לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1426614,266 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'bursitis disorders'
bursitis disorders
16/11/2018 | 17:51
2
שלום. 
אני גבר בן 51, 181/75, בריא בדר"כ למעט עקמת גב קלה שמציקה מידי פעם בגב תפוס.
7בימים האחרונים אני חש כאבים במפרק ירך ימין. קשה בדריכה וקשה במעבר ממצב ישיבה לקימה. בצעתי רנטגן ואולטרסאונד. בשנהם האבחנה שיש לי bursitis (אמרו לי סוג של נוזל בבורסה בירך. לא גדול). נתנו לי ארקוקסיה 90 ליומיים. כאב לא עבר ונתנו לי ארקוקסיה 120. הכאב לא עובר והבעיה המרכזית שאני אמור לטוס לחול בעוד שלושה ימים.
ביקשתי זריקת קורטיזון על מנת לעבור את הטיול בשלום. הרופא טוען שעלולה להתפתח לי סכרת גם מזריקה אחת (ולא בטווח שהיא תפחית כאבים)
אשמח לחוות דעתך
אלון
לצפיה ב-'מי יכול לעזור לי בפענוח'
מי יכול לעזור לי בפענוח
15/11/2018 | 16:56
5
האם קיים נזק לעמוד השדרה הצווארי ?
לצפיה ב-'עזרה בפענוח mri'
עזרה בפענוח mri
15/11/2018 | 01:03
1
9
אשמח לעזרה בפענוח mri צוואר וגב.

לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2018 | 13:36
6
גב- בלט דיסק מתון L5-S1 משיק לשורש הימני. 
צוואר- בלטי דיסק מתונים
כעקרון ללא ממצא משמעותי המרמז על צורך בהתערבות ניתוחית. 
לצפיה ב-'כאבים לאחר שבר באצבע'
כאבים לאחר שבר באצבע
14/11/2018 | 19:15
1
2
שלום, בני בן ה 16 נחבל באצבע במהלך משחק כדורסל, ורק לאחר כשבועיים אובחן שבר באצבע, שטופל עם קיבוע למשך 3 שבועות. היום, לאחר שבועיים מהורדת הקיבוע, וכחודש וחצי לאחר החבלה, עדיין סובל מכאבים באצבע ומקושי בכתיבה. האם זה נשמע נורמלי, ומה משך הזמן הסביר להחלמה מלאה?
לצפיה ב-'כאבים לאחר שבר באצבע'
כאבים לאחר שבר באצבע
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2018 | 13:31
1
חודש וחצי מהשבר צריכה להיות ירידה משמעותית בכאב. 
צריך צילום ביקורת ובדיקת טווחים. 
לצפיה ב-'סיאטיקה וספינינג'
סיאטיקה וספינינג
13/11/2018 | 08:06
1
3
שלום, לפני כשלושה חודשים החלו כאבים חזקים בצד שמאל מהגב התחתון ועד העקב. אני אחרי סיבוב אחד של ארקוקסיה ועשרה טיפולי פיזיותרפיה. בהתחלה היתה הקלה וכעת הכאב בא והולך. השאלה היא האם במקביל אני יכולה להתחיל שיעורי ספינינג או שזה עלול לפגוע / לעכב את ההחלמה?
לצפיה ב-'ספינינג'
ספינינג
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2018 | 13:14
2
אופניים וספינינג פחות מומלצים בבעית גב עם גירוי הסכיאטיק כי יכולים לגרום החרפה. עדיף להמיר לפעילות אחרת 
לצפיה ב-'כאבים חזקים בשריר הירך האחורי'
כאבים חזקים בשריר הירך האחורי
12/11/2018 | 13:02
1
4
היי , 
לאחר אימון בחדר כושר התחלתי לחוש כאבים חזקים שריר שמתחת לישבן ומגיע עד לברך (אחורי)
כגרגע אני לוקח ארקוקסיה שהרופא רשם לי אבל לאחר 3 ימים עדיין אין שיפור בכלל 

מה עוד אפשרי לעשות ?
לצפיה ב-'כאבים מאחורי הירך'
כאבים מאחורי הירך
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2018 | 13:12
2
אם הכאב ממקור שרירי אז מתיחות ונוגדי דלקת ומספר ימי מנוחה לרוב יעזרו. 
אם לא ישתפר גש להבדק כיוון שיתכן לחליפין גירוי של העצב הסכיאטי
לצפיה ב-'כאבי ברכיים'
כאבי ברכיים
11/11/2018 | 14:15
1
10
שלום!
אני בת 18 וסובלת מכאבים ברכיים ברגל ימין ושמאל.
אחי בעט לי בברכיים תקופה ארוכה וכתןצאה מזה ממש כואב לי.
אני בקושי הולכת.עשו לי צילום רנטגן כדי לבדוק אם יש שבר ואין.
חזרתי לאורתופד והוא אמר שיש לי דלקת בגיד להביא לי כדורים.
זה הגיוני שאני בקושי עומדת?
אני ממש סוחבת את עצמי לכל מקום

לצפיה ב-'כאבי ברכיים'
כאבי ברכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2018 | 11:23
7
אם הכאבים זמן רב יתכן צורך להוסיף גם טיפול פיזיוטראפי.
לצפיה ב-'מכה בזרת של הרגל '
מכה בזרת של הרגל
10/11/2018 | 15:09
1
8
שלום,
לפני שבוע כנראה שקיבלתי מכה בזרת של הרגל (אני לא יודעת ממה כי רק כשקמתי וניסיתי לעמוד על הרגל פתאום הרגשתי כאבים מאוד מאוד חזקים בזרת ולא יכולתי לדרוך עליה). האצבע כרגע עם שטפי דם בגוון של בורדו וכחול-סגול וכואב לי ללכת על הרגל הזאת בגלל הזרת. עשיתי צילום והרופא אמר שאין שבר. תוך כמה זמן הכאב אמור לעבור כך שאני אוכל ללכת ללא כאב?
תודה!
לצפיה ב-'מכה בזרת '
מכה בזרת
( לעמוד שלי בתפוז )
12/11/2018 | 11:21
3
כאשר אין שבר אך יש  שטף דם יקח כשבועיים שלושה
לצפיה ב-'כאבים במפרק אגן'
כאבים במפרק אגן
02/11/2018 | 13:05
1
19
בשבועות האחרונים אני מרגיש כאב חד במפרק אגן שמאל כאשר הוא ננעל ואז יש מגבלה בתזוזה שלו וזה מלווה בכאב למשך זמן מה עד שזה משתחרר לבד. עשיתי צילום רנטגן לאזור. אשמח לדעת אם רואים משהו חריג בצילום.
תודה

לצפיה ב-'צילום אגן'
צילום אגן
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2018 | 12:35
10
ככל שניתן לראות אין ממצא משמעותי המסביר את תלונותיך בצילום
לצפיה ב-'תחושת עיקצוצים וזרם חשמלי כואב בכף הרגל'
תחושת עיקצוצים וזרם חשמלי כואב בכף הרגל
01/11/2018 | 12:29
1
14
לכבוד ד"ר רן דורון שלום רב
מזה מס שנים אני עם מדרסים עקב אולפוס ודורבן קטן
בשנה האחרונה יש תחושת עיקצוצים לא נעימה באזור כף רגל שמאל זה מתחיל תמיד מאזור זרת ימין וממשיך לכל כף הרגל.במיוחד במצבי מנוחה או צפייה בטלוויזיה לעיתים זה יהיה לפני השינה וגם אז למספר שעות.מה מומלץ לעשות.? התחושה של צריבה חזקה ברגל או זרם חשמלי לא נעים.האם יש קשר למחלת סכרת ?אבי ז"ל סבל ממנה
בתודה רם
לצפיה ב-'עקצוצים וזרם ברגל'
עקצוצים וזרם ברגל
( לעמוד שלי בתפוז )
01/11/2018 | 13:19
14
בסכרת ישנה פגיעה בעצבים בגפיים שיכולה להתבטא כזרמים, נימול, שריפה. 
ניתן לבדוק מה מקור הבעיה בבדיקת EMG
לצפיה ב-'שבר מאמץ בברך'
שבר מאמץ בברך
31/10/2018 | 10:44
1
13
אובחנתי עם שבר מאמץ בברך שמאל לפני 5 חודשים שטרם חלף
כרגע יש לי כאבים בברך רק בזמן ריצה - בהליכה אין כאבים
איזו בדיקה מומלצת לאיבחון מדוייק יותר
מיפוי עצמות SPECT או MRI
לצפיה ב-'בעיה בברך'
בעיה בברך
( לעמוד שלי בתפוז )
01/11/2018 | 13:16
5
אם מדובר על הברך ספציפית עדיף MRI. 
לצפיה ב-'חופשת גלישה לאחר שבר בצלע שמאל'
חופשת גלישה לאחר שבר בצלע שמאל
30/10/2018 | 14:25
1
6
שלום,

אבחנו לי (צילום רטנגן) שבר בצלע שמאל לפני כשבוע וחצי, וכאשר ניסיתי לגלוש (גלישת שורט בורד/שחיית חתירה) לאחר שבועיים מהיום שבו שברתי את הצלע וכאב לי ממש ממש. עוד חודש וחצי מהיום אני טס לחופשת גלישה שבה אגלוש לפחות 4 שעות ביום ואפעיל אינטנסיבית את החזה.

שאלות:
1 האם זה יש סיכוי שהשבר יתאחה עד אז או שעדיף לדחות את החופשה? אני שוב מדגיש, בחלק משמעותי מהיום אני הולך להפעיל את אזור החזה באופן אינטנסיבי.
2 יש בעיה לעשות ספורט שפחות מערב את אזור החזה כמו שחייה וגלישה לדוגמה: אופניים, הליכה, ריצה)?
לצפיה ב-'שבר בצלע '
שבר בצלע
( לעמוד שלי בתפוז )
01/11/2018 | 13:15
2
הריפוי וכאבים נמשכים כ3 חודשים. לחץ מקומי יהיה רגיש עד אז. פעילות שלא קשורה לרוב אפשר לאחר חודשיים. 
לצפיה ב-'כאב בקרסול'
כאב בקרסול
29/10/2018 | 19:51
1
6
שחקתי טניס ונחתתי כנראה על העקב ונקעתי את הקרסול. לאחר שבוע נשאר לי כאב חזק בעקב בעיקר כשהולכת יחפה.
אני גרה בחו”ל לא רציתי לבצע צילום האורתופד המקומי אמר שזה דורבן.
האם יכול להתפתח דורבן עקב חבלה כזו?
לצפיה ב-'כאב בקרסול'
כאב בקרסול
( לעמוד שלי בתפוז )
01/11/2018 | 13:12
3
פלנטאר פצאיטיס המכונית "דורבן" לרוב נובעת מעמידה או הליכה מרובה. פחות אופייני לאחר חבלה אם כי אפשרי. אם יש ספק ניתן לבצע צילום
לצפיה ב-'בורסת הברך '
בורסת הברך
23/10/2018 | 01:10
1
17
שלום, כבר כמה שנים שאני סובלת מכאב לאורך כל הרגל שמופיע מידי פעם ומופיע כל פעם ברגל אחת בלבד שמופיע גם בלי מאמץ גופניומכאב גב תחתון שגם מופיע לעיתים רחוקות. הגעתי לאורטופד הוא איבחן את הבעיה כדלקת בבורסת הירך והזריק לי סטרואידים לירך. וביקש שאחזור לאחר עשרה ימים לעוד זריקה .השאלה האם ההבחנה הזו מספיקה או נכונה והאם כדאי לבדוק לעומק יותר את הבעיה ?
לצפיה ב-'כאב ברגל'
כאב ברגל
( לעמוד שלי בתפוז )
23/10/2018 | 08:43
8
ישנן מספר אפשרויות שיכולות לגרום לכאב זה. אי אפשר לדעת מכאן מה הנכונה.
אם כבר ניתנה אבחנה ספציפית וזריקה צריך לראות אם תעזור.
במידה ולא תעזור לבצע בירור נוסף. 
לצפיה ב-'חוות דעת רפואית- כף יד'
חוות דעת רפואית- כף יד
21/10/2018 | 20:37
1
10
הי ערב טוב דוקטור.
עקב חבלה, נגרם לי שבר תלישה p1 ביד אצבע 2 (לאחר צילומים שאישרו את זה).
באבחון האחרון הרופא רשם "sprain finger".
הנזק שנגרם לי הוא כתוצאה משבר ולא מנקע.
האם כדאי שאותו רופא ירשום לי חוות דעת רפואית ע"י אבחון שכזה?
לצפיה ב-'חוות דעת רפואית'
חוות דעת רפואית
( לעמוד שלי בתפוז )
23/10/2018 | 08:41
3
כעקרון שבר תלישה לרוב יותר דומה בהתנהגות וטיפול לפגיעה רצועתית (כמו נקע) מאשר לשבר . 
אם השאלה היא משפטית אז צריך לשאול עורך דין. 
לצפיה ב-'פענוח MRI ברך'
פענוח MRI ברך
21/10/2018 | 16:38
1
20
היי,
אני בת 25. מצורפים ממצאי בדיקת MRI ברך שערכתי:

ממצאים:
מודגמת קונטוזיה לשדית באספקט הקדמי של הקונדיל הפמורלי המדיאלי. מודגמת קונטוזיה לשדית מינימאלית בהיקף
האספקט הקדמי של המשטח הטיביאלי המדיאלי. באספקט הקדמי של הקונדיל הפמורלי הלטרלי מודגם פגם אוסטאוכונדרלי
בקוטר 6 מ"מ במישור הצדדי פנימי )חתך 18 סדרה 6( ובקוטר 5 מ"מ בציר הסגיטלי )חתך 23 סדרה 5( עם בצקת לשדית
מינימאלית סוב-כונדרלית בסמוך.
הרצועות הצולבות והרצועות הקולטרליות הודגמו תקינות.
מודגם אות חריג אנכי מינימאלי בהיקף הקרן האחורית של המניסקוס המדיאלי אשר אינו מערב את המשטחים הפירקיים כך
שאינו מוגדר כקרע.
המניסקוס הלטרלי מודגם תקין.
המנגנון המיישר מודגם תקין.
מודגם סדק אלכסוני לכל עובי הסחוס המכסה את הפצט המדיאלי של הפיקה. מודגם פגם לכל עובי הסחוס המכסה את
.) האפקס של הפיקה בקוטר 2 מ"מ במישור הצדדי פנימי )חתך 20 סדרה 7
הפיקה מודגמת בעמדה לטרלית.
מייצבי הפיקה מודגמים שמורים.
הודגם נוזל תוך פירקי בכמות קטנה, ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית .
לסיכום: קונטוזיות לשדיות ונזקים סחוסיים כמתואר.

נפלתי לפני 3 חודשים בדיוק. ממצב של חוסר יכולת לעמוד על הרגל במשך כמעט 3 שבועות, כרגע הולכת, עולה מדרגות ולאחרונה התחלתי גם לרדת.
היה לי את טיפול הפיזיותרפיה האחרון ביום חמישי, והיום קיבלתי את התוצאות. לדעת הפיזיותרפיסט בגלל שתמיד הייתי במגמת שיפור ולא הייתה הדרדרות, אין לי כלום. מצד שני, אני קוראת עכשיו את התוצאות ונבהלת מאוד. אשמח להסבר כמה שניתן...
לצפיה ב-'MRI ברך'
MRI ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
23/10/2018 | 08:39
9
מתוארות חבלות עצם ונזק סחוסי. 
צריך לראות את הMRI עצמו כדי להגיד האם הנזק הסחוסי חמור מספיק להצריך התערבות ניתוחית. במידה ולא , פיזיוטראפיה, תרגול וזמן ישפרו את המצב. חבלות עצם חולפות לאט לאורך מספר חודשים. 
לצפיה ב-'פגיעה בברך'
פגיעה בברך
19/10/2018 | 13:38
4
15

לפני 3 לפני כשולשה שבועות נתפס לי שריר אחורי בשוק השמאלית בצורה אגרסיבית מאוד שאילצה אותי להפסיק לשחק ( קרה במהלך משחק כדורגל )במהלך השבועיים הבאים ולאחר מתיחות ומתיחות , השריר נרגע קצת והכאבים פחתו בצורה דרמתית. המשכתי לשחק כדורגל ולרוץ באופן רגיל. שבועיים לאחר המקרה, במהלך משחק כדורגלת נשענתי על אותה הרגל ולפתע שמעתי "קנאק" והחלו כאבי תופת בברך, ללא יכול לקפל או ליישר אותה ועם כאבים נוראיים בהתחלה. צילום ראשונה הראה שאין שבר במקום ואני ממתין ל MRI אבל אני מאוד מודאג. מרגיש לי כאילו השריר שנמתח לפני כשלושה שבועות - עכשיו נקרע. האם בדיקת MRI ברך יכול לעלות על קרע בשריר הנמצע בשוק? כרגע הכאבים פחתו, אבל אני מרגיש את השריר המדובר מאוד מתוח, כואב, ואני לא יכול לקפל את הרגל יותר מ90 מעלות, או ליישר אותי לגמרי.
לצפיה ב-'פגיעה בברך / שוק'
פגיעה בברך / שוק
( לעמוד שלי בתפוז )
23/10/2018 | 08:36
3
13
בבדיקה קלינית הרופא צריך לאבחן האם הבעיה בשרירי השוק מאחור או בברך.
MRI יכול להראות נזק גידי ושרירי במידה ומכוון למקום הנכון. 
לצפיה ב-'תוצאות MRI'
תוצאות MRI
27/10/2018 | 23:12
2
9
שלום רב ותודה על התשובה.

תוצאות ה MRI נתנו את האבחנות הבאות:
 מניסקוס לטרלי - LM - הקרניים בגובה ואות תקינים. בחלקו הקדמי של הגוף מודגם קרע רדיאלי.  
מבנה גרמי ומפרקי - בגדר הנורמה עם תגובה דלקתית פריקפסולרית פוסטרולטרלית.
נראה נוזל מפרקי בכמות מעט מוגברת
כל השאר תקין ובגדר הנורמה.
אשמח להסבר לגבי דרכי הטיפול המומלצים במצב זה ומה ההשלכות של כל אחד.

לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2018 | 15:42
1
4
מתואר קרע במניסקוס לטראלי. 
הטיפול תלוי בעוד גורמים כולל גילך, האם הכאבים בתלונותיך ובבדיקה גופנית תואמים את אזור הממצא ומוסברים על ידיו. 
בהתאם הטיפול ינוע מטיפול פיזיוטראפי ועד טיפול ניתוחי ארטרוסקופי. 
לצפיה ב-'תודה על תשובתך'
תודה על תשובתך
29/10/2018 | 16:16
לצפיה ב-'אם אר אי כתף'
אם אר אי כתף
17/10/2018 | 12:29
1
13
שלום,
לפני שלושה חודשים החלקתי והיד נמתחה נורא, מאז סובלת מכאבים ביד והגבלה בתנועה. עשיתי אם אר אי ולהלן התוצאות.
אשמח אם תוכל להסביר לי במילים פשוטות מה יש לי בכתף ואיך ניתן לטפל.
תודה
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2018 | 13:53
19
מתוארים חבלה בעצם וקרע חלקי בגיד. 
כעקרון לרוב הטיפול יכלול נוגדי דלקת, פיזיוטראפיה ולעיתים זריקות. במידה והנל יכשלו יהיה מקום לשקול טיפול ניתוחי. 
לצפיה ב-'אי סדירות במינסקוס בMRI,סיבה אפשרית לכאבים?'
אי סדירות במינסקוס בMRI,סיבה אפשרית לכאבים?
17/10/2018 | 01:16
1
8
שברתי קרסול ימין לפני עשר שנים- עשיתי מאמצים בשנים האלה-  אבל הקרסול לא לגמרי חזר לעצמו אז יש דברים שהברך עושה במקום הקרסול- נגיד סולם בטיול אחרי כמה שלבים אפשר לעלות על ברך ימין כשלקרסול נמאס...  ללכת  על האצבעות ועל רגל שמאל-  זה פטנט שנשמר למצבי אין ברירה- אבל זה קורה יחסית הרבה..
לפני 3 שנים התחלתי להתלונן על הברכיים .. בעידוד הרופא במרפאת כאב קניתי ברכיות  ויכולתי להמשיך לעשות דברים  -  עם עלייה במספר התאונות( התקפליות ונעילות של הברכיים  ,   והמון פעמיים שסובבתי את הקרסול..)..

לפני חצי שנה זה הפך לבלתי נסבל , זה הגיע למצב שיש לי מקל הליכה בתיק תמיד כי אחרת אני עלולה למצוא את עצמי לא מסוגלת לרדת מאוטובוס או להמשיך ללכת .. 
כשאני כבר מעיזה לעשות משהו(הליכה של יותר מכמה מטרים אפילו לא רק ספורט) אז הכאב הוא באמצע הברך- יותר בצד הפנימי .. תחושה שיש שם לחץ שהולך וגובר- תחושה מתחת לברך הולכת ונעלמת    פרט לכאב ... בmri כתבו אי סדירות בקרן האחורית של המינסקוס המידאלי ..
מתלבטת אם לגשת שוב לאורטופד? לפני כמה חודשים הוא לא חשב שזאת הסיבה להחמרה במצב של הרגל.. לציין שכשהברך ב-90 מעלות   והקרסול לא על הריצפה  מבחנתי הכאב אפסי (קניתי קב ברך כי  בחודשים האחרונים קורה  מדי פעם שהרגל  שובתת לכמה שעות נייסתי הכל לפני לא עובד  כלום במצב הזה  ..)
לצפיה ב-'כאבים והתקפלויות ברך'
כאבים והתקפלויות ברך
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2018 | 13:50
6
כאשר יש ארועים חוזרים של מעידות וכאבים הבעיה יכולה להיות בתוך הברך או מסביב. לדוגמא חולשה של שרירי הירך יכולה לגרום למעידות חוזרות. אם הMRI אינו מסביר את המצב יש להעריך את השרירים כולל עצבים (לדוגמא בEMG)
לצפיה ב-'MRI מתני בנוכחות ברגים בכתף'
MRI מתני בנוכחות ברגים בכתף
14/10/2018 | 23:54
1
8
שלום,

אחי הופנה ל-MRI עמ"ש מותני, אלא שבכתפו קיימים ברגים שמקבעים את רצועת הכתף שלו (לאחר פריקות כתף חוזרות ונשנות).
האם בכל זאת יכול לעשות את הצילום? האם הדבר תלוי בחומר ממנו עשויים הברגים? האם ישנן מכונות שבהן ניתן (כאשר פלג הגוף העליון מחוץ למכונה) ואחרות שלא?

תודה
ליאור
לצפיה ב-'MRI וברגים'
MRI וברגים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2018 | 16:31
8
אכן תלוי בחור שממנו עשויים ברגים.
כעיקרון ברגים ניתוחיים מהשנים האחרונות אינם מונעים MRI.
אם יש ספק צריך לוודא עם המנתח. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

רעות מרכז רפואי שיקומי
רעות מרכז רפואי שיקומי
פורום כאב
פורום כאב כרוני
ד
מנהל פורום אורתופדיה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה