לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'יש לי בליטה באגודל , האם צריך לעשות ניות'
יש לי בליטה באגודל , האם צריך לעשות ניות
08/05/2016 | 15:07
4
לצפיה ב-'פענוח מיפוי עצמות'
פענוח מיפוי עצמות
05/05/2016 | 12:37
3
27
שלום רב , 
אני אחרי תאונת דרכים עם כאבים נוראיים.
בצעתי מיפוי עצמות ותור נקבע לי לעוד חודש.
האם מישהו יכול לפענח לי את המיפוי עצמות על מנת שאדע עם יש נזק וצריך טיפול בדחיפות ? מצ"ב המיפוי

תודה מראש 
לצפיה ב-'מיפוי עצמות'
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2016 | 14:29
2
30
תקבל תוך כשבוע פענוח מהמכון שבו בוצעה הבדיקה
לצפיה ב-'אז מה בדיוק עוזר הפורום הזה ? '
אז מה בדיוק עוזר הפורום הזה ?
07/05/2016 | 01:45
1
18
לא בקשתי פענוח אלא האם רואים משהו שלא סובל דיחוי , תשובה כזאת לא הייתי צריך.

פורום מעפן
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2016 | 17:00
15
ראשית פענוח לתמונות של מיפוי נותן רדיולוג (מומחה ברנטגן) ולא אורטופד. 
שנית הפורום נועד לתת מענה לשאלות עקרוניות כגון מה הטיפולים האפשריים למחלה מסוימת וכו. הפורום לא נועד להחליף איבחון רפואי. 
לצפיה ב-'PVNS בברך לאחר לידה'
PVNS בברך לאחר לידה
05/05/2016 | 03:19
1
64
שלום,

יש לי נפיחות בברך שהופיעה מיד לאחר לידה (תקינה, ללא אינפוזיה). הברך כמעט ללא כאבים, הכאבים והנפיחות מחמירים לאחר עמידה ממושכת ולאחר רחצה במים. נשלחתי לפזיותפיה מאסיבית אך הנפיחות והכאבים רק החמירו עם הזמן. בדיקות דם פעמיים לאורך התקופה, בשתיהן אין סימנים לתהליך זיהומי. עתה לאחר שנה ללא שיפור נשלחתי ל-MRI עם חשד ל-PVNS ואמירה כי כנראה יהיה צורך בכירורגיה ארתרוסקופית. אשמח להסבר על משמעות התוצאות:

"נוזל תוך מפרקי בנפח מוגבר. יש האדרה של הסינוביום. באזור קדמי של המפרק יש האדרה יחסית בולטת ואזורים חסרי סיגנל בין בסריקה במשקל T2*. יש לציין מלאות וההאדרה קלה במעטפת גיד הפופליטאוס עם האדרה קלה ומוקדים חסרי סיגנל.
אין מזהים ארוזיות. הממצאים יכולים להתאים ל-PVNS.
הסהרונים בעלי צורה תקינה ללא קרע. הרצועות הצולבות והרצועות הצידיות רציפות ללא קרע. אין בצקת מח עצם. הסחוס המפרקי בעובי ועוצמת אות תקינים. הגידים שמורים.
לסיכום: סינוביטיס עם עיבוי קל והאדרה של הסינוביום. מספר מוקדים הממוקמים בעיקר באזור האינטר-קונדילרי ומעטפת גיד הפופליטאוס החשודים למוקדים של PVNS."

קודם כל, לוודא, האם הממצאים יכולים להתאים גם למשהו שונה מ-PVNS? (אם כן מה?)
האם הבנתי נכון שהמוקדים הם רק קדמיים? פשוט הבנתי שאם מעורבים גם אחוריים זה מעלה את הסיכוי בצורך ניתוח פתוח ופחות סביר להסתפק בארתרוסקופיה, או שכיוון שמדובר בריבוי מוקדים בכל אופן כנראה יהיה צורך בניתוח פתוח? 

תוך כמה זמן לכל היותר צריך לקבוע ניתוח? (עד כמה המצב חמור/דחוף לטיפול)?
מה הסיכוי לחזרה של הגידולים? (כיוון שהנפיחות הופיעה מיד לאחר הלידה (לידה ראשונה) האם יש סיבה להאמין כי הריון/לידה נוספים יגרמו להופעה מחודשת של גידולים כאלו? מה בלידה יכול היה לגרום להופעה של הגידולים הללו?)

תודה רבה!
לצפיה ב-'PVNS בברך'
PVNS בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2016 | 14:28
11
הממצאים מתארים צמיחת יתר של הסינוביום (רקמה המצפה את פנים המפרק). כעקרון יתכן רקע אחר  מPVNS כגון דלקות פרקים.  מתוארים ממצאים קדמיים אך חשד לממצא גם במקומות נוספים. רצוי לטפל בהקדם. סיכויי חזרה תלויים בצורת הממצא- מקומי - סיכוי מועט לחזרה, מפוזר - סיכוי יותר גבוהה.
פרטים נוספים
לצפיה ב-'פענוח mri לאחר חבלה בברכיים '
פענוח mri לאחר חבלה בברכיים
04/05/2016 | 19:57
1
20
שלום רב
ביום 17.3.16 החלקתי על מים בערב גיבוש מטעם העבודה.
מאז ועד היום אני סובל מכאבים חזקים בשתי הברכיים. מתקשה ללכת ובימים האחרונים מרגיש שזה מחמיר( גם לעמוד קשה לי) מצורף פענוח להודעה זו. ממצאים - שברים סובכונדאליים בטיביה ועוד. התחלתי פיזיותרפיה, אך אין שיפור. 
שאלות - האם זה חמור? האם זה שבר שיכול להחלים ללא ניתו? האם אני יכול ללכת או שעליי לנוח מנוחה מוחלטת? האם יש צפי להחלמה ? מה לעשות כדרכי טיפול. אודה לעזרה
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2016 | 14:18
13
בדיקת MRI היא לא תחליף לבדיקה פיזית ע"י רופא. 
כעקרון מדובר בחבלה משמעותית לברכיים עם קוי שבר שתקח זמן להחלים. 
לצפיה ב-'אבחון MRI של הרופא: צורך בארטרוסקופיה.'
אבחון MRI של הרופא: צורך בארטרוסקופיה.
03/05/2016 | 17:54
3
16
שלום ד"ר.

אני שוהה בחו"ל כעת. לפני 7 חודשים עברתי פציעת ספורט (כאשר הטריגר היה ריצה) והברך התנפחה. הפחתתי פעילות אולם לא ביקרתי רופא. רק 4 חודשים אחר-כך ביקרתי אורתופד, שניקז לי מים מהברך. חודש אחר-כך, כנראה עקב פעילות ספורטיבית שלא הייתי אמור לבצע, הברך החלה לכאוב שוב והפכה נפוחה כמו לפני ניקוז המים הראשון. חודשיים אחר-כך (אתמול) ביקרתי שוב אצל האורתופד, שניקז לי מים מהברך בשנית; הפעם הוא הוסיף גם הפנייה לבדיקת MRI (שביצעתי באותו יום). היום הגעתי לרופא, עם סיכום אבחנת ה-MRI, כפי שמצורפת מטה. הרופא אמר שאין מנוס מארטרוסקופיה. מיותר לציין שאיני נלהב מהרעיון של לרוץ לעבור ניתוח, בעיקר כאשר אני שומע עדויות ממקור ראשון על אנשים שחיים עם זה ומתגברים על זה בעצמם, ללא ניתוח.

אשמח לשמוע את חוות דעתך המלומדת.

בברכה.

• High grade partially torn distal ACL.
• Mild MCL sprain, Longitudinal horizontal in the posterior horn involved posterior root of the medial meniscus
• Partially torn proximal FCL and popliteus tendon.
• Oblique vertical torn entire posterior horn to body and complex torn anterior horn involved anterior meniscal root of the lateral meniscus
• Mild suprapatellar bursitis.

לצפיה ב-'פציעת ברך'
פציעת ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2016 | 14:14
2
18
אתה מתאר פציעה עם נפיחויות חוזרות מעל 7 חודשים. בMRI פגיעה מורכבת רצועתית ומניסקיאלית. במקרה כזה יש לשקול ניתוח כמובן בהתאם לבדיקה פיזיקלית של הברך ולתלונות החולה. 
לצפיה ב-'ד"ר דורון - תודה רבה על התגובה המהירה'
ד"ר דורון - תודה רבה על התגובה המהירה
08/05/2016 | 07:30
1
6
אחד הדברים שמפריעים לי בתפקוד היומיומי כרגע, הוא קושי בירידה במדרגות. חקרתי מעט את הנושא, והתברר שכנראה מדובר ב-patellofemoral pain syndrome (תסמונת ברך אצנים). האם כך? ואיך זה קשור בממצאי ה-MRI הנ"ל?

תודה שוב.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
09/05/2016 | 17:04
13
כאבים פטלופמוראלים אכן יכולים להתבטא במדרגות. במקרה שלך יתכנו גם סיבות נוספות על רקע הפציעה שתוארה שגוררת אי יציבות של הברך, חולשת שרירים ועוד. זה לא רעיון טוב לאבחן את עצמך לבד לפי גוגל :)
לצפיה ב-'כאבים ברגלים'
כאבים ברגלים
02/05/2016 | 18:28
1
16
שלום רצית להתיעץ 
סבתא מתלוננת על כאבים ברגלים אזור הפמור מקדימה ...
לקחתי אותה לצפיפות עצם 
וגם לרנגטן עמוד שדרה 
בכסא גלגלים
כל זה היה לפני שמצבה הפיזי והנפשי הדרדר 
כיום אני יכול לקחת אותה רק באמבולס...
האם היא תעמוד בבדיקת mri האם בכלל היא ציכה  אם אר אי בעמוד שדרה תחתון ורגלים...
והאם בכלל אורטפד יביא לי הפניה גם מבלי להביא אותה אלו?
אשמח לעזרה אני ממש נואש מהמצב
לצפיה ב-'כאבים ברגליים'
כאבים ברגליים
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2016 | 14:09
8
אי אפשר להעריך מה הבעיה בלי לבדוק אותה. 
בחלק מקופות החולים רופאי משפחה עושים ביקור בית למטופלים שאינם ניידים. הוא יוכל להעריך מה האפשרויות ולכוון לבדיקה המתאימה
לצפיה ב-'כאבים ברגלים'
כאבים ברגלים
02/05/2016 | 18:55
1
18
 שלום רצית להתיעץ 
לקחתי אותה לצפיפות עצם
וגם לרנגטן עמוד שדרה
בכסא גלגלים

לצפיה ב-'ראה תשובה מתחת'
ראה תשובה מתחת
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2016 | 14:10
8
לצפיה ב-'כאבים ברגלים'
כאבים ברגלים
02/05/2016 | 18:55
2
15
 שלום רצית להתיעץ 
לקחתי אותה לצפיפות עצם
וגם לרנגטן עמוד שדרה
בכסא גלגלים

לצפיה ב-'ראה תשובה מתחת'
ראה תשובה מתחת
( לעמוד שלי בתפוז )
05/05/2016 | 14:09
1
9
לצפיה ב-'לקחתי בחשבון תודה רבה'
לקחתי בחשבון תודה רבה
06/05/2016 | 22:26
6
לקחתי בחשבון תודה רבה
בדקתי מול קופת החולים לואמית הם טוענים שאין אורטפד הביתה
ולכן קבעתי לה תור אני יקח אותו עם אמבולס פרטי עם כסא גלגלים 
תודה רבה על העצה ועזרה :)
לצפיה ב-'פיענוח תוצאות mri של שורש כף יד ימין '
פיענוח תוצאות mri של שורש כף יד ימין
01/05/2016 | 13:10
1
14
היות והכל כתוב בשפת רופאים, אשמח לקבל תרגום בשפת העם - תודה :)
ממצאים:
בדיקת mri של שורש כף יד ימין
סיבת הפניה: כאבים חשד לקרע ב-slil 
ממצאים:
נוזל תוך מפרקי בנפח תקין.
יש קרע חלקי קטן של ה-TFCC.
הרצועות הבין גרמיות הפנימיות כולל ה-SLIL תקינות ללא קרע
אין בצקת מח עצם.אין הרס עצם.אין עדות ל-AVN
מעמד העצמות תקין.
יש מעט נוזל במעטפות הגידים האקסטנסוריים במדורים 2-4,ככל הנראה בגדר הנורמה. הגידים עצמם בעובי ועוצמת אות תקינים.
העצב המדיאני והעצב האולנרי בקוטר מעט גדול עם עוצמת אות מעט גבוהה.
יש תהליך ציסטי לובולרי בולט וולרית מהמפרק הרדיו סקפואיד המתאים לציסטת גנגליון.ציסטה גנגליון נוספת קטנה הבולטת וולרית בצד האולנרי של המפרק.
לסיכום:
ה-TFCC עם התדקקות מוקדית ולא ניתן לשלול קרע חלקי בחלק המרכזי.
הרצועות הפנימיות תקינות.
ציסטות גנגליון וולריות קטנות ועמוקות.
חשד לפגיעה בעצבים שנראים מעט מעובים ובעלי עוצמת אות גבוה אך ללא עדות ללחץ ישיר.
אודה אם תוכל לפענח את זה בהקדם
תודה ויום טוב הודיה
לצפיה ב-'פענוח MRI'
פענוח MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2016 | 14:45
11
חשד לקרע בTFCC - אזור סחוסי שנמצא בקצה עצם האולנה (העצם באמה שנמצאת בצד של הזרת)
ציסטות גנגליון- נוזל שברח מהמפרק או ממעטפת גיד.
סימני פגיעה/חבלה בעצבים אך ללא לחץ כעת.
לצפיה ב-'Cubital Tunnel Syndrome '
Cubital Tunnel Syndrome
30/04/2016 | 21:07
1
12
1.איפה אפשר לקנות מקבע למרפק במהלך הלילה ,שהוא הכי טוב?
2.יש מכשירי עיסוי חשמליים שיכולים לעזור?

אשמח לקבל המלצות
לצפיה ב-'cubital tunnel synd'
cubital tunnel synd
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2016 | 14:40
5
מקבעים וכדומה קונים בחנויות אביזרי אורטופדיה
ניתן להתיעץ עם פיזיוטראפיסט לגבי טיפולים
לצפיה ב-'שבר בבסיס מסרק 5'
שבר בבסיס מסרק 5
30/04/2016 | 18:41
1
13
שלום רב,
בני בן 10.5 ומצאו אצלו בכף הרגל שבר בבסיס מסרק 5 (הודגם קו שבר חלקי במספר צילומים מעבר למרכז התגרמות פסי של אפופיזה). עם זאת, אמרו לנו לשים תחבושת אלסטית ולא שמו לו גבס.
האם זה נורמלי ושכיח שלא שמים גבס במקרה כזה? הילד ממש סובל ולא יכול לדרוך על הרגל.
לצפיה ב-'שבר בבסיס מסרק 5'
שבר בבסיס מסרק 5
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2016 | 14:37
6
כעקרון בחלק מהמקרים לא שמים גבס בשבר במקום זה. אם כואב לילד בדריכה אז בסדר לא לדרוך בינתיים ולגשת לביקורת אצל אורטופד ילדים
לצפיה ב-'כאב במרפק+ שריר זרוע אחורי ימין'
כאב במרפק+ שריר זרוע אחורי ימין
28/04/2016 | 03:00
1
11
שלום.
אני בן 25. מתאמן מזה כ-3 שנים ברוטו בחדר כושר אימוני כח.
בתקופה האחרונה ניסיתי לעשות תרגיל חדש ליד אחורית- לחיצה צרפתית עם מוט W בשכיבה, בעת ההרמה לכיוון סכירת המרפקים הרגשתי מין צביטה קטנה באיזור מרפק ימין (טיפה מעל).
הפסקתי לעשותא תהתרגיל הזה והמשכתי להתאמן רגיל. לאחר מכן התחלתי להרגיש את אותה הרגשה גם בתרגיל "פולאובר" עם משקולת יד בשכיבה (תרגיל גב), גם בתרגיל זה הייתי מרגיש את אותה ההרגשה בעת הרמת המשקולת, אך יש לציין שבעיקר בסט הראשון, ובסט השני והשלישי הכאב הלך ופחת עד שלא הורגש. הפסקתי לעשות גם את התרגיל הזה והחלטתי לקבוע תור לאורטופד מרפק וכתף. לבינתיים המשכתי להתאמן רגיל עד שהופיע לי כאב אחר מסוג אחר אך באותה יד. בעת תרגיל פשיטת מרפקים בעמידה כנגד פולי עליון, בעת סגירת המרפקים הרגשתי מין כאב בשריר זרוע ימני אחורי , והרגשה שהשריר עומד להתפוצץ, לא ידעתי אם זה כאב טוב או לא, אך לא המשכתי לעשות התרגיל הנל. באימונים האחורנים בקושי התאמנתי על היד אחורית למעט פעם או פעמיים תרגיל מקבילים שבו לא הרגשתי כאב.
אך כעת באימון האחרון שבו התאמנתי על גב וכתפיים, הפעם הופיע לי לצערי כאב בשריר האחורי אך לא בזמן תרגיל אלא לאחר התרגיל. וההרגשה שמתחיל משהו. לאחר שעתיים מהאימון הרגשתי כאב המום ומוזר ביד הימנית האחורית בעיקר.הרגשה של איזור תפוס ושריר מנופח יתר על המידה. יש הרגשה שהשריר האחורי ביד זו יותר נפוח מהשנייה בעת ביצוע שריר. 
כרגע אני מתכוון להפסיק להתאמן אני מאוד חושש כרגע שאצטרך להפסיק את אימוניי.
מה דעתך בנושא? האם יש קשר בין המקרה הראשון של המרפק למקרה השני? יכול להיות שהייתה דלקת והיא התפשטה כביכול?
לצפיה ב-'כאבים באימונים'
כאבים באימונים
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2016 | 14:35
8
יתכן ויש דלקת אך ללא בדיקה פיזית קשה להעריך. בינתיים צריך להקשיב לגוף ולא לבצע את מה שכואב עד לבדיקה
לצפיה ב-'שבר כלי אוכל לבזרת אצבע הקטנה ברגל'
שבר כלי אוכל לבזרת אצבע הקטנה ברגל
27/04/2016 | 19:12
1
14
1
לפני  כי חודש שברתי אצבע ברגל. עדיין סובלת כאבים ונפיחות בקרסול.שמעתי שמקבלים קלקסן ולי לא נתנו. אני סובלת מטרומבוציטופניה.האם יש משהו מיוחד בטיפול בשבר אצל חולים כמוני?
לצפיה ב-'שבר בזרת'
שבר בזרת
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2016 | 14:32
3
קלקסן נותנים לחולה שאינו נייד ואינו מפעיל. על שבר בזרת לא נותנים.
שבר בזרת אינו אמור לגרום נפיחות בקרסול. אם נפגעת בקרסול צריך לאבחן ולטפל בהתאם.
לצפיה ב-'תוצאותMRI בשתי ברכיים '
תוצאותMRI בשתי ברכיים
27/04/2016 | 10:58
2
40
ברך ימין (לאחר נפילה):
מניסקי לטרלי - תקין. לא הודגם בו קרע. מניסק המדיאלי - הודגם קרע אלכסוני גדול בקרן אחורית רצועות הצולבות תקינות. רצועות הצדדיות תקינות גידי מנגנון היישור תקינים. כונדרומלציה של סחוס הפיקה במידה קלה עצמת אות מלשד עצם תקינה ללא עדות לבצקת או שברים. לא הודגמה כמות מוגברת של נוזל בתוך המפרק. בפוסה פו
פליטאלית הודגם CYST BAKERקטן עם סמני דליפה 

ברך שמאל:
לאחר תיקון קרע בACL המניסקי תקינים, ללא קרע הרצועה צולבת האחורית תקינה הרצועה הצולבת הקידמית המשוחזרת ללא קרע ארטפקטים מתכתיים בתוך שומן ע"ש הופה הרצועות הצדדיות תקינות. גידי מנגנון היישור תקינים. חסר סחוס הפיקה בפצטה המדיאלית שינוים שחיקתיים במפרק פטלו-פמורלי אות מח העצם תקין, ללא בצקת או קו שבר. לא נראה נוזל מוגבר במפרק.

יש לציין שאני סובלת מכאבים רבים בברכיים.
לצפיה ב-'תוצאות MRI'
תוצאות MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2016 | 14:30
1
17
מימין הממצא העיקרי המתואר הוא קרע מניסקוס מדיאלי וציסטה אחורית קטנה
משמאל- מצב לאחר שחזור רצועה צולבת קדמית עם נזק סחוסי בפיקה
לצפיה ב-'תודה רבה ומה ניתן לעשות?'
תודה רבה ומה ניתן לעשות?
02/05/2016 | 18:32
2
לצפיה ב-'שבר בפיקה,ניתוח,מה מותר ואסור עכשיו....'
שבר בפיקה,ניתוח,מה מותר ואסור עכשיו....
26/04/2016 | 20:18
1
11
שלום , 
נפלתי ושברתי את הפיקה עם תזוזה ,עברתי ניתוח בברך ושמו כמו 8 עם ברגים בסיום הניתוח שמו לי סד ואמרו לי 45 יום ככה.
רציתי לדעת אם מותר להישען על הרגל ומה מותר ואסור....האם זה טוב להעמוד כמה דקות ....מתי אני יכולה להתחיל פיזיוטרפיה? והאם אני צריכה לעשות צילום? מה צפוי לי בהמשך ? עוד כמה זמן אוכל ללכת ?
תודה רבה 
לצפיה ב-'ניתוח לשבר בפיקה'
ניתוח לשבר בפיקה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2016 | 14:27
7
צריך לשאול את המנתח מה מותר ומה אסור , מתי להפעיל ומתי לצלם. לרוב מרשים דריכה בתוך סד מקבע אבל בלי להכיר את השבר ואת חוזק הקיבוע לא ניתן להמליץ על כך.
לצפיה ב-'פעולת השריר'
פעולת השריר
26/04/2016 | 12:54
1
7
שלום רב,
אני יודעת שפעולת השריר היא החלקה של הסיבים -התקצרותם והתארכותםתהשאלה היא מה קורה כש"תופסים" את השריר?
כמו שמנסים לנפח את שיריר הבייספ...מה קורה בתוך השריר שמגביל אתא התנועה גם שם?
לצפיה ב-'שריר תפוס'
שריר תפוס
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2016 | 14:25
7
כעקרון השריר נתפס במצב המכווץ ומתקשה להשתחרר.
מידע נוסף
לצפיה ב-'עזרה בפיענוח אולטרסאונד לברך'
עזרה בפיענוח אולטרסאונד לברך
25/04/2016 | 01:10
1
25
שלום רב.
לפני כחודשיים נפגעתי בברך. הופיעו נוזלים. קיבלתי טיפולי פיזיוטרפיה. כיום מוגבלות בכיפוף ויישור הברך.
בבדיקת אולטרהסאונד לברך נמצא-

LCL-הודגם מעט מעובה כ2 ממ בעובי עם בליטה של המיניסקוס.
MCL- הדגמה תקינה, הודגמה מעט בליטה של המיניסקוס.

מה זה אומר בעבורי? מה המשך הטיפול הצפוי לי?
תודה רבה.

לצפיה ב-'אולטראסאונד'
אולטראסאונד
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2016 | 10:59
8
מתואר עיבוי קל של הרצועה החיצונית. לא מסביר הגבלה ביישור. יש צורך לשקול הדמיה נוספת 
לצפיה ב-'עזרה בפענוח MRI ובדיקת OS'
עזרה בפענוח MRI ובדיקת OS
24/04/2016 | 14:23
1
15
לאחר תנועה לא נכונה בחדר כושר, הרגשתי כאב בכתף. 
תוצאות OS:
LONG TENDON OF BICEPS MUSCLE - עם נוזל מסביבו.
TENDON SUPRASPINATUS - עם הסתיידויות זעירות.
TENDON INFRASPINATUS - הדגמה תקינה.
TENDON TERES MINOR - הדגמה תקינה.
TENDON SUBSCAPULARIS - בתוך הגיד הודגם קרע בעובי כמעט מלא של 1.2 ס"מ.
SUBDELTOID - SUBACROMIAN BURSA - עם נוזל בכמות קטנה.
נוזל הפרק של הכתף - לא הודגם נוזל יתר.
מפרק אקרומיאו קלוי קולרי - ללא ממצא חולני.
מבנה גרמי - תקין.

לאור תוצאות ה- OS, הופנתי ל- MRI, הנה התוצאות:
להלן תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של כתף ימין:
הסריקה בוצע בטכניקת TSE, FFE, בשקלול SPIR, עם DUAL, T2, T1 במישור קורונלי, סאגיטלי ואקסיאלי. לא ידוע על פריקה.
1. הודגמו ציסטות סוב כונדרליות בחלקו האחורי של הגלנואיד .לא ידוע על הפריקה האחורית .
2. ב- ROTATOR CUFF: אין עדות לקרע. מצב טרופי של השרירים שמור.
3. גיד ביצפס ללא שינויים פתולוגיים.
4. המפרק האקרומיו-קלביקולרי תקין.
5. אין עדות לנוזל יתר תוך מפרקי ובתוך SDSA BURSA.
6. לא הודגם קרע בלברום.
בסיכום: שינויים ארטרוטיים עם הווצרות ציסטות סוב כונדרליות בחלקו האחורי של הגלנואיד.

אז יש לי קרע או לא? מה הצעד הבא עבור ריפוי?
לצפיה ב-'בדיקות הדמיה'
בדיקות הדמיה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2016 | 10:56
6
יש סתירה בין תשובות הUS וה MRI. כעקרון הMRI יותר מדויק לרוב. אם יש ספק צרך לפנות למומחה כתף שיבדוק אותך ואת הבדיקות עצמן ויחליט מה משמעותי. 
לצפיה ב-'עזרה בפענוח MRI בבקשה. תודה מראש.'
עזרה בפענוח MRI בבקשה. תודה מראש.
24/04/2016 | 00:14
2
19
המניסקוסים מראים אות וצורה רגילים.
גידי הקוודריספס והפטלה מראים ,)LCL, MCL( הקולטרליות ,)ACL, PCL( הרצועות הצולבות
אות ועובי רגילים.
אין נוזל תוך מפרקי בכמות מוגברת.
אין ציסטה ע"ש בייקר.
לא הודגמו פגמים סחוסיים פוקליים במדור הפטלופמורלי, המדיאלי או הלטרלי.
יש בצקת מינימלית סובכונדרלית באזור מאחז ה ACL אל הטיביה
יתכן ומדובר בשארית של קונטוזיה.
יש בצקת קלה בכרית השומן ע"ש הופה באספקט האחורי עליון לטרלי שיכולה להתאים
.PATELLOFEMORAL FRACTION SYNDROME - לתגובה מינימלית ל

לסיכום:
1. ללא עדות לקרע במניסקוסים או ברצועות.

מינימלי. PATELLOFEMORAL FRACTION SYNDROME .
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2016 | 10:53
14
נמצאה בצקת קלה בשומן מאחורי גיד הפיקה שיכולה להיות על רקע חיכוך ו"צביטתו" בין הפיקה לעצם הירך. 
לצפיה ב-'אוקיי. כיצד אוכל לטפל בזה?'
אוקיי. כיצד אוכל לטפל בזה?
26/04/2016 | 15:09
1
לצפיה ב-'כאבים בישבן בזמן ישיבה'
כאבים בישבן בזמן ישיבה
23/04/2016 | 22:19
1
25
מזה כמה שבועות יש לי כאבים באמצע הישבן בערך משני הצדדים כשאני יושבת. רוצה לציין שאני סובלת מפיברומיאלגיה שנים רבות, אך הכאבים האלה חדשים ואינם דומים לכאבי המחלה.
אני מבקשת לדעת מה זה יכול להיות (לא מדובר בטראומה של נפילה או משהו כזה), אילו בדיקות עלי לעבור ואיך לטפל בינתיים.
בתודה מראש!
לצפיה ב-'כאבים בישבן בישיבה'
כאבים בישבן בישיבה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2016 | 10:47
27
קשה להעריך מה הבעיה בלי לבדוק. יתכן קשר לפיברומיאלגיה. 
כדאי לנסות קודם להשתמש בכרית או כסא מרופד בישיבה ואם לא משתפר להבדק

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מומחה לכף רגל וקרסול
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה