לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2735727,357 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אסור ומותר באתר שלי 

1. בחרתי לעזור לאנשים במסגרת מקצועי ובמסגרת עבודתי. 

2. לא אני ולא אחרים יכולים למשך אותכם לעבוד איתם. זהו פורום מקצועי לטובת האנשים.

3. מי שאינו עו"ד מוזמן לענות גם בפורום הזה, אבל מן הראוי לציין כי אינו עו"ד לטובת השואל. אחרת אתם עלולים לקבל תשובה     מאדם שאיננו עו"ד ותשובתו עשויה להיות מטעה או מוטעה.

4. אל תמליצו על עורכי דין. לא כאן. ממילא זה גם אסור על פי פסיקה של בית הדין לאתיקה. 

5. אבקשכם לשמור על הכללים אחרת נאלץ להוציא אתכם מהפורום. 

בתקווה לעלית הפורום שלנו, ולהרבה שאלות 

עזר מבורך, עו"ד לדיני עבודה ופלילים
המשך >>

לצפיה ב-'פיטורים ותחילת עבודה'
פיטורים ותחילת עבודה
22/02/2018 | 16:01
29
שלום,
קיבלתי מכתב פיטורים לפני כחודש והתבקשתי להמשיך להגיע לעבודה בחודש האחרון לפני עזיבה. אבקש לברר במידה ואני מתחיל עבודה חדשה לפני שנרשמתי בלישכת עבודה, ועזבתי מיוזמתי את העבודה החדשה - האם ייפגעו זכויות הפיטורים שלי בצורה כלשהי??
תושה
לצפיה ב-'חישוב שכר יומי לעובד שעתי'
חישוב שכר יומי לעובד שעתי
22/02/2018 | 11:55
1
20
שלום רב,
אני עובדת שעתית החל מחודש יוני ויש לי עניין לא פתור עם המעסיק לגבי חישוב תשלום בגין ימי חג.
אני זכאית לתגמול חג עבור 3 ימים בחגי תשרי ועל כך אין ויכוח.
העניין שלחישוב התשלום בפועל, המעסיק חילק את שעות עבודתי בפועל ב-75 ימים (25 ימים לכל חודש).
אני עובדת 5 ימים בשבוע ולפי מה שאני מבינה מהאתרים השונים, החלוקה צריכה להיות לפי 22 ימים בחודש ולא 25. מה גם שבדיוק באותה תקופה היו מספר ימי שבתון יזומות ע"י החברה שבהן החברה היתה סגורה, בפועל במשך 3 החודשים המדוברים היו 58 ימי עבודה פעילים בחברה.
אני לא מצליחה לשכנע אותם שאני צודקת (מדובר בהפרש של 500-600 ש"ח לרעתי). האם אני צודקת? במידה וכן, איך אני מגיעה לחוק כתוב?
תודה מראש
לצפיה ב-'החישוב לעובדת 5 ימי עבודה בשבוע הוא 21 יום. '
החישוב לעובדת 5 ימי עבודה בשבוע הוא 21 יום.
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2018 | 14:48
16
אבל בואי נבדוק בפירוט כיצד אנחנו יכולים לחשב זאת.

8 שעות עבודה X סכום כספי לשעת עבודה X התגמול חגים שלכם (25%? 50%?)

לצפיה ב-'פיצויים'
פיצויים
21/02/2018 | 20:26
1
15
תוך כמה זמן מקבלים פצויים מעבודה 
לאחר שפוטרתי ואיך מחשבים אותם 
תודה
לצפיה ב-'היי עוזי. הזמן בו אתה אמור לקבל פיצויי פיטורין הוא בן 15 יום'
היי עוזי. הזמן בו אתה אמור לקבל פיצויי פיטורין הוא בן 15 יום
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2018 | 11:54
15
(שזו דרישת החוק) מקץ העבודה. 
אבל בית הדין מקבל גם איחור של 45 יום בתור הזמן שצריך על מנת לשחרר את הקרן. 

החישוב של פיצויי פיטורין , באופן גס, בהנחה שהום הודיעו לך על כל שפוטרת, זה חישוב של התשלום שאתה מקבל לחודש, על פי חישוב שנתי. 

כעת אם אתה עבדת בשנה הראשונה בשכר של 5000 ש"ח וכעת אתה מקבל שכר של 10,000 ש"ח שה כבר תשובה הרבה יותר רצינית :)

לצפיה ב-'תלוש ראשון - מלאו לי 18'
תלוש ראשון - מלאו לי 18
21/02/2018 | 07:06
3
16
התחלתי לעבוד ובחודש הבא יהיה לי תלוש ראשון עם הפרשות לפנסיה ולקרן השתלמות.

המעסיק מוכן לתת לי מה שאני רוצה. מה אחוזי ההפרשות העדיפים בתלוש הראשון שלי בחיים שיעזרו לי בעתיד ויחייבו כל מעסיק חדש במינימום אותם תנאי הפרשות?
לצפיה ב-'מלאו לך 18 ואתה מקבל הפרשות לפנסיה? שים לב כי הדרישה '
מלאו לך 18 ואתה מקבל הפרשות לפנסיה? שים לב כי הדרישה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/02/2018 | 11:11
2
16
לקבל פנסיה היא מגיל 21 ולא 18. 
אחוזי ההפרשות קבועים בחוק - 6% הפרשות מהמשכורת שלך לפנסיה. 6.5% הפרשות מעסיק לפנסיה . 6% הפרשות מעסיק לפיצויי פיטורין.
אם יאצה, וזה נדיר, צריך להפריש 8.33% גם בפיצויים (בהנחה שאתה עובד שנה) וגם בפנסיה (ששים לב שוב, אין עליו כל חובה לשלם את הסכום הזה. )

ההפקדות האלה אינן משפיעות עם ההפרשות בעתיד. 

מה שחשוב לך לעשות זה לבחור קרן פנסיה טובה עם מינימום תשלום הוצאות (זה צריך להיות פחות מאחוז לדעתי) . 

אל תיתן לסוכן הביטוח של העסק להכתיב לך את מיקום הקופה. תבחר אותה בעצמך.
לצפיה ב-'המעסיק הוא סבא שלי ומוכן לשלם את המקסימום'
המעסיק הוא סבא שלי ומוכן לשלם את המקסימום
21/02/2018 | 19:40
1
15
ואני עושה לו עבודה טובה מאוד - יותר טוב מכל שאר העובדים.

האם מותר להפריש מגיל 18 או חייבים בגיל 21?

לצפיה ב-'לדעתי מותר להפריש בגיל 18 אבל אין חובה כזו בחוק. '
לדעתי מותר להפריש בגיל 18 אבל אין חובה כזו בחוק.
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2018 | 11:51
6
לצפיה ב-'מוגדר כמשרה מלאה אך בפועל עובד במשרה חלקית'
מוגדר כמשרה מלאה אך בפועל עובד במשרה חלקית
19/02/2018 | 21:55
2
23
היי, אני מוגדר בחוזה שחתמתי כ"משרה מלאה" למרות שבפועל וגם הצהרתי למעסיק שלי טרם קבלתי לעבודה שאני סטודנט ולכן היקף העבודה שלי נמוך בפועל ממשרה מלאה.

כלומר אני עובד בין יומיים לארבעה פעמים בשבוע. האם מבחינת זכויות כדאי לי לבקש(או לדרוש) מהמעסיק שלי לשנות את ההגדרה ל"משרה חלקית" או שמא זה לא משמעותי וזה סך הכל דרך לחשב שכר? האם אני מפסיד מהעניין וזה בעצם תחבולה של מעסיק להרוויח על חשבוני?

ומה לשון החוק אומרת בעניין?

אשמח לתשובה, תודה!
לצפיה ב-'אם רשום שאתה עובד במשרה מלאה ורשום של שאתה עובד '
אם רשום שאתה עובד במשרה מלאה ורשום של שאתה עובד
( לעמוד שלי בתפוז )
20/02/2018 | 12:29
1
28
נאמר 50? 100.? שעות? זה מצויין. 
אל תשנה את זה :)

לצפיה ב-'טוב לדעת'
טוב לדעת
20/02/2018 | 18:51
18
כן נניח 3 משמרות בשבוע של 8 שעות (24 שעות בשבוע  \ 70-96 בחודש)
הבנתי, מעולה טוב לדעת. תודה רבה רבה רבה על התשובה!

אפשר לשאול שאלה נוספת?
אני לרוב עובד סופ"שים (חמישי-מוצ"ש)
אם אני עובד בשישי עד 16:00 ומוצ"ש מ-18:00 ומוגדר כיהודי.
מוצ"ש אמור להיחשב לי כ 150%.
אני שואל מפני שבתלוש שכר האחרון לא קיבלתי 150% על מוצ"שים.

רצוי לומר שאני עובד בענף האבטחה.
לצפיה ב-'זימון לשימוע לבירור המשך העסקתי בחברה'
זימון לשימוע לבירור המשך העסקתי בחברה
19/02/2018 | 20:44
1
36
מעוניינת בפיטורין. האם אני יכולה לוותר על השימוע (הצהרה במכתב) בלי שזה יחשב כהתפטרות מצידי ? אשמח לתשובה , תודה רבה .
לצפיה ב-'את יכולה אבל הם הולכים לראות לך זאת כהתפטרות. '
את יכולה אבל הם הולכים לראות לך זאת כהתפטרות.
( לעמוד שלי בתפוז )
20/02/2018 | 12:26
19
שווה להגיע לשם ולטעון שאת בסדר והם לא :) 

הם כבר יפטרו אותך...

ושימי לב, כאשר את מתפטרת את לא זכאית לקבל דמי אבטלה במשך 3 חודשים. כאשר את מפוטרת את זכאית לקבל דמי אבטלה מהיום הראשון. 

לדעתי לא שווה לקחת את הסיכון
לצפיה ב-'להתקבל לעבודה ולהתפטר כמה ימים לאחר מכן- עילה לתביעה?'
להתקבל לעבודה ולהתפטר כמה ימים לאחר מכן- עילה לתביעה?
19/02/2018 | 14:05
5
42
שלום,
סיטואציה קצת לא נעימה, אבל אשתדל לשים את הקלפים על השולחן. הסיפור שלי הוא כזה- לאחרונה התחלתי בתהליכים עם שני מקומות עבודה(את השמות כמובן לא אפרסם..).    כאשר באחד מהם אני באמת רוצה לעבוד , והמקום השני הוא סוג של גלגל הצלה למקרה שלא אתקבל לשני.
כמובן שהחיים האמיתיים תמיד נוטים להסתבך , וכך אכן קרה - בעוד התהליכים למשרה שאני באמת חושק בה התארכו מעל למצופה,  בנתיים התבשרתי כי התקבלתי לעבודה במקום השני.   החלטתי שאני לא לוקח סיכון וכן חותם על חוזה,  בתקווה שבסופו של דבר התהליכים במשרה הנחשקת ילכו כמצופה.
אתמול התבשרתי על כך שקיבלו אותי לעבודה השנייה (אותה רציתי והעדפתי) וכעת אני מוצא את עצמי ניצב בפני סיטואציה לא ממש נעימה..  האם אני חשוף לתביעה במידה ואעזוב את מקום העבודה החדש לאחר  ימים ספורים? מה יקרה אם יבקשו ממני למלא את חובתי למתן הודעה מוקדמת (בחוזה רשום שאני מחויב להתראה של חודש) אך לא אוכל להתייצב בימים אלה לעבודה משום שבעבודה החדשה רוצים שאתחיל את עבודתי באופן מידי ?  האם יש דרך לצאת מהפלונטר הזה בלי להיות חשוף לתביעות שאני ממש לא רוצה כרגע?
תודה מראש.
לצפיה ב-'בעייתי. אני מניח שעברת תהליכי קבלה לא מעטים עד שהתקבלת לעבוד'
בעייתי. אני מניח שעברת תהליכי קבלה לא מעטים עד שהתקבלת לעבוד
( לעמוד שלי בתפוז )
19/02/2018 | 14:51
4
37
לעבודה הזו, זו שאתה היום לא רוצה בה. 

בית הדין לא יראה זאת לחיוב שהתחלת עבודה ואחרי שבועיים (אני מניח שהזמן שאתה עובד הוא בין שבוע לחודש), בחרת להתפטר. 

השאלה אם אתה עובד בעיר קטנה שכולם ידעו שעברת לחברה השניה. 

לדעתי תלך למנהל שלך ותודיע לו שהעבודה לא מוצאת חן בעינך, ואתה בוחר להתפטר .

אם תשאל אותו הרי שהם לא ירצו לשלם לך במשך חודש ואז תוכל לצאת משם. 

שים לב, אם מדובר בחודש ימים זה לא מחייב אותך אלא את המעסיק. 

השאלה שלי היא קיבלת הכשרה מסויימת שזהו הדבר שהם יכולים לתבוע אותך.

לצפיה ב-'א. אני עובד שם פחות משבוע'
א. אני עובד שם פחות משבוע
19/02/2018 | 18:21
1
28
ב. לא קיבלתי הכשרה כלשהי עבור המשרה. אך כן עברתי מספר תהליכי מיון עד לקליטה.
האם גם במצב כזה הם יכולים לתבוע אותי? ואם כן , עד כמה חמור הנזק שאני עלול לספוג?

לצפיה ב-'אינני יודע. אם אין להם מה לתבוע ממך הרי שאתה יכול לצאת מהעבו'
אינני יודע. אם אין להם מה לתבוע ממך הרי שאתה יכול לצאת מהעבו
( לעמוד שלי בתפוז )
20/02/2018 | 12:23
23
מהעבודה הזו.

שים לב לעשות זאת בצורה יפה ומסודרת. 

לצפיה ב-'לגבי החודש ימים'
לגבי החודש ימים
19/02/2018 | 18:32
1
32
בדקתי את העניין בחוזה, ורשום כי אני רשאי להביא את עבודתי לידי סיום בכל עת כל עוד הדבר נעשה בהתראה של 30 יום מראש.
אם כך זה נראה כי זה מחייב גם אותי.
לצפיה ב-'הסכם חוזה'
הסכם חוזה
19/02/2018 | 18:47
26
ההסכם תקף בתנאי שרשום שהמעסיק נותן התראה בת 30 יום בעת פיטורים.
לצפיה ב-'זה התפטרות או פיטורים?'
זה התפטרות או פיטורים?
20/02/2018 | 07:01
53
שלום,
אני טבח שעובד במסעדה קטנה אצל המעביד הנוכחי כ-5 שנים. הייתה לי הפסקה של כשנה וחצי באמצע (התפטרתי כי הייתי צריך את הזמן למשהו אחר). חזרתי לעבוד באותו המקום לפני כמעט שנתיים.
המסעדה הזאת היא למעשה חלק מ-"אימפריה" של בתי עסק שכולם שייכים לאותם הבעלים. זוהי לא רשת מסעדות אבל ישנו עוד "סניף" יותר קטן של המסעדה שכרגע אני עובד בה.
הסניף שלי עומד להסגר עקב אי-נכונות של בעל המבנה להאריך את חוזה השכירות. זאת הסיבה היחידה לסגירת המקום, (העסק עובד יפה מאוד).
לפני כ-חודשיים "נזרק לאוויר" שכל הצוות (אני, עוד טבחית וכ-7 מלצריות) עובר לסניף השני, שהוא מחצית מגודל של המסעדה שאני עובד בה. יש שם כבר טבחית שמחזיקה את המקום יפה מאוד ויש גם מספיק מלצריות. סוג העבודה שם דומה, אומנם לא זהה. בין היתר, הטבחים ייצטרכו לשטוף את הכלים, מפני שרוב העבודה זה הזמנות "לקחת" ואין שם כמות כלים שמצדיקה החזקה של שוטף כלים. (ובחוזה העבודה שלי הנוכחי אני מוגדר כ-"טבח"). הייתי מוכן לשבת עם המנהלת ולהגיע לאיזושהי הסכמה אבל המקום החדש נמצא "בסוף העולם", 2.5 ק"מ מהמקום הנוכחי ו-3 ק"מ מהבית. אני לא נייד ואף פעם לא הוצעה לי דרך להגיע לעבודה חוץ מבכוחות עצמי. לכן, כבר לפני הרבה שנים שכרתי דירה במרכז העיר על-מנת להיות במרחק הליכה מהעבודה (כרגע זה בערך 6 דקות). דמי השכירות הם הרבה יותר ממה שהדירה הזאת שווה בפועל וזה רק בגלל המיקום. גם אם המנהלת תציעה לי לשלם מוניות או תדאג להסעה - זה לעמוד ב-6 וחצי בבוקר על הכביש בקור עם הטלפון ביד ולקלל את הנהג שלא מגיע, במקום פשוט להגיע לעבודה בתוך מספר דקות, כמו שאני עושה כבר מעל עשור שנים. (התחלתי לעבוד במסעדה הזאת עוד לפני שהבעלים הנוכחי לקחת את המקום). כך או כך ייזרק לי עכשיו לפח כל יום זמן (שאני גם משלם עליו עם השכירות המופרזת של הדירה).
אם אכן, באיזהשהו חלום הזוי הייתי בוחר לעבוד בסניף השני, אני אצטרך לעבור דירה בתום סיום החוזה, שזה השקעה לא מבוטלת של זמן, הוצאות וטירחה.
בקיצור, המצב שנוצר משנה לי את כל השיגרה שאני רגיל עליה. השכר שאני מקבל אינו גבוה ואני לא חושב שהוא מצדיק את כל השינויים שאני אצטרך לעשות עכשיו בחיי. החלטתי שאני לא ממשיך עם המעביד הזה.
אני רוצה לשבת עם המנהלת ולהחתים אותה על מכתב פיטורים. אני יכול לעשות את זה? מגיע לי פיצויים במצב כזה? *לציין שאני עובד כבר כמעט שנתיים באופן רציף.
אם כן, אפשר לקבל את הסעיפים בחוק ואולי גם קישור כדי שאוכל להדפיס את זה ולהראות למי שאני הולך לשבת איתה?

תודה רבה!
מיכאל ק.
לצפיה ב-'קיזוז ימי חופשה עבור מחלה'
קיזוז ימי חופשה עבור מחלה
18/02/2018 | 16:40
2
33
בחברה שלי משלמים משכורת עבור ימי מחלה החל מיום השני - כלומר ביום הראשון לא משלמים כלל ומיום השני - 100%
אבל עבור יום ראשון במקום קיזז משכר, מקזזים מימי חופשה ללא אישור או הודעה כלשהי.
האם זה חוקי? ומה קורה במקרה כזה, כאשר יום הראשון בחופשת מחלה הוא יום שישי בו לא עובדים?
תודה רבה
לצפיה ב-'קודם כל החברה שלך משלמת טוב יחסית כאשר אתה מקבל את היום'
קודם כל החברה שלך משלמת טוב יחסית כאשר אתה מקבל את היום
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2018 | 19:49
1
23
השני כ 100% 
החוק דורש אי תשלום של היום הראשון, תשלום 50% בעבור היום השני והשלישי ורק מהיום הרביעי אתה אמור לקבל 100% 

יש לא מעט מעסיקים אשר הם בטוחים שזה הדבר הטוב לעובד שלהם , והם מעדיפים לשלם בעבור היום הראשון, אשר לא משולם, מקופת החופשה שלך. הבעיה היא שכל יום חופשה הוא גם יום מחלה וכך נעלמים לך הימי חופשה..

ואגב, אם יום שישי או שבת Zה היום הראשון, הרי שיום ראשון מתחילה הספירה ורק מיום שני תתחיל לקבל כסף. 

לצפיה ב-'כנראה לא ניסחתי נכון את השאלה'
כנראה לא ניסחתי נכון את השאלה
19/02/2018 | 13:47
15
אני יודעת מה חוק אומר, ואני יודעת שחברה שלי משלמת טוב יחסית - זה אחד הסיבות שאני עובדת בה :)
השאלה שלי האם חוקי להוריד יום חופש על זה? לקזז מהמשכורת - מובן לי, אבל לא מצבירה של ימי חופשה.
לא הבנתי את התשובה שלך לגבי שישיבת
תודה
לצפיה ב-'התקנת אפליקציית נוכחות בסלולרי אישי'
התקנת אפליקציית נוכחות בסלולרי אישי
19/02/2018 | 12:19
1
20
שלום המעסיק שלי מעוניין לעבור לדיווח נוכחות באפליקציה שתותקן על הניידים של העובדים, והם ידווחו באמצעותה על נוכחות מול מכשיר שיסרוק בכניסה לבניין את הנייד.

המכשיר הסלולרי שלי הוא בבעלותי ונקנה על ידי לא על ידי החברה. האם המעסיק יכול לחייב אותי להתקין את האפליקציה על המכשיר שלי?

החשש שלי הוא לא מפעולת הדיווח שהיא נדרשת אלא מהעובדה שאפליקציה מקבלת הרשאות למיקום שלי ובכל זמן שמופעל GPS במכשיר ולמעשה ניתן לראות היכן אני גם מחוץ לשעות העבודה. אני עובד משרד לא טכנאי שטח.
לצפיה ב-'ונאמר שתתקין אפליקציה שתאתר אותך במקום אחר, לאחר שעות העבודה'
ונאמר שתתקין אפליקציה שתאתר אותך במקום אחר, לאחר שעות העבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/02/2018 | 12:30
23
אם הם משתמשים בזה על מנת לאתר אותך לאחר שעות העבודה זה אסור ואם הם ישתמשו בתוכנה תוכל לתבוע אותם על הפרת זכות לפרטיות. 

בינינו, אתה לא יכול למנוע מהמעסיק שלך לשדרג את דוחות הנוכחות.
לצפיה ב-'אי חידוש חוזה עבודה לתקופה קצובה'
אי חידוש חוזה עבודה לתקופה קצובה
18/02/2018 | 10:05
3
18
שלום רב, האם חוזה עבודה שתחום בתאריכים אך יש בו סעיף של "כל צד יהא רשאי להודיע על הפסקת עבודה בכל עת במהלך תקופת המינוי" שולל או שלא את קבלת פיצויי פיטורין כהתפטרות לפי סעיף 9 (2014) לחוק פיצויי פיטורין 1963 במידה ולא התקבלה הודעה של שלושה חודשים מראש על חידוש חוזה העבודה?
תודה!
לצפיה ב-'אתה נשמע לי עורך דין:) . כאשר אתה עובד בחברה בחוזה לתקופה קצ'
אתה נשמע לי עורך דין:) . כאשר אתה עובד בחברה בחוזה לתקופה קצ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2018 | 10:31
2
14
לתקופה קצובה אתה אמור לקבל את פיצויי הפיטורין בסוף התקופה. 
אבל
אם המעסיק מציע לך, במנגנון הקיים בו הוא צריך להמציא לך שלשה חודשים מראש בקשה להמשך העבודה , הרי שאז אם תבחר שלא להמשיך את העבודה תחשב כמתפטר. 

שים לב, במנגנון של "כל צד רשאי להודיע על הפסקת פיטורין בכל עת במהלך המינוי" לא רשום אם אתה מתפטר או אם אתה מפוטר. 

ומה שחסר לי זה האם אתה עובד על פי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין שאז אתה ממילא הולך לקבל את פיצויי הפיטורין (כמובן, במידה ועברה שנה ולא מעלת בכספי החברה) .

לצפיה ב-'חידוד השאלה - אודה להתייחסות'
חידוד השאלה - אודה להתייחסות
18/02/2018 | 11:28
1
12
לפי הבנתי, חוזה לתקופה קצובה הוא כאשר מוגדרת תקופת העסקה ספיציפית (התחלה וסוף) ושאין בו הוראה המתירה לאחד הצדדים לסיים את החוזה לפני מועד הנקוב מבלי שיחשב להפרת חוזה. אציין כי לא עברתי הכשרה מיוחדת לתפקיד ואין לי סיבה להניח שהמעסיק ינזק מעזיבה מוקדמת.
האם הסעיף שציינתי, (לפיו ניתן להתפטר או להיות מפוטר לפי חוק הודעה מוקדמת) פוגע בזכות לדרוש פיצויי פיטורין בהתפטרות במידה ולא חודש חוזה העבודה כמופיע בסעיף 9 לחוק פיצויי פיטורין?
בנוסף, איך על המעסיק לחדש את חוזה העבודה - האם עליי לחתום על חוזה חדש של הארכת המינוי או לפחות לקבל העתק של הארכת חוזה אוטומטית לידיי לפי 3 חודשים מתום החוזה הנוכחי?
לצפיה ב-'חוזה לתקופה קצובה יכול להיות הוראה המאפשרת לאחד הצדדים'
חוזה לתקופה קצובה יכול להיות הוראה המאפשרת לאחד הצדדים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2018 | 15:22
5
לסגת מקיום החוזה.
אין בעובדה שאם תעזוב טרם סיום החוזה משום הנזקות או אי הנזקות של המעביד. השאלה היא מה המעסיק רשם בחוזה עבודה. 
כמובן שאם החוזה הסתיים ומספר החודשים שבו עבדת עולה על 12 חודש (או לפחות מתקרב..) הרי שאתה צריך לקבל פיצויי פיטורין. 
עקרונית אתה יכול לקבל גם את הסכום של הפיצויי פיטורין שנצבר בעבורך בפנסיה / פיצויי פיטורין גם אם לא עברה שנה. 
וכן. אם המעסיק שלך בוחר להמשיך את עבודתך אתה צריך לקבל מסמך (אם שלשה חודשים טרם ההחלטה על המשך עבודתך, או תאריך אחר. 
אבל שי לב, במדינת פרטצ' כמו שלנו הוא יכול לומר לך שבדכ גם ללא חוזב זה תקף.
לצפיה ב-'עבודה בשבוע לא מלא'
עבודה בשבוע לא מלא
18/02/2018 | 09:46
3
21
שלום.
אחרי יותר מ10 שנות עבודה בחברה, העברתי לשבוע עבודה בן 4 ימים במקום 5. חוזה חודשי.
כיצד זה אמור להשפיע על חישובי חופש ודמי הבראה? יישתנו סכומים\ כמות הימים? הגעתי למקסימום ימי חופשה והבראה.
תודה
לצפיה ב-'אם עברת לעבודה של 4 ימי עבודה בשבוע, וזאת כאשר המשכורת לא '
אם עברת לעבודה של 4 ימי עבודה בשבוע, וזאת כאשר המשכורת לא
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2018 | 10:59
2
17
שונתה אתה אמור לקבל את אותן הטבות למעט ירידה קלה בחופשה ובהבראה. 

חשוב לנצל את ימי החופשה שאתה זכאי להם. כי במידה ולא עשיתה בהם שימוש , והמעביד שלך לא מנע ממך לצאת לחופשה, הרי שימי החופשה שלך פשוט נעלמים . 

לך נצל את ימי החופשה שלך.

לצפיה ב-'המשכרות כן שונתה - יחסית 4\5'
המשכרות כן שונתה - יחסית 4\5
18/02/2018 | 14:13
1
13
בכל מקרה - איפה אפשר לקרוא על חוקים של "רידה קלה בחופשה ובהבראה"
לצפיה ב-'אתה צריך להבין כי עבודה ב 100% משרה (כך צריך להיות כתובבתלוש'
אתה צריך להבין כי עבודה ב 100% משרה (כך צריך להיות כתובבתלוש
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2018 | 15:14
14
אתה אמור לקבל X ימי מחלה (למען האמת מדובר ב 14 ימי חופש למשל (בהתחלה))
וכעת ל 80% יש השפעה על הזכות לקבל ימי מחלה וכמותן. 

תוכל לקרא זאת כאן

לצפיה ב-'שאלה לגבי הסכם סיום עבודה'
שאלה לגבי הסכם סיום עבודה
14/02/2018 | 22:48
3
25
במסגרת הסכם לסיום עבודה מבקש ממני המעביד להתחייב שלא להעסיק בעתיד את עובדי החברה הנוכחית.
האם אני נחשף לתביעה עתידית? נניח שעובד בחברה הנוכחית שלי ירצה לעבוד בחברה בה אעבוד בעתיד. האם במקרה ואסרב להעסיקו עקב הסעיף המגביל, אהיה חשוף לתביעה מצד העובד על אפליה או כל סעיף אחר?
לצפיה ב-'אפשרות אחת, לקבוע את התקופה לשנה. זה לגמרי הגיוני '
אפשרות אחת, לקבוע את התקופה לשנה. זה לגמרי הגיוני
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2018 | 16:02
2
14
אפשרות אחרת היא (ולא אמרת אם אתה עובר לעבוד באותו סוג עבודה שעבדת קודם לכן) לצפצף על בקשתו של הבוס שלך. אתה יכול לקחת כמעט כל אחד מהעובדים הקודמים שעבדו איתך. 
זאת בהנחה שלהם אין סעיף צינון בחוזה שלהם. 
לצפיה ב-'תרחיש '
תרחיש
16/02/2018 | 16:29
1
326
נניח שהסכמתי לדרישה.
עכשיו, אחד העובדים מגיש מועמדות לחברה החדשה שבה אני עובד, ומנכ"ל החברה מנחה אותי להעסיק אותו.
האם אני חשוף לתביעה מצד המעביד הקודם?

לצפיה ב-'לדעתי לא. במיוחד אם תוכל לומר שהבטחת לבעל החברה שיצאת ממנה'
לדעתי לא. במיוחד אם תוכל לומר שהבטחת לבעל החברה שיצאת ממנה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2018 | 18:00
12
הבעיה היא של מבקש העבודה אשר יצא מהחברה הקודמת וכעת מחפש מקום עבודה חדש.

שים לב, לא כתבת לי אם מדובר באותו תחום עבודה. אם מדובר בסתם עבודת הנהלה ולא קשורה לסוג העבודה הרי שגם אתה וגם העובד יכולים לעבוד כמה שהם רוצים בחברות אחרות מהיום שהם יצאו מהמפעל הקודם.
לצפיה ב-'שלום, יש לי פגישה עם סוכן של מקום העבודה'
שלום, יש לי פגישה עם סוכן של מקום העבודה
14/02/2018 | 12:05
1
28
לגבי תכנית הפנסיה + קרן השתלמות
אשמח אם משהו יוכל לסייע לי מה בדיוק אני צריכה לשאול ולוודא

אגב,
יש לי פנסיה ממקומות עבודה קודמים שמנוהלת ע"י הפניקס ואני רוצה לבצע ניוד לחברה הנוכחית (כלל)
לצפיה ב-'אני חייב לומר לך שכלל לא נחשבת הכי טובה. אבל אני ממש לא מומח'
אני חייב לומר לך שכלל לא נחשבת הכי טובה. אבל אני ממש לא מומח
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2018 | 16:05
15
בדבר הזה. 

אני חושב שמן הראוי לפנות למי שמבין וממליץ בתכניות פנסיה. 

אין לי את ההכשרה המתאימה :)
לצפיה ב-'פיצויי פיטורין בעקבות מעבר למקום מרוחק'
פיצויי פיטורין בעקבות מעבר למקום מרוחק
14/02/2018 | 09:08
4
29
שלום לך עורך דין מבורך

אני מעוניינת לשאול שאלה הנוגעת להתפטרות עובדת שמוכרת כידועה בציבור.

העובדת ,שעובדת בשכר חודשי קבוע מעל 10 שנים,התגרשה בחודש 1/17,וחיה מאז עם הידוע בציבור שלה במשך כשנה בתל אביב.לאחר כשנה,החליטו בני הזוג הידועים בציבור לרכוש דירה המרוחקת כ 100 ק'מ ממקום עבודתה,ועברו לגור בה.
בני הזוג לא גרו מעולם במקום אליו הם עברו לגור לאחר גירושיה של האישה. 

אני יודעת שעובדת אשר עורקת מרצונה למקום מרוחק יחד עם בן זוגה,לא מגיעים לה פיצויי פיטורין,אך מעוניינת לשאול האם בנסיבות הענין ובהתייחס לסעיף 8 לחוק פיצויי פיטורין,האם סעיף 8(2) מבטל את סעיף 8 (1) לחוק ?  קרי,האם העובדה שבני הזוג עברו למקום המוגדר "עיירת פיתוח"- מבטל את סעיף 8(1) לחוק- ומזכה את האישה בפיצויי פיטורין ?

תודה רבה לך ויום נפלא
לצפיה ב-'ברצוני להביא את המצב לקהל המועט של עוקבי עוזר מבורך :) ס' 8 '
ברצוני להביא את המצב לקהל המועט של עוקבי עוזר מבורך :) ס' 8
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2018 | 16:00
3
51
התפטרות לרגל העתקת מגורים - ס' 8 לחוק פיצויי פיטורין

8.    לענין חוק זה יראו כפיטורים התפטרות של עובד עקב העתקת מקום מגוריו –
(1)   לרגל נישואיו – לישוב בישראל בו היה גר בן-זוגו, בתנאים שנקבעו בתקנות באישור ועדת העבודה של הכנסת;
(תיקון מס' 14) תשמ"ח-1988
(2)   לישוב חקלאי – מישוב שאינו חקלאי, או לישוב באזור פיתוח מישוב שאינו באזור פיתוח, בתנאים שנקבעו בתקנות באישור ועדת העבודה של הכנסת; לענין פסקה זו "ישוב חקלאי" או "ישוב באזור פיתוח" – ישוב שנמנה עם סוגי ישובים שנקבעו בתקנות באישור ועדת העבודה של הכנסת כישובים חקלאיים או ישובים באזור פיתוח, הכל לפי הענין;
(3)   מחמת סיבות אחרות שנקבעו בתקנות, באישור ועדת העבודה של הכנסת מסיבות המצדיקות את העתקת מקום מגוריו של העובד.

סעיף 8 (1) אינו נקרא ביחד עם סעיף 8 (2) . כך שאם את בוחרת לעבור למקום מגורים אחר מיוזמתך, כל עוד הוא מוכר בתקנות], הרי זכותך לעבור לשם ולקבל פיצויי פיטורין (כמובן כל עוד את משנה את מקום המגורים בתז ומתעתדת לגור שם מינימום חצי שנה).

לעניין זה להלן התקנות ...

(ב)  רואים התפטרותו של עובד כפיטורים לפי פסקה (2) לסעיף 8 לחוק, אם העובד גר לפחות 6 חדשים בישוב חקלאי או בישוב באזור פיתוח שאליו העתיק את מגוריו.
          בתקנת משנה זו –
          "ישוב חקלאי" - קיבוץ, מושב, או ישוב שמרבית תושביו הם חקלאים;
תק' תשכ"ו-1965 תק' תשל"ו-1975 תק' תשל"ט-1979 תק' (מס' 2) תשמ"ב-1982 תק' תשמ"ד-1984 תק' תשמ"ה-1984 תק' תש"ן-1990 ת"ט תשע"ה-2015
          "ישוב באזור פיתוח" - אחד הישובים: אופקים, אילת, בית-שאן, בית-שמש, דימונה, חצור, ירוחם, כרמיאל, מגדל-העמק, מדרשת שדה בוקר, מצפה-רמון, מעלות-תרשיחה, נתיבות, נצרת-עילית, ערד, צפת, קרית-גת, קרית-מלאכי, קרית-שמונה, שדרות, שלומי, יקנעם-עלית, עכו, טבריה, עפולה, גילון, עצמון, יודפת, יעד, קורנית, שכניה, מורשת, מנוף, מרכז ספיר, יבנאל, כפר-ורדים, הילה, מתת, אדר, עמקה, חרשים, כמון, מכמנים, ורד הגליל, ארשת, עדי, הררית, פרחי אביב, צורית, טל אל, כליל, קציר, מנחמיה, מטולה, מגדל, רמת ישי, ראש פינה, כנרת (המושבה), כפר תבור, יסוד המעלה, מסד, מצפה נטופה, חיספין, אשחר, הר חלוץ, יובלים, מעלה צביה, רקפת, חורפיש, מצפה הושעיה, גבעת אלה, גבעת אבני, אלון הגליל, אבטליון, שורשים.
תק' תשכ"ה-1965

ומזל טוב לגברת :)
לצפיה ב-'תודה רבה עורך הדין עזר מבורך,'
תודה רבה עורך הדין עזר מבורך,
17/02/2018 | 17:51
9
היית לי לעזר,ואפילו הופתעתי לדעת לעפולה נחשבת לעיירת פיתוח/ישוב באזור פיתוח.

שבת שלום ותודה לך
צביה

לצפיה ב-'תיקון טעות בנוגע לתקנות שצרפת,עורך דין מבורך'
תיקון טעות בנוגע לתקנות שצרפת,עורך דין מבורך
18/02/2018 | 13:17
1
17
צהריים טובים עורך דין מבורך,

בבדיקה נוספת שערכתי בנוגע ללשון התקנות שצרפת למעלה-מצאתי טעות,שכנראה בנוסף אליה ייתכנו שינויים נוספים.

העיר עפולה למשל,כבר מזמן לא נחשבת עיירת פיתוח, לכן חשוב להבהיר ענין זה
כנראה שהאינטרנט לא מעודכן וצריך לשים לב ולבדוק האם ברשימה שצרפת יש עוד ערים שכבר אינם נחשבים עיירות פיתוח

תודה ושבוע טוב
לצפיה ב-'בהצלחה..'
בהצלחה..
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2018 | 15:03
26
לצפיה ב-'התפטרתי, חייב ימי עבודה?'
התפטרתי, חייב ימי עבודה?
15/02/2018 | 21:41
1
25
ביום ראשון פניתי למנהל שלי ואמרתי לו שאני מתפטר עקב גיוס בחודש הבא.
בנוסף אמרתי לו שימצא לי מחליף למשמרת הבאה שלי ביום שישי.
הוא אמר לי תחשוב על זה עד יום שלישי ותחזיר לי תשובה.
בשלישי שלחתי לו הודעה ואמרתי לו שלא אוכל להגיע בשישי ושבת.
היום באתי להחזיר לו את הציוד והוא אמר לי שאני חייב לו ימי עבודה והייתי צריך להגיש את זה בכתב (משהו שלא ידעתי שצריך ולא ראיתי מישהו מהעבודה שלי שעשה את זה), ואמר לי שלא הודעתי לו בראשון ורק בשלישי הודעתי לו. בכל אופן הוא אמר שאם לא אגיע למשמרת שלי בשישי אצטרך לשלם על יום עבודה. כמו כן איים עליי שאני "מחוק" שם ובכל הסניפים שלהם.
האם אצטרך לשלם לו על יום עבודה?
תודה.
לצפיה ב-'טל, אני לא מצליח להבין את המעביד (לא מעסיק) שלך. '
טל, אני לא מצליח להבין את המעביד (לא מעסיק) שלך.
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2018 | 15:52
19
אתה מתגייס לצה"ל (?), לא ברור לי למה הוא לא תומך בך. 
אני רוצה להבין, האם עבדת שנה? אם כן, ואם אתה מתגייס לצהל מגיע לך פיצויי פיטורין. הוא אמור אפילו להפריש בעבורך את הפיצויים האלה. 

כעת, אתה לא חייב לו. הוא רשאי לנכות לך זאת ממשכורתך האחרונה. 
אגב, אם הודעת לו , גם אם זה היה בע"פ והוא מכחיש זאת, מילא. אבל אם שלחת לו הודעה ב וואטסאפ , זה מכסה אותך לגמרי. 

והוא מנייאק.
לצפיה ב-'מחפש ספרי משפט'
מחפש ספרי משפט
13/02/2018 | 14:03
2
12

שלום רב,

אני מחפש ספרי משפט ממשרדי עו"ד שמעתיקים את מקום משרדם ואינם מעבירים חלק מהספרים למקום החדש, מספריות המוציאות משימוש ספרי משפט ישנים, מסטודנטים לשעבר במשפטים שאינם מעוניינים להמשיך ולהחזיק בכל ספרי הלימוד שלהם ומכל מי שנתקל בספר/י משפט ואינו מעוניין בו/הם.
אשמח אם תודיעו לי. 

בתודה,
עמי.

לצפיה ב-'את רובם תוכל למצא במסגרת המחשב. לא אבקש למחוק זאת :) בהצלחה'
את רובם תוכל למצא במסגרת המחשב. לא אבקש למחוק זאת :) בהצלחה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2018 | 14:40
1
9
לצפיה ב-'תודה לך, עו"ד עזר מבורך. עמי.'
תודה לך, עו"ד עזר מבורך. עמי.
13/02/2018 | 14:47
3
לצפיה ב-'קרן פנסה חדשה הראל מיסוי'
קרן פנסה חדשה הראל מיסוי
13/02/2018 | 13:39
2
23
אני מקבל פנסיה חודשית מהעבודה 8000 שח.בעבר הפקדתי מהכנסתי הפנויה לאחר שנוכה ממנה מס הכנסה לקרן פנסיה חדשה במעמד עצמאי 5 שנים וללא קשר למעביד, ואמור לקבל פנסיה 2000 שח .ביקשתי מפקיד השומה תאום מס שלא אשלם שוב מס הכנסה על סכומים עליהם שילמתי בעבר מס כדין,(כמובן לא ביקשתי בגין אותם שנים ניכויים בטופס 135) לא נענתי. מה הדין? יש מיסוי בדאבל ?נא הפניה לסעיף בחוק
לצפיה ב-'אני מצטער אינני עוסק בפנסיה במובן הזה. '
אני מצטער אינני עוסק בפנסיה במובן הזה.
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2018 | 14:22
9
לצפיה ב-'ניכוי מס מקיצבה'
ניכוי מס מקיצבה
14/04/2018 | 23:54
תקרא בגוגל את הקשור לפנסיה. בנוסף, פנה לסוכן הביטוח שלך, עליו לתת לך תשובות והסברים
לצפיה ב-'בקשה להעלאת שכר'
בקשה להעלאת שכר
12/02/2018 | 09:47
2
41
שלום,
לא יודעת אם זה המקום הנכון לשאלתי, אבל מנסה...:
ברצוני לבקש העלאה בשכר (עובדת בחצי משרה) ושכרי לא עודכן מ2012.
על איזה נתונים במשק אני יכולה להסתמך בבואי לשיחה? השוואה בין השכר הממוצע ב2012 להיום? השינוי במדד (שלא היה כ"כ משמעותי)? כמו כן, מה הגיוני לבקש? 15-20%?
האם יש טיפים נוספים שכדאי לדעת?
תודה רבה
לצפיה ב-'אני לא יודע כמה את מרוויחה וכמה המעסיק זקוק לך.'
אני לא יודע כמה את מרוויחה וכמה המעסיק זקוק לך.
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2018 | 08:59
1
136
את יודעת, את יכולה להגיע אל המעסיק ולומר לו שאת רוצה העלאה מכובדת בשכר. 
את חושבת שאת עובדת כבר 6 שנים והיום את עוסקת בהרבה יותר תחומים מאז. 
את יכולה לדרוש את ההעלאה בשל עלייה בשכר בתחום שלך, אבל השיטה היא להגיע אחת לשנה , לקבוע איתו אפילו למתי את יכולה להגיע אליו במשך השנה, ולדבר על עליה קבועה במסגרת שנתית. 
שימי לב שאם היית מרוויחה שכר מינימום היה עולך לך השכר מ 4,300 ש"ח לחודש ל 5,300 ש"ח לחודש 
השכר הממוצע עלה מ 8,503 ש"ח לחודש ל 9,802 ש"ח לחודש 

תעלי גם את אלה וגם את הבקשה שלך להעלאת שכר אם בשל העובדה שיש לך יותר ילדים ואם במסגרת העבודה הקשה יותר שאת משקיעה. 
לצפיה ב-'תודה רבה, כך אעשה!'
תודה רבה, כך אעשה!
14/02/2018 | 06:55
6
לצפיה ב-'המערכת פותחת עונה עם תחקיר מטלטל על מצב הפנסיה של '
המערכת פותחת עונה עם תחקיר מטלטל על מצב הפנסיה של
12/02/2018 | 15:20
18
המערכת פותחת עונה עם תחקיר מטלטל על מצב הפנסיה של כולנו http://reshet.tv/item/news/the-system/season-02/episodes/pension-tahkir/

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד עזר מבורך ושות' עוסק בדיני עבודה ופלילים מאז 1995. לעו"ד עזר מבורך ניסיון רב הן בתביעות בדיני עבודה והן בהגנה על מעסיקים ועובדים. היחודיות
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עזר מבורך

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה