לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דיני עבודה ופנסיה

פורום דיני עבודה ופנסיה הוא המקום שלכם לשאול, לשתף ולענות.
ביחד אנו ננסה ליצור כאן קהילה מכבדת ועוזרת בכל הנושאים הקשורים בדיני עבודה וביחסי עבודה.
אין לכלול בהודעות פרטים מזהים אודות אנשים פרטיים, מעסיקים או נותני שירותים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פורום דיני עבודה ופנסיה הוא המקום שלכם לשאול, לשתף ולענות.
ביחד אנו ננסה ליצור כאן קהילה מכבדת ועוזרת בכל הנושאים הקשורים בדיני עבודה וביחסי עבודה.
אין לכלול בהודעות פרטים מזהים אודות אנשים פרטיים, מעסיקים או נותני שירותים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום דיני עבודה ופנסיה. אשמח לשיח פורה ומכבד מצד כל הגולשים וחברי הפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'יום חופשה כפוי'
יום חופשה כפוי
03/09/2016 | 20:37
2
29
הודיעו לי היום שמחר אני חייב לקחת יום חופשה מהעבודה כי אין חשמל במשרד.

אני עובדת ללא משמרות עבודה קבוע של 6 שעות ביום.

האם הם חייבים לשלם לי על ההיום הזה או שמותר להם להוריד לי יום חופש על היום הזה?

תודה.

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
04/09/2016 | 05:11
1
26
חייבים לשלם לך על היום הזה
עובד זכאי לשכר ברגע שהוא מוכן ומזומן לעבודה ולא ניתן לנכות משכרו או מימי חופשתו. זאת, למעט במקרים שמדובר בסוגי עבודות שמותנות בקריאה אד-הוק, לפי מנגנון קבלני
לצפיה ב-'שינוי מצבֱֱֱֱֱֱֱֱ'
שינוי מצבֱֱֱֱֱֱֱֱ
04/09/2016 | 08:44
25
עכשיו לא תאמינו. אחרי שאתמול בלילה אמרו לי לקחת יום חופש, בעה 08:35 מודיעים לי שאני כן צריכה לבוא לעבודה כי התקלת חשמל טופלה. אני נכנסת לעבודה ב 09:00. 
מה המצב עכשיו? 
אני בכלל לא באזור העבודה, כבר תכננתי ונסעתי למקומות אחרים לבצע סידורים אחרים.
עכשיו אני חייבת לחזור לאזור ולהיכנס לעבודה התרעה של 25 דקות.
אם לא אגיע יורידו לי את היום עבודה?
תודה.
לצפיה ב-'העסקת מטפלת בבית'
העסקת מטפלת בבית
03/09/2016 | 19:48
11
שלום,
מה מוטל עליי מבחינה חוקית במקרה של העסקת מטפלת בבית, 3 שעות בכל יום, למשך 4 ימים בשבוע לטיפול בשני ילדים?
ביטוח לאומי? חופשה? וכו?
תודה
לצפיה ב-'שעת הנקה'
שעת הנקה
02/09/2016 | 01:42
1
21
שלום,

עבדתי במקום עבודה למעלה משנה ויצאתי לחופשת לידה.
הארכתי את חופשת הלידה ל-26 שבועות ולאחר מכן עברתי למקום עבודה חדש.
הבנתי כי שעת הנקה מגיעה לי גם במקום החדש, השאלה ממתי אני מתחילה לספור את 4 החודשים - מלאחר 14 השבועות עם דמי הלידה או מתום חופשת הלידה בכללותה (26 שבועות)?

תודה רבה.
לצפיה ב-'מתום חופשת הלידה בכללותה'
מתום חופשת הלידה בכללותה
02/09/2016 | 15:51
15
ואם נגיד את חוזרת חודש אחרי החופשת לידה , יש לך רק 3 חודשים שעת הנקה
(שאגב שונתה בחוק לשעת הורות)

לצפיה ב-'התפטרות בעקבות אלרגיה'
התפטרות בעקבות אלרגיה
01/09/2016 | 19:56
1
23
עובדת ברשת סופרמרקט מזה כ4 שנים.
בחצי שנה האחרונה התגלה אצלי אלרגיה חריפה לאבק.
התקפי אלרגיה מחריפים בזמן השהות בעבודה ברמה בלתי נסבלת (התעסקות במילוי סחורה ואבק במדפים ובמחסן)
לוקחת המון חופשים ומקצרת שעות עבודה בעקבות זאת
לצערי לא אוכל להמשיך לעבוד ככה.
האם אוכל להתפטר ולקבל את הפיצויים ודמי אבטלה כדין מפוטרת?
לצפיה ב-'כן'
כן
02/09/2016 | 14:55
18
גשי לרופא משפחה ובקשי מימנו מסמך רפואי שאת סובלת מהבעיה, וגשי עם המסמך לרופא תעסוקתי.
לצפיה ב-'סטטוס קליטה לא ברור והתפטרות'
סטטוס קליטה לא ברור והתפטרות
02/09/2016 | 01:35
13
שלום רב, לאחר ראיון עבודה בבית ספר נאמר לי שהתקבלתי, הבאתי מסמכים כמו הצהרת בריאות וחתמתי על בקשת אישור להעסקה כעובד חינוך. מאז עדיין לא פתחו לי תיק במשרד החינוך ולא חתמתי על חוזה בעירייה ושנת הלימודים כבר החלה.
האם אני יכול להתפטר בשלב זה? האם אני בכלל נחשב כמועסק? האם עצם הסכמתי בעלפה בראיון העבודה ובקשת האישור שלי להעסקה כעובד יכולות לשמש כחוזה שהסכמתי אליו? תודה
לצפיה ב-'האם בוס יכול משפטית להכריח עובד להתפטר?'
האם בוס יכול משפטית להכריח עובד להתפטר?
01/09/2016 | 21:08
1
28
שואלת למכר- היכול להיות שבוס יגיד לעובד להתפטר? (לא היה מעורב שום דברים פליליים או חמורים...אלא על שליחת מייל עם חיוב מעט מדי כסף ללקוח שנעשה בשוגג )

נשמע לי שזה לא הכי כשר...מה אתם אומרים? בוס יכול לומר לעובד -אני דורש שתנפיק מכתב התפטרות כי אני לא מתכוון לשלם לך שום פיצויים כי לדעתי אינך זכאי להם.
לצפיה ב-'לא'
לא
02/09/2016 | 07:04
9
לצפיה ב-'עדכון '
עדכון
01/09/2016 | 09:16
22
שלום רב, בהמשך שלוש השנים שבה החברה פעילה בחול המועד עובדים חצי יום (5 שעות), לחג סוכות הקרוב, החברה הוציאה הוראה שנעבוד ימים מלאים. האם נוצר נוהג בשני חגי הסוכות ושלושת חגי הפסח הקודמים שבהם עבדנו חצי יום בחול המועד?
לצפיה ב-'פנסיה לעובד שממשיך לעבוד אחרי גיל פרישה'
פנסיה לעובד שממשיך לעבוד אחרי גיל פרישה
01/09/2016 | 03:12
12
לצפיה ב-'מעבר מחברת כוח אדם אחת לאחרת'
מעבר מחברת כוח אדם אחת לאחרת
31/08/2016 | 13:55
14
שלום
לפני חודשיים התקבלתי לעבודה מצוינת דרך חברת כוח אדם שעושה לי בעיות מהרגע הראשון.
החל מלהתמהמה בשליחת טיוטת חוזה ובד בבד לחץ להתפטר מהעבודה הקודמת ועד הכנסת סעיפים לא חוקיים לחוזה או סתם אי בהירות ו"שכחה" לספר לי דברים מסויימים שאני מגלה תוך כדי עבודה (קיום קורס מסנן, חובת עבודה בשישי בערב)
בחודשיים האחרונים אני רודפת אחריהם בשביל החזרי נסיעות שלא משולמים לי כיאות (ימי העבודה הם גם בימים ושעות בהם אין תחבורה ציבורית והם לא מוכנים לשלם יותר מחופשי חודשי), לא הזינו לי נקודת זכות לתואר ראשון למרות ששלחתי להם את האישורים הנדרשים כבר 3 פעמים (ניסו לטעון שלא מגיע לי) ועכשיו הולכת להיות משכורת שניה שלא מקבלת הפרשה לפנסיה.
כבר דיברתי עם המנהלת משרד לפני שבועיים שטענה שזה בבדיקה, היום מישהי אחרת דיברה איתי והזכרתי את הנושא, אז היא אמרה ש-3 חודשים ראשונים לא מגיע לי הפרשות לפנסיה. כשתיקנתי אותה ואמרתי שזה רק במקרה שאין לי קופה מעבודה קודמת היא אמרה שזה ישולם לי רטרו אקטיבית. יש לציין שעד היום לא פנו אלי משום גורם כדי לשבת איתי על פרטי הפנסיה שלי, דבר שנעשה בכל עבודה קודמת במהלך השבועיים הראשונים.

אני מאוד מאוד מאוד! מעוניינת לעבור לחברה אחרת.
הבעיה שהחתימו אותי כשבאתי לראיון ראשון על מסמך שאומר שלתפקיד הנל אני יכולה לגשת רק דרכם.
האם זה עדיין תופס?
איך כדאי לי לפעול?
לצפיה ב-'הסכם שדופק את העובדים בתעשיה אוירית'
הסכם שדופק את העובדים בתעשיה אוירית
31/08/2016 | 11:27
23
פרסמתי בכל הפורומים אולי אקבל עזרה.
זאת עקב המצב הירוד של ההזמנות של תעשיה אוירית וכנראה מאזן התשלומים. מחר יהיה הסכם חדש שמוריד מכל מיני מרכיבים ולמעשה תהיה הורדה מהמשכורת.
ברור לי שמנסים לשפר את מאזן התשלומים.

הכי מציק לי שמקצצים גם בכמות השעות חופש שצוברים. אם אני צברתי מעל ההקצה מעל 780 שעות ישלמו לי על השעות מעבר למקסימום האילו וישארו לי רק 780 המקסימלי.
לפי ההסכם הישן אם יצאתי לחופש עם יתרה של שעות נוספות מקבלים לאותם ימים תשלום כמעט כמו יום עבודה.
בהסכם החדש רק משלמים את הכסף ואני לא בחופש. למשל יש לי 880 שעות חופש אקבל סכום על ה100 שעות ממנו יורד מס ועוד תשלומים אבל בתכלס אני לא אהיה בחופש של 100 שעות.
זה בדעבד.
אני רוצה לדעת מה זה נחשב?
גניבה?
רצחת וגם ירשת?
שוד?
חמס?
שוד לאור היום?
לחלק את העוגה למקורבים?
להמשיך להיות עבד נרצע?
פלילי או לא חוקי?
פגיעה בזכויות העובדים?
פגיעה בבריאות בכוונה תחילה?
חיסכון לממסד?
שוחד פוליטי?

מה הפתרון?
לצפיה ב-'שאלה לגבי פיטורים'
שאלה לגבי פיטורים
30/08/2016 | 12:41
26
הנני מועסקת בחוזה אישי. במסגרת עבודתי נשלחתי לקורס השתלמות, אותו יכולתי לעשות על חשבוני אך בחרתי להתחייב למקום העבודה לשנתיים תוך כדי שהם משלמים לי על הלימודים. עם אופציה לעזיבה מוקדמת בתנאי שאחזיר את ההשקעה הכספית כולל ריבית.
לאחר סיום הלימודים נקראתי לשיחת העלאת שכר בעקבות סיום הלימודים, אך לא הייתי מרוצה מהעלאת השכר ולכן הודעתי שאני אבדוק מקומות עבודות אחרים ויש אפשרות שאעזוב.
כרגע אני בתהליך קליטה במקום עבודה חדש ואלה שלחו בקשה לחוות דעת עלי למקום עבודתי הנוכחי.
במקום עבודתי הנוכחי מבקשים ממני להגיש מכתב פיטורים כבר עכשיו, למרות שעדיין אין לי מועד מתי אתקבל לעבודתי החדשה. ידוע לי שעל פי החוק אני צריכה להצהיר חודש לפני העזיבה, אך אלה מבקשים שאגיש כבר עכשיו מכתב, ונתנו לי אופציה שאציין בו שאני עוזבת בעוד חודשיים.
כלומר הצהרתי שאני עוזבת בזמן הקרוב אך עדיין אין לי מועד לעזיבה מכיוון שעוד לא התקבלתי לעבודה החדשה.
האם חוקי לבקש ממני לכתוב מכתב פיטורים כבר עכשיו?

תודה רבה לעונים!
לצפיה ב-'"פנקס העו"ס - "פוליטי".....'
"פנקס העו"ס - "פוליטי".....
29/08/2016 | 21:42
17
האם חוק חופש העיסוק לא נרמס ב"חוק העובדים הסוציאלים" שמחייב רישום  בפנקס?  את ההוכחה לכך מצאתי בתאונת הדרכים הנוראה ברחוב "פנקס" בתאריך   16 ספטמבר2011    . כשמנצלים את הרישום בפנקס לאקט פוליטי אז יש קיטרוג על הפנקס וזה מתבטא בתאונת דרכים ברחוב פנקס.   מה זה פוליטי? פוליטי זה תרומות מנוצרים למועצה של העובדים הסוציאלים
לצפיה ב-'סירוב קבלת מכתב מסירה ידנית'
סירוב קבלת מכתב מסירה ידנית
27/08/2016 | 21:06
2
43
הנתבעת סירבה לקבל את המכתב במסירה ידנית, ביקשה שאשלח בדואר רשום עם חותמות של הדואר.
האם ניתן לשלוח בדואר רשום? האופציה לא רשומה בספח הנלווה למכתב תביעה.
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
29/08/2016 | 18:12
1
18
כתבי תביעה יש צורך להגיש בדואר רשום עם אישור מסירה
אישור המסירה הוא מוצג משפטי שאכן הצד הנתבע קיבל את התביעה.
מסירה אישית אפשרית אם זה קבלן של בית המשפט , אחרת , סתם לצורך הפנטזיה , מה מונע מסתם מישהו להגיד מסרתי , ולקשקש חתימה ?

לצפיה ב-'מסירה אישית'
מסירה אישית
31/08/2016 | 21:51
8
התקשרתי לבית הדין והם כעסו על הנתבעת מה היא חושבת לעצמה היא רוצה בדואר רשום.
בסוף הגעתי לבית שלה והיא לא הייתה, הדבקתי את המכתב על דלת הבית.
לצפיה ב-'שכר טירחה'
שכר טירחה
29/08/2016 | 00:15
1
41
מהם רכיבי/סעיפי התשלום לעורך הדין מרגע פתיחת התיק לצורך הגשת תביעה לבית הדין לעבודה?

לצפיה ב-'מציע לך כי תפני לפורום חוק ומשפט'
מציע לך כי תפני לפורום חוק ומשפט
29/08/2016 | 18:10
15
אני מאמין כי שם יענו לך בבהירות יתר.
לצפיה ב-'פיצויים'
פיצויים
29/08/2016 | 17:35
1
27
אני עובדת במקום עבודה כשנתיים.
בשנה הראשונה עבדתי משרה מלאה משרת בוקר עם משכורת X
ובשנה שלאחריה עברתי למשרה חלקית משרת ערב עם משכורת Y
אני מתכוונת להתפטר ממקום עבודתי (אני חתומה על סעיף 14 כך שמגיע לי גם פיצויים)
השאלה שלי איך עושים את החישוב של הפיצויים.
לפי המשכורת של המשרה המלאה או לפי המשכורת של המשרה החלקית? הבנתי שחישוב הפיצויים הוא תשלום חודש משכורת לכל שנה שעבדתי.

שאלה נוספת במידה ואני עוזבת את המשרה שלי וכביכול מוצאת מקום עבודה אחר אבל נשארת במקום העבודה הנוכחי בתור מזכירה מחליפה. (מזכירה שקוראים לה במקרה הצורך) האם עדיין אני זכאית לפיצויים?

תודה
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
29/08/2016 | 18:09
17
1. לעניו חישוב הפיצויים , בוותק של של השנתיים יצטרכו לקחת את הממוצע של השנתיים האלו ולהכפיל ב-2.
הקטנת משרה ושכר אסור שתפגע בזכויות המלאות שהיו קודם לכן.

2. אם את עוזבת , אבל נשארת לקריאות לפי הצורך , עדיין מגיע לך פיצויים עקב שינוי המשרה.
לכן בקשי את הפיצויים על השנתיים האמורות , והתחילי וותק מחדש ע"פ קריאות לפי הצורך.
לצפיה ב-'קנס יציאה'
קנס יציאה
28/08/2016 | 12:14
23
שלום,
לאחר כשלוש שנים של עבודה המעסיק העלה את שכרי. במסגרת העלאת השכר הוא החתים אותי על התחייבות למשך שנתיים כביכול תמורת העלאת השכר. לציין, שלא שונה התפקיד שלי ולא הושקע מצד המעסיק דבר (קורס, הכשרה וכו'). בהסכם עליו הוחתמתי כתוב שבמידה ואתפטר טרם סיום השנתיים אני מחוייב להחזיר את ההפרש כפול מס' החודשים אותם קיבלתי.
האם חוקי?
תודה
לצפיה ב-'הרעת תנאים לאחר חופשת לידה'
הרעת תנאים לאחר חופשת לידה
27/08/2016 | 23:54
1
29
שלום רב.
אני עובדת כשנתיים בחברה מסויימת כמנהלת מכירות שטח עם רכב צמוד.
נאמר לי ע"י אחד המנהלים כי בכוונת המעסיק לשנות לי את התפקיד לתפקיד משרדי ללא רכב. יש לציין שמשרדי החברה לא נמצאים בעיר מגוריי והדבר ידרוש ממני נסיעה של שעה וחצי לכל כיוון בתחבורה ציבורית.
מה גם שאיני מסכימה לשינוי בתפקיד. יש לי ניסיון ווותק של 10 שנים במכירות שטח ואינני בנויה כלל לעבודה משרדית.
במידה וכך יהיה האם זו הרעת תנאים ודינה כפיטורין? אם כן כיצד עליי לפעול? 
אשמח לתשובה... תודה מראש

לצפיה ב-'הרעת תנאים'
הרעת תנאים
28/08/2016 | 08:47
24
למעסיק אסור להרעה את תנאי העסקתך 60 יום מיום חזרתך לעבוד אחרי חופשת לידה.
דרשי מהמעסיק שיחזור בוא מהחלטתו.
במידה לאחר חופשת לידה המעסיק לא יחזור בוא תוכלי להגיש תביעה נגד המעסיק ולקבל פיצויים מוגדלים.

לצפיה ב-'משיכת כספי פנסיה'
משיכת כספי פנסיה
26/08/2016 | 15:35
1
40
הגעתי לגיל 61, הכספים שצברתי עד 2008 בפנסיה הוניתת האם אוכל למשוך ללא מס?
לצפיה ב-'כן'
כן
26/08/2016 | 20:54
9
לצפיה ב-'החלפת חוזה העסקה - האם נחשב כפיטורין?'
החלפת חוזה העסקה - האם נחשב כפיטורין?
25/08/2016 | 13:01
2
49
עקב שינויי בעלות, החברה שבה אני עובד רוצה להחליף לי את חוזה ההעסקה.
אין הרעה בתנאים. תנאי ההעסקה ישארו זהים לבעבר, ימי החופש והמחלה שצברתי ישארו צבורים.

אני מעוניין לעזוב את החברה מבלי קשר למעבר החוזים.
האם הדבר יכול להחשב כפיטורין?
אני מעוניין בכך בכדי שאהיה זכאי לדמי אבטלה ומשיכת כספי הפיצויים.
לצפיה ב-'יש כללים'
יש כללים
26/08/2016 | 11:41
1
26
המגדירים מתי עובד נחשב מתפטר בדין מפוטר, אם אין לך סיבה מוצדקת
זה לא יחשב כפיטורין.
לצפיה ב-'אין שום קשר בין השאלה לתשובה'
אין שום קשר בין השאלה לתשובה
26/08/2016 | 16:51
14
לצפיה ב-'קנס על איחור בכמה דקות '
קנס על איחור בכמה דקות
26/08/2016 | 02:51
37
שלום , אני עובד בחברה כאשר מקפידה מאוד על שעות מקבל משכורת גלובלית , החודש איחרתי בכמה דקות וקנסו אותי במשכורת ב20 ש"ח
יש לציין כי בחוזה יש סעיף על תמריץ עלך אי איחורים עליו חתמתי אבל לא על קנסות במידה ומאחרים , וגם אם הייתי חותם , האם זה חוקי ?

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד רם א. גמליאל- עורך-דין מזה כ-11 שנים, מגשר ובוגר תואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית. עו"ד גמליאל עוסק רבות בתחום דיני ויחסי העבודה וחתום על כמה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא גירושין בשיתוף פעולה
אירוח בנושא גירושין...
עו``ד אלונה לוי תענה על שאלותיכם בנושא גירושין...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
אירוח בנושא נכויות ותאונות
אירוח בנושא נכויות...
מומחי ביטוח לאומי כאן כדי לענות לכם על כל השאלות...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד רם א. גמליאל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו