לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:02
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'היד נרדמת בזמן שינה על הצד'
היד נרדמת בזמן שינה על הצד
09/04/2017 | 02:50
1
10
שלום
בן 42
אני ישן על הצד, וקורה לי לא מעט שהיד נרדמת (אני מרגיש את ההירדמות בעיקר בכף היד), וזה מעיר אותי מהשינה, יש גם אלמנט של כאב ביד.
מה הסיבה לזה? זה דורש בירור/טיפול?
מה שמוזר לי שזה קורה לא ביד שעליה אני ישן, אלא ביד שלכאורה משוחררת וללא לחץ.
מה ההגיון והסיבה לזה?
תודה
לצפיה ב-'יד נרדמת בשינה'
יד נרדמת בשינה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2017 | 18:24
12
יכול להיות לחץ על העצב או בצוואר או בכניסה לשורש כף היד. אם חוזר על עצמו ניתן לברר בבדיקה גופנית ולעיתים יש צורך בבדיקות נוספות כגון EMG
לצפיה ב-'זריקת PRP'
זריקת PRP
06/04/2017 | 19:38
1
10
שלום רב, 
לאחרונה אובחן אצלי קרע כמעט מלא בגיד הסופרה-ספינטו בכתף והרופא המטפל המליץ לי לבצע זריקת PRP תחת אולטרסאונד. 
אשמח לשמוע חוות דעת על הבדיקה במידה ומישהו עבר כזו או חוות דעת מפי רופא שיודע לתת פרטים נוספים על הפעולה.

תודה רבה 
לצפיה ב-'זריקת PRP'
זריקת PRP
( לעמוד שלי בתפוז )
17/04/2017 | 18:22
5
הרעיון מאחורי PRP הוא לקחת דם מהפציינט ולסרכז ממנו את הרכיבים הפעילים לא כולל הכדוריות האדומות והפלזמה. לאחר מכן מזריקים לאזור הפגוע מתוך כוונה להאיץ ריפוי באזור. 
לצפיה ב-'צליעה פתאומית לילדה כבת שנה ושבעה חודשים'
צליעה פתאומית לילדה כבת שנה ושבעה חודשים
30/03/2017 | 21:54
1
16
אשמח לעזרתכם אם מישהו מכיר תופעה זו: בתי בת שנה ושבעה חודשים החלה לצלוע מיום א', בתחילה סרבה ללכת או לעמוד על רגלי בכל דרך אפשרית כאשר העמדתי אותה בכתה ולא הסכימה לעמוד, הסכימה לזחול בלבד, בערב במיטה לקראת השינה עמדה בלול בלבד ולא ברצפה, למחורת החלה ללכת ונעזרה בחפצים, יד, עגלה, הליכתה לא יציבה, מלאה במעידות וקושי בריצה, הליכה לא סימטרית, עשינו בדיקות דם אולטסאונד פרקי יריכיים וצילום אשר יצא תקין. היום כבר היום החמישי מאז המקרה החל, הילדה רצה והולכת לבד ועושה פעולות לבד, הליכתה נראת צולעת ולא יציבה בעיקר בריצה, אציין כי לא היתה חולה לפני הצליעה, לא נראה כי הילדה כאובה, איזה בדיקות נוספות כדאי לעשות, מישהו עבר מקרה זה ויודע כמה זמן עד שהצליעה חולפת? אני ממש מוטרדת ולא רגועה אשמח לכל מידע בנושא!!!
לצפיה ב-'צליעה פתאומית בילדה'
צליעה פתאומית בילדה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/04/2017 | 09:45
35
ישנן מספר אבחנות נפוצות הגורמות לצליעה פתאומית. חבלה/שבר, זיהום במפרק זיהום בעצם ועוד. אם הבדיקות שוללות את כל אילו תיתכן אבחנה של TRANSIENT SYNOVITIS. מצב בו יש רגישות באזור פרק ירך על רקע תגובה של מעטפת המפרק (הסינוביום). יתכן קשר לזיהום ויראלי בדרכי הנשימה כשבועיים קודם. במצב זה הילד נראה סה"כ בריא פרט לצליעה. המצב החולף מעצמו תוך מספר ימים. לא מצריך טיפול פרט למעט מנוחה ונוגדי דלקת. כמובן שהרופא המטפל צריך לאבחן את המצב ככזה. 
לצפיה ב-'הבדלים בפענוח MRI'
הבדלים בפענוח MRI
28/03/2017 | 09:59
1
32
עשיתי MRI ברך והלכתי לפענוח פרטי ובמקביל חיכיתי לפענוח מבית החולים. 
אפרט רק את הדברים שנראים לי בעייתיים:
בזה של בית החולים רשום - מניסקוס מדיאלי - מודגם קרע אלכסוני מצולק בקרן האחורי של המניסקוס (חתך 25 סדרה 501).
בפענוח הפרטי (גם מישהי שעובדת בבית חולים בפענוח MRI) - המניסקוס הלטראלי והמיניסקוס המדיאלי עם אות וצורה שמורים.
בשניהם כתוב עיבוי של הגיד הארבע ראשי וכן בצקת קלה בכרית השומן.
הלכתי לאורתופד עם דיסק ה MRI והוא אמר שהוא לא רואה קרע והפנה אותי לפיזיותרפיה (הגדלת טווחים, אןפניים, CROSSTRAINER)
בפועל אין לי יישור של 100% של הברך כמו השניה אבל לא רחוק. 
במקרה של קרע במיניסקוס וברך נעולה - האם יש תמונה שניתן לראות כמה אני דומה או רחוק מזה?
אציין שחודש שלם הייתי בברכיים כפופות בגלל הבעיה ומזה שבוע עובד על יישור.
מה הנזק במידה וזה לא יצליח להתיישר לי 100%? אפשר ככה להמשיך כרגיל או ייגרם נזק?
לצפיה ב-'הבדלי פענוח'
הבדלי פענוח
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 13:52
15
כעקרון יתכנו הבדלים קטנים. כדי שקרע מניסקוס יפריע ליישור לרוב צריך להיות קרע משמעותי אם תזוזה של החלק הקרוע. "הקלאסי" זה קרע "ידית דלי" בו חלק גדול מהמניסקוס מתהפך למרכז הברך ומונע יישור מלא. כזה קרע קשה להחמיץ. 
ליישור מלא חשיבות גדולה כיוון שנדרש להליכה תקינה (בעוד שקצה כיפוף פחות קריטי). 
לצפיה ב-'מכה באצבע ברגל'
מכה באצבע ברגל
28/03/2017 | 03:59
1
17
שלום! 
לפני שבועיים קבלתי חבלה באצבע השניה בכף הרגל. באותו יום לא יכלתי לדרוך בכלל על הרגל, האמבע התנפחה ןהתפתח סימן כחול מתחת לאצבעות, ויום למחרת הגעתי למוקד שם ראיתי אורתופד ועשיתי צילום. נקבע שלא מדובר בשבר אלא בחבלה קשה וזה יעבור. מאז עברו שבועיים והכאב עדיין קיים! לאחר עמידה ממושכת הכאב כמעט בלתי נסבל ואני עדיין צולעת מעט בהליכה, בנוסף האצבע עדיין מעט נפוחה ואני לא מצליחה לכופף אותה בלי כאב במפרק (שמעט אדום).
כמה זמן יקח לזה לעבור?
לצפיה ב-'מכה באצבע'
מכה באצבע
( לעמוד שלי בתפוז )
30/03/2017 | 13:48
9
יכול לקחת מספר שבועות. 
כמובן בהנחה שאין שבר
לצפיה ב-'קליקים בצוואר'
קליקים בצוואר
27/03/2017 | 12:20
1
18
שלום,
מזה שנים שאני עושה "קליקים/קנאקים" בצוואר בצורה מודעת, נוצר אצלי הרגל שכאשר אני עושה את הקליק אני מרגיש תחושת הקלה ושחרור.
אני מרגיש הרבה מהפעמים שהדבר מגביל אותי ואני לפעמים מרגיש צורך עז לעשות את הקליק ולפעמים אני לא מצליח לעשות אותו וזה מאוד מציק לי ברמה שזה מטריד אותי ויכול לשבש לי את מהלך היום.
הלכתי לפיזיוטרפיסט בהפנייה של אורתופד הוא נתן לי כל מיני תרגילים שמעט עוזרים אבל גם מאוד קשה לי לעשות אותם בצורה קבועה מהשיעמום וגם הם לא מעלימים את הצורך שלי לעשות את הקליקים.
שאלתי האם אפשר להיפטר מן ההרגל? ואם לא, האם אפשר לפחות להקל על תחושת המטרד שנוצרת אצלי בעקבות הרצון "לשחרר" קליקים?
אשמח לתשובה
בברכה,
עומר מנדלברג
אם אפשר לשלוח לי תשובה במייל אני יותר מאשמח:
לצפיה ב-'קליקים'
קליקים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 15:00
15
ה"קליקים" אינם בהכרח צורך רפואי. במידה ואינך מסתדר בטיפולים פיזיוטראפים ותרגולים עצמיים יתכן ויש מרכיב של מתח / הרגל שאינו מחייב טיפול אורטופדי. 
לצפיה ב-'פריצת דיסק צווארי'
פריצת דיסק צווארי
26/03/2017 | 18:00
1
22
שלום,
לאחרונה התגלה לי פריצת דיסק צווארי בחוליות C6 - C7.
אחרי פגישה עם נוירוכירוג הוא טוען שהדיסק מלא בנוזלים ויש סיכוי שאחרי שהנוזלים יספגו בגוף הדיסק יכנס קצת חזרה, ובכך ימנע מצב של אפשרות לניתוח.
כדי לעזור לדיסק יש להמנע מכל פעילות גופנית כלשהי (כולל ריצה שחייה ומשקולות) למשך 4-5 חודשים.
אני חייב לציין שאין לי כל כאבים מלבד ידיים רדומות מעט בלילה.

מכיוון שאני אדם שעובד 11 שעות ביום על כיסא, מבחינתי הספורט בשעות הערב היה הדבר היחידי שגרם לי לזוז ולהרגיש קצת טוב.

יש שאומרים שהפסקת כל פעילות גורמת לפעולה ההפוכה ויוצרת יותר בעיות.

אשמח לחוות דעתך בנושא
לצפיה ב-'דיסק צווארי'
דיסק צווארי
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 14:55
12
ידיים רדומות יכולות לנבוע גם מהנ"ל אך גם מבעיה בתעלה הקרפאלית. יש לברר ע"י בדיקת EMG. 
כעקרון במקרים רבים הטיפול בדיסק לוחץ יהיה שמרני כלומר ללא ניתוח. בזמן הביניים נהוג להפחית עומס ופעילות
לצפיה ב-'גוש במפרק של האצבע'
גוש במפרק של האצבע
26/03/2017 | 01:17
1
8

שלום
אני סופר סתם וכותב הרבה שעות ביום כנראה מהמאמץ התפתח לי גוש במפרק עם הגבלה של האצבע לסגור עד הסוף
האם יש טיפול לזה..ומה ההגדרה של הדבר הזה בכלל(אני מצרף תמונה)
תודה לעונים

לצפיה ב-'גוש באצבע'
גוש באצבע
( לעמוד שלי בתפוז )
27/03/2017 | 14:53
12
יכול להיות מספר סיבות. ממליץ פניה לאורטופד כף יד
לצפיה ב-'בואו נתאחד כדי לתת סיכוי להצעת החוק של הח"כים אילן גילאון '
בואו נתאחד כדי לתת סיכוי להצעת החוק של הח"כים אילן גילאון
27/03/2017 | 00:20
9
וקארין אלהרר להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום

בפאנל שיתקיים בירושלים למען העלאת קצבאות הנכות לשכר המינימום יקחו חלק שלושה משתתפים - 
ד"ר רוני הולר מהחוג לעבודה סוציאלית באוניברסיטה, שיסקור את מעמדן של קצבאות הנכות; ח"כ ויו"ר סיעת מרצ אילן גילאון, שבחודשים האחרונים מנהל קמפיין לקידום הצעת חוק להשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום; וניצן צליק, רכזת גרעין סמ"ן באוניברסיטה, שתספר על החוויה האישית שלה כפעילה חברתית עם מוגבלות. בסיום הפאנל יהיה זמן לשאלות מהקהל.
לצפיה ב-'כאבי בברך'
כאבי בברך
23/03/2017 | 17:43
2
23
שלום,
לבן שלי , בן 14, יש כאבים בברך כבר חודש. נשלח לCT ברכיים.
בתשובה בCT רשום הודגמה תפיחות קלה של גיד הפיקה דיסטלית מצד שמאל מעל גבוששית טיביאלית, הממצא חשוד לתיסמונת על שם אוגוסט-שלטר מצד שמאל.
יש לנו תור לאורתופד רק בעוד שבוע, אני קצת בלחץ.
אורתופד אמר לי שהוא שלח אותנו לCT שהוא חושב שיש לו אוסגוט-שלטר.

אם אני מבינה נכון גם CT מצביע על קיום התסמונת.

לצפיה ב-'מחלת אוסגוד-שלטר'
מחלת אוסגוד-שלטר
23/03/2017 | 19:11
1
19
לרוב חולף מעצמו. לפעמים נדרשת מנוחה ממושכת מפעילות ספורטיבית מאומצת. אין סיבה לדאגה, שם ארוך לבעיה קטנה.
לצפיה ב-'החלפת מרפק'
החלפת מרפק
27/03/2017 | 09:31
11
ד"ר בר זיו ירון הוא אורתופד מהמומחים בארץ בהחלפת מפרק הברך והירך. מרפאיתנו מתמחה בניתוחי החלפת ברך, החלפת מפרק ירך והחלפת מפרק ירך בגישה קדמית.
לצפיה ב-'עקצוצים, הרדמות ומעין נעילה של הקרסול.'
עקצוצים, הרדמות ומעין נעילה של הקרסול.
22/03/2017 | 20:20
1
13
שלום.לאחר 3 שנים של שחזור רצועות בקרסול.השנה התחלתי להרגיש נימול,עיקצוצים, רגל שנרדמת לאחר ישיבה וגם כאבים.זה לא קורה כל יום. אלא לאחר ישיבה ממושכת.האם ניתן לאתר תופעות אלה בבדיקה כלשהי?
לצפיה ב-'עקצוצים והרדמויות'
עקצוצים והרדמויות
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 13:38
11
יכול להיות קשור לבעיה עצבית שאפשר להעריך בבדיקת EMG
לצפיה ב-'קניית מכישר לייזר לפציעות ודלקות '
קניית מכישר לייזר לפציעות ודלקות
22/03/2017 | 14:47
1
12
שלום ד"ר ,
אני מעוניין לרכוש את מכשיר הb-cure או את מכשיר ה Handy cure
1. רציתי לשאול אם שמעת על מכשירי הלייזר האלו ומה דעתך עליהם?
2. אם אני מתלבט בין שני המכשירים האלו, על איזה אחד מהם היית ממליץ? ( Handy cure או b-cure) הם מתחרים זה בזה ואני לא יודע מי מהם טוב יותר
- הלייזר לטיפול במספר פציעות ( כאב בחזה בעקבות חבלה, נקע ברגל, כאב בגב עליון כנראה דלקת )
תודה מראש.
לצפיה ב-'לייזר'
לייזר
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 13:37
12
השימוש העיקר שלהם הוא לשיכוח כאב. הם לא מחליפים טיפול פיזיוטראפי או תרופתי אלא אמצעי נוסף להרגעה. לא נותן המלצות למוצרים מסחריים ספציפים. 
לצפיה ב-'כאבים בשוק עקב חבלה '
כאבים בשוק עקב חבלה
21/03/2017 | 14:21
1
9
שלום דוקטור. 
לפני שבוע שיחקתי כדורגל והתנגשתי בעוצמה בעמוד השער. הפגיעה הייתה בשוק מקדימה (היכן שבד"כ ישנו מגן עצם). 
האיזור לא התנפח כלל ואין כאב במגע. 
מצד שני, כשאני מותח את כף הרגל אני חווה כאב פנימי חזק באיזור הפגוע. הדרך הטובה ביותר שאני יכול לתאר את הכאב הוא כאב של שריר מותש. הכאב נמשך מספר שניות ואז חולף, ואני חווה אותו מספר פעמים ביום(כולל במהלך הלילה - מה שמאוד מפריע לשינה שלי). 

מה עלולה להיות הבעיה? אשמח לעצתך. 
תודה והמשך יום טוב. 
לצפיה ב-'חבלה בשוק'
חבלה בשוק
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 13:35
9
בהנחה שפחות סביר פגיעה בעצם, תתכן פגיעת רקמה רכה בשריר או תת עור שגורמת רגישות באזור או בהפעלת השרירים/גידים באזור. לרוב יגיב לקירור ומנוחה. אם לא אז להבדק. 
לצפיה ב-'MRI פענוח, קצת לחוצה'
MRI פענוח, קצת לחוצה
20/03/2017 | 17:11
1
39
שלום רב
היום קיבלתי את פענוח הMRI בכף הרגל והקרסול.
קבעתי תור לאורתופד שלי אבל זה רק בעוד כחודש ואני מאוד בלחץ.
יש שם כל מיני ממצאים, ואני נורא לחוצה. הכף רגל שלי נורא כואבת כבר מעל לחצי שנה.
מישהו יכול לתרגם לי מה הם אומרים שם?
פסיה פלנטרית ללא ממצא חריג. הודגם אוסטריגונום במימדים כ- 12x4 מ"מ. הודגם גנגליון ציסט בסמוך בקוטר מירבי כ- 12 מ"מ. הודגמה הצטברות נוזל במפרק הקרסול באספקט הקדמי עם סימני לחץ על הריטנקולום אקסטנסורי. הודגם גם נוזל בין הטאלוס ועצם הנביקולרית עם לחץ על הסינדסמוזיס בין העצמות. לא ניתן לשלול קואליציה פיברוטית בין עקב ועצם נביקולרית. הודגם נוזל במפרקים מטה טרסו פלנגיאלים 4,3,2,1 - סימנים של סינוביטיס. גידים במדור המדיאלי לטרלי וקדמיים הודגמו המשכיים. גיד TP עטוף על ידי נוזל - שינויים טנדינוטיים.

תודה רבה
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
23/03/2017 | 13:33
18
ישנם הרבה ממצאים. אף אחד לא מבהיל. צריך לראות מה הרלוונטיות הקלינית כלומר מה מתאים לתלונותייך. דלקות יכולות להיות קשורות למבנה ומאמץ או מחלת פרקים.
גנגליון ציסטה של 12 מ"מ (נוזל במעטפת), חשד לחיבור בין עצם העקב והעצם הנביקולארית (קשור לרגל שטוחה לא גמישה), סימני דלקת גידים ובמעטפת שלהם. 
לצפיה ב-'מחפשת מדרסים (לא מותאמים אישית) לקשת נמוכה (לא פלטפוס)'
מחפשת מדרסים (לא מותאמים אישית) לקשת נמוכה (לא פלטפוס)
22/03/2017 | 17:50
8
שלום רב,

יש לי כף רגל קצת שטוחה (מאז ומתמיד). לא פלטפוס. הומלץ לי לנסות מדרסים (באופן כללי, לא לריצה או משהו כזה). אני מחפשת משהו פשוט, נוח ולא יקר לתמיכה בסיסית, אבל ההיצע די רחב ואני לא יודעת איך להתחיל בכלל. 

בתור התחלה בדקתי בזאפ; ראיתי שיש סיליקון, ויסקו (ספוג זיכרון), פוליאתילן, ג'ל... האם יש המלצה על מותגים / חומרים / סוגים מסוימים? מה כדאי וממה להימנע?
לצפיה ב-'פענוח ועזרה כבר שבועיים כואב מאד'
פענוח ועזרה כבר שבועיים כואב מאד
20/03/2017 | 08:06
1
19
מודגמת בצקת לשדית תת קורטיקלית באספקט האחורי של המשטח המדיאלי.יתכן קונטוזיה..הרצועות תקינות.כולן
אות חריג הוריזונטלי בקרן האחורית של המינסקוס המדיאלי אשר אינו מערב את המשטחיים הפרקיים כך שאינו מוגדר קרע.
המסקוס בלטרלי מודגם במבנה מעט דיסקואידי ללא עדות לקרע במרקמו.
מודגמת טנדינוזיב מינימאלית של גיד הפיקה הפרוקסאמלי.סחוס שמור.
הודגם נוזל תוך פירקי בכמות קטנה ,ללא עדות לציסטה פופליטלית.
מה יש לי? ומה עושים אני כואב מאד מאד
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
20/03/2017 | 15:22
13
למעשה פרט לבצקת במשטח המדיאלי התשובה בגבול התקין. יתכן והכאב מגיע ממוקד אחר (הקרנה מהגב לדוגמא). לכן לא ניתן לפי זה להמליץ על טיפול מתאים. 
לצפיה ב-'קליקים וכאבים בברך במאמץ'
קליקים וכאבים בברך במאמץ
19/03/2017 | 18:00
2
22
שלום,
לפני חודשיים נפלתי מאופניים על ברך ימין.
בגלל כאבים ונפיחות, הופנתי למיון לטיפול.
עשו צילום ובצילום לא ראו שום נזק אבל אמרו שיש מים בברך.
האורתופד של המיון נתן לי כדורי ממשכי כאבים + תחבושת לחבישה 
ולגבי המים שבברך הוא אמר שזה יעבור מעצמו ושלא צריך לעשות כלום.
בעיקר לנוח הרבה.

ואכן כך זה היה כמו שהאורתפד אמר, המים התחילו להיעלם לאט לאט עד לגמרי, הנפיחות ירדה עד הסוף, והברך החלימה 100%. חזרתי לפעילות מלאה כאילו לא היה שום דבר.

למזלי הרע, לפני כמה ימים החלקתי עם נעלי קרוקס ונפלתי על הריצפה. הברך ימין קיבלה מכה. בימים הראשונים של לאחר הנפילה, בכלל לא יכולתי ללכת וסבלתי מכאבים חדים, חזקים ונפיחות. 
במשך הימים לאחר הנפילה, נחתי הרבה ולא אימצתי את הרגל.
כול יום המצב התחיל להשתפר, הנפיחות ירדה עד הסוף, הכאבים חלפו והברך חזרה כמו שצריך.

אבל הופיעה בעיה אחרת,
בהליכה על משטח ישר אין כאבים ושום דבר.
ברגע שאני הולך על שטח עם אבנים או בעליה או ירידה במדרגות או כול סוג של מאמץ בזמן כיפוף הברך במצב ישר, אני מרגיש הרגשה מוזרה בברך, סוג של קליקים וכאב.
הקליקים והכאב סוג של בא והולך בזמן מאמץ- מנוחה.

כלומר, אני יכול ללכת רגיל ללא קליקים וכאבים אבל ברגע שאני מאמץ את הברך ורוצה לעלות מדרגות, יש קליקים וכאבים.

עוד משהו, אם סתם אני מנענע קלות את הברך עם היד, אני מרגיש את העצם זזה ללא כאב או משהו בסגנון.

איזה טיפול נהוג לתת במצב כזה בשביל לחזור לתפקוד מלא עם הברך ללא קליקים וכאבים בזמן מאמץ? 
יכול להיות שצריך לעשות ניתוח?

תודה רבה על הייעוץ
לצפיה ב-'חבלת ברך חוזרת'
חבלת ברך חוזרת
( לעמוד שלי בתפוז )
20/03/2017 | 15:18
1
11
לא ניתן להתאים טיפול לפני בדיקתך. חזור לאורטופד
לצפיה ב-'ד"ר ירון בר זיו מונה למנהל המחלקה האורתופדית בבילינסון'
ד"ר ירון בר זיו מונה למנהל המחלקה האורתופדית בבילינסון
27/03/2017 | 09:39
9
ד"ר ירון בר זיו (47) מונה למנהל המחלקה האורתופדית בבי"ח בילינסון מקבוצת שירותי בריאות כללית. ד"ר בר זיו מגיע לבילינסון מבי"ח אסף הרופא,
לצפיה ב-'חוות דעת בן 27.'
חוות דעת בן 27.
19/03/2017 | 00:07
1
18
שלום דוקטור זו התשובה על בדיקת רנטגן שעשיתי: עקמת קמורה שמאלה בע"ש גבי,מה זה אומר והאם יש לזה פיתרון, יש לציין שאני סובל מכאבים חזקים באזור התחתון של הגב בעיקר במאמצים פיסיים, והאם זה משפיע על איזה עבודות שאני יכול לבצע? להמנע מעבודות פיסיות?
תודה מראש.
לצפיה ב-'צילום גב'
צילום גב
( לעמוד שלי בתפוז )
20/03/2017 | 15:15
11
עקמת יכולה להיות בשל כאבים, גב "תפוס" , בעיה מבנית קיימת מילדות ועוד. תלוי גם האם משמעותית בגודלה (כלומר זוית עקמת משמעותית). לא ניתן להמליץ על טיפול בלי בדיקה גופנית והפרטים הנוספים. 
לצפיה ב-'MRI ברך מה אפשר להסיק מזה?'
MRI ברך מה אפשר להסיק מזה?
18/03/2017 | 12:17
1
18
בעיה בעיקר ביישור הרגל ובפרט בעמידה והליכה.
אולטראסאונד - גיד פיקתי מעובה, כל השאר ללא ממצא
הארתופד רשם לפני בדיקת ה MRI:
ברך-טווח כמעט מלא אולי מעט נפיחות. רגישות ומעט נפיחות מעל גיד ה 4 ראשי.
תוצאות ה MRI:
הרצועות הקולטרליות המדיאלית והלטראלית עם אות ועובי שמורים.
הפינה הפוסטרולטראלית נראית שמורה. הרצועות הצולבות, הקדמית והאחורית עם אות ועובי שמורים.
שינויים טנדינוטים קלים בחלקו הדיסטאלי הלטראלי של גיד הקוואדריספס באזור המאחז לפיקה.
בצקת קלה של כרית השומן של הקוואדריספס עם ארוזיה זעירה בקוטב העליון, הסמוך של הפיקה.
גיד הפטלה עם אות ועובי שמורים.
המניסקוס הלטראלי והמניסקוס המדיאלי עם אות וצורה שמורים.
לשד העצם עם אות שומני שמור.
אין עדות לפגמים סחוסיים בעובי מלא או חלקי בכל שלושת המדורים.
הקומפלקס הנוירווסקולרי שמור.
מסת השרירים שמורה.
אין נוזל בכמות מוגברת במפרק. אין עדות לציסטה על שם בייקר.
ציסטה גנגליונית זעירה פוסטרולטראלית, חסרת משמעות קלינית

מה אפשר להסיק מזה?
לצפיה ב-'MRI ברך'
MRI ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
20/03/2017 | 15:12
15
 אין למעשה ממצאים גסים. יש ממצאים קלים בגיד הקוודריצפס. צריך לראות היכן קלינית מתרכזים הסימפטומים.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
ד"ר אבי צפריר
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה