לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1392813,928 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'ידיים "נרדמות" בריצה'
ידיים "נרדמות" בריצה
22/04/2018 | 00:38
1
11
הי, אני רצה חובבנית. מרחקים של עד 5 ק"מ פעמיים שלוש בשבוע. בתקופה האחרונה במהלך הריצות, בעיקר בקטעי מאמץ גבוה (עליות, קצב מוגבר וכ') מתחילה תחושת חולשה/נימול/הרדמות של הידיים לכל אורכן, מהכתף עד כף היד. רעיונות למה יכול לגרום לזה ואולי אפילו פתרונות..? תודה. 
לצפיה ב-'הרדמות ידיים'
הרדמות ידיים
( לעמוד שלי בתפוז )
23/04/2018 | 14:43
15
ישנן מספר סיבות אפשריות להרדמות של הידיים לכל אורכן. בינהן בעיה צווארית (כגון פריצת דיסק), צלע צווארית המפריעה לאספקת דם ועוד. גשי להבדק
לצפיה ב-'כאבים באגודל'
כאבים באגודל
21/04/2018 | 17:20
1
18
לפני מספר ימים התחילו לי כאבים במפרק האגודל, ואני מרגיש שמשהו שם לא יושב במקום, האם יכול להיות שבזמן שעשיתי "קליקים" פרקתי לעצמי את האגודל? כמו כן הכאבים מחמירים מיום ליום, והמפרק נראה מעט נפוח.
לצפיה ב-'כאב ונפיחות באגודל'
כאב ונפיחות באגודל
( לעמוד שלי בתפוז )
23/04/2018 | 14:41
7
ישנן מספר אפשרויות כולל דלקת פרקים, ציסטה , נזק חבלתי ועוד. גש להבדק 
לצפיה ב-'כאבים'
כאבים
21/04/2018 | 15:23
1
22
שלום. מזה שנתיים סובלת מכאבים ברגליים. כמו התכווצות שרירים, או אולי דלקת חריפה שרק במנוחה זה עובר ועדיין לא לגמרי.
חשבי שזה מסטטינים הפסקתי אותם לתקופה ארוכה והכאבים נמשכו. חזרתי אליהם.
יש לי כאבי בירכיים שחיקת סחוס.
הומלץ לי לצעוד, צעדתי וככל שאני צועדת הכאבים מחמירים.

מה זה יכול להיות? משקל ייתר, נאמר לי שלא אמור להפריע כי לאחרונה גילו שאין לכך השפעה(נאמר על ידי רופא פרטי בכיר) ברור לי שיש צורך בירידה במשקל אבל אני לא מצליחה לרדת במשקל מזה שנים. האם יש קשר בין בלוטת תאירואיד לכאבי רגלים בתוספת למצב הבירכיים שלי?

מקווה שלא הצלחתי לבלבל את הרופא
לצפיה ב-'כאבי רגליים בהליכה'
כאבי רגליים בהליכה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/04/2018 | 14:38
20
צריך לבצע בירור. הסיבות האפשרייות רבות. משחיקה ניכרת בסחוסי הברכיים, דרך שברי מאמץ, היצרות עורקי רגלים, היצרות ספינאלית ועד לצורך במדרסים ועוד אבחנות נוספות
לצפיה ב-'כף רגל נפוחה אחרי תאונה'
כף רגל נפוחה אחרי תאונה
21/04/2018 | 11:27
2
19
שלום רב
לפני 5 שבועות עברתי תאונת דרכים
מאז כף הרגל עדיין נפוחה
בכל יום 12 עד 15 שעות עם רגל מורמת ועדיין אין שיפור
תודה
לצפיה ב-'תאונה וכף רגל נפוחה'
תאונה וכף רגל נפוחה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/04/2018 | 14:36
1
11
במידה ולא נבדקת יש להבדק ולצלם!
במידה וצולמת ללא שברים יש לחזור לאורטופד ולשקול הדמיה נוספת. 
לצפיה ב-'כף רגל'
כף רגל
27/04/2018 | 08:58
5
שלום רב
בקבלה למיון נמצא כי האגודל ברגל יצא ממקומו.
במיון הוחזר האגודל למקומו.בצילום C/T הובחן כי יש חתיכת עצם שבורה 
באיזור המיפרק דבר שמצריך ניתוח
כמו כן היה פצע חדירה לכף הרגל-פצע שמחלים לאט לאט.
הנפיחות עדיין קיימת בצורה מופחתת 
עדיין עם סד גבס מאז הפציעה
לצפיה ב-'צוואר תפוס וכאב מציק מה ניתן לעשות?'
צוואר תפוס וכאב מציק מה ניתן לעשות?
20/04/2018 | 19:45
1
14
לכבוד ד"ר רן דורון שלום רב
לפני מס ימים החלקתי באמבטיה וחטפתי מכה לא נעימה בצוואר
מאז כל הצוואר תפוס לי ויש כאבים לא נעימים בצד ימין ושמאל של הצוואר
בערב לפעמים הכאב מתגבר ויש רגישות לא נעימה למזגנים כולל בבית.
יש גם רגישות לא נעימה בעורף הגב.[כרגע אני מורח פעם או פעמיים ביום טראומיל ועושה קומפרס חם פעם ביום].מה ניתן לעשות? האם אחרי כמה ימים זה לא היה אמור לעבור? המכה בצוואר היתה סוג של שפשוף ממושך בצד האחורי.
בתודה רוני
לצפיה ב-'חבלת צוואר וכאבים'
חבלת צוואר וכאבים
( לעמוד שלי בתפוז )
23/04/2018 | 14:35
49
כאב מתמשך לאחר חבלה בצוואר רצוי להבדק ולצלם. במידה ונשלל נזק ניתן לתת כדורים נוגדי דלקת או טיפול פיזיוטראפי. 
לצפיה ב-'הזעת יתר'
הזעת יתר
18/04/2018 | 10:13
1
25
היי אני סובלת מבעיה של הזעה בכפות ידיים ובבית שחי.
ניסיתי כל מיני תרופות סבתא אך זה לא כל כך עוזר
אני קצת מתביישת כי יש לי חבר חדש :) ואני ממש רוצה לטפל בזה בדרך יותר מקצועית.

האם משהוא מכיר טיפול לא כואב ויכול לספר לי קצת כי אני מפחדת מטיפולים
לצפיה ב-'פתרון מעולה! להזעת יתר'
פתרון מעולה! להזעת יתר
18/04/2018 | 10:30
19
היי אני רוצה להמליץ לכם טיפול ממש מעולה שעזר פלאים..
אני סבלתי מהזעת יתר ולאחר הטיפול אני יכולה להגיד שזה עזר לי פלאים
קיים טיפול מיוחד בשם "מירה דריי" הטיפול ללא כאבים
אני רוצה להמליץ על דוקטור מוני פרידמן שעה לי את הטיפול, רופא ממש ונחמד.

לצפיה ב-'כאב חזק בעצם הזנב'
כאב חזק בעצם הזנב
18/04/2018 | 07:06
1
20
בוקר טוב ד"ר,
החל אצלי כאב חזק בעצם הזנב כשעה לאחר יציאה בשירותים.
לא ייחסתי הרבה חשיבות לכך כי חשבתי שאולי ישבתי לא נכון, אך לאחר כמה שעות הכאב ממש החמיר, אני בקושי יושבת או מתכופפת, שלא לדבר על יציאות שהפכו כמעט בלתי אפשריות.
אני לא סובלת מעצירויות או בעיות אחרות.
מה יכולה להיות הבעיה?
תודה רבה!!!
לצפיה ב-'כאב בעצם הזנב לאחר יציאה'
כאב בעצם הזנב לאחר יציאה
( לעמוד שלי בתפוז )
23/04/2018 | 14:32
8
כאב כמתואר יכול לנבוע מבעיה בפי הטבעת כגון פיסורה וכדומה ומצריך קודם כל בדיקת כירורג. 
לצפיה ב-'הרדמה כללית והרפס'
הרדמה כללית והרפס
17/04/2018 | 23:35
14
היי,
האם יש מניעה לעבור הרדמה כללית בזמן שיש פצע הרפס פעיל בשפתיים?
אמורה לעבור ביום ראשון הקרוב ניתוח לתיקון קרע בלברום ונראה לי שיוצא לי פצע מהלחץ...
לצפיה ב-'MRI ברך'
MRI ברך
12/04/2018 | 16:47
1
28
לפני כשנה כשריסקתי את הברך לא בוצע MRI. עכשיו לאחר שנה אמרו שאפשר לבצע את הבדיקה למרות שיש לי שני ברגים בברך משחזור רצועה צולבת. האם בדיקת ה MRI לא תגרום לי נזק?
לצפיה ב-'MRI וברגים'
MRI וברגים
( לעמוד שלי בתפוז )
16/04/2018 | 14:51
18
כמעט כל המתכות שמושתלות היום בניתוחים אינן מונעות ביצוע MRI. 
לצפיה ב-'כאבים כרוניים בקרסול'
כאבים כרוניים בקרסול
12/04/2018 | 16:41
1
14
נפלתי לפני שנה וריסקתי את הברך, הקרסול לא נפגע אך עצמות הברך לא התאחו בצורה מושלמת אלא חמש מעלות ליטרלית, כשהתחלתי ללכת החל הקרסול להציק לי והיום מאוד כואב, בבדיקת MRI לא נמצאו ממצאים משמעותיים ולהשערתי אי הסמטריות בברך השפיעה על הקרסול. האם לדעתך זה ניתן לטיפול? תודה ויום טוב
לצפיה ב-'כאבי קרסול'
כאבי קרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
16/04/2018 | 14:50
7
אם אכן ההשערה נכונה יתכן ומדרסים יעזרו
לצפיה ב-'פענוח MRI קרסול'
פענוח MRI קרסול
12/04/2018 | 16:39
1
12
מה פירוש: מודגם אות חריג המתאים לשינוי בצקתי לשדי כתמי המערב את השלד הכלול באזור הסריקה. ראה סריקות שונות ב STIR סגיטלי. רבה תודות.
לצפיה ב-'MRI קרסול'
MRI קרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
16/04/2018 | 14:49
5
בצקת בלשד העצם בצורה לא אחידה. 
לצפיה ב-'הליכה מתנדנדת'
הליכה מתנדנדת
11/04/2018 | 12:43
2
560
הנכדה שלי חצי מתאומים [בן ובת [נולדו פגים בשבוע 36] במשקל 1.5 ק"ג
בת שנה וחצי ושניהם הולכים מגיל שנה. הבן הולך יציב והבת כל הזמן מתנדנדת שהיא עומדת כאילו נוטה לאחור וכל הזמן  חושבת שהיא תיפול אחורה. זה לא השתפר בהתחלה חשבנו שרק התחילה ללכת אבל זה עדיין ממשיך וגם פתאום התחילה לעמוד על קצות האצבעות בהליכה. זה קורה בבית שהם עם גרביים. יש להם נעלים. השאלה האם צריך לקחת את הנכדה לאורתופד מומחה כף רגל לילדים. תודה

לצפיה ב-'הליכה מתנדנדת'
הליכה מתנדנדת
12/04/2018 | 11:54
21
שלום סבתא,

שמי אורלי וגם לבן שלי היתה בעיה כזאת.  אשמח לתת לך המלצות.
בריאות,
אורלי
052-3560475
לצפיה ב-'הליכה מתנדנדת '
הליכה מתנדנדת
( לעמוד שלי בתפוז )
12/04/2018 | 13:09
22
אם העניין נמשך כבר חצי שנה ללא שינוי רצוי לפנות פעם אחת לבדיקת אורטופד ילדים. 
לצפיה ב-'תסמונת התעלה הקרפלית'
תסמונת התעלה הקרפלית
10/04/2018 | 19:43
1
24
הי, יש לי תסונת התעלה הקרפילת דו צדדי. מה הטיפול בזה?
לצפיה ב-'תסמונת תעלה קרפאלית'
תסמונת תעלה קרפאלית
( לעמוד שלי בתפוז )
12/04/2018 | 13:06
20
בדרגה קלה ניתן לשלב פיזיוטרפיה , סדי לילה ונוגדי דלקת. 
דרגה בינונית ומעלה מומלץ לרוב לעשות ניתוח לשחרור הלחץ על העצב המדיאני בתעלה. 
פנה למרפאת כף יד
לצפיה ב-'האם יש טיפול לדבר כזה?'
האם יש טיפול לדבר כזה?
10/04/2018 | 07:28
1
20
שלום ,
מאז ומתמיד יש לי בעיה של אצבע ברגליים שעולה על אצבע אחרת (לא ממש עולה, אלא יותר גבוהה מהשאר) , יש לי את זה בשתי הרגליים ומדובר על האצבע שלפני הזרת.

כל החיים הלכתי בנעליים סגורות, זה נראה כמו מוטציה. האם יש איך ליישר את זה ? 
לצפיה ב-'טיפול'
טיפול
( לעמוד שלי בתפוז )
12/04/2018 | 13:05
12
ממצא של בוהן 4 מעט מוטה ב2 הרגליים. מלידה. 
לרוב אין צורך בטיפול אבל אם מפריע ניתן לטפל ניתוחית. 
לצפיה ב-'מרכז כף הרגל'
מרכז כף הרגל
07/04/2018 | 23:27
24
שלום בשנת 2004 עשיתי מדרסים על ידי מרכז כף הרגל ניידת של סניף אליטל. הם באו לווינגייט בזמן שלמדתי שם. המדרסים שלהם היו טובים מאוד עד היום אני משתמשת. רציתי לעשות פעם שנייה אבל לא מוצאת איך ליצור קשר עם העסק. מישהו יכול לעזור?
לצפיה ב-'קרסול'
קרסול
04/04/2018 | 10:11
1
18
שלום. הבן שלי משחק בקבוצת כדורגל מהיותו בן 6. כשחקן מצטיין השנה נקע את הקרסול 3 פעמים . עכשיו זו הפעם ה3 . חוץ מירידת במורל שלו וייאוש כי הפסיד את כל משחקי השנה ולא פעיל. האם יש סיכוי שזה יתרפא.? האם לחזור לשחק ? הוא עושה פיזוטרפיה ותרגילים ... מה אתה ממליץ לו בנוסף..?
האם זו תופעה מוכרת?(עשינו ב3 פעמים צילום לרגל )
תודה
לצפיה ב-'נקעים חוזרים'
נקעים חוזרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2018 | 13:16
5
ניתן להשתמש מניעתית בקרסוליה בזמן פעילות להוסיף יציבות לקרסול. בפיזיוטראפיה יש לתת דגש על פרופריוצפציה. 
בנוסף רצוי להבדק קלינית ולבצע צילומי סטרס כדי להעריך האם ישנה פגיעה ברצועה המלווה בפתיחה מוגברת של המפרק. 
לצפיה ב-'כאבים חזקים בברך שמאל לאחר נפילה פענוח MRI'
כאבים חזקים בברך שמאל לאחר נפילה פענוח MRI
31/03/2018 | 19:31
1
39
בסיכום:
שבר טרביקולרי באספקט האחורי לטרלי של הטיביאל פלטו מלווה בבצקת מח עצם ללא דחיסה של הקורטקס.
קונטוזיה קטנה בקונדיל הפמורלי הלטרלי באספקט האחורי.
נוזל בכמות רבה תוך מפרקי.
ביפרטיטה פטלה עם שינויים דגנרטיביים בפטלה ופרגמנטים הסמוכים, טנדינוזיס של הגיד ארבע ראשי אשר
מתחבר בחלק הלטרלי של הפיקה.
טנדינוזיס קל של הגיד הפטלרי.
לצפיה ב-'MRI ברך'
MRI ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
03/04/2018 | 10:07
18
מתואר סדק/ קו שבר ללא תזוזה במשטח עצם השוק בברך וחבלת עצם נוספת. 
בנוסף ממצא מקרי של פטלה בי פרטיטה שמשמעותו ממצא התפתחותי של פיקה המורכבת מ2 חלקים (לא שבר). 
לצפיה ב-'ARCOXIA, דלקת ביד ויתר לחץ דם קל'
ARCOXIA, דלקת ביד ויתר לחץ דם קל
27/03/2018 | 22:11
1
31
בן 29. בעל יתר לחץ דם קל. לחץ דם יציב ותקין עם כדורים CILARIL 2.5

יש לי דלקת בכף היד, זה קרה קצת אחרי הורדת גבס לאחר ששברתי את היד.
אורתפורד רשם לי ARCOXIA למשך 3 ימים בלבד.
הכדור נתן אפקט חיובי מידי והרגשתי הקלה משמעותית. אך הכאב חזר לאחר הפסקת הכדורים.
הלכתי לרופא משפחה שלי שייחדש לי את המרשם (לאורתפד זמן המתנה ארוך) והוא אמר שהוא מעדיף שאני לא אקח את הכדור הנ״ל כי יש לו תופעות לוואי חזקות ובגלל לחץ הדם.
בנתיים עבר שבוע, ואמנם יש שיפור מאוד קל עדיין סובל מכאבים.

ברור לי שאין מולך את כל התיק הרפואי שלי, אך מה דעתך בגדול שילוב של לקיחת ARCOXIA עם יתר לחץ דם קל?
האם באמת כדאי להימנע מכל מחיר?

תודה
לצפיה ב-'ארקוקסיה ולחץ דם'
ארקוקסיה ולחץ דם
( לעמוד שלי בתפוז )
29/03/2018 | 13:33
24
התרופה הנ"ל ודומיה ידועים כמעלי לחץ דם אצל הסובלים מבעיה זו. המחליט בענין הינו הרופא הפנימאי/משפחה שיודע את מצב איזונך. 
ניתן להשתמש באמצעים אחרים כגון חימום מקומי, טיפול פיזיוטראפי, משחות שונות. 
לצפיה ב-'פענוח צילום עמוד שדרה'
פענוח צילום עמוד שדרה
27/03/2018 | 15:00
1
31
שלום,

מה המשמעות של הממצאים הבאים של צילום עמוד שדרה LAT+AP (של אמא שלי בת 80):

צווארי: הבדיקה תקינה פרט לאוסטאופיתים קדמיים קטנים וצמצום המרווח הבין חולייתי 4-C3.
גבי ומתני: קיפוסקוליוזיס. OP. הסתיידויות באאורטה. אוסטאופיתים קדמיים בחוליות.

תודה!
לצפיה ב-'צילומי עמוד שדרה'
צילומי עמוד שדרה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/03/2018 | 13:30
18
צווארי- שינויים ניוונים עם הגיל.
גבי ומותני- עקמת וקיפוזיס (כפיפות קדימה) , אוסטיאופורוזיס, שינויי גיל
לצפיה ב-'כאבים בקרסול'
כאבים בקרסול
26/03/2018 | 14:15
1
31
שלום אני בן 25 וכבר מעל לחצי שנה אני סובל מכאבים בקרסול לאחר חבלה, עברתי MRI והתוצאות הן:
מודגמת בצקת לשדית מינימאלית תת קורטיקלית באספקט האחורי צדדי של כיפת הטאלוס ללא עדות לפגם אוסטאוכונדרלי ברור. לא ניתן לשלול OCL דרגה 1.
שאר המשטחים פירקיים מודגמים תקינים.
הרצועות הסינדזמוטיות, הרצועות הלטרליות והרצועת הדלטואיד מודגמות תרינות.
הגידים המכופפים, המיישרים, הפרוניאלים וגיד האכילס מודגמים שמורים.
מודגם מבנה תקין של הסינוס טרסי, התעלה הטרסלית והפציה הפלנטרית.
הודגם נוזל תוך פרקי בכמות קטנה.
סיכום: בצקת לשדית מינימאלית באספקט האחורי צדדי של כיפת הטאלוס.
חשוב לציין שעברתי פיזיותרפיה, תיקון מדרסים, לקיחת כדורים נוגדי דלקת ולאחרונה עברתי גם גיבוס שלא הועיל.

השאלות שלי הן:
1. האם זה OCL או משהו אחר
2. האם יש דרך לטפל בבצקת מלבד מנוחה ?
3. מה האפשרות הבאה לעשות? האם זריקת קורטיזון\ חומצה היאלורונית או כל זריקה אחרת יכולים להועיל ?או האם יש עוד טיפול שלא ציינתי שאכן יכול להועיל.
4. האם במצבי MRI טיפולי יכול לעזור והאם הטיפול הזה יעיל בכלל ?

# הערה חשובה המטרה שלי היא לחזור למצב של לשחק כדורגל וכרגע רוב הכאבים בקרסול הם בבקרים או מפעילות ספורטיבית שגורמת לנשיאת משקל כבד יותר.
אשמח לעזרה :)
לצפיה ב-'תוצאות MRI'
תוצאות MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
29/03/2018 | 13:28
17
מתוארת בצקת לשדית מינימאלית ללא פגיעה סחוסית או במשטח מפרקי. זו יכולה להיות שארית מתהליך משמעותי יותר שהיה קודם על רקע חבלה. קבועי הזמן בעצם איטיים ולכן לוקח חודשים לשיפור הדרגתי. לעיתים מדרסים יכולים לעזור. קצת קשה לחוות דעה מעבר ללא בדיקה גופנית ובדיקת הMRI. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
ד
מנהל פורום אורתופדיה
עו
מירב אשל משרד עו"ד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה