לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2735627,356 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה ופנסיה

פוטרת ואתה לא יודע מה מגיע לך. התפטרת ומגיע לך פיצויי פיטורין. לא ברור לך כמה צריך לשלם לך פנסיה.
נכנסת להריון ואת לא יודעת מה מגיע לך מהמעסיק ומי יוכל לדאוג לך. את עוברת טיפולי פוריות קשים והמעסיק שלך מפטר אותך. את מוטרדת בעבודה, ואת לא יודעת מה לעשות.
בפורום זה תוכלו לשאול שאלות כאלה ולקבל תשובות מעו"ד עזר מבורך, בעל 22 שנות ותק ומבין בדיני עובד מעביד. 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אסור ומותר באתר שלי 

1. בחרתי לעזור לאנשים במסגרת מקצועי ובמסגרת עבודתי. 

2. לא אני ולא אחרים יכולים למשך אותכם לעבוד איתם. זהו פורום מקצועי לטובת האנשים.

3. מי שאינו עו"ד מוזמן לענות גם בפורום הזה, אבל מן הראוי לציין כי אינו עו"ד לטובת השואל. אחרת אתם עלולים לקבל תשובה     מאדם שאיננו עו"ד ותשובתו עשויה להיות מטעה או מוטעה.

4. אל תמליצו על עורכי דין. לא כאן. ממילא זה גם אסור על פי פסיקה של בית הדין לאתיקה. 

5. אבקשכם לשמור על הכללים אחרת נאלץ להוציא אתכם מהפורום. 

בתקווה לעלית הפורום שלנו, ולהרבה שאלות 

עזר מבורך, עו"ד לדיני עבודה ופלילים
המשך >>

לצפיה ב-'הגשת כתב תביעה לבית דין לעבודה'
הגשת כתב תביעה לבית דין לעבודה
19/04/2018 | 13:38
4
שלום,

כמה שאלות לפני הגשת כתב תביעה:
1. בהגשת כתב תביעה לבית הדין לעבודה, חוץ מהצגת העובדות, האם חייבים להסביר גם את השתלשלויות האירועים ולציין את כל העובדות כולל ההוכחות והראיות?
2. במידה ויש גם ראיות מצולמות ו\או מוקלטות איך מצרפים אותם לכתב התביעה או במידה ויש להציגם בבית המשפט במהלך הדיון האם אני צריך לדאוג לאמצעי השמעה ותצוגה? האם צריך לבקש אישור מיוחד?

3. שאלתי שאלה בנושא אוכל בעבודה לפני זמן מה ולא זכיתי לתשובה, אשמח מאוד לקבל הבהרה בעניין, האם מקום עבודה שמספק לעובדיו דרך קבע ארוחת בוקר אינו מחוייב לספק ארוחת בוקר מותאמת לדתו או השקפתו של עובד אחר? האם אין פה אפליה? האם זה לא עובד בעצם על חוק שוויון הזדמנויות?
לצפיה ב-'שיחרור כספים'
שיחרור כספים
19/04/2018 | 13:36
8
עבדתי במקום העבודה שנתיים כאשר יום אחד בתחילת מרץ הודע לנו על כך שהמקום נסגר וכנראה פושט את הרגל ללא הודעה מוקדמת וללא תשלום של משכורת פבואר.
הבעלים הפגישו את העובדים (סה"כ 4 בנות כולל אותי) עם עורך דין שיתחיל איתנו את התהליך, פירוק חברה וכו. מסיבות אישיות, אני רוצה להוציא את כל הכסף שיש לי בביטוח (בקרן פנסיה+פיצויים) . הבנתי שאני צריכה טופס 161 מהמעסיק וטופס שיחרור כספים. כאשר פניתי לעורך דין הוא אמר לי במפורש לא לציין שהעסק פשט רגל כי ככה זה מסובך. האם זה נכון? החלטנו להחליף עורך דין מכיוון שלא סמכנו על זה שהם הביאו עורך דין מטעמם, שאולי משתף איתם פעולה..
כאשר התקשרתי למזכירות של הסוכן ביטוח שלי (שהיה בחול) המזכירה אמרה לי שאני עדיין רשומה כעובדת שם ואי אפשר לקבל את הכסף ככה.
לאחר מכן הסוכן ביטוח התקשר אליי ואמר לי שאם אני מוציאה את הכספים עכשיו זה אומר שאני צריכה להגיד שהפסקתי לעבוד בינואר (מה שלא נכון, המקום נסגר במרץ) ולא אקבל את משכורת פבואר בכלל. אני מבינה שמכיוון שלא יצאה משכורת פבואר לא הופרשו הכספים של החודש הזה לפיצויים ולקרן פנסיה. אבל האם זה לא אפשרי שאחרי התביעה שאקבל את המשכורת הזו להפריש אז?
או לפחות רק להוציא את הכסף מהקרן פנסיה ללא הפיצוים?
אני ממש לא מבינה מה הולך ואני סה"כ רוצה אפילו רק להוציא את הכסף של הקרן פנסיה (כי אם משיכת הפיצויים עכשיו זה אומר שאני לא אקבל את שכר פבואר אני לא רוצה..) אבל לפחות רק להוציא את הכסף שיש בקרן פנסיה? זה באמת אמור להיות כזה סיבוך? אני צריכה את הכסף הזה גג עוד חודשיים.. ולפני שאנחנו תובעים את העסק , זה אפשרי להוציא לפחות את הכספים האלו?

תודה רבה.

לצפיה ב-'הפקדות לפנסיה ולפיצויים במהלך תאונת עבודה'
הפקדות לפנסיה ולפיצויים במהלך תאונת עבודה
18/04/2018 | 18:31
5
נפגעתי בתאונת עבודה. 3 חודשים ישבתי בבית על רקע התאונה שהוכרה במל"ל ככזו. מכאן - שתיים: 1. האם היה על המעסיק במשך תקופה זו להפריש תשלומים לפנסיה ולפיצויים? 2. האם אני נחשב לעובד בתקופה זו? אם לא, באיזה סטטוס אני נחשב.
תודה
לצפיה ב-'חוק קיצור שבוע העבודה בחגים וע"פ הסכם עבודה'
חוק קיצור שבוע העבודה בחגים וע"פ הסכם עבודה
18/04/2018 | 13:20
1
11
לפי החוק החדש לקיצור שעה בשבוע יום העבודה, וללא החלטת מעסיק על יום ספציפי, וללא קבלת תשובות מהמעסיק עצמו, האם מותר להיעדר/לצאת שעה לפני הזמן בסוף יום עבודה רגיל אחרי יום חג שנופל לפני כן על יום עבודה רגיל (ראשון עד רביעי, אחד מהימים האלו) ובאותו השבוע? או להיפך: אם ע.חג וחג נופלים ברצף על יום רביעי וחמישי, האם מותר להיעדר/לצאת שעה לפני הזמן בסוף היום ביום שלפני כן? ביום שעובדים רגיל. ולאלה שכן קבעו להם שעה אחת פחות קבוע ביום ספציפי בכל השבוע, האם זאת אותה תשובה? גם להם מותר לצאת באותו השבוע, ביום אחר, שעה לפני סיום העבודה אם זה נופל להם על יום חג? והאם המעסיק גם מחוייב לשנות לי את הסכם העבודה בתיק האישי ולמסור לי עותק חתום, בעקבות החוק החדש? 
הנני מועסקת 5 ימים בשבוע 9 שעות ביום ללא שישי שבת וערבי חג וחג.
לצפיה ב-'מסובך מדי. מותר לעובד לצאת בשעה מוקדמת יותר אם לא קיבל הוראה'
מסובך מדי. מותר לעובד לצאת בשעה מוקדמת יותר אם לא קיבל הוראה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/04/2018 | 13:59
6
אחרת מהמעסיק שלו.
לצפיה ב-'תשלום ימי מחלה '
תשלום ימי מחלה
17/04/2018 | 16:45
1
10
שלום
אני עובדת המפעל טקסטיל חמישה ימים בשבוע
בחודש מרץ עבדתי חמישה ימים בפועל מ: 1-7
8-30 הייתי בחופשת מחלה מאושרת ע"י רופא
בתלוש העבודה יש לי מלאי של 89.5 ימי מחלה
בגלל שזה חופש מחלה קיזזו לי 22.5 ימי מחלה + 5 ימי עבודה
כמה אמורים לקזז לי אם אני אמור לעבוד בפועל כל חודש 21 ימי עבודה? מה עלי לעשות ? ואיך אני אמור לפעול?
בברכה
מירב
לצפיה ב-'שיטה לחשב ימי מחלה היא כדלקמן. יום ראשון ללא תשלום. שני ושלי'
שיטה לחשב ימי מחלה היא כדלקמן. יום ראשון ללא תשלום. שני ושלי
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2018 | 18:10
11
שני ושלישי 50% בעוד יום העבודה הרביעי והלאה בתשלום מלא. 

אם את עובדת 5 ימי עבודה בשבוע הרי שאת צריכה לנצל 22 יום בכדי לקבל מלא השכר שלך. (להזכירך מחלה כוללת גם את ימי שישי ושבת.). כעת, כדי למלא את הדרישה שלך לקבל משכורת מלאה את גם צריכה לקבל עוד 2 ימי עבודה בכדי למלא את מה שכתבתי למעלה. בשיקלול של חודש מתוך שנה , כך שתוכלי לחשב פר חודש באותו סכום ולא לחוקש אחד 31 יום ולחודש אחר (פברואר) 28 יום קבעו לחישוב 30 יום . מכאן שבשל כך קיבלת 22.5 ימי מחלה וקיבלת משכורת מלאה של 21.76 ימי עבודה.

לצפיה ב-'עבודה ביום העצמאות'
עבודה ביום העצמאות
15/04/2018 | 13:32
1
18
שלום,אני עובדת בגלדריה כבר שנתיים ומקבלת שכר שעתי.אני עכשיו עובדת 5-6 ימים בחודש ואין לי ימים קבועים.ביום העצמאות השנה אני צריכה לעבוד רציתי לדעת כמה שכר מגיע לי?אמרו לי שמגיע לי 150% ושמעתי שיש משהו ימי חג. אף פעם לא קיבלתי ימי חג. רציתי לדעת מה זה והאם אני זכאית לקבל את זה?
אם אני זכאית איך אני ממשת את הזכות הזו?
תודה
לצפיה ב-'את אמורה לקבל דמי חגים. כך שאם את לא עובדת את מקבלת 100%'
את אמורה לקבל דמי חגים. כך שאם את לא עובדת את מקבלת 100%
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2018 | 11:13
6
אם את עובדת את צריכה לקבל יותר מ 150%, אחרת לא כדאי לך לעבוד. 
לפיכך השכר הקובע לעבודה בחד הוא 200%

לצפיה ב-'דמי אבטלה'
דמי אבטלה
16/04/2018 | 02:26
1
12
היי
אם עבדתי במקום עבודה 7 שנים וסיום העסקה היה בתחילת ינואר 2018 - בעקבות הרעת תנאים מוחשית - פיטורין
והתחלתי עבודה חדשה מיד אחרי הפיטורין מינואר ועד תחילת אפריל וכעת מהעבודה החדשה הוציאו אותי לחופשה ללא תשלום שלא מרצוני (אני מחכה לקבלת אישור לסיווג יותר גבוה)
האם אני עדיין יכולה לתבוע דמי אבטלה למרות שהתחלתי עבודה חדשה?
לא ידוע כמה זמן יקח לקבל אישור על סיווג ואני כבר שבועיים לא עובדת מחכה לאישור על הסיווג.
 לא יודעים להגיד לי כמה זמן זה יקח ובנתיים אני יושבת בבית .
לכן אני מעוניינת לתבוע דמי אבטלה.
האם ביטוח לאומי יכיר בי עדיין כעובדת שפוטרה? יש לי 12 תלושים אחרונים מכתב פיטורין והכל .
האם חובה עליי לדווח לביטוח לאומי על העבודה החדשה?
האם עליי לבקש אישור כלשהו מהעבודה החדשה שהוציאו אותי לחופשה ללא תשלום ? איך זה עובד? 

תודה רבה!!
לצפיה ב-'האם את נחשבת כעובדת? לדעתי כאשר יצאת מהעבודה ונכנסת לעבודה נ'
האם את נחשבת כעובדת? לדעתי כאשר יצאת מהעבודה ונכנסת לעבודה נ
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2018 | 11:12
5
אחרת- נוספת, הרי שאת עובדת מן המניין של החברה החדשה , גם אם את לא עובדת פיזית שם כעת. 

לפיכך לא תוכלי לקבל דמי אבטלה. 

לצפיה ב-'מלבד פניה למעסיק, יש דרך נוספת לקבל\לראות את תלוש המשכורת?'
מלבד פניה למעסיק, יש דרך נוספת לקבל\לראות את תלוש המשכורת?
17/04/2018 | 06:41
2
14
הנהלת החשבונות מוציאה תלוש משכורת רק עבור העובד או הם צריכים להעביר את התלוש לעוד גורם?
לצפיה ב-'לעובד בלבד'
לעובד בלבד
17/04/2018 | 08:12
5
למס הכנסה מעבירים טופס 106 .
לצפיה ב-'רק לעובד אבל עקרונית יש גישה לתלוש גם למשרד רואי החשבון '
רק לעובד אבל עקרונית יש גישה לתלוש גם למשרד רואי החשבון
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2018 | 11:10
6
לצפיה ב-'עבודה בשבת ומוצ"ש'
עבודה בשבת ומוצ"ש
14/04/2018 | 12:40
6
21
היי,
עבדתי ביום שבת מ 15:00 עד 23:00
אך בפועל חושב לי רק 3 שעות מתוך 8 שעות כ 150%
(שעות שבת)
מוצאי שבת היה בשעה 18:00

הסתכלתי בדו"ח שעות, ראיתי שפתחו אותי מ 15:00 ב 18:00 סגרו אותי ואז ופתחו אותי שוב עד 23:00

האם זה חוקי?
לצפיה ב-'זוהי שיטת החישוב שלהם. האם קיבלת שעות שבת (150%) משך השלש'
זוהי שיטת החישוב שלהם. האם קיבלת שעות שבת (150%) משך השלש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 11:39
5
10
שעות האלה?
לצפיה ב-'הי עזר'
הי עזר
15/04/2018 | 12:50
4
22
התשובה היא כן קיבלתי רק 3 שעות מתוך 8 כ 150%
ואילו שאר השעות נרשמו לי כ 100%
כמו שהסברתי
15:00-18:00 כ 150%
18:00-20:00 כ 100% 
רצוי לציין שעבדתי רצוף מ 15:00-23:00 (יום שבת כולל מוצאי שבת)

מה דעתך בעניין?
לצפיה ב-'אהה. וכאן יש את הטריק שלא לשלם לך על אחת מהשעות 125% או 150%'
אהה. וכאן יש את הטריק שלא לשלם לך על אחת מהשעות 125% או 150%
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 13:18
1
12
החוק קובע תשלום של שעות נוספות לאחר 8 שעות או 7 שעות. 
אתה, איש יקר, נמצא מעבר לשעתיים שעות שבת. לפיכך אתה צריך לעבוד רק 7 שעות ואת השעה השמינית אתה צריך לקבל ב 125% . 

לא ברור לי מדוע אתה אומר שקיבלת על 18:20 100% ובעוד שלמטה רשמת שעברת עד 23:00 . 
לצפיה ב-'אני אנסה לנסח את עצמי שוב :)'
אני אנסה לנסח את עצמי שוב :)
15/04/2018 | 23:21
12
עבדתי ביום שבת בשעה 15:00 עד שעה 23:00 שזה כאמור 8 שעות.
הקטע שמוצאי שבת היה ב 18:00
לכן מה שעשו זה חלקו לי את המשמרת לשני חלקים.
החלק הראשון מ 15:00 עד 18:00
והחלק השני מ 18:00 עד 23:00
למרות שעבדתי רצוף שמונה שעות.
ועל כן כמו שציינתי מ 15-18 קיבלתי כאמור 150% (תעריף שבת)
ואילו על 18-23 קיבלתי 100% (תעריף רגיל)
השאלה אם זה חוקי לעשות זאת שכן התחלת המשמרת שלי הייתה על השבת (15) ולא על מוצאי שבת. (18)

מקווה שהניסוח הזה ברור יותר.
מודה לך על התשובות המהירות, ניסיתי פורומים שונים אתה היחידי שעונה.
מעריך מאוד!

לצפיה ב-'היי עזר שוב אני,'
היי עזר שוב אני,
15/04/2018 | 23:29
1
9
שמתי לב עכשיו להודעה מספר (2) בשרשרת זו, מדובר בטעות שקרתה בזמן כתיבת ההודעה.
15:00-18:00 כ 150%
18:00-23:00 כ 100%

מקווה שלא בלבלתי אותך!
לצפיה ב-'ממש לא :) '
ממש לא :)
( לעמוד שלי בתפוז )
18/04/2018 | 14:00
לצפיה ב-'מבקשת הבהרה לגבי קיצוץ שעות ב-01/04'
מבקשת הבהרה לגבי קיצוץ שעות ב-01/04
12/04/2018 | 21:04
7
21
מצד אחד נטען שזה ירד מ-186 ל-182 בחודש.שזה 4 שעות?שעה בשבוע?
מצד שני חברה "אוטוריטה" טוענת שר חצי שעה בשבוע ואם המעסיק הוריד שעה הרי שזה זכותו.
מה נכון?
בנוסף...אם עובד לא יוצא להפסקה ואוכל ועובד-הרי שהוא מגיע לאותן שעות (לפני 1/04) של אלה שעובדים לפני 9 שעות ויושבים חצי שעה במקום אחר(כמובן שהם יושבים גם שעה וגם שעה וחצי,אבל נניח שקמים אחרי חצי שעה על הדקה). ומעסיק החליט להוריד לעובדים האלה שעה בשבוע.האם אותו עובד שאוכל ועובד זוכה רק להורדה של חצי שעה?לפי טענת חשבת שכר.מה הגיון?איפה צדק?
ולגבי אלה שעובדים 8 שעות ביום-לא חל שום שינוי?ממש חוסר צדק..
לצפיה ב-'הפחתת שבוע העבודה מ 43 ש"ע ל 42 ש"ע . פרשנות'
הפחתת שבוע העבודה מ 43 ש"ע ל 42 ש"ע . פרשנות
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 11:38
6
9
על פי הנחיות התיקון רשום כי המעסיק יכול לבחור את היום והשעה שהוא רוצה לבצע שם את ההורדה פעם בשבוע. 

ההורדה היא בת 1 שעה בשבוע. לא חצי שעה ולא יותר. שעה בשבוע על פי בחירת המעסיק בשיתוף פעולה עם העובד. 

בדקתי את האתר של האוטוריטה ויש להם זכות לטעון זאת. אבל לכשתגיע לבית הדין ויפסק נגדך סכום מסויים בגין אי מתן תשלום כיאות תוכל ללכת לגבו זאת (או לא) מבחרת אוטוריטה. זו דעתי. 

מדובר כאן בתיקון לא טוב לדעתי למשק. היחידים שמרוויחים ממנו במעט זה אלו אשר עובדים בשכר מינימום . השכר שלהם ילה ב 63 אגורות בסופו של יום אבל לאלה שעובדים פחות שעות השכר נשאר בעינו. כך גם אלה אשר מרוויחים קצת יותר לא יעלה שכרם באגורה. 

אבל, מנגד, יש את עובדי המשמרות אשר כעת צריכים לקבל שהם יעשו שבוע שבוע  ולא שבוע שבועיים . 

בסה"כ, כאשר קיווינו לתוצאה יותר טובה,  קיבלנו תיקון ממש לא רלוונטי ולא יעיל.

לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המפורטת'
תודה רבה על התשובה המפורטת
15/04/2018 | 12:34
8
אז לחברה שלי הורידו רק חצי שעה.כל הארגון. למזלה לא מזיז לה..כי שכר אצלה גבוה מאוד.
עכשיו אני שואלת שאלה אחרת כהמשך שאלתי הראשונה.
אנשים קיבלו הפחתת שעה והם עבדו 9 שעות עם הפסקה ואני בזמנו ויתרתי על הפסקה כך שהמעסיק רק מרוויח. אני עובדת 8.5 שעות כאשר אחרים יושבים (כמובן) ברוב המקרים הרבה מעל 30 דקות...לדעתי אין שום סיבה לא לתת לי אותה הפחתה של שעה.אבל באה חשבת שכר וטוענת שלי מגיע להוריד רק חצי שעה. למה???
ופניתי לאוטוריטה וצדק מזה לא הגיע.
נעזוב את הכסף.זה ענין של צדק. ומעסיק "סומך עליה".
וענין השטותי הזה יכול לעלות לי בפרנסה.
מה נכון?
לצפיה ב-'מצטרף לשאלה - יום המקוצר כולל הפסקת צהרים'
מצטרף לשאלה - יום המקוצר כולל הפסקת צהרים
15/04/2018 | 21:13
4
7
באתר "כל זכות" שאני דווקא מאמין לו, רשום שבמקומות  בהם נהוג לעבוד 9 שעות יומיות כוללהפסקת  צהרים,  יום עבודה המקוצר יהיה 8 שעות כולל הפסקת צהרים.
במקומות עבודה רבים העובדים עודכנו על יום המקוצר של 8 שעות נטו, שזה 8.5 שעות כולל הפסקת צהרים.
מה נכון? 
תודה רבה רבה
לצפיה ב-'Please'
Please
16/04/2018 | 15:35
לצפיה ב-'היי אנטואן. קודם כל תן לי להחמיא לאתר "כל זכות". זהו אתר מעו'
היי אנטואן. קודם כל תן לי להחמיא לאתר "כל זכות". זהו אתר מעו
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2018 | 18:02
2
4
מעולה שגם אני מוצא עצמי בודק את עצמי. 

ולשאלתך. 

כל יום עבודה כולל 8.36 שעות עבודה לכל יום. (תכפיל ותראה שזה מגיע ל 43 ש"ע לשבוע על פי חישוב של בסיס 60) 
מכאן שכאשר קיצרו את שעות העבודה הרי יש לנו פשוט 7.36 שעות באחד הימים על פי בחירת המעסיק. 

לזה אנו מצרפים 24 דקות להפסקת / הפסקות אוכל. בדרך כלל מדובר על השלמה ל 9 שעות עבודה. 

ביום המקוצר זה אומר 8 שעות עבודה.

כעת, אני יכול לומר לך שבכל מקום עבודה זה שונה. למשל במקום עבודה אחד אשר קבע את יום העבודה שלו כ 9.5 שעות (ואני אמרתי לבוס שמדובר על כל יום חצי שעה שעות נוספות ולא כדאי לו להסתבך) אז מה שהוא עשה זה לקצץ כל יום חצי שעה. הם מרגישים שהרוויחו, אבל למעשה הוא עדיין נותן 43 שעות עבודה . :)

בסופו של דבר , ואני מסכים לגמרי עם אתר כל זכות, השיטה הנכונה היא 9 שעות כל יום ו 8 שעות ביום הנבחר. 
לצפיה ב-'יש משמעות ל24 דקות? '
יש משמעות ל24 דקות?
18/04/2018 | 10:58
1
103
או שזה נגזר מיום עבודה של 9 שעות? אם מעסיק מחליט שהפסקה היא חצי שעה על חשבון העובד, יום עבודה יכול להיות 9 שעות ושש דקות? ואז יום מקוצק יכול להיות 8 שעות ושש דקות בהתאם?
תודה רבה וחג שמח

לצפיה ב-'אם אתם רוצים לצאת ליותר מ 24 דקות או אולי המנהל שלכם מעוניין'
אם אתם רוצים לצאת ליותר מ 24 דקות או אולי המנהל שלכם מעוניין
( לעמוד שלי בתפוז )
18/04/2018 | 14:05
2
להעביד אתכם יותר הוא יכול לדרוש מכם לחתום ביציאה להפסקה ולחתום החזרה מההפסקה ואז למדוד .. 

האמת? זה לא מוצלח, ועובדה שלא עושים זאת. 

הקביעה של 9 שעות עבודה מהן 24 דקות הפסקה ו 8.36 שעות עבודה נקבע בחוק .

לצפיה ב-'התפטרות מאולצת'
התפטרות מאולצת
12/04/2018 | 21:20
1
29
האם התפטרות מרוב הייאוש מתוך סיבות כמו
ריבוי תפקידים=2 משרות וחצי (את הספק מעניין שהוא לא מטפל יותר בנושא X-לא,נכון?)
השפלות והתפרצויות מצד המנלים ומצד העובדים
ולא,לא רוצים לפטר!למה לפטר עובד שעובד כמו שניים וחצי???אם לא ברור,גם בבית,גם בחוץ וגם בחג.נניח שמוכנים לשלם.זה לא ענין של כסף.יש גבול כמה בן אדם יכול לסחוב.
האם הגשת מכתב התפטרות בסגנון "נאלצת להתפטר עקב נסיבות (בקצרה) יכול לזכות לפחות בדמי אבטלה? האם נכון שאפשר לבקש מכתב פיטורין למטרת קבלת דמי אבטלה ולוותר על פיצויים לפי החוק בכתב? כי בקופה יש הרבה פחות.
ואחרי זה להמשיך בבית משפט. כי אין כל רצון להתפטר באמת..רק לעבוד בעומס סביר (פלוס) ולא לספוג ולהרוס את הבריאות.
אם לא היה ברור-לחפש תוך כדי לא ניתן כי צריך כל הזמן לעבוד.חוץ מלהחזיק בית.לפעמים.לא ניתן להרחיב מעל 24 שעות.בשום תשלום.
גם ללכת לראיון זה ביזבוז זמן...צריך לעבוד..לעבוד...לעבוד..
בלי דמי אבטלה במיידי זה ממש לא.יודעים.

לצפיה ב-'מרגו. אני חושב שכתבת זאת לאחר לילה ללא שינה:). תפרט לי בבקשה'
מרגו. אני חושב שכתבת זאת לאחר לילה ללא שינה:). תפרט לי בבקשה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 11:55
19
שוב את שאלתך.
לצפיה ב-'פיטורים עקב צמצומים'
פיטורים עקב צמצומים
14/04/2018 | 22:56
1
19
היי, זומנתי לפני 3 ימים לשיחה בהתראה של 3 שעות עם נציג ממחלקת משאבי אנוש ומנהל בכיר בחברה (זה טען שהמנהל הישיר שלי חולה ולכן לא הגיע), להפתעתי הרבה הודיעו לי כי אני מפוטר עקב צמצומים (ולא יכולת או תפקוד) ונתנו לי לחתום על כתב קבלה ויתור ושחרור שבו מפורטים תנאי הפיטורים. תנאי הפיטורים נקבעו יחד עם ועד העובדים של החברה.
הובהר לי בשיחה ומצויין בטופס שהפיטורים יכנסו לתוקף רק מתאריך 1.6.18 ובנוסף לכך, מעבר לפיציים המגיעים החברה תשלם סכום חד פעמי (מענק) בעקבות הפיטורים.
1. האם עברה החברה על חוק השימוע?
2. האם אני חייב לחתום על מסמך הוויתור (הם טוענים שכן כדי לקבל את הסכום החד פעמי)? אם כן האם אני מוגבל בזמן החתימה?
3. האם יש מקום לנהל מו"מ על המענק שנתנו למרות שלא היו חייבים לתת ? (הרגשתי בשיחה שהם דוחפים אותי לחתום והסברתי להם שאני צריך זמן כי הייתי מופתע מהפיטורים וגם יום אחרי התקשרו ממשאבי אנוש אמרתי שאחזור עם תשובה תחילת שבוע)
4. במידה ומשכתי יותר מדי זמן בעניין החתימה, האם הם יכולים להתחרט בעניין המענק?
תודה.
לצפיה ב-'הח"מ יכול להמליץ לך, אבל לאור העובדה שלא הובא מלא המקרה בפני'
הח"מ יכול להמליץ לך, אבל לאור העובדה שלא הובא מלא המקרה בפני
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 11:44
13
, הרי שהתשובה שלי אולי נכונה אבל במסגרת הצעה ראשונית בלבד. 

עקרונית יש מקום להודיע לעובד על השימוע זמן מה מראש (מינימום יומיים שלשה מראש כאשר אם העובד מבקש לדחות יש מקום לעשות זאת. 

אתה יכול אבל לא חייב לחתום על ויתור. אבל מי שאמור לייצג אותך בסוג כזה של פיטורין הוא הועד. דבר עם הועד, תבין מהם אם מדובר על פיצויי טוב או לא. ואם אתה לא מרוצה תביא עו"ד שיבדוק. 

כן. הם יכולים להתחרט על המענק. מעשית הם לעולם לא עושים זאת. 

לצפיה ב-'הרעת תנאים'
הרעת תנאים
14/04/2018 | 21:35
19
שלום
תפקידי הוא רוכשת , והבעיה היא עם מנהל המחסנים והבוס החדש,
לפני כ-7 חודשים הגיע אלינו מנהל חדש, שהכניס שינויים בסמכויות  התפקיד שלי חד צדדי( יש לציין שזה לא מקום פרטי אלא הסתדרותי), השינוי הוא , אם בעבר המכתבים של בקשות להוצאת הזמנות שהגיעו מי שאישר זה המנהל  ודברים רוטיניים אני אשרתי או ערבתי את המנהל ,עכשיו הוא העביר את זה למנהל המחסנים, שהוא יאשר, את הדרישות. מה שמחליש אותי ואת תפקידי ( כשפניתי אליו ,הוא פתר אותי בתשובה שזה מבוצע בכל הסניפים,ואמרתי שאף מנהל מחסנים לא מבצע תפקידים אלו, שבבירור שלי בכמה מקומות שבחברה מתברר שזה לא נכון, ולא אמר אמת)
יש לציין שאת השינוי הוא עשה על דעת עצמו ללא שיתוף המנהל מעליו+משאבי אנוש.
דבר זה גורם לי לבריאות לא תקינה, כמו כן קושי בתפקוד בעבודה, לא מרוכזת, אנרגיות ירודות, אם בעבר אצלי הכל בוצע ולא הייתה שום בעיה, מצב זה הכניס אותי לחוסר יציבות בעבודה.
אשמח לתשובה מה יכולה לעשות בכדי להחזיר המצב לקדמותו.ד

לצפיה ב-'התלוש פה תקין? למה המס במינוס?'
התלוש פה תקין? למה המס במינוס?
13/04/2018 | 19:43
5
20
לצפיה ב-'התלוש תקין'
התלוש תקין
14/04/2018 | 07:28
4
34
פשוט , התוכנה שממחשבת את התלושים לוקחת בחשבון ברוטו מצטבר , מתחילת השנה ומחשבת את המס מתחילת השנה.
לפי החישוב יצא ששולם יתר מס הכנסה , ולכן המינוס , שזה החזר תשלום ששולם ביתר בחודשים קודמים.
לצפיה ב-'אני מבין. ומה אם נכנס לי בפועל לחשבון 320 שקל, זה עדין תקין?'
אני מבין. ומה אם נכנס לי בפועל לחשבון 320 שקל, זה עדין תקין?
14/04/2018 | 11:09
3
16
לצפיה ב-'לא'
לא
14/04/2018 | 16:06
2
301
רשום לתשלום 924 וזה מה שצריך להכנס לחשבון
לצפיה ב-'רק לצורך הבנה, מס הכנסה ישלים למעסיק את ההפרש?'
רק לצורך הבנה, מס הכנסה ישלים למעסיק את ההפרש?
14/04/2018 | 18:23
1
17
כי עבדתי בחודש זה בשווי 320 שקל, והמעסיק אמור לתת לי 924 שקל,
אז מי ישלים למעסיק את ההפרש?
לצפיה ב-'עליך לפנות למעסיק בבירור למה העביר לך פחות מהנטו שרשום'
עליך לפנות למעסיק בבירור למה העביר לך פחות מהנטו שרשום
15/04/2018 | 18:18
6
לצפיה ב-'ביטוח מנהלים או קרן פנסיה '
ביטוח מנהלים או קרן פנסיה
13/04/2018 | 18:59
1
11
כתבה מקצועית
בנושא השוואת ביטוח מנהלים וקרן פנסיה , מה עדיף ?

לצפיה ב-'שימו לב כי זוהי כתבה ממומנת. לפיכך אני הייתי נזהר מהמסקנות.'
שימו לב כי זוהי כתבה ממומנת. לפיכך אני הייתי נזהר מהמסקנות.
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 11:59
2
לצפיה ב-'אופן חישוב סכום ימי הודעה מוקדמת '
אופן חישוב סכום ימי הודעה מוקדמת
10/04/2018 | 08:00
1
10
שלום רב,

רציתי לדעת בבקשה איך מחשבים את סכום ימי ההודעה המוקדמת של עובד במשכורת חודשית. נניח שעובד שהמשכורת החודשית שלו היא 10,000 ש"ח ויש לו 5 ימי הודעה מוקדמת. איך מחשבים את הסכום של כל יום הודעה מוקדמת? 10,000 חלקי 30 או חלקי 21.67?

תודה מראש,

שרון
לצפיה ב-'חלקי 21.67 אבל שים לב שיש חשיבות לתאריך ההודעה היות ו 5 ימי '
חלקי 21.67 אבל שים לב שיש חשיבות לתאריך ההודעה היות ו 5 ימי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/04/2018 | 11:54
2
הודעה מוקדמת עשויים ליפול על שישי שבת. 
לצפיה ב-'מועד הודעה על התפטרות'
מועד הודעה על התפטרות
09/04/2018 | 13:44
1
11
שלום רב,
אם אני עובדת בחברה 5 שנים. לפני כחצי שנה החברה נמכרה לבעלים חדשים והשם השתנה. במידה ואני עוזבת, כמה ימים יש לתת לפני סיום העבודה?
לצפיה ב-'היי רינה. אני צריך לדעת קודם אם קיבלת פיצויי פיטורין / פנסיה'
היי רינה. אני צריך לדעת קודם אם קיבלת פיצויי פיטורין / פנסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2018 | 13:53
11
מהחברה הקודמת. 

אם לא, את צריכה לתת להם חודש התראה מוקדמת. 
לצפיה ב-'התפטרות מעבודה ופיצויים'
התפטרות מעבודה ופיצויים
08/04/2018 | 14:09
4
28
שלום לכולם ,
אני מתכננת להתפטר בהקדם ממשרד שאני עובדת בו 4 וחצי שנים. לא זכור לי שחתמתי על משהו מעבר לטופס 101 , איך אני יכולה לברר אם מגיעים לי פיצויים? הם מפרישים לי לקופת גמל בודאות, האם אני זכאית למשוך את כל הסכום שנצבר? ואם כן , איך אני עושה את זה ?

כל מידע יעזור, אני ממש בורה בנושא.
תודה מראש.
לצפיה ב-'פיצויי פיטורין והפרשות לפנסיה איך תוכלי לקבל את הזכויות שלך'
פיצויי פיטורין והפרשות לפנסיה איך תוכלי לקבל את הזכויות שלך
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2018 | 14:40
3
21
את זכאית לקבל את הסכומים מקרן פנסיה ו0יצויי פיטורין שהופקדו בעבורך בקרן.

הבדיקה הראשונה היא האם ובאיזה קרן נמצאת הגב'. 

את אמורה לקבל בדואר (או במייל) הודעות שנתיות. תבדקי.

מאוחר יותר, בהנחה שלא חתמתם על הסכם עבודה על פי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין, הרי שאת צריכה לקבל בערך סכום של כ :
54 חודשים X השכר האחרון שלך (ממוצע של כ 6 - 12 חודשים אחרונים). פיצויי פיטורין / 12  - 23% (השכר על פי התלוש ללא הוצאות כגון רכב ונסיעות)
+
אם היתה לך קרן פנסיה קודמת ופעילה (3 חודשים לאחר שפוטרת התפטרת מהעבודה הקודמת) אזי את צריכה לקבל את הסכום הזה מקרן הפנסיה. 

או אם לא היתה לך קרן פנסיה פעילה 

48 חודשים X הסכום שהופקד בעבורך בקרן על ידי המעסיק (כ 6% - ) 
+
48 חודשים X הסכום שהופקד על ידיך (חישוב המשכורת הוא אותו הדבר כפי שפורט )

הסכום הראשון בתוספת של 2.33% - סכומים שמגיעים לך על כל דין על פי החישוב של החודשים האחרונים. 

הסכום שאת צריכה לקבל הוא בערך 6% מהשכר הקובע לפיצויי פיטורין.

הסכום של הפנסיה צריך להיות בערך חודש לכל שנת עבודה 
+ הסכום שאת הפקדת. 

לא ניתן לגעת בסכום שנמצא בפנסיה אלא אם את משלמת 35% מס הכנסה עד ליציאה לקיצבת זיקנה. 

לצפיה ב-'האם באופן כללי מומלץ למשוך את הכספים האלו ?'
האם באופן כללי מומלץ למשוך את הכספים האלו ?
08/04/2018 | 15:10
2
13
35% נראה לי מאוד גבוה וחבל לי על הכסף.
האם לא מגיע לי כלום ללא כל התעסקות בפרוצדורה המסובכת הזו?
לצפיה ב-'תוכל למשוך את הפיצויי פיטורין. וה 35% זה הנימוק המדוייק למה '
תוכל למשוך את הפיצויי פיטורין. וה 35% זה הנימוק המדוייק למה
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2018 | 11:58
1
15
לא למשוך:)

רק שים לב. 
תבדוק כמה קרן הפנסיה שלך מרוויחה לשנה בחישוב של 10 שנים האחרונות ותמצא איפה כדאי לך להשקיע. 

אני אישית עברתי לקרן אחרת (לא רוצה לעשות לה פרסום בחינת אז לא אכתוב איפה) 
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
09/04/2018 | 12:38
2
לצפיה ב-'איך מקום העבודה/העובד מתכונן למעבר ל 182 ש' חודשיות?'
איך מקום העבודה/העובד מתכונן למעבר ל 182 ש' חודשיות?
09/04/2018 | 10:38
1
14
לפי מה שהבנתי מ 1.4.2018 שעות העבודה החודשיות לפי החוק ירדו ל 182 שעות...

איך מקום העבודה מכין/מסביר לעובד את השינוי הנ"ל?

איך עובד משתמש בהורדה הזאת? אם יש בחירה של יום או שזה מתפרס על כל החודש?

והאם זה משנה/משפיע על עובד שועבד גלובלי אבל שעות העבודה שלו הינן 160 שעות בחודש - למשל, עובד גלובלי שיורד במספר השעות מקבל עכשיו למעשה שכר שעתי גבוה יותר, איך הדבר משפיע אם בכלל על עובד זהה שעובד בהגדרה פחות שעות בחודש?

לצפיה ב-'זה תופס רק לגבי משרה מלאה שהייתה 186'
זה תופס רק לגבי משרה מלאה שהייתה 186
12/04/2018 | 23:51
9
כל היתר לא ברור.
אצלנו החליטו כל שבוע להוריד שעה ביום חמישי.
אצל חברתי הבינו שמדובר חצי שעה בשבוע..
מי צודק?
לצפיה ב-'תחילת עבודה באמצע חודש וביטוח לאומי'
תחילת עבודה באמצע חודש וביטוח לאומי
07/04/2018 | 15:18
3
23
שלום רב,

במידה והייתי בסטטוס של "לא עובד" בביטוח הלאומי (דמי הביטוח שולמו בזמן) והתחלתי לעבוד באמצע החודש העוקב, האם יש צורך לשלם דמי ביטוח על מספר הימים בחודש שלא עבדתי?

אני שואל את השאלה כי באתר של הביטוח הלאומי יש אפשרות לעדכן את העיסוקים לך (המערכת שלהם מתעדכנת לבד בעקבות דיווחי מעסיק אך באיחור יחיסית ולכן הם עדיין יכולים לחושב שאתה לא עובד ולשלוח לך בקשות תשלום) וניתן לרשום שם רק עובד\לא עובד עבור חודש מלא ולא תאריך ספציפי. אז השאלה היא האם זה שהתחלתי לעבוד באמצע החודש נחשב כאילו עבדתי כל החודש וניתן לעדכן זאת באתר שלהם, או רק עבור חודש מלא?

לא מצאתי לזה התייחסות באתר שלהם.
תודה!
לצפיה ב-'אני לא בטוח אבל לדעתי יש מקום לשלם על ימי החודש שלא עבדת. '
אני לא בטוח אבל לדעתי יש מקום לשלם על ימי החודש שלא עבדת.
( לעמוד שלי בתפוז )
08/04/2018 | 10:04
2
22
 בכל מקרה אני ממליץ כי תיצור קשר על האתר המקביל לשלי - פורום ביטוח לאומי ושם תיתן לך המנהלת המעולה (אני שואל אותה לעיתים קרובות) , תשובה . 

בהצלחה

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
08/04/2018 | 20:35
1
8
לצפיה ב-'לא צריך לשלם ביטוח לאומי על יתרת ימי החודש'
לא צריך לשלם ביטוח לאומי על יתרת ימי החודש
17/04/2018 | 08:17
3
מספיק שעבדת יום אחד בחודש וזה נרשם לך כאילו שילמת ביטוח לאומי לכל החודש
ההצלחה

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד עזר מבורך ושות' עוסק בדיני עבודה ופלילים מאז 1995. לעו"ד עזר מבורך ניסיון רב הן בתביעות בדיני עבודה והן בהגנה על מעסיקים ועובדים. היחודיות
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עזר מבורך

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה