לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1278712,787 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'קרע גיד אכילס'
קרע גיד אכילס
08/07/2017 | 09:01
14
קרעתי את גיד האכילס שבוע הבא נכנס כנראה לחדר ניתוח ?? בהצלחה לכל החולים ��������
לצפיה ב-'פריקה של הפיקה ותוצאות סיטי'
פריקה של הפיקה ותוצאות סיטי
06/07/2017 | 16:19
1
25
צהריים טובים לדוקטור
לפני כחודש פרקתי את הפיקה בברך ימין
לאחר כאבים נשלחתי לצילום סיטי מבקש עזרה לדעת מה התשובות אומרות כי התור לאורטופד רק בעוד כחודש ואני עם כאבים חזקים.
*נערכה השוואה גם עם ברך שמאל 
* לפני כשנה גם פיקה ברך שמאל נפרקה ולאחר כמה חודשי פזיותרפיה חזרתי לתפקוד רגיל
״ מקטע שטוח מנותק בגבול מדיאלי תחתון ואחת נוספת בגבול תחתון אחורי של עצם הפיקה. ממצא דומה משמאל אך מעוגל יותר וגובול חלקים. באבחנה מבדלת שברי ניתוק(חדש מימין וישן משמאל)? מרכזי התגרמות משניים? נוזל תוך מפרקי מוגבר מאוד מימין. נגע ליטי בעל גבול סלקרוטי scalloped 
עם התדקקות קורטקב בגבול מדיאלי של ירך מורחק שמאל ללא תגובה פריאוסטלית או תהליך רקמתי נלווה - שפיר. יכול להתאים 
ל - NOF או FD.
לצפיה ב-'תוצאות CT'
תוצאות CT
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2017 | 10:54
5
מתוארים שברי ניתוק כלומר חתיכה שהתנתקה. הרופא צריך לראות האם צריך קיבוע של החלק המנותק. בנוסף מתואר נגע בירך שמאל בעל מאפיינים שפירים. 
לצפיה ב-'נגע בניגני?'
נגע בניגני?
06/07/2017 | 14:33
1
19
שלום רב.מזה כשבוע כאבים בכף רגל שמאל.בעיקר באיזור האצבעות.אתמול החלה נפיחות באצבע השנייה בכף הרגל,קושי בלכופף את האצבעות אך בעיקר את האצבע הנ"ל וכאב בעיקר בעמידה והליכה.צילום רנגן שלל שבר.בדיקה פיענוח צילום רנטגן נכתב:"נגע בניגני ככה"נ  bone island במסרק 3,וכן בקוניפורם הלטראלי נגע קורטיקאלי ליטי,ללא תגובה פריאוסטאלית או ברקמה רכה.                                      אשמח להסבר מהו הנגע שנצפה וחוות דעתך.תודה
לצפיה ב-'נגע בצילום'
נגע בצילום
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2017 | 10:52
6
בניגני= שפיר
ליטי = הרס עצם. מצריך בירור
לצפיה ב-'MRI ברך וטיפול'
MRI ברך וטיפול
05/07/2017 | 01:56
6
29
שלום,
לפני 5 חודשים נפצעתי בברך.
בשבועות הראשונים היו לי כאבים איומים עם נפיחויות ולאט לאט הכול עבר.
מה שלא עבר זה הנזק שנגרם לברך כתוצאה מהמכה. 
כול פעילות ספורטיבית, פיזית, פעולות הכי פשוטות של עליה\ירידה ממדרגות ועוד
איני יכול לבצע. אני מרגיש קליקים\ הרגשה של משהו לא יציב בברך ולפעמים זה גם מלוווה בכאבים קלים. זה מגביל אותי בפעולות בסיסיות\ פיזיות. כתוצאה מזה אני לא יכול לעבוד ואני די מושבת בבית. 
הלכתי לאורתופד, עשה בדיקה ראשונית ואמר שהוא חושד שיש קרע חלקי ברצועה אבל הוא לא בטוח. ההמלצה שלו היא לעשות MRI.
עשיתי בדיקת MRI ברך ואלה הממצאים:
מודגם קו שבר ללא תזוזה באספקט האחורי של המשטח הטיביאלי באזור אחיזת רצועת ה-LCP עם קונטוזיה לשדית בסמוך.
שאר הרצועות וגיד הפופליטאוס מודגמים שמורים.
המניסקוסים בעלי מראה וגבולות שמורים.
המנגנון המיישר מודגם תקין.
סחוס הפיקה שמור.
הודגם נוזל תוך פירקי בכמות פיזיולוגית , ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית .
לסיכום:שבר ללא תזוזה באזור האחיזה הטיביאלית של רצועת ה-LCP ,להמשך מעקב רנטגני.

1. לפי הממצאים, מה לרוב הטיפול שעושים בשביל החלמה מלאה של הברך, כך שאוכל לחזור לפעילות ספורטיבית\ פיזית כמו בעבר?
2. יש לי מילואים בקרוב, אני נהג משאית והעבודה כרוכה בנהיגה אינטנסיבית ופעילות פיזית.
יש פה עילה לדחיית מילואים עד לטיפול\ החלמה של הברך?

תודה רבה

לצפיה ב-'הופנת ל MRI מתוך כוונה שתחזור עם התוצאות לרופא המפנה'
הופנת ל MRI מתוך כוונה שתחזור עם התוצאות לרופא המפנה
05/07/2017 | 17:13
1
24
לדעתי זה הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות כרגע. לחזור לרופא. עם התוצאות. ואם אני לא טועה, התחלף הסדר של האותיות ומדובר ב PCL, הרצועה הצולבת האחורית.
לצפיה ב-'מה עושים עם הצבא?'
מה עושים עם הצבא?
05/07/2017 | 17:29
21
הצבא (מילואים) לוחץ עליי שאני אלך לרופא משפחה שהוא יגיד אם אני כשיר\ לא כשיר למילואים הקרובים.

הייתי כבר במוקד חירום וגם אצל רופא משפחה, שניהם אמרו לי שאין להם איך לעזור לי כי רק אורתופד יכול לתת טיפול ולקבוע כשירות לביצוע מילואים.
מוקד חירום אמר שאני אנוח בבית עד שאפגוש אורתופד.
הפגישה איתו זה עוד כ3 שבועות.

מה עושים עם הצבא?
לא נראה לי שהקצינת קישור תחכה 3 שבועות כי היא ממשיכה לשגע אותי לגבי העברת מסמכים לרופא של הבסיס כי דחוף לה לדעת אם אני אוכל לעשות מילואים או שלא. ואין לי מה להעביר לרופא הצבאי מסמך כי יש לי רק מסמך של תוצאות MRI.

לצפיה ב-'ממצאי MRI ברך'
ממצאי MRI ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2017 | 13:30
3
18
מתואר שבר ללא תזוזה בסיס רצועת הPCL. זה מחייב קיבוע בסד צירי עם תמיכה אחורית ל6 שבועות מהשבר. יש לדחות את המילואים ב3 חודשים. שלח לצבא את תוצאות הMRI והרופא שם יבין
לצפיה ב-'לגבי השבר ללא תזוזה'
לגבי השבר ללא תזוזה
06/07/2017 | 13:45
2
21
החבלה בברך נגרמה לפני 5 חודשים.
גם אחרי פרק זמן כזה ארוך צריך לקבע בסד כמו שאמרת או שזה צריך ניתוח?
ואם קיבוע בסד, הברך תחלים עד כדי שאוכל לעשות פעילות מלאה ללא הגבלה?

תודה רבה

לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
10/07/2017 | 10:50
1
8
אם החבלה מלפני 5 חודשים אין צורך כעת בקיבוע. (הקיבוע מושם מיידית בהתחלה ל6 שבועות). צריך להעריך קלינית (בבדיקת רופא ) את היציבות ולהפנות לפיזיוטראפיה. במידה והברך לא יציבה וטיפול פיזיוטראפי נכשל ניתן לשקול טיפול ניתוחי
לצפיה ב-'ובמצב כמו שאתה מתאר'
ובמצב כמו שאתה מתאר
10/07/2017 | 21:50
8
שאין צורך בקיבוע ורק צריך הרופא להעריך קלינית את הברך בבדיקה שלו + פיזותורפיה
גם במצב הזה הרופא של הבסיס אמור לבטל/ לדחות את המילואים הקרובים בשביל שאוכל לקבל טיפול/ לטפל בברך בהנחיית אורתופד?

תודה רבה דוקטור
לצפיה ב-'הבנת תוצאות MRI של ברך שמאל'
הבנת תוצאות MRI של ברך שמאל
04/07/2017 | 11:00
2
26
שלום,
אני מבקש לדעת אם ממצאי ה- mri שלמטה מחייבים ניתוח או ארתרוסקופיה (בייחוד כי "לא ניתן לשלול קרע")
וכן אם הממצאים יכולים להסביר כאבים בחלק העליון דווקא של שריר הירך
תודה

נוזל תוך מפרקי בנפח תקין.
המניסקוס הלטרלי בעל מראה דיסקואידי חלקי קל ללא קרע.
יש מעט סיגנל מוגבר ברצועה הצולבת הקדמית. לא ניתן לשלול קרע חלקי קל. הדגשה קורלציה קלינית.
הרצועות הצדיות רציפות ללא קרע.
אין בצקת מח עצם.
יש שינויים קלים בעוצמת אות הסחוס בפיקה ללא שינוי בעובי הסחוס.
הגידים שמורים.
לסיכום:
מניסקוס לטרלי דיסקואידי חלקי קל ללא קרע.
ספק מתיחה קלה של רצועה צולבת הקדמי.
CMP דרגה 1.

לצפיה ב-'ממצאי MRI ברך'
ממצאי MRI ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2017 | 13:28
1
14
הממצאים תלויים בבדיקתך אך כעקרון לא מחייבים ניתוח ואינם מסבירים כאבי שריר ירך עליון
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
08/07/2017 | 20:50
לצפיה ב-'בדיקת crp'
בדיקת crp
03/07/2017 | 13:39
1
21
שלום

לפני כמה זמן עשיתי בדיקת דם ונמצאה אצלי רמה גבוהה של crp מעל ערך 2 וכמו כן אובחנה דלקת במס אזורים בגוף , ניסיתי לקחת כדורי ויטמין e והאמת שעזר קצת הערך של ה crp ירד מתחת ל 2 אך עדיין באזור 1.5 (כשידוע לי שערך תקין הוא בין 0-0.5 ) חברה המליצה לי גם על משקה כלורופיל ובאמת לקחתי בשם חודשיים והכאבים פחתו משמעותית , עדיין יש לי קצת כאב ברמה יותר נמוכה רציתי לדעת מה עוד ניתן לעשות לשפר את המדדים ולהבריא בצורה מלאה.

תודה
לצפיה ב-'דרושה המלצה עדכנית למדרסים באיזור תל אביב'
דרושה המלצה עדכנית למדרסים באיזור תל אביב
05/07/2017 | 22:01
18
אשמח להמלצה עדכנית, יש לי פלטפוס גמיש.
תודה!
לצפיה ב-'כאבי גב עליון'
כאבי גב עליון
03/07/2017 | 05:15
2
16
אני בת 30. יש לי עקמת . זה לא הפריע לי במיוחד עד לפני שנתיים כשהרמתי משהו כבד מדי ומאז אני סובלת מכאבי גב עליון כל פעם שאני מאמצת את הגב מדי או עושה תנועה לא נכונה. כל פעם כזו יכולה להימשך כמה חודשים עד שזה חולף מעצמו, כי שום תרופה או משחה לא עוזרת לי. הלכתי לאורתופד שאמר שזה בגלל העקמת ושלח אותי לפיזיותרפיסטית שאמרה לי שהגב שלי חלש כתוצאה מחוסר פעילות ונתנה לי תרגילים לחיזוק הגב שהרגשתי שהם בעיקר מכאיבים לי ולא מועילים לי. אז רציתי להתייעץ, האם מה שאני מתארת נשמע נורמלי לעקמת והאם באמת תרגילים הם הפיתרון, או שדרוש כאן טיפול אחר? 
לצפיה ב-'כאבי גב עליון'
כאבי גב עליון
( לעמוד שלי בתפוז )
06/07/2017 | 13:23
1
9
עקמת יכולה להיות קשורה לכאבי גב עליון. יחד עם זאת אם תחת פיזיוטראפיה אין שיפור כדאי לחזור לרופא , לשקול הדמיה וטיפולים אחרים (לדוגמא זריקה)
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
12/07/2017 | 20:59
2
לצפיה ב-'מתה מפחד מזה צריכה לעשות יש משהו שעשה ויכול להרגיע אותי'
מתה מפחד מזה צריכה לעשות יש משהו שעשה ויכול להרגיע אותי
01/07/2017 | 07:25
1
20
לצפיה ב-'הא משהו עשה ניתוח יישור אצבעות? אני צריכה ומתה מפחד'
הא משהו עשה ניתוח יישור אצבעות? אני צריכה ומתה מפחד
01/07/2017 | 15:53
6
לצפיה ב-'כאבי גב מותני ותחתון'
כאבי גב מותני ותחתון
29/06/2017 | 00:01
2
27
אני בת 46 ,
יש לי כאבי גב באמצע אחרי עמידה ממושכת וכאבי גב תחתון /עצם זנב אחרי ישיבה ממושכת.
ראומטולוגית הפנתה אותי ל2 צילומי גב מותני וצילום אגן.
אורתופד הפנה אותי לצילום עמוד שדרה סקוליוזיס.
האם עדיף לעשות צילום אחד גדול או לחלק כמו שהראומטולוגית עשתה?
מה עדיף מבחינת הקרינה?

לצפיה ב-'כאבי גב'
כאבי גב
( לעמוד שלי בתפוז )
29/06/2017 | 13:52
22
צילום עקמת מבוצע לצורך הערכת מבנה, עקמת, וזויות וכולל את כל עמוד השדרה על פלטה ארוכה. הוא מבוצע בעמידה. בצילום רגיל מקבלים מבט יותר ממוקד וברור לאזור שמצלמים. האגן לא יכלל בצילום  עקמת. 
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
01/07/2017 | 07:07
4
לצפיה ב-'קרע במיניסקוס'
קרע במיניסקוס
28/06/2017 | 18:11
1
14
במשך שנתיים ננעלה לי הברך 4 פעמים עכשיו כל פעם שזה קרה לא התייחסתי פשוט ישרתי חזק את הברך עד ששמעתי קליק ואז היה לי קשה ללכת אבל אחרי יומיים חזרתי ללכת ואחרי שבוע שוב לעשות ספורט וזה לא הפריעה לי בכלל שבוע שעבר הפעם הרביעית הגיע ושוב חשבתי שזה כלום אבל אמרתי נילך לרופא בכל מקרה הוא אמר שמדובר בקרע במיניסקוס ואני צריך לעבור ניתוח אבל את האמת שכבר לא כואב לי שבוע עבר ואני אפילו יכול לרוץ בלי כאב יש למישהו הסבר לזה?
לצפיה ב-'נעילת ברך'
נעילת ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
29/06/2017 | 13:47
9
ישנן מספר אפשרויות (כולל קרע מניסקוס) ובמקרה וכעת אין דחיפות (הברך משוחררת) רצוי לבצע MRI כדי לדעת מה הסיבה
לצפיה ב-'כאבי קרסוליים לצד נטילת ציפרודקס'
כאבי קרסוליים לצד נטילת ציפרודקס
24/06/2017 | 17:36
1
17
שלום,
אני בן 29. נוטל כבר 3 שבועות ציפרודקס 500 פעמיים ביום לטיפול בפרוסטטיטיס (האורולוג ייעד 4 חודשים). לאחרונה החלו לי אצלי כאבים חזקים בקרסול ימין ויומיים לאחר מכן גם בקרסול שמאל. הכאבים מקרינים גם לחלקה התחתון של הרגל ומחמירים בהליכה. כעת אני כבר במצב של צליעה חלקית.
מעיון בעלון התרופה ומשיטוט קל באינטרנט הבנתי שאחת מתופעות הלוואי שלה הינה קריעת גיד אכילס - וכעת קיים בי חשש שזה הכיוון שאליו דברים מתקדמים, לאור הכאבים התמוהים הללו.
אני תוהה האם כדאי להפסיק את השימוש בתרופה כדי למנוע מצב של קריעה של הגיד, ומצד שני כמובן קיימת ההתלבטות בעניין הפרוסטטה. ברור לי שקריעת גיד יכולה להיות עניין סבוך מאד בעתיד, אם תחול.
אשמח לכל עצה בנושא.

תודה רבה,
דן
לצפיה ב-'ציפרודקס וטנדיניטיס'
ציפרודקס וטנדיניטיס
( לעמוד שלי בתפוז )
29/06/2017 | 13:45
11
התרופה יכולה לגרום לדלקת גידית שעלולה להסתיים בקרע. הסימנים יכולים לכלול כאב באזור הגיד (אכילס מאחורי הקרסול), נפיחות מקומית, אודם, חום מקומי ורגישות מקומית. במקרים כאילו רצוי להתיעץ עם הרופא המטפל לגבי הפסקת התרופה וטיפול אנטיביוטי אחר במקום. 
לצפיה ב-''
22/06/2017 | 09:19
5
55
שלום רב,
אני בת 31 ועברתי ניתוח לפני שנה בקרסול ימין ובמהלך הניתוח נצפה סינוביום היפרטרופי במפרק הקרסול, ונוזל בכמות רבה. חשיפת הגידים הפרונאלים, נצפו המשכיים ובמראה תקין. ביצוע פרוצדורה ע"ש ברוסטרום להידוק ה­ATFL בעזרת FIBERWIRE.
ולפני שלושה חודשים החלקתי במקלחת על אותו רגל פניתי למיון ובצילום גילו שיש שבר כנראה ישן ושמו לי סד גבס לאחר שלושה ימים הלכתי לרופא המנתח ועברתי ל WALKING BOOT לחודשיים ואז עברתי לאירקסט עם שרוכיים כיום עדיין עם כאבים ונפיחות מוגברת בקרסול ובמפרק ויש לי קנקים כואבים מהמפרק הפנימי הכאבים גם במנוחה לא רק בהליכה ומרגישה חום פנימי במפרק הפנימי של הקרסול.
בעיקר הקנקים בהליכה או שאני עושה פוינט ופלקס.
עשיתי רק צילום רגיל ביום שהחלקתי ומאז שום הדמיה הרופא טוען שאין צורך אך הכאבים והקנקים מתגברים ובלתי נסבלים 
עושה פיזיוטרפיה ניסו לעשות גלים קצרים אך זה לא עוזר זה מגביר תכאבים
מה ניתן לעשות אשמח לעזרתך :( 
לצפיה ב-'פציעת קרסול לאחר ניתוח'
פציעת קרסול לאחר ניתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2017 | 15:15
4
38
כעקרון אם לאחר 3 חודשים הכאבים מאז הפציעה מתגברים ואין שיפור בפיזיוטראפיה צריך לשקול הדמייה נוספת לקרסול. 
לצפיה ב-'המשך שאלה '
המשך שאלה
23/06/2017 | 12:42
3
26
תודה על התשובה, 
האם זה יכול להיות דלקת וזה יעבור עם הזמן 
או שכדי לחזור לאורטופד כף רגל קרסול?
לצפיה ב-'המשך '
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
29/06/2017 | 13:36
2
15
לאור משך הזמן רצוי לברר
לצפיה ב-'פענוח CT'
פענוח CT
17/07/2017 | 12:49
1
6
פסגות התאלוס הודגמו שמורות דו"צ. הודגמו עוגנים מתכתיים בפטישון הלטרלי מצד שמאל לאחר ניתוח. המפרקים הסוב-טלריים הודגמו שמורים דו"צ. נצפו דורבנים אחוריים ופלנטריים קטנים בעצמות העקב דו"צ. הודגמו גופיפי עצמות ואוסיפיקציות ברצועות הדלטואיד דו"צ, מתאים לשינויים דגנרטיביים כרוניים ברצועות הדלטואיד דו"צ. לא נצפה שבר או הרס גרמי בעצמות כעת.
HALUX VALGUS קל דו"צ. התעלות הטרסליות נצפו חופשיות דו"צ.
מה זה אומר ומדוע יש לי עדיין כאבים ולא מצליחה לתפקד

לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
17/07/2017 | 15:31
1
בסהכ מבחינת הCT המבנים שהודגמו תקינים פרט לשינויים כרונים בדלטואיד. את צריכה לחזור עם התוצאה לרופא המטפל
לצפיה ב-'חבלה ביד בעקבות מכה'
חבלה ביד בעקבות מכה
23/06/2017 | 11:24
1
25
שלום!
שמי עדי, אני בת 25, בריאה
לפני כשבועיים קיבלתי מכה בזרוע (forearm) בעצם, היה סימן כחול קטן ולא מעבר לכך
בימים האחרונים התחילו לי כאבים מאוד חזקים לאורך כל הזרוע עד לפני המפרק, כשאני נוגעת בעצם זה מאוד כואב, אני לא יכולה ליישר את היד עד הסוף (הכאב פשוט מרגיש כמכה מאוד חזקה )
אין סימן חיצוני למכה, פשוט מאוד מאוד כואב, כשאני במנוחה אני לא מרגישה את הכאב או כשהיד למעלה, הכאב מורגש בעיקר כאשר אני מנסה ליישר את היד או לעשות איתה דברים
אני כרגע בחול וקצת בעייתי לי להגיע לרופא
מה אני יכולה לעשות?
תודה רבה מראש,
עדי
לצפיה ב-'חבלה ביד'
חבלה ביד
( לעמוד שלי בתפוז )
29/06/2017 | 13:34
11
אם הכאב לא החל מיד וחולף במנוחה הסבירות לשבר פחות גבוהה. תיתכן פגיעה בשרירים עם שטף דם הגורם לכאב בהפעלה. כעקרון צריך להבדק. טיפול יכול לכלול משחה מקומית, נוגדי דלקת והפעלה הדרגתית. 
(הערה קטנה. זרוע = ARM, אמה = FOREARM)
לצפיה ב-'אישיאס'
אישיאס
20/06/2017 | 02:07
3
29

כאבים ברגל שמאל  , החל מהירך ועד הקרסול דרך אחורי השוק , כאבי תופת , בצילום רנטגן נימצאו תהליכים ניווניים , האורטופד הגדיר זאת כאישיאס הפסקתי פעילות כמו פילאטיס ושחיה( אמרו לי לת לגוף מנוחה) ומה שנשאר זו  הליכה המשחררת את הכאבים ואז אני מתפקדת כמעט עד הערב . לאחרונה התחלתי בטיפול על ידי דיקור  והמטפל דורש מנוחה  מוחלטת ,  חלה הטבה מסויימת מאז תחילת הטיפול ועתה חזרתי אחורה , השאלה היא האם האמת לחדול מפעילות ולנוח , האם הרמת נכדתי השוקלת ששה קילו גרמה לנסיגה  הנל. זוהי שאלה מאד חשובה לגבי  האם יש לבצע בדיקות נוספות על מנת לוודא  שאין בעיה אחרת או נוספת המצב נמשך כבר כמה חודשים ואין מרפא. מה עושים.תודה על תשובתך.צרכתי כדורים נגד דלקת בשם קאטאפלם.שוב תודה.

שלום

לצפיה ב-'אישיאס'
אישיאס
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2017 | 14:59
2
25
מדובר בגירוי של העצב הסכיאטי המגיע מעמוד השדרה בגב התחתון דרך העכוז ומעצבב את הרגליים. הטיפולים הראשונים כוללים כדורים נוגדי דלקת, פיזיוטראפיה, רפואה משלימה ולעיתים זריקות קורטיזון. במידה ואין הטבה לאורך זמן יש לשקול הדמיית עמוד שדרה מותני לבירור פריצת/לחץ דיסקאלי על שורשי העצבים המרכיבים עצב זה גם אם אין כאבי גב ולטפל בהתאם. 
לצפיה ב-'אישיאס '
אישיאס
22/06/2017 | 20:35
1
17
תודה ועוד שלוש שאלות בנושא האישיאס .איזה סוג של פיסיוטרפיה ,רצו לעשות לי דיקור מערבי, האם יש עוד סוגי פיסיוטרפיה .
שאלה שנייה אם מוצאים לאחר ההדמייה כי יש הפרעה כפי שכתבת  מהו המשך הטיפול עליו אתה מדבר .
אם יש לי c.t עמוד שדרה צווארי  האם צריך c.t.נוסף מותני ?
מודה על תשובותיך.

לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
29/06/2017 | 13:28
6
דיקור זה רפואה משלימה ולא פיזיוטראפיה. לגבי פירוט טיפולים מומלץ לפנות לפורום פיזיוטראפיה. 
CT צווארי פחות רלוונטי במקרה זה וצריך הדמיה (CT או MRI) של עמוד שדרה מותני. 
הטיפול תלוי בממצאים וינוע מהטיפול שציינתי ועד ניתוחים. 
לצפיה ב-'Tibial posterior'
Tibial posterior
20/06/2017 | 14:08
1
23
אז בשעה טובה הצטרפתי לפני חמישה חודשים לחוג הלקוחות המאושר והיוקרתי של פציעה ארורה זו שאני גורר עד היום והשביתה ממני את הריצה שכל כך אהבתי והכל בגלל נחיתה לא נכונה על כף הרגל-
אני מעסה עם טראומיל ומניח קרח לפני השינה אבל הנפיחות אינה נעלמת ועצם ה navicular בולטת וכואבת בלחיצה עם האגודל-לא נראה לי שזה אי פעם יעבור כי הכאב תמיד נמצא ולעיתים הוא קל יותר אבל זאת אשליה אני מתחיל כבר להתרגל לזה לצערי-
לפני כחודשיים הלכתי למומחה כף רגל וקרסול שנתן לי aircast ומדרסים עם בליטה שדוחפות את קשת כף הרגל כלפי מעלה- אני גם עושה מעט תרגילים בבית ועומד על קצות האצבעות כמו שראיתי ביוטיוב ולא במקרה קוראים runners nightmare 
כי זה אכן סיוט בלשון המעטה-
אני רוצה לצאת ממועדון הלקוחות הזה ואשמח לשמוע מילות ארגעה אם ישנן 

תודה וסליחה על החפירה
לצפיה ב-'PTTD'
PTTD
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2017 | 15:10
11
POSTERIOR TIBIALIS TENDON DYSFUNCTION
כעקרון הטיפול יכלול מנוחה, קירור מקומי, נוגדי דלקת, מדרסים, פיזיוטראפיה. אם ללא שיפור ניתן לגבס לתקופה (או מגף פלסטי), וישנן גם אופציות ניתוחיות. 
עוד פירוט כאן
לצפיה ב-'מורטון נוירומה - טיפול באלכוהול'
מורטון נוירומה - טיפול באלכוהול
22/06/2017 | 10:55
8
שלום
אני סובלת הנוירומות מאובחנות בשתי כפות הרגלים ואני מחפשת רופא שמטפל בעזרת זריקות אלכוהול, 
אשמח להמלצות במייל: yulyakas@gmail.com
לצפיה ב-'ניתוח כתף- ניקוי וניקוז נוזל ודלקת ללא תיקון'
ניתוח כתף- ניקוי וניקוז נוזל ודלקת ללא תיקון
19/06/2017 | 12:18
1
15
שלום,
בת 69, הופניתי לניתוח כתף ימין. -
ARTHROSCOPY OF SHOULDER
הטריה סב אקרומיאלית וטנוטומילה LHB ללא תיקון.
בבדיקת MRI - קרע חלקי SST קרע חלקי LHB. הרבה מאוד נוזל מפרקי וSA
רשם מרכיב RC ו LHB לכאב.
כולל ניתוק הביספס להפחתת כאבים.
בבדיקה גופנית - פלקציה 140כאוב, סיבוב פנימי כאוב, JOBES כאוב,IS תקין, רגישות LHB ו SST

שאלותי -
האם לאחר הניתוח לניקוז וניקוי, צפוי המצב לחזור ולהתמלא שוב בנוזל ודלקת ?
מהם הגורמים לכך ?
מהם השלכות ניתוק גיד הבייספס לצורך הפחתת הכאבים ?

תודה גדולה על עזרתכם הרבה !

לצפיה ב-'ניתוח כתף'
ניתוח כתף
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2017 | 14:56
9
הגורמים למצב כוללים מבנה, גיל ולעיתים גם פציעה ספציפית. בניתוח, בין היתר,  יוצרים יותר מקום לגידי הכתף לנוע תחת האקרומיון מבלי להתחכך וכך להפחית כאב ודלקת מקומית. 
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:36
2
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'עזרה במונחים אורתופדיים מקצועיים'
עזרה במונחים אורתופדיים מקצועיים
16/06/2017 | 21:59
1
24
איך מתרגמים לאנגלית את המונח - סדק המפרק המדיאלי בברך?
תודה
לצפיה ב-'medial joint line of the knee\medial tibiofemoral joint line'
medial joint line of the knee\medial tibiofemoral joint line
17/06/2017 | 21:30
7

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
ד"ר ערן הורוביץ
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
פורום התמודדות עם סרטן
לא חייבים להתמודד לבד

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה