לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דיני עבודה ופנסיה

פורום דיני עבודה ופנסיה נועד לתת מענה למגוון רחב של נושאים בתחום יחסי העבודה.
בפורום תוכלו למצוא מענה לשאלות בנושאים הבאים- פיצויי פיטורים, פנסיה, דמי חופשה, דמי הבראה, דמי מחלה, דמי חגים, נסיעות, שעות נוספות, מנוחה שבועית, הרעת תנאים, עבודת נשים, שימוע, פיטורים שלא כדין, צווי הרחבה והסכמים קיבוציים.
עו"ד ארז כהן מנהל הפורום בעל ניסיון רב בתחום דיני העבודה וייצוג בבתי הדין לעבודה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פורום דיני עבודה ופנסיה נועד לתת מענה למגוון רחב של נושאים בתחום יחסי העבודה.
בפורום תוכלו למצוא מענה לשאלות בנושאים הבאים- פיצויי פיטורים, פנסיה, דמי חופשה, דמי הבראה, דמי מחלה, דמי חגים, נסיעות, שעות נוספות, מנוחה שבועית, הרעת תנאים, עבודת נשים, שימוע, פיטורים שלא כדין, צווי הרחבה והסכמים קיבוציים.
עו"ד ארז כהן מנהל הפורום בעל ניסיון רב בתחום דיני העבודה וייצוג בבתי הדין לעבודה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום דיני עבודה ופנסיה.  אתם מוזמנים להציג שאלות ותהיות המתעוררות במקום העבודה.

המענה בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.
נכונות המידע עשויה להשתנות מעת לעת.
ההסתמכות על המידע הינה באחריות המשתמשים בלבד.

המשך >>

לצפיה ב-'רצף ימי מחלה'
רצף ימי מחלה
19/12/2016 | 17:43
1
29
שלום אני עובד שעתי 5 שנים ותק בעבודה השאלה שלי הייתי בחופשת מחלה מה 1 לחודש עד ל8 לחודש כולל. ביום שישי ה9 לחודש קיבלתי עוד 4 ימים מהרופא עד יום שני. אני לא עובד סופי שבוע.השאלה שלי היא אני אמור לקבל על ימי ראשון ושני בלבד תשלום מלא ברצף ימי מחלה שיש לי ?

לצפיה ב-'תשלום דמי מחלה'
תשלום דמי מחלה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/12/2016 | 17:18
19
אכן הזכאות היא לדמי מחלה מלאים בימים ראשון ושני בהם היית אמור לעבוד בפועל.
לצפיה ב-'חופשה '
חופשה
19/12/2016 | 17:27
1
32
היי,
האם כתיבת המשפט הבא בטופס בקשת חופשה של עובד מאפשר לי אכן לא לשלם לעובד ימי חופשה במידה ונותר ללא ימי חופשה צבורים ואני נאלצת להוציא אותו לחופשה במסגרת חופשה מרוכזת ?

"ידוע לי כי במקרה בו תצא החברה לחופשה מרוכזת ולא  יעמדו לזכותי ימי חופשה צבורים , ינוכה משכרי בגין ימי החופשה המרוכזת."

והאם זה חוקי לציין זאת?

לצפיה ב-'חופשה שלילית'
חופשה שלילית
( לעמוד שלי בתפוז )
20/12/2016 | 17:17
17
הדבר אינו חוקי.
לא ניתן לנכות חופשה שלילית משכרו של העובד בגין חופשה מרוכזת.
לצפיה ב-'שאלה לגבי חוקיות מהלך של המעביד...'
שאלה לגבי חוקיות מהלך של המעביד...
19/12/2016 | 13:18
5
116
בחוזה העבודה שלי כתוב שיש לי 14 ימי חופש בשנה. לאחרונה המעביד התנה את ימי החופש בזה שמי שלוקח חופש חייב לדאוג לעצמו למחליף או לעובד אחר שיהיה בכוננות קריאה (בתשלום). זה לא היה כך עד כה, וגם לא מופיע בחוזה העבודה. האם זה חוקי? הרעת תנאים? מבחינת ההיגיון נוצר מצב שאם לקחתי יום חופש ובמצב אחר החלפתי עובד אחר אז בתכלס לא הייתי בחופש. תודה לכל עזרה בעניין.
לצפיה ב-'ימי חופש'
ימי חופש
( לעמוד שלי בתפוז )
19/12/2016 | 16:31
3
59
המעביד הוא זה שקובע את מועדי החופשה ומאשר אותם.
בעיקרון מדובר בנוהל לא שיגרתי, אך גם במקרה שתיארת אם החלפת עובד ביום עבודה שבו היית אמור לעבוד ומצד שני היית בחופש והחליפו אותך הרי שקיבלת יום חופש כדין.
לצפיה ב-'לא ממש הבנתי...'
לא ממש הבנתי...
20/12/2016 | 05:11
47
פרט נוסף....אני עובד במשמרות של 4 ימי עבודב 4 ימי חופש.אם יש לי 14 ימי חופש בשנה זה אומר שאני זכאי לא לעבוד 14 ימי....זא להיות בחופש. אם אני מחליף מישהו ביום בו אני אמור להיות בבית (ב 4 ימי חופש)  אז בספירה הכללית של מי העבודה לא יהיה שינוי. איפה פה החופש? מה גם שכוב בחוזה במפורש שכל מה שאני רי לעשות על מנת לקבל יום חופש זה להודע מינימום 30 יום מראש.
תודה לכל עזרה בעניין.
לצפיה ב-'לא ממש מתקבל על הדעת שעובד יבצע '
לא ממש מתקבל על הדעת שעובד יבצע
20/12/2016 | 09:28
1
49
באותו יום עבודה גם את העבודה שלו וגם את העבודה של עובד אחר שיצא לחופשה.
אם העובד נקרא לחזור מהחופשה שלו (לשם החלפת עובד אחר או מכל טעם שהוא) אז הוא לא היה בחופשה באותו היום. 
לצפיה ב-'הבהרה....'
הבהרה....
20/12/2016 | 11:40
46
יש ימי חופש(14 ימים בשנה).
יש ימי עבודה....4
ויש ימי מנוחה....4
ימי המנוחה לא נחשבים לימי חופשה.
הכוונה....שאני מחליף עובד שלקח יום חופש ( מ 4 ימי העבודה שלו) מיום המנוחה שלי.
מקווה שזה ברור....צורת עבודה לא רגילה מבחינת החלוקה של ימי עבודה, מנוחה וחופשה.

לצפיה ב-'יש לזה שם-סידור תורנויות'
יש לזה שם-סידור תורנויות
24/12/2016 | 14:38
18
ר"צ או מר מנהל צריכים לעשות פעם בשבוע או חודש סידור תורנויות.מודיעים על חופש מראש וככה תמיד יש משהו בעבודה בתורנות.
לצפיה ב-'פסק דין השימוע'
פסק דין השימוע
17/12/2016 | 01:30
2
49
שלום

לפני שלושה חודשים פוטרתי מחברת כלנית שהיא חברת קבלן שעובדת עבור הוט קיבלתי זימון לשימוע ב-11/9 בשעה 20 בערב השימוע נערך יום למחרת בשעה 12 לאחר שיחה עם נציגה של אירגון כוח לעובדים היא אומרת שזה לא חוקי כי צריכים להתריע שלושה ארבעה ימים מראש. כמו גם היא טוענת שעצם העובדה שדובר בשימוע על דברים שלא נכתבו בזימון אינה חוקית אני מעוניינת לתבוע מהחברה פיצוי כספי עקב כך. מה ההליך? האם אני חייבת לשכור עו"ד באופן עצמאי? מה ההערכה שלכם לגבי סיכויי לזכות?
לצפיה ב-'שימוע תקין'
שימוע תקין
( לעמוד שלי בתפוז )
19/12/2016 | 16:25
1
35
לא ציינת כמה זמן עבדת בחברה.
אין כללים לשימוע עפ"י חוק אלא מדובר בהוראה יציר הפסיקה כך שגם אם לא עומדים בכללים הפורמליים באופן מדוייק אך זכות הטיעון ניתנה הרי שהפיטורים היו כדין.
על פניו לא הייתי ממליץ להגיש תביעה אך זכותך לבחון את הנושא לעומק.
לצפיה ב-'עבדתי מעל 3 שנים בחברה'
עבדתי מעל 3 שנים בחברה
19/12/2016 | 17:13
18
העניין הוא שבשימוע מנהלת המוקד אמרה לי שהסיבה המרכזית לטענתה לפיטורים היא בגלל "אירועים" במוקד שקשורים אליי. מבלי לפרט תאריכים או להתייחס לצד שלי. 

אני השתדלתי להיות מכילה כמה שיותר כלפי בכירים בחברה. היתה התנהלות מקצועית לא תקינה כלפיי לאורך זמן התקיים מצב בו בכירים אמרו לי לעשות דבר אחד ומנהלי צוותים לא הוציאו את זה לפועל בטענה שלא רלוונטי ככה שלקוחות נפגעו בדרך והבכירים המשיכו באותה התנהלות התלוננתי מספר פעמים אך ההתנהלות הזו חזרה על עצמה. מנהלת צוות בכירים התנכלה לי מקצועית לא פעם ולא פעמיים ,פעם כשמנעה ממני ייעוץ בשעות הערב כשזה בעצם היה תפקידה לייעץ לי, פעם קראה לי להתייעצות מקצועית, היא טענה משהו מסויים אמרתי לה שני מבינה את הטיעון שלה אך לא מסכימה ,היא התעקשה על כך שאסכים איתה. ביקשתי ממנה שלא תהיה אגרסיבית איתי כשהכוונה היתה ברמה המילולית ,בתגובה לזה היא התפרצה עליי ואמרה שאני מעלילה עלילות על אנשים. ונכון אני התלוננתי בעבר על התנהלות אלימה כלפיי וזה לגיטימי, אני לא שק חבטות.

אני מעלה את הדברים כי אני מרגישה חוסר הוגנות וחוסר צדק. עבדתי בחברה מיוני 2013 עם אותה המנהלת. באוגוסט האחרון המנהלת שלי עזבה ונכנס לתפקיד מנהל חדש וחסר ניסיון. מאותו רגע המנהלת של הבכירים שניהלה אותו לפני זה וכל צוות הבכירים התחילו להסית אותו כלפיי. אחת המנהלות במוקד אמרה לי שהם מרכלים עליי בקבוצת ווטסאפ שלהם ואחד הבכירים בא ביוזמתו והתנצל בפניי על מעורבותו לכאורה. קיבלתי מהמנהל שלי משובים שלא סיפקו אותי אמרתי לו שאני מרגישה תיסכול הוא הציע שאשבר עם מנהלת מוקד ואז היא הוציאה אותי לשימוע. 

אני נחשבתי לאחת הנציגות המובילות במוקשד מבחינת מוסר עבודה ושירותיות. עבדתי מעל 250 שעות בחודש ולכן גם הרגישו את הנוכחות שלי יותר.

המצב הזה מתסכל אותי. אני מרגישה שנעשה חוסר צדק כלפיי. ביקשתי לדבר עם מנהלת מוקד שוב היא לא הסכימה. בפנייה לסמנכ"לית משאבי אנוש גם לא קיבלתי מענה.

מה היית ממליץ לי לעשות?

לצפיה ב-'פיציי פיטורין לעובד לאחר גיל פרישה'
פיציי פיטורין לעובד לאחר גיל פרישה
18/12/2016 | 12:14
1
24
עובד שהחל לעבוד 3 חודשים לפני גיל 67.
לאחר 6 שנים עזב (התפטר) לעיר מרוחקת (מעל 300 ק"מ)-לא לאיזור פיתוח!!
האם התפטרותו כדין פיטורין ומגיעים לו מלוא הפיצויים או מה שהצטבר בקופת הפיצויים?
לצפיה ב-'פיצויים בגיל פרישה'
פיצויים בגיל פרישה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/12/2016 | 16:30
13
בנסיבות שתיארת מגיעים לעובד פיצויים מלאים לאור כך שהחל עבודתו לפני גיל פרישה וסיים עבודתו לאחר גיל פרישה.
למרחק אין קשר לסוגיה.
לצפיה ב-'שאלה בנוגע למיסוי מענק בעת פיטורים '
שאלה בנוגע למיסוי מענק בעת פיטורים
18/12/2016 | 11:20
1
19

שלום,

פוטרתי מעבודתי וקיבלתי מהמעסיק מענק , אני עובר את תקרת פיצויי הפיטורים והוותק שלי הוא שנה .
מה ניתן לעשות כדי להגדיל כמה שיותר את הסכום מהמענק שיהיה פטור ממס ?
האם ניתן להגדיל את ההפרשה לגמל ופיצויים (פיצויים מעבר לתקרה של 12,230)?
האם יש אפשרות להפקיד את המענק לגמל מבלי שימוסה בתלוש שכר ?

אודה מאוד לעזרכם.
תודה!

לצפיה ב-'פטור ממס'
פטור ממס
( לעמוד שלי בתפוז )
19/12/2016 | 16:29
10
מוטב לפנות לרואה חשבון או יועץ מס בשאלה זו.
בעיקרון ניתן לבקש מפקיד שומה תיאום מס בגין פיצויים מוגדלים וייתכן וניתן לקבל פטור נוסף, בכפוף לגובה השכר בשנת המס.
לצפיה ב-'הפרשה לביטוח מנהלים/חיים במקום לפנסיה'
הפרשה לביטוח מנהלים/חיים במקום לפנסיה
17/12/2016 | 21:27
1
23
ערב טוב,
אני מסיים לעבוד בעסק שעבדתי 10 שנים. העסק בניגוד לחוק התנגד שאבחר לאיזו קרן פנסיה עלי להפקיד. לא רבתי איתם בעבר כי המקום היה חשוב לי.
אני גם לא מבין גדול בכל הנושא, החתימו אותי פשוט על טפסים (הכל נשלח במייל).
היום שבאתי להעביר את הפנסיה למקום שהייתה לי קרן פנסיה בעבר (מגדל) נודע לי שחלק מהכסף הופרש לביטוח חיים, והוא בעצם לא נכנס לי לחיסכון (שליש מההפרשות בכל השנים).
אני לא הייתי צריך בכלל ביטוח כזה שכן אני רווק.
האם המעסיק רשאי להפקיד לי לביטוח חיים (או מנהלים) במקום לקרן פנסיה? הכסף הזה פשוט נזרק לצערי לפח.
מה ניתן לעשות?
שבוע טוב!
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים'
ביטוח מנהלים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/12/2016 | 16:27
17
גם בביטוח מנהלים יש רכיב של פיצויים ושל תגמולים אשר מיועדים לחסכון לקצבה כך שאין שוני מקרן פנסיה. התוספת של הביטוח חיים לא אמורה לפגוע לך בגובה ההפרשות הסוציאליות המגיעות לך עפ"י דין.
לצפיה ב-'הפסקת מתן רכב צמוד - הרעת תנאים ? הרעת תנאים מוחשית ?'
הפסקת מתן רכב צמוד - הרעת תנאים ? הרעת תנאים מוחשית ?
16/12/2016 | 09:00
1
31
שלום. המעביד שלי החליט לא לחדש הסכם עם חברת הליסינג שמסתיים בקרוב ולפיכך - לא אהנה יותר מההטבה של רכב צמוד ששימש אותי גם לצורכי עבודה וגם לנסיעות פרטיות. האם זו הרעת תנאים/הרעת תנאים מוחשית ? הוצע לי על ידו תוספת לנטו + סעיף "אחזקת רכב" בגין לקיחת הרכב. מדובר על תוספת של כ 1800 שח לנטו סה"כ כאשר שווי שימוש ברכב כפי שמופיע בתלוש עומד על 2930 שח. בנוסף העבודה מבוססת ברובה על "משרד וירטוןאלי" כלומר עבודה מהבית עם נסיעות מידי פעם ללקוחות בהיקף של פעם עד פעמיים בשבוע. תודה!
לצפיה ב-'לקיחת רכב צמוד'
לקיחת רכב צמוד
( לעמוד שלי בתפוז )
19/12/2016 | 16:23
14
אכן מדובר בהרעת תנאים אך אם ניתן לך פיתרון בשווי ההטבה הרי שאין מדובר בהרעה.
כמובן שהכול פתוח למו"מ בין הצדדים ביחס לגובה השכר החלופי.
לצפיה ב-'הפרשות לפנסיה גבוהות מגובה השכר'
הפרשות לפנסיה גבוהות מגובה השכר
15/12/2016 | 19:23
1
37
בעל שליטה אשר מקבל שכר של 2,000 ש"ח בחודש מעוניין להפריש לקרן הפנסיה סכום כולל (מעביד + עובד  + פיצויים) של 2,500 ש"ח בחודש.
האם זה חוקי?
לצפיה ב-'הפקדה לפנסיה'
הפקדה לפנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/12/2016 | 16:21
14
אין בעיה לבצע הפקדה עצמאית לפנסיה כפי שתיארת.
לצפיה ב-'תשלום ביטוח חיים / בריאות במעבר עבודות'
תשלום ביטוח חיים / בריאות במעבר עבודות
15/12/2016 | 07:39
2
24
שלום....
בחודש יוני התפטרתי מעבודתי ב 10 שנים האחרונות ולאחר 70 יום התחלתי עבודה חדשה.
בימים האחרונים הגיעה לי מכתב שאומר " דרישה לתשלום פרמייה לביטוח חיים ו/או בריאות"....
יש פרמיית פיגור מסויימת....מה אני אמור לעשות? יש לי ביטוחים חדשים ממקום העבודה החדש...הביטוחים נמצאים באותו הגוף. היו 70 יום ללא הפקדות.
תודה רבה לכל עזרה.
יום טוב.
לצפיה ב-'ביטוח חיים'
ביטוח חיים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/12/2016 | 15:55
1
20
יש לפנות לקופת הביטוח ולדווח על מקום העבודה החדשה לצורך יצירת רצף ביטוחי.
70 יום לא מהווים פגיעה בתנאי הפוליסה.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
15/12/2016 | 18:29
8
לצפיה ב-'הפרשות לפנסיה'
הפרשות לפנסיה
14/12/2016 | 20:43
1
28
שלום

עובד שעתי אשר השלים חצי שנת עבודה אצל מעסיק באמצע החודש. נגיד , העובד התחיל ב- 15.1 ועבד עד וכולל חודש יוני . האם המעסיק חייב להפריש לו כספים לפנסיה בגין כל חודש יוני או רק בגין החצי השני של חודש יוני ?
לצפיה ב-'הפרשה לפנסיה'
הפרשה לפנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/12/2016 | 15:54
18
הפרשה לפנסיה היא רק לאחר 6 חודשי העסקה.
ההפרשה מתחילה בחודש יולי עבור כל החודש.
לצפיה ב-'פיטורין או שינוי תפקיד עקב מחלה ממושכת'
פיטורין או שינוי תפקיד עקב מחלה ממושכת
15/12/2016 | 13:42
1
20
שלום,

בעלי ריסק את הקרסול שלו ואינו כשיר לעבודה מזה כ 3 חודשים וצפוי לחזור לעבודה רק בעוד חודש וחצי. 
בעלי עובד בקבע ראשוני מזה כ 5 וחצי שנים.
הוא לא מפסיק לקבל רמזים מהמפקד שלו שרוצים לשנות לו את ההצבה / לגייס מישהו אחר במקומו וכו'
האם באמת הצבא יכולים לגייס מישהו אחר במקומו והוא עלול להפסיד את מקום העבודה שלו? 

תודה רבה!
לצפיה ב-'היי, אשמח לתגובה'
היי, אשמח לתגובה
29/12/2016 | 10:43
לצפיה ב-'הורדה מהשכר עקב שעות חוסר לעובד גלובלי'
הורדה מהשכר עקב שעות חוסר לעובד גלובלי
14/12/2016 | 12:04
1
35
שלום רב,
אני מקבל שכר חודשי קבוע גלובלי, וכן תשלום נוסף, קבוע גם כן, עבור שעות נוספות (סכום זה לא יורד מהשכר גם אם לא ביצעתי שעות נוספות).
בחודש האחרון היו לי 9 שעות חוסר חודשיות לכן הורידו לי שכר של יום עבודה.
בד"כ בכל חודש יוצא לי לעשות מספר שעות מעל התקן. מן הסתם כשאני עובד יותר אני א מתוגמל מעבר לרשום בחוזה.
האם מותר להוריד לי שכר על שעות החוסר בחודש הזה?
לצפיה ב-'עובד גלובלי'
עובד גלובלי
( לעמוד שלי בתפוז )
14/12/2016 | 17:24
34
מותר להוריד על שעות חוסר, עם זאת במידה ועבדת מעל המכסה של השעות הנוספות הגלובליות גם יש לבצע תשלום בהתאם.
לצפיה ב-'הודעה מוקדמת בהתפטרות'
הודעה מוקדמת בהתפטרות
13/12/2016 | 20:17
2
33
שלום,
בכוונתי להחליף בקרוב מקום עבודה. אני עובדת במקום הנוכחי 5 שנים כך שאני מחויבת לתת הודעה מוקדמת של חודש.
קבעתי עם מקום העבודה החדש תחילת עבודה ב 1/2 כך שאתן הודעה מוקדמת ב 1/1.
שאלתי: האם המעסיק הנוכחי שלי יכול להודיע לי שאינו מעוניין בחודש הודעה מראש ושלא אגיע יותר החל מרגע ההודעה (1/1) ובעצם בגלל החובה שבהודעה מראש אשאר חודש אחד ללא שכר?
תודה מראש
לצפיה ב-'אם המעסיק מודיע לך'
אם המעסיק מודיע לך
14/12/2016 | 03:38
1
38
שהוא מוותר על חודש מראש ועליך להתפטר מיד, עליו לשלם לך
שכר עבור אותו חודש כאילו עבדת.
אם לא ישלם אפשר לתבוע בבית דין לעבודה.
לצפיה ב-'תודה רבה לך'
תודה רבה לך
14/12/2016 | 19:06
8
לצפיה ב-'איחורי הסעות'
איחורי הסעות
13/12/2016 | 18:20
22
שלום,

אני עבדתי בחברת כלנית שהיא חברת קבלן שנותנת שירותים להוט. על פי החוזה שלי אני אמורה לקבל הסעה עד הבית בשבתות וחגים. בפועל לעיתים קרובות ההסעות שהייתי אמורה לקבל התעכבו ולא באשמתי. הייתי שולחת על זה מיילים למנהלת צוות שלי אבל זה היה דרך המייל הפנימי של העבודה ולכן אני לא יודעת את התאריכים. מה שכן, אחד מהתאריכים כן הצלחתי לשחזר המונית שלי היתה מוזמנת ל-20 אבל הגיעה בפועל ב-21 אז חיכיתי שעה שלמה על חשבוני בחוץ מבלי לדעת צפי. פניתי לסמנכ"לית משאבי אנוש ושאלתי אותה מה אומר החוק במקרים האלה האם אמורים לשלם לי על הזמן הזה או לא ולא נעניתי על השאלה הזאת. כמו גם ביקשתי ממנה שתשלח לי רישומים לגבי שעות שבהן הגיעו המוניות שלי בשישי שבת ולא קיבלתי.

אם בחוזה שלי כתוב שבשישי שבת אקבל מונית עד הבית כי אין תחבורה ציבורית האם זה לא אומר שאקבל מונית בשעה שבה אני מסיימת הנוהל אומר שאם המונית מוזמנת לשעה מסויימת היא יוצאת רבע שעה אחרי זה בשביל חברה שנתקעו בשיחה ועד שיורדים....אבל למה על חשבוני? ואני דיברתי עם האחמ"ש הוא התחיל לספר לי על האילוצים של התחנת מוניות. מה אומר החוק?
לצפיה ב-'פיצויי פיטורין'
פיצויי פיטורין
13/12/2016 | 12:27
3
37
שלום רב, 
עבדתי במשך שנה בחברה מסוימת בחצי משרה. 
לאחר סיום עבודתי, לא קיבלתי מהחברה פיצויים ישירות אליי אלא רק סכום הקרוב לשכר חודשי רגיל הנוצר מסך ההפרשות לקרן הפנסיה תחת הרובריקה "פיצויים".
האם מגיע לי גם סכום נוסף במישרין?

לצפיה ב-'מצטרפת לשאלה '
מצטרפת לשאלה
13/12/2016 | 17:45
26
אני פוטרתי מחברת כלנית. חלק מהפיצויים באים מחברת הראל שזו חברת הפנסיה שאליה הפרשתי? האם זה תקין?
לצפיה ב-'תשלום פיצויים'
תשלום פיצויים
( לעמוד שלי בתפוז )
13/12/2016 | 18:14
1
25
יש לשלם פיצויים לפי השכר הקובע במכפלת תקופת העבודה.
אין מניעה לשלם חלק או את כל הסכום באמצעות שחרור כספים מקופת פיצויים.
לצפיה ב-'מהו ה"שכר הקובע" לצורך העניין?'
מהו ה"שכר הקובע" לצורך העניין?
19/12/2016 | 17:14
5
לצפיה ב-'מלצרות - הפרשת כסף עבור תנאים סוציאליים וארוחות עובדים'
מלצרות - הפרשת כסף עבור תנאים סוציאליים וארוחות עובדים
13/12/2016 | 14:55
1
23
היי, 
התחלתי לעבוד אתמול ב"לנדוור". נאמר לי (וגם כתוב כתנאי במעמד מילוי טפסי 101 וכד') כי כל מלצר מפריש 15 ש"ח+מע"מ בכל יום עבודה, עבור תנאים סוציאליים של המעסיק (!) כמו ביטוח לאומי, פנסיה וכו' וכן עבור ארוחות עובדים. מה גם, שהשכר משולם מהטיפים, הפרשה של 25 ש"ח לשעה לתלוש שכר והשאר במזומן. (הטיפים לא נכנסים לקופה הראשית אלא לקופה משנית, לא נרשמים כהכנסה של העסק, לא מדווחים למס הכנסה).
האם ההפרשה הזו עבור תנאים סוציאליים היא חוקית? 
האם במידה ואני לא אוכלת ארוחות עובדים, המעסיק יכול לחייב אותי לשלם עליהן? בכל אופן אני לא מתכוונת לאכול ארוחות עובדים מאחר ואני לא מתחברת לאוכל. 
תודה מראש, 
שולי.
לצפיה ב-'ניכוי מטיפים'
ניכוי מטיפים
( לעמוד שלי בתפוז )
13/12/2016 | 18:12
18
אם הטיפים מהווים שכר עבודה הרי שהניכוי בעייתי מבחינה חוקית. עם זאת, הנושא מאוד "אפור" מבחינת הפסיקה כפי שהיא היום. את צריכה להחליט האם מקובלים עלייך התנאים במקום העבודה והאם לא.
לא ניתן לחיייב לשלם עבור ארוחות וודאי במקרה שבו את לא מנצלת אותן.
לצפיה ב-'חוקים הנוגעים בשכר'
חוקים הנוגעים בשכר
13/12/2016 | 11:59
1
20

היי.
השתחררתי לאחרונה ואני כנראה בתחילת ינואר מתחיל לעבוד באיזשהו מפעל ואני רוצה לדעת מה מגיע לי בדיוק.
קודם כל - המשרה היא 4-5 משמרות בשבוע של 12 שעות כולל שישי-שבת לפי השיבוץ.
קראתי בעיקר באתר כל זכות אבל קצת הסתבכתי ואשמח לאישור על מה שהבנתי ולתשובות למה שלא.
1. הבנתי שכל שעה אחרי 43 שעות בשבוע או 8 וחצי שעות ביום נחשבת כשעה נוספת. לפי מה זה מחושב קודם? לפי השעות ביום או בשבוע? ז"א אם לדוגמא עבדתי יום אחד 9 וחצי שעות וכל הימים האחרים 6 שעות, מגיע לי שעה נוספת של 125%? ואם לדוגמא עבדתי 4 ימים בשבוע (סה"כ 48 שעות) 12 שעות, אז אחרי ה43 השבועיות מגיע לי שעות נוספות או אחרי ה8 וחצי שעות כל יום? כנ"ל על ה125% או ה150%, זה עולה ל150% אחרי שעתיים של שעות נוספות באותו יום או אחרי החישוב של ה43 השבועיות?
2. בעבודה שלי כמו שאמרתי העבודה היא 12 שעות - זה אומר שמגיע לי כל יום עבודה 3 וחצי שעות נוספות? שזה בעצם שעתיים 125% ושעה וחצי 150%?
3. אם יש לי משמרת (12 שעות) ב36 שעות מנוחה שלי בשבת, אז אני אמור לקבל ב8 וחצי שעות הראשונות שלי 150% ,מהשעה ה8 וחצי עד ה10 וחצי 175% ובשעה וחצי הנותרת 200%?
4. מבחינת ביטוח לאומי, דמי בריאות (ואם יש עוד דברים אשמח לדעת) הכל המעסיק משלם לבד? או שזה יוריד לי מהשכר או משהו?
5. והסעיף הכי חשוב - האם "שמים" על החוק בעניין הזה? או שרוב המקומות יצחקו אם אני יגיד להם בשבת את החישוב שעשיתי (או מצד שני שהחישוב ייעשה לבד כמו שצריך על ידם וזה ברור..) ועל החוק של ה36 שעות. העבודה היא במפעל מסודר דרך כוח אדם.
תודה רבה מראש !!

לצפיה ב-'שעות נוספות'
שעות נוספות
( לעמוד שלי בתפוז )
13/12/2016 | 18:09
12
1.החישוב ברמה היומית ולאחר מכן ברמה השבועית.
2.לאחר 9 שעות ביום מגיע גמול שעות נוספות.
3.המעסיק משלם.
4.התקווה היא כי המעסיק ישלם כחוק אחרת קיימת עילת תביעה.

לצפיה ב-'דמי הבראה ועוד כמה שאלות עקב תאונת עבודה'
דמי הבראה ועוד כמה שאלות עקב תאונת עבודה
13/12/2016 | 17:32
17
שלום,

אשמח אם יהיה אפשר בבקשה לעזור לי עם השאלות שלי.

התחלטי לעבוד במקום עבודה ב-14/06/2015 וב-03/07/2016 נפגעתי בתאונת עבודה שהוכר גם ע"י ביטוח לאומי.
הייתי בחופשת מחלה 4 חודשים ועכשיו חזרתי למשהו כמו חצי משרה במקום משראה מלאה.

הם לא שילמו לי דמי הבראה ואמרו שלא מגיעה לי רק עוד שנה כי לא הייתי בעבודה בזמן ששילמו דמי הבראה. לפי מה שהבנתי הם חייבים לשלם לי דמי הבראה עכשיו ולא עוד שנה. זה נכון?

גם אם מפטרים אותי מה הזכויות שלי לגביי פיצויי פיטורים וימי חופש שלא ניצלתי?
יש לי את הסעיף הזה בחוזה עבודה:
העובד מאשר ומסכים כי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים חל על הסכם זה.
אם אני מחליטה לעזוב הם צריכים לשם לי פיצויים?

בנוסף הזמינו אותי  לפגישה ורק אחרי ששלחו לי את המכתב סיכום פגישה הבנתי שזה שימוע לפי הכותרת. גם לא זכור שבמהלך הפגישה הגדירו את זה בתוך שיחת שימוע. זה חוקי? עליי להוכיח שלא ידעתי שזה שימוע?

מתי אפשר לקבל אובדן כושר עבודה מהפנסיה?

תודה רבה
לצפיה ב-'כמה חסרון זה לפגוע ברצף מעסיקים ולמשוך פיצויים ?'
כמה חסרון זה לפגוע ברצף מעסיקים ולמשוך פיצויים ?
12/12/2016 | 14:06
2
27
יש לי דילמה קטנה, אני יכול למשוך סכום של סביבות 120 אלף שקל שזהו בעצם סכום פיצויים פטורים ממס שמגיעים לי אבל נאמר לי שאני אפגע ברצף מעסיקים, הסבירו לי משהו שכל 4 שנים של רצף מעסיקים שווים לשנה אחת של פריסת המס בגיל פנסיה, לא הבנתי מה היתרון בזה וכמה הוא משמעותי ? ,האם שמירה על רצף מעסיקים שווה הרבה כסף (בתשלומי מס) בגיל פנסיה ?

עוד אציין שאני בן 38 והפנסיה שלי תגיע בעוד 30 שנה ככה שמצד אחד יהיה נכון להיות מחושב לגבי העתיד ומצד שני עדיין יש לי כספים בקופת פנסיה שיישארו שם עד גיל פרישה.

תודה, אמיר.
לצפיה ב-'רצף מעסיקים'
רצף מעסיקים
( לעמוד שלי בתפוז )
12/12/2016 | 17:13
1
26
הפורום אינו עוסק ביעוץ לגביי מיסוי.
עלייך לפנות לעו"ד לדיני מיסים, רו"ח או יועץ מס.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/12/2016 | 17:20
7

מנהל/ת הפורום

אודות:
ארז כהן ושות' משרד עורכי דין דיני עבודה הוקם ומנוהל ע"י עורך דין ארז כהן בעל תואר במשפטים (.LL.Bׂ) מאוניברסיטת בר אילן, מגשר מוסמך ליישוב סכסוכים וחבר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד ארז כהן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו