לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רדיו

ברוכים הבאים לפורום "רדיו" בתפוז! פירוש המילה "רדיו", ע"פ מילון אברהם אבן-שושן, הוא "שיטת שידור של קולות למרחקים גדולים באמצעות גלים אלקטרו-מגנטיים המשדרים ממתקנים מיוחדים ונקלטים במכשירים מיוחדים". רדיו בשבילנו הוא מכשיר אפור שכזה, הפתוח 24 שעות ביממה אצלי. בין אם אני באוטו, בחדר העבודה, בסלון או במטבח. רדיו בשבילנו הוא אמצעי בו השדרנים מעבירים את מסריהם ועושים למאזינים קצת טוב על הלב. "רדיו" הוא פורום הפתוח לכל המאזינים, השדרנים, העורכים המוזיקליים, הכתבים, המפיקים, הטכנאים וכל אדם שמרגיש דגדוג קטן ברגע שהוא משנה תדר בסקאלה שלו. אנו מאחלים לכולכם דיונים פוריים ומעניינים. אם יש למישהו שאלות, טענות, בקשות או רעיונות - הוא יותר ממוזמן לפנות אלינו במסרים הפרטיים או באימייל. שתהיה לכולנו רק האזנה ערבה! אייל וולקוביץ' - eyal@evonline.co.il

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רדיו

ברוכים הבאים לפורום "רדיו" בתפוז! פירוש המילה "רדיו", ע"פ מילון אברהם אבן-שושן, הוא "שיטת שידור של קולות למרחקים גדולים באמצעות גלים אלקטרו-מגנטיים המשדרים ממתקנים מיוחדים ונקלטים במכשירים מיוחדים". רדיו בשבילנו הוא מכשיר אפור שכזה, הפתוח 24 שעות ביממה אצלי. בין אם אני באוטו, בחדר העבודה, בסלון או במטבח. רדיו בשבילנו הוא אמצעי בו השדרנים מעבירים את מסריהם ועושים למאזינים קצת טוב על הלב. "רדיו" הוא פורום הפתוח לכל המאזינים, השדרנים, העורכים המוזיקליים, הכתבים, המפיקים, הטכנאים וכל אדם שמרגיש דגדוג קטן ברגע שהוא משנה תדר בסקאלה שלו. אנו מאחלים לכולכם דיונים פוריים ומעניינים. אם יש למישהו שאלות, טענות, בקשות או רעיונות - הוא יותר ממוזמן לפנות אלינו במסרים הפרטיים או באימייל. שתהיה לכולנו רק האזנה ערבה! אייל וולקוביץ' - eyal@evonline.co.il
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כן. גם לפורום הזה יש תקנון. רגע לפני שאתם כותבים או מגיבים להודעה, בואו לקרוא אותו.
תזכורות מיוחדות: הודעות המלצה על תכניות מיוחדות יש לכתוב כתגובה להודעה "שרשור המלצות ומיוחדים". אין להשמיץ, להוציא לשון הרע, להציק ולהטריד, להציף את הפורום ולהעלות תכנים שקריים.
אי הקפדה על הנהלים תגרור מחיקת ההודעות לאלתר. 
 
תקנון הפורומים בתפוז: כן, יש דבר כזה. ואולי הגיע הזמן שהוא לא יהיה רק כסת"ח משפטי אלא באמת כללים שנעמוד בהם. רובם לא כל כך קשים. על מנת שזה יקרה, העתקנו לכאן את כל הסעיפים הנוגעים לפורום, עבור כולנו וכל אחד שכבר נרשמים בניק חדש כדי לחזור לפורום שלנו לעוד מספר דקות.
 
הצהרות והתחייבויות הגולשים (לקריאה מלאה):
לא להעלות תכנים שיש בהם לשון הרע; 
לא להעלות תוכן שיש בו או בפרסומו כדי להוות עילה לתביעה או תוכן העלול לגרום נזק לצד שלישי כלשהו או לתפוז; 
לא להציק או להטריד גולשות אחרות ובכלל זה (בין היתר) לא לערוך "משפטי שדה" לגולשות אחרות וכן להימנע מהצעות מגונות לגולשים אחרים 
לא להעלות תכנים בעלי אופי גזעני או תכנים שיש בהם כדי להסית לגזענות;
לא להפריע או לנסות להפריע להתנהלותו התקינה של האתר; (למי ששאל, יש כזה סעיף) 
לא להעלות תכנים בעלי אופי בוטה, מגונה, גס או בלתי הולם; 
לא לפרסם פרטים אישיים של גולשים אחרים, לרבות זהותן של הגולשות (אלא אם כן פרסמו אותה) ופרטי ההתקשרות עמן; 
לא להעלות תוכן שיש בו המרדה או הסתה; 
לא להציף את האתר או כל חלק או שירות בו, בהודעות סרק או בהודעות חוזרות, באופן העלול לפגוע באתר או בשימוש בו;
המשך >>

לצפיה ב-'עוד קצת מהמצעד הבריטי:'
עוד קצת מהמצעד הבריטי:
29/07/2016 | 20:09
17
המצעד קוצר בעוד כמה שירים שאינם נשמעים במלואם.
מהמקומות 40 עד ה-21 משמיעים קטעים קצרצרים מהשירים שניצבים במקומות הנ"ל.
20 שירים בלבד מושמעים באופן מלא.
דבר נוסף: הראפר דרייק ירד סופסופ מראש המצעד (למקום ה-5) לאחר שהייה של 15 שבועות במקום הראשון עם שירו הגרוע one dance. אילו נשאר שם היה שובר את שיאו של הזמר ברייאן אדאמס עם שיר משנת 1991. איזה הבדל בין שני השירים.
אז מי בפיסגה? MAJOR LAZER/JUSTIN BIEBER/MO

 
לצפיה ב-'האם אסף ליברמן יעבור לתאגיד?'
האם אסף ליברמן יעבור לתאגיד?
27/07/2016 | 14:43
4
41
נתי טוקר מדווח כי אסף ליברמן וקלמן ליבסקינד ערכו פיילוט משותף לתוכנית בוקר יומית ברדיו. לקלמן הוצעה גם מחלקת תחקירים ולאסף הגשה בטלוויזיה

https://twitter.com/nati_tucker/status/75826438637...
לצפיה ב-'ירון דקל דורש תשובה זריזה מאסף ליברמן'
ירון דקל דורש תשובה זריזה מאסף ליברמן
28/07/2016 | 14:50
19
בגלי צה"ל ממתינים לתשובה מהירה ממגיש "בוקר טוב ישראל" באשר להמשך הגשתו את התוכנית. היום (חמישי) נודע כי ליברמן עשה בשבועות האחרונים פיילוט לתוכנית בתאגיד השידור הציבורי, כאשר הוא עומד בפני חופשה מהתפקיד של שלושה חודשים - שנקבעה מבעוד מועד.
 
כעת, כך על פי גורם בתחנה, ממתין מפקד גל"צ ירון דקל לתשובה מהירה מליברמן האם ישוב לתחנה אחרי החופשה או לא, כאשר על פי אותו גורם "מבחינתנו, עוד שלושה חודשים המיקרופון שלו פתוח ומשדרים כרגיל".
 
לליברמן נותרו עוד שלוש תוכנית עד יציאתו לחופשה ולוואלה ברנז'ה נודע כי בזמן היעדרותו יחליפו אותו במהלך השבוע בהגשת התוכנית מנהלת מחלקת החדשות לשעבר של התחנה גלית אלטשטיין ובימי חמישי עידן קוולר לסירוגין עם אפי טריגר.
 
מניתוח רצועות השידור של סקר TGI שפורסם השבוע בוואלה ברנז'ה עולה כי בגל"צ נהנו מהתחזקות משמעותית בחציון הראשון של 2016 זאת למעט שני איים בודדים - ביניהם "בוקר טוב ישראל" והתוכנית של ניב רסקין. יומן הבוקר בהגשת ליברמן, המשודר בין 06:00 ל-08:00, ירד בחציון הראשון מ-3.8% ל-3.2% בשעה הראשונה ומ-7.3% ל-6.7% בשעה השנייה. גם התוכנית של ניב רסקין איבדה מאזינים וירדה מ-6.6% ל-6.2%.
 
בגל"צ בחרו שלא להגיב לדברים.
 
לצפיה ב-'עתאמנה והבי ישמש עורך ומפיק בתאגיד'
עתאמנה והבי ישמש עורך ומפיק בתאגיד
28/07/2016 | 15:01
11
במקביל לסערת מועד הפתיחה, תאגיד השידור הישראלי ממשיך במלאכת הגיוסים והרכבת נבחרת העובדים החדשה. שם נוסף שמצטרף הוא עתאמנה והבי, מעובדיה הוותיקים של רשות השידור שימונה לעורך ומפיק ברשת ב' (חדשות, תכניות וספורט) - כך נודע לאייס.
 
והבה משמש מזה שנתיים כמזכיר מחלקת הספורט ברשת ב' ובפועל, כמנהל שלה. מינויו לתפקיד הקודם נעשה בהוראת שמעון אלקבץ, מנהל קול ישראל, לאחר פרישתו לגמלאות של דני דבורין ששימש כמנהל המחלקה האחרון. עם הצטרפותו לתאגיד והבי יעבוד תחת עומר בן רובי, שישמש כמנהל רשת ב' בתאגיד.
 
והבי עובד בקול ישראל משנת 1988. בתפקידיו האחרונים שימש כמפיק בחדר החדשות של רשת ב' ועורך התכנית המיתולוגית שירים ושערים באותה תחנה. עם כניסתו של אלקבץ לתפקיד, התקבלה ההחלטה למנותו באופן רשמי למזכיר המערכת עם סמכויות של מנהל מחלקה שמעסיקה 5 עובדים קבועים ועוד כתבים ופרשנים חיצוניים.
 
לצפיה ב-'כרמלה מנשה מצטרפת לתאגיד; סה"כ 250 עובדים'
כרמלה מנשה מצטרפת לתאגיד; סה"כ 250 עובדים
28/07/2016 | 17:31
12
עד כה ראיונות עם כ-1,100 מועמדים למשרות, מתוכם 656 מועמדים מרשות השידור (60%)
 
לצפיה ב-''
29/07/2016 | 17:54
2
לצפיה ב-'רדיו דרום 101.5 עכשיו גם בתדר 89.3 בבאר שבע בלבד.'
רדיו דרום 101.5 עכשיו גם בתדר 89.3 בבאר שבע בלבד.
26/07/2016 | 00:35
6
42
מדובר במשדר חלש מאד שנקלט רק בתוך באר שבע. ברגע שרק יוצאים מבאר שבע מכל אחת מהיציאות של העיר, הקליטה משתבשת פלאים ונעלמת תוך כמה מאות מטרים.

ל101.5 בתדר הוותיק נוסף RDS

בחודש האחרון תדר 101.5 סובל מהפרעות בבאר שבע, יכול להיות שזו הסיבה למהלך הזה למרות ש101.5 הוא לא תדר שאמור לשרת את באר שבע בכלל. רדיו דרום על שתי התחנות השונות ביצעה פיצול תדרים סופי ומוחלט. ברדיו דרום הוותיק 97, 95.8 משודרים תכנים שאינם מוסיקה וב101.5 משודרת כל היום מוסיקה, עם דגש חזק על מוסיקה מזרחית.
לצפיה ב-'בעניין רדיו דרום 101.5 עכשיו גם בתדר 89.3 בבאר שבע בלבד.'
בעניין רדיו דרום 101.5 עכשיו גם בתדר 89.3 בבאר שבע בלבד.
26/07/2016 | 11:35
2
54
אבל כתבה שהקליטה של 101.5 לא אמורה להיות באזור באר שבע. אז למה הוסיפו להם תדר ?
קצת מוזר.
לצפיה ב-'גם את אקו 99 לא אמורים לשמוע בקרית גת ואת רדיו ירושלים'
גם את אקו 99 לא אמורים לשמוע בקרית גת ואת רדיו ירושלים
28/07/2016 | 16:03
1
33
לא אמורים לשמוע גם בקרית גת ובנתיבות (כנ"ל גם אקו). וגם את רדיוס לא צריכים לשמוע באיזורים האלו, אבל שומעים...
 
התדר החדש ב89.3 גם מפריע לקליטת רדיו ירושלים בבאר שבע:) לא שהקליטה של רדיו ירושלים בתדר 89.5 הייתה נקייה לגמרי, אבל היא הייתה דיי חלקה בבאר שבע.
לצפיה ב-'יש הבדל בין זליגה של שידור לאיזורים שהם לא בזיכיון '
יש הבדל בין זליגה של שידור לאיזורים שהם לא בזיכיון
29/07/2016 | 10:50
23
לבין הוספה של משדר נוסף - תאר לך שרדיו חיפה למשל לא נקלט טוב בנתניה והם מוסיפים משדר באיזור נתניה
לצפיה ב-'רק בערב הם מתאחדים עם המוסיקה'
רק בערב הם מתאחדים עם המוסיקה
26/07/2016 | 20:44
1
32
העברתי שניה בפירסומות של התוכנית ישראלי חזק וטוב בהנחיית רונית בר ב91FM  (ימים א-ד מ7-9 בערב) לשני התדרים של הדרומים ומשודרים אותם השירים בול.
 
אני קולט את שני התדרים חלק עם אנטנה על הגג בצפון תל אביב.
לצפיה ב-'יש לזה כמה סיבות'
יש לזה כמה סיבות
27/07/2016 | 00:08
34
רדיו רק"ע משום מה מפריע לקליטה בגלל העוצמה והדיסטרישן
שלפעמים נכנס ברדיו דרום
אבל מצד שני יש את מונטו קרלו שפשוט החליטו לשדר ב 101.4
זה גם יכול להיות הגברת משדרים מירדן או קפריסין כך שברור למה תדר נוסף
 
כבר 4 פעמים החודש בערך המשדר נכבה או נפל
 
מי יודע מה הסיבה לרוב זה תחנה בערבית שנכנסת חזק
ובקיצור קצת רענון לא יזיק עם כל ההפרעות
לצפיה ב-'מה שמוזר זה שאני גר באיזור שדרות ורדיו דרום 101.5 אמור '
מה שמוזר זה שאני גר באיזור שדרות ורדיו דרום 101.5 אמור
29/07/2016 | 10:46
16
לשרת את האיזור שבו אני גר ודווקא באיזור הזה מצפון לשדרות קול ישראל הוסיפו משדר של רשת רק''ע בתדר 101.3 שגורם לשיבושים בקליטה של דרום 101.5 - פניתי לרדיו דרום דרך האתר שלהם והם לא הגיבו פניתי לקול ישראל והתלוננתי שהמשדר שלהם מפריע לרדיו דרום והם אמרו לי שהם מקבלים את תדר השידור ממשרד התקשורת ואם אני רוצה שאפנה למשרד התקשורת - לא מבין מה הבעיה של קול ישראל להוריד עשירית בתדר השידור של רק''ע
לצפיה ב-'מנהל רשות השידור: חוק הדחייה יוביל לכאוס'
מנהל רשות השידור: חוק הדחייה יוביל לכאוס
27/07/2016 | 14:46
29
המנהל המיוחד של רשות השידור בתקופת הפירוק, ברי בר-ציון, מותח ביקורת על נוסח תזכיר החוק המוצע לדחיית העלייה לאוויר של תאגיד השידור הציבורי. לדברי ברי בר-ציון, החוק יאיים על המשך השידורים ויגרום לירידה בהכנסות ופגיעה בעובדים ששרויים בחוסר ודאות.

הנוסח המקורי קובע כי התאריך הסופי להקמת התאגיד הוא 30 באפריל 2017. עם זאת, מ-1 בינואר יוכלו שרי התקשורת והאוצר להוציא צו, לבקשת מועצת התאגיד או גם בלי בקשת המועצה, שלפיו בתוך 14 יום יוקם התאגיד. המשמעות מבחינת רשות השידור הנוכחית ועובדיה היא כי בתוך 14 יום מאז הוצאת הצו רשות השידור תסגר ותפסיק את פעילותה וכל עובדיה יפוטרו.

עד כה רשות השידור הצליחה להמשיך בשידוריה ולהעלות הפקות חדשות תחת ניהולו של המנהל המיוחד מטעם בית המשפט, בר-ציון. כעת שיגר בר-ציון מכתב לראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו ולשר האוצר משה כחלון, שבו הוא כותב, על דעת כונס הנכסים הרשמי, כי חלק מהחוק הוא בעל משמעיות אופרטיביות "שפשוט אינן ברות ביצוע וחלקו האחר עלול להוביל לפגיעה בקופה הציבורית שלא לצורך".

בר-ציון התייחס לתאריך ה"גמיש" של יום התחלת השידורים של התאגיד, וכתב כי מצב זה "לא יאפשר פעילות סדירה של רשות השידור", שכן לא ניתן יהיה לבצע התקשרויות עם ספקים, מכרזים, תכנון לוח משדרים, אשר "מחייבים ודאות באשר לתאריך סיום פעילות הרשות. לא ניתן לסיים הסכמים מסחריים מהיום למחר".

לדבריו, בשל חוסר הבהירות חלק מהספקים עשויים להפסיק את ההתקשרות עם הרשות "וכך לפגוע או להפסיק את השידור הציבורי". כך למשל, חלק מהכנסות הרשות הן מפרסומות. "חוסר ודאת לעניין עצם שידורים של אלה במועדים ברורים ירחיק את נותני החסות והמפרסמים ויגרום לירידה מיידית בהכנסות".

בר-ציון סבור יש צורך בהיערכות של לפחות 90 יום לפני סגירת הרשות, שכן מועד קצר מזה "יגרום לכאוס בכל הקשור לסיום פעילות הרשות ויפגע ביכולתה לשדר שידור ציבורי ראוי".

בכל הנוגע למימון הממשלתי את הרשות בתקופת ההארכה, הודיע האוצר לרשות השידור כי בכוונתו להפחית משמעותית מ-1 באוקטובר את המימון החודשי הקבוע של הרשות מתקציב המדינה (בשל ביטול האגרה) – שמגיע כיום לכ-50 מיליון שקל בחודש. "שינוי המנגנון והפחתת המשאבים יביאו לכך כי רשות השידור לא תוכל לקיים את השידור הציבורי בהיקף הקיים וכנדרש על פי חוק", כתב בר-ציון. "אם יקוצץ המימון, עשוי הפירוק להידרדר לפירוק של גוף חדל פירעון".

הפגיעה החמורה יותר היא בכ-1,100 עובדי רשות השידור שיהיו שרויים בחוסר ודאות לגבי מועד הפסקת עבודתם. "הם אינו יכולים לתכנן את פרישתם או מועד המעבר למקום עבודה חלופי", כותב בר-ציון, "וזאת מעבר למחויבות החוקית של מתן הודעה מוקדמת – מחויבות שהתיקון המוצע אינו מתחשב בה".

סוגיה נוספת היא פינוי פעילות רשות השידור במתחם שרונה בתל אביב. החוק הנוכחי מחייב את הפינוי כבר ב-1 בינואר 2017. "לא ניתן לקבוע מועד לפינוי מבלי להבטיח את קיום המקום החלופי שממנו רשות השידור תוכל להמשיך לקיים את השידורים ממכרז הארץ עד יום התחילה", כתב בר-ציון.

"על אף שתהליך הפירוק של רשות השידור נמשך הרבה מעבר לתקופה שצפה המחוקק, המפרק בליווי בעלי התפקיד, הנהלת הרשות ובעיקר עובדיה - הצליחו להמשיך את שידורי הרשות בהיקף ובאיכות ראויים", כתב בר-ציון. "זאת, בין היתר, במקביל לניהול הליך פרישה של למעלה מ-500 עובדים ותהליכי התייעלות אשר רק בחודשים האחרונים חסכו לקופה הציבורית עשרות מיליוני שקל. תיקון כפי שהוא מוצע כיום והשינוי המוצע בשיטת המימון של הרשות ייפגעו בוודאות בשידור הציבורי ולא יאפשרו להמשיך ולקיימו".

http://www.themarker.com/advertising/1.3020179
לצפיה ב-'תלונה על גל"צ כי "פיראטיות היא חלק מהאתוס הישראלי"'
תלונה על גל"צ כי "פיראטיות היא חלק מהאתוס הישראלי"
27/07/2016 | 14:24
34
עידו קינן, האחראי על האינטרנט בשבילכם, עסק בנושא הפיראטיות בתוכנית הרדיו “רבע לדיגיטל” ב-31.5 בעקבות הצהרה של מנכ”ל יס על הפיראטיות כאחד האתגרים שעומדים בפני החברה, ודיווח שלפיו שרת המשפטים איילת שקד מקדמת חקיקה שתאפשר לתבוע אנשים שמורידים תכנים באופן פיראטי. זה לא מצא חן בעיני זיר”ה, הגבל עסקי שמאגד חברות תוכן ומבצע בשמן פעולות למלחמה בפיראטיות.

בתחילת חודש יוני נשלח למפקד גל"צ, ירון דקל, מכתב התלונה ודרישת ההתנצלות ששלח עו”ד ערן פרזנטי. "אמרות כמו פיראטיות היא אתוס ישראלי לא צריכות להישמע מעל גלי האתר של תחנה ציבורית. אנו מצפים שמר קינן יתנצל בשידור בפניי מאזיניו על דבריו אלה ואולי יהיה זה יותר מראוי שישמיע בתוכניתו / פינתו גם את קולות היוצרים ובעלי התוכן הנפגעים מתופעת הפיראטיות" נכתב.

להלן תשובתו של עידו קינן שנשלחה למאיה גייר, העורכת האחראית של “רבע לדיגיטל”:

   בתוכנית האמורה של “רבע לדיגיטל” עסקנו במספר היבטים של פיראטיות התוכן – כלכלית, חוקית, עסקית וטכנית, בין השאר בעקבות דוח של יס, שהאשים את הפיראטיות במספר חריג של מנויים עוזבים. ביקשנו לראיין בתוכנית את מנכ”ל יס, אחת מהחברות בזיר”ה, אולם ביס לא הסכימו לאפשר לו להתראיין, ומסרו שהגורם שכן מתאים להתראיין בנושא זה אינו בארץ ועל כן לא זמין לראיון.

   המרואיינים בתוכנית היו סמנכ”ל סינמה סיטי אבי אדרי, שדיבר על נזקי הפיראטיות לתעשיית הקולנוע; העיתונאי אמיתי זיו, שדיבר על טענות יס ועל גורמים אחרים שמשפיעים על נטישת המנויים – השיפור בשירות של הוט, הרגולציה, התחרות מצד ספקי האינטרוויזיה הבלתי מאוסדרים נטפליקס וסלקום טי.וי., ומודל חבילות הערוצים המיושן של יס שלא מאפשר רכישה וצריכה מיידית של תכנים טלוויזיוניים, בניגוד לאפשרות לצרוך מיידית מוזיקה וספרים דיגיטליים, למשל; ומנכ”ל הולה, עופר וילנסקי, שדיבר על אי ההיתכנות של חסימת הפיראטיות באמצעים טכניים, וקרא גם הוא לשפר את המודל העסקי. עד כאן לגבי השמעת הקולות המגוונים בתוכנית.

   לעניין המשפט שחברת זיר”ה מצטטת מפי במכתבה – מדובר בציון עובדה. במדינת ישראל יש אתוס פיראטי, שנמתח מהקלטת שירים מהרדיו, מתקליט לקלטת ומקלטת לקלטת (טייפ דאבל קאסט, הדוגמה שזיו נתן), העתקת תוכנות ומשחקים בדיסקטים (המונח “מדינה של דיסקט אחד”, שרווח בשנות השמונים המאוחרות והתשעים המוקדמות), והורדה פיראטית של תכנים בידוריים, אלו שקידמו את חדירת האינטרנט המהיר לישראל ואף שימשו לקידום המכירות של אינטרנט מהיר של חברות תקשורת ובהן בזק, חברת האם של יס, החברה בזיר”ה והמתלוננת על נזקי הפיראטיות. אלמלא האתוס הזה, חברת זיר”ה לא היתה קמה, וממילא לא היתה שולחת מכתבים.

   בנוגע להבעת דעות – כמגיש תוכנית מגזינית-דעתנית, המנדט שלי (כפי שאני מבין אותו) הוא של פרשן-מומחה, שמשמש כפרקליט השטן בראיונות וגם מחזיק בעמדה משלו, שאותה הוא רשאי להשמיע בפני המרואיינים והמאזינים. עמדה זו יכולה לעמוד בניגוד לעמדת חברת זיר”ה (ולא ארגון, כפי שהיא מכונה בסעיף 1), הגבל עסקי שמטרתו להגדיל את הכנסות בעלי המניות שלו, ושהממונה על ההגבלים העסקיים הגביל את הפעילות הפרסומית שלה לעריכת פעולות הסברה והדרכה לציבור בקשר עם המאבק בפעילות אתרים פיראטיים. החברה מוזמנת לפנות למערכת התוכנית ולהציע מרואיין מטעמה, שיתראיין בתוכנית, יגיב לנאמר בה ויציג את הצד של החברה (אם כי אנחנו נעדיף לראיין נציגים מתעשיית התוכן עצמה, כפי שאכן עשינו).

   המכתב של זיר”ה נראה כמו נסיון להצר את חופש הביטוי שלי בתוכנית ולייצר מציאות מדומה שבה פיראטיות היא תופעה עבריינית חריגה מחוץ למיינסטרים ולקונצנזוס. בין השאר, המכתב עושה שימוש מניפולטיבי במונחים משפטיים – עורכי הדין החתומים עליו ודאי יודעים שהורדת סדרה או סרט לצפייה ביתית, עד כמה שהיא מקוממת את שולחיהם, אינה גניבה ואינה מעשה פלילי.

http://room404.net/?p=69403
לצפיה ב-'בקרוב יצא לדרך מכרז הכדורגל ברדיו'
בקרוב יצא לדרך מכרז הכדורגל ברדיו
26/07/2016 | 00:47
3
42
מנהלת ליגת העל צפויה לצאת בימים הקרובים במכרז לשידור משחקי ליגת העל בכדורגל – כך נודע לאייס. המכרז יכלול את שידור כל משחקי ליגת העל בכדורגל, שתצא בעונה חדשה ב-20 באוגוסט.

לאורך עשרות שנים שודרו המשחקים ברשת ב', למעט הפסקה אחת בה המשחקים שודרו ברדיו ירושלים. לפני שנתיים נפתחה אופציה לתחנות רדיו בפריפריה לשדר את משחקיהן של הקבוצות מאותו אזור, כך שרדיו חיפה שידרה את משחקיה של מכבי חיפה מאצטדיון סמי עופר, ואילו רדיו דרום את משחקי הפועל באר שבע ומ.ס. אשדוד מוורסמיל ואחר כך מטוטו-טרנר. כמו כן שודר המשחק המרכזי באתר גל"צ.

המכרז הנוכחי יוצא בבלעדיות, ועל פי הערכות צפוי לעמוד על סכום מינימום של כ-100-150 אלף שקלים לעונה – נמוך בהרבה מהסכומים שהשיג מכרז הטלוויזיה – כ-126 מיליון שקלים לעונה על ידי צ'רלטון. הערכות כי בסופו של דבר הסכום יעמוד על כמה מאות אלפי שקלים בודדים.

בכל מקרה, מי שיוכל לגשת למכרז מעין זה, יצטרף להתחייב ככל הנראה לשידור ארצי מלא, מה שמבטל את האופציה לשידור אזורי כפי שקרה עד כה. מועמדת אופציונלית היא כאמור רשת ב', שמתעניינת בהמשך השידורים ויכולה לעמוד בהוצאות. גם שינוי מבנה השידור הציבורי לא אמור לפגוע בשידורים כאלה, משום שרשות השידור אמורה להתפרק ב-30 באפריל, ממש בישורת האחרונה של הליגה.

אופציה נוספת היא התאגדות של קבוצת תחנות רדיו אזוריות. בהקשר זה אפשר לציין את קבוצת תחנות ישראל המאגדת את רדיו חיפה על 2 תדריו, רדיו תל אביב, רדיו דרום על 2 תדריו וגלי ישראל, במה שנראה כפריסה ברמה כמעט ארצית. גורמים בתעשייה טוענים כי ישנה התעניינות מצדו של רדיו חיפה, ובמקרה מסוים עשוי מהלך כזה אף לכלול את ONE. אופציית גל"צ – תחנה ארצית – אינה נמצאת על הפרק לדברי גורמים, משום שהתחנה לא תשלם עבור זכויות השידור.

בכל מקרה, המכרז צפוי להתפרסם כבר השבוע, ולהסתיים בתוך פרק זמן קצר, עד המשחק הראשון העונה – משחק אלוף האלופים שצפוי להתקיים שבוע לפני תחילת העונה. כבר במשחק זה יוכל הזכיין הזוכה לשדר ולמעשה לבצע "ניסוי כלים".

את תגובת מנהלת ליגת העל לא ניתן היה להשיג.

http://www.ice.co.il/media/news/article/433272
לצפיה ב-'תוחזר "שערים ללא הפסקה" עם דידי הררי ואלי ישראלי '
תוחזר "שערים ללא הפסקה" עם דידי הררי ואלי ישראלי
26/07/2016 | 14:25
2
21
לצפיה ב-'או ואבוי רק זה חסר לנו'
או ואבוי רק זה חסר לנו
27/07/2016 | 11:25
23
שערים לא הפסקה זו הייתה בדיחה של תוכנית  עם קשקושים  ואנשים (חצי מהם שלא מבינים בכדורגל) לא קשורים ועם כל הכבוד דידי הררי לא הגיש יפה את הזה אולי לדעתך כן
אין כמו רשת ב  (אולי בלי קצת החפירות של ז'וז'ו)
לצפיה ב-''
27/07/2016 | 20:57
4
לצפיה ב-'משרד האוצר רוצה להפריט את עידן+'
משרד האוצר רוצה להפריט את עידן+
26/07/2016 | 22:04
27
נושא חשוב נוסף שנכנס לחוק ההסדרים נוגע לעניין הפרטת מערך עידן פלוס. כיום מופעל המערך הזה - שמאפשר קליטה של 6 ערוצי טלוויזיה (ערוץ 2, ערוץ 10, ערוץ 1, ערוץ 33, ערוץ 23 וערוץ הכנסת) וגם את רוב תחנות הרדיו - על-ידי המדינה באמצעות הרשות השנייה, והוא סובל בין היתר מקליטה לקויה באזורים שונים.

בנוסף, האטרקטיביות של צפייה בטלוויזיה רק דרך עידן פלוס היא מוגבלת, וזאת בשל העובדה שהוא כולל מספר קטן של ערוצים, והניסיונות לצרף אליו לאורך השנים ערוצים נוספים לא צלחו מסיבות שונות.

כעת, על-פי הנאמר בטיוטת חוק ההסדרים, המדינה תוציא את המערך הזה למכרז, כך שגורם פרטי יוכל לרכוש אותו ולתפעל אותו. אותו גורם - שיכול להיות למשל סלקום (שלה כבר יש שירות טלוויזיה שנמסך בחלקו על עידן פלוס) או אורנג' שמעוניינת כאמור להיכנס לתחום הזה – יזכה באופן מידי בכמות התחלתית נאה של לקוחות שכבר צופים בטלוויזיה דרך עידן פלוס, והוא יוכל לשדרג אותו, להעלות על גבו ערוצים נוספים ועוד.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...
לצפיה ב-'שבוע נוסף בתאגיד'
שבוע נוסף בתאגיד
24/07/2016 | 21:40
10
33
לצפיה ב-'דיון בועדת הכלכלה: הרבה רעש על לא כלום'
דיון בועדת הכלכלה: הרבה רעש על לא כלום
24/07/2016 | 21:41
19
ועדת הכלכלה עורכת כעת דיון סוער ביוזמת של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ויו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, לדחייה ההקמה של תאגיד השידור הציבורי עד 2018. במהלך הדיון הוצאו על ידי מאבטחי הכנסת, תוך הפעלת כוח רב, שני עובדי רשות השידור שהתפרצו במחאה על פיטוריהם.
 
"אי אפשר ללכת בלי שיו"ר התאגיד ומנכ"ל התאגיד אינם חלק מההסכמות. הם גורמי המקצוע. הם האנשים האמונים למען השם", אמר כבל בפתיחת הדברים. מאוחר יותר התנצל כבל בפני העובדים שהוצאו החוצה תוך הפעלת כוח.
 
יו"ר התאגיד, גיל עומר, אמר כי "התאגיד נמצא בעשייה אינטנסיבית לקראת הקמת גוף תקשורת עצמאי פלורליטסי. אנחנו פועלים כמו סטארט-אפ, 20 שעות ביממה עובדים פה. התאגיד גייס עיתונאים, ולפי תפיסתנו צריך להקים אותו מוקדם ככל האפשר. אנחנו נעמוד בלוחות הזמנים שתטילו עלינו. אבל חייבים להיות קצרים. הדבר הכי גרוע לכלי תקשרת זה חוסר ודאות רגולטורי".
 
ח"כ יעקב פרי אמר כי "הודעת הדחייה היא לא דחייה אלא ביטול. שתקום הממשלה ותגיד שהיא רוצה לבטל. ראש הממשלה עובד ליליות כימים לפגוע באופן לא דמוקרטי והוא רוצה להביא לחורבן השידור הציבורי". גם ח״כ קארין אלהרר דחתה את הניסיון לדחייה לא התייעצות עם התאגיד.  
 
מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, אמר כי "אף אחד לא הולך לסגור את התאגיד, אף אחד לא מטיל ספק בכישרון ובמוטיבציה והיכולות של אנשי התאגיד. בסוף הם יקימו תאגיד לתפארת. אין חולק. השאלה היחידה היא שאלת המוכנות. יש פה יותר מדי עמימות. אפשר לתת הצהרות".
 
פילבר הוסיף כי "אני אמרתי לראש הממשלה שהנושא בעייתי כי הוא מחשיך את המסך ואני לא יכול להגיד לך כמנכ"ל המשרד האם יש אלטרנטיבה ראויה שלמה מוכנה. אני לא יכול היום להגיד לראש הממשלה בצורה מלאה ומוחלטת שהתאגיד הזה מוכן. יש מו״מ למצוא תאריך אמיתי שתהיה בו מוכנות".
 
ראש אגף תקציבים באוצר, אמיר לוי, אמר כי "אנחנו רוצים שהתאגיד יעלה כמה שיותר מהר - מבחינתנו באוקטובר, כמו שחתמתנו בהסכם עם ההסתדרות ועם מנכ"ל משרד התקשורת. הגיע הזמן לשים את זה מאחורינו. כל דחייה תעלה הרבה יותר כסף".
 
לטענתו, "עשינו אומדן דחייה - כשאנחנו לוקחים בחשבון להחזיק את רשות השידור הקיימת ואחזקת התאגיד, כולל עלות של 220 הפקות ועלויות פרישה של עובדים נוספים - זה יגיע לתוספת של 550 מיליון שקל. אנחנו מנהלים תהליך מו"מ ודיאלוג עם משרד התקשורת ביחד עם התאגיד. המטרה שלנו שהתאגיד יעלה כמה שיותר מהר".
 
בימים האחרונים הופצו בתקשורת אמירות של מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, על כך שהתאגיד יכול לקום בצורה מיטבית רק בינואר 2018. "לא הסתרתי בשום מקום את עמדתי שהיה מאוד רצוי לפתוח את התאגיד בשנת 2018", אמר קובלנץ. "אמרתי את זה מהרגעים הראשונים. גם עכשיו אני אומר את זה ולא צריך להקליט אותי. אבל מה לעשות - לא קיבלתי את מבוקשי".
 
"קיבלתי תגובות ממשרד האוצר והתקשורת שצריך לקפוץ לתוך האש. בחודשים האחרונים נערכו לעמוד בחוק ולהקים את תאגיד השידור", הסביר. "אנחנו יכולים להתחיל ב-30 בספטמבר לשדר חדשות ברדיו, בטלוויזיה ובדיגיטל. ברדיו זה יהיה באותה רמה, בטלוויזיה יהיו טיפה פחותים ובדיגיטל יהיו הרבה יותר טובים".
 
יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר כי "כל מה שקורה בנוגע לתאגיד ולרשות השידור זה מורה נבוכים - איך לא עושים רפורמה?". על אף שניסנקורן היה חתום על כל רפורמת הסגירה-פתיחה, הוא טען כי "הממשלה ביטלה את הרפורמה שאני חתמתי עליה בזמן מלחמה כשאני ביטלתי את כל העיצומים במשק. התאגיד הוקם בצורה לא רצינית".
 
לדבריו, "הממשלה עשתה ועדה בצורה לחוצה שהעבירה חוק מזורז, ולכן חוק שנחקק בצורה לא נכונה מצריך עוד דחייה ועוד דחייה, כי צריך להיערך בצורה רצינית. אם אתה הורס משהו לפחות תבנה כמו שצריך. מנכ״ל התאגיד אמר בעצמו - בשביל להקים כמו שצריך אני צריך עד ינואר 2018. לחצו אותו בצורה לא עניינית. מנכ"ל התאגיד אמר לפני שבועיים שאין לו מה לשדר".
 
ניסנקורן הדגיש כי "יש פה 1,200 עובדים ואני אעשה את העבודה שלי גם אם יילכו נגדי כל אמצעי התקשורת וכל חברי הכנסת וכל הממשלה".
 
יו״ר סיעת כולנו ח"כ רועי פולקמן אמר בדיון כי ״אין פה הגינות לא כלפי התאגיד ובטח לא כלפי העובדים. המשך השיח הזה משדר בעיקר בלבול וככל שנתעכב יותר עם תחילת השידורים - כך אנו מגדילים את העוול. גם אם יהיו חבלי לידה אין הגיון בעיכוב שיגרום נזק וחוסר ודאות לכולם. התחלת שידורי התאגיד הוא דבר אפשרי וישים ולא יגזול כספי ציבור שלא ראוי שיבוזבזו".
 
לצפיה ב-'התאגיד מוטרד מחוקיות אתר השידור ברוממה'
התאגיד מוטרד מחוקיות אתר השידור ברוממה
24/07/2016 | 21:59
19
ברקע לדיון בוועדת הכלכלה היום (א') אחר-הצהריים, כדי לדון בסוגיית דחיית תחילת השידורים של תאגיד השידור הציבורי ל-2018, ואחרי שגם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לנושא בפתח ישיבת הממשלה היום, נמשכים חילופי ההאשמות בין אנשי רשות השידור הוותיקים לבין אנשי התאגיד.
 
אחד מהנושאים שעומדים על הפרק כידוע הוא מעבר התאגיד לירושלים והאפשרות שהוא יחל לשדר כבר בחודשים הקרובים מרוממה, שם פועלת רשות השידור.
 
ממסמכים שהגיעו לידי "גלובס" עולה כי על פניו אנטנת השידור ברוממה פועלת למעשה ללא היתר כבר שנים ארוכות, ומבלי שהיא מנוטרת - כך שלא ניתן לבדוק עד כמה פעילותה מסוכנת לסביבה ולתושבים.
 
בפרוטוקול של ישיבה שעסקה ברישוי אתרי רשות השידור מופיעים דבריו של עודד בירגר, המשנה למנכ"ל רשות השידור, שמהם עולה כי האתר ברוממה (ואתרים אחרים שכבר נסגרו או הועברו לידי בזק) פועל לפחות נכון לזמן הישיבה, מאי 2016, ללא היתר, והוא מבקש לבדוק האם ניתן לקבל היתר זמני לפעילותו עד לתחילת שידורי התאגיד.
 
כזכור, בעבר הושגה הסכמה כי התאגיד יחל את פעילותו באולפנים במודיעין, אך נגד ההחלטה הוגש בג"ץ של עיריית ירושלים, שאליו הצטרפה גם אגודת העיתונאים בבירה, ובית המשפט הורה למדינה לנמק מדוע השידורים לא יתחילו מרוממה.
 
גורמים בתאגיד הדגישו היום כי יש לקחת בחשבון את הבעיות החוקיות ברוממה במסגרת הדיונים המשפטיים הנערכים בימים אלה ובהתייחס לאופציה שהועלתה כי שידוריו יתחילו מרוממה.
 
מרשות השידור לא נמסרה תגובה לדברים עד לפרסום הידיעה.
 
"יחס מבזה"
 
מנגד, במכתב ששיגרה היום אגודת העיתונאים בירושלים לחברי ועדת הכלכלה של הכנסת, מפורטות שורה קשה של ההאשמות ותלונות על מה שמתרחש בתאגיד השידור החדש, וביניהן "עבירות על כללי מינהל תקין", "מינוי בכירים על בסיס נפוטיזם וקשרים משפחתיים", "מנויים לא מקצועיים" "חוזי העסקה לא חוקיים" ועוד.
 
עוד מוחים אנשי אגודת העיתונאים על "פגיעה במעמדם ויחס מבזה לעובדי רשות השידור". במכתב נאמר כי "עובדים ברשות השידור התלוננו בימים האחרונים כי התאגיד מפעיל לחץ ואיומים במטרה להחתימם לעבודה בתאגיד, זאת על אף שהם החלו משא-ומתן בתום-לב. הנהלת התאגיד משתהה בתשובות לשאלות העובדים, ולאחר תום 21 יום מקבל העובד הודעה כי תוקף ההצעה והחוזה פגו".
 
מבדיקה שערך "גלובס" בנושא עם מספר עובדים מרשות השידור, עולה כי אכן עובדים שקיבלו הצעה לעבור לתאגיד השידור החדש מרגישים כי המשא-ומתן עמם מנוהל בצורה לא הוגנת. "אתה מקבל הצעה שחלק מהסעיפים בה נראים לך, ולגבי אחרים יש לך השגות, וחלק מהנתונים בה בכלל לא רלוונטיים, כמו שעות עבודה לא מתאימות וכו'", מספר אחד העובדים. "העליתי את ההשגות שלי, ובמשך תקופה ארוכה אף אחד לא חזר אליי. כשהם חוזרים, פרק הזמן של ה-21 יום כבר עומד לפוג, ואתה נמצא לכאורה בעמדת נחיתות במשא-ומתן".
 
בתאגיד מסרו בתגובה לדברים כי אף על-פי שהחוק קובע כי ניתן לראות במי שלא השיב להצעה שהוגשה לו כמי שסירב לה, הם אינם פועלים כך כלפי עובדים שהשיבו להצעה והחלו במשא-ומתן לגביה, גם אם חלפו 21 יום.
 
לגבי יתר ההאשמות במסמך ששיגרה היום אגדות העיתונאים בירושלים, הסתפקו בתאגיד בתגובה כללית: "תאגיד השידור הישראלי ממשיך להיערך באופן מואץ לתחילת שידורים ב-30 בספטמבר ומגייס עובדים על בסיס קריטריונים מקצועיים והתאמה בלבד. התאגיד הוקם נוכח כשלי רשות השידור ופועל על-פי חוק. בניגוד לנהלים ולנורמות שהושרשו בעבר בשידור הציבורי, התהליכים בתאגיד מקצועיים, ואת הליך הגיוס מלווה יו"ר ועדת האיתור, השופט בדימוס עזרא קמא, המפקח על הקליטה והמיונים, שאף ציין לשבח את התנהלות התאגיד תוך הדגשת השוויוניות והמקצועיות הרבה בהן נערכים הראיונות. בכוונתנו לייצר שידור ציבורי אחר לעם ישראל - בלתי תלוי, איכותי ומקצועי - וכך נעשה".
 
עוד נודע היום כי בתאגיד החליטו לשכור את חברת הלובינג פוליסי של בוריס קרסני כדי שתייצג אותם במסדרונות הממשלה. פוליסי היא חברת הלובינג הגדולה בישראל, והיא מייצגת גופים רבים, חלקם גופי תקשורת.
 
לצפיה ב-'מסתמנת פשרה: דחיית מועד התחילה בחצי שנה'
מסתמנת פשרה: דחיית מועד התחילה בחצי שנה
24/07/2016 | 22:04
16
מסתמנת פריצת דרך במשבר השידור הציבורי: השר לביטחון פנים גלעד ארדן, מי שהוביל את המהפכה ברשות השידור, גיבש הצעת פשרה לפיה תאגיד השידור הציבורי יעלה לשידור לאחר דחייה של חצי שנה בלבד, כלומר באפריל 2017, ולא לאחר דחייה של שנה וחצי - שעליה סיכמו ראש הממשלה בנימין נתניהו וההסתדרות.
 
בימים האחרונים תיווך ארדן בין כל הצדדים הקשורים למשבר: ראש הממשלה, שר האוצר משה כחלון, יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל וראשי תאגיד השידור הציבורי החדש. אתמול בשעות הלילה נעשו מאמצים להביא להסכמה בין הצדדים, וזאת לקראת הישיבה שתיערך היום בוועדת הכלכלה של הכנסת, ובה ידונו במתווה.
 
ההצעה שגיבש ארדן מקנה לתאגיד חצי שנה של דחייה בהתחלת השידורים, אבל גם נותנת לו פתח לעלות במועד מוקדם יותר. לפי הצעת ארדן, אם דירקטוריון התאגיד יחליט כי הוא מוכן לשידור לפני המועד החדש, אפריל 2017, הוא יודיע מראש על התחלת שידוריו מבעוד מועד ואז תיסגר רשות השידור הקיימת. התאריך הסביר לתחילת שידורי התאגיד מסתמן בשלב הזה כינואר 2017.
 
בשבוע שעבר הטילו נתניהו וההסתדרות פצצה כשהודיעו על דחייה של שנה וחצי בהתחלת שידורי התאגיד, כשבמקביל רשות השידור הקיימת תמשיך לפעול. המהלך, שלפי רוב הגורמים בשוק התקשורת בעצם היה קובר את התאגיד, עורר ביקורות קשות נגד ראש הממשלה. שר האוצר מיהר להודיע כי משרדו לא יממן את העלויות הכרוכות בהפעלת שני הגופים, ואילו השר ארדן, שהוביל את החוק להקמת התאגיד וסגירת רשות השידור, הודיע גם הוא על התנגדותו ואמר שינסה לשכנע את ראש הממשלה לשנות את ההחלטה.
 
נתניהו התחיל להבין כי צפויים לו קשיים בשינויי החקיקה שמחייבים את הקפאת התאגיד עד 2018, ובימים האחרונים נטה לקבל את הצעת הפשרה שגיבש ארדן. עם זאת, נכון לאמש הצדדים עדיין לא נתנו אור ירוק סופי למהלך, ולכן עלולים להיות שינויים של הרגע האחרון בישיבת ועדת הכלכלה, שנקבעה לצהריים.
 
גם הצעתו של ארדן מחייבת תיקוני חקיקה בכנסת מאחר שהתאגיד אמור להתחיל את שידוריו, לפי חוק, באוקטובר הקרוב. כמו קודמתה, הפשרה החדשה תהיה כרוכה בתוספת תקציבית משמעותית, וזאת לאחר שרק בשבוע שעבר צוטט שר האוצר ב"ידיעות אחרונות", כשהוא אומר: "לא אאפשר שום דחייה" בסגירת רשות השידור ותחילת שידורי התאגיד - כדי לא לבזבז כספי ציבור.
 
לצפיה ב-'ישראל היום: התאגיד יעלה לאוויר באפריל 2017'
ישראל היום: התאגיד יעלה לאוויר באפריל 2017
25/07/2016 | 08:39
12
בתום ימים של טלטלה בשוק התקשורת, ודיון סוער במיוחד בוועדת הכלכלה, אימץ אמש רה"מ בנימין נתניהו הצעת פשרה בנושא מועד העלייה של תאגיד השידור הישראלי.
 
במסגרת הפשרה שהושגה בתיאום עם שר האוצר משה כחלון, התאגיד יחליף את רשות השידור בעוד שמונה חודשים, חצי שנה אחרי המועד המתוכנן. נתניהו אימץ את הצעת הפשרה, מאחר שהתנגדות כחלון היתה מונעת את ההעברה במליאת הכנסת של הדחייה שבה היה מעוניין, דחייה בת שנה וחצי.
 
בתוך כך, נשקלת האפשרות להעניק לתאגיד לשדר שידורי פיילוט, וזאת על מנת לבחון את המוכנות של ערוצי הטלוויזיה והרדיו החדשים למלא את זמן האוויר שניתן להם בתוכן מלא ובאופן רציף. עדיין לא נקבע באיזה אופן יתקיימו שידורי הפיילוט, ואם יתקיימו יהיה בד בבד עם שידורי רשות השידור הקיימים.
 
ישראל היום
לצפיה ב-'ינואר 2018 ירד מהפרק'
ינואר 2018 ירד מהפרק
25/07/2016 | 11:24
10
שני המחנות במחלוקת למתי יידחה התאגיד הם:
פילבר, ניסנקורן וכבל - אפריל 2017
התאגיד והאוצר - ינואר 2017
וכחלון? מחכים
 
לצפיה ב-'משרד התקשורת: המועד נדחה ל 30.4; החל מ1.1 אפשר לשדר'
משרד התקשורת: המועד נדחה ל 30.4; החל מ1.1 אפשר לשדר
25/07/2016 | 12:39
2
22
משרד התקשורת: בפגישה בין רה"מ ושר האוצר סוכם כי תאריך פתיחת התאגיד יידחה ל- 30.4.2017. החל מ-1.1.2017 יוכלו השרים להקדים את יום התחילה
 
לצפיה ב-'עלות המהלך: 250 מיליון שקלים'
עלות המהלך: 250 מיליון שקלים
25/07/2016 | 13:05
8
עלות הדחייה של 7 חודשים בהפעלת התאגיד היא כ-250 מיליון שקל. זו עלות השכר של מערכות 3 העיתונים הכלכליים בישראל. יחד. במשך 3 שנים.
 
לצפיה ב-'התאגיד: נהיה ערוכים לשידור מלא כבר ב 1.1.17'
התאגיד: נהיה ערוכים לשידור מלא כבר ב 1.1.17
25/07/2016 | 14:04
16
לצפיה ב-'אורלי אלקלעי וזאב שניידר מקול ישראל מצטרפים לתאגיד'
אורלי אלקלעי וזאב שניידר מקול ישראל מצטרפים לתאגיד
26/07/2016 | 18:41
7
על רקע ההתנהלות סביב עיכוב מועד פיתחתו מספטמבר השנה, והביקורת על דרכי גיוסי העובדים, ממשיך תאגיד השידור הציבורי בגיוסים. היום (יום ג') הצטרפו אליו 2 כתבים נוספים מקול ישראל - אורלי אלקלעי וזאב שניידר.
 
אורלי אלקלעי תשמש ככתבת בתאגיד. כיום היא כתבת הפלילים של רשת ב' בצפון מזה 23 שנים. תחומי הסיקור שלה כוללים את התחום הפלילי והמוניציפאלי - מנתניה בשרון ועד חיפה, אזור הגליל המערבי, עמק יזרעאל, תענכים, והמגזר הערבי באזור ואדי ערה. היא סיקרה בין היתר את אירועי אוקטובר 2000, מלחמת לבנון השנייה, אסון הכרמל, חשיפת פרשת הרב יעקב דויטש, סיקור רצח הנערה תאיר ראדה ומשפט רומן זדורוב, חשיפת פרשיית השוטרים הנוקמים. ב-4 החודשים האחרונים היא משמשת גם ככתבת לענייני תחבורה ותעופה בתחנה.
 
זאב שניידר יהיה עורך ברשת ב' של תאגיד השידור. שניידר משמש כיום ככתב הרווחה והחברה של רשת ב' ושימש עורך 'השעה הבינלאומית', יומן החוץ של רשת ב' בהגשת ערן סיקורל. כמו כן, ערך את 'סדר יום' בהגשת רן בנימיני. שניידר שימש גם ככתב העבודה וההסתדרות של רשת ב' וערך יומני חדשות.
 
מנהל רשת ב' בתאגיד, עומר בן-רובי, מסר כי הוא "שמח על ההצטרפות של אורלי וזאב, שניים מהכוחות העיתונאיים הטובים של רשת ב'. בקרוב נפרסם שמות נוספים ומצוינים של עובדים מרשות השידור שבחרו להצטרף לתאגיד".
 
לצפיה ב-'עיריית ירושלים פעולת לקידום חקיקה שתחייב את התאגיד לשדר מי-ם'
עיריית ירושלים פעולת לקידום חקיקה שתחייב את התאגיד לשדר מי-ם
26/07/2016 | 18:43
11
בעיריית ירושלם מתכוונים לקדם תיקון לחוק תאגיד השידור הציבורי, שלפיו יחויב התאגיד לשדר מיומו הראשון מירושלים, ובכך לסכל את האפשרות לשדר ממודיעין עד להקמת מבנה הקבע ב-2018. בשלב זה, תזכיר החוק שהופץ היום לא כולל התייחסות לנושא.
 
נושא המעבר הזמני של התאגיד למודיעין נידון בבג"צ בימים אלה. הנושא גם עלה בנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנסת, שם אמר כי יתעקש על כך שהתאגיד יתחיל לשדר מיומו הראשון מירושלים.
 
בפועל, בתאגיד הבהירו כי שידורי קול ישראל יתחילו אכן ביום הראשון מירושלים - ממתחם הלני המלכה של רשות השידור בעיר. אבל בכל הקשור לשידורי הטלוויזיה, הכוונה היא לשכור את מתחם ערוץ 9 במודיעין, וזאת משום שמבנה הקבע בירושלים – שככל הנראה יהיה ברחוב כנפי נשים בעיר - טרם מוכן לאכלוס, והתאגיד מעוניין לעמוד בהוראה של יום התחילה - 30 באפריל לכל המאוחר.
 
אלא שכרגע, תזכיר החוק שהפיץ היום משרד התקשורת מתייחס רק לפינוי מתחם שרונה בתל אביב ב-1 בינואר, אבל לא לשאלה האם השידורים יהיו מירושלים. בעירייה יוזמים תיקון לחוק ויקדמו סעיף שלפיו "עד לתחילת שידורי התאגיד מאולפני הקבע בירושלים ימשיכו שידורי הטלוויזיה והרדיו של התאגיד לפעול ממתחם רוממה בירושלים או ממתחם מתאים אחר בעיר ירושלים".
 
בעקבות צו על תנאי שהוציא בג"צ, מחר אמור התאגיד להשיב לשאלה מדוע לא ישתמש במתקני רוממה של רשות השידור בתקופת הביניים או במתק הלני המלכה. מנכ"ל עיריית ירושלים, עו"ד אמנון מרחב, אמר כי "ציפיתי אחרי צו הביניים של בג"צ לטלפון ממנכ"ל התאגיד שיגיד מה עוד חסר להם על מנת שנסייע - אבל במקום זה הם בחרו לנקוט בתרגילי התחמקות".
 
סגן ראש העיר ירושלים, עופר ברקוביץ, התייחס לעובדה שירושלים לא מוזכרת בתזכיר, ואמר כי "למרות ההתחייבויות וההצהרות הרבות, ולמרות שאחת הסיבות המרכזיות בגינן רה"מ הודיע על דחיית תאריך השידור הייתה מיקום השידורים בכל הערוצים של התאגיד בירושלים, הנושא לא מופיע בתזכיר החוק שהופץ. לצערנו עושה רושם ששוב ירושלים תישאר עם הבטחות ודיבורים ובלי קיום ומעשים מצד ממשלת ישראל. זוהי תעודת עניות ואנחנו ניאבק במציאות הזו".
 
הבעיה המרכזית של התאגיד בשידור ממתחם רוממה בירושלים הוא האיסור שהטילו על כך משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל, וזאת במסגרת ההסכם של סגירת רשות השידור שהעביר את המתחם לרשות מקרקעי ישראל לבניית מבני מגורים ושיווקים. בנוסף, קיימת שאלה לגבי חוקיות אנטנות השידור במקום, לאחר שהתברר כי אין היתר בנייה והיתר מהמשרד להגנת הסביבה לשדר מהמקום. בתאגיד סבורים כי אינם יכולים לשדר ממתקן שאינו חוקי.
 
בתאגיד מסרבים לשדר גם ממתחם רוממה, משום שלטענתם קיימים ליקויי בטיחות וחסרים אישורי בנייה והתאמות מבניות בהתאם לתקנות של המשרד לביטחון פנים בנושאי כיבוי אש, וכן משום שהתשתית אינה תואמת את הטכנולוגיה החדשה עליה יתבסס התאגיד ואינה תואמת את צרכי התאגיד לטכנולוגיה מתקדמת.
 
מתאגיד השידור הציבורי נמסר: "קול ישראל ברדיו ישדר מירושלים. נושא שידורי הטלוויזיה נדון בימים אלה בבג"צ, והתאגיד יפעל על פי ההחלטות שיתקבלו. בהיעדר תשתית מתאימה לשידור מירושלים החל מיום התחילה, קבע היועץ המשפטי לממשלה בחוות דעתו, כי ניתן לפתוח את שידורי הטלוויזיה באופן זמני מהאולפנים הקיימים במודיעין. בנוסף, קיים הסכם הבנות לגבי מבנה בבנייה בירושלים שישמש את התאגיד החל מ-2018 באופן קבוע".
 
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:59
7
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'סקר TGI לחציון הראשון של 2016'
סקר TGI לחציון הראשון של 2016
25/07/2016 | 12:16
3
35
לצפיה ב-'רדיו: גלצ מזנקת; רשת ב' יציבה'
רדיו: גלצ מזנקת; רשת ב' יציבה
25/07/2016 | 12:16
34
למרות הירידה הקלה בשיעור ההאזנה לרדיו בחציון הנוכחי לעומת הקודם, לאורך ארבעת החציונים האחרונים נרשמה מגמת עלייה ברדיו: שיעור ההאזנה הכללי עומד על 70.7% מינואר-יוני 2016 לעומת 68.1% מיולי-דצמבר 2014.
 
כנראה שהשיח הציבורי סביב גל"צ רק מועיל לתחנה הצבאית - שהשיקה בחציון האחרון גם מספר חידושים בלוח השידורים שהוכחו כמוצלחים - שכן נתוני ההאזנה עלו משמעותית מ-41.8% (יולי-דצמבר 2014) ל-47.6% (ינואר-יוני 2016). ממול, תחנות קול ישראל נשארות יציבות יחסית עם 37.8% לעומת 37.4%. תחנות שפ"א עלו ל-34.6% מ-31.6% בחודשים יולי-דצמבר 2014. בקטגוריית שיעור ההאזנה ברדיו האזורי, תחנת 99FM מדורגת במקום הראשון בקרב גילאי 18-49.
 
ברמה שנתית, שיעור ההאזנה הכללי עומד על 70.9% ביולי 2015 ועד יוני 2016 לעומת 69.3% באותה תקופה אשתקד. תחנות גל"צ רשמו עלייה בהאזנה ל-46.2% השנה לעומת 43.4% אשתקד. תחנות קול ישראל רשמו ירידה קלה מ-38.5% ל-37.6%. גם תחנות שפ"א רשמו עלייה, מ-32% ל-35.6% השנה.
 
איתן כסיף, מנכ"ל חברת קנטאר מדיה מחקרי TGI: "החל משנת 2016 מבוצע לראשונה מחקר ה-TGI גם באיטנטרנט כאשר כמחצית השאלונים בוצעו באמצעות שאלונים שמולאו בסקר אינטרנטי. שינוי זה אפשר את השבחת יכולת ההגעה לקהלי מטרה שבעבר היה קושי להגיע".
 
לצפיה ב-'גלגלצ ורשת ג' מתחזקות; רדיוס צוללת'
גלגלצ ורשת ג' מתחזקות; רדיוס צוללת
25/07/2016 | 12:25
52
מאז ניסתה השרה מירי רגב להתערב בפלייליסט של תחנת המוזיקה הצה"לית גלגלצ, זו רושמת עלייה. בסקר הנוכחי קיבלה 37.6% חשיפה מול 35.6% בסקר הקודם, 34.2% לפני שנה ו-29.8% לפני שנה וחצי – בחציון האחרון של 2014. מדובר על התחזקות של כ-25% ב-4 חציונים.
 
גלגלצ גם הרבה יותר חזקה מתחנות האקטואליה גל"צ ורשת ב'. גל"צ התחזקה מ-23.7% ל-25%, ואילו רשת ב', שפועלת תחת פירוק כחלק מרשות השידור, התחזקה אף היא – כשהחשיפה אליה בחציון הראשון של 2016 עמדה על 23.5% מול 22.6% לפני חצי שנה ו-24% לפני שנה.
 
תחנת המוזיקה של קול ישראל רשת ג' רשמה התחזקות משמעותית מ-14.3% בחציון השני של 2015 ל-16.9% בחודשים ינואר עד יוני השנה – ובסך הכל עלייה של 18%. מדובר על עלייה שנייה ברציפות אחרי שלפני שנה החשיפה לתחנה עמדה על 14%.
 
רשת א' נחלשה קלות מ-4.5% ל-4.3%, קול המוזיקה נחלשה מ-6.9% לפני חצי שנה ל-6.2% כעת, ו-88FM עם עלייה מינורית מ-6.8% ל-6.9%.
 
ונעבור לתחנות הרדיו האזוריות, שסיפקו דרמה מטורפת בשנה האחרונה עם הזינוק הלא מוסבר של יותר מ-50% של רדיוס שכבשה את ראשות הטבלה עם חשיפה של 11.3%. בסקר הנוכחי ירדה התחנה של דוד בן בסט ל-8.9%, ועדיין מדובר על נתון גבוה מאד, מקום השני רק אחרי רדיו ללא הפסקה, שחזרה למקומה הטבעי מבחינת חשיפה – עם 10.7%, זינוק של 30% ביחס לסקר הקודם – 8%.
 
גם רדיו אקו 99FM רשמה חשיפה של 8.9% ומקום שני, והתחזקות קלה של עשירית אחוז ביחס לסקר לפני חצי שנה. ובכלל – בתחנת המוזיקה הירוקה – אף היא בבעלות אלי עזור, רושמים כבר סקר שלישי עם נתונים גבוהים, שהספיקו לפני שנה אף לכבוש את המקום הראשון. בשנה זו זכתה התחנה לפרסים על המהלך השיווקי שלה עם הפלייליסט הדיגיטלי, שהביא להגדלת החשיפה שלה.
 
לצפיה ב-'קרב רצועות הבוקר בין גל"צ לרשת ב''
קרב רצועות הבוקר בין גל"צ לרשת ב'
26/07/2016 | 08:34
18
בגל"צ נהנו מהתחזקות משמעותית בחציון הראשון של 2016 זאת למעט שני איים בודדים - "בוקר טוב ישראל" והתוכנית של ניב רסקין. יומן הבוקר בהגשת אסף ליברמן, המשודר בין 06:00 ל-08:00, ירד בחציון הראשון מ-3.8% ל-3.2% בשעה הראשונה ומ-7.3% ל-6.7% בשעה השנייה. גם התוכנית של ניב רסקין איבדה מאזינים וירדה מ-6.6% ל-6.2%.
 
מלבד סערת דרוויש, פרשה בולטת אחרת הקשורה לגל"צ התרחשה השנה כאשר רזי ברקאי עורר סערה כשהשווה בין רצונן של משפחות מחבלים להביא לקבורה מחבלים שנהרגו בפיגוע, לרצונם של הורי חיילים ישראלים שנהרגו להביאם לקבורה. אליה הצטרפה גם כוונתו של מפקד התחנה ירון דקל לקצץ את תוכניתו של ברקאי משעתיים לשעה - כוונה שנוטרלה מאוחר יותר בשל מחאה ואיומים שהביע האחרון. כך או אחרת, למרות ואולי בעקבות הבאזז סביבה - תוכניתו של ברקאי "מה בוער", המשודרת בין 09:00 ל-11:00, התחזקה משמעותית בחציון הראשון של 2016. בשעה הראשונה של התוכנית נרשמה עלייה מ-5.6% ל-6.2% ואילו בשעה השנייה התוכנית עלתה מ-4% ל-5.2% - עלייה של כמעט 30%.
 
לאחר מכן, שיבוץ חדש של דקל - הרצועה של אראל סג"ל המשודרת בשעה 11:00 ושהחליפה את "המילה האחרונה" המיתולוגית. מהסקר עולה כי סג"ל העלה את החשיפה לרצועה באופן משמעותי -3.7% ל-4.5%. עם זאת, יש לזכור שהתוכנית עלתה לאוויר רק באפריל, כלומר מחצית החציון הראשון של 2016, ועל כן ניתן לראות בסקר הנוכחי לכל היותר סימון מגמה. אחרי סג"ל, תוכניתו של רינו צרור המשודרת ב-12:00 עלתה מ-2.6% ל-3.1%. ו"עושים צהריים" של יעל דן המשודרת ב-13:00 כמעט והכפילה את שיעור המאזינים שלה: מ-1.7% ל-3%.
 
מנגד, בזמן שרשות השידור נמצאת על סף סגירה מתברר כעת כי רשת ב' סובלת מאיבוד מאזינים. שיעור ההאזנה לתחנה הממלכתית עומד על 23.5% - ירידה קלה לעומת 24% בחציון המקביל.
 
רוב רצועות הבוקר והצהריים ברשת ב' ירדו מהחציון המקביל אשתקד לחציון הנוכחי, מלבד "הבוקר הזה". התוכנית בהגשת אריה גולן (שכבר חתם בתאגיד), המשודרת בין 06:00-08:00, נשארה ברמה של 7.8% בשעה הראשונה ואף עלתה בשעה השנייה מ-9.2% ל-10%. התוכנית "סדר יום" בהגשת קרן נויבך המשודרת בין 08:00 ל-10:00 ירדה מ-7.5% ל-6.5% בשעה הראשונה ומ-6.2% ל-5.7% בשעה השנייה.
 
גם "הכל דיבורים" המשודרת בין השעות 10:00 ל-12:00, איבדה מאזינים וירדה בחציון הראשון - מ-5.3% ל-4.4% בשעה הראשונה ומ-4.7% ל-3.7% בשעה השנייה. גם יומן הצהריים של רשת ב' "בחצי היום" - בהגשת אסתי פרז, שלאחרונה חתמה בתאגיד – ירד מ-6.3% ל-4.8% בשעה הראשונה, ומ-4.8% ל-4.5% בשעה השנייה.
 
לצפיה ב-'קצת על משהו אחר שגם שייך לרדיו אבל לא שלנו...'
קצת על משהו אחר שגם שייך לרדיו אבל לא שלנו...
23/07/2016 | 17:04
1
59
משהו מאוד מוזר קורה השנה במצעד הסינגלים הבריטי של הבי בי סי. מתחלית השנה ועד היום בקושי נכנסו שירים חדשים אל תוך 40 המקומות הראשונים שלא להגיד ברשימת ה-20 ששם מדורגים שירים ותיקים, חלקם עוד מתחילת השנה.
קצת דוגמאות: שימו לב לדבר המוזר הזה שעומד כבר 15 שבועות רצופים בראש המצעד'ONE DANCE  של הראפר דרייק עם וויזקיד וקילה. שיר נוסף של דרייק וריאנה  כבר 12 שבועות בעשרת הראשונים.
14 שירים מתוך עשרים המקומות הראשונים נמצאים כאן כבר מעל 10 שבועות. הזמרת סיה נמצאת 23 שבועות והשבוע עולה למקום ה-12. קולדפלי כבר 25 שבועות בתוך ה-20.
גלנטיז כבר 16 שבועות ועולים השבוע למקום ה-16.
השיר החדש שנכנס השבוע הכי גבוה שייך לקטי פרי והוא במקום ה-25 הלא מבטיח המשך טוב.
בקיצור משהו מוזר קורה, כאילו הבריטים לא הצליחו להשתחרר מתרדמת הקריסטמס והשירים הותיקים השתלטו חזק על המצעד כאשר מידי שבוע התחלופה מזערית.
מדובר על המצעד הבריטי שידוע בשירים הרבים שמתחדשים כמעט מידי שבוע. האם זו שיטת הדירוג החדשהשל הורדות חוקיות?
נשמע לא הגיוני שהכל כאן תקוע כבר יותר מחצי שנה.
לצפיה ב-'זה קורה בגלל שירותי הסטרימינג'
זה קורה בגלל שירותי הסטרימינג
24/07/2016 | 21:39
16
שירים פופלרים יהיו יותר מואזנים בספוטיפיי וכו' לכן הם מקודמים בדירוג במצעד מה שהופך אותם ליותר פופולרים.
בחברת המצעדים הבריטית יצטרכו להכניס שינויים לאלגוריתם שלהם כי זה עושה רק רע.
מה שכן, לא יזיק לייצר עוד מגה-להיטים. אין שיר משלושת החודשים האחרונים שאפשר להגיד עליו: וואווו.
לצפיה ב-'התאגיד מצטייד ב Quantum Lite'
התאגיד מצטייד ב Quantum Lite
21/07/2016 | 00:54
1
65
המכשיר יאפשר לתאגיד לשדר אודיו באיכות גבוהה מכל מקום באמצעות WIFI או תקשורת סלולרית.

לעיון במפרט: http://www.prodys.net/QUANTUM_LITE_ING.pdf
לצפיה ב-'אבישי בן חיים או קלמן ליבסקינד ימונו למפקד גלי צה"ל?'
אבישי בן חיים או קלמן ליבסקינד ימונו למפקד גלי צה"ל?
21/07/2016 | 14:13
1
27
כהונתו של מפקד גל"צ, ירון דקל, עומדת להסתיים בעוד מספר חודשים, ושר הביטחון אביגדור ליברמן יצטרך לבחון בקרוב מי יחליף אותו בלשכת מפקד התחנה הצבאית.

לפי דיווח של 'הארץ', ישנם ארבעה מועמדים בולטים: הפרשן לענייני חרדים של ערוץ 10, אבישי בן חיים, העיתונאי קלמן ליבסקינד, המגיש וחבר הכנסת לשעבר בישראל ביתנו שרון גל, ואיש התקשורת והסופר יועז הנדל.

רשימת השמות הזו גובשה בחלקה עוד בימיו של יעלון כשר ביטחון, וליברמן צפוי להרחיב בחודש הקרוב את הרשימה. לפי הדיווח, בכירים במערכת הפוליטית הדגישו כי החלטה כזו לא תוכל להתקבל ללא אישורו של נתניהו.

לפי 'הארץ', המועמדים הבולטים מבין הארבעה הם בן חיים וליבסקינד.

בן חיים, סגן אלוף במילואים, לא סיפק עד כה תשובה ברורה בעניין ונראה כי הוא מתלבט באשר להצעה.

ליבסקינד, איש 'מעריב סופהשבוע' ו'גלי ישראל', הוא בעל ניסיון עשיר בעיתונאות ותחקירנות. ליבסקינד נוהג לתקוף את התקשורת על היותה "שמאלנית", דבר שלפי 'הארץ' "יכול לסייע בידו להיות המועמד המוביל" למפקד התחנה הצבאית.

בתגובה לכך ששמו מככב בבורסת השמות לתפקיד, מסר ליבסקינד: "אם תספר לי איפה נמצאת הבורסה הזו, אמליץ לך אם כדאי להשקיע בה".

מבין ארבעת המועמדים, בעל הסיכויים הנמוכים ביותר הוא שרון גל, למרות שכיהן עד לא מזמן כח"כ במפלגתו של שר הביטחון.

לפי הארץ, אמנם גל הוא בוגר גל"צ, אבל "ליברמן מבין היטב כי מינויו של גל הוא בגדר סדין אדום עבור אנשי התחנה ושאר העיתונאים בישראל, שיראו בצעד כזה התרסה לשמה".

בתגובה לשאלת מינויו האפשרי לתפקיד, אמר גל : "לא קיבלתי הצעה כזו ואני לא מעוניין להתעסק בזה כרגע".

http://www.ch10.co.il/news/299272/
לצפיה ב-'הדס שטייף: אם שרון גל מועמד אז אני מעמידה את עצמי'
הדס שטייף: אם שרון גל מועמד אז אני מעמידה את עצמי
21/07/2016 | 14:14
42
"אם שרון גל מוזכר כמועמד לפקד על גלי צהל, אני מכריזה בזאת על מועמדתי לפקד על התחנה. כאישה כמי שצמחה אוהבת אותה ואת אנשיה חייליה ומאזיניה."
 
טוויטר
לצפיה ב-'היועמ''ש לליברמן: ''אסור לך להתערב בענייני גלי צה''ל'''
היועמ''ש לליברמן: ''אסור לך להתערב בענייני גלי צה''ל''
21/07/2016 | 12:22
13
ידיעות אחרונות, הבוקר
לצפיה ב-'התאגיד: ב 30.9 קול ישראל יישמע מירושלים'
התאגיד: ב 30.9 קול ישראל יישמע מירושלים
21/07/2016 | 11:47
1
47
בדקות האחרונות צויצה ההודעה הבאה בעמוד בטוויטר של התאגיד: "ירושלים - הנה אני בא כי את היחידה אני נשבע. ב- 30.9 נהיה מוכנים לשידור. קול ישראל יישמע מירושלים."
 
בתזמון מוזר משהו, דקה מאז פרסום ההודעה שיתף את הציוץ ח"כ גלעד ארדן והוסיף: "כפי שאמרתי וכפי שהכנסתי לחוק".

ההודעה מעט מוזרה כי התאגיד מקים בימים אלה 11 אולפני רדיו בתל אביב ומספר מאוד מצומצם של אולפנים במודיעין. האם יתנו לתאגיד אישור לשדר מהלני המלכה?
לצפיה ב-'דורון צברי בדרך לחטיבת החדשות בתאגיד'
דורון צברי בדרך לחטיבת החדשות בתאגיד
21/07/2016 | 11:51
29
על רקע המהלך האחרון של ראש הממשלה בנימין נתניהו לעכב את פתיחת תאגיד השידור הציבורי, נראה שבגוף החדש מנסים לשדר עסקים כרגיל ולהוכיח כי הם מוכנים לשידור כבר ב-30 בספטמבר. לאייס נודע כי איש הטלוויזיה דורון צברי צפוי להצטרף לתאגיד - ולנהל את תחום הדוקו והמגזין בחטיבת החדשות. לא מן הנמנע כי צברי ימשיך גם לעסוק ביצירה דוקומנטרית עבור התאגיד.
 
שמו של צברי עלה לאחרונה כמועמד לתפקיד מנהל מחלקת הדוקו בתאגיד, אולם בסופו של דבר זכה בתפקיד זה סיני אבוט. בתאגיד רוצים את צברי, יוצר מוערך שנחשב גם לטאלנט, והצירופו לחטיבת החדשות בהחלט מעניינת, במיוחד על רקע זה שהוא נחשב לאנטי-ממסדי.
 
דורון צברי חתום בין היתר על הסרט הדוקו-אקטיביסטי המדריך למהפכה על מלחמתו בהתנהלות הפניתית בתוך רשות השידור. הוא גם הפגין נגד מעבר הרשות ללוד, והיה פעיל נגד ההנהלה.
 
הוא גם שימש במשך שנים כמפיק ועורך מחוברים ומחוברות של רם לנדס. בשנה האחרונה היה חתום יחד עם אמיר בן דוד על מגש הכסף, סדרת דוקו בת 3 פרקים ששודרה בערוץ 8 אבל זכתה ליותר ממיליון צפיות ברשתות החברתיות, ויצרה שיח ציבורי גדול.
 
בתאגיד אישרו כי מתנהלים מגעים, אולם טרם נחתם חוזה בין הצדדים. דורון צברי לא הגיב לפניית אייס.
 
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
( לעמוד שלי בתפוז )
21/07/2016 | 09:58
5
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?
 
בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'הקמת תאגיד השידור החדש תדחה ל2018'
הקמת תאגיד השידור החדש תדחה ל2018
18/07/2016 | 23:38
13
38
ראש הממשלה בנימין נתניהו בשיתוף פעולה עם ההסתדרות מנסים לקבור את הקמת תאגיד השידור הציבורי: ההסתדרות הודיעה היום כי סיכמה עם מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר לדחיית ההקמה של תאגיד השידור עד 2018 - וזאת במקום באוקטובר 2016.

המשמעות היא שכל 200 עובדים שהתאגיד גייס עד כה יהיו מובטלים כשנה וחצי. במקביל, רשות השידור הישנה שנמצאת בשלבי סגירה, ואינה מסוגלת ליישם את תפקידה, תמשיך לפעול עד 2018.  

ההחלטה התקבלה למרות שתאגיד השידור הציבורי הצהיר כי יהיה מוכן לעלייה לאוויר כבר באוקטובר 2016. בתאגיד גם לא ידעו כלל על הכוונה לגבש הצעת חוק כזה לדחיית העלייה לאוויר.

בציוץ בחשבון הטוויטר של התאגיד נכתב הערב: "אנחנו כאן ומתקדמים. תאגיד השידור הישראלי יקום ויעניק לעם ישראל שידור עצמאי איכותי ומגוון כפי ששידור ציבורי צריך להיות".

ההודעה של ההסתדרות מגיעה לאחר הצהרתו של נתניהו הערב (ב') בדיון בכנסת לפיה התאגיד לא עומד בלוח הזמנים ולכן יתכנס לדון בנושא.

דובר ההסתדרות מסר כי "בהמשך להודעתו של ראש הממשלה בנושא רשות השידור ובהמשך לשיחות שניהל יו"ר ההסתדרות ניסנקורן עם מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר, השידור הציבורי החלופי בתאגיד החדש עדין לא ערוך.

"מתוך חשיבות שלא לייצר שום נתק בשידור הציבורי ולייצר שידור ציבורי רציף ומלא, על דעת יו"ר ההסתדרות ומנכ"ל משרד התקשורת, תידחה סגירת רשות השידור לתחילת 2018. יש עוד לוודא שהשידור הציבורי יהיה כפי שגם ציין ראש הממשלה, שידור מירושלים, כבר מיום השידורים הראשון".

ח״כ אילן גילאון (ליכוד), שהגיש את הצעת החוק לביטול הרפורמה ברשות השידור, תוקף את הודעת ההסתדרות ואומר כי "משרד התקשורת בתמיכת ההסתדרות, הפכו את עתידם התעסוקתי של מאות מעובדי רשות השידור למשחק ציני ובזוי. העובדים נאלצים לשלם מחיר כבד מנשוא על כשלונם המקצועי, בלשון המעטה, של קברניטי המהלך, ובראשם ראש הממשלה ושר התקשורת, השר ארדן ומש"תפיהם למזימה לעקר ולאלף את השידור הציבורי למרותם".

גילאון הודיע על כוונתו לדרוש דיון דחוף בוועדה לביקורת המדינה, ולתבוע את הגעתו של נתניהו לוועדה: "כלו כל הקצים בציניות הארסית של נתניהו. יש גבול עד כמה ניתן לרמוס את כבודם של עובדי ועובדות הרשות".

http://www.themarker.com/advertising/1.3011221
לצפיה ב-'התרגיל המלוכלך של ביבי ויו"ר ההסתדרות ניסנקורן'
התרגיל המלוכלך של ביבי ויו"ר ההסתדרות ניסנקורן
18/07/2016 | 23:39
34
שלי יחימוביץ' מתנגדת למהלך ויוצאת גדולה. איתן כבל, שבהתחלה תמך, עושה פליקפלק לאחור ומחכה לדעה של "הגורמים המקצועיים".
לצפיה ב-'לא ייאמן'
לא ייאמן
19/07/2016 | 08:47
18
לצפיה ב-'התאגיד נערך לרוע הגזורה עם השקעה במערך הדיגיטל'
התאגיד נערך לרוע הגזורה עם השקעה במערך הדיגיטל
19/07/2016 | 13:41
41
יהיה גוף התקשורת הראשון בעולם שיפעל במשך תקופה ארוכה רק ברשתות החברתיות.
 
לצפיה ב-'התרגיל המסריח: עובדי התאגיד "יתגברו" את רשות השידור בשנה זו'
התרגיל המסריח: עובדי התאגיד "יתגברו" את רשות השידור בשנה זו
20/07/2016 | 00:49
20
לצפיה ב-'עלות הדחייה בהקמת התאגיד: 400 מיליון שקל; כחלון מתנגד'
עלות הדחייה בהקמת התאגיד: 400 מיליון שקל; כחלון מתנגד
20/07/2016 | 00:50
18
 
 
עלות הדחייה בהקמת תאגיד השידור הציבורי עד 2018 תגיע ל-400 מיליון שקל שימומנו מכספי המדינה. בעקבות כך, שר האוצר משה כחלון, הביע התנגדות ליוזמה של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לדחות את ההקמה של תאגיד השידור הציבורי ב-15 חודשים.
 
כחלון התראיין בתוכנית לונדון וקירשנבאום בערוץ 10 ואמר כי "לא אאשר שזה יושת על הציבור, יש לנו מה לעשות עם הכסף. לא אתן לכסף הציבורי להיזרק למקומות שאינם משרתים את הציבור. אם מתכוונים לבקש כסף מהאוצר, הייתי צריך לדעת מזה". כחלון לא היה מעורב ולא ידע על הכוונה לדחות את הקמת התאגיד.
 
אם אכן תאגיד השידור היה קם במועד, עלות הפעלות לשנה היתה כ-750 מיליון שקל – מהם כ-100 מיליון שקל הכנסות מפרסום בתחנות הרדיו. במקביל, רשות השידור היתה נסגרת ולא שואבת כספים נוספים (זאת מלבד כספי המענקים והפיצויים המוגדלים למפוטרים בעלות של כ-1.2 מיליארד שקל).
 
מנגד, אם אכן תהיה דחייה של 15 חודשים בהקמת התאגיד, העלות הנוספת תגיע ליותר מ-400 מיליון שקל. הפעלת רשות השידור היתה עולה כ-800 מיליון שקל בשנה. כלומר, לתקופה של שנה ושלושה חודשים תקציב רשות השידור יגיע למיליארד שקל – וזאת כאשר הרשות אינה מספקת תמורה הולמת וכמעט שלא מוציאה תכנים לשוק היצירה.
 
במקביל, האוצר ייאלץ להקדיש לתאגיד תקציב שוטף לשלבי ההקמה שיגיע לכ-350 מיליון שקל, שיופנו להעסקת עובדי ההקמה, להפקות שונות, לשכירת מבנים ורכישת ציוד.  הפער בין שתי החלופות ייצור עלות נוספות של כ-400 מיליון שקל.
 
בנוסף לכחלון, ראש מפלגה נוסף הביע התנגדות למהלך. שר החינוך נפתלי בנט צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "החלטה החפוזה לדחות את עלייתו לאוויר של תאגיד השידור הציבורי למועד לא ידוע, ללא נימוקים ותוך פגיעה בעובדים היא תמוהה. בטרם התקדמות עלינו להבין מהי תכלית ההחלטה ומהן השלכותיה".
 
לצפיה ב-'בשעה 18:00 דיון בועדת הכלכלה בעניין התרגיל המסריח'
בשעה 18:00 דיון בועדת הכלכלה בעניין התרגיל המסריח
20/07/2016 | 02:08
1
11
לצפיה ב-'הדיון נדחה ליום ראשון בשעה 15:30'
הדיון נדחה ליום ראשון בשעה 15:30
20/07/2016 | 10:36
9
לצפיה ב-'התאגיד מגיב לדחייה: "מוכנים לשידור ב-30 בספטמבר"'
התאגיד מגיב לדחייה: "מוכנים לשידור ב-30 בספטמבר"
20/07/2016 | 09:00
15
"נהיה מוכנים לשידור ב-30 בספטמבר", הודיעה היום (ג') מועצת תאגיד השידור הישראלי, בתגובה להחלטת ראש הממשלה ויושב ראש ההסתדרות, אבי ניסנקורן, לדחות את תחילת שידורי התאגיד ל-2018. עוד הוסיפו כי הם "דוחים את הנסיונות להפעלת לחצים מתוך אינטרנסים שמטרתם החלשת השידור הציבורי בישראל".
 
הודעה זו הינה למעשה תגובת תאגיד השידור הציבורי להחלטה המשותפת של ההסתדרות ומשרד התקשורת על דחיית סגירת רשות השידור והקמת השידור הציבורי החלופי בתאגיד החדש ביותר משנה מתאריך היעד, שנקבע לאוקטובר הקרוב.
 
"גוף השידור שקם בימים אלה הינו גוף עצמאי, איכותי, מקצועי ומגוון שיביא לידי ביטוי את כלל הקולות של הציבור בישראל, יפעל למענו ויחליף את הנורמות שהיו מקובלות עד כה בשידור הציבורי", נכתב בהודעה לתקשורת ששיגרו גורמים בתאגיד, "אנו ממשיכים לפעול באינטנסיביות להקמת שידור ציבורי נקי כפיים תוך שמירה קפדנית על כספי ציבור. התאגיד גייס 220 עיתונאים ועובדים כמחציתם מרשות השידור ויקלוט את מיטב עובדי הרשות כפי שהתחייב. התאגיד יפעל בהתאם להחלטות בג"צ בנוגע למיקום השידורים ביום התחילה".
 
למבקרים ולתוהים מצטרף הערב שר החינוך, נפתלי בנט, עם ציוץ תגובה בחשבון הטוויטר שלו: ‏"ההחלטה החפוזה לדחות את עלייתו לאוויר של תאגיד השידור הציבורי למועד לא ידוע, ללא נימוקים ותוך פגיעה בעובדים, היא תמוהה. בטרם ההתקדמות עלינו להבין מהי תכלית ההחלטה ומהן השלכותיה".
 
לצפיה ב-'הקשר בין מיקי מירו לניסיון החיסול של השידור הציבורי'
הקשר בין מיקי מירו לניסיון החיסול של השידור הציבורי
20/07/2016 | 10:24
22
עד לפני כשנתיים היה מיקי מירו מנהל קול ישראל. הוא זה שהוביל את ניסיונות ההשתקה של קרן נויבך בתוכנית "סדר יום", והוא זה שניסה להצמיד לה מגישים "מאזנים" כמו מנחם בן. מירו מונה על ידי הקבוצה שניהלה את רשות השידור והיתה מקורבת לשלטון — המנכ"ל יוני בן מנחם ומקורבו זליג רבינוביץ'.
 
בשבועות האחרונים קיבלו בכירים בתאגיד השידור הציבורי מסרים ישירים מטעם מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר. בעוד הם מגייסים את עובדי רשות השידור על בסיס מקצועיותם ותרומתם האפשרית לתאגיד, הם נתקלו בלחצים מטעם פילבר לגייס את מירו המקורב. כמו במקרה של מירו, לא מעט מעובדי רשות השידור שמקורבים לצלחת מפעילים לחצים פוליטיים כדי להתקבל לעבודה בתאגיד, ללא הצלחה. בלחצים האלה משתתפים גם אנשי ההסתדרות, שמנסים לשלב את אנשיהם מרשות השידור בתאגיד החדש.
 
פילבר אמר ל–TheMarker כי לא הפעיל לחצים, ורק העביר פניות שהגיעו אליו לקליטת עובדים. מירו והתאגיד סירבו להגיב.
 
מירו הוא אדם שולי וחסר חשיבות בנוגע להחלטה שהתקבלה שלשום, באופן מפתיע, לדחות את תחילת הפעילות של תאגיד השידור הציבורי ב–15 חודשים ל–2018. אבל ההתנהלות של התאגיד מול הלחצים במקרה של מירו ואחרים יכולים להאיר את התמונה הכוללת שהביאה לרצון לדחות — או בעצם למסמס — את הקמת התאגיד העצמאי מדי לטעמו של נתניהו.
 
לצפיה ב-'ז'וז'ו אבוטבול מרשת ב': "שרביב דרוקר וחבורת הזבל שלו ייחנקו"'
ז'וז'ו אבוטבול מרשת ב': "שרביב דרוקר וחבורת הזבל שלו ייחנקו"
20/07/2016 | 14:57
26
עובדי רשות השידור הביעו סיפוק רב מהדיל בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לדחיית ההקמה של תאגיד. המשמעות של הדחייה היא עיכוב בהליכי הפיטורים של עובדי רשות השידור שלא התקבלו לעבודה בתאגיד השידור החדש והמשך הפעלת רשות השידור בעלות של כמיליארד שקל.
 
מי שהביע שמחה באופן קיצוני מאחרים הוא מגיש רשת ב' ז'וז'ו אבוטבול. בקבוצות הוואטסאפ הפנימיות של עיתונאי רשות השידור אבוטבול כתב לאחר שנודע על הדחייה בסגירת רשות השידור: "שרביב דרוקר וחבורת הזבל שלו ייחנקו".
 
דרוקר פירסם באחרונה תחקיר על רשות השידור במסגרת תוכנית "המקור". אבוטבול גם נקב בשמות של דמויות ברשות השידור שלטענתו היו מעורבות בלחץ שהביא לדחייה (גורמים אלה הכחישו בפני TheMarker את מעורבתם בנושא) וכתב: "חבר'ה, תנו להם כבוד. הכל יהיה לתפארת מדינת ישראל".
 
במסגרת תכתובות הוואטסאפ אבוטבול גם העלה טענות שונות כלפי אנשי התאגיד בטענה למינויים על בסיס משפחתי – טענות שהוכחשו על ידי התאגיד.
 
גם את תוכנית הרדיו שלו "שיחת לילה" פתח אבוטבול שלשום בדברי שבח לראש הממשלה על ההחלטה למנוע את הקמת תאגיד השידור. "היום רעידת אדמה בתקשורת. סגירת רשות השידור נדחתה לתחילת 2018. אני באופן אישי שמח, מאוד שמח, אפילו חוגג. ולו רק בגלל שלמעשה ראש הממשלה הנכבד קיבל את בקשתו של מנכ"ל התאגיד שאומר שהתאגיד לא יהיה מוכן לשידור מלא ב-1 באוקטובר.... אני רוצה להזכיר לכל אותם דרוקרים ולנדסים (רם לנדס, שעמד בראש הוועדה שהמליצה על סגירת רשות השידור, נ"ט) שהדעות שלכם וקריאות החמאס שלכם הן צבועות ומזויפות, ואתם יודעים את זה, אני בז לדרך של השיקול והכתיבה וההגינות שלכם, כי לכם יש רק אלוהים אחד. בזמן שבתאגיד אלה שפירקו את רשות השידור והכניסו לתאגיד את הילדים שלהם ואת בנות הזוג שלהם. למה לא דאגתם לאלה שפוטרו?... בשבילי זה חג העצמאות המחודש".
 
בשיחה עם TheMrker אמר אבוטבול כי "יש בתוך אותה קבוצה של אנשים שאני כתבתי לגביהם, רביב דרוקר, רדיפה אחרי ראש הממשלה ושנאה ותיעוב אליו. ואני שואל - אין לי בעיה עם עיתונות חוקרת. אוי ואבוי למדינה שלא תהיה מדינה חוקרת. יש לי בעיה עם עיתונות רודפת את כל מה שלא מתאים לאג'נדה שלה, כולל את ראש הממשלה. אני בא ואומר, איפה היו העיתונאים שכאשר 1,200 משפחות נזרקו לרחוב?"
 
יש טענות כלפיך על קשרים פוליטיים ולחצים לדחייה בהקמת התאגיד. זה נכון?
 
"הקשרים הפוליטיים היחידים שלי הם שאני חבר במפלגת העבודה. אם תקרא לזה קשרים פוליטיים על הכיפאק. מעולם לא הייתי חבר מרכז ליכוד. ז'וז'ו אבוטבול שמגן על הממשלה והשלטון הוא מזרחי וזה מתאים לשבלונות של חבר ליכוד. אבל מה לעשות שיש אנשים שאומרים מה שכואב להם".
 
ה מצדיק שימוש במיקרופון הציבורי לקדם את האינטרס האישי שלך?
 
"כל התוכניות שלי, ואני 26 שנה בתקשורת, הכל חברתי. אצלי הלחם הוא המהות של החיים. העיתונות צריכה לקחת את הכוח שלה לטובת החלשים. המיקרופון נועד למען הציבור. מי שמתבלבל יש לו בעיה. זה שאנשים משתמשים במיקרופון להפיל שלטון - לא לזה נועד המיקרופון. אנחנו אמורים להיות הפה של הציבור. אני רואה אנשים מרשות השידור שמפוטרים וכואב לי".
 
ומה בנוגע לטענות השונות נגד התאגיד שאתה מפיץ בעוד התאגיד מכחישים לחלוטין?
 
"אני מצפה ממשהו נקי להיות נקי. ברגע שיהיה ויכוח, יש בעיה בננאות. זו הפילוסופיה שלי".
 
לצפיה ב-'הבית היהודי וכולנו: לא נאפשר לנתניהו לדחות את הפעלת התאגיד'
הבית היהודי וכולנו: לא נאפשר לנתניהו לדחות את הפעלת התאגיד
20/07/2016 | 19:21
12
שתי המפלגות צפויות להצביע נגד יוזמת רה"מ, למרות מחויבותן לתמוך ברפורמות שלו בתחום התקשורת ■ גורמים במפלגות העריכו כי ייתכן שיסכימו לדחייה קצרה בלבד בהסכמת התאגיד ■ ריבלין: בלי שידור ציבורי נהיה דמוקרטיה נכה
 
הארץ
לצפיה ב-'אמנון אברמוביץ׳: נתניהו רוצה להדיח את מנכ״ל התאגיד קובלנץ'
אמנון אברמוביץ׳: נתניהו רוצה להדיח את מנכ״ל התאגיד קובלנץ
21/07/2016 | 00:02
1
15
וזאת הסיבה לתרגיל שכונה בקרב עובדי משרד התקשורת "תרגיל קובלנץ". עלות של חצי מיליארד שקל? להההההההההההה קטן על האזרחים.
לצפיה ב-'נתניהו רוצה לשם מישהו מישראל היום או ערוץ 20'
נתניהו רוצה לשם מישהו מישראל היום או ערוץ 20
21/07/2016 | 00:28
12
לצפיה ב-'רגב בתגובה לתכנית בגל"צ על משורר פלסטיני: "ירדו מהפסים"'
רגב בתגובה לתכנית בגל"צ על משורר פלסטיני: "ירדו מהפסים"
20/07/2016 | 09:45
2
12
"גל"צ ירדה מהפסים. תחנה ציבורית במשרד הביטחון לא יכולה להרשות לעצמה להעצים ולפאר את הנרטיב האנטי ישראלי במסגרת תוכנית רדיו שתכליתה עיסוק ב'טקסטים מכוננים של הישראליות'", כך אמרה הערב (שלישי) שרת התרבות, מירי רגב, בתגובה לפרסום לפיו גלי צה"ל תקדיש תכנית למשורר הנכבה הפלסטיני, מחמוד דרוויש.

עוד אמרה רגב כי "מחמוד דרוויש איננו ישראלי, הטקסטים שלו אינם ישראלים ומהותו התנגדות לערכים המרכזיים של החברה בישראל. עלינו להלחם בתכני ההסתה הפלסטינים שמופיעים בספרי הלימוד ובאמצעי התקשורת שלהם ולא לתת להם במה נוספת במימון ציבורי, בתחנה צבאית".

לטענתה, "לא יתכן שהציבור יממן תחנת שידור הפוגעת ברגשותיו ונותנת במה לנרטיב פלסטיני המתנגד לעצם קיומה של ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית. אני קוראת שוב לשר הביטחון ליברמן לעשות סדר. חייבים להוציא את גל"צ ממערכת הביטחון".

רגב הוסיפה לאחר שידור התוכנית: "הזדעזתי לשמוע שידור שגובל בתעמולה פלסטינית בתחנה של צבא ההגנה לישראל. ביקשתי מהשר ליברמן שיאזין וישפוט בעצמו האם נחצים כאן גבולות אדומים בהעצמת נרטיב המתנגד למדינת ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית בחסות גל"צ.

מגל"צ נמסר בתגובה: "גלי צה"ל ייסדה בשנות השבעים את האוניברסיטה המשודרת כבמה רדיופונית המאפשרת לעולם האקדמיה להעשיר ולסקרן את מאזיני התחנה. במה זו מארחת בסמסטר הנוכחי שורה ארוכה ומגוונת של מרצים ונושאים ביניהם, כאלו שהרצו על כתבי הרב קוק, ז'בוטינסקי, הרצל, נעמי שמר ומגילת העצמאות. אנו סבורים שהחופש האקדמי מחייב אותנו לאפשר את העושר הרעיוני שהיא מעמידה לרשות המאזינים".

http://b.walla.co.il/item/2980790
לצפיה ב-'שר הביטחון ליברמן זימן לבירור את מפקד גל"צ בעקבות התוכנית'
שר הביטחון ליברמן זימן לבירור את מפקד גל"צ בעקבות התוכנית
20/07/2016 | 10:14
6
לצפיה ב-'היא לא רוצה לקרוא צ'כוב ולא ללמוד על דרוויש'
היא לא רוצה לקרוא צ'כוב ולא ללמוד על דרוויש
20/07/2016 | 14:39
13
אז מה נשאר? מ"כפיים" לא מקבלים השכלה.
לצפיה ב-'המחוזי הורה לתאגיד השידור לבחון מחדש את תנאי מכרז הפרסום'
המחוזי הורה לתאגיד השידור לבחון מחדש את תנאי מכרז הפרסום
18/07/2016 | 23:53
36
בית המשפט המחוזי בתל-אביב דחה שוב את מועד תחילת המכרז של תאגיד השידור על הזיכיון לשיווק זמן הפרסום שלו. השופט ד"ר קובי ורדי שלח את התאגיד "לבחינה מחודשת ומעמיקה של כל הנדרש, הן לגבי תנאי המכרז והן לגבי הכללים". הכוונה היא לכללים החדשים שאימץ התאגיד.

כפי שנחשף ב"גלובס", בחודש שעבר עתרה שפ"מ, בניהולו של אברהם פרחי, ששיווקה את זמן הפרסום של רשות השידור ב-20 השנים האחרונות, לבית המשפט בבקשה לחייב את תאגיד השידור שלא לאפשר השתתפות של גוף שעם בעליו נמנים מפרסמים במכרז.

בית המשפט קבע אז כי עד לסיום הדיונים בנושא לא יימשך המכרז, ולאחר מכן אף הוסיף אפשרות לגופים המתעתדים לקחת בו חלק להציג בפני בית המשפט את טענותיהם.

במסגרת הדיון התבררו נתונים חדשים שלא היו גלויים לציבור עד כה. כך, עולה כי יבואנית מותג שואב האבק הרובוטי iRobot מתעתדת להתמודד במכרז - זאת בהנחה שבית המשפט לא יפסול את האפשרות של התמודדות שמעורב בה מפרסם. עורכי הדין של הקבוצה הגיעו לבית המשפט על-מנת להציג את טיעוניהם.

קבוצה נוספת שהגיעה הייתה זו של יונה ויזנטל, הכוללת את קבוצת טלית ואולפני הרצליה, שעם בעליה נמנית גם קבוצת מגדל, אף היא מפרסם גדול.

בין היתר נחשפו במסגרת הדיון פרוטוקולים של הוועדה לפיקוח על פעילותו המסחרית של התאגיד אשר דנה בגיבוש מכרז הפרסום. מהפרוטוקולים עולה כי כותבי המכרז, בהם איש המדיה הוותיק רונן ברקה, לשעבר מנכ"ל שפ"מ, ניסו ללמוד מההיסטוריה של ההתקשרות ארוכת-השנים עם שפ"מ ולפתוח את ההתמודדות למתחרים נוספים.

בנוסף' התברר כי מפעילי הזיכיון יפעלו תחת פיקוח של יחידה מסחרית שפעילותה תופרד משאר פעילויות התאגיד. היה מי שציין בוועדה כי ייתכן שעדיף שהתאגיד ישמור לעצמו את האפשרות להקים יחידה פנימית שתשווק באופן עצמאי את הפרסום ותשתמש בקבלנים. הועלתה גם האפשרות כי במהלך תקופת ההתקשרות הראשונה יבחן התאגיד את המנגנון הראוי ביותר ובמידת הצורך יפעל להקמת יחידה פנימית.

כבר בשלב זה הודגשה החשיבות של ניהול תהליך מהיר יחסית. בדיון צוין כי משמעות דחיית המכרז היא הארכת הפטור לשפ"מ בתנאים שנקבעו על-ידי רשות השידור ומתן יתרון מובנה לשפ"מ גם במכרז התאגיד.

בשוק יש הטוענים כעת כי חלק מההליכים המשפטיים שנוקטת שפ"מ נועדו בדיוק למטרה זאת - להביא לדחיית המכרז, מה שעשוי להביא להארכת ההתקשרות עמה ולנשירת מתמודדים.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001...
לצפיה ב-'התאגיד לאנשי קול ישראל: אנו צריכים מיקרופונים ומחשבים'
התאגיד לאנשי קול ישראל: אנו צריכים מיקרופונים ומחשבים
18/07/2016 | 18:54
39
ההליך המזורז מאד של בהקמת תאגיד השידור הציבורי החדש, מלווה גם בתופעות משעשעות במקצת. לאייס נודע כי גורם בתאגיד השידור פנה במייל לאנשי מחלקת ההנדסה בקול ישראל וביקש מהם לספק ציוד אלמנטרי שאמור לשמש לפיילוטים לתכניות הרדיו השונות לקראת הפעלת קול ישראל החדש ב-1 באוקטובר.

הזמן הקצר שיש לתאגיד להתארגן לתחילת השידורים, מחייב אותו לאלתר. על פי חוק, הציוד של רשות השידור יעבור לתאגיד, ואולם התאגיד השקיע כסף רב בהזמנת ציוד אלקטרוני ודיגיטלי מחו"ל, שטרם הגיע לישראל, מה שמחייב אותו להיעזר בציוד הלא מאד חדש של קול ישראל. אז על מה מדובר כעת? בתאגיד מבקשים מיקרופונים וסטנדים למיקרופונים, ומחשבים עם חומר לטובת שידור.

בקשה זו מגיעה כאשר בימים אלו נבנים במתחם קרמניצקי בתל אביב, מקום בו שכן עד לפני כחצי שנה אתר ynet, כ-10 אולפני רדיו שאמורים לשמש בשלב הראשון את כלל רשתות קול ישראל, וזאת משום שעם הקמת התאגיד, לא יהיו אולפני רדיו בירושלים.

מתאגיד השידור הציבורי טרם התקבלה תגובה.

http://www.ice.co.il/media/news/article/432590

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עמי לי נזר - היועצים לעסקים בישראל
עמי לי נזר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ