לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום דיני עבודה ופנסיה הוא המקום שלכם לשאול, לשתף ולענות.
ביחד אנו ננסה ליצור כאן קהילה מכבדת ועוזרת בכל הנושאים הקשורים בדיני עבודה וביחסי עבודה.
אין לכלול בהודעות פרטים מזהים אודות אנשים פרטיים, מעסיקים או נותני שירותים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פורום דיני עבודה ופנסיה הוא המקום שלכם לשאול, לשתף ולענות.
ביחד אנו ננסה ליצור כאן קהילה מכבדת ועוזרת בכל הנושאים הקשורים בדיני עבודה וביחסי עבודה.
אין לכלול בהודעות פרטים מזהים אודות אנשים פרטיים, מעסיקים או נותני שירותים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום דיני עבודה ופנסיה. אשמח לשיח פורה ומכבד מצד כל הגולשים וחברי הפורום.
המשך >>

חופשת לידה
20/01/2016 | 12:53
4
16
שלום,
עובדת במקום עבודה 8 שנים. בחופשת לידה.
מעוניינת להמשיך לחלת 3 חודשים לאחר 26 שבועות של החופשה. 
1. האם יציאתי לחלת מותנית בהסכמת המעסיק או שהוא מחוייב לאשר?
2. בנוסף, האם יש צורך להודיע למעסיק על לקיחת חופשת לידה של 26 שבועות? (כרגע 6 שבועות לאחר לידה).
3. כמה זמן מראש מחוייבת להודיע למעסיק.
תודה
תגובה
20/01/2016 | 18:24
3
14
את מערבבת פה בין שני דברים ,

עובדת שעבדה 12 חודשים לפחות אצל אותו מעסיק או באותו מקום עבודה, זכאית לחופשת לידה של 26 שבועות, מתוכם 7 שבועות (או פחות מזה, כרצון העובדת) לפני יום הלידה המשוער והשאר אחרי יום הלידה.
במהלך חופשת הלידה העובדת לא זכאית לתשלום שכר, אולם היא זכאית לתשלום דמי לידה במשך 14 שבועות מהמוסד לביטוח לאומי.
עובדת אינה זכאית לכל תשלום או דמי לידה עבור 12 השבועות הנותרים (כלומר, עבור 14 שבועות זכאית העובדת לדמי לידה מהמוסד לביטוח לאומי, ו-12 השבועות הנותרים עד לסיום חופשת הלידה בת 26 שבועות, הם חופשה ללא תשלום), אולם היא ממשיכה לצבור זכויות סוציאליות שמקורן בוותק במקום העבודה במהלך 12 השבועות הללו.

זה החוק , ואין לך צורך להודיע למעסיק דבר, מבחינתו, מרגע הלידה את 26 שבועות לא בעבודה.
המשך
20/01/2016 | 20:30
2
11
ומה בנוגע לחלת לאחר 26 שבועות, האם זה מותנה באישור המעסיק?
כן
21/01/2016 | 05:34
13
כידוע, עובדת כאמור זכאית לחל"ת (חופשה ללא תשלום)  בנוסף לחופשת הלידה למשך רבע מתקופת ההעסקה שלה, ולא יותר משנה. תקופת חופשת הלידה המוארכת (קרי: 12 השבועות הנוספים) שהוספה בתיקון היא על חשבון תקופת זכאותה לחל"ת, ולא בנוסף לה.
לדוג', עובר לתיקון- עובדת שעבדה 3 שנים (36 חודשים) היתה זכאית, נוסף לחופשת הלידה בת 14 השבועות, לחל"ת למשך תשעה חודשים (שהם רבע מ-36). בעקבות התיקון- עובדת כאמור זכאית גם כן להיעדר 9 חודשים בנוסף לחופשת הלידה בתשלום, אולם בחלוקה הבאה: ההיעדרות ב- 12 השבועות מתוך 9 החודשים (כ-3 חודשים) היא מחמת חופשת הלידה המוארכת, וההיעדרות בגין ששת החודשים הנוספים היא בגין הזכאות לחל"ת, אם בקשה לנצל את זכאותה.

המעסיק מחויב להסכים
21/01/2016 | 13:01
9
ככל שתודיעי לו על כוונתך לנצל
כי זו זכות שמוקנית לך
קופת גמל. מבינה בזה כלום ושום דבר
20/01/2016 | 12:35
18
מקום העבודה שלי הודיע על פשיטת רגל וכביכול נפתח כמקום חדש, בזמן הזה קיבלנו כספים שמגיעים לנו ובין השאר (עושה סדר בניירת) קיבלנו שני מכתבים האחד מעורך דין שמיצג את מקום העבודה בו נוכל אם נרצה למשוך את הכסף מ''מבטחים'' והשני מביטוח הלאומי על סכום גמלה מאושרת. דיברתי עם חבר לעבודה כי הסכום נראה לי זעום 580 שח הוא טען שזה בהתאם לשכר הזעום שלנו ושבכלל צברנו בסביבות 15000 שח (עבדתי בחברה הישנה בערך חמש וחצי שש שנים) ושהסכום 580 מתייחס לסכום חודשי שאקבל בפרישה.
משהו יכול להסביר לי אבל במילים ממש פשוטות פחות או יותר את כל העניין הזה עם קופת גמל?
נהלים חדשים בעבודה - האם זה חוקי?
20/01/2016 | 09:28
1
29
היי,

אני עובדת במוקד טלפוני וקיבלנו דף מודפס ובו נעלי עבודה חדשים. יש 2 סעיפים שנראים לי לא חוקיים ואני לא יודעת מה לעשות. לוחצים עלינו לחתום על הדף.

הנהלים תקפים למי שעובד משמרות ומקבל שכר לפי שעה.

הסעיף הראשון אומר שבמידה ואני חולה אני צריכה למצוא לעצמי מחליף למשמרת ובמידה ולא מצאתי אני צריכה להשלים את השעות/ימים שלא אגיע בהם.

הסעיף השני אומר שבמידה ורוצים לקחת חופש של יותר מיומיים צריך לבקש שבועיים מראש (שזה בסדר) אבל נצטרך להשלים את כל הימים/משמרות. למשל לקחנו שבועיים חופש והפסדנו 6 משמרות אז כשנחזור מהחודש אנחנו מחוייבים להשלים 6 משמרות.

אשמח לדעת האם זה חוקי.
תודה רבה
חופשות במקום העבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/01/2016 | 14:10
6
מעסיק חייב לאפשר לך את החופשות המגיעות לך כחוק (לפי היקף משרתך והוותק).

לא ניתן להתנות חופשה בתנאים שציינת.

עם זאת לדרוש הודעה מראש בדבר חופשה (או ליתר דיוק לבקש את החופשה זמן מספק מראש שכן אישור חופשה הינו לשיקול דעת המעסיק) הינו דבר חוקי ומקובל.
פיטורי עובד לא חוקי
19/01/2016 | 23:07
1
31
שלום רב
ירשתי מקודמיי בוועד הבית מנקה לחדר מדרגות שמקבל שכר מזומן בלי תלוש או תנאים סוציאלים. הואיל וזו עבירה על החוק אני מעונין לסיים את העסקתו ולהכניס לתפקיד קבלן נקיון מוסדר.
רציתי לדעת מה הם התנאים שעלי לשלם לו אם בכלל בפיטוריו?
אגב האם העובדה שהוא אינו עובד בצורה מוסדרת וחוקית מספיקה על מנת לסיים את העסקתו??
תודה
החובה לשלם לעובד את כל זכויותיו חלה בלעדית על המעסיק
( לעמוד שלי בתפוז )
24/01/2016 | 14:07
8
אני ממליץ כי תבררו מה הזכויות שלו שולמו לעובד ומה מגיע לו ותשלמו לו את כל המגיע לו.

בכל מקרה צורת העסקתו לבדה אינה עילה לפיטורים.
למשך כמה שנים צריך לשמור את המקור של טפסי 161 ו 161 א'
18/01/2016 | 15:45
2
17
שלום.

סיימתי מקום עבודה לפני כשנתיים.

האם יש צורך ולכמה זמן צריך לשמור את דפי המקור החתומים של טפסי 161 ו 161א (שלא פדיתי עדיין)

אם כן, לאיזה צורך צורך?

שמירת מסמכים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/01/2016 | 09:27
1
22
כעיקרון מומלץ לשמור את המסמכים עד שנוכחת שכל הפעולות בוצעו כדין.

לדעתי האישית מומלץ לשמור את כל המסמכים החשובים.
בעולם של היום כאשר ניתן לסרוק הכל ולשמור את כל המסמכים בקלות ובנוחות אני לא רואה כל סיבה שלא לעשות כן ללא הגבלת זמן.
לא תוכל לדעת מתי אולי תזדקק להם, מכל סיבה שהיא, בעתיד.
העניין הוא לא סריקה ולא חשיבות של שמירת מסמכים בכללי
19/01/2016 | 22:56
12
אלא של שמירת המסמכים הספציפים הללו ולאיזו תקופה
דמי לידה לעובדת בעסק משפחתי
19/01/2016 | 15:26
13
צהריים טובים.

אני מועסקת בעסק משפחתי בבעלות אבא שלי (בו עובדים אחי, גיסי ועובדים נוספים).
אני עובדת בעסק הזה כשנה ושלושה חודשים עוד לפני חתונתי.
ברוך ה' אני כרגע בהריון וכמובן ישנה הסוגיה של דמי לידה לבן משפחה.
אלו הוכחות אני צריכה להביא?
השכר שלי יציב לאורך כל התקופה (והוא השכר הזהה לבני המשפחה הנוספים שכולנו עובדים בעסק בתפקידים שונים).
בתור מנהלת המשרד, כמובן שיש הרבה מאד מסמכים המעידים על כך שאני אחראית על הרכש בעסק, אני מאשרת חשבוניות בלעדית ועוד תפקידים נוספים השייכים רק לי, עד כדי כך שעובדים אחרים לא רשאים להזמין שום דבר ללא הוראתי המפורשת.
כמובן שיש לי תלוש מסודר המוכיח את משכורתי.

הדבר היחיד הוא שאבא שלי לפעמים מעכב את המשכורות של אחי ושלי כשאין מספיק כסף בקופה לטענתו - העיכוב הוא עד 10 ימים או שבועיים ולא יותר.
האם זה יכול להוות מכשול?
כי אם כן אני חייבת ליידע אותו שבזמן שאבקש דמי לידה זה בעצם יכשיל אותי.

תודה מראש.
פיטורין שלילה
19/01/2016 | 11:05
3
60
מטפלת התעמרה/התעללה נפשית  במטופלת קשישה ויש הוכחות רציניות כך.

איפה להפקיד את פיצויי הפיטורין  עד הבירור אם בכלל, באשר אני סבור שמותר לי לשלול אותם ממנה?

שלילת פיצויי פיטורין
( לעמוד שלי בתפוז )
19/01/2016 | 12:49
2
19
על מנת לשלול פיצויי פיטורים ו/או הודעה מוקדמת יש לפנות בתביעה מתאימה לבית-הדין לעבודה.
במסגרת ההליך יכול ויקבעו תנאים להפקדת הסכומים עד לגמר הבירור.

בכל מקרה מומלץ לפתוח חשבון נפרד הנושא ריבית והצמדה לשם הוכחת תום הלב.
אם
19/01/2016 | 14:37
1
11
אם אפקיד אצל עו"ד בנאמנות בחשבון צמוד, מה למשל יהיה כתוב בשטר הנאמנות? מדובר בכ 5,000 שח
תודה
ואפ אפקיד בחשבון נפרד
19/01/2016 | 14:54
11
אז איך אוכיח שזה מקביל לנאמנות ומוכיח תום לב? הרי זה על שמי...
פנסיה של האב
19/01/2016 | 13:05
1
21
לעו"ד רם א גמליאל שלום רב

אבי נפטר לפני שנים רבות,
הוא עסק בחקלאות במושב שיתופי,
המושב עבר הפרטה,
וכיום אימי שתח' מקבלת פנסיה עליו.
אני מוכר במל"ל כנכה 50% רפואי - נפשי
ואי כושר ,75%
קראתי שכנכה נפש מגיעה לי פנסיה של אבי,
האם זה נכון?!

המון תודות.
עו"ד רם א גמליאל היקר. למה לא עונה לי?!
23/01/2016 | 13:17
4
שינוי תנאי העסקה
19/01/2016 | 07:57
1
19
אני עובד על בסיס חודשי למעלה משנה בשכר קבוע , כאשר שעות העבודה משתנות בהתאם להיקף העבודה היומי. בדרך כלל כ-140 שעות חודשיות .בסוף כל חודש אני שולח דוח שעות יומי.
לאחרונה נוסף עובד חדש לחברה שעלי להכניסו לתפקיד שאני מלאתי  ונאמר לי כי עד סוף ינואר הכל ישאר כפי שהיה עד כה.
במהלך החודש הודיע לי בעל החברה במיילובטלפון לאחר אירוע שהרגיז אותו  ,ששעות העבודה הן 0830-1730.
האם מהלך כזה הוא תקין או שאמור לצאת מכתב מסודר ,כולל הודעה מוקדמת של חודש לשינוי תנאי ההעסקה?
האם שינוי בתנאי העסקה לאחר חודש ינואר , מהווה עילה להרעה בתנאי העסקה ,קרי אני יכול להתפטר ולדרוש את כל התנאים שהיו לי מצד אחד כולל הודעה מוקדמת שלי למעסיק ומאידך המעסיק צריך לתת לי חודש נוסף בתנאים הקודמים 
כולל תשלום פיצויים וכל ההפרשות שהיו בתקופת העבודה?
תודה 

קביעת מסגרת שעות עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/01/2016 | 09:24
43
לא ברור משאלתך אם לפני הודעת המעסיק שעות העבודה שלך היו "גמישות" או לא (אם יכולת להגיע בכל שעה ולעזוב לפי צרכי העבודה).
אם כן, ואם אתה יכול להוכיח כי קביעת מסגרת השעות מרעה את תנאיך, תוכל להתפטר בדין מפוטר ולהיות זכאי לכל התנאים המגיעים למפוטר מהמעסיק.

עלייך להודיע על ראייתך את הדברים כהרעת תנאים וליתן למעסיק זמן סביר לתקן את הערת התנאים. עדיף כי תודיע זאת בכתב.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:46
7
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

התפטרות
16/01/2016 | 09:09
6
43
התחלתי לפני חודש וחצי עבודה.
לא נחתם שום הסכם בכתב.

אך יש הסכם לשכר גלובלי, 6 ימים בשבוע עבודה.
בעשירי החודש קיבלתי משכורת על חודש דצמבר כפי שסוכם.

העניין הוא כזה,
קיבלתי לפני כמה ימים סכום כסף... והחלטתי לטוס איתו ולעשות טיול ארוך בחו"ל...

קראתי בדיני עבודה, שעובד שעובד בחברה פחות משנה, מחוייב להודיע מראש על התפטרות יום מראש על כל חודש עבודה.

מה שקורה הוא ככה בסניף שאני עובד בו הוא כזה...
אני החלפתי עובדת שיצאה לחופשת לידה, וכאשר היא תחזור.. המנהל ייעד לי תפקיד שלו.. שהוא יוכל להתפנות לעשות דברים אחרים...

עכשיו אני לא רוצה לצאת מנייאק.. ושלחתי למנהל שלי הודעה שאני עוזב.. אבל אני לא יעזוב לפני שאני אדע שיש לו עזרה בסניף במקומי (הרגשתי קצת רע. כי הוא בנה עליי... והוא העסיק דווקא אותי בגלל שהוא בנה שאני אתפוס תפקד אחר..)

כתבתי לו שיודיע לי דד ליין.. שאני אוכל לסגור כרטיס טיסה..

הוא אמר שנדבר על זה בראשון... חירטט לי שהוא צריך לדבר עם המנכל...

אני מפחד שהוא ימשוך אותי... כעקרון אני יכול לקום וללכת... אבל אני מפחד שאם אני אקום ואלך ככה... אני יוכל להגיד שלום ולהתראות לשבועיים עבודה שנתתי בחינם...

איך אתה מייעץ לי לפעול בעניין?
התפטרות
16/01/2016 | 19:53
24
רשאי לעזוב אחרי הודעת התפטרות ונתינת הודעה מוקדמת כחוק.
ישנם מעסיקים שקשה להם שעובד איכותי עוזב.
מעסיק מחוייב לשלם לך עבור שבועיים עבודה.
במידה והיה הסכם חוזה והיית מפר אותו המעסיק היה תובע אותך לקבלת פיצויים.
התפטרות ותשלום שכר אחרון
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2016 | 12:01
21
ראשית יש להעריך את האחריות שאתה מרגיש כלפי מקום העבודה שלך ואני סבור שכך ראוי.
אומנם יש מעסיקים שקשה להם שעובד מוערך מבקש לעזוב אבל כמובן שזו זכותך והיה ולא תגיעו למועד מוסכם תהיה ראשי להתפטר בכל עת במתן הודעה מוקדמת כחוק.

לעניין תשלום השכר האחרון - חובת המעסיק לשלם לך את תמורת העבודה שביצעת אינה תלויית "רצונו" אלא חובה שבדין.
זה נראה
18/01/2016 | 13:36
3
16
שהוא מתעקש שאני לא יעזוב.
אתמול הוא בא אליי ביציאה כאילו הרצון שלי לעזוב הוא מאין קפריזה זמנית, לא יצא לנו לדבר על זה, והיום הוא לא הגיע לעבודה בגלל מחלה.

אינני מבין את הדבר, אחרי שנכנסתי לעבודה, ראיתי על השולחן שלו מספר קו"ח של עובדות בעל הכשרות רלוונטיות, שלי אין, מה שכן- יש לי נסיון במכירות, אבל הוא גם רואה שאני לא מביא לידי ביטוי את היכולות האלה- זה רק מעלה לי את החשד.

בכל מקרה, החלטתי, להציב לו בעצמי תאריך שאני עוזב, אחד כזה שלדעתי הוא יוכל להסתדר על עזרה.

אבל אני מפחד שהם לא ישלמו לי כ"נקמה", ולי אין מה לעשות נגדם, כי אין לי איתם שום חוזה כתוב וחתום, ואני רוצה לטוס לחול בראש שקט, ולא לדאוג כל הזמן מה עם הכסף שמגיע לי.

מה אני יכול לעשות?
הזכות להתפטר
( לעמוד שלי בתפוז )
19/01/2016 | 09:28
2
13
במצב שאתה מתאר זכותך להודיע על התפטרותך, כפי שציינת בצורה הוגנת ומכובדת.

אין קשר בין קיומו של הסכם עבודה וחובת המעסיק לשלם לך את שכרך במלואו ובמידה ולא ישלמו לך תוכל להגיש תביעה מתאימה לבית הדין.
אוקיי
19/01/2016 | 19:15
8
אבל במידה ואין הסכם חתום, איך אני יכול להוכיח שעבדתי שמה ועל כמה שכר סוכם?

אוקיי
19/01/2016 | 19:18
6
אבל במידה ואין הסכם חתום, איך אני יכול להוכיח שעבדתי שמה ועל כמה שכר סוכם?

התפטרות לאחר לידה
17/01/2016 | 13:45
2
27
היי, הייתי אמורה לחזור לעבודה לאחר חופשת לידה בינואר השנה כאשר לצערי לא הייתה לי עזרה עם הילדה והחלטתי להתפטר ממקום עבודתי כדי להשאר לטפל בה. הבוס שלי התאכזר אליי במשך תקופה ארוכה טרום הלידה וכשהודעתי שאני עוזבת הוא אמר שלא אקבל שקל וניתק. נותרתי ללא פיצויים- שבניתי עליהם על מנת למשוך עוד תקופה בבית. נאלצתי לצאת לעבוד חודשיים לאחר מכן- במרץ. כמובן שהגשתי תביעה והמשפט יתקיים בימים הקרובים אך אני חוששת שהמנהל שלי ישתמש בקלף נגדי שכביכול לא רציתי לחזור לעבודה אצלו מאחר והתחלתי לעבוד חודשיים לאחר הפיטורים ממשרדו- אבל התכנון שלי היה לטפל בבתי עוד ארבעה חודשים ולאחר מכן לחזור לעבוד בחצי משרה אך נאלצתי לאור העובדה שלא קיבלתי פיצויים לצאת לעבוד קודם לכן בשל נטל כלכלי. חשוב לי לציין כי המנהל שלי סוג של מאפיונר ומוקף בפמליית עו"ד ואני מייצגת את עצמי מאחר ולא אוכל להרשות לעצמי גם ייצוג.
האם החששות שלי מוצדקות או שהדין לטובתי??? חייבת תרופת הרגעה
התפטרות לאחר לידה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2016 | 16:43
1
22
על פניו ממה שאת מתארת נראה שהיתה לך כוונה להישאר בבית לגידול הילד אך עקב אי התשלום נאלצת לצאת ולעבוד.
"תפקידך" בדיון הוא להציג את הדברים, ככל הניתן בגיבוי ראיות, בפני השופט/ת כאשר ככל שאלו העובדות זהו אינו "קלף" של ממש בידי המעסיק.

ומילת הרגעה - גם "סוללת" או "פמליית" עורכי-דין אינה חזקה מהאמת או מהחוק.

שיהיה בהצלחה
המון תודה!!
18/01/2016 | 10:09
11
הצלחת לחדד לי כמה דברים המון תודה! 
שאלה לגבי התנהלות מעסיק בחזרה לעבודה אחרי לידה
17/01/2016 | 12:56
3
24
הי,

רציתי לשאול מה אומר החוק וכיצד ניתן להתמודד עם ההתנהגות הבאה. כחודשיים וחצי לפני חזרתי לעבודה מחופשת לידה בת חצי שנה (שלושה חודשים ביטוח לאומי ועוד שלושה חודשים חל"ת), הוצע לי תפקיד אחר, בכיר יותר, בחברה. כשהושגה גם משכורת גבוהה יותר נעניתי להצעה לעבור לתפקיד החדש. בתפקידי הישן נמצא כרגע מי שהחליף אותי בחופשת הלידה.
כשהתחלתי בתפקיד התברר שהוא לא בדיוק מוגדר, למרות ההגדרה שנתנו לי בשיחות לפני חזרתי. מתברר שהרבה מהתחומים בתפקיד מבוצעים על ידי אנשים אחרים בחברה. התפקיד החדש היה אמור ליצור לי עיסוק רב יותר מהתפקיד הקודם, אבל יוצא בפועל שכל דבר שאני עושה מבקשים ממני לא לעשות כי מישהו אחר מטפל בו, ומבקשים שכל דבר שאני עושה לתאם, ולמרות התיאומים תמיד אומרים שמישהו אחר מטפל ולהעביר לאותו בן אדם את הטיפול. בחודש וחצי מאז שחזרתי לעבודה רמת הפעילות שלי בחברה ירדה משמעותית עד כדי ימים של אפס מעשה. בנוסף, גם לא מפעילים אותי ולא נותנים לי משימות, בעוד שבעבר היו מפעילים אותי רבות. ניסיתי לדבר עם הממומנים עליי לגבי המציאות שנוצרה, שבה בתפקיד החדש פתאום ידיי כבולות ולא נותנים לי לתפקד. אמרו שינסו לתאם בין המחלקות ואכן היו שיחות אבל המצב נמשך ואף החריף ולמעשה כל הזמן מורידים אותי ממשימות. כשאני יוזמת משימות בעצמי הן מועברות לאנשים אחרים. לכן אף פעם אין קרדיט על משימות שיזמתי. כך נוצר מצב שבו אומרים לי גם שאני לא יוזמת משימות. יש לי עוד שבועיים לסיום תקופת ה-60 יום שבהם אסור לפטר בחזרה מחופשת לידה ועוד לא נערכה לי שיחת אזהרה או משהו כזה, אבל אני מעריכה שהעבירו אותי לתפקיד חדש, לכאורה אטרקטיבי יותר, באופן של הצגה, מראית עין, למשך חודשיים, בכוונה לפטר אותי לאחר מכן, באמצעות זה שאת התפקיד החדש לא ביצעתי טוב. אני חושדת בכך גם משום שמדובר בחברה שלא מעלה שכר וזה היה נראה חשוד. עכשיו נראה שהם הסכימו להעלות שכר כי מראש זה רק לחודשיים (החודשיים בהם אסור לפטר). אני מרגישה שלא ניתנת לי הזדמנות אמיתית לבצע את התפקיד החדש ולהוכיח את עצמי בו.
מה אפשר לעשות במצב כזה? שיחות עם הממומנים עליי לא מועילות.
האם זה חוקי? כי פיתו אותי לתפקיד חדש כביכול טוב יותר והסכמתי (אמנם לא בכתב, אבל חתמתי על חוזה חדש לשכר החדש), אבל איך יכולתי לדעת שהכוונות שלהם היו לשים אותי בתפקיד שלא אוכל לתפקד בו כלל? האם זו התנהלות של מעסיק שמתכנן פיטורים והוא יוצר את העילה לכך? יש לי מה לעשות במקרה כזה?

תודה
מנסה שוב
17/01/2016 | 18:44
4
אפשר ליזום שיחה ולקבל הגדרה של התפקיד
17/01/2016 | 23:33
9
אין סיבה סיפורו אותך לאחר ששילמו לך יוצר.
אם היו רוצים אז היו מחזירים אותך לתפקיד. ומפטקים אותך מתי שיהיה להם הזדמנות לכך
וואלה מוזר
18/01/2016 | 08:41
8
למה שיקדמו אותך וישלמו לך יותר רק כדי לפטר אותך?

יש מצב שאת נכנסת למקום רע שפשוט לא בא לך על התפקיד ואת לא עושה את העבודה שלך החדשה כמו שצריך?

אני מציע לך להתחבר לתפקיד ולעשות אותו אחרת באמת בסוף יפטרו אותך!
בוס שרוצה לפטר עובדת אחרי חופשת לידה לא מדקם אותה כדי לפטר אותה אלא פשוט מחכה איזה חודש חודשיים ואז מפטר אותה.
המשך שאלות
17/01/2016 | 13:54
6
40

1 ) במידה ואני עובד שבתות זה לא נחשב לי כיום עבודה על מנת לצבור ימי חופשה ? 2) מה החוק אומר בנוגע ל דמי הבראה ואש"ל ?

עבודה ביום המנוחה השבועי
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2016 | 16:44
5
32
ככל שהמעסיק יכול ודורש ממך לעבוד בים המנוחה השבועי הרי שעליו לאפשר לך יום מנוחה (36 שעות) שבועי חלופי.
המשך לשאלות
17/01/2016 | 22:08
4
25
זו היא משרה שאני עובד בה ע"פ צרכי החברה אז יום שבת הוא יום שנחשב 
לי לצבירה לימי חופשה ?? 
צבירת ימי חופשה היא חודשית לפי היקף המשרה ולא יומית
( לעמוד שלי בתפוז )
19/01/2016 | 09:29
3
23
המשך שאלות
24/01/2016 | 21:26
2
15
מה ז"א לפי היקף המשרה ?? 
המשך שאלות
24/01/2016 | 21:28
1
14
מה זה פיטורים שלא כדין ?? 
המשך שאלות
24/01/2016 | 21:39
13
מה החוק אומר בנוגע לאש"ל ?? והאם יש אתר שאפשר לסרוק בעזרתו את התלוש והוא יבדוק לי האם כל מה שמגיע לי שולם לי כחוק ? 
פנסית חובה -כמה להפריש ?
17/01/2016 | 22:02
5
29
המעסיק מפריש לי לקרן פנסיה לפי המינימום הנידרש לפי חוק .
השאלה היא כמה ?
מנהלת החשבונות מפרישה בתלוש חמישה אחוז מהחלק של העובד וחמישה אחוז מהחלק של המעביד עבור צבירה לפנסיה.  כמו כן שמונה אחוזים ושליש לקופת פיצויים ע"ח המעסיק . סה"כ המעביד מפריש שלוש עשרה ושליש על חשבונו.
האם זה תקין ?  
האם אין חובה להפריש שישה אחוזים על חשבון המעסיק לצבירה לפנסיה ?
עד כמה אני יכול להגדיל את ההפרשה מהחלק שלי ?
תודה
אשמח לתשובה
20/01/2016 | 23:07
3
עושה רושם שאתה מבוטח בביטוח מנהלים ולא בקרן פנסיה
21/01/2016 | 12:59
3
9
האם נכון?
לא נכון
21/01/2016 | 13:46
2
8
תודה על התגובה..
אני מבוטח  בקרן פנסיה "מבטחים החדשה " .
המעסיק מוכן לשלם לי רק את המינמום שחובה עליו לשלם לפי חוק ...השאלה שלי הינה האם זה חמישה או שישה אחוז להפרשה עבור התגמולים ?
שיעורי הפקדות חובה הן בצו ההרחבה לפנסיית חובה
21/01/2016 | 14:55
1
10

החל מיום 1.1.2014 שיעורי ההפקדות הן:
ע"ח המעסיק:
6% לפיצויים
6% לגמל

ע"ח העובד:
5.5% לגמל
מה עדיף לי ?
21/01/2016 | 21:08
3
כיום הוא משלם 5+8.33  כלומר     שלוש עשרה ושליש.
לדבריך עליו לשלם 6+6  כלומר רק שתיים עשרה.
האם המצב השני כדאי לי יותר  ?  מצד אחד הוא מעביר יותר לחסכון הפנסיוני שהוא שייך לי  ...מצד שני הוא מעביר פחות לקרן הפיצויים   ששייכת למעסיק בעצם למקרה שיפטר אותי .
האם הכסף שנמצא בקופת הפיצויים שייך לעובד במקרה שהוא מתפטר ולא מפוטר ? או שהמעסיק יכול לשים את ידו על הכסף הזה במקרה שהעובד מתפטר ולא מפוטר  ?

ביטוח ימי מחלה
14/01/2016 | 18:46
1
24
שלום יש לי במקום העבודה ביטוח ימי מחלה של מנורה של המעסיק אני עובד מספר שנים בסוף חודש זה אני מסיים את עובדתי במקום העבודה   אני מהיום בחופשת  מחלה שתימשך 5 שבועות השאלה שלי האם אני אמור לקבל תשלום מלא מחברת הביטוח של המעסיק גם מעבר לתום תקופת העבודה יש לי יתרה של 40 יום.

תשלום ימי מחלה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2016 | 12:05
14
עם סיום יחסי עובד מעסיק כדין (בניגוד לפיטורים במהלך חופשת המחלה) אין למעסיק חובה להמשיך ולשלם דמי המחלה.
שאלה בנוגע למשכורת 13
15/01/2016 | 13:52
1
22
אנו קבוצה של עובדים ותיקים המחזיקים בהסכם קיבוצי מיוחד (זו ההגדרה) שקיבלנו בזמנו בעת ההצטרפות לעבודה. במסגרת ההסכם נכתב כי אנו זכאים לקבל משכורת 13. מעולם לא קיבלנו. משיחות עם אנשים שאינם קשורים למקום העבודה אמרו לנו כי אם נתבע זה יהיה רק 7 שנים אחורה. האם הדבר נכון?
אי תשלום משכורת 13
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2016 | 12:04
15
ככל שעומדת לכם הזכות והיא לא שולמה זכותכם לתבוע.

שאלת ההתיישנות אליה אתם מפנים תלויה בשיקולים רבים (כגון מתי נודע לכם על הזכות ו/או על ההפרה, שיקולים המתגברים על ההתיישנות ועוד).

אמליץ לכם לבדוק העניין לגופו שכן יכול ועומדת לכם זכות של ממש.
לקוח סמוי- עובד קבלן
14/01/2016 | 15:02
1
34
צהריים טובים,
אני עובד בחברה, במעמד של מעין ׳עובד קבלן׳ בחברת לקוחות סמויים- ביצוע בקרות לבתי עסק שונים.
התשלום הוא בתבנית תפוקה- על כל בקרה, אני מקבל תשלום אשר נקבע מראש+ נסיעות.
לאחרונה נתבקשתי לבצע בקרה במסעדה כאשר התשלום הוא, שפשוט לא אשלם על האוכל במסעדה עליה אני מבצע ביקורת. כלומר, אקבל החזר על הארוחה- ללא תשלום נוסף.

האם המקרה הנ״ל חוקי?

תודה מראש.
תשלום במזון
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2016 | 17:08
24
צריך לבדוק לעומק את מערכת היחסים בינך ובין החברה אבל ככל שאתה עובד (גם אם לפי תפוקות) הרי שלא ניתן לשלם לך באוכל ועל עבודתך אתה אמור לקבל שכר.
מנגד אם עבודתך דורשת הוצאות (תשלום עבור הארוחה) אזי על החברה לשלם על כך.

האם זה חוקי?
10/01/2016 | 21:32
3
58
במקום עבודה שלי אנשים עובדים במשמרות.
עובדים מסיימים לעבוד בשעה 11 בלילה, מגיעים הביתה
בשעה 12 בלילה. ויש עובדים שנאלצים להגיע למשמרת בוקר,
כלומר לקום בסביבות שש בבוקר ולהתחיל לעבוד משעה שבע.
הם נאלצים להגיע למשמרת בוקר אחרי שינה של 6 -5 בלבד. רוב העובדים שעוברים את התהליך הזה הם עובדי קבלן.

וגם יש הרבה מקרים שעובדים לא יכולים לעבוד שבוע שלם באותה משמרת (ערב או בוקר או ליליה) ומזיזים אותם כמו פינג פונג ממשמרת אחת למשמרת אחרת וכך משבשים להם את סדר היום כל השבוע.

האם זה תקין וחוקי?
העמסת משמרות
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2016 | 20:23
38
המצב שאתה מתאר לעניין רציפות העבודה (וליתר דיוק סמיכות המשמרות) נשמע כלא תקין על פניו ולצערי נפוץ יותר מידי בקרב עובדי קבלן בעיקר בתחומי הניקיון, השמירה והתחזוקה.

לעניין קביעת המשמרות העניין אומנם יכול להיות לא נוח ואולם ביחס לעובדים שעתיים (משמרות) הינו בהחלט אפשרי.
חוקי לחלוטין!!!!!
13/01/2016 | 12:33
34
במידה קיימות 8 שעות הפרש לפחות (!) בין סיום משמרת לתחילתה של המשמרת הבאה.

ממליצה
16/01/2016 | 18:20
17
ממליצה גם לבדוק כמה הקייס שלך שווה. האתר הזה ממש עזר לי
www.askoddz.com
שאלה לגבי ימי מחלה שנופלים על סוף השבוע כאשר המשכורת גלובלית
11/01/2016 | 11:27
3
31
אני עובד בחברת הייטק שעובדת לפי החוק ולכן ימי המחלה הינם ביום הראשון 0% וביום השני והשלישי 50% מהמשכורת תשולם.
החוזה שלי מדבר על 5 ימי עבודה בשבוע במשכורת גלובלית.
ברצוני לדעת מה קורה במקרה שהמחלה מתחילה בחמישי ומסתיימת בשבוע שאחרי.
ידוע לי שמבחינת ימי מחלה מאחר ומדובר במשרה גלובלית הרי שימי המחלה יורדים גם על סוף השבוע ...
אולם מה קורה מבחינת המשכורת ?
האם המשכורת יורדת לי כאילו שמדובר בימי עבודה רגילים ? או שאני אמור לקבל משכורת רגילה פחות יום אחד בתשלום (דהיינו חמישי)?

ז"א אם נניח השכר שלי 100 שקל ליום אז באותו החודש ירדו לי 100 שקל על יום חמישי ו 50 שקל על שישי ושבת (סה"כ 200) ? או שרק על יום חמישי ירדו לי 100 שקלים ?

תודה!

ימי מחלה בסוף השבוע
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2016 | 20:16
2
36
בסוף השבוע יורד מניין ימי המחלה (שכן אישור המחלה הינו קלנדרי) ואולם לא אמורים להוריד לך מהשכר בגין ימי סוף השבוע.
תודה, יש לך נספח משפטי או משהו דומה ?
11/01/2016 | 21:37
1
21
אני מכיר את הגורמים הרלוונטים בעבודה אצלי ואני יודע שאני הולך למצב של ראש בראש..

החוק בעניין הזה ברור ופשוט - הצג להם אותו
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2016 | 17:09
6

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד רם א. גמליאל- עורך-דין מזה כ-11 שנים, מגשר ובוגר תואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית. עו"ד גמליאל עוסק רבות בתחום דיני ויחסי העבודה וחתום על כמה
עוד...
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
עו
עו"ד רם א. גמליאל
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו