לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
82338,233 עוקבים אודות עסקים

פורום משחקי הכס

ברוכים הבאים לפורום "משחקי הכס" העוסק בכל תוכן הקשור לעולם הפנטסטי של סדרת הספרים "שיר
של אש ושל קרח" ושל סדרת הטלוויזיה והמוצרים שבעקבותיהם. 

שימו לב!  אין לבקש או למסור קישורים להורדת תוכן המפר זכויות יוצרים. הודעות כאלה תימחקנה.
* הפורום הוא מקום להנות בו. דאגו שכולנו נהנה בו, ושאף אחד לא ייהנה על חשבון העלבת או גרימת נזק לאחרים.
* כל החוקים הרגילים של מערכת הפורומים בתפוז, כולל איסור על התבטאויות גזעניות, הסתה, הפרת זכויות יוצרים, פוגענות, אאוטינג וכיוצא באלו, תקפות גם בפורום זה.
* כמו כן, אין מקום בפורום להתבטאויות שליליות כלפי חברי פורום אחרים, קבוצות חברתיות וכדומה.

בשרשור המכיל ספוילרים, פותח השרשור יכול להגדיר עד איזו רמה מותר לכתוב: |ספוילר| להכל, |ספוילר| לספרים, |ספוילר| לספר החמישי, |ספוילר| למשחקי המשב וכד'. אין צורך לסמן |ספוילר| בכל הודעה בשרשור, כל עוד היא עומדת בכלל שהגדיר פותח השרשור. מי שרוצה להרחיב דיון קיים עם ספויילרים שאסורים בשרשור, יכול לעשות זאת בשרשור חדש ומסומן כיאות.
טעיתם וכתבתם ספוילר היכן שאסור? כולנו בני אדם. ערכו את ההודעה מיידית, ואם עבר זמן העריכה, הגיבו להודעה עם הודעה "זהירות!! |ספוילר| בהודעה שלמעלה" עד שאגיע ואתקן את הדרוש תיקון. וזכרו לא להיות טועים סדרתיים...
מצד שני, כקוראים כאן, גלו אחריות. זכרו שעדיף לכם לסמוך בעיקר על עצמכם ולא על אחרים שיעשו את העבודה עבורכם. ספוילרים עלולים בהחלט להסתובב כאן. חובת הזהירות שעל הכותבים לא סותרת את חובת הזהירות של הקוראים, ולהיפך.

וזכרו: "לא משנה מה תעשה, דאג לכך שידיך תישארנה נקיות" - פטיר באיליש
טוב, לא בדיוק למה שהוא התכוון אליו. דאגו שגם המצפון שלכם יהיה נקי, ולא רק הידיים.

אני תמיד לשירותכם ותמיד זמין במסרים אישיים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום משחקי הכס

ברוכים הבאים לפורום "משחקי הכס" העוסק בכל תוכן הקשור לעולם הפנטסטי של סדרת הספרים "שיר
של אש ושל קרח" ושל סדרת הטלוויזיה והמוצרים שבעקבותיהם. 

שימו לב!  אין לבקש או למסור קישורים להורדת תוכן המפר זכויות יוצרים. הודעות כאלה תימחקנה.
* הפורום הוא מקום להנות בו. דאגו שכולנו נהנה בו, ושאף אחד לא ייהנה על חשבון העלבת או גרימת נזק לאחרים.
* כל החוקים הרגילים של מערכת הפורומים בתפוז, כולל איסור על התבטאויות גזעניות, הסתה, הפרת זכויות יוצרים, פוגענות, אאוטינג וכיוצא באלו, תקפות גם בפורום זה.
* כמו כן, אין מקום בפורום להתבטאויות שליליות כלפי חברי פורום אחרים, קבוצות חברתיות וכדומה.

בשרשור המכיל ספוילרים, פותח השרשור יכול להגדיר עד איזו רמה מותר לכתוב: |ספוילר| להכל, |ספוילר| לספרים, |ספוילר| לספר החמישי, |ספוילר| למשחקי המשב וכד'. אין צורך לסמן |ספוילר| בכל הודעה בשרשור, כל עוד היא עומדת בכלל שהגדיר פותח השרשור. מי שרוצה להרחיב דיון קיים עם ספויילרים שאסורים בשרשור, יכול לעשות זאת בשרשור חדש ומסומן כיאות.
טעיתם וכתבתם ספוילר היכן שאסור? כולנו בני אדם. ערכו את ההודעה מיידית, ואם עבר זמן העריכה, הגיבו להודעה עם הודעה "זהירות!! |ספוילר| בהודעה שלמעלה" עד שאגיע ואתקן את הדרוש תיקון. וזכרו לא להיות טועים סדרתיים...
מצד שני, כקוראים כאן, גלו אחריות. זכרו שעדיף לכם לסמוך בעיקר על עצמכם ולא על אחרים שיעשו את העבודה עבורכם. ספוילרים עלולים בהחלט להסתובב כאן. חובת הזהירות שעל הכותבים לא סותרת את חובת הזהירות של הקוראים, ולהיפך.

טוב, לא בדיוק למה שהוא התכוון אליו. דאגו שגם המצפון שלכם יהיה נקי, ולא רק הידיים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום "משחקי הכס" העוסק בכל תוכן הקשור לעולם הפנטסטי של סדרת הספרים "שיר של אש ושל קרח" ושל הסדרה והמוצרים שבעקבותיהם.
שימו לב!
  אין לבקש או למסור קישורים להורדת תוכן המפר זכויות יוצרים. גם הודעות כאלה תימחקנה.

המשך >>

לצפיה ב-'קן הנשרים קיים במציאות!'
קן הנשרים קיים במציאות!
30/04/2017 | 00:30
2
289
לצפיה ב-'זה אמיתי?! '
זה אמיתי?!
01/05/2017 | 23:05
56
לצפיה ב-'ואף מילה על קן הנשרים של הנאצים?'
ואף מילה על קן הנשרים של הנאצים?
04/05/2017 | 21:52
61
לצפיה ב-'תאריך לעונה החדשה'
תאריך לעונה החדשה
09/03/2017 | 21:09
2
207
אז בפייסבוק הרשמי של משחקי הכס יש שידור ישיר לפרסום התאריך לעונה החדשה:

https://www.facebook.com/GameOfThrones/videos/1015...

התאריך עצמו כתוב בתוך בלוק קרח, וכל אחד שכותב בתגובות ''FIRE'' מפעיל להביור שמאיץ את תהליך החשיפה.
רעיון חמוד בסך הכל...
לצפיה ב-'תאריך סופי: 16.7.17'
תאריך סופי: 16.7.17
09/03/2017 | 22:17
65
לצפיה ב-'מרטין עשה משהו דומה באתר שלו'
מרטין עשה משהו דומה באתר שלו
16/03/2017 | 08:29
204
אבל אצלו היה כתוב :
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח...........
לצפיה ב-'התחלתי לצפות שוב במשחקי הכס למי שלא צפה..חח'
התחלתי לצפות שוב במשחקי הכס למי שלא צפה..חח
07/02/2017 | 19:53
10
452
והגעתי שוב לרצח של ג'ופרי.
רק לא הבנתי - איך בדיוק הרעל הגיע לכוס שהוא שתה ממנה?
זה היה על המחרוזת של סאנסה - אבל איך משם זה הגיע אליו?
תודה
לצפיה ב-'לאולנה יש אצבעות קסם'
לאולנה יש אצבעות קסם
09/02/2017 | 22:58
9
128
לצפיה ב-'מישהו אמר לי שהיה לוחם גדול מארתור דיין'
מישהו אמר לי שהיה לוחם גדול מארתור דיין
10/02/2017 | 14:55
8
311
איזה אביר, אתם יכולים לאמת את זה?
לצפיה ב-'הכינוי שלך... '
הכינוי שלך...
10/02/2017 | 15:00
2
112
לצפיה ב-'אני מניח שאף פעם לא בעלת מישהי'
אני מניח שאף פעם לא בעלת מישהי
11/02/2017 | 16:38
1
114
לצפיה ב-'נכון...'
נכון...
12/02/2017 | 02:02
75
לצפיה ב-'למישהו הזה קוראים וויסרייז?'
למישהו הזה קוראים וויסרייז?
11/02/2017 | 20:38
4
240
כי על פי כל מה שידוע לנו, ארתור דיין היה יחיד בדורו. 
וויסרייז המשוחד חשב שראיגר יכל להשתוות לו כי ניצח אותו בטורניר הרמחים בהארנהול.
לצפיה ב-'לגאראלאן טיירל יש סיכוי להיות יותר טוב ממנו'
לגאראלאן טיירל יש סיכוי להיות יותר טוב ממנו
13/02/2017 | 14:20
3
171
דיין נהרג והפסיד בקרב ביחס של 3:5.
גאראלאן מתאמן בקביעות ביחס של 1:3.

...או שכל העיסוק האובססיבי של אבירי ווסטרוז בדירוגים הוא די חסר משמעות.
לצפיה ב-'באריסטאן הצעיר'
באריסטאן הצעיר
15/02/2017 | 08:56
137
היה יכל להיות יריב לא רע .
לצפיה ב-'לגארלאן טיירל אין סיכוי להיות יותר טוב ממנו'
לגארלאן טיירל אין סיכוי להיות יותר טוב ממנו
18/02/2017 | 19:51
131
לא שמענו עליו וגם טיריון לא שמע עליו עד שראה אותו מתאמן בחצר המבצר האדום.
אין לנו מושג איך היה מתאמן סר ארתור דיין, אבל הוא הפסיד בקרב ביחס של 3:7, כשסביר להניח שהניצחון לא הושג באמצעות קרב אבירים הוגן.
נכון שהקוטל מלך הוא איש רברבן, אבל כשהוא אומר לאנשי משמר המלך שלו שדיין יכל לקטול את חמישתם בידו השמאלית, הייתי מתייחס לזה ברצינות לאור המוניטין שלו.
לצפיה ב-'כן, לגמרי חסר משמעות'
כן, לגמרי חסר משמעות
27/02/2017 | 02:46
104

במיוחד כשכל הלוחמים האגדיים האלה(חוץ מבאריסטן שיזכה לחיים אפילו יותר ארוכים) בדרך כלל מצאו את מותם בקרב כלשהו או בשאר דרכים לא נעימות.
לאורך כל סדרת הספרים מראים לנו שוב ושוב שהלוחמים הכי גדולים ומפוארים הם אלה שנופלים הכי חזק, או שמעולם לא היו גדולים ומפוארים כמו שנתנו לנו לחשוב.

זה כמו העיסוק הלא נגמר במי ישב על כס הברזל בסוף. מהרגע הראשון מראים לנו כמה זה דבר חסר חשיבות והרבה יותר קללה מאשר ברכה, אז למה שקוראים/צופים ירצו שהדמות האהובה עליהם "תנצח" ותשב על כס הברזל?

לצפיה ב-'תמיד חשבתי שהשחקן שמגלם במשחקי הכס את הדמות ג'יימי לאניסטר'
תמיד חשבתי שהשחקן שמגלם במשחקי הכס את הדמות ג'יימי לאניסטר
07/02/2017 | 19:50
254
תמיד חשבתי שהשחקן שמגלם במשחקי הכס את הדמות של ג'יימי לאניסטר , הוא אותו שחקן שמגלם את הדמות של ג'יימס "סוויר" פורד בסדרה אבודים http://www.popsugar.com/celebrity/photo-gallery/34...
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
09/01/2017 | 17:47
2
49
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'עוד דיון מתיש על מעמדם של בני טארגאריין?'
עוד דיון מתיש על מעמדם של בני טארגאריין?
21/01/2017 | 22:32
1
68
לצפיה ב-''
02/02/2017 | 01:31
19
לצפיה ב-'למי שיש זמן פנוי '
למי שיש זמן פנוי
03/01/2017 | 23:42
6
363
או בת זוג שלא ראתה עדיין .

יש את כל העונות של משחקי הכס מהתחלה בהוט.
הם החליטו מסתבר  לשדר את זה יחד עם יס אז..
פאק מרגיש זקן פתאום לראות את העונה הראשונה .
ואיך הם נראים שם .

לצפיה ב-'לפעמים אני מרגיש זקן'
לפעמים אני מרגיש זקן
05/01/2017 | 11:54
238
כשאני קולט שהספר הראשון יצא לראשונה לפני עשרים וחצי שנים.

ואז אני מרגיש עוד יותר זקן, כי אני ממורמר, וזה סימן מובהק לזקנה...
לצפיה ב-'״הפיאסקו של הכס״'
״הפיאסקו של הכס״
10/01/2017 | 12:48
4
239
שהתחלתי לקרא את הספרים ב2003 , חיפשתי סדרה ספרים ארוכים ובאנגלית לצבא והסדרה קלטה את עיני 3 ספרים עם אופציה לאחד נוסף לסגירת העניין  , סבבה , קראתי ונדלקתי.
כבר 2017 ואני לא רואה את הסוף , כיום לפני שאני מתחיל לקרוא משהו חדש אני עושה מחקר  של שבוע בגוגל.
לצפיה ב-'אותי ניסו לשכנע לקרוא את- '
אותי ניסו לשכנע לקרוא את-
16/01/2017 | 11:50
3
169
2 הספרים האחרונים בבת אחת על מנת להשלים רצף יחד עם סיום הסדרה .
אני לא קראתי את הספר ה 5 מפאת חוסר זמן אבל באמת בקצב הזה אני לא רואה שום כוונה להוציא את הספר בזמן הקרוב ואני מתכוון לקרוא ברגע שיהיה קצת זמן .
דרך אגב- יש עוד 2 עונות של התוכנית נכון ?
וקראתי שסהכ יש 13 פרקים , או 16 פרקים?
לצפיה ב-'אמורים להיות עוד שתי עונות'
אמורים להיות עוד שתי עונות
17/01/2017 | 17:31
2
141
אבל מקוצרות , 6 או 7 פרקים לעונה.
לצפיה ב-'אני אלך איתך אביר '
אני אלך איתך אביר
17/01/2017 | 20:28
1
129
אני גם הבנתי ככה .
משום מה מישהו לחש לי שיש עונה 1 שמתחילה בסוף יוני ושזה יהיה כך וכך פרקים ( אולי כפולים )
לצפיה ב-'עדיין אין תאריך רשמי, אבל ברור שזה לא יהיה באפריל.'
עדיין אין תאריך רשמי, אבל ברור שזה לא יהיה באפריל.
18/01/2017 | 12:38
45
לצפיה ב-'מתי מתחילה העונה החדשה?'
מתי מתחילה העונה החדשה?
02/01/2017 | 11:36
2
91
לצפיה ב-'יש פה אתר נחמד ששווה בדיקה'
יש פה אתר נחמד ששווה בדיקה
03/01/2017 | 19:38
1
179
אני שומר אותו במועדפים, זה מראה לי את מצבן של כמה סדרות שאני עוקב אחריהן.
לצפיה ב-'האם אתם חושבים שיש סיכוי לפיוס בין האחים קלגיין?'
האם אתם חושבים שיש סיכוי לפיוס בין האחים קלגיין?
10/02/2017 | 14:54
31
לצפיה ב-'סדרת פריקוול!'
סדרת פריקוול!
17/11/2016 | 10:42
3
358
אז שמונה עונות (או שבע וחצי, או איך שלא תקראו לזה) זה עניין סופי.

אבל כצפוי, HBO לא ממהרת לשחרר את הדרקון שמטיל ביצי זהב, והדיווחים בתקשורת מדווחים על סדרת פריקוול, ועל מגעים עם ג'ורג' בנושא.

ואני ממש מקווה שזו תהיה סדרה על דאנק ואג, ולא, נניח, על המרד של רוברט. HBO גנבו את מרטין מספיק להתעסקות בסדרה, ואני רוצה שהוא יסיים את הספרים ולא יעבד להם חומרים חדשים. וכשמדובר בדאנק ואג, יש כבר חומר כתוב מן המוכן להתבסס עליו.

נ.ב.
ד&ד בטוח לא יהיו מעורבים בסדרת הפריקוול, לטוב ולרע (אני מקווה שלטוב, אבל זה תלוי במי ייבחר להחליף אותם).
לצפיה ב-'זה סבבה והכל '
זה סבבה והכל
15/12/2016 | 19:22
1
158
אבל כמה חומר כבר יש עליהם בשביל סדרה שלמה ?
או שיש יותר מהאביר משבע הממלכות .

לצפיה ב-'אני לא יודע כמה'
אני לא יודע כמה
19/12/2016 | 23:11
142
אבל למיטב ידיעתי, אין עלילת משנה שיש עליה יותר חומר מאשר דאנק ואג. כלומר אם כבר הולכת להיות סדרת פריקוול והם כבר החתימו את ג'ורג', שלפחות הפגיעה בספרים תהיה מזערית.
לצפיה ב-'הם יכולים ללכת לכיוון מעניין באמת'
הם יכולים ללכת לכיוון מעניין באמת
20/12/2016 | 19:27
147

ולעשות סידרת אנתלוגיה בתוך העולם שכבר ביססו במשחקי הכס/שיר של אש ושל קרח.
אפשר לעשות שלכל עונה יהיה סיפור משלה. אבל יותר מעניין יהיה ללכת על משהו שיותר דומה לשרלוק.
4-6 פרקים של שעה או שעה ומעלה לעונה, וכל פרק יהיה על דמויות שונות בזמנים ומקומות שונים. זאת הדרך לשחזר בצורה הכי טובה את מה שהספרים מצליחים לעשות, לבנות עולם שהרבה חלקים זזים בו במקביל, סיפורים שכביכול לא קשורים אחד לשני ויוצרים תמונה גדולה משותפת.

במודל הזה אפשר גם לספר את הסיפורים של דאנק ואג בצורה מאוד מעניינת. למשל לתת סיפור אחד שלהם לעונה, ובין סיפור לסיפור לגלות שלשני ההרפתקנים האלה יש תפקיד הרבה יותר גדול ממה שנראה.

ומה שהכי טוב בסדרה כזאת זה שליוצרים יהיה חופש אמיתי. בלי לכבול את עצמם לארועים גרנדיוזים מהספרים ומההסטוריה של העולם. אפשר לעשות פרק על לוחם דות'רקי שמוגלה מהחאלסר שלו, ופרק על ילד עני במעלה מלך שבלי לדעת הוא משמש כאחת הציפורים של ואריז, ואם רוצים קצת אקשן עם דרקונים אז לסיים עונה עם פרק שמתרחש בתקופת ריקוד הדרקונים.

לא להיתקע עם אותה שפה קולנועית של ד&ד(אותי הם כבר משעממים), לתת לכל מיני יוצרים לשחק בעולם שמרטין יצר.
אם HBO ילכו על כזה פרויקט אז הם יחזור להיות הרשת הפורצת דרך מס' 1.

לצפיה ב-'מאנס ריידר'
מאנס ריידר
26/10/2016 | 03:11
1
469
מי זה מאנס ריידר? מי זה קראסטר?מה זה טירת שחור? מה זה קאסטלי רוק?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
28/10/2016 | 08:48
263
מאנס ריידר - המלך מעבר לחומה, המנהיג הלא מוכתר של השבטים שגרים מצפון לחומה. היה בעברו איש משמר הלילה שערק לצד השני. 

קראסטר - פרא שחי מצפון לחומה ב"מצודת קראסטר" עם נשותיו/בנותיו.  לא מציית למאנס ריידר, ומקיים מערכת יחסים מורכבת של תועלת הדדית עם המשמר מחד ועם האחרים מאידך. יש הטוענים שהוא בן של איש משמר הלילה ושל אשת פרא. 

טירת שחור - מוצב הפיקוד של משמר הלילה. 

קאסטרלי רוק - צוק קאסטרלי, באנגלית. ראה תשובה לשאלת הקודמת. 
לצפיה ב-'תמונה מהסט של עונה 7'
תמונה מהסט של עונה 7
22/10/2016 | 21:15
418
לצפיה ב-'תחילת העונה השלישית'
תחילת העונה השלישית
10/10/2016 | 03:26
2
288

.מה קורה בתחילת העונה ?מה קרה בקרב בבלאקווסטר?האם הלאניסטרים ניצחו בקרבות?מה זה קאסטילי רוק?מה קורה עם אשתן של חאל דרוגו?אני אשכרה רואה את הסדרה ולא מבין כל כך מה קורה בלשון המעטה למישהו בא לעשות לי קצת סדר ולהסביר לי כי אני לא מבין מה קורה...אני צריך קצת רקע מסוף העוונה השניה לתחילת העונה השלישית.תודה גדולה לעונים.
לצפיה ב-'תשובות לשאלות הפרטניות'
תשובות לשאלות הפרטניות
10/10/2016 | 15:14
1
221
בקרב הבלאקווטר, הצי של סטאניס הושמד ע"י אש הפרא של טיריון, והצבא היבשתי של סטאניס שהסתער על החומות נמחץ מאחורנית ע"י שילוב כוחות בין טייווין לאניסטר, שעזב את המערכה נגד רוב סטארק בארצות הנהר בשביל זה, וביית טיירל, שכרת ברית עם הלאניסטרים בתיווכו של אצבעון. סטאניס נסוג בחזרה לדרגונסטון עם מעט מאוד אנשים וספינות, והלאניסטרים ניצחו ניצחון חשוב מאוד. רק רוב סטארק נשאר המכשול הרציני שלהם משליטה על כל שבע הממלכות.

קאסטרלי רוק, או צוק קאסטרלי, הוא שם של הטירה במערב שבה יושב בית לאניסטר ומהווה את מרכז הכח שלו.

דאני, היורשת האחרונה של בית טארגאריין ואלמנתו של חאל דרוגו אמנם לא הצליחה למצוא בקארת' עזרה לכיבוש ווסטרוז, אבל היא לפחות הצליחה לקנות ספינה, שאיתה היא הפליגה מערבה, לכיוון מפרץ סוחרי העבדים בחיפוש אחר צבא.

לגבי השאלות הכלליות, אם אתה מסתדר עם האנגלית, אני יכול להמליץ לך על הויקי של הסדרה, שנותנת הסבר מלא ומפורט על כל מושג, דמות, שם מקום, עונה ופרק:

אם אתה לא מסתדר עם האנגלית, ובעצם גם אם כן, אני ממליץ לך לקרוא את הספרים. העלילה וסבך הפרטים שלה הרבה יותר ברורים בקריאה.
לצפיה ב-'טירה/צוק'
טירה/צוק
20/10/2016 | 19:10
107
למעשה, טירת לאניסטר יושבת בראש הצוק.
לצפיה ב-'תיאון גרייג'וי'
תיאון גרייג'וי
06/10/2016 | 13:43
1
354
מי זה תיאון גרייג'וי? מי זה ג'קאן הג'אר. מה זה ארנהול?מה הם יחסי הכוחות אחרי מותו של רנלי?יש את הצבא של רוב את הצבא של הלאניסטרים ואת הצבא של סטאניס.מהם יחסי הכוחות בינהים?מיהו לורד אביר הפרחים ומהו תפקידו?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
07/10/2016 | 11:09
227
תיאון גרייג'וי הוא הבן של באלון גרייג'וי, הלורד של איי הברזל. תשע שנים לפני תחילת הסדרה, באלון מרד ברוברט והכריז על עצמו כמלך ועל איי הברזל כממלכה עצמאית. המרד של באלון דוכא בכח, ותיאון, הבן האחרון של באלון שנותר בחיים, גודל ע"י נד סטארק במעמד של חניך, אבל למעשה גם בן ערובה להתנהגותו הטובה של באלון. תיאון מופיע כבר בפרק הראשון של העונה הראשונה.

ז'אקן הג'האר - בתחילת העונה השניה, הוא פושע ממעלה מלך שהוסגר לידי יורן כדי להישלח לשרת בחומה בצפון. הוא מסוכן כל כך שיורן לא הוציא אותו מהכלוב בו הוא ושני החברים שלו שהו. בהמשך מתגלים לגביו עוד דברים.

הארנהול - הטירה הגדולה ביותר בכל שבע הממלכות. נחרבה חלקית ע"י אאיגון הכובש. כרגע בסיס קדמי של צבא לאניסטר, ששולח כוחות להחריב את ארצות הנהר.

אחרי מותו של רנלי, הצבא הגדול ביותר הוא הצבא של בית טיירל, בית האצולה השולט בדרום. בית טיירל תמך ברנלי, ועכשיו נותר לראות במי הוא ייבחר לתמוך. לסטארקים יש את הצבא השני בגודלו, ולרוב את הצבא השלישי בגודלו. אחרי רצח רנלי, חצי מהלורדים של ארצות הסופה עברו לצד של סטאניס, ויחד עם הפיראטים שכרגע משרתים אצל סטאניס כשכירי חרב הצבא שלו הוא הרביעי או השלישי בגודלו (אבל עם צי חזק מאוד). בניכוי הפיראטים, סטאניס הוא החלש ביותר מבין חמשת המלכים.

אביר הפרחים הוא הכינוי של סר לוראס טיירל, הבן הבכור במשפחת טיירל (ובסדרה גם היורש). הוא אחיה של מארגרי, אשתו של רנלי, והמאהב של רנלי. אין לו תפקיד קבוע ורשמי מעבר לזה, אבל הוא אחד מהאנשים המשפיעים ביותר על המדיניות של בית טיירל ולפיכך של הדרום.
לצפיה ב-'איפה ניתן לצפות בסדרה אונליין מתורגם?'
איפה ניתן לצפות בסדרה אונליין מתורגם?
06/10/2016 | 00:13
1
107
חוץ מ-"סדרות" שעושה בעיות, לא מצאתי כלום
לצפיה ב-'מדיניות הפורום לא מאפשרת תשובה לשאלתך על גבי הפורום.'
מדיניות הפורום לא מאפשרת תשובה לשאלתך על גבי הפורום.
07/10/2016 | 11:10
44
לצפיה ב-'סוף העונה הראשונה'
סוף העונה הראשונה
30/09/2016 | 13:37
3
191
מישהו יכול להסביר לי מה קורה בסוף העונה הראשונה ובתחילת העונה השניה ?מי אלו רנלי ולורד סטאניס?
לצפיה ב-'רנלי ולורד סטאניס הם האחים של המלך המנוח רוברט'
רנלי ולורד סטאניס הם האחים של המלך המנוח רוברט
01/10/2016 | 21:52
2
164
רוברט היה הבכור, אחריו סטאניס, ורנלי השלישי.

סטאניס נמלט מהעיר כשג'ון ארין נרצח (הוא זה שיחד עם ג'ון ארין חקר את עניין ההורות של ילדי רוברט), והוא טיפוס קשוח שאף אחד לא אוהב, ועדיין הוא היורש של רוברט לפי החוק. לכן נד כתב לו מכתב שבו הוא הזמין אותו להיות מלך על פי הצוואה של רוברט (רוברט הכתיב לו שנד יהיה עוצר עד להגעה לבגרות של בנו, נד כתב בפועל בצוואה עד ההגעה לבגרות של יורשו, ובהזמינו את סטאניס הוא קיים את הצוואה).

רנלי הופיע בעונה הראשונה, יחד עם סר לוראס אביר הפרחים (שהציע לו לגלח את החזה שלו). הוא גם זה שהציע לנד כשהם עמדו על גשר הכניסה למבצר הפנימי לחטוף את הילדים של סרסיי ממנה ולהכריז על עצמו כמושל בשמם, הצעה שנד סירב לה כי הוא לא רצה לשקר (אחד מהסירובים שעלו לו בחייו). אחרי שנד סירב להצעה שלו, לוראס נמלט מהעיר (הכוחות הלוחמים בעיר היו החיילים של בראתיאון שהוא פיקד עליהם בהיעדר רוברט, החיילים של נד, וזהובי הגלימה. בלי תמיכה מהסטארקים, הוא הבין שאין לו סיכוי ושהלאניסטרים ישפדו את הראש שלו כי הוא טוען לכתר, ולכן הוא ברח והכריז על עצמו כמלך בתמיכת בית טיירל, הבית של המאהב שלו לוראס אביר הפרחים).
לצפיה ב-'תחילת העונה השניה'
תחילת העונה השניה
02/10/2016 | 13:16
1
143
תודה רבה על ההסבר.תוכל להוסיף מה קורה עוד בתחילת העונה השניה?
לצפיה ב-'השאלה כללית מדי. אשמח לשאלות יותר ספציפיות.'
השאלה כללית מדי. אשמח לשאלות יותר ספציפיות.
04/10/2016 | 20:39
36
לצפיה ב-' ושנה טובה לכל גולשי תפוז '
ושנה טובה לכל גולשי תפוז
29/09/2016 | 11:31
1
7
שנה טובה ומתוקה לכולם!
שתהיה לנו שנה של התחלות חדשות, שינויים, בריאות ואושר.

כתיבה וחתימה טובה
צוות תפוז אנשים
לצפיה ב-'שנה טובה! אפילו שכאן סופרים מתאריך הנחיתה של אאיגון'
שנה טובה! אפילו שכאן סופרים מתאריך הנחיתה של אאיגון
01/10/2016 | 21:38
17
לצפיה ב-'אביר משבע הממלכות -רשמים'
אביר משבע הממלכות -רשמים
08/09/2016 | 11:38
7
329
אז לקח לי קצת זמן אבל קראתי את הספר. שורה תחתונה אני ממש ממליץ - מי שרוצה לקרוא עוד קצת מהעולם הזה וסיים את הספרים (למרות שלי יש עוד את הספר ה 5 ) זה אחלה ספר. אהבתי מאוד את העלילה ואת כל הדיאלוגים .
כן לקח לי קצת זמן להבין את כל הבתים ואת האנשים מסביב שהיו בספר ,היה  קצת מבולגן אבל עדיין אהבתי .
יש איזה עלילה נסתרת במשך כל הספר וזה היה מרתק לקרוא .ולדעתי גם לא חייבים לדעת על הספרים ,אפשר לקרוא את הספר הזה להנאה בלי לקרוא את שאר הספרים .
ועכשיו לשאולת:)
1. עורב הדמים ? מסינופה אמר פה שצריך להבין אותו לפני שמבינים את העורב עם ה 3 עניים . אז זה אותו אחד כן?
ועורב הדמים הוא נהריים  הריי..
2.אג ודאנק - מה קורה איתם בהמשך ? יש עוד ספרים עליהם?
3.בספר מסופר שבין אג לבין עורב הדמים (לפחות מהצד של אג) אין אהבה ככ גדולה והנה עדיין בסוף הספר הם די ניצלו בזכותו אז ..זה בעצם היה סוג של שינוי?
לצפיה ב-'אתה ממליץ לקרוא אותו ראשון?'
אתה ממליץ לקרוא אותו ראשון?
09/09/2016 | 14:06
2
75
לצפיה ב-'לדעתי '
לדעתי
09/09/2016 | 18:02
135
לא הכרחי. 
לא ראיתי בספר שהוא נותן סדר למה שקורה 100 שנה אח"כ .
הוא ספר מאוד קל וקצר יחסית לשאר הספרים.
בתכלס? אם את רוצה לעשות אנחתה עם ספר קליל ומהיר הוא בהחלט מומלץ
לצפיה ב-'הייתי ממליץ לקרוא אבל לא ראשון'
הייתי ממליץ לקרוא אבל לא ראשון
13/09/2016 | 14:15
118
יש הרבה קטעים שמובנים למי שיש כבר היכרות עם הספרים.

אם אפשר לקרוא לזה ספוילר
כבר בגיל 4 וולדר פריי היה קרציה.
לצפיה ב-'לשאלותיך'
לשאלותיך
10/09/2016 | 22:15
3
187
1. אין לזה עדיין אישור ישיר רשמי וסופי בספרים או בסדרה, אבל יש לזה מספיק תימוכין כדי שהתיאוריה הזו תהיה באותו מעמד ש"R+L=J" הייתה לפני שהסדרה איששה אותה (כמעט) סופית, ושל עוד לא מעט תיאוריות שהתבררו כנכונות. אז כן, זה אותו אחד. אחרי הקדנציה שלו כימין המלך, סר חינו בעיני המלכים הבאים, והוא נשלח לכלא ובשלב מאוחר יותר לחומה, שם הוא טיפס בסולם הדרגות עד לתפקיד הלורד המפקד של משמר הלילה. הוא נהריים, אבל חשוב לציין שהוא לא סתם נהריים אלא בלאקווד/טארגאריין, כמו שג'ון הוא לא סתם שלג אלא סטארק/טארגאריין. לבית טארגאריין יש בגנום קשר לדרקונים ולמאגיית דם ואש, לבתים סטארק ובלאקווד יש קשר לאלים הישנים, עם כל קסם החזון הירוק שלהם - וכמובן קסמי הקרח והאחרים, שראינו כבר בתיאוריות ובסדרה שהם קשורים לקסם של ילדי היער. ג'ון כמו ברינדן משלבים את האש והקרח בשושלות שלהם, ובתפקידים שהם אמורים למלא בעלילה.

2. כרגע אין ספרים נוספים עליהם, מרטין רוצה, אבל מרטין גם רוצה לסיים את המגנום אופוס שלו. ככל הידוע לי סיפורי דאנק ואג נוספים נמצאים בקנה אבל בהקפאה. היו דיבורים השנה על יציאת סיפור חדש, אבל זה לא התממש. מבחינת הגורל של הדמויות, אג נהיה בהמשך המלך אאיגון החמישי (אאיגון ה"לא ייתכן", שכשנולד היה בערך במקום ה-20 בסדר הירושה של הכס), והוא נודע כאחד המלכים המוצלחים ביותר בשושלת, וכנראה המוצלח האחרון בה. דאינריז כמו גם הבאראתיאונים הם צאצאים ישירים שלו. דאנק התקדם ממעמד של אביר לא משוח לתפקיד הלורד המפקד במשמר המלך של אג. בריאן מטארת' היא צאצאית ביולוגית (אבל לא רשמית) שלו. דומני שלפחות אחד מהם סיים את חייו בטרגדיה של סאמרהול.

3. להבנתי, עורב הדמים לא פעל מתוך אהבה או שנאה, אלא מתוך מה שהוא ראה כטובת הממלכה. הוא הבין שמבין כל הטארגריינים החיים, אג יהיה המוצלח ביותר, ולכן הוא דאג באמצעים כאלה ואחרים שכל מי שזכותו לכתר חזקה יותר אבל התאמתו לתפקיד בעייתית יותר מאג יוסר מהדרך. כמו כן ולמיטב זכרוני (ובלי יותר מדי ), הוא אולי הציל את אג, אבל זה היה בעיקר תוצר צדדי של מניעת סבב אלימות עצום שהממלכה הייתה עלולה להסתחרר לתוכו. אז כן אג או לא אג - מה שעמד לנגד עיניו הוא טובת הממלכה, ופחות משנה מהם האמצעים כדי להגיע אליה.
לצפיה ב-'כרגיל אתה חד מסינופה'
כרגיל אתה חד מסינופה
14/09/2016 | 22:23
2
107
תודה אחי על התגובה המלאה והעניינית .
אני אנסה לנסח את השאלה הבאה שלי כך
: על הספר הזה אנחנו שמענו רק לאחרונה (פלוס מינוס ) ,אז אם הוא (מרטין) כתב אותו אחרי הספרים אז זה קצת מוזר לא ? כי הריי יש לו את הספר השישי לסיים  כבר המון זמן אז הוא עצמו עשה אתנחתא מהם?
מצד שני אם הספרים האלה היו לפני  הספר הראשון,סביר להניח שהיינו שומעים עליו כבר מזמן ( הספר יצא לפחות בעברית לפני שנה בערך)
אני שמעתי שמועות שאומרות שאומרות שמרטין נתן את הקו עלילה הראשי ואת הדמויות ומי שכתב את הספר זה לא היה הוא .הוא פשוט אישר אחכ את התוצר .

ו..תגיד איפה רשום את כל התאוריות שרשמת לי בתשובה?
למשל על ספרים נוספים בקנה, על כל ההיסטוריה של עורב הדמים? ועל זה שהוא אותו אחד?

לצפיה ב-'אפשר לקרוא לי דיוגנס :)'
אפשר לקרוא לי דיוגנס :)
17/09/2016 | 23:25
1
103
הוא כתב את שלושת הסיפורים שמרכיבים את "האביר משבע הממלכות" בזמנים שונים. הסיפור הוותיק ביותר לפני יותר מעשור (מצוי בקובץ "אגדות" שיצא ע"י אופוס בשני כרכים ומקבץ סיפורים קצרים שנכתבו ע"י סופרי פנטסיה שונים שמתרחשים בעולם הפנטסיה המפורסם ביותר שלהם).

אפשר למצוא המון מידע ברשת. אבל המידע הרב ביותר והאיכותי ביותר באנגלית, לתשומת לבך. בעברית אתה יכול לשאול שאלות כאן, מסתובבים פה כמה מהמומחים הגדולים ביותר לששאו"ק בשפה העברית (ואני לא מדבר על עצמי).

הקישורים העיקריים:
http://westeros.org - האתר של הקהילה העולמית של אוהבי הספרים
http://asoiaf.westeros.org - הפורום של הקהילה העולמית
http://awoiaf.westeros.org/index.php/Main_Page - הויקי של הקהילה העולמית
https://www.reddit.com/r/asoiaf/ - תת הרדיט העיקרי של ששאו"ק
http://grrm.livejournal.com/ - ה(לא )בלוג האישי של גר"ר מרטין

יש כמובן עוד: ביוטיוב, בגוגל - תיאוריות, מאמרי עומק, ומה לא. אבל הדברים הגדולים מתנקזים לאתרים שהבאתי.
לצפיה ב-'thanks'
thanks
18/09/2016 | 10:42
26
לצפיה ב-'שמעו את שאגתי!'
שמעו את שאגתי!
12/08/2016 | 10:31
1
390
זו המימרה של בית לאניסטר. 
אבל יש להם גם משפטים אחרים השגורים על לשונם, כמו "לאניסטר משלם את חובותיו". ויש עוד אחד - "לאניסטרים משקרים".
זה לא סותר?
לצפיה ב-'איפה שמעת את המשפט השלישי נאמר ע"י לאניסטר שלא בהומור?'
איפה שמעת את המשפט השלישי נאמר ע"י לאניסטר שלא בהומור?
14/08/2016 | 23:25
228
בכל מקרה, להרבה בתים יש חוץ מהמוטו הרשמי כל מיני פתגמים לא רשמיים. למשל בולטון "לאיש עירום יש קצת סודות, לאיש מופשט עור אין בכלל" זה לא המוטו הרשמי של הבית (שהוא, לפחות ממקורות לא קאנוניים, "להבינו חדים"), אבל משהו שהם נוטים לצטט הרבה.

זה כמו שהסטארקים מכנים את האופי הפראי שמאפיינת את רוב בני המשפחה (חוץ מנד, רוב וסאנסה, אולי בנז'ן) "דם הזאבים". או כמו האימרה "תמיד חייב להיות סטארק בוינטרפל". ככה זה כשיש בית עתיק עם מסורת ארוכה, אבל הנוהג הוא שמוטו יש רק אחד - משמרים את המשפטים האחרים, אבל באופן רשמי הם לא המוטו. זה נכון גם לגבי בתים אחרים. למשל לבתי הדרום שמדברים על המלך ההוא מבית גארדנר (משהו ירוק יד, אולי לין) שאהב לזרוע את זרעו על קרקע פוריה, או הטארגאריינים שמדברים על המטבע של טירוף או גדולה שהאלים מטילים בכל פעם שטארג נולד, וכו' וכו'. מוטו יש רק אחד, אבל מסורת של בית אי אפשר לתמצת תמיד למשפט אחד.
לצפיה ב-'מישהו קרא את "הספיחים"?'
מישהו קרא את "הספיחים"?
07/08/2016 | 06:01
9
265
האביר משבע הממלכות?
אומנם יש לי את ספר 5 לקרוא אבל מתישהוא אני זומם לקרוא גם אותו.
בהנחה שהוא טוב
לצפיה ב-'קראתי את האביר משבע הממלכות'
קראתי את האביר משבע הממלכות
09/08/2016 | 14:17
2
229
ספר טוב בהחלט (או 3 נובלות טובות בהחלט).
ויותר משהוא ספיח, הוא חלק מהקאנון. הרבה יותר קשה להבין את העורב בעל 3 העיניים אם לא יודעים על עורב הדמים, למשל.
לצפיה ב-'מה זה קאנון?'
מה זה קאנון?
10/08/2016 | 08:33
1
72
לצפיה ב-'מילולית (יוונית עתיקה), כלל או דגם.'
מילולית (יוונית עתיקה), כלל או דגם.
10/08/2016 | 09:55
159
הקאנון משמש לציון אוסף הפריטים בעלי החשיבות, בניגוד לכל השאר. בכנסיה הקתולית, קאנוניזציה היא הליך הכנסת אדם לרשימה הרשמית של הקדושים. כך הליך הקאנוניזציה של התנ"ך הוא ההליך בו הוכרע אילו ספרים ייכללו בו (נניח קהלת, יחזקאל) ואיזה לא (נניח בן סירא, שושנה, היובלים).

בהקשר של ששאו"ק, ספרים כמו "עולם של אש ושל קרח" או "הנסיכה והמלכה" מהווים חלק מהקאנון. כל מה שמופיע בהם יכול ללמד על מה שמופיע בספרים אחרים (למשל ב"ריקוד" או ב"רוחות"). זאת להבדיל מיצירות שמה שמופיע בהם לא בהכרח מחייב התאמה למה שקורה בספרים הקאנוניים - לדוגמה, הסדרה: לא מחייב שמה שראינו בסדרה (נניח מותה של מארג'רי) ייתרחש גם בספרים, או שעובדה שקרתה בספרים (נניח השבעתו של לוראס למשמר המלך) תתיישב עם מה שמופיע בסדרה (שם רצו לשדך את סרסיי ללוראס).
לצפיה ב-'כן'
כן
13/08/2016 | 16:51
102
סיפורים מעניינים.
ממליץ גם לקרוא את The Princess and the Queen ואת The Rogue Prince שמספרים על האירועים של "ריקוד הדרקונים"
לצפיה ב-'הייתי חייב'
הייתי חייב
17/08/2016 | 21:52
4
122
How many eyes does Lord Bloodraven have?
A thousand eyes, and one
לצפיה ב-'ובסופו של דבר, שלוש.'
ובסופו של דבר, שלוש.
17/08/2016 | 21:57
3
66
לצפיה ב-'למרות '
למרות
20/08/2016 | 14:48
2
119
שאם זכרוני אינו מטעני באיזה חיזיון מליסנדרה ראתה מישהו עם אלף עיניים.
לצפיה ב-'היא ממש ספרה אותן אחת אחת?'
היא ממש ספרה אותן אחת אחת?
30/08/2016 | 21:10
1
34
לצפיה ב-'היא כנראה סופרת מהר.'
היא כנראה סופרת מהר.
01/09/2016 | 14:32
24
לצפיה ב-'משחקי הכס עונה 7 - תחזיות ותיאוריה מעניינת'
משחקי הכס עונה 7 - תחזיות ותיאוריה מעניינת
08/08/2016 | 08:38
462
היי חברים, מה שלומכם?
מצרפת לכם סירטון תיאוריה בנוגע לעונה 7, מה אתם חושבים?
ממליצה לעשות עוקב לערוץ ולייק לסרטון... הוא משלנו!

https://www.youtube.com/watch?v=byQ8r2PVk3c

אשמח לתגובות... יום מעולה!

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ