לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1442214,422 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'מכון אורטופדי באזור השרון'
מכון אורטופדי באזור השרון
21/02/2019 | 21:14
היי, מישהו יכול להמליץ לי על מכון אורטופדי טוב באזור השרון שמכין מדרסים בהתאמה אישית?

תודה רבה
לצפיה ב-'ממש מבקש עזרה *כף רגל סגולה/אדומה'
ממש מבקש עזרה *כף רגל סגולה/אדומה
21/02/2019 | 18:33
שלום, 
אני יודע ששאלתי את השאלה מספר פעמים אבל לצערי זה לא עובר.
אני שברתי את אצבע 5 ברגל עם תזוזה קלה לפני 4 וחצי חודשים. 
לפני 3 וחצי חודשים האורתופד ביצע לי במקום ״שחזור קל״ ויישר את הזרת. 
מאז היישור של הזרת,כל הזמן שאני עומד או יושב,הכף רגל נהיית סגולה וקרה.
שאני הולך (הליכה מעל עשר דקות)או רץ הכף רגל נהיית אדומה עם ורידים בולטים וחמה.
*בנוסף בדרך כלל בלילה המצב מחמיר.
ושאני שוכב הצבע של הכף רגל חוזר ברגע לצבע תקין.
אני כבר 3 וחצי חודשים במצב הזה. ללא שום שיפור כמעט. אולי שיפור של 5% מאז שזה התחיל.
*עשיתי בדיקת מיפוי עצמות ששללה CRPS
*הייתי אצל כירוג כלי דם שאמר שבוודאות אין בעית כלי דם (בנוסף עשיתי דופלר ורידים ועורקים ויצא תקין)
*הייתי אצל נוירולוג שאמר שהבעיה לא קשורה אליו
*הייתי במרפאת כאב בתל השומר אצל נוירוכירוגית שלא יודעת ממה זה נגרם
אני מתחנן לעזרה. כי אני ממש ממש פוחד שזה ישאר לי לכל החיים. אני בן 20
אני יודע שזה ארוך אבל ממש אשמח לתשובה. תודה רבה
לצפיה ב-'טיפול בשבר תת ראשי מפרק ירך ימין חודש לאחר השבר'
טיפול בשבר תת ראשי מפרק ירך ימין חודש לאחר השבר
20/02/2019 | 16:49
1
2
שלום רב ד"ר,

אימי, בת 78 (אינה בריאה לחלוטין - יל"ד, CHF) אך ניידת ופעילה.
נפלה לפני כחודש בביתה ונחבלה.
בצילום רנטגן שנערך לה בעקבות כאבים באיזור האגן - לא נתגלה כל ממצא.
בעקבות הכאבים שנמשכו וקושי רב ללכת (מצליחה בקושי בעזרת הליכון) הופנתה למיון לפני כיומיים, ובצילום CT אובחן שבר תת ראשי מפרק ירך ימין.
אושפזה אך הוחלט שלא לנתחה לעת עתה, ושוחררה לביתה.

מתוך מכתב השיחרור:
התקבלה לאור שבר תת ראשי מפרק ירך ימין חודש לאחר השבר.
בהדמיה שבר ללא תזוזה משמעותית
מציינת כי התהלכה עם השבר אולם עם כאבים
בבדיקתה של החולה בנוכחות מנהל המחלקה וסגנו שהחולה מתהלכת עם הליכון בדריכה מלאה. ללא קיצור גפה או סיבוב חיצוני ללא
חוסר נוירוסוקולרי.
הוסבר לחולה על מצבה הרפואי וכי יתכן ותפתח AVN
בהמשך ואזי תזדקק לניתוח להחלפה מלאה של מפרק הירך. סוכם כי בשלב
זה המשך טיפול שמרני וכן כי החולה תשוחרר לביתה והמשך מעקב עוד שבועיים יש צורך בצילום חוזר בקהילה להערכת עמדת השבר. הביעה הבנה והסכמה

שאלתי היא עקרונית במקרים כאלו:
האם לא עדיף במצבה לנתח ולא לחכות לאיחוי טבעי?
האם יש משקל בהחלטה לכך שהשבר הינו כבר בן חודש והאם איחוי טבעי בכלל אפשרי לאור מצבה?

תודה,
אייל.
לצפיה ב-'שבר תת ראשי מפרק ירך '
שבר תת ראשי מפרק ירך
( לעמוד שלי בתפוז )
21/02/2019 | 12:10
4
כיוון שעבר חודש והשבר עד כה היה יציב בהליכה ניתן לשקול לא לנתח ולהמתין ולנתח רק אם יזוז או יעבור AVN. 
לצפיה ב-'פענוח צילום גב'
פענוח צילום גב
20/02/2019 | 16:20
1
3
היי, קבלתי את תוצאות הצילום של הגב שעשיתי ונכתב
"סקרליזציה של חוליה L5 מימין" הייתי רוצה להבין מה זה אומר,
תודה
לצפיה ב-'פענוח צילום'
פענוח צילום
( לעמוד שלי בתפוז )
21/02/2019 | 12:08
2
הכוונה שחוליה L5 מחוברת לחוליות הסקרום במקום להיות מופרדת מהם. זה מולד. לרוב ללא משמעות קלינית. 
לצפיה ב-'חלקיק עצם שנותק מהעצם מתחת לפיקת הברך - אוסגוד שלטר'
חלקיק עצם שנותק מהעצם מתחת לפיקת הברך - אוסגוד שלטר
20/02/2019 | 00:10
1
8
שלום :)
אני בת 34 ולפני יותר משנה בעת פעילות ספורטיבית הרגשתי כאב חד בברך ימין שלמחרת בקושי יכולתי ללכת ולאט לאט זה דעך אבל יש כאב שנשאר ומאוד הוריד לי את האיכות חיים (כואב בעת סקווטים/ ישיבה/ קימה וכל פעולה כמעט שדורשת כיפוף של הברך וגם במנוחה כשהברך לא ישרה) שלפי ההגדרות זה כתוצאה מאוסגוד שלטר, צילום מצורף.

הייתי אצל 4 אורטופדים שהראשון זלזל בבעיה גם כשחזרתי אליו עוד פעמיים ואמר לי "לנשוך שיניים ושככה זה בספורט" נחתי מספורט 3 חודשים ולא היה שיפור, פיזותרפיה (לפני האבחון) גרמה לי להחמרה ודלקות.
אורטופד אחר המליץ לי על זריקת prp שכביכול "תדביק" את החלקיק עד לאיחוי (תרופה שלא בסל ועולה 2000 שקל)
אורטופד נוסף לא המליץ על הזריקה בטענה שזה "לא טיפול" והפנה אותי לאורטופד של שיבא שגם לא התלהב מהזריקה והמליץ לעשות חודשיים- שלוש פיזותרפיה עם גלי הלם במידת הצורך ואם זה לא ישתפר אז ניתוח להוצאת החלקיק.

קבעתי ביינתים תור לפיזותרפיה כמו שהומלץ לאחרונה אבל מרגישה שכבר מאבדת אמון, ורוצה לבחון הכל לפני שאחליט על ניתוח.

האם יש פיתרון שיכול לגרום לאיחוי של החלקיק? מה לגבי דיקור? באמת שאשמח לכל תשובה ודעה שאולי יעזרו לי לגבש החלטה.

תודה רבה רבה מראש! ענבל.

לצפיה ב-'כאבי ברך'
כאבי ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
21/02/2019 | 12:06
במידה והכאב אכן ממקור האוסגוד שלאטר הטיפול הראשוני פיזיוטראפי, וניתן להשתמש באביזר כגון ברכיה. במקרים כרונים זה מגיע לעיתים לניתוח הוצאת החלק. בכל מקרה אין לצפות שיתחבר. 
לצפיה ב-'מרלגיה פרססטטיקה קשורה לתאונה?'
מרלגיה פרססטטיקה קשורה לתאונה?
19/02/2019 | 10:36
1
3
לאחר תאונת דרכים התחלתי לסבול מתחושת שריפה ורדימות ברגל ולאחר בדיקת EMG אובחנתי כסובל ממרלגיה פרסטטיקה.
הרופאים טוענים שזה לא קשור לתאונה (בה נפגעתי בעמוד שדרה), כי בדיקת ה EMG אינה תומכת במקור שורשי גבי לבעיה.
אך זה לא היה לי לפני כן והופיע רק אחרי התאונה!
האם יכול קשר בין 2 הדברים? מה יכול להיות ההסבר לכך?
לצפיה ב-'תאונה'
תאונה
( לעמוד שלי בתפוז )
21/02/2019 | 12:02
על פניו אין קשר בין הדברים
לצפיה ב-'דם בברך'
דם בברך
16/02/2019 | 20:58
2
7
עברתי תאונה עם קטנוע שבה ברך שמאל השתפשפה קשות בכביש
למזלי הרב אני מתפקד אבל כבר חודש וחצי מאז התאונה הברך נפוחה
בהתחלה (רק אחריי כמה שובות מהתאונה כי חשבתי שזו רק נפיחות של הפציעה) חשבו שזה מים והאורטופד הכניס מזרק להוציא ויצא דם
לאחר יום שוב פעם הברך התמלאה דם
הפצע כבר דיי התרפא רק הברך נפוכה מדם פנימי
אני כבר חודש מסתובב עם הבעיה ואומרים לי רק לקחת כדור Etopan ולחבוש היטב
דיי מיואש הפסקתי לעשות הרבה דברים כי כל לחץ על הברך מלווה בכאבים מהדם שנלחץ אין פיתרון  הייתי כבר אצל 3 אורטופדים שונים של הקופת חולים שלי
לצפיה ב-'דם בברך'
דם בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2019 | 15:16
1
7
כעקרון אם מעל חודש לאחר החבלה עדיין נפיחות צריך:
לבצע פיזיוטראפיה להורדת נפיחות ושימור טווחים ותפקוד. 
לבצע בירור נוסף כגון MRI להערכת נזק סחוסי/רצועתי/מניסקיאלי פנימי

לצפיה ב-'תודה אבקש MRI'
תודה אבקש MRI
18/02/2019 | 19:28
2
מוזר ש 3 אורטופדים  ראו בהברך מלא (ממש מאוד נפוחה)  מדם ולא אמרו MRI
לצפיה ב-'החלפת מפרק ירך'
החלפת מפרק ירך
15/02/2019 | 20:19
1
4
יש קיצור ניכר באחת הרגליים (מעל 2 ס"מ), כאבי גב תחתון וירך, בעיקר במאמץ והגבלה רצינית בתנועה במפרק הירך (ברגל אחת יותר מאשר בשניה, כרגע). הרופא ממליץ על החלפת מפרק ירך ואני מהססת כי הכאבים ביום יום נסבלים ואני חוששת מאד מההחלמה הקשה (ובעיקר מהתלות בסיוע). אשמח לעצתך. תודה!
לצפיה ב-'החלפת מפרק ירך'
החלפת מפרק ירך
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2019 | 15:13
1
זה ניתוח של איכות חיים. 
כעקרון אם איכות החיים שלך טובה כעת אז אין חובה לנתח.
אם את סובלת ברמה יומיומית אז ניתן לקבל בניתוח זה הטבה משמעותית וחזרה לתפקוד. מותר לדרוך מיד לאחר הניתוח. השיקום המלא כ3 חודשים. מתוכם השלב ה"קשה" כחודש וחצי. 
לצפיה ב-'תוצאות מיפוי עצמות-שבר מאמץ'
תוצאות מיפוי עצמות-שבר מאמץ
14/02/2019 | 09:12
3
11
ד"ר דורון שלום רב.
אני בן 26 פעיל מאוד ספורטיבית,חדר כושר וריצה.
לאחרונה התחלתי להרגיש כאב ברגל ובעקבות זאת ניגשתי לסדרת בדיקות וביניהם לבדיקת מיפוי עצמות.
להבנתי הממצאים מראים שבר מאמץ שזה גרוע מאוד מבחינתי .
אודה לך אם תעיין בתוצאות....
עד כמה זה חמור,איך אני יכול לזרז את ההבראה ומתי להערכתך אוכל לחזור לפעילות?
תודה מראש
לצפיה ב-'שברי מאמץ'
שברי מאמץ
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2019 | 13:04
2
11
הנה קצת חומר לגבי שברי מאמץ בעברית שיענה לך על השאלות
לצפיה ב-'שברי מאמץ...'
שברי מאמץ...
14/02/2019 | 13:13
1
4
ד"ר תודה.
ציפיתי לתגובה קצת יותר ספציפית ולא להפניה למאמרים באינטרנט,כי את זה כבר "חרשתי"

לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2019 | 15:10
4
כעקרון כ4-8 שבועות של הפסקת פעילות ריצה קפיצה וכדומה. מותר לשמר כושר ע"י אופניים, שחיה וכדומה. מדרסים. לאחר מכן חזרה הדרגתית לפעילות בליווי פיזיוטראפיסט.  
לצפיה ב-'facet joint קרוע?'
facet joint קרוע?
14/02/2019 | 10:15
1
4
דר' שלום
אני בן 29, כבר שנתיים שאני סובל מכאבים בגב האמצעי שום טיפול אלטרנטיבי לא עזר, עשיתי פעמיים MRI הייתי אצל אורתופד ובצילומים לא מצאו שום בעיה....התייאשתי ועשיתי זריקה איפה שכאב. הרופא כתב זריקה ל-facet joint צעד ימני T10. במקום לעזור הכאבים התעצמו עד דמעות וכבר חודש לא עוברים. התחלתי לבד לעיין בצילומים ולפי הבנתי facet joints בשני הצדדים ובמיוחד בצעד ימים פשוט חצי קרועים... כנראה בגלל shmorle node ואובדן גבוה... הפסקתי אימונים, כל יום מתיחות האם יש סיכוי שעם הזמן זה יחלים לא עד הסוף אבל לפחות שכאבים יעברו או שניתוח לייצוב של המקום בלתי נמנע? האם כירופרקט טוב יכול לעזור?
לצפיה ב-'כאבי גב'
כאבי גב
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2019 | 13:07
2
אני מציע שתפנה למרפאת עמוד שדרה לצורך אבחון וטיפול חוזרים. 
אין התנגדות שבמקביל תפנה לטיפול אלטרנטיבי או פיזיוטראפי
לצפיה ב-'הוצאת פין לאחר ניתוח ביד '
הוצאת פין לאחר ניתוח ביד
13/02/2019 | 00:15
1
6
לפני כחודש עברתי ניתוח עקב שבר באמה שמאל וחוויתי כאבים למשך שבועיים לאחר הניתוח וכעת כבר אין כאבים. אני רוצה לטוס לכמה ימים לאחר הורדת הגבס והוצאת הפין מהיד. האם צפויים כאבים ממושכים (מעבר לאי נוחות מההליך עצמו) לאחר הוצאת הפין מסיבה כלשהי?
לצפיה ב-'הוצאת פין'
הוצאת פין
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2019 | 12:59
3
הפעולה לא מאוד כואבת אבל קרוב לוודאי שתונחה להפעלת היד ויתכן וזה יכאב בתחילה. 
לצפיה ב-'תוצאות mri לאחר קיפופלסטיה'
תוצאות mri לאחר קיפופלסטיה
11/02/2019 | 20:25
1
5
אבי שנה לאחר ניתוח קיפופלסטיה בחוליה L3, לאחר שהתלונן שמרגיש שהוא מושך את הרגל בזמן האחרון נשלח לבדיקת MRI שאלו תוצאותיה: 
"הודגמו שינויים ב END PLATE בגובה L3 עם קריסה של ה END PLATE ככל הנראה על רקע תמט, בוצע במקום קיפופלסטיה.
קיימת בצקת מח עצם בתוך גוף החוליה או במרווח בין חולייתי L2-L3. הודגמו מוקדים של חומר ככל הנראה שהוכנס לגוף החוליה.
קיימת קריסה של ה END PLATE תחתון L2.
לסיכום:
מצב לקיפופלסטיה L3
שינויים של קריסה END PLATE תחתון L2.
האם זה אומר שהניתוח לא צלח ויש ללכת לכיוון קיבוע? מה בעצם פירוש הבדיקה הזה אומר לגבי המהלכים הבאים שלו? יש דרך להקל על מצב מלבד ניתוח? 
לצפיה ב-'mri'
mri
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2019 | 12:57
1
אילו תוצאות חלקיות. 
מתואר מצב לאחר קיפופלסטיה בL3 עם קריסה (יתכן חדשה) בL2. 
אם הנל חדש יש צורך במחוך. במקביל ניתן לקבל טיפול במרפאת כאב.
לצפיה ב-'פענוח emg קרסול'
פענוח emg קרסול
11/02/2019 | 12:38
1
4
היי אשמח לדעת מה תוצאות הבדיקה שלי
לצפיה ב-'פענוח EMG'
פענוח EMG
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2019 | 13:08
1
לא צרפת את תוצאות הבדיקה
לצפיה ב-'שריר תפוס שלא משתחרר לאחר ניתוח'
שריר תפוס שלא משתחרר לאחר ניתוח
09/02/2019 | 19:32
4
8
לפני שנה וחצי עברתי ניתוח סחוס שחוק באותה כתף. מאז הניתוח השרירים בשכמה די תפוסים כל הזמן, מרגישים את זה אם אני מנסה להרים את היד למעלה למשל, השריר התפוס מונע מהיד להתיישר לגמרי וניתן לראות כיצד כל השכמה שלי מתכווצת מהרמת היד לעומת היד השנייה. זה מונע ממני להתאמן בצורה ראויה, אני לא יכול למשל לעשות מתח כמו שצריך, מקבילים וכדומה.
האורטופד והפיזיוטרפיסט המליצו על מתיחות ועיסויים, אך זה לא עוזר (וכאמור, אני שנה וקצת אחרי הניתוח).
ניסיתי לקרוא קצת ברשת, אבל אני מוצא רק אתרים שאמינותם מוטלת בספק לגבי הפתרונות שהם מציעים.
מה הפתרון ברפואה המערבית שקיים היום למצב כמו שלי?
לצפיה ב-'הרגשת תפוס לאחר ניתוח כתף'
הרגשת תפוס לאחר ניתוח כתף
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2019 | 09:25
3
11
לא ניתן לאבחן את הבעיה מכאן. 
ממליץ לפנות למרפאת כתף ליעוץ נוסף
לצפיה ב-'תודה, אך...'
תודה, אך...
11/02/2019 | 10:17
2
6
תודה על המענה, אך אני לא מעוניין באבחון. השאלה שלי היא מהם הפתרונות כיום ברפואה המערבית עבור שריר גדול שתפוס כבר מעל לשנה? אי אפשר הרי להשתמש בבוטוקס מכיוון שזהו שריר גדול שנחוץ לתפקוד יום יומי, אז מה יש לרפואה להציע בנושא?

תודה מראש.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/02/2019 | 13:10
1
5
אתה יוצא מנקודת הנחה שהאבחנה הינה שריר תפוס מעל שנה. 
אני מציע לבחון את האבחנה מחדש...
לצפיה ב-'נקודת הנחה'
נקודת הנחה
14/02/2019 | 13:13
3
אותה הרגשת חוסר גמישות שיש כרגע, אובחנה כבר לפני למעלה משנה - וכבר אז נאמר כי מתיחות ועיסויים יפתרו את זה. לא השתנה שום דבר במהלך השנה הזאת מבחינת טווחי תנועה ולכן השאלה שלי מה יכול להיות הצעד הבא.
לצפיה ב-'כתף קפואה'
כתף קפואה
08/02/2019 | 22:48
1
5
אני עובדת בשופרסל כ-7 וחצי שנים כסדרנית, בת 51 ,לפני למעלה משנה העבירו אותי ממחלקה קלה למח' פארם שזה הרמת סחורה כבדה, משקל כל ארגז יכול הגיע ל-10 קילו וזו הרמת סחורה וסידור במשך כל שעות היום. במשך השנה חשתי כאבים בזרוע ובכתף התלוננתי, מידיי פעם ולקחתי כמה ימים ימיי מחלה וחזרתי לעבודה. רק שזה הגיע לכאבי גב התחלתיים התחלתי לחשוש והלכתי לרופא משפחה ונתן לי כדורים וכמה ימיי מחלה. לאחר חזרה לעבודה ביקשתי לעבור למחלקה קלה, יום אחד לקח לי לעבוד כקופאית והרגשתי כאבים בכתף כי זה להעביר את המוצרים בקופה. למחרת דיברתי עם המנהל להביר למחלקה אחרת והועברתי למעדנייה שזה פריסת הגבינות במכונה והפריסה ידנית, הרגשתי כאבים חזקים לקראת סוף השבוע והופניתי ללאורטופד, היום נעשה לי אולטראסאונד כתף והתוצאה "adhesive capsulitis" , אני בתקופת מחלה מתאריך 20.1.19 , הכאבים חזקים ורק ביום חמישי יש לי אורטופד להמשך טיפול , יש לי עוד 40 ימיי מחלה מטעם העבודה. השאלה שלי אם זו מחלת מקצוע? ואם כן אז מה זה אומר? איך אני מממשת את קבלת ימיי המחלה והזכויות מטעם הביטוח הלאומי בלי סחבת ועל בסיס אמון? תודה וסיחה על התכתובת הארוכה.
לצפיה ב-'כתף קפואה'
כתף קפואה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2019 | 09:24
4
הפורום לא עוסק בעינייני תביעות וביטוח לאומי אלא בפן רפואי בלבד. 
כדאי לבקש הפניה לרופא תעסוקתי
לצפיה ב-'שבר תלישה בקצה של פיבולה ללא תזוזה'
שבר תלישה בקצה של פיבולה ללא תזוזה
08/02/2019 | 16:25
1
8
שלום,אני מתאריך23.1.19 עם גבס .כמה זמן אני צריכה להיות עם גבס?אפשר לדרך על הרגל אחרי 3 שבועות עם סנדל לגבס?
לצפיה ב-'שבר תלישה'
שבר תלישה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/02/2019 | 09:23
2
בלי לראות פציינט וצילום אי אפשר לדבר פרטנית. את צריכה לשאול את האורטופד המטפל. 
ברמה העקרונית שבר יציב בפיבולה בלבד לרוב מאפשר דריכה עם הקיבוע (גבס או AIRCAST). 
לצפיה ב-'פענוח תוצאת מיפוי עצמות'
פענוח תוצאת מיפוי עצמות
07/02/2019 | 10:58
1
7
לפני ארבעה חודשים שברתי את אצבע 5 עם תזוזה קלה. לאחר כחודש מהשבר האורתופד יישר את האצבע ״שחזור קל״. ומאז כבר 3 חודשים שאני עומד/יושב הכף רגל נהיית סגולה
אשמח להסבר תוצאות הבדיקה:
בשלב הדינמי וסטטי מיידי (Blood Pool) הודגם ריכוז היפרמי באזור הטרזלי מימין.
במיפויים סטטים מאוחרים הודגמה קליטה מעט מוגברת דיפוסית בכף הרגל מימין.
עם מוקדי קליטת יתר קטנים באיזורים הבסיסים של מטטרזוס 5,4 מימין, לא ניתן לשלול שברים.
*רק מציין שהשבר עדיין לא התאחה לגמרי, אבל לפי האורתופד השבר נמצא בעמדה טובה ויש סימני חיבור
לצפיה ב-'מיפוי עצמות'
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2019 | 15:24
4
יש קליטה מוגברת בבסיסי עצמות המסרק 4-5 מימין (לא באצבעות אלא באמצע כף הרגל)
לצפיה ב-'דלקת הגיד המסובב'
דלקת הגיד המסובב
07/02/2019 | 06:46
1
5
אורטופד אמר לי, לאחר שהתלוננתי על כאבים בכתף ולאחר אולטרה סאונד וצילום שלא ראו בהם כלום שיש לי דלקת הגיד המסובב ושלך אותי לפיזיוטרפיה. אני כבר 3 חודשים בפיזיוטרפיה ואין שיפור. מה ניתן לעשות בנוסף?
לצפיה ב-'דלקת גידי כתף'
דלקת גידי כתף
( לעמוד שלי בתפוז )
07/02/2019 | 15:20
4
הטיפול יכול לכלול כדורים נוגדי דלקת, פיזיוטראפיה, זריקות סטירואידים, זריקות PRP ואף ניתוחים. כמובן שיש לוודא שהבעיה אכן זו ואינה ממקור אחר כגון הקרנה מבעיה צווארית המרגישה ככאב בכתף וזרוע
לצפיה ב-'שלום'
שלום
06/02/2019 | 10:53
5
מי הם המנתחים המובילים בארץ כיום בניתוח להחלפת מפרקים של ברך?

תודה
לצפיה ב-'כאבי גב תחתון'
כאבי גב תחתון
04/02/2019 | 16:42
1
12
בן 41 
הופנתי לבדיקת סיטי עקב כאבי גב תחתון 
מצורפת תמונה עם פענוח הסיטי
מה ניתן לעשות כדי להקל על הכאבים?
תודה מראש
לצפיה ב-'טיפול בכאבי גב'
טיפול בכאבי גב
( לעמוד שלי בתפוז )
04/02/2019 | 17:06
15
כעקרון טיפול בכאבי גב יתחיל בכדורים נוגדי דלקת, פיזיוטראפיה , רפואה משלימה. בהמשך מרפאת כאב ובמקרים יותר קשים טיפול ניתוחי

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ג'הארה דולה - בית מפנק ללידה טבעית
ג'הארה דולה
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר
ד
מנהל פורום אורתופדיה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה