לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1392113,921 עוקבים אודות עסקים

פורום אופני כביש

אופני כביש: זרימה, שקט, מהירות, מאמץ, יופי, קלילות, חיים. מי שלא רכב על אופניים קלי משקל, עם צמיגים דקיקים, כאילו לא רכב מעולם. אופני כביש, הם אופני המירוץ שהכרתם כילדים, שולטים ברמה בעולם האופניים כבר יותר ממאה שנים וימשיכו לשלוט גם בעתיד... בפורום אופני כביש תמצאו משוגעים לעניין, המנסים לנווט את דרכם במציאות התחבורה הקשה של ישראל. הפורום עוסק גם במרוצי האופניים העולמיים, ובראשם הטור דה-פראנס. היכנסו אלינו ולא תצטערו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופני כביש

אופני כביש: זרימה, שקט, מהירות, מאמץ, יופי, קלילות, חיים. מי שלא רכב על אופניים קלי משקל, עם צמיגים דקיקים, כאילו לא רכב מעולם. אופני כביש, הם אופני המירוץ שהכרתם כילדים, שולטים ברמה בעולם האופניים כבר יותר ממאה שנים וימשיכו לשלוט גם בעתיד... בפורום אופני כביש תמצאו משוגעים לעניין, המנסים לנווט את דרכם במציאות התחבורה הקשה של ישראל. הפורום עוסק גם במרוצי האופניים העולמיים, ובראשם הטור דה-פראנס. היכנסו אלינו ולא תצטערו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*** אין לפרסם הודעות קונים/מוכרים או הודעות מסחריות ללא אישור המנהלים ***
המקום הנכון
לכל מה שקשור באופני כביש. טיולים, מירוצים, אימונים וסתם חוויות.
הודעות שאינן בנושא הפורום - ימחקו ללא התרעה.
לאתרים נוספים שכדאי לבקר בהם - לחצו על הלינק

המשך >>

לצפיה ב-'ג'ירו - קטע 16, נג"ש על נהר האדיג'ה'
ג'ירו - קטע 16, נג"ש על נהר האדיג'ה
22/05/2018 | 11:12
3
68
34.2 ק"מ מהעיר טרנטו דרומה, לאורך נהר האדיג'ה, עד העיר רוברטו (ROVERETO). תווי די מישורי אבל לא לגמרי. בכללי המסלול די ישר, אבל בחציו השני יש עליה קטנה לכפר בשם נוגרדו והיא כוללת כמה עיקולים ובחמשת הק"מ האחרונים ישנן גם כן כמה פניות, כך שמדובר במסלול שהוא לא קלאסי לנג"ש, אבל גם לא טכני מדי.
מזג האוויר סגרירי. באתר אחד יש תחזית לטפטופים בחלק מהזמן ובאתר אחר זה נראה גשם יותר משמעותי ככל שהשעה מתאחרת.
המועמדים המרכזיים מקרב רוכבי הדרוג הכללי הם דימולן, פרום ורוהאן דניס (מקום 11 בדירוג הכללי). מקרב שאר העולם המועמד הבולט הוא ויקטור קמפנרטס, מקבוצת לוטו פיקס-אול (אלוף אירופה ולכן לובש חולצה לבנה עם סמל האיחוד האירופי), שסיים בירושלים במקום השלישי ולפי הדיווחים "נח" בקטעים האחרונים לקראת הקטע של היום. עוד מועמדים הם אלופי העולם לשעבר בנג"ש: טוני מרטין מקטיושה ווסיל קיריינקה מסקיי ומומחים בתחום כמו אלכס דאוסט, גם הוא מקטיושה ויוס ון אמדן מלוטו-יומבו.
השאלה המסקרנת את כולם היא כמובן הפרש הזמנים בין דימולן לייטס. אני סבור שבכושרם הנוכחי ונגזר מאופי המסלול, הפער ביניהם יהיה היום כדקה אחת לטובת דימולן. מנצח בקטע - קמפנרטס שאולי יהנה גם מכך שהוא מזנק מוקדם (אם אכן תנאי מזג האוויר ילכו ויהיו גרועים).
לצפיה ב-'רשימת זינוק'
רשימת זינוק
22/05/2018 | 14:27
26
לשעה המצויינת יש להוסיף שעה אחת כדי לקבל זמן ישראל. גיא שגיב מזנק בשעה 14:30 עם חולצת אלוף ישראל.
לצפיה ב-'תוצאות .'
תוצאות .
22/05/2018 | 23:32
8
97 שניות הפסד לייטס מול רוחאן  על 34 קמ.
איבוד,זמן סביר לחלוטין הפסיד 2 שניות לקמ, כאן
לדומולין  הפסיד רק  75 שניות כי דומוליןהפסיד את הניצחון
ב 22 שניות.
גיא שגיב במקום ה 155 עם מהירות ממוצעת מעל  44.3 קמש.
יפה להתחלה בגראן טורים היכולת קיימת ,מכאן הרבה עבודה ויהיה. בסדד .
לצפיה ב-'ובינתיים - נשים בחבל הבסקים'
ובינתיים - נשים בחבל הבסקים
22/05/2018 | 23:56
7
עומר שפירא סיימה מרוץ קשה של ארבעה קטעים בחבל הבסקים בהשתתפות הרוכבות הטובות בעולם. ניצחה במרוץ אמנדה ספראט מקבוצת מיצ'לטון-סקוט לנשים, שהקדימה את שתי הרוכבות הטובות בעולם: בת קבוצתה אנמיק ון פלויטן והאלופה האולימפית אנה ון דר ברגן. עומר שפירא סיימה במקום ה-52 מתוך 101 שסיימו, בפיגור של 15:23 דקות מהמנצחת. הצילום הוא מקטע 3 שנערך בגשם ולקוח מאתר ולופוקוס http://velofocus.com/emakumeen-bira-2018-stage-3/
לצפיה ב-'מה הנוהל כשרכב נכנס בי מאחור בעוצמה?'
מה הנוהל כשרכב נכנס בי מאחור בעוצמה?
21/05/2018 | 17:58
5
93
שלום לכולם. אשמח לקבל הנחיות ומידע מבעלי-הניסיון (לא בהכרח שלהם ח"ו) - בשבת שעברה רכבתי לבדי בכביש 4,ובהגיעי לצומת בית-ליד, מצפון לדרום, ביקשתי באיטיות ובצורה מושכלת להשתלב מהשול הימני לנתיב הימני ביותר הממשיך דרומה. המתנתי כמובן, שהרמזור יהיה אדום, וידאתי שהכל פנוי, אותתתי בשמאלי, ואו-אז כשהשלמתי את המעבר, בהדרגה, פגע בי רכב בעוצמה רבה ועפתי 4 מטר בסלטה על האספלט כשאני על גבי. הנהגת יצאה, והחלה (אתם קוראים היטב) לצעוק עליי שאקום כבר, ולמרבה המזל שוטרים שהיו ברכב משטרתי בצומת נזעקו והגנו עליי, הזמינו אמבולנס ופוניתי למאיר. כנראה שבר באגן וכוויות דרגה 2 בירך.  מישהו מהחברים יודע מה הנוהל המיוחד כאן, תלונה כבר הגשתי במשטרה - גם מבחינת שיפוי לגוף, ולאופניים, לחליפת הרכיבה (שלמעשה הגנה עליי בגופה..) ולאביזרים- כולל הפולאר- שניזוקו בסכום משמעותי - במשטרה לא מסרו לי את פרטיה עדיין.  תודה.
לצפיה ב-'אמנם מעורר צורך עז לרמוס את הנהגת הזו אבל'
אמנם מעורר צורך עז לרמוס את הנהגת הזו אבל
21/05/2018 | 22:27
70
עוכר דין שזה תחום התמחותו.
לצפיה ב-'קודם כל בריאות'
קודם כל בריאות
22/05/2018 | 10:30
55
מנסיון כואב 
חובה
א - לקחת את  כל פרטי הרכב והנהגת הפוגעת
ב - לצלם כמה שיותר את הפגיעות בך ובאופניים
ג- לקבל את כל המסמכים הרפאויים מה ב"ח
ד - לגשת למשטרה ולהגיש תלונה

אני התקשרתי גם לעורך דין שתבע בשמי את חברת הביטוח של הפוגע
על פגיעות הגוף
על פגיעות הרכוש צריך להשיג קבלות קניה וגם לתבוע

בהצלחה
לצפיה ב-'מנסיון כואב 2'
מנסיון כואב 2
22/05/2018 | 13:18
45
נזקי גוף - זו תביעה של ביטוח החובה. יש משרדי עו"ד דין שמתמחים בכך, פנה לאחד מהם. אם אתה צריך מישהו ספיציפי אני יכול לתת לך (אל תצפה ליותר מדי). אסוף את כל התיעוד הרפואי בהקשר.
בעניין הנזקים לאופניים, ציוד ביגוד - אני תבעתי את הביטוח המקיף של הנהג שפגע בי. עשיתי את זה בעזרת סוכן הביטוח שלי, שבהתחלה היה ספקן לגבי התוצאות, כי זה היה תהליך שהוא לא עשה מעולם לפני כן, לא סטנדרטי. בסופו של דבר קיבלתי שיפוי ראוי ביותר.
לצפיה ב-'תודה רבה למשיבים!'
תודה רבה למשיבים!
22/05/2018 | 22:40
1
13
קראתי בעיון את התשובות המפורטות, ותודה רבה לשיתוף מנסיונכם (לכולנו הבנתי  כואב,בעיקר בשל הקטיעה האגרסיבית של רכיבות-הבדד!) ולא פחות על האמפתיה.
לצפיה ב-'מה שעולה מהסיפור '
מה שעולה מהסיפור
22/05/2018 | 23:38
9
ולדעתי לא ידוע או שוכחים ,הוא כי הנהג הישראלי עם ההגעה התקרבות לרמזור אדום מוריד עיניים  מהכביש,ומתחיל להתעסק בפלאפון .
לך כבר לא יעזור אך אני בפניות שמאלה תמיד הלכתי ימינה ועברתי דרך מעבר חציה .
במכר שעמד ברמזור אדום פגעה מאחור משאית וכבר יותר משנתיים שעוד לא התאושש מזה.
הסיבה הנהג שוחח בפלאפון .
ההמלצה שלי  לפני שמתקרבים לצומת לזכור כי בצמתים הסכנה עולה  ולחפש תמיד קשר עיין עם  הנהגים  מאחור או ללכת למעבר החציה.
החלמה מהירה .
לצפיה ב-'קטע 15 גירו 18 טולמנצו סאפאדה. 176 ק"מ.'
קטע 15 גירו 18 טולמנצו סאפאדה. 176 ק"מ.
20/05/2018 | 01:10
13
69
קטע  פנטסטי, לאורך הדולומיטים שהשנה התפוצצו בשלג,
זו אמנם לא צרוויניה  וגם לא עמק אאוסטה אך לא ממש רחוק משם...
לא גיאוגרפית אלא מבחינה איכותית .
הקטע הזה תפור על :
אלחנדרו וולורדה שלא משתתף השנה , זוליאן אלהפיליפ כנ"ל...
טים וולנס , כבר עזב ..., רגע אבל באטאליני במירוץ...
הקטע  תפור על ספרינטרים בעליות , ועל כאלו שיכולים להחזיק בריחה אחרי  הטיפוס למיסורינה 111 ק"מ מההתחלה , 65  ק"מ לסיום , מי יכול להחזיק בריחה כזו ?
מי ?
אלברטו קונטאדור חבל כבר פרש , דאמיאנו קוניגו , יאן אולריך , עוד מישהו ?
כן  פרום  בתנאי שיצליח לגרום לפיצול בדבוקה, אך פרום מעולם לא בחר בטקטיקה כזו , אז לא הוא .
מה בקשר לבריחה תצליח מחר ?
תלוי במזג האויר וזה צפוי להיות די יציב אולי טפטופים פה ושם , קשה לענות בינתיים כל  קבוצות הדירוג הכללי מפורקות ,  אז מי יכול ?
רק קוויק סטפ , אבל למי היא תסדר ניצחון ?
רגע לא כל הקבוצות לסקאי יש המון כוח ברגליים, אז ההימור המתבקש פרום או באטאליני .
ייטס לא ישמור כוח , לפני יום המנוחה , אך מטרתו רק לקחת עוד שניות על דומולין ופינו , המטרה תושג ניצחון נוסף של פרום עדיין לא יפריע לו .
כרגע זהו המצב מה יקרה בהמשך  אחרי נגד השעון נדע  לאחר קטע 16 .
עכשיו כדי שממש תהנו מחר הנה הפרופיל :
https://www.cyclingstage.com/giro-2018-route/stage...  

לצפיה ב-'צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים ...'
צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים ...
20/05/2018 | 01:19
3
73
תיכף יגיע אודי טל  ויבקש המלצות , למרות שהוא בודאי מכיר את איטליה טוב ממני , אך לא בתחום הזה ...
אז כדי להקדים מכה לתרופה...הנה המכה כל אתרי הסקי בדולומיטים כל הארבעה ושלושים אתרים ...
מה מענין קורטינה בודאות , בפורומים לא מפסיקים לדבר עליה ... . מיסורינה  כבר  אמרנו , מחר מגיעים רק ל 1805  ואיך נדע מה עוד ?
אז צריך להסתכל במפה , למה קיים הגירו למה רכבו בירושליים זכרון מצפה רמון לא כדי שיגיעו תיירים ?
אז הנה כל המידע התיירותי שתצטרכו ...

לצפיה ב-'ואם שאלתם אז לא הייתי משלם 54 יורו ליום עבור סקי פאס...'
ואם שאלתם אז לא הייתי משלם 54 יורו ליום עבור סקי פאס...
20/05/2018 | 01:28
58
אבל אני זה אני יש כאלו שמשלמים ...
איטליה לטעמי יקרה אז אישית מסתפק בוויטושה בבולגריה , פחות יקר הסקי  פאס או כשבא לי להשתולל אז בקירה ברט  בפירינאים ושם אין לי ברירה 45 יורו ליום ...
200 לחמישה ימים .
אבל ג'ירו אז קורטינה די אמפצו מחר : 
שאלתם לאיזה גובה מגיעים ?
3000 אולי ? 120 ק"מ אורך מסלולים 35 מעליות.... רגע מה זה פורום אופניים ?
כן אבל לא כביש כי  בקיץ האתר הזה הופך להיות אתר אופני שטח המשתמשים ברכבלים .
יהיה קייץ השנה אפשר יהיה לרכב ?
תסתכלו על הקטע מחר ואולי תדעו ...
לצפיה ב-'ולחסכנים ? כאלו שלא רוצים לשלם 54 יורו לסקי פאס איך יעלו? '
ולחסכנים ? כאלו שלא רוצים לשלם 54 יורו לסקי פאס איך יעלו?
20/05/2018 | 01:41
34
מאד פשוט רוח יש ?
אם יש רוח משתמשים בעפיפון ומטפסים מעלה , וכך חוסכים 54 יורו ...
רגע מה איך צריך לעבור קורס?
כן  צריך !
מחיר 141 יורו אורך הקורס 3  שעות לומדים איך להשתמש בעפיפון שימשוך אתכם מעלה .
למי מיועד הקורס ?
הקורס מיועד לגולשי עפיפון .
למה ?
ואם אני כבר יודע ?
לא זה לא לא אותו דבר הסביבה שונה האוירה שונה קיימת סכנת מפולות , העפיפון שונה מזה שמשתמשים בו בים , צריך ללמוד.
רגע למה כל השאלות האלו ... תקראו תדעו מה צריך להסביר כל דבר ...?
התשובה כן צריך להסביר , בדיוק לזה משמשים מירוצי אופניים לחשוף אותנו למידע הזה בדיוק , מידע מסחרי לכל מיני חובבי אדרנלין .
איזה מידע ?
קורס רכיבת אלפקות במצפה רמון למשל...מצטער הייתי בשטח ביום הזה אז לא רשמתי אותו ...כאמור צדיקים מחכה שאודי  או צדיק אחר יעלה את המידע החשוב הזה ועד אז?
תסתפקו בקורס גלישת עפיפוני שלג בקורטינה , מי שירצה הסבר נוסף אני כאן ויש לי  עפיפון כזה ונסיון איתו בשלג !
לצפיה ב-'פירסומת אחרונה להיום ... מה שוב פעם קורטינה...?'
פירסומת אחרונה להיום ... מה שוב פעם קורטינה...?
20/05/2018 | 01:56
31
מה אתם רוצים הם משלמים לגירו כפי שאתם שילמתם גם אם אתם לא יודעים ששילמתם אז שילמתם...
מה הפעם ?
טוב תיראו מי שמתעסק בדברים האלו הם אנשים בעלי המון ידע ושיגעון בתחום מסוים מאד , המון ידע בשלג , מזג אויר מפולות מצנחי רחיפה וכולי.
איך אני יודע כי זו הסיבה שהגעתי לתחום הזה אז אם אתם מחפשים מישהו שמתעסק בזה חפשו מישהו עם ידע רחב בתחום הצר , לא צוחק התחום הזה מסובך, עד כדי סכנת חיים , אפשרי בתנאי שההדרכה מתבצעת בידי מביני ענין , 
כאלו שמבינים בדאיה רחיפה וכולי למה ?
כי האויר בהרים ברכס מתנהג בצורה מסוימת מי שעסק במצנחי רחיפה מכיר, ויודע להיזהר ממערבולתיות באזור הזה, כתבתי שצריך קורס , התכונתי לכל מילה , למרות אני כותב מצחיק כאילו לא ברצינות, טעות מכיר את הענף היטיב , איבדתי בו הרבה חברים לא צוחק , כואב הלב אנשים טובים שהירשו לעצמם טעות קטנה .
למה אני נכנס לזה בכלל ?
מסיבה פשוטה אני מעביר פירסומת כלשונה לא יודע מי יקרא , החשוב הוא להבהיר מי שינסה יחשף לדברים הללו ספורט קיצוני בהרים , אתם חייבים לדעת מה צריך לחפש אצל המדריך.
מה צריך לחפש?
צריך לחפש מדריך שמבין בזרימת אויר, כזה שיש לו ידע בסיסי מעמיק בתחום הזה. 
מילת הקוד מצנחי רחיפה , מישל בפירסומת הוא איש מצנחי רחיפה ולא סתם מצנחי רחיפה אלא תחום צר המשלב  מצנחי רחיפה וסקי הנקרא ספיד פליינג או ספיד ריידינג .
הוא מכיר את התחום אז אפשר לסמוך עליו כמדריך ראו במה עוסק הקורס הרבה מאד תיאוריה , תחום הכרחי בהרים וזה מנסיון . כמי שהתעסק בתחום הזה  זרימת אויר בהרים מאד ברצינות .
ועכשיו לפירסומת  אם תמצאו כזו במקומות אחרים בסדר אם יחסר משהו בקורס אז מהפירסומת הזו תדעו מה צריך היה להיות בה :\https://www.adrenaline-hunter.com/en-GB/provider/k...
לצפיה ב-'יכול להתפתח קטע מעניין היום'
יכול להתפתח קטע מעניין היום
20/05/2018 | 09:58
2
49
אתמול בזונקולן (תודה לאילון על תיקון הטעות), התסריט של הקטע עד תחילת העלייה האחרונה היה כתוב מראש. הטיפוס עצמו היה מרתק ומפתיע כפי שהיה צריך להיות. שני המועמדים של שתי הקבוצות, שנחשבו על הנייר לפני הזינוק בי-ם כקבוצות החזקות  ביותר, קבוצת סקיי וקבוצת אסטנה, חזרו אתמול למרוץ, אחרי שרבים (כולל עבדכם הנאמן) כבר סתמו עליהם את הגולל. החזרה שלהן למרוץ תוציא אותו מהתבנית שכבר התרגלנו אליה וזה רק לטובתנו הצופים. 
אם יכנסו רוכבים של קבוצות רוכבי הדרוג הכללי לבריחה זה יהיה עוד יותר מעניין. כי זה מסמן על אפשרות של התקפה בדרוג הכללי עוד לפני העליות האחרונות. אני חושב שהטיפוס הקשה והמשמעותי ביותר הוא פאסו די סנט'אנטוניו שהוא התלול ביותר ונמצא כ-30 ק"מ לסיום.
לדעתי, במחצית השנייה של המרוץ, מזג האוויר אמור להיות גשום וקר. אם זה באמת יתרחש, גם לזה תהיה השפעה על התפתחות המרוץ.
ההימור שלי: מיגל אנחל לופז הקולומביאני מקבוצת אסטנה.
לצפיה ב-'תודה אודי. האזור של (Carnia (Udine נהדר לאימוני עליות'
תודה אודי. האזור של (Carnia (Udine נהדר לאימוני עליות
20/05/2018 | 12:11
62
בספט' 2017 הצטרפתי לקבוצת מהקריות. ברור שהייתי זנב לאריות, אבל החוויה היא אדירה. ממליץ על מלון האופניים של אמיליאנו ב-Arte Terme.
העלייה לזונקולן מסוטריו היא בערך x3-4 נס הרים אבל אפשרית גם לחובבים. הג'ירו עולה בשנים האחרונות מכיוון אובאריו וזה יותר קשה.
לצפיה ב-'מיגל המלאך אנחל אכן היה נהדר אתמול.'
מיגל המלאך אנחל אכן היה נהדר אתמול.
20/05/2018 | 13:11
37
ונראה  שיהיה מענין גם היום , מוסיף גם  את מוביסטאר למשואה יש שותפות אינטרסים בין סקאי מוביסטאר אסטנה לפיצול בדבוקה והשארת הסקוטים מאחור .
לא מכיר את הדולומיטים מספיק אך על פניו הנקודה לפיצול היא הטיפוס לפאסו די סן אנטוניו  כאמור לא מכיר את הכביש ולא בדקתי את תנאי הרוח גשם , בהנחה  שאכן יהיה קריר וגשום זו הנקודה , אתמול  קאראפאז וקרלוס בטנקור  נראו טוב ביחד , היום הפרופיל יותר מתאים לשניהם פרום ופולס בודאי , מיגל אנחל פוזוביבו  כנל  סיימון ללא התמיכה של צאבז יצטרך להגיב לבד , דומולין כנל , טיבו. בכלל מחוק ...
טעות של שניהם ויהיה מענין ,גני משוכנע  שפרום יתקיף בעליה ובירידה , וכן די משוכנע לגבי המצטרפים , להבנתי עוד קטע אש.
לצפיה ב-'סקוט להבנתי רכבו מקדימה ורוקנו את כל הטנק...דלק.'
סקוט להבנתי רכבו מקדימה ורוקנו את כל הטנק...דלק.
20/05/2018 | 17:10
4
23
לצפיה ב-'דומולין נראה נחוש , '
דומולין נראה נחוש ,
20/05/2018 | 17:16
3
54
הולכים לנגד שעון פרום דומולין , ייטס לדעתי סיימון ישלם מחיר היום .
לצפיה ב-'שוב הימרתי נגד סיימון ושוב טעיתי.'
שוב הימרתי נגד סיימון ושוב טעיתי.
20/05/2018 | 18:32
2
54
שמח לטעות, תענוג לראות מה שעשה בקטע היום מזמן לא היה רוכב כזה .
לצפיה ב-'זה מתחיל לא להיראות טוב'
זה מתחיל לא להיראות טוב
20/05/2018 | 20:44
1
80
15 קטעים, שלושה ניצחונות לסיימון ייטס ואפשר להוסיף ניצחון נוסף שהיה יכול לקחת  אבל השאיר לצ'אבס לנצח על קו הסיום. בפעמים קודמות שהיו דברים כאלו בגרנד טורים, זה זה לא נגמר טוב.
לצפיה ב-'בהחלט נכון.'
בהחלט נכון.
21/05/2018 | 01:42
55
אך מצד שני , אני עד עכשיו לא מעכל את ההופעה של פרום על הוונטו באותו טור דה פראנס בו קינטנה המסכן  , נדהם לראות את פרום קופץ על הטריינר בסיום הקטע.
במקרה של ארמסטרונג  ב 2005 , לקח יותר מעשר שנים עד שהתגלו סדקים בשריון , אלו התגלו רק בגלל שלאנס היה טיפש מספיק להילחם בלאנדיס ופועלי עבר אחרים שלו.
במקרה הזה  בהתיחס למה שקורה לאסטבן צאבז  לחשדות שלך יש בסיס.
מצד שני אנחנו יודעים שהענף הזה לא נקי, וכל עוד לא הוכחה אשמתו הוא בחזקת זכאי.
לצפיה ב-'משהו קטן על קטע 15'
משהו קטן על קטע 15
21/05/2018 | 16:25
45
מקבוצת הבריחה המסכנה שעבדה כל כך קשה במשך 70 ק"מ כדי להמלט מהדבוקה ומיד אחר כך נרדפה על ידי קבוצת "קודם חינוך", נשארו בסוף 4 רוכבים: ג'וליו ציקונה מחבל אברוצו ההררי, דייר קינטנה מהרי קולומביה ושני רוכבים של AG2R: ניקו דנץ הגרמני ומיקל שרל הצרפתי. כשהם הגיעו למורד ניתן היה לחשוב שמי שיצטיין יהיו הקולומביאני והאיטלקי. טעות! צ'יקונה התגלה כרוכב שאת כל מה שהוא מרוויח ביכולת הטיפוס המצוינת שלו הוא מפסיד במורד. אחר כך התברר שגם קינטנה הוא לא מהמצטיינים בתחום ונשארו לנו רק רוכבי הקבוצה הצרפתית. מבין שניהם, לקח דנץ בן ה-24 את תפקיד הפועל לטובת שרל בן ה-32. בסופו של דבר, הפועל, שהתגלה כרוכב מעולה במורד (אולי בזכות זה שרכב כחובב בקבוצה צרפתית שממוקמת בשאמברי שבאלפים) עלה על אדונו ובסופו של דבר נותר ניקו דנץ ראשון במרוץ עד שסאנווב הגבירו את הקצב בעליה לסנט'אנטוניו.
לצפיה ב-'מנאלי - לה. 10 ימים של טיפוס בהודו.'
מנאלי - לה. 10 ימים של טיפוס בהודו.
20/05/2018 | 17:59
63
אני מתכנן לצאת להודו ביולי 
לטפס ממנאלי ללה.
כרגע אני מחפש קבוצה מאורגנת להצטרף אליה.
אם מישהו מעוניין להצטרף או אם מישהו מארגן קבוצה ומעוניין לצרף, אשמח לדעת.
geva00@gmail.com
לצפיה ב-'ג'ירו קטע 12 - הים האדריאטי'
ג'ירו קטע 12 - הים האדריאטי
17/05/2018 | 10:00
23
70
214 ק"מ מישוריים בעיקרם, לאורף החוף של הים האדריאטי והסיום במסלול מרוצי המכוניות של אימולה. המסלול עובר בערי החוף אנקונה ופזארו ואחר כך צפונה אל ערי הנופש ריצ'ונה ורימיני ואז נכנס ליבשה אל צ'זנה (עירו של מרקו פנטאני) ופורלי ומסיים באימולה. הסיום באימולה הוא מעניין. מתחילים באוטודרומו פרארי, מסלול המרוצים בו נהרג איירטון סנה ואז עוזבים את המסלול ועולים לסיבוב בגבעות שמסביב. 12 ק"מ מהסיום מתחילה עלייה של 4.3 ק"מ שמדורגת בקטגוריה 4. בעליה הזו יש שתי רמפות של ק"מ בערך שהן בתלילות גבוהה של כ-8% כשהשאר מתון מאוד. לספרינטרים שמגיעים למעלה יש 7.6 ק"מ לסיום כדי להחזיר את הברחנים.  750 מ' לסיום נכנסים תוך כדי עיקול שוב לאוטודרומו ושם מתבצע ספרינט הסיום.
השאלה היא האם יוכלו הספרינטרים שנשארו לעמוד באתגר. נראה לי שכן. ויוויאני גילה אתמול כושר יפה והקבוצה שלו חזקה. סם בנט יכול גם הוא לעמוד באתגר וגם הקבוצה שלו תעזור במרדף. כמובן, יש אפשרות שהדבוקה תעדיף יום מנוחה ותיתן לבריחה ללכת עד הסוף, אבל אני חושב שלקבוצות קוויקסטפ ובורה אין הרבה מטרות מעבר לניצחונות בקטעים והם ילכו חזק על הקטע הזה.
מזג אוויר - מעונן אם אפשרות לטפטופים פה ושם.
הימור שלי: ויוויאני
לצפיה ב-'לא פעם ראשונה שרוכבים במסלול מרוצי מכוניות'
לא פעם ראשונה שרוכבים במסלול מרוצי מכוניות
17/05/2018 | 13:34
7
44
היה לפני כמה שנים מרוץ (אליפות עולם?) שעבר במסלול מרוצים. הבעיה שאני לא זוכר מתי ואיפה...
לצפיה ב-'הייתה אליפות העולם בזולדר, בלגיה, במסלול מרוצי מכוניות'
הייתה אליפות העולם בזולדר, בלגיה, במסלול מרוצי מכוניות
17/05/2018 | 14:04
1
40
זה היה ב-2002 ומריו צ'יפוליני ניצח במרוץ.
לפי סייקלינגניוז בג'ירו 2015 היה קטע שהסתיים במסלול באימולה ואילנור זכארין מקטיושה ניצח בבריחת יחיד קצרה לפני הסיום.
בינתיים יצאה בריחה של 5 רוכבים מ-3 קבוצות הקונטיננטל-פרו האיטלקיות. קבוצת הפרו-קונטי היחידה שלא בבריחה היא האקדמי. לא מן הנמנע שנראה בהמשך את האקדמי עולה לראש הדבוקה להשתתף בהחזרת הבריחה. א: שייראו את הצבעים של הקבוצה. ב)קריסטיאן סבראלי הוא הספרינטר של הקבוצה, מטפס לא רע, ואם יצליחו בטיפוס שלפני הסיום להשאיר את ויוויאני ואחרים מאחור, אז יש לו סיכוי להיאבק על ניצחון.
לצפיה ב-'בזולדר יש תחרויות סייקלו קרוס על המסלול'
בזולדר יש תחרויות סייקלו קרוס על המסלול
19/05/2018 | 10:27
14
היתרון של המיקום הוא שיש שם יציעים לצופים, דוכני אוכל, חניה וגם קופות שכל מי שנכנס קונה שם כרטיס
לצפיה ב-'הטור הקליפורני ביקר השבוע ב-Laguna Seca'
הטור הקליפורני ביקר השבוע ב-Laguna Seca
20/05/2018 | 08:37
4
25
מסלול מרוצים במפרץ מונטריי בצפון קליפורניה, וגם ב-2016 היה שם (זה קטע מעניין, כי למסלול יש קאמבר שונה מזה שרגילים בו בכביש)
לצפיה ב-'נשמע מענין מאד '
נשמע מענין מאד
20/05/2018 | 13:31
2
21
מהמקומות ששמם מצטלצל יפה באוזניים ופעם אחר פעם מתקימים בהם אירועים  מושכי תיירים כאלו ואחרים .
אז הצליל הספרדי לגונה יבשה שכנע אותי ללכת לחפש בגוגל ומסתבר שאכן יש סיבה לבקר שם :

לצפיה ב-'אזור מפרץ SF מאממם'
אזור מפרץ SF מאממם
20/05/2018 | 19:23
1
17
אמנם כבר אין זהב ברחובות (למעט sand hill road בפאלו אלטו), אבל קליפורניה עדיין זוכה בצדק לכינוי golden state, ואזור מפרץ SF הוא מהיפים --

מפרץ מונטריי צמוד מדרום למפרץ SF, בין שמורת הטבע של Big Sur (ומלכודת התיירים המפורסמת של ה-17 Mile Dr) לרכס הרי סנטה קרוז, שהם גם יעד פופולרי לרוכבי הרים - בהם ובאזור מרין, החלק הצפוני של מפרץ SF, המציאו את אופני ההרים. אולי כי מצב הכבישים במדינה מזעזע - אמנם הכלכלה החמישית בגדולה בעולם, אבל העסקים בקליפורניה לא ממש בקטע של לשלם מיסים. תביא את הצמיגים הכי רחבים שנכנסים לך בשלדה.
לצפיה ב-'תודה לא נוסע לארה"ב כל כך מהר...'
תודה לא נוסע לארה"ב כל כך מהר...
20/05/2018 | 19:35
16
השהיה עולה פי חמש בערך מבולגריה ...אבל אולי יום אחד.
אבל סקי רגיל ועפיפונים היום הרבה יותר מושך אותי ודוקא שמעתי המלצות מהממות על וואיומינג ואפילו ראיתי סירטון.
אז אולי יום אחד...אופניים בטוח לא אסחב עד שם...
לצפיה ב-'וכן זכרתי היטיב החלקה על הקרח !'
וכן זכרתי היטיב החלקה על הקרח !
20/05/2018 | 13:36
16
לצפיה ב-'היו קצת טפטופים...'
היו קצת טפטופים...
17/05/2018 | 22:23
31
פוצוביבו וקאראפאז צריכים להודות לוויוויאני. אם ויוויאני לא היה נתפס בקבוצה האחורית בזמן הפיצול שהיה בערך 30 ק"מ לסיום בגשם השוטף, אז קוויקסטפ היו לוחצים בכל הכוח מקדימה כדי להשאיר ספרינטרים אחרים מאחור ואז לא היה לשני רוכבי הדרוג הכללי שום סיכוי לחזור לדבוקה. בסופו של דבר התברר שזה פשוט לא היה היום של ויוויאני. הוא לא הצליח להחזיק את הדבוקה המאוחדת ולעומתו סם בנט היה בבירור הרוכב המהיר והחזק ביותר היום.
לצפיה ב-'ג'ירו קטע 13 - אל שדות הקרב'
ג'ירו קטע 13 - אל שדות הקרב
18/05/2018 | 09:52
7
51
היום עוד יום במשרד. 180 ק"מ מישוריים. 30 ק"מ לסיום נכנסים לשטח גבעי שבשיאו טיפוס מקטגוריה 4 שלא אמור להוות בעיה משמעותית לרוב הרוכבים בדבוקה. הכל נגמר כ-12 ק"מ לסיום ומשם מישור וכביש ישר ללא עיקולים ב-5 ק"מ האחרונים.
נקודת היציאה היא העיר פרארה שנמצאת במחוז אמיליה רומאניה, ומשם עלייה צפונה במישורי מחוז ונטו, עד לעיירה נרווזה דלה בטאליה שנמצאת מצפון לעיר טרוויזו. העיירה קיבלה את שמה הודות לקרב במלחמת העולם הראשונה, הקרב על נהר פיאווה, שהשנה ימלאו 100 שנים לקיומו. כ-10 ק"מ צפונה משם נערך לאחר מספר חודשים קרב ויטוריו ונטו, שהיה בערך הקרב היחידי בהיסטוריה המודרנית שהאיטלקים ניצחו בו, ולכן המקבילה האיטלקית ל"רחוב הרצל" זה רחוב ויטוריו ונטו שקיים בכל עיר ועיירה איטלקית.
מבחינת מזג האוויר, העניין העיקרי עובר לצונקולן, ההר המאיים שאליו יגיעו מחר. מה יהיה מזג האוויר שם?
הימור: ויוויאני, מודולו או בנט, או אולי בכלל בריחה? לכאורה, זה קטע שרשום על מאוץ המוני אל קו הסיום. אבל, מודולו מאכזב מאוד עד עכשיו. קבוצתו - "קודם חינוך" עבדו קשה אתמול בשבילו ובסוף קיבלו קדחת. לא יודע אם יעבדו היום, אולי רק ב-3 ק"מ האחרונים. ויוויאני נראה סובל אתמול וקוויקסטפ לא יעבדו בשבילו היום, אלא רק אם יגיע לסיום יחד עם כולם. בנט נראה סופר חזק והקבוצה שלו תעבוד בשבילו כל היום. אבל, יש מצב שאם תהיה בריחה חזקה של 6-10 רוכבים, היא יכולה ללכת עד הסוף. קבוצות הדרוג הכללי שומרות כוח להרים שיתחילו ממחר ועד סוף הג'ירו ואף אחת מהן לא תרדוף. בקיצור, ההימור שלי: בכל זאת סם בנט.
לצפיה ב-'הימורים גיא שגיב מחזיק או לא ?'
הימורים גיא שגיב מחזיק או לא ?
18/05/2018 | 11:50
3
52
ואם לא באיזה קטע יפול ?
גהמר אחרי הקטע היום במידה  ויצליח  לעבור אותו
גיא מץקשה כבר שני קטעים ברציפות ,  ובהרים הוא ממש סובל .
לצפיה ב-'סלח לי על הבוטות מראש נתי אבל יש לי הרגשה שאתה ממש אבל ממש'
סלח לי על הבוטות מראש נתי אבל יש לי הרגשה שאתה ממש אבל ממש
18/05/2018 | 13:46
2
66
רוצה/מעוניין שהוא יכשל . אף רוכב ישראלי לא עשה עד היום את מה שגיא עשה אז למה בית החרושת להימורים שאתה רוצה לפתוח .
כל יום שהוא צולח עוד קטע ממלא אותי בגאווה ישראלית ואני אמשיך להיות גאה בו גם אם לא יגיע בשערי רומא .
אשמח לשמוע ממך שאני טועה באבחנה שלי!!
שבת שלום וחג שמח !!
עודד צור
בית השיטה
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי כבר רכב ישראלי בטור.'
למיטב ידיעתי כבר רכב ישראלי בטור.
18/05/2018 | 14:44
1
67
לא קשור להרגשה שלי  ההרגשה שגם גיא וגם קני אליזולדה מתקשים מאד .
ובדרך כלל למיטב זכרוני המהירות הממוצעת בגירו נמוכה בארבעה עד חמישה קמש.
למעשה מאחר ורוכבי אוריקה מיצלסטון סקוט מחק את המיותר בשיא הכושר כרגע מטחר והעונה שלהם החל מוקדם, גיא ואחרים נמצאים בגראן טור שאותו רוכבים  בעצימות  אחרת.
בגדול  ברגע שרוכב נמצא בתחרות מקצוענית הימור אם ינצח או לא הוא לגיטימי .
אם המטרה היא להשתתף ולסיים גם הימור על הצלחה או כישלון הוא לגיטימי .

לצפיה ב-'סיים במקום ה 136 3:10 דקות אחרי המנצח'
סיים במקום ה 136 3:10 דקות אחרי המנצח
18/05/2018 | 19:18
56
זמן כולל 3:59:35 מהירות ממוצעת ל 180 ק"מ מעל 45 קמ"ש .
אם צריך להמר  על סמך התוצאה היום אז  גיא יסיים .
המשבר מאחוריו אך לא מאחורי אסטבן צאבז שהפסיד עוד 15  דקות בערך היום .
מי שמייחס לי ענין  אישי , זכותו אני מסתכל על תוצאות , והן לא משקרות , יש יכול יש לא יכול .
התוצאה של היום ברורה אכזרית קשה , אך לא לגיא שגיב , זוהי המציאות במירוצי אופניים , גיא יצא  מהמסע הזה כמנצח  אומרות התוצאות , לו היו אומרות אחרת , הייתי מהמר על פרישה .
מה לגבי אסטבן צאבז , התוצאות שוב ברורות פעם שניה שהוא מאבד הרבה מאד זמן , משהו בודאות מאד מאד לא בסדר , יש לי השערה ברורה .
לא חדש כי במירוצי אופניים רוכבים מסוימים מתקשים לפתע , עיינו ערך איבן באסו וקלקולי קיבה ... באחד  הגראן טורים ...
האם צאבז לקח משהו שהשפיע כך ?
לא יודע אך התירוץ של התפרקות לאחר יום המנוחה  כבר לא תופס בקטע הזה , כן תופס עבור גיא שגיב.
מה גרם להתפרקות של גיא ?
כפי שמחאתי כפיים כאן להתנהלות הקבוצה במירוצים חד יומיים , אז כאן יש מקום לביקורת על התנהלות קבוצה לא נכונה ביום המנוחה , עובדה גיא מצא עצמו מפורק אחריו , והעובדה שהחל להתאושש שלשום והתאושש  בגדול היום מעידה שזו לא אשמת הרוכב , הוא יכול לעמוד במאמץ הזה .
לצפיה ב-'הניתוח שלך אודי לא מסתדר לי'
הניתוח שלך אודי לא מסתדר לי
18/05/2018 | 21:08
2
43
עם מהירות.ממוצעת.מעל 45 קמש.
לא רואה איך קבוצות הדירוג  הכללי שמרו כוח להרים .
להבנתי בין אם אוריקה יזמו או נגררו כוח הם לא שמרו למחר .
ומחר הם בודאי לא ישמרו כוחות.ממחר כל קטע  הוא קטע הכרעה .
לצפיה ב-'אף רוכב של מיצ'לטון-סקוט לא היה מקדימה היום'
אף רוכב של מיצ'לטון-סקוט לא היה מקדימה היום
18/05/2018 | 23:54
1
38
שתי קבוצות בלבד משכו את הדבוקה היום: בורה וקוויקסטפ, שבעובדה, שני הרוכבים שלהם הגיעו בסיום בשני המקומות הראשונים כך שכנראה הקבוצות האלו ידעו מה הן עושות. כל מה שנשאר לקבוצות הדרוג הכללי זה לרכב מאחורי שתי הקבוצות הללו. מהירות המרוץ נקבעה לפי קצב הרכיבה של הבריחה. כל מה שקבוצות הספרינטרים עשו היה לשמור על פיגור של 3 דקות מהבורחים. גם אם משום מה, הבריחה הזאת הייתה תופסת פער של 10 דקות ואפילו 20 דקות, אני בטוח שמיצ'לטון-סקוט וסאנווב וגרופומה-FDJ לא היו משנות את הקצב. הרי הרוכב הטוב ביותר בבריחה הוא בפיגור של מעל לשעה מייטס. במקרה הגרוע מבחינתם הם היו רוכבים בראש הדבוקה ב-40 קמ"ש. זה לא נקרא לרדוף. הניתוח שלי היה נכון בבסיסו (זו לא גאונות גדולה, כי זה המתווה הנורמלי בקטע כזה). הטעות שלי הייתה שחשבתי שקוויקסטפ ינטשו את ויוויאני בגלל שהיה לו יום רע מאוד אתמול. קוויקסטפ הראו תמיכה מלאה בוויוויאני והוא החזיר להם בספרינט מושלם ובניצחון בקטע.
לצפיה ב-'לכן כתבתי '
לכן כתבתי
19/05/2018 | 00:04
29
שאני לא יודע אם סקוט  יזמו או נגררו , השורה התחתונה  בגירו למיטב זכרוני המהירויות הממוצעות היו באזור  36 קמ"ש מלפני מספר שנים, זו מהירות ממוצעת של הטור או הוולטה , מבחינת האוסטרלים , אין להם סיבה לתת לצוות המסייע של המתחרים לנוח כאשר הם  בשיא  העונה כרגע .
אך בגדול נראה לי כי סיימון  ביקש מהקבוצה ללחוץ על הדושה גם כשהם לא מלפנים , זו מהירות ממוצעת מטורפת ביום לפני ההרים . 
לצפיה ב-'ג'ירו - קטע 14, הטיפוס לצונקולן'
ג'ירו - קטע 14, הטיפוס לצונקולן
19/05/2018 | 10:43
5
53
186 ק"מ באלפים הקרניים, הרכס ששייך יותר לאוסטריה ונכנס גם לצפון מזרח איטליה. כולל 4 טיפוסים מדורגים + הטיפוס החמישי והקשה מכולם למונטה צונקולן שגם מסיים את הקטע. הטיפוס לצונקולן הוא באורך של 10.1 ק"מ ובשיפוע ממוצע של 11.9%.
מזג האוויר קריר עם אפשרות לגשם. אם אכן הכביש יהיה רטוב, גם המורדות עלולים להשפיע על תוצאות המרוץ.
לדעתי, נראה היום קטע סטנדרטי מבחינת ההתנהלות שלו. בריחה די גדולה, שתכלול גם רוכבים הלוטשים עיניים לחולצת המטפס. דבוקה המובלת על ידי מיצ'לטון-סקוט עד אמצע הטיפוס לצונקולן. משם - המועמדים בדירוג הכללי יצטרכו לדבר. שלושת המועמדים המובילים לניצחון היום הם גם שלושת הראשונים בדירוג כרגע: ייטס, דימולן ופינו ולדעתי הפערים ביניהם בסיום יהיו של שניות בלבד. כיוון שכך, טיבו פינו.
לצפיה ב-'הימור מענין '
הימור מענין
19/05/2018 | 15:24
37
הימרתי נגד ייטס  ונכוויתי אז נשאר לי רק להמר עליו ,השאלה כמה צאבז יוכל לעזור היום לא מן הנמנע שאתמול פשוט נח לא ראיתי את הקטע כך שאיני  יודע ,בקשר לצאבז שום דבר החל בהתפרקות שלו וכלה בניצחון  בקטע לא יפתיע אותי כי פשוט הקבוצות שומרות את הקלפים  קרוב  לחזה ,גם התמקמות שלו בקבוצת בריחה לא תפתיע
דבר אחד ברור היום קטע אש .
בקשר לגיא שגיב אני צופה לו היום יום טוב דוקא .
אסביר בסיום .

לצפיה ב-'ברועים הבאים לגירו קב סקאי...'
ברועים הבאים לגירו קב סקאי...
19/05/2018 | 18:11
43
פרום וווט פואלס מלפנים את צאבז לא רואים , זהו פרום ברח...
לצפיה ב-'זונקולן (ב-ז')'
זונקולן (ב-ז')
19/05/2018 | 18:55
1
48
באיטלקית Z זה ז' (Zona) ו-ZZ זה צ' ( Pizza פיצה)
 Monte dzoŋkoˈlan
בספט' 2017 עליתי מכיוון סוטריו- 13 ק"מ- קשים אבל מדהימים. הפיצוי- כוס שוקו חם וסמיך במסעדה למעלה.
לצפיה ב-'ניתוח התוצאות'
ניתוח התוצאות
19/05/2018 | 19:59
44
המנצח  כריס פרום סיים את הקטע : 186 ק"מ ב 5:25:31 
גיא שגיב שהבטחתי עבורו אתמול יום טוב היום , בלי שום ענין  פטריוטי פשוט מעקב מקצועי , הבחור הוריד את הקוף (החשש מהשתתפות במירוץ מכריע מעמד שמבחינת ההכנה אי אפשר להתכונן אליו בקריירה קצרה  בקב חדשה טוב מספיק בשלב בגיל מאוחר יחסית כזה ), מהגב , הוא יודע בודאות כעת שהוא שייך לקבוצת הרוכבים  הזו בזכות ולא בחסד , 
ההכנה של הקבוצה לא היתה מתאימה למעמד הזה מהסיבות שכבר ציינתי , מאחר והמעמד נפל עליהם די בהפתעה .
גיא עבר משבר לא קל שנבע למיטב הבנתי  ממשבר יום המנוחה בעיקר , עד יום המנוחה היה בסדר , מה קרה ביום  המנוחה השני אני לא יודע אך המשבר הגיע לאחריו .
מי שיתקומם למקרא השורות הללו , בענין ההכנה יכול להיתלות בעובדה כי הגראן טור הזה הגירו לא קשה כל כך בדרך כלל, כבר ציינתי כי האוסטרלים וסקאי שינו את חוקי המשחק במהדורה הזו , כך שהגירו הפעם לא פחות קשה מהטור אולי אפילו קשה ממנו .
גיא סיים היום במקום ה 128 27:20 אחרי המנצח .
המטרה בגדול כפי שאני רואה אותה היא לא לסיים המטרה היא לבנות רוכב ואחר כך רוכבים  שיכול יכולים להתמודד בגראן טורים , לא כל רוכב יכול , אך המטרה לבנות גם צוות אימון מהמסורת השתתפות צוות המורכב מאנשים שהיו שם . 
מהבחינה הזו המטרה בהחלט  מושגת , את הקטע היום סיימו 166 רוכבים 38  מהם אחרי גיא שגיב.
המהירות הממוצעת של גיא מעל 31 קמ"ש , מהירות המנצח 34.285 קמ"ש.
גיא נופל כאן בעשרה אחוז, המדד הזה לא מדויק מאחר והיו לו משימות מסוימות לבצע אך גם אם לא , מצבו בסדר גמור.
האם יסיים כפי שהימרתי אתמול בסיום הקטע אם לא יקרה משהו בלתי צפוי בהחלט כן .
מה עתיד הקבוצה ?
העתיד תלוי בהצלחה שיווקית למכור את הארץ לתיירות  חו"ל ותומכים שיש להם אורך נשימה להשקיע , במילים אחרות , מזל, כלומר עתיד לא ממש ברור , בינתיים מצליח , נקווה שימשיך.
בענין סנטימנטים אישיים מקצועיים פטריוטיים ?
ברור שנחמד לראות קבוצה ישראלית , בינתיים עתידה תלוי בהרבה מאד גורמים שלא בדיוק פועלים לטובת המדינה כרגע .
אני אישית מנתח מקצועית, הקב התקדמה יפה מאד , יצאה למירוצי קטעים בספרד , למירוצים קלאסיים  בדיוק התהליך הנדרש לבניה.
קפיצה לגראן טור זו קפיצה מסוכנת הרבה מעבר ליכולות העכשוויות , קפיצה שיכולה לבנות או להרוס נקבוצה , הימור שלא יכלו לא לקחת, אך בעייתי מבחינתם , אלו החיים צריכים לקפוץ למיים ולשחות.
ניתוח מקצועי צריך להסתכם בעובדות לא ברגשות,  הרגשות כרגע ברור שנחמד שעומדים במשימה ועוד הרבה יותר נחמד לרדוף אחרי גראן טור בארץ בירושליים חיפה ,  זכרון תא  מצפה ואילת , במקומות שאני מכיר היטיב מאשר לטפס לסיירה נבדה בגרנדה ספרד.
אבל בו בזמן  צריך להסתכל על העובדות לא על הרצונות , ובראיה לאחור בהבאת כל הנימוקים והקשיים בחשבון , צריך להוריד את הכובע בפני ההצלחה הזו .
הצלחה מקצועית מקומית ללא שום הנחות, מי שיחפש אצלי הנחות לא ימצא...

לצפיה ב-'פרום צמוד לפני ייטס. קצת מזכיר לי את הוואלטה 2011'
פרום צמוד לפני ייטס. קצת מזכיר לי את הוואלטה 2011
19/05/2018 | 19:18
48
פרום איתגר אז את חואן חוסה קובו על ההובלה, ראיתים בפניה קברגה עת התמודדו על הפסגה, ולמרות שקובו עבד קשה פרום ניצח אותו יום... ועדיין קובו זכה בסופו של דבר.
לצפיה ב-'העליה לערד מנווה זוהר'
העליה לערד מנווה זוהר
16/05/2018 | 18:51
5
77
מתכוון לרכב מחר בבוקר (לעלות ולרדת). 
האם יש הערות/עצות מיוחדות?
האם זה בטוח?
לצפיה ב-'קח בחשבון שאין מים בדרך. מחר יהיה חם. ותהנה'
קח בחשבון שאין מים בדרך. מחר יהיה חם. ותהנה
16/05/2018 | 23:03
23
לצפיה ב-'יש שם בד"כ הרבה משאיות שעולות ויורדות למפעלי ים המלח'
יש שם בד"כ הרבה משאיות שעולות ויורדות למפעלי ים המלח
17/05/2018 | 13:31
58
תזהר והתהיה קשוב.
לצפיה ב-'כביש די ראשי'
כביש די ראשי
17/05/2018 | 14:54
62
החלק התלול הוא בראשיתה, בסה'כ לא תלולה, נוף מהמם. הייתי מעדיף את העליה ממצדה מהסוללה, גם מאתגרת יותר וגם שקטה מאוד
לצפיה ב-'איציק ורולינג9סטוני'
איציק ורולינג9סטוני
17/05/2018 | 20:45
1
60
כתבתם את התגובות שלכם אחרי שכבר חזרתי...
אני מתגורר השבוע במלונות עין בוקק, לכן העליה ממצדה לא רלוונטית לי. אני יוצא וחוזר מהמלון. העליה הייתה קלה משציפיתי. יצאתי בסביבות 6:30, למטה כבר היה חמים, אבל ככל שעולים לכוון ערד האוויר מתקרר. רוב הדרך יש שוליים נאים, ואגב לא הרבה תנועה בשעה הזו.
הירידה הייתה יותר מאתגרת, כי בגלל המהירות אתה לא רוצה להיות בשול, אבל מכוניות מחייבות אותך לכך, ואז אני שפחדן הנני, מעדיף להאיט. שוליים מפחידים אותי. בנוסף הייתה רוח צפונית חזקה שגם היא לא תורמת לבטיחות בירידות. 
אותה רוח גם האכילה אותי קש בסוף הירידה, כי יש כמה קילומטרים טובים לחזור צפונה למלונות, ועם רוח ראש כשכבר 35 מעלות זה לא נעים.
סה"כ חוויה טובה מאד.
הנה:
לצפיה ב-'אם עדיין רלוונטי'
אם עדיין רלוונטי
18/05/2018 | 22:18
49
אחת השיטות לעלות מהסוללה היא לעלות ברכבל ולחצות ברגל את מצדה, סוג של ציונות על הדרך ... והקפה מלאה דרך ערד. כך עשיתי זאת אני לפני שנים עם גילי שני וירון ג'וני. לא יודע מה מצב הכניסה לאתר והרכבל בסופ'ש והחג
לצפיה ב-'סי קפה עינת- לא ידידותי לרוכבים '
סי קפה עינת- לא ידידותי לרוכבים
18/05/2018 | 17:16
1
82
היום בחום של 40 מעלות "נזרקתי" מהמסעדה כי השענתי את האופניים שלי על הקיר בחוץ ולא הסכמתי לשים אותם בתוך מתקני הברזל המכוערים שהקימו שם- המיועדים לאופני שטח.
בושה וחרפה. לא אדרוך שם יותר.

לצפיה ב-'אלוהים תשמור, זה אופניים, לא שיש איטלקי. מצוחצחים = לא רוכב'
אלוהים תשמור, זה אופניים, לא שיש איטלקי. מצוחצחים = לא רוכב
20/05/2018 | 19:26
11
לצפיה ב-'הקטע היום '
הקטע היום
18/05/2018 | 09:43
37
יתקיים ברוח מזרחית חלשה יהיה נעים יחסית קרוב לודאי שלא יטפטף , האיסטרטגיה של אוריקה מהר יותר מהר ועוד יותר מהר ....
טיבו פינו כבר מתחיל להיסחף לאחור טום דומולאן לאט לאט מבודד   , כשהוא מגיע לספרינט סיום בהרים מול סיימון הוא מועד להפסד , נשארו מספיק  קטעי הרים אשר בכל אחד מהם סיימון אמור להרויח חמש שניות לפחות מצד שני הנגד שעון בו סיימון יפסיד. במקרה הכי  טוב 68 שניות,   הגירו הזה להוציא את הקטע היום מזכיר את הוולטה למיטב זכרוני 2013 ניבאלי נגד כריס הורנר .
כלוומר צפי לגראן טןר מרתק.
לצפיה ב-'מסקנות מיום המנוחה '
מסקנות מיום המנוחה
15/05/2018 | 00:21
12
82
התראינו טום דומולאן טיבו פינו פרום , לא ראיתי ראיון עם סיימון.
מסקנה כולם מדברים , הוא עובד ...
לצפיה ב-'ג'ירו - קטע 10, הקטע הארוך ביותר'
ג'ירו - קטע 10, הקטע הארוך ביותר
15/05/2018 | 10:43
5
85
קטע גבעי באורך 239 ק"מ העובר על פני 3 מחוזות במרכז איטליה ומסתיים בעיירה גוואלדו טדינו שבאומבריה. מתחיל בעלייה די קשה של כ-15 ק"מ ב-6% שיפוע ממוצע. מבחינת מזג האוויר יש אפשרות לגשם. כנראה תהיה בריחה שתלך עד הסוף וינצח רוכב חזק ומוכר. אם מזג האוויר יהיה יפה ומשום מה הדבוקה לא תאפשר לבריחה לתפוס פער גדול, אז יתכן וקבוצות הספרינטרים ינסו להחזיר את הבריחה במחצית השניה של המסלול, כי בסך הכל הכללי החצי השני של הקטע מתאים לספרינטרים.
לצפיה ב-'פעם ראשונה שאני ממש עוקב אחרי הגירו.'
פעם ראשונה שאני ממש עוקב אחרי הגירו.
15/05/2018 | 12:40
70
לא חוכמה ...
יש מקומות באיטליה כגון יורשליים , חיפה מצפה רמון שאני מכיר לא רע...
לצפיה ב-'2 רוכבים לאקדמי בבריחה'
2 רוכבים לאקדמי בבריחה
15/05/2018 | 13:29
3
80
בן הרמנס וקריס ניילנדס. הקבוצה היחידה שיש לה 2 רוכבים בבריחה. הבריחה כוללת עוד רוכבים חזקים. המפורסמים והוותיקים ביותר הם טוני מרטין ולואיס לאון סנצ'ז. 
לצפיה ב-'היתה לי הרגשה'
היתה לי הרגשה
15/05/2018 | 19:03
70
אחרי הראיון של פרום   שסקאי יתחילו לעבוד ולהכתיב את הקצב הרגיל שלהם .
לצפיה ב-'האיש שלנו'
האיש שלנו
16/05/2018 | 10:28
1
49
גיא שגיב
נתקע אתמול בקבוצה האחורית ו לפי דברי הפרשנים היה בסכנה של ה- cut off .
אבל הגיע בזמן וכל הכבוד לו.
נחזיק לו אצבעות שיגיע לרומא
לצפיה ב-'שניים לסוף '
שניים לסוף
16/05/2018 | 10:56
41
להבנתי הןא עבר את משבר יום המנוחה כמו צאבז,.
הגראן  טור הראשון שלו ואולי היחיד  ,רוכב צעיר בתחילת הדרך שנלחם להחזיק מעמד .
כל הקבוצה  נראתה לא טוב אתמול ,קבוצה חדשה מעמד שגדול עליה ומאמנים לא מנוסים
במעמדים האלו ,  זו התחלה , הקבוצה והמאמנים צוברים נסיון התחילו מכלום , אין סיבה להחמיר או להתאכזב   ייקח להם עוד שלוש ארבע שנים לפחות.לבנות קבוצה שיכולה להתמודד על נצחונות בקטעים בגראן טורים  אם בכלל .
אך את שלהם להפעם הם כבר עשו .
במציאות הישראלית הישרדות הקבוצה הזו בכלל לא מובטחת.  וכנל רוכביה.
מלחמה על קיום היא לא משהו שזר לנו   , וזהו גם גורל הקבוצה הזו .
במיוחד  בשל ההתקדמות המהירה וזוללת תקציב ,אולי מהירה מדי?
ההגעה למעמד הזה כה מוקדם  יכולה לעבוד לשני הכיוונים ,או להצלחה מרשימה או כישלון מהדהד ,מאחר ותיחזוק קבוצה  מחייב עתודות כספיות .

יהיה קשה נקוה בשבילם שיחזיקו מעמד יש ענין תדמיתי וגאוה לאומית אך נדרש הרבה מאד כסף כדי לתחזק קבוצה שתתחרה במעמדים הללו , והבסיס מקומי צר יחסית ,ולכן לא מובטח כלום .

יתכן שבשנה הבאה יצטמצמו שוב ויחזרו לתהליך  בניה ארוך  קבוצה שתפנה את קידמת הבמה ותחזור למירוצי  קטעים בספרד ומירוצים קלאסיים ,  לזה התקציב יכול להספיק למספר. שנים .
המשך הדרך תלוי ביכולת הניהול  והתמקמות באזור המתאים לבניה יסודית.
הולך להיות מבחן ניהולי לא פשוט ,נקוה שיחזיקו מעמד .

לצפיה ב-'ג'ירו קטע 11 אסיזי-אוזימו'
ג'ירו קטע 11 אסיזי-אוזימו
16/05/2018 | 09:56
5
127
קטע של 156 ק"מ גבעיים. הסיום בעיירה אוזימו הוא קשה. 5 ק"מ לפני הסיום יש עלייה קצרה בשיפוע של 16% שכוללת מקטע פאווה (רק 300 מטר, אך עלול להיות רטוב), ו-2 ק"מ לפני הסיום מתחילה עלייה קשה (חלקה בשיפוע של 16%) שמתיישרת רק 500 מ' לסיום.
צפויים טפטופים בחלק השני של המסלול.
על פניו מתאים לבריחה ללכת עד הסוף, כשהמועמדים בדרוג הכללי יאבקו על פער של שניות בודדות בסיום. אבל כמו שראינו אתמול, מספיק שמשהו משתבש אצל אחד הרוכבים המשמעותיים במרוץ וכל "התוכנית היומית" הולכת לעזאזל ומתחיל מרוץ שלא לפי התוכניות. יתכן גם שהקבוצות שיש להן רוכבים מתאימים לסיום היום: (דייגו אוליסי-אמירויות, טים וולנס-לוטו-פיקסאול, אנריקו בטלין-לוטו-יומבו)  יחליטו שהן לא נותנות לבריחה ללכת עד הסוף וידאגו לסיום של כל הדבוקה ביחד.
אתמול בטלין נראה טוב מאוד וכמעט ניצח את סם בנט בספרינט של הדבוקה. אני מהמר עליו.
לצפיה ב-'מצטרף להימור על אנריקו '
מצטרף להימור על אנריקו
16/05/2018 | 10:41
33
ספרינטר עליות מעולה ,  סקאי להבנתי יכתיבו שוב קצב מטורף  ראינו כי פרום מתאושש
בגזרת הדירוג הכללי  סיימון  מבודד בפיסגה , הקבוצות בעיקר סקאי יפעילו עליו את כל הלחץ האפשרי.  דומולאן יאבד היום כמה שניות טיבו פינו ופרום יצמצמו להבנתי על סיימון אני לא רואה אותו מנצח וגם המקום השני לא מובטח לו .
עוד רוכב שכדאי לחשוב עליו בגשם הוא קאראפאז .
בקטע כזה אני מתגעגע לתופעה שנקראת קונטדור שהיתה גורמת לענין ופירוק הפלוטון .
אין היום רוכב דירוג כללי אמיץ כמוהו בדבוקה, נשאר לנו רק לבחון את יכולתו של סיימון  שנראה עכשיו כהעתק של פוריטו רודריגז בוולטה  2012 , עם תלות מוחלטת בדני מורנו   אסטבן צאבז , שנשברו ברגע האמת.  מזלו של סיימון שקונטאדור לא בסביבה סקאי אמנם ילחצו אך לא יפרקו בצורה שקונטאדור פירק.
טים וולנס בהחלט מועמד לניצחון , אישית אני לא אוהב אותו , מקוה שלא יקח.
לצפיה ב-'כל הראשונים הם רוכבי דרוג כללי'
כל הראשונים הם רוכבי דרוג כללי
16/05/2018 | 18:02
2
30
השאירו מאחור את כל רוכבי החד-יומיים המתמחים. ראשון ביניהם דייגו אוליסי מקום 13 בפיגור 26 שניות. כל ה-12 הראשונים בקטע היו ממוקמים בין ה-20 הראשונים בדרוג הכללי ערב הקטע ה-11. תופעה מוזרה. אולי זו ההשפעה של יום אתמול הקשה שרוכבי הדרוג הכללי מצליחים להתאושש טוב יותר מאשר רוכבי החד-יומיים.
לצפיה ב-'נראה שהחל ממחר פרום מתחיל בהכנות לטור'
נראה שהחל ממחר פרום מתחיל בהכנות לטור
16/05/2018 | 20:47
1
43
בצורה מאוד בולטת, פרום לא הצליח לעמוד בקצב. זה משהו שלא היה קורה לו פעם.
לא הצלחתי לראות איפה הוא היה בתחילת העליה האחרונה, אבל גם אם הוא לא היה ממוקם טוב, זה לא תירוץ לפיגור שהוא הגיע בו.
לצפיה ב-'תשווה לנפילה של ולורדה '
תשווה לנפילה של ולורדה
16/05/2018 | 21:06
41
באחת הוולטות 2004  לדוגמא , ואחת  שפרום ניצח  ובזמן שולורדה נפל פרום לא חיכה , ונפתח פער ענק , המצב כעת דומה רק הפוך, פרום  מתקשה  וסובל כאבים להערכתי מטורפים בזמן הרכיבה. רוכב שנפל  סובל  כאבים לא קלים , קשה לרכב כך על אחת ...להתחרות.

לצפיה ב-'קטע 11 מה היה כאן ?'
קטע 11 מה היה כאן ?
17/05/2018 | 20:36
16
מספרים: את הקטע  סיים סיימון ייטס המנצח  ב 3:25:53 
קרוב ל3:26 דקות.
יש לנו קרוב ל 206 דקות חלוקה פשוטה 156:206=757 מטרים לדקה  או 12.6 מטר לשניה, 
זו מהירות של 45.43 קמ"ש.
מהיר בהרבה מהקצב הרגיל 41.2 קמ"ש שהיה עד כה.
הסיבה די ברורה , מפני שצאבז התדרדר בדירוג הכללי, סיימון ואוריקה ,אגב גם פרום קורא להם אוריקה , החליטו לשנות טקטיקה וללכת להתקפה מלפנים .
הטקטיקהעבדה להם יפה למעשה סיימון  חייב להשיג עוד קרוב לדקה ומשהו על דומולאן כדי להבטיח את הניצחן.
על הדרך אתמול קני אליזולדה ואחד גיא שגיב ועוד מספר רוכבים עמדו בפני התפרקות...
ומילה טובה לערוץ הספורט לאחר שהתבוננתי בשידור  אתמול , אתם חייבים להוציא סירטונים לילדים , הצלחה מובטחת
השידור שלכם מרדים חבל על הזמן ...
לצפיה ב-'טיפול בגלגלים'
טיפול בגלגלים
17/05/2018 | 14:37
2
41
אשמח להמלצה על מכונאי טוב ומקצועי
עבור טיפול תקופתי בנאבות של גלגלי פולקרום זירו.
לצפיה ב-'רוק אנד רוד'
רוק אנד רוד
20/05/2018 | 18:01
1
19
אצל באסל המכונאי התותח ברוק אנד רוד- לטרון

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
21/05/2018 | 11:46
2
לצפיה ב-'לא הייתי בארץ בזמן הג'ירו , יש מקום שאפשר לראות'
לא הייתי בארץ בזמן הג'ירו , יש מקום שאפשר לראות
13/05/2018 | 13:51
4
64
את 3 המרוצים המלאים ?
לצפיה ב-'יש את הקטע המלא לאילת '
יש את הקטע המלא לאילת
13/05/2018 | 13:58
70
אמצא קישור בערב את שני האחרים לא יודע .
חושב שלא .

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/05/2018 | 16:31
1
8
לצפיה ב-'בכיף'
בכיף
15/05/2018 | 19:00
28
יפה באיטליה...
עשה לי חשק לנסוע ....
ברצינות ברדיפה אחרי הגירו גיליתי שמצפה שונה לחלוטין ממה שהיכרתי .
בנו מסלולים יפהפיים על שפת המכתש וכמו באיטליה יורד גשם
תמונות בקרוב.
לצפיה ב-'טור קליפורניה'
טור קליפורניה
14/05/2018 | 08:54
4
369
משודר חי ביורוספורט בלילות. לנו שלחו את ויוויאני. לאמריקאים שלחו את פרננדו גביריה, כיילב יואן, פטר סאגאן, מרסל קיטל, מרק קאוונדיש ואלכסנדר קריסטוף. בקיצור, חגיגה של ספרינטרים. אתמול בקטע 1 שהיה קריטריום ניצח גביריה.
https://www.youtube.com/watch?v=Iv_fxig_kg4
לצפיה ב-'כסף.'
כסף.
14/05/2018 | 13:24
3
65
למאיצים אפילו  שיודעים לטפס כמו סאגאן האפשרויות לגרוף פרסים כספיים בקליפורניה עדיפות על הג'ירו , בו קטעי הטיפוס  והשעון  מהווים את עיקר המשקל ,  מה גם שחלק מהמאיצים יהיו גם בטור או בוולטה או בשניהם , אז למה להעמיס עליהם עוד גראן טור ?
לצפיה ב-'לא הכסף הזה + TOC הפך למרוץ של צעירים'
לא הכסף הזה + TOC הפך למרוץ של צעירים
20/05/2018 | 09:00
2
14
הפרסים על סיום שלבים הם נמוכים, יחסית. הם מתחלקים בין כל חברי הקבוצה, כולל המכונאים, כך שבפועל זה כמה אלפי דולרים במקרה המעולה. לא סיבה מספקת לעלות על טיסה טרנס-אטלנטית. הכסף הרציני מגיע מדמי השתתפות: הספונסרים ומארגני המרוץ משלמים לסלבריטאים מבין הרוכבים כדי שיגיעו (ויביאו קהל). מלרלרים שספליישיזד מכסים את הבונוס לסאגאן בקליפורניה, ושממשלת ישראל כיסתה כמה מליוני אירו לפרום.

זה גם עניין של הספונסרים: השוק האמריקאי חשוב מאוד ליצרנים - הרבה כסף, כמו שאפשר היה לראות שעם SKY בקליפורניה היו יותר רכבי ליווי עם לוגו של פינארלו ארה"ב מאשר עם הלוגו של סקי, שלא משדרים כאן.

מה גם שהמלונות והאוכל בקליפורניה שנכנסים בתקציב מוצלחים הרבה יותר מאלו באירופה, אז לא פלא שהרוכבים בקטע. 

מה שכן, TOC, בגלל שלא כל הקבוצות חייבות להשתתף בו (FDJ למשל לא באים, כי ארה"ב לא מעניינת את הספונסרים שלהם), ובגלל הג'ירו באותו הזמן, הפך למרוץ פיתוח, כמו הדופני: רוכבים שמכוונים לטור באים להתאמן בו, נצחונות הם בונוס, ואז נשאר לצעירים שיודעים שלא יגיעו לטור נותנים בו עבודה מאממת: הקולומביאנים גבייריה וברנל השנה, בנט בשנה שעברה, אלאפיליפ ב-2016. 
זה גם מרוץ חשוב לקבוצות קונטי אמריקאיות: אולי ההזדמנות היחידה להשיג לספונסרים שלהם זמן שידור בטלויזיה, ונראה ש-Rally גם מקווים שהתוצאות שלהם בשנתיים האחרונות יביאו אותם כווילדקארד לטור. 

הטור הממש מעניין הוא טור הנשים - כאן הפרס בהחלט גבוה - החל מהשנה שווה לזה של הגברים (ובשנים הקודמות היה נמוך יותר, אבל לקסוס העניקה רכב לזוכים בשני המרוצים - אלו כמה עשרות אלפי דולרים, סכום נדיר במרוצי הנשים, שבהם בד"כ הפרסים מצחיקים), מה שהופך את התחרות לאחת החשובות בלו"ז המצומצם גם כך שלהן. 
לצפיה ב-'ועוד מילה על טור הנשים'
ועוד מילה על טור הנשים
20/05/2018 | 09:05
1
11
למרות הגדלת הפרסים, הוא עדיין בתת-תקצוב: לא משודר חי בטלויזיה (רק סיכום של חצי שעה), יש רק שני אופנועי צילום (ואין מסוק), אין אפילו רכב עם רמקולים שמשמיע לקהל את רדיו המרוץ לפני שהפלוטון מגיע - אבל כמו שהיה רשום על הלוח של אופנוע הזמנים לפני הפלוטון - these ladies are awesome!
לצפיה ב-'נהדר למדנו תודה.'
נהדר למדנו תודה.
20/05/2018 | 12:59
6
אישית ברור שאעדיף לנסוע לקליפורניה  מאשר לאיטליה .
ברור שגם לקולומביאנים עדיף וברור שאין את המשטרה  האיטלקית הנוראית על הראש
שתפריע.
עדין הגירו הזה פשוט מדהים מבחינת הרמה , מענין בהרבה מהטור של 2004 2005 באסו את ארמסטרונג , או הגירו בשנת 2004 הגירו של 2005 עם משחקי החתול עכבר איל פאלקו סובולדלי   נגד די לוקה , היה מענין לא פחות מהגירו הזה ,אך הוא היה למיטב זכרוני יוצא מהכלל.

לצפיה ב-'בריאות טובה לפרום המחלים מהאסטמה ...'
בריאות טובה לפרום המחלים מהאסטמה ...
14/05/2018 | 01:27
83
ובינתיים גם סיימון חלה :
"
Doping ban[edit]
In April 2016 it emerged that Yates had tested positive for the banned substance terbutaline in an in-competition test during Paris–Nice the previous month,[24] where he finished seventh overall.[25] In a statement Orica-GreenEDGE took full responsibility for the test result, saying that the team's doctor had failed to apply for a therapeutic use exemption for an asthma inhaler used by Yates which triggered the positive test.[24] Subsequently, the UCI issued a statement indicating that Yates would not be provisionally suspended from competition due to the substance he had tested positive for.[26] On 17 June, the UCI decided to issue a four-month ban for "non intentional doping", backdated from 12 March (the date the positive sample was collected), preventing Yates from competing at the 2016 Tour de France.[27]"

לצפיה ב-'ג'ירו - קטע 9 סיום בפסגה בגובה 2135 מטר'
ג'ירו - קטע 9 סיום בפסגה בגובה 2135 מטר
13/05/2018 | 08:56
7
142
היום קטע ארוך וקשה שלאחריו יום מנוחה. 225 ק"מ שבהם רוכבים צפונה לאורך רכס האפנינים ובסיום מגיעים לאזור הגבוה ביותר במרכז איטליה. יש בקטע 3 עליות מדורגות: הראשונה בדרגה 2 והשתיים האחרונות בדרגה 1. העלייה האחרונה, המסתיימת באתר הסקי קמפו אימפרטורה שבשמורת הטבע גראן סאסו, נקראית על ידי מארגני הג'ירו "מונטניה פנטאני", לכבוד מרקו פנטאני שניצח שם בג'ירו ב-1999. למעשה, שתי העליות האחרונות הן המשך של אותה עלייה רק עם הפסקות קצרות באמצע. אורכן הוא מעל 40 ק"מ אבל רוב המרחק הוא בשיפוע מתון יחסית. רק ה-7 ק"מ האחרונים הם תלולים מאוד, מעל 8% שיפוע.
מזג אוויר - מעונן, גשמים קלים אמורים לרדת במחצית השנייה של המסלול.
הזנקה ב-12:00, גם כאן יהיו בוודאי קרבות על כניסה לבריחה, למרות שרוב הסיכויים שהמנצח בקטע יגיע מרוכבי הדרוג הכללי. מי שיהיה בבריחה יוכל לאסוף נקודות לחולצת המטפסים ובכל זאת, זה קטע של שש שעות רכיבה ומי שיהיה בבריחה יקבל הרבה חשיפה.
הימור על מנצח בקטע: סיימון ייטס
לצפיה ב-'עוד משהו שאף פעם לא הבנתי'
עוד משהו שאף פעם לא הבנתי
13/05/2018 | 11:50
81
למה אצל רוב הקבוצות, הדירקטור ספורטיף, שהוא בחור מוכשר ללא כל ספק, צריך להיות בזמן המרוץ גם הנהג, גם זה שמגיש את המים והאוכל לרוכב שמתקרב לחלון, וגם המנהל הספורטיבי בעת ובעונה אחת. זה נראתה לי משימה קצת כבדה על איש אחד, שבה תפקוד אחד בא על חשבון התפקוד השני. האם רק בגלל שהוא יושב ליד החלון שאליו מותר לרוכב להתקרב וכך יכול לצעוק הוראות לרוכב שלו שנמצא בבריחה, רק בגלל זה שווה להפיל עליו את כל התפקידים הללו? אני תמיד חשבתי שזו שגיאה.
אבל, מתברר שיש לפעמים גם קצת שפיות בדבוקה. ראו את הסרטון הזה של טים סקיי
שבו ניקולא פורטל יושב בניחותא מול מסך הטלוויזיה ומחלק הוראות בשלווה. 

לצפיה ב-'הימור יפה לטיול היום '
הימור יפה לטיול היום
13/05/2018 | 13:56
3
54
היום הדואו  צאבז אסטבן סיימון ייטס חייב לפתוח עוד זמן כדי לכסות על השתי דקות מינימום שיפסידו בנגד שעון .
הימור על סיימון כמנצח הוא יפה אך מוביסטאר הוכיחו שיש להם  מה להגיד ,הגשם יגרום לקאראפאז לפתוח מבערים , הפעם יתכן שקרלוס בטנקור פאביו ארו טיבו פינו ועוד מה עם פנטנו ?  ינסו להצטרף, הדואו שמר כוח אתמול סימן של חולשה פרום נפל.  פולס היה מחוץ לענינים .
מה ייעשו קטיושה? לדעתי היום הם לא יסגרו בריחה .
למוביסטאר  עם קאראפאז יש סיבה לפרוץ קדימה אז תצא אש  מהגלגלים .
אודי אתר הסקי  הזה יהיה פתוח גם באוגוסט השנה ,או עדיף שוב צרוויניה  ....?

לצפיה ב-'סייקלינגניוז כותבים שלא ירד היום גשם'
סייקלינגניוז כותבים שלא ירד היום גשם
13/05/2018 | 15:00
1
52
אם היה לי כסף הייתי קונה דירה בצ'רביניה והולך לשם כל שנה לחודשיים ביולי ובאוגוסט. יש משוגעים שנוסעים לשם בחורף. טירוף מוחלט.
לצפיה ב-'חד משמעית טירוף...'
חד משמעית טירוף...
13/05/2018 | 22:39
49
נראה שגם בקיץ קר שם ...לא מבין את אלו שנוסעים לשם .
הימור יפה על ייטס להיום כל הכבוד , החיסרון בגשם הותיר את קאראפאז במקום החמישי.
סיימון תקף ברגע הנכון , קטף את זמן הבונוס , ונראה טוב, אך ייטס צריך הרבה יותר מ 38  שניות כדי לנצח את דוומולאן בגירו הזה , ולא בטוח ש 45  שניות יספיקו נגד טיבו פינו .

לצפיה ב-'הבריחה ירתה לעצמה ברגל'
הבריחה ירתה לעצמה ברגל
13/05/2018 | 22:43
58
נכון שגם ככה רוכבי הדרוג הכללי (אני יוצא מדעתי כשאני שומע בערוץ הספורט שהם מדברים על רוכבי ה-GC. בכלל אני יוצא מדעתי שאני שומע אותם, לכן מעביר לערוץ הספורט רק כשיש פרסומות ביורוספורט) היו משיגים את הבריחה, אבל אולי זה היה מגיע עד לקילומטר האחרון.
מה שקרה זה שגם לטרק-סגפרדו וגם לבחריין-מרידה היו 2 רוכבים בבריחה: בוארו שנחשב כרוכב נג"ש מעולה וויסקונטי שנחשב כרוכב בריחות שמסתדר גם עם הרים. בחריין שיחקו אותה כאילו בוארו הוא הפועל של ויסקונטי וטרק כאילו שדידייה הוא פועל של ברמבילה ולכן ויסקונטי וברמבילה מיעטו להיכנס לרוטציה. כשהיו 14 רוכבים בבריחה, עוד אפשר היה לאכול את הלוקש הזה. כשהגיעו ל-40 הק"מ האחרונים, דידייה נשר וויסקונטי המשיך לעשות קולות של שטיח שבקושי מצליח להחזיק את הגלגלים של הבריחה ולכן רוכב כל הזמן בסוף, זה כבר היה יותר מדי, במיוחד ל"צדיק" הגדול ברמבילה. התחילו ויכוחים בבריחה והתחילו גם התקפות מתוך הבריחה, למרות שהמרחק לסיום היה גדול והפער לדבוקה היה עדיין גדול. המעניין היה שדווקא הרוכבים שנחשבו חזקים ובעלי סיכויים: ברמבילה וויסקונטי נשרו יחסית מהר והרוכבים הפחות מפורסמים: מנסדה, קרתי ובוארו הוותיק, הם אלו ששרדו אחרונים.
לצפיה ב-'מה יעשו כריס פרום וקבוצת סקיי?'
מה יעשו כריס פרום וקבוצת סקיי?
13/05/2018 | 22:29
1
57
המטרה הראשית בכל שנה של כריס פרום ושל קבוצת סקיי היא לנצח בטור דה פראנס. כל היתר זה בונוס. כריס פרום אמנם בא לג'ירו כדי לנצח בו, ככה אני מאמין. אבל עכשיו, אחרי 9 קטעים, אחרי שנפל פעמיים ונחבל ואחרי שהוא ממוקם במקום ה-11 בדרוג הכללי בפיגור של 2:27 דקות מהמוביל, ובפיגור של 1:49 מטום דימולן, ואחרי שהקבוצה שלו לא מגלה עליונות, זה אולי הזמן להגדיר את המטרות מחדש.
אני סבור שכריס פרום ימשיך לרכוב - אבל כהכנה לטור. כלומר, לא ינסה להצמד למובילים או להתקיף ולנצח קטעים, אלא ירכוב בעצימות נמוכה יותר ויגיע בקטעים ההרריים במקום 40 נאמר, בפיגור של כמה דקות טובות אחרי המנצח. וקבוצת סקיי? היא תתן לרוכבים שלה חופש פעולה להיכנס לבריחות ולנסות להביא ניצחונות בקטע. 
לצפיה ב-'לא מבין איך פרום נפל דוקא בירושליים ...'
לא מבין איך פרום נפל דוקא בירושליים ...
13/05/2018 | 23:44
49
אך כילד השיפועים של שכונת ממילה בירושליים היו עבורי הסיוט הכי גדול שקיים .
לא ברור לי עד היום איך ולמה כי כבר בגיל שנתיים עברתי לחיפה ....
אך  הסיוטים והשיפועים של ממילה המשיכו לרדוף אותי בלילות....
לך  תבין למה התחלתי לרכב רק בגיל  שלוש למיטב זכרוני ....
אבל לך תבין ...חמישים ומשהו שנה אחרי מסתבר כי החשש היה מוצדק .
אני אפילו לא זוכר  את הכביש ההוא היום רק את הפחד ממנו .
לצפיה ב-'ברגע זה שידור ביורוספורט1 וולטה אראגון'
ברגע זה שידור ביורוספורט1 וולטה אראגון
13/05/2018 | 18:32
1
31
עם עומר גולדשטיין , היום השלישי והאחרון, והוא ממוקם לא רע.

לצפיה ב-'אתר התחרות'
אתר התחרות
13/05/2018 | 18:33
24
לצפיה ב-'ג'ירו - קטע 8, אל אזור נאפולי'
ג'ירו - קטע 8, אל אזור נאפולי
12/05/2018 | 11:41
6
80
קטע 8 באורך של 209 ק"מ, יוצא מהסיום של אתמול, עיירת החוף, פראיה א מארה, וממשיך בכיוון כללי לאורך החוף, בתווי גבעי ואחר כך מישורי עד סלרנו, שמדרום לנאפולי. משם הוא נכנס לתוך היבשה בעליה די ארוכה שמסתיימת בנקודה העונה לשם מונטוורג'ינה די מרקוליאנו. העלייה לא תלולה יותר מדי ובפעם האחרונה שהייתה סיום בג'ירו ניצח בה ברט ד'קלרק הבלגי (כנראה מבריחה). דנילו די-לוקה ניצח שם פעמיים וגם דמיאנו קונגו פעם אחת. כיוון שמחר צפוי קטע לא פחות קשה, ורוכבי הדרוג הכללי כנראה ירצו לשמור רגליים לעוד יום של טיפוס, סביר להניח ששוב תהיינה בתחילת הקטע מלחמות קשות על כניסה לבריחה, כי יש סיכוי טוב שבריחה תנצח היום. תחזית מזג אוויר לסלרנו היא סולידית, אבל נראה לי שיש סיכוי טוב לגשם בעלייה לנקודת הסיום.
ההימור שלי: דייגו אוליסי מקבוצת האמירויות.
לצפיה ב-'טקטיקה קצת מוזרה של מיצ'לטון'
טקטיקה קצת מוזרה של מיצ'לטון
12/05/2018 | 16:02
3
48
רוכבים כבר הרבה זמן בראש הדבוקה עם 4 רוכבים, בזמן ששני המובילים שלהם, ייטס וצ'אבס, נמצאים אי שם במעמקי הדבוקה.  אם כבר עובדים קשה מקדימה, לפחות ששני המובילים יהנו ויהיו מקדימה. אולי יש רוח צד (אני בספק) והם מעדיפים להיות בתוך הדבוקה ולא בטור, אבל סכנת נפילה גדולה יותר בדבוקה מאשר בטור.
בבריחה נמצאים שני רוכבים סלובנים חזקים: מוהוריץ' מבחריין -מרידה, אבי שיטת הרכיבה על הרמה (top tube) במורד, שלאנס ארמסטרונג קטל אותה בפודקאסט שלו, אבל רוב רוכבי הדבוקה אימצה אותה. ויאן פולאנץ מקבוצת האמירויות שניצח בעברו כבר 2 קטעים בג''ירו.
לצפיה ב-'או שהם שומרים כוח למחר .'
או שהם שומרים כוח למחר .
12/05/2018 | 18:13
40
הסיכוי ליפול בדבוקה בעליה נמוך בהרבה מאשר,במישור או בירידה , מה גם שאם תהיה בריחה של רוכבי דירוג כללי  רוכבי אוריקה ברשותך השם הקודם מלפנים יסגרו אותה .
לצפיה ב-'נקמתה של קטיושה'
נקמתה של קטיושה
12/05/2018 | 20:20
1
42
עד כ-25 ק"מ לסיום (תחילת העליה האחרונה הייתה 17 ק"מ לסיום), התנהל המרוץ בעצלתיים. מיצ'לטון רכבו מקדימה והיה פער של ארבע וחצי דקות והיה נראה שכולם שלמים עם ניצחון הבריחה. לפתע פתאום, אולי בגלל הגשם שהתחיל להתפשט מההר כלפי מטה, אבל נראה לי יותר בגלל סגירת חשבונות, לחצה קטיושה על הגז ותוך 10 דקות ירד הפער ל-2 דקות. משם זו הייתה רק שאלה של זמן עד שהבריחה תיתפס.
אתמול טוני מרטין ניסה להיכנס לבריחה והדבוקה לחצה והחזירה את הבריחה ונתנה לה לצאת שוב רק אחרי שטוני מרטין נשאר בדבוקה. היום שוב ניסה מרטין לברוח ושוב, בגללו או בגלל סיבות אחרות, הדבוקה לא איפשרה זאת. לקטיושה אין אף רוכב שיכול לנצח מתוך הדבוקה בקטע שמסתיים בטיפוס ארוך כך שלא הייתה להם סיבה אמיתית לרדוף בכזאת נחישות. לדעתי, הסיבה היחידה היא אמירה לשאר הקבוצות: אם לא תתנו לטוני מרטין להכנס לבריחה, אז אנחנו ננטרל את הבריחות שייצאו.
לצפיה ב-'יש להם שלושה שענים מצוינים .'
יש להם שלושה שענים מצוינים .
12/05/2018 | 21:40
26
חוזה גונזלבס והבריטי  סימו  בנגד שעון הקצר במקומות 4-5 בהתאמה , למישור יש להם קבוצה מדהימה , אך בפועל הם מצליחים הרבה פחות מאשר  לפי הכישורים על הנייר.
לצפיה ב-'ואכן יורד גשם בסיום '
ואכן יורד גשם בסיום
12/05/2018 | 18:09
1
46
עוד שלושה ומשהו קמ, הבריחה קרוב לודאי לוקחת.
לצפיה ב-'לגמרי לא לקחה ...'
לגמרי לא לקחה ...
12/05/2018 | 20:07
36
איזה פראיירים הם יצאו ,  זה  כואב ...
כבר עמדתי לכתוב הספד על הקבוצה שמוביסטאר שלחה השנה לגירו...
אבל ...יש לי לכתוב משהו טוב יותר המבול שתפס אותם היום בעליה ....
זה אותו המבול אולי אפילו קצת  חזק יותר שהם ברחו ממנו במצפה רמון...
את נקודת התצפית גירו  מהגשר  הלבן לכיוון  מלון בראשית המדהים פיספסתי בשבת אז  החלטתי לעבור בה ביום ראשון לראות איך התנאי צילום .
עברתי ראיתי וקצת אחרי שעברה משפחת יעלים ונתנה לי להמשיך הגיע המבול שאף הוא פיספס את הג'ירו...אז הסתפק בי במקום ..רק שאני רצתי להסתתר במאהל הבדואי של בן מדבר שמוציא טיולי גמלים ולעגתי לו למבול...
הם רוכבי האופניים לא יכולים .
ריצארד אנטוניו קאראפאז רגיל בדיוק לתנאים הללו , שמש גשם מזג אויר טרופי הוא נולד גדל ופורח  בתנאים הללו .
אם אחד בשם רן מרגליות קורא כאן אז מחר בבוקר סע לך  לאל כרמלו מחוז קארצי  האקודור תביא לך  משם  כמה רוכבים .

לצפיה ב-'לא יאמן טולקאן אקודור וקטע 8 בגירו.'
לא יאמן טולקאן אקודור וקטע 8 בגירו.
12/05/2018 | 19:39
47
טולקאן עיירת גבול קטנה   בגבול הצפוני של אקודור בירת מחוז  קארצי .
סן מיגל דה טולקאן יש לומר .
מעולם בודאי לא בזמן בו טיילתי שם , העלתי על דעתי כי אזכיר את שם המקום אי פעם בהקשר  לאיטליה או אופניים, ודאי שלא העלתי על דעתי מעולם כי אקשר בין איטליה אופניים ומצפה רמון אי פעם  ...
אך המציאות חזקה מכל דמיון .
האנדיאנים תושבי האזור , גרים באזורים גבוהים דלילים בחמצן , אופניים הם כלי תעבורה נפוץ , אך הכדורגל נפוץ יותר .
כמובן  שאין לרוכבי האופניים האקודוריאניים דרך להגיע  לרכיבה מקצוענית אך פה ושם  קבוצות ספרדיות עוברות ומחפשות להן דג שמן ....
כך היה במקרה החיבור בין  אנטוניו  הידוע בשם ריצארד ומוביסטאר .
לו המסלול היום היה קצר בקמ אחד בודד לא הייתי מעלה בדעתי לקשר לבית הקברות המיתולוגי בטולקאן אלא שלצערה של הבריחה שהובילה ב 32 שניות ארבעה קמ לסיום ,  השניות הללו אזלו בתוך שלושה ק"מ בלבד...
תנו לאנטוניו ריצארד קאראפאז   שרגיל לחיות על טיפות אויר ... הזדמנות  לטפס בגבהים ...וזהו הלך עליכם.
אני יכול לספר לכם במשך שעות איזו יכולת יש לאנדיאנים  לתפקד בגבהים , טיילתי שם שנים טיפסתי , רכבתי , סיירתי במכרות בפוטוסי בגובה 5600  מטרים, לנשום לא יכלתי אך הם עבדו ...אין צורך  אנטוניו  קאראפאז , אסטבן צאבז ,נאירו קינטנה ,כבר סיפרו את הסיפור .
ומחר בבוקר יעוט קבוצות האופניים על טולקאן אקודור , על קוזקו פרו , על בוגוטה קולומביה , על פונו פרו , כל אלו אזורים גבוהים וידוגו להם דגים ...שמנים .
בדיוק כמו אנטוניו ריצארד קאראפאז האקדוריאני הראשון שניצח אי פעם קטע בגראנד טור , והוא מצטרף בהסטוריה הזו לחברו לקבוצה ממוביסטאר , הראשון אי פעם מקוסטה ריקה לרכב  בטור דה פראנס .
http://www.lametayel.co.il/%D7%91%D7%99%D7%AA+%D7%94%D7%A7%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%AA+%D7%91%D7%98%D7%95%D7%9C%D7%A7%D7%90%D7%9F_+%D7%90%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%93%D7%95%D7%A8

https://es.wikipedia.org/wiki/Tulc%C3%A1n

https://es.wikipedia.org/wiki/Richard_Carapaz

https://www.procyclingstats.com/rider/richard-carapaz
לצפיה ב-'מי זה שהגיע שלישי אתמול ושיפר בשני מקומות היום ?'
מי זה שהגיע שלישי אתמול ושיפר בשני מקומות היום ?
09/05/2018 | 23:20
10
102
לגראן טורים יש דינמיקה משלהם , קל לזהות אותה כאשר עוקבים אחריהם יום יום .
כך  דני מורינו  התחזק  בקטעי הטיפוסים הראשונים בוולטה 2012 , חוץ מפוריטו רודריגז דני היה הרוכב בכושר הטוב ביותר בטיפוסים אז .
הס מלהזכיר את כושרו הנוכחי , אך במקרה שלו אני מעריך שהענין הרבה יותר ניהול גרוע , מאשר ירידה ביכולת.
חוזרים לגירו אנריקו באטאליני מי זה ? 
זה שבשלב המאמץ העילאי בספרינט הסיום מחייך , אוהב את הכאב ואת המאמץ זה שאי אפשר שלא לאהוב .
אתמול כל כך התחברתי למאמץ רציתי שיזכה לא הלך טים וולנס חייך פחות אך רכב יותר ...
אנריקו הגיע שלישי .
היום החיוך עבד הרבה יותר טוב חייך ולקח ?
מי זה אנריקו ? 
אנריקו  הוא מצפון איטליה ממרוסטיקה מן הסתם אודי בטח יודע היכן  העיר הזו . שבכלל התפרסמה בשל אירוע שחמט חי בה .
בכלל איך מישהו מהצפון המשכיל מגיע לרכיבת אופניים דוקא ?
אז מסתבר כי הבחור הזה 174 סמ  גובהו ומשקל 66 קג מאד קרוב לנתונים של אול אראונדרים אחרים כגון כן בדיוק ההוא שלא הגיע ליורשליים  וגם לא ניצח בליאז בסטון ליאז האחרון אחד ולורדה בלמונטה אלחנדרו .
אנריקו הוא כבר לא ילד נולד ב 89 ועכשיו הוא בן 28 ,  ולורדה הוא כבר לא יהיה אין לו את הספרינט שלו , אבל יש לו יכולת אול אראונד מצוינות , והוא מקומי איטלקי .
וכן בחור שקט וצנוע .
4444 נכנסו לפרופיל שלו השבוע , כוכב נולד ?
לא ממש יותר מתחיל למצות את הפוטנציאל שלו  אבל את ארץ הקודש אנריקו לא אוהב ...
מקום 145  בנגש בירושליים, אנריקו אנשים מתים להגיע ליורשליים וככה אתה נוהג ?
מקום 75 בתל אביב ....
מקום 87 באילת...
הבחור הזה לא אוהב את האקלים שלנו ...נקודה חום זה לא בשבילו... בדיוק ההיפך מולוורדה יליד מורסיה , רק תנו לולוורדה מקום חם...
אז איך זה שולורדה לא בא אלינו השנה ?
שנארגן לו לולוורדה פולסא דה נורא יותם מה אומרים אצלכם במגזר...?
אצטט את עובדיה ... רב עובדיה בפי ליברמן :
" אם ולוורדה לוקח טור דה פראנס מחול מחול מחול..."

לצפיה ב-'לפי אותה דינמיקה '
לפי אותה דינמיקה
09/05/2018 | 23:49
60
מקום שני היום גובאני וויסקונטי בן 35  קשיש  במונחי אופניים, 175  , 63 ק"ג פחות כוח בספרינט סיום  קל  יותר  בשלושה קג  מהמנצח היום , אבל ניצח את ולוורדה  בעבר בספרינט סיום.
כבר לא רוכב במוביסטאר אלא בבחריין כך שאנחנו לא אוהבים  ולכן  נעזוב ...ונלך למקום שלישי וכאן  הפתעה :
חוזה גונזאלבס  מפורטוגל  ,גובה 185 ... מה זה ?
זה אול אראונדר ?
רוכב של קטיושה אלפסין , בן 29 נולד ב 89 , שוקל 70 ק"ג .
איך דבר כזה מגיע שלישי ...בקטע כזה ?
בסיום הקטע  צריך יכולות ספרינט לבחור לפי המידות אמורות להיות יכולות שעון אז בואו נראה מה עשה בגירו עד עכשיו ?
לא רע מקום 4 ביורשליים   כן כן יורשליים כבוד !
מה עשה בתל אביב : מקום 23 לא רע , ספרינטר הוא לא !
 ובאילת כן כן מה עשית בשביל מדינה באילת ?
היה 10.
בקטע אתמול 39 והיום 3, מענין כדאי לעקוב אחריו .
3738  אנשים חשבו כך בשבוע האחרון..

לצפיה ב-'וכאשר תצפו בקטע 6 מחר , הטיפוסון לאתנה הר הגעש הסיציליאני '
וכאשר תצפו בקטע 6 מחר , הטיפוסון לאתנה הר הגעש הסיציליאני
09/05/2018 | 23:58
6
64
אל תשכחו לשים את הלפטופ על הברכיים ולעקוב אחרי הפרופיל :
והרוח ...באותו הקישור .
לצפיה ב-'נצפה גם נצפה'
נצפה גם נצפה
10/05/2018 | 09:10
5
287
הקטע הזה מעניין מכמה סיבות.
אורך העלייה - למעשה זו עליה של 40 ק"מ כשהשליש הראשון הוא מתון יותר ובסופו יש ירידה של כ-5 ק"מ.
סייקלינג אקדמי - עד עכשיו לא ניסתה הקבוצה להכניס רוכב לבריחות באיטליה. כמו כן, בן הרמנס הפסיד בכל קטע כמה דקות למובילים והוא "נהנה" מפיגור של 11 דקות מהמוביל. אם הוא אכן בכושר ובקו הבריאות, היום זה יום בשבילו לנסות להיכנס לבריחה וללכת על ניצחון בקטע. זה גם מבחן לגיא שגיב להצליח להישאר עם הגרופטו בעליה הארוכה הזו.
קבוצות סקיי ואסטנה - שתי הקבוצות החזקות ביותר על הנייר והמאכזבות ביותר בשטח. שני המובילים שלהן, פרום ולופז, נפצעו באימון לפני נג"ש י-ם. הם המשיכו עד עכשיו כאילו שהפציעות שטחיות ולא משפיעות, אבל היום הם יעמדו בפני מבחן אמיתי ונראה האם הפציעות משפיעות או שלא. אין ספק שהקבוצות הללו יכולות להוביל את הדבוקה ולהכתיב קצב רצחני באטנה שיגרום בעיות להרבה רוכבים בדרוג הכללי. סקיי ימשיכו עם השמרנות שלהם של הובלת הדבוקה, אבל דווקא אסטנה, בגלל המרוץ המאכזב שלהם עד עכשיו, יכולים להכנס לבריחות ואז זה יהיה סיפור שונה.
עד עכשיו כמעט ולא ראינו מאבקים על כניסה לבריחה. כמעט תמיד כשהרימו את הדגל לסיום המקטע הנייטרלי, הרוכבים הראשונים שיצאו - הדבוקה נתנה להם. היום, לדעתי, המאבקים יהיו קשים יותר. למרות שרוב הסיכויים הם שהבריחה לא תנצח, הקבוצות מרגישות את החולשה של סקיי ואסטנה וינסו להכניס רוכבים לבריחה.
הימור על מנצח: צ'אבס הקולומביאני של מיצ'לטון. ורוד: קשה לדעת. שיהיה צ'אבס גם כן.
לצפיה ב-'היום יום מדהים '
היום יום מדהים
10/05/2018 | 15:12
3
43
לא התעדכנתי מספיק בהרכבי הקבוצות אך למיטב זכרוני  לקב של סיימון יש נטיה להכניס רוכבים לבריחה כפולה ומשולשת  , לא ראינו עדיין מהן היכולות שח המטפסים ,בגזרה הזוביש לנו את קרלוס בטנקור מאד הרשים  בגן סאקר , פאביו ארו  בכושר גרועהעדיין מטפס גדול ירלינסון פנטנו , ויש לנו שעני עליות ,לא מהמר כי המירוץ בתחילתו ,אך בטוח יהיה קטע ללקק אתצהאצבעות.
לצפיה ב-'מה היה לנו היום'
מה היה לנו היום
10/05/2018 | 19:41
2
43
צריך לזכור שאנחנו רק אחרי 6 קטעים והג'ירו עדיין ארוך ולא כדאי להסיק מסקנות נמהרות. אבל, היום היה לנו טקס העברת הכתר מקבוצת סקיי לקבוצת מיצ'לטון-סקוט. עצם שליחת רוכבים לבריחה מראה על חולשה של סקיי. בדרך כלל, סקיי אמצו את הטקטיקה של קבוצותיו של לאנס ארמסטרונג - אף אחד לא הולך לבריחה, כולם נשארים עם המוביל. רק בטור שארמסטרונג גילה חולשה, נדמה לי ב-2005, שחררו רוכבים לבריחות, וככה דרך אגב, ניצח הינקאפי בקטע הררי. שליחת רוכבים לבריחה מאותתת שאין לקבוצה את כוח האש הנדרש להוביל את הדבוקה. לאסטנה יש את כוח האש, אבל כרגע אין להם מוביל קבוצה שנראה מספיק חזק. לופז ניסה לברוח כמה פעמים ולא הצליח ממש לפתוח פער. לעומת זאת, למיצ'לטון-סקוט יש  קבוצה ברמה הגבוהה ביותר, וראינו היום רק חלק ממנה. יש לה רוכבים גם למישור וגם להרים. ג'ק הייג שרכב היום מקדימה במחצית מהזמן בבריחה, הוא בסה"כ בן 24 ורוכב מוכשר מאוד. בנג"ש ירושלים הוא זינק אחרי גיא ניב. אחרי 4 ק"מ הוא סגר עליו כבר כ-45 שניות, אבל באחת מהפניות הבאות הוא נפל וסיים מקום אחד לפני האחרון. כנראה שהמנחה האיטלקי של ההזנקה בג'ירו, שהימר בבאר שבע שסיימון ייטס יפתיע בג'ירו, ידע על מה הוא מדבר. עצם זה שייטס הימר על גישור לצ'אבס מראה כמה כוח עוד היה לו 2 ק"מ לסיום בזמן שכל האחרים היו על הקצה.
סייקלינג אקדמי רכבו מצוין. עשו בדיוק את התוכנית שלהם. לצערם, הבריחה הייתה חזקה מאוד, כולל צ'אבס, והקבוצות החזקות לא רצו לתת להם לפתוח פער. מבין רוכבי הבריחה, הרמנס הגיע שני אחרי צ'אבס המנצח בקטע  והיה הרוכב הראשון מקבוצות הפרו-קונטיננטל. גם גיא שגיב עשה תוצאה יפה והגיע בקבוצה שלפני הגרופטו (בזבוז כוח).
בתחרות הרוכב הצעיר מתפתח מאבק מעניין. עבר להוביל קאראפאז הקולומביאני ממוביסטאר ויש 5 רוכבים שממוקמים פחות מדקה אחריו. אחד מהם הוא סם אומן ההולנדי בן ה-22 מקבוצת סאנווב, שהיה בבריחה. הוא הוכיח שהשנה יש סיכוי שלדימולן תהיה תמיכה יותר רצינית בהרים. דימולן נתן קטע סולידי היום ועשה בדיוק את מה שמצופה ממנו, והוא יושב במקום השני בפער של 16 שניות מייטס.
הקטע הזה בהחלט הראה ששום דבר לא סגור בג'ירו. אין בעלי בית ואין מלך והכל פתוח.
לצפיה ב-'כדי לא לבלבל בן הרמנס הגיע 11'
כדי לא לבלבל בן הרמנס הגיע 11
10/05/2018 | 22:10
39
בדבוקת הבריחה השלישית  מקום יפה מאד ,רובן הגיע 40 .
לא זכרתי השל שינוי השם ,אם הרכב הרוכבים אצל אוריקה היום מיצלסטון השתנה
אחרת הייתי מהמר על גישור של  סיימון לאסטבן ,הם עשו זאת בעבר מספר פעמים ,
אוריקה היום סקוט  משתמשת בטקטיקה של קלמה  מ 2004.
ריבן פלזה שלנו  מכיר את הטקטיקה הזו טיב מכולם .
ולזה כיוונתי כאשר כתבתי בריחות.כפולות.ומשולשות בקשר לאסטבן והניצחון לפני שנתיים בוולטה אספניה  למיטב זכרוני  בקטע המכריע  יצא קןנטאדור לבריחה עם קינטנה  וחיסל  את פרום שנשאר  מאחור .
בהמשך לקראת הסיום חיסל נאירו את.כולם  ואף צאבס יצא לבריחה מרשימה משלו אך רחוקה משל נאירו.
בסיום בראיון נשאל אסטבן על ההבדל בינו לנאירו היום  שהרי היו  באותה רמה בקולומביה  
המשפט שלנו בקולומביה אמר  אסטבן בחיוך הכובש שלו כל צמח  פורח בזמנו .
היום הגיעה הפריחה של אסטבן .
כאשר נאירו שקרנו הפציעה כמטאור היום  רחוק ממה שהיה אז .

לענף האופניים  יש מורשת היסטוריה עבר הווה ועתיד , היום ראינו חלק מזה .
מגיעה מילה תודה גורפת לרן מרגליות  שכתב בפורומים האלו לפני שש עשרה שנה כילד נער בן חמש עשרה בערך...
רן הגשים את החלום הקים את המסגרת להצמחת רוכבים  מוקדם מאד לסכם לאן הדברים  ילכו ,אך צריך לומר לו תודה על הדבקות במטרה על ההשקעה והאמונה .
הצלחנו בשייט ובגודו .
קשה לדעת אם גם באופניים נתקדם ?
הדיון בענין הזה חואג הרבה מעבר לגבולות הפורום .
אך בטוח  כי אם הדברים  תלויים ברן הם יקרו .
כידוע הם לא תלויים רק בו .

לצפיה ב-'איזה יופי הפירגון באוריקה ... היום מיצלסטון סקוט.'
איזה יופי הפירגון באוריקה ... היום מיצלסטון סקוט.
10/05/2018 | 23:50
25
הפירגון בין סיימון לאסטבן צאבס , איזו עבודה שהם עשו זה עבור זה השיתוף פעולה והתזוזה של סיימון אחורה לתת לאסטבן את הכבוד לקחת את הקטע אחרי שסיימו הרכיב אותו ממש וגרר אותו בשניות הסיום .
למי שלא מכיר את הנפשות הפועלות סיימון ואחיו היו אלו שדירבנו את אסטבן להתקיף  בצורה הזו , לימדו אותו להאמין בעצמו , הם סוג של מאמנים ומאמצים עבורו  מאז שהגיע מקולומביה לאוסטרליה , מן אחים גדולים .
אוריקה אוו מיצלסטון זו משפחה מגובשת וכך הם נראים ומנצחים . 
לצפיה ב-'סחתיין, אתה יכול להיות נביא!'
סחתיין, אתה יכול להיות נביא!
11/05/2018 | 18:45
27
לצפיה ב-'בעוונותי, אני לא מכיר את מרוסטיקה, אבל ...'
בעוונותי, אני לא מכיר את מרוסטיקה, אבל ...
10/05/2018 | 13:20
46
המקום נמצא במחוז ונטו, ושמתי לב שהרבה רוכבים מגיעים מוונטו, שהוא אזור מישורי ברובו. יש בו פחות מ-5 מיליון נפש ושטחו הוא קטן יותר מישראל שלפני 1967. נכנסתי לאתר התאחדות האופניים של ונטו והוצאתי את לוח תחרויות הכביש לעונה זו. https://www.fciveneto.it/calendari2018/strada-2018... להסתכל ולא להאמין, המרוצים שיש להם בחודש זה יותר ממה שיש בישראל בשנה. אחר כך קל להבין למה יש הרבה רוכבים שמגיעים משם.
לצפיה ב-'קטע 7 בג'ירו - לאורך החוף המערבי של קלבריה'
קטע 7 בג'ירו - לאורך החוף המערבי של קלבריה
11/05/2018 | 10:58
32
עוזבים את סיציליה אל היבשת - 159 ק"מ מישוריים לאורך החוף, מדרום לצפון. רוח פנים בינונית בתחילת הקטע ולאחר מכן נחלשת. הסיום, כנראה בספרינט, הוא בכיוון ההפוך - מצפון לדרום. 10 ק"מ לסיום יש עליה בשיפוע של 3-4 אחוז. לא צריך להוות בעיה גדולה מדי לרוב הספרינטרים. המושך האחרון, או הלפני אחרון של בורה-הנסגרוהה פרש כך שלסם בנט יהיה קשה יותר. ויוויאני עדיין מועמד מוביל, אבל מנצח אחר לא יהיה בגדר הפתעה.
לצפיה ב-'התראת מידת גלגלים גארמין 935'
התראת מידת גלגלים גארמין 935
11/05/2018 | 16:51
32
איך מכניסים נתוני מידת גלגלים בשעון גארמין 935.
ההתראה קופצת כל 2 דקות בזמן רכיבה.
לצפיה ב-'נמצא ה'פתרון' לכביש המחצבות'
נמצא ה'פתרון' לכביש המחצבות
08/05/2018 | 09:59
11
126
לצפיה ב-'ציניות היא לא תחליף לפתרון מעשי'
ציניות היא לא תחליף לפתרון מעשי
08/05/2018 | 23:35
10
92
א.ה היקר. אני מבין שאתה מתכוון למגרש ביתי שלי- כביש 444 בפנייה לראש העין. שלט האזהרה הזה הוא במקום, כי עדיין עובדים על הקטע בין הצומת הזו לצומת נחשונים ואני מציע לכל רוכב שפוי ושמור נפשו להימנע מלרכב שם.
התחליף הוא להגיע לפתח תקווה על 483- תל אפק, גבעת השלושה - ולעלות בפתח תקווה על כביש 40 דרומה.
אנחנו בדיאלוג עם נתיבי ישראל וכל רעיון/הצעות לשילוט/מידע על מפגעים וכיוב' יועבר למנהל המרחב.
אבנר רשף (רוכבים בטוח)
לצפיה ב-'מסוכן לא אומר חסימה ואין חלופה'
מסוכן לא אומר חסימה ואין חלופה
09/05/2018 | 00:28
76
להגיע לבית אריה
לצפיה ב-'הגישה החסומה היא לבית אריה'
הגישה החסומה היא לבית אריה
09/05/2018 | 09:31
8
36
לצפיה ב-'עינת-מחסום בית אריה- עוקף 444- 25 ק"מ לכל צד'
עינת-מחסום בית אריה- עוקף 444- 25 ק"מ לכל צד
10/05/2018 | 11:56
7
50
וקפה בסוף
לצפיה ב-'המעקף מנהלתי כולו, ומסוכן אף הוא'
המעקף מנהלתי כולו, ומסוכן אף הוא
10/05/2018 | 12:19
6
38
ודאי שפחות מהקטע הנעקף, אבל ארוך ממנו בהרבה, והוא בזבוז זמן מוחלט של כשעה רכיבה חסרת טעם, מה שרעי שי קורא
Junk miles
לצפיה ב-'הכל בעיני המתבונן'
הכל בעיני המתבונן
10/05/2018 | 14:21
5
39
הרכיבה בקטע האמור היא כרגע מסוכנת מאד (כביש צר, מעקות בטון, ללא שול), בעוד שהמעקף שהצעתי נחמד ולחלוטין לא מסוכן.
אם אתה רוצה לעשות את עליית מחסום בית אריה (+האמבטיה ליד בסיס הימח"ים) - חנה את הרכב ליד האנדרטה החדשה של "עוצבת אגרוף ורומח" (לחללי חטיבת שריון 27) וטפס.
לצפיה ב-'האופניים הם הרכב ואין בלתו. המעקף הוא פתרון זמני'
האופניים הם הרכב ואין בלתו. המעקף הוא פתרון זמני
10/05/2018 | 15:59
4
46
לבעיה אובייקטיבית אבל חייב להיות זמני ככל האפשר.
לכל מי שמנסה להגיע לנחשונים למשל, אין כרגע אפשרות מעשית
לצפיה ב-'פה קבור הכלב, ההנחה שאופניים הם לא כלי תחבורה לגיטימי'
פה קבור הכלב, ההנחה שאופניים הם לא כלי תחבורה לגיטימי
12/05/2018 | 16:09
3
29
לכבוד הגי'רו (וגם לפני כשנה), עבודות שיפוץ בקטע הכביש בין עיר הבה"דים לבין צומת טללים, הפכו את הכביש העמוס למסוכן למדי לרכיבת אופניים.
מצב הביניים של שיפוץ, שומר על אפשרות שימוש סבירה לרכבים, ולא לוקח בחשבון תנועת אופניים בשוליים לא קיימים או גרוע יותר, בשוליים זמניים שלא מאפשרים רכיבת אופניים (מסומן פס צהוב זמני שמימינו כביש חצי מגורד, חצי מלא בורות, חצי לא קיים. מה הסיכוי ששלושה חצאים נכנסים לשלם אחד? אותו סיכוי לרכוב בשול בשלום).
תלונות למע"צ נענו בהסבר שהכביש משופץ תחת תוכנית עבודה ברורה וקבועה. מה זה אומר?
מחוסר ברירה עשיתי חלק מהדרך באוטובוסים. לא כיף. וכולל מרכיב של מזל מבחינת כמות תיקי חיילים בתא המטען של האוטובוס וגמישות של הנהג. שלא לדבר על שאר הרעות החולות של מערכת התחבורה הציבורית.
לצפיה ב-'לפני כשנתיים ניסיתי לרכב לב'ש'
לפני כשנתיים ניסיתי לרכב לב'ש
12/05/2018 | 16:30
24
בקטע מבית קמה ללהב היה מצב דומה, ללא שוליים כלל ובתנועה סואנת במהירות גבוהה. מטולת בימינו פשוט אינו אפשרי.
לצפיה ב-'אני חוזר שוב ושוב בפורום הזה- אנחנו בדיאלוג רצוף עם נת"י '
אני חוזר שוב ושוב בפורום הזה- אנחנו בדיאלוג רצוף עם נת"י
13/05/2018 | 22:38
1
16
ראשית- אין יותר מע"צ- יש נתיבי ישראל (נת"י)
שנית, כשכביש נמצא בהליכי שיפוץ אי אפשר להתחשב ברוכבים בשוליים (ראה את הדיון לגבי 444). תיאלץ לתכנן את הרכיבה בהתאם.
תוכנית עבודה כוללת היום סטנדרט גבוה, בו  בהחלט מתחשבים ברוכבים - לדוגמה כביש 38 החדש, שבחלק קטן שלו (הרטוב- צומת 44) אפילו יצרו נתיב אופניים מופרד.
לצפיה ב-'בזמן העבודות מצב הכבישים בטיחותית רע מאוד גם'
בזמן העבודות מצב הכבישים בטיחותית רע מאוד גם
13/05/2018 | 22:56
12
בהתעלם מהאופניים. כשאין שוליים כלל ומעקה הבטון הזמני על הנתיב ממש ומהירות התנועה מוגבלת ל-70 קמ'ש לכאורה

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו