לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2759427,594 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אסור ומותר באתר שלי 

1. בחרתי לעזור לאנשים במסגרת מקצועי ובמסגרת עבודתי. 

2. לא אני ולא אחרים יכולים למשך אותכם לעבוד איתם. זהו פורום מקצועי לטובת האנשים.

3. מי שאינו עו"ד מוזמן לענות גם בפורום הזה, אבל מן הראוי לציין כי אינו עו"ד לטובת השואל. אחרת אתם עלולים לקבל תשובה     מאדם שאיננו עו"ד ותשובתו עשויה להיות מטעה או מוטעה.

4. אל תמליצו על עורכי דין. לא כאן. ממילא זה גם אסור על פי פסיקה של בית הדין לאתיקה. 

5. אבקשכם לשמור על הכללים אחרת נאלץ להוציא אתכם מהפורום. 

בתקווה לעלית הפורום שלנו, ולהרבה שאלות 

עזר מבורך, עו"ד לדיני עבודה ופלילים
המשך >>

לצפיה ב-'מועד הפרשה לפנסיה '
מועד הפרשה לפנסיה
21/07/2018 | 22:23
1
התחלתי לעבוד בתאריך 16.5.18 ויש לי קופת פנסיה פעילה. מתי אמורים להפריש לי לפנסיה מהמקום החדש? האם כבר במשכורת יולי שתתקבל באוגוסט בגין מאי יוני יולי? או שעדיין לא חלפו 3 חודשי עבודה, תודה 
לצפיה ב-'שאלה לגבי התפטרות '
שאלה לגבי התפטרות
19/07/2018 | 21:53
4
20
שלום רב התפטרתי מעבודתי, והמעסיק ביקש ממני לא להגיע למשמרות שלי.
בהמשך המעסיק רשם לי מכתב שהתפטרתי ועקב הנזק שהסבתי לו ולפי החוק הוא מתכוון לקזז לי חלק מהמשכורת. (עקב אי הודעה מוקדמת).
מאחר והמעסיק ביקש ממני לא להגיע יותר לעבודה , האם מותר לו לקזז למרות הכל מהמשכורת שלי?
בנוסף אם המעסיק לא שילם לי פנסיה במשך שנה וחצי האם יש פה עילה לתביעה?
המעסיק שלי לא שילם במשך 4מתוך 6 שנים של עבודתי דמי חגים.
ושעות נוספות בימים שעבדתי 12 שעות.
אודה לעצה שלכם בנושא ועזרתכם.

לצפיה ב-'התפטרות'
התפטרות
19/07/2018 | 23:30
1
23
אסור למעסיק לקזז מהשכר רק אם העובד החליט לא הגיע לעבוד בזמן הודעה מוקדמת.
מעסיק חייב לשלם לך פנסיה דמי חגים ושעות נוספות.
לדרוש בכתב עם העתק את כל המגיעה לך ואת הריביות המשוערות שהפסדת בפנסיה תברר עם הביטוח.
המעסיק הפריש לך מהשכר עבור פנסיה?
אם תוך זמן סביר לא ישלם פנה לבית הדין לעבודה.
לצפיה ב-'מה התהליך הנכון?'
מה התהליך הנכון?
20/07/2018 | 08:41
6
שליחת מכתב למעסיק, ולציין שבעצם זו הייתה התפטרות אך הוא זה שסרב שאגיע ל 30 ימי עבודה ולכן אסור לו לקזז משכרי?

לגבי הפנסיה. באותם החודשים שהוא לא שילם לי פנסיה לא הפריש אותם מהשכר.
לצפיה ב-'אוי, יש לי תשובה אבל היא ארוכה :). 1. אתה צריך להתחיל לנהל '
אוי, יש לי תשובה אבל היא ארוכה :). 1. אתה צריך להתחיל לנהל
( לעמוד שלי בתפוז )
20/07/2018 | 12:39
1
27
את הפרוצדורה של ההתפטרות שלך בצורה ממוסמכת ומוקלטת. דבר איתו ותקליט את השיחות. תאל אותו על הסכומים שאתה אמור לקבל מהפנסיה ומהפיצויי פיטורין . 

2. אם הוא בוחר לא לאפשר לך להגיע לעבודה הוא צריך לשלם לך את השכר המלא שלך. בניכוי נסיעות . 

3. אם המעסיק שלך לא שילם לך פנסיה במשך שנה וחצי זה חמור עד פלילי. היית יכול להתפטר כדין מפוטר אם היית מודיע לו שיש לו שבועיים להשיב לך אחרת אתה תתפטר כדין מפוטר. 

4. אסור לו לקזז לך את הזכומים אפילו אם גנבת ממנו כסף. את זה הוא יכוללעשות רק דרך בית הדין. 

5. אגב, גם אם הוא לאשילם לך כספים על שעות נוספות יש דרך לגבות ממנו את כל הסכומים האלה. לקחת אותו לבית הדין. רק לאחרונה היה לי לקוח שעשו לו את כל מה שאמרת ואנו לקחתנו אותו לבית הדין ושם המעסיק שילם לו כ 60 אלף שח עוד בשלב הקודם להוכחות. 

6. איש יקר, תתחיל לעבוד מסודר, תאסוף ראיות ותביא אותם לעו"ד שיעזור לך על פי בחירתך. ניתן לקבלאת הכספים שהמעביד מנע ממך. 
לצפיה ב-'תודה רבה על המידע, עזרת לי מאוד '
תודה רבה על המידע, עזרת לי מאוד
20/07/2018 | 13:04
7
לצפיה ב-'קבלת פיצויים בעת התפטרות'
קבלת פיצויים בעת התפטרות
19/07/2018 | 18:32
6
20
אני מנסה להבין ולקרוא בנושא ולא הצלחתי להבין האם אני יכול או צריך לקבל פיצויים בעת התפטרות.
אני עובד קרוב ל-15 שנה בעבודה ובשנים האחרונות יש עומס מטורף ואני פשוט לא יכול להמשיך. התקשרתי לחברה שמנהלת לי את קרן הפנסיה וההשתלמות והבנתי מהם שלא בטוח שאני יכול לקבל את הכסף שנצבר לי בקרן הפיצויים. אני אוכל לקבל את הכספים רק אם המעסיק יאשר את זה.
האם זה נכון? למה אני צריך אישור לקבל כספים שרשומים על שמי? האם המעסיק יכול למשוך את הכספים בחזרה לעסק או אם המעסיק לא נותן לי אישור אז אני לא יכול למשוך את הכסף אבל בכל זאת הוא נשמר על שמי לפנסיה? אני מוערך ואהוב מאוד בעבודה כך שאני חושב שלא תהייה לי בעיה אבל אחרי 15 שנה של עבודה אני לא יכול לשחק עם זה. אשמח לכמה שיותר מידע.
לצפיה ב-'יש לך חוזה עבודה? האם יש בו התייחסות לתנאים הפנסיוניים?'
יש לך חוזה עבודה? האם יש בו התייחסות לתנאים הפנסיוניים?
19/07/2018 | 18:37
4
11
לצפיה ב-'לא כזה עם התייחסות לתנאים הפנסיוניים.'
לא כזה עם התייחסות לתנאים הפנסיוניים.
19/07/2018 | 19:24
18
תודה על התגובה המהירה. יש חוזה אישי שנכתב בנוגע למה שאני אמור לעשות בעבודה.
לצפיה ב-'לפי מה שאני קורא (בקישור המצורף) המעסיק לא יכול לקחת את הכספ'
לפי מה שאני קורא (בקישור המצורף) המעסיק לא יכול לקחת את הכספ
19/07/2018 | 19:39
2
12
לפי מה שאני קורא (בקישור המצורף) המעסיק לא יכול לקחת את הכספים בחזרה "מלבד במקרים חריגים, שבהם בית הדין לעבודה קבע כי הפיטורים נעשו בנסיבות שמצדיקות שלילת פיצויי הפיטורים או במקרה אחר שבו שבית משפט שלל את הזכאות לכספים שהצטברו ברכיב הפיצויים בביטוח הפנסיוני" וכתוב גם "כספי הפיצויים אינם ניתנים להחזרה למעסיק גם במקרה של התפטרות העובד, והם יישארו בחיסכון הפנסיוני של העובד ויגדילו את קצבת הפנסיה החודשית שלו" האם זה נכון?
לצפיה ב-'זה נכון. הכספים הם שלך (אך לא יעשו לך השלמת פיצויים).'
זה נכון. הכספים הם שלך (אך לא יעשו לך השלמת פיצויים).
19/07/2018 | 21:31
1
19
ושים לב להערה הבאה:

לאחר סיום העסקתו יוכל העובד למשוך את הכספים מהחיסכון הפנסיוני שהופקדו כרכיב פיצויים, גם אם טרם הגיע לגיל פרישה וגם אם לא נגרם ארוע ביטוחי (כמו מוות או נכות) וזאת רק אם המעסיק נתן הסכמתו לכך

לצפיה ב-'תודה רבה!!!'
תודה רבה!!!
20/07/2018 | 07:36
2
לצפיה ב-'היי מאור. ברצוני לפרט לך את הזכויות שלך בקרן פנסיה ופיצויים.'
היי מאור. ברצוני לפרט לך את הזכויות שלך בקרן פנסיה ופיצויים.
( לעמוד שלי בתפוז )
20/07/2018 | 12:29
8
ראשית, ובהנחה שאתה מתפטר, אתה זכאי לקבל טופס 161 (שזה אישור לקבל את הכסף מהקופת ביטוח), ושם אתה צריך לקבל את כל הפנסיה שהופקשה לך מאז 2008. 
בנוסף אתה צריך לקבל השלמה של הסכום שהופקד לך על פי 8.33% . כלומר אתה צריך לקבל עוד כספים על פי ממוצע 12 החודשים האחרונים לעבודתך. 

שנית, כשאתה מתפטר אתה צריך לקבל את הפיצויי פיטורין שלך שהופקדו בקופה. אתה לא תקבל את התוספת לסכום אלא אם ירצה המעסיק שלך לשלם . 

שלישית. כאשר אתה מפוטר אתה צריך לקבל בפיצויי פיטורין תוספת של 8.33% פחות הסכום שהופקד על פי הממוצע של 12 החודשים האחרונים.

רביעית. אם אתה לא מתפטר ולא מפוטר אסור לך ואסור למעסיק שלך לתת לך את הסכום.

חמישית, וזו עצה שלא קשורה לבקשה שלך. תבדוק באיזה קרן אתה ותבדוק את דמי הניהול שלך. אם אתה אתה רוצה אתה יכול להעביר את הקופה למקום אחר שם תשלם רק 1.5-2% דמי ניהול והקרן יכולה להביא לך יותר ריבית. בדוק זאת עם יועץ פנסיוני. 

לצפיה ב-'ימי מחלה'
ימי מחלה
17/07/2018 | 14:38
2
18
אני עובדת כ 4 שנים בחברה.
בני בן ה 4 נפל ושבר את היד, עבר ניתוח והיה מאושפז 3 ימים. נעדרתי מעבודתי למשך 9 ימים נטו (6.6-18.6).
הבוס הודיע לי פתאום שאני לא זכאית לקבל החזר על ימי מחלה אלה כיוון שניצלתי השנה 4 ימי מחלת ילד.
פעם ראשונה ששמעתי ממנו על מחלת ילד, אני בטוחה שבשנים קודמות עברתי את מחסת מחלת ילד והוא שילם לי את ימי המחלה ולא אמר דבר בנושא (פשוט ההעדרות היתה יומיים פה 3 ימים שם ולא ברצף רב כמו במקרה האחרון). 

כמו כן מאוד קשה לעקוב אחרי התלוש כי הוא לא ברור, לא רשום אם המחלה שלי או של הילד, לא רשום על מה הוריד כסף, אם זה על מחלה או על שעות חסרות.
בנוסף היתה גם טעות עם ימי המחלה וכ- 3 שנים לא נצברו לי ימי מחלה, רק לאחר מספר התראות סידר את זה, אז גם לא בטוחה אם השלים לי את כל ימי המחלה שהיו צריכים להיות בצבירה. (כשביקשתי ממנו שיבדוק כי אני חושבת שיש טעות בחישוב, הוא סירב וביקש שאבדוק בעצמי).
בכל מקרה בדקתי את חוק מחלת ילד והבנתי כי אם ניצלתי 4 ימים, מגיע לי עוד 4 ימים אך הוא טוען שלא מגיע לי כי הוא חושב שזה מתפרס על פני השנה ועדיין לא הסתיימה השנה.

במקביל לכל זה, הודעתי על התפטרותי מהעבודה.
ובגלל שהיה לי ויכוח איתו בנושא המחלה ודרשתי לקבל את ימי המחלה שמגיעים לי אני מפחדת שלא יתן לי מכתב לשחרור הפיצויים. 

שאלותי הן:

1) אם בכל השנים שעבדתי שם לא ייחס כלל חשיבות למחלת ילד ושילם למרות  שעברתי את המחסה, האם פתאום יכול לשנות את ההתנהלות שלו? 
2) ביקשתי לדבר עם הרואה חשבון שעובד עימו על מנת לקבל הסבר על ימי המחלת שצבורים וכמה ימי מחלת ילד לקחתי, האם לפי החוק יכול לסרב?
3) האם לפי החוק יכול להחליט שלא נותן לי מכתב המשחרר את הפיצויים? 
4) בני עדיין במחלה בבית לעוד חודש, כרגע עם סבים וסבתות.
האם אני רשאית לממש את ימי המחלה האלה על חשבון ההודעה המוקדמת?  

תודה רבה,
אשמח לתשובות.

לצפיה ב-'היי הדס. מותר לך לקזז את ימי המחלה של בנך עד ל 8 ימי מחלה על'
היי הדס. מותר לך לקזז את ימי המחלה של בנך עד ל 8 ימי מחלה על
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2018 | 10:15
1
11
חשבון ימי המחלה שלך. 

אם עברת שהוא נתן לך לעשות כך, זה עשוי להתברר בבית הדין. את יכולה לקחת ימי חופש ולא נראה לי שהוא יכול להנגד. בנך חולה ! 
(זה כפוף כמובן לכך שגם בעלך עובד במשרה מלאה.)

את יכולה לבקש לדבר עם הרו"ח. הוא יכול לסרב. אבל רצוי שהדבר יהיה מתועד בכתובים (whatsupp מספיק) 

אסור לעכב את המכתב שמשחרר את הפנסיה ואת הפיצויים . הוא יכול לא להסכים לשלם את התוספת לפיצויים בסך ש 2.33% , אבל את השאר הוא חייב להעביר אלייך. 

את יכולה לממש ימי חופש אבל המעסיק שלך צריך להסכים. את לא יכולה לקחת ימי חופש אם המעסיק שלך מתנגד. 
לצפיה ב-'לא נשארו לי ימי חופש... לגבי ימי המחלה'
לא נשארו לי ימי חופש... לגבי ימי המחלה
18/07/2018 | 10:47
9
רוצה להתעכב על הנושא שבעבר אף פעם לא היתה חשיבות למחלת ילד מבחינתו.
האם זה לא נחשב הרעה בתנאים שפתאום מתייחס למחלת ילד רק בגלל שלקחתי מחלה המון ימים ברצף? 
האם ניתן לתבוע על נושא התלוש שאינו ברור מבחינת הורדות ולא מפורט על מה מורידם כסף בכל פעם, זה יכול להיות מחלה ושעות נוספות יחד.
תודה.
לצפיה ב-'פיצוי בשעות עבודה בגין חופשה'
פיצוי בשעות עבודה בגין חופשה
18/07/2018 | 09:10
4
10
שלום רב לכולם,

אחרי תקופה ארוכה שאני עובד המעסיק פתאום ביקש ממני לפצות אותו בגין חופשה שאני לוקח.
כלומר אם לקחתי בחודש מסויים 4 ימי חופשה בתשלום אזי אני צריך לפצות אותו בשעות נוספות במהלך החודש על מנת לכסות את ימי החופשה שלקחתי ובלבד זאת שבסוף החודש יהיו 184 שעות עבודה אמיתי בפועל.

חוקי?
לצפיה ב-'לגמרי לא חוקי. אם אתה לוקח ארבעה ימי חופש אתה זכאי לסיים את '
לגמרי לא חוקי. אם אתה לוקח ארבעה ימי חופש אתה זכאי לסיים את
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2018 | 09:50
3
9
החודש עם 182 שעות - 32 שעות החופשה בסה"כ 150 שעות ואתה אמור לקבל כסף על חודש בן 182 שעות עבודה. 

(אגב, התיקון לחווק שעבר באפריל דורש מהמעסיק לא להעסיק אותך יותר מ 182 שעות עבודה ואם הוא עובר זאת הוא צריך לשלם דמי שעות נוספות.)
לצפיה ב-'תודה רבה, שאלה נוספת בעניין'
תודה רבה, שאלה נוספת בעניין
18/07/2018 | 09:56
2
8
אם אני חולה או שאני נאלץ ללוות אבא חולה למרפאה או את אשתי בהריון לבדיקה..
האם במקרה כזה ניתן יהיה להוציא ימי מחלה?
ובכל מקרהה האם ימי מחלה גם הם נחשבים בתור ימים שאסור למעסיק לבקש "פיצוי" עבורם?
לצפיה ב-'אישתך בהריון מותר לך לקחת על כך ימי חופש ויתכן גם ימי מחלה '
אישתך בהריון מותר לך לקחת על כך ימי חופש ויתכן גם ימי מחלה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2018 | 10:06
1
9
בכפוף לדיווח שלך על היות אישתך בהריון למעסיק, ורצוי מראש. 

למיטב ידיעתי לקיחת ימי מחלה בגין מחלת אב לא תתפוס. 
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
18/07/2018 | 13:07
3
לצפיה ב-'האם לעצמאי מותר לעבוד בשבת?'
האם לעצמאי מותר לעבוד בשבת?
17/07/2018 | 23:21
2
8
שלום לכולם,

אני חדשה בתחום, ועד היום הייתי שכירה.
יש לי רעיון לפתיחת עסק קטן משלי, שייתן שירות מסוים בעיקר לנשים, אבל הייתי מאוד רוצה לעבוד בעיקר בשבתות. 
האם זה חוקי בארץ? אם אני, בתור יהודיה, אעבוד בתור עצמאית ביום שבת?

תודה מראש לעונים..
לצפיה ב-'כל עוד את עובדת מהבית זה לא אמור להיות בעיה. את יכולה לעבוד '
כל עוד את עובדת מהבית זה לא אמור להיות בעיה. את יכולה לעבוד
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2018 | 09:52
1
15
גם בשבתות. 

אם זה לפתוח חנות יש לך בעיה עם הרשות המקומית. 
לצפיה ב-'ויש פתרונות לבעיה עם רשות מקומית?'
ויש פתרונות לבעיה עם רשות מקומית?
18/07/2018 | 22:01
3
לצפיה ב-'עבודה בתקופת הריון ודמי לידה'
עבודה בתקופת הריון ודמי לידה
16/07/2018 | 14:33
6
18
שלום,

אני בחודש 7 ועובדת במשרה חלקית במסעדה (סניפים בכל הארץ) מזה כ-3 שנים.

החלטתי שאני לא מעוניינת יותר לעבוד בתחום והשאלה שלי נוגעת לאופן כדאיות ניצול ימי חופשה בתשלום שצברתי עד כה.

חשבתי שמאחר ואני יכולה להתחיל לקבל דמי לידה החל מהחודש ה-7.5 להריוני (כלומר בעוד שבועיים מהיום) ושהרי אני לא מעוניינת לחזור לעבודה ולא מעוניינת בכללי לחזור לשוק העבודה בעתיד הקרוב אז רצוי שאנצל ואכניס את כל ימי החופשה בתשלום שיש לי בשבועיים הקרובים, ככה שיקרה מצב שממוצע השכר שלי בחצי שנה האחרונה יהיה גבוה יותר ובכך זה יגדיל את גובה דמי הלידה.
האם זה רצוי לעשות כך?

או שרצוי מאיזשהיא סיבה לשמור את ימי החופשה?
להזכיר שאני לא מתכוונת לחזור לעבודה הנוכחית ולא לשוק העבודה בעתיד הקרוב.
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
16/07/2018 | 14:37
1
11
לפעמים אני עובדת 3 משמרות בשבוע ולפעמים 6 משמרות בשבוע (כל משמרת 4/5 שעות).
אני מאוד רוצה לעבוד 6 ימים בשבוע על מנת שדמי הלידה יהיו כמה שיותר גבוהים.
האם יש חוק שמחייב מעסיק להתחשב בי בזמן הזה ולתת לי יותר משמרות?
מה קורה אם במקרה המנהל משבץ אותי בכוונה פחות משמרות? 
לצפיה ב-'אין בחוק את הדרישה לשפר לך את המצב לקבל יותר כסף בדמי הלידה'
אין בחוק את הדרישה לשפר לך את המצב לקבל יותר כסף בדמי הלידה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/07/2018 | 11:50
8
את יכולה לבקש מהמעביד שאת רוצה לעשות יותר בשביל לקבל יותר כסף. 
הוא יכול לומר לך שהוא לא מסכים. 

חשוב לומר שאם את עובדת יותר כעת ואם הוא מוריד לך את העבודה הרי שאז את יכולה לבוא אליו בטענות. 
לצפיה ב-'ושאלה נוספת סליחה'
ושאלה נוספת סליחה
16/07/2018 | 14:40
1
9
מה הכוונה שכתוב "עבדת 10 חודשים מתוך 14 חודשי עבודה"?

לא מבינה מה הכוונה, מה זה 14 חודשי עבודה?

לצורך הבהרה אני עובדת באותו מקום עבודה כבר 3 שנים, אני זכאית לדמי הלידה המירביים?
לצפיה ב-'שלומית, אם את עובדת רצוף את צריכה לקבל את מלא דמי הלידה.'
שלומית, אם את עובדת רצוף את צריכה לקבל את מלא דמי הלידה.
( לעמוד שלי בתפוז )
17/07/2018 | 11:47
2
לצפיה ב-'לא נראה לי שסופרים לך את דמי החופשה במסגרת הסכום שאת צריכה ל'
לא נראה לי שסופרים לך את דמי החופשה במסגרת הסכום שאת צריכה ל
( לעמוד שלי בתפוז )
17/07/2018 | 11:52
1
7
לקבל. 

אבל את יכולה לקבל זאת במסגרת החישוב שכר אם במעסיק נכון לשלם לך את הסכום כעת. 
לצפיה ב-'באמת??? אבל לא מצאתי'
באמת??? אבל לא מצאתי
18/07/2018 | 09:06
7
באף מקום סייגים לגבי אי ספירת ימי חופשה בתשלום.

ומה אם אני צריכה ללכת לבדיקות? זה גם לא נחשב לי ???
לצפיה ב-'חתימה על סירוב למעבר למפעל אחר'
חתימה על סירוב למעבר למפעל אחר
17/07/2018 | 07:02
1
17
שלום אני עובדת קבלן במפעל מגנזיום בים המלח כ3 שנים לפני חודש הקבלן זכה במכרז בכול המפעלים באזור נאמר לנו לפני שבוע שרוצים להעביר אותנו למפעל אחר ומשלא הסכמתי לחצו עליי לחתום על טופס סירוב  בטענה שישנו הסכם חדש שאותו לא ראינו ולא מוכנים להגיד לנו את השינויים רציתי לדעת האם הקבלן יכול לשלול ממני את הפיצויים ואת מכתב סיום העסקה אצלו למרות שהודעתי להם שאני מוכנה לעבוד רק במפעל בו אני עובדת במשך ה3 שנים האחרונות
אשמח לתשובה 
לצפיה ב-'אתה מבין שהם מנסים לסחוט אותך נכון? :) '
אתה מבין שהם מנסים לסחוט אותך נכון? :)
( לעמוד שלי בתפוז )
17/07/2018 | 11:46
19
עדין לך לחתום על המשמך ולקרא אותו לפני שאת מתכוונת  לסרב. את\ יכולה לחתום להם על מה שהם רוצים אבל ללוות זאת באימייל למפקח עד כמה שזה לא בסדר. 
בבית הדין לא יספרו לך שחתמת. 

הקבלן הישן לא יכול לשלול לך את הפיצויים אם הם מתכוונים להעביר אותך למפעל אחר. זו הרעה בתנאים. 

גם הקבלן החדש לא יכול לעשות כך, ואם הוא טוען שהוא לא מוכן להראות את החוזה החדש אז זה או בגלל שההסכם פחות טוב או בגלל שהוא רוצה לפטר אותך. 

לעבוד רק עם מיילים, מכתבים או להקליט את השיחות איתו. 
לצפיה ב-'הודעה למעסיק על הריון'
הודעה למעסיק על הריון
17/07/2018 | 10:55
2
9
היי,

האם הגבר צריך להודיע למעסיק על הריון אשתו? מתי?

מהם הזכויות שלי במידה ואני עובד במשרה עם שכר גלובלי כ-10 חודשים?
(הלידה מתוכננת לעוד 4 חודשים אז זה כבר יהיה 14 חודשים בעבודה)
לצפיה ב-'אם אתה רוצה למצות את הזכויות שלך בעת הלידה אתה צריך להודיע '
אם אתה רוצה למצות את הזכויות שלך בעת הלידה אתה צריך להודיע
( לעמוד שלי בתפוז )
17/07/2018 | 11:41
1
10
למעסיק לך על ההריון והתאריך המיועד ללידה
מן הדין לעשות כן בהודעה חתומה על פי התקנות 
שמירת הוראות
5.    אין בהוראות תקנות אלה כדי לגרוע מהוראות הנהוגות במקום העבודה של העובד לענין חובת הודעה למעביד על היעדרות מהעבודה בשל מחלה.
תוספת
(תקנה 1)
הצהרה
           לענין היעדרות מהעבודה לפי סעיף 1 לחוק דמי מחלה (היעדרות עקב הריון ולידה של בת זוג), תש"ס-2000 –
(1)      אני הח"מ שם פרטי ושם משפחה, מס' ת"ז,
מען
מודיע בזה כי נעדרתי מעבודתי מיום       עד יום       ומצהיר כי היעדרותי היתה נחוצה לצורך –
   ליווי בת הזוג  בקשר להריון שכרוך בהם סיכון ;
   ליווי בת הזוג  בקשר להריון בנסיבות שבהן היא תלויה בעזרת הזולת לביצוע טיפולים או בדיקות כאמור.
   נוכחות בלידה של בת הזוג –
תחילת הופעתם של צירי לידה: יום שעה; מועד תום הלידה: יום שעה
מצורף אישור רפואי המעיד על סיבת ההיעדרות שלי כמפורט לעיל ועל מועדיה.
(2)      פרטי בת הזוג:
שם פרטי ומשפחה מס' ת"ז
מען
(3)      מספר הימים שבהם נעדרתי מהעבודה בשל טיפולים או בדיקות הקשורים להריון של בת הזוג שלי או בשל לידה שלה במשך שנה זו:      
תאריך                                                            _______________
                                                                      חתימת העובד
לצפיה ב-'אני יודיע למעסיק מראש, תודה רבה !'
אני יודיע למעסיק מראש, תודה רבה !
17/07/2018 | 13:16
3
לצפיה ב-'רצף ימי מחלה'
רצף ימי מחלה
12/07/2018 | 13:19
11
26

שלום,
אני עובדת לפי שכר גלובלי 30 יום ברוטו,
היום החופשי שלי הוא חמישי (שישי עובדת). 
הייתי בחופש מחלה עם אישור ביום רביעי+ שישי. בחמישי לא הגעתי כי זה היום חופש והבאתי אישור מחלה על רביעי ושישי בלבד. 
האם צריכים לנכות מחלה גם על רביעי למרות שאין אישור וזה יום חופש?

תודה רבה על המענה
לצפיה ב-'בניגוד לעובד שעתי / שבועי את לא יכולה לקבל גם על יום חמישי א'
בניגוד לעובד שעתי / שבועי את לא יכולה לקבל גם על יום חמישי א
( לעמוד שלי בתפוז )
12/07/2018 | 13:57
10
20
אבל רצוי להביא אישור מחלה על השלשה ימים שהיית חולה. אז, לצערי, תקבלי רק 50% על יום אחד. 
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
15/07/2018 | 08:46
9
10
ראשית, אני מקבלת 100% מהיום הראשון,
ובמקרה הנ"ל אין לי אישור מחלה על חמישי עדיין מותר להוריד לי?
יש לי שני אישורים נפרדים אחד על רביעי והשני על שישי, אפשר להוריד מחלה ללא אישור רופאה? (אין רצף של האישורים)
לצפיה ב-'בשאלה הראשונה שלי עשיתי טעות'
בשאלה הראשונה שלי עשיתי טעות
15/07/2018 | 08:58
8
9
הכוונה שלי הייתה האם צריכים לנכות יום מחלה על יום חמישי ללא אישור?
(יש לי אישור על רביעי בלבד ושישי בלבד וחמישי אמור להיות היום חופשי שלי)
לצפיה ב-'ושאלי לי אלייך. מדוע לא ביקשת מהרופא אישור מחלה לשלשה ימים?'
ושאלי לי אלייך. מדוע לא ביקשת מהרופא אישור מחלה לשלשה ימים?
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 09:27
7
10
זה היה פוטר לך את הבעיה :)

קודם כל אני מבין שאת עובדת מדינה או עובדת של רשות מקומית. 

\שנית, אם אין לך אישור מחלה ועוד ביום החופש שלך למה שתקבלי כסף על כך?

לצפיה ב-'לא לא הבנת אותי'
לא לא הבנת אותי
15/07/2018 | 09:35
6
13
כן אני עובדת רשות מקומית
ואני מראש ביקשתי אישור מחלה על רביעי בנפרד ושישי בנפרד וזה על מנת שינכו לי מחלה על רביעי ושישי בלבד. ביום חמישי אמור להיות לי יום חופש בתשלום (זה היום חופשי שלי) ועליו אני רוצה שישולם לי בלי שינוכה מחלה.
הם הורידו לי על דעת עצמם מחלה על חמישי ללא אישור מחלה בחמישי
לצפיה ב-'ואז יש לך עוד יום חופש לנקות בתאריך אחר. לא הצלחתי להבין מה '
ואז יש לך עוד יום חופש לנקות בתאריך אחר. לא הצלחתי להבין מה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 10:18
5
7
הבעיה.

ניקו לך את יום חמישי בשתי רשימות? זו של המחלה וזו של החופשה? 
זו בעיה שרצוי לפנות לרואה חשבון (וחשבת השכר במשרדו) ולבקש שהסכום יתווסף לך. 

לצפיה ב-'ניכו לי על חמישי רק מחלה'
ניכו לי על חמישי רק מחלה
15/07/2018 | 10:26
4
7
ואני לא רוצה שינכו לי על מחלה ביום חמישי מכיוון שלא היה לי אישור מחלה ומכיוון שזה היום חופשי שלי (אני רוצה שישולם לי יום חופש ולא מחלה) ובגלל זה לא הבאתי גם רצף כדי שלא יגעו בחמישי וישולם יום חופש
לצפיה ב-'אז תפני לרו"ח וחשב השכר. הבעיה היא שאם הם רוצים לתקן תלוש שכ'
אז תפני לרו"ח וחשב השכר. הבעיה היא שאם הם רוצים לתקן תלוש שכ
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 10:36
3
8
שכר הם עשויים לעבוד ביקורת תוך זמן קצר. אני די בטוח שהם לא יסכימו לתקן לך את הבעיה. 

לצפיה ב-'למה לתקן תלוש שכר?'
למה לתקן תלוש שכר?
15/07/2018 | 10:51
2
11
עוד לא יצא התלוש זה רק דיווח על חודש יוני ואנחנו מקבלים את ההפרשים רק חודש לאחר מכן.
הם כרגע רשמו מחלה על חמישי הנ"ל ואני לא רוצה שינכו לי מחלה ולכן אני שואלת אם זה חוקי בכלל היות ולא היה רצף של ימים
לצפיה ב-'אין עם זה בעיה. '
אין עם זה בעיה.
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 11:04
6
לצפיה ב-'לא תקין. ימי מחלה הם בהתאם לאישור רפואי'
לא תקין. ימי מחלה הם בהתאם לאישור רפואי
15/07/2018 | 11:32
4
אם יש לך אישור על שני ימי מחלה (לא חשוב אם ברצף או לא ברצף) עליהם את צריכה לקבל דמי מחלה (ככל ועל פי הסכם מיוחד מגיעים במקרה של שני ימים ברצף או בודדים) ואותם יש להפחית מצבירת ימי המחלה.
יום החופשה לא קשורבכלל לעניין. 
לצפיה ב-'חופשת לידה'
חופשת לידה
14/07/2018 | 20:05
1
14
שלום!!!

עובדת שיצאה לחופשת לידה ,במידה ויש בידה תכנית אופציות , האם בהמלך חופשת הלידה היא צוברת אותם? ואם כן לכמה זמן?

תודה
לצפיה ב-'אני לא לגמרי בטוח אבל כאשר עובדת נמצאת בחופשת לידה משולמת!'
אני לא לגמרי בטוח אבל כאשר עובדת נמצאת בחופשת לידה משולמת!
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 10:39
9
(כלומר עד ל 15 שבועות), הוותק שלה ממשיך להצבר. 
מנגד, חלק מהזכויות שלה , למשל ימי מחלה וימי חופשה לא נצברים. 
בכל זאת אני חושב שניתן לכלול  את תכנית האופציות, כאשר אין שום קשר בית התכנית הנ":ל לבין תקופת עבודתה בחברה. 
לצפיה ב-'הפרשות פנסיה לחיילים'
הפרשות פנסיה לחיילים
13/07/2018 | 09:39
5
11
שלום,
האם לחייל בשרות סדיר שגם עובד צריכים להפריש כספים לקרן פנסיה כמו לכל עובד במשק?
או שהמעסיק לא חייב לעשות זאת?
תודה :)

לצפיה ב-'חייל בסדיר הוא עדיין לא בן 21. לפיכך המעסיק לא חייב בתשלום פ'
חייל בסדיר הוא עדיין לא בן 21. לפיכך המעסיק לא חייב בתשלום פ
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 09:29
4
5
פנסיה. 
לצפיה ב-'חובת הפנסיה היא מגיל 21?'
חובת הפנסיה היא מגיל 21?
15/07/2018 | 12:34
3
6
לצפיה ב-'לגבר מגיל 21 . לאישה מגיל 20 '
לגבר מגיל 21 . לאישה מגיל 20
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 13:16
1
3
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
16/07/2018 | 23:28
1
לצפיה ב-'אין חובה זה לא אומר שלא צריך לדרוש'
אין חובה זה לא אומר שלא צריך לדרוש
19/07/2018 | 14:29
3
לצפיה ב-'הבהרה לגבי הודעה מוקדמת על התפטרות'
הבהרה לגבי הודעה מוקדמת על התפטרות
13/07/2018 | 13:45
3
22
קראתי את החוקים על הודעה מוקדמת באתר של כל זכות ואני רוצה לשאול אם הבנתי נכון-

אם עובד נותן הודעה קצרה מזו שצריך בחוק (נגיד היה צריך לתת חודש ונתן שבועיים) נאמר שהמעסיק זכאי לפיצוי "בגובה השכר שהיה העובד מקבל במהלך אילו עבד באותם ימים."

הפיצוי יוצא מהמשכורת של העובד או שהוא פשוט סכום שלא משולם לעובד? (כלומר הסכום הוא מה שהעובד היה מקבל אם היה עובד כמו שצריך)

ובנוסף- אם אדם התפטר מוקדם הוא עדיין זכאי לפדיון חופשה שנתית?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
14/07/2018 | 18:09
2
12
המעסיק יכול שלא לשלם לך על התקופה שבה היית צריך לעבוד ולא עבדת. בדיוק כמו שהוא היה צריך לשלם לך אם היית עובד.
אין קשר לפדיון ימי חופשה. מה שמגיע לך , מגיע לך.
לצפיה ב-'התשובה שגויה'
התשובה שגויה
15/07/2018 | 07:57
1
16
עובד שלא עבד בתקופת ההודעה המוקדמת (ולא בגלל שהמעסיק ויתר על עבודתו בתקופה זו) צריך לשלם מכיסו את הסכום שהיה מקבל לו עבד בתקופה זו. 
לצפיה ב-'ולצערי אני צריך לחזק את ידיו של שטויות במיץ :)'
ולצערי אני צריך לחזק את ידיו של שטויות במיץ :)
( לעמוד שלי בתפוז )
15/07/2018 | 09:28
4
לצפיה ב-'אי הפרשה לפנסיה'
אי הפרשה לפנסיה
10/07/2018 | 19:24
4
29
היי , 
המעסיקה הקודמת שלי לא הפרישה לי לפנסיה, ואחרי הרבה לחץ ושיחות רק עכשיו (שאני כבר לא מועסקת אצלה מזה חודש , היא מתחילה את תהליך ההפרשה.
האם היא יכולה להוריד לי את כל הפרשה שלי בפעם אחת .? 
בנוסף - אם אין בשכר האחרון שלי את הסכום המלא להפרשה, מה עושים?
היא טוענת שעלי להעביר לה תשלום על ההפרש - והבקשה הזאת נשמעת מוגזמת במיוחד שאינני סומכת עליה בעניינים כספיים.
מה החוק אומר? האם אני יכולה להפריש בעצמי את ההפרש? 
אם אין באפשרותי כרגע כלכלית, האם אני יכולה לעשות תשלומים מול הקרן פנסיה שלי?
HELP!
לצפיה ב-'היי ספיר. אני צריך להבין על איזו תקופה הם צריכים להפריש בעבו'
היי ספיר. אני צריך להבין על איזו תקופה הם צריכים להפריש בעבו
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2018 | 09:23
2
19
בעבורך. 
אבל בכל מקרה, בהנחה שהם לא הפרישו לך כספים לפנסיה ולפיצויי פיטורין את יכולה לתבוע אותם על אי תשלום שכזה. 

אני מניח שעבדת מעל שנה, אבל מרגע שהם צריכים להעביר את התשלומים לפנסיה , הרי שהם מבצעים עבירה. את אפילו יכולה להתלונן למשרד הרווחה. 

לדעתי מהרגע שלא נלקח ממך כספים הרי שאין לקחת ממך כספים על מנת לשלם זאת. 

תוציאי להם מכתב. אל תנהלי את הברדק הזה בע"פ . והכסף מצידך יופקד או מצדך ישולם לך.

בדרך כלל מי שלא משלם פנסיה בדרך כלל לא מצית לעוד חוקים. 
תפני לעו"ד שיוכל לעזור לך לנסח את המכתב הזה . הדבר יכול להפחיד את האנשים שעשו כן.
לצפיה ב-'היי - אסביר.'
היי - אסביר.
11/07/2018 | 15:18
1
10
תקופה של מעל שנה.
שהיא לא שילמה לי כלל - (אחרי אין סוף תזכורות ופניות )
והייתה לי קרן פנסיה פתוחה.

ואני בדיוק מנסה להבין משהו מסויים.

תודה רבה על המענה!

לצפיה ב-'ספיר. תקחי עו"ד שיכתוב לה מכתב מאיים. אם לא, תתבעי אותה. '
ספיר. תקחי עו"ד שיכתוב לה מכתב מאיים. אם לא, תתבעי אותה.
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2018 | 15:22
7
את לא צריכה עו"ד בכדי לתבוע בבית הדין. 
לצפיה ב-'אי הפרשה לפנסיה'
אי הפרשה לפנסיה
11/07/2018 | 09:58
19

שלום ספיר.
קודם כל אני לא עו"ד . אני חשב שכר. 
רוצה לאגיד איך אני רואה את מצבך.
לא חושבת שתוכל לעשות תשלומים מול קרן פנסיה.חברת ביטוח מתעסקת רק עם מעסיקים בנושא הפרשות של עובד.
 חוב של עובד -נושא מיוחד. לא ידוע מה יהיה יותר כבד למעסיקך חובך או פיצוי הלנת שכר וקנסות .מעסיק חייב לנכות ולהעביר הפרשות סוציאליות חודש וחודשו על פי חוק. 

לצפיה ב-'תשלומים מאוחרים של מעסיק לתנאים סוציאלים'
תשלומים מאוחרים של מעסיק לתנאים סוציאלים
11/07/2018 | 13:53
3
13
שלום
רציתי לדע-מה פרק הזמן המקסימלי שמעסיק יכול לדחות את תשלום ההפרשות הסוציאליות על פי חוק-פנסיה וכו...
חודש?חודשיים?3?....כמה
תודה
לצפיה ב-'השאלה שלי היא האם היתה לך קרן פנסיה פעילה לפני שהתחלת לעבוד'
השאלה שלי היא האם היתה לך קרן פנסיה פעילה לפני שהתחלת לעבוד
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2018 | 14:12
2
19
או לא. 
ולמה הכוונה
קופת פנסיה פעילה הכוונה שעבדת (וקיבלת פנסיה) לפני מקסימום 3 חודשים. 
ואז המעסיק יכול להשהות את התשלומים לפנסיה ל 3 חודשים ולאחר מכן לשלם את השלשה חודשים האלה רטרואקטיבית.

במידה ולא היתה לך קרן פנסיה פעילה אזי הוא יכול לא לשלם לך שישה חודשים ולשלם לך רק בחודש השביעי. אין רטרואקטיביות. 
לצפיה ב-'היתה פנסיה...'
היתה פנסיה...
11/07/2018 | 14:14
1
12
אכן על החוזה רק אחרי 3חודשים המעסיק היה  צריך להפקיד-הוא הפקיד עבור החודשים האלה חודש 10 11 ו12 בחודש 2(של השנה העוקבת)

השאלה האם מרגע זה...המעסיק יכול לאחר בתשלומים האלה?חודש?חודשיים..3...4...5?
לצפיה ב-'אני בדיוק כותב מאמר על השאלה הזאת :) . להלן התמצית'
אני בדיוק כותב מאמר על השאלה הזאת :) . להלן התמצית
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2018 | 14:55
9

על פי תקנה 10 לתקנות הפיקוח על השירותים פיננסים (קופות גמל) (תשלומים לקופות גמל) , התשע"ד 2014 – על המעסיק להעביר את ההפרשות לקרן הפנסיה תוך 7 ימי עסקים מיום המשכורת החודשית או לחילופין תוך 15 יום מתום החודש בעבורו משולמים הכספים – על פי המוקדם מביניהם.

חשוב לראות כי על פי סעיף 19א לחוק הגנת השכר ,אם הפרשות לפנסיה שלא הועברו בזמן (תוך 21 יום ) ניתן לראות את השכר כמולן.

כך על המעסיק לשלם את הסכום שעליו לשלם לחשבון הפנסיה שלכם עד 30 יום מסיום החודש שעליו מדובר.

וזה כמובן גם אם צריך לשלם לך שכר מהחודש השילשי אחורנית או מהחודש השישי ללא רטרואקטיביות. 
לצפיה ב-'שאלה - 2 עבודות '
שאלה - 2 עבודות
10/07/2018 | 19:38
1
22
שלום,
אני עובדת במלון במרכז הארץ מזה 3.5 שנים, לכן אני נמנת כעובדת קבועה. 
אני סטודנטית ולכן אחרי שנה וחצי של עבודה במשרה מלאה הורדתי את אחוזי המשרה שלי למשרה לא מחייבת, אך אני מגיעה בהתמדה 2-3-4 משמרות בשבוע. 

בחודש האחרון סיימתי שנה ב' ורציתי להתחיל לעסוק בתחום שלי, ומצאתי עבודה בתחומי.
בדר"כ אין חובה לידע את המעסיק בצורה רשמית אלא רק את מס הכנסה בדבר תיאום מס, *אבל* יש סעיף בהסכם הקיבוצי של מלונאות שאומר שאם עובד עובד במקום עבודה אחר ללא בקשת רשות המלון רשאי לפטר אותו ללא הודעה מוקדמת וללא פיצויי פיטורין.

השאלה שלי היא מה ההליך, מה אני אמורה לבקש והאם המלון יכול לסרב ..?
(יש לציין שכרגע אני לקראת חופשת סמסטר ולכן יכולה לשלב חצי משרה בכל מקום עבודה ולכן עבודה נוספת לא פוגמת בעבודה הקיימת שלי)

תודה :)
לצפיה ב-'אני מודע לסעיף הזה אבל אני מניח שלא יוכלו לפטר אותך ללא פיצו'
אני מודע לסעיף הזה אבל אני מניח שלא יוכלו לפטר אותך ללא פיצו
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2018 | 09:39
17
פיצויים. 
זה סוג של עבדות לא לאפשר לעובד לעבוד בעבודה נוספת. 

אבל אם את רוצה להיות ישרה יותר הרי שתוכלי להודיע להם את מה שרשמת כאן. 
לצפיה ב-'ביקור רוה"מ ב"יפן" ופסק הדין בשוקן...'
ביקור רוה"מ ב"יפן" ופסק הדין בשוקן...
08/07/2018 | 10:39
2
37
כמה ימים לפני הדיון רוה"מ ובני משפחתו ערכו ביקור ב"יפן".   עד כמה השפיע הביקור של רוה"מ ב"יפן" על תוצאות הליך משפטי בבית הדין לעבודה שנערך מספר ימים אחר כך.  (("נסיבתי")). האם היפנים מעורבים בשיבוש הליכי משפט בבית הדין לעבודה בתל אביב. תודה  על ההזדמנות לכתוב כאן.  אולי בזכות הפוסט הזה  התובנות יופנמו
לצפיה ב-'אתה כותב כל כך ביפנית עד כדי אי הבנת הפוסט שלך.'
אתה כותב כל כך ביפנית עד כדי אי הבנת הפוסט שלך.
( לעמוד שלי בתפוז )
08/07/2018 | 11:51
1
22
אולי בזכות הפוסט הזה התובנות יופנמו? 
WTF ? במקום בו צופים מקסימום 20 אנשים בתגובה?
ברשותך גמל חום, אמחוק את הפוסט הזה שלך. 
אתה מוזמן לפרסם זאת תחת הערך "יפן"
לצפיה ב-'הפרוטוקול "מקולקל" עד כדי כאב....'
הפרוטוקול "מקולקל" עד כדי כאב....
11/07/2018 | 06:29
18
חשבתי שהקלדנית "עולה חדשה"..... עכשיו אני מבינה שמדובר בהפרעה אלקטרונית שהיא שיבוש הליכי משפט ממקור "ממלכתי" בהשפעת  "מסעות בנימין ליפן"  ((וגם "צוק איתן" שהגיע מיד בהמשך)).
לצפיה ב-'שאלה לגבי קצבה של קרן גמלאות'
שאלה לגבי קצבה של קרן גמלאות
10/07/2018 | 19:27
2
22
שלום.
אבא שלי נפטר לפני חודש ממחלה קשה. בזמן פטירתו עוד היה עובד שכיר (בחופשת מחלה אומנם, אך הוא לא יצא מעולם לפנסיה).
היום אמא שלי הלכה לברר לגבי הכסף שהוא חסך בקרן הפנסיה שלו. נאמר לה שם שהיא תקבל כל חודש סכום מסוים מהכסף שאבא שלי חסך שם, ושאין שום אפשרות שהיא תקבל את כל הסכום.
אם חס וחלילה יקרה לאמא שלי משהו ויישאר כסף בקרן, הוא יילך אליהם ולא ליורשים. הם טוענים שזה החוק.
האם יש משהו לעשות בעניין? כואב לנו לחשוב שאבא שלי כל החיים חסך בשבילו ובשבילנו, וקרן הפנסיה שלו פשוט תיקח הכל. 

תודה מראש
לצפיה ב-'צריך לבדוק בתקנון הקרן'
צריך לבדוק בתקנון הקרן
11/07/2018 | 04:43
14
יש קרנות שהתקנון קובע שהעברת הכסף ליורשים יהיה בגימלה חודשית.
לצפיה ב-'קרן הפנסיה לא "לוקחת הכל" ואינה משמשת חיסכון'
קרן הפנסיה לא "לוקחת הכל" ואינה משמשת חיסכון
15/07/2018 | 11:27
6
קרן הפנסיה נועדדה לשלם קצבה לעמית ולשאיריו.
הקצבה תשולם לכל אורך החיים. חישוב סכום הקצבה נעשה לפי תוחלת חיים ממוצעת. במקרה שהעמית או  האלמנה מאריכים חיים, הם יקבלו קצבה מעבר לחישוב האקטוארי. מאיפה מגיע הכסף הזה?  מהעמיתים/אלמנות שחיים פחות מתוחלת החיים הממוצעת.

לצפיה ב-'הודעה מראש על התפטרות'
הודעה מראש על התפטרות
10/07/2018 | 15:09
3
31
אני עובד פחות משנה במקום העבודה.
אני חושב לעזוב.
האם אני צריך להודיע מראש על כוונתי לעזוב ועל תאריך העזיבה?
וכמה זמן מראש אני צריך להודיע?
לצפיה ב-'יש חוזה העסקה?'
יש חוזה העסקה?
10/07/2018 | 15:43
14
לצפיה ב-'פשוט. צריך לשלוח הודעת התפטרות שתתקבל למחרת יום העבודה .'
פשוט. צריך לשלוח הודעת התפטרות שתתקבל למחרת יום העבודה .
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2018 | 16:44
19
צריך ליתן למעסיק, אם מדובר בתקופה בת פחות משנה , התראה מוקדמת של יום לכל חודש עבודה. כלומר אם אתה עובד 10 חודשים אתה צריך לתת 10 ימים. 
שים לב כי לא מדובר ב10 ימי עבודה אלא 10 ימים קלנדרים. כלומר מיום לאחר מכתב ההתפטרות (ותעביר אותו במייל או ב WHATSUP ) , תתחיל לספור 10צ ימים. 
מותר לך לבקש את ימי החופשה שלך. 
מותר למעביד להסכים , אבל מותר למעביד גם לדחות את הבקשה שלך. 
לצפיה ב-'זמן מתן ימי הודעה מוקדמת'
זמן מתן ימי הודעה מוקדמת
10/07/2018 | 17:06
16
עובד חייב להודיע בכתב למעסיק על התפטרותו ויום עזיבה, עובד שלא יעבוד בזמן הודעה מוקדמת ללא אישור המעסיק ישלם מהשכר ישלם למעסיק שכר יומי.
הודעה מראש לעובד בשכר חודשי 1-6 חודשים יום עבור כל חודש, חודש 7-12, 2.5 ימים עבור כל חודש, שנה חודש.
עובד בשכר יומי/שעתי יום עבור כל חודש, שנה 14.
לצפיה ב-'פיצויי פיטורים לאחר שמקום העבודה לא עמד בסיכומים איתי'
פיצויי פיטורים לאחר שמקום העבודה לא עמד בסיכומים איתי
09/07/2018 | 16:11
1
23
שלום רב. הנני עובד במקום מסוים כארבע שנים, לאחר שמקום העבודה לא עמד בסיכומים איתי (סיכומים שבעל פה), האם אהיה זכאי לכל הפיצויים במידה ואסרב לעבודות שקשורות להגדרת התפקיד שלי?
לצפיה ב-'לאור העובדה כי אנחנו ארץ שמשתמשת הרבה במכשירי הקלטה, להבטחה '
לאור העובדה כי אנחנו ארץ שמשתמשת הרבה במכשירי הקלטה, להבטחה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2018 | 16:52
18
ב"עפ אין יותר מדי נפקות. 

אבל, אם הם מתווכחים איתך האם תוכל להקליט אותם אומרים שהם לא רוצים או שהם לא חייבים לכבד הבטחות ישנות??

האם תוכל לומר לי באיזו עבודה אתה עובד? 

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד עזר מבורך ושות' עוסק בדיני עבודה ופלילים מאז 1995. לעו"ד עזר מבורך ניסיון רב הן בתביעות בדיני עבודה והן בהגנה על מעסיקים ועובדים. היחודיות
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עזר מבורך

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה