לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1392713,927 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'כאב בברך כבר כמה שבועות'
כאב בברך כבר כמה שבועות
07/02/2018 | 12:01
3
30
שלום רב,
אני בת 27 מתאמנת באופן קבוע בשיעורי TRX וספינינג (כמובן מאז הכאבים הפסקתי). כבר כמה שבועות שאני עם כאבים בברך. קושי לקפל את הברך והאזור קצת נפוח.
לא היתה חבלה או חום. הכאב התחיל בהדרגה ועם הימים לאט לאט התחזק.
הלכתי לאורטופד, לקחתי ארקוקסיה 90 במשך 10 ימים. הרגשתי הקלה, אך כמה ימים לאחר מכן כל הכאב חזר.
בינתיים שמה גרב אלסטית כדי שאוכל ללכת כי ממש כואב (האם זה בסדר?)
מדוע הארקוקסיה 10 ימים שיפרה מעט אך לאחר ה10 ימים כל הכאב חזר ואף יותר ממקודם? האם זו דלקת שלא עוברת?

קבעתי תור לרופא אך זה יקח לפחות שבועיים.
מה זה יכול להיות ומה אני אמורה לעשות בינתיים?
תודה רבה
לצפיה ב-'כאב בברך'
כאב בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2018 | 13:30
2
23
ישנן מספר אפשרויות כולל דלקת גידים, פגיעה מניסקיאלית וכו. הארקוקסיה היא נוגד דלקת וגם מורידה כאב כך שיתכן שאכן זו דלקת. צריך בדיקה גופנית ולהמשיך בירור לפי הממצאים . חימום, מנוחה, פיזיוטראפיה עשויים להועיל בינתיים. 
לצפיה ב-'תודה! + המשך שאלה'
תודה! + המשך שאלה
08/02/2018 | 14:33
1
15
תודה רבה על המענה,
האם מותר לחזור להתאמן בהדרגה? (כבר מעל חודש שאני לא מתאמנת וזה לא באמת שיפר את זה המנוחה).
זה יעבור לבד או שכדאי לי לקחת עוד ארקוקסיה או כדור אחר אנטי דלקתי (כמו אדויל) שיעזור בהחלמה לדלקת?

תודה!
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2018 | 15:43
10
אם יש מגמת שיפור ניתן להמתין. אם לא רצוי להבדק. לא חכם להתאמן עם רגל כואבת. 
לצפיה ב-'פגיעה באצבע האגודל'
פגיעה באצבע האגודל
07/02/2018 | 21:59
1
9
שלום כבר שלושה חודשים מטופל בריפוי ועיסוק ונוטל תרופה נגד כאבים ודלקת עקב נפילה על כף יד אצבע האגודל לאחרונה קיבלתי תוצאות mri רשום שינויים ארטרוטיים במפרק mcp ופרק פרינגיאלי עם שחיקת סחס ושנויים סוב כננדלריים מה משמעות הדבר ומה הטיפול הנכון תודה רבה

לצפיה ב-'כאבי אגודל'
כאבי אגודל
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2018 | 13:36
3
למעשה מתוארים שינויים סחוסיים ניכרים. יתכן בלי קשר לחבלה. במקרים כאילו ניתן להתחיל בפיזיוטראפיה וכדורים. ניתן לתת מקבע, זריקות למקום ואם לא עוזר לשקול ניתוח. פנה למומחה כף יד
לצפיה ב-'רצועת itb מעובה בחיבור לראש פיבולה בברך'
רצועת itb מעובה בחיבור לראש פיבולה בברך
07/02/2018 | 10:15
1
22
שלום
לפני חודשיים במהלך תנועה במשחק כדורגל הרגשתי מכה חזקה (כמו דקירה) בצד החיצוני של ברך שמאל , הכאבים היו בלתי נסבלים והשביתו אותי מהליכה למשך שבוע .לאחר חודש הרגשתי בסדר וחזרתי לרוץ.. במהלך המגע עם הקרקע שוב קיבלתי את אותה מכה שמרגישה כמו מכת חשמל שמפילה אותי על הקרקע באותו הרגע ושוב השביתה אותי לשבוע . בדיקת אולטראסאונד הראתה התעבות רצועת IT בחיבור לראש פיבולה , התחלתי אימונים ומתיחות לitbs בשלושה שבועות האחרונים.
שאלתי היא האם הנפיחות שיש לי בראש פיבולה תואם פציעת itb סטנדרטית ? האם להמשיך בשיקום itbs רגיל ? כיצד מורידים את הנפיחות בראש הפיבולה ?
תודה רבה
לצפיה ב-'כאבי ברך'
כאבי ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2018 | 13:27
11
הITB לא מתחבר לראש הפיבולה. 
הפגיעה הזו לא נשמעת ITB SYNDROME הקשור יותר לריצה. 
לראש הפיבולה מתחברת הרצועה הקולטראלית הלטראלית (LCL). 
במידה ואין התקדמות תחת הPT ניתן לשקול לבצע MRI לפרטים יותר מדויקים. 
לצפיה ב-'כאבי גב בלילה שחולפים במהלך היום '
כאבי גב בלילה שחולפים במהלך היום
06/02/2018 | 06:30
1
19
שלום רב,
קוראים לי עומר ואני בן 25.
ב5-6 שנים האחרונות אני סובל מכאבים בצד שמאל בגובה אמצע הגב, החולפים במהלך היום אך מעירים אותי כמעט כל לילה (בא בתקופות).
הייתי כבר אצל אורתופד, קרדיולוג, רופא ריאות, פיזיותרפיסטים וכירופרקט שלא הצליחו לעזור לי למצוא פיתרון. 
אני מתעסק בספורט (בימים של אימונים אני ישן יותר טוב), יש לי עקמת קלה, לא מעשן, אוכל מאוזן.
עשיתי MRI שחזר תקין.

אני באמת נואש ומוכן לנסות הכל. עזרה...
לצפיה ב-'כאבי גב בלילה'
כאבי גב בלילה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2018 | 13:24
8
נשמע שעשית בירור מלא. ממליץ לפנות למרפאת עמוד שדרה עם הבדיקות ולהתיעץ. 
לצפיה ב-'התכווצות שרירים שנמשכת שבועיים ללא הפסקה'
התכווצות שרירים שנמשכת שבועיים ללא הפסקה
04/02/2018 | 23:51
1
22
התכווצות שרירים שנמשכת כשבועיים ללא הפסקה לאחר ניתוח החלפת מפרק ברך. מדוע היא קורית ומה עושים להפסיקה? היא כואבת מאוד. והרגל נפוחה מאוד.
היא בשוק מאחורי הברך.
לצפיה ב-'כאב לאחר החלפת ברך'
כאב לאחר החלפת ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2018 | 18:44
11
אם יש נפיחות בשוק אחורית וכאב לאחר ניתוח אורטופדי יש להבדק במיידי. זה עלול להיות עקב פקקת ורידים.
לצפיה ב-'כאבים ביד ורגל שמאל'
כאבים ביד ורגל שמאל
04/02/2018 | 11:26
1
17
בוקר טוב
בת 34 סובלת מכאבים ביד וברגל שמאל וכך גם כאבים בצוואר ושבכמות.
בעבר היה חשד לפיברומיאלגיה אך לא נקבע באופן חד פעמי.
סיטי הראה כי יש בלט בS4-S5 אך הרופא אמר כי אין כל כך מה לעשות מלבד דיקור וכירופראקט.
היתה הקלה זמנית בכאבים בצוואר וביד עקב טיפולים כירופראקטים אך בשלב זה אני מרגישה שהטיפול כבר מזיק לי ולא עוזר.
בכל מקרה תוהה מדוע הכאבים ביד מופיעים בדרך כלל עם כאבים ברגל (ותחושת חולשה כללית).
אני מנהל לו"ז מאוד אינטיסיבי ולא מעוניינת להתחיל שוב להתרוצץ בין רופאים אך מצד שני הכאב מחמיר ונהיה לעיתים בלתי נסבל.
אשמח אם תוכלו לכוון אותי למומחה רלוונטי ובדיקות מתאימות.
לצפיה ב-'כאבים ביד ורגל שמאל'
כאבים ביד ורגל שמאל
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2018 | 18:41
13
כאשר יש סימפטומים של יד ורגל באותו צד יש צורך לבירור רופא נוירולוג. 
לצפיה ב-'תפרים בכף היד'
תפרים בכף היד
03/02/2018 | 21:11
1
5
עשו לי 10 תפרים בכף היד אמרו לי 10 ימים ואז מורידים לי את התפרים.
השאלה שלי לאחר שמורדים לי את התפרים כמה זמן כף היד חוזרת לתפקוד רגיל?
יש לציין שלא נפגעו לי גידים 
לצפיה ב-'תפרים בכף היד'
תפרים בכף היד
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2018 | 18:38
4
 במידה ולא נגרמו נזקים נוספים פרט לעור כ2-3 שבועות. 
לצפיה ב-'שבר שורש כף היד- 2 צילומים. יום השבר ולאחר 11 יום'
שבר שורש כף היד- 2 צילומים. יום השבר ולאחר 11 יום
03/02/2018 | 14:38
1
21
האם תהליך ההחלמה תקין לטעמך?
אשמח לדעתך המקצועית
לצפיה ב-'תהליך החלמה של שבר'
תהליך החלמה של שבר
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2018 | 18:36
17
ריפוי עצם שבורה הוא תהליך של מספר חודשים עד שנה. קבועי הזמן בעצם איטיים. לכן צילום לאחר 10 ימים נועד להעריך אם יש שינוי בעמדה ולא ריפוי. לסימני ריפוי שבר בצילום של מבוגר יש לחכות 4-6 שבועות. אגב העמדה כפי שמוצגת בצילום מזוית אחת נראית תקינה. 
לצפיה ב-'שבר ברגל ימין'
שבר ברגל ימין
03/02/2018 | 21:50
16
לצפיה ב-'פרגמנט החוליה t12'
פרגמנט החוליה t12
02/02/2018 | 16:52
1
8
שלום דוקטור גילו לי בבדיקת ct שיש לי פרגמנט החוליה t12 שגורם ללחץ קל עד בינוני על השק הדורלי מה זה אומר ומה אני צריך לעשות יש לי תמונה של הct לא יודע אם זה ממש ברור אבל אני בכל זאת יצרף אולי זה יעזור 
לצפיה ב-'תשובת CT'
תשובת CT
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2018 | 18:33
4
למעשה יש זיז עצם הבולט לאחור ומיצר את התעלה. כדי לשקול האם יש צורך בהתערבות ניתוחית צריך לדעת האם יש סימפטומים המתאימים לגובה הממצא, האם יש היצרות משמעותית של התעלה ויתכן צורך בMRI כדי להחליט האם חוט השדרה הסמוך פגוע. ממליץ לפנות למומחה עמוד שדרה
לצפיה ב-'כאבים בצוואר'
כאבים בצוואר
01/02/2018 | 18:03
1
23
שלום שמי אביחי בן 22 אני סובל מכאבים בצוואר מעל חודשיים הכאב יותר מורגש בזמן ישיבה ובמיוחד שאני נוהג הדבר מאוד מגביל אותי קיבלתי תשובה mri אך לא הבנתי את משמעותה אבקש את עזרתך בנושא 

הודגם מוקד של עוצמת אות T2 גבוה בקוטר 7 מ״מ בגוף חוליה פרט לכך עוצמת אות מח העצם תקינה.
לצפיה ב-'תשובת MRI'
תשובת MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2018 | 18:29
16
השורה הזאת לא מספיקה כדי לתת תשובה ברורה. 
לצפיה ב-'תרגילים לחיזוק כף הרגל כתחליף למדרס?'
תרגילים לחיזוק כף הרגל כתחליף למדרס?
31/01/2018 | 11:52
1
13
יש לי כף רגל עם קשת גבוהה שקורסת פנימה בעת דריכה ונקודות לחץ חזקות וכאבים באזורים מסוימים. 
ברצוני לשאול האם תרגילים לחיזוק שרירי כפות הרגלים או 
תרגילי פיזיותרפיה עשויים לייצב ולחזק אותה ובמקרים מסוימים להיות תחליף לשימוש במדרס?
תודה מראש.
לצפיה ב-'קשת קורסת'
קשת קורסת
( לעמוד שלי בתפוז )
01/02/2018 | 13:23
12
ניתן לשלב פיזיוטראפיה בטיפול . מדרס איננו חובה תמיד תלוי בסימפטומים. 
לצפיה ב-'ברגים נגד מסמרים - הלוקס וולגוס (בוהן קלובה)'
ברגים נגד מסמרים - הלוקס וולגוס (בוהן קלובה)
29/01/2018 | 15:33
1
15
שלום רב,
היני סובלת מבעיית בוהן קלובה (בליטה קיצונית של עצם הבוהן) מאז אני זוכרת את עצמי ולאחרונה הכאבים בלתי נסבלים.
לאחר פגישות עם מס' מנתחים החלטתי סוף סוף על ניתוח לאחר שהוסברו לי כל ההליכים הכרוכים בדבר.
המצב האישי שלי אינו מסתים רק בעצם הקלובה אלא גם בעצם המסרק השנייה והשלישית, גם שם צריך יישור/שיוף וקיבוע לדברי המנתחים.

שאלתי היא כזו - 
חלק מהמנתחים המליצו לי על קיבוע של האזור באמצעות ברגים שישארו לצמיתות בכף הרגל, וחלק על מסמרים שיוצאו בטווח של מס' שבועות לאחר הניתוח.
הניגודיות בתפיסת העולם של כל מנתח היא ממש קוטבית, חלק לא מוכנים לגעת בברגים מתוך תפיסה של "לא להשאיר עצמים זרים בגוף" וחלק טוענים שמסמרים הינה שיטה מיושנת וכואבת יותר שלא לצורך.

אני קצת מבולבלת - 
מה היתרון של כל אחד על פני השני?
האם עצם העובדה שיישארו לי ברגים בכף הרגל לאחר הניתוח תשפיע עליי באופן כזה או אחר?
על גמישות כף רגל?
הבדלי חום וקור בקיץ/חורף?
האם תנועות חדות כגון כיפוף יתר של הבוהן (כתוצאה מנפילה על הבוהן לדוגמא) עלולה לגרום לבורג לצאת/לחדור עמוק יותר ולגרום לכאב?

אני מאוד מבולבלת ומתקשה לקבל החלטה בנושא.
אשמח מאוד לעצתך!!!
תודה רבה,
יעל
לצפיה ב-'הלוקס וולגוס'
הלוקס וולגוס
( לעמוד שלי בתפוז )
01/02/2018 | 13:19
10
לבעיה הזו יש יותר מ100 ניתוחים אפשריים כפתרון. אם היה ניתוח אחד "נכון" כולם היו משתמשים רק בו. לכל גישה יתרונות וחסרונות.
כעקרון השארת בורג פנימי מאפשרת להשאיר פצע סגור , קיבוע שנשאר ומחזיק אבל ישאר הלאה. לעומת זאת מסמר (למעשה חוט ברזל עבה) חסרונו במעבר דרך העור שיכול לאפשר כניסת זיהום , אי נוחות לחולה, אבל יתרונו שלא נשאר גוף זר. 
אין תשובה אחת נכונה אם כי המגמה כעת לכיוון הברגים. 
לצפיה ב-'שבר קל בשורש כף היד וחזרה לשגרה'
שבר קל בשורש כף היד וחזרה לשגרה
28/01/2018 | 13:26
5
20
אני 10 ימים אחרי שבר מאוד קל בשורש כף היד.
כאבים כבר כמעט ואין. עדיין עם גבס כמובן.
ששאלתי את האורתופד אחרי הבדיקת צילום 10 ימים אחרי ,  אם אני יכול לחזור לעבוד הוא אמר לי בפירוש שעדיף לי להיות בבית.

העבודה שלי היא מול מחשב(שימוש בעכבר ומקלדת) מה שלא הכי נוח עם הגבס , אך בהחלט אפשרי.

עד כמה לדעתך זה יכול לפגוע בתהליך ההחלמה במידה ואחזור כבר לעבודה?

ושאלה קטנה נוספת: קצה הגבס שקרוב למפרק קצת נרטב ואיבד מקשיחותו. עד כמה זה נורא?

תודה
לצפיה ב-'ושאלה נוספת. האם נהוג אחרי הורדת הגבס לעשות צילום?'
ושאלה נוספת. האם נהוג אחרי הורדת הגבס לעשות צילום?
28/01/2018 | 16:02
4
13
כדי לראות שהשבר התאחה כמו שצריך
לצפיה ב-'שבר בגבס'
שבר בגבס
( לעמוד שלי בתפוז )
29/01/2018 | 16:18
3
17
רצוי מנוחה בגבס ולא לעבוד. 
נהוג לבצע צילום ביקורת. 
לצפיה ב-'אשמח להתייחסותך בנוגע לרטיבות הגבס'
אשמח להתייחסותך בנוגע לרטיבות הגבס
30/01/2018 | 13:21
2
5
לצפיה ב-'והאם תקין שאחרי שבועיים אני מרגיש עדיין כאבים קלים מידי פעם?'
והאם תקין שאחרי שבועיים אני מרגיש עדיין כאבים קלים מידי פעם?
30/01/2018 | 20:06
1
9
מצטער על מבול השאלות דוקטור
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
01/02/2018 | 13:21
9
כאבים קלים יכולים להמשך אם כי צריכה להיות ירידה הדרגתית. 
אם הגבס נשבר/לא מתפקד אז יש להחליפו. 
לצפיה ב-'מומחה לשברי מאמץ בשוקיים'
מומחה לשברי מאמץ בשוקיים
29/01/2018 | 22:42
6
שלום, 
אשמח לקבל המלצה לאורתופד מומחה בשברי מאמץ בשוקיים, לכדורגלן צעיר.
תודה מראש!
לצפיה ב-'תוצאות צילום קרסול'
תוצאות צילום קרסול
29/01/2018 | 15:29
1
11
בני בן 18. לפני כ 5 שנים באופן אקראי נמצא NOF בטיביה דיסטלית. מאז אנחנו במעקב. בבדיקה שהתבצעה לפני כמה ימים הגיעה התוצאה:
רושם להקטנה קלה של ממצא והגדלה של מרכיב סקלרוטי בתוכו. הודה מראש אם אקבל תשובה והסבר. האם יש צורך לדווח לצבא. בני בכיתה יב.
תודה מראש
לצפיה ב-'תוצאות צילום'
תוצאות צילום
( לעמוד שלי בתפוז )
29/01/2018 | 16:22
11
NON OSSIFYING FIBROMA  הוא נגע שפיר. כעקרון הסימנים הם של מהלך תקין. כמובן שיש לחזור עם הצילום לאורטופד המפנה
לצפיה ב-'כאבים באצבע'
כאבים באצבע
27/01/2018 | 19:26
1
8
אני צריכה עזרה דחוףף ליפני שבוע ניתרקה לי דלת על היד והיתנפחה לי וכואבת לי מאוד אחרי שעה כבר הלכתי לצילום ולא ראו שבר אחרי שבוע האצבע עוד כואבת לי ויש לי עוד נפיחות וניהיה לי סגול היתקשרתי למרפאה ליראות מה לעשות הם אמרו שלא צריך אורטופד אם כבר הייתי בצילום ...יש לציין שאני גם עובדת עם ילדים ושהם קופצים עלי ונוגעים לי ביד זה אח"כ מאוד כואב לי מה עלי לעשות ואם בכל אופן צריך ללכת לבדיקה של אורטופד??
לצפיה ב-'חבלת אצבע'
חבלת אצבע
( לעמוד שלי בתפוז )
29/01/2018 | 16:16
5
אם יש כאבים וחוסר שיפור רצוי להבדק שוב. במידה ואורטופד לא זמין ניתן לפנות לרופא משפחה שיוכל להגיד לך אם יש צורך בבדיקה מעבר. 
לצפיה ב-'תוצאות צילום קרסול'
תוצאות צילום קרסול
29/01/2018 | 15:30
1
10
בני בן 18. לפני כ 5 שנים באופן אקראי נמצא NOF בטיביה דיסטלית. מאז אנחנו במעקב. בבדיקה שהתבצעה לפני כמה ימים הגיעה התוצאה:
רושם להקטנה קלה של ממצא והגדלה של מרכיב סקלרוטי בתוכו. הודה מראש אם אקבל תשובה והסבר. האם יש צורך לדווח לצבא. בני בכיתה יב.
תודה מראש
לצפיה ב-'ראה תשובתי על השאלה הזהה'
ראה תשובתי על השאלה הזהה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/01/2018 | 16:22
2
לצפיה ב-'חבלה בברך'
חבלה בברך
25/01/2018 | 20:39
1
16
שלום, לפניי 3 ימים החלקתי עם הקטנוע בכביש והברך שלי נגררה על הכביש ונחבלה. נעשה צילום שהראה  שאין שבר ולא ממצא גרמי חריף. היום הברך נפוחה עדיין ומלאה סימנים כחולים, בנוסף לשפשופים הפתוחים. קשה לי קצת ללכת בגלל כאבים וגם הכיפוף בברך מוגבל.
הומלץ על שבוע מנוחה.
האם יש צורך לראות אורטופד שוב? האם זה רק מכות שיעברו מעצמן? תודה. 
לצפיה ב-'חבלה בברך'
חבלה בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
29/01/2018 | 16:14
9
רגל מורמת, חבישה אלסטית,קירור מקומי, חיטוי פצעים ובדיקה חוזרת במידה ולא משתפר או יש סימני זיהום כגון אודם מקומי או חום 
לצפיה ב-'הדמיות לפנסיונר-זה מסוכן?'
הדמיות לפנסיונר-זה מסוכן?
24/01/2018 | 16:08
7

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה
אוטיקה
מחכים לך באוטיקה
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה