לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דיני עבודה ופנסיה

פורום דיני עבודה ופנסיה הוא המקום שלכם לשאול, לשתף ולענות.
ביחד אנו ננסה ליצור כאן קהילה מכבדת ועוזרת בכל הנושאים הקשורים בדיני עבודה וביחסי עבודה.
אין לכלול בהודעות פרטים מזהים אודות אנשים פרטיים, מעסיקים או נותני שירותים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פורום דיני עבודה ופנסיה הוא המקום שלכם לשאול, לשתף ולענות.
ביחד אנו ננסה ליצור כאן קהילה מכבדת ועוזרת בכל הנושאים הקשורים בדיני עבודה וביחסי עבודה.
אין לכלול בהודעות פרטים מזהים אודות אנשים פרטיים, מעסיקים או נותני שירותים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום דיני עבודה ופנסיה. אשמח לשיח פורה ומכבד מצד כל הגולשים וחברי הפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'קבלת חוזה העסקה מראש'
קבלת חוזה העסקה מראש
20/09/2016 | 12:34
11
שלום,
רציתי לדעת האם מקום העבודה מחוייב לתת לי את חוזה העבודה מראש, כדי שאוכל לקרא אותו בנחת בזמני הפנוי או שהם יכולים לדרוש ממני להשאיר את החוזה בתחום המשרד שלהם ולחתום אצלהם?

תודה!
לצפיה ב-'ערב טוב, חופשת המחלה שלי הסתיימה וחזרתי לעבודה'
ערב טוב, חופשת המחלה שלי הסתיימה וחזרתי לעבודה
18/09/2016 | 20:16
1
27
אני עדיין עם גבס ולא מתפקדת ב 100אחוז ובגלל זה המנהלת משחררת אותי אחרי 5 שעות בזמן שהמשרה שלי אמורה להיות 9 שעות, זה בסדר שהיא עושה את זה?

לצפיה ב-'שאלתך לא לגמרי ברורה.'
שאלתך לא לגמרי ברורה.
20/09/2016 | 09:42
15
אם באפשרותך לעבוד את מלוא המשרה המעסיק אינו יכול לפגוע בתנאי עבודתך (ליתר דיוק, אם הוא ייפגע בתנאי עבודתך נולדות לך מכך זכויות מסוימות).

מנגד אם באמת אין באפשרותך לעבוד את מלוא השעות, מן הסתם אין מנוס אלא לשחרר אותך מוקדם יותר.

מבחינת שכר, ניתן להוריד גם ימי מחלה/חופשה חלקיים במקרה כזה.

לצפיה ב-'דוח שעות עבודה'
דוח שעות עבודה
17/09/2016 | 14:42
2
24
שלום,
בדרכ מסתפקת בלהציץ בדוח שעות העבודה שקיבלתי לראות שהשעות הגיוניות וזורקת. החישובים שמופיעים שם הם עבור הנהלת חשבונות הם לא ממש הגיוניים לאדם ''רגיל'' כמוני.

היום למדתי לפי סרטון לעשות דוח אקסל שמחשב את שעות העבודה וחסרים לי 9 שעות.

המנהלות שלי מתחלפות כל כמה חודשים הן לא מקצועיות, אני עובדת במשמרות כך שאני גם לא זוכרת בדיוק איזה יום עבדתי איזה משמרת.

העברתי בקשה שיבדקו את הטעות, ניתן לראות דיווח ידני של המנהלת החדשה ונוכחית שלי, שכנראה שכחתי להעביר כרטיס. מוזר לי שגם בכניסה וגם ביציאה לא החתמתי, לא משנה, ודווקא ביום הזה עבדתי הכי הרבה שעות, כניראה ששם הטעות, אולי היו צריכים לדווח הלאה.

מאמינה שיבדקו את זה.

השאלה האם מקום העבודה מחוייב לתת לי דוחות עבר של שעות העבודה שלי למשל אם ארצה של שנתים שלוש אחורה? יש מצב? (עובדת שם 8 שנים) מקום עבודה שמעסיק בעלי מוגבלויות, נפשיות וגופניות, מקום מקסים, אני רואה במקרים אחרים שדברים מתפספסים שם כי הניהול כל הזמן מתחלף ולא תמיד מסודר.

לא רוצה שזה יבוא על חשבוני, אחרי כל כך הרבה שנים אני עדיין מרוויחה שם שכר מינימום. מתסכל לחשוב שגם מזה מורידים לי. מאמינה שזה בטעות.

תודה
לצפיה ב-'המעסיק אינו חייב ע"פ החוק היבש לתת לך את הדו"חות,'
המעסיק אינו חייב ע"פ החוק היבש לתת לך את הדו"חות,
20/09/2016 | 09:33
1
13
ודאי שלא רטרואקטיבית למשך שנים.
עם זאת, על המעסיק לנהוג בתום לב וביושרה כלפיו עובדיו, ויתכן שניתן לטעון שמכוח חובתו זו עליו להציג בפנייך את הדו"חות.

מה שהייתי עושה במקומך, זה מתחיל בלבקש יפה. אין צורך להזכיר חובה חוקית בבקשה זו. אם המעסיק יסרב להעביר אלייך את הדו"חות, תוכלי לשקול את צעדייך.

לצפיה ב-'וודאי שכן ביררתי אבל העניין הסתדר'
וודאי שכן ביררתי אבל העניין הסתדר
23/09/2016 | 15:32
6
הבנתי שלא קראתי נכון ולא חישבתי נכון. הסבירו לי.
לצפיה ב-'תיאום מס'
תיאום מס
20/09/2016 | 01:06
1
9
שלום, אני בן 24 ,מתחיל ללמוד בקרוב, בשבועיים האחרונים עבדתי עם 2 חברות הפקות אירועים שונות(כלומר אירועים חד פעמיים לא משהו קבוע..) השאלה היא למרות שמדובר בסכומים כה מינוריים כמה חשוב באמת לעשות עם זה תיאום מס. והאם ניתן לבצע את התיאום מס לאחר שקיבלתי כבר את המשכורות .
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
20/09/2016 | 05:04
13
תיאום מס לאחר קבלת המשכורות הוא אפשרי  , אבל אצל מעסיקים קטנים זה כמעט בלתי ניתן ליישום ורובם יגידו לך לפנות למס הכנסה, אצל הגדולים עם מספר רב של עובדים זה אפשרי .
אם מדובר בסכומים מינוריים , התיאום מס מיותר , אולם עליך להקפיד לקבל בחודש מרץ 2017 טופסי 106 מכל מקומות העבודה שעבדת בהם בשנת 2016 ואז לחשב מחדש אם מגיע לך החזר ממס הכנסה , אם נוכה לך.

לצפיה ב-'הפורום הזה פעיל?'
הפורום הזה פעיל?
16/09/2016 | 23:54
4
35
שאלתי שאלה לפני עשרה ימים והשאלה שלי בדף השני ללא מענה ושמתי לב שאף אחד לא קיבל מענה.

האם מנהל הפורום משיב על שאלות?
לצפיה ב-'כבר זמן רב שלא'
כבר זמן רב שלא
17/09/2016 | 09:43
12
לצפיה ב-'התגובה היתה על המנהל , הפורום עצמו פעיל בעזרת גולשים אחרים'
התגובה היתה על המנהל , הפורום עצמו פעיל בעזרת גולשים אחרים
17/09/2016 | 10:22
1
9
לצפיה ב-'לא כ"כ פעיל ע"י גולשים כי רוב השרשורים הם בעלי תגובה אחת '
לא כ"כ פעיל ע"י גולשים כי רוב השרשורים הם בעלי תגובה אחת
19/09/2016 | 20:36
13
בלבד.
לצפיה ב-'הגבתי על שאלתך שם.'
הגבתי על שאלתך שם.
20/09/2016 | 10:13
3
לצפיה ב-'גבית תשלום עבור גיבוש מחלקתי'
גבית תשלום עבור גיבוש מחלקתי
18/09/2016 | 20:48
7
האם מעביד רשאי לחייב עובדיו להשתתף בפעילות גיבוש מחלקתית כאשר הוא גובה מעובדיו תשלום עבור השתתפות בפעילות הגיבוש ?
לצפיה ב-'גבית תשלום עבור גיבוש מחלקתי'
גבית תשלום עבור גיבוש מחלקתי
18/09/2016 | 20:46
1
11
שלום,
האם מעביד רשאי לחייב עובדיו להתתף בפעילות גיבוש מחלקתית, כאשר הוא גובה מעובדיו את מימון פעילות הגיבוש ?
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
21/09/2016 | 22:04
5
חייב לקבל את אישור האדם .
אבל אם הוא לא מחייב אותך להגיע אז זה מותר.
לצפיה ב-'דמי הבראה '
דמי הבראה
18/09/2016 | 16:02
1
17
משרה חלקית 5-6 שעות עבודה ביום.
איך מחשבים מחיר יום הבראה??

תודה
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
18/09/2016 | 16:07
14
עובד שעתי/יומי זכאי לדמי הבראה בהתאם לוותק שצבר במקום עבודתו. הזכאות מתקיימת רק לאחר השלמת שנת עבודה ראשונה במקום העבודה.
חישוב גובה דמי ההבראה לעובד שעתי/יומי:
[(מס' שעות עבודה רגילות בשבוע \ 43) X מחיר יום הבראה X מס' ימי הבראה]
(43 הן שעות עבודה שבועיות למשרה מלאה; אין להציב בנוסחה ערך הגבוה מ- 43)
החישוב יכול להיעשות גם על-פי מספר השעות החודשיות של העובד חלקי 186 (שעות עבודה חודשיות למשרה מלאה).
למחיר עדכני של יום הבראה ומספר ימי הבראה לפי ותק ראו דמי הבראה
לצפיה ב-'תיאום מס המשתקף בתלושי שכר'
תיאום מס המשתקף בתלושי שכר
17/09/2016 | 14:26
6
20
שלום, אנו עובד אצל שני מעסיקים.

בתלוש של המעסיק השני, רשום לי בסעיף 'שכר לתיאום' 7000 ש"ח. בתלוש זה, השכר ברוטו הוא 1000 ש"ח.

מס הכנסה 275 ש"ח
ב. ל 4 ש"ח
דמי בריאות 31 ש"ח

השאלה היא האם באמת המעסיק השני מפריש לי בחודש זה 275 ש"ח מס הכנסה?
המעסיק הראשון מפריש לי סביבות 130 שח כל חודש, משתנה לפי השכר ברוטו.

תודה
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
17/09/2016 | 15:09
5
10
לא שנתת הרבה פרטים על עצמך אבל אנסה להסביר,
לכל עובד במדינת ישראל מגיעות נקודות זכוי
נתחיל ב-2.25 נקודות לרווק , 2.75 לרווקה  , וזה משתנה ע"פ נתונים נוספים כגון ילדים וכו'
מתן נקודות הזכוי הוא רק פעם אחת בתלוש שכר אחד, לא ניתן לנצל פעמיים באותו חודש

ע"פ מה שרשמת כאן , במקום עבודתך העיקרי הברוטו הוא 7000 ש"ח , ממנו אתה משלם מס 130 ש"ח לאחר הורדת נקודות הזכוי
המעסיק השני רושם את הברוטו שלו הוא 1000 ש"ח ועל מנת לחשב נכון את המס שלך , הוא מזין ברוטו נוסף של העבודה השניה שהוא 7000 ש"ח
מאחר והברוטו במשכורת הנוכחית הוא 1000 ש"ח , ובמצטבר 8000 ש"ח , חישוב המס שלך הוא לפי 8000 ש"ח , ואז עושים חישוב כמה מס צריכים לשלם על 8000 ש"ח , מפחיתים את שווי נקודות הזכוי שלך , ומפחיתים את המס שכבר שולם במשכורת השניה , נשאר הפרש למס הכנסה , שאותו מורידים מהמשכורת הנוכחית
מקווה שהבנת
לצפיה ב-'תודה, הבהרה בבקשה'
תודה, הבהרה בבקשה
17/09/2016 | 15:40
4
13
ראשית, מס' נתונים:

אני רווק. בשני התלושים רשום שיש לי 2.25 נק זיכוי והמס השולי הוא 14%.
אגב, בתלוש של המעסיק העיקרי, רשום 'לא' בסעיף 'תאום מס'. האם תקין?

לפי מה שמשתקף בתלוש של המעסיק המשני, הוא משלם לי מס הכנסה בסכום של 275 ש"ח על הכנסה של 1000 ברוטו. איך הדבר הגיוני? האם ייתכן שהוא רושם את הסכום כי הוא משקף את שתי המשרות, אבל בפועל מפריש פחות?

לפי הבנתי, על שכר ברוטו של 8,000 ש"ח, אני אמור לשלם 425 ש"ח מס הכנסה (השתמשתי במחשבון באינטרנט). המעסיק העיקרי, על הכנסה ברוטו של 7000, מפריש לי 275 ש"ח בחודש. אני עדיין לא מבין מדוע בתלוש של המעסיק השני רשום שהוא מפריש 275. הוא צריך להפריש פחות למיטב הבנתי.

תודה רבה!

לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
17/09/2016 | 17:43
3
10
חייבים לרשום בכל תלוש מה הזיכוי שמגיע לך, אחרת התוכנה לא יודע לחשב את המס נכון.
לגבי תאום מס שרשום לא , זה תקין כי הוא מעסיק ראשון והוא לא עושה לך תיאום, בתלוש השני אמור להיות רשום בתיאום מס "כן"
כפי שהסברתי קודם , את נקודות הזכוי שלך ניצלת בתלוש של המעסיק הראשון, כך שבהחלט יכול להיות של שכר ברוטו 1000 ש"ח תשלום 275 ש"ח מס,
אי אפשר לרשום לך 275 ש"ח מס ובפועל להעביר פחות, רק אם זה עבריין ורמאי ואז הוא חשוף לסנקציות פליליות חמורות ביותר
בדקתי כעת בתוכנת שכר שיש לי , ע"פ 2.25 נקודות זכוי
על שכר ברוטו 7000 יש תשלום מס הכנסה 285 ש"ח
על שכר ברוטו 8000 ש"ח יש תשלום מס הכנסה 425 ש"ח
בעצמך רשמת בהודעה הראשונה "המעסיק הראשון מפריש לי סביבות 130 שח כל חודש, משתנה לפי השכר ברוטו."
אז זה אומר 130 מעסיק ראשון+275 מעסיק שני = 405 ש"ח
סטיה של 20 ש"ח מהחישוב שלי זה לא קריטי :)
בהודעה השניה , שאליה אני מגיב כעת רשמת ששני המעסיקים מנכים לך 275, מה  שנראה לי שטעית :)

לצפיה ב-'צודק, טעיתי'
צודק, טעיתי
18/09/2016 | 10:44
2
5
המעסיק הראשון (7000 ש"ח ברוטו) מפריש 125 ש"ח. אכן, "אני" צריך לשלם למס הכנסה סך הכל כ- 425 ש"ח, אך מדוע ה"נטל" להפרשה הגדולה הוא על כתפי המעסיק המשני, שמשלם ברוטו 1000?

יש פה עיוות מסוים לא?

בתודה
לצפיה ב-'תגובה '
תגובה
18/09/2016 | 15:37
1
43
אין כאן ענין של נטל :)
כל מעסיק מנכה מעובדיו את ניכויי החובה ומעבירים למוסדות המתאימים
מס הכנסה , בטוח לאומי , תגמולים וכו'.
מה שחשוב הוא השורה האחרונה , והיא , שאתה לא ניזוק
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/09/2016 | 15:48
לצפיה ב-'חופשה כפויה בחול המועד'
חופשה כפויה בחול המועד
16/09/2016 | 18:41
1
17
אם לעובד לא נותרו ימי חופשה עד סוף השנה, האם יכול מעסיק לחייב אותו ביציאה לחופשה ע"ח העובד בזמן חול המועד או בחופשת קיץ מרוכזת?
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
17/09/2016 | 09:43
16
אם המעסיק יוזם חופשה כוללת בחול המועד לכל העובדים בחברה , הוא יכול לחייב את הנעובדים בימי חופש.
אולם , אם לעובד לא נותרו ימי חופשה , המעסיק לא יכול להכניס את העובד ל"מינוס" בימי חופשה , כך שיצטרך לספוג זאת על חשבונו

הפסיקה קבעה, כי המעביד הוא אשר מסדיר את מועדי החופשות של עובדיו, בכפוף להוראות החוק. על כן, מעביד יכול להחליט, כי במהלך ערבי החג ו/או ימי חול המועד ייסגר מקום העבודה, והעובדים ישהו בחופשה שנתית; וזאת, בכפוף לשתי מגבלות:
על פי סעיף 9 לחוק חופשה שנתית, אם מספר ימי החופשה (כולל היום הפנוי והמנוחה השבועית) הוא שבעה ימים לפחות, יש להודיע לעובדים על דבר ההוצאה לחופשה ותאריך תחילתה, שבועיים מראש לפחות.
יש לוודא, כי לעובד יש די ימי חופשה שעומדים לזכותו לניצול, מכיוון שלא ניתן להוציא עובדים לחופשה שנתית, ביוזמת המעביד, על חשבון ימי חופשה עתידיים. אם ישנם עובדים, אשר אין לזכותם די ימי חופשה לניצול, אין להוציאם לחופשה, ויש לזכותם בתשלום מלא בעבור ימים אלה.
לצפיה ב-'פתיחת קרן השתלמות חדשה'
פתיחת קרן השתלמות חדשה
15/09/2016 | 23:01
18
יש לי קרן השתלמות בת 3 שנים.

כדאי לדעתכם לפתוח קרן השתלמות חדשה (אולי אפילו בבית השקעות מתחרה)?

היתרונות שחשבתי:
א. אם אפתח קרן אחת, עדיין אוכל לעשות הקשת ותק של אחת לשניה. 
אבל בעצם למה צריך את ההקשת ותק הזו? לא נותן יותר מדי.

חסרונות:
א. חוסר ריכוזיות ואז לא אוכל לקחת הלוואה גדולה על חשבון החסכון.

אשמח לשמוע המלצות
לצפיה ב-'שאלה לגבי הלנת שכר, הודעה מוקדמת, תלוש שכר ותשלומי פנסיה'
שאלה לגבי הלנת שכר, הודעה מוקדמת, תלוש שכר ותשלומי פנסיה
15/09/2016 | 15:12
23
שלום רב,
מתנצלת מראש על המייל הארוך, אבל מאוד מאוד צריכה את עזרתכם.
התחלתי לעבוד במקום מסויים בתאריך 14/3. 
אתמול הודעתי למעסיק כי אני מתפטרת.
שאלה ראשונה, כמה ימים אני צריכה לתת לו ע"פ החוק כהודעה מוקדמת?

ולשאלות הבאות..:
החלטתי להתפטר, אחרי שמצאתי עת עצמי רודפת אחר השכר שלי ומתחננת לתלוש השכר, ולהלן הפרטים המלאים:

סגרתי עם המעסיק משכורת נטו של 7,000 ש"ח לחודש.
בגין חודש מרץ, קיבלתי את השכר במזומן, 3000 ש"ח בלבד שהם חלק מהשכר שהגיע לי בגין התקופה שעבדתי. המעסיק אמר שיש תוספת של כמה גרושים, הוא יבדוק מה ההפרש וישלם לי.
בתאריך 10/5 קיבלתי 7,000 ש"ח במזומן בגין שכר חודש אפריל.
הלחיץ אותי התשלום במזומן ובמעמד קבלת המשכורת ביקשתי לקבל את השכר בשיק או בהעברה בנקאית.
בתאריך 14/6 קיבלתי שיק ע"ס 7,000 ש"ח בגין חודש מאי.
ביקשתי מהנהלת חשבונות את תלושי השכר שלי, להבין מה שולם לי ומה לא.
ואיך נעשה החישוב. ואכן התברר שהייתה תוספת לא מבוטלת שהיה צריך לשלם לי בגין שכר מרץ, את "גרושים" כפי שכינה הבעלים את ההפרש קיבלתי רק ב- 14/6 (איחור של חודשיים).
בגין חודש יוני, קיבלתי שיק בתאריך 12/7.
בגין חודש יולי, קיבלתי את השיק בתאריך 4/8, דחוי לפרעון ב- 10/8.
הסיבה שקיבלתי את השיק מוקדם מיום הפרעון הוא מהסיבה שטסתי למסיבת חתונה שלי בחו"ל ובתאריכים של מתן המשכורות לא הייתי בארץ.

עד כאן הכל "בסדר"

בתאריך 5.9 שלחתי לחשבת שכר את שעות העבודה שלי, העדרות בגין חופשה וימי מחלה.

בתאריך 9.9 שחל ביום שישי, ביקשתי את השכר שלי כיוון שה- 10 נופל על שבת וימי ראשון הם ימי חופש אצלנו בעבודה.
המעסיק אמר שכיוון שהיו העדרויות במהלך חודש אוגוסט, הוא לא יודע כמה הוא אמור לשלם לי ולכן עד שהנהלת חשבונות לא יעבירו לו את תלוש השכר הוא לא יודע מה לשלם לי.
ביקשתי ממנו, אם כך, לבצע העברה בנקאית ביום ראשון, אחרי שיקבל תשובה מהנה"ח על הסכום. כשאני אומנם ביום חופש, אך הדבר לא אמור שאני לא אמורה לקבל את המשכורת שלי.
אחרי קצת חילופי דברים בעניין כך שהדבר לא הוגן, כי אני כן העברתי להנהלת חשבונות את השעות שלי, המעסיק טוען כי אני הייתי אמורה להיות אחראית לכך שיעדכנו אותו בסכום (מה שלא קרה עד אז).
ואז המעסיק הוציא מהארנק 1500 ש"ח ואמר "קחי שיהיה לך כמה שקלים לשבת".
הרגשתי מושפלת. אבל לקחתי את הסכום החלקי.

ביום ראשון (11.9) אף אחד לא עשה שום העברה.

ביום שני (12.9) ביקשתי את השכר שלי מהמעסיק אך הוא שלח אותי לברר מול הנהלת חשבונות את הסכום. לא קיבלתי התייחסות ולא קיבלתי את המשכורת.

ביום שלישי (13.9) כשהגעתי למקום העבודה, ישר יצרתי קשר עם חשבת השכר. מתברר שבחברת הנהלת החשבונות היו שינויים והגיעה חשבת שכר חדשה והקודמת עזבה, לכן לא טיפלו\לא ראו\עשו טעות.. עדיין לא הבנתי מה הסיבה אך לא הכינו תלוש. בסופו של דבר, נשלח אלי תלוש שכר למייל, בהתאם לתלוש כתבתי את השיק (בניכוי 1500 ש"ח שקחבלתי ממנו במזומן)
בסיום יום העבודה כשהלכתי להפקיד את השיק, התקשר המעסיק ואמר שלא אפקיד את השיק כי חשבת השכר עשתה טעות ויש הפרש של 700 שח לפחות לרעתו. 
לא הפקדתי את השיק.

ביום רביעי (14.9) החזרתי למעסיק את השיק וביקשתי העברה בנקאית. כי לא יתכן שאני אקבל שיק ויקח עוד 3 ימים עד שאראה את הכסף בחשבון.
הוא שלח אותי שוב להנהלת חשבונות, שוב לא יודעים מה קורה שלם..

ואז החלטתי שלא מתאים לי יותר והודעתי למעסיק כי הביזיון הזה לא מתאים לי ואני מתפטרת. נותנת לו את הימים שמגיעים לי ע"פ החוק ועוזבת.

היום, יום חמישי (15.9) על הבוקר ביקשתי מהמעסיק את המשכורת. הוא אמר שהלחץ איתו אני מתנהלת לא מתאים לו. 
ואז, רק כשאני פניתי אליו, הוא אמר לי שהוא "יודע" כמה אני אמורה לקבל ואני יכולה לעשות לעצמי העברה בנקאי. חתם על דף ריק וביקש לפקסס לבנק.
התעקשתי לראות את התלוש. הוא אמר שאני צריכה לבקש מהנהלת חשבונות.
התקשרתי לחשבת שכר שוב, היא אמרה שהיא לא מדברת עם עובדים אלה רק עם מעסיקים ושאת התלושים היא שלחה למעסיק עוד ביום האתמול.

אחרי עוד כמה שיחות עם הנפשות המדוברות, קיבלתי את התלוש אלי למייל. התלוש על סכום גבוה יותר ממה שהמעסיק אמר לי להעביר אלי לחשבון, אך כיוון שאני לא יכולה יותר לחכות לבירורים, שלחתי את הוראת ההעברה.

דבר נוסף ששמתי לב בתלוש הוא כי אין הפרשה לפנסיה פתאום, וכך גם בתלוש של חודש שעבר..

שלחתי כרגע מייל שאני מחכה לתלוש.. להסבר של מה שמופיע בו, כי יש חישובים לא ברורים וכן בירור לגבי הפרשות לפנסייה..

מה אני עושה כרגע?
תעזרו לי..

):

תודה לכל העונים

לצפיה ב-'קשר השתלמות ענף ההובלה'
קשר השתלמות ענף ההובלה
15/09/2016 | 13:45
7
שלום רב, אני עובד כנהג סמיטריילר וקשור לענף ההובלה, פניתי למעסיק שלי בנוגע להפרשות לקרן ההשתלמות, המעסיק אמר לי שהוא עדיין לא ראה את החוק כתוב שהוא חייב להפריש לי כספים לקרן השתלמות על פי צו הרחבה בהסכם הקיבוצי, לרבות הוא אמר לי אם אני מביא לו את נוסח החוק כתוב שחור על גבי לבן הוא יתחיל לשלם לי את הקרן השתלמות, איפה ניתן לראות את נוסח החוק הזה במסמך רשמי ?
לצפיה ב-'שעות נוספות לעובד עם הסכם עבודה אישי'
שעות נוספות לעובד עם הסכם עבודה אישי
15/09/2016 | 13:09
1
9
שלום, אחותי מועסקת בהסכם עבודה אישי כאשר בהסכם מוגדרת המשרה שלה במדוייק: 4 שעות עבודה ביום, 5 ימי עבודה בשבוע, ו-20 שעות שבועיות. כך כתוב בהיקף המשרה. שאלתי היא: כאשר היא עובדת יותר מ-4 שעות ביום כי ביקשו והיה לחץ וכו' - האם הם מחוייבים בתשלום שעות נוספות לפי החוק: 2 ראשונות 125% או שבמשרה קטנה כזו זה לא מחייב אותם ? אנא, היא ממש זקוקה לכסף, והם טוענים שאצלם זה לא מקובל וכו'.... אודה לכם על משלוח התשובה למייל: saras@mescontec.co.il
לצפיה ב-'שעות עבודה מעבר להסכם אך שאינן מעבר לשעות העבודה'
שעות עבודה מעבר להסכם אך שאינן מעבר לשעות העבודה
20/09/2016 | 09:44
3
הקבועות בחוק, מוגדרות כשעות עודפות (ולא שעות נוספות). התשלום עליהן הוא כפי שנקבע בהסכם, אולם אם לא נקבע דבר, אין חובה לשלם עבורם את מה שחובה לשלם בגין שעות נוספות.

לצפיה ב-'n/a'
n/a
15/09/2016 | 11:05
7
לצפיה ב-'שעות נוספות ומחלה באותו היום'
שעות נוספות ומחלה באותו היום
14/09/2016 | 22:56
15
במקום העבודה עובדים בימים א'-ה', 08:00-16:00. עובד התבקש להקדים ולבוא ביום מסוים בשעה 05:00. במקרים כאלו התשלום המוסכם הינו 250% לשעות שבין 05:00 לבין 08:00. העובד לא הרגיש טוב והלך הביתה ב-09:00. במקום העבודה הזה מוסכם שעובד שהגיע לעבודה כרגיל אך לא חש בטוב והלך הביתה עקב כך - ירשם לו יום עבודה לאותו יום (כלומר גם אם עזב את העבודה ב-08:05, אחרי חמש דקות עבודה - זה נחשב ליום עבודה).

מה קורה לדעתכם במקרה הנ"ל? רושמים לו יום עבודה וגם 3 שעות של 250%? רק יום עבודה?
לצפיה ב-'דמי הבראה'
דמי הבראה
14/09/2016 | 22:52
1
23
שלום רב, 
ישנה טבלה ידועה של כמות ימי הבראה לפי ותק.
עבדתי 15 שנה במקום עבודה אחד, וכעת אני עוברת למקום עבודה אחר. האם המעסיק מחוייב לתת לי לפי שנת ותק אחת (בסוף השנה) או לפי הותק המצטבר ממקום העבודה הקודם.
תודה מראש
לצפיה ב-'אלא אם כן מדובר בהחלפת בעלים של אותה חברה וכיו"ב,'
אלא אם כן מדובר בהחלפת בעלים של אותה חברה וכיו"ב,
20/09/2016 | 09:37
כאשר את עובדת לעבודה חדשה המעסיק חייב לך את זכויותייך הסוציאליות בהתאם ליום תחילת עבודתך אצלו. יש לכך חריג בעניין קרן הפנסיה, אך מעבר לכך אין קשר בין מקום עבודה קודם לחדש.

לצפיה ב-'מחשב נייד לנופש מפעלי'
מחשב נייד לנופש מפעלי
14/09/2016 | 15:12
1
19
שלום
מתוקף תפקידי קיבלתי מהעבודה מחשב נייד.
אנחנו מתוכננים לצאת לנופש מפעלי באילת. האם חובה עליי לקחת איתי את המחשב ולהיות זמינה במיילים במהלך החופשה ?
תודה מראש
לצפיה ב-'עובד שנמצא בחופשה מתואמת עם המעסיק אינו'
עובד שנמצא בחופשה מתואמת עם המעסיק אינו
20/09/2016 | 09:47
3
חייב לעמוד לרשות המעסיק במהלך חופשתו.

כמובן שמעבר לשאלת החוק בנושא יש עניין של יחסי עבודה וכו'. כלומר אם המעסיק מבקש מהעובד לענות מעת לעת לשיחת טלפון או אימייל במהלך חופשתו והיענות לבקשה שומרת על יחסי עבודה נאותים, אין בכך כל פסול (כל עוד זה לא מוגזם כמובן).
לצפיה ב-'פרסומת מוגזמת'
פרסומת מוגזמת
14/09/2016 | 07:57
2
38
למה התמונה והפרסום של מנהל הפורום הנכבד צריכה להופיע בכל פוסט?
הוא אפילו לא כותב בפורום הזה...
לצפיה ב-'תגובת ההנהלה....'
תגובת ההנהלה....
14/09/2016 | 09:16
33
אחרי שפניתי אליהם אפשר להתקשר למנהל הפורום ולקבל מימנו עזרה.
לצפיה ב-'למה? כי הוא משלם לא מעט כסף'
למה? כי הוא משלם לא מעט כסף
14/09/2016 | 12:55
26
בשביל "ניהול" הפורום והמשין יבין.
לצפיה ב-'תביעה'
תביעה
14/09/2016 | 11:00
21
עבדתי חצי שנה.
חטפתי בשיחת טלפון של המעסיקה צעקות והאשמות חמורות ללא כל בסיס.
עו"ד של המעסיקה פני אלי והסביר לי שהתביעה אן לה כל בסיס ושאני האלץ לשלם.
בפניה לבית הדין הוגש בקשה לתיקון סעיף 6 המכיל משפט אחד, בפניה הוגשה בקשה לשינוי סעיף 6 מלווה ב 6 תת סעיפים והצהרת עדות ומסמך רפואי על כושר בריאותי התקין בכללי.
המעסיקה היתתה צריכה לזמן אותי לשיחה והינו נפרדים כידידים, לא היה לה מי שיעשה את העבודה הפיזית כשצריך ויחטוף כאבי גב.
האם יש סיכוי שבית הדין יאשר את בקשת תיקון כתב תביעה הוגשו 5 מסמכים?

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד רם א. גמליאל- עורך-דין מזה כ-11 שנים, מגשר ובוגר תואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית. עו"ד גמליאל עוסק רבות בתחום דיני ויחסי העבודה וחתום על כמה
עוד...

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד רם א. גמליאל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו