לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'מנתח לבוהן קלובה '
מנתח לבוהן קלובה
30/10/2016 | 12:16
1
11
שלום לכולם
האם מישהו יכול להמליץ על מנתח לבוהן קלובה (צריכה לעבור בשני הרגלים) שעובד עם מכבי? תודה מראש
לצפיה ב-'ברגים ממתכת נספגים לניתוח בוהן קלובה'
ברגים ממתכת נספגים לניתוח בוהן קלובה
04/11/2016 | 15:16
9
אני יכולה למליץ לך להתנתח בהדסה ירושלים - דוקטור אמיר הזה מנתח עם בורג נספג שנקרא מגנזיקס.  זה בורג שלא נשאר בגוף אחרי שנה ומחזק את העצם באזור הניתוח.
תוכלי לקרוא על זה גם כאן: https://www.facebook.com/magnezix
לצפיה ב-'האם יש בעיה אורטופדית/שרירית?'
האם יש בעיה אורטופדית/שרירית?
28/10/2016 | 15:37
1
13
שלום

בעקבות גוש באזור הגב מותני בצד שמאל, נשלחתי לכירורג שהמליץ על הסרה בניתוח, ולבדיקת US.

בצעתי בדיקת US רקמות רכות, להלן התוצאה:
בשכבה התת-עורית ניתן לזהות תהליך היפר-איקואי סולידי כ-34x12 מ"מ. הממצא לא וסקולארי, לא חודרני, תומך
בליפומה.
התוצאות מלמדות שמדובר חד משמעית בליפומה?

לגבי ההסרה, זה לא מפריע לי מבחינה אסתטית, גם לא מבחינת כאבים, רק כשאני נוגע שם אני חש כאב.

העניין הוא שמזה כמה שבועות, בכל פעם שאני מפעיל לחץ בטני, אם זה בשיעול, התעטשות וכדו', אני חש כאב מיידי במותן בצד שמאל. 
אין לי מושג ממה זה נובע.

אני לא יודע אם יכול להיות קשר בין הדברים, כי בכל זאת הנקודה בה אני חש את הכאב רחוקה כמה ס"מ טובים מהליפומה.
בתוצאות הבדיקה כתוב שלא מדובר במשהו חודרני, האם זה שולל אפשרות של קשר בין הדברים?

אם הייתי יודע בוודאות שיש קשר, אז בוודאי שזו סיבה להסיר את הליפומה. ואם אין קשר, איך מחפשים את הסיבה לכאב בצד שמאל במותן בזמן מאמץ בטני (מה שלכאורה מראה על משהו שקשור לשריר ולא לאיבר פנימי?)
מה דעת הרופא בעניין?

תודה רבה

שבת שלום
לצפיה ב-'ליפומה וכאבים'
ליפומה וכאבים
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2016 | 17:19
3
ליפומה כשלעצמה כעקרון איננה כואבת ולרוב אינה מחייבת הסרה אלא אם הינה גדולה מאוד או מאפיינים לא הומוגנים או שגודלת.
אי אפשר להגיד מUS אבחנה חד משמעית (רק בהיסטולוגיה/פתולוגיה כשמוציאים את הגוש או חלקו. 
כאב במותן יכול לנבוע מהכליות, מערכת עיכול וכו ולכן יש לפנות ראשית לרופא משפחה. לעיתים יכול לנבוע גם מכאבי גב. הכאב אינו אמור להיות קשור לליפומה. 
לצפיה ב-'כאבים נוראיים בגב שלא עוברים'
כאבים נוראיים בגב שלא עוברים
27/10/2016 | 18:13
1
43
אני מזה תקופה ארוכה סובלת מכאבי גב.גם הצוואר תפוס וקשה באופן קבוע וקשה לי להזיז את הצוואר כ"כ מבלי שייכאב.

הייתי לפני כחודש אצל אורתופד שעשה לי צילום ולא ראה כלום.

ביומיים האחרונה נתפסו לי כל הצוואר,הגב והכתפיים ובקושי יכולתי לקום מהמיטה.
אני מרגישה כמו פולסים כאלה בגב ובצוואר ובכתף,וכמו דקירות כאלה של כאב.

אני אובדת עצות,הייתי היום אצל הרופאת משפחה שנתנה לי כדורים בשם ארקוקסיה אבל אני לא יודעת אם זה יעזור.

בנוסף,האם יכול להיות שבגלל שיש לי חזה מאוד גדול זה גורם לכאבי גב? כי שמעתי שחזה מאוד גדול ונפול יכול לגרום לכאבים בגב.

אני אובדת עצות! גם אם אני עושה מידי פעם מסאז' זה זמני והכאב אח"כ חוזר,והגב חוזר להיות תפוס!

מה עושים?

תודה.

לצפיה ב-'כאבי גב'
כאבי גב
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2016 | 17:14
6
בארוע חריף מטפלים לרוב בכדורים, משחות ומנוחה.
אם הכאבים חוזרים שוב ושוב יש לחזור לאורטופד להמשך בירור.
ישנן גם אבחנות אחרות שיכולות לגרום לכאבי שרירים וכאבי גב, לדוגמא פיברומיאלגיה. ניתן לפנות גם לריאומטולוג במקביל. 
חזה גדול משמעותית יכול גם להשפיע על כאבי גב. 
לצפיה ב-'מכה באגודל'
מכה באגודל
26/10/2016 | 21:24
1
11
שלום רב,
 במהלך אחד האימונים נפלתי ובלמתי את הנפילה בעזרת יד שמאל.
נפלתי על היד בצורה שטוחה, הרגשתי כאב חד בכף היד ומיד שהרמתי אותה היה קול של קנאק רועש במיוחד.
החלק התחתון של היד זה שנראה מחובר לאגודל נהיה אדום והתחיל להתנפך ושמתי לב למשהו מוזר בצורת היד היא נראתה לי לא פרופרציונלית והאגודל נראה מעובת ומוזר לא הצלחתי להזיז אותו לקדימה או אחורה.
הביאו חובש למקום שהבחין בפציעה וטען שזאת פריקה של האגודל.
בזמן שחיכיתי שיכחו אותי לרופא, הבחנתי כי האגודל שלי מעובת,נראה כאילו הוא זז כלפי מטה ועכשיו הוא מתחיל בסוף היד והא מסובב כלפי שאר האצבעות ופונה בזוית חדה ימינה הרבה יותר מהאגודל השני שלי. לפי השוואה מהירה בין הידים העצם באגודל שמאל שלי לא נמצאת במקום שלה ובכללל לא דומה לאגודל השני העצם שאמורה להיות מאחורי ה אבל אגודל נמצאת מימינו וזה נראה כאילו האגודל לא מחובר לשאר היד), פינו אותי לרופא כדאי לקבל הפניה למיון ושהגעתי האגודל עדין היה נפוך ועל הנפחיות היה שתף דם סגול הרופא שהיבחן את היד אמר שזאת פריקה,ואולי אפילו שבר(נתנו לנו הפניה למיון מיד ומשם נסענו למיון בבית חולים כרמל) בזמן שחיכנו הנפיחות ירדה אבל עדיו היה שתף דם, במיון עברתי CT והרופא אמר שלא קרה ליד שום דבר.
עברו יומים מאז המיון ועדין האגודל  ''לא במקום'' אני עדין לא יכול להזיז אותו והכאבים חזקים יותר מתמיד.
יש לי כמה שאלות:
1. מה גרם לאגודל לזוז ככה ?
2.האם זה תקין ואם כן איך ?
3. הרופא אמר שאין שום דבר ושלא צריך לנוח אז האם כדאי לנוח וכמה ימים? 
לצפיה ב-'חבלה לאגודל'
חבלה לאגודל
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2016 | 13:44
5
 אם אתה עדיין מתקשה בהנעת האגודל וסובל כאבים ונפיחות ממליץ שתבדק ע"י אורטופד שוב (רצוי כירורג כף יד). 
לצפיה ב-'עזרה לאבא'
עזרה לאבא
26/10/2016 | 12:18
1
13
שלום מצרפת  c.t  של אבי
לאבי יש כאבים באגן שמאל מקרין לכל רגל שמאל וגם לגב תחתון
הכאבים הללו החמירו במהלך חצי השנה הזו.
גילו בן 67.
קיבל ארוע מוחי בשנת 96 שהשפיע על צד שמאל.
רק בחצי השנה האחרונה הכאבים בלתי נסבלים.
קיבל פזיוטרפיה וזריקות
לאחר קוצב הלב .. אסור זריקות כי יש בהם סטרואידים שמעלים לו את הסוכר כי הרי גם זה יש לו. 
נתנו לו טרמדקס אטופן זריקת וולטרן עכשיו קיבל מדבקות
הכאבים ממשיכים 
מה ניתן לעשות עבורו קשה לו ללכת .
סובל מכאבים
האם ה c t הזה מצריך ניתוח ?
לאן ניתן לפנות לעוד לעזרה ... הבן אדם סכרתי קוצב לב מעקפים וארוע מוחי שקיבל באמצע שנות ה40 שלו. 
תודה רבה
אורלי
לצפיה ב-'כאבי גב קורנים לרגל'
כאבי גב קורנים לרגל
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2016 | 13:33
7
הממצאים המתוארים כוללים בלטי דיסק. רצוי ללכת למרפאת/מומחה עמוד שדרה שיראה את הצילומים וימליץ האם יש ממצא שמתאים קלינית לכאביו ואפשר להקילו בניתוח. במידה ולא, מרפאת כאב תתאים את הטיפול שניתן לתת (RF, בלוק וכו)
לצפיה ב-'פענוח בדיקת CT '
פענוח בדיקת CT
25/10/2016 | 16:12
1
24
עקב נפילה בספורט שהסתיימה בשבר בכף היד, הגענו לאורתופד מומחה כף-יד.
כחלק מהמעקב הרופא שלח אותנו לעשות CT ביד אחת ובהמשך גם MRI ליד השנייה.

אבל למרות שהיה בידינו הדיסק עם הבדיקה, הרופא לא הסכים להסתכל עליו וביקש שנמתין לפענוח (זה חזר על עצמו - תחילה עם ה-CT ובהמשך MRI)
האם זה הגיוני שרופא מומחה לא יודע/לא מסכים לפענח את הדיסק וממתין לפענוח של קופת החולים? (3 שבועות!), למרות חשש לפגיעה?
לצפיה ב-'פענוח CT'
פענוח CT
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2016 | 13:29
5
לרוב יש צורך גם בפענוח וגם בדיסק. 
לדוגמא בCT גב לעיתים מזהים גידול ביותרת הכליה. האורטופד לא ידע לזהות זאת והחולה לא יטרח לברר פענוח אחרי שהיה אצל האורטופד שהסתכל על הדיסקים בגב. לכן צריך גם פענוח. 

לצפיה ב-'שבר פריקה תלת פטישוני '
שבר פריקה תלת פטישוני
24/10/2016 | 13:20
1
14
שלום רב, אבי שבר את הקרסול ביום רביעי ב19.10 ב ממסמכי שיחרור מהמיון רשום שהשבר הוא שבר פריקה תלת פטישוני עם הרחבת מרווח סינדוסמטי
בצילום ביקורת רשום עמדה משוחזרת ,טאלוס בתת פריקה קדמית עדינה( אך יתכן שהצילום מעט מסובב).
CT קרסול -שבר פריקה שך הקרסול, משחוזרעם מעורבות פטישון ליטרלי ואחורי, ללא תת פריקה .

במיון הסובר לנו שיצטרך ניתוח
1)האם הדבר באמת הכרחי או אפשר לאחות את השברים בדרכים אחרות או טכנולוגיות אחרות ?
2)מה אורך של ניתוח שכזה ? האם זה ניתוח בהרדמה מלאה ?
3)ישנו ביטוח פרטי רציתי לדעת האם בניתוח שכזה האם יש עדיפות לניתוח פרטי על פני ניתוח בבית חולים ציבורים ?
4)מהי תקופת ההחלמה ? אחרי כמה זמן ניתן לדרוך על הרגל ?
5) האם ישנו שיקום מלא של הקרסול לאחר מכן ?

תודהה רבה !
לצפיה ב-'שבר פריקה תלת פטישוני בקרסול'
שבר פריקה תלת פטישוני בקרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2016 | 13:21
3
את החיבור עצמו עושה הגוף לבד. הניתוח מיועד לקבע את החלקים בעמדה נכונה ולאפשר הפעלה. שבר כזה הינו לא יציב ועלול להתחבר עקום. את הניתוח מבצעים לרוב בהרדמה כללית או חצי גוף לפי מה שמתאים רפואית למצב החולה. החלמה מלאה מספר חודשים. לאחר הניתוח קיבוע בין 2-6 שבועות בגבס/סד. דריכה בהמשך. 
לצפיה ב-'כאבים באשכים מסיבה אורתופדית?'
כאבים באשכים מסיבה אורתופדית?
20/10/2016 | 22:51
1
17
בשלושת החודשים האחרונים החלו אצלי כאבים באשכים לאחר פעילות מינית. בבדיקה אצל אורולוג פלוס אולטרסאונד של האזור הכל נמצא תקין,  גם נשלל בקע. מאחר ולא נמצא דבר האורולוג הפנה אותי לבדיקה אצל אורתופד\כירורג. אני מתקשה להבין מה הקשר לאורתופדיה? אילו בעיות אורתופדיות עשויות לגרום לכאבים באשכים בהנחה שלא מדובר בבקע?
לצפיה ב-'כאבי אשכים ואורטופדיה'
כאבי אשכים ואורטופדיה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2016 | 13:15
6
בעיות אשכים אינן קשורות לאורטופדיה אך כאב באזור יתכן על רקע הקרנה מדיסק בגב תחתון. 
לצפיה ב-'מזרן מומלץ לאחר ניתוח לקיבוע בגב'
מזרן מומלץ לאחר ניתוח לקיבוע בגב
20/10/2016 | 14:51
1
9
שלום

עברתי ניתוח לקיבוע חוליות T2-T5
איזה מזרן לקנות?
לצפיה ב-'מזרון'
מזרון
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2016 | 13:13
6
תלוי בסיבה וממצאים. הכי טובשתיעץ עם המנתח לגבי אופי המזרון. 
לצפיה ב-'כאב בגב כף הרגל'
כאב בגב כף הרגל
19/10/2016 | 23:43
1
23
אחרי תקופת אימוני ריצה , היום אחרי אימון פתאום התחילו כאבים בגב כף הרגל, הכאב מרגיש בעיקר כאשר אני מזיז את אצבעות הרגל והכאב הוא בחלק העליון, האם זה יכול להיות דלקת? אני רוצה להמשיך להתאמן מה לעשות? קרח מנוחה?..
תודה
לצפיה ב-'כאב לאחר פעילות'
כאב לאחר פעילות
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2016 | 13:12
4
כעקרון אם יש כאב לאחר פעילות צריך לאפשר מניחה, קירור מקומי, הרמת גפה, ואף חבישה אלסטית. אם לא משתפר להבדק
לצפיה ב-'אופניי כושר ביתיים'
אופניי כושר ביתיים
19/10/2016 | 22:56
3
שלום,

אני לא בטוחה אם ההודעה הזו מתאימה לפורום הזה אבל לא מצאתי פורום ספציפית לאופניי כושר ביתיים אז אני מקווה שתוכלו לעזור לי :)

אני מחפשת לקנות אופני כושר ביתיים ואחרי חיפוש בגוגל צריכה עוד קצת הכוונה.. גוגל מאוד ממליץ על האופניים מחברת ״קייזר״- שקטות, נוחות ואיכותיות. הן גם הכי יקרות בשוק (8,000-11,000 שקל). אני מאוד מאוד רוצה להשקיע באופניים טובות, בעיקר מכיוון שיש לי בעיות ברכיים והפיזיותרפיסט שלי אמר שאופניים (טובות, כשמסדרים את המושב שיתאים בדיוק לגדול שלי)- מאוד יעזרו למצבי.

השאלה היא אם אתם מכירים את האופניים של קייזר, ואם יש לכם חברות אחרות להמליץ לי. לא מוכנה להתפשר על איכות...

תודה רבה!
לצפיה ב-'נעליים מתאימות לבוהן קלובה?'
נעליים מתאימות לבוהן קלובה?
14/10/2016 | 12:32
1
13
יש לי בוהן קצת קלובה. תמיד כאשר אני מסתובב בנעליים אני מרגיש לחץ של הנעל על הבוהן שדוחף אותה הצידה ומחמיר את הבעיה. החלפתי כמה זוגות נעליים אך עדיין ישנו לחץ. בקיץ מסתובב בסנדלים ואז יש הקלה אך כעת הקור של החורף מגיע ואיתו הצורך בנעליים סגורות.
שאלתי: האם קיימים נעליים מיוחדות לבוהן קלובה שאינן מפעילות לחץ על האזור? היכן ניתן להשיג  כאלו נעליים, במכון אורתופדי למשל?
לצפיה ב-'נעליים לבוהן קלובה'
נעליים לבוהן קלובה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/10/2016 | 13:10
3
כעקרון צריך לבחור נעליים שחלקם הקדמי רחב כדי למנוע את הלחץ. ישנן גם בחנויות אורטופדיה. 
לצפיה ב-'מבקשת עזרתך בהנחיות'
מבקשת עזרתך בהנחיות
13/10/2016 | 13:44
1
19
שלום,
אבא שלי בעשור שישי לחייו סבל לפני כ-5 חודשים מכאבים חזקים בעקב שמאל שהשתפרו עם אתופן ופיזיותרפיה (אולטרסאונד+ טנס). עשה בדיקות שלהלן התוצאות.
צילום: הראה דורבן
תוצאת CT :מספר התבהרויות ציסטיות מעוגלות בפיבולה הימנית בחלקה הדיסטלי, התבהרות מעוגלת באספקט האחורי של טלוס שמאל, התבהרות ציסטית מעוגלת עם שינויים אוסטיאוסקלרוטיים בדום טלוס ימין. הממצאים המתוארים יכולים להתאים לשינויים אוסטיאוארטרוטיים בפרק הקרסול משני הצדדים, פרט לכך מיבנה גרמי ללא ממצא פתולוגי.
דורבן פלנטרי בעקב משני הצדדים.
מיפוי עצם: קיימת קליטה מוגברת מוקדית במדור טיביו-טלרי של שתי כפות הרגליים - יכולה להתאים ל-OCD. מציעים המשך בירור רדיולוגי.
קיימת קליטה מעט מוגברת באספקט אחורי של קלקנאוס בשתי כפות הרגליים - יכול להתאים לאנטזופתיה או achilies tendinitis.
קיימת קליטה מעט מוגברת בפלטות , בכתף שמאל ואי סדירות קשה בקליטה בעמוד השידרה - ייתכן שינויים ניווניים או דלקתיים.
אין לראות שינויים פתולוגיים בשאר השלד.
אולטסאונד: ללא ממצאים פתולוגיים.
משתמש בכרית סיליקון עם נקודה כחולה, לא רואה שיפור עם סד ומדרסים.
כרגע שוב סובל מכאבים חזקים בדריכה ונגיעה בעקב שמאל, שהשתפרו עם Arcoxia.
מה יכולה הליות האבחנה והאם יש טיפול נוסף מעבר מעבר ל-NSAIDS שיכול לעזור לו?
תודה וחג שמח.

לצפיה ב-'כאבים בעקב'
כאבים בעקב
( לעמוד שלי בתפוז )
13/10/2016 | 14:33
11
מתוארות כאן מספר בעיות שכל אחת מהן יכולה לגרום לכאב:
דורבן, דלקת בגיד אכילס, שינויים ניוונים במפרקי הטאלוס.
הטיפול ישתנה בהתאם לסיבת הכאב.
לדורבן ודלקת בגיד אכילס יעזרו פיזיוטראפיה, מתיחות עצמיות, וניתן לשקול לדורבן זריקת סטירואידים (לא לאכילס).
שינויים ניוונים במפרק יצריכו נעל גבוהה/אביזר אורטופדי לייצוב והפחתת תנועות במפרק הטאלוס ואף ניתן לשקול התערבות ניתוחית. 
לכן ממליץ לפנות למרפאת כף רגל/ מומחה כף רגל למיקוד האבחנה וטיפול מותאם. 
לצפיה ב-'אביזרים רפואיים אורתופדיים - מה כל קופה נותנת?'
אביזרים רפואיים אורתופדיים - מה כל קופה נותנת?
13/10/2016 | 10:00
19
אתר כל הבריאות של משרד הבריאות - מעניק לכם מידע על זכאויות רפואיות, השתתפויות עצמיות ותשלומים, גם בנושא אביזרים רפואיים בקופת החולים שלכם, כולל השוואה לקופות החולים האחרות. מכל ערך/זכאות באתר, ניתן להדפיס מכתב רשמי של משרד הבריאות ולהציגו במידת הצורך לקופה. הכניסה חינמית. הקליקו: זכאויות בנושא אביזרים רפואיים אורתופדיים

לצפיה ב-'טיפול בדלקות גידים'
טיפול בדלקות גידים
10/10/2016 | 16:29
21
שלום אשמח לדעת אם מישהו התנסה בטיפול הזה שכאן לגבי זריקות
PRP

תודה רבה
לצפיה ב-'ניתוח חוזר'
ניתוח חוזר
09/10/2016 | 15:09
1
21
שלום לכם! בשנת 2011 קרתה לי תאונת עבודה, ניפגעתי מדלת של משאית בפנים ובכתף, עברתי ניתוח [ארטוסקופיה] בכתף בב"ח קפלן ברחובות,כי שם פגעוי לי גם בעצב האולינרי, נתוח שכשל ועברתי לבה"ח איכילוב שם עברתי שוב הפעם ניתוח ארטוסקופיה ונאמר לי שאם אני לא החליף כתף אוו חלק מימנו יהיה דבר בילתי הפיך, מאז עברתי עוד 3 ניתוחים, לפני 3 חודשים עברתיניתוח בעצב האולינרי שבו הועבר העצב מקדימה לאחור [ לא היבנתי מה זה יועיל] לאחר הניתוח הירגשתי קצת יותר טוב, וכרגע הנימולים חזרו הכאבים חזרו כאבי הכתף חזרו, ונשארתי אם עיוות מסוים ביד, כרגע נשלחתי לעשות אולטראוסנד מרפק בכדי לראות אולי צלקת ישנה מפריעה למערכת הדם לפעול בצורה סדירה לכן יש עיוות ביד ויכול להיות ניתוח חוזר, האם זה נכון? ומה כעיניין הכתף האם יש קשר בין הכאבים בכתף לעצב האולינרי? מחכה לתגובתכם ותודה לכם מראש צביקה.
לצפיה ב-'ניתוחים לאחר תאונה'
ניתוחים לאחר תאונה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2016 | 11:08
8
לצערי המצב מורכב מדי מלתת תשובות חד משמעיות.  למיטב הבנתי האולטראסאונד נועד לבדוק האם יש לחץ על העצב במרפק שגורם לנימולים ואינו קשור לכאבי הכתף. ממליץ לפנות למרפאת כתף/מומחה כתף עם ההיסטוריה הרפואית ליעוץ נוסף. 
לצפיה ב-'היי(: צריך עזרה בהבנה של פענוח MRI'
היי(: צריך עזרה בהבנה של פענוח MRI
07/10/2016 | 20:45
1
32
תודה רבה לעוזרים(:
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2016 | 11:05
15
מתוארים שינויים שחיקתים מדור מדיאלי של הברך ואזור הפיקה, בנוסף קרע מניסקוס מדיאלי וכן אזור ספיגת עצם ("שבר" אי ספיקה). 
לצפיה ב-'האם טיסה מכאיבה ו/או מזיקה כשיש עצם שבורה בגוף?'
האם טיסה מכאיבה ו/או מזיקה כשיש עצם שבורה בגוף?
07/10/2016 | 18:52
2
14
שבת שלום,

יש לי שבר בבוהן כף הרגל. לצערי כואב כבר 3 שבועות מאז הפציעה. לשמחתי לא במפרק. רנטגן לאחר שבועיים הראה שלא היתה תזוזה משמעותית והוא מתאחה באופן תקין.
על פניו אני מתרשמת שאני סובלת כאב הרבה יותר מהממוצע בשברים מסוג זה (יש לי "גלי-כאב" אפילו בישיבה, לא יכולה לדרוך עדיין על כף הרגל וכו'). ברור לי שזה אינדיבידואלי.

שאלתי היא:
1. האם טיסה עלולה להחמיר את הכאב באופן משמעותי? (מבחינת הפרשי לחצים וכד')
2. האם היא יכולה לגרום לו לנזק כלשהו?
3. אם ארצה לעבור את כל התהליך על המטוס וממנו בכסא גלגלים מטעם שדה-התעופה, האם אתם יודעים במקרה לאיזה גורם אני צריכה לפנות מראש בקשר לזה? האם צריכה להביא בקשה מפורשת לכסא-גלגלים מרופא??

תודה רבה מראש! ושנה טובה,
יעל

לצפיה ב-'טיסה עם שבר בבוהן'
טיסה עם שבר בבוהן
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2016 | 11:02
1
25
כעקרון 3 שבועות מהפציעה, לא צריכה להיות בעיה. אם כואב ניתן להרים רגל. במידה ואת כאובה מאוד מראש רצוי להערך מראש עם מקום מרווח (מעבר וכו). אינני בקיא בפרוצדורות ורצוי לשאול את סוכן הנסיעות. 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
10/10/2016 | 15:42
2
לצפיה ב-'כאב חזק בעצם הזנב'
כאב חזק בעצם הזנב
06/10/2016 | 21:27
2
22
שלום, 

אחרי הרבה שנים של הפוגה בכאבי הגב בזכות תרגילי הפיזיותרפיה, היום כנראה הרמתי משהו לא נכון, וחטפתי - כאב חזק בעצם הזנב, בעיקר בתנועה.

לשבת אני יכול, עם כאב חלקי, אבל ללכת בלי להשען על משהו כמעט בלתי אפשרי.

וולטרן לא עוזר, והמעסה האלוף שלנו אמר שזה לא מקום לעיסוי.

אפשר לדעת מזה משהו?

מה שחשוב לי להבין זה מה עדיף - מנוחה או פעילות למרות הכאב? 

תודה,

לצפיה ב-'כאבים בעצם הזנב'
כאבים בעצם הזנב
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2016 | 11:00
13
באם הכאב אכן בעצם הזנב יכול לנבוע ממספר סיבות בינהן דלקת מקומית, לאחר חבלה מנפילה על הישבן, בעיה בפי הטבעת ועוד. 
כעקרון ראשית ניתן לתת מנוחה וישיבה מרופדת. בנוסף ניתן לשקול נוגדי דלקת בכדורים. אם לא משתפר יש להבדק. 
לצפיה ב-'תודה רבה. משתפר, לא צריך נוגדי דלקות.'
תודה רבה. משתפר, לא צריך נוגדי דלקות.
10/10/2016 | 20:32
3
לצפיה ב-'אבי, 75, היה מאושפז שבועיים '
אבי, 75, היה מאושפז שבועיים
06/10/2016 | 19:50
1
7
בשל מים בברכיים.
כבר 4 חודשים אחרי, אינו יכול ללכת בלי הליכון עם כאבים קשים. 
מה הסיבה??
לצפיה ב-'מים בברך וכאבים'
מים בברך וכאבים
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2016 | 10:55
8
מים בברך הם סימפטום ולא סיבה. השאלה למה יש מים. 
האם עבר זיהום? האם בשל פגיעה סחוסית או מניסקיאלית?. 
לכל דבר טיפול שונה בהתאם לגורם. (לדוגמא בשחיקת סחוס ניתן לשקול הזרקה לברך.) 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
ד"ר גיא גוטמן
שגיב עזרא, יפעת עזרא - משרד עורכי דין
שגיא ויפעת עזרא -
פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה