לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
עדכן
פורום אופני כביש
אופני כביש: זרימה, שקט, מהירות, מאמץ, יופי, קלילות, חיים. מי שלא רכב על אופניים קלי משקל, עם צמיגים דקיקים, כאילו לא רכב מעולם. אופני כביש, הם אופני המירוץ שהכרתם כילדים, שולטים ברמה בעולם האופניים כבר יותר ממאה שנים וימשיכו לשלוט גם בעתיד... בפורום אופני כביש תמצאו משוגעים לעניין, המנסים לנווט את דרכם במציאות התחבורה הקשה של ישראל. הפורום עוסק גם במרוצי האופניים העולמיים, ובראשם הטור דה-פראנס. היכנסו אלינו ולא תצטערו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופני כביש

אופני כביש: זרימה, שקט, מהירות, מאמץ, יופי, קלילות, חיים. מי שלא רכב על אופניים קלי משקל, עם צמיגים דקיקים, כאילו לא רכב מעולם. אופני כביש, הם אופני המירוץ שהכרתם כילדים, שולטים ברמה בעולם האופניים כבר יותר ממאה שנים וימשיכו לשלוט גם בעתיד... בפורום אופני כביש תמצאו משוגעים לעניין, המנסים לנווט את דרכם במציאות התחבורה הקשה של ישראל. הפורום עוסק גם במרוצי האופניים העולמיים, ובראשם הטור דה-פראנס. היכנסו אלינו ולא תצטערו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*** אין לפרסם הודעות קונים/מוכרים או הודעות מסחריות ללא אישור המנהלים ***
המקום הנכון
לכל מה שקשור באופני כביש. טיולים, מירוצים, אימונים וסתם חוויות.
הודעות שאינן בנושא הפורום - ימחקו ללא התרעה.
לאתרים נוספים שכדאי לבקר בהם - לחצו על הלינק

המשך >>

לכל רוכבי הכביש שאכפת להם !
28/05/2016 | 19:45
12
247
לכל הרוכבים
לאחרונה נוסף שמה של טלי פינק ז"ל - טריאתלטית ואשה מדהימה- לרשימה של רוכבים צעירים שנדרסו על הכבישים בישראל  http://bit.ly/1UbPCOf
את הקטל הזה צריך להפסיק!!!
עמותת "ישראל בשביל אופניים" ומשפחת שניאור חשין יצאו בקמפיין "שים לב לרוכב" המופיע כבר כשנה בפייסבוק.
 אני פונה אל כל אחד מכם לעזור לנו לארגן את כנס "רוכבים בטוח 2" - סיעור מוחות שידחוף את הקמפיין הזה קדימה ויתווה את הדרך שלנו לעתיד.
כל מי שמעונין להשתתף בכנס או לתרום מהידע והנסיון שלו בנושא בטיחות רכיבת הכביש מוזמן לכתוב לי aresh@netvision.net.il
בברכה,
דר' אבנר רשף

חשוב מאד צריך להצמיד .
28/05/2016 | 20:57
87
גם חבר פורום נדרס קשה - כדי ליצור מודעות הדרך היחידה ...
29/05/2016 | 13:51
171
שניראת  לי  כדי ליצור השפעה להגיע לפריים טיים בערוצים שיש להם רייטינג .

לשדר תשדירי שרות והסברה ספציפים  לרוכבי אופנים / ולנהגים לגבי כללי התנהגות ,נראות ,והתחשבות בכביש .
לשדר בפריים טיים בתדרות עולה הרבה כסף - לזה צריך תורמים .

יש אלפי רוכבים  אבל אין להם כוח  לעשות כלום .
בארץ רק מי שמאורגן יכול  להשפיע ע"י יצירת כוח  אחרת לא סופרים אותו .

בהזדמנות זו אם משהוא יודע על מצבו של  - nachshon4
שנפצע קשה לפני כ 3 שבועות  ליד גבעת עדה .

אריה סדובניק
מתים בשוליים
29/05/2016 | 15:01
7
143
שלום לדר' רשף ולקוראים,
ישנה מסורת בעולם להנציח ארוע דריסה של רוכב אופניים על ידי גלעד מאופניים לבנים. אפשר למצוא דוגמאות רבות ברשת ל Ghost Bike.
גם לזכרה של טלי פינק כבר קיים גלעד שכזה בכביש 40 בדיוק במקום התאונה.
לדעתי, אם בכבישי הארץ יצוצו להם גלעדים דומים, גם לזכרם של קורבנות העבר, תגבר המודעות לרוכבים בשוליים וייתכן שיווצר שיח ציבורי בעיניין.
רכבו בזהירות !
ניר בויום
אח של טלי פינק

מרגש. עברתי שם בשבת. אנחנו צריכים מתנדבים כדי לעשות מעשה !
29/05/2016 | 20:39
6
54
מתוך 160 כניסות לפוסט אפילו אחד לא פנה אלי עדיין !
29/05/2016 | 20:42
5
97
כמו שנאמר: פורום פקה-פקה
בזה אנחנו חזקים
הפורום הזה מזמן איבד את ערכו...
29/05/2016 | 21:53
4
104
מספר המשתתפים בפורום הולך ויורד והוא ברובו למקצוענים בלבד.
אני הרבה שנים קורא (כותב מעט.) את הפורום ושמתי לב  שהחובבים המתמידים ברכיבה ממעטים בכתיבה ומספרם הולך ויורד!!!
לגבי הבטיחות בכביש יש צורך בקשרים בתקשורת, היה פעם יב"ע בהארץ ומסיבה לא ידועה לי הוא כבר לא שם...
פעם דני רופ היה מביא תחזית מז"א לרוכבים לפני שבת וגם זה נעלם!
רק מודעות תקשורתית רחבה לרוכבי האופניים תביא קצת ישועה לרוכבים.
גם רוכבים ידועים ובעלי קשרים כמו יוסי מלמן ,חנוך מרמרי ושאול אריאלי לא תורמים את חלקם בתקשורת למען רוכבי האופניים.
 ובכלל,יש לטפל בתרבות הנהיגה של הנהגים הישראלים כי זה מוקד הבעיה.
 מס' תאונות הדרכים עולה כל הזמן גם בלי קשר לאופניים!
  רק שר התחבורה מתגאה בתשתיות שניבנות רובן בטיפשות רבה (בעיקר, שדבר ראשון בכל סלילה חדשה חוסמים את השוליים במחסומי בטון!!!)שגם מסכנת את הנהגים והרוכבים במיוחד!!!
בתקווה לעתיד טוב יותר...
מהרגע שהבנתי כי למרבית רוכבי הכביש אין שום ענין בבטיחות
29/05/2016 | 23:00
3
113
עשיתי חשבון פשוט תועלתני קר , והפסקתי לרכב .
מצבי כרגע טוב יותר ממצבם של אותם אלו שכבר לא כאן היום .
גם להם ענין הבטיחות לא בער יותר מדי כי אחרת היו קמים ועושים מעשה .
היום כבר הם לא יכולים לעשות , אז ממי שעדין רוכב אני לא מצפה לדבר.
את החשבון שלי עשיתי ועברתי לתחביב אחר מסוכן פחות .
אלו החיים מצער מקומם עצוב .
אבל למי שלא איכפת מעצמו שלא יצפה שמישהו יקום ויעשה משהו עבורו ....
אני גם כמעט לא כותב בפורום הזה יותר ....
לא הגזמת קצת?
30/05/2016 | 11:26
2
79
בחרת לאפסן את אופני הכביש - סבבה לך
תחביב מסוכן? מי שרוכב כביש לא אכפת לו מעצמו?
אתה קורה מה שכתבת לפני שאתה לוחץ על "שלח"?
ספירה חוזרת: 2 התנדבו לפעולה מתוך 220 כניסות (0.9% צדיקים!)
30/05/2016 | 21:04
43
אשמח לכל מתנדב נוסף למאבק על מקומנו על הכבישים - השתתפות בכנס, עצה, רעיון, תמיכה כספית, תמיכה מורלית
למעבירים את כתובות המייל שלהם יישלחו הזמנות לכנס "רוכבים בטוח 2"
דר' אבנר רשף
לא !
30/05/2016 | 22:02
40
לא הגזמתי בכלל !
תומך ומבקש להוסיף
31/05/2016 | 01:02
1
35
גם יוזמה קודמת בפורום זה מלפני שנתיים שלוש ובאותו עניין, לא הביאה לצערי לתוצאות מעשיות. למרות זאת צודק איילון 22, אסור להרפות מהנושא. לדעתי, במקום לנסות ולקבוע כללים לאחרים כדאי שנתרכז תחילה בעצמנו, נקבע כללים מחייבים לנראות ולבטיחות הרכיבה, לאחר שניישם, נוכל אולי לדרוש גם מאחרים. אני מציע להעביר לכאן את הדיון מאולם כנסים אליו יגיעו לכל היותר 10-15 משתתפים, כך אולי נוכל לגרור לדיון ואל הפורום חלק מאותם אלפי רוכבי הכביש הנצפים בדרכים בסופי שבוע וממעטים להשתתף כאן, אולי בגלל חוסר עניין בתחרויות מקצועיות בעולם. (לאיילון 22, בכל מקרה מעמיד עצמי לרשותך - zeevros@gmail.com

תודה. אסור לנו להניח לנושא
31/05/2016 | 09:02
8
קטע 19 - מהפך בג'ירו
27/05/2016 | 19:06
11
152
אסטבן צ'אבז עלה לראש הדרוג הכללי, ניבאלי שני וון קרויסוויק, שנראה בטוח מאוד בחולצה הוורודה, ירד למקום השלישי, לאחר שנפל בירידה מהעלייה המרכזית של הקטע היום ורכב בבדידות מזהרת את רוב הקטע עד העלייה האחרונה. אילנור זכארין שדורג חמישי ורכב חזק בקטעים האחרונים, נפל באותה ירידה נפילה מכוערת ומאוד מדאיגה, שהתבררה בהמשך כפחות קשה ממה שנראה לראשונה ופונה לבית חולים.
לדעתי, הכישלון ההולנדי הוא בראש וראשונה של המנהל הספורטיבי של לוטו יומבו במרוץ, העונה לשם יאן בוון (BOVEN Jan). היה ברור שברגע שרוכב מהדרוג הכללי ילחץ על פדלים בעלייה המרכזית של הקטע, כל רוכבי לוטו יומבו יתאדו. במצב כזה לא משנה אם בקטע הראשון של המרוץ רוכבים ליד ון קרוייסוויק 6 רוכבים מקבוצתו או 4 רוכבים, יש לזה בדיוק אותו אפקט. המנהל ההולנדי היה צריך כבר לפני תחילת הקטע להורות לפחות ל-2 רוכבים של הקבוצה לנסות להכנס לבריחה שתצא בתחילת הקטע וכמובן לא לעבוד בבריחה. גם אם רק אחד היה מצליח להכנס לבריחה כזו הוא היה לעזר רב לוון קרויסוויק בירידה ובמישור עד העלייה האחרונה. ון קרויסוויק התחיל את העלייה האחרונה במינוס 3 דקות, כלומר, את רוב הפיגור הוא צבר בקטע הזה. גם האפקט הפסיכולוגי של לרכוב יחד עם בן קבוצה לעומת לרכוב לבד הוא חשוב.
אודי עזוב טקטיקה ומה המנהל של לוטו יומבו היה צריך לעשות
27/05/2016 | 21:18
1
116
Steven Kruijswijk לא היה פסיד היום את הג'ירו אם לא היה מתרסק לתוך קיר השלג (למזלו) אחרת היה מסיים לפחות כמו אלינור זכארין.
Steven Kruijsijwk היה עד לאותו רגע הרוכב החזק בג'ירו גם ללא עזרת קבוצתו.
מי שלא ינצח את הג'ירו הזה והלוואי וזה יהיה ניבלי בעייני לפחות יחשב  כמנצח שזכה לא במה שנקרא Dog Fight אמיתי .
ודעתי הפרטית בלבד שאבס וניבלי היו צרכים להאט ולתת לקרסוויק לחבור אליהם
על-מנת להעביר את ההכרעה לעליה האחרונה .
שבת שלום !!
עודד צור
מובן שלא היו צריכים להאט
27/05/2016 | 23:07
105
הם ניערו את ולורדה כמה רגעים לפני כן ואם היו מאטים היו מאפשרים לו לסגור את הפער (ניבאלי פיגר בדקה וחצי אחרי ולורדה ובאותם רגעים נאבק בו על המקום השלישי).
חוץ מזה: ההתרסקות של קריזוויק באשמתו שלו בלבד. הוא אינו גולש ברמה של ניבאלי וצ'אבס ושגה בפנייה. הוא מודה בכך בעצמו: http://www.cyclingnews.com/news/giro-ditalia-kruij...
סוף סוף ניבלי -נצח ברכיבת סולו מהירות לקטע 19- 37.4 קמ''ש
28/05/2016 | 00:03
6
204
הסולו היה בקטע העליה האחרונה - ניבלי עלה בסולם לחולצה הורודה למקום השני .

תקצר קצר לשלב

קרוסוויק שהוביל את החולצה  הוורודה 5 ימים ברצף  נפל החליק לשלג בתחילת הירידה של בעלייה הראשונה  בערך בק''מ ה 101 מתחילת השלב
( ירידות  זה תורה שלמה שרק מעטים שולטים , וטעות בירידה זה תמיד קריטי )

שלב 19 הוא ההפך הגמור משלב 16 מבחינה טופוגרפית .

בשלב 19 הררי -רוב הדרך זה מגמת עליה  ו2 עליות קשות  - אם כל היכולת שהפגין ניבלי הממוצע לשלב רק 37.4 קמ''ש 

בשלב 16 הררי -רוב הדרך  זה מגמות ירידה וירידות  ולכך המהירות  היתה 44.3 שיא לקטע הררי .
מדובר בהפרש גדול של 7 קמ''ש 

היום עם כל התאונה של קרוסוויק  שגרמה לו הפסד של כ 5 דקות  המהירות שלו לקטע זה 36.7 קמ''ש
זה 0.7  קמ''ש  פחות מניבלי  במוניכם של מהירות קמ''ש זה  מזערי 

אז באופן חד משמעי  ההבדל הגדול בין המהירות בשלבים  - התוואי של המסלול קובע - "ושלא יעבדו עליכם"  .

החולצה הוורודה החליפה בעלות  יושבת על צ'אבס  .
בצמרת ההפרשים קטנים של דקות .

מחר שלב 20 יום הררי קשה - קרוסוויק  דקה רחוק מצ'אבס פגוע מהתאונה והפסד הזמן - מחר זה המבחן שלו נראה עם  לג'ינג'י יש אופי .

ניבלי שמכונה הכריש הריח דם  וקיבל תיאבון 

מחר יום מעניין ומותח מקווה שיצא לי לראות שידור חי ולא הקלטות .

שבת שלום ולילה טוב

אריה סדובניק 

סוף מאי כמה שלג .
28/05/2016 | 00:08
3
47
לא נדיר כזה שלג בסוף מאי. מדובר על גבהים למעלה מ-2500.
29/05/2016 | 10:07
2
54
רמת גבהים של סטלוויו וגאביה, אבל בצרפת.
שוין ....
29/05/2016 | 22:54
1
47
2500 מטר זה גבוה...?
האם ידוע לך מהו גובהו של אתר הסקי הגבוה בעולם ומה מצב השלגים בו כעת ?
זאת בטח שאלה טריקית. אז לא יודע.
30/05/2016 | 09:34
35
אבל בגאביה וסטלוויו לא נדיר לראות קירות של שלג בג'ירו. עד כדי ביטול המעבר שם. אז מה שונה פסגת הבונט הצרפתי שגבוהה משניהם בשיאו?
תיקון קטן
28/05/2016 | 00:42
159
בתגובה הזו כתבתי כי לא נראה לי כי המוביל ימשיך עם הורודה לאחר הקטע ה 19:
"
הקטע ה 19 .
סימנו אותו בקטע ה 16 קבעו את הטקטיקה ועכשיו צריך להגיע המאטאדור ולתת את המכה הסופית .
אומנם מאטאדור הוא שם בספרדית אך יש לפחות איטלקי אחד שחייב לולורדה חוב קטן על השפלה באולימפידת לונדון ...
בקיצור ניבאלי לדעתי ישמור על ולורדה טוב טוב .
עדין חא התעדכנתי מספיק במירוץ הזה ולא מעריך שאספיק להתעדכן אך גם פאביו ארו כבר הוכיח שהוא לא קוטל קנים .
ומעריך שיש עוד כמה שמחכים בתור , אבל  הסיכוי הטוב ביותר הוא של ולורדה .
 "
החוב של ניבאלי הוא מאליפות העולם מלפני ארבע שנים בה ניצח הפורטוגלי באדיבות אלחנדרו ולורדה .
אליפות  העולם התקימה באיטליה בה ניבאלי היה המועמד הברור בסוף הקטע רכבו פוריטו ולורדה ניבאלי והפורטוגלי שהיה הפועל של ולורדה בוולטה ,בה משך אותו להישג מדהים בסגירת הבריחה של קונטאדור .
ולורדה חיסל את ניבאלי ופוריטו בניגוד לאינטרס הספרדי וגבר על ניבאלי בספרינט הסיום .
עלבון צורב לניבאלי בבית .
היום ניבאלי חיסל את סיכויו של ולורדה לפודיום ובכה בסיום הקטע.
מקריות ?
לא נראה לי !
לא סולו.
28/05/2016 | 16:27
63
זוהי הדרך היחידה בה שען כניבאלי יכול להתגבר על האיכויות של המטפסים .
ניבאלי לא יכול להחזיק מעמד ולשנות קצב בעליה כמו המטפסים הקטנים וזריזים.
אך הוא יכול להחזיק קצב קבוע שהם לא מסוגלים להחזיק.
ולורדה ידע זאת וידע שהוא חייב להיצמד אליו ולשמור , למה לא עשה כך?
לדעתי הקבוצה לא עובדת מספיק עבורו ולא נשארות לו לולרדה עתודות כוח.
אותה רכיבה הסטורית מ 2003 בולטה הספרדית בה נמשך אלחנדרו בידי אוסקר סיבליה בסיירה נבדה ואז הגיח משום מקום כדי להראות לפליקס קארדינאס ורוברטו היראס את הגב לא חזרה על עצמה מאוחר יותר ברמות הגבוהות , הקבוצות לא עבדו עבורו מספיק .
כן עבדו עבור קונטאדור וניבאלי, גם בחירת קבוצה היא חלק מהענין.  

צלע שבורה ל -Steven Kruijswijk ספק עם ירכב היום את קטע
28/05/2016 | 10:43
1
47
רכב גם רכב ובגבורה
29/05/2016 | 07:57
68
זה לא עזר לו ברמה של למצח
גם את המקום השלישי הוא איבד
וזה לא שינה דבר הוא נתן את הכל

שרון
3457 ק''מ 21 שלבים כ 40 קמ''ש ממוצע לניבלי בג'ירו - סיכום
29/05/2016 | 21:08
1
173
מצורף  טבלת הסיכום  הכוללת לכל שלבי הגירו ( נתונים לגבי מהירות  מרחק איפיון  מסלול והמנצחים )

באופן יחסי לג'ירו  בשנים קודמות  התוואי הכללי ב 2016 היה מתון  לא היו עליות אימתניות  ולא היו הרבה מסלולים תלולים  מה שאיפין את הג'ירו בעבר
זה היה ג'ירו  הדאבל  היה שימוש רק בקראנק דאבל 53/39 רוב הזמן הקסטות היו 11-25 , ובימי הקשים 11-28 .

ברוב שלבי הג'ירו ניבלי לא נראה בשיא כושרו אבל ברגע האמת בדקה ה90 שלב 19בעליה האחרונה סיפק את הסחורה ,
המשיך בלחץ בשלב 20  לקח את החולצה הוורודה  בהפרש של כ 50 שניות מצ'אבס .

מהתרשמות לניבלי הייתה הקבוצה  הטובה ביותר אסטנה  והעוזר הכי טוב בג'ירו  סקרפוני .

יש עוד הרבה פרשנות לכתוב על הג'ירו  - אבל את זה  הפרשנים יודעים לכתוב טוב ממני .

אריה סדובניק     
האופנים המעוצבות עבור המנצח בג'ירו - וינצ'נצו ניבלי
30/05/2016 | 06:51
107
לינק לגלריית תמונות על  האופנים המעוצבות .

לינק לסרטון שלב 21  והפודיום לזכייה בג'ירו
https://www.youtube.com/watch?v=-AzJNNMwyeM

אריה סדובניק 

קטע 20 - בדרך לניצחון מרשים של ניבלי
28/05/2016 | 18:13
8
114
עוד שלוש וחצי ק"מ.....
הכי מרשים שיש אבל רק חצי עבודה ...
28/05/2016 | 18:39
120
פודיום  גם לאלחנדו ולורדה שנראה רדום לגמרי בסוף הירידה ...
הקטע עם העיתון...30 ומשהו ק"מ לסיום ...
17:33:41 CEST
New GC

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 82:44:31
2 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge 00:00:52
3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 00:01:17

היום הגדול של ניבלי - היום האיטי ביותר בג'ירו 30.6 קמ''ש ..
28/05/2016 | 19:47
6
177
ניבלי הגיע כ 6 דקות אחרי המנצח  והמהירות שלו כ 30 קמ''ש .

הקצב האיטי בשלב נובע חד משמעי - מיום הררי קשה ביותר 3 עליות ארוכות מדורגות 1 סיום בקטע עליה קצרה ותלולה כמו צובה .
( הירידות היו ביחס פחות מהעליות והיו טכניות הרבה סיבובים ולכן הם לא הספיקו לאזן את המהירות הממוצעת לקטע )

המהירות הממוצעת ל 20 השלבים  בג'ירו  מאופסת ל 40 קמ''ש .

כמו שזה נראה   ניבלי ניצח את ג'ירו 2016  
יש לציין  שחברו לקבוצה  סקרפוני שכב בשבילו על הגדר גם אתמול עשו תרגיל דומה סקרפוני מושך נותן קצב , ובעליה האחרונה ניבלי פורץ בטיימינג המתאם עבורו .

המנצח בשלב  Taaramäe, Rein

קרוסוויק עם הפצעה מאתמול השתתף החזיק עד ההתקפה של ניבלי  .
צ'אבס  לא שרד את ההתקפה של ניבלי  והפסיד את החולצה הוורודה

מחר יום הסיום  שלב 21  מישור 163 ק''מ  בדרך כלל בטורים זה יום כבוד למנצח  ונגמר במאיץ סיום  עבור הקהל עם סבובים לפני  .

אריה סדובניק 

אריה אתה מוביל הפלטון של הפורום ......
28/05/2016 | 20:23
1
101
היה לך חימום טוב לטור תמשיך
דרך הגב יש איזה תוכנה שתתן לי מרחק וגובה מצטבר והיא בחינם

קשה לעקוב אחרי טור דרוש זמן - לגבי תוכנה מרחק וגובה מצטבר
28/05/2016 | 22:12
78
היו הרבה תכנות בחינם  הם ירדו  מהרשת  
מחר אני אבדוק בשבילך  תוכנה טובה שעובדת עם לינק מגוגל מפות
זה קצת מורכב להסביר בפורום  אני השלח  לך במסר

בכל מקרה  אם אתה מעונין לעשות מסלול שלא מוכר לך ואין לך נתונים בנושא 
אני העזור לך בהכנת הגרף מהתוכנה שתראה את הנתונים . 

לגבי הטור דפרנס  שיגיע הזמן נראה - אני מעדיף שאחרים יעשו .
הבעיה שאני עובד מ 9 בבוקר עד 7 בערב וצריך זמן לראות את ההקלטות 

אריה סדובניק 
אם היום הררי הרי שהירידות אמורות לקזז את העליות לא ?
28/05/2016 | 21:00
29
אחרי קריאה נוספת דוקא התיחסת רק ש...
28/05/2016 | 21:09
2
80
המהירות בכלל לא הסיפור  או שפיספסתי משהו ...?
בכלל היה ברור בסיום הקטע   שיש שני רוכבי אסטנה בקבוצת הפייבוריטים ואם הם שנים אזי יפעילו משהו.
ניהול היום של מובי סטאר שערוריה , אין מלים לתאר את חוסר המעש וחוסר המשמעת של הקבוצה הזו.
שני בורחים שלא עשו דבר לטובת רוכב הדירוג הכללי שלהם .
שוב ולורדה נדחף לפודיום לבד בגלל שהוא ולורדה .
לא מבין למה הוא נשאר שם בכלל בקבוצה זו ?
אצל ביארן ריס או אפילו המחליף שלו הטור הזה היה גמור מזמן לטובת ולורדה .
ניבאלי רכב יפה על האדים האחרונים של האיגו ,רכיבה מסוג הרכיבות של ווינו בזמנו עוף החול ... אבל הוא היה גמור במירוץ הזה , ולורדה דוקא חזר לעצמו בעליה בקלילות , אך איפה הקבוצה שצריכה לעבוד  בשבילו ..הלכה לבריחה בשביל מה ?
שני בורחים מהקבוצה בבריחה ואף אחד לא החזיק שם מעמד.
בושה וחרפה התנהלות הקבוצה הזו .
כדי להחזיק מעמד בפורום בסיקור בסיסי השתמשתי במהירות ...
28/05/2016 | 22:46
1
116
כנתון שצריך לעקוב אחריו  ולהשוות  כל שלב מהירות לתוואי הטופוגרפי של המסלול : מישור , גבעות , הררי , הררי קשה , והררי מעורב  .

בתוך התחום ההררי יש הבדלים שנובעים מהיחס בין כמות העליות לירידות  זה הגורם למהירות בשלב .

כמו שכתבתי כמה פעמיים שלב 16 הררי רכבו מהר 44.6 ק''מש בגלל שיחס הירידות היה גדול בהרבה מהעליות .

לנושא  אך רכבו בקטע מבחינת הטקטיקות  ,ההתקפות , משחקי הפוקר והשחמט  - השתדלתי לא להכניס השארתי זאת לאחרים שישלמו את תמונת הפרשנות.

ההימור שלי להציג בפורום בסיקור את נושא המהירות בכל פוסט - הצליח ושמרתי על רמת צפייה סבירה בנתוני פורום זומבי .

דרך אגב יש לך קשר  משפחתי לולורדה ( הערצה שלך אליו ממש בולטת בפוסטים ) .

אריה סדובניק  

הערצה ?
29/05/2016 | 14:12
54
היה רוכב נפלא  ועדיין היה מוכן לעבוד בשביל אחרים כמה כאלו יש ?
איגור אסטרלואה אלוף עולם ואוסקר פריירה חייבים לו לולורדה  תואר אחד כל אחד כנ"ל הפורטוגלי שלקח תואר שולורדה יכל לקחת לעצמו
מכחר עוד רוכבים כאלו ?
הרוכב הכי מוכשר ומדהים שהיה בענף במאה השנים האחרונות אבל ...לא הפנים את חוקי המשחק.
חדשות מפה ומשם
29/05/2016 | 09:36
79
איגוד האופניים http://www.israelcycling.org.il/%D7%90%D7%95%D7%A4... מודיע שהושג הכרטיס לרוכב הרים לאולימפיאדת ריו. כנראה שלומי חיימי יקדים את רותם ישי ויסע לריו. זה יוכרע היום במרוץ סבב הגביע העולמי בצרפת. דרך אגב, האיגוד הסלובקי מתכנן לשלוח את פטר סאגאן למרוץ ההרים האולימפי.
במרוץ קריטריום באזור התעשיה בקיסריה, לזכר חגי רודריג ז"ל, ניצח יובל דולין מ-IGP לפני אופק חסון (500 ואט) וגיא לשם (IGP). שני בפועל הגיע אלון יוגב מהג'וניורס מ-(TACC). בנשים ניצחה עומר שפירא מ-CCC לפני הילה יצחק (500 ואט) וסתיו גינת (CCC).
בהולנד סיימה רותם גפינוביץ מרוץ חד-יומי במקום ה-37 מתוך 43 שסיימו. מרוץ ברמה גבוהה מאוד. כל ה-10 הראשונות הן הטופ של רכיבת הנשים העולמית. וכמו שאפשר לראות בתמונות http://www.cyclingnews.com/races/boels-rental-hill... גם המסלול וגם המרוץ לא היה קל. לדעתי, זה הישג מעולה שבמעולים מבחינה איכותית. בימים הקרובים יוודע אם שני בלוך נכנסה לאולימפידת ריו.
בבלגיה בוטל מרוץ קטעים בקטע השלישי שלו, לאחר שאופנוע ליווי התנגש באופנוע אחר ושניהם עפו לתוך הדבוקה ו-19 רוכבים נפצעו. אחד מהם, סטיג ברוקס, מאושפז במצב קשה עם פגיעת ראש, מורדם ומונשם.
שלב 16- שיא מהירות בקטע הררי - המהירות הממוצעת כ 44.3 קמ''ש
24/05/2016 | 20:32
20
292
כפי שהערכתי בהודעה של שלב 15 הציטוט :
'' שלב 16  קצר יחסית  -  132 ק"מ' – הררי , בתחושת בטן - הפרופורציה של גובה מצטבר עולה פחות מהיורד.
בסבירות שהמהירות הממוצעת לקטע תהייה גבוהה יחסית להררי ''.

עם בוחנים את הגרף המצורף לקטע  16  יש כ 31 ק''מ עליות  ו99 ק''מ  ירידות או מגמת ירידה .
זה מסביר את המהירות הגבוהה .

סיכום קצר לקטע

המנצח בשלב -  ולורדה  ממשיך להשתפר  אבל עדיין רחוק  כ 3.5 דקות  מהחולדה הוורודה .
סוף סוף יש  לולורדה  ניצחון בשלב בז'ירו  הוא נצח בפינש  בסיום .

ולורדה רוכב מבוגר יחסת  מעל 36  הרבה שנים זה העבודה שלו  טור וואלטה ג'ירו  וחוזר במחזוריות
צבר בעיקר ניצחונות בקטעי שלבים בטור דפרנס וגם בוולאלטה .

החולצה הוורודה - נשארה על קרוסוויק  רוכב הולנדי שגם היום כמעט גם נצח בשלב
קרוסוויק  בנתיים נראה חזק  מאוד  ויש לו סיכוי  לשמור על החולצה הורודה  .

בצמרת  המרווח  נפתח  - הפרשי זמן בין 3-11 דקות בעשיריה הראשונה  .

ניבלי  עדיין לא מצליח  להראות יכולת אפילו נחלש  - כרגע  רבעי  כ 4.40 דקות מהחולצה הוורודה .. 

המהירות הכללית  הממוצעת ב16 השלבים  עלתה קצת   ל 40.3  קמ''ש .

מחר שלב 17   -  196 ק"מ' – קצת גבהות  והרבה מישור במגמת ירידה .
בסבירות שהמהירות הממוצעת לקטע תהייה גבוהה מאוד .

אריה סדובניק
מוזר ?
24/05/2016 | 21:32
2
129
מתי לאחרונה ולורדה וניבאלי הופיעו לג'ירו ?
מתי לאחרונה ולורדה נראה בג'ירו ?
מתי בכלל הוא נראה בג'ירו ?
בתור השומר האישי של וולורדה אתה צודק הטורים החביבים עליו
24/05/2016 | 22:23
1
138
זה הטור דה פראנס  והוואלטה  - איטליה זה רחוקה מהבית  

עכשיו יש לולורדה  ברזומה גם זכיה בשלב בז'ירו .

בלהט הכתיבה ובמסגרת היכולת שלי בעברית קלוקלת לכתוב ולנסח  נכנסים  טעויות  חוץ משגיעות כתיב שלי . 
אבל ההשפעה של הטעויות על הנושא והעניין המרכזי בהודעה זה  שולי ולא חשוב לחתך הצופים  בפורום .

מה שמשנה בשיווק זה הכותרת והעיניין המרכזי בנושא .השאר זה נלווה
אם המומחים היו עוזרים  בהשתתפות בפרשנות אני הייתי מתרכז רק במה שאני יודע , ולא מתפזר  לעוד תיאורים ותוספות  .

אבל עזבו אותי לבד בגשם . אני מטבעי לא נוטש בכל תחום משימה או מצווה שהתחלתי אם אין תחליף או מחליף .

אריה סדובניק  

מה לבד בגשם ....מומחה לקירות בוכה לנו כאן ...
24/05/2016 | 23:24
96
לו היי כותב מהתחלה ולורדה וניבאלי משתתפים בג'ירו  השנה אז הייתי מתחיל לעקוב...
אבל אודי או מישהו כתב הצמרת לא הגיעה ....מה לא הגיעה ....?
ולורדה וניבאלי  מאלו שלא הולעטו עד  תום בעשבי צריכה הם הטובים ביותר ,
כמובן שיש טובים מהם שהולעטו למיטב הבנתי לעייפה שגם אותם ניבאלי כבר ניצח במגרש שלהם כן כן אדון פרום !
ואם יש לולורדה סיכוי לקחת עוד גראן טור אחד בחייו אז זהו זה כאן ...
עכשיו לבד בגשם אלו נפלאות מז"א אתמול הייתי בחוף הים בזכרון בגשם עם הכלב וחבר לתחביב עפיפוני היבשה ולא תראה אותי מתלונן  דוקא אהבתי את הרוח ...
בכלל מעולם לא עקבתי אחרי הג'ירו באדיקות  ובכלל ולורדה במשך שנים היה הרוכב קטעים הטוב ביותר ורוכב מירוצי הקטעים הטוב ביותר אך אז הגיעו אחרים , והיום  למשבצת של ולורדה נכנס רוכב סלובקי מסוים בשם פיטר סאגאן שאינו מוכשר כמו ולורדה אך צעיר בהרבה ממנו ונראה הרבה יותר נחוש , לא כזה שיחזור על טעותו של ולורדה לרכב קרוב לבית.
ולורדה החליט מה שהחליט , ואז פרחו קונטאדור בונן ואחרים אין חלל ריק בעולם ...
קשה לנצח את הטור דה פראנס במדי קלמה דלת האמצעים גם אם המאמן שלך הוא וינסנטה בלדה שמוכן להתאבד בשבילך אבל הוא היה המאמן האחרון של ולורדה שהתאבד בשבילו ....ובמיוחד עשהצרפתים מחליטים שקלמה לא תגיע לטור כי  היא חשודה בסמים ....
האיגוד העולמי העלים את הבדיקות הפסולות של לאנס ב 2003 4 5  וקלמה היתה חשודה בסמים ...יפה כך חוגגת השחיתות .
ואחר כך ...לא מנצבו ולא הבוס הנוכחי של ולורדה במדי  כוכבי הקולנוע סופרים או ספרו אותו הם מבחינתם שינצח לבד וככה לא בונים חומה .... 
שאלה בנושא תנוחת הרוכבים בזמן רכיבה במורד
24/05/2016 | 23:25
2
139
למיטב זכרוני, הרכיבה במורדות בצורה שהרוכבים מורידים את ישבנם מהאוכף ויושבים על ה-TOP TUBE החלה רק לפני כמה שנים בודדות, וזכור לי גם שהשדרים כשראו זאת, הזהירו את הצופים "אל תנסו את זה בבית". היום, התנוחה הזו הפכה לסטנדרטית ורוב הרוכבים בדבוקה המקצוענית משתמשים בה. השאלה שלי: האם לא כדאי לעשות שינויים בשלדה (למקצוענים בלבד) שיאפשרו ירידה עוד יותר נמוכה של הרוכב?
אם מגמת ריבוי הירידות במרוצים תמשיך - יצרני השלדות .....
25/05/2016 | 10:19
1
155
השתמשו בזה - יש מצב כאופציה נוספת לעיצוב מחדש של שלדה והתאמה לצרכי הרוכב המקצוען .

כל כמה שנים  יש שינוי מסוים במבנה השלדה אני לא יודע עם זה מטעמים פרקטים לשפר או טעמי עיצוב ושיווק מחדש .

פינרלו דוגמה  מרבה בשינוי עיצוב השלדה  , בליין החדש התומכות מאחור נמצאות נמוך מאוד ביחס לחיבור הצינור העליון  .
גם עוד יצרני שלדות בונים היום בעיצוב הזה  ( מרידה , גיינט  , סורוולו , סקוט , וכו' ) מצורף תמונה לשלדות 2015 - 2016  להסבר הכוונה שלי .

בנושא תופעת פוזיציית הרכבה בירידות  שהפכה לתופעה אצל המקצוענים  .

אם נבדוק את הגרמין של הרוכבים נראה שרוכב שמרבה בתנוחה אווירודינמית  נמוכה , הסל"ד הממוצע  אצלו יורד זה לא מאפשר לסובב רגלים .

בסוף  אלופי הטורים יהיו  בעיקר מומחם לירידות - המצב שנוצר בירידה בין סיכוי לסיכון  יוצר עניין ומקדם את הפרסום השיווק והרייטינג .

אני  לא יהיה מופתע שבטורים הבאים יהיה נג''ש בירידה .

בחיפוש ברשת לא מצאתי  בטורים קודמים מסלול בתחפושת הררית כמו שלב 16 אתמול - ש 75% ממנו זה ירידות או מגמת ירידה .

יש מרוצים שהמסלול תפור ומתאם לסוג רוכבים  באליפות העולם האחרונה שסגאן זכה .
המסלול היה ממש תפור עליו כחליפה מחיט  רובו משורי בסוף דחפו גבעה קצרה בשיפוע לסננן חלק מהפלטון .
והוסיפו סיום ירידה טכנית עם סיבובים שנתנה לסגאן עליונות ויתרון , בגלל יכולתו הוירטואוזית בירידה .

אריה סדובניק 
נאסר בתקנות
27/05/2016 | 03:05
50
לפי התקנות של ה-UCI, על כל אחד מצינורות השלדה להיות מוכל בתוך מלבן בגובה 8 ס״מ לכל היותר, מה שמגביל את השיפוע של הטופ טיוב.

בנוסף, טופ טיוב ישר מייצר פחות גרר.
לבקשתך התעדכנתי
25/05/2016 | 02:34
130
עם אנדרי אמאדור שרץ מלפנים לולוורדה יש את הנוסחא החביבה עליו לפירוק היריבים .
אין סוף פעמים נשלחו בקלמה המתאבדים התורנים כדי לפתוח קצב מטורף מלפנים בהתץקפות פרועות כדי למשוך את החזקים מאחור לקצב שאינו נוח להם ,אך   לאחר שהמתאבדים סיימו את תפקידם יגיח ולורדה מאחור לספרינט הסיום .
קשה ללמד כלב זקן תעלולים חדשים אך את התעלול הזה ולורדה מבצע טוב מכולם .
עם אנדרי אמאדור שפתח מבערים גם היום מקדימה ,יש לולורדה את הנוסחא המנצחת לה חיכה שנים במוביסטאר ,עכשיו ולורדה צריך עוד את קטע 19 או 20 או שניהם  ואולי גם ניצחון גראן טור אחרון בקריירה .
היחיד שיכול להתמודד מולו  הוא ניבאלי רק שלניבאלי אין ספרינט סיום והוא לא מתחמם מהר בדרך כלל בשלב הזה של העונה  הוא בחצי כוח .
ולורדה הוא באופן מסורתי הרוכב עם הכושר הטבעי הטוב בדבוקה בתחילת העונה , הוא נחלש בדרך כלל בסביבות יולי ויש לו כוח לעשרת הקטעים הראשונים בוולטה בספטמבר משם הוא דועך בהדרגה בעיקר בקטעי הטיפוס .
אז נחכה ונראה כבר נראה מענין מאד .

אריה אני חושב שאת פשוט מפספס את העובדות
25/05/2016 | 17:29
12
124
מי שקובע את המהירות במרוץ וגם את דרגת הקושי הם המתחרים ולא התוואי.

נכון שלטפס 15 ק"מ בזווית ממוצעת של 6.7% יצריך מאמץ גדול יותר מרכיבה של 15 ק"מ במישור עם רוח גב, אבל במרוץ לא אלו הקובעים את דרגת הקושי.
כבר ראיתי (הרבה יותר פעמים ממספר מדויק שאוכל לנקוב בו מהזכרון) המון דבוקות מתפרקות ומרוצים מוכרעים במישור עם רוח גב, או רוח נגדית.

יש אפילו מנצח טור דה פראנס שניצחונו נקבע על יום מישור בו הדבוקה טיילה בקצב שאני ואתה היינו מצליחים ליהנות בו.

כתבתי על זה לא פעם בהקשר דירוג עליות וזה נכון לכל הקשור לדרגת קושי במרוץ, על כל תוואי - מי שקובע את דרגת הקושי הם הרוכבים.

אתמול בודדו את קרויסווייק מהזינוק - הותירו אותו ללא חברים המקבוצה בזכות הכתבת קצב מהזינוק ומיד בעלייה הראשונה לא היה ולו רוכב אחד בעשירייה שלא יצא להתקפה.
המדורגים במקומות 2-7 תקפו הרבה יותר מפעמיים (כל אחד) כבר  בעלייה הראשונה.

על אותו תוואי יכול היה להתקיים קטע בו לא היו תוקפים כך את החולצה הוורודה ואז המהירות הממוצעת הייתה שונה לגמרי.

ליחס מהירות של דבוקה במרוץ לתוואי זה חלק קטן מאוד. מהנדרש להבנת האירועים ובטח את המהירות הממוצעת שנקבעה על ההגעה לקו הסיום.

אפילו תוצאה של רוכב בנג"ש לא יכולה להעיד (לבדה) על דרגת הקושי של המסלול.
במסלול ש 75% ירידות אין שליטה במהירות הסביר אחרי ל"ג בעומר
25/05/2016 | 18:45
11
44
ממתין בשקיקה לכיבוי הצופי
25/05/2016 | 20:17
10
76
אשמח ללמוד משהו חדש.

אני יודע שלא משנה מה התוואי, את המהירות קובע החלק הנע ולא החלק הדומם.

נע = רוכב, רוכבים.

דומם = תוואי מסלול על זוויותיו השונות.
בפוסט לשלב 17 מופיע טבלה עם כל העובדות וניתוח הסבר למהירות
25/05/2016 | 23:35
9
29
לא נראה לי שהמוביל יתמיד ללבוש את הורודה לאחר
26/05/2016 | 01:26
65
הקטע ה 19 .
סימנו אותו בקטע ה 16 קבעו את הטקטיקה ועכשיו צריך להגיע המאטאדור ולתת את המכה הסופית .
אומנם מאטאדור הוא שם בספרדית אך יש לפחות איטלקי אחד שחייב לולורדה חוב קטן על השפלה באולימפידת לונדון ...
בקיצור ניבאלי לדעתי ישמור על ולורדה טוב טוב .
עדין חא התעדכנתי מספיק במירוץ הזה ולא מעריך שאספיק להתעדכן אך גם פאביו ארו כבר הוכיח שהוא לא קוטל קנים .
ומעריך שיש עוד כמה שמחכים בתור , אבל  הסיכוי הטוב ביותר הוא של ולורדה .

זה כנראה אני, אבל הטבלה שם אינה מסבירה מעבר לנתונים יבשים...
26/05/2016 | 12:34
7
70
נתונים יבשים לא יכולים להיות ניתוח, לא הסבר ובטח שלא הדרך השלמה (עזוב מושלמת, אף אחד לא מושלם וכו') להסביר הבדל במהירויות.

ההסבר למהירות (ממוצעת - קמ"ש) רכיבה צריך לכלול את ביצועי הרוכבים והסיבות לביצועים אלו.
בשביל להבין את הסיבות לביצועים צריך לנתח את התרחשות המרוץ.
מספרים המציינים מרחק, זוויות, או קמ"ש אינם הסברים - אלו מספרים שנוצרו על ידי ביצועים של בני אדם.
המשמעות של הנתונים בטבלה מראים את התייחסות למהירות
26/05/2016 | 14:13
6
91
ממוצעת - הקשר בין ביצועי רוכבים למהירות הממוצעת בטור בטל ב 60 הכוונה זניח וחסר חשיבות
ההבדלים בין המתחרים ברמת הטור במהירות הממוצעת בקטע הם מזערים

במישור שנגמר ממאיץ זה הבדלי שניות  בין המתחרים.
בקטע הררי ההבדלים הם דקות .
בסיכום כללי לאורך מעל 3500 ק"מ ההבדל בין החולצה הורודה בעשירה זה כ 4-12 דקות
זה ממש לא משפיע על המהירות הממוצעת - גם ההבדל מאחרונים זה הפרש של שעות בודדות

מה שמשפיע על מהירות בקטע זה התוואי אופי המסלול  ובמיוחד עם יש בו ירידות כמו בשלב 16

במישור לפלטון יש שליטה במהירות לפי אינטרסים של הקבוצות המהירות 46- 41 קמ"ש

בקטע הררי  טהור שיחס המצטבר לטובת הגובה העולה  המהירות נמוכה  כ 33 קמ"ש

בקטע הררי אפילו קשה שהגובה המצטבר שווה בין  העולה ליורד המהירות 34-38 קמ"ש

בקטע הררי שהפרופורציה אורך ירידות  גדול מאוד ביחס לאורך עליות המהירות מגיעה 44-45 ק"מש

זה הניתוח שלי לגורמים שמשפיע על מהירות בקטע ( התוואי ואופי המסלול ) ובמיוחד עם יש בו ירידות כמו בשלב 16

אלו הם עובדות שמתאמות פחות או יותר לכל טור באופי מסלולים דומה .

הרוכבים יוצרים את המהירות , אבל תנאי המסלול והתוואי  קובעים את רמת עוצמת המהירות .

לגבי ביצועי הרוכבים כולל הסיבות לביצועים ונתח ההתרחשות המרוץ - זה היה התפקיד שלך של אודי להסביר  זה  חסר ביחס לשנים קודמות שגידי עשה כתבות כל יום .

אני בזה לא נוגע לפעמים ממש בקטנה  בסיטואציה שקשורה לתוואי המסלול  .

אריה סדובניק
אריה - בבקשה הסבר לי...
26/05/2016 | 18:02
5
90

בקטע 18 המנצח עבר 244 ק"מ של מישור (בערך 175 ק"מ) וקטע גבעי (בערך 70 ק"מ) הכולל עלייה מדורגת (2) אחת - בזמן של 5:25:34 שעות.
דבוקה של כעשרים רוכבים ובה החולצה הוורודה חצתה את קו הסיום בזמן של - 5:39:00 שעות.

דבוקות נוספות היו על קו הסיום בפיגור גדול יותר משל החולצה הוורודה (טרם הגיעו בעת כתיבת ההודעה הזו וכנראה לא יגיעו בדקות הקרובות).

איזו מהירות, של איזו דבוקה, משקפת את תוואי המסלול?

האמת שכל חיי רציתי לחבר את שאלת הרכבת היוצאת מתל אביב לחיפה ונראה לי שזה הכי קרוב שאגיע בחיי
זה ממש דוגמה לא רלוונטית - אבל אני הזורם איתך א - ב במרוץ ..
26/05/2016 | 19:40
4
183
אתה צריך דעת  יותר טוב ממני - בטור  כמו ג'ירו החולצה הוורודה זה הדבר הכי חשוב .

בבריחה לו היו רוכבים שיוצרים סיכון  למוביל בחולצה הוורודה  ונתנו להם ללכת

בקבוצה שהמוביל היה  המעומדים  שומרים אחד על השני  ולא נוצרו שינוים בטבלה המצטברת . המצב נשאר כמו בשלב 17

בגלל הסיום עם עליה קצרה ותלולה  גם לפלטון  אין עניין וסיכוי למאיץ .

אני הזרום אתך  בנושא המהירות  הטובים הבריחה רכבו 43.1 קמ''ש

הקבוצה עם המוביל והמתחרים למצטבר   רכבו 41.4  זה הבדל של 1.7 קמ''ש -  למרת שהזמן היה כ 13 דקות הבדל  זה הפרש מיזער במהירות ממוצעת .

אני מדבר על הבדלים והפרשים הרבה יותר גדולים שיש בשלבים הין 33קמ''ש - ל 46 קמ''ש  כ 13 קמ''ש את הבדל הזה רק סוגי מסלול יכולים ליצור .

אני מופתע שאתה לא מבין  את ההבדלים

בירידה - רוכבים יותר מהר
בעליה - רוכבים יותר לאט
השילוב בניהם - תלוי בהפרש היחס בין מצטבר עולה למצטבר יורד ובאורך הירידות . 
במישור - רוכבים  בהתאם לקצב שפלטון   נותן בין 41- 46 קמ''ש  וזה מושפע מאינטרסים וטקטיקות בין הקבוצות .

זה בול תואם את  העובדות בשלבים בג'ירו  אחד  לאחד 
אני לא יודע מה אתה רוצה עוד בטבלה  כל הנתונים קיימים והטבלה לא משקרת .

אריה סדובניק 

הזורם איתך = אזרום איתך - שלוחצים אותי לקיר אני משתפר ...
26/05/2016 | 22:12
19
כל מה שכתבת זה הרוכבים ולא התוואי ובגלל ההתעקשות פספסת...
27/05/2016 | 13:12
2
58
בקטע המדובר מה שקבע את מהירויות אלו הרוכבים שנלחמו על הנקודות של החולצה האדומה (רוזה) ולכן החלק הקדמי של המרוץ היה מהיר יותר משמעותית מהחלק בו הייתה החולצה הוורודה.

חבורת החוד הייתה גדולה (סיבה 1#) למהירות שהתפתחה (יותר רוכבים בדבוקה = אפשרות למהירות גבוהה יותר).

התוואי של האתמוטל היה זהה לכל הרוכבים ובכל זאת היו פערי מהירות, בדיוק בהסיבה שאני כותב לך כל הזמן - הרוכבים.

אני לא רוצה דבר בטבלה שהכנת, היא נהדרת, באמת ואני לגמרי כן, אבל ההסבר שלך לטבלה שגוי.

אגב - איני זוכר מקרה בו על אותו המסלול ואותה רמה של דבוקה היו מהירויות כל כך קיצוניות של 13 קמ"ש, כמו הדוגמא שנתת, אפילו לא בנג"ש אישי. אבל אתגרת אותי ואבדוק אם זה מעולם קרה.

בתגובה שכתבתי לך א – ב במרוץ - הפרשנות שלי טובה ואפילו ...
27/05/2016 | 15:52
1
113
זה גם הפרשנות  שנתנו ביורו ספורט  .

הנושא של טקטיקה  , האינטרסים של הקבוצות  פחות מעניין אותי  למרות זאת קבלתה תשובה עניינית ומדויקת .

לאורך כל שלבי הג'ירו  כתבתי  על נושא מהירות  לקטע  ועל הממוצע המצטבר .
זה בבייבי שלי  ואני שמור עליו  (טבלאות השוואות כאלו לטורים לא  נעשו  באף מקום ) .

לנושא  ההפרשים שנוצרים בתוך שלב  מסיבות של אינטרסים טקטיקות התקפות וכו'   לא נכנסתי  בגלל שהפערים היו קטנים בממוצע  כ 2 קמ''ש  בין הראשונים לאחרונים  - והרבה פעמים במיוחד בימי מאיץ ההפרש היה ממש מזערי  .

מה שעניין אותי  זה ההבדל במהירות  בין השלבים  וההבדלים הם גדולים  בין 33 קמ''ש  ל 46 קמ''ש .

אתה חושב שהרוכבים קובעים  את ההבדלים הגדולים במהירות בין השלבים
אני חושב שהתוואי קובע  את  ההבדלים הגדולים  במהירות  בין השלבים.

זה נושא הוויכוח בננו  ולא מה שאתה כל הזמן מנסה להציג שלא קשור לנ''ל .

כדי למנוע ויכוחים  בפורום  ביננו  .

אני מציע  עסקת טיעון  בפעם הבאה זה הטור דפרנס  נשתף פעולה אתה תסביר את המרוץ הטקטיקות האינטרסים וכ' , ואני הכתוב רק עובדות על המהירות העליות והשיפועים  וכו' .

אריה סדובניק 

אז בקשר לעסקת הטיעון...
28/05/2016 | 11:06
50
איני יודע למה צריך עסקה ואיזה טיעון, אבל כדי להיות הוגן אסביר.

1. הטור דה פראנס הוא לא הבא, אלא מתחיל בעוד חמשה שבועות.
לפני זה יש את ה"קריטריום דו דופינה" ואת ה"טור שלח שוויץ".
ואלו רק המרוצים שאצפה בהם באותה רמה שאעקוב אחרי הטור, כמו שעקבתי אחרי הג'ירו.

2. אני שמח לכתוב כאן ועושה את זה כבר 17 שנים כשיש לי את הזמן.
אבל, אם מעניין אותך מה אני כותב אז תצטרך להכיר את עמוד הפייסבוק שלי.
כדאי לך בכלל להכיר את העולם הזה, פייסבוק, הוא כבר גרם לכמה מהפכות "קטנות" בעולם ולדעתי הוא כלי התקשורת המשפיע ביותר בעולם כיום.

3. הטבלה שלך נהדרת, כבר כתבתי לך את זה בכמה תגובות.
כל העובדות שם מדויקות, אבל ההסברים שלך לסיבות, למספרים, אלו לא מחוברים להתרחשויות ועל זה ניסתי להסביר.
כנראה שלא הלך לי וכפי שכתבתי לך - אולי פעם יצטלבו דרכינו ובשיחה אצליח.
מבקש המלצה על חנויות אופניים בסין בערים בייג'ין ושנחאי
26/05/2016 | 20:50
1
34
אני נוסע לסין לטיול בקרוב ואבקר בערים בייג'ין ושנחאי . אשמח לקבל המלצות על חנויות בערים אילו (רצוי קישורים לאתרים ) . מה כדאי לקנות ? האם יש הנחות משמעותיות ? האם יש הפרשי מחירים משמעותיים ביחס לחנויות בארץ? האם איכות ציוד רכיבה: בגדי רכיבה , נעליים, כפפות וכו' סבירה ? ממה כדאי להזהר ?

לקנות בחנות בסין זה בדיוק כמו לקנות באלי אקספרס
28/05/2016 | 19:42
7
שלב 17 מהירות ממוצעת 43.3 קמ''ש - מצורף טבלה מצטברת לג'ירו
25/05/2016 | 23:36
1
173
תקציר קצר לשלב 17

מנצח בקטע - קלוגה רוכב לא מוכר
החולצה הוורודה - נשארה על קרוסוויק 

מחר שלב 18 השלב הארוך~ בג'רו  234 קמ'  שטוח בסוף גבעות ועליה  ברמה 2 

ליאיר בן עמי זה הסבר למהירות בג'רו  לפי הניתוח שלי - הטבלה המצורפת  = סכום הצטברות ל 17 שלבים.

בשלבים - 2, 3 , 5 ,7 , 12 במסלולים שטוחים / קצת גבעות / הקבוצות בפלטון  שולטים על קביעת המהירות במרוץ .
המטרה להגיע לקו הסיום בפלטון גדול על הדרך לתפוס בריחות  ולתת לספרינטרים  אפשרות לנצח במאיץ .
בשלבים האלו המהירות  יחסת לא גבוהה בגלל הטקטיקות בין הקבוצות .

בשלבים - 6 , 10 ,14,13 -במסלולים הררים מודגש בצהוב  בטבלה הפרופורציית בין הגובה מצטבר  העולה גדולה או שווה  ביחס למצטבר היורד - המהירות הממוצעת בשלבים  הנ''ל ירדה הרבה (33-38 קמ''ש).
בתוך העליות רכבו כ 20-22 ק''מש  למרות שהיו  הרבה עליות כמו בשלב 14 הירידות איזנו את הממוצע ( בירידות בגלל סיבובים רכבו כ 60 קמ''ש )

שלב 16  ממש שונה  בתוואי שם  היחס הוא בפרופורציה הפוכה  כ 33 ק''מש אורך עליות ,כ 99 ק''מ אורך  ירידות  .

לפי התווי של שלב 16 יום לפני  כתבתי  ממש ברור שצפוי מהירות  גבוהה  לקטע  16  זה לא ניחוש  כמו לוטו  זה לפי ניתוח המסלול 
(44.3 קמ''ש ) זה מהר וזה בגלל ריבוי הירידות - בירידות רכבו מעל 60 קמ''ש בחלקים גדולים מהמסלול  .

אריה סדובניק
הסיכום שלי לקטעי ירידות - גם רוכב אטי רוכב בירידה מהר ....
26/05/2016 | 09:14
89
חידוד לנושא –בשלב 16 גם עם היו עושים הפסקה לאספרסו קטן עדין המהירות הממוצעת לשלב תגיע  לכ 42 ק"מש .

זה נכון שרוכבים יוצרים את המהירות , אבל תנאי המסלול והתוואי  קובעם את רמת עוצמת המהירות .

אריה סדובניק   
שאלת רעש
23/05/2016 | 08:38
8
170
יש לי רעש לא קבוע (מגיע רק לפעמים)
במהירות מעל 20 קמ"ש, כאשר אני ל-א מסובב את הדוושות קורה מדי פעם שיש רעש די חזק כנראה מהציר של הגלגל האחורי, שמתבטל ברגע שאני מדווש (ראצ'ר?)
הרעש די חזק ונשמע כמו שקורה כשרוכבים על כביש מגורד
מישהו נתקל?
תודה!
נשמע שאתה מדבר על הפריילוף.
23/05/2016 | 18:28
85
בשביל לדעת אם זה רעש חריג או תקין, צריך לשמוע.
קשה לענות בהתכתבות.

יש גלגלים ש"הרעש" התקין שלהם חזק יותר משל גלגלים אחרים.
כדאי לבדוק את לב הנאבה
24/05/2016 | 09:05
3
65
באיזה גלגל מדובר ?
מתי ביצעת טיפול מיייסבים לאחרונה ?

שרון
mavic ksyrium elite
24/05/2016 | 09:34
2
78
קניתי את האופניים יד שניה ובשנה וחצי שהם אצלי לא עשיתי לנאבה שום טיפול
אצלי נרכבו כ 12,000 ק"מ
אני אקח אותם היום למכונאי ונראה מה יגיד
מסוג הסיטואציות ששווה לבדוק את הגלגל על ידי בעל מקצוע טוב
25/05/2016 | 14:09
39
מישהו שמכיר הייטב את הדגם הספציפי 
העלות לא תהיה גבוהה וגם את ימליץ לבצע טיפול כולל 
שכולל גם החלפת מייסבים וכו
אין מדובר על משהו בשמיים

אם אתה מאיזור המרכז , שווה לבדוק אצל עופר ורד
אולי גם אצל כספי

בהצלחה

שרון
Mavic, הא? יצא המרצע מן השק...
26/05/2016 | 07:47
48
יש לך בלאי בחלק מסויים במנגנון הפריילוף. כאשר אתה מפסיק לדווש, הגלגל מנסה לסובב את הקסטה, ומעביר חלק מהשרשרת קדימה. החלק העליון של השרשרת נהיה רפוי, מתחכך בצמיג, וזה הרעש שאתה שומע.

המכונופנים הטובים אמורים לדעת לטפל בזה, כי זו בעיה נפוצה ב- Mavic.
טיפול פשוט
24/05/2016 | 13:49
91
מורידים את הקסטה מפרקים את הנאבה 
ומשמנים אותה מבפנים , צריך להשתמש בשמן מינרלי 
אפשר להשתמש בשמן ברקסים של שימנו 

היה לי את זה
24/05/2016 | 14:27
83
הייתי משוכנע שהבעיה בקראנק(קשה להבחין מאיפה הרעש)
בדיוק מה שאתה מתאר,לבסוף הבעיה הייתה מהנאבה...סידרו לי את זה
בעלות קטנה.
תודה למגיבים
26/05/2016 | 08:37
41
המכונופן בדק, פירק, שימן והרכיב חזרה
נזק של כמה עשרות שקלים
שלב 15- הנס הרים של הג'ירו - המהירות הממוצעת כ 22.6 קמ''ש ..
22/05/2016 | 21:00
249
נג''ש  בעליה  -  10.8 ק"מ' – כמעט 7% ממוצע  (זה  כמו  כמעט פעמים נס הרים ברצף ).
אם אני עושה סימולציה בהתחשב בנתונים אורך עיפות הרוכבים וכו'
בנס הרים שלנו  הטובים היו רוכבים  מתחת ל 14 דקות (בנס הרים הקטע במרכז קשה יותר)  .

סיכום קצר לקטע 

לא בכל טור או ז'ירו יש נג''ש בעליה  (בטור דפרנס זה התקיים בחלק מהשנים באלפ דואז ) 
בז'ירו  2016 בחרו עליה  קלה יחסית  לאלפ דואז - מצורף גרף לשלב 15 .
מהתרשמות שלי מבדיקת חוזרות מהקלטה ותקרבי המצלמה - רוכבים שסיבבו מהר רגלים ביחס קל רכבו יחסת איטי יותר בזמן  .

המנצח בשלב -  אלכסנדר פולבורוב  -לא בטוח בתרגום השם לעברית  – רוכב רוסי צעיר  .

החולצה הוורודה - נשארה על קרוסוויק  רוכב הולנדי שגם היום כמעט גם נצח בשלב   .
זה מראה שיש לו יכולות של מטפס מגוון  .

בצמרת עדין יש צפיפות המרווח   הפרשי זמן של דקות בודדות בין הרוכבים  והכל יכול להשתנות  .

לגבי רוכבים מדורגים נוספים : 

וולורדה השתפר רכב את הנג''ש  טוב-  אתמול נראה גמור .
ניבלי שהיו צפיות ממנו בז'ירו משתדל אבל לא מצליח בינתיים  , היום גם המזל  לא שיחק לטובתו בעיית שרשרת  .  

המהירות הכללית  הממוצעת ב15 השלבים  ירדה קצת   ל 40.1  קמ''ש .

מחר כנראה יום  מנוחה בהמשך שלב 16  קצר יחסית  -  132 ק"מ' – הררי 
בתחושת בטן - הפרופורציה של גובה מצטבר עולה פחות מהיורד  בסבירות שהמהירות הממוצעת לקטע תהייה גבוהה יחסית להררי .

אריה סדובניק

שלב 14 הקטע ההררי הקשה בג'ירו - המהירות הממוצעת כ 34.5 קמ''ש
21/05/2016 | 21:19
7
226
למרות 210 ק''מ - 6  עליות מדורגות  גובהה מצטבר מעל 5000 מ'- הירידות מאזנות  את המהירות הממוצע .

סיכום קצר לקטע  

בעליה  הקשה בשלב - מדורגת 1 שהתחילה בק"מ'  ה  159   9.8 ק"מ  כ 9.4% ממוצע -מצורף  גרף  לשלב 14 .

בעליה הקשה המהירים רכבו כ 35 דקות , כ 17 קמ''ש ממוצע  לקטע העליה .
לצורך  ק: מ  ( בכרמל בית אורן כ 9 ק''מ עם כ 5% ממוצע )

לפי מגזין  הספורט הפולני  לא נעשה שימוש בקומפקט בשלב 14 שלב הררי הקשה  בז'ירו .

רכבו עם 53/39 וקסטות 11-28  או 52/36 וקסטות  11-26 שזה נותן מענה למסלול .
מתקריב המצלמה לקסטה בעליות השרשרת נראית ברוב הקטעים 2 קליקים מהסוף .

המנצח בשלב -  צ'אבס  – נצח בפיניש צמוד בין 4 רוכבים הסיום היה מעניין התקפות בריחות ומירדפים .
( בטור דפרס 2015  לצ'אבס היו כמה ניצחונות בקטעים הררים ) .

החולצה הוורודה - החליפה בעלות שוב ועברה לקרוסוויק  רוכב הולנדי שהיום עשה את התפנית וכמעט גם נצח בשלב   .

בצמרת עדין יש צפיפות  הפרשי זמן קטנים בין הרוכבים  והכל יכול להשתנות כל יום .

המהירות הכללית  המוצעת ב14 השלבים  ירדה קצת   ל 40.3  קמ''ש .

מחר יום  נג''ש  בעליה  -  10.8 ק"מ' – כמעט 7% ממוצע  זה שלב שיכול להיות מעניין  
(זה  כמו  כמעט פעמים נס הרים ברצף ) .

לעודד צור – כל פעם ממליצים עלי אחרי יום העצמאות – תודה על הפרגון  .

שבוע טוב לכולם

אריה סדובניק

יום מרשים לניבאלי
22/05/2016 | 01:27
138
למרות שבסופו של דבר צ'אבס וקרוסויק הקדימו אותו על קו הסיום, הם רכבו בקבוצה או דבוקה בדרך לשם. ניבלי רכב לבד, ועדיין הצליח להגדיל את הפער מדבוקת וולוורדה
הדולומיטים
22/05/2016 | 10:54
5
116
מעניין
יש מי שמתעניין ברוכבים , בדירוגים , ב ממוצעים , בטקטיקה \אסטרטגיה ופוליטיקה..
מה שמעניין אותי בעיקר זה ה נופים ובעיקר כאלו שרכבתי דרכם וגם מאות האוהדים הצבעוניים שאופניהם זרוקים בצידי הדרכים . כמו ששלי היו פעם.
לפני שנתים רכבנו בדיוק על כבישים אלו של קטע 14 , קבוצה של "גלגלי העמק"
חוויה חוויה

תמונה 1
22/05/2016 | 10:56
4
118
התמונה הקודמת זה מהעליה
22/05/2016 | 11:00
3
111
ל מעבר  גרדנה
אותה הם ירדו אתמול

ואלו האופניים שלי מהוולפרולה עליה שעלינו וירדנו יותר מפעם אחת
SellaRonda
22/05/2016 | 11:08
2
104
פעמיים בשנה ביוני ובספטמבר סוגרים את הכביש הסובב את גוש הרי ה SELLA
שכולל את ארבעה  מעברי ההרים בהם רכבו אתמול .
ביוני לפני שנתיים רכבנו שם
אחרון ודי
22/05/2016 | 11:09
1
119
המפה
מרשים מאוד - במסגרת טיול רכיבה גם אני מחפש נופים ובעיקר ....
22/05/2016 | 11:54
136
אוכל טעים , אבל שאני כותב על תחרות ותחרות כמו טור ז'ירו אני מכניס את הפרמטרים שקשורים לתחרות  - מנקודת ההשקפה שלי  שזה  .
מהירות , מהירות ממוצעת , עליות שיפועים , והשימוש שנעשה בתשלובת ההילוכים .
מציין גם עובדות  לגבי הרוכבים המנצח בקטע  והמוביל בטור המצטבר וכו' .

עד עכשיו  למרות שהפורום זומבי (משפט שציין בעבר דוקטור אילון 22) אני שורד בעזרת גימיקים - כותרות מפוצצות , טבלאות  וקצת יצירתיות .

לגבי טקטיקה \אסטרטגיה ופוליטיקה במרוצים  אני פחות עוסק לפעמים נוגע  הפרשנות שלי לנ"ל  פחות מקצועית מאשר המומחים בנושא .

אריה סדובניק 
הידעתם שפקק שעם של בקבוק קאווה הוא אחלא פלאג אנד לדרופ בר?
21/05/2016 | 15:22
113
הטבלה לא משקרת - שלב 13 הררי מהירות ממוצעת מעל 37 קמ''ש
20/05/2016 | 19:21
3
223
אתמול הערכתי שהמהירות בקטע  תהייה 35-37 קמ''ש  הערכה התבססה שבקטע יש ירידות שמאזנות  את הממוצע .

מצורף הטבלה שלי  מעודכנת  ל 13 שלבים  בז'ירו

סיכום קצר לקטע

המנצח בשלב -  MIKEL NIEVE  – נחשב כמטפס  טוב מקבוצת סקי .

החולצה הוורודה - החליפה בעלות ועברה לאנדרי אמדור  .
בצמרת  יש צפיפות  הפרשי זמן קטנים בין הרוכבים  והכל יכול להשתנות כל יום  

המהירות הכללית  המוצעת ב13 השלבים  ירדה  מתחת  ל  41 קמ''ש .

מחר יום  נוסף למטפסים -  210 קמ' הררי 6 עליות מדורגות  

ליורם א2 - בפורום זומבי  אין מה להוביל  אין פלטון ואפילו אין בודדים .
התחלתי את המצווה  צריך לגמור נשאר עוד כשבוע רכיבה זה מאלץ אותי לראות הקלטה כל יום  .

שבת שלום

אריה סדובניק 

אריה הגיע הזמן שיכבדו אתך בהדלקת משואה ביום העצמאות
20/05/2016 | 20:53
137
בשם באי פורום אופניים/זומבי (המצאה לא שלך) .
כבוד על ההשקעה שלך.
עדין מוזמן לביקור!!
עודד צור
כל שנייה קובעת - הבעיה של ויסקונטי
21/05/2016 | 13:22
1
108
שניים מהמתמודדים הבכירים הם ואלוורדה וניבאלי ויכול להיות שבסיום המאבק ביניהם יוכרע על שניות בודדות. לפני הקטע של אתמול הקדים הספרדי את האיטלקי ב-2 שניות. עכשיו, המצב הוא הפוך. איך זה קרה? ניבאלי קיבל 4 שניות בונוס בגלל שהקדים את ואלוורדה בספרינט הסיום וסיים שלישי בקטע, אחרי נייבה המנצח וויסקונטי שסיים שני.
בזמן הצפייה בקטע, בזמן שוויסקונטי רדף אחרי נייבה, אני חשבתי שכל זמן שרכבו במורד, זה בסדר שוויסקונטי מנסה לרכוב לניצחון, כי תמיד יש סיכוי שנייבה יפול באיזה סיבוב ואז ויסקונטי ינצח בקטע. אבל ברגע שהגיעו למישור של כמה ק"מ בסיום והיה פער של מעל ל-40 שניות, חשבתי שויסקונטי צריך לחכות לוולוורדה וניבאלי ולסייע לוואלוורדה ולנסות להביא אותו לנצח בספרינט ולקבל 6 שניות בונוס. זה לא קרה וזה די הפליא אותי. כנראה שהמנהל הספורטיבי שלו העדיף שוויסקונטי יסיים שני וימנע שניות בונוס מהרוכבים האחרים. הוא בנה על כך שואלוורדה ינצח בספרינט ואז יקבל 4 שניות בונוס והאחרים כלום. אבל מה שקרה זה שניבאלי ניצח את ואלוורדה בספרינט והיוצרות התהפכו. אם ויסקונטי היה מחכה וניבאלי בכל זאת היה מנצח את ואלוורדה, אז ניבאלי היה מקבל 6 שניות בונוס וואלוורדה 4 שניות, שזה עדיין טוב יותר ממה שהיה בסוף.

אפשר להסביר בפשטות ...
26/05/2016 | 23:17
5
המנהל הספורטיבי של כוכבי הקולנוע לא מחובר בכלל למה שקורה במירוץ ולא מענין אותו ...
הוא לא מגיב אהבל מושלם מי שלא יהיה הכל החל מאצוורי , שכרגע אני לא מעודכן אך רוכ הזמן היה הקובע בקבוצה .
אצוורי הוא בפשטות מנותק .
שלב 12 מישור מישור אבל - רכבו יחסית לאט - רק כמעט 43 קמ''ש
19/05/2016 | 20:55
1
189
מסיבות שונות  תנאי מיזג אוויר  ואולי טקטיקות של הקבוצות  ביחס אתמול זה לאט (אתמול רכבו כ 46 קמ''ש  מרחק גדול יותר ב25% )

סיכום קצר לקטע 

המנצח בשלב - הספרנטר גריפל  שהכינוי שלו הגורילה .
גרייפל נצח במאיץ  עם הרבה  רוכבים  - גרייפל נצח גם את שלב 5  ושלב 7

גרייפל מסיים  את הג'רו הודע על פרישה - (יכול להיות  שקראו לו לחזור הביתה  לעניינים אחרים ) .
גרייפל צבר הרבה ניצחונות בטורים  ונחשב לאחד הספרינטרים הטובים  בעולם בכל הזמנים .
חואן אנטוניו - הפרשן של יורוספורט, נשאל מי לדעתו ספרינטר  טוב יותר גרייפל או קיטל
אנטוניו התפתל  קצת והסביר שזה תלוי במסלול  , לגרייפל  יש ניסיון ויכולת להחזיק מסלולים קשים  ולשרוד  לאורך טורים ,
לדעתי אחד על אחד  בתנאים שווים  - הגודל הכוח והוואטים  לטובת קיטל .
אבל קיטל גם פרש  לאחר נצחונות במאיץ בשלב 2 ובשלב 3  

החולצה הוורודה נשארה על  בוב ג'אנגלס 3 ימים ברצף  . 

המהירות הכללית  המוצעת ב12 השלבים  מעל 41 קמ''ש .

מחר יום המבחן לחולצה הוורודה -  170 קמ' הררי 4 עליות מדורגות מבחן ראשון למטפסים בחצי השני של הג'ירו  .

פרשנות והסבר שלי לגבי המהירות  בקטע הררי  זה תלוי ביחס בין הגובה המצטבר העולה והיורד .
אומנם  יש 4 עליות  אבל יש גם 4 ירידות  וזה מאזן  חלק מהפסד המהירות  לערכתי הממוצע  יהייה כ 35-37 קמ''ש  .

בקטע 6 רכבו  כ 33.6 קמ''ש  מסלול הררי עם   פרופורציה  של גובה מצטבר עולה גדול יותר מהמצטבר היורד  .

האמת  שלא התכוונתי להיות המוביל של הג'ירו בפורום  חשבתי להיות רק תומך כמו בשנים קודמות אבל נוצר מצב שגידי שעשה כתבות מפורטות בשנים קודמות לא כותב יותר .

בתחילת הטור שאלתי את יאיר בין עמי  אם הוא מצרף כתבות והסברים הבנתי שהוא כותב רק בפייסבוק שלו  .

היחדי שכותב זה אודי טל פרשנות מקצועית  למרוצים .

אני בסה''כ  עושה כותרות , ומסכם תקציר מהזווית שלי  כולל הדגשה על ( נתונים של מהירות ומהירות ממוצעת ) שזה לדעתי דבר חשוב בנתוני מרוץ אופנים .

אריה סדובניק

תמשיך לכתוב מענין גם נושא המהירות הממוצעת ............
20/05/2016 | 13:21
98
אתה מוביל הפלטון של הפורום
קצת offtopic - אופניים הבנויים ע"ס סקיצות שצויירו מזכרון
19/05/2016 | 21:21
122
רוכב אופניים כבן 65 נפצע בינוני מפגיעת רכב ליד פורדיס
19/05/2016 | 10:17
2
140

החלמה מהירה!

טל.
החלמה מהירה - אם יש לך מידע לגבי מצבו של nachshon4 .........
19/05/2016 | 11:23
1
64
גם אני התענינתי במצבו של nachshon4. אתן לו לשתף
19/05/2016 | 11:48
183
אגב - טוב שכתבת, כי היה חשש שזה אולי אתה,
כי אם זכרוני אינו מטעני, אתה רוכב שם בד'כ.

טל.
שלב 11 התקווה הוורודה של דומולן נגמרה - רכבו מהר כ 46 קמ''ש
18/05/2016 | 21:21
201
אומנם מישור  אבל ארוך 227 קמ'  יש מצב לרוח גב בחלקים מהמסלול .

סכום קצר לקטע

נגד כל הציפיות  דומולן  פורש  מהג'ירו - היה הבטחה גדולה ,  הסיבה קצת מוזרה לרוכב מקצוען  ברמה הזו .

תאונה  גדולה  28 ק'מ לסיום מפרקת  את  הפלטון  הגדול

המנצח בשלב - דיגו אוליסי  נצח גם את שלב 4

החולצה הוורודה נשארה על  בוב ג'אנגלס    

המהירות הכללית  המוצעת ב11 השלבים  מעל 41 קמ''ש .

מחר 182 קמ' מישור הכי שטוח בז'ירו -  אם לא יהיו  תאונות יום לספרינטרים
ואולי נראה  שיא מהירות למרחק  הזה .

אריה סדובניק 

שלב 10 הצעירים מתאוששים הכי מהר- 219 ק''מ גבעי הררי 38 קמ''ש
17/05/2016 | 20:46
1
191
סכום קצר לקטע 

הצעירים מתאוששים הכי מהר לאחר שחזרו מיום מנוחה . זה המצב העובדתי  
יש בטוח הסברים  נוספים  ופרשנות לטקטיקה שהייתה במרוץ  .

המנצח  בשלב - ג'וליו ציקונה  רוכב צעיר  , זה גם הניצחון הראשון שלו בטור כמו ג'ירו

החולצה הוורודה - החליפה בעלות  ועברה לבוב ג'אנגלס   רוכב צעיר אחר עם קצת ניסיון בטורים  .

המהירות הכללית  הממוצעת ב10 השלבים  קצת מעל 40 קמ''ש

מחר מישור ארוך עם גבעה  לקרת הסוף -  אולי יום לספרינטרים  .

אריה סדובניק  

No more heroes anymore
18/05/2016 | 11:47
143
אתמול, אחרי שידור הקטע, אמר חואן אנטוניו פלצ'ה - הפרשן של יורוספורט, שלא ראינו עד עכשיו שום מופעי כוח של קבוצות כפי שאנו רגילים לראות בטורים הגדולים.
אני יכול להוסיף, שהעליות עד עכשיו לא היו כאלו שנחשבות קשות במיוחד וגם הקצב שהוכתב בקטעים לא היה רצחני. בכל זאת, אנחנו רואים רק את קבוצת הפייבוריטים כ-10 במספר, שורדים את העליות האלו, וגם הם די בקושי.
אתמול היה קטע יפה כשברמבילה, שלבש את החולצה הוורודה, הבין שאין לו רגליים מספיק טובות בעלייה הלפני אחרונה (קטגוריה 1). למרות שהוא הצליח לסגור את הפער בירידה וחזר לדבוקת הפייבוריטים, ולמרות שהעלייה האחרונה הייתה רק בקטגוריה 3, הוא החליט לרכוב מקדימה ולנסות להחזיר את אמאדור ממוביסטאר שברח לפייבוריטים, כדי שבן קבוצתו יונגלס יוכל לקבל את החולצה הוורודה במקומו. 
סרטון לטיפוס עין חוד ממצלמת קסדה מסנכרנת עם מד נתונים
16/05/2016 | 14:11
2
250
נראה מרשים במיוחד שפו  אך הוא רוכב יחסית מהר ביחס  ל2  הרוכבים בסרטון   
בהתאם לסל"ד ולמהירות  שמופעים בסרטון לאורך רוב הקיר הפרשנות שלי 

אופציה 1 - כנראה שרכב ביחס כבד 1.6~ = 39/24 או 34/21
אופציה 2 – סבירות נמוכה שקיבל עזרה של ממנוע קטן של 100 וואט  
אופציה 3 -  מד הסל"ד מזייף ביחס למהירות  שנראת לעין בסרטון  .

את כל ההקיר רכב במהירות ממוצעת של מעל 8.5 קמ"ש  ברוב הקיר היה 9-10 קמ"ש  

מעניין אותי אך הוא הסתדר ברכיבה ברחובות אום אל פחם

אם מישהו  מכיר אותו  אשמח לקבל פרטים  ליצרית קשר .

בהמשך סרטון  נוסף ביוטיוב לטיפוס מעלה עקרבים  מרשים .

אריה סדובניק
נחמד
17/05/2016 | 09:07
1
37
החלום שלי היה בשנה קודמת להביא את כל מטפסי הקירות ....
17/05/2016 | 11:02
150
לטורניר במגזר במסגרת ( הפרויקט של סדובניק )  אפילו היו לי דיבורים בנושא עם ספונסרים ( קבלני בנין ומודדים שיש לי קשרי עבודה ) .

כולל תאום עם מקומות שיתנו אירוח מסורתי באום אל פחם  ובסביבה וסיקור בתקשורת המקומית .

חשבתי  שאני ממש חי בסרט , זה היה ממש במרחק נגיעה ממצב  תכנון  להכנה .

אבל אני חי במזרח התיכון - המצב הביטחוני וההרגשה הכללית שנוצרה בדו קיים  ביננו לבני הדודים  גרמה להקפאת הפרויקט .

אני מקווה שהמצב הכללי ישתפר ואולי נוכל לקיים זאת בעתיד .

דרך אגב גם אתה  היית מקבל הזמנה , היו לי עוד 6 רוכבים שמתאמים לפרויקט  ובטח יש עוד .......................

הכותרת להזמנה - טורניר מטפסי הקירות במגזר

אריה סדובניק 

שלב 9 נג''ש 40.5 ק''מ - מהירות 47 קמ''ש למנצח שזכה מן ההפקר
15/05/2016 | 20:20
4
192
בגלל שיצא לפני הגשם  המנצח  בקטע הנג''ש  ROGLIC   תרגום שלי לעברית רוגליק  .

סכום קצר לקטע 

הרוכבים שיצאו בגשם  בכביש רטוב נאלצו לשמור מהחלקות היו גם נפילות בסיבובים  .

בארמבילה  המנצח מאתמול נשאר בוורד בהפרש שניה

דומילן  לא הצטיין  אבל  חזר לעשירייה  מקום 7  ביחס לחולצה הוורודה .

בגלל התנאים  המהירות הממוצעת הייתה  נמוכה לרוב הרוכבים  אני צפיתי ליותר  בתנאים נורמליים  .

אין כמעט השפעה על הממוצע הכללי בז'ירו שעומד על 40.9 קמ''ש לאחר 9 שלבים .

למרות  שעדיין  לא עבדו קשה ביחס לג'ירו  משנים קודמות 
קיבלו מחר שבתון נוסף יום מנוחה  ( ב 9 קטעים  2 ימי מנוחה )

אריה סדובניק   
רוגליץ' - בזכות ולא בחסד
15/05/2016 | 21:11
2
152
הרוכב הסלובני, שהחל את הקריירה הספורטיבית שלו כקופץ סקי (ספורט מאוד פופולרי בסלובניה) והיה ב-2007 אלוף העולם לנערים במקצוע זה, הגיע בקטע 1 שהיה באורך של כמעט 10 ק"מ (כרבע מהקטע של היום) בזמן זהה לזה של מנצח הקטע הראשון - טום דומולן. באותו קטע הוא הקדים את קנצ'לרה ב-14 שניות ואת ברנדל ב-14 שניות. שני הרוכבים האלו זינקו היום לפניו, בתנאים טובים יותר משלו ובכל זאת הוא השיג אותם. את ברנדל ב-10 שניות ואת קנצ'לרה ב-28 שניות.

אם ניקח את בוב יונגלס, שסיים היום בפיגור של 58 שניות מרוגליץ', בקטע הפתיחה הוא פיגר אחריו ב-13 שניות. כמובן שקשה לדעת "מה היה קורה אילו" יונגלס ואמאדור היו רוכבים בתנאים של רוגליץ', אבל בשום פנים ואופן אין כאן זכייה מן ההפקר.

יש היגיון בטיעון שלך – הכוונה שלי הייתה שהיה לו תנאים טובים
15/05/2016 | 23:29
126
ביחס להרבה רוכבים שהיו אחריו  וקשה לדעת מה היו התוצאה בתנאים שווים לכולם .

קנצ'לרה  היום לא בשיאו  - דומילן  ואחרים שמרו לא להחליק בסיבובים והורידו מהירות  .

רוגליץ'  אומנם רכב נג''ש קצר מהר אבל בנג''ש  של 40 ק''מ  אין לו ניסיון עבר בג'ירו .

בתחושת בטן  47 קמ''ש למסלול הזה בתנאים שרכב  רוגליץ' לא שיא מהירות  ביחס לעבר בתנאים דומים .

כל פרשנות היא אפשרית  ויכול להיות שאתה צודק בפרשנות שלך אבל אין שחור או לבן - מה שבטוח  אם היה רוכב בגשם בכביש רטוב  לא היה זוכה .

הפתגם - זכה מן ההפקר  השלים לי את הכותרת  אני אוהב כותרות מפוצצות זה מה שמושך צומת לב בפורום ובכלל .
לפעמים אין לי כיסוי מלה אלה רק חלקי בתוכן  עבור הכותרת .

לילה טוב

אריה סדובניק 

זה מענין .
19/05/2016 | 00:37
26
יום מנוחה, סיכום ביניים
16/05/2016 | 11:37
90
אין כל כך מה לסכם. הכל פתוח. כל המועמדים שהיו בתחילת המרוץ נשארו בתמונה. מקום 15 בדרוג הכללי, ריגוברטו אוראן, נמצא בפיגור של כ-3 דקות מהמקום הראשון וזה, מבחינתי, הקו התחתון של הפייבוריטים. 
בקטעים הבאים יש סיכוי לברמבילה להחזיק בחולצה הוורודה, אלא אם יחליטו בקבוצה להעבירה ליונגלס. אבל אני בספק שיהיה מהלך יזום שכזה, כי התקשורת האיטלקית אוהבת איטלקי בוורוד ויונגלס מקבל את החשיפה של הרוכב הצעיר המוביל. לדעתי, השינויים המשמעותיים הבאים יהיו רק בקטע 15 שהוא נג"ש בעליה של 11 ק"מ. עד אז, הקטעים ההרריים מסתיימים בירידה. אני חושב שברמבילה יחזיק בהם מעמד. בעליות הוא לא רע ובירידות הוא מצוין. גם אם יספוג כמה שניות פיגור ממטפסים יש לו עדיין כרית ביטחון בדרוג הכללי. לגבי יונגלס, קשה לצפות. הוא רוכב צעיר שמצטיין בנג"ש אבל גם מסוגל לטפס. בטור 2015 סיים במקום ה-27 וזה אומר שהוא מסוגל לשרוד טור ארוך, השאלה מה יהיה כושרו בשבוע האחרון והמכריע. 
הקבוצות טרם אמרו את דברן והיו עסוקות בעיקר בהישרדות. לפני שנה ראינו בהרים תצוגה מרשימה ומעוררת חשדות של אסטנה. השנה גם לסקיי ולמוביסטאר יהיה מה להראות.
חם בפורומים של תפוז
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
מסגרת החינוך שמתאימה לילדיך
מסגרת החינוך שמתאימה...
אז איך עושים את זה בצורה נכונה? ועל מה חשוב לשים...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
אירוח בנושא חיסכון פנסיוני
אירוח בנושא חיסכון...
מה אנחנו יכולים לעשות כבר עכשיו כדי לשפר את מצבנו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
פורום טיולים באיטליה
פורום טיולים באיטלה
אופני שחף
אופני שחף
חברת סולו איטליה
חברת סולו איטליה
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום