לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2773127,731 עוקבים אודות עסקים

פורום דיני עבודה

לא פייק ניוז: נאמן לחובה לביזור ידע מקצועי ולמאבק על זכויות אדם וזכויות עובדים, פורום זה עומד לרשותכם 24 שעות ביממה למענה ראשוני שוטף ומקצועי בנושאי דיני עבודה מד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני עבודה

לא פייק ניוז: נאמן לחובה לביזור ידע מקצועי ולמאבק על זכויות אדם וזכויות עובדים, פורום זה עומד לרשותכם 24 שעות ביממה למענה ראשוני שוטף ומקצועי בנושאי דיני עבודה מד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'פיצויים'
פיצויים
20/09/2018 | 15:12
3
שלום
האם החזר נסיעות ברכב ע"פ מחירון חשב , אשר שול במשך כ-32 שנים
ואשר לא  הופרש עבורם לקופת תגמולים,
האם המעסיק מחוייב לשלם- על הסכום ששולם לאורך התקופה- פיצויים?
תודה רבה
לצפיה ב-'מצלמה בתוך העמדה'
מצלמה בתוך העמדה
18/09/2018 | 10:48
1
13
שלום,
הנני עובד בתור מאבטח ולאחרונה שמו מצלמה עלינו בתוך העמדה האם זה חוקי ?
יש לציין שבעמדה נמצאים רק המאבטחים ואפחד לא עובר דרך העמדה אלה רק חוץ לעמדה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
18/09/2018 | 10:50
10
ש לציין שהמנהל רשם "מצלמה שבתוך העמדה היא אך ורק לצורך ביטחונכם למקרה של אירוע חרום."
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
17/09/2018 | 11:14
9
אני עובדת כשכירה מספר שעות בשבוע – מהבית
שכר שעתי
האם יש לי סיבה להוציא ימי מחלה שלי/הילד?
שאלה נוספת-אני בהריון – האם לחוק "שעות בדקות הריון" יש בכלל משמעות עבורי?

לצפיה ב-'דמי אבטלה'
דמי אבטלה
16/09/2018 | 11:14
14
אשתי עבדה ברפא'ל מ 1981 ויצאה לפנסיה לפי הסכם ב 2010.המשיכה לעבוד תחת חוזה מיוחד שהופסק חד צדדית עי רפא'ל בינואר 2014 בטענת צמצומים.קראנו לאחרונה מאמר שכלל איזכור לזכאות ל 175 ימי אבטלה.אשתי לא תבעה זאת ונשאלת השאלה האם היא זכאית בכלל והאם זה עדיין רלבנטי.            מייל robih@iscar.co.il
לצפיה ב-'מענק פרישה'
מענק פרישה
15/09/2018 | 15:14
11
שלום רב,
ברצוני לשאול האם בנוסף על הפיצויים שאני אמורה לקבל בגין פרישה לגמלאות, אקבל גם מענק פרישה ??
באם כן ,מה גובה המענק המשולם לחצי משרה ובאם המענק הוא תשלום חובה של המעביד??? ובכלל איך הוא מחושב??
אשמח לתשובה מהירה,
בברכת שנה טובה וגמר חתימה טובה,
דבי
לצפיה ב-'עבודה ביום שישי בשבוע של ראש השנה'
עבודה ביום שישי בשבוע של ראש השנה
15/09/2018 | 10:41
10
שלום ד"ר גורביץ,
האם עבודה ביום שני כאשר בימים שני ושלישי התקיים חג ראש השנה נחשבת כעבודה ביום שישי לצורך שעות נוספות?
מה התעריף בעבור עבודה ביום זה?
(בד"כ אני עובד ראשון עד שישי, ושישי נחשב כשעות נוספות, מעניין אותי האם השעות הנוספות בשישי יהיו בתעריף של 1.25 או שעות בתעריף קבוע.
תודה רבה
לצפיה ב-'נניח שעובד מעל בכספי המעביד ונתפס. '
נניח שעובד מעל בכספי המעביד ונתפס.
14/09/2018 | 07:34
23
העובד והמעביד מעדיפים לסגור את הענין בינהם ולא להגיע למשפט פלילי.
האם המעביד ראשי לדרוש שהעובד יחזיר לו לא רק את כספי המעילה אלא עוד פיצוי כספי. כלומר אם ידוע שהעובד מעל ב-100 אלף ש"ח, האם המעסיק ראשי לדרוש שהוא יחזיר לו 200 אלף ש"ח (עוד 100 אלף ש"ח קנס) בתמורה לכך שהמעסיק לא יגיש נגדו תלונה פלילית?
שאלה נוספת: האם המעסיק יכול לא לשלם פיצויים לעובד במקרה כזה
לצפיה ב-'פיצויים'
פיצויים
13/09/2018 | 14:57
2
21
שלום רב,
הנני עומדת לסיים את עבודתי בסוף חודש ספטמבר לאחר כ-12 שנות עבודה, אני בת 70 כיום.
משכורתי האחרונה הייתה כ-6000 ש"ח ברוטו במשרה חלקית, האם מס הכנסה אמור לקזז סכום כלשהו מהפיצויים המגיעים לי, ומתי לדעתך עלי לקבל את סכום הפיצויים המגיעים לי.
אשמח לקבל בתודה את תגובתך בהקדם האפשרי
ומאחלת שנה טובה,
בברכה,
דבי
לצפיה ב-'פיצויי הפיטורים שלך- יהיו פטורים מכל מס'
פיצויי הפיטורים שלך- יהיו פטורים מכל מס
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2018 | 15:29
1
17
1. על המעסיק לשלם לך בפועל (או לתת לקופת הגמל מכתב שחרור) תוך 15 ימים ממועד סיום עבודתך.
2. משמדובר בפיצויי פיטורים בסכום הנקוב שציינת (ופחות מ11,000 לחודש)- הם פטורים לגמרי מתשלומי מס, אף בלא קשר לגילך או לנסיבות תיאורטית אחרות.
לצפיה ב-'פיצויי פיטורין'
פיצויי פיטורין
14/09/2018 | 01:06
13
תודה רבה רבה לך עו"ד גורביץ, עזרת לי מאד.

שנה טובה וחתימה טובה,

דבי
לצפיה ב-'תשלום בחוה"מ'
תשלום בחוה"מ
12/09/2018 | 11:44
2
19
במשרדנו כולם עובדים במשרה מלאה של 8 שעות . חוה"מ סוכות המשרד סגור
3 ימים – נאמר לנו שהחישוב הוא יומיים ע"ח העובדים ויום אחד ע"ח העובד
האם זה לא אמור להתחלק כיום וחצי לכל צד.? תודה
לצפיה ב-'תשלום בחול המועד'
תשלום בחול המועד
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2018 | 16:19
1
21
ככלל, ימי חול המועד הינם בהיקף מלא ובתעריף רגיל.
אמת, המעסיק רשאי להוציאכם לחופשה מרוכזת, אולם על חשבונו (כחופשה בתשלום) ולא על חשבונכם.
עם זאת, ככל שאתה מועסק כ"עובד בשכר" (שעתי/יומי), ובהיקפי משרה שאינם קבועים, ממילא רשאי המעסיק שלא לשבצכם לעבודה בימים אלו ויתכן ומכאן קביעתו כי ימים אלו יהיו "על חשבונכם".

לצפיה ב-'חופשה מרוכזת'
חופשה מרוכזת
12/09/2018 | 17:58
11
המעסיק צריך לשלם עבור ימי החופשה אך רשאי כמובן לקזז את יתרת ימי החופשה בהתאם למספר ימי החופשה המרוכזת.
מהשאלה לא ברור מה בדיוק המעסיק מנסה לעשות, יתכן ובקשתו היא להיטיב עם העובדים באופן שיום אחד (או שניים) יהיו בתשלום אולם לא יופחתו מיתרת ימי החופשה? 
בכל מקרה, אסור למעסיק להכניס עובד ליתרה שלילית של ימי חופשה עקב יציאה לחופשה מרוכזת. 
לצפיה ב-'קרן פנסיה או ביטוח מנהלים?'
קרן פנסיה או ביטוח מנהלים?
10/09/2018 | 09:16
2
17
היי,
מישהו יכול לעזור לי בנושא?
יש לי פגישה עם סוכן הביטוח והוא מנסה להעביר אותי לביטוח מנהלים ואין לי ידע מספיק בעולם הזה.
תודה רבה לעונים וחג שמח :)
לצפיה ב-'בחירת קרן גמל'
בחירת קרן גמל
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2018 | 10:28
17
לעניין זה, אנא הפני שאלתך בפורום "ביטוח חיים, גמל ופנסיה" של "תפוז".
לצפיה ב-'נאמר שהעסקתי עובד '
נאמר שהעסקתי עובד
11/09/2018 | 23:59
4
29
1. אני מחויב להפריש בעבורו 12.5% לפנסיה. אם יפוטר או יתפטר "מסיבות מוצדקות" אני אהיה חייב לשלם לו פיצויי פיטורים בשיעור 2.33% משכרו.

או:

2. אני בכל מקרה מחויב להפריש בעבורו 14.83% לפנסיה ואין זה משנה אם הוא פוטר או התפטר, כל הכסף נותר אצלו.

?
לצפיה ב-'תשובה 1 היא הנכונה. תשובה 2 נכונה רק אם יש חוזה שבו מצויין'
תשובה 1 היא הנכונה. תשובה 2 נכונה רק אם יש חוזה שבו מצויין
12/09/2018 | 00:11
12
 הפרשה של 8.33 לפיצויים.
כמובן שגם אם יש הסכם קיבוצי שחל על המגזר שלך ומדבר על הפרשה כזו, אז סעיף 2 חל.

ועוד נקודה - בעיקרן חוק פנסיית מינימום מחייב להפקיד עד השכר הממוצע במשק.
לצפיה ב-'1# מדוייק; #2 - רק במקרה של צו הרחבה/הסכם קיבוצי/חוזה מיטיב'
1# מדוייק; #2 - רק במקרה של צו הרחבה/הסכם קיבוצי/חוזה מיטיב
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2018 | 17:31
2
3
לצפיה ב-'תודה לשניכם!'
תודה לשניכם!
12/09/2018 | 21:14
1
1
לצפיה ב-''
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2018 | 10:55
לצפיה ב-'שעות נוספות בימי מנוחה וקצובת ביגוד'
שעות נוספות בימי מנוחה וקצובת ביגוד
11/09/2018 | 10:43
1
11
לצפיה ב-'שעות שבת וחג - מתווספות לתעריף שעות נוספות'
שעות שבת וחג - מתווספות לתעריף שעות נוספות
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2018 | 10:59
10
1. ברשויות מקומיות חלה "חוקת העבודה לעובדי הרשויות המקומיות" (שהינה הסדר קיבוצי), וכן הסכמים קיבוציים כלליים ומיוחדים, אשר אמורים להסדיר את תנאי העבודה.
לא ציינת באיזה עירייה אתה עובד. ככלל, מומלץ לפנות לועד העובדים לשם קבלת ייעוץ פרטני בשים לב למקום עבודתך הספציפי.
2. ככלל, ככל שאתה עובד שעות שבת שהינן גם (או מתווספות ל-) שעות נוספות, אזי האחוזים מצטברים זה לזה.
כך למשל, אם עבדת באופן יומי/שבועי מעבר להיקף העבודה של משרה מלאה, תקבל גמול שעות נוספות בשיעור 125% / 150% (תלוי בהיקפם); ככל שמדובר בשעות נוספות במנוחת סופה"ש - יתווסף לשיעור זה עוד 50% (תעריף שבת); ככל שמדובר בחג - כנ"ל.
לסיכום: יש לבחון את כלל נסיבות עבודתך, כולל האמור בהסכמים הקיבוציים ובחוזה עבודתך, אולם ככלל, כאמור, שיעורי תשלומי היתר מתווספים זה לזה.
3. לשאלתך בנוגע ל"טעות" - יש לבחון את מקורה של הטעות (האם בתום לב? האם חו"ח בשל דיווח שגוי/מוטעה שלך? נסיבות הגילוי וכו'), ואולם ככלל, טעות ששולמה 7 שנים, כבר נתפסת משפטית כחלק משכר העבודה והמעסיק לא יכול לדרוש לקזזה או להשיבה (במובחן מ"טעות חד פעמית").
בכל מקרה, יש לבחון את כלל נסיבות המקרה.
לצפיה ב-'שנה טובה ומבורכת '
שנה טובה ומבורכת
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2018 | 10:28
1
לצפיה ב-'חישוב דמי הבראה'
חישוב דמי הבראה
10/09/2018 | 03:09
1
18
שלום,
עבדתי במוקד מכירות מ-5/1/15 עד 18/8/16(בכוונה אני רושם תאריכים מדוייקים לצורך תשובה מדוייקת ככל האפשר). עבדתי במשמרות מראשון עד חמישי. ההסכם איתי היה שלוש פעמים בשבוע משמרת בוקר מ 9-15 ופעמיים משמרת ערב מ 15-20 אך יכולתי 'לשחק' עם המשמרות כל שבוע. כאשר מקום העבודה אפשר לנו במשמרות בבוקר למשוך שעות מעבר ל15 וכן במשמרות ערב להגיע לפני 15. כך גם עשיתי בפועל בד"כ.
1. מהי משך תקופת ההעסקה לצורך חישוב דמי ההבראה?
2. איך אני מחשב את דמי ההבראה? לפי שעות העבודה שעבדתי בפועל, היקף המשרה או לפי 6 שעות ליום המוגדרות כמשמרת?
3. היה וזה לפי שעות עבודה בפועל האם החישוב הוא לפי שבוע/חודש?
תודה רבה.
לצפיה ב-'חישוב היקף משרה לעניין דמי הבראה'
חישוב היקף משרה לעניין דמי הבראה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2018 | 10:27
11
1. משהתשלום לדמי הבראה הינו שנתי, אף חישוב המשרה הינה ביחס לשנה.
2. עליך לחשב את היקף עבודתך השנתי ולגזור את היקף דמי ההבראה מכך.
3. גם אם עבדת בשיעורים שבועיים חלקיים, יש לקחתם בחשבון לעניין חישוב ממוצע עבודתך השנתי.
4. משעבדת למעלה משנה - קמה לך הזכאות לדמי הבראה, אף אם עבדת רק חלק מהשנה.
5. החישוב - לפי היקף העבודה שעבדת בפועל, לא לפי ההגדרה הלקונית של "משמרת".

לצפיה ב-'שכר גלובאלי או שעתי?!'
שכר גלובאלי או שעתי?!
09/09/2018 | 11:13
2
9
היי,
אני עובד בשכר שעתי ועובד כ170 שעות בחודש (מבחירה..יכול לבחור לעבוד יותר או פחות). מחלה משלמים לי לפי חוק רק מהיום השני חצי יום וכו'...
להבנתי בשכר גלובאלי משלמים מחלה מהיום הראשון ורציתי לדעת האם כדאי לי לעבור לשכר גלובאלי. הבעיה היא שאני לא מגיע למכסה מלאה של משרה וכמובן יורידו לי את השכר בהתאם לחוסר השעתי אך גם בשכר שעתי אני לא מקבל לפי המכסה החודשית של אותו חודש אלא לפי השעות בהן עבדתי.
לא מצליח להבין מהם המינוסים בשכר גלובאלי במצבי...

תודה רבה לעונים!
לצפיה ב-'אין הבדל בתשלום ימי מחלה'
אין הבדל בתשלום ימי מחלה
09/09/2018 | 16:43
7
בין שער שעתי לשכר גלובאלי (גם בשכר גלובאלי על פי חוק לא משלמים עבור יום המחלה הראשון)
לצפיה ב-'דמי מחלה ליום הראשון - אין הבדל בין עובד 'בשכר' או 'במשכורת''
דמי מחלה ליום הראשון - אין הבדל בין עובד 'בשכר' או 'במשכורת'
( לעמוד שלי בתפוז )
11/09/2018 | 10:24
6
1. מכח חוק דמי מחלה, יום המחלה הראשון הינו תמיד בלא תמורה, אלא אם חל על המעסיק הסדר מיטיב אחר. משכך, לא אמור להיות כל הבדל בין זכויותיך כ"עובד במשכורת" לבין "עובד בשכר" בעניין ספציפי זה, גם אם כאמור המעסיק נוהג בהסדר מיטיב לגבי עובדים במשכורת. מוצע לפנות אליו בעניין זה, אולם אין עליו חובה להעתר לדרישתך לקבל תנאים עודפים על הקבוע בחוק.
2. שיעורי דמי המחלה - ליום השני והשלישי - 50%, מיום המחלה הרביעי - שיעור מלא.
3. האבחנה העקרונית יותר בין "עובד במשכורת" לבין "עובד בשכר" לעניין חוק דמי מחלה הינה לעניין הזכאות בסופי שבוע. לעניין זה קובע חוק דמי מחלה:
  "תקופת מחלה" תחושב לפי הוראות אלה:
(1)   לגבי עובד במשכורת – תהא תקופת המחלה כל ימי מחלתו, לרבות ימי מנוחה שבועית וחגים;
(2)   לגבי עובד בשכר שעבד עבודה מלאה אצל אותו מעסיק או באותו מקום עבודה – תהא תקופת המחלה כל ימי מחלתו, למעט ימי מנוחה שבועית וחגים;
לצפיה ב-'פדיון ימי חופש'
פדיון ימי חופש
08/09/2018 | 10:33
1
16
אני עובדת בגן ילדים כסייעת,
בחודש אוגוסט הגן היה סגור לשבועיים - חופשת קיץ.
במשכורת עבור חודש אוגוסט, המעסיק פדה רק יום חופש אחד,
למרות שיתרת ימי החופש היתה גדולה יותר ולמרות שביקשתי
שיפדה את כל יתרת ימי החופש.
האם זה חוקי? במידה ולא, מה ניתן לעשות?
תודה מראש
לצפיה ב-'סמכות המעסיק לקבוע את מועדי החופשה'
סמכות המעסיק לקבוע את מועדי החופשה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/09/2018 | 10:51
13
סמכות המעסיק הינה לקבוע את ימי החופשה של עובדיו, לרבות, למשל, להחליט שהחופשה השנתית בתשלום תינתן בכל מועד אחר (למשל - חופשת סוכות). משכך למרבה הצער, הוא רשאי להחליט כן ולא להענות לבקשתך, משלמרבה הצער מובנה בתוכן עיסוקך (כסייעת בגן ילדים) שההעסקה הינה תקופתית.
לצפיה ב-'עבודה מהבית ללא תשלום'
עבודה מהבית ללא תשלום
07/09/2018 | 11:58
1
23
שלום

המנהלת שלי מכריחה אותי לעבוד מהבית ואני לא מקבלת על כך תוספת.
כשאני אומרת לה משהו על זה 
היא דואגת לציין בפני שאם אני צריכה לצאת בפתאומיות (אמא שלי לא מרגישה טוב,או שהילד חולה) אז היא לא עושה לי בעיות.
כלומר היא מאשרת לי לצאת ובתמורה לכך אם היא מבקשת ממני לעשות משהו בערב אז שאני לא אתלונן.
יש תקופה בשנה שהיא נוהגת לשלוח לי כל הזמן הודעות בוואטסאפ. היא יכולה כם להתקשר וממש להלחיץ אותי.
וכל זה כשאני אחרי העבודה.
הילד ובעלי לפעמים ממש סובלים מזה כי זה קורה בתרופה מבויימת די הרבה.
כמו כן אני אחראית עח כמה עובדים שהם עובדים ערב,והרבה פעמים הם צריכים עזרה בערב.
אם אני לא עונה-הם יכולים להתקשר למנהל. שלי-ואז אכלתי אותה.
אם אני לא עונה יכול להיות שהם גם לא יעשו את העבודה-ואז יום אחרי אני אצטרך לעבוד יותר קשנ.
כלומר גם אם לא אענה-אז אכלתי אותה.
אני לא מתכוונת להתווכח איתה-כי זה לא יעזור -היא תמיד מקבלתמה שהיא רוצה.
מה אני יכולה לעשות שכשאני עעזוב את מקום העבודה אני אוכל לתבוע אותם 

לצפיה ב-'בין "שעות נוספות" לבין "חובת הנאמנות"'
בין "שעות נוספות" לבין "חובת הנאמנות"
( לעמוד שלי בתפוז )
08/09/2018 | 10:46
15
יש לבחון לגופו של עניין האם היקף הדרישה ממך סביר ומידתי, או האם הוא חורג מתחום "חובת הנאמנות הכללית" של עובד למקום עבודתו (למשל, שלא לסנן שיחות טלפון מהעבודה).
ככל שמדובר במקרים ספורדים, הרי הדבר הינו בגדר "חובת הנאמנות הכללית" ואינו מקנה זכות לתיגמול מיוחד.
מאידך, ככל שמדובר בעבודה בפועל, בהיקף קבוע ויומיומי, אכן אפשר לדרוש תמורה עבור כך.
אפשרות שלישית הינה דרישה ל"דמי כוננות" - סכום כללי וגלובלי שישקף, באופן כללי, את חובתך לעמוד לרשות העבודה.
כמו כן, יש לבחון האם את "עובדת במשכורת" או "עובדת בשכר" וכן את היקף משרתך (לא ציינת).

לצפיה ב-'כינוי גנאי ולעג לעובד'
כינוי גנאי ולעג לעובד
07/09/2018 | 19:55
1
22
האם כינוי גנאי כאתיופי קטן ומגעיל הם עילה לתביעה?
באם כן איזה תחום עורכי דין מטפלים בכך?
לצפיה ב-'כינוי גנאי על רקע מוצא'
כינוי גנאי על רקע מוצא
( לעמוד שלי בתפוז )
08/09/2018 | 08:52
27
אכן, ללא ספק, ומשיש לך ראיות לעצם האמירה (הקלטה/עדויות), אזי הביטוי שציינת מהווה אמירה פוגענית מכח חוק שוויון הזדמנות בעבודה, סעיף 2. ככל שהינך מועסק במקום שכך נאמר לך על ידי מעסיקך, תוכל לתבוע בבית הדין לעבודה עד 120 אלף ש״ח ללא הוכחת נזק, ונראה שאף פיצויי פיטורים מכח סעיף 11 לחוק פיצויי פיטורים (בגין נסיבות שבהן לא מצופה שתישאר עוד בעבודתך). בכל מקרה יש לבחון את כל הנסיבות לפני קבלת החלטה. 
לצפיה ב-'עבודה בערבי חג לעובדי קבלן'
עבודה בערבי חג לעובדי קבלן
06/09/2018 | 12:43
1
19
שלום,

שלחו אותי לעבוד חצי שנה במפעל מסויים (אני כבר חודש במפעל) ובמפעל הזה לא עובדים ערב חג ראש השנה, האם במקרה כזה אני צריך לקחת יום 1 חופשה בתשלום?
כלומר, האם הנוהג שהשתרש במפעל הזה תקף גם לגבי וייתכן שאין לי צורך לקחת חופשה בתשלום?
לצפיה ב-'פנה לחברת כ"א שמעסיקה אותך לקבלת הבהרות'
פנה לחברת כ"א שמעסיקה אותך לקבלת הבהרות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2018 | 18:51
14
משאינך עובד עדיין 9 חודשים, טרם קמה לך הזכות להיקלט כעובד ישיר של המעסיק, ואתה נחשב לכל דבר ועניין כעובד של חברת כ"א.
פנה לחברת כ"א לשם קבלת הבהרות בעניין זה. ככל שיאמר לך שאכן תנאי העסקתך בפועל, מבחינת ערבי החג, מקבילים לאלו של מעסיקך בפועל - הרי שזו ההנחייה שתחייב בעניינך.

לצפיה ב-'תשלום ביום חופשי וחג'
תשלום ביום חופשי וחג
05/09/2018 | 12:08
4
30
שלום, ותודה רבה שאתה עושה עבודה זו ועוזר לרבים מאיתנו, מבחינתי הפורום קריטי.

השאלה שלי: אני עובד חצי משרה בעירייה. שבוע הבא יהיה חג והוא יהיה על אחד מהימים החופשיים שלי כי אני עובד בשישי (אז יש לי יום מנוחה באמצע השבוע). משיחות שהיו לי עם עובדים ואחרים לא ברור האם מגיע תשלום על היום חג הזה שהוא גם היום החופשי הרגיל שלי. יש מי שאמר שכן אבל לא יחשב לפנסיה וכו'. בגלל שזו עבודה במשכורת ולא שעתי (או משהו כזה).

תודה
לצפיה ב-'דמי חגים'
דמי חגים
( לעמוד שלי בתפוז )
05/09/2018 | 20:41
3
14
1. מכח צו הרחבה כללי במשק, הזכאות ל"דמי חגים" הינה למי שצבר ותק של שלושה חודשים במקום העבודה, ועבד בפועל יום לפני החג ויום לאחריו (או היה מוכן ומזומן לביצוע העבודה). 
ככל שמדובר בעובד במשכורת בהיקף משרה מלא - הוא במילא עובד יום לפני החג ויום אחריו, לכן זכאותו ל"דמי חגים" (תשלום מלא עבור יום החג כאילו העובד עבד בו) - היא אוטומטית.
מאידך, ככל שמדובר ב"עובד בשכר" (בהיקף משרה משתנה) - יש לבחון בפועל עבודה יום לפני החג ויום לאחריו.
כמו כן, ככל שחל על מקום עבודתך הספציפי הסכם/הסדר קיבוצי הקובע אחרת - הוא יחול.
2. מומלץ לפנות לועד העובדים לשם בדיקה פרטנית של זכויותייך בשים לב לעירייה הספציפית שבה אתה מועסק.
3. לשאלתך הספציפית - ככל שיום מנוחתך השבועי אינו יום שבת, הדבר אינו רלוונטי, ותהיה זכאי ל"דמי חגים" גם אם יום קודם לכן או יום לאחר מכן לא תעבוד בשל מנוחתך השבועית.
לצפיה ב-'מבקש הבהרה'
מבקש הבהרה
06/09/2018 | 10:54
2
9
בשבת אני לא עובד, אף פעם. אבל בימי שישי כן, ובדרכ באמצע השבוע יש לי יום חופשי במקום שישי. הפעם חופשת החג תהיה ימים א-ג כולל. אז על השלושה הללו אני אמור לקבל תשלום? אם כן, כדי להשאר במגבלת החצי משרה אני אמור לקבל עוד יום חופשי כדי לא לחרוג מ 21 שעות שבועיות? זה עלול להיות מוגזם לטובתי
לצפיה ב-'תוספת קטנה'
תוספת קטנה
06/09/2018 | 11:04
1
8
ולא אעבוד גם ביום שלפני החג כי גם יום א' הוא חופשה. ולא בקשו ממני למלא טופס חופשה אז אני משער שזה בגלל הוועד (כי לפי חוק זה לא חג). 
לצפיה ב-'לא תקבל כסף על ימים בהם'
לא תקבל כסף על ימים בהם
06/09/2018 | 17:33
15
מלכתחילה לא היית אמור לעבוד. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר PHD עו"ד עמית גורביץ', מרצה ועורך דין פעיל בדיני עבודה מאז 2002. מייעוץ ראשוני ועד ניהול תביעה בבתי הדין לעבודה תוך ניתוח הסיטואציה בראיה משפטית
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד עמית גורביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו