לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2700527,005 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אסור ומותר באתר שלי 

1. בחרתי לעזור לאנשים במסגרת מקצועי ובמסגרת עבודתי. 

2. לא אני ולא אחרים יכולים למשך אותכם לעבוד איתם. זהו פורום מקצועי לטובת האנשים.

3. מי שאינו עו"ד מוזמן לענות גם בפורום הזה, אבל מן הראוי לציין כי אינו עו"ד לטובת השואל. אחרת אתם עלולים לקבל תשובה     מאדם שאיננו עו"ד ותשובתו עשויה להיות מטעה או מוטעה.

4. אל תמליצו על עורכי דין. לא כאן. ממילא זה גם אסור על פי פסיקה של בית הדין לאתיקה. 

5. אבקשכם לשמור על הכללים אחרת נאלץ להוציא אתכם מהפורום. 

בתקווה לעלית הפורום שלנו, ולהרבה שאלות 

עזר מבורך, עו"ד לדיני עבודה ופלילים
המשך >>

לצפיה ב-'חזרה לעבודה קודמת'
חזרה לעבודה קודמת
02/12/2017 | 12:37
1
18
שלום, גרמתי שיפטרו אותי ויצאתי לא בסדר למרות שהמנהל הבין שנשחקתי והגיע הזמן לעזוב..... מצטערת שעשיתי זאת ומאוד מתגעגעת האם יש דרך חזרה?
לצפיה ב-'לגמרי תלוי במעסיק שלך...'
לגמרי תלוי במעסיק שלך...
02/12/2017 | 13:48
6
לצפיה ב-'שינוי בשכר שעתי - מנער לבן 18'
שינוי בשכר שעתי - מנער לבן 18
01/12/2017 | 22:55
2
13
היי, איני יודעת אם הגעתי לפורום הנכון
רציתי לשאול שאלה קטנה, לבני מלאו 18 ב15.10.17
מה שאמור לשנות את גובה השכר לשעה שלו
האם המעביד צריך לשלם לו כפוף לעליית גובה השכר החל מה15.10.17 או רק מחודש נובמבר
תודה על התייחסותכם
לצפיה ב-'מה15.10.17 . זה תאריך בו הוא הפך לבגיר.'
מה15.10.17 . זה תאריך בו הוא הפך לבגיר.
02/12/2017 | 13:50
1
3
לצפיה ב-'אם כך, התשלום לשעה אמור להתעדכן החל מתאריך זה(15.10.17) תודה'
אם כך, התשלום לשעה אמור להתעדכן החל מתאריך זה(15.10.17) תודה
02/12/2017 | 19:02
5
לצפיה ב-'פיצויי פיטורין'
פיצויי פיטורין
30/11/2017 | 11:42
1
17
שלום רב,
עבדתי במקום עבודה בשכר שעתי במשך חמישה ימים בשבוע ב7 שנים האחרונות כעת אני עובר לעבוד בעבודה חדשה ושוקל להמשיך לתת משמרת שתיים בעבודה הקודמת תוך כדי למשך כחודשיים.
האם החישוב של פיצויי הפיטורין שלי ייפגעו כתוצאה מירידה בשכר החודשי רטרואקטיבית?
לצפיה ב-'עקרונית תוכל להודיע למעסיק שלך שלא לחשב את פיצויי הפיטורין ע'
עקרונית תוכל להודיע למעסיק שלך שלא לחשב את פיצויי הפיטורין ע
( לעמוד שלי בתפוז )
30/11/2017 | 13:21
10
על פי התקופה החדשה, אבל בד"כ הדבר עשוי לפגוע בחישוב החודשי (12 ח') של תשלום הפיצויים. 

יתכן שתוכל לבקש מהמעסיק שלך להתפטר, לקבל פיצויים, אז לחזור לעבוד תקופה קצרה. 
אמנם יש בזה בעיה עם רצף עבודה או הפסקת עבודה שלא לצורך , אבל עם הסכמות מסויימות תוכלי לעשות זאת. 

בכפוף לרצון המעסיק

לצפיה ב-'תשלום עבור אישפוז '
תשלום עבור אישפוז
29/11/2017 | 11:01
1
24
האם עבור אשפוז משלמים מחלה מהיום הראשון 

לצפיה ב-'לא. אלא אם כן את חברה באחד המקצועות המכוסות במסגרת '
לא. אלא אם כן את חברה באחד המקצועות המכוסות במסגרת
02/12/2017 | 13:56
8
צווי ההרחבה או לחילופין אם יש לך חוזה  שמאפשר זאת.

בכופן רגיל לא משלמים ביום הראשון כלום , ביום השני והשלישי 50% ומהיום הרביעי מלא.
שים לב שהתשלום דורש שיהיו לך ימי מחלה ברזומה.
לצפיה ב-'זכאות לפיצויים כן או לא?'
זכאות לפיצויים כן או לא?
28/11/2017 | 22:31
1
27
היי ערב טוב.
ראשית תודה על השירות המקסים שלכם.
ולשאלה:אחי עבד למעלה מ15 שנים במקום עבודה פרטי.
עכשו מעסיקו נפטר וילדיו שעבדו עימו ימשיכו כנראה לנהל את העסק.
האם הוא זכאי לפיצויים.(העסק היה רשום על שמו בלבד).
תודה רבה 

לצפיה ב-'השאלה הראשונה היא האם מדובר על חברה בע"מ או על מעסיק פרטי'
השאלה הראשונה היא האם מדובר על חברה בע"מ או על מעסיק פרטי
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2017 | 10:09
15
אם מדובר במעסיק פרטי הרי שהוא זכאי לקבל פיצויי פיטורין ואת כל הזכויות הנוספות. (ור' סעיף 4 לחוק פיצויי פיטורין התשכ"ג 1963 : 

4.    עובד שעבודתו נפסקה מחמת פטירה או פשיטת רגל של מעסיקו, ובתאגיד – פירוקו או מחיקתו, זכאי לפיצויי פיטורים כאילו פוטר.

אם מדובר בחברה , ואם החברה ממשיכה תחת בעלים אחרים הרי שאין מקום לבקש פיצויי פיטורין. החברה ממשיכה להעסיק את העובד. 
לצפיה ב-'שינוי תנאי תשלום עקב מחלה'
שינוי תנאי תשלום עקב מחלה
28/11/2017 | 21:28
1
14
שלום רב,

חבר שלי עובד כארבע שנים במקום עבודה קבוע, אך עקב מחלה מתקשה לעבוד חודשים מלאים (נאמר למעסיק בתחילת ההעסקה על בעיית המחלה).
עד עכשיו קיבל שכר גלובלי וכעט המעסיק רוצה לשנות את שכרו לשכר שעתי.

1.האם מותר לו לעשות כך או שזה נחשב כהרעת תנאים?
2. במידה ויחליט להתפטר - האם יחשב כפיטורים בגלל הרעת התנאים?

בתודה מראש
גריי

לצפיה ב-'בהסכמה יכולים לעשות הכל, כל עוד הדבר אינו פוגע בסעיפי החוק.'
בהסכמה יכולים לעשות הכל, כל עוד הדבר אינו פוגע בסעיפי החוק.
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2017 | 09:56
6
והתשובה 2 נכונה. :) במידה ויחליט להתפטר ניתן לומר כי מדובר על הרעת תנאים.
כמובן כאשר ישולם לו סכום גבוה יותר הרי שאין כאן הרעת תנאים אלא רק אם הדבר יוריד מהכנסתו. 

לצפיה ב-'זכאות לפיצויים כן או לא?'
זכאות לפיצויים כן או לא?
28/11/2017 | 22:33
9
לצפיה ב-'האם השימוע שנערך לי חוקי?'
האם השימוע שנערך לי חוקי?
28/11/2017 | 08:57
3
39
שלום,
אתמול בסביבות השעה 14:00 קיבלתי הודעה שהחברה שוקלת את סיום עבודתי בחברה, וזומנתי לשיחת שימוע שנערכה כשעתיים לאחר מכן בשעה 16:00.
מיותר לציין שכתוצאה מהלחץ והמהירות שבה נעשו הדברים, לא היה לי זמן להתכונן כראוי לשיחה. בדיעבד אני מצטער שלא ביקשתי לקבל דחייה , אך כאמור תחושת הלחץ וההפתעה הגמורה מנעו ממני לנתח את הסיטואציה בהיגיון וקור רוח.
כמו כן , במהלך השימוע הטענות שהועלו כלפיי היו כלליות , נטען כי הסיבה שבגינה שוקלים את פיטוריי היא "חוסר התאמה מקצועי" אך לא ניתנו לי דוגמאות קונקרטיות הממחישות את הדברים.

לאור האמור לעיל , נשאלת השאלה האם השימוע נחשב לחוקי ? האם ניתן לזמן לשימוע בהתראה כ''כ קצרה מבלי שניתן לי זמן סביר להתכונן ראוי ולעכל את הדברים ? האם המעסיק יכול להסתתר מאחורי טענות כלליות מבלי להוכיח את טענותיו? ובמידה וישנה פה בעייתיות כלשהי - איזה אפשרויות עומדות לפני?

אשמח מאוד לכל תגובה.
לצפיה ב-'היי יואב. ברור לך שהשימוע הזה אינו חוקי. השאלה אם הוא יתקבל '
היי יואב. ברור לך שהשימוע הזה אינו חוקי. השאלה אם הוא יתקבל
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2017 | 15:04
2
23
בבית הדין והאם "יענישו" את מי שערך שימוע כזה בית הדין.

התשובה העצובה ניא שלא יענישו מעביד כזה. 

אבל השאלה הראשונה שלי אליך היא כמה זמן עבדת? 

כעת, במידה ויש לך את המייל של החברה תוכל לפנות אליהם ולבקש שימוע חוזר ותציין "כי השימוע הקודם נמסר לי בשעה 14 והשימוע הקודם היה בשעה 16. לפיכך לא היה לי זמן להתכונן ולהוכיח לכם כי טענתכם בדבר חוסר התאמה מקצועי לא יכול להיות נכון . " . רצוי שתביא מכתבון מאחד העובדים כי אתה עובד מצוין.

כעת, אם ירצו לפטר אותך, הם יצטרכו להביא טענות טובות יותר. 

אבל, השאלה היא כמה זמן אתה עובד. 

לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
28/11/2017 | 16:11
1
29
היום התבשרתי (לא בהפתעה כמובן) שהחברה החליטה לסיים את העסקתי.
העניין הוא שקיבלתי את התשובה פחות מ-24 שעות ממועד השימוע.   נראה על פניו שאין פה אפילו מראית עין של שימוע הוגן שנעשה בתום לב.  
אני לא חושב שהייתי רוצה לעבור שימוע חוזר, כי גם אם יוחלט שהפיטורים מבוטלים אני לא חושב שהייתי רוצה לחזור לעבוד במקום שאני לא רצוי. לטעמי גם לא תהיה להם בעיה למצוא תירוץ אחר שבגינו הם יסיימו את העסקתי בחברה(קיצוצים/התייעלות או כל סיבה אחרת שלא תהיה לי אפשרות להוכיח).
אם אפנה לבית דין, זה על מנת לזכות בפיצוי כספי כלשהו.    אתה חושב שלאור המצב שתיארתי , יש לי סיכוי ?
ולשאלתך , הועסקתי בחברה שלושה חודשים.
לצפיה ב-'אמת. יש לך סיכוי לקבל סכום כספי קטן. אם בגין השימוע הטיפשי '
אמת. יש לך סיכוי לקבל סכום כספי קטן. אם בגין השימוע הטיפשי
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2017 | 16:34
22
ואם בגין הפיטורין המהירים מדי. אבל בית הדין יבוא לבדוק את חודשי העבודה ועל סמך 3 חודשי עבודה הם הולכים לפסוק מספר מאות שקלים על הסעיף הזה. אולי. 

לא שווה לך לתבוע אותם על הסכום הזה. 

מצטער..

לצפיה ב-'בירור על שינויים והרעת תנאים בעבודה '
בירור על שינויים והרעת תנאים בעבודה
25/11/2017 | 15:58
3
35
חברתי שכירה ועובדת כמוקדנית טלפונית מעל לשנה וחצי בחברה מסויימת. לאחרונה,לפני כחודש וחצי,הועברה בע"פ בפקודת והחלטת סמנכ"ל למשרה אחרת וקבועה של עבודת ניירת ומיחשוב וסבלות קלה של העברת קרטונים יומית וללא טלפונים בקומה אחרת. לסירוגין, דורשים ממנה בנוסף ולעיתים רחוקות לעשות את עבודת המוקד הטלפוני פעם בכמה זמן ליום אחד או לחצי יום. האם זה מותר? האם זה נחשב הרעת תנאים?האם אפשר לתבוע ולערער על כך?בחוזה ההפנייה שלה לעבודה ובחוזה הסכם עבודה מול מנהלי השירות כתוב שהיא שייכת למשרה הראשונית של המוקד הטלפוני בלבד! עקב זאת, לא ברור לה גם מי האחראי עליה כרגע: סמנכ"ל או מנהלי שירות?ומסרבים לענות לה. היא גם ביקשה בכתב בע"פ העלאה במשכורת ממנהלי השירות אבל לא אישרו לה. אמרו לה בע"פ שאין אישור מהמנכ"ל

לצפיה ב-'הרעה בתנאים יכולה להיות בתנאי שהמשכורת אותה היא מקבלת '
הרעה בתנאים יכולה להיות בתנאי שהמשכורת אותה היא מקבלת
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2017 | 07:38
2
24
נחותה מהמשכורת אותה הרוויחה קודם לכן. 
לא מדובר כאן ב 200 ש"ח הפרש. מדובר על סכום העולה על 500-1,000 ש"ח ואשר יכול לגרום לאדם להרוויח פחות כסף שהוא זקוק לו.

אבל

צריך לכתוב מכתב להנהלה על כמה שאתם אוהבים את העבודה אבל אתם לא יכולים להשאר בתפקיד לאור הירידה ברמת השכר ולציין כמה. 

ואז, תכתבו במכתב, כי אתם תאלצו להתפטר (ותרשמו במפורש - פיטורין כדין מפוטר, במידה ולא יחזירו אתכם למקום העבודה הקודם ובאותו שכר. 
לצפיה ב-'לא מדובר על המשכורת אלא על השינוי בתפקיד ובמשרה:'
לא מדובר על המשכורת אלא על השינוי בתפקיד ובמשרה:
27/11/2017 | 22:47
1
22
המשכורת שלה היא משכורת מינימום וקבועה ולא השתנתה מאז תחילת העסקתה. השינוי היחיד הוא שרק העבירו אותה למשרה/תפקיד אחר באותה החברה ובאותו המקום אבל בקומה אחרת רחוק מהשותפים והעמיתים שלה לעבודה, וזה לא בא (ההחלטה) משני מנהלי השירות שלה (הממונים והאחראיים עליה) אלא ישירות מהסמנכ"ל עצמו, החלטה סופית שלו שהתקבלה בע"פ. התפקיד שלה מוגדר כמוקדנית טלפונית הן בחוזה/הסכם עבודה מול מנהלי השירות והן בטופס ההפנייההתעסוקה משירות התעסוקה. והמנכ"ל /הבעלים/ההנהלה הראשית נמצאים ויושבים בכלל בסניף ובאזור אחר של העסק בארץ, בעיר אחרת במרכז. האם אפשר בבקשה לומר ולהצביע שזאת גם סוג של הרעה בתנאי העבודה? או לקרוא לזה אפליה ואנטישמיות?
** הערה: מבקש להוסיף ולציין שגם לא עשו איתה על כך שיחה קצרה ומקדימה לפני כן ולא הכינו אותה לקראת ההעברה לתפקיד האחר וגם לא שאלו אותה בכלל אם היא רוצה או לא. קבעו לה עובדה כמו שאומרים
לצפיה ב-'עקרונית לא מדובר על הרעת תנאים. מעשית לעיתים אפשר לטעון '
עקרונית לא מדובר על הרעת תנאים. מעשית לעיתים אפשר לטעון
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2017 | 15:11
14
כך.

לצפיה ב-'זכויות בעבודה בזמן טיפולי פוריות'
זכויות בעבודה בזמן טיפולי פוריות
27/11/2017 | 14:25
1
16
שלום,
תחילה אתן קצת רקע: ב-3 שנים האחרונות אני עובדת בחברת הייטק גדולה, ותיקה ויציבה, במחלקה שאופי העבודה בה הוא די קדחתני. אני מקבלת פידבקים חיוביים כל הזמן ויש לי ביטחון תעסוקתי מלא.
לאחרונה בעלי ואני התחלנו טיפולי פוריות ורק רציתי לדעת מהן הזכויות שלי. האם אני צריכה לספר למנהלים שלי? במידה ויהיו ימים/שעות שאאלץ להעדר מהעבודה האם זה יכול לפגוע בי? יכולים לפטר אותי? במידה ולא, האם תקופה זו מוגבלת בזמן? בגדול, כל מידע רלוונטי לנושא, בטח יש דברים שאני אפילו לא חושבת עליהם.
חשוב לי לציין שאין לי שום כוונה להזניח את עבודתי, אני פשוט לא יודעת מה יהיה ואיך אני אגיב.
תודה מראש
לצפיה ב-'היי נעמה. התחלתי לכתוב על זכויותיך אבל בסופו של יום אפנה אות'
היי נעמה. התחלתי לכתוב על זכויותיך אבל בסופו של יום אפנה אות
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2017 | 15:09
14
אותך לאתר שלי ובו כתבתי מסמך בקשר לזכויותיך.

אם יש לך עוד שאלות, אשמח לענות.

לצפיה ב-'תביעת חוב מחברה שמונה לה נאמן'
תביעת חוב מחברה שמונה לה נאמן
26/11/2017 | 21:21
2
10
שלום,
לפני מספר שנים עבדתי בחברה שפורקה.
בזמן הפירוק עו"ד החתים את כל העובדים על הסכם שהוא מייצג אותם ומבטיח את זכויותיהם.
העו"ד הצליח לגבות חלק מהחוב של החברה כלפיי אולם לא מוכן להתאמץ לגבות את היתרה.
הוא לא מסכים להיפגש בנושא ומתעלם מהפניות אליו.
פניתי לנאמן שביהמ"ש מינה לחברה והוא מסר לי שכל החוב שולם לי במסגרת תביעת חוב שהגיש העו"ד.
הוא אמר שאם אני רוצה פירוט של החוב ששולם עליי לפנות לעו"ד שמייצג אותי.
הסברתי לו שהעו"ד לא משתף פעולה עימי אבל זה לא מעניין אותו.
אני מרגישה שאני נופלת בין הכיסאות.
מה עושים?
אני מיואשת,
תודה ניבר

לצפיה ב-'מכתב מעו"ד יכול לפתור את הבעיה. יתכן וניתן גם לפנות ללשכת עו'
מכתב מעו"ד יכול לפתור את הבעיה. יתכן וניתן גם לפנות ללשכת עו
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2017 | 08:39
1
9
עורכי הדין. ממכתב מהם הוא לא יוכל להתעלם. 

לצפיה ב-'עו"ד עזר תודה.. האם ידוע לך'
עו"ד עזר תודה.. האם ידוע לך
27/11/2017 | 10:00
3
איך מגישים תלונה בלשכת עו"ד?
לצפיה ב-'שלום עו"ד מבורך '
שלום עו"ד מבורך
26/11/2017 | 16:49
1
16
האם לפי חוק מגיע לעובד שמתחתן ימי חופש נוספים? (בתשלום...)

ואם לא (כך גוגל טוען, אבל נשמע לי מוזר)

אז מה נהוג בדר"כ? המעסיק נותן? 
לצפיה ב-'היי טל. להבדיל ממקומות עבודה אשר כפופים לצווי הרחבה, אין יצי'
היי טל. להבדיל ממקומות עבודה אשר כפופים לצווי הרחבה, אין יצי
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2017 | 08:37
13
יציאה לחופשה סטטוטורית ממקום העבודה. 
כלןומר עקרונית אדם לא יוכל לצאת לחופשה בזמן חתונתו אלא אם כן לקח ימיי חופשה השייכים לו. 
אגב, אם הוא ירצה להתאבל על מות מישהו מקרבת משפחה ראשונה הוא יכול לקבל ימי אבל בנוסף לימי חופשה צבורה רגילה. 

אבל, אם את/ה עובד במלון או בשמירה ובטחון יש לך 3 ימי חופש בצו הרחבה וכולי...

לצפיה ב-'האם מגיע פיצויים לגנן של הבניין המפסק חשבוניות?'
האם מגיע פיצויים לגנן של הבניין המפסק חשבוניות?
25/11/2017 | 20:10
1
15
שלום רב,
בבניין, עובד גנן מזה חמש שנים, המגיע אחת לשבועיים בערך ומקבל 300 שקל לחודש.

הגנן מקבל את צ'ק כל חודש, ומספק חשבוניות מדי חודש בחודשו.

לאחרונה פיטרנו אותו, וכעת הוא דורש פיצויי פיטורין.
האם מגיע לו פיצויים?

תודה רבה.
לצפיה ב-'לעיתים רחוקות יכול אדם לומר שהוא אמנם נתן חשבוניות אבל הוא ז'
לעיתים רחוקות יכול אדם לומר שהוא אמנם נתן חשבוניות אבל הוא ז
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2017 | 07:34
17
זכאי לפיצויי פיטורין. 

לא נראה לי שגנן אצלכם בבנין יכול לדרוש פיצויי פיטורין. 

יש לא מעט מבחנים שעל עובד שנהנה ממצב של עצמאי צריך לעבור כאשר הוא מעוניין שיכירו בעבודתו השכיר ולא כעצמאי. 

לא נראה לי, כאשר העובד הוא גנן ושאני מניח שהוא עובד בעוד מקומות ואני מניח שבעוד מקומות הוא יכול להיות שכיר או סביר יותר, עצמאי. 
לצפיה ב-'דרישות מעובד בפקודה! שלא לפי הסכם העסקתו והעדר ביטוח מקצועי'
דרישות מעובד בפקודה! שלא לפי הסכם העסקתו והעדר ביטוח מקצועי
24/11/2017 | 17:43
1
37
שלום
לא מצאתי פורום ספציפי לביטוחים מקצועיים אך עדיין זה קשור בעבודה.
אני עובד כשרטט במשרד מודדים.
בהשכלתי אני אדריכל ומחזיק ברישיון אך לא נשכרתי ע"י המעסיק כאדריכל והמשרד גם לא עוסק באדריכלות מעבר לשירותי מדידות.
לפני שבועות מספר הגיש המעסיק - מודד,לא אדריכל - הצעת מחיר לרשות מוניציפלית שעיקרה עריכת בקשה להיתר בנייה/התקנת מתקני חוף - מסמך אשר יכול להערך ע"י אדריכל/הנסאי אדריכחות רשוי בלבד.בהצעת המחיר המעסיק טפס עלי טרמפ וציין "יש במשרדי אדריכל רשום שיערוך...ויצרף את שמו,מס' רשיונו וחתימתו"
אפילו לא הביא לידיעתי ולא שאל אותי,אז מה אם אני שכיר,אני לא שפוט שלו.
טענתי בתקיפות שלא נשכרתי ואינני מתוגמל כאדריכל והיותי אדריכל רשום זהו קנייני הפרטי ואין זה מעניינו.(איני עובד בתחום כבר 15 שנה).
המעסיק פתח עלי ג'ורה וקרא לי פחדן ושהשכלתי ורשיוני הם קניין החברה מתוקף היותי עובד שלה.
מעבר לכך אין לי ביטוח מקצועי בחברה ולדעתי אין כאן "אחראיות שילוחית" כאשר אני שם את שמי רשיוני וחתימתי שלא כעובד אלמוני פלמוני שגרם נזק בשוגג או מתוך רשלנות והלקוח אינו מכיר אותו כלל והוא יבוא בתביעה נגד בעל העסק שאותו שכר במישרין לביצוע עבודה.
מה גם שביטוח מקצועי ללא "זנב תביעות" תקף כל עוד הפוליסה מתחדשת ואם תוגש תביעה נגדי אחרי שאפרוש,אחרי שהעסק יסגר?
וגם אם אינני טועה בביטוח מקצועי יש השתתפות עצמית.אז מה,שאני אשא בהוצאות של עשרות אלפי שקלים על עבודה שביצעתי כשרטט זוטר עם משכורת זוטרה.
אם אינני טועה בפוליסה מוגדרים תחומי אחראיות המבוטח עבורן הוא מכוסה.כך שהפוליסה המקצועית של המעסיק שלי שהוא מודד כאמור,איננה ברת כיסוי לתחום אדריכלות.צודק אני?

אודה לתגובה מלומדת.
סופ"ש נעים
לצפיה ב-'היי יהלי. הנושא הזה אינו קשור בדיני עבודה. אנו יכול להפנות א'
היי יהלי. הנושא הזה אינו קשור בדיני עבודה. אנו יכול להפנות א
( לעמוד שלי בתפוז )
26/11/2017 | 07:27
10
אותך לדיני חוזים, אבל סביר יותר שתוכל למצא תשובה בפורום שעוזר לאדריכלים. שם, אני מניח, יש עו"ד שמבין בסוג כזה של חוזה ביטוח.

אגב, הוא יכול לרשום "שיש לו אדריכל רשום" אצלו במשרד. לאור העובדה כי אתה לא אדריכל רשום, הרי שהשקר יצא ממנו ואתה לא חייב בעניין הזה. 

אגב 2 - תוציא לו מייל שאתה לא אדריכל רשום ולא רצוי לרשום זאת בהצעת מחיר. שמור את המייל הזה לתקופה בה עשויים לתבוע אותך.
לצפיה ב-'מעבר דירה וקבלת פיצויים. '
מעבר דירה וקבלת פיצויים.
25/11/2017 | 17:52
3
16
לפני שנה עברנו דירה מהמרכז לדרום.
ההחלטה לעבור דירה היא בגללי,  יש לי גן ילדים ומבחינה כלכלית חיפשתי מקום שאוכל לבנות גן במחיר שפוי יותר מהמרכז וכך הגענו דרומה.  
הנסיעות מאד קשות לבעלי וכל כיוון נסיעה לעבודה לוקח לו לפחות שעה וחצי ואף יותר.  הוא מעוניין להתפטר ולעבוד קרוב יותר בדרום.  האם זכאי לפיצויים ולהיות בגין מפוטר?
לצפיה ב-'לעיונך החוק הרלבנטי'
לעיונך החוק הרלבנטי
25/11/2017 | 20:17
2
21
לצפיה ב-'קראתי אך בכל זאת'
קראתי אך בכל זאת
25/11/2017 | 20:28
13
לא ממש הבנתי אם זכאי או לא
לצפיה ב-'כתוב בפרוש 40 ק""מ מאוד ברור.'
כתוב בפרוש 40 ק""מ מאוד ברור.
25/11/2017 | 20:30
2
לצפיה ב-'.'
.
25/11/2017 | 15:56
7
.
לצפיה ב-'שאלות לגבי סיום העסקה בחברה'
שאלות לגבי סיום העסקה בחברה
23/11/2017 | 00:13
6
25
שלום וערב טוב,

מספר שאלות לגבי סיום העסקה ביוזמתי.

משלל סיבות מסוימות אני מעוניין לסיים את ההעסקה שלי בחברה בה אני עובד כרגע, האם מעבר למכתב סיום העסקה, אני מחויב לספק הסברים לרצוני לסיים את העסקה? אני מניח שאני לא מחויב לספק הסברים במכתב לרצוני לסיים את עבודתי בחברה וגם לא מעבר למכתב.  

אני עובד בשכר שעתי ולא גלובלי, תקופת העסקתי בחברה נכון להיום היא 10 חודשים. מה משך הזמן בין מתן מכתב סיום העסקה לסיום העבודה בפועל?

תודה, אשמח להערות ולהארות,

לצפיה ב-'עליך לתת למעסיק הודעה מוקדמת של 10 ימים'
עליך לתת למעסיק הודעה מוקדמת של 10 ימים
23/11/2017 | 07:51
3
11
יום אחד על כל חודש עבודה

אין צורך לספק הסברים לסיום העבודה, אפשר לדוגמא לרשום שאתה מעוניין לסיים את עבודתך בחברה עקב רצונך להתקדם בתחום עיסוקך...
לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/11/2017 | 08:03
2
8
ו-10 ימים, זה לא 10 ימי עבודה (א-ה) נכון? אלא זה כולל גם שישי-שבת?
לצפיה ב-'נכון, הודעה מוקדמת היא לפי ימים קלנדריים'
נכון, הודעה מוקדמת היא לפי ימים קלנדריים
23/11/2017 | 08:09
1
10
ולא לפי ימי עבודה בפועל
לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/11/2017 | 09:28
4
לצפיה ב-'אתה יכול להגיש מכתב שאתה מתפטר ונותן להם את ה 10 ימים '
אתה יכול להגיש מכתב שאתה מתפטר ונותן להם את ה 10 ימים
( לעמוד שלי בתפוז )
23/11/2017 | 09:31
1
10
כהודעה מוקדמת שאתה צריך לתת. 

אני מבין שההחלטה שלך לא לעבוד שנה עגולה ולהתפטר לאחר מכן . 

לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/11/2017 | 09:44
9
נכון,

למעשה מקום העבודה הוא יזמות בתוך הקיבוץ בו אני גר, עברתי למקום העבודה לפני 10 חודשים מענף שרות שאליו אני גם מקווה לחזור, אבל גם אם לא אני אמצע משהו אחר. אני חבר קיבוץ, כך שאני לא יודע כמה ענייני פיצויים וכדומה נוגעים לי. בטח אבטלה וכדומה.

תודה על המענה,
אם ישנם הארות והערות, אשמח לשמוע :)
לצפיה ב-'התפטרות מעבודה- תעשו לי סדר בבקשה '
התפטרות מעבודה- תעשו לי סדר בבקשה
22/11/2017 | 15:23
2
35
היי היי ותודה לך על העזרה לכולם!

אני מתפטרת מעבודתי... אני יודעת שעליי לשלם לביטוח לאומי בזמן שלא אעבוד.

למה אני עוד צריכה לדאוג? אני מבולבלת.

מה המשמעות של טופס 101? כיצד אני שומרת על הקופה בחברת ביטוח (הראל, אם זה משנה) שתעבור עליי? מי מודיע להם שסיימתי לעבוד?

לגבי פיצויים- יש מרכיב פיצויים בתוך ההפרשות החודשיות להראל. הוא נשאר אצלי בכל מצב? גם אם פוטרתי וגם עם התפטרתי?
כאשר אני מפוטרת, אני מקבלת פיצויים... אלה אותם פיצויים שבתוך ההפרשה החודשית? אם כן, הם נשארים בקופה ולא כדאי למשוך אותם אם איני צריכה כסף דחוף.  נכון?
או שפצויים שמקבל אדם שפוטר זה מענק אחר בכלל?

תודה רבה!
לצפיה ב-'הרבה עבודה את גורמת לנו לעשות :)'
הרבה עבודה את גורמת לנו לעשות :)
( לעמוד שלי בתפוז )
22/11/2017 | 17:43
1
30
נתחיל לההתחלה. 
טופס 101 הוא הטופס שאת ממלאת בתחילת העבודות. כאשר את מתקבלת לעבודה את צריכה למלא טופס כזה על מנת שיעבירו אותו לביטוח לאומי (להלן : בט"ל)
טופב 161 ו 161א - טופס 161א מדבר על הודעת העובד על פרישה בחברה. טופס 161 ניתן על ידי המעסיק לעובד ומפרט מה הוא מקבל.
כאשר את מפוטרת את צריכה לפנות למעביד שלך ולבקש ממנו לתת לך מכתב לחברת הביטוח שכתוב הבו שהוא משחרר את הסכומים לעובד (ושיביא גם את ה 161 ואת את ה 161א )

הכספים שנצברו בקרן המכילה גם את הפנסיה וגם את פיצויי הפיטורין. בחלק מהמקרים גם אם תתפטרי את יכולה לקבל את כל מה שהצטבר שם, גם אם את מתפטרת. אבל לא תמיד. 

לצפיה ב-'נכון התכוונתי ל- 161 ולא 101...! תודה רבה!'
נכון התכוונתי ל- 161 ולא 101...! תודה רבה!
26/11/2017 | 12:48
2
מכתב לחברת הביטוח שכתוב הבו שהוא משחרר את הסכומים לעובד- 
האם זה מכתב ידני או טופס מוכן?

טופס 161א -  זה הכרחי שאני אמלא? מה עם לא הביאו לי? 
לצפיה ב-'הלנת שכר'
הלנת שכר
21/11/2017 | 08:01
3
36
בוקר טוב,

בחודש אוקטובר האחרון התחלתי לעבוד כמרצה במכללה מסוימת.
השכר שלי הוא שעתי. לפי החוזה, המכללה התחייבה להעביר לי תשלום עד ה-15 לחודש.
היום ה-21 לחודש וטרם הועבר תשלום.
בשיחה עם המנהלת האקדמית ששכרה אותי, נאמר לי כי בחודשים האחרונים המכללה נמצאת בקשיים תקציביים, ולכן המשכורות מעוכבות (יש לציין שאני עובדת כפרילנסרית). גם המשכורות שלה ושל מנהלת המכללה עצמה מעוכבות. עוד נאמר לי כי לא רצתה להעביר את המידע על הקשיים למרצים החדשים, כי קיוותה שהמצב יסתיים בחודש הזה. עם הנהלת חשבונות של המקום בכלל אין הצלחה לדבר, מנהלת החשבונות מתחמקת ממני.
מעבר לעובדה שאני מרגישה מנוצלת ומרומה, הרי אם הייתי יודעת שזה המצב לא הייתי מתחילה לעבוד שם מלכתחילה, הייתי רוצה לדעת שני דברים:
1. לפי מה שקראתי, אם אחרי 9 ימים מהמועד הנקוב להעברת השכר עדיין לא עבר התשלום, אני רשאית לתבוע פיצויי הלנת שכר מהמעסיק. כיצד עושים זאת, מה בדרך כלל העלויות של תביעה כזו?
2. מכיוון שאני עובדת במקומות נוספים, בשבוע הבא לא אעבוד במכללה, אך אני שוקלת לא להגיע לשם בתחילת דצמבר, למרות שמדובר באמצע סמסטר, אם עדיין לא אקבל תשלום מהמעסיק. האם זהו צעד נבון או שעלי לחכות ולראות עד סוף הסמסטר כיצד מתפתחים העניינים?

תודה!  
לצפיה ב-'היי אמיליה. התשובה שלי צריכה להיות ארוכה במקצת. גם אם יש לך '
היי אמיליה. התשובה שלי צריכה להיות ארוכה במקצת. גם אם יש לך
( לעמוד שלי בתפוז )
22/11/2017 | 09:42
2
17
חוזה, לא ברור לי כיצד הם פועלים נגד החוק כאשר כל המשכורות בארץ יוצאות עד ל 10 לחודש ואצלך עד ל 15 לחודש. 
תמהתני

כעת, כאשר הם לא מעבירים לך משכורת את יכולה להתפטר . אבל תני להם במכתב רשמי שלאור העובדה כי את לא מקבלת את שכרך את הולכת להתפטר בתאריך כלשהו בעתיד. תני להם שבוע או שבועיים טופ. 

1. זה אומר שהם הולכים להעדיף אותך על פני אחרים. 
2. זה הולך להמשיך . תברחי משם. 

אני יודע שלא תאהבי המיוחד את הטענה שלי כעת. על הלנת שכר אמורים לשלם לך 5% בשבוע הראשון של החודש, 10% בהמשך לכל שבוע קלנדרי קיים.
אבל בית הדין פוסק אחרת. 

גם לו זה נראה מוגזם, ולפיכך מה שאת יכולה לקבל זהו סכום כספי קטן על התלוש שלא שולם. 

האמת? לא שווה ללכת לבית הדין על מנת לתבוע על הלנת שכר בהנחה שקיבלת את הסכום הבסיסי. 

מצטער אמיליה

לצפיה ב-'השואלת כתבה שהיא מועסקת כפרילנסר'
השואלת כתבה שהיא מועסקת כפרילנסר
22/11/2017 | 10:36
12
איך כל התשובה הזו מתיישבת עם מה שהיא כתבה??
לצפיה ב-'שלום עזר ותודה על התשובה.'
שלום עזר ותודה על התשובה.
22/11/2017 | 12:38
19
בינתיים התייעצתי גם טלפונית וקיבלתי תשובה דומה.

אני אכן בורחת מהר ממקום זה ונתתי להם כעשרה ימים להעביר לי את התשלום עבור חודשים אוקטובר ונובמבר תוך איום בתביעה.

מקווה שזה יעשה את העבודה.

תודה!
לצפיה ב-'כיצד מחשבים את הפיצויים נכון לעכשיו?'
כיצד מחשבים את הפיצויים נכון לעכשיו?
21/11/2017 | 12:00
2
15
אימא שלי הגיעה לגיל פרישה וזכאית לפיצויים ממקום עבודתה. היא קראה איפשהו שפעם היו מחשבים פיצויים בהתבסס על המשכורת האחרונה, ואילו היום החישוב הוא לפי שכר ממוצע של כל השנים.

האם זה נכון? כיצד מחשבים את הפיצויים נכון לעכשיו?
לצפיה ב-'שאול. האם היא עבדה יותר בעבר ? האם היא קיבלה העלאת שכר בתקופ'
שאול. האם היא עבדה יותר בעבר ? האם היא קיבלה העלאת שכר בתקופ
( לעמוד שלי בתפוז )
22/11/2017 | 09:53
1
10
בתקופה האחרונה?
האם זהו מקום עבודה מוסדי או פרטי?

במה היא עבדה בעבר? האם בתחום המלונאות או השמירה (מצטער.. אני חייב לשאול זאת :) ) , או התחום האלקטוניקה?  הבניין?

כעת, במידה שהיא לא שייכת לאלה הרי שהיא צריכה קודם כל לומר לי האם היא חתומה על סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין שאז רוב הכסף כבר הופרש לה בעבר. 

כעת יש מקום לקבל את הכספים על פי 2.33% מהסכום הכולל במידה ולא העלו לה בשכר, כפל התקופה .
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/11/2017 | 10:00
38
כן, היא עבדה בכל השנים האלה, לא קיבלה העלאת שכר, אלא להיפך, לאחרונה היא עובדת פחות שעות מבעבר ומשתכרת בהתאם. מדובר בחברה לטיפול בקשישים.

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד עזר מבורך ושות' עוסק בדיני עבודה ופלילים מאז 1995. לעו"ד עזר מבורך ניסיון רב הן בתביעות בדיני עבודה והן בהגנה על מעסיקים ועובדים. היחודיות
עוד...

חם בפורומים של תפוז

השפעת הורות מתרומה ופונדקאות על הילדים
השפעת הורות מתרומה...
הפסיכולוגית אלן רייסל תתארח בפורום בנושא השפעה של...
השפעת הורות מתרומה ופונדקאות על הילדים
השפעת הורות מתרומה...
הפסיכולוגית אלן רייסל תתארח בפורום בנושא השפעה של...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עזר מבורך

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה