לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אורתופדיה
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

כאב במרפק+ שריר זרוע אחורי ימין
28/04/2016 | 03:00
1
11
שלום.
אני בן 25. מתאמן מזה כ-3 שנים ברוטו בחדר כושר אימוני כח.
בתקופה האחרונה ניסיתי לעשות תרגיל חדש ליד אחורית- לחיצה צרפתית עם מוט W בשכיבה, בעת ההרמה לכיוון סכירת המרפקים הרגשתי מין צביטה קטנה באיזור מרפק ימין (טיפה מעל).
הפסקתי לעשותא תהתרגיל הזה והמשכתי להתאמן רגיל. לאחר מכן התחלתי להרגיש את אותה הרגשה גם בתרגיל "פולאובר" עם משקולת יד בשכיבה (תרגיל גב), גם בתרגיל זה הייתי מרגיש את אותה ההרגשה בעת הרמת המשקולת, אך יש לציין שבעיקר בסט הראשון, ובסט השני והשלישי הכאב הלך ופחת עד שלא הורגש. הפסקתי לעשות גם את התרגיל הזה והחלטתי לקבוע תור לאורטופד מרפק וכתף. לבינתיים המשכתי להתאמן רגיל עד שהופיע לי כאב אחר מסוג אחר אך באותה יד. בעת תרגיל פשיטת מרפקים בעמידה כנגד פולי עליון, בעת סגירת המרפקים הרגשתי מין כאב בשריר זרוע ימני אחורי , והרגשה שהשריר עומד להתפוצץ, לא ידעתי אם זה כאב טוב או לא, אך לא המשכתי לעשות התרגיל הנל. באימונים האחורנים בקושי התאמנתי על היד אחורית למעט פעם או פעמיים תרגיל מקבילים שבו לא הרגשתי כאב.
אך כעת באימון האחרון שבו התאמנתי על גב וכתפיים, הפעם הופיע לי לצערי כאב בשריר האחורי אך לא בזמן תרגיל אלא לאחר התרגיל. וההרגשה שמתחיל משהו. לאחר שעתיים מהאימון הרגשתי כאב המום ומוזר ביד הימנית האחורית בעיקר.הרגשה של איזור תפוס ושריר מנופח יתר על המידה. יש הרגשה שהשריר האחורי ביד זו יותר נפוח מהשנייה בעת ביצוע שריר. 
כרגע אני מתכוון להפסיק להתאמן אני מאוד חושש כרגע שאצטרך להפסיק את אימוניי.
מה דעתך בנושא? האם יש קשר בין המקרה הראשון של המרפק למקרה השני? יכול להיות שהייתה דלקת והיא התפשטה כביכול?
כאבים באימונים
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2016 | 14:35
8
יתכן ויש דלקת אך ללא בדיקה פיזית קשה להעריך. בינתיים צריך להקשיב לגוף ולא לבצע את מה שכואב עד לבדיקה
שבר כלי אוכל לבזרת אצבע הקטנה ברגל
27/04/2016 | 19:12
1
12
1
לפני  כי חודש שברתי אצבע ברגל. עדיין סובלת כאבים ונפיחות בקרסול.שמעתי שמקבלים קלקסן ולי לא נתנו. אני סובלת מטרומבוציטופניה.האם יש משהו מיוחד בטיפול בשבר אצל חולים כמוני?
שבר בזרת
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2016 | 14:32
2
קלקסן נותנים לחולה שאינו נייד ואינו מפעיל. על שבר בזרת לא נותנים.
שבר בזרת אינו אמור לגרום נפיחות בקרסול. אם נפגעת בקרסול צריך לאבחן ולטפל בהתאם.
תוצאותMRI בשתי ברכיים
27/04/2016 | 10:58
2
39
ברך ימין (לאחר נפילה):
מניסקי לטרלי - תקין. לא הודגם בו קרע. מניסק המדיאלי - הודגם קרע אלכסוני גדול בקרן אחורית רצועות הצולבות תקינות. רצועות הצדדיות תקינות גידי מנגנון היישור תקינים. כונדרומלציה של סחוס הפיקה במידה קלה עצמת אות מלשד עצם תקינה ללא עדות לבצקת או שברים. לא הודגמה כמות מוגברת של נוזל בתוך המפרק. בפוסה פו
פליטאלית הודגם CYST BAKERקטן עם סמני דליפה 

ברך שמאל:
לאחר תיקון קרע בACL המניסקי תקינים, ללא קרע הרצועה צולבת האחורית תקינה הרצועה הצולבת הקידמית המשוחזרת ללא קרע ארטפקטים מתכתיים בתוך שומן ע"ש הופה הרצועות הצדדיות תקינות. גידי מנגנון היישור תקינים. חסר סחוס הפיקה בפצטה המדיאלית שינוים שחיקתיים במפרק פטלו-פמורלי אות מח העצם תקין, ללא בצקת או קו שבר. לא נראה נוזל מוגבר במפרק.

יש לציין שאני סובלת מכאבים רבים בברכיים.
תוצאות MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2016 | 14:30
1
15
מימין הממצא העיקרי המתואר הוא קרע מניסקוס מדיאלי וציסטה אחורית קטנה
משמאל- מצב לאחר שחזור רצועה צולבת קדמית עם נזק סחוסי בפיקה
תודה רבה ומה ניתן לעשות?
02/05/2016 | 18:32
1
שבר בפיקה,ניתוח,מה מותר ואסור עכשיו....
26/04/2016 | 20:18
1
11
שלום , 
נפלתי ושברתי את הפיקה עם תזוזה ,עברתי ניתוח בברך ושמו כמו 8 עם ברגים בסיום הניתוח שמו לי סד ואמרו לי 45 יום ככה.
רציתי לדעת אם מותר להישען על הרגל ומה מותר ואסור....האם זה טוב להעמוד כמה דקות ....מתי אני יכולה להתחיל פיזיוטרפיה? והאם אני צריכה לעשות צילום? מה צפוי לי בהמשך ? עוד כמה זמן אוכל ללכת ?
תודה רבה 
ניתוח לשבר בפיקה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2016 | 14:27
7
צריך לשאול את המנתח מה מותר ומה אסור , מתי להפעיל ומתי לצלם. לרוב מרשים דריכה בתוך סד מקבע אבל בלי להכיר את השבר ואת חוזק הקיבוע לא ניתן להמליץ על כך.
פעולת השריר
26/04/2016 | 12:54
1
6
שלום רב,
אני יודעת שפעולת השריר היא החלקה של הסיבים -התקצרותם והתארכותםתהשאלה היא מה קורה כש"תופסים" את השריר?
כמו שמנסים לנפח את שיריר הבייספ...מה קורה בתוך השריר שמגביל אתא התנועה גם שם?
שריר תפוס
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2016 | 14:25
4
כעקרון השריר נתפס במצב המכווץ ומתקשה להשתחרר.
מידע נוסף
עזרה בפיענוח אולטרסאונד לברך
25/04/2016 | 01:10
1
24
שלום רב.
לפני כחודשיים נפגעתי בברך. הופיעו נוזלים. קיבלתי טיפולי פיזיוטרפיה. כיום מוגבלות בכיפוף ויישור הברך.
בבדיקת אולטרהסאונד לברך נמצא-

LCL-הודגם מעט מעובה כ2 ממ בעובי עם בליטה של המיניסקוס.
MCL- הדגמה תקינה, הודגמה מעט בליטה של המיניסקוס.

מה זה אומר בעבורי? מה המשך הטיפול הצפוי לי?
תודה רבה.

אולטראסאונד
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2016 | 10:59
6
מתואר עיבוי קל של הרצועה החיצונית. לא מסביר הגבלה ביישור. יש צורך לשקול הדמיה נוספת 
עזרה בפענוח MRI ובדיקת OS
24/04/2016 | 14:23
1
14
לאחר תנועה לא נכונה בחדר כושר, הרגשתי כאב בכתף. 
תוצאות OS:
LONG TENDON OF BICEPS MUSCLE - עם נוזל מסביבו.
TENDON SUPRASPINATUS - עם הסתיידויות זעירות.
TENDON INFRASPINATUS - הדגמה תקינה.
TENDON TERES MINOR - הדגמה תקינה.
TENDON SUBSCAPULARIS - בתוך הגיד הודגם קרע בעובי כמעט מלא של 1.2 ס"מ.
SUBDELTOID - SUBACROMIAN BURSA - עם נוזל בכמות קטנה.
נוזל הפרק של הכתף - לא הודגם נוזל יתר.
מפרק אקרומיאו קלוי קולרי - ללא ממצא חולני.
מבנה גרמי - תקין.

לאור תוצאות ה- OS, הופנתי ל- MRI, הנה התוצאות:
להלן תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של כתף ימין:
הסריקה בוצע בטכניקת TSE, FFE, בשקלול SPIR, עם DUAL, T2, T1 במישור קורונלי, סאגיטלי ואקסיאלי. לא ידוע על פריקה.
1. הודגמו ציסטות סוב כונדרליות בחלקו האחורי של הגלנואיד .לא ידוע על הפריקה האחורית .
2. ב- ROTATOR CUFF: אין עדות לקרע. מצב טרופי של השרירים שמור.
3. גיד ביצפס ללא שינויים פתולוגיים.
4. המפרק האקרומיו-קלביקולרי תקין.
5. אין עדות לנוזל יתר תוך מפרקי ובתוך SDSA BURSA.
6. לא הודגם קרע בלברום.
בסיכום: שינויים ארטרוטיים עם הווצרות ציסטות סוב כונדרליות בחלקו האחורי של הגלנואיד.

אז יש לי קרע או לא? מה הצעד הבא עבור ריפוי?
בדיקות הדמיה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2016 | 10:56
5
יש סתירה בין תשובות הUS וה MRI. כעקרון הMRI יותר מדויק לרוב. אם יש ספק צרך לפנות למומחה כתף שיבדוק אותך ואת הבדיקות עצמן ויחליט מה משמעותי. 
עזרה בפענוח MRI בבקשה. תודה מראש.
24/04/2016 | 00:14
2
17
המניסקוסים מראים אות וצורה רגילים.
גידי הקוודריספס והפטלה מראים ,)LCL, MCL( הקולטרליות ,)ACL, PCL( הרצועות הצולבות
אות ועובי רגילים.
אין נוזל תוך מפרקי בכמות מוגברת.
אין ציסטה ע"ש בייקר.
לא הודגמו פגמים סחוסיים פוקליים במדור הפטלופמורלי, המדיאלי או הלטרלי.
יש בצקת מינימלית סובכונדרלית באזור מאחז ה ACL אל הטיביה
יתכן ומדובר בשארית של קונטוזיה.
יש בצקת קלה בכרית השומן ע"ש הופה באספקט האחורי עליון לטרלי שיכולה להתאים
.PATELLOFEMORAL FRACTION SYNDROME - לתגובה מינימלית ל

לסיכום:
1. ללא עדות לקרע במניסקוסים או ברצועות.

מינימלי. PATELLOFEMORAL FRACTION SYNDROME .
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2016 | 10:53
13
נמצאה בצקת קלה בשומן מאחורי גיד הפיקה שיכולה להיות על רקע חיכוך ו"צביטתו" בין הפיקה לעצם הירך. 
אוקיי. כיצד אוכל לטפל בזה?
26/04/2016 | 15:09
1
כאבים בישבן בזמן ישיבה
23/04/2016 | 22:19
1
24
מזה כמה שבועות יש לי כאבים באמצע הישבן בערך משני הצדדים כשאני יושבת. רוצה לציין שאני סובלת מפיברומיאלגיה שנים רבות, אך הכאבים האלה חדשים ואינם דומים לכאבי המחלה.
אני מבקשת לדעת מה זה יכול להיות (לא מדובר בטראומה של נפילה או משהו כזה), אילו בדיקות עלי לעבור ואיך לטפל בינתיים.
בתודה מראש!
כאבים בישבן בישיבה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2016 | 10:47
24
קשה להעריך מה הבעיה בלי לבדוק. יתכן קשר לפיברומיאלגיה. 
כדאי לנסות קודם להשתמש בכרית או כסא מרופד בישיבה ואם לא משתפר להבדק
פיענוח MRI ברך שמאל, לאחר עבודה ספורטיבית
23/04/2016 | 13:26
2
15
שלום,

לפני כחודש ביצעתי מאמץ ספורטיבי (טיפוס חבל עם הברך, כמו שמודגם כאן). לאחר הטיפוס חשתי כאבים בברך שמאל שנמשכו מספר ימים. הלכתי לאורטופד שהבחין זאת בתחילה שקרע במינסקוס. ביצעתי MRI, ועד שהגיע הפיענוח, עשיתי גם צילום רנטגן.

לאחר שהגיע הפיענוח (רצ"ב), הובחן שיש לי שבר בפיבולה.
שאלות:
1. מה זמן ההחלמה של שבר זה? מה מותר לעשות? מה אסור לעשות? האם אני יכול לרוץ? (מאז הפציעה, אני נמנע מלרוץ, כי זה די כאב בהתחלה. מאז לא ניסיתי לרוץ)
2. האם לאחר ההחלמה - זה יגרום לי בעיות בתפקוד?
3. מה מצב הברך שלי, לפי תוצאות פיענוח ה MRI? עד כמה היא כשירה?

תודה

שבר ראש פיבולה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2016 | 10:45
1
16
כעקרון זמן החלמה כחודשיים שלושה
לא אמור לרוב לגרום לבעיה לאחר החלמה. בברך עצמה לא תואר ממצא משמעותי. 
תודה רבה
27/04/2016 | 18:18
נעל לבעלי קשת גבוהה
22/04/2016 | 21:07
9

היי, אשמח לעזרתכם בחיפוש נעל להליכה יומיומית - יש לי קשת גבוהה ואני מבין שהנעל צריכה להיות אוחזת קרסול ולכן גבוהה, אבל אני לא רוצה נעל כבדה אלא אם אפשר, משהו יותר קליל ומאוורר מהנעל הרים שיש לי. הבנתי שבלנסטון הנפוצות כיום אינן מספקות הגנה מספקת לקרסול, אשמח להצעות מתאימות.
תודה וחג שמח!

שאלה לגבי השרירים ותזוזת הזרוע והאצבעות
22/04/2016 | 12:40
1
9
שלום רב,
האם יש קשר בין שרירי הזרוע לשרירי האמה/האצבעות? עשיתי ניסוי וראיתי שאם אני מזיזה את האצבעות אחת אחרי השנייה באוויר (כמו שנמגנים על פסנתר) יותר קשה להזיז אותן ככה לאורך זמן,מאשר אם מזיזים אותן ככה בדיוק אך מזיזים במקביל את כל הזרוע קדימה וחורה. רציתי לדעת למה זה?
תודה
אצבעות ושרירים
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2016 | 10:43
5
השרירים העיקריים והחזקים שמפעילים את האצבעות מצויים באמה. 
שרירי הזרוע בחלקם מגיע לאמה ומשפיע על תנועותיה. 
הקושי שתיארת יכול לנבוע מקואורדינציה.
9
22/04/2016 | 10:56
5
9
סיטי עמוד שדרה
21/04/2016 | 10:50
1
16
שלום רב, אני בת 66, סובלת מכאבי גב קשים. כאשר אני עומדת כאבי גב מתגברים.הופנתי לבדיקת סיטי. אודה מאוד לעזרה בהבנת תוצאות הבדיקה. מה הראתה הבדיקה וכיצד יש לטפל בעניין?
תודה רבה וחג שמח
להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של : ע"ש מותני
D12-S1
ממצאים: היצרות דיסקלית L4-L5,L5-S1 .
שינויים ספונדילוארטריטיים  L3-L4,L4-L5,L5-S1 אין לזהות ספונדילוליזיס או ספונדילוליסטזיס.
L3-4: בלט דיסק דיפוזי הלוחץ על השק התקאלי.
L4-5: בלט דיסק נרחב הלוחץ על השק התקאלי, מצר את הנוירופורמינה משמאל.
 L5-S1: בלט דיסק אחורי הלוחץ על השק התקאלי. השורשים הסקרליים הודגמו שמורים.
סיכום: דיסקופטיות וספונדילוארטרופתיות כמפורט.
CT עמוד שדרה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 13:34
23
מתוארים שינויים שחיקתיים של הגיל , בנוסף בלטי דיסק עם לחץ על העצבים בגב.
הטיפול כעקרון יכלול (מהקל לכבד) פיזיוטראפיה, נוגדי דלקת, רפואה משלימה, זריקות במרפאת כאב ובמקרים מועטים גם טיפול ניתוחי אפשרי.
פסח כשר ושמח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/04/2016 | 10:50
3
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
כתף שהתרוממה לאחר תאנת דרכים
17/04/2016 | 16:27
1
8
פני כשנתיים עברתי תאונת דרכים עם רכב באותו רגע אובחן צליפתשוט לאחר שבוע החלה כתף שמאל להתרומם כלפי מעלה עם הגבלה בתנועה וכאבים
כל רופא שולח לרופא אחר ולא עולים על הבעייה
בmri שנעשה השבוע נמצא ממצאים:
מודגמת אסימטריה בעמוד שדרה גבי מודגם ?????????.
ללא עדות לתמט, פריקה או שינויים הרסניים בחוליות.
מודגם יישור לורדוזיס טבעי.
נטייה קלה של עמוד השדרה הגבי שמאלה.
בחתכים מכוונים סגיטלים לעמוד שדרה צווארי, מודגמת צניחה של הטונסילות מתחת לפורמן מגנום. תמונה
שיכולה להתאים לכיארי 1.
החוט באות, סיומת ומבנה תקינים.
ללא עדות למסה פרה או פרה ורטברליות.
תעלה הספינלית גרמית ברוחב תקין.
הודגמו אותות תקינים ממח עצם חולייתי.
בהסתכלות ספציפית על המרווחים הדיסקלים: ללא עדות לבלטי דיסק משמעותיים.
התרשמות: יישור לורדוזיס עם נטייה קלה של עמוד שדרה שמאלה.
האם זה מצביע על משהו?
תאונת דרכים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/04/2016 | 14:41
7
הממצאים שתוארו בצוואר בד"כ אינם על רקע התאונה. יש להתיעץ עם נוירוכירורג לגביהם. בעיית הכתף יכולה להיות עקב מספר סיבות ולצורך כך יש צורך בבירור כולל בדיקה גופנית, בדיקה נוירולוגית, EMG ויתכן צורך בהדמית כתף.
לצערי זה מורכב מכדי לברר באינטרנט.
כתף מורמת לאחר תאונת דרכים
17/04/2016 | 16:30
1
8
פני כשנתיים עברתי תאונת דרכים עם רכב באותו רגע אובחן צליפתשוט לאחר שבוע החלה כתף שמאל להתרומם כלפי מעלה עם הגבלה בתנועה וכאבים
כל רופא שולח לרופא אחר ולא עולים על הבעייה
בmri שנעשה השבוע נמצא ממצאים:
מודגמת אסימטריה בעמוד שדרה גבי מודגם ?????????.
ללא עדות לתמט, פריקה או שינויים הרסניים בחוליות.
מודגם יישור לורדוזיס טבעי.
נטייה קלה של עמוד השדרה הגבי שמאלה.
בחתכים מכוונים סגיטלים לעמוד שדרה צווארי, מודגמת צניחה של הטונסילות מתחת לפורמן מגנום. תמונה
שיכולה להתאים לכיארי 1.
החוט באות, סיומת ומבנה תקינים.
ללא עדות למסה פרה או פרה ורטברליות.
תעלה הספינלית גרמית ברוחב תקין.
הודגמו אותות תקינים ממח עצם חולייתי.
בהסתכלות ספציפית על המרווחים הדיסקלים: ללא עדות לבלטי דיסק משמעותיים.
התרשמות: יישור לורדוזיס עם נטייה קלה של עמוד שדרה שמאלה.
האם זה מצביע על משהו?
ראה תשובה בפעם הקודמת
( לעמוד שלי בתפוז )
18/04/2016 | 14:41
מנחם זינגר
17/04/2016 | 06:41
9
מי מכיר את אורתופד מנחם זינגר (מכבי) ויכול לתת עליו חוות דעת בבקשה?
אורתופד ילדים מומלץ בשרון (מכבי)
15/04/2016 | 11:33
9
שלום,
אשמח להמלצות על אורתופד ילדים טוב של מכבי באזור השרון או המרכז בכלל.
לבני בן השלוש וחצי...
תודה
פציעה של שנים בכתף - מה לעשות הלאה?
15/04/2016 | 00:19
1
8
יש לי פציעה בכתף של היד החזקה (יד ימין אצלי), ברוב הפעמים נבעה ממשחק טניס במשך הרבה שנים.
פעם אחרונה נפצעתי (גם במהלך מחשק) לפני 3 שנים ומאז לאחר ביקור אצל אורתופד אני לא מחשק. אורתופד אמר או שתפסיק לשחק או תעשה ניתוח. בעצם נתתי לכתף לנוח וחיזקיתי את השרירים.

לפני זמן קצר החלטתי לנסות לשחק שוב. ועוד פעם במהלך המשחק הרגשתי כאבים, אף חזקים.
מה לעשות הלאה?
אולי ללכת לאורתופד מומחה ולבקש בדיקה יותר מעמיקה? MRI? עוד משהו?
פציעה ישנה בכתף
( לעמוד שלי בתפוז )
18/04/2016 | 14:36
4
זה קצת כללי מדי.
צריך להבדק והדמיה (לרוב אולטראסאונד וצילום נותנים מידע התחלתי מספק ולפעמים יש צורך בMRI). לאבחן מה בדיוק הבעיה.
ניתן לפנות למומחה כתף/מרפאת כתף בבית חולים.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
הקשר בין טראומה והתמכרות למין
הקשר בין טראומה...
איך טראומה יכולה ליצור התמכרות? אתם מוזמנים כבר...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
ד
מומחה לכף רגל וקרסול
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
ד
מנהל פורום אורתופדיה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום