לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'צלום עוש צוורי'
צלום עוש צוורי
01/06/2016 | 17:30
1
18
מה זה שינויים ספונדילואטרןטיים ב c3-c7 מצב לאחר הכ נסת spacer בין c5-6-7 ללא עדות לתמט או דיסלוקציה
לצפיה ב-'צילום עמוד שדרה צווארי'
צילום עמוד שדרה צווארי
( לעמוד שלי בתפוז )
02/06/2016 | 12:24
14
שינויים ספונדילוטים- שינויים ניוונים/שינויי גיל, בעמוד השדרה, של הדיסקים והחוליות.
מצב לאחר ניתוח. 
לצפיה ב-'שבר בזרת כף הרגל'
שבר בזרת כף הרגל
01/06/2016 | 17:02
3
37
שלום רב.
אתמול נתקלתי בעוצה ברגל של הספה עם הזרת, וכנראה שהיא נשברה אני מתקשה לדרוך על הרגל, הזרת נהייתה מעט סגולה והיא מעוותת (נכון לעכשיו עוד לא הלכתי לאורטופד כי לא היה תור) הבנתי שהטיפול היעיל ביותר זה לקבע את הזרת לאצבע הסמוכה, כיצד עושים זאת? פלסטר כזה שפשוט ללפף סביב שתי האצבעות?
בנוסף, אם אני מרגישה מגמת שיפור בכאב וביכולת שלי ללכת ולדרוך על הרגל, זה עדיין חשוב ללכת לאורתופד ולעשות צילום?

תודה רבה!
לצפיה ב-'חבלה בזרת'
חבלה בזרת
( לעמוד שלי בתפוז )
02/06/2016 | 12:22
2
12
אם יש עיוות יתכן ויש צורך להחזיר למקום לפני שמקבעים. 
צריך לפנות למוקד רפואי לצילום וטיפול. 
לצפיה ב-'תודה רבה. שאלה נוספת'
תודה רבה. שאלה נוספת
05/06/2016 | 18:22
1
8
האם יש כאן עיוות של הזרת?
לי זה נראה שהיא עשתה חצי סיבוב (הציפורן פונה מידי כלפי חוץ)
לצערי עוד לא הצלחתי לקבוע תור לאורטופד...
לצפיה ב-'משום מה התמונה לא עלתה'
משום מה התמונה לא עלתה
06/06/2016 | 22:06
3
לצפיה ב-'עמוד שידרה צווארי'
עמוד שידרה צווארי
31/05/2016 | 16:38
1
22
כאבים המקרינים לראש כתף ויד שמאל.תוצאות צילום:posterior c4-7 ostephytes.היצרות המרווח הבין חולייתי. האם מדובר בפריצת דיסק?מה הטיפול לאור הפענוח.
לצפיה ב-'צילום צווארי'
צילום צווארי
( לעמוד שלי בתפוז )
02/06/2016 | 12:20
15
מתוארים ממצאים ניוונים של הדיסקים עם זיזי עצם. הטיפול כעקרון ינוע ממשככי כאבים, פיזיוטראפיה, מרפאת כאב, רפואה אלטרנטיבית ועד ניתוחים במקרים מסוימים. 
לצפיה ב-'פירוש תוצאות CT'
פירוש תוצאות CT
31/05/2016 | 08:55
1
27
למישהו / מישהי יש מושג מה הפירוש של :
במלאולוס הלטרלי נראה שבר תלישה זעיר תת עורי באספקט הלטרלי שלו.
שבר תלישה זעיר גם באספקט הקדמי לטרלי של המלאולוס המדיאלי בגובה הסינדסמוזיס.
נראה גם שבר תלישה פסי מהטיביה הדיסטלית המערב את הסינדסמוזיס.
שבר ניתוק זעיר גם באספקט הלטרלי של כיפת הטלוס.
אוס טריגונום היוצר פסאודו מפרק עם הטלוס, עם שינויים ניווניים עם ציסטות סובכונדרליות.
מעט נוזל במפרק הטלרי .

סבבה שבור אבל במילים  פשוטות?
לצפיה ב-'תוצאות CT'
תוצאות CT
( לעמוד שלי בתפוז )
02/06/2016 | 12:17
15
שברי תלישה משמעם שהרצועה המחוברת לעצם (אזור מפרקי) תלשה חתיכת עצם קטנה. פה מתוארים שברי תלישה בפטישון החיצוני, ובמפרק בין עצם הטיביה לפיבולה (בין עצם השוקה והשוקית). 
לצפיה ב-'בלטים והצרות בצוואר - מונע ממני לרוץ?'
בלטים והצרות בצוואר - מונע ממני לרוץ?
28/05/2016 | 20:08
1
21
אפיינו אצלי בלטים והצרות בחוליות הצוואר.
אחד האורתופדים אמר לי שאסור לי לרוץ בשל כך.
הקפיצות על החוליות מרעות על מצב הבלט ועלולות החמיר אותו.
האם זה נכון? האם אסור לי לרוץ בכלל?
לצפיה ב-'בלטים בצוואר'
בלטים בצוואר
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2016 | 15:52
19
זה מצריך פרטים יותר מדויקים. ממליץ פעם אחת לפנות עם כל ההדמיה לאורטופד מומחה עמ"ש עם הנ"ל. (כיום זמין דרך "מושלם" למינהם)
לצפיה ב-'עצם שזזה בגב גף היד '
עצם שזזה בגב גף היד
28/05/2016 | 09:16
2
12
תוך כדי האימון בתרגיל חתירה, חשתי תחושה מוזרה בכף היד, ראיתי שאחת העצמות של האצבע האמצעית  זזה  ובולטת החוצה בצורה יוצאת דופן.
כעת שאני אוחז משהו נניח משקולת, האחיזה לא שלימה,רופפת באצבע שמתחת לעצם שזזה.

בתמונה שצירפתי תראו את מיקום העצם כאשר מאגרף את היד והחץ האדום מראה שהעצם זז לכיוון ימין והיא גבוהה יחסית למצב הרגיל [ זו יד שמאל ] והעצם שליד  בצד שמאל" צנחה" מעט למטה.
המאמן טען שזו מתיחה הגיד כף היד.
אין כאב ביד, רק תחושה מוזרה.

מה עושים ? יש לי תור לאורתופד רק עוד שבוע וחצי.
לצפיה ב-'עצם שזזה'
עצם שזזה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2016 | 15:49
1
10
זה מצריך בדיקה וכנראה צילום. פנה למוקד
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
31/05/2016 | 10:46
1
לצפיה ב-'כאבי גב תחתון'
כאבי גב תחתון
28/05/2016 | 09:12
1
27
שלום.
אני בת 64 וסובלת מכאבים בגב תחתון. מצ"ב ממצאים מבדיקת MRI.
אודה לתשובת הרופא מה המשמעות של ממצאי בדיקת MRI :במיוחד אודה להתייחסות לגבי שאלת ממצא מוקדי גרמי שמצוין בסיכום. האם יכול להיות שמדובר בממצא סרטני?
בגובה - L3-4 ללא בלט דיסק משמעותי או הצרות של הנקבים.
היפרטרופיה פצטארית מלווה בהאדרה בעיקר בצד הימני, עם האדרה המתמשכת מעט גםלפדיקל מימין.
בגובה- L4-5
ליסטזיס קדמי דרגה 1 של L4 .בלט דיסק אחורי הקפי עם אימפרסיה קדמית בינונית עלהשק. היצרות של הנקבים דו"צ מעט יותר משמאל,
מגע בשורש L5 משמאל במעברו בתעלה.
היפרטרופיה ליגמנטארית ופצטארית ניכרת ביותר, משמעותית יותר מימין, מלווה
בהאדרה בולטת סביב המפרקים הפאצטרים ובפדיקל מימין. אות היפראינטנסי ב-T2בפדיקל הימני בגובה זה.
בשולי הסריקה -ציסטות קורטיקליות בכליות דו"צ.
לסיכום:
ליסטזיס קדמי של L4 .שינויים ניווניים פצטרים ניכרים בגבהים 4 L3 ו-5 L4 עם
האדרה ניכרת סביב המפרקים יותר מימין בגבהים אלו, בעיקר בגובה 5 L4 .יתכן מרכיב דלקתי. שינוי האות מלווים בהאדרה בפדיקל הימנים בעיקר, יותר בגובה 5 L4,להשוואהעם בדיקות קודמות בשאלת ממצא מוקדי גרמי באזור זה ושקילת ביקורת.
תודה רבה

לצפיה ב-'ממצאי MRI'
ממצאי MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2016 | 15:47
251
מתואר בלט דיסק L4-5 עם לחץ על העצבים ומעט תזוזה של החוליה. הממצא הגרמי המצוין לא ברור מספיק כדי להגדיר. צריך לחזור עם הנ"ל לאורטופד המטפל. 
לצפיה ב-'גב כף רגל ימין חוסר תחושה'
גב כף רגל ימין חוסר תחושה
28/05/2016 | 07:52
1
15
בוקר טוב ושבת שלום! מזה תקופה ארוכה של מספר חודשים, יש לי חוסר תחושה בגב כף רגל ימין שבא והולך. כשאני נוגעת בכף רגל ימין באמצע בקטע קטן. ושנעלתי סנדלים. הרגשתי את הלחץ והחוסר תחושה. וזה בעיקר רק בכף רגל ימין. אשמח ד'ר לחוות דעתך., והאם אני צרכה לגשת לראות רופא לבדיקה. תודה!
לצפיה ב-'חוסר תחושה בכף הרגל'
חוסר תחושה בכף הרגל
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2016 | 15:42
13
אם יש קשר ברור לסנדל/נעל מסוים אז יש להמנע ממנו. 
אם למרות השינוי במנעל ההפרעה חוזרת רצוי לפנות לרופא להערכה. 
לצפיה ב-'4 גידים קרועים בכתף לבחור פראפלג'
4 גידים קרועים בכתף לבחור פראפלג
29/05/2016 | 10:31
11
צריך ניתוח דחוף, כרגע הוא לא מסוגל לתפקד כלל ללא היד (הפך לסיעודי ללא היד)  המצב החמיר מאוד בימים האחרונים ודרוש ניתוח דחוף , עדיף באיזור חיפה בגלל ניידות , לא מסוגל לנהוג עם היד ,אבל הכל יתקבל בברכה. בגלל הנכות ברגליים הוא לא יכול כרגע אפילו לרדת מהמיטה ללא עזרת היד.   
רעיונות למנתחי כתף שניתן ליצור איתם קשר , כל רעיון לדרך שתזרז קביעת ניתוח תבורך. חולמים על תור להיום/מחר   HELP
יש צילומים ו - MRI
תודה מראש
harelmazal@walla.com
לצפיה ב-'כסא למחשב'
כסא למחשב
28/05/2016 | 17:17
9
לאחר  20 שנה של ישיבה על אותו כיסא
אני מחפש כיסא  אורטופדי מצויין  למחשב.

מצאתי ברשת כיסא שניתן לחודש  ניסיון
במחיר 600 ש"ח לפנאומטי
ו 430 למתכת.
איני מוסיף את הקישור שלא יראה כפרסומת.
האם מישהו מכיר את היכסא או כיסא מצויין אחר.

תודה,
אריה

אתר שייט וימאות
http://www.cgate.co.il/

לצפיה ב-'סד לילה לכף היד.'
סד לילה לכף היד.
26/05/2016 | 12:06
1
11
שלום לכם!
האם אפשר להמשיך לעבוד אם סד בכף היד.
מחכה לתגובתכם ותודה לכם מראש צביקה.
לצפיה ב-'סד לילה'
סד לילה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2016 | 13:56
6
סד לילה לרוב מיועד לשימוש בלילה. במנוחה. לא בזמן עבודה. 

לצפיה ב-'פעוט עם כף רגל נוטה פנימה'
פעוט עם כף רגל נוטה פנימה
25/05/2016 | 15:43
1
6
שבני נולד לפני שנתיים, הוא נולד עם כף רגל שמאל כפופה פנימה כך שהיא פונה בערך באותה זוית שכף רגל ימין מצביעה.
האורטופד אמר שזה מכיוון שלא היה לרגל מקום ברחם וזה יעבור עד גיל שנה.
אורטופד אחר שפגשנו בגיל שנה אמר שזה יעבור עד גיל שנה וחצי.
האורטופד שפגשנו בגיל שנה וחצי אמר שזה עובר לבד עד גיל 3.
כאמור הבן שלי כבר בן שנתיים והכף רגל שלו עדיין כפופה פנימה, להמשיך לחכות או להתחיל לדאוג?
לצפיה ב-'פעוט עם כף רגל נוטה'
פעוט עם כף רגל נוטה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2016 | 13:51
10
קשה לענות בלי לבדוק. כעקרון זה אפשרי. 
אם יש ספק פנו לאורטופד ילדים לבדיקה. 
לצפיה ב-'כאב בעצמות כף היד'
כאב בעצמות כף היד
24/05/2016 | 20:27
1
11
שלום, בחודש האחרון יש לי כאב מוזר כאילו קופץ מבסיס אצבע אחת לשניה.
לא קיבלתי שום מכה או ביצעתי תנועה לא נכונה בערב אחד פשוט התחלתי להרגיש כאבים בקצימה כאילו נקעתי אותה אז עבר אחרי כמה ימים לאצבע המורה ומאז כבר שלושה שבועות שיש לי כאב חד בבסיס האצבע בנסיונות אחיזה קושי מסויים בביצוע פעולות והתנועה של האצבע וכאבים איומים כשלמשל בודקת טווך תנועה לכיוון המרפק איתה וללא ספק שתנועת האצבע מוגבלת. כל זה מוקרן מבסיס אצבע (זה נראה לי כבר נקרא כף היד) ואומנם נשמע לא אחראי אבל אין לי שום דרך לפנות זמן מהעבודה ללכת לרטגן בכמה שבועות הקרובים וחשבתי לבדוק איתכם אולי מישהו יכל לייעץ האם זה דורש בדיקה דחופה או אפילו ממה זה אולי הופיע. תודה על זמנכם

לצפיה ב-'כאב באצבעות'
כאב באצבעות
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2016 | 13:48
5
יש כמובן מספר אפשרויות. אם אין סיפור חבלתי יתכן ומדובר בדלקת פרקים (בעיקר עם מלווה כאב, נפיחות)
פנה לרופא משפחה לברר
לצפיה ב-'שריר ה ta - איזה עצב שולט בו?'
שריר ה ta - איזה עצב שולט בו?
24/05/2016 | 19:20
1
14
נפגעתי ברגל ובבדיקה נמסר לי ששריר ה- t TAשלי מתפקד ומכאן הם מסיקים שעצב ה - spa ששולט על השריר תקין. האם אפשר להסיק זאת מתפקוד שריר ה TA? אורטופדיה אחר אמר לי ששריר ה TA בכלל נשלט על ידי עצב ה  Deep Proneal n..

עכשיו אני מבולבל. מי צודק?

לצפיה ב-'עצבוב '
עצבוב
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2016 | 13:45
5
אכן העצב DEEP PERONEAL.
ראה:
לצפיה ב-'נוזל דלקתי בקרסול'
נוזל דלקתי בקרסול
23/05/2016 | 21:09
8
33
שלום רב, עקב כאבים בקרסול, ומשצילום רנטגן לא העלה דבר, שלח אותי האורתופד לאולטרסאונד של הקרסול. מי שביצע את האולטרסאונד אמר לי שיש לי שם נוזל דלקתי. לא היה לו זמן להסביר לי מה זה.

התור הבא שלי אצל האורתופד הוא רק בעוד תשעה ימים. לכן שואלת כאן: ע"מ לקבל מושג כלשהו:  מהו נוזל דלקתי ואיך נוהגים לטפל בו?

אני בת 54.

תודה
לצפיה ב-'קצת רקע:'
קצת רקע:
23/05/2016 | 21:33
15
הכאבים התחילו כאשר עקב סידורים בביתי עמדתי במשך מספר שבועות, כמה פעמים ביום בתנוחה לא נוחה.

הכאב (למזלי) לא מתפשט מעבר לקרסול. הוא ממוקד שם ואך ורק שם ולא מקרין לאזורים אחרים.

עד כמה שידוע לי אין לי שחיקה בסחוס.

כשבאתי לרופא המשפחה בעניין הכאבים, הוא שלח אותי לפיזיותרפיה, ולא לצילום או אורתופד.

אחרי שני סשנים של פיזיותרפיה המצב הורע. מאז אני צולעת. רופא המשפחה הורה לי להפסיק מיידית את הפיזיותרפיה ונתן לי הפניות לרנטגן ולאורתופד.

אני יכולה להניע את הקרסול וכף הרגל בכלל, באופן חופשי (אם כי, כמובן, בתנוחות מסויימות, הכאב מתגבר) וגם לעמוד באופן יציב.

אז מהו נוזל דלקתי ואיך נוהגים לטפל בו? (ברור שלא אתחיל כל טיפול עד הפגישה עם האורתופד. פשוט רוצה לקבל מושג).
ושוב, תודה
לצפיה ב-'תוספת, כי אולי יש צורך?'
תוספת, כי אולי יש צורך?
24/05/2016 | 10:50
12
הכאבים עליהם כתבתי הם בחלקו החיצוני של הקרסול בלבד. אין שום כאבים בחלקו הפנימי.

אין לי מושג אם הנוזל הדלקתי שהתגלה באולטרסאונד נמצא רק בחלק החיצוני (הכואב) של הקרסול, או בכל הקרסול.

זה קרסול ימין. ימין היא הרגל החזקה שלי.

ואני בת 53 ולא כפי שכתבתי בהודעה הראשונה (טעות הקלדה).
לצפיה ב-'ותוספת (סליחה שאני חושבת ב"תשלומים")'
ותוספת (סליחה שאני חושבת ב"תשלומים")
24/05/2016 | 11:42
6
החלק החיצוני (הכואב) של הקרסול (קרסול ימין) נפוח בהשוואה לאותו חלק בקרסול שמאל.

הנפיחות היא רכה, וככל שאני יכולה לראות - היא מופיעה רק בחלקו התחתון של הקרסול - החלק הקרוב יותר לכף הרגל. ניתן ללחוץ עליה בקלות וללא כאב משמעותי.

כאשר האורתופד בדק לי את הקרסול הוא לא בדק את קרסול שמאל. ולא היה לו למה להשוות.

סליחה, על האורך והתוספת. שורה תחתונה: מהו נוזל דלקתי בקרסול וכיצד נהוג לטפול בו?
לצפיה ב-'תוצאות האולטרסאונד הגיעו'
תוצאות האולטרסאונד הגיעו
24/05/2016 | 17:03
4
9
נשלחו אלי תוצאות האולטרסאונד:

גיד T.A - תקין ללא קרע או בצקת סביבו.

גיד T.P - תקין ללא קרע או בצקת סביבו.

הגידים הפרונאליים - הודגם טנוסנוביטיס

ליגמנטום  ATFL - תקין.

לצפיה ב-'טנוסינוביטיס בקרסול'
טנוסינוביטיס בקרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2016 | 13:42
3
25
טנוסינוביטיס בגידים הפרוניאלים מרמז על תהליך דלקתי בגידים בצד החיצוני של הקרסול. הסיבה יכולה להיות מבנה, מאמץ, מתיחה, מחלות דלקתיות ועוד. הטיפול בהתאם ינוע מנוגדי דלקת, דרך מדרסים ופיזיוטראפיה ועד ניתוחים. יש לחזור לאורטופד המטפל. 
לצפיה ב-'תודה רבה. שאלות נוספות'
תודה רבה. שאלות נוספות
29/05/2016 | 13:45
2
9
- מה הכוונה בדלקת? ככל שאני מכירה: בדלקת יש מוגלה. כאן לא מדובר על מוגלה, אם אני מבינה נכון. אז מה פירוש דלקת במובן זה?

- האם ניתן לשאוב את הנוזל?  לצורך העניין: אני לא מפחדת משאיבות. בעבר עברתי פעמיים שאיבות של נוזלים מהשדיים (ציסטות). כאב מאד, והמשיך לכאוב מספר שעות לאחר השאיבות, אבל לא באופן שיימנע ממני לעבור שאיבות נוספת. כך שאם אפשר לשאוב את הנוזל במקום תרופות, ניתוח/ים וכו', אהיה מאד מעוניינת. האם זה נהוג?  

לאחר בדיקתי הקודמת, ועדיין היחידה אצל האורתופד הוא רשם לי אתופן 500, פעמיים ביום, למשך 15 יום. לקחתי פעם אחת בלבד. השפעת הכדור עלי היתה רעה: הייתי מאד חסרת ריכוז ומאד עייפה. מצב שכפה עלי כמעט חוסר פעילות מוחלט.  כאשר פגה השפעת הכדור וחזרתי לעצמי. התקשרתי לאורתופד, סיפרתי לו על ההשפעה שהיתה לכדור עלי, ואמרתי שאני לא מוכנה לקחת אותו יותר. הוא אמר "בסדר". לא מעבר לזה.

בוודאי שאחזור לאורתופד המטפל. אבל רוצה לקבל תמונה כמה שיותר שלמה לפני שאגיע אליו.

ושוב, תודה רבה לך.

לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2016 | 15:37
1
10
זה לא דלקת זיהומית (INFECTION) אל תגובה דלקתית (INFLAMATION) לפיכך אין מוגלה. לשאוב את הנוזל לא ישנה כי יווצר חדש. 
לצפיה ב-'תודה על ההסברים'
תודה על ההסברים
30/05/2016 | 16:03
3
לצפיה ב-'רגליים מעוגלות לפעוטה'
רגליים מעוגלות לפעוטה
24/05/2016 | 15:16
1
8

שלום,
הבת שלי בת 1.7, התחילה ללכת לבד בגיל שנה.
הרגליים שלה מעוגלות (באיזור הברכיים לצדדים)-
הרגליים יתיישרו לבד או צריך לבדוק את זה?

תודה רבה.

לצפיה ב-'רגליים מעוגלות לפעוטה'
רגליים מעוגלות לפעוטה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2016 | 13:36
7
אכן יש שינויים בפעוטות בזמן הצמיחה. 
כדי לדעת אם זה בתחום הנורמה ויסתדר לבד או זקוק להתערבות צריך להבדק ולעיתים לצלם להערכה יותר מדויקת של הזוית. 
לצפיה ב-'"קנאקים" בעת בצוע תרגילי התעמלות'
"קנאקים" בעת בצוע תרגילי התעמלות
24/05/2016 | 14:28
1
18
שלום רב, אני בת 48 עם מספר בלטי דיסק בעמוד שדרה תחתון ימני וכאבים כרוניים קבועים 24/7. בכל פעם שאני מבצעת תרגילי התעמלות, כאשר מדובר במתיחה של הצד הימני (הכואב..) אני מרגישה קנאקים רבים בזה אחר זה ומעין "תזוזה של עצמות/ חוליות". בחלק השמאלי (הבריא) התרגיל לא משפיע על כאב ואין קנאקים או תחושה מיוחדת אחרת. האם יש סיבה לכך? האם עלי להפסיק עם התרגילים? תודה.
לצפיה ב-'קנאקים'
קנאקים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2016 | 13:34
13
כעקרון סימן האזהרה של הגוף הינו כאב. קנאק לבד אינו חד משמעי ולרוב לא מונע מהמשך פעילות. 
לצפיה ב-'בקע דיסק קל פראמדיאני'
בקע דיסק קל פראמדיאני
23/05/2016 | 15:49
6
37
היי

ב CT קיבלתי את הפיענוח הבא:
"סריקה L5-S1: בקע דיסק קל פראמדיאני לימין עם רושם למגע בשורש S1
(177-2)
מודגם רוחב תקין של תעלת השידרה הגרמית והנקבים הבינחולייתיים.
בהדגמה מוגבלת של אברי האגן והבטן העליונה המודגמים בסריקה אין רואים ממצא חריג במגבלות העדר הזרקת דיו."

דרך אגב: הכאב שאני מרגיש הוא כאב חזק דמויי זרם חשמלי מאיזור הגב התחתון דרך הירך עד לכף הרגל השמאלית.

האם הבקע מעבר לזה שהוא בולט לימין - הוא בולט גם קדימה או אחורה או שאי אפשר לדעת מהפיענוח הזה?
האם כדאי לי לעשות בנוסף גם בדיקת MRI? האם היא תגלה משהו ש CT לא מגלה?

בנוסף: זה יכול להיות שאני מרגיש את הכאב בצד השמאלי של הגוף למרות שהבקע דיסק הוא לימין?

בפיזיותרפיה קיבלתי תרגיל שהוא חלק משיטת מקנזי, שבה שוכבים על הבטן עם האגן על הרצפה וללא הרמת האגן מרימים עם המרפקים או הידיים את החלק העליון של הגוף.

אני מבין שהתרגיל הזה לא יעיל או אפילו מזיק כאשר הבלט דיסק מעבר לזה שהוא בולט לאחד הצדדים (במקרה שלי הימני) הוא גם בולט גם לקדימה (anterior)

איך אני יכול לוודא שהתרגיל הזה לא מזיק לי?

לצפיה ב-'בקע דיסק'
בקע דיסק
( לעמוד שלי בתפוז )
26/05/2016 | 13:32
5
10
לא מתואר במקרה זה האם הדיסק בולט קדימה. אם אין התאמה בין ממצאי הCT לתלונות ניתן לשקול MRI. לגבי התרגילים בפיזיוטראפיה ממליץ שתשאל בפורום פיזיותראפיה תפוז. 
לצפיה ב-'סליחה, אני אחדד את השאלה...'
סליחה, אני אחדד את השאלה...
26/05/2016 | 22:35
4
6
אני שואל האם זה שאני מרגיש את הכאב בצד השמאלי של הגוף למרות שהבקע דיסק הוא לימין זה אומר בעצם שאין התאמה בין ממצאי ה CT לתלונות?

בנוסף: אני שואל האם בדיקת MRI יכולה להראות האם הדיסק בולט קדימה או אחורה בזמן שה CT לא מסוגל?
לצפיה ב-'צריך להכיר במגבלות הדימות הרפואי'
צריך להכיר במגבלות הדימות הרפואי
27/05/2016 | 07:13
3
14
האפשרות שאין קשר בין הכאבים שלך לבין הממצאים שראו או שיראו בדימות אחר היא ריאלית מאד ונפוצה.
לגבי השאלה על מקנזי, מקנזי היא שיטת טיפול ואבחנה שמבוססת על השינויים שמתרחשים בעקבות ישומה. כלומר אם בעקבות תרגיל\עומס ספציפי המצב שלך מחמיר מבחינה מכנית (יכולת תנועה) ומבחינה סימפטומטית (מיקום כאבים ועוצמתם), אז התרגיל לא מתאים לך. אם יש סנטרליזציה של הכאבים ושיפור מכני, אז אתה בכיוון הנכון.
לצפיה ב-'אבל השאלה שלי היא אחרת'
אבל השאלה שלי היא אחרת
27/05/2016 | 09:56
2
10
אני שואל האם זה שאני מרגיש את הכאב בצד השמאלי של הגוף למרות שהבקע דיסק הוא לימין זה אומר בעצם שאין התאמה בין ממצאי ה CT לתלונות?
בנוסף: אני שואל האם בדיקת MRI יכולה להראות האם הדיסק בולט קדימה או אחורה בזמן שה CT לא מסוגל?
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2016 | 15:40
1
6
גם CT וגם MRI מראים את כיוון בלט הדיסק. ואם הבלט לימין ואין לחץ על השורשים משמאל אז אין התאמה מלאה בינהם. 
לצפיה ב-'אתה מתכון אם הבלט לימין ואין לחץ על השורש מימין אז אין התאמה'
אתה מתכון אם הבלט לימין ואין לחץ על השורש מימין אז אין התאמה
31/05/2016 | 09:02
3
כתבת "אם הבלט לימין ואין לחץ על השורשים משמאל אז אין התאמה מלאה בינהם"
התכוונת "אם הבלט לימין ואין לחץ על השורשים מימין אז אין התאמה מלאה בינהם", נכון?
לצפיה ב-'תפירת עצב תחושה בגב אגודל'
תפירת עצב תחושה בגב אגודל
22/05/2016 | 20:38
1
5
האם נהוג לתפור עצב זה לאחר פציעה? או שמוותרים על ניתוח?
לא עצב דיגיטלי?

לצפיה ב-'תפירת עצב'
תפירת עצב
( לעמוד שלי בתפוז )
23/05/2016 | 15:42
3
לא ברור לאיזה עצב בדיוק אתה מתכוון.
כעקרון עצב תחושתי שחשוב לתפקוד כמו תחושה באצבע באזור שמשמש להחזיק חפצים רצוי לתפור. השאר נתונים לשיקול סיכויים וסיכונים כלומר סיבוכים אפשריים לעומת תועלת אפשרית. 
לצפיה ב-' כאבים באשך שמאלי בעמידה ממושכת'
כאבים באשך שמאלי בעמידה ממושכת
22/05/2016 | 16:19
1
9
שלום רב ,מזה למעלה מחצי שנה אני חובה כאבים מאחורי אשך שמאלי בעיקר בעמידה ממושכת.נשללה בעיה אורולוגית ( בדיקה פיזית ו-US אשכים) וכן בעיה של בקע ( בדיקת כירורג + US מפסעות ).
בנוסף ביצעתי US דרכי השתן ע"י רופה משפחה שיצא תקין .האם יתכן כי מדובר בבעיה אורטופדית??האם מוכר סיטואציה של כאבים באיזור אשך שמאלי בעקבות בעיה אורטופדית ?ואם כן אז ע"י איזה בדיקה מוודאים זאת ??
לצפיה ב-'כאבים באשך'
כאבים באשך
( לעמוד שלי בתפוז )
23/05/2016 | 15:39
10
תיאורטית תיתכן הקרנה מהגב הגורמת להרגשת כאב באשך. ניתן לשקול ביצוע בדיקת EMG לבירור האפשרות. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון
ד
מנהל פורום אורתופדיה
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה