לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'קנאקים מוזרים בחזה מהסטרנום'
קנאקים מוזרים בחזה מהסטרנום
16/08/2016 | 23:39
1
83
אהלן, אני בן 29, בריא סה"כ , מתרגל יוגה פעם בשבוע, 
 בזמן האחרון התחיל לי לחץ קטן בחזה ואז אני עושה מתיחה - משחרר קנאק (שעושה רעש חזק) ואז מרגיש הקלה.
פעם זה היה אחת לכמה ימים היום זה 2-3 פעמים ביום.
תכלס זה לא כואב אבל הרעש של הקנאק קצת מלחיץ (גם את האנשים שנמצאים לידי באותו רגע)
מלבד זה  גם העובדה שהתדירות עולה גם מלחיצה אותי
יש לי סיבה כלשהי לדאוג ? צריך לפתור את זה ? לטפל בזה ?
לצפיה ב-'קנאקים בסטרנום'
קנאקים בסטרנום
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2016 | 14:00
10
אזור זה מטופל ע"י כירורגים חזה ולא אורטופדים
לצפיה ב-'כאבים באצבע אמצעית (3)'
כאבים באצבע אמצעית (3)
15/08/2016 | 20:57
1
42
מזה כחודש חודש + יש לי כאבים באמצע השלישית, האמצעית. הכאבים הם בעיקר כשהיא מקופלת /באחיזה והכאב מתרכז בחלק הקדמי של האצבע "במפרק" האצבע שקרוב לציפורן .
זה מעט מדאיג אותי. מה יכולה להיות הבעיה, מה הטיפול הדרוש?
לצפיה ב-'כאבי אצבע'
כאבי אצבע
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2016 | 13:57
13
מכלום ועד בעיה משמעותית. 
גש לרופא להבדק
לצפיה ב-'קשרי שמורל'
קשרי שמורל
15/08/2016 | 13:35
1
22
שלום ,
לאחר חבלה בעבודה קבלתי תוצאה מבדיקת ה CT שיש לי בגב עליון קשרי שמורל
מה זה בדיוק ?
לצפיה ב-'קשרי שמורל'
קשרי שמורל
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2016 | 16:07
15
איזורים נקודתיים בחוליות עמוד השדרה בהן הדיסק בולט ללוחית העליונה או תחתונה של גוף החוליה. כעקרון לא בעל משמעות. 
לצפיה ב-'פלטפוס ועמידה ממושכת'
פלטפוס ועמידה ממושכת
14/08/2016 | 11:01
1
8
אני עובדת כטבחית וסובלת מכאבים ברגליים (כף הרגל וברכיים) לאחר עבודה בעמידה ממושכת של כ8 שעות.
יש לי פלטפוס וקריסה  פנימה של הרגל.
האם נעל מטבח כדוגמאת בירקנשטוק (מדרס שעם המקבל את הצורה של כף הרגל) יכולה להתאים לי או שעלי לחפש נעל בה אני יכולה להכניס את המדרסים שלי?

תודה
לצפיה ב-'פלטפוס , עמידה ממושכת וכאבי רגליים'
פלטפוס , עמידה ממושכת וכאבי רגליים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2016 | 15:57
13
לרוב עדיף מדרס לפי מידה בנעל.
לצפיה ב-'דלקת בכתף'
דלקת בכתף
13/08/2016 | 22:02
1
32
שלום
מזה מספר שבועות יש לי כאבים בכתף ימין בתנועות מסויימות.  אין חבלה. לאחרונה המצב הוטב מאוד אבל עדיין במצבים מסויימים יש לי כאבים. יש שיפור משמעותי אבל לא מושלם. אורתופד של קופח המליץ לי לקחת arcoxia וכן טיפול פיזיותרפיה. האם התרופההיא פשוט נגד כאבים או שחיונית להחלמת הדלקת? אם לא אקח אותה הדלקת פשוט לא תעבור או שתעבור בכל מקרה? אציין שהרופא עשה לי בדיקה לפי תנועות ולא צילום וכו
לצפיה ב-'דלקת בכתף'
דלקת בכתף
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2016 | 15:55
14
ארקוקסיה שייכת לתרופות נוגדות דלקת. ומטרתה לטפל בדלקת. 
האם יכול להחלים לבד?- בחלק מהמקרים. 

לצפיה ב-'טיפולים זמניים עד לניתוח'
טיפולים זמניים עד לניתוח
13/08/2016 | 15:21
1
20
האם ניתן להקל על כאבים ותנועה של מפרק הירך עד לניתוח? פיזיותרפיה? הידרותרפיה? כירופרקטיקה?
לצפיה ב-'טיפולים זמניים עד לניתוח'
טיפולים זמניים עד לניתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2016 | 15:52
10
כעקרון לרוב ניתן להקל בעזרת טיפולים פיזיוטראפים ונוספים. תלוי מה הבעיה המדויקת ומה דרגת החומרה שלה. 
לצפיה ב-'קרע במניסקוס + קרע ב-ACL'
קרע במניסקוס + קרע ב-ACL
12/08/2016 | 19:50
1
18
שלום,
אני סובל מקרע ישן (בן כמה שנים) ב-ACL וקרע במניסקוס המדיאלי (גם מזה מספר שנים). אינני סובל מכאבים חזקים או בריחות מרובות של הרגל וסך הכל אני חי עם זה.
הוצעה לי האופציה הניתוחית של כריתת מניסקוס חלקית, שאלתי היא האם הכריתה הנ"ל תוביל לסיכוי מוגבר לאוסטאוארטריטיס? האם כדאי כבר שאשאר בלי הניתוח?
האם במידה ואינני עובר את הניתוח - קיימת סכנה שהמניסקוס הקרוע ייצור פגיעה ניוונית בברך? האם ניתן לרוץ כרגיל?
תודה רבה 
לצפיה ב-'קרע ACL ומניסקוס'
קרע ACL ומניסקוס
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2016 | 15:48
11
פגיעה מסוג זה בברך כשלעצמה מהווה סיכון מוגבר לאוסטיאוארטריטיס. בשל אי יציבות הברך נגרם נזק מצטבר מוגבר לאורך השנים.  
ניתוח למניסקוס בלבד! רלוונטי אם יש סימפטומים מתאימים וכטיפול בהם. כעקרון זה לא אמור להחמיר את הסיכון הקיים או לשפר סיכויים, רק לטפל בסימפטומים. 
לצפיה ב-'שרירים שאלה'
שרירים שאלה
12/08/2016 | 12:47
5
דר שלום,
-האם השרירים של ייצוב מפרק שורש כף היד (כאשר המפרק נמצא מאוזן לאמה בקו ישר אחד),הם השרירים הפושטים ביד ?האם גם המכופפים שבאמה עוזרים בפעולה?
-שאלה נוספת-מהו הקשר שיש בין האגודל לאצבע המורה?-שמתי לב שכשמרימים את האגודל באופן אוטומטי קצת מהאצבע השנייה גם כן עולה? למה הן קשורות בפעולות אחת של השנייה?
תודה רבה

לצפיה ב-'הכתף שלי'
הכתף שלי
12/08/2016 | 02:43
22
לצפיה ב-'הכתף שלי'
הכתף שלי
12/08/2016 | 02:43
1
14
קודם כך אני לא בטוח אם זה צריך להיות פה ואם לא תקנו אותו.
אני אור ולא מזמן התחלתי לקבל תחושה מדגדגת (tingley) (לא ממש אבל הכי קרוב לתיאור) מאחורי הכתף כשאני לא זז ואני לא יודע מה לעשות בנושא (בן 17) 

תודה 
לצפיה ב-'תחושת דגדוג מאחורי הכתף'
תחושת דגדוג מאחורי הכתף
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2016 | 15:42
9
צריך לעקוב. אם זה מתגבר/מופיע בתדירות גבוהה ניתן לפנות לרופא לברר. 
לצפיה ב-'מימצאי בדיקת מיפוי עצמות '
מימצאי בדיקת מיפוי עצמות
12/08/2016 | 01:44
3
22
אפשר לקבל הסבר מה כתוב
לצפיה ב-'תשובת מיפוי עצמות'
תשובת מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2016 | 15:40
2
17
שינויים שחיקתיים/ניוונים/גיל ב: כתפיים, שורשי כפות ידיים, ברכיים, כפות רגליים, עמוד שדרה גבי ומותני. שינויים של מאמץ יתר בשוקיים. יתכן דלקת במפרק האגן הימני מאחור (סקרואיליאקי).
לצפיה ב-'דוקטור דורון אפשר לפרט בבקשה במה מדובר '
דוקטור דורון אפשר לפרט בבקשה במה מדובר
16/08/2016 | 19:20
1
13
<i>גילי 45 ולא עברתי טראומה מאיפה כל זה נובע ומדוע </i>
<i>ומה הם דרכי הטיפול </i>
<i>בבקשה </i>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2016 | 14:13
7
מיפוי עצמות זו בדיקה לא ספציפית. צריך בדיקה גופנית בנוסף כדי לאבחן ולהמליץ על טיפול. כמוכן לגבי קליטה במפרק סקרואיליאקי רצוי לפנות לריאומטולוג לבירור בשאלת דלקת פרקים
לצפיה ב-'כאב והגבלת תנועה במפרק האצבעות'
כאב והגבלת תנועה במפרק האצבעות
11/08/2016 | 08:55
3
17
שלום לכם,
לפני שנה הופיעו כאבים במפרק האגודל ביד ימין (היד הדומיננטית), מאוחר יותר הופיעה נפיחות באזור המפרק והגבלת תנועה.
באולטראסאונד כף יד נמצא זיז גרמי. 
לא טיפלתי בכך וזה עבר עד חודשיים בערך.
כעבור מספר חודשים הופיע כאב במפרק האצבע השלישית, האמה, באותה היד. עוצמת הכאב פחתה ונשארה אי נוחות בעת כיפוף האצבע.
בחודשיים האחרונים החלו כאבים באגודל יד שמאל. בשעות הבוקר לאחר התעוררות הכאבים חזקים יותר.גם כאן קיימת נפיחות סביב המפרק והכאב בעיקר בעת כיפוף האצבע.
מבקשת לדעת על מה התופעה יכולה להצביע? האם תתכן דלקת פרקים? 
חשוב לציין, כי לא הייתה חבלה בכפות הידיים או האצבעות.
אודה לעזרתכם מקרב לב,
מיכל
לצפיה ב-'כאבים והגבלה במפרקי כף יד'
כאבים והגבלה במפרקי כף יד
( לעמוד שלי בתפוז )
11/08/2016 | 16:20
2
11
יתכן ומדובר בדלקת פרקים. מומלץ בירור ריאומטולוג או רופא משפחה 
לצפיה ב-'תודה בעבור התשובה! אילו בדיקות עליי לבקש? '
תודה בעבור התשובה! אילו בדיקות עליי לבקש?
11/08/2016 | 16:45
1
10
כמו כן, לא ציינתי, אני בת 38 .
זהו לא גיל מוקדם לדלקת פרקים?
נכון לעכשיו ניתנו לי ע"י רופאת המשפחה כדורים נוגדי דלקת - etodolac.
האם נכון לקחת אותם ?

לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2016 | 15:37
3
יש לפנות לריאומטולוג. הוא יפנה לבדיקות דם.
גילך אינו שולל מחלת פרקים.
הכדורים יקלו על הסימפטומים ויפחיתו נזק מקומי. 
לצפיה ב-'התייעצות לגבי רצועות פבליק- תינוקת בת 3 חודשים'
התייעצות לגבי רצועות פבליק- תינוקת בת 3 חודשים
11/08/2016 | 13:34
1
6
שלום, ביתי לאחר 3 חודשי טיפול ברצועות פבליק, היום בבדיקת האולטרסאונד יצאה בדיקה תקינה לחלוטין בשתי הרגליים. רק בשבוע הבא יש לנו תור לאורטופד. רציתי לדעת האם ניתן לבינתיים להוריד מעט את הרצועות? תודה
לצפיה ב-'רצועות פאבליק'
רצועות פאבליק
( לעמוד שלי בתפוז )
11/08/2016 | 16:21
6
זה מידע לא מספק להחלטה. רצוי לשאול את האוטופד המטפל
לצפיה ב-'שבר הליכה אישה בת 52'
שבר הליכה אישה בת 52
09/08/2016 | 16:35
1
17
שלום
בת 52 די רזה.
אובחן אוסטאופורוזיס בצ'קאפ תקופתי לפני שנה - מינוס 3 סטיות תקן בגב וגם בפרקי הירכיים. 
טרם התחלתי טיפול לזה רק לוקחת ויטמין D שהיה מאוד נמוך.

לפני 4 וחצי חודשים במהלך טיול טיפסנו בשיפוע יחסית גבוה ומאמץ רב.
מאז החלו כאבים בעצם השוק מקדימה כ 5-10 ס"מ מתחת לברך רגל ימין
הכאב מוגבר יותר אחרי הליכה או עמידה ממושכת.
אין נפיחות.
נכתב "רגישות מדיאלית ל TT ומעט דיסטאלית לו" "אין נפיחות או אודם, לא נמוש קאלוס. רגישות באקפקט מדיאלי של שוק קריבנית ימין".
צילום חודש אחרי שזה החל - תקין לחלוטין
צילום נוסף לפני חודש - 3 חודשים אחרי שהכאב החל - תקין לחלוטין.

למרות זאת יש עדיין קצת כאב שם במיוחד אחרי שעומדת חצי שעה שעה או הולכת נניח קילומטר אפילו לאט. 
הכאב לא החמיר ב 4 חודשים ואולי קצת השתפר אבל יש ימים שמרגישה את זה לאורך היום.

אורטופד בקופח אמר שזה כאב בעצם אבל אם אחרי 3 חודשים אין כלום בצילום זה חסר משמעות.
אורטופד אחר בקופח שראיתי היום אמר שעלול להיות שבר אי ספיקה ולכן רצוי מיפוי עצמות או MRI.

1. האם הגיוני שיש שבר אי ספיקה בעצם השוק אם הצילום תקין אחרי 3 חודשים
והיות והכאב לא גבר במהלך 4 החודשים מאז שזה החל?
2. גם אם נניח שיש שבר אי ספיקה בעצם הטיביה מה הטיפול הרצוי?
3.**** אם אני מסתפקת כעת בהליכות איטיות של עד קילומטר וחצי ועמידה עד שעה רצוף האם זה בסדר? 
4. עלול להיות לי מזה נזק לצמיתות שאצלע בהמשך או אצטרך ניתוח?

תודה רבה
לצפיה ב-'כאבי שוק'
כאבי שוק
( לעמוד שלי בתפוז )
11/08/2016 | 16:19
5
הצילום במקרה זה פחות אבחנתי.
אם אין שיפור רצוי מיפוי או MRI. 
רוב הסיכוי שהטיפול יהיה להפחית מעמס מבחינת הליכה ריצה ועמידה ובמקביל לחזק שרירים בפיזיוטראפיה/הידרוטראפיה. 
לצפיה ב-'סוגים של שתלים במקום רצועה צולבת - התלבטות'
סוגים של שתלים במקום רצועה צולבת - התלבטות
09/08/2016 | 13:15
1
10
שלום, שני רון ואני בן 27.
רציתי להתייעץ במצבי או יותר נכון מצב הברך שלי.
לפי ממצאי האמ אר איי יש לי קרע מלא בצולבת וקרע "ידית הדלי" במיניסקוס.
אינני עוסק בסופרט באופן מקצועי, לפני הפציעה שיחקתי כדורגל פעמיים בשבוע ועשיתי ריצות.

כיום קיבלתי שלוש חוות דעת שונות לעניין הניתוח. כולם אומרים שבעת הניתוח מנסים לתפור את המיניסקוס ואם לא מצליחים מסירים, דעותיהם נחלקות לעניין שחזור הרצוע.

1. גיא מורג, ממליץ על שתלים מלכותיים. אלוגרפט.
2. דר מאזן פלאח ממליץ לקחת שתלים עצמאיים מאזור אחר ברגל.
3. דר נירנברג דניאל אומר בכלל לא להשתיל כלום ושלאר שיקום וחיזוק שרירים אוכל לחזור לעסוק בספורט באופן חובבני לרבות כדורגל וריצה.

אני אפילו מוכן קצת להתפשר על סוג הספורט ולעבור לשחות ולשחק כדורגל פעם בשבוע או פעם בשבועיים.

אני ממש מתקשה להחליט, המחשבה על ברגים ברגל לא נעימה לי, מצד שני החשש שהברך תברח שוב בעודי משחק מטקות גם אינה נעימה.

אשמח לשמוע את עצתך בעניין כמו כן יתרונות וחסרונות של כל שיטה. אני חושב שיותר משחשוב לי לחזור לפעילות ספורטיבית אינטנסיבית חשוב לי הבריאות של הברך, הטבעיות של הגוף, והבריאות של הברך לטווח הרחוק.

רון
לצפיה ב-'טיפול בקרע צולבת קדמית של הברך'
טיפול בקרע צולבת קדמית של הברך
( לעמוד שלי בתפוז )
11/08/2016 | 16:15
7
לגבי לשחזר את הרצועה או לא:
ככל שאתה צעיר יותר, ספורטיבי יותר ועם פגיעה משמעותית יותר ברצועה הניתוח מתאים לך. לעומת זאת למישהו מבוגר שאינו עוסק כלל בספורט ואינו מרגיש אי יציבות סביר שלרוב יבחר טיפול לא ניתוחי. 
כעקרון, במקרה שלך , אם לא תשחזר הסבירות גבוהה שבכדורגל הברך "תברח" שוב. 
לגבי השתלים לכל אופציה יתרונות וחסרונות:
שתל מהגוף שלך נקלט מהר יותר ולכן יכול לקצר את הזמן עד לחזרה לספורט תחרותי כמו כדורגל אבל מצד שני יש פגיעה במקום אחר ברגל ממנו קוצרים את השתל עם אפשרות לסיבוכים.
שתל מתורם (אלוגרפט): אין פגיעה נוספת ברגל ע"י לקיחת השתל, מקצר זמן ניתוח, סכנת זיהום מעט מוגברת, זמן לחזרה לספורט תחרותי מעט יותר מוארך. 
לצפיה ב-'מחקר בנושא שימוש באינטרנט לצורכי בריאות'
מחקר בנושא שימוש באינטרנט לצורכי בריאות
11/08/2016 | 09:47
8
שלום לכולם,
ד"ר אסתר בריינין וד"ר קרן לנדסמן חוקרות את השימוש באינטרנט לצורכי בריאות, כדי לעזור בגיבוש מדיניות בנושא. אנא הקליקו על הקישור כדי לענות על סקר קצר (פחות מ-3 דקות) ואחר כך הפיצו את הקישור בין כל בני משפחותיכם וחבריכם בני 18 עד 120 ובקשו מהם לענות גם כן. שיתוף הפעולה שלכם ממש חשוב כדי שיהיה ייצוג למקסימום גולשי האינטרנט בישראל. תודה מראש לכל המשיבים. לשאלות ניתן לפנות לאסתר estherb@ruppin.ac.il  או לקרן kerenlandsman@clalit.org.il

תודה רבה!
לצפיה ב-'כאבים בכף הרגל'
כאבים בכף הרגל
08/08/2016 | 03:23
3
40

התחלתי לעשות הליכה כל יום +ריצה(אני "מתחיל" אז  כל 5 דקות הליכה \דקה ריצה)
על הליכון+בחוץ
5 קמ סהכ (10 אם זה פעמיים ביום)
התחיל להופיע לי כאב בכף הרגל באיזור העקב.
מה שמפריע לי להמשיך את הפעילות הספורטיבית.וצליעה.
מה הכאב הזה?
האם זה יעבור לבד או שצריך טיפול?

לצפיה ב-'כאבים בעקב בספורט'
כאבים בעקב בספורט
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2016 | 14:56
2
30
כדי לאבחן בדיוק יש להבדק. 
קודם אפשר לנסות להפחית/להפסיק/להמיר פעילות זמנית, להקפיד על מתיחות לפני ואחרי פעילות. 
לצפיה ב-'הייתי אצל רופאת משפחה'
הייתי אצל רופאת משפחה
08/08/2016 | 16:24
1
16

היא אמרה לי שיש לי דלקת בגיד.
היא נתנה לי ארקוקסיה (כדור ביום למשך שבועיים)
ואני מורח הומאו-טראומה

מה היא ארקוקסיה etoricoxib?

לצפיה ב-'ארקוקסיה'
ארקוקסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/08/2016 | 16:06
17
כדור נוגד דלקת השייך לנוגדי דלקת שאינם סטירואידים (NSAIDS). 

לצפיה ב-'תוצאות MRI'
תוצאות MRI
07/08/2016 | 18:00
1
43
לצוות המומחים, שלום 
אבי בן 73 סובל מזה חודשיים מכאבים חזקים ברגל שמאל
עבר טיפול אפידורלי במרפאת כאב
שנבע בעמוד שידרה ועזר משמעותית
אבל עדיין סובל מכאבים עזים בברך ימין שמשביתים אותו
לאחר בדיקות סיטי ומיפוי עצמות נשלח לבדיקת MRI
להלן התוצאות:
התוויה קלינית - חשד ל AVN
סיכום:
OA קשה בשלושת המדורים
SNOK נרחב ב LFC עם בצקת לשדית ניכרת
קרעים במניסקוסים
שינוי מוקואידי ב ACL
מומלצת בדיקה חוזרת בעוד שלושה חודשים
אשמח לקבל פיענוח לתוצאות הבדיקה
תודה
לצפיה ב-'MRI ברך'
MRI ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2016 | 14:53
43
OA קשה בשלושה מדורים משמעו אוסטיאוארטריטיס כלומר שחיקת הסחוסים ניכרת בכל חלקי הברך. 
SONK- תהליך של בצקת וספיגה בעצם שלרוב חולף מעצמו בתקופה של מספר חודשים. לכן הומלץ MRI מעקב בעוד 3 חודשים. 

לצפיה ב-'ניתוח בקע טבורי...'
ניתוח בקע טבורי...
06/08/2016 | 22:42
1
9
היי,
אני בת 38 אם לשניים ובתוכנית להכנס להריון פעם שלישית בשנה-שנתיים הקרובות.

לאחרונה לאחר סדרת בדיקות שונות כולל אולטרה סאונד התגלה אצלי בקע טבורי ברוחב 3 מ"מ (הגילוי עקב דלקת שהייתה במקום וחלפה). הוא לא כואב לי, ואין סימנים חיצוניים של נפיחות.

1. אני בדילמה האם לבצע בכלל את הניתוח - מצד אחד זה זמן נח לי בחיים, לא בהריון כרגע ויש לי זמן נח לשיקום ... מצד שני אין איזו דחיפות כנראה במצב וכאמור לא כואב לי.

שאלה 2 - אם ללכת על ניתוח האם עדיף במצב כזה ניתוח "רגיל" או באמצעות לפרוסקופיה?

שאלה 3 - האם ההריון עצמו בהנחה שלא אבצע כעת את הניתוח, צפוי להרחיב את הבקע הזה?
לצפיה ב-'בקע טבורי'
בקע טבורי
( לעמוד שלי בתפוז )
08/08/2016 | 14:38
5
לצפיה ב-'מפרק שרירים'
מפרק שרירים
07/08/2016 | 01:26
13
דר שלום ,
תוכל לכתוב לי בבקשה אילו שרירים גורמים למרפק לזוז הצידה מהגוף (ABDUCTIONׂׂׂׂ),בעוד הוא חצי מקופל? (כמו תנוחה של פסנתרן שמנגן,ובזמן הנגינה המפרק זז הצידה מהגוף). ואילו שירירם מחזירים אותו חזרה קרוב לגוף?
חיפשתי ולא מצאתי תשובה לזה..
תודה רבה

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מומחה לכף רגל וקרסול
פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה