לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אורתופדיה
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

פריקה וחבלה בכתף במהלך תאונת דרכים
31/12/2015 | 06:15
1
14
אני בן 40, לפני שנה וחצי נפצעתי בתאונת דרכים, במהלכה פרקתי את הכתף, כולל שבר היל זאקס נרחב, קרע בלברום העליון והתחתון, קרע ברצועה הגלנוהומרלית התחתונה והשרוול הפריאוסטאלי. אני סובל מבריחה של הכתף במהלך השינה והחזרה עצמאית שלה.
בבדיקה רפואית: סיבוב חיצוני של הכתף ב 45 מעלות, אבדוקציה 90 מעלות, הרמה 110 מעלות.
מה הפרשנות לממצאים ?
האם סיבוב חיצוני של הכתף ב 45 מעלות זו מגבלה (מה טווח תקין של סיבוב חיצוני) ?
מה אחוזי הנכות הרלוונטיים לחבלה ?
האם סעיף נכות 41. 4.ג׳ בתקנות הנכים הוא סעיף רלוונטי לממצאים (25%) ?
תודה מראש.
פריקת כתף
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2015 | 13:08
11
הפורום מיועד לשאלות רפואיות.
בפורום זה אין עוסקים באחוזי או סעיפי נכות
היי, תשובות MRI- שחיקת סחוס
27/12/2015 | 16:41
1
30
היי וסליחה על האריכות,
אני בן 32. בריא, לא נוטל תרופות. גובה 1.70. משקל 65 ק"ג. מתאמן פעם-פעמיים בשבוע בצורה רגועה.
לפני 8 חודשים התחילו לי כאבים קלים בירך השמאלית. הכאבים התגברו מעט והתנועה של הירך הזו מעט נהיתה מוגבלת יותר (ברמה כמעט לא מורגשת- בתנועות שבפועל לא משתמשים בהם ביום-יום). יחד עם זאת, ב4 חודשים האחרונים, אין שינוי לרעה ואולי אף ישנו שינוי עדין מאוד לטובה. 
עשיתי רנטגן ומיפוי עצמות שם היה כתוב שיש לי שינויים ניווניים. לפני כמה ימים עשיתי MRI. התשובה כדלהלן:
"
להלן תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של אגן ומפרקי הירכיים: 
הבדיקה בוצעה במישורים שונים במשקולי: STIR, T1, T2, 3D WATS, PDW SPIR ללא ועם הזרקת גדוליניום.
סיבת ההפניה: 
כאבים במפרק ירך שמאל מספר חודשים. ללא סיפור של חבלה. הגבלה בתנועה. חשב לAVN.
אין בדיקות להשוואה
מפרק ירך שמאלי:
היצרות משמעותית של שטח המפרקי. ציסטות סוב כונדרליות מלוות בבצקת מח עצם באצטבולום וראש הפמור, יותר בולטים בראש הפמור. גודל של הציסטה נראה כ-2x0.7 ס"מ. פריצה קורטיקלית מקומית. אוסטאופיטים מרגינלים בולטים בראש/צוואר הירך. אין לראות כיסוי יתר משמעותית של האצטבולום. נוזל יתר בכמות מוגברת במפרק הירך, עם האדרה תגובתית אחרי הזרקת חומר ניגוד. ליגמנטום טרז שמור.
בסריקה סגיטלי 3D   WATS נראית פגיעה סחוסית בעובי מלא בעיקר בחלק קדמי עליון של המפרק, מערב שני צדדים של המפרק
מפרק ירך ימני:
איזור פוקאלי בעל סיגנל נמוך בחלק קדמי עליון של ראש הפמור, ללא דחיסה קורטיקלית באזור. ללא בצקת מח עצם מסביב. קרוב לוודאי מדובר על ביטוי של שינויים סקלרוטים פוקאליים בראש הפמור. ללא היצרות משמעותית של שטח המפרקי. ללא כיסוי יתר של האצטבולום. אין לראות סימני AVN או חבלה במפרק ירך זה. נוזל בכמות פיזיולוגית בחלל המפרק. ליגמנטום טרז שמור. אחרי הזרקת חומר ניגוד ללא האדרה של מפרק הירך.
שאר הממצאים:
SIJ שנכלל לשדה הסריקה נראה שמור, ללא ארוזיות בולטות או מוקדים של בצקת מח עצם. סימפיזיס פוביס תקין. רקמות רכות פרי-טרוכנטריות, איזור איליו-פסואס, המסטרינג וחלל איסכיו-פמורלי נראים תקינים משני הצדדים. אחרי הזרקת חומר ניגוד אין לראות האדרה פתולוגית ברקמות הרכות שנסרקו. ללא לימפאנדופתיה במפשעות
בסיכום:
מדובר בשינויים דגנרטיביים בולטים במפרק הירך משמאל כמתואר בגוף הכתוב, נוזל יתר בחלל המפרק עם האדרה תגובתית אחרי הזרקת חומר ניגוד. אין לראות סימני  AVN.
שינויים דגנרטיביים נראים מתקדמים מאוד. מפרק הירך מימין: מוקד פוקאלי סקלרוטי בראש הפמור, טיב של הממצא לא ברור. אך ללא סימני AVN או חבלה
"
מה הבעיה? מה הפיתרון/ הטיפול? 
תודה
תשובות MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2015 | 16:31
19
למרות גילך הצעיר מתוארים שינויים שחיקתיים סחוסים ניכרים.  
טיפול ראשוני יכלול פיזיוטראפיה וניתן לשקול הזרקה למפרק.
כעקרון בשלב כלשהו, יתכן ויהיה צורך לשקול טיפול ניתוחי לאור השחיקה הנכרת. פנה להתיעץ עם אורטופד מומחה מפרקים. 
פענוח EMG ן CT
26/12/2015 | 14:30
1
39
שלום ,
אני בת 40
ידיים נרדמות , כאבי צוואר וראש חזקים וכאבים שמחמירים ברגליים בעת שכיבה ישיבה, עמידה ממושכת והליכה.
אם אני עובדת על המחשב תוך איזה עשרים דקות כל כף היד מתנפחת ויש כאבים חזקים
עשיתי בדיקת EMG
UPPER LIMBS EMG REVEALED THE SIGNS OF MILD CHRONIC CERVICAL POLYRADICULOPATHY
LOWER LIMBS EMG REVEALED THE SIGNS OF MILD CHRONIC RADICULOPATHY L5-S1bilateral
בצילום CT יצא:

L3-L4 בלט דיסק דיפוזי עם לחץ על השק הדורלי ללא לחץ על השורשים ללא הצרות התעלהץ
L4-L4 כנ"ל.

C2-C3 בלט דיסק מרכזי עם לחץ קל השק הדורלי, ללא לחץ על השורש.
C6-C7 בלט דיסק דיפוזי יותר משמאל עם לחץ על השק הדורלי משמאל. היצרות קלה של פורמונה משמאל ולחץ על השורש השמאלי.
ושינויים ניווינים קשים בגופי החוליות במפרקים פצטריים ובדיסקים עם ואקום (צילום מותני)
בצילום צווארי גם שינויים ניווניים בגופי החוליות ומפרקים פצאטריים.
כאשר נעשה הצילום זה היה פחות כואב מהיום.
נכון להיום אני לא יכולה לשכב על אף אחת מהידיים כ הכתפיים מתחילות לכאוב מאוד והידיים מיד נרדמות ומתנפחות..
לפני שנה כאב לי רק החלק העליון עם הצוואר הידיים ובשלושה חודשים האחרונים הצטרפו הכאבים ברגליים.
האורטופד איבחן
CERVICALGIA
ROTATOR CUFF SYNDROME
LOW BACK PAIN
והפנה אותי לפיזיוטרפיה שלא עזרה ולמרפאת כאב.
האם במרפאת כאב.
אבל אני לא מבינה בכלל מה הגורם אם אפשר קצת הסבר לכאבים ולסבל?
פענוח
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2015 | 16:26
19
הממצאים מראים שיש שינויים צווארים הגורמים גם ללחץ על חוט השדרה ועצבים היוצאים ממנו. כתוצאה יש כאבי צוואר והקרנות לידיים. לפי האבחנות שהוספת הרופא שלך התרשם גם מבעיה בגידי הכתפיים (קרע/דלקת). טיפול אכן יכלול פיזיוטראפיה לצוואר וכתפיים והזרקות במסגרת מרפאת כאב. אפשרות נוספת הינה טיפול ניתוחי אך רצויה רק אם מוצו האפשרויות הקודמות ללא תועלת. 
לחץ בדיסק באחת החוליות בצוואר
22/12/2015 | 17:45
3
24
שלום
לאחר כאבים חזקים ביד ימין ובאזור הכתף, אוחנתי על ידי רופא אורטופד שיש לי לחץ על הדיסק שנמצא בין אחד החוליות בצוואר, וזה גורם לדלקת, וזה מביא לי את הכאבים, (טוען שזה יעבור תוך חודשיים, ואין טיפול קונקרטי לזה)
שאלתי היא האם אפשר לקרוא לזה פריצת דיסק? או שאני רחוק מזה?
תודה רפי
כאבים בכתף ויד
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2015 | 13:58
2
23
אכן לחץ על עצב בצוואר יכול להוביל לכאבים בכתף ויד. לעיתים זו פריצת דיסק ולעיתים זיז עצם בולט או היצרות התעלה שדרכה הוא יוצא. לרוב חולף עצמונית תוך חודשיים שלושה. ניתן להעזר בפיזיוטראפיה , נוגדי כאב, זריקות במרפאת כאב. אם אין שיפור לאורך זמן וטיפול או אם יש פגיעה עצבית (חולשה, הפרעת תחושה) כדאי לבצע הדמיה לצוואר
תודה על התשובה - אולטרסאונד מספיק?
25/12/2015 | 01:49
1
14
תודה על התשובה
אין שיפור כב הרבה זמן, שאלתי כדי לבצע הדמיה בכדי לזהות פריצת דיסק וכד' יהיה אפשרי בהסתפקות באולטרסאונד או אך רק ST או MRI ?
תודה רפי
הדמיה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2015 | 16:20
11
אולטראסאונד לא טוב להערכת דיסק בין חוליתי ועצבים. 
יש צורך בCT או MRI
מסקנות ממצאי הדמיה על קולית
24/12/2015 | 11:49
1
13
תלונה על כאבים בכתף שמאל שמקרין  גם על יד שמאל
סיכום ממצא -טנדניטיס של גיד הביציפיס
שינויים ניוונים בפרק אקרומיוקלויקולרי
מה הטיפול?
ממצאי אולטראסאונד
( לעמוד שלי בתפוז )
24/12/2015 | 14:00
11
ראשית צריך להעריך האם הממצאים בבדיקה גופנית וסיפור תואמים לממצאי האולטראסאונד. אם כן הטיפול הראשוני יכלול נוגדי דלקת, פיזיוטראפיה וניתן לשקול הזרקת סטירואידים למפרק הפגוע.
קרע בשריר - פענוח אולטרסאונד
20/12/2015 | 13:33
1
23
שלום רב,
לפני 3 שבועות התכופפתי ושמעתי "קנק" בירך אחורית שמאלית.
ביצעתי אולטרסאונד ולהלן הממצאים.
לידיעה:כואב לי מאוד ב2 הרגליים , אני הולך אבל בצורה צולעת.
להלן פיענוח האולטרסאונד ושאלתי: מתי אלך כרגיל ללא כאבים?
מה הנזק שנגרם והאם בר שיקום? מה עלי לעשות? האם צריך mri
u.s. - ירך שמאל
באספקט הקדמי מודגם מעט נוזל בין סיבי וסטוס לטרליס באזור האינסרציה.
באספקט האחורי באזור ההמאטומה מודגמת בצקת תת עורית בולטת בשכבה התת עורית.
מעט לטרלית לאזור ההמטאומה מודגם אזור מעט היפואקואי עם התרחקות של הסיבים. גודל התהליך - כ
3.5X1.5  ס"מ. לא מודגמת הפסקה ברצף הסיבים.
מתאים לקרע חלקי של שריר המיתר באזור זה.
u.s.  ברך שמאל
בורסה סופרהפטלרית - מודגם נוזל מעורב ברקמה סינוביאלית ברצס הלטרלי.
גיד קוודריצפס –תקין. מודגם מעט נוזל בין סיבי הוסטוס לטרליס באזור האינסרציה.
גיד פיקה-הדגמה תקינה.
מעט מעובה, קיים מעט סינוביטיס תוך מפרקי. – MCL
הדגמה תקינה. קיים מעט סינוביטיס תוך מפרקי. – LCL
פוסה פופליטאלית- לא הודגמה ציסטה פופליטאלית. מודגם מעט נוזל במעטפת הסמיממברנוזוס
קרע חלקי בשריר
( לעמוד שלי בתפוז )
21/12/2015 | 15:02
22
כעקרון קרע חלקי בשריר יחלים בעצמו. לרוב מתחילים פיזיוטראפיה כדי לשמר תנועה וטווחים. התהליך המלא יקח עד מספר חודשים.
יש לי שבר בכתף האם אוכל לעשות טיפולי שיניים
17/12/2015 | 14:10
2
13
כולל צילום שיניים
17/12/2015 | 14:10
8
שבר בכתף
( לעמוד שלי בתפוז )
21/12/2015 | 14:59
14
אם הבנתי את שאלתך אין כעקרון מניעה מטיפול שיניים
כאבי כתפיים
15/12/2015 | 20:29
1
19
האם יש צורך ללכת לאורתופד לפני פניה לפיזיותרפיסט על מנת
שייתן אבחנה?   

כאבי כתפיים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2015 | 11:16
15
רצוי להעריך מה הבעיה ובהתאם מה הטיפול. בעיקר אם הבעיה מתמשכת. לכן רצויה בדיקת רופא
חני אורטופדיה
16/12/2015 | 16:02
14
חני אורטופדיה בעלת ידע רב וניסיון מעשי בהכנת מדרסים בהתאמה אישית .

חני אורטופדיה מתמחה במגוון השיטות הקיימות והמובילות בתחום להתאמת
מדרסים ופתרונות אורטופדיים.

לחני אורטופדיה פתרונות אורטופדיים ייחודים כמו:
*גרביים אלסטיות במידות גדולות.
*מוצרי שיקום ייחודים.
*הנעלה אורטופדית לכל צורך  ועוד..

חני אורטופדיה משווקת את אביזרי האורטופדיה והשיקום הטובים והמובילים בעולם:
AIR CAST, ORLIMAN, SIDAS, MEDI, DONJOY, BAUERFEIND ועוד...

ישנם סוגים רבים של מדרסים כגון:
מדרסים לספורטאים, מדרסים לנעלי עקב, מדרסים פונקציונליים, מדרסים לילדים, מדרסים רכים, מדרסים לחולי סכרת, מדרסים לטיפול בדורבן, מדרסים לטיפול בפלטפוס, מדרסים לטיפול בקשת גבוהה, מדרסים לטיפול בקשת נמוכה, מדרסים לטיפול בנקעים חוזרים, מדרסים לעמידה ממושכת, מדרסים להליכה, מדרסים לטיפול בדלקות חוזרות ועוד....

הוועדים הגדולים והמובילים במשק בחרו בחני אורטופדיה כספקית המובילה שלהם כמו:           עובדי פרטנר, קרנות השוטרים, NESS, SAP,UPS,פרטנר, ביטוח דקלה, מגדל, בזק בינלאומי, מזרחי טפחות, מועדון יחד, ידיעות אחרונות, ארגון המורים, שטראוס מים, קומברס, עיריית פתח תקווה, מכבי אש פ"ת, מכבי אש ראשון לציון ,עובדי צה"ל ועוד רבים.

חני אורטופדיה בהסדר עם כל קופות החולים לאספקת מדרסים ואביזרים אורטופדיים.
יחס מקצועי ואישי.

*אפשרות הגעה לבית הלקוח בתיאום בראש בכל הארץ.
*כמו כן ישנה אפשרות ללקיחת מדרסים ע"י גבר/אישה בתיאום מראש.

איכילוב 10 פתח תקווה
MIDRASIM.CARE
050-2603355

פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
15/12/2015 | 17:56
 יש לך פחד במה? נתקל בקשיים לעמוד מול קהל ולהעביר מסר בצורה ברורה?
בוא לדבר על זה עכשיו בפורום פחד במה חרדת קהל

רוצה לשיר ולא רק באמבטיה? סובל מצרידות ולא מצליח למצוא לזה פתרון?
היכנס עכשיו לפורום פיתוח קול בריאות הקול ותוכל לשאול ולהתייעץ!

מחפשים מוהל לרגל הולדת הבן? מתלבטים לגבי ההשלכות של ברית המילה?
מוזמנים להיכנס לפורום מוהל ברית מילה ולהתייעץ עם מוהל מוסמך

סובלת מורידים בולטים ברגליים? מעוניינת למצוא לכך פתרון יעיל ואמין?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום העלמת ורידים

האזור האינטימי נפגע לאחר הלידה?
היכנסי עכשיו לפורום פלסטיקה וגינאלית וגלי את האפשרויות שעומדות לרשותך

"ישיבת" תינוקות רכים במנשא
13/12/2015 | 19:40
8
מנסה להבין האם תנוחת "בטן אל בטן" במנשא מדמה בעצם תנוחת ישיבה אצל התינוקות וכתוצאה מכך מפעילה לחץ מזיק על עמוד השדרה (השאלה כמובן היא לגבי תינוקות שטרם יושבים ובמקרה הספציפי שלי, תינוק בן 4 חודשים).
ע"פ שיטוט ברשת, האמירה הרווחת היא שאם מקפלים את רגלי התינוק בצורה של "רגלי צפרדע", אין חשש, אך בכ"ז הייתי שמחה לקבל חוות דעת מקצועית בנושא.
כאבים מאחורי הברך ובירך
13/12/2015 | 15:17
5
42
שלום,ביתי בת ה13 סובלת כבר שלושה שבועות מכאבים מאחורי הברך עם הקרנה לירך,
הכאבים מורגשים בעיקר בשינוי תנוחה או התכופפות,
לא קדמה לכך שום מאמץ או חבלה,
בדיקות דם שעשינו תקינות לחלוטין,האורטופד אבחן כנראה דלקת ורשם כדורי אטופן 600 מ"ג ל20 יום,חזרנו לרופאת משפחה שאמרה גם היא כי זו כנראה דלקת ונראה יש לה מים בירך,היא החליפה את הכדור (שלדעתי היה חזק מידי)
לארקוקסיה 60 ונתנה הפנייה לאולטראסאונד,הבעיה שהתור רחוק מידי,רק בסוף החודש.
הילדה שותה כדורים כבר שלושה ימים ועדיין אין שום שיפור,תוך כמה זמן אמור להיות במידה וזו אכן דלקת?
רציתי בבקשה לקבל דעה נוספת מה יכולה להיות הסיבה לכאבים אלה.
מה הסבירות לכך שזו אכן הבעיה?
חני אורטופדיה
16/12/2015 | 16:01
22
היי אשמח לעזור לך 
חני אורטופדיה 050-2603355
דר דורון?
17/12/2015 | 15:46
3
8
כאבים מאחורי הברך קורנים לירך
( לעמוד שלי בתפוז )
21/12/2015 | 15:09
2
17
כאבים מסוג זה יכולים לנבוע ממספר סיבות וקשה להעריך ללא בדיקה. תתכן דלקת גידית מקומית, או כאב מקרין מהגב שלעיתים מתבטא בתחילה רק ברגל. במידה ועם הכדורים אין הטבה תוך מספר ימים יש לחזור לאורטופד ולהבדק שוב.
כאב מאוחרי הברך-המשך
04/01/2016 | 16:39
1
12
תודה דוקטור על תשובתך,האולסטראסאונד גם יצא תקין,
מאיזה בעיות בגב יכול לנבוע הכאב
במיוחד אצל ילדה בגילה?
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
04/01/2016 | 18:02
4
כפי שכתבתי, אם התלונות ממשיכות כדאי לחזור לאורטופד מטפל לבדיקה חוזרת. לפעמים זה כשלעצמו יקדם את האבחנה. ישנן עוד אפשרויות.
לגבי אפשרות מקור גבי- לחץ על שורש עצבי המוביל לרגל יכול לדוגמא לגרום לכאב דומה. 
מחפשת המלצה לכרית שינה
12/12/2015 | 13:21
1
21
אני סובלת מכאבי צוואר וגב,והכרית שלי מאוד לא נוחה.

אני מחפשת המלצה לכרית שינה טובה.
לא משנה לי המחיר,הבריאות שלי והשינה שלי שווים את הכל.

תודה.
חני אורטופדיה
16/12/2015 | 16:02
6
היי אשמח לעזור לך 
חני אורטופדיה 050-2603355
מניעת נזקים וכאבי ברכיים בעת ריקודי עם
08/12/2015 | 15:01
1
15
שלום רב,
מדי פעם יש לי כאבי ברכיים. אני רוקדת ריקודי עם ומבקשת לשמור על כמה שפחות תזוזה בברכיים בעת ה"קפיצות" כדי להימנע מנזקים וכאבים. קניתי חגורה נקשרת עם שלוש רצועות ופתח עגול לפיקה (ראו תמונה)- אבל החגורה הזו לא עוזרת. אודה לכם באם תייעצו לי איזה חגורות אני צריכה לקנות לברכיים על מנת למנוע נזקים וכאבים.
לא מכיר ברכייה עם אפקט מוכח במניעה\טיפול בכאב
09/12/2015 | 17:45
12
האפשרות הכי מדוייקת היא לנסות ברכיות שונות ומשונות ולראות אם התמזל מזלך. זו דרך שיכולה להיות מעמסה כלכלית ובסופה לא יפתיע אם תגלי שלא הגעת לאן שרצית להגיע. סביר שכל המלצה שתקבלי על ברכיות תהיה מבוססת על מידע אנקדוטלי במקרה הטוב.

אולי מסלול הגיוני יותר יהיה לפנות לבדיקה ממשית שתנסה להתחקות אחר המקור לכאב ואחר הפתרון לכאב.
קליקים בקרסוליים וברכיים
08/12/2015 | 10:11
23
שלום רב,
מאז שהייתי קטנה היו לי קליקים בקרסול שמאל, אך מעולם לא בדקתי את העניין אצל אורתופד.
לאחרונה התחלתי לעשות ספורט יותר מבעבר (אם כי עדיין ברמה נמוכה של מתחילים, שום דבר גרנדיוזי או שדורש יותר מדי מאמץ),
ושמתי לב שהקליקים מגיעים לעתים תכופות יותר, עכשיו אפילו גם בהליכה רגילה ממקום למקום.
כמו כל, התחלתי להרגיש קליקים ואי נוחות גם בברך השמאלית.
התור הקרוב הפנוי לאורתופד רק בעוד חודש.
רציתי לשאול, מדוע זה קורה? האם זה מסוכן? האם עליי להפסיק לבצע פעילות גופנית? למה עכשיו זה מחמיר?
אני בת 28, רזה ובריאה בדר"כ.
תודה רבה
פיענוח דחוף של צילום רנטגן
04/12/2015 | 18:19
28
שלום רב
בני ביצע צילום רנטגן עקב מחלה גנטית נדירה מאוד
אודה על פיענוח הצילום
בברכה,
ניסן
שרירי ירך אחוריים קצרים ותחושת Stiffness
02/12/2015 | 19:58
11
שלום רב, אני בן 26, עברתי אצל המון אורתופדים ועברתי הרבה פיזיותרפיה,
בשנה האחרונה עשיתי המון מתיחות, הדבר ששיפר את המצב שלי באופן פלאי הוא מתיחה לשרירי הירך האחורי. עם זאת בבוקר כשאני קם אני הם קצרים מאוד, וגם בזמן ישיבה הם מתקצרים, וזה מגיע למצב של תחרות בין כמה מתיחות אני עושה לכמה אני אשב. הכאבים בעיקר עוברים לשריר התאומים אז גם לו אני עושה מתיחות אך מה שממש עזר לי לכאבים זה המתיחות לשריר הירך האחורי. שמתי לב שכשאני זקוף עובר פחות כאב לשריר התאומים (הסבר לא משהו אבל קשה לי להסביר בדיוק)
שאלתי היא, האם יש חגורה או משהו בסגנון שאוכל לישון איתו או לשים אותו כשאני בבית וישמור על הגב או לפחות הגב התחתון/אגן זקוף, ששם אני מרגיש קשיחות כשהשרירים קצרים/תפוסים
תודה
אך בוחרים נעלי ספורט?
28/11/2015 | 22:19
12
סובל מפלטפוס כף רגל ימין.
לפני שנה בחנוכה רכשתי מדרסי מדף ללא תבנית כך רגל ונעלי ספורט סקוני, זכאי בחנוכה לרכוש מדרסים בהשתתפות קופ"ח.
לפני כשבועיים רכשתי נעליים סקוני חדשות ובזמן עמידה ממושכת מרגיש כאבים בכף רגל שמאל.
איזה חנויות באזור פתח תקווה רמת גן יה אפשרות לבדיקת התאמה לנעליים לפני קניה.

שיקום משבר בעקב
26/11/2015 | 21:34
1
14
שלום,
לפני כשנה עברתי תאונה ואחת מהפציעות הייתה שבר בקלקנאוס ברגל שמאל. לאחר שיקום של מספר חודשים חזרתי לתפקוד ואף קיבלתי אישור מהפיזיוטרפיסטית להתחיל לרוץ בהדרגה.
לפני מספר שבועות חזרתי לרוץ וכרגע רצה יום כן יום לא, כ-9 ק"מ. אתמול החל לכאוב לי באיזור הפציעה והרגל מעט נפוחה. האם יש לי מה לדאוג, או שאני יכולה להמשיך בשגרת אימונים?
יש לציין שגם האורטופד (מומחה קרסול) אמר לי בזמנו, שאני אמשיך לסבול מהפציעה לתמיד.
הכאב הוא רק בזווית מסויימת ולא בתנועה, או בזמן ריצה
נפיחות לאחר מאמץ מצביעה על מאמץ גדול מדי
27/11/2015 | 19:41
11
לדעתי לרדת מעניין הריצות לשבוע. ולאחר מכן לחזור בזהירות לריצות בעצימות מופחתת וגם בנפחים קטנים יותר. להגיע לשלושים קילומטר בשבוע תוך שבועות ספורים יכול להתגלות כיותר מדי עבור אנשים רבים. גם עבור אנשים ללא שבר ברקורד שלהם. אם המהלכים שהצעתי לא מונעים חזרה של נפיחות וכאב לאחר מאמץ, אז לפנות לבדיקה.
אי מתן מענה בפורום בין ה22.11-15.12
23/11/2015 | 15:35
31
רצינו להודיעכם כי לא ינתן מענה בפורום החל מהיום,
יום שני ה- 22.11 למשך שלושה שבועות. 
הפורום ישוב לפעילות מסודרת ב15.12 
עמכם הסליחה
צוות הנהלת הפורומים.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
ד
מומחה לכף רגל וקרסול
מרקמן את טומשין
מרקמן את טומשין
פורום חוות דעת רפואיות
פורום חוות דעת רפואיות
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה