לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום רדיו

ברוכים הבאים לפורום "רדיו" בתפוז! פירוש המילה "רדיו", ע"פ מילון אברהם אבן-שושן, הוא "שיטת שידור של קולות למרחקים גדולים באמצעות גלים אלקטרו-מגנטיים המשדרים ממתקנים מיוחדים ונקלטים במכשירים מיוחדים". רדיו בשבילנו הוא מכשיר אפור שכזה, הפתוח 24 שעות ביממה אצלי. בין אם אני באוטו, בחדר העבודה, בסלון או במטבח. רדיו בשבילנו הוא אמצעי בו השדרנים מעבירים את מסריהם ועושים למאזינים קצת טוב על הלב. "רדיו" הוא פורום הפתוח לכל המאזינים, השדרנים, העורכים המוזיקליים, הכתבים, המפיקים, הטכנאים וכל אדם שמרגיש דגדוג קטן ברגע שהוא משנה תדר בסקאלה שלו. אנו מאחלים לכולכם דיונים פוריים ומעניינים. אם יש למישהו שאלות, טענות, בקשות או רעיונות - הוא יותר ממוזמן לפנות אלינו במסרים הפרטיים או באימייל. שתהיה לכולנו רק האזנה ערבה! אייל וולקוביץ' - eyal@evonline.co.il

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רדיו

ברוכים הבאים לפורום "רדיו" בתפוז! פירוש המילה "רדיו", ע"פ מילון אברהם אבן-שושן, הוא "שיטת שידור של קולות למרחקים גדולים באמצעות גלים אלקטרו-מגנטיים המשדרים ממתקנים מיוחדים ונקלטים במכשירים מיוחדים". רדיו בשבילנו הוא מכשיר אפור שכזה, הפתוח 24 שעות ביממה אצלי. בין אם אני באוטו, בחדר העבודה, בסלון או במטבח. רדיו בשבילנו הוא אמצעי בו השדרנים מעבירים את מסריהם ועושים למאזינים קצת טוב על הלב. "רדיו" הוא פורום הפתוח לכל המאזינים, השדרנים, העורכים המוזיקליים, הכתבים, המפיקים, הטכנאים וכל אדם שמרגיש דגדוג קטן ברגע שהוא משנה תדר בסקאלה שלו. אנו מאחלים לכולכם דיונים פוריים ומעניינים. אם יש למישהו שאלות, טענות, בקשות או רעיונות - הוא יותר ממוזמן לפנות אלינו במסרים הפרטיים או באימייל. שתהיה לכולנו רק האזנה ערבה! אייל וולקוביץ' - eyal@evonline.co.il
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
כן. גם לפורום הזה יש תקנון. רגע לפני שאתם כותבים או מגיבים להודעה, בואו לקרוא אותו.
תזכורות מיוחדות: הודעות המלצה על תכניות מיוחדות יש לכתוב כתגובה להודעה "שרשור המלצות ומיוחדים". אין להשמיץ, להוציא לשון הרע, להציק ולהטריד, להציף את הפורום ולהעלות תכנים שקריים.
אי הקפדה על הנהלים תגרור מחיקת ההודעות לאלתר. 

תקנון הפורומים בתפוז: כן, יש דבר כזה. ואולי הגיע הזמן שהוא לא יהיה רק כסת"ח משפטי אלא באמת כללים שנעמוד בהם. רובם לא כל כך קשים. על מנת שזה יקרה, העתקנו לכאן את כל הסעיפים הנוגעים לפורום, עבור כולנו וכל אחד שכבר נרשמים בניק חדש כדי לחזור לפורום שלנו לעוד מספר דקות.

הצהרות והתחייבויות הגולשים (לקריאה מלאה):
לא להעלות תכנים שיש בהם לשון הרע; 
לא להעלות תוכן שיש בו או בפרסומו כדי להוות עילה לתביעה או תוכן העלול לגרום נזק לצד שלישי כלשהו או לתפוז; 
לא להציק או להטריד גולשות אחרות ובכלל זה (בין היתר) לא לערוך "משפטי שדה" לגולשות אחרות וכן להימנע מהצעות מגונות לגולשים אחרים 
לא להעלות תכנים בעלי אופי גזעני או תכנים שיש בהם כדי להסית לגזענות;
לא להפריע או לנסות להפריע להתנהלותו התקינה של האתר; (למי ששאל, יש כזה סעיף) 
לא להעלות תכנים בעלי אופי בוטה, מגונה, גס או בלתי הולם; 
לא לפרסם פרטים אישיים של גולשים אחרים, לרבות זהותן של הגולשות (אלא אם כן פרסמו אותה) ופרטי ההתקשרות עמן; 
לא להעלות תוכן שיש בו המרדה או הסתה; 
לא להציף את האתר או כל חלק או שירות בו, בהודעות סרק או בהודעות חוזרות, באופן העלול לפגוע באתר או בשימוש בו;
המשך >>

לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/09/2016 | 11:31
1
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'כמה יקבלו עובדי הרדיו לחג?'
כמה יקבלו עובדי הרדיו לחג?
29/09/2016 | 10:21
4
עובדי רשות השידור – שהייתה אמורה להסגר בתקופת החגים הנוכחית, אך לבסוף סגירת הרשות נדחתה לחודשים ינואר או אפריל בשל אי-מוכנותו של התאגיד - ממשיכים להיות שיאני המתנות: העובדים יקבלו 450 שקלים ואילו חברי הוועד ברשות יקבלו בנוסף 600 שקלים. גם בתאגיד השידור העובדים יקבלו תלושים מפנקים בסך 450 שקלים – מתנה שיאיר שרקי לא יזכה ליהנות ממנה.

בגזרת הרדיו, שיאנית הפינקים היא גל"צ: אזרחים עובדי צה"ל בתחנה יקבלו מתנה בשווי של 550 שקלים בתלושי קנייה. עם זאת, תמיד קיים החשש כי במידה ויושמעו שירים של דרוויש או יפורסם פוסט בעייתי של אורשר – רגב וליברמן יטילו על המתנה סנקציות. עובדי תחנת גלי ישראל יקבלו 300 שקלים בתלושים והעובדים ברדיו תל אביב יקבלו 250 שקלים ובקבוק טקילה במהדורה מיוחדת.

http://b.walla.co.il/item/3001738
לצפיה ב-'בעקבות מותו של פרס: גלגלצ דחתה את המצעד השנתי'
בעקבות מותו של פרס: גלגלצ דחתה את המצעד השנתי
28/09/2016 | 22:11
17
גלגלצ החליטה לדחות את המצעד השנתי בעקבות פטירתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס. המצעד נדחה ליום ראשון הקרוב, ערב ראש השנה, בין 11:00 ל-15:00.

המצעד העברי והמצעד הלועזי אמורים היו להיות משודרים מחר (יום ה') בשעות אחר הצהריים. ואולם מחר יוצב ארונו של פרס ברחבת הכנסת, יממה לפני קיומה של הלוויה ממלכתית בחלקת גדולי האומה בירושלים.

בתחנה מציגים בתקופה האחרונה אופציה להצבעה באתר ל-2 מצעדים: עברי ולועזי, בהגשת דלית רצ'שטר. גם בגזרה זו נרשמה תקלה, כאשר רצ'שטר נפגעה השבוע מילד שרכב על אופניים חשמליים, פגע בה ונמלט. ואולם היא צפויה להיות כשירה להגיש את המצעדים.
לצפיה ב-'קובלנה פלילית הוגשה נגד שי ודרור'
קובלנה פלילית הוגשה נגד שי ודרור
27/09/2016 | 17:48
31
מגיש "הצינור" גיא לרר, צמד המגישים שי גולדשטיין ודרור רפאל – שכבר הספיקו להפריד כוחות – וכתב הערוץ הראשון לשעבר רועי כץ מואשמים בשידור שיר סאטירי נגד שוטר בשם אלון חמדני. לרר פרסם פוסט בעמוד הפייסבוק שלו ובו כתב: "אל מסכת ההתעללויות של השנה האחרונה נוספה עוד אחת - בקרוב תזכו לראות אותי בצילום המפורסם על ספסל הנאשמים. קובלנה פלילית הוגשה על ידי השוטר אלון חמדני נגדי, נגד ברק כהן (באים לבנקאים), נגד שי ודרור ונגד רועי כץ מהערוץ הראשון. האשמה: שידור שיר סאטירי נגדו ונגד המשטרה".

עוד כתב לרר, "זה מתווסף לשתי תביעות השתקה שמתנהלות נגדי, אחת על סך שלושה מיליון שקלים (איקיוטק), חקירה באזהרה במשטרת מוריה בירושלים בתיק שעדיין לא נסגר (שידור חומרי חקירה אסורים) ושלל חסימות והגבלות על כלי הביטוי העיקרי שלנו: פייסבוק. כרגע, עד שיובהרו העניינים, אנחנו מעלים לשם רק חומרים ששודרו על ידנו או שברור שאין לגביהם מחלוקת. יש עוד כמה דברים שאסור לדבר עליהם".

לסיכום, כתב לרר: "מי שמכיר אותי יודע שבנפרד, הארועים האלו באמת ובתמים לא מזיזים לי או אותי מדרכי. אבל כשפגישת גישור על תביעה אחת נמשכת משמונה בבוקר עד ארבע אחה"צ, כשתיק פלילי פתוח ועומד נגדי גורם למסכת דיונים מול הגורמים המשפטיים אצלנו על כל פרט לשידור שהוא מעט נועז או חורג מהכללים המקובלים, כששעות מושקעות בחלופת מיילים מול פייסבוק העולמית בניסיון לקבל הבהרות רק על מנת להביא ולשקף את פני המציאות - אז, בהבזק קלוש, עולה המחשבה שאולי זה באמת מצליח להם...בלקטים שישודרו בינתיים יתכן וישובצו כמה מהכתבות שגרמו למהומות מלכתחילה. אם כן, זה יהיה שידור חוזר מכל הלב".

(וואלה! ברנז'ה)
לצפיה ב-'פרסום ראשון: הצעת החוק לסגירת תאגיד השידור הציבורי'
פרסום ראשון: הצעת החוק לסגירת תאגיד השידור הציבורי
27/09/2016 | 17:32
21
סגירת תאגיד השידור הציבורי תחסוך לקופת המדינה 1.8 מיליארד שקלים – כך עולה מהצעת החוק של יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן (הליכוד), שהונחה היום (שלישי) על שולחן הכנסת. לפי הצעת החוק, שמתפרסמת לראשונה בוואלה! NEWS, יבוטל חוק השידור הציבורי הישראלי מ-2014, שקבע את הרפורמה בשידור הציבורי - פירוק רשות השידור והקמתו של תאגיד השידור הציבורי - ובמקומו ייכנס מחדש לתוקפו חוק רשות השידור מ-1965, שמיסד את עבודת הרשות עד 2014, כשחלק מסעיפיו יבוטלו או ישונו.
תאגיד השידור הציבורי, כך לפי הצעת החוק, "אינו ישים ואינו כלכלית ויכביד על הקופה הציבורית", שכן עלות פיטורי עובדי רשות השידור – הכוללת את פיצויי הפיטורים ותנאי הפרישה של העובדים הנוכחיים - עומד על למעלה ממיליארד שקלים. מבדיקה כלכלית שערך ביטן עולה כי בתוספת מאות מיליוני השקלים שיידרשו לפתיחת התאגיד החדש, הצעת החוק שלו צפויה לחסוך בפועל כ-1.8 מיליארד שקלים מתקציב המדינה הדו-שנתי לשנים 2017-2016.

"ב-2014 נחקק חוק השידור הציבורי מתוך כוונה לייעל ולשפר את השידור הציבורי בישראל", נכתב בדברי ההסבר להצעת החוק. "מטרת הקמת התאגיד חדש הייתה בפועל לאפשר את פיטוריהם של כל עובדי רשות השידור, וקליטה של מחציתם, במסגרת התאגיד החדש, בתנאי שכר חדשים. בנוסף, בוטלה, בחוק החדש, אגרת רשות השידור ונטל המימון עבר בחלקו לתקציב המדינה". שנתיים מאז אישור הרפורמה, טוען ביטן בדברי ההסבר, התברר כי החוק יכביד על הקופה הציבורית. בנוסף, הוא טוען כי העיכוב בעליית התאגיד החדש לשידור והעובדה שהכנסת נאלצה להאריך את זמן תחילת השידורים ארבע פעמים, "גרם להוצאות מיותרות ובזבזניות הנובעות מאחזקת שני תאגידים, הן הישן והן החדש, בו זמנית, במשך כל התקופה כאמור".

לפי הצעת החוק של ביטן, רשות השידור תשדר אקטואליה ותוכניות בענייני היום ברשת ב', בטלוויזיה ובאינטרנט, וקול ישראל ימשיך לפעול בשורה של אפיקים, הכוללים בין היתר את רשת ב', רשת ג', ערוץ 88, קול המוסיקה, ותחנות רדיו בערבית, רוסית ואמהרית. כמו כן, הצעת החוק קובעת כי ערוץ 33, המשדר כיום בעיקר שידורים חוזרים ושידורים בשפה הערבית, יהפוך לערוץ יצירה ישראלית, בו ישודרו הפקות מקור מתחום הדרמה והדוקו לעידוד היצירה הישראלית.

לפי הצעת החוק שאושרה בכנסת רגע לפני היציאה לפגרת הקיץ, תאגיד השידור הציבורי צפוי לעלות לאוויר בין ינואר לאפריל 2017. אך במקביל לסערה על דחיית שידורי התאגיד שפרצה בחודשים האחרונים, מקדם ביטן יוזמה לבטל את התאגיד לגמרי, ולהישאר עם רשות השידור הקודמת. לטענתו, קידום התאגיד יעלה למשלם המסים הרבה יותר מאשר שימוש ושדרוג רשות השידור הקודמת.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עצמו הכריז בעבר כי היוזמה של ביטן אינה על דעתו. עם זאת, בשבועות האחרונים הוא הביע לא פעם חרטה על ההחלטה להקים את התאגיד, התנער מהקמתו ואף טען כי המהלך "חמק" לו במהלך מבצע "צוק איתן".
נתניהו אף הביע את הסתייגותו מהטיה פוליטית של עובדי התאגיד החדש. "אני חושב שיש בעיה, הבעיה היא שאתה מעמיד כסף בלתי מוגבל לאנשים. נניח שיביאו את כל 'שוברים שתיקה' והם יאיישו את כל התפקידים השונים?", אמר בריאיון לערוץ 10 בסוף השבוע. "זאת בעיה שמתמודדים איתה בשידור הציבורי בבריטניה ובארצות הברית. אין לי תשובה פשוטה לזה. כול להיות שהיינו צריכים לתת את דעתנו על זה אבל איך אומרים אנחנו בתוך התהליך".

ביטן סבור כי יש לו רוב בכנסת כדי להתקדם עם המהלך, אך החוק שלו צפוי לעורר מהומה בקואליציה שכן שר האוצר ומפלגת כולנו תומכים בלהט בעליית התאגיד לשידור. מצד שני, יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, שהיה מהמבקרים הקולניים של דחיית עלייתו לשידור של התאגיד, הבהיר השבוע כי הוא לא מתכוון להתעמת עם ראש הממשלה בנושא. "נזרום עם ראש הממשלה", אמר בראיון ל"גלי ישראל". "לא נריב, זה לא נושא ליבתי מבחינתנו".

(וואלה! ניוז)
לצפיה ב-'לאחר 15 שנה: ג'ינגל חדש למחסני חשמל'
לאחר 15 שנה: ג'ינגל חדש למחסני חשמל
27/09/2016 | 16:58
24
"לפני יותר מ-15 שנה הפקתי מוסיקלית את הג׳ינגל המוכר של מחסני חשמל - המחיר נמוך מדי. הג׳ינגל מבוסס על שירו של דני סנדרסון ״הכסא נמוך מדי״.
לפני כשבועיים נתבקשתי להפיק גרסה חדשה ושונה לג׳ינגל הותיק (לפי רעיון של משרד הפרסום women media בהנהלת שמוליק שנהב, שהיה אחראי על הרעיון גם בגרסה המקורית) .
על הראפ Khen Rotem ועל השירה (יחד איתי) Israela Asago..."

לינק להאזנה:

(מתוך דף הפייסבוק של אסף פרישמן)
לצפיה ב-'שידורי כאן היום'
שידורי כאן היום
26/09/2016 | 11:37
2
45
לצפיה ב-'קרן אוזן, שעזבה את קבוצת רדיו ישראל, תגיש ברשת ב''
קרן אוזן, שעזבה את קבוצת רדיו ישראל, תגיש ברשת ב'
26/09/2016 | 11:37
1
31
לצפיה ב-'וואו'
וואו
26/09/2016 | 12:52
35
שיהיה לה בהצלחה !!!
הלוואי שהיא תגיע כמה שיותר גבוה 
לצפיה ב-'שי חי פוצץ את השידור ברדיו ללא הפסקה'
שי חי פוצץ את השידור ברדיו ללא הפסקה
25/09/2016 | 17:52
50
כחודשיים עברו מאז שיוצא "האח הגדול" שי חי והעיתונאית מיקי לוין החלו להגיש תכנית רדיו משותפת מדי יום חמישי ב-103fm רדיו ללא הפסקה, כזו שסיפקה לא מעט כותרות במהלך הדרך אולם ניתן להניח כי תכנית זו הגיעה לסיומה בטרם עת לאור ההתפתחויות שאירעו באולפן בחמישי האחרון.
כמדי שבוע, שי חי ומיקי מארחים בתכנית אורחים שונים כשהשבוע היה זה צביקה פיק שהצטרף אל השניים. תניה גרבר, בת זוגו של שי חי, נוכחת לרוב בעת השידור כשבמקום נמצאות גם אשת הקונטרול ומפיקה. הפעם היה אורח נוסף מלבד פיק - בן זוגה של לוין, שהמתין לה מחוץ לאולפן.
ללא סיבה נראית לעין ומבלי שברור הרקע בין השניים, דקות ספורות לאחר שהשידור החל שי חי יצא מהאולפן והחל בחילופי דברים קשים אל בן זוגה של לוין. על פי נוכחים במקום, בן זוגה של לוין מיאן להשיב לו ויתר הנוכחים חשו באי נוחות כשעל פי אותם נוכחים, פיק אף רצה לעזוב את המקום מחשש להתפתחות אלימה.

לאחר שהטיח שי חי בבן זוגה של לוין מילים קשות, הוא החליט לעזוב את האולפן ולא לשוב ומשם המשיך לאירלנד, שם הוא נופש עם תניה כשהוא מספיק לעדכן את צבא האמת בהתרחשויות. "היי משפחה יקרה", כתב בפוסט בפייסבוק, "מצטער על ההעדרות הארוכה, כרגע נחתתי באירלנד, הייתי בטיסות מהבוקר. ריגשתם אותי עם הדאגה והאכפתיות והדהים אותי לראות איך קבוצה שלמה של אנשים קמה על הרגליים והופכת עולמות.
אתם באמת מדהימים, אני מאושר ורגוע שאתם תמיד לצידי. אין ספק שאתם מרגישים אותי ואין טעם להסתיר מכם כלום, אכן הייתי בתחנה אמש ואכן נאלצתי לעזוב את השידור בתחילתו מסיבות שאיני יכול לפרט כרגע, בהמשך דברים יתבהרו. כרגע חשוב לי שתישארו רגועים ותדעו שאני בסדר, אוהב אתכם וגאה בכם משפחה שלי".
תגובתו של שי חי טרם התקבלה. 
מטעמה של מיקי לוין נמסר: "אין תגובה".
מרדיו ללא הפסקה נמסר: "אין תגובה".

(מאקו)
לצפיה ב-'בגל"צ הזמינו בטעות את "אבו חסן" לנאום בכנסת'
בגל"צ הזמינו בטעות את "אבו חסן" לנאום בכנסת
25/09/2016 | 01:04
26
האזינו: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4858926,00...

מה פרויד היה אומר על זה: טעות משעשעת ביומן חצות בגלי צה"ל ששודר בערב יום חמישי. הקריינית בתחנה הצבאית דיווחה כי ראש הממשלה נתניהו נאם בעצרת הכללית של האו"ם והוסיפה כי "הביע אופטימיות לגבי התקדמות תהליך השלום והזמין את אבו חסן לנאום בכנסת". הקריינית, שהתעשתה במהירות, תיקנה את טעותה והבהירה שהתכוונה כמובן ליושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ולא לחומוסיה "אבו חסן", שממקומת בסמיכות לתחנת הרדיו ובה חיילי ועובדי גלי צה"ל נוהגים לאכול לעיתים קרובות.
לצפיה ב-'מרצ לבג''ץ: להוריד מהאוויר את תכניתו של יורם שפטל ברדיו 103'
מרצ לבג''ץ: להוריד מהאוויר את תכניתו של יורם שפטל ברדיו 103
22/09/2016 | 11:03
2
21
מפלגת מרצ עתרה אמש (ד') לבג"ץ בדרישה להוריד מהאוויר את תוכניתו של עו"ד יורם שפטל, המשודרת ברדיו ללא הפסקה 103FM, בשל "הסתה והכפשה".
במפלגה מבקשים כי בג"ץ יורה לרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, המפקחת על שידורי הרדיו האזורי, לחייב את רדיו 103FM להוריד את התוכנית, וכן יוציא באופן מיידי צו ביניים להשעיית התוכנית עד לסיום הדיון המשפטי בעניינה.
עו"ד יורם שפטל מגיש בתחנת הרדיו האזורית תוכנית שבועית בת שעתיים, במהלכה הוא מעלה מאזינים לשידור ודן עימם בענייני היום. במרצ טוענים כי התוכנית מהווה "שידור אסור" בהתאם לסעיף 46 בחוק הרשות השנייה.
בעתירה נכתב כי "שפטל הפך את הבמה התקשורתית שניתנה לו לבמה קבועה להסתה ולדברי-בלע נגד מחנה השלום וראשיו, בהווה ובעבר, כמו גם נגד קבוצות מיעוט כדוגמת ערבים והומואים. שפטל הפך את תוכניתו גם לבמה להשתלחות בבית המשפט העליון ושופטיו ולמעשה בכל גורם שאינו 'מתיישר' עם עמדותיו הקיצוניות".
לעתירה מצורפות דוגמאות רבות לדברים שנאמרו על-ידי שפטל בתוכנית. כך למשל, לפי העתירה, שפטל כינה את יו"רית מרצ, זהבה גלאון, "חלאת המין אנושי בהתגלמות הכי בזויה של המושג הזה... צואה ורפש שמוציאה מתוך הלוע הטמאה והבוגדנית שלה".
על מפלגת מרצ עצמה אמר שפטל כי היא "הולכת לאורם של הנאצים", ובתוכנית אחרת אמר על המפלגה כי "ההיסטוריה הפוליטית של מרצ היא לא יותר ולא פחות מאשר שרשרת של פשעים מתועבים וחמורים נגד העם היהודי".
במרצ טוענים עוד כי טרם הגשת העתירה פנו במפלגה ליועץ המשפטי לממשלה, ליו"רית הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו וכן לשפטל עצמו, אך למרות זאת לא נעשתה שום פעולה בנידון.
מרדיו 103FM לא נמסרה תגובה.

(מאקו)
לצפיה ב-'שיחפשו את החברים שלהם,שזה נוגע להם אז להוריד'
שיחפשו את החברים שלהם,שזה נוגע להם אז להוריד
22/09/2016 | 14:00
24
אבל שחבר הכנסת הערבי דיבר על פרס מהמפלגה שלהם סתמו את הפה
חתיכת צבועים
לצפיה ב-'אני לא מאוהבי שפטל אבל...'
אני לא מאוהבי שפטל אבל...
23/09/2016 | 14:50
31
הכי קל זה לעתור לבג"ץ כדי שיורידו את התוכנית שלו מהשידור מאשר להתעמת איתו על הדברים שהוא אומר נגדם.

שפטל הוא גס רוח על זה אני לא מתווכח בכלל וזה אינו במקום לכנות חברת כנסת כחלאת מין אנושי ולהשוות אותה לנאצים, או לפתוח פה על ריבקה מיכאלי שעובדת בתחנה שבה הוא משדר (הוא אמר שהוא לא מתייחס לשדרנים אחרים ברדיו לא?) ולומר על נכדיה שהוא יכרתו מזרע היהדות משהו כזה.

אבל הייתי מצפה מזהבה גלאון וממרצ וכל השאר, שיבואו בכלים שיש להם ויסתרו את דבריו שהוא משמיע בפינתו השבועית על מרצ. יהיה מעניין לשמוע קרב גירסאות.
לצפיה ב-'כאן כאן ואולי גם שם'
כאן כאן ואולי גם שם
19/09/2016 | 18:05
5
54
לצפיה ב-'לוסי איוב כנראה תגיש תוכנית ברשת ב''
לוסי איוב כנראה תגיש תוכנית ברשת ב'
19/09/2016 | 18:06
49
(כן, זאת זאת שמככבת בכמה סרטונים של התאגיד בפייסבוק)

לצפיה ב-' מועצת התאגיד להנהלה: "מספר הנשים העובדות יעמוד על 50%"'
מועצת התאגיד להנהלה: "מספר הנשים העובדות יעמוד על 50%"
22/09/2016 | 11:45
1
12
בתאגיד השידור הציבורי, "כאן בהקמה", שואפים להגדיל את מספר הנשים המועסקות אצלם: מועצת התאגיד אף העבירה להנהלה הנחייה לשאוף לכך שמספר הנשים העובדות בתאגיד יעמוד על לא פחות מ50% מכלל העובדים. כיום מועסקים בתאגיד 340 עובדים, מתוכם כ-56% גברים ו-46% נשים. ההנהלה הבכירה מונה 7 גברים ו-5 נשים (42%). על פי חוק השידור הציבורי, לפחות 50% מחברי מועצת התאגיד צריכות להיות נשים.

בנוסף לכך, בתאגיד אומרים כי הם שמים דגש על שילוב עובדים מהמגזר הערבי ב"כאן בהקמה": בחטיבת המדיה בערבית עובדות 31 נשים ו-40 גברים ובהם נציגי כלל המגזרים והדתות (דרוזים, מוסלמים, נוצרים ויהודים). כלומר, יש כ-71 עובדים מהמגזר הערבי מתוך 430 החתומים בתאגיד בסך הכל.

יאסר עטילה, סמנכ"ל חטיבת המדיה בערבית "כאן בהקמה", מסר: "שילוב נשים ערביות כמגישות ובתפקידים בכירים בתחום התקשורת יקדם את המגזר הערבי ואת החברה הישראלית כולה. זהו בדיוק תפקידו של השידור הציבורי, להביא את הקולות של כלל המגזרים והאוכלוסיות בישראל ולהעלות את המודעות לשיוויון לשיח ולסדר היום הציבורי".

מהתאגיד נמסר: "יש חשיבות רבה בחתירה לשינוי תפישתי של חלוקת הכוח וההשפעה המגדרית בחברה הישראלית, שינוי שיתרום לפלורליזם, הצלחת השידור הציבורי ולהעצמת החברה כולה. חברה חזקה היא חברה שיוויונית וכאן מאמינים בשוויון הזדמנויות".

לצפיה ב-'צריך לשלוח את וואלה לשיעורי מתמטיקה אצל בנט'
צריך לשלוח את וואלה לשיעורי מתמטיקה אצל בנט
22/09/2016 | 11:46
7
לצפיה ב-'מינויים חדשים בתחנת הרדיו 'קול המוסיקה''
מינויים חדשים בתחנת הרדיו 'קול המוסיקה'
22/09/2016 | 12:08
29
ליעל צ'רני הישגים בזירה הבינ"ל כמנצחת וכזמרת סופרן. היא ערכה והגישה את סדרת 'העיקר זה הקלאסיקה' במסגרת התכנית 'האוניברסיטה המשודרת' של גלי צה"ל ואוניברסיטת ת"א, וניהלה אומנותית והגישה לסירוגין את "אתנחתא בצבע" ששודרה בתחנת 'קול המוסיקה' בעונה 2013 - 2014. צ'רני הינה כלת הפרס הדו-שנתי למנצחים מבטיחים מייסודו של מאסטרו גארי ברתיני ומשרד התרבות והספורט לשנת 2009.

יוסי קאופמן משמש בשבע השנים האחרונות מנהל מחלקת הקריינים ברשות השידור, ובשנתיים וחצי האחרונות הוא מנהל בפועל את תחנת הרדיו 'קול המוסיקה'.

שמעון אלקבץ, סמנכ"ל הרדיו בכאן: ״אני מברך על הצטרפותם של יעל ויוסי לרשת 'קול המוסיקה' ובטוח שניסיונם העשיר בעולמות המוסיקה והרדיו יביא בשורה מרעננת למאות אלפי המאזינים של התחנה בחיבור של ישן מול חדש, מזרח ומערב, ועידוד היוצרים הצעירים במרכז ובפריפריה לעשייה מוסיקאלית רדיופונית״.
לצפיה ב-'כחלון נגד פגיעת הליכוד בשידור הציבורי'
כחלון נגד פגיעת הליכוד בשידור הציבורי
22/09/2016 | 14:11
17

סיעת כולנו ושר האוצר משה כחלון נאבקים נגד ניסיונם של ח"כים מהליכוד לפגוע בשידור הציבורי. בסיעה מבהירים כי "פתיחת תאגיד השידור 'כאן' בינואר הקרוב היא עובדה מוגמרת, שסוכמה בין שר האוצר לראש הממשלה. התאגיד כבר נמצא בשלבים מתקדמים לקראת פתיחתו ואין לסובב את הגלגל לאחור" - כך מסר יו״ר סיעת כולנו, ח״כ רועי פולקמן.

הוא הוסיף כי "שר האוצר כחלון לא תיקצב את רשות השידור בתקציב הקרוב וחבל על הניסיונות המיותרים לתעתע בעובדי התאגיד כאן, בעובדי רשות השידור ובשוק התקשורת".

העמדה הברורה של כחלון וסיעת כולנו נמסרה על רקע ההתבטאויות של יו"ר הקואליציה, דוד ביטן (הליכוד), שהצהיר בימים האחרונים כי ינסה לגייס רוב לחקיקה לביטול הקמת התאגיד. ביטן אמר אתמול לצבי זרחיה בראיון משותף ל-TheMarker וערוץ הכנסת, כי "אם אשכנע את כחלון לתמוך בביטול הקמת התאגיד החדש, אצליח להשיג רוב בכנסת".

היום בגל"צ הוסיף ביטן כי "אני מאמין שאני יכול לשכנע את ראש הממשלה בקלות לתמוך בחקיקה", ואף המליץ לעיתונאים לא לעבור לתאגיד.

לצפיה ב-'20 שנה לרדיו ת"א: מנהל גלגלצ בתכנית מיוחדת'
20 שנה לרדיו ת"א: מנהל גלגלצ בתכנית מיוחדת
21/09/2016 | 10:42
1
46
מנהל גלגלצ נדב רביד חוזר לרדיו תל אביב לרגל חגיגות 20 שנה לתחנה, בשידור חד פעמי של תכניתו בעבר 'ש.ל.ג. - שיטה להשתלת גרוב', ששודרה בשנים 1997-1998. התכנית תשודר ביום חמישי השבוע בין 22:00 לחצות ברדיו, באתר ובאפליקציה של התחנה. השידור המיוחד מצטרף למגוון רחב של פעילויות נוסטלגיה לציון 2 עשורים לרדיו התל אביבי.

http://www.ice.co.il/hotnews/news/article/451693
לצפיה ב-''
21/09/2016 | 23:43
4
לצפיה ב-'המים בגל"צ אינם ראויים לשתייה'
המים בגל"צ אינם ראויים לשתייה
20/09/2016 | 18:42
46
חיילי גל״צ שימו לב, מסר מהרס״ר שלכם: המים בתחנה לא ראויים לשתייה. החל מהשעה הקרובה יוצב מיכל מים בחדר אוכל.

רן בוקר
לצפיה ב-'שידורי הרדיו של תאגיד השידור יחלו מהר חוצבים בירושלים'
שידורי הרדיו של תאגיד השידור יחלו מהר חוצבים בירושלים
20/09/2016 | 17:17
57
תאגיד השידור הציבורי ("כאן") שכר בניין ב"גן הטכנולוגי" בהר חוצבים בירושלים, שממנו יחלו שידורי הרדיו שלו עם עלייתו לאוויר. בנוסף, בבניין זה ישבו, באופן זמני, גם מועצת התאגיד וההנהלה שלו.

בתאגיד השידור מקווים לעלות לאוויר כבר בינואר 2017, כפי שמאפשר להם התיקון בחוק שהוכנס באוגוסט השנה. בתאריך זה אמורים שידורי הטלוויזיה של התאגיד להתנהל מהאולפנים במודיעין בהם היה ממוקם עד לאחרונה ערוץ 9.

שידור הרדיו יחלו לפעול כבר מהיום הראשון מירושלים, ואתמול (ב'), במהלך פגישה בין ראשי התאגיד לראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, ובכירים אחרים בעירייה, סוכם כי אלה ייעשו מהגן הטכנולוגי בהר חוצבים, כששם גם יתכנסו ישיבות המועצה וההנהלה.

הסידור הזה אמור להימשך כחצי שנה – בהנחה שהתאגיד אכן יעלה לשידור כבר בתחילת 2017, מכיוון שהחל מיולי 2017 אמורים רוב עובדי התאגיד לעבור לבניין הקבע שלו בירושלים, שנמצא בגבעת שאול. מדובר בבניין ברחוב כנפי נשרים בעיר ששטחו הכולל הוא כ-7,200 מ"ר, שנרכש על-ידי התאגיד בסכום של 88 מיליון שקל, וכעת מתבצעות במבנה התאמות, בהשקעה שעומדת על-פי נתוני התאגיד על כ-40 מיליון שקל.

החל מיולי 2017 יעבור למקום גם רוב שידורי הטלוויזיה של התאגיד החדש, כשעד יוני 2018 יפעל התאגיד כולו מהבירה.

בפגישה אתמול בין בכירי התאגיד לבכירי העירייה הזמין מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, את ראש העיר ברקת לטקס קביעת השלט במבנה הקבע בירושלים ועדכן אותו כיצד מתקדמות העבודות באתר המיועד לאכלס את אולפני התאגיד, חטיבת החדשות והמטה. בפגישה סוכם על קידום שיתופי-פעולה בנושאי תוכן הקשורים בירושלים ואפשרויות לשילוב סטודנטים הלומדים בירושלים בפרויקטים והכשרות של התאגיד.

ברקת עצמו מסר בסיום הפגישה כי בעיריית ירושלים מתכוונים להעמיק את שיתוף-הפעולה עם התאגיד. "יש יתרון לגוף שגם יושב וגם משדר מירושלים, וככל שתכירו יותר את העיר והמתרחש בה - כך תרוויחו איכות ורייטינג", אמר.

כזכור, במסגרת סאגת תיקוני החקיקה בעניין תאגיד השידור ביולי השנה, אחד הנושאים המרכזיים שעמד על הפרק היה פעילותו של התאגיד מירושלים. עד לתיקונים לחוק אושר לתאגיד לעבור לירושלים רק ביוני 2018, ובמהלך הדיונים על תיקון החוק, לאחר שהוסכם על הקדמת המעבר, אף נקבע בלחץ חברי כנסת מהליכוד כי אם התאגיד לא יעמוד בלוח הזמנים החדש שנקבע, תהיה אפשרות "לקנוס" אותו, כלומר לעכב חלק מהתקציבים הממשלתיים שמיועדים לו.

לגבי מועד תחילת פעילותו של התאגיד החדש, אז גם תחדל רשות השידור הוותיקה מלהתקיים, הוסכם כי התאגיד יוכל לעלות לשידור כבר בינואר 2017, בכפוף לאישורם של שר התקשורת ושר האוצר. גם אם אישור כזה לא יינתן בינואר, או שהתאגיד לא יהיה ערוך לכך, פעילותו אמורה להתחיל לא יאוחר מ-30 באפריל 2017.

בתוך כך, אתמול הודיע ארגון העיתונאים להנהלת תאגיד השידור הציבורי כי יותר משליש מהעיתונאים בארגון הצטרפו לשורותיו. בכך עומד הארגון בדרישת החוק ליציגות, ומעתה גם העיתונאים בגוף החדש יהיו מיוצגים במסגרת ההסתדרות.

במכתב ששלחו חברי ועד הפעולה הזמני לעיתונאי התאגיד, הם כתבו: "לדעתנו, ההתאגדות בעת הזאת חשובה לא רק כדי שנוכל לפעול יחד לשיפור תנאי ההעסקה שלנו, אלא גם כדי להעביר לכולם (ובעיקר לעיתונאים שמתלבטים אם להגיע) את המסר שאנחנו כאן כדי להישאר וכדי לעשות שידור ציבורי עצמאי ואיכותי".

עם חברי הוועד הזמני נמנים אוריה אלקיים, איציק יושע, הדר פרנקנטל, נדב רוזנצוויג, עינב חלבי, ערן מור-סיקורל ושרון חזן.

ההודעה של ארגון העיתונאים מגיעה לאחר שלפני כשבועיים הודיעו גם עובדי המינהל וההנדסה בתאגיד החדש על כך שהתאגדו במסגרת ההסתדרות, לאחר שיותר מ-60% מהם חתמו על טפסי הצטרפות לארגון. העובדים השייכים למגזר זה בתאגיד מונים כיום כ-80 איש, ועל-פי ההודעה, עם העובדים שהתאגדו נמנים, בין היתר, עובדי הנדסה, כספים, תפעול, אדמיניסטרציה ומשאבי אנוש.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001153420
לצפיה ב-'שר הביטחון לא יקים ועדת איתור למפקד גל"צ'
שר הביטחון לא יקים ועדת איתור למפקד גל"צ
20/09/2016 | 14:46
30
שר הביטחון אביגדור ליברמן לא מתכוון להקים בשלב זה ועדת איתור לתפקיד מפקד גל"צ, וזאת לאור בחינת מעמדה של התחנה. המפקד הנוכחי, ירון דקל, אמור לסיים את תפקידו בפברואר 2017, לאחר הארכה של שנה ובסך הכל חמש שנים בתפקיד.

מנכ"ל משרד הביטחון, אודי אדם, עומד בראש ועדה במשרד הביטחון שאמורה להגיש לשר הביטחון המלצות לגבי עתיד התחנה, וזאת בין השאר גם לאור התנגדות צה"ל להמשך פעילות התחנה תחת הצבא. בעבר עלו הצעות שונות לעתיד התחנה, בהן הפרטת התחנה, העברתה למשרד הביטחון או פעילותה תחת תאגיד השידור הציבורי.

דקל, שפעל במשך כהונתו להעניק ייצוג לגורמים מהימין, היה אמור לסיים את כהונתו כבר בפברואר 2016. שר הביטחון דאז, משה (בוגי) יעלון, האריך את תפקידו בשנה. כעת דקל עשוי להמשיך לכהן בתפקיד עד להכרעה לגבי עתיד התחנה בהתאם להמלצות שיגיש אדם.

ההערכות הן כי ליברמן מתואם בנושא זה עם נתניהו, הן לגבי השינוי המבני בגל"צ, אם יהיה כזה, והן לגבי זהות הגורם שינהל את התחנה.

בלשכת שר הביטחון אישרו את פרטי הידיעה.

http://www.themarker.com/advertising/1.3073558
לצפיה ב-'BBC Radio 1 רוצים להיות "הנטפליקס של הרדיו"'
BBC Radio 1 רוצים להיות "הנטפליקס של הרדיו"
20/09/2016 | 13:10
23
בתחנת השידורים הבריטית ישיקו 25 שעות של פלייליסטים שמיועדים להאזנה על פי דרישה (On Demand). מדובר בצעד ראשון כחלק מהגישה החדשה של "טלפון-תחילה", שהעובדים צריכים לנסות להתאים את התוכן להאזנה בכל זמן, יותר מאשר האזנה בשידור חי.

בין הפלייליסטים שהם יציעו: עשרת השירים הכי מושמעים בשבוע האחרון, כל הסינגלים החדשים שיוצאים בימי שישי והשירים האיכותיים ביותר מהשבוע האחרון. בשנה האה יגיעו עוד.

המהלך מגיע גם כדי להילחם בתחנת Beats 1 המושקעת.

https://www.theguardian.com/media/2016/sep/19/bbc-radio-1-aims-to-be-netflix-of-music-radio-with-phone-first-strategy
לצפיה ב-'דידי הררי על התוכנית החדשה בערוץ 20, ביבי ותוכנית הרדיו'
דידי הררי על התוכנית החדשה בערוץ 20, ביבי ותוכנית הרדיו
17/09/2016 | 13:17
1
55
באמצע שנות ה-90, כשדידי הררי הודיע למנהל שלו ברשת ג' שהוא עוזב לטובת הרדיו האזורי, הוא שמע ממנו בתגובה שאין טעם שהם אפילו יטרחו להיפרד, כי ממילא תוך חצי שנה הררי ייאלץ לחזור. "כשמציבים לי אתגרים ואומרים לי 'אתה לא יכול', זה רק מתדלק אותי ומכניס אותי לטורבו", הוא אומר. "אמרתי: 'לא משנה כמה זמן זה ייקח, אני אשבור לו את המילה'".

הרבה מים זרמו מאז בירקון - קלישאה שההצדקה היחידה להשתמש בה כאן היא העובדה שהראיון עם הררי נערך ממש על גדות הנחל - ועל ההצלחה של "דידי לוקאלי", תוכנית הרדיו שלו שרצה ברדיו האזורי כבר 20 שנה, באמת אין צורך להרחיב. אבל הגורם המניע, הדלק שלו כמו שהוא קורא לזה, לא השתנה.

במערכת הבחירות האחרונה, כשהררי מונה כיועץ לקמפיין של בנימין נתניהו והליכוד, היו לא מעט אנשים בתקשורת, הוא מספר, שדי זלזלו בהחלטה. "אנשים בכל מיני ערוצים שבוודאי לא תוכל אי-פעם להאשים אותם באהבת הליכוד או נתניהו, העבירו ביקורת עד כדי הגחכה של המינוי שלי", הוא נזכר.

כשאני שואל אותו אם נפגע, הוא חוזר לדרייב שלו: "לא נעלבתי. הם לא מבינים שזה מניע אותי הרבה יותר, זה מניע אותי פי ארבעה וגורם לי להיות יותר מחודד".

- ומאז אתה עדיין בקשר עם נתניהו?

"ודאי שאני בקשר איתו".

- זה קשר מקצועי? חברי?

הררי שותק ומסמן ששפתיו חתומות.

- הוא נפגש עכשיו כמעט עם כל מערכות כלי התקשורת. הוא התייעץ אתך לגבי זה?

"אם יש משהו שדיברתי אתו עליו, זה ביני לבינו, ואני לא מתכוון לדבר על זה".

- כתבו שקיבלת יותר מ-100 אלף שקל עבור החודשיים שעבדת אתו בקמפיין הבחירות.

"תגיד לי, אני שואל אותך כמה אתה מקבל ב'גלובס'?".

הרעש של מירי רגב

אז הררי לא ממהר לספק מידע על יחסיו הנוכחיים עם ראש הממשלה, ולפחות על פניו גם לא ממש שש לדבר על הקמפיין שבו היה מעורב אשתקד, שהסתיים בניצחון מוחץ של נתניהו. עוד נשוב לעסוק בכך, אבל באווירה הפסטורלית של מרכז דניאל לחתירה ("אני משתדל להגיע לכאן לחתור לפחות 3 פעמים בשבוע"), קל יותר לדבר על נושאים כמו התוכנית החדשה שהוא מעלה בסוף השבוע הקרוב בערוץ 20 (מוצ"ש, 22:30).

"עלה רעיון לעשות תוכנית מוזיקלית, ומאחר שבערוץ יודעים על הקשר המיוחד שיש לי עם אמנים, הם פנו אליי, והבאנו את הפורמט הזה. אני אשאל כל פעם את האמן שמתארח על 20 דברים שפחות יודעים עליו, ולתוכנית קוראים 'דידי ב-20', ובטח עוד לא הבנת באיזה ערוץ זה ישודר. זה מאוד מרומז, העניין הזה".

- יש לך קשר מיוחד עם האמנים שיתארחו שם?

"כן. תראה, דודו אהרון - השיר הראשון אי-פעם שהוא הוציא לרדיו, הושמע אצלי. הוא לא ישכח את זה, זה כמו שאתה לא שוכח לעולם את הראשונה שלך. אליעד נחום לא שוכח שכשהוא עוד היה בחיפושים המוזיקליים שלו באנגלית, מי שפתח לו את הבמה ונתן לו את המקום והשמיע אותו זה אני. וזה גם נורא כיף, מדברים, שומעים מוזיקה, והכול ממקום של פרגון".

- להחלטות שלך אילו אמנים להשמיע בתוכנית יש הרבה פעמים משמעות גדולה לגבי הקריירה שלהם. זה לא הופך להיות בעייתי כשיש חברות?

"אני לא אהרוס את התוכנית שלי רק כדי לרצות מישהו אחר, גם אם זה החבר הכי קרוב שלי. שלומי שבת הוא חבר מאוד קרוב שלי, והוא אמר לי: 'אתה יודע מתי הבנתי שאתה חבר מאוד טוב שלי? כשבאתי עם שיר שלא התאים לך, ואמרת לי שאתה לא משמיע'. הכול אצלי מקצועי נטו. זה לא צריך לפגוע בחברות, ואם זה יפגע, 'סו בי איט', כנראה אנחנו לא צריכים להיות חברים".

- היית הרבה שנים בין נושאי הדגל של המוזיקה המזרחית. היום יש טענה שאפילו שהיא כבר ניצחה, חלק מהאמנים בז'אנר הזה עדיין דבקים בתחושת הקיפוח.

"ההתעייפות הזאת שלך - כאילו להגיד 'לא היינו שם כבר?' - זו התעייפות ממקום של נוחות. המוזיקה המזרחית לאורך המון שנים לא שודרה, קופחה לחלוטין. מאז עברנו דרך מאוד ארוכה, והיום היא בהחלט המיינסטרים, אבל מה שהיה חסר זה ההכרה. אם תסתכל על פרסי אקו"ם בשנים האחרונות, תגלה שלמרות שהמוזיקה המזרחית נמצאת בכל מקום, הפרסים לא היו שם. מאז שמירי רגב שרת התרבות, ובגלל הרעש הגדול שהיא הקימה סביב העניין הזה, פתאום זה השתנה, ופתאום השנה בטקס כמעט כל הפרסים הלכו למוזיקה המזרחית".

- מה אתה באמת חושב על ההתנהלות שלה כשרת התרבות?

"אני מניח שכמו בחוק כלים שלובים אתה צריך לעשות לפעמים הרבה רעש ולהעלות משהו לתודעה כדי שלאחר מכן זה ישקע טיפה וייווצר תהליך של איזון. אני מניח שאנחנו מגיעים לאיזון הזה, וככה צריך להיות".

- אז זה מה שמירי רגב עושה? יוצרת הרבה רעש כדי להגיע בסוף לאיזון?

"אני רק יודע שאותי לימדו שכשאתה מנער שמיכה, ויש צעקות מאוד חזקות מכיוונים מסוימים - סימן שפגעת בנקודות כואבות. תראה לי מתי בפעם האחרונה התרבות הייתה בראש החדשות תקופה כל-כך ארוכה. מאוד יכול להיות שחלוקת העוגה בתחום הייתה במין סטטוס-קוו שלא נגעו בו, ואולי הגיע הזמן לחלק אותה אחרת. אולי מנכ"לים של תיאטראות לא צריכים להיות גבירים לכל החיים באותו מקום. יש גם מקומות אחרים במדינה שמייצרים תרבות בצורה מהממת, והם מקבלים אפס. למה, כי הכול מתרכז רק במרכז?".

כמו שהררי לא ממהר לוותר בעניין המוזיקה המזרחית, הוא גם לא ממהר להקל ראש בהחרפת המתח העדתי שנרשמה כאן באחרונה - מהנאום של יאיר גרבוז באותה עצרת בחירות, ועד פוסט הפייסבוק של מבקר הקולנוע גידי אורשר, שזכה לגינויים פוליטיים בעוצמות שלא נראו בעבר, מראש הממשלה ומטה.

- לכאורה היה אפשר לחשוב שהמתח העדתי בישראל ילך וידעך. יכול להיות שהוא פתאום מתעורר גם כי יש פוליטיקאים שזה משרת אותם?

"אני מנסה לחשוב רגע אם זה היה הפוך. נניח שהיה עיתונאי שאומר דברים כאלה חריפים כלפי פלח גדול של האוכלוסייה מהצד השני בבוטות כזאת - האם הצד השני היה מסתפק בלהגיד 'אז האידיוט אמר, בואו נשים את זה בצד ונתקדם'? אני לא בטוח. אין עניין לעשות מזה משהו מעבר. טוב שזה מוצף כדי שאולי אפשר יהיה לתקן, אבל לא צריך לריב על זה לנצח. חייבים הרבה יותר לחשוב על היחד ואיך לחבר, במקום להפריד".

- אבל זאת בדיוק הטענה, שיש גורמים פוליטיים שאין להם עניין לחבר, אלא הם נבנים מהמתח וההפרדה.

"בסדר, וכשאנשים ממפלגות אחרות עושים הון פוליטי מביטויי גזענות, נניח של אנשי ימין - זה בסדר? כשערוץ 20 מביע את דעתו הימנית בדרך לגיטימית, כולם מתנפלים עליו, אבל כשמתבטאים יום-יום בערוץ 2 ובערוץ 10 ובערוצים אחרים, זה בסדר כי זה הקונצנזוס? זה קצת צבוע, לא?".

- אז אתה מזדהה עם הטענה שמהדורות החדשות הן בעלות אופי וגוון דומה וצריך שיהיו עוד מהדורות?

"האם צריך לפתוח עוד ערוצי תקשורת לעוד אנשים שיעלו מהדורות חדשות? בוודאי. מה קרה? פלורליזם פתאום לא טוב? הבעות דעה לא טובות פתאום?".

- יגידו לך שאין כסף שיתמוך בכולם, השוק קטן.

"שייפלו ויתמוטטו. הרי הכול פה עניין פרטי, אז תבוא - יש לך כסף? תעשה. תתמוטט? בעיה שלך. למה אתה מנסה לשמר את המצב הזה של רק שתי מהדורות חדשות (בערוצים המסחריים)? תפתח את זה לכולם, מי שייפול ויתמוטט - בעיה שלו.

"כל עוד עומדים ברגולציות ושומרים לא להסית ודברים כאלה, הכול בסדר. איפה הפלורליזם שעליו מדברים? איפה הטיעונים האלה שאסור לסתום לתקשורת את הפה, וכולם צריכים להיות חופשיים לומר את מה שהם רוצים? זה לא עובד רק לכיוון אחד. איך פעם אמר ראש הממשלה בראיון: 'מה אכפת לכם? הרי אתם תוקפים אותי, אני אפתח עוד ערוצים שגם הם יתקפו אותי. יתחלק הנטל ביניכם'".

- הערוצים שהוא רוצה לקדם לא יתקפו אותו.

"מאיפה אתה יודע? זה שוק חופשי, זה לא שלו".

- יש תקדים בעיתונות המודפסת של עיתון "ישראל היום". כולם מפחדים שמשהו כזה יקרה גם בטלוויזיה.

"כמו שסיפרתי לך קודם, כשעזבתי את רשת ג', התחרות הייתה בין קול ישראל לגלי צה"ל, וכולם חשבו שלרדיו האזורי אין צ'אנס. אבל כשאתה עושה משהו טוב, אתה יוצר לך קהל, ואתה קיים. אותו הדבר עם עיתונים - עיתון טוב ימכור בכל מקרה. לא צריך לפחד מזה".
לצפיה ב-'המשך'
המשך
17/09/2016 | 13:17
30
"אני לא עושה טלוויזיה ברצף, כי אני לא רוצה"

הררי כנראה לא יסכים לטענה שעניין הקריירה הטלוויזיונית שלו הוא נקודה קצת רגישה מבחינתו. ברמה העובדתית, למרות האהדה העצומה שהוא הצליח לצבור ולשמר לאורך זמן בתוכנית הרדיו שלו, בצורה שהיא באמת חסרת תקדים, הגיחות שלו לטלוויזיה לא התאפיינו באותה רמת הצלחה. הוא אומר שממילא הוא מעולם לא כיוון לכך.

- יכול להיות שניסיונותיך בטלוויזיה היו פחות מוצלחים לעומת הרדיו? הם לא היתרגמו לתוכניות בפריים-טיים.

"איך הגעת למסקנה הזאת? אני עשיתי בטלוויזיה את מה שרציתי, כשאני יודע שהרדיו זה העוגן המרכזי שלי, ואותו אני לא עוזב. מדי פעם אני עושה טלוויזיה. אני לא עושה טלוויזיה ברצף, כי אני לא רוצה, מבחירה שלי. עשיתי תוכניות בערוץ 24 שאת חלקן משבטים עד היום, עשיתי תוכניות בערוץ 2. עשיתי את 'מת להיות', שזה ה'כוכב נולד' הראשון, הרבה לפני 'כוכב נולד'. אצלי התגלו נינט והראל סקעת ואחרים. אתה קורא לזה ניסיונות, אני עשיתי תוכניות".

- אבל הדוגמה של "מת להיות" בדיוק מחדדת את הנקודה. "כוכב נולד" הפכה לאחת התוכניות הכי מצליחות של ערוץ 2. לא היית רוצה להיות שם?

"ממש לא. הרדיו זו האהבה הגדולה שלי וזו העשייה המרכזית שלי".

- ואתה לא מרגיש שאחרי יותר מ-20 שנה עם "דידי לוקאלי" עשית כבר כל מה שאפשר במסגרת הזאת?

"זה כמו שתשאל עורך של עיתון אם הוא לא מיצה כבר את הפורמט הזה, כי כל יום יש עוד פעם ידיעות, ותמונות, ואותם כתבים. העטיפה היא אותה עטיפה - התוכן כל-כך משתנה. כל-כך הרבה דברים עברו שם, כל-כך הרבה רגעים יש בתוכנית, והכי חשוב, אני כל-כך נהנה לעשות את זה. ביום שאני אתעייף, ביום שזה כבר לא יהיה הנאה - אני לא אהיה שם".

- ואתה לא קרוב לזה.

"אני מצטער לאכזב אותך, אבל לא (צוחק). אני עדיין שם".

אז הררי עדיין שם, אבל זה כמובן לא מונע ממנו להתפנות גם לעיסוקים אחרים. למשל: ייעוץ לראש הממשלה. כפי שהוא סיפר בעבר, הקשר ביניהם נוצר לקראת הופעות של נתניהו בתוכניות ההומור "ארץ נהדרת" ו"מצב האומה". הררי הכין אותו ועבד אתו על הניואנסים הקטנים ("אתה יודע, יש אומנות בהטלת פאנצ'ים במקום הנכון, בשפת הגוף המדויקת, בהבעת הפנים"), ואז הגיעה הפנייה במהלך תקופת הבחירות.

"הייתה התלבטות", הוא מודה. "בדעות שלי אני נמצא במרכז עם נטייה ימינה, אבל אני נמצא במקום מאוד מרכזי מבחינת העם, אף פעם לא עירבתי פוליטיקה בתוכנית. אני עדיין לא מערב פוליטיקה בתוכנית, אבל אני מניח שיש בהחלטה שקיבלתי סוג של הבעת עמדה, כי אולי לא הייתי הולך לכל מפלגה שהייתה פונה אליי".

- ומה שכנע אותך בסופו של דבר?

"חשבתי שזה הזמן הנכון מבחינתי לצאת ולעשות את הדבר הזה. ואל תשכח שזה לא שהתפקדתי לליכוד, באתי על תקן של יועץ תקשורת ויועץ כללי בכיר. ואתה יודע, יש משפט סיני שאומר שכשהתלמיד מוכן, המורה נכנס. יכול להיות שזה היה הזמן הנכון מבחינתי לדשדש את רגליי בזירה הפוליטית".

- יכול להיות שביבי הוא קמפיינר מעולה ויודע נהדר איך להיבחר, אבל אחר-כך צריך לנהל ולשלוט, ובזה הוא פחות טוב?

"אתה יכול לרמות חלק מהאנשים חלק מהזמן, אתה לא יכול לרמות את כולם כל הזמן, והוא כבר יותר מ-20 שנה במערכת הפוליטית. הוא קמפיינר מעולה, זה על הכיפאק, אבל אחרי הקמפיין יש עבודה לעשות, והוא עושה עבודה, אחרת הוא לא היה נשאר. אתה יודע, כשהוא פידח, הוא לקח את שרה, והם הלכו הביתה".

- היה בקמפיין שלב שנראה היה שביבי בירידה, היו אפילו ליכודניקים שקרעו את פנקסי החבר שלהם ואמרו שהפעם לא יצביעו ליכוד. ואז הגיעו התוצאות, ויש כאלה בשמאל שאומרים: "לא משנה מה יקרה, בסוף בקלפי עדות המזרח תמיד ישימו ליכוד".

"אז אולי שאנשי השמאל ייקחו קמפיינרים שמבינים איך עובד 'המוח', סו קולד, של המזרחים - אם הם כל-כך מפרידים בינם לבין שאר העם. אתה יודע כמה אנשים פגשתי, בעלי מפעלים ומחברות היי-טק, שאמרו לי אחרי הבחירות: 'אנחנו מצביעים רק ביבי לאורך כל השנים'? עזוב את הסטיגמה הזאת של מזרחים מדימונה. אולי שייקחו קמפיינרים כדי לנסות להבין איפה הם טועים, במה הם טועים בגישה שלהם לחלקים כל-כך נרחבים בעם".

חתרן בלתי נלאה

קצת קשה להאמין, אבל להררי מלאו השנה 60. "לפי ויקיפדיה זה באמת הגיל שלי", הוא צוחק. "עובדתית זה נכון, אבל אני לא מרגיש ככה. כשאתה עוסק במוזיקה, אתה עוסק בדברים צעירים, אתה צוחק הרבה, אתה לא מרגיש את זה. מצד שני, זה שאני מרגיש בן 30 לא אומר שאני באמת שם. לעזאזל, אני סבא, יש לי נכד בן שנה ו-7 חודשים, והוא הדבר הכי מטריף שיש לי בחיים כרגע".

60 או לא, הררי ממשיך לחתור. הקיאק הוא כנראה הדבר השני הכי מטריף שיש לו בחיים כרגע, וכאן הוא מתעל את הדרייב שלו למלחמה בגלים. "יש שני סוגים של חתירה בקיאק", הוא מסביר על ההובי שאימץ בחודשים האחרונים. "יש את החתירה כאן בירקון, ויש את החתירה בים, שזה שני דברים שונים, וגם עם קיאקים אחרים. כרגע יש לי עדיין מחסום מאוד גדול מהים. בכל זאת, בוא, גדלתי בדימונה, לא היינו שם בדיוק נערי חוף. אז יש לי איזה מחסום שאני נלחם כדי לעבור אותו, והחתירה בים זה מאמץ מטורף, אבל זה גם מרחבים של חופש, ואתה חותר במים יחד עם התנועה של הים. זה נורא כיפי".

לצפיה ב-'התאגיד ישפר את איכות הסאונד בשידורים באינטרנט?'
התאגיד ישפר את איכות הסאונד בשידורים באינטרנט?
15/09/2016 | 10:30
1
56
במכרז לאספקת שירותי אודיו חיים ומוקלטים באינטרנט הם ביקשו שתהיה אפשרות להפיץ אודיו בפורמט MP3/AAC בקצב של עד 320Kbps.
מילת המפתח כאן היא המילה 'עד' אבל נקווה שהם ישקיעו קצת יותר כדי לקיים שידורים איכותיים יותר.

http://ipbc.org.il/wp-content/uploads/2015/09/CDN-...
לצפיה ב-'מה רע ב128kbps שיש עכשיו?'
מה רע ב128kbps שיש עכשיו?
15/09/2016 | 21:23
36
בשביל מה להקשות על מאזיני הסלולר ולטחון להם את החבילה עם 320kbps? מה גם ככה אין הבדל כזה גדול...
לצפיה ב-'12 אלף שקל בחודש: ירידה של 40% בשכר בשידור הציבורי'
12 אלף שקל בחודש: ירידה של 40% בשכר בשידור הציבורי
15/09/2016 | 16:38
34
השכר הממוצע בתאגיד השידור הציבורי "כאן" הוא כיום 12,061 שקל, לעומת שכר ברוטו ממוצע של 19,811 ברשות השידור ב-2014 (המועד האחרון לגביו קיימים נתונים). המשמעות היא ירידה של כ-40% בהוצאות השכר של תאגיד השידור הציבורי החדש בהשוואה לרשות הישנה שעומדת להיסגר בקרוב. השכר הממוצע במשק היה ביוני 10,235 שקל בחודש.

הנתונים, שנמסרו בעקבות בקשה של עמותת הצלחה מכוח חוק חופש מידע ופורסמו לראשונה בגל"צ, נכונים למצבת כוח אדם של 358 איש שחתמו בתאגיד עד 24 באוגוסט, ומהם כ-115 שכבר החלו לעבוד בפועל.

גם בשכר החציוני יש פערים משמעותיים בין רשות השידור לתאגיד. השכר החציוני ברשות השידור היה 16,759 שקל בחודש, לעומת שכר חציוני של 10,500 בתאגיד. עלות המעביד ירדה מ-25 אלף שקל ברשות השידור ל-17,006 לחודש בתאגיד.

הנתונים גם חושפים פערים בין רמת השכר הממוצעת לבין משכורותיהם של 20 מקבלי השכר הגבוה בתאגיד. השכר הגבוה ביותר הוא זה של מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, שבהתאם לפרסומי הממונה על השכר, עומד על 41 אלף שקל בחודש. ואולם קובלנץ מקבל את שכרו מהטלוויזיה החינוכית, שם הוא עדיין מכהן בתפקיד המנכ"ל.

שכרם של חמשת הסמנכ"לים בתאגיד הוא כ-34 אלף שקל בחודש. ראשי האגפים זוכים לשכר של בין 25 ל-30 אלף שקל. מבין 20 מקבלי השכר הגבוה, 19 נמצאים בתפקידים ניהוליים ורק אחד הוא כיום עיתונאי "טלאנט" שנהנה מרמת שכר גבוהה.

מתאגיד השידור "כאן" נמסר: "להבדיל מההתנהלות הבזבזנית של רשות השידור והסטנדרטים הניהוליים שהיו קיימים עד כה בשידור הציבורי, נבנה תאגיד השידור הישראלי החדש, כאן, במטרה להתייעל, לחסוך ולמנוע בזבוז כספי ציבור. מסגרות השכר של כלל העובדים בתאגיד מאושרות על ידי הממונה על השכר באוצר, על פי מודל העסקה שסוכם בין משרד האוצר לתאגיד והמשכורות, גם בדרג המנהל, נמוכות משמעותית בהשוואה למשכורות הנהוגות ברשות השידור ובגופי שידור אחרים".

בנוגע לפערי השכר נמסר: "התאגיד נמצא בשלבי הקמה וקליטת עובדים, כך שההשוואה בין השכר הממוצע, בשלב זה, ל-20 המשכורות הגבוהות איננה משקפת דבר עד להשלמת מצבת כוח אדם המלאה בתאגיד- כ-850 עובדים - אז יהווה הדרג המנהל פחות מ 2.5% מכלל העובדים".

http://www.themarker.com/advertising/1.3069194
לצפיה ב-'אריה גולן חוגג 50 שנות שידור(!)'
אריה גולן חוגג 50 שנות שידור(!)
15/09/2016 | 14:45
39
השדרן אריה גולן חוגג 50 שנות שידור ב"קול ישראל" ותיאטרון צוותא תל אביב מקיים לכבודו אירוע הצדעה עם חברים מתחנות מכל השנים. אורח הכבוד באירוע שיתקיים מחר (שישי) יהיה נשיא המדינה ראובן (רובי) רבלין.

גולן אמר היום לוואלה ברנז'ה כי "בשבילי העבודה ברדיו הינו העיסוק הכי מעניין שיכלתי להעלות בדעתי ואני בר מזל. אני מאוד אוהב את העבודה הזאת והייתי מוכן לעשות אותה אפילו בחינם, אבל לא גיליתי את זה ב-50 שנים שעברו. כבוד ענק בשבילי שנשיא המדינה ראובן רובי רבלין מגיע לאירוע שלי בצוותא, אני יודע על תמיכתו האיתנה בשידור הציבורי ואני מעריך את כל העמדות שהוא מביע כנשיא המדינה, את מעשיו ופועלו".

במהלך השנים הגיש תוכניות בטלוויזיה בערוץ 1 אבל את עיקר הקריירה שלו עשה ברדיו - מגיש חדשות, כתב פרלמנטרי, כתב מדיני, שליח רשות השידור לוושינגטון וב-17 השנים האחרונות הוא מגיש את יומן הבוקר ברשת ב'. ב-2008 זכה גולן בפרס סוקולוב על מפעל חיים בתקשורת האלקטרונית. לאחר שבמשך תקופה ארוכה היו גולן מראשי המבכים את סגירת רשות השידור השידור, לפני מספר שבועות נודע כי הוא מראשוני המצטרפים לתאגיד השידור החדש.

עוד בין משתתפי האירוע, כך על פי המארגנים: אילנה דיין, ח"כ שלי יחמוביץ', ירון דקל, חיים באר, ניסים משעל, שמעון אלקבץ, כרמלה מנשה, הרב יוסי וולף, גיל ליטמן, מירון איזקסון, תמר גלעדי.

(וואלה!)

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ