לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2680426,804 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אסור ומותר באתר שלי 

1. בחרתי לעזור לאנשים במסגרת מקצועי ובמסגרת עבודתי. 

2. לא אני ולא אחרים יכולים למשך אותכם לעבוד איתם. זהו פורום מקצועי לטובת האנשים.

3. מי שאינו עו"ד מוזמן לענות גם בפורום הזה, אבל מן הראוי לציין כי אינו עו"ד לטובת השואל. אחרת אתם עלולים לקבל תשובה     מאדם שאיננו עו"ד ותשובתו עשויה להיות מטעה או מוטעה.

4. אל תמליצו על עורכי דין. לא כאן. ממילא זה גם אסור על פי פסיקה של בית הדין לאתיקה. 

5. אבקשכם לשמור על הכללים אחרת נאלץ להוציא אתכם מהפורום. 

בתקווה לעלית הפורום שלנו, ולהרבה שאלות 

עזר מבורך, עו"ד לדיני עבודה ופלילים
המשך >>

לצפיה ב-'האם מותר לנקות ימי חופש למי שעובד מהבית? '
האם מותר לנקות ימי חופש למי שעובד מהבית?
11/09/2017 | 13:35
5
25
אציג את המקרה - עובד שעובד מהבית מזה מספר חודשים (היה עובד במשרה מלאה, אבל החל לימודים באוניברסיטה ולכן הוסכם על עבודה מהבית). מדווח שעות בצורה מסודרת כל חודש ומקבל שכר בהתאם. אין כלפיו טענות לגבי דיווח שעות לא אמין או לגבי תפוקת העבודה שלו. 
היום הודיע לו המעסיק כי מכיוון שהוא עובד מהבית ומנהל את זמנו כראות עיניו, אז הוא מנקה לו יום חופש כל חודש (שבהתחשב בוותק שלו וכמות השעות הממוצעת שהוא עובד, המשמעות היא שהוא לא מקבל ימי חופש למעשה). יש לציין כי המעביד כבר השתמש בטיעון של "ניהול הזמן בצורה גמישה" כדי להתחמק מתוספת התשלום המקובלת עבור עבודה בסופי שבוע או שעות הלילה. 
השאלה שלי היא - האם זה בכלל חוקי? 

לצפיה ב-'המנהל מנצל את עובדת היותך סטודנט. '
המנהל מנצל את עובדת היותך סטודנט.
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2017 | 09:22
4
25
עקרונית הוא יכול לטעון כי בגלל עבודתך מהבית לא ניתן לחשב את שעות העבודה שלך, אבל אם אתה עובד ושולח מיילים למשל למשרד, ומתקשר על מנת לברר עלויות, ועוד, הרי יודעים שאתה עובד בשעות מסויימות. 
אגב, ניתן להפעיל תוכנה שאינני זסוכר את שמה שאתה יכול "להגיע" לעבודה, להפעיל ולאחר מכן לסגור את התוכנה. 

אם תרצה, תתעמת איתו על היום חופש בחודש. זה מוגזם מצידו לדרוש יותר עבודה בפחות זמן. .

עזר
לצפיה ב-'תודה על התגובה. השכר משולם לפי דיווח שעות - לא חלקיות '
תודה על התגובה. השכר משולם לפי דיווח שעות - לא חלקיות
12/09/2017 | 12:32
3
13
משרה קבועה. כך שכן יש דיווח מלא של שעות העבודה. האם זה משנה את התמונה?
להתעמת עם המעסיק לא כל כך מועיל - אחד מאלו שבטוח שהוא עושה לך טובה בזה שהוא נותן לך לעבוד בשבילו... אבל הוא לא יעשה משהו לא חוקי ביודעין - הוא פשוט לא טורח לברר.
לצפיה ב-'אז תתלונן על כך במייל שתשלח לו. לכשתעזוב אותו, תבע את הכל :)'
אז תתלונן על כך במייל שתשלח לו. לכשתעזוב אותו, תבע את הכל :)
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2017 | 17:43
2
4
לצפיה ב-'שכחת לציין שתביעה על ימי חופשה'
שכחת לציין שתביעה על ימי חופשה
13/09/2017 | 10:48
1
50
יכולה להתקבל מקסימום בהתייחס לשלוש שנות העבודה האחרונות
לצפיה ב-'האם אני מבין נכון שהפעולה הזו לא חוקית? '
האם אני מבין נכון שהפעולה הזו לא חוקית?
14/09/2017 | 10:51
5
לצפיה ב-'עזרה בהכוונה לקורס בדיני פנסיה, משכנתה ועבודה. '
עזרה בהכוונה לקורס בדיני פנסיה, משכנתה ועבודה.
12/09/2017 | 16:59
1
17
היי,
אני בת 23, לפני לימודים אקדמיים. לפני הכניסה לחיים הבוגרים שלי הייתי מאוד רוצה לעשות קורס שנותן לי כלים להתמודדות כלכלית נכונה. קורס המשלב דיני פנסיה, משכנתה, ניהול הון עצמי ובנקאות כללית. המגורים שלי באשדוד. אשמח להמלצות.
לצפיה ב-'אני חושב שאני לא האדם הנכון לשאול אותו את השאלה הזו'
אני חושב שאני לא האדם הנכון לשאול אותו את השאלה הזו
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2017 | 17:33
11
מצטער..
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 13:01
1

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'גישור בית הדין לעבודה חיפה '
גישור בית הדין לעבודה חיפה
10/09/2017 | 16:45
2
14
שלום אני מחפש את רשימת המגשרים באזור הצפון במידה וזה מופיע באיזשהו אתר
תודה מראש
לצפיה ב-'אין לי מושג איפה ואיך ניתן להשיג מידע כזה. מצטער. ��'
אין לי מושג איפה ואיך ניתן להשיג מידע כזה. מצטער. ��
11/09/2017 | 09:04
4
לצפיה ב-'אוקי. ואז אתה רושם בגוגל מגשרים בצופן הארץ ומקבל את הלינק'
אוקי. ואז אתה רושם בגוגל מגשרים בצופן הארץ ומקבל את הלינק
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2017 | 10:16
3
הבא:
האם זה מה שחיפשת? 
האם אתה רוצה לפרסם את האתר הזה על ידי פניה שלי לחפש זאת?  :)

לצפיה ב-'מניעת מעובדת לצאת להפסקה עם כולם'
מניעת מעובדת לצאת להפסקה עם כולם
10/09/2017 | 12:21
4
58
היי,

אשתי חוזרת עוד חודש לעבודה לאחר חופשת לידה. היא לא חוזרת לתפקיד הקודם אלא היא תהיה עובדת של אותה חברה גדולה אך תשב אצל אחד הלקוחות הגדולים של החברה (On site).
היא תמשיך להיות עובדת החברה אך בנוגע להפסקות אמרו לה שהיא לא תוכל לצאת עם כולם לאכול בחוץ כי "כולם יוצאים לשעה וחצי כל יום וזה גודל המון זמן" ואולי יוכלו לאפשר לה לצאת פעם בשבוע עם כולם.
חשוב לציין שהמשרה תהיה לפחות 6 שעות כך שמגיעה לה הפסקה על פי חוק.
האם ניתן למנוע יציאה ממקום העבודה לאכול עם כולם? לא רק שהיא תהיה עובדת חדשה אלא גם ממדרים אותה מכולם.

תודה
לצפיה ב-'אישתך תוכל לפנות למנכ"ל או מישהו מטעמו ולהתלונן כי מצבה הורע'
אישתך תוכל לפנות למנכ"ל או מישהו מטעמו ולהתלונן כי מצבה הורע
( לעמוד שלי בתפוז )
10/09/2017 | 14:55
3
28
במסגרת ההשוואה בין עבודתה הקודמת לעומת עבודתה דהיום. 
לא מספיק שהיא מועברת למקום עבודה אחר, וזה בניגוד לסעיף בחוק, אלא כעת היא גם מובדלת מהאוכלוסיה הכללית של העובדים בכך שהיא לא תוכל לצאת עם העובדים להפסקה אלא להשאר במשרד, וזאת למרות שאין לכך כל הצדקה רציונלית (ושים לב, כאשר מדובר על יציאה בת שעה וחצי לעבודים מסויימים, הרי שלא ברור מדוע אסור לה לצאת לחצי שעה עם העובדים או אולי יותר לאור המצב הכולל). אגב, יתכן להכניס את שעת הנקה למסגרת הזו ולדרוש אותה בשעות הצהרים. ואז , כשיש לה שעה וחצי ניתן לעשות בZה שימוש מושכל :) (גם אם דבר זה ניתן ל4 חודשים בלבד) .(שים לב לדרישות סעיף 7 (ג) (3) ו סעיף 7 ב' לחוק עבודת נשים.

לצפיה ב-'אחוזי משרה'
אחוזי משרה
10/09/2017 | 15:31
2
24
היי,

ראשית תודה על התגובה המהירה.
בנוגע להעברת מקום עבודה, חשוב לציין כי עבודה זו הוצעה לה על מנת להתאים לה תפקיד בעל אופי שיתאים לשעות עבודה מצומצמות יותר. התפקיד לפני הלידה היה מלווה בעבודה המצריכה זמינות 24 שעות ביממה במשך 7 ימים בשבוע (עבודה עם לקוחות מחו"ל ודרישה למתן מענה מיידי בחלק מהמקרים).
באשר למתן אישור לעובדים מסוימים לצאת לשעה וחצי ולה לא, ייתכן ומדובר בעובדים שעובדים 9 שעות מלאות או בתפקידים אחרים אשר להם מתאפשר לצאת ללא הגבלה.
אם הבנתי נכון, שעת הנקה ניתנת על פי הסעיפים שציינת רק לאם שעובדת במשרה מלאה ופה מדובר על 6 שעות ביום.
תודה
לצפיה ב-'יש בזה מן הניצול כאשר את עובדת רק 120 שעות בחודש'
יש בזה מן הניצול כאשר את עובדת רק 120 שעות בחודש
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2017 | 09:29
1
8
ואז יש לך תחושת ניתוק מהעובדים ומהעבודה. 

אני חושב שיש צורך לפנות למעסיק ולהסביר לו את העובדות בצורה כזו שאולי עברת ממקום עבודה אחד אשר לא היה מוגבל בזמן ולאחר מכן עברת למקום עבודה אחר, אבל לא ניתן לעשות זאת על ידי ניתוקך מהעובדים האחרים. 

יתכן שיש מקום להוסיף לך עוד חצי שעה ביום על מנת שתוכלי לצאת לשעה. 
אולי :)

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/09/2017 | 15:16
1
לצפיה ב-'משק בית'
משק בית
10/09/2017 | 13:58
2
30
שלום,
במקרה של פיטורי עוזרת בית שעבדה 11 חודשים פעם בשבוע חמש שעות כל פעם.
איזה תשלומים חייב המעביד לשלם לעובדת לאחר הפיטורין.

תודה רבה
לצפיה ב-'משק בית'
משק בית
11/09/2017 | 14:38
14
שלום,

אשמח אם מישהו יוכל לעזור.

תודה
לצפיה ב-'יוסי. התשובה כפופה לכמה חישובים'
יוסי. התשובה כפופה לכמה חישובים
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2017 | 09:16
12
1. 5 שעות בשבוע X   4  =  
                                        20
2. 186/20 = 9.3 

3. בוא נחשב על פי 10% לחישוב קל יותר. 

4. היא לא צריכה לקבל הבראה. היא לא צריכה לקבל פיצויי פיטורין. את התשלום של הביטוח הלאומי ודמי בריאות, אם תצטרך לשלם כעת זה יהיה בעייתי (בכפל) .

5. היא צריכה לקבל הוצאות נסיעה בגין נסיעה פעם בשבוע X 20 ש"ח היא צריכה לקבל חופשה על פי חישוב של 10% X 11 חודשים בערך יום חופש אחד בתשלום . 

6. לפיכך היא צריכה לקבל כספים בעבור יום חופש אחד, ותשלום בגין שעות נסיעה. 

לצפיה ב-'הודאת בעל דין'
הודאת בעל דין
11/09/2017 | 16:09
1
12
שלום רב,
האם במידה ומעסיק מודה בטלפון שהוא חייב לי את כל הזכויות האם במקרה כזה יש כאן הודאה של בעל דין? ואפשר יהיה לשמוט טענה של התיישנות מצידו של המעסיק? תודה
לצפיה ב-'היי סמי ( או נ. ) כבר השארתי לך תשובה מפורטת אצלי '
היי סמי ( או נ. ) כבר השארתי לך תשובה מפורטת אצלי
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2017 | 09:08
6
בקבוצת הפייסבוק שאל עורך דין - מפוטרים דיני עבודה. 

לצפיה ב-'עונש'
עונש
09/09/2017 | 17:36
1
29
מה עונש על אי דיווח שלי כמעסיק של עובד לביטוח לאומי? אשמח לדעת מה החוק שקובע את זה תודה
לצפיה ב-'היי סאני. כאשר מדובר באי תשלום בגין עבודה שבוצעה עבורך לבט"ל'
היי סאני. כאשר מדובר באי תשלום בגין עבודה שבוצעה עבורך לבט"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
10/09/2017 | 11:08
16
על פי החוק חלה על המעסיק חובת דיווח ותשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות בעבור עובדיו.
אי דיווח ואי תשלום דמי הביטוח במועד יגרום לחיוב חשבון המעסיק בקנסות והצמדה כאמור בחוק. בנוסף, יש להניח כי הבטל יגיב בתביעה נגד הבוס להחזר הסכום השוה לקצבאות שהבט"ל  שילם לפועליו של הבוס.
לצפיה ב-'עזרה דיני עבודה'
עזרה דיני עבודה
07/09/2017 | 17:10
5
32
היי בת 29 אני נכה פיזית. והמעסיק שלי לא שילם לי דמי פיטורין וגם לא פנסיה ולא כלום עבור עבודה שעבדתי אצלו במשך 5 שנים. תבעתי אותו על 40,000 שח והוא גם לא דיווח לביטוח הלאומי. אני רוצה לסגור את הכל כבר כי אני מותשת כל כך ממנו. הוא רוצה לתת לי 30 אלף שח ונסגור כפשרה. 
אם אני אעשה זאת בדיון מול בית המשפט כאשר בכתב התביעה דרשתי גם שיצהיר לביטוח לאומי שעבדתי אצלו- האם במצב כזה לאחר שנקבל תוקף של פסק דין אוכל לדרוש מהמלל שיכירו בי שהייתי עובדת אצלו? 
אשמח לדעת. אציין כי יש לי מכתב פיטורין ממנו !!!! 

לצפיה ב-'היי שני. פשרה של 30,000 בתיק של תביעה על 40,000 נשמע מעולה'
היי שני. פשרה של 30,000 בתיק של תביעה על 40,000 נשמע מעולה
08/09/2017 | 11:15
1
17
עקרוהית כדאי לו מאד לסגור בפשרה לפני בית המשפט כי אז השופטת יכולה להתרשם מגודל הניצול ולדרוש ממנו להודיע לבטל.
אבל , אני חושב שלטובתך שעדיף לך לסגור אפלו טרם דיון.
תעשי לי טובה ואל תורידי גרוש מהסכום. �� של 30,000 שח .

עזר
לצפיה ב-'תודה אבל לא ענית על השאלה ששאלתי..'
תודה אבל לא ענית על השאלה ששאלתי..
08/09/2017 | 14:12
18
אשמח לתשובתך. תודה 
לצפיה ב-'שני, נראה לי שמכתב הפיטורין שקיבלת ממנו יכול לפתור לא מעט'
שני, נראה לי שמכתב הפיטורין שקיבלת ממנו יכול לפתור לא מעט
( לעמוד שלי בתפוז )
10/09/2017 | 11:03
2
21
מהבעיות. 
לביטוח לאומי, כאשר המעסיק שלך לא דיווח על העסקתך, יש מקום להודיע בצורה שאינה משתמעת לשני פנים כי עבדת אצל המעסיק הלז במשך חמש שנים. 
ולראיה, יש לך את המסמך שמדבר על הסכם פשרה ע"ס 30,000 ש"ח וכן גם מכתב במסגרת פיצויי הפיטורין. 
שימי לב, כאשר הוא מנסח את מכתב הפשרה שלו, לבדוק אם הוא מנסה להחריג את ההודעה לביטוח לאומי . 

לצפיה ב-'עצה אחרת'
עצה אחרת
10/09/2017 | 17:50
1
71
מציע שבהסכם הפשרה יוצהר באופן ברור שהמעסיק העסיק אותך כעובדת שכירה של חברת Z מתאריך X עד תאריך Y
לצפיה ב-'ולמה אתה חושב שהוא יסכים להצהיר על כך? '
ולמה אתה חושב שהוא יסכים להצהיר על כך?
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2017 | 09:23
1
לצפיה ב-'הודעה על עזיבת עבודה '
הודעה על עזיבת עבודה
07/09/2017 | 14:25
2
26
שלום רב
אני עובדת שנתיים כמה זמן מראש עליי להודיע על עזיבה?
והאם אני מוכרחה לעבוד אחרי הודעת העזיבה שלי?

תודה מראש
לצפיה ב-'היי לשואלת.. אני זקוק למידע כיצד עבדת. האם במשכורת או בשכר '
היי לשואלת.. אני זקוק למידע כיצד עבדת. האם במשכורת או בשכר
( לעמוד שלי בתפוז )
07/09/2017 | 14:36
19
עבודה יומי / שבועי. 

אם במשכורת הרי שאת צריכה לתת חודש התראה מראש - הודעה מוקדמת. 

ואם עבדת בשכר הרי שתהיי חייבת ב 20 יום הודעה מוקדמת. 

את המכתב ההתפטרות שלך תשלחי או במייל או במסירה ביד לבוס או ב Whatsup.

לאחר מכן את צריכה להמשיך לעבוד את ימי ההודעה המוקדמת שלך. אם המעסיק ירצה ניתן להורות על כל שתוכלי לקחת את ימי החופש הצבור שלך תמורת הימים שאת צריכה לתת במסגרת ההודעה המוקדמת שלך. 

לצפיה ב-'העבודה היא בשכר לפי שעה '
העבודה היא בשכר לפי שעה
07/09/2017 | 17:26
17
1.העבודה היא בשכר לפי שעה, אני צריכה להודיע חודש מראש?
2. אם "נופלים חגים" על חשבון החודש התראה . לא יתארכו לי ימי העבודה נכון?

תודה רבה

לצפיה ב-'עובד יום ועובד משמרות'
עובד יום ועובד משמרות
06/09/2017 | 19:01
2
32
שלום רב
אני מנהל אחזקה במפעל בוא חלק מהעובדים  הם עובדי יום וחלקם עובדי משמרות שעובדים 24 שעות (3 משמרות)
לפני כ 5 שנים קיבלתי עובד חדש  לעבודה
היות ובכדי לעבוד במשמרות צריך להכשיר את העובד תקופה ארוכה אותו עובד עבד בעיקר כעובד יום (למעט מיקרים בודדים) אולם נאמר לו ואף צויין בחוזה העבודה שלו שהיה עליו לעבור לעבוד במשמרות ברגע ברגע שידרש.
הציין שאנו משלמים תוספות  לבסיס השכר כחוק על העבודה במשמרות.

עכשיו נוצר מצב בוא עובד אחר  (מעובדי המשמרות) הודיע שבכוונתו לעזוב ופנינו לאותו העובד (זה שהתחיל לעבוד לפני 5 שנים) שהוא עתיד להחליפו.
אותו העובד הודיע שהוא מסרב בתוקף לעבור לעבוד במשמרות.
לטענתו מדובר פה בהרעת תנאים ושהיה פה נוהג של 5 שנים בהן הוא עבד ביום ואומר שאם נעביר אותו לעבודה במשמרות הוא יעזוב בדין מפוטר ויתבע את פיצויי הפיטורין.
האים הכן מדובר בהרעת תנאי עבודה?
האים עצם זה שנאמר לו לפני קבלתו לעבודה (וגם נרשם בחוזה העבודה ) שהוא עתיד לעבור לעבוד במשמרות לא מאפשרת למפעל להעבירו לעבוד במשמרות?

לצפיה ב-'אמת, כאשר ההסכם איתו אומר שהוא צריך לעבוד במסגרת '
אמת, כאשר ההסכם איתו אומר שהוא צריך לעבוד במסגרת
07/09/2017 | 12:46
1
22
משמרות תופס. השאלה היא לעניין הנוהג ולעניין החוזה. מי גובר על מי.
מנסיוני אני יכול לומר שזו שאלה שמטרידה את בית הדין לא פעם.
תנסה לעשות זאת על ידי מכתבים בהם אתה מפציר בו לעבוד במשמרות כפי שהוא צריך לעבוד על פי החוזה. תציע לו גם קצת יותר שהוא יחשוב שזה יותר משתלם.
תסביר לו גם שאין פה שינוי של הנוהג אלא פשוט שינוי נסיבות . העובד שעבד במשמרות התפטר.
ואז, אם הוא לא מסכים , תן לו מספר משמרות כדי שיתפטר.
כל עוד שילמתם לעובדים את הכספים המגיעים להם כדין, בית הדין לא יראה זאת כנוהג אלא עובד שרוצה לנהל את המפעל.

אני מהסס לומר לך זאת זאת כי בסוגיה נידונו לא מעט תיקים וחלקם ניצחו המעסיקים וחלקם  פועלים.
לצפיה ב-'טוב שכתבת שאתה לא בטוח בתשובתך'
טוב שכתבת שאתה לא בטוח בתשובתך
07/09/2017 | 16:42
19
לדרוש מעובד לעבוד במשמרות לאחר שבמשך חמש שנים לא עבד כך (גם אם זה מה שנכתב בהסכם) לא מתקבל על הדעת.
לצפיה ב-'התלמדות'
התלמדות
07/09/2017 | 09:59
1
28
עבדתי בחברה 3 ימים ולא הוחתמתי על חוזה. לאחר 3 ימים הבעלים החליט שלא אמשיך. אמר שיצרו קשר לשלם אך לא עשו זאת. השלמתי עם זה אבל לאחר מספר חודשים יצא לי לפגוש את אותו מנהל והזכרתי לו שלא שולם לי עבור העבודה. הוא אמר שאפנה במייל אבל מאז גם לא שולם וגם הם מתכחשים לכך שעבדתי שם, וטוענים שעצם זה שלא פניתי קודם הוא סיבה לאי תשלום. מה ניתן לעשות?
לצפיה ב-'1. להטריד פלאפונית. 2. לשלוח מילים לתפוצת נטו בחברה בו אתה '
1. להטריד פלאפונית. 2. לשלוח מילים לתפוצת נטו בחברה בו אתה
07/09/2017 | 12:39
20
מבקש (יפה!) את הכספים המגיעים לך.
3. לתבוע בבית הדין. הוא ישלם לך במיידית ללא התערבות עוד
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
05/09/2017 | 22:08
3
32
אני עובד כבר 10 חודשים ונאמר לי אחרי 3 חודשים  אם נופל חג באמצע השבוע ישולם לי,אני עובד שעתי בערב החג אני לא יכול להגיע ומוכן שיורידו לי יום חופש,המשאבי אנוש הודיעו לי אם אני לא בא לעבוד בערב החג אני לא מקבל את החג מה החוק אומר על כך? תודה 
לצפיה ב-'ראשית כעובד שעתי אתה זכאי לקבל דמי חגים. השאלה היא מתי ואיך'
ראשית כעובד שעתי אתה זכאי לקבל דמי חגים. השאלה היא מתי ואיך
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2017 | 10:19
2
19
עובדים שעתיים/שבועיים זכאים לתשלום עבור ימי חג שבהם נעדרו מהעבודה בתנאי שחגים אלה אינם חלים בשישי/שבת.  עובד שלא ניצל את מכסת ימי החג, דהיינו עבד במהלך החג זכאי לתשלום נוסף.
כעת לשאלתינו - במידה ועבד ביום שלפני החג וביום שאחריו, אלא אם כן נעדר בימים אלה באישור הבוס (למשל: אם לא שובץ במסגרת סידור העבודה, היה בחופשה, ימי מחלה, מנוחה שבועית, או גשר שהמעסיק החליט עליו), הוא אמור לקבל דמי חגים.
אבל, במקרה שלך, כשאתה לא מוכן לעבוד בערב החג הרי שזהו בדיוק התנאי על מנת לקבל את ימי החג. 

מצטער :( 

עזר

לצפיה ב-'היי'
היי
06/09/2017 | 19:00
1
10
אצלי אני לא נמצא בעיר שלי בערב החג אם הייתי הייתי בא,מכיון שזה חצי יום עבודה אני מוכן להפסיד יום חופש והעיקר שישולם לי החג,האם החוק מחייב אותי לעבוד בערב החג בכדי לקבל את החג או שזה החלטה של המעביד? תודה לכם
לצפיה ב-'המעביד יכול לוותר על ערב החג ואז תקבל את החג על פי '
המעביד יכול לוותר על ערב החג ואז תקבל את החג על פי
07/09/2017 | 12:37
9
דרישתך.
אם לא ויתר , אתה לא יכול לקבלו.
לצפיה ב-'תשלום חג לעובד במשרה חלקית'
תשלום חג לעובד במשרה חלקית
06/09/2017 | 13:44
1
14
תשלום חג לעובד במשרה חלקית
עובד שעובד במשרה חלקית של 60%,  3 ימים בשבוע. (לא משרה שעתית). האם זכאי לתשלום עבור החגים כמו עובד במשרה מלאה גלובלית?
האם למשל בשבוע של החג עליו לעבוד 2 ימים בלבד והחג נחשב ליום השלישי?

לצפיה ב-'אם אתה עובד משכורת ולא עובד שעתי, הרי שאתה לא זכאי לקבל '
אם אתה עובד משכורת ולא עובד שעתי, הרי שאתה לא זכאי לקבל
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2017 | 14:31
13
תשלומי חג. 
לצפיה ב-'הודעה מוקדמת להתפטרות'
הודעה מוקדמת להתפטרות
03/09/2017 | 16:13
1
27
שלום רב,
אני נמצא במקום עבודה  כמעט שנתיים.
החוק אומר שאני צריך לתת הודעה מוקדמת על פיטורים של חודש.
אני רוצה להיות בטוח בגלל החגים, האםזה משנה אם באמצע ההודעה המוקדמת שלי יש חגים וזה אומר שאני צריך לתת יותר או שמבחינתי מיום קבלת המכתב אצל המעסיק זה חודש  ?

תודה

לצפיה ב-'היי אור. אם אתה מודיע על פיטורין בעוד חודש מהיום 3.9.17'
היי אור. אם אתה מודיע על פיטורין בעוד חודש מהיום 3.9.17
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2017 | 17:41
26
אז חודש לאחר מכן, מינוס יום אחד לא מצטרך להגיע לעבודה. 2.10.17.

מן הראוי להודיע על ההתפטרות בכתב למקום הנכון. 

עזר
לצפיה ב-'מפטרים אותי כמה לדרוש'
מפטרים אותי כמה לדרוש
01/09/2017 | 14:29
2
43
עבדתי במקום עבודה במשך שנתיים וחצי
משכורתי היתה קבועה 8000 ברוטו לחודש
קראתי קצת שמגיע לי את הברוטו החודשי * מספר השנים שזה 8000*2.5
ועוד הבראה
שזה יוצא 5 ימים לשנה הראשונה ועוד 9 לשאר כך שיש לי 14 ימי הבראה
1. האם אני מפספס משהו גם אם יצא לי יותר מדיי?

שאלותי הנוספות הן לגבי הפנסיה כאשר לא היתה לי קופה פעילה כלומר לתקופה של השנתיים :
2. כמה החברה חסכה עלי כמה אחוז זה מעביד
3. אני הכי רוצה לדרוש את ההפרשה רטרואקטיבית האם ניתן

ושאלתי האחרונה היא מה הסיבה שבמכתב פיטורין ששלחו לי למייל שאני יחתום עליו רשום שלא ביצעתי את עבודתי למרות שזה מהלך של החברה האם אסור לי לחתום עליו ולדרוש שקודם יזמנו אותי ויביאו לי מכתב חתום

תודה

לצפיה ב-'אמיר. אשמח להסביר לך על הפיצויים ועוד פרטים.'
אמיר. אשמח להסביר לך על הפיצויים ועוד פרטים.
01/09/2017 | 15:33
1
46
1. פיצויי פיטורין ינתנו לך רק אם תפוטר.  החישוב של הפיצויי פיטורין צריך להיות לא מהברוטו אלא מהברוטו בניכוי הוצאות נסיעה, הוצאות רכב, הוצאות פלאפון מהעבודה וכולי.
הרישום הנכון בתלוש צריך להיות משכורת בסיס. השאלה היא האם קיבלת גם בונוסים ועוד בתלוש או לא.
2. לא ברור לי למה קיבלת 5 ימים וכולי... במיוחד שאני לא חושב שמישהו קיבל הברא ה בכמות כזו לשנה אחת. אינני זוכר כעת אבל למיטב ידיעתי מדובר ב 5 ימים. אולי 6.
3. כעת, אם המעביד שלך לא שילם לך את קופת הפנסיה שלך זה דבר חמור. על פי חישוב מינימלי זה סכום שצריך לחשב אותו כך 7500 (הערכה שלי) x 8.33%  x 2.5
זה יכול להיות הרבה יותר.
4. גם בפיצויי הפיטורין תצטרך לקבל בערך 7.500 x 2.5 .

אם לא תקבל, פנה לעוד שישלח לו מכתב ובשלב הבא יתבע אותו.

תהנה... ��
לצפיה ב-'אני ממליץ לך לפנות בנושא לעורך דין ברוך כהן'
אני ממליץ לך לפנות בנושא לעורך דין ברוך כהן
23/09/2017 | 00:17
7
לצפיה ב-'קבלה לעבודה חדשה'
קבלה לעבודה חדשה
31/08/2017 | 12:11
1
39
שלום רב,
נבחנתי למקום עבודה לתפקיד בכיר, במהלך התהליך עברתי מספר ראיונות ומיון יום שלם בחברת השמה, לאחר שבועיים התבשרתי להגיע לפגישה וסגירת חוזה. הגעתי לפגישה וסגרנו על תנאים. ביקשתי להתחיל בתחילת החודש (על מנת שיהיה מסודר). המנהלת ביקשה מכיוון שהיא יוצאת לחו"ל שאתן מספר ימים באותו חודש לצרכי חפיפה. נאתרתי לבקשתה ואכן הגעתי למספר ימים באותו חודש כאשר במהלכן גם ניתן לי חוזה עבודה (היא ביקשה שאעבור עליו וכאשר תחזור מחופשתה תחתום עליו). לקראת סוף החודש לאחר שהמנהלת חזרה מחופשתה, היא התקשרה אלי ואמרה שלצערה החוזה מבוטל , עקב שינוי ארגוני מחדש. ראוי לציין כי במהלך אותה תקופה מכיוון שידעתי שאני מתחיל עבודה חדשה, נתתי תשובה שלילית למקום עבודה אחר וביטלתי 2 ראיונות עבודה. עכשיו כאמור בעצם נשארתי קירח משני הכיוונים. השאלה שלי היא, אמנם זה מסריח מאוד, אבל האם זה חוקי לעשות דבר כזה?
לצפיה ב-'אמנם תוכל לתבוע אותם בגין פיצויי הסתמכות, אבל הסכום שתוכל '
אמנם תוכל לתבוע אותם בגין פיצויי הסתמכות, אבל הסכום שתוכל
( לעמוד שלי בתפוז )
31/08/2017 | 12:56
35
להרוויח מהתביעה הוא סכום פעוט. 

במיוחד אם הם יכולים לומר שנמצאת לא מתאים ולפיכך בוטלה המשרה. 

לדעתי עזוב זאת ותמשיך בדרכך. 

בהצלחה

עזר מבורך, עו"ד לדיני עבודה ופלילים

לצפיה ב-'פנסיה לעוזרת בית מבוגרת'
פנסיה לעוזרת בית מבוגרת
30/08/2017 | 17:42
4
23
שלום
עוזרת בית שעובדת אצלי ברציפות מגיל 67. אין לה פנסיה, אבל ככל הידוע לי זה מפני שכשיצאה לפנסיה ממקום עבודה קודם משכה את כספי הפנסיה/קופת גמל שהיו לה בבת אחת.
האם זה שקול לקצבה - מה שאומר שאיני צריכה להפריש עבורה  לפנסיה?
אם כן צריך להפריש לפנסיה, האם בגלל שעברה גיל 67 זכאית לקבל את הכסף ביד, או שחל הכלל הרגיל של הפרשה לקופת גמל? והאם צריכה גם להפריש את חלקה במקרה זה?
תודה מראש

לצפיה ב-'היי תות :) אם לעוזרת בית שלך אין תגמול מעבר לבט"ל או לקצבת '
היי תות :) אם לעוזרת בית שלך אין תגמול מעבר לבט"ל או לקצבת
( לעמוד שלי בתפוז )
30/08/2017 | 17:58
3
21
זקנה, צריכה לזכות בקצבת פנסיה ממך. 
אני מבין מהשאלה כי בדקת, אבל נראה לי ששנינו נגיע לאותה תשובה. היא צריכה לקבל קצבת פנסיה ממך ורצוי שתפתח לה קופה משלה על פי בחירתה. 
שים לב, אם היא עובדת אצלך פחות מחצי שנה אז תצטרך לפתוח לה קופת פנסיה רק מקץ חצי שנה, ולא לתת לה את הכספים המגיעים לה אחורנית. 

עזר
לצפיה ב-'תודה על התשובה המהירה'
תודה על התשובה המהירה
30/08/2017 | 19:42
2
15
מחדדת את השאלה: אם היו לה כספי פנסיה שהחליטה למשוך בבת אחת במקום קצבה חודשית, זה לא שקול לקצבה מבחינת החוק?
לצפיה ב-'מחדד את התשובה. מכירת קרן הפנסיה שלה אינה תגמול כנדרש בחוק'
מחדד את התשובה. מכירת קרן הפנסיה שלה אינה תגמול כנדרש בחוק
( לעמוד שלי בתפוז )
30/08/2017 | 20:35
1
12
לצפיה ב-'אוקיי, תודה'
אוקיי, תודה
30/08/2017 | 21:26
9
היא עובדת אצלי 5 שנים.
אם כך אני אפתח לה קופה ואכניס רטרואקטיבית לתקופה שמתום חצי שנה ראשונה ואילך?
וההפרשה מיתר הבחינות רגילה למרות גילה, כל 3 המרכיבים?
אני שואלת כי היא טוענת שבשל גילה צריכה לקבל רק את חלק המעסיק,  במזומן ביד, לי זה נראה לא סביר.
כמובן שאשלם כל מה שמגיע כחוק.
לצפיה ב-'מחיקה על הסף'
מחיקה על הסף
27/08/2017 | 22:10
1
38
הגשתי תביעה כנגד מעסיק ובמועד האחרון להגשת כתב הגנה המעסיק הגיש בקשה למחיקה על הסף שיש בה בעקרון תגובה לכל הטענות שהעליתי.
בית הדין קבע לי מועד אחרון לתגובה לבקשה.

החשש שלי הוא כי לאחר שאגיב ובהנחה שהבקשה למחיקה תידחה, המעסיק יבקש להגיש כתב הגנה, ואז יהיו כבר בידיו נימוקי לדחיית בקשתו, דבר שייתן לו יתרון.

האם כדי למנוע ממנו את היתרון הנ"ל, עלי לבקש מבית הדין לקבוע כי הבקשה למחיקה מהווה גם כתב הגנה או מה ?
לצפיה ב-'העלת לנו כאן שאלה שראוי לשאול בפורום יותר עורכדיני ��'
העלת לנו כאן שאלה שראוי לשאול בפורום יותר עורכדיני ��
27/08/2017 | 23:00
40
ואמנם כן. רצוי להגיב לבית הדין עם תשובה הדורשת מב"כ המעסיק להסכים שהמסמך שלו יהוה כתב הגנה לכל דבר ועניין או לחילופין , ובהנחה שיש לך טענות טובות (והלקוח לא שיקר לך בחצי מהטענות שלו ) , מן הראוי לדרוש פיצוי כספי עקב הטענות המופרחות שלו.
לדוגמה - קרה לי דבר דומה בתיק מסויים שהם העלות טענות טיפשיות במיוחד . אז קיבלתי על פי דרישתי סכום של 2,500 ש"ח הוצאות בגין טענות הסרק שהועלו בעניין.
לצפיה ב-'טופס מחלה'
טופס מחלה
28/08/2017 | 09:22
5
45
אני מעסיק  ועובד יצא לחופשת מחלה  הוא הביא לי טוס מחלה מהרופא שבו כתוב "תעודה רפואית לנפדע בעבודה" האם עלי בתור מעסיק לקבל את הטופס הזה או לבקש ממנו להחליף את הטופס לחופשת מחלה   ??
לצפיה ב-'אני מניח שזו מחלה פשוטה בת יומיים שלשה ועד שבוע '
אני מניח שזו מחלה פשוטה בת יומיים שלשה ועד שבוע
28/08/2017 | 11:10
25
אין  מקום לבקש ממנו ללכת לרופא אחר ולהביא אישור שונה.

אבל

באם מדובר על ת.ד או משהו מקצועי , נכות או דבר אחר רצוי וראוי לפנות אליו ולבקש את הרופא  התעסוקתי.
לצפיה ב-'מחלה'
מחלה
28/08/2017 | 11:46
1
17
לא זו מחלה ארוכה למעלה מ30 ימים
לצפיה ב-'במידה ומדובר במחלה ארוכה תתחיל לאסוף מסמכים '
במידה ומדובר במחלה ארוכה תתחיל לאסוף מסמכים
28/08/2017 | 12:06
18
ולשלוח אליו בקשות שיקשה עליו לענות להן.
למשל לאור אורכה של המחלה תבקש את חוות הדעת של רופא תעסוקתי.
תשלח בקשה מפורטת גם לרופא ותבקש בעדינות שלא יחפף.

כעת, אם זו עובדת ולא עובד, והיא קיבלה שמירת הריון זה לא הולך לעזור לך.
לצפיה ב-'טופס מחלה'
טופס מחלה
28/08/2017 | 12:35
1
18
אני רוצה להבין דבר אחד  האם אני בתור מעסיק אמור לקבל את  טופס מחלה מעובד  שבו כתוב תאונת עבודה  שבפועל לא מדובר בתאונת עבודה בכלל  או להגיד לו שיחליף את הטופס אצל הרופא מאחר שמה שקרה לו   קרה בבית שלו ולא במסגרת העבודה
לצפיה ב-'שאלה לי אליך. האם אתה משוכנע שהוא לא נפגע בתאונה אצלך?'
שאלה לי אליך. האם אתה משוכנע שהוא לא נפגע בתאונה אצלך?
28/08/2017 | 19:22
16
אם כך, אז תקליט אותו אומר זאת. אתה יכול לדבר איתו בפלאפון. לא ?

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד עזר מבורך ושות' עוסק בדיני עבודה ופלילים מאז 1995. לעו"ד עזר מבורך ניסיון רב הן בתביעות בדיני עבודה והן בהגנה על מעסיקים ועובדים. היחודיות
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עזר מבורך

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה