לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אורתופדיה
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

ניתוח הארכת אצבע- מרשה לעצמי להשוויץ בתוצאה :)
01/03/2016 | 20:59
34
לפני שנה עברתי את הניתוח הזה
ניתוח לא פשוט, החלמה קשה של 3 חודשים בערך
כאבים מטורפים אבל התוצאה בסוף משתלמת :)
עדיין יש צלקת קטנה שראיתי תוצאה כבר שהיא מתבהרת 
אבל זה עדיף על מה שהיה 

דלקת בגב עליון
29/02/2016 | 14:28
1
31
שלום רב,
מזה כחודש וחצי אני סובל מדלקת די חריפה בגב העליון(כנראה מעומס יתר של אימונים אינטנסיביים) מה שמגביל אותי תנועתית עם הראש אחורה או לצד ימין, ישיבה בתנוחה מסויימת ושינה אך ורק ב 2 תנוחות - לצד בלבד. הכאב הוא ליד scapula ימין וההרגשה היא שהכאב מגיע משריר trapezius עליון/אמצעי אך מביקור אצל אורטופד נאמר שמדובר על Rhomboid, ללא אזכור ל major או minor.
נכון לרגע זה אני אחרי טיפול תרופתי שהתחיל ממוסקול והמשיך לאטופן, לאחר מכן זריקה, בין לבין וולטרן ומדבקות למיניהן וכרגע אני על ארקוקסיה 90 מ"ג.
העניין הוא שגם לאחר חודש וחצי אין שום הקלה בכאב ולו הכי קלה מה שאומר שטיפול תרופתי לא כל כך עוזר מה שגם עשיתי מסז' רקמות עמוקות וגם זה לא עזר. כרגע אני אחרי 2 ביקורים אצל 2 אורטופדים שונים ובשני המקרים נאמר שמדובר בדלקת.
השאלה שלי איך ייתכן שאחרי כל הטיפולים התרופתיים אין אפילו הקלה
ולו הכי קלה בכאבים אחרי חודש וחצי? מה עוד ניתן לעשות? אני אובד עצות ואשמח לכל עצה/הערה/תבונה בנושא.
יש לציין שאין לי כאבים בתנועות retraction/protraction בשכמה.
דלקת בגב עליון
( לעמוד שלי בתפוז )
29/02/2016 | 15:45
12
במידה ולא עשית, טיפול פיזיוטראפי יכול לעזור מאוד (זה לא מסאג רפואי).
אם לא מגיב לשום טיפול צריך לשקול את האבחנה שוב. אולי הקרנה מהצוואר/אחר
ארקוקסיה
27/02/2016 | 12:24
1
50
שלום!
קיבלתי כדור ארקוקסיה אחד ליום למשך 10 ימים,
אחרי חודשיים וחצי של כאבים עקב דלקת/חשד לקרע בכף רגל.

האם הכדור מטרתו לרפא את הדלקת או רק לכאבים?

אני שואלת, כי אם רק לכאבים, אעדיף לא לקחת, אבל אם מטרתו אחת ולתמיד לרפא - אז כן אקח...

תודה!
ארקוקסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/02/2016 | 15:40
26
הכדור שייך למשפחת נוגדי דלקת שאינם סטירואידים ומיועד לטיפול בדלקת
שבר בגליל הפרוקסימלי
24/02/2016 | 02:19
1
13
שלום, יש לי שבר בגליל הפרוקסימלי של יד ימין אצבע 1 (אגודל). זה קרה בערך לפני 4 חודשים ורק היום קיבלתי לידיים את התוצאות של רנטגן (מכל מיני סיבות). עדיין כואב לי. האם שבר היה אמור להתאחות כבר? מה אפשר לעשות? האם לשבר כזה יש דרגות (לא מופיעה דרגה בפיענוח)?
שבר באגודל
( לעמוד שלי בתפוז )
25/02/2016 | 13:56
276
יש עמדות שונות לשבר ויכולות להיות פגיעות נלוות ברצועות/גידים.
שבר העומד בעמדה טובה מחלים תוך כ 3 חודשים. לעיתים יש צורך בפיזיוטראפיה.
צריך לפנות לאורטופד.
החלפת מפרק ירך לצעירים
23/02/2016 | 10:31
1
18
שלום רב.
כילדה סבלתי מפרטס עם שני ניתוחי אוסטאוטומיה לאורך הילדות-נעורים. נותרו כאבים כרוניים בדרגה נמוכה והבדל קל באורך רגליים. כיום אני בת 38 כשלוש שנים עם כאבים חריפים לתקופות. יש OA ונמצאתי מתאימה להחלפת מפרק. מה ידוע על החלפת מפרק אצל צעירים? האם יש סיכוי להבדל באורך רגליים? האם אוכל לעשות הכל אחרי? האם משקל הריון "יהרוס" את המשתל? כמה שנים עתיד המפרק להחזיק לי? האם בשיטה קדמית או אחורית?
תודה מראש
תודה רבה רבה

החלפת מפרק ירך לצעירים
( לעמוד שלי בתפוז )
25/02/2016 | 13:54
9
ניתוח החלפת מפרק ירך כעקרון הינו ניתוח עם שביעות רצון רבה אצל המנותחים. גם בצעירים שהגיעו לשלב שבו הם זקוקים לנ"ל. בכל ניתוח כזה יתכן ויווצר הבדל באורך רגליים. המשתל לרוב מחזיק שנים רבות 10-20 שנה. לגבי השיטה, יש יותר מקדמית ואחורית וזה מצריך יותר התיחסות ספציפית לחולה.
פריצת דיסק
23/02/2016 | 09:39
1
38
לפני כשבוע וחצי איבדתי תחושה ברגל שמאל והתחילו כאבים עזים בגב התחתון .
הלכתי לאורטופד שנתן לי אטופן בטענה שזו דלקת שיושבת על העצב ונתן לי גם הפניה ל CT אם המצב יחמיר.

לצערי המצב רק החמיר ובשלישי שעבר הלכתי לרופאת המשפחה כי זה לא עבר ואיבדתי כמעט לגמרי תחושה בחלק מהרגל והחלק השני כאב בטירוף .
ביום שישי האחרון עשיתי CT מותני והבוקר ב 7:30 התקשרה אלי הרופאה וביקשה שאלך דחוף לאורטופד כי יש לי פריצת דיסק חמורה והיא רוצה שישקול ניתוח .

כל זה חדש לי - מה אומר ניתוח ? האם חייבים ? כמה זמן החלמה ? 

תודה

פריצת דיסק
( לעמוד שלי בתפוז )
25/02/2016 | 13:46
19
ניתוח משמעו גישה ניתוחית לאזור הדיסק הלוחץ על העצבים וגורם לבעיה וכריתת חלק ממנו כדי למנוע את הלחץ העצבי.
ניתוח בדרך כלל חובה אם יש שיתוק שרירי חדש או אובדן שליטה על שתן או צואה, בשאר המקרים זה יחסי.
בניתוח דיסק שאינו דורש קיבועים לרוב השיפור מהיר ואפשר להשתחרר תוך יום. כמובן שלכל ניתוח סיכונים.

האם טיפול בגלי הלם עוזר לכאבי כתף וצוואר ??
21/02/2016 | 12:58
1
12
גלי הלם
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2016 | 15:27
16
יש דברים ספציפים שלהם מיועדים גלי הלם. כעקרון בעיקר לפורר הסתידויות כגון בגידי הכתף או "דורבן" בכף הרגל.  גם בטיפולים האילו הספרות המדעית לא תמיד מראה חד משמעית שטוב יותר מטיפולים כגון זריקות ופיזיוטראפיה.
כאבים בעצמות
20/02/2016 | 23:56
2
29
שלום,
אני סובלת מכאבים בעצמות הירכיים מכמה חודשים.. הכאבים מתגברים בלילה . הכאב עמום כמו לחץ עם חום ובתוך העצם "נמלים רצים". עשיתי בדיקות שהיו תקונות חוץ מרמות מאוד נמוכות של וויטמין די.
קבלתי טיפול ברופלקטי למשך 3 חודשים עם מינון גבוה של ויטמין די ועכשין עם מינון יומי.
הכאב לא נפסק וכשיו אני מרגישה בעצמות שוקיים ובאגן ובידיים.
הכאבים מתגברים בשבוע השלישי של החזור סדיר של 28-30.
אני בת 43.
מה מקור הכאב הזה???
איזו בדיקות לעשות?
אני גרה באנגליה עכשיו
תעזרו לי
כאבי לילה בעצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2016 | 15:23
1
28
מצריך בירור כדי לענות. לדוגמא:
EMG כדי להעריך בעיה עצבית או הקרנה מהגב.
רמות ויטמין B ונוירולוג.
מיפוי עצמות כדי להעריך האם יש תהליך באמת בעצמות ומהו.
תודה רבה דר'
25/02/2016 | 01:47
6
תודה רבה דר'
אפשר לגבוהה באמצעות מתיחת גב?
19/02/2016 | 21:36
3
16
יצא לי לקרוא בזמן האחרון כל מיני מאמרים באינטרנט שטוענים שאפשר להוסיף כמה סנטימטרים לגובה בעזרת מתיחות גב, הטענה המרכזית במאמרים היא שהסחוס בין החוליות יכול להתעבות בעזרת מספיק מתיחות.

האם זה נכון?
הגבהה ע"י מתיחות
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2016 | 15:20
2
19
לא מכיר ביסוס מחקרי לנ"ל.
אם יש מאמר מדעי שנתקלת בו הוסף קישור
לא נתקלתי במאמר מדעי, למעשה מצאתי את זה בעיקר
22/02/2016 | 21:46
1
5
בצהובונים באנגלית ולא אמינים במיוחד. אבל בכל זאת אני רוצה לוודא אם זה נכון או לא בעזרת מומחה שמבין בעניין או בתחום קרוב לפחות.
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
25/02/2016 | 13:37
4
כפי שכתבתי. לא מכיר ביסוס מדעי לכך
זכאות למדרסים
18/02/2016 | 14:05
1
29
משרד הבריאות הקים עבור כל תושבי המדינה, את אתר "כל הבריאות", בו ניתן לבדוק אילו שירותים רפואיים תקבלו מקופת החולים שלכם ללא תשלום או בהשתתפות עצמית, ואף להשוות זאת מול הקופות האחרות. 
ליחצו על הלינק ובידקו זכויותיכם לרכישת מדרסיםמדרסים - אתר כל הבריאות
אגב, באתר "כל הבריאות" יש כ-8,000 ערכים לבדיקת זכאות רפואית
21/02/2016 | 12:15
13
הקליקו עכשיו לכל הבריאות  - כי מגיע לכם לדעת מה מגיע לכם.
בריאות טובה לכולם!
סחרחורות
18/02/2016 | 16:17
1
17
שלום ,לפני 10 שנים עברתי ניתוח עמוד שדרה בצוואר והותקן בו קיבוע.
כיום יש לי שוב כאבי צוואר מסחרחורות איומות בקימה וישיבה מהירים.בבדיקת eng נמצא שהבעיה לא בגלל האוזן.איזה בדיקות ניתן לבצע כדי לשלול את בעית הצואר?
סחרחורת
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2016 | 15:13
13
לרוב שייך לבעיות אא"ג ולא לבעיות צוואר.
במקרה שלך כיוון שנותחת וקובעת בצוואר מומלץ לפנות למומחה עמוד שדרה להערכה.
סיוע בהבהרת ממצאים של מיפוי עצמות
16/02/2016 | 19:30
1
31
שלום
אני בת 39, ב-4 חודשים הארחונים אני עם כאבים מאוד חזקים בכפות הרגליים ובשוקיים, כאב שמוחמר בזמן מנוחה, מעיר אותי מכאב בלילה. 
עשיתי מיפוי עצמות ואלו הממצאים: הודגמה קליטה מוגברת באזור הקרסוליים דו צדדית ובמלאולוס מדיאליס ולטרליס, משנית קרוב לוודאי לשינויים ארטריטיים. למעט זה, לא הודגמה פתולוגיה גרמית חריגה נוספת בסקירה כל גופית. 
אשמח להסבר של הממצאים, וכן מה עליי לעשות הלאה- לאיזה רופא לפנות? איזה בדיקות לבצע.
בתודה מראש 
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2016 | 13:43
13
הפענוח מציין שהממצאים כנראה על רקע שינויים שחיקתיים בקרסול. יחד עם זאת בדיקת מיפוי עצמות מזהה תהליכים ופחות ספציפית באבחנה ולכן תיתכן סיבה אחרת כפציעה ישנה, עומס יתר ועוד. יש לפנות לאורטופד.
תוצאות MRI לאחר נפילה
16/02/2016 | 12:13
1
33
 שמי יהודית פליק בן עוזרי אני בת 58 ומתגוררת באילת המייל שלי הוא yhuditf@gmail.com 
ב 8 לנובמבר 2015 נפלתי וקיבלתי מכה חזקה בכף הרגל והקרסול.
ב סיטי הודגם שבר תלישה Y LIGAMNET ושבר תלישה ב LETRAL PROCCES . בסיכום היה כתוב פציעה קשה של רקמות רכות כולל תלישה ב LATERAL PROCCES של ה TALUS/
בבדיקת MRI שנעשתה ב 8/2 הנה התוצאות: המצורפות.
אני מתהלכת כרגע עם מגף ארוך ועושה פיזיוטרפיה.
האם לדעתך המצב ישתפר מעצמו ?

MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2016 | 13:40
9
למעשה הMRI מתאר פגיעות קלות. הCT מתאר בעיקר פגיעות תלישה. במקרים כאילו באופן עקרוני נותנים מנוחה בקיבוע ולאחר מכן מפעילים ונראה שזה מה שעושים איתך. (כמובן שצריך לבדוק את החולה ולראות את פרטי הפגיעות עצמן).
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2016 | 14:07
3
 מתעניינת בניתוח להגדלת חזה? רוצה לדעת מהן האופציות שעומדות בפנייך?
בפורום ניתוחי חזה תוכלי לקבל מענה לכל שאלה!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2558

יש לכם שאלות לגבי רכישת נעליים ברשת? מתלבטים לגבי מידה ולא יודעים איך לבחור?
פורום נעליים הוא המקום בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2559

מעצבים את הבית מחדש ויש לכם התלבטויות בנוגע לבחירת הריצוף? מעוניינים לקבל טיפים או רעיונות?
היכנסו עכשיו לפורום שיש ואבן בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2554

עומדים להתחתן ויש לכם שאלות לגבי ההתנהלות בחופה? עליכם לבחור רב ואתם מעוניינים לדעת על מה לשים את הדגש?
בפורום רב לחתונה בתפוז תוכלו לקבל את כל התשובות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2556

תוצאות מיפוי
15/02/2016 | 08:28
1
31
שלום ד"ר,
לאחר כאבים עזים בברך שמאל וכאבי כתפיים הופנתי למיפוי עצמות. להלן הממצאים:
הדגשה בקליטת החומר בע"ש צוארי תחתון בגופי החוליות. סקוליוזיס קלה.
הדגשה קלה מאד בפמור שמאל דיסקלית הדגשה קלה דיפוזית בכתף ימין ובאזור ליטרלי של ראש ההומרוס, בשתי הכתפיים ובברך שמאל במדור מדיאלי. קליטות בברכיים יכול להתאים לתהליך דלקתי ארטריטי. יתכן בורסיטיס בכתפיים. אשמח לחוות דעתך? האם התוצאות מסבירות את הכאבים והאם יש טיפול לכאבים ולהגבלות התנועה שלי? המון תודה
תוצאות מיפוי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2016 | 14:18
13
בפענוח מדברים על תהליך דלקתי או שחיקה בברך שמאל ודלקת בכתפיים. הטיפול תלוי אם זה מתאים לגילך ולבדיקה הפיזית שלך. וינוע מכדורים זריקה פיזיוטראפיה ועד ניתוח בהתאם.
כאבים ונפיחות בברך
14/02/2016 | 16:52
1
39
שלום רב
לפני כיומיים התחיל לכאוב לי מאוד הברך, אני לא יכולה לכופף אותו ויש נפיחות. לפני זה הרגשתי לפעמים כאב בירידה במדרגות ואחרי ההליכה יחסית מאומצת היה סוג של כובד בברך.

היום עשיתי צילום ואני מחפשת המלצות לאורתופד באזור השרון , כפר סבא, רעננה
תודה
כאבים ונפיחות בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2016 | 14:16
22
אם הנפיחות הופיעה ללא כל חבלה או מאמץ רצוי לגשת לרופא משפחה לבירור (בדיקות דם) כיוון שלרוב תהיה על רקע מחלה דלקתית (גאוט , דלקת פרקים וכו)
אם על רקע חבלה או מאמץ צריך בדיקת אורטופד ואם לא זמין אז במוקד אורטופדי.
חדירת נוזל למעטפת הגיד ל אצבע ברגל
13/02/2016 | 13:13
1
11
שלום רב.
רציתי לדעת האם הפציעה הזאת יכולה להיגרם על ידי חבלה או מכה ישירה לאיזור הפגוע ?אני סובל מהפציעה  הזאת כבר כשנה , כל הטיפולים לא עזרו ( זריקות קורטיזון , מדרסים , טיפולי פיזיותרפיה ) , האם תוכל להמליץ על טיפול שכדאי לי לבדוק לגביו? 
תודה 
נוזל במעטפת גיד
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2016 | 14:13
7
כדי לטפל צריך לדעת מה הגורם. יכול להגרם מחבלה, זיהום, תהליך דלקתי על רקע מחלת פרקים ועוד.
האם שבר ישן או חדש ?
11/02/2016 | 11:13
1
23
יתי נפלה לפני 4 חודשים מאז כאבים ביד .(שברה את אותה יד לפני 4 שנים מנפילה מסוס לאחר טרטור רב MRI CT US, אתמול רופא אחר שלח אותה לרנטגן . הוא טען שלא צילמו את המקום הנכון . גם באם אר אי רואים שבר . ברנטגן מאתמול כתוב הודגם קו לוצנטי בבסיס MC 2 -חשוד לשבר . שכחנו להגיד לו שהיא נפלה שוב שבוע שעבר . האם התוצאה מראה על שבר מלפני ארבעה חודשים . יש לציין שהיא סובלת מחוסר סידן בשל בלוטת התריס . אנא .עזרתכם

שבר ישן או חדש
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2016 | 13:28
10
ציינת שעברה MRI. בבדיקה זו ניתן להבדיל בין שבר ישן או חדש.
כאבים איומים בעקב
10/02/2016 | 13:17
1
24
שלום רב לך, אני מיואשת ומחפשת עזרה, מקווה שתוכל לתת לי ולו רמז קטן מה עלי לעשות.

קצת על ההיסטוריה שלי:
אני בת 21. בגיל 14 בערך גילו אצלי פריצת דיסק בL4-L3 ועברתי "שאיבת דיסק". כאבי גב מופיעים לסירוגין.
מזה שנה סובלת מכאבים בירך שאובחנו בביופסיה כFasciitis- panniculitis, עברתי טיפול שיקומי מקיף וכרגע הרגל מתפקדת למרות הכאב שכרגע ברובו כרוני לדעת הרופאים (זרמים, דקירות, חלק מהאזור לא מורגש, כאב דוקר בלחיצה).

מנובמבר 15 התחילו כאבים בעקב שמאל (הרגל הבעייתית), בהתחלה לא התייחסתי וחשבתי שיעבור.
כיום, כל יציאה מהבית מתסיסה את האזור ברמה נוראית, חוזרת בערב עם כאבים מייסרים (כאילו שמישהו מועך את העצם של העקב), לא מסוגלת לדרוך על הרגל בכלל. חשוב לציין שמקלחת חמה (בישיבה) מחמירה מאוד את הכאב.

לפעמים יש כאבים בקשת בכף הרגל, ולפעמים יותר בכיוון הקרסול..
אורטופד כף רגל איבחן Plantar fasciitis מהסתכלות וקצת לחיצות על הרגל - אין נפיחות ואודם מקומי יש לעתים רק אחרי מקלחת, וגם זה לא תמיד. לא בטוחה אם אני צודקת, אבל מרגיש לי שאבחנה הזו אינה מדויקת.

אסור לי לקבל NSAID בגלל התנגשות עם סימבלטה שאני לוקחת לירך. אני מרגישה מיואשת, ואין לי כבר כסף לשלם לעוד אורטופד פרטי כדי לקבל עזרה!
מזה כמה ימים מרגישה שמתפתחים כאבים גם בעקב השני..
דיקור שאני מקבלת כרגע (כבר 3 שבועות) לא ממש עוזר...

אשמח לשמוע המלצות... אני מוכנה לעשות הכל כדי להיפתר מהכאב הזה!!
תודה מראש, והמשך יום נעים.
כאבי עקב
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2016 | 13:26
15
הסיפור הקליני יכול להתאים לפלנטאר פצאיטיס. במידה ולא בטוחים ניתן לוודא בעזרת בדיקת אולטראסאונד. במידה וזו הבעיה ישנם מספר טיפולים. פיזיוטראפיה כולל טיפול גלים מקומי והדרכה לתרגילי מתיחה. מדרסים לצורך פיזור העומס כדי שלא יתרכז בנקודה הכואבת. ניתן להזריק סטירואידים לאזור , ויש אף ניתוחים מיועדים. https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%97%D7%9C%D7%AA_%D7%94%D7%97%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%AA_%D7%94%D7%9B%D7%A4%D7%99%D7%AA
החלפת מפרק ירך
09/02/2016 | 12:38
1
22
לפי הצילומים עלי לעבור ניתוח החלפת מפרק ירך, ישנם כאבים והגבלות בתנועה, אני בגיל מבוגר 80+, מה אפשר בינתיים לקחת להשכחת הכאבים עד לניתוח (אם בכלל)?
כאבים לפני ניתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2016 | 13:19
13
הטיפול במשככי כאב צריך להנתן על ידי רופא המכיר את מחלות הרקע שלך והתרופות הקבועות שאתה מקבל. זה כמובן רופא המשפחה. במידה ויש צורך בטיפול "חזק" יותר תופנה למרפאת כאב.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
ד
מומחה לכף רגל וקרסול
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום