לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'פציעת ספורט'
פציעת ספורט
08/07/2016 | 18:23
1
15
שלום
אני בת 24 סובלת מכאבי ברכיים כבר למעלה מ8 חודשים
החלו בעקבות פעילות גופנית מאומצת הכנה למרתון ואימוני ריצות מאוד אינטנסיבים בהתחלה נתו לי מיפוי עצמות לפני 8 חודשים ולפי הבדיקה יש לי שברי מאמץ דרגה 2 בשוקיים (שכנראה עוד לא התאחו!) הרופא הוא טען שי לי דלקת גיד הפיקה
עשיתי 8 חודשים פיזיוטרפיה והידותרפיה וזה רק החמיר
קשה לי מאוד לעמוד על הרגליים
עשיתי MRI אבקש לדעת מה זה אומר:
ברך ימין:
מוקד בצקת לשד עצם בחלק האחורי בפלטו הטיביאלי המדיאלי.
ממצא בחלק הקדמי של הטיביה המקורבת חשוד לאוטם לשדי תת-קורטיקלי.
הממצא בעל גבול מוגבל.
התהליך בחלק האחורי של הטיביה בעל מאפיינים שונים.
לא נראים שינויים פריאוסטאליים. אין מסה של רקמה רכה.
אין כמות חריגה של נוזל בברך.
ברך שמאל
באספקט הקדמי של הטיביה המקורבת נראה ממצא בעל גבול, בדומה למה שנראה בברך הימנית. הממצא חשוד
לאוטם לשדי תת-קורטיקלי.
פרט לכך סיגנל לשד העצם תקין.
אין כמות חריגה של נוזל בברך
יש לי כאבי תופת בלי מאמץ מיוחד רק מעמידה על הרגליים בשוקיים ובברכיים שמקשים לתפקד... זה הגיוני אחרי 8 חודשים?
לצפיה ב-'כאבי ברכיים'
כאבי ברכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2016 | 13:41
10
מתוארים מספר ממצאים בMRI שיכולים להיות הגורמים לכאב. צריך לראות האם יש התאמה בינהם לאזורי הכאב שלך. לצורך אבחון מדויק וטיפול צריך לפנות למרפאת ספורט/ברך 
לצפיה ב-' betamethasone ו- lidocaine והיריון'
betamethasone ו- lidocaine והיריון
07/07/2016 | 22:48
1
5
שלום,
יש לי דלקת בשרירי המפרק בירך, והאורתופד הציע לי להזריק את התרופות הנ"ל. בשבוע הבא אני עושה הזרעה (של תרומת זרע) וחוששת שהזריקה תזיק או עלולה לפגוע בדרך כלשהי בהתפתחות ההריון\העובר.
האם חששותיי מוצדקות? והאם ישנן דרכים אחרות לטיפול מלבד כדורים (מהם אני מעדיפה להמנע)?
תודה רבה,
בר
לצפיה ב-'בטאמטזון ולידוקאין בהריון'
בטאמטזון ולידוקאין בהריון
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2016 | 13:36
5
השאלה לגבי סיכון ההריון צריכה להיות מופנית לגניקולוג שמטפל בהפריה.
טיפול שונה מכדורים וזריקות יכול להיות פיזיוטראפיה
לצפיה ב-'אשמח להבין מה זה אומר'
אשמח להבין מה זה אומר
07/07/2016 | 19:45
1
30
והאם קיים טיפול לבעיה.

תודה מראש.
לצפיה ב-'ראה תגובה בשאלה המקורית'
ראה תגובה בשאלה המקורית
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2016 | 13:35
2
לצפיה ב-'כאב גב אמצעי'
כאב גב אמצעי
05/07/2016 | 22:42
1
12
בת 58. בעבר פריצת דיסק L4. L5. (לפני 20 שנה)
בימים האחרונים יש לי כאב גב אמצעי מצד ימין לצד שמאל.
אף פעם לא חוויתי כאב כזה.
מה יכולה להיות הסיבה?

לצפיה ב-'כאב גב אמצעי'
כאב גב אמצעי
( לעמוד שלי בתפוז )
07/07/2016 | 13:43
15
סיבות רבות אפשריות. משריר שהתאמץ/התכווץ, דרך בעיות בחוליות ובדיסקים ועד הקרנה מאברים אחרים. 
לצפיה ב-'מותר להתאמן בחדר כושר , עם דורבן?'
מותר להתאמן בחדר כושר , עם דורבן?
05/07/2016 | 15:27
1
12
יש לי כבר כשנתיים דורבן ב 2 כפות הרגליים. לפני כשנה עברתי פיזיורתפיה שעזרה לי במעט.. ומאז אני חי פשוט עם הכאב.
הכאב מתבטא אחרי השינה ואחרי ישיבה ממושכת. בשאר הזמן אין לי כ"כ כאבים.
האם אני יכול להירשם למכון כושר?  
האם אימון בחד"כ עלול להחמיר את הבעיה?

תודה רבה
לצפיה ב-'דורבן וחדר כושר'
דורבן וחדר כושר
( לעמוד שלי בתפוז )
07/07/2016 | 13:39
15
אני מניח שהכוונה היא לדורבן תחת העקב. ניתן להתאמן בכל מה שלא קשור לריצה או קפיצות מרובות.  רצוי במקביל לנסות לטפל בבעיה אצל אורטופד. 
לצפיה ב-'בעיות בקרסול'
בעיות בקרסול
05/07/2016 | 11:03
1
38
ב- CT אובחן אוסטיופיטים בולטים והסתיידות בנקודת החיבור של גיד אכילס לעקב. בנוסף אובחן באותה רגל Tarsal Coalision בין הטאלוס לעקב ושינויים ניווניים במפרק הסובלטאלרי.

הומלץ על ניתוח שיטפל בשתי הבעיות במקביל - הטריית נקודת החיבור לעקב ו- Subtalar Fusion.

1. האם מומלץ לשלב בין שני הטיפולים/ניתוחים, או שכדאי לבצע את ההטרייה בשלב הראשון, שזו הבעיה המציקה (התלונה שלי הייתה על כאבים בנקודת החיבור של גיד אכילס לעקב, ולא לגבי המפרק)?
2. האם צפויה החמרה בבעיה במפרק? כאמור אני לא חושב שאני מרגיש שם כאבים כיום.
3. האם להפסיק פעילות ספורטיבית הקשורה להפעלת הקרסול (הליכה, ריצה...)?

תודה
שמעון

לצפיה ב-'בעיות בקרסול'
בעיות בקרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
07/07/2016 | 13:37
9
לצורך החלטה על ניתוח ואיזה צריך קצת יותר מזה. רצוי לפנות למרפאת כף רגל. 
כעקרון אם אין כלל תלונות לגבי המפרק הסב טלארי צריך לשקול האם הכרחי לנתחו. 
לצפיה ב-'אשמח לפרשנות ממצאי MRI חוט שדרה צווארי שעברתי '
אשמח לפרשנות ממצאי MRI חוט שדרה צווארי שעברתי
05/07/2016 | 00:04
4
27
שלום רב, מזה מספר שנים אני סובל ממגבלת תנועה עם הצוואר, כאבים באים והולכים מידי פעם
שלאחרונה החמירו עם תופעה נוספת של נימול ביד ימין ו-2 אצבעות בעקבות טיפול כירופרקטי שעברתי.
נשלחתי לבצע בדיקת EMG וסריקת MRI ולהלן התוצאות שאשמח אם יפורשו כי התור הבא לאורטופד רחוק
לצערי דרך הקופה.

תוצאות ה-MRI:
הסריקה בוצעה בטכניקת SE, GRE, TSE בשקלול 3D VOLUME T1, T2* FFEבמישור סגיטלי ואקסיאלי. פרטים קליניים: כאבי צוואר. פרסטזיות.
יישור הלורדוזיס הצווארי. המעבר הקרניו-צרביקלי שמור. סיגנל שמור מלשד החוליות למעט מוקד היפראינטנסי בגוף חוליה C3 יתכן המנגיומה שאינה אופיינית. סיגנל שמור מנוקלאוס הדיסקיות.
סריקת C2-C3 - ללא עדות לבקע הדיסקית. הפורמינות חופשיות. סריקת C3-C4 - ללא עדות לבקע הדיסקית. הפורמינות חופשיות. סריקת C4-C5 - בלט דיסק לאחור עם לחץ על השק. סריקת C5-C6 - בלט דיסק לאחור ואקסצנטרי לימין, סימני לחץ על השק והחוט. סריקת C6-C7 - ללא עדות לבקע הדיסקית. הפורמינות חופשיות. סריקת C7-D1 - ללא עדות לבקע הדיסקית. הפורמינות חופשיות.
בסיכום:
שינויים דיסקוגניים C4 עד C6. ללא עדות לאותות חריגים בחוט.

תוצאות ה-EMG מצורפות כקובץ.

תודה.
לצפיה ב-'אשמח מאוד למענה '
אשמח מאוד למענה
07/07/2016 | 00:40
2
לצפיה ב-'MRI צווארי'
MRI צווארי
( לעמוד שלי בתפוז )
07/07/2016 | 13:33
2
26
הממצא העיקר שמתואר הינו בלט דיסק C5-6 לאחור ולימין שלוחץ על חוט השדרה.
בEMG נמצא לחץ על שורש C7 מימין. 

לצפיה ב-'אשמח מאוד להבין מה זה אומר'
אשמח מאוד להבין מה זה אומר
09/07/2016 | 10:03
1
8
ממה נובע הלחץ?
מה ההקשר להמנגיומה?
כיצד ניתן לטפל?
תודה מראש.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
11/07/2016 | 13:34
10
הלחץ נובע מבליטת הדיסק ממקומו
ההמנגיומה , קרוב לוודאי , לא קשורה.
הטיפול ינוע מפיזיוטראפיה, כדורים, רפואה משלימה, מרפאת כאב ועד ניתוח
לצפיה ב-'ברקסין'
ברקסין
04/07/2016 | 19:57
1
11
הי , בת 27 כבר חודש יש לי בהדרגה כאבים אי נוחות ותחושה של שריפה בזרוע ימין העליונה וקצת בכתף ( בעיקר בזרוע) , יש לי גם נפיחות באזור של הזרוע העליונה. הייתי אצל אורטופדית נתנה לי הפניה לפיזיוטרפיה. ויש לי גם כדורים של ברקסין ( פעם ביום למשך חודש ) . לא לקחתי את הברקסין ואני  מסתדרת ללא הכדורים. עבר בערך שבוע והכאבים עדיין קיימים אבל פחות כואב אך הנפיחות נשארה .שאלתי היא האם אני חייבת לקחת את הכדורים כדי להוריד את הנפיחות ולרפא את המקום או שאני יכולה להמשיך ללא הכדורים והנפיחות תרד מעצמה והזרוע תתרפא לבד במשך הזמן? ( ובעזרת פיזיוטרפיה כמובן)
לצפיה ב-'כדורים'
כדורים
( לעמוד שלי בתפוז )
07/07/2016 | 13:29
9
תפקיד הבריקסין כאו כתרופה נוגדת דלקת לסייע בהחלמה, הורדת נפיחות וכאב. יתכן ויהיה שיפור גם בלעדי הכדורים אך הם נדבך נוסף בטיפול. כמובן לכל טיפול תרופתי יש יתרונות וחסרונות (סיבוכים)
לצפיה ב-'עקמ'
עקמ
02/07/2016 | 16:06
1
8
 הבן שלי היה בצו ראשון והרופאה אבחנה עקמת קלה , מעולם לא שמנו לב לזה אבל עכשיו אנחנו באמת רואים שכתף אחת נמוכה מהשנייה , הילד ספורטאי ופעיל , קיבל פרופיל 97 עם סעיף , הטם יש צורך לגשת לאורטופד לצורך צילומים ומעקב ? האם משאות כבדים יכולים להחמיר את המצב ? תודה !!
לצפיה ב-'עקמת'
עקמת
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2016 | 14:41
5
הצורך בטיפול תלוי בדרגת העקמת ובתלונות. אם קיבל פרופיל 97 סביר להניח שמדובר בעקמת קלה מאוד שבדרך כלל אינה מצריכה טיפול. 
לצפיה ב-'כף רגל מרוסקת'
כף רגל מרוסקת
01/07/2016 | 15:20
1
15
חמי בן 74 המשיך לעבוד במשק החקלאי עד לפני שנה, ב 30.6.15 הוא עבר תאונת עבודה - משאית עלתה על כף הרגל שלו וריסקה אותה.
הוא עבר ניתוח לקיבוע פנימי וכן היה כחצי שנה עם קיבוע באמצעות מכשיר חיצוני שחודר וכף הרגל משני הצדדים.
לאחר טיפול מסור של המשפחה לא נדרש טיפול לעור.
נכון להיום, שנה לאחר המקרה, כף הרגל והחלק התחתון של השוק נפוחים, הוא אינו יכול לדרוך על הרגל מאחר והדבר גורם לו כאבים, והוא אינו יכול להישאר זמן רב עם הרגל כלפי מטה כי היא מאדימה, מתנפחת וכואבת. הוא מקבל טיפול ניקוז למפתי שמקל עליו לזמן קצר אך אינו מאפשר לו חזרה לשגרה. הוא הפסיק טיפול פיסיותראפי בעצת הפיזות' כי הטיפול גרם לו לכאבים. צילומים מראים שהפטישון לא התאחה עם הקרסול. נאמר שנדרש ניתוח נוסף אבל אי אפשר לבצעו כי העצם מרוסקת ואין לאן לחבר.

שאלותיי -
האם יש מתקני קיבוע חיצוניים שנשענים על אזור אחר ברגל ויכולים לאפשר "דריכה" כשהעומס הוא על שוק או ירך?
האם יכול להיות שהמצב בו הרגל מתנפחת וכואבת במנח תחתון טבעי הוא בר שיקום באמצעים ניתוחיים?
האם יש הצעות נוספות לשפר את איכות חייו?
לצפיה ב-'כף רגל מרוסקת'
כף רגל מרוסקת
( לעמוד שלי בתפוז )
04/07/2016 | 14:39
7
אם הפצעים החיצונים סגורים ניתן לשקול טיפול הידוטראפי. בנוסף ניתן להשתמש באביזרים אורטופדים ליצוב הקרסול וגרב לחץ להורדת נפיחות. כעקרון הורדת הנפיחות לא מבוצעת בטיפול ניתוחי.
ישנן מרפאות מיוחדות לשיקום ושם ניתן להתיעץ בנוסף. 
לצפיה ב-'שבר בצלעות '
שבר בצלעות
29/06/2016 | 10:39
1
11
לפני כ 5 חודשים שברתי צלע . עשיתי מיפוי עצמות ואכן מצאו שיש שבר בצלע .חברת הביטוח אינה מכירה במיפוי עצמות כחוכחה אלה רק צילום רנגטן .שאלתי ,האם לאחר 5 חודשים אפשר לעשות צילום רנגטן ולראות בצילום את השבר בצלע.
תודה
יעקב

לצפיה ב-'שבר בצלע'
שבר בצלע
( לעמוד שלי בתפוז )
30/06/2016 | 14:05
9
אחרי 5 חודשים השבר כבר הבריא. לעיתים בצילום יהיה אפשר לראות עיבוי בצלע באזור שהיה שבור (נקרא בשפה המקצועית "קאלוס"), עדות לשבר ישן. 
לצפיה ב-'צילום יד ימין'
צילום יד ימין
28/06/2016 | 20:04
2
26
שלום,
ביצעתי צילום של אמת יד ימין.
בתשובה רשום: מצב לאחר ORIF של רדיוס דיסטלי. רזורבציה של קמצה המרוחק של עצם האולנה.
השפה פה מקצועית לכן אודה לכם על הסבר התשובה.
בתודה
ברין

לצפיה ב-'לא משהו שלא ידעת קודם'
לא משהו שלא ידעת קודם
28/06/2016 | 20:46
15
בצילום רואים שאחת משתי העצמות השבורות בחלקה המרוחק של האמה קובעה בניתוח והשניה התאחתה.
לצפיה ב-'שפה מקצועית'
שפה מקצועית
( לעמוד שלי בתפוז )
30/06/2016 | 14:03
8
ORIF = OPEN REDUCTION INTERNAL FIXATION. כלומר שחזור פתוח וקיבוע פנימי.
רזורבציה- יתכן שהכוונה לספיגת עצם בקצה המרוחק של עצם האולנה. 
לצפיה ב-'כאבים בקרסול לאחר עמידה ממושכת'
כאבים בקרסול לאחר עמידה ממושכת
28/06/2016 | 17:37
1
15
שלום.3 שנים לאחר ניתוח שחזור רצועות בקרסול.עבודתי מחייבת עמידה ממושכת.לאחר עמידה של שעה ,בעיקר עמידה במקום.חש כאבים עזים בקרסול ובקשר. מרגיש שמלחציים לוחצות שם.חייב להרים הרגל. ואחרי בערך שעה עובר הכאב.מה עושים?
לצפיה ב-'כאבי קרסול'
כאבי קרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
30/06/2016 | 14:00
14
צריך לברר למה כואב. ישנן סיבות רבות אפשריות. 
גש לאורטופד
לצפיה ב-'שבר בצלעות '
שבר בצלעות
29/06/2016 | 10:40
1
9
לפני כ 5 חודשים שברתי צלע . עשיתי מיפוי עצמות ואכן מצאו שיש שבר בצלע .חברת הביטוח אינה מכירה במיפוי עצמות כחוכחה אלה רק צילום רנגטן .שאלתי ,האם לאחר 5 חודשים אפשר לעשות צילום רנגטן ולראות בצילום את השבר בצלע.
תודה
יעקב

לצפיה ב-'ראה תשובה'
ראה תשובה
( לעמוד שלי בתפוז )
30/06/2016 | 14:12
3
לצפיה ב-'ידיים כבדות לפני שינה'
ידיים כבדות לפני שינה
26/06/2016 | 09:58
1
16
יש לי תופעה מוזרה מאוד שמתרחשת פעם בכמה ימים. הכל בסדר, ואז אני נכנסת למיטה והידיים ממש כבדות לי. הרגשה של רגע לפני שידיים נרדמות. יש לילות שממש זה מציק ומקשה עליי להרדם. זה משהו שאני צריכה לדאוג ממנו, או שזה פשוט תשישות של הגוף?
לצפיה ב-'הרגשת ידיים כבדות'
הרגשת ידיים כבדות
( לעמוד שלי בתפוז )
27/06/2016 | 13:28
17
הרגשה של רדימות בידיים או נימול וכדומה, ובעיקר בלילה, יכולה לרמז על לחץ עצבי בתעלה בכף היד. צריך לשקול לבצע בירור כמו בדיקת EMG כדי להעריך. 
לצפיה ב-'גב תחתון'
גב תחתון
27/06/2016 | 12:48
23
שלום רב,
כשעומדים בפוזיציה שהיא מדי EXTENDED לגב התחתון,האם זה גורם לשרירי בארבע ראשי וה-HIP FLEXORS להיות מדי TIGHT או ההפך -מדי מתוחים.
מבלבל אותי המונח כשמתכוונים לשריר שהוא TUGHT,בשבילי זה אומר שהשריר מכווץ מדי-אך שמעתי שאומרים שהשרירים שציינתי הם TIGHT?לא הגיוני שהם יהיו מתוחים מדי ולא מכווצים כבפוזיציה של עמידה יש מתח  גדול מדי בגב התחתון מעמידה ישרה מדי (שלוקחים את כל אזור האגן אחורה מדי...)
תודה
לצפיה ב-'מה המשמעות של המידע מפענוח MRI-'
מה המשמעות של המידע מפענוח MRI-
24/06/2016 | 03:34
1
32
קיבלתי פיענוח של MRI ושם נכתב:

יש בצקת מח עצם כתמית עדינה וברובה תת סחוסית החשוד לשינויים לאחר חוסר שימוש או שינויים ביומכנים על רקע אחר. 
1. באם יש סיכוי שהבצקת היא בעצם דלקת?
2. האם אני צריך להימנע מדברים מסויימים בגלל הבצקת?

תודה.
לצפיה ב-'פענוח MRI'
פענוח MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
27/06/2016 | 13:25
17
בצקת היא עודף מים ברקמה/עצם. 
טיפול נקבע בהתאם לאבחנה הכוללת ולא בהתאם לשורה בפענוח. 
לצפיה ב-'פענוח שבר המשך דיי דחוף...'
פענוח שבר המשך דיי דחוף...
23/06/2016 | 17:51
1
22
היי דוקטור... יש לציין שלא זכור לי שהיה לי שבר או נפלתי על יד זאת.
אני מתעקש על כך כי לצערי יש לי ביטוח תאונות אישיות שברתי את היד והביטוח דחה את התביעה בטענה שהשבר ניראה על פניו ישן והם גם טוענים שהשבר בכלל בכף יד ולא ביד עצמה....
שאלתי היא היכן באמת השבר האם זה נחשב כף יד(שורש) או אמה?
והאם ניתן להתעקש על כך שהשבר טרי?
כמובן בחות דעת רפואית מפורטת מצידך בתשלום שיתבקש
תודה מראש
לצפיה ב-'פענוח שבר המשך'
פענוח שבר המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
27/06/2016 | 13:22
8
הפורום אינו עוסק בעניני תביעות
השבר נמצא בקצה עצם האולנה באזור שמוגדר שורש כף יד. 
על פניו נראה שבר ישן. אם יש ספק אפשר לבצע הדמיה נוספת כגון מיפוי עצמות כדי לדעת אם חדש. 
לצפיה ב-'פענוח שבר'
פענוח שבר
23/06/2016 | 01:13
1
19
האם ניתן לומר לי על פי התמונות המצורפות היכן ממוקם השבר והאם השבר״ טרי״ או ישן יחסית?? רב תודות מראש 
לצפיה ב-'צילום'
צילום
( לעמוד שלי בתפוז )
23/06/2016 | 13:40
11
ככל שניתן להתרשם מצילומים אילו (באופו חלקי) יש שבר ULNAR STYLOID PROCESS. על פניו נראה ישן. 
לצפיה ב-'מה ניתן להבין מפיענוח ה MRI לגבי הבעיה והמשך הטיפול הצפוי?'
מה ניתן להבין מפיענוח ה MRI לגבי הבעיה והמשך הטיפול הצפוי?
22/06/2016 | 15:03
2
30
שלום ד"ר.

בבדיקת MRI לברך עקב נפיחות: 

יש בצקת מח עצם כתמית עדינה וברובה תת סחוסית החשוד לשינויים לאחר חוסר שימוש או שינויים ביומכנים על רקע אחר. 

פליקה מדיאלית מעט ארוכה.

תודה.
לצפיה ב-'תסמינים בברך...'
תסמינים בברך...
22/06/2016 | 15:16
1
31
הבעיה שלי כיום היא כזאת:

כשאני רוצה לכופף את הברך, במיוחד כיפוף בירידה במדרגות, לפעמים אני מרגיש כאילו משהו נתקע שם ולא מאפשר כיפוף. אז אני עושה פעולה בברך (של יישור הרגל ושוב כיפוף) ואז הדבר שמפריע בברך משתחרר ואז מתאפשר לי לכופף את הברך. 

האם בדיקת ה MRI של פליקה מדיאלית מעט ארוכה יכולה להסביר את העניין ומה הפתרון?

תודה .

לצפיה ב-'תסמינים בברך'
תסמינים בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
23/06/2016 | 13:36
27
התיאור של הגבלה משתנה בכיפוף הברך יכול להגרם עקב קרע מניסקוס, או גוף חופשי. יתכן קשר לפליקה אך זה לא ודאי, לרוב מתבטא בכאב או קליק.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון
ד
מנהל פורום אורתופדיה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה