לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'הלוקס ולגוס'
הלוקס ולגוס
20/05/2017 | 20:50
12
היי

שמעתי על מנתח בירושלים שמנתח בשיטה מיוחדת מישהו מכיר?

לצפיה ב-'התיעצות לגבי קרע קדמי בלברום הירך'
התיעצות לגבי קרע קדמי בלברום הירך
17/05/2017 | 00:55
1
10
שלום, 
אני סטודנטית  לא גרה בישראל וסובלת כבר כמה שנים מכאבים במפרק הירך. עשיתי פיזיו ולא היה שינוי. לאחרונה עשו לי MRI ארתרו וגילו קרע בלברום (7 ממ) ללא תזוזה.
לא הצלחתי להבין האם זה קרע גדול או קטן והאם יש סיכוי שיתאחה?
האם ניתוח הוא מחויב המציאות או שהאם יש פתרון שמרני שיכול לבוא בחשבון.?
תודה

לצפיה ב-'קרע בלברום הירך'
קרע בלברום הירך
( לעמוד שלי בתפוז )
18/05/2017 | 13:44
11
לא תמיד הטיפול ניתוחי. במידה ואין שיפור תחת טיפול פיזיוטראפי, ושהממצאים בבדיקה ובתלונות מתאימים לממצאי הMRI ארטרו יש מקום לשקול טיפול ניתוחי ארטרוסקופי. 
קישור לעוד קצת פירוט:
לצפיה ב-'שבר במסרק 5, כף רגל שמאל.'
שבר במסרק 5, כף רגל שמאל.
13/05/2017 | 12:45
3
25
שלום,
ביום שישי לפני כ8 ימים מעדתי ממדרכה על צד שמאל ונחבלתי בכף רגלי. חשבתי כי מדובר בנקע בלבד, ביצעתי RICE למשך 4 ימים ולאחר מכן חזרתי לשיגרה (עם תחבושת והליכה מועטה ככל האפשר). הכאב השתפר והנפיחות ירדה אך חשתי כי משהו לא תקין וניגשתי לצילום. אתמול (לאחר כשבוע) התברר עי מדובר בשבר כאמור בכותרת (מצ״ב צילום). בוצע גבס, ביקורת בעוד 10 ימים, וזריקות לדילול דם למניעת קרישה וסיבוכיה הידועים.

שאלתי היא כזו - לאחר קריאה הבנתי כי ישנם שני שברים נפוצים במקרה דנן, ״שבר רקדניות״ ושבר ״ג׳ונס״. קראתי על השוני ביניהם אך כיוון שאינני רופא קשה לי לעמוד מהצילום במה מדובר. בנוסף טרם נאמר לי, אפילו לערך בכמה זמן טיפול מדובר.

אשמח לעזרתכם, בערבון מוגבל של האינטרנט להסיר ולו במעט את חוסר הוודאות - במה להשערתכם בלבד מדובר? בכמה זמן החלמה מדובר? האם ניתן לעבור למגבס למגף דריכה חלקי ובאיזה שלב? 
אציין כי הינני דוקטורנט ועוזר מחקר של שני מרצים במקביל והעדרות ממושכות עקב טיפול שמרני מידי עלולה לפגוע קשות בפן התעסוקתי והאקדמי שלי בו הושקעו שנים רבות מחיי.

ליעוצכם ככל שניתן אודה.
לצפיה ב-'שבר בסיס מסרק 5'
שבר בסיס מסרק 5
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 15:36
2
23
כעקרון זה קרוב לשבר ג'ונס אם כי צריך עוד זוית לראות ברור יותר כיוון שזה משפיע לגבי הטיפול. הטיפול בג'ונס בגבס /מגף פלסטי ללא דריכה ל6 שבועות. אם בזוית הנוספת רואים שזה באזור מקורב יותר אז נותנים לדרוך מוקדם. 
לצפיה ב-'המשך'
המשך
16/05/2017 | 22:07
1
11
ד״ר דורון שלום,
1) בסוף דבריך אמרת שיש אפשרות לגבס קצר יותר, כתבת מקורב. מקורב יותר למה?

2) האם יש מגף שניתן לדרוך איתו חלקית לפני 6 שבועות? 

3) האם לא מדובר בשבר יחסית קל, וניתן בטיפול לא שמרני לאפשר דריכה מוקדמת יותר?

4) האם בביקורת, לאחר 10 ימי מהגבס ו17 יום אחרי הפציעה יש לבקש בדיקת דימות, לבדוק רצועות וכד׳ שאולי נפגעו?

תודה מראש,

לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
18/05/2017 | 13:39
7
השבר באזור זה מתחלק למספר סוגים לפי תת מיקום מדויק.
אישור הדריכה הוא לפי תת סוג השבר ולא לפי סוג המגף.
באזורים מסוימים אנו יודעים שיש קושי בחיבור ולכן לא נותנים דריכה.
לרוב אין צורך בהדמיה פרט לצילום. 
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:31
1
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'בקע דיסק וסחרחורות'
בקע דיסק וסחרחורות
12/05/2017 | 09:43
1
13
שלום רב,
רציתי לשאול אם קיים קשר בין בקע דיסק צווארי עם לחץ קל על השק התקאלי לבין סחרחורות קשות ואיבוד שיווי משקל שאני חווה בשבוע האחרוו?
אודה לתשובתכם המהירה.
לצפיה ב-'בקע דיסק וסחרחורת'
בקע דיסק וסחרחורת
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 15:29
11
כעקרון הסחרחורת לרוב קשורה לאברי שיווי המשקל הנמצאים באוזן התיכונה ומעוצבבים ישירות מהמוח לכן לרוב הגורמים יהיו נוירולוגים או קשורים לאף אוזן גרון ומשם יתחיל הבירור. 
לצפיה ב-'החלמה מאורתוסקופיב בברך'
החלמה מאורתוסקופיב בברך
10/05/2017 | 13:27
1
16
שלום רב.
לפני חדשיים וחצי עברתי אורטוסקופיה, היה קרע במינסקוס הלטרלי.
לצערי אני להתאוששתי לגמרי, אני צולעת, סובלת מכאבים ומתקשה לבצע פעילות לאורך זמן. אפילו עמידה.
האם זה זמן הגיוני או שככל הנראה נגרם לי נזק ולא אחלים. יש כאלה שלא מחלימים?
בעקרון כרגע זה כואב יותר מלפני הניתוח.
האם לדרוש בדיקה נוספת? מה לעשות.
תודה רבה
לצפיה ב-'החלמה מארטרוסקופיה בברך'
החלמה מארטרוסקופיה בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
11/05/2017 | 13:39
13
זה זמן מעט ארוך מהממוצע. צריך להבדק אצל המנתח להעריך האם יש בעיתיות ספציפית ובהתאם צורך בבדיקות נוספות. 
לצפיה ב-'כאבים?'
כאבים?
10/05/2017 | 00:51
1
19
אממ, אני לא בטוחה אם זה בפורום הנכון, אני מקווה שאני לא טועה. מדי פה משם יש לי כאבין מתמשכים במשך שעה או יותר או פחות.. באזור המפרקים של הירך או בבירכיים.. כאילו זה מקרין מהירך, או לפחות מתחיל ממנה. ובהרבה מקרים בכתפים .. כשיש כאב מתמשך כזה. אני חייבת ליישר את הרגליים או הידיים כי זה מקרין כאב על הכל וזה מוציא לי קליקים אם יש כי אחרת זה מחרפן אותי, זה מרגיש לי כאילו מישו מחמם תנור מתחת למפרקים האלה ומתייצרים לי שם בועות אוויר שדוחסות הכל ואני חייבת להוציא אותם. בדרך כלל האזורים חמים כשיש את הכאב.. יש משו שאפשר לעשות? זה נובע מחילופי עונות? או ממזג אוויר? או אולי תזונה?
לצפיה ב-'כאבי פרקים'
כאבי פרקים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/05/2017 | 13:37
9
קצת קשה לאבחן מכאן. יכול להיות שייך למחלת פרקים או בעיה אורטופדית. ממליץ להתחיל אצל רופא משפחה שיוכל לשלוח לבדיקות המתאימות ולמיין לראומטולוג או אורטופד. 
לצפיה ב-'כאבים בעקב'
כאבים בעקב
09/05/2017 | 19:17
1
14
שלום
אני כשלוש שנים סובלת מכאב בעקב (לא יודעת אם קשור אבל אני מציינת שהכאב החל לאחר פגיעה בקרסול קרעון ברצועה). בחודשיים האחרונים הכאב החמיר עד שאני פשוט לא דורכת על העקב. הכאבים "נמשכים" לאחורי הרגל ולאזור הקרסול החיצוני.
לפני כשנתיים ביצעתי מיפוי עצמות בגלל סיב אחרת אבל הוא זיהה תסמינים של "דורבן".
מה הטיפול המומלץ? יש לבצע אבחנה יותר מדוייקת? .

אני בת 47 ופעילה ספורטיבית
בברכה
נילי
לצפיה ב-'כאבי עקב'
כאבי עקב
( לעמוד שלי בתפוז )
11/05/2017 | 13:36
13
ישנן מספר אבחנות אפשריות ובהן גם "דורבן" (פלנטאר פצאיטיס). רצוי לפנות לבדיקת אורטופד לאבחן. הטיפול תלוי באבחנה. לדוגמה בדורבן הוא יכלול מדרסים ותרגילים פיזיוטראפים כהתחלה. 
לצפיה ב-'הוצאת פלטינות'
הוצאת פלטינות
09/05/2017 | 11:02
1
12
היי שלום!!
אני שברתי את שתי הרגליים ואני חושבת לעשות ניתוח להוציא את.הפלטינות יש בניתוח הזה סיכונים??? כי אני מפחדת ממש לעבור שוב את הכאב הזה....אני אשמח ממש לתשובה!!��������

לצפיה ב-'הוצאת פלטינות'
הוצאת פלטינות
( לעמוד שלי בתפוז )
11/05/2017 | 13:34
10
כעקרון לא תמיד חובה להוציא את המקבעים. רצוי להתיעץ ברופא המנתח.
ניתוח להוצאתם כרוך בחתכים חוזרים, סיכוני ניתוח רגילים כגון זיהום, פגיעה עצבית וכו. הכאבים פחותים מהניתוח המקורי לרוב. 
לצפיה ב-'שבר ברדיוס ואולנה קובע עם פלטינות אין איחוי לאחר חצי שנה'
שבר ברדיוס ואולנה קובע עם פלטינות אין איחוי לאחר חצי שנה
09/05/2017 | 09:36
1
15
שלום , לפני חצי שנה שברתי קלוויקולה , רדיוס ואולנה . כולם קובעו עם פלטינות . הכתף יש איחוי . ברדיוס ואולנה אין איחוי . גם ב CT לא ראו איחוי . הרופא המליץ להמשיך מעקב ללא התערבות . מה דעתכם ?
לצפיה ב-'שבר ללא איחוי'
שבר ללא איחוי
( לעמוד שלי בתפוז )
11/05/2017 | 13:31
7
המידע חלקי.
כעקרון לאחר 6 חודשים אם אין בכלל איחוי צריך לשקול התערבות ניתוחית כגון שתל עצם.
ממליץ שתפנה לחוות דעת מומחה כף יד
לצפיה ב-'שבר באולנה שלא נרפא אחרי גבס'
שבר באולנה שלא נרפא אחרי גבס
08/05/2017 | 18:36
1
15
שלום,

לפני 10 חודשים שברתי את הרדיוס והאולנה. הייתי עם גבס 6 שבועות, לאחר מכן הגבס הורד. עד היום יש לי כאבים במפרק, ולאחר שעשו צילום רנטגן גילו שהשבר באולנה לא התרפא.
להלן התשובה:
שורש כף יד דו צדדי: שבר ישן עם איחוי ברדיוס דיסטאלי משמאל. סטילואיד פרוסס של אולנה לא מחובר משמאל.
מה אפשרויות הטיפול במקרה זה? (פיזיותרפיה לא ממש עוזרת לי) אני בת 31.
לצפיה ב-'שבר סטילואיד אולנה'
שבר סטילואיד אולנה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/05/2017 | 13:28
10
יש לברר האם הכאב נובע בכלל מאיזור זה. במידה וכן יש להעריך את הרקמה הסחוסית הסמוכה הנקראת TFC בהדמיה (MRI). לעיתים יש צורך בטיפול ניתוחי. 
לצפיה ב-'טווח מחירים של body jacket'
טווח מחירים של body jacket
10/05/2017 | 00:23
9
ייתכן ששיחרור מביח החולים עם שבר בחוליה L4 יצריך בודי ג'אקט במחיר של 3000 שקל ? האם זהו טווח המחירים של בודי ג'קט מותאם לפי מידות?
לצפיה ב-'כירופרכט או אוסטיאופט'
כירופרכט או אוסטיאופט
06/05/2017 | 18:17
10
יש לי עקמת קלה בשני מקומות בנרכשה עם הזמן . המליצו לי לעבור סדרה של טיפולים בשבל להחזיר הכל למקום . 
אני סובלת כמה שנים מכאבים קשים ותפיסת שרירים . גם פילאטיס של 4 שנים לא תמיד עוזר. 
אז השאלה שלי מה עדיף כירופרכט או אוסטיאופט. תודה 
לצפיה ב-'פענוח תוצאות בדיקה'
פענוח תוצאות בדיקה
04/05/2017 | 10:19
1
35
שלום
יש לי כאבים בצד ימין של גב תחתון טוסיק ורגל, עשיתי אתמול צילום וכתבו לי "שינויים ניוונים בע"ש גבי תחתון-מותני" ו"הצרות ניכרת של מרווח L5-S1", האם מישהו יכול להסביר לי מה זה אומר, אני בת 66 מתקרבת ל-67
תודה מראש 
מלי

לצפיה ב-'פענוח בדיקה'
פענוח בדיקה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2017 | 13:42
20
שינויים ניוונים הווה אומר שחיקה במפרקי עמוד השדרה. היצרות המרווח לרוב מעידה על שינויים ניוונים של הדיסק הבין חולייתי. במידה והכאבים מתמשכים ניתן לברר בעזרת CT/MRI האם הדיסק בולט ולוחץ על העצב הממשיך לרגל
לצפיה ב-'נפיחות על רגל ימין'
נפיחות על רגל ימין
03/05/2017 | 13:52
2
12
שלום,

אני רץ פעם - פעמיים בשבוע וחלק מהכיוון זה עליות. שמתי לב על הנפיחות על הרגל ימין בשנה שעברה. אני לא זוכר אם הייתה נפיחות בכלל לפני זה קרה. אולי ממש טיפה... צירפתי תמונה.

בשנה שעברה בזמן הריצה הרגשתי כאילו שריר ברגל ימין נטפס והיה כצת כואב. באותה שבוע שמתי לב שבמקום שכאב לי יש נפיחות. ניתן לראות נפיחות דווקא אחרי מאמץ פיזי בזמן או אחרי שאני מפעיל לחץ על הרגל ימין.

הייתי פעמיים באולטראסאונד ולא נמצאו סימנים פתולוגים. הוצע לי ללכת לבדיקת MRI אבל רופא לא היה בטוח שזה יעזור. אני לא הלכתי ואני מודאג בדבר כי לי זה נראה כמו וריד נפוח. האם יש מה לחשוש ויש בדיקות נוספות שעדיף לעשות?

תודה
לצפיה ב-'נפיחות בשוק'
נפיחות בשוק
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2017 | 13:40
1
10
יתכן ויש פגם בפציה (מעטפת השרירים) כך שבמאמץ השריר מתבלט דרכה. לרוב יאובחן בUS או MRI. לגבי ורידים פחות סביר ומבררים בUS ורידים. 
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
04/05/2017 | 13:58
1
לצפיה ב-'MRI עמוד שדרה מותני'
MRI עמוד שדרה מותני
02/05/2017 | 11:03
1
25
בפבואר האחרון עברתי תאונת דרכים ומאד יש לי כאבים בכל הגב עשיתי מיפןי עצמות נמצא קליטה מוגברת בכל הגב האורטופד שלח אותי לmri והינה התמונות... יש לציון שלפני שנתיים עברתי גם תאונת דרכים ונשברה לי חוליה בגובה c7 ועד היום יש לי כאבים בצאוור עכשיו יש לי כאבים מטורפים שאני קם בבוקר או שאני בעמידה מעל 30 שניות והליכה ממש עושה לי כאבים ואני מתעייף מהר ויש לי תחושת נימול בידיים וברגליים רציתי לדעת מה אומר הממצאים של הבדיקה? האם יש לי שבר קטן כמו פעם שעברה??? ומה גורם לכאבים החזקים שיש לי? לפני שנתיים בתאונה הראשונה הרופאים טענו שאין לי כלום וזה סתם כאבים התעקשתי לmri ובסוף גילו שבר בc7.
לצפיה ב-'MRI עמוד שדרה'
MRI עמוד שדרה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2017 | 13:37
22
לא ניתן לתת אבחנה לפי צילום אחד (לכן יש עשרות תמונות)
לצפיה ב-'הי'
הי
01/05/2017 | 22:31
1
8
סובל פלטפוס עם קריסה פנימית מאוד בוטה בשני הרגליים
לאחרונה לא יכול לדרוך כי יש עצם שבולטת פנימה בקיצור
מאוד כואב לא יודע מה לעשות .
טופלתי אצל רופאים מדרסים שלא ממש עזרו.
אנא עזרה
לצפיה ב-'פלטפוס ועצם בולטת'
פלטפוס ועצם בולטת
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2017 | 13:36
4
במקרה כזה יש לבצע צילומים להערכת הבעיה. האם יש עצם נביקולארי אקססורית הבולטת בצד הפנימי ונלחצת, האם יש חיבור בין עצמות כף הרגל הגורם לפלטפוס נוקשה וכו. פנה לאורטופד כף רגל
לצפיה ב-'מיפוי עצם'
מיפוי עצם
30/04/2017 | 12:27
1
19
שלום רציתי לשאול לגבי תוצאה של מיפוי עצם של אמא שלי בת 65. היא סובלת מכאבים במפשעה שמאלית עם הקרנה לירך. צולעת ולא יכולה ללכת. במיפוי עצם הסיכום: קליטה מוגברת בעמוד שדרה מותני - שינויים ניווניים. קליטה מוגברת בברך שמאל ובבוהן ראשונה בכף רגל מימין - אסטאו-ארטריטי. מה המשמעות
לצפיה ב-'מיפוי עצם. '
מיפוי עצם.
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2017 | 13:33
5
במיפוי לא צוינה קליטה במפרק ירך וזה שולל חלק מהבעיות האפשריות. הקליטות הנוספות מתוארות כשינויים ניוונים וכשחיקת מפרקים. יתכן צורך בהדמיה נוספת לגב
לצפיה ב-'כאבי גב תחתון צד ימין'
כאבי גב תחתון צד ימין
30/04/2017 | 12:18
1
11
זה זמן רב שאני סובלת מבעיות בגב תחתון זה בא והולך בשבוע האחרון הוא פשוט מילכד אותי אני על אתופן + מוסקול + פלסטר דרגון + משחת וולטרן + בקבוק גומי חם צמוד לגב מה אגיד סבל בל יתואר...זה בא לדי ביטוי כאשר אני קמה מהכיסא ואז בקושי הולכת ואחרי כמה צעדים שאני עושה או לומר שאני קצת דינמית הכאב מרפה אנא תנו עצה בבקשה רוצה לשים קץ לסבל אחת ולתמיד תודה
לצפיה ב-'כאבי גב תחתון'
כאבי גב תחתון
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2017 | 13:31
6
צריך לפנות לרופא לבדיקה ובהתאם להחליט על בירור נוסף (כגון צילומים , הדמיה...) ולגבי טיפול נוסף (כגון זריקות, פיזיוטראפיה ולעיתים אף ניתוחים). 
לצפיה ב-'עזרה בפענוח בדיקת CT'
עזרה בפענוח בדיקת CT
29/04/2017 | 21:11
1
14
שלום רב,
אני בת 47, לפני כחודש וחצי נפלתי על הישבן והרגשתי כאב חד בגב התחתון. פניתי למיון, נבדקתי על ידי אורטופד ועשו לי שני צילומחם שהיו תקינים.
למרות זאת לפי המלצה של אורטופד בקופת חולים עשיתי CT וזה התוצאות
היצרות מרווח דיסקלי וקשר שמורל גדול ב-1L עם היצרות מרווח דיסקלי ב-12T-1L.
שבר דחיסה בלוחית העליונה של 2L עם הנמכת גובה קלה של גוף חוליה באספקט הקדמי והאמצעי.
האם ניתן לקבל הסבר על תוצאות
תודה מראש
דנה
לצפיה ב-'פענוח CT'
פענוח CT
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2017 | 13:29
14
לפי הCT הממצא העיקרי הינו שבר דחיסה בחוליה L2 עם הנמכה קלה. הטיפול לרוב כולל מחוך (קורסט) ומעקב רנטגני. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
ד"ר דוד אנג'ל - אורטופד
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה