שקשור למעמד העיתונאים, כי הם בעצם הופכים להבנתי להיות ככל העובדים, כמעט כמו בשוק הפרטי, בעוד שהמצב היום הוא שאם רוצים לפטר עיתונאי ברשות השידור אז יש הליך מאוד מוסדר שצריך לעבור דרך נציבות שירות מדינה".
 
"לא מספיק לעשות סרטונים מגניבים"
 
למנשה ביקורת גם על החקיקה שהובילה לסגירת רשות השידור. "החטא הקדמון בחקיקת החוק הוא המהלך הפופוליסטי והבעייתי של ביטול האגרה", הוא אומר. "זה בעיניי שורש הבעיה, וכשמדברים על התערבות פוליטית, בעיניי מי שעשה את המהלך הזה חיבר בעצם את השידור הציבור לעטיני הממשלה באופן ישיר (על-פי החוק, המימון הציבורי לתאגיד אמור להגיע מאגרת רישיון הרכב ומסכום נוסף שיעביר האוצר, י"כ). הם גם טעו בכך שהכריזו מעל כל במה אפשרית שהם לא מוכנים וצריך לחכות ל-2018, כי אחר-כך כשרצו לדחות את הפתיחה, באו ואמרו להם 'אתם אמרתם שאתם לא מוכנים'".
 
- יש לך גם ביקורת בכל מה שנוגע לחטיבת החדשות.
 
"יש לי חשש שנכון להיום, הליבה החשובה ביותר שהיא חטיבת החדשות, עדיין לא נראית יציבה ויצוקה כמו שצריכה להיות מערכת חדשות בכלי תקשורת גדול כמו תאגיד של שידור ציבורי. יש שם אנשים טובים, ובינתיים מה שראינו שהם עושים בתחום הדיגיטל זאת אחלה עבודה, אבל זה לא מספיק לעשות סרטונים מגניבים וחמודים - זה קל. בסופו של דבר, אבן היסוד של השידור הציבורי היא מערכת החדשות שלו, וזה משהו שבעיניי מסוכן לעשות בו ניסויים".
 
- בעבר פורסמה ביקורת על המינוי של שלומית אברהם גלוברזון למנהלת חטיבת החדשות בתאגיד.
 
"אני מכיר את שלומית עוד מהימים שעבדנו יחד בחדשות ערוץ 2, והיא אחלה בחורה עם ראש על הכתפיים ואני באמת מאחל לה את כל ההצלחה. היא קיבלה על עצמה אתגר ענק שרק מבחן התוצאה בסופו של דבר יעיד אם עמדה בו".
 
- הייתה ביקורת גם על מספר מינויים בתאגיד שמעוררים אי-נוחות, למשל של אנשים שיש להם קשר משפחתי או אחר לחברים בוועדת לנדס. גם לדעתך יש כאן בעיה, לפחות בכל הנוגע למראית עין?
 
"גם מראית העין חשובה, אבל לא אני האיש שצריך לסקר, לבקר או לעקוב אחרי מינויים בתאגיד. אם יש שאלות שצריך לבדוק, יש מי שצריך לשאול אותן, והתאגיד ששם דגש על שקיפות באתר האינטרנט המוצלח שלו צריך לתת את התשובות".
 
מ"כאן" בהקמה נמסר בתגובה לדברי מנשה: "לצד ההערכה הרבה לצ'יקו מנשה, אנו מחויבים לתקציב מבוקר המתבסס על הלקחים שהופקו לאורך השנים בשידור הציבורי ומייצרים מערכת שתאפשר, מצד אחד, תחרות מול השוק הפרטי, ומצד שני התייעלות וחיסכון בכוח אדם ובהוצאות שכר והשקעה בתוכן והפקות מקור עבור הציבור הישראלי. מסגרת התקציב תקפה לכלל עובדי התאגיד ובהם גם המנהלים. כך, לדוגמה, מנהל רשת ב' בתאגיד משתכר כ-50% פחות ממנהל התחנה ברשות השידור כיום.
 
"יותר משני שלישים מעיתונאי רשת ב' החדשה יגיעו מקרב עיתונאי רשות השידור, והמספר, הגבוה משמעותית ממה שמחייב החוק, מעיד על כנות כוונותינו. בנוסף, למעלה מ-50% מהעובדים שגויסו עד כה לתאגיד הם עובדים ועיתונאים מרשות השידור".
 
"רעב לשינוי"
 
מנשה מספר שידע כבר מגיל 10 או 11 שיהיה עיתונאי. בגיל 15 הקים רדיו בית ספרי, וכשהיה בן 21, יום אחרי השחרור מהצבא, התייצב בקול ישראל והגיש קלטת עם פיילוט לטל השילוני ויואב גינאי. הוא החל ככתב תרבות אבל מהר מאוד עבר למערכת החדשות בירושלים, שם מונה לכתב משטרה ארצי בימי השיא של האינתיפאדה השנייה.
 
כל זה קרה לא לפני שנדרש להסביר, אז למנהליו ברדיו וכעת לקוראי הראיון הזה, מה לעזאזל הסיפור עם שמו הפרטי. "צ'יקו מגיע מז'אק - זה פרסום ראשון, אגב", הוא אומר וצוחק. "המקור של השם הוא מצרי, וכשהגעתי לרדיו אחד הבכירים בתחנה סירב לתת לי קרדיט בשמי, כי 'מה זה צ'יקו?'. התלבטתי באותם ימים אם לעברת את השם, אבל ז'וז'ו אבוטבול שמע על זה, והלך לאמנון נדב, שהיה מנהל הרדיו, ודפק לו על השולחן. אז אמנון קרא לי ושאל: 'זה הקרדיט שאתה רוצה שייתנו לך?', אמרתי לו שכן ומאז זה השם. עדיין יש לי את הגזיר מעיתון 'העיר', שם דיווחו אז על הסיפור, והכותרת הייתה משהו כמו 'כשז'וז'ו פגש את צ'יקו'", הוא מספר בטון משועשע.
 
ב-2003 עבר לחדשות ערוץ 2, שם מונה לכתב בריאות ואיכות סביבה, וכעבור שנתיים הצטרף לערוץ 10 ככתב מדיני, תפקיד שמילא כשש שנים. ב-2012, באחד משיאי הטלטלות שחווה ערוץ 10, חזר לרשת ב'.
 
- זה מסלול קצת לא מקובל לחזור מהטלוויזיה לרדיו. בטח היו כאלה שהרימו גבה, אמרו לך שאתה חוזר לאחור.
 
"אמרו. גם עכשיו אומרים לי 'איך אתה לא עובר לתאגיד?'. הרעב לשינוי מתפתח אצלי אחת לכמה שנים, והוא התפתח גם עכשיו בנסיבות שנוצרו. אני מאוד שלם עם המהלך הזה, וגם מאוד סקרן לראות מה יוליד יום ואיזו הצעה תבשיל".
 
- ולדעתך, התאגיד יקום בסופו של דבר?
 
"הוא אמור לקום. לא דיברתי עם נתניהו יותר משנה, מאז שהפסקתי לסקר את התחום המדיני, אז את מה שהוא חושב בעניין אני לומד מהכותרות. לכל מי ששואל אותי כאן ברדיו מה יהיה, אני אומר שאני מעריך שבאחד בינואר, או באפריל, אנחנו פה מכבים את האור והם מרימים את השאלטר".
 
לצפיה ב-'אל ערביה FM'
אל ערביה FM
16/10/2016 | 17:07
2
62
ערוץ החדשות של רשת MBC הסעודית משיק תחנת רדיו שיהיה לה כיסוי קליטה מלא בכל רחבי ערב הסעודית והיא גם תשודר ברשת. שידורי הניסיון בינתיים הם רק ברשת.
ערוץ MBC הוא ערוץ מאוד פופלרי בקרב ערביי ישראל ומעניין אם המגזר הערבי, שמאוד מחובר לסמארטפונים (לאלה שיש להם לפחות), יאמץ את שידורי האינטרנט של התחנה.

http://english.alarabiya.net/en/media/television-and-radio/2016/10/16/Al-Arabiya-launches-radio-channel-Al-Arabiya-FM-.html
לצפיה ב-'לא ערוץ MBC אלא ערוצי MBC וגם מי שאינו דובר ערבית נהנה מהם.'
לא ערוץ MBC אלא ערוצי MBC וגם מי שאינו דובר ערבית נהנה מהם.
21/10/2016 | 19:33
1
11
MBC - ערוץ סדרות, תוכניות אירוח וכו' בערבית.
MBC 2 - ערוץ סרטים (בעיקר אמריקאיים, רובם חדשים - בעיקר קודמיות ואקשן קל) עם פס קול מקורי וכתוביות בערבית.
MBC 3 - ערוץ לילדים, משדרים אנימציה מדובבת לערבית, סדרות בפס קול מקורי עם כתוביות בערבית ומעט סרטים עם פםס קול מקורי וכתוביות בערבית.
MBC 4 - ערוץ סדרות ותוכניות אירוח הפונה לקהל הנשי. תוכן מעורב בערבית ובאנגלית (עם כתוביות בערבית).
MBC MAX - סרטי קומדיה רומנטית, דרמה וכו' - פס קול מקורי, כתוביות בערבית.
MBC ACTION - סרטי פעולה ואימה בפס קול מקורי עם כתוביות בערבית, תוכניות כמו טופ גיר, WWE בפס קול מקורי עם כתוביות בערבית וכן משדרי אירוח בנושאי ספורט (ערבית).
MBC BOLIVOOD - סרטים הודיים בפס קול מקורי עם כתוביות בערבית.
 
יש גם ערוצי MBC ספורט (מוצפנים, נדרש כרטיס צפיה) וחבילה של ערוצי MBC מצרים (קליטה לווינית חופשית, לא מוצפנים).
 
כרגיל, כתבים לא עושים שיעורי בית ומכירים את ערוץ MCB הרגיל שמשודר גם תחת הוט ויס אבל לא את כל שאר הערוצים של MBC שבהם צופים גם מי שאינם דוברי ערבית (כמוני למשל).
לצפיה ב-'רובם כמובן יש גם דרך האינטרנט לצפיה ובכלל גם ערוצי דובאי'
רובם כמובן יש גם דרך האינטרנט לצפיה ובכלל גם ערוצי דובאי
25/10/2016 | 00:44
4
הם מענינים מאוד למשל הערוץ one של דובאי שהוא ערוץ סרטים וסדרות באנגלית  עם כתוביות בערבית ופה ושם גם דיבוב כמו שעושים mbc4 לדובאי יש ערוצי מירוץ באנגלית ועוד כמה ערוצים שהם דורשים הרשמה
וגם אתר דיגיטאלי לתכני vod ושידור חי למי שמעונין
http://awaan.ae אפשר לשנות את האתר לאנגלית ומבחינתי מומלץ מאוד
 
אז חוץ מהmbc יש גם את דובאי והוא לא פחות מענין ואפילו מומלץ
לצפיה ב-'אות מבזק לילה גלצ'
אות מבזק לילה גלצ
14/10/2016 | 16:58
4
91
שלום בשנית. ב-13.12.2010 שאלתי כאן לראשונה. מאז ועד היום נאדה. אף אחד לא מכיר?
מחפש אות מבזק חדשות לילה מאוחרות בגל"צ. האות היה מבוסס אורגן או סינטי בעל צליל של עוגב כנסייתי. האות היה משודר בשעות הקטנות של הלילה 3-5.
אשמח לקישור או עזרה.
בתודה
לצפיה ב-'אף אחד לא זוכר?'
אף אחד לא זוכר?
18/10/2016 | 16:27
3
31
האות היה בסוף שנות ה80
לצפיה ב-'יניב מורזובסקי אחד התותחים בענייני גל"צ...תחכה לו שיגיב'
יניב מורזובסקי אחד התותחים בענייני גל"צ...תחכה לו שיגיב
18/10/2016 | 16:43
2
40
אולי הוא יודע.
לצפיה ב-'ראיתי את זה לפני כמה ימים'
ראיתי את זה לפני כמה ימים
20/10/2016 | 18:35
1
27
עניינתי את שמוליק לדרמן שלרוב מסוגל לענות על השאלות האלה, אך לצערי הוא טרם הגיב. אולי עוד יענה בהמשך.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/10/2016 | 09:20
4
ממתין. חכיתי 7 שנים.. עוד כמה ימים לא ישנו. :)
לצפיה ב-''כאן' תקשורת'
'כאן' תקשורת
10/10/2016 | 18:19
5
57
לצפיה ב-'בוטל צו המניעה למכרז לזיכיון זמן הפרסום'
בוטל צו המניעה למכרז לזיכיון זמן הפרסום
10/10/2016 | 18:21
2
40
הפרק הראשון בסאגת המכרז לשיווק זמן הפרסום של תאגיד השידור החדש "כאן" עומדת לפני סיום - ולפחות בשלב זה נראה כי "כאן" רושם הישג: בית המשפט המחוזי בתל-אביב ביטל היום (ב') את הצו הזמני נגד קיום המכרז, שהוצא לבקשת שפ"מ.
 
סגן נשיא בית המשפט, השופט קובי ורדי, כתב בהחלטתו כי עד ה-13 באוקטובר יודיעו העותרות לבית המשפט ולצדדים האחרים האם הן עומדות על מתן פסק דין או מסכימות לדחיית העתירה, כאשר מובהר כי ההודעה תהיה אך ורק לחיוב או שלילה.
 
השופט הבהיר כי בהתחשב בכך שהובהר לצדדים כי העתירה עומדת להידחות, הוא מבטל את הצו הזמני שניתן בזמן העתירה. בכך נסללה כאמור הדרך לקיום המכרז, שמתעכב מזה 5  חודשים מהתאריך המקורי בו אמור היה לצאת לדרך.
 
כפי שנחשף ב"גלובס", שפ"מ הגישה עתירה מינהלית לבית המשפט המחוזי בתל-אביב וביקשה מבית המשפט להורות על ביטול הכללים החדשים שאימץ תאגיד השידור הציבורי. שפ"מ ביקשה כי הכללים הקודמים - כללי רשות השידור - יחולו על המכרז לזיכיון זמן הפרסום של התאגיד.
 
לחלופין ביקשה שפ"מ לתקן את הכללים החדשים, כך שיתווסף להם איסור על השתתפותם של מפרסמים במכרז; או לתקן את תנאי המכרז עצמו, כך שיאסור על השתתפות מפרסמים או להוציא צו המורה על לתאגיד לתקן את תנאי המכרז.
 
כזכור, עד למכרז הנוכחי אסור היה למפרסמים ופרסומאים לקחת חלק בהתמודדות על שיווק זמן הפרסום של תאגיד השידור. מי ששיווקה את זמן הפרסום של רשות השידור בתחום הרדיו למעלה מ-20 שנה הייתה חברת שפ"מ.
 
בית המשפט אכן הוציא צו מניעה וביקש מתאגיד השידור לבחון את הכללים. התאגיד פרסם הבהרות וסייגים שנועדו להגביל את הכוח שעשוי להיות לכאורה בידי מי שיזכה במכרז, אך האפשרות להשתתפות מפרסם לא בוטלה.
 
ההבהרות לא סיפקו את שפ"מ, שבחרה להמשיך בהליך המשפטי. עתה, כאמור, אמורה הסאגה לבוא אל קיצה, והמכרז יוכל לצאת לדרך.
 
לצפיה ב-''
10/10/2016 | 18:28
7
לצפיה ב-'שפ"מ משכה את העתירה והודיעה כי ייתכן ולא תתמודד במכרז'
שפ"מ משכה את העתירה והודיעה כי ייתכן ולא תתמודד במכרז
13/10/2016 | 17:36
17
לצפיה ב-'פאר-לי שחר מצטרפת ל'כאן''
פאר-לי שחר מצטרפת ל'כאן'
13/10/2016 | 14:58
28
עיתונאית קול ישראל, פאר-לי שחר מצטרפת לתאגיד השידור הציבורי בהקמה כאן - כך נודע לאייס. שחר תצטרף לחטיבת הרדיו של כאן, וצפויה לשמש בה כעורכת ומגישה.
 
פאר-לי שחר היא כתבת הרווחה של רשת ב' ועורכת יומנים בתחנה. במשך שנים הגישה את 'יומן השבוע', ובחודשים האחרונים היא שותפה לעריכת והגשת התכנית הכלכלית היומית 'צבע הכסף'.
 
בתוך כך, הסופרת גלית דיסטל-אטבריאן מצטרפת לצוות הכותבים והתסריטאים של חטיבת הדיגיטל של התאגיד. דיסטל מגישה בגל"צ פעם בשבוע תכנית יחד עם אראל סג"ל, ובעבר פרסמה טורים קבועים במספר כלי תקשורת.
 
לצפיה ב-'עמית הורסקי מצטרף לתאגיד'
עמית הורסקי מצטרף לתאגיד
17/10/2016 | 21:09
12
לצפיה ב-'דידי הררי מדבר על מירי רגב, נתניהו, סערת גלגלצ ו"דדי דדון"'
דידי הררי מדבר על מירי רגב, נתניהו, סערת גלגלצ ו"דדי דדון"
13/10/2016 | 13:47
45
בשבועות האחרונים עלה דידי הררי חדשה בערוץ 20, והוא ממשיך לככב עם תכנית הרדיו היומית שלו שמשודרת כבר שנים ברדיו ללא הפסקה ובתחנות אזוריות רבות אחרות, אבל הוא לא מתעייף. בראיון למוסף 'מוצ"ש' של העיתון מקור ראשון שיפורסם בסוף השבוע הבא, התייחס הררי לסערה סביב גלגלצ בנוגע למוזיקה המזרחית, על שרת התרבות מירי רגב ועל יחסיו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

על סערת גלגלצ אמר הררי לעיתונאים צביקה קליין ואורלי גולדקלנג: "הגיע הזמן לעבור למאבק הבא. המהפכה הושלמה... כל תחנה משמיעה את מה שהיא רוצה, והמאזינים מצביעים באוזניים, פחות או יותר. הוויכוח שם הוא אחר, כי לא מדובר בתחנה פרטית אלא בתחנה שממומנת מכספי הציבור, ונשאלת השאלה מה החיילים רוצים באמת לשמוע. כי אני מזכיר לכם שזו תחנה צבאית, לא תחנה של תושבי גוש דן למיניהם".

לדבריו, "הטעות הכי גדולה של אמנים היא שהם שהופכים את גלגלצ לאג'נדה. מבחינתם זה 'אם אני לא שם אני לא קיים'. אבל הרדיו האזורי היום הוא הקובע את קו המוזיקה".

בנוסף מתייחס הררי על הסינגל שזכה במקום השני במצעד השנתי בגלגלצ - 'מתוקה מהחיים' של "דדי דדון", הלוא הוא אסי כהן: "זה שיר פרודיה שהשמעתי אותו המון אצלנו. אבל שיר כזה לא היה צריך להיות במצעד, זה מזלזל בשירים האחרים שם. פרודיה שלא הייתה צריכה להיכנס למצעד. דדי דדון מצחיק כפרודיה וגם כדמות נהדרת, אבל זה לא שיר שאמור להחזיק לנצח. השטח עושה את שלו. אני לא בא בטענות לגלגלצ".

בראיון למקור ראשון מתייחס הררי גם למירי רגב. "שרת תרבות שמצליחה להביא את התרבות לראש החדשות במשך שנה שלמה, זה כבר מעשה טוב", הוא אומר. "התרבות תמיד הייתה עולם סגור ששייך ל'תרבותיים' כביכול ואתה לא אמור להתקרב לשם בכלל. אחרי שתנקו את הצעקות ואת האמירות המחוספסות, יש כמה דברים מאוד חשובים שהיא עושה. כמו הגבלת זמן הכהונה של מנהלי תיאטראות ומוסדות תרבות, שתאפשר הזרמת דם חדש למערכת. גם חלוקת התקציבים הנוכחית היא בעייתית מאוד וראויה לשינוי. ידעתי שיש בעיה, אבל לא הבנתי עד כמה. לפעמים כשאתה מנער שמיכה יוצאים פשפשים ואבק, ורגב מנערת את האבק".

בשנה האחרונה חלה תפנית נוספת בקריירה של הררי, ולקראת בחירות 2015, כאשר הסקרים פחות פינקו את נתניהו, נקרא ללשכת ראש הממשלה כיועץ תקשורת, ולא היסס לקבל עליו את התפקיד. "אני כידוע מחזיק בדעות ימין־מרכז. לא מסתיר את זה. מבחינתי זה היה ניסיון מעניין. ובכל זאת, עם כל הכבוד לכולם, כשראש הממשלה קורא לך, אתה בא", הוא סיפר למקור ראשון. "הטלת פאנצ'ים היא לא בדיוק הצד החזק של ראש ממשלה בישראל. לא כולם כמו ברק אובמה שעולים לבמה, ובכאילו-טבעיות פותחים במופע של אדי מרפי. הייתי שם כדי ללמד את הניואנסים הקטנים לקראת הבחירות".

ומה הוא חושב על דבריו של נתניהו ביום הבחירות "הערבים נוהרים לקלפיות"? הראיון המלא יפורסם בסוף השבוע בעיתון 'מקור ראשון'.

http://www.ice.co.il/media/news/article/452982
לצפיה ב-'לא מאבדים את הקצה - מרתון הופעות חיות של רדיו הקצה'
לא מאבדים את הקצה - מרתון הופעות חיות של רדיו הקצה
07/10/2016 | 13:15
34
תחנת הרדיו הקצה ( KZradio ) במרתון הופעות חיות אל תוך הלילה. היום, יום שישי (07.10), במועדון הבסקולה בת"א. 
על הבמה יופיעו בין השאר: הילה רוח // קאט אאוט קלאב (Cut Out Club)// ועדת חריגים (Vaadat Charigim)// ויגן פריינדלי (Vegan Friendly)// דף צ'ונקי (Deaf Chonky)// טראסט א ליידי (Trust A Lady).
כל ההכנסות מהאירוע הן עבור המשך הפעילות של התחנה, שפועלת ומשדרת כבר למעלה מ-4 שנים בהתנדבות מלאה.
כרטיסים במכירה מוקדמת: 40 ש"ח // מכירה במקום: 50 ש"ח
לכרטיסים: http://tinyurl.com/kzbascula
 
לדף האירוע בפייסבוק: 
לצפיה ב-'אני שם אבל רוצה להיות 'כאן''
אני שם אבל רוצה להיות 'כאן'
05/10/2016 | 10:15
7
71
לצפיה ב-'יאיר ויינרב יגיש תוכנית כלכלית יומית ברשת ב''
יאיר ויינרב יגיש תוכנית כלכלית יומית ברשת ב'
05/10/2016 | 10:17
35
תאגיד השידור בהקמה כאן ממשיך בגיוס עובדים, גם כאשר ברקע נשמעים הדיבורים על ביטול הקמתו. לאייס נודע כי הכתב המדיני של ערוץ 1, יאיר ויינרב, שהחל לפני שבועות אחדים להגיש גם את 'יומן' יחד עם תמר אלמוג, מצטרף לחטיבת החדשות בתאגיד השידור הישראלי, ככתב כלכלי בכל הפלטפורמות של כאן - טלוויזיה, דיגיטל ורדיו. הוא גם יגיש ברשת ב' החדשה תכנית כלכלית יומית, בסגנון 'צבע הכסף' שמשודרת שנים רבות ברשת ב'.
 
העורך האחראי של התכנית יהיה ראש הדסק הכלכלי-חברתי בתאגיד בהקמה, שאול אמסטרדמסקי, שממשיך לעבות את הדסק בראשותו, שיכלול בין היתר את גור מגידו משהגיע מגלובס, עמית תומר שעבדה במעריב, ועקיבא ווייס - שהיה הכתב הפוליטי של אתר בחדרי חרדים.
 
לוויינרב (42) ניסיון רב בתחום, ובעבר הוא אף שימש ככתב כלכלי והגיש את 'היומן הכלכלי' עד להורדתו מן האוויר. בשנתיים האחרונות הוא משמש ככתב המדיני של ערוץ 1, כשהחליף את אילה חסון – עם מינויה לתפקיד מנהלת חטיבת החדשות של ערוץ 1.
 
לדברי גורמים, התאגיד ו-ויינרב בחנו 2 אפשרויות - שהוא ימשיך בתפקיד הכתב המדיניף או יגיש תכנית כלכלית יומית. למשבצת המדינית בנתיים גויס יואב קרקובסקי, הכתב הפוליטי של הרדיו, ו-ויינרב קיבל את הצעה לתכנית כלכלית אותה רצה. לאייס נודע כי ויינרב אגיש הצעה לתכנית כלכלית יומית בטלוויזיה, אולם בתקופה הראשונה שאחרי עליית התאגיד לאוויר, לא צפויים תכניות הגשה אין-האוס, ולא ברור מה יופק על ידי חברות הפקה חיצוניות.
 
מנהל רשת ב' בתאגיד, עומר בן רובי מסר כי "ויינרב עיתונאי ותיק ומנוסה ואני שמח על הצטרפותו אלינו כמגיש, ועל שילוב הכוחות המבטיח בין רשת ב' החדשה לבין הדסק הכלכלי-חברתי בראשות אמסטרדמסקי".
 
לצפיה ב-'העיתונאי החרדי יעקוב אייכלר מערוץ הכנסת יגיש אקטואליה ברשת ב'
העיתונאי החרדי יעקוב אייכלר מערוץ הכנסת יגיש אקטואליה ברשת ב
05/10/2016 | 11:57
23
לצפיה ב-'ארבעה מששת ראשי הוועדים ברשות השידור לא התקבלו לתאגיד החדש'
ארבעה מששת ראשי הוועדים ברשות השידור לא התקבלו לתאגיד החדש
06/10/2016 | 12:22
1
34
האם בתאגיד השידור הציבורי סימנו את ראשי הוועדים הוותיקים של רשות השידור ונמנעים מלקבלם לעבודה בגוף שאמור להחליף את הרשות? כך לפחות חשים חלק מאנשי הוועדים.
 
בערב החג, קיבל משה שגב, יו"ר ועד ההנדסה והטכנאים ברשות, הודעה כי לא התקבל לכל שלושת התפקידים שאליהם הגיש את מועמדותו בתאגיד החדש. שגב עצמו רואה קשר ישיר בין אי קבלתו לתפקיד לבין עובדת היותו אחד מראשי הוועדים ברשות.
 
"הם מאוד מפחדים (מהוועדים - י"כ), לוקחים את הסיפור הזה של ועד למקום מאוד-מאוד קשה, של אנשים עם קרניים שאולי יכולים להזיק להם למערכת", אמר היום שגב ל"גלובס". "יש לזה משמעות מאוד גדולה שלא מקבלים ראש ועד". גם בהסתדרות עצמה זועמים, ומטעמה נמסרה היום תגובה רשמית לפיה "חבל שהתאגיד עוד לא יצא לדרכו וכבר אנשיו מתנהגים בצורה כזו מבזה".
 
לאי קבלתו של שגב לתאגיד קדמה דחייתם של ראשי ועדים נוספים. בסך הכול, פועלים ברשות השידור שבעה ועדים של ההסתדרות, כשאחד מהם שייך לאגף הגבייה שלמעשה מתפרק משום שגביית האגרה נפסקה. מבין ששת הוועדים הנותרים, עד כה ידוע על ארבעה ראשי ועדים שקיבלו תשובה שלילית.
 
תמנה עורב, יו"ר ועד האקדמאים, התבשרה כבר ביולי כי לא התקבלה לחלק מהתפקידים שלהם הציעה את מועמדותה. עורב, שמשמשת כיום כמפיקה בתוכנית "המוסף" של גאולה אבן, פנתה שוב בספטמבר השנה לגבי המשרות האחרות שלהן הגישה מועמדות, ולדבריה נמסר לה כי עדיין לא התקבלה החלטה בעניין. יחד עם זאת, היא אינה מפתחת ציפיות.
 
"אני חושבת שזה בגלל עניין הוועד, אני יודעת שלא קיבלו אף אחד מאנשי הוועדים האחרים", אמרה היום ל"גלובס". "בזמן הדיונים בחוק (בוועדת הכלכלה של הכנסת - י"כ) כולנו היינו מאוד פעילים. אני מאוד פעילה גם בפייסבוק, כותבת שם על כל הדברים שלדעתי בעייתיים ולא ראויים בתאגיד ואני לא יכולה שלא לחשוב שזה קשור".
 
גם מיקי קליין, יו"ר ועד עיתונאי הטלוויזיה, התבשר כבר ביולי השנה כי לא התקבל לתפקיד מנהל הפקות שעליו התמודד. קליין סיפר היום כי בתחילה נמסר לו שאינו עומד בתנאי הסף, אך לאחר שערער על קביעה זאת הוא זומן לראיון - שלדבריו היה מכובד - ובסופו קיבל הודעה נוספת שלא התקבל. קליין סירב היום לקשור בין אי קבלתו לתפקיד לבין היותו אחד מראשי הוועדים.
 
ראשת ועד נוספת שקיבלה תשובה שלילית כבר לפני כמה חודשים היא מירי אדרי, יו"ר הוועד המשולב ברשות השידור.
 
מהתאגיד נמסר בתגובה: "קליטת העובדים לתאגיד, כאן, נעשית על בסיס מקצועי והתאמה לתפקיד. עד כה נקלטו בתאגיד 270 עובדים ועיתונאים מרשות השידור, שהם 56% מכלל עובדי התאגיד כיום, 481 במספר. הגיוסים נמשכים והתאגיד צפוי לקלוט עוד כ-200 עובדים מרשות השידור".
 
לצפיה ב-'כל הכבוד! לא לתת יד לפושעים'
כל הכבוד! לא לתת יד לפושעים
06/10/2016 | 12:24
18
לצפיה ב-'העובד ה-500: גואל פינטו ישמש כמגיש ועורך ברשת א''
העובד ה-500: גואל פינטו ישמש כמגיש ועורך ברשת א'
06/10/2016 | 12:25
31
על רקע המהלכים לביטולו של תאגיד השידור הציבורי בהקמה כאן, הגיוסים אליו נמשכים. לאייס נודע כי החותם ה-500 בתאגיד הוא גואל פינטו, עיתונאי ואיש טלוויזיה שזכה להכרה ציבורית כשהשתתף בתכנית האח הגדול.
 
בשנים האחרונות הנחה פינטו תכניות אירוח שונות בזכיינית קשת. בעבר שימש ככתב תרבות בהארץ והשנה פרסם את ספרו הראשון. כעת גואל פינטו מצטרף לצוות ההקמה של רשת א', שאמורה להיות רשת התרבות והדעת של קול ישראל החדשה, שם ישמש כמגיש ועורך.
 
לצפיה ב-'מסתמן: קבוצת טלית ואולפני הרצליה לא תתמודד במכרז הפרסום'
מסתמן: קבוצת טלית ואולפני הרצליה לא תתמודד במכרז הפרסום
06/10/2016 | 20:31
17
ימים ספורים לאחר פרסום התיקונים למכרז על זמן הפרסום בתאגיד השידור החדש, נראה כי מספר המתמודדים הולך ומצטמצם. ל"גלובס" נודע כי אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, הקבוצה של טלית, אולפני הרצליה ויונה ויזנטל, שנחשבה לאחת המתמודדות החזקות, לא תיקח בו חלק.
 
עוד נודע ל"גלובס" כי במקביל הוחלט בשפ"מ להמשיך בעתירה נגד תאגיד השידור, במטרה למנוע מגופים המוגדרים כמפרסמים להתמודד. ההליך המשפטי של שפ"מ נמשך כבר כמה חודשים, ולאחרונה, כחלק ממנו, פרסם התאגיד הבהרות וסייגים שנועדו להגביל את הכוח שעשוי להיות לכאורה בידי מי שיזכה במכרז, אך האפשרות להשתתפות מפרסם לא בוטלה. ההבהרות לא סיפקו את שפ"מ, ודיון בעניין צפוי בשבוע הבא.
 
כפי שנחשף ב"גלובס", עד כה נראה היה כי בהתמודדות ישתתפו לפחות 4 קבוצות: שפ"מ, שבבעלות אברהם פרחי, המחזיקה בזיכיון על זמן הפרסום של רשות השידור; קבוצה של המפיק בני מנשה וארומה מיוזיק; קבוצת iRobot; והקבוצה שהוביל ויזנטל וכללה את טלית ואולפני הרצליה.
 
כבר עם פרסומו של המכרז עלו תלונות קשות לגבי התנאים שלהם נדרשו המעוניינים להתמודד בו והיכולת להפיק מהזכייה רווח מסחרי. חלק מהתלונות היו על הצורך להציג ערבויות של 15 מיליון שקל כבר בשלב ההגשה, הצורך לשריין בכירים עוד בשלב ההתמודדות, והדרישה למצוא להם מחליף במקרה הצורך בפרק זמן קצר מאוד תוך הסתכנות בחילוט הערבויות. ביקורת התעוררה גם סביב התנאים המסחריים וההתערבות בעסקאות שהתאגיד לקח לעצמו, קביעת עמלה מקסימלית של 26% והחובה שכל עסקה תעבור את אישור התאגיד.
 
עם פרסום ההבהרות למכרז נראה כי התאגיד הקשה את התנאים אפילו יותר. כך, התברר כי לא ניתן יהיה לבטל קמפיין מ-3 ימים לפני עלייתו המתוכננת לאוויר. להמחשה, אם יוניליוור הייתה לפני העלאת קמפיין למותג קורנפלקס רגע לפני פריצת משבר הסלמונלה - לא הייתה לה אפשרות לסגת ללא תשלום, והיא או הזכיין היו נדרשים לשלם לתאגיד את מלוא התשלום. כך גם במקרים של מלחמה, כוחות טבע או התפתחויות בלתי צפויות אחרות שגורמות מעת לעת למפרסמים לבטל קמפיינים ברגע האחרון. ברוב אמצעי המדיה ביטול של הרגע האחרון אפשרי בדרך-כלל, והמבטל איננו נדרש לתשלום.
 
נושא נוסף הזוכה לביקורת קשה הוא פרק הזמן המצומצם שיעמוד לרשות הזוכה (במקרה שזה לא יהיה שפ"מ) להקים חברה עובדת ופועלת. מההבהרות עולה כי התאגיד מתעתד לקבל החלטה לקראת סוף נובמבר, ואילו החברה החדשה אמורה להתחיל לשווק פרסום באופן מעשי כבר בתחילת ינואר - כלומר חודש היערכות בלבד, בהנחה כי בית המשפט יאפשר להמשיך במכרז במתכונתו הנוכחית.
 
כזכור, תאריך ההגשה המקורי לספרי המכרז של המתמודדים אמור היה להיות במאי האחרון - לפני 5 חודשים. המכרז נדחה בהוראת בית המשפט, כחלק מהעתירה שהגישה שפ"מ.
 
קבוצת טלית-אולפני הרצליה בחרה שלא להגיב לידיעה.
 
לצפיה ב-'ראיון עם סמנכ"ל הנדסה וטכנולוגיה בתאגיד השידור'
ראיון עם סמנכ"ל הנדסה וטכנולוגיה בתאגיד השידור
07/10/2016 | 12:25
31
 
אודי הלמן-הכהן, סמנכ"ל הנדסה וטכנולוגיה, הוא העובד מספר אחת של תאגיד השידור הציבורי "כאן". לא מדובר כאן בסופרלטיב מפוצץ או בפרגון יוצא דופן, אלא בציון עובדה יבשה. הלמן-הכהן הוא העובד הראשון שהצטרף באופן רשמי לתאגיד, ועל כרטיס העובד שלו מוטבעת ספרה סידורית אחת: 1.
 
ובכל זאת, יש גם לא מעט סמליות בספרה שהודבקה לו באופן שרירותי. עם כל הכבוד לסרטונים מגניבים בפייסבוק ולנוכחות המרשימה ברשתות החברתיות שרושם לזכותו בינתיים התאגיד, המעמסה הקריטית באמת מבחינתו היא זו שמוטלת בימים אלה על כתפיהם של אנשי הברזלים. הם אלה שאמונים על התחום שבמידה רבה עשוי להכריע את עתידו של גוף השידור החדש, שאמור לרשת את מקומה של רשות השידור, ומי שעוקב אחרי המדורים הרלוונטיים בעיתונות - אי-שם באזורי ברנז'ת התקשורת פינת התככים הפוליטיים - יודע שהעתיד הזה בהחלט אינו מובטח.
 
"אנחנו באמת עוסקים כאן בקוסמות בשילוב עם אקרובטיקה ובכל מיני עניינים מהסוג של איך מכניסים 6 ליצנים למכונית מיני אחת", אומר הלמן-הכהן בראיון ל"גלובס". "במושגים של שוק ציבורי את הארגון הזה היה לוקח להקים 5 שנים, אבל מרבית הנהלת התאגיד היא אנשים שבאו מהמגזר הפרטי, שגדלו והתפתחו במקומות שבהם לזמן יש משמעות והוא לא משהו ערטילאי".
 
אם יש משהו שמאפיין את סאגת התאגיד, שמלווה אותנו כמעט מאז אישור החוק לסגירת רשות השידור ביולי 2014, בימי ממשלת נתניהו הקודמת, זו דווקא העובדה שהזמן בה הוא בהחלט עניין ערטילאי. מועד פתיחתו של תאגיד השידור נדחה שוב ושוב, והשיא האחרון עד כה נרשם ביולי-אוגוסט השנה. ההסתדרות ומשרד התקשורת הוציאו באישון ליל הודעה שלפיה פתיחת התאגיד תידחה מאוקטובר 2016 לתחילת 2018, ואחרי מסכת של כיפופי ידיים ופשרות פוליטיות, הכניסה הכנסת תיקון אחרון עד כה בחוק השידור הציבורי. כעת נקבע בו כי התאגיד יוכל לעלות לשידור כבר בינואר 2017, בכפוף לאישור שר התקשורת ושר האוצר, ובכל מקרה עלייתו לאוויר תתבצע לא יאוחר מ-30 באפריל 2017.
 
בנוסף, תחילת הפעילות של התאגיד מירושלים תיעשה כבר ביולי 2017. עד אז הוא אמור לפעול מאולפנים במודיעין שאותם הוא שוכר מערוץ 9 (שעבר בינתיים לנווה אילן), בזמן שמהדורות החדשות ברדיו יועברו מירושלים (ממשרדים חדשים ששכר התאגיד בגן הטכנולוגי בהר חוצבים בעיר), ובמקביל תישאר "רגל" במשרדיו הנוכחיים ברחוב קרמניצקי בתל-אביב.
 
וגם זה לא כל הסיפור, או סופו, כי יום לפני הפגישה עם הלמן-הכהן באולפני התאגיד במודיעין, הגיש יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן (ליכוד), הצעת חוק פרטית שלפיה הגלגל יוחזר למעשה לאחור, הקמת התאגיד תבוטל, ורשות השידור תמשיך לפעול. באופן רשמי, נתניהו, ראש הממשלה שהוא גם שר התקשורת, לא בהכרח בסדר הזה, אינו תומך בהצעה הזאת של יו"ר הקואליציה שלו. באופן לא רשמי, אין בר-דעת בתאגיד או מחוצה לו שלא ברור לו שנתניהו מחבב את הרעיון של הקמת התאגיד החדש - שעבר, אם צריך להזכיר שוב, תחת ממשלתו שלו - בערך כמו שהוא מחבב את אנשי ארגון "שוברים שתיקה", שאותם הזכיר לאחרונה על דרך המשל בנשימה אחת עם אנשי התאגיד, בראיון שנתן לערוץ 10.
 
 
איפה כל הסאגה הזאת שמה את הלמן-הכהן חוץ מלייצר לו הרבה כאב ראש? כלפי חוץ הוא בעיקר משתדל, כמו שאומרת הקלישאה, להתרכז בעשייה. "תיכף אתה תראה פה בבניין שמרבית הבינוי הסתיימה", הוא אומר. "הכניסה שלנו למודיעין נעשתה תוך כדי ייצור מנגנון של 'רגל על הקרקע-רגל באוויר'. הרי בשביל להגר לירושלים כמו שקובע החוק, בסוף יוני-תחילת יולי, אני צריך לנטוש מקום אחד ולהרים חשמל במקום אחר. כדי לא להיות בסיטואציה שאני אצטרך להשקיע בכל המערכות שלי פעמיים, יצרנו מנגנון מאוד יעיל על בסיס המתקן שהיה כאן. אפילו את השלט של ערוץ 9 אנחנו לא טורחים להחליף".
 
במילים אחרות, ואם זה לא היה ברור עד כה, הלמן-הכהן צריך להכשיר את האולפנים במודיעין כך שהם יתאימו לתחילת שידורי התאגיד כבר בינואר הקרוב, רק כדי לראות את כל העבודה הזאת יורדת לטמיון תוך חצי שנה, עם המעבר לבניין הקבע בירושלים. וזה עוד התרחיש הטוב מבחינתו.
 
- מה עוד נשאר לך כדי שתוכל להגיד שהמערך במודיעין מוכן לתחילת הפעילות?
 
"נשארו לנו שני דברים קטנים, וזה בעצם ההקמה של הרדיו והשלמות של עוד מעט 'חדרי פוסט' (חדרי עריכה). הרדיו החדשותי, יומני הבוקר וכו', ישודר מפה. מה שהחבר'ה אוהבים לקרוא 'הפיפסים של החדשות' יהיה מירושלים מהיום הראשון, ובתל-אביב יש מרכז בקרמניצקי שגם ממנו נשדר. כך שביום שבו נתחיל לפעול יהיה רדיו בתל-אביב, רדיו פה ורדיו בירושלים. זה לא פשוט, במיוחד לא לארגון בהקמה. תחשוב, אנחנו קמים ומעפילים ויש לנו אתגרים כפולים ומכופלים. המערכת עדיין לא משומנת והיא כבר במצב מורכב".
 
- מצד שני, יכול להיות שתקבלו יותר זמן ממה שאתה חושב.
 
הלמן-הכהן משתהה רק לרגע. אחר-כך הוא נזכר בהנחיות התקיפות של הדוברת שקיבל רק לפני כמה דקות. "אני לא מתייחס לזה", הוא אומר ומחייך.
 
"תהליכי המיון הם שוויוניים ושקופים"
 
עוברים לסיור ברחבי המבנה הגדול במודיעין. על-פי אנשי התאגיד, רוב העובדים כבר עברו לשבת כאן בשבועות האחרונים, ומתוך כ-160 עובדים שנכללים כיום בפיי-רול שלו - כלומר, לא כולל עובדי רשות השידור שחתמו על הצטרפות אך יעברו לארגון רק כשייצא לדרך - למעלה מ-100 כבר עובדים ממודיעין.
 
הלמן-הכהן סוקר את שני חדרי הקונטרול שבמקום ואת חדר השידור, שהדגש בהם הוא על יעילות וצמצום. "בקונטרול אנחנו רוצים להגיע למצב שבו יש לך שני אנשים טכניים שמפעילים את הכול, ולא 12 או 13", הוא אומר. "אולי בהתחלה במהדורה המרכזית זה יהיה טיפה מורכב, אבל לשם נגיע בסוף. המצלמות עובדות בלי צלמים, זה קורה כיום גם בערוצים אחרים, אבל אנחנו מדברים כבר על השלב הבא של אוטומציה מוחלטת".
 
בהמשך הוא יסביר כי "המנגנונים המודרניים, האוטומציה והרובוטיקה מאפשרים יצירת תוכן יעיל. באחת השיחות הראשונות שלי עם אלדד (קובלנץ, מנכ"ל התאגיד), כשדובר על כסף, אמרתי לו שהשאיפה שלי - וכאילו זה היה אמור להיות הפוך לאור זה שאני סמנכ"ל טכנולוגיה - היא לתת בחזרה חלק מהכסף שהוקצב לתחום, כדי שנלך לקנות בכסף הזה תוכן לעם ישראל. הרי את הצופים בבית לא מעניין אם אני קונה מצלמה כזאת או עדשה כזאת, בסוף הם רוצים לראות עוד שני פרקים בסדרה".
 
- החיסכון הזה בא גם על חשבון עובדי רשות השידור? הרבה מאנשי ההנדסה שם כועסים וחשים פגועים מכך שלא התקבלו לתאגיד החדש.
 
"אני יכול להגיד לך שתהליכי המיון אצלנו הם סדורים ושוויוניים ושקופים. כמעט מאה אחוז מהטכנאים ברדיו שנקלטו - בשלב זה 30 מתוך 31 - הגיעו מרשות השידור. בחטיבת ההנדסה כולה, 60% מהעובדים שנקלטו הם מהרשות, אף על-פי שאנחנו לוקחים בזה סיכון גדול מאוד, כי מי שמגיע משם יהיה זמין עבורנו רק ביום העלייה לשידור ולא לפני כן. אבל עדיין אנחנו שמחים לקחת את הסיכון הזה כי מצאנו שם אנשים מקצועיים וטובים, ונמשיך לקלוט עובדים מהרשות".
 
התחנה הבאה היא חדר החדשות, ה"ניוזרום", שמביא לידי ביטוי את מה שבתאגיד מכנים "המערכת האחודה". כלומר, מערכת משולבת של טלוויזיה, אינטרנט ורדיו. החלל הגדול, שהיה אולפן אחד, חולק כך שהוא כולל אולפן טלוויזיה בגודל של כ-130 מ"ר שמתוכו ניתן לראות, כפי שאכן יראו גם הצופים בבית, את הדסק שבו יישבו כתבי ועורכי הטלוויזיה והאינטרנט, וגם את דלתות אולפן הרדיו.
 
"חלק מהפריים שלנו זה דסק החדשות, הדסק האחוד", מסביר הלמן-הכהן, "כשנעשה את תוכנית הבוקר בטלוויזיה נוכל לראות את אריה גולן נכנס או יוצא מהאולפן, ויהיה גם קשר בין אולפן הטלוויזיה לאולפן ברדיו ברמת הווידאו. כלומר, נוכל לשלב שיחה מצולמת עם גולן בטלוויזיה, ואז בעצם אתה יוצא מהבית אחרי שראית פריים בטלוויזיה, ועובר לרדיו באוטו עם איזושהי המשכיות של תוכן".
 
- מה עוד?
 
"יהיה לנו פה 'וידאו וול' (קיר מסכים), שזה מאוד יפה ונכון, אבל מצד שני הקונספטים האלה כבר מתחילים להיות טיפה מיושנים בטלוויזיה המודרנית, שהופכת להיות דווקא פחות מצועצעת. נעשה גם 3 או 4 עמדות סטנד-אפ של כתבים מתוך הניוזרום. כלומר, במקום שהכתב ייכנס לאולפן וידווח משם, הוא ידווח מהניוזרום במנגנון של 'מרואיין מהשטח'".
 
- ואם לחזור ללוח הזמנים?
 
"בגדול, כמו שאתה רואה העסק מוכן. יש פה אולי עוד כמה ימי עבודה. נוכל להפיק מכאן חדשות כבר בעוד חודש (סוף
לצפיה ב-'תעלומת היעלמותו של השדרן אייל ברקאי '
תעלומת היעלמותו של השדרן אייל ברקאי
02/10/2016 | 00:21
116
לפני כשנה וחצי השאיר שדרן הרדיו אייל ברקאי פתק למנהליו בצפון: "אני יוצא לחופשה כדי לסדר עניינים" - ומאז לא שב. ברקאי, שדרן רדיו מצליח וקריין פרסומות מבוקש, התמכר להימורים ונקלע לחובות בשוק האפור. הוא ניסה להיחלץ מהמשבר, לווה עשרות אלפי שקלים מחבריו - אך נעלם.
 
לצפיה בכתבה ששודרה הערב ממאקו:
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:31
10
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.
 
כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ