לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום יין ואלכוהול

הפורום הפועל בתפוז אנשים,פעיל משנת 2000 ומהווה את הפורום הפעיל והנרחב ביותר ברשת הישראלית בכל הנוגע ליין ואלכוהול. ברחבי הפורום ניתן למצוא מידע רב ושימושי למתכונים,קוקטיילים,המלצות,מחירים ועצות אישיות מאנשי מקצוע וחובביי אלכוהול כאחד. בין כותבי הפורום ניתן למצוא ברמנים,מלצרי יין,אנשי מכירות אלכוהול,מזקקים עצמאיים,בשלני בירה ביתית,כתבי אלכוהול וחובבי אלכוהול רבים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום יין ואלכוהול

הפורום הפועל בתפוז אנשים,פעיל משנת 2000 ומהווה את הפורום הפעיל והנרחב ביותר ברשת הישראלית בכל הנוגע ליין ואלכוהול. ברחבי הפורום ניתן למצוא מידע רב ושימושי למתכונים,קוקטיילים,המלצות,מחירים ועצות אישיות מאנשי מקצוע וחובביי אלכוהול כאחד. בין כותבי הפורום ניתן למצוא ברמנים,מלצרי יין,אנשי מכירות אלכוהול,מזקקים עצמאיים,בשלני בירה ביתית,כתבי אלכוהול וחובבי אלכוהול רבים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'הזדמנות לרכישת גלנקיירן במחיר מעולה'
הזדמנות לרכישת גלנקיירן במחיר מעולה
28/08/2016 | 11:47
6
30
https://glencairn.cashcow.co.il/p/GLENCAIRN-WL2016

זה מעשית חצי מחיר.

כמובן שאין לי עניין או רווח מזה, רק מציג הזדמנות משתלמת לחברי הפורום המעוניינים.
לצפיה ב-'באמת מחיר פצצה'
באמת מחיר פצצה
28/08/2016 | 13:10
5
28
יש לי כבר איזה שמונה כוסות בבית, איך מדי פעם כוס נשברת כידוע.
רזרבות זה תמיד טוב.
לצפיה ב-'נשברה לך כוס כזו ?'
נשברה לך כוס כזו ?
28/08/2016 | 13:32
4
25
הזמנתי שישיה, שיהיו רזרבי.
לפני זמן מה נפלה לי כוס אחת מגובה חצי מטר לשיש ולא נשברה, לפי הצליל שהיה חשבתי שהשיש  עומד להישבר ולא הכוס ! הם חזקות מאוד.

ירון

לצפיה ב-'כן נשברה'
כן נשברה
28/08/2016 | 13:45
19
שילוב שחיפשתי משהו באיזה מדף גבוה והיא נפלה, נתקלה בארון בי וגם בריצפה, היה חתך, דם וכוס שבורה מגובה של יותר משני מטרים. אם אתה מחפש משהו תוריד דברים אחרים קודם :)
לצפיה ב-'גם מניסיוני הן עמידות בצורה יוצאת דופן'
גם מניסיוני הן עמידות בצורה יוצאת דופן
28/08/2016 | 13:46
4
לצפיה ב-'עכשיו יודעים חצי מטר לא נשבר 2 מטר כן - מי יודע באמצע ? '
עכשיו יודעים חצי מטר לא נשבר 2 מטר כן - מי יודע באמצע ?
28/08/2016 | 13:59
1
3
לצפיה ב-'הכל למען המדע!'
הכל למען המדע!
28/08/2016 | 14:37
4
לצפיה ב-'קשה להחליט את מי לפתוח הערב ? '
קשה להחליט את מי לפתוח הערב ?
26/08/2016 | 10:20
2
41
התלבטות קשה במי לבחור, אני חושב שהקילכומן לוך גורם יבחר אבל יש זמן עד הערב

ירון
לצפיה ב-'שנהם וויסקים טובים אבל אישית מעדיף את הלוך גורם'
שנהם וויסקים טובים אבל אישית מעדיף את הלוך גורם
26/08/2016 | 18:29
1
24
לא משנה מה תבחר תהנה.
לצפיה ב-'ההקילכומן לוך גורם נבחר והטליסקר ימתין בצד עם כל האחרים'
ההקילכומן לוך גורם נבחר והטליסקר ימתין בצד עם כל האחרים
28/08/2016 | 13:35
28
כשמזגתי לאחר הפתיחה הוא היה מאוד סגור, עזבתי אותו בכוס לחצי שעה וכשחזרתי הוא היה אחר לגמרי.
מאוד אהבתי.

ירון
לצפיה ב-'על תערוכת הויסקי'
על תערוכת הויסקי
27/08/2016 | 18:48
1
30
היה לי צורך לחכות שיעבור זמן לאחר תערוכת  הויסקי לייב.
אהבתי  מאוד את התערוכה אבל יש לי ביקורת על פן אחר שדווקא אינו שייך לה ישירות: העדר מזון. (או כמעט העדר).
חשוב לי שהביקורת הזו תהיה ביקורת בונה וכוונותי טובות.

כשהגעתי לתערוכה  הייתי לאחר  יום עמוס.  כל הויסקי שטעמתי היה מאוד מאוד במסורה, ממש טיפות כי הייתי רעבה ולא נכון לשתות אלכוהול על בטן ריקה.
במתחם הVIP היה מוכר המבורגר. אכזבה גדולה בשביל מי שלא נוהג לאכול בשר. אבל  קניתי לחמניה ריקה וכדי למרוח משהו עליה לקחתי  שקית קטנה של קטצ'ופ ואחת של חרדל. שתיהן התבררו ככאלה שתאריך התפוגה שלהן פג מספר חודשים קודם לכן.

התבוננתי בחמוצים אשר שחו להם בנוזל שנראה די עכור ועל פניו נראה שידעו ימים יותר טריים. קניתי גם מים מינרליים, זו היתה  השתיה היחידה והבקבוקים  לא היו קרים כלל.  
בעבר הייתי בלא מעט סדנאות  והרצאות על ויסקי . בכל סדנה או הרצאה יש מים מינרליים או סודה  ומשהו  קטן לאכול.
אני לא מבקשת שום דבר בחינם .  להיפך!
טוב היה לו מארגני התערוכה היו מציבים בתשלום!! דוכן (אחד או יותר) המוכרים מזון ושתיה  איכותיים וטריים כיאה לתערוכה  של המשקה האצילי ביותר!
נרשמתי ושילמתי ליומיים. אבל ליום השני כבר לא טרחתי להגיע.
וחבל מאוד כי  למעט עניין האוכל הכל היה מקסים!!!
ושוב אני מבקשת: ראו זאת כביקורת בונה!!
ומאחלת הצלחה רבה לתערוכות הבאות בעתיד!
לצפיה ב-'גם אני לא התחברתי לאוכל שהוצע'
גם אני לא התחברתי לאוכל שהוצע
28/08/2016 | 11:46
25
והריח של הטיגון ממש הפריע במתחם ה VIP.

פרט לכך סופר-נהניתי ביומיים שהייתי, ממליץ בחום!

לצפיה ב-'וודקה - בקשה לעזרה'
וודקה - בקשה לעזרה
27/08/2016 | 19:27
3
22
שלום,

מעוניין להביא בקבוק לעמית לעבודה. אשמח להמלצות תחת ההנחיות:

- רצוי שיהיה זמין בדיוטי.
- תקציב עד 150. 
- מעדיף משהו קצת פחות מוכר\סטנדרטי (יענו מקורי, אבל לא טעמים כי אנחנו כנראה נשתה יחד ואני לא אוהב...)

אני עצמי לא מבין בתחום ולא חובב גדול. אם כבר שותה אז רוסקי סטנדרט פשוט ומוצא אותה בסדר גמור.

לצפיה ב-'Ketel 1'
Ketel 1
27/08/2016 | 20:22
2
22
או שזה סטנדרטי מדי?

או, אולי דווקא ג׳ין טוב?
לצפיה ב-'נשמע טוב (הקטל). עוד המלצות?'
נשמע טוב (הקטל). עוד המלצות?
27/08/2016 | 20:30
1
9
לצפיה ב-'מכיוון שזה עד 150 '
מכיוון שזה עד 150
27/08/2016 | 21:04
18
והדולר דיי על הקרשים אני הייתי הולך על סטולי עלית או בלוודיר, שתיהן סביב הארבעים ומשהו דולר שם. שתיהן וודקות מעניינות ועם הרבה אופי לעומת כל השאר.
קטל וואן זה וודקה בינונית לטעמי שזוכה ליחסי ציבור טובים מאוד.
לצפיה ב-'Husdson Manhatan Rye או Bakers\Bookers ? '
Husdson Manhatan Rye או Bakers\Bookers ?
23/08/2016 | 22:17
8
49
מישהו מכיר ,ניסה את המנהטןRYE ?
מתחשק  RYE , אבל הבקבוק 350 מ"ל והגיל הצעיר תחת 4 שנים זה מינוסים  בבקבוק של 300 ש"ח. 
מצד שני ,הRYE שמביאים ארצה ה -sazerac  וה-bulleit הם בעיקר לצייסר\קוקטייל\כוס עם קרח , כך שמעניין למצוא RYE טוב.

ואם יש משהו מעניין להגיד על בוקרס\בייקרס אשמח לשמוע.

לצפיה ב-'נוראי'
נוראי
24/08/2016 | 14:02
5
43
א. וויסקי שנועד לצ'ייסרים, קוקטיילים וכוס עם קרח אינו וויסקי נחות.
ב. צ'ייסרים, קוקטיילים וכוס עם קרח הן דרכים מופלאות לשתות את הוויסקי שלך.
ג. סאזרק ריי הוא וויסקי שיפון מעולה, מהטובים ביותר בעולם לדעתי.
ד. האדסון ריי נוראי. בהחלט לא יותר מוצלח מבולייט, וגם בולייט לדעתי לא מוצלח במיוחד.
ה. בוקרס מופלא, אבל תיאלץ לשתות אותו בצ'ייסר, קוקטייל או כוס עם קרח כי 64% לא יורד בגרון בקלות.
ו. בייקרס מוצלח כברבן, אבל לא חריג או ייחודי לטעמי. מתנה ראויה, אבל לא הייתי קונה במתכוון.

לצפיה ב-'תודה על התגובה המפורטת'
תודה על התגובה המפורטת
26/08/2016 | 19:40
4
30
1.  לא תראה אותי כותב
שווסקי עם קרח זה דבר רע, אבל זה קצת מתחכם ובטוח מיותר לכתוב ל שאין כל רע בזה למי שמכיר ואוסף ווסקי כתחביב.
כל אחד יכול לאכול ולשתות הכל בדרך שהוא מעדיף, אבל כמו שפסטה לא נועדה להאכל כשהיא מבושלת ורכה ככה ווסקי עם קרח מאבד משהו כששותים אותו לא בדרך האופטמילית עבורו. הוא מתקרר, הריח והארומות נאטמים.
אתה מרוויח ככה ווסקי יותר ׳חלק׳ וזה נחמד לפעמים שרוצים למשל לשתות בקצב או סתם להנות בקטנה מווסקי פחות יקר ביום חם.
אבל לא תמצא כאן טועמי ווסקי ששותים ממיטב האוסף שלהם עם קרח פשוט לא.

2. להגיד שzarac הוא אחד משיפונים הטובים ביותר בעולם?

השיפון הזה מוצלח וגם אני ממליץ עליו בקטגוריה שלו. מה זה הטובים בעולם?
מדובר בקטגוריית משקה של 150 שח. יש שיפונים מדהימים ממגוון רמות ישון מובחרות בקטגוריות שונות.
מדובר במשקה  לקוקטלים, הוא מתוק ופשוט ועם טעמי שיפון חלשים יחסית. הטוב  בעולם?

3. בדיוק קבלתי מתנה מאשתי בונהבן 25 שנה. ממליץ עליו גם עם הרבה קרח ?
לצפיה ב-'ראשית תודה על הדיון המרתק'
ראשית תודה על הדיון המרתק
27/08/2016 | 14:57
3
26
עבר הרבה זמן מאז השתתפתי בדיון כזה כאן ואני מודה לך על זה.
עכשיו, בוא נפריד בין המסורתי לבין המדויק.

הטענה שקור סוגר טעמים היא מסורתית, ולא מדוייקת. הטענה שקרח מצמצם מחוויית הוויסקי היא מיתוס, תפיסה מוטעית של שנים עברו. היום אנו יודעים להגיד בוודאות שישנם טעמים ספציפים שמועצמים בטמפרטורות נמוכות (אגוזיות למשל, ניחוחות עץ וטעמי עפיצות נמדדים כפחות אברסיביים בקור מאשר בחום, הדריות הופכת לתפיסת חומציות בקור ולפירותיות בחום ועוד. ממליץ מאוד לקרוא את המאמרים של חברת Givaudan שמתעסק בתמציות טעם שאגב, נמצאות גם בוויסקי האהוב עליך כנראה)
הטענה הטהרנית לפיה הדרך האופטימלית לשתות וויסקי היא "בטמפרטורת החדר" היא טענה מסורתית שאין לה בסיס אמיתי מעבר ל...מסורת. אתה מעדיף לשתות אותו נקי, אני מעריך ומכבד את זה - אבל בין העדפותיך לבין קביעה חד משמעית כי ככה נכון לשתות וויסקי...

גם הטענה שוויסקי יקר הוא איכותי יותר כבר הופרכה ממזמן, ואינה אלא הטייה סטטיסטית - נטייה למדדים מספריים. כן, Sazerac הוא (לדעתי בלבד למיטב ידיעתי) אחד הוויסקי שיפון הטובים ביותר בעולם. בהתייחס למחירו, זמינותו ואיכותו - וכבר ערכתי טעימה השוואתית בין כמה מותגים נוספים - Bulleit Rye, Knob Creek Rye, Michters US1, Lock Stock & Barrel, Whistlepig, Woodford Rye, Hudson Rye, High West, Redemption ועוד. המשותף לכל המותגים האלה הוא שאינם מותגי בוטיק סופר קטנים וסופר יקרים.

כי מבחינתי, וויסקי שעלותו מעבר להישג ידי הוא וויסקי שאינו רלוונטי למדד באף צורה, ואני בטוח שיש פה נציגי הפורום שלא יסכימו איתי ושיהיה להם באוסף כאלה וויסקי, אבל מהיכרותי עם נציגי הפורום - אין כאן מי שמוציא עשרות אלפי שקלים על בקבוק וויסקי בודד. כאן נותנים הרבה ערך לעלותו של הוויסקי כמו גם לטעמיו ואופיו בדרך כלל.

אז כן, לדעתי, אם אתה אוהב בונהבן 25 - אני ממליץ לנסות אותו על קרח, ובקוקטייל, ובצ'ייסר, ובכוס גלנקיירן מקצועית, בטמפרטורות חדר שונות. אני ממליץ להקפיד על איכות הקרח כשאתה משתמש בו ולא להסתפק בזה מהמקפיא שישב ליד הבשר\ירקות הקפואים, אני ממליץ שאת הקוקטייל יכין מישהו שמבין בתחום. אני ממליץ לערבב את הבונהבן בבקבוק קטן עם וורמוט טרי וקצת ביטרס ולתת לו לשבת בבקבוק עם שבב עץ מתאים למשך חצי שנה ולטעום אותו אחר כך, אני ממליץ לשלב את הבונהבן עם סיגרים, קינוחים, אוכל ולהנות ממנו בכל דרך וצורה אפשרית, לחגוג את איכותו של הוויסקי הזה בכל דרך אפשרית.

לצפיה ב-'נהנה גם, בוא נעמיק :'
נהנה גם, בוא נעמיק :
27/08/2016 | 19:27
2
32
טענה ראשונה עליה אנחנו מדברים:
1. ווסקי עם קרח: על טעם וריח אפשר התווכח, אבל האם אתה מזמין סטייק אנטריקוט במסעדה ואוכל אותו קר כדי לחדד טעמים מסוימים? האם אתה שותה מרק עוף קר או מחמם אותו?
ברור שבכל טמפ' טעמים מסוימים מתעצמים על חשבון אחרים. וזו הערה יפה. אבל זה לא אומר שאופטימלי לאכול כל אוכל בכל טמפר'. יש סיבה שמזונות ערבים יותר לחיך בטמפ' מסוימות.
אני גם מניח שאתה לא שותה יין אדום מהמקרר , ו-ווסקי מהמקפיא.
נסה לשאול את חברי ה MMI שכותבים בפורום כאן ( אינני חלק מהם) אשר נפגשים אחת לחודש וחולקים ווסקי טוב, האם הם שותים במפגשים לרב עם קרח ? מרשה לעצמי לנחש שלא.
האם חובבי ווסקי ובלוגרים מוכרים כמו (גל גרנוב?) ( מרשה לעצמי לנחש שוב) אשר כותבים מדי שבוע REVIEW על סמפל של ווסקי טועמים אותו לרב על קרח ? כנראה שלא.

שלח מייך אל עיתונאי ווסקי מוכרים כמו סרג' מווסקי פאן או את Dominic Roskrow שערך את whisky magazin   האם הוא נוהג לכתוב חוות דעת על סינגל מאלטים כשהם יושבים על קרח ? נראה לי שאתה ידוע מה התשובה.
אני מאמין בחופש לשתות כל אחד איך שבא לו. באופן כללי לא מאמין בלתפוס תחת על אנשים אחרים גם אם אני חושב שיש לי יותר נסיון.
באופן אישי , אני מסיים שאריות של בקבוקים שקצת נמאס לי מהם על קרח ואף קניתי לקיץ  החם סינגל גריין זול לקיץ בשביל קרח.
אין לי בעיה עם  מי שנהנה לשתות ווסקי יקר עם קרח, פשוט הערך המוסף של המשקה  מורגש פחות.

2. ווסקי זה לא קוקטייל. אתה ממליץ לי לשתות בונהבן 25 בשוטים ועל קרח ובקוקטיילים?
תודה על העצה . יש לי שאלה, האם בבר שלך את מכין קוקטיילים שעל בסיס ווסקי מסינגלמאלטים בטווח מחיר כזה ?
ברור שלא. כי הערך המוסף שלהם הולך לאיבוד כשהם מהולים יחד עם מרכיבי אלכהל שונים ועם קרח ..והקוקטייל יעלה הרבה יותר.
זה לא שונה עקרונית בבית חבר.
אני אשמח לערבב קוקטיילים עם ברבן \שיפון נחמד בטווח מחירים שפוי.
איך אני נהנה מווסקי יקר?1
חולק אותו עם משפחה וחברים שאוהבים ווסקי, משווה אותו בטעימה  ראש בראש  עם ווסקים דומים, מחלק אותו לבקבוקני טעימה ומחליף עם עוד חובבי ווסקי.
כותב עליו רשמי טעימה.

3. בקרתי אצלכם בפרנץ ' ונהנתי מאוד מהשרות ומהקוקטיילים. ה sazerac  עם הקקאו
היה פינוק. ברור לי שאתה מבין היטב בבר.  אשמח לקחת עצה ממך בדברים ששאתה מבין בהם .

CHEERS

לצפיה ב-'מצטרף לפולמוס'
מצטרף לפולמוס
28/08/2016 | 10:05
19
1. אני בדר"כ נוהג לשמור יין אדום לאחר פתיחת הבקבוק במקרר וביום המוחורת מתחיל לשתות אותו קר, הרי הוא מעצמו יתחמם בכוס ואני נהנה לחוות אותו גם ב-4 מעלות.
*נפתח אתמול אמפורה מקורה 2007 והוא מחכה לי במקרר להיום בערב.

גספצ'ו זה מרק עגבניות קר... ויש עוד שלל דוגמאות. אישית מאוד אוהב וויסקי (גם יקר) עם קרח- בעיקר שיפון וברבן.

לגבי דעותיהם של עיתונאים ובלוגרים- אני משאיר זאת כדעות אישיות ולא כהמלצות למען "ניתוח טעמי הוויסקי" הרי רוב המאסטר בלנדרים בסקוטלנד מדללים את הוויסקי ל 20%.

2. אני אם אורון, אישית בונהייבן יקר לי הן בקוקטייל והן בשתייה נקייה אבל מתוך נסיונות העבר ההבדל בהחלט ניכר. במיוחד בקוקטיילים 'סטייל' אולדפאשנד. 

לראייה תנסה בפרנץ את הקווין פארק סוויזל על בסיס אל דורדו 12- פשוט מדהים! 
קיצר, אם בונהייבן 25 הוא לכיסך- תיתנסה איתו. אם לא, המסורת היא תמיד הדרך הבטוחה

3. נראה לך שהוא יכל לבנות כזה תפריט קוקטיילים ללא הבנה מעמיקה באלכוהול?! (לא שהוא צריך את הגנתי).

בספטמבר אנו נפגשים שם לערב של מועדון הרום, נטעם 5 רומים לבנים ויערבבו לנו קוקטיילים גם על רומים יקרים להחריד- דבר איתי בפרטי אם אתה מעוניין להגיע בתור אורח.

לצפיה ב-'וויסקי בקיץ חם מדי לטעמי'
וויסקי בקיץ חם מדי לטעמי
28/08/2016 | 13:43
15
בימים החמים שהיו לא יכולתי לשתות את הוויסקי בטמפ' החדר הוא היה חם מידי, הטעם היה "עצבני ונושך" והאוכוהול מורגדש מדי.
להוסיף קרח לא ניסיתי (דילול...) אבל אבן וויסקי מהמקפיא כן, אבן אחת לכוס מספיקה להוריד קצת את הטמפ' אבל לא גורמת לוויסקי להיות קר, לי זה עבד טוב.

בסוף הקיץ הקודם פתחתי בקבוק רום הוא היה נחמד וטעים אבל לא מדהים לאחר זמן שהאוויר התקרר (תחילת החורף) שתינו מהרום ואז הוא היה מאוד מאוד טעים הרבה יותר מאשר בקייץ, לדעתי ההבדל היחיד היה הטמפ' הנמוכה יותר.

בשבועיים האחרונים אני כבר לא  מקרר את הוויסקי

ירון
לצפיה ב-'אחלה דיון. השנקל שלי והתייחסות להודעה המקורית:'
אחלה דיון. השנקל שלי והתייחסות להודעה המקורית:
27/08/2016 | 21:14
1
20
שיפון - לצערי אין בארץ שיפון שאני מספיק אוהב כדרינק בפני עצמו. הבולייט והסאזארק מתקרבים, אבל שניהם סובלים מטעם אלכוהול בולט מדי. לא ׳משולב היטב׳ איך שאומרים.
(אני לא לגמרי בטוח למה טעם האלכוהול מורגש יותר או פחות בויסקים שונים, אולי זה עניין של שילוב ומיזוג עם הטעמים האחרים, או ממש מולקולות אחרות שאינן אתנול אבל נוטות לבוא יחד ולפעמים מזוקקות או מסוננות החוצה).
בקוקטיילים הטעם הזה מוסווה בקלות עם כל המרכיבים האחרים, ונותן לטעמי השיפון לבלוט יותר - ככה שמבין את החיבה של אורון אל הסאזארק.

שיפון טוב יותר לטעמי וזול במידה דומה הוא ה-7 שנים של Smooth Ambler, שזה זיקוק של MGP - מפעל די ענק שעושה עבודה נהדרת ומוכר למותגים שונים. בקרוב גם עם ביקבוק של המזקקה.
שיפון מצויין שבהצלחה להשיג הוא ה-Thomas H. Handy מסדרת העל של באפלו טרייס. זה החביות הטובות ביותר של הסאזארק, בגיל 6-7 ובחוזק חבית. מושלם בכל צורה. נדיר להחריד.
השיפון של Whistlepig הוא פשרת ביניים והוא גם טעים וגם מצוי (בחו״ל), אם כי לא זול. אבל היה החביב עלי בטעימה ההשוואתית.

בייקרס - עוד בורבון. קח אלייז׳ה קרייג 12 במקום.
בוקרס - בורבון מרתק לדעתי, קיצוני ואגרסיבי. ברור שבחוזק חבית בלתי ניתן לשתיה, וגם בדילול עם מים קשה מאוד להגיע לאיזון נכון איתו. ניסיתי שעות על פני מספר דרינקים.
דווקא עם קרח, כמו שאורון הציע, הוא נרגע, מתאזן, הטוב נשאר והפחות טוב דועך.
ומפה לאולד פאשנד הדרך קצרה. והכיף מתחיל עם נסיונות שונים עם ביטרס (תפוזים של ביטר טרות׳ כרגע), כמות סוכר (חצי משהמתכון הקלאסי מציע) וכו׳. מרשה לעצמי לחרוג מהאופי ודווקא לא לדייק, כל פעם יוצא קצת שונה.

וזה מוביל אותנו לעניין האיך שותים ויסקי:
אישית - בטמפ׳ החדר, מעדיף בדרך כלל חם יותר על פני קר. בקיץ שותה עם כוס מים קרים ומקרר את החיך במקום את הויסקי.
לרוב שותה בחוזק הבקבוק, גם אם זה 60%. לפעמים מדלל במים אם הויסקי ׳קורא׳ לזה. זאת בוודאות לא הדרך למצוא בויסקי את כל הנואנסים העדינים, וכנראה לא הדרך לשפוט את הויסקי. אבל ככה כיף יותר, לי.

קרח - פרט לבוקרס נתקלתי בעוד כמה פה ושם שקרח הוציא מהם משהו מעניין. ניסיתי גם פעם להקפיא קצת בושמילס רגיל והתוצאה היתה טעמים דומים, אולי מרירות אלכוהולית מעט בולטת יותר, ומרקם סמיך ומגניב. יש קטע.
אבל בשורה התחתונה אני לרוב לא אוהב את ההשפעה על סינגל מאלטים, וכבר מזמן הפסקתי לנסות עם ויסקים לא זולים שאני אוהב מאוד כמו שהם. אולי צריך לנסות שוב רק בשביל המדע.

קוקטיילים - אני בדעה (שבטח יחלקו עליה) שבקוקטייל מרגישים את ההבדל בין משקה בסיס ממותג אחד ואחר (סאזארק מול בולייט למשל). ולכן יש עניין להשקיע בחומרי הגלם, כי זה מורגש בתוצאה. אבל עד רמה מסויימת. ככל שמשקה הבסיס מורכב יותר ומעניין יותר בפני עצמו, כך קשה יותר להביא את כל זה לידי ביטוי בעירבוב בקוקטייל.
ברור לי (מניסיון) שעם הניסיון המועט שלי לא אצליח להוציא מבונא 25 קוקטייל מרגש יותר מאשר עם בונא 12 למשל (אולי אבחין בהבדל בטעימה השוואתית, אבל לא משהו שיצדיק את ההבדל במחיר). בניגוד לטעימה נקיה שלהם. אורון אולי יכול...אבל אני לא בטוח שיש משהו שאפשר לעשות עם בונא25 שישפר את החוויה ממנו - הוא נהדר. ויקר מדי בשביל שאצא לסיבוב ניסויים.
עם הבונא 12 וויסקים אחרים מרמת מחיר דומה, זה בהחלט אפשרי לנסות את הרעיונות השונים שאורון מנה ואחרים - ומשם לראות אם משהו שינה לי את החוויה בצורה כל כך חזקה שזה מצדיק ניסיון גם ברמת מחיר גבוהה יותר. (אינדיבידואלי לחוש הטעם ולכיס).
מתישהו בחודש הבא אחזור להתייחס לנושא בהקשר של קוקטיילים על בסיס רומים מרמות שונות.
לצפיה ב-'רק דעתי על הקרייג 12'
רק דעתי על הקרייג 12
28/08/2016 | 19:45
12
ברבן מאוד אבל מאוד מאכזב לטעמי. יש לו את כל המאפיינים שאני מאוד אוהב של קנטאקי סטרייט ברבן באף אבל בחך לדעתי חסר לו עומק ועניין כמו הברבנים הטובים.

אני זוכר בתערוכת הוויסקי לפני כשנה (בנוכחית לא הייתי) הבייקרס באמת לא מרשים, הבוקרס היה לי טו מאץ' וכנראה צריך להגיע אתו לאיזון נכון עם מים. מה שכן חיבבתי בעמדה של י.ד. עסקים שם זה את בזיל היידן אני חושב, היה יופי של ברבן.
לצפיה ב-'יין בקופסא, מי שמע על דבר כזה?'
יין בקופסא, מי שמע על דבר כזה?
20/08/2016 | 17:33
4
56
היום נתקלתי בכתבה הזו על יין בקופסא, http://www.israelhayom.co.il/article/393581 , האמת שראיתי משהו דומה בטיול שהיינו לפני חודש בארה"ב, וחשבתי שזה רעיון נחמד, למסיבות, או אירועים כאלה, יכול להתאים, הם רק לא כתבו אם אפשר להשאיר בחוץ או להכניס למקרר אח"כ. 
לצפיה ב-'מכיר היטב... לצערי'
מכיר היטב... לצערי
20/08/2016 | 17:48
45
החו"ל זה די נפוץ, גדלתי בדרום אפריקה ושם תמיד היה כזה בכל על האש\אירוע משפחתי וכו'. יש בפניס שק פלסטיק (וטובים יותר שומרים על ואקיום (vacuum?)) אז אין הרבה מקום לאוויר בפנים, אז פחות נורא מבקבוק, אבל עדיין זה לא יחזיק כמו שהיה סגור, ומלץ לסיים תוך חודש כך. 

רק תזהר ממנו, מדובר ביין זול שעושה כאבי ראש ביום אחרי. ניתן להשיג לפעמים בטיב טעם.
לצפיה ב-'מכיר את הבנימינה היטב'
מכיר את הבנימינה היטב
21/08/2016 | 14:33
32
חופשי אפשר להכניס למקרר.
לשתות תוך כדי שבועיים ראשונים למרות גם שמחזיק חודש.
לצפיה ב-'שמעתי שיש בספרד'
שמעתי שיש בספרד
21/08/2016 | 21:44
30
בסופרמרקטים.
ושזה זול מאוד והיין יחסית בסדר.
לצפיה ב-'זה מזכיר לי...'
זה מזכיר לי...
21/08/2016 | 22:06
39
את אחד ממערכוני הפארודיות ב Saturday Night Live על תכנית הבוקר של NBC
לצפיה ב-'סופ״ש ודילוג מעל ט׳ באב - מה שתינו?'
סופ״ש ודילוג מעל ט׳ באב - מה שתינו?
15/08/2016 | 08:58
5
29
לצפיה ב-'השלמתי את החוסרים משבוע שעבר עם:'
השלמתי את החוסרים משבוע שעבר עם:
15/08/2016 | 10:58
46
טעימת מזקל של דל מגאי - 5 מזקלים מעניינים של המבקבק המוביל בעולם.
למי שלא מכיר, מדובר בתזקיק לא מיושן מאגבה, בזיקוק דודי כפול באצוות קטנות.
נשמע דומה לטקילה, אבל תכלס שונה מאוד.
Chichicapa - פירות טרופיים, מעט חמצמץ, עישון נמוך, שמנוני קצת, ועם עקיצה אלכוהולית קלה.
Tobala - מיוצר מזן נדיר יחסית של אגבה, שגדל רק בטבע ולא בחקלאות מסודרת.
מעושן יותר, אדמתי יותר, פחות פירותי, ופחות חמוץ. רוב הטועמים לא אהבו אותו, אני דווקא אוהב את המרקם הסמיך יותר ופחות אלכוהולי.
Wild Tepextate - עישון נמוך, פרחוניות נעימה ומתיקות פירותית. מהחביבים של הערב.
San Luis del Rio, שהתיישן 4 חודשים בחבית בורבון טובה - מעט אצטוני, אבל העץ מורגש. קצת קוקוס, עם פירות חמוצים כמו בראשון. מעניין, צריך לשבת עליו שוב.
Pechuga - מזוקק פעם שלישית אחרי שהשרו בו פירות מהאיזור, ובתוך הדוד תלו תרנגולת. למה? כי הם יכולים. בכל מקרה התוצאה מאוד מעניינת, מלא טעם של פירות, אניס, עשבי תבלין ואדמתיות. גם חייב טעימה נוספת.

בנוסף בילוי שנתי בסחיטת קנה סוכר אצל נמרוד לטובת אצוות הרום השנתית.
בנוסף לבירה, ג׳ין וטוניק וכו׳, טעמנו בורבון של הייבן היל בפיניש רום - הרום בלט לטובה, גירסה מעושנת ולא מעושנת של ויסקי הודי פול ג׳ון - שניהם מגניבים וטובים, ורום דמררה ממזקקת אויטפלוט של קיידנהדס (מאוזן וטוב, לא ׳שרוף׳ מדי).

לצפיה ב-'שבוע קשוח'
שבוע קשוח
15/08/2016 | 14:38
50
התחיל עם טעימת מזקל של דל מגאי שניתן לסכם 4 מהם במילה אחת, אציטון.

Chichicapa - הטוב לדעתי בחבורה, ללא אצטיות ובעל ניחוחות כבול בולטים, די נחמד.
Tobala - אציטון.
Wild Tepextate - אציטון, אך עם עניין מאחוריו. 
San Luis del Rio - מריח מאציטון, נטעם יותר טוב מהריח (זו לא מחמאה גדולה).
Pechuga - אציטון ואניס מובחן. מוזר ומעניין. תכלס, לא משהו שהייתי מזמין בפעם השנייה.

המשיך עם סחיטת קני סוכר, היה חם ומתיש.
בשישי החברים ביקרו ושתינו המון ג'ין (אצווה חדשה שלנו) וטוניק (fever tree) קצת בירה וטעימות רום וויסקי.  פול ג'ון ההודי הפתיע לטובה, במיוחד המעושן וכמובן שהאוטפלוט של קדנהדס היה מצויין.

לצפיה ב-'היה מעניין '
היה מעניין
15/08/2016 | 22:29
33
גם זכיתי להיות בטעימה של מסכל ביום שני. היה מאוד מעניין כי לפני כן הכרתי רק את הדברים הזולים עם התולעת בבקובוק. הרשומות שלי בקיצור:
Chichicapa - מאוד מעושן, די עשבוני ופירות שרופים. הזכיר וויסקי איילה. 
Tobola - האף היה יותר עדין ופירותי, אהבתי, אבל הטעם היה פחות נחמד, מעבר לפירות העדינים היה טעם של סבון כימי ואניס.
Wild Tepextate - עשן ופירות מתוקים, קצת כימי אבל פה זה במובן הטוב.
San Luis del Rio – Special Cask Finish - לא ממש הרגשתי את הברבון, כימי, מלוח, קצת פרות ועשן, ופיניש יבש ממש. 
Pechuga - מיץ אניס, לא הרבה מעבר. 

היה ממש כיף ללמוד את כל הדברים הקשורים למסכל ולטעום את הסוגים השונים. ממש אהבתי את הראשון והשלישי, עד כדי כך שאני שוקל לקנות בקבוק בהזדמנות.

מעבר לזה לא הרבה דברים חדשים, היה שבוע עמוס. שתתי מדוגמית אוקטומור 7.2 שקיבלתי מהחלפה. וויסקי מעניין ומאוד מורכב יחיסיתת לגילו, אבל עדיין לא שווה למחיר לדעתי. 

חוץ מזה סיימתי את הבקבוק אל דוראדו 12 שלי, רום ממש נהדר מגויאנה, סמיך ומתוק. הבאתי בקבוק של הליקר דבש של מזקקת רמת הגולן איתי לאורחת שישי אצל חברים. בסך הכל נחמד, לא מתוק עד כדי כך שזה מגעיל כמו רוב הליקרים האלה, אבל היה איזה טעם לוואי שחלק מהחבר'ה לא אהבו.

ולסיום בקבבוק של פרדס, מרלו מאזור חברון שהתיישן לא זוכר כמה חודש בעץ, אחד היינות האהבות עליי. 
לצפיה ב-'לא רק מהסופש'
לא רק מהסופש
17/08/2016 | 23:44
1
49
פשוט מתחשק לי לחלוק.

טעימות מזקל - נעשו אצלי, בFrench57 ותודה לכל מי שהגיע, היה כיף לארח את הטעימות אצלנו. היתה לי תחושת בטן שהמלך הוא עירום, והרבה מרשמי הטעימה מחזקים את זה. בקרוב תצא סקירה שלי במדיה של דל מגיי, היא לא שונה במיוחד מהטעימות שלכם ולמעשה את רוב רשמי הטעימה לקחתי מהמשתתפים.
חשוב לציין, ומעניין לדעת - דל מגיי אינם היצרן הגדול, המפורסם או החשוב מבין המזקלים. מה שמייחד את דל מגיי הוא גישת הבר-קיימא - המרוויחים הם ישירות הכפרים, ואפילו המשפחות שמוכנים לשמר את דרך הזיקוק המסורתית, נמנעים מקציר יתר של אגבה (בעיה מאוד רצינית במקסיקו, יודעים או לא - בשנים הקרובות יהיו תהפוכות רבות בתזקיקי אגבה בגלל מחסורים חמורים בחומר הגלם). אחת הסיבות למחיר הגבוה הוא סירובם של מנהלי דל מגיי להפוך למסחריים ,וכמוצר כפרי הוא נאמן לתדמית שלו וזה יפה לראות. תחת כל אלה, הוא לא שווה את מחיר שלו, ולא הייתי קונה לעצמי בקבוק.

בגזרת דברים אחרים - 
High West Rye - שותפתי הביאה מניו אורלינס. מרשים ביותר, נמצא שם ברשימת הוויסקי שיפון היותר כיפי ששתיתי, נאמן לחריפות המתובלת בסוף של שיפון, אבל ב46% הוא נגיש ומהנה.

קוניאקים של בתים קטנים \ ODV - טעימת רוחב בהפתעה שחיסלה אותי למשך היום. אין סיכוי לרשמי טעימה פרטניים, אבל -
כנגדם, כל הקוניאקים הם גרנד שמפיין, עם אחד מפטיט שמפיין ואלה האיזורים היותר מרכזיים, ופחות מעניינים לטעמי.
לטובתם - דרגות יישון מטורפות, ביצועים מרתקים וייחודיים, כל אחד מבטא את האופי של המאסטר קוניאקר ומביא טעימה מרתקת. באותו היום החלטנו להפסיק להביא קוניאקים מבתים גדולים ולהחזיק רק כאלה דברים, ובדיוק דיברתי בניו אורלינס על מדד לברים שבוחן כמה מותגי בוטיק אמיתיים, מותגים קטנים אתה מחזיק בדיספליי שלך - והבנתי שאין לי הרבה כאלה אצלי בכלל (למעט מזקקות \ יצרנים ישראלים כמו Uber או Milk and Honey)
במיוחד אהבתי את הקוניאקים של Daniel Bouju, הXO היה מעולה ומאוד כפרי וגס בניגוד למה שמכירים בארץ, וה Brut de Fut היה עילוי וחידוש עבורי, ואת אלה של Paul Giraud שהיו פירותיים ותפוזיים במיוחד, באופן מאוד מהנה - במיוחד, אם אני זוכר נכון, ה Vielle Reserve, ששווה כל שקל. בקרוב על הדיספליי
מאוד ממליץ לתאם, לטעום, לקנות - מחירים ראויים ביותר למוצר, בטח בהשוואה לשאר הקוניאקים - dima@odv.co.il

משקאות יפניים של ימה וקדמה - 
הוא יצר קשר, ובמסגרת ניסיוני להיות יותר נחמד לבריות הסכמתי. מעניין ביותר.
סאקה בדרגות איכות שונות, מעולה ובכמה רמות מעל מה שראיתי מיובא לארץ עד כה. שוצ'ו (תזקיק מ...הכל, משתנה ממשקה למשקה, לרוב עובר זיקוק יחיד אבל מוגש באחוז אלכוהולי נמוך ומאוד חלק. תחשבו וודקה מאוד מעניינת) עם יסמין ותה ירוק שמזכיר למה שותים משקאות יבשים, משקה שזיפי אומשו יפניים (לא צ'ויה, הרבה יותר מוצלח ממנו. חמצמץ, מרענן ומאוד מהנה)

בין לבין ובערך פעם בלילה - בסוף משמרת, ליוו אותי הסיגרים של Romeo y Julieta No.2. בכל פעם שאני חוזר מחו"ל אני קונה קופסא ובאמת שאין כמו סיגר וקצת רום (יש אל דוראדו 12 בארץ במחיר מאוד נגיש. יש גם דיפלומטיקו, אבל הם שינו את המתכון לרום שלהם והוא משמעותית יותר מאכזב ממה שזכרתי) בסוף כל יום כדי להכניס אותי לפרופורציות.
לצפיה ב-'תודה על האירוח בפרנץ׳ - היה כיף כרגיל!'
תודה על האירוח בפרנץ׳ - היה כיף כרגיל!
18/08/2016 | 00:00
38
לגבי הקוניאקים, מסכים עם כל מילה וכבר שמעתם אותי בנושא.
את הכפריות החזרה של דניאל בוז׳ו, עם עץ בולט, קצת פחות אהבתי. אבל הקוניאקים של פול ג׳ירו הם משהו אחר, נפלא, פירותי ומאוזן. ללא עץ בולט וכמובן ללא סוכר וקרמל. מצטרף להמלצה, לי כבר יש בקבוק.

איזה בתי סאקה ימה וקדמה הביאו לארץ?
זה הבורן וכו׳ שכבר נמצאים פה כמה זמן (לא זוכר יבואן), או משהו אחר?
לצפיה ב-'שלום אני מחפש יין ששתי ממזמן ואיני מוצא אותו '
שלום אני מחפש יין ששתי ממזמן ואיני מוצא אותו
17/08/2016 | 14:29
53
היי לפני שנה בערך שתתי יין בצפון ומאז איני מוצא אותו
הוא נקרא -Emerald קברנה מרלו 2014
צרפתי תמונה

-תודה לעוזרים
לצפיה ב-'כליפות של ענבים עם 13.5 אחוז אלכוהול'
כליפות של ענבים עם 13.5 אחוז אלכוהול
16/08/2016 | 17:35
1
36
שלום. עשיתי השנה ( מרלו 560 קילו) + (שירז 1600 קילו) ובקרוב הולך לבצור( קברנה 1000 קילו). תהליך האפרדה הוא ללא סחיתה ולכן במקום לזרוק כליפות עם יין אני מזמין לקחת אצלי כליפות בלי כסף. אני גר בחדרה.
טלפון ליצירת קשר:  0523400833 - דמיטרי
לצפיה ב-'מעניין מאוד'
מעניין מאוד
22/08/2016 | 19:27
15
אפשר גם לפרסם בקבוצה ב-facebook בשם "הכנת אלכוהול ביתי"
לצפיה ב-'דקה של דעת ופנאי על ווסקי '
דקה של דעת ופנאי על ווסקי
10/08/2016 | 01:12
2
95
שופט ומחוקק אמריקאי נשאל בעבר לדעתו על ווסקי, אהבתי את התשובה.   

זהירות, מאוד לא קצר, אנגלית למתקדמים. 
ומה דעתך שלך על ווסקי ? 

If when you say whiskey you mean the devil’s brew, the poison scourge, the bloody monster, that defiles innocence, dethrones reason, destroys the home, creates misery and poverty, yea, literally takes the bread from the mouths of little children; if you mean the evil drink that topples the Christian man and woman from the pinnacle of righteous, gracious living into the bottomless pit of degradation, and despair, and shame and helplessness, and hopelessness, then certainly I am against it.

But; If when you say whiskey you mean the oil of conversation, the philosophic wine, the ale that is consumed when good fellows get together, that puts a song in their hearts and laughter on their lips, and the warm glow of contentment in their eyes; if you mean Christmas cheer; if you mean the stimulating drink that puts the spring in the old gentleman’s step on a frosty, crispy morning; if you mean the drink which enables a man to magnify his joy, and his happiness, and to forget, if only for a little while, life’s great tragedies, and heartaches, and sorrows; if you mean that drink, the sale of which pours into our treasuries untold millions of dollars, which are used to provide tender care for our little crippled children, our blind, our deaf, our dumb, our pitiful aged and infirm; to build highways and hospitals and schools, then certainly I am for it
לצפיה ב-'אי אפשר לחמוק מהדואליות של האלכוהול '
אי אפשר לחמוק מהדואליות של האלכוהול
12/08/2016 | 22:46
40
כתוב יפה, אהבתי.
לצפיה ב-' כל כך יפה!'
כל כך יפה!
15/08/2016 | 17:24
6
לצפיה ב-'עוד שבוע... עוד שרשור סופ"ש?'
עוד שבוע... עוד שרשור סופ"ש?
07/08/2016 | 09:47
7
27
לצפיה ב-'שבוע מעניין מאוד'
שבוע מעניין מאוד
07/08/2016 | 10:54
1
73
התחיל ביום רביעי בביקור ב French 57, בחברתה של ידידה טובה שעזרה לי לקטוף את הערער שמצא את דרכו ל Mustang gin.
שמנו עצמינו בידיו של הברמן וזכינו בכמה קוקטיילים מצויינים. לקינוח הזמנו את הקינוח המעולה וקווין פארק סוויזל על בסיס אל-דורדו 12, למי שעדיין לא ניסה את שניהם- מומלץ בחום!
+ טעימה קטנה של ה Double Rye High West Distillery שהיה מתוק, מתחנף ובעיקר טעים.

בחמישי פתחנו בבית בקבוק יין תוסס בשם Millennium Sparkling  מיקב Tomac בקרואטיה, יקב קטן ומאוד מסורתי עם מוניטין מעולה. לו היתה זו טעימה עיוורת היינו בטוחים שזה יין אדום. גוף מלא, פופקורן בחמאה וברט במידה הנכונה. יין שבתחילה הרגיש מוזר אך משך אותנו להמשיך לשתות ממנו פעם אחר פעם.

בשבת חבר מפינלנד הגיע לביקור ופתחנו הרבה מעליית הגג:
-התחלנו בברנדי מיקס פירות שמתיישן מ 2011, עדין ומורכב, פרחוני ובעל טעמים שהזכירו לנו את הגלנמורנג'י 10. ווליום נמוך.
-אח"כ המשכנו לברנדי קרמבולה מ 2015 בחוזק חבית, הברנדי הזה הוציא מהחבר קריאות התפעלות בעקבות טעמים מאוד מובחנים של פודינג לימון עם ווניל, מי ורדים, קמומיל והכל בווליום גבוה. חייב להיכנס כך לבקבוקים!
-המעבר לרום התחיל עם הסולרה שלנו מ 2015, הטעמים הזכירו לו ברבדוס עם פירחוניות מובחנת ואז המשכנו ל Enmore 2002  של silver seal ב-55%. אין מה להגיד, זה כל מה שטוב ברום דמררה, באיזון מושלם ובפול ווליום, תענוג!
-כדי להתחיל ולסתור את הטעמים הללו, הוצאתי את הברנדי אפרסקים הישן, עם טעמי האפרסקים, סויה ומין רקב שהתיישב לחבר במדוייק על טעמם של דומים שהוא קטף בילדותו מהעצים. הניחוח בווליום גבוה אך הפה עדין יותר.
-הדומים הזכירו לי את קטיף העוזררים אז המשכנו עם ברנדי תפוחים ועוזררים, קומפוט תפוחים מבושלים, פלפל שחור ומעט עץ (מעט מדי לטעמו). טעמי הניו-מייק עדין היו חזקים ונדרש עוד זמן יישון.
-זה היה הזמן לעבור לוויסקי, בתחילה עם סינגל מאלט בן 3+ מ 2013, וויסקי עולם חדש עם עץ קלוי, פירותיות מובחנת וכבול שמגיע משימוש בחבית עם וויסקי כבולי צעיר, טעמי אפר בכבול הזכירו את הכבול של לגוולין לחבר שהעריך שבטעימה עיוורת היה נותן לוויסקי בין 12-15 שנה.
-סיימנו עם וויסקי סופר כבולי מ 2015 שכבר עבר את השנתיים, 63% אך כמעט ללא עקיצה אלכוהולית (אולי הזה סדר הטעימה) וכבול חזק שהפעם גם לי הזכיר את לגוולין, כבר אחלה וויסקי עם טעמים ברורים של כבול נקי ואפר וזיקוק לחוזק נמוך "מלוכלך", מעניין איך יתפתח עוד שנה.

לצפיה ב-'גם אני אמרתי שזה מזכיר לגבולין. מחכה בקוצר רוח לביקבוק :)'
גם אני אמרתי שזה מזכיר לגבולין. מחכה בקוצר רוח לביקבוק :)
07/08/2016 | 15:34
27
לצפיה ב-'היה סופ"ש טוב'
היה סופ"ש טוב
07/08/2016 | 15:50
41
בחמישי עם חברים פתחנו שולחן עם בקבוקי SMWS (Scotch Malt Whisky Society למי שלא מכיר):

- התחלנו עם אולטמור בן 14 בחבית ברבן מרשימה מאוד - פירותי עם אפרסקים ומשמשים עם רקע חזק של אגוזיות (אגוז מוסקט וערמונים) והרבה עץ.
- המשכנו לאוכנטושן בן 14 - אוכנטושן בח"ח וללא צ'יל פילטרינג. אם אוהבים זיקוק משולש אז שיהיה ככה
- סיימנו את החלק הראשון עם גלן מוריי בן 21 שהיה מאוד ברבני ועם טעמים חזקים של gummy bears
- החלק השני נפתח עם בונהאבן בן 10 בחוזק 61.9% - האף היה קצת סגור, אבל עם עשן, פירותיות מעודנת, שמנוניות וקצת תבלינים. הוא ישתפר לאחר שינוח קצת ויתחמצן
- המשכנו להיילנד פארק בן 19 בחבית ברבן נהדרת. קצת כבול, הרבה דבש ופירותיות, מעט וניל. לא בדיוק דומה לפרייה אבל טוב לא פחות.
- וקינחנו בפורט שארלוט בן 12. פצצת כבול נהדרת

בין לבין במהלך הסופ"ש היו גם: לצ'יג צעיר בן 8 של סיגנטורי, גלן גירי 12 הרגיל, פינלאגן old reserve, גלן קית' 1992 בפיניש חבית רום - דראם מעניין ומרתק, באומור טמפסט אצווה 3 - לא הרשים למרות החוזק הגבוה שלו ובנרינס 26 של the bottlers - פצצת שרי מלוכלכת מדהימה.

לצפיה ב-'אצלכם נשמע כל כך כיף...'
אצלכם נשמע כל כך כיף...
07/08/2016 | 19:35
2
46
אני הסתפקתי הפעם רק בקצת מזקל כהכנה להדרכה...
לצפיה ב-'מה זה מזקל?'
מה זה מזקל?
15/08/2016 | 17:31
1
14
מילה שחלק מהשורש שלה  מרמז על זיקוק ? או קל ? האם יש זיקוק קל?

לצפיה ב-'Mezcal. תזקיק מקסיקני מאגבה, קצת כמו טקילה'
Mezcal. תזקיק מקסיקני מאגבה, קצת כמו טקילה
15/08/2016 | 22:29
8
לצפיה ב-'קצת באיחור'
קצת באיחור
09/08/2016 | 23:40
39
עש עכשיו שבוע מעצבן שכל ערב צץ לי משהו אחרי העבודה (חוץ מטעימת מסכל אתמול שלא היה מעצבן בכלל והיה נורא כיף ולגמרי שווה ליציאה ביום שני בלילה) אז לא יצא לי להיות מול המחשב הרבה. 

בקיצור: סיימתי בקבוק של בונהאבין בן 7 שכתבתי עליו קצת כבר, שתתי את רובו עם 2 חברים טובים אז היה טוב, חבל שאין עוד כזה. שתתי פה ושם מהוויסקים שיש לי בבית, לא זוכר משהו בולט, גוגמית קליינליש בן 16 מG&M, קצת דומה ל14 הרגיל, לא משהו מיוחד מדי ולא מצדיק את המחיר מעבר לרגיל בעיניי לפחות. היה גם דוגמית של לגבולן 18 מהביקבוק של הפסטיבל, דרש הפעלת מזגן כדי להנות אבל מאוד נהנהתי, הרגיש ממש כמו לגבולן אבל יותר עשבוני ושרוף, פיניש חלומי. 

והגיע בקבוק אדמונדו דאנטס 15, רום קובני, שטעמתי שהתארחתי במועדון הרום וזכרתי (איכשהו) שאהבתי. רום מעניין, לא מהסגנון המתוק, שאני גם אוהב, מאוד עשבוני ומר וטעים. 
לצפיה ב-'סוף סוף פתחתי קבוצה "הכנת אלכוהול ביתי - אלכוהול ישראלי" - א'
סוף סוף פתחתי קבוצה "הכנת אלכוהול ביתי - אלכוהול ישראלי" - א
08/08/2016 | 16:13
3
54
סוף סוף פתחתי קבוצה "הכנת אלכוהול ביתי - אלכוהול ישראלי" - אתם מוזמנים להצטרף!

www.facebook.com/groups/517951391733368

קבוצה מקדמת נושאים הכנה וזיקוק אלכוהול ביתי. ניתן לדבר על כל הסוגים של האלכוהול ומשקאות מכילות או לא מכילות אלכוהול כמו קוואס, טרחון או קוקטליים הלא אלכוהוליים.
קבוצה תתן במה מכובדת ליצרני אלכוהול ישראלים וקידומם. ניתן שיתוף ופרסום אירועים אלכוהוליים בארץ ובחו"ל.
אנו רוצים לאחד אנשים שאוהבים אלכוהול ורוצים לשמוע ו\או ללמוד ו\או ללמד איך מייצרים ועושים משקאות כמו וויסקי, ברנדי, ג'ין, רום, גראפה (צ'צ'ה), אבסנט, יין, סיידר, בירה ורבים אחרים...
לצפיה ב-'ביקשתי להצטרף, זאת יכולה להיות קבוצה מאוד מעניינת ותורמת.'
ביקשתי להצטרף, זאת יכולה להיות קבוצה מאוד מעניינת ותורמת.
09/08/2016 | 15:17
1
22
בהצלחה!
לצפיה ב-'אתה בפנים!'
אתה בפנים!
09/08/2016 | 15:44
27
תודה רבה,

אני בטוח שאתה שתוכל לתרום המון לקבוצה הזאת!
לצפיה ב-'גם מצטרף'
גם מצטרף
09/08/2016 | 23:29
23
לא מתכוון להתחיל לבשל או לזקק בקרוב (חוץ מבירת ג'ינג'ר בנוהל כל הקיץ), אבל נראה מעניין ובטוח אלמד מזה לא מעט
לצפיה ב-'מישהו שהיה בוויסקי בר בשרונה'
מישהו שהיה בוויסקי בר בשרונה
09/08/2016 | 13:45
1
54
אפשר לדווח על איך המחירים שם ? 
סבירים מספיק כדי שיהיה ניתן לטעום כמה בערב אחד או מופקעים כמו כל פאב אקראי ?
לצפיה ב-'בקצרה: לך לשם.'
בקצרה: לך לשם.
09/08/2016 | 15:23
52
ואם נפרט, הויסקי נמזג בחצאי מנות, שזה בהחלט מספיק לטעימה. כבר ירד המחיר.
מעבר לכך, גם יחסית לכמות המחיר זול יותר מ׳פאב אקראי׳.
כמה זול? קצת משתנה מבקבוק לבקבוק. אבל יש כמה ממש זולים ומשתלמים.

לבסוף, יש מבחר עצום של ויסקי של מבקבקים עצמאיים, שגם ביניהם יש לא מעט במחירים אפשריים לגמרי. אז זו הזדמנות לטעום ויסקים שמעניינים אותך ואולי לא יצא אחרת.

נשמח לשמוע את דעתך אחרי הביקור.
לצפיה ב-'וויסקי לאספנות'
וויסקי לאספנות
07/08/2016 | 14:57
3
65
אני מפתח את אוסף הוויסקי שלי וקרוב משפחה מחול הציעה לי לקנות בקבוק glen grant 1960 gordon & mcphail מישהו יודע אם הוא שווה את ההשקעה?
לצפיה ב-'הכל תלוי במחיר הקניה'
הכל תלוי במחיר הקניה
07/08/2016 | 15:31
21
לצפיה ב-'לא שווה את ההשקעה'
לא שווה את ההשקעה
08/08/2016 | 13:16
44
השקעה טובה היא כשערך הוויסקי עולה לאורך השנים. לרוב וויסקי יקר לא יכול להתייקר עוד הרבה (אלא אם קורה משהו באמת יוצא דופן) הוא הרי כבר יקר וסביר להניח שהוא ישמור פחות רו יותר על המחיר שלו. אם אתה מחפש משהו בעל ערך גבוה שישמור עליו לאורך השנים תגלה שמבחינה כלכלית אתה מפסיד, מכיוון שערך הכסף כל הזמן יורד ביחס לעבר ו 4000 ש"ח של היום וה 4000 ש"ח של עוד עשור הם פחות מכיום.

אם אתה מחפש וויסקי להשקעה עדיף לחפש מותגים שעולים במחיר בינוני 500-1000 ש"ח שיש סבירות מסוימת שהם ייעלמו או מהדורות מיוחדות והערך שלהם יעלה עם השנים.
לצפיה ב-'זה לא מה שהיה פעם...'
זה לא מה שהיה פעם...
08/08/2016 | 22:52
38
לפני חמש שנים ויותר, כשקניתי בקבוקים וארגזים של בקבוקים שחלקם עלו מעל 200 דולר לבקבוק, אנשים חשבו שאני משוגע. למרות שאף פעם לא קניתי ויסקי למטרת ההשקעה ובימים ההם, אנשים לא צפו את העליות הגדולות שיבואו, יצא שמה שקניתי הפך למטמון.
כיום, המחירים הם כבר בשמיים ועדיין יש כאלה שמשלמים את המחירים המטורפים בציפיה לרווח בעתיד וכמי שכתב קינקס למעלה, לא סביר שיהיו רווחים גדולים מהם ואני בהחלט מצטרף לעצה לקנות ויסקים זולים שמסתמנים כהצלחות. יוצאי דופן הם ההוצאות המקוריות של דיאג׳יו לדוגמא, ברורה, פורט אלן ודומיהם, שלמרות המחיר הגבוה עכשיו, סביר שהמחיר יאמיר בעתיד, מאחר והמזקקות נכחדו מזמן.
דוגמא לויסקי שמחירו ונדירותו עולים לאחרונה הוא הבלנטונס. בעבר אפשר היה לקנות אותו בקלות בכל מקום ובאיזור ה40 דולר, בשנה האחרונה קשה יותר ויותר למצא אותו והמחיר שלו עולה במהירות. זה הויסקי היחיד שקניתי ממנו בשנים האחרונות למטרת הצטיידות לעתיד.
פאפי 15 שנה הוא עוד דוגמא מצויינת לויסקי שעלה לפני 5 שנים 40 דולר בערך והיום מחירו מטורף.
לגבי השאלה הצפיפית שלך, השאלה הגדולה היא מה מחירו. אם פחות מ150 דולר, יש מצב  שתרוויח עליו בעתיד ויהיה מי שישלם עליו כמה מאות דולרים בעוד עשר שנים רק בגלל שהוא מ1960, אבל מאחר והוא לא הוצאה מקורית של המזקקה, הוא אף פעם לא יהפוך למטמון.
לצפיה ב-'הערכת שווי לבקבוק יין OPUS1 בציר 1996'
הערכת שווי לבקבוק יין OPUS1 בציר 1996
06/08/2016 | 12:01
2
46
אשמח לעזרה
מה שווי יין OPUS1 בציר 1996

לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/08/2016 | 13:02
8
לצפיה ב-'עונת הבציר החלה!'
עונת הבציר החלה!
04/08/2016 | 14:13
43
ענבי יין למכירה מזכרון יעקב: מרלו, קברנה סוביניון, קברנה פרנק, פרנץ קולומבאר, קריניאן,פטיט סירה, מוסקט ועוד זנים נוספים..

לפרטים והזמנות: 0505393491
לצפיה ב-'בקשת עזרה - ליקר ביתי'
בקשת עזרה - ליקר ביתי
03/08/2016 | 14:02
9
52
השריתי פירות (שזיפים ואפרסקים) בוודקה.
כיצד יש להתקדם עם הסוכר, האם לשפוך סוכר לתוך הוודקה והפירות, או לסנן ולערב עם מי סוכר?

השיטה השנייה נראית לי יותר בטוחה, אך היא תוריד את אחוזי האלכוהול ל-20%. האם יש אפשרות להכין סירופ לא ביחס של 1-1 סוכר מים?

תודה רבה!
לצפיה ב-'לא יודע להמליץ מה עדיף, אבל...'
לא יודע להמליץ מה עדיף, אבל...
03/08/2016 | 14:11
2
41
אפשר בהחלט להמיס סוכר במים ביחס גבוה מ-1:1.
למעשה אפשר גם ביחס כפול מזה בעיקרון! (אבל כנראה לא תגיע לזה עם מי ברז, כי כבר יש בהם מומסים).

אני אציע שתעשה ככה: כלי קטן עם כמות הסוכר שאתה רוצה. תוסיף חצי מנפח הסוכר מים רותחים. את הכלי תשים בכלי גדול יותר עם מים רותחים, לשמור על החום (בן מארי).
לערבב טוב עד שכל הסוכר נמס. אם לא כל הסוכר נמס אחרי כמה דקות טובות של ערבוב רציני. במים הרותחים, אז התמיסה רוויה. תן לסוכר הלא מומס לשקוע ותשתמש רק בנוזל.

אתה יכול להכין תמיסה רוויה בכל מקרה כדי להביא למינימום דילול של הליקר.

בהצלחה!
אה, וחשוב שתיתן לתמיסה להתקרר לפני ערבוב עם האלכוהול! אחרת אתה עלול להביא לרתיחה של הכוהל ואיבוד מהחוזק...
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה המושקעת! '
תודה רבה על התגובה המושקעת!
03/08/2016 | 22:15
11
לצפיה ב-'סירופ סוכר עשיר זו פרקטיקה נפוצה'
סירופ סוכר עשיר זו פרקטיקה נפוצה
07/08/2016 | 09:46
19
בה היחס הוא 2:1 לטובת הסוכר. 
אין בעיה עם מי ברז (פרט לטעם שלהם במקומות מסויימים בארץ) אך יש צורך לחמם ולערבב היטב.

לגבי תוספת הסוכר לליקר את יכול לסנן את הנוזלים מהפירות ואח"כ פשוט להוסיף סוכר, לשיטה זו יתרון וחסרון:
היתרון, פחות דילול של אחוזי האלכוהול במים
החסרון, זה תהליך שיקח משמעותית יותר זמן להמסת הסוכר, תפתח ותערבב כל יום עד להמסה מלאה (יכול לקחת שבוע או יותר).
לצפיה ב-'יש המון אפשרויות'
יש המון אפשרויות
08/08/2016 | 12:38
13
קודם כל אתה אמור לדעת שמהאיכות של המים שלך ושל וודקה (חומרי גלם) וגם מהפירות תלוי איכות של הליקר שתקבל - כל מרכיב פה חשוב!
בגלל זה אני מציאה לך (אם זה עדיין לא מיאוחר) להשתמש לדילול במים מינרליים (אני אישית מעדיף מי עדן)
לגבי סוכר, אם אתה לא רוצה לשים יותר מדי מים אז פתרון הכי טוב בשבלך זה להשתמש לא בסוכר (סוכרוז) אלה בפרוקטוז (מקור סוכר מפרות) או לחלופין בגלוקוז או דקסטרוז (פחות עדיף). את הפרוקטוז ניתן לקנות בחנויות טבע.
מהנסיון שלי אתה יכול להמיס בקלות את הפרוקטוז במאוד מעט מים ואפילו בלי מים :) תהליך עובר מאוד מהר ללא שום שאריות. שים לב בפרוקטוז יותר מתוק מסוכר לבן רגיל.
אתה מוזמן לבקר בערוץ שלי איפה תמצא המון דברים מעניינים בנושא הכנת אלכוהול ביתי הכולל ליקרים וזיקוק אלכוהול
לצפיה ב-'תודה רבה גם לשניכם!'
תודה רבה גם לשניכם!
08/08/2016 | 13:54
4
9
עוד לא מאוחר, השארתי עוד קצת בהשריה.
מקווה בהמשך השבוע לטפל לפי עצתכם (כעת אעשה עם סירופ, בפעם הבאה אנסה עם סוכר).

בכל אופן, לפי הטעם של התערובת כעת (אלכוהול ופירות), נראה שזה לא משתווה להשריה בסוכר, אבל בניסיונות האחרונים שלי בהשריה בסוכר הכל החמיץ או הרקיב. 
(כעת עשיתי גם ניסיון בשיטה משולבת, אלכוהול וסוכר יחד אך יצא לי מתוק מדי. כנראה פירות קיץ אסור לשים יותר מיחס של 2-1 סוכר-פירות).
לצפיה ב-'אתה מתכוון להריה עם סוכר ללא אלכוהול?'
אתה מתכוון להריה עם סוכר ללא אלכוהול?
08/08/2016 | 17:44
3
9
...מתי שהכל החמיץ או הרקיב - אתה לא הוספת אלכוהול?
רצית לעשות מין יין פירות?
לצפיה ב-'כן.'
כן.
08/08/2016 | 21:10
2
13
משרה בסוכר, ולאחר כמה ימים יש מיץ מרוכז, ואז מערב עם אלכוהול.
עשיתי את זה בקיץ שעבר ויצא מעולה.
השנה משום מה החמיץ הכל. אולי צריך לחכות לספטמבר.
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שקורה עם קוואס'
זה בדיוק מה שקורה עם קוואס
09/08/2016 | 11:31
1
14
בחודשים פחות חמים כמו אוקטטובר (בספטמבר עדיין חם) לא יוצא לעשות תסיסת מחמצת (הפרות שלך החמיצו ולא תוססו) אלה בחודשים חמים יוצא יטוב מאוד.
מתי שחם יותר מהר מתפתחות פטריות החמצה ומתי שה יותר קריר פתריות תסיסה.
אבל זה לא אומר שלא ניתן לבצע תהליך תסיסה עם שמרי בר בחודשים חמים פשוט הבעיה אצלך הייתה כנרה: 1) שמירה על סטריליות בכל התהליך (נגיע בידים, מיכל תסיסה וכו') 2) כמות הסוכרים בתסיסה (כנראה הוספת מעט מאוד סוכר ובגלל זה קרה מה שקרה - סוכר הוא חומר משמר טוב)
אתה מוזמן להצטרף לקבוצה ב-facebook שפתחתי
www.facebook.com/groups/517951391733368
לצפיה ב-'אולי'
אולי
10/08/2016 | 00:29
7
נזהרתי עם סטריליות כלי+ידיים+פירות. וכיסיתי היטב עם סוכר עד למעלה. אך כנראה שמשהו לא עבד טוב. תוך ימים ספורים יצאו כמויות של מיץ אך הריח חמוץ.
תודה על ההזמנה.
לצפיה ב-'נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016'
נפתח פורום אולימפיאדה ריו 2016
( לעמוד שלי בתפוז )
03/08/2016 | 14:06
3
המשחקים האולימפיים של קיץ 2016 עוד רגע כאן, ואנחנו מזמינים אתכם לפורום אולימפיאדה ריו 2016 כדי להתעדכן ולדבר על כל מה שחם!

היכנסו כבר עכשיו:
לצפיה ב-'מה שתינו השבוע?'
מה שתינו השבוע?
31/07/2016 | 13:47
9
32
לצפיה ב-'היה עמוס בכל טוב'
היה עמוס בכל טוב
31/07/2016 | 14:08
2
70
וויסקי:
Millstone 2013 Peated PX For Whisky in Leiden 2016 - צעיר וכבולי מאוד עם ניחוח וטעם חזק ומובחן של ערער- כן, כמו בג'ין. מפתיע ומפתיע לטובה, חבית אקס-ג'נבר במיקס? מזקקה לא נקייה? כבול מיוחד? תוספת ערער לכבול? 

Lagavulin feis ile 2016 - כבול לגוולני עם השפעות שרי יבש וטוב. המון אגוזים, שקדים ופירותיות "עמומה" לצד כבול בולט אך מרוסן. מצאתי אפילו נוט תפוזי. קיצר- וויסקי פגז של מזקקה שמוציאה תמיד וויסקי פגז. פיניש אין סופי.
*ותודה על הדוגמית

Ledaig 17 Year Old 1998 - The Cooper's Choice - נטעם אחרי הלגוולין. מלוכלך עם מלא השפעות שרי מתוק. חסר איזון ובווליום גבוהה. מדהים כמה הלגוולין יותר מאוזן לעומתו (ולדעתי רמה מעל) אבל וויסקי מצויין שהפסיד נקודות בגלל סדר הטעימה.

טעימת ספרינגבאנק של MMI במוזיאון הוויסקי:
Springbank 10 100 proof old bottle - הרבה שרי, ווליום גבוה ופיניש קצרצר.
Springbank 13 Green - מורכב ומעניין יותר מהקודם, פיניש ארוך אבל הווליום נמוך.
Springbank 12 Calvados Wood - קפצנו כמה רמות למעלה, וויסקי נהדר - החביב ע"י הרבה חברים בטעימה.
Springbank 1998 16yo Malts of Scotland Sherry cask - כנראה יושן בחבית שרי (אולורוסו) יבש - והטעמים הללו בהחלט הורגשו, לדעתי ממש לטובה אבל זה היה וויסקי מפלג.

ובעליית הגג:
ביקבוק פייל אייל עם כשות El-dorado - לא ממש IPA אבל בכיוון.
ביקבוק קברנה סובניון 2013, אחלה יין ואנו מרוצים מהתוצאה אבל אני מכוון הרבה יותר גבוה.
ביקבוק יין מתובל בסגנון קינטו (על בסיס ק"ס 2013 שעבר תסיסה שונה) - מר ארומטי ומצויין, לחובבי הביטר למון.
ביקבוק ערק שהושרה באלון קלוי וקרמבולות מסוכרות מאז דצמבר 2012.

לצפיה ב-'שמח שאהבת!'
שמח שאהבת!
01/08/2016 | 23:03
1
39
והלצ׳יג - מבין מה שכתבת. תן לו קצת זמן אחרי המזיגה, ותוסיף מים. הוא מקבל אותם באהבה רבה.
ולא, לא היה לו סיכוי אחרי הלגבולין...
לצפיה ב-'הלצ'יג קיבל הרבה אהבה, מים וזמן'
הלצ'יג קיבל הרבה אהבה, מים וזמן
02/08/2016 | 10:58
31
אבל עדיין הוא לא לגוולין 
לצפיה ב-'גם אצלי לא מעט'
גם אצלי לא מעט
31/07/2016 | 21:54
1
43
גם הייתי בערב ספרינגבנק של MMI, לא ארחיב יותר מדי על מה שנמרוד כבר אמר.
הכי אהבתי את ה10 חוזק חבית, זה פשוט הרגיש לי הכי ספרינגבנק, מלוכלך, שומני ולא מעט שרי. אני ממש חולה על שפרינגבנק אז זה לקח. הגרין 13 היה נחמד גם, והקלבדוס היה שונה אבל צפיתי ליותר השפעה מהקלבדוס, והרגשתי בעיקר את החביות ברבון. קצת התאכזבתי מהביקבוק העצמאי, פשוט הרגשתי שחסר לו משהו.

בנוסף שתתי בבית לפרואיג PX עם חבר וסיימתי את הבקבוק גולני שלי. הוא הרגיש לי רצת לא מוכן בהתחלה אבל עם הזמן מצאתי את עצמי מוזג ממנו שוב ו שוב ושוב, וויסקי קליל ונעים לקיץ. 

והייתי מאוד שמח כי מצאתי בקבוק של Southern Port של רמת נגב. אני חולה על פורט והרבה זמן חישפתי בקבוק. הוא היה נפלא, הרבה גוף, מלא צימוקים והשפעת עץ, כמו שאני אוהב. 
לצפיה ב-'ניסית את הפורט של נטופה ?'
ניסית את הפורט של נטופה ?
03/08/2016 | 13:37
16
אחלה פורט.
לצפיה ב-'כנ״ל, מעניין ומגניב.'
כנ״ל, מעניין ומגניב.
01/08/2016 | 11:33
45
בטעימת הספרינגבנק אהבתי את ה-13 גרין, שפרט לאיזון ועושר טעמים יש בו גם משהו מאוד מהנה - מורכבות והתפתחות בולטות במיוחד. לא צריך להתאמץ למצוא הרבה פרטים קטנים, הויסקי פשוט משתנה ומציג צדדים וטעמים שונים תוך כדי הלגימה. מתוק-פירותי-עשן-עץ...
את הביקבוק העצמאי אני אהבתי מאוד, בזכות טעמי הפירות הטרופיים שלו, עם עישון עדין ברקע. הסגנון הזה פשוט עובד לי, גם אם הוא אולי קצת פחות מתוחכם מהגרין 13 או הפיניש קלבדוס.

בסופ״ש עצמו טעימה של אוכרויסק של קיידנהדס, די עשבוני אבל מרענן ומתאים למזג אוויר; גלנמורנג׳י טיין, גירסת דיוטי מחביות אמונטיידו - מעניין וטעים, לא סופר מורכב, אבל מעדיף אותו על סדרת הפינישים, אפילו יותר מהנקטר דאור.
עוד היו גם קילכומן קול פוינט ובן 5 ח״ח, שניהם טובים יחסית ומומלצים. בהקשר הזה - הגיע לארץ קילכומן Sanaig. שילוב חביות שרי ובורבון, במחיר משתלם. אני ממליץ מאוד, הצד הפירותי יותר של קילכומן.
לבסוף, גלן קית׳ 1992 מאוד מיוחד כי הוא התיישן שנתיים אחרונות בחבית רום ג׳מייקני, והתוצאה היא ויסקי שונה מכל דבר שהכרתי. דומה יותר לג׳ין מיושן עם אניס, ערער, הדריות... ומתיקות פירותית נפלאה שמרמזת על הויסקי שבבסיס.
לצפיה ב-'באומור 12 וקוניאק הנסי VSOP'
באומור 12 וקוניאק הנסי VSOP
01/08/2016 | 16:11
1
36
בהמשך הניסיונות לבקבוקים שאני עדין לא מכיר נפתח הבקבוק באומור 12
די מעושן ומאוזן אבל לא מעניין כלל ועוד הוא החליף את הטליסקר 10 שנגמר - הפעם לא הצליח...

לאחר זמן רב יחסית של וויסקים בלבד נפתח בקבוק של הנסי VSOP בקבוק שאני אוהב - התאור של אישתי להנסי "די טעים אבל פחות מעניין מהוויסקים" (כמובן מהטעימים ולא מהבאומר 12)

ירון
לצפיה ב-'כן, באומור 12... '
כן, באומור 12...
01/08/2016 | 23:01
30
שנים עד שהצלחתי להשתחרר מהרושם הרע שהוא עשה לי על המזקקה.
אני לא מבין איך יש להם כאלה ויסקים מדהימים בני 10 (אצל מבקבקים עצמאיים), וה-12 מזקקה כזה רקוב. הבקבוק הכי גרוע שיצא מאיילה, וזה כולל נסיונות מאתגרים מאוד מצד ארדבג וברוכלדי...
אל תתן לזה להרוס לך, נסה את ה-10 בחוזק חבית, טמפסט, כחוויה מתקנת.
לצפיה ב-'ערב ווסקי'
ערב ווסקי
03/08/2016 | 14:59
37
לכל המתעניין, רשמים קצרים:
master select hibiky harmony
ווסקי בלנדד יומי טוב למדי. זוכה ב WWA בקטגוריית בלנדים ללא ציון גיל.  ארומה של ליקר שזיפים על מצע מעורב של מאלט וגריין. מקום
טוב באמצע בין טעם פשוט למורכב, ובין הרגשה חלקה לבין עוקצני.
ווסקי יוםיומי עם יחוד, ניתן להשגה בדיוטי אך במחיר יקר מדי לטעמי.

גלנפידיך מאלט ׳מאסטר אדישין׳
NAS 43%.
טעים. מרגיש 2/3 חיביות ברבן ו 1/3
חביות שרי בהערכה גסה.
חלק מדוד ומדיוק. לא למי שמחפש הרבה תוכן, לא מאוד הרפתקאני למרות שבאיכות טובה. גלפידיך קלאסי.
ניקה ׳פיור מאלט-שחור׳ :
השאיר את כולם מרוצים מאוד.
הרבה שרי מתוק, שוליים מעושנים.
מלא טעם טוב, סיומת מעט קצרה.
זמין בכל מקום, 250 שח. Vfm גבוה

לאפרויג PX: גרסאת דיוטי:
48% . עושה טוב על הנשמה למי שאוהב מעושנים.
טעמים כמצופה: פירות אדומים על עפר ואפר מלוחים.

ניקה ׳מהחבית׳ 51%
כתבתי עליו בעבר, בלנדד יפני חזק.
הרבה השפעות עץ אלון בטעם. הגריין אינו מורגש. לא מאוד מורכב וללא טעמי פירות. לא קיבל אהבה בערב הטעימות, ברשת הרוב מהללים. זמין בארץ.
לצפיה ב-'ניסיתי לחפש אבל הדיעות לא היו החלטיות - בירה ומכס'
ניסיתי לחפש אבל הדיעות לא היו החלטיות - בירה ומכס
01/08/2016 | 12:01
2
38
היי,

רציתי לדעת כמה בקבוקי בירה מותר להכניס לישראל מבלי שזה ייחשב להברחה של אלכוהול?
אני יודע שאלכוהול "רגיל" מותר עד 2 ליטר ומשקה משכר אחר, עד ליטר. השאלה שלי היא האם בירה נחשב למשקה משכר אחר?

תודה
לצפיה ב-'יין - 2 ליטר. משקה אלכוהולי בחוזק מעל 20% - ליטר'
יין - 2 ליטר. משקה אלכוהולי בחוזק מעל 20% - ליטר
01/08/2016 | 22:57
1
40
תבדוק אותי לגבי ה-20%, אולי זה מספר מעט שונה. אבל זה העיקרון.
בירה לא נופלת תחת אף אחד מהם, כך שלמעשה אינה נושאת מס קניה.
לגבי מע״מ, אני חושב שיש להצהיר כמו כל מוצר אחר, לפי שווי כולל.

הסתייגות - לא בדקתי לעומק, זה מזיכרון. אין להתייחס לנ״ל כמידע אמין, ואני לא לוקח אחריות לתוצאות שבשימוש בו.
למכס יש אתר, ויש טלפון לבירורים (אם כי עד שתצליח לתפוס שם מישהו המטוס כבר ימריא).
לצפיה ב-'תודה '
תודה
02/08/2016 | 00:51
19
יש לי 3 שבועות עד שאני ממריא לארץ, אז יהיה לי מספיק זמן כדי לברר מול המכס.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ