לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אורתופדיה
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

עצם חדה מתחת לברך
08/02/2016 | 21:45
1
שלום.יש לפעמים כאבים בהרך.ואורטופד מצא שיש חריקות וכו.אבל מתחת לברך לכוון השוק. הופיעה עצם חדה בולטת שלא היתה קודם.דעתכם?
צילום mri פיענוח
08/02/2016 | 09:28
1
4
היי, עשיתי צילום mri
לאחר נקע ישן, וניתוח בקרסול זה
עדיין עם כאבים
צירפתי תמונה של הממצאים
MRI קרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2016 | 15:25
1
מתואר נזק ישן סחוסי בכיפת הטלוס שהיא העצם התחתונה במפרק הקרסול. כמו כן נזק קל ברצועת הATFL ויתכן דלקת קלה של הגידים החיצוניים.
שברי מאמץ
03/02/2016 | 14:23
1
12
שלום
לפני חודשיים אובחנו לי שברי מאמץ בדרגה 1-2 בשוק ובכפות הרגלייםבכל עצמות המסרק ובעקב.
חשוב לציין כי לפני חודשיים באיבחון לא סבלתי מכאבים בכף רגל או בקושי בהליכה רק מעט כאבים בשוקיים.
אני כבר חודשיים ללא פעילוות גופנית כלל עם מדרסים ומשתדלת לא לדרוך כמעט ולא לעמוד הרבה אני נעזרת בכיסא גלגלים לפעמים, הכאבים בכף רגל רק מחמירים אני מתקשה בהליכה וצולעת , כל נגיעה הכי קטנה מתחת למסרקים עושה לי כאבים איומים ויש לי כאב תמידי בעקב , ביקשתי קיבוע לכף רגל וסירבו לתת לי.. עשיתי MRI ומוחה כף רגל וקרסול בדק אותו והMRI תקין וציין שאין שבר מאמץ שמצריך קיבוע.. אני מפחדת שהשברים לא יתאחו ואני לא אוכל ללכת נורמלי או לחזור לרוץ.. יש עוד משהו שניתן לעשות או בדיקה שלא נתנו לי?
שברי מאמץ
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2016 | 13:48
8
שברי מאמץ בדרגה 1-2 בשוק וכפות רגליים מצריכים הפחתת פעילות בלבד.  אין ההמלצה לשכב במיטה אלא הפחתת פעילות כגון ריצה קפיצה וכו. רצוי במקביל לשמור על תפקוד ונפח שרירים ע"י פעילות כגון שחיה אופניים ועוד. אפשר לבצע מול פיזיוטראפיסט. וכמובן מעקב רופא אורטופד
ממצאי סיטי
03/02/2016 | 07:15
1
17
אפשר לדעת בבקשה מה הצילום הזה אומר האם יש לי שבר בשורש כף היד?
ממצאי CT
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2016 | 13:43
4
טכנית לא ניתן להעריך לפי צילום זה
ממצאי בדיקת CT
02/02/2016 | 12:16
1
16
שלום, אני סובלת מכאבי גב תחתון עם הקרנה לירך ימין. ביצעתי לאחרונה בדיקת CT ואלו הממצאים:
בלט דיסק דיפוזי קל, המשיק לשק התקאלי ובקע מזערי פרא-מדיאני מימין ב-L2-L3. 
בלט דיסק דיפוזי קל, המשיק לשק התקאלי ובקטע פורמינלי קטן משמאל ב-L4-L5.
בקע דיסקלי מרכזי קטן, המשיק לקדמת השק התקאלי ושינויים אוסטיאוארטריטים במפרקים הפצטריים ב-L5-S1.

אני אישה מבוגרת, נושקת לשנות ה60, ועבודתי מתבצעת בישיבה ממושכת בלבד.
ברצוני לדעת את הפרשנות לממצאים הללו, והאם הם יכולים לתרום להקלות בעבודה; ואיך ניתן להמשיך את הטיפול מכאן?

תודה רבה על העזרה, יפה.
בדיקת CT
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2016 | 13:42
4
מצוינים בלטי דיסק קלים ובקע מזערי נוסף כפי שרשום. הממצאים יכולים להיות הגורם לכאבים שאת מתארת. לרוב הטיפול יהיה לא ניתוחי מפיזיוטראפיה, כדורים ועד למרפאת כאב. לגבי הקלות בעבודה פני לרופא תעסוקתי.
ניתוח שבר פרטרוכנטרי
02/02/2016 | 08:06
2
7
עד מתי ניתן לבצע ניתוח בשבר פרטרוכנטרי מיום האירוע?
ניתוח שבר פרטרוכנטרי
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2016 | 13:38
1
3
בשנים האחרונות משדל משרד הבריאות לבצע אותם תוך יומיים מהאשפוז. עקרונית אפשר גם בשבועות הקרובים בכפוף לסוג השבר ועמדתו.
רב תודות
05/02/2016 | 02:55
פורומים חדשים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
03/02/2016 | 15:22
1
 מתעניינים בצורפות? מחפשים טבעות נישואין וזקוקים להכוונה?
בפורום צורפות טבעות נישואין תוכלו לשאול ולהתייעץ!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2550

מעצבים את הסלון מחדש וזקוקים לייעוץ לגבי הוילונות? מתלבטים בין וילון ארוך לקצר?
בפורום וילונות תוכלו להתייעץ עם מומחה מתחום הוילונות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2549 

מעוניינים לדעת מהם הכלים הטובים ביותר להשקעה נבונה וחסכונית? רוצים לנסות להשיג את המקסימום משוק ההון?
בפורום ייעוץ השקעות תוכלו לקבל מענה לכל השאלות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/1591 

מתעניינים בעולם הגאדג'טים ורוצים לדעת מהם החידושים הכי חמים בתחום? היכנסו עכשיו לפורום גאדג'טים בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/673

יש לכם שאלות בנושא בריאות הגוף והנפש? מתעניינים בשיטת הרפואה הפונקציונלית?
בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו להתייעץ עם מומחה מהתחום!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2552 

רוצה לתקן את נזקי הזמן ולהעניק לפנים מראה צעיר יותר? מתעניינת בניתוח למתיחת פנים?
בואי לדבר על זה עכשיו בפורום מתיחת פנים!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2046

חבלה סיבובית בברך
31/01/2016 | 13:04
5
23
בשישי כנראה שסובבתי יותר מדי את הברך בבעיטה בקיקבוקסינג שמעתי קנאק חזק נפלתי ומאז לא הולכת בכלל...

במיון בשישי אמרו שזה כנראה או מתיחה ברצועה בברך או קרע ברצועה ושלחו לmri שטענו שדחוף..

בקופת חולים טענו שיש תור לmri רק בעוד חודש!!!!! ב2 בלילה בלבד..מגוחך...
עד שאני אלך לmri אני כבר אלך ואתגבר על הפציעה!
ממה שידוע לי פציעות ברכיים הן חמורות וחשוב לטפל בהקדם האפשרי מה עושים במצב מטופש שכזה? בקצב הזה הסיכוי להחלים ולחזור לספורט הולך וקטן ככל שמתעכבים.נניח וזה מתיחה או קרע באמת באחת הרצועות האם עיכוב כזה ארוך ימנע ממני בעתיד לחזור להתאמן? אני אתלטית ועושה הרבה ענפי ספורט-יוגה,קיקבוקסינג, והרבה אמנויות לחימה (ספציפית ג'וג'יטבו אגרוף תאילנדי וmma) האם זה יהיה אי פעם אפשרי לחזור לספורט הזה? ..או שבגלל העיכובים זה אומר שאני צריכה לנשק את הקריירה הספורטיבית שלי לשלום כי הקופות חולים מתעללות במבוטחים?
אני עדיין לא יכולה ליישר את הרגל
31/01/2016 | 13:05
13
או לדרוך על הרגל ונעזרת בקביים כי אין שום אפשרות להפעיל משקל על הברך הפגועה
חבלה סיבובית לברך
( לעמוד שלי בתפוז )
01/02/2016 | 18:04
3
14
חבלה סיבובית בברך עם קנאק חזק יכולה להעיד על פגיעה פנימית. במידה ויש נפיחות רבה גדל החשד לפגיעה ברצועה ו/או מניסקוס. בשלב הראשוני עושים צילום כדי לשלול שבר. מתחילים לטפל לרוב בחבישה מרופדת וקירור להפחתת נפיחות. בדיקת רופא לאחר שבוע יכולה לבצע הערכה ראשונית לטיב הפגיעה (לדוגמא אי יציבות המכוונת לקרע ברצועה מסוימת). לאחר מכן ניתן להמשיך בטיפול פיזיוטראפי שמטרתו הורדת נפיחות, החזרת טווחים ומניעת דלדול שרירים. במקביל מבוצע הMRI. 
בהנחה וזה אכן אחד מהחבלות
01/02/2016 | 21:33
2
12
שציינת קרע או בעיה בסחוס מינסקוס (נשלל שבר או פריקת פיקה)

זה אפשרי אחרי טיפול פיזיוטרפי ושיקום לחזור לספורט או שזה אבוד?
שיקום ברך
02/02/2016 | 09:36
10
שלום,
פגיעה במניסקוס או ברצועות הברך ניתנת לשיקום. לאחר שיקום טוב ניתן לחזור לפעילויות בהדרגה. כבר עכשיו כדאי לקרר את הברך, אפשר להשתמש בשקית של ירק קפוא עטוף במגבת- להניח על הברך ל10דק מספר פעמים ביום- יפחית את הנפיחות בצורה משמעותית. ברגע שתוכלי, ישר להתחיל פיזיותרפיה חשוב לדעת שהתהליך עשוי להיות ממושך אבל חשוב להתמיד בכדי לקבל תוצאות טובות. נוסף לפיזיותרפיה את יכולה לנסות טיפול באפוסתרפיה, יש לנו ניסיון בטיפול בספורטאים עם פציעות ברך מגוונות. ניתן לתאם בדיקת ייעוץ ללא התחייבות ב2767*, בברכה חגית ליבמן פיזיותרפיסטית ואפוסתרפיסטית
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2016 | 13:36
4
חזרה לספורט תלויה בסוג ודרגת הפגיעה.  לא ניתן לקבוע בשלב זה ללא בדיקה גופנית והדמיה.
סיבוב כף רגל ,,,
31/01/2016 | 13:15
3
14
שאלה:
האם לאחר "סיבוב" כף הרגל ,ולאחר מנוחה של יומיים,הכאב הופחת ב50% האם עדיף לדרוך במצב זה,למרות הכאב במגע עם הרצפה, 
או שיש להמשיך לנוח עד שהכאב  יחלוף לחלוטין ?
אודה לתשובה ,
שרון.
סיבוב כף רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
01/02/2016 | 18:06
2
8
כעקרון אם יש כאב עקבי בדריכה רצוי להמנע מדריכה עד לביצוע בדיקה/צילום
בצילום לא ראו כלום ,ועדיין יש כאב בעת הדריכה,,
02/02/2016 | 08:52
1
12
האם עדיף להמתין שהכאב יחלוף ,או ללכת לאט ,כשרוב המשקל נוטה לרגל שלא נפגעה?
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2016 | 13:51
4
לא ניתן לקבוע בודאות ללא בדיקת החולה. לדוגמא אם נפוח מאוד רצוי להרים רגל ולהפעיל ללא דריכה. אם לא, לרוב ניתן לתת דריכה חלקית בסיוע קביים.
ממצאי מיפוי עצמות ומשמעותם
29/01/2016 | 00:45
1
15
נשלחתי למיפוי עצמות , עקב פוספטזה אלקלית 125. תפקודי כבד תקינים, למרות שעל פניו נראה שמקור האינזים מהכבד. איזואינזימים שמקורם בעצמות 51.3 - תקין. במיפוי עצמות - "קליטה מודגשת באזור התחתון של המפרק הסקרו-אליאקלי מימין, יכול להתאים לתהליך דלקתי. מצב לאחר טראומה, אין לשלול תהליך תסניני גרמי". לפני 26 שנה , בעקבות "תנועה לא טובה" כאבים באותו אזור בו צוין במיפוי עצמות. כדורים נגד דלקת והפניה לפיסיותרפיה שפתרה את הכאב. לא צולם אבל עפ"י התלונות נאמר שזו פריצת דיסק. האם המימצאים במיפוי משקפים את הטראומה הזאת והאם יש קשר בין המימצאים לבין מחלת פאג'ט?מה פירוש תהליך תסניני גרמי?
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
01/02/2016 | 17:54
9
מיפוי עצמות הינה בדיקה רגישה אך לא ספציפית.
קליטה מייצגת תהליך פעיל בעצם אך זה יכול להיות על רקע חבלה/סדק/שבר, דלקת (כגון על רקע מחלת פרקים), שינויים ניוונים, פאדג'ט, ועוד. 
מדרסים
28/01/2016 | 18:03
13
אם אתם כמוני סובלים מכאבים בכפות הרגליים ומפלטפוס כדאי לכם גם לנסות מדרסים זה ממש יכול לעשות עבורכם את כל ההבדל ולהעלות את איכות החיים שלכם ביום יום . שיהיה סופ"ש נעים! 
נקעים חוזרים
27/01/2016 | 16:13
1
13
שלום רב
אני סובל מנקעים חוזרים , זאת לאחר נקע קשה שהיה לי לפני כ5 שנים בעת משחק כדורסל. לאחרונה התחיל לכאוב לי הקרסול , וזאת בלי שאני עושה כל מאמץ. עשיתי אינספור פיזיוטרפיה ורציתי לדעת מה ניתן לעשות במצבים אלו? מתי יש צורך בניתוח? ( אני מדבר בעיקר על הנקעים החוזרים)
נקעים חוזרים
( לעמוד שלי בתפוז )
28/01/2016 | 13:50
8
צריך לבצע הערכה של הקרסול. האם יש אי יציבות?, עד כמה? האם יש פגיעות סחוס? ואז יוחלט האם ניתן לטפל שמרנית או ניתוחית ואיזה ניתוח.
MRI שוק
27/01/2016 | 01:06
1
21
ב MRI שבוצע לבירור כאבים ונפיחות בשוק ימין ,לאחר חומר ניגוד נראה רצף של 3 התמונות המצורפות. מה ניתן ללמוד מכך?
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
28/01/2016 | 13:47
8
לא ניתן לאבחן כך.
מה ההבדל בין מייצב ברך לבין תומך ברך לבין ברכייה עם טבעת סיל
26/01/2016 | 19:27
1
12
לאדם בן 75 עם שחיקת סחוס בברכיים עם כאבים חזקים?
ברכיות
( לעמוד שלי בתפוז )
28/01/2016 | 13:46
5
למעשה זה שמות שונים לאותו דבר. ישנם סוגי ברכיות רבים - עם דרגות יצוב שונות, עם/בלי טבעת סיליקון וכו. מיועדים לפי סוג הפגיעה/בעיה. יש גם לבעית שחיקת סחוס. זה יכלול טבעת סיליקון. אני מנוע מלתת שמות מסחריים.
כאבים בירך לילד בן 11
25/01/2016 | 09:09
2
21
שלום ד"ר,

בני בן 11 חזר מבהס עם תלונות על כאבים חזקים במפרק ירך וצליעה. נבדק על ידי אורטופד בקופת חולים, נעשו צילומי רנטגן שהיו תקינים, קיבלנו הפניה למיון ילדים לבדיקה. במיון נעשו בדיקות דם שהיו תקינות לגמרי, שקיעה, ספירה וCRP. וכמו כן אולטרסאונד שלא הדגים נוזל במפרק.

שוחררנו הביתה עם המלצה לביקורת עוד שבוע ודריכה לפי יכולת - כשרופא אורטופד בקופה המליץ על קביים וללא דריכה בכלל. 6 ימים עם ילד בבית סובל מכאבים חדים לדבריו ומקבל אדוויל כל 8 שעות.

לציין שלא סבל ממחלת חום לאחרונה. לא נפל ולא נחבל.

שאלה אם בזמן המתנה לביקורת לאפשר לו לדרוך על הרגל או להתעקש על מנוחה מוחלטת וקביים? אולי יש צורך בחוות דעת נוספת? בינתיים קבלנו מאורטופד בקופה הפניה דחופה ל MRI.
תודה רבה לך !
כאבי מפרק ירך בילד בן 11
( לעמוד שלי בתפוז )
25/01/2016 | 14:43
1
25
בשלב זה יש להשתמש בקביים ולהמנע מלשים משקל על הרגל. בדיקת הMRI יכולה לקדם את האבחון ולפי התוצאות יהיה ניתן להחליט לגבי טיפול.
תודה רבה ד"ר על התשובה
25/01/2016 | 16:39
12
בינתיים תור הכי קרוב שמצאתי ליום רביעי הבא. 
תשובה למיפוי עצמות
24/01/2016 | 13:20
1
23
אני בת 35, נפלתי ממקום גבוה ויש לי כאבים חזקים בעצם הזנב וברגל ימין. בצילום רנטגן שעשיתי במיון אמרו שיש חשד לשבר בעצם הזנב. אז עשיתי מיפוי עצמות ברצוני לדעת מה התשובה לבדיקה אומרת:
- ריכוז בקוקסיקס, יתכן על רקע יבלתי ב- DD חבלה. למעקב
- קליטת יתר במידה ניכרת בחלק האחורי של המשטח פרקי לטרלי של הטיבייה בברך הימנית. ב- DD חבלה, פגיעה ליגמנטרית - מניסקלית.
- שינויים קלים בכפתיים ובברכיים, יתכנו על רקע ארטריטי בחומרה קלה.
ללא ממצא נוסף לציון.
ממצא לוואי: רטנציה של החומר בכליות (הפרעת ניקוז?).
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
25/01/2016 | 14:39
11
ישנו ריכוז חומר בעצם הזנב שמראה על חבלה במקום. (גם אם יש שבר בעצם הזנב ברוב המקרים הטיפול יהיה שמרני ). בנוסף ממצא חבלתי מאחורי ברך ימין. שינויים קלים לא קשורים לחבלה (גיל, שחיקה) בכתפיים וברכיים.
וריד נפוח וכואב
24/01/2016 | 08:20
1
10
בוקר טוב,
ביתי בת ה 10 התלוננה על כאב באזור הקרסול ויצא לה וריד בולט מאוד שמתחיל מעל גב כף הרגל והולך באלכסון עד מעל הקרסול.
כואב לה שהיא דורכת על הרגל ובמיוחד כואב לה במגע.
לציין כי היא לא נפלה ולא קיבלה מכה.
האם זה דרוש בדיקת רופא ? מה זה יכול להיות?
כאב ונפיחות בקרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
25/01/2016 | 14:35
6
קשה לענות ללא בדיקת הפציינט.
פני לרופא המשפחה לבדיקה
קריעה חלקית ומלאה מגידים בכתפיים
23/01/2016 | 13:58
1
9
אחרי נפילה באוטובוס (פניה חדה ועצירה פיתאומית של האוטובוס) היו לי קריעת הגיד בשני הכתפיים. החלקתי ונפלתי בבית וב-MRI התגלה קריעת מלאה בגיד של הכתף שמאל. האים הזרקת אורטוקין יכולה למנוע כאבים בכתף ? תודה מראש. 
קרע בגיד הכתף
( לעמוד שלי בתפוז )
25/01/2016 | 14:33
8
הטיפול בקרע בגיד הכתף יכלול נוגדי דלקת, פיזיוטראפיה ובחלק מהמקרים טיפול ניתוחי. אורטוקין מיועד תיאורטית לעזור בריפוי הקרע אם כי אין הוכחה חד משמעית ליעילותו.
החמרה בכאב הברך
20/01/2016 | 12:21
1
24

שלום רב
אני נכה צה"ל עם בעיית ברכיים מוכרת שבבדיקות עבר נמצאו רגישות פטלופמורורלית עם תפליט קלה והתעבות של גיד הפיקה בליווי רגישות מקומית.
ככלל לא לוקח תרופות, שוחה והולך
בMRI נמצא ברך ימין PATELLA BIPARTITA ואושש חשד לנזק מינינסקאלי לטראלי אחורי וקרונדרומלציה של הפיקות בדרגה 2 עד 3
לאחרונה החמיר המצב בעיקר בברך ימים עד כדי קושי בהליכה / צליעה קלה
א- ממה נובעת ההחמרה?
ב- מה ניתן לעשות ?

החמרה בכאב ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
21/01/2016 | 13:49
14
אתה מתאר מספר סיבות אפשריות לכאב- נזק מניסקוס לטראלי, פגיעה בסחוס הפיקה דרגה 2-3, פטלה בי פרטיטה (פיקה המורכבת מ2 חלקים שלא התאחו בתהליך הגדילה).
כדי להחליט על הטיפול הרופא צריך לבדוק אותך ולהתרשם מאיזה אזור הבעיה ובהתאם הטיפול מפיזיוטראפיה, ברכיה זריקה ועד ניתוח.
פענוח
20/01/2016 | 01:55
1
30
דוקטור יקר
אודה לך אם תוכל לומר לי מה פשר התוצאות
פענוח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/01/2016 | 13:46
15
למעשה הגידים והשרירים הודגמו תקינים פרט לגיד הביצפס וגיד הטריצפס שנראו עם מעט נוזל סביב. יכול לנוע מתקין ועד דלקת קלה בהם.

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית
חם בפורומים של תפוז
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
זוכים בספר צביעה
זוכים בספר צביעה
שתפו אותנו ביצירות שלכם עם הילדים ותוכלו לזכות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מזונות לילדי
מזונות לילדי
מה שיעור המזונות שעלי לדרוש מבעלי אחרי 27 שנות...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
מרגיש הורה רע
מרגיש הורה רע
עכשיו בפורום, ``אני נתקל במצבים שגורמים לייאוש...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
Flix וידאו
סטרייד- אורתופדיה קלאב פוט
סטריד- אורתופדיה קלאב פוט
המרכז הארצי לחוות דעת רפואיות
המרכז הארצי לחוו"ד רפואית
פורום חוות דעת רפואיות
פורום חוות דעת רפואיות
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה