לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1384013,840 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'חדש במרכז הרפואי ת"א - מערכת EOS'
חדש במרכז הרפואי ת"א - מערכת EOS
23/05/2018 | 12:14
6

ילדים או מבוגרים הסובלים מעקמת ומבעיות בשלד נאלצים לעבור בדיקות הדמיה אחת לכמה חודשים.
במרכז הרפואי ת"א (איכילוב) פועלת מערכת הצילום הדיגיטלית EOS, הסורקת את המטופל (ילד או מבוגר) בעמידה או ישיבה בקרינה נמוכה ומאפשרת שחזור תלת ממדי של הצילומים.
למידע נוסף:
https://www.tasmc.org.il/Operations/Pages/EOS-syst...

לצפיה ב-'כאבים חוזרים באיזור עצם השכם'
כאבים חוזרים באיזור עצם השכם
22/05/2018 | 11:57
2
שלום רב,
מידי פעם ולאחרונה בתדירות גבוהה יותר אני סובל מכאב חד באזור שתחת עצם השכם או בתיאור אחר בדיוק בגבול שבין שריר הגב הרחיב ושריר הטרפז. תמיד באותו איזור (צד שמאל).
אני מניח שאותו גורם לכאב מקרין גם לכאב באיזור החזה העליון השמאלי - כאשר אני לוחץ מעט שמאלה מעצם החזה בחלקה העליון אני חש בכאב דקירה בדומה לאיזור הגב.
אני מתאמן באופן קבוע בפעילות ספורטיבית מסוג "אימונים פונקציונלים" והכאב משבית אותי מהיכולת להתאמן.
אני מעוניין להבין את הגורם לכאב ומוכן להשקיע וללכת באופן פרטי לרופא מומחה בתחום - השאלה שלי היא מיהו הרופא המתאים לעניין זה.
תודה מראש
לצפיה ב-'כאב עז בברך ימין + תוצאות רנטגן'
כאב עז בברך ימין + תוצאות רנטגן
22/05/2018 | 00:42
5
שלום
בן 44.
מלפני כשלושה ימים כאב עז בברך ימין. ללא חבלה או משהו ידוע שיכול להסביר את זה.
אין אודם או נפיחות יוצאת דופן. אין חום. 
יש רגישות למגע בולטת במיוחד בברך קדמית ממש מעל הפיקה.
ותחושת חריקה כלשהי בכיפוף הברך.
הכאב הוא הן בתנועה, והן בישיבה, והן בשכיבה. הכאב עז שלא מאפשר לישון, וגם מחייב לקום ולהתהלך מדי פעם בכדי שקצת יירגע.
אופטלגין לא עזר בכלל, פרקוסט 5 מ"ג גם לא עזר לגמרי והוצרכתי לקום כמה פעמים בלילה.
ממוצאי החג לאחר ביקור במוקד לילה (רופא כללי) התחלתי טיפול בסלקוקס פעמיים ביום, ויש שיפור קל. כ"כ נתבקשתי לבצע בדיקת דם וצילום ברך.
ספירת דם תקינה, כ"כ CRP תקין.
צילום ברך (אפ + לטרל):
הודגם גנו ולגוס קלה
תפליט קלה סופרה פטלרית
שינויים ניווניים מינמאליים במדור המדיאלי
לסיכום: סטיה ותפליט ושינויים ניווניים.
1. מה משמעות הממצאים? מה זה התפליט? מה זה הגנו ולגוס? והאם יש משמעות לשינויים הניווניים (בן 44)?
2. האם הממצאים הללו יכולים להסביר את הכאב העז?
3. האם מדובר בדלקת? של מה? והאם יכולה להיות דלקת ומדדי דלקת יהיו תקינים?
4. מה הסיבה לרגישות הגדולה למגע מעל הפיקה?
5. האם יש צורך בבירור נוסף? האם יש ללכת לאורטופד או שעלי לסיים את הטיפול בסלקוקס ורק אם לא יעזור, לגשת לאורטופד?
תודה
לצפיה ב-'עזרה בהבנת.תוצאות בדיקתemg'
עזרה בהבנת.תוצאות בדיקתemg
19/05/2018 | 22:26
1
7
שלום,
אשמח לעזרה בהבנת משמעות תוצאות הבדיקה שביצעתי, בגלל כאבים ברגל מזה זמן רב ללא אבחנה ברורה. ייקח זמן עד שאגיע לרופא שהפנה אותי.
תודה רבה!
לצפיה ב-'EMG'
EMG
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2018 | 21:49
3
אובחנה מיראלגיה פרסטטיקה משמאל שזה למעשה בעיה בעצב ספציפי שמעצבב את אזור צד הירך.
ראי על זה בקישור הבא :
בנוסף יש חשד ללחץ כרוני קל על עצב L5 משמאל בגב. 
לצפיה ב-'קלקסן'
קלקסן
19/05/2018 | 14:50
4
ברשותי כמות של קלקסן לחודש שנשארה לי אחרי ניתוח ואני מעוניין לתת אותה חינם.מי שעבר ניתוח או עומד לעבור וזקוק לתרופה מוזמן לפנות אלי ב e mail. אני תושב הרצליה

לצפיה ב-'ד"ר אלכס לבנברג עם כתבה על צלקות'
ד"ר אלכס לבנברג עם כתבה על צלקות
17/05/2018 | 15:12
7
אם גם לכם יש צלקת מגרדת, כדאי שתקראו את הכתבה של ד"ר אלכס לבנברג בדה מרקר.

לצפיה ב-'כתבה חדשה של ד"ר הלל וקסלר במקור ראשון'
כתבה חדשה של ד"ר הלל וקסלר במקור ראשון
16/05/2018 | 08:12
8
שלום לכולם,
ישנה כתבה חדשה של דוקטור הלל וקסלר באתר מקור ראשון על על הסיבוכים של ליפוף חבל הטבור סביב העובר. מי שמעניין אותו מוזמן להכנס.

לצפיה ב-'נימול באצבעות הרגל'
נימול באצבעות הרגל
09/05/2018 | 01:05
2
16
אחרי הליכה מרובה בטיול בדרום אמריקה
התחלתי להרגיש נימול ב2 אצבעות אמצעיות של כף רגל שמאל.

עברו מאז 4 חודשים. האם הרופא המתאים הוא אורתפוד? או נירולוג?

הנימול פחת כמובן אבל עדיין מורגש קלות מאוד - אולי שווה בכלל לחכות עם זה עד שתעבור חצי שנה?

לצפיה ב-'נימול באצבעות רגליים'
נימול באצבעות רגליים
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2018 | 13:21
1
11
פעמים רבות נובע מלחץ על בסיס האצבעות. ניתן לנסות מדרסים. 
אם לא פותר את הבעיה יש לפנות לאורטופד
לצפיה ב-'אבל זה התחיל אחרי טיול הליכה ארוך בחול.'
אבל זה התחיל אחרי טיול הליכה ארוך בחול.
10/05/2018 | 13:46
10
כלומר זה לא משהו קבוע. ולא הייתי צריך מדרסים.

למה אורתופד ולא נירולוג?
לצפיה ב-'הרגע קיבלתי'
הרגע קיבלתי
09/05/2018 | 08:38
1
15
מבקשת התייחסות לפיענוח שקיבלתי הבוקר. ניקרא דיי מפחיד.
מדובר באישה גיל 62 עודף משקל.

צד שמאל: מבנה גרמי תקין, שינויים ארטרותיים בולטים עם הצרות במרווח פרקי באספקט הלטראלי, זיזים. שינוי ניווניים במפרק פטלו-פמורלי. התחדדות של אמיננציה אינטקונדילרית.

צד ימין: אותו דבר.

ניתוח?

לצפיה ב-'פענוח צילום'
פענוח צילום
( לעמוד שלי בתפוז )
10/05/2018 | 13:25
12
מתוארים שינויים ניוונים ניכרים .
החלטה על ניתוח נקבעת לא רק לפי צילום אלא רמת הכאב, המגבלות בתפקוד , ממצאי בדיקה גופנית, ומחלות רקע. 
לצפיה ב-'מחקר בנושא מחלה כרונית וזוגיות - גברים אנא ענו על השאלון'
מחקר בנושא מחלה כרונית וזוגיות - גברים אנא ענו על השאלון
10/05/2018 | 08:50
10
היי חברים , שמי רינת ולצורך סיום לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית אני עורכת מחקר בנושא זוגיות ומצב רפואי . מחפשת גברים שנמצאים בזוגיות שמתמודדים עם כאב אקוטי או כרוני כלשהו ומוכנים להתנדב לענות על השאלון המצורף . השאלון אנונימי לחלוטין וגובה מספר דקות לכל היותר .
המחקר שלנו בא להבין מצב חברתי מסוים על מנת לתת מענה הולם במסגרת שירותי עבודה סוציאלית בעתיד
תודה מראש לעונים !
לצפיה ב-'רנטגן קרסול האם בסדר?'
רנטגן קרסול האם בסדר?
06/05/2018 | 15:32
1
16
לאחר תאונת דרכים היתה לי נפיחות בכף הרגל ועשו לי צילום ואובחן שבר קוניפורם.לאחרונ הרופא בדק את יכולת התנועה של הרגל שלי ואבחן קושי בתנועות קרסול והפניה לצילום קרסול .
האם לפי התמונה של הרנטגן ניתן לראות בעיה בקרסול?

תודה
לצפיה ב-'צילום'
צילום
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2018 | 13:37
8
לא ניתן להעריך בצילום זה שברים (כולל בקוניפורם)
לצפיה ב-'חוסר תחושה לאחר שבר בבוהן'
חוסר תחושה לאחר שבר בבוהן
06/05/2018 | 05:29
1
10
לפני כשבוע שברתי את הבוהן הגדולה ברגל. בימים האחרונים אני מרגישה נמלים כשמנסה לדרוך, כמו כן אני מרגישה ירידה דרסטית בתחושה באצבע.. האם יכול להיות שהעצב באצבע נפגע? לאחר שהשבר יתאחה התחושה תחזור?
תודה על ההתייחסות
לצפיה ב-'שבר ותחושה'
שבר ותחושה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/05/2018 | 13:36
7
שבר הינו פגיעה בעצם. אין לו קשר ישיר לתחושה. 
הפרעה בתחושה יכולה לנבוע מפגיעה בעצב או מלחץ מקומי על רקע חבישה, נפיחות וכו. כעקרון כשהפגיעה בעצב חלקית הוא יכול להחלים (ללא קשר להחלמת העצם). 
לצפיה ב-'תוצאות בדיקת MRI'
תוצאות בדיקת MRI
02/05/2018 | 22:48
1
37
שלום רב. שמי רותי, בת 53. בעקבות בליטה בגב כף הרגל הגורמת לכאבים וכן להרגשה כאילו אזור אצבעות כף הרגל רדום הופניתי לבדיקת MRI. וזהו הפיענוח: הודגמה אי סדירות של לוחיות ארטיקולריות בעצמות של שורש כף רגל ומפרקים טרזומטאטרזליים. נוזל בכמות קטנה בין עצמות ותפיחות רצועות עם האדרה לאחר הזרקת גדוליניום מתאים לשינויים ארטריתיים.באספקט דורזלי של כף רגל באיזור מסומן הודגם תהליך היפראינטנסי ב STIR, איזואינטנסי לשריר ב T1, מתאדר לאחר הזרקה. לסיכום: תהליך מתאדר באספקט אקסטנזורי של קרסול כף רגל עוטף גידים אקסטנזוריים נרטה כי תהליך ווסקולרי. מעקב סונוגרפי לפי קורלציה קלינית. שינויים ארטריטיים במפרקים של שורש כף רגל.
אשמח לקבל המלצה כיצד עלי להמשיך מכאן לפתרון הבעיה. תודה , רותי.
לצפיה ב-'תוצאות MRI'
תוצאות MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2018 | 12:14
21
ישנם שינויים שחיקתיים במפרקים וכן תהליך מקומי שצריך לברר מהו. 
חזרי לרופא המטפל
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
02/05/2018 | 00:42
1
18

שלום,
בן 68, נשלחתי לבדיקת MRI ברך שמאל עקב כאבים.
בבדיקה נמצא:
"במינסקוס המדיאלי בקרן הקדמית ובגוף מודגם קרע לונגיטודינלי אלכסוני המערב את המשטח הפירקי התחתון.
המינסקוס הלטרלי לכל אורך המניסקוס מודגם קרע לונגיטודינלי הוריזונטלי המערב את המשטח הפירקי התחתון ואת השורש האחורי, ללא ניתוקו. מודגמת ציסטה מניסקיאלית קטנה בקרן הקדמית.
שאר הבדיקה תקינה.
סיכום: קרעים גדולים במיניסקוס"
רציתי לשאול:
1. מה משמעות הבדיקות? מה משמעות הקרעים במיניסקוס?
2. אילו בדיקות נוספות אפשר לבצע כדי לקבל תמונה ברורה יותר של המצב? האם כדאי לבדוק גם את מצב הברך ברגל השניה?
3. כיצד ניתן לטפל בקרעים? איזה טיפולים התערבותיים קיימים? איזה טיפולים שמרנים קיימים?
4. לפי תוצאות הבדיקה, עד כמה חמורה הבעיה? האם טיפול שמרני יכול להיות מספיק טוב או שצריך טיפול התערבותי כלשהו?
5. כיצד ניתן בפעולות היומיומיות שאני מבצע, למנוע החמרת הקרעים?
אודה לתשובתך,
בברכה,
יוסי

לצפיה ב-'קרעים במניסקוס'
קרעים במניסקוס
( לעמוד שלי בתפוז )
04/05/2018 | 12:13
6
המשמעותתלויה בהרבה גורמים כגון גיל, מצב הסחוסים, אופי התלונות.
לרוב אין צורך בבדיקות נוספות
הטיפול ינוע מפיזיוטראפיה ועד ניתוח

לצפיה ב-'כאבים בגב כף הרגל ובחלק החיצוני של השוק'
כאבים בגב כף הרגל ובחלק החיצוני של השוק
29/04/2018 | 19:19
1
12
שלום,

ביום שישי 20.4 תוך כדי ריצה וסיבוב במשחק כדורסל הרגשתי שמשהו קרה בקרסול וכאב לי מאוד בגב כף הרגל והתנפח מאוד. ביום שבת במוקד חירום עשו לי צילום שלא הראה שבר. מאז הכאבים רק מתגברים והתווסף כאב בצד החיצוני של השוק באותה רגל שלא כאב לי ביום שבת.

מה יכולה להיות הסיבה שהכאב מחריף, גם בזמן מנוחה?
האם יכול להיות שמדובר בשבר מאמץ (קראתי ששבר כזה רואים בשלב יותר מאוחר?)
מה כדאי לעשות? צריך לעשות עוד צילום?
תודה,
ענת
לצפיה ב-'כאבים בכף רגל ושוק'
כאבים בכף רגל ושוק
( לעמוד שלי בתפוז )
30/04/2018 | 13:00
11
הסיפור לא מתאים לשבר מאמץ אלא יותר לשבר תלישה או נזק כגון נקע
אם המצב החמיר מאז הארוע גש להבדק שוב
לצפיה ב-'סטרואידים ונוזלים'
סטרואידים ונוזלים
28/04/2018 | 09:23
2
11
מה יכול לגרום לנוזלים בבירכים שהם לא דלקת, ומה הטיפול?
ומה הם הנוזלים הללו? כיצד מצתברים ומה הנזק שגורמים מעבר לכאב וחוסר גמישות בתנועה.
הוצאו 80 סמ"ק מהברך. ועוד קצת מברך שנייה

לצפיה ב-'סטרואידיםם'
סטרואידיםם
28/04/2018 | 09:25
11
שכחתי לציין
כי במהלך הניקור הוזרקו סטרואידים. האם זה אמור לשפר את המצב או שזה רק זמני.

הטיפול נעשה אצל ראומטולוג
לצפיה ב-'נוזל בברכיים'
נוזל בברכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
30/04/2018 | 12:58
7
התגובה שבה הגוף מייצר נוזל בברך היא לא ספציפית כלומר יכול להיות על רקע: שחיקת סחוס, חבלה ונזק למבנים (מניסקוס, רצועה), דלקות פרקים ועוד. 
יש לוודא מה מקור הבעיה.
הניקור והזרקת סטירואידים יביא הטבה אך יתכן ותהיה זמנית. 
לצפיה ב-'צליעה אצל ילד בן ארבע וחצי'
צליעה אצל ילד בן ארבע וחצי
26/04/2018 | 22:01
2
15
דר׳ רון שלום רב ,
בני בן ה-4.5 נולד עם פער של חצי סמ׳ ( בערך) בין אורך הרגלים ,
עד עכשיו לא היתה שום בעיה עם הנושא , אך לפני שלושה חודשים הוא התחיל לצלוע למשך זמן ממושך  ובעקבות כך פנינו לאורתופד ילדים .
האורתופד שלח אותנו לסדרת בדיקות שכללו בדיקות דם נרחבות  שיצאו תקינות לגמרי , בדיקת רנטגן שכרגע אנחנו ממתינים לפיענוח ושתי בדיקות אולטרסאונד אחת של כליות ( על מנת לשלול תסמונת מסויימת שיש לה קשר לכליות)
והשניה של הרגלים ובבדיקה הזו אכן גילו נוזלים במפרקים .
כרגע הרופא שלח אותנו לגנטיקאי על מנת לשלול fmf וטוען שאין קשר בין הצלייעה לפער בין אורך הרגלים .
לאומת זאת הרופא ילדים של בני ( עם וותק גדול מאוד , פרופסור בתחום אחר) חושב אחרת הוא די סבור שלילד אין שום מחלת פרקים ומדובר בבעיה מכאנית אשר נובעת מהפער בין אורך הרגליים .
כרגע אנחנו ממתינים לתור לגנטיקאי על מנת לשלול מחלת פרקים fmf .
אנחנו ההורים די מבולבלים מכל הנושא הנ״ל ולא יודעים  איזה עוד אפשריות  אנו צריכים לבדוק , אשמח לדעתך בנושא וכיוונים נוספים שלדעתך אנו צריכים לבדוק .
מתנצלת על אורך המלל , רב תודות האמא המודאגת .
לצפיה ב-'צליעה בילד'
צליעה בילד
( לעמוד שלי בתפוז )
30/04/2018 | 12:54
1
12
להבנתי הפער בין הרגליים מלידה בעוד שהצליעה חדשה. אם הפער באמת חצי ס"מ בלבד פחות סביר שזו הבעיה הגורמת לצליעה (ובכל מקרה ניתן לתקן בקלות עם הגבהה במדרס). 
הכתובת הנכונה לבירור היא אכן אורטופד ילדים. 
לצפיה ב-'צליעה'
צליעה
30/04/2018 | 15:25
7
הבנת נכון , הפער הוא אכן מלידה בעוד שהצליעה מהחודשיים /שלושה האחרונים לסירוגין.
רב תודות על המענה .
לצפיה ב-'מיפוי עצמות + low dose ct'
מיפוי עצמות + low dose ct
24/04/2018 | 10:08
4
20
שלום ד"ר דורון,
עשיתי מיפוי עצמות בעקבות כאבים באזור הצלעות והגב העליון. בהפניה האורטופד רשם: מיפוי עצמות - סריקה כל גופית. באבחנה המשוערת: POLYARTHRALGIA. 
עכשיו קיבלתי תוצאות ורשום: בוצעה סריקת שלד עם ספקט + Low dose ct לעמוד שדרה מותני.
אני עכשיו דואגת ולא מבינה למה עשו לי קרינה עם ct. ביררתי הרבה לפני הבדיקה וקראתי שמיפוי עצמות היא בדיקה בטוחה (כשהיא חד פעמית לפחות) ושאין קרינה מהמכשיר עצמו אלא מוזרק חומר רדיואקטיבי שמופרש מהגוף. לא היה כתוב כלל על סיטי בבדיקת מיפוי עצמות.
התקשרתי למכון למיפוי עצמות, הפקידה שאלה רופא והוא ענה לה שכן, עשו גם סיטי ועשו כנראה בגלל משהו שכתוב בהפניה. 
כשאני עשיתי את המיפוי שאלתי את הטכנאי למה יש סימן אזהרה של 'זהירות קרינה' על הדלת אם בעצם המכשיר של מיפוי העצמות לא מפיץ קרינה והוא אמר לי שזה בגלל הנבדקים שמפיצים קרינה. אציין כי נבדקתי ע"י שני מכשירים. אחד שסרק את כל הגוף שלי ובתום הבדיקה הטכנאי אמר לי לחזור עוד 10 דקות לסריקה נוספת. כששאלתי מדוע ענה שהפעם לבדיקה ספציפית איפה שכואב (ובכלל אמרתי לו גב עליון וצלעות. אז בכלל לא ברור לי למה רשום בתוצאות הבדיקה סיטי מכוון לגב תחתון).
בקיצור, אני כאמור דואגת בגלל הקרינה. למה לא אמרו לי קודם? האם האורטופד אמור לעדכן אותי שזה מיפוי עצמות + סיטי? האם במכון של מיפוי עצמות צריכים להזהיר אותי שהבדיקה תכלול גם סיטי? הרי הגעתי למכון של מיפוי עצמות.
ואחרי כל האורך הזה אודה מאד אם תתייחס גם לתוצאות:
1. במרווח בין חולייתי L4-L5 משני לדיסקופתיה קרוב לוודאי (נפגעתי בגב תחתון לפני כעשרים שנה ואני יודעת שיש לי 5 בלטי דיסק בגב תחתון. כעת הגעתי לאורטופד בשל הכאבים כאמור בצלעות ובגב עליון ולא בגלל הגב התחתון).
2. רטנציה של חומר באגן הכליה משמאל, ייתכן עקב אגן חוץ כלייתי, מומלצת קורלציה עם אולטרסאונד. אשמח להסבר מה זה אומר ולמה צריך א"ס?
מתנצלת על האורך והמון המון תודות !!!

לצפיה ב-'עכשיו אני רואה שרשום בדף: בדיקות שבוצעו:'
עכשיו אני רואה שרשום בדף: בדיקות שבוצעו:
24/04/2018 | 10:57
9
מיפוי עצם ו/ או מפרק, spect
מיפוי עצם ו/ או מפרק, כל גופי
מיפוי עצם ו/, או מפרק, spect-ct

אני לא מבינה למה עשו לי spect-ct כשבטופס 17 היה רשום רק spect ובהפניה מהרופא לה היה רשום בכלל spect.
יש סיבה לדאגה מהקרינה של spect-ct ?
תודה רבה !
לצפיה ב-'תוצאות מיפוי עם CT'
תוצאות מיפוי עם CT
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2018 | 13:15
2
9
לפי הבדיקה יש ריכוז חומר בכליה שמאל ועלתה שאלה מבנית לגבי הכליה. לכן הומלץ לבצע אולטראסאונד כליות כדי לראות האם המבנה תקין. 
הדיסקופטיה קרוב לוודאי שקשורה לבלטי הדיסק הידועים לך אם כי צריך מידע יותר מפורט כדי לקבוע בוודאות. 
לגבי מה ההפניה לעומת מה הביצוע את צריכה לשאול את הרופא המפנה. 
לצפיה ב-'המון תודות ועוד שתי שאלות קטנות :)'
המון תודות ועוד שתי שאלות קטנות :)
26/04/2018 | 13:50
1
8
עלתה שאלה מבנית לגבי הכליה בגלל ריכוז החומר?
והאם ידועה לך מה רמת הקרינה של סיטי בקרינה נמוכה לעומת סיטי רגיל? כמה אחוזי קרינה לעומת סיטי רגיל?
תודה רבה !!!
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
30/04/2018 | 12:49
4
אם החומר מתרכז במקום שונה מהצפוי בכליה זה יתכן שיש שוני במבנה הכליה מהרגיל. 
CT קרינה נמוכה יכול להיות אופטימלית כ20% קרינה מCT רגיל
לצפיה ב-'זריקה אפידורלית'
זריקה אפידורלית
26/04/2018 | 07:43
1
15
עשיתי צילום סיטי וראו שיש לי בלט דיסק והיצרות של עמוד השדרה.
האורטופד המליץ על זריקה אפידורלית.
האם מומלץ? יש סיכונים? אולי יש משהו אחר לטיפול?
לצפיה ב-'היצרות ספינאלית'
היצרות ספינאלית
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2018 | 13:34
13
כעקרון אם יש היצרות תעלת עמוד שדרה עם כאבים והפרעה בהליכה ישנן מספר אפשרויות טיפול שבינהן ניתוח להרחבת התעלה או מתן אפידוראל. לכל דבר יש סיכונים ויתרונות מפגיעה בעצב ועד זיהום אבל זריקה אפידוראלית נחשבת פרוצדורה יחסית עם מיעוט סיבוכים. יותר מדויק ומותאם לך יסבירו במרפאת כאב.
לצפיה ב-'נקודות לבנות בצילום שוק הרגל'
נקודות לבנות בצילום שוק הרגל
25/04/2018 | 22:44
2
15
שלום רב
ביצעתי צילום בשוק של רגל שמאל
להפתעתי גיליתי נקודות לבנות קטנות, 
אשר אני סבורה שלא אמורות להיות שם.
אשמח לדעת מה זה. מצרפת תמונות.
תודה
ההגדלה בתמונות זה מתוך התמונה (מופיע בעיגול)
לצפיה ב-'נקודות בצילום'
נקודות בצילום
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2018 | 13:25
1
13
קשה לקבוע מכאן. יתכן ואלה ארטיפקטים טכנים ("לכלוך"). תחזרי לרופא השולח
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המהירה!'
תודה רבה על התשובה המהירה!
26/04/2018 | 19:27
3

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
עו
נפגעת מרשלנות רפואית?
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה