לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1375513,755 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'כאביים מתמשכים בברכיים'
כאביים מתמשכים בברכיים
27/12/2017 | 15:46
2
45
היי אנשים,
יש לי כאבים חזקים לאחרונה באיזור הברכיים. דווקא אחרי מנוחה שאני יושבת הרבה, פתאום שאני מתרוממת מהכיסא מרגיש לי כאילו אני קשישה בת 80 מרוב שכואב לי, הקימה שלי איטית כזה. קבעתי תור לאורטופד וזה רק עוד חודשייםם, מעייף הבירוקרטיה במדינה הזו. יש למישהו המלצה מה אוכל לעשות בינתיים?

תודה רבה מראש.
לצפיה ב-'מבין אותך לגמרי'
מבין אותך לגמרי
27/12/2017 | 16:03
27
זה סיוט לקבוע תור בקופות חולים, שמדובר בכאבים חזקים לפעמים עדיף ללכת על רפואה פרטית אין ברירה. לפי מה שאת מספרת לדעתי שווה לך לנסות טיפול פיזיותרפי, יכול ממש לשפר את המצב וגם כל מיני תרגילים לעשות בבית. אני טיפלתי בעצמי לפני כמה שנים אחרי שהייתי מתאמן יותר מידי, במרכז אסף לשחייה וטיפול, שיפרו לי ממש את הכאבים ברגלים ונתנו לי מלא טיפים ותרגילים איך להתגבר לבד בבית על הבעיות. ממליץ לך בחום לדבר איתם :
לצפיה ב-'כאבי ברכיים'
כאבי ברכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2017 | 13:08
19
רצוי לבצע בירור אצל אורטופד. 
במידה ולא נגיש ניתן לפנות לרופא משפחה כדי לשלול בעיה דחופה, ולקבל כדורים להקלה והפניה לפיזיוטראפיה. 
לצפיה ב-'קרע במינקוס'
קרע במינקוס
26/12/2017 | 17:06
1
22
שלום 
מעלשנה כאבים בברך שמאל קושי בעלייה וירידה במדרגות טופלתי באטופן ואקקוקסיה 
הכאבים ממשיכים 
Us -בורסה סופראפטרלית נוזל יתר ,רנטגן התחדדות גבשושית טיביה ,אנטזופיט זעיר סופראפטרלית.
בדיקה גופנית אצל אורתופד קרע במינקוס והומלץ ניתוח
האם עליי להסתמך על הבדיקה או לדרוש mri ?
תודה 

לצפיה ב-'כאבי ברך'
כאבי ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2017 | 13:06
15
כיום נהוג לבצע MRI ברך טרם הניתוח כשיש חשד לפגיעה במניסקוס. 
לצפיה ב-'שבר בראש הרדיוס במרפק | דאוגה מאוד'
שבר בראש הרדיוס במרפק | דאוגה מאוד
24/12/2017 | 17:19
1
27
הי, שלום.
לאחר נפילה נמצא כי יש לי שבר בצוואר ראש הרדיוס.
לצערי הסתובבתי אצל הרבה רופאים ולאחר קריאה ברשת אני ממש מודאגת ולא יודעת להחליט מה נכון.
הנפילה היתה ביום ראשון בשבוע שעבר, בראשון עשיתי צילומים ולא היהמי שיפענח בטרם עקב חג החנוכה אזי בשני בבוקר פגשתי רופא  אוטופד.
הרופא קבע שיש לשים סד גבס, ולא היתה גבסנית אז קיבע בעצמו ואמר שמחר אבוא לגבסנית שהיא תסדר לי גבס ללא הפניה. אציין שבקשתי לבוא שים את הגבס למחרת והרופא לא הסכים.
הקיבוע נעשה מהזרוע ועד שטרש כף היד ללא שורש כף היד
ביום שלישי בבוקר הגעתי לגבסנית שאמרה שצריך הפניה ולכן עלי לראות רופא תורן ואבקש שיוציא לי הפניה. הרופא התורן אמר שהשבר פיצפון ולא צריך גבס כלל, ואמר לי להניע את היד כמה שיותר.
לאור הממצאים פניתי לאחות שהיתה במקום והיא הלכה לרופא אחר שאמר שצריך גבס מהזרוע ועד שורש כף היד כולל.
כרגע היד מגובסת כבר 6 ימים ואני קוראת ברשת שיש מרפק נוקשה וזה כות לכל החיים.
מה נכון לעשות? 
תודה רבה !!

לצפיה ב-'שבר ראש רדיוס'
שבר ראש רדיוס
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2017 | 13:04
15
הטיפול תלוי בדרגת השבר. אם יש פגיעה קלה נותנים מנוחה בסד/גבס מלא לשבוע ואז מתחילים להפעיל. במקרים ומראש יש תזוזה משמעותית או ריסוק יש צורך בניתוח. וכמובן צריך אורטופד שיעקוב אחריך. 
לצפיה ב-'כאב שמקרין מהצוואר על יד שמאל'
כאב שמקרין מהצוואר על יד שמאל
23/12/2017 | 21:56
1
32
שלום רב,
לאיזה רופא עליי לפנות עם כאב המקרין מהצוואר ליד שמאל.
אורטופד ורופא המשפחה נתנו כדורים (סלקוקס 200 מ"ג) וזה לא עזר.
אשמח לעצה והמלצה על רופא.

לצפיה ב-'כאב קורן מהצוואר לי שמאל'
כאב קורן מהצוואר לי שמאל
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2017 | 13:00
18
כעקרון הבירור וטיפול יהיה ע"י אורטופד. בחלק מהמקרים לאחר הדמיה תופנה גם למרפאת כאב או אורטופד עמוד שדרה
לצפיה ב-'avn בעקבות סטרואידים'
avn בעקבות סטרואידים
23/12/2017 | 21:18
28
היי
לפני כחצי שנה ילדתי, במהלך ההיריון קיבלתי זריקות עם סטרואידים.
לאחר הלידה התחלתי לצלוע ובבדיקות mri התגלה שיש לי avn בירך. במהלך החצי שנה הלכתי למספר אורטופדים לייעוץ אך לא קיבלתי תשובה ברורה בנוגע לטיפול, מלבד מנוחה והידרותרפיה. יש לי שיפור בהליכה אך הכיפוף עדיין בעייתי, חשוב לציין כי יש לי תינוק בן חצי שנה בבית, אשמח להמלצה על רופא מומחה לavn שאוכל לפנות אליו, עדיפות לאזור המרכז.
תודה
לצפיה ב-'כאב בכתף'
כאב בכתף
22/12/2017 | 13:32
1
32
שלום.
יש לי כאבים חזקים בכתף ויד שמאל קושי להזיז את היד.
הייתי אצל רופא .בלי לבדוק החליט שיש דלקת .
מה עושים..
לצפיה ב-'כאבי כתף ויד שמאל'
כאבי כתף ויד שמאל
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2017 | 12:58
22
לרוב ינבע מבעיה בכתף כגון דלקת או קרע בגיד ולעיתים הקרנה מהצוואר. במידה ומתאים לאבחון הקליני (בבדיקה) נותנים טיפול (לדוגמא בכדורים). ובמידה ולא ברור מבצעים בדיקת אולטראסאונד לכתף וצילומים. 
לצפיה ב-'כאב חד בצד השמאלי-אחורי בצוואר'
כאב חד בצד השמאלי-אחורי בצוואר
22/12/2017 | 12:37
1
17
היי,
מאז אתמול בערב אני מרגיש כאבים חדים בצד השמאלי-אחורי של הצוואר. אלו כאבים דיי חזקים, שגורמים לי לפלוט 'איה' בקול רם. הכאבים מופיעים בתדירות של פעם בכמה דקות, לפעמים יותר.
מעולם לא חשתי כאבים כאלה, ואני לא יכול לחשוב על סיבה שיופיעו פתאום. האם יש סיבה לדאגה ולפנות בדחיפות לרופא?

תודה
לצפיה ב-'כאב אחורי בצוואר'
כאב אחורי בצוואר
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2017 | 12:54
11
רצוי להבדק. לצערי לא ניתן לאבחן מנתונים אילו יותר מזה. 
לצפיה ב-'MRI תעלה ועמוד שדרה וסקלרי'
MRI תעלה ועמוד שדרה וסקלרי
22/12/2017 | 08:29
1
25
אני קלסטרופובי
מעוניין לדעת האם MRI תעלה ועמוד שדרה מותני וסקלרי מבוצים עם הראש סגור במכשיר?
תודה
ערן

לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2017 | 12:53
10
בMRI רגיל כן. כדאי לברר מול מכון הMRI כיוון שבחלק מהמקרים ניתן לבצע עם הראש בחוץ. 
לצפיה ב-'הלוקס ריג'ידוס'
הלוקס ריג'ידוס
21/12/2017 | 17:00
1
14
שלום
יש לי הלוקס ריג'ידוס מזה שנים, היו לי כאבים חזקים והגבלות בהליכה.עמדתי לפני ניתוח אך כששמעתי במה כרוכה ההחלמה..החלטתי שלא יכולה להרשות לעצמי.
עכשיו, יתכן שעכב נעליים מתאימות שרכשתי, הכאבים פסקו והתנועה חפשית יותר, אך הרגל התקצרה!!!!
הבוהן הארוכה הפכה לקצרה..ויש בעיה בנעילת נעליים עם אותו מספר..
מוכר? יש מה לעשות?(אפשר להאריך בחזרה?)..
איך מוצאים נעליים במספרים שונים לכל רגל?
תודה
לצפיה ב-'הלוקס ריגידוס'
הלוקס ריגידוס
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2017 | 12:49
12
האבחנה מתארת שינויים במפרק הבוהן הגדולה ברגל הגורמים לכאב בתנועה. פתרונות יכללו נעל עם סוליה קשיחה ROCKER BOTTOM, הזרקה או תיקון ניתוחי. הבוהן לא אמורה להתקצר מעצמה. רצוי לבצע צילום לבירור הנל
לצפיה ב-'שבר בבסיס מסרק 5 בכף רגל שמאל'
שבר בבסיס מסרק 5 בכף רגל שמאל
21/12/2017 | 01:55
4
44
שלשום נחבלתי וסובל משבר בבסיס מסרק 5 ברגל שמאל. גובסתי בסד גבס  וכל הזמן עם רגל למעלה. ללא כאב כרגע. השאלה מה הלאה? מתי אוכל לדרוך? ומה תקופת המוגבלות הצפויה?

לצפיה ב-'שבר בבסיס מסרק 5 רגל שמאל'
שבר בבסיס מסרק 5 רגל שמאל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/12/2017 | 14:10
3
36
אני מניח שאתה יודע שיעוץ כאן הוא לא תחליף לאורטופד מטפל!
כעקרון לרוב ניתן להתחיל לדרוך לאחר מספר שבועות בנעל נוקשה או מגף פלסטי. 
קבע ביקורת לאורטופד לצורך הורדת הסד ובדיקתך. 
לצפיה ב-'מגף'
מגף
21/12/2017 | 15:51
2
21
הייתי היום אצל אורתופד שאמר (למרות שלא בדק קלינית את הרגל ורק הסתכל על הצילום מלפני יומיים) שאני יכול להוריד את סד הגבס וללכת עם מגף אורתופדי כולל דריכה בהתאם למידת הכאב. 
המליץ להגיע אליו בעוד שבוע לביקורת וצילום. האם זה אכן בסדר?
לצפיה ב-'שבר גו'נס'
שבר גו'נס
21/12/2017 | 15:56
1
18
כמו כן, האם השבר שיש לי מוגדר שבר ג'ונס? האם על פי הצילום שצירפתי בהודעה הראשונה מדובר בשבר קטן? גדול? משמעותי?
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2017 | 12:46
10
זה לא שבר ג'ונס.
הטיפול מתאים. 
לצפיה ב-'Mri קרסול שמאל'
Mri קרסול שמאל
20/12/2017 | 15:15
1
21
שלום לפני כשנתיים נפגעתי בגב והקרסול וכתוצאה מכך יש פריצת דיסק וקרע חלקי ברצועת הדלתואיד. 
שרלתי היא בנושא הקרסול. לאחר הפציעה טופלתי על ידי פיזיותרפיה. בחודשים האחרונים (כחצי שנה) אני מרגישה החמרה בכאבים בקרסול גם בהליכה וגם במנוחה ומגבלות בתנועה כתוצאה מכך.
ביצעתי mri ואלו הממצאים:
מודגמת קונטוציה לשדית במטאפיזה של הטיביה הדיסטלית עם חשד לקו שבר טראביקולרי באספקט האחרוי של המטאפיזה. מודגמת קונטוזיה לשדית במרכז הקלקנאוס. מודגמות בצקות לשדיות כתמיות בעצם הקיוניפורמית הראשונה ובבסיס עצם המסרק הראשונה, ייתכן קונטוזיות.
מודגם מוקד ציסטי תוך לשדי במקכז עצם הקלקנאוס .
המשטחים הפרקיים מודגמים תקינים.
מודגם נוזל במרווח הסינדזמוטי . מודגמת בצקת בין סיבי רצועת הדלתואיד, ייצכן כביטוי לקרע חלקי אינטרסטיציאלי. רצועת atflמודגמת המשכיות אין עדות לקרע.שאר הרצועות מודגמות תקינות.
הגידים המכופפים, הגידים המיישרים, הגידים הפרונאליים וגיד האיכלס מודג ים תקינים. הפציה הפלנטרית, הסינוס טרסי ומבני הצעלה הטרסחית מודגמים שמורים.
מודגם נוזל תוך פרקי בכמות פיזיולוגית.

הייתי אצל אורטופד בקופה שנתן משככי כאבים והמליץ לגשת למומחה כף רגל. 

מהו הטיפול המומלץ המקרה כזה מעבר למשככי כאבים? 

לצפיה ב-'פציעה בקרסול'
פציעה בקרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
21/12/2017 | 14:02
13
הממצאים כוללים פגיעה ברצועה ובעצמות. כדי להחליט על הטיפול יש צורך בהערכה גופנית של טווחים, אזורי כאב ועוד. ממליץ להגיע למרפאת כף רגל. 
לצפיה ב-'כאב רדיקולופתי קל'
כאב רדיקולופתי קל
18/12/2017 | 12:33
3
75
שלום, עשיתי היום בדיקת EMG וההבחנה הייתה:
No nuerophaty, but mild signs of chronic radiculopathy L5-S1, LT and L5, RT
הבנתי איכשהו שזה קשור לפריצת דיסק קלה.
חשוב להגיד שהגעתי לבדיקה לא בגלל כאבי גב אלא כאבי שרירים מאחורי הברך, בגפיים, בירך וקצת באגן שבאים והולכים ובתצורות שונות.
אשמח לשמוע האם מישהו מבין את מהות האבחנה ודרכי הטיפול.
כמובן שיש לי תור לאורתופד, אבל הכי קרוב שמצאתי לעוד שבועיים. בינתיים מאוד רוצה להבין על זה הרבה יותר.
תודה רבה מראש.
לצפיה ב-'כאבים'
כאבים
( לעמוד שלי בתפוז )
21/12/2017 | 13:57
2
11
הממצאים בEMG מתאימים ללחץ קל על עצבים שמקורם בין חוליות גב תחתון. יחד עם זאת צריך הרופא לבדוק האם הממצא מתאים לתלונות שלך. במידה שכן הטיפול יכוון לגב למרות שהכאב ברגל. 
לצפיה ב-'כאבים'
כאבים
24/12/2017 | 10:56
1
10
תודה על התשובה.
האם זה נראה כמו פריצת דיסק כלשהיא? והאם האורתופד (יש לי תור פשוט הכי מוקדם שהשגתי היה בינואר), יכול לדעת בלי MRI או CT האם זה פריצת דיסק או לא?
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2017 | 13:12
4
תיתכן פריצת דיסק. מה שחשוב הוא הטיפול. המשך בירור תלוי בצורך (לדוגמא אם אין התאמה בין התלונות לממצא או אם חושבים על צורך בניתוח וכו)
לצפיה ב-'כאב חד במפשעה'
כאב חד במפשעה
16/12/2017 | 08:39
1
38
שלום רב. אני בן 75 פעיל ספורטיבית בהליכות וחדר כושר. לפני שבועיים חשתי כאב חד במפשעה רופא משפחה שלל הרניה וטען שזו דלקת בגיד. לקחתי נורופן 256מ"ג.חל שיפור מסוים שנעלם וחזר. אחרי כ 10 ימים הכאבים חלפו. עדיין לא חזרתי לפעילות והנה לפני יומיים הכאבים חזרו בעצמה חזקה שמחייבת אותי ליטול שוב כדורים ומגבילה אותי. איני יכול להתכופף להסתובב במיטה או ללכת ללא צליעה. רק לשבת.מה עושים
לצפיה ב-'כאב במפשעה'
כאב במפשעה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2017 | 10:36
15
פנה לאורטופד. אבחנה מבדלת תכלול דלקת/מתיחה בגיד (לדוגמא אדקטורים), בקע מפשעתי, נזק לבראלי ועוד. 
לצפיה ב-'המלצה לתומך קרסול'
המלצה לתומך קרסול
16/12/2017 | 00:37
1
9

שלום רב
אני בן 33 מתאמן בחדר כושר ומשחק כדורסל. קרסול שלי לאחר נקע. מבקש המלצה לתומך קרסול שיתן תמיכה במהלך משחק כדורסל אבל גמישות מספקת שלא יגביל אותי ממש במשחק.

תודה

לצפיה ב-'המלצה לתומך קרסול'
המלצה לתומך קרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2017 | 10:35
7
ישנם מספר תומכי קרסול עם שרוכים או סקוצ'ים בהצלבה כגון AIRSPORT ומוצרים מקבילים. 
לצפיה ב-'כאבים בכתף משחייה'
כאבים בכתף משחייה
13/12/2017 | 12:12
1
10
מה יכול לעזור? קם בבוקר עם כאב בצוואר ובכתף
לצפיה ב-'כאבי כתף משחיה'
כאבי כתף משחיה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2017 | 10:34
5
זה קצת כללי. אז באופן כללי הפחתת עומס, מנוחה, מתיחות, פיזיוטראפיה ולעיתים כדורים יעזרו. אם ללא הטבה לבדיקת אורטופד. 
לצפיה ב-'כאבים בירך'
כאבים בירך
12/12/2017 | 19:28
1
21
שלום
אני סובלת כבר שבוע מכאבים בירך שמאל שמחמירים בלילה. עשיתי צילום רנטגן שבו נכתב שהאגן מעט לא סימטרי. מה המשמעות של זה?  תודה

לצפיה ב-'כאבי ירך'
כאבי ירך
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2017 | 10:32
7
התיאור לא ספציפי. סביר להניח שיהיה צורך בהמשך בירור כגון מיפוי עצמות או MRI. 
לצפיה ב-'כאבים בברך ימין, לאחר MRI'
כאבים בברך ימין, לאחר MRI
12/12/2017 | 17:04
1
20
לאחר חודשים ארוכים של כאבים וטיפול באתופן וארקוקסיה,אובחן לי בMRI "ציסטה גנגליונית צמודה ל ACL ונובעת כנראה תוך סיבי הרצועה. מיקומה הוא יחסית אחורי." 
מה זה אומר ומה הטיפול שיוכל להקל לי על הכאבים?
לצפיה ב-'כאבי ברך ימין'
כאבי ברך ימין
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2017 | 10:31
13
הציסטה שלעצמה לא חייבת להיות סיבה לכאבים. צריך לוודא שהכאב לא נובע ממקור אחר בברך או מהקרנה (לדוגמא בעיה במפרק הירך או גב)
לצפיה ב-'המלצה לטיפול על סמך ממצאי MRI'
המלצה לטיפול על סמך ממצאי MRI
09/12/2017 | 20:59
1
23
שלום,
מזה כתשעה חודשים אני סובל מכאבים ברגל ימין מתחת לבוהן.
על סמך MRI, לטענת האורתופד ניתן לראות מצב רגישות פלנטרית על הססמואיד הלטרלי (אכן הודגם לי שהעצם צבועה ממש בשחור ביחס לעצם הבריאה).
ההמלצה שנתנו לי היא לקנות מדרסים בהתאמה אישית עשויים EVA רב שעבתי, עם פד מטטרסלי לצוואר מסרק 1 ושקע לססמויד לטרלי וללכת איתם כשישה שבועות ובזמן הזה להימנע מפעילויות ריצה.
רציתי לשאול האם מניסיונך מדרסים כאלה אכן יכולים לפתור את הבעיה ואחריה אוכל לחזור לפעילות רגילה או שחבל בכלל על הכסף לקנות מדרסים כאלה כי העלות פה היאלא נמוכה (1000-1500 ש"ח)? ובנוסף האם מצב כזה אומר שיש כבר שחיקה בבוהן או שעדיין לא?
תודה 
לצפיה ב-'כאבים ברגל'
כאבים ברגל
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2017 | 10:29
10
המטרה של המדרס היא להפחית עומס על העצם הספציפית וכך לאפשר לה להתאושש לבד. זה אכן יכול לעזור . בממצאים שתארת לא צוינו ממצאי שחיקת סחוס. 
לצפיה ב-'כאב בברך בעצירה מהירה'
כאב בברך בעצירה מהירה
09/12/2017 | 19:28
1
18
בן 26.

בשבועיים האחרונים יש לי כאב באמצע הברך השמאלית כשאני עושה את הפעולה הבאה:
רץ מהר ואז מנסה לעצור מהר עם הרגל השמאלית. (קורה בכדורגל)

במצבים אחרים הכל בסדר - בין אם אני עומד או יושב או עושה סקוואט (squat) נטול משקל.
*לא* קיבלתי מכה בברך השמאלית, כך שמכה זו לא הסיבה.
עד לפני חודשיים הייתי מתאמן 3 פעמים בשבוע, הרבה סקוואטים ודד-ליפטים, וגם בהם הרגשתי כאבים באמצע הברכיים אחרי מאמץ ממושך, אבל בסקוואטים אזור הכאב קטן יותר יחסית לאזור הכאב שנובע מהפעולה שתיארתי למעלה.

הרגל הימנית מרגישה בסדר (כולל הברך הימנית).

שחיקת סחוס?
אני מפחד להמשיך בפעילות, לא רוצה בעיות, והתור לאורתופד לוקח זמן.
לצפיה ב-'כאב בברך'
כאב בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2017 | 10:27
7
קשה לאבחן לפי התאור הזה בלבד. 
ראשית הפחת עומס ומאמצים. ניתן לשקול סבב של כדורים נוגדי דלקת, מתיחות (דרך רופא משפחה). אם לא משתפר ללכת לבדיקת אורטופד. 
לצפיה ב-'מבקש המלצה למזרן אורטופדי'
מבקש המלצה למזרן אורטופדי
05/12/2017 | 11:03
2
20

שלום לכולם כבר זמן רב שאני מחפש מזרון אורטופדי בשל בעיות גב 
ועדיין אינני מתמצא בבחירת המזרון המתאים ביותר למניעת הכאבים לאחר חיפוש רב נתקלתי בחרת יורוסליפ שאינני מכיר אך מצאתי מזרנים אורטופדיים במחירים מעולים רציתי לדעת האם יצא לכם להיתקל בחברה זו והאם באמת אוכל למצוא שם מזרנים מומלצים ? 
תודה. 

לצפיה ב-'אולי המלצה על כסא קרדיולוגי? ארון בגדים גרנטולוגי?'
אולי המלצה על כסא קרדיולוגי? ארון בגדים גרנטולוגי?
06/12/2017 | 22:56
19
בצע כסף יגרום לחלק מהאנשים לעשות כל דבר. אפילו להבטיח בריאות תמורת רכישת רהיט. או לרמוז לקשר בין תחום רפואי לבין חתיכת ספוג עם קפיצים. לדעתי צריך להעניש אנשים כאלו.
לצפיה ב-'בחירת מזרן'
בחירת מזרן
( לעמוד שלי בתפוז )
07/12/2017 | 13:08
15
הנה קישור למעט מידע בנושא בחירת מזרן

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
עו
נפגעת מרשלנות רפואית?
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה