לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1278812,788 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'כאב ברגל שמאל קושי ללכת '
כאב ברגל שמאל קושי ללכת
18/04/2017 | 21:57
1
21
אימי כבר חודשים וחצי סובלת מכאבים ברגל שמאל זה התחיל מבצקת בכף הרגל שעלתה עד הברך טופלה בארקוקסי ואוטופן ללא תועלת . נשלחה לדופלר ורידים עמוקים ושיטחים יצא תקין . נשלחה למיפוי לב יצא תקין . עדין כואב לה מאחורי הברך ללמטה לא יכולה ללכת על רגל שמאל כואב לה כאב חד בהליכה עשתה צילום ברך וכף רגל נמצא ניוונים קלים . מה יכול להיות הסיבה
לצפיה ב-'כאבי רגל שמאל'
כאבי רגל שמאל
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2017 | 14:01
13
יכולות להיות סיבות מקומיות כגון הפרעה בזרימת דם עורקית או ורידית. בעיה מפרקית בברך או קרסול או כף רגל, דלקת גידית באחד המפרקים הנ"ל, הקרנה מהגב כשהבעיה בגב אבל הרגשת הכאב ברגל ועוד...
לצפיה ב-'ממה להימנע בזמן אימון בחדר כושר ?'
ממה להימנע בזמן אימון בחדר כושר ?
18/04/2017 | 14:29
2
15
שלום,
בעקבות כאבים בגב בעכוז בירך ובצוואר (כולם בצד שמאל) החלטתי לגשת לאורתופד.
כבודו שלח אותי לצילומים.
להלן הממצאים: תנועות עש צווארי חופשיות.
רגישות מעל חוליות צוואריות
c4 c5 c5 c6 משמאל.
הגבלה בתנועות עש מותני, רגישות מעל חוליות l5 s1 משמאל.
אבחנה : sciatica,cervicalgia
קבלתי הפניה לפיזיותרפיה
תחת סיבות הפניה רשום:
הפעלת עש מותני,משיכת אגן מוביליזציות לחוליות מותניות.
יש לי 2 שאלות:
1.מהם התרגילים שעלי לעשות  במטרה להפעיל עש מותני ושיפור מוביליזציה בחוליות מותניות?
2.ממה עדיף להימנע בזמן אימון?
תודה

לצפיה ב-'תרגילים והמנעות'
תרגילים והמנעות
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2017 | 13:59
1
21
רצוי לפנות לפורום פיזיוטראפיה 
לצפיה ב-'תודה רבה . אפנה לפורום המתאים '
תודה רבה . אפנה לפורום המתאים
20/04/2017 | 18:33
1
לצפיה ב-'תודה על המענה.ובנוסף'
תודה על המענה.ובנוסף
17/04/2017 | 20:01
1
8
מהו המושג "צביטה" בו השתמשת?
ומה זה:גיד הסופראספינטוס בעל מרקם לא אחיד,קיימת הפרעה קשה בקונטור.
אשמח לקבלת הסבר.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2017 | 13:58
3
מרקם לא אחיד עם הפרעה בקונטור כלומר איננו לגמרי שלם, דרגת ביניים לפני קרע. 
צביטה- ראה הסבר מפורט יותר בקישור
לצפיה ב-'שלום, איך אדם בוגר יכול לדעת '
שלום, איך אדם בוגר יכול לדעת
18/04/2017 | 10:28
25
אם מיצה את מלוא פוטנציאל הגובה הגלום בו ?

לצפיה ב-'כאב במרפק וכתף'
כאב במרפק וכתף
14/04/2017 | 21:31
1
8
שלום חברי הפורום
יש לי כאב בכתף  שמוקרן גם למרפק לפעמים ויש ליש גם קליקים כל פעם שאני מעלה ומוריד את היד איך אני מטפל בזה ?

גם יש לי באותו צד של הכתף בחלק של הגב פצע אקנה האם זה קשור לזה ?
לצפיה ב-'כאב בכתף ומרפק'
כאב בכתף ומרפק
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2017 | 18:38
9
בעיות במרפק וכתף פעמים רבות מלוות בהקרנת כאב.
כלומר בעיה בכתף יכולה להקרין כאב למרפק ולהפך. רצוי להבדק כדי לאבחן ולטפל. 
לצפיה ב-'כאב בפיקת הברך לאחר נפילה'
כאב בפיקת הברך לאחר נפילה
14/04/2017 | 17:56
1
20
שלום 
בן 42
אתמול יצאתי מהסופר עם שקיות בידיים, ונפלתי קדימה, קיבלתי מכה בברך ימין.
בתחילה כאב מאוד, אבל הצלחתי ללכת.
זה נראה מעט נפוח יותר מברך שמאל.
אין אודם או שטפי דם, יש כאב לא חזק, אבל משמעותי יותר בזמן שימוש במדרגות.
כ"כ רגישות במגע במרכז הפיקה.
אין החמרה מאז אתמול.
האם יש להיבדק או שאפשר לחכות ולראות אם יש שיפור/החמרה?
יכול להיות שזו מכה יבשה בלבד?
הכאב במגע במרכז הפיקה מצביע על כיוון מסויים?
תודה רבה
לצפיה ב-'כאב בפיקה לאחר נפילה'
כאב בפיקה לאחר נפילה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2017 | 18:36
10
חבלה כזו יכולה לגרום כאב בלבד אך גם יכולה לגרום סדק או שבר. טיפול ראשוני יכלול קירור המקום, הרמת הרגל, מנוחה, חבישה אלסטית.
 אין אפשרות להעריך מכאן מה האבחנה הנכונה לכן צריך להבדק. 
לצפיה ב-'בקשה לפענוח us כתף וחוות דעתך'
בקשה לפענוח us כתף וחוות דעתך
14/04/2017 | 00:43
1
16
תוצאות בדיקת  us כתף ימין.ממצאים:
גיד הבציפס נראה בעובי והדיות תקינים,במקומו התקין בתעלה.
גיד הסופראספינטוס בעל מרקם לא אחיד,קיימת הפרעה קשה בקונטור.
הודגם קרע מלא בגודל כ-17-18 מ"מ בחלק הקידמי של הגיד.
גיד האינפראספינטוס נראה בעובי הדיות ומהלך תקין.
גיד הסובסקפולריס נראה בעובי ,הדיות ומהלך תקינים.
בדיקה דינמית של השרוול המסובב העלתה סימני impingement.
לא ראה נוזל בכמות משמעותית בפרק הגלנוהומרלי,סביב גיד הביצפס או בבורסה הסובאקרומיאלית-סובדלטואידית.
לא נראו מבנים פתןלוגיים באזור השקע הספינוגלנואיד.
הפרק האקרומיוקלויקולרי ברוחב תקין.
סיכום:קרע מלא לא חריף בגיד סופראספינטוס.סימנים של  impingement.

סובלת מכאבים מאוד חזקים.קושי בלהתלבש ולעשות פעולות רגילות.לא ישנה בלילות מכאבים.אשמח להסבר ולחוות דעתך .אלפי תודות
לצפיה ב-'פענוח US'
פענוח US
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2017 | 18:31
13
מתואר קרע בגיד הסופראספינטוס בכתף. וסימני "צביטה". כמובן צריך לראות שהתמונה הקלינית בבדיקה מתאימה לאבחנה זו.
טיפול ראשון לרוב יכלול פיזיוטראפיה ונוגדי כאב.
באם יש כאבים חזקים, כמו שתארת, ניתן לשקול זריקה לכתף. 
אם אין שיפור לאחר טיפול זה ישקל מקום לטיפול ניתוחי. 
לצפיה ב-'פציעת קרסול לאחר ריצה '
פציעת קרסול לאחר ריצה
13/04/2017 | 10:26
4
13
לפני חודש וחצי בערך באמצע ריצה כנראה נחתתי לא טוב על רגל שמאל והקיפול של הקרסול לא היה מבחוץ אלא פנימי והמשכתי לרוץ והתנפח לי המקום וצלעתי במשך יומיים ומאז אני מעסה עם וולטרן וטראומיל לסרוגין והולך עם תחבושת לחץ בקרסול ושמתי קרח עד לפני שבוע והכאבים לא חלפו לגמרי..אני עומד על הרגליים כל היום בעבודה והולך עם נעלי ספורט שנוחות מאוד כמו כפפה ומפחיתות את הכאבים ביותר מ 70% וכשאני מגיע לבית ולוחץ מתחת לקרסול אני מרגיש כאב והולך יחף כי אחרת עם נעלי אצבע אני מרגיש כאבים בקשת הרגל..הכאב הוא לא בלתי נסבל ולא משתנה לרעה או לטובה אלא סטטי מספר שבועות .קבעתי לאורטופד מומחה לקרסול לעוד חודש ואני חושש מאוד מניתוח ושקרעתי רצועה או גיד ושאסבול כל החיים כי אני מאוד אוהב ללכת הרבה ברגל..מה שבטוח אני לא רץ יותר בחיים.
אני יודע שכנראה זה לא נקע אלא משהו חמור יותר כי נקע עובר אחרי שבוע שבועיים בדרך כלל-

אשמח לדיאגנוזה וירטואלית זמנית ממך דוקטור עד שאלך לאורטופד,

תודה מראש

לצפיה ב-'פציעת קרסול'
פציעת קרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2017 | 18:26
3
12
קשה להעריך ללא בדיקה פיזית. יתכן שנפגעה רצועה. לרוב יש צורך להשלים גם צילום ואולטראסאונד או הדמיה נוספת.
לצפיה ב-'האם ניתוח זה הפתרון היחיד במקרה'
האם ניתוח זה הפתרון היחיד במקרה
17/04/2017 | 18:57
2
13
של קריעת רצועה? שכחתי לציין גם שבאזור הכאבים יש עצם קטנה בולטת וכואבת כשלוחצים עליה והיא נמצאת תחת הצד הפנימי של קרסול שמאל ושאולי תמיד היתה שם ולא שמתי לב אליה עד הפציעה...אם הרופא יחליט שרצועה נקרעה האם למהר לעשות ניתוח או להמתין להחלמה טבעית?
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
20/04/2017 | 13:54
8
זה תלוי בדרגת הקרע (מלא/חלקי/מינימאלי) וכמה אי יציבות. ניתן גם לבצע פיזיוטראפיה ולהשתמש בעזרים אורטופדים. 
לצפיה ב-'הצילום שלל שבר ויש לי אולטראסאונד '
הצילום שלל שבר ויש לי אולטראסאונד
20/04/2017 | 15:16
3
בשבוע הבא לראות לגבי הרצועות..
גם כעבור חודשיים יש נפיחות בקרסול וכאבים נסבלים (במיוחד מוקדם בבוקר) אבל כמו שציינתי קודם אני דורך על שתי הרגליים והולך רגיל למעט אי הנעימות של הכאב והנפיחות בקרסול...לצערי מומחה כף רגל וקרסול יכול לקבל רק עוד 3 שבועות ועלי להמתין בסבלנות
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:02
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'היד נרדמת בזמן שינה על הצד'
היד נרדמת בזמן שינה על הצד
09/04/2017 | 02:50
1
15
שלום
בן 42
אני ישן על הצד, וקורה לי לא מעט שהיד נרדמת (אני מרגיש את ההירדמות בעיקר בכף היד), וזה מעיר אותי מהשינה, יש גם אלמנט של כאב ביד.
מה הסיבה לזה? זה דורש בירור/טיפול?
מה שמוזר לי שזה קורה לא ביד שעליה אני ישן, אלא ביד שלכאורה משוחררת וללא לחץ.
מה ההגיון והסיבה לזה?
תודה
לצפיה ב-'יד נרדמת בשינה'
יד נרדמת בשינה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2017 | 18:24
23
יכול להיות לחץ על העצב או בצוואר או בכניסה לשורש כף היד. אם חוזר על עצמו ניתן לברר בבדיקה גופנית ולעיתים יש צורך בבדיקות נוספות כגון EMG
לצפיה ב-'זריקת PRP'
זריקת PRP
06/04/2017 | 19:38
1
13
שלום רב, 
לאחרונה אובחן אצלי קרע כמעט מלא בגיד הסופרה-ספינטו בכתף והרופא המטפל המליץ לי לבצע זריקת PRP תחת אולטרסאונד. 
אשמח לשמוע חוות דעת על הבדיקה במידה ומישהו עבר כזו או חוות דעת מפי רופא שיודע לתת פרטים נוספים על הפעולה.

תודה רבה 
לצפיה ב-'זריקת PRP'
זריקת PRP
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2017 | 18:22
9
הרעיון מאחורי PRP הוא לקחת דם מהפציינט ולסרכז ממנו את הרכיבים הפעילים לא כולל הכדוריות האדומות והפלזמה. לאחר מכן מזריקים לאזור הפגוע מתוך כוונה להאיץ ריפוי באזור. 
לצפיה ב-'צליעה פתאומית לילדה כבת שנה ושבעה חודשים'
צליעה פתאומית לילדה כבת שנה ושבעה חודשים
30/03/2017 | 21:54
1
21
אשמח לעזרתכם אם מישהו מכיר תופעה זו: בתי בת שנה ושבעה חודשים החלה לצלוע מיום א', בתחילה סרבה ללכת או לעמוד על רגלי בכל דרך אפשרית כאשר העמדתי אותה בכתה ולא הסכימה לעמוד, הסכימה לזחול בלבד, בערב במיטה לקראת השינה עמדה בלול בלבד ולא ברצפה, למחורת החלה ללכת ונעזרה בחפצים, יד, עגלה, הליכתה לא יציבה, מלאה במעידות וקושי בריצה, הליכה לא סימטרית, עשינו בדיקות דם אולטסאונד פרקי יריכיים וצילום אשר יצא תקין. היום כבר היום החמישי מאז המקרה החל, הילדה רצה והולכת לבד ועושה פעולות לבד, הליכתה נראת צולעת ולא יציבה בעיקר בריצה, אציין כי לא היתה חולה לפני הצליעה, לא נראה כי הילדה כאובה, איזה בדיקות נוספות כדאי לעשות, מישהו עבר מקרה זה ויודע כמה זמן עד שהצליעה חולפת? אני ממש מוטרדת ולא רגועה אשמח לכל מידע בנושא!!!
לצפיה ב-'צליעה פתאומית בילדה'
צליעה פתאומית בילדה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/04/2017 | 09:45
43
ישנן מספר אבחנות נפוצות הגורמות לצליעה פתאומית. חבלה/שבר, זיהום במפרק זיהום בעצם ועוד. אם הבדיקות שוללות את כל אילו תיתכן אבחנה של TRANSIENT SYNOVITIS. מצב בו יש רגישות באזור פרק ירך על רקע תגובה של מעטפת המפרק (הסינוביום). יתכן קשר לזיהום ויראלי בדרכי הנשימה כשבועיים קודם. במצב זה הילד נראה סה"כ בריא פרט לצליעה. המצב החולף מעצמו תוך מספר ימים. לא מצריך טיפול פרט למעט מנוחה ונוגדי דלקת. כמובן שהרופא המטפל צריך לאבחן את המצב ככזה. 
לצפיה ב-'הבדלים בפענוח MRI'
הבדלים בפענוח MRI
28/03/2017 | 09:59
1
35
עשיתי MRI ברך והלכתי לפענוח פרטי ובמקביל חיכיתי לפענוח מבית החולים. 
אפרט רק את הדברים שנראים לי בעייתיים:
בזה של בית החולים רשום - מניסקוס מדיאלי - מודגם קרע אלכסוני מצולק בקרן האחורי של המניסקוס (חתך 25 סדרה 501).
בפענוח הפרטי (גם מישהי שעובדת בבית חולים בפענוח MRI) - המניסקוס הלטראלי והמיניסקוס המדיאלי עם אות וצורה שמורים.
בשניהם כתוב עיבוי של הגיד הארבע ראשי וכן בצקת קלה בכרית השומן.
הלכתי לאורתופד עם דיסק ה MRI והוא אמר שהוא לא רואה קרע והפנה אותי לפיזיותרפיה (הגדלת טווחים, אןפניים, CROSSTRAINER)
בפועל אין לי יישור של 100% של הברך כמו השניה אבל לא רחוק. 
במקרה של קרע במיניסקוס וברך נעולה - האם יש תמונה שניתן לראות כמה אני דומה או רחוק מזה?
אציין שחודש שלם הייתי בברכיים כפופות בגלל הבעיה ומזה שבוע עובד על יישור.
מה הנזק במידה וזה לא יצליח להתיישר לי 100%? אפשר ככה להמשיך כרגיל או ייגרם נזק?
לצפיה ב-'הבדלי פענוח'
הבדלי פענוח
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 13:52
18
כעקרון יתכנו הבדלים קטנים. כדי שקרע מניסקוס יפריע ליישור לרוב צריך להיות קרע משמעותי אם תזוזה של החלק הקרוע. "הקלאסי" זה קרע "ידית דלי" בו חלק גדול מהמניסקוס מתהפך למרכז הברך ומונע יישור מלא. כזה קרע קשה להחמיץ. 
ליישור מלא חשיבות גדולה כיוון שנדרש להליכה תקינה (בעוד שקצה כיפוף פחות קריטי). 
לצפיה ב-'מכה באצבע ברגל'
מכה באצבע ברגל
28/03/2017 | 03:59
1
21
שלום! 
לפני שבועיים קבלתי חבלה באצבע השניה בכף הרגל. באותו יום לא יכלתי לדרוך בכלל על הרגל, האמבע התנפחה ןהתפתח סימן כחול מתחת לאצבעות, ויום למחרת הגעתי למוקד שם ראיתי אורתופד ועשיתי צילום. נקבע שלא מדובר בשבר אלא בחבלה קשה וזה יעבור. מאז עברו שבועיים והכאב עדיין קיים! לאחר עמידה ממושכת הכאב כמעט בלתי נסבל ואני עדיין צולעת מעט בהליכה, בנוסף האצבע עדיין מעט נפוחה ואני לא מצליחה לכופף אותה בלי כאב במפרק (שמעט אדום).
כמה זמן יקח לזה לעבור?
לצפיה ב-'מכה באצבע'
מכה באצבע
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 13:48
11
יכול לקחת מספר שבועות. 
כמובן בהנחה שאין שבר
לצפיה ב-'קליקים בצוואר'
קליקים בצוואר
27/03/2017 | 12:20
1
23
שלום,
מזה שנים שאני עושה "קליקים/קנאקים" בצוואר בצורה מודעת, נוצר אצלי הרגל שכאשר אני עושה את הקליק אני מרגיש תחושת הקלה ושחרור.
אני מרגיש הרבה מהפעמים שהדבר מגביל אותי ואני לפעמים מרגיש צורך עז לעשות את הקליק ולפעמים אני לא מצליח לעשות אותו וזה מאוד מציק לי ברמה שזה מטריד אותי ויכול לשבש לי את מהלך היום.
הלכתי לפיזיוטרפיסט בהפנייה של אורתופד הוא נתן לי כל מיני תרגילים שמעט עוזרים אבל גם מאוד קשה לי לעשות אותם בצורה קבועה מהשיעמום וגם הם לא מעלימים את הצורך שלי לעשות את הקליקים.
שאלתי האם אפשר להיפטר מן ההרגל? ואם לא, האם אפשר לפחות להקל על תחושת המטרד שנוצרת אצלי בעקבות הרצון "לשחרר" קליקים?
אשמח לתשובה
בברכה,
עומר מנדלברג
אם אפשר לשלוח לי תשובה במייל אני יותר מאשמח:
לצפיה ב-'קליקים'
קליקים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 15:00
18
ה"קליקים" אינם בהכרח צורך רפואי. במידה ואינך מסתדר בטיפולים פיזיוטראפים ותרגולים עצמיים יתכן ויש מרכיב של מתח / הרגל שאינו מחייב טיפול אורטופדי. 
לצפיה ב-'פריצת דיסק צווארי'
פריצת דיסק צווארי
26/03/2017 | 18:00
1
28
שלום,
לאחרונה התגלה לי פריצת דיסק צווארי בחוליות C6 - C7.
אחרי פגישה עם נוירוכירוג הוא טוען שהדיסק מלא בנוזלים ויש סיכוי שאחרי שהנוזלים יספגו בגוף הדיסק יכנס קצת חזרה, ובכך ימנע מצב של אפשרות לניתוח.
כדי לעזור לדיסק יש להמנע מכל פעילות גופנית כלשהי (כולל ריצה שחייה ומשקולות) למשך 4-5 חודשים.
אני חייב לציין שאין לי כל כאבים מלבד ידיים רדומות מעט בלילה.

מכיוון שאני אדם שעובד 11 שעות ביום על כיסא, מבחינתי הספורט בשעות הערב היה הדבר היחידי שגרם לי לזוז ולהרגיש קצת טוב.

יש שאומרים שהפסקת כל פעילות גורמת לפעולה ההפוכה ויוצרת יותר בעיות.

אשמח לחוות דעתך בנושא
לצפיה ב-'דיסק צווארי'
דיסק צווארי
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 14:55
18
ידיים רדומות יכולות לנבוע גם מהנ"ל אך גם מבעיה בתעלה הקרפאלית. יש לברר ע"י בדיקת EMG. 
כעקרון במקרים רבים הטיפול בדיסק לוחץ יהיה שמרני כלומר ללא ניתוח. בזמן הביניים נהוג להפחית עומס ופעילות
לצפיה ב-'גוש במפרק של האצבע'
גוש במפרק של האצבע
26/03/2017 | 01:17
1
10

שלום
אני סופר סתם וכותב הרבה שעות ביום כנראה מהמאמץ התפתח לי גוש במפרק עם הגבלה של האצבע לסגור עד הסוף
האם יש טיפול לזה..ומה ההגדרה של הדבר הזה בכלל(אני מצרף תמונה)
תודה לעונים

לצפיה ב-'גוש באצבע'
גוש באצבע
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 14:53
13
יכול להיות מספר סיבות. ממליץ פניה לאורטופד כף יד
לצפיה ב-'בואו נתאחד כדי לתת סיכוי להצעת החוק של הח"כים אילן גילאון '
בואו נתאחד כדי לתת סיכוי להצעת החוק של הח"כים אילן גילאון
27/03/2017 | 00:20
10
וקארין אלהרר להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום

בפאנל שיתקיים בירושלים למען העלאת קצבאות הנכות לשכר המינימום יקחו חלק שלושה משתתפים - 
ד"ר רוני הולר מהחוג לעבודה סוציאלית באוניברסיטה, שיסקור את מעמדן של קצבאות הנכות; ח"כ ויו"ר סיעת מרצ אילן גילאון, שבחודשים האחרונים מנהל קמפיין לקידום הצעת חוק להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום; וניצן צליק, רכזת גרעין סמ"ן באוניברסיטה, שתספר על החוויה האישית שלה כפעילה חברתית עם מוגבלות. בסיום הפאנל יהיה זמן לשאלות מהקהל.
לצפיה ב-'כאבי בברך'
כאבי בברך
23/03/2017 | 17:43
2
30
שלום,
לבן שלי , בן 14, יש כאבים בברך כבר חודש. נשלח לCT ברכיים.
בתשובה בCT רשום הודגמה תפיחות קלה של גיד הפיקה דיסטלית מצד שמאל מעל גבוששית טיביאלית, הממצא חשוד לתיסמונת על שם אוגוסט-שלטר מצד שמאל.
יש לנו תור לאורתופד רק בעוד שבוע, אני קצת בלחץ.
אורתופד אמר לי שהוא שלח אותנו לCT שהוא חושב שיש לו אוסגוט-שלטר.

אם אני מבינה נכון גם CT מצביע על קיום התסמונת.

לצפיה ב-'מחלת אוסגוד-שלטר'
מחלת אוסגוד-שלטר
23/03/2017 | 19:11
1
24
לרוב חולף מעצמו. לפעמים נדרשת מנוחה ממושכת מפעילות ספורטיבית מאומצת. אין סיבה לדאגה, שם ארוך לבעיה קטנה.
לצפיה ב-'החלפת מרפק'
החלפת מרפק
27/03/2017 | 09:31
12
ד"ר בר זיו ירון הוא אורתופד מהמומחים בארץ בהחלפת מפרק הברך והירך. מרפאיתנו מתמחה בניתוחי החלפת ברך, החלפת מפרק ירך והחלפת מפרק ירך בגישה קדמית.
לצפיה ב-'עקצוצים, הרדמות ומעין נעילה של הקרסול.'
עקצוצים, הרדמות ומעין נעילה של הקרסול.
22/03/2017 | 20:20
1
15
שלום.לאחר 3 שנים של שחזור רצועות בקרסול.השנה התחלתי להרגיש נימול,עיקצוצים, רגל שנרדמת לאחר ישיבה וגם כאבים.זה לא קורה כל יום. אלא לאחר ישיבה ממושכת.האם ניתן לאתר תופעות אלה בבדיקה כלשהי?
לצפיה ב-'עקצוצים והרדמויות'
עקצוצים והרדמויות
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 13:38
12
יכול להיות קשור לבעיה עצבית שאפשר להעריך בבדיקת EMG

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
ד
ד"ר יואל שופרו
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה