לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1474514,745 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'צילום CT ופיענוח'
צילום CT ופיענוח
19/11/2019 | 15:50
2
הי,
לפני שבועיים ערכתי צילום CT לגב, והמכון אמר לי שיהיה פיענוח לאחר כ 30 יום

הלכתי עם הדיסק של הצילום לאורטופד, והוא סרב להסתכל עליו בטענה שבית המשפט אוסר עליו,
האם קיים איסור כזה?
מדוע?
אתם לא אמורים להיות מומחים בתחום?

תודה אביב
לצפיה ב-'ברכיים'
ברכיים
16/11/2019 | 20:36
3
שלום
אימי קשישה בת 85 סובלת מזה שנים בכאבי ברכיים אין לה סחוסים בברכיים פחדה בעבר לעבור ניתוח, אף כדור שניתן לה עד עכשיו לא עזר לה להקל על הכאב, איך ניתן להקל  על כאבי ברכיים ללא סחוס לאישה מבוגרת?
תודה
לצפיה ב-'המשך ברור CT או MRI האם כדאי?'
המשך ברור CT או MRI האם כדאי?
16/11/2019 | 09:23
8
בבדיקת EMG נמצא רדיקולופתיה כרונית C5 LT
האם יש סיבה להמשיך בברור בבדיקות MRI ו CT או שהעניין מיותר ואפשר פשוט לעשות פזיותרפיה??

לצפיה ב-'2 בלטי דיסק בגב תחתון + בקע דיסק L5-S1 + עקמת בינונית'
2 בלטי דיסק בגב תחתון + בקע דיסק L5-S1 + עקמת בינונית
14/11/2019 | 21:19
13
הייתי אצל אורטופד צבאי והוא התייחס לבקע כלעוד בלט ולפי מה שהבנתי בקע זה בעיקרון פריצת דיסק, האם אני או הוא צודקים? הוא המליץ רק על טיפול תרופתי לשבוע ופיזיוטרפיה, והמשך שגרה כרגיל, האם זה נשמע נורמלי או לנסות אחד אחר?
לצפיה ב-'בקע דיסק + 2 בלטים.. חייל'
בקע דיסק + 2 בלטים.. חייל
14/11/2019 | 21:17
4
הייתי אצל אורטופד צבאי והוא התייחס לבקע כלעוד בלט ולפי מה שהבנתי בקע זה בעיקרון פריצת דיסק, האם אני או הוא צודקים? הוא המליץ רק על טיפול תרופתי לשבוע ופיזיוטרפיה, והמשך שגרה כרגיל, האם זה נשמע נורמלי או לנסות אחד אחר?
לצפיה ב-'כאבים עוצמתיים בברך לחייל'
כאבים עוצמתיים בברך לחייל
13/11/2019 | 09:41
1
12
שלום יש לי ילד בצבא לפני 4 חודשים התחילו לו כאבים מאוד חזקים בברכיים מדובר על כאב שממש משתק אותו הכאב נמצא כל הזמן גם בישיבה גם במנוחה גם בלילה יש לו הרגשה של זרמים חמים בברך וכל הזמן מרגיש סוג של קליק בברכיים עשינו צילום אולטרסאונד ואין כלום מה זה יכול להיות כי הוא משתגע מכאבים ובגלל שלא מוצאים כלום אז אין לו פטורים מכלום רוצה לציין שלפני הבדיקות קיבל פטור ממסע כבד אבל זה לא בדיוק עזר ועוד מציינת שהוא לוחם בחיל הים הרבה נמצא בספינות

לצפיה ב-'כאב חזק בברך'
כאב חזק בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2019 | 18:07
8
כאב שנמצא כל הזמן כולל במנוחה מצריך בירור בשאלת בעיה מקומית או הקרנה. לרוב מתחילים בצילום רנטגן ואם ללא ממצא לשקול מיפוי עצמות (אם ב2 ברכיים) או MRI ברך. סיבה נוספת יכולה להיות הקרנת כאב מבעיה במקום אחר כגון הרגשת כאב בברך שלמעשה קורן מהגב. ניתן לברר ע"י בדיקת EMG. 
לצפיה ב-'כאב בשוקיים'
כאב בשוקיים
12/11/2019 | 13:56
1
8
שלום
בשבוע האחרון אני סובלת מכאבים בשוקיים מקדימה. בעת מנוחה ופעילות. מה זה יכול להיות? לא עושה ספורט
בת 39.....
האם יש סיבה לדאגה? מה זה יכול להיות ? תודה
לצפיה ב-'כאב בשוקיים'
כאב בשוקיים
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2019 | 18:02
5
יכול לנבוע מסיבות רבות מחבלה, מאמץ, עומס, מבנה, מצב עורקים ועוד.
אם מנוחה ומעט כדורים לא משפרים פני לבדיקה. 
לצפיה ב-'Nodular fasciitis '
Nodular fasciitis
08/11/2019 | 09:17
1
4
בעלי ביצע pet ct כחלק ממעקב שיגרתי לאחר הודג'קין לימפומה.
בבדיקה נצפה גוש בגודל 2.2*1.8 על הקשת האחורית של חוליה c1, הוא עבר ביופסיה ואלו הן התוצאות:
Posterior neck, subcutaneous mass,
needle biopsy:
Compatible with nodular fasciitis.
The tumor cells stain for alpha-actin and do not stain for S100, desmin, alpha-actin and beta-catenin.
There is no evidence of malignancy.
Note: Nodular fasciitis is neoplastic process (WHO 2013).

יש לציין שהוא לא סובל משום כאבים.
האם זהו דבר שכיח?
האם יש צורך להסיר את הגידול?  ואם לא איזה מעקב צריך לעשות?
לצפיה ב-'נודולר פצאיטיס'
נודולר פצאיטיס
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2019 | 17:59
4
בכל הקשור לחשד לגידולים שפירים או אחרים נא לפנות לאונקולוג/ המטולוג מטפל. זה מורכב יותר מכדי לתת תשובה אחת.  
 מעט מידע כללי:
לצפיה ב-'שאלה לגבי קבלת מכה מאוטו בשוק התחתון'
שאלה לגבי קבלת מכה מאוטו בשוק התחתון
07/11/2019 | 19:44
1
8
אתמול קיבלתי מכה ממש  קלה ברגל ימין בצד השמאלי של הרגל באיזור התאומים קצת למעלה מאוטו במעבר חציה על ידי נהגת שלא שמה לב ובלמה מהר כשראתה אותי, אני קפצתי מהר הצידה והרגשתי את הפגוש של האוטו נוגע לי ברגל. באותו רגע לא הרגשתי שום כאב , ממש נבהלתי והנהגת ביררה לשלומי והכל הרגיש לי בסדר גמור ללא שום הרגשת כאב או אי נוחות. קצת זמן אחרי זה התחיל להציק לי  באיזור אבל לא בדיוק כאב וזה התגבר גם כשחשבתי על התאונה. בבוקר היום קמתי ורצתי 6 ק"מ ללא שום בעיה. עכשו אני מרגישה קצת אי נוחות באיזור הזה בעיקר ליד הברך, אין סימן כרגע לשטף דם או נפיחות וגם אין לי כאבים ללכת. קראתי שלפעטים בתאונות מרוב אדרנלין לא מרגישים את הכאב. כרגע יש לי כאבים ממש עמומים מדי פעם באיזורים שונים של הברך והשוקיים במיוחד כשאני חושבת על זה.השאלה שלי האם יכולה להיות יותר מסתם מכה יבשה במידה ועברב כבר יממה ואין כאב משמעותי?
אני רצה למרחקים וחשוב לי לשמור על הרלגיים שלי :)

תודה רבה
לצפיה ב-'חבלה בשוק'
חבלה בשוק
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2019 | 17:51
1
כעקרון אם לאחר החבלה אין נפיחות שטף דם או כאב בהפעלה ובהליכה, החשש מנזק משמעותי קטן יותר. במידה ומחמיר או לא משתפר אז להבדק. 
לצפיה ב-'אנטזופטיות בכנפיים של עצמות הכסל'
אנטזופטיות בכנפיים של עצמות הכסל
06/11/2019 | 18:42
1
5
שלום רב,
אמי עברה סי טי אגן בשל כאבים חזקים (בעיקר בצד ימין), שהדגים אנטזופטיות בכנפיים של עצמות הכסל משני הצדדים והסתיידויות במח העצם בכנף של עצם הכסל הימנית. הסתיידויות במח העצם לסירוגין עם ציסטות גרמיות קטנות. 

האם יש טיפול לזה? האם עליה לעבור בדיקות נוספות?
תודה רבה
לצפיה ב-'אנטזופטיות'
אנטזופטיות
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2019 | 17:48
5
אנטזופטיה זו הסתידות באזור מאחז גיד לעצם. מופיע גם עם הגיל. לעיתים קשור למחלות פרקים. כשלעצמו לא מצריך טיפול. לגבי הסתידויות במח העצם- לא ברור לי המושג ויש לפנות לרופא המטפל להבהרה.
לצפיה ב-'בירור ממצא CT צווארי..'
בירור ממצא CT צווארי..
05/11/2019 | 16:00
2
28

שלום :)

עברתי לפני כשבועיים..צווארי ומותני ..רוב הדברים ברורים לי..ניוון פריצות דיסק אוספיטאופט וכו'...אני אחרי ניתוח גב לפני 20 שנה כבר מכיר..לא רע.
יש מילה בעיקר חדשה שהרופא לא הסביר..וזה מטריד אותי...כי לפי דק' גוגל זה גידול או גרורה של גידול ממקום אחר...מכניס לחשש מסויים..

הביטוי : נגע סקרלותי קטן כ 6 מ"מ ב C-1  משמאל ללא שינוי בCT  ע"ש משנת 2015  אנוסטיזיס קטנה.

האנוסטוזיס חדש לי...וגוגל סיבך אותי...מביא אותי מגידול שפיר ועד  אפשרות לסרטן..יקח שאגיע ל מומחה עמוד שדרה...

יש לי מלא מחלות רקע...כולל גידול במוח בעבר...פיברומיאלגיה דלקת מפרקים פסוריאטית ועוד....

אשמח לקבל מידע מה זה עשוי להיות..כי הרופא האורטופד לא אמר זה כלום...רק אמר המומחה יסביר לך...והלחיץ יותר..
:) תודה
לצפיה ב-'ממצא CT'
ממצא CT
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2019 | 17:45
1
8
ENOSTOSIS זה אזור דחוס בעצם. הרוב הגדול ללא משמעות אבל תמיד יש יוצאי דופן. .
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
15/11/2019 | 08:35
לצפיה ב-'ניתוח חוזר לעקמת עמוד השדרה'
ניתוח חוזר לעקמת עמוד השדרה
04/11/2019 | 16:58
7
היי כולם
לפני 10 שנים עברתי ניתוח לתיקון עקמת עמוד השדרה, הוא עבר בהצלחה, אבל מסיבות שלא אפרט פה לא הייתי במעקב אורתופדי.
לפני שנתיים הרגשתי שהעקמת חוזרת, וכשהלכתי לאורתופד הוא עשה לי צילום ואמר שהקיבוע בסדר והכל טוב. בחצי שנה האחרונה הכאבים ממש החמירו ואין ספק שהעקמת חוזרת- האגן עקום, הכתפיים לא שוות בגובה ואחת מהשכמות בולטת יותר מהשנייה. המצב הרפואי שלי (שלא קשור לעקמת) לא מאפשר לי לעשות פיזיותרפיה לגב כמו שצריך, וגם שיטת שרוט לטיפול בעקמת לא יעילה לי. הייתי אצל אורתופד והוא שלח אותי לצילום מיוחד בשביל העקמת והפנה אותי לרופא מומחה.
שמעתי מפיזיותרפיסטים שלפעמים יש לחזור על ניתוחי קיבוע, אבל לא מצאתי באינטרנט אתר שמדבר על הנושא.. מישהו פה עשה/ מכיר מישהו שעשה ניתוח חוזר לקיבוע עמוד שדרה? האם זה עזר או שזה רק סבל נוסף שלאו בהכרח מוביל לתוצאות?
אין ספק שהניתוח היה אחד הדברים הכי קשים וטראומטיים בחיים שלי, ואני לא מתכוונת לחזור על הטעות פעמיים.
לצפיה ב-'סוליות ג'ל'
סוליות ג'ל
03/11/2019 | 04:25
1
6
היי
רציתי לשאול לגבי כל סוליות הג'ל שאני רואים בחנויות, 
אני שואל משני הכיוונים, קודם כל האם יש איזה יתרון בריאותי מניעתי שקשור לגב וברכיים, ומהצד השני אולי זה עלול להזיק?
תודה רבה
לצפיה ב-'אין תועלת מניעתית ידועה. אם זה נוח אז אין מה לחשוש'
אין תועלת מניעתית ידועה. אם זה נוח אז אין מה לחשוש
06/11/2019 | 13:11
לצפיה ב-'היצרות בתוך מפרקי ברכיים'
היצרות בתוך מפרקי ברכיים
31/10/2019 | 20:05
1
7
שלום רב,
אמי עברה צילומי רנטגן של שתי הברכיים בשל כאבים בלתי פוסקים, בעיקר אחרי מאמץ. בפענוח כתוב "היצרות בתוך מפרקי ברכיים". האם הדבר יכול לגרום לכאבים חזקים? הםא יש טיפול לזה ומה דרכי הבירור הנוספות של מקור הכאב? אודה גם על המצלה על אורטופד ברכיים (העדפה לאיזור הצפון, אך גם המרכז מתאים). המון תודה!
לצפיה ב-'צילום ברכיים'
צילום ברכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
04/11/2019 | 13:54
6
היצרות בתוך מפרקי הברכיים בצילום משמעותה שחיקה של הסחוסים (אוסטיאוארטריטיס).
טיפול ינוע מפיזיוטראפיה , ברכיה, זריקה לברך ועד ניתוח. 
לצפיה ב-'כאב באצבעות'
כאב באצבעות
29/10/2019 | 11:35
2
15
ד"ר שלום רב,

לפני כשנה וחצי הרגשתי למשך חודשיים זרמים בזרועות וכאבים באצבעות הידיים. הכאב והזרמים חלפו מעצמם ללא טיפול רפואי. לפני כחמישה חודשים חזר הכאב, מעין תחושת אי נוחות באצבעות האמה ובאצבע המורה (ללא זרמים או כאבים בזרועות), התחושה סימטרית בשתי הידיים, רמת החומרה בשתי הידיים זהה. תחושה של קישיון, אי הנוחות בעיקר מורגשת בכיפוף האצבעות, לא כאב חד, לא כאב המונע ממני להקליד או להתנהל עם הידיים, ללא רגישות מיוחדת לחום או קור. בצעתי בדיקות דם לשלול דלקת שגרונית, ניוונית והבדיקות נמצאו תקינות. הראומטולוג שבדק אותי מאמין שלא מדובר בדלקת, למרות זאת רשם לי Plaquenil 200mg פעמיים ביום, נוטל מזה שלושה חודשים, יש לדעתי שיפור אך אינו ניכר. בדיקת אולטרסאונד לאצבעות יצאה תקינה, בדיקת EMG לכפות הידיים והזרועות תקינות. שיניתי תנוחת שינה, נהגתי לישון על הבטון, עכשיו ישן על הצד או הגב. תחושת אי נוחות היא יום-יומית, יכולה להיות מורגשת בכל שעות היום. עוצמת הכאב אינה משתנה, לעיתים אין כאב. במקביל יש לי כאבי גב משתנים, בעיקר מתחת לשכמות, לפעמים את כאבי הגב אינני מרגיש כלל במשך ימים, לפעמים אני מרגיש כאב גם במנוחה, הכאב לפעמים מצד ימין, לפעמים מצד שמאל. האם כאבי הגב יכולים להיות קשורים לתחושה באצבעות? האם ייתכן שזה קשור לטריגר פויינט? מה דעתך? תודה מראש,

לצפיה ב-'שכחתי לציין. אני בן 43, בריא בסה"כ'
שכחתי לציין. אני בן 43, בריא בסה"כ
29/10/2019 | 11:58
5
שכחתי לציין. אני בן 43, בריא בסה"כ
לצפיה ב-'זרמים בידיים וכאבי גב'
זרמים בידיים וכאבי גב
( לעמוד שלי בתפוז )
31/10/2019 | 13:24
9
כפי שחשבו רופאיך הבירור לרוב כולל מחלות/דלקות פרקים ובנוסף בירור עצבי כגון EMG. 
כאבים באזור השכמות יכולים לנבוע מקומית אך יתכן ובעיה בצוואר גורמת גם לזרמים בידיים וגם לכאבי שכמות. למרות הEMG שהיה תקין צריך לשקול הדמיה צווארית (כגון CT MRI) . 
נקודות טריגר מתקשרות יותר לפיברומיאלגיה וזאת יש לברר מול הראומטולוג. 
לצפיה ב-'אשמח להכוונה '
אשמח להכוונה
26/10/2019 | 23:23
1
19
בת 36 עד לפני כחודש הייתי במכון כושר פעילה עושה ריצה 9 קילומטר...עד שלפני כחודש קמתי לסחרחורת שלא ,הרגישה כורטיגו של קריסטלים....נותר כרגע אי יציבות ראש לא יציב וצוואר.וסחרור..וכאבי ראש אחוריים....משמע כשאני מנסה לעשות פעילות גופנית משהו מרגיש לא נוח בראש והצוואר ואז מייד נוצר לחץ בצוואר שעולה ללחץ בראש מאחורה. בשכיבה על הגב יש זרמים בנקודה מסויימת בבסיס הגולגולת..... מצרפת בדיקת סיטי ראש וצוואר....תודה מראש
לצפיה ב-'CTA עורקי ראש'
CTA עורקי ראש
( לעמוד שלי בתפוז )
28/10/2019 | 13:10
9
הבדיקה הנ"ל לא שייכת לאורטופדיה אלא לכלי הדם במוח. 
יש להמשיך בירור נוירולוג ואא"ג. 
לצפיה ב-'תחליף לבדיקת emg'
תחליף לבדיקת emg
25/10/2019 | 20:29
2
11
שלום רב.
האורטופד קבע לי בדיקת emg
לפגיעת בארכיאל פלקסוס, ונימול באגודל האצבע. הלכתי לemg
ופשוט לא יכולתי לעבור את הבדיקה עקב כאבים ורגישות למכות חשמל.
האם יש בדיקה מקבילה לemg שבודקת דברים דומים ואינה כרוכה בקבלת מכות/זרמי חשמל ?
תודה רבה
לצפיה ב-'EMG'
EMG
( לעמוד שלי בתפוז )
28/10/2019 | 13:04
1
13
הEMG בודק תגובה פיזיולוגית כלומר האם העצבים מתפקדים תקין, ואם לא תקינים אז באיזה אזור הבעיה. 
ישנן בדיקות אחרות הנותנות הדמיה אנטומית כלומר מבנית של איברים (במקרה זה עצבים).
כלומר אפשר לקבל מידע מבדיקות אחרות אבל זה לא אותו מידע. תלוי מה מחפשים. אם זה פגיעה כגון פריצת דיסק צווארי ניתן לבצע MRI או CT צווארי אבל אם מדובר על פגיעה בברכיאל פלקסוס עצמו זה אינו תחליף זהה.
לצפיה ב-'באסה . הEMG ממש עינוי סיני. סיוט. תודה רבה'
באסה . הEMG ממש עינוי סיני. סיוט. תודה רבה
29/10/2019 | 21:42
5
לצפיה ב-'"גולה" כואבת בבוהן'
"גולה" כואבת בבוהן
24/10/2019 | 23:51
1
7
שלום
בשלושה ימים האחרונים כואב לי מאוד בקפל של הבוהן השמאלית. כאשר אני נוגעת אני מרגישה כמו גולה קטנה שכל לחיצה אפילו קלה מכאיבה נורא. אין נפיחות או אודם, רק כאב. אני מסתובבת הרבה יחפה. אני בת 44 ובריאה. תודה מראש על התשובה. דורית
לצפיה ב-'כאבים ו"גולה" בבוהן רגל שמאל'
כאבים ו"גולה" בבוהן רגל שמאל
( לעמוד שלי בתפוז )
28/10/2019 | 13:01
5
אם מלווה נפיחות ואודם יתכן כעדות לדלקת פרקים כגון GOUT
אם מדובר רק בנפיחות נקודתית יתכן ומדובר בגנגליון שהינו מעט נוזל שברח מהמפרק. 
ניתן לפנות לרופא משפחה לברר. 
לצפיה ב-'פיענוח MRI'
פיענוח MRI
24/10/2019 | 16:41
1
13
תלונה- כאבים במפשעה ומפרק צד ימין,פיענוח MRI-* מודגם נוזל תוך פרקי פיזיולוגית דו צדדית * *הופעת PITT PIT קטן משמאל עד 0.4 ס"מ. * אותות חריגים ידועים ובהחמרה באחיזת גידי המסטרינגס מימין ללא קרע מוגדר/ניתוק. * הופעת אותות חריגים באחיזת גיד כלוטאוס מינימום מימין, ללא קרע. * מישורי השומן, השרירים והמבנים הנוירוסקולריים מודגמים שמורים. נזק אינטרסטיציאלי/טנדינוזיס בגיד גלוטאוס מינמום מימין.
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
28/10/2019 | 12:58
4
נזק חבלתי או דלקת בגיד של שריר הגלוטיאוס מינימוס מימין. 
לצפיה ב-'שאלה לגבי בדיקת מיפוי עצמות'
שאלה לגבי בדיקת מיפוי עצמות
24/10/2019 | 13:27
1
11
שלום רב, לפני כחודש וחצי עברתי תאונת דרכים ונשלחתי לבדיקת מיפוי עצמות. האורתופד אליו הלכתי, לא הסתכל כלל בדיסק עם הצילומים והספיק לו לקרוא רק את מה שהיה רשום בממצאים : הדגשה קלה בקליטה באיזור טרסלי דורזלי מקורב בשתי כפות הרגליים. יכול להתאים לתהליך דלקתי ארטריטי או נזק מאמץ, שחיקה. הדגשה בקליטה באיזור הטוברוסיטי הגדולה של ההומרוס כתף ימין, יכול להתאים לתהליך דלקתי, חשוד לבורסיטיס. האורתופד לא היה נראה מודאג, אמר שאלה דברים שעוברים מעצמם ולא נתן שום טיפול. אציין שכן יש לי כאבים באזור כף הרגל ובכתף. אשמח לחוות דעת נוספת, והאם לדעתך עליי לפנות לרופא אחר וכן לדרוש טיפול כלשהו או שאכן אלה דברים שיעברו עם הזמן ולא ניתן לעשות איתם שום דבר?תודה רבה.
לצפיה ב-'מיפוי עצמות'
מיפוי עצמות
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2019 | 14:06
8
הממצאים כעקרון קלים. הם אינם עומדים בפני עצמם אלא תלויים בגילך, בתלונות שלך ומיקומם. 
במידה ויש תלונות על מיקום מתאים לממצא לעיתים יש צורך בהשלמת בדיקה כגון US לגידי הכתף וכו. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום נזקי גוף,תאונות דרכים וביטוח
פורום נזקי גוף ותאונות
עו
עו"ד מייקל עידן
ד
מנהל פורום אורתופדיה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה