לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום דיני עבודה ופנסיה
פורום דיני עבודה ופנסיה הוא המקום שלכם לשאול, לשתף ולענות.
ביחד אנו ננסה ליצור כאן קהילה מכבדת ועוזרת בכל הנושאים הקשורים בדיני עבודה וביחסי עבודה.
אין לכלול בהודעות פרטים מזהים אודות אנשים פרטיים, מעסיקים או נותני שירותים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פורום דיני עבודה ופנסיה הוא המקום שלכם לשאול, לשתף ולענות.
ביחד אנו ננסה ליצור כאן קהילה מכבדת ועוזרת בכל הנושאים הקשורים בדיני עבודה וביחסי עבודה.
אין לכלול בהודעות פרטים מזהים אודות אנשים פרטיים, מעסיקים או נותני שירותים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום דיני עבודה ופנסיה. אשמח לשיח פורה ומכבד מצד כל הגולשים וחברי הפורום.
המשך >>

ביטוח אובדן כושר עבודה (במסגרת הפנסיה)
16/05/2016 | 20:07
13
שלום,

חמתי יצאה לפנסיה בגיל 62. יש לה אפשרות לעבוד עוד שנתיים - עד גיל 64.
נכון לעכשיו לא מתכוונת לעבוד...

האם יש טעם להמשיך לשלם על כיסוי ביטוחי לאובדן כושר עבודה, במסגרת?
(אם אני מבין נכון - כרגע היא לא עובדת, אבל יש לה כושר לעבוד...
אם נניח עוד כמה חודשים חלילה תקרה תאונה/מחלה ותהיה באובדן כושר עבודה - תוכל לקבל פיצוי?

תודה לעונים
פיטורין בזמן אובדן כושר עבודה (א.כ.ע)
16/05/2016 | 14:23
13
אני עשרה חודשים לאחר לידה, ולא חזרתי עדיין לעבודה כיוון שנכנסתי למצב של אובדן כושר עבודה (א.כ.ע) מהלידה (אושר לי א.כ.ע עד ל31.8.16). המעסיק שלח לי מכתב סיום העסקה הביתה לפני שחזרתי לעבודה ביחד עם מכתב סיכום פרוטוקול של סיכום שימוע שעברתי לפני חופשת הלידה.
יש לצייון,שעברתי כמה ימים לפני חופשת הלידה שימוע ולא הספיקו אז להעביר לידי את סיכום הפרוטוקול. 
1.  האם זה חוקי לפטר בזמן א.כ.ע ?
2.  האם הפרוטוקל והשימוע שהתבצע לפני חופשת הלידה הינו חוקי ו/תקף ?

אני עובד במקום עבודה שלושים 30 שנה
16/05/2016 | 12:26
1
25
אצל אותו מעביד. מקום העבודה שינה את מצבו. ןאת שמו
מספר פעמים .שותפות. חברה .
כעת אני עוזב (גיל) מה הדין ביחס לוותק ?
צ'י
אינני עורך דין, ולמיטב הבנתי הבלתי מומחית...
21/05/2016 | 19:31
11
יש שני תסריטים אפשריים:

א. אם המעסיק לא מתחלף, הותק ודאי נשמר.

ב. אם המעסיק מתחלף, יש לו שתי אופציות.

הראשונה היא שכל העובדים מפוטרים, מקבלים את כל הזכויות (כמו פיצויי פיטורים ופדיון יתרת ימי חופשה), והם נשכרים מחדש לחברה החדשה כעובדים חדשים, על כל המשתמע (כמו צבירת ותק מחדש לימי חופשה).

השנייה היא שהחברה החדשה לוקחת על עצמה את ההתחייבויות של החברה הקיימת, וצריכה לשלם לעובדים כאילו לא התחלף מעסיק.

תזכר מה עשו בעבר (פיטרו אותך כל פעם ושכרו אותך מחדש, או לא?), ותסיק מזה איזה מהמקרים צריך לתפוס כעת.
זכאות לדמי לידה ופיטורין
15/05/2016 | 15:56
18
שלום, אני עתידה ללדת בתחילת ספטמבר. החברה בה אני עובדת נסגרת וברצוני לדעת מהן הזכויות שלי מבחינת דמי לידה?
לפי החישוב שלי, בהנחה שאפסיק לעבוד ב-1/9 או לפני, יש לי תלושים של בדיוק 10 חודשים מתוך ה14 שביטוח לאומי דורש- יולי 2015 עד אפריל 2016.
אם אחליט לחתום על דמי אבטלה, דמי הלידה יחושבו ע"פ דמי האבטלה או לפי התלושים שקדמו להם?
תודה.
ת. עבודה
15/05/2016 | 15:23
13
נפצעתי בעבודה והוכרתי במל"ל ונקבע לי נכות .
המעסיק (שכבר אינני עובד אצלו) לא עשה לי ביטוח מנהלים ולא העביר ולא פתח קופה במנורה מבטחים כספים למרות שהתחייב בחוזה העסקתי.
אפע"פי שבתלוש שכר מצויין שהעביר בפועל לא פתח ולא העביר.
האם אפשר לתבוע אותו ול"הכניסו" לנעלי חב' מנורה מבטחים ושהוא ישלם מה שהביטוח היה אמור לשלם?

תשלום עבור יום העצמאות בתקופת מחלה
15/05/2016 | 12:50
14
היי
אני בימי מחלה כבר מיום ראשון ב 9.5 עד כיום, ובאמצע היה את יום העצמאות שלפי מה שידוע לי משלמים עליו כיום עבודה מלא למי שעובד יום לפני. האם גם לי ישלמו את זה למרות שאני בימי מחלה? כי זה לא שלא הגעתי לעבודה מרצוני, אלא עקב מחלה..
ואם זה כן מגיע אז האם זה מגיע על חשבוני ימי המחלה או בנפרד?
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2016 | 12:15
3
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
הודעה מוקדמת על פיטורים והתפטרות- הרחבת החוק המגן
15/05/2016 | 11:47
13
הי, החוק קובע כי יש להודיע שלושים ימים מראש פרט לשנה הראשונה בה מודיעים יום עבור כל חודש.
אם אני מכניסה סעיף בחוזה על הודעה (הדדית) של שבועיים מראש למטפלת שעובדת אצלנו, האם זה תופס גם עבור השנה הראשונה?
היתי רוצה לאבטח את עצמי כדי שלא יווצר שמצב של התפטרות יתפוס אותנו לא מוכנים ונצטרך למצוא סידור מהיום לעוד מספר ימים
תודה רבה
ניצול ימי חופש בתוך הודעה המוקדמת של 30 יום
14/05/2016 | 22:56
2
29
עובד על בסיס משכורת חודשית ,שמתפטר לאחר שנתיים וקצת מהעבודה.
נותן הודעה של 30 יום. 
האם הוא יכול לחייב את המעסיק לתת לו את 10 ימי החופשה שלא ניצל בתוך התקופה של ה-30 יום?
לא
15/05/2016 | 07:38
4
הוא יכול לקבל את הערך הכספי שלהם במשכורת האחרונה
15/05/2016 | 08:52
14
לחייב את המעסיק לצאת ל 10 ימי חופש בזמן ההודעה המוקדמת הוא יכול לקחת רק באישור של המעסיק.

אי תשלום משכורת
12/05/2016 | 13:26
1
24
שלום מעקבים אותי במשכורת כבר חודשיים וחצי ואני לא עובד כבר שם חודשיים וחצי מישהו יכול לעזור לי אני לא יודע מה זה דיני עבודה בתודה ארז
אי תשלום שכר במועד מהווה הלנת שכר
14/05/2016 | 09:37
8
ניתן להגיש תביעה בבית דין לעבודה כנגד המעסיק
תשלום נסיעות - 2 שאלות
13/05/2016 | 08:50
1
15
היי,

2 שאלות על תשלום נסיעות:

-האם מקום העבודה חייב לדבר איתי/לסכם איתי בתחילת העסקתי על תשלום הנסיעות שישולם לי?
אני גרה קצת יותר רחוק מהעובדים האחרים ולכן התשלום על אוטובוס גבוה יותר. מאחר שמדובר במשרה חלקית, בכל זאת לא קניתי חופשי חודשי (חוסר תשומת לב וזכרון מעומעם מעבודות אחרות שחופשי חודשי משתלם רק במשרה מלאה).
בסוף זה יצא יותר יותר בערך ב-80 ש"ח מחופשי חודשי, וכעת מקום העבודה לא מוכן לשלם לי את מלוא הוצאותיי על הנסיעות שבזבזתי.
אבל השאלה היא מה מגיע לי? כי חתמתי על חוזה בהתחלה, אך גם בו לא דובר בכלל על דמי נסיעות כמדומני. האם אין למקום העבודה חובה לסכם זאת עם העובד בתחילת עבודתו?

-בתחילת החודש השני לעבודה רכשתי חופשי חודשי(לצורך הגעה לעבודה, לא הייתי רוכשת אותו במצב אחר). כמה ימים לאחר מכן פוטרתי. האם מגיע לי החזר נסיעו של כל החופשי חודשי או רק על הימים שהספקתי לעבוד בתחילת החודש?

תודה לעונים!
שבת שלום
החזר נסיעות
14/05/2016 | 09:34
15
הזכות להחזר נסיעות ניתנת באופן אוטומטי על-ידי המעסיק בהתאם למקום מגוריו של העובד.
החזר נסיעות שמגיע לך הוא לפי הנמוך מבין חופשי חודשי/כרטיסיה/סך של 22.4 ₪ ליום.
אם פוטרת במהלך החודש, תהיי זכאית להחזר נסיעות יחסי בהתאם לימים שעבדת באותו חודש.
שימי לב שהזכאות להחזר נסיעות קיימת עבור עובדים המתגוררים במרחק של 500 מטרים לפחות ממקום העבודה.
מסלולי פנסיה לקבוצות גיל
13/05/2016 | 19:48
6
אחי קיבל השבוע מכתב מחברת הביטוח שהוא **רשאי** לבקש לעבור למסלול לפי הגיל שלו.

זה נשמע לי קצת מוזר. ההחלטה של משרד האוצר לא הייתה לקבוע ברירת מחדל לכל אחד לפי הגיל שלו (צעירים מסלולים מסוכנים מנייתיים, לעומת מבוגרים שלקראת פנסיה במסלולים סולידיים) ?

כלומר חשבתי שהדיפולט הוא שכל חוסך יעבור לקבוצת גיל-סיכון שלו.
ואם ירצה ספציפית לעבור למשהו אחר - הוא צריך לנקוט צעד ולעבור למשהו שונה.

ופה אני רואה שהדיפולט הוא להשאר במסלול שלו ואם ירצה יועבר לקבוצת גיל-סיכון שלו. איך זה קורה? או שלא הבנתי נכון את המכתב?

האם מותר לנכות לעובד על הפסדים של חופש ללא אישור
13/05/2016 | 14:34
10
עובדת בקליניקה לקחה יום חופש ללא אישור וביטלה את כל הטיפולים השבועיים לאותו יום. כתוצאה נעשה נזק כלכלי לקליניקה עבור הפסדים של אותם טיפולים. האם מותר לנכות לעובדת על הסכום ההפסד שגרמה לקליניקה?
תודה!
תשלום נסיעות - 2 שאלות
13/05/2016 | 08:47
12
היי,

2 שאלות על תשלום נסיעות:

-האם מקום העבודה חייב לדבר איתי/לסכם איתי בתחילת העסקתי על תשלום הנסיעות שישולם לי?
אני גרה קצת יותר רחוק מהעובדים האחרים ולכן התשלום על אוטובוס גבוה יותר. מאחר שמדובר במשרה חלקית, בכל זאת לא קניתי חופשי חודשי (חוסר תשומת לב וזכרון מעומעם מעבודות אחרות שחופשי חודשי משתלם רק במשרה מלאה).
בסוף זה יצא יותר יותר בערך ב-80 ש"ח מחופשי חודשי, וכעת מקום העבודה לא מוכן לשלם לי את מלוא הוצאותיי על הנסיעות שבזבזתי.
אבל השאלה היא מה מגיע לי? כי חתמתי על חוזה בהתחלה, אך גם בו לא דובר בכלל על דמי נסיעות כמדומני. האם אין למקום העבודה חובה לסכם זאת עם העובד בתחילת עבודתו?

-בתחילת החודש השני לעבודה רכשתי חופשי חודשי(לצורך הגעה לעבודה, לא הייתי רוכשת אותו במצב אחר). כמה ימים לאחר מכן פוטרתי. האם מגיע לי החזר נסיעו של כל החופשי חודשי או רק על הימים שהספקתי לעבוד בתחילת החודש?

תודה לעונים!
שבת שלום
אי תשלום משכורת
12/05/2016 | 12:39
14
שלום הבעיה שלי היא עבדתי 13 שעות באיזה שהיא חברה לפני חודשיים עקבו אותי קצת במשכורת לבסוף קיבלתי רק רבע מהמגיע לי מאז אני מחכה בערך חודש וחצי ואני מתקשר וגם ביקשתי שלשום את הטלפון של המנהל כי אמרו לי שרק הוא יכול לשלם לי וסרבו לתת לי את הטלפון שלו אני לא יודע מה לעשות ומה הדינים אשמח לקבל עזרה בתודה ארז כהן
האם יכולים לחייב אותי לעבור תפקיד?
12/05/2016 | 11:51
20
שלום רב, הנני עובד עירייה בתפקיד פקח עירוני מזה כ 7 שנים. בימים האחרונים אני שומע ליחשושים שרוצים לסגור את מחלקת הפיקוח ולפתוח שיטור עירוני. משיחה עם גורם מאוד בכיר בעירייה ניתן לי להבין שמי שלא יסכים לעבור לשיטור העירוני (שם עובדים משמערות ושבתות לעומת הפיקוח העירוני שם עבדנו לסירוגין משמערת ערב פעם בשבוע והשאר בוקר כרגיל) יפוטר מתפקידו וישלח הביתה שכן הינו מכשיל את הקמת היחידה. רוצים כבר להפעיל את היחידה תוך חודש ועד לרגע זה לא שוחחו איתנו רשמית בסוגייה. מה החוק אומר במצב כזה? האם עליי להאלץ לעבור בניגוד לרצוני?
תשלום לאוכל
12/05/2016 | 08:14
18
אני מגיע למפעל לוקח את הציוד הדרוש ויוצא לעבוד מחוץ למפעל כל יום אותו דבר עד שעות מאוחרות האם המעסיק חייב לשלם על ארוחה אחת  ביום
עבודה בסביבת קרינה
11/05/2016 | 21:22
12
שלום, 
במקום עבודתי נמדדה קרינה אלקטרומגנטית גבוהה מאד באחת המעבדות. אני יודע את זה כי המשרד בשכנות התלונן וביצע בדיקות קרינה שיצאו ממש גבוהות מהתקן.
הבוס שלי דורש שאעבוד במעבדה הזו. 
האם מותר לי לסרב?
אם אני מסרב, האם מותר לפטר אותי?
האם מקום העבודה צריך לספק לי הגנה כלשהי נגד קרינה?

תודה, אורי
איסור מעבר לחברה מתחרה לאחר סיום עבודה - פורום דיני עבודה הו
11/05/2016 | 12:38
25
היי רציתי לשאול שאלה בנוגע לחוזה עליו חתמתי בעבודה.
לפני כשנה נכנסתי למשרה כאנליסט וכשחתמתי על החוזה הוכנסו בו שני סעיפים בהקשר של שמירת סודיות ואי תחרות, אחד מהן היה: התחייבות לא לעבוד במשך שישה חודשים מתום תקופת העסקתי בחברה בשתי חברות (שמצוינות ספציפית בחוזה) עקב כך שפעילותן מתחרה באופן ישיר בפעילות שבוצעה על ידי בחברה בה עבדתי. (כך לפי הסעיף).
כיום, המחלקה בה אני עובד עתידה להיסגר, כול עובדי החברה עוזבים (ניתנה אפשרות ובמידה ולא ימצאו עבודה, מי מהעובדים, אז תהיה השתדלות לצרף אותם למחלקה אחרת בחברה), כול פעילות המחלקה תתבטל.
שאלותי הן: האם  יש לסעיף תוקף? אם כן, האם הוא תקף גם לאחר שהמחלקה נסגרת? והאם ישנה חשיבות לעובדה שנתנה לי האפשרות לעבור למחלקה שעוסקת בפעילות אחרת ואיני חפץ בכך (בעניין של תקפות הסעיף גם לאחר סגירת המחלקה)?
תודה מראש לעוזרים.

יום רביעי
10/05/2016 | 09:12
1
29
בוקר טוב לכם

שאלה בדיני עבודה

האם יום רביעי מחר נחשב כחצי יום

עבודה או יום מלאה. למי שעובד 9 שעות

כמה שעות אמור לעבוד מחר ? תודה
תגובה
10/05/2016 | 20:30
15
ככל שיום עבודתך הוא של 9 שעות , מחר אתה אמור לעבוד 8 שעות , ולקבל תשלום עבור 9

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד רם א. גמליאל- עורך-דין מזה כ-11 שנים, מגשר ובוגר תואר שני במשפטים מהאוניברסיטה העברית. עו"ד גמליאל עוסק רבות בתחום דיני ויחסי העבודה וחתום על כמה
עוד...
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
עו
עו"ד רם א. גמליאל
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ