לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2700327,003 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אסור ומותר באתר שלי 

1. בחרתי לעזור לאנשים במסגרת מקצועי ובמסגרת עבודתי. 

2. לא אני ולא אחרים יכולים למשך אותכם לעבוד איתם. זהו פורום מקצועי לטובת האנשים.

3. מי שאינו עו"ד מוזמן לענות גם בפורום הזה, אבל מן הראוי לציין כי אינו עו"ד לטובת השואל. אחרת אתם עלולים לקבל תשובה     מאדם שאיננו עו"ד ותשובתו עשויה להיות מטעה או מוטעה.

4. אל תמליצו על עורכי דין. לא כאן. ממילא זה גם אסור על פי פסיקה של בית הדין לאתיקה. 

5. אבקשכם לשמור על הכללים אחרת נאלץ להוציא אתכם מהפורום. 

בתקווה לעלית הפורום שלנו, ולהרבה שאלות 

עזר מבורך, עו"ד לדיני עבודה ופלילים
המשך >>

לצפיה ב-'האם חוקי שבכניסה לשיחה בעבודה'
האם חוקי שבכניסה לשיחה בעבודה
23/10/2017 | 12:47
1
34
מבקשים ממני להשאיר את הטלפון הסלולרי בחוץ? 
לצפיה ב-'זה מקורי מאד :) . זה אומר שהם חוששים מהקלטות של שיחות שלאחר'
זה מקורי מאד :) . זה אומר שהם חוששים מהקלטות של שיחות שלאחר
( לעמוד שלי בתפוז )
23/10/2017 | 16:17
48
מכן עלולות להפליל את המבצעים. 
אגב, אני הייתי מנצל זאת לטובתי ומביאה פלאפון אחר מקליט וזאת לאחר שהם בטוחים שרק להם יש פלאפון :)

לצפיה ב-'חל"ת'
חל"ת
23/10/2017 | 12:15
1
11
במידה ואני יוזמת חל"ת למס חודשים. האם מותר לי לעבוד בעבודה אחרת בתקופת החל"ת. בתודה
לצפיה ב-'לדעתי אין בעיה בלקיחת עבודה אחרת בשכר בתקופת החל"ת'
לדעתי אין בעיה בלקיחת עבודה אחרת בשכר בתקופת החל"ת
( לעמוד שלי בתפוז )
23/10/2017 | 16:22
2
לצפיה ב-'התפטרות וחלף הודעה מוקדמת'
התפטרות וחלף הודעה מוקדמת
20/10/2017 | 08:07
2
24
שלום
ברצוני לדעת האם המצב שנוצר הוא חוקי

התפטרתי מהעבודה-לפני תום שנה
נתתי מכתב התפטרות עם 18 ימי הודעה מוקדמת ויצא שהיום האחרון שנתתי(על פי חוק) הוא בדיוק שנה לתחילת העבודה

קיבלתי לפני 4 ימים מכתב מהמעסיק שמאשר את סיום העבודה שלי בתאריך  שסוכם(שנה מתחילת העבודה שלי)

אמש זומנתי למשאבי אנוש-החליטו לשנות את ההחלטה שלהם-לא צריכים את שירותי מעבר ל-יומיים לפני התאריך שנתתי-מפעילים את "חלף הודעה מוקדמת"-קראתי מה זה והבנתי 

השאלה-האם המעסיק יכול לשנות את החלטתו לאחר שבתחילה כבר הסכים שאעבוד עד היום שאיהיה בו שנה-ופתאום הוא לא צריך אותי-מסיים את העסקה שלי שנה פחות יומיים-ועל ידי כך הוא יימנע מתשלום דמי הבראה....

אשמח לעזרה

תודה
לצפיה ב-'ואין יוכל המעסיק להקדים את השחרור שלך מהעבודה? במיוחד שאתה'
ואין יוכל המעסיק להקדים את השחרור שלך מהעבודה? במיוחד שאתה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2017 | 12:37
1
18
מדבר על התפטרות ולא על פיטורין שזה אומר שהמעסיק אינו חייב לשלם לך פיצויי פיטורין. ?
:)

לצפיה ב-'המעסיק רשאי לוותר על ימי ההודעה המוקדמת גם במקרה'
המעסיק רשאי לוותר על ימי ההודעה המוקדמת גם במקרה
22/10/2017 | 16:05
13
של התפטרות (וכמובן לשלם לעובד את התמורה שהייתה מגיעה לו לו עבד בתקופה זו).
אם המעסיק ויתר על תקופת ההודעה המוקדמת, כולה או חלקה, מועד סיום הקשר הוא יום העבודה האחרון בפועל. במקרה שלך לפיכך לא תהיה זכאי לדמי הבראה מאחר והקשר נותק/ינותק לפני סיום שנת עבודה מלאה (קל וחומר שעה שאתה התפטרת).
לצפיה ב-'תשלומי פנסיה '
תשלומי פנסיה
21/10/2017 | 07:46
6
32
הנני עובדת כ3 שנים אצל מעסיק פרטי שחייב לשלם לי פנסיה מתוקף החוק .
בתלושי השכר מופיעה שורת הפנסיה לחברת ״כלל״.
אחרי שלא קיבלתי דווח שנתי מהחברה ,יצרתי עימה קשר ונאמר לי שאין חשבון פנסיה פעיל על שמי .
שאלתי את המעסיק לפשר העניין ,כמובן שענה לי שמשלם פנסיה קבוצתית ולכן אין את זה שמית .
אני יודעת שאני צריכה לתבוע אותו בבית הדין לעניני עבודה .
אשמח לקבל אינפורמציה על תהליך הגשת התביעה בבית הדין לעניני עבודה .
לצפיה ב-'הגשת תביעה'
הגשת תביעה
21/10/2017 | 22:10
3
20
מומלץ להעזר בעורך דין למטרה זו. את יכולה גם להגיע לבית הדין לעבודה באזור שלך למלא טופס תביעה. תקבלי בדואר תאריך לדיון ראשון שיהיה די רחוק.
עד תאריך הדיון מומלץ להתיעץ עם עורך דין בקשר לתביעה.

נ.ב. האם בדקת מה קורה אצל עובדים אחרים באותו מקום?
לצפיה ב-'כן בטח שבדקתי '
כן בטח שבדקתי
21/10/2017 | 22:57
22
אצלם בכלל אין תזכורת לפנסיה בתלוש .
אצלי הוא גונב מכיסי פשוט .
לצפיה ב-'למה אני זקוקה לעו״ד?'
למה אני זקוקה לעו״ד?
22/10/2017 | 09:23
1
13
נאמר לי שבבית הדין אין צורך בייצוג משפטי .
לצפיה ב-'אולי רק'
אולי רק
22/10/2017 | 09:41
15
לעניין התיעצות בניסוח התביעה.
לצפיה ב-'היי . כאשר את צריכה להגיש תביעה על הפרת תנאים בסיסים '
היי . כאשר את צריכה להגיש תביעה על הפרת תנאים בסיסים
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2017 | 12:35
1
24
את צריכה לעשות כך.
שלב ראשון, להזהיר את המעסיק שלך שהוא צריך להעביר אלייך את הכספים. את ההודעה הזו את חייבת לשלוח אליו , ולא לדבר איתו. 
מנסיון כדאי להקליט כל שיחה אופציונלית איתו ולתעד כל מסמך. 
מנסיון, תעבירי את ההקלטות והמיילים וההודעות SMS לגיבוי. 

שלב שני. את יכולה לתבוע גם כשאת עובדת וגם כשאת מתפטרת. שימי לב, אם לא משולם לך פנסיה את יכולה להתפטר כדין פיטורין. 
אבל את חייבת להודיע לו שאת הולכת להפטר בגלל שאת לא מקבלת את הפנסיה המובטחת לך. אז, לאחר שנתת לו זמן של שבועיים עד חדש את יכולה להתפטר. 
מן הראוי לתת לו את ההודעה מוקדמת כראוי. זה יחשב בבית הדין כתום לב . 

שלב שלישי. עקרונית, את יכולה לתבוע אותו גם ללא עו"ד. את יכולה לתבוע אותו גם מבלי לשלוח מכתב האזהרה, אבל יש יתרונות לשני האפשציות השניות. במיוחד, שאם הוא לא משלם לך על חשבו ן הפנסיה שלך , הוא מבחע עבירה פלילית חמורה. ואם הוא גם גבר ממך את הכספים, ולא העבור אותם לחשבון פנסיה, הרי שזו עברה של גניבה . 
ואז תנסחי בקשה או שינסחו לך המתנדבים מההסתדרות ותגישי את התביעה. 
בהצלחה

לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המפורטת '
תודה רבה על התשובה המפורטת
22/10/2017 | 15:11
52
לצפיה ב-'האם מגיעים לי פיצויי פיטורין על שתיי תקופות עבודה לאחר התפטר'
האם מגיעים לי פיצויי פיטורין על שתיי תקופות עבודה לאחר התפטר
19/10/2017 | 04:17
2
24
היי ב 2011 התחלתי לעבוד במשרת סטודנט , בפבואר 2015 התפטרתי טסתי לחו"ל וחזרתי לאותו מקום עבודה לאחר 4 חודשים . חזרתי ביוני 2015 .
מאז שחזרתי ועד היום אני עובדת שנתיים וחצי נוספות .
בזמן התפטרותי משכתי את כספי הפיצויים מהקרן .
בעוד כמה חודשים הולך להתבצע שינוי בחברה שיביא לפיטורי עובדים ואני ביניהם .
האם מגיע לי פיצויים על כל השבע שנים פחות מה שמשכתי?
לצפיה ב-'נדמה לי שעניתי לך במקום אחר :) אבל בכל זאת...'
נדמה לי שעניתי לך במקום אחר :) אבל בכל זאת...
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2017 | 12:32
1
22
לאחר שעבדת תקופה בת כ ארבע שנים נסעת לחול וגבית את הפנסיה ואת הפיצויי פיטורין.
לאחר מכן חזרת לאותה עבודה.
אבל כאן את מתחילה שוב בעבודה.
הוותק שלך , אני מניח, לא נצבר. (ותבדקי מצד שמאל למעלה של התלוש שכר. מה נרשם לך בוותק) .
לפיכך את צריכה לקבל אך את התקופה של השנתיים וחצי עבודה מאז שחזרת ועד היום. 

אפשרות אחרת. 
יתכן שהחברה קיבלה אותך עם הוותק שלך לאחר שחזרת מחו"ל ולאור העובדה כי חזרת לעבודה לאחר 4 חודשים ולא מעל 6 חודשים הוותק שלך נמשך, ואז את יכולה לדרוש כספים על 7 שנות עבודה (פפיצויי פיטורין וכולי...) אבל אני מאמין שבכל חברה רצינית, לכשייבדק התשלומים שקיבלת העבר ירשם שכספי הפיצויי פיטורין שולמו כבר, והם לא ישלמו זאת פעמיים. 
לצפיה ב-'תודה רבה על המענה '
תודה רבה על המענה
20/10/2017 | 01:31
16
הוותק בתלוש השכר נשמר , 7 שנים של עבודה . 
לא ביקשתי שישלמו פעמיים , רק שיהיה הוגן .

מעבר לכך יש עוד משהו שקרה בזמן העזיבה שלי ,
השאלה האם זה משפיע או לא. 
בזמן שעזבתי היה לי הסכם עם המנהל שאני חוזרת לעבודה לאחר הטיול . 
וזאת בעקבות כספים שהגיעו לי על חפיפות אנשים חדשים ועל חבר מביא חבר. 
דיברנו על אורך הטיול ונאמר לי שברגע שאחזור אקבל הכל על התלוש הראשון וכך היה . כלומר חיכה לי סכום כסף בעבודה לכן היה ידוע שאחזור . 

לאור תשובתה של חשבת השכר שאמרה לי שמגיע לי פיצויים רק על התקופה השנייה ללא כל הסבר מדוע אני פונה לייעוץ עורך דין .
יש לי כרגע עורך דין שמוכן לייצג אותי בעת הפיטורין הוא אומר שמגיע לי על כל השבע שנים פחות מה שמשכתי , לכן התשובה שלך לא ברורה לי וזה קצת מדאיג אותי שיש סתירות בין תשובות של עורכי דין שונים בדיני עבודה .
במידה ומפטרים אותי אין דבר כזה שישלמו לי פיצויים על וותק של 7 שנים פחות החמשת אלפים שקלים שמשכתי מהקרן ? 
ציינתי גם שהשכר עלה בתקופה השנייה?

לעולם לא התמודדתי עם סיטואציה של פיטורין ,
אני לא אתעקש על כסף שלא מגיע לי רק רוצה לדעת שהחברה שאני עובדת בה תפעל לפי החוק . 

תודה 
לצפיה ב-'שאלה עקרונית'
שאלה עקרונית
18/10/2017 | 17:10
1
27
לפני מספר חודשים אשתי נאלצה להפסיק לעבוד עקב טיפולים כימותראפיים. היום, אחרי ביקורת אצל הרופאה המטפלת, קיבלה אישור לחזור לעבודה מלאה. האם מקום העבודה מחויב לקבלה בחזרה? אם כן, באילו תנאים? האם מותר להרע את התנאים של קודם ולתת רק משרה חלקית? מה עוד אני צריך לדעת? 
לצפיה ב-'לאורח. אני צריך תשובות ליותר משאלה אחת לפני שאוכל לענות לך '
לאורח. אני צריך תשובות ליותר משאלה אחת לפני שאוכל לענות לך
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2017 | 12:56
11
קודם כל, שמחתי לשמוע שאשתך חזרה למקום עבודתה. מה שאני מהין מכך הוא שהיא נצחה את הסרטן ומתחילה לחזור לחיים רגילים, נורמלים. הרבה הצלחה וכבוד. 
ראשית, כמה זמן עבדה העובדת במקום העבודה. 
שנית, כמה חודשים (וזה חשוב!!) הלכה אישתך לעבור את טיפולי הכימותרפיה. האם מדובר בשלשה חודשים שהיא זכאית לקבל מביטוח לאומי או זאת בתוספת ימי המחלה שצברה? או אולי יותר. 
שלישית, האם ניתן לעבוד במשרה חלקית לאחר מחלת סרטן מגבילה. 

כעת לתשובה החלקית שאני יכול לתת לך. 
עובדים חולי סרטן יכולים לקבל שלשה חודשם במימון בטוח לאומי של התמודדות עם מחלת הסרטן. מעבר לכך הדבר נמצא על המעסיק עצמו. קיימת כמובן האפשרות לקחת ימי מחלה עד לסכום אותו אתה צברת. 
השאלה היא האם אתה עברת את התקופה הרי שלמעסיק קיימת הפרוגרטיבה לפטר את אשתך. 
כאן יש חשיבות אם האישה מפוטרת על רקע מחלת הסרטן יש לה הגנות בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מגבלויות . 
קרא כאן, עמותת אחת מ 9 כתבה מסמך שניתן לקרא וללמוד ממנו

לצפיה ב-'שאלה בנושא דמי הבראה'
שאלה בנושא דמי הבראה
19/10/2017 | 12:14
1
17
אם עבדתי במקום העבודה 5 שנים ובאמצע השנה השישית (חודש יוני) פוטרתי כי החברה נסגרה האם צריך לשלם לי דמי הבראה? ואם כן כיצד צריך לחשב אותם?

לצפיה ב-'היי טולי. אתה צריך לקבל דמי הבראה. גם המידה והחברה בה עבודת '
היי טולי. אתה צריך לקבל דמי הבראה. גם המידה והחברה בה עבודת
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2017 | 12:25
16
נסגרה. 
אתה צריך לקבל 7 ימים חלקי הזמן במשנה שעבדת בו. כלומר אם עבדת 4 חודשים הרי אתה צריך לחלק את ה 7 חודשים ל 3. 
לצפיה ב-'שאלה על גיל בקבלה לעבודה'
שאלה על גיל בקבלה לעבודה
18/10/2017 | 15:18
1
25
קיבלתי שיחת טלפון ממישהי שטענה ששלחתי לה קו"ח. היא לא הזדהתה, אך יש לי את מס' הטל' של המקום ממנו התקשרה.
היא שאלה אותי מה הגיל שלי/שנת לידה. שאלתי אותה למה זה חשוב והיא אמרה שהם מעדיפים לעבוד עם גיל מסוים.
שאלתי איזה גיל? היא אמרה מעל 50. אמרתי לה שאני פחות מ -50, היא שאלה מה שנת הלידה שלי ולאחר שעניתי, אמרה תודה וניתקה את השיחה.
ברור שזה לא חוקי לשאול ושלא הייתי צריכה בכלל לענות, אבל האם יש משהו שאפשר לעשות?השיחה לא הוקלטה...
לצפיה ב-'היי רוחנית. אמת. זה לא חוקי לעבוד כך. ויותר מכך, זו גם התנהג'
היי רוחנית. אמת. זה לא חוקי לעבוד כך. ויותר מכך, זו גם התנהג
( לעמוד שלי בתפוז )
19/10/2017 | 12:22
14
התנהגות לא יפה. אבל כעת לעשות חיפוש אחרי העובדת, וכאשר השיחה לא הוקלטה, הייתי אומר שזה מצב שלא שווה להשקיע בו זמן .

לצפיה ב-' שאלה על ימי הודעה מוקדמת לפני עזיבה'
שאלה על ימי הודעה מוקדמת לפני עזיבה
18/10/2017 | 12:14
2
36
שלום רב, 

האם חוזה יכול לקבוע שבמידה והעובד מתפטר הוא מחוייב לתת התראה מוקדמת של 30 יום (גם אם הוא עובד בחברה פחות משנה), אבל אם המעסיק מפטר אותו, אז המעסיק מחוייב לתת התראה מוקדמת בדיוק לפי מה שמחייב החוק? 

כלומר, האם מצב שבו אין סימטריה בשאלת ההתראה לפני עזיבה הוא חוקי ומכובד ע"י בית המשפט?

לצפיה ב-'חוזה כזה לא יעמוד במבחן בית הדין. תדרוש לקבל את הימי חופש '
חוזה כזה לא יעמוד במבחן בית הדין. תדרוש לקבל את הימי חופש
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2017 | 13:42
1
23
שלך מהמעביד. ואם הוא יתנגד (כצפוי), תעשה כמה ימי עבודה הנדרשים ממך , נאמר 10 ימים, ותצא מהמקום. 
ואז, כאשר הוא יוריד לך בשכר כפי שנדרש, אתה תוכל לתבוע זאת (ועוד הרבה דברים נוספים)
לצפיה ב-'תודה על המענה, האם יש תקדים לנושא?'
תודה על המענה, האם יש תקדים לנושא?
18/10/2017 | 14:01
9
ההיגיון אכן עומד מאחוריי הקביעה שלך, אבל על סמך מה בית המשפט ינמק את קביעתו? האם יש חוק שאומר שחוזה חייב להיות הדדי?
כמו שכולנו יודעים, שכל ישר ומשפט לא בהכרח הולכים ביחד.

לצפיה ב-'חיתום רפואי בפנסיית ברירת מחדל'
חיתום רפואי בפנסיית ברירת מחדל
16/10/2017 | 21:58
2
18
אהלן,

האם קיים חיתום רפואי בפנסיית ברירת מחדל? האם לקרן יש זכות לסרב למבוטח חדש הרוצה להצטרף?

תודה

לצפיה ב-'הבהרה..'
הבהרה..
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2017 | 10:03
12
השאלה הזו היא לא במסגרת דיני עבודה ופנסיה אלא במסגרת החיתום . 

אינני יכול לעזור לך . 

מצטער

לצפיה ב-'ככל הידוע לי - כן. קרן פנסיה ברירת מחדל היא קרן פנסיה רגילה'
ככל הידוע לי - כן. קרן פנסיה ברירת מחדל היא קרן פנסיה רגילה
18/10/2017 | 13:05
5
וככזאת מותר לה להתנות הצטרפות בחיתום רפואי ולסרב לקבל עמיתים על סמך החיתום
לצפיה ב-'הרעת תנאים - עובד חדש'
הרעת תנאים - עובד חדש
17/10/2017 | 10:40
1
32
שואלת עבור חברה.
היא התחילה לעבוד בסניף של רשת מסעדות מוכרת.
משכורת כמובן טיפים, אבל המסעדה התחייבה להשלים ל 38 לשעה במידה ולא מגיעים לזה , ככה היה נהוג במסעדה וככה כל המלצרים מקבלים.
אתמול קיבלו בקבוצת הוואטסאפ של המלצרים הודעה מהאחראי שהרשת החליטה שלא מוכנים יותר להשלים להם ל38 והחל מחודש הבא הם ישלימו להם ל33 לשעה ובסופי שבןע 40 לשעה.
האם זה חוקי? האם צריך או ניתן לעשות משהו כנגד זה?
אשמח לשמוע הצעות ועצות.
היא עובדת שם פחות משנה
לצפיה ב-'שלום גברת ע' :) זה הרי ברור לך מהשאלה כי מדובר על הרעת תנאים'
שלום גברת ע' :) זה הרי ברור לך מהשאלה כי מדובר על הרעת תנאים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2017 | 10:52
21
השאלה עד כמה זה חשוב לה , כי אני מאמין שאם היא תתחיל לכתוב מכתבים, ולהזכירך היא עובדת פחות משנה, היא תפוטר לאלתר. 
נראה לי שהיא יכולה להעביר לאחראית עליה ואולי גם למנהל המסעדה תלונה מסויימת ב Whatsup שבו היא מתלוננת על החד צדדיות של המעשה ועל כך שהיא תרוויח כעת פחות. לאחר המשך התקופה הרי מתישהו היא תתפטר או תפוטר ואז יהיה לה עילה לתביעה על פגיעה בשכר. 
הערכתי שמדובר על סכום קטן יחסית ואם היא מתלוננת הרי שהיא מרוויחה שם פחות מדי ומן הראוי לעבור למסעדה שנותנים שם טיפים רציניים יותר. 
לצפיה ב-'מנסה להשוות בין שתי תוכניות פנסיה'
מנסה להשוות בין שתי תוכניות פנסיה
14/10/2017 | 14:20
2
20
אהלן!

בקרן הקיימת שלי אני מקבל את התנאים הבאים: 
צבירה : 0.2
הפקדה: 1%

בקרן ברירת מחדל חדשה של מיטב ד'ש יש את התנאים הבאים
 1.31% מההפקדות החודשיות ו-0.01% מהצבירה הכוללת. 

איזה פרמטר יותר חשוב? איך אפשר לכמת את ההבדלים?

תודה

לצפיה ב-'היי אורח. אני מצטער אבל כשאני צריך לקבל מידע כזה אני פונה '
היי אורח. אני מצטער אבל כשאני צריך לקבל מידע כזה אני פונה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2017 | 14:38
20
ליועץ מס, ורצוי שקיבלתי עליו מינימום 2 המלצות.

אל תשאל עו"ד. התשובה שלו הכי דבילית בנושא :)
לצפיה ב-'כשמחליטים לאיזו פנסיה להשאר/לעבור'
כשמחליטים לאיזו פנסיה להשאר/לעבור
17/10/2017 | 10:43
10
צריך לבדוק עוד דברים חשובים מלבד דמי הניהול: גרעון אקטוארי, תשואות לאורך זמן  וכו
לצפיה ב-'ניכוי מוזר בתלוש ספטמבר....אשמח לעזרה.'
ניכוי מוזר בתלוש ספטמבר....אשמח לעזרה.
16/10/2017 | 09:27
4
28
בתלוש של חודש 9 שמתי לב שיש ניכוי מוזר שלכאורה לא אמור להיות. 
יש לציין שני עובד באבטחה
בטבלת התשלומים מופיעה שורה של מתנה לחג על סך 212.50 שח - זה הצ'ק שקיבלתי מתנה לראש השנה מהחברה.  למה זה חלק ממרכיב השכר אם זה מתנה ?
את הסכום הזה 212.50 הם ניכו לי מהנטו לאחר ניכויי החובה .
הברוטו היה 7434.....בניכוי חובה יצא 6326 בנטו. עכשיו מהנטו הם הורידו לי את ה- 212.50 , כל שהנטו הסופי יצא 6113.
השאלה שלי היא אם השי לחג הוא בעצם מתנה...למה הם מורידים לי אותו מהשכר ? 

לצפיה ב-'היי דריוס. הניכוי של השי לחג הוא חוקי. השאלה אם הוסף לך '
היי דריוס. הניכוי של השי לחג הוא חוקי. השאלה אם הוסף לך
( לעמוד שלי בתפוז )
16/10/2017 | 14:10
2
25
הסכום במשכורת ואז נוכה ממנו, או אולי לא קיבלת תוספת במשכורת והסכום הנ"ל ירד מהסכום הקבוע שקיבלת משכורת. אני מניח כאן שקיבלת איזה פרימוס :) כשי לחג. 

תבדוק ותחזור אלי .
לצפיה ב-'כן הסכום הוסף במשכורת ואז ירד מהנטו....'
כן הסכום הוסף במשכורת ואז ירד מהנטו....
16/10/2017 | 19:10
1
21
למעשה יוצא שלא קיבלתי את הכסף הזה בכלל.
לצפיה ב-'אז זו היתה התוספת תשלום או לא?'
אז זו היתה התוספת תשלום או לא?
( לעמוד שלי בתפוז )
16/10/2017 | 20:21
18
כלומר, האם קיבלת משהו כשי לחג ואז הם הוסיפו סכום והורידו סכום בתמורה, או שהם הוסיפו והורידו סכום מבלי לתת לך שי לחג?
לצפיה ב-'לפי מה שאתה מתאר, התלוש תקין'
לפי מה שאתה מתאר, התלוש תקין
17/10/2017 | 10:38
12
אם הבנתי נכון, קיבלת שיק ביד ע"ס 212.5 ש"ח ובנוסף הוסיפו בתלוש תשלום של 212.5 ש"ח וביצעו ניכוי בסכום זהה.
התוצאה בפועל היא שתוספת השכר והניכוי ביטלו זה את זה ולך יש שיק ביד על סכום המתנה.
המטרה ברישום רכיב מתנות בשורת התשלומים היא כדי שתשלם מס על המתנה
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:55
3

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מעסיק ששודד שעות נוספות מעובדיו'
מעסיק ששודד שעות נוספות מעובדיו
14/10/2017 | 20:09
4
52
יש לי חבר שעובד כבר שנים רבות באחת מחברות המחשבים הגדולות בארץ..
הבעיה היא שמבחינת שעות נוספות הוא מקבל שכר גלובלי עבור 60 שעות בלבד בחודש.. כאשר בפועל העבודה היא הרבה יותר שעות.. לפעמים מדובר אפילו ב14-15 שעות ביום...וזה אפילו לא הייטק..אלא יותר משרת עבדות של אאוטסורסינג..משכורות לא גבוהות בכלל. הבעיה שמחינת השעות הנוספות המערכת לא מאפשרת לעובדים לרשום יותר מ-60 שעות בחודש (שזוהי דרישת החוק) למרות שבפועל העבודה היא הרבה יותר שעות.. במקום להגיד לעובדים עברתם את מכסת השעות, לכו הביתה.. ממשיכים להעביד אותו ועוד כמה עובדים באותו מקום בעבודת פרך עד שעות מאוד מאוחרות והם אפילו לא יכולים לרשום את השעות האלה ולקבל עליהן שכר.. זה לא סוג של הונאה למעשה?
ואני אפילו לא מדבר על זה שההפרשה לזכויות סוציאליות היא רק על שכר הבסיס כאשר בפועל השעות הגלובליות זה סוג של קומבינה כדי להפריש פחות..השאלה איך להוכיח שזה באמת קומבינה..
ממש חבל לי עליו.. הוא עובד כמו חמור מצאת החמה ועד צאת הנשמה ומקבל גרושים..אשמח לדעת מה אפשר לעשות עם זה ברמה החוקית.. והאם במקרה של תביעה יש הגבלה על מספר השנים אחורה שאפשר לתבוע על כל השעות הנוספות? והאם יש היתכנות לדרוש תשלום על השעות הנוספות בזמן ההעסקה או שבהכרח זה משהו שחייב לבוא בסיום ההעסקה? 
ולמען הסר ספק מדובר בתפקיד די זוטר לא משרת ניהול ומדובר וכמובן בעבודה משרדית שקל לפקח על השעות. 
אשמח לייעוץ שלכם בנושא 
תודה רבה

לצפיה ב-'שמואל היקר. התיאור הזה הוא הסוג החדש של העבדות המודרנית'
שמואל היקר. התיאור הזה הוא הסוג החדש של העבדות המודרנית
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2017 | 09:28
3
26
עבודה ללא שכר הולם מהווה סוג מסויים של עבודת פרך עם שכר מינימלי. 

אני צריך קודם להבין האם החבר שלך רוצה להשאר במערכת או שהוא מסכים להסתכן בפיטורין. 

ומה אפשר לעשות בקשר לכך? 

קודם כל להתחיל לרשום את שעות העבודה שלו. יש לא מעט אפליקציות ברשת שיכולות לעשות זאת. תבדקו כמה תבחרו באחת לתפיצו זאת גם לעובדים הנוספים. 
לאחר חודש ימים שישלח מייל שמבקש מהמעסיקים את מה שחסר. המערכת רושמת רק את השעות המותרות וזה אומר שהוא עושה שעות נוספות ולא מקבל על כך כספים. 
זה לא משנה כיצד הוא יענה. יתכן שיקבל תשובה, שאני מניח שהיא תהיה כזו שאסור לעבוד שעות מעבר לשעות האלה שהוגדרו כחוק. כלומר, אל תעבוד את השעות הנוספות שלך, אבל הרי יש דרישה קיימת לעבוד שעות נוספות מעבר ל 60 הגלובלי. 

אשמח גם לדעת כמה מרוויח החבר שלך כי אם זה סכום הקרוב לשכר המינימום יש לנו עוד כמה כדורים בארסנל שניתן לעשות . 

עזר מבורך, עו"ד לדיני עבודה ופלילים

לצפיה ב-'תודה על תגובתך..'
תודה על תגובתך..
15/10/2017 | 18:14
2
21
בעיקרון הוא לא ממש מרוצה מהמצב אבל הוא אומר שככה זה ואין מה לעשות. ועבודה אחרת בתחום שלו הוא חושש שלא יצליח למצוא. הוא עובד שם כבר הרבה שנים ולא נשאר לו הרבה שנים עד הפרישה.  וצריך להבין גם שהוא בא ממגזר של עולים, אנשים שלא יודעים להילחם על הזכויות שלהם. וממה שהוא אמר לי הוא כן מקפיד לבצע רישום עצמאי של כל השעות שהוא עבד..ככה שאמור להיות תיעוד מדוייק של שעות העבודה האמיתיות. 
ובנוגע לשכר.. הבסיס שלו בלי הגלובלי זה בערך 8000 ש"ח..זה נחשב קרוב למינימום? אם כן אז מעניין באמת איזה כלים זה מוסיף לארסל.. 
אני גם אמליץ לו לשלוח את המייל בסוף החודש בהנחה ויהיה לו החודש שעות נוספות מעבר ל-60 כמו שקורה בדרך כלל..אבל לא יודע אם הוא יסכים כי צעד כזה עלול במידה מסויימת לסכן את מקום עבודתו. אבל אני מניח שאם הוא יידע שיש לו סיכוי גבוה לקבל את כל השעות הנוספות שנים אחרונה..ומדובר בהרבה מאוד שנים ולכן גם בסכומי כסף מאוד גדולים..אז אולי הוא כן יהיה מוכן לקחת את הסיכון. 

לצפיה ב-'יתכן וניתן לעשות חישוב בו הוא מרוויח פחות משכר המינימום '
יתכן וניתן לעשות חישוב בו הוא מרוויח פחות משכר המינימום
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2017 | 18:35
1
20
אבל 8000 זה רחוק מ 5000. 
שיעשה לעצמו טובה וישלח הודעות Whatsup למנהלים שלו. שיחשב מצידי "קוטר" . 
שיתלונן על שעות העבודה שלו, שיתלונן על כך שלא מעריכים אותו ונותנים לו לעבוד שעות נוספות , שיתלונן שהמערכת לא נותנת לו לקבל את השעות שהוא עובד בהן. ושיקבל תגובות שונות ומשונות. אבל נוכל לעשות בהן שימוש.
אבל, שים לב, צריך להעביר את כל התקשורת שלו למחשב על מנת שישאר בעוד שנה או שנתיים. חשוב. גיבויים. 
ניתן להעביר הודעות וואטסאפ למחשב. שיעשה זאת כעת. לא לאחר שהמחשב שלו ייפול :)
לצפיה ב-'תודה רבה, אמליץ לו לבצע זאת :)'
תודה רבה, אמליץ לו לבצע זאת :)
15/10/2017 | 19:26
15
אשתדל לעדכן אם יהיו התפתחויות מעניינות בעניין הזה ויהיה צורך בייעוץ נוסף, תודה על העזרה. 
לצפיה ב-'אם אני מוצאת עבודה בחו"ל בתור פרילאנס ועובדת מישראל'
אם אני מוצאת עבודה בחו"ל בתור פרילאנס ועובדת מישראל
15/10/2017 | 14:13
2
26
או עבודה מהבית אבל משלמים לי משם מחו"ל נגיד.
האם אני צריכה עדיין לפתוח 3 תיקים... לשלם לביטוח לאומי למס הכנסה וכו..?
או אם אני אני לא בתור פרילאנס משרה רגילה מהבית אבל המעסיק בחו"ל. מותר דבר כזה?
לא מבינה בזה....
שאלתי 2 שאלטת, מקווה שלא בילבלתי...

לצפיה ב-'נכון, אני גבר, אבל אני מסוגל לענות על שתי שאלות :)'
נכון, אני גבר, אבל אני מסוגל לענות על שתי שאלות :)
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2017 | 17:10
1
14
אם את עובדת כפרילנסרית את צריכה לפתוח תיק אחד. מי שמעסיק אותך , החהרה בחו"ל, מעבירה לך את הסכום ואת מוציאה לה חשבונית כדין. הם יכולים לרשום שאת איך שירצו על מנת לקבל את המע"מ ולהכניס זאת להוצאה . 

מותר לך לעבוד בשביל החברה מחו"ל תמורת שכר כאשר הם צריכים לעמוד בדרישות של תלושי שכר , ביטוח לאומי ואפילו לשלם בעבורך פנסיה. 
למיטב ידיעתי החברה צריכה לדווח על שתלום השכר, אבל אם הם לא, תעשי לעמך טובה ודווחי בעצמך שלא יהיו לך פדיחות בהמשך. 

לצפיה ב-'חח תודה רבה על התשובות ... לשתי השאלות '
חח תודה רבה על התשובות ... לשתי השאלות
15/10/2017 | 18:05
6
לצפיה ב-'סיום העסקה-התפטרות-מעסיק לא משלם תנאים סוציאלים באופן סדיר'
סיום העסקה-התפטרות-מעסיק לא משלם תנאים סוציאלים באופן סדיר
14/10/2017 | 21:24
2
25
שלום אני זקוק לקצת עזרה
החלטתי להתפטר ממקום העבודה-המעסיק לא משלם באופן קבוע תנאים סוציאלים-
פעם ראשונה היה עיכוב של חצי שנה
כרגע שיש עיכוב של 4 חודשים בכל המוצרים-פנסיה ביטוח מנהלים קרן השתלמות
אני עומד לסיים את העבודה שלי עוד 10 ימים וכיוון שאנשים שסיימו לעבוד גם עוברים מסיכת יסורים עד שהם מקבלים את הכספים שלהם)-הייתי רוצה לדעת מה האפשרויות שעומדות לפני-כל עוד אני בעבודה כדי להגיד להם שאני לא מתכוון לשתוק ולסיים את העבודה עם חוב מעסיק לתנאים סוציאלים...
תודה
לצפיה ב-'מותר להתפטר כדין מפוטר במידה שלא הופקדה לך פנסיה בזמן. אבל'
מותר להתפטר כדין מפוטר במידה שלא הופקדה לך פנסיה בזמן. אבל
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2017 | 09:34
1
19
חשוב לעשות זאת בצורה מדורגת. 
1. שלח מכתב/אימייל למעסיקים שלך ותודיע להם שלא הופרשה פנסיה. 
2. תן להם שבועיים לעשות את מה שנדרש מהם לעשות. להפריש באופן מיידי. 
3. תן להם עוד שבוע מעבר לשבועיים, עם מכתב נוסף שאומר שהם טרם עשו זאת וניתנת להם התראה נוספת בת שבוע. 
(שים לב, סעיף 3 זוהי תוספת שלי. בית הדין דורש רק את סעיפים 1 ו- 2 . אבל ליתר בטחון ואם אתה מגיע לבית הדין רצוי להיות תם לב כמה שיותר) 
4. ואז להתפטר ולתת את הזמן הנדרש להודעה מוקדמת. 
5. לרשות במסמך ההתפטרות כי אתה מתפטר בגלל שלא שילמו לך את הסכומים לפנסיה באופן קונסיסטנטי ואתה מאבד זכויות פנסיה כשאתה עובד! לכן אתה מתפטר כדין פיטורין . 

בהצלחה
לצפיה ב-'שלום ותודה על התשובה'
שלום ותודה על התשובה
15/10/2017 | 09:47
6
ברצוני לציין שבמשך כל השנה פניתי למעסיק במיילים בנושא איחור הפקדות ולא היו תגובות
במכתב התפטרות לא רשמתי את סיבת העזיבה

אני מנסה כרגע לתת להם מכתב מעורך דין שדורש מהם לשלם את החוב לאלתר

התופעה היא חוזרת על עצמה גם עם עוזבים ומפוטרים אחרים
רק עם מכתבים מעורך דין הם משלמים...(במקרה הטוב)
לצפיה ב-'התפטרות'
התפטרות
12/10/2017 | 21:46
1
30
אני עובד מעל 3 שנים במקום עובדה במשרה חלקית (כמות השעות החודשית משתנה מחודש לחודש, יש חודשים שבהם אני עובד 50 שעות וישנם חודשים שבהם אני עובד 160 שעות).
לאחרונה החלטתי כי אני מעוניין להתפטר ממקום העבודה.
האם מגיע לי פיצויי התפטרות? אם כן מהם?
לצפיה ב-'היי מוטי. כאשר אתה מעוניין להתפטר, ובמידה ומקום העבודה שלך '
היי מוטי. כאשר אתה מעוניין להתפטר, ובמידה ומקום העבודה שלך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2017 | 14:49
22
אינו שייך לאלה הנותנים את בסעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין לעובדיו (סביר, אתה עובד במשרה חלקית) , אזי אתה לא זכאי לקבל פיצויי פיטורין אלא רק פנסיה והטבות נלוות. 
אבל
לאור העובדה שחלק מהסכומים כבר מופקד לחשבון הפנסיה / פיטורין, הרי שזה סכום שכבר יצא מידיו של המעסיק ואמנם הוא יכול לדרוש אותו בחזרה אבל לעיתים הם מאפשרים לך לקבל את הסכום.
ואז אתה צריך לקבל פיצויי פיטורין ע"ס 6% X משכורתך בכל חודש בו עבדת ועל פי הסכומים שנצברו שם. 
שים לב, הסכום הכולל לפיצויי פיטורין לא כולל תשלום הוצאות רכב או פלאפון ולעיתים קרובות גם לא בונוסים ותוספות (במידה ואינן קבועות)
לצפיה ב-'מידע על קבלה למקום עבודה'
מידע על קבלה למקום עבודה
12/10/2017 | 14:19
1
30
שלום רב
מקומות עבודה בדך כלל לא מעבירות תשובות למי שמתראיין אצלם על כן מיותר  להשקיע בהגשת תביעות על כך.עדיף להמשיך לנסות ואם לא עונים אז להמשיך הלאה
לצפיה ב-'נכון לגמרי. אלא אם כן זהו מקום עבודה חלומי שאתה מעוניין '
נכון לגמרי. אלא אם כן זהו מקום עבודה חלומי שאתה מעוניין
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2017 | 14:37
10
מאד לעבוד שם :)
לצפיה ב-'התפטרות חזרה לאותו מקום עבודה ופיטורין '
התפטרות חזרה לאותו מקום עבודה ופיטורין
10/10/2017 | 03:06
5
35
היי עו"ד עזר מבורך
ב 2011 התחלתי לעבוד לאחר כ 4 שנים בשנת 2015 התפטרתי לתקופה של 4 חודשים טסתי לטיול ארוך בהודו ,
חזרתי לאחר 4 חודשים לאותו מקום עבודה ומאז שחזרתי ועד היום אני עובדת כשנתיים וחצי נוספות .
בעת התפטרותי משכתי את כל כספי הפיצויים מקרן הפנסיה בעזרת מילוי טופס 161 סכום הפיצויים שמשכתי הוא 5464 ש"ח
כעת בעוד כשלושה חודשים הולך להתבצע שינוי שיביא לפיטורי עובדים אצלנו ואני ביניהם .
ביררתי בחברת הפנסיה שלי קצת על הפנסיה ועל המשיכה נאמר לי שמשיכת הפיצויים לא תשפיע על קצבת הפנסיה .
ביררתי על סכום הפיצויים המעסיק הפריש פיצויים מחדש מיום חזרתי לאותו מקום עבודה.
סכום הפיצויים עומד כעת בקרן הפנסיה על 4975 ש"ח .

יש הבדל בשכר בין שתיי התקופות
בתקופה הראשונה עבדתי הרבה פחות והשכר עמד על ממוצע של 3000 ש"ח בערך .
בתקופה השנייה השכר השעתי עלה בשקל וחצי
(מ 30 לשעה ל - 31.5 ש"ח לשעה ) . והתחלתי לעבוד הרבה יותר . אני עושה בעיקר לילות כרגע . אבל אם מחשבים ללא תוספות של לילות וסופשים השכר בערך 4500 ש"ח .

ברצוני לדעת האם רצף הפיצויים נשמר כיוון שלא עזבתי לתקופה שעולה על 6 חודשים?
מה זה אומר מבחינת המעסיק במידה ויפטרו אותי איך עליו לתת לי פיצויים על פי חוק?
משיכת סכום הפיצויים בקרן הפנסיה , כיצד תשפיע בעת הפיטורים?

בבירור עם חשבת השכר בחברה נאמר לי שלא מגיע לי פיצויים במידה ואני מתפטרת (?!) , ושחישוב הפיצויים יבוצע מיום חזרתי לחברה . כלומר על שנתיים וחצי בלבד , ולא על 7 שנות עבודה .

לצפיה ב-'היי חן. כאשר לקחת את הטופס 161 האם פרקת את הקרן פנסיה שלך?'
היי חן. כאשר לקחת את הטופס 161 האם פרקת את הקרן פנסיה שלך?
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2017 | 12:03
4
17
(בתשלום של 35% מס ) . (מכאן אני יכול להבין כי לקחת את הפנסיה שלך?)
כעת, האם ביקשת וקיבלת גם את ההפקדות לפיצויי פיטורין ? 

אם כן, הדבר אומר שהוותק שלך נפגע. התפטרת! ואז חזרת לעבודה. ניתן לטעון שיש לך זכויות ותק שאי אפשר למנוע ממך, אבל הסכומים נלקחו. 

אגב, זכויות הפנסיה שלך נפגעו מהתהליך. יש לך פחות 4 שנים בקרן הפנסיה. (X2% לשנה מגיך 64 לערך)

ברור שהתשלומים לתקופה בה את עובדת לאחר החזרה מהודו יכולים להיות משולמים לך , אבל זאת רק אם את מפוטרת ולא אם את מתפטרת. אחרת תקבלי רק את ההפרשות לפנסיה ולא את פיצויי הפיטורין.

לצפיה ב-'משיכת כספי פיצויים בוצעה בצורה תקינה'
משיכת כספי פיצויים בוצעה בצורה תקינה
11/10/2017 | 02:41
3
20
לא נפגעה לי הפנסיה , 
ביררתי מול הפניקס אין כל קשר בין משיכת הפיצויים לפנסיה , הפנסיה פעילה הרצף שלה פעיל ונשמר ולא נפגע כתוצאה מכך . 
לכן התקשרתי אליהם לוודא שהכל בסדר . 
חשבת השכר אצלנו בעבודה לאחר התפטרותי הפנתה אותי לסוכנת ביטוח של הפניקס על מנת שאוכל למשוך את כספי הפיצויים לאחר ההתפטרות שלי .
לצורך כך הייתי צריכה  טפסים חתומים (טופס 161 כנראה ) , אישור ניהול חשבון , אישור פטור ממס , וצילום ת"ז . 
כך משכתי את סכום הפיצויים מקרן הפנסיה . 
הייתי בטוחה שמדובר בחצי מהסכום , הרי שעבדתי 4 שנים במקום עבודה ומשיכת כל כספי הפיצויים לפי הפניקס משכתי הכל הסכום עמד רק על 5464 ש"ח ,
לכן הייתי בטוחה שבגלל שאני התפטרתי קיבלתי חצי מהפיצויים .
ייתכן והמעסיק אולי מוסיף פיצויים בעת פיטורין. 
הסכום נורא נורא נמוך אם מחשבים ממוצע של 12 חודשים אחרונים כפול השנים שעבדתי הפיצויים אמורים להיות הרבה יותר . 
גם כעת סכום הפיצויים בשנתיים האחרונות נורא נמוך עומד על 4975 ש"ח , ממוצע שכר 12 חודשים אחרונים כפול שנתיים וחצי .. אמור לעמוד לפי החישוב שלי על לפחות 10,000 שקל . 
לכן לא ברור לי כל כך. 

האם החישוב כעת במידה ומפטרים אותי הוא על 7 שנים פחות מה שמשכתי? 
או שאין חיה כזאת? 

תודה רבה
לצפיה ב-'במידה והתפטרת, החברה שעבדת יכולה לא להעביר אלייך את '
במידה והתפטרת, החברה שעבדת יכולה לא להעביר אלייך את
( לעמוד שלי בתפוז )
12/10/2017 | 11:41
2
20
פיצויי הפיטורין , גם אם הופקדו בקרן בעבורך. 

כלומר, אז תוכלי לקבל את הפנסיה, ולא את פיצויי הפיטורין.

ועדיין הסכום שמשולם לפנסיה נמוך מדי. מן הדין לבדוק את הבסיס ללקיחת סכום הפנסיה על מנת לבדוק את אמינות הסכום.

לצפיה ב-'פיטורין'
פיטורין
13/10/2017 | 00:22
1
14
היי 
אבל לא זאת השאלה ששאלתי . 
סכום קרן הפנסיה עומד על 20,000 שקלים . נראה לי תקין . 
רצף ההפרשות לפנסייה לא נפגע כתוצאה מההתפטרות שלי . 
הוא היה נפגע במידה ולא היה מפורש לפנסיה למעלה מחמישה חודשים . 

השאלה שלי היא כזאת .
עוד שלושה חודשים לערך הולך להתבצע שינוי בעבודה שיביא לפיטורי עובדים.
האם חישוב הפיצויים שמגיע לי יהיה על כל שבע השנים מ 2011 פחות מה שמשכתי? או שמגיע לי רק פיצויים מרגע שחזרתי לעבודה ועד היום כשנתיים וחצי ?

אני שואלת זאת בגלל החוק שמגן עליי במקרה שלא עזבתי לתקופה שעולה על 6 חודשים . 

תודה רבה רבה על המענה
יום נעים 

חן  
לצפיה ב-'היי אשמח לתשובהה'
היי אשמח לתשובהה
16/10/2017 | 02:42
3

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד עזר מבורך ושות' עוסק בדיני עבודה ופלילים מאז 1995. לעו"ד עזר מבורך ניסיון רב הן בתביעות בדיני עבודה והן בהגנה על מעסיקים ועובדים. היחודיות
עוד...

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עזר מבורך

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה