לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'בעיית פיקה'
בעיית פיקה
29/07/2016 | 10:23
1
לפני שנה נמצא אלי ניוון קל בפטלה עקב כאבי ברך שמאל לפני 7 חודשים עברתי הזרקת חומצה היאלורונית לברך אך ללא תועלת לטווח ארוך (עזר לחודש) מבצע גם אפוסטרפיה אך אין הקלה בכאבי ברך בזמן פעילות ספורטיבית (עוזר לאחרי) למעט ביצוע החלפת ברך (המלצת אורטופד) האם יש פתרון חלקי של ניתוך מקומי ולא ביצע החלפת ברך שלמה
לצפיה ב-'סיאטיקה'
סיאטיקה
28/07/2016 | 09:09
1
7
שלום

כפעם בשנה אני חווה התקף סיאטיקה, כאבי גב תחתון עם הקרנות לרגל שמאל.
לאחר כשבוע נעלם עם טיפול עצמי בסלקוקס שיש בבית, חום וקור וקצת מנוחה.
אורתופד בעבר טען כי כנראה זהו בלט או פריצת דיסק וצריך פשוט לשמור ולהתרגל. 

אני מאוד פעיל ספורטיבית ולכן הדבר מפריע לי כשיש צורך להפסיק פעילות כל פעם.
כעת אני בהתקף לאחר נסיעה באופניים, היה בבית סלקוקס, חום קור וקצת מנוחה, הולך קצת עקום אך עדיין כואב.

יש מה לעשות או שאכן זה או ניתוח שכמובן לא אעשה או פשוט לחיות עם זה?

תודה.
לצפיה ב-'סכיאטיקה'
סכיאטיקה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/07/2016 | 13:05
4
ישנם מספר טיפולים. שווה לפנות לפיזיוטראפיה לטיפול. כמוכן בארוע חריף ניתן לשלב זריקת סטירואידים. במידה וחוזר הרבה רצוי לברר בעזרת הדמיה כדי לוודא אבחנה וטיפול מתאימים. 
לצפיה ב-'פענוח מיפוי עצמות'
פענוח מיפוי עצמות
28/07/2016 | 01:33
1
14
היי, אני לוחם בצהל כבר שנה, ב5 חודשים האחרונים החלו לי כאבים חזק בשני הקרסוליים ובאזור הכרית בשתי כפות הרגליים, הכאבים מופיעים גם לאחר מנוחה(שנת לילה וכו') עם או בלי נעליים צבאיות, הופניתי למיפוי עצמות אך הפענוח יגיע בעוד כשבועיים-שלוש ורציתי לדעת אם תוכל לעזור לי להבין את תוצאות המיפוי בעזרת הצילומים.

לצפיה ב-'מיפוי עצמות'
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
28/07/2016 | 13:02
2
לצערי לא. 
לצפיה ב-'פלטפוס'
פלטפוס
27/07/2016 | 07:28
1
6

היי,
אני בת 25 וסובלת מפלטפוס (״חמור״ ע״פ האורטופד האחרון שהייתי אצלו).
סידרו לי מדרסים בהתאמה אישית כמובן (יציקה בספוג) ובהתחלה השתמשתי בהם וזה היה לי נורא נוח אבל אחרי מעט מאד זמן (שבועות אני מעריכה) זה התחיל נורא להציק לי ולהיות כל כך נוח עד שהפסקתי את השימוש בהם לחלוטין.
אני רוצה לקנות נעלי ספורט ואני תוהה איך לבחור כאלה שיהיו לי נכונות (המטרה היא להליכה רגילה יומיומית ועמידה ממושכת שזה נורא קשה לי).
האם להשתמש במדרסים שעשו לי למרות שהם נורא לא נוחים לי ואפילו כואבים לפעמים?
לעשות מדרסים אחרים בשיטה אחרת?
או לקנות נעליים שמומלצות לבעלי פלטפוס (מבעלי פלטפוס עצמם, לא מהחברות שמייצרות אותן)?
ושמעתי שיש מקומות שנותנים לך לרוץ קצת על הליכון וזה בוחן איך הרגל שלך נוחתת על המשטח ולפי זה מתאימים לך נעליים...

מה היית ממליץ?

לצפיה ב-'פלטפוס'
פלטפוס
( לעמוד שלי בתפוז )
28/07/2016 | 13:00
1
בסופו של דבר צריך שזה יהיה נוח לך. לכן אם לא מסתדרת עם המדרסים אפשר לחזור למקום שעשו ולפעמים צריך קצת לשייף/לתקן. או אפשר לבחור נעליים שיהיו נוחות לך עם תמיכה קלה (רכה) בקשת. 
לצפיה ב-'פריצת דיסק'
פריצת דיסק
26/07/2016 | 13:06
1
14
רקע- בגיל 20 עברתי פריצת דיסק. היום בת 33 ולפני מספר חודשים נפלתי בעבודה (בהריון) והיו לי כאבי גב היסטריים אשר גרמו לי להיות מוגבלת להסתדר באופן עצמי. הייתי שבועיים בבית. לאחר הלידה חזרו לי הכאבים בגב ושוב הייתי מוגבלת, ללא יכולת לעשות פעילויות יומיומיות סטנדרטיות. הופנתי לאם אר איי ונמצאו שתי פריצות דיסק- l4 עם l5, ו l5 עם s1.
שאלותיי:
1. האם יש עילה לתבוע את ביטוח לאומי? לקבל אחוזי נכות?
2. מה דרכי הטיפול שלי חוץ מניתוח? האם הידרותרפיה מומלץ?
תודה.
לצפיה ב-'פריצות דיסק'
פריצות דיסק
( לעמוד שלי בתפוז )
28/07/2016 | 12:57
2
הפורום עוסק באורטופדיה ולא בעניני נכות ביטוח לאומי וכו. יש פורומים אחרים לנ"ל. 
טיפולים אפשריים: פיזיוטראפיה (כחלק מזה לעיתים גם הידרוטראפיה), רפואה משלימה, כדורים, מרפאת כאב ובמיעוט המקרים טיפול ניתוחי. 
לצפיה ב-'כאבי תופת אחרי חבלה בשוק'
כאבי תופת אחרי חבלה בשוק
25/07/2016 | 23:36
1
13
שלום (:

היום בערך לפני 4 שעות קיבלתי מכה חזקה בשוק (החלקתי וניסיתי לשמור על שיווי משקל, ואז זה קרה). שמתי ישר קרח והייתה הקלה מסוימת וגם חבשתי את האיזור, אך בשעה האחרונה יש לי שם כאבי תופת, כל האיזור כואב לי, ויש רגישות כשאני נוגעת קלות אפילו באיזור מעל הפגיעה. גם קשה לי בהליכה ואני צולעת.
ייתכן שזה שבר? בינתיים זה לא נראה כמו אחד, זה נפוח וקצת כחול, אבל בחיים לא היה לי כאבים כאלה ממכה בסגנון, כך שתהיתי.

תודה רבה.
לצפיה ב-'כאבי תופת לאחר חבלה'
כאבי תופת לאחר חבלה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/07/2016 | 12:54
2
תיארת : כאב תופת, רגישות מקומית, נפיחות, כחלון, קושי בהליכה וצליעה. כולם יכולים להיות סימנים לשבר.
לצפיה ב-'כאבים בפרקי הקרסולים'
כאבים בפרקי הקרסולים
25/07/2016 | 20:29
1
6
שלום,
מאוחנת עם פיברומיאלגיה וסובלת מכאבים מפושטים ובפרקים כמעט בכל הגוף.
אבל בעת הליכה ועמידה ממושכת מתחילים לי כאבים חזקים בקרוסליים, הכאבים ממש שונים מהכאבים הרגילים שיש לי.
לציין שבקרסול אחד כואב יותר הקרוסלים מתנפחים ואז לוקח לכאבים הרבה זמן להרגע זה התחיל לפני מספר חודשים ורק מחמיר והגעתי למצב שאני נמנעת מהליכה כי אני ממש מתחילה לצלוע מהכאב.
עשיתי בדיקות דם לדלקת פרקים והכל יצא תקין.
שאלתי היא מה יכול להיות הגורם לכאבים הללו ? ואילו בדיקות עלי לעשות?
לצפיה ב-'כאבי קרסוליים'
כאבי קרסוליים
( לעמוד שלי בתפוז )
28/07/2016 | 12:51
2
צריך להבדק על ידי אורטופד ולשקול גם בדיקת רופא כלי דם.
יתכן צורך בצילום, אולטראסאונד ודופלר כבדיקות המשך. 
לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
( לעמוד שלי בתפוז )
26/07/2016 | 11:59
2
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'פרק כף יד כואבת 3 שבועות אחרי נפילה'
פרק כף יד כואבת 3 שבועות אחרי נפילה
24/07/2016 | 15:40
4
7
שלום,

אשמח בבקשה לתגובה.

לפניי 3 שבועות נפלתי על 2 הידים ברחוב. פרק כף יד שמאל נשברה ועשיתי ניתוח.
שנפלתי גם יד ימין כאב מאוד ובמשך שבועיים כמעט היה קשה לי להשתמש ביד ימין. בשבוע האחרון יש קצת הקלה אבל עדיין כואב למרות שאני יכולה להזיז את היד-מקלידה עכשיו אבל כואב קצת תלוי בתנועה.
הרופאים בכלל לא בדקו את היד ימין - אמרו שזב לא שבר.
עשיתי היום צילום ושלחתי תמונה לרופא - אמרה שהיא לא רואה משהו גס אבל הרזטלוציה לא טובה .
זה יכול להיות שהיד כואבת 3 שבועות אחרי נפילה (נפלתי ברחוב) ואין כלום?

תודה רבה
לצפיה ב-'כאב 3 שבועות לאחר חבלה.'
כאב 3 שבועות לאחר חבלה.
( לעמוד שלי בתפוז )
25/07/2016 | 15:32
3
24
באופן עקרוני יתכן כאב לאחר חבלה משמעותית, גם אין שבר, שימשך זמן רב וירד בהדרגה. בנוסף יתכן שבר, או פגיעה במבנים רכים ביד שאפשר להעריך בעזרת הדמיה נוספת כגון אולטראסאונד ועוד. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
25/07/2016 | 16:55
3
לצפיה ב-'עוד שאלה - אם יש שבר או פגיעה'
עוד שאלה - אם יש שבר או פגיעה
25/07/2016 | 16:59
1
3
במבנים רכים ביד ולא מטפלים בזה אז מה המשמעות? כמה זמן סביר עד שהכאב יעבור אם אין שבר או פגיעה?

תודה רבה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
28/07/2016 | 12:50
1
זה כללי מדי. חלק יחלים לבד וחלק פחות. 
אם אין פגיעה צריך לראות שיפור מתמיד. אם לא משתפר משמעותית צריך לברר
לצפיה ב-'ממצאי MRI ברך ימין '
ממצאי MRI ברך ימין
24/07/2016 | 23:09
1
15
הודגמו זיזים גרמיים קטנים בשולי המפרק.
דילול ורושם לאיסדירות קורטיקלית מוקדית באספקט תיכון קדמי של הLFC.
ללא עדות לשברים ובצקות או אוסטיאונקרוזיס.
הרצועות הצולבות והרצועות הקולטרליות הודגמו שמורות.
המנגנון המיישר הודגם תקין .
סחוס הפיקה שמור.
הודגם נוזל תוך פירקי בכמות בינונית והודגמו הסתיידויות גסות תוך מפרקיות הן בילשכה הקדמית הן בלישכה אחורית בקוטר מירבי עד 1.4מ"מ.
ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית .

תודה רבה
ואשמח לדעת איך מטפלים בבעיה ?
לצפיה ב-'MRI ברך ימין'
MRI ברך ימין
( לעמוד שלי בתפוז )
25/07/2016 | 15:38
8
לצערי הממצאים שתוארו אינם ספציפים מספיק כדי שאוכל לאבחן את הבעיה והטיפול הנדרש. מצריך יותר מידע, בדיקה גופנית ועיון בMRI עצמו. (לדוגמא: לא תואר מצב סחוסים, מצב מניסקוסים, מה פשר ההסתידויות וכו), חזור לאורטופד המטפל
לצפיה ב-'בלט דיסק'
בלט דיסק
24/07/2016 | 11:46
1
20
שלום
בן 43 יחסית רזה. לא בכושר טוב.

מזה כשבועיים כאב צוואר די חזק בבסיס הצוואר איפה שהחוליה הגדולה. זה החל אחרי שזרקתי כדור מאוד גבוה לשמים במשחק עם הילדים בפארק והסתכלתי חזק למעלה.

כבר שבוע וחצי אם מרים את הראש למעלה או מזיז ימינה הכאב מוחמר מאוד הכאב מקרין גם לטרפז השמאלי במיקום שסמוך לצוואר. יש גם קצת דקירות בכפות הידיים.
בימים האחרונים זה קצת השתפר.

בוצע לי השבוע CT.
בפענוח הכל תקין בכל החוליות פרט למקום אחד:

"בגובה C6-C7 רושם לבלט דיסק אחורי קל, נוטה ימינה, המשיק לשק הטקלי.
בנוכחות ארטיפיקטיים מהכתפיים.
התעלה העצבית ברוחב תקין.
המפרקים האונקו וורטברליים תקינים.
אין הצרות פורמינלית."

אשמח לעזרתך
1. האם בלט דיסק בצוואר כפי שתואר זה משהו חמור שידרוש ניתוח?
2. האם זה עלול ללחוץ ולהזיק לידיים?
3. מה זה אומר ארטיפיקטיים מהכתפיים?
4. איזה בירור או טיפול נדרש והאם יש תנועות שצריך להמנע מהן?
תודה רבה!!

לצפיה ב-'כאבי צוואר וCT'
כאבי צוואר וCT
( לעמוד שלי בתפוז )
25/07/2016 | 15:30
11
מתואר בלט קל ש"משיק לשק התקאלי כלומר נוגע בו ולא לוחץ משמעותית. 
לרוב לא ידרש ניתוח. 
ארטיפקטים הם דברים בשדה הסריקה שיוצרים הפרעות בתמונה. זה לא תיאור בעיה בכתפיים. 
טיפול ינוע מפיזיוטראפיה, דרך כדורים נוגדי דלקת, נוגדי כאב, רפואה משלימה , מרפאת כאב ובמיעוט המקרים טיפול ניתוחי. 
לצפיה ב-'מרפק נפוך'
מרפק נפוך
24/07/2016 | 08:52
1
11
בוקר אור !
לפני כשבוע וחצי התנפח לי המרפק ללא סיבה,לאחר ביקור ברופא המשפחה לפני5 5 ימים,הם הפנו אותי לצילום+אולטראסאונד+ אורתופד ולבינתיים קיבלתי טיפול ARCOXIA 90 פעם ביום.
לצערי יש עוד כשלושה שבועות עד לתור שלי אצל האורתופד,ואני לא רואה שיפור משמעותי למעט אלחוש הכאב ב5 ימים שאני לוקח את התרופה,המרפק מאוד נפוך, אתמול בערב ביקרתי שוב אצל הרופא והוא אבחן מחלת גאוט/שיגדון ונתנו לי במקום הARCOXIA 90 תרופה בשם NAXYN פעמיים ביום.
אני לא יודע האם כדאי להחליף את התרופה?קצת מבולבל..מה עצתך?
לצפיה ב-'נפיחות במרפק'
נפיחות במרפק
( לעמוד שלי בתפוז )
25/07/2016 | 15:25
5
נפיחות במפרק כלשהו ללא ארוע חבלתי קודם חשודה למחלה ריאומטית או דלקת פרקים. במידה ואכן זו הבעיה (בניגוד לנפיחות עקב שבר/חבלה/דלקת בגידים) הטיפול מבוצע ע"י רופא משפחה או ריאומטולוג (מומחה למחלות פרקים) ולא על ידי אורטופד. כעקרון תרופות ממשחת נוגדי הדלקת הן קו ראשון בטיפול. אם יש אבחנה של גאוט ניתן לשקול קולכיצין , אלופורינול ואף זריקות קורטיזון. 
קישור לגאוט:
לצפיה ב-'AVN ברך'
AVN ברך
23/07/2016 | 23:07
1
9
שלום, אני סובלת מכאאבים עזים בברכיים המון זמן
ולאחר שעיתי MRI אובחן לי התחלה של נמק בעצם
ללא קקריסה של העצם עדיין, AVN ברך ובצקת בעצם
הייתי עושה מאמצים רבים מתאמנת המון זמן וזה החל לאחר הכנה למרתון ואימוני ריצה מאוד אינטנסיבים
הרופא לא ממליץ על ניתוח וטוען שזה יעבור לבד
קשה לי לקבל את זה כי אני המון זמן במנוחה כבר יותר מ4 חודשים ואין שיפור, יכול להיות שאין פתרון לזה? לא אוכל לדרוך ולחיות ללא כאב יותר ולא אוכל לחזור לפעילות גופנית?
קראתי שלבצקת בעצם יש צורך באנטיביותיקה ולא נתנו לי השאלה אם זה יעבור בלי בהתחשב שאני 4 חודשים עם זה כבר
ואני לא רוצה להגיע למצב שהנמק יחמיר ותהיה לי קריסה של העצם במרק ואז באמת אצתרך ניתוח להחלפת מפרק
מה הפיתרון האידיאלי לנמק בעצם בשלבים מוקדמים?
לצפיה ב-'AVN ברך'
AVN ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
25/07/2016 | 15:20
1
זהו תהליך ארוך מאוד היכול להמשך אף שנה. 
הטיפול הראשוני הוא הורדת עומס ואף מעבר לקביים/הליכון ללא דריכה על הרגל לתקופה. ישנם ניתוחים אפשריים אבל הם דרושים רק בחלק קטן מהחולים. 
הנה עוד חומר קריאה:
לצפיה ב-'כאבי גב וחזה'
כאבי גב וחזה
21/07/2016 | 19:54
3
72
אני בן 30 ושמן. שמתי לב שכשאני עומד (למשל רחיצת כלים ) עם פעולה פיזית במקום אני מרגיש מעט כאב גב ולחץ חד מאד בבית החזה. האם יש קשר בין הדברים?
ממה הדבר יכול לנבוע? ואיך מטפלים? מלבד ירידה במשקל
לצפיה ב-'יש לציין שאני חש הקלה בישיבה'
יש לציין שאני חש הקלה בישיבה
21/07/2016 | 21:47
2
לצפיה ב-'כאבי גב וחזה'
כאבי גב וחזה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2016 | 11:53
1
13
אם יש לך כאבים בחזה בעלי אופי לוחץ עליך להבדק בהקדם ע"י רופא מוקד/פנימאי/משפחה כיוון שאילו סימנים של בעיה לבבית שלעיתים גם מקרינה לגב. אם נבדקת והנ"ל נשללו צריך להבדק ע"י אורטופד כדי לקבוע מה הבעיה והטיפול. 
לצפיה ב-'תודה ד"ר'
תודה ד"ר
22/07/2016 | 16:32
11
אני לא יודע איך לשים את האצבע אבל זה בבית החזה בין השדיים ובצלעות. כמו שאמרתי, בישיבה זה נפסק.
לצפיה ב-'שאלה נוספת בנוגע לפליקה מדיאלית'
שאלה נוספת בנוגע לפליקה מדיאלית
22/07/2016 | 12:27
1
8
1. האם זריקה יכולה לעזור לטיפול בפליקה?
2. האם אורטופד מבצע את הארטוסקופיה או שצריך מומחה אחר?
3. האם היית ממליץ לרדת במדרגות כרגיל למרות שהפליקה נתפסת בברך ונשמע קליק? האם יכול להזיק?

תודה.

לצפיה ב-'המשך פליקה מדיאלית'
המשך פליקה מדיאלית
( לעמוד שלי בתפוז )
25/07/2016 | 15:16
2
במקרה כזה זריקה מטפלת בכאב ולא בבעיה.
ארטרוסקופיה לברך מבוצעת ע"י אורטופד העוסק בניתוחים אילו. 
פעולות המפיקות כאב לרוב אינן מומלצות. 
לצפיה ב-'שוקיים וברך'
שוקיים וברך
22/07/2016 | 11:26
1
7
שלום
בן 45
מזה כ 3 חודשים כאב בעצם השוק.

ביצעתי אתמול , 3 חודשים אחרי שהחל הכאב, צילום:
להלן הממצאים:

"צילום שוקיים פרוקסימאליים:
מבנה גרמי ללא ממצא חריג
מרווח הפרקי מוצר במדור הפנימי של הברך השמאלית"

אודה על עזרתך
1. האם הפענוח אומר שאין בעיה בעצמות השוק? אם היה למשל שבר הליכה היו רואים בד"כ?
2. מה זה אומר שהמרווח הפרקי מוצר במדור הפנימי של הברך? 
האם זה סימן לאוסטאורארתריטיס? זה משהו שיפריע לי ללכת?
3. האם נדרש בירור נוסף לברך ? טיפול?
תודה רבה!!
לצפיה ב-'כאב בעצם השוק'
כאב בעצם השוק
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2016 | 11:55
6
המידע מועט מדי מכדי לאבחן לכן אענה כללית:
הצילום לא שולל שבר הליכה/ מאמץ ואם אתה עושה פעילות זה בהחלט גורם אפשרי. אם חושדים בכך ניתן לבצע מיפוי עצמות. 
היצרות מרווח מפרקי במדור הפנימי של הברך היא סימן לשחיקת הסחוס בברך ויכולה כשלעצמה לגרום כאבי ברך קורנים לשוק. 
לצפיה ב-'פיענוח תוצאות בידקת מיפוי עצמות'
פיענוח תוצאות בידקת מיפוי עצמות
20/07/2016 | 02:46
2
23
לילה טוב
לפני שלושה ימים העלתי את התוצאות בשלושה פורומים של אורטופדיה
אבל לצערי עדיין לא קיבלתי מענה!
אני פונה לפורום תפוז בתקווה שיש פה חיים ואקבל תגובה...
להלן תוצאות בדיקת מיפוי עצמות של אבא שלי
תוצאות מיפוי עצם של אבא שלי
סיבת הפניה: כאבים בגפיים התחתונות.
ממצאים: קליטה מוגברת של החומר בקונדיל הפמורלי הלטרלי בברך שמאל,
יכול להתאים למצב לאחר טראומה או ל-אוסקולר נקרוזיס של הקונדיל
הפמורלי הלטרלי משמאל.
הדגשה קלה יותר בקליטה באזור הארטיקולרי הפמורלי ובצורה קלה יותר
הטיביאלי הלטרלי בברך ימין, יכול להתאים לתהליך דלקתי אוסטאוארטריטי.
הדגשה קלה בקליטה באזור מפרק סטרנו-קלביקולרי מימין, יכול להתאים
לתהליך דלקתי.
חוסר הומוגניות בקליטה באזור מותני-תחתון S1-L5 ,יכול להתאים לשינויים
ניווניים.
אין לראות ממצאים חיוביים נוספים
תודה רבה על המשוב
לצפיה ב-'הפניה ל MRI'
הפניה ל MRI
21/07/2016 | 00:59
15
האורטופד המטפל שלח אותנו ל MRI
בלי להסביר את תוצאות מיפוי העצם
מחיפושים ברשת אחרי הסבר
הגעתי לממצאים מדאיגים במיוחד
אשמח לשמוע חוות דעת מקצועית על התוצאות שצירפתי
תודה רבה על המשוב
מורן
לצפיה ב-'מיפוי עצמות'
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2016 | 11:49
18
מתואר מצב של קליטת החומר באזור הברך בצד חיצוני בעצם. ישנן מספר אפשרויות לגורם וניתן להבדיל בינהן בעזרת MRI. 
אווסקולר נקרוזיס שמוזכר היא אחת האפשרויות. זהו תהליך בו יש ספיגה מקומית של העצם שלרוב בהמשך תווצר מחדש. הנה עוד פירוט מידע בעברית
לצפיה ב-'מה האפשרויות הטיפוליות במקרה של '
מה האפשרויות הטיפוליות במקרה של
20/07/2016 | 15:41
1
17
פליקה מדיאלית מוארכת? האם יש מה לעשות מלבד ארטוסקופיה?

כאשר אני יורד מדרגות הפליקה נתפסת לי בברך, נשמע קלאק. האם הדבר עלול לפגוע לי בברך?

תודה.

לצפיה ב-'פליקה בברך'
פליקה בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2016 | 11:43
9
אם הפליקה לא סימפטומטית כלומר אם אין תלונות אז לא חובה לטפל. 
אם יש תלונות כפי שתיארת ניתן לנסות טיפול פיזיוטראפי ואם לא עוזר לשקול ארטרוסקופיה
לצפיה ב-'שבר במסרק החמישי 4 חודשים'
שבר במסרק החמישי 4 חודשים
20/07/2016 | 00:55
1
6
שלום היה לי גבס ארבע חודשים במסרק החמישי ואחרי שהורדתי אותו יש לי כאבים בעקב ובאזור האצבעות של כף הרגל חשוב להדגיש שבמקום השבר לא ניכר כאב מיוחד ועוד לא היתי בפיזאותרפיה האם זה כאבים נורמלים?והאם צריך לישמור על הליכה איטית מישום שהעצם רגישה ויכולה להישבר שוב?
לצפיה ב-'שבר מסרק 5 לאחר 4 חודשים'
שבר מסרק 5 לאחר 4 חודשים
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2016 | 11:41
4
בשלב זה אמור להיות חיבור חזק של השבר אם כי הרופא המטפל הוא זה שצריך לשאול. כאבים סביב לרוב ישתפרו עם פיזיוטראפיה. 
לצפיה ב-'קיבוע מפרק ירך'
קיבוע מפרק ירך
19/07/2016 | 17:24
1
16
הי,

עברתי לפני שבועיים ניתוח קיבוע מפרק ירך,
קבעו לי פזיותרפיה יומיים לאחר הניתוח, עם דריכה מלאה.
התנועתיות שלי השתפרה , הכאבים פחתו,
יש עדיין כאבים אך ברמה נמוכה, אני עדיין על הליכון.

שתי שאלות,
1. בתחתית הירך, לכיוון הברך, הירך שלי צרה יחסית לרגל הבריאה.
האם זה מכיוון שהיא דורשת חיזוק ושיקום?
2. כשאני מבצע דריכה מלאה ללא עזר תומך, יש לי כאב בברך של הרגל
שעברה את הטראומה.

תודה
לצפיה ב-'ניתוח למפרק ירך'
ניתוח למפרק ירך
( לעמוד שלי בתפוז )
22/07/2016 | 11:40
6
אני מניח שכוונתך לקיבוע שבר במפרק ירך. 
יתכן שיש דלדול שרירים וזה מטופל בפיזיוטראפיה. 
לעיתים בעיה באזור מפרק ירך יכולה להרגיש ככאב בברך. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
אירוח בנושא פוריות
אירוח בנושא פוריות
ד``ר נהרי מומחית לפריון מגיעה לענות על שאלותיכם
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

סטרייד- אורתופדיה קלאב פוט
סטריד- אורתופדיה קלאב פוט
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה