לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'חשוב לי להבין '
חשוב לי להבין
01/09/2016 | 22:43
26
כשקצות האצבעות על השולחן (כמו בנגינת פסנתר) ,ואני מרים למעלה את  מפרק שורש כף היד  (והאצבעות נשארות על השולחן),אילו שרירים עובדים? חשבתי על זה רבות ולא הבנתי! נראה לי הבייספ מרים את הזרוע למעלה ,אבל את מפרק שורש כף היד-האם שרירים מרימים אותו או זה רק האקסטנסורים משתחררים?!
תודה 
לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
01/09/2016 | 20:28
9
האם כאשר מכווצים שריר באופן איזומטרי הוא שוקל יותר מאשר שריר רפוי ואם אפשר לדעת גם למה?
תודה
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
01/09/2016 | 20:06
2
האם כשמכווצים שריר באופן איזומטרי יש לו יותר אנרגיה פוטנציאלית לשחרור? נגיד כשמכווצים את השרירים באמה בזרוע ובכף היד ומפילים אותה על שולחן האם היא תיפול יתר מהר בגלל האנרגיה הזו מאשר יד משוחררת יותר? האם העוצמה של ההתנגשות תיהיה חזקה יותר?
תודה
לצפיה ב-'היכן ניתן למצוא נעליים מתאימות?'
היכן ניתן למצוא נעליים מתאימות?
01/09/2016 | 11:22
1
14
כבר ניסיתי למדוד מספר זוגות נעלי ספורט במספר חנויות. אך תמיד החלק הקדמי של הנעל הוא צר ואני מרגיש שמופעל לחץ על הבוהן שלי והיא סוטה ומתעקמת הצידה.
אני מחפש נעליים בהן רק החלק הקדמי רחב וזאת משום ששאר כף הרגל שלי די צרה.
האם קיימות נעליים מיוחדות לאנשים שסובלים מבעיה כמו שלי?
היכן ניתן למצוא נעלי ספורט מיוחדות בהן החלק הקדמי של הנעל הוא רחב?
לצפיה ב-'נעליים רחבות'
נעליים רחבות
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2016 | 12:47
17
לחברות רבות יש בדגמי הנעליים מספר סוגי רוחב לאותו דגם כדי להתאים למבני רגליים שונה.  
לצפיה ב-'קופת חולים מסרבת לאשר בדיקת mri '
קופת חולים מסרבת לאשר בדיקת mri
28/08/2016 | 13:46
3
31

מה עושים במקרה הזה
הם דרשו ממני בדיקת ct ו emg ובדיקה של רופא כאב
עשיתי את כולם שלחתי ועכשיו אומרים לי שוב לעשות ct ו emg כי עבר הרבה זמן מהבדיקות האחרונות בערך חצי שנה אולי קצת יותר

4 אורטופדים אמרו לי לעשות mri ולא יכולים לתת לי טיפול בלי לדעת מה יש לי הרופא אומר לי אני לא רוצה להגיד לך משהו שיכול לעשות לך נזק
אני חייב תוצאות mri
ה ct לא מספיק להם

בנוסף עברתי כבר יותר מ 16 בדיקות ct ומיפויים וכמות דיי גבוהה  צילומים האם אין מגבלה על כמות הבדיקות עם קרינה שמותר להחשף אליהם

לצפיה ב-'קופת חולים ואישורים'
קופת חולים ואישורים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2016 | 17:11
25
לצערי הפורום איננו עוסק בנושאי קופת חולים.
לצפיה ב-'???'
???
29/08/2016 | 21:12
1
15
האם אין מגבלה על כמות הבדיקות עם קרינה שמותר להחשף אליהם ?

לצפיה ב-'קרינת רנטגן'
קרינת רנטגן
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2016 | 13:16
14
רצ"ב קישור לאתר משרד הבריאות העוסק בנושא
לצפיה ב-'שיטת פלנדקרייז: האם עוזרת? מומלצת?'
שיטת פלנדקרייז: האם עוזרת? מומלצת?
29/08/2016 | 15:25
1
12
שלום,

אני בן 44. בריא (בד"כ...). מבנה גוף רזה. עושה ספורט (2 פעמים בשבוע חדר כושר).

הייתי רוצה לשפר את ההליכה שלי, אשר מקרינה על הביטחון העצמי ועל הניראות כלפי הסובבים אותי. אני מרגיש שאני הולך זקוף, אבל לא בטוח שזה בא לי באופן טבעי. לעיתים אני מיישר את הכתפיים ומרים את הראש.

הלכתי לרופאה ממייננת של הביטוח המשלים, אשר ייעצה לי מפגשים של מטפלת בשיטת פלנדקרייז. עד לאותו מפגש לא הכרתי כלל את השיטה.

עד כמה מפגשים עם מטפלת בשיטה כזו יכולים להועיל לי?
על מה עובדים תרגילים אלו?
כמה מפגשים כאלו צריך?
האם זה משהו 'מקובל' היום בקרב צעירים ובריאים (הבנתי ממפגש אחד, שבד"כ מגיעים אנשים עם קשיי ניוד / לאחר תאונה וכו')

תודה
לצפיה ב-'פלדנקרייז'
פלדנקרייז
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2016 | 17:18
10
ישנן מספר שיטות תרגול שטובות לחיזוק שרירים, טווחי מפרקים ושיפור תנועתיות ובינהן פלדנקרייז פילאטיס יוגה ואחרים. רצ"ב קישור למעט מידע
לצפיה ב-'כאבים באצבע האמצעית (3)'
כאבים באצבע האמצעית (3)
29/08/2016 | 09:49
1
11

מזה כחודש חודש + יש לי כאבים באמצע השלישית, האמצעית. הכאבים הם בעיקר כשהיא מקופלת /באחיזה והכאב מתרכז בחלק הקדמי של האצבע "במפרק" האצבע שקרוב לציפורן .
זה מעט מדאיג אותי. מה יכולה להיות הבעיה, מה הטיפול הדרוש?

עדכון: הלכתי לרופא ועשיתי רנטגן שלא הראה דבר. הרופא לא ידע ממה זה נובע הכאב. ואני עדיין עם כאבים בקיפול של האצבע.
נתן לי כדורים אנטי דלקתיים ושלח אותי לדרכי
לצפיה ב-'כאבים באצבע'
כאבים באצבע
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2016 | 17:13
5
יש מספר אפשרויות מחבלה, דלקת פרקים, תהליכים ניוונים ועוד. גש לאורטופד
לצפיה ב-'ד״ר אמיר השרוני'
ד״ר אמיר השרוני
28/08/2016 | 19:26
21
רופא מדהים! בן אדם מדהים הבן שלי חייל קרבי שקיבל טיפול רפואי נוראי מהצבא ונאלצתי לפנות לטיפול פרטי ובדיקת mri פרטי הוא לא לקח שקל! על הבדיקות ועשה הכל בהתנדבות ביחס חם אישי וסבלני. רק מילים טובות אפשר להגיד על הבן אדם המדהים והרופא המצויין הזה.
לצפיה ב-'שבר בבוהן 1'
שבר בבוהן 1
24/08/2016 | 18:35
1
24
יש לי שבר בבוהן רגל ימין.בגליל מקורב. עשו קיבוע. מלבד מנוחה והרמת הרגל מה יש לעשות וכמה זמן בממוצע אמור להתרפא.
לצפיה ב-'שבר בבוהן הרגל'
שבר בבוהן הרגל
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2016 | 17:08
8
לרוב מומלץ הרמת הרגל, קיבוע, קירור מקומי והפעלה עצמית כפי הניתן. ריפוי השבר כ3 חודשים אך לרוב הכאבים והתפקוד משתפרים תוך מספר שבועות. 
לצפיה ב-'מה זה אומר- ולאן ממשיכים?'
מה זה אומר- ולאן ממשיכים?
22/08/2016 | 19:19
1
23
כפי שכבר שאלתי צילום רנטגן אקראי התגלה ממצא סקלרוטי בעצם השוק.
בינתיים עשיתי גם מיפוי עצמות וגם ct

תוצאות מיפוי:
- הדגשה קלה בקליטה באיזור המעבר האמצעי לשליש הדיסטלי של הטיביההמשמאל יכול להתאים למצב של טראומה ישנה. רצוי קורלציה עם שיטת הדמיה נוספת

בדיקת ct:

בחלק האמצעי של הטיביה משמאל נראה נגע סקלרוטי, סוב קורטיקלי ואינטרה מדולרי,
באורך 2 ס"מ, ברוחב 1 ס"מ. ללא הרס קרוטקס. יכול להתאים ל-NOF שהסתייד או לאי גרמי. עם קליטה מינימאלית במיפוי. ללא ממצא חריג בפיבולה משמאל ברגל ימין, בקרסוליים או בברכיים. ללא ממצא חריג ברקמות הרכות.

למעשה, לא ברור לי מה אני עושה מפה- מה המשמעות
אשמח לביאור ועצה
לצפיה ב-'מה זה אומר'
מה זה אומר
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2016 | 17:07
9
כעקרון מתואר נגע שפיר שבדרך כלל לא מצריך טיפול נוסף. יחד עם זאת יותר רציני לפנות לאורטופד המטפל לתשובה סופית ומעמיקה יותר. 
לצפיה ב-'כאבים לאחר פציעה'
כאבים לאחר פציעה
22/08/2016 | 14:31
1
12
שלום
שברתי את עצם הבריח לפני 8 ימים
מאז היד הייתה מקובעת חוץ מכמה פעמים ביום שהייתי מוציא אותה ומזיז, לפני שלושה ימים התחלתי להזיז את היד יותר ולישר אותה ושמתי לב שכשאני מיישר את היד יש לי כאב חד בפרק היד כמו חוט שנמתח מפרק היד לכיוון חלקו הפנימי של המרפק. 
ביומיים האחרונים אני מנסה לעשות כמה שיותר תנועות בתקווה שזה ישתחרר אך בינתיים לא השתנה דבר. 
השאלה שלי היא אם זה יכול להיות סתם גיד מתוח ואם כן מה ניתן לעשות בנדון או משהו עצבי או בכלל מה זה יכול להיות וכמה חמור העיניין? 
תודה מראש לעונים.
לצפיה ב-'כאבים בשורש כף יד לאחר חבלה. '
כאבים בשורש כף יד לאחר חבלה.
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2016 | 17:04
3
אם נחבלת ביד זו תיתכן גם פגיעה בשורש כף היד וצריך לבדוק גם אותו.
לצפיה ב-'השכרת קליניקה/מרפאה/משרד במרכז רפואי מפואר בחולון'
השכרת קליניקה/מרפאה/משרד במרכז רפואי מפואר בחולון
22/08/2016 | 14:22
5
מדיקל סנטר חולון הוא מרכז רפואי המתאים לכל רופא ומטפל ולכל סוג טיפול וייעוץ.
המרכז הרפואי מאחד מגוון רופאים ומטפלים תחת קורת גג אחת, תוך מתן שירות איכותי ואדיב, זמינות ונגישות וכל זאת במבנה משופץ במיקום אסטרטגי ונגיש בחולון.
אפשרות לשכירות בהתאמה לצרכיי הלקוח : השכרה שעתית/ חצאי ימים/ ימים מלאים וכו'...
המרכז מאובזר בכמה חדרים המתאימים לסוגי טיפולים שונים (אבזור פסיכולוגי, מיטות טיפוליות וכו') כמו כן יש חדר המתנה גדול, מטבחון, שירותים.
בנוסף, אנו מציעים שירותי מזכירות.
נשמח לעמוד לרשותכם בכל פניה ובקשה
בטל': 03-5014942 או במייל: medicalcenter.holon@gmail.com
נילי / ד"ר מרכוס
http://www.mch.co.il/

לצפיה ב-'תופעה משונה במרפק קרוב ל 3 חודשים'
תופעה משונה במרפק קרוב ל 3 חודשים
22/08/2016 | 13:06
3
21
כאשר אני מנסה ליישר את היד יש שלב בו היישור נתקע. אני מרגיש שמשהו מפריע לתנועה של המרפק. המרפק מסרב להמשיך ביישור. אני מתעקש ואני ממשיך ליישר את היד למרות התקיעות ואז משהו באיזור המרפק משמיע קלאק ואז מתאפשר היישור המלא. התחושה שלי שמדובר בגיד ולא משהו במפרק של המרפק עצמו.

האם התופעה מתאימה לדלקת פרקים? מה האבחנה?

תודה רבה.
לצפיה ב-'בעיה ביישור המרפק'
בעיה ביישור המרפק
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2016 | 17:02
2
9
צריך להבדק ולשקול גם צילומים או הדמיה נוספת. 
לא מתאים לדלקת פרקים. 
לצפיה ב-'יש דלקות פרקים שתוקפים את הגידים ומאחזי הגידים במפרק'
יש דלקות פרקים שתוקפים את הגידים ומאחזי הגידים במפרק
31/08/2016 | 01:55
1
6
האם התמונה אופיינית לדלקת גידים או מאחזי גידים?

תודה.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2016 | 12:42
6
זה קצת לא ספציפי אם כי לא ניתן לשלול דלקת במאחז הגיד. רצוי להבדק וניתן לשלוח בדיקות דם. 
לצפיה ב-'רקודי עם'
רקודי עם
21/08/2016 | 09:14
1
9
האם מתאים להתחיל רקודי עם בגיל 67? (יש לי בעיית אוסטופורוזיס)
לצפיה ב-'ריקודי עם'
ריקודי עם
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2016 | 17:01
3
אין מניעה עקרונית ממי שמסוגל. כמו כל דבר רצוי הדרגתיות בכמות. 
לצפיה ב-'כאבי גב וזריקות'
כאבי גב וזריקות
20/08/2016 | 20:28
1
7
שלום. אמא שלי בת 70 6 שנים סובלת מכאבי גב חזקים . ב mri יש בלט דיסק L3-L4 ופריצת דיסק L4-L5. זריקות אפידורל סטרואידים לא עזרו לה. איזה זריקות יש לא סטרואידים שאפשר להזריק לגב? שמעתי שיש חומצה שיכולה לעזור וזריקות synvic/ אני מבקשת המלצות שלך ומצפה לעזרתך. אמי נורא סובלת. תודה רבה.
לצפיה ב-'כאבי גב וזריקות'
כאבי גב וזריקות
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2016 | 17:00
3
צריך לפנות למרפאת כאב. שם ישנן טכניקות שונות כולל טיפול בגלי רדיו ותחת שיקוף. 
לצפיה ב-'נפילה אחרי ניתוח'
נפילה אחרי ניתוח
20/08/2016 | 17:40
1
14
הי ד"ר
ניתחת אותי בעשירי למאי השנה בניתוח mpfl בברך שמאל

אתמול פרקתי בהליכה את ברך ימין (גמישות יתר) ונפלתי על הרצפה.
היום אני סובלת מכאבים עזים ברגל שמאל לכל אורכה החל מהישבן ועד כף הרגל ואזור הברך מאד רגיש כאוב ונפוח
אני צולעת לא מצליחה ליישר את הרגל.
אני חוששת שנפגע האזור המנותח בעקבות הנפילה
 יש לי ביקורת אצלך ב8 לספט. 
במידה ותראה את ההודעה לפני שאצליח ליצור איתך קשר - אשמח לדעת אם אלו בדיקות עלי להגיע לביקורת-צילום של האזור המנותח? 
והאם עליי לפנות לבית חולים בעקבות הנפילה? 
תודה 

לצפיה ב-'נפילה אחרי ניתוח'
נפילה אחרי ניתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2016 | 16:59
4
בוודאי שאחרי נפילה עם כאב ונפיחות יש להבדק בהקדם (מיון).  ניתן ליצור קשר דרך מזכירת יחידת ספורט או מזכירת המחלקה. 
לצפיה ב-'תוצאות CT לאחר חבלה בשורש כף היד'
תוצאות CT לאחר חבלה בשורש כף היד
20/08/2016 | 08:45
1
12
שלום רב, אשמח לקבל פענוח בשפה פשוטה לתוצאות, להלן
ממצאים: מבנה גרמי של עצמות שנכללו בסריקה תקין. הודגם שבר מרוסק עם תזוזה של הפרגמנטים ברדיוס הדיסטלי עם מעורבות של המשטח המפרקי. בנוסף, שבר עם ניתוק של זיז הסטילואיד של האולנה. לא הודגמה תגובה פריאוסטלית. מרווחים תוך פירקיים שמורים. כמות מוגברת של נוזל בתוך מפרק רדיו קרפלי. המטומה ברקמות הרכות מסביב לאזור השבר.
תודה רבה,

לצפיה ב-'CT שורש כף יד'
CT שורש כף יד
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2016 | 16:55
4
מתוארים שברים בקצה עצם האולנה ובמשטח המפרקי של עצם הרדיוס. ההחלטה לגבי טיפול (גבס או ניתוחמידתתלויה בכמות תזוזת חלקי השבר ובגיל החולה.  
לצפיה ב-'בצקת עצם'
בצקת עצם
17/08/2016 | 00:07
3
22
שלום
אני בת 24 סולבת מכאבים בברכיים כבר כ8 חודשים
עשיתי מיפוי שהראה קליטה גבוהה אמרו לי יש לי דלקת
אני ללא מאמץ או פעילות גופנית עשיתי פיזיוטרפיה והידרותרפיה
ורק נהייתה החמרה עם הזמן ולא שיפור
עשיתי לפני חודש גם CT וגם MRI לברכיים שמצאו פגיעה בעצם
מופיע בצקת עצם בחלק האחורי בפלטו הטיביאלי המדיאלי
ומופיע פגיעה שהיא אוטם לשדי תת קורטיקלי בחלק הקדמי של הטיביה, וקליטה יחסית גבוהה של נוזל
האורטופד טוען שאין מה לעשות עם זה ואני לא מקבלת אני מוגבלת מאוד בתפקוד נעזרת בקביים וגם כסא גלגלים עמידה של מעל 10 דק קשה לי, לא יכול להיות שאין טיפול לא תרופתי ולא כירורגי
מה אופן הטיפול בדבר כזה כרוני? יש קשר שאולי נתנו לי לפני חודשיים וחיצ מינון גבוהה ותקופה ארוכה של סטרואידים? שבסוף כמובןן לא עזרו
לצפיה ב-'כאבי ברכיים בבת 24'
כאבי ברכיים בבת 24
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2016 | 14:05
2
16
1. צריך את מלוא תשובת הMRI.
2.האם קיבלת סטירואידים בכדורים?
3.איזה מינון ולכמה זמן? 
לצפיה ב-'פענוח הMRI'
פענוח הMRI
19/08/2016 | 00:22
1
10

מוקד בצקת לשד עצם בחלק האחורי בפלטו הטיביאלי המדיאלי.
ממצא בחלק הקדמי של הטיביה המקורבת חשוד לאוטם לשדי תת-קורטיקלי.
הממצא בעל גבול מוגבל.
התהליך בחלק האחורי של הטיביה בעל מאפיינים שונים.
לא נראים שינויים פריאוסטאליים. אין מסה של רקמה רכה.
אין כמות חריגה של נוזל בברך.
לא נראים קרעים במניסקים.
הרצועות תקינות.
מנגנון האקסטנציה תקין.
הסחוסים שמורים.
הרטינקולום תקין.

קיבלתי לפני כחודשיים וחצי מינון של שבוע 40 mg ליום
לאחר מכן שבועיים 20 mg 
לא היה שיפור כלל ואני חושבת שזה גם עושה נזק בעצמם הכדורים האלה
יש להם השלכות על העצם לא?
לקחתי כל טיפול תרופתי אנטי דלקתי אחר

לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2016 | 16:52
2
לא ברורה לי האבחנה.
טיפול דרך הפה בסטירואידים לרוב ניתן סנסיבות כאילו למחלת פרקים. בדרך כלל על ידי ריאומטולוג. לכל טיפול חסרונות ויתרונות אבל בלי לדעת מה אבחנת העבודה לא אוכל להגיד מה עדיף. 
לצפיה ב-'כאב תכוף בזרוע'
כאב תכוף בזרוע
17/08/2016 | 23:31
1
12
גבר בן כ-85, רואים שהיה חסון, עבר אירוע מוחי לפני כמה שנים, היה משותק בצד שמאל, אך כיום מתפקד גם בצד שמאל. מזה כמה חודשים סובל מכאבים עזים בזרוע שמאל (באינסרשן של הדלטואידים) ו/או במפרק הכתף. האם הכאב תוצאה של האירוע ואין מה לעשות ,או שזו "רק" דלקת במפרק הכתף שגם מקרינה להמשך הזרוע?
עוד תופעה שכנראה קשורה, יש מגבלה חלקית בהנעת הצוואר, והנעת הצוואר מלווה ב"קנאקים".
לצפיה ב-'כאב בכתף וזרוע'
כאב בכתף וזרוע
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2016 | 14:09
9
יכול לנבוע מבעיה בכתף או בצוואר לרוב. 
אפשר להתקדם בעזרת בדיקת רופא ולשקול צילום עמוד שדרה צווארי ואולטראסאונד להערכת גידי הכתף. 
לצפיה ב-'קנאקים מוזרים בחזה מהסטרנום'
קנאקים מוזרים בחזה מהסטרנום
16/08/2016 | 23:39
1
81
אהלן, אני בן 29, בריא סה"כ , מתרגל יוגה פעם בשבוע, 
 בזמן האחרון התחיל לי לחץ קטן בחזה ואז אני עושה מתיחה - משחרר קנאק (שעושה רעש חזק) ואז מרגיש הקלה.
פעם זה היה אחת לכמה ימים היום זה 2-3 פעמים ביום.
תכלס זה לא כואב אבל הרעש של הקנאק קצת מלחיץ (גם את האנשים שנמצאים לידי באותו רגע)
מלבד זה  גם העובדה שהתדירות עולה גם מלחיצה אותי
יש לי סיבה כלשהי לדאוג ? צריך לפתור את זה ? לטפל בזה ?
לצפיה ב-'קנאקים בסטרנום'
קנאקים בסטרנום
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2016 | 14:00
9
אזור זה מטופל ע"י כירורגים חזה ולא אורטופדים

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
ד
ד"ר אליהו לויטס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה