לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2802028,020 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני עבודה

לא פייק ניוז: נאמן לחובה לביזור ידע מקצועי ולמאבק על זכויות אדם וזכויות עובדים, פורום זה עומד לרשותכם 24 שעות ביממה למענה ראשוני שוטף ומקצועי בנושאי דיני עבודה מד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה

לא פייק ניוז: נאמן לחובה לביזור ידע מקצועי ולמאבק על זכויות אדם וזכויות עובדים, פורום זה עומד לרשותכם 24 שעות ביממה למענה ראשוני שוטף ומקצועי בנושאי דיני עבודה מד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'מס הכנסה שלילי'
מס הכנסה שלילי
13/02/2019 | 11:46
1
2
ממה שהבנתי באתר רשות המיסים בשביל לקבל מענק עבודה צריך להיות בין היתר מעל  גיל 55 לאדם שאין לו ילדים.
האם זה כך?
לצפיה ב-'מענק עבודה'
מענק עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2019 | 11:57
3
מצ"ב לינק למלוא המידע בנושא:

לצפיה ב-'עבודה רצופה ללא יום מנוחה'
עבודה רצופה ללא יום מנוחה
12/02/2019 | 18:46
1
6
שלום, 
עקב משבר תפעולי בעבודה עבדתי במשך חודשיים ברציפות. 
(בערך שמונה שבועות). האם הייתי אמור לקבל ימי חופש לצבירה שלי, מעבר לצבירה הרגילה במקום יום המנוחה הרגיל? 
בהנחה ולא קבלתי ואני אמור לקבל לפי החוק, כיצד לנהוג? 
תודה רבה
לצפיה ב-'אכן, הינך זכאי ליום מנוחה שבועי חלופי'
אכן, הינך זכאי ליום מנוחה שבועי חלופי
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2019 | 11:55
2
1. לא ברור מדברייך האם אתה "עובד במשכורת" ו/או "עובד בשכר שעתי/יומי".
2. ככלל, הינך זכאי לגמול שעות נוספות עבור העבודה העודפת שלך, ונראה כי מדובר בזכאות הן ביחס לשעות שבת (50%+) והן ביחס לשעות נוספות מעבר לשעתיים ביום (50%+), כלומר לתשלום של 200% עבור עבודה בשבת. עם זאת, לא ציינת מה היקף עבודתך היומי/שבועי והאם בעבודתך הרציפה עברת את היקפה של משרה מלאה.
2. אכן, על המעסיק לספק לך יום מנוחה שבועי חלופי. ככל שאתה "עובד במשכורת" - ימי המנוחה הינם בתשלום. עם זאת, ככל שאתה עובד בשכר (שעתי), ממילא לא תתוגמל על ימי אי-עבודה אלו. 
לצפיה ב-'תשלום לגן פרטי שעזבנו באמצע שנה'
תשלום לגן פרטי שעזבנו באמצע שנה
13/02/2019 | 22:41
2
6
יש לנו ילדה בגן פרטי שהכנסנו בערך חודשיים אחרי תחילת שנת הלימודים, היו בגן 5 ילדים היום יש 11, אנחנו רוצים להוציא את הילדה מהגן, והודענו חודש מראש, אבל הגננת דורשת שנשלם את כל השנה וכולל את החודש של החופש הגדול שלא לומדים. בחוזה שלה היא לא ציינה סעיף לגבי עזיבה מוקדמת אלא רק כתבה שהתשלום נפרש ל12 חודשים. כיום היא דורשת מאיתנו לשלם: את חצי החודש שאנחנו עוזבים, את החודש אחריו ואת חודש החופשה. עליי לציין שעם כניסת הילדה לא היה שינוי בגן מבחינת הוצאות - יש 2 מטפלות, שכירות אותו דבר, הילדה לא תפסה מקום של ילד אחר נכנסו 11 ילדים והתפוסה היא 12. 
רצינו לברר מבחינה חוקית מה החיוב שלנו אם חתמנו על חוזה שלא מציין בשום אופן כנס על עזיבה? 
לצפיה ב-'אין מדובר בדיני עבודה'
אין מדובר בדיני עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2019 | 11:49
13
1. התקשרות בין הורים לילדים בגן לבין הגן/הגננת אינה בגדר "יחסי עבודה" ולא חלים על הסיטואציה דיני העבודה, אלא דיני החוזים הכלליים.
2. אנא הפני שאלתך בפורום הרלוונטי.
לצפיה ב-'אשמח אם תכל לכתוב לי איזה פורום מתאים'
אשמח אם תכל לכתוב לי איזה פורום מתאים
14/02/2019 | 12:50
לצפיה ב-'אם עורך דין פורש לאחר 4 שנים ולא עשה כלום בתיק תאונת עבודה '
אם עורך דין פורש לאחר 4 שנים ולא עשה כלום בתיק תאונת עבודה
13/02/2019 | 21:17
1
2
אם עורך דין פורש לאחר 4שנים ולא עשה כלום בתיק תאונת עבודה מה החוק אומר
לצפיה ב-'התקשרות בין עו"ד ללקוח - אין מדובר בדיני עבודה'
התקשרות בין עו"ד ללקוח - אין מדובר בדיני עבודה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2019 | 11:48
1
1. התקשרות בין עו"ד לבין לקוח אינה בגדר "דיני עבודה" ועל הסיטואציה חלים חובות חוקיות מכח כללי האתיקה של לשכת עו"דים וכן מכח "חוק החוזים" (על חוזה ההתקשרות בין העו"ד ללקוח).
2. לא ניתן מדברייך להבין מה היה צריך להעשות ע"י העו"ד בארבע השנים שחלפו; האם בכלל יש עילה לדרישתך; מה הוסכם בין הצדדים; מה נעשה על ידי העו"ד בפועל; האם שולם שכ"ט; מדוע הסיטואציה נמשכת כבר 4 שנים; האם ניפגעה זכותך מבחינת התיישנות העילה; האם המצאת לעו"ד את כל המידע הדרוש ומה סוכם בינכם וכו'.
3. בנסיבות אלו מומלץ לפנות לקבלת חוות דעת מעו"ד אחר מהתחום בו הינך מבקש לתבוע, כדי להבין אילו עילות יש לך הן לגופו של עניין (כנגזרת של תאונת העבודה) והן - ככל שיש - נגד עורך הדין.
לצפיה ב-'שאלה בעניין לינה מחוץ לבית'
שאלה בעניין לינה מחוץ לבית
11/02/2019 | 18:26
3
12
זוגתי עובדת במשרה די בכירה במשרד רו"ח, כשכירה.
היא נדרשת מעת לעת לצאת לפגישות עבודה.
אנו גרים באזור אשקלון, מקום עבודתה גוש דן.
לעיתים פגישות העב' מחיפה ועד רמת הגולן.
שאלתי היא: האם היא רשאית לדרוש לינה ע"ח המשרד במידה ומיקום הפגישה וכן שעת הפגישה מחייבים אותה לצאת מוקדם במיוחד מהבית ולנהוג מרחק גדול למקום הישיבה?
אגב, נכון לרגע זה זוגתי אינה זכאית לרכב ממקום העב', משכך היא עושה שימוש בריכבה הפרטי.
לצפיה ב-'אין מקור משפטי המחייב את המעסיק לעשות כן'
אין מקור משפטי המחייב את המעסיק לעשות כן
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2019 | 11:19
2
12
ככל שאין מדובר במקום עבודה מאורגן עם הסכם קיבוצי (כעולה מהיותה עובדת במשרד רו"ח), הרי שאין מקור משפטי לחיוב המעסיק בדרישתך.
עם זאת, היא יכולה לבקש זאת ולדרוש זאת כחלק ממו"מ, ואולם, כאמור, אין מקור משפטי המחייב את המעסיק לתת לה 'רכב עבודה' ואפילו דלק ו/או לינה.

לצפיה ב-'תודה רבה על ההבהרה.'
תודה רבה על ההבהרה.
13/02/2019 | 12:50
1
5
חומר למחשבה.
לצפיה ב-''
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2019 | 11:44
לצפיה ב-'ניכוי ותשלום דמי מחלה לעובד בשכר (גלובלי)'
ניכוי ותשלום דמי מחלה לעובד בשכר (גלובלי)
12/02/2019 | 16:52
7
עובד ששהה במחלה שהחלה ביום רביעי ונסתיימה ביום ראשון כולל (חזרה לעבודה ביום שני) שווי יום עבודה לצורך העניין 400 שח.
1. כמה ימי מחלה אמור לנכות המעסיק ? יש מספיק ימי מחלה צבורים.
2. האם במקביל לניכוי ימי  המחלה המעסיק אמור לנכות גם סכום כספי ואם כן אז כמה ?
3.אם קיימת נוסחה לחישוב אשמח לקבל.

תודה
לצפיה ב-'עובד בהסכם קיבוצי'
עובד בהסכם קיבוצי
11/02/2019 | 08:54
1
12
שלום. שאלתי אולי תיראה קטנונית, אבל הנושא הוא עקרוני יותר מאשר לצורך "רווח". אני מסיימת לעבוד ב 28/2 (גימלאות). משלמת כל חודש לוועד העובדים כ 70 ש"ח. פעמיים בשנה (ראש-השנה ופסח) אנו מקבלים תווי שי מהוועד (שערכם, לפחות עבורי, קצת פחות מתשלום של 6 חודשים לוועד עבור כל תלוש - 300 ש"ח). לשאלתי האם מגיע לי עם פרישתי הסכום היחסי, עבור התקופה שבין אוקטובר 2018 (אחרי ראש השנה) לסוף פברואר 2019, נעניתי בשלילה. אבקש לדעת מה הדין במקרה כזה, ואדגיש שבעצם מדובר בכל עובד העומד באותו מצב, ולא רק בי. אם מגיע - הרי שבמשך שנים הוועד "הרוויח" הרבה מאד כסף מאי-התשלום.
תודה.
לצפיה ב-'אין לך זכאות'
אין לך זכאות
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2019 | 11:22
5
למרבה הצער, אין מקור משפטי לחיוב הועד לתת לך מתנה לחג ו/או להחזיר לך כסף ששולם בעבורה.
ככלל, הסכמים קיבוציים או 'נוהג' בעבודה אינם חלים על גימלאים (אלא על עובדים בפועל).
שנית, ממילא אין מקור משפטי גורף המחייב מעסיק/ועד עובדים במתן מתנה לחג.
משכך, ניראה שאין בסיס משפטי לדרישתך. עם זאת, ומהבחינה המעשית, נסי לעמוד על סירובך לתשלום מלוא דמי הועד בנסיבות אלו.
לצפיה ב-'קושי הוא קרש קפיצה להצלחה'
קושי הוא קרש קפיצה להצלחה
11/02/2019 | 14:50
10
לצפיה ב-'שאלה בעניין התפטרות'
שאלה בעניין התפטרות
10/02/2019 | 13:38
2
9
שואל עבור חברה:
עובדת 3 שנים במשרה חלקית של יומיים בשבוע. מעוניינת להתפטר. כמה ימים עליה להגיע לאחר מתן הודעת ההתפטרות?
כמו כן, יש לה ימי חופשה. יכולה לנצלם ולקחת אותם על חשבון ההודעה המוקדמת? (כדי לא להגיע יותר לעבודה).
* בבקשה תשובות רק ממי שיודע בוודאות *
תודה רבה!
לצפיה ב-'הודעה מוקדמת ופידיון חופשה לבעלת ותק של 3 שנים'
הודעה מוקדמת ופידיון חופשה לבעלת ותק של 3 שנים
( לעמוד שלי בתפוז )
10/02/2019 | 19:11
1
9
1. עליה לתת חודש הודעה מוקדמת (קלנדרי), במהלכו עליה לעבוד בימי עבודתה ובאותו היקף.
2. אין אפשרות לחפוף בין תקופת ההודעה המוקדמת לבין החופשה, ודאי לא ביחס לשבועיים הראשונים. ביחס לשבועיים שלאחר מכן - יש אפשרות כאמור, אולם אך ורק בהסכמת המעסיק. העובד אינו יכול לכפות מועדי חופשתו ועליו לעבוד בתקופת ההודעה המוקדמת, אלא אם כאמור המעסיק פוטר אותו מכך.
לצפיה ב-'הודעה מוקדמת ופידיון חופשה לבעלת ותק של 3 שנים'
הודעה מוקדמת ופידיון חופשה לבעלת ותק של 3 שנים
10/02/2019 | 21:55
9
שלום עמית,

תודה על תשובתך.
שאלה להבהרה - במידה והמעסיק אישר חופש מבעוד מועד (לפני הודעת ההתפטרות), ניתן לקחת את ימי החופש שאושרו במסגרת ההודעה המוקדמת?
ימי החופש הינם ב14 הימים הראשונים מתוך החודש.

תודה!
לצפיה ב-'חו"ל'
חו"ל
10/02/2019 | 11:05
1
19
אני מתבקש לסע לחו"ל מטעם עבודה ל 13 יום. האם מקובל לצ'פר את העובד במקרה כזה? בלי לתפוס במילה..
לצפיה ב-'פיצוי בגין שהייה בחו"ל'
פיצוי בגין שהייה בחו"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
10/02/2019 | 19:09
9
1. הדין אינו מחייב "תשלום פיצוי" בגין עבודתך, וחזקה כי תעבוד בחו"ל באותו היקף, ועל כן שכרך ישאר בהתאם.
2. מאידך, ככל שתתבקש לעבוד בהיקפים גדולים יותר, ומשאין יכולת לפקח על עבודתך שם, רשאי מעסיק לשלם "תוספת גלובלית" בעבור נסיעה ושהיה זו.
3. ואולם, כאמור, ככלל, הדין אינו מחייב מתן פיצוי נוסף בגין נסיעה זו, והשאלה "מה מקובל" או "מה ראוי" משתנה לפי סוג הענף, רווחיות החברה, כושר המיקוח שלך וכו'.

לצפיה ב-'הרעת תנאים?'
הרעת תנאים?
07/02/2019 | 17:58
3
24
התחלתי לעבוד לפני שנה וחצי וההסכם עם המנהלת היה שמשכורת תהיה לפי סכום של 35 ש"ח בתלוש המשכורת והיא תוסיף לי עוד שקל ב"שחור"(בבונוסים או תשלים לי שעות שאני חסרה) בסה"כ המשכורת שלי לפי ההסכם איתה אמורה להיות 36 ש"ח לשעה ובהמשך כשתראה את העבודה שלי תיתן לי העלאה.
חודש שעבר כשביקשתי העלאה המנכ"ל העלה לי את המשכורת בעוד 2 ש"ח והמנהלת כעסה עליי ואמרה שהיא לא תשלם לי על שעות שאני מחסירה.
השאלה היא אם היא יכולה לעשות את זה?
כי יוצא שעכשיו אני מקבלת37 ש"ח בתלוש המשכורת אבל היא לא נותנת לי שקל נוסף ב"שחור" כמו שסיכמנו בתחילת העבודה.
כך שהסכום לשעה אמור להיות 38 ש"ח לשעה.
לצפיה ב-'אי תשלום ב"שחור" - האם הרעת תנאים?'
אי תשלום ב"שחור" - האם הרעת תנאים?
( לעמוד שלי בתפוז )
10/02/2019 | 11:05
2
13
1. התשלום ב"שחור" אינו חוקי עבור שני הצדדים, לכן לא תוכלי להיבנות משפטית מטענה זו, שבבסיסה כאמור הסדר בלתי חוקי, או להסתמך על הבטחה בלתי חוקית זו.
2. לדברייך קיבלת בפועל העלאת שכר (של 2 ש"ח, באמצעות תלוש השכר). דבר זה לכשעצמו (העלאת שכר) ודאי שאינו מהווה "הרעת תנאים".
3. הדין עם המנהלת - אכן ככל שאת "עובדת שעתית", המקבלת שכרה לפי שעות העבודה, המעסיק אינו אמור לשלם לך על שעות העדרות.
4. מכאן, כי נראה כי אין לך קייס, לא לעניין "הרעת תנאים" ולא בעניין אי תשלום בגין שעות אי-עבודתך. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
11/02/2019 | 08:37
1
4
לצפיה ב-''
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2019 | 15:53
לצפיה ב-'עבודה בשכר חודשי'
עבודה בשכר חודשי
08/02/2019 | 18:01
1
15
אם אני עובד בשכר חודשי של X שקל. האם זה אמור להיות השכר רק ל- 182 השעות הראשונות ושאר השעות שעבדתי הם שעות נוספות?
כי החודש יצא שהיו לי 193 שעות עבודה, וחישבו כאילו 193 השעות הראשונות הם השכר החודשי ולא 182, ורק השעות שמעבר לשעות עבודה הם שעות נוספות.
האם זה תקין?
לצפיה ב-'הגדרת "שעות נוספות"'
הגדרת "שעות נוספות"
( לעמוד שלי בתפוז )
10/02/2019 | 11:00
12
רק חריגה מהיקפה של משרה מלאה, על בסיס יומי ו/או שבועי, מקנה את הזכות לתשלום שעות נוספות.
ככל שעבדת במסגרת היקפה של משרה מלאה כהגדרתה בדין, הדבר לא ייחשב כ"שעות נוספות".
ביחס ל-193 שעות עבודתך בפועל - בהכרח חלקם הינו בגדר "שעות נוספות", יש לבחון בקפידה את חריגה זו לפי שעות/ימי העבודה הנוספת.
לצפיה ב-'היי, בנוגע לימי מחלה. אני לא מצליח לקבל תשובה משום מקום..'
היי, בנוגע לימי מחלה. אני לא מצליח לקבל תשובה משום מקום..
08/02/2019 | 09:50
2
19
השאלה שלי היא בנושא ימי מחלה ותשלום.
לצערי עברתי תאונה (לא דרכים ולא תאונת עבודה) ונפצעתי.
קיבלתי חופש מחלה לחודשיים.
ברשותי מספר ימי מחלה וחופש שאמורים להספיק עד כחודש וחצי מיום הדיווח.
האם עבור השבועיים הנותרים אני זכאי לתשלום מביטוח לאומי?
למעביד אין מה לשלם לי בעצם, נגמרו לי ימי החופש והמחלה.
תודה על העזרה, אתם עושים מעשים טובים :)
לצפיה ב-'אינך זכאי לגמול נוסף'
אינך זכאי לגמול נוסף
( לעמוד שלי בתפוז )
10/02/2019 | 07:46
10
למרבה הצער, משתמו ימי מחלתך, וככל שאין לך ביטוח אובדן כושר עבודה פרטי - אין חובה על כל גורם חיצוני לשלם לך.
לצפיה ב-'אינך זכאי לגמול נוסף'
אינך זכאי לגמול נוסף
( לעמוד שלי בתפוז )
10/02/2019 | 07:47
5
לצפיה ב-'חצי שעה הפסקה'
חצי שעה הפסקה
09/02/2019 | 18:23
1
11
ערב טוב, אני עובדת שעתית א-ה 7:30-16:30 וימי ו 7:30-12:15 האם עפ״י חוק אני חייבת לצאת להפסקה? האם עפ״י חוק הבוס חייב להוצי להפסקה?

לצפיה ב-'סעיף 20 לחוק הודעה מוקדמת'
סעיף 20 לחוק הודעה מוקדמת
( לעמוד שלי בתפוז )
10/02/2019 | 07:45
8
כן, משאת מועסקת במשרה מלאה (ואף בפועל למעלה מזה), על המעסיק לאפשר לך הפסקה כאמור בסעיף 20 לחוק שעות עבודה ומנוחה:

הפסקות
20.  (א)  ביום עבודה של שש שעות ולמעלה, תופסק העבודה למנוחה ולסעודה ל-¾ שעה לפחות, ובכלל זה תהיה הפסקה רצופה אחת של חצי שעה לפחות; ביום שלפני המנוחה השבועית וביום שלפני חג, ההפסקה היא של חצי שעה לפחות.
          (ב)  הפסקה לפי סעיף קטן (א) לא תעלה על שלוש שעות.
          (ג)   בעת הפסקה לפי סעיף קטן (א) הנמשכת חצי שעה או יותר רשאי העובד לצאת מהמקום שבו הוא עובד, אלא אם נוכחותו במקום העבודה היא הכרח לתהליך העבודה או להפעלת הציוד והשימוש בו, והעובד נדרש על ידי מעסיקו להישאר במקום העבודה, ובמקרה זה ייחשב זמן ההפסקה כחלק משעות העבודה.
לצפיה ב-'כמה זמן מראש הודענ על התפטרות מעבודה'
כמה זמן מראש הודענ על התפטרות מעבודה
10/02/2019 | 03:09
1
6
היי הבנתי שהתפטרות קשורה רק לותק ולא לאחוז משרה
אם זה נכון אני עם ותק של 14 חודשים (שנה וחודשים) כמה זמן מראש אני צריך להודיע על התפטרות? חודש ליום?
כי הבנתי שמעל שישה חודשים או מהשנה השנייה יש חישוב אחר. תודה מחכה לתשובה
לצפיה ב-'סעיפים 3 ו-4 לחוק הודעה מוקדמת'
סעיפים 3 ו-4 לחוק הודעה מוקדמת
( לעמוד שלי בתפוז )
10/02/2019 | 07:43
9
סעיפים 3 ו-4 לחוק הודעה מוקדמת קובעים את משך ההודעה המוקדמת שיש לתת, ומבחינים בין "עובד במשכורת" (חודשית וקבועה) לבין "עובד בשכר" (שעתי/יומי/לפי תפוקה), כדקלמן:

הודעה מוקדמת לפיטורים לעובד במשכורת
3.    עובד במשכורת זכאי להודעה מוקדמת לפיטורים, כמפורט להלן:
(1)  במהלך ששת חודשי עבודתו הראשונים - של יום אחד בשל כל חודש עבודה;
(2)  במהלך התקופה החל בחודש השביעי לעבודתו עד תום שנת עבודתו הראשונה - של 6 ימים, בתוספת של יומיים וחצי בשל כל חודש עבודה בתקופה האמורה;
(3)  לאחר שנת עבודתו הראשונה - של חודש ימים.
הודעה מוקדמת לפיטורים לעובד בשכר
4.    עובד בשכר זכאי להודעה מוקדמת לפיטורים, כמפורט להלן:
(1)  במהלך שנת עבודתו הראשונה - של יום אחד בשל כל חודש עבודה;
(2)  במהלך שנת עבודתו השניה - של 14 ימים, בתוספת של יום אחד בשל כל שני חודשי עבודה בשנה האמורה;
(3)  במהלך שנת עבודתו השלישית - של 21 ימים, בתוספת של יום אחד בשל כל שני חודשי עבודה בשנה האמורה;
(4)  לאחר שנת עבודתו השלישית - של חודש ימים.

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
06/02/2019 | 16:45
1
14
נאמר לי על ידי רואה חשבון שעד 7 שנים אחורה ניתן לבדוק תלושי שכר ואם מגיע הפרשים לקבל!
רציתי לדעת אם משפטית אפשר למצוא פרצה בחוק ולגבות הפרשי שכר גם על תלושים מלפני 11 שנים 
לא ידעתי שמגיע לי הפרשים תודה לך 
לצפיה ב-'התיישנות'
התיישנות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2019 | 10:30
59
לא - ככלל החוק קובע תקופת התיישנות לתביעות של 7 שנים.
לצפיה ב-'הפרשה לפנסיה בסכום נמוך מהשכר האמיתי'
הפרשה לפנסיה בסכום נמוך מהשכר האמיתי
07/02/2019 | 08:53
1
11
שלום
במשך שנים ההפרשות לפנסיה היו לפי גובה השכר שלי. מה שנוכה לי בתלוש היה לפי השכר באותו חודש, השכר הוא שעתי ולכן כל חודש גובה ההפרשה הייתה שונה, בהתאם למשכורת.
שמתי לב שבחודשים האחרונים בתלוש שכר שתחת ניכוי חובה של הפנסיה תמיד יש אותו סכום, ללא קשר לשכר באותו חודש.
באתר של קופת הפנסיה תחת החודשים האלו המשכורת שמופיעה שם נמוכה מהשכר האמיתי שלי.
יש הגיון בעניין?
תודה.
לצפיה ב-'פיצול השכר הקובע לתוספות'
פיצול השכר הקובע לתוספות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2019 | 10:30
12
1. יש לבחון, בין היתר בשים לב לתלושי השכר, האם המעסיק מפצל בין "שכר בסיס" לבין סוגי "תוספות", והאם אבחנה זו היא בדין אם לאו.
2. ככל שמדובר בפיצול מלאכותי ושרירותי, תהיה זכאי להפרשות גם על התוספות הפיקטיביות.
3. בכל מקרה נראה שהתנהלות המעסיק אינה כדין, שכן אם לא השתנו תנאי עבודתך ו/או אופן תיגמולך, אזי מדובר בהרעת תנאים שרירותית ועל המעסיק להשלים.
4. עליך לטפל בנושא זה בדחיפות, על מנת שהמעסיק לא יוכל לטעון בעתיד ל"הסכמה בהתנהגות" (היינו - שמשלא מחית על השינוי באופן מיידי תחשב כמי שמסכים לו בפועל ובהתנהגותך).

לצפיה ב-'קבלת שכר ימים שלא עבדתי כתוצאה מתאונת עבודה'
קבלת שכר ימים שלא עבדתי כתוצאה מתאונת עבודה
05/02/2019 | 16:25
3
18
כתוצאה מפגיעה פיזית בתאונת עבודה לא יכולתי לעבוד 5 ימים והייתי בבית
נאמר לי בעבודה להגיש תביעה לביטוח לאומי
הגשתי תביעה וקיבלתי רק על 3 ימים אחרונים בסכום של 75% מהשכר
ונאמר לי בתמיכה של ביטוח לאומי כי במקרה של פחות מ 12 ימים אז היומיים הראשונים המעסיק צריך לשלם
המעסיק מתכוון להתייחס ליומיים הראשונים כאל ימיי מחלה ואז לשלם לי רק על חצי יום שני
האם פגיעה פיזית כתוצאה מתאונת עבודה נחשבת כימיי מחלה רגילים ? הריי זו לא מחלה נפגעתי פיזית מתאונת עבודה והייתי מושבת לעבוד

לצפיה ב-'תאונת עבודה כדמי מחלה'
תאונת עבודה כדמי מחלה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2019 | 14:13
2
15
המעסיק יוצא ידי חובתו לשלם את ימי העדרותך כ"חופשת מחלה", מכח חוק דמי מחלה, אין הוראת דין אחרת המחייבת מעסיק לשלם אחרת עבור "תאונת עבודה", למעט התשלומים שהביטוח הלאומי עשוי לשלם.
לכן המעסיק יוצא כדין בתשלום ימי העדרותך מכח חוק דמי מחלה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/02/2019 | 15:57
1
10
אז לא מגיע לי כלל על היומיים הראשונים
מבין זה החוק אבל לדעתי לא הגיוני שנפגע תאונת עבודה (שכימעט נהרגתי או נפצעתי קשה ממנה רק בנס יצאתי) מקבל פחות ממי שלמשל סתם חולה קצת עם חום ולא מגיע כמה ימים לדעתי צריך שיתקנו את זה
מי שסתם חולה בשפעת ולא מגיע (שנהיה בריאים) מקבל ישר מהיום השני חצי ומיום שלישי שכר מלא 100%
ומי שנפגע פיזית מתאונת עבודה מקבל רק מיום שלישי ורק 75%

לצפיה ב-'חוק דמי מחלה'
חוק דמי מחלה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2019 | 10:26
8
בלא אבחנה בין סוגי המחלות, הפציעות והפגיעות השונות, קובע חוק דמי מחלה כי יום המחלה הראשון אינו בתשלום; ימי המחלה השני והשלישי - 50% מהשכר, ומיום המחלה הרביעי ואילך - 100% מהשכר.
לצפיה ב-'משרת אם'
משרת אם
05/02/2019 | 19:26
10
שלום רב,

אני עובדת מעבדה (בקרן מחקרים בבית חולים איכילוב ) מזה עשר שנים, אני כרגע בחופשת לידה הנמשכת שנה. פניתי למקום העבודה שלי בנוגע למשרת אם , נאמר לי בשבגלל שאני בדירוג בכ"מ אני לאזכאית למשרת אם. יש לציין שכל השנים עבדתי משרה מלאה 08:00-16:00 . האם הם צודקים בטענה שלהם?
ואם לא מה עליי לעשות.?
תודה רבה לעונים 
לצפיה ב-'פיצויים ופנסיה בפרישה מוקדמת ?'
פיצויים ופנסיה בפרישה מוקדמת ?
02/02/2019 | 23:01
1
19
שלום רב.

תקופת הפיטורין שלי (לאחר שלוש וחצי שנות עבודה ) הייתה מ 1/12/93 עד 11/4/94 שבו חזרתי לעבודה.

משכתי את כספי הפיצויים והחברה בה אני עובד לא משכה את כספי תגמולי המעביד.

בשנת 2007 החברה החליטה שאם אני אחזיר את החלק שמשכתי מקרן הפנסיה היא לא תמשוך את חלקה.

החזרתי את כספי הפיצויים.

האם במצב זה לאחר כ 29 שנות עבודה (עם הפסקה ) בפרישה מוקדמת אני זכאי לפיצויים ופנסיה עבור 29 שנות עבודה ?

בתודה מראש

ירון
לצפיה ב-'שבירת פוליסה'
שבירת פוליסה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2019 | 09:25
17
1. שאלתך אינה נוגעת עוד לדיני העבודה, אלא לדיני ביטוח ביחס לפוליסה אשר בה אתה מבוטח. אף לדברייך לא עולה כי כיום יש לך עילה כלשהי כלפי המעסיק, ושאלתך נוגעת לזכויותיך מחברת הביטוח.
2. יש לבחון את כלל הנסיבות, לרבות ובעיקר תקנון הקופה והשאלה מה דינה של קופה שנמשכו ממנה כספים (גם אם הוחזרו לאחר מכן). יש לבחון את המשכיות הרצף הביטוחי, לרבות ובעיקר כאמור השאלה כיצד פגעה משיכת כספי הפיצויים שלך בזכויותיך מהקרן. אין לכך תשובה אוטומטית - תלוי בתקנון הפוליסה הספציפית בה בוטחת, ובשים לב לזכויותיך וחובותייך בשנת 2007.

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. מייעוץ ראשוני ועד ניהול תביעה בבתי הדין לעבודה תוך ניתוח הסיטואציה בראיה משפטית
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עמית גורביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו