לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2779227,792 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני עבודה

לא פייק ניוז: נאמן לחובה לביזור ידע מקצועי ולמאבק על זכויות אדם וזכויות עובדים, פורום זה עומד לרשותכם 24 שעות ביממה למענה ראשוני שוטף ומקצועי בנושאי דיני עבודה מד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה

לא פייק ניוז: נאמן לחובה לביזור ידע מקצועי ולמאבק על זכויות אדם וזכויות עובדים, פורום זה עומד לרשותכם 24 שעות ביממה למענה ראשוני שוטף ומקצועי בנושאי דיני עבודה מד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'פנסיה ממבטחים הישנה'
פנסיה ממבטחים הישנה
20/08/2018 | 21:19
1
14
יש לי פנסיה ממבטחים הישנה (אני כבר לא מפריש לה כספים) שלדעתי לא מחושבת נכון.
פנסיה זו מחושבת לפי ממוצע 3 השנים האחרונות.
אבל מתוך 3 שנים אלו יש לי 3 חודשים שבהם עבדתי רק חצי חודש (התחלתי את העבודה או פוטרתי מהעבודה באמצע החודש) ולכן הפרישו לי סכום נמוך מאוד לפנסיה. אם יתחשבו בזה שעבדתי רק חצי חודש זה יעלה לי את הממוצע.
מה אפשר לעשות בנידון? 3 השנים האחרונות בפנסיה זו קובעות לגבי כל 20 השנים שבהן הייתי במבטחים הישנה.
לצפיה ב-'חישוב פנסיה לפי ממוצע 3 השנים האחרונות'
חישוב פנסיה לפי ממוצע 3 השנים האחרונות
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2018 | 09:17
14
שאלתך נוגעת לאופן חישוב הפנסיה לפי שיטת 3 השנים מששכרך הופחת בחלק מהתקופה - נא הפני שאלתך בפורום "ביטוח חיים, גמל ופנסיה" של "תפוז".
לצפיה ב-'שאילתה '
שאילתה
20/08/2018 | 13:05
1
39
האם יש מקום להגיש תביעה כנגד מקום עבודה שמעסיק מעל 25 עובדים ואשר לא הגיב לקורות חיים שהוגשו שנמסרו ידנית למנהלת והובטח לי תשובה בכל מקרה .?
לצפיה ב-'סעיף 3א. לחוק הודעה לעובד (תנאי עבודה)'
סעיף 3א. לחוק הודעה לעובד (תנאי עבודה)
( לעמוד שלי בתפוז )
20/08/2018 | 18:29
12
כן - אכן ניראה שיש לך עילת תביעה ככל שחלף המועד הקבוע בחוק למתן מענה למועמד לעבודה, כאמור בסעיף 3א. לחוק הודעה לעובד (תנאי עבודה):

מסירת הודעות למועמד לעבודה, תשע"ה-2014
3א.     (א)  מעסיק ימסור למועמד לעבודה המשתתף בהליכי מיון לעבודה הודעה בכתב על –
(1)   התקדמות הליכי המיון לעבודה; הודעה כאמור תימסר אחת לחודשיים לפחות מיום תחילת השתתפות המועמד בהליכי המיון;
(2)   אי-קבלתו לעבודה של המועמד; הודעה כאמור תימסר לא יאוחר מ-14 ימים מהיום שבו אדם אחר התקבל לעבודה שלגביה נערכו הליכי המיון.
           (ב)  הודעות לפי סעיף קטן (א) יכללו, בין השאר, את אלה:
(1)   שם המעסיק ושם המועמד לעבודה;
(2)   מועד תחילת הליכי המיון לעבודה, וזהות הגורם שעורך את הליכי המיון – אם אינו המעסיק;
(3)   התפקיד או המשרה שלגביהם נערכים הליכי המיון;
(4)   שמו של שולח ההודעה מטעם המעסיק ותפקידו.
           (ג)   הוראות סעיף זה לא יחולו על מועמד לעבודה –
(1)   בעבודה שתקופת העבודה בה אינה עולה על שלושים ימים;
(2)   בעבודה בענף ההסעדה;
(3)   בעבודה אצל מעסיק המעסיק לא יותר מ-25 עובדים.
           (ד)  השר, באישור ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת, רשאי לקבוע סוגי עבודות או מקומות עבודה שהוראות סעיף 3א לא יחולו לגביהם.
           (ה)  בסעיף זה –
           "הודעה" – לרבות הודעה באמצעי אלקטרוני או אמצעי טכנולוגי אחר;
           "הליכי מיון לעבודה" – ריאיון או בחינה.
לצפיה ב-'פנסיה'
פנסיה
19/08/2018 | 13:36
1
31
שלום רב,
אני בת 52 ומבוטחת בפנסיה צוברת החל מגיל 36.(עהבודת מדינה במשרד ממשלתי גדול)
לאחרונה הציעו לי לעבור לקרן אחרת שהיא גם פחות או יותר באותו סדר גודל..כששמעו בקרן הנוכחית שאני רוצה לעבור התחילו במסע שכנועים, כמובן בהורדת דמי הניהול ושאר הדברים, והאמת שאני כועסת עליהם גם על שהם לא טרחו להיות איתי בקשר כל השנים למרות שבהתחלה היה כך ואחכ הם "נעלמו" למשך שנים רבות.
מהשיחה האחרונה שהם יזמו הם הצליחו לגרום לי לבלבול.
בחברה הנוכחית טוענים שאני נמצאת כיום במסלול הכללי ושאם אני כיום עוברת לקרן פנסיה אחרת, אני מאבדת את זה, כי לפי תקנות האוצר,, לא מתקבלים למסלול זה מבוטחים חדשים ושלמעשה אני הולכת להפסיד בגלל הגיל שלי שזה מסלול שקיים אצלי מאז שהצטרפתי .
אני פונה לאיכם למתן עיצה והדרכה: מהו המסלול הכללי והאם זה נכון מה שטוענים בחברה הנוכחית . תודה רבה מראש על כל עצה. במדיה ותצטרכו פרטים מפורטים יותר אשמח למסור. סינתיה
לצפיה ב-'מעבר בין קרנות פנסיה'
מעבר בין קרנות פנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/08/2018 | 15:11
19
שאלתך כללית ביותר ודורשת עיון בתנאי הפוליסה החדשים שמוצעים לך, בהשוואה לפוליסה שאותה את מבקשת לעזוב. לייעוץ פרטני - נא הפני שאלתך בפורום "ביטוח חיים גמל ופנסיה" של תפוז. 
לצפיה ב-'לא בטוח שזה קשור לפורום אבל אנסה'
לא בטוח שזה קשור לפורום אבל אנסה
19/08/2018 | 14:39
3
31
קיבלתי אתמול(שבת) בשעה 23:20, 3 ימי מחלה מהמיון בבי"ח.
רציתי לדעת האם זה כולל את יום שלישי הקרוב או לא.
תודה מראש
לצפיה ב-'ימי מחלה'
ימי מחלה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/08/2018 | 15:09
2
24
תלוי בכתוב באישור הרפואי עצמו; היינו האמור באישור הרפואי - מאיזה תאריך עד איזה תאריך. ככלל, ככל שהאישור מיום 18.8.18, הרי הוא חל על 18-19-20 בלבד. ככל שלדעתך ראוי בריאותית כי גם יום שלישי יכוסה בימי המחלה שלך - עליך לפנות לרופא לשם הבהרה/מכתב מתקן.
לצפיה ב-'תודה על התשובה המהירה. כך עשיתי'
תודה על התשובה המהירה. כך עשיתי
19/08/2018 | 15:42
1
5
לצפיה ב-''
( לעמוד שלי בתפוז )
20/08/2018 | 10:47
2
לצפיה ב-'מתי מודיעים למעסיק על יציאה מוקדמת לחופשת לידה?'
מתי מודיעים למעסיק על יציאה מוקדמת לחופשת לידה?
19/08/2018 | 10:31
3
19
אדוני העורך דין אשמח מאוד אם לא תמחק לי את ההודעה.
שאלתי את השאלה בעבר אך לא קיבלתי ממך תשובה מלאה ואני מקווה אולי לקבל השלמה ממישהו אחר ככה שאם אינך יודע את התשובה אתה יכול לא להגיב או לרשום אינני יודע.

אני בדקתי באתרי האינטרנט, רשום שאני יכולה וזכאית לצאת לחופשת לידה מוקדמת אך לא מצאתי תשובה לשאלה מתי על פי החוק אני צריכה להודיע למעסיק על יציאה מוקדמת לחופשת לידה?

העילה לשאלה החשובה היא שאני עובדת בעבודה חלקית ותלויה במשמרות, אם אני מודיעה היום למעסיק שאני רוצה לצאת לחופשת לידה מוקדמת הוא עלול להתנקם בי ולא לשבץ אותי יותר למשמרות ולכן אני רוצה להודיע למעסיק כמה שפחות זמן לפני היציאה לחופשה.
לצפיה ב-'הודעה על חופשת לידה'
הודעה על חופשת לידה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/08/2018 | 11:36
2
26
סעיף 6 לחוק עבודת נשים מעגן את הזכות לחופשת לידה, וקובע:

6. תקופת לידה והורות (תיקון מס' 6)  תשמ"ו-1985 (תיקון מס' 52) תשע"ד-2014 (תיקון מס' 55) תשע"ו-2016
6.       (א)  עובדת שקרובה ללדת יתן לה מעסיקה תקופת לידה והורות ולא יעסיקנה בתוך תקופת הלידה וההורות.
(תיקון מס' 37) תשס"ז-2007 (תיקון מס' 46) תש"ע-2010
          (ב)  (1)   תקופת הלידה וההורות היא עשרים ושישה שבועות, מהם שבעה שבועות או פחות מזה, כרצון העובדת, לפני יום הלידה המשוער והשאר אחרי יום הלידה;"

"תקנות חוק עבודת נשים (הודעה על...)" אינן קובעות מתי יש לתת את ההודעה על רצונך במימוש חלק מחופשת הלידה לפני הלידה עצמה, משכך יש לתת את ההודעה בזמנך ובתום לב (כאמור - אין בחוק או בתקנות התייחסות ישירה לעניין זה, אלא לעניין מועדי הודעות אחרות שעל עובדת בהיריון לתת למעסיק).
לצפיה ב-'תודה רבה רבה '
תודה רבה רבה
19/08/2018 | 15:04
1
4
לצפיה ב-''
( לעמוד שלי בתפוז )
19/08/2018 | 15:07
4
לצפיה ב-' החלפת מנהל הפורום '
החלפת מנהל הפורום
16/08/2018 | 14:24
3
37

אנו מברכים את עו"ד עמית גורביץ' על כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד.

אנו מודים לעו"ד עזר מבורך על תקופת ניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך.

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'יוצאים לדרך! מוזמנים להתייעץ'
יוצאים לדרך! מוזמנים להתייעץ
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2018 | 15:42
2
21
לצפיה ב-'יוצאים לדרך'
יוצאים לדרך
19/08/2018 | 11:11
1
22
בהצלחה  רבה עמית
לצפיה ב-'תודה (-:'
תודה (-:
( לעמוד שלי בתפוז )
19/08/2018 | 11:20
7
לצפיה ב-'אי מימוש חוזה עבודה מצד העובד'
אי מימוש חוזה עבודה מצד העובד
19/08/2018 | 09:31
1
26
שלום רב,
רציתי לעזוב מקום עבודה. לאחר מכן התקבלתי למקום עבודה וחתמתי על חוזה. לאחר החתימה על החוזה, הודיעו לי ממקום עבודה נוסף שהתמיינתי אליו בעבר כי התקבלתי והתנאים שם יותר טובים ויותר מעניינים ואני רוצה לעבוד שם. הבעיה היא שחתמתי על החוזה במקום הראשון. אציין כי תחילת העבודה במקום הראשון היא עוד כ-3 שבועות ובשני עוד כחודש.
מה הפיתרון היותר טוב: 1. להודיע למעסיק הראשון שאני לא מעוניין לממש את החוזה- האם אני חשוף לתביעה משפטית בגין נזק שנגרם לו? הרי תחילת העבודה היא עוד 3 שבועות ולא הברזתי ברגע האחרון?
2. לעבוד שם כשבוע ולהודיע שלא מתאים לי? מבחינה מוסרית זה מוציא אותי פחות בסדר, אבל האם כך לא אהיה חשוף לתביעה משפטית?
אני מעוניין לצאת כמה שיותר בסדר עם כולם מהמצב הזה ומאידך לא להיות חשוף משפטית.
(לא מדובר בתפקיד בכיר, אלא סטנדרטי וגם המקום הראשון שאליו התקבלתי התהליך הסתכם בראיון אישי בלבד). תודה
לצפיה ב-'"הברזה" ממקום עבודה עתידי'
"הברזה" ממקום עבודה עתידי
( לעמוד שלי בתפוז )
19/08/2018 | 11:05
17
לא בכדי חוזה עבודה מוגדר משפטית כ"חוזה יחס" הניתן לשינויים בכל עת, לרבות לפיטורים או להתפטרות אפשרית. לכן אכן זכותך להתפטר בכל עת ומכל טעם, וקל וחומר - מבחינה מסויימת - אף לפני תחילת יחסי העבודה.
על כן, ככלל, ככל שאין מדובר ב"חוזה עבודה קצוב" (לתקופה מסויימת) - מציע שתודיע לקונית בכתב למעסיק כי לא תתחיל את עבודתך. ככלל, אינך צפוי לכל תביעה למעט בנסיבות חריגות בו המעסיק יטען לעלויות מיון חריגות ו/או לחוסר תום לב קיצוני מצידך בהליכי המיון (דבר שספק אם היה בעניינך). 

לצפיה ב-'לא בטוח שהשאלה לכאן... אבל מנסה'
לא בטוח שהשאלה לכאן... אבל מנסה
18/08/2018 | 18:10
1
24
אבי כבן 74, חוסה במוסד סיעודי מזה כ-6 שנים (על רקע פסיכיאטרי, כיום במצב של דמנציה), עד כה לא פנינו לבקשת אופוטרופסות (למעט גוף) וכל כספי הפנסיה שלו (למעט קיצבת הזיקנה שמועברת למוסד) למעשה ממשיכים להיכנס לחשבון המשותף שלו ושל אמי ומשמשים אותה למחייה (לה עצמה אין פנסיה למעט קצבת זיקנה). כיום אמי חושבת למכור את הדירה המשותפת שלהם או למשכן אותה. ברור שלשם כך נצטרך להוציא עבורו אפוטרופסות (כנראה שאני אהיה האפוטרופוסית). מה יכולות להיות ההשלכות הכלכליות של מהלך כזה (מבחינת השימוש שלה בכספי הפנסיה שלו ובכספים שיתקבלו ממשכון או מכירת הדירה)?
בתודה, ציפי
לצפיה ב-'תכנון פנסיוני '
תכנון פנסיוני
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2018 | 19:59
21
שאלתך נוגעת לתיכנון פנסיוני בשים לב לזכויות ולסכומים אחרים- נא הפני שאלתך ב״פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה״ של תפוז ��
לצפיה ב-'מבטא-זר כסמן לחוסר סולידריות....'
מבטא-זר כסמן לחוסר סולידריות....
18/08/2018 | 15:09
4
29
האם דחיית מבקש עבודה בגלל מבטא זר ודרכון זר מהווים אפליה פסולה או שלא.
לצפיה ב-'איסור אפליה בשל מוצא'
איסור אפליה בשל מוצא
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2018 | 17:07
3
16
מכח חוק שוויון הזדמנויות בעבודה אסור להפלות, בין היתר, בשל גזע/לאום/מוצא, ומכאן שאף בשל מבטא. ככל שאין רלוונטיות לאבחנה, החוק אף מאפשר פיצוי בלא הוכחת נזק של עד 120,000 ש״ח.
עם זאת, דרכון זר ו/או העדר אזרחות יכולים להיות אבחנה מותרת. לא ברור מדברייך אם מדובר בדרכון נוסף או בהעדר אזרחות ישראלית.

לצפיה ב-'"חוק הלאום" מטשטש את המוצא-הלאומי אבל לא את המבטא...'
"חוק הלאום" מטשטש את המוצא-הלאומי אבל לא את המבטא...
18/08/2018 | 17:15
2
14
ניקח עולה חדש מארגנטינה שתחת חוק הלאום הוא "יהודי" ולא "ארגנטינאי" למרות שיש לו גם דרכון ארגנטינאי ואלפי חברים שם והוא כמובן סולידרי עם תושביה. ניתן לו כאן את תפקיד הרמטכ"ל   או היועץ הכספי לרמטכ"ל.    זה גורם חוסר נוחות למי שנתקל פיזית ושומע פיזית את המבטא-הזר.  זה מרגיש כמו גייס חמישי. אבל מבחינה חוקית אי אפשר לתקוף את זה?
לצפיה ב-'קציני צה״ל - אין יחסי עובד-מעסיק'
קציני צה״ל - אין יחסי עובד-מעסיק
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2018 | 17:37
1
13
קציני צה״ל ובכללם הרמטכ״ל אינם ״עובדים״ במשמעותם המשפטית של דיני העבודה, ובין היתר פרוצדורת מיונם ובחירתם לתפקיד שונה. 
מעבר לזה, ובלי קשר לחוק יסוד הלאום שהזכרת (שעדיין אין פסיקה מכוחו), אכן אסור להפלות בשל מבטא זר, כאמור בחוק שוויון הזדמנויות בעבודה, אלא אם יש רלוונטיות לתפקיד או למשרה (למשל- מורה לדיקציה). ״רגשות לאומיים״ של עברית נטולת מבטא אינה מהווה טעם מותר לאבחנה בין עובדים והיא תחשב לאפליה פסולה.

לצפיה ב-'אז מה ההגיון של רדיפת-פלשתינים ומה החוקיות של זה....'
אז מה ההגיון של רדיפת-פלשתינים ומה החוקיות של זה....
18/08/2018 | 17:53
13
של המלחמה בעזה למשל
לצפיה ב-'הטעות שאתרים לגבי קצבת פנסיה.'
הטעות שאתרים לגבי קצבת פנסיה.
16/08/2018 | 16:58
6
36
בעלי נפטר לפני כ6 שנים .מבירור הפנסיה שלו נמסר לי שאני וילדי זכאים לקבל קצבה חודשי,אחרי כשנה ,הבאתי את כלהמסמכים שצריך ועדין לא קבעתי התחלת תשלומי הפנסיה כחצי שנה אחרי זה ביקשתי כן לקבל את הפנסיה החודשית ואז אמרו לי את לא זכאית כי המנוח חסך בתוכנית שלא מפרישה קצבה אלא זה היה תכנית חיסכון.וכך 5 שנים אני בודקת כל שנה מה קורה עם הכסף ותמיד אותה תשובה,וגם יעצו לי שלא כדאי להוציא הכסף בגלל מס גבוה.השנה כנראה אחד הפקידים טעה,,,ושאל אותי אם אני באתי לקבל את קיצבת השאירים,,,,הייתי המומה....מה השתנה ,פתאום כן מגיע... לאחר בירור סופי אכן מגיע.מיותר לצין אתהכעס שלי עגמת הנפש,במקום שהכסף ישמש אותי הוא רק צבר רווחים..... מגיע לי רטרואקטיבית,לא מוכנים להגיד לי בקרן איזה ריבית יוסיפו על זה ומה גובה הפיצוי,
הקרן מוכנה לשלם רטרואקטיבית  90 אחוז של הפנסיה הצבורה מתאריך הפטירה ולא הפנסיה מערך הפנסיה הצבורה נכון להיום של ,זה המשמעותי ,450 שח הבדל, 
מה החוק אומר מאיזה סכום  צריך לחשב  את גובה הפנסיה ?
אני פוחדת שאחרי שאגיש מסמכים הם ישלמו רטרואקטיבית אבל יתכחשו לריבית שמגיע לי ולפיצוי שמגיע לי. ואז אכנס  אאלץ לתביעה משפטית.הם בשום פנים ואופן לא מוכנים להגיד לי  מראש כמה ריבית ופיצוי אקבל ? 
הטעות לאורך כל הדרך היתה שלהם לא שלי.בגללם התנהלתי בקושי רב כאלמנה.
 תודה וסליחה על המגילה.

לצפיה ב-'הטעית שאירים,כמובן.'
הטעית שאירים,כמובן.
16/08/2018 | 17:03
6
לצפיה ב-'טעות בפוליסה'
טעות בפוליסה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2018 | 18:13
4
20
נינה שלום,
ככלל, אין בתחילת קבלתך גמלת השאירים מהיום משום ויתור על זכויות העבר שלא קיבלת. אף יש תהא תועלת משפטית בתחילת קבלת הסכומים, שיעידו על עצם זכאותך. קבלת הסכומים, ככלל, לא תפגע באפשרות תביעתך לגבי תקופת העבר, ככל שמדובר בטעות/הטעיה בגינה לא קיבלת סכומים להם היית זכאית.
בכל אופן, יש לבדוק את הפוליסה בקפידה ואת כלל הנסיבות ולא לחתום על "ויתור על תביעות" ביחס לתקופת העבר.
לצפיה ב-'המשך שאלה'
המשך שאלה
16/08/2018 | 19:27
3
17
ברכות להכנסך לתפקיד מנהל הפורום. בהצלחה, 
 האם תחשיב הקצבה צריך להיות מהסכום שהיה בקרן מיום הפטירה של בעלי  או מהסכום שקים כרגע בקרן, 140.000 שח של אז, נותנים 900 שח קצבה .מהסכום שקים היום בקרן ,שכן הקרן צברה רווחים, מגיעה קצבה של  1350 שח .
 וזה הבדל משמעותי לכל הדיעות.
תודה על תשובתך נרגעתי שאפשר לתבוע גם אחרי קבלת הקצבה.
לצפיה ב-'גובה הקיצבה'
גובה הקיצבה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2018 | 21:38
2
28
היות שקרן הפנסיה מוכנה לתקן את הטעות ולשלם 90% מהסכום- וודאי לפני חתימה על כל מסמך שלא תימנע ממך זכות התביעה והדרישה לפיצוי על אובדן שנים אלו, בין אם בדרישה לפיצוי מלא של 100% (ולא רק 90); בין אם בדרישה לריביות והצמדות על כל התקופה בה לא קיבלת את הגימלה; ובין אם בדרישה לגיטימית לקבלת הסכומים לפי הסכום הצבור בפוליסה כיום.

לצפיה ב-'תודה על התשובות לשאלותי אפעל לפי ההמלצות.'
תודה על התשובות לשאלותי אפעל לפי ההמלצות.
19/08/2018 | 21:56
1
4
לצפיה ב-''
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2018 | 11:44
לצפיה ב-'דיני עבודה, עזרת המומחים'
דיני עבודה, עזרת המומחים
14/08/2018 | 07:14
7
59
היי חברים
אשמח לעצתכם, אני עוסקת בשיווק ומכירות לעולם ההיטק,
מקום העבודה שלי יוצא להדממה בכל חגי תשרי (סוכות,כיפור ראש השנה)
וגובה לי 4 ימי חופש ויום אחד על חשבון המעסיק. כשביקשתי לעבוד בכל זאת נאמר לי שאין למי למכור כי כל התעשיה בחופשים ולכן לא ניתן.

אשמח לדעת מה האופציות שלי על מנת לא להפסיד את ימי החופש המאולצים הללו. והאם הדבר חוקי
יש לציין שיש הדממה נוספת גם בפסח וכלן הדבר מכניס אותי ל"חופש כפוי" ולמינוס בימי החופשה.
לפעמים בא לי לצאת לחופש מתי שלי בא ולא מתי שלמעסיק נוח שלא אעבוד (משמע בזמן שגם הוא בהדממה..)
לצפיה ב-'זה חוקי בהחלט'
זה חוקי בהחלט
14/08/2018 | 17:50
5
30
למעט העובדה שהמעסיק לא יכול להכניס את העובד למינוס ימי חופשה. במקרה כזה שבו יש חופשה מרוכזת העשויה להכניס את העובד למינוס ימי חופשה על המעסיק לשלם לעובד עבור ימים אלו.
לתשומת הלב: המועד ליציאת עובד לחופשה נקבע על ידי המעסיק, ככל הניתן בהתחשב ברצונו של העובד. 
לצפיה ב-'אשמח להפניה בחוק '
אשמח להפניה בחוק
15/08/2018 | 07:15
17
בנוגע למינוס ימי חופשה
לצפיה ב-'הבהרה קטנה ברשותך'
הבהרה קטנה ברשותך
15/08/2018 | 09:14
3
21
כלומר אם המעסיק מוציא את כל העובדים לחופשה מאולצת ל-10 ימים ויש לי רק 5 ימי חופשה בתשלום אז אני אקבל בסוף 5 ימי חופשה בתשלום שירדו ממני + 5 ימי חופשה נוספים מהמעסיק בלי להיכנס למינוס?
לצפיה ב-'אמנם על פי פרשנות נכונה בחוק (והמורה שלי לחשבות שכר) אסור לה'
אמנם על פי פרשנות נכונה בחוק (והמורה שלי לחשבות שכר) אסור לה
15/08/2018 | 09:56
2
26
להכנס למינוס בימי חופשה אבל במידה ויש לך 5 ימי חופשה והחופש המאולך הוא 7 ימי חופשה הרי שעדיך להיות במינוס ולא ללקבל פחות כסף. 
יש מקומות בהם משלמים לך במינוס חופשה ויש מקומות שנותנים לך ימי חופשה אקסטרה . 
לצפיה ב-'כנסו'
כנסו
15/08/2018 | 19:42
1
13
בסוף, אם אני מגלה שהחופש הכפוי הכניס אותי ליתרה שלילית יש פה עילה לתביעה? אשמח לדעת מה מעסיקים בד"כ עושים במקרה כזה
לצפיה ב-'אין פה עילה לתביעה. אמנם על פי חישוב חשבונאי זה לא חוקי אבל '
אין פה עילה לתביעה. אמנם על פי חישוב חשבונאי זה לא חוקי אבל
16/08/2018 | 10:28
13
אף אחד לא ילך לתבוע 4 ימי שכר במינוס. 

אם אתה תובע את המעסיק שלך על הפרות ועוד, הרי שאתה יכול להוסיף כאן גם את המינוס בימי חופשה. .
לצפיה ב-'סמכות המעסיק לקבוע את ימי החופשה'
סמכות המעסיק לקבוע את ימי החופשה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/08/2018 | 16:22
11
סמכות המעסיק היא לקבוע את מועדי החופשה של עובדיו, בתנאי הוא יתן על כך התראה של 14 ימים מראש. משכך, אין מדובר ב"חופשה כפויה" אלא בחופשה מחייבת.
אמת, אסור למעסיק לגרום לך ל"חופשה שלילית" אולם ניראה כי מצב זה נוצר משבעבר בא לקראתך ואיפשר לך חופשה במועד שביקשת, לכן ספק אם יש לך עילה.
לצפיה ב-'חישוב שעות נוספות עפי עידכון אפריל 2018'
חישוב שעות נוספות עפי עידכון אפריל 2018
13/08/2018 | 21:10
3
30
היי,
אני עובד חודשי, בחודש עובד 200 שעות בשבוע כבר 7 שנים.
עד היום לא שולמו לי אף פעם שעות נוספות , דבר שהאיר את עיניי.

באפריל עידכנו את קיצור שבוע העבודה וחישוב השעות הנוספות.
רציתי לדעת איך מחשבים את מס' השעות הנוספות למשל עבור חודש יולי בו היו 4 שבועות עבודה מלאים ועוד שלושה ימים (4 פעמים ראשון עד שישי ועוד ראשון עד שלישי).

בימים ראשון עד חמישי אני עובד 8 שעות כל יום לאחר ניכוי זמן ההפסקה ועוד 4 שעות ביום שישי.
כלומר במשך 4 שבועות כל שבוע עבדתי 44 שעות
ועוד 3 ימים בהם עבדתי 8 שעות - 24 שעות עבודה ל 3 ימים.

לפי חישוב יומי-שבועי:
במשך 4 שבועות מגיע לי כל שבוע שעתיים נוספות כי עברתי את 42 השעות (2X4=8 שעות נוספות)
לפי החישוב הזה איך אני מתייחס לחצי השבוע הנוסף?

אם אני מסתכל לפי חישוב חודשי, לפי החוק, עבודה בחודש צריכה להיות 182 שעות וכאשר אני עובד 200 שעות זה אומר שמגיע לי 18 שעות נוספות.

אשמח לעזרה בהבנה מה הדרך הנכונה בחישוב השעות הנוספות והאם בתור עובד חודשי בלי סעיף שעות נוספות בתלוש אני יכול לדרוש אותם?

תודה.
לצפיה ב-'בהנחה שאתה לא עובד במשרת אמון הרי שאתה צריך לקבל מינימום '
בהנחה שאתה לא עובד במשרת אמון הרי שאתה צריך לקבל מינימום
14/08/2018 | 09:11
2
22
125%X וסביר להניח גם חלק מהסכום עובר לשעות של 150%.

לאור התלוש שכר בו אתה עבדת 200 שעות בחודש הרי שאתה יכול לדרוש תוספת שכר בת 125% שלא שולמה לך. (ואני אומר 125% ולא 25% כי נראה לי שקיבלת רק את הסכום הקבוע לחודש) .

ובעניין חישוב שעות נוספות לשבוע אתה צריך לחשב זאת שבועים, כלומר גם החצי שבוע בחודש הבא. 
לצפיה ב-'המשך'
המשך
14/08/2018 | 20:05
1
12
אבל יש פה 2 דברים סותרים לא?
מקרה א':
אם אני מסתכל חודשית יש לי 200 שעות כאשר חוק שעות העבודה קובע שעבודה חודשית הינה 182 שעות ואז אני אמור לקבל 18 שעות נוספות

מקרה ב' הסותר:
אם את ה 4 וחצי שבועות השלמתי ל 5 שבועות כאשר בכל שבוע אני עובד 44 שעות מגיע לי 10 שעות נוספות וזה למרות שחודשית עברתי את ה 182 שעות החודשיות(עבור 4 שבועות ו 3 ימים עבדתי 200 שעות)

1.מה מהם הוא הקובע?

2.בנוסף כנראה המעסיק לא שילם לי את השעות הנוספות במשך 7 שנים וכשניגשתי השבוע על מנת שיתחיל לשלם לי, הוא אמר לי נחשוב מה נעשה?
לא מספיק שהוא לא שילם 7 שנים עכשיו הוא מלין את התשלום למרות שביקשתי ממנו וציינתי בפניו שזה לפי החוק.
מה ניתן לעשות?
לצפיה ב-'1. אתה אמור לקבל כספים על שעות נוספות. 2. לבדוק את התוספת '
1. אתה אמור לקבל כספים על שעות נוספות. 2. לבדוק את התוספת
15/08/2018 | 09:53
10
לחצי שבוע זה כבר במשכורת הבאה. 3. שים לב כי אתה אמור לקבל פחות שעות רגילות ויותר שעות נוספות.  4. החישוב הנכון הוא שעבדת 200 שעות ואתה צריך לקבל לפחות 18 שעות נוספות. 5. תדרוש ממנו לשלם לך את הסכום הנדרש. חשוב לומר כי עד שאנחנו נגיש את התביעה , ואנחנו יכולים לדאוג רק ל7 שנים אחרונות, אז השנה הראשונה המחושבת כאן תעלם. 
לצפיה ב-'עבודה מעל182 שעות'
עבודה מעל182 שעות
14/08/2018 | 23:02
1
18
שלום,
אם אני עובדת 192 שעות בחודש,
האם 10 השעות שמעל ל 182 שעות התקן החודשיות נחשבות שעות נוספות?

תודה
לצפיה ב-'היי סיגל. את עובדת 192 שעות. השאלה היא האם רשום לך בחוזה העב'
היי סיגל. את עובדת 192 שעות. השאלה היא האם רשום לך בחוזה העב
15/08/2018 | 09:48
15
העבודה כי השכר מחושב על פי מסכורת בסיס בתוספת שעות נוספות. 

אם לא, או אם אין לך הסכם עבודה כלל, וחשוב מזה, אם הוא לא מחשב לך חצי שעה הפסקה ביום, אז את זכאית לקבל שעות נוספות שזה 125% .

שימי לב לבדוק זאת גם על פי שעות עבודה שבועיות. יתכן ויהיו לך יותר שעות נוספות משחשבת. 
לצפיה ב-'פנסי שלא משולמת מתחילת 2018'
פנסי שלא משולמת מתחילת 2018
14/08/2018 | 22:51
1
16
 המעסיק לא מעביר כספי פנסיה מתחילת 2018 . למעסיק נשלחו 2  הודעות:
1. עותק הודעה בווטסאפ מחברת הביטוח.שהמעסיק לא מפקיד כספים.
2. מכתב ביד למעסיק כי כספים טרם הופקדו וצריכים להיות מופקדים תוך שבוע.

לאחר ביצוע 2 פעולות  אלה האם אפשר להתפטר וזה  כדין מפוטר?

תודה

לצפיה ב-'אתה צריך לשלוח פכתב/אימייל למעסיק שאתה הולך להיות מתפטר כדין'
אתה צריך לשלוח פכתב/אימייל למעסיק שאתה הולך להיות מתפטר כדין
15/08/2018 | 09:41
10
מפוטר אם תוך שבועיים לא יועברו הכספים לפנסיה. 

לאחר מכן, כעבור שבועיים תשלח מכתב התפטרות כדין מפוטר ותיתן לו את ההודעה המוקדמת. 

אם ירצה לא להסתבך, ישלם לך את כל הסכומים (כולל פיצויי פיטורין מלא).
לצפיה ב-'פיצויים'
פיצויים
14/08/2018 | 10:47
23
האם ניתן למשוך פיצויים  ללא טופס 161. ואחרי קבלתו לקבל החזרים ממס הכנסה
לצפיה ב-'משיכת מהפנסיה'
משיכת מהפנסיה
13/08/2018 | 16:48
1
22
משכתי בעבר את רכיב הפיצויים מקופת הפנסיה שלי.
כעת אני מעוניין למשוך גם את יתרת הקצבה (ידוע לי שאשלם 35% מס).
האם מעסיקי לשעבר יקבל על כך הודעה, ויהיה מסוגל לדרוש ממני שאחזיר לו את הסכום של רכיב הפיצויים?
תודה רבה.
לצפיה ב-'בהנחה שאתה מפוטר לא נראה לי שהמעסיק שלך יוכל לדעת מה קורה.'
בהנחה שאתה מפוטר לא נראה לי שהמעסיק שלך יוכל לדעת מה קורה.
14/08/2018 | 09:12
12
לצפיה ב-'לא מצליח להקפיץ את ההודעה שלי . '
לא מצליח להקפיץ את ההודעה שלי .
11/08/2018 | 22:33
8
25

שבוע שעבר קיבלתי את המכתב הפטורים .

קצת  לגבי   מה שהיה  לפני  . 
הבוס שלי  שבוע שעבר הסביר לי לגבי הקיצוצים  ונתן לי מכתב לשימוע  ליום  ראשון  כי הוא צריך לדבר  עם הבעליים  שעמור לנחות ביום  ראשון  .
יום  ראשון  ,  שני   ואתמול     לא  שמעתי ממנו  ( אני יודע שנפגש  איתו )

היום הוא  דיבר איתי  אמר  לי שהוא נפגש  איתו ואין מה לעשות ושלצערו   אני צריך לעזוב עוד  כ 40 יום .

דבר  ראשון האם זה הליך תקין  ? זה שבעצם לא  נפגשתי מעולם עם מי שבאמת מחליט  ? ( לפחות לטענת הבוס ) 

נושא שני  .   בחודשים האחרונים    עבדתי פחות שעות   מהרגיל - האם זה יפגע לי בדמי אבטלה ? 
ובכלל איך אני מקבל את הדמי אבטלה ?  נכנסים אוטומטית ? 

ונושא אחרון  , אני מנסה לעבור  על  הימי חופשה וכו ,   מישהו  יכול לומר לי כמה  ימים הגיעו   בשנה לכול  עובד  במשרה מלאה 5 ימים בשבוע ? 
התחלתי לעבוד בתחילת  2015.

תודה רבה

לצפיה ב-'אם ההודעה בת יותר מ 3 ימים לא ניתן להקפיץ אותה, ולגבי השאר -'
אם ההודעה בת יותר מ 3 ימים לא ניתן להקפיץ אותה, ולגבי השאר -
12/08/2018 | 04:51
7
31
1. אתה זכאי לשימוע לפני פיטורין
2. הודעה של 40 יום מראש עומד בתנאי החוק. (30 ימים קלנדריים מראש)
3. דמי האבטלה מושפעים מהשכר שלך ב 6 החודשים האחרונים. (אז אם תעבוד פחות שעות נוספות, השכר יהיה נמוך יותר)
4. לצורך קבלת דמי האבטלה, אתה צריך לעבור 3 תנאים
  א. לקבל מהמעביד מכתב פיטורין
  ב. להרשם בלשכת האבטלה
  ג. להגיש תביעה בביטוח לאומי
כמדומני שזה הסדר
5. אתה זכאי לימי חופשה ודמי הבראה.
נ.ב.
לצפיה ב-'בתוספת לתנאים שרשמת'
בתוספת לתנאים שרשמת
12/08/2018 | 17:08
6
15
הוא כמובן צריך שלשכת התעסוקה לא תמצא לו עבודה שעבד בה בשנתיים האחרונות בתחום.
במידה וכן הוא לא יקבל אבטלה גם בחודש ה-1 .
לצפיה ב-'אגב הוא צריך היה לעבור שימוע חוקי'
אגב הוא צריך היה לעבור שימוע חוקי
12/08/2018 | 17:17
16
ממה שהוא רשם עושה רושם שהוא רק קיבל מכתב לשימוע אך לא עבר באמת שימוע, כלומר שהחלטה בדבר פיטוריו התקבלה קודם לכן.

לדעתי הוא יכול בהחלט לתבוע ולקבל פיצויים בגין פיטורין לא חוקיים.

אמנם קיצוצים זוהי עילה די מוצדקת לפיטורים אך לא בכל מצב, אני מצטט ממה שמצאתי באינטרנט:
"חובה על המעביד לערוך לעובד שימוע כן ואמיתי, במהלך שימוע זה מובהרת לאחרון כוונתו של המעביד בעניינו. כמו כן, המעביד מאפשר לעובד לשטוח את טענותיו תוך התייחסות אליהן בלב פתוח ובנפש חפצה (לרבות מתן אפשרות לעובד להציע פתרונות חלופיים לפיטורים, כאלה שלא יחייבו את פיטוריו)."

אם לא עשו שום דבר ורק הודיעו לו על ההחלטה הסופית אז הם צריכים לפצות אותו, ויש להבהיר בהזדמנות זו שהם יכלו לפטר אותו בצורה מסודרת ומוצדקת בלי שום בעיה, חוסר ההתחשבות שלהם, אי קיום הליך תקין לשימוע, וה"יאללה יאללה" לפי דעתי בהחלט מצדיק פיצויים בגין שימוע לא תקין. 
לצפיה ב-'אם ימצאו לו עבודה אז תהיה לו עבודה. אתה בטוח שהוא לא רוצה'
אם ימצאו לו עבודה אז תהיה לו עבודה. אתה בטוח שהוא לא רוצה
12/08/2018 | 23:01
4
8
לעבוד?
לצפיה ב-'אני רוצה לעבוד אבל לא בתנאים פחות טובים שיש לי כרגע '
אני רוצה לעבוד אבל לא בתנאים פחות טובים שיש לי כרגע
12/08/2018 | 23:14
3
85
השאלה אם הם יכולים לחייב אותי לעבוד  בכול עבודה  גם בתחום   אחר  ?  

ולגבי השימוע , ביקשתי ממנו להיפגש  עם הבוס הגדול  (  בעל החברה שמעולם  לא ראה אותי אגב ) .

הבטיח לי שאפגש איתו ..

בכול מקרה הוא הסביר  לי בהליך של לפני השימוע  שכאילו  יש  הכנסות   פחות מההוצאות   - זה מספיק  בשביל שהשימוע  יהיה חוקי  ?

לגבי הדמי אבטלה אז זה לא  נכון  שמגיע כמה חודשים בלי תנאים ?  ורק מאותו הזמן    חלים התנאים ?  משום מה כמה אנשים    אמרו לי שיש   4\5 חודשים שמקבלים אוטומטית  .  

תודה רבה  .

לצפיה ב-'לגבי קבלת דמי אבטלה - זה תלוי במקצוע ובלשכת האבטלה.'
לגבי קבלת דמי אבטלה - זה תלוי במקצוע ובלשכת האבטלה.
13/08/2018 | 06:48
2
12
כשאני (בתור אקדמאי/הייטק) הגעתי ללשכה הציעו לי להסתכל ברשימת העבודות בלשכה אבל לא כפו עליי ללכת לעבודה או אפילו לראיון עבודה.
במקצועות אחרים אני חושש שהיחס שונה.

לגבי לשכת התעסוקה - חפש קצת באינטרנט. ראה לדוגמא כאן

לגבי השימוע - נראה לי שעדיין לא עברת שימוש (שבו את שומע למה מפטרים אותך ואתה מסביר למעביד למה כדאי לו - לא לפטר אותך)
לצפיה ב-'אני לא בטוח אבל אני חושב שהחל מתעודת טכנאי'
אני לא בטוח אבל אני חושב שהחל מתעודת טכנאי
13/08/2018 | 09:56
1
11
מתעודת הנדסאי זה בטוח.

כלומר כל עוד יש לך מקצוע ו\או עבדת בתחום מסויים יותר משנה אז מגיע לך עבודה באותו תחום בדיוק, הם  לא יכולים לדחוף לך איזה עבודה שהם רוצים אלא עד שיעברו לפחות 4 חודשים מרגע שחתמת לראשונה.

כשאתה מגיע ללשכה הם אוהבים לכתוב במחשב כל דבר קטן שעשית על מנת להגדיל את אפשרויות התעסוקה שלך ולכן אם אתה מתכנת בחברת הייטק תגיד אני מתכנת, אל תגיד שאתה מבין במחשבים ובאופיס וכל מה שמסביב למרות שהם לא יוכלו לחייב אותך אם יש תעודת מתכנת בידך.
נראה לי שחודש ראשון לא תקבל בכל מקרה אבטלה, אבל אתה חייב לחתום.

דרך אגב, דיברת על תנאים פחות טובים, כשאתה מובטל אתה לא יכול לבוא בדרישות להשוות תנאים או לקבל יותר טוב כי אז הסיכוי יותר גבוה שתמשיך לשבת בבית.
בכלל הסיכויים שלשכת התעסוקה תמצא לך תפקיד שאינו בשכר מינימום שואף ל-0, תתחיל לחרוש את האתרים, בהצלחה !!!
לצפיה ב-'יש תקופת המתנה של 5-7 ימים (כל 3 או 4 חודשים) שעליהם'
יש תקופת המתנה של 5-7 ימים (כל 3 או 4 חודשים) שעליהם
13/08/2018 | 11:29
9
לא מקבלים תשלום.

אגב, את הרישום הראשוני אפשר לעשות באינטרנט. (באתר של לשכת התעסוקה)

לצפיה ב-'מתי אני אמור לקבל דמי הבראה?'
מתי אני אמור לקבל דמי הבראה?
11/08/2018 | 12:06
4
21
שלום לכולם אני עובד במשרה חלקית בתור עובד נקיון בחברה מסויימת
כבר שנה וחודש והיתי רואה לשאול מתי לפי החוק אני אמור לקבל את הדמי הבראה שלי האם החודש הנוכחי או חודש הבא?

תודה רבה
לצפיה ב-'מתי קיבלו העובדים האחרים?'
מתי קיבלו העובדים האחרים?
11/08/2018 | 14:50
8
לצפיה ב-'על פי החוק אתה אמור לקבל את ההבראה בחודשים 6,7,8,9 , אלא אם '
על פי החוק אתה אמור לקבל את ההבראה בחודשים 6,7,8,9 , אלא אם
13/08/2018 | 09:04
12
מקובל לתת בחודשים אחרים. 
שים לב, אתה צריך לקבל כספים בגין השנה הקודמת (5 ימי הבראה X אחוז המשרה שלך) ולאחר מכן , לכשתגיע לחודשים הרלוונטים כאמור לעיל אתה צריך לקבל , שוב, את דמי ההבראה שלך. (6 ימי הבראה X אחוז המשרה שלך)
לצפיה ב-'מועד תשלום דמי הבראה'
מועד תשלום דמי הבראה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/08/2018 | 16:25
1
4
הזכות לקבלת דמי הבראה משתכללת לאחר שנת עבודה מלאה.
משמועד התשלום הינו שנתי, רשאי מעסיק לשלם עבור כל ותק העסקה במועד התשלום השנתי שלו, מבלי שהדבר יחשב כהלנת שכר. במילים אחרות, לשם הדוגמא: הוא יוכל בעוד כחצי שנה לשלם לך, ובתנאי שישלם עבור כל התקופה שלא שולמה עד לאותה עת.
פנה למעסיק לוודא מתי מועד התשלום השנתי מצידו (לרוב - בחודשי הקיץ).
לצפיה ב-'ביררתי עם המנהל הישיר שלי והוא אמר לי'
ביררתי עם המנהל הישיר שלי והוא אמר לי
19/08/2018 | 19:18
2
שאני אקבל בחודש אוקטובר 2018
תודה רבה לך ולכל מי ששיתף פעולה

לצפיה ב-'מקום עבודה ששוקל לפטר אותי מה לעשות?'
מקום עבודה ששוקל לפטר אותי מה לעשות?
11/08/2018 | 17:26
3
35
שלום רב
אודה לסיוע.אני עובד מזה כמה חודשים בחברת רכב בחודשים האחרונים בממונה עליי מתנהג אליי בצורה לא נעימה[מרבה לצעוק עליי להעליב להשפיל] ובאף מספר פעמים שאל אם יש לי כוונות לעזוב את החברה.השבוע במשרד קרא לי שוב צעק עליי ואמר שלדעתו אני לא רוצה להיות שם למרות שעניתי שזה לא נכון.האם ואם יחליט לפטר אותי הם מחוייבים בהזמנתי לשימוע? האם לאחר תקופה של כ 7 חודשים הם מחוייבים במתן התראה מוקדמת וכמה זמן מראש? והאם במידה ומחליטים לפטר אותי הם יכולים שלא לזמן אותי לשימוע ואם לא האם מדובר בעבירה על החוק? אודה לעזרה
לצפיה ב-'חייבים לערוך לך שימוע'
חייבים לערוך לך שימוע
12/08/2018 | 15:52
18
תקופת הודעה מוקדמת - אם אתה עובד חודשי, על 6 החודשים הראשונים 6 ימים ועוד יומיים וחצי על החודש השביעי.
אם אתה עובד לפי שעות - יום לכל חודש (7 ימים)

ראה -

וגם
לצפיה ב-'הם חייבים לזמן אותך לשימוע. הם מחוייבים לתת לך 7 ימי התראה מ'
הם חייבים לזמן אותך לשימוע. הם מחוייבים לתת לך 7 ימי התראה מ
13/08/2018 | 09:01
17
מוקדמת. 
חשוב, להקליט את המעסיק שלך מקלל אותך ומשפיל אותך. זה יכול להיות מעולה לתביעה מאורחת יותר. 
את השימוע תקליט. אם על השולחן ואם מתחת לשולחן. 
לצפיה ב-'חובת זימון לשימוע'
חובת זימון לשימוע
( לעמוד שלי בתפוז )
19/08/2018 | 16:41
3
אכן, לפני קבלת החלטה על פיטורי עובד, מעסיק חייב בקיום שימוע בו עליו לעמת את העובד עם הטענות כנגדו (אותם עליו למסור לעובד מבעוד מועד) ולאפשר לו להשיב. זאת, אף לאחר 7 חודשי עבודה בלבד.
עם זאת, ככל שיש לך טענה להתנכלות - מציע לשקול לפנות בהתראה למעסיק בעניין זה ובדרישה למניעת ההתנכלות ו/או פיצוי, וזאת עוד לפני זימונך לשימוע.
לצפיה ב-'שבוע עבודה מקוצר 42 שעות'
שבוע עבודה מקוצר 42 שעות
13/08/2018 | 08:24
1
15
שלום
מבקש לשאול -בהתאם לצו הרחבה לקיצור שעות עבודה מ186 שעות ל182 שעות בחודש .האם יש לעדכן את תעריף השעה לעובד שמקבל מעל שכר המינימום?המעביד עדכן את מספר שעות העבודה אך טוען שלא מחוייב לעדכן את תעריף לשעה .
לצפיה ב-'בהתאם לצו ההרחבה לעדכון שכר העבודה מאפריל 2018, על המעסיק '
בהתאם לצו ההרחבה לעדכון שכר העבודה מאפריל 2018, על המעסיק
13/08/2018 | 08:59
14
לתקן את שבוע העבודה ל 42 שעות. אם אתה מרוויח יותר משכר המינימום הרי שאין חושב לעדכן את שכר העבודה. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. מייעוץ ראשוני ועד ניהול תביעה בבתי הדין לעבודה תוך ניתוח הסיטואציה בראיה משפטית
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עמית גורביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו