לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1405414,054 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'לאחר צילום רנטגן "3 מכות"...'
לאחר צילום רנטגן "3 מכות"...
18/08/2018 | 07:33
4
נפלתי באתי למיון מכבי ועברתי צילום כף רגל. אחרי כמה חודשים קיבלתי גם גידול גם בעיית כלי דם גם בעיית שריר וגם רגישות קיצונית לקור. זה מהצילום כמובן.   תודה לאל שצילמו לי רק רגל אחת
לצפיה ב-'פענוח צילום רנטגן עקבים דו צדדי'
פענוח צילום רנטגן עקבים דו צדדי
16/08/2018 | 08:42
2
9
עקב כאבים בעקבים (בעיקר בעקב ימין) וחשד לדורבן הופנתי לצילום רנטגן. התוצאות התייחסו לעקב שמאל, שהכאב בו פחות מורגש.
בפענוח נכתב:
"ברקמות הרכות באספקט הפלנטרי של כף רגל שמאל הודגם מוקד היפר- דנסי, מסויד שמיקומו וטיבו אינם ברורים.
בנוסף גם בעקב השמאלי הודגם אזור היפר-דנסי, אי סקלרוטי ? אחר ?
פרט לכך ללא ממצא."
מה המשמעות של הממצא ברגל שמאל, שכאמור פחות מורגש?
תודה

לצפיה ב-'ממצא בצילום'
ממצא בצילום
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2018 | 14:06
1
4
היפר-דנסי- דחוס/צפוף יותר
אי סקלרוטי- אזור של עצם מעט יותר צפוף. שפיר. 
לצפיה ב-'עזרה בפענוח'
עזרה בפענוח
16/08/2018 | 14:15
3
תודה על תשובתך.
האם המשמעות היא שיש דלקת? דורבן?
לצפיה ב-'נימול בכתף שמאל'
נימול בכתף שמאל
16/08/2018 | 04:15
1
5
בצילום עמ"ש צווארי שמאלי אובחנו שינויים בגופי חוליות C5-C6 והיצרות המרווח בינהם...האם זו הסיבה לנימול בכתף שמאל ?
מבקש לציין שלפני 14 שנה עברתי ניתוח מעקפים מוצלח ביותר ועורך ביקורות חצי שנתיות ועוסק בפעילות ספורטיית יומיומית , כמעט .
לצפיה ב-'נימול בכתף שמאל'
נימול בכתף שמאל
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2018 | 14:04
4
נימול בכתף יכול להגרם עקב לחץ עצבי צווארי. 
לצפיה ב-'כאב ורגישות באזור השכמה, בית שחי ובקרקפת'
כאב ורגישות באזור השכמה, בית שחי ובקרקפת
16/08/2018 | 00:12
1
9
שלום

בהמשך לשאלתי הקודמת

בן 44, בריא בדר"כ, לא נוטל תרופות.
מלפני כשבוע התחלתי להרגיש כאב חד וחזק באזור השכמה השמאלית.
כ"כ כאב ותחושה כמו של כוויה ורגישות גבוהה באזור בית שחי משמאל, וכן כאב ורגישות גבוהה בקרקפת העליונה בצד ימין (באזור של כ-10 ס"מ)
אין סיפור של חבלה, אין אודם או סימן חיצוני.
הייתי בתחילת שבוע אצל רופא עור, שלא מצא ממצא עורי והתרשם שמדובר בבעיה עצבית.
אתמול הלכתי לרופא משפחה, שהפנה אותי לבצע בדיקות דם (תפקודי כבד, כליות, מגנזיום, B12, סוכר, ספירת דם, בדיקת שתן), והן יצאו תקינות, ונתן לי הפניה לנוירולוג.
יש קצת שיפור מבחינת הכאב החד בשכמה, אך אין כל שיפור מבחינת הכאב והרגישות בקרקפת, והכאב והרגישות בעור באזור בית השחי, השכמה השמאלית, ואף קצת בחזה משמאל).
מה יכולה להיות הבעיה? עמוד שדרה? בעיה מוחית?
ומה הקשר בין הכאב בקרקפת  לבין הכאב והרגישות בשכמה ובית השחי?
ומה רמת הדחיפות? (התורים לא זמינים בטווח הזמן הקרוב)? 
תודה רבה
לצפיה ב-'כאב בבית שכמה בית שחי וראש'
כאב בבית שכמה בית שחי וראש
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2018 | 14:02
7
כל הסימנים יכולים לנבוע מבעיה בעמוד שדרה צווארי.
יכול להשתפר לבד או עם כדורים נוגדי דלקת, פיזיוטראפיה. 
לצפיה ב-'פיענוח אם אר איי'
פיענוח אם אר איי
15/08/2018 | 18:34
1
7
ערב טוב
קבלתי תשובה :רוחב תקין של תעלת השדרה ופורמינות. אין עדות לבקע דיסק .היפרטרופיה של מפרקים פצטלים. לאחר הזרקת גדוליניום לוריד קיימת האדרה של סינוביה במפרקים פצטלים בעיקר בגטבה L4 -L5 . פרט לכך לא הודגמו מוקדים של האדרה פתולוגית.

לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2018 | 13:54
2
המפרקים הקטנים בין החוליות מעובים ומעט מודלקים. 
לצפיה ב-'תחושה של 2 עצמות בעמוד שדרה שמתנגשים'
תחושה של 2 עצמות בעמוד שדרה שמתנגשים
13/08/2018 | 19:29
1
7
שלום,
אני בן 33.
בימים האחרונים הרגשתי מספר פעמים אחרי נגיד 'קפיצה' גדולה של אוטובוס על רמפה בה עליתי כמה ס"מ ונפלתי, שכאילו נניח שהעמוד שדרה הוא שני מקלות באורך שווה שנפגשים באמצע (אני יודע שבכלל לא ככה, רק לצורך ההסבר) - אז כאילו זה "נפתח בערך ס"מ ונסגר", שכאילו עצם נפגשה / התנגשה בעצם. זה לא ממש כאב אבל זה הרגיש מאד לא טבעי וזה קצת מפחיד אותי. יש לי קצת היסטוריה של בלטי דיסק בדיסקים התחתונים והייתי בזמן האחרון פעמיים אצל כירופרקטור שעשה לי 'מניפולציות' בגב (טעות עצומה שעשיתי לצערי). 
מלבד זאת, יש לי באופן כללי תחושה קצת מוזרה בעמוד שדרה, כאילו שזה יותר מדי אחורה / צמוד לגב (מקוה שאני לא נשמע מוזר מדי) ולפעמים אחרי הקפיצות האלו אני ממש מרגיש כאילו שזה מקל בגב, שזה תחושה לא טבעית בכלל. התחושה הטבעית זה שזה כמו 'הרמוני', לא אמורים להרגיש את העמוד שדרה כמו שזה איזה מקל (כך היה לי תמיד עד ללפני כמה שבועות).
אשמח לדעת מה זה יכול להיות ומה עלי לעשות. אני לא יודע אם ללכת לאורתופד כי מספיק הלכתי בזמן האחרון לכמה ואני לא רוצה לשגע אותם. תודה רבה!!!
לצפיה ב-'תחושות בעמוד שדרה'
תחושות בעמוד שדרה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2018 | 13:53
התלונות לא ספציפיות. כדאי לשקול חיזוק שרירי גב ובטן ע"י שחיה או התעמלות כגון פילאטיס. במידה ולא מסתדר , לפנות להבדק.
לצפיה ב-'מנסה להבין איך רופאים עובדים'
מנסה להבין איך רופאים עובדים
13/08/2018 | 18:53
6
שלום,
הלכתי לאורתופד מומחה עמוד שדרה בגלל כל מיני כאבים שיש לי כבר שנה. למרות שבאתי עם הפניה מאורתופד ולמרות שיש לי 'היסטוריה' של שנה בבעיות שונות, הוא שאל אותי "מה כואב לך עכשיו". מזה הבנתי שזה כאילו הדבר הכי חשוב וזה כאילו הנקודה. פעם כשהייתי אצל גסטרואנטרולוג חוויתי אותו דבר - למרות היסטוריה של דברים, הוא שאל "האם עכשיו כואב לך" וכשעניתי שלא (באותה נק' זמן כשהייתי אצלו לא כאב לי) הוא אמר משהו כמו "אז הכל בסדר" וכאילו - הטיפול נגמר.
אני מנסה להבין את שיטת העבודה - הרי מי יודע מה קורה בגוף מאחורי הקלעים, איך בזה שאני אומר שטכנית זה לא כואב זה אומר ש'הכל בסדר', אולי יש דברים מאחורי הקלעים שקורים וצריך לעשות בדיקות כדי לשלול אותם על מנת שלא 'יצטברו' ובהמשך יגרמו לעוד נזק?
לצפיה ב-'כאבים באצבע אמה'
כאבים באצבע אמה
12/08/2018 | 10:29
2
11
בס"ד
שלום וברכה הי"ו
אני סובל זה כחצי שנה מכאבים באצבע אמה  .רופא משפחה הפנה אותי לאורטופד זה נתן לי כדורים בשם "celcox200 m"g"  וכן הפנה אותי לפיזוטרפיה ! שם טופלתי במקום הכאב עם ג"ל חשמלי
עברו 3 חודשים ואין שום שינוי גם לטענת הפיסיוטרפיסט לא נראה לו שיעזור ! נתן לי טבעת לשים מסביב לאצבע אני חש כאבים בקיפול האצבע וכן איני מסוגל להחזיק ביד משהוא בחוזקה
חזרתי לרופא אורטופד והוא כתב לפיזיוטרפיסט כך:
"החולה אינו סובל מטריגר פינגר אלא טנדיניטיס הפעלת וחיזוק אצבע 3 יד ימין " וכן נתן לי שוב אותם כדורים כקודם שלא לקחתי
אני עובד כאיש תחזוקה בבית ספר וזה מאוד מקשה עלי
לשאלתי: האם לקחת שוב כדורים אלה? האם להמשיך בפיזוטרפיה? מה עלי לעשות בבית בעצמי? ובכלל !
תודה רבה רבה מראש
לצפיה ב-'כאבים באצבע אמה'
כאבים באצבע אמה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2018 | 18:34
1
4
הרופא אבחן את המצב כדלקת בגיד האצבע. לפיכך נתן טיפול בכדורים נוגדי דלקת. במידה ולא היתה הטבה בכלל איתם קודם ניתן לפנות לרופא המשפחה לראות אם ניתן להחליפם באחרים (לפעמים אסור בשל מחלות רקע או תרופות קבועות). בנוסף הפיזיוטראפיה יכולה לעזור אבל ההדרכה צריכה להיות ע"י הפיזיוטראפיסט. 
אם אין שיפור אתה יכול לפנות למומחה כף יד לשקול מקום לזריקה או טיפול אחר. 
לצפיה ב-'תודה רבה רבה לך'
תודה רבה רבה לך
13/08/2018 | 21:14
4
לצפיה ב-'שרירים תפוסים'
שרירים תפוסים
10/08/2018 | 18:12
1
10
לד"ר שלום,
מזה כ3 שבועות יש לי כאבים ברגליים ובעיקר בשרירי התאומים. ההרגשה בעיקר  היא שהשרירים תפוסים, הרגליים עייפות , במיוחד אחרי מנוחה לילית,  אני קם בבוקר כאילו הלכתי כל הלילה ובמהלך היום ההרגשה משתפרת. רופא המשפחה שלח אותי לבדיקת EMG (יש עוד חודש לבדיקה), האורטופד נתן לי ארקוקסיה לשבועיים  (לא עזר). בבדיקות הדם, לחץ דם וא.ק.ג לא מצאו כלום.
אשמח לדעת באופן כללי מה יכול לגרום לתופעות אלו. אני בן 39, לא מעשן, לא שותה, רץ (כרגע לא) ובריא .
אשמח לעזרתך/הצעתך אני ממש מיואש.
לצפיה ב-'שרירים תפוסים בבוקר'
שרירים תפוסים בבוקר
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2018 | 18:29
5
האבחנה מבדלת רחבה. משרירים תפוסים עקב מאמץ, דרך הפרעה במלחים בגוף, הפרעה בבלוטת התריס, בעיה עצבית, מחלה דלקתית, מחלת שרירים ועוד. 
רוב הבירור ע"י בדיקות דם דרך רופא המשפחה וEMG. ניתן לשקול גם פניה לנוירולוג. 
לצפיה ב-'כאב חזק בשכמה שמאלית'
כאב חזק בשכמה שמאלית
10/08/2018 | 14:53
1
5
שלום
מלפני יומיים יש לי כאב חזק בשכמה השמאלית, כאב חד, גם במנוחה. אך בתזוזה כמובן כואב יותר.
הכאב הוא בין השכמה לעמוד השדרה.
ניסיתי בקבוק חם, ללא תועלת.
אני לוקח משככי כאבים, אבל לא לגמרי עוזר.
אין כל שיפור בכאב
האם זו בעיה אורטופדית? 
שריר תפוס? יש שם גידים שיכולים לכאוב? עמוד שדרה?
לחכות כמה ימים בתקווה שיעבור או ללכת להיבדק?
תודה
לצפיה ב-'כאב בשכמה'
כאב בשכמה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/08/2018 | 18:25
4
אם לא קשור לנשימה או כאבים בחזה יכול לנבוע בין היתר משרירים באזור, עמוד שדרה גבי או לפעמים מבעיה בצוואר.
לרוב כדאי לנסות חימום מקומי, עיסוי עדין, משחה כגון וולטרן ובמידה ואין הורת נגד תרופה כגון אדוויל. במידה ולא משתפר אפשר להבדק. 
לצפיה ב-'הגב התבלגן אחרי עיסוי'
הגב התבלגן אחרי עיסוי
08/08/2018 | 17:25
1
7
שלום,
אני בן 33. הלכתי בפעם הראשונה למעסה שמכנה את עצמו מעסה רפואי בשביל לשחרר מתחים בגב. אחרי כל פגישה הרגשתי ממש טוב, אבל כמה שעות אחרי הפגישה החמישית הרגשתי שהאיברים בגב "התבלגנו". במקום שהאיברים יהיו כמו פירמידה מסודרת למשל, ההרגשה שזה כמו ערימה של דברים  אחד על השני לא לגמרי מסודרים.
מה זה יכול להיות ואיך אני פותר את זה?
תודה רבה
לצפיה ב-'בלגאן'
בלגאן
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2018 | 13:38
8
קשה לענות לבעיה לא מוגדרת.
אם לא משתפר מעצמו לאחר מספר ימים גש להבדק ע"י רופא
לצפיה ב-'פיענוח emg'
פיענוח emg
07/08/2018 | 19:08
1
10
הי,
סובלת מכאבים בכפות רגליים ,רגל ימין וצולעת בעקבות כך לעיתים קרובות 
תוצאות בדיקת emg
lower limbs ncs&emg findings revealed mild chronic lumbosacral polyradiculopath
האם התוצאות מסבירות את הכאבים/צליעה

תודה מראש

לצפיה ב-'EMG'
EMG
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2018 | 13:37
2
הממצאים מראים על הקרנה כרונית קלה מהגב לרגל כלומר לחץ על עצבים בגב התחתון במספר מקומות המקרין כאב לרגליים. 
לצפיה ב-'האם יש תנועה וגמישות מלאים אחרי פריצות דיסק?'
האם יש תנועה וגמישות מלאים אחרי פריצות דיסק?
07/08/2018 | 14:47
1
4
שלום,
אחרי 'החלמה' מפריצות דיסק בצוואר או בעמ"ש, נגדיר נניח החלמה שאין כאבים בכלל - האם התנועה, הגמישות, היכולת לעשות סוגי התעמלות וכד' זה כמו לפני הפריצות או שעכשיו דברים 'מקולקלים' במבנה-גוף ולכן יהיו הגבלות שונות לתמיד?
תודה!
לצפיה ב-'תנועה וגמישות לאחר פריצות דיסק'
תנועה וגמישות לאחר פריצות דיסק
( לעמוד שלי בתפוז )
09/08/2018 | 13:35
4
כעקרון לא צריכה להיות מגבלת גמישות. רצוי להתקדם בהדרגה ובסיוע פיזיוטרפיסט בהתחלה. 
לצפיה ב-'אולטרסאונד קרסול'
אולטרסאונד קרסול
07/08/2018 | 08:45
1
10

שלום, להלן ממצאים של אולטרסאונד כף רגל בעקבות כאבים ב 2 הרגליים בקרסול במיוחד בעקב אכילס:
 פרק טיביוטלארי - אין עדות לנוזל
גיד טיביאלי קידמי - הדגמה תקינה
גיד טיביאלי אחורי - הדגמה תקינה
גידים אקסטנזורים - הדגמה תקינה
גידים פרוניאלים - מימין: הודגם טנוסינוביטיס קל משמאל - ב.מ.פ

FHL - הדגמה תקינה
רצועה ATFL - הדגמה תקינה
גיד אכילס - משמאל: הודגם במרקם בלתי אחיד רוחד עד 0.57 ס"מ ללא קרע
מימין: הודגם במרקם בלתי אחיד רוחב 0.68 ס"מ ללא קרע
 רטרוקלקנאל בורסה דו"צ - הדגמה תקינה
בבקשה עזרתם בפענוח התשובה. האם עלי לקבוע פגישה עם אורתופד או רופא משפחה יכול לתת מענה? כי רופאת המשפחה הפנתה אותי לאולטרסאונד זה

לצפיה ב-'אולטראסאונד קרסול'
אולטראסאונד קרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2018 | 09:01
8
מדובר על דלקת גידים קלה. עדיף לקבוע לאורטופד
לצפיה ב-'תוצאות צילום קרסול'
תוצאות צילום קרסול
06/08/2018 | 14:48
1
7
שלום,
שאלה בקשר לפיענוח שקיבלתי :
ב-calcaneus ניצפה זיז גרמי פלנטרי,זיז גרמי נוסף אחורי באיזור חיבור גיד אכילס והסתיידויות ברקמות הרכות מוטלות על איזור חיבור גיד אכילס.
קיים חשד לשבר של הזיז אחורי הנ"ל צמוד לcalcaneus.
השאלה : מה משמעות החלק הראשון שהסתיידויות מוטלות על איזור....גיד אכילס.
אני בת 72. מצב כללי טוב ובריאה. סובלת רצוף כ- 4 חודשים.
עשיתי עד כה מספר טיפולים של עיסוי רפואי ועיסוי לימפתי ואני מרגישה הקלה בכאבים. האם במצב זה מותר להמשיך בעיסוי?
לצפיה ב-'צילום קרסול'
צילום קרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2018 | 08:59
7
ישנן הסתידויות בגיד אכילס ובפציה הפלנטארית. זה כעקרון לא מונע עיסוי. 
לצפיה ב-'נפילה על הברך'
נפילה על הברך
05/08/2018 | 16:53
1
14
שלום ד"ר, 
אני בהריון באמצע חודש שישי. אתמול בלילה נפלתי לבור במדרכה והרגשתי כאב נוראי בברך. מאז אני לא מצליחה לדרוך בכלל על הרגל ובטח שלא לישר את הברך, אפילו קפיצה מכאיבה לי מאוד. הלכתי למרפאת החירום להבדק אך לא היה שם אורתופד ואפילו לא רדיולוג לפענח את הצילום שנעשה.. הרופא הכללי אמר שהוא לא מתרשם משבר אבל אשמח לחוות דעת והמלצה להמשך (מצ"ב צילומי רנטגן). הכאבים קשים מאוד ואני נמנעת  ממשככי כאבים בגלל ההריון.
בתודה מראש ובברכה
לצפיה ב-'חבלת ברך'
חבלת ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2018 | 08:57
4
כעקרון רצוי חבישה אלסטית, רגל מורמת, קירור מקומי, דריכה לפי כאב בסיוע קביים. במקביל רצוי לפנות לבדיקת אורטופד גם אם על פניו אין שבר בצילום. 
לצפיה ב-'סיוע בפיענוח סיטי '
סיוע בפיענוח סיטי
05/08/2018 | 09:24
1
12
היי
ביצעתי סיטי בשל כאבים ממושכים ברגל ימין גורמים לצליעה בנוסף כאבי כפות רגליים שנים רבות
עקמת קשה של עמ"ש גבי ומותני,מצב לאחר קיבוע אחורי דו"צ,מודגם מקצה עליון של הביקה עד לגובה גופי החוליות L4-5
אטפקטים מרובים של קיבוע מתכתי
המבנה הגרמי של החוליות שמור
עד כמה שניתן להתרשם- אין עדות ברורה להיצרות גרמית של התעלה הספינלית .
עיוות של דיסקים בגבהים D12-L4
עם ייתכן סינדסמופיטים בהיקף ימני
הסתיידות והנמחת גובה דיסק L1-2
שינויים פוסט ניתוחיים ?

לצפיה ב-'CT'
CT
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2018 | 08:55
7
הבדיקה לא מפרטת מעבר לעיוות של דיסקים D12-L4 והעדר היצרות של התעלה. יתכן והרופא השולח יוכל לומר יותר בהסתכלות על הדיסק. 
לצפיה ב-'מיפוי עצמות'
מיפוי עצמות
04/08/2018 | 07:08
1
8
שלום רב דר
טרם התייחסותך, אודה מראש על הנכונות והאיכפתיות.
קיבלתי תוצאות של מיפוי עצמות וברצוני לשאול מס שאלות.
תוצאות מיפוי פלנרי של השלד כולו.

עקמת, עם שינויים ניווניים בע"ש גבי תחתון ומותני תחתון.
קליטה מוגברת ב:
אזור ACJ של כף שמאל
פיקות
משטחי ברכיים
מספר פרקים של כפות רגליים
הדגשה בחלק פרוקסמלי של פמור שמאל סביב תותבת.
הממצאים מתאימים לשינויים אוסטוארטריטים.

ברשותך מס שאלות
1. הנני אישה בת 55 שסובלת מכאבי פרקים, כאבי גב, ועברה החלפת מפרק ירך.

2.איך יודעים שלא מדובר במחלה אחרת ומדובר באוסטוארטריטיס

3. מה אומרת התוצאה לגבי הניתוח שעברתי במפרק, כי שוב חזרו כאבים.
4.על מה מורה הקליטה המוגברת בפיקות?
5.מה אומרת העקמת ?

תודה רבה רבה

לצפיה ב-'מיפוי עצמות'
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2018 | 08:52
3
כעקרון רמת הקליטה וצורתה מרמזת על ההבדל בין שבר לאוסטיאוארטריטיס לתהליך הרסני בעצם ועוד. הפרטים לא מספקים כדי לקבוע אם יש בעיה במפרק המושתל וצריך לחזור לרופא המנתח לביקורת. העקמת היא תיאור מבני בלבד. 
לצפיה ב-'דלקת בגיד ממתיחה חד פעמית?'
דלקת בגיד ממתיחה חד פעמית?
03/08/2018 | 22:57
1
8
שלום, לפני כמה ימים החלקתי, בכדי למנוע את הנפילה תפסתי במשקוף הדלת והיד נמתחה מעבר ליכול שלה, כבר מאותה שנייה חשתי כאבים מטורפים בכתף ואי יכולת להזיז את היד. יומיים אחר כך בהמלצת אורטופד, קיבלתי זריקת קורטיזון לשריר הכתף, שגרמו לכאבים להתגבר והיו בלתי נסבלים, היום עשיתי us ונאמר לי שבסך הכל יש דלקת בשריר ומשהו עם סידן..מצרפת את הפענוח. כואבת מאוד ומוגבלת מאוד לא יכולה להרים את היד בכלל. שאלתי: האם ממתיחה חד פעמית יכולה להיווצר דלקת שגורמת לכזה כאב וסבל? והאם הקורטיזון אמור לעזור ולשחרר את השריר והדלקת בימים הקרובים?
לצפיה ב-'חבלת מתיחה לכתף'
חבלת מתיחה לכתף
( לעמוד שלי בתפוז )
07/08/2018 | 08:48
4
חבלת מתיחה כזו יכולה לגרום לכאבים ולפעמים גם לקרעים. זריקה יכולה להקל וכן לרוב צריך מנוחה, קירור ופיזיוטראפיה. ומעקב אורטופד לפי התקדמות
לצפיה ב-'זריקת קורטיזון'
זריקת קורטיזון
02/08/2018 | 15:39
16
מעולפת מכאבים ! היי בנות, לפני יומיים החלקתי בבית בשביל למנוע נפילה קשה תפסתי את המשקוף של הדלת, היד כנראה נמתחה ממש מעבר למה שהיא יכולה, כאבי תופת!!! הלכתי לרופא שאמר שזה כנראה מתיחה של שריר, לא יכולה להרים את היד בכלל, לא לנהוג, לא לעשות קוקו כלום! הלכתי לאורטופד שהמליץ על זריקת קורטיזון לשריר, עשיתי את הזריקה היום והכאב התגבר, קראתי קצת באינטרנט ובאמת היה כתוב שביומיים אחרי הזריקה זה כואב יותר ואחר כך משתחרר. האם זה נכון? מחר יש לי אולטרסאונד, נראה אולי זה קרע בשריר/גיד. הלוואי וזה רק מתיחה. הכאב בלתי נסבל. האם בכלל זריקה יכולה לעזור במצב כזה???

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
מירב אשל משרד עו"ד
ד
מנהל פורום אורתופדיה
ד
מומחה לכף רגל וקרסול

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה