לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2758427,584 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אסור ומותר באתר שלי 

1. בחרתי לעזור לאנשים במסגרת מקצועי ובמסגרת עבודתי. 

2. לא אני ולא אחרים יכולים למשך אותכם לעבוד איתם. זהו פורום מקצועי לטובת האנשים.

3. מי שאינו עו"ד מוזמן לענות גם בפורום הזה, אבל מן הראוי לציין כי אינו עו"ד לטובת השואל. אחרת אתם עלולים לקבל תשובה     מאדם שאיננו עו"ד ותשובתו עשויה להיות מטעה או מוטעה.

4. אל תמליצו על עורכי דין. לא כאן. ממילא זה גם אסור על פי פסיקה של בית הדין לאתיקה. 

5. אבקשכם לשמור על הכללים אחרת נאלץ להוציא אתכם מהפורום. 

בתקווה לעלית הפורום שלנו, ולהרבה שאלות 

עזר מבורך, עו"ד לדיני עבודה ופלילים
המשך >>

לצפיה ב-'שעות עבודה בענף שמירה'
שעות עבודה בענף שמירה
25/06/2018 | 13:26
2
19
שלום,
אני עובד בענף השמירה ואבטחה ועל החברה בא אי עובד חל הסכם קיבוצי.
בהסכם מוגדר שבוע עבודה של 5 ימים.
השאלות:
1) ע"פ חוק יש לקבל 36 שעות מנוחה רצופות.
           א) האם זה 36 שעות רצופות בשבוע עבודה שמתחיל בראשון ומסתיים בשבת  ?  
           ב) במידה ולא קיבלתי את המנוחה האמורה לעיל  מה התעריף בשעות עבודה
              אלה ? מה התעריף אם שעות אלה חלות בשעות שבת ?   
ג) במידה ולא קיבלתי את המנוחה שצוינה לעיל ,האם אני זכאי לפיצוי כספי ?

2) עבדתי 6 או 7 ימים ברצף.
א) אם היום השישי/שביעי חלים ביום חול  האם אני זכאי בהם  לתעריף מוגדל ?
ב) במידה והתשובה לסעיף א חיובית, אם היום השישי/שביעי חלים בשעות שבת , האם יש כפל תעריף ?

3) האם יום מנוחה חייב להיות יום קבוע או שיכול להיות בכל אחד מימי השבוע ?

4) תעריף יום כיפור – האם יש שוני בתעריף בין אם חויבתי לעבוד או שביקשתי לעבוד ?
אשמח לסימוכין בנושא.

5) עבדתי משמרת של 18 שעות – 8 שעות רגילות , 2 125%, האם כל ה-8 הנותרות הן כולן 150% או חלקם יותר ?

תודה !!

לצפיה ב-'הרבה שאלות ואני אנסה לענות עליהן אחת אחת. בואו נתחיל'
הרבה שאלות ואני אנסה לענות עליהן אחת אחת. בואו נתחיל
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2018 | 13:55
1
16
1. לא. ה 36 שעות זה בסופשבוע. אם אתה עובד ביום שבת זה פוגע בסעיף הזה כי אתה לקבל את ה 36 שעות . לשם כך הסידור של צו ההרחבה שלכם (9%) לא חל בימי סופהשבוע ואתם צריכים לקבל שעות נוספות ביומיים האלה. 
אם אתה לא מקבל את השעות האלה אתה יכול לדרוש לקבל את השעות בשעות נוספות. 
ר' השעות מעבר ל42 שעות עבודה

2. אם עבדת 6 ימים ברצף זה לגמרי רגיל. אם אתה עבדת 7 ימים ברצף אתה זכאי לעוד הרבה זכויות. 

3. תלוי בדת שלך. ליהודים שה שבת.  למוסלמים ישי ולנוצרים יום ראשון. 
אבל, אתה יכול לבחור לעבוד ביום שבת ואז תקבל שעתיים 125% והשאר ב 150%

4. יום כיפור אין חשיבות אם ביקשת או בחרת לעבוד. בכל מקרה אתה צריך לקבל 200% או יותר. (כך היה בעת שאני עבדתי ביום כיפור בשמירה בחברת החשמל (אני עבדתי כקבלן חוץ לא בחברת החשמל :( ))

5. כל השעות הנוספות הן ב 150% . השאלה שלי היא כיצד אתה יכול לעבוד כל כך הרבה שעות שמירה? האם אתה יודע שעבודה של מעל 12 שעות יכולה להיות עילה לתלונה במשרד העבודה והרווחה . הרי לך לינק בעניין

לצפיה ב-'תודה רבה ! , אצטרך כמה הבהרות בהמשך לתשובתך'
תודה רבה ! , אצטרך כמה הבהרות בהמשך לתשובתך
26/06/2018 | 08:59
8
שלום עו"ד מבורך, ראשית תודה על ההתייחסות המהירה והמפורטת.
ברשותך אני צריך מס' הבהרות נוספות:

האם תוכל לפרט איזה זכויות מגיעות לי ביום השביעי ואילך ?
אם עבדתי משבת עד שישי כולל (סה"כ 7 ימים) האם גם אז יש לי זכויות נוספות על היום השביעי ואילך ?

אני עובד לא מעט פעמים רצפים של 7-8-9-10 ימי עבודה ואף יותר, לפעמים מבחירה ולפעמים בגלל צרכי מעביד.

מנוחה של 36 שעות.
א) אם בשבוע מסוים לא עבדתי 2-3 ימי חול , ובין משמרות שישי לילה ושבת לילה הייתה מנוחה קצרה מ-36 שעות, האם גם אז אני זכאי לתוספת 150% ואילך בשבת לילה ?

ב) עבדתי בשישי בוקר (6:00-18:00) ובשבת בוקר (6:00-18:00), המנוחה קצרה מ-36 שעות. על שבת בוקר אני מקבל 150% ואילך בלי קשר שהמנוחה קצרה מדיי. האם אני זכאי לעוד תוספת בגין מנוחה קצרה מדיי ?

שאלה אחרונה: למיטב ידיעתי את השעות הנוספות מודדים ברמה היומית וניתן ברמה שבועית (מעל 42 או 43 שעות).  האם אפשר לשלב בינהם ? שבוע אחד לפי הרמה היומית ושבוע אחר לפי רמה שבועית  או שצריך להיות עקביים.

לצפיה ב-'מינוי מנהלת שניסתה להתחיל איתי'
מינוי מנהלת שניסתה להתחיל איתי
24/06/2018 | 20:44
2
27
בחברה גדולה שאני עובד בה, עומדת להתמנות למנהלת עמיתה לעבודה שהתחילה איתי בעבר לפני כמה שנים (אנחנו עובדים באותו התפקיד). אני סירבתי לבחורה הזו ומאז אני חש עוינות כלפי מהבחורה הזו. היא עומדת להתמנות למנהלת ואני חושש שהיא תתנקם בי כשהיא תהיה מנהלת. מה אפשר לעשות בנידון?
תודה
לצפיה ב-'רמי. האם אתה יכול להתלונן כעת לאחראית על הטרדה מינית ? זה '
רמי. האם אתה יכול להתלונן כעת לאחראית על הטרדה מינית ? זה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2018 | 14:00
1
18
לא לגמרי הזוי להתלונן על עובד עמית... גם אם לא עבר לתפקיד בכיר יותר. 

אבל אם עבר מאז גם תקופה ארוכה , הרי שאתה יכול לפנות לממונה עליו ולהתלונן. 

אני מודע לכך שהדבר הולך ליצור הרבה בעיות. 
לצפיה ב-'לא הייתה הטרדה מינית'
לא הייתה הטרדה מינית
25/06/2018 | 19:40
17
היא ניסתה להתחיל איתי. לא ידעתי איך להתמודד עם זה, איך להגיד לה שאני לא מעוניין. ברגע שהיא התחילה לגעת בי, אמרתי לה באופן חד וחלק שאני לא מעוניין. היא התנצלה ומאז הפסיקה לעשות את זה. מבחינתי לא הייתה שום הטרדה מינית. אבל אחרי הסירוב שלי, היחס שלה כלפי נעשה עויין. הפחד שלי שכשהיא תהיה מנהלת היא תתנקם בי בדרכים אחרות כמו עיכוב בדרגה, להוסיף לי עבודות וכו'. לא יודע מה לעשות.
לצפיה ב-'2 עבודות- פיטורין ,התפטרות'
2 עבודות- פיטורין ,התפטרות
24/06/2018 | 22:21
1
12
שלום רב,
אם אני מפוטרת מעבודה x ועוזבת את עבודה y
מה המשמעות מבחינת אבטלה,
האם אני זכאית לאבטלה ? ואם כן האם החישוב לדמי אבטלה מתייחס למקום ממנו פוטרתי?
תודה
לצפיה ב-'הרי לנו כאן מקרה מעניין. ממקום אחת התפטרה וממקום אחת פוטרת '
הרי לנו כאן מקרה מעניין. ממקום אחת התפטרה וממקום אחת פוטרת
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2018 | 13:57
13
לדעתי (הלא מנומקת) , את יכולה לדרוש את דמי האבטלה מהיות הראשון. 
יתכן שאת לא יכולה לקבל את הכספים המגיעים לך מהמעביד השני, זה שהכריח אותך להתפטר. יתכן שבשביל הסכום כולו תצטרכי להמתין שלשה חודשים על חלק מהסכום. 

לצפיה ב-'עבודת בני נוער בחופשה-כמה שאלות'
עבודת בני נוער בחופשה-כמה שאלות
24/06/2018 | 10:27
1
12
הי בני בן ה-16.5 מתחיל לעבוד בסניף של מקדונלד'ס בעיר. זוהי פעם ראשונה שהוא עובד בחושה, רציתי לשאול אילו דברים כדאי לשים לב? האם חובה לקבל חוזה עבודה? מה מספר השעות המקסימלי שמותר לו לעבוד? הוא מתכנן לעשות משמרות כפולות כי רוצה להרוויח מספיק כסף לקטנוע.. האם מגיע להם אוכל בעת המשמרת? תשלום על נסיעות? אשמח לקבל פרטים על הזכויות והחובות השונות לעובדים קטינים. תודה
לצפיה ב-'בדיוק כתבתי הודעה בפייסבוק המדברת על זכויותיהם של בני נוער'
בדיוק כתבתי הודעה בפייסבוק המדברת על זכויותיהם של בני נוער
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2018 | 13:57
4
עקרונית, הוא לא יכול לעשות משמרות כפולות. תשלום על נסיעות הוא חייב לקבל. אבל קרא את מה שכתבתי ואשמח לענות על שאלות נוספות .
לצפיה ב-'הלנת שכר ואי ביצוע שימוע- חישוב פיצוי'
הלנת שכר ואי ביצוע שימוע- חישוב פיצוי
24/06/2018 | 09:41
1
14
שלום רב,
פוטרתי ממקום עבודתי ללא תהליך שימוע מסודר.במכתב שניתן לי הוצהר כי יום העסקה האחרון שלי הינו ה-03.06. למרות זאת לא קיבלתי תשלום עבור החודש התראה.כמו כן לא בוצעו הפרשות סוציואליות מרגע תחילת עבודתי ועד היום כמתבקש בחוק וכפי שרשום בחוזה. אני מעוניינת לפעול כנגד המעסיק משפטית ורציתי לדעת:
איך מחושב תשלום בגין הלנת שכר? 
איך מחושב תשלום אי ביצוע שימוע?
לצפיה ב-'מירב, את מנסה לקחת את הנתונים שמקבלים עליהם הכי פחות כסף :)'
מירב, את מנסה לקחת את הנתונים שמקבלים עליהם הכי פחות כסף :)
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2018 | 09:59
13
את אומרת שהם לא ביצעו הפרשות סוציאליות בעבורך. זה הקייס שלך. 
העובדה שהם לא שילמו לך בעבור ההודעה המוקדמת שלך. 

כמה זמן עבדת?

הלנת שכר - מדובר בפיקציה של החוק אשר לא מיושם בבית הדין . גם אם את צריכה לקבל חודש והם לא משלמים זאת במסגרת ה 10 לחודש ובואי נאמר שלא משלמים זאת גם מקף שלשה חודשים (המקסימום ) אזי 3 חודשים שווה כ 115%. אבל בבית הדין תקבלי בערך 20-30% . 
אי ביצוע שימוע זה הליך שתלוי בזמן העובודה שלך. אם את עובדת 10 שנים תקבלי על כך מספר חודשי עבודה. אבל אם את עובדת בחות משנה תקבלי 2,000 ש"ח ... אולי. 
לצפיה ב-'האם על פי חוק?'
האם על פי חוק?
23/06/2018 | 22:04
1
17
שלום,
בחוזה העבודה שלי נרשם שאקבל הפרשות לפנסיה אחרי 6 חודשים (או על פי חוק)
אם כבר יש לי תוכנית פנסיונית, אבל אני לא רוצה להפריש אליה ממקום העבודה החדש
האם עדיין זה מחייב אותו לשלם לי מהיום הראשון (על פי חוק) או לא?
תודה!
לצפיה ב-'האם התוכנית הפנסיונית שלך היתה פעילה בזמן תחילת העבודה שלך'
האם התוכנית הפנסיונית שלך היתה פעילה בזמן תחילת העבודה שלך
( לעמוד שלי בתפוז )
24/06/2018 | 09:53
15
זו השאלה הראשונית. כי אם התכנית הפנסיונית שלך לא היתה פעילה (כלומר כ שלשה חודשים לאחר שעזבת את מקום העבודה שלך) , אזי תקבל על פי החוזה. 
אבל אם אתה עברת מדלת לדלת או שהיה לך פסק זמן של פחות משלשה חודשים הרי שתקבל כעבור 3 חודשים רטרואקטיבית .

לצפיה ב-'שאלה לגבי ימי חופשה '
שאלה לגבי ימי חופשה
22/06/2018 | 13:57
1
25
שלום,
התפטרתי מעבודתי. הגשתי מכתב הודעה מוקדמת כנדרש 30 יום לפני מועד סיום העבודה. 
נצברו לי כ 14 ימי חופשה. 
המעסיק מבקש להחתים אותי על מסמך שאני מאשר לו כי ימי החופשה ינוצלו כחלק מימי ההודעה המוקדמת. 
במילים אחרות, כשבועיים עבודה ועוד שבועיים חופש.
יש למישהו טיעונים מהותיים להאם כדאי לי להסכים לזה או שזה בעוכריי למעשה? 
יצויין כי המעסיק לא מחייב אותי לעשות כן וזה תלויי בי אבל זו ההעדפה שלו.
אשמח מאוד לתשובות בהקדם.
צריך להחזיר למעסיק תשובה מחר...
תודה. 
לצפיה ב-'מדובר על הפרורגטיבה של המעסיק בהתייעצות עם העובד. כלומר'
מדובר על הפרורגטיבה של המעסיק בהתייעצות עם העובד. כלומר
( לעמוד שלי בתפוז )
23/06/2018 | 19:08
15
אם הוא אומר לך תשאר בבית 14 יום אתה לא בדיוק יכול לערער על כך. 
החסרון - אם אתה צריך את הכסף אז עוד שבועיים שתלום זה מצויין. \
היתרון - תוכל להתחיל לחפש עבודה בעת שאתה עובד. לדעתי זה מצויין. 

לצפיה ב-'תשלום חופשה הבראה ופיצויים לעובדת משק בית'
תשלום חופשה הבראה ופיצויים לעובדת משק בית
19/06/2018 | 11:57
4
28
איך אוכל לחשב את המגיע עבור עבודת משק בית של פעם בשבועיים כ 4 שעות כל פעם? (חופשה, הבראה ופיצויים לאחר 3 שנים)
לצפיה ב-'ברשותך, אני אפנה אותך לחישוב שלי בפייסבוק'
ברשותך, אני אפנה אותך לחישוב שלי בפייסבוק
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2018 | 12:30
1
22
מוזמנת ליישם תוך תיקון הטעון תיקון. 

לצפיה ב-'תשלום חופשה הבראה ופיצויים לעובדת משק בית'
תשלום חופשה הבראה ופיצויים לעובדת משק בית
20/06/2018 | 20:53
18
תודה על תשובתך אך לצערי לא מצאתי נוסחאות לחישוב.
לצפיה ב-'יש אתר באינטרנט '
יש אתר באינטרנט
20/06/2018 | 23:34
1
17
לא מוצא אותו כרגע 
אישתי עבדה כשכירה בכמה מקומות . ולפי האתר הזה דרשתי את הסכום. תעזר בחיפוש בעזרת גוגל . לא מוצא רת הקישור 
לצפיה ב-'תעיין באתר הזה '
תעיין באתר הזה
21/06/2018 | 00:13
12
לצפיה ב-'חישוב שכר עבור חלף הודעה מוקדמת'
חישוב שכר עבור חלף הודעה מוקדמת
18/06/2018 | 23:04
7
60
שלום. עבדתי במקום עבודה 10 חודשים, משרה חלקית, עבודת משמרות כולל סופ"ש. שכר שעתי שמשתנה בהתאם למשמרת. איך אני מחשבת את השכר שמגיע לי פר יום של חלף הודעה מוקדמת?

תודה!
לצפיה ב-'על פי מה שהרווחת ליום עבודה ללא שעות נוספות. אבל שים לב'
על פי מה שהרווחת ליום עבודה ללא שעות נוספות. אבל שים לב
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2018 | 09:33
6
14
אם יש לך 10 ימי הודעה מוקדמת הרי עבדת בערך 50% משרה? אז כך צריך להיות החישוב של השעות בימי ההודעה המוקדמת. 

הם הולכים לחשב על פי הנמוך. אתה רוצה לחשב על פי הגבוה. תעשדה זאת בכתיבה - כלומר תשלח מיילים לכל טענה וכולי. 
לצפיה ב-'תודה רבה אבל לא הבנתי משהו'
תודה רבה אבל לא הבנתי משהו
19/06/2018 | 09:51
5
7
למה הכוונה שצריך לחשב את הימים לפי 50% משרה ?
למה הכוונה בגבוה ונמוך ?
לצפיה ב-'תן לי מספרים ואוכל להסביר לך. בוא נאמר שעבדת כ 12 משמרות'
תן לי מספרים ואוכל להסביר לך. בוא נאמר שעבדת כ 12 משמרות
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2018 | 11:46
4
8
בחודש. 

בוא נאמר שכל משמרת היא של 8 שעות 

בוא נאמר שקיבלת בערך שכר עבודה של כ 4,000 ש"ח 

בוא נאמר שהשעות הנוספות זה היה מעבר ל4,000 ש"ח כך גם הנסיעות. 

ובוא נאמר שהסכום הזה הוא קבוע . לחילופין הוא ממוצע החודשים שעבדת. 

אז הסכום שאותו אתה צריך לקבל הוא כ 1,334 ש"ח . לדעתי קצת יותר, בגין עבודה בזמן ההודעה המוקדמת. 

וזאת בהנחה שהורו לך לא לחזור ולא קראו לך לעבוד במשך התקופה. 

אתה מבין שהייתי צריך הרבה נתונים חסרים על מנת להשלים את התשובה שלי. תן כמה מהם ותקבל תשובה יותר מדוייקת. 

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
19/06/2018 | 20:25
3
14
כל משמרת בממוצע 12 שעות. שכר בסיס ל-9 שעות ראשונות 30 ש"ח, אח"כ שעות נוספות.
רוב העבודה הייתה בסופ"ש ולכן היו משמרות שהרווחתי לשעה בין 150-200%
בהס"כ עבדתי בין 5 ל-10 משמרות בחודש
המשכורת לא הייתה קבועה עקב כך ונעה בין 2500 ל-3500
איך אני מחשבת? אני עושה ממוצע ? של איזו תקופה ? בכמה ימים אני מחלקת ?
תודה רבה!!
לצפיה ב-'אם אני זוכר נכון עבדת 10 חודשים. תחשבי על פי שעות עבודה אבל '
אם אני זוכר נכון עבדת 10 חודשים. תחשבי על פי שעות עבודה אבל
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2018 | 10:29
2
10
אל תעשי זאת עם השעות הנוספות. כלומר 12 שעות עבודה אבל במחיר של 30 שח. תחשבי את הסכומים האלה. כל ה 10 חודשים.
\זה לא בלאגן8 גדול לעשות את החישובים האלה. שעה - שעה וחצי עבודה. 

לאחר מכן תבדקי אם זה יוצא גבוה יותר או נמוך יותר מחישוב של 3 חודשים האחרונים .
ואז תכפילי ב 10 ימי עבודה 

זה מה שאת צריכה לקבל

ואז תלכי עם הגבוה יותר למנהלים שלך 
לצפיה ב-'כלומר'
כלומר
20/06/2018 | 19:36
7
למעשה לסכם את השעות שעבדתי חלקי 186 שעות של משרה מלאה?
ואז להשוות בין הכמות ב-10 חודשים לעומת כמות השעות ברבעון..?
ואז להכפיל ב- 30 ש"ח ולהכפיל בכמות ימי ההודעה המוקדמת.?
לצפיה ב-'?'
?
22/06/2018 | 22:28
2
לצפיה ב-'פיטורים'
פיטורים
20/06/2018 | 19:13
1
24
היי, זאת אני מ 12.6 שענית לי מהר על נושא הפיטורים והשימוע וגם מישהו בשם רועי אצלך שענה לי ב18.6, ויש לי עדכון חדש וכואב מאוד לצערי מאותו מעסיק: הוא פיטר אותי ונתן לי היום מכתב סיום העסקה. האם אני צריכה ללכת כבר מעכשיו לשירות התעסוקה ולהירשם? או ללכת אחרי היום האחרון והסופי שלי בעבודה? שזה באמצע חודש הבא בערך. שנית, שמעתי שמגיע לי פיצויים אבל זה לא כתוב במכתב הפיטורים שקיבלתי ולא מוזכר בכלל. והמעסיק גם לא דיבר איתי על זה בכלל כשמסר לי את המכתב ביד. וגם לא על נושא של דמי הבראה. שלישית, אם אני לא הולכת לעבודה עד היום האחרון שקבעו לי במכתב ואין לי מחלה ואין לי כלום, האם המעסיק מחוייב לשלם לי את הימים האלה שלא הגעתי לעבודה? (כאילו שכן הייתי בעבודה ועבדתי)
לצפיה ב-'סליחה על ההמתנה. לכי כבר כעת לשירות התעסוקה. גם בכדי לנסות '
סליחה על ההמתנה. לכי כבר כעת לשירות התעסוקה. גם בכדי לנסות
( לעמוד שלי בתפוז )
25/06/2018 | 14:04
4
ולמצא עבודה אבל גם על מנת לנסות ולהזיז את הזכות שלך ליום העבודה האחרון . שאז תקבלי את התשלום על האבטלה שלך. 

מגיע לך פיצויי פיטורין אבל שימי לב שבהדרך כלל הסכום שהופרש בעדך הוא כ 6% בעוד השכום שאת צריכה לקבל בעבור העבודה שלך הוא 8.33% . לפיכך את צריכה לקבל בתלוש האחרון גמר חשבון . 

המעסיק יכול לומר לך לא להגיע עד ליום הפיטורין, אבל אז הוא צריך לשלם לך מעבר למיצוי ימי החופשה הקיימת לך. 
לצפיה ב-'הורדה בהחזרי נסיעות'
הורדה בהחזרי נסיעות
19/06/2018 | 14:47
1
18
שלום

אני עובד בעבודה הדורשת נסיעות למוקדים שונים באזור די גדול ולא עירוני. בנוסף אני מתגורר בישוב שאין לו קו ישיר לאזור העבודה הראשי. כלל העובדים במקצוע לרוב נוסעים עם רכבם הפרטי.
בעת חתימת החוזה לפני כארבעה חודשים נחתם החזר נסיעות לפי הרפורמה בסכום של כ450 ש"ח לחודש. כעת קיבלתי הודעה כי מתכננים להוריד את החזרי הנסיעות בחצי שוב לפי אותה "רפורמה". 
האם הדבר חוקי? האם יש משהו שאוכל לעשות כנגד זאת?
תודה
לצפיה ב-'תוציאי להם מייל שאומר שאת התבססת על כך שהם משלמים לך את הנסי'
תוציאי להם מייל שאומר שאת התבססת על כך שהם משלמים לך את הנסי
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2018 | 10:26
10
ולכן הגעת לעבודה הזו. את תשקלי אם להמשיך בעבודה אם השכר בגין הנסיעות יבוטל או יופחת. יש לך חוזה עבודה מפורש שאומר כך. 

השאלה, יקירתי, אם את רוצה להתפטר . כי מה שאני הייתי עושה בתור בוס זה לומר לך שאנחנו מצטערים, אבל אנחנו לא יכולים שלא להפחית את הסכום ולפיכך את מוזמנת לעזוב. 

האפשרות השניה היא להבליג ורק לשלוח מכתב מתחנן שלא יפחיתו לך את הסכום מהמשכורת . את זקוקה לכסף וההפחתה יכולה לפגוע לך בעבודה. 
לצפיה ב-'שיחרור כספים מפוליסה.'
שיחרור כספים מפוליסה.
19/06/2018 | 23:44
13
אמא שלי עבדה עד לפני שנתיים וחצי בניקיון בקופת חולים, כל כמה שנים הוחלפו החברות ע"י קופת חולים.
ישנה חברת כ"א שנסגרה ואמא שלי צריכה לשלוח מסמכים לחברת פניקס עזיבה ושיחרור כספים כדי לקבל את הכסף שנצבר בפוליסה.
מה ניתן לעשות שאין לה את המסמכים? 
לצפיה ב-'שכר חג לעובד יומי'
שכר חג לעובד יומי
16/06/2018 | 23:15
3
25
שלום,
מצאתי את הטקסט להלן ברשת ואודה להבהרות אודותיו:

"בהקשר של עובד יומי יש להבחין בין עובד יומי אשר בחר לעבוד ביום חג, ועל כן יהיה זכאי לתשלום בשיעור כאמור של 150% בלבד, לבין עובד יומי שמעבידו חייב אותו לעבוד ביום חג, ואשר יהיה זכאי על כן, בנוסף גם לדמי החגים, דהיינו סה"כ - 250%".

השאלות שלי:
מה המשמעות של המילה "בחר"? מה המשמעות של המילים "שמעבידו חייב אותו"? כיצד חייב אותו? הצמיד לו אקדח לרקה? 

ולענייננו: 
מחלקת אחזקה בה עובדים מספר עובדים (עובדים יומיים) ובימי חג אחד מן העובדים עובד כתורן. המעסיק לא דורש איש אחזקה מסוים ביום זה אבל הוא כן דורש איש אחזקה, יהיה אשר יהיה. מה שנקרא "תסתדרו ביניכם". והשאלה: אותו אחד שייקח את התורנות הזאת יהיה בחזקת מי ש"בחר" או בחזקת מי ש"חויב" לעבוד ביום זה? 

לצפיה ב-'הבעיה עם הפוסט הזה שהוא מוטעה.'
הבעיה עם הפוסט הזה שהוא מוטעה.
17/06/2018 | 07:13
2
19
לא שמעתי על תשלום של 250% במשק שלנו. 

אבל, שימו לב לדמי חגים אצלינו בישראל. אלו 9 ימים אשר בהם צריך לשלם לעובדים שעבדו בהם שכר עבודה אשר לעיתים קרובות עומד על 200% .
ןלהלן הרציונל. 
עובד שלא מגיע למקום העבודה מקבל 100% כדמי חגים. 
לפיכך כאשר הוא מגיע הוא צריך לקבל יותר ורצוי שירוויח יותר מ 150% שאז זה גם לא משתלם לעובד לעבוד.
לפיכך יש מדרגת שכר של 200%
לצפיה ב-'אחדד את השאלה'
אחדד את השאלה
17/06/2018 | 18:15
1
18
תודה רבה על תשובתך. זה מעניין כי ככל שחיפשתי חומר כתוב בנושא הבנתי שמלבד השכר הרגיל (100% כדמי חגים) זכאי העובד ל150% בשעות בהן הוא מגיע לעבודה, וזאת בנוסף לשכר החגים. למשל הציטוט הזה:

"בענפים מיוחדים כמו ענף התיירות והמלונאות, העובדים נדרשים לעבוד גם בחגים. עובד שהסכים או שנאלץ לעבוד ביום חג, יקבל תשלום כמו ביום עבודה בשבת בשיעור של 150% תוספת על שכרו הרגיל".

למעשה כל הניסוחים שמצאתי תמכו במדיניות ה"תוספת" אלא שבמקרים מסוימים היתה התייחסות לשאלה האם העובד בחר לעבוד או שחויב לעבוד ולכן שאלתי הקודמת: מה משמעות "בחר"? מה המשמעות "חויב"?

ומה כאשר עובד אחזקה מגיע לעבודה בחגים למספר שעות אשר משתנה בהתאם לצורכי המקום כאשר לרוב לא מדובר על יום עבודה מלא? למשל תורן שמגיע ל3 שעות בלבד. אם יקבל רק 150% ירוויח פחות מהחבר שלו שנשאר בבית ובילה עם משפחתו. יש בכלל בחוק התייחסות למקרה כזה?
לצפיה ב-'היי נעמה. ימי חג חייבים בתשלום על פי חוק . לפיכך כאשר עובד '
היי נעמה. ימי חג חייבים בתשלום על פי חוק . לפיכך כאשר עובד
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2018 | 11:58
7
בוחר לעבוד או נדרש לעבוד הוא צריך לקבל שכר שיכלול גם את הסכומים שהוא אמור לקבל בעבור היום הזה. 

כלומר אם הוא צריך לקבל דמי חגים על נאמר ליל הסדר , הוא צריך לקבל שכר עבודה בן 200% או בלק מהמפעלים גם יותר עקב הסכמים קיבוציים . 

אני חושב שאין הבדל באם בחר לעבוד בחד או שהמפעל דרש ממנו לבוא לעבוד. 
אני חושב שלמעשה אסור למפעל או לכל מעסיק לדרוש מהעובד לבוא לעבודה בימי חג ומועד. 
לצפיה ב-'חישוב שכר עבור ימי חופשה שנתית'
חישוב שכר עבור ימי חופשה שנתית
18/06/2018 | 23:11
1
12
עבדתי עבור שכר שעתי משתנה בהתאם למשמרות שעשיתי. עבדתי פחות מ-75 ימים ברצף (משרה חלקית). חישבתי ומצאתי שמגיעים לי 3.85 ימי חופשה. האם חלקיות יום חופש נחשבת ?
לפי איזה שכר מחשבים ? איך מחשבים את השכר?
תודה!!
לצפיה ב-'כמובן שחלקיות המשרה צריכה להיות משולמת. '
כמובן שחלקיות המשרה צריכה להיות משולמת.
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2018 | 11:51
4
ומיכל, רק תני לי נתונים לעבוד איתם. 
כמה הרווחת. כמה עבדת. על פי איזה סכום? משהו :)
לצפיה ב-'עמלת סוכן'
עמלת סוכן
18/06/2018 | 08:45
8
30
שלום רב,
יש ברשותי ביטוח מנהלים מזה כ-10 שנים.
זה ביטוח שכולל מקדם קבוע.
בתחילת הביטוח (שעליה חתמתי בצורה עיוורת, לא הבנתי בזמנו על מה אני חותם)
העמלה הייתה 13%.

בהתאם לטבלה המצורפת העמלה היום עומדת על 6%.

הייתכן שעמלה זו מוגזמת לעומת העמלות שמשלמים היום בביטוחים
חדשים שעושים?
למרות שבהם אין מקדמי קצבה קבועים?

לצפיה ב-'אתה בפרוש יכול לעבור לקרן אחרת. רצוי גם עם תלונה למפקח על הב'
אתה בפרוש יכול לעבור לקרן אחרת. רצוי גם עם תלונה למפקח על הב
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2018 | 11:03
4
20
הביטוח. 

אנשים צריכים להבין שעברנו לקרנות של פנסיה וגם קרנות מנהלים שלוקחים הרבה פחות מהסכומים שהם גובים.

תמצא קרן (אני מבין קצת בקרנות פנסיה ופחות בקרנות מנהלים) ותעביר אליהם את כספך 
לצפיה ב-'חוששני שאין סיבה לתלונה כי הפוליסה מלפני 2013'
חוששני שאין סיבה לתלונה כי הפוליסה מלפני 2013
19/06/2018 | 00:50
3
5
לצפיה ב-'האם כדאי לעבור לקרן אחרת?'
האם כדאי לעבור לקרן אחרת?
19/06/2018 | 09:44
2
11
כאמור, יש לי מקדם קבוע, אם אני זוכר נכון מחד הדוחות ששלחו לי זה עומד על 178.
לצפיה ב-'רק לבעל רשיון (סוכן או יועץ פנסיוני) מותר להמליץ לך מה לעשות'
רק לבעל רשיון (סוכן או יועץ פנסיוני) מותר להמליץ לך מה לעשות
19/06/2018 | 10:20
1
8
לדוגמא - יש להתחשב בצפי עליית השכר (מצד אחד) ובמצב הבריאותי (מצד שני)
לצפיה ב-'גם משווק פנסיוני (עובד בחברת ביטוח/בית השקעות שמשווק'
גם משווק פנסיוני (עובד בחברת ביטוח/בית השקעות שמשווק
19/06/2018 | 11:12
6
ביטוח פנסיוני)
לצפיה ב-'הפורום המתאים הוא פורום ביטוח. העמלה'
הפורום המתאים הוא פורום ביטוח. העמלה
19/06/2018 | 10:16
2
14
היא מוגזמת אבל זה מה שהמפקחים על הביטוח בעבר
אישרו לחברות הביטוח לקחת.
שים לב גם מהם דמי הניהול מהחיסכון. זה פרמטר יותר חשוב לטווח ארוך ( כי 0.5% שם שווה יותר מ 5% מההפרשות).
העמלות היום (בפוליסות חדשות) נמוכות יותר וגם אפשר להתמקח עליהן יותר בקלות (אפשר לעבור חברה יותר בקלות)
היתרון העיקרי של הביטוחים הישנים הוא המקדמים המובטחים.
בפוליסות החדשות המקדמים עלולים להשתנות כאשר תוחלת החיים תתארך ואז יקטינו לך את הפנסיה שאיננה מובטחת (כמו שהקטינו לפני מספר שנים בקרנות הפנסיה החדשות)
בתיאוריה מה שאתה צריך זה יועץ פנסיוני אובייקטיבי שיתן לך המחשה כמה תקבל בפנסיה אם לדוגמא:
1. היתרה תשאר בפוליסה או תעבור למקום אחר
2. ההפקדות החדשות ישארו בפוליסה אן יעברו למקום אחר.
כמובן שיש עוד פרמטרים לא ידועים:
1. מהי התשואה שתהיה בפועל במשך השנים
2. מהי תוחלת החיים והמקדמים שיהיו בפועל במקום החדש כשתצא לפנסיה

לצפיה ב-'תשובה הרבה יותר טובה ממה שאני הייתי יכול לתת :) '
תשובה הרבה יותר טובה ממה שאני הייתי יכול לתת :)
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2018 | 11:48
1
6
לצפיה ב-'תודה רבה לכם !!!'
תודה רבה לכם !!!
19/06/2018 | 13:21
4
לצפיה ב-'עבודת לילה יתייתרה, הפסד של הרבה כסף'
עבודת לילה יתייתרה, הפסד של הרבה כסף
19/06/2018 | 06:22
7
עובד 17 שנים בבנק רק לילה, העבודה יתייתרה ורוצים שנעבוד בוקר/ערב בהרבה פחות כסף עם פיצוי מדורג ל5 שנים, רוצה חוות דעת לפני פנייה לבית דין לעבודה
לצפיה ב-'עבודה ביום שישי בשבוע בו היה חג'
עבודה ביום שישי בשבוע בו היה חג
18/06/2018 | 09:48
3
18
שלום רב,
הגעתי לעבודה, עקב עומס מצטברת ביום שישי 25.5, במסגרתו עבדתי 6 שעות. כעת אמרו לי במחלקת השכר כי אקבל על השעות הנוספות באותו יום שישי 100% תשלום מפני שבאותו שבוע היה חג (שבועות - 20.5) ולכל לכאורה לא הגעתי ל43 שעות (כי היו רק 4 ימי עבודה בגלל החג) ולכן לטענתם  התשלום הוא לפי שעות רגילות ולא לפי שעות נוספות.

האם זה תקין מבחינה חוקית?
לצפיה ב-'האם את אמורה לעבוד 5 ימי עבודה בשבוע או 6 ?'
האם את אמורה לעבוד 5 ימי עבודה בשבוע או 6 ?
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2018 | 11:06
2
19
אם את צריכה לעבוד 5 ימי עבודה בשבוע והגעת לעבוד ביום שישי הרי שזה מזכה אותך בשעות נוספות. 

לצפיה ב-'5 ימי עבודה'
5 ימי עבודה
18/06/2018 | 14:31
1
10
תודה על תשובתך!
נהוג לעבוד 5 ימי עבודה.
לטענת מחלקת שכר, יום א שהיה חג שבועות אינו נכלל במניין השעות השבועיות ולכן בולכן בפועל עבדתי 37 שעות במהלך ימים ב עד ה'. וץמסיבה זו לטענתם לא הגעתי ל43 השעות שצריכות להיות ע מנת לקבל שכר על שעות נוספות עבור 5 וחצי השעטת שעשיתי ביום שישי.

אשמח להבהרתך את החוק בנושא... תודה מראש!
לצפיה ב-'את צריכה לקבל שעות נוספות בשל העובדה כי את לא עובדת בימי ו' '
את צריכה לקבל שעות נוספות בשל העובדה כי את לא עובדת בימי ו'
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2018 | 15:17
6
ואם הוא רצה שתבואי לעבוד - אז שישלם. 

בנוסף יום חג שעוד את צריכה לקבל עליו כסף כ 8 שעות עבודה צריך להחשב לך . 

החשבת שכר שלך מתקמצנת על הכסף של המעסיק. 

אז תכתבי לה מייל והיא תשתפן. (כי זה חושף אותה לתביעה לאחר מכן)

לצפיה ב-'כללי האתיקה'
כללי האתיקה
15/06/2018 | 19:26
2
31
האם אתה מודע לכך שמי שמשלם עבור ניהול פורום חייב לרשום שמדובר בפרסומת, שאם לא כן מהווה הדבר עבירה אתית?

ראה כללי האתיקה פרסומת סעיף 3 (י)(2)
         (י)   עורך דין רשאי –

(2)   לשלם בעד פרסום מאמרים מקצועיים, ראיונות וניהול פורומים ובלבד שייכתב מפורשות במקום הפרסום כי מדובר בפרסומת.
לצפיה ב-'כמובן שאני יודע את דיני האתיקה. לכן אני לא לשלם כסף בעבור ני'
כמובן שאני יודע את דיני האתיקה. לכן אני לא לשלם כסף בעבור ני
( לעמוד שלי בתפוז )
17/06/2018 | 11:00
1
17
ניהול הפורום. 

ואתה, שטויות במיץ מישמיש , האם אתה יודע כי אני צריך למחוק את ההודעות שלך בגלל שיש בהם חשש להטעיה? במיוחד שאינני יודע אם אתה עו"ד, עו"ד מושעה או לא עו"ד בכלל. 
לצפיה ב-'לא יודע איפה מצאת הטעיה'
לא יודע איפה מצאת הטעיה
17/06/2018 | 18:07
11
וככל ומצאת מן הראוי היה שתתקן אותי (לא על סמך תחושות בטן, "התמצאות" או "הבנה" בתחום דיני עבודה. 
נדמה לי שכבר הסברתי לך פעם שבפורום הזה כל אחד יכול לענות - עו"ד, עו"ד מושעה, או לא עו"ד. 
לידיעתך - כל עוד התשובות שלי אינן מתלהמות או מכובדות, אינך רשאי למחוק אותן. 

מוצע לך לבדוק שנית את תשובתך לפיה כביכול אתה לא משלם עבור ניהול הפורום, זאת שכן למיטב ידיעתי והבנתי עמוד מקושר בתפוז בכל תשובה שלך ניתן רק למנהלים המשלמים עבור ניהול פורום (ראה למשל מנהל פורום חוק ומשפט שאינו משלם עבור הניהול וגם אין לו הפנייה לעמוד בתפוז).
לצפיה ב-'הרעת תנאים'
הרעת תנאים
17/06/2018 | 10:15
1
18
שלום יש לי שאלה 
אני מקבל רכב מהחברה
גר בהוד השרון ועובד בקריית גת
לא פוטרתי אבל כניראה שהמצב הכלכלי רע ו
uלוקחים לנו מחר את כל הרכבים
אין לי איך להגיע לעבודה
בנוסף את המשכורת טרם קיבלנו 
האם מותר לא לא להגיע לעבודה וזה כמו פיטורים?
ואני זכאי לדמי אבטלה?
תודה
לצפיה ב-'תשלח להם מכתב שאומר שאתה רואה באי תשלום המשכורת הפרה יסודית'
תשלח להם מכתב שאומר שאתה רואה באי תשלום המשכורת הפרה יסודית
( לעמוד שלי בתפוז )
17/06/2018 | 11:16
9
ואתה נותן להם שבועיים לתקן זאת. 
בנוסף תרשום להם שלקיחת הרכב שלך, כאשר אתה גר במרחק של XXX ק"מ יש בזה פגיעה אנושה בתנאי העבודה שלך. 
לפיכך יש להם שבועיים ימים לתקן את המעוות. אחרת אתה מתפטר כדין מפוטר. 
ואז לתת להם את הימי ההודעה המוקדמת (תזכור שאתה יכול לעשות זאת על ידי ניצול ימי החופשה שלך על פי הסכמת המעסיק)
לצפיה ב-'דמי הבראה שלא שולמו'
דמי הבראה שלא שולמו
14/06/2018 | 12:47
4
18
עבדתי במקום קרוב לשנתיים והתפטרתי (ללא סיבה מיוחדת אז אני מבין שלא מגיעים לי פיצויים)
מה שכן, לא שולמו לי דמי הבראה בכלל לאורך כל התקופה,גם בסיום ההעסקה.
מה מגיע לי בעצם?
לצפיה ב-'דמי הבראה מתחילים להיות משולמים החל מהשנה השניה. אבל!'
דמי הבראה מתחילים להיות משולמים החל מהשנה השניה. אבל!
( לעמוד שלי בתפוז )
14/06/2018 | 15:20
3
24
כאשר הגעת לשנה השניה אתה צריך לקבל גם את ההפרשה לשנה הראשונה וגם את ההפרשה לשנה השניה. 

ופנסיה - תוהה יקר, האם קיבלת? כי נראה לי שאם לא קיבלת את הסכום שנצבר בקרן (וזה סכום שמשולם לך אוטומטית) , אז זה גם אומר שלא קיבלת את הפנסיה המגיעה לך. ואז השאלה היא האם גם אתה הפרשת מהמשכורת שלך לפנסיה 6% . 

תן לי כאן את התשובות ונבדוק המשך .. :)

לצפיה ב-'בנוגע לפנסיה'
בנוגע לפנסיה
14/06/2018 | 17:48
2
27
במהלך העסקתי לא הופרשה לי פנסיה, לא מהצד שלי ולא מצד המעסיק (תקלה בפני עצמה) אך בסיום העבודה המעסיק שילם לי רטרואקטיבית את הפנסיה.
לצפיה ב-'זוהי החובה של המעסיק להפריש לך פנסיה כדין. אני מניח שהוא '
זוהי החובה של המעסיק להפריש לך פנסיה כדין. אני מניח שהוא
15/06/2018 | 18:33
1
20
ש/ילם לך את הכסף במזומן ולא הפקיד לך זאת בקרן הפנסיה . 
כנ"ל גם בפיצויי פיטורין.
ואז, אתה צריך לקבל את שני הסכומים על פי 8.33% כפול המשכורות האחרונות בשנה האחרונה. 

האם זה הולך להיות נכון? 
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
16/06/2018 | 13:47
9
נכון, הוא שילם לי זאת במזומן והחתים אותי שלא יהיו לי עוד דרישות בנושא הפנסיה.

אבל מה לגבי פיצויי הפיטורים? הרי התפטרתי ולא מגיע לי לפי מה שהבנתי
דמי הבראה מגיעים לי כי לא שולם לי, השאלה כמה

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד עזר מבורך ושות' עוסק בדיני עבודה ופלילים מאז 1995. לעו"ד עזר מבורך ניסיון רב הן בתביעות בדיני עבודה והן בהגנה על מעסיקים ועובדים. היחודיות
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עזר מבורך

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה