לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום דיני עבודה ופנסיה הוא המקום שלכם לשאול, לשתף ולענות.
ביחד אנו ננסה ליצור כאן קהילה מכבדת ועוזרת בכל הנושאים הקשורים בדיני עבודה וביחסי עבודה.
אין לכלול בהודעות פרטים מזהים אודות אנשים פרטיים, מעסיקים או נותני שירותים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פורום דיני עבודה ופנסיה הוא המקום שלכם לשאול, לשתף ולענות.
ביחד אנו ננסה ליצור כאן קהילה מכבדת ועוזרת בכל הנושאים הקשורים בדיני עבודה וביחסי עבודה.
אין לכלול בהודעות פרטים מזהים אודות אנשים פרטיים, מעסיקים או נותני שירותים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום דיני עבודה ופנסיה. אשמח לשיח פורה ומכבד מצד כל הגולשים וחברי הפורום.
המשך >>

סיום עבודה, חל"ת, תקופת העסקה ודמי אבטלה.
08/02/2016 | 15:54
10
שלום לכולם

בת זוגי התפטרה מעבודתה לצורך גידול ילדיה. הלידה קרתה ב-13/05/2015.
תום תקופת חופשת הלידה שלה היה 09/09/2016 (תאומים), ומאז נמצאה בחופשה ללא תשלום עד שהודיעה על התפטרותה ב-11/01/2016.

כך יצא, שמועד הפסקת העבודה הוא 11/02/2016.

אולם, במכתב אישור העסקה, כתבו שהיא עבדה עד 09/09/2016, כיוון שלמעשה לחל"ת אין שום משמעות מבחינת זכויות סוציאליות או ותק, ולכן הם פשוט מציינים את תאריך שלפני היציאה לחל"ת.

שתי שאלות ברשותכם:

1. האם יש להתעקש שיכתבו את תאריך 11/02/2016 כסוף תקופת ההעסקה?
זה חשוב שזה יהיה כתוב? או שבאמת אפשר לוותר על תקופת החל"ת? האם נסתכן במשהו אם תקופת החל"ת לא תהיה מצוינת במכתב?

2. היא תתייצב רק ביום ראשון, 14/02/2016, בלשכת התעסוקה.
האם מועד תשלום דמי האבטלה יחושב מיום ההתייצבות, ואז תקבלם רק בעוד 90 יום, או מיום סיום ההעסקה, ואז למעשה תקבלם כבר כעת?

תודה על כל תשובה.
שאלה
08/02/2016 | 11:00
10

היי, יש לי שאלה:
אני סטודנטית ואני עובדת בערך 10 משמרות בחודש.
שמתי לב שבחודשים האחרונים (לקחתי דוחות שעות של העבודה) מורידים לי דקות עבודה לפחות בחצי מהמשמרות (פה עשר דקות, שם חצי שעה, 20 דקות, 40 דקות..)
אם אני אומרת למנהל הוא מתקן (הוא טוען שהטעויות האלה הן מההנהלה) אבל זה כבר כמה חודשים ככה באופן קבוע.
האם אני יכולה לתבוע את החברה שבה אני עובדת?
תודה מראש :)

פרק זמן סביר בין הודעה על שימוע לשימוע עצמו?
07/02/2016 | 20:49
5
מה פרק הזמן הסביר מהרגע שמודיעים על שימוע עד השימוע עצמו? (יום ? יומים? שבוע ? משהו אחר?)

תודה...

הפרשה לפנסיה בשנים 2010, 2011, 2012, 2013
07/02/2016 | 20:43
8
שלום
בשנת 2010 עבדתי 7 חודשים בחברה  ולא הפרישו לי לפנסיה.
בשנת 2012/13  עבדתי 9 חודשים בחברה אחרת וגם שם לא הפרישו לי לפנסיה.
בחברה הראשונה זה היה מקום עבודה ראשון ולא היתה לי קרן פנסיה עדיין ובחברה השניה כבר היתה לי קרן ביטוח מנהלים.
כיון שחוק הפנסיה הוחל ב 2008. האם המעסיקים היו חייבים להפריש  לי?  אם כן האם אני יכול לדרוש היום מהם הפרשות רטרואקטיבית?
תודה
אביב 
הבראה
07/02/2016 | 06:58
1
18
הי,
אם התחלתי לעבוד במארס 2014, ואני אסיים במארס 2015. האם אני זכאי לדמי הבראה ואם כן לכמה? אם אסיים באפריל 2015 זה ישנה את התמונה?
תודה
תגובה
07/02/2016 | 17:12
12
הבראה משולמת לאחר שנת עבודה , אם יש לך כזאת הרי שאתה זכאי לתשלום הבראה
לשנה הראשונה זה 5 ימים * 378 ש"ח ליום למשרה מלאה
פיטורים בעקבות יחס מזלזל
07/02/2016 | 16:38
22
לפני כחודשיים כתבתי מכתב תלונה בעילון שם, שבו התלוננתי על כמה דברים כמו עבודה מעל 12 שעות וקומבינות כלפי עובדים מסויימים מצד המנהלת שלי.
למנהלת שלי לא היה מושג שזה אני אבל היא חשדה בכמה עובדות שעובדות איתי.
היא התחילה להתייחס באופן מזלזל לאחת מהן, והעלתה אותה לשימוע כביכול בגלל סיבה אחרת. מנהל הסניף התכוון לפטר אותה בשימוע.
בגלל זה וגם בגלל שהרגשתי כבר לא נעים שבגללי מאשימים עובדים אחרים, פניתי אליו לפני השימוע ואמרתי לו שזה הייתי אני.
הוא מיד לאחר מכן פנה למנהלת שלי ואמר לה שזה הייתי אני. היא אמרה לי שאני יודעת מה עשית סיפרו לי. בשימוע לא פיטרו את אותה עובדת.
אבל היחס אליי השתנה, והיא התחילה לצעוק ולדבר אליי בצורה מזלזלת.
עזבתי באותו יום את העבודה. מנהל הסניף התקשר אליי ואמר לי שאם אני מתפטר להגיע ביום ראשון אליו ולחתום.
כשהגעתי אליו ביקשתי ממנו מכתב פיטורים אמרתי לו שאני לא מוכן להתפטר.
הוא הסכים. הוא אמר שמכתב הפיטורים יגיע אליי בדואר תוך שבועיים.
עברו מאז שבועיים ולא קיבלתי עדיין שום מכתב.
לפני כ 4 ימים קיבלתי SMS שהתקבלה פנייה בנושא קליטות ועזיבות במחלקת משאבי אנוש. והיה רשום את מספר הפניה.
התקשרתי אליו וגם לזאת שמטפלת בתלושי המשכורת ואחראית לזה, היא אמרה לי שבגלל שלא ניתן לפטר ישר, אז השיחה שהם עשו לי ביום ראשון היה שימוע ומכיוון שצריך יומיים לאחר מכן שוב לעשות שימוע אז הם ציינו במחשב לאחר יומיים שנעשה שימוע ואז זה כבר לא בידיים שלהם וזה משהו שאמור להתבצע אוטומטית.
הבנתי שבעצם אני עדיין לא נחשב כמפוטר ואני יושב סתם בבית ומחכה למכתב הפיטורים שאין לי מושג מתי יגיע.
מנהל הסניף אמר שהוא ינסה לזרז את זה.
אבל בינתיים אין לי את האפשרות לפנות ללשכת העבודה בלי המכתב.
אני עובד שם כשנה ו 4 חודשים.
מה הם האפשרויות שלי כרגע?

ימי מחלה
07/02/2016 | 11:57
2
12
אשתי בעובדת יומיים בשבוע, לפי שעות. בדר"כ ביום ראשון ורביעי. בשבוע שעבר בתנו חלתה, והיא נשארה איתה בבית, וכדי לא להפסיק תשלום עבור ימי מחלה, היא העבירה את ימי העבודה לרביעי חמישי, וקיבלה אישור לכך. ביום רביעי שלחנו את בתנו למטפלת, במחשבה שהיא בריאה, אבל המטפלת קראה לנו במהלך היום שיש לבתנו חום.
אשתי חזרה מהעבודה מוקדם, כדי לטפל בה. היא נשארה איתה בבית עד יום שלישי בשבוע שלאחר מכן.
עבור כמה ימי מחלה היא יכולה לדרוש תשלום? כמה ימי מחלה ירדו לה עבור זה?
האם היא יכולה להגיד להם לחשוב שהיא לא באה לעבודה ביום רביעי וכך לקבל יום מחלה מלא על יום זה, ועל ההמשך, כי זהו היום הרביעי למחלה?
תוספת
07/02/2016 | 12:26
1
7
אציין שהרופא נתן לנו אישור מחלה מיום ראשון עד יום שלישי שאחרי שבוע וחצי
אפשר בבקשה לקבל תשובה?
10/02/2016 | 10:19
העסקה למשך 9 חודשים בשנה ופיטורים ל3 חודשים במשך 10 שנים
05/02/2016 | 17:00
15
העסקה למשך 9 חודשים בשנה ופיטורים ל3 חודשים במשך 10 שנים
05/02/2016 | 17:00
1
23
אני עובדת כסייעת בגן עירייה מזה 10 שנים וחותמת על חוזה כל שנה מחדש ובסוף שנת הלימודים מפוטרת עד תחילת השנה הבאה רק לציין שהעירייה מעסיקה אותי דרך חברת בת . השאלה שלי האם זה חוקי 

זה חוקי
09/02/2016 | 00:13
7
משום שבכל מקרה של פיטורין את אמורה לקבל פיצויים כחוק.
עצם זה שאת מפוורת וחוזרת צוברת לך את הוותק שלך לגבי פיצויים חופשה וכדו ולא יוכלו להתפס בזה הפיצויים במקרה ותרצי.
כמו כן ב3 חודשים שאת לא עובדת את יכולה לה לקבל אבטלה משום שאת מפוטרת ולא מתפטרת.
בהצלחה
סירוב מעביד לבקשת עובד לא לעבוד שעות נוספות
04/02/2016 | 11:17
1
17
שלום רב , אני עובד כבר כ 8 שנים בחברה הנדסית , העבודה אינה במצבי חירום , עובדים 6 ימים בשבוע ובממוצע כ 12 שעות נוספות כל שבוע , לאחרונה נולד לי בן , וקשה לי כבר להמשיך לעבוד שעות נוספות כי אני צריך להיות בבית עם אשתי והמשפחה , המעסיק מסרב להפחית לי המשרה למשרה רגילה ומחייב אותי ...במידה ואני מתפטר בגלל סירובו של המעסיק , האם אהיה זכאי לפיצויי פיטורין ?

בעקרון גם לשעות נוספות חש מגבלה בחוק
09/02/2016 | 00:18
1
המעסיק יכול להעסיק אותך ללא הסכמתך .
נראה לי 45 שעות חודשיות אבל אני לא בטוח בדיור.
בכל מקרה אתה לא יכול להתפטר בגלל שעות עבודה גבוהות משום שאתה הסכמת בזה שעבדת כל הזמן ככה.
אבל ניתן להתפטר על מנת לטפל בילד וכדו ואז תהיה זכאי לפיצויים כמפוטר.
זוהי דעה אישית שלי ואיני עורך דין
תיאום מס
03/02/2016 | 08:46
1
19
אני מנסה להבין אם עובדים בשתי עבודות והשכר הכללי משתי העבודות נמוך נגיד 2000 ש"ח ,האם  בכל זאת צריך לעשות תיאום מס במס הכנסה ומה הרציונל בזה,הרי הסכום הכללי הוא מתחת לתקרה שממנה מתחילים לקחת מס
ועוד שאלה מה זה תיאום מס בביטוח לאומי?אם עובדים בשתי עבודות צריך לעשות תיאום מס גם במס הכנסה וגם בביטוח לאומי או שרק מס הכנסה מספיק?תודה
תגובה
03/02/2016 | 18:33
13
כאשר אתה עובד במקום אחד אתה ממלא טופס 101 , ובו אתה מצהיר שזה מקום העבודה היחיד.
ככזה אתה מקבל נקודות זיכוי המגיעות לך
במקום עבודה שני , לא מגיעות לך שוב נקודות הזיכוי , ולכן במקום השני אתה מצהיר שיש לך הכנסה נוספת .
אם תצהיר שאין לך הכנסה נוספת אתה למעשה מצהיר הצהרה כוזבת שיכולה לגרור להליך פלילי.
כאשר אתה מצהיר שיש לך הכנסה נוספת , באופן אוטומטי ברירת המחדל היא מס הכנסה בשיעור 48% , ולכן עושים תיאום מס על מנת שלא ינכו לך את המס המירבי.
אותו הדבר בבטוח לאומי
כאשר זה שתי עבודות , התקרה היא מינימלית , אולם שתי התקרות המינמליות הן יותר מהתקרה שהיית משלם לולא היתה לך רק משכורת אחת של 4000

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:22
2
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

זכויות בזמן שימור פריון
02/02/2016 | 21:07
9
שלום, 

הבנתי שלפי החוק אסור לפטר במשך 150 יום בהקשר של טיפולי פוריות, להלן ציטוט מאתר כל זכות:

אסור לפטר עובד/ת העובר/ת טיפולי פוריות או הפריה חוץ גופית בימי ההיעדרות בגין הטיפולים ובמשך 150 ימים שלאחר תום ההיעדרות, וזאת ללא תלות בוותק של העובד/ת במקום העבודה
אסור לפטר עובד/ת העובר/ת טיפולי פוריות במשך 150 ימים מתחילת טיפולי הפוריות, גם אם לא נעדר/ה מהעבודה, בתנאי שהעובד/ת מועסק/ת אצל אותו מעסיק לפחות 6 חודשים

שאלותי הן:
1. אני עוברת טיפול שימור פוריות ( לא מסיבה רפואית)- האם זה נכלל בתוך הגדרה של טיפולי פוריות בהקשר הנ"ל
2. איך מיישמים בפועל? מתי ואיך מודיעים למעסיק על טיפול הפוריות והאם הספירה לתקופת איסור הפיטורין מתחילה ממועד הטיפול הראשון או מועד הטיפול האחרון ( בכוונתי לבצע 2 סבבים של IVF- אחד בסוף פברואר והשני בסוף אפריל)

תודה מראש, 
נועם
שאלה בנוגע לדיני עבודה/הסכמים וכד'
02/02/2016 | 15:07
1
23
אני עובד קבוע בחברה ציבורית, נקרא מדי פעם לעבוד בשעות הערב, שבת כדי לפתוח קופה. האם חובה עלי להגיע לפתיחת קופה לשעה אחת בלבד או מגיע לי לפחות 4 שעות על שעת עבודה. אחרת לא משתלם לי לבטל שבת או ערב שלי בשביל שעת עבודה במשכורת מינימום. מה אומר הדין ואיך אפשר לראותו כתוב?
האם יש סיכוי טוב לקבלת תשובה ?
02/02/2016 | 21:21
4
שאלה בנוגע לדיני עבודה
02/02/2016 | 12:01
18
1 ) מה אומר החוק בנוגע לאש"ל ?? 2 ) מה הכוונה בימי חופש לפי היקף משרה ?? 3 ) מה הם פיטורים שלא כדין ??
החזר מס ומענק הכנסה
30/01/2016 | 21:48
1
16
שאלה כללית
האם מענק הכנסה או מס הכנסה שלילי זה כמו החזרי מס שמקבלים אחרי הגשה של טופס 106? או מדובר בשני נושאים שונים?

תודה
שני נושאים שונים.
01/02/2016 | 22:58
8
יש זיכוי ממס על נקודות זיכוי שזה לכל מי שמשלם מס .
ומענק הכנסה זה סכום קצוב עם כמה תנאים.
חופשת לידה אב-קצת הסברים
01/02/2016 | 15:42
1
14
רציתי לשאול, ע"פ החוק ששבוע הבא יאושר סופית, הם מדברים על שלושה ימי חופשה בתשלום וחמישה ימי מחלה על חשבון המעסיק.

זה אומר שכל הימים האלה יורדים מהיתרה של האב במידה וצבר ימי חופשה/מחלה? או שהכל המעסיק משלם?
כאשר החוק יאושר ויתוקנו התקנות נדע
01/02/2016 | 22:56
7
לפי הסיכום נראה כי העלות תהיה על חשבון המעסיק וגם על חשבון ימי המחלה והחופש של העובד.
הריון במקום עבודה שחשוף לרעלים
01/02/2016 | 22:03
2
17
שלום
אני עובדת במספרה שנה וחצי וגיליתי אתמול שאני בהריון.
במספרה יש חשיפה רבה לרעלים (אמוניה למשל) וזה מסכן את ההריון שלי. במידה ואני מתפטרת עכשיו מה הזכויות שמגיע לי ?
אדם יהיה זכאי לפיצויים אם התפטר, אם נוצר מצב בו לא ניתן
04/02/2016 | 22:54
2
או לא סביר לדרוש ממנו להמשיך בעבודתו.

יתכן שהמקרה שלך ייפול תחת הגדרה זו (זה תלוי בין השאר ברמת החשיפה המדויקת). בכל מקרה סביר להניח שהמעסיק לא יתלהב לשלם פיצויים אם תתפטרי, כך שיתכן ויהיה צורך להוכיח טענה זו בבית הדין לעבודה.

שמירת הריון
08/02/2016 | 00:54
1
לבדוק עם רופא מומחה לנשים ולידה, קבלת שמירת הריון, כאשר קיים במקום העבודה סיכון לאם ו/או לעובר בהמשך חשיפה לחומרים וכאשר לא קיימת אלטרנטיבה לעבודה אחרת במקום.

בברכה ובהצלחה!
הבטיחו בחוזה לאדם לעבור תפקיד ולקבל העלאה. כשהתקרב מועד השכר
01/02/2016 | 17:15
2
26
הבטיחו בחוזה לאדם לעבור תפקיד ולקבל העלאה. כשהתקרב מועד השכר כלומר עבד חודש בתפקיד החדש נאמר שעקב המצב הכלכלי לא יקבל את התפקיד ולכן גם לא את השכר. ואם יסרב לחזור לתפקיד יתכן ויזומן לשימוע.

האם עבור אותו חודש חייבים לשלם לו את השכר החדש (והגבוה)?

אם מפטרים אותו כי סירב לחזור אחורה בשכר ובתפקיד יקבל את השכר הגבוה גם בחודשי ההתראה (יש יותר מאחד על פי החוזה)? איזה שכר יחשב לאבטלה?

אם לא מפטרים את האדם הוא יכול להתפטר בדין מפוטר? האם זה הרעת תנאים? איזה שכר יחשב לביטוח לאומי?

האם אפשר לכפות על אדם לחזור לתפקיד ושכר נמוכים יותר? לטענתם השכר קשור לתפקיד ולכן אם התפקיד בוטל השכר חוזר לשכר הנמוך והישן

תשובות
04/02/2016 | 23:01
1
18
  1. עבור החודש שעבד בתפקיד החדש חייבים בשכר בהתאם להתחייבות החוזית.
  2. לאבטלה ייחשב השכר כפי ששולם בפועל. אם וכאשר משולם שכר נמוך מהמסכום והעובד תובע על כך בביה"ד וזוכה, הוא יוכל לעדכן את המוסד לביטוח לאומי ולדרוש השלמות.
  3. בתקופת ההודעה המוקדמת, על פניו, העובד יהיה זכאי לשכר הגבוה יותר.
  4. השאלה אם הוא יכול להתפטר מדין מפוטר תלויית נסיבות. על פניו התשובה חיובית, אך צריך לראות את החוזה ולהכיר את מלוא הפרטים הספציפיים של המקרה כדי לתת על כך תשובה מלאה יותר.
  5. לכתחילה לא ניתן להוריד בשכר, אולם כאשר מדובר בשינוי תפקיד (למשל שעות פחותות או אחריות נמוכה מכפי שהיה בתפקיד השני), יתכן וזה יהיה שונה. בכל מקרה במקרים בהם מבחינת המעסיק אין לו ברירה אלא לפעול כך (למשל מסיבות כלכליות אותנטיות), יתכן כאמור שהעובד יוכל להתפטר מדין מפוטר. 
תודה על התשובה המפורטת
06/02/2016 | 12:32
3
שכר עבודה גלובלי מפוצל כולל שעות נוספות + עבודה בשבת- דחוף
01/02/2016 | 12:25
10
שלום,
אני מקבלת שכר גלובלי המפוצל לשכר + שכר קבוע לשעות נוספות. בחודש האחרון יצא שעבדתי מספר שעות גם ביום שבת (פרויקט שהיינו צריכים לסיים).
האם אני אמורה לקבל שכר נוסף על העבודה ביום שבת או שהשכר הגלובלי + שעות נוספות קבועות בשכר לוקחים בחשבון גם עבודות מסוג אלו?
תודה לעונים

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד רם א. גמליאל- עורך-דין מזה כ-11 שנים, מגשר ובוגר תואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית. עו"ד גמליאל עוסק רבות בתחום דיני ויחסי העבודה וחתום על כמה
עוד...
חם בפורומים של תפוז
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
עוסק מורשה או חברה בע``מ
עוסק מורשה או חברה...
עכשיו בפורום הלוואות לעסקים, דיון בנושא עוסק...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
עו
עו"ד רם א. גמליאל
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו