לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2692026,920 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אסור ומותר באתר שלי 

1. בחרתי לעזור לאנשים במסגרת מקצועי ובמסגרת עבודתי. 

2. לא אני ולא אחרים יכולים למשך אותכם לעבוד איתם. זהו פורום מקצועי לטובת האנשים.

3. מי שאינו עו"ד מוזמן לענות גם בפורום הזה, אבל מן הראוי לציין כי אינו עו"ד לטובת השואל. אחרת אתם עלולים לקבל תשובה     מאדם שאיננו עו"ד ותשובתו עשויה להיות מטעה או מוטעה.

4. אל תמליצו על עורכי דין. לא כאן. ממילא זה גם אסור על פי פסיקה של בית הדין לאתיקה. 

5. אבקשכם לשמור על הכללים אחרת נאלץ להוציא אתכם מהפורום. 

בתקווה לעלית הפורום שלנו, ולהרבה שאלות 

עזר מבורך, עו"ד לדיני עבודה ופלילים
המשך >>

לצפיה ב-'פיצויי פיטורין לעובד שהתפטר לאחר הגעה לגיל פרישה'
פיצויי פיטורין לעובד שהתפטר לאחר הגעה לגיל פרישה
10/11/2017 | 07:44
1
20
"התפטרות של עובדים לאחר שנשארו לעבוד במקום העבודה אחרי גיל הפרישה (67 לגברים ו- 62 לנשים, נכון לשנת 2016) מזכה אותם בפיצויי פיטורים."

האם זה רלבנטי גם לגבי עובד ששינה את מקום עבודתו לאחר גיל הפרישה?

לצפיה ב-'בהנחה שהעובד שינה את מקום עבודתו , ומדובר על החלפת מקום העבו'
בהנחה שהעובד שינה את מקום עבודתו , ומדובר על החלפת מקום העבו
( לעמוד שלי בתפוז )
10/11/2017 | 10:52
12
העבודה ובעלים, זה בעייתי מבחינתך. 

לדעתי לא תוכלי להתפטר ולקבל פיצויי פיטורין אלא אם כן תפוטרי, או אם יש לך בעיות פיזיות שיכולות לקבל אישור מרופא תעסוקתי. 

לצפיה ב-'תשלום דמי מחלה בזמן הודעה מוקדמת'
תשלום דמי מחלה בזמן הודעה מוקדמת
09/11/2017 | 17:18
1
8
שלום ברצוני לדעת האם זה חוקי
התפטרתי מהעבודה
על פי החוזה שלי מחלה משולמת מהיום הראשון

בזמן ההודעה המוקדמת הייתי בחופש מחלה,הבאתי אישור למעסיק
בגמר חשבון ירד לי מהשכר יום מחלה בטענה:

מחלה בתקופת הודעה מוקדמת משולמת לפי חוק(לא מהיום הראשון)

האם זה חוקי?

לצפיה ב-'עקרונית החישוב של ימי מחלה הוא אי תשלום ביום הראשון , חצי '
עקרונית החישוב של ימי מחלה הוא אי תשלום ביום הראשון , חצי
( לעמוד שלי בתפוז )
10/11/2017 | 10:49
14
יום עבודה בגין הימים השני והשלישי, ותשלום מלא מהיום הרביעי.
לדבריך, בהסכם שלך כתוב כי אתה אמור לקבל תשלום יום מחלה החל מהיום הראשון. 
כעת, למעט אם רשום אחרת באותו הסכם, הרי אתה אמור לקבל ימי מחלה החל מהיום הראשון. 

לצפיה ב-'פיטורין בעת טיפולי פוריות'
פיטורין בעת טיפולי פוריות
09/11/2017 | 00:41
1
19
היי, האם מעסיק יכול לפטר עובדת שעובדת מעל 6 חודשים אך פחות משנה במקום העבודה והחלה טיפולי פוריות אך לא נעדרת מהעבודה בגינם? אם אסור אז לאיזו תקופה ההגנה? מה קורה עם היא כן תפוטר? האם היא תפוצה? 
והשאלה הכי חשובה- מה מוגדר כ"טיפולי פוריות"? IVF/ הזרעות/ זריקות לביוץ/ ביקור ראשון אצל רופא פריון?
ומה עושים במידה והמעסיק לא מפטר אך מתנכל/ עושה הרעת תנאים או הורדה בדרג על מנת לגרום לה להתפטר??
לצפיה ב-'אם התחלת טיפולי פוריות את חייבת לדווח למעסיק אם את רוצה'
אם התחלת טיפולי פוריות את חייבת לדווח למעסיק אם את רוצה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/11/2017 | 10:46
16
לקבל זכויות. 
ואמנם, יש לך זכות ל 150 יום הגנה שלא יוכלו לפטר אותך. 
אם תפוטרי , תוכלי להגיש תביעה לבית המשפט על פיטורין בעת טיפולי פוריות. 
לצפיה ב-'פיצויי פיטורין לעובד שהתפטר לאחר הגעה לגיל פרישה'
פיצויי פיטורין לעובד שהתפטר לאחר הגעה לגיל פרישה
09/11/2017 | 23:54
9
"התפטרות של עובדים לאחר שנשארו לעבוד במקום העבודה אחרי גיל הפרישה (67 לגברים ו- 62 לנשים, נכון לשנת 2016) מזכה אותם בפיצויי פיטורים."

האם זה רלבנטי גם לגבי עובד ששינה את מקום עבודתו לאחר גיל הפרישה?

לצפיה ב-'האם זה מוגזם או לא לבקש עלייה בשכר לאחר 4 חודשי עבודה'
האם זה מוגזם או לא לבקש עלייה בשכר לאחר 4 חודשי עבודה
09/11/2017 | 15:15
2
27
אוקי אז אני עובד דרך חברת כוח אדם בתור עובד ניקיון ב 2 חנויות ואני אף פעם לא מאחר מגיע כמה דקות לפני הזמן שאני צריך אף אחד לא מתלונן מבעלי החנויות ולמעשה דיברתי עם האחראי שלי אם מגיע לי איזשהי עליה בשכר על כך שאני עובד טוב לא עושה בלאגן מגדיל ראש וכה' והוא ענה לי שאני אקבל אבל לא כרגע אז השאלה שלי האם אני הגזמתי עם הבקשה הזאת בטווח של 4 חודשי עבודה שאני כבר נמצא בחברה?

תודה רבה
לצפיה ב-'לא הגזמת. זכותך לבקש וזכותם לדחות את הבקשה'
לא הגזמת. זכותך לבקש וזכותם לדחות את הבקשה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/11/2017 | 10:43
1
11
לצפיה ב-'אוקי תודה רבה על המענה'
אוקי תודה רבה על המענה
10/11/2017 | 11:42
6
לצפיה ב-'פנסיה רטרואקטיבית'
פנסיה רטרואקטיבית
09/11/2017 | 07:20
3
24
שלום רב,

במסגרת גמר חשבון עם עוזר שעובדת כבר 3 שנים (מדווחת לביטוח לאומי,מקבלת הבראה חופשות ,נסיעות וכו'),
התברר שלא שילמנו פנסיה. אנו מעוניינים להפריש את הפנסיה רטרואקטיבית 3 שנים אחורה. האם יש בעיה להפריש לפנסיה על שנים קודמות? אם כן איך משלמים רטרו את הפנסיה? בנוסף,בפנסיה קיים מרכיב שאמורים לנכות משכר העובד. כיצד מתקזזים עם העובד על הסכום הנ"ל?
תודה מראש לעוזרים
לצפיה ב-'או. בדיוק אתמול פרסמתי מסה של 4 עמודים על המקרה.'
או. בדיוק אתמול פרסמתי מסה של 4 עמודים על המקרה.
09/11/2017 | 07:35
2
13
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=193463...

אבל לידיעה מפורטת -

עובד שעבר פעם בשבוע צריך לקבל סכום כספי במקום ההפקדה.
לפיכך, ובהנחה שלא פוטר אלא התפטר, הוא צריך לקבל  8.33% לחודש במשך שנתיים וחצי , אם לא היה לו קרן פנסיה פנסיה פעילה.
הסכום שאתם צריכים לשלם הוא חודש בשנה. פחות הזמן שלא היתה לו פנסיה פעילה - חצי שנה.
לצפיה ב-'תודה,אך אך לא מצאתי שם תשובות רלוונטיות'
תודה,אך אך לא מצאתי שם תשובות רלוונטיות
09/11/2017 | 08:57
1
19
אז אני אמקד את השאלות:
העובדת עבדה ~3 שנים.קיבלה כספים.היא פוטרה.
1) איך אני מפקיד עבור העוזרת רטרו 3 שנים פנסיה? להבנתי חברות ביטוח לא מאפשרות הפקדות על שנים קודמות.מה עושים? מזומן והחתמה על מסמך שמתעד את ההעברה?
2)תשלום פנסיה אמור לכלול (בנוסף לחלק פיצויים וחלק של המעסיק) מרכיב שיורד משכר העובד לטובת הפנסיה,אני אמור לשלם במרוכז פנסיה של 3 שנים ,איך וממה מקזזים את העלות שאמורה היתה לרדת משכר העובדת?

תודה מראש :)
לצפיה ב-'איש יקר. אתה לא יכול להפקיד עבר העובדת רטרואקטיבית פנסיה.'
איש יקר. אתה לא יכול להפקיד עבר העובדת רטרואקטיבית פנסיה.
( לעמוד שלי בתפוז )
09/11/2017 | 12:02
175
אתה יכול לשלם לה את הכסף. לאור העובדה כי לא נוכה ממנה ה חלק שלה, הרי שאתה תוכל לקחת את את החלק שלך בפנסיה, ולהעביר אליה צ'ק על הסכום . 

לצפיה ב-'זכאות לפיצויי פיטורין - התפטרות בגיל 70 עקב הרעת תנאים'
זכאות לפיצויי פיטורין - התפטרות בגיל 70 עקב הרעת תנאים
08/11/2017 | 16:18
1
16
שלום רב,
אני עובדת בחנות כ- 8 שנים לאחר שפרשתי לפנסיה מעבודתי הקודמת.
מעסיקתי דורשת ממני לעבוד הרבה יותר ממה שסיכמנו בע"פ בתחילת עבודתי (לא נכתב הסכם עבודה).
החלטתי להתפטר, אבל אני רוצה לקבל פיצויי פיטורין.
האם לפי החוק מגיעים לי פיצויי פיטורין לאחר גיל 70 במידה ואני מתפטרת, או שעלי להוכיח שתנאי עבודתי הורעו, כדי לקבל פיצויי פיטורין?
לצפיה ב-'נאוה היקרה. בגילך, את יכולה להתפטר מתי שאת רוצה ואת'
נאוה היקרה. בגילך, את יכולה להתפטר מתי שאת רוצה ואת
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2017 | 16:35
12
זכאית לפיצויי פיטורין. :)

אבל , שימי לב, אם התחלת לעבוד לאחר גיל 67 יש מקום לבחון את הנסיבות להתפטרות והאם הן נוגעות לבריאות.

במקרה שלך, את יכולה להתפטר מתי שאת רוצה ולקבל פיצויי פיטורין. 
תני לו את ההודעה המוקדמת שלו. 

לצפיה ב-'הפרשות סוציאליות במהלך חופשת לידה'
הפרשות סוציאליות במהלך חופשת לידה
07/11/2017 | 15:36
1
9
שלום רב,
אני מבין כי עובדת היוצאת לחופשת לידה זכאית להפרשות פנסיוניות מלאות (לתקופת החופשה שבתשלום על פי חוק, עד 15 שבועות).
האם הדבר נכון גם במידה והיא מתפטרת לקראת סיום חופשת הלידה - כך שההתפטרות תיכנס לתוקף לפני שהיא חוזרת לעבודה?
לצפיה ב-'הגברת יכולה לקבל את הפנסיה גם לאחר שהודיעה על פיטוריה עובר'
הגברת יכולה לקבל את הפנסיה גם לאחר שהודיעה על פיטוריה עובר
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2017 | 10:47
11
ללידה 
במיוחד כאשר דיברת על ה 15 שבועות. 
מה שחשוב הוא לרשום בבקשת ההתפטרות, על מנת שתחשב לצורך עמידה בתנאי הסעיף, זו הצהרה שאת מבקשת לעזוב את העבודה "לרגל הטיפול בילדי / ילדתי" . 

אבל, שאלה לי אלייך. את יכולה להמשיך לעבוד בצורה קלה יותר במשך עוד חודשיים לפני שיכולים לתת לך את ההזמנה לשימוע. למה את לא מנצלת זאת.? אפשרות אחרת היא להאריך את החל"ת בעוד שלשה חודשים , ואמנם ללא תשלום, אבל לאחר מכן לחזור לעבודה ולהתפטר בחודש השמיני, זה עדיין נחשב לך פיטורין כדין התפטרות. 
לצפיה ב-'תשלום חג למשרה חלקית'
תשלום חג למשרה חלקית
06/11/2017 | 18:27
1
11
אני עובד משרה חלקית של 60%, עובד בימים שני, שלישי, רביעי
אם חג סוכות נפל ביום חמישי, האם אני לא זכאי לקבל את החג, למשל לעבוד באותו שבוע 2 ימים במקום 3?

לצפיה ב-'שירלי, התשובה מגיעה מתוך השאלה. אם החג חל ביום חמישי ואתה לא'
שירלי, התשובה מגיעה מתוך השאלה. אם החג חל ביום חמישי ואתה לא
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2017 | 10:07
7
עובד בימי חמישי, מדוע אתה צריך לקבל את החג?
לצפיה ב-'שכר לקצבה לעומת שכר לצענק פרישה/פיצויים'
שכר לקצבה לעומת שכר לצענק פרישה/פיצויים
06/11/2017 | 15:06
1
11
שלום רב,
בתלוש המשכורת של בעלי רשום שכר לקיצבה 24,700.
לעומת זאת במסמך אחר מהמעסיק רשום "השכר הקובע לצורך תחשיב מענק פרישה/פיצוייםהינו סך של 20,700".

מדובר על עובד קבוע, שכיר, עם שכר חודשי.

שאלתי-
1. אני יודעת שהשכר לקיצבה אמור להיות נמוך מהשכר לפרישה/פיצויים. האם אני צודקת? אשמח מאוד מאוד להסבר.

2. כשאומרים שמפרישים 8 ו- 1/3 לפרישה/פיצויים. למה הכוונה? מפרישים מאיפה.
לצפיה ב-'היי מירה. אתחיל מהשאלה השניה שלך. הסכום שאמור להיות הבסיס'
היי מירה. אתחיל מהשאלה השניה שלך. הסכום שאמור להיות הבסיס
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2017 | 15:39
7
להורדת 8.33% (שזה 8.33 X   ש12 חודשים = 99.96 ), זה קודם כל משכורת הבסיס , ועליה ניתן לדרוש גם תוספות מסויימות. אבל חשוב לציין כי הפנסיה לא אמורה לכלול שעות נוספות או תשלום אחוזים ממכירות או בונוסים. אבל! אם המכירות/בונוסים מגיעות כתשלום קבוע כל חודש , הרי שניתן להתייחס אליהן כמשכורת ולפיכך ניתן ליחס אותם כבסיס לחישוב פנסיה. 
אני חייב להביא גם את סעיף 6 ב' כי חובת הביטוח הפנסיוני תחול על השכר המשולם לעובד או לשכר הממוצע במשק על פי הנמוך מביניהם. (צו הרחבה[נוסח משולב] לפנסיה חובה 2011).

ולשאלתך הראשונה - לא ניתן לומר כי השכר הקובע לפנסיה אמור להיות גבוה מהשכר הקובע לפיצויים. עקרונית יש לא מעט מקרים בהם השכר פנסיה גבוה מהשכר לפיצויים. אבל, יש מפעלים בהם מתייחסים לעובד על פי סעיף 6 כאמור. אבל יש אחרים שמשלמים את מלא הסכום לפנסיה . 
לצפיה ב-'תלוש משכורת ששולם בצורה שונה'
תלוש משכורת ששולם בצורה שונה
02/11/2017 | 12:29
1
27
שלום, עבדתי אצל מעביד שחתם לי על חוזה (אני לא החזרתי לו חתום).אחרי החודש הראשון לעבודתי לא קיבלתי תלוש למרות שזה מה שסוכם, אלא שכר מרצים - הוא הנפיק לי חשבונית עצמית. לאחר מכן המשכתי לעבוד בשכר מרצים. האם מה שהוא עשה בחודש הראשון היה חוקי? בנוסף, לאחר מכן עברתי לעבוד בתשלום גלובלי. באפריל לא שולם לי גלובלי אלא מחצית מהסכום, בטענה שהיה חופש - למרות שלא צוין שום דבר כזה בנוגע לחופשים בהסכם בינינו. שוב, האם התנהלותו חוקית? תודה מראש. 

לצפיה ב-'תוציא אליו מכתב באימייל ושם תאמר לו התחלת לעבוד ביום XX '
תוציא אליו מכתב באימייל ושם תאמר לו התחלת לעבוד ביום XX
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2017 | 12:09
7
ולא ברור לך מדוע קיבלת שכר עבודה כדין שכר מרצים. הרי זה חייב בתשלום מע"מ ומס הכנסה ובט"ל. 
תשמח לקבל ממנו תשובה. (ביננו, הוא לא יענה בשל העובדה שזו היתה טעות חשבונית, ולשנות זאת כעת זה מסובך) . אבל זה ירשם וביום שאתה תרצה לעזוב תוכל לחשב את תאריך ההתחלה משם. כנ":ל גם את תאריםך התחלת הניקויים לפנסיה וכולי .

לעניין שאלתך השניה, במשכורת גלובלית אתה לא מקבל על החופשים אלא אם הדבר רשום במסגרת החוזה שלך.
החוזה שלך נראה לי שהוא מתייחס לעבודה במשמרות או לא על תשלום גלובלי. אתה לא יכול לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה :)
לצפיה ב-'ביטול הסעות לעובדים'
ביטול הסעות לעובדים
05/11/2017 | 02:00
1
21
שלום לכולם,
אני עובדת כמעט 3 שנים בבית מלון במרכז הארץ.
לאחר שעבדתי משרה מלאה במשמרות במשך שנה וחצי בשנתי הראשונה (יותר בקרים, פחות ערבים- מפאת הצורך במחלקות), התחלתי ללמוד ולכן נפח עבודתי קטן לפעמיים-שלוש בשבוע. בין החודשים אוגוסט עד אוקטובר האחרון חזרתי למשרה מלאה, ועכשיו, כשהתחילה שנת הלימודים האקדמית אני עובדת שוב שישי-שבת. 
המלון מספק הסעה בשעה 23:00 לעובדים שמסיימים משמרת ערב [מדברת על עובדי מלון בלבד, מוציאה את עובדי הקבלן למיניהם מהתמונה], ובסופ"ש. לפני מס' ימים מחלקת משאבי אנוש יצאה בהצהרה שההסעה בערבים מבוטלת לאלתר, ושהעובדים צריכים לעלות על האוטובוס האחרון, שיוצא ב 23:00 מהתחנה שלו ומגיע למלון בשעה 23:03 בערך.
האם, למרות שאני עובדת בנפח עבודה קטן בימים אלה, אני רשאית לומר שהורעו תנאי עבודתי...? 
בסופ"ש הבא אני עובדת ערב לצורך הדוגמא ולא נראה לי סביר שאני צריכה לרוץ את נשמתי לתחנה להספיק לאוטובוס האחרון, בעוד שבשלוש השנים האחרונות הסעה היתה לוקחת אותי והיוותה בסיס משמעותי להמשך עבודתי שם [שהרי, אם אין הסעות- עדיף לעבוד במסעדה רגילה ... ]
מה גם שלא תמיד מסיימים ב 23:00, יש עיכובים למיניהם ולא תמיד מספיקים. 

תודה רבה 

לצפיה ב-'ניתן לנסות להתפטר בגין פגיעה בשכר או בתנאים. אבל נראה לי '
ניתן לנסות להתפטר בגין פגיעה בשכר או בתנאים. אבל נראה לי
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2017 | 12:04
10
שזה לא המקרה. 
עקרונית, הם חייבים לספק לך תעבורה אחרת במקום מה שמנעו ממך. מעשית הם סי0פקו לך את הקו אוטובוס מ 3 דקות לאחר המשמרת. אני יודע שזה צפוף אבל זוהי זכותם ויתכן שתוכלו בצורה מקובצת או להתנגד לביטול ההסעות  או לדאוג כי המשמרת שלכם תועבר רבע שעה אחורנית וכך היא תסתיים בשעה 22:45. 
כמובן שהמבחן הוא גם בתשלום על הנסיעה. כלומר, אם את מגיעה באוטובוס האחרון מן הדין שהמעסיק יצטרך לשלם עליו . 
לצפיה ב-'תשלום עבור חג'
תשלום עבור חג
05/11/2017 | 11:28
1
14
אני זכאי לתשלום עבור חג.
האם התשלום לפי יום רגיל או תשלום חלקי?
לצפיה ב-'יום רגיל'
יום רגיל
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2017 | 11:59
5
לצפיה ב-'חיוב ארוחות צהריים בתלוש'
חיוב ארוחות צהריים בתלוש
30/10/2017 | 18:45
7
46
לפני סוכות גיליתי שלא חויבתי במשך 10 חודשים על ארוחות בוקר וצהריים.
נאמר לי שייעשה חישוב כמה אני אמורה לשלם ושהמקסימום שניתן יהיה לעשות הוא לחלק לי את סכום התשלום בשני תלושי שכר.
כפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם מדובר על סכום לא קטן ולחייב בשני תלושים של שכר מינימום זו חוצפה.
הצעתי פתרון ונאמר לי שבגלל שזה מחוייב במס (מול מס הכנסה) אין אפשרות לתשלום בדרך אחרת.. 
חיפשתי באינטרנט מענה אך לא מצאתי (אולי לא ידעתי בדיוק מה לחפש..) 
האם ידוע למישהו על דרך שאפשר לשלם ולא דרך התלוש? 
האם זה חוקי בכלל לעשות כזה דבר? 
האם יש לי בכלל מה לעשות או כפי שנאמר לי זה מה יש..?

תודה מראש!
טלי
לצפיה ב-'ברור שניתן לשלם לא דרך התלוש, אבל גם ברור שאם זה לא ינוכה'
ברור שניתן לשלם לא דרך התלוש, אבל גם ברור שאם זה לא ינוכה
( לעמוד שלי בתפוז )
01/11/2017 | 10:38
6
23
בשכר הרי המעסיקים לא יוכלו לקבל את הסכום כהוצאה מוכרת.  
מצב 1 - אתם יכולים להתאחד ולטעון שאתם לא מוכנים לשינוי הפורמה לאור הנוהג בחברה. מכאן והלאה ניתן לקחת אבל לא מכאן ואחורנית. 
מצב 2 - אתם יכולים לבקש את ההפחתה בחלוקה של יותר פעמים. אפשרי לבוא בראש קבוצת אנשים ולומר זאת להנהלה. 
מצב 3 - לשלם את הסכום כפי שהמעסיק טוען - בשני תשלומים.

אני אישית ממליץ על מלחמה קטנה בטענה שלא ניתן לשנות את התשלום בצורה רטרואקטיבית. לדעתי תקבלו חלק . השאלה מי יפוטר בעקבות הדבר הזה. 

עזר
לצפיה ב-'לא כל כך ברור'
לא כל כך ברור
01/11/2017 | 10:48
5
19
ההתחשבנות עבור ארוחות צריכה להיעשות באמצעות תלוש שכר.
מדובר על עובדת אחת ואין "אתם" ש"יכולים להתארגן"
לא ברור מדוע השואל טוענת שההתחבנות באמצעות תלוש תוריד לה יותר מס הכנסה.
גם לא ברור למה העובדת לא פנתה מיידית כשנוכחה שלא מנכים לה את הארוחות והביאה זאת לתשומת לב המעסיק (אולי "בנתה" על זה שהוא לא יגלה את זה?)
אם מדובר בסכום נכבד עבור השואלת, מציע שתבקש לחלק אותו על פני יותר חודשים (עובד לא אמור להיפגע קשה מאד כתוצאה מטעות של המעסיק)
לצפיה ב-'מר מישמיש היקר. (אגב, לא אמורים לכתוב זאת מישמש?) ראשית המחש'
מר מישמיש היקר. (אגב, לא אמורים לכתוב זאת מישמש?) ראשית המחש
( לעמוד שלי בתפוז )
01/11/2017 | 14:10
4
15
המחשבה על הכלל ולא על הפרט נובעת מסוג התשלום. אם מדובר בעובד יחיד הרי שבד"כ לא טורחים להפריש לה כספים לאוכל. אני למשל מעולם לא עשיתי כך וזאת גם כשהעסקתי 6-7-8 עובדים.
שנית, התשלום בגין האוכל מותר בניקוי עד סכום מסוייים במס הכנסה. היא לא תזכה לניכוי בעוד הוא, המעסיק, כן יזכה בניכוי.
שלישית, אתה יודע לקרא תלושי שכר. אני אפילו יותדע לקרא , ובטח פחות ממך, תלושי שכר. אל תצפה לעולם שגם העובדת שלך תדע לקרא מה כתוב שם. אני מכיר חשבי שכר שעבדו במקום עבודה מוסדר ולא הבינו מה הורידו להם ומה לא הורידו בתלוש השכר שלהם. לטעון שהיא "בנתה" על כך, הייתי מהסס לטעון זאת בבית הדין. השופטים לא אוהבים שמאשימים את העובד.

לצפיה ב-'מה עניין שמטה להר סיני?'
מה עניין שמטה להר סיני?
01/11/2017 | 16:39
3
11
העובדת שאלה על עצמה ולא על קבוצת עובדים.
אין חיה כזו "הפרשה לאוכל".
העובד שמקבל הטבה מהמעסיק (בגין ארוחות) חייב במס על הפרש שווי ההטבה.
לא ידוע לי על הטבת מס (בין אם ניקוי כדבריכך ובין אם ניכוי) המגיעה לעובד עבור הטבת מס זו.
למעסיק ההטבה נחשבת כהוצאה (בין אם נעשית באמצעות תלוש שכר ובין אם בדרך אחרת).
אנחנו לא בביה"ד ואני לא מהסס לטעון את שטענתי (יתכן כמובן שאני שוגה והעובדת לא שמה לב לכך ששכרה עלה ולא בדקה למה היא זוכה לשכר גבוה יותר).
לכינוי שלי אין קשר לכתיב נכון או פחות נכון. 
הייתי מציע לא להיחפז לענות מבלי לקרוא היטב ולהבין היטב את השאלה וכמובן רק אם העונה שולט בתחום השאלה. 
לצפיה ב-'1. בפרוש לא טענתי על הטבת מס שיש לעובד. רק למעביד. '
1. בפרוש לא טענתי על הטבת מס שיש לעובד. רק למעביד.
( לעמוד שלי בתפוז )
02/11/2017 | 11:16
2
12
2. ברור לי שאתה עו"ד או כמעט עו"ד. וכנראה לא מהיום. אבל החסרון שלך שאתה יכול לטעון מה שתרצה מבלי שתהיה לך אחריות על מה שנאמר. (מישמיש?) 

לצפיה ב-'אני מבין שמאד מפריע לך שאתה לא יודע מי אני'
אני מבין שמאד מפריע לך שאתה לא יודע מי אני
02/11/2017 | 11:56
1
14
לך יש אחריות כאן לתשובות שאתה נותן מתוקף היותך מנהל הפורום ומשכך חזקה עליך שאתה מתמחה בתחום דיני עבודה.
לכל עונה אחר אין שום אחריות לתשובתו וממילא שואלים בפורומים שונים אמורים להבין שכל אחד יכול להשיב להם, בין אם הוא עו"ד (שמבין או אפילו לא מבין בתחום) ובין אם לאו.
ולעניין ההסתמכות אני שוב ממליץ לא להשיב בנחרצות אם התשובה לא נבדקה ואומתה על ידי המשיב באמצעות החקיקה והפסיקה הרלבנטיים. 
כפי שבוודאי שמת לב, אני משיב ברוב הפעמים רק כאשר לדעתי תשובתך אינה כה חד משמעית כפי שמשתמע ממנה. 
מעבר לכל זאת לדעתי הדרישה החוזרת שלך שוב ושוב שאזדהה בשמי אינה לגיטימית.
לצפיה ב-'אם אתה אומר שאני מנהל הפורום הרי חזקה עלי לדעת את שמך :)'
אם אתה אומר שאני מנהל הפורום הרי חזקה עלי לדעת את שמך :)
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2017 | 15:26
3
לצפיה ב-'שאלה לחבר - הוא עובד בתנאי רעש ליד מפוח מזגן, רעש אימים'
שאלה לחבר - הוא עובד בתנאי רעש ליד מפוח מזגן, רעש אימים
02/11/2017 | 01:18
1
14
זו עבודה זמנית לכמה חודשים

הרעש מחריש אוזניים

פוגע לו פיזי ונפשי הוא עצבני

לא עוזרים לו אוזניות, או אטמים

לא מאפשרים לו לעבור מקום כי אין

האם מגיעים לו פיצויים?

לצפיה ב-'לא מגיעים לו פיצויים אם לא עבד שנה קלנדרית אחת או אם היה רשו'
לא מגיעים לו פיצויים אם לא עבד שנה קלנדרית אחת או אם היה רשו
( לעמוד שלי בתפוז )
02/11/2017 | 11:20
14
כתוב לו בחוזה העבודה כי הוא צריך לקבל פיצויי פיטורים גם אם לא עברה שנה.

אפשרות נוספת, אם הוא עובד בניין . גם הם מקבלים פיצויי פיטורין ללא מינימום זמן עבודה. 

שים לב למה שאני מביא כעת. זה מאתר כל זכות - אתר מצויין שניתן למצא שם מענה לרוב השאלות שאתה מעלה. 
ושם יש גם טבלת רעש .

לצפיה ב-'שמירת הריון ואבטלה'
שמירת הריון ואבטלה
01/11/2017 | 15:49
2
15
שלום רב,
מבקשת להבין מה הזכויות של עובדת שלא עבדה בתקופה של עשרה חודשים , קבלה את מלוא תשלום האבטלה שהיתה זכאית לו, החלה לעבד במשרה זמנית כשהיא בהריון , ואז תאלץ להפסיק עבודתה בגלל שמירת  הריון.
מה הזכויות לאחר ניצול כל תקופת האבטלה ?

המשרה היא לתקופה מוגבלת שאמורה להסתיים חודש לפני תום העסקה ,
במידה ותעבוד עד תום התקופה ,איך תחושב דמי לידה במצב כזה ?
תודה
לצפיה ב-'לפני תום העסקה הכוונה לפני תאריך לידה משוער'
לפני תום העסקה הכוונה לפני תאריך לידה משוער
01/11/2017 | 15:50
4
לצפיה ב-'שלום יעל. בואי נננסה לענות לך בצורה מיטבית. כמה זמן את עובדת'
שלום יעל. בואי נננסה לענות לך בצורה מיטבית. כמה זמן את עובדת
( לעמוד שלי בתפוז )
02/11/2017 | 11:12
12
בעבודה הזמנית שלך. 
האם תגיעי למיצוי של שישה חודשי עבודה?
החישוב במחשב הבט"ל מדבר על 6 חודשי עבודה מתוך 14 חודשי עבודה האחרונים. האם את יכולה לומר שזה מצבך?

אם כן, הרי שאת יכולה לקבל דמי לידה ע"ס של 8 חודשי עבודה. 
לצפיה ב-'שאלה לגבי פיצוי משרד האוצר בגלל גרעונות אקטוארים'
שאלה לגבי פיצוי משרד האוצר בגלל גרעונות אקטוארים
01/11/2017 | 13:30
1
13
שאלה לגבי פיצוי משרד האוצר בגלל גרעונות אקטוארים.

אני חוסך בחברת הראל. האם אני זכאי לפיצוי עבור פנסיה שנצברה שם, גם אם התחלתי להעביר הפקדות פנסיה לחברת אלטשולר (ללא גרעון אקטוארי) החל 24/10 ?
הסוכנות שאני עובד דרכה אמרה לי שכן. אבל חשבתי שהזכאות היא רק לקופות פנסיה פעילות - קרי עם הפקדות חודשיות עד דצמבר 2017.
לצפיה ב-'אני חייב לומר שאינני מבין יותר מדי בקרנות הפנסיה. השאלה שלי '
אני חייב לומר שאינני מבין יותר מדי בקרנות הפנסיה. השאלה שלי
( לעמוד שלי בתפוז )
01/11/2017 | 14:04
10
היא האם שמה של הקופה שלך בעבר, דהינו הראל, רשומה שהפקדה לפנסיה. אם כן הרי שהתשובה שלי אליך היא כי מדובר בפנזיה שמופקדת עד ליטדש אוקטובר ומשם חברה אחרת לקחה על עצמה את התלום הפנסיה.
מה שלא מובן זה האם אתה ממשיך לשלם גם לחברת הראל וגם לחברת אלטשולר.

לצפיה ב-'התייעצות בגין התפטרות - חילופי מעסיקים'
התייעצות בגין התפטרות - חילופי מעסיקים
31/10/2017 | 13:52
1
37
היי,
אני עובדת במקום עבודה במהלך השלוש שנים האחרונות

לפני כשנה - היה שינוי ח.פ בחברה והחלפת מעסיקים, כלומר החברה נקנתה ע"י מעסיק חדש
למיטב הבנתי אין בחילופי המעסיקים כדי לקטוע את רצף תקופת העבודה והוותק ממשיך להצטבר לעובד מהמועד בו החל לעבוד במקום העבודה עבור המעסיק הראשון. במידה והמעסיק אינו שומר על רצף זכויות העובד הוא צריך לשלם לו פיצויים גם במקרה שאינו מפוטר.

ואכן  הובטח כי כל התנאים והזכויות ישמרו
בפועל עקב עניין טכני/בירוקרטי (שנה לאחר חילופי המעסיקים!) הזכויות עדיין אינן נשמרו, בתלוש רשום תחילת עבודה בזמן שהחברה נקנתה (כלומר לפני שנה בלבד!)

המעסיק החדש מודע לכך שנעשתה טעות עם חברות הביטוח והפנסיה ומנסה לדאוג לכך שהזכויות ישמרו
כעת, חדלתי מלחכות להבטחות אשר עתידות להגיע, שנה זה בהחלט מספיק זמן - אני רוצה להתפטר ולתבוע את המעסיק בגין תשלום פיצויים עקב אי שמירת זכויות

מה דעתכם?
לצפיה ב-'היי נסטיה. עקרונית אין בעיה בהחלפה של מעסיקים. את צריכה לקבל'
היי נסטיה. עקרונית אין בעיה בהחלפה של מעסיקים. את צריכה לקבל
( לעמוד שלי בתפוז )
01/11/2017 | 10:33
7
את הסכום של 3 שנות עבודה גם בפנסיה וגם בפיצויי פיטורין.
ברור לי שלא רשום לך בתלוש שכר כי את עובדת שלש שנים אלא שנה בלבד. 
השאלה היא כיצד הדבר מתנהל מאחורי הקלעים . כלומר האם הם המשיכו לשלם את הפנסיה כדין או לא והאם את מקבלת את כל הזכויות שלך למשל בפנסיה שעברה מ 5 ימי עבודה בשנה ל 6 ימי עבודה בשנה. 
האמת? אם לא נפגעו לך הזכויות המקובלות הרי את לא יכולה לטעון שבגלל שרשום לך בתלוש שאת עובדת שנה, בעוד שאת מקבלת את הזכויות של 3 שנים, הרי אם תתפטרי את לא יכולה לטעון להרעת תנאים. 
מצטער...

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
29/10/2017 | 22:11
1
29
שלום,

אני עובדת קבלן בארגון גדול.

בדר"כ אני נכנסת לחניה באמצעות תו נכה.
יום אחד החליט השומר לא להכניס אותי על אף הזכות שלי והייתי צריכה ללכת הליכה מרובה שהייתה לי קשה לבריאות.

ברצוני לדעת על איזו עבירה עבר השומר?

יעלה
לצפיה ב-'אינני יודע יעלה. עדיף שתשאלי בפורומים / קבוצות העוסקות בנכים'
אינני יודע יעלה. עדיף שתשאלי בפורומים / קבוצות העוסקות בנכים
( לעמוד שלי בתפוז )
30/10/2017 | 09:15
4
לצפיה ב-'שעות נוספות'
שעות נוספות
29/10/2017 | 13:57
1
26
שלום וברכה,
אחות בבית חולים חתמה על משרה של 75%.
האם ניתן לחייב אותה לעבוד כמות גדולה יותר של שעות מעבר לאחוז המשרה שלה?
לצפיה ב-'לחייב זו מילה גבוהה. אבל אתם יכולים לטעון כי הגב' תקבל שעות '
לחייב זו מילה גבוהה. אבל אתם יכולים לטעון כי הגב' תקבל שעות
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2017 | 16:49
17
נוספות מעבר ל 75% משרה. זה דבר שמעסיקים לא אוהבים לשמוע. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד עזר מבורך ושות' עוסק בדיני עבודה ופלילים מאז 1995. לעו"ד עזר מבורך ניסיון רב הן בתביעות בדיני עבודה והן בהגנה על מעסיקים ועובדים. היחודיות
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עזר מבורך

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה