לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1278712,787 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'ניתוח גנגליון'
ניתוח גנגליון
19/08/2017 | 17:59
1
9
הילדה צריכה לעבור ניתוח גנגליון בשורש כף היד .
איך אפשר לקבל המלצות עח כירורג כף יד מעולה שעובד עם מכבי?
לצפיה ב-'גנגליון נעלם ללא פרוצדורה.'
גנגליון נעלם ללא פרוצדורה.
21/08/2017 | 18:40
1
  כעבור חצי שנה עם גנגליון תופח בכף הרגל ורגע לפני ניתוח, הוא פשוט נעלם!
מסתבר שזה מאוד שכיח! אל תמהרו לחדר הניתוח!
לצפיה ב-'שבר רוחבי בפטלה(פיקה)'
שבר רוחבי בפטלה(פיקה)
19/08/2017 | 20:41
3
22
הי,

לאחר התאונה ביום ראשון, אובחנתי עם שבר רוחבי בפטלה ברגל ימין. הרגל כולה גובסה (כלומר, מעל הקרסול עד הירכיים).

ביום שני אני נפגש עם מומחה טראומה (שלהבנתי ימליץ על ניתוח).
יש לי כמה שאלות:
(לרקע: אני בן 27)
1. האם יש פתרון שהוא לא גבס (סד צירים?) לזמן שנותר עד הניתוח? אני קצת מתחרפן ממנו ומעדיף כל פתרון.

2. אני כרגע נעזר באופטלגין נוזלי לכאבים כשיש, ומזריק קלקסן. יש לי בחילות נוראיות, זה תופעת לוואי מאוד נפוצה? 

3. אני גר בקומה רביעית ללא מעלית, האם זה ריאלי להמשיך לגור פה לאחר הניתוח? פציעות ברכיים ומדרגות לא הולכות הכי טוב ממה שקראתי :( כרגע אני מצליח לעשות מדרגות עם הרגל המיושרת.

4. שאלה קצת של פחד מהלא נודע- עד כמה הכאבים שלאחר הניתוח הם חריפים? האם נהוג לקחת נרקוטיקה (כלומר, הכאבים עד כדי כך בלתי נסבלים? )

תודה רבה ושבוע טוב.

(צירפתי את ה xray של השבר)

לצפיה ב-'עדכון אחרי פגישה עם מומחה'
עדכון אחרי פגישה עם מומחה
21/08/2017 | 13:52
2
4
הי,
לאחר פגישה עם המומחה טראומה - הוא אבחן את השבר כ׳ללא תזוזה׳ והציע טיפול שמרני ללא ניתוח
מצרף תמונה של הרנטגן לפני שבוע (צד שמאל) והיום

אשמח ממש לעוד חוות דעת

לצפיה ב-'שבר בפיקה'
שבר בפיקה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2017 | 14:38
1
6
במקום גבס ניתן להשתמש בKNEE IMOBILIZER. זה מקבע עם סקוטצ'ים ששוקל הרבה פחות. בשבר ללא תזוזה ניתן לטפל ללא ניתוח. לגבי מדרגות- הן מעמיסות על הברך ובעיקר על מפרק הפיקה ולכן , אם יש אפשרות, לשקול מקום עם מעלית. 
לצפיה ב-'תודה רן- שאלה קטנה נוספת'
תודה רן- שאלה קטנה נוספת
21/08/2017 | 17:01
2
תודה רבה על ההתייחסות רן,
האם ניתן לקבוע מהתמונה שמדובר בשבר ללא תזוזה? כרגע התבקשתי לא להחליף גבס למשך שבועיים על מנת לתת להמשיך לתת לשבר להתאחות

לגבי המדרגות - נאמר לי שכל עוד אהיה עם הגבס/סד צירים אז אני יכול לעלות ולרדת מדרגות. בכל מקרה אבדוק אפשרות לעבור דירה אבל זה לא פשוט מן הסתם

תודה רבה !!
לצפיה ב-'המלצה למנתח החלפת מפרק ברך בחיפה'
המלצה למנתח החלפת מפרק ברך בחיפה
20/08/2017 | 21:54
5
מנתח שעובד עם מכבי
לצפיה ב-'היה לי חתך צד באצבע שנתפר ועכשיו האצבע לא נסגרת לאגרוף'
היה לי חתך צד באצבע שנתפר ועכשיו האצבע לא נסגרת לאגרוף
15/08/2017 | 21:20
4
15
עד הסוף. חתך הצד היה בין המפרק העליון לקצה האצבע (כמו בתמונה אבל קצת יותר עמוק) עשו 3 תפרים ואחרי שהוציאו שמתי פלסטר עוד איזה שבועיים וחצי וכשהסרתי אותו האצבע לא נסגרת עד הסוף. תור לאורתופד לעוד שבועיים ויומיים זה מספיק? ניתן לעשות בינתיים צילום במקום לבוא אליו בידיים ריקות? (אני במכבי)

לצפיה ב-'נ.ב - אני לא יכול לסגור את האצבע גם בעזרת היד השניה'
נ.ב - אני לא יכול לסגור את האצבע גם בעזרת היד השניה
15/08/2017 | 21:58
4
ז"א גם אם אני מנסה לסגור אותה בכוח בעזרת היד השניה היא לא נצמדת אל כריות כף היד כלומר יש מין קישיון מסויים אז אולי זה לא בעיה עצבית
חישה באצבע יש.
לצפיה ב-'חתך באצבע'
חתך באצבע
( לעמוד שלי בתפוז )
17/08/2017 | 12:59
2
7
על פניו, פציעה כמתואר לא אמורה לגרום למגבלת תנועה, אם כי כאב וחוסר הפעלה יכולים לגרום הגבלה זמנית. אם אורטופד לא זמין ניתן לפנות לרופא משפחה להערכה ראשונית. 
לצפיה ב-'אין כאב היה חוסר הפעלה במשך חודש שלם'
אין כאב היה חוסר הפעלה במשך חודש שלם
18/08/2017 | 20:16
1
7
הייתי אצל רופאת משפחה שאמרה שצריך אורטופד.. הסכימה לתת לי הפניה לאולטרסאונד רקמות רכות בינתיים. מכיוון שאורטופד זמין רק בעוד כשבועיים אני מעדיף לבוא אליו כבר עם הבדיקות הדרושות. מלבד אולטרסאונד מה עוד סביר שירצה לראות האורטופד?
- ללא כאב לא בתנועה ולא בלחיצה על המקום
- ללא נפיחות משמעותית
- חום מקומי יש ממש טיפה כמעט ואין
- קיימת חישה מלאה
- הגבלה בתנועה (לא ניתן לסגור את האצבע אפילו באמצעות לחיצה חיצונית של אדם אחר)
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2017 | 14:34
3
בדרך כלל אולטראסאונד יספיק אם לא היתה פגיעה בעצם (חבלה)
לצפיה ב-'חבלה לאחר שנפל משהו כבד על הרגל'
חבלה לאחר שנפל משהו כבד על הרגל
16/08/2017 | 09:02
1
13
עשיתי CT לאחר שנפל לי על הרגל משהו כבד
ונרשם:
ללא ממצא בקרסוליים
המטומה ברקמות רכות בחלק DORSAL בכף רגל שמאל רושם של קו שבר בחלק דיסטלי של מטטרסוס הראשון עם תזוזה מינימלית
פרט לכך ללא ממצא מיוחד אחר מה זה אומר?
האם עליי להיות עם גבס? או סד גבס? אני עם כאבים נפל לי על הרגל ויטרינה כבדה 
לצפיה ב-'חבלה בכף רגל'
חבלה בכף רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
17/08/2017 | 13:01
4
כאשר יש קו שבר במטטרסוס ראשון לרוב משתמשים בגבס או מגף פלסטי (BOOT). כמובן בתלות בזמן שחלף מהפגיעה. פנה לאורטופד
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
10/08/2017 | 13:52
19
תודה על האתר,לצערי כבר הסתכלתי על כל העזרה שיש באינטרנט ועדיין הנושא לא מובן לי.
איך יכול להיות ששרירי הsnuff box של האגודל עושים radial devaiton אבל הflexor pollicis longus לא עוזר להם גם? הרי גם הוא נמצא בצד הרידאלי של היד וגם הוא חוצה את האגודל.....

ו2-איך יכול להיות שfpl לא עוזר גם ב-wrist flexion אם הוא חוצה את עצמות הקרפוס גם? ואותו הדבר איך שרירי ה-snuff box עושים radial deviation אבל לא עוזרים בwrist extension???

תודה שוב
לצפיה ב-'עזרה בלהבין'
עזרה בלהבין
10/08/2017 | 12:31
1
26
דר שלום רב,
תוכל בבקשה להסביר לי איך יכול להיות שקראתי שכל השרירים עם העצב ברדיאלי אחראיים לשיטה של כף היד?הרי לשריר הECU יש עצב רדיאלי אבל,הוא בכלל נמצא בצד האולנרי של היד בנוסף לזה הוא גם אחראי לulna deviation....זה ממש סותר...

ושאלה נוספת אם תוכל לעזור לי להבין:חלק מהשרירים האחראיים על radial deviation הם גם שרירי האגודל epl,epb,abl,למה אז גם שרירי הthenar שלו לא אחראיים גם לradial deviation? הם גם שייכים לצד הרדיאלי של היד..

תודה רבה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
לצפיה ב-'להבין'
להבין
( לעמוד שלי בתפוז )
10/08/2017 | 13:33
11
זה אתר שיתן לך קצת מידע על עצבוב ופעולות
לצפיה ב-'כאב בעצם הטיביה בזמן ריצה'
כאב בעצם הטיביה בזמן ריצה
10/08/2017 | 12:58
1
13
לפני 4 וחצי חודשים ביצעתי מעבר לאורח חיים בריא דל בפחמימות וסוכרים ויותר פעילות גופנית מתונה, כיום אני מינוס 17 קילו ונותרו עוד 10 בערך. הפעילות הגופנית העיקרית הייתה הליכה וריצה על כביש וגם בעליות ולפני חודש הצטרפתי לקבוצת אימונים עם מאמן אישי פעמיים בשבוע. בזמן ריצה כואב לי נורא לכל אורך עצם הטיביה.. למה זה קורה? והאם קיים משהו שניתן לעשות להפחית את הכאב? תודה

לצפיה ב-'כאב בטיביה בריצה'
כאב בטיביה בריצה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/08/2017 | 13:28
7
הסיבה הנפוצה היא עומס יתר על האזור שיכול להביא להתפתחות שברי מאמץ או דלקות באזור. לעיתים אביזר אורטופדי כגון מדרסים יכול לתקן את פיזור העומס אבל לרוב פשוט צריך להמיר לפחות חלק מפעילות הריצה באחרת (כגון אופני כושר, שחיה וכו)
לצפיה ב-'כאב באיזור עצם הזנב כבר שנה שמחריף'
כאב באיזור עצם הזנב כבר שנה שמחריף
09/08/2017 | 14:00
2
11
שלום רב ד"ר,

אני בן 33 בריא בד"כ למעט מחלת UC מעי דלקתי.
לפני 3 שנים חשתי בכאבים בעצם הזנב ולאחר הזרקה מקומית על ידי אורתופד הכאבים נעלמו לאחר זמן מה. עשיתי MRI באיזור האגן מיד לאחר מכן (לפני 4 שנים) ששם נאמר :

"לא נצפה אות חריג במח העצם.
ציסטה תת קליפתית קטנה באספקט איליאקלי של SIK מימין וכן זעירה גם משמאל
נגע מעוגל סדיר בקוטר 9 מ"מ בסקרום בגובה S2S3 מימין מתאדר עם GAD , משיק לשורש - המנגיומה?"

בשנה האחרונה אני חווה את אותם כאבים שמתעצמים ככל שעובר הזמן.
ניסיתי כריות מיוחדות אך לא הועיל. 
עברתי כבר 2 הזרקות תחת שיקוף שלא עזרו לי.
בוצע CAUDAL BLOCK וכן  S/P IMPAIR GANGLION BLOCK  - ללא שיפור .

יש לציין DISLOCATION OF COCCYX .  (למרות שלא עברתי חבלה באזור מעולם).

כדורים - סימבלטה ו GABEPENTIN לא עוזרים.

אציין שעשיתי מיפוי עצמות לאחרונה - שלא הראה דבר. 

מדובר בכאב שמורגש תמיד ומתעצם בעת ישיבה. בעת ישיבה על רצפה על צדו הימני של עצם הזנב אפילו כואב עוד יותר. בהתקופפות להרים משהו אני מרגיש כאילו "קנאקים" בעצם הזנב .

לאן מומלץ לפנות במצב כזה? אני רוצה לדעת מאיפה נובעים הכאבים החדים האלה. לדעתך יש מקום לעוד MRI נוסף? האם יש בדיקת הדמיה שיכולה "לדלות" יותר מידע ?

תודה,
לצפיה ב-'תשובת MRI מצורפת'
תשובת MRI מצורפת
09/08/2017 | 14:02
11
תודה,
אבי
לצפיה ב-'כאב בעצם הזנב'
כאב בעצם הזנב
( לעמוד שלי בתפוז )
10/08/2017 | 13:21
12
מומלץ לפנות למומחה עמוד שדרה. אם הMRI מלפני 4 שנים רצוי לחזור עליו
לצפיה ב-'זריקת כרבולת התרנגול'
זריקת כרבולת התרנגול
07/08/2017 | 12:50
1
26
האם מומלץ לבת 92 שסובלת מכאבי ברכיים עד כדי קושי לעמוד על הרגליים? מה כרוך בטיםול כזה? מה העלות ומה שיעור ההצלחה? האם יש מידע עדכני ממטופלים שעברו טיפול בזריקה של כרבולת התרנגול?

לצפיה ב-'זריקת חומצה היאלורונית'
זריקת חומצה היאלורונית
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2017 | 14:30
14
זהו עוד אמצעי לטיפול בסימפטומים של שחיקת סחוס. כמו רוב הפתרונות , ככל שהנזק הסחוסי קל יותר! , אז הטיפול עוזר יותר!. לפיכך למי שיש שחיקת סחוס קשה זה לא יעזור. מבחינת עלות זה בין 700 ל1500 ש"ח בערך לברך. 
סכנות עיקריות- הכנסת זיהום לברך בהזרקה, תגובה דלקתית (נפיחות אודם כאב) לחלק מהאנשים שהוזרקו בעבר ופיתחו רגישות. 
לצפיה ב-'כאב כרוני בעכוז ימין, גב תחתון ורגל ימין מזה כ-11 חודשים'
כאב כרוני בעכוז ימין, גב תחתון ורגל ימין מזה כ-11 חודשים
04/08/2017 | 19:06
1
16
שלום,

אני בן 29. מזה כ-11 חודשים סובל מכאב כרוני בעכוז ימין ובגב התחתון (עיקרו בעכוז) וכמו כן הקרנה לרגל ימין כשהכאב מתגבר. ללא קשיון בוקר, CRP תקין.
הכאבים מתגברים בישיבה ובהליכה/ריצה ונרגעים לאיטם בשכיבה. ללא נימול, הרדמות וכו'. למעשה אני שוכב כל היום במיטה כבר 11 חודשים עם מעט מאד קימות עקב הכאב.
רנטגן של האזור ללא ממצא.
MRI עמוד שדרה - יישור קל של הלורדוזיס הצווארי.
אקטזיה דורלית קלה בין אס1 ל-אל5 (18 מ"מ לעומת 21 מ"מ).
מנח לא תקין במקצת של ע"ש צווארי.
NCT רגליים תקין.
EMG (מחט) רגליים לא תקין.
בבדיקות דם ראשון הסידן היה גבוה בצורה חריגה אך בבאות הסתדר.

הנוירולוג הסביר לי שאין ממצא חד מאד בבדיקה הזו והדבר היחיד בMRI הזה שיכול להסביר את הכאבים זו האקטזיה הדורלית, אבל הסתייג משהו מזה.
עם זאת אמר שישנה אינדיקציה בEMG ללחץ על העצב - אך בשל הערתי לגבי הטבה המליץ על EMG חוזר בעוד חצי שנה - אבל בינתיים המצב התדרדר שוב.

בצד אלו החשק המיני שלי התדרדר מאד בשנים האחרונות, כשרמות הטוטאל טסטוסטרון שלי הולמות את אלו של זקן ממוצע בן 85.

לאור הנ"ל תהיתי -
האם אפשר וישנו מצב של דלדול עצם כלשהו? אוסטאופורוזיס של עמה"ש או אזור אחר? האם סביר לבקש צילום רנטגן חוזר (הצילום היה בהיר מאד, ובנוסף איש מהרופאים לא בחן אותו אלא הסתמך על שורת הפענוח בלבד)? האם CT עמ"ש יכול ללמד משהו שהMRI לא לימד? אולי רנטגן של עמה"ש? האם סביר לעשות במקרה שכזה בדיקה לצפיפות עצם?
שמתי לב שהכאבים מחמירים כשאני נוטל PPI (נוצר לי כיב קטן בקיבה בעקבות נקסין שנרשם לי).

אשמח לכל הכוונה בנושא...

תודה רבה!
דן
לצפיה ב-'כאב כרוני עכוז גב ורגל'
כאב כרוני עכוז גב ורגל
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2017 | 14:26
15
התלונות שאתה מתאר מרמזות על לחץ עצבי. לפי EMG אפשר לדעת היכן מוקד הבעיה. לעיתים במרפאת כאב ניתן לבצע BLOCK לעצב הספציפי להפסקת הכאב.
כמוכן הייתי ממליץ לפנות למומחה עמוד שדרה להערכה.
אוסטיאופורוזיס לא סבירה כגורם לנל. בכל מקרה אוסטיאופורוזיס לא מוערך בצילום אלא בבדיקת צפיפות עצם. 
לצפיה ב-'מרפק'
מרפק
01/08/2017 | 20:24
1
15
הבן שלי בן 6.5 שיחק היום...  עשה גלגולים ופתאום הבחנתי שהיד שלו עקומה...  
לצפיה ב-'מרפק'
מרפק
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2017 | 13:40
4
קשה להעריך מתמונה זו. בקשי ממנו ליישר שתי ידיים קדימה עם כפות הידיים פונות מעלה והשווי בין שני המרפקים. אם יש נפיחות או עיוות באחד המרפקים צריך להבדק. 
לצפיה ב-'שבר בבוהן'
שבר בבוהן
01/08/2017 | 19:42
1
11
שלום, לפני כ 4 ימים שברתי את הבוהן (אובחן בצילום). מאז אני מקפידה לשכב עם הרגל למעלה, קרח, טראומיל, כרוב... כל מה שיכול לסייע. בעוד 3 ימים אנחנו טסים לטיול. האצבע וסביבה עדיין נפוח וכואב (יחסית). מבקשת להתייעץ: האם יקל עלי לקנות נעל דרקו? קביים ? אני לא רוצה להרוס לכולם את התוכנית:( תודה
לצפיה ב-'שבר בבוהן'
שבר בבוהן
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2017 | 13:38
5
שבר טרי בבוהן יכאב ויגביל בכל מקרה. לא מומלץ הליכה מרובה או מאמצים. קביים יכולים להקל על הדריכה אבל הבוהן נוטה להתנפח מעצם היותה למטה. 
לצפיה ב-'פילאטיס'
פילאטיס
02/08/2017 | 12:27
18
אהלן חברים.
מצאתי כתבה מעניינת באתר "שאל את הרופא" בעניין פילאטיס/פילאטיס לאחר פציעה ועוד, עם ידע רב ומקיף וראיתי לנכון לשתף אותכם. שימו לב שמעניין שהפליאטיס הוא יותר מאימון אלא מהווה אתגר אמיתי שמשפיע על כל אורחות החיים.

https://www.medonline.co.il/section/Pilates/פילאטיס-שיקומי-לשיפור-איכות-החיים-והבריאות

לצפיה ב-'דחוף - המלצה לאורטופד ברך בכללית'
דחוף - המלצה לאורטופד ברך בכללית
01/08/2017 | 17:43
18
שלום לכולם,
עברתי ניתוח לפני המון שנים, ועכשיו יש כאבים ונפיחות.
צריך להגיע בהקדם לאורטופד מומחה ברך בכללית, באזור המרכז.
אודה מאד לעזרתכם המהירה בהמלצות!
תודה רבה!
לצפיה ב-'FIBROMA PLANTAR'
FIBROMA PLANTAR
31/07/2017 | 13:33
1
9
הודגמו רקמות רכות ללא ממצא מיוחד. ה PLANTAR FASCIA בחיבור לעצם ה CALANEOUS מעובה במידה של כ 3 ס"מ קוטר.
בחלק אמצעי ודיסטלי הודגמו תהליכים מעוגלים היפואקוידים במידה של כ 13*4 מ"מ ובמידה של כ 6*2 מ"מ בבדיקב דופלר הממצאים אווסקולרים. הממצא מתאימים ל
FIBROMA PLANTAR.
כף הרגל כואבת לי. מה עושים??
תודה
לצפיה ב-'PLANTAR FIBROMA'
PLANTAR FIBROMA
( לעמוד שלי בתפוז )
31/07/2017 | 15:33
6
תהליך שפיר. לעיתים סטטי ולעיתים גודל. אם לא כואב אפשר לעקוב. ניתן לפנות למרפאת כף רגל ולשקול טיפול כגון: מדרסים (להפחתת לחץ במקום), הזרקה סטירואידאלית או כריתת התהליך. 
לצפיה ב-'שבר במסרק 5 בכף רגל שמאל'
שבר במסרק 5 בכף רגל שמאל
28/07/2017 | 10:42
1
27
שלום,
לפני חודשיים שברתי את עצם מסרק 5 בכף רגל שמאל. במהלך ההחלמה הלכתי עם תחבושת אלסטית בלבד כפי שנאמר לי ע"י האורתופד. לאחר חודשיים עשיתי צילום (מצורף) ונאמר לי שהשבר רק התחיל להתאחות עקב כך שהלכתי הרבה במהלך תקופת ההחלמה ויש לחכות עוד חודש לפני שאוכל לחזור לפעילות גופנית. אשמח לקבל את חוות דעתכם על איחוי השבר לאחר חודשיים מכיוון אני קצת חושש שהשבר התאחה בצורה עקומה. האם צורת איחוי השבר תקינה לאחר חודשיים מקרות השבר והאם באמת צריך לחכות עוד חודש כדי לחזור לרוץ? יש לציין שאני דורך על הרגל והולך בצורה רגילה.
לצפיה ב-'שבר שפט מסרק 5 ברגל'
שבר שפט מסרק 5 ברגל
( לעמוד שלי בתפוז )
31/07/2017 | 15:27
11
השבר מחובר אך עדיין לא חיבור מלא ולכן נמנעים להעמיס עליו בשלב זה. 
לצפיה ב-'דלקות בגידים'
דלקות בגידים
27/07/2017 | 23:00
5
15
האם תיתכן דלקת בגיד במפרק ללא נפיחות או רגישות במגע? רופא לחץ בכל מיני מקומות וגם ראה ולא ניכר כלום. האם במקרה כזה עדיין תיתכן דלקת נניח בגיד?
או שאלו תנאים הכרחיים?
אני תוהה פשוט אם לעשות זריקת prp או לא היות וזהו מיועד בעיקר לדלקת.    

לצפיה ב-'זריקת PRP'
זריקת PRP
( לעמוד שלי בתפוז )
31/07/2017 | 15:25
4
9
מה התלונות. ? מה האבחנה? איזה גיד? 
לצפיה ב-'גיד הפיקה'
גיד הפיקה
01/08/2017 | 11:15
3
9
כאב מסוג לחץ חזק בזמן עמידה והליכה. מתחת לברך ממש מהחלק התחתון בברך ועד תחילת  העצם ואף בצידי העצם )טיביה?(
כאב עמום בזמן ישיבה.

אין בעיה של טווחי תנועה בשכיבה, אין רגישות במגע (בדקו רופא ופיזיותרפיסט).
אין נפיחות או אודם )נהפוך הוא. לטעמי הברך קרה).

ב mri מלפני חצי שנה יש עדות לתהליך דלקתי בגיד הקווארדיספס בחיבור לפיקה.
לא ברור לי אם כרגע המצב דלקתי או כבר לא. מכאן נגזר אם יש טעם ב prp

לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2017 | 13:35
2
13
לפי MRI ציינת תהליך דלקתי בגיד הקוודריצפס. זהו לא גיד הפיקה!
כעקרון אם יש תלונות ממושכות וטיפול נוסף נכשל (כגון פיזיוטראפיה, נוגדי דלקת, אביזר אורטופדי וכו) אז יש מקום לשקול הזרקת PRP. 
לצפיה ב-' זה לא אותו הגיד?'
זה לא אותו הגיד?
14/08/2017 | 18:11
1
5
זה לא הגיד שעובר דרך הפיקה ומעל הפיקה נקרא קוורדיספס ומלמטה גיד הפיקה?
ב mri רואים דלקת בגיד הקוורדיספס אבל זה מלפני חצי שנה ואולי היו התפתחויות.
השאלה אם כדאי לעשות שוב אולטראסאונד או mri. האם בהכרח יראו שם דלקת?
או שכדאי פשוט לעשות  prp או זריקת אורטוקין בלי עוד הדמיות וכו?
מיטב הרופאים לא ראו או הרגישו משהו מיוחד בבדיקה קלינית.
נוגדי דלקת השתמשתי רק בארקוקסיה שלא עזר ולא בוולטרן למשל, האם זה טוב גם לדלקת כרונית?
פיזיותרפיה לא עזרה. איזה אביזר אורתופדי מדובר?
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
17/08/2017 | 13:07
3
כפי שציינתי גיד קוודריצפס וגיד פיקה נמצאים משני צדדים שונים של הפיקה וממצא באחד אינו מעיד על בעיה בשני. אם אין ממצא קליני במקום ואין ממצא בMRI במקום אז אין הגיון בהזרקה. אביזר לכאבי/דלקת גיד פיקה יכול להיות רצועה תת פיקתית. 
לצפיה ב-'ניתוח שחזור רצועה צולבת קדמית'
ניתוח שחזור רצועה צולבת קדמית
26/07/2017 | 08:41
3
5
שלום, מה הכדאיות של ביצוע ניתוח שחזור לעומת טיפול שמרני?
כמה זמן כדאי לתת נסיון טיפול שמרני ?
אני כ-4 וחצי חודשים לאחר קרע מלא בצולבת, ולעיתים יש תחושה של חוסר יציבות.
מה כדאי לעשות במקרה זה?
תודה
לצפיה ב-'שחזור רצועה צולבת קדמית'
שחזור רצועה צולבת קדמית
( לעמוד שלי בתפוז )
27/07/2017 | 14:18
2
5
הצורך בניתוח תלוי במספר גורמים. לדוגמא: אדם צעיר , שמרגיש אי יציבות משמעותית ומעונין לחזור לפעילות ספורטיבית מומלץ לשחזר. אדם מבוגר שלא מרגיש אי יציבות ואיננו עוסק בספורט לרוב יסתפק בטיפול שמרני. 
אם הברך לא יציבה , בכל פעם שיש ארוע אי יציבות צוברים נזק לסחוסים ומניסקוסים ולכן מומלץ לשחזר תוך מספר חודשים מהפגיעה. 
לצפיה ב-'אחוי ACL'
אחוי ACL
01/08/2017 | 14:14
1
5
תודה על התשובה,
בנוסף נחשפתי לאחרונה לניתוח חדש שמתקן את הרצועה במקום להסירה.
 bridge-enhanced ACL repair (BEAR).
האם אתה מכיר את השיטה?
מתי זה יהיה ישים ? יש רופאים המבצעים את הניתוח בארץ?
תודה

לצפיה ב-'איחוי ACL'
איחוי ACL
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2017 | 13:31
2
עדיין אין נסיון רב עם השיטה ותוצאות עם מעקב מספק
לצפיה ב-'שבר ביד שבוע לפני טיסה'
שבר ביד שבוע לפני טיסה
26/07/2017 | 08:30
1
26
שלום,
אתמול בערב אמא שלי שברה את מפרק כף היד. יש לה טיסה בשבוע הבא לאנגליה לאירוע משפחתי, תהיה לה בעיה לטוס? הרופא בבית החולים אמר ישירות שהיא לא תוכל לטוס אבל אחרי קצת מחקר מצאתי שאחרי שבוע זה סביר לטוס. 
מן הסתם, בנוסף לזה שאני שואלת פה היא תלך בקרוב לרופא באמת לבדוק והכל, אני רק רוצה קצת להרגיע אותה לגבי הטיסה. 
לצפיה ב-'שבר וטיסה'
שבר וטיסה
( לעמוד שלי בתפוז )
27/07/2017 | 14:13
20
מסוכן לטוס עם גבס כיוון ששינויי הלחץ עלולים לגרום לנפיחות ביד ובמקרה שהיד בגבס היא לא תוכל להתנקז.
ניתן לטוס רק אם פתחו את הגבס, או שימוש בסד (חצי גבס), או מקבע פלסטי הניתן לפתיחה. במקרה ועוברים למקבעים אילו השבר הטרי (שבוע) עלול לזוז. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
נפגעת מרשלנות רפואית?
יאיר סמוגורה- משרד עורכי דין
יאיר סמוגורה- משרד עו"ד
Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה