לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אורתופדיה
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

פענוח MRI מותני
19/01/2016 | 18:59
1
41
בבדיקהנ יש חלק שלא מובן לנו האדרה פסית מעט מודגשת של מקצת שורשי הקאודה אקוינה התחתונים ללא מרכיב נודולרי מה הכוונה?לא נרולוגית ולא אורתופד ידעו לתת לי תשובה הבדיקה נערכה בבתי בת ה26 שסובלת מלחץ ואי ריקון מלא של שלפוחית השתן שגורם לכך שכל הזמן היא צריכה לשירותים גם במהלך היום והלילה דבר הפוגם באורך חיים תקין
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
21/01/2016 | 13:42
17
זה אינו משהו שמאפשר תשובה ספציפית. ממליץ לפנות למומחה עמוד שדרה /נוירוכירורג לבדיקה והערכה
עד כמה כואבת בדיקת emg ביד
20/01/2016 | 16:12
39
אני צריכה לעבור את הבדיקה עוד כמה חודשים. נרדמות לי אצבעות הזרת והקטנה והמורה. רציתי לדעת עד כמה זה כואב, וכמה זמן המחט נשארת בתוך הזרוע וכמה עמוק מחדירים אותה. אני מבינה שעד השריר, אבל עד כמה השריר קרוב לעור. ובקיצור, האם זה כואב קצת, מאוד, או ככה ככה.

תודה
מכה במרפק
17/01/2016 | 21:42
4
25
לפני שבועיים קיבלתי מכה חזקה במרפק. אחרי 10 דקות של כאב זה נרגע. אחרי 3 ימים התחילו כאבים עצומים באיזור הכתף והמרפק. אחרי שבוע התחילה מעין חולשה ביד. צילום רנטגן נראה תקין והאורטופד אמר שזו מעיכת עצב וזה יכאב כמה שבועות ונתן לי פיזיו ואין מה לעשות מעבר לזה.

רציתי לשאול האם "מעיכת עצב" באמת יכולה לגרום לכאב וחולשה ביד לתקופה ארוכה כל כך? איך אני יכול לוודא שאין משהו בנוסף שאולי לא נראה בצילום?

תודה
מכה במרפק
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 16:14
2
18
קשה להעריך בלי לבדוק פיזית. 
פגיעה בעצב לוקחת זמן רב להתאושש. ניתן להעריך את הפגיעה בEMG .
תודה על תשובה מהירה
18/01/2016 | 22:56
1
15
השאלה היא האם חולשה ביד (אני לא יכול להישען עליה) היא סימפטום ידוע אחרי מכה כזו ורק צריך לחכות או שחולשה כמו שתארתי משמעותה לחץ על העצב שצריך לאבחן?
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
21/01/2016 | 13:36
10
חולשה אמיתית (כלומר לא הרתעות בגלל שכואב) מצריכה בירור (EMG)
אצלי, לאחר מכה במרפק,ב- EMG הם גילו אי תפקוד באצבעות -היד.
31/01/2016 | 13:21
7
קווים באפיפיזה
18/01/2016 | 10:51
3
21
ד"ר דורון שלום,

מצורפת תמונה מתוך בדיקת MRI של עצמות הטיביה של בן 25, ללא חומר ניגוד.

באפיפיזה של שתי העצמות, בפרט של הפמור, נראים קווים עדינים מרובים (מסומנים בחצים). אשמח מאוד אם תוכל להסביר לי מהם אותם קווים, וכמובן, האם הימצאותם נחשבת תקינה או שמא מהווה ממצא חריג?

תודה רבה על עזרתך.
קווים באפיפיזה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 16:23
2
21
בניגוד לרנטגנולוגים , אורטופד אינו מפענח צילומים בלי סיפור קליני, בדיקה גופנית וכו. הקוים העליונים ותחתונים הינם גבול בין מטאפיזה ודיאפזה בעצם. לגבי השאר אין די בתמונה אחת ברצף אחד. פנה לאורטופד המטפל. 
תגובה
18/01/2016 | 17:26
1
14
שלום ד"ר דורון ותודה על תגובתך.
הבדיקה בוצעה בחשד לשברי מאמץ בעצמות השוקיים או פתולוגיה אחרת בעצמות השוקיים, בשל תלונה על כאבים בעצמות אלו (מאמצען ומטה). בדיקה גופנית אכן בוצעה, אך לא העלתה דבר מלבד רגישות במישוש העצמות. האורתופד גם צפה בצילומים והבחין בסימני תגובת מאמץ לאורך הדיאפיזה, אך לא התייחס לקווים שתיארתי מקודם באפיפיזה (אולי משום שלא זיהה אותם). הבחנתי בקווים הללו רק לאחר הפגישה אתו ולכן ביקשתי לקבל את דעתך המקצועית בעניין.

לבקשתך, אני מצרף 12 תמונות רצופות, בתקווה שהדבר יסייע לך לחוות את דעתך. האם כעת תוכל לומר לי מה טיבם של הקווים? כמובן, אין הכוונה לקו האפיפיזיאלי הבודד בכל אחת מן העצמות, אלא לקווים האחרים.

אני מעריך מאוד את עזרתך.
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
21/01/2016 | 13:37
11
לצערי זה אינו מספיק לאבחן. אם יש לך ספק חזור עם MRI המלא לאורטופד.
בדיקת לחץ תוך מדורי בשוק
17/01/2016 | 12:12
1
34
שלום,
יש לי מחר בדיקת לחץ תוך מדורי בשוק לבדיקת תסמונת המדור בשוק. הבנתי שהבדיקה פולשנית ולא נעימה במיוחד,יש אפשרות לבצע אותה עם משחה מאלחשת? זה עלול להשפיע על הריצה במהלך הבדיקה?
תודה!
בדיקת לחץ תוך מדורי בשוק
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 16:07
11
משחה לא תשפיע על הריצה אבל מוגבלת בהקלה שיוצרת.
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2016 | 15:46
2
 יש לכם שאלות לגבי עולם השייט הבינלאומי? חולמים על חופשה חלומית וזקוקים למידע?
בפורום טיולי שייט תקבלו את כל המידע הדרוש!

מתעניינים בקסמים וטלפתיה? רוצים ללמוד עוד על העולם הקסום והמיסתורי הזה?

סובלת מנשירת שיער וחולמת על פיתרון? מתעניינת בתוספות שיער לקראת אירוע ורוצה לקבל טיפים ורעיונות?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום תוספות שיער!

מהן האבחנות הרפואיות בתחום ההמטולוגיה? ממה הן נגרמות ומהם התסמינים שלהן? 
מוזמנים לדבר על זה עכשיו בפורום המטולוגיה כללי!

יש לך שאלות מתחום הרדיולוגיה? נמצא לפני בדיקה פולשנית ויש לך חששות?
בפורום רדיולוגיה תוכל להתייעץ עם מומחה מהתחום!

סובלים מפטרת ציפורנים? רוצים להתייעץ עם מומחה מהתחום לגבי דרכי טיפול אפשריות?
היכנסו עכשיו לפורום פטרת בציפורנים ותקבלו מענה אמין ומקצועי!

בדיקת זכאויות רפואיות בקופ"ח,בתחום האורתופדיה-אתר כל הבריאות
17/01/2016 | 12:58
27
באתר "כל הבריאות" של משרד הבריאות תוכלו לגלות מהן הזכויות הרפואיות שתקבלו בקופות החולים השונות ובסל הבריאות - בתחום האורתופדיה או בכל תחום רפואי אחר.

בהצלחה ורק בריאות!
זריקות PRP מי שמבין בזה
13/01/2016 | 14:59
1
26
שלום רציתי להתייעץ הגעתי לאתר הזה שכאן של ד"ר דרור רובינסון
לא הבנתי האם הטיפול הזה הוא רק לפציעות ספורט, כלומר לספורטאים מקצועיים או לכאבים למשל בכף הרגל שיש לי, החומר פשוט באתר מאוד מקצועי לא ממש מובן לי, תודה רבה
זריקות PRP
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2016 | 13:35
17
זה אינו טיפול לכאב אלא לתהליכים דלקתיים. צריך ראשית לאבחן את הבעיה ממנה אתה סובל. פנה לאורטופד.
מכה באגודל
13/01/2016 | 11:30
1
20
לפני כ 50 ימים קיבלתי מכה חזקה באגודל, באיזור הציפורן. היתה נפיחת ושטף דם מתחת לכ הציפורן. בצילום לא נראה שבר. אחרי כשבועיים הנפיחות החלה לרדת אבל עד היום כל נגיעה בציפורן קצת כואבת והתחושה מאוד לא נעימה. עדיין מתחת לציפורן יש  שטף דם (בחלק הקרוב לשורש הציפורן) . רואים שרוב הציפורן באויר ,חוץ מהאיזור עם הדם. האם הציפורן החדשה תצליח לגדול ? אם הציפורן החדשה תצליח לדחוק את הציפורן הפגועה שמחוברת לשטף דם?
הציפורן הפגועה נראית שונה משאר הציפורניים
מכה בציפורן
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2016 | 13:31
10
במקרים כאילו לרוב תצמח ציפורן חדשה תחת הישנה עד שהישנה תיפול. התהליך איטי כי קצב צמיחת ציפורניים איטי.
כאב גב תחתון עם הקרנה לרגל ימין
12/01/2016 | 10:48
1
27
שלום ד"ר,

אני בן 30, ומזה מספר חודשים סובל מכאב גב תחתון המקרין לרגל ימין.
הייתי אצל אורתופד שביצע צילום ואיבחן כי המרווח בין החוליות בצד של הגב גדול יותר מהמרווח בצד של הבטן, והמליץ על ביצוע פיזותרפיה לחיזוק שרירי הליבה.
בינתיים, אין לפיזיותרפיה תוצאות, ואני ממשיך לסבול מכאבים.
אשמח לעצתך.
כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגל
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2016 | 13:29
20
במידה ואין שיפור לאחר מספר חודשים כולל קורס טיפול פיזיוטראפי (לא פעמיים),  יש מקום לבדיקה חוזרת ולשקול הדמיה נוספת כגון  CT/MRI
אשמח לתשובה
10/01/2016 | 22:55
3
29
סובלת מאוד מכאבי יידים
זה המיפוי שעשיתי
האם אלו שברים או דלקת פרקים?
כאבי ידיים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2016 | 21:05
2
27
לצורך אבחנה יש צורך בפירוט התלונות, תופעות, צילומי רנטגן ומספר צילומי מיפוי בשלבי ההזרקה השונים. לא ניתן לקבוע אבחנה אמינה לפי תמונה בודדת. 
אפרט
11/01/2016 | 21:41
1
17
סובלת מאוד מכאבים באבצעות היידים בעיקר בקיפול
התחיל לאחר לידה אפידורלית, יומיים לאחר לידה בשני היידים ונמשך מזה חצי שנה.
תוצאת א"ס:
לא הודג קרע או שינויי דלקתיי בגידי  הנ"ל. Palmar Fascia שמו רה. שינויי ניווניי קלי במפרקי ע הסתיידויות זעירות בתוך העצמות. 

תוצאת רנטגן: מבנה וגבולות העצמות תקינים . מרווחים פרקיים שמורים

כל בדיקות הדם שוללות דלקת, לרבותcrp, שקיעת דם, anti ccp.
צירפתי את המיפוי
אני נואשת ולא יודעת אם הכתובת עבורי היא ראמטולוג או אורתפוד כפות יידים.

המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2016 | 13:26
12
מומלץ לפנות לריאומטולוג
בינתיים רופא משפחה יכול לשלוח לטיפול פיזיוטראפי (כמו אמבטיות פאראפין) שיעזור לסימפטומים
שחיקת סחוס בברך
09/01/2016 | 22:58
4
43
שלום,
אשמח אם תוכל לעזור לי בנוגע למקרה שקרוב אליי,
השאלה היא האם המיניסקוס בברך נחשב חלק מהסחוס בברך והאם כשמדובר על שחיקה עקב גיל מבוגר גם הוא מושפע או הכוונה רק לסחוס המפרקי הרגיל?
תודה ושבוע טוב.

שחיקת סחוס בברך
10/01/2016 | 10:04
1
33
בוקר טוב,
קודם כל חשוב להבין שבמפרק הברך יש על כל משטח מפרקי של עצם ציפוי של סחוס בנוסף יש את המניסקוס שגם הוא עשוי רקמה סחוסית המשפרת את ההתאמה בין העצמות.
אם הגיל יש ירידה בנוזליות הסחוס הן של המפרק והן של המניסקוס ובנוסף הן נעשות דקות יותר. בהתאם קרע ניווני של המניסקוס יכול להופיע מבלי סיפור של פציעה או חבלה בברך. 
מקווה שעניתי לך על השאלה.
בברכה, חגית ליבמן פיזיותרפיסטית ואפוסתרפיסטית
תודה ועוד שאלה
11/01/2016 | 00:29
15
ענית לי על השאלה. פשוט לקחתי על עצמי לחקור טיפה את הנושא, הבנו שאין כ"כ טיפול יעיל במקרים כאלו, אבל לא ממש הבנו ממה נובעת הבעיה. אם אפשר שאלה נוספת: הסחוס מפסיק להתחדש בגיל מסוים? ומה זאת אומרת ירידה בנוזליות של הסחוס?
תודה רבה

שחיקת סחוס עקב גיל
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2016 | 21:13
1
27
מדובר על פגיעה בסחוס המכסה את העצמות מצידיי מפרק הברך. שינויים אילו מואצים במקרי פציעות, מבנה מסוים (רגלי X או O) וגורם משמעותי ביותר הינו תורשה.  פגיעה במניסקוס יכולה להיות ללא פגיעה בסחוס אבל יכולה להתלוות לשינויים ניוונים סחוסים בברך.

תודה
12/01/2016 | 21:55
2
דיסקופטיות . מה זה?
10/01/2016 | 21:17
1
89
יסקופטיות . מה זה?
>
10/01/2016 | 21:44
13
הכוונה למצב של פגיעה כלשהי בדיסקים הנמצאים בין חוליות עמוד השדרה, המשמשים כמעין "בולם זעזועים" טבעי. לרוב, המונח מתייחס לפגיעה במצב הדיסקים כתוצאה מתהליך של ניוון, אך לעתים משתמשים במונח זה בצורה יותר כללית כדי לתאר פגיעה מכל סוג שהוא בדיסק; למשל, פריצת דיסק.

תרגיש טוב
בצקת לשדית ותופעות נוספות
08/01/2016 | 16:02
1
60
ד"ר רן היקר,

אני פונה אליך כדי לבקש את עצתך בעניין הבא. למרות המורכבות, אשתדל לתמצת ככל האפשר:

אני בן 25 ובריא בד"כ. במשך חודשיים ביצעתי הליכות וריצות, שבעקבותיהם התחלתי לסבול מכאבים של עצמות ה-TIBIA, שהתבטאו באופן המשמעותי ביותר בעת מישוש קדמת העצם. באותה נקודה הפסקתי לחלוטין להתאמן, וכעבור כחודש וחצי של מנוחה מוחלטת ביצעתי MRI של השוקיים.

הבדיקה הדגימה בצקת לשדית בדיאפיזה של שתי עצמות ה-Tibia, מאמצע העצם ומטה. ללא עדות לתגובה פריאוסטלית או שברי מאמץ [מצורפים 2 צילומים רלוונטיים מבדיקת ה-MRI].

חשוב לציין: משקל גופי תקין, האימונים שביצעתי בזמנו היו הדרגתיים, אני מקפיד על אורח חיים בריא, מקפיד על מזון בריא, נוטל תוספי ויטמין D (בשל מחסור שהיה בעבר) וסידן (כהשלמה תזונתית), ועוד. בדיקות דם שערכתי (לרבות ספירת דם, כימיה, סידן, ויטמין D, אבץ, תפקודי בלוטת תריס, PTH, הורמונים) - תקינות, למעט רמת CPK מעט גבוהה (400 לערך) מזה מס' שנים מסיבה לא ברורה.

שלושה דברים חשובים שעליי לציין:
1. לפני מס' שנים התגלה שבר מאמץ בדרגה 3 ב-TIBIA, כממצא לוואי בעת מיפוי עצמות (שנערך על רקע אחר לחלוטין).
2. מאז גיל 16, אינני מסוגל להתמיד בריצה למרחק שעולה על קילומטר (!), למרות יכולת אירובית סבירה-טובה (לפי מס' מבדקי מאמץ ובדיקות נוספות).
3. אני יודע שזה עשוי להישמע מוזר, אבל לעתים נדמה לי שהעצמות שלי, ובפרט עצמות הרגליים, "שבריריות" מדי, ובמיוחד בעת ריצה, ההרגשה היא שהן כאילו "חלשות" מכדי לשאת את משקל גופי (התקין; 70 ק"ג), והדבר מתבטא באופן המשמעותי ביותר בעת ריצה. שוב - אני יודע שזה נשמע מוזר, אבל זוהי הרגשה סובייקטיבית שלי מזה שנים, ויש להתייחס אליה תוך התחשבות במכלול התופעות שהזכרתי.

להלן שאלתי:
ממצאי ה-MRI ברורים לי לחלוטין (אני בעל רקע מקצועי). ברור לי שניתן היה לומר בפשטות: "אתה בחור צעיר... מדובר בסך-הכל בבצקת לשדית שהופיעה כתגובה למאמץ ממושך... כל שצריך הוא להמשיך את תקופת המנוחה, ואולי לחמם/לקרר את המקום מדי פעם - וזה הכל"; אבל העובדה היא שאני מרגיש את התופעות שתיארתי במשך שנים, והן פוגעות ביכולת שלי להתאמן, על כל ההשלכות הבריאותיות והתעסוקתיות הנלוות לכך. לא לחינם אני מדגיש בפניך שלא מדובר כאן על מישהו ש"מחפש לעצמו צרות בכוח". קיימת כאן בעיה כלשהי ואני פשוט לא מצליח למצוא את מקורה, והעובדה שבמקרה שלי אין ממצאים פתולוגיים חמורים וברורים בבדיקות השונות מאלצת אותי לנסות ו"לעורר" את גורמי המקצוע, כדי שיואילו לעזור לי במציאת הגורם לתופעות הנ"ל, למרות שאני "בחור צעיר" (ביטוי שחוזר על עצמו שוב ושוב מצד הרופאים השונים כנימוק לכך שאין טעם בהמשך בירור). ואגב, אני תוהה אם זו הגישה שהובילה גם את הרדיולוג שפיענח את בדיקת ה-MRI שלי, שמשום-מה לא מצא כל ממצא חריג (ולו הזניח ביותר), כאשר אני ה"קטן" זיהיתי את הממצאים שציינתי לעיל (אני יודע שזה נשמע מוזר, אך אשמח לשלוח לך את הבדיקה ותיווכח בעצמך).

אני כבר באמת לא יודע מה עליי לעשות וכיצד להמשיך מכאן. אודה לך על כל עצה ועל כל הכוונה שרק תוכל לתת לי, ואם צריך, אהיה מוכן לנסוע עד אליך ולהיפגש אתך (למרות שאינני ממרכז הארץ).

המון תודה על עזרתך וסליחה על האריכות.

כאבי שוקיים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2016 | 21:02
15
מי שעוסק יותר בנושא איכות ומטבוליזם העצמות הם האנדוקרינולוגים. אולי שווה לפנות לבירורם.  
לגבי עומס בריצה ניתן להשתמש במדרסים לתיקון וחלוקת עומס נכונה וכן לבצע המרה של חלק מהריצה בספורט אירובי ללא עומס על עצמות השוקיים כגון אופניים או שחייה ועוד. 
צוואר וחוסר יציבות
07/01/2016 | 11:46
1
22
שלום,
בחצי שנה האחרונה אני סובלת מהתקפי סחרחורת ואי יציבות, התקף של כ 24 שעות כל פעם ומאז שהחלפתי כרית אורטופדית לא חזרו ההתקפים
עשיתי MRI מח שיצא תקין וMRI צוואר:
C5-C6 בקע אקצנטרי לימין
C6-C7 בקע דיסק מרכזי
מה אומרת התוצאה והאם יתכן קשר להתקפי חוסר היציבות?
תודה
MRI צוואר והתקפי סחרחורת
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 13:37
19
בMRI צוואר ישנם בקעי דיסק בגבהים C5-6 C6-7. החשיבות היא האם הם לוחצים על חוט השדרה או מיצרים את התעלה.
כעקרון כללי התקפי סחרחורת ואי יציבות מקורם לרוב במנגנון שיווי המשקל ויש לבדוק מול רופא אף אוזן גרון.
תוצאות MRI ברך
06/01/2016 | 17:45
1
40
מניסקי לטרלי - תקין. לא הודגם בו קרע.
מניסק המדיאלי - הודגם קרע אלכסוני גדול בקרן אחורית
רצועות הצולבות תקינות.
רצועות הצדדיות תקינות
גידי מנגנון היישור תקינים.
כונדרומלציה של סחוס הפיקה במידה קלה
עצמת אות מלשד עצם תקינה ללא עדות לבצקת או שברים.
לא הודגמה כמות מוגברת של נוזל בתוך המפרק.
בפוסה פופליטאלית הודגם BAKER CYSTקטן עם סמני דליפה

מה זה אומר ואיך מטפלים בזה?
תודה
תוצאות MRI ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 13:34
25
למעשה מתוארים מספר ממצאים: קרע במניסקוס מדיאלי כלומר בסחוס עדין בברך בצד הפנימי אחורי. פגיעה קלה בסחוס הפיקה. ציסטה קטנה.
טיפול תלוי בגיל, ביטוי קליני - כלומר מתי כואב, מתי מפריע, האם הברך "נתפסת" ועוד שאלות.
חזור לרופא המטפל.
תוצאות בדיקת CT
06/01/2016 | 14:48
1
25
לפני כשבועיים ניחבלתי ברגל שמאל והיום קיבלתי תשובה של בדיקת ct שעשיתי לפני כשבוע אשמח להסבר של התוצאה: שברי תלישה שטוחים קידמית לזיז טרכליאר של קלקנאוס ולגבול עליון ותחתון אחורי של עצם הסירה עם הסננה קלה של הרכמות מסביב אשמח לפירוש והאם יש מקום לביצוע בדיקת mri...
בדיקת CT
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2016 | 13:31
16
הCT מתאר שברי תלישה מעצם הקלקניאוס ועצם הסירה. לרוב פגיעה כזו מטופלת לא ניתוחית אך יש צורך שהרופא המטפל יראה את הCT כדי להעריך את גודל החלקים התלושים ומיקומם כדי לוודא זאת.
כאבים עזים בכתף ובזרוע
04/01/2016 | 10:25
2
35
אני בת 67. סובלת כ-18 שנים מתת פעילות בלוטת התריס. לאחרונה החלו כאבים עזים בכתף שמאל המתפשטים לזרוע. תרופות ומשחות הנמכרות ללא מירשם לא עוזרות. האם לפנות לאורתופד או ראומטולוג? האם יש קשר למחלות אוטואימוניות? (הערה: בספטמבר עברתי באיכילוב ניתוח באוזן שמאל).
כאבים בכתף וזרוע
( לעמוד שלי בתפוז )
04/01/2016 | 17:54
1
24
הכאבים שאת מתארת יכולים לנבוע מסיבות רבות. מבין השכיחות שבהן יכולות להיות בעיה צווארית הקורנת ליד או דלקת/קרע בגיד הכתף. 
רצוי לפנות ראשית לאורטופד לבדיקה. 
תודה.
05/01/2016 | 07:39
3
נ.ב. כאבים בכתף -
04/01/2016 | 10:47
25
הכאבים הופיעו לאחר הצטננות קשה ושיעול עז. לשיעול עזר לי רק ברונכו-D.
שבר ופריקת כתף
02/01/2016 | 20:19
23
שלום
בן 27 ששבר ופרק את הכתף בעת משחק נבדק על ידי אורטופד שהחליט על טיפול שמרני והמלצה לאחר 6 שבועות התחלת פיזיוטרפיה
הבעיה היא שהבחור הוא ישראלי שחי באיטליה מילאנו -רומא לסירוגין יש לו ביטוח בריאות באיטליה לא ברור מהם הזכויות שלו זקוק למעקב ופזיוטרפיה שם משהו מכיר רופא ואו פזיוטרפיסט שממוחה לפגיעה זאת במילאנו או ברומא כדי שיוכל לעקוב אחריו שם אשמח לתשובה

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
ד
מנהל פורום אורתופדיה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום