לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'כאבי קרסוליים לצד נטילת ציפרודקס'
כאבי קרסוליים לצד נטילת ציפרודקס
24/06/2017 | 17:36
1
שלום,
אני בן 29. נוטל כבר 3 שבועות ציפרודקס 500 פעמיים ביום לטיפול בפרוסטטיטיס (האורולוג ייעד 4 חודשים). לאחרונה החלו לי אצלי כאבים חזקים בקרסול ימין ויומיים לאחר מכן גם בקרסול שמאל. הכאבים מקרינים גם לחלקה התחתון של הרגל ומחמירים בהליכה. כעת אני כבר במצב של צליעה חלקית.
מעיון בעלון התרופה ומשיטוט קל באינטרנט הבנתי שאחת מתופעות הלוואי שלה הינה קריעת גיד אכילס - וכעת קיים בי חשש שזה הכיוון שאליו דברים מתקדמים, לאור הכאבים התמוהים הללו.
אני תוהה האם כדאי להפסיק את השימוש בתרופה כדי למנוע מצב של קריעה של הגיד, ומצד שני כמובן קיימת ההתלבטות בעניין הפרוסטטה. ברור לי שקריעת גיד יכולה להיות עניין סבוך מאד בעתיד, אם תחול.
אשמח לכל עצה בנושא.

תודה רבה,
דן
לצפיה ב-''
22/06/2017 | 09:19
2
15
שלום רב,
אני בת 31 ועברתי ניתוח לפני שנה בקרסול ימין ובמהלך הניתוח נצפה סינוביום היפרטרופי במפרק הקרסול, ונוזל בכמות רבה. חשיפת הגידים הפרונאלים, נצפו המשכיים ובמראה תקין. ביצוע פרוצדורה ע"ש ברוסטרום להידוק ה­ATFL בעזרת FIBERWIRE.
ולפני שלושה חודשים החלקתי במקלחת על אותו רגל פניתי למיון ובצילום גילו שיש שבר כנראה ישן ושמו לי סד גבס לאחר שלושה ימים הלכתי לרופא המנתח ועברתי ל WALKING BOOT לחודשיים ואז עברתי לאירקסט עם שרוכיים כיום עדיין עם כאבים ונפיחות מוגברת בקרסול ובמפרק ויש לי קנקים כואבים מהמפרק הפנימי הכאבים גם במנוחה לא רק בהליכה ומרגישה חום פנימי במפרק הפנימי של הקרסול.
בעיקר הקנקים בהליכה או שאני עושה פוינט ופלקס.
עשיתי רק צילום רגיל ביום שהחלקתי ומאז שום הדמיה הרופא טוען שאין צורך אך הכאבים והקנקים מתגברים ובלתי נסבלים 
עושה פיזיוטרפיה ניסו לעשות גלים קצרים אך זה לא עוזר זה מגביר תכאבים
מה ניתן לעשות אשמח לעזרתך :( 
לצפיה ב-'פציעת קרסול לאחר ניתוח'
פציעת קרסול לאחר ניתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2017 | 15:15
1
18
כעקרון אם לאחר 3 חודשים הכאבים מאז הפציעה מתגברים ואין שיפור בפיזיוטראפיה צריך לשקול הדמייה נוספת לקרסול. 
לצפיה ב-'המשך שאלה '
המשך שאלה
23/06/2017 | 12:42
8
תודה על התשובה, 
האם זה יכול להיות דלקת וזה יעבור עם הזמן 
או שכדי לחזור לאורטופד כף רגל קרסול?
לצפיה ב-'חבלה ביד בעקבות מכה'
חבלה ביד בעקבות מכה
23/06/2017 | 11:24
9
שלום!
שמי עדי, אני בת 25, בריאה
לפני כשבועיים קיבלתי מכה בזרוע (forearm) בעצם, היה סימן כחול קטן ולא מעבר לכך
בימים האחרונים התחילו לי כאבים מאוד חזקים לאורך כל הזרוע עד לפני המפרק, כשאני נוגעת בעצם זה מאוד כואב, אני לא יכולה ליישר את היד עד הסוף (הכאב פשוט מרגיש כמכה מאוד חזקה )
אין סימן חיצוני למכה, פשוט מאוד מאוד כואב, כשאני במנוחה אני לא מרגישה את הכאב או כשהיד למעלה, הכאב מורגש בעיקר כאשר אני מנסה ליישר את היד או לעשות איתה דברים
אני כרגע בחול וקצת בעייתי לי להגיע לרופא
מה אני יכולה לעשות?
תודה רבה מראש,
עדי
לצפיה ב-'אישיאס'
אישיאס
20/06/2017 | 02:07
2
15

כאבים ברגל שמאל  , החל מהירך ועד הקרסול דרך אחורי השוק , כאבי תופת , בצילום רנטגן נימצאו תהליכים ניווניים , האורטופד הגדיר זאת כאישיאס הפסקתי פעילות כמו פילאטיס ושחיה( אמרו לי לת לגוף מנוחה) ומה שנשאר זו  הליכה המשחררת את הכאבים ואז אני מתפקדת כמעט עד הערב . לאחרונה התחלתי בטיפול על ידי דיקור  והמטפל דורש מנוחה  מוחלטת ,  חלה הטבה מסויימת מאז תחילת הטיפול ועתה חזרתי אחורה , השאלה היא האם האמת לחדול מפעילות ולנוח , האם הרמת נכדתי השוקלת ששה קילו גרמה לנסיגה  הנל. זוהי שאלה מאד חשובה לגבי  האם יש לבצע בדיקות נוספות על מנת לוודא  שאין בעיה אחרת או נוספת המצב נמשך כבר כמה חודשים ואין מרפא. מה עושים.תודה על תשובתך.צרכתי כדורים נגד דלקת בשם קאטאפלם.שוב תודה.

שלום

לצפיה ב-'אישיאס'
אישיאס
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2017 | 14:59
1
11
מדובר בגירוי של העצב הסכיאטי המגיע מעמוד השדרה בגב התחתון דרך העכוז ומעצבב את הרגליים. הטיפולים הראשונים כוללים כדורים נוגדי דלקת, פיזיוטראפיה, רפואה משלימה ולעיתים זריקות קורטיזון. במידה ואין הטבה לאורך זמן יש לשקול הדמיית עמוד שדרה מותני לבירור פריצת/לחץ דיסקאלי על שורשי העצבים המרכיבים עצב זה גם אם אין כאבי גב ולטפל בהתאם. 
לצפיה ב-'אישיאס '
אישיאס
22/06/2017 | 20:35
7
תודה ועוד שלוש שאלות בנושא האישיאס .איזה סוג של פיסיוטרפיה ,רצו לעשות לי דיקור מערבי, האם יש עוד סוגי פיסיוטרפיה .
שאלה שנייה אם מוצאים לאחר ההדמייה כי יש הפרעה כפי שכתבת  מהו המשך הטיפול עליו אתה מדבר .
אם יש לי c.t עמוד שדרה צווארי  האם צריך c.t.נוסף מותני ?
מודה על תשובותיך.

לצפיה ב-'Tibial posterior'
Tibial posterior
20/06/2017 | 14:08
1
18
אז בשעה טובה הצטרפתי לפני חמישה חודשים לחוג הלקוחות המאושר והיוקרתי של פציעה ארורה זו שאני גורר עד היום והשביתה ממני את הריצה שכל כך אהבתי והכל בגלל נחיתה לא נכונה על כף הרגל-
אני מעסה עם טראומיל ומניח קרח לפני השינה אבל הנפיחות אינה נעלמת ועצם ה navicular בולטת וכואבת בלחיצה עם האגודל-לא נראה לי שזה אי פעם יעבור כי הכאב תמיד נמצא ולעיתים הוא קל יותר אבל זאת אשליה אני מתחיל כבר להתרגל לזה לצערי-
לפני כחודשיים הלכתי למומחה כף רגל וקרסול שנתן לי aircast ומדרסים עם בליטה שדוחפות את קשת כף הרגל כלפי מעלה- אני גם עושה מעט תרגילים בבית ועומד על קצות האצבעות כמו שראיתי ביוטיוב ולא במקרה קוראים runners nightmare 
כי זה אכן סיוט בלשון המעטה-
אני רוצה לצאת ממועדון הלקוחות הזה ואשמח לשמוע מילות ארגעה אם ישנן 

תודה וסליחה על החפירה
לצפיה ב-'PTTD'
PTTD
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2017 | 15:10
8
POSTERIOR TIBIALIS TENDON DYSFUNCTION
כעקרון הטיפול יכלול מנוחה, קירור מקומי, נוגדי דלקת, מדרסים, פיזיוטראפיה. אם ללא שיפור ניתן לגבס לתקופה (או מגף פלסטי), וישנן גם אופציות ניתוחיות. 
עוד פירוט כאן
לצפיה ב-'מורטון נוירומה - טיפול באלכוהול'
מורטון נוירומה - טיפול באלכוהול
22/06/2017 | 10:55
3
שלום
אני סובלת הנוירומות מאובחנות בשתי כפות הרגלים ואני מחפשת רופא שמטפל בעזרת זריקות אלכוהול, 
אשמח להמלצות במייל: yulyakas@gmail.com
לצפיה ב-'ניתוח כתף- ניקוי וניקוז נוזל ודלקת ללא תיקון'
ניתוח כתף- ניקוי וניקוז נוזל ודלקת ללא תיקון
19/06/2017 | 12:18
1
7
שלום,
בת 69, הופניתי לניתוח כתף ימין. -
ARTHROSCOPY OF SHOULDER
הטריה סב אקרומיאלית וטנוטומילה LHB ללא תיקון.
בבדיקת MRI - קרע חלקי SST קרע חלקי LHB. הרבה מאוד נוזל מפרקי וSA
רשם מרכיב RC ו LHB לכאב.
כולל ניתוק הביספס להפחתת כאבים.
בבדיקה גופנית - פלקציה 140כאוב, סיבוב פנימי כאוב, JOBES כאוב,IS תקין, רגישות LHB ו SST

שאלותי -
האם לאחר הניתוח לניקוז וניקוי, צפוי המצב לחזור ולהתמלא שוב בנוזל ודלקת ?
מהם הגורמים לכך ?
מהם השלכות ניתוק גיד הבייספס לצורך הפחתת הכאבים ?

תודה גדולה על עזרתכם הרבה !

לצפיה ב-'ניתוח כתף'
ניתוח כתף
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2017 | 14:56
2
הגורמים למצב כוללים מבנה, גיל ולעיתים גם פציעה ספציפית. בניתוח, בין היתר,  יוצרים יותר מקום לגידי הכתף לנוע תחת האקרומיון מבלי להתחכך וכך להפחית כאב ודלקת מקומית. 
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:36
2
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-'עזרה במונחים אורתופדיים מקצועיים'
עזרה במונחים אורתופדיים מקצועיים
16/06/2017 | 21:59
1
19
איך מתרגמים לאנגלית את המונח - סדק המפרק המדיאלי בברך?
תודה
לצפיה ב-'medial joint line of the knee\medial tibiofemoral joint line'
medial joint line of the knee\medial tibiofemoral joint line
17/06/2017 | 21:30
5
לצפיה ב-'צילום קרסול'
צילום קרסול
16/06/2017 | 19:18
1
14
שלום
לפני 3 שבועות נחבלתי ברגל (סיבוב ומתיחה של הקרסול כלפי חוץ עקב מהמורה במדרכה).
לא היה נפיחות ולא אודם, רק כאבים, ורגישות למגע.
רופא משפחה נתן נוגדי דלקת, לאחר שבוע הלכתי לאורטופד שהתרשם שמדובר בנקע קטן, ונתן הפניה לצילום במידה ולאחר 10 ימים עדיין יהיה כאב.
מצ"ב צילומים, במידה וניתן להתרשם מהצילומים, אשמח לדעת אם יש ממצא כלשהו, או שפשוט מדובר במתיחה של רצועה וזה יעבור.
תודה רבה ושבת שלום
לצפיה ב-'חבלת קרסול'
חבלת קרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2017 | 14:51
5
ככל הניתן להתרשם בצילום מאיכות זו אין ממצא גס. יחד עם זאת אם אין מגמת שיפור משמעותית אחרי 3 שבועות יש לחזור לאורטופד המטפל. 
לצפיה ב-'כאב בכף רגל שמאל כבר שנתיים'
כאב בכף רגל שמאל כבר שנתיים
16/06/2017 | 18:38
2
15
שלום.
מזה שנתיים יש לי כאב רגל בכף רגל שמאל.

הכאב התחיל כשקמתי בבוקר. הרגשתי עקצוצים קלים ברגל והתעלמתי מהם.
שבועיים לאחר מכן, הכאב נהיה חד יותר עד למצב שהיה בלתי נסבל וכאב כל כך. הרגשתי שהרגל שלי בוערת, עם כאב חד, תחושת נימול ועוד.

שנה וחצי לאחר מכן הכאב פחת באופן דרמתי (כמעט ובכלל לא כואב כמו מקודם) אך ישנה תחושת לחץ על הרגל בעת מאמץ, ועמידה ממושכת על הרגל יכולה לגרום לי להרגיש תחושת צריבה ונימול.

ישן לציין שבעת מנוחה, אין כאב כמעט כלל אך ישנה תחושה קלה של לחץ על הרגל.

האם מדובר בכאב אורתופדי או נוירופתי? עשיתי רנטגן וצילומים והרופא לא מצא שום דבר.

אעריך כל עזרה, תודה רבה.
לצפיה ב-'כמו כן שכחתי לציין,'
כמו כן שכחתי לציין,
16/06/2017 | 18:41
8
הכאב הוא לא רק בכף הרגל אלא מורגש לאורך כל הרגל עצמה. לחיצה על אזור מסויים לא גורמת לי להרגיש כאב.
לצפיה ב-'כאב ברגל'
כאב ברגל
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2017 | 14:46
2
הכאב המתואר נשמע ממקור עצבי. יש צורך לברר בכיוון זה לדוגמא ע"י בדיקת הולכה עצבית EMG כדי לדעת האם יש פגיעה בעצבי הרגל אופיו ומיקום הלחץ עליהם
לצפיה ב-'כאב ברך'
כאב ברך
16/06/2017 | 18:37
1
8
לפני ארבעה חודשים התחילו כאבים שהתגברו עד שלא יכולתי ליישר את הרגל.  לא הזזתי תרתי משמע את הרגל כמעט במשך חודש וחצי. עשיתי mri גב תחתון, בדיקת נוירולוג מומחה לשלילת גורמים אחרים. אחרי חודש וחצי מהתחלת הבעיה עשיתי mri ברך הלכתי לאורתופד ספורט והתחלתי פיזיותרפיה שיישרהלי לי את הרגל.  יש טווח מלא ואני עושה תרגילי חיזוק של הרמת רגל עם משקולת 7.5 קילו, דחיקה ואופניים. ב mri ראו רק גיד מעובה ואמר האורתופד שאולי היה עומס על גיד הפיקה.  הוא עשה בדיקה מכנית ואמר שהכל תקין.
המצב כיום (בערך חודשיים וחצי אחרי בדיקת האורתופד) שכשאר אני עומד קצת או הולך מעבר לכמה דקות מתחיל כאב מתחת לברך שממשיך לכאב עז בשריר התאומים מאחורה וגם כאב מקדימה. הכאב מגיע עד לכף הרגל. בין אבחנה אחרת האם ללכת או לעמוד למרות הכאב העז?  אני משתדל לנסות ללכת כרגיל על אף הכאבים כי זה מה שכולם אומרים וגם כי אין ברירה.
האם בהכרח בכך אני דופק את הסחוס?
לא יודע מה לעשות הלאה?
אציין שאחרי שה פיזיותרפיסט מעסה את הרגל אני מרגיש כמו חדש ועומד והולך כאילו מעלם לא קרה דבר. אחרי שעה הכל חוזר לקדמותו
לצפיה ב-'כאב בברך'
כאב בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2017 | 14:43
2
ממה שתיארת לא ברור לי מקור הבעיה. אם הכאב ממשיך חזור שוב לאורטופד להערכה חוזרת. 
לצפיה ב-'CT - כף רגל, רצועת דלטואיד'
CT - כף רגל, רצועת דלטואיד
15/06/2017 | 23:29
1
9
היי

אפשר בבקשה עזרה בלפענח את תוצאות הסי.טי - מצ"ב תמונה.
האורטופד אמר שמדובר בקרעים ברצועת דלטואיד והפנה אותי לרופא מנתח. האם בהכרח זה דורש ניתוח??

בינתיים עד שאגיע לרופא, אני סובלת מכאבים ברגל, לפעמים מסתם הליכה. גם בלילה קשה לי להירדם כי כף הרגל כואבת... יש משהו שאפשר לעשות כדי להקל?
לצפיה ב-'ממצאי CT'
ממצאי CT
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2017 | 14:39
3
הממצא לא בהכרח מחייב ניתוח. ההפניה למנתח כף רגל היא להתיעצות. צריך להעריך מה המקור המדויק לתלונות ולטפל בהתאם. 
לצפיה ב-'US כף רגל'
US כף רגל
15/06/2017 | 13:42
1
11
שלום
בעקבות גוש בכרית כף הרגל נשלחתי ל- US ע"י רופא משפחה.
להלן תוצאות US:
בבדיקה מכוונת צמוד לפסציה פלנטרית הודגמה רקמה לובולרית בקוטר כ- 18 מ"מ, א-ווסקולרי, בלתי אחידה. הממצא יכול להתאים לפיברומטוזיס פלנטרי.

מה משמעות הממצאים?
לצפיה ב-'US כף רגל'
US כף רגל
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2017 | 14:37
4
הועלתה אבחנה של פיברומטוזיס פלנטארי שהינו תהליך מקומי ברקמת החיבור תחת כף הרגל. לרוב לא כואב. מתאפיין בשינוי איטי מאוד. טיפול נע משמרני ומעקב בלבד, מדרסים, דרך זריקות ועד כריתת הנגע.  
לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:05
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'חשד לקרע במיניסקוס - ברך ימין'
חשד לקרע במיניסקוס - ברך ימין
13/06/2017 | 13:45
1
9
שלום רב,
בבדיקה ידנית של האורטופד יש חשד לקרע במיניסקוס.
הופניתי ל MRI.
האם במהלך התקופה על לצילום מומלץ שאחבוש את הברך?
האם להימנע ממאמץ והליכה מיותרת?
כיצד אוכל להקל על הכאבים ומה בריא יותר לעשות בזמן זה?
מומלץ לשים תחבושת אלסטית?   ....  בתודה מראש.

לצפיה ב-'חשד לקרע במניסקוס'
חשד לקרע במניסקוס
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 12:45
11
התשובות לשאלותיך תלויות בסימפטומים. לדוגמא עם הברך נפוחה וכואבת ומוגבלת ניתן להשתמש בתחבושת אלסטית ולעשות פיזיוטראפיה להורדת נפיחות ושיפור טווחים. 
לצפיה ב-'כאבים בשורש כף היד עבודה מול מחשב'
כאבים בשורש כף היד עבודה מול מחשב
13/06/2017 | 11:03
1
8
שלום
אני עובד בהיי טק מול מחשב כל היום רציתי לדעת
האם עכבר אורוגונמי זה דבר שיכול למנוע ממני כאבים בעתיד כיום אני משתמש בעכבר רגיל
לצפיה ב-'כאבי שורש כף יד בעבודה מול מחשב'
כאבי שורש כף יד בעבודה מול מחשב
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 12:42
3
הרעיון מאחורי ציוד ארגונומי הינו למנוע שימוש לא נכון ומעמיס באיברנו. לפיכך ציוד ארגונומי יכול לעזור במניעה. לדוגמא ניתן להשתמש בפד (לעכבר רגיל) עם כרית סיליקון, המרימה את שורש כף היד מעמדת היישור היתר הנגזרת עליה בעבודה על פד רגיל. 
לצפיה ב-'החלפת ברך????'
החלפת ברך????
10/06/2017 | 23:18
1
10
לפני 5 שנים נפלתי שברתי את הברך, נותחתי, יש לי ברזל תומך ברגל, לא יכולתי לדרוך על הרגל חודשיים היה אסור והיה מכשיר שמונע כיפוף. למרות שעשיתי פזיו טרפיה לא יכולתי לכופף יותר מ60 מעלות, עברתי ניתוח מניפולציה שבעקבותיו יש היום כיפוף של 75 . הרגל כואבת ולא מתכופפת. אני בת 57.5 .לאחרונה הייתי אצל רופא ממוחה בהחלפת ברך הוא אומר שאולי בניתוח יוכל להשיג כיפוף גדול יותר, להרגשתי הוא לא מתלהב להחלפת ברך. מדוע???
אני אמורה לחזור אליו אחרי סי טי חשוב לי להגיע עם מעט ידע.
לצפיה ב-'החלפת ברך לאחר שבר'
החלפת ברך לאחר שבר
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2017 | 09:04
7
במקרי שבר תוך מפרקי כל מקרה תלוי לגופו. כעקרון החלפת ברך היא פתרון לשחיקת המפרק (שמואצת במקרה של שבר תוך מפרקי) הגורם כאבים. יחד עם זאת לאחר שבר הניתוח קשה יותר. לעיתים צריך גם להוציא ברזלים מניתוחים קודמים, יש אילוצי חתכים קודמים, לעיתים סיכוני זיהום יותר שכיחים, ולכן הניתוח מעט יותר מורכב. 
לצפיה ב-'מחפש אורתופד תותח..'
מחפש אורתופד תותח..
10/06/2017 | 20:21
20
שנים של בעיות גב שהחלו בתקופת הצבא, אלונקות וכאלו, והמצב מחמיר מאוד בתקופה האחרונה.
מחפש אורתופד מעולה, שעובד עם קופת חולים כללית, שיעזור לי בצרה צרורה זו..  :(
מישהו יכול להמליץ?  
                                    תודה
לצפיה ב-'שבר במסרק MT5'
שבר במסרק MT5
09/06/2017 | 19:05
1
18
שלום, לפני כחודש נפלתי ושברתי את MT5 השבר הוא דיסטאלי ללא תזוזה/ עם תזוזה קלה.
לאחר כשלושה שבועות עם סד הורידו לי אותו ועדיין לא נראה חיבור לשבר. בהנחיית האורתופד התחלתי ללכת ללא סד. האם זה הגיוני שהרגל תתעייף לאחר עמידה של כרבע שעה? בנוסף יש לי באותה רגל גם הלוקס ולוגוס ופעמים רבות הכאב מוקרן לאיזור העצם הקרובה לבוהן. האם זה בעקבות השבר? ושאלה אחרונה מתי צפוי איחוי לשבר? האורתופד אמר שזה יכול לקרות גם שנים...
לצפיה ב-'שבר במסרק MT 5'
שבר במסרק MT 5
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2017 | 08:59
10
החלמת שבר תלויה בגיל (ככל שמתבגרים יותר לאט) ועוד גורמים אבל כעקרון לוקחת מספר חודשים. בהתאם גם השינוי בצילום הינו איטי. לרוב הצילום הראשוני הוא לוודא שהעמדה של השבר לא השתנתה ורק בהמשך נראה בבירור סימני איחוי. כאבים והתעיפות הגיוניים וצריך לראות מגמת שיפור הדרגתית ולהיות במעקב אורטופד. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

Cancer Hope
Cancer Hope- יש תקווה
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
MFC המרכז לפוריות הגבר
MFC המעבדה לפיריון הגבר

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה