לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1412814,128 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'אישיאס'
אישיאס
25/09/2018 | 13:07
1
שלום רב, מזה חודש וחצי סובלת מכאב בעוצמות משתנות לאורכו של עצב הנישה- מאזור הישבן ועד לכף הרגל. להערכתי מדובר באישיאס. משככי כאבים לא ממש סייעו בשיפור המצב. נכון לעכשיו הכאב פחת אך עדיין מציק וכן קיימת תחושת הרדמות בכל האזור. השאלה שלי היא האם נכון לבצע אבחון באמצעות CT או MRI ע"מ לבדוק האם מקור הבעיה הוא בפריצת דיסק או אולי בשל לחץ של שריר הפיריפורמיס, ע"מ שניתן יהיה לבחור עבורי את הטיפול המתאים בהתאם לתוצאות האבחנה?
לצפיה ב-'בעיה במפרקי הסקרואיליאק'
בעיה במפרקי הסקרואיליאק
25/09/2018 | 09:25
3
שלום רב, 
אני בבירור רפואי מזה שנה לכאבים כרוניים שמקורם במפרקי הסקרואיליאק (עד כה במעקב אורתופד עמוד שדרה ורופאי מרפאת כאב) ברצוני לקבל חוות דעת נוספת מאורטופד בעל זיקה למפרקים הללו - האם יש אורטופד שזהו תחום ההתמחות שלו? 
אני חיפאית אך אסע לכל מקום בארץ. 
תודה מראש! 
לצפיה ב-'מושב עיסוי'
מושב עיסוי
24/09/2018 | 13:32
רציתי לשאול האם מושב עיסוי יכול לעזור בטיפול בבעיות גב אשר התלונה העקרית זה על השכמות
לצפיה ב-'זריקה אפידורלית לכאבי גב למי שנוטל קומדין'
זריקה אפידורלית לכאבי גב למי שנוטל קומדין
23/09/2018 | 01:46
שלום
בן 45, נוטל קומדין בגלל מסתם מלאכותי.
בגלל כאבי גב חזקים מקבל פרקוסט ועוד משככי כאבים חזקים כבר תקופה.
ברצוני לברר לגבי אפשרות לקבל זריקה אפידורלית בכדי לרדת במינון התרופות.
הבנתי שיש בעיה עם הזרקה בזמן נטילת קומדין.
מה האופציות שיש לבעלי מסתם מלאכותי שרוצים לקבל זריקות לכאבי הגב? 
האם יש טיפול חליפי בטוח (לא פחות מקומדין) שיאפשר לקבל במקביל גם את הזריקות או שיש בעיה עם כל סוגי מדללי הדם?
תודה
לצפיה ב-'2 שברים ברגל בטיביה'
2 שברים ברגל בטיביה
22/09/2018 | 23:24
הבת שלי בת 9 שברה את הרגל היא עם גבס עד השוק למעלה. סובלת מגירודים קשים. איך אפשר להקל עליה? תודה על תשובה
לצפיה ב-'שבר במסרק 3'
שבר במסרק 3
22/09/2018 | 16:58
3
בני עם שבר במסרק 3
מתהלך עם נעל דרקו בעלת עקב מוגבה.
האם גם בבית עליו להתהלך עם הנעל?
האם יתכן והשבר לא יתאחה בהמשך וימשיך לצלוע?
לצפיה ב-'כאבים ברגל ימין'
כאבים ברגל ימין
21/09/2018 | 23:37
7

שלום רב,  שמי הוא חגי בן 44 .לפני מס שבועות בזמן התכופפות מעמידה לישיבה על הברכיים הרגשתי ברגל ימין בחלק הימני החיצוני כאבים חזקים כאילו העצם יצאה ממקומה עד שהתיישרה שוב. מאז כל פעם שאני מבצע את התנועה הדומה שוב כאבים חזקים כאילו העצם הימנית ברגל ימין יצאה ממקומה וחוזרת אחרי מס שניות. אשמח לדעת מה מקור הבעיה ואיך לטפלה. תודה

<table> <tbody> <tr> <td> <table> <tbody> <tr> <td> <table> <tbody> <tr> <td> <h2>Address not found</h2> </td> </tr> <tr> <td>Your message wasn't delivered to forum@tapuz.co.il because the address couldn't be found, or is unable to receive mail.</td> </tr> </tbody> </table> </td> </tr> </tbody> </table> </td> </tr> <tr> <td>The response was: <p>550 No such user (forum) -ERR forum@tapuz.co.il not found</p> </td> </tr> </tbody> </table>
Show quoted text

לצפיה ב-'אולטראסאונד מפשעה'
אולטראסאונד מפשעה
17/09/2018 | 23:05
1
10

שלום, הבן שלי בן 15. שחיין באגודת ספורט. מתאמן 12 יחידות אימון בשבוע. 6 ימים. הוא מתמחה בסגנון חזה. כבר שנה וחצי יש לו כאבים במפשעה, בחיבור בין הגיד לעצם המפשעה. הכאבים מורגשים רק בעת בעיטת חזה ולא בשום סיטואציה אחרת. התחיל כנראה מטראומה מבעיטת חזה חדה במיוחד שעשה לפני למעלה משנה והמשיך בעומס ספציפי בגלל שהוא מתחרה בסגנון זה. עשינו רנטגן - תקין. עשינו אולטראסאונד - תקין. שתי שאלות: 1) עד כמה מהימנה בדיקת האולטראסאונד? אם יש קרע היו חייבים לראות אותו? או שיכול להיות שיש קרע אבל אולטראסאונד לא מספיק ברור בכדי שיזהו קרע קיים? 2) כרגע נח חודש מבעיטת חזה. בהנחה שאין קרע אלא "רק" דלקת, מנוחה של חודש תעשה את העבודה? תודה
לצפיה ב-'כאבי מפשעה'
כאבי מפשעה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/09/2018 | 13:13
5
אולטראסאונד הינה בדיקה תלוית מפעיל לכן הדיוק משתנה. 
קרע חלקי או דלקת יכולים להשתפר עם מנוחה ופיזיוטראפיה. 
באם אין שיפור צריך להעריך שוב כיוון שיתכנו סיבות נוספות לכאב באזור. 
לצפיה ב-'נקע בקרסול '
נקע בקרסול
17/09/2018 | 22:49
1
8
היי
לפני חודשיים נפצעתי בקרסול במהלך אימון התעמלות מכשירים 
עשיתי צילום רנטגן והממצאים היו הסתיידויות במפרק הקרסול 
באולטראסאונד היה נוזל יתר תוך מפרקי 
ונפיחות בדלתואיד 
וב MRI ראו את אותו הדבר וגם בצקת לשדית בעצם הטאלוס וכנראה חתיכה בגודל 2 מ"ל שנתלשה מהטאלוס
השאלה שלי אם פיזיותרפיה זה הטיפול הכי טוב שאפשר לעשות במצב הזה? אני מתאמנת 8-9 אימונים 
והטווח תנועה שלי בקרסול הוא כמובן לא כמו של אנשים רגילים אז אני ממש צריכה את הרגל בריאה
תודה
לצפיה ב-'פגיעת קרסול'
פגיעת קרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
20/09/2018 | 13:10
3
בצקת לשדית לוקחת מספר חודשים להשתפר. 
תלישה מהטאלוס יכולה להיות על רקע תלישת רצועה. 
כעקרון טיפול פיזיוטראפי מטרתו לשחזר את טווחי המפרק, לחזק שרירים סביב ולתרגל את תחושת המיקום במפרק (להקטין סיכוי למעידות חוזרות).
במקרים של אי יציבות ניכרת לעיתים יש צורך בתיקון ניתוחי
לצפיה ב-'MRI שורש כף יד'
MRI שורש כף יד
16/09/2018 | 20:14
1
7
עשיתי בדיקת MRI לשורש כף היד. לאחר חודשיים וחצי של כאב ביד שלא עובר. 
מודגמים אותות חריגים בסדרת T2 בין סיבי הרצועה הסקפולונטית בחלקה הממברנוזי (חתך 9, סדרה 401), לא ניתן לשלול קרע חלקי של הרצועה. חשד לקרע חלקי של הרצועה הסקפולונטית. 

אשמח לדעת מה זה אומר חשד לקרע? איך בודקים בודאות? מה הטיפול המקובל? תודה מראש.
לצפיה ב-'MRI שורש כף יד'
MRI שורש כף יד
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2018 | 13:45
3
רפואה היא פעמים רבות לא בשחור לבן. חשד לקרע כלומר יש סימנים לקרע אבל חלקיים. בדרך כלל מתייחסים בהתאם לממצאים הגופניים ומנגנון הפגיעה האפשרי. לדוגמא האם הכאב תואם למיקום הממצא. פרט לכך מומחה הכף יד יעיין בצילומים בעצמו ויתרשם ישירות. 
לצפיה ב-'שבר בכף רגל בת 70 '
שבר בכף רגל בת 70
16/09/2018 | 11:30
1
5
לפני יומיים נפלתי הודגם בצילום שבר ללא תזוזה ב MT5.
האם ניתן להימנע מגבס? ולחבוש רק בגרב אלסטית?
סובלת מקרישיות יתר, בעבר לפני 8 שנים אחרי שבר בקרסול וגבס נוצרה פקקת וכרגע אני חוששת מגבס.
האם יתאחה לבד?
מה עליי לעשות?
תודה
לצפיה ב-'שבר במטטרסוס 5 בכף הרגל'
שבר במטטרסוס 5 בכף הרגל
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2018 | 13:42
4
רובם הגדול של שברים בעצם זו ניתנים לטיפול ללא גבס אך יש מקומות ספציפים (שבר ג'ונס) שבהם מומלץ גבס. תלוי במיקום המדויק
לצפיה ב-'כאבים חדים בעצם שוק ברגל- בלי סיבה'
כאבים חדים בעצם שוק ברגל- בלי סיבה
16/09/2018 | 02:45
1
12
שלום
מזה מספר ימים סובלת מדי חצי שעה בערך מכאב חד וחזק שבא והולך (כל פעם נמשך 2-3 שניות) בשוק של רגל שמאל. לציין שהכאב ממוקד מאוד (גודל האזור הכואב בערך 1-2 ס"מ) מיקומו קבוע ממש על\בתוך העצם. אין ברגל נפיחות או שינוי צבע ולא כואב למשש את הרגל. אין כאבי שרירים.
תדירות הכאב משתנה. יכולות לעבור כמה שעות ללא כאב ואז כאב כמה פעמים בשעה.
לא סבלתי משום פציעה ואיני סובלת ממחלות רקע. בגדול מרגישה טוב למעט הכאב ברגל.
בת 39. בריאה (למעט מיגרנות- מטופלת בדרלין למניעה). אני מתעמלת בפילטיס פעם בשבוע אך לא הייתי בשבוע האחרון.
מה יכול לגרום לכאבים ומה היית מייעץ לי לברר\לבדוק?
תודה רבה
נעה
לצפיה ב-'כאב בשוק '
כאב בשוק
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2018 | 13:39
2
תתכן בעיה מקומית ובנוסף יתכן כאב מוקרן על רקע בעית גב או מפרק אחר מעל. 
ממליץ לפנות לרופא משפחה להבדק
לצפיה ב-'דרכי טיפול בבצקת במפרק המטטרזו פלנגיאלי באצבע הראשונה'
דרכי טיפול בבצקת במפרק המטטרזו פלנגיאלי באצבע הראשונה
15/09/2018 | 18:26
1
7
שלום,

סובל מכאב במפרק הבוהן ברגל, מה שמונע ממני פעילות ספורטיבית, טיולים והתניידות חופשית כבר למעלה משנה וחצי.
לפני כחצי שנה עברתי מיפוי עצמות ו-MRI, שלאחריהן אורתופד הציע לי אופציה של ניתוח או מנוחה נוספת.

אשמח אם תוכלו לתת לי חוות דעת נוספת, האם ישנם כיווני בדיקה\טיפול נוספים שאנחנו מפספסים? לפני בחירה באופציה של ניתוח כלשהו.

אבחון ה-MRI כאמור:
"במפרק המטטרזו פלנגיאלי של האצבע הראשונה ניראת בצקת לשד עצם משני צידי המפרק באיזור סב-כונדרלי.
קיים זיז קטן בצד הלטרלי של ראש המטטרזוס. מוקד של סיגנל נמוך תת קורטיקלי ב-T1 בצד המדיאלי של ראש המטטרזוס.
רושם להשטחה של המשטח הפרקי של ראש המטטרזוס של האצבע הראשונה.
פרט לכך סיגנל לשד העצם תקין. הגידים הפלקסורים והגידים האקסטנסוריים תקינים."

האם במנוחה נוספת יש סיכוי סביר להחלמה? לנסות לחדול כליל מדריכה על הרגל? לנסות מדרסים מסויימים? בדיקות מסויימות נוספות שכדאי לבצע? זריקות כלשהן שיכולות לעודד החלמה?
לצפיה ב-'בצקת לשדית'
בצקת לשדית
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2018 | 13:34
5
בצקת לשדית כשלעצמה הינה תהליך חולף , השאלה מה הגורם. האם זו חלוקת עומס , AVN (סוג של פגיעה באספקת דם לעצם), שינויים במפרק- לכל גורם טיפול שונה. ממליץ לפנות למרפאת כף רגל 
לצפיה ב-'אמה ברגל ימין נפוחה אדומה וכואבת'
אמה ברגל ימין נפוחה אדומה וכואבת
14/09/2018 | 19:16
1
6
האמה בכף רגל ימין מאזור קצה הצפורן ועד למפרק האצבע מאדימה מתנפחת וכואבת במשך מספר ימים ולאחר מכן התופעה חולפת מעצמה ושבה מחדש. זה קורה מידי כמה שבועות ולפעמים חודשים. מה זה יכול להיות? מה עלי לעשות ולמי לפנות?
תודה
אילנה
לצפיה ב-'בוהן נפוחה ואדומה ברגל'
בוהן נפוחה ואדומה ברגל
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2018 | 13:29
2
מספר אפשרויות מזיהום ועד דלקת פרקים. מומלץ לפנות לרופא משפחה כשקורה והוא יכוון למה שצריך. 
לצפיה ב-'כאבי גב עזים במותן משמאל'
כאבי גב עזים במותן משמאל
12/09/2018 | 22:00
3
5
שלום
בן 45 סובל מזה תקופה מכאבי גב עזים באזור עמוד שדרה מותני, נוטה לשמאל.
נוטל משככי כאבים (פרקוסט במינונים גבוהים, וכן טרמדקס 300 מ"ג) וזה רק מקל קצת.
בבדיקת סיטי:
מנח החוליות תקין
המפרקים הפאצטלים שמורים
המרווחים הדיסקלים אחידים
לא נצפו שברים בעמות ואין לזהות תהליכים ליטים.
בגובה D12-L1: בלט דיסק סידני נרחב לוחץ משמעותית על השק התקאלי ועל הרצס והנוירו-פורמינה בצד שמאל.
בגובה L5-S1: בלט דיסק שמאלי לוחץ על הרצס משמאל.
האורטופד עמו"ש צפה בדיסק של הבדיקה, ולדבריו הממצאים לא מסבירים את רמת הכאב הזו, ושיש צורך בבדיקת MRI.
1. האם אכן ממצאים כפי שמתוארים בפענוח אינם יכולים להסביר כאבים עזים בגב?
2. מה יכול להוסיף ה-MRI? 
3. האם יכול להיות שיש משהו משמעותי (גידול או בעיה כלשהי חמורה אחרת) שבסיטי מפספסים?
4. . והאם יש טעם ותועלת בביצוע MRI גם אם מראש אדם יודע שאינו רוצה בפתרון ניתוחי?
תודה
לצפיה ב-'כאבי גב וMRI'
כאבי גב וMRI
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2018 | 10:17
2
8
MRI הינה בדיקה יותר מדויקת להערכת חוט השדרה והלחצים עליו וכן הדמיה יותר טובה לדיסקים הבין חולייתיים. יתכן שיהיו ממצאים שלא הודגמו בCT.
חשוב שתהיה אבחנה כדי לדעת איך לטפל
לצפיה ב-'ולגבי השאלה האם הממצאים בסיטי מסבירים כאב עז?'
ולגבי השאלה האם הממצאים בסיטי מסבירים כאב עז?
13/09/2018 | 17:34
1
5
כאב עז ברמה שמצריך פרוקסט במנינונים גבוהים ועדיין יש כאב?

תודה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2018 | 13:27
2
ברמה העקרונית יתכן
לצפיה ב-'קשיי נשימה מבעיות צוואר'
קשיי נשימה מבעיות צוואר
12/09/2018 | 13:16
3
9
ההאם יתכן שיש קשיי נשימה מבלט דיסק בצוואר?
חוליות C2 עד C7
לצפיה ב-'בעיות צוואר'
בעיות צוואר
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2018 | 10:14
2
11
"בעיות"  צוואר לא אמורות להשפיע על הנשימה. גש לרופא משפחה לבירור נשימתי
לצפיה ב-'בלט דיסק'
בלט דיסק
13/09/2018 | 13:09
1
4
גם בלט דיסק?

לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2018 | 13:26
2
פגיעה משמעותית בחוט השדרה עלולה לפגוע בעצבוב שרירי הנשימה. זה לרוב בתאונות עם טראומה חריפה. בכל מקרה של הפרעת נשימה פנה לרופא ולא באינטרנט. 
לצפיה ב-'חוות דעת על צילום רנטגן ברכיים'
חוות דעת על צילום רנטגן ברכיים
13/09/2018 | 07:40
1
4
שלום,
מבקשת את חוות דעתך על תוצאות צילום רנטגן.
רגל ימין
שינויים אוסטיוארטריטיים בכל החלקים של הברך עם שינוים נויווניים קלים ואוסטיופיטים קטנים בעצמות, הודגמה הצרות הרווח במפרקים, יותר בולט באספקט המידיאלי.
השטחה של שטח העצם באזור הנ"ל.
רושם לפטלה ביפרטיטי.
טשטוש שומן בבורסה סופראפטלרית, יתכן על רקע נוזל מועט.

ברך שמאל
אוסטאופורוסיס כללית
שינויים ניוונים קלים בעצמות ובמפרקים.
טשטוש שומן בבורסה סופרפטלרית, יתכן על רקע נוזל מועט

שאלתי היא האם אחמיר את המצב בצעידה? איזה פעילות אני אמורה לבצע אם לא צעידות.
תודה,
כרמי
לצפיה ב-'צילום ברכיים'
צילום ברכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2018 | 10:19
3
מתוארים שינויים שחיקתיים ניכרים בברך.
במידה וצעידה במישור לא גורמת כאבים ונפיחות ניתן לבצע במינון מתון.
ניתן לשקול גם אופניים נייחים, שחיה, הליכה במים.
לצפיה ב-'כאבים בכף רגל ימין'
כאבים בכף רגל ימין
11/09/2018 | 20:47
1
10
שלום,
אני בן 32. לפני כשבוע, תוך כדי הליכה חצי-מהירה דרכתי חזק יחסית על כף רגל ימין, הרגשתי כמו 'פצפוץ' / קראנץ' באמצע הקשת לכיוון החיצוני, ומאז יש לי כאב עמום בדרגה 2-3 מתוך 10. לא רואים, או לפחות אני לא רואה, משהו מבחוץ. מה זה יכול להיות ומה עלי לעשות?
תודה!!
לצפיה ב-'כאב בכף הרגל'
כאב בכף הרגל
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2018 | 10:12
3
כעקרון אם יש נפיחות או כאב ממשיך רצוי להבדק
לצפיה ב-'טיפול בכאבי גב'
טיפול בכאבי גב
11/09/2018 | 17:38
8
שלום וצהריים טובים.

אני סוחב בעבודה כאבי גב קשים כבר מעל לחצי שנה,
אני מחפש מטפל מקצועי שמכיר את תחום הכאבים בגב ויוכל לעזור לי.
קיבלתי כמה המלצות על טיפול בכאבי גב אפקטיבי,
מה דעתכם על הטיפול?
תודה!
לצפיה ב-'כאבי רגליים בהליכה'
כאבי רגליים בהליכה
09/09/2018 | 18:37
3
13
מזה כמה חודשים כואבות לי הרגליים בהליכה. 
אני בת 66 וכל חיי צועדת המון. 
עכשיו אני צריכה לנוח כל כמה צעדים. 
הרופא שלח אותי לCTע"ש מתני ואלו התוצאות. 
האם בתוצאות ישנה הסיבה לכאבים בהליכה? 
ואם כן יש מה לעשות? 
אציין גם שהוא הפנה אותי לכירורג כלי דם שקבע שעורקי הרגליים בסדר. 

תודה רבה ושנה טובה 

20/08/2018 
ע"ש מותני CT להלן ממצאי בדיקת 
הבדיקה בוצעה ללא הזרקת חומר ניגוד בחתכים אקסיאליים עם שחזורים מולטיפלנריים. 
התוויה קלינית: כאבים. 
ממצאים: 
לא הודגם בלט דיסק. קוטר תקין של התעלה הספינאלית. הנקבים הניוראליים פתוחים. -D10-D11 
היצרות המרווח הבין חולייתי והופעת אפקט וואקום. שינויים סקלרוטיים בלוחיות. לא הודגם בלט דיסק. קוטר תקין -D11-D12 
של התעלה הספינלית. 
היצרות המרווח הבין חולייתי והופעת אפקט וואקום. שינויים סקלרוטיים בלוחיות. בלט דיסק דיפוזי נושק לשק - D12-L1
התקאלי. ללא היצרות ספינלית או פורמינלית. 
לא הודגם בלט דיסק. קוטר תקין של התעלה הספינאלית. הנקבים הניוראליים פתוחים. -L1-L2 
לא הודגם בלט דיסק. קוטר תקין של התעלה הספינאלית. הנקבים הניוראליים פתוחים. - L2-L3 
בלט דיסק דיפוזי גורם ללחץ על השק התקאלי ולהיצרות התעלה הספינלית עד 8 מ"מ. היצרות פורמינלית קלה דו"צ. - L3-L4 
בלט דיסק דיפוזי גורם ללחץ על השק התקאלי. ללא היצרות התעלה הספינלית. היצרות פורמינלית קלה דו"צ. - L4-L5 
היפרטרופיה של המפרקים הפצטריים. 
בלט דיסק נושק לשק התקאלי, ללא היצרות ספינלית או פורמינלית. שינויים ספונדילוארטרוטיים והיפרטרופיה של - L5-S1 
המפרקים הפצטריים. 
מודגמים שינויים סקלרוטיים גסים הבולטים בעיקר בחלק האיליאקלי של המפרקים הסקרו איליאקלים בצורה סימטרית דו"צ עם 
הופעה של ציסטות סוב כונדרליות קטנות. טיב הממצאים לא ברור. האם מדובר בסקרו איליאיטיס? 
הלורדוזיס המותני פיזיולוגי שמור. 
גופי החוליות שומרים על גובהם. 
לא הודגם הרס גרמי מוקדי ואין לראות שבר. 
מבנה גרמי אוסטאופני. 
זיזים גרמיים קדמיים וצידיים בלוחיות ברוב הגבהים. 
ממצא לוואי: 
שינויים טרשתיים בדופנות האאורטה וענפיה. 
בקע היאטלי קטן. 
התרשמות: 
כמתואר. 
כאבי רגליים בהליכה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/09/2018 | 10:03
2
8
כאשר יש כאבי רגליים רק בהליכה , שחולפים תוך דקות במנוחה ישנן 2 סיבות עיקריות:
א. היצרות עורקי הרגליים- ניתן לבדוק ע"י דופלר עורקי רגליים במאמץ.
ב. היצרות תעלת השדרה- ניתן להעריך בעזרת CT עמוד שדרה מותני.
בCT שביצעת מצוינת היצרות ספינאלית בגובה L3-4 עד 8 מ"מ שיכולה להיות הסיבה לכך. ניתן לבצע הזרקה אפידוראלית במסגרת מרפאת כאב ולראות האם פותרת את הבעיה (אפילו זמנית). כמוכן רצוי להתיעץ עם מומחה עמוד שדרה לגבי טיפול ניתוחי שייפתור את הבעיה קבוע.
כאבי רגליים בהליכה
13/09/2018 | 14:06
1
4
ראשית תודה על המענה המפורט.
וגם:
זריקה אפידורלית מה מטרתה? מין אילחוש שלא יכאב? ואם כן אז זה משהו מאד זמני שצריך לחזור עליו כל פעם?
וגם
בהילקח ממני יכולת הצעדה שהייתה הספורט היחיד שלי, מה נראה לך שיכול להחליף שימנע את ניוון גופי?(חייבת תנועה, לא מסוגלת לספורט נייח, ריצפתי, קבוצתי..שללתי הכל?)

תודה
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2018 | 13:23
2
זריקה אפידוראלית יכולה לפתור את הבעיה באופן זמני. 
לרוב באופניים (גם נייחים) לא תהיה מגבלה

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מומחה לכף רגל וקרסול
ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה