לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'ניתוח הגלונד'
ניתוח הגלונד
07/12/2016 | 12:26
2
��שלום לכל סובלי ההגלונד ודורבן העקב!!!
שימו לב סיפור זה יחסוך לכם המון כסף וניצול לרעה...
אני אישית עברתי שתי סדרות של 10 מפגשים כל אחת ( ש״ח 10.000 )
להגלונד וסדרה אחת לדורבן, לדורבן סדרה אחת עזרה להגלונד אפילו שתי סדרות לא עזרו, לבסוף נותחתי באיכילוב לפני 3 שבועות ואני כרגע מחלים... (גבס סך הכל 6 שבועות)...אבל רציתי לדבר איתכם על ניצולי פציינטים למיניהם...שבועיים אחרי ניתוח הועמדתי על ידי הרופא בדילמה, נאמר לי שעדיף גבס פלסטיק שאפשר להוריד במקלחת, וגם עדיף כדי להחזיר את גיד האכילס בהדרגה לפעילות..(אחרי שנחתך כדי להסיר את בליטת העצם ונתפר והוצמד לעצם העקב על ידי בירגי טיטאניום) אני נמצא בבית חולים איכילוב, מורידים לי את הגבס וברור לי שאני לא יכול לצאת בלי כלום...שלחתי את אשתי לחנות שבתוך בית החולים...(תפנית אורטופדיה...יופי של תפנית!!!) אני במכבי זהב, ונאמר לי שהם לא יודעים אם יש החזר...(אין!!!! בדקתי מול הקופה) וביקשו ממני 900 שח עבור ״גבס מקורי...״ או 600 לא מקורי...״ הרגשתי קצת כמו חלקי חילוף לרכב...אבל התחלתי לברר במקום עם האחים...נאמר לי שממש בקניון החיצוני והצמוד ישנה חנות בשם ״רגליים אורטופדיה״ - וה״צדיקים״ האלה עובדים עם מכבי זהב...כך שכזה אביזר במקום שיעלה 900 ש״ח ...רק השתתפות עצמית של 71 שח...נשמע נפלא...לכאורה....לשם הגעתי במצב נראה לעין על כסא גלגלים...ונאמר לי אכן האביזר 71 שח (...את הקופה שלהם הם עושים מקופת החולים שלי!!!) אבל חביבי, הרופא מבקש כאן, גם שלוש שכבות של גומי בעקב, כל שכבה 1 ס״מ ...  ועכשיו התרמית: שימו לב: כל שכבה (שעלותה אני מעריך בפחות משני שח) תעלה לך, אחרי הנחה (בגלל שקנית גם גבס פלסטיק... רק 180 שח בעלות כוללת של 540 שח...כך שעשו קופה גם ממני וגם מקופת החולים שלי!!!! מרגיז!!!! כי ידוע להם שאני זקוק לשכבות האלה....ולא אצא משם בלי....ניצול לרעה של חולים!!! התרחקו משתי החנויות האלה ...שאלו את הקופה לאן ללכת, ואפילו במחיר של לחכות שם למשהו שיעשה עבורכם את השרות...
לצפיה ב-'מה יכול להיות שגורם לבעיה?'
מה יכול להיות שגורם לבעיה?
02/12/2016 | 12:13
1
17
בכל פעם שאני הולך עם נעליים אני מרגיש שהנעלים לוחצות את הבהונות הצידה לכיוון שאר האצבעות. זה כואב ומעוות לי את הבהונות. עכשיו אני הולך עם נעליים רחבות וגדולות עליי בכדי שלא יכאב, אבל זה מסורבל ולא נעים.
האם יכול להיות שמדרסים יפתרו את הבעיה? האם יכול להיות למשל שכף הרגל שלי לא נוחתת נכון\קורסת פנימה ובגלל זה יש חיכוך של הבוהן עם הנעל? איזה עוד אפשרויות קיימות?
תודה מראש עבור תשובה.
לצפיה ב-'בעיה'
בעיה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2016 | 15:13
3
יתכן שמבנה כף הרגל גורם לחיכוך הבוהן הגדולה עם הנעל ובחלק מהמקרים מדרסים יכולים לעזור. צריך לפנות לבדיקת אורטופד שיגיד לך האם זה המקרה. 
לצפיה ב-'כאבים בברך'
כאבים בברך
02/12/2016 | 12:02
1
10
שלום
עד לפני שבועיים, ובמשך משהו כמו 5 חודשים אני מתעמל בריצה למשך כ 40 45 דקות.
לפני שבועיים התחילה לכאוב לי הברך אחרי חצי שעה והפסקתי.
נחתי איזה שבוע וחזרתי לרוץ והפעם כאבה לי הברך כבר אחרי 20 דקות.
האם זה בגלל החורף ? האם יתכן והשרירים לא מספיק חזקים ואני צריך לרוץ בתדירות גבוהה יותר ממה שהיתי רץ פעם כדי להצליח לחזור לרוץ 45 דקות?
אני רצתי בעבר פעמיים בשבוע שבוע וחצי נגיד.
האם בכלל אולי עדיף ללכת לאורטופד?
זה די מתסכל אותי לרוץ 20 דקות במקום 45.
תודה
לצפיה ב-'כאבי ברך'
כאבי ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2016 | 15:11
1
אם למרות מנוחה חוזרים כאבים המונעים ממך לרוץ , רצוי להבדק ע"י אורטופד. 
לצפיה ב-'עיבווי קורטיקלי טביה האחורית המדיאלית בצורת בליטות'
עיבווי קורטיקלי טביה האחורית המדיאלית בצורת בליטות
29/11/2016 | 14:23
1
7
שלום
נשלחתי לבצע בדיקת CT גפיים (עם חומר ניגוד ובלי) לשלילת משהו שהיה נראה בצילום רנטגן כגידול שפיר בשוק. וכאבים בשוקיים.
בפענוח נכתב:
שרירים סימטריים ללא בצקת, האדרה או אטרופיה, אין הרס עצם או תהליך תופס מקום ברקמות הרכות או בעצם.
אין בצקת בשומן התת עורי ובעור.
נוזל תוך מפרקי בנפח תקין במפרק הברך ובין מפרקי הקרסוליים.
יש עיבוי של הקורקטקס בצורת בליטה אחורית מדיאלית עבה בגבול האחורי של הטיביה האמצעית-דיסטלית משני הצדדים, מעט בולט יותר משמאל. הממצאים נמצאים סמוך למוצא שריר הטיביאליס האחורי.
לסיכום: עיבוי קורטיקלי בטיביה האחורית המדיאלית בצורת בליטות. ייתכן ומדובר בשינויים עקב שימוש יתר או תלישה חלקית של גידים.
אין עדות לתסמונת המדור בבדיקה זו. CT אינה בדיקה רגישה בשאלה זו.
מה זה הממצא של העיבוי קורטקס בטיביה אחורית מדיאלית בצורת בליטות?
מה הכוונה שייתכן וזה בעקבות שימוש יתר או תלישה חלקית של גידים?
זה דורש בדיקה כלשהי? ניתן לטפל בזה?
איזה אורטופד מטפל בדברים הללו? (מי ששלח אותי לבדיקה זה אורטופד אונקולגי שהופניתי אליו בגלל הממצא החשוד)
לגבי תסמונת המדור, אני סובל מתסמונת מדור כרונית, וזה הוכח בבדיקת לחצים תוך מדורי, אך אני מבין שבבדיקת סיטי לא ניתן לראות את זה ולכן לא ראו או שעקרונית יש סימנים גם בבדיקת סיטי שיכולים לרמז על קיום התסמונת?
תודה רבה
לצפיה ב-'ממצאים בCT'
ממצאים בCT
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2016 | 15:10
1
הרופא המתאים לבירור הענין הינו אורטופד אונקולוג. 
לא ברור מה משמעות הממצא ולכן הועלו מספר השערות אפשריות כגון שימוש יתר היכול לגרום לעיבוי העצם. 
תסמונת מדור כרונית מאובחנת במדידת לחצים ולא בCT
לצפיה ב-'פענוח בדיקת CT '
פענוח בדיקת CT
29/11/2016 | 13:47
1
20
שלום,
לפני כחמש שנים ביצאתי בדיקת CT עמוד שדרה מתני, נאמר לי שיש לי בלט בחוליות L4-L5
כיום עשיתי בדיקת CT נוספת בעקבות החמרה ובפענוח רשום:
L3-L3 בלט דיסק אחורי המשיק לשק התקאלי
L4-L5 בלט דיסק אחורי ופורמינלי ימני המשיק לשק התקאלי
L5-S1 בלט דיסק אחורי המשיק לשק התקאלי ושורשי S1 משני הצדדים
הייתי שמחה לדעת מה זה אומר האם זה באמת אומר החמרה מהבדיקה הקודמת?
שנית עשו השוואה לבדיקות הקודמות אך רשום: שינויים דיסקופטיים מתונים, כמתואר - ללא שינוי מהותי בהשוואה לבדיקה הקודמת
האם זה אומר שאין שינוי גדול? כי פתאום אני רואה כמה חוליות נוספות שנפגעו
אודה לתשובתכם
לצפיה ב-'פענוח CT'
פענוח CT
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2016 | 15:07
2
בלי לראות תשובה מלאה של הCT הקודם קשה להשוות אך כבר כתבו לך "ללא שינוי מהותי בהשוואה לבדיקה הקודמת" 
לצפיה ב-'נגע ליטי'
נגע ליטי
28/11/2016 | 20:10
1
8
בעלי נשלח לסי טי בעקבות כאבים בגב התחתון. בממצאים נרשם:"נגע ליטי בלמינה של L5 מצד שמאל מלווה בסקרלוזיס סביבו וללא פריצת קורטקס" ובסיכום רשום "ממצא חשוד לאוסטאואיד אוסטומה בL5"
יש למישהו מושג במה מדובר? 

לצפיה ב-'נגע ליטי'
נגע ליטי
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2016 | 15:04
2
מותאר איזור בעצם עם שינויים שנראים שפירים. אוסטיאואיד אוסטיאומה הוא גידול עצם שפיר שגורם כאבים. הינה קישור לפירוט:
לצפיה ב-'שבר ביד'
שבר ביד
26/11/2016 | 23:25
1
13
יש לי שבר שאובחן כרדיוס דיסטלי ללא תזוזה. לאחר כשבוע ירדה לי כנראה הנפיחות והגבס מרגיש לי חופשי יותר ביד. האם יש סיכוי שהגבס כבר לא יעיל ושעליי להחליפו?
לצפיה ב-'גבס ליד'
גבס ליד
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2016 | 14:27
35
התפקיד של הגבס לאפשר ליד מנוחה בצורה שהשבר לא יזוז. לרוב גם אם מעט חופשי זה בסדר. אם ממש משוחרר לעיתים צריך להחליף
לצפיה ב-'כאבים בכתף '
כאבים בכתף
26/11/2016 | 08:32
1
17
שלום , היו לי כאבים בכתף שפחתו הרופא אמר שמדובר בכתף מסויידת .
האם ניתן להפעיל את היד ובאיזו מידה מאחר ואני ספורטאי וזה בעייתי לעשות ספורט בלי אפשרות להפעיל יד אחת
תודה
לצפיה ב-'כאבי כתף'
כאבי כתף
( לעמוד שלי בתפוז )
28/11/2016 | 14:25
6
כעקרון אין מניעה לחזור בהדרגה לפעילות מלאה. יחד עם זאת רצוי לשאול את הרופא שלך שיודע בדיוק מה היקף הבעיה ופרטיה
לצפיה ב-'כאב בטן תחתונה'
כאב בטן תחתונה
22/11/2016 | 19:51
1
9
בת 58 . חודשיים עם כאב בטן תחתונה שמחמיר בפעילות פיזית.
מרגישה גם כאב שרירי בבטן עליונה מתחת לצלעות.
עברתי ניתוח בקע לפני חצי שנה.
בדיקת כירורג וגניקולוג תקינים.
סיטי בטן תקין
נשלחתי לאורתופד ולמיפוי עצמות (עדין לא בוצע).
בימים האחרונים כאב גב תחתון חזק.

מה יכולה להיות הסיבה?
לצפיה ב-'כאבי בטן תחתונה'
כאבי בטן תחתונה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2016 | 13:31
5
כאבי בטן לרוב אינם קשורים לבעיה אורטופדית. לעיתים , לא שכיחות, יכול להיות קשר לבעיה דיסקאלית. 
לצפיה ב-'מדרסים, האם מומלץ לכולם?'
מדרסים, האם מומלץ לכולם?
22/11/2016 | 17:34
2
13
ידוע שלאנשים בעלי בעיות אורתופדיות מומלץ לעתים על שימוש במדרסים. אך מה עם כאלו שאין להם בעיה רפואית, האם להם גם מומלץ לעשות שימוש במדרסים?
הרי במרבית הנעליים שקונים קיימים בדרך כלל מדרסים פושטים וזולים שכלל אינם מותאמים אישית לכף הרגל של הקונה. לכן אני שואל את עצמי האם כדאי לכל אחד לעשות מדרס מותאם אישית בכדי לשמור על בריאותו גם אם אינו מרגיש כרגע כאב. או שלמי שאין כרגע כאבים עדיף להימנע משימוש במדרסים מיוחדים?
לצפיה ב-'מומלץ להשתמש בהנעלה נוחה. לא לתקן את מה שלא דורש תיקון'
מומלץ להשתמש בהנעלה נוחה. לא לתקן את מה שלא דורש תיקון
23/11/2016 | 17:00
8
לצפיה ב-'מדרסים'
מדרסים
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2016 | 13:29
14
אם אין בעיה או עיוות אין צורך במדרסים. 
לצפיה ב-'כיצד יודעים אם יש אישור משרד הבריאות?'
כיצד יודעים אם יש אישור משרד הבריאות?
22/11/2016 | 21:38
13
כיצד אוכל לדעת אילו מכונים ויצרני מדרסים הם בעלי אישור של משרד הבריאות ולא חאפרים? במידה שקופת החולים עובדת עם יצרן מדרסים מסוים, האם זו אינדיקציה לכך שהמקום מקצועי בהכנת מדרסים ובעל אישור תקן של משרד הבריאות?
לצפיה ב-'מכה יבשה בכף הרגל - חבישה אלסטית'
מכה יבשה בכף הרגל - חבישה אלסטית
17/11/2016 | 19:43
2
18
שלום,

לפני שבועיים נחבלתי בכף הרגל [במפרק שמתחת לאצבעות].
עשיתי צילום והתברר שזו מכה יבשה, אך עדיין קצת כואב לי כאשר אני לוחץ על האיזור. אני יכול להניע בחופשיות את האצבעות ברגל.
בעוד 3 ימים אני אמור לצאת לטיול שטח מטעם העבודה - יומיים הליכה במכתש רמון.
האם עדיף לא לצאת כדי לא לסכן את הרגל? [מבחינתי זה קצת כואב ואני חושב שאוכל לסבול זאת]
במידה ואצא, האם כדאי לחבוש את כף הרגל למשך כל זמן ההליכה [10 שעות ברצף כל יום] בחבישה אלסטית? או שמא עדיף שלא? אשמח לשמוע פרטים על החבישה הזו...

תודה רבה!
שי
לצפיה ב-'חני '
חני
20/11/2016 | 16:25
8
היי שי
אשמח לעזור לך
צור איתי קשר בבקשה
חני אורטופדיה 0502603355
לצפיה ב-'כאבים בכף רגל וטיול'
כאבים בכף רגל וטיול
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2016 | 13:24
3
אם יש עדיין כאבים לא מומלץ לצאת לטיול שטח. 
לצפיה ב-'לשלם עבור מדרסים באופן פרטי או דרך קופת חולים? '
לשלם עבור מדרסים באופן פרטי או דרך קופת חולים?
18/11/2016 | 00:37
2
13
כאשר הגעתי למכון אורתופדי כלשהו, יחד עם הפניה למדרסים מותאמים אישית מרופא קופת חולים. טען בפניי בעל המקום כי ניתן לעשות מדרס דרך קופת החולים, אך הוא ממליץ לי לעשות מדרס באופן פרטי ולא דרך קופת החולים. וזאת משום שלטענתו המדרסים של קופות החולים הם פושטים ומיוצרים מחומרים פחות איכותיים. המליץ לי לשלם באופן פרטי עבור מדרסים איכותיים יותר.
אני שואל: האם באמת המדרסים של קופות החולים הם פחות איכותיים? או שבעל המקום ניסה לעשות על גבי כסף ולמכור לי לוקשים? 
לצפיה ב-'חני אורטופדיה'
חני אורטופדיה
20/11/2016 | 16:24
15
שלום מושיק
אשמח לעזור ולהסביר לך
צור איתי קשר בבקשה
חני אורטופדיה 050-2603355

לצפיה ב-'מדרסים'
מדרסים
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2016 | 13:20
8
כמו כל מוצר יש דרגות שונות. קופת החולים מממנת את המוצר הבסיסי וניתן לשדרג. לצערי יש גם מקרים רבים של ניצול המצב לעשיית כסף. 
לצפיה ב-'כאבים בגב תחתון'
כאבים בגב תחתון
19/11/2016 | 21:19
2
45
היי,

היום בצהריים, לא ברור לי מאיזו סיבה, החלו לי כאבי גב עזים בכל הגב כאשר המקור נראה לי מגיע מהגב התחתון. מרחתי דיקלורן על רוב אזור הגב ולאחר כמה שעות, לאחר שהרגשתי שיפור קל ביותר, מרחתי וולטורן רק באזור הגב התחתון ולקחתי כדור אופטלגין, אך עדיין אני מרגיש כאבים, לא עזים, אבל בהחלט מורגשים עם מוגבלות בתנועה. האם זה סביר? האם כדאי לפנות לטיפול או לחכות עד מחר? אפשרי לקחת כדור פנדול 650 מ"ג או שלא כדאי לערבב יותר מדי?

תודה על העזרה
לצפיה ב-'חני אורטופדיה'
חני אורטופדיה
20/11/2016 | 16:22
11
היי שלמה אשמח לעזור לך
בבקשה צור קשר 050-2603355
בברכה חני אורטופדיה
לצפיה ב-'כאבי גב תחתון'
כאבי גב תחתון
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2016 | 13:17
6
בעיה נפוצה מאוד. אם אין הפרעות תחושה, שיתוק או הפרעת שליטה על יציאות הטיפול ברובו יכלול מנוחה ונוגדי כאב. אם הכאב חזק פנה לרופא משפחה
לצפיה ב-'קרע במיניסקוס'
קרע במיניסקוס
18/11/2016 | 12:18
2
18
שלום,

מצורפות תוצאות MRI של בני, בן 17.
הייתי מבקש לדעת מה דרגת החומרה, מהו הטיפול (האם בהכרח ניתוח) ומהם סיכויי ההחלמה. תודה.

להלן ממצאי בדיקת MRI של ברך ימין
הטכניקה: בוצעו סדרות סגיטלית PD בלי ועם דיכוי שומן, קורונליות 1T ו- PD עם דיכוי שומן ואקסיאלית PD עם דיכוי שומן.
התוויה קלינית:חשד לנזק מניסקיאלי.
ממצאים:
הודגמו אותות תקינים ממח העצם, ללא עדות לשברים בצקות או אוסטיאונקרוזיס.
הרצועות הצולבות והרצועות הקולטרליות הודגמו תקינות.
מודגם קרע הוריזונטלי לרוחב הקרן הקדמית של המניסקוס הלטרלי. מאחורי הקרן הקדמית של המניסקוס מודגם שבב
מניסקיאלי מנותק בקוטר 7 מ"מ בציר הסגיטלי (חתך 9 סדרה 3 (ובקוטר 1 ס"מ במישור הצדדי פנימי (חתך 16 סדרה 4.(
מודגם כיס נוזל קדמית לקרן הקדמית של המניסקוס הלטרלי בקוטר 5 מ"מ בציר הסגיטלי (חתך 9 סדרה 3 ,(ייתכן ציסטה
פראמניסקיאלית.
מודגם אות חריג הוריזונטלי לרוחב הקרן האחורית של המניסקוס המדיאלי אשר אינו מערב את המשטחים הפירקיים כך שאינו
מוגדר כקרע. מאחורי שורש המניסקוס מודגם כיס נוזל בקוטר 1 ס"מ בציר הסגיטלי ובגובה 8.1 ס"מ. לא הודגם קשר ברור בינו
ובין המניסקוס. כנראה ציסטה גנגליונית.
המנגנון המיישר מודגם תקין.
סחוס הפיקה שמור.
הודגם נוזל תוך פירקי בכמות מינימאלית, ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית .
לסיכום:קרע מורכב במניסקוס הלטרלי כמתואר.

לצפיה ב-'קרע במניסקוס'
קרע במניסקוס
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2016 | 13:15
1
3
MRI לבד אינו מספק להחלטה לגבי ניתוח. צריך לבדוק את החולה ולהעריך את סיפורו. לרוב אכן יגיע לניתוח אבל לא חד משמעי. 
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
24/11/2016 | 20:50
1
לצפיה ב-'שאלה בקשר לשיטה חדשה להארכת עצמות'
שאלה בקשר לשיטה חדשה להארכת עצמות
18/11/2016 | 11:07
3
13
שלום,
נתקלתי בכתבה הזאת באינטרנט-

הם מאריכים עצמות במהירות מאוד גבוהה ע"י לקיחת שומן מהנבדק וגידול עצם בעזרתו ואז משתילים את העצם לנבדק.
השאלה שלי היא -
נניח ואכן הצלחנו להכניס חתיכת עצם, נגיד באורך 5-10 ס"מ למטופל, מה לגבי שאר האיברים? שרירים? גידים? איך אלו יאריכו את עצמם כדי להתאים לגודל העצם החדש?

תודה
לצפיה ב-'טיפול חדשני'
טיפול חדשני
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2016 | 13:09
2
8
עדיין בשלב ניסויים ולא טיפול מאושר
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
01/12/2016 | 20:55
1
4
תודה רן,
יש לך הערכה מתי (אם בכלל) זה יהיה מאושר? תוך 10 שנים?
כמו כן, עדיין לא הבנתי מה יהיה עם שאר האיברים - גידים, שרירים וכו'. איך אלה יתאימו לאורך העצם החדש?

תודה,
נדב
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
05/12/2016 | 15:02
1
לא יודע מתי יאושר. 
עד גבול מסוים רקמות רכות ימתחו. מעבר לזה זה יותר בעייתי
לצפיה ב-'ניתוח ברכיים מורכב'
ניתוח ברכיים מורכב
17/11/2016 | 14:48
1
18
שלום,
אשמח לקבל המלצה על אורטופד הכי טוב בארץ שמתמחה בבעיות ברכיים,עברתי 3 ניתוחים בשנתיים האחרונות בבית חולים נהריה ועוד ניתוח אחד באסותא, ואני מאוד מאוכזב נותחתי עקב שבר בפיקה אם קיבוע ברזלים,הניתוח הראשון היה קשה מאוד וסבלתי כחודש וחצי מכאבי תופת לאחר חודש וחצי בביקורת ראה שהסתובב ברזל עשו לאחר יומיים ניתוח והיה יותר טוב עכשיו לאחר 3 שבועות מהניתוח האחרון שוב הסתובב ברזל וזה כאבים נוראים,ולאחר שבועיים שוב זה קרה ושוב הניתוח השלישי, לא מוכן לחזור לאותו מנתח שהיה בשלושה הפעמיים האחרונות ,הלכתי לפאלח מאזן באופן פרטי לניתוח רביעי שהוציא את הברזלים ושייף את הסחוס,וגם הניתוח הזה כשל.
אני צריך לעשות ניתוח חמישי מתחנן להמלצה לאורתופד מנתח ברכיים מומלץ דרך מכבי או באופן פרטי ,יש לי גם מגן זהב במכבי.
חייב מומחה ברך זה לא צחוק ואני גם ספורטאי ונכנסתי לדיכאון עקב זה שאני לא יכול לעשות ספורט ויודע אם אוכל בכלל מתישהו לחזור ולעשות.

לצפיה ב-'למה לא עונים?'
למה לא עונים?
01/12/2016 | 12:08
3
למה לא מגיבים?
לצפיה ב-'קרעים בגידים בכתף'
קרעים בגידים בכתף
16/11/2016 | 19:40
2
22
שלום רב.אני בן 47,מתאמן בחדר כושר(משקולות) וריצות באופן קבוע. לפני כחודשיים נפלתי ובלמתי את הנפילה  עם יד ימין והרגשתי כאבים עזים בכתף ימין.היה קושי רב בהרמת היד וכאבים חזקים בלילה.לאחר בדיקות שאצרף כאן  גילו 2 גידים  קרועים(קרע מלא  כ3.2סמ)  בשרוול המסובב. הייתי אצל 2 רופאים-הראשון הציע לי חד משמעית ניתוח ומוקדם ככל האפשר והשני הציע לי טיפול פיזיותרפי לשיפור טווחי התנועה ושאפשר לחיות עם זה גם ככה.
שאלתי היא:1.האם אפשר לעשות את הניתוח בכל זמן בעתיד ?או שחייבים לעשות זאת עכשיו במיידי.
2.האם אפשר לוותר על ניתוח ולהסתפק  בטיפול פיזיותרפי  בלבד?
3.מה ההשלכות אם לא אבצע את הניתוח עכשיו והאם תתכן הידרדרות בתיפקוד?ו/או קושי בניתוח עתידי אם יהיה צריך?
4.בשבועים האחרונים חזרתי להתאמן עם המשקולות ,כמעט ללא עומס ואני מרגיש שיפור והקלה בטווח  התנועה והכאבים.
מצורף צילום דפי ה-MRI
תודה רבה
לצפיה ב-'קרע בגידי כתף'
קרע בגידי כתף
( לעמוד שלי בתפוז )
17/11/2016 | 13:20
1
38
במקרה הזה אתה מתאר קרע טראומטי חריף בגיד הסופראספינאטוס ואינפראספינטוס , מלא, עם נסיגה של השרירי ועליית ראש ההומרוס. זה משמעותי בעיקר באדם צעיר כמוך ובטח בחובב ספורט. כעקרון בהמשך יתכן ולא יהיה אפשרי לתקן את הנ"ל בשל כיווץ השריר או שינויים שומנים שלו. 
לצפיה ב-'תודה רבה לך.'
תודה רבה לך.
19/11/2016 | 08:51
3
לצפיה ב-'ניתוח הוצאת בורג סינדסמוטי'
ניתוח הוצאת בורג סינדסמוטי
16/11/2016 | 11:30
2
12
שלום,
לפני 3 שבועות שברתי את הקרסול (שבר TRIMALLOREAL) בניתוח עברתי שחזור פתוח וקיבוע פנימי של השבר בקרסול כולל ברגים ופלטה בטיביה ובפיבולה).
 אני עם גבס ואיסור דריכה.
קבעו לי ניתוח בעוד 3 שבועות להוצאת הבורג הסנדומטי.
אני מנסה לברר מה המשמעות של כך אל בינתים ללא מענה מהרופאים בביה"ח.
1. האם הניתוח בהרדמה מלאה, אפידורלית או מקומית.
2. האם לאחר הניתוח מגבסים שוב את הרגל?
3. מתי והאם ניתן לדרוך על הרגל לאחר הניתוח?
4. האם לפני ולקראת הניתוח עלי לקנות סד לקרסול לאח"כ?
5. מתי מתחילים לעשות פיזיוטרפיה? בינתיים אמרו לי שאסור
תודה רבה
לצפיה ב-'ניתוח הוצאת בורג סינדסמוטי'
ניתוח הוצאת בורג סינדסמוטי
( לעמוד שלי בתפוז )
17/11/2016 | 13:07
1
11
הבורג הנ"ל מגשר על אזור פגיעה ברצועות. אם ישאר ותדרכי הוא ישבר בפנים. לכן לאחר פרק זמן מוציאים אותו ואז ניתן לאפשר דריכה. ההרדמה יכולה להיות מקומית או כללית. לאחר מכן תוכלי לבצע פיזיוטראפיה. לגבי סד זה תלוי בהחלמת השברים וברופא המטפל. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
18/11/2016 | 09:21
3
לצפיה ב-'עצב באצבע כף היד'
עצב באצבע כף היד
15/11/2016 | 15:58
3
10
שלום רב, לפני כשלושה חודשים בטעות חתכתי את עצמי עם סכין (תאונת בישול) בקיפול הראשון (פנימי) של אצבע ביד שמאל. לאחר שהכל התאחה , חיצונית לא רואים כלום למעט צלקת ממש קטנה ובלתי נראית כמעט, אבל יש לי באזור הזה תחושה מוזרה - כאילו משהו בפנים רדום.- מעין תחושת נמלול. מבחינה תפקודית האצבע מתפקדת - אבל התחושה הזאת מטרידה. הבנתי שפגעתי בעצב ושלוקח לזה זמן להחלים אבל אני רוצה להתייעץ האם קיים איזשהו טיפול או משהו נוסף שעלי לעשות כדי לשפר את המצב?  תודה.
לצפיה ב-'עצב באצבע'
עצב באצבע
( לעמוד שלי בתפוז )
17/11/2016 | 13:04
2
9
כאשר עצב תחושתי נחתך עם סכין האזור שהוא מעצבב ירגיש הפרעת תחושה. אם זה אזור קטן העצבים השכנים ירחיבו את שטח הכיסוי שלהם אבל יתכן וישאר אזור ללא תחושה קבוע. ניתן לנסות לתפור את העצב אם הוא במקום בו חשיבות התחושה גבוהה. צריך לפנות למומחה כף יד. 
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
17/11/2016 | 19:21
1
9
רק שאלה קטנה- כדאי לפנות לאורטופד כף יד או כירורג כף יד ?
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
24/11/2016 | 13:06
1
כירורג כף יד יכול לבוא מאורטופדיה או פלסטיקה. זה לא משנה

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
אירוח בנושא זכויות הקשישים
אירוח בנושא זכויות...
שירות הייעוץ לקשיש של הביטוח הלאומי פועל למיצוי...
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
במיוחד להורים לתינוקות
Developy הינו פורטל תוכן המיועד להורים לתינוקות
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין
שגיב עזרא, יפעת עזרא - משרד עורכי דין
שגיא ויפעת עזרא -
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה