לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2758327,583 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אסור ומותר באתר שלי 

1. בחרתי לעזור לאנשים במסגרת מקצועי ובמסגרת עבודתי. 

2. לא אני ולא אחרים יכולים למשך אותכם לעבוד איתם. זהו פורום מקצועי לטובת האנשים.

3. מי שאינו עו"ד מוזמן לענות גם בפורום הזה, אבל מן הראוי לציין כי אינו עו"ד לטובת השואל. אחרת אתם עלולים לקבל תשובה     מאדם שאיננו עו"ד ותשובתו עשויה להיות מטעה או מוטעה.

4. אל תמליצו על עורכי דין. לא כאן. ממילא זה גם אסור על פי פסיקה של בית הדין לאתיקה. 

5. אבקשכם לשמור על הכללים אחרת נאלץ להוציא אתכם מהפורום. 

בתקווה לעלית הפורום שלנו, ולהרבה שאלות 

עזר מבורך, עו"ד לדיני עבודה ופלילים
המשך >>

לצפיה ב-'תביעה לפיצויי פיטורין '
תביעה לפיצויי פיטורין
06/03/2018 | 12:53
1
25
היי פוטרתי מעבודתי לפני כחודש ,
כעת אני מתנהלת בעזרת עורך דין בכל הקשור לפיצויי פיטורין
הוא ביקש ממני פרטים מלאים לשליחת מכתב אזהרה .

מאחר שעזבתי את עבודתי אני לא יודעת למי לפנות שם וחוששת כי תהיה התעלמות מהמכתב .
אם המכתב יהיה מיועד לחשבת השכר בחברה ולמנהלת שלי האם זה מספיק?
בנוסף לפי התלוש משכורת מופיע
שם החברה ח.פ החברה כתובת ומיקוד
האם לדעתך יש צורך בעוד פרט נוסף ?
לצפיה ב-'ממש לא. במיוחד שיש לך גם את הח.פ של החברה ושמה המלא.'
ממש לא. במיוחד שיש לך גם את הח.פ של החברה ושמה המלא.
( לעמוד שלי בתפוז )
07/03/2018 | 12:06
12
אני שולח גם למנכ"ל . 
לצפיה ב-'קיזוז שכר במשכורת גלובלית'
קיזוז שכר במשכורת גלובלית
06/03/2018 | 08:17
4
35
היי,
אני מקבל משכורת גלובלית (אם סעיף של שכר לשעות נוספות).
כל חודש אני מגיע לסביבות של 30-40 שעות נוספות.
אך אם אני יוצא ביום מסויים מוקדם יותר.
מקזזים לי אותו מהשכר.

זה חוקי בכלל?
לצפיה ב-'בפירוש כן! עדיף לקבל שעות נוספות, גם אם זה לא משולם לך כעת'
בפירוש כן! עדיף לקבל שעות נוספות, גם אם זה לא משולם לך כעת
( לעמוד שלי בתפוז )
06/03/2018 | 12:00
1
24
ולא לקבל קודם כל כת ההשלמות ורק לאחר מכן את השעות הנוספות. 

כל חודש אתה מגיע ל 30-40 שעות נוספות - השאלה מה נרשם בחוזה שלך. האם נרשם כמקובל - 20 שעות נוספות או 30? או יותר. 

כי אם יותר הרי שאתה יכול לבקש מהבוס שלך להגדיל את מספר השעות הנוספות הרשומות בחוזה ולפיכך גם במשכורת. 

תן לי להסביר מדוע עדיף לך לא לקבל שעות רגילות על חשבון שעות נוספות. 

ערך שעה נוספת  125% ועד 150% 

ערך שעה רגילה  100%

אם הם "ממלאים" לך את החוסר בשעות - בשעות נוספות הרי שאתה מקבל עליהם 100% במקום 125% . 

לא שווה לך .

לצפיה ב-'בחוזה רשום כך:'
בחוזה רשום כך:
07/03/2018 | 08:06
23
קובץ מצורף
לצפיה ב-'אי תשלום שעות נוספות- רק למשרות אמון'
אי תשלום שעות נוספות- רק למשרות אמון
07/03/2018 | 09:49
1
22
לפי החוק יש לשלם שעות נוספות לכל העובדים למעט אלא שמוגדרים כמשרות אמון בחברה שהן בגדול - מנכ"ל,מנהל כספים, סמנכ"לים.
מה שמעסיק יכול לעשות זה לרשום בחוזה שמשולמות שעות נוספות באופן גלובלי אבל עליו לרשום את סכום השעות ואת סך התשלום .הסכום צריך להיות מתאים לחישוב שעות נוספות לפי חוק שעות עבודה ומנוחה.  אם אתה עובד יותר שעות נוספות מהסכום שרשום בחוזה על המעסיק לשלם אותן בשכר. 
 הסעיף מהחוזה שלך כללי מדי. 

לצפיה ב-'תודה'
תודה
11/03/2018 | 14:26
6
תודה
לצפיה ב-'האם מדובר פה בהלנת שכר ואיך מחשבים/מתנהלים מפה?'
האם מדובר פה בהלנת שכר ואיך מחשבים/מתנהלים מפה?
05/03/2018 | 11:17
4
43
מצטער על האורך מראש..

סיימתי לעבוד אצל המעסיק הקודם שלי לפני שנה, כאשר בסיום המעסיק עשה לי גמר חשבון ושילם לי את מה שמגיע לי (פידיון חופשה, ימי הבראה, פיצויים).
עליי לציין שבעקבות שינוי בחוזה המשכורת שלי ירדה ולכן היו לי 2 תקופות של משכורות שונות לצורך חישוב פיצויים, אולם הוסכם שפידיון ימי החופשה יהיה לפי המשכורת הגבוהה מבין השניים.

לפני כ 4 חודשים עלה לי חשד שבוצעה טעות בחישוב גמר חשבון וכל התחלתי לבדוק את הסכומים שקבלתי, שבעקבותיו גיליתי חוסר תאימות:
* הפיצויים לא שולמו במלואם (היה חסר סכום מינורי)
* ימי החופש לא שולמו במלואם (המעסיק עיגל כלפי מטה חלקי יום חופש שהוא לא שילם עליו).
* פידיון ימי החופש בוצע לפי חלוקה ל 2 תקופות משכורת ולא כפי שהוסכם (לפי המשכורת הגבוהה יותר)
* ימי ההבראה לא שולמו במלואם (החישוב היחסי של ימי ההבראה היה שגוי).

כשפניתי למעסיק הטענה שלהם הייתה שהם לא רואים טעות בחישוב וביקשו את החישובים השונים שעשיתי, כמו כן הטענה הייתה שלא היה הסכם בינינו לגבי פידיון ימי החופש.

שלחתי למעסיק את החישובים שעשיתי עם התכתבויות שהיו לי לגבי פידיון ימי החופש.
ואחרי שהם קיבלו את הנ"ל נוצר דום שתיקה למשך כחודש וחצי, לא עונים למיילים ומסננים אותי בטלפון.
אחרי חודש וחצי קבלתי תשובה שהם ישלמו לי את כל הסכומים הנ"ל אבל ...אני מחוייב לחתום על מסמך שאין לי דרישות מעבר למעסיק ולחברות הבנות שלו.
הסכמתי , נשלח לי מסמך במייל שחתמתי וסרקתי אותו.

בעקבןת החתימה שלי נאמר לי שאני אקבל את הכספים כחלק ממשכורת חודש ינואר 2018, ןבעקבות זאת העסק הוציא לי תלוש משכורת בינואר 2018 על הסכום הנ"ל (במדוייק בלי הצמדה או חישובי הלנה) כאשר יש הפרשות של ביטוח לאומי ובריאות.
עובר זמן ואני רואה שהכסף לא מגיע, שולח מיילם למעסיק ומצלצל אליו - אין כל ואין מענה, פשוט מתעלמים ממני.
אחרי כ 3 שבועות אני פתאום מקבל מהם מייל שנעשתה טעות בטופס שחתמתי עליו ואני נדרש להגיע פיזית למשרדי החברה על מנת לחתום עליו אישית וכן כדי לקבל את הציק שלי.
ציינתי בפניהם שמקום עבודתי (החדש) לא נמצא באיזור בכלל והגעה לשם מצריכה ממני הפסד חצי יום עבודה, נסיעות וחנייה במקום שהם לא מוכנים לשלם והגעה פיזית בעייתית , מאז אותו הרגע שוב פעם הם נעלמו....לא עונים למיילים ומסננים בטלפונים.

מספר שאלות:
1. האם מדובר בהלנת שכר? במידה וכן ממתי היא מחושבת (מרגע סיום ההעסקה בפועל? מהרגע שאני גיליתי ופניתי אליהם? או מהרגע שהם היו מוכנים לשלם ונעלמו?) ,
2. האם חישוב ההלנה הוא על כל המרכיבים או רק על אחד מהם (פיצויים, פידיון חופשה, הבראה?) ואם כן איך היא אמורה להיות מחושבת עבור הרכיבים הרלוונטים לגביה?
3. האם הסכום הנ"ל היה אמור לגלם בתוכו הצמדה וריבית מסויימת ? ואם כן איך זה מחושב?
4.  האם באמת עלי להגיע פיזית למשרדי החברה על מנת לבצע את התהליך הנ"ל ? אי אפשר לבצע את החתימה בפקס / מייל ולשלוח את הצ'ק בדואר רשום או להפקיד בחשבון הבנק שלי?
הגעה למשרדים מחייבת אותי להפסיד חצי יום עבודה, נסיעות וחניה באיזור שמעסיקי הקודם לא ישלם לי.
5. במידה וזה יצטרך להגיע להליך משפטי, האם עלי להגיש את התביעה שלי לבית משפט לדיני עבודה ? או שאני יכול להגיש אותו נגדם בבית משפט לתביעות קטנות?

אשמח לתשובות ועזרה בנושא.
תודה והמשך יום טוב
לצפיה ב-'הרבה מדי כתוב על מעט מדי כסף :). וכעת ברצינות.. '
הרבה מדי כתוב על מעט מדי כסף :). וכעת ברצינות..
( לעמוד שלי בתפוז )
05/03/2018 | 11:28
3
23
אתה לא חייב להגיע לשם. אתה כותב מצויין ותכתוב כתב תביעה. (תמצא זאת ברשת). אם הם מוציאים לך תלוש שכר ואתה לא קיבלת את הכסף זה בעייתי מבחינתם. אתה צריך להגיש את הבקשה בית הדין לדיני עבודה ולא בתביעות קטנות. 
לא מדובר בהלנת שכר. אבל מדובר על אינספור בעיות קטנות אשר יכולות לעשות בעיות גדולות לחברה בע"מ. 
לא ניתן לתבוע פיצויי הלנה - לא בחופשה לא בהבראה. ניתן לבקש ריבית עליהם מיום הרצוי לתשלום ועד היום. שים לב שהם יכולים לקצץ מתשלום ימי חופש את השבר . 

שלח את הכתב תביעה אליהם עם שורה נוספת - התביעה תוגש תוך שבועיים ימים במידה ולא ישולם .

מקווה שעניתי על הכל. 

עזר

לצפיה ב-'תודה על התשובה, אבקש הבהרה לגבי משהו שכתבת... '
תודה על התשובה, אבקש הבהרה לגבי משהו שכתבת...
06/03/2018 | 01:27
2
16
במעט כסף הכוונה שלא מדובר בסכום אסטרונומי ...(משהו באיזור ה 1500-2000 שקל)

ועכשיו להבהרות :)
1. בהגשת התביעה לבית דין לדיני עבודה, האם עלי להצטייד בעו"ד למרות ששלחתי את המכתב לא דרך עו"ד? איך מבוצע החישוב/היוון הסכום, האם יש מחשבון שמחשב את זה (עו"ד במקרה ועלי לקחת, ריבית, הצמדה, טירחה, עוגמת נפש, הפסד ימי עבודה, וכו...)  או כאשר מגיעים לבית משפט אז כבר לוקחים עו"ד ?

כמו כן , במיקרה שכל זה מגיע למשפט, האם יש לי אפשרות לבקש שיהיה חיסיון על הפרטים המזהים שלי (דהיינו שלא יופיעו בחיפוש באינטרנט וכיוצא בזה) ?

2. רשמת שאני לא חייב להגיע לשם, אם הם מתעקשים ולא מוותרים , אשמח לדעת מה אני יכול לטעון מולם כדי לגרום להם להבין שהם צריכים לסגור את הנושא בלי לטרטר אותי עד אליהם?

3. רשמת שלא ניתן לתבוע הלנת שכר בחופשה ובהבראה. מה לגבי הפרשי הפיצויים ? הרי גם שם היו חסרים כספים.

4. יתן לבקש ריבית עליהם מיום הרצוי לתשלום, הכוונה פה מהיום שאני ראיתי שיש מחסור או מיום סיום העבודה שהם טעו ושילמו לא נכון? (קרי 4 חודשים אחורה או כמעט שנה אחורה)

5. למה החברה יכולה לקצץ את השבר מימי החופש (רשמת - "שים לב שהם יכולים לקצץ מתשלום ימי חופש את השבר . ") ?
אם זה עוזר היו לי מעל 15 ימי חופש במצטבר שם שקבלתי עליהם את הפידיון וקיבלתי חלקי ימים, פשוט לא את כל החלק היחסי (נניח קיבלתי חישוב לפי 16.22 בו בזמן שהיו לי 16.3 ימי חופש).

תודה על עזרתך !!!

לצפיה ב-'ושוב... קודם היו 4 שאלות. כעת כבר חמש :) . יאללה לתשובות..'
ושוב... קודם היו 4 שאלות. כעת כבר חמש :) . יאללה לתשובות..
( לעמוד שלי בתפוז )
06/03/2018 | 11:55
1
13
1. לא. אתה לא חייב עו"ד בתביעה כזו. יש מחשבונים לחישוב הריבית.
2. אין אפשרות. אתה יכול להגיע אליהם אבל תכתוב להם במפורש שאתה הולך לדרוש מהם גם חצי יום עבודה. האמת? לא תקבל. האמת? גם לא בבית הדין. :)
3. בפרשי פיצויים לא מזכים בהלנת שכר. בינינו, גם אם תתבע בהלנת שכר משכורת שלא קיבלת - לא תקבל זאת מבית המשפט. אולי חלק. 
4. הריבית מיום התשלום. לא מיום גילוי החוסר. 
5. אם אתה יודע אז למה אתה שואל.? אני אומר לך כי מותר להם לעשות כך. גם על פי חוק וגם על פי נוהג. 

בתקווה לעוד שאלות :)

לצפיה ב-'תודה ! לגבי 5 -אשמח להסבר ולסעיף בחוק ?'
תודה ! לגבי 5 -אשמח להסבר ולסעיף בחוק ?
07/03/2018 | 09:26
24

לצפיה ב-'קבלת פיצויים ללא טופס 161 '
קבלת פיצויים ללא טופס 161
04/03/2018 | 01:43
4
39
שלום רב,
פטורתי מעבודתי לאחר 7 שנות עבודה עם הפסקה באמצע של 4 חודשים וחזרה לאותו מקום עבודה.
קיבלתי פיצויים על שנתיים וחצי בלבד וזאת ללא בקשה מהמעביד לחתום על טופס כלשהו לרבות טופס 161 שמעיד על הפסקה בין עובד למעביד.
בבירור עם חברת הפניקס יתרת הפיצויים נשמרה החברה לא משכה מהקרן את הפיצויים . אך נתנה לי פיצויים מלאים על שנתיים וחצי

האם אין זה חובת המעסיק להחתים אותי על טופס 161?
איך ייתכן שיש יתרת פיצויים בקרן לאחר שקיבלתי פיצויים?
מה יכולה להיות הסיבה שלא נתנו לי לחתום ולא דיברו איתי על הטופס הזה?
האם אני עדיין יכולה לבקש את הטופס ולמשוך את כספיי הפיצויים מהקרן?

תודה רבה ,
המשך יום נעים
לצפיה ב-'המון שאלות בשאלה אחת. אנסה לענות על כולן.'
המון שאלות בשאלה אחת. אנסה לענות על כולן.
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2018 | 07:40
3
24
ראשית זה ברור שאתה צריך לקבל פיצויי פיטורין (בהנחה שלא קיבלת בעבר על התקופה) , גם לאחר 4 חודשים שלא עבדת בהם לפני שנתיים וחצי. 
טופס 161 רק מראה על הפסקת עבודה, אבל גם אם הוא חתום הרי שאתה יכול להראות שהפסקת העבודה היתה לתקופה בת 4 חודשים ולא 6 חודשים כנדרש. 
אגב, אם לא קיבלת פיצויי פיטורין או פנסיה אז הרי שיש מקום לדרוש זאת. 

אין חובה על המעסיק להחתים אותך על טופס 161. אם לא רצית לחתום למשל?

יתכן שיש ייתרת פיצויים בקרן וזאת בשל הייתרה הקודמת. או בגלל ריבית שהצטרברה. למרות שאתה צריך לקבל אותה. 

לא. אני לא חושב שיש סיבה להחתים או לא להחתים על טופס 161.

וכן!! אתה צריך לקבל גם טופס 161 לכל התקופה בת 7 שנים בניכוי 4 חודשים. גם פנסיה וגם פיצויי פיטורין. 

שים לב איש יקר. אתה זכאי גם להשלמה של אחוזים ל חודש אחד פיצויים לכל שנת עבודה וחודש אחד פנסיה לכל שנה. (בניכוי חצי שנה אם אין לך פנסיה קיימת)

לצפיה ב-'קבלת פיצויים ללא טופס 161'
05/03/2018 | 11:47
2
19
בתקופת העבודה הראשונה כשעזבתי משכתי בעזרת טופס 161 את יתרת הפיצויים בקרן. 
האם עדיין מגיע לי על כל השבע שנים פחות הפסקה של 4 חודשים פחות מה שמשכתי? 
מזכיר כי יש לי יתרה של פיצויים כרגע שלא נמשכה ע"י החברה וקיבלתי פיצויים על השנתיים וחצי האחרונות בלבד ללא טופס 161 או משיכה מהקרן .

תודה רבה על המענה :)
לצפיה ב-'אתה רואה מה קורה כשאני מנסה לענות ללא קבלת מלא המידע :)'
אתה רואה מה קורה כשאני מנסה לענות ללא קבלת מלא המידע :)
( לעמוד שלי בתפוז )
05/03/2018 | 12:05
1
19
ומסתבר כי אמנם עבדת 7 שנים אבל התקופה מתחלקת ל 4.5 שנים ו שנתיים וחצי. 
לקחת את הפיצויי פיטורין באמצעות טופס 161 ולפיכך אין לך את הסכום הארי של 4.5 שנים קודמות. ומדוע אתה מעוניין לקבל פעם נוספת את הפיצויי פיטורין?

לעניין הפנסיה, יש לנו שתי אפשרויות. האחת כי ביחד עם הפיצויי פיטורין לקחת גם את הפנסיה (בניקוי של 35%) . והאפשרות השניה היא כי השארת את הסכום כפנסיה. 

אתה לא יכול למשיך את הכסף, ללא טופס 161 והפניה לחברת הביטוח. 

אם פוטרת, אתה יכול לגרוש גם השלמות (הסכום שהופרש ממך והופרש מהמעסיק מגיע לכדי 6.5% 6% . אתה =צריך לקבל את ההפרש. 

אם אתה התפטרת, תוכל לדרוש את התוספת לפנסיה אבל לא את התוספת לפיצויי פיטורין.
לצפיה ב-'קבלת פיצויים ללא טופס 161'
05/03/2018 | 12:19
60
כשעזבתי את החברה לאחר 4.1 שנים וחזרתי לאותו מקום עבודה לאחר הפסקה של 4 חודשים משכתי בעת העזיבה את הסכום שהופרש לקרן , מדובר בסכום לא גדול כ 5464 ש"ח . 
משכתי ללא פגיעה בפנסיה משיכה מקרן הפיצויים בלבד. 
אני לא דורש שישלמו כעת פעמיים . רק את מה שמגיע לי אם מגיע לי . 

לא ייתכן מצב בו החברה אמורה לשלם לי על כל השבע שנים פחות מה שמשכתי פחות הפסקה של 4 חודשים? 
קיבלתי פיצויים על שנתיים וחצי בלבד מיום חזרתי לעבודה לאחר ההפסקה 16,497 ש"ח . 
ממוצע 12 חודשים אחרונים - 6,500 ש"ח ברוטו . 

אם לפי החישוב שלי אכן מגיע לי על כל השנים פחות מה שמשכתי פחות הפסקה של 4 חודשים מגיע לי עוד סכום פיצויים נכבד.
האם אין חוק שמגן עליי במקרה כזה?

תודה רבה על המענה השתדלתי לרשום את כל הפרטים כעת 

לצפיה ב-' זכויות בתקופת התראה '
זכויות בתקופת התראה
04/03/2018 | 12:30
1
20
הודיעו לי כעת סופית על פיטורים ובקשו שאשאיר את הרכב במקום.
הרכב משמש לצורכי עבודה (התניידות הנדרשת מהתפקיד) אבל גם לשימוש פרטי כחלק מחוזה ההעסקה ואני משלם את עלות הליסינג והמס במלואם במשכורת.
האם אין המעסיק צריך להשאיר לי את הרכב למשך 30 ימי ההתראה?
בנוסף, יש לי ימי חופשה צבורים שאינני מעוניין לפדות בכסף, אלא לנצל.
האם אוכל לבקש מהמעסיק לקחת את ימי החופשה ולהתחיל את תקופת ההתראה רק מסיומם?

לצפיה ב-'שסק יקר. המעביד שלך לא חייב לאפשר לך לקחת את ימי החופש שלך. '
שסק יקר. המעביד שלך לא חייב לאפשר לך לקחת את ימי החופש שלך.
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2018 | 15:25
12
הוא צריך לשמוע את בקשתך מתוך כוונה טובה. (בעברית - אם מתחשק לו).

אמנם אתה משלם את הליסינג של הרכב אך זאת מחושב כך שתקבל את הסכום שאתה צריך לשלם תמורת הליסינג. 
בעת שפוטרת הם מנסים לחסוך בהוצאות. לפיכך הם מורידים את תשלומי הליסינג ומכאן גם לוקחים לך את הרכב. 

אתה יכול לדרוש את הוצאות השימוש ברכב אחר, כהוצאות מוכרות - ולהפנות את המעסיק להבטחה שלהם לקחת רכב בליסינג עבודך. 

אבל 

אם הם מוותרים על העסקתך בימים אלה הרי שמותר להם לקחת לך את הרכב. 

או

אם הם לא מוותרים על התייצבותך בימים אלה הם חייבים להשאיר לך את הרכב. 

אבל הם לא יכולים להורות לך גם להתייצב וגם לאסור עליך לקחת את ימי החופש שלך. 

ולא. לא ניתן לקחת את ימי החופשה ואז בסיומם לקחת את ההודעה המוקדמת. 
נתנו לך כעת את ההודעה המוקדמת , כאן תוכל לקבל ולו חלק מימי החופש שלך. 
לאחר מכן תפדה את הימי חופשה הנוספים.

לצפיה ב-'הפליית עובדים'
הפליית עובדים
02/03/2018 | 16:44
3
27
לפי החוק אין להפלות עובד לא במשכורת ולא בתנאים ובשום צורה. אלא שבחברות האוטובוסים נותנים לקבוצת נהגים שבאים מהצפון גם רכב הסעה גם דמי נסיעה וגם תשלום עבור זמן הנסיעה. אף נהג אחר לא מקבל את זה גם כאלה שבאים מהצפון/דרום. לדעתי זה בניגוד לחוק הועד אומר שזה בהסכם קיבוצי. למרות שהסכם קיבוצי עומד מתחת לחוק. האם זה חוקי?
לצפיה ב-'לא ברורה לי הטענה שלך. אין להפלות עובד, נכון. אבל בחברת אוטו'
לא ברורה לי הטענה שלך. אין להפלות עובד, נכון. אבל בחברת אוטו
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2018 | 07:26
2
20
אוטובוסים מסויימת(?) משלמים לקבוצה מסויימת (?) רכב הסעה ותשלום על הנסיעה. 
כעת, לא ברור לי גם כיצד שלקבוצה מסוימת ... יש גם מתחרים שמגיעים מהצפון ואילה לא מקבלים את הזכות. 

אני יכול לומר לך שבמידה וקבוצת נהגים סגרה עסקה עם חברת האוטובוסים, שכדי שהם יסכימו להגיע מהצפון הם צריכים לקבל את הזכויות שהם דרשו , אחרת הם ילכו לעבוד בחברה אחרת... יכול דבר כזה להתקיים. 

אני מסכים שיש לנהגים האחרים סובה לרגוז. השאלה אם מישהו מהם יכול לעשות מעשה שעשוי לעלות לו במשרתו?

לצפיה ב-'סליחה, לא ברורה לי התשובה שלך'
סליחה, לא ברורה לי התשובה שלך
04/03/2018 | 08:17
1
11
מצד אחד החוק אומר אסור להפלות אבל כל מעסיק יכול לעקוף את זה בטענה שעובד אחר לחץ עליו שאם לא יקבל הוא יעבוד בחברה מתחרה
לצפיה ב-'זהו, שלא בדיוק. לא עובד אחד אלא קבוצת עובדים לחצה עליו.'
זהו, שלא בדיוק. לא עובד אחד אלא קבוצת עובדים לחצה עליו.
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2018 | 10:40
8
אם תתאגדו תוכלו לעשות זאת בצורה כוללת . 

אתה יכול להתלונן אבל סיכוי סביר שימצאו דרך להפטר ממך.
לצפיה ב-'תמלול הקלטות'
תמלול הקלטות
03/03/2018 | 18:58
3
41
אשמח להכוונה לחברת תמלול מקצועית,
ראיתי את אודיו טייפ אשמח להמלצה, זה עבור תמלול משפטי
תודה 
לצפיה ב-'יש לי אבל אני מעדיף שלא להמליץ. מצטער..'
יש לי אבל אני מעדיף שלא להמליץ. מצטער..
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2018 | 07:40
2
8
לצפיה ב-'שים לב שמדובר לא בשאלה אלא בפרסומת "סמויה"'
שים לב שמדובר לא בשאלה אלא בפרסומת "סמויה"
04/03/2018 | 10:25
1
10
לצפיה ב-'ברור לא? :)'
ברור לא? :)
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2018 | 10:50
8
לצפיה ב-'פיטורים לאחר גיל פרישה'
פיטורים לאחר גיל פרישה
28/02/2018 | 19:00
2
22
שלום רב,
לאחר גיל הפרישה המשכתי לעבוד אצל המעסיק אצלו אני עובד שנים רבות.
לצערי נפצעתי בתאונת עבודה. כבר עברו 3 חודשים מאז התאונה ואני ככל הנראה עדיין לא יכול לחזור לעבודה.
אם המעסיק שלי מפטר אותי האם הוא חייב לתת לי הודעה מוקדמת  ( כאמור אני כבר לאחר גיל הפרישה )?
תודה רבה
לצפיה ב-'גם אם כן, מאחר ואתה לא יכול'
גם אם כן, מאחר ואתה לא יכול
28/02/2018 | 19:23
23
לעבוד גם לא בתקופת ההודעה המוקדמת אז לא תהיה זכאי לקבל תשלום עבור תקופה בה אינך יכול לעבוד. 
לצפיה ב-'הוא אמור לתת לך הודעה מוקדמת (שאני מניח ששווה חודש ימים)'
הוא אמור לתת לך הודעה מוקדמת (שאני מניח ששווה חודש ימים)
( לעמוד שלי בתפוז )
04/03/2018 | 07:42
8
השאלה אם אתה לא תגיע , כי אתה חולה, האם נשארו לך ימים אם במחלה ואם בחופשה לקבל בחודש הזה?
לצפיה ב-'שאלה בנושא עיקול ממשכורת לגרוש המשלם מזונות'
שאלה בנושא עיקול ממשכורת לגרוש המשלם מזונות
28/02/2018 | 15:45
11
שלום רב,
אני אב גרוש ומשלם מזונות לבני, שחי עם אימו.
האם עובדת תשלום המזונות משפיעה על חישוב הסכום המוגן מעיקול מתוך השכר שאני מקבל?
מהו הסכום המוגן מעיקול מתוך שכרי?
תודה מראש

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד עזר מבורך ושות' עוסק בדיני עבודה ופלילים מאז 1995. לעו"ד עזר מבורך ניסיון רב הן בתביעות בדיני עבודה והן בהגנה על מעסיקים ועובדים. היחודיות
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עזר מבורך

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה