לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1375213,752 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'שחיקת סחוס במפרקי הברכיים'
שחיקת סחוס במפרקי הברכיים
09/03/2018 | 03:59
1
23
שלום רב. אימי בת 70 וסובלת משחיקת סחוס במפרקי הברכיים.הוזרקו סטרואידים אשר הפחיתו חלקית את הכאב.אמא מאוד לא רוצה לבצע ניתוח החלפת מפרקים. אילו פעולות/טיפולים נוספים ניתן לעשות על מנת להקל על הכאב אשר מופיע בעיקר בהליכה?האם מומלץ לבצע הליכות על מנת לחזק שרירים ברגליים?האם זה יכול להקל בהמשך על הכאב?תודה  מראש, יעל
לצפיה ב-'שחיקת סחוס ברכיים'
שחיקת סחוס ברכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2018 | 12:16
13
כאשר השחיקה משמעותית הפתרון הינו ניתוח. 
למי שלא מעונין ניתן לנסות פיזיוטראפיה, ברכיות , נעלים מיוחדות , הזרקות. (אם השחיקה קשה מאוד זה לא יעזור). 
לצפיה ב-'שאלה לגבי כאבי פיקה'
שאלה לגבי כאבי פיקה
08/03/2018 | 16:48
14
האם יש אורוטפדים מומלצים במרכז הארץ, שמתמחים בבעיה ספציפית זאת? תודה.
לצפיה ב-'נאמבר 7'
נאמבר 7
08/03/2018 | 07:38
23
מבקשת המלצות או אי המלצות על נאמבר 7 לכאבי מפרקים וגב תחתון
לצפיה ב-'התכווצויות בירך'
התכווצויות בירך
07/03/2018 | 13:24
1
14
שלום.
אני בן 27.
לאחרונה, במיוחד לאחר שאני קם מהשינה, קשה לי לעמוד עם הרגליים בצורה ישרה מאחר שאני מרגיש "התכווצויות" או "תפיסות" מאוד לא נעימה בירכיים, בכל החלק שמעל הברך - בשתי הרגליים.
רציתי לשאול ממה ייתכן שזה נגרם, ומה הפתרון במקרה הזה.
תודה.

לצפיה ב-'התכווצויות בירך'
התכווצויות בירך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2018 | 12:14
8
צריך לבדוק. ראשית רופא משפחה לוודא שאין בעיה באלקטרוליטים כגון סידן מגנזיום, הפרעות בבלוטת יותרת התירואיד וכו
לצפיה ב-'כאבים באגן / גב תחתון'
כאבים באגן / גב תחתון
07/03/2018 | 12:26
1
30
אני בת 40, כבר כחצי שנה שיש לי כאבים באזור המותן / אגן בצד שמאל, וגם בנוסף באזור המפשעה.
הכאבים הם בעיקר במעברי מצבים (לקום, לשבת), בסיבוב אגן, בהתכופפות, גם בשינה בתנוחות מסוימות.
ראיתי כבר 3 אורתופדים, פעם אחרונה קיבלתי ארקוקסיה 90 לשבועיים - ואכן בזמן הנטילה הכאב עבר, אבל חזר ברגע שסיימתי. 
עשיתי CT וקיבלתי את הפענוח הנ"ל, התור הבא לאורטופד עוד רחוק..
האם זה יכול להסביר את הכאבים? מטריד אותי המוקד הסקרלוטי - אפשר הסבר?
תודה!
לצפיה ב-'מוקד סקלרוטי'
מוקד סקלרוטי
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2018 | 12:13
11
מוקד סקלרוטי - הכוונה לאזור יותר "לבן" בצילום שבו העצם יותר דחוסה. לרוב אין בכלל משמעות קלינית. 
לצפיה ב-'קרע חלקי בשוק'
קרע חלקי בשוק
07/03/2018 | 11:34
1
26
במהלך טיול הרגשתי דקירה בשריר התאומים ,
באבחון של רופא חבלה : partial tear of muscult LT leg ?
ברך וקרסול תקינים , אבל הדקירות עדיין קיימות ולא יכול לעמוד על הרגל.
מה המשך הטיפול הנכון ? צילום ומתי (הופנתי לביקורת US - מתי נכון לבצע?) פיזיותרפיה?
לצפיה ב-'קרע חלקי בשוק'
קרע חלקי בשוק
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2018 | 12:11
6
זה תהליך בין 1-3 חודשים. אפשר להעזר בפיזיוטראפיה. צריך לראות שיפור הדרגתי. הUS לאשר אבחנה ולהעריך היקף קרע
לצפיה ב-'כאב כף רגל '
כאב כף רגל
07/03/2018 | 10:07
1
27
שלום אני בן 48 ושברתי את קרסול ימין לפני המון שנים וגם את קרסול שמאל לפני כ-4 שנים. שני מקרים שונים לגמרי בימין גיבסו את הרגל בלבד ואילו בשמאל עברתי ניתוח עם פלטינות ב6 חודשים האחרונים אני סובל מכאבי תופת ברגל ימין ומידי פעם גם בשמאל נשלחתי לצילומים ואילו התוצאות
מ"א קיבוע 2-1 -TMJ משמאל-ארתרודזיס .
עיוות מה של צווא מסרק 4 משמאל-שבר חישן ככל הנראה .
פרט לכך ללא ממצא פתולוגי גס דו"צ
ממצא לואי-מ"א קיבוןע בשוקית רחיקנית משמאל .. אשמח לתשובתך
לצפיה ב-'כאב כף רגל לאחר שבר/ניתוח'
כאב כף רגל לאחר שבר/ניתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2018 | 12:09
6
זה לא מספיק לחוות דעת. יתכן שדבר פשוט כגון מדרסים יוכל לעזור אבל הרופא צריך להעריך קלינית מה מקור הכאב ברגל. 
לצפיה ב-'כאבים מהמרפק עד כף היד'
כאבים מהמרפק עד כף היד
06/03/2018 | 21:26
1
14
מזה כמה חודשים יש לי כאבים מהמרפק עד כף יד ימין [ימנית]. פניתי לרופא אורתופד ונתן לי כדורים סלקוקס שלא עזרו כלל ומעכשיו אני עם אקמול פוקוס. מנסיון רפואי מה זה יכול להיות שהכאבים לא עוברים ואני לא מתפקדת והרופא לא יודע מה זה. האם למישהו יש דיאגנוזה שונה. אני צריכה ללכת לרופא נוסף ואני מקווה שאמצע תרופה לכאבים.
שמעתי עם גלי הלם. מה זה?
לצפיה ב-'כאבים ממרפק עד כף יד'
כאבים ממרפק עד כף יד
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2018 | 12:07
11
יכולות להיות מספר אבחנות מדלקות גידים במרפק ועד הפרעה עצבית. בהתאם הטיפול שונה (לדוגמא ניתן לתת זריקה בחלק מהמקרים או טיפול פיזיוטראפי או אביזר אורטופדי.) גלי הלם לא בסל של קופח , ולא תמיד יותר עוזר מהאפשרויות שציינתי. 
לצפיה ב-'ספורט תוך כדי טיפול בארקוקסיה (בעקבות דלקת בברך)'
ספורט תוך כדי טיפול בארקוקסיה (בעקבות דלקת בברך)
06/03/2018 | 09:27
1
16
שלום רב,
אני עוסק בספורט (3 פעמים בשבוע 10קמ בכל פעם וגם פעם בשבוע שעתיים כדורגל) ובחודשים האחרונים התחלתי לחוש כאבים בברך והפחתתי עומסים ונפח ריצה כך שבריצה עצמה אינני מרגיש יותר כאב (וגם לא בלילה שאחרי הריצה) אבל עליה במדרגות כרוכה בכאב תמידי עד כדי קושי אמיתי בעליית המדרגות.
קיבלתי זריקה לברך וזה עזר לי לשבועיים בדיוק...והמצב חזר (הקושי במדרגות) והלכתי לאורתופד אחר שזיהה שיש לי דלקת בורסיטיס של פס אנסרינוס ואמר לי לנוח שבועיים ולקחת ארקוקסיה.
היות ובאותו הזמן לקחתי אנטיביוטיקה אחרת, העדפתי שלא להתחיל ארקוקסיה לפני שאסיים אותה אבל נחתי שבועיים. לפני מספר ימים התחלתי את הטיפול בארקוקסיה ואני יודע שזה גם נגד כאבים ולכן לא מרגיש כאב במדרגות וגם חזרתי לרוץ.
שאלתי היא האם אני פוגע בעצמי בזה שאני עושה פעילות גופנית תחת הטיפול בארקוקסיה ואולי לא נותן לדלקת לעבור (למרות שנחתי שבועיים אבל לפני הטיפול בארקוקסיה וזה לא ממש עזר לי).
תודה.
נמרוד
לצפיה ב-'ספורט תחת ארקוקסיה'
ספורט תחת ארקוקסיה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2018 | 12:05
7
אכן הכדורים ממסכים כאב. 
רצוי לסיים טיפול ורק אז ספורט 
לצפיה ב-'תמונה מהmri כף רגל '
תמונה מהmri כף רגל
05/03/2018 | 15:27
1
23
שלום עשיתי mri לכף הרגל לאחר הפנייה של אורתופד כדי לבדוק מאיפה מגיע הכאבים .נפל עלי לפני 5 שניםכיסא מאוד כבד על הרגל וגילו עודף נוזלים בכף הרגל מעבר לזה לא התסתכלו על שום דבר אחר . למרות שהרופא רצה לבדוק סיבת כאב של נימולים ושריפה ברגל ואני לא מצליחה ללכת כמו שצריך ממש כואב לי אני צולעת עם הרגל.  האם בתמונה יש משהו לא תקין .לצערי הרב הרופאים בכללית לא מתייחסים  לכאבים שלי אני זקוקה לעזרה 
לצפיה ב-'תמונת MRI'
תמונת MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
12/03/2018 | 12:03
5
לא ניתן לשפוט מתמונה בודדת. 
במקרים של נימול ושריפה מומלץ לבצע גם בדיקת עצבי הרגל בעזרת EMG
לצפיה ב-'שבר ברמוס פוביס'
שבר ברמוס פוביס
03/03/2018 | 20:06
2
39
אני בת 17 ולפני כ3 שבועות עברתי תאונה שבגינה אובחנתי עם שבר ברמוס פוביס
זו ההבחנה:
:
FRACTURE OF PUBIS
(CONTUSION OF HIP AND THIGH(RIGHT
(UNSPECIFED CLOSED FRACTURE OF PELVIS(RIGHT
RT SACRUM AND PUBIS-YOUNG AND BURGESS LATERAL

אני עדיין לא דורכת על הרגל וכף הרגל שלי נפוחה באזור הקרסול, דריכה על כף הרגל מסיבה לי כאב לכן רציתי לשאול כמה שאלות
א. האם יתכן שזה נובע מהשבר באגן או שיתכן שזו פציעה בפני עצמה שלא גילו לי אותה במיון?
ב. אני עוד הולכת עם קביים וכ3 שבועות לא הייתי בתיכון, ההבחנה הייתה שזמן הריפוי המלא הוא בין 4 ל6 שבועות-רציתי לדעת האם עלי כבר להתחיל לדרוך על כף הרגל על אף שזה עוד כואב לי ע"מ להרגיל את הרגל להליכה ללא עזרת קביים או שיש להמשיך להעזר בקביים עד שאוכל לחוש שאני כבר עומדת בכוחות עצמי?
ג. האם הליכה בכוחות עצמי ללא ריפוי מלא של כף הרגל יכולה לגרום לי לצליעה להמשך חיי והאם שבר באגן יכול לגרום לי לנזק של צליעה בלתי הפיכה?
ד. מתי אני אוכל לשוב ללימודי הנהיגה-האם כבר כעת, כשאני הולכת ונעזרת בקביים אני יכולה להמשיך וללמוד?
ה. בעוד כשבוע מתקיים בתיכון טיול שנתי רציתי לדעת האם אוכל לצאת לטיול שנתי בהתחשב בכך שבמצבי הנוכחי אני עוד נעזרת בקביים (עברו רק כ3 שבועות) או שעדיף שאשאר בבית?
נ.ב.
אני אכן רואה שיפור במצבי מאז התאונה, כי בזמן התאונה לא יכולתי לעמוד על הרגל ואף לא לכופף אותה והסתייעתי בכיסא גלגלים (כעת אני כבר עומדת בכוחות עצמי ויכולה לכופף את הרגל אך עדיין הולכת באמצעות קביים) אך כעת משהחל לעבור פרק זמן משמעותי יותר, ואני גם מפסידה לימודים וכ"ו אני מתחילה לדאוג שמא המצב הנ"ל עוד רחוק מלהסתיים ולכן אני שואלת שאלות רבות כ"כ..
שבוע טוב!!
לצפיה ב-'שכחתי לשאול'
שכחתי לשאול
05/03/2018 | 09:07
10
מה המשך ההתנהלות הראוי עכשיו-האם לנוח ככך היותר או לזוז כמה שאני יכולה או לזוז ככל היותר כי זה יועיל לי בטוח הארוך?

לצפיה ב-'שבר פוביס וסקרום'
שבר פוביס וסקרום
( לעמוד שלי בתפוז )
05/03/2018 | 10:58
13
נפיחות וכאב בקרסול יתכן בעיה נפרדת. 
ההחלטה לגבי דריכה מתבצעת על ידי הרופא שטיפל בך וראה את הצילומים. לפי זה הוא מגדיר אם לדרוך מלא/חלקי/ללא ולכמה זמן . 
טיול לא רלוונטי בשלב זה

לצפיה ב-'התנהלות עם גבס'
התנהלות עם גבס
04/03/2018 | 18:59
1
17
יש לי שבר מרוסק בקרסול ואסור לי לדרוך על הרגל, הרגל בגבס ויש לי קביים.
מה זה אומר לגבי יציאה מהבית (כמובן בלי לדרוך על הרגל) אין שום בעיה /למעט/ עדיף שלא? 
לצפיה ב-'התנהלות עם גבס'
התנהלות עם גבס
( לעמוד שלי בתפוז )
05/03/2018 | 10:54
9
בשבועיים הראשונים מומלץ רגל מורמת והפעלת אצבעות כדי שלא תצטבר נפיחות ברגל ותלחץ מול הגבס. לאחר מכן בהתאם לכאב. 
לצפיה ב-'עזרה בפענוח של mri'
עזרה בפענוח של mri
01/03/2018 | 21:31
1
21
ם עשיתי mri לכף רגל שמאל היו לי כאבים כתוצאה מתאונת עבודה נפל עלי כיסא על הרגל בשנת 2011 ובשנה האחרונה צצו בעיות ובפענוח כתבו
עודף נוזל  במפרק טיביו טלרי וסוב טלרי
מעט נוזל במפרק mtp בעיקר בבוהן הראשונה השנייה והשלישית 
מה זה אומר ???
לצפיה ב-'MRI כף רגל'
MRI כף רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
05/03/2018 | 10:52
25
ריבוי נוזל זה תגובה למשהו ולא אבחנה ספציפית. מה שחשוב זה אם יש נזק בעצם/ גידים / סחוסים. 
לצפיה ב-'כאבים בצלעות מאגרוף'
כאבים בצלעות מאגרוף
01/03/2018 | 03:41
1
15
אני בצבא וחבר שלי העניק לי משהו..ויש קטע כזה בצבא שכשמעניקים משהו נותנים אגרוף..האגרוף היה באזור בצלעות..וכבר יום וחצי שכואב לי..מתזוזות מסויימות..יש לי גם שטף דם קטן ממש. 
וכאבים בנשימה עמוקה מאוד שמתגברים במילוי חלל בית החזה..מה אתה מציע לעשות? מפחד שיש לי שם משהו רציני..
לצפיה ב-'כאבים בצלעות לאחר אגרוף'
כאבים בצלעות לאחר אגרוף
( לעמוד שלי בתפוז )
05/03/2018 | 10:50
8
יתכן וסדקת צלע. ניתן לראות בצילום. אם כן יקח כחודש לעיקר הכאבים וכ3 חודשים לריפוי מלא
לצפיה ב-'שחיקת סחוס דרגה 3'
שחיקת סחוס דרגה 3
28/02/2018 | 11:12
2
25
שלום דר.
גיליתי השבוע בצילום MRI שחיקת סחוס בדרגה 3. האורתופד לא מוכן לנתח אלא הציע זריקות כרבולת תרנגולת. הבנתי שמדובר בזריקות שעוזרות רק במקרה של שחיקה קלה. האם בכל זאת תמליץ על זריקות?
האם ניתן לשקול ניתוח של הכנסת סחוס מלאכותי? אני בת 43, ומרגישה מדי יום את העצמות נוקשות אחת בשניה במהלך הליכה, מלווה בכאב.
אשמח לשמוע כל תגובה
תודה
לצפיה ב-'שכחתי לכתוב- מדובר בברך'
שכחתי לכתוב- מדובר בברך
28/02/2018 | 11:13
6
לצפיה ב-'שחיקת סחוס'
שחיקת סחוס
( לעמוד שלי בתפוז )
05/03/2018 | 10:49
8
מדובר על נזק חלקי לסחוס. כעקרון אם אין נזק עובי מלא ניתן לנסות טיפול לא ניתוחי. 
אין סחוס מלאכותי אם כי יש ברמת ניסוי מניסקוס מלאכותי. 
מעבר לזה ישנם ניתוחים לשינוי ציר (חיתוך העצם וחיבורה בזוית שונה כדי להעביר את העומס לאזור סחוס טוב) ו/או השתלת סחוס במידה והנזק במידות מוגבלות ואינו מפושט. 
לצפיה ב-'שבר בעצם הבריח '
שבר בעצם הבריח
27/02/2018 | 07:15
1
15
היי 
שברתי את עצם הבריח לפני כחודש ורציתי לשואל מה הסיכויים שהעצם תתאחה מעצמה וללא צורך בניתוח 
תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'שבר בעצם הבריח'
שבר בעצם הבריח
( לעמוד שלי בתפוז )
05/03/2018 | 10:45
4
ראה תגובה שניה
לצפיה ב-'שבר בעצם הבריח '
שבר בעצם הבריח
27/02/2018 | 07:04
1
7
שברתי את עצם הבריח לפני חודש ורציתי לשאול מה הסיכויים שלי להאחות את העצם ללא ניתוח 
לצפיה ב-'שבר בעצם בריח'
שבר בעצם בריח
( לעמוד שלי בתפוז )
05/03/2018 | 10:44
5
הסבירות לאיחוי גבוהה גם בלי ניתוח. הניתוח מיועד לקבלת עמדה טובה יותר
לצפיה ב-'תוצאות MRI מפרק הירך'
תוצאות MRI מפרק הירך
26/02/2018 | 13:52
1
34
שלום,עברתי mri במפרק הירך ובסיכום הבדיקה נכתב-
סימני התנגשות במעבר ראש צוואר של הירך השמאלי וקרע בלברום הקדמי.
קרע חלקי של גיד הרקטוס פמוריס.
פליקה פולוינרית מעט מעובה

הפציעה התרחשה לפני כ5 חודשים והכאב לא עובר ואף מחמיר עם הזמן,האם זו פציעה שמצריכה ניתוח לתיקון או שמספיק טיפול שמרני?
לצפיה ב-'MRI מפרק ירך'
MRI מפרק ירך
( לעמוד שלי בתפוז )
26/02/2018 | 15:04
25
בדרך כלל מתחילים עם טיפול פיזיוטראפי. אם לאורך זמן אין שיפור (כלומר אם עד כה טופלת פיזיוטראפית ) ניתן לשקול טיפול ניתוחי בהנחה שממצאי בדיקה גופנית ותלונות תואמים לטיב הפגיעה שהודגמה. בכל מקרה מומלץ לפנות למרפאה המתאימה בבי"ח. 
לצפיה ב-'פיענוח סיכום ct'
פיענוח סיכום ct
26/02/2018 | 12:14
1
21
שלום רב,
מאז אוגוסט האחרון אני סובל מכאב מאחורי הירך ולאורך הצד האחורי של רגל ימין, נטלתי ארקוקסיה היא הפחיתה את הכאב אך לא לגמרי. נוצר מצב שהכאבים חוזרים כל פעם באיזור אחר ברגל( בצד האחורי) ולעיתים נעלמים לגמרי.
הופניתי למיפוי עצמות שיצא תקין ולct ע"ש מותני.

להלן סיכום הct:
מספר בלטי דיסק קלים כמתואר. מוקד סיד בחוט השדרה בגובה s2 משמאל. לייעוץ אורטופדי ולשקול המשך בירור.

ברצוני להבין מה זה מוקד סיד בחוט השדרה (ממה הוא יכול לנבוע) והאם הוא מצביע על משהו מסוכן בהתחשב בתוצאות המיפוי עצמות שנעשו.
בתודה
לצפיה ב-'ממצא CT'
ממצא CT
( לעמוד שלי בתפוז )
26/02/2018 | 15:02
15
התיאור "מוקד סיד" איננו מספיק ברור. האורטופד יסתכל בממצא ויקבע האם צריך המשך בירור בMRI. 
לצפיה ב-'פגיעה על שם ליס פרנק'
פגיעה על שם ליס פרנק
26/02/2018 | 10:06
1
12
שלום רב,
לפני כ-5 חודשים מעדתי ועיקמתי את הרגל (באמצע כף הרגל)
רופא מומחה איבחן פגישעה על שם ליספרנק.
תוצאות ה-MRI
אין עדות לפציעה על שם ליס פרנק, אין קווי שבר או הרס עצם.
הגידים שמורים. הרצועות בכף הרגל האמצעי תקינות ללא עדות לקרע.
השטחה של הרגל
מעט בצקת מח עצם בעצם הקובואיד הקדמי המדיאלי  ובזיז הקדמי של עצם הקלקנאוס.
ציסטה קטנה בעצם הקובואיד הקלקנאוס.
שאלותיי:
האם גם לפני 5 חודשים לא היתה פגיעה על שם ליספרנק?
האם גם לפני 5 חודשים לא היתה פגיעה ברצועות ובגידים?
ההשטחה של הרגל מציינת משהו מולד (פלטפוס) או שמדובר בממצא הקשור לתאונה? (מעולם לא סבלתי מבעיות או פגיעות בכף הרגל)
5 חודשים אחרים התאונה - אני סובלת מכאבים חזקים וצליעה, על מה תוצאות ה-MRI יכולות להצביע, אם לא על ליספרנק?
תודה רבה!
מעיין
לצפיה ב-'תוצאות MRI'
תוצאות MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
26/02/2018 | 15:00
12
לפי התשובה הנ"ל אין ממצא תואם ליספרנק. ישנה שארית בצקת מח עצם שיתכן וקשורה לחבלה שהיתה ויתכן שהינה מקור הכאב. ההשטחה קרוב לוודאי אינה קשורה לתאונה. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום לידה פעילה וביתית
לידה פעילה וביתית
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
עו
נפגעת מרשלנות רפואית?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה