לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1338313,383 עוקבים אודות עסקים

פורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך >>

לצפיה ב-'כאבים בירך'
כאבים בירך
12/12/2017 | 19:28
1
שלום
אני סובלת כבר שבוע מכאבים בירך שמאל שמחמירים בלילה. עשיתי צילום רנטגן שבו נכתב שהאגן מעט לא סימטרי. מה המשמעות של זה?  תודה

לצפיה ב-'כאבים בברך ימין, לאחר MRI'
כאבים בברך ימין, לאחר MRI
12/12/2017 | 17:04
לאחר חודשים ארוכים של כאבים וטיפול באתופן וארקוקסיה,אובחן לי בMRI "ציסטה גנגליונית צמודה ל ACL ונובעת כנראה תוך סיבי הרצועה. מיקומה הוא יחסית אחורי." 
מה זה אומר ומה הטיפול שיוכל להקל לי על הכאבים?
לצפיה ב-' הזמר לירון עמרם מתארח בתפוז '
הזמר לירון עמרם מתארח בתפוז
12/12/2017 | 15:04

ביום שני, 18.12, יתארח בפורום מצעדים וביקורת מוזיקה לירון עמרם, מוזיקאי ייחודי שזוכה לשבחי המבקרים ו"תגלית השנה" באמצעי התקשורת. שירו ״חלום ישן״ היה השיר המושמע ביותר בגלגל״צ בשנה החולפת.

במסגרת האירוח תוכלו להתכתב עם לירון על ההשפעות המוזיקליות שלו, ההצלחה ברדיו, הקשר המוזיקלי עם אביו ועוד

כיתבו ללירון עמרם על גבי שרשור האירוח כבר עכשיו!

לצפיה ב-'המלצה לטיפול על סמך ממצאי MRI'
המלצה לטיפול על סמך ממצאי MRI
09/12/2017 | 20:59
3
שלום,
מזה כתשעה חודשים אני סובל מכאבים ברגל ימין מתחת לבוהן.
על סמך MRI, לטענת האורתופד ניתן לראות מצב רגישות פלנטרית על הססמואיד הלטרלי (אכן הודגם לי שהעצם צבועה ממש בשחור ביחס לעצם הבריאה).
ההמלצה שנתנו לי היא לקנות מדרסים בהתאמה אישית עשויים EVA רב שעבתי, עם פד מטטרסלי לצוואר מסרק 1 ושקע לססמויד לטרלי וללכת איתם כשישה שבועות ובזמן הזה להימנע מפעילויות ריצה.
רציתי לשאול האם מניסיונך מדרסים כאלה אכן יכולים לפתור את הבעיה ואחריה אוכל לחזור לפעילות רגילה או שחבל בכלל על הכסף לקנות מדרסים כאלה כי העלות פה היאלא נמוכה (1000-1500 ש"ח)? ובנוסף האם מצב כזה אומר שיש כבר שחיקה בבוהן או שעדיין לא?
תודה 
לצפיה ב-'כאב בברך בעצירה מהירה'
כאב בברך בעצירה מהירה
09/12/2017 | 19:28
3
בן 26.

בשבועיים האחרונים יש לי כאב באמצע הברך השמאלית כשאני עושה את הפעולה הבאה:
רץ מהר ואז מנסה לעצור מהר עם הרגל השמאלית. (קורה בכדורגל)

במצבים אחרים הכל בסדר - בין אם אני עומד או יושב או עושה סקוואט (squat) נטול משקל.
*לא* קיבלתי מכה בברך השמאלית, כך שמכה זו לא הסיבה.
עד לפני חודשיים הייתי מתאמן 3 פעמים בשבוע, הרבה סקוואטים ודד-ליפטים, וגם בהם הרגשתי כאבים באמצע הברכיים אחרי מאמץ ממושך, אבל בסקוואטים אזור הכאב קטן יותר יחסית לאזור הכאב שנובע מהפעולה שתיארתי למעלה.

הרגל הימנית מרגישה בסדר (כולל הברך הימנית).

שחיקת סחוס?
אני מפחד להמשיך בפעילות, לא רוצה בעיות, והתור לאורתופד לוקח זמן.
לצפיה ב-'מבקש המלצה למזרן אורטופדי'
מבקש המלצה למזרן אורטופדי
05/12/2017 | 11:03
2
13

שלום לכולם כבר זמן רב שאני מחפש מזרון אורטופדי בשל בעיות גב 
ועדיין אינני מתמצא בבחירת המזרון המתאים ביותר למניעת הכאבים לאחר חיפוש רב נתקלתי בחרת יורוסליפ שאינני מכיר אך מצאתי מזרנים אורטופדיים במחירים מעולים רציתי לדעת האם יצא לכם להיתקל בחברה זו והאם באמת אוכל למצוא שם מזרנים מומלצים ? 
תודה. 

לצפיה ב-'אולי המלצה על כסא קרדיולוגי? ארון בגדים גרנטולוגי?'
אולי המלצה על כסא קרדיולוגי? ארון בגדים גרנטולוגי?
06/12/2017 | 22:56
8
בצע כסף יגרום לחלק מהאנשים לעשות כל דבר. אפילו להבטיח בריאות תמורת רכישת רהיט. או לרמוז לקשר בין תחום רפואי לבין חתיכת ספוג עם קפיצים. לדעתי צריך להעניש אנשים כאלו.
לצפיה ב-'בחירת מזרן'
בחירת מזרן
( לעמוד שלי בתפוז )
07/12/2017 | 13:08
5
הנה קישור למעט מידע בנושא בחירת מזרן
לצפיה ב-'כיצד הייתם מאפיינים את הבעיה בצילום המצ"ב ודרגת חומרתה?'
כיצד הייתם מאפיינים את הבעיה בצילום המצ"ב ודרגת חומרתה?
03/12/2017 | 19:52
1
24
מה הטיפולים הרלוונטים לפתרון הבעיה?
לאיזה תחום מומחיות זה שייך?
לצפיה ב-'צילום'
צילום
( לעמוד שלי בתפוז )
07/12/2017 | 12:56
8
ככל הנראה רצוי לפנות לרופא עור או רופא משפחה
לצפיה ב-'כאבים בברך ימין - פיענוח MRI'
כאבים בברך ימין - פיענוח MRI
30/11/2017 | 20:07
1
39
שלום רב

לאחר תקופה מאד ארוכה של כאבים בברך ימין וטיפולם משמרים (תרופות, פיזיותרפיה, אפוסתרפיה, הידרותרפיה) ששום דבר לא עזר והכאב רק החמיר, ביצעתי MRI לברך ימין. מצ"ב פענוח. המצב נכון להיום הוא שאני בקושי רב הולכת, כאבים ברגל כל היום, גם במנוחה. אודה לקבלת הסבר ל-MRI והאם יש דרך לטפל בבעיה ?
תודה
לצפיה ב-'כאבי ברך ימין'
כאבי ברך ימין
( לעמוד שלי בתפוז )
04/12/2017 | 13:48
9
הממצאים המתוארים בMRI מתרכזים בנזקי סחוס מדור פנימי וציסטות סביב המפרק. ניתן לשקול הזרקות לברך (סטירואידים, חומצה היאלורונית) ואם לא עוזר לשקול החלפה חלקית של המפרק. פני למרפאת ברך. 
לצפיה ב-'האם המצב מצריך ניתוח'
האם המצב מצריך ניתוח
30/11/2017 | 19:27
1
18
הודגם מבנה like cord עבה לא מחובר לגלנואיד רים באספקט הקדמי עליון של הגלנואיד,
היכול להתאים ל- complex buford אך הממצא מחובר לסדק ורטיקלי בלתי סדיר בלברום העליון המהווה SLAP.
התפשטות ה- SLAP בכל האורך של הלברום האחורי כמעט עד 6 k'ocloc( קרע בבסיסו ו- substance.)
אין עדות ל- avulsion לברלי אחורי וברור.
הלברום הקדמי אמצעי תחתון שמור.
ה- pouch axillary בצורה תקינה ללא חשד לנזק רצועתי גלנו-הומרלי תחתון מסוג HAGL.
הרצועה הגלנו-הומרלית העליונה שמורה.
אין עדות לפגם עצם מסוג היל-זקס או bankart bony.
הגידים המסובבים שמורים, ללא הדגמת קרע או שינויים טנדינוטים )סופרה, אינפרה ספינטוס וסב-סקפולריס(.
הגיד הביצפס הארוך תקין לכל אורכו ב- groove biccipital ,באספקטו הפרוקסימלי עד חיבורו עם הלברום העליון.
המפרק והיחס האקרומיו-קלביקולרי שמור.
אין עדות לבורסיטיס סב-דלטואידית.
סיגנל השלד מודגם תקין.
לצפיה ב-'ממצאי הדמיה'
ממצאי הדמיה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/12/2017 | 13:42
19
להחלטה על ניתוח צריך גם בדיקה פיזית, לדעת מה טיב הכאב וההגבלות ואיך הגיבו לפיזיוטראפיה. בנוסף פגיעת הSLAP ללא תלישה ברורה ולכן צריך להסתכל על ההדמיה. פנה למרפאת כתף. 
לצפיה ב-'צילום כפות הרגליים '
צילום כפות הרגליים
29/11/2017 | 13:01
1
14
היי אני עתידה לעבור ניתוח בע"ה בכפות הרגליים בגלל שיש לי  אצבע אצבע מולד, עברתי צילום ואני הייתי רוצה לשאול מה   זה אומר רשום "ללא עדות לתהליך ליטי או בליסטי בעצמות, המרווחים המפרקים שמורים"
האם יש  לניתוח? 
לצפיה ב-'צילום'
צילום
( לעמוד שלי בתפוז )
30/11/2017 | 13:02
26
מה שרשום אומר שאין גידולים או שחיקה. 
לצפיה ב-'פציעת ספורט- שבר בצלע'
פציעת ספורט- שבר בצלע
29/11/2017 | 01:06
1
4

ערב טוב,
אני מתאמנת בסוג של אקרובטיקה, די אינטנסיבית (6 פעמים בשבוע). למותר לציין שזה דבר מרכזי וחשוב בחיים שלי ולכן הפציעה מאוד (מאוד) מדכאת... אני אודה לעצתכם.
טיפה רקע: לפני כמעט שלושה שבועות נפגעתי באימון (לא זכור לי בדיוק איך) והתחילו לי כאבים באיזור החזה העליון. בהתחלתה חשבתי שמדובר בקרע בפקטורליס מיינור, ושני רופאים גם אבחנו כך (רופא מוקד חירום של הקופ"ח ורופאת משפחה). 
המשכתי להתאמן עם זה (השתדלתי להימנע מהידיים אבל המשכתי), בדיעבד אולי עשיתי עוד קצת נזק..
בסופו של דבר הגעתי לפיזיותרפיה (במרפאת מומחים פרטית), עשיתי שני טיפולים, ורק אחריהם עשיתי אולטרסאונד וגיליתי שיש שבר בצורת מדרגה בצלע (אני חושבת שב-4). 
העניין הוא שהפיזיותרפיסטית לחצה מאוד חזק, גם על העצם. הכאבים התגברו משמעותית אחרי הפיזיותרפיה. 
אמרו לי שלוקח 6 שבועות לאיחוי, והשאלה היא ממתי סופרים? יכול להיות שהיא החמירה את השבר וצריך להתחיל לספור מאז הטיפול האחרון? הפיזיותרפיסטית אמרה שלא, אלא מאז האימון האחרון, כי היא לקחה בחשבון שאולי יש שם שבר. מצד שני, עובדה שהכאבים החריפו משמעותית אחרי הטיפול שלה, והיא כן לחצה מאוד חזק..
כמו שציינתי, מדכא אותי מאוד להיות מושבתת לכ"כ הרבה זמן. זה היה דבר מאוד מרכזי וממלא בחיים שלי, ולכן ההבדל בין עוד שבוע לפחות שבוע קריטי בשבילי (הפיזיו' הייתה שבוע אחרי האימון האחרון).

שאלה נוספת- התחלתי לעשות בינתיים קצת תרגילי רגליים בחד"כ (מכשירי רגליים, סקווטים, סטפר). אני לא עושה באופן ישיר כלום עם הידיים ולא מרימה משקל, אבל זה עדיין מאיץ ומעמיק לי את הנשימה, ומזיז טיפה את איזור בית החזה. יש בעיה עם אימון כזה?

תודה רבה,
נאווה

לצפיה ב-'שבר בצלע'
שבר בצלע
( לעמוד שלי בתפוז )
30/11/2017 | 13:01
5
החלמה של שבר בין 6 שבועות ל3 חודשים מהפציעה. בהחלט יתכן כאב לאחר לחץ באזור. אימוני רגליים אם לא מכאיבים מאוד אין בעיה לעשות. 
לצפיה ב-'עזרה בפענוח תוצאות MRI קרסול בבקשה'
עזרה בפענוח תוצאות MRI קרסול בבקשה
28/11/2017 | 23:41
1
5
שלום.
אני שנתיים וחצי לאחר תאונה. היה לי חשד לשבר. וקרע ברצועת ATFL.
עשיתי MRI לפני שבועיים ולהלן התוצאות:
עמדה תקינה של העצמות במפרקים.
לא הודגמה בצקת לשד העצם או שברים.
הודגם נוזל מעט מוגבר באספקט אחורי של מיפרק טאלו-קלקנארי ומיפרק סובטלארי לטראלי בתוך סינוס טארזלי.
נוזל מעט מוגבר בסינוביאה של הגידים הפרוניאליים וטיביאלי אחורי.
רצועת ATFL לא הודגמה.
PTFL שמורה.
מרכיבים שלח רצועת דלטואיד שמורים.
חיבור תקין של גיד אכילס ופאסיה פלנטרית.
גידים אקסטנסטוריים קידמיים תקינים.
באזור תעלה טארזלית לא הודגמו ממצאים חריגים.
לסיכום:
קרוב לוודאי מדובר בקרע כרוני של ATFL.
נוזל בכמות קטנה בגידים פרוניאליים וטיביאלי אחורי.
נוזל באספקט אחורי של מפרק טאלו-קלקנארי אין לשלול מישני לחוסר יציבות.
יש לי שתי שאלות בבקשה.
1. מה זאת אומרת רצועת ATFL לא הודגמה? (יש התייחסות לרצועה בסיכום)
2. מה בדיוק אומר הפענוח? מה זה נוזל מוגבר שיש לי במספר מקומות  ומה זה אומר קרע כרוני? 
לצפיה ב-'MRI'
MRI
( לעמוד שלי בתפוז )
30/11/2017 | 12:57
7
רצועה שלא הודגמה כלומר חשד לקרע.
קרע כרוני כלומר קרע לא חדש שסביר להניח שלא יתחבר.
נוזל מוגבר כתגובה לבעיה כגון אי יציבות, עומס, שחיקה וכו. 
לצפיה ב-'צילום רנטגן'
צילום רנטגן
28/11/2017 | 19:29
1
15
יש לי כאבים בירך ובישבן.(צד שמאל).
צילום רנטגן אגן: צללים סקלרותיים בכנף הכסל משמאל, ובעצם הפוביס מימין - איים גרמיים? הסתיידויות אחרות?
האם זה ממצא מדאיג?
לצפיה ב-'ממצאי רנטגן'
ממצאי רנטגן
( לעמוד שלי בתפוז )
30/11/2017 | 12:54
7
כעקרון נשמע ממצאים שפירים. צריך לחזור לרופא ששלח
לצפיה ב-'מוצר לשחרור לחץ בצוואר ...'
מוצר לשחרור לחץ בצוואר ...
26/11/2017 | 14:10
2
13
אשמח לדעת האם המוצר שבתמונה (ובקישור) ״שווה משהו״ ?
האם מסוכן ?
אין לי בעיות בד״כ אבל אני עובד הרבה במשרד .
בן 60 ללא בעיות מיוחדות 

תודה מראש
לצפיה ב-'מוצר'
מוצר
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2017 | 15:07
1
10
לרוב המוצרים אין תיקוף רפואי במחקרים....
לצפיה ב-'תודה, מפרסמים שם שיש אישור FDA ...'
תודה, מפרסמים שם שיש אישור FDA ...
27/11/2017 | 19:50
2
לצפיה ב-'בעייה זמנית בברך - התייעצות לגבי התנהלות בינתיים...'
בעייה זמנית בברך - התייעצות לגבי התנהלות בינתיים...
26/11/2017 | 11:28
2
18
אני אחרי MRI ולפני ניתוח לתיקון.
משהו עם "מיניסקוס לטרלי # מודגם קרע אורכי אנכי פריפרי שמגיע ל שמטח המפרגי התחתון בקרן האחורית של המיניסקוס". 
(לא מפרט, קודם נראה אם צריך, ואם יש מי שיענה)
בינתיים, ברוב הזמן אין לי שום בעיה, מתפקד מלא, כולל מאמץ מתמשך ולא קטן (האורתופד המליץ להימנע, אז אני נמנע).

בערך פעם בחודש, אתמול פעם שלישית, בתנועה לא מאמצת של הברך, אני מרגיש קנאק, ולא יכול לדרוך על הרגל בכלל.  חוץ מזה תנועתיות מלאה, אין כאבים למעט בנסיון לדרוך... 
עם ארקוקסיה ו- רדיאן B, עיקר הכאב עובר תוך 24 שעות בערך, ועל הנקודה הזו אני מבקש להתייעץ - בזמן ההחלמה הזו, מה עדיף לרגל, מנוחה או פעילות?

לא מצליח להבין בעצמי, וקשה לי להגיע או לברר עם האורטופד.

תודה, דב
לצפיה ב-'מה בינתיים'
מה בינתיים
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2017 | 15:06
1
12
להבנתי אתה בשלב המתנה לניתוח ויש ארועי כאב וקנאק בברך. מומלץ להמנע ממאמצים בינתיים. 
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
27/11/2017 | 17:12
2
לצפיה ב-'עכבר ארגונומי'
עכבר ארגונומי
25/11/2017 | 07:26
1
7
בעיה בכף יד תסמונת התעלה הקרפלית, איזה עכבר ארגונומי למחשב מומלץ אנכי או אופקי.
אשמח לתגובה.
טליה
לצפיה ב-'עכבר'
עכבר
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2017 | 15:04
4
מומלץ שימוש בפד עם כרית סיליקון המרימה את שורש כף היד. אם לא אז לנסות עכבר אנכי
לצפיה ב-'כאבי תופת ברגל ימין'
כאבי תופת ברגל ימין
20/11/2017 | 22:27
1
36
לפני 3.5 שנים עברתי ניתוח ברגל שמאל בחיבור הירך לאגן.
בעקבות הכאבים ברגל ימין עברתי mri בירך ימין.
להלן המימצאים.

מה המלצתך ?
לצפיה ב-'כאבי ירך ימין'
כאבי ירך ימין
( לעמוד שלי בתפוז )
23/11/2017 | 13:34
13
בMRI מתוארים שינויים ניוונים/שחיקתיים בסחוס מפרק הירך. הטיפול ינוע מפיזיוטראפיה, נוגדי כאב, ועד ניתוח החלפת ירך. בתלות בבדיקה הגופנית, משך התלונות, גילך , טיפולים קודמים וכו. 
לצפיה ב-'תוצאות CT'
תוצאות CT
20/11/2017 | 16:16
1
19
שלום רב
אני מאובחן עם דלקת פרקים ניוונית.
עקב כאבי כאב ואגן הירכיים עשיתי CT מחשש לפריצת דיסק וקרינה
בפיענוח נכתב לי כך
בגובה L4-L5 בלט דיסק נרחב לוחץ על השק התקאלי.
לסיכום
דיסקופתיה L4-5 
אין עדות לפריצת דיסק מותנית.
יש לי כאבים תוך כדי הליכה באגן גם כאשר אני עולה מדרגות.
שאלתי האם התוצאות מסבירות את מקור הכאבים או שעלי לבצע בדיקת MRI 
יכול להיות שעקב הדלקת פרקים שיש לי זה גם משפיע?
תודה מראש.
לצפיה ב-'תוצאות CT'
תוצאות CT
( לעמוד שלי בתפוז )
23/11/2017 | 13:28
6
הדיסק המתואר בL4-5 יכול להסביר את הכאב. גם שינויים על רקע מחלת הפרקים במפרקי האגן ועמ"ש יכולים לגרום לכאב. 
לצפיה ב-' ניתוח של שבר טיביה וקיבוע עם מסמר'
ניתוח של שבר טיביה וקיבוע עם מסמר
20/11/2017 | 13:57
1
12
  20/11/2017 | מאת קטיה

שלום, לפני חודש וחצי עברתי ניתוח באיכילוב, שבר טיביה ברגל שמאל בגישה סופרא פטרלית באמצעות מסמר תוך לשדי. נעילה פרוקסימלית ודיסטלית. האם מותר לי להוריד שער בלייזר, בקרן אור ברגל הזאת? יש הגבלות כלשהן לאדם שעבר ניתוח כזה?

לצפיה ב-'לאחר קיבוע עם מסמר לשבר טיביה'
לאחר קיבוע עם מסמר לשבר טיביה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2017 | 15:24
9
כדאי להמתין מעט להתקדמות ההחלמה, ירידת נפיחות וכאב ושיפור טווחים. כעקרו בהמשך לא אמורה להיות מגבלה. 
לצפיה ב-'מבנה גרמי- בלתי סדיר'
מבנה גרמי- בלתי סדיר
19/11/2017 | 21:24
1
9
שלום רב, בבדיקת אולטרה סאונד בכתף נמצא ,1- מבנה גרמי בלתי סדיר.
2, TENDON SUBSCAPULARIS- הדגמה תקינה עם בצקת של הבורסה הצמודה,
מה משמעות הממצא?
לצפיה ב-'תוצאות אולטרה סאונד'
תוצאות אולטרה סאונד
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2017 | 15:21
6
רושם לדלקת בבורסה ( "בורסיטיס" ), כמובן בתלות להתאמה בבדיקה גופנית. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
מומחה לאורתופדיה, רופא בכיר בשירות לרפואת ספורט, החטיבה האורתופדית

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

בלה באצ'י- ישראל, חני לובל
רוצה להישאר צעירה ויפה?
ד
מומחה לכף רגל וקרסול
פורום אוטיזם- גישה ביו רפואית
היכנסו לפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה