לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'גיד אכילס קצר'
גיד אכילס קצר
23/01/2017 | 21:12
2
6
שלוב רב
אני בן 17 לפני צבא. יש לי גיד אכילס קצר ואני הולך מעט על קצות האצבעות. צילום לא הראה בעיה מיוחדת.
האם יכולים להוריד לי פרופיל בצבא? האם מאמץ גבוה יכול להחמיר את הבעיה? האם אני יכול להשתתף בקורס הכנה לכושר קרבי?
תודה רבה
ארז
לצפיה ב-'גיד אכילס קצר'
גיד אכילס קצר
24/01/2017 | 09:14
1
4
מה הרקע? האם מדובר בבעיה נילוות כגון CP? 
כעקרון אתה כבר אמור לדעת איך התפקוד שלך בספורט וריצה. אכן מאמץ יכול לגרור בעיה. 
לצפיה ב-'גיד אכילס קצר'
גיד אכילס קצר
24/01/2017 | 21:19
לא. אין בעיות נילוות
לצפיה ב-'פענוח של צילום ברכיים'
פענוח של צילום ברכיים
24/01/2017 | 20:05
שלום רב,

בבדיקת רנטגן לברכיים התוצאות:
מבנה גרמי של העצמות תקין.
רווח מפרקי שמור.
אסימטריה בגובה קו הפרק עם קיצור משמאל,

כשחזרתי לאורתופד הוא אמר לי שייש לי אוסטאוארטריטיס.
שאלתי היא האם זה לא סותר את זה שבפענוח היה כתוב "רווח מפרקי שמור" ?!

תודה רבה
לצפיה ב-'נפיחות במרפק (בורסיטיס ללא חום) לאחר ניתוח בכתף'
נפיחות במרפק (בורסיטיס ללא חום) לאחר ניתוח בכתף
22/01/2017 | 16:22
1
11
ד"ר יקר שלום רב,

אני לא יודע אם הדבר דורש ביקור לבדיקה - אז אני פונה בפורום בתקווה שהמענה הראשוני ירגיע אותי ויהיה מספיק טוב, שכן אני מושבת וספון בביתי.

בן 46, נותחתי ב - 27/12/16 בתה"ש ניתוח שחזור עצם בריח ACJ3 בשיטת וויבר-דאן. הנחיית המנתח היתה כי היד תישאר בתוך מתלה חודש וחצי למעט מספר פעמים ביום בו אני מוציא אותה לצורך מספר תנועות אנכיות למטה ובחזרה כדי שיזרימו דם.

מאחר וצצו לי כאבים במרפק בשבוע האחרון _אולי יותר), אך רק היום שמתי לב לאחר מקלחת כי יש לי נפיחות שם (מצ"ב תמונה) - נראה בעיקר נוזלים/בצקת - או כמו שזה נקרא - בוריסיטיס.

ייתכן שאכן חיככתי את המרפק, בעיקר בשינה, בחודש האחרון, שכן ישן יותר (או על הגב או בתנוחת עובר על הצד בריא - ימין).

יוער כי כבר לקחתי אטופן למשך עשרה ימים וגם אוגמנטין למשך שבעה ימים, שהאחרון היה ללא צורך, כי חששו מזיהום ובסוף מסתבר שהיה לי שפעת שגרמה לחום.

כאמור, השפעת חלפה, ואין לי חום.
המרפק נפוכה, לא אדמומית, ללא מוגבלות בתנועה וכאב סביר, כך שאני לא חושב שיש לי זיהום. פשוט נראית רע, כפי שרואים בתמונה, ולא רוצה, חלילה, שהמצב יחמיר.
(שהיד ישרה זה נראה רע וקצת מפחיד).

מתוכנן לי ביקור במרפאה האורטופדית בתה"ש (רק ב - 05/02/17 ולכן כדי לא להחמיר את הבעיה שואל:

1. האם ייתכן שזה סימפטום לאחר ניתוח בכתף או אולי בגלל התנוחה במתלה או שזה בס"ה צירוף מקרים?
2.כדי להיפטר מזה - האם מומלץ להניח לזה ככה ולעקוב או לעשות קומפרסים משולבים קרח + חום.
3. שמתי תחבושת אלסטית מרופדת - האם מייתרת את הצורך בקומפרסים חמים וקרים, ובמידה וכן, האם אוכל לישון איתה בלילה?
4. כל הנחיה אחרת תתקבל ברצון
אודה על התייחסותך המלומדת שתרגיע אותי, כי גם ככה אני סובל נורא...
איתן
לצפיה ב-'נפיחות במרפק לאחר ניתוח כתף'
נפיחות במרפק לאחר ניתוח כתף
24/01/2017 | 09:12
1
כעקרון ניתוח בכתף לא אמור לגרום נפיחות נקודתית רק באזור האולקרנון. אם נפיחות אז דיפוזית ביד. 
אם האזור לא אדום , ולא רגיש בהנעה הסבירות לזיהום נמוכה. אם כואב או אדום רצוי להבדק.  לא טוב לישון עם אלסטית על המרפק. ניתן לקרר מקומית.
לצפיה ב-'שאלה '
שאלה
22/01/2017 | 18:39
4
מה אתם אומרים על רשת אבידור ומותגי הנעלה שלהם?
עשיתי מדרסים 100 שח אצלם דרך קופת חולים ,האם זה מספיק לכף הרגל והגב ?או שצריך עוד אביזרים לרגלל?
תודה לכם
לצפיה ב-'כאבים בברך'
כאבים בברך
21/01/2017 | 00:44
1
16
שלום קוראים לי שקד ואני בת 16
לפני איזה חודש התחילו לי כאבים מתחת לברך אבל רק עכשיו זה התחזק,
אני גם לאחרונה נפצעתי .
מדד הכאב שלי הוא בשלבים יש ימים שאני לא יכולה לדרוך בכלל .
בבקשה תוכלו לתת לי תשובה?
לצפיה ב-'כאבי ברך'
כאבי ברך
24/01/2017 | 09:07
לא מספיק מידע וללא בדיקה קשה לאבחן במדויק. יכול להיות דלקת גידים או מתיחת רצועות ועוד. כדי לדעת יותר צריך להבדק ולשקול הדמיה. 
לצפיה ב-'ממצאי בדיקת ct'
ממצאי בדיקת ct
18/01/2017 | 16:35
1
23
שלום רב
עברתי שבר במרפק היד גובשה לאחר שנה עדיין חש קליקים בתנועה וכאבים
לאחר בדיקה ct: מספר loose body  באולקרון פוסה ואינטרה ארטיקולריים בין רראש הרדיוס לקפיטלום.
אוסטאופיט קטן אינטרה ארטיקולרי בקפיטלום ללא נוזל מפרקי.האם זה מצריך ניתוח לדעתך
לתשובתך אודה בברכה תומר
לצפיה ב-'ממצאי CT'
ממצאי CT
19/01/2017 | 13:33
10
לאחר שבר מרפק לפני שנה קליקים וכאבים עם ממצא CT של גופים חופשיים בחלל המפרק.
לרוב גוף חופשי במפרק מפריע בקצות תנועה, גורם כאב ומגביר שחיקה במפרק.
במידה והתלונות והממצאים מתאימים הפתרון כעקרון להוציא את הגופים החופשיים בניתוח פתוח או ארטרוסקופי. 
לצפיה ב-'שתי שאלות על כף היד והאגודל'
שתי שאלות על כף היד והאגודל
18/01/2017 | 14:44
6
הי,
מדוע כאשר מכופפים את המפרק הגיסטלי של האגולה-ואחכ מאימים ומורידים אותו בעוד המפרק מכופף-התנועה איננה חלקה כמו כאשר הפרק נמצא במצבו הטבעי?האם זה קשור לאקסטנסורים של האגודל או רק למכופפים?

-והשאלה השנייה-כאשר היד נמצאת בפוזיציה טבעית-האצבע השנייה כבוהה יותר (או מורמת יותר),משאר האצבעות. אשמח לדעת מדוע זה?
תודה רבה
לצפיה ב-'מי מוסמך להכין מדרסים?'
מי מוסמך להכין מדרסים?
12/01/2017 | 19:44
11
לצערי שוק המדרסים בארץ פרוץ ולכן כל אחד יכול על פי חוק למכור מדרסים. יש הרבה נוכלים שלא הייתי רוצה שיתקרבו לרגליים שלי. אך שאלתי: אילו סוגים של בעלי מקצוע באמת מוסמכים לייצר ולהתאים מדרסים באופן אישי?
לצפיה ב-'פריצת דיסק...'
פריצת דיסק...
12/01/2017 | 19:09
1
32
שלום,

אתחיל בזה שאני סובל מכאבי גב כבר שנים. אני בן 45.
לפני כחודשיים פניתי לאורטופד בעקבות הקרנה לרגל שמאל. לא משהו חריף בכלל, אבל בכל זאת לא רגיל אצלי. קיבלתי 3 זריקות (סטרואידים), שבעקבותן לא הרגשתי שיפור מיוחד.
בביקור הבא הופניתי ל CT. עוד לפני שהצלחתי להגיע שוב לאורטופד עם התוצאות, תקף אותי כאב גב חריף מאוד ובמקביל הקרנה לרגל שמאל שמאוד כאבה לי. לא הצלחתי ללכת 3 צעדים. רופא שהוזמן, רשם לי כדורי וולטרן. זה באמת עזר. חזרתי לעצמי...
תוצאות CT מראות בעיה ב L5S1.
אבל התעוררה בעיה אחרת...יש לי נימול/חוסר תחושה מסוים, בחלק אחורי של כף רגל שמאל ! בעקבות כך גם ההליכה שלי לא משהו וישנה גם צליעה קטנה  שכמובן מאוד מפריעה לי.
חזרתי לאורטופד שמצידו הפנה אותי לאורטופד מומחה לעמוד שידרה.
אתמול חזרתי ממנו והוא אומר ש 40% שזה יחלוף לבד. אם לעשות ניתוח- 60% שזה יחלוף.
אני לא במיוחד מתלהב מלעשות ניתוח, במיוחד גם כשהאחוזים לא משהו.
בינתיים פניתי לכירופרקט והתחלתי בטיפול ראשון.

האם יש עוד מה לעשות במקרה כזה ?
יש עוד טיפולים פרט לניתוח שיכולים לעזור ?

תודה מראש.
לצפיה ב-'כאבי גב'
כאבי גב
16/01/2017 | 15:16
18
למעשה מתוארת בעית גב (כנראה פריצת דיסק- לא פרטת) עם לחץ וגירוי העצב המעצבב את הרגל הגורר כאב והפרעת תחושה. לתהליך יש פתרון עצמי באחוזים גבוהים תוך כ3 חודשים. ניתן להקל בסיוע כדורים, זריקות סטירואידים ואף במרפאת כאב זריקה אפידוראלית או בלוק. ניתן גם להסתיע ברפואה אלטרנטיבית כגון דיקור.
ניתוח מבצעים אם יש: חולשה/שיתוק/פגיעה עצבית מתקדמת, הפרעת שליטה על סוגרים (שתן ויציאות) או אם אין הטבה לאורך זמן. 
לצפיה ב-'כאב כרוני בקרסול'
כאב כרוני בקרסול
12/01/2017 | 12:14
1
25
שלום,

בן 40. בריא.

בכל פעם שאני מתחיל תנועת הליכה (בין אם בקימה משינה, או מכיסא לאחר ישיבה של חצי שעה), רגל שמאל חייבת לעבור סוג של התחלת דריכה מבוקרת של כמה וכמה צעדים בקו ישר עד שאני יכול להתחיל ללכת כרגיל. "הדריכה המבוקרת" היא ע"מ להפיג כאב / קישיון של החלק החיצוני של הקרסול, (באיזור הרצועות הפיבורליות להבנתי מהתבוננות במבנה הקרסול. ראה באדום בתמונה), וכאילו לפתוח את התנועה.
אציין כי לפני שנים מספר (10+) סובבתי את כף הרגל פנימה. בזמנו לא הרגשתי צורך לבדוק רפואית, והכל היה בסדר (כולל הרבה ספורט, ללא בעיות), אולם באופן ברור עם השנים התקופות שבהן אני נדרש ל"חימום" הקרסול על כל שימוש שלו על מנת "לפרק" את הכאב / נוקשות, הלכו והתרחבו, עד שלמעשה הן כמעט 100% מהזמן.
לא בטוח שזה מצדיק כרגע התערבות כירורגית מבחינתי, אבל יכול מאד שזה בדרך לשם בעוד כמה שנים, והשאלה האם ניתן לעשות משהו קודם?
תודה.
לצפיה ב-'כאב בתחילת דריכה'
כאב בתחילת דריכה
16/01/2017 | 15:11
11
כאב בתחילת דריכה באופן כללי אופייני לדלקת גידית או בפציה. יש לאבחן (לפנות לאורטופד לבדיקה גופנית ולעיתים הדמיה כגון אולטראסאונד) ולטפל לרוב בפיזיוטראפיה ולעיתים צורך במדרסים.  
לצפיה ב-'כאבי צוואר וגב תחתון'
כאבי צוואר וגב תחתון
11/01/2017 | 11:13
1
14
שלום. אני בת 29, יש לי כאבי גב תחתון וצוואר שהתחילו בצבא. עשיתי צילומי CT ו-MRI, כל רופא אומר משהו אחר וזה נורא מתסכל. חלק אומרים יש בלט ובקע בכל מיני חוליות, חלק אומרים שאין כלום. בכל מקרה אמרו לי שזה לא כירורגי והפתרון יהיה שמרני במרפאות כאב. הצוואר מפריע לי במיוחד כי הוא נתפס לעיתים קרובות ואז זה ממש משבית אותי, אני לא יכולה להזיז את הראש בכלל. הכאבים בגב התחתון פחות מפריעים לתפקוד היומיוני אבל הם תמיד שם, מנדנדים.
אני מתאמנת ועושה פילאטיס וזה עוזר לי. אבל ברגע שאני מתיישבת מול מחשב מתחיל להתפס לי הצוואר ממש תוך כמה דקות! הכסא מדר גב, הרגליים לא באוויר..אני מקפידה לקום הרבה,שום דבר לא עוזר!
לצפיה ב-'כאבי צוואר וגב תחתון'
כאבי צוואר וגב תחתון
16/01/2017 | 15:05
5
אכן מקרה מורכב. לצערי לא יכול להפתר בהתכתבות. ממליץ לפנות למומחה עמוד שדרה או מרפאת עמוד שדרה בבית חולים ולהתיעץ. 
לצפיה ב-'נימול בכתף שמאל'
נימול בכתף שמאל
10/01/2017 | 11:38
1
8
מה עושים? תחושה של זרמים מהכת לצוואר. לא מדובר בכאב.
לצפיה ב-'נימול בכתף'
נימול בכתף
16/01/2017 | 15:02
3
לרוב מדובר בלחץ על עצב. לרוב בצוואר ויתכן בכתף. מצריך בדיקת רופא ובירור לצורך מיקום הבעיה והתאמת טיפול. 
לצפיה ב-'כאבי גב אמצעי/תחתון באמצע השינה'
כאבי גב אמצעי/תחתון באמצע השינה
10/01/2017 | 11:33
1
8
שלום,

אני בת 34 מבנה גוף ממוצע מתאמנת אימוני כח 4 פעמים בשבוע מזה כשנה ובשבוע האחרון החלו לי כאבים בגב האמצעי /תחתון וכאבי בטן באותו קו ורק מתוך שינה. אני נרדמת רגיל ללא כאב ובאמצע הלילה מתעוררת מהכאב וכל עוד עומדת פחות כואב לי מאשר בשכיבה, הכאב עובר לי רק לאחר לקיחת משכך כאבים וכל עוד כואב לי לא יכולה לשכב. בבוקר הכאב בגב נשאר מעומם קצת ומתחיל לעבור לקראת הצהריים וחוזר חלילה. מעולם לא סבלתי מכאבי גב. מה זה יכול להיות. אני עושה ספורט ולא רוצה לעשות נזק...
לצפיה ב-'כאבי גב ליליים'
כאבי גב ליליים
16/01/2017 | 15:01
4
כאבי גב המעירים בשינה צריכים בירור!
בדיקה גופנית, צילום ויתכן הדמיה נוספת
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:47
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'מה זה קומפרסיה חולייתית?'
מה זה קומפרסיה חולייתית?
08/01/2017 | 11:46
1
11
שלום רב, בפיענוח בדיקת סיטי גב נכתב קומפרסייה חולייתית עליונה בגובה D12, D11 עם הקטנת גובה בשיעור 11%.
מה זה אומר?
לצפיה ב-'קומפרסיה חולייתית'
קומפרסיה חולייתית
09/01/2017 | 12:51
3
משמעותה דחיסה בחוליה שזה סוג של שבר בו החוליה נדחסת. לרוב נובע מאוסטיאופורוזיס אצל מבוגרים או במקרה של חבלה גם אצל צעירים. בדחיסה קטנה הטיפול יהיה שמרני ויתכן צורך במחוך לתקופה. בדחיסה משמעותית יתכן צורך בהתערבות ניתוחית. 
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
06/01/2017 | 13:43
5
קיבלתי הפניה למדרסים והלכתי לחנות וראיתי את המותגים של הנעלה שלהם ,ואשמח לדעת עד כמה קניית נעליים מאצלם היא קניה כדאית שאני מקבל את המדרסים מהם? המותג שראיתי הוא AELREX תודה לכם
לצפיה ב-'קרע חלקי בגידי השרוול המסובב'
קרע חלקי בגידי השרוול המסובב
04/01/2017 | 11:14
1
18
שלום,
לפני כחודשיים וחצי נחבלתי בעבודה ובבדיקת האולטרסאונד נמצא כי יש לי קרע חלקי בגידי השרוול המסובב.
נאס עלי כמובן לבצע תנועות מסוימות ולהרים משקלים כבדים.
רציתי לשאול האם יש סוגי פעילות גופנית שמותר לי לעשות שאינם מהווים סכנה להגדלת הקרע בגידים (כמו יוגה, פילאטיס, זומבה וכו').
מאז שנחבלתי אני לא מבצעת פעילות גופנית וזה מאד חסר לי.
לצפיה ב-'קרע חלקי בגיד המסובב'
קרע חלקי בגיד המסובב
09/01/2017 | 12:47
5
רצוי לקבל הפניה לפיזיוטראפיה ושם לקבל הדרכה לתרגול איתם ועצמי. ישנו גם פורום פיזיוטראפיה לקבלת המלצות. 
לצפיה ב-'זריקת אפידורל עם שיקוף'
זריקת אפידורל עם שיקוף
03/01/2017 | 15:04
2
11
אני אמור להיבדק במרפאת כאב בשל כאב מתמשך בכתף וטיפולים לא עוזרים.
נאמר לי שעלי לקבל זריקת אפידורל עם שיקוף.עלי לחשוש?
לצפיה ב-'זריקה עם שיקוף'
זריקה עם שיקוף
09/01/2017 | 12:44
1
5
זה יותר התחום של רופאי הכאב שברובם מרדימים בהכשרה. כעקרון השיקוף עוזר לדייק במיקום ההזרקה. לפני הפעולה יסבירו סיכונים וסיכויים. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/01/2017 | 15:32
1
לצפיה ב-'כאבים בברך ימין בחלק האחורי - ימני בעת ריצה'
כאבים בברך ימין בחלק האחורי - ימני בעת ריצה
02/01/2017 | 00:04
3
22
שלום רב,

אני בן 28, בריא, מתאמן למרתון 10 ק"מ.
כיום אני רץ 8 ק"מ (לאחר אימונים של חודש וחצי) אך לפני כשלושה שבועות - חודש החלו להופיע לי כאבים לאחר ריצה של כ3-4 ק"מ בברך של רגל ימין בחלקה האחורי - צידי (לפי תרשים שראיתי והצלבתי, מדובר בHamstring tendonitis). ממה יכולים להיות כאבים אלה ? האם עלי להשתמש בתכשיר עזר ? כיצד להתנהג ? האם עלי להפסיק לרוץ ?

תודה

לצפיה ב-'כאבי ברך בריצה'
כאבי ברך בריצה
02/01/2017 | 14:29
2
15
כאבי ברך בריצה, בצד חיצוני (לטראלי) שמופיעים באמצע הריצה יכולים לנבוע ממספר סיבות. בין הנפוצות ITB SYNDROME שבו גיד הITB משתפשף על צד הברך. יתכנו גם דלקות גידים נוספות וגם בעיות בתוך הברך. 
הטיפול תלוי באבחנה ויכלול לרוב המרת פעילות (לדוגמא בITB אין בעיה עם אופניים) , כדורים נוגדי דלקת וטיפול פיזיוטראפי. 
לצפיה ב-'המשך לשאלה'
המשך לשאלה
02/01/2017 | 15:01
1
14
תודה על התשובה המהירה.
אני לא מעוניין להפסיק לרוץ שכן אני מתאמן למרתון. 
מה הן הדרכים להקלה על הכאב בזמן הריצה ? אציין כי הכאב לא מורגש כלל לאחר יום וחצי - יומיים. האם יש רצועה כלשהיא שמומלץ לחבוש סביב הברך בזמן הריצה ? 
לצפיה ב-'המשך'
המשך
09/01/2017 | 12:42
7
לא תמיד מה שאנחנו מעונינים זה הטוב עבורנו. אתה יכול לנסות שימוש בברכיה/חבישה אלסטית בזמן הריצה. אם לא נפתר או מחמיר גש להבדק להמלצות ספציפיות. 
לצפיה ב-'פקקת ורידים בגבס'
פקקת ורידים בגבס
02/01/2017 | 14:47
1
12
שלום רב, שברתי 2 עצמות מסרק בכף הרגל ואני עם גבס למשך חודש/ חודש וחצי. האורטופד אמר שיכול להיווצר מצב של פקקת ורידים ןשיש לקבל זריקות למניעה. לא שמעתי על זה ורציתי לשאול מה הסיכוי שזה יקרה? האם זה באמת נחוץ? אני בת 42 בריאה בדר"כ ופעילה.
לצפיה ב-'פקקת ורידים'
פקקת ורידים
09/01/2017 | 12:39
5
ישנם מצבים של סיכון יתר לפקקת ורידים. הם קשורים גם לגורמים ספציפים לחולה כגון גיל ומחלות רקע וגם לפגיעה כגון ניתוח החלפת מפרק או אי מוביליזציה בגבס על רקע שבר בגפה תחתונה. במקרים כאלה נותנים טיפול מניעתי. ככל שהחולה נייד יותר הסיכון מופחת. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מומחה לכף רגל וקרסול
פורום תרומת ביציות
בואו לשאול שאלות ולקבל
ליאת גורדון  -עורכת דין
ליאת גורדון - עורכת דין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה