לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2418224,182 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

האם מותר לצום בזמן שמניקים?

1
אם אין בעיה מיוחדת וספציפית - צמים. אם יש - צריך לדבר עם רב.מי שבתוך שבוע מהלידה - פטורה (נדמה לי, אולי רק שלושה ימים).לגבי חודש (30 יום) - יתכן שיהיו הקלות.מה שצריך לעשות זה:לשתות, הרבה, כל הזמן, בימים שלפני.לנוח - כמה שאפשר. עדיף להיות במיטה- ולצום, מאשר להיות בבי"כ, ולהאלץ לשבור את הצוםאם אפשר - לשאוב מראש, שיהיה. זה לכל הפחות מוריד מהלחץ ש"לא יהיה לי"אם צריך עזרה - לקרוא לבעל! הוא שותף בילד הזה! עדיף שתצומי והוא יטפל בילד, ולא שתשברי את הצום כי הוא התפלל. כמובן שעדיף לוותר על זה, אבל אם אין ברירה הפתרון הזה קודם לשבירת הצום. הכי חשוב: להיות אופטימיים. רוב הסיכויים שתסתדרי.
2
(תרגום תשובה של ד"ר ליבוביץ')ההלכה אינה מחייבת אימהות לתינוקות בני פחות משבוע לצום, ואני חושבת שאפילו אוסרת צום בשלושת הימים שאחרי הלידה.רבנים רבים נותנים היתרים לאכול או לשתות במשך הצום, במיוחד אם הוא נופל על יום חמסין. כל אם הרה/מיניקה צריכה לשאול את הרב שלה אם עליה לצום (ביום כיפור, שתייה או אכילה בכמויות קטנות ומסוימות במרווחי זמן מסוימים אינן נחשבות ל"אכילה" אם יש סיבה רפואית שבגינה אין לצום). הרב שלי ממליץ תמיד לשתות, במידת הצורך, משהו עתיר קלוריות ופחמימות, כמו מיץ ענבים, מה שעשוי להספיק כדי להימנע מאכילה ממש. מצד שני, חשוב יותר לצום מאשר להיות בבית-הכנסת.הנה כמה דרכים מוכחות להקלת הצום, החל מבוקר היום שלפני הצום. שתי, שתי, שתי כל היום. אכלי המון פירות וירקות, ופחמימות. הן מוסיפות נוזלים לגוף. החיתי למינימום את החלבונים, במיוחד בסעודה המפסקת. החלבונים מנצלים נוזלים בתהליך העיכול.ענבים או מיץ ענבים, מיץ תפחים טבעי לא צלול וכו' מעניקים המון סוכר ופחמימות לפני הצום. אבטיח אינו מומלץ מאחר שהוא משתן.מניסיונן של נשים רבות, הן מצליחות לעבור את הצום בקלות יחסית, ואולי חשות חולשה בשעות אחר הצהריים המאוחרות, אבל הלילה "שאחרי" הצום קשה - התינוק רוצה לינוק כל הזמן כדי לשקם ולהגביר את ייצור החלב. אני מנסה תמיד להזכיר זאת כדי שהאימהות יהיו מוכנות לאפשרות (כלומר יילכו לישון מוקדם) ולא ירוצו לתמ"ל או יחשבו שגרמו לעצמן נזק בלתי הפיך. הכול מסתדר עד למחרת!אני מכינה תמיד המון פינוקים לפעוטות שלי (במבה, בייגלה, קרטיבים וכו') כדי שישכחו ככל האפשר מההנקה.שתו הרבה לפני הצום (כל היום) ואחר כך הישארו בבית, לפחות בשעות היום, בבית קריר. הישארו במיטה והניקו במיטה ככל שהמצב המשפחתי מאפשר זאת. אם יש בבית עוד ילדים קטנים, הביאו בחשבון לקחת שמרטפית בשכר. לי מעולם לא היתה בעיה ממשית ומעולם לא נזקקתי לתוספת תמ"ל. בדרך כלל הרגשתי די יבשה  4-5 שעות, אבל נשארתי במיטה עם היונק והם ינקו הרבה כדי לקבל את החלב שהיה. אחרי הצום שתיתי הרבה ובערך שעה מסוף הצום הרגשתי שאספקת החלב שלי חזרה למה שהיתה קודם.
3
מבחינת ההלכה אין פטור לאף אחת מלבד שבוע לאחר לידה - בהתיעצות עם רב כמובן. אין כל בעייה לצום - זאת לא בעייה יותר גדולה מאשר לצום בכלל. נשים שצמות ללא כל בעייה בלי תינוק תצלחנה לצום גם עם ההנקה או השאיבה. רצוי לשתות הרבה לפני הצום - ואם מרגישים תשישות חשוב יותר להתפלל מהבית ולא ללכת לבית הכנסת. לגבי שאיבה את יכולה לצבור כמויות במקפיא כדי שלא תצטרכי לשאוב הרבה באותו יום. תשאבי באותו יום רק למנוע גודש ומלאות. זה יכול להיות פיקוח נפש כי אחרת יכול להתפתח גודש או דלקת. שוב בהתייעצות עם הרב כמובן. אני שמעתי מחברה חרדית שמותר לשאוב (ידני כמבון ללא חשמל או באמצעות הידיים) אם כל הצרכים של התינוק נענים על ידי ההנקה וחלב אם. כלומר- אם ממילא את משלבת אז אסור לשאוב בחג אבל אם הכל בא ממך אז מותר. הייתי בודקת עם הרב.
4
יש בירושליים מכון לכל השאלות ה"נשיות" האלו עם פוסקים הילכתיים מהשורה הראשונה (בראשם הרב מנחם בורשטיין). הטלפון של מכון פוע"ה הוא- 02-6515050
5
תשובה של אלן שיין בנושא זה
6
בעקרון הגרש"ז אויערבאך, החזון אי"ש והרב נבנצל ועוד רבנים מסכימים כי תינוק שיונק מלא (כלומר ללא שום תוספת בכלל) ובן פחות מחצי שנה על האם לשתות לשיעורין אלא אם היא יודעת בודאות שצום לא ישפיע על כמות החלב.בפועל - יש לשאול רב פוסק וכל מקרה לגופו.שאלות מסוג זה ניתן לשאול במכון שלזינגר - מכון לחקר הרפואה ע"פ ההלכה. להלן קישור לטופס שאילת שאלות בנושאי רפואה והלכה (ובפרט צום בהנקה) דרך אתר האינטרנט של המכון: http://www.medethics.org.il/siteHeb/Qform.asp ניתן גם לשאול באתרים כגון כיפה (www.kipa.co.il) ומורשת (www.moreshet.co.il) ולשאול את הרב העוסק בתחום הרפואה וההלכה (מגיע גם כן למכון שלזינגר...)
9
כמו בכל תחום, יש מחמירים ומקלים.הרב שאני שואלת, הרב נבנצל, אומר כך:אם האישה חוששת לחלב, היא יכולה לשתות לשיעורים (30 מ"ל כל תשע דקות).מה זה חוששת לחלב?כמו שכבר ראית כאן בפורום, רופאים לא בהכרח מבינים משהו בהנקה.הדרך לדעת אם יש לך מה לחשוש או לא, היא, לדעתי, לשאול יועצת הנקה מוסמכת, דתיה.כלומר, כזו שיש לה הבנה גם בהנקה וגם בצומות.אני בזמנו (עם ילד גדול יותר, לא בהנקה מלאה), שאלתי את ד"ר צימרמן, שאמרה שאם אין היסטוריה של בעיות מיוחדות, צום לא הורס הנקה. מקסימום יש אח"כ כמו קפיצת גדילה.משנים גם נתונים נוספים:האם יש מצב לשאוב מראש?האם הילד לוקח בקבוק?אם אין שום מצב שהילד יהיה מסוגל לאכול משהו שאיננו הנקה ישירה (או שאת לא יודעת אם יש כזה), ויש חשש שבמהלך הצום לא יהיה לך מספיק חלב, זה סיפור אחר לגמרי.הילד לא צריך לצום. נקודה.יתכן שיאמרו לך שאם את מרגישה שהחלב מתמעט, להתחיל לשתות לשיעורים, במידת הצורך להקטין את התדירות לשיטה המקלה וכו'.ובקיצור:אין דבר כזה מה אומרים הרבנים, ואין דבר כזה מה אומרים הרופאים. כל תינוק הוא אחר.השילוב האופטימלי לדעתי, הוא לדבר עם יועצת הנקה, ואז עם רב, ולהביא לו את כל הנתונים. (את בהחלט יכולה לברר מראש מי נחשב לרב 'תומך הנקה', ולא יגיד - אז מקסימום יקח מטרנה. אם כי כאמור, אם הילד לא ניסה מעולם מטרנה, אף אחד לא יבנה על זה).ודבר אחרון, וחשוב:אם את בתוך 30 יום מהלידה, זה בהחלט שיקול משמעותי להקלות למיניהן.בהצלחה, וצום קל!

תתי נושאים נוספים

הודעות אחרונות

05:42 | 01.12.17 פצלוחה10
13:34 | 27.11.17 מילי2017
20:07 | 21.11.17 פצלוחה10
16:16 | 20.11.17 dina321
21:30 | 19.11.17 ענבל מ
07:07 | 18.11.17 מישמיש103
11:20 | 12.11.17 אביגיל1234
13:46 | 10.11.17 MotheRonit
00:13 | 02.11.17 mikmik291
14:49 | 25.10.17 מאמאמיה22
07:17 | 24.10.17 מאמאמיה22

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ