לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דיני עבודה ופנסיה

פורום דיני עבודה ופנסיה נועד לתת מענה למגוון רחב של נושאים בתחום יחסי העבודה.
בפורום תוכלו למצוא מענה לשאלות בנושאים הבאים- פיצויי פיטורים, פנסיה, דמי חופשה, דמי הבראה, דמי מחלה, דמי חגים, נסיעות, שעות נוספות, מנוחה שבועית, הרעת תנאים, עבודת נשים, שימוע, פיטורים שלא כדין, צווי הרחבה והסכמים קיבוציים.
עו"ד ארז כהן מנהל הפורום בעל ניסיון רב בתחום דיני העבודה וייצוג בבתי הדין לעבודה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פורום דיני עבודה ופנסיה נועד לתת מענה למגוון רחב של נושאים בתחום יחסי העבודה.
בפורום תוכלו למצוא מענה לשאלות בנושאים הבאים- פיצויי פיטורים, פנסיה, דמי חופשה, דמי הבראה, דמי מחלה, דמי חגים, נסיעות, שעות נוספות, מנוחה שבועית, הרעת תנאים, עבודת נשים, שימוע, פיטורים שלא כדין, צווי הרחבה והסכמים קיבוציים.
עו"ד ארז כהן מנהל הפורום בעל ניסיון רב בתחום דיני העבודה וייצוג בבתי הדין לעבודה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום דיני עבודה ופנסיה.  אתם מוזמנים להציג שאלות ותהיות המתעוררות במקום העבודה.

המענה בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.
נכונות המידע עשויה להשתנות מעת לעת.
ההסתמכות על המידע הינה באחריות המשתמשים בלבד.

המשך >>

לצפיה ב-'ניכוי חוסרים בקופות מהטיפים'
ניכוי חוסרים בקופות מהטיפים
01/12/2016 | 15:54
1
11
אני ברמנית במעדון בבאר שבע ולאחרונה החלו להחסיר לנו מהטיפים את החוסרים בקופות. אני יודעת שלא חוקי לכנוס עובד משכרו אך מכיוון וטיפים לא מעוגנים בחוק כחלק מהשכר, רציתי לדעת מה העמדה בנושא הזה. 
כמו כן התחלנו גם לקבל איומים כי יחסירו לנו מהטיפים גם על בקבוקי אלכוהול שנגנבים מהבר. 
אשמח לדעת מה אומר החוק בשני הנושאים הללו.
תודה.
לצפיה ב-'ניכויים משכר עבודה'
ניכויים משכר עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/12/2016 | 09:34
6
מדובר בניכויים שלא כדין.
לצפיה ב-'בקשר תשלום דמי חופשה'
בקשר תשלום דמי חופשה
01/12/2016 | 14:35
1
17
שלום
מה עושים שסיימת לעבוד בעבודות שהיו לפני כמה שנים איך אמורים לקבל את דמי החופשות? ואיך יודעים שאין טעות בדמי החופשות של העבודה כיום?
תודה מראש
לצפיה ב-'דמי חופשה'
דמי חופשה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/12/2016 | 09:29
2
ההתיישנות לתביעת חופשה היא 3 שנים.
לפרטים נוספים ניתן לבדוק בחוק חופשה שנתית.
לצפיה ב-'אי הודעה למועמד על התקדמות הליכי מיון וקבלה לעבודה'
אי הודעה למועמד על התקדמות הליכי מיון וקבלה לעבודה
01/12/2016 | 13:43
1
7
שלום,
אם אני רוצה להתלונן על מקום שהתראיינתי אליו אך לא קיבלתי שום תשובה - גם לא שלילית - מעל חודש, מה ההליכים וכיצד ניתן לבצע זאת?
תודה מראש.
לצפיה ב-'מועמד לעבודה'
מועמד לעבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/12/2016 | 09:28
1
כדאי שתבדוק היטב בחוק הודעה לעובד אם בכלל בוצעה הפרה.
אם כן, התביעה מוגשת לבית הדין לעבודה, פיצוי של עד 15,000 ש"ח.
לצפיה ב-'שינוי תנאי משרה'
שינוי תנאי משרה
28/11/2016 | 15:09
3
28
שלום רב

אני עובד לפי חוזה גלובלי בחברה. אני עובד בצוות תמיכה כשהגדרת השעות היא בין 8-17. יום בשבוע אני עובד מעבר לשעות ונותן עזרה דחופה וכמו כן שבת אחת בחודש. על כוננויות ערב ושבת אני מקבל תוספת לשכר.
כרגע העבירו אותי לצוות אחר ובו העבודה יכולה להתבצע גם בשעות הלילה ובצורה קבועה גם בשישי ושבת. לפי כוח אדם של החברה, העבודה בשבת אינה נחשבת כוננות יותר ובגלל שאני גלובלי לא מגיעה לי תוספת למשכורת. שאלתי היא האם זה חוקי האם יכולים לאלץ אותי לעבוד בשעות הלילה ובסופי שבוע ללא תוספת שכר?

תודה מראש

לצפיה ב-'תשלום גלובלי'
תשלום גלובלי
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2016 | 15:35
2
17
אם אתה מקבל תשלום גלובלי בגין עבודה בשעות נוספות ובשבתות אין כאן בעיה חוקית.
כמובן שיש להעסיק משמרות לילה רק לפי ההיתר שבחוק שזה עד 7 לילות בפרק זמן של 3 שבועות.
לצפיה ב-'שינוי תנאי משרה'
שינוי תנאי משרה
01/12/2016 | 09:11
1
9
תודה על התשובה.
העניין הוא כזה, אני עבדתי שלוש שנים במחלקה מסויימת (פיתוח)לפי החוזה שקבענו כשהיתקבלתי לעבודה. לאחר שלוש שנים העבירו אותי למחלקה אחרת (שירות) שם שעות העבודה הן 8-17 ומעבר לזה מקבלים אקסרא שעות כוננות. כיום לאחר עוד שלוש שנים מעבירים אותי שוב תפקיד ורוצים לשלם לי לפי החוזה המקורי למרות שבתפקיד זה אני נדרש לעבוד בסוף שבוע ולפעמים גם בלילהץ כמובן שלא מוכנים לדבר על תנאים חדשים למרות שהתפקיד חדש והצנאים בו שונים מהמקורי, וכמו כן מורידים לי את כל שעות הכוננות.

תודה
לצפיה ב-'החלפת תפקיד'
החלפת תפקיד
( לעמוד שלי בתפוז )
01/12/2016 | 12:28
9
יש לבחון אם מדובר בהרעה מוחשית בתנאים ובשכר.
אם התשובה היא חיובית הרי שקמה לך הזכות להתפטר בדין מפוטר בכפוף למתן התראה למעסיק.
לצפיה ב-'התייעצות לגבי תפקיד זמני (החלפה לחופשת לידה)'
התייעצות לגבי תפקיד זמני (החלפה לחופשת לידה)
01/12/2016 | 12:09
1
15
היי
לפני 3 חודשים התחלתי עבודה זמנית שמוגדרת החלפה לחופשת לידה, כלומר אני אמורה להיות בתפקיד במשך חצי שנה +- 
כבר חודש אני מרגישה שהתפקיד הזה לא בשבילי ודי מיציתי אותו, אז אני מחפשת במקביל עבודה אחרת.
מצאתי תפקיד במקום אחר שמתאים בול לכישורים שלי. אחרי ראיון טלפוני, הם זימנו אותי לועדת קבלה בעוד שבועיים.. פה יש לי שתי התלבטויות ואשמח להתייעצות:
1. האם ליידע את ועדת הקבלה שאני עובדת כרגע במשרה זמנית? החשש שלי הוא שהם יתקשרו לעבודה הנוכחית ואז הם יגלו שאני מחפשת משהו אחר בלי ליידע אותם. (זו ועדה שכוללת נציגים משב"ס וביטוח לאומי וזה תפקיד שאני נחשבת בו עובדת מדינה, בגלל זה החשש שלי)
2. במידה ואני מתקבלת לעבודה האחרת, האם זה קביל ליידע את העבודה הנוכחית שאני עוזבת, למרות שעל פי חוזה אני מחליפה משהי לחופשת לידה? יש לציין שכשקראתי את החוזה רשום תאריך תחילת עבודה אבל לא רשום מתי אני אמורה לסיים אותה, ככה שלדעתי אני לא מחויבת אליהם, ובכל זאת רציתי לוודא מול מומחה.

אשמח לעזרה :)
לצפיה ב-'החלפת מקום עבודה'
החלפת מקום עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/12/2016 | 12:27
10
1.אין שום חובה חוקית ליידע מקום עבודה פוטנציאלי על עבודתך הנוכחית. 
2.אם באמת אין תנאי אחר בחוזה את יכולה לעזוב בכפוף למתן הודעה מוקדמת של 3 ימים (יום אחד בגין כל חודש עבודה).
לצפיה ב-'התעמרות בעבודה '
התעמרות בעבודה
01/12/2016 | 01:11
17
עקב התעמרות של מנהלת חדשה בעבודה עזבתי מקום עבודה לאחר הרבה שנים. מחפשת המלצה לעו"ד מקצועי וטוב שמוכן לייצג אותי באחוזים מסכום התביעה. תודה 
לצפיה ב-'אי הופעה לשימוע . מה ההשלכות?'
אי הופעה לשימוע . מה ההשלכות?
30/11/2016 | 14:57
1
19
מה ההשלכות המשפטיות לאי התייצבות לשימוע בפעם הראשונה?
לצפיה ב-'אי התייצבות לשימוע'
אי התייצבות לשימוע
( לעמוד שלי בתפוז )
30/11/2016 | 17:13
16
ההשלכות יכולות להיות ויתור על זכות השימוע כך שהמעסיק יכול לקבל החלטה בקשר להמשך העסקתך בלעדייך.
לצפיה ב-'פדיון חופשה'
פדיון חופשה
29/11/2016 | 09:56
2
19
שלום רב, ראשית תודה על כל העזרה בפורום!
אודה גם לפתרון בעיה זו.
בחברת שמירה עובדים 10 חודשים מתוך ה-12 (מוסדות חינוך).
כל שנה ביולי אוגוסט יצאנו לחל"ת (משום מה לא שילמו לנו גם על הימים שהגיעו לנו) עכשיו שסיימתי לעבוד, אמרתי להם שלא קיבלתי חופשה, והרואה חשבון שלי אמר לי שאני צריך לקבל את החופשה  (שיצאתי כל שנה ולא שולמה לי) ועליה גם הפרשה לגמל.
החברה שאני עובד טוענת שתשלם אבל גמל לא תיתן מכיון שזה פדיון ימי חופשה.
אני שוב מדגיש, יצאתי לחופש! לא צברתי ימים, הם פשוט לא שילמו לי כל יולי שהייתי צריך לקבל את הכסף, והכריזו על כל התקופה כחל"ת למרות שהיו לי ימים.
אודה לדעתך!
יום טוב
לצפיה ב-'תשלום חופשה'
תשלום חופשה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2016 | 15:40
1
36
עפ"י דין, יש להפריש לגמל בגין חלפי שכר, כגון- חופשה, חגים, מחלה, מילואים.
לצפיה ב-'תודה, אני יודע לגביי חופשה רגילה את מה שרשמת'
תודה, אני יודע לגביי חופשה רגילה את מה שרשמת
06/12/2016 | 00:05
2
אבל בחברה שלנו כמה שנים לא שילמו על החודשים שהיינו בחופש, אמרו שחל"ת ורק בסיום העסקה פדו את החופשה ולכן לא משלמים גמל (על פדיון אין גמל )
האם זה חוקי להוציא לחלת עובד למרות שיש לו ימי חופשה? ורק בסוף לפדות לו אותם?
תודה מראש
לצפיה ב-'ניוד לדבריה של המנהלת'
ניוד לדבריה של המנהלת
28/11/2016 | 20:12
1
22
ביולי 2015 המנהל הקבוע פרש לגמלאות והחליפה אותונ עובדת בכירה שעבדה במשרד כ6 שנים, מיד שנכנסה לתפקיד העבירה אליה את חברתה ממחלקה אחרת שלא היתה מרוצה במחלקה זו והודיעה שמעתה היא עברה אלינו כעובדת מן המנין בכפוף לתפקידים שאני הייתי אחראית עליהם. המנהלת החדשה התחילה להתנכל אלי שזה התבטא בצעקות ובהשפלות , לאט לאט העבירה לחברתה תפקידים שהיו בתחום אחריותי ודאגה לומר לי שאיני עושה את תפקידי יש לציין שאני במערכת 31 שנה. יש לציין שחברתה נכנסה לתפקיד זה ללא מכרז ולמרות שלא היה תקן במשרד זה. ודאגה לומר בכל הזדמנות שחברתה היא העובדת  הכי טובה במשרד. לאחר כחודשיים הגיעה למשרד עם מנהלת משאבי אנוש והודיעה שהיא אינה מרוצה ממני ושמעבירים אותי מחלקה מכיוון שיהא לא מרוצה, ללא שימוע וללא מכרז , הם טענו שזה ניוד, אני כמובן לא הסכמי קיבלתי זאת ממש קשה והחלטתי לפרוש לפנסיה מוקדמת.  ברצוני לדעת האם לאחר שנה וחצי שאני בפנסיה אני עדיין יכולה לתבוע את המערכת בבית דין לעבודה ?  בתודה מראש !
לצפיה ב-'פנסיה מוקדמת'
פנסיה מוקדמת
( לעמוד שלי בתפוז )
29/11/2016 | 15:36
7
בנסיבות המקרה בו חתמת על יציאה לפנסיה מוקדמת, על אף כל הנסיבות המצערות שציינת, לא הייתי ממליץ על הליכי תביעה לאחר שנה וחצי.
לצפיה ב-'צו הרחבה - החזר הוצאות נסיעה - ניכוי רטרואקטיבי משכר העובד.'
צו הרחבה - החזר הוצאות נסיעה - ניכוי רטרואקטיבי משכר העובד.
28/11/2016 | 09:37
1
20
שלום,

במקום העבודה שלנו טוענים, כי החודש ינכו לנו מתלוש השכר את ההפרש בין תעריף החזר הוצאות הנסיעה הקודם - 26.40 ש"ח, לבין התעריף החדש - 22.60 ש"ח, עבור החודשים פברואר עד ספטמבר 2016. כלומר, סכום של בערך 670 ש"ח לכל עובד.

זאת, עקב צו ההרחבה שנכנס לתוקפו החל מ-01/02/2016, אך פורסם רק בתאריך 11/08/2016.

1. האם הדבר חוקי? האם באפשרות העובד לא לאשר את הניכוי משכרו? במקרה שהעובד לא הסכים, והמעסיק הודיע שינכה בכל זאת, מה ניתן לעשות?

2. אינני מבין, מדוע המדינה פירסמה את צו ההרחבה רק באוגוסט 2016, והחלה אותו מפברואר 2016?

האם בעצם המדינה תומכת בניכוי רטרואקטיבי בשכר העובדים, שבתמימותם לא ידעו על הדבר וכבר "השתמשו" בכסף הזה?

תודה רבה על כל תשובה.
לצפיה ב-'ניכוי דמי נסיעות ביתר'
ניכוי דמי נסיעות ביתר
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2016 | 12:21
13
רוב מקומות העבודה ידעו על הרפורמה בתחבורה הציבורית מ02.2016 ועדכנו בהתאם.
אכן יש בעייתיות בדבר במקרה של השבה מכוח דיני עשיית עושר ולא במשפט, כאשר העובד קיבל את הכסף בתום לב והסתמך עליו.
אם המקרה ייבחן בבית הדין לעבודה ייתכן ולא ייאפשרו את הניכוי אך הדבר תלוי בנסיבות של המקרה הספציפי.
לצפיה ב-'קופת גמל מי מרכיבים לא פנסיונים'
קופת גמל מי מרכיבים לא פנסיונים
28/11/2016 | 09:33
1
10
שלום רב
אחינית שלי עבדה במקום עבודה כי 17 שנים לאחר מכך עזבה מי רצונה היום היא היגיע למקום עבודה לבקש אישור לשיחרור הקופה לא נתנו לה ואמרו בגלל שעזבת לבד למרות שעובדת אחרת באותו מעמד כן קיבלה האם זה חוקי?תודה מראש

לצפיה ב-'שחרור כספים'
שחרור כספים
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2016 | 12:17
10
חייבים לתת לה מכתב לשחרור כספיי הפנסיה לצורך העברת הפוליסה לבעלותה.

כמו כן, על כספיי הפיצויים הצבורים בקופה חל סעיף 14 מכוח צו ההרחבה הכללי במשק ואינם ניתנים להשבה למעסיק אלא במקרה של משיכת הגמולים שלא ע"י אירוע מזכה.
לצפיה ב-'הלנת שכר לעצמאי'
הלנת שכר לעצמאי
27/11/2016 | 16:51
2
21
חברה שעבדתי בה כעצמאי דוחה את התשלום כבר יותר משלושה חודשים. ההסכם איתם היה על שוטף +40. בזמנו הם ביקשו ממני טופס אישור ניכוי מס ואני הסברתי להם שאני לא מחויב לספק להם אותו וביקשתי שיורידו לי מס ואחר כך אתחשבן מול מס הכנסה.
לאחר מאבקים קיבלתי מהם שכר עבור חודש אחד מתוך שניים. הם טענו שלא יכולים להוציא שני צ'קים באותו חודש (החודש שעבר) אז עלי לחכות לחודש הבא עבור המשכורת השנייה. חיכיתי והם לא הוציאו לי החודש את הצ'ק. הם אמרו שהם ישתדלו להוציא לי אותו בחודש הבא.

השאלה שלי היא כזאת - אם אני יכול להוכיח יחסי עובד-מעביד (אני סבור שאני יכול), האם לגיטימי שאשלח להם מכתב אזהרה לפני תביעה ואבקש את השכר כולל פיצויים על הלנת שכר?
או שבכלל אין לי זכויות בנושא הזה? לא הייתי רוצה לוותר להם.

אשמח לעזרה,
רותם
לצפיה ב-'הלנת שכר'
הלנת שכר
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2016 | 18:23
1
17
גם במקרים שאין ספק כי חלים יחסי עובד מעביד דע לך כי פיצויי הלנה נפסקים במקרים נדירים.
לצפיה ב-'אז איזה כוח (אם בכלל) יש לי בעצם מול החברה?'
אז איזה כוח (אם בכלל) יש לי בעצם מול החברה?
28/11/2016 | 00:58
5
לצפיה ב-'עזרה בחישוב פיצויים'
עזרה בחישוב פיצויים
26/11/2016 | 04:15
3
28
שלום,
מקווה שכמו תמיד התשובה פה תעזור לי
אדם החל לעבוד בחברה ולאט לאט התקדם בתפקידים ובשכר.
לאחר 15 שנה החברה מורידה חלק מהפעילות שלה וכתוצאה מכך יש הרעה בתנאים.
לאחר 3-4 חודשים החברה מקבלת את אי ההסכמה של העובד להמשיך בשכר מופחת ורואה בו מפוטר. שאלתי כיצד יחושבו הפיצויים ? 
1. השכר בהתחלה היה נמוך משמעותית מהשכר בשנה האחרונה. האם עושים ממוצע של כל השנים? האם מחשבים 3 משכורות אחרונות? כאן גם קיימת בעיה שכן בשלושה חודשים עד שהחברה ראתה בעובד כמפוטר (רק אז הסכימה שהיה הרעת תנאים) השכר שלו ירד ועל כן אם יקבל על פי שלושה חודשים אחרונים יקופח העובד, כי נשאר בעל כורחו.
במידה ויש חופשה, כיצד היא תחושב ?
תודהנ על תשובתכם!
לצפיה ב-'חישוב פיצויים'
חישוב פיצויים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2016 | 18:22
2
36
בעיקרון יש לחשב לפי השכר האחרון ערב ההרעה בתנאים לעובד במשכורת.
אם מדובר בעובד בשכר שעתי יש לחשב 12 משכורות אחרונות.
לצפיה ב-'שכר שעתי בתשלום פיצויים'
שכר שעתי בתשלום פיצויים
30/11/2016 | 09:32
1
5
לא עושים חישוב של 186 שעות בחודש? מהיכן המסקנה שזה ממוצע? זה בחוק? אתה יכול להפנות אותי לחוק.
לצפיה ב-'חישוב פיצויים'
חישוב פיצויים
( לעמוד שלי בתפוז )
30/11/2016 | 17:12
3
לעובד שעתי החישוב הוא לפי ממוצע השעות בשנה האחרונה.
אין את זה בחוק. המקור הנורמטיבי הוא פס"ד סנונית.
לצפיה ב-'פיטורין בשל קיצוצים והתייעלות'
פיטורין בשל קיצוצים והתייעלות
25/11/2016 | 15:34
3
31
בהזמנה לשימוע נטען שעקב שינוי ארגוני, תפקידי מתייתר ולכן אני מוזמן לשימוע לפני פיטורין.

הסיטואצייה:
1. אני עובד טוב עם הוכחות לפידבק חיובי, עבודות משמעותיות לחברה (ניתן לכמת את המשמעות לשווי כספי) וללא רקע של פגישות אזהרה/הערות ממנהלי הישיר
2. ישנם בעלי תפקיד מקבילים אלי בחברה אשר למעשה עושים תפקיד זהה לשלי וכן ברזומה שלי אני בעל ניסיון בפרויקטים אותם הם מבצעים.

השאלה היא: מדוע דווקא אני הוא זה שמפוטר ומדוע לא מוצע לי תפקיד במחלקה אחרת? או שינוי בתפקיד?

האם יש כאן על פניו עילה לפיצויים על פיטורין "בעייתיים" (לא אשתמש בביטוי שלא כדין כי אני לא מבין בדיני עבודה)

תודה (:
לצפיה ב-'פיטורי התייעלות'
פיטורי התייעלות
27/11/2016 | 09:41
1
19
יכול להיות שאתה מרוויח שכר יותר מאחרים.
מה הוותק שלך במקום העבודה?
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
27/11/2016 | 10:07
20
אני שנה בחברה ויש עמיתים עם ותק נמוך משלי (אחד עם חודשיים פחות ושני די התחיל רק עכשיו). לכולם יש שכר שמאוד מקביל לשלי. 
תודה

לצפיה ב-'שינוי ארגוני'
שינוי ארגוני
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2016 | 18:21
18
קיימת פרורגטיבה ניהולית למעסיק לפטר כל עובד בכפוף לזכות השימוע.
לצפיה ב-'שעות נוספות גלובליות'
שעות נוספות גלובליות
25/11/2016 | 23:24
1
30
שלום שמי יאיר
קיבלתי חוזה עבודה הנותן 6000 ברוטו ועוד 1500 שעות נוספות גלובליות
בהיקף משרה של 186 שעות בחודש
ברצוני להבין את המשמעות מלבד ההסברים שמצאתי באינטרנט על המצב הרגיל שהשעות הנוספות יקוזזו

1. מה יהיה הברוטו החודשי שלי (הרגיל לא כולל החזרים הבראה נסיעות וכו) ל 186 שעות??

2. בשביל להבין אם יש משמעות לשעות הנוספות
מה יהיה הברוטו החודשי שלי (הרגיל לא כולל החזרים הבראה נסיעות וכו) ל 161 שעות + 20 שעות של 125% כלומר ברגיל זה אמור להיות 161+20*1.25=186 ??

3. במקרה של איזה חודש קיצוני מה יהיה ה"קנס" שלי במקרה שבאותו החודש ייצא לי רק שעה פחות כלומר 185 שעות ??

תודה

לצפיה ב-'שעות נוספות גלובליות'
שעות נוספות גלובליות
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2016 | 18:20
15
1.הברוטו שלך יהיה 7,500 ש"ח.
2. התחשיב אינו ברור.
3. השאלה האם המעסיק מתכוון לנכות שעות חוסר. אם כן אז הקיזוז יהיה לפי השכר השעתי שלך. 
לצפיה ב-'דיון מהיר ביהד לעבודה'
דיון מהיר ביהד לעבודה
25/11/2016 | 20:56
1
17
היי,
האם דיון מהיר בבית הדין לעבודה מתקיים ביום אחד בלבד?
אשמח לדעת.
לצפיה ב-'דיון מהיר'
דיון מהיר
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2016 | 18:18
8
יש דיון מוקדם אחד ואם לא נסגר קובעים לדיון הוכחות.
לצפיה ב-'הפקדת כסף'
הפקדת כסף
25/11/2016 | 11:49
1
24
תבעתי בני זוג שהעסיקו אותי. בעוד חודש הדיון. הם הגישו בקשה להפקיד סכום כסף שאינו שנוי במחלקות. כמובן שהסכום שמגיע לי הוא גדול יותר. מה היחס של בתי הדין בהפקדת כספים מצד הנתבע? אשמח לשמוע הארות. תודה
לצפיה ב-'הפקדת סכום ע"י נתבעים'
הפקדת סכום ע"י נתבעים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2016 | 18:14
5
היחס הוא חיובי בעקרון.
תמיד טוב לצמצם את גדרי המחלוקת.
אך במידה ותוכיח כי מגיעים לך כספים נוספים יהיו כמובן חייבים בהשלמה.
לצפיה ב-'בקשה לעיקול זמני כנגד חברת רידנט נובה במעמד צד אחד'
בקשה לעיקול זמני כנגד חברת רידנט נובה במעמד צד אחד
25/11/2016 | 08:08
1
35
שלום רב,
עבדתי בחברת רידנט נובה והללו נותרו חייבים לי כספים.
בבדיקה שערכתי נמצא כי כנגד אותה חברת רידנט נובה הוגשה תביעה נוספת ע"י קבלן משנה ראשי שלה בסכום של כמעט 800,000 ש"ח (העתק התביעה מצ"ב).
האם כדאי להגיש תביעה בזריזות כנגד חברה זו לנוכח הגשת תביעה זו כנגדה ע"י גורם אחר?
מעיון בכתב התביעה עולה כי אותה חברת רידנט נובה השתמשה בטריקים מלוכלכים על מנת לא לשלם ממש כמו במקרה שלי.
לצפיה ב-'תביעה נוספת'
תביעה נוספת
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2016 | 18:12
5
אין משמעות לקיומה של תביעה נוספת כנגד החברה בה עבדת.
ישנן חברות עם עשרות תביעות בבתי הדין לעבודה.
אם יש לך קייס לתביעה בוודאי שכדאי לך למצות את זכויותייך.
לצפיה ב-'חברה בע"מ לקראת סגירה'
חברה בע"מ לקראת סגירה
24/11/2016 | 13:00
1
31
שלום, 
עובדת בחברה פרטית בע"מ כבר 17 שנה. הבעלים הולך לסגור את העסק ב 1/7/17. בגלל קשיים כספיים.
בנתיים הוא מפטר עובדים , מוכר מכונות, רכבי חברה, מוכר סחורה. 
מצאתי עבודה אחרת ואני יכולה להתחיל בעוד כחודש , שזה מועד ההודעה המוקדמת שלי לעזיבה. הבעלים אמר לי שלא יתן לי את הפיצויים:
1. למרות שנהג לתת בעבר את הפיצויים גם לעובדים שהתפטרו בעצמם, וזאת בגלל מרכזיות תפקידי בחברה.
2. והוא אינו מוכן לתת לי מכתב שמאשר את סגירת החברה ב 1/7/17. 
יש ברשותי אסמכתאות שהחברה הולכת לקראת סגירה, , האם ניתן לחייב אותו במצב עניינים זה לתת לי פיצויים ? 
האם יש עילה לתבוע אותו בבית דין לעבודה גם בגלל הסיבה שיתכן וב 1/7 הוא יכריז כבר על פשיטת רגל ? ואז הפסדתי גם מקום עבודה חדש ולא קיבלתי את הפיצויים?
מה המלצתך ?

לצפיה ב-'סגירת חברה'
סגירת חברה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2016 | 14:27
24
לא ניתן לחייב אותו לפטר ולשלם פיצויים אם את עוזבת מיוזמתך לפני מועד סגירת החברה.
על מנת להוכיח נוהג של תשלום פיצויים לעובדים שהתפטרו יש צורך להביא אסמכתאות לקיומו של נוהג שכזה.
כרגע כל עוד את עובדת אין לך עילה לתביעה.
במידה ויפטר אותך ב07.2017 ללא פיצויים אז ניתן יהיה לדרוש את הכספים באמצעות תביעה, עיקול או הליך פירוק.
לצפיה ב-'פיטורין לאחר לידה'
פיטורין לאחר לידה
23/11/2016 | 17:46
1
24
הבוס שלי לא מוכן לקבל אותי בחזרה לאחר חופשת לידה.
הוא טוען שהמשכורת שלי גבוהה מדי והציע לי לחזור בחצי משכורת( עובדת אצלו כבר כמה שנים)
מצד שני הוא לא מוכן לחתום לי על כלום ולא לתת לי מכתב פיטורין בתואנה שהיה לנו חוזה ונגמר(מה שלא נכון)

איך אני מתנהלת מול דבר כזה ומה לעזאזל אני אומרת בלישכה שאין לי לא מכתב ולא שום דבר- לא מוכנה להצהיר שהתפטרתי כי אני לא
אשמח למענה!!
לצפיה ב-'הרעת תנאים לאחר חופשת לידה'
הרעת תנאים לאחר חופשת לידה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2016 | 14:23
19
אסור היה למעסיק להרע לך בתנאים לאחר חופשת הלידה.
מדובר בפיטורים שלא כדין.
מוטב לפנות לייעוץ משפטי פרטני בנושא.

מנהל/ת הפורום

אודות:
ארז כהן ושות' משרד עורכי דין דיני עבודה הוקם ומנוהל ע"י עורך דין ארז כהן בעל תואר במשפטים (.LL.Bׂ) מאוניברסיטת בר אילן, מגשר מוסמך ליישוב סכסוכים וחבר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד ארז כהן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו