לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1426714,267 עוקבים אודות עסקים

פורום אופני כביש

אופני כביש: זרימה, שקט, מהירות, מאמץ, יופי, קלילות, חיים. מי שלא רכב על אופניים קלי משקל, עם צמיגים דקיקים, כאילו לא רכב מעולם. אופני כביש, הם אופני המירוץ שהכרתם כילדים, שולטים ברמה בעולם האופניים כבר יותר ממאה שנים וימשיכו לשלוט גם בעתיד... בפורום אופני כביש תמצאו משוגעים לעניין, המנסים לנווט את דרכם במציאות התחבורה הקשה של ישראל. הפורום עוסק גם במרוצי האופניים העולמיים, ובראשם הטור דה-פראנס. היכנסו אלינו ולא תצטערו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופני כביש

אופני כביש: זרימה, שקט, מהירות, מאמץ, יופי, קלילות, חיים. מי שלא רכב על אופניים קלי משקל, עם צמיגים דקיקים, כאילו לא רכב מעולם. אופני כביש, הם אופני המירוץ שהכרתם כילדים, שולטים ברמה בעולם האופניים כבר יותר ממאה שנים וימשיכו לשלוט גם בעתיד... בפורום אופני כביש תמצאו משוגעים לעניין, המנסים לנווט את דרכם במציאות התחבורה הקשה של ישראל. הפורום עוסק גם במרוצי האופניים העולמיים, ובראשם הטור דה-פראנס. היכנסו אלינו ולא תצטערו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*** אין לפרסם הודעות קונים/מוכרים או הודעות מסחריות ללא אישור המנהלים ***
המקום הנכון
לכל מה שקשור באופני כביש. טיולים, מירוצים, אימונים וסתם חוויות.
הודעות שאינן בנושא הפורום - ימחקו ללא התרעה.
לאתרים נוספים שכדאי לבקר בהם - לחצו על הלינק

המשך >>

לצפיה ב-'רוכב למרחק - ברווט 1200 עונת 2018 רכיבה מקדימה'
רוכב למרחק - ברווט 1200 עונת 2018 רכיבה מקדימה
13/10/2018 | 22:01
2
45

הסיפור שלי של רכיבת ההכנה של ברווט 1200 בעונת 2018.

טל.
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
14/10/2018 | 21:50
1
24
תקציר הרכיבה בבלוג:
לצפיה ב-'אגדה! '
אגדה!
14/10/2018 | 23:04
12
לצפיה ב-'ג'ירו די לומברדיה'
ג'ירו די לומברדיה
13/10/2018 | 11:57
1
39
המרוץ החד-יומי החשוב ביותר של צפון איטליה מתקיים היום. שידור חי ביורוספורט משעה 15:30 ועד 18:30 (למי שמפספס, יש שידור חוזר מיד ב-19:00 אבל ביורוספורט 2).
241 ק"מ שמתחילים מברגמו ומסתיימים בקומו. בדרך עוברים בבלאג'ו ואחריה העלייה המפורסמת למדונה  דל גיזאלו ומיד אחרי הירידה מהמדונה יש עליה קשה שבסופה קיר "מורו די סורמאנו" שמגיע למעל 20 % שיפוע. משם עד הסיום יש כ-50 ק"מ שכוללים עליה משמעותית בצ'יוויליו שנמצאת כ-15 ק"מ לסיום ועליה קטנה שנמצאת 3 ק"מ לסיום. הסיום מישורי בתוך העיר קומו. מזג האוויר צפוי להיות נאה ללא גשם או רוח משמעותיים.

משתתפים כל הרוכבים שראינו באליפות העולם באינסברוק ובמרוצים בווארזה ובטורינו: ואלוורדה, פינו, ברדה, וודס, מוסקון ועוד רבים וטובים. את סייקלינג אקדמי יוביל בן הרמנס (מס' גב 81) וישתתפו הישראלים גיא ניב (85) ועומר גולדשטיין (87) שהצליחו ביום חמישי לסיים את המרוץ המישורי בפיימונטה בדבוקת המנצח (פחות או יותר) בתנאי גשם ורוח קשים.
לצפיה ב-'ניצחון מרשים לטיבו פינו. כיף לראות רוכב שתוקף כל הזמן'
ניצחון מרשים לטיבו פינו. כיף לראות רוכב שתוקף כל הזמן
13/10/2018 | 23:14
31
ממשיך את כושר השיא שלו בחד-יומיים עם עליות רציניות. אולי הצרפתים עשו טעות כשנתנו לו להיות הפועל של ברדה באליפות העולם ולא ההיפך. 
בן הרמנס היה הרוכב הבכיר של האקדמי כשסיים במקום ה-36 בפיגור של 6:40 דקות מהמנצח. אחריו הגיע דיאז הספרדי בפיגור של 8:10. גיא ניב ורובן פלאזה היו בין הרוכבים האחרונים שסיימו את המרוץ, בפיגור של כ-25 דקות. מצד אחד, זו לא תוצאה שאפשר לכתוב עליה הביתה. מצד שני, אם לוקחים בחשבון את זה שגיא ניב השתתף בשמונת הימים האחרונים ב-5 חד יומיים קשים ביותר: אמיליה, בגלי, וארזנו, מילאנו-טורינו, פיימונטה (מתוכם סיים את המסלול ב-4 מרוצים, כולל שניים שהתקיימו בתנאי מזג אויר קשים), והיום - השלמת המרוץ השישי - 241 ק"מ שכוללים עליות קשות מול שדה הרוכבים החזקים בעולם. לדעתי, מדובר בהתקדמות גדולה.
לצפיה ב-'שדרוג ראשון מאופני כניסה - טיפים והמלצות'
שדרוג ראשון מאופני כניסה - טיפים והמלצות
06/10/2018 | 23:31
10
89
אהלן,

התחלתי לרכב כביש לפני כחצי שנה ומאוד התחברתי, ואף נרשמתי לקבוצה, כרגע אני עם אופני כניסה specialized allez e5 elite יד שניה 2012.
לאחרונה אני מרגיש שקשה קצה לי איתם בעליות וגם הברקסים והשיפטרים כבר די שחוקים, ונדמה לי שחבל להשקיע בהם.

אני מעוניין לשדרג לאופני mid-range בתקציב של כ 6000 ש"ח. אשמח לשמוע דעות שונות האם בסכום הזה ישנן אופניים מומלצים. למשל - מה דעתכם על דגמי ה scultura 4000/5000 ? חדש / יד שנייה? אלומיניום / קרבון?

תודה רבה!
לצפיה ב-'חפש מציאה ביד 2'
חפש מציאה ביד 2
09/10/2018 | 06:34
48
בסכום כזה תוכל למצוא אופני קרבון ברמה גבוהה ביד 2.
אופניים חדשים בסכום כזה יהיו ככל הנראה מאלומיניום עם מערכות 105.
לצפיה ב-'בפרוט'
בפרוט
09/10/2018 | 14:42
8
60
ראשית כפי שכבר ציינתי בפייסבוק, שגרוג האופניים במקום האחרון. ראשון - מדידה, התאמה היא שדרוג לכל ענין ודבר. שני - תוכנית אימונים בהדרכה מקצועית.
ולגבי שדרוג האופניים:
הנתונים החשובים ביותר הם יחסי העברה, ובחירת יחסי העברה כלל לא משפיעה על המחיר. הסטנדרט המועדף עליי הוא קומפאקט 34-50 עם קסטה 11-28 (מס' הגלגל'שים כיום הוא 10 או 11).
לצפיה ב-'מדוע לא קסטה 11-30?'
מדוע לא קסטה 11-30?
10/10/2018 | 13:52
7
43
למה אתה מעדיף 11-28?
לצפיה ב-'עוד יותר טוב, למעט שיקולי סטנדרטיות'
עוד יותר טוב, למעט שיקולי סטנדרטיות
10/10/2018 | 16:23
6
46
ממה שידוע לי 28 כבר סטנדרטי, אבל אני מעריך ש30 גם בקרוב בגלל קראנק סינגל
לצפיה ב-'לא סינגל, גראבל '
לא סינגל, גראבל
10/10/2018 | 21:22
5
50
[קצת OT אולי]

השוק האמריקאי, מפאת גודלו, מכתיב טרנדים. וכרגע רכיבת הכביש התחרותית בארה״ב גוססת. קבוצות ותיקות לא מצליחות לשמור על ספונסרים ומתפרקות, ובאקט של ביצה/תרנגולת, נשארו בערך 6 מרוצים חשובים ביומן: רד לנדס, סאן דימאס, ג׳ו מארטין, הטור של יוטה, הטור של קולראדו, והטור של קליפורניה (שהכנסתו ל-WorldTour, גרמה לרוב הקבוצות המשתתפות בו להיות לא-אמריקאיות), ואין כמעט רוכבים אמריקאים ראויים לציון.

יש עליה בפופולריות של סייקלוקרוס בארה״ב. כמו שאמר סטיב שיינל (אקס-פרוטור כביש, והיום אלוף צרפת בסייקלו): ״סייקלוקרוס הוא לרכיבה [כביש -ש.י.] מה שקראק הוא לקוקאין... והתוצאה, כמו קראק באייטיז, סייקלוקרוס צובר פופולריות בארה״ב״.

ובהמשך לזה, גם עליה בפופולריות של גראבל, תחרותי ולא תחרותי (כהערת אגב: מחירי האופניים בארה״ב יעלו בשנה הקרובה ב-25%, עקב מלחמת-הסחר הלא-מחושבת שפתח הממשל. מעניין איך זה ישפיע על השוק).

בגלל שמה שמוכר זה גראבל, מנהלי המוצר האמריקאים מחפשים יותר קסטות גדולות, וזו הסיבה שכלוב קצר היום יכול לעבוד עם קומפקט ו-11-28 (כשלפני עשור הוא בקושי החזיק 53/39 ו-11-25), וכלוב בינוני כבר מתאים ל-11-36.

הקומפקט גם הוא בשלבי גסיסה: לגראבל וסייקלו בוחרים סאב-קומפקט, ולכביש, ריבוי ההילוכים בקסטה מאפשר לשים 11-29 בלי לאבד יותר מדי באמצע, מה שמעלה את הפופולריות של מיד-קומפקט 52/36, שמתאים גם למישור וגם לעליות, ודורש קצת פחות הצלבה מקומפקט 50/34. רוב אופני הכביש שנמכרים היום מגיעים עם מיד-קומפקט וקסטה 11-28.

בפלוטון המקצועני עדיין נשארים עם 53/39, אבל גם שם הקסטות גדלות. הקסטה הכי קטנה שתמצא בקמפי 12 היא 11-29...

לצפיה ב-'ואחרי כל התשובה הארוכה הזו אני שואל'
ואחרי כל התשובה הארוכה הזו אני שואל
11/10/2018 | 11:36
4
48
מה ההבדל בין קומפקט 50/34 עם קסטה 11/28 לקומפקט 50/34 עם קסטה 11/30?
   1)האם זה מקשה על הרכיבה או מקל עליה?
2) האם יש בעיה של יותר הצלבות?
3)למי בעצם עדיף קסטה 11/30?
לצפיה ב-'שי תאר מגוון אפשרויות. לשאלתך'
שי תאר מגוון אפשרויות. לשאלתך
11/10/2018 | 12:28
3
51
בהנחת קראנק קומפאקט, 11 נותן את ההילוך הקשה ביותר האפשרי, השאלה היא לגבי הקצה השני של הקסטה:
ככל שהיא גדולה יותר, יש יותר 'חורים' בין יחסי ההעברה. למתחרים זה יכול להיות משמעותי, לאחרים לדעתי החורים לא ממש חשובים. 
לצפיה ב-'ולא לשכוח מעביר מתאים'
ולא לשכוח מעביר מתאים
11/10/2018 | 20:33
2
69
כל מעביר מודרני (11 הילוכים ומעלה) יקבל גלג״ש גדול של 28 או 29.
בשביל 30 ומעלה כבר צריך כלוב ארוך/בינוני.
לצפיה ב-'מהו האורך של כלוב ארוך/בינוני בס"מ?'
מהו האורך של כלוב ארוך/בינוני בס"מ?
12/10/2018 | 05:06
1
33
רצוי לצרף תמונה.
לצפיה ב-'אורך כלוב'
אורך כלוב
12/10/2018 | 08:18
32
לצפיה ב-'גועל נפש '
גועל נפש
08/10/2018 | 21:48
78
וגם חלק נכבד מהטוקבקיסטים
הם חלק מהחברה הישראלית "התרבותית"
ואיפה המשטרה? כרגיל,איננה!!!
לצפיה ב-'מרוצי הסתיו החד יומיים בהשתתפות סייקלינג אקדמי'
מרוצי הסתיו החד יומיים בהשתתפות סייקלינג אקדמי
06/10/2018 | 11:02
5
77
היום (שבת) יתקיים באזור בולוניה מרוץ ג'ירו ד'אמיליה בדרגה 1.HC. כנראה יש שידור ביורוספורט מ-16:00 עד 17:45. לפני שנה ניצח ויסקונטי מבחריין-מרידה וניבאלי הראה כושר טוב שהביא לו בהמשך את ג'ירו דה לומברדיה. ניבאלי רוכב גם השנה, אבל לא ברור אם כושרו הנוכחי יספיק לניצחון. טיבו פינו מגרופמה-FDJ וג'אני מוסקון מסקיי הם רק חלק ממועמדים רבים לניצחון. את סייקלינג אקדמי מוביל בן הרמנס. הנציג הישראלי הוא גיא ניב.

מחר (יום א'), ייערך המרוץ הקלאסי הצרפתי פריז-טור. שידור חי ביורוספורט מ-4:15 עד 18:00. המרוץ מאורגן על ידי ASO - הגוף המארגן גם את הטור דה פראנס, לכן יש חשיבות רבה לכך שסייקלינג אקדמי הוזמנו להשתתף. זו אבן דרך בהשגת המטרה שלהם להתקבל לטור 2020 שעליה הם מצהירים. את הקבוצה הישראלית יובילו גיום בואוון ומיקל ראים והנציג הישראלי יהיה גיא שגיב.
בשבוע הקרוב ייערכו בצפון איטליה מספר מרוצים חד-יומיים קלאסים חשובים שיסתיימו בשבת הבאה בג'ירו די לומברדיה. בכולם האקדמי משתתפים. זה יפה מאוד מבחינת ההכרה מצד הגופים המארגנים, אבל יהיה נחמד אם גם יהיו הישגים בצד.
בהצלחה לסייקלינג אקדמי ובמיוחד לרוכבים הישראלים.
לצפיה ב-'תוצאה יפה לגיא ניב'
תוצאה יפה לגיא ניב
06/10/2018 | 19:10
70
ניצח במרוץ אלסנדרו דה-מרקי מקבוצת BMC המתפרקת (נבלעת ב-2019 בקבוצה הפולנית CCC) אחרי בריחת יחיד ארוכה. שני הגיע ריגוברטו אוראן מתוך דבוקה מצומצמת מאוד.
גיא ניב סיים ראשון מקבוצתו במקום 61 (מתוך 77 שסיימו את המרוץ הקשה שנערך כולו תחת גשם שוטף) בפיגור של 9:13 דקות. נכון שמבחינת האקדמי אין כאן שום הישג, כי היו מעדיפים שבן הרמנס או כריסטיאן סברגלי יסיימו בין ה-20 הראשונים, אבל מבחינת גיא ניב עצמו, לדעתי, מדובר בהישג. מדובר במרוץ חד-יומי, שזה לא הספציאליטה שלו, בשדה חזק מאוד ובתנאי מזג אוויר קשים. כל הכבוד לו.
לצפיה ב-'תיקון, בפריז-טור רוכב עומר גולדשטיין'
תיקון, בפריז-טור רוכב עומר גולדשטיין
07/10/2018 | 14:56
39
גיא שגיב נמצא בישראל, ניצח יחד עם עומר שפירא בקטגוריית זוגות מעורבים במרוץ השטח הבינלאומי פורד אפיק 2018
לצפיה ב-'פריז טור וגראן פרמיו ברונו בגלי'
פריז טור וגראן פרמיו ברונו בגלי
07/10/2018 | 22:31
40
בפריז טור ניצח הרוכב הדני  בן ה-24 של סאנווב, סורן קראה אנדרסון בבריחת יחיד אחרי שהיה בבריחה עם ניקי טרפסטרה ועם הצרפתי הצעיר של AG2R, בנואה קונוורואה (Benoît Cosnefroy, אלוף העולם בכביש U23 ב-2017). המרוץ היה מאוד סלקטיבי, בניגוד למרוצים שהתרגלנו לראות בפריז-טור. אולי בגלל הרוח החזקה, שהייתה בעיקר רוח גב. 
לא נראו חולצות של האקדמי בשעה האחרונה של השידור. הם לא נכנסו לבריחה היומית והרוכב הבכיר שלהם, גיום בואוון, סיים בדבוקה שהגיעה בפיגור של 4 דקות (מקומות 27-47). עומר גולדשטיין סיים את המרוץ בדבוקה האחרונה שסיימה בפיגור של 20+ דקות. זה מאכזב עבור האקדמי כי אני חושב שדווקא במרוץ הזה הם שאפו להציג את עצמם בצורה חיובית. נכון לעכשיו, אין לאקדמי יכולת להתמודד במרוצים חד-יומיים שטוחים שמשתתפות בהן הקבוצות המקומיות מבלגיה, הולנד, צרפת גרמניה והסביבה. בעיקר כשקבוצות הוורלד-טור שולחות סגלים בינוניים ומעלה. אני לא מדבר על ניצחון אלא על השתתפות בשלבים המכריעים.
במרוץ האיטלקי, גראן פרמיו ברונו בגלי (דרגה 1.HC), שנערך גם הוא באזור בולוניה (כמו ג'ירו דל'אמיליה אתמול) ניצח באוקה מולמה מטרק סגפרדו. כריסטיאן סבארלי מהאקדמי סיים עשירי בזמן של מקום שני (פיגור של 6 שניות מהמנצח). המרוץ של 196 ק"מ הוא בעל תווי גבעי. גיא ניב סיים כמספר 2 של האקדמי, בדבוקה של מקומות 58-89, שסיימה בפיגור של 2 דקות מהמנצח. שוב, לכשעצמו, זה לא נחשב הישג שצריך להתרגש ממנו. אבל היכולת של רוכב ישראלי לסיים 2 מרוצים חד-יומיים רצופים, יום אחרי יום, 200 ק"מ, בדרגה של 1.HC, במקומות סבירים היא מעודדת.
לצפיה ב-'שידורי יורוספורט: טור טורקיה וטרה ואלי וארזינה'
שידורי יורוספורט: טור טורקיה וטרה ואלי וארזינה
09/10/2018 | 11:16
1
12
היום מתחילים שידורים חיים של טור טורקיה - מרוץ קטעים שמתחיל בחופי הדרום ונע מערבה וצפונה לאורך החוף. שני הקטעים הראשונים צפויים להסתיים בספרינט רב משתתפים. שידור חי מ-15:00 עד 17:00 ואחר כך שידורים חוזרים.
כמו כן נערך מרוץ חד-יומי קלאסי באיטליה - טרה ואלי וארזינה, שבהתאם לשמו מסתיים בעיר וארזה שבצפון איטליה. אין שידור חי. שידור דחוי ביורוספורט מ-23:30 ועד 00:25.
סייקלינג אקדמי משתתפים, בהובלת כריסטיאן סבראלי וגיום בואוון. גיא ניב משתתף גם. בכך מתחיל רצף של 4 מרוצים חד יומיים בצפון איטליה: מחר - מילאנו-טורינו, יום ה' - ג'ירו דל פיימונטה, יום שישי - מנוחה, שבת - ג'ירו די לומברדיה 241 ק"מ עם עליות לא פשוטות. בכל המרוצים הללו האקדמי משתתפים. בזמן ששאר הרוכבים בקבוצה שנמצאים כרגע בצפון איטליה מקבלים מנוחה באחד מהמרוצים הללו, גיא ניב רשום כמזנק בכל ארבעתם - בהיותו השגריר היחידי שמצוי שם וכנראה תחת מדיניות הקבוצה שבכל מרוץ צריך להיות לפחות רוכב ישראלי אחד.
לצפיה ב-'היום מילאנו-טורינו'
היום מילאנו-טורינו
10/10/2018 | 09:27
15
אתמול, טרה ואלי וארזינה (שודר ישיר למרות מה שכתבתי) נרכב בצורה אגרסיבית מאוד כשהתקפה רודפת התקפה. השתתפו כל המי ומי שרק לפני 10 ימים רכבו באליפות העולם, כולל ואלוורדה שרכב לראשונה עם חולצת הקשת. ניצח טום סקוינס מטרק-סגפרדו בספרינט של 7 רוכבים. גיום בואוון שנצפה כ-40 ק"מ לסיום בחלק הקדמי של הדבוקה, לא הצליח לעמוד בקצב וסיים בפיגור של דקה כרוכב הבכיר של האקדמי. גיא ניב לא סיים את המרוץ.
היום מילאנו טורינו. בכללי יורוספורט משדרת את המרוץ, נקווה שגם בארץ ישראל. 
לפי רשימת המזנקים באתר המרוץ http://www.milanotorino.it/it/squadre/ גם עומר גולדשטיין אמור לזנק.
לצפיה ב-'מעבר מכביש לעיר '
מעבר מכביש לעיר
03/10/2018 | 12:56
3
108
שלום אשמח לעצה
לאחר קריאה מרובה פה בפורום לצערי אפסיק בנתיים לרכוב בכביש אך אשמח לשמוע את עצתכם.
.
יש בירשותי אופני כביש: cube peloton
עברתי כעת לעיר ואני זקוק לאופניים להיתנייד בעיר ולקחת את הילד למעון..
הצמיגים שיש לי: צמיגי ארמדילו עלית של ספשלייזד-ALL CONDITION ARMADILLO

האופניים מתוחזקות בצורה טובה מאד מותאמות לי במידה

האם לדעתכם ניתן פשוט להתקין כיסא תינוק להחליף פדלים והאופניים יחזיקו מעמד בתלאות העיר?

תודה

*העתק פורום אופנים
לצפיה ב-'לא הכי מוצלח'
לא הכי מוצלח
03/10/2018 | 15:33
2
83
לרכיבה עירונית לבדה מילא, אני עושה זאת באופני כביש כל הזמן, אבל להרכיב כסא תינוק על שלדת כביש לא נשמע לי רעיון טוב כל כך.
לצפיה ב-'לאופניים שלו שלדת אלומיניום'
לאופניים שלו שלדת אלומיניום
04/10/2018 | 12:18
1
70
אם אתה הולך על כסא אחורי שמתחבר לשלדה בצינור שמתחת לאוכף, לא נראה לי שתהיה בעיה. אני מחבר ככה כסא מדי פעם לאופני הרים זנב קשיח מאלומיניום. לא רואה הבדל גדול
לצפיה ב-'מוט האוכף הוא מקרבון. אם מחליפים לאלומיניום אז אפשר'
מוט האוכף הוא מקרבון. אם מחליפים לאלומיניום אז אפשר
07/10/2018 | 16:12
17
לצפיה ב-'אליפות העולם - מרוצי הכביש: נשים וגברים'
אליפות העולם - מרוצי הכביש: נשים וגברים
29/09/2018 | 11:08
18
59
שני המרוצים המרכזיים באליפות דורשים שרשור חדש.
היום, שבת, יצא לדרכו מרוץ הנשים.
שידור חי ביורוספורט משעה 15:00 עד 18:20.
מסלול של 156 ק"מ. 83 ק"מ ראשונים בין הרים ובין סלעים באזור אינסברוק, כולל עליה אחת גדולה ותלולה העונה לשם גנאדוואלד. אחרי 83 ק"מ מתחילות 3 הקפות של 24.2 ק"מ כל אחת שהאלמנט המרכזי בהן היא העלייה למרכז הספורט האולימפי של איגלס והירידה ממנו.
מזג האוויר צפוי להיות קריר ונאה.
את ישראל מייצגות רותם גפינוביץ (מספר גב 133) ועומר שפירא (134). המסלול מתאים לעומר שפירא וכנראה נמצאת גם בכושר טוב, כך שנקווה לראות קצת כחול לבן על המסך.
שתי המועמדות הבולטות לניצחון הן ההולנדיות אנמיק ון פלויטן ואנה ון דר ברגן. יהיה מעניין לראות כיצד הקבוצה ההולנדית מתמודדת עם היריבות שביניהן. יש עוד כמה רוכבות בולטות מאיטליה, ארה"ב, דרום אפריקה, דנמרק ופולין, אבל כל ניצחון של רוכבת שאיננה אחת מהשתיים הנ"ל, יהיה בגדר הפתעה.
בהצלחה לרוכבות שלנו.
לצפיה ב-'ניצחון לאנה ון דר ברגן ולהולנד. עומר שפירא מקום 49'
ניצחון לאנה ון דר ברגן ולהולנד. עומר שפירא מקום 49
29/09/2018 | 19:26
2
53
ניצחון מרשים לוון דר ברגן, בסגנון האופייני לה של בריחות ארוכות. פערי זמן גדולים מאוד בין הרוכבות מראות את חוסר העומק בדבוקת הנשים. מבחינת נבחרות, ראינו היום שלוש נבחרות בלבד: הולנד, אוסטרליה ואיטליה וכולן זכו גם במדליה. אוסטרליה פירקה את הדבוקה בסיבוב הראשון ואיטליה והולנד הוציאו רוכבות לבריחות. גם ארה"ב ופולין הוציאו רוכבות לבריחה, אבל לא את הרוכבות החזקות שלהן וכך נשארו הרוכבות החזקות של שתי נבחרות אלו + עוד כמה רוכבות חזקות, יחד עם ון פלויטן בדבוקה מאחור ושיחקו לידיים של הולנד.

המרוץ של עומר שפירא התחיל מצוין ונגמר מאכזב. רותם גפינוביץ הגיעה כבר לתחילת הסיבוב הראשון (אחרי 84 ק"מ) בפיגור של 7 דקות ודי מהר הורדה מהמסלול. עומר שפירא הגיעה לתחילת הסיבוב הראשון יחד עם הדבוקה. היא שרדה את הגברת הקצב של האוסטרליות בעליה בסיבוב הראשון וסיימה אותו יחד עם עוד קבוצה נבחרת של כ-16 הרוכבות הבכירות בעולם בפיגור של כ-2-3 דקות אחרי הבריחה. כאן, אם יורשה לי למתוח ביקורת ממעמקי הכורסה שלי, היא עשתה טעות שייתכן ששילמה עליה. במישור שלאחר תחילת הסיבוב השני, בק"מ שלפני תחילת העליה, היא ראתה שדבוקת רוכבות שלא עמדו בקצב של האוסטרליות מתחילה לחזור והדבוקה תהיה של 40 רוכבות במקום של 15-20 רוכבות. היא כנראה החליטה שזה לרעתה, עלתה קדימה לראש הדבוקה והחלה להגביר את הקצב תוך שהיא מנסה לעודד את חברותיה לדבוקה להצטרף אליה ולסייע בהגברת הקצב. הטעות שלה הייתה, לדעתי, שאין לרוכבת בודדת, בקבוצה של רוכבות ששייכות כולן לנבחרות חזקות, שום צורך לבצע שום פעולה שתגזול ממנה אנרגיה כלשהי. בטח שלא בשטח מישורי כשעוד קילומטר מתחילה עליה קשה שתדרוש ממנה את כל כוחותיה כדי לנסות ולהצמד לרוכבות החזקות הללו. זה היה ניסיון אבוד מראש וחבל שהוא התבצע. בסיום הסיבוב השני, הרבה אחרי שאנה ון דר ברגן תקפה את הדבוקה, עברו רוכבות הדבוקה בפיגור של 4:23 דקות מהמובילה ועומר שפירא בקצת מעל 5 דקות. כלומר חסרו לה 40 שניות כדי להצמד אליהן. הפרש קטן יחסית. הסיבוב האחרון היה כבר, כנראה, מאבק הישרדות שלה עם רוכבות אחרות בצמדים ושלישיות וכך היא סיימה במקום ה-49 בפיגור של 11:14 דקות מהמנצחת ופיגור של 4 דקות מהדבוקה שסיימה במקומות 9-22.
לצפיה ב-'צילום של עומר שפירא מהמרוץ'
צילום של עומר שפירא מהמרוץ
29/09/2018 | 21:46
1
70
בדרך כלל התמונות הטובות במרוצים הן של צלמים מקצועיים ומוגנות בזכויות יוצרים.
התמונה הזו לקוחה ממיזם ויקישיתוף ולכן היא חופשית. הצלמת כנראה קיבלה כניסה לאזורים הסגורים של הצלמים והוציאה צילומים מעולים.
זה הדף של הצילומים שהעלתה מהאליפות. https://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Sp... מי שידפדף אחורה ימצא גם ארבעה צילומים יפים מהנג"ש של שתי הרוכבות הישראליות. כאמור, כל הצילומים חופשיים.
לצפיה ב-'עומר שפירא כתבה בפייסבוק שלה:'
עומר שפירא כתבה בפייסבוק שלה:
02/10/2018 | 11:09
42
אליפות עולם 
בכנות לא ככה רציתי שזה יגמר. 
נכשלתי. רציתי יותר.
אני מאוכזבת כי שיקול הדעת וקבלת ההחלטות תוך כדי המירוץ הייתה שגויה
אני מאוכזבת כי בזבזתי יותר אנרגיה מכולם על חזרה אחרי תקלה טכנית שלקח יותר מידי זמן לתפעל
אני מאוכזבת כי אני יודעת היום יותר מאי פעם שפיזית אני יכולה יותר
מאוכזבת מזה שמרוב אדרנלין והתלהבות שאני מגשרת לבד לרוכבות הכי טובות בעולם, ומגיעה אליהם לבד אני שוכחת את הבסיס - 
לשתות כמו שצריך ומסיימת מיובשת מכווצת עם הקאות
אז אני מאוכזבת כי לא עמדתי במטרות שהצבנו.
אבל למרות הכל מרגישה שזכיתי
זכיתי בקבלת המעטפת הכי טובה שאפשר לבקש.
זכיתי להיות מוקפת באנשים שמאמינים בי ונותנים בטחון
זכיתי ללמוד מהכשלון
זכיתי בידיעה שכל מה שלא עובד ולא טוב אם זה בתחרות או אם זה בחיים שלי תלוי אך ורק בי. 
זכיתי בבטחון שיש לי את היכולת לשנות כל מה שלא עובד, 
וזכיתי בתחושת מסוגלות.
מסיימת את העונה עם יותר מוטיבציה מתמיד.
הדרך עוד ארוכה ללא ספק.,..
אבל עוד אגיע. 
תודה רבה! 
Niv Libner Gal Tsachor Epic IsraelRotem Gafinovitz Guy Sagiv
@איגוד האופניים בישראל
@אתנה ישראל
לצפיה ב-'לקראת מרוץ הכביש של הגברים'
לקראת מרוץ הכביש של הגברים
30/09/2018 | 10:47
59
מזנקים ב-10:40 מסיימים ב-17:40, שבע שעות על האוכף. מי שיסיים יצטרך לעבור 258.5 ק"מ שכוללים עלייה מצטברת של 4,670 מטר. מזג אוויר נאה עם סיום מעונן.
המסלול כולל את הטיול שערכו הנשים באורך של 84 ק"מ עד תחילת הסיבוב הקבוע. הגברים יעשו 6 סיבובים כאלו, אבל יש גם דובדבן בסוף. בסיבוב האחרון הכניסו עליה נוספת לפני הסיום. עליה קצרה (כ-3 ק"מ) ותלולה. מסוף הירידה ממנה ועד קו הסיום יש אולי 1-2 ק"מ.
לדעתי, אורך המסלול והקושי שלו יגרמו למרוץ להיות מרוץ טקטי שבו התותחים הגדולים יחכו עד הסיבוב האחרון ואולי אפילו עד העליה הקצרה האחרונה.
בעיקר תרצנה בכך נבחרות שיש להן רוכבים שמסוגלים לתת ספרינט במידה ויגיעו לסיום יותר מ-5 רוכבים ביחד. כמו סלובקיה (סאגאן), ספרד (ואלוורדה), צרפת (אלאפיליפ), פולין (קוויאטקובסקי) ונורבגיה (בואסון האגן). הנבחרות החזקות שתרצנה לפרק את המרוץ, לכפות קצב גבוה ולהביא אותו לבריחת יחיד או לבריחה של 3-4 רוכבים הן איטליה, בריטניה, בלגיה, הולנד וקולומביה.
כמו שכתבתי בעבר, אני חושב שהעומק של שדה הגברים ואורך וקושי המסלול יביאו לכך שנראה תסריט דומה למה שרואים פעמים רבות בליאז'-בסטון-ליאז' שבו כולם מחכים לעליה האחרונה. כאן גם יש ירידה אחרי העליה. אני מאמין שסאגאן יכול לנצח בפעם הרביעית, הוא עשה הכנה טובה בוואלטה והוא ההימור שלי להיום.
לצפיה ב-'מזל שלא הימרתי'
מזל שלא הימרתי
01/10/2018 | 01:45
13
74
מספר שתים הנצחי, ואלוורדה, פעם אחת מצליח!
לצפיה ב-'כן, אני התבזיתי בגדול'
כן, אני התבזיתי בגדול
01/10/2018 | 12:11
3
80
סאגאן אפילו לא השלים את ששת הסיבובים של המסלול הרגיל. כנראה הגיע כדי לכבד את המעמד. הנבחרת האוסטרלית שהשמצתי אותה כל השבוע הכניסה את ג'ק הייג למקום ה-19 המכובד, בדבוקה השלישית שפיגרה ב-1:21 דקות אחרי המנצח. מאז שראיתי את הייג רוכב בנג"ש בג'ירו בירושלים שמתי לב אליו (רכב שם מעולה ונפל ונפצע אבל המשיך בקטע ובג'ירו) ולדעתי, עתידו לפניו בגרנד-טורים. מייקל מתיוס היה יכול לשרוד את ההקפות הרגילות אך לא את הטיפוס האחרון.
הטיפוס האחרון היה כל כך קשה שמה שמשותף לשלושת הראשונים אתמול זה שהם לא עשו שום פעולה לפני העלייה האחרונה וכל הזמן נשארו בדבוקה שהלכה והצטמצמה. אם נבדוק את מקומות 4-10 נגלה שהם בזבזו אנרגיה לפני העליה האחרונה. טום דימולן שהיה לו פנצ'ר (אולי שניים) ונאלץ להתאמץ לחזור לדבוקה בשלב מוקדם של המרוץ. מוסקון, פינו ורוי קושטה רדפו אחרי ואלגרן , וכמובן, מיכאל ואלגרן עצמו, שתקף מרחוק לפני הפסגה של הסיבוב האחרון של המרוץ בעקבות פיטר קנה וסיים במקום השביעי.
בן הרמנס מסייקלינג אקדמי סיים במקום ה-23 בפיגור של 1:32 דקות, כרוכב הראשון מנבחרת בלגיה החזקה.
ולסיום, לגבי ואלוורדה, אני רק יכול להגיד שמהיום הראשון שראיתי אותו בטלוויזיה  כתבתי שהוא צריך להתמקד במרוצים חד-יומיים http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/652/14126771... ושמשם יגיעו הישגיו הגדולים. הוא שמע לי רק באופן חלקי. אמנם הוא החל להתחרות וניצח בלא מעט מרוצים קלאסיים, אבל העדיף לשמור תמיד אמונים לקבוצתו הספרדית ולא הלך לקבוצה זרה שתבנה סביבו סגל שיסייע לו במרוצים הקלאסיים.
לצפיה ב-'מה קרה לך אודי?'
מה קרה לך אודי?
02/10/2018 | 16:48
2
50
1. סאגאן מראש לא היה מועמד למרוץ הזה, היו בו טיפוסים ארוכים מדי, היה ברור שזה לא מתאים לו.
2. ג'ק הייג בלט דווקא בימי ההרים בגרנד טורים השנה, הוא היה דומסטיק מעולה לסיימון ייטס, הזכיר לי את הפועלים של סקיי, שמחזיקים עד סוף העליות.
3. לגבי וולוורדה - לקח הרבה מאד קלאסיקות במהלך חייו, בפרט בשנים האחרונות, לא יודע אם היה משיג יותר עם קבוצה אחרת.
לצפיה ב-'איתרע מזלו של וולורדה להתחרות בתקופת הסמים'
איתרע מזלו של וולורדה להתחרות בתקופת הסמים
02/10/2018 | 20:09
47
הוא היה מסומם לא פחות ולא יותר מהאחרים בתקופה האפילה. בלי סמים הוא כניראה אחד הגדולים בכל הזמנים. אם כולם היו נקיים לחלוטין היו לו עוד נצחונות גם בגרנד טורים. בכישרון נטו וגם ביכולת לדעת את חוזקותיו ואת חולשותיו אין לו מתחרים.
לצפיה ב-'להגנתי'
להגנתי
02/10/2018 | 22:51
45
מתוך כתבה סייקלינגניוז על הנבחרת האיטלקית:
ניבאלי: ...The only positive thing is that it was a demanding race, even faster than expected...
דווידה קסאני, הסלקטור של הנבחרת: ...We knew that the climb on the circuit couldn’t force a selection because it was too fast.
זאת אומרת שגם הקצב היה מהיר ממה שציפו וגם הקבוצות ידעו שהטיפוס של הסיבוב הרגיל לא יכפה סלקציה. זאת אומרת, היה תסריט שהמרוץ יהיה יותר איטי וללא סלקציה גדולה עד העליה האחרונה הקשה.
הטעות שלי, לדעתי, נבעה מ-3 סיבות: לא הערכתי נכון את הקושי של הטיפוס האחרון. המרוץ היה מהיר יותר וסלקטיבי יותר ולעליה האחרונה הגיעו 30 רוכבים בלבד. סאגאן מראש לא התכוון להתמודד, אחרת היה מחזיק לפחות כמו ון אוורמט שניסה לברוח וסיים בפיגור של 8 דקות.
לצפיה ב-'naty היכן אתה כאשר ואלוורדה סוף סוף מנצח אליפות עולם אחרי 6 '
naty היכן אתה כאשר ואלוורדה סוף סוף מנצח אליפות עולם אחרי 6
01/10/2018 | 16:40
8
70
פעמים על הפודיום במעמד זה .
למרות שאני לא מקהל אוהדיו מאוד רציתי שינצח ואכן כך קרה אולי זה בגלל גילו המתקדם (הרצון שינצח).
הבכי שלו אם סיום המירוץ שחרר הכל .
כל הכבוד ואלוורדה הגיע לך לנצח !!
עודד צור
בית השיטה
לצפיה ב-'כותב בדף אחר '
כותב בדף אחר
03/10/2018 | 10:24
7
69
והיה לי ברור שיקח הפעם .
לצפיה ב-'ולמה שלא תשתף גם אותנו מאוד סקרן לקרוא את מה שכתבת '
ולמה שלא תשתף גם אותנו מאוד סקרן לקרוא את מה שכתבת
03/10/2018 | 16:47
120
לצפיה ב-'אין בעיה כנס לדף של יאיר בן עמי בפייס.'
אין בעיה כנס לדף של יאיר בן עמי בפייס.
03/10/2018 | 23:48
5
32
לצפיה ב-'יש בעיה אין לי אולי בכל אופן תפרסם כאן '
יש בעיה אין לי אולי בכל אופן תפרסם כאן
05/10/2018 | 11:36
4
18
לצפיה ב-'ראשית חושב שנגרם עוול לשרון שהשקיע מזמנו ומרצו לנהל.'
ראשית חושב שנגרם עוול לשרון שהשקיע מזמנו ומרצו לנהל.
05/10/2018 | 17:30
3
46
ולכן איני חושב שיש מקום שאמשיך לכתוב כאן , איתך הסליחה.
במידה ויקומו הכותבים בפורום יתנצלו יכו על חטא יודו לשרון על תרומתו לפורום ,ויתחננו שיחזור לנהל אשקול שוב.
נכון לעכשיו המצב לא כזה ואין סיבה להכביר במילים מעבר לנכתב , איתך הסליחה.
בקשר לולורדה עקבתי אחריו מראשית פתיחתו של הפורום הזה , אם תחפש סיקור נרחב הכי נרחב האפשרי על כל מירוצי הכביש בהם השתתף משנת 2003 2004 ואילך תמצא .
לצפיה ב-'סלח לי מראש נתי אבל מצאתה תירוץ תלוש מהמציאות לא לכתוב כאן '
סלח לי מראש נתי אבל מצאתה תירוץ תלוש מהמציאות לא לכתוב כאן
06/10/2018 | 12:00
2
44
את מה שהיה לך לבטא אולי אתה פוחד לשמוע את התגובות של שארית הפליטה של הפורום הזה על וולאורדה ופרשיות הסימום שלו.
שרון כבר פרש מזמן מניהול הפורום פתח יזמות של יבוא אופניים לארץ וכתב למייטב זכרוני שהסיבה הישירה לפרישה מניהול הפורום לא היתה העוול שלכאורה גרמו לו.
אבל אתה לראיה היתה מאוד פעיל בפורום בתקופת הג'ירו ושרון פרש זמן רב לפני כן מה גרם לך לחזור לאירוע הזה לא מבין אבל זכותך לפרסם את הגיגך המלומדים היכן שתבחר . שנת רכיבות בטוחות לכולנו.
ואגב מסור ד"ש ליאיר בן עמי ממני .
עודד צור
בית השיטה
נ.ב
ורק כדי שלא תחשוד בי שאני לא אוהב את וולוארדה אני מצרף לך צילום עכשוי של המחסן שלי אולי אתה תזהה ממתי הפוסטר הזה אני כבר שכחתי.
עודד

לצפיה ב-'אתה מפספס את הנקודה'
אתה מפספס את הנקודה
06/10/2018 | 16:41
1
43
אין רוכב אופניים נקי!
למיטב הבנתי, אין בדבוקה המקצוענית ולו אחד נקי, 
מי שנקי לא יעמוד  בזמנים , אלו חוקי המשחק כל המשתתפים והמארגנים מודעים לכך לחלוטין.
ברגע שהצבעת על רוכב מסוים , אמרת כי האחרים נקיים, זה לא המצב.

לצפיה ב-'שמע אין לי סבלנות לענות לך למרות שיש לי טעונים שכנגד גם על '
שמע אין לי סבלנות לענות לך למרות שיש לי טעונים שכנגד גם על
06/10/2018 | 20:14
43
הפוסט האחרון שלך אבל אז אני אגרור אתך שוב לכתוב בפורום תפוז כנגד העקרונות
שלך למרות שטרחת להיות די פעיל לאחרונה .
כל מה שרציתי זה לקרוא את שכתבת אחרי סיום האליפות בגלל הזיקה שלך לוולוארדה שוב בחרת לכתובב - זו זכותך אז היה שלום
עודד צור
לצפיה ב-'טריינר לאופניים'
טריינר לאופניים
29/09/2018 | 10:40
1
182
המלצה לטריינר לאופני כביש? תודה
לצפיה ב-'כן, מומלץ.'
כן, מומלץ.
03/10/2018 | 16:20
50
לימים שמזג האוויר מקשה על רכיבה בחוץ, או לתקופה שאתה יכול לרכב רק בשעות חושך. מאד שימושי.

לצפיה ב-'אליפות העולם נג"ש קבוצתי גברים - ניצחון לקוויקסטפ'
אליפות העולם נג"ש קבוצתי גברים - ניצחון לקוויקסטפ
24/09/2018 | 12:50
12
73
אורך המסלול 62.8 ק"מ. בכללי מרוץ שטוח וכבישים ישרים. אבל, בין ק"מ 40 ל-45 הייתה עליה של כ-5 ק"מ שכוללת 260 מ' עליה, כלומר קצת מעל 5 אחוז שיפוע.
עניין אותי לראות איך הקבוצות התמודדו עם העלייה שהייתה במרוץ. הייתה נק' ביקורת ראשונה אחרי 22 ק"מ ונק' ביקורת שנייה, בסיום העליה, אחרי  45 ק"מ. בדקתי את חמשת הקבוצות שסיימו ראשונות (בכל נק' הביקורת כולל בסיום), ומה שיוצא לגבי המקטע השני לבדו, שכלל את העליה, סאנווב עשו במהירות הגבוהה ביותר, 27:45 דקות.
קוויקסטפ +10
בי-אם-סי +19
סקי +36
מיצ'לטון +54

למה אני מספר זאת, כי כמובן, מרגיז אותי כל פעם מחדש, שהרוכב שהוא בכושר הטוב ביותר בעולם היום, האוסטרלי מייקל מתיוס, שלא משתזף במונטה קרלו, אלא נמצא בזלצבורג וטס את העליה הזאת לא פחות מהר משאר ארבעת רוכבי סאנווב שסיימו את הנג"ש, לא ירכוב במרוץ הכביש בנבחרת אוסטרליה. ולמה, כי זה מרוץ למטפסים. לדעתי, בנבחרת אוסטרליה של היום, שהמוביל שלה הוא סיימון קלארק שההישג היחיד שלו השנה הוא ניצחון בקטע בוואלטה מבריחה של כל היום, אין אף רוכב שמסוגל לנצח במרוץ שיהיה בערב שמחת תורה ביום ראשון הקרוב.
ב-265 ק"מ של זלצבורג יש 4,670 מטר טיפוס. ב-195 ק"מ של מונטריאול לפני שבועיים היה 4,000 מטר טיפוס ומתיוס ניצח שם רוכב כמו גרג ון אוורמט. נבחרת בלגיה החזקה חושבת שוון אוורמט מטפס מספיק טוב בשביל להכלל בקבוצה שלה. פולין חושבת שקוויאטקובסקי מטפס מספיק טוב בשביל להתחרות בזלצבורג. רק אוסטרליה החלשה שמה את יהבה על רוכבי בריחות חסרי סיכוי ממשי בהנחה שאת המרוץ הזה תנצח בריחה.

לצפיה ב-'ומתכננים טור ישראל באפריל 2019 כחלק מלוח ה-UCI'
ומתכננים טור ישראל באפריל 2019 כחלק מלוח ה-UCI
24/09/2018 | 21:43
1
79
כך על פי סייקלינגניוז http://www.cyclingnews.com/news/tour-of-israel-add...
הטור הנ"ל יוזמה של סילוון אדאמס בניסיון לשמר את המומנטום של ג'ירו 2018 בישראל.
לצפיה ב-'לא בשבת, לא בשטחים, הרבה מוקשים צפויים'
לא בשבת, לא בשטחים, הרבה מוקשים צפויים
25/09/2018 | 08:43
65
בעיני יעד שאפתני ואדיר, הרבה יותר מהבאת הג'ירו, מחזיק להם אצבעות
לצפיה ב-' לרותם גפינוביץ ועומר שפירא בנג"ש נשים באליפות העולם'
לרותם גפינוביץ ועומר שפירא בנג"ש נשים באליפות העולם
25/09/2018 | 10:22
1
47
מתקיים היום אחה"צ, אחרי נג"ש ג'וניורס (ללא ישראלים)
מסלול של 27.8 ק"מ, תווי גבעי. מזג אוויר טוב.
שידור חי ביורוספורט החל מ-15:30 ועד 18:20
עומר שפירא מזנקת בשעה 15:50
רותם גפינוביץ מזנקת בשעה 16:16.
לצפיה ב-'עומר שפירא סיימה במקום 27, רותם גפינוביץ מקום 40'
עומר שפירא סיימה במקום 27, רותם גפינוביץ מקום 40
25/09/2018 | 23:00
44
מתוך 52 רוכבות שזינקו. התוצאה של עומר שפירא יפה מאוד, פיגור של 3.59 דקות מהמנצחת אנמיק ון פלויטן וכ-2:30 דקות מהמקום השלישי (כי שתי הראשונות הן דרגה מעל כל האחרות). רותם גפינוביץ סיימה בפיגור של 5:10 דקות.
מעניין היה לראות את הסיום של המנצחת אנמיק ון פלויטן. היא נכנסה לק"מ האחרון עם יתרון של 14 שניות על אנה ון דר ברגן שהובילה עד אותה עת והייתה בתהליך דעיכה איטית. לפניה היא ראתה רוכבת נוספת שנכנסה לק"מ האחרון. למרות שהיה די ברור שגם הפער של 14 שניות שהיה לה יספיק לניצחון, התחרותיות והווינריות שלה לא הניחו לה. היא נתנה קילומטר אחרון מדהים: עקפה את הרוכבת שלפניה וסיימה את המרוץ בפער של 30 שניות מוון דר ברגן. זה הזכיר לי את הסיום המרתק במרוץ החד-יומי שנערך על קטע הררי של הטור דה פראנס (לה קורס) - ון דר ברגן הובילה לקראת הסיום בפער שנראה בלתי ניתן לסגירה, אבל ון פלויטן לא ויתרה והצליחה לעבור אותה ממש לפני קו הסיום. הרבה חיוכים לא ראינו על הפודיום מצד המקום השני והשלישי. ון דר ברגן וון דייק נראו מאוכזבות וכנראה שאין שם סימפטיה בינן ובין ון פלויטן. יהיה מעניין לראות את מרוץ הכביש כי שתי הראשונות היום הן גם שתי המועמדות המובילות למרוץ הכביש ונראה לי שהן תתקשנה לשתף פעולה. 

לצפיה ב-'אינסבורג ולא זלצבורג (אם זה משנה..'
אינסבורג ולא זלצבורג (אם זה משנה..
26/09/2018 | 11:01
3
22
לצפיה ב-'תוצאה מאכזבת לשירה בירן במרוץ הנערות'
תוצאה מאכזבת לשירה בירן במרוץ הנערות
27/09/2018 | 13:29
1
38
שנערך, אכן כפי שכתב אורי, באינסברוק, וניצחה בו האוסטרית לאורה שטיגר.
סיימו את המסלול בן 71 הקילומטר,  92 רוכבות מבין 101 שזינקו. לאחרונות שסיימו נרשם פיגור של כמעט 18 דקות מהמנצחת. שירה בירן, שרשומה כ-DNF, הורדה כנראה מהמסלול בשלב יחסית מוקדם של המרוץ. נראה שבית גוברין לא מדמה את האלפים בצורה מספקת.
לצפיה ב-'כנראה תקלה טכנית'
כנראה תקלה טכנית
27/09/2018 | 16:01
36
מתוך הטוויטר של דני אסקרוב
שירה בירן - אליפות העולם, מה שהבנתי שקרה - 10 דק לזינוק השיפטר באופניים שלה לא עבד. החליפו אופניים. מוט הכסא היה משוחרר, התגלה אחרי הזינוק. ניסתה לחזור על הרכבים. רכב בלם, תאונה, סוף. לשירה שלום 
לצפיה ב-'אינסברוק'
אינסברוק
27/09/2018 | 14:04
23
לצפיה ב-'יום שישי, מרוץ ה-U23 באליפות העולם, כולל עומר גולדשטיין'
יום שישי, מרוץ ה-U23 באליפות העולם, כולל עומר גולדשטיין
28/09/2018 | 09:48
3
39
למה לא כתבתי אם זה גברים או נשים, כי אין מרוץ U23 לנשים. בעולם הגדול עוד לא התקדמו לרמה של ישראל. חוץ מההמצאות בהייטק ובחקלאות יש לנו גם המצאה נוספת: קטגוריה של U23 לנשים. וכך יש בשנה האחרונה במרוצים בישראל 4 בנות במקצה U23 ו-8 נשים במקצה עילית נשים.
בכל מקרה, עומר גולדשטיין, שרוכב בסייקלינג אקדמי, מייצג את ישראל ומספר הגב שלו הוא 165. שיהיה לו בהצלחה!
שידור חי ביורוספורט מ-14:00 ועד 18:15 (אתמול מרוץ הג'וניורס הסתיים ב-19:00) למי שלא ראה את רמקו אוונפול, אדי מרקס של העתיד, הנער הבלגי שהחל לרכוב לפני שנה וחצי ומאז מנצח בערך כל מרוץ שהוא משתתף בו, ניצח בפער של יותר מדקה אחרי שבאמצע המרוץ כבר היה בפיגור גדול בגלל נפילה שהייתה לו. כאן סרטון שלו מנצח בקטע קצר של 71 ק"מ - הקטע הראשון ב-Giro della Lunigiana. הסרטון הופיע בפייסבוק של האיגוד כי עומר גולדשטיין סיים בו חמישי. מתוך חמשת הקטעים באותו מרוץ ניצח אוונפול ב-3 קטעים וגם בדרוג הכללי.
לצפיה ב-'דו"ח מצב, שלושה סיבובים לסיום'
דו"ח מצב, שלושה סיבובים לסיום
28/09/2018 | 16:07
1
27
לפי זמנים של שעוני טיסו https://www.tissottiming.com/2018/crdwch/he-il/Def...
100 רוכבים בדבוקה המובילה. עומר גולדשטיין מקום 127 בפיגור של 3 דקות.
לצפיה ב-'ניצחון מרשים לשוויצרי הירשי ב-U23'
ניצחון מרשים לשוויצרי הירשי ב-U23
28/09/2018 | 22:16
38
רוכב בקבוצת העתודה של סאנווב. התקיפה שלו במורד שהביאה לו בסופו של דבר את הניצחון הייתה מרשימה מאוד. לא נראה לי כמו מטפס קלאסי. פלג גוף עליון מפותח. גם רוכבים אחרים שדורגו גבוה לא נראו במיוחד כמו מטפסים. נראה לי שרוכבי קלאסיקות שיודעים לטפס יהיו עדיפים על מטפסים ביום ראשון במרוץ העילית. למשל קוויאטקובסקי.  
עומר גולדשטיין איכזב ולא סיים את המרוץ. גם אם היה מסיים ב-20 דקות פיגור כמו הרוכבים האחרונים מבין ה-90 שנרשמה להם תוצאה, עדיין זה היה מאכזב. בהינתן שלא סבל מתקלה טכנית, ניתן לצפות ליותר מרוכב שמתאמן ומתחרה בקבוצה מקצוענית. לא ביקשנו שיהיה כמו הפיני שרוכב בקבוצה חצי חובבנית בצרפת וסיים שלישי תוך הפגנת יכולת גבוהה, אבל שיסיים בין ה-50 הראשונים בפער של 5-8 דקות מהמנצח, זאת נראית לי מטרה ראויה.
אולי אפשר להתעודד במקצת מניצחון של סייקלינג אקדמי במרוץ חד-יומי בארדנים בבלגיה ברמה 1.1. גיום בואוון הקנדי ניצח בספרינט רב משתתפים. מעניין שלא נכלל בנבחרת הקנדית לאליפות העולם למרות שהוא בכושר ובברגן לפני שנה עשה תוצאה יפה.
לצפיה ב-'לא זוכר אם ראיתי אי פעם תצוגה של דומיננטיות כזאת '
לא זוכר אם ראיתי אי פעם תצוגה של דומיננטיות כזאת
28/09/2018 | 18:39
62
הרמקו אוונפול הזה נתן הצגה שלא תאמן, אפשר בקלות לסכם שהוא ניצח את הפלוטון (בשלוש וחצי דקות...) ברכיבת נג״ש בשבעים ק״מ האחרונים.
לצפיה ב-'סימנים לעודף רכיבה אצל ילדים'
סימנים לעודף רכיבה אצל ילדים
22/09/2018 | 23:16
12
114
שלום,

בשנתיים האחרונות אני רוכב בעיקר עם בני שחוגג 8 עוד כמה שבועות. הרכיבות הן רב גוניות - סינגלים, דרכי עפר אבל גם לא מעט כביש. האם יש דרך קלה לזהות מצבים בהם אנחנו "מגזימים"?
לדוגמה - בכיפור רכבנו 50 ק"מ בקצב לא גבוה שכללו כ-1000 מטר טיפוס (עם נשר הישנה לקינוח). הילד מתפקד טוב ברכיבות, אמנם עובד קשה אבל מתאושש מהר, ללא כל סימן שלילי של אימון יתר ומחכה בקוצר רוח לרכיבה הבאה. האם יש סימנים קלים לזיהוי בהם מתקרבים או חוצים את הסף בו מתחיל להווצר נזק כלשהו?

תודה.
לצפיה ב-'שאלה טובה שמחייבת גם'
שאלה טובה שמחייבת גם
23/09/2018 | 10:27
89
תשובה טובה.
לדעתי אבל זו דעתי בלבד זה קצת מוגזם לילד בן 8.
מציע לך לפנות למאמני אופניים ובעיקר כאלו שמאמנים ילדים ובאיזור חיפה יש בטוח כאלו.
לצפיה ב-'למרות שפוטנציאל הנזק קיים וחשוב לבחון זאת עם מומחה'
למרות שפוטנציאל הנזק קיים וחשוב לבחון זאת עם מומחה
24/09/2018 | 14:42
69
50ק"מ מתון בהחלט לא נשמע לי בעיה לילד. לגבי אזכור הטיפוס, שנשמע מבעית לנו כמבוגרים - לילדים יש יתרון ענק עלינו ביחס הספק-משקל, מה שאותי מטריד הוא אורך העליה הזו, כי לילדים אין את הסיבולת שלנו, הייתי ממליץ על מנוחות קצרות תכופות לפי הצורך.
בענין מאמנים, מגוחך בעיני שחוק הספורט מגביל מדריכי אופניים בהדרכה *עד* גיל 17, ורק מאמנים רשאים לאמן מבוגרים - הרי הדרכת ילדים היא חשובה, רגישה ומסוכנת הרבה יותר! ודורשת ידע רב יותר! לדעתי הצינית, כמו כל דבר אחר, מדובר בכסף בלבד - מבוגרים מכניסים יותר כסף למאמנים, ולכן ההגבלה.
ייעוץ - לא הייתי מסתפק במאמן, באופן כללי לדעתי הידע בתחום הדרכת ילדים בארץ מוגבל, למרות שייתכן שמאמן יידע לענות על השאלות. הכתובת האידאלית לטעמי לייעוץ - ואין לי שום אינטרס אלא רק נסיון אישי אצלו - הוא ד"ר יוני ירום, שהוא לא רק רופא ספורט אלא מומחה ספציפית באופניים. לא חסרים רופאים בכלל ורופאי ספורט בפרט שלא מבינים כלום באופניים.
ועוד המלצה קריטית: מה שחסר לילדים הוא הפחד. ממליץ להגביל ולהזהר במצבי סיכון, ודאי שברכיבת כביש בכלל ובירידות בכביש בפרט. הייתי דוחה רכיבת כביש לגיל 12-13 לפחות.
לצפיה ב-'עוד לגבי מאמנים - יש מאמנים ומדריכים שמתמחים בילדים, כדאי'
עוד לגבי מאמנים - יש מאמנים ומדריכים שמתמחים בילדים, כדאי
24/09/2018 | 14:44
1
57
לחפש כאלו. נדמה לי שחנוך רדליך ויובל פרידמן למשל, אבדוק.
לצפיה ב-'אם מאזור חיפה, אז קובי פורת ממסטרס חיפה'
אם מאזור חיפה, אז קובי פורת ממסטרס חיפה
25/09/2018 | 08:41
37
קובי מאמן מוסמך, מנהל מועדון רכיבה ובעל ותק של שנים באימון ילדים.

לצפיה ב-'תודה רבה על התגובות.'
תודה רבה על התגובות.
25/09/2018 | 22:31
29
אנסה להתייעץ עם מאמן מוסמך.
בנוגע לירידות - בלי להתכוון אני מדביק את הילד בפחד שלי מירידות, תוך השמת דגשים על טכניקה עד כמה שאני מבין אותה (בעיקר נושא הבלימה) ככה שכאן לא נראה שיש עודף סיכון.
לגבי עצירות בעליה - נכון לעכשיו הוא יוזם מהלך עליות ארוכות (למרות שלא היו הרבה כאלה) ואני כמובן "זורם" איתו, אם כי ברור שזה משהו שהולך ומתמעט. למשל את קטע העליה מהקיבוץ בית אורן ועד צומת דמון (שיוצא לנו לעשות די הרבה בדרך לבית היערן) הוא עושה בלי עצירות יזומות בכלל.
שוב תודה וחג שמח.
לצפיה ב-'אימון יתר'
אימון יתר
26/09/2018 | 07:16
2
59
אם הילד שמח ובריא, ואם היכולות שלו לא פוחתות, אז תמשיכו להנות מהרכיבות. נשמע לי ממש ממש כיף (ומעורר קנאה לבושתי).

ובגלל שאי אפשר לבטל בקלות דאגה של הורה לילד שלו, אז בטח, חפש דעה מקצועית שלא דרך האינטרנט.

לצפיה ב-'דווקא על וינגייט לא הייתי סומך ברפואת ספורט'
דווקא על וינגייט לא הייתי סומך ברפואת ספורט
26/09/2018 | 19:36
54
מנסיון מר. יוני ירום הוא המומחה לאופניים.
לצפיה ב-'אכן כיף'
אכן כיף
26/09/2018 | 20:31
44
עד כדי כך שזנחתי כמעט לגמרי רכיבות כביש סולו רגילות כי על כל הזדמנות לרכב לבד יש הזדמנות מקבילה לרכב ביחד. זמן איכות מדהים וההרגשה לראות אותו מתמודד עם קשיים (פיסיים ומנטאליים) ומשתפר כל הזמן מאוד מספקת. מומלץ מאוד מאוד. מקווה שהוא יזכור לי את זה ובעוד שנתיים-שלוש יחכה לי בעליות

תודה על העידוד והקישור.
לצפיה ב-'אימון ילדים'
אימון ילדים
28/09/2018 | 18:36
3
35
בגיל כזה כדאי לשים את הדגש על טכניקת רכיבה, שליטה, תרגילי גמישות, זריזות וקואורדינציה  (זה הגיל שבו המיומניויות האלה נרכשות באופן מיידי) ויש לעשות זאת בשילוב משחקים ותרגילים חוויתיים. חשיפת ילד לרכיבות ״עומק״ בשלב הזה עלולה לייצר תגובה הפוכה. בכל מקרה, ברמה הפיזיולגית, עד גיל העשרה (13-14) אין מה להיכנס לפיתוח המערכת האירובית. רכיבות רצופות של שעה- שעה וחצי הם המקסימום המומל לגיל 8. כדאי לשלב ענפי ספורט נוספים.
לצפיה ב-'תודה על התגובה'
תודה על התגובה
02/10/2018 | 17:46
2
15
כשאתה כותב "תגובה הפוכה" האם הכוונה ל"התנגדות/חוסר שיתוף פעולה" או ל"תגובה פיזיולוגית"? המצב כרגע הוא שכמעט שום דבר שאנחנו עושים לא קורה בגלל שאני דוחף אלא כי הוא רוצה. למשל אחרי הטיפוס את נשר בכיפור, כבר למחרת הוא הביע רצון לעשות זאת שוב ואכן חזרנו על כך כמה ימים מאוחר יותר. יש גם ענף ספורט אחר במקביל - אימוני קרב מגע זה שנה שלישית. האם לדעתך כדאי ממש לוותר על אלמנטים מסוימים גם אם הוא רוצה/מתעקש לעשות אותם?

לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
02/10/2018 | 20:21
1
17
אנסה על קצה המזלג להסביר,
ברור לי שאתה לא ״מכריח״ את הילד לצאת לאימונים ארוכים וגם הגיוני שהילד דוחף לאימונים כאלה (סה״כ נחמד להיות בבלעדיות עם אבא ונראה שאתה אבא נחמד). צריך לזכור שהמאמץ שהילד משקיע ברכיבות אירוביות ארוכות עלול להיות מתורגם בהמשך לחוסר חשק לצאת לרכיבות בכלל (בסופו של דבר, טוסיק לא מיומן יסבול ברכיבות של שלוש ואבע שעות). מנסיוני כדאי למצוא מסגרת חברתית ספורטיבית ולתת למדריכי אופניים מנוסים בעבודה עם ילדים לקבוע את תכני האימון. אם כי, בהחלט אפשר לחגוג אחת לכמה חודשים ברכיבות טיול ארוכות יותר שילוו בתכנים נוספים, עצירות התרעננות, פיקניק, עצירות לסקירות היסטוריות של אתרים וכיוצא בזה כשהדגש הוא על חוויה תרבותית ולא על ״כושר״. ברמה הפיזיולוגית שום תמורה משמעותית לא תירכש בשלב הזה מרכיבות ארוכות. כדאי כמו שציינתי לעבוד עם הילד בעיקר על טכניקה ועוד טכניקה, שליטה באופניים, טריקים נחמדים, כוח מתפרץ וזריזות והמון תרגילי גמישות. בגיל עשר לערך תוכל לעדכן את מסלול האימונים ולשלב סוגי אימון נוספים. 
לצפיה ב-'שוב תודה על התגובה.'
שוב תודה על התגובה.
08/10/2018 | 10:32
9
על אף שאני מבין את הערך המוסף (המשמעותי) של מסגרת עם מאמן מוסמך, כאן נכנס לתמונה פן אגואיסטי שמתבטא ברצון שלי להיות איתו one-on-one. ולכן בשלב זה (אלא אם הוא יביע רצון) לא אדחוף אותו לאימונים במסגרת "מסודרת". את נושא הטכניקה (עד כמה שאני יכול לתרום) וגמישות בהחלט אקח לתשומת ליבי.

תודה רבה.
לצפיה ב-'בחירת אופניים'
בחירת אופניים
24/09/2018 | 21:45
6
95
שלום,

מקווה שזה הפורום הנכון:

אני רוצה לרכוש אופניים חדשים. היו לי בעבר אופני כביש ישנות ומאוד נהניתי מחווית הרכיבה עליהם ולכן מעוניין באופני כביש או בעלות פרופיל דומה לזה.

השימוש העיקרי שלי הוא ברכיבה לעבודה (קצת פחות מ 10 ק''מ, בתוך העיר), אבל הייתי שמח לאופניים שאהנה לקחת לסיבוב ארוך יותר בסופ''שים.

אחרי שביקרתי בכמה חנויות וחפרתי באינטרנט, החלטתי (בקושי רב) שלא לבחור בסינגל-ספיד היפסטרי וצמצמתי לשני הדגמים הפשוטים יותר שמוצעים בדקתטלון:
Triban 100 או Triban 500.

האם למישהו כאן יש ניסיון עם אחד הדגמים יודע להמליץ או להזהיר?

ההבדלים העיקריים, למיטב הבנתי:
100 - ללא מזלג קרבון, כבד בקילו אחד, 7 הילוכים, גלגל 38 מ''מ, 1200 ש''ח.
500 - מזלג קרבון, קל בקילו אחד, 24 הילוכים, גלגל צר יותר, 2100 ש''ח.

ממה שראיתי ברשת, מתייחסים ל 100 כאל commuter ואפילו gravel, ואל ה 500 כאל אופני כביש, האם מה שעושה את ההבדל הוא הגלגל? על פניו נראה לי שבהחלט ניתן להתקין גלגל רחב יותר ומותאם לשבילים על ה 500..

בקיצור - אשמח לדעתכם.
תודה!
לצפיה ב-'שקלת לקנות אופני כביש יד שניה? (מרוכב, או מחנות)'
שקלת לקנות אופני כביש יד שניה? (מרוכב, או מחנות)
24/09/2018 | 23:58
4
73
אם אתה חושב להתחיל לרכב רכיבות ארוכות בסופ"ש, אולי גם עם רוכבי כביש אחרים, אז אתה עלול לגלות שהאופניים מדקאתלון הם לא מספיק טובים.

אני מבין שאתה לא רוצה להוציא הרבה כסף, אז אולי תחפש אופניים יד שניה במידה שלך.

למשל פה:
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
25/09/2018 | 00:53
3
85
וודאי ששקלתי, אבל מצאתי באינטרנט ביקורות מצויינות על שני הדגמים ואיכשהו למרות שאני יודע שיש בספורט הזה הרבה עיסוק בציוד - אני בספק אם אופניים קצת יותר טובים יעשו אותי מהיר. ממילא אני לא מתכנן למדוד זמנים, מהירויות, קצב לב וכו'
לצפיה ב-'ההבדל הוא גדול'
ההבדל הוא גדול
25/09/2018 | 11:47
74
משקל של בערך 2-2.5ק"ג יותר מאופני כביש ברמת כניסה, ואתה תרגיש את זה בכל עליה לגבעה קטנה.
מקום רק לבקבוק מים אחד (איך תרכב ככה כמה שעות כשחם?)
מערכת הילוכים 3x8 - מה שאומר שעלולה להיות לך בעיית תאימות לשדרג מערכות או גלגלים אם תרצה.
שלדת אלומיניום, מוט אוכף אלומיניום וגלגלים קשים - מה שאומר שגם עלול להיות לך קשה ולא נוח לשבת עליהן ברכיבות של כמה שעות.
ועוד כל מיני חלקים זולים ולא ממותגים שלך תדע איך הם מתפקדים.

אם זה מספיק לך, אז לך על זה. אבל לדעתי בהנחה שהמטרה היא גם לבצע איתם רכיבות סופ"ש של כמה שעות, אז אתה יכול להשיג תמורה טובה יותר לכסף בקניית אופניים יד שניה ברמת כניסה ובמידה שלך.
לצפיה ב-'יש הבדל תהומי בין מדידת מהירות למדידת דופק'
יש הבדל תהומי בין מדידת מהירות למדידת דופק
25/09/2018 | 17:30
1
46
דופק הוא מדד פיזיולוגי לעצימות, חשוב לעקוב אחריו גם אם אין שום כוונה הישגית. אעיד, שמד דופק קניתי כבר ב1997, מהראשונים שהגיעו לארץ, בעוד שספידומטר התקנתי רק ב2005, וגם זה רק בשביל הקאדנס (שאף הוא חשוב הרבה יותר מהביצועים)
לצפיה ב-'נכון.'
נכון.
25/09/2018 | 21:01
45
צודק,

תכלס גם אני מודד דופק עם שעון ורצועה כבר שנים, בעיקר בריצה.
כוונתי היתה בעצם שאני לא מתכוון לעסוק ברכיבה באופן תחרותי או "רציני", אלא יותר כדרך לטייל בנחת יחסית, לנסוע בשקט ובלי לזהם ועל הדרך גם לשמור על כושר.

אגב, בעקבות העצות ביקרתי היום במצמן וגם ב- CTC. באמת שלא יודע למה אבל אני מרגיש שהכף נוטה בכל זאת לכיוון דקתטלון. עדיין לא החלטתי איזה דגם. אגיע לשם השבוע ואבחר. אעדכן..

שווה לקרוא ביקורות ב- Cycling Weekly, כמו זו:

לצפיה ב-'במחירים האלו קשה לי להאמין שתקבל מוצר אמין ואיכותי'
במחירים האלו קשה לי להאמין שתקבל מוצר אמין ואיכותי
27/09/2018 | 22:08
41
הסתכלתי במפרט
הראשון בפרוש לא יתאים לרכיבת כביש ספורטיבית, מקובלת עליי ההגדרה שצוינה, הילוכים מאוד לא סטנדרטיים לכביש, וגלגלים רחבים.
השני הוא כבר אופני כביש ממש, אבל סטנדרט ההילוכים מאוד מיושן - טריפל וקסטה 12-25, קסטה 8 בלבד. הסטנדרט שאני ממליץ הוא קומפקט וקסטה 11-28, שימנו היום באים בקסטה 11 [וכבר עוברים לקראנק סינגל אבל זה סיפור אחר].
לצפיה ב-'רוכב למרחק - סדרת ברווטים ישראל 2019'
רוכב למרחק - סדרת ברווטים ישראל 2019
23/09/2018 | 15:46
4
71
שלום,

רשומה חדשה, סדרת ברווטים ישראל 2019, בבלוג שלי.

פרטים לגבי עונת 2019 של הברווטים בישראל.

לאוהבי הרשתות החברתיות, יש גם ציוץ בטוויטר, ופוסט בפיסבוק. מוזמנים לשתף.

טל.
לצפיה ב-' בהצלחה, ותהנו ברכיבות.'
בהצלחה, ותהנו ברכיבות.
24/09/2018 | 21:22
3
21
לצפיה ב-'תודה. אתה מתכנן להגיע?'
תודה. אתה מתכנן להגיע?
24/09/2018 | 23:05
2
13
לצפיה ב-'תודה שאתה שואל, לא חשבתי לבקש להצטרף,כי לא יכול להתחייב השנה'
תודה שאתה שואל, לא חשבתי לבקש להצטרף,כי לא יכול להתחייב השנה
24/09/2018 | 23:40
1
39
אני שמח עבורך ועבור שאר הרוכבים שירכבו השנה ברווטים.
אבל לא חשבתי לבקש להצטרף, כי כרגע נראה שיש סיכוי גבוה שיהיו אצלי שינויים בקריירה בחודשים הקרובים. הברווטים החשובים הם בסוף ינואר-מרץ, ואני לא יודע אם וכמה יהיה לי זמן לרכב בתקופה הזו.
לצפיה ב-'מאחל לך להצליח לרכוב כמה שתרצה '
מאחל לך להצליח לרכוב כמה שתרצה
25/09/2018 | 23:31
13
לצפיה ב-'Tour of Israel added to 2019 UCI calendar'
Tour of Israel added to 2019 UCI calendar
24/09/2018 | 23:11
58
The five-day event is expected to be held in late April
Five potential stages have been designed in the north and south of Israel, with mountain stages and well as flat stages chosen to show off the country

עוד מידע:
http://www.cyclingnews.com/news/tour-of-israel-add...
לצפיה ב-'שאלה שלא נשאלה מזמן...'
שאלה שלא נשאלה מזמן...
23/09/2018 | 12:03
1
98
כל כמה ק"מ משמנים את השרשרת?
 אני זוכר שהיו חילוקי דעות על זה
 מה דעתכם? מה אתם עושים?
לצפיה ב-'תלוי במספר פרמטרים'
תלוי במספר פרמטרים
23/09/2018 | 15:31
68
כמה רוכב ?
עומסים (עליות) ?
היכן רוכב ?
אני בודק לפי העין - כל עוד מזהה שימון בחלק הפנימי של החוליה (מנצנץ ברכיבה) מסתפק בכך.
לא פחות חשוב - לדעת לשמן - טיפה קטנה בכל חוליה בחלק הפנימי של השרשרת וניגוב לחלוטין של החלק החיצוני. 
ככלל, לא מגזים בשימון ... בטח לאופני כביש. 

לצפיה ב-'עומר שפירא ממשיכה להצטיין'
עומר שפירא ממשיכה להצטיין
20/09/2018 | 14:16
1
113
מקום 19 בטור של ארדש בצרפת, כולל וונטו, מתוך זה ביום השישי והאחרון מקום רביעי
לצפיה ב-'נבחרת ישראל לאליפות העולם באוסטריה'
נבחרת ישראל לאליפות העולם באוסטריה
16/09/2018 | 11:51
1
120
על פי מקורות זרים
http://www.uci.org/road/events/2018-uci-road-world...
נבחרת ישראל לאליפות העולם באוסטריה תכלול את
רותם גפינוביץ (נג"ש קבוצתי עם קבוצתה ההולנדית, נג"ש אישי ומרוץ הכביש), עומר שפירא (נג"ש אישי וכביש), רוני פישמן (כביש בוגרות), (גלי ויינברג (כביש בוגרות), שירה בירן (כביש ג'וניורס)
עומר גולדשטיין (נג"ש וכביש U23)
לגבי הגברים עילית טרם פורסם.
לצפיה ב-'על פי רשימת UCI שבקישור אין לישראל מתחרים בגברים עילית'
על פי רשימת UCI שבקישור אין לישראל מתחרים בגברים עילית
20/09/2018 | 14:21
32
לצפיה ב-'כתבה בבייקפאנל על ביטוח רוכבים תחרותיים ופס"ד נגד מארגן מרוץ'
כתבה בבייקפאנל על ביטוח רוכבים תחרותיים ופס"ד נגד מארגן מרוץ
11/09/2018 | 14:53
4
106
לצפיה ב-'אמלק: ביה'מ פסק פיצויים לנפגע, ביטול הביטוח באופן בלתי תלוי'
אמלק: ביה'מ פסק פיצויים לנפגע, ביטול הביטוח באופן בלתי תלוי
11/09/2018 | 17:55
3
105
המדובר בתאונה בחץ הצפון 2007.
ואני שואל - בהעדר חובת ביטוח למתחרים, מי יישא באחריות למתחרה לא מבוטח שייפגע? ביטוח כלשהו לא נדרש?
לצפיה ב-'ואני שואל - האם אחרי פס"ד כזה ניתן לקיים מרוצי כביש בישראל?'
ואני שואל - האם אחרי פס"ד כזה ניתן לקיים מרוצי כביש בישראל?
11/09/2018 | 20:20
2
105
להבנתי לא. חברות הביטוח ידרשו פרמיות בלתי הגיוניות כדי לבטח אירוע שיש בו סיכון שכזה, ובהיעדר ביטוח - אף מארגן, פרטי או איגודי, לא ירצה לקחת על עצמו סיכון כזה.

לצפיה ב-'חלופה לא הרבה יותר מעודדת תהיה'
חלופה לא הרבה יותר מעודדת תהיה
12/09/2018 | 14:45
101
תחרויות 'סע וטייל' בקו ישר ואופקי באישור חב' הביטוח
לצפיה ב-'ואני שואל את עצמי - את מי עוד אפשר לתבוע?'
ואני שואל את עצמי - את מי עוד אפשר לתבוע?
12/09/2018 | 15:49
91
נהג במרוץ (רכב שיפוט או ליווי) שברשלנותו פגע ברוכב - יכול להיתבע אישית?
מרשל שלא סימן את מה שהורו לו לסמן ונגרמה תאונה - יכול להיתבע אישית?
לצפיה ב-'נמצאו מפתחות'
נמצאו מפתחות
09/09/2018 | 15:11
67
נמצא זוג מפתחות בשולי הכביש בעליות לגוש עציון ניתן להתקשר לאבנר 0523248050 לא בשבת וחג
לצפיה ב-'רוכבות ישראליות באירופה'
רוכבות ישראליות באירופה
05/09/2018 | 22:30
7
63
אתמול החל מרוץ קטעים של פרולוג+3 קטעים בבלגיה. משתתפות שתי רוכבות ישראליות: רותם גפינוביץ שהיום הייתה חלק מהבריחה של הקטע https://www.youtube.com/watch?v=pkTsyNsEnnE ורוני פישמן הצעירה שרוכבת בשורות קבוצה העונה לשם EQUANO-WASE ZON. המרוץ הוא בדרגה 2.1 ומשתתפות בו מספר קבוצות מהדרג הגבוה ועוד קבוצות זוטרות יותר, בעיקר מבלגיה ומהולנד.
כמו כן, בטוויטר של קבוצתה של רותם גפינוביץ נכתב שהיא תתחרה באליפות העולם בזלצבורג גם נגד השעון וגם במרוץ הכביש.
האליפות תתקיים בשבוע האחרון של ספטמבר. איגוד האופניים הישראלי נאמן לדרך הישראלית המקובלת ושומר על עמימות בקשר לרוכבים שיקבלו כרטיס לאוסטריה, כך שכרגע נצטרך להתבסס "על פי מקורות זרים".
לצפיה ב-'והיום, יום ו' בערב, שידור של גרנד פרי קוויבק מקנדה'
והיום, יום ו' בערב, שידור של גרנד פרי קוויבק מקנדה
07/09/2018 | 09:48
35
במקביל למשחק של נבחרת ישראל נגד אלבניה, יש שידור ביורוספורט 2 (ערוץ 60 למנויי הוט) של המרוץ החד-יומי, גרנד פרי קוויבק, בשעות 21:00 עד 23:25. גם סייקלינג אקדמי משתתפים במרוץ. הקבוצה שמה במספר הראשון שלה את גיום בואוון הקנדי שחוזר מפציעה ארוכה וקיבל חוזה לשנה נוספת בקבוצה הישראלית. גם גיא שגיב רוכב במרוץ ואם יסיים אותו זה יהיה הישג. מדובר על מסלול בפורמט של אליפות העולם. 16 הקפות של מסלול באורך 12.6 ק"מ. סה"כ מרחק 201.6 ק"מ. עליה מצטברת של 2,976 מ'. בשנתיים האחרונות ניצח פטר סאגאן שנאלץ עכשיו להתכונן לאליפות העולם בוואלטה. לא נראה שהוא נהנה שם.
משתתפים בולטים: גרג ון אוורמאט, מייקל מתיוס, טים ולנס, אוליבר נאסן, מטיי מוהוריץ, ועוד רבים וטובים שיכולים לנצח. זה המרוץ שנחשב כ"קל" יותר לעומת חברו במונטריאול שייערך ביום ראשון, שבו העלייה המצטברת היא כ-4,500 מטר.
לצפיה ב-'סיכום ישראלים'
סיכום ישראלים
08/09/2018 | 12:24
1
43
גיא שגיב היה במרוץ בקוויבק בבריחה כל היום. יחד עם עוד 4 רוכבים הן רכבו יפה מאוד ביחד. הדבוקה השיגה אותם 2 סיבובים מהסיום (25 ק"מ). שגיב סיים בדבוקה האחרונה שאיפשרו לה לסיים בפיגור של 9 וחצי דקות מהמנצח. במרוץ ניצח מייקל מתיוס מקבוצת סנווב שמסתמן, נכון לעכשיו, כרוכב החזק ביותר במרוצים החד-יומיים שיש בהן עליות לא יותר מדי קשות. הניצחון שלו אתמול היה קל יחסית. גם בקטע האחרון של טור בינקבנק שהסתיים במור של חררדסברגן (הקיר המפורסם מהרונדה) לפני 3 שבועות, הוא ניצח בקלות. לצערו, דווקא כשהוא בכושר שיא, אליפות העולם בעוד 3 שבועות, נערכת במסלול הררי יחסית, שלא בטוח שיצליח לעמוד בו. במסלול קלאסי של אליפות עולם, הוא היה מועמד מוביל, גם לפני סאגאן.
גיום בואוון וכריסטיאן סבראלי מסייקלינג אקדמי סיימו בדבוקה של המנצח שכללה 25 רוכבים. בהחלט לא רע.
בטור לוטו-בלגיה לנשים, סיימה רותם גפינוביץ במקום 41 בדרוג הכללי ורוני פישמן סיימה במקום ה-59.
לצפיה ב-'מתיוס לא בנבחרת אוסטרליה לאליפות. ליצנים!!!'
מתיוס לא בנבחרת אוסטרליה לאליפות. ליצנים!!!
08/09/2018 | 13:28
24
לצפיה ב-'והיום אחרי "שנהיה לראש ולא לזנב", שידור חי ממונטריאול'
והיום אחרי "שנהיה לראש ולא לזנב", שידור חי ממונטריאול
09/09/2018 | 12:59
1
36
ב-21:15 ביורוספורט 2. אותם רוכבים ואותם מועמדים כמו בגרנד פרי של קוויבק לפני יומיים. באקדמי ירכוב היום גם גיא ניב. מספרי גב גיא ניב 184 גיא שגיב 186. בהצלחה להם ולקבוצה ושנה טובה לאלפי קוראי הפורום.
לצפיה ב-'עוד ניצחון מרשים למייקל מתיוס, הפעם במונטריאול.'
עוד ניצחון מרשים למייקל מתיוס, הפעם במונטריאול.
10/09/2018 | 11:44
34
ניצח את סוני קולברלי בהפרש קטן, אבל למעשה היה חזק הרבה יותר. הוא עשה טעות בספרינט כשחתך מחוץ לקבוצת הספרינטרים והתמודד לבד מול הרוח. כשראה שהכניס את עצמו לנחיתות, הצליח בדרך פלאית לחזור לגלגל של קולברלי ולעקוף אותו בסיום.
אני בטוח שהניצחונות שלו והעליונות שלו בספרינטים בחודש האחרון לא יזיזו את ההתאחדות האוסטרלית אפילו במילימטר והם לא יכללו אותו בנבחרת שלהם לאליפות העולם. עם קשה עורף האוסטרלים האלו.
סייקלינג אקדמי לא הצליחו להכניס רוכב לבריחה של היום, אז הם החליטו שהם ישימו רוכבים בקדמת הפלוטון כדי לקבל קצת יחסי ציבור. לדעתי, זה די מגוחך לראות את גיא ניב מושך את הדבוקה במרוץ כזה. לא מצפים מקבוצות פרו-קונטיננטל שימשכו את הדבוקה אלא אם יש להם באמת, במקרה, רוכב שיכול להתמודד על הניצחון. מילא, אם היינו רואים רוכב שלהם מנסה לצאת לנסיון בריחה מאוחר, אז היה ניתן להצדיק מהלך מוזר כזה של משיכת הדבוקה, אבל גם את זה לא ראינו. גיום בואוון סיים במקום ה-19 בזמן של המנצח. לגיא שגיב וגיא ניב נרשם DNF.
לצפיה ב-' במקביל לוואלטה, שידור היום (ד') של חד-יומי מבלגיה'
במקביל לוואלטה, שידור היום (ד') של חד-יומי מבלגיה
12/09/2018 | 15:45
22
כולל סייקלינג אקדמי ורועי גולדשטיין. שידור ביורוספורט 2 מ-16:00 עד 18:00
לצפיה ב-' לרוכבות במחתרת'
לרוכבות במחתרת
13/09/2018 | 08:28
38
נבחרת ישראל לנשים תזנק היום למרוץ קטעים בחבל ארדש שבדרום מזרח צרפת.
Tour Cycliste Féminin International de l'Ardèche
במרוץ משתתפות גם קבוצות וגם נבחרות לאומיות. 
מזנקות: רוני פישמן, עומר שפירא, מרים בר-און, אביטל גז, גלי ויינברג, עמית מורן. מנהל ספורטיבי: ניב ליבנר

לצפיה ב-'מחר בוואלטה'
מחר בוואלטה
06/09/2018 | 23:41
1
75
לצערי פספסתי את אתמול, קטעים שראיתי ורכבתי ב-2011 מגודיניה לאורנסה. מחר מטפסים מלנגראו ופולה דה לביאנה לפוארטו דה טארנה בקורדיירה קנטבריקה ומשם יורדים לריאניו וב-ואייה דה סאברו מטפסים לעליה האכזרית של קמפרונה. מחרתיים חוזרים לאסטוריאס דרך פוארטו דה סן איסידרו ומטיילים בשלוחות שסביב פולה דה לביאנה.
לצפיה ב-'רק למען הסר ספק, "מטיילים בשלוחות" - אלו עליות קט1 סביב '
רק למען הסר ספק, "מטיילים בשלוחות" - אלו עליות קט1 סביב
07/09/2018 | 22:20
76
פולה דה לביאנה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
טופ טרוולס
טופ טרוולס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה