לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דיני עבודה ופנסיה

פורום דיני עבודה ופנסיה נועד לתת מענה למגוון רחב של נושאים בתחום יחסי העבודה.
בפורום תוכלו למצוא מענה לשאלות בנושאים הבאים: פיצויי פיטורים, פנסיה, דמי חופשה, דמי הבראה, דמי מחלה, דמי חגים, נסיעות, שעות נוספות, מנוחה שבועית, הרעת תנאים, עבודת נשים, שימוע, פיטורים שלא כדין, צווי הרחבה והסכמים קיבוציים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פורום דיני עבודה ופנסיה נועד לתת מענה למגוון רחב של נושאים בתחום יחסי העבודה.
בפורום תוכלו למצוא מענה לשאלות בנושאים הבאים: פיצויי פיטורים, פנסיה, דמי חופשה, דמי הבראה, דמי מחלה, דמי חגים, נסיעות, שעות נוספות, מנוחה שבועית, הרעת תנאים, עבודת נשים, שימוע, פיטורים שלא כדין, צווי הרחבה והסכמים קיבוציים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום דיני עבודה ופנסיה.  אתם מוזמנים להציג שאלות ותהיות המתעוררות במקום העבודה.

המענה בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.
נכונות המידע עשויה להשתנות מעת לעת.
ההסתמכות על המידע הינה באחריות המשתמשים בלבד.

המשך >>

לצפיה ב-'ימי חופשה'
ימי חופשה
22/06/2017 | 22:19
1
7
אני צברתי במקום עבודתי עד היום 6 ימי חופשה,
בקשתי ממעסיק 10 ימים.
האם המעסיק רשאי לא לאשר 10 ימי חופשה, למרות שעד סוף השנה אצבור 12 ימי חופשה?
לצפיה ב-'ברור שהוא רשאי'
ברור שהוא רשאי
23/06/2017 | 07:42
1
לא לאשר ימי חופשה מעבר לאלו שנצברו לזכות העובד.
לצפיה ב-'העסקת מטפלת זרה'
העסקת מטפלת זרה
22/06/2017 | 12:08
1
6
שלום ברצוני לדעת בעניין הגדרת הסכם עבודה לעובד זר כיצד עליי להתגונן מפני דרישות של מטפלת זרה לתוספת שכר וכל מיני בקשות סחיטה באיומים אילו סעיפים שעליי להכניס להסכם במטרה למנוע בעיות עתידיות?אשמח לקבל תשובות תודה ענת

לצפיה ב-'מתחיל בשאלה האם יש לך אישור'
מתחיל בשאלה האם יש לך אישור
22/06/2017 | 18:22
2
להעסקת מטפלץ זרה
אם כן, ההעסקה היא בדרך כלל באמצעות חשברת כוח אדם שהיא זו שדואגת לכל החלק הפרוצדורלי של הנושא.
לצפיה ב-'גלובאליות שאלה'
גלובאליות שאלה
22/06/2017 | 17:07
3
שלום אני עובד שעתי בשכר מינימום בהסכם קיבוצי שעבד בתפקיד מסוים שנה וחצי חודשים  קיבלתי סכום כסף מהמעסיק כל חודש  תמורת שעות נוספות גלובאליות סכום לא קבוע משתנה שבין 400 ל800 שקל בגין 3 או 7 שעות כל חודש  שביצעתי בפועל. יש לציין  שלא נמסרה לי חובת ההודעה לעובד על תנאי העסקה החדשים בכתב. לפני זה היתי עובד בתפקיד אחר שעתי ושעות נוספות רגילות 4 שנים. האם זה חוקי והאם ניתן לתבוע את כל סעיף שעות הנוספות הגלובאליות בשנה וחצי האחרונות שהם  ברובם מהווים למעשה הגדלה של השכר הרגיל שלי היא   למעשה
פיקטיבית האם יש לחשבם במסגרת שכר היסוד שלי  פיצויי פיטורין יש לי מכתב סיום העסקה מהמעסיק שלי ?
לצפיה ב-'פיטורין - חלף הודעה מוקדמת , האם זכאים להפרשות סוציאליות?'
פיטורין - חלף הודעה מוקדמת , האם זכאים להפרשות סוציאליות?
22/06/2017 | 07:48
3
9
פיטורין - חלף הודעה מוקדמת , האם זכאים להפרשות סוציאליות בגין אותו החודש?

וכיצד מחושב חודש החלף הודעה מוקדמת לצורך המשכורת?

שאלה שחבר שלי שואל,

עבד במקום עבודה 4 שנים ומשכורתו האחרונה הייתה 6000 שקלים

בנוסף קיבל קרן השתלמות מלאה מצד המעסיק ,

והפרשות לפנסיה.

החבר, פוטר באותו יום, (נערך לו שימוע, כדין כמה שבועות קודם לכן).

וחתם בחברה על חלף הודעה מוקדמת (החברה רצתה לפטר אותו מיידית, ולא רצתה אותו חודש נוסף שם).

בתלוש המשכורת שלו ,

הוא ראה ש -

1. סעיף חלף הודעה מוקדמת היא 4800 , (ולא 6000).-

2. לא הופרשו פנסיה וקרן השתלמות על חלף הודעה מוקדמת , לא על 6000- או 4800

3. פידיון ימי חופש - לא חושב יום חופש נוסף (מקבל 12 ימי חופש בשנה ).

האם הדבר חוקי ?

תודה בשמו

לצפיה ב-'חלף הודעה מוקדמת משולם'
חלף הודעה מוקדמת משולם
22/06/2017 | 10:04
2
10
כשיחסי עובד-מעסיק מסתיימים באופן מיידי.
לכן חלף הודעה מוקדמת לא כולל הפרשות פנסיוניות, צבירת חופשה, נסיעות וכו' (שכן העובד כבר לא מועסק אצל אותו מעסיק).
אם לעובד מגיע חודש הודעה מוקדמת הוא צריך לקבל חלף הודעה מוקדמת בסכום השווה לשכרו החודשי כפי שהיה בעת העסקתו (שכר חודשי בסיסי)
לצפיה ב-'תודה. אמסור לו. עוד שתי שאלות קצרות - '
תודה. אמסור לו. עוד שתי שאלות קצרות -
22/06/2017 | 10:49
1
7
במקרה שלו -

1. לגבי השכר - אם השכר בחלף היה פחות. ? 4800, במקום 6000?

2. אם המנהלת משאבי אנוש - אמרה לו שתהיה לו גם הפרשה סוציאלית?

האם במקרה כזה , יש לו טענה כלפי המעסיק ?

3..האם העובד יכול לסרב, ולבקש לעבוד בתקופה זו ? כדי לקבל את ההפרשות הסוציאליות)

או שזה תלוי ברצון המעסיק ?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
22/06/2017 | 16:14
5
1. שיבקש הסבר מדוע יש הסבר
2. השאלה היא האם הוא יכול להוכיח את זה. 
3. זו זכות של המעסיק
לצפיה ב-'תואר מאוקראינה'
תואר מאוקראינה
21/06/2017 | 17:54
2
15
שלום,

חברה שלי גרה באוקראינה ומעוניינת לעבור לגור בישראל. האם שירות התעסוקה, עסקים ומקומות עבודה בישראל יכבדו ויכירו בתואר מנהלת חשבונות שנלמד באוניברסיטה בקייב, אוקראינה ?

האם צריך לתרגם את התעודה לאנגלית \ עברית ?

השאיפה שלה ושלי זה שלאחר שתעבור קורסים למנהלת חשבונות תוכל להשתלב בעולם התעסוקה בישראל ותוכל למצוא עבודה. האם התואר שנלמד במשך 5 שנים יהיה ייתרון בחיפוש עבודה ?
לצפיה ב-'קישור שיכול לעזור'
קישור שיכול לעזור
22/06/2017 | 08:30
1
12
http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/Kis...
באפשרותך לפנות בשם החברה לועדה הנל לבדיקת הנושא.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/06/2017 | 12:29
6
בדיוק מה שחיפשתי
לצפיה ב-'חישוב תשלום ימי מחלה'
חישוב תשלום ימי מחלה
22/06/2017 | 01:36
7
אני מעסיקה עובדת משק בית שהייתה במחלה חודש ימים.
היא עובדת פעם בשבוע אצלי.
סה"כ יוצא שהיא ניצלה4 ימי מחלה במשך אותו חודש.
האם עליי לשלם לה 100 אחוזים עבור כל אחד מימי המחלה?
תודה על עזרתכם.
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:37
2
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'פיצויי פיטורין'
פיצויי פיטורין
19/06/2017 | 16:48
2
20
צהריים טובים
לא מובן לי כל הקטע של פיצויי פיטורין וסעיף 14
אני עובד בעבודה משנת 2008 עד היום ואני לא חתום על סעיף 14.
האם במידה ואני מתפטר מגיעים לי הפיצויים המלאים? או רק 6%? או כלום?
ככל שאני קורא יותר מאמרים והסברים אני יותר מבולבל.
אשמח לתשובה
תודה
לצפיה ב-'על רגל אחת'
על רגל אחת
21/06/2017 | 11:30
1
9
לכתחילה עובד שמתפטר (זולת בתנאים מסוימים) אינו זכאי לפיצויי פיטורין ועובד שמפוטר, זכאי כמובן.
במקרה בו עובד שאינו חתום על סעיף 14 זכאי לפיצויים, הוא זכאי בהתאם לשכרו האחרון. טול אדם שעבד 20 שנה, השתכר 5,000 ש"ח לחודש במשך 19 שנים מתוכם ובשנה האחרונה משכורתו הועלתה ל-7,000 ש"ח. הוא יהיה זכאי לפיצויים שיחושבו על-פי משכורתו האחרונה (7,000 ש"ח) כפול שנות העבודה (20 בדוגמה הזאת).

לעומת זאת אם אותו עובד חתום על סעיף 14, הוא יהיה זכאי רק לסכום שהצטבר בקרן הפיצויים. סכום זה במשך 19 שנים התבסס על שכר של 5,000 ש"ח ורק בשנה ה-20 הופרשו לקרן סכומים על-פי 7,000 ש"ח. כלומר התוצאה היא, שהעובד יקבל פחות פיצויים מכפי שהיה מקבל אלמלא היה חתום על סעיף 14.

לעומת זאת ה'גזר' בסעיף 14 הוא, שגם אם אותו עובד מתפטר, הוא יהיה זכאי לסכומים שהצטברו בקרן. כלומר יש כאן מעין 'מקל וגזר' לשני הצדדים, למעסיק ולעובד כאחד, כאשר איש מהם לא יודע מראש מי יהנה מסעיף 14. אם העובד יפוטר, המעסיק יהנה שכן הפיצויים שישלם לא יהיו על סמך המשכורת האחרונה (הגבוהה יותר בדרך כלל) אלא על סמך המשכורות היחסיות לאורך תקופת ההעסקה. לעומת זאת אם העובד יתפטר הוא יהנה מסכום פיצויים שללא הסעיף הנ"ל הוא לא היה זכאי לו.

כל הנ"ל כאמור על רגל אחת .

לצפיה ב-'למיטב ידיעתי סעיף 14 מוחל באופן אוטומטי'
למיטב ידיעתי סעיף 14 מוחל באופן אוטומטי
21/06/2017 | 12:04
8
באופן מלא אם המעסיק מפריש 8.33 אחוז לפנסיה, או על 6% בלבד במידה והמעסיק מפריש את המינימום לפנסיה חובה.
לצפיה ב-'תביעה לדמי הבראה'
תביעה לדמי הבראה
20/06/2017 | 20:34
1
11
אם לא שולמו לי דמי הבראה במשך 20 שנים, ואני מגיש לבית הדין את הסכום עבור 20 שנים האם בית הדין ייקבל את התביעה?
בגדול הבנתי שאפשר לתבוע עד 7 שנים אחורה עבור דמי הבראה שלא שולמו, השאלה שלי מה קורה אם בכל זאת הגשתי תביעה על תקופת זמן ארוכה יותר, איך בית המשפט מתייחס לתביעה?
תודה.
לצפיה ב-'אם התביעה הוגשה בזמן'
אם התביעה הוגשה בזמן
21/06/2017 | 10:45
9
שאתה עדיין עובד שם ובהנחה שהצד שכנגד טען להתיישנות, התביעה תתקבל רק בהתייחס לשבע השנים שלפני הגשת התביעה.

אם הגשת את התביעה לאחר שהסתיימו יחסי עובד-מעסיק והצד השני טען להתיישנות, התביעה תתקבל בהתייחס לשנתיים שלפני הגשת התביעה.
לצפיה ב-'דמי הבראה שלא שולמו והזכות לתביעתם'
דמי הבראה שלא שולמו והזכות לתביעתם
20/06/2017 | 18:57
12
שלום רב, עובד שבמשך עשרות שנים לא שולמו לו דמי הבראה וביקש אותם לאחר שנים המעביד, בזמן הזה העובד נפטר (לפני שקיבל את דמי ההבראה שהגיע לו).
עבור איזו תקופה ניתן לתבוע מהמעסיק תשלום עבור דמי ההבראה, האם זה שנתיים או 7 שנים (כי יש לזכור שהיחסי עבודה עדיין לא נגמרו שדרש, פשוט המעסיק לא נענה לדרישות הללו, ובזמן הזה העובד נפטר) או עבור כל השנים שלא שולמו?
אגב, הזכות לתביעה ניתנת עפ"י צו קיום צוואה/ירושה, האם גם הכספים מגיעים לפי מי שרשום באותו הצו?
תודה מראש

לצפיה ב-'טופס 161 בסיום עבודה'
טופס 161 בסיום עבודה
20/06/2017 | 10:56
1
15
שלום, עבדתי במקום מסוים חמישה חודשים ולפני שהתחלתי שם לא היו לי הפקדות פעילות לפנסיה במשך 3 חודשים.
לא הפקידו לי לקרן פנסיה באותה עבודה, האם גם איני זכאית למרכיב פיצויים שניתן לפדות בטופס 161 בסיום עבודה?
תודה רבה
לצפיה ב-'מי שמתחיל במקום עבודה חדש'
מי שמתחיל במקום עבודה חדש
20/06/2017 | 17:26
9
בלא שיש לו קרן פעילה זכאי שיתחילו להפריש עבורו אחרי תום 6 חודשי עבודה.

מאחר ולא השלמת את התקופה האמורה אינך זכאית לסכום כלשהו (למעט אולי פדיון ימי חופשה אם לא נוצלו במלואם) בסיומה. 
לצפיה ב-'שאלות חשובות על פיטורים מהעבודה'
שאלות חשובות על פיטורים מהעבודה
20/06/2017 | 00:12
27
פיטרו אותי מהעבודה לאחר 4 וחצי שנים,ונתנו לי הודעה מוקדמת של חודש.

כמה שאלות:
1.תוך כמה זמן אני אמורה לקבל את הפיצויים?

הם ייכנסו ביחד עם המשכורת היחסית והחודש הודעה מוקדמת שהם צריכים לשלם לי? או שהפיצויים ייכנסו לחשבון בנק בנפרד מהמשכורת?

2.איך אני אמורה לקבל את התלוש האחרון? בדואר/לבוא לקחת מהעבודה? אם אני צריכה לבוא לקחת הם אמורים להתקשר אליי?

3.מה קורה לגבי אבטלה,אני ניגשת ללשכת התעסוקה עם המכתב פיטורים ומתחילה לחתום? ולכמה זמן אני זכאית לחתום אחרי וותק של 4 וחצי שנים?

תודה מראש!

לצפיה ב-'פנסית נכות'
פנסית נכות
19/06/2017 | 22:08
13
שלום, כדי לקבל פנסית נכות, האם נהוגה תקופת המתנה כלשהי (כלל פנסיה) מלבד תקופת אכשרה?
האם זה אמור להיות תואם להחלטה של הביטוח הלאומי בדבר הנכות (מדובר על נכות של 100 אחוזים) זה אומר שהפנסית נכות
אמורה גם כן להתקבל ללא בעיות מיוחדות?

תודה לכם.
לצפיה ב-'שחרור כספים מקרן פנסיה והלנת שכר'
שחרור כספים מקרן פנסיה והלנת שכר
19/06/2017 | 21:08
16
קרוב שלי נפטר, ויש לו כספים שצבר במשך השנים בקרן הפנסיה.
המעסיק מסרב מסיבה לא מובנית לשלוח טופס 161 בשביל החלק של התגמולים והחלק היחסי של הפיצויים שמופקדים בקרן הפנסיה, ושולח את האלמנה לקרן פנסיה שהיא תמלא מולם (מה שלא ברור איך היא יכולה). ואת הטופס לשחרור כספים הוא שלח לקרן ומסרב לשלוח עותק גם אליה. אז עבור אותו חלק יחסי שלא ניתן לשחרר אותו בלי הטופס הנ"ל כרגע (הכוונה למרכיב הפיצויים שבקרן פנסיה), ניתן לתבוע אותו בגין הלנת שכר?
בנוסף רציתי לדעת האם המעסיק חייב למלא ולהביא את הטפסים האלו אליה?
אגב, מה עושים עם מעסיקים ישנים שהפקידו כספים לקרן והעובד כבר הפסיק לעבוד אצלם, איך ניתן להשיג את הטפסים האלו בשביל הקרן (והאם בכלל יש בכך צורך)?

תודה מראש.

לצפיה ב-'צריכה עזרה'
צריכה עזרה
18/06/2017 | 11:54
1
14
אני עומדת בפני שימוע, צריכה תובנות, מה מותר/אסור לי. צריכה להתייעץ עם עו''ד לדיני עבודה או סטודנט המתמצא בוודאות בחוקי עבודה, ברמת הדקויות.
לצפיה ב-'את יכולה להגיע עם עו"ד לשימוע אם תרצי כמובן'
את יכולה להגיע עם עו"ד לשימוע אם תרצי כמובן
18/06/2017 | 13:10
9
כמו כן ...
אם מודיעים לך על שימוע מעכשיו למחר , את יכולה לבקש עוד יום כדי לעבור על החומר ולהכין טעיונים שכנגד.

מה אפשר/אסור להגיד..... לא יודע ממש להגיד..
אבל את יכולה לבקש כל מה שנראה לך - תקופת הודעה ארוכה, חזרה לתפקיד אחר, הורדה באחוזי משרה, הורדה במשכורת וכיוצא בזה.

מקווה שזה עוזר..
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:36
2
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'פדיון ימי מחלה והפסקת עבודה'
פדיון ימי מחלה והפסקת עבודה
15/06/2017 | 21:11
3
27
עובד שמפסיק לעבוד עקב מחלה שלא מאפשרת לו להמשיך לעבוד.
למשך איזה תקופת זמן הוא זכאי לפדות ימי מחלה שהוא זכאי להם ממקום עבודתו?
האם הוא רשאי לפדות את כל ימי המחלה שצבר (הוא צבר את המקסימום ימי מחלה שאפשר לצבור במשך השנים) ורק אז לסיים את יחסי העבודה מול המעביד?

תודה

לצפיה ב-'עובד חולה שיש לו אישור רפואי'
עובד חולה שיש לו אישור רפואי
16/06/2017 | 11:43
2
20
על כך יכול להיעדר מהעבודה לתקופה של עד 90 ימים (מקסימום צבירת ימי מחלה) ולקבל בעבור כך תשלום.
אם יחסי העבודה הסתיימו אין לעבוד זכות לפידיון ימי מחלה. 
לצפיה ב-'ואם נפטר '
ואם נפטר
18/06/2017 | 01:01
1
13
ומה קורה אם תוך כדי הוא נפטר, לפני שאותה תקופה לה היה זכאי להמשיך במחלתו ולפדות ימי מחלה. עד איזה משך זמן
אפשר להמשיך לקבל את אותם ימי מחלה שהיו לזכותו (נניח היו ברשותו עוד 60 ימי מחלה שלא פדה, והוא היה עדיין בתקופת מחלה לפני שנפטר, כאשר לאחר פדיון ימי המחלה, הוא בכל מקרה היה צריך לסיים את יחסי העבודה מול מעבידו עקב מחלה) ?
לצפיה ב-'פטירת העובד מסיימת את'
פטירת העובד מסיימת את
18/06/2017 | 08:34
13
יחסי העבודה. אם אין הסכם קיבוצי או אחר המקנה זכות לפידיון ימי מחלה (להבדיל מתשלום ימי מחלה כשהעובד חולה בעת עבודתו) אז אין זכות לפידיון.
לצפיה ב-'חוזה אישי '
חוזה אישי
14/06/2017 | 17:07
11
46
שלום לכולם.
אני עובדת במשך 5 שנים עם מעסיקה. אני מקבלת ממנה תלוש משכורת בסכום X והיא מורידה מזה קופת חולים, מס הכנסה, וביטוח לאומי. 
על פי החוזה שחתמה איתי נאמר שאני צריכה לדאוג לכל הדברים האחרים. דמי הבראה, חופש, ופנסיה. 
האם זה חוקי להחתים את העובד על חוזה כזה?

לצפיה ב-'אין חיה כזו'
אין חיה כזו
14/06/2017 | 18:45
10
28
המעסיק חייב בתשלום דמי הבראה, חופשה ופנסיה
לצפיה ב-'מה אני אמורה לעשות לדבר איתה ולומר לה שעל פי חוק היא היתה '
מה אני אמורה לעשות לדבר איתה ולומר לה שעל פי חוק היא היתה
14/06/2017 | 19:07
23
חייבת לשלם לי את כל התנאים האלה. 
האם היא צריכה על פי חוק לשלם לי את הכל 5 שנים אחורה?

לצפיה ב-'מה אני אמורה לעשות לדבר איתה ולומר לה שעל פי חוק היא היתה '
מה אני אמורה לעשות לדבר איתה ולומר לה שעל פי חוק היא היתה
14/06/2017 | 19:11
8
20
צריכה לשלם לי את כל התנאים האלה, אפילו שהיא חתמה איתי חוזה אישי. 
אני יכולה לחייב אותה לשלם לי 5 שנים אחורה?
האם מה שהיא עשתה הוא לא עבירה על החוק?
לצפיה ב-'לא כדאי לך כי אז גם את תהיי חייבת בפנסיה על כל השנים האלה...'
לא כדאי לך כי אז גם את תהיי חייבת בפנסיה על כל השנים האלה...
15/06/2017 | 03:41
7
14
לצפיה ב-'לא הבנתי. אני לא צריכה לדרוש את החופש, ההבראה והפנסיה כי אני'
לא הבנתי. אני לא צריכה לדרוש את החופש, ההבראה והפנסיה כי אני
15/06/2017 | 06:56
6
22
יהיה חייבת לשלם פנסיה? 
טוב, כמה פנסיה אני צריכה לשלם ביחס למה שהיא חייבת לי. 

אם היא חייבת לתת לי נניח 1000 שקל כמה פנסיה אני צריכה להחזיר עבור כל השנים האלה? 1000 שקל? 
לא הגיוני, למה לא כדאי. 
אפילו אם אני יצטרך להחזיר 500 ש"ח פנסיה, שזה גם לא סביר בעניי, עדיין יהיה לי שווה לבקש את כל מה שמגיע לי במשך כל השנים האלה. 

חוץ מזה הכסף שאני אשלם לפנסיה הוא נכנס לתוך הפנסיה שלי ואני יהנה ממנו בעתיד

אז למה לא שווה לי. אני ישמח אם תתנו לי הסבר מפורט יותר.

ותודה על זה שאת/ה עונה לי.  

לצפיה ב-'זה לשיקולך. אישית אם הייתי מרוצה מהעבודה לא הייתי נכנסת לזה,'
זה לשיקולך. אישית אם הייתי מרוצה מהעבודה לא הייתי נכנסת לזה,
16/06/2017 | 03:18
1
23
אבל אני לא עו"ד, אבל כן נראה לי שמי שחשופה לסכנה חוקית כאן זאת לא את אלא המעסיקה.
לצפיה ב-'תשלום פנסיה'
תשלום פנסיה
16/06/2017 | 16:24
16
לדרוש תשלום המהוון, הריביות המשוערות אשר אבדו בגין אי העברתם של הכספים לחיסכון הפנסיוני.
לבדוק עם החברה מה הסכום המשוער.
לצפיה ב-'אני לא עו"ד, אבל למיטב ידיעתי והבנתי היא חייבת לך הרבה כסף'
אני לא עו"ד, אבל למיטב ידיעתי והבנתי היא חייבת לך הרבה כסף
17/06/2017 | 20:03
3
17
ואת יכולה לתבוע אותה.
מה זה יעשה להמשך העבודה שלך אצלה אני לא יודעת (אם את מעוניינת להמשיך לעבוד אצלה).
אבל זה שאת יכולה לתבוע ממנה את כל הכספים האלה וכנראה עם ריביות אני די בטוחה.
מציעה לך להתחיל מלהתייעץ עם מומחים, יש את "קו לעובד" שאני יודעת שנותנים יעוץ טלפוני בחינם אז אולי תתחילי משיחה איתם ואז תחליטי איך להמשיך.

לצפיה ב-'מה הטלפון של קו לעובד'
מה הטלפון של קו לעובד
18/06/2017 | 13:37
2
11
לצפיה ב-'את יכולה לחפש אותו בדיוק כפי שאת מבקשת'
את יכולה לחפש אותו בדיוק כפי שאת מבקשת
18/06/2017 | 16:39
1
12
שמישהו אחר יעשה במקומך.
לצפיה ב-' אפילו מצחיק לקרוא לזה "לחפש"'
אפילו מצחיק לקרוא לזה "לחפש"
18/06/2017 | 17:21
7
פשוט את אותו משפט שהיא כתבה פה, לכתוב בגוגל...

לצפיה ב-'רכב וחופשת לידה'
רכב וחופשת לידה
15/06/2017 | 17:53
1
9
אני עובדת כסוכנת שטח ועתידה לצאת בקרוב לחופשת לידה.
אני מקבלת רכב ממקום עבודתי שמשמש אותי  הן לצורכי עבודה והן לצרכי הפרטיים ומשלמת עליו מס

אים בתקןפת חופשת הלידה מקום העבודה ראשי לקחת ממני את הרכב או שעליו להשאיר לי אותו ?
לצפיה ב-'תלוי במה שהוסכם עליו בהסכם העבודה.'
תלוי במה שהוסכם עליו בהסכם העבודה.
21/06/2017 | 11:34
2
בדרך כלל הסכם עבודה תקין אמור להתייחס לסוגיה זו, והצדדים יכולים להסכים ביניהם כל דבר לעניין זה.

ככל שאין התייחסות בהסכם לסוגיה זו, על פניו המעסיק יוכל ליטול את הרכב ככל שהוא זקוק לו למחליפתך. במקרה כזה כמובן שלא תשלמי עליו מס באותה תקופה. ניתן תיאורטית לטעון שאם הרכב היה ממש צמוד אלייך ולא נועד לצרכי עבודה בלבד, לקיחתו תהיה פגיעה בזכויותייך. אינני מכיר מקרה בו שאלה זו נבחנה (לא בדקתי כעת בפסיקה), אולם במחשבה ראשונית, זאת תהיה הרחבה מרחיקת לכת של זכויות העובד ופגיעה במעסיק, כך שקשה לדעת מה ייקבע בעניין אם השאלה תונח בפני בית הדין.
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:06
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ