לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1358713,587 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'כאבים בברך קושי בקיפול'
כאבים בברך קושי בקיפול
21/02/2018 | 18:06
1
6
היי,
אני בת 27 כאבים בברך מזה כחודשיים, הייתי מתאמנת כרגע במנוחה.
ברנטגן כתוב- היצרות קלה של רווח תוך פרקי בחלקו המדיאלי
באולטרסאונד בבורסה סופראפטלרית- הודגם עודף נוזל בכמות בינונית
אשמח לדעת מה זה אומר, ואם יש מה לעשות בינתיים עד שיגיע התור לרופא
תודה!
לצפיה ב-'כאבי ברך'
כאבי ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2018 | 14:03
3
הממצאים בהדמיה- נוזל בברך, שחיקה קלה צד פנימי. 
בשלב הראשוני - חבישה אלסטית, מנוחה מפעילות, נוגדי דלקת אם מותר בכדורים או משחה, פיזיוטראפיה ובדיקת רופא להעריך את הסיבה למצב הנ"ל (מחלת פרקים כגון GOUT, פגיעה במניסקוס או סחוס וכו. )
לצפיה ב-'שבר בעצם הדנס'
שבר בעצם הדנס
21/02/2018 | 12:48
1
5
שלום רב ,
אימי בת 82 - נפלה לפני כשבועיים ושברה את בסיס עצם הדנס  סוג 2 כמעט ללא תזוזה.
מאז עם צווארון פילדלפיה .
מכיוון ומדובר באישה פעילה ומתפקדת - קיבלה  המלצה לביצוע ניתוח לקיבועו של השבר בגישה קידמית בטווח הזמן של עד 2-3 שבועות.
נאמר לנו שסיכוי האיחוי הספונטני עם הצווארון הם כ- 30-40 אחוז ויקח כחודשיים עד שניתן יהיה לראות איך ואם יש איחוי .
אולם , אם לא יהיה איחוי טוב לא נוכל אז ללכת לניתוח קיבוע בגישה הקידמית אלא רק בגישה אחורית - המסובכת הרבה יותר.
מאוד מתלבטים מה לעשות.
האם אפשר לקבל עזרה/המלצה?

לצפיה ב-'שבר בדנס'
שבר בדנס
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2018 | 14:00
4
בסה"כ נראה שנתנו לכם הסבר טוב לגבי בעד ונגד טיפולים. 
לכל פתרון יתרונות וחסרונות ובעידן של ימינו החולה מחליט. 
הנה קישור עם עוד קצת מידע. 
לצפיה ב-'שבר תלישה באגן'
שבר תלישה באגן
20/02/2018 | 05:36
1
4
מכובדי שלום
בן 63. סובל מכאבי תופת באגן כתוצאה מנפילה. אורטופד מומחה היפנה אותי לצילום רנטגן. בפיענוח יש חשש לשבר תלישה באגן. נישלחתי לבצע ct דחוף.האם בדיקת mri לא נותנת איבחון יותר מדויק?
מספר תהיות:
1. נוטל פרקוסט 5 מ"ג בוקר וערב נגד כאבים . אין ירידה בעוצמת הכאב. {נוטל גם כדורים אנטי דיכאוניים}.מה עוד ניתן לעשות כדי להוריד את עוצמת הכאב?

2. בהנחה כי בדיקת ה- ct תאוששש את ממצאי הצילום ואכן יש לי שבר תלישה באגן מהם הטיפולים המוצעים??? {קונבינציונאלים ואלטרנטיבים?
לחוות דעתכם המלומדה אשמח
רז

.
לצפיה ב-'שבר באגן'
שבר באגן
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2018 | 13:53
1
כעקרון בשברים CT לא נופל מMRI והינו זמין יותר. 
הטיפול תלוי בטיב הפגיעה המדויק. 
לצפיה ב-'פענוח צילום מיפוי עצמות'
פענוח צילום מיפוי עצמות
18/02/2018 | 14:41
1
6
שלום, עברתי מיפוי עצמות בכפות הרגליים. בעקבות תלונות שלי על כאבים עזים ממש עד כדי אי יכולת לרוץ יותר מ4 ק"מ.. מצבי החמיר לאחר ריצת חצי מרתון.
כדורים אנטי דלקתיים שלקחתי (ארקוסיה) לא עזרו בכלום... הכאבים נותרו. גם בהליכה מאומצת.
תוצאות ה מיפוי: קליטת יתר קלושה בבסיס מטטרזוס 1 שמאל.
עד שאפגש עם האורטופד בקרוב- מישהו יוכל לומר לי למה הכוונה באבחון הנ"ל?
תודה.

לצפיה ב-'מיפוי עצמות'
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
19/02/2018 | 15:48
4
קליטת יתר בבסיס מטטרסוס 1 יכולה להיות כחלק מעומס יתר על העצמות (שברי מאמץ וכו) או שינויים שחיקתיים / ניוונים במפרק וכדומה
לצפיה ב-'כאב בירך וחולשה בברך'
כאב בירך וחולשה בברך
15/02/2018 | 19:11
1
16
שלום ד"ר.
אני בחור בשנות ה-20 בריא.
כבר כמה שנים סובל מחולשה בברך שמאל, כאב בירך פנימית העליונה השמאלית, כאב בישבן בצד שמאל ומרגיש סוג של משיכה בצד שמאל של איבר המין.
הייתי אצל כירורג כללי שהמליץ להגיע לאורתופד.
אשמח לעזרה.
לצפיה ב-'כאב בישבן וירך עם חולשה בברך'
כאב בישבן וירך עם חולשה בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
19/02/2018 | 15:46
3
יתכנו אפשרויות כגון לחץ על העצבים היוצאים מעמוד השידרה לכיוון הרגל. מומלץ להבדק ע"י אורטופד ויתכן צורך לבצע הדמית עמוד שדרה וצילום כולל אגן ומפרקי ירך
לצפיה ב-'אולי קרע במיניסקוס'
אולי קרע במיניסקוס
15/02/2018 | 12:38
1
16
היי,
אני בת 27 וכבר חודשיים שכואבת לי הברך (הייתי מתאמנת באופן קבוע, כנראה שגרמתי לאיזושהי פציעה)
באולטרסאונד רואים שיש הצטברות נוזלים, MRI עדיין לא עשיתי. כאבים חזקים שמקשים עליי ללכת ולכופף את הברך.
לפני כשבועיים לקחתי ארקוקסיה במשך 10 ימים ובאמת היה שיפור, איך לאחר שהפסקתי כל הכאבים חזרו ואף התגברו.
בינתיים הלכתי לרופא אחר שרשם לי אטופן.
הארקוקסיה גרמה לי לתופעות לוואי נוראיות, ואני חוששת שגם האטופן תעשה לי. ואני מתלבטת האם לקחת אותה. זה אמור לרפא את הדלקת או רק לשכך כאבים? אם הארקוקסיה לא באמת טיפלה בבעיה, יש טעם לקחת את האטופן שפועל בצורה דומה? 
תודה
לצפיה ב-'כאבי ברך'
כאבי ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2018 | 12:57
7
אתופן אכן שייך לקבוצת נוגדי דלקת לא סטירואידלים. מעט שונה מארקוקסיה בתת הסוג. 
לצפיה ב-'שינויים בגבס'
שינויים בגבס
14/02/2018 | 19:13
1
5
הרופא אמר לי שיש לי שבר ב-LM בקרסול וגיבס לי את הרגל, והורה לי לא ללכת על הרגל, לצערי החלקתי ונאלצתי להוריד את הרגל כדי למנוע נפילה, עכשיו אני מרגיש שמבנה הגבס הוא לא לגמרי כמו שהיה, אצבעות הרגליים שהיו בחלקם בחוץ נמצאים לגמרי בחוץ ומהצד השני הגבס בכמה סנטימטרים יותר גבוה, איזה שינוי הרס לי את הגבס? 
לצפיה ב-'שינויים בגבס'
שינויים בגבס
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2018 | 12:55
3
אם הגבס נפגע, פנה למוקד /אורטופד לבדיקה אם יש צורך להחליפו
לצפיה ב-'קליקים בכל צעד כף רגל שמאל'
קליקים בכל צעד כף רגל שמאל
14/02/2018 | 14:11
1
14
שלום, מזה חודש וחצי סבלתי מכאבים בכף הרגל , באזור באצבע הגדולה הכרית והקשת, עכשיו לוקחת אטופן, רק משהו חוץ מהכאב מטריד אותי , כאשר הולכת כל צעד שעושה יש קליק כזה מהאזור שציינתי לדעתי במפרק של האצבע הגדולה , ממש בכל צעד אני שומעת קליק, זה לא היה לפני ,אשמח לדעת מזה אומר?????
לצפיה ב-'קליק בכף הרגל'
קליק בכף הרגל
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2018 | 12:53
11
לא ניתן לקבוע מה הסיבה לקליק בלי לבדוק את הרגל. 
לצפיה ב-'גבס שבור'
גבס שבור
13/02/2018 | 19:30
1
6
יש לי שבר בקרסול, שמו לי גבס היום, עכשיו שמתי לב שמסיבה כל שהיא הגבס לא שלם לגמרי ואני מרגיש את העקב שלי.
בכל אופן אני חוזר לביקורת עוד שבועיים, האם אני צריך לחזור עוד מוקדם יותר בשביל לתקן את הגבס?
תודה רבה
לצפיה ב-'גבס'
גבס
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2018 | 12:52
2
בחלק מהמקרים שמים רק סד גבס ולא גבס מלא. לדוגמא כאשר הגפה נפוחה. 
לצפיה ב-'הצטברות נוזלים בברך'
הצטברות נוזלים בברך
13/02/2018 | 15:30
1
11
שלום רב,
עברתי בדיקת אולטרסאונד לברך ונמצא שיש לי נוזלים בברך ברמה בינונית.
(ככל הנראה מעומס על הברך, אני בת 27)
איך מטפלים בזה? האם זה עובר לבד ואם כן אחרי כמה זמן? יש מניעה להתאמן?
תודה!
לצפיה ב-'נוזלים בברך'
נוזלים בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2018 | 12:50
7
כעקרון הטיפול בפיזיוטראפיה וכדורים להורדת נפיחות.
אבל חשוב לדעת מה גרם לנוזלים. האם זה על רקע מחלת פרקים/חבלה/קרע ברצועה? לעיתים זה ישנה את הטיפול. 

לצפיה ב-'כאבים מאחורי הברך.'
כאבים מאחורי הברך.
12/02/2018 | 10:57
1
14
שלום, שמי דניאל .
בשנה האחרונה אני מקפיד לרוץ לפחות פעמיים בשבוע ריצה באורך של 5 קמ', אני רואה שינוי עצום ביכולת הריצה והסיבולת.
לפני כחודשיים בערך יצאתי לרוץ ואחרי הקמ' ה- 2 התחילו לי כאבים מאחורי הברך, כל כמה צעדים אני שומע ומרגיש טיקים (שחיקה) בעצמות .
מאז אני סוחב את זה איתי ומרגיש אותה בכל ריצה אחרי קמ' 1 או 2, ולמרות הכאבין הללו בכל ריצה אני ממשיך עד הסוף .
רציתי לשאול, ממה זה נובע?  זה משהו שצריך לבדוק? איך אפשר להימנע וכו' . תודה.

לצפיה ב-'כאבים מאחורי הברך'
כאבים מאחורי הברך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2018 | 15:53
6
אם יש כאבים חוזרים בריצה יש להבדק. 
לצפיה ב-'ניתוח ברך מורכב- עזרה ויעוץ'
ניתוח ברך מורכב- עזרה ויעוץ
11/02/2018 | 21:15
1
3
שלום לצערי אני חסר מזל לחלוטין מגיל 16 ועד היום שאני בן 25 אני סובל

אשמח ליעוץ מהרופא המומחה כאן

אני מצטט מהמכתב מהרופא שלי

"חזר היום MRI של ברך שמאל ישנה ככל הנירא חזרה של הציסטה ABC
היום דנו בממצאי ברך ימין - קלינית דלדול QUAD, ישור מלא כיפוף 90,רגישות ניכרת בפיקה.
זקוק לניתוח- הטריה של הפיקה ,פולקרסון לאנטריוריזציה (הקדמת הטיביאל טוברוסיטי),+/- השתלת סחוס או תחליף סחוס.
הסברתי על הממצאים ומהלך השיקום שעורך כשנה +/-.
כאוב ומוגבל בכל התפקודים."

עקב מה שהסביר לי הרופא , אני מסרב לניתוח עקב שהסביר לי שהשיקום הוא שנה וחצי בערך
אשמח מאוד לדעת האם יש ניתוח תחליפי אם זמן שיקום יותר קצר ואחוזי הצלחה טובים יותר?

מודה מראש על התשובה דוד

לצפיה ב-'ניתוח ברך'
ניתוח ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2018 | 15:52
1
זה מורכב מידי מכדי לקבוע כאן מה הטיפול. קבע תור למומחה ברך עם כל החומר. 
לצפיה ב-'צילום CT'
צילום CT
11/02/2018 | 15:30
1
12
עקב כאבים ברגל ובברך נשלחתי לעשות ctלעשות הכל כמעט תקין ורציתי לדעת אם הממצא שיצא מתאים לכאבים שיש לי בברך ולקושי ליישר אותה במיוחד בשכיבה אניחייבת תמיכה של כרית להגביה את הרגל. והאם הבעיה אורטופדית או ראומטולוגית. (לופוס) מלאות בסמיכות שומנית באספקט קדמי של המיצר, ממצא מתאים להיפרטרופיה של הטימוס במקום הראשון.
בשומן הופה של ברך מימין בסמוך חקרן קגמית של מינסקוס לטרלי מודגמת מלאות בגודל 1×1.6 ס"מ. לסיכום, מלאות בשומן אינםרה פטילירי של ברך מימין, טיב של הממצא לא ברור מומלץ המשך בירור mri. בגדול לא מבינה מה זה אומר והייתי רוצה להבין בכדי לדעת ליזה אופא עלי לקבוע תור להמשך בירור ובכלל להבין האם מדובר בדלקת? קרע? מה בכלל זה אומר?
תודה
לצפיה ב-'CT ברך'
CT ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2018 | 15:50
3
כפי שנרשם צריך לבצע MRI ברך כדי להבין את הממצא ואת הסיבה לחוסר יישור. פני לרופא משפחה או אורטופד.
לצפיה ב-'לטרליזציה של הפיקה / runners knee'
לטרליזציה של הפיקה / runners knee
11/02/2018 | 00:32
1
8
שלום,
כבר כמה חודשים שכואבת לי הברך (כנראה תוצאה של אימונים בחדר כושר),
אורתופד אבחן לטרליזציה ניכרת של הפיקה.
עד כמה זה מסוכן אם אסע לשבוע סקי?
זה יכול לגרום נזק נוסף?
לצפיה ב-'כאבי ברך'
כאבי ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2018 | 15:47
4
זה תלוי באבחנה. RUNNERS KNEE זוהי דלקת על רקע שפשוף ITB בעצם וקורא בריצה. לא מסוכן אלא כואב. אם הכאבים ממקור פטלארי ניתן להשתמש בברכיה עם טבעת סיליקון להגנה 
לצפיה ב-'קרע בשריר איבחון ידני'
קרע בשריר איבחון ידני
10/02/2018 | 11:29
1
10
שלום,
לפני שלושה ימים (לאחר כחודשיים של כאב בשוק הרגל בזמן מאמץ) עשיתי תנועה / קפיצה קטנה ולא דרמטית והרגשתי פקיעה בשוק הרגל ואז כאב עצום. אני לא ספורטאית או אתלטית ולא עשיתי שום פעילות חריגה או מאמצת. האורטופד במוקד אליו הגעתי בתוך כמה שעות מהפציעה איבחן ידנית קרע בשריר (קרא לזה דו ראשי) והיפנה לא.ס. התור הקרוב ביותר שמצאתי הוא בעוד חמישה ימים מהיום. אני לא יכולה ללכת (קביים), הצורה היחידה שלא כואב זה בשכיבה עם קרח על האיזור. ולמרות שעברו 3 ימים אין שום שיפור בתנועה או בכאב, אם כבר אז להיפך, כואב יותר בכל תזוזה. האם עלי ללכת למיון לבדיקת א.ס. דחופה?
לצפיה ב-'קרע בשריר'
קרע בשריר
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2018 | 15:45
5
על פניו מהסיפור נשמעת אבחנה הגיונית. מעבר לכך לא ניתן להגיד בלי לבדוק.
במיון לא מבצעים US אורטופדי. 
לצפיה ב-'כאבים חזקים בכפות הרגליים'
כאבים חזקים בכפות הרגליים
07/02/2018 | 18:13
3
20
היי בזמן האחרון יש לי כאבים ממש חזקים ברגליים.
עשיתי צילום אשמח לחוות דעת.

לצפיה ב-'צילום'
צילום
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2018 | 13:33
2
13
הצילום ללא בדיקה גופנית ומיקום התלונות לא מאפשר לאבחן את הבעיה
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
09/02/2018 | 20:08
1
7
בצילום רואים יפה מאוד שיש לי עצם מיותרת, ולפי האורתופד שטיפל בי גם הלוקס ולגוס..
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2018 | 15:42
3
אכן יש אוס נביקולאריס המופיעה בחלק מהאנשים. אם לא מפריע לא צריך להתערב. לגבי הלוקס ולגוס יש לבצע צילום בעמידה
לצפיה ב-'בדיקות מיפוי עצמות אולטראסאונד'
בדיקות מיפוי עצמות אולטראסאונד
09/02/2018 | 09:27
1
22

שלום רב ד"ר דורון, 
לפני מספר שנים נפצעתי בקרסולי. תחילה היה חשד לשבר מסוג טילו ועל כן האורתופד החליט על גבס למספר שבועות.
לאחר ביקורת הוחלט על הסרת הגבס בטענה כי לא קיים שבר וזה בסך הכל נקע.
למרות ההבנה כי לנקע לוקח זמן להתרפא הכאבים לא פסקו ובעקבות כך פניתי לאורתופד אשר שלח לביצוע פיזיותרפיה.
נעשו מספר טיפולים פיזיותרפיים אשר גרמו להחמרה בכאב ואף הופעת נפיחות ודלקת, במקביל התבקשתי לערוך בדיקת אולטראסאונד בה נמצא כי יש התעבות של atfl.
 ביקור נוסף אצל האורתופד לאחר החמרה בפיזיותרפיה העלה חשד לנגע בטלוס ולכן נשלחתי לבצע מיפוי עצמות בו נמצא: "הדגשה דיפוזית קלה במפרק קרסול שמאל- תגובה לחבלה סיבובית, הדגשה קלה במשטח עליון עצם הטלוס- שבר סגור".
בבדיקת CT אשר בוצעה כחודש לאחר מיפוי העצמות נמצא: " מוקד גרמי חופשי בגודל כ-6 מ"מ בין החלק המדיאלי של הטיביה, פיבולה וטלוס בסמוך, יכול להתאים לשבב גרמי חופשי.
מפרק הטיביו טלרי נראה תקין דוצ.
ללא עדות ללזיה אוסטאו כונדרלית.
אין לראות נוזל יתר במפרק טיביו טלרי דוצ.
מפרק סוב טלרי נראה תקין דוצ.
רקמות רכות שנסרקו ללא ממצא פתולוגי משמעותי.
מהלך הגידים נראה שמור".
עברתי לרופא מומחה לכף רגל והוא ראה בדיסק ה-CT (לטענתו) נזק אוסטאו כונדרלי בכיפת הטלוס בצד הלטראלי. בוצעו הזרקות של חומצה ולאחר הטבה חלקית בלבד הוחלט על ניתוח אשר במהלכו נמצא כי הסחוס תקין. (מתוך סיכום הניתוח: "בוצעה סריקה של המפרק סחוס נמצא תקין").

שאלותיי הן:
1. האם השבר הסגור אותו פענחו במיפוי התאחה מעצמו?
2. מהו אותו מוקד גרמי חופשי? משהו שהתפרק מאיזשהו חלק בגוף? 
3. אם המפענח רשם שאין עדות ללזיה אוסטאו כונדרלית יתכן כי הרופא ראה נזק אוסטאו כונדרלי בצד הלטרלי של עצם הטלוס?
4. השבר במשטח העליון זה הנזק האוסטאו כונדרלי?
לצפיה ב-'צילום מתוך ה-CT'
צילום מתוך ה-CT
09/02/2018 | 12:05
7
לצפיה ב-'כאב בברך כבר כמה שבועות'
כאב בברך כבר כמה שבועות
07/02/2018 | 12:01
3
20
שלום רב,
אני בת 27 מתאמנת באופן קבוע בשיעורי TRX וספינינג (כמובן מאז הכאבים הפסקתי). כבר כמה שבועות שאני עם כאבים בברך. קושי לקפל את הברך והאזור קצת נפוח.
לא היתה חבלה או חום. הכאב התחיל בהדרגה ועם הימים לאט לאט התחזק.
הלכתי לאורטופד, לקחתי ארקוקסיה 90 במשך 10 ימים. הרגשתי הקלה, אך כמה ימים לאחר מכן כל הכאב חזר.
בינתיים שמה גרב אלסטית כדי שאוכל ללכת כי ממש כואב (האם זה בסדר?)
מדוע הארקוקסיה 10 ימים שיפרה מעט אך לאחר ה10 ימים כל הכאב חזר ואף יותר ממקודם? האם זו דלקת שלא עוברת?

קבעתי תור לרופא אך זה יקח לפחות שבועיים.
מה זה יכול להיות ומה אני אמורה לעשות בינתיים?
תודה רבה
לצפיה ב-'כאב בברך'
כאב בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2018 | 13:30
2
13
ישנן מספר אפשרויות כולל דלקת גידים, פגיעה מניסקיאלית וכו. הארקוקסיה היא נוגד דלקת וגם מורידה כאב כך שיתכן שאכן זו דלקת. צריך בדיקה גופנית ולהמשיך בירור לפי הממצאים . חימום, מנוחה, פיזיוטראפיה עשויים להועיל בינתיים. 
לצפיה ב-'תודה! + המשך שאלה'
תודה! + המשך שאלה
08/02/2018 | 14:33
1
10
תודה רבה על המענה,
האם מותר לחזור להתאמן בהדרגה? (כבר מעל חודש שאני לא מתאמנת וזה לא באמת שיפר את זה המנוחה).
זה יעבור לבד או שכדאי לי לקחת עוד ארקוקסיה או כדור אחר אנטי דלקתי (כמו אדויל) שיעזור בהחלמה לדלקת?

תודה!
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
12/02/2018 | 15:43
5
אם יש מגמת שיפור ניתן להמתין. אם לא רצוי להבדק. לא חכם להתאמן עם רגל כואבת. 
לצפיה ב-'פגיעה באצבע האגודל'
פגיעה באצבע האגודל
07/02/2018 | 21:59
1
6
שלום כבר שלושה חודשים מטופל בריפוי ועיסוק ונוטל תרופה נגד כאבים ודלקת עקב נפילה על כף יד אצבע האגודל לאחרונה קיבלתי תוצאות mri רשום שינויים ארטרוטיים במפרק mcp ופרק פרינגיאלי עם שחיקת סחס ושנויים סוב כננדלריים מה משמעות הדבר ומה הטיפול הנכון תודה רבה

לצפיה ב-'כאבי אגודל'
כאבי אגודל
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2018 | 13:36
2
למעשה מתוארים שינויים סחוסיים ניכרים. יתכן בלי קשר לחבלה. במקרים כאילו ניתן להתחיל בפיזיוטראפיה וכדורים. ניתן לתת מקבע, זריקות למקום ואם לא עוזר לשקול ניתוח. פנה למומחה כף יד
לצפיה ב-'רצועת itb מעובה בחיבור לראש פיבולה בברך'
רצועת itb מעובה בחיבור לראש פיבולה בברך
07/02/2018 | 10:15
1
17
שלום
לפני חודשיים במהלך תנועה במשחק כדורגל הרגשתי מכה חזקה (כמו דקירה) בצד החיצוני של ברך שמאל , הכאבים היו בלתי נסבלים והשביתו אותי מהליכה למשך שבוע .לאחר חודש הרגשתי בסדר וחזרתי לרוץ.. במהלך המגע עם הקרקע שוב קיבלתי את אותה מכה שמרגישה כמו מכת חשמל שמפילה אותי על הקרקע באותו הרגע ושוב השביתה אותי לשבוע . בדיקת אולטראסאונד הראתה התעבות רצועת IT בחיבור לראש פיבולה , התחלתי אימונים ומתיחות לitbs בשלושה שבועות האחרונים.
שאלתי היא האם הנפיחות שיש לי בראש פיבולה תואם פציעת itb סטנדרטית ? האם להמשיך בשיקום itbs רגיל ? כיצד מורידים את הנפיחות בראש הפיבולה ?
תודה רבה
לצפיה ב-'כאבי ברך'
כאבי ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
08/02/2018 | 13:27
8
הITB לא מתחבר לראש הפיבולה. 
הפגיעה הזו לא נשמעת ITB SYNDROME הקשור יותר לריצה. 
לראש הפיבולה מתחברת הרצועה הקולטראלית הלטראלית (LCL). 
במידה ואין התקדמות תחת הPT ניתן לשקול לבצע MRI לפרטים יותר מדויקים. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
אירוח בנושא קניות באינטרנט
אירוח בנושא קניות...
מומחית לקניות ברשת עונה לכם על כל השאלות הנוגעות...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף
פורום נזקי גוף ותאונות
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה