לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2711227,112 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אסור ומותר באתר שלי 

1. בחרתי לעזור לאנשים במסגרת מקצועי ובמסגרת עבודתי. 

2. לא אני ולא אחרים יכולים למשך אותכם לעבוד איתם. זהו פורום מקצועי לטובת האנשים.

3. מי שאינו עו"ד מוזמן לענות גם בפורום הזה, אבל מן הראוי לציין כי אינו עו"ד לטובת השואל. אחרת אתם עלולים לקבל תשובה     מאדם שאיננו עו"ד ותשובתו עשויה להיות מטעה או מוטעה.

4. אל תמליצו על עורכי דין. לא כאן. ממילא זה גם אסור על פי פסיקה של בית הדין לאתיקה. 

5. אבקשכם לשמור על הכללים אחרת נאלץ להוציא אתכם מהפורום. 

בתקווה לעלית הפורום שלנו, ולהרבה שאלות 

עזר מבורך, עו"ד לדיני עבודה ופלילים
המשך >>

לצפיה ב-'זמן נסיעה לעבודה'
זמן נסיעה לעבודה
06/12/2017 | 10:09
1
37
שלום

כל יום זמן הנסיעה מהבית לעבודה וחזרה לוקח לי לפחות 5 שעות , זה אומר שאם אני צריך לעבוד 9 שעות ביום , אני חוזר הביתה אחרי 14 שעות בפועל , ו 5 שעות זה לפחות לפעמים לוקח יותר , האם זמן הנסיעה נחשב חלק מהעבודה שלי ?

לצפיה ב-'זהו, שלא. אבל נשאלת השאלה האם המרחק היה שונה לפני תקופה ?'
זהו, שלא. אבל נשאלת השאלה האם המרחק היה שונה לפני תקופה ?
( לעמוד שלי בתפוז )
06/12/2017 | 12:06
13
לצפיה ב-'זה חוקי..?'
זה חוקי..?
03/12/2017 | 02:03
3
62
במקום עבודתי מאז שהתחלתי לעבוד שם לפני 3 שנים נהוג לשלוח לפעמים עובדת לתפקיד אחר לאותו יום.
פעם איכשהו היה שוויון בין הבנות ורוב הבנות נאלצו לעבוד אחת לכמה זמן באותה המחלקה שלא קשורה אליה ובודדות היו פטורות מכך משום מה.
עם הזמן ראיתי בנות שסרבו לעבוד שם כולל אותי ונשלחו הביתה באותו הרגע פלוס עונש 3 ימים בתחילת השבוע.

כיום זה חמור יותר מבעבר
רק 4 עובדות נטחנות במחלקות האחרות כולל אותי והשאר לא פונים אליהם.
כתוצאה מכך התחלתי לכעוס שבכל פעם שצריכים עזרה במחלקה כלשהי ישר פונים אלי לפני כולם או לעוד מישהי.
היו פעמים שאשכרה בזמן שאני מסרבת לעבוד באותה המחלקה רבים עליי אם לשלוח אותי למחלקה אחרת.
זה ממש הכעיס אותי
ובמיוחד שראיתי שעובדת אחרת שיבצו אותה לעבוד בתפקיד אחר במשך שבועיים ברציפות כי העובדים היו בחופש מחלה או תאונת עבודה.
נבהלתי כזה ואמרתי שאני יסרב להם להא בטענה שבאתי לעבוד בתור תפקיד מסויים ותפקיד שאומרים לי לעשות אינו תפקידי.

ואכן הגיע הרגע הזה שבאמצע השבוע ישר אמרו לי לעבוד במחלקה אחרת.
סרבתי בתוקף.
נשלחתי למנהל ולא רציתי משום מה לפתוח את הלב שזה לא הוגן שרק 4 בנות בלחץ טוחנים בעוד שעוד 15 עובדות בערך פתורות מהמשימות שחלק מהן לא יכולות בגלל מוגבלות פיזית (הריון או ביטוח לאומי )
הרגשתי שנוח לו לשלוח אותי ושום הסבר לא יעניין אותו.
אמרתי לו רק שזה לא תפקידי ובאתי לעבוד בתפקיד מסויים.
הוא כעס אמר שביקש עזרה ואם אני מסרבת אני משוחררת הביתה. הפסדתי יום עבודה אבל אמרתי לעצמי לפחות יניח לנפשי להבא..
יומיים לאחר מכן..
פונה אלי אחראית ומבקשת ביפה לעזור במחלקה אחרת.
אני ישר מתנגדת ושוב מסבירה שזה לא תפקידי.
היא אומרת שהוא לא אוהב תשובות כאלה , ושאני יכולה במקום זה להגיד שיש לי בעיות ברגליים וקשה לי לעמוד הרבה זמן..
ואני לא אוהבת לשקר אמרתי לה.
עד היום כל פען היו שולחים הייתי הולכת פתאום צצו להן משום מקום בעיות פיזיות.
היא הניחה לנפשי. עבדתי חצי יום.
פונה אלי פתאום לקראת סוף היום (שעתיין לפני הסוף ) סגנית.
אומרת לי תלכי תעזרי לנקות מחלקה אחרת.
סרבתי בתוקף
יענו שירפו ממני לגמרי
היא אומרת לי תדפיסי אצבע ותלכי הביתה.

הלכתי דיברתי איתה פתחתי את הלב.
גם היא בכל פעם שרואה עובדות מחפשת קורבנות וגם היא יש לב נטייה כזאת להעביד בנות. עד היום סרבתי לה
כי מישהי כבר הזהירה אותי וגם שמתי לב לבד שאם מסכימים פעם אחת כל פעם ישלחו.

אמרתי לה הכל מה שלא אמרתי למנהל.
חשבתי היא תבין אותי
אבל היא לא היה לה אכפת.
היא אמרה שיש כאן בנות בהריון שהיא לא תשלח או מבוגרות.
אמרתי לה מה אם אישה מבוגרת אז היא לא יכולה לעבוד במחלקה אחרת..?
פתאום מוסיפה קוצר לב וכאלה.
אמרה תראי לי בחורה רגילה בלי בעיות.
הראתי לה מישהי שלא הלכה מעולם לשום מחלקה.
פתאום היא משנה את הדיבור.
אומרת מה את מסתכלת על בנות אחרות.
אני ביקשתי ממך עזרה וחוץ ממך יש עוד כמה בנות שאנחנו שולחים.
אומרת שבכל פעם שאני יסרב לעבוד במחלקה כלשהי הם ישלחו הביתה.
אמרתי לה שהם מרשים לעצמם לשחק איתי ככה כי מההתחלה הסכמתי לעבוד במחלקות האלה . פתאום לא מקובל עליהם שאני מסרבת אז הם מענישים אותי
מה שלא עושים למישהי אחרת שיפנו אליה פען אחת והיא תסרב.
היא אומרת יש משהו בדברייך..

יום למחרת הבנות צחקו עליי על איך הדפסתי אצבע והסכמתי ללכת הביתה פעמיים ברציפות.
שהם במקומי היו מטיילים בעבודה
ושלפי החוק אסןר לשלוח הביתה באמצע העבודה. היתכן...?

זה די מציק אותי שכל פעם גם בתפקיד שלי היו טוחנים אותי עד לא מזמן. שזה כשלעצמן היה מפריע לי מאוד מאוד..
אז שאני רואה מישהי אחרת משובצת בסידור בתפקיד אחרת אז צורם לי ממש.
כי אני יודעת שהבאה בתור תהיה אניי

לצפיה ב-'אם זהו נוהל קבוע, כפי שאמרת, להעביר את הבחורות לעבוד במקום א'
אם זהו נוהל קבוע, כפי שאמרת, להעביר את הבחורות לעבוד במקום א
( לעמוד שלי בתפוז )
03/12/2017 | 07:59
2
24
אחר, הרי שאת לא יכולה לטעון להרעת תנאים.
בעייתי. 

אולי את יכולה לטעון להתעמרות בעובד לאור העובדה שאת סרבת לרדת למקום אחר ואת נענשת באי עבודה במשך התקופה... 

אבל זהו דבר שעשוי לגרום לך לפיטורייך. 

אינני יודע מה השיקולים שלך ומה את רוצה לעשות . 
לצפיה ב-'אממ..'
אממ..
06/12/2017 | 00:17
1
14
בעבודה למחרת שהגעתי אמרו לי שזה לא חוקי לשלוח עובד הביצה באמצע העבודה.
שהן במקומי היו מסרבות ומתיישבות בכיסא עד שהמשמרת הייתה מסתיימת.
עוד עובדת גן סיפרה שאמרו לה ללכת הביתה כי נגיעה ללא מדי עבודה.
היא בתגובה נשארה לעבוד ואמרה " נראה אותכם משנים לי שעות עבודה"

לא מחפשת שיפטרו אותי
השאלה מה לעשות שאהיה במצב דומה..?

לצפיה ב-'אם תוכלי, תארגני את הבנות שעובדות שכולן יסרבו. יש חשש כבד '
אם תוכלי, תארגני את הבנות שעובדות שכולן יסרבו. יש חשש כבד
( לעמוד שלי בתפוז )
06/12/2017 | 12:19
10
שמישהי תפלוט משהו שאת תפוטרי. אני יודע. 
אפשרות אחרת היא לכתוב מכתב מכולן למנכ"ל/סמנכ"ל  שיעשה משהו עם זה. 

אפשרות שלישית, להמשיך לעבוד כך אבל לכתוב מכתבי התנרנרות לממונה עלייך. 
ואז, בעוד שנה או שנתיים, נוכל לתבוע מהם את הכספים . 

בהצלחה. 

עזר 

לצפיה ב-'התפטרות כדין פיטורין'
התפטרות כדין פיטורין
05/12/2017 | 10:56
3
52
הי ,
אחותי התחילה לעבוד במקום ולאחר שהתחילה לעבוד היא גילתה ששעות העבודה
הן משעה 900 ועד אחרי 12 בלילה
והיא התפטרה לאחר חצי שנה כי לא עמדה בזה..
האם מבחינת ביטוח לאומי מדובר בהתפטרות כדין פיטורין לצורך קבלת דמי אבטלה?
אין בעיה של זכאות אבל השאלה האם היא זכאית לדמי אבטלה באופן מידי או שצריך להמתין  90 יום?

תודה

לצפיה ב-'העבודה הזו פוגעת בכל החוקים של מדינת ישראל בהנחה שהעובדת '
העבודה הזו פוגעת בכל החוקים של מדינת ישראל בהנחה שהעובדת
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2017 | 13:06
2
27
צריכה לעבוד משעה 9:00 ועד לאחר השעה 12 בלילה. 0900-24:00 
השאלה שלי היא עד כמה ניצלו את אחותך וכמה שילמו לה. 

יש לי תיק כשה כעת בית הדין ובו הוא הועסק כ 15-17 שעות עבודה ביום. הוא קיבל אמנם שכר של כ 8,000 ש"ח לחודש אבל אתביעה שלנו היא על סכום של 89 אלף ש"ח וזאת על 9 חודשי עבודה. 

שווה תביעה. 
לצפיה ב-'ביטוח לאומי'
ביטוח לאומי
05/12/2017 | 13:30
1
23
הבעיה לא הייתה בשכר... השכר היה גבוה אבל גלובלי...
השאלה שלי הייתה יותר בנושא של דמי אבטלה מביטוח לאומי האם צריך לחכות 90 יום כמו בהתפטרות ? או קבלה מיידית כמו בפיטורים?

תודה
לצפיה ב-'ביטוח לאומי'
ביטוח לאומי
05/12/2017 | 16:26
12

הבעיה לא הייתה בשכר... השכר היה גבוה אבל גלובלי...
השאלה שלי הייתה יותר בנושא של דמי אבטלה מביטוח לאומי האם צריך לחכות 90 יום כמו בהתפטרות ? או קבלה מיידית כמו בפיטורים?

לצפיה ב-'פיטורים מידיים חלף הודעה מוקדמת'
פיטורים מידיים חלף הודעה מוקדמת
03/12/2017 | 18:51
2
29
אני בחופשת מחלה וקיבלתי מכתב שימוע מהמעסיק שבו כתוב שעליי להגיב לטענות בכתב תוך 4 ימים ואם לא אעשה זאת יראו בי כמי שמוותר על זכות השימוע-לאחר שעה שלחתי הודעה בטלפון למנהל שאני כרגע בחופשת מחלה ויש לי הרבה מה להגיד ושאני לא מתכוון לענות למכתב כי אני במחלה ואני גם רוצה להתייעץ עם עו"ד ולשקול הגשת תביעה בבית הדין לעבודה.
לדעתי כבר החליטו לפטר אותי ושימוע זה סתם דבר שהם חייבים לעשות.
לפי מה שאני יודע ב-1 בינואר מתחדשים ימי החופשה לשנה החדשה אז השאלה שלי מה קורה אם המעסיק מחליט על פיטורים מידיים חלף הודעה מוקדמת מיד כשאני חוזר על מנת להימנע מתשלום פידיון יתרת חופשה עתידית חדשה (כשאחזור מהמחלה אני זכאי ל-22 ימי הודעה מוקדמת ואם אנצל אותם וזה לא יהיה פיטורים מידיים חלף הודעה מוקדמת אז סיום יחסי העבודה יוצא ב-1 בינואר ואז אמורה להיות לי יתרת חופשה שנתית חדשה)
תודה
לצפיה ב-'ישראל, לא ברור לי כיצד אתם סופרים את ימי החופשה, אבל לפחות ע'
ישראל, לא ברור לי כיצד אתם סופרים את ימי החופשה, אבל לפחות ע
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2017 | 09:23
1
19
על פי הרשום בחוק המעבר משנה לשנה משנה את החופשות אולי ביומיים. אולי. 

מכתב השימוע שהוא שלח לך הוא שטות בהתגלמותה. אין נוהג כזה המאפשר להודיע לעובד במחלה להגיע לשימוע, או אים לא תגיב בכתב תוך 4 ימים אתה מוותר על השימוע. זה פשוט לא חוקי. 

יש עוד לא מעט פגמים אבל נראה לי שהם רוצים לפטר אותך.  אז בוא נתחיל לנהל את האירוע כפי ש'אנחנו רוצים ולא כפי שהוא רוצה. 

:)
לצפיה ב-'הבהרה בקשר לימי חופשה'
הבהרה בקשר לימי חופשה
05/12/2017 | 14:04
16
אני עובד מדינה (לא קבוע).
כל חודש עם התלוש משכורת אני מקבל דו"ח עם יתרת ימי חופשה (מספר ימים מינימלי שעליי לנצל עד סוף שנה זו+מספר הימים המקסימלי שבאפשרותי לצבור)
לפי מה שידוע לי בתחילת שנה חדשה מתחדשים ימי החופשה השנתית לשנה החדשה.
יום נפלא והמון תודה
לצפיה ב-'תשלום פנסיה,פיצויים והבראה לועד הבית'
תשלום פנסיה,פיצויים והבראה לועד הבית
05/12/2017 | 09:04
4
26
ישנו דייר בבניין שלנו,פנסיונר, שמשנת 2011 משמש כועד הבית ועושה בעצמו את נקיון המדרגות והגינון. כעת הוא רוצה לפרוש ומבקש לקבל דמי הבראה,פיצויי פיטורים והפרשה לפנסיה. מעולם לא נחתם חוזה העסקה ביננו, ומעולם לא קיבלנו דוח הוצאות שמפרט לאן הלכו דמי הועד.
האם דרישתו לגיטימית? האם הוא נחשב מועסק שלנו? אם אכן מגיעים לו כספים, האם הוא לא היה אמור להפריש מדמי הועד למטרה זו כל אותם שנים? האם מגיעים פיצויים לעובד שמבקש מיוזמתו לפרוש?האם הסכום שהוא מבקש צריך להיות מחולק בין כל הדיירים (כולל אותו) או רק משאר הדיירים?
לצפיה ב-'יש לו לא מעט בעיות בדרישה שלו לקבל פיצויי פיטורין ופנסיה. '
יש לו לא מעט בעיות בדרישה שלו לקבל פיצויי פיטורין ופנסיה.
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2017 | 09:19
3
21
קודם כל, בהנחה שנכנס לעבוד בהיותו פנסיונר , ובעיקר במידה והוא מקבל איזושהי קרן שהיא לא קצבת זקנה, הרי שהוא לא יכול להפריש לעצמו פנסיה. אם הפריש, יש כאן טעם לפגם.
שנית, האם יש החלטה של הועד להעסיק אותו. ורצוי לדעת באיזה מחיר. נראה לי שהוא קבע לעצמו את השכר, את ההפרשות, את פיצויי הפיטורין ועוד. 

שלב ראשון, תכנסו ישיבה שלא מן המניין. שנית תפטרו אותו מהוועד לאור התנהגות לא אתית, ושלישית תבדקו את הפנסיה, פיצויי פיטורין ועוד עם עו"ד . 

ושימו לב, הוא יכול לאשר לעצמו את התשלום. זה הזוי.
לצפיה ב-'בהמשך לתגובתך'
בהמשך לתגובתך
05/12/2017 | 09:44
2
48
קיבלנו את ההודעה לדרישת הכספים מעמותת קו לעובד ואני מצטט:

העובד הועסק בתחזוקת הבית על ידי ועד הבית (שזה הוא בעצמו) מיונואר 2011 עד לצאתו לגמלאות בדצמבר 2012 ולפיכך ל שכר הוא זכאי לפיצויי פיטורים לפי סעיף 11 ה לחוק פיצויי פיטורים. 
לכל אורך תקופת ההעסקה העובד קיבל שכר חודשי של 600 ש"ח עד שנת 2014,ו700 ש"ח מאז והלאה, אך לא קיבל מעולם דמי הבראה ולא הופרשו לו כספים לפנסיה כחוק. 
לפיכך העובד זכאי עם סיום העסקתו:

45 ימים * 8% משרה * 378 (ערך יום)= 1280 ש"ח
פיצויי פיטורים : 700 ש"ח * 7 = 4900 ש"ח

פנסיה: כל עובד שהועסק מעל 6 חודשים זכאי לקופת פנסיה בגובה של לפחות הכספים שהיה אמור להפריש לקרן כחלק המעסיק בתגמולים. 
לא אלאה בחישובים, אך הסכום הסופי הוא : 3488 ש"ח.

סוף ציטוט. 

לצפיה ב-'הסכום שאתה מציג נמוך מדי :) הוא מבקש 4,900 או 3,288?'
הסכום שאתה מציג נמוך מדי :) הוא מבקש 4,900 או 3,288?
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2017 | 10:32
1
21
אתם יכולים להגיש כתב הגנה בעניין העובדה כי הוא מצד אחד היה ראש ועד הבית, ומצד שני הוא היה המנקה. יש בזה טעם לפגם רציני בכך שהוא מאשר לעצמו לקבל כספים . הפרישה שלו היתה על דעת עצמו, הוא לא העביר לוועד הודעות לעניין התפטרות או פיטורין. הוא לא העביר לוועד הודעות בדבר ימי חופשה. ועוד. 

אני יכול להציע לך דרך פעולה מסוימת שאני לא כל כך בטוח שתרצה לנקוט בה. ניתן להגיש תלונה נגד האיש הזה למשרד הכלכלה שלא שילם את הסכומים שהוא דורש כעת מהוועד. זה איום רציני שיש בו חשש שאתם תנזקו בהמשך. צריך לחשוב על כך.

לצפיה ב-'המשך'
המשך
05/12/2017 | 12:19
23
הסכום שהוא דורש הוא חיבור של שלושת הסעיפים:סה"כ 9668 ש"ח. 
אני לא מנסה לעורר מלחמות מיותרות, פשוט ניסיתי להבין האם הדרישה היא לגיטימית או לא. 
שכחתי לציין משהו, שאני בטוח שהוא שייך, רק שאיני מבין מדוע נעשה. בחצי שנה האחרונה, נעשתה השקעה יתר על המידה בגינת הבית: נשתלו עצים ועציצי נוי, הותקנה מצלמת אבטחה, מערכת השקייה אוטומטית. כל ההוצאות הללו נעשו על דעת עצמו ללא אישור הדיירים (אך לא נגבה מאיתנו כסף בנוסף עבור זה). לכתב הדרישה לתשלום צורפו תמונות "פועלו" של האיש בחודשים האחרונים. 
לצפיה ב-'שכר גלובלי ושעות תקן'
שכר גלובלי ושעות תקן
03/12/2017 | 11:51
3
36
אם אני עובד בשכר גלובלי, ובחודש מסוים לא עבדתי את כל שעות התקן, האם מותר למעסיק לנכות לי שעות חופשה?

אני לא מדבר על ימים שלמים שבהם החסרתי שהם לקחתי יום חופש, אלא נניח שבאותו חודש עבדתי 8 שעות בכל יום במקום 9 שעות בכל יום, וכתוצאה מכך נוצר לי חוסר של 20 שעות תקן, אבל עבדתי את בכל הימים.

אשמח אם תוכלו גם להפנות אותו לחוק או לתקנות המתאימים.
לצפיה ב-'נראה לך הגיוני שתוכל לא לעבוד בכל שעות העבודה'
נראה לך הגיוני שתוכל לא לעבוד בכל שעות העבודה
04/12/2017 | 16:58
1
14
ולקבל על כך שכר כאילו כן עבדת??
לצפיה ב-'זה נראה לי הגיוני כי'
זה נראה לי הגיוני כי
06/12/2017 | 14:33
8
בחודשים שבהם אני עובד מעבר לשעות התקן, אני לא מקבל שכר נוסף.
האם לא זו המשמעות של הסכם העסקה גלובלי?
לצפיה ב-'צודק המישמיש באמרו שאתה רוצה לקבל כספים שלא עבדת תמורתם. אבל'
צודק המישמיש באמרו שאתה רוצה לקבל כספים שלא עבדת תמורתם. אבל
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2017 | 09:35
14
ההחלטה שלו להוריד לך מימי החופש על מנת שתקבל את הסכום הכספי שאתה רוצה זוהי החלטה לא טובה שלו אלא אם כן יש הסכמה מצידך שישולם לך כך. 

עקרונית אסור למעסיק להחליט בלעדית על ימי החופשה שאתה רוצה לקחת. 
לצפיה ב-'שאלה לגבי איחור בהפקדות לפנסיה ופיצויי פיטורים'
שאלה לגבי איחור בהפקדות לפנסיה ופיצויי פיטורים
01/12/2017 | 16:42
6
19
שלום,

עובד בחברת קבלן, מאז שהתחלתי לעבוד, מפקידים לי את כספי הפנסיה וההשתלמות באופן קבוע לא כל חודש בחודשו, אלא כל 4 חודשים רטרו. רציתי לדעת האם בסיום תקופת העבודה אוכל לתבוע על כך ולקבל פיצויי כלשהו?

דבר נוסף, שאלה לגבי פיצויי פיטורים- במידה ואני עוזב / מפוטר עקב הפסד של החברה במכרז, האם אני בכל אופן זכאי לפיצויים אלו שמופרשים לי מידי חודש, או שאני חייב את הסכמת המעסיק, רצונו וחתימתו?

במידה ואכן כך, תוך כמה זמן ממועד ההתפטרות/ פיטורים אמורים לשחרר לי את הכספים ע"פ החוק והאם אני אוכל לתבוע על איחור בשיחרור הכספים / אי רצון המעסיק לשחררם?

תודה מראש.
לצפיה ב-'אמנם אתה יכול לתבוע את האיחור בשכר אבל לא תקבל על כך'
אמנם אתה יכול לתבוע את האיחור בשכר אבל לא תקבל על כך
02/12/2017 | 13:42
5
22
דבר כמעט.
עקרונית אם אתה עובד שנה אתה זכאי לקבל פיצויי פיטורין גם אם הפסדתם את המכרז.
כ
כעת, אתה צריך לקבל את בפיצויי פיטורין תוך 15 יום אבל אני מניח שתקבל אותם במקרה הטוב לאחר 45 יום.
לא תקבל יותר מדי כסף בגין התקופה הזו.
אבל , שעם לב, המעסיק צריך להשלים לך את הפנסיה/ פיצויי פיטורין .
אם את זה הוא לא מדלים לך, פנה לבית המשפט ��

לצפיה ב-'כשאתה אומר שלא אקבל כמעט דבר..'
כשאתה אומר שלא אקבל כמעט דבר..
02/12/2017 | 14:40
4
10
על אילו סכומים אנחנו מדברים?

שנית, לא הבנתי את הסעיף "המעסיק צריך להשלים לך את הפנסיה / פיצויי הפיטורין" , מה הכוונה?

לצפיה ב-'אינני יודע אם יש לך חוזה אישי או לא. אבל יש הבדל בין אדם שעב'
אינני יודע אם יש לך חוזה אישי או לא. אבל יש הבדל בין אדם שעב
( לעמוד שלי בתפוז )
03/12/2017 | 08:04
3
10
שעבד פחות משנה ומתפטר לבין אדם שעבר יותר משנה ומפוטר. 

על פי החוק, מי שפוטר ועבד לפחות שנה אמור לקבל את הסכום שנצבר לו בקופה כולל השלמות שכר של המעסיק. 

מי שמתפטר ועבד שנה ויותר בד"כ יקבל את מה שנצבר בקופה אבל לא יקבל השלמה. 

הסכומים שתקבל בגין אי תשלום בזמן יהיו זניחים ולא על 0פי מה שכתב בחוק. אני צריך לדעת כמה זמן עבדת וכמה אתה מרוויח על מת להערך כמה אתה עשוי לקבל. 

לצפיה ב-'עובד כשנתיים, ללא חוזה אישי'
עובד כשנתיים, ללא חוזה אישי
03/12/2017 | 12:29
2
10
מדובר בחברה בתחום הניקיון/שמירה וכו', יש הסכם קיבוצי, שכר כ-5000 ש"ח לחודש.

השאלה היא גם מה הדין על החלפת חברה במכרז, האם זה מוגדר כפיטורין, במידה והחברה העוזבת מציעה לי עבודה אחרת ואני בוחר להמשיך עם החברה החדשה.
לצפיה ב-'החלפת חברה במכרז יכולה או להאריך את העסקתו, תחת שם אחר'
החלפת חברה במכרז יכולה או להאריך את העסקתו, תחת שם אחר
( לעמוד שלי בתפוז )
03/12/2017 | 13:45
1
21
תוך שמירה על הוותק והחברה החדשה מתחייבת לשאת בהוצאות החברה הישנה לפיצויי פיטורין. 

או לחילופין החברה הישנה משלמת פיצויי פיטורין ופנסיה לעובד, והחברה החדשה ממשיכה את העסקתך , תוך שמירה על הוותק. 

לצפיה ב-'תודה רבה לך ! תוכל להרחיב רק לגבי הפיצוי במקרה של תביעה ?'
תודה רבה לך ! תוכל להרחיב רק לגבי הפיצוי במקרה של תביעה ?
04/12/2017 | 16:25
9
באיזה סכומים מדובר, בהנחה ואני תובע גם על איחור בהפקדות וגם על אי תשלום ימי חופש ואי שחרור כספי הפיצויים והפנסיה בזמן הקבוע בחוק - 15 יום כפי שהשבת לי. 

מכיוון שעובד שעבד יחד איתי גם כשנתיים והתפטר, מחכה כבר 3 חודשים לאותם כספים שטרם הגיעו/ שוחררו, אני מניח שאני אהיה באותה הבעיה ולכן הייתי שמח לדעת מה אוכל לעשות מבחינה משפטית.

תודה.
לצפיה ב-'הפרשות לפנסיה עבור עובדת משק בית'
הפרשות לפנסיה עבור עובדת משק בית
01/12/2017 | 21:59
8
20
שלום,

יש אצלי עובדת במשק בית מחודש פברואר השנה (10 חודשים).
בערך מאז שהיא התחילה לעבוד אצלי, אני מנסה להעביר את הכספים המגיעים לה לפנסיה שהיא העבירה לי, ללא הצלחה!
לא הייתה לי דרך התקשרות איתם כי בטלפון שיש באתר אמרו שזה לא המספר הנכון ונתנו לי מספר אחר, ששם המערכת אחרי זמן מה מנתקת את השיחות ולא מאפשרת להגיע למענה אנושי. איכשהו התעקשתי במוקד ה"ראשי" וקיבלתי מייל של בחורה שעזרה לי ושלחה לי את הטפסים שצריך למלא, אבל כששלחתי בחזרה הייתי צריכה לנדנד כמה פעמים במיילים עד שבכלל חזרו אלי. רצו שאתן להם את פרטי האשראי לחיוב בטופס סרוק למייל, כמובן שלא הסכמתי וביקשתי שיתקשרו לקבל את הפרטים בטלפון. אחרי הרבה זמן התקשרו והייתי בטוחה שכבר סיימנו עם הסיפור, אבל כעבור כמה חודשים שמתי לב שהם לא מחייבים אותי. שוב מנסה להשיג אותם, שוב אחרי הרבה זמן שולחים לי את הטופס למילוי פרטי האשראי ולהחזיר במייל, שוב ביקשתי שיתקשרו והם לא מתקשרים....

שאלתי: מה אני יכולה לעשות? למי אני יכולה לפנות?
אין לי את משאבי הזמן האלה והאנרגיות לבזבז בחיפושים ונדנודים, המתנות טלפוניות ארוכות מאוד שבסופן שולחים אותי למספר אחר בו אין מענה, ומשלוח מיילים שוב ושוב בתקווה שאולי הפעם מישהו יראה את המייל ויעזור.  זה נראה לי ממש מאמץ לא סביר.
האם אני יכולה לתת לעובדת את הכסף הזה ולבקש שתפקיד בעצמה לפנסיה שהיא בחרה?

אובדת עצות.
תודה רבה

לצפיה ב-'יש לי פחות נסיון עם ביטוח לאומי. אני מכיר את האי אפשרות לתפו'
יש לי פחות נסיון עם ביטוח לאומי. אני מכיר את האי אפשרות לתפו
( לעמוד שלי בתפוז )
03/12/2017 | 08:27
7
16
לתפוס מישהו בטלפון. זה בפירוש נורא כאשר את עושה את חובתך האזרחית ואת רוצה לשלם. 

נדמה לי שאפשר לשלם באמצעות האינטרנט את הדברים האלה. 

אשמח להעביר אותך לפורום ביטוח לאומי - סיוע, שם תוכל לעזור לך אישה נהדרת ושמה אורנה. 

בהצלחה
לצפיה ב-'דווקא עם ביטוח לאומי אין בעיה'
דווקא עם ביטוח לאומי אין בעיה
03/12/2017 | 10:45
6
35
הבעיה היא עם מנורה, אצלה יש לעובדת חיסכון לפנסיה...
השאלה אם זה בסדר לתת לעובדת את הסכום להפקדה לפנסיה שלה ושהיא כבר תפקיד את זה איפה שהיא רוצה...

תודה רבה!
לצפיה ב-'לא מומלץ לתת לעובדת להפקיד בעצמה את הסכום לפנסיה. '
לא מומלץ לתת לעובדת להפקיד בעצמה את הסכום לפנסיה.
( לעמוד שלי בתפוז )
03/12/2017 | 11:30
5
11
זה מתכון לטעויות או לניצול. 

האחריות עלייך, לא עליה. 
לצפיה ב-'אז מה כן היית ממליץ לי לעשות?'
אז מה כן היית ממליץ לי לעשות?
03/12/2017 | 14:03
4
11
יש איזה ממונה כלשהו שיכול לסייע? להמשיך לרדוף אחרי מנורה בטלפונים ובמיילים...? או שיש עוד אופציות?

תודה רבה רבה!
לצפיה ב-'הייתי ממליץ לך להעביר את הפנסיה / פיטורין שלך מחברת מנורה.'
הייתי ממליץ לך להעביר את הפנסיה / פיטורין שלך מחברת מנורה.
( לעמוד שלי בתפוז )
06/12/2017 | 12:23
3
4
ואז, אם תשלחי מכתב כזה, הם מייד יחזרו אלייך וינסו לעבוד בשבילך. 

אפשרות אחרת שחברת ביטוח אחרת תוכל לעשות זאת בצורה יותר יעילה. 

אישית אני יכול להמליץ על אלטשולר או על ד"ש . המיסוי על ההפקדות אמנם גבוה , אבל התשואה שלהם שווה . 

לצפיה ב-'תודה על ההמלצה'
תודה על ההמלצה
07/12/2017 | 10:14
2
7
אמליץ זאת לעוזרת הבית שלי.
מקווה שהיא תעשה את זה, כי אחרת אני לא יודעת איך אצליח להפקיד עבורה את מה שמגיע לה לפנסיה....
במידה והיא לא תרצה להעביר את הפנסיה שלה לחברה אחרת, מה אני יכולה לעשות? יש איזה ממונה על חברות הפנסיה או משהו בסגנון....?
תודה!
לצפיה ב-'אשמח... מצ"ב אפשרות להתלונן על חברות הפנסיה במשרד האוצר. '
אשמח... מצ"ב אפשרות להתלונן על חברות הפנסיה במשרד האוצר.
( לעמוד שלי בתפוז )
07/12/2017 | 11:31
1
3
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
07/12/2017 | 14:42
2
אנסה....

המון תודה על התשובות ועל הסבלנות
לצפיה ב-'משכורת גלובלית - שעות נוספות'
משכורת גלובלית - שעות נוספות
01/12/2017 | 13:57
1
24
שלום,
רציתי להבין את ההגדרה של משרה מלאה ושכר גלובלי תוך התייחסות לשעות נוספות.
אני עובד בחברה מספר שנים ומדי חודש קוזזו לי 20 שעות מהחישוב (במידה ועשיתי מעבר ל 186 שעות) כי כך נהוג במשרות הי טק.
בחוזה שלי הסעיף אינו מופיע כלל
לאחר שיחה עם הממונים הוסבר לי שהסעיף חסר אצלי בחוזה וצריך להוסיפו
ובגלל שהוא חסר אפילו הטיבו איתי ושילמו לי כל שעה מעבר ל 20 הנוספות.
האם שכר גלובלי לפי ההגדרה הוא כל כך פרוץ שאין התחשבות בהיקף השעות ? לצורך המחשה במידה ועבדתי 250 שעות בחודש כל ההפרש מ 186 נעלם ?
תודה
לצפיה ב-'ההגדרה של שכר גלובלי היא מוטעה בעיקרה. ניתן לשלם עבור שעות נ'
ההגדרה של שכר גלובלי היא מוטעה בעיקרה. ניתן לשלם עבור שעות נ
( לעמוד שלי בתפוז )
03/12/2017 | 08:41
22
נוספות אם ב 125% ו 150% , אבל גם במסגרת התשלום כולו, על פי הערכה כי אדם במקצוע הספציפי הולך לעשות יותר שעות . 

לפיכך נהוג להוסיף בחוזה סעיף שמדבר על חישוב של XX שעות נוספות שיתוגמל ב YYY הכנסות. 

שים לב, זה לא שהם יכולים לקבוע זאת על פי 20 שעות עבודה ואז שאתה תיתן 100. זה לא הולך לעמוד בתנאים. 

אני מביא לך כאן מאמרון שעוד לא פירסמתי ובו תוכל למצא חלק מהתשובות לשאלות ששאלת.  : 

לאחרונה נשאלתי לא מעט פעמים על שכר גלובלי וזכויות עובדים.
הבאתי לכם את הנושא על קצה המזלג

עבודת העובד צריכה על פי חוק להתבצע בצורה מסויימת כך שהעובד יעבוד 8.36 שעות ביום עבודה 5 ימי עבודה בשבוע (או לחילופין 8 שעות לעובדי 6 ימי עבודה בשבוע).

בלא מעט מקומות עבודה על העובדים לתת שעות נוספות אם בשל העובדה שהעבודה לא מסתיימת ואם בתוך צורך יומי ואם מתוך צורך יומי, שבועי או אחר.

לצורך החישובים צריך לקבוע 125% לשעתיים הראשונות ו 150% לצורך השעות הנוספות מעבר לכך. חשוב לציין כי בסופי שבוע השכר יכול לעלות ל175% ול 200%. חשוב לציין 2 – במידה והעבודות מבוצעות בשעות הלילה הרי שהשעה הנוספת מתחילה מהשעה השביעים ולא מהשעה השמינית. חשוב לציין 3 -  כי גם במעבר מעל 43 שעות שבועיות כרוך גם הוא בשעות נוספות.

לפיכך בחרו המעסיקים על מנת "להקל" על העובדים עבודתם ועל מנת להקל עליהם �� בתשלום לשלם לפי שכר גלובלי את השעות הנוספות. ניתן לראות זאת בעיקר בחברות אבטחה ושמירה שם נרשם במפורש בצו הרחבה בענף השמירה ואבטחה 2014  כי מותר לעובדים לקבל שעות נוספות גלובלי אם יתנו תוספת של 9% בשכר הבסיסי  (ר' ס' 8 (ב) (2) לצו). (ור' עב' (ירושלים) 1152/05 מור ואח' נ סער שמירה בע"מ).

השכר הגלובלי אינו מופיע בחוק. לשם כך נקבעו לא מעט הלכות משפטיות בבית הדין לעבודה שמטרתם כי העובד לא ינוצל ואילו המעסיק יוכל לחשב את עלויותיו מראש.

בבתי הדין נקבעו מספר מבחנים המאשרים את השכר הגלובלי בעמידה במספר תנאים :
על העובד לחתום על חוזה המורה ומסביר את התשלום הגלובלי תמורת השעות הנוספות.
על שיעור הגמול להיות הוגן וסביר שמטרת הרישום כגלובלי יביא את העובד לפחות לתמורה בה הוא זכאי על פי החוק. (ור' סע"ש 43864-11-12)
על המעסיק לעקוב אחר השעות הנוספות. כך שניתן יהיה לבדוק בדיעבד את התשלום.
מן הדין כי ההסכמה תרשם בצורה מובחנת בתלוש השכר. (ע"ע (ארצי) 46288-10-15).
חשוב שהגמול הניתן לא יכלול דברים נוספים מעבר לגמול שעות נוספות כגון חופשות או דברים אחרים.
ביכולת העובד לבטל בהודעה של 30 יום מראש את ההסכמה לקבל שכר גלובלי .

המצב של "השכר הגלובלי" מתבסס על הסכמה חוזית לשלם סכום של 20-30-40 שעות עבודה במחיר של כ 10% - 20% מעל המשכורת הבסיסית כאשר העובד לא מנצל את כל השעות אלא רק חלק מהן לפחות בחלק מהמקרים.

בית הדין בודק תדיר תביעות כאלה ובלא מעט מקרים קובע כי לא עמדו המעסיקים בתנאי סעיף 6 ולפיכך מגיע לעובדים שכר עבודה גבוה יותר. (לדוגמה סע"ש (אזורי חיפה) 39650-09-15)

שימו לב שמנסיוני בתחום ברוב המקרים המונח שכר גלובלי אינו תואם כלל לתנאים המופיעים בסעיף 6. אם בשל אי הבנת התחום על ידי המעסיק ואם על ידי נסיון להרוויח עוד קצת על חשבון העובד התלוי במעסיק בעבודתו.

כלומר, אם אין לך חוזה עבודה, או אם אין לך רישום מסודר ומובחן בתלוש השכר לעניין שעות נוספות גלובלי, או אם עם אתה עובד גם בשעות מעבר ל12 שעות ועוד הרבה מקרים בהם המעסיק מרוויח יותר ממה שהוא אמור להרוויח.        

חשוב לראות שהשעות הגלובליות לא תופסות כלל בימי שישי שבת ובחגים.

מקווה שהצלחתי להבהיר את הנושא כראוי.                                                                                      

עזר  מבורך, עו"ד 

לצפיה ב-'זכויות פנסיוניות של שארים'
זכויות פנסיוניות של שארים
01/12/2017 | 19:46
1
15
שלום, 
אשמח לעזרה בעניין זכויות פנסיוניות של אבי שנפטר לפני כ 10 שנים והיה גמלאי של המשטרה.
אימי ואבי היו גרושים במשך 15 שנים לפני פטירתו.
רק לאחרונה נודע לי כי אימי איננה מקבלת שום קצבה או הכנסה מהזכויות הפנסיוניות שלו. הוא קיבל במשך כל חייו פנסיה תקציבית ופרש לגימלאות כשורה. לי היה מוזר מאוד (ולא כי אני מבין גדול בענייני זכויות פנסיוניות) שאין אימי או ילדיו לא מקבלים סכום כלשהו מהפנסייה שהוא חסך כל חייו.
אני די בטוח שיש פגם בהתנהלות של המשטרה לאורך השנים והייתי שמח אם יש מישהו שיכול לשפוך אור על העניין ולהביע דעתו.
תודה,
ליאור
לצפיה ב-'אינני בקיא בהכנסות שארים מזכויות פנסיוניות. נסה לשאול בעורכי'
אינני בקיא בהכנסות שארים מזכויות פנסיוניות. נסה לשאול בעורכי
( לעמוד שלי בתפוז )
03/12/2017 | 08:29
8
דין לדיני משפחה. 
לצפיה ב-'מעסיק קודם הפרשה לפנסיה.'
מעסיק קודם הפרשה לפנסיה.
02/12/2017 | 09:43
1
13
שלום,
יש לי סכום של כ- 3000 ש"ח מכספי הפנסיה שלי שיושבים אצל מעסיק קודם שלי והמעסיק לא מעביר לקופה שלי בחברת הביטוח. הטיפול ארוך ומתנהל בין חשבת שכר, סוכן ביטוח, וגם המנהלת שלי מעורבת בזה אבל כלום לא עוזר. 
אני רוצה לפנות לגורם חיצוני אחר שיכול לעזור, אם אפנה להסתדרות האם הם יוכלו לעזור לי? האם מתפקידם לטפל והאם פניה של ההסתדרות באמת תאיים עליהם?
לצפיה ב-'הוא צריך משהו חיצוני שיכול להזיז אותו. מכתב מעו"ד או מכתב מ'
הוא צריך משהו חיצוני שיכול להזיז אותו. מכתב מעו"ד או מכתב מ
( לעמוד שלי בתפוז )
03/12/2017 | 08:05
7
מההסתדרות יכול בפירוש לעזור.
לצפיה ב-'הוכחת תעסוקה'
הוכחת תעסוקה
02/12/2017 | 19:16
1
18
בני התפטר מחברת כלנית ותבע אותה בהצלחה לקבלת זכויותיו.
היום הוא גר בארה"ב ובכדי לקבל משכנתא לבית הוא תלוי בהוכחת תעסוקה מכלנית.
עינת שקד האחראית קבלה את הבקשה מחברת המשכנתאות בארה"ב ומתעלמת.
מה עושים???
לצפיה ב-'אין לי מושג כיצד ניתן להביא אישור עבודה מכלנית. אני יכול לחש'
אין לי מושג כיצד ניתן להביא אישור עבודה מכלנית. אני יכול לחש
( לעמוד שלי בתפוז )
03/12/2017 | 07:54
9
לחשוב על לתרגם את פסק הדין? הוא הרי מוכיח כי הבן שלך עבד תקופה מסויימת שם.?
לצפיה ב-'הוכחת תעסוקה'
הוכחת תעסוקה
02/12/2017 | 19:07
15
בני התפטר מחברת כלנית ותבע אותה בהצלחה לקבלת זכויותיו.
היום הוא גר בארה"ב ובכדי לקבל משכנתא לבית הוא תלוי בהוכחת תעסוקה מכלנית.
עינת שקד האחראית קבלה את הבקשה מחברת המשכנתאות בארה"ב ומתעלמת.
מה עושים???
אפי קריאף.
לצפיה ב-'חופשה ללא תשלום לעובד חדש'
חופשה ללא תשלום לעובד חדש
30/11/2017 | 06:43
3
24
שלום ,אני עובד מזה חצי שנה במלון במשרה מלאה משתכר 4000 בערך לפי שכר מינימום .שאלתי אם אבקש לצאת לחופשה ללא תשלום מותר לי ?ואם אחזור יחשב לי וותק?ואם אני עוזב כמה זמן צריך להודיע להם מראש והאם אני מחויב לתת להם ימי עבודה?כי אני הולך לבדוק עבודה במקום אחר.ועל חצי שנת עבודה האם מגיע פיצוי אם אני עוזב מרצוני?תודה רבה
לצפיה ב-'יש לי בעיה איתך. אתה מדבר על משרה מלאה ואתה מקבל 4,000 ש"ח '
יש לי בעיה איתך. אתה מדבר על משרה מלאה ואתה מקבל 4,000 ש"ח
( לעמוד שלי בתפוז )
30/11/2017 | 13:17
2
25
מי שעובד במשרה מלאה צריך להרוויח 5,300 ש"ח . 
יתכן שאתה עובד פחות?

אתה יכול לצאת לחופשה ללא תשלום במידה וקיבלת הסכמה מהמעסיק שלך. לא יחושב לך וותק על התקופה בה לא תעביד. המעסיק שלך צריך לשלם לך את דמי הביטוח הלאומי בבמשך חודשיים ולאחר מכן אתה תצטרך לעמוד בתשלום. מותר למעסיק לנכות לאחר מכן את דמי הביטוח הלאומי שלך. 

לצפיה ב-'חופשה ללא תשלום איך מחשיבים וותק'
חופשה ללא תשלום איך מחשיבים וותק
01/12/2017 | 17:46
1
17
נכון אני מקבל בסביבות 4000 כי אין מספיק משמרות במלון עובד משעה 16:00 עד 23:00 מוציאים  אותנו הפסקה שעה ומורידים את השעה הזאת .
שאלתי אם אני אלך לנסות מקום עבודה אחר כי יש לי איזה הצעה ,ובמידה וארצה לחזור אחרי חודש חודשים אם לא יסתדר לי בעבודה השנייה,האם מותר לי ?והאם ימשיך הוותק?תודה

לצפיה ב-'תלוי במעסיק שלך. אם הוא רוצה הוא יכול להסכים'
תלוי במעסיק שלך. אם הוא רוצה הוא יכול להסכים
02/12/2017 | 13:38
13
הוותק לא גודל בחודשיים. אבל נשמרת לך התקופה בה אתה עבדת.
לצפיה ב-'חזרה לעבודה קודמת'
חזרה לעבודה קודמת
02/12/2017 | 12:37
1
20
שלום, גרמתי שיפטרו אותי ויצאתי לא בסדר למרות שהמנהל הבין שנשחקתי והגיע הזמן לעזוב..... מצטערת שעשיתי זאת ומאוד מתגעגעת האם יש דרך חזרה?
לצפיה ב-'לגמרי תלוי במעסיק שלך...'
לגמרי תלוי במעסיק שלך...
02/12/2017 | 13:48
8
לצפיה ב-'שינוי בשכר שעתי - מנער לבן 18'
שינוי בשכר שעתי - מנער לבן 18
01/12/2017 | 22:55
2
13
היי, איני יודעת אם הגעתי לפורום הנכון
רציתי לשאול שאלה קטנה, לבני מלאו 18 ב15.10.17
מה שאמור לשנות את גובה השכר לשעה שלו
האם המעביד צריך לשלם לו כפוף לעליית גובה השכר החל מה15.10.17 או רק מחודש נובמבר
תודה על התייחסותכם
לצפיה ב-'מה15.10.17 . זה תאריך בו הוא הפך לבגיר.'
מה15.10.17 . זה תאריך בו הוא הפך לבגיר.
02/12/2017 | 13:50
1
3
לצפיה ב-'אם כך, התשלום לשעה אמור להתעדכן החל מתאריך זה(15.10.17) תודה'
אם כך, התשלום לשעה אמור להתעדכן החל מתאריך זה(15.10.17) תודה
02/12/2017 | 19:02
5
לצפיה ב-'פיצויי פיטורין'
פיצויי פיטורין
30/11/2017 | 11:42
1
19
שלום רב,
עבדתי במקום עבודה בשכר שעתי במשך חמישה ימים בשבוע ב7 שנים האחרונות כעת אני עובר לעבוד בעבודה חדשה ושוקל להמשיך לתת משמרת שתיים בעבודה הקודמת תוך כדי למשך כחודשיים.
האם החישוב של פיצויי הפיטורין שלי ייפגעו כתוצאה מירידה בשכר החודשי רטרואקטיבית?
לצפיה ב-'עקרונית תוכל להודיע למעסיק שלך שלא לחשב את פיצויי הפיטורין ע'
עקרונית תוכל להודיע למעסיק שלך שלא לחשב את פיצויי הפיטורין ע
( לעמוד שלי בתפוז )
30/11/2017 | 13:21
11
על פי התקופה החדשה, אבל בד"כ הדבר עשוי לפגוע בחישוב החודשי (12 ח') של תשלום הפיצויים. 

יתכן שתוכל לבקש מהמעסיק שלך להתפטר, לקבל פיצויים, אז לחזור לעבוד תקופה קצרה. 
אמנם יש בזה בעיה עם רצף עבודה או הפסקת עבודה שלא לצורך , אבל עם הסכמות מסויימות תוכלי לעשות זאת. 

בכפוף לרצון המעסיק

לצפיה ב-'תשלום עבור אישפוז '
תשלום עבור אישפוז
29/11/2017 | 11:01
1
24
האם עבור אשפוז משלמים מחלה מהיום הראשון 

לצפיה ב-'לא. אלא אם כן את חברה באחד המקצועות המכוסות במסגרת '
לא. אלא אם כן את חברה באחד המקצועות המכוסות במסגרת
02/12/2017 | 13:56
8
צווי ההרחבה או לחילופין אם יש לך חוזה  שמאפשר זאת.

בכופן רגיל לא משלמים ביום הראשון כלום , ביום השני והשלישי 50% ומהיום הרביעי מלא.
שים לב שהתשלום דורש שיהיו לך ימי מחלה ברזומה.
לצפיה ב-'זכאות לפיצויים כן או לא?'
זכאות לפיצויים כן או לא?
28/11/2017 | 22:31
1
28
היי ערב טוב.
ראשית תודה על השירות המקסים שלכם.
ולשאלה:אחי עבד למעלה מ15 שנים במקום עבודה פרטי.
עכשו מעסיקו נפטר וילדיו שעבדו עימו ימשיכו כנראה לנהל את העסק.
האם הוא זכאי לפיצויים.(העסק היה רשום על שמו בלבד).
תודה רבה 

לצפיה ב-'השאלה הראשונה היא האם מדובר על חברה בע"מ או על מעסיק פרטי'
השאלה הראשונה היא האם מדובר על חברה בע"מ או על מעסיק פרטי
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2017 | 10:09
15
אם מדובר במעסיק פרטי הרי שהוא זכאי לקבל פיצויי פיטורין ואת כל הזכויות הנוספות. (ור' סעיף 4 לחוק פיצויי פיטורין התשכ"ג 1963 : 

4.    עובד שעבודתו נפסקה מחמת פטירה או פשיטת רגל של מעסיקו, ובתאגיד – פירוקו או מחיקתו, זכאי לפיצויי פיטורים כאילו פוטר.

אם מדובר בחברה , ואם החברה ממשיכה תחת בעלים אחרים הרי שאין מקום לבקש פיצויי פיטורין. החברה ממשיכה להעסיק את העובד. 
לצפיה ב-'שינוי תנאי תשלום עקב מחלה'
שינוי תנאי תשלום עקב מחלה
28/11/2017 | 21:28
1
14
שלום רב,

חבר שלי עובד כארבע שנים במקום עבודה קבוע, אך עקב מחלה מתקשה לעבוד חודשים מלאים (נאמר למעסיק בתחילת ההעסקה על בעיית המחלה).
עד עכשיו קיבל שכר גלובלי וכעט המעסיק רוצה לשנות את שכרו לשכר שעתי.

1.האם מותר לו לעשות כך או שזה נחשב כהרעת תנאים?
2. במידה ויחליט להתפטר - האם יחשב כפיטורים בגלל הרעת התנאים?

בתודה מראש
גריי

לצפיה ב-'בהסכמה יכולים לעשות הכל, כל עוד הדבר אינו פוגע בסעיפי החוק.'
בהסכמה יכולים לעשות הכל, כל עוד הדבר אינו פוגע בסעיפי החוק.
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2017 | 09:56
6
והתשובה 2 נכונה. :) במידה ויחליט להתפטר ניתן לומר כי מדובר על הרעת תנאים.
כמובן כאשר ישולם לו סכום גבוה יותר הרי שאין כאן הרעת תנאים אלא רק אם הדבר יוריד מהכנסתו. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד עזר מבורך ושות' עוסק בדיני עבודה ופלילים מאז 1995. לעו"ד עזר מבורך ניסיון רב הן בתביעות בדיני עבודה והן בהגנה על מעסיקים ועובדים. היחודיות
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עזר מבורך

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה