לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
87038,703 עוקבים אודות עסקים

פורום חינוך וטיפול בעזרת בע"ח

ברוכים הבאים לפורום חינוך ובעלי חיים !בשנים האחרונות הולך ומתפתח תחום בעלי החיים במוסדות החינוך. כמעט ואין בית ספר שלא מחזיק פינת חי כזו או אחרת. בכל גן יש חוג טבע, והחינוך המיוחד משלב מטפלים בעזרת בעלי חיים למטרות חינוך, טיפול סיוע ושיקום.קהילת חינוך ובעלי חיים של תפוז, מהווה בית פתוח לכל אנשי החינוך בתחום. מורים ומדריכים לטבע, זואולוגיה, זואוטרפיה וכדומה. כאן נוכל להחליף דעות, רעיונות, פעילויות וגם לחלוק חוויות או סתם לפטפט... בהצלחה והנאה לכולנו אילן ודפי

אודות הפורום חינוך וטיפול בעזרת בע"ח

ברוכים הבאים לפורום חינוך ובעלי חיים !בשנים האחרונות הולך ומתפתח תחום בעלי החיים במוסדות החינוך. כמעט ואין בית ספר שלא מחזיק פינת חי כזו או אחרת. בכל גן יש חוג טבע, והחינוך המיוחד משלב מטפלים בעזרת בעלי חיים למטרות חינוך, טיפול סיוע ושיקום.קהילת חינוך ובעלי חיים של תפוז, מהווה בית פתוח לכל אנשי החינוך בתחום. מורים ומדריכים לטבע, זואולוגיה, זואוטרפיה וכדומה. כאן נוכל להחליף דעות, רעיונות, פעילויות וגם לחלוק חוויות או סתם לפטפט... בהצלחה והנאה לכולנו אילן ודפי
הפורום לא פעיל

לצפיה ב-'יש לי מטופלת (אני באמצע סטאז') שאיבדה את אביה'
יש לי מטופלת (אני באמצע סטאז') שאיבדה את אביה
21/08/2012 | 16:15
267
לפני כמס' חודשים, הבחורה כבת 24 לוקה בפיגור קל, בעלת ביטחון עצמי גבוה מאוד.העו"ס של הדירה שבה היא גרה רוצה שאעזור לה לעבד את האבל.. מישהי/ו מכיר/ה סיפור קצר על פרידה בתחום בע"ח שאני יכולה להיעזר בו? חשבתי סתם על כלבה שנפרדת מהגורים שלה כשהם עוברים למשפחה אחרת, איך היא מרגישה? איך הם מרגישים? רעיונות נוספים?
לצפיה ב-'חויה לא שיגרתית במהלך טיפול'
חויה לא שיגרתית במהלך טיפול
13/03/2010 | 12:41
4
390
במקום עבודתי אני מודעת לעובדה שחלק ממטופלי עשויים לקבל סוגים שונים של התקפים  ואני יודעת לזהות אותם וערוכה לטיפול במידת הצורך.
אך זה פחות הכין אותי למצב שקרה לי השבוע שבו במהלך טיפול פרטני ארנבת ננסית אחת שהיתה באותו רגע על בירכי המטופל-קיבלה בעצמה התקף אפילפטי.
השניות הראשונות היו משתקות וכמו שמספרים בסרטים-הזמן עצר עבורי או לפחות היה מאד בהילוך איטי. היא פתאום זינקה בהתכווצות שרירים לא רצונית לריצפה, מגובה של כסא גלגלים של בוגר. פירכסה,הוציאה לשון ועיינים ואח"כ התמתחה והתקשתה בתנוחת מוות.
הרמתי אותה והיא היתה  קרה וקשה למגע כמו (סליחה על הישירות) גופה שכבר התקשתה. בשניות הראשונות חשבתי שזהו היא הלכה אבל לא הסתדר לי העובדה המהירה כל כך של אובדן החום וההיתקשות. נעזרתי קצת במה שידוע לי שעלי לעשות כאשר חלילה מטופל מקבל התקף ובדקתי שדרכי הנשימה שלה פתוחות,שלא בלעה לשון וחיממתי ועירסלתי אותה בידי עד שנרגעה ולאט לאט נרפתה. רצו לי מהר מחשבות בראש- האם המטופל בטעות חנק אותה או גרם לה פגיעה האם היא אכלה דבר מה רעיל (היתה איתי עוד ארנבת שחלקה איתה כלוב וחששתי האם זה עומד לקרות גם לה) האם היא תמות במהלך הטיפול ואייך עלי להגיב מול המטופל.
הרגש שלי הושם בצד והמוח לקח שליטה ודאג קודם כל להנחות אותי בסדר הפעולות להצלת הארנבת והכל באמת בצורה מהירה אם כי התחושה היתה של שעות.
לשמחתי לאחר עוד מספר התכווצויות  ולאחר ששכבה ,בידיי רפויה  במידה כזו שגם אז חשבתי שאין לה סיכוי היא נרגעה וחזרה לעצמה כאילו לא קרה דבר.
או אז פניתי למטופל והסברתי לו את אשר ארע. הסברתי לו שאני אוודה שהארנבת תקבל טיפול הולם ונבדוק מדוע זה ארע ואייך נוכל למנוע.  
אח"כ הנחתי את הארנבת בכלוב העברה שקט מחומם וחשוך שתוכל להרגע , ואז התחיל הלב שלי לפעום וכל החששות והלחץ עלו. והדמעות בעיינים גם. ואמרתי למטופל שמאד מאד נבהלתי ושדאגתי ושאני עדיין דואגת לשלומה. ושעזר לי שלא הייתי לבד ושהוא היה איתי וביקשתי ממנו אם הוא יכול להחזיק את ידי כדי שארגע.

כאן עושה הפסקה ומספרת לכם שמדובר במטופל לא צעיר שכמעט ואינו רואה,אינו מדבר וכמעט שאינו מבין כאשר מדברים איתו -מבחינת קליטת שפה, אבל כן מבין ורגיש לאינטונציה של הדיבור (כמו זר בארץ זרה לגמרי) ובעל קשיים מוטורים עצומים שאינו יכול להזיז את כל גפיו ומתקשה אפילו בפתיחת אצבעות כף היד.

אז אותו מטופל פתח את היד ואצבעותיו נסגרו על ידי והחזיקו אותה בחוזקה, לא מתוך ספאזם אלא מתוך כוונה.   אני לא יכולה אפילו להתחיל ולתאר את הרגשתי באותו רגע.
בליל של לחץ ודאגה וחשש והקלה ותדהמה ושמחה.

אלו הרגעים האלו שלמרות כל הקשיים , ויש בהחלט יש, גורמים לחשוב שאני במקום הנכון. ושכל המאמץ שווה.

תודה שהקשבתם
דפי

נ.ב. הארנבת נבדקה ע"י וטרינר ונמצאת כרגע בהשגחה
לצפיה ב-'עברה בי צמרמורת כשקראתי ...'
עברה בי צמרמורת כשקראתי ...
13/03/2010 | 18:04
1
109
לצפיה ב-'לא נעים'
לא נעים
15/03/2010 | 11:48
89
אבל אולי זה חלק מהטיפול ,זה חלק מהחיים דברים כאלה יכולים לקרות למטופל ,ולכל אחד גם לחיה
במיוחד בילדים האלו נראה לי שקשה לדעת מה יקרה בעוד רגע ,
האם בלימודים לומדים גם וטרינריה קצת ?עזרה ראשונה לחיות?
לצפיה ב-'וואו. בהחלט מטלטל..'
וואו. בהחלט מטלטל..
15/03/2010 | 22:05
76
כל הכבוד על היכולת להפוך אירוע כל כך מלחיץ, לחוויה טיפולית. ועוד חוויה מוצלחת.

תענוג.

החלמה מהירה לארנבונית  . . .
לצפיה ב-'פשוט סיפור מדהים ומרגש!'
פשוט סיפור מדהים ומרגש!
16/03/2010 | 06:30
74
לצפיה ב-'מתקן האכלה לצופיות'
מתקן האכלה לצופיות
15/03/2010 | 21:34
213
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'עיתון לטעמי...'
עיתון לטעמי...
13/03/2010 | 19:59
3
144
עיתון בנושא קיפודים .
אם לא נפתח הקישור אז חפשו תחת השם "קול הקיפוד"
או צרו קשר כאן
forum.teva@gmail.com
לצפיה ב-'נחמד'
נחמד
15/03/2010 | 11:38
2
42
לא זכור לי שראיתי בעיר קיפוד ,באיזה רחוב מדובר?
לצפיה ב-'קיפודים'
קיפודים
16/03/2010 | 23:29
42
בדיוק עכשיו אחי מספר לי שבחצר הבנין שלו יש עכשיו 2 קיפודים
לא הצלחתי לראות טוב בגל החושך
לצפיה ב-'קיפודים בעיר'
קיפודים בעיר
18/03/2010 | 18:35
47
בכפר סבא, במשך שנים האכלתי קיפוד על הדשא מול בית הוריי, היינו נפגשים בשעות הקטנות שלאחר העבודה שלי -אז, והוא היה מתכבד בחופן מזון כלבים.
באותו מקום, שנים אח"כ, תפסתי [אולי את אותו-] קיפוד, במלכודת כשרציתי לעקר את החתולים ש"אימצו" את חצר הורי. הוא היה נראה ממש מת אך כשפתחתי את הדלת רץ אל מתחת לצמחייה כמו אלוף אולימפי.
יצא לי לפגוש קיפודים גם בחולון, גם בדרום תל אביב - בא להשתתף בפינת האכלה של החתולים, נראה שהאוכל מצא חן בעיניו, אך החתולים שסביב לו - לא - התכדרר שם כשהוא מוקף בהם.
בסה"כ הם לא כל כך נדירים בעיר
לצפיה ב-'הודעה חשובה לכולם'
הודעה חשובה לכולם
10/03/2010 | 17:55
14
236
שלום לכולם.
הפורום שלנו פעיל מספר שנים והיה לי את הכבוד וההנאה לנהל אותו בתחילה לצד אילן נרינסקי ואח"כ לבדי.
לצערי למרות שינוים וניסיונות לרוממם אותו-הוא נשאר פורום איכותי אך מצומצם מדי בפעילותו על מנת שהנהלת "תפוז" תאפשר את המשך קיומו.
הפורום יסגר שבוע מהיום.

במידה ואחליט לפתוח קומונה בתחום כדי שאוכל להמשיך ולשתף ולסייע כמיטב יכולתי וכמובן להמשיך ללמוד מעמיתים למקצוע-אעדכן בהודעות תפוז.

תודה לכל מי שסייע , ייעץ, התארח, עזר ושיתף.
תודה להנהלת תפוז ולאילן על ההזדמנות.
תודה לכם גולשים -חברים,

אמשיך לנהל את הפורום ולענות לשאלות עד סגירתו.

"היו שלום ותודה על הדגים"

דפי
לצפיה ב-'היית נפלאה. הפורום היה נפלא. הפורום יחסר לי '
היית נפלאה. הפורום היה נפלא. הפורום יחסר לי
10/03/2010 | 21:33
40
לצפיה ב-'חבל...'
חבל...
11/03/2010 | 09:48
42
לא הציעו לך להחיות את הפורום?

יש הרבה דרכים לעשות זאת. אולי אפשר לצרף מנהל רענן?
לצפיה ב-'היה נעים להכיר ולקרוא אתכם..'
היה נעים להכיר ולקרוא אתכם..
11/03/2010 | 11:21
25
לצפיה ב-' סגירת הפורום '
סגירת הפורום
11/03/2010 | 14:52
2
88
אנו מודים לדפי אלמוג שניהלה את הפורום במסירות וברגישות והפכה אותו לבית חם ומזמין לאנשי מקצוע בתחום החשוב הזה.

אנו מקווים לראות את פעילות הפורום ואת חבריו ממשיכים את השיח החשוב והמעניין במערכת הקומונות של תפוז.
לצפיה ב-'שאלה להנהלה'
שאלה להנהלה
13/03/2010 | 12:07
1
64
בטאגליינס\הודעות נבחרות יש מידע ושרשורים עם רעיונות לפעילות ועוד דברים חשובים. האם הם ימחקו? תהיה גישה להם? האם למהר ולשבת היום על המחשה ולהעתיק הכל?
לצפיה ב-'אף אחד מהתכנים לא יימחק'
אף אחד מהתכנים לא יימחק
17/03/2010 | 18:47
57
יהיה ניתן להיכנס לפורום, לקרוא את ההודעות שנכתבו בו, את הטאגליינס ויתר מאגרי המידע. הדבר היחיד שישתנה הוא שלא יהיה ניתן להוסיף הודעות.
לצפיה ב-'באמת חבל...'
באמת חבל...
11/03/2010 | 19:59
21
לצפיה ב-'|אני אתגעגע '
|אני אתגעגע
11/03/2010 | 21:45
1
16
ו  בהמשך
למרות שלא כתבתי הרבה ,אהבתי לעבור בפורום ולהנות ,זה יחסר ,אני כרגע לא עובד עם חיות אבל זה בחלום ואני מקווה להגשים אותו יום אחד ,
אם את צריכה עזרה בפעילות מתי שהוא,את יודעת איך להשיג אותי ,
{יש איזה קומונה שפתחתי מזמן על הנושא לפני שהכרתי את הפורום ,אם זה רלוונטי וקיים אני אשמח אם השתמשו בזה קומונה מספר 22414  }
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/03/2010 | 12:11
15
יכול באמת שאזדקק לעזרתך לפעילות חוויתית כמו אז בחופש הגדול. אודיע לך אם זה יצא לפועל. ושוב תודה
לצפיה ב-'חבל מאוד !!!'
חבל מאוד !!!
12/03/2010 | 13:41
1
17
תודה דפי . אני עדין חושב שזו טעות לסגור את הפורום אומנם היה מצומצם אבל ענה להרבה אנשים על שאלות חשובות. שוב חבל מאוד. שוב שיקולי הריטינג פוגעים באיכות !
לצפיה ב-'תודה טל'
תודה טל
13/03/2010 | 12:17
15
חושבת כמוך. היו לא מעט
גולשים שהיו חברים סמויים שהיו איתי בקשר דרך מסרים וכדומה.
ובחרו לא להשתתף באופן פעיל בדיונים.
היה טוב וטוב שהיה לפחות לזמן שהיה לנו.

לצפיה ב-'אוף איזה באסה!!! '
אוף איזה באסה!!!
15/03/2010 | 18:23
19
אפילו שלא הייתי פעילה, זה ענה על הרבה שאלות וצרכים כי קיבלתי תשובות מסתם דיפדופים באתר.
ממש חבל...
לצפיה ב-'איזה באסה!!'
איזה באסה!!
16/03/2010 | 20:07
11
בדיוק מתחילה שנה הבאה לימודי חינוך מיוחד שכנראה ישתלבו עם טיפול בעזרת בע"ח וממש שמחתי על שמצאתי מקום טוב להתייעצות עוד לא כתבתי עד היום אבל.. קוראת כבר איזה חודש+.
לצפיה ב-'השבט אמר את דברו, הפסד של השבט'
השבט אמר את דברו, הפסד של השבט
18/03/2010 | 18:27
25
וזה כמובן רק מה שאני חושב.
מעבר, נהנתי מהפורום, אני עדיין חושב שהוא ראוי וחשוב,
חבל.
לצפיה ב-'בקשת תרומת חיות לפינת חי'
בקשת תרומת חיות לפינת חי
09/03/2010 | 18:57
2
127
שלום לכולם,
אני עובד בעמותה לטיפול באנשים עם צרכים מיוחדים,אנו זקוקים לתרומת חיות קטנות לפינת חי הנמצאת בהקמה,לטיפול בחניכינו המקסימים.כל תרומה תתקבל בברכה.
נא להתקשר לשאולי,נייד 0542208267.
תודה לכולם.
לצפיה ב-'שלום שאולי'
שלום שאולי
10/03/2010 | 17:45
56
אוכל כנראה לעזור לך עם ארנבונים ואולי חיות אחרות, אבל לפני כן-אתה כותב שפינת החי בהקמה.
האם היא כבר מוכנה לקבלת בע"ח? האם התאמתם את בתי הגידול לחיות בהן אתם מעונינים?
חבל להקים מקום "כללי" ולהכניס מכל הבא ליד ואח"כ להתמודד עם הקשיים והתמותה.
המלצה שלי- תתחילו בקטן, תוודאו שיש לכם את כוח האדם המתאים כולל לחגים וחופשות. תקציב לאוכל וטיפול וטרינרי (עכשיו חובה ביקור חודשי).
בהצלחה
דפי
לצפיה ב-'כנ"ל בדיוק'
כנ"ל בדיוק
11/03/2010 | 18:07
40
אשמח לעזור עם שמוטי אזניים ,אוגרים סיברים ועכברי פנדה.
לצפיה ב-'היי לכולם שאלה ברשותכם'
היי לכולם שאלה ברשותכם
09/03/2010 | 12:07
2
123
יש  לי רקע עשיר בתחום חיות הבית  וכאוהבת חיות ברצוני ללמוד קורס שיקנה לי יכולות לטפל
באנשים ע"י בעלי החיים. אני מתגוררת באיזור מודיעין  ונגישה הן לי-ם והן לת"א  ואשמח לקבל מידע היכן מומלץ
ללמוד מבעלי ניסיון.
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
10/03/2010 | 17:49
1
92
על מנת לטפל באנשים בעזרת בע"ח. לא מספיק רק ללמוד קורס. יש מסלולים מיוחדים לתחום של 3 שנים במכללות מובילות כמו לוינסקי,סמניר הקיבוצים,דויד ילין, ועוד (ראי בקישורי הפורום). כמו כן עליך להיות בעלת תואר ראשון בתחום טיפולי כדוגמת פסיכולוגיה או חינוך מיוחד או עבודה סוציאלית.

יש אפשרות ללמוד מסלול קצר יותר המיועד לפעילויות לא טיפוליות עם בע"ח והוא נילמד בסמינר הקיבוצים. חפשי פה בפורום בהודעות תחת המילה "לימודים".

בהצלחה בכל דרך בה תבחרי
דפי
לצפיה ב-'היי סיימתי תואר בפסיכולוגיה'
היי סיימתי תואר בפסיכולוגיה
11/03/2010 | 12:20
105
ועומדת בקריטריונים הנחוצים
ההמלצות שלך מעניינות, שוחחתי עם ידיד טלפונית והוא ממליץ לי על "מכון מגיד" שבאוניברסיטה העברית  לומדים כ 3 שנים  ויש גם התנסות מעשית
הידיד כבר בשנה השלישית שלו  ומרוצה מאד  מניחה שאצטרף גם.

בהמשך אכתוב את התרשמותי (:  
תודה על תגובתך
לצפיה ב-'תוספת לפעילות'
תוספת לפעילות
10/03/2010 | 18:06
92
ההודעות קודמות סיפרתי לכם על פעילות חושית שביצעתי בשעורים.
היום נעזרתי באותם חומרים (נסורת גרעינית "קאטס בסט" כחול, וכופתיות אספסת טריות מאד) ועשינו פעילות בה הילדים היו צריכים לנחש בעזרת חוש מישוש (הכופתיות זהות בצורתן) ראיה (צבעים שונים) וריח מה הן הכופתיות ומה היא הנסורת.

מאתגר באוכלוסיות בעלות מוגבלות בראיה,ומגע.
לצפיה ב-'הקיץ מתקיף!!!'
הקיץ מתקיף!!!
09/03/2010 | 09:00
51
ככה פתאום תקף אותנו החמסין. מה שמחייב התארגנות מהירה לשינוי בפינות החי. מצ"ב מספר המלצות:

1. מים! הגדילו את כמות מתקני השתייה של בעלי החיים. שימו לב שהם נמצאים בצל. כי לא יעזור אם יהיו 8 בקבוקים והמים בכולם רותחים.
עדיף לשים כלי מים סגורים כדי להמנע ממשיכת יתושים וחרקים מעופפים אחרים . אם אתם משאירים כלי מים פתוחים עבור ציפורים ואו חתולים-הקפידו לרענן אותם ולשטוף את הכלים לעיתים תכופות.

2.צינון-דאגו לתוספת מחסות . שימו לב כי כלובי מתכת מתחממים- הניחו את המחסות במרכז ולא בסמיכות לקצוות הכלוב.  דאגו לכיסוי  גגות חשופים לשמש .ניתן לשים מאוורר סולארי או רגיל בפינת החי. ניתן לצנן את פינת החי ע"י התזת מים מצינור על הגג והקירות. אם פינת החי פנימית ואתם מצננים במזגן-דאגו שהשינויים לא יהיו קיצוניים במידת האפשר הפעילו טיימר או טרמוסטט.הקפיאו מים-בבקבוקים כדי שבימים חמים תוכלו להניח אותם בפינת החי ולתת לחיות להצתנן לצידם. ציפורים ניתן לצנן ע"י התזת מים משפריצר ישירות עליהן אם הן נהנות מכך.

3. מזון-העדיפו מזון יבש שאינו מושך חרקים. אם אתם מאכילים בירקות או מוצרים אחרים (מוצרי חלב, פגרים,) הקפידו לסלק את השאריות בתום האאכלה.

4. ניקיון - הקפידו על ניקיון ומצע יבש וקריר .

5.שמרו על עצמכם-אם אתם עובדים בפינת חי חיצונית דאגו לעצמכם ולמטופליכם להגנה מהשמש,ולשתייה מרובה

6.הקפידו לשמור על בעלי חיים רגישים לחום דוגמת צינצילות,אוגרים וארנבונים.אם יש צורך העבירו אותם למקום שיגן עליהם מפני תנאי חום קיצוניים.ובכלל שימו לב למצבם הבריאותי של בע"ח שהם לא מתנשפים מריירים ואוכלים כרגיל. תנו לבע"ח הפסקות ארוכות בין פעילויות.

זהו על קצה המזלג
אנא הוסיפו המלצות משלכם.
קייץ חמים וקל לכולנו
לצפיה ב-' דרושים וחדשים בפורומים '
דרושים וחדשים בפורומים
04/03/2010 | 20:22
68
פורומים חדשים ב אנשים:

במוצ"ש הקרוב ב-21:00 יוצאת לדרך הפקת מקור חדשה ואיכותית, המספרת על 3 חיילי מילואים שנשבו לפני 17 שנים בפעולה בלבנון. אתם מוזמנים לכתוב ולהגיב על הסדרה בפורום חטופים
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

סדרה דוקומנטרית חדשה בשם 18, עוקבת אחרי מסע התבגרות של 7 בני נוער שנמצאים לפני גיוס. זה הזמן להתחיל להתמכר לסדרה, בפורום 18

רפואת העור ניצבת בחזית הרפואה, כתחום חלוצי במחקר וטיפול. בואו להתייעץ על מחלות, בעיות וסוגיות בנושא בפורום
רפואת עור
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

כשמדברים על חסר צ'י, על עלייה של יאנג, על רוח בכבד או על לחות בטחול למה מתכוונים? מיטב מומחי האתר סינית יעשו עבורכם סדר בדברים ויהפכו את הרפואה הסינית לאופציה אמיתית וזמינה לפתרון בעיות בריאותיות ולשיפור איכות החיים. בואו לפורום רפואה סינית!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

הפורומים הבאים מחפשים מנהל/ת:

הכרויות

אגדות רוק

פינק פלויד

פארמור

סדרות מציאות

לימודי פיזיקה

האוניברסיטה העברית

תרבות הלאדינו

ישראל ברוסית

תפוז למען הקהילה

יש לך את מה שצריך כדי לנהל פורום?

היכנס\י לקישור:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

המענה לפניות יינתן תוך 10 ימי עבודה
הפנייה מיועדת לנשים וגברים כאחד
לצפיה ב-'מתנצלת על העדרות'
מתנצלת על העדרות
28/02/2010 | 19:17
1
34
יום אחד של גשם-וכל המשפחה חולה.
אחזור לכוחותי ואחזור לפעילות.
לצפיה ב-'הרבה בריאות.'
הרבה בריאות.
04/03/2010 | 08:16
23
לצפיה ב-'ראיון קבלה'
ראיון קבלה
24/02/2010 | 22:56
6
273
שלום
רציתי בבקשה לקבל פרטים כיצד עובד מרכז ההערכה בקבלה למכללות השונות
מה שואלים ?מה מנסים לברר וכיצד.?
אני פשוט גרועה בראיונות קבוצתיים ואני כל כך רוצה להתקבל לזה
לצפיה ב-'לא בטוח שתהיה מרוצה ממה שאני הולך להגיד...'
לא בטוח שתהיה מרוצה ממה שאני הולך להגיד...
25/02/2010 | 19:50
162
אבל מה שאני חושב זה שאת צריכה ללכת בראש פתוח בלי לדעת מה יהיה ואם את באמת חושבת שאת מתאימה למקצוע אז את תעברי את הראיון . בלי שום קשר לזה שאת גרועה או לא . חוץ מזה במאמר מוסגר הראיונות האלה הם כל כך לא מפורטים ורציניים שממש אין לך ממה לדאוג, הלוואי שהראיונות האלה היו יודעים לסנן יותר אנשים. ראיתי אנשים שהתקבלו וממש לא מתאימים למקצוע.
ו...בהצלחה !
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
25/02/2010 | 20:10
4
74
אני מאוד רוצה את זה,בגלל זה אני כל כך מפחדת
יש לי מעט מאוד ניסיון עם אוכלוסיות מיוחדות ואני מפחדת להיפסל בגלל זה
ודווקא בגלל שאין הגיון בראיונות האלו זו בעיה אי אפשר לדעת אילו ציפיות ,שהן לא תמיד ריאליות ,יש לועדת הקבלה
אפשר לשאול איפה אתה למדת?
לצפיה ב-'את ממש לא תיפסלי בגלל זה...'
את ממש לא תיפסלי בגלל זה...
26/02/2010 | 10:39
3
72
תאמיני או לא - מגיעים אנשים גם מתחומים שאינם קשורים בכלל לחינוך/טיפול ואין להם שום ניסיון בשום דבר שקשור....
הראיונות לרוב שטחיים לחלוטין וזה יותר העברת מידע מאשר "בחינת קבלה". בדר"כ רוצים לראות שאת רצינית ובזה זה נגמר
אם תכתבי איפה את שוקלת ללמוד אולי יוכלו למקד לך יותר את אוירת הראיון באותו מקום...
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'יש לי כמה אופציות'
יש לי כמה אופציות
26/02/2010 | 11:53
2
80
יש לי כבר ראיון בסמינר הקיבוצים בשבוע הקרוב
וחוץ מזה אני מתלבטת אם להירשם למכון מגיד ו/או ללוינסקי
מכון מגיד נשמע כמו מוסד טוב הבאסה שהלימודים הם 3 שנים ולא שנתיים ויש צורך בנסיעה לי-ם
לצפיה ב-'שולחת מסר '
שולחת מסר
26/02/2010 | 14:24
1
57
לצפיה ב-'גם בסמינר הקיבוצים הלימודים הם כבר שלוש....'
גם בסמינר הקיבוצים הלימודים הם כבר שלוש....
26/02/2010 | 15:36
89
שנים ולא שנתיים וכל המקומות שהזכרת טובים.
לצפיה ב-'תמונות תמונות'
תמונות תמונות
24/02/2010 | 22:44
81
אתם מוזמנים להכנס לקישור המצורף ולראות מספר תמונות שאושרו לפירסום שצילמתי במהלך עבודתי
(האיכות והפוקוס לא משהו כי צולם בטלפון סלולרי)
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'בקשה לעזרה'
בקשה לעזרה
22/02/2010 | 19:03
87
שלום לכולם,
שמי טלי ואני סטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית.
במסגרת עבודת התזה שלי אני חוקרת ערכים ורווחה סובייקטיבית בקרב נשים חילוניות (ואני צריכה להגיע לכ-200 כאלה...).
אודה לכן אם תמלאנה (חילוניות מעל גיל 18) את השאלון שמופיע בקובץ המצורף ותחזרנה אותו מלא למייל:
tali_zil@hotmail.com או באמצעות מסר.
כל שאלון מלא יעזור לי.
המון המון תודה!
טלי.

לצפיה ב-'ממחזרת...'
ממחזרת...
21/02/2010 | 08:59
2
76
רעיונות לפורים שהוצעו כאן בפורום בשנה שעברה בקישור המצורף.
אנא צרפו רעיונות נוספים שעשיתם או שבדעתכם לעשות השנה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'חיות מתחפשות'
חיות מתחפשות
21/02/2010 | 21:29
72
לקראת פורים סיפרתי לילדים שגם חיות מתחפשות אבל כל השנה ולמטרות שונות. וחילקתי להם לפי קבוצות

הסוואה למטרת הגנה (את המילה הסוואה הסברתי שהיא שילוב של התחפשות ומחבואים)- כמו ארנב לבן בשלג,עש על עץ ומקלון על ענף,תמנון שמתחפש לאלמוג

התחפשות לצרכי "עבודה" כלב צאן שדומה לכבש וישן ען הצאן וכשבא גנב הוא נובח ולא פועה ומפתיע את הגנב (אל תתפסו אותי על אמיתויות זאולוגיות, אני מתאימה את ההסבר לפי רמת התפיסה של הילדים )
כלב צייד מסוג כלב רוח שדומה לצבי שאחריו הוא רודף (רזה גבוה ,  הליכה מקפצת ובעל "גרביים" לבנות וקצה זנב לבן)
חמוס שדומה במבנה שלו לחולדה כדי להכנס למחילות לתפוס אותן.

תחפושת כדי לתפוס מזון-דג שמתחפש לאבן ומושך דגים בעזרת "חכה" שבקידמת פיו, פרח הדבורנית שדומה לדבורה ומושך דבורים ממין זכר

תחפושת כהרתעה-זבוב שמתחפש לדבורה,פרפר עם דוגמת עיני דורס על כנפיו.
כלב עם דוגמת נימור,
תחפושת כחיזור-סוגים שונים של ציפורים שמקושטות ו"מאופרות"

אפשר לחשוב עוד על הרבה דגמאות לקבוצות ועל קבוצות נוספות. תמונות וסרטונים לרוב אפשר למצוא באינטרנט.

את הנושא עצמו כדאי ללמד בהרחבה ולא רק לקראת פורים כי הוא מרתק ורב.

לצפיה ב-'יצא טוב המיחזור '
יצא טוב המיחזור
28/02/2010 | 00:19
24
אחרי שהסברתי להם על הסוואה והראתי תמונות, שיחקנו במשחק שהוצא כאן- 3 ילדים החביאו חיות מפלסטיק ושאר הילדים היו צריכים לחפש אותם, אח"כ התחלפו. הם נהנו מזה מאד

פורים שמח לכולם
לצפיה ב-'תאורי פעילות'
תאורי פעילות
20/02/2010 | 09:28
10
79
בוקר נפלא לכולכם.
אחת לכמה זמן אני רושמת ומתארת פעיליות שונות אותם אני מבצעת , על מנת לשתף אתכם, לקבל חוות דעת,רעיונות חדשים,ולשמוע גם ממכם.
אשמח אם תשרשרו ואו תרשמו גם אתם דוגמות לפעיליות שאתם עושים בעבודתכם.

גן חיות- לאן את וסיפוריך הנפלאים נעלמתם?

לצפיה ב-'פעילות חושית-רעיון וביצוע'
פעילות חושית-רעיון וביצוע
02/02/2010 | 12:30
4
75
היום העברתי שיעור פעילות חושית לקבוצת תלמידים בגילאים 7-9.
התלמידים עם שיתוק מוחין,לקווי ראייה,מרותקים לכסאות גלגלים ורובם בשלב אורלי של הכנסת כל דבר לפה.

הכנתי מראש 3 זוגות כלי פלאסטיק רחבים ושקופים.
בזוג אחד היה אוכל כלבים כופתיות גדולות/אוכל חתולים כופתיות קטנות
בזוג שני היה פתיתי נסורת דחוסה גלילית/פתיתי נסורת דחוסה פרורית (קאטס בסט אדום וכחול)
בזוג האחרון קליפות גזר ובטטה/תערובת לתוכים ועופות.

בשלב ראשון בסיוע הצוות עשינו לכל ילד מסג' לכפות הידים והאצבעות כדי להכין אותם למגע.
אח"כ במקביל הכנסו את כפות ידי הילדים לקופסאות והם חשו את זוגות החומרים כאשר אני מסבירה להם במה הם נוגעים ומה ההבדלים (גדול/קטן/יבש/לח/חלק/גרגירימזון/מצע). עצם העובדה שמגישים לילדים מוצרים בשתי הידים במקביל-מצמצם את הנסיון והרצון שלהם להכניס את היד לפה כי הם מרוכזים בשתי תחושות שונות במקביל.
אח"כ החלפנו בין הידים כך שהילדים ירגישו את כל החומרים בשתי הידים.

בסוף השיעור ליטפנו את החמוסה שהיתה באותו זמן משוחררת בכיתה ודאגה "לנקות" את פרורי המזון שנפלו לרצפה.

לצפיה ב-'המשך פעילות'
המשך פעילות
09/02/2010 | 22:11
1
46
היום המשכתי את הפעילות משבוע שעבר (חזרתיות היא לא מילה גסה!! ואף חיונית באוכלוסיות מסוימות)
הפעם הילדים בחרו בין החומרים השונים-נסורת גלילית ,נסורת פרורית והוספתי גם נייר גרוס- מה לשים בכלוב של החולדה כמצע.
כל התלמידים מיששו את כל החומרים ובחרו מה לשים.
אח"כ נעשתה בחירה דומה בין ירקות לבין כופתיות מזון עבור החולדה.
אח"כ כל תלמיד סייע בניקוי וסידור הכלוב מחדש והאכלת החולדה במזון הנבחר. וכמובן ליטופים עם החולדה (שיש לה שם זמני "מרץ" וממתינה לשם חדש).ומסג' וסיפור של ג'ונתן אמט שהסיפורים שלו נפלאים בעיני. (ויש יותר ממה שרשום פה)

מחר מציירים ארנבת.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'המשך פעילות 3'
המשך פעילות 3
18/02/2010 | 13:08
32
הפעם (הנושא והמטרה הן קבועים- הפעלה חושית וחיזוק הפעלת כפות הידיים באופן אישי ובסיוע מטפל)
עסקנו במגע בכסות בע"ח.
בעזרת בע"ח ואביזרים דוגמת בובות בד,בובות פלאסטיק וגומי,נוצות (משמיכת פוך שהכלבים פירקו לי) נשל מאובנים ושריון. (אשתדל בקרוב להעלות תמונות של אמצעי ההמחשה)
הסברתי והדגמתי על כסות בע"ח ומטרתן
שיער,פרווה,שריון,קשקשים,נוצות,נשל,
זלגנו גם לנושאים של גדילה והחלפת כסות לפי עונות שנה.
הילדים מיששו ובחרו את המגע הנעים להם ביותר.
לצפיה ב-'לוח תחושה'
לוח תחושה
23/02/2010 | 21:38
1
180
לא מזמן תארת כאן לוח תחושה שאת עושה לתלמידים שלך. אהבתי מאוד את הרעיון ואימצתי גם לילדים איתם אני עובדת .
גם אני חיפשתי משהו שידמה קוצים.
השבוע הייתי עם בני בגינה מלאה עציי אלון. מסתבר שהסַפְלוּלים (בהם מונח הבלוט) דומים ממש לקוצים. כשנוגעים בהם זה דוקר בדיוק במידה הנכונה..וגם לא עלול להגיע לפציעה.
ניתן להצמיד כמה ספלולים זה לזה כיוון שהם מאוד קטנים והתחושה שהם יוצרים בהחלט שונה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/02/2010 | 22:57
24
לצפיה ב-'הפתעות וחברים'
הפתעות וחברים
20/02/2010 | 09:38
3
48
במערכת החינוך קורה לפעמים שחסר איש צוות ומישהו נקרא למלא את מקומו.
השבוע התצרפו לשיעור כיתתי שלי (שבו 3 תלמידים) עוד שלושהמכיתה צעירה  יותר.
לא יכולתי לבצע את התכנון המקורי שלי שכן הוא היווה שלב של תהליך ארוך בנושא איכות הסביבה.
ניצלתי את ההזדמנות להעלות את נושא החברות  הדומות והשונות . שכן למרות שבשל הכיתות השונות תלמידים אלו לא נפגשים אלא רק בהפסקות, יש בהם מן הדומה.
שוחחתי איתם על כך שכאשר אנו פוגשים חברים חדשים אנו מגששים ומחפשים היכן אנו דומים כדי למצוא מוקד משותף לעיניין ושיחה וגם נהנים מהשונות המהווה עיניין , אתגר וממלאה סקרנות.
הצגתי 2 בעלי חיים-ארנבת ענקית וחולדה.
שניהם לבקנים.
הצגתי שהם מצד אחד דומים בהיותם יונקים ולבקנים ופעילי לילה. ושונים בגודלם ובצורתם ובמינם (ארנבת נקבה וחולדה זכר) והראתי לתלמידים אייך החיות נפגשות , מרחרחות זו את זו חולקות מזון ומתכרבלות יחד.

כל הרעיון עלה בשל הסיטואציה ולא תוכנן מראש והצליח ואפתח אותו אשתמש בו בהמשך.
הרבה רעיונות טובים מתחילים ככה.
ברגע שאוכל אעלה תמונות.
לצפיה ב-'תמונה'
תמונה
20/02/2010 | 14:52
1
50
לצפיה ב-'אופס, אחת אחרת'
אופס, אחת אחרת
20/02/2010 | 14:55
41
לצפיה ב-'עוד אחת'
עוד אחת
20/02/2010 | 14:53
32
לצפיה ב-'הי - חזרנו חלקית '
הי - חזרנו חלקית
02/03/2010 | 13:56
37
היו בעיות במחשב(תוקן, סוף סוף) והבת כבר חודשים בבדיקות רפואיות וזה לוקח המון זמן ואנרגיה. מתנצלת
אז אני פה חלקית.
גם הסיפורים חוזרים חלקית. בעקבות "אופק חדש" -דווקא יש פחות אפשרות "לשחק" עם המערכת ולעשות פעילויות עם הבע"ח בביה"ס. חבל.
ובכל זאת, כדי שלא תתאכזבי(ו): יש לי השנה תלמיד בעל עבר טראומטי.. הוא גם עבר מבי"ס אחר השנה. יש לו בעיות למידה. יש לו בעיות התנהגת. יש לו בעיות חברתיות. יש לו בעיות רגשיות.  כבר בתחילת שנה ילדים פנו אלי הביתה טלפונית "2 ילדים מביה"ס, חדשים, לא יודעים איך קוראים להם, מתעללים בגורי חתולים בשכונה!!". הם קיבלו הנחיות איך לדבר איתם. ולעקוב. להגיד לי מי אלה כשיגלו.
בערך בשבוע אחרי זה, אותו ילד הביע עניין להיות אחראי בפינת החי. הבנות הזדעזעו. אחת אחרי השנייה הוציאה אותי מפינת החי כדי להגיד לי בדיסקרטיות :"זה הילד שהתעלל בגורים!". הנחיתי את כולן לא להגיד לו כלום ושאולי הוא ילמד מאיתנו איך להתייחס. ומצד שני, אם יראו אותו מתעלל בשכונה שיגידו לו שזה לא מתאים למה שהם מכירות אותו כדואג לבע"ח.
הילד הזה (ואחותו) היום הם בין האחראים הכי רציניים שיש לי. כל הפסקה ועל הבוקר הם שם. מנקים, מטפלים, מאכילים. הגרבילים החדשים שלנו פחדו ממגע. לי קשה לשכנע אותם לבוא אלי. הוא אילף אותם והם באים לידו בריצה וקפיצה. מתכרבלים עליו. מטיילים עליו. הגור אפילו  יוצא ממחבוא כאשר הילד הזה קורא לו בשמו.
ונכון - אין עוד דיווחים על התעללות בבע"ח בשכונה על ידם.
לצפיה ב-'הקמת פינת חי בבית ספר'
הקמת פינת חי בבית ספר
15/02/2010 | 19:43
2
65
שלום לכולם
סיימתי לימודי "חינוך וסיוע בעזרת בע"ח' במכללת לוינסקי
ואני מעוניינת להקים פינת חי קטנה בבית הספר בו אני עובדת, בראשל"צ

האם מישהו/י יכול להמליץ על עמותה או קרן שיכולה לעזור בתרומה להקמה?

עם קרן קרב בדקתי. הם היו אדיבים אך לא יכלו לעזור לי כיוון שלא פועלים בראשל"צ

תודה! נופר
לצפיה ב-'הי'
הי
17/02/2010 | 12:33
1
35
מה עם העיריה? ועד ההורים? אם תציגי לפניהם את האידאל שמאחורי הרעיון לפינת החי והמטרות והתכנים שאת מעונינת להעביר, הדרך והאמצעים בצורה מסודרת יכול בהחלט שתעני בחיוב
לצפיה ב-'היי דפי'
היי דפי
21/02/2010 | 08:15
25
תודה על תשובתך

אכן פנינו לעירייה, שלחנו העתקים למספר גורמים רלוונטים. עוד אין לנו תשובה. בינתיים אני מנסה לבחון את האופציה של תרומה לצורך ההקמה ואז נצטרך רק את תקציב ההפעלה. אם נמצא תרומה כזו, זה יקל על קבלת האישורים

ולגבי ההורים- זה קצת בעייתי בעיניי...אך אולי שווה לחשוב על זה עוד קצת. אתייעץ עם מנהלת בית הספר

תודה!
לצפיה ב-'בע"ח -אימוץ ומסירה-שרשרו לפה'
בע"ח -אימוץ ומסירה-שרשרו לפה
15/02/2010 | 07:50
6
17

למסירה תרנגול לבן נחמד. גודל מאפרוח. רגיל לילדים , ולהחזה בידיים.
צרו קשר עם דפי
לצפיה ב-'מחפשת גרבילית (נקבה)'
מחפשת גרבילית (נקבה)
15/02/2010 | 08:29
4
לצפיה ב-'דרוש בית חם לכלב לתק' קצרה = משפ' אומנת'
דרוש בית חם לכלב לתק' קצרה = משפ' אומנת
15/02/2010 | 12:39
7
מקווה שבקשתי תענה בחיוב   :)
אני מתנדבת בעמותת באר שבע אוהבת חיות, העמותה משחררת מדי פעם כלבים הנמצאים בהסגר עם סוף ידוע מראש. נכון להיום העמותה מחפשת משפחות אומנות שיאמצו את הכלב לתקופה קצרה (כמובן שהוצאות יספגו ע"י העמותה בלבד, ממזון ועד טיפולים רפואיים) עד שיעבור לבית חם ואוהב קבוע.
גם אם אי פעם חשבתם לאמץ כלב אבל פחדתם ממחויבות ארוכת טווח זו ההזדמנות שלכם לבחון את המצב
ברצוני להדגיש כי הכלב נשאר בידי המשפחה האומנת לתקופה קצרה בלבד עד שימצא לו בית חם
אשמח אם תחזרו אליי בנושא למייל או לנייד
terran.dawn@gmail.com
עדי\אופירה
054-2286919
דרך אגב זה מתאים לכל איזור בארץ
לצפיה ב-'למכירה חמוסה'
למכירה חמוסה
16/02/2010 | 15:25
8
כבת חצי שנה. מעוקרת  מורגלת ומטופלת
לצפיה ב-'דרושים דגי נוי'
דרושים דגי נוי
17/02/2010 | 12:30
11
לאקוורים מחומם בפינת חי טיפולית
לצפיה ב-'למסירה-ביצי מקלון אוסטראלי'
למסירה-ביצי מקלון אוסטראלי
28/02/2010 | 19:49
1
27
הסוג שנראה כמו עלים ואוכל עלי אקליפטוס.
למי שיודע אייך להדגיר אותם כי שכחתי.
לצפיה ב-'אני אשמח '
אני אשמח
11/03/2010 | 18:09
10
אבל אזדקק לסברים כי שלי הם ויאטנמים
לצפיה ב-'הזמנה לכנס במכללת אורנים'
הזמנה לכנס במכללת אורנים
17/02/2010 | 10:56
13
בקישור הזה
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מפגש הדרכה השבוע 19.2'
מפגש הדרכה השבוע 19.2
16/02/2010 | 16:14
15
השבוע ייתקיים מפגש הדרכה הנושא הפעם שימוש בביליותרפיה כאמצעי נוסף לסיוע באמצעות בעלי חיים, וכמובן רעיונות לפורים מוזמנים להצטרף , תודיעו ותגיעו,  9.00-11.30, יום שישי, מושב נחלים,0543455920 ניצה, עלות השתתפות 30 ש"ח

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ