לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1321513,215 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'US כף רגל'
US כף רגל
15/06/2017 | 13:42
1
15
שלום
בעקבות גוש בכרית כף הרגל נשלחתי ל- US ע"י רופא משפחה.
להלן תוצאות US:
בבדיקה מכוונת צמוד לפסציה פלנטרית הודגמה רקמה לובולרית בקוטר כ- 18 מ"מ, א-ווסקולרי, בלתי אחידה. הממצא יכול להתאים לפיברומטוזיס פלנטרי.

מה משמעות הממצאים?
לצפיה ב-'US כף רגל'
US כף רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2017 | 14:37
10
הועלתה אבחנה של פיברומטוזיס פלנטארי שהינו תהליך מקומי ברקמת החיבור תחת כף הרגל. לרוב לא כואב. מתאפיין בשינוי איטי מאוד. טיפול נע משמרני ומעקב בלבד, מדרסים, דרך זריקות ועד כריתת הנגע.  
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
15/06/2017 | 13:05
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'חשד לקרע במיניסקוס - ברך ימין'
חשד לקרע במיניסקוס - ברך ימין
13/06/2017 | 13:45
1
15
שלום רב,
בבדיקה ידנית של האורטופד יש חשד לקרע במיניסקוס.
הופניתי ל MRI.
האם במהלך התקופה על לצילום מומלץ שאחבוש את הברך?
האם להימנע ממאמץ והליכה מיותרת?
כיצד אוכל להקל על הכאבים ומה בריא יותר לעשות בזמן זה?
מומלץ לשים תחבושת אלסטית?   ....  בתודה מראש.

לצפיה ב-'חשד לקרע במניסקוס'
חשד לקרע במניסקוס
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 12:45
15
התשובות לשאלותיך תלויות בסימפטומים. לדוגמא עם הברך נפוחה וכואבת ומוגבלת ניתן להשתמש בתחבושת אלסטית ולעשות פיזיוטראפיה להורדת נפיחות ושיפור טווחים. 
לצפיה ב-'כאבים בשורש כף היד עבודה מול מחשב'
כאבים בשורש כף היד עבודה מול מחשב
13/06/2017 | 11:03
1
11
שלום
אני עובד בהיי טק מול מחשב כל היום רציתי לדעת
האם עכבר אורוגונמי זה דבר שיכול למנוע ממני כאבים בעתיד כיום אני משתמש בעכבר רגיל
לצפיה ב-'כאבי שורש כף יד בעבודה מול מחשב'
כאבי שורש כף יד בעבודה מול מחשב
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 12:42
8
הרעיון מאחורי ציוד ארגונומי הינו למנוע שימוש לא נכון ומעמיס באיברנו. לפיכך ציוד ארגונומי יכול לעזור במניעה. לדוגמא ניתן להשתמש בפד (לעכבר רגיל) עם כרית סיליקון, המרימה את שורש כף היד מעמדת היישור היתר הנגזרת עליה בעבודה על פד רגיל. 
לצפיה ב-'החלפת ברך????'
החלפת ברך????
10/06/2017 | 23:18
1
17
לפני 5 שנים נפלתי שברתי את הברך, נותחתי, יש לי ברזל תומך ברגל, לא יכולתי לדרוך על הרגל חודשיים היה אסור והיה מכשיר שמונע כיפוף. למרות שעשיתי פזיו טרפיה לא יכולתי לכופף יותר מ60 מעלות, עברתי ניתוח מניפולציה שבעקבותיו יש היום כיפוף של 75 . הרגל כואבת ולא מתכופפת. אני בת 57.5 .לאחרונה הייתי אצל רופא ממוחה בהחלפת ברך הוא אומר שאולי בניתוח יוכל להשיג כיפוף גדול יותר, להרגשתי הוא לא מתלהב להחלפת ברך. מדוע???
אני אמורה לחזור אליו אחרי סי טי חשוב לי להגיע עם מעט ידע.
לצפיה ב-'החלפת ברך לאחר שבר'
החלפת ברך לאחר שבר
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2017 | 09:04
13
במקרי שבר תוך מפרקי כל מקרה תלוי לגופו. כעקרון החלפת ברך היא פתרון לשחיקת המפרק (שמואצת במקרה של שבר תוך מפרקי) הגורם כאבים. יחד עם זאת לאחר שבר הניתוח קשה יותר. לעיתים צריך גם להוציא ברזלים מניתוחים קודמים, יש אילוצי חתכים קודמים, לעיתים סיכוני זיהום יותר שכיחים, ולכן הניתוח מעט יותר מורכב. 
לצפיה ב-'מחפש אורתופד תותח..'
מחפש אורתופד תותח..
10/06/2017 | 20:21
37
שנים של בעיות גב שהחלו בתקופת הצבא, אלונקות וכאלו, והמצב מחמיר מאוד בתקופה האחרונה.
מחפש אורתופד מעולה, שעובד עם קופת חולים כללית, שיעזור לי בצרה צרורה זו..  :(
מישהו יכול להמליץ?  
                                    תודה
לצפיה ב-'שבר במסרק MT5'
שבר במסרק MT5
09/06/2017 | 19:05
1
32
שלום, לפני כחודש נפלתי ושברתי את MT5 השבר הוא דיסטאלי ללא תזוזה/ עם תזוזה קלה.
לאחר כשלושה שבועות עם סד הורידו לי אותו ועדיין לא נראה חיבור לשבר. בהנחיית האורתופד התחלתי ללכת ללא סד. האם זה הגיוני שהרגל תתעייף לאחר עמידה של כרבע שעה? בנוסף יש לי באותה רגל גם הלוקס ולוגוס ופעמים רבות הכאב מוקרן לאיזור העצם הקרובה לבוהן. האם זה בעקבות השבר? ושאלה אחרונה מתי צפוי איחוי לשבר? האורתופד אמר שזה יכול לקרות גם שנים...
לצפיה ב-'שבר במסרק MT 5'
שבר במסרק MT 5
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2017 | 08:59
18
החלמת שבר תלויה בגיל (ככל שמתבגרים יותר לאט) ועוד גורמים אבל כעקרון לוקחת מספר חודשים. בהתאם גם השינוי בצילום הינו איטי. לרוב הצילום הראשוני הוא לוודא שהעמדה של השבר לא השתנתה ורק בהמשך נראה בבירור סימני איחוי. כאבים והתעיפות הגיוניים וצריך לראות מגמת שיפור הדרגתית ולהיות במעקב אורטופד. 
לצפיה ב-'ברור'
ברור
08/06/2017 | 20:41
1
18
שלום!
 האם צריך להרשם לפורום?
לצפיה ב-'הרשמה'
הרשמה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2017 | 09:08
13
מספיק להיות רשום לתפוז
לצפיה ב-'זקוק לפענוח תוצאות מיפוי עצמות'
זקוק לפענוח תוצאות מיפוי עצמות
08/06/2017 | 14:40
3
24
שלום,

אשמח לעזרה. בתוצאה רשום הבאה:

"ממצאים: קיימת קליטה מעט מוגברת, לא מודגמת במיפוי הקודם, בברכיים - ייתכן תהליך ארטריטי דלקתי. יכול להתאים לסינוביאיטיס. קיימת קליטה מוגברת, לא מודגמת במיפוי הקודם, בטרסוס כף רגל ימין, בולטת יותר באזור טלו-נביקולר ואי סדירות בקליטה בעמוד השדרה.

קיימת קליטה מעט מוגברת, מודגמת גם במיפוי הקודם, בהומרוס פרוקסימלי מימין - יכול להתאים ל- FONאו תהליך אחר. אין לראות קליטה פתולוגית בשאר השלד.

סיכום: קליטה מוגברת כנ"ל ככל הנראה על רקע שינויים נווניים או דלקתיים"
לצפיה ב-'מיפוי עצמות'
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2017 | 09:10
2
45
הפענוח מדגים חשד לשינויים ניוונים (שחיקתיים) או דלקתיים במקומות שצוינו. פרט לכך מוקד קליטה בזרוע מימין שמצריך בירור אם לא ידועה סיבתו. שאר הפירוש תלוי בממצאים בבדיקה הקלינית וסיפור. 
לצפיה ב-'האם מותר לי חדר כושר? תודה.'
האם מותר לי חדר כושר? תודה.
13/06/2017 | 14:42
1
9
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 12:45
9
זה תלוי באבחנה
לצפיה ב-'פריצת דיסק'
פריצת דיסק
07/06/2017 | 14:52
1
23
אני סובלת מכאבי גב כבר כמה חודשים בצילום CT אובחן שיש לי פריצת דיסק לקחתי כמעט את כל סוגי התרופות האנטי דלקתי אתופן ארקוקסיה וולטרן משככי כאבים רוקסט אדקס נורופן ושום תרופה לא מסייעת אלא אני מרגישה שהמצב מחמיר שאלתי היא: אם הרופאה תפנה לניתוח כאמצעי האחרון האם חלילה עלול להיגרם נזק לגב? או יותר נכון לומר לשיתוק בגב או בחלק ממנו? אני ממש דואגת
לצפיה ב-'פריצת דיסק'
פריצת דיסק
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2017 | 08:55
14
 ראשית יש לוודא שהתלונות תואמות לממצאי ההדמיה כלומר שאכן הדיסק הספציפי לוחץ על העצב מאזור התלונות (כאב, הפרעת תחושה וכו). 
כעקרון ההפניה לניתוח במקרי פריצת דיסק היא במספר מקרים: 
+שיתוק או חולשת שרירים חדשה/מתקדמת שמפחדים שתחמיר.
+אי שליטה חדשה על יציאות.
+כאב שלא ניתן לשליטה באמצעים אחרים ולא משתפר לאורך זמן ( כגון פיזיוטראפיה, כדורים, זריקות סטירואידים, זריקות במרפאת כאב..)
הסיכונים בניתוח קיימים אך יחסית לא נפוצים. הרופא המנתח יתן עוד במרפאה הסבר לגבי הסיכונים הרלוונטים לך ספציפית. 
לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
07/06/2017 | 13:51
2

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'US'
US
06/06/2017 | 12:21
1
14

בדיקת US:

תמונה של שרידי בורטיס בבורסה סופרא פטלארית.

מה הכוונה
לצפיה ב-'US'
US
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2017 | 08:50
11
בורסיטיס- תהליך דלקתי (לרוב לא זיהומי) של הבורסה בחלק העליון של הברך. לפי התיאור כנראה בשלב החלמה. 
לצפיה ב-'פריצת דיסק שלא יורדת מסף מסויים'
פריצת דיסק שלא יורדת מסף מסויים
06/06/2017 | 10:27
1
27

שלום,
היה לי התקף של פריצת דיסק בשלושה החודשים האחרונים.
כעת נראה שהוא כמעט חלף אבל עדיין יש תחושה ש"יש שם משהו".
זה כבר לא דלקתי ולא כאבי תופת אבל עדיין התחושה הזו שמרגישים משהו באזור.
האם התחושה הזו תחלוף גם , או שזו הפריצה עצמה שיושבת לי על העצב, ומחכה ליום פקודה להיות דלקתית שוב?

תודה!

לצפיה ב-'פריצת דיסק'
פריצת דיסק
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2017 | 08:48
10
כעקרון מגמת השיפור לרוב תימשך. יתכנו גם ארועים חוזרים של הסימפטומים. 
לצפיה ב-'חשד לקרע בלברום ללא סימני תפס אצטבולו-פמורלי או נזק שחיקתי ו'
חשד לקרע בלברום ללא סימני תפס אצטבולו-פמורלי או נזק שחיקתי ו
01/06/2017 | 18:24
1
28
שלום רב, בן 46, עובד בעבודה משרדית במקביל אני מתעמל בד"כ בקרוסטריינר פעמיים/שלוש בשבוע. מעל לשנה סובל מכאבים במפרק ירך ימין, אובחנתי לפני שנה עם אוסתאופרוזיס זמני במפרק ירך (TOF) שדעך לאחר הליכה עם קביים ולפני חצי שנה חזרו כאבים בעצימות נמוכה ובתדירות נמוכה מאוד.  לפני שלושה שבועות חזרו כאבים שהזכירו את ה-TOF, בעיקר לאחר ישיבה. בשכיבה או ללא משקל הכאב עבר. בשבועיים האחרונים מתהלך עם קביים ולוקח דיאסרין. עברתי MRI ולהלן הממצאים:
מודגמים אותות תקינים מלשד העצמות ללא עדות לשברים, בצקות או אוסטאונקרוזיס. ראשי הירכיים מודגמים בעמדה שמורה. המשטחים הפרקים מודגמים שמורים. רושם לאות חריג אלכסוני בלברום קדמי מימין אשר בולט לעומת הבדיקות הקודמות ועלול להתאים לקרע, ללא היווצרות ציסטה פרילברלית או שינויים סובכונדרליים חריגים.
אות חריג מינימלי גם בלברום משמאל, יתכן ריצס או נזק ניווני התחלתי, ללא שינוי מהותי מבדיקות קודמות.
מודגם נוזל תוך פרקי בכמות פיזיולוגית דו-צדדית.
בדומה לבדיקות הקודמות, מודגמת היצרות של המרווח האיסכיו-פמורלי משמאל עם אותות חריגים בשריר קוודרטוס פמוריס. אנתזופתיה פריטרוכאנטרית מינימלית דו"צ, ללא שינוי.
שאר מישורי השומן, השרירים והמבנים הנוירו-וסקולריים מודגמים שמורים.
לסיכום:
1. ללא עדות ל- AVN / TOF
2. חשד לקרע בלברום הקדמי מימין, ללא סימני תפס אצטבלו-פמורלי או נזק שחיקתי במשטחים הפרקיים-למתאם קליני והמשך בירור בהתאם.
3. סימני תפס איסכיו-פמורלי ידוע משמאל

יש לי מספר שאלות ואודה אם תוכל להשיב:
1. כרגע היות והיה חשד ל- AVN או TOF חוזר הונחתי ללכת עם קביים - האם אני יכול להפסיק ללכת עם קביים?
2. האם עלי לעבור עוד בדיקת MRI עם חומר מנגיד (הבדיקה הנוכחית לא כללה הזרקה של חומר כזה) או שהאבחון מספיק ברור?
3. הבנתי שיש טיפול שמרני בקרע בלברום (בהנחה שזה קרע) - האם זה יכול להתאים במצבי?
4. מהו תפס איסכיו-פמורלי - עד כמה זה קשור לקרע בלברום והאם עלי לטפל בכך?
5. מהם אותות חריגים בשריר קוודרטוס פמוריס? אנתזופתיה פריטרוכאנטרית?

לצפיה ב-'חשד לקרע בלברום'
חשד לקרע בלברום
( לעמוד שלי בתפוז )
05/06/2017 | 13:50
10
כעקרון עם שלילת AVN TOF ניתן לדרוך מלא. ההחלטה האם הממצא בלברום מסביר את תלונותיך תלויה בבדיקה קלינית והסתכלות בMRI. הטיפול השמרני הינו פיזיוטראפיה. ממליץ לך לפנות למרפאת מפרקי ירך במקום בו עוסקים בארטרוסקופיות למפרק ירך (לדוגמא מרפאת ד"ר ראט באיכילוב), שם יוכלו להעריך הכל ביחד ולראות האם מספיק טיפול שמרני או צריך טיפול אחר. 
לצפיה ב-'נקע בקרסול - זריקת PRP'
נקע בקרסול - זריקת PRP
01/06/2017 | 12:38
1
14

שלום
אני בן  40 ,לפני כשלוש שנים נקקעתי את הקרסול.
עשיתי פיזיוטרפיה אבל אני עדיין סובל מכאבים בקפיצות וכשאני הולך יחף.
ביום יום אני הולך עם נעלי ספורט ומדרסים .
ההבחנה הרפואית:
נקע בקרסול ,בבירור ב MRI הודגם קרע  ATFL שהצטלק , קרע חלקי של PB , עיבוי TP.
קרסול יציב , רגישות מקומית מעל ATFL
שאלה :הרופא המטפל המליץ לי לעשות זריקת PRP , האם יש טעם מאחר שעברו כ 3 שנים ?

לצפיה ב-'זריקת PRP'
זריקת PRP
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2017 | 13:35
18
הרעיון מאחורי PRP הוא הזרקת מרכיבים עצמיים שיעודדו ריפוי עצמי. יש דעות חלוקות בספרות לגבי מידת התועלת. היתרון הוא שזה ממקור עצמי (דם החולה).
בנוסף, אם יש אי יציבות עם נקעים חוזרים זה לא יעזור.
לצפיה ב-'רגל נפוחה וכואבת מאוד'
רגל נפוחה וכואבת מאוד
30/05/2017 | 21:05
1
29
שלום,
בת 82, לפני 3 שבועות התחילו נפיחות וכאב בברך שמאל, מקדימה ומאחור.
הכאבים והנפיחות התפשטו לכל הרגל - מהמפשעה ועד לקצות האצבעות. מדובר בכאבים בלתי נסבלים.
בוצעו בדיקות US ברך וצילום רנטגן ברך - תקין.
בוצעה בדיקת US ורידים עמוקים לשלילת טרומבוזה ברגל DVT - תקין.
בדיקות דם שגרתיות בחדר מיון - תקינות.
לאיזה כיוון מומלץ להמשיך את הבירור ?
תודה מראש
לצפיה ב-'נפיחות ברגל'
נפיחות ברגל
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2017 | 13:30
10
נפיחות ברגל מהמפשעה עד קצות האצבעות, כשרגל שניה איננה נפוחה, חשודה לבעיה בכלי דם. בנוסף יתכנו עוד אפשרויות כגון זיהום ברגל. אם הנפיחות רק בברך יתכנו  בין היתר בעיה בברך עצמה או דלקת פרקים. 
לצפיה ב-'נעליים שפיציות שגורמות נזק'
נעליים שפיציות שגורמות נזק
31/05/2017 | 21:30
1
10
שלום. שמתי לב שבשנים האחרונות כל יצרניות הנעליים מייצרות נעליים שפיציות בחלק הקדמי של הנעל. זה נהיה נורא אופנתי. העניין הוא שנעליים צרות מפעילות לחץ על האצבעות, מעוותות אותן הצידה וגורמות להלוקס ולגוס. הלכתי כבר לכמה וכמה חנויות ספורט אך לא הצלחתי למצוא נעל שלא תלחץ לי על האצבעות. נהיו לי כבר כאבי תופת.
אני עובד עצות, היכן אוכל למצוא נעליים שהחלק הקדמי יהיה עגול ורחב ולא שפיצי או צר????
איני מצליח להבין כיצד אנשים אחרים מצליחים ללכת עם הנעליים באופנה של היום
לצפיה ב-'אובד עצות'
אובד עצות
31/05/2017 | 21:46
13
יש מידות רוחב לנעליים. יש יצרנים שמייצרים נעלים במידות רוחב שונות. חפש נעליים עם מידת אורך שמתאימה לך ועם מידת רוחב שמתאימה לך.

לצפיה ב-'בהמשך לשאלה מאתמול 30.5.17 על הרגל הנפוחה והכואבת -'
בהמשך לשאלה מאתמול 30.5.17 על הרגל הנפוחה והכואבת -
31/05/2017 | 12:51
10
ברצוני לציין שיש גם בצקת, שהשתפרה וחזרה.
תודה,
מיכל
לצפיה ב-'מתיחה של הקרסול וכאבים'
מתיחה של הקרסול וכאבים
29/05/2017 | 01:45
1
9
שלום
בן 42
אתמול (מוצ"ש) במסגרת הליכה שאני עושה מספר פעמים בשבוע.
די על ההתחלה התעסקתי בסלולרי, ונכנסתי למהמורה שהיתה במדרכה, כתוצאה מכך התקפלה לי כף הרגל כלפי פנים, וחשתי מתיחה חזקה בחלק החיצוני של הקרסול.
זה כאב מאוד, אבל לאחר כמה פסיעות זה נרגע יחסית, ולאור זאת המשכתי בהליכה 45 דקות.
אלא שבלילה לקראת השינה התחילו כאבים חזקים, ולא הצלחתי כמעט לישון בלילה.
אין נפיחות משמעותית (אולי משהו קל), אין שטפי דם, יש אולי קצת אודם על הקרסול.
יש רגישות למגע, בפרט בנקודה מסויימת תחת הגולה של הקרסול. 
אין הגבלה מבחינת טווחי תנועה, אלא שקיים כאב שקצת מגביל, ואני הולך קצת צולע.
הלכתי בבוקר לרופא משפחה, הוא לא בדק פיזית, המליץ על חבישה אלסטית ונתן לי מרשם ל - "בטרן". ובאם לא יהיה שיפור תוך שבוע, ללכת לאורטופד.
א. האם זה נקע? אין סיבה לחשוש מפגיעה כלשהי בעצם?
ב. איך יכול להיות שלאחר חצי דקה מהאירוע הכאב כמעט חלף, והצלחתי ללכת 45 דקות, ורק לקראת השינה התחילו כאבים חזקים?
ג. לא נאמר לי כמה זמן לקחת את הכדורים, כמה זמן מומלץ? מצד אחד אני מעדיף כמה שפחות כי הבנתי שזה ממש לא בריא.
ד. לפי מה אדע מתי אוכל לחזור להליכה מלאה (4 פעמים בשבוע למשך שעה) ומבלי להזיק לעצמי?
תודה רבה
לצפיה ב-'כאבי קרסול לאחר חבלה'
כאבי קרסול לאחר חבלה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/05/2017 | 14:34
10
ראשית אין אני יכול להתחייב מכאן אם יש שבר או לא. 
כעקרון אם הכאב לא הופיע מיידית, אין נפיחות והכאב הינו "תחת הגולה" , אז סביר להניח שמדובר בנקע, כלומר מתיחה עם/בלי פגיעה חלקית ברצועות. במקרים כאילו מומלצת חבישה אלסטית פרט לשינה, רגל מורמת, הפעלה עצמית, כדורים נוגדי דלקת (כגון מה שקיבלת) לשבוע ומעקב. אם לא משתפר אז להבדק שנית. 
לגבי חזרה לפעילות- כשאין נפיחות וכאב בהליכה. ובהדרגה. 
לצפיה ב-'כאבים בשני בידיים'
כאבים בשני בידיים
27/05/2017 | 20:32
1
15
שלום,
מזה כמה שבועות אני סובלת מכאבים בשני הידיים בזרוע ולאורך כל היד...
ויש תנועות מסוימות שאני מתקשה לעשות. כמו מתיחת היד בצורה ישרה
ןלפעמים הזרוע מאוד קשה כאילו נתפס השריר...הרגשה של קשיון
אין לי נפיחות או אדמומיות ...חיצונית הכל נראה בסדר
והכאב הוא שווה בשני הידיים ...
יש לציין שעברתי
  •  בדיקה לצפיפות העצם והתוצאה תקינה
  •  בדיקת דם לפרקים הייתה תקיה
ואם זה קשור לפני שנה הייתה לי פריצת דיסק עם חולשה ברגל  אחת שגרמה לי לצליעה  למשך כ 3 חודשים
היום אני הולכת רגיל ,אבל קצת מתקשה בתנועות מסוימות
תודה מראש
לצפיה ב-'כאב בשתי ידיים לאורך כל היד'
כאב בשתי ידיים לאורך כל היד
( לעמוד שלי בתפוז )
29/05/2017 | 14:28
10
מספר סיבות אפשריות שבינהן בעיה צווארית (כגון דיסק) המקרינה ל2 ידיים, תיתכן גם בעיה בגידי הכתפיים. פני לאורטופד

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף ותאונות
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה