לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום דיני עבודה ופנסיה

פורום דיני עבודה ופנסיה נועד לתת מענה למגוון רחב של נושאים בתחום יחסי העבודה.
בפורום תוכלו למצוא מענה לשאלות בנושאים הבאים- פיצויי פיטורים, פנסיה, דמי חופשה, דמי הבראה, דמי מחלה, דמי חגים, נסיעות, שעות נוספות, מנוחה שבועית, הרעת תנאים, עבודת נשים, שימוע, פיטורים שלא כדין, צווי הרחבה והסכמים קיבוציים.
עו"ד ארז כהן מנהל הפורום בעל ניסיון רב בתחום דיני העבודה וייצוג בבתי הדין לעבודה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פורום דיני עבודה ופנסיה נועד לתת מענה למגוון רחב של נושאים בתחום יחסי העבודה.
בפורום תוכלו למצוא מענה לשאלות בנושאים הבאים- פיצויי פיטורים, פנסיה, דמי חופשה, דמי הבראה, דמי מחלה, דמי חגים, נסיעות, שעות נוספות, מנוחה שבועית, הרעת תנאים, עבודת נשים, שימוע, פיטורים שלא כדין, צווי הרחבה והסכמים קיבוציים.
עו"ד ארז כהן מנהל הפורום בעל ניסיון רב בתחום דיני העבודה וייצוג בבתי הדין לעבודה.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום דיני עבודה ופנסיה.  אתם מוזמנים להציג שאלות ותהיות המתעוררות במקום העבודה.

המענה בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.
נכונות המידע עשויה להשתנות מעת לעת.
ההסתמכות על המידע הינה באחריות המשתמשים בלבד.

המשך >>

לצפיה ב-'הלנת שכר במשרד החינוך'
הלנת שכר במשרד החינוך
20/01/2017 | 11:40
1
שלום
אשתי עבדה שנה בדיוק במשרד החינוך לפי 33% חלקיות משרה. החל מספטבר השנה לא שובצה ולכן גם לא קיבלה משכורת. 
לא קיבלנו מכתב סיום העסקה (למרות שביקשנו) למעשה עד היום.
האם יש מקום לתבוע הלנת שכר? יש לציין שלא עבדה בפועל מכיוון שלא שובצה.
תודה
לצפיה ב-'עצמאי נותן שרות שרוצה לעזוב מקום עבודה שעבד בו 20 שנה כפרילנ'
עצמאי נותן שרות שרוצה לעזוב מקום עבודה שעבד בו 20 שנה כפרילנ
20/01/2017 | 10:31
1
בוקר טוב ,
ברצוני לדעת מה החוק לגבי עזיבת מקום עבודה שנתתי לו שרותי הנה"ח במשך 22 שנים כפרילנס .
עבדתי אצלהם בעסק ,במחשב שלהם ,בשעות הפעילות שלהם
אבל הוצאתי חשבונית עבור השרות שנתתי.
ברצוני לעזוב ולכן שואלת
1. האם מגיעים לי פיצויים עבור כל שנות העבודה שם
2. האם מחויבת לתת הודעה מראש +מכתב עזיבה או דומה לו.

בברכה
ענת

לצפיה ב-'צבירת ימי חופשה'
צבירת ימי חופשה
19/01/2017 | 21:46
3
אני עובד שעתי . נוהג מקום העבודה הינו לעבוד 5 ימים בשבוע , 8.5 שעות ביום . בחודש אחד תקן שעות העבודה היה 170 . באותו חודש המעסיק חישב לי בתלוש משכורת צבירת חופשה לפי 186 שעות תקן ,
כלומר 0.92 * ( 186 / שעות עבודה בפועל) .
אגב , הוא עושה את החישוב הזה בכל חודשי השנה .
האם הרישום תקין ?
לצפיה ב-'מרצים מועלבים'
מרצים מועלבים
19/01/2017 | 20:45
5
1. אנחנו מרצים, מפטרים אותנו 3 פעמים בשנה- כל סמסטר.
האם זה חוקי? איפה אני יכולה לראות את החוק הכתוב בנושא זה?
2. מבקשים מאיתנו לבוא- אחרי תום החוזה- כאשר אנחנו כבר מפוטרים וחותמים אבטלה (יש כאלה שלא חותמים)- לבוא להיות נוכחים במבחני מועדי ב' ולבדוק את המבחנים. האם זה חוקי?האם יש חוק כתוב בנושא שלא עובדים/באים למועדי ב אם אתה מפוטר?
לצפיה ב-'מעמד במקום העבודה שכירה או עצמאית'
מעמד במקום העבודה שכירה או עצמאית
19/01/2017 | 20:45
5
אני עובדת במקום עבודה כארבע שנים מקבלת שכר שנקבע לי במעמד הראיון לפי שעור אומנות שאני מעבירה במרכז יום לקשיש הם החתימו אותי שאין לי תנאים הם יכולים להפסיק את עבודתי בכול עת, המעסיק שילם לי ביטוח לאומי ומס הכנסה לפי אישור שהבאתי שפטור ממס וגם מעמ האם אני נחשבת כשכירה או עצמאית, אתמול הם פיטרו אותי לאחר ארבע שנים זה היה מקום העבודה היחיד שלי.
לצפיה ב-'הבטחת פיצויים שהופרה.'
הבטחת פיצויים שהופרה.
19/01/2017 | 20:10
7
באחת מישיבות הצוות הבוס הודיע לכל העובדים שאם מישהו ירצה לעזוב אז יקבל את כל הפיצויים, כך כולם הבינו שלא מדובר בדבר מובן מאליו.

הודעתי למעסיק שאני מעוניין לסיים את העסקתי בטלפון (השיחה מוקלטת) ובמקביל תשאלתי אותו על הפיצויים ושאלתי אם יש הבדל בין פיצויים של מפוטר לבין פיצויים של מתפטר והוא ענה שלא, אין הבדל.

הודעתי לו באותו יום שאני מתחרט ואני לא מביא להם מכתב התפטרות.

האם אני יכול לקבל את מה שהובטח לנו בצורה שתהיה טובה לשני הצדדים או שאני צריך לשחק "מלוכלך" כדי להשיג את מבוקשי?
לצפיה ב-'חוקיות מעקב אחרי תיבת המייל האישית (ווב) במחשב של העבודה?'
חוקיות מעקב אחרי תיבת המייל האישית (ווב) במחשב של העבודה?
17/01/2017 | 06:31
4
10
האם זה חוקי שמקום העבודה יבצע ניטור/מעקב על תיבת המייל האישית שלי (GAMIL, HOTMAIL וכיוצא בזה) שנגישה דרך הווב ?
לצפיה ב-'מעקב אחר תיבת מייל אישית'
מעקב אחר תיבת מייל אישית
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2017 | 17:34
3
12
באם מדובר בתיבה אישית הרי שהדבר אסור ומהווה הפרת חוק הגנת הפרטיות.
לצפיה ב-'תיאור לעומק: צרפתי קובץ (אישי) שנמצא על המחשב שלי למייל פרטי'
תיאור לעומק: צרפתי קובץ (אישי) שנמצא על המחשב שלי למייל פרטי
19/01/2017 | 07:37
2
7
המייל נשלח מתוך התיבה הפרטית שלי כאשר הקובץ נמצא על המחשב שמספק מקום העבודה ומחובר לרשת של מקום העבודה.

מישהו רמז לי שיש ניטור במקום העבודה ..ושליחת המייל עם הקובץ נקלטה במערכת הניתור וידוע איזה קובץ נשלח (או לפחות השם של הקובץ).

לא ידוע לי בוודאות אם תוכן המייל ידוע או אם תוכן הקובץ ידוע אבל מי שרמז לי ידע (כנראה) לנחש בכלליות על מה היה המייל.

1. האם גם במקרה הנ"ל מדובר בהפרת חוק הפרטיות
2. יש העתק של החוק שמציין את זה שאפשר לראות איפשהו (החלק הפרטני לגבי המייל האישי ושליחת קובץ אישי מהמחשב)
3. מה אפשר לעשות בנידון (אם בכלל)

תודה.

לצפיה ב-'אם כך הפרטים בשאלה הראשונה היו חלקיים לכל היותר'
אם כך הפרטים בשאלה הראשונה היו חלקיים לכל היותר
19/01/2017 | 16:21
1
8
למעסיק יש זכות לנטר ולבדוק קבצים המאוחסנים על השרת/מחשב שלו (להבדיל מתיבת מייל פרטית בלבד של עובד).
לצפיה ב-'במידה ואתה צודק...האם הוא מחוייב להודיע על כך (כמו מצלמות)?'
במידה ואתה צודק...האם הוא מחוייב להודיע על כך (כמו מצלמות)?
19/01/2017 | 22:45
1
לצפיה ב-'זכיות פיטורים'
זכיות פיטורים
18/01/2017 | 19:22
8
אני לפני פיטורים ושימוע (אחרי 10 שנות עבודה), יש ברשותי רכב למטרת עבודה (טכנאי שרות ) וגם לנסיעות פרטיות.
בנוסף צברתי יותר מ 40 ימי חופש,
רציתי לדעת אלו תרחישים המעביד יכול לממש מבחינת הרכב:
האם המעביד יכול לפטר אותי לאלתר ולקחת את הרכב במיידית ?
או שרק אחרי חודש הודעה מוקדמת ? או רק אחרי שאנצל את 40 ימי החופשה הוא רשאי לסיים יחסי "עובד מעביד "  ולקחת את הרכב? תודה

לצפיה ב-'קניית חברה על ידי מעסיק חדש'
קניית חברה על ידי מעסיק חדש
18/01/2017 | 09:49
2
15
בוקר טוב, חברתנו נרכשה על ידי מעסיק חדש (שעבד בחברה). הוא רכש את המניות של החברה, וישמש מנכ"ל ובעלים חדש. אותו אדם היה עובד בחברה ואני לא מסתדר עימו האם אני יכול להתפטר על הרעת תנאים?
תודה רבה!!!
לצפיה ב-'חילופי בעל מניות'
חילופי בעל מניות
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2017 | 17:41
1
11
עצם חילוף בעל מניות אינו מזכה בפיצויי פיטורים.
באם תוכיח כי מדובר בנסיבות אשר אין בהן לדרוש מעובד סביר להישאר בעבודתו ייתכן כי תוכל להתפטר כדין מפוטר, אך הדרך לכך ארוכה.
לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
18/01/2017 | 23:53
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
18/01/2017 | 08:28
1
12
אני אמורה להעדר עקב הקרנות,בגלל סרן השד,במשך 6 שבועות,כלומר ל אוכל לעבוד זמנית,האםאכל לקבל עבור ה 30 טיפולים ימי חופש מהמעביד
לצפיה ב-'היעדרות'
היעדרות
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2017 | 17:39
9
ניתן לבקש מהמעסיק ימי חופש באישורו.
כמו כן, ניתן לבדוק אפשרות קבלת ימי מחלה בגין ימי ההיעדרות.
לצפיה ב-'חופשת לידה'
חופשת לידה
17/01/2017 | 21:25
1
13
עובדת שעבדה שנה במקום העבודה זכאית לחופשות לידה יותר ארוכה, האם מדובר על ותק של שנה בזמן הלידה? כלומר זה בסדר שהעובדת תהיה בהריון במהלך השנה הראשונה לעבודתה ועדיין תקבל את הזכויות אם ילדה לאחר השלמת שנת עבודה?

תודה
לצפיה ב-'חופשת לידה'
חופשת לידה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2017 | 17:38
7
מדובר בוותק של שנת עבודה בפועל לא כולל חופשת הלידה עצמה.
לגביי זכויות לפיצויים ודמי הבראה הן מותנות וותק של שנה הכוללת חופשת לידה בת 14 שבועות.
לצפיה ב-'ימי חופשה במינוס'
ימי חופשה במינוס
17/01/2017 | 16:31
1
16
 שלום רב, 
עבדתי בחברה גדולה כמספר חודשים ובמהלכם לקחתי מספר ימי חופש שקוזזו כל פעם משכר חודש הבא. כעת עם סיום עבודתי בחברה נשארו לי ימי חופשה במינוס כ 2.5 למרות שכל הימים שהחסרתי קוזזו בעבר. כעת בתלוש שכר האחרון להפתעתי המעסיק ניקה משכרי את הימים שנצברו במינוס כ 2.5 ימים. האם ניתן לעשות כן? האם ניתן לקזז פעמיים  משכר העובד? לא ניתנה הסכמתי או נשאלתי בעבר לגבי כן. 
להתייחסותכם  אודה. 

לצפיה ב-'קיזוז חופשה'
קיזוז חופשה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2017 | 17:36
5
באם ימי החופשה קוזזו משכר העבודה הרי שלא ניתן לקזז את אותם הימים בגין חופשה שלילית.
לצפיה ב-'תשלומי מילואים'
תשלומי מילואים
17/01/2017 | 15:51
11
שלום רב,
כפי שידוע לי מהאישורים שנשלחים ע"י ב"ל כל התשלום המועבר למעסיק עבורי צריך לעבור אלי. להלן הסבר ממחלקת שכר שמותר להם לקזז תשלומים שנתיים - הבראה וי"ג מתשלומי ב"ל.
רצ"ב ההסבר שנשלח אלי:
חישוב תשלום תגמול מילואים מתבצע על פי החישוב הבא:
1. מחשבים את השכר השוטף הקבוע של חודש תשלום התגמול
השכר השוטף הקבוע מורכב מהרכיבים הבאים:
משכורת + ותק + ייצוג + חיתום + תעבורה + כיבודים + החזר בט' בריאות + החזר הוצ' רפואי + גילום תשלומים + שוויי הטבה
• עבור חודש 09/2016 מדובר על סך של 11,481 ₪
2. מחשבים את התגמול עבור ימי המילואים בגין שכר זה (תשלום ליום על פי חלוקה ל- 30 יום כפול מספר ימי המילואים)
• עבור חודש 09/2016 מדובר על סך של 2,296 ₪
3. מחשבים את התשלומים השנתיים בגין השנה שקדמה לחודש תשלום המילואים (משכורת י"ג + דמי הבראה)
• עבור השנה הקודמת מדובר על סך של 22,438 ₪
4. מחשבים את התגמול עבור ימי המילואים בגין תשלומים אלו (תשלום ליום על פי חלוקה ל- 365 יום כפול מספר ימי המילואים)
• מדובר על סך של 369 ₪
5. מחברים את הסכומים שיצאו בסעיפים 2 + 4 ומפחיתים אותם מהתשלום שהתקבל מהביטוח הלאומי עבור תביעת המילואים בגינך
זהו סכום תגמול המילואים המשולם כהפרש בגין ימי המילואים שנתבעו
• התשלום שהתקבל מביטוח לאומי עמד על 3,467 ₪
• 2,296 + 369 = 2,666 ₪
• 2,659 – 3,467 = 802 ₪
אודה לתשובתכם,
ליאור

לצפיה ב-'משכורת שלא שולמה עד הסוף'
משכורת שלא שולמה עד הסוף
15/01/2017 | 21:11
2
28
היי
התחלתי לעבוד במקום מסוים, וסיכמו איתי (בעל פה) על שכר לשעה. לאחר שקיבלתי את המשכורת, ראיתי שבמקום לקבל את מה שסיכמו איתי קיבלתי שכר מינימום. הם אומרים שזאת טעות במערכת ושאני אקבל את ההפרש בחודש הבא. יש משהו שאני יכולה לעשות? זה חוקי לעשות דבר כזה? תודה
לצפיה ב-'לחכות לחודש הבא.'
לחכות לחודש הבא.
16/01/2017 | 15:13
1
15
ולראות שהטעות תוקנה. אם לא תתוקן זו כבר לא טעות.
לצפיה ב-'יש לך טעות, לפי זכרוני יש פה סוג של הלנת שכר..יש 2 אפשרויות'
יש לך טעות, לפי זכרוני יש פה סוג של הלנת שכר..יש 2 אפשרויות
17/01/2017 | 06:27
6
1. לחכות לחודש הבא ולראות אם אכן משלמים את ההפרשות.
2. אפשר לבקש מהמעסיק שיבצע השלמה (מוציאים צ'ק או משהו כזה) מהחברה עם הסכום שמהווה את ההפרש.

אלא כמובן 2 הסנטים שלי בנושא.

לצפיה ב-'אי הפרשה של המעסיק לקופת גמל '
אי הפרשה של המעסיק לקופת גמל
15/01/2017 | 13:30
1
21
שלום רב
אני בתאליך משפטי נגד המעסיק לשעבר שלי. בתוך אחד מהדברים גיליתי שכל התקופות שהייתי חולה או/ו בחופשה הוא לא היפריש הסכומים לקופות גמל ופיצוים עבור הימים האלה וזאת לכל ה11 שנים שעבדתי אצלו.
העורך דין שלו טוען שבזה יש התיישנות ושצריך לקחת בחשבון אך ורק השנה שוטפת . ( על בסיס סעיף 31 לחוק חופשה שנתית ,התשי''א 1951)
האם זה נכון ?
תודה לתשובתך
לצפיה ב-'התיישנות פנסיה'
התיישנות פנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2017 | 15:31
7
ההתיישנות לתביעה הפרשה לפנסיה היא 7 שנים.
לצפיה ב-'שאלה על חופש בעבודה.'
שאלה על חופש בעבודה.
15/01/2017 | 09:12
1
17
ביקשתי מהמעסיק חופש ל 5 ימים ועקב בעיה כלשהי הוא אמר שימצא לי מחליפה ואת כל הימי חופש הוא יחשיב כשעבדתי כרגיל. השאלה האם אני מפסיד כסף?
לצפיה ב-'חופש'
חופש
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2017 | 15:30
8
השאלה אינה ברורה.
אם את מקבלת שכר עבור אותם ימים לכאורה אין בעיה.
לצפיה ב-'שתי שאלות בנושא '
שתי שאלות בנושא
14/01/2017 | 12:17
1
22
שלום,
אשמח לדעת לגבי:

1. תשלום נסיעות- חופשי חודשי באוטובוס לעבודה עולה בסביבות 240 ש"ח. חופשי חודשי ברכבת עולה 270 ש"ח (מה שנקרא "גמיש 30"). אני מעדיפה לנסוע ברכבת כי זה יותר קצר. מה המעסיק צריך לשלם לי?

2. אם במקום העבודה החדש יתנו לי קרן פנסיה בתנאים יותר טובים, ויש לי קרן אחרת פעילה בהסדר ריסק, האם יש באפשרותי לשמור את הותק שצברתי בקרן הישנה? מה אני צריכה לבקש?

תודה לעונים
לצפיה ב-'נסיעות ופנסיה'
נסיעות ופנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2017 | 15:30
12
המעסיק יכול לשלם לפי התעריף הזול.
ניתן לאחד את קופת הפנסיה הותיקה תוך שמירת הוותק.
לצפיה ב-'דעתכם לפני דיון משפטי'
דעתכם לפני דיון משפטי
15/01/2017 | 00:31
7
32

אני מנסה לתבוע מעסיק שהעסיק אותי לעבודה פרטית אך לא שילם לי שקל, עבדתי כחודש. אני תובע כ 5000 ש״ח (אין לי עדיין תיק במע״מ). קיבלתי בינתיים את כתב ההגנה שנראה תמוה בעיניי.

הדיון יתקיים בבית דין לתביעות קטנות ברחוב ויצמן בת״א. 

בנוסף המעסיק שלח לי מספר מסרונים בטענה שקרית שאני שולח לו הודעות פיקטיביות ושהוא הגיש תלונה במחלק ההונאה של ת״א. אין לי מושג על מה הוא מדבר והוא תופר לי תיק והוא מתכוון להציג זאת בדיון. לא ברור איך בדיוק.

האם אני יכול להגיע עם עו״ד? האם הוא יוכל להגיע במקומי אם לא אוכל להגיע? האם ניתן להעביר את הדיון לבית הדין לעבודה במקום? האם אוכל לבטל את המשפט?
מה עליי לעשות?
תודה
לצפיה ב-'תשובה חלקית.'
תשובה חלקית.
15/01/2017 | 07:18
1
26
לדיון בתביעות קטנות לא ניתן להגיע עם עורך דין. בעניין ביטול הדיון
והעברה לבית דין לעבודה, זה אפשרי, אך עדיף לברר במרכז המידע
של בתי המשפט.
לצפיה ב-'העברת המשפט לדיון בבית דין לעבודה'
העברת המשפט לדיון בבית דין לעבודה
15/01/2017 | 18:48
14
נראה שאצטרך לשלם הוצאות משפט אם אעבירו מרחוב וייצמן. כמה זה עולה הוצאות דיון?
לצפיה ב-'התביעה תידחה על הסף'
התביעה תידחה על הסף
15/01/2017 | 17:43
4
15
תצטרך להגיש אותה בבית דין לענייני עבודה ולא בימ"ש לתביעות קטנות.
לצפיה ב-'אתה חושב שיש הבדל?'
אתה חושב שיש הבדל?
15/01/2017 | 18:51
3
12
בשניהם יש שופט שאני מניח שמבין עניין. למה שתידחה לא הבנתי.
אני הגשתי את התביעה אונליין, האם ניתן גם להגיש אונליין עבור בית הדין לעבודה.
לא מן הנמנע שאצטרך לשלם דמי ביטול או הוצאות משפט בוויצמן. מהי עלות הוצאות משפט?
לצפיה ב-'יש הבדל מהותי'
יש הבדל מהותי
15/01/2017 | 18:57
2
11
אם אתה טוען שהתקיימו ביניכם יחסי עובד-מעסיק יש לברר את התביעה בביה"ד לעבודה ותחת חוקים ספיציפיים הנוגעים ליחסי עובד-מעסיק.
אם אתה טוען שנתת שירות למישהו והוא לא שילם לך עבורו מקום בירור התביעה הוא בתביעות קטנות/בית משפט שלום והיא תתברר לפי החוקים האזרחיים (השונים מדיני עבודה).
לצפיה ב-'אכן האפשרות השניה'
אכן האפשרות השניה
15/01/2017 | 21:39
1
10
מישהו שמצאתי באינטרנט והוא שלח לי הסכם וחתמתי עליו. אז נראה שתביעות קטנות היא כן הכתובת הנכונה. השאלה אם כדאי שאעביר את הדיון כעת לבית הדין לעבודה?
לצפיה ב-'הבחירה בהתאם למהות'
הבחירה בהתאם למהות
16/01/2017 | 06:35
6
לא לפי מה שאתה רוצה.
תקרא שוב את תשובתי הקודמת. 
לצפיה ב-'הפרשה לפנסיה '
הפרשה לפנסיה
13/01/2017 | 11:54
4
27
שלום,

האם יש להפריש לפנסיה ופיצויים כספים גם בגין תשלום שהתקבל עבור ימי חופשה בתשלום שניתנו כחוק?
לצפיה ב-'כן'
כן
13/01/2017 | 18:12
3
9
לצפיה ב-'תודה. מוזר, למה?'
תודה. מוזר, למה?
15/01/2017 | 17:37
2
7
לצפיה ב-'כי תשלום עבור ימי חופש או מחלה דינו כדין'
כי תשלום עבור ימי חופש או מחלה דינו כדין
16/01/2017 | 16:55
1
8
תשלום שכר.
לצפיה ב-'אבל דמי נסיעה לא צריך'
אבל דמי נסיעה לא צריך
17/01/2017 | 13:31
3
לצפיה ב-'חוב למעסיק בעת גמר חשבון'
חוב למעסיק בעת גמר חשבון
12/01/2017 | 11:48
1
20
שלום רב.
בסוף חודש נובמבר פוטרתי ממקום עבודתי במוקד הטלפוני של חברת החשמל.
הוחלט לפטר אותי במיידי ולתת לי תשלום על חודש דצמבר במסגרת הודעה מראש.
ביקשתי להמשיך ולהגיע למשמרת דצמבר לפי השיבוץ המקורי שלי (בין השאר משמרות ערב ולילה) על מנת להשיג משכורת מכובדת שתשמש לי בסיס טוב לחישוב אבטלה.
בקשתי נענתה בסירוב,הוסבר לי שאני אקבל שכר לפי משכורת בסיס (מקבילה למשמרת בוקר בסיסית).
שלשום הופתעתי לגלות שמשכורת דצמבר שקיבלתי היא -2200 שקל.
לא קיבלתי שכר על דצמבר,אלא קיבלתי דרישת תשלום על חוב לחברה.
שביקשתי לברר מה פשר הדבר,הוסבר לי במייל ממחלקת שכר שנעשה עימי גמר חשבון ובמסגרתו קוזזו לי סכומים רבים מהתלוש:
א.2000 שקל שחזרו לחברת חשמל במסגרת הסכם קיבוצי חדש שנחתם.
ב.סכום נוסף שקוזז בגלל תחשיב מחדש של ימי חופשה/מחלה ששולמו לי לפי אחוז משרה מלאה,ואז בגמר חשבון גילו שאחוז המשרה הממוצע שלי הוא 57 אחוז,אז נלקחו ממני כספים נוספים.
ג.גם השכר הבסיסי ששולם לי בגין חודש דצמבר היה נמוך מאוד (2800) שקל לפי התלוש,וגם שם הסיבה היא תחשיב שכר לפי 57 אחוז משרה ולא 100 אחוז.
לסיכום...חברת חשמל שלחה אותי הביתה ללא יכולת לעבוד בחודש האחרון בו שובצתי לעבודה,ובפועל לא רק שלא שילמה לי שכר אלא גם דאגה לקזז ממני סכומים אדירים מסעיפים שונים ומשונים...שהביאו למצב אבסורדי של חוב של 2000 שקל שנאלצתי לשלם כי הם התנו את זה בשחרור כספי הפיצויים של במנורה מבטחים.
לי זה מריח מסריח,השאלה האם חוקי....
תודה מראש.
לצפיה ב-'קיזוזים בגמר חשבון'
קיזוזים בגמר חשבון
( לעמוד שלי בתפוז )
12/01/2017 | 13:09
19
לפי חוק הגנת השכר מעסיק רשאי לקזז חובות עובד במסגרת הגמר חשבון.
לגביי תשלומים שקיבלת ביתר בשל טעות המעסיק יש בעייתיות מסוימת לנכות אותם מתשלום העובד שהסתמך עליהם לכאורה בתום לב.
אתה רשאי כמובן להעמיד את המקרה למבחן בבית הדין לעבודה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
ארז כהן ושות' משרד עורכי דין דיני עבודה הוקם ומנוהל ע"י עורך דין ארז כהן בעל תואר במשפטים (.LL.Bׂ) מאוניברסיטת בר אילן, מגשר מוסמך ליישוב סכסוכים וחבר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד ארז כהן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו