לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1359613,596 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'כאבי גב תחתון חזקים מצ"ב פענוח MRI מיום 12/1/18'
כאבי גב תחתון חזקים מצ"ב פענוח MRI מיום 12/1/18
21/01/2018 | 22:38
1
19

להלן תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של עמוד השדרה: מיום 12/1/18
הבדיקה בוצעה במישורים סגיטלים ואקסיאלים במשקולי STIR, T2,T1 ללא ועם הזרקת גדוליניום IV.
סיבת הפנייה: כאב גב תחתון.
בהשוואה ל- MRI מ- 30/3/2016 (עמוד שדרה מותני)
ממצאים:
גלישה קדמית דרגה 1 4L על 5L, עם ליזיס משני הצדדים.
הנמכה בולטת של הדיסק בגובה זה.
המנגיומה ב- 11D בגודל 1 ס"מ, ב- 2L בגודל 1.2 ס"מ, ו- 1S בגודל 0.5
אין לראות הנמכה של הדיסק למעט גובה 5L-4L.
לא הרס עצם. ללא נגעים פתולוגים חשודים בעצמות שנסרקו.
רקמות רכות פרה ורטברליות שמורות.
הקונוס נגמר בגובה תקין.
לורדוזיס מותני שמור.
אין לראות תמט של גופי החוליות.
ללא הנמכה משמעותית של הדיסקים.
חוט השדרה בעל אות תקין בחלקו הדיסטלי.
בגובה 5L-4L יש בלט דיסק דיפוזי גורם ללחץ מינימלי על התעלה, היצרות פורמינות מוירליות משני הצדדים עם לחץ על שורשים הנוירלים 4L.
בגובה 1S-5L יש בקע דיסק פארא מדיאני ופורמינלי  מימין עם לחץ על השורשים הנוירלים 5L ו-1S דו צדדי, ללא היצרות של פרמינה נוירלית השמאלית.
שינויים דגרטיבים במפרקים פסטרים בגובה 5L-4L.
לאחר הזרקת גדוליניום IV יש האדרה במפרקים פסטרים במידה קלה, בעיקר בולט בגובה 1S-5L.
פרט לכך ללא האדרה פתולוגית בעצמות ןרקמות רכות.
לסיכום:
ספונדילוליסטזיס דרגה 1 4L על 5L עם ליזיס משני הצדדים .
היצרות פורמינות נוירליות דו צדדי.
שינויים דגרטיבים במפרקים פסטרים.
בשאר הגבהים ללא בלטי דיסקים, תעלה ונוירופורמינות ברוחב תקין.

לצפיה ב-'ממצאי MRI'
ממצאי MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
22/01/2018 | 12:40
19
גלישה של חוליה L4 על L5, פריצת דיסק בגובה L5-S1, שינוים ניוונים.
לצפיה ב-'Emg רגל'
Emg רגל
20/01/2018 | 13:17
1
14
לאחר בדיקה של emg רגל שמאל איפה שהיתה לי את הפגיעה התשובה היתה פגיעה כרונית  קלה בs1 s5 .
ומה זה אומר בתשובה של הסיטי שינויים ניוונים קלים ?
לצפיה ב-'EMG'
EMG
( לעמוד שלי בתפוז )
22/01/2018 | 12:35
10
בEMG יש ממצאים המראים שבגובה L5-S1 בעמוד השדרה יש לחץ על העצבים בדרגה קלה. 
לצפיה ב-'הליכון או אליפטיקל - גב תחתון'
הליכון או אליפטיקל - גב תחתון
16/01/2018 | 15:33
2
10
שלום,
יש לי מידי פעם התקפים בגב תחתון - כנראה בלט
יש לי בבית הליכון והמליצו לי לעבור לאליפטיקל שפחות יפגע לי בגב
האם זה באמת עדיף? והאם נותן אותה תחושה?
תודה
לצפיה ב-'הליכה לא פוגעת בגב'
הליכה לא פוגעת בגב
17/01/2018 | 14:28
15
המנעות מהליכה פוגעת בבריאות, ביכולת התפקודית, ובעקיפין עלולה גם להחמיר מצב של כאב כרוני בגב.

לצפיה ב-'כאבי גב תחתון'
כאבי גב תחתון
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2018 | 13:18
7
אלא אם כן הליכה גורמת לך להחמרת כאבי גב אין צורך להמנע ממנה. 
לצפיה ב-'כאבים בגב התחתון אחרי העבודה'
כאבים בגב התחתון אחרי העבודה
16/01/2018 | 12:45
1
5
כל פעם שאני חוזרת מהעבודה יש לי כאבים בגב התחתון וקשה לי ללכת. אני עובדת במעבדה בעבודה שמתחלקת באופן שווה בין ישיבה ועמידה. אני לא בטוחה מה המקור לכאבים. אני הולכת ועומדת די הרבה. כאשר אני יושבת הכיסא אצלי גבוה ואין תמיכה לרגליים. מעניין אותי מה יכולה להיות הסיבה לכאבים. האם שרפרף לרגליים יפתור את הבעיה, או שזו העמידה הממושכת שגורמת לכאב? אשמח לתשובתך.
לצפיה ב-'כאבי גב תחתון'
כאבי גב תחתון
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2018 | 13:13
9
יתכנו גורמים רבים לכאבי גב. מבחינת כסא כעקרון מומלץ כסא מתכוונן עם תמיכה בגב תחתון (משענת) ומסעדי ידיים. פעמים רבות התעמלות מזרן כגון פילאטיס או פלדנקרייז תעזור. מעבר לכך צריך להבדק. 
לצפיה ב-'תשובות של סיטי '
תשובות של סיטי
15/01/2018 | 19:54
1
22
שלום שאלב עשו לי סיטי כף רגל והתוצאות היו שינויים ניוונים קלים בעצמות הקיבואיד וקלקנאוס מה זה בדיוק אומר ?-אני כבר ממש לא מצליחה להרגיש את הרגל וקשה לי לעלות מדרגות .נפל לי כיסא מאוד מאוד כבד על הרגל ב2013-כתוצאה מתאונת עבודה .אשמח לעזרה 
לצפיה ב-'תשובות CT'
תשובות CT
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2018 | 13:11
7
ראי מה שכתבתי בשאלת הקודמת. 
לצפיה ב-'פענוח סיטי'
פענוח סיטי
15/01/2018 | 22:07
1
14
שלום עשיתי סיטי של כפות רגליים .עברתי תאונת עבודה ב2013  עם שבר בכף הרגל וכיום אני סובלת המון שהרגל לא מתפקדת וזה מקרין לרגל השנייה הרגשה של שריפה והירדמות ברגל ולא יכולה לעלות מדרגות
מצורף הקובץ אשמח לעזרה
לצפיה ב-'CT'
CT
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2018 | 13:10
9
בCT מתוארים רק שינויים ניוונים קלים. לא צוין קו שבר או אזור שהחלים. 
התלונות יותר מתאימות לבעיה עצבית ויש צורך בבדיקת EMG
לצפיה ב-'כאב חד באיזור האכילס :'
כאב חד באיזור האכילס :
15/01/2018 | 18:36
1
17
שלום ,
אני מתאמן באיגרוף תילאנדי 5-6 שנים , בשנה האחרונה במהלך הבעיטות אני חש פתאם בעת מתיחת הרגל לפוינט כאב חד מעל העקב באיזור האכילס . הכאב נמשך למשך כמה דקות ונעלם . הכאב מופיע רק בזמן בעיטות או בעת הליכה או ירידה במדרגות שהרגל "נופלת" . שמתי לב שהכאב מופיע כאשר אני לוחץ את העקב ומבצע פוינט באוויר (לצורך העניין מניח את העקב על הקצה של הספה ולוחץ כלפי מטה ) 
ניסיתי דיקור , פיזיוטרפיה , ארקוקסיה וכלום לא עובד (חל שיפור קל מאוד מאוד בפיזיוטרפיה שם נאמר שזו צביטה אחורית עם בעיה במכופפי אצבעות ) אני כבר שנה ככה .
אשמח להבחנה ודרכי טיפול .
תודה,
לצפיה ב-'כאב בעקב'
כאב בעקב
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2018 | 13:08
6
זה לא מספיק כדי לאבחן
צריך להבדק ע"י אורטופד ואולי להשלים בדיקות הדמיה. 
לצפיה ב-'אגן ירכיים '
אגן ירכיים
14/01/2018 | 13:14
3
12
שלום רב,
אני בן 67. נפלתי ומאז הנפילה אני חש כאבי ירכיים. האורתופד שלך אותי לבדיקת רנטגן, אודה לפענוח התוצאה:
אגן ירכיים:
בראש הירך הימני מודגם ממצא מעוגל סמיך- אי סקרלוטי, קרוב לוודאי.
סגירה חלקית של SIJ דו"צ.
המפרקים של הירכיים תקינים.
מה משמעות הממצא בירך ימני ?
מה זה אומר שהסגירה של ה SIJ דו"צ חלקית?
האם הממצאים דורשים טיפול ואם כן איזה?
תודה רבה
לצפיה ב-'ממצאי צילום'
ממצאי צילום
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2018 | 08:39
2
11
אי סקלרוטי- איזור קטן של עצם סמיכה יותר, לרוב ללא משמעות קלינית
סגירה חלקית של SIJ- אילו הם מפרקי האגן מאחור בין האיליום לסקרום. חיבור חלקי שלהם יתכן על רקע מחלות דלקתיות. 
לצפיה ב-'מחלות דלקתיות'
מחלות דלקתיות
15/01/2018 | 19:47
1
10
שלום רב ותודה רבה על המענה.
לגבי חיבור חלקי של SIJ- ממה נובעות המחלות הדלקתיות וכיצד ניתן לטפל בהן?
תודה רבה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
18/01/2018 | 13:16
7
צריך ללכת לראומטולוג (או רופא משפחה) כדי לבצע בדיקות דם לברר הנ"ל. במידה וימצא חיובי הטיפול על ידם ולא ע"י אורטופד. 
לצפיה ב-'חשש מבעייה בברך'
חשש מבעייה בברך
13/01/2018 | 15:20
1
18
שלום רב,
רציתי לשאול בעצתך בנוגע לתופעה שאינני יודע במשך כמה זמן היא כבר קיימת אצלי, אבל שמתי לב רק לאחרונה.
התופעה:
- כיפוף ברך שמאל לזווית חדה יותר מ-90 מעלות גורמת לקנאק ללא כאב. ברגל ימין, דומה אבל קצת פחות.
- ברכיבה על אופניים ניתן להרגיש אם שמים את יד ימין בזמן פידול על הצד העליון של הירך קרוב מאוד לברך
- ניתן גם לשים רגל שמאל על מדרגה ולהישען קדימה ולהרגיש
- בתרגיל סקוואט (ירידה מעמידה לתצורת ישיבה באוויר ועלייה חזרה) ניתן אף לשמוע.
שאלות:
אני עוסק בריצה חובבנית 3-4 פעמים בשבוע, רכיבה איטית על אופניים ככלי תחבורה לעבודה (12 ק"מ כל כיוון), תרגילי חיזוק  (כולל סקוואטים ולאנצ'ים) ועלייה במדרגות בימים בהם איני רץ
- האם התופעה סמן לבעיות ברכיים בטווח הזמן הקרוב
- כיצד נזהרים? האם חייבים להפסיק ספורט בכלל, או שניתן להמשיך עד הופעת כאב?
- האם ניתן לבקש צילום ברכיים כדי להבין את מצב הברך? אם כן, איזה צילום?
בתודה מראש,

לצפיה ב-'חשש'
חשש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2018 | 08:31
28
כעקרון קליקים ללא כאב לרוב אינם מצריכים טיפול ואינם מונעים מפעילות.
במידה וזה מטריד אותך פנה לאורטופד שיבדוק אותך ויעריך את מקור הענין ומשמעותו
לצפיה ב-'פענוח CT'
פענוח CT
12/01/2018 | 13:58
1
15
שלום עשיתי תאונת דרכים לפני חצי שנה ולפני שבוע עשיתי בדיקת CT בבדיקה יצא שיש לי פרגמנט ג'רמי בT12 שגורם ללחץ קל עד בינוני על השק הדורלי מה זה אומר ועל מה זה משפיע 
לצפיה ב-'ממצאי CT'
ממצאי CT
( לעמוד שלי בתפוז )
15/01/2018 | 08:29
6
פרגמנט גרמי משמעו חתיכת עצם. כלומר ישנה חתיכת עצם הלוחצת באופן קל/בינוני על השק בו עוברים העצבים. זה יכול להיות ללא ביטוי או מלווה כאב/גירוי עצבי. 
לצפיה ב-'היום נעשה לי צילום לכף היד(בעקבות שינויים/עיוות וכאבים בזרת)'
היום נעשה לי צילום לכף היד(בעקבות שינויים/עיוות וכאבים בזרת)
10/01/2018 | 21:36
2
13
נכתב לי בתוצאות שינוים ארטרוטיים הבולטים יותר ב - DIPJ5 . שינוים ארטרוטיים קלים ב - 3,DIPJ2 . מה זה אומר?
רופא המשפחה חשד שיש לי Heberden's nodes, האם יכול להיות שתוצאות הרנטגן מעידות על זה?
האם ניתן לטפל בבעיה?

כמובן שאפנה לרופא המטפל, רק שכרגע הוא בחופשה, ואני ממש סקרנית לדעת מה יש לי?

תודה מראש!
לצפיה ב-'צילום כף יד'
צילום כף יד
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2018 | 13:18
1
19
מה שמתואר בצילום זה שינויים ארטרוטים- כלומר שינויים ניוונים/שחיקתיים של המפרקים. יתכן לעיתים גם על רקע דלקת פרקים ואת זה ניתן לברר בבדיקות דם או אצל ראומטולוג
לצפיה ב-'תןדה רבה !'
תןדה רבה !
11/01/2018 | 21:11
2
לצפיה ב-'פריקות כתף.'
פריקות כתף.
10/01/2018 | 13:32
1
16
שלום רב,
אני לאחר תאונת דרכים בתחילת שנת 2017  נגרמה  לי פריקת כתף ימין, הכתף הוחזרה למקומה בעזרה רפואית.
כמעט שנה עברה מיום התאונה והכתף ממשיכה לצאת ממקומה בתנועות מסויימות. 
הכתף יצאה ממקומה 5 פעמים מיום התאונה ועד היום.
נבדקתי אצל דר אבי שזר והומלץ לי על  ניתוח לייצוב הכתף. אני קורא לא מעט ומאוד חושש מהפרוצדורה,  בעיקר מהמגבלה שתיווצר לאחר השיקום וכו...
נבדקתי עי וועדה בביטוח הלאומי אשר בבדיקה קלינית הובחן כי:
א. סיבוב כתף חיצוני מבצע עד 50 מעלות
ב.סיבוב חףכתף פנימי הגבלה של 20 אחוז או מעלות (לא ברור לי)
שאלתי היא מה משמעות הרשום בסעיף א , ב
האם טווחי התנועה הינם בגדר הנורמה או שישנה הגבלה? ומה המשמעות הגבלה קלה או ניכרת.
תודה מראש.

לצפיה ב-'פריקת כתף'
פריקת כתף
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2018 | 13:12
6
הפורום אינו עוסק בוועדות ביטוח לאומי או נכויות
לצפיה ב-'קרע בשריר התאומים'
קרע בשריר התאומים
09/01/2018 | 07:28
1
7
שלום רב. לאחר בדיקת אולטרסאונד נמצא אצלי קרע בשריר התאומים שנגרם מפעילות ספורט. שמעתי את הטכנאי אומר שיש לי קרע של 3.8 ס"מ. מה זה אומר לגבי זמן החלמה וחזרה לשגרה ספורטיבית ? ודרכים לעזור להחלמה?
לצפיה ב-'קרע בשריר'
קרע בשריר
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2018 | 13:06
3
אם הקרע בשריר ולא בגיד וכן עובי חלקי ולא מלא, לרוב ניתן להסתפק בטיפול פיזיוטראפי. החלמה 2-3 חודשים. 
לצפיה ב-'הלוקס ולגוס'
הלוקס ולגוס
10/01/2018 | 08:52
12
הי
יש לי הלוקס ולגוס, כבר שנים. אני בת 32 ויש לי כאבים שהולכים ומחמירים מגיל 15...
כמובן שבחורף אני סובלת במיוחד, בגלל הנעלים. בקיץ אני פשוט עם כפכפים מאווררים לגמרי.
השנה זה הסבל הכי נורא שהיה לי אי פעם. הכאב מקרין כבר לכל כף הרגל וזה גם אם אני יחפה.
הלכתי לראשונה בחיי לרופאה בגלל זה.
היא ישר שאלה אותי אם אני רוצה ניתוח.
פעם ראשונה שאני חושבת על זה ברצינות..
איפה אני יכולה לקרוא על הניתוח ועל אנשים שעברו את הניתוח?
אולי מישהו פה עבר את הניתוח ויודע להגיד לי מה יותר גרוע, הניתוח או הכאבים שמלווים אותי ממילא ושבטח בגיל 50 כבר יהרגו אותי?
שלא לדבר על נעילת נעליים יפות וכו... התייאשתי מזמן מזה
לצפיה ב-'פגיעה מרסיסים בכל צד ימין'
פגיעה מרסיסים בכל צד ימין
07/01/2018 | 15:41
1
11
שלום בצבא הייתה לי פגיעה מרסיסים של RPG
בכל צד ימין, בעיקר ברגל ימין.
בין היתר יש לי רסיסים ברקמות הרכות ביד ימין, רסיסים בבית חזה ימין.
הנכות היא ברגל, ובשאר אין.
אחרי מאמץ יש לי חולשה ביד ימין בשרירים, לפעמים היד מקובעת פנימה ואין לי יכולת לישר אותה,יש כאבים בשריר והרגשה של שריפה/צריבה.
ורק לאחר מנוחה, השרירים נרפים והכאב חולף.
עשיתי בדיקת EMG ויצא תקין. מה לדעתך יכולה להיות הסיבה? האם רסיסים בבית החזה גורמים לזה? או רסיסים ביד עצמה שלוחצים על כלי הדם?
לצפיה ב-'פגיעה מרסיסים'
פגיעה מרסיסים
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2018 | 16:47
8
לפי הEMG לא נמצאה פגיעה עצבית לפיכך כנראה הנזק מקומי. 
לצפיה ב-'שבר תלישה של ה pcl עם תזוזה (מינימלית?)'
שבר תלישה של ה pcl עם תזוזה (מינימלית?)
03/01/2018 | 14:24
2
24
היי ד״ר רן.
צילום ט״מ הראה תזוזה מקבילה מעלה של כ- 4 מ״מ (מצב צילום להמחשה של תזוזת השבר - לא השבר שלי אך צורת התזוזה זהה) האורתופד אומר שהרצועה שמורה (לא ברור איך ראה זאת בצילום סי טי/רנטגן ?). הוחלט לא לנתח משום שהברך יחסית יציבה. רציתי לדעת האם השבר יצליח לחזור למקומו כך שהרצועה לא תהיה רפויה? ואם לא (בגלל שהגוף יוצר עצם חדשה ברווח שנפער), האם הרצועה תצליח לרפא את עצמה עד מצב שהיא כמעט ולא רפויה? ובגדול אשמח לדעת אם בחרנו נכון שלא לנתח (אינני ספורטאית מקצועית אך רוכבת גם על משטחים לא יציבים) והאם התזוזה נחשבת מינימלית. תודה רבה רבה!
לצפיה ב-'שבר תלישה של PCL'
שבר תלישה של PCL
( לעמוד שלי בתפוז )
04/01/2018 | 12:43
1
22
לקביעת החלטה לגבי ניתוח או טיפול שמרני יש חשיבות לגודל התזוזה ואי יציבות נגרמת. בנוסף חשוב מאוד אם לא נפגעו רצועות אחרות בנוסף. כאשר הברך יציבה ותזוזה מועטה (פחות מ5 מ"מ) ואין פגיעה ברצועות נוספות ניתן לטפל שמרני עם מחוך מתאים לברך.  
השבר לא יחזור אלא יתחבר במקומו. הרצועה לא תתקצר. 
לצפיה ב-'תודה רבה, אכן אין פגיעה ברצועות נוספות/מיניסקוס'
תודה רבה, אכן אין פגיעה ברצועות נוספות/מיניסקוס
04/01/2018 | 13:44
7
נ.ב נתראה במרפאה שלך בקרוב (-:
לצפיה ב-'תוצאות CT עמוד שדרה מותני סקארלי'
תוצאות CT עמוד שדרה מותני סקארלי
02/01/2018 | 19:28
3
42
LUMBAR DISC HERNINATION
שלום,
בת 70
כאבים בברכיים וברגל שמאל לא תמידיים.. ולפעמים בגב..
ברצוני לדעת מה אומרות תוצאות הבדיקה?
לפי שחזור מודגמת הנמכה של מרווח הבין חולייתי L5-S1.
מנח של החוליות תקין.
המנגיומה ב- L2.. מה אומר בבקשה? האם מסוכן? האם יכול להתפתח?
במרווח D12-L3 ללא בלט דיסק.
במרווח L3-L5 בלט אנולוס ללא סימני לחץ על השוק הדורלי.
במרווח L5-S1 אזור מעבר.
ארטרופטיה פצטרית ב- S1-L4 מה זה אומר בבקשה?
מבנים גרמיים שמורים.
תודה אשמח לתשובה מפורטת לגבי כל הבדיקה. תודה
לצפיה ב-'CT'
CT
( לעמוד שלי בתפוז )
04/01/2018 | 12:34
2
21
המנגיומה- התרחבות של כלי דם . לעיתים בגוף החוליה. לרוב ללא משמעות. 
ארטרופטיה פצטארית- שינויים ניוונים של מפרקים קטנים שיש בין החוליות (פצטים). יכול לגרום כאב. לא מתואר לחץ על העצבים .
לצפיה ב-'שאלה נוספת ברשותך'
שאלה נוספת ברשותך
04/01/2018 | 13:29
1
12
רשית תודה על המענה המהיר, שנית- האם זה יכול להתפתח למשהו אחר?
ואם יש טיפול עבור נתונים אלו? תודה!
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
08/01/2018 | 16:50
9
הטיפול בהתאם להסתמנות הקלינית. במרפאת כאב ניתן להתאים טיפול מתאים לכאבי הגב.  לשקול בירור נוסף לכאבי הברכיים. שחיקה? 
לצפיה ב-'עזרה בפיענוח ct'
עזרה בפיענוח ct
28/12/2017 | 12:41
1
26

שלום רב 
אני צריך עזרה בפיענוח תשובת ct.
אני סובל בחודשיים האחרונים מכאבים חזקים באזור הכתף והצוואר.
תודה מראש
דרור

לצפיה ב-'תשובת CT צוואר'
תשובת CT צוואר
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2017 | 13:10
20
עד גובה C6 התשובה שהכל תקין, מעבר לאזור זה לא הצליחו לפענח עקב קשיים טכנים. חזור לרופא המטפל. 
לצפיה ב-'כאביים מתמשכים בברכיים'
כאביים מתמשכים בברכיים
27/12/2017 | 15:46
2
43
היי אנשים,
יש לי כאבים חזקים לאחרונה באיזור הברכיים. דווקא אחרי מנוחה שאני יושבת הרבה, פתאום שאני מתרוממת מהכיסא מרגיש לי כאילו אני קשישה בת 80 מרוב שכואב לי, הקימה שלי איטית כזה. קבעתי תור לאורטופד וזה רק עוד חודשייםם, מעייף הבירוקרטיה במדינה הזו. יש למישהו המלצה מה אוכל לעשות בינתיים?

תודה רבה מראש.
לצפיה ב-'מבין אותך לגמרי'
מבין אותך לגמרי
27/12/2017 | 16:03
27
זה סיוט לקבוע תור בקופות חולים, שמדובר בכאבים חזקים לפעמים עדיף ללכת על רפואה פרטית אין ברירה. לפי מה שאת מספרת לדעתי שווה לך לנסות טיפול פיזיותרפי, יכול ממש לשפר את המצב וגם כל מיני תרגילים לעשות בבית. אני טיפלתי בעצמי לפני כמה שנים אחרי שהייתי מתאמן יותר מידי, במרכז אסף לשחייה וטיפול, שיפרו לי ממש את הכאבים ברגלים ונתנו לי מלא טיפים ותרגילים איך להתגבר לבד בבית על הבעיות. ממליץ לך בחום לדבר איתם :
לצפיה ב-'כאבי ברכיים'
כאבי ברכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2017 | 13:08
16
רצוי לבצע בירור אצל אורטופד. 
במידה ולא נגיש ניתן לפנות לרופא משפחה כדי לשלול בעיה דחופה, ולקבל כדורים להקלה והפניה לפיזיוטראפיה. 
לצפיה ב-'קרע במינקוס'
קרע במינקוס
26/12/2017 | 17:06
1
21
שלום 
מעלשנה כאבים בברך שמאל קושי בעלייה וירידה במדרגות טופלתי באטופן ואקקוקסיה 
הכאבים ממשיכים 
Us -בורסה סופראפטרלית נוזל יתר ,רנטגן התחדדות גבשושית טיביה ,אנטזופיט זעיר סופראפטרלית.
בדיקה גופנית אצל אורתופד קרע במינקוס והומלץ ניתוח
האם עליי להסתמך על הבדיקה או לדרוש mri ?
תודה 

לצפיה ב-'כאבי ברך'
כאבי ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
28/12/2017 | 13:06
14
כיום נהוג לבצע MRI ברך טרם הניתוח כשיש חשד לפגיעה במניסקוס. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
יאיר סמוגורה- משרד עורכי דין
יאיר סמוגורה- משרד עו"ד
פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף ותאונות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה