לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אורתופדיה
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

עזרה בפענוח US
30/03/2016 | 16:10
1
15
ד"ר שלום
מזה כחודש האגודל שלי "נתקעת", זה התחיל רק בבקרים ובשבועיים האחרונים כבר קורה לאורך כל היום, מלווה בכאבים כשהיא משתחררת
אני חשבתי שזה טריגר פינגר, כירורג כף היד שהייתי אצלו חושב שזו פיברומה ושלח אותי לUS כף יד, התשובות הגיעו כעת -
"היפרטרופיה ואי סדירות קורטיקלית במפרק MCP1 ורקמה תת הדית צמודה אליו", בסיכום הפענוח כתוב שזו תמונה של שינויים דלקתיים
אני תוהה האם יכול להיות שהדלקת שראו בUS היא סימפטום של הטריגר פינגר או הפיברומה ולא הגורם לכך שהאצבע נתקעת?
תודה מראש
US
( לעמוד שלי בתפוז )
31/03/2016 | 14:52
6
האמת שהתשובה לא ברורה. שינויים דלקתיים אינם ספציפים. יתכן ומומחה הכף יד יוכל להסתכל בעצמו ולהגיע למסקנה ובמידה ולא ניתן לשקול לבצע MRI.
ניתוח שני לפריקת כתף
30/03/2016 | 10:14
1
13
לפני כעשור עשיתי ניתוח בעקבות פריקת כתף, לאחר כשנה חזרתי לפרוק.
מאז חייתי עם זה בשלום עד שלפני כמה חודשים פרקתי שוב פריקה שלאחריה אני מרגיש כאילו היד יכולה לצאת כמעט מכל תנועה.
פניתי לאורטופד כתף מומחה שבחן את צילום ה MRI - והוא המליץ לנתח חד וחלק- לפי הMRI חלק מהרצועות פשוט לא קיימות יותר.
  1. האמת אני חושש מניתוח שני שכן כבר נותחתי בעבר והנה אני במצב זהה, האם במידה ואני לא מנתח - אוכל להמשיך כך את חיי כך? האם  אוכל להגיע למצב בו לא יהיה ניתן לתקן את הכתף יותר?
  2.  כיוון שאני חבר בכללית מושלם והרופא לא אינו עובד איתם בהסדר - הייתי שמח לשמוע על רופאים (מומחים לכתף) שכן.
תודה.
פריקות כתף לאחר ניתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
31/03/2016 | 14:49
5
התשובות לא חד משמעיות. כמובן שניתן לנסות לחזק שרירים סביב הכתף. השאלה היא האם אתה מסתדר במצבך? אם הכתף מאוד לא יציבה ופורקת בקלות היא גורמת נזק נוסף בכל פריקה.
לגבי כללית מושלם- התקשר אליהם והם יתנו לך את רשימת מנתחי הכתף שעובדים איתם.

תוצאות MRI
29/03/2016 | 14:13
1
30
L3-L4 מרווח בין חולייתי מוצר,נראית בצקת לשד עצם תת קורטלית בולטת בשתי החוליות קיימת מידה קלה של ליסטיזיס , זיזים גרמיים מגשרים בצד הליטראלי ימני, חוליה זו הינה מרכז הסקוליוזיס, שינויים ארוטרטיים בפסט הימני ובלט אנולוס פורמינלי ולטרלי ימני גורמים להיצרות של הפורמן,
L4-L5 בלט אנולוס דיפוזי פורממינלי ולטראלי שמאלי לוחץ על שורש העצב משמאל, שינויים ארטרוטיים במפרקים פצטליים , בצקת לשד בחוליות.
במפרקים הסקרו- אילאקלים משני הצדדים לא נראית בצקת לשד העצם ,אין ארוזיות ואין אנקילוזיס , החלפה שומנית מסויימת נראית בסקרום בולטת יותר בצד הינמי, לאחר גדוליניום בוצעה סריקה מכוונת למפרקים הסקרו-איליאקים נראית האדרה במפרקים הפצטליים בחלק התחתון של עמוד השידרה המותני באזורים שנכללו בסריקה האקסיאלית המכוונת למפרקים הסקרו -איליאקים , האדרה מסויימת בחלק האחורי של מפרק הסקרו -איליאקלי התחתון משני הצדדים , הממצאים אינם מתאימים לסקרו איליטיס
בסיכום ניווניים עם סקוליוזיס מותנית משמעותית
אלו הממצאים שאלתי האם יש טיפול לזה דבר שמקשה עלי בתנועות ותזוזה תודה
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
31/03/2016 | 14:44
10
טיפולים אפשריים- כדורים, פיזיוטראפיה זריקות ויתכן ניתוחים. צריך לפנות לאורטופד מומחה עמוד שדרה לבדיקה ויתכן גם לראומטולוג.
ארקוקסיה או סלקוקס
29/03/2016 | 12:11
1
30
שלום,
כיוון שאני סובלת מבעיות בגב ,ניוון חוליות בצוואר ועכשיו גם חשד לOSTEOARTHROSIS PELVIS
קיבלתי ארקוקסיה ועכשיו סלקוקס.
רציתי לדעת מה ההבדל ביניהם?
תודה
ארקוקסיה וסלקוקס
( לעמוד שלי בתפוז )
31/03/2016 | 14:41
13
שתי תרופות שונות השייכות למשפחת נוגדי דלקת שאינם סטירואידים מסוג חוסמי COX2.
כאבים בחזה
28/03/2016 | 21:32
1
17
שלום רב, לאחר שיעול ממושך או סיבה כלשהי אחרת הופיעו לי כאבים חזקים באזור החזה בצד ימין.הלכתי לאורתופד והוא אמר שכנראה שמדובר  בסדק והמליץ לעשות מיפוי עצמות.עבר כבר יותר מחודש והכאבים נחלשו אך לא נעלמו לגמרי. הגעתי למצב שכאב נהיה חלק נפרד ממני, שמתגבר בזמן השיעול או בלילה.השאלה שלי האם מיפוי עצמות זה הדבר הראשון שצריך לעשות? האם התועלת מהממצאים  עולה על הנזק מהקרינה שבבדיקה.תודה רבה
כאבי חזה
( לעמוד שלי בתפוז )
31/03/2016 | 14:38
12
במידה ומדובר בסדק/שבר בצלעות זמן הריפוי כחודש עד 3 חודשים. לא תמיד מזהים זאת בצילום ולכן כנראה הומלץ מיפוי עצמות. המיפוי לא ישנה את המהלך אלא רק יוודא את הגורם לכאב. רצוי לפנות לרופא משפחה לשלול בעיה לבבית/ריאתית.
כאבים במפשעה (על רקע דלקת פרקים) - MRI
28/03/2016 | 18:39
1
21

שלום,
עשיתי בדיקת MRI לפני מספר ימים על רקע כאבים חזקים במפשעה ודלקת פרקים שאובחנה. אלו הממצאים:
שינויים ארטרוטיים קשים במפרק הירך מימין, מלווים בציסטת סוב-כונדרליות במשטחים סמוכים של ראש הירך ושל האצטבולום. שחיקה נרחבת של סחוס משני צדי המפרק בעובי מלא, בפרק ירך מימין. מוגדם נוזל תוך פירקי בפרק ירך מימין בכמות מוגברת במידה קלה מימין עם האדרה קלה לאחר הזרקת חומר ניגוד, אשר מכיל מספר מוקדים קטנים היפו-אינטנסיים בכל הסדרות (כנראה LOOSE BODIES) - קרוב לוודאי כביטוי לסינוביטיס. מישורי השומן, השרירים והמבנים הניורו-וסקולריים מודגמים שמורים. ממצא לוואי - הידוצלה קל מימין.

אשמח לקבל המלצה מה הטיפול או מה עושים במצבי.
תודה,
ממצאי MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
31/03/2016 | 14:34
11
למעשה מתוארת פגיעה מתקדמת במפרק הירך . יתכן ועל רקע מחלת פרקים. ניתן לקחת משככי כאבים ואף לנסות פיזיוטראפיה אבל במידה ומלווה כאב משמעותי בהליכה לרוב הפתרון הינו ניתוח החלפת מפרק ירך.
החלקתי על הברך ו....
28/03/2016 | 17:28
1
25
לפני שבוע וחצי החלקתי ונפלתי על הברך
חטפתי מכה חזקה בברך אבל הרגשתי זץ בגב התחתון באותו הצד
בנתיים הכאבים בברך נעלמו כאילו לא היו
ולעומת זאת בגב התחתון הכאבים נעשו חזקים יותר,
לא יכולה לשבת הרבה זמן ואני עובדת מול מחשב מלא שעות 
כשאני רוצה לקום מהכסא יש לי כאבים חזקים מאד ורגל שמאל לא יכולה להזיז גוררת ומתקפלת לי עד שהכאב נחלש מעט.
היום עשו לי צילום וקיבלתי לשתות כדורי ארקוקסיה
רק בעוד ארבעה ימים יש לי תור לרופא אורטופד וברצוני לדעת האם לגשת לרופא פרטי, כי באמת הכאב בלתי נסבל.
אשמח לתשובה מהירה

נפילה וכאב
( לעמוד שלי בתפוז )
31/03/2016 | 14:31
16
התיאור יכול להתאים לבעיה בגב המקרינה לרגל. הצילום הנ"ל הינו רק חלקי וכן חסר צילום מהצד כדי להעריך האם יש ממצא.  אם יש החרפה בכאב/ הפרעה בתחושה/חולשה צריך להבדק מיד.
כאבים מהעקב ועד הכתף
28/03/2016 | 11:38
2
20

שלום וברכה,
מזה 10 חדשים אני סובל מכאבים בחלק הפנימי של עקב ימין. ברנטגן ובאולטרסאונד לא רואים דבר, והאבחנה שניתנה לי היא של plantar fasciitis. טיפול אנטי -דלקתי ושלושה סוגי פיזיותרפיה (גלים קצרים, פולסים חשמליים ואולטרסאונד) לא עזרו. מעבר לנעלי ספורט עם בולמי זעזועים טובים מקל מאוד על הכאבים אבל הנקודה הכואבת בעקב נותרה בעינה ללא שינוי - רק בזכות הנעליים אני פחות מרגיש אותה. 
לאורך כל התקופה אני קם כל בוקר עם תחושה של מתח בשרירים (בעיקר בשוק), כאילו הרגל מתכווצת בלילה, ועושה תרגילי מתיחות.  
בשבועות האחרונים חלה החמרה משמעותית: במה שמרגיש כמו תגובת שרשרת, החלו כאבים חזקים בברך ימין, באגן מצד ימין ובכתף ימין, מלווים בהתכווצויות שרירים בשוק ובירך ובכאבים בגב תחתון. זה מרגיש כאילו ״הרגל המתכווצת״ או אולי דריכה לא נכונה על כף הרגל, יוצרים עיוות שפוגע בכל המפרקים של צד ימין. 
שאלותיי/בקשותיי:
א. חוות דעת לגבי המצב,
ב. המלצות טיפוליות או כיווני טיפול אפשריים (כמובן שאפנה גם לפגישה אצל אורתופד),
ג. לינקים לחומר כתוב שרלוונטי למצבי (אם יש). 
תודה רבה!
כאבים
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:47
1
18
לגבי פצאיטיס פלנטארית להלן קישור.
לגבי כאבים והתכווצויות בכל הצד. יש צורך בבדיקת רופא להעריך מקור. ( גב, הפרעה אלקטרוליטארית (כגון חסר מגנזיום), הפרעה עצבית וכו.)
תודה!
28/03/2016 | 16:35
3
מים בברך
26/03/2016 | 15:06
1
35
לפני 5 חודשים נפצעתי בזמן ריצה: כמה שעות לאחר הסיום התחלתי להרגיש כאבים בברך. בימים הבאים המשכתי לעשות ספורט כאילו כלום לא קרה והכאב החמיר. הברך התנפחה (אך לא התחממה). על אף שהענקתי לה מנוחה משך 3 חודשים, תהליך ההחלמה היה מאוד איטי. החלטתי סוף-סוף לבקר רופא מומחה, שהוציא לי מים מהרגל, הזריק סטרואידים ונתן לי "שיעורי בית" בדוגמת תרגילים שכדאי לבצע. הכאבים פחתו במעט אולם לא חלפו לחלוטין. גם הנפיחות פחתה מעט. לפני יומיים התאמנתי בבית, ונראה שביצעתי תנועה לא נכונה עם הברך, כי היא החלה לכאוב יותר מקודם והפכה רגישה ונפוחה יותר. האם זה סימן ששוב יש מים בברך? האם שוב צריך ללכת לרופא להוציא? האם יש חובה להוציא? האם לא למדתי לקח ולא הענקתי מנוחה מספקת לברך, או לא הקדשתי זמן מספק לחיזוק שריר ארבעת-הראשים ושריר ההאמסטרינג? שאלה נוספת – רוב הזמן אני עובד בעמידה (מול המחשב). האם עובדה זו עשויה להאט את תהליך ההחלמה ועדיף שאעבור לתנוחת ישיבה לתקופה הקרובה? תודות רבות!
מים בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:39
15
במידה ויש ארועים חוזרים של נפיחות בברך בעקבות חבלה צריך לשקול הדמיה נוספת.
פגיעה בברך - מספר שאלות
26/03/2016 | 03:39
2
39
שלום רב. 

אני זקוק לעזרתכם המקצועית בבקשה. 

לפני כחודש ימים נפצעתי בעבודה וכתוצאה הופיעו נוזלים בברך. הנוזלים נמצאים בלחץ רק כאשר אני מכופף את הברך. קיבלתי אטופן שלא ממש עזר. אני בטיפול פיזיוטרפי. 
האורטופד לא המליץ על ניקוז נוזלים מכיוון שלטענתו הדבר עלול לגרום להחדרת זיהום. 

בבדיקת אולטרהסאונד: 

פענוח רדיולוג: 
גיד הקואדרספס - ללא עדות לקרע , הודגם נוזל רב בבורסה. 
גיד הפיקה - ללא עדות לקרע או נוזל פתולוגי 
המדור הלטרלי כולל ה- LCL בגדר הנורמה ללא עדות לקרע או נוזל פתולוגי. 
הודגם נוזל ב- pes anserinus 
לא הודגם קרע או נוזל פתולוגי ב- MCL 

מספר שאלות: 
1. האם עצם העובדה שהנוזלים מעל לחודש מעידה על פגיעה משמעותית למפרק? 
2. האם זה שיקול נכון שלא לשאוב את הנוזלים משיקול של זיהום? 
3. האם המים בברך, שקיימים כבר חודש ימים, עלולים לגרום לנזק חמור למפרק הברך? 
4. האם לדרוש בירור יותר מעמיק: mri ,ct, רנטגן? 

תודה
פגיעה בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:37
1
13
המצאות נוזלים לאורך זמן בברך מעידה על בעיה. זה סימפטום ולא הגורם לבעיה. שאיבה היא לרוב טיפול סימפטומטי (ותיתכן החדרת זיהום, יצירה חוזרת של נוזל).
אם אין שיפור בטיפולים השונים מומלץ להמשיך בירור. אם יש עדויות לשחיקת סחוס לרוב צילום ואם חשד לפגיעה רצועתית או במניסקוס יתכן וידרש MRI.

תודה רבה על התשובה
28/03/2016 | 15:58
3
מכה במרפק
26/03/2016 | 01:50
2
31
קיבלתי מכה חזקה במרפק לפני כשבוע. מאז הכאבים עברו אבל עדיין כואב לי כשאני מנסה ליישר את היד. זה נורמלי ויעבור לבד עם הזמן?
מכה במרפק
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:31
1
9
זה נורמאלי. אם נפוח או לא משתפר אז להבדק.
תודה רבה
28/03/2016 | 23:54
3
כאבי גב - תוצאות צילום רנטגן
24/03/2016 | 20:03
2
34
אני כמעט בן 60 , יש לי כאבי גב מידי פעם .
להלן תוצאות הרנטגן , אשמח להבין אם יש טעם ללכת לאורטופד ?
בדיקה מותני 
ע״ש מותני AP+LAT
מבנה גרמי תקין
מעמד תקין
היוצרות המרווח בין חוליתי L4-L5
תודה
כאבי גב
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:30
1
16
"האם יש טעם ללכת לאורטופד?"
אם אתה רוצה שיבדקו אותך וימליצו לך על הטיפול המתאים לבעיתך - אז כן.
תודה , אבל לא הבנתי אם זו בעיה בכלל ?
29/03/2016 | 18:41
1
מה זה בדיוק "השריר LT.DELTOID?
24/03/2016 | 12:29
2
24
בן 59,כאבים מזה חודשים בכתף שמאל,פיזיותרפיה בחשמל לא ממש עוזרת,תרגילים בבית משפרים את המצב.קל יותר ללבוש ולהוריד חולצה,למשל מה שקודם עלה ממש בכאב. בצילום,US אין בעייה,EMG מצא חשד ללכידת עצב סופרה-סקפולרי אבל הנוירולוגית להבנתי לא מצאה די עדויות לכך וסבורה שהכאב נובע מהשריר בכותרת.יש מה לעשות חוץ מתרגילים בבית?

מה זה דלטואיד
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:28
1
10
LT פירושו שמאל
דלטואיד זהו שריר גדול בכתף. ראה ציור בקישור. https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%A8%D7%99%D7%A8_%D7%94%D7%93%D7%9C%D7%AA%D7%90
תודה-שם באמת הכאב
28/03/2016 | 15:43
3
בדיקת זכאות רפואית - אתר כל הבריאות של משרד הבריאות
23/03/2016 | 17:05
20
באתר "כל הבריאות" של משרד הבריאות קיימים כ-8,000 ערכים לבדיקה חינמית של זכאויות וזכויות רפואיות. כנסו עכשיו ורישמו בשורת החיפוש את נושא בדיקת הזכאות שברצונכם למצוא (בדיקה כלשהי, תרופה, טיפול, מחלה, אביזר רפואי וכו'). ניתן גם להדפיס מכתב רשמי של משרד הבריאות ולהגישו לקופה במידת הצורך.הקליקו עכשיו: http://bit.ly/1LA1RRB
רק בריאות.
קרע בעובי כמעט מלא של ה- Tendon Subscapularis
23/03/2016 | 13:02
3
20
הפציעה קרתה לפני חודש בערך. תוצאות האולטרסאונד מצורפות.
מה צריך להיות הצעד הבא? יש לי תור עוד שבוע לאורטופד.
קרע בגיד
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:25
2
12
כעקרון הטיפול יכלול פיזיוטראפיה ובחלק מהמקרים טיפול ניתוחי בתלות בגיל, תפקוד , בדיקה גופנית ועוד.
יש טעם...?
28/03/2016 | 15:29
1
12
יש טעם בפיזיוטרפיה כאשר הקרע כמעט שלם? הרי לא נראה לי שהפיזיוטרפיה תעזור לאיחוי קרע גדול. דעתך?
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:52
10

מטרת העל היא להשיג תיפקוד טוב ונטול כאבים. כלומר טווח, כח, מסוגלות לפעולת והעדר כאב. זה ניתן להשיג פעמים רבות בפיזיוטראפיה.

נקע חמור לפני כחודשיים
23/03/2016 | 08:13
1
15
שגרם לי לאי יכולת לדרוך על הרגל למשך כשבוע, אח"כ הכאבים דעכו.
הייתי במנוחה כמעט שבועיים וחזרתי לתפקד רגיל
כעת כחודשים אחרי ,שוב כאבים דומים בכף הרגל ,שנרגעים אחרי איבופן.
יש לציין שנותרה נפיחות קלה בקרסול.
באולטרסאונד נמצא נוזל במעטפת הגידים הפרונטלים, אין קרע וצילומי רנטגן תקינים
מה עושים עם זה? יש כדורים לדלקת? או טיפול אחר?
כאבים לאחר נקע
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:23
5
ניתן לשקול טיפול פיזיוטראפי להורדת נפיחות, החזרת טווחים, חיזוק. ישנם גם כדורים שאפשר לשלב.  אם הסימפטומים ימשיכו ללא שיפור צריך לשקול הדמיה נוספת.
כאבים בכף הרגל והקרסול
22/03/2016 | 17:04
2
34
שלום
אני סובלת מכאבים חזקים בכף הרגל והקרסול מזה 3 חודשים
החלו לאחר אימוני ריצה אינטנסיבים אני ללא פעילות גופנית כלל כרגע,
באולטרסאונד ראו הצטברות של נוזל בכריות ודלקת גידים בקרסול
אני עושה פיזיוטרפיה 3 חודשים וללא שום שיפור
אני צולעת וקשה לי לעמוד על הרגליים יותר מ10 דק, הכאבים בכל כף הרגל, באצבעות בכרית מתחת למסרקים בקרסול וליד הקרסול
ביצעתי MRI אלו התוצאות:
שינוים בצקתיים לא מתקדמים בחלקו העמוק של הדלתואיד משני הצדדים.
שינוים ארטרוטיים במפרק MTP של הבוהן הראשונה כולל מפרק מטטרסו ססמואידלי.
מעט נוזל במעטפת של הגידים במדור הפנימי
מפרק טיביו-טלארי ללא נוזל יתר.
הלכתי עם הMRI ל3 רופאים שונים כל רופא עם איבחון אחר
אחד אמר שהMRI תקין ושאין לי כלום (תמוהה)
השני אמר שיש לי דלקות בגידים
השלישי אמר שאני סובלת משחיקת מפרקים ופזיוטרפיה לא תעזור מה שהלחיץ אותי, אני לא מבינה מה הMRI אומר ואני מפחדת שלא אוכל לחזור לרוץ וגם לא ללכת נורמלי
כאבי כף רגל וקרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2016 | 15:20
11
בMRI שפירטת יש גם מרכיב של דלקת גידים וגם שחיקה במפרק הבוהן הגדולה. מציע לפנות למרפאת כף רגל.
כאבים
12/04/2016 | 19:18
2
ניסית לעשות טיפול בגלי הלם? לאחותי היו כאבים בכף הרגל, ואחרי הטיפול הכאבים פחתו, אולי כדאי לך לברר בקשר לזה
שבר בעצם הסירה - מה מחכה לי בהמשך?
19/03/2016 | 19:17
3
17
שלום, לפני כחודש שברתי בנפילה את עצם הסירה ביד ימין (אני שמאלי). השבר לא נראה ברנטגן אך במיון גובסתי בכל מקרה. לאחר שבועיים עברתי מיפוי עצמות שאישר את הימצאות השבר. אני עם הגבס כבר חודש ואמור להיות איתו עוד חודש נוסף. השאלה שלי היא מה קורה אחרי הורדת הגבס? האם התנועה חוזרת מיידית או שבדר"כ יש צורך בפיזיותרפיה? ואם כן, לכמה זמן? למה לצפות אחרי הורדת הגבס?
שבר בעצם הסירה- מהלך
( לעמוד שלי בתפוז )
21/03/2016 | 13:42
2
13
במידה וצילומים מראים חיבור של העצם מורידים גבס ומפעילים לבד ובפיזיוטראפיה. בדרך כלל כ 4-8 שבועות נוספים. כמוכן ממשיכים בצילומי מעקב
תודה
21/03/2016 | 13:50
8
תודה ��
תודה
21/03/2016 | 13:50
2
תודה ��
מחפשת שם של מומחה לתת פריקה מולדת של הברך בארץ ובעולם
18/03/2016 | 09:34
1
11
תת פריקה מולדת של הברך
( לעמוד שלי בתפוז )
21/03/2016 | 13:46
18
את צריכה לפנות לאורטופד ילדים. 
אפשרי במסגרת מרפאות בי"ח דנה (או מרפאה אורטופדית ילדים במסגרת כל בי"ח גדול)
בקשת עזרה
17/03/2016 | 22:09
8
שלום רב, 
הנך מוזמן/ת להשתתף במחקר העוסק בתקשורת רופא- חולה ובמסירת אבחנה רפואית.
שמי גלי אליאן ואני סטודנטית לתואר שני במגמה לפסיכולוגיה רפואית במכללה האקדמית תל אביב יפו.
במסגרת עבודת הגמר, אני עורכת מחקר שמטרתו לבחון תפיסות מטופלים באשר למסירת אבחנה רפואית על ידי הרופא.
השאלון הינו אנונימי והמידע שבו ישמש לצורכי מחקר בלבד.
השאלון מיועד לכל מי שקיבל אבחנה רפואית על קיומה של מחלה כרונית (לדוגמא: סוכרת, אפילפסיה, טרשת נפוצה) או מחלה מאיימת חיים (לדוגמא: סרטן, מחלות לב) במהלך השנה האחרונה.
הזמן המשוער למילוי השאלון הוא כרבע שעה. הינך חופשי/ה להפסיק בכל עת השתתפותך במחקר.
במידה ותסכימו להשתתף במחקר, הקישור למחקר בלינק הבא:
https://mta.eu.qualtrics.com/SE/?SID=SV_07C05p4xYyzVXs9
אודה לכם מאוד על הקדשת זמן והשתתפות במחקר.
גלי

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית
חם בפורומים של תפוז
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום