לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'שבר בפיקה'
שבר בפיקה
27/02/2017 | 20:00
1
16
שלום,

עברתי ניתוח כתוצאה מנפילה ושבר בפיקה.
אני כחודש וחצי לאחר הניתוח, לפני שבועיים הסירו את הסד.
אודה על מענה לשאלות הבאות:
1.הברך הפגועה מאוד חמה כאשר נוגעים בה, מדוע ? 
2.עדין ישנם כאבים, כמה זמן הכאבים הללו אמורים להימשך עוד ?
3.יתכן והכאבים כעת הם בגלל הפיזיוטרפיה ?
4.מומלץ לבצע כמה שיותר פיזיוטרפיה או ישנה מגבלה?

תודה רבה מראש על המענה...
גילה.
לצפיה ב-'לאחר ניתוח לשבר פיקה'
לאחר ניתוח לשבר פיקה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/03/2017 | 12:38
4
רצוי להפנות שאלות לרופא המנתח בביקורת כיוון שחלקם תלוי בפרטי השבר והטיפול. 
כעקרון אזור הניתוח יכול להיות מעט חם יותר אך אם מאוד חם/אדום/רגיש צריך להבדק בשאלת זיהום. כאשר המנתח מאשר יש להתחיל פיזיוטראפיה שמיועדת לחיזוק שרירים ושיפור הטווחים בהדרגה. יתכנו כאבים עקב המאמץ בפיזיוטראפיה. הפיזיוטראפיסט ינחה לכמות הנכונה. 
לצפיה ב-'כאבי גב חזקים בבוקר'
כאבי גב חזקים בבוקר
27/02/2017 | 07:19
1
20

בוקר טוב
מזה שלושה ימים בן זוגי סובל מכאבי גב חזקים מאוד המעירים אותו משינה בבוקר. הכאב שוכך לאחר כשעה וכמעט ונעלם במשך היום. הוא בן 29, בריא בדרך כלל. 
לאחר חיפוש באינטרנט אני חוששת מאוד שמדובר בדלקת חוליות מקשחת. הרופא ערך בדיקה פיזית קצרה ללא צילום ונתן ארקוקסיה לעשרה ימים - לא נראה שהכדור הראשון השפיע.
מה ניתן לעשות? אני מודאגת מאוד

תודה רבה

טל
לצפיה ב-'כאבי גב בבוקר'
כאבי גב בבוקר
( לעמוד שלי בתפוז )
27/02/2017 | 13:09
15
לא רצוי להסיק מסקנות מכאבי גב של 3 ימים או טיפול יום אחד. צריך לראות לאורך זמן. כאבי גב "רגילים" נפוצים יותר (כ70% מהאוכלוסיה יסבלו מהם באיזשהו שלב). וכן יש סיבות נוספות רבות לכאבי גב. 
כעקרון לכאבי גב שמופיעים בעיקר בבוקר עם הגבלת תנועות (קשיון בוקר) שמתפוגגת בהמשך יש קשר למחלות דלקתיות של עמוד השדרה ואילו ניתן לברר על ידי בדיקות דם אצל רופא המשפחה או ריאומטולוג. 
לצפיה ב-'נעליים לפלאטפוס'
נעליים לפלאטפוס
25/02/2017 | 09:50
1
5
שלום,
אני בת 25 ולפני כעשר שנים איבחנו לי פלאטפוס ״חמור״ (היה לי גם פטור משיעור ספורט כי סבלתי מכאבים חמורים בעצמות הקדמיות של השוקיים).
עשיתי מדרסים מותאמים אישית לרגליים שלי אבל כמעט שלא השתמשתי בהם כי אחרי כל הליכה ארוכה הם הכאיבו לי (בהתחלה זה נוח ורק אחרי זמן מסויים מתחיל להכאיב לי).

השאלה שלי היא זו, אני רוצה לקנות נעלי ספורט (לא בשביל לרוץ או לעשות פעילות מאומצת, רק בשביל הנוחות והליכה יומיומית) ולא יודעת מה עדיף - ראיתי שיש נעלי ספורט שמתאימות לבעלי פלאטפוס, או שעדיף לי לקנות כל נעל איכותית אבל לשים בה את המדרסים?
לצפיה ב-'פלאטפוס'
פלאטפוס
( לעמוד שלי בתפוז )
27/02/2017 | 13:04
4
ניתן להוציא את הספידה של הנעל ולשים מדרסים במקום. 
חלק מדגמי הנעליים יתנו תמיכה מספקת לקשת , אבל זה קצת ניסוי וטעייה 
לצפיה ב-'האם צפיפות עצם זה חוזק העצם?'
האם צפיפות עצם זה חוזק העצם?
24/02/2017 | 11:23
3
18
אם הצפיפות עצם תקינה אז זה אומר שהעצמות גם חזקות? ולא היה רככת?
אני רוצה לדעת אם העצמות חזקות
אז איזה בדיקה צריך לעשות?
בגלל שהיה רמה נמוכה של ויטמין די, ואני חושש למצב העצמות.
ואני רוצה להיות בטוח שלא נגרם נזק לעצמות.
אחרי גיל 30
לצפיה ב-'חסר ויטמין D'
חסר ויטמין D
( לעמוד שלי בתפוז )
27/02/2017 | 13:02
2
22
חסר ויטמין D איננו נפוץ בישראל בשל אור השמש הגורם לייצורו בגוף. חוסר בויטמין D אכן יכול לגרום לרככת ובילדים לעיוות בעצמות והפרעות גדילה. בגיל 30 אין צורך בצפיפות עצם אלא במתן ויטמין D עד חזרת רמות לנורמה. כל הנ"ל דרך רופא משפחה. לעיתים יש צורך ביעוץ אנדוקרינולוג. 
לצפיה ב-'למה בגיל 30 אין צורך בצפיפות עצם ?'
למה בגיל 30 אין צורך בצפיפות עצם ?
01/03/2017 | 16:09
1
10
אם יש חסר ויטמין די, (לא כולם נחשפים לשמש ויודעים מה זה)
אז הצפיפות עצם לא נפגעת בגלל זה?
אולי היה רככת ולא ידענו?

לצפיה ב-'המשך '
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
02/03/2017 | 12:34
6
בגיל 30 צפיפות העצם גבוהה אלא אם כן יש גורמי סיכון ספציפים כגון כריתת שחלות, טיפול כרוני בסטירואידים ועוד. אם יש ספק פשוט גשי לרופא משפחה והוא יבחן צורך בבדיקה
לצפיה ב-'מים בברך '
מים בברך
23/02/2017 | 16:59
1
13

לבן אדם בן 80, אחרי אשפוז בגלל מים בברך ויצא מזה, למה המצב לא חזר לקדמותו ורק החריף וקשה לו מאוד לדרוך על הברך, רק עם הליכון? מה השתנה?

לצפיה ב-'מים בברך'
מים בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
27/02/2017 | 12:57
14
מים בברך הם רק סימפטום כלומר תגובה של הברך לבעיה. הבעיה יכולה להיות שחיקת סחוס, דלקת פרקים , חבלה ועוד. כדי לדעת מה הפתרון צריך לאבחן מה הבעיה העיקרית ולטפל בהתאם. 
לצפיה ב-'קרסול'
קרסול
23/02/2017 | 12:42
18
עלי להחליט בין בצוע קיבוע קרסול או החלפת המפרק. האם יש למישהו מידע או התנסות בתחום?
תודה
לצפיה ב-'דיסרפיזם בחוליה L5'
דיסרפיזם בחוליה L5
20/02/2017 | 09:48
1
22
שלום,
בפיענוח צילום כתוב - "מידה של דיסרפיזם ב L5" ? יש לי כאבי גב חוזרים מגיל מאוד צעיר (אני בת 61). קראתי על ספינה בפידה ואני מבינה שזו לא הבעיה..
השאלה מה אני יכולה וצריכה לעשות ע"מ שהכאבים לא יחזרו. הם חוזרים בתדירות של כפעם בשנה. הרופא נותן לי ארקוקסיה ווולטרן ולוקח בין 4 ל-5 ימים עד שאני חוזרת לעצמי. אני מתעמלת (פלדנקרייז) ועושה הליכות..
יש שמשהו שאני עוד יכולה לעשות? ומה המשמעות של זה?
תודה
לצפיה ב-'פענוח צילום'
פענוח צילום
( לעמוד שלי בתפוז )
20/02/2017 | 14:12
10
כעקרון ממצא של ספינה ביפידה במבוגר, שהינה סגירה לא מלאה של החוליה לרוב הינה ממצא מקרי. לרוב אין לה קשר לכאבים. יחד עם זאת במיעוט המקרים ישנה אנומליה בחוט השדרה הסמוך.  אם הסיפור חוזר שנים כדאי פעם אחת לפנות למומחה עמוד שדרה להערכה יסודית והמלצות. 
לצפיה ב-'ממצא בסי טי'
ממצא בסי טי
17/02/2017 | 20:54
2
41
שלום רב 
עברתי בדיקת סי טי גב מותני ותחתון ובסוף התוצאות נכתב: 
ממצא אקראי : 
מוקדים סקלרוטים בעצמות ללא עדות להרס גרמי סמוך,קרוב לוודאי שפירים,מומלץ המשך מעקב אורטופדי והדמייתי. 
שאלתי : 
מה פירושו של משפט זה? 
האם יש מהשהו מדאיג? 
האם צריך מעקב מיידי וביצוע הדמיות עכשיו?ואם כן איזה הדמיות? 
ואם לא אז מתי לעקוב ומתי לבצע דימות? 
נא לספק לי תשובות בהקדם.
לצפיה ב-'פירוט הממצא'
פירוט הממצא
19/02/2017 | 21:27
1
19
רציתי להוסיף שאני פניתי למכון ובקשתי מהם פירוט הממצא וזה מה שהם שלחו לי: "ממצא אקראי: מוקדים סקלרוטים בעצמות ללא עדות להרס גרמי בסמוך: בעצם איליאקלית ימנית כ- 7מ"מ, בסקרום משמאל כ- 9 מ"מ, בסמוך לזיז הרוחבי משמאל כ- 6מ"מ, בגוף החוליה L2 כ- 1.2 ס"מ, בזיז רוחבי ימני בחוליה L1. קרוב לוודאי שפירים, מומלץ המשך מעקב אורטופדי והדמייתי. אין בדיקות קודמות להשוואה." מה דעתך עכשיו על הממצא..והאם לעבור מיפוי עצמות בהקדם לבחון את זה יותר ולבחון שאר העצמות..או שניתן לחכות כמה חודשים ולעשות עוד סי טי להשוואה? אודה להתייחסותך
לצפיה ב-'ממצא בCT'
ממצא בCT
( לעמוד שלי בתפוז )
20/02/2017 | 14:02
26
מוקדים סקלרוטים ללא הרס גרמי קרוב לוודאי שפירים- אזורים של עצם יותר צפופה ללא נזק לעצם סביבם שכנראה אינם ממאירים. ניתן לבצע מיפוי עצמות כדי להעריך האם הממצאים פעילים. 
לצפיה ב-'בעיות בברך'
בעיות בברך
17/02/2017 | 12:33
1
33
החל מלפני 4-5ימים בערך ברך ימין מרגישה רדומה, חלשה נורא וכבדה. אני מצליח לכופף וליישר את הרגל אבל מתקשה לעמוד לאורך זמן וללכת. אחרי זמן קצר אני מרגיש שאני לא מצליח לעמוד על הרגל ושהברך לא מצליחה להחזיק ולפעמים קצת כואבת. אציין שהמצב טוב בבוקר אחרי מנוחת הלילה ובעייתי יותר בערב. מים חמים משפרים את המצב לזמן קצר.
כנראה שזה קשור לכך שמזה חצי שנה בערך אני מתאמן בחדר כושר בהליכה בקצב איטי יחסית בשיפוע 7.5 במכונה (עשיתי עליה הדרגתית לאורך זמן).  מה עושים?
קבעתי תור לאורתופד ליום שלישי הקרוב ותור לצילום ליום חמישי. מה מומלץ לעשות עד אז? שהברך תהיה במנוחה כמה שאפשר או שנהפוך הוא ומנוחת יתר לא טובה?  להיכנס לבריכה?  
לצפיה ב-'בעיות ברגל'
בעיות ברגל
( לעמוד שלי בתפוז )
20/02/2017 | 13:58
15
כעקרון יש מספר אפשרויות. תיתכן בעיה בברך עצמה או עומס על השרירים סביב ואז מומלץ להתחיל במנוחה והורדת עומס. תיתכן בעיה עצבית עם הפרעת תחושה/ רדימות וחלושת שרירים ובמקרה כזה צריך להבדק בהקדם וניתן לפנות לרופא משפחה/אחר. 
לצפיה ב-'צליפת שוט בספרות הרפואית'
צליפת שוט בספרות הרפואית
15/02/2017 | 20:22
1
16
שלום לכולם! קראתי הרבה באינטרנט על כך שאצל חלק מהאנשים כאבים והגבלה בתנועה לאחר תאונת צליפת שוט עלולים להישאר במשך שנים ואף לצמיתות גם ללא ממצאים בבדיקות הדמיה. אני כבר ארבע וחצי שנים אחרי תאונה ועדיין סובל. האם אפשר למצוא לכך מקור מוסמך בספרות הרפואית? תודה

לצפיה ב-'whiplash'
whiplash
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2017 | 14:04
7
הנה קצת הסברים מלווים למטה במקורות מאמרים רפואיים.
לצפיה ב-'כאב ביד שמאל ותחושת נימול באצבעות'
כאב ביד שמאל ותחושת נימול באצבעות
15/02/2017 | 19:45
1
43
מזה כשבועיים אני סובל מכאב בצוואר, בכתף וביד שמאל. לעיתים הכאב בזרוע הוא חד ועצום. בנוסף, יש לי תחושת נימול באצבעות כף יד שמאל ובמיוחד באגודל. כאשר יש את תחושת הנימול הזאת, לא ניתן להתעלם מזה, זה משפיע על התנועתיות של האצבעות ואצבע האגודל נראית לפעמים בצבע צהבהב.
שתיתי כשבוע ימים כדורי ארקוקסיה, אבל ללא הועיל.
מצפה לתשובה איזה בירור אני צריך לעשות בכדי לבדוק את מהות הכאב.
תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'כאב בצוואר כתף ויד'
כאב בצוואר כתף ויד
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2017 | 14:00
19
הסיפור מחשיד לבעיה צווארית. לרוב מתחילים בבדיקה גופנית וצילום צווארי. ניתן לשקול EMG והדמיה צווארית נוספת כגון CT/MRI לפי הממצאים
לצפיה ב-'פריקות חוזרות והפרדות acj '
פריקות חוזרות והפרדות acj
13/02/2017 | 17:59
1
13

שלום, 
אני חייל ופרקתי אץ ה ACJ לפחות פעמיים פעם ראשונה 08.2014 שניה 05.2015.
כיום יש לי הפרדות של הפרק דרגה 2 קרע ברצועה (לברלי קדמי ) ואז כשעשיתי את הMRA המפענח אמר לי שגם אחת העצמות שבורות. לפני שבוע פניתי עוד פעם למומחה כתף (אני אצלו מלא ) לביקורת והוא הפנה אותי לניתוח בטענה שלא רק שאין שיפור בכתף אלא נסיגה והוא צודק אני מטופל כבר כמעט 3 שנים בפיזותרפיה, פעמיים בשבוע.
כיום מצבי הוא כזה: יש לי כאבים תמידים, יש לי דקירות שאני מרגיש ממש אמצע המפרק עם לאוזן (אולי עצבים ), כאוב להשתמש ביד הזו, אני מוגל מאוד בתנועה, אני לא יכול לישון על הכתף במיוחד על אותה כתף ואם אני ישן על שף השניה זה גם כואב, יש לי נימול ואני לא יכול להשים תיק כי ישר יש לי כאבים מטורפים פלוס לא מרגיש את האצבעות, יש לי Winging השיכמה שלי זזה כשאני מזיז את הכתף ואם אני מנסה להצמיד אותה זה כואב פצצות ואני מרגיש את העצמות פוגעות זה בזו.
אשמח לעוד עזרה בבקשה
לצפיה ב-'פריקות וכאבים'
פריקות וכאבים
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2017 | 13:57
2
 יש כאן ערבוב מושגים. קרע לבראלי נמצא בתוך הכתף ואכן לפעמים מצריך ניתוח. פריקת ACJ דרגה 2 לא מצריכה לרוב ניתוח.
הסיפור של זרמים לאוזן וליד, חוסר תחושה וWINGING של הסקפולה מצריך בירור עצבי , יכול לרמז על בעיה בעמוד השדרה הצווארי או בעיה נוירולוגית. כדאי לשקול להתחיל עם EMG ונוירולוג. 
לצפיה ב-'אוסגוד שלטר אצל מבוגר'
אוסגוד שלטר אצל מבוגר
12/02/2017 | 12:55
1
14
שלום רב,

אני בן 44 וסובל מאוסגוד שלטר בשתי הברכיים מאז גיל נערות.
לאחרונה זה התחזק באון משמעותי מתחת לברך שמאל (בליטה גדולה וכאב), כנראה ממאמץ מוגבר של טניס וחדר כושר.
האם יש מצב שזה לא עובר לעולם?
מה הפתרונות הריאליים והאם ניתוח יכול לפתור את הבעיה לגמריי?
האם המשך פעילות רגילה מזיקה?
אודה לתשובתכם המהירה,

אלי
לצפיה ב-'אוסגוד שלאטר בבגרות'
אוסגוד שלאטר בבגרות
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2017 | 14:43
8
יש להפסיק/להפחית פעילות, נוגדי דלקת, ניתן להשתמש ברצועה תת פיקתית או ברכיה, פיזיוטראפיה.
במקרים בהם יש פרגמנט (חתיכת עצם) מנותקת מהטיביה ונמצאת בגיד, ניתן להוציאה בניתוח אם לא משתפר בטיפול שמרני. 
ראה גם בקישור:
לצפיה ב-'שבר segond'
שבר segond
11/02/2017 | 22:34
1
13
מהו זמן ההחלמה הממוצע לשבר מסוג זה?
כמה זמן מומלץ שלא לשים משקל על הרגל כלל?
השבר משולב עם קרע בחלק הקדמי של הפיבולו קולטרל ליגמנט בהיאחזות לטיביאל פלטו.
לצפיה ב-'שבר סגונד'
שבר סגונד
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2017 | 14:40
13
המידע כאן חלקי. השבר הזה משמעותי בעיקר בהיותו קשור פעמים רבות לקרע ברצועה הצולבת הקדמית!. צריך לברר האם אכן ישנה פגיעה. בנוסף, אם ישנה פגיעה ברצועה הצידית הלטראלית, צריך לשקול שימוש בסד צירים / ברכיה עם צירים למשך 3 חודשים. 
לצפיה ב-'קליקים ומגבלה בצוואר/גולגולת'
קליקים ומגבלה בצוואר/גולגולת
11/02/2017 | 19:19
1
24
שלום וברכה

לפני חודשיים הגעתי לטיפול פיזיותרפיה לכתף,הפיזיותרפיסט על דעת עצמו סובב לי את המפרקת חזק לשני הכיוונים (בלי שום קשר לטיפול בכתף), צד אחד שחרר המון קליקים והצד השני לא.
משהו כזה:
http://www.karateka.co.il/pics/gallery/11_f6a22cc....
(זה הדבר הכי דומה שמצאתי)
הוא חזר על זה 3 פעמים ב3 טיפולים שונים
מאז יש לי המון תחושות מוזרות בצוואר ובחלק האחורי של הראש:
1.בכל פעם שאני מסובב את הראש ימינה (לצד שהוא סובב והיו קליקים) יש קליקים חזקים מאוד שנורא מטרידים אותי
2.מגבלה בתנועת הצוואר ובהטיית הראש
3.נוקשות בצד של הצוואר שלא שחרר קליקים בזמן הטיפול
4.תחושת "חופש" בצוואר בצד שיש בו קליקים 
5.תחושת של כמו פיצוצים קטנים במצב סטטי בגולגולת מאחורה כל כמה דקות
6.כאבים בצווארר
7.תחושה שהצוואר "עקום" ונוטה לצד אחד

מה ניתן לעשות כדי להקל ? האם זה משהו שיחלוף עם הזמן? 
צירפתי תמונות מצילום עמוד שדרה צווארי

תודה רבה

לצפיה ב-'כאב ומגבלה בצוואר'
כאב ומגבלה בצוואר
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2017 | 14:37
7
צריך להבדק ע"י אורטופד. יתכן וניתן להשיג הטבה עם כדורים נוגדי דלקת ופיזיוטראפיה אבל צריך לשקול הדמיה נוספת לצוואר. 
לצפיה ב-'בעיה דחופה'
בעיה דחופה
11/02/2017 | 09:45
1
34
ד"ר שלום
אני כבר ממש מיואשת ולא יודעת מה לעשות.
אני בת 27 עם פלטפוס כל חיי.
ברוב טיפשותי לא הלכתי עם מדרסים. בנובמבר האחרון התחילו לי כאבים בקרסול שמאל. הרופא שיער שזו דלקת בגיד ונתן ארקוקסיה. לאחר שבוע מסיום הכדורים הכאבים חזרו. הוא שלח אותי לרנטגן ואולטרסאונד.
ברנטגן- הוא טען שרואים הסתיידות של הגיד וצריך לתת לרגל מנוחה (לקבע עם גבס לכמה שבועות). לא עשיתי את זה.
וב- U.S היה כתוב- באזור הכאב הודגם מוקד הייפראקואי ברוחב 6.5 מ"מ בחלקו הדיסטלי של גיד TP ללא עדות של עיבוי של הגיד ללא עדות לעודף נוזל, מתאים להסתיידות. FHL- הדגמה תקינה. FDL- הדגמה תקינה. TA- הדגמה תקינה. ללא עדות לקולקציה או בצקת תחת עורית.
לאחר מכן הופנתי לפיזותרפיה שכללה 10 טיפולים באולטרסאונד ובנוסף שוב ארקוקסיה ועשיתי מדרסים קשיחים להרמת הקשת. הכאב פחת מהמצב שהיה לפני המדרסים אך עדיין כואב בעיקר אחרי הליכה ועמידה מרובה.
לאחר צילום CT גילו את הממצאים הבאים:
דו"צ רושם למנח ולגוס של הקרסול.
משמאל אוס-נביקולר אקססורי דרגה 1.
סטייה מדיאלית של המפרק קובואיד קלקנאוס ופרט לכך המבנה הגרמי שמור וגם הרקמות הרכות והמפרקים הטלרי וסוב טלרי
שמורים.
אין נוזל תוך מפרקי.
רקמות רכות תקינות.
מימין- הודגם COALITION NON OSSEOUSבפסטה המדיאלית וכמו כן היצרות של המפרק הסוב-טלרי והודגם פתיחה של
המפרק הטלרי באספקט לטרלי.
הודגם אוס-פרונאום.
מעט נוזל סביב למפרק הקרסול.
רקמות רכות שמורות.
התרשמות: ממצאים כמתואר.

בבדיקה אצל רופא מומחה אחר, לאחר שראה את תוצאות הסיטי הוא המליץ על הניתוח בטענה שאין פיתרון אחר וכתב באבחנה:
Spastic peroneal flat foot rt>>It
Tibialis posterior tendonitis It
Accessory navicularis Is
אני מאוד מפחדת מניתוח ומהסיבוכים העלולים להיות.
הבנתי שזה ניתוח לא פשוט של כמה חודשי מנוחה בבית וכרוך בהוצאת העצם העודפת והתעסקות גם בגידים.
האם יש אופציה אחרת? הרי אני כן רואה שיפור מאז שעשיתי את המדרסים (14.11.17) אבל השיפור הוא ביחס למה שהיה. עדיין יש כאבים.
קראתי שכתבת על זריקה מקומית תחת שיקוף על מנת לוודא כי הכאב נובע מהעצם העודפת.. איזה זריקה זו? האם היא יכולה לעזור?
הרופא אמר שהוא רואה את העצם ומסביבה יש נפיחות והיא הגורם לכך. האם העצם הזו נוצרה רק בחודשים האחרונים? איך ייתכן שרק היא גורמת לכאבים האלו? האם שווה לבדוק אופציה של טיפולים משלימים כמו "טווינא"?
אני באמת אובדת עצות וממש לא רוצה ניתוח. האם המצב יכול להחמיר או להיגרם נזק בלתי הפיך אם אמשיך לדחות את הניתוח?

אשמח לעזרתך
בתודה מראש
שני

לצפיה ב-'בעיה דחופה'
בעיה דחופה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2017 | 14:34
11
זה קצת מורכב מכדי לפתור בהתכתבות. כעקרון אין דחיפות לנתח. ניתן לנסות לקבע לתקופה (בגבס או BOOT) ולראות אם יש שיפור. מציע לפנות למרפאת כף רגל לצורך הערכה מעמיקה והסבר על האופציות המתאימות ספציפית לך. 
לצפיה ב-'קיבוע שורש כף יד'
קיבוע שורש כף יד
12/02/2017 | 11:06
1
12
אני אמור לעבור קיבוע של שורש כף יד ימין , לאחר שבר ישן ושחיקת הסחוס בדרגה 4. אשמח לשמוע ממי  שעבר קיבוע של שורש כף היד ומה ההשלכות על התפקוד היומיומי
לצפיה ב-'קיבוע שורש כף יד'
קיבוע שורש כף יד
27/02/2017 | 06:16
5
אשמח להתייחסות לפנייתי:עברתי ארטרוסקופיה בשורש כף יד ימין , לאחר שבר ישן מלפני 16 שנים ונמצא כי יש שחיקת סחוס בדרגה 4 והכוונה לקבע את שורש כף היד.
 אשמח לדעת האם יש פתרון אחר ומה ההשלכות.
אשמח גם לשמוע ממי שעבר תהליך דומה.
לצפיה ב-'חינוך בנושא בריאות גב. לא מספיק.'
חינוך בנושא בריאות גב. לא מספיק.
09/02/2017 | 09:50
6
אנא מומחים יקרים עיסקו בהסברה למניעת בעיות גב.
לצפיה ב-'קרע בשריר התאומים'
קרע בשריר התאומים
06/02/2017 | 22:55
1
34
שלום, 
לפני כשבוע וחצי נפצעתי בשריר התאומים במהלך משחק כדורשת.
היום ביצעתי בדיקת אולטרסאונד וזו התשובה שהתקבלה:
US סובך שמאל ============= הודגם myofascial tear of the LT.MHG שאורכו כ-4,7 ס"מ. 
אשמח לדעת מה חומרת הפציעה וכמה זמן החלמה נדרש לפני חזרה לפעילות גופנית.
בתודה מראש,
טל
לצפיה ב-'קרע בגסטרוקנמיוס'
קרע בגסטרוקנמיוס
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2017 | 14:30
9
בעיה נפוצה. 
לרוב הטיפול שמרני וכולל משככי כאבים ופיזיוטראפיה. החלמה נמשכת מספר שבועות עד כ3 חודשים. 
לצפיה ב-'האם פעילות גופנית על בסיס יומיומי עלולה להזיק?'
האם פעילות גופנית על בסיס יומיומי עלולה להזיק?
06/02/2017 | 00:53
1
18
שלום
בן 43, לא מעשן. עם עודף משקל
לח"ד גבולי, לא מטופל בתרופות.
אני עושה הליכות של שעה, 4-5 פעמים בשבוע.
רציתי לנסות להעלות את התדירות לכל ימות השבוע.
האם יש עם זה בעיה? האם זה עלול להזיק למערכת כלשהי בגוף (שלד, לב)? 
זה יכול להזיק מבחינת לחץ הדם?
יש צורך בימי מנוחה או כל עוד מדובר בפעילות אירובית אין צורך?
אציין שבדיקת אקו במאמץ תקין (בוצע בגלל גלי T הפוכים, אך זה כנראה המצב הרגיל אצלי).
תודה
לצפיה ב-'פעילות גופנית יומית'
פעילות גופנית יומית
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2017 | 13:11
25
אני יכול להגיב רק על החלק האורטופדי. לגבי לחץ דם לב וכו' שאל את רופא המשפחה. 
כעקרון עדיף לבצע הפסקות בפעילות כלומר לא כל יום. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון
ד
ד"ר דוד אנג'ל - אורטופד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה