לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'כאבי גב אמצעי/תחתון באמצע השינה'
כאבי גב אמצעי/תחתון באמצע השינה
10/01/2017 | 11:33
1
17
שלום,

אני בת 34 מבנה גוף ממוצע מתאמנת אימוני כח 4 פעמים בשבוע מזה כשנה ובשבוע האחרון החלו לי כאבים בגב האמצעי /תחתון וכאבי בטן באותו קו ורק מתוך שינה. אני נרדמת רגיל ללא כאב ובאמצע הלילה מתעוררת מהכאב וכל עוד עומדת פחות כואב לי מאשר בשכיבה, הכאב עובר לי רק לאחר לקיחת משכך כאבים וכל עוד כואב לי לא יכולה לשכב. בבוקר הכאב בגב נשאר מעומם קצת ומתחיל לעבור לקראת הצהריים וחוזר חלילה. מעולם לא סבלתי מכאבי גב. מה זה יכול להיות. אני עושה ספורט ולא רוצה לעשות נזק...
לצפיה ב-'כאבי גב ליליים'
כאבי גב ליליים
( לעמוד שלי בתפוז )
16/01/2017 | 15:01
11
כאבי גב המעירים בשינה צריכים בירור!
בדיקה גופנית, צילום ויתכן הדמיה נוספת
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:47
1
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'מה זה קומפרסיה חולייתית?'
מה זה קומפרסיה חולייתית?
08/01/2017 | 11:46
1
12
שלום רב, בפיענוח בדיקת סיטי גב נכתב קומפרסייה חולייתית עליונה בגובה D12, D11 עם הקטנת גובה בשיעור 11%.
מה זה אומר?
לצפיה ב-'קומפרסיה חולייתית'
קומפרסיה חולייתית
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 12:51
9
משמעותה דחיסה בחוליה שזה סוג של שבר בו החוליה נדחסת. לרוב נובע מאוסטיאופורוזיס אצל מבוגרים או במקרה של חבלה גם אצל צעירים. בדחיסה קטנה הטיפול יהיה שמרני ויתכן צורך במחוך לתקופה. בדחיסה משמעותית יתכן צורך בהתערבות ניתוחית. 
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
06/01/2017 | 13:43
7
קיבלתי הפניה למדרסים והלכתי לחנות וראיתי את המותגים של הנעלה שלהם ,ואשמח לדעת עד כמה קניית נעליים מאצלם היא קניה כדאית שאני מקבל את המדרסים מהם? המותג שראיתי הוא AELREX תודה לכם
לצפיה ב-'קרע חלקי בגידי השרוול המסובב'
קרע חלקי בגידי השרוול המסובב
04/01/2017 | 11:14
1
20
שלום,
לפני כחודשיים וחצי נחבלתי בעבודה ובבדיקת האולטרסאונד נמצא כי יש לי קרע חלקי בגידי השרוול המסובב.
נאס עלי כמובן לבצע תנועות מסוימות ולהרים משקלים כבדים.
רציתי לשאול האם יש סוגי פעילות גופנית שמותר לי לעשות שאינם מהווים סכנה להגדלת הקרע בגידים (כמו יוגה, פילאטיס, זומבה וכו').
מאז שנחבלתי אני לא מבצעת פעילות גופנית וזה מאד חסר לי.
לצפיה ב-'קרע חלקי בגיד המסובב'
קרע חלקי בגיד המסובב
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 12:47
6
רצוי לקבל הפניה לפיזיוטראפיה ושם לקבל הדרכה לתרגול איתם ועצמי. ישנו גם פורום פיזיוטראפיה לקבלת המלצות. 
לצפיה ב-'זריקת אפידורל עם שיקוף'
זריקת אפידורל עם שיקוף
03/01/2017 | 15:04
2
12
אני אמור להיבדק במרפאת כאב בשל כאב מתמשך בכתף וטיפולים לא עוזרים.
נאמר לי שעלי לקבל זריקת אפידורל עם שיקוף.עלי לחשוש?
לצפיה ב-'זריקה עם שיקוף'
זריקה עם שיקוף
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 12:44
1
5
זה יותר התחום של רופאי הכאב שברובם מרדימים בהכשרה. כעקרון השיקוף עוזר לדייק במיקום ההזרקה. לפני הפעולה יסבירו סיכונים וסיכויים. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/01/2017 | 15:32
1
לצפיה ב-'כאבים בברך ימין בחלק האחורי - ימני בעת ריצה'
כאבים בברך ימין בחלק האחורי - ימני בעת ריצה
02/01/2017 | 00:04
3
29
שלום רב,

אני בן 28, בריא, מתאמן למרתון 10 ק"מ.
כיום אני רץ 8 ק"מ (לאחר אימונים של חודש וחצי) אך לפני כשלושה שבועות - חודש החלו להופיע לי כאבים לאחר ריצה של כ3-4 ק"מ בברך של רגל ימין בחלקה האחורי - צידי (לפי תרשים שראיתי והצלבתי, מדובר בHamstring tendonitis). ממה יכולים להיות כאבים אלה ? האם עלי להשתמש בתכשיר עזר ? כיצד להתנהג ? האם עלי להפסיק לרוץ ?

תודה

לצפיה ב-'כאבי ברך בריצה'
כאבי ברך בריצה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/01/2017 | 14:29
2
20
כאבי ברך בריצה, בצד חיצוני (לטראלי) שמופיעים באמצע הריצה יכולים לנבוע ממספר סיבות. בין הנפוצות ITB SYNDROME שבו גיד הITB משתפשף על צד הברך. יתכנו גם דלקות גידים נוספות וגם בעיות בתוך הברך. 
הטיפול תלוי באבחנה ויכלול לרוב המרת פעילות (לדוגמא בITB אין בעיה עם אופניים) , כדורים נוגדי דלקת וטיפול פיזיוטראפי. 
לצפיה ב-'המשך לשאלה'
המשך לשאלה
02/01/2017 | 15:01
1
18
תודה על התשובה המהירה.
אני לא מעוניין להפסיק לרוץ שכן אני מתאמן למרתון. 
מה הן הדרכים להקלה על הכאב בזמן הריצה ? אציין כי הכאב לא מורגש כלל לאחר יום וחצי - יומיים. האם יש רצועה כלשהיא שמומלץ לחבוש סביב הברך בזמן הריצה ? 
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 12:42
10
לא תמיד מה שאנחנו מעונינים זה הטוב עבורנו. אתה יכול לנסות שימוש בברכיה/חבישה אלסטית בזמן הריצה. אם לא נפתר או מחמיר גש להבדק להמלצות ספציפיות. 
לצפיה ב-'פקקת ורידים בגבס'
פקקת ורידים בגבס
02/01/2017 | 14:47
1
13
שלום רב, שברתי 2 עצמות מסרק בכף הרגל ואני עם גבס למשך חודש/ חודש וחצי. האורטופד אמר שיכול להיווצר מצב של פקקת ורידים ןשיש לקבל זריקות למניעה. לא שמעתי על זה ורציתי לשאול מה הסיכוי שזה יקרה? האם זה באמת נחוץ? אני בת 42 בריאה בדר"כ ופעילה.
לצפיה ב-'פקקת ורידים'
פקקת ורידים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 12:39
5
ישנם מצבים של סיכון יתר לפקקת ורידים. הם קשורים גם לגורמים ספציפים לחולה כגון גיל ומחלות רקע וגם לפגיעה כגון ניתוח החלפת מפרק או אי מוביליזציה בגבס על רקע שבר בגפה תחתונה. במקרים כאלה נותנים טיפול מניעתי. ככל שהחולה נייד יותר הסיכון מופחת. 
לצפיה ב-'שלום לכולם, חדש כאן ומעוניין בהתייעצות'
שלום לכולם, חדש כאן ומעוניין בהתייעצות
29/12/2016 | 08:51
2
34
בשנת 2015 עברתי שתי תאונות דרכים עם אופנוע
נפגעתי בברך ימין פגיעה משמעותית הכוללת קריעת
רצועה צולבת קדמית ועוד פגיעות פנימיות .

תבעתי את הביטוח ולפני כ-10 ימים הייתי אצל רופא
מוסכם , הוא שלח אותי לצילומי רנטגן של שתי הברכיים
, הפגיעה בברך ימין.

התשובה של הרנטגן כתובת:
אין עדות לשברים , גם ברנטגן שעשיתי אחרי התאונות
לא היה דבר נראה ברנטגן אלא באמצעות.אר.איי וסי.טי.
, נכתב שם:
" הסתיידויות תוך מפרקיות באיזור האינטרקונדילרי מצד ימין
כתוב: עדות לפגיעה?

הייתי שמח להסבר , תודה מראש
לצפיה ב-'צילום'
צילום
( לעמוד שלי בתפוז )
29/12/2016 | 13:34
1
18
בצילום רנטגן לא ניתן להדגים את הרצועה הצולבת או מניסקוסים. ניתן להתרשם מנזק שחיקתי מצטבר לברך בעקבות הפגיעה ומשברים, עמדתם, מידת החיבור שלהם וכו וקרוב לוודאי שזה מה שרצו לראות. ההסתידויות יכולות לרמז על תלישת הרצועה. 
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
30/12/2016 | 00:04
4
לצפיה ב-'קרע ברצועה צולבת קדמית '
קרע ברצועה צולבת קדמית
26/12/2016 | 20:50
1
21
שלום
אני סובל מקרע ברצועה צולבת קדמית ומיניסקוס מזה 5 שנים סובל מנעילות ובריחות לא מעוניין בניתוח שחזור
1. אני משתמש במגן ברך עם צירים על בסיס יומיום האם זה בריא ?
2. אני יכול לעשות ריצה קלה על הליכון?
3. מדרס אורטפדי יקל על כאבים ועומס על הברך?
4. יש קשר של משקל הגוף על כאבים ועומס?
5. פיזותרפיה וחיזוק שרירים ימנע נעילות ובריחות ?
6.קיימת החמרה יותר מנעילות במידה ואני לא עושה ניתוח שחזור?
תודה
לצפיה ב-'קרע ברצועה צולבת קדמית'
קרע ברצועה צולבת קדמית
( לעמוד שלי בתפוז )
29/12/2016 | 13:30
12
כאשר יש אי יציבות חוזרת (בריחות) של הברך נוצר נזק מצטבר למבני הברך. ניתן לנסות מגן ברך עם צירים שמיועד לייצבה פאסיבית וכן חיזוק שרירים בפיזיוטראפיה. במידה ועדיין נמשכת אי היציבות, צריך לשקול בכל זאת תיקון ניתוחי.  ריצה על הליכון רק במידה והרגל אינה בורחת בזמן הפעילות. 

לצפיה ב-'כאבי גב'
כאבי גב
27/12/2016 | 16:17
23
שלום,
אני סובל מכאבי גב עקב פריצת דיסק כבר כמה חודשים, לצערי הרופאים לא יכולים לעשות יותר מדיי נגד התופעה. לכן אני אשמח להמליץ על שיטת טיפול חדישה שעוזרת לי ביום יום להתמודד עם הכאב.
לצפיה ב-'החלפת מפרק ירך'
החלפת מפרק ירך
24/12/2016 | 11:17
1
18
חצי שנה לאחר ניתוח להחלפת מפרק ירך אני מרגיש כאבים/צריבה לאורך הירך והגבלה בכיפוף הרגל ובהליכה. מה ניתן לעשות?
לצפיה ב-'לאחר החלפת מפרק ירך'
לאחר החלפת מפרק ירך
( לעמוד שלי בתפוז )
26/12/2016 | 14:15
12
הגבלת טווחים וכח ניתן לשפר בפיזיוטראפיה או הידרוטראפיה. 
בכל מקרה רצוי לברר מה הגורם (בדיקת רופא, צילומים, אם יש הפרעת תחושה לשקול EMG וכו)
לצפיה ב-'ניתוח עצם קלובה (ולגוס)'
ניתוח עצם קלובה (ולגוס)
23/12/2016 | 16:01
2
14
שלום וברכה, אבי אובחן כסובל מעצם קלובה ברגל וצפוי לעבור ניתוח לתיקון. הוא בן 67 ואנחנו גרים באיזור הגליל. 
אולי תוכל להמליץ על בית חולים ממולץ (כירורג מומלץ) באיזור הצפון לניתוחים כאלה.
תודה מראש
לצפיה ב-'ניתוח בצפון'
ניתוח בצפון
( לעמוד שלי בתפוז )
26/12/2016 | 14:13
1
8
אני לא ממליץ על רופאים/בתי חולים אבל אולי הגולשים האחרים יוכלו להמליץ לך מניסיונם
לצפיה ב-'ניתוח הלוקס בנהריה-דר' שטראקר, מנתח עם מגנזיקס הבורג הנספג'
ניתוח הלוקס בנהריה-דר' שטראקר, מנתח עם מגנזיקס הבורג הנספג
04/01/2017 | 07:15
8
מנתח מעולה ורגיש. משתמש עם הבורג החדש https://www.facebook.com/magnezix
לצפיה ב-'שבר תלישה ונקע'
שבר תלישה ונקע
20/12/2016 | 17:43
1
45

שלום,
לפני כחודש נפלתי וסובבתי את כף הרגל.
בצילום הראשון שעשיתי לא ראושבר ולכן חיכיתי שיעבור.
היום,
לאחר כמעט חודש עשיתי אולטרסאונד שם ראו:
"הסתיידות מעל החלל המפרקי שבין הבסיס של ה-1 MTT ו- 2 בגודל 5*7 מ'מ. מתאים לשבר תלישה.
בנוסף הודגמה התעבות של הרצועות ה-1 TMT ו-2 מתאים לנקע.
מעט יותר לטרלי חשש לשבר של הקונייפורם ה-3.
חשש לנקע עם שבר תלישה של הרצועה שבין הקובואיד למטראזוס ה-4 עם עיבוי של הרצועה והסתיידות מעל הקובואיד.
מצב דומה בין הקובואיד למטאטרזוס ה-5.
מצב מתאים לנזק כמעט בכל ברוחב של הקו ע'ש ליספרנק.
הודגמה בצקת תת עורית."
עד כאן הממצאים.
בנוסף אני בהריון שבוע 26,
נאמר לי ע"י הבודק עם הסתייגות ללכת לאורתופד, שאין הרבה מה לעשות אלא רק ניתוח.
האם לדעתך פיזיותרפיה יכולה לעזור או שחייבים ניתוח?
אשמח להמלצה לאורתופד טוב באיזור ירושלים.
תודה!

לצפיה ב-'פגיעה בכף רגל'
פגיעה בכף רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
22/12/2016 | 13:20
8
הממצאים מעלים חשד לשבר באזור ע"ש ליספרנק. בד"כ הטיפול יהיה ניתוחי ואי טיפול מהתחלה יגרור בעיות. כדי לבדוק לעומק יש לפנות למרפאת כף רגל /מומחה כף רגל עם ההדמיה. רצוי בהקדם.
לצפיה ב-'חני אורטופדיה - מדרסים,אביזרים,פתרונות אורטופדיים והנעלה.'
חני אורטופדיה - מדרסים,אביזרים,פתרונות אורטופדיים והנעלה.
18/12/2016 | 17:02
10
חני אורטופדיה בעלת ידע רב וניסיון מעשי בהכנת מדרסים בהתאמה אישית .

חני אורטופדיה מתמחה במגוון השיטות הקיימות והמובילות בתחום להתאמת 
מדרסים ופתרונות אורטופדיים.

לחני אורטופדיה פתרונות אורטופדיים ייחודים כמו:
*גרביים אלסטיות במידות גדולות.
*מוצרי שיקום ייחודים.
*הנעלה אורטופדית לכל צורך ועוד..

חני אורטופדיה משווקת את אביזרי האורטופדיה והשיקום הטובים והמובילים בעולם:
 AIR CAST, ORLIMAN, SIDAS, MEDI, DONJOY, BAUERFEIND ועוד...

ישנם סוגים רבים של מדרסים כגון:
 מדרסים לספורטאים, מדרסים לנעלי עקב, מדרסים פונקציונליים, מדרסים לילדים, מדרסים רכים, מדרסים לחולי סכרת, מדרסים לטיפול בדורבן, מדרסים לטיפול בפלטפוס, מדרסים לטיפול בקשת גבוהה, מדרסים לטיפול בקשת נמוכה, מדרסים לטיפול בנקעים חוזרים, מדרסים לעמידה ממושכת, מדרסים להליכה, מדרסים לטיפול בדלקות חוזרות ועוד....

הוועדים הגדולים והמובילים במשק בחרו בחני אורטופדיה כספקית המובילה שלהם כמו: עובדי פרטנר, קרנות השוטרים, NESS, SAP,UPS,פרטנר, ביטוח דקלה,אלבר, מגדל, בזק בינלאומי, מזרחי טפחות, מועדון יחד, ידיעות אחרונות, ארגון המורים, שטראוס מים, קומברס, עיריית פתח תקווה, מכבי אש פ"ת, מכבי אש ראשון לציון ,עובדי צה"ל ועוד רבים.

חני אורטופדיה בהסדר עם כל קופות החולים לאספקת מדרסים ואביזרים אורטופדיים.
יחס מקצועי ואישי.

*אפשרות הגעה לבית הלקוח בתיאום בראש בכל הארץ.
*כמו כן ישנה אפשרות ללקיחת מדרסים ע"י גבר/אישה בתיאום מראש.

איכילוב 10 פתח תקווה
MIDRASIM.CARE
050-2603355 
לצפיה ב-'אוסטאופורוזיס'
אוסטאופורוזיס
14/12/2016 | 21:30
1
39
שלום
אני בת 24,אני סובלת משברי מאמץ, בעקבות אימוני ריצות אינטנסיבים ,בשוקיים ודלקת בברכיים
ובמהלך החמרת כאבים בברכיים ניתן לי על ידי רופאת המשפחה בצורה לא אחראית מינון גבוהה של סטרואידים למשך 3 שבועות
לאחר מכן בבדיקת MRI של הברכיים והשוקיים ראו איזורים עם אוטם (ללא הספקת חמצן ודם) וביצעתי לפני מס ימים בדיקת צפיפות עצם ואכן נראה ירידה בספיגת הסידן ושיש לי אוסטאופורוזיס האורטופדית טוענת שזה תוצאה של הסטרואידים.. הבנתי שזו מחלה שמופיעה בגיל המבוגר.. השאלה אם זה הופיע לי כרגע זה לכל החיים או שיש סיכוי שהרגליים יחלימו לגמרי? אין באפשרותי לחזור יותר לפעילות גופנית?
לצפיה ב-'אוסטיאופורוזיס'
אוסטיאופורוזיס
( לעמוד שלי בתפוז )
15/12/2016 | 13:30
16
יש כאן מספר נושאים שונים. שברי מאמץ פרט לדרגות גבוהות חולפים מעצמם עם מנוחה. אוסטיאופורוזיס בבחורה בת 24 מצריך העמקה. הכתובת הנכונה לבירור אוסטיאופורוזיס זה אנדוקרינולוג . איזורי אוטם בעצמות לאחר מתן סטירואידים זו בעיה שונה. 
לצפיה ב-'כאבים בברכים'
כאבים בברכים
12/12/2016 | 12:22
1
24
בבקור אצל אורתופד ברכיים הוא כתב שיש צורך לאבחנה מבדלת בין שבר אס"ק של MFC לבין קרע בסהרון המדיאלי.
האם אפשר לקבל פענוח של הנכתב להדיוטות בעניין.

תודה
לצפיה ב-'פענוח אבחנות'
פענוח אבחנות
( לעמוד שלי בתפוז )
12/12/2016 | 12:48
16
למעשה הרופא רוצה לאבחן ולהבחין בין מספר אפשרויות:
קרע בסהרון המדיאלי הינו קרע במניסקוס הפנימי. 
שבר אס"ק = שבר אי ספיקה = נמק ספונטני בברך- כולם שמות נרדפים. מדובר על תהליך בעצם הלוקח מספר חודשים ובו העצם נספגת ונבנית מחדש. הטיפול לרוב לא ניתוחי. 
לצפיה ב-'תחליף לחלק מניסקוס שנכרת'
תחליף לחלק מניסקוס שנכרת
08/12/2016 | 11:36
2
20
שלום,
חלק מהמניסקוס באחת מברכי נכרת ואני מודאג מההשלכות העתידיות (אני בן 18).

אני מבקש לדעת האם  הטיפולים הבאים אכן מבוצעים כיום ומה סיכויי ההצלחה שלהם:
1. השתלה של מניסקוס מהמת או ע"י תחליף מלאכותי.
2. טיפול ב- MRI בטכנולוגיתMBST (עירור יצירת תאי סחוס).
3. aci - השתלת תאי סחוס של המנותח עצמו שגודלו בתרבית.

תודה
לצפיה ב-'תחליף מניסקוס'
תחליף מניסקוס
( לעמוד שלי בתפוז )
08/12/2016 | 13:07
1
14
במקרים של כריתה מלאה! או כמעט מלאה! של המניסקוס, ניתן לשקול השתלת מניסקוס מן המת. 
מניסקוס מלאכותי נמצא בשלב הנסיונות. ראה קישור:. http://www.tasmc.org.il/VOD/Pages/meniscus.aspx
שאר הטיפולים מיועדים לסחוס ולא למניסקוס. 
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה המהירה.'
תודה רבה על התגובה המהירה.
08/12/2016 | 14:21
4
לצפיה ב-'ניתוח הגלונד'
ניתוח הגלונד
07/12/2016 | 12:26
13
��שלום לכל סובלי ההגלונד ודורבן העקב!!!
שימו לב סיפור זה יחסוך לכם המון כסף וניצול לרעה...
אני אישית עברתי שתי סדרות של 10 מפגשים כל אחת ( ש״ח 10.000 )
להגלונד וסדרה אחת לדורבן, לדורבן סדרה אחת עזרה להגלונד אפילו שתי סדרות לא עזרו, לבסוף נותחתי באיכילוב לפני 3 שבועות ואני כרגע מחלים... (גבס סך הכל 6 שבועות)...אבל רציתי לדבר איתכם על ניצולי פציינטים למיניהם...שבועיים אחרי ניתוח הועמדתי על ידי הרופא בדילמה, נאמר לי שעדיף גבס פלסטיק שאפשר להוריד במקלחת, וגם עדיף כדי להחזיר את גיד האכילס בהדרגה לפעילות..(אחרי שנחתך כדי להסיר את בליטת העצם ונתפר והוצמד לעצם העקב על ידי בירגי טיטאניום) אני נמצא בבית חולים איכילוב, מורידים לי את הגבס וברור לי שאני לא יכול לצאת בלי כלום...שלחתי את אשתי לחנות שבתוך בית החולים...(תפנית אורטופדיה...יופי של תפנית!!!) אני במכבי זהב, ונאמר לי שהם לא יודעים אם יש החזר...(אין!!!! בדקתי מול הקופה) וביקשו ממני 900 שח עבור ״גבס מקורי...״ או 600 לא מקורי...״ הרגשתי קצת כמו חלקי חילוף לרכב...אבל התחלתי לברר במקום עם האחים...נאמר לי שממש בקניון החיצוני והצמוד ישנה חנות בשם ״רגליים אורטופדיה״ - וה״צדיקים״ האלה עובדים עם מכבי זהב...כך שכזה אביזר במקום שיעלה 900 ש״ח ...רק השתתפות עצמית של 71 שח...נשמע נפלא...לכאורה....לשם הגעתי במצב נראה לעין על כסא גלגלים...ונאמר לי אכן האביזר 71 שח (...את הקופה שלהם הם עושים מקופת החולים שלי!!!) אבל חביבי, הרופא מבקש כאן, גם שלוש שכבות של גומי בעקב, כל שכבה 1 ס״מ ...  ועכשיו התרמית: שימו לב: כל שכבה (שעלותה אני מעריך בפחות משני שח) תעלה לך, אחרי הנחה (בגלל שקנית גם גבס פלסטיק... רק 180 שח בעלות כוללת של 540 שח...כך שעשו קופה גם ממני וגם מקופת החולים שלי!!!! מרגיז!!!! כי ידוע להם שאני זקוק לשכבות האלה....ולא אצא משם בלי....ניצול לרעה של חולים!!! התרחקו משתי החנויות האלה ...שאלו את הקופה לאן ללכת, ואפילו במחיר של לחכות שם למשהו שיעשה עבורכם את השרות...
לצפיה ב-'מה יכול להיות שגורם לבעיה?'
מה יכול להיות שגורם לבעיה?
02/12/2016 | 12:13
1
34
בכל פעם שאני הולך עם נעליים אני מרגיש שהנעלים לוחצות את הבהונות הצידה לכיוון שאר האצבעות. זה כואב ומעוות לי את הבהונות. עכשיו אני הולך עם נעליים רחבות וגדולות עליי בכדי שלא יכאב, אבל זה מסורבל ולא נעים.
האם יכול להיות שמדרסים יפתרו את הבעיה? האם יכול להיות למשל שכף הרגל שלי לא נוחתת נכון\קורסת פנימה ובגלל זה יש חיכוך של הבוהן עם הנעל? איזה עוד אפשרויות קיימות?
תודה מראש עבור תשובה.
לצפיה ב-'בעיה'
בעיה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2016 | 15:13
10
יתכן שמבנה כף הרגל גורם לחיכוך הבוהן הגדולה עם הנעל ובחלק מהמקרים מדרסים יכולים לעזור. צריך לפנות לבדיקת אורטופד שיגיד לך האם זה המקרה. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
בעיות פוריות? ד"ר רבהון
פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף
ד
ד"ר דוד אנג'ל - אורטופד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה