לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דיני עבודה ופנסיה

פורום דיני עבודה ופנסיה נועד לתת מענה למגוון רחב של נושאים בתחום יחסי העבודה.
בפורום תוכלו למצוא מענה לשאלות בנושאים הבאים- פיצויי פיטורים, פנסיה, דמי חופשה, דמי הבראה, דמי מחלה, דמי חגים, נסיעות, שעות נוספות, מנוחה שבועית, הרעת תנאים, עבודת נשים, שימוע, פיטורים שלא כדין, צווי הרחבה והסכמים קיבוציים.
עו"ד ארז כהן מנהל הפורום בעל ניסיון רב בתחום דיני העבודה וייצוג בבתי הדין לעבודה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פורום דיני עבודה ופנסיה נועד לתת מענה למגוון רחב של נושאים בתחום יחסי העבודה.
בפורום תוכלו למצוא מענה לשאלות בנושאים הבאים- פיצויי פיטורים, פנסיה, דמי חופשה, דמי הבראה, דמי מחלה, דמי חגים, נסיעות, שעות נוספות, מנוחה שבועית, הרעת תנאים, עבודת נשים, שימוע, פיטורים שלא כדין, צווי הרחבה והסכמים קיבוציים.
עו"ד ארז כהן מנהל הפורום בעל ניסיון רב בתחום דיני העבודה וייצוג בבתי הדין לעבודה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום דיני עבודה ופנסיה.  אתם מוזמנים להציג שאלות ותהיות המתעוררות במקום העבודה.

המענה בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.
נכונות המידע עשויה להשתנות מעת לעת.
ההסתמכות על המידע הינה באחריות המשתמשים בלבד.

המשך >>

לצפיה ב-'התנהלות מול עובד משק בית(של בניין)שמגיע/עובד מתי ואיך שבא לו'
התנהלות מול עובד משק בית(של בניין)שמגיע/עובד מתי ואיך שבא לו
22/02/2017 | 08:53
1
14

יש לי שאלה כללית שאני מברר עבור הוועד אצלנו בבניין. יש לנו עובד משק בית מספר שנים.
לפי ההסכם (בע"פ) עם העובד, הנ"ל אמור להגיע לנקות את הבניין 2 ימים בשבוע בשעות מסויימות.
לשנה האחרונה בגלל לכלוך בבניין התחיל מעקב אחרי העובד והתברר שבפועל  העובד מגיע באיזה ימים שהוא רוצה (ולא בהכרח ב 2 הימים שנקבעו לו) ובאיזה שעה שבא לו או מגיע רק פעם אחת וגם אז לא בהכרח באחד הימים שנקבעו לו.
ההגעה של העובד בימים הנ"ל נעשית בהחלטתו בלי ליידע אף אחד מוועד בבניין.
העובד אמור לקבל משכורת על חודש עבודה מלא בהתאם לעבודותו, אולם בפועל התברר שהוא קיבל משכורת מלאה בלי קשר להגעתו,  דבר שגרר מקרים של תשלום על חודש שהוא הגיע 4 פעמים באותו החודש במקום 8 הפעמים שהוא אמור להגיע.

מבחינת ניקיון,העובד מנקה מה שבא לו ואיך שבא לו... כאשר מעירים לו או מבקשים שינקה איזור מסויים הוא לרוב מתעלם או מנקה חלקית (רק למראית עין).
חשוב לי לציין שאין חוזה בכתב, אולם יש תשלומים של ביטוח לאומי על העובד.
במספר עימותים לגבי עבודתו, העובד הנ"ל ציין שאין לו בעייה ללכת אולם הוא מצפה לקבל את המגיע לו (דהיינו רומז שאין לו בעייה לסיים את העבודה כל עוד אנחנו אלא שנפטר אותו כדי לקבל פיצויים).
הועד לא מעוניין לפטר את העובד הנ"ל אולםי דוע לוועד שעל מנת לפטר אותו יש צורך לבצע שיחת שימוע מסודרת.

הועד מעוניין לתת לעובד הנ"ל צ'אנס אחרון, אולם במידה והוא ימשיך במעשיו למרות זאת הייתי מעוניין לברר את הנ"ל:
1. האם הפעולות של העובד הנ"ל נמצאות בקטגוריה של שבירת אמון בינו לבין המעסיק?
2. האם אי הגעה לביצוע עבודה ודרישה/קבלת משכורת על אותם ימים נחשבת גניבה/פגיעה במעסיק (גם תום לב מבחינתי נחשב, במידה וכן אשמח לדעת) ?
3. האם הפעולות הנ"ל מאפשרות לפטר אותו (במידה והוא לא ישנה דרכיו אחרי שיחת השימוע) תוך כדי הורדת אחוז מסויים בפיצויים המגיעים לו?
4. האם בשיחת השימוע הנ"ל אפשר להגיד לעובד שבמידה והוא ירצה לשנות ימים עליו להודיע לפני השינוי ולקבל הסכמה ולא לעשות את זה בדרך קבע, במידה וזה יחזור על עצמו תהיה לו האפשרות לבטל את העבודה באותו היום ולא לקבל משכורת על יום זה?

תודה מראש !

לצפיה ב-'עובד משק בית'
עובד משק בית
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2017 | 13:28
14
ייתכן ומדובר בהפרת אמון או פגיעה במעסיק. שלילת פיצויים יכולה להתבצע רק ע"י בית הדין לעבודה על סמ נסיבות המקרה הספציפי.
במידה והעובד משנה את תנאי העבודה באופן חד צדדי ניתן להתריע בפניו כי יראו אותו כמתפטר מעבודתו.
לצפיה ב-'אוכל בעבודה'
אוכל בעבודה
21/02/2017 | 20:54
1
17
שלום!
התחלתי מקום עבודה חדש, האנשים נחמדים ונפלאים, העבודה מתאימה לי בול אבל אליה וקוץ בה. במסגרת העבודה אנו נדרשים לצאת ל"טיולים" ברחבי המדינה - הדרכת לקוחות, הצגת מצגות וכו'. במפעל עצמו יש חדר אוכל אבל את האוכל העובדים נדרשים להביא מהבית. אז כל עוד עבדתי במפעל ויכולתי להביא אוכל מהבית - אז איך שהוא עוד הסתדרתי - הכנתי לבד, קיבלתי מאמא, קיבלתי ממקום עבודה אחר את מה שנשאר להם. עכשיו מתחילים לצאת להדרכות ומצגות ואין את התנאים של חדר האוכל - אין אפשרות לחמם את האוכל שאני אמור להביא, אין אפשרות לשמור אותו במקרר. היום יצאתי להדרכות בירושלים בשעה 7 מהבית שבחיפה, חזרתי אחרי 7 בערב. בדרך שילמתי 50 ש"ח על ארוחה עיסקית שתשביע אותי. אני לא יודע מאיזו קופה המדריכים משלמים את האוכל והאם מקבלים החזרים אבל המשכורת שלהם היא פי 3 ממני ואפילו יותר. אני מקבל בינתיים שכר מינימום שמחושב לפי שעה. השאלות שלי הן:
איך מחושב השכר שלי היום? מרגע שיצאתי מהבית? מהרגע שהיגעתי לירושלים?עד שחזרתי הביתה? או עד שחזרתי למפעל (צריך להביא ציוד נוסף להדרכות מהמפעל) לפני שחזרתי הביתה?
לא הייתי בבית למעלה מ 12 שעות ונאלצתי לקנות אוכל מכספי, מי משלם על האוכל וכמה? אני מהכיס הפרטי שלי? המפעל אמור לשלם? איך לעזאזל אני אמור לשלם חודש שלם כמעט כל יום 40-60 ש"ח ארוחות? המשכורת שלי לא מכסה את זה.
לצפיה ב-'תשלום בגין ארוחות'
תשלום בגין ארוחות
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2017 | 13:22
44
אין חובה בחוק לשלם על ארוחות, אלא אם קיים הסכם אישי, קיבוצי או נוהג לשלם עבור ארוחות.
התשלום מתבצע עבור זמן העבודה בפועל מרגע ההגעה למקום העבודה הרגיל. על עבודה בירושלים יש לפצות בגין זמן ההגעה כזמן עבודה.
לצפיה ב-'זכויות עובדת בהריון'
זכויות עובדת בהריון
21/02/2017 | 12:14
1
12
שלום,
לפני כחודשיים התחלתי מקום עבודה חדש בעודי בתחילת ההריון (בידיעת המעסיק).
האם אני זכאית להעדר 40 שעות לבדיקות ללא קשר לותק שיש לי בחברה?
האם הארכת חופשת הלידה תלויה בותק במקום העבודה הספציפי (עזבתי מקום עבודה אחר עבור מקום עבודתי הנוכחי, כך שוותק עבודה רציף במשק יש של מספר שנים)?
בהנחה והארכת חופשת הלידה תלויה בוותק במקום העבודה הנוכחי, בהנחה ואצבור 7 חודשי וותק עד הלידה, האם אהיה זכאית להאריך את חופשת הלידה באופן יחסי (לא עד חצי שנה, אבל אולי בשבוע/שבועיים/חודש...)?

תודה,
אושרית
לצפיה ב-'זכויות בהיריון'
זכויות בהיריון
( לעמוד שלי בתפוז )
21/02/2017 | 15:57
9
אין קשר לוותק לצורך 40 שעות ההיעדרות.
הארכת חופשת לידה אכן כפופה לוותק באותו מקום עבודה.
ניתן להאריך את חופשת הלידה לחל"ת עד רבע מהוותק אצל המעסיק.
לצפיה ב-'הרעת תנאי עבודה'
הרעת תנאי עבודה
20/02/2017 | 22:02
1
17
אם חלה הרעה משמעותית בתאי עבודה
,(עובדי מדינה} , האם ניתן לאלץ את המעביד לא לשנות את התנאים או שהזכות היחידה הניתנת זן התפטרות עם פיצויים?
לצפיה ב-'הרעה בתנאים'
הרעה בתנאים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/02/2017 | 15:49
9
הרעה מוחשית בתנאים מאפשר התפטרות כדין מפוטר תוך מתן התראה למעסיק טרם ההתפטרות.
לצפיה ב-'פיצויי פיטורים'
פיצויי פיטורים
20/02/2017 | 13:50
2
22
בן זוגי קיבל הודעת פיטורים, לפיה החל מעוד חודש הוא מסיים את עבודתו במקום הוא עבד במקום זה במשך שנה.

לפי המנהל שלו, הוא לא זכאי לפיצויי פיטורים מכיוון שניתנה לו הודעה מראש של 30 יום, שבמהלכם הוא ממשיך לעבוד.

עד כמה שידוע לי זה לא תקין ומעל לשנה, העובד זכאי לתשלום פיצויים בלי קשר להודעה מוקדמת. האם אני צודקת?
לצפיה ב-'את בהחלט צודקת. הודעה מוקדמת היא חובה ופיצויי פיטורים גם'
את בהחלט צודקת. הודעה מוקדמת היא חובה ופיצויי פיטורים גם
20/02/2017 | 14:52
10
לצפיה ב-'פיצויים והודעה מוקדמת'
פיצויים והודעה מוקדמת
( לעמוד שלי בתפוז )
21/02/2017 | 15:46
7
הינו זכאי לפיצויי פיטורים במידה ואכן עבד מעל שנה של עבודה ללא קשר למתן הודעה מוקדמת.
לצפיה ב-'השלמת פיצויי פיטורין, והפרשות סוציאליות על ימי חופש'
השלמת פיצויי פיטורין, והפרשות סוציאליות על ימי חופש
20/02/2017 | 12:10
1
27
שלום

פוטרתי מעבודתי לאחר כשלוש שנים. במשך התקופה הופרשו פיצויים לקופתי בסך 6% מהשכר. האם אני זכאי להשלמת הפיצויים לסך של 8.33%? והאם הכוונה לאחוז מהמשכורת האחרונה?

חוזה העבודה רק מציין שאני זכאי ל"תנאים סוציאלים על פי חוק", ושאני "לא זכאי לתמורה נוספת מעבר למפורט בהסכם זה". כך שלא ברור לי אם סעיף 14 חל באופן אוטומטי לגביי, והאם זה בכלל פוטר את המעסיק מהשלמת הפיצויים.

כעת, כחודש לאחר הפיטורים טרם קיבלתי השלמה או אינדיקציה שהמעסיק מתכוון לבצע השלמה כלשהי.

נקודה נוספת- נראה שכל ההפרשות, גם לפנסיה, בוצעו לפי חישוב שכר ללא ימי חופש. זאת אומרת ימי חופש חושבו כ"תמורה" נפרדת בתלוש השכר ולא נלקחו בחשבון התנאים הסוציאלים, כך שאלו יצאו מעט נמוכים יותר. האם זה חוקי?

תודה רבה
לצפיה ב-'השלמת פיצויים'
השלמת פיצויים
( לעמוד שלי בתפוז )
20/02/2017 | 13:31
14
הנך זכאי להשלמת פיצויי פיטורים עפ"י חוק.
ההפרשה לפנסיה אמורה לכלול חלפי שכר, כגון: חופשה, מחלה, חג, מילואים.
משרדנו עומד לרשותך.
לצפיה ב-'שאלה קטנה'
שאלה קטנה
18/02/2017 | 15:52
1
32
לאחרונה שמעתי שמועה שגם אם אני מתפטרת לבד אני זכאית לפיצויים מעל שנה 1 של עבודה..
הייתכן?
לצפיה ב-'פיצויי התפטרות'
פיצויי התפטרות
( לעמוד שלי בתפוז )
19/02/2017 | 15:19
24
טרם יצא חוק בנושא.
לצפיה ב-'סכסוך עבודה'
סכסוך עבודה
14/02/2017 | 19:18
3
46
האם יש דרך לתבוע את בוסית שצורחת על העובדת בנוכחות אנשי צוות? מהי פרוצדורה ואיך פועלים?
לצפיה ב-'תביעת בעל תפקיד'
תביעת בעל תפקיד
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2017 | 08:36
1
32
אין עילת תביה ישירה נגד בעלת התפקיד.
עם זאת ייתכן ומדובר בנסיבות המצדיקות התפטרות כדין מפוטרת במידה והצעקות חורגות מגדר הסביר. 
מוטב לקיים שיחה או להוציא מכתב התראה בנושא.
לצפיה ב-'למה אין עילה לתביעה?'
למה אין עילה לתביעה?
18/02/2017 | 09:20
17
ממתי מותר לבוסית לפעול בהכפשת שם? הוצאת דיבה? לשון הרע נגד עובדת?
לצפיה ב-'ממליצה גם לבדוק כמה הקייס שווה'
ממליצה גם לבדוק כמה הקייס שווה
17/02/2017 | 18:37
19
לצפיה ב-'התייעצות באם הופרו תנאי העסקה'
התייעצות באם הופרו תנאי העסקה
17/02/2017 | 13:45
2
21
שלום רב,

ברצוני להתייעץ עמכם בנוגע לעבודתי האחרונה, שבה אני חושדת שהופרו זכויותיי כעובדת.

אני בת 20, אני מתגוררת במושב טירת יהודה, עבדתי בחנות צעצועים (שהיא חלק מרשת מאוד גדולה) בשהם במשך שנה ו4 חודשים.

ראשית כל, אני תוהה האם שולמו לי נסיעות כחוק. בתלוש המשכורת שלי רשום שאני מתגוררת בשהם (ולא בטירת יהודה), כמו כן, תשלום הנסיעות ששולמו לי ליום הוא 5.60 ש"ח, כאשר
נסיעה לעבודה היתה עולה לי 11.80 ליום (5.90 לכיוון).
חשוב לציין שהתרעתי זאת בפני הממונה עליי מספר פעמים אך הוא השיב בתשובות "מתחמקות" ולמעשה לא קיבלתי תשובה קונקרטית עד היום.

בנוסף, כאשר הודעתי על התפטרותי מהחברה, נדרשתי מהממונה עליי למלא מספר טפסים הקשורים לפנסיה. מבירור שביצעתי גיליתי כי אלו טפסים שהייתי אמורה למלא בתחילת העסקתי ולא בסופה.
שמות הטפסים הם:
1. בקשת הצטרפות כעמית - שכיר לחברת ביטוח
2. הצהרת בריאות לחיתום רפואי בקרנות הפנסיה
3. הרשאה מתמשכת לסוכן ביטוח או יועץ פנסיוני לקבלת מידע והעברת בקשות לביצוע פעולות

כמו כן, לא חתמתי על חוזה עבודה כלל.

איני יודעת האם אני זכאית לדברים נוספים מהמעסיק, כעת, כשנותקו קשרינו, ואשמח אם תוכלו
לייעץ לי כיצד לפעול.
במידה והעניין רלוונטי, עבדתי באותה החברה במשך שנתיים לפני מספר שנים, ולאחר הפסקה של שנה
חזרתי לעבוד שם בפעם האחרונה.
אשמח לקבל ייעוץ בנושא
כמו כן, אוכל לשלוח את תלוש המשכורת שלי בפרטי למי שיצטרך

תודה רבה!!
לצפיה ב-'ממליצה גם לבדוק כמה הקייס שווה'
17/02/2017 | 18:34
1
17
ממליצה גם לבדוק כמה הקייס שלך שווה
לצפיה ב-'אבל יש קייס בכלל??'
אבל יש קייס בכלל??
18/02/2017 | 13:58
7
לצפיה ב-'העברת כספי פיצויים לאימי'
העברת כספי פיצויים לאימי
14/02/2017 | 18:05
6
33
שלום רב, ברצוני לברר את הנקודה הבאה: פוטרתי מעבודתי ואני זכאי לפיצויים. הפיצויים עצמם נמצאים אצל סוכן הביטוח של החברה, ולמעשה אני יכול כבר לקבלם. אני מעוניין לדעת איך אני יכול לקבל את הכסף ולהעבירו ישירות לחשבון הבנק של אימי, כלומר שהפיציים לא יעברו דרך חשבון הבנק שלי. תודה מראש.
לצפיה ב-'תברר אצל סוכן הביטוח'
תברר אצל סוכן הביטוח
14/02/2017 | 21:27
5
21
אם אפשרי לקבל את הפיצויים בצ'ק ולא בהעברה לחשבונך.
אם זה אפשרי תפקיד את הצ'ק בחשבון של אמך.
לצפיה ב-'תודה ושאלה נוספת'
תודה ושאלה נוספת
14/02/2017 | 22:47
4
24
אוקי, ראשית sharpantie תודה רבה על התגובה. שנית, במידה והדבר אפשרי- האם עלי לבקש צ'ק אשר אינו "למוטב בלבד"? כלומר לדרוש צ'ק "פתוח" אותו אוכל להפקיד בחשבון של אימי?
לצפיה ב-'כמעט נכון'
כמעט נכון
15/02/2017 | 07:39
3
27
צ'ק פתוח הוא ללא ציון הסכום, ובטח לא לזה התכוונת.
הצ'ק צריך להיות לפקודתך (עם השם שלך), בלי ''למוטב בלבד''.
לפני ההפקדה תחתום על הצ'ק בצד האחורי.
לצפיה ב-'אין חיה כזו'
אין חיה כזו
15/02/2017 | 17:38
1
16
צ'ק שלא רשום עליו למוטב בלבד. ל אחת כמה וכמה שחברת ביטוח/קופה לא תסכים להנפיק צ'ק כזה.
יתכבד השואל וישלם את חובותיו נושיו במקום לנסות לחפש דרכים להעלים את הכסף מידיעתם.
לצפיה ב-'מר שטויות- לא כל אדם חייב הינו נוכל'
מר שטויות- לא כל אדם חייב הינו נוכל
16/02/2017 | 16:54
11
מר שטויות במיץ מישמיש; אתה מניח שאני מנסה לחמוק מחובותיי. ייתכן והנחתך מבוססת על מקרים רבים שנתקלת והכרת ולכן היא לגיטימית. אנא חשוב על מצבים מורכבים נוספים שאינם מעולמך הפרטי, למשל מקרה בו אימו של אדם שנקלע לצרה משלמת במקומו את חובותיו הכלכליות בהסדר ובאישור הבנק. מר שטויות יקר- לא כל אדם חייב הינו נוכל.מר שטויות במיץ מישמיש; אתה מניח שאני מנסה לחמוק מחובותיי. ייתכן והנחתך מבוססת על מקרים רבים שנתקלת והכרת ולכן היא לגיטימית. אנא חשוב על מצבים מורכבים נוספים שאינם מעולמך הפרטי, למשל מקרה בו אימו של אדם שנקלע לצרה משלמת במקומו את חובותיו הכלכליות בהסדר ובאישור הבנק. מר שטויות יקר- לא כל אדם חייב הינו נוכל.
לצפיה ב-'הבנתי תודה'
הבנתי תודה
16/02/2017 | 17:04
10
אוקי הבנתי. מודה לך שוב על התגובה 
לצפיה ב-'שינויים בעבודה במהלך הריון ואחריו'
שינויים בעבודה במהלך הריון ואחריו
14/02/2017 | 18:55
1
20
היי,
אני עובדת בחברה גדולה כ-3 שנים, לאחרונה יש שמועות שסוגרים את הצוות שלי וכנראה יפזרו את חברי הצוות בין הצוותים השונים או לשנות את מהות הצוות, לא מדובר כחלק מהתייעלות או שיפור, אלא מהסיבה שהם לא יודעים כל כך מה לעשות עם הצוות מאחר ואין פרוייקטים חדשים ולכן חושבים לשנות את מהותו או סגירתו.
אני בהריון בחודש שמיני ולפני כמה חודשים היתה לי שיחה עם המנהלים לגבי עוד לפני שנוצר המצב והבעתי את רצוני להשאר בצוות כמו שהוא ולחזור אליו לאחר חופשת הלידה.
אני מבקשת להבין האם שינוי כזה יכול להתפרש כהרעת תנאים, שכן משימות של צוותים אחרים פחות מעניינים אותי (מדובר בצוותי פיתוח).
ובכלל מה זכויותיי במקרה כזה
לצפיה ב-'שינוי תפקיד בזמן היריון'
שינוי תפקיד בזמן היריון
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2017 | 08:34
14
על פניו לא נראה שמדובר בהרעה מוחשית בתנאים אלא צורך אמיתי של המעסיק לשינוי ארגוני.
לא נראה שעצם היותך בהיריון יכול לחייב את המעסיק להותיר צוות כפי שהוא בניגוד לצרכיו למשך כל חודשי ההיריון ולאחר חופשת הלידה.
ככלל ניתן לבצע שינויים כל עוד אין פגיעה בשכר והיקף המשרה.
לצפיה ב-'לפני תחילת עבודה בפועל'
לפני תחילת עבודה בפועל
14/02/2017 | 11:28
2
28
שלום רב
חתמתי להתחיל לעבוד במקום עבודה חדש החל מ-01.03.17.

בינתיים קיבלתי הצעה שמשפרת תנאי העסקה שלי בכ30%

האם אני פשוט יכול להגיד שאני מתחרט ולא מתחיל לעבוד אצלם? או שולח מכתב?

אף פעם לא קרה לי דבר כזה... מה הדין הנכון לנהוג?
לצפיה ב-'ביטול חוזה תחילת עבודה'
ביטול חוזה תחילת עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2017 | 15:19
1
18
מן הראוי להודיע בהקדם למקום העבודה החדש על ביטול החוזה.
במקרה של ביטול באם פעלת בתום לב, סביר שלא תהא חייב בפיצוי כלשהו, אך אינך חסין מפני עצם הגשת תביעה ע"י המעסיק החדש.
לצפיה ב-'סיבה להגשת תביעה'
סיבה להגשת תביעה
14/02/2017 | 16:03
16

תודה רבה על התשובה

אפשר קצת להרחיב על עצם הגשת תביעה נגדי? הרי בחוזה אין התייחסות לניתוק התקשרות לפני תחילת עבודה.
מציאת מקום עבודה חלופי עם תנאיי העסקה יותר טובים זה נחשב לתום לב?

בברכה

לצפיה ב-'עזיבת מקום עבודה בשל מחלת הורה'
עזיבת מקום עבודה בשל מחלת הורה
13/02/2017 | 12:40
2
30
אני עובדת מס רב של שנים בחברת סיעוד נאלצתי להקפיא את עבודתי בעקבות מחלת אימי אני סועדת ומטפלת בה כאשר אושר לאימי מטפלת היא סירבה שגורם זר יטפל בה בחברה שאני עובדת נאמר לי שהם ינסו לטפל שאני יחזור לעבודה דרך טיפול באימי אך עובדת הסוציאלית לא אישרה להם זאת.
אין באפשרותי לחזור לעבודה כלל מפני שאימי אינה מוכנה שאף גורם יטפל בה גם במהלך השיקום חוץ מלקבל את הטיפול הרפואי הצוות לא טיפל בה כגון מקלחות החלפה רחצה אכילה וכו
אני סועדת את אימי במהלך כל היום וכן מסיעה אותה לטיפולים לכן האם מבחינה חוקית יש אפשרות שאני עזוב את העבודה ויקבל את המגיע לי מבחינה חוקית מפני שזה מתמשך מס חודשים ואני לא רואה צפי לחזרה לעבודה
(בנוסף אני גם ישנה אצל אימי גם בלילה)
לצפיה ב-'אמ...אין לי מושג אבל'
אמ...אין לי מושג אבל
14/02/2017 | 13:46
18
פעם היתה לאחי בעיה והוא פנה לעו"ד ניצן בצון סבן הם תבעו בעניין כזה של זכויות עובדים וזכו. 
לצפיה ב-'הפסקת עבודה בשל מצב רפואי של הורה'
הפסקת עבודה בשל מצב רפואי של הורה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2017 | 15:22
20
בהחלט הנך זכאי לסיים את עבודתך בשל מצב רפואי של הורה שמטופל על ידך ולקבל פיצויי פיטורים.
משרדנו עומד לרשותך במידת הצורך.
לצפיה ב-'שאלה לגבי אופן חישוב שעות נוספות'
שאלה לגבי אופן חישוב שעות נוספות
14/02/2017 | 12:04
1
20
כמקובל, המעסיק שלי מוריד חצי שעה משכרי.
שאלתי היא איך זה אמור להשפיע על חישוב שעות נוספות. גישתי אומרת כי שעות נוספות יחושבו מסך השעות בהם הייתי בפועל בעבודה והורדת החצי שעה הינה פעולה חשבונאית שנעשת לאחר חישוב השעות הנוספות. מעסיקי טוען אחרת, הוא מוריד את חצי השעה ורק אז מחשב לי שעות נוספות.

מי צודק?
לצפיה ב-'חישוב שעות נוספות'
חישוב שעות נוספות
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2017 | 15:21
13
החישב של המעסיק היא הגישה המקובלת.
לצפיה ב-'הפקדות של מעסיק לקרן פנסיה'
הפקדות של מעסיק לקרן פנסיה
13/02/2017 | 15:51
2
28
שלום רב
פוטרתי מעבודתי הקודמת בחודש אוגוסט 2016. מיד התחלתי לעבוד במקום חדש. לאחרונה גיליתי שהמעסיק הקודם שלי ממשיך להפריש לי כספים לקרן פנסיה ( פנסיה+פיצויי פיטורין ). סה"כ כ-6 הפקדות. במקביל גם המעסיק הנוכחי התחיל להפריש כספים מהיום הראשון שהתחלתי לעבוד.
הודעתי למעסיק הקודם על הטעות שהוא מבצע. כרגע אין שינוי. בנוסף פניתי לחברת ביטוח וביקשתי שייפסיקו לקבל כספים מהמעסיק הקודם. הם ענו לי שזה בלתי אפשרי ומי שיכול לעצור זה רק מעסיק קודם עצמו.
מגניב לקבל כספים לפנסיה ופיצויים משני מקומות עבודה, אבל אני לא צריך את הכסף שהוא לא שלי. (מדובר במעסיק קטן שמתקמצן על חברת הנה"ח טובה).
מה עלי לעשות? מה דין ההפקדות של מעסיק הקודם? איך עוצרים את ההפקדות? האם הוא יכול למשוך את הכסף בחזרה? איך אני מוודא שהוא לא מושך סכום נכון ולא יותר מידי?

אודה לעזרה

בברכה 
לצפיה ב-'מעסיק לא מפריש לפנסיה כך סתם עבור עובד שעזב'
מעסיק לא מפריש לפנסיה כך סתם עבור עובד שעזב
13/02/2017 | 17:21
1
27
ייתכן שבתקופת עבודתך נוכו לך הפרשות פנסיוניות מתלוש השכר, אך לא הועברו לחברת הביטוח במועד וכעת המעסיק מבצע את ההעברות.
עליך לבקש דוח הפקדות נומינלי מחברת הביטוח ולבדוק אם קיימות בדוח הפרשות התואמות את תקופת עבודתך אצל המעסיק הקודם
לצפיה ב-'בדקתי את ההפקדות מולתלוש שכר'
בדקתי את ההפקדות מולתלוש שכר
14/02/2017 | 08:43
19
ישבתי אתמול בערב  ועברתי חודש - חודש - תלוש - תלוש.
כל מה שנוכה במשכורת - קיבל ביטוי באתר הפנסיה.

כך שאין משהו שחסר.

אז אני שוב נאלץ לשאול: מה עלי לעשות? מה דין ההפקדות של המעסיק לאחר שפוטרתי ? איך עוצרים את ההפקדות? האם הוא יכול למשוך את הכסף בחזרה? איך אני מוודא שהוא מושך סכום נכון ולא יותר מידי?

בברכה
לצפיה ב-'התפטרות מיידית ללא חוזה עבודה'
התפטרות מיידית ללא חוזה עבודה
12/02/2017 | 19:43
1
29
שלום,
אני עובד שבעה חודשים במקום עבודה שבו לא החתימו אותי על שום חוזה עבודה.
אני מעוניין לעזוב את העבודה במיידי ולהודיע על התפטרות.
האם אני מחוייב בהודעה מוקדמת למעסיק? או מכיוון שאין חוזה עבודה אני יכול לעזוב מהרגע להרגע?

תודה.
לצפיה ב-'הודעה מוקדמת'
הודעה מוקדמת
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2017 | 08:44
20
הנך מחויב במתן הודעה מוקדמת.
7 ימים לעובד שעתי, 8.5 ימים לעובד חודשי.
לצפיה ב-'ותק לעובד חוזר בהסכם הקיבוצי (בית מלון)'
ותק לעובד חוזר בהסכם הקיבוצי (בית מלון)
12/02/2017 | 16:55
1
13
שלום וברכה,
אני עובדת חוזרת בבית מלון (הסכם קיבוצי), ולא ברור לי האם יש לחשב לי ותק עפ"י חוק או לא. 

תקופת עבודה ראשונה:  מינואר2015 עד אוקטובר 2015 כולל (סה"כ 10 חודשים)
תקופת עבודה שנייה: מאוגוסט 2016 עד - עכשיו 2017 במתכונת להמשיך. (סה"כ 7 חודשים עד כה) 
בנוסף לכל זה : לא הודעתי בכתב שאני עוזבת אלא בע"פ ... 

*יש לציין כי בין שני התקופות עבדתי במלון אחר באותו התפקיד  לתקופה של חמישה חודשים מינואר 2016-מאי2016 כולל. 

האם מגיע לי צבירת ותק של שני התקופות או שהמעסיק יכול לחשב את שני התקופות כל אחת לחוד? והאם יש חשיבות מסויימת לכך שעבדתי באותה העבודה במקום אחד בהקשר לצבירת הותק?

לצפיה ב-'צבירת רצף במלון'
צבירת רצף במלון
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2017 | 08:43
12
הותק שלך נותק עם חזרתך לתקופה השנייה.
אין משמעות לכך שעבדת אצל מעסיק אחר בתווך.
לצפיה ב-'כיצד לנהוג? , רוצה לעזוב... '
כיצד לנהוג? , רוצה לעזוב...
12/02/2017 | 15:43
1
30
שלום,
צריכה עצה
אתחיל בהצגת המצב:, שמי דורית, עובדת כשנה ורבע במקום עבודה כעובדת חודשית, לפני כחודשיים חלו שינויים שהשפיעו על אופן עבודתי בין היתר ואני מעוניינת להתפטר. המצב הוא כזה שאני כרגע בתקופת מחלה ואין לי ימים לניצול (יתרתי 1-).
השאלות שלי: 
1. האם לחכות לסיום המחלה ואז להודיע למעסיק על התפטרותי או להודיע כבר עכשיו בתקופת המחלה , למרות היתרה השלילית ... 
2. האם כדאי לציין את הסיבה, או שזה מיותר?
3. האם מותר לי להיות חולה בתקופת ההודעה המוקדמת למרות שמכסת ימי המחלה נגמרו?
4. באילו נסיבות אפשר להעדר בתקופת ההודעה המוקדמת מבלי שהדבר ייחשב אי  מילוי חובתי זאת ויגרור ניכוי שכר של חודש? האם מנכים מפיצויי פיטורין למרות שאני חתומה על סעיף 14 ו/או מהבראה ?

אובדת עצות, פשוט מקום העבודה עושה לי ממש לא טוב, ... וקשה לי ללכת אליו.. 

תודה רבה :)

לצפיה ב-'התפטרות בזמן מחלה'
התפטרות בזמן מחלה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2017 | 08:42
17
באם ממילא אין לך ימי מחלה צבורים אין לך מה לעכב את הודעת ההתפטרות. אין חובה לציין סיבה.
אין בעיה לחפוף ימי מחלה בתקופת ההודעה המוקדמת, כנגד הצגת אישורי מחלה.
לצפיה ב-'תשלום רטרואקטיבי לפנסיה לעוזרת בית'
תשלום רטרואקטיבי לפנסיה לעוזרת בית
12/02/2017 | 08:56
2
24
מפטר עוזרת בית לאחר 5 שנים.
רוצה לשלם רטרואקטיבי את הפנסיה שמגיעה לה.
1. האם באחריותי להעביר גם את החלק שלה או זה באחריותה?
2. במידה וזה באחריותי.  האם מנכה לה מתשלום הפיצויים את החלק שלה עבור הפנסיה?

תודה..
לצפיה ב-'תשלום פנסיה'
תשלום פנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2017 | 08:39
1
15
אין חובה להעביר גם את החלק שלה, אלא אם כן היא מעוניינת לעשות זאת.
לצפיה ב-'תודה על המענה המהיר.'
תודה על המענה המהיר.
14/02/2017 | 08:25
8
לצפיה ב-'עובד שעתי - ימי מחלה'
עובד שעתי - ימי מחלה
10/02/2017 | 13:32
1
26
שלום,
אני עובד שעתי במכללה.
(עובד שעתי במובן של מעביר כרטיס והתשלום בסוף החודש הוא מכפלה של השעות בשכר לשעה).
בחוזה כתוב : "יעבוד בימים ובשעות לפי הצורך".
בחודשים האחרונים יצא לי לעבוד פעם בשבוע, בד"כ ביום ראשון.
זאת על פי תקשורת עם הממונה המקצועי (לא המנהלי).
לפני כמה שבועות חליתי בסופ"ש
וביום ראשון קיבלתי מהרופא 5 ימי מחלה.
שלחתי את ימי המחלה לאגף שכר
והם טענו שלא מגיע לי כסף,
כיוון שאני בד"כ עובד בימי רק בימי ראשון וזה יום המחלה הראשון עליו לא מקבלים כסף.
רציתי לברר האם טענתם נכונה במקרה שבו אני עובד שעתי שמעביר כרטיס?
(למעשה במצב כזה, גם אם אני עובד שם שנים רבות, אבל רק יום בשבוע, מעולם לא אקבל כסף על ימי מחלה ?)
תודה רבה
לצפיה ב-'תשלום מחלה'
תשלום מחלה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2017 | 08:37
10
החישוב הוא נכון.
יום המחלה הראשון הוא לא בתשלום ואם יתר הימים ממילא אינך אמור לעבור הרי שלא הפסדת כסף.

מנהל/ת הפורום

אודות:
ארז כהן ושות' משרד עורכי דין דיני עבודה הוקם ומנוהל ע"י עורך דין ארז כהן בעל תואר במשפטים (.LL.Bׂ) מאוניברסיטת בר אילן, מגשר מוסמך ליישוב סכסוכים וחבר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד ארז כהן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו