לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2799427,994 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני עבודה

לא פייק ניוז: נאמן לחובה לביזור ידע מקצועי ולמאבק על זכויות אדם וזכויות עובדים, פורום זה עומד לרשותכם 24 שעות ביממה למענה ראשוני שוטף ומקצועי בנושאי דיני עבודה מד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה

לא פייק ניוז: נאמן לחובה לביזור ידע מקצועי ולמאבק על זכויות אדם וזכויות עובדים, פורום זה עומד לרשותכם 24 שעות ביממה למענה ראשוני שוטף ומקצועי בנושאי דיני עבודה מד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'עבודה חד פעמית '
עבודה חד פעמית
06/12/2018 | 15:02
2
20
היי
במידה ואני מובטלת ולא מקבלת דמי אבטלה ויש לי את האופציה לעבודה באופן חד פעמי
האם אצטרך לשלם על זה מס? האם יש דרך לבקשת פטור ממס במקרה הזה?
במידה והחברה תבקש חשובנית, כיצד ניתן להוציא חשובנית אם אני לא עוסק פטור/ מורשה ואין בידי חשבוניות

תודה!
לצפיה ב-'עבודה חד פעמית'
עבודה חד פעמית
( לעמוד שלי בתפוז )
06/12/2018 | 21:52
1
21
רמת המס נובעת מסכומי הכסף שתקבלי באותו פרוייקט חד פעמי (לא ציינת), מיתרת הכספים שתקבלי באותה שנת מס (לא ציינת) ורמת השתכרותך השנתית, מנקודות זכות שאולי יש לך (לא ציינת), לכן אין אפשרות להשיב באופן כה כוללני מה והאם תשלמי מס על התשלום החד פעמי שתקבלי ובאיזה שיעור.
בעניינך, יהיה עליך לפתוח תיק עסק ברשויות המס על מנת שתוכלי להוציא חשבונית מס כנגד הסכום שתקבלי, וכן שיהיה לך סטטוס - חברה/עוסקת זעירה/ וכו.
לאחר שיהיה לך תיק פעיל במס הכנסה ותוציאי חשבונית, עשוי לרדת לך מס על סמך הפרמטרים שציינתי ועל סמך חישובים ותיאומי מס.
נא הפני שאלתך בפורום ״מיסים״ של תפוז.
לצפיה ב-'למקרה של הכנסה חד פעמית אפשר להמנע מפתיחת תיק במס הכנסה'
למקרה של הכנסה חד פעמית אפשר להמנע מפתיחת תיק במס הכנסה
10/12/2018 | 19:57
5
לצפיה ב-'גימלאי של צה"ל עובד בחברה בינלאומית....'
גימלאי של צה"ל עובד בחברה בינלאומית....
06/12/2018 | 20:35
13
קראתי בויקיפדיה על בכיר בצה"ל שלאחר השחרור עובד בחברה שמייצרת "בטחון" בינלאומי  ((בתחום רכב ממוגן)).  האם  מערכת הבטחון איננה מגבילה את בכיריה בנושא תעסוקה בינלאומית וניגודי ענינים.  ((ספציפית...עמוס מלכא שהיה ראש אגף מודיעין)).
לצפיה ב-'האם הערעור יפתח בהליך חדש ולהיכן מגישים בקשה ליכוב הליכים'
האם הערעור יפתח בהליך חדש ולהיכן מגישים בקשה ליכוב הליכים
03/12/2018 | 18:18
2
19
הוגשה לבית דין אזורי לעבודה בקשה להארכת מועד הגשת ערעור על החלטת ועדה רפואי עליונה.בהליך זה  הליך A הרשמת קבעה בהחלטה שהמשיב בתגובתו ימסור האם הוא מסכים לראות בבקשה הנ"ל להארכת מועד הגשת הערעור כהגשת ערעור עצמו והאם הוא מסכים לתת ארכה להגשת נימוקים לערעור עד ליום X ?

אלא שבגלל שיום X הוא היום שבו כבר לא ניתן להגיש את הערעור .על החלטת רשמת זו הוגש ערעור שנפתח לגביו מס' הליך חדש הליךB .שושופט מנהל אותו,ושנתן צו ארעי כי הערעור שלגביו הוגשה בקשה להארכת מועד הגשת ערעור בהליך A נדחה בזאת עד למועד החלטתו בערעור שהוגש לו קרי בערעור בהליך B.

שאלתי היא:
1. ככל שבהליך B יוחלט לבטל את החלטת הרשמת מהליך A , ותינתן הארכת זמן להגשת הערעור האם כשהערעור יוגש יפתח בעבורו הליך חדש עם מס' הליך אחר או שהערעור כשיוגש יהווה חלק מהליך A או B הקיימים כבר?

2. ככל שרוצים להגיש בקשה לעיכוב הליכים לגבי הליך A ההאם מגישים אותה לרשמת בהליך A או לשופט בהליך B?
תודה רבה
לצפיה ב-'לשאלה 1 למה זה בכלל חשוב?'
לשאלה 1 למה זה בכלל חשוב?
04/12/2018 | 06:13
8
לשאלה 2, מה יש לעכב אם אין החלטה אופרטיבית? 
לצפיה ב-'אי הגשת ערעור במועד'
אי הגשת ערעור במועד
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2018 | 13:57
11
1. נראה, כי ככל שיתקבל הערעור שלך (על אי החלטת הרשמת לאפשר הארכת מועד להגשת ערעורך), יתבטל תיק B ויורשה לך להגיש ערעור בתיק A. 
2. ככלל, בשני ההליכים - הן לרשמת בהליך A והן לערכאת הערעור, בהליך B.
עם זאת, ומשאתה מתאר "תסבוכת בירוקרטית משפטית", יש לבחון את התיקים בקפידה.
לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:18
1
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'גנטיקה של ציירים וחשש מטרור ביולוגי ....'
גנטיקה של ציירים וחשש מטרור ביולוגי ....
04/12/2018 | 20:25
2
10
איך נבטיח שמחלות מקצוע תתפרסמנה על מנת למנוע טרור ביולוגי על רקע תחרות "בתרבות"  ((נאמנות בתרבות)). איך נבטיח שמידע על נפגעים לא יוסתר על מנת שנוכל ביחד עם מדינות אחרות לחקור ולהגיע למחבלים במעבדות
לצפיה ב-'והחשש - שרות בתי הסוהר בישראל עוסק בזה...'
והחשש - שרות בתי הסוהר בישראל עוסק בזה...
04/12/2018 | 20:28
1
4
כמובן  בסודיות  רפואית
לצפיה ב-'מחלות מקצוע של עובדי בזק וחברת החשמל....'
מחלות מקצוע של עובדי בזק וחברת החשמל....
04/12/2018 | 20:29
6
זה ממש חשוב לבריאות הציבור ...איך עוקבים אחרי זה
לצפיה ב-'תשלום על התלמדות'
תשלום על התלמדות
04/12/2018 | 16:24
1
17
עובד שמגיע להתלמדות פעמיים כל פעם שעתיים ולהתלמדות השלישית שנקבעה מחליט העובד לא להמשיך האם בעל העסק חייב לשלם את השעות האלה ?
בהנחה שבעל העסק הביא עובד אקסטרה לאותם המשמרות שיהיה צמוד למתלמד .
(ברור שאם המעסיק מחליט שלא להעסיק אותו חייב לשלם,אבל אם יוצא מצב שבאים כאלה ש'רוצים' לעבוד אבל בסוף רק רוצים את הכסף של ההתלמדות)
לצפיה ב-'כן - עליך לקבל שכר מלא ומלוא הזכויות אף עבור "התלמדות"'
כן - עליך לקבל שכר מלא ומלוא הזכויות אף עבור "התלמדות"
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2018 | 13:54
6
לצפיה ב-'תשלום שכר חלקי'
תשלום שכר חלקי
03/12/2018 | 07:57
16
התחלתי לעבוד ב18.11
משמע עשרה ימים
איך מחשבים ? (שכר גלובאלי 7 וחצי)
בנוסף עבדתי שעות נוספות כל יום  שעה

לגבי משרה מלאה- אני עובדתככל יום 8.5 עות. אבל אם מכפילים את זה ב22ימים של חוד זה יוצא יותר מ היקף משרה מלאה, לא?
לצפיה ב-'ערעור על החלטת רשם-העו"ס למחוזי. למה?'
ערעור על החלטת רשם-העו"ס למחוזי. למה?
02/12/2018 | 11:28
3
17
כיום ערעור על החלטת רשם העו"ס נעשה בבית משפט מחוזי כולל תשלום אגרה. השאלה שלי ..מדוע לא בבית הדין לעבודה....הרי מדובר בנושא לחלוטין קשור לתעסוקה  ((בהיותי בוגרת BA במדע המדינה וסוציולןוגיה ולרשותי רק שנה אחת של עבודה כעובדת סוציאלית ב-1976 נדחיתי על ידי הרשם =  אינני יודעת מאיזו סיבה אבל נותרתי מובטלת
לצפיה ב-'היות שמדובר בהחלטה מינהלית'
היות שמדובר בהחלטה מינהלית
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2018 | 15:54
2
13
אמת, עבודה סוציאלית הינו עיסוק מקצועי אפשרי אולם עצם הלימודים, ההתמחות והרישום אינם מותנים בעבודה בפועל. משכך, וככל החלטה מנהלית המוזכרת בתוספת לחוק בתי המשפט לעניינים מנהליים, היא ניתנת ״לתקיפה״ בפני בית המשפט המחוזי, וזאת משאין מדובר ביחסי עובד-מעסיק.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
04/12/2018 | 20:38
1
2
לצפיה ב-''
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2018 | 13:59
1
לצפיה ב-'שווה להשקיע באבטלה ?'
שווה להשקיע באבטלה ?
02/12/2018 | 13:25
1
27
כלומר להביא מסמכים ולהתרוצץ בשביל להגיש תביעה לאבטלה.

אם המשכורת שלי היתה בין חמש אלף לחמש וחצי מה גובה תשלום האבטלה שאני אמור לקבל ?

לצפיה ב-'תבדוק כאן. לדעתי תקבל כ 3000 לחודש'
תבדוק כאן. לדעתי תקבל כ 3000 לחודש
02/12/2018 | 14:21
21
לצפיה ב-'אי תשלום קרן השתלמות'
אי תשלום קרן השתלמות
29/11/2018 | 19:23
1
19
היי לכולם, שואלת בשביל חברה -
היא חתומה על חוזה עבודה כבר כמה שנים. (כ-6 שנים) אשר יש בו סעיף של קרן השתלמות. רק לאחר 4 שנים שמה לב שלא שילמו לה. החברה טענה שהיא לא משלמת את קרן ההשתלמות רטרואקטיבית, ורק מאותו הרגע החלה לשלם לה את הקרן. האם החברה מחוייבת לשלם לה רטרואקטיבית את קרן ההשתלמות, או שזה לא המצב?
תודה!
לצפיה ב-'איתור המקור המשפטי'
איתור המקור המשפטי
( לעמוד שלי בתפוז )
01/12/2018 | 21:32
21
שאלת המפתח הינה מה המקור המשפטי לקבלת קרן ההשתלמות.
ככל שמקור הזכות בצו הרחבה ו/או בהסכם קיבוצי- המעסיק חייב לשלם את הסכום רטרואקטיבית, שכן זכויות מכח מקורות אלו אינם ניתנים לויתור או להתנייה.
מאידך אם מקור הזכות הינו חוזי בלבד - המעסיק יוכל לטעון ל״הסכמה בהתנהגות״ שכן שנים ממושכות שבהן מחלת על הזכות ובפועל ויתרת עליה.
על כן, ככלל, המצב שמציע המעסיק (המשך תשלום מעתה תוך ויתור על זכויות העבר)- ראוי, ומשקף את הסיכון והסיכוי בביה״ד לעבודה (שכן אם תפסידי את זכותך לפיצויים בגין תקופת העבר אף ממילא לא תהיי זכאית לפיצויים או לסכומים עתידיים).

לצפיה ב-'ניתן להחיל ימי חופש אם קיבלתי כבר את התלוש?'
ניתן להחיל ימי חופש אם קיבלתי כבר את התלוש?
29/11/2018 | 16:09
1
14
נניח שיצאתי שבועיים לחופשה ללא שכר, לאחר שראיתי את התלוש הנמוך שנוצר, התחרטתי שלא ביקשתי מראש לנצל ימי חופש שברשותי ואני רוצה לעשות את זה עכשיו, למרות שהתלוש כבר קיים.
האם ניתן עוד לעשות זאת?
לצפיה ב-'תלוי בהסכמת המעסיק'
תלוי בהסכמת המעסיק
( לעמוד שלי בתפוז )
01/12/2018 | 21:20
311
טכנית - משפטית וכלכלית- ניתן לעשות זאת כמובן, ולתקן את תלוש השכר ואת פנקס החופשה.
עם זאת, המעסיק צריך להסכים לכך ואינך יכול לכפות עליו הסדר זה, וזאת משממילא סמכות המעסיק הינה לקבוע את מועדי החופשות.

לצפיה ב-'חוק שוויון הזדמנויות בעבודה'
חוק שוויון הזדמנויות בעבודה
29/11/2018 | 09:53
1
19
היי,
יש לי סטארט אפ שהתחלתי מהבית והוא מתחיל לתפוס תאוצה.
אני רוצה להקים שירות לקוחות ומכירות במודל של עבודה מהבית והעסקת אנשים עם מוגבלויות (בעיקר נכים) בעלי כישורים מתאימים כמובן.
האם מדובר באפליה או שזה חוקי לעשות את זה?
לצפיה ב-'העדפה מתקנת- סעיף 3 לחוק '
העדפה מתקנת- סעיף 3 לחוק
( לעמוד שלי בתפוז )
01/12/2018 | 21:14
13
אין מדובר באפליה, וזאת מפורשות מכח סעיף 3 לחוק שוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלויות, הקובע: ״אין רואים כאפליה פסולה פעולה שנועדה לתקן הפליה קודמת או קיימת של אנשים עם מוגבלות או שנועדה לקדם את השוויון לאנשים עם מוגבלויות״.
שיהיה בהצלחה!!!

לצפיה ב-'שימוש בגנטיקה לרצח-עם...'
שימוש בגנטיקה לרצח-עם...
01/12/2018 | 03:48
7
21
החברים של ביבי בפאראגוואי  שוקדים על רצח האינדיאנים והיהודים והערבים ביחד. הגיוני שהרופא יוזף מנגלה פעל כל השנים ואף הסתדרות רפואית לא החרימה אותו  וישראל שמרה על יחסים חמים עם דרום אמריקה. כמובן שזה לא הגיוני.  ועל כן = אני נאלצת לחזור לסיסמא "מנגלהסייבין" כי אם סאלק הצליח להמציא חיסונים "מומתים" כבר לפני עשרות שנים....אז ההמצאה של "חי מוחלש" בצמוד להקמת טרנספורמטורים בבתי הספר....פרופ נפתלי בנט...לא תשכנע אותי שאין מדובר ב"רצח עם" במשרד החינוך
לצפיה ב-'מדענית נעדרת והמדינה חסרת אונים.....'
מדענית נעדרת והמדינה חסרת אונים.....
01/12/2018 | 03:55
6
10
עבדה במכון וייצמן כגנטיקאית ונעלמה. אולי היתה עדה למזימה מדעית.  אולי זה קשור לתאונה האוירית של ההמטולוגים בשווייץ.   למה נשיא מכון וייצמן קשור למשטרת ישראל  דרך אחותו....((כמו חיל הקשר והאלקטרוניקה בצה"ל ורעייתו הבכירה בצה"ל)). אז לא מפכ"ל משטרה מחפשים כאן אלא עוזר למדענים של מכון וייצמן
לצפיה ב-'רעייותיהם גנטיקאיות והעיתונות שקטה....'
רעייותיהם גנטיקאיות והעיתונות שקטה....
01/12/2018 | 04:01
5
5
מי האמין שהשופט ריבלין נעזר בגנטיקאית להחלטה על מספר שנות המאסר של עבריינים בהתאם למחקר שעורכים עליהם מכוני המדע.  לא צינוק   אלא  מחקרים בתקשורת לפיתוח מחלת-האוטיזם החיסוני
לצפיה ב-'שב"ס ורצח-עם....ארגון מחקר...'
שב"ס ורצח-עם....ארגון מחקר...
01/12/2018 | 04:04
4
4
הפרקליטות מאוד יצירתית בהמצאת האשמות.   טוענים....על רקע בטחוני....לך תדע אם בבתי הסוהר הבטחוניים לא מבוצע מחקר לרצח עם   - והרי היהודים והערבים אותם גנים... יש תירוץ לסודיות "בטחון"...והמדענים הצ"כים חוגגים כאן נגדנו
לצפיה ב-'למה סילקו אזרחים מהספריות הרפואיות ?'
למה סילקו אזרחים מהספריות הרפואיות ?
01/12/2018 | 04:07
3
4
כי חששו שההונאה תתגלה
לצפיה ב-'לילה טוב ...'
לילה טוב ...
01/12/2018 | 04:11
2
4
המדענים הבריטייים מפחידים לא פחות מהמדענים הצ"כים
לצפיה ב-'פתאום חשבתי על הרשם יליד בריטניה בבית המשפט העליון ....'
פתאום חשבתי על הרשם יליד בריטניה בבית המשפט העליון ....
01/12/2018 | 04:18
1
4
וחשבתי על מנהל בתי המשפט הנוכחי והקודם...  נאמנים לראש הממשלה ..לא עובדי ציבור אלא מינויים אישיים כמו ששקד רצתה
לצפיה ב-'הקופה הציבורית מממנת משכורות למינויים אישיים ...'
הקופה הציבורית מממנת משכורות למינויים אישיים ...
01/12/2018 | 04:20
3
ממש לא הגיוני
לצפיה ב-'ימי מחלה שכר חודשי'
ימי מחלה שכר חודשי
29/11/2018 | 08:25
1
25
היי אני השתחררתי מהעבודה כי לא הרגשתי טוב, באמצע היום- ולאחר מכן לא הייתי בעבודה עוד יומיים סהכ יומיים וחצי (בעקבות היום שיצאתי מוקדם).
המנהלת שלי אמרה שהיום הראשון לא נחשב מכיוון שיצאתי באמצע והייתי נוכחת בעבודה.
איך זה עובד?
לצפיה ב-'אין "חצי יום מחלה"'
אין "חצי יום מחלה"
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2018 | 08:32
19
אכן, ככלל אין "חצאי יום מחלה".
מכאן כי בעבור יום העבודה החלקי תקבל שכר חלקי; יום למחרת - הינו יום המחלה הראשון שלך (ובלא תשלום, אלא אם סוכם בינכם אחרת).
לצפיה ב-'צ'ק שכר והלנת שכר'
צ'ק שכר והלנת שכר
27/11/2018 | 11:02
5
42
שלום.
לפי הבנק, צ'ק השכר הופקד בטעות בחשבון המעסיק, המעסיק מתכחש והזמן עובר. בינתיים אני כבר לא עובד שם.
האם ניתן לתבוע הלנת שכר, או שבמתן הצ'ק המעסיק שילם את השכר והבעיה לא קשור לדיני עבודה?
לצפיה ב-'סעיף 18 לחוק הגנת השכר'
סעיף 18 לחוק הגנת השכר
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2018 | 11:06
4
32
מכח סעיף 18 לחוק הגנת השכר, הרי שלא נפסקים פיצויי הלנה אם מדובר באי תשלום שכר בפועל הנובע מטעות כנה.
בעניינך, נראה שזה המקרה לכן הסיכוי בתביעת הלנה- אפסי.
עם זאת, וחרף העובדה כי המעסיק יצא ידי חובתו ושילם בפועל את שכרך- אתה זכאי לדרוש ממנו בשנית ביצוע תשלום זה ו/או לדרוש מהבנק את השבת הסכום, ככל שההפקדה המוטעית נובעת מטעות של הבנק (לא פירטת).

לצפיה ב-'טעות כנה'
טעות כנה
27/11/2018 | 11:39
3
25
תודה על התשובה המהירה.
שלחתי אימיילים למעסיק בענין זה והוא השיב שלא יכול להיות ואח"כ השיב שהוא בודק אבל יותר לא חזר אלי. שלחתי לו גם אישור הבנק שהכסף אצלו  אבל גם לזה הוא לא מגיב.
נראה לי שזו לא טעות כנה.

אם זו באמת לא טעות כנה, האם כן ניתן לתבוע הלנת שכר?
לצפיה ב-'אם מדובר בטעות של הבנק'
אם מדובר בטעות של הבנק
27/11/2018 | 16:33
22
הבנק צריך היה לתקן אותה באופן מיידי. 
לצפיה ב-'הטעות הכנה - שלך, בהפקדה המוטעית לחשבון המעסיק'
הטעות הכנה - שלך, בהפקדה המוטעית לחשבון המעסיק
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2018 | 22:06
1
26
1. מדברייך עלה, כי הטעות הכנה היתה שלך - אתה שהפקדת בטעות את הכסף לחשבון המעסיק במקום לחשבון שלך, הלא כן? המעסיק עצמו יצא ידי חובתו והוא שילם לך את שכר העבודה במועד.
2. אין כל מניעה לתביעת הלנה, אף אין צורך לכמת את סכום ההלנה ו/או לשלם עליו אגרת ביה"ד, אולם עיקר דרישתך אמורה להיות לתשלום סכום הקרן.
לצפיה ב-'הלנת שכר'
הלנת שכר
28/11/2018 | 15:35
18
כן, מי שהפקיד טעה והפקיד לזכות המעסיק. נראה לי שגם לבנק אשמה כי איפשר הפקדה של צ'ק למוטב בלבד לחשבון אחר.
סליחה שאני שואל שוב: האם ניתן לתבוע פיצויי הלנה למרות שהמעסיק יצא די חובתו כדבריך ושילם בזמן? ( גם אם בפועל השכר לא שולם והסכום נמצא אצלו).
לצפיה ב-'שאלה - ראיון עבודה וניסיון'
שאלה - ראיון עבודה וניסיון
27/11/2018 | 20:27
4
36
ביום שישי 9 לאוקטובר היה לי ראיון עבודה במעבדת מחשבים, וסוכם שאגיע לניסיון עבודה ליום אחד ואם יסתדר אתחיל לעבוד ב 2 לדצמבר, הניסיון עבודה יהיה כפי שסוכם באחד מימי שישי עם עדכון יום/יומיים לפני כדי לבדוק מי יהיה הטכנאי מעבדה ואם יהיה טכנאי שיוכל לעבוד איתי והיה טכנאי אחר ונדחה, ביום שישי 16/10 לא היה טכנאי שהיה צריך להיות איתי (רק בימי שישי עובד טכנאי אחד מתוך 2), ואז נודע לי שנדחה לשבוע אחרי, בשישי האחרון היה בלאק פריידי ואז היה עומס, כך מנהל במעבדה הודיע ביום חמישי שלא להגיע בעקבות העומס, וסוכם שהיום (יום ראשון) הוא יצור איתי קשר ונתאם פגישה (הכוונה לניסיון עבודה), חיכיתי כל היום ולא חזר אליי, ביום שני חזר אליי ואמר היה עומס ו
Hנסהל לדבר עם הטכנאי" לברר מתי יהיה לו נוח השבוע, והיום, (שלישי) בערב הודיע שהטכנאי יסתדר לבד ומנהל הודיע שזה יידחה לעוד חודש ושיהיה משהו חדש, יודיע.
זמינות לעבודה ב ב- 2 לדצמבר.
לדעתי זה לא רציני גם לדעתי קיבל טכנאי אחר.

האם יש כאן משהו לא חוקי שהחליט שאגיע לניסיון ובסוף כנראה שלא?
לצפיה ב-'דבר נוסף'
דבר נוסף
27/11/2018 | 20:46
24
לפני שהודיע שזה יידחה לעוד חודש, "אז אנחנו לא נגייס עובד כרגע".
לצפיה ב-'חוסר תום לב בהליכי המיון והקבלה'
חוסר תום לב בהליכי המיון והקבלה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2018 | 14:20
2
31
1. יש לבחון ספציפית ומפורשות את התחייבות המעסיק, ואף משפטית אין וודאות כי היית מתקבל לעבודה לאחר יום הניסיון. לכן הפיצוי שאתה יכול לדרוש - מוגבל ביותר, אם בכלל.
2. עם זאת, ובתנאי שתוכיח את ההבטחה שניתנה לך ואת היותה מסויימת וספציפית, תוכל לטעון לפיצוי בגין חוסר תום לב בהליכי המיון והקבלה, ואולם כאמור, נראה מדובר בפיצוי סימלי ביותר שיהא לשיקול דעת ביה"ד. 
3. ככלל ועקרונית, לא ציינת כי מדובר במעסיק בן למעלה מ25 עובדים, לגביו עשוי לחול סעיף 6 לחוק הודעה לעובד ומועמד לעבודה (תנאי מיון והליכי מיון וקבלה לעבודה) הקובע:

מסירת הודעות למועמד לעבודה (תיקון מס' 6) תשע"ה-2014
3א.     (א)  מעסיק ימסור למועמד לעבודה המשתתף בהליכי מיון לעבודה הודעה בכתב על –
(1)   התקדמות הליכי המיון לעבודה; הודעה כאמור תימסר אחת לחודשיים לפחות מיום תחילת השתתפות המועמד בהליכי המיון;
(2)   אי-קבלתו לעבודה של המועמד; הודעה כאמור תימסר לא יאוחר מ-14 ימים מהיום שבו אדם אחר התקבל לעבודה שלגביה נערכו הליכי המיון.
           (ב)  הודעות לפי סעיף קטן (א) יכללו, בין השאר, את אלה:
(1)   שם המעסיק ושם המועמד לעבודה;
(2)   מועד תחילת הליכי המיון לעבודה, וזהות הגורם שעורך את הליכי המיון – אם אינו המעסיק;
(3)   התפקיד או המשרה שלגביהם נערכים הליכי המיון;
(4)   שמו של שולח ההודעה מטעם המעסיק ותפקידו.
           (ג)   הוראות סעיף זה לא יחולו על מועמד לעבודה –
(1)   בעבודה שתקופת העבודה בה אינה עולה על שלושים ימים;
(2)   בעבודה בענף ההסעדה;
(3)   בעבודה אצל מעסיק המעסיק לא יותר מ-25 עובדים.
           (ד)  השר, באישור ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת, רשאי לקבוע סוגי עבודות או מקומות עבודה שהוראות סעיף 3א לא יחולו לגביהם.
           (ה)  בסעיף זה –
           "הודעה" – לרבות הודעה באמצעי אלקטרוני או אמצעי טכנולוגי אחר;
           "הליכי מיון לעבודה" – ריאיון או בחינה.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
29/11/2018 | 13:54
1
6
לצפיה ב-''
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2018 | 08:32
2
לצפיה ב-'שמירת מקום עבודה לעובדת קבלן בחופשת לידה'
שמירת מקום עבודה לעובדת קבלן בחופשת לידה
27/11/2018 | 13:16
2
16
שלום,
אני עובדת חברת קבלן ולאחרונה יצאתי לחופשת לידה.
האם חברת הקבלן מחויבת לשמור לי את מקום עבודתי בפועל או שרשאית להעבירי לתפקיד/מקום אחר? ואם מחויבת לשמור את התפקיד, לכמה זמן? (למשל במקרה שאאריך את חופשת הלידה) יש לציין שלחברה אין תפקידים אחרים הקרובים לאזור מגוריי.
תודה מראש!
לצפיה ב-'כן - על החברה לשמור לך את מקום העבודה '
כן - על החברה לשמור לך את מקום העבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2018 | 14:15
1
8
לצפיה ב-'תודה על התשובה, ושאלת המשך'
תודה על התשובה, ושאלת המשך
12/12/2018 | 13:45
1
כמה זמן המעסיק מחויב בכך?

תודה
לצפיה ב-'בקשה לאישור דבר מסירת כתב התביעה.'
בקשה לאישור דבר מסירת כתב התביעה.
24/11/2018 | 23:15
12
18
שלום רב.

אני הגשתי תביעה כנגד מעסיק שעבר דבר עבירה, ואף שילמתי באופן יחסי (כאחוז לפי מידת הנזק שאני דורש).

קיבלתי מכתב רשמי ממדינת ישראל בזו הלשון
"... עד ליום X ימציא התובע לתיק בית הדין אישור בדבר מסירת כתב התביעה ודרישה להגשת כתב הגנה בידי הנתבעת.

לא יומצא אישור כאמור - אורה על מחיקת התביעה מחמת חוסר מעש, ללא התראה נוספת".

כיוון שאני התובע, וכבר הגשתי את התביעה (שוקן תל אביב) לא ברור לי מה אני צריך להמציא. מה זה האישור הנ"ל? לא מספיק שכבר הגשתי תביעה.

גם בכתב הבקשה אין שום פרטים שאוכל להתקשר או לברר עניין זה.

תודה.
לצפיה ב-'המצאת כתב תביעה'
המצאת כתב תביעה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/11/2018 | 10:49
11
15
1. אמת, אמנם הגשת תביעה לביה"ד, ואולם כל עוד לא המצאת את העתק התביעה לנתבע - הוא אינו מודע לה, לא יודע דבר על דבר קיומה, לא ידע להגיש כתב הגנה ו/או להתייצב להליכים.
2. עליך כתובע החובה להמציא את כתב התביעה לצד השני, הוא הנתבע.
תוכל לעשות זאת במשלוח דואר רשום+אישור מסירה ו/או בהמצאה אישית, לידי כתובתו הישירה של הנתבע.
כעולה מהודעת ביה"ד, עליך להודיע למזכירות ביה"ד כי עשית כן וכי הנתבע קיבל את העתק התביעה.
3. כאמור, בלא קבלת העתק התביעה -אין משמעות לעצם הגשתה בלבד למזכירות ביה"ד, וההליך לא ינוהל.
לצפיה ב-'כלומר, צריך להגיש את העתק התביעה לנתבע.'
כלומר, צריך להגיש את העתק התביעה לנתבע.
26/11/2018 | 01:38
10
11
מה ששלחתי לבית המשפט להגיש לנתבע בדואר רשום.
ולהודיע למזכירות ביה"ד שכך נעשה.

זה הכל? חייב להיות אחד לאחד מהתביעה? קצת תמוה למה בית המשפט לא עושה כן, ומטיל עליי את העניין.

בכל מקרה אם זה מתעכב בדואר (הדואר מתפקד מהר. רק החברות לא לוקחות את המכתבים) עד התאריך מה לעשות?

תודה.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2018 | 12:18
9
9
1. ביה"ד מטיל זאת עליך משום שאתה הוא התובע...
2. אכן - עליך להמציא את התביעה באופן מדוייק לזו שהגשת.
3. התאריך שיחייב את הנתבעת להגשת כתב הגנתה - תוך 30 יום מיום קבלת התביעה על ידה (או 15 יום - אם מדובר ב"דיון מהיר").
4. בשלב זה, ועל מנת שהתביעה לא תימחק מחוסר מעש, מומלץ לעדכן את ביה"ד בכך שהתביעה נשלחה, ולבקש ארכה של כשבועיים-שלושה למתן הודעה בדבר קבלתה על ידי הנתבע לביה"ד.
לצפיה ב-'אין לי בעיה לשחזר טפסים.'
אין לי בעיה לשחזר טפסים.
26/11/2018 | 20:14
8
7
הטפסים במדיה במחשב.

רק אם יש דרך מדוייקת, כמו לבקש מהם הטפסים מהסניף שהגשתי אותם - עדיף. האם ניתן לעשות כן?
כן, האם יש בעיה להעביר יותר טפסים ממה שנשלח (כל מה שנשלח+)? גם כך זה לא הרבה.

יש לעתים טיעונים נוספים, וטפסים נוספים (לקח זמן עד שהתקבל אישור של תביעה).

תודה.
לצפיה ב-'וכן...'
וכן...
26/11/2018 | 20:22
4
* גם חלק היה בכתב יד - אני יכול להעתיק מילה במילה ולהעביר ל-word ולהגיש את המסמך.
לצפיה ב-'עליך להמציא את העתק התביעה המדוייק'
עליך להמציא את העתק התביעה המדוייק
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2018 | 11:08
6
7
עליך להמציא לנתבעת בדיוק את העתק התביעה כפי שהוגשה, לא עם יותר ולא עם פחות מסמכים- אלא בדיוק את העתק התביעה עצמה.
לצפיה ב-'עיון בתיק בית הדין'
עיון בתיק בית הדין
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2018 | 11:10
5
9
ככל שאין לך העתק התביעה- פנה למזכירות בית הדין לעבודה ובקש את העתקה מתוך התיק.
לצפיה ב-'ובאותה הזדמנות שאתה שם'
ובאותה הזדמנות שאתה שם
28/11/2018 | 12:41
4
9
בקש מהם "דרישה להגיש כתב הגנה" שגם אותה עליך לצרף לכתב התביעה.
לצפיה ב-'למה בקשה כתב הגנה?'
למה בקשה כתב הגנה?
29/11/2018 | 06:42
3
6
אמרת שאני צריך לשלוח מכתב לנתבע בדואר רשום.
פשוט אשלח צילום של העתק התביעה.
לצפיה ב-'כן, גם זכור לי שביקשתי העתק.'
כן, גם זכור לי שביקשתי העתק.
29/11/2018 | 07:14
2
6
באותו יום שהגשתי את התביעה.
המזכירה אמרה שלא יכולה לצלם לי, אז צילמתי את מה שלא היה לי העתק באופן אישי (זה נוסח התביעה, בטלפון) והשאר פשוט - זה היה מסמכים נלווים, שיש לי העתק מדיה שלהם. 
לצפיה ב-'גם משהו לא נראה.'
גם משהו לא נראה.
29/11/2018 | 07:23
1
9
יש טענת תביעה. אין בעיה להמציא אותה טענה אחד לאחד.

תמיד יש מסמכים נלווים - הם לא ממש רלוונטיים. רק עוזרים לי בחישוב סכום ובהצגה של הדברים.
אגב, לא נראה שהנתבע לא יביא מסמכים משלו, שאהיה חשוף אליהם אך ורק בזמן המשפט - זה תמיד קורה.

אם אותו מעסיק עבר על החוק - יש תמיד חוק מעל, ולא משנה איך אתנסח, אלא אם בתי המשפט כבר פשטו רגל.
לצפיה ב-'אם הם לא רלוונטיים - למה צירפת אותם?'
אם הם לא רלוונטיים - למה צירפת אותם?
29/11/2018 | 22:16
3
הנתבע צריך לדעת מפני מה הוא מתגונן. זה אומר שהוא צריך לדעת מה כתבת ומה צירפת. למשל, ציינת שהמסמכים עוזרים בחישוב סכום. נניח שאתה טוען בכתב התביעה שהוא חייב לך 250 ש"ח. איך הגעת לסכום הזה? אולי חישבת ש- 10*10=250? אם הוא יראה את החישוב הוא יוכל להציג את הטעות שלך.
לגבי האמירה האחרונה שלך - יש לך טעות בסיסית (שהיא מאוד אופיינית להדיוטות בתחום המשפט). אתה מתעלם מכך שבתי המשפט לא מסוגלים לדעת מה היה. יש עולם שלם של כללים שמיועדים לעזור להם לגלות את זה תוך שמירה על הגינות כלפי שני הצדדים. אחד הבסיסיים ביותר זה הזכות להשיב לטענות כלפיך. בשביל זה אדם צריך לדעת מהן בדיוק.
בקיצור - לך לבית הדין, צלם העתק ושלח אותו. בנוסף שלח איתו מסמך שתקבל מהמזכירות שנקרא "דרישה להגשת כתב הגנה". זה המסמך שמחייב את הנתבעת להגיש כתב הגנה. אם היא לא תקבל את זה היא לא תהיה חייבת להגיש כתב הגנה.
לצפיה ב-'מותר למעסיק לפטר אותי אחרי 9 חודשים?'
מותר למעסיק לפטר אותי אחרי 9 חודשים?
25/11/2018 | 13:33
1
64
שבזמן הזה הייתי עובד כוח אדם וטענו  בחברה שאין תקנים לקלוט אותי לחברה. מה הכוונה לתקנים?
האם היו אמורים לקלוט אותי אחרי שלוש חודשים בלבד?

כדאי לי לפנות להסתדרות על הפיטורין ?
לצפיה ב-'אין לך עילה'
אין לך עילה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/11/2018 | 15:28
24
1. למרבה הצער, משחוק העסקת עובדים ע"י קבלני כ"א מאפשר לא יותר מ-9 חודשי העסקה במסגרת החברה הקבלנית, הרי עילת פיטורים מותרת היא בשל תום התקופה.
2. אין כל חובה משפטית על המעסיק בפועל לקלוט אותך כעובדו אחרי 9 חודשים.
3. אין חובה על מעסיק לקלוט עובד אחרי 3 חודשים, אלא אם במקום עבודה זה חל הסכם קיבוצי הקובע מפורשות אחרת ואף ביחס לעובדי כ"א חיצוניים (דבר שספק אם קיים בהסכם הקיבוצי).
לצפיה ב-'האם מעסיק יכול לנקוט סנקציות'
האם מעסיק יכול לנקוט סנקציות
25/11/2018 | 10:54
1
23
מעבר לפיטורים כנגד עובד שלא מדווח על שעות עבודה - הכוונה למקום בו אין שעון נוכחות? לדוגמה - בחוזה עבודה, מה לעשות שוק העבודה פרוץ, לא כולם מקבלים העתק ביד, בו יהיה כתוב שאי דיווח כרוך בתשלום קנסות כלשהם?
לצפיה ב-'סעיף 25 לחוק הגנת השכר'
סעיף 25 לחוק הגנת השכר
( לעמוד שלי בתפוז )
25/11/2018 | 15:25
12
1. מכח סעיף 25 לחוק הגנת השכר, מעסיק אינו רשאי לקנוס/להעניש בכסף עובדים על שום דבר שקשור בהתנהלותם (למעט במקרה של רשלנות קיצונית ובמזיד, ואף יהא עליו להגיש תביעה וממילא לא לקנוס על דעת עצמו).
2. אף אי מתן חוזה עבודה לכשלעצמו מזכה בפיצוי של עד 15,000 ש"ח, ככל שתתבעי בנושא, וממילא מעביר את נטל ההוכחה למעסיק בעניינים שנטען שהובטחו.
3. עם זאת, מעסיק רשאי (וחייב) לדרוש כי תחתימו שעון נוכחות/תדווחו על שעות עבודה. משלא תעשו כן, לא תהיה לכם כל ראיה כי עבדתם באותו יום, וזכות המעסיק כאמור לדרוש דיווח כאמור. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. מייעוץ ראשוני ועד ניהול תביעה בבתי הדין לעבודה תוך ניתוח הסיטואציה בראיה משפטית
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עמית גורביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו