לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אופני כביש

אופני כביש: זרימה, שקט, מהירות, מאמץ, יופי, קלילות, חיים. מי שלא רכב על אופניים קלי משקל, עם צמיגים דקיקים, כאילו לא רכב מעולם. אופני כביש, הם אופני המירוץ שהכרתם כילדים, שולטים ברמה בעולם האופניים כבר יותר ממאה שנים וימשיכו לשלוט גם בעתיד... בפורום אופני כביש תמצאו משוגעים לעניין, המנסים לנווט את דרכם במציאות התחבורה הקשה של ישראל. הפורום עוסק גם במרוצי האופניים העולמיים, ובראשם הטור דה-פראנס. היכנסו אלינו ולא תצטערו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אופני כביש

אופני כביש: זרימה, שקט, מהירות, מאמץ, יופי, קלילות, חיים. מי שלא רכב על אופניים קלי משקל, עם צמיגים דקיקים, כאילו לא רכב מעולם. אופני כביש, הם אופני המירוץ שהכרתם כילדים, שולטים ברמה בעולם האופניים כבר יותר ממאה שנים וימשיכו לשלוט גם בעתיד... בפורום אופני כביש תמצאו משוגעים לעניין, המנסים לנווט את דרכם במציאות התחבורה הקשה של ישראל. הפורום עוסק גם במרוצי האופניים העולמיים, ובראשם הטור דה-פראנס. היכנסו אלינו ולא תצטערו.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
*** אין לפרסם הודעות קונים/מוכרים או הודעות מסחריות ללא אישור המנהלים ***
המקום הנכון
לכל מה שקשור באופני כביש. טיולים, מירוצים, אימונים וסתם חוויות.
הודעות שאינן בנושא הפורום - ימחקו ללא התרעה.
לאתרים נוספים שכדאי לבקר בהם - לחצו על הלינק

המשך >>

לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2017 | 17:53
8

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'סיכום ה TDF טור דה סקיי עם פרום מוחלש'
סיכום ה TDF טור דה סקיי עם פרום מוחלש
23/07/2017 | 17:02
104
הכתבה או המאמר שמוגש כאן, נכתב יותר ל HARD CORE שבתחום... המאמר מוגן בססמה , והסיבה שאני לא רוצה שכל העולם ואחותו יקראו אותו (סיבה מוצדקת לא ?) וחשוב יותר – חלק מהדברים הכתובים כאן, קשורים יותר לתחושות בטן (מאוד מבוססות) אבל עדיין תחושות בטן, שאני מאוד רוצה שתבחנו, ולא תהיו עדר של כבשים שצורך יורו ספורט בתמימות, סתם כך
https://lp.vp4.me/f93j

לצפיה ב-'בטור 20 שלבים 198 רוכבים בסוף סקיי מנצחים'
בטור 20 שלבים 198 רוכבים בסוף סקיי מנצחים
23/07/2017 | 07:44
1
90
הפעם פרום  ניצח בזכות הקבוצה..לא בידדו  בכל השלבים  אבל היכולות שלו ירדו. יחסית לשנים עברו ..
שנה הבאה יהיה סיפור שונה
לצפיה ב-'הטור השנה נבנה בצורה שלא התאימה לפרום'
הטור השנה נבנה בצורה שלא התאימה לפרום
23/07/2017 | 09:06
97
קטעי נגש קצרים 
והרבה עליות 
למרות זאת הוא הצליח דיי בקלות לשמור את מיקומו 

נסה לחשוב מה היה קורה אם במקום 30 ק"מ נגש היו בטור השנה 
פרולוג של 10 בערך 
קטע נגש אמצע של עוד 30
וקטע נגש סיום של 50 לערך
אוטומטית היו לפרום עוד 3 דקות במתנה 

אין ספק בכלל שהקבוצה סייעה לו בכך
אך זוהי סקאי
היא בנויה בדומה ל usps
קבוצה עם מטרה אחת בלבד
כל השאר בונוס

שרון
לצפיה ב-'Powerpod מד הספק'
Powerpod מד הספק
20/07/2017 | 09:04
1
107
למישהו יש ניסיון עם מד ההספק הזה
http://www.powerpodsports.com/
לפי הפרסום מדויק כמו מדי ההספק היקרים בשוק למרות שלמעשה מודד את הכוחות שהרוכב מתגבר עליהם ולא את הכוחות שהוא מפעיל הנמדדים בעזרת מדי מעוות
לצפיה ב-'Powerpod'
Powerpod
25/07/2017 | 15:09
33
משתמש כבר חצי שנה ומרוצה  - לא יודע עד כמה הוא מדוייק אבל הוא נותן לי כלי טוב לביצוע אימון ולהשוואה בין אימונים (בהנחה שהוא עיקבי באי דיוק שלו).
שים לב לכתבת מבחן טובה בבייקפאנל http://bikepanel.com/p/40024
לצפיה ב-'שוליים או לא שוליים?'
שוליים או לא שוליים?
17/07/2017 | 03:06
23
208
http://cars.walla.co.il/item/3079672

(את המילה "שול" תמיד לא סבלתי.)
לצפיה ב-'לא מספיק מזעזע? עד כדי כך הפורום אדיש ויבש???'
לא מספיק מזעזע? עד כדי כך הפורום אדיש ויבש???
18/07/2017 | 09:23
9
134
אפשר לסגור את הפורום .
אפילו הטור כבר לא קיים בו...
לצפיה ב-'טוב באמת נמאס לי'
טוב באמת נמאס לי
18/07/2017 | 10:08
137
אתם נהנים לכתוב שהפורום מת בכל הזדמנות
לי אישית נמאס
נמאס להגיב ולכתוב בנושא
הפורום מת כי אתם בחרתם להמית אותו
אתם במקום להעלות נושאים עיניינים ולהגיב בצורה עיניינית
כותבים בכל הזדמנות שהפורום מת

אז עשו טובה
אם הוא מת אל תכנסו
אם הוא חי
תכנסו ותכתבתו !!!

תהנו 
לצפיה ב-'הכתבה לא כ"כ רלוונטית לאופניים'
הכתבה לא כ"כ רלוונטית לאופניים
18/07/2017 | 16:25
118
מדובר שם על רוכב קטנוע שעקף פקק מימין, על השוליים.
ככזה הוא לא שונה מנהג מכונית שמבצע עבירה דומה.

כרוכב אופניים שנקלע לפקק ו'עוקף' אותו על השוליים, סכנת ההיפגעות שלך קטנה משל רוכב קטנוע, כי מהירותך קטנה יותר.
אז אין מה להזדעזע מהכתבה הזו
לצפיה ב-'תודה נטע'
תודה נטע
18/07/2017 | 19:15
4
120
וגילוי נאות, אינני מכירך,
ורק,
ישבתי בשקט, 
יותר מגבה התרוממה לי,
ואין תגובה,
ועדיין חיכיתי, בוודאי לא כמי שמצפה ומייחל "למותו של הפורום,"   כיצד זה לשאלה מהותית שכזו אין תגובה.
והינה שלל שתי התגובות (העינייניות כביכול!)
ברווז הגומי מתלונן על הטרדות גולשיו והספדיהם למות הפורום, בחייאת, ברווז, מה הקשר!
וגולש נוסף מדהים ברמת האינטליגנציה, קובע בפסקנות, "לא רלוונטי,  מדובר בדו גלגלי ממונע, שסיכוייו רבים מסיכוייך..."
  ואההו!
ובכן מר אניטילגנציה,
לידיעתך אופנייים הם כלי רכב. וברוב כבישי הארץ אין איסור לאופניים לסוע בכביש.
 שמעת טוב?
בכביש.
בכביש עצמו, בחלקו הימני ולא בשוליים. כלומר משמאל, (שמאל זו בדרך כלל היד עם השעון,) משמאל לקוו הצהוב!
מתי אסור לו לרכב על הכביש, שמצויין בתמרור מפורש  איסור כניסה לאופניים. 
אתה יודע, זה מין צורה עגולה כאילו כזותי, בצבע כחול, (כמו בקובץ,)  ומצויירים בפנים מצויירים! (לא כאילו ולא כזה! אלא  ממש!) מצויירים במרכז התמרור גם לכאלה עם אינטלגינציה נמוכה תתפלא מה?
אופניים!
אז ורק אז אסור חוקית לרוכב אופניים להשתמש בכביש.

רכיבה על השוליים היא בחינת ברירת- מחדל של הרוכב!
זכותו החוקית לרכב בדרך!
נכון,
שאם יש לא טיפה שכל בקודקודו, או במילים אחרות לקוראים פחות אינטלגנטיים, אם אין לו ייצרי התאבדות הוא רוכב בשוליים.
ואז,
לכשיקרה משהו הרי לך תקדימים מפורשים להעדר זכויותיו!

היה וכך מתפרשת כתבתו  של עורך דין וורשה, (מומחה בדיני תעבורה אגב,) היה צריך הפורום הזה בין הוא נם, בין הוא תם, ובין הוא בכלל חייזר מעופף שטרם נדם, לעבור טלטלה.
והנושא הזה חשוב פי כמה מעדכוני טור דה לה שמטה, ותחרות אל'פטה במישורי הקרח של אלסקה!
אלה אנחנו!
על השוליים בכל סופי השבוע!
יש לנו כיסוי חוקי, או אין לנו!

זאת השאלה 

לצפיה ב-'יש לנו כיסוי חוקי, או אין לנו! זאת השאלה '
יש לנו כיסוי חוקי, או אין לנו! זאת השאלה
18/07/2017 | 21:25
89
וזו הבעיה והדאגה כי עפ"י השופט אין לנו!
לצפיה ב-'רכיבת אופנים בשוליים'
רכיבת אופנים בשוליים
19/07/2017 | 08:37
2
83
נכון, הפורום בתפוז כבר לא בשיאו. כמו הרבה פורומים אחרים... הרשתות החברתית האחרות מובילות על הפורום.
אם אתה רוצה התייחסות עניינית למשהו אחר, תרשום משהו שיגרום לי להכנס לשם. עדיף הפנייה למשהו ספציפי ולא סתם טיזר חסר פשר. אצלי לפחות זה יוצר אנטי ומוריד את הרצון להכנס לכתבה שכזו.
עניינית, אני חושב שיש תיקון לחוק עבור אופניים בערך מ2014, שמחייב רכיבה ימינה ככל האפשר כולל שוליים. אני לא נמצא כרגע במקום נח לחפש את נוסח התיקון וההפניה אליו.

יום דבש
לצפיה ב-'יש הבדל מהותי מהצד הימני'
יש הבדל מהותי מהצד הימני
19/07/2017 | 09:51
81
ביותר, אבל עדיין מצד שמאל של הקוו הצהוב, לבין רק בשוליים ממש - כלומר מצידו הימני של הקוו הצהוב.
אז?
לצפיה ב-'טעות.... התנצלותי'
טעות.... התנצלותי
19/07/2017 | 09:51
83
באם ניתן למחוק בבקשה

תר אבל עדיין מצד שמאל של הקוו הצהוב, לבי ברק בשוליים ממש - כלומר מצידו הימני של הקוו הצהוב.

אז?

לצפיה ב-'רכיבה בשוליים'
רכיבה בשוליים
19/07/2017 | 11:25
1
83
אני מודה שאני אינני רוכב בשוליים, למרות ה״מקובל״, אלא בתחום של 30-50 ס״מ בתוך הכביש, בסמוך לפס הצהוב.
בלית ברירה, יצטרכו כולם להסתגל למצב החדש, עד שיקום שופט בר דעת ויקבע תקדים אחר
לצפיה ב-'תחום של 30-50 ס״מ המפרידים בין חיים ומוות...'
תחום של 30-50 ס״מ המפרידים בין חיים ומוות...
19/07/2017 | 11:54
82
ולפני שיקום השופט שבחלומך יבוא המשיח...
לצפיה ב-'דובר על כך כבר. אין מקרה אופנוע כאופניים בחוק'
דובר על כך כבר. אין מקרה אופנוע כאופניים בחוק
20/07/2017 | 22:30
12
67
לאופנוע אסור לנסוע בשול ממילא. היא מקרה שדובר בו כאן בכביש 3 של רוכב אופניים שנפגע בשול ושם דווקא התקדים האפשרי בעייתי ומסוכן [איני זוכר את פרטי המקרה].
ומזכיר שוב: הנוסח הנוכחי מחייב אותנו לרכב בשול קרוב ככל האפשר לשפתו אך משאיר שיקול דעת, בניגוד למצב הקודם ההפוך שהתיר לנו שיקול דעת לרכב בשול.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/07/2017 | 03:24
1
41
זה כבר נשמע יותר  "מעוגן."
לצפיה ב-'יותר מעוגן ומהו הניסוח'
יותר מעוגן ומהו הניסוח
22/07/2017 | 23:07
17
כלשונו?
!
לצפיה ב-'צוות "רוכבים בטוח"'
צוות "רוכבים בטוח"
21/07/2017 | 10:36
9
75
אנחנו ממשיכים בתנופה:
א. פגישות וסיכומים עם נתיבי ישראל (נת"י) על כבישים בטוחים וניקוי השוליים
ב. שיתוף פעולה עם איגוד האופניים בישראל
ג. פגישות וסיכומים עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים
ד. קשר קבוע עם משטרת ישראל- אגף תנועה

למי שמעוניין- נפגשים עם האחראי בנת"י על תחזוקת הכבישים באיזור ירושלים ביום ראשון הקרוב- בשעה 11 בתחנת דלק האלה.

מי שמעוניין לפעול יתקשר אלי 
דר' אבנר רשף 052-666-7177
לצפיה ב-'לא אוכל להגיע אבל מאחל לכם בהצלחה מכל הלב'
לא אוכל להגיע אבל מאחל לכם בהצלחה מכל הלב
21/07/2017 | 12:24
8
44
ניקוי השוליים ובטיחות הם החשובים ביותר!
הלוואי שתמצאו אוזן קשבת
לצפיה ב-'למעוניינים- דו"ח הועדה לחקירת התאונה בכביש 3- בהתייחסות לשול'
למעוניינים- דו"ח הועדה לחקירת התאונה בכביש 3- בהתייחסות לשול
22/07/2017 | 13:50
7
48
ועדה שמונתה על ידי גוף סטטוטורי במדינת ישראל.
כדאי לקרוא את ההמלצות (סעיף 9.2) ובעיקר ההמלצות המתייחסות לשול (מס' 1, מס' 19, מס' 21).
אבל כנראה שעד לחקיקה הדרך ארוכה.... כי אף אחד לא טיפל בנושא בשנים האחרונות.
אבנר
לצפיה ב-'רכיבה בצד ימין'
רכיבה בצד ימין
22/07/2017 | 18:38
6
49
(128) תקנה מספר 128 – הרוכב על אופניים ירכב קרוב ככל האפשר לשפתו הימנית של הכביש וינהג בזהירות , בייחוד בעוברו רכב עומד או בעוקפו רכב הנע באותו כיוון.

יש מי מוכן להעביר זה לפורום אופני שטח?

לצפיה ב-'אתה תקוע עם תקנות משנת 1961- אנחנו מנסים לשנות את זה'
אתה תקוע עם תקנות משנת 1961- אנחנו מנסים לשנות את זה
22/07/2017 | 21:17
5
55
גם המשטרה וגם השופטים מכירים בנוכחות הרוכבים על שולי הכביש (ראה פס"ד בעניין גיא תמרי)
אם הייתם פחות מקשקשים כאן בפורום ויותר מתגייסים לפעולה משותפת אולי היינו  זוכים לשינוי התקנות הארכאיות האלה...
לצפיה ב-'"פחות מקשקשים?" '
"פחות מקשקשים?"
22/07/2017 | 23:06
4
52
היה יאות לו הורדת את הנימה המתנשאת הזאת יקירי.
מוכרת תופעת "אבירי מסעות הצלב," הבזים לאחרים.
אז בבקשה, אנא הפרד מתקוות והרהורי לב, לעובדות עניניות - מה אומר החוק!
ובמיוחד,
 במיוחד שאחרי כל דברי ההתפארות - בלי לגרוע מחשיבות המפעל בו אתה פועל!
בעצמך אתה מחזק את השאלה והבעיה.
החוק כפי שהוא היום מתיר לרכיבה על הכביש עצמו, וקרא לכך ארכאיות של מי שחי מתקנות משנת 1962, אבל הוא החוק הוא החוק הוא החוק! עד שיחוקק / יתוקן אחרת. 
ודבריך עצמך "מטפלים," כלומר הנושא קיים ולא שונה!

ואם ככה, הנושא אותו העלה עו"ד וורשה רלוונטי במיוחד!
לצפיה ב-'אכן קישקושים!'
אכן קישקושים!
23/07/2017 | 08:44
3
46
נכבדי הנעלב. העלית נושא שנוגע למעשה לפורום אופנועים. במקרה הזה השופטת קבעה בצדק שהאופנוע לא היה צריך להיות שם בנסיבות האלה: "שולי הכביש לא נועדו לנסיעתם של אופנועים או כלי רכב אשר מבקשים להתחמק מעומסי התנועה , אלא למקרי חירום". אם היית קורא את הידיעה על שי תמרי היית מבין שיש שופטים שמתייחסים אחרת.
ולגבי הפורום (והקישקושים): פניתי למשתתפים (רוכבי כביש!) שישלחו לי מידע על כבישים בישראל שניתן לשפר בהם את השוליים ולהתאים אותם לרכיבה (הרחבה, תיקון, ניקיון, חריצת הפרדה). יותר מ- 160 קראו את הפוסטים, אבל אף רוכב לא טרח להתייחס... כולל מנהלי הפורום. כולם חורשים את הארץ לאורכה ורוחבה עם האופניים ויכלו לספק מידע חשוב. ככה נראה התחום שלנו.
מדכא ומתסכל.
לצפיה ב-'בשורות האחרונות אני איתך לחלוטין'
בשורות האחרונות אני איתך לחלוטין
23/07/2017 | 21:06
2
38
ואני נתפז  "להרהורי לב" שאכן כתבתו של עו"ד ורשה היא רק לגבי רכב דו גלגלי ממונע.
מישום מה עדיין אינני שקט,
וחושב על עורך דין מלוקק שייצג פוגע ברוכב שרכב בשוליים, ויטען להגנת מרשו כנגד הרוכב.
לגבי מצב השוליים,
אחת הבעיות הקשות היא השלכת בקבוקים על יד נהגים או שיכורים או סתם חוליגנים. כיצד ניתן למנוע זאת, או להגיע לסידורי ניקויי שוליים ממוסדים?
לצפיה ב-'סיור כבישים עם אנשי נתיבי ישראל'
סיור כבישים עם אנשי נתיבי ישראל
23/07/2017 | 21:18
41
היום סיירנו בכבישי איזור בית שמש, צור הדסה, נס הרים, המשולש
נוצרו הבנות לגבי חריצת השוליים, צביעה, שילוט, נקיון
יש עם מי לעבוד. 
אמנם זה לא טור דה-פרנס אבל יש רשויות שמוכנות להקשיב לנו כשצריך

לצפיה ב-'ה'
ה
25/07/2017 | 12:13
8
לצפיה ב-'צביעת אופניים'
צביעת אופניים
17/07/2017 | 23:28
3
85
שלום,
אני רוצה להשתדרג לאופני נג"ש ויש מבצע טוב בטרק. הבעיה שהאופניים שאני מעונין בהם (ספיד קונספט 7.5 2016) מגיעים רק בצבע לבן.
אני יודע שיש אפשרות לצבוע שלדה בהתאמה אישית (אישית אני מעונין בשחור מט).
כמה אמורה לעלות צביעה כזאת והאם יש מישהו מומלץ?.

תודה
לצפיה ב-'שאלה של כסף'
שאלה של כסף
18/07/2017 | 10:17
2
78
טרק ויצרנים נוספים נותנים את האפשרות להזמין את האופניים בצביעות שונות מהסטנדרט

מהיכרות עם הצד העיסקי 
יש לכך עלויות 
לרוב סדר גודל של 3500 עד 5000 שקלים תוספת עבור הצרכן הסופי

מעריך שבעל מקצוע טוב
שיקבל את השילדה מפורקת לגמרי 
יבצע הסרה של שיכבת הלכה והצבע הקיימת
ובצע צביעה מחדש + לכה ומדבקות 
ייקח לא פחות מ 4000 שקלים
מדובר על המון עבודה 

במקרה כזה הייתי שוקל את הרכישה
וזאת כי מעבר לכך תתווסף עוד עלות ההרכבה והפירוק שגם היא בהגזמה כלפחי מטה 
לא פחות מ 1000 שקלים

בהצלחה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/07/2017 | 10:49
1
66
שכנעת אותי לוותר.
מצד שני מבאס לרכב על אופניים בצבע שאתה לא מתחבר אליו.
לצפיה ב-'יניב גולן 03-5184347 כ-1000 ₪, אבל... הבאתי לו שילדה ישנה לא'
יניב גולן 03-5184347 כ-1000 ₪, אבל... הבאתי לו שילדה ישנה לא
22/07/2017 | 19:33
47

יניב גולן 03-5184347 כ-1000 ₪, אבל...
הבאתי לו שילדה ישנה לאחר שעברה הסרת צבע אצל מישהו אחר ע״י ריסוס עם חול דק (עוד 600 ש״ח).
הצביעה היתה מצוינת אבל...
אולי אפשר תצבע רק חצי שילדה: אני צבעתי חצי אדום וחצי לבן, ויצא ממש יפה. את הלבן כבר יש לך.
או אולי תקנה ותרכב ותתרגל ותראה שלא נורא.
לפני מספר שנים קניתי ספשלייזד בצבע לבן, אחרי 10 שנים עם קולנאגו בצבעי הקשת. 
אחרי זמן מה התרגלתי והיום לא ממש משנה לי. למרות שליד הקולנגו הם עדיין נראים כמו הברווזון המכוער.

לצפיה ב-'מי ומתי מישהו רוכב על אופנים עם מכנסי באגי?'
מי ומתי מישהו רוכב על אופנים עם מכנסי באגי?
13/07/2017 | 12:06
3
118
לצפיה ב-'כשאווירודינמיות לא חשובה'
כשאווירודינמיות לא חשובה
15/07/2017 | 21:42
1
89
וכשטייטס מביכים
לצפיה ב-'כן בוודאי תמיד'
כן בוודאי תמיד
16/07/2017 | 19:26
90
וסניקרס בתור חטיף בריאות
לצפיה ב-'הבעיה העיקרית ברכיבת כביש היא המהירות'
הבעיה העיקרית ברכיבת כביש היא המהירות
18/07/2017 | 10:36
73
בעולם אופמני שטח
מהירות של מעל 20 קמ"ש אינה נפוצה
בעולם הכביש במהירות העלות על 30 קמ"ש
מכנסי באגי יהפכו למפרשש רועד שיכול להוציא את הרוכב מאיזון ..........
לא דבר נחמד במיוחד

שרון
לצפיה ב-'הוויכוחים על קטע 9 בטור'
הוויכוחים על קטע 9 בטור
10/07/2017 | 09:24
6
172
אתמול היה קטע מרתק בטור, שלצערנו הסתיים בפציעות של שני רוכבים בולטים בדרוג הכללי שסיימו את הטור באמבולנס: גראנט תומאס וריצ'י פורט.
בעקבות הקטע התעוררו (לפחות) שני ויכוחים: האם ארו היה צריך לתקוף את פרום בדיוק כשזיהה שיש לו בעיה טכנית ואם פרום התלונן על כך, מדוע הוא בעצמו לא חיכה בירידה כששמע מאחוריו את רעש האופניים של פורט ומרטין מתרסקים על הקיר.
ויכוח שני היה: האם ארו ופוגלסנג היו צריכים לסייע לפרום לרדוף אחרי ברדה במישור שאחרי הירידה לקראת הסיום, או שהיו צריכים לשבת מאחור ולתת לפרום לעבוד קשה.
לדעתי (ואם הבנתי נכון גם גרג למונד חשב כך), לארו היה מותר להתקיף בעליה כשפרום סבל מבעיה טכנית. בעיה טכנית היא חלק ממרוץ אופניים. גם נפילה היא חלק ממרוץ אופניים. יש הבדל בין בעיה טכנית ונפילה בקטע שהוא לא בשיא המרוץ ואז מקובל שצריך לחכות לחולצה הצהובה ולא לתקוף אותו, ובין מצב שידוע מראש שהוא שיא הקטע ושכל הרוכבים הם בכוננות שיא ומחכים להתקפה של אחד מהם. אי אפשר באמצע האקשן להגיד: רגע, עכשיו לא משחקים, כי יש לי בעיה ואני צריך לחכות למכונית של הקבוצה שלי שנמצאת 100 מ' מאחור בכביש פקוק מצופים. אותו כנ"ל לגבי פרום שלא חיכה לפורט ומרטין (האירוני זה שדווקא שני אלו הם אלו שרכבו אל ארו קודם לכן ואמרו לו לחכות לפרום) אחרי שהתרסקו בירידה. זה בסדר לדעתי שלא חיכה. המרוץ ממשיך ואי אפשר כל היום להתעסק בנימוסים ג'נטלמניים.
לגבי רוכבי אסטנה ששיתפו פעולה עם פרום ברדיפה אחרי ברדו. א)אני מאמין שקיבלו הוראה כזו מה-DS כך שצריך לבוא אליו בטענות. ב)נגיד שלא היו עוזרים, מה פרום היה עושה? הרי גם אוראן לא היה עוזר אם רק הוא ופרום היו עובדים (וראינו שברגיל לא עזר בכלל) ואז פרום היה אומר לעצמו: נכון לעכשיו ארו מסוכן יותר מברדה אז אין לי סיבה למשוך אותו והיה יושב גם הוא. כנ"ל ארו, שמסתכל גם על כל תמונת הפודיום ולא רק על כריס פרום ורוצה לתפוס פער גם מהרוכבים שרודפים אחריהם. יכול להיות שהנכון מבחינת אסטנה היה להורות לרוכבים שלהם בהתחלה לא לעזור ואם רואים שברדה מגדיל פער והרודפים מתקרבים - רק אז להורות להצטרף לעבודה. והערה אחרונה, לאסטנה היה יתרון שהם היו שני רוכבים. אני מעריך שחשבו שיש להם סיכוי טוב לנצח בקטע אם ישיגו את ברדה.
לצפיה ב-'הערה לגבי הצופים'
הערה לגבי הצופים
10/07/2017 | 09:57
1
125
על בסיס התנהגות הצופים במרוצים קודמים ועל בסיס קהלים גדולים שראינו בקטעים הראשונים המישוריים, אני הייתי בטוח שקטע 9 (אתמול) יהיה ממש גיהנום לרוכבים מבחינת כמות הצופים בעליות וההתנהגות שלהם. התבדיתי לטובה. לא ראינו את המטורפים התורניים רצים חצי ערומים ומפריעים לרוכבים וגם הכבישים היו יחסית פנויים לרוכבים (לפחות היכן שהמצלמות היו) ה-UCI או מארגני הטור ASO, או שניהם ביחד, מריצים קמפיין של התנהגות נאותה של הצופים ויכול להיות שזה באמת עוזר. נראה בקטעים ההרריים הבאים.
לצפיה ב-'ירדו מימטרים כבדים...לכן לא היתה כמות מאסיבית..'
ירדו מימטרים כבדים...לכן לא היתה כמות מאסיבית..
10/07/2017 | 10:42
44
לצפיה ב-'ממה שאני הבנתי'
ממה שאני הבנתי
11/07/2017 | 10:39
1
97
פרום לא ידע על התאונה של ריצ'י פורט בזמן שאירעה וגם הקוד האתי (אם יש כזה) אומר שמחכים או שלא מנצלים מצב של תקלה רק ללובש הצהובה - לא לכל אחד אחר.
לצפיה ב-'ממה שאנשים אחרים כתבו ברשת, לא יתכן שפרום לא שמע'
ממה שאנשים אחרים כתבו ברשת, לא יתכן שפרום לא שמע
11/07/2017 | 11:46
103
את קול ריסוק האופניים, אפילו שהיה 10-20 מ' קדימה לפני פורט. זה לא משנה מי נפל. היו שם 5-6 רוכבים, כולם מרוכבי הדרוג הכללי הבולטים ביותר. אם לפי הקוד האתי שכתב פרופ' אסא כשר, צריך לחכות למי שנופל, אז לא חשוב אם הוא אנגלו-סקסי או לא.
ולגבי חולצה צהובה, אני לא זוכר שכשטום דומולן לבש את החולצה הוורודה בג'ירו האחרון ועצר לשירותים לפני העלייה העיקרית של אותו קטע, זה עניין מישהו.
כל כללי הכבוד הג'נטלמנים שאנשים מזכירים מדי פעם, כבר לא תופסים היום. אני אומר שוב: אם זה בקטע מנהלתי, מחכים למוביל המרוץ. אם זה בשיא האקשן, זה אבסורדי לחכות.
לצפיה ב-'היום קטע מישורי, המאבק על הירוקה עז מתמיד'
היום קטע מישורי, המאבק על הירוקה עז מתמיד
11/07/2017 | 15:22
77
אחרי שסאגאן הושעה ודמאר לא עמד שלשום במגבלת הזמן (יחד עם עוד 3 רוכבים מקבוצתו שניסו למשוך אותו כדי שיצליח לעמוד במגבלת הזמן), נפתחה מחדש התחרות על החולצה הירוקה. המצב כרגע:
קיטל 212 נק'
מתיוס 160
גרייפל 130
קריסטוף 113
לצפיה ב-'אני מבין שהטור נגמר וגם הפורום התיבש...'
אני מבין שהטור נגמר וגם הפורום התיבש...
14/07/2017 | 21:18
31
לצפיה ב-'הכרזה רשמית על פתיחת הג'ירו בישראל בשנה הבאה צפויה באוגוסט'
הכרזה רשמית על פתיחת הג'ירו בישראל בשנה הבאה צפויה באוגוסט
11/07/2017 | 09:29
107

מקור הידיעה:
http://www.cyclingweekly.com/news/racing/giro-dita...

לפי cycling weekly,
התוכנית כרגע היא לפתיחת המרוץ בירושלים, אולי עם קטע נג"ש.
ועוד 2 קטעי מרוץ, אחד בדרום (מעלה עקרבים?)
ואחד שייתכן ויסתיים בתל אביב

לצפיה ב-'ג'ירו רוזה ומכביה'
ג'ירו רוזה ומכביה
08/07/2017 | 22:01
2
153
מהנעשה בג'ירו רוזה: היום התקיים הקטע ה-9 בתווי גבעי בתחילתו ומישורי במחציתו המסיימת. ניצחה הספרינטרית מרטה בסטיאנלי. במרוץ ממשיכה להוביל אנה ון דר ברגן מקבוצת בולס דולמנס. מחר, יום א',  הקטע האחרון, הכולל עליה על הווזוב (או לפחות חלק מהעליה שלו) וירידה לטורה דל גרקו שהיא גם נקודת הזינוק. עומר שפירא סיימה היום בפיגור של 50 שניות מהמנצחת. בדרוג הכללי היא מדורגת במקום ה-38 (והבכיר בקבוצתה) בפיגור של 18.34 דקות מהמובילה.

מחר יתקיים המרוץ נגד השעון במסגרת המכביה ה-20. המרוץ מתקיים באזור מושב חרב לאת שבשרון. http://www.israelcycling.org.il/%D7%94%D7%9E%D7%9B... קישור למרוץ באתר האיגוד.

לצפיה ב-'במקום דיווח, קישור לאתר האיגוד שמדווח'
במקום דיווח, קישור לאתר האיגוד שמדווח
10/07/2017 | 21:48
52

וגם קישור לכתבה של יניב שור על עומר שפירא בבייקפאנל http://bikepanel.com/p/41593

לצפיה ב-'סגירת כבישים - מחר יום שישי 14.7'
סגירת כבישים - מחר יום שישי 14.7
13/07/2017 | 16:50
47
מחר בשעות הבוקר, בגלל מירוץ כביש המכביה, ייסגר בשעות הבוקר (עד 10 אני חושב) כביש 3 מפארק קנדה ועד מודיעין, כולל קטע בתוך מודיעין לכיוון רעות.

אני מניח שמי שרוצה להגיע למודיעין או הפוך, יכול להשתמש בחיבור דרך שעלבים בתנאי שירכב על המדרכה-שביל אופניים מהיציאה ממודיעין ועד הפנייה לנוף איילון.
לצפיה ב-'מכת חום. לגזור ולשמור'
מכת חום. לגזור ולשמור
10/07/2017 | 17:27
1
119
לצפיה ב-'חסר לי הסימן המוכר ביותר'
חסר לי הסימן המוכר ביותר
20/07/2017 | 22:34
17
צמרמורת. בשילוב עם ביצועים ירודים זה ה-סימן של מכת חום.
לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2017 | 13:00
7

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'טור דה פראנס - הספרינט בסיום בקטע 4 לא רק קאב וסאגאן'
טור דה פראנס - הספרינט בסיום בקטע 4 לא רק קאב וסאגאן
04/07/2017 | 21:07
3
180
ברור שהדבר שייזכר מסיום קטע 4 בטור יהיה ההתרסקות והפציעה של קאוונדיש שנגרמה על ידי המרפק של סאגאן שניסה לסגור לו את הדרך  בין סאגאן ובין המתרסים. סאגאן נפסל בצדק.

אבל, בלי ששמנו לב, נרשם עוד פרק במאבק של ארנו דמאר מול נאסר בוהאני. שני הרוכבים ידעו יריבות קשה כבר בקבוצת FDJ שם רכבו שניהם. עזיבת בוהאני לקופידיס רק העצימה את היריבות. רק לפני שבוע בספרינט הסיום של אליפות צרפת נשארו בסיום רק שני הרוכבים האלו לפני כל שאר משתתפי המאוץ. דמאר שהוביל את הספרינט סגר את הדרך לבוהאני בתנועה אלכסונית. זה היה מספיק בשביל לעצור את בוהאני אך לא מספיק בשביל פסילה.
היום בספרינט חתך דמאר בתנועה אלכסונית את בוהאני ואילץ אותו לבלום וגם ניצח בסיום. בוהאני לא ידוע כצמחוני בנושא ההתנהגות בספרינטים ונשאר לנו לראות איך יהיה ההמשך. אפשר לראות סרטונים מקדימה http://nos.nl/tour/video/2181440-demare-wint-na-do...
ומלמעלה http://www.steephill.tv/players/720/twitter/?title...
דמאר בתלבושת הטריקולור של אלוף צרפת. בוהאני בתלבושת האדומה של קופידיס. ניתן להבדילו מגריפל לפי הדשים הלבנים בשרוולים של קופידיס.

לצפיה ב-'ניתוח של השעיית סאגאן מהטור בבייקפאנל'
ניתוח של השעיית סאגאן מהטור בבייקפאנל
05/07/2017 | 12:28
152
לדעתי, היה צריך להשאיר את העונש המקורי ולא להשעות מהמרוץ. אין פה שום פעולה חריגה שלא קיימת בספרינטים אחרים. בכל מאוץ רב משתתפים, בטור וגם במרוצים נחשבים אחרים, הספרינטרים לא עושים ממש חשבון ועושים הרבה פעולות לא ממש חוקיות. לפעמים פוסלים ולפעמים לא. אם לא קאוונדיש היה נופל ונפצע, אלא רוכב פחות מפורסם, זה היה מסתיים כך. אני זוכר לפני כמה שנים, בג'ירו ד'איטליה, בטיני חסם רוכב בספרינט אל קו הסיום וניצח. הרוכב הנחסם שנתקל במתרס, עשה סלטה באוויר נחת על האספלט אך קם מיד והלך עם אופניו אל קו הסיום. בטיני נפסל ובכך הסתיימה התקרית.
לצפיה ב-'קטע 5 - פביו ארו והמסקנות שלי'
קטע 5 - פביו ארו והמסקנות שלי
05/07/2017 | 18:12
128
פביו ארו - זה אמיתי, ידבר חזק בהרים עד הסוף. כבר לפני הטור הראה כושר מעולה בניצחון מרשים מאוד באליפות איטליה בכביש. פודיום בפריז ואולי צהובה.
כריס פרום - בכושר מצוין - ימשיך ויתחזק. יש לו את הקבוצה החזקה ביותר במרוץ ועכשיו גם מעמדו כמוביל הבלעדי של הקבוצה נחקק סופית.
קינטנה - כמו פינו שגם הוא השתתף בג'ירו. עייפים מדי בשביל הטור.
ריצ'י פורט - מראה כושר טוב. יתכן והנג"ש הגרוע נבע גם מתנאי מזג אוויר גרועים במיוחד בזמן הרכיבה שלו (לא רכב כרוכב האחרון של קבוצתו כמו רוב הלידרים). 

לצפיה ב-'המאבק על החולצה הירוקה'
המאבק על החולצה הירוקה
07/07/2017 | 11:22
68
עם השעיית סאגאן נפתח המאבק על החולצה הירוקה. מה יש לנו כאן? על מאוץ הביניים מקבלים 20, 17, 15 ו-13 נק' על ארבעת המקומות הראשונים. על הגעה לקו הסיום מקבלים 50, 30, 20, ו-18 נק' לארבעת המקומות הראשונים. בשני המאוצים מקבלים 15 הרוכבים הראשונים נקודות.
כרגע מוביל דמאר בבטחה עם 170 נק'. במקום השני קיטל עם 143 נק'. שלישי ורביעי מתיוס וגרייפל עם 96 ו-93 נק' בהתאמה.
למה "מוביל בבטחה"? כי אתמול ראינו שאת קיטל לא מעניינים מאוצי הביניים בקטע שבו יש לו סיכוי לנצח במאוץ אל קו הסיום. המסקנה: גם החולצה הירוקה לא מעניינת אותו. לא שהוא מתנגד ללבוש אותה, וגם יתחרה במאוץ ביניים אם הוא מגיע בהתחלת קטע שבהמשכו יש הרים גבוהים, אבל האסטרטגיה שלו ושל הקבוצה מכוונת לניצחונות בקטעים בודדים.
מי שנשאר הם גרייפל ומתיוס. מבחינת קבוצותיהם: לכל שלושת הקבוצות הספרינטרים הם מובילי הקבוצה. אם בגלל רוכבי דרוג כללי שהספיקו כבר לפשל ואם בגלל שזו הייתה המטרה של הקבוצות מלכתחילה, כך שבנושא זה אין יתרון למישהו מהם. ראינו שבספרינטים אחד על אחד, דמאר לא נופל מגרייפל, כך שיתרון 80 הנקודות של דמאר כרגע הוא יתרון רציני בהנחה שמדובר על ספרינטרים דומים בתכונותיהם.
הנעלם הגדול הוא מייקל מתיוס. יש לו יכולות טיפוס טובות מאוד והוא יכול ללכת עם בריחות בדומה למה שסאגאן נהג לעשות בקטעים הרריים יותר ולצבור נקודות במאוצי ביניים. מצד שני, הוא חייב להיות מעורב יותר בבלגן של מאוצים אל קו הסיום בקטעים מישוריים. אתמול הוא ניסה לשבת על הגלגל של קיטל, אבל ברגע שזה האיץ הוא איבד אותו. בהמשך המאוץ התקדם לא רע והגיע למקום שביעי. הוא אמר שהוא לא מתכוון לסכן את בריאותו במאבקים על מיקום כפי שראינו במאוצים הללו. בגישה כזו, גם עם צבירת נקודות במאוצי ביניים, קשה להגיע לחולצה הירוקה. כך שכרגע נראה שדמאר נמצא במצב מצוין להמשיך ולהחזיק בחולצה עד פריז.
היום בקטע 7, מאוץ הביניים כולל עליה קצרה אך משמעותית כ-1 ק"מ לפני קו המאוץ. לדעתי, כל שלושת המתמודדים שציינתי יכולים לצלוח עלייה זו ללא בעיה גדולה. קיטל יוותר על המאמץ ויעדיף להשאיר כוח לסיום. יתכן שגם גרייפל ינהג כמוהו.
לצפיה ב-'בוקר טוב - עזרה טכנית עם DURA ACE בבקשה'
בוקר טוב - עזרה טכנית עם DURA ACE בבקשה
05/07/2017 | 11:08
3
162
האופניים צ'ינלי עם בלמים קיימים מסוג דורה אייס
החלפתי השבוע סט גלגלים לeaston ec90 Aero טיובולר ובהחלפת הרפידות לקרבון הבלמים לא נפתחים מספיק להכיל את הרוחב של החישוק.
האם יש דרך להרחיב את המנגנון עצמו או מכונופן מומלץ לאופני כביש באיזור חולון\מרכז? (על הדרך אבדוק את ההתקנה של הטיובולרים בחישוקים)
תודה מראש לעוזרים

לצפיה ב-'ערב טוב'
ערב טוב
05/07/2017 | 21:28
2
111
תשחרר מהרגולז של הכבל.
אם זה על הכי משוחרר-
הכבל תפוס ע"י מפתח אלן.
שחרר מעט כבל ותנעל חזרה.
בסרטון באזור הדקה השנייה
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה, הקליפה פתוח ועדיין לא מספיק רחב'
תודה רבה על התשובה, הקליפה פתוח ועדיין לא מספיק רחב
05/07/2017 | 23:05
1
79
מי המכונופן שמומלץ לאופני כביש? אעדיף שיעבור על האופניים ולוודא שהכל מחובר כמו שצריך..
לצפיה ב-'אני לא מומחה אבל למיטב הבנתי צריך רפידות צרות לגלגל ברוחב 28'
אני לא מומחה אבל למיטב הבנתי צריך רפידות צרות לגלגל ברוחב 28
06/07/2017 | 06:11
91
ראה למשל הסבר בקישור:
לצפיה ב-'קסטה שימנו'
קסטה שימנו
05/07/2017 | 17:38
101
מחפש המלצות לרכישה זולה של
Shimano ULTEGRA 11 Speed Cassette Fit Mid-Cage Derailleur CS-6800 11-32
לצפיה ב-'איפה יש שידורים פתוחים של הטור ברשת? תודה'
איפה יש שידורים פתוחים של הטור ברשת? תודה
04/07/2017 | 15:00
1
42
לצפיה ב-'http://tiz-cycling.racing/live-stream/'
http://tiz-cycling.racing/live-stream/
11/07/2017 | 23:30
26
לצפיה ב-'טור דה פראנס 2017 - קטע 1 נג"ש של 14 ק"מ בדיסלדורף'
טור דה פראנס 2017 - קטע 1 נג"ש של 14 ק"מ בדיסלדורף
01/07/2017 | 11:47
4
90
שידור חי בערוץ 5 של כל הקטע. מהרוכב הראשון שמזנק ב-16:15 ועד למזנק האחרון - כריס פרום שיוצא לדרך ב-19:32. שלשום, בהצגת הקבוצות היה הפרשן דרור פקאץ' (המאמן החדש של נבחרת ישראל באופני הרים), נראה מי יצטרף אליו היום.
למרות מה שכתוב בכתבה בערוץ 5 על המסלול הטכני של הנג"ש, לדעתי, המסלול תפור על טוני מרטין. בלי הרבה פניות ועם קטעים ישרים ארוכים. רוח צד של כ-14 קמ"ש תנשב כשירכבו לאורך גדת נהר הריין ויכול להיות שתהיה לה השפעה.
המועמדים המובילים מקרב המומחים בתחום הם:
טוני מרטין הגרמני מקטיושה
פרימוז רוגליץ' הסלובני מלוטו יומבו
ג'ונתן קסטרווייחו הספרדי ממוביסטאר
שטפן קינג השוויצרי מ-BMC
יוס ון אמדן ההולנדי מלוטו יומבו
מיכל קוויאטקובסקי הפולני מסקיי
מרוכבי הדרוג הכללי הבולטים הם כריס פרום וריצ'י פורט
מהספרינטרים, שחושבים כבר על החולצה הצהובה בקטעים הבאים: מרסל קיטל ופטר סאגאן.
ההימור שלי: שטפן קינג מ-BMC

לצפיה ב-'הגשם הפיל קורבנות....סקיי חזקים...המרוץ רק החל'
הגשם הפיל קורבנות....סקיי חזקים...המרוץ רק החל
01/07/2017 | 21:10
2
50
לצפיה ב-'וולוורדה נטש...רכב כאילו אין מחר....הוא אמור היה להיות פועל'
וולוורדה נטש...רכב כאילו אין מחר....הוא אמור היה להיות פועל
01/07/2017 | 21:12
1
114
ככה לפחות הוא דווח לתקשורת...עכשיו לקויטנה ראש שקט...
לצפיה ב-'לא רק הוא רכב כאילו אין מחר'
לא רק הוא רכב כאילו אין מחר
02/07/2017 | 19:28
85
את אותו דבר היה אפשר להגיד על רוכבי קבוצת סקיי: קוויאטקובסקי, קיריינקה וגראנט תומאס. כולם פועלים של כריס פרום ותיפקודם בקבוצה קריטי יותר משל ואלוורדה לקינטאנה. קוויאטקובסקי הוא בעל כוח מתפרץ ויכול לעזור לפרום בקטע הזה בו הוא חלש יחסית - דוגמת שיתוף הפעולה של סאגאן ופרום לפני שנה. גם היום קוויאטקובסקי היה זה שהושאר לסייע לפרום לאחרי הנפילה שלו. הוא לא הובא לטור בשביל בריחות.
אני מקווה עבור ואלוורדה שיחלים לגמרי ושמדובר בסוף העונה ולא בסוף הקריירה המקצועית שלו כרוכב אופניים. 
לצפיה ב-'לגבי קבוצת סקיי'
לגבי קבוצת סקיי
02/07/2017 | 19:41
96
היום בשידור בערוץ 5 אמר הפרשן דרור פקאץ' כי זה שלא הורידו את תומאס לעזור לפרום אחרי הנפילה שלו מראה שפרום הוא לא המוביל הכל יכול בסקיי ושברגע נתון הקבוצה יכולה לעשות הסבה לתומאס ולהפוך אותו למוביל הקבוצה. 
לדעתי, זה קצת מוגזם. אני סבור שכל זמן שפרום בריא וכל זמן שהוא לא מראה חוסר כושר קיצוני, מעמדו כמוביל הקבוצה הוא בלתי מעורער. סקיי יודעים לנהל סיכונים. מבחינתם, אם פרום נפצע אז יש להם את תומאס ואת הנאו כתחליף למס' 1. ולכן, ברור שכשפרום על הרצפה ולא ברור מצבו, הם לא מורידים אחורה לא את תומאס (גם אם לא היה עם חולצה צהובה) וגם לא את הנאו וגם לא את מיקל לנדה. יש עוד 2-3 רוכבים שיכולים לעשות את העבודה הזו ואם יראו שהם לא מצליחם אז יורידו אחורה עוד 2 ואם גם אז לא יצליחו - אז סימן שפרום פצוע ובטוח לא כדאי להוריד את תומאס והנאו לסייע לו.
יכול להיות שהנפילה היום של פרום תתברר בעתיד כמשמעותית יותר ממה שנראה לנו היום בשידור החי, ואז יצא שפקאץ' צדק. אבל מבחינת הניהול של סקיי, ההתנהלות שלהם היום, לדעתי, לא מראה כלל על הזזת הקלפים, אפילו קצת, לכיוון תומאס. צריך לזכור, סקיי רוצים לנצח בטור. יש להם רוכב אחד שעשה את זה כבר שלוש פעמים ויש להם רוכבים שעשו קולות של מובילי קבוצה (ריצ'י פורט עם נג"ש איום שמראה כבר לאן יילך גם הטור הזה) ונמוגו ברגע שכובד האחריות הוטל על כתפיהם. יכול להיות שתומאס הוא לא פורט מס' 2, אבל זה הימור מבחינת סקיי.
לצפיה ב-'היום מתחיל GIRO ROSA בהשתתפות עומר שפירא'
היום מתחיל GIRO ROSA בהשתתפות עומר שפירא
30/06/2017 | 13:56
4
77
אחד ממרוצי הקטעים החשובים בלוח השנה של הנשים. משתתפות כל הקבוצות ורוב הרוכבות החזקות בעולם. המרוץ כולל 10 קטעים. הקטע הפותח היום הוא נג"ש קבוצתי של 11.5 ק"מ היוצא מהעיר אקוויליה שנמצאת מצפון לוונציה.
עומר שפירא רוכבת כמובילה של קבוצתה, ג'וזפרדי ביאנקי. עם מספר הגב 111 ועם דגל ישראל (סימן להיותה האלופה הלאומית) המשולב בחולצת הקבוצה (https://twitter.com/giusfredibianch צילום בטוויטר של הקבוצה). הקבוצה שלה היא הראשונה בסדר הזינוק לנג"ש, בשעה 16:45 שעון איטליה. המטרה שלהן תהיה להפסיד כמה שפחות זמן לקבוצות החזקות. שידור חי, אני לא מאמין שיהיה, אבל כנראה דיווחים בטוויטרים ובטח סרטונים ותמונות לאחר הקטע.
בהצלחה לעומר ולקבוצתה!
לצפיה ב-'המנצחת בקטע ה-1 היא קבוצת בולס דולמנס ההולנדית'
המנצחת בקטע ה-1 היא קבוצת בולס דולמנס ההולנדית
01/07/2017 | 10:21
46
בה רוכבות בין היתר, מנצחת המרוץ ב-2016, מגאן גוארנייר, ליזי דייגנאן (לשעבר ארמיטסטד) ואנה ון דר ברכן - מנצחת המרותץ ב-2015 והאלופה האולימפית מריו.
קבוצתה של עומר שפירא סיימה במקום האחרון, בפער של כ-3 דקות מהקבוצה המנצחת.
https://www.youtube.com/watch?v=FlDJO3TCaEc סרטון שמתאר את הקטע.
היום קטע של 122 ק"מ באזור צפוני למיקום של אתמול.
לצפיה ב-'לאחר קטע 3 מובילה בדרוג הכללי ון דר ברגן מקבוצת בולס דולמנס'
לאחר קטע 3 מובילה בדרוג הכללי ון דר ברגן מקבוצת בולס דולמנס
02/07/2017 | 19:22
25
בקטע השני ברחו 3 רוכבות חזקות: ון דר ברגן, ון פלויטן ולונגו-בורגיני והצליחו להקדים את הדבוקה בקרוב ל-2 דקות. הפער הזה נשמר גם בקטע היום שהיה מישורי והסתיים במאוץ רב משתתפות. גם מחר צפוי קטע דומה ובכלל, ג'ירו הנשים הוא שטוח למדי השנה ורוב הסיכויים ששלוש הרוכבות הללו תישארנה חזק בתמונת הדרוג הכללי עד לסיום המרוץ, כיוון שרוב הרוכבות שיכולות לסכן אותן מגיעות מקבוצותיהן ונשארות רק 2 קבוצות שיש להן רוכבות מספיק חזקות כדי לאתגר את המובילות.
עומר שפירא סיימה את הקטע אתמול בפיגור ניכר של מעל ל-7 דקות. היום סיימה בדבוקה הראשונה שכללה 94 רוכבות. היא מדורגת בדרוג הכללי במקום ה-90 בפיגור של 10:42 דקות מהמובילה.
לצפיה ב-'לאחר קטע 5, ון דר ברגן ממשיכה להוביל'
לאחר קטע 5, ון דר ברגן ממשיכה להוביל
04/07/2017 | 20:40
1
18
בקטע 4 עשתה קבוצת בולס-דולמנס תרגיל, עלתה לראש הדבוקה בקטע מישורי ויצרה פיצול בדבוקה. אנמיק ון פלויטן מקבוצת אוריקה סקוט, שניצחה בקטע השני ודורגה במקום השני בדרוג הכללי, נתפסה בחלק האחורי של הדבוקה וספגה בסיום פיגור של 2 דקות. גם עומר שפירא הייתה באותו חלק של הדבוקה.
בקטע 5 שנערך היום, ניצחה ון פלויטן בנג"ש של 12.7 ק"מ שנערך כנראה בתווי לא פשוט, שכן מהירות המנצחת הייתה 30 קמ"ש והפערים בזמנים בין הרוכבות היו גדולים. ון דר ברגן סיימה שנייה בפער של 41 שניות וממשיכה להוביל במרוץ. ון פלויטן חזרה לתמונת הדרוג הכללי ועלתה למקום השלישי אחרי לונגו-בורגיני.
עומר שפירא הגיעה בנג"ש במקום ה-48 בפיגור של 3:52 דקות ונמצאת בדרוג הכללי במקום ה-88 בפיגור של קצת פחות מ-16 דקות מהמובילה.
לצפיה ב-'סרטון מקטע הנג"ש, עליה של 30% שיפוע'
סרטון מקטע הנג"ש, עליה של 30% שיפוע
05/07/2017 | 16:15
34
צולם על ידי הקבוצה של שני בלוך (שלא משתתפת במרוץ)
לצפיה ב-'אפרופו ביטוח לאופניים - התייעצות'
אפרופו ביטוח לאופניים - התייעצות
27/06/2017 | 13:56
5
111
אז התעניינתי בביטוח לאופניים עקב נסיעה לחו"ל.
אבל אז אמרתי לעצמי שבעצם בארץ אין לי שום ביטוח לאופניים. אם אני מרסק אותם (באופן עצמאי - שלא כתוצאה מפגיעת רכב), אני מאבד הרבה כסף. מה ההגיון לעשות ביטוח בחו"ל ולא בארץ? הרי הסיכון קיים כאן ושם (אם לא יותר כאן...). 

לכם יש ביטוח לאופניים בארץ? מה אתם חושבים?

(השאלה אקטואלית לכרגע, כי אם אני עושה ביטוח רק לחו"ל הוא די יקר יחסית, אם אני עושה ביטוח כללי לארץ, עם תוספת קטנה יחסית אני מכסה גם חו"ל. כלומר, אין לי טעם לעשות ביטוח חו"ל ואז לחזור ולעשות בארץ).
לצפיה ב-'למה אתם לא עונים?'
למה אתם לא עונים?
28/06/2017 | 12:40
2
26
לצפיה ב-'לא שווה לבטח אופנים'
לא שווה לבטח אופנים
28/06/2017 | 16:22
1
378
יש לי חמישה זוגות שהיקרים שבהם שווי אולי 7,000 ש"ח.
הביטוח דורש נעילה שלהם בבית, בפועל נמצאים בגינה. שיגנבו הביטוח לא ישלם.
בכל מקרה רק דבר יקר מאוד שווה לבטח. יגנבו את האופנים נספוג את הנזק ונקנה חדשים.
לצפיה ב-'למה לא שווה?'
למה לא שווה?
29/06/2017 | 17:06
85
לי יש אופניים חדשות, עלו הרבה יותר מ-7000 ש"ח (יותר דומה לסכום הזה בדולרים, לפני חצי שנה). האם עדיין לא שווה לבטח?
אני לא מדבר על גניבה, אני מדבר על התרסקות שלא כתוצאה מתאונה עם רכב.

אף אחד כאן לא מבטח את האופניים שלו בארץ?
לצפיה ב-'בנזק שנגרם לי בגלל רשלנות של סוכן ביטוח אפשר היה לקנות'
בנזק שנגרם לי בגלל רשלנות של סוכן ביטוח אפשר היה לקנות
29/06/2017 | 20:43
1
120
אופניים חדשים. צריך ביטוח נגד הביטוח...
לצפיה ב-'לא. צריך לדעת לבחור סוכן ביטוח טוב'
לא. צריך לדעת לבחור סוכן ביטוח טוב
29/06/2017 | 20:54
102
אחרי התאונה שלי סוכן הביטוח שלי הצליח להשיג לי סכום כסף הרבה יותר גבוה ממה שהאופניים היו שוות, איתו קניתי אופניים חדשות באותה רמה של הקודמות (שהיו כבר בנות שנתיים), ועוד נשאר לי עודף.
(אבל זה, יש לומר, בתאונה עם רכב, ותבענו את חברת הביטוח של הפוגע).
לצפיה ב-'רוכב אופניים כבן 60 נהרג מפגיעת רכב בחיפה'
רוכב אופניים כבן 60 נהרג מפגיעת רכב בחיפה
27/06/2017 | 07:40
100

יהי זיכרו ברוך.

טל.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא ביטוח סיעודי
אירוח בנושא ביטוח...
בתאריך 2.8 נארח את גבי נקבלי, מומחה בתחום הבריאות...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אופניים חשמליים
פורום אופניים חשמליים
פורום טיולים לגיאורגיה
מתכננים טיול לגיאורגיה?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה