לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1438414,384 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'פירוש אבחנה'
פירוש אבחנה
22/01/2019 | 15:16
1
6
שלום, ביקרתי היום (בפעם הראשונה!) אצל אורתופד בעקבות כאבים בהליכה בכף רגל שמאל. הרופא הפנה לצילום אולטרה סאונד וכתב "רגישות פלנטארית דיסטאלית לראשי מסרקים, ללא נפיחות או עיוות גרמי ללא חוסר ב NV". מה פשר המשפט הזה? תודה על הסברים.
לצפיה ב-'תרגום'
תרגום
23/01/2019 | 11:52
2
"רגישות פלנטארית (בחלק הכפי של כף הרגל) דיסטאלית לראשי מסרקים (באזור שורשי האצבעות), ללא נפיחות או עיוות גרמי (עיוות עצם) ללא חוסר ב NV (ללא פגיעה נראית בזרימת דם ובעצבוב)"
לצפיה ב-'צילום עמוד שדרה וצוואר'
צילום עמוד שדרה וצוואר
21/01/2019 | 14:59
1
8

הנני בת 70 להלן ממצאי  הצילומים
במסגרת עמוד שדרה;
צילום עמוד שדרה מעבר צווארי גבי (תנוחת שחיין) במסגרת עמוד שדרה.

ממצאים:  חסר AP צוואר
קיפוזיס  גבית
אוסטאופורוזיס 
לא הבנתי משמעות חסר AP צוואר  ומה הטיפול לכך
לצפיה ב-'צילום'
צילום
( לעמוד שלי בתפוז )
22/01/2019 | 07:20
3
רוב הצילומים האורטופדים מבוצעים לפחות מ2 מנחים. 
AP זה מנח צילום מלפנים לאחור. 
המפענח מציין שחסר צילום במנח AP. 
לצפיה ב-'האצבע המורה'
האצבע המורה
19/01/2019 | 08:23
2
10
אני בת 70. מקבלת אלטרוקסין. לאחרונה לפעמים האצבע המורה ביד שמאל תקועה במצב ישר, ואי אפשר לכופף אותה. נגרמים גם כאבים. הבעיה היחידה הידועה לי  היא בעמוד שידרה צווארי.
לצפיה ב-'אצבע תפוסה'
אצבע תפוסה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/01/2019 | 07:19
1
5
לרוב זו בעיה שמקורה בגיד באצבע ונתנת לטיפול. 
פני לאורטופד.
לצפיה ב-'תודה !'
תודה !
22/01/2019 | 13:02
לצפיה ב-'כאב רגל ימין'
כאב רגל ימין
16/01/2019 | 15:39
2
6
שלום,
בן 44
שנתיים אחרי ניתוח בעקבות פריצת דיסק גדולה L4-L5 עם הקרנה לרגל ימין
עדיין כאבים חזקים וחולשה בכף רגל ימין, בעיקר אחרי עומס.
קושי בנהיגה של מעל חצי שעה
נימול מהברך ועד הקרסול ובכל אזור הבוהן
עשיתי פיזיוטרפיה, הידרותרפיה, דיקור ומה לא
רופא מנתח אומר שזה עניין של זמן ואולי ישתפר ואולי לא, אורטופד אחר ורופאת כאב לא נתנו מענה
רופאת משפחה הציעה "שריפת" העצב, אבל זה לא נראה לי כיוון שאני רוצה ללכת אליו.
למי עוד אפשר לפנות כדי לבדוק מה אפשר לעשות?
לצפיה ב-'כאבים וחולשה ברגל לאחר ניתוח גב'
כאבים וחולשה ברגל לאחר ניתוח גב
( לעמוד שלי בתפוז )
17/01/2019 | 14:38
1
5
כיוון והסימפטומים הללו מתמשכים זמן רב לאחר הניתוח יש לשקול MRI חוזר לעמוד שדרה מותני כדי לאבחן שוב. יתכן שארית מקומית או בגובה אחר. 
ניתן גם להתיעץ עם נוירולוג. 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
17/01/2019 | 15:40
2
לצפיה ב-'פריקת חוליות בעצם הזנב'
פריקת חוליות בעצם הזנב
13/01/2019 | 22:14
1
10
שלום רב,
אתמול נפלתי בחוזקה על עצם הזנב. בצילום נמצא פריקה קלה קדמית של 2 החוליות האחרונות של עצם הזנב. בנוסף, יש לי כאבים ותחושה כאילו עלי להתרוקן כל הזמן...
מה המשמעות של פריקה? האם תיוותר נכות? האם עלי להיות במנוחה ולהימנע מהליכה או מאמץ? 
תודה רבה. 
לצפיה ב-'תזוזת חוליות עצם הזנב'
תזוזת חוליות עצם הזנב
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2019 | 14:26
5
אם זו תזוזה קלה או פריקה שחזרה זה דורש בעיקר זמן. (אם יש ממש פריקה לעיתים צריך להחזיר למקום. )
הרגישות יכולה להמשך מספר חודשים. בעיקר בישיבה. אם אין כאבים בהליכה אז אין מניעה. 
לצפיה ב-'החלפת מפרק ירך החלמה'
החלפת מפרק ירך החלמה
12/01/2019 | 14:55
1
11
שלום רב. אמי (75) עברה ניתוח החלפת ברך לפני שלושה שבועות. הכאבים חולפים אך היא סובלת מחולשה כללית, סחרחורות, חוסר תאבון והקאות. נוטלת אופטלגין וקסרלטו. ספירת דם תקינה. האם מהלך ההחלמה תקין ? תודה רבה
לצפיה ב-'החלמה לאחר ניתוח החלפת מפרק ירך'
החלמה לאחר ניתוח החלפת מפרק ירך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2019 | 14:23
6
צריך לברר למה חולשה סחרחורות והקאות. יתכן לדוגמא עקב תרופות נוגדות כאב (כגון טרמדול או נרקוטיקה). כדאי לפנות לרופא משפחה לבדיקתה. 
לצפיה ב-'תוצאות בדיקה על קולית של מרפק ימין '
תוצאות בדיקה על קולית של מרפק ימין
10/01/2019 | 21:35
1
6
תוצאות בדיקה על קולית של מרפק ימין
10/01/2019 | 21:30 |
גיד הביצפס הדיסטאלי   סמוך לגיד  הודגם ממצא   היפואקואי   אחיד אורך  1.2 ס"מ  רוחב 0.2 ס"מ  עומק 0.3 ס"מ  הממצא בעל גבולות סדירים וללא זרימת דם.
הודגם גדי קומון  אקסטנסור בעל מרקם לא אחיד  הכולל 2 הסתיידויות באורך 0.9 ס"מ ללא עדות לקרע.
לצפיה ב-'בדיקת אולטראסאונד מרפק'
בדיקת אולטראסאונד מרפק
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2019 | 14:20
5
ממצא סמוך לגיד הביצפס שאין מספיק פירוט לקבוע את טיבו. 
גיד קומון אקסטנסור עם הסתידויות כעדות לתהליך דלקתי (כגון "מרפק טניס")
לצפיה ב-'כאבי ראש בשכיבה אחרי ניתוח בלסתות'
כאבי ראש בשכיבה אחרי ניתוח בלסתות
09/01/2019 | 15:42
1
10
שלום רב!  לפני כחצי שנה ביתי עברה ניתוח אורתוגנטי בימקסלרי (בלסתות)שערך כ-9 שעות.הניתוח עבר בשלום והמנתחים הכירורגים והאוטודנטים המטפלים וגם אנחנו, מרוצים מהתוצאות.אלא שמאז הניתוח בתי ישנה עם 4 כריות.כמעט בישיבה.אם תישן בשכיבה,תקום עם כאבי ראש עזים.כמו כן מאז הניתוח אינה יכולה להרים דברים כבדים(למשל מזוודה)כי זה גורם לה לכאבים בצוואר ובראש.עליה על סולם מאז,גורמת לסחרחורת.נעליים עם עקב (לא מאד גבוה)גורמת לה להרגשת אי יציבות(מה שלא היה קודם.עגילים ושרשראות מסויימים מכבידים על הצוואר והראש.חשבנו שכל זה קשור לניתוח,ועם הזמן זה יעבור?!אבל הכירורג אמר שזה לא קשור אליהם.לא היה לניתוח שום קשר עם הבעיות שהיא מתלוננת עליהם עכשיו.המליץ לבדוק עם אורטופד לגבי עמוד שידרה צווארי.יש מצב שקרה לעמוד השידרה הצווארי משהו בגלל הנחתו בזווית לא רגילה לכ"כ הרבה שעות ניתוח?יכול להיות שקרה איזה נזק שלא היו מודעים לו,והיום היא סובלת ממנו?למי לפנות ומה ניתן לעשות כדי לחיות רגיל ובלי בעיות מציקות כאלה?ביתי גרה באיזור המרכז.אשמח להמלצה על כיוון לפתרון.היא מבוטחת בכללית פלטינום.
                  תודה רבה,רנה
לצפיה ב-'כאבי צוואר וראש '
כאבי צוואר וראש
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2019 | 13:01
7
התלונות יכולות להיות קשורות לבעיה בעמוד השדרה. מומלץ לפנות לבדיקת אורטופד שיעריך ויתכן וישלח גם לבדיקות הדמיה לצוואר. 
במקביל כדאי גם לפנות ליעוץ נוירולוג. 
לצפיה ב-'EMG'
EMG
07/01/2019 | 14:23
7
27
בזמנו יעצתם לי לעשות בדיקת EMG אחרי שהתלוננתי על כאבים ותחושת נימול מהתף ע לאצבע בצד ימין וציינתי שגם לפני קרב לשמונה שנים נפלה עלי תקרה ובבית חולים קבעו ACJ דרגה 3
בצד ימין
אני מצרף את התוצאות אם כי נראה לי שזה לא הבעיה
לציין שבזמן שהתחילה הבעיה עבדתי רובהיום בהקלדות על מחשב היום מקליד הרבה פחות ועדיין מפעם לעם סובל מהבעיה
ארצה לדעת האם הבדיקה חלקה לגמרי היות ואני מקליד גם פחות מצרף קישור של הפעם הקודמתhttp://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/1048/183666496/%7B2%7D/%7B3%7D

לצפיה ב-'EMG'
EMG
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2019 | 18:32
6
302
הEMG מראה סימני הקרנה כרונית קלה מגובה C5-6 בצוואר. יכול להתאים לתלונותיך
לצפיה ב-'ומה זה יכול ליהות'
ומה זה יכול ליהות
07/01/2019 | 19:54
1
13
היצרות תעלה זיז גרמי לציין שאיני עובד כרגע על מחשב כי הרגשתי כאבים כמעט בלתי פוסקים או כשאחזור שוב לעבודה כנראה שוב כאבים בלתי פוסקים
האם זה כלל לא יכול יכול ליהות קשור לACJדרגה 3 שכבר ככה יש קצת אי סימטריה מהתקרה שנפלה עלי
לצפיה ב-'וממה זה יכול ליהות'
וממה זה יכול ליהות
07/01/2019 | 20:09
12
בעבודה הרגשתי כאבים כמעט בלתי פוסקים חייב הייתי להחזיק את הגומד על המשענת של הכסא אחרת לא יכולתי כלל לעבוד מרוב כאבים או אז כשאחזור שוב לעבודה כנראה שוב כאבים בלתי פוסקים 
האם זה כלל לא יכול יכול ליהות קשור לACJדרגה 3 כלומר שזז שמה משהו ///שכבר ככה יש קצת אי סימטריה מהתקרה שנפלה עלי
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2019 | 12:56
3
14
זה פחות מתאים לבעיה בכתף ויותר לבעיה בצוואר כגון זיז או בלט דיסק עם לחץ על העצבים שפרטתי
לצפיה ב-'ואיך אפשר לוודא במדויק'
ואיך אפשר לוודא במדויק
10/01/2019 | 15:03
2
9
או מה צריך לעשות למי לפנות לנוירולוג או אורטופד או שניהם

לצפיה ב-'האם צריך לעשות CT צד ימין או MRI'
האם צריך לעשות CT צד ימין או MRI
13/01/2019 | 11:58
1
7
או בדיקה אחרת
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2019 | 14:18
89
ללכת לאורטופד. 
לפעמים יזדקקו להדמיית עמוד שדרה צווארי ע"י צילום CT או MRI
לצפיה ב-'כאבי כתוצאה מססמויאד לטרלי בכף הרגל'
כאבי כתוצאה מססמויאד לטרלי בכף הרגל
04/01/2019 | 21:15
3
10
שלום רב,

מזה כמעט שנתיים סובל מססמואידיטיס (פלנטרי).

היום קיבלתי המלצה ע"י אחד הרופאים המומחים בארץ (מעדיף לא לייחצן שמות) על נעילת : hard sole shoe with rocker.

חוץ מזה שראיתי שהנעליים הכי מכוערות ויקרות שיש כרגע בשוק (טכנולוגיית MBT), יש לי שתי שאלות בבקשה:
1.האם לדעתך נעליים כאלה יכולות לתת פתרון להחלמת המקום לתמיד או שבוודאות אצטרך לשים נעליים כאלה לאורך כל חיי (בן 32)?
2. האם אתה בכלל חושב שנעליים כאלה יכולות להוות פתרון לבעיה שיש לי? מצב מאוד מתסכל.

תודה 
לצפיה ב-'נעליי rocker buttom'
נעליי rocker buttom
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2019 | 18:21
2
8
נעליים כגון אלו מתבססות על העקרון של תנועת גלגול של כף הרגל במעבר מדריכה על העקב לדריכה על קדמת כף הרגל כחלק מהליכה רגילה. בצורה זו הן מונעות את הכיפוף בבוהן הגדולה ולכן נותנות מנוחה למפרק עם הססמואידים. לגבי משך השימוש תלוי ברמת הנזק במפרק הססמואידי. 
לצפיה ב-'תודה. רק הבהרה נוספת אם אפשר'
תודה. רק הבהרה נוספת אם אפשר
07/01/2019 | 21:01
1
8
האם המותג joya הוא המותג המומלץ ביותר או שיש אלטרנטיבות לא פחות טובות שנראות גם נורמלי ובמחיר יותר שפוי. האם יש משהו ייחודי בנעליים האלה או שאפשר להסתפק בנעליים שהחלק הקידמי שלהם קשיח ונוטה קצת כלפי מעלה?
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
10/01/2019 | 12:58
5
לא חייבים את המותג הזה אבל צריך נעלי ROCKER BUTTOM ולא סתם נעל עם חרטום מוגבה
לצפיה ב-'נעל לפלטפוס'
נעל לפלטפוס
07/01/2019 | 15:13
1
7

שלום.
הגעתי לאורתופד כף רגל בעקבות כאבים חזקים בגב כף הרגל הימנית, בעיקר בעת מאמץ. הוא אבחן אותי כסובל מפלטפוס, המליץ על מדרסים- ואכן הדבר שיפר במידת-מה את העניין אך המצב עדיין בעייתי. חזרתי אליו והוא אמר לי לקנות נעליים טובות יותר, והמליץ על 'ניו בלאנס'. כשהגעתי לחנות נעליים המוכר (שגם עושה מדרסים) צחק על התשובה שקיבלתי מהאורתופד ואמר לי שני דברים: א. בעבר אכן ניו בלאנס אכן נחשבו מעולים, אך עבר הרבה זמן מאז. הם ירדו ברמה והיום יש חברות הרבה יותר טובות. ב. צריך לדבר לא רק על חברה אלא על דגם מסויים שמתאים לי. לאחר שהסתכל ברגליי ועשה לי אבחון מהיר הוא המליץ לי על נעליים מסויימות של brooks - Men' Brooks Adrenaline GTS 18 אשמח לקבל חוות דעת נוספת- האם יכול להיות שהמוכר צודק? הוא היה נראה מקצועי מאד, אבל כנראה שיש לו גם אינטרס... תודה מראש
לצפיה ב-'נעליים ופלטפוס'
נעליים ופלטפוס
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2019 | 18:35
9
לרוב החברות יש דגמים שונים לכף רגל צרה, רחבה , עם יותר או פחות תמיכה בקשת. צריך למצוא את המתאים ונוח לך. 
לצפיה ב-'רגל סגולה אדומה לאחר שבר באצבע 5'
רגל סגולה אדומה לאחר שבר באצבע 5
05/01/2019 | 16:33
1
13
שלום, 
לפני 3 חודשים וחצי שברתי את אצבע 5 ברגל, לפני חודשיים וחצי עשו לי ״שחזור קל״ בגלל שהאצבע היית עם עיוות. 
מאז שביצעו לי ״שחזור קל״ תמיד בישיבה או עמידה הצבע של כף הרגל נהיה בצבע סגול / אדום. זה ככה כבר חודשיים וגם בעת הליכה חצי רגל בצבע אדום (החצי רגל שיותר קרוב לאצבעות) 
עשיתי בדיקת דופלר של ורידים והכל יצא תקין, בנוסף אולטראסונד דרך שמיעה של העורקים והכל יצא תקין, למעט שברגל עם השבר הזרימת דם היא 0.8. לעומת 1.0 ברגל הבריאה
רציתי לשאול למה הרגל אדומה + סגולה כבר חודשיים שאני עושה פעילות ואין שום שיפור. ואם יש חשש למשהו מסוכן ? בנוסף יש לי בסמוך לאצבע 5 בצקת ונפיחות
* חשוב לציין שלפני שביצעו לי ״שחזור קל״ כף הרגל לא היית מעולם סגולה / אדומה.
ככה הרגל נראית לאחר 25 דקות של הליכה:
http://www.up2me.co.il/v.php?file=43436504.jpeg
לצפיה ב-'רגל אדומה'
רגל אדומה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2019 | 18:28
7
הרגל משנה צבע בהתאם לזרימת דם מוגברת לאזור. כעקרון זה אמור להשתפר בהדרגה. במידה ולא יתכן קשר לאחת ממספר הפרעות ורצוי לפנות למרפאת/מומחה כף רגל לבירור
לצפיה ב-'שחיקת סחוס ומיפוי עצמות '
שחיקת סחוס ומיפוי עצמות
04/01/2019 | 11:17
1
12
שלום, אני בת 42, כבר מספר חודשים שיש לי כאבים חזקים בבסיס האגודל. עשיתי מיפוי עצמות בחשד לשחיקת סחוס וזה מה שנכתב : קליטה מוגברת בשורש כף היד באזור cmc1. אין לראות קליטה פתולוגית בשאר השלד. הממצא שתואר יכול להתאים לשינויים ארטריטים- לקורלציה קלינית. שאלתי היא אם אכן מדובר השחיקה של הסחוס והאם יכול להיות שמדובר בדבר אחר שדורש בירור נוסף. אודה להתייחסותך
לצפיה ב-'שחיקת סחוס באגודל'
שחיקת סחוס באגודל
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2019 | 18:17
5
קליטה מוגברת בCMC1 מתאימה לשינויים שחיקתיים במפרק בסיס האגודל. לרוב ניתן לוודא בצילום רנטגן פשוט.
לצפיה ב-'מיפוי עצמות '
מיפוי עצמות
03/01/2019 | 08:39
1
12
שלום,
אמי בת 70 , בחודשיים האחרונים סובלת מכאבי קשים בירך ובקרסול. היא לוקחת כבר כמה שנים סידן בכדור אחד ליום. היא עשתה מיפוי עצמות, אלו תוצאותיו:
תהליך אוסטאוארטרוטי מפושט לאורך חוליות השדרה ובמפרקים שונים בגוף. מודגם ריכוז גרמי מוקדי בחוליה המותנית L3 יכול להתאים לתמט חוליה על רקע ניווני, בהבחנה מבדלת אין לשלול שבר פתולוגי על רקע אוסטאאופרוטי. ריכוז מוקדי בקונדיל המדיאלי בברך שמאל יכול להתאים לאוסטאוניכרוזיס על רקע ניווני, אין לשלול נזק מניסקיאלי מדיאלי קל בברך השמאלית.
ממש אודה לך על הסבר התוצאות ומה עלינו לעשות הלאה. תודה רבה
לצפיה ב-'מיפוי עצמות'
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2019 | 18:15
7
עליכם לחזור בהקדם לרופא ששלח את הבדיקה. 
במיפוי מצויינים שינויי גיל מרובים, חשד לתמט חוליה L3, חשד לממצא בברך שלא ממש ספציפי. 
לצפיה ב-'כאב בירך '
כאב בירך
31/12/2018 | 16:08
2
14
שלום רב , לאחרונה יש לי התקפי כאב בירך שמאל כאשר בדרך כלל הם נעלמו לי שלוש הפעמים האחרונות ע"י טיפול באטופן 500 אלא שבפעם הזאת הכאב התעצם מאוד מאוד ומקשה עלי ממש בתנועות הרגל . הזמנתי תור לאורטופד אבל עד התור הייתי מאוד מעוניין להגיע אליו כבר מוכן עם צילום רנטגן או במשהו אחר שהרופא יוכל להסתייע בו בכדי לקבל תמונה יותר ברורה למצב או לבעיה שלי  . אשמח להכוונה והמלצות בעניין . ברצוני להוסיף ולציין  שגם הטמפרטורה הקרה העצימה לי את הכאב .
תודה 
לצפיה ב-'כאב בירך - עדכון '
כאב בירך - עדכון
01/01/2019 | 07:37
11
הכאב הוא בעיקר בצד האחורי של האגן , לדעתי בין ראש הירך לצוואר ,
כמו כן בעיקר בשעות הערב קיים תחושה של זרמים בכל הרגל אבל לא באופן קבוע .
תופעת הזרמים לא היו לי קיימים בשלוש הפעמים הקודמות .
לצפיה ב-'כאב בירך'
כאב בירך
( לעמוד שלי בתפוז )
07/01/2019 | 18:12
4
יכול לנבוע מבעיה בגב, באגן או מפרק ירך. 
אם ברצונך להגיע לאורטופד לאחר צילום פנה לרופא משפחה
לצפיה ב-'mri'
mri
31/12/2018 | 08:51
1
13

עקב גוש בזרוע ימין מתחת לכתף בוצע  mri
 וזאת התשובה שהתקבלה רציתי לדעת מה הכוונה ?
 האם זה ממאיר? האם כדאי לנתח?
 ואיזה רופא מומחה בניתוחים מהסוג הזה?
 בתודה מראש
 ממצאים:
 לא נצפה אות חריג במח העצם
 לא נצפו תפליטים בבורסות או בחלל המפרק
 גיד הביספס הארוך – גיד במראה תקין , עובר בתעלה , ללא סטייתו
 מפרק acj -שינויים oa קלים, עיבוי של קפסולה של המפרק.
 אקרומיון סוג II .
 ללא עיבוי של רצועה קורקו-אקרומיאלית.
 ללא OS ACROMIALE . 

לברום – ללא ממצא גס , במגבלה שהבדיקה לא מסוג "ארטרו"
 – R/C
 SUBSCAPULARIS -טנדינוזיס קל של הגיד , ללא קרע

INFRASPINATUS - ללא קרע או טנדינוזיס.

SUBSCAPULARIS-  נראה הטרוגני, דק, יש קרע חלקי בחלק עליון של הגיד.
 מצב   טרופי של שרירי ה - CUFF - תקין
 ברקמות רכות של זרוע פרוקסימאלי אחורי הודגם גוש בעל סיגנל גבוה ב -T 1-  עובר דיכוי מלא במשקולים עם דיכוי שומן.
 ללא האדרה של הגוש אחרי הזרקת GAD .ללא אזורי התנזלות .
גודל של הגוש כ - 7x 5x 8 ס"מ. גוש ממוקם שטחי, מעל שריר TRICEPS, ללא חדירה.
ללא לימפדנופתיה בבית השחי.
סיכום:
1 . ליפומה ברקמות רכות של זרוע מימין.
2 . קרע חלקי של SUBSCAPULARIS
3 . שאר הממצאים כמתואר
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2018 | 14:55
13
כעקרון ליפומה הוא גידול שפיר וכך גם מתואר כאן.
כאשר הגוש גדול או משנה גודל נהוג להסירו. 
מידע נוסף:
לצפיה ב-'כאבים בכף רגל ובקרסול'
כאבים בכף רגל ובקרסול
30/12/2018 | 08:45
2
14
שלום,
אני שואלת עבור אבא שלי, בן 80. כבר כעשרים שנים יש לו כאבים בשתי כפות הרגליים וקרסוליים אולם בשנה האחרונה הכאבים מאד החמירו. אורתופד אמר לו שמדובר בקרע בגיד ושהוא יכול לעשות ניתוח או להשתמש במשככי כאבים.
שאלתי - האם ניתוח בגיל הזה כדאי לעומת משככי כאבים? מהם אחוזי ההצלחה בגיל הזה?
אבא שלי עבר לאחרונה טיפול ברפואה משלימה של טיפול בגלי הלם אולם זה לא עזר. אולי יש עוד אפשרויות להקלת כאבים כתוצאה מקרע בגיד חוץ מניתוח ומשככי כאבים? אולי פיזיותרפיה? או טיפול אחר ברפואה משלימה או כדורים מסוימים? קשה לו מאד ללכת בגלל הכאבים והוא כן חייב לזוז בגלל שלאחרונה עבר אירוע מוחי קל ונאמר לו לעשות פעילות גופנית.
תודה רבה !
לצפיה ב-'כאבים בכף רגל '
כאבים בכף רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2018 | 14:51
1
9
הפרטים לא מספקים כדי לתת המלצה. לעיתים מדרסים יכולים לעזור משמעותית כגון במקרים של נזק לגיד טיביאליס פוסטריור TP. 
אם מתלבטים אפשר לפנות למרפאת כף רגל בבית החולים או למומחה כף רגל. 
לצפיה ב-'אפנה. המון תודות!'
אפנה. המון תודות!
02/01/2019 | 12:08
לצפיה ב-'כאבים במרפק שמאל מזה שבועות -tennis elbow'
כאבים במרפק שמאל מזה שבועות -tennis elbow
26/12/2018 | 14:10
4
13
בן 62
לדברי הרופא מצב דלקתי הנובע מקרעים זעירים בשריר (אם אני זוכר נכון) והמצב ישתפר מאליו  בתהליך ארוך,כשנה.לחילופין פיזיותרפיה או זריקת קורטיזון.הזמנתי גם תומך למרפק.
האם הזריקה יכולה להיות סוג של תחליף לפחות זמני ובנוסף לעשות פיזיותרפיה אם הכאב יחזור?מודע שיש נזקים אפשריים בזריקה-עשיתי בודדות בחיי ולאחרונה לפחות לפני שנתיים-עד כמה זה צריך להדאיג?
אין תורים קרובים באזור ודרך הקופה מדובר בעלויות ניכרות למדי, תלוי במטפל וכמה טיפולים.
תודה
לצפיה ב-'מרפק טניס'
מרפק טניס
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2018 | 13:58
3
17
הטיפול מתחיל בפיזיוטראפיה, רצועה, כדורים נוגדי דלקת. ניתן לבצע הזרקת סטירואידם מקומית שנותנת הטבה למספר חודשים ולפעמים ללא חזרת התלונות. במקרים עקשניים ניתן לנתח
עוד מידע:
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/12/2018 | 16:21
2
7
הכדורים ומשחות לא עזרו,במקרה הטוב הקלה מינימלית וזמנית
אבצע זריקה והזמנתי רצועה.
אתה ממליץ על קצת פיזיותרפיה לאחר הזריקה או רק במידה והכאב חוזר?
תודה רבה.

לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2018 | 14:48
1
7
מומלץ פיזיוטראפיה והדרכה לתרגול עצמי בכל מקרה
לצפיה ב-'תודה-בינתיים קיבלתי זריקה ויש הטבה'
תודה-בינתיים קיבלתי זריקה ויש הטבה
31/12/2018 | 16:31
5
האורטופד אכן המליץ על פיזיותרפיה במידת הצורך וההתפתחויות ורצועה למרפק לשעות מאמץ שהזמנתי לפי מידה.
אבדוק בנושא תרגול.

לצפיה ב-'קרע או מתיחת שריר?'
קרע או מתיחת שריר?
25/12/2018 | 18:05
1
4

שלום דר'
בעת נקיונות בבית החלקתי ועשיתי שפגט, הכאב היה חזק ולא יכולתי לקום ופונתני לביה"ח. בביה"ח בבדיקה ראשונית חשבו כי שברתי את מפרק הירק, עשו לי צילום רנטגן ששלל שבר ושוחררתי הביתה עם המלצה למנוחה ומעקב ונאמר לי שמתחתי שריר ושזה יחמיר לפני שזה יעבור. עברו 6 ימים עדיין מאוד כואב לי ואני לא יכולה לדרוך על הרגל או לסובב אותה לכיוון שמאל. יש לי בצקות בירך מאחור מעל הברך, באזור הישבן ובאזור המפשעה. קיבלתי הפניה לצילום אולטרסאונד אך עדיין לא קבעתי תור כי אני לא יכולה ללכת ללא תמיכה ולעמוד על הרגל. אני מנסה להזיז ולעשות עיסוי. כמו כן כתוב ברך חושפית שאני לא מבינה מה זה אומר. רציתי לדעת אם זה נשמע כמו מתיחה או כמו קרע ומה עלי לעשות כדי להחלים במהרה ולחזור לעבודה ושגרה. (גיל 47) אני יודעת שאני חייבת לראות אורטופד אבל כרגע אין לי אפשרות בכלל לצאת מהבית.

לצפיה ב-'פציעה'
פציעה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2018 | 13:54
3
האולטראסאונד יוכל לעזור להעריך את חומרת הפציעה. השיפור תלוי בחומרה. 
בכל מקרה רצוי נוגדי כאבים, פיזיוטראפיה ומעקב רפואי. 
לצפיה ב-'פציעה כתוצאה מריצה ופענוח צילום'
פציעה כתוצאה מריצה ופענוח צילום
23/12/2018 | 12:41
1
8

שלום רב, נפצעתי בריצה ויש לי כאבים בעקב ברגל שמאל. חלק אחורי למטה ולא בתחתית. עשיתי צילום והממצא הוא:  מודגם מוקד סקלרוטי בגודל 26X6 מ"מ בפיבולה המרוחקת ללא תגובה פריאוסטלית : מראה שפיר . פרט לכך מבנה גרמי שמור . אשמח לדעת מה זה אומר. תודה רבה

לצפיה ב-'צילום'
צילום
( לעמוד שלי בתפוז )
25/12/2018 | 08:31
4
מתואר ממצא מקרי באזור אחר מהכאב. הממצא שמתואר בעל מאפיינים שפירים. ולרוב אין צורך בטיפול נוסף בממצא. צריך כמובן להגיע לרופא המטפל שיוודא שאכן כן

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
פורום כאב
פורום כאב כרוני
רעות מרכז רפואי שיקומי
רעות מרכז רפואי שיקומי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה