לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2173321,733 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

מה זה בעצם "מערכות מידע"?

1
מערכות מידע הן אותן תוכנות ארגוניות שמכילות את כל מה שהארגון צריך לעבודתו השוטפת - ניהול מלאים, חשבוניות, ספקים, לקוחות, החזרות, תעריפים, הנהלת חשבונות וכו´.  מבחינה מקצועית, זה התחום הכי לא היי-טקי בענף ההיי-טק.  האתגר בו הוא לא תכנותי/לוגי אלא יותר הבנת הארגון, הצרכים והמבנה שלו.  לתחום זה יש ביקוש, אם כי למיטב ידיעתי הוא פחות גבוה מתחומים אחרים בהיי-טק.יש כאלו שאוהבים את התחום הזה משום שהוא מערב יותר עבודה עם אנשים ועם תהליכים ארגוניים ופחות עבודה עם מחשבים וטכנולוגיה.  אחרים, כמוני למשל, סולדים מהתחום הזה מאותן הסיבות בדיוק.
2
במערכות מידע, הכלים שאתה עובד איתם הם פשוטים, ברורים ונהירים לכל בר דעת עם מעט נסיון בשימוש במחשב (אפילו לא בפיתוח).  למערכת יש חלונות קלט (טפסים) שבהם מזינים את הנתונים, יש מסד נתונים ששומר אותם (שלא אתה פיתחת אותו), יש עיבודים שונים על הנתונים (למשל חישובי משכורות, מלאים וכו') ויש דוחות בסוף שיוצאים בצורה זו או אחרת.  אבני הבניין הבסיסיות הן מאוד ברורות ומובנות, והאתגר הוא לבנות את המערכת בצורה שתתאים לארגון - שהטפסים יהיו נכונים וקלים לשימוש, שהדוח"ות יתנו מידע מועיל למי שקורא אותם, וכו'.  זה הרבה עבודה עם אנשים, להבין מה כואב להם ואיפה.  הפיתוח עצמו הוא במקרים רבים טריוויאלי לגמרי ובחלק מהמקרים לא נעשה בכלל ע"י כתיבת קוד אלא ע"י שימוש במחוללי יישומים למיניהם - ACCESS, מגי'ק, Power Builder ועוד רבים אחרים.להבדיל, בתכנות RT/Embedded למשל, האתגר האמיתי הוא לגרום למערכת בכלל לעבוד.  אתה בונה "קופסא שחורה" שמתקשרת עם רכיבים אחרים בעולם דרך פרוטוקולים שונים ומשונים שאתה צריך לממש לבד מרמת הביט הבודד ומעלה, ותוך כדי כך אתה עובר דרך עשרות רכיבי חומרה מוזרים שכל אחד עם הקריזות שלו והמוזרויות שלו.  בהתאם לאיזה מערכת בדיוק אתה עובד עליה, יתכן שתצטרך להתחשב בשיקולי יעילות, מהירות, גודל קוד, תאימות לחומרות שונות, תאימות למעבדים שונים, ועוד ועוד.  זו עבודה עם מחשבים ועם רכיבים, לא עם אנשים.  כל אחד, ומה שמתאים לו.  אני מעדיף לשבת שבוע לפצח איך להפעיל בקר DMA ולגרום לו להוציא ולהכניס מידע בו-זמנית בקצב גבוה בין שני רכיבי חומרה מאשר לשבת בחברת low-tech עם מחסנאי של קרטונים וסרטי הדבקה ולתכנן איתו איך נראים הטפסים שדרכם הוא מעדכן את המלאים שלו ואיזה דוחו"ת הוא צריך להפיק למנהל הרכש, כששניהם לא ראו מחשב מימיהם ובכלל כל הרעיון הזה נראה להם מיותר וטפשי.
3
בוא תעבוד אצלי חודשיים-שלושה - להקים אפליקציה של סאפ (כולה 5-4 מודולים, לא משהו רציני) מעל בסיס נתונים של אורקל, ממשק לחשבשבת, ממשק לפריוריטי בחברה בת, ממשקים לכ-100 ספקים עיקריים שונים ברחבי העולם כולל הזמנות, לוגיסטיקה וסליקה, מודול BW עליו יושבת קובית OLAP של מיקרוסופט שבכלל מחוברת לבסיס נתונים SQL2005 שיושב על שרת חלונאי ומעליו פנורמה, גישה לכל זה דרך EIP עם הרשאות ואבטחת מידע, רשת ל-12 אתרים בארץ ופיירוול. הרגע תיארתי לך את המצב בחברה בינונית-גדולה שאפילו אין לה CRM או בילינג מורכבים. אז תבוא עם כל הידע והניסיון שצברת ב- verilog, עיבוד אות, קרנל, SIP H323 ,RTP, VxWorks או שאר מיליון התמחויות הפיתוח השונות שקיימות ותנסה ליישם ולהשתלט על פרוייקט מערכות מידע כמו שתיארטי. תראה שזה לא פשוט ודורשים המון ידע, ניסיון ו"שבירת ראש" עם אתגרים. ותאמין לי שיש לא מעט מהמוצרים המוכנים האלה (שאנחנו מכנים אגב "מוצרי מדף") שקשה להבין מה עבר למפתחים שלהם בראש כששחרו מוצר כזה לשוק. כן, אותם מפתחים שיושבים במגדלי שן ברמת החייל וחושבים שמערכות מידע זה Low tech כי אוכלים שם שניצלים ולא סושי. מעבר לזה כמפתח יש לך הרבה גמישות בעבודה בעוד שכמיישם, אתה מוצא את עצמך עובד בתוך סביבה נוקשה שנכפית עליך וזה לפעמים יותר קל אבל הרבה פעמים מרגיש ללכת עם הראש בקיר וצריך לעשות פעלולים כדי להשיג את התוצאה הרצויה.    תשמע, בתכל'ס, כמעט כל דבר עליו מסתכלים מהצד נראה פשוט עד שאתה באמת מנסה לעשות את זה בעצמך ואז אתה מגלה את כל הסיבוכים הכרוכים בזה.  
4
זה נכון שלכל אחד מה שמתאים לו, אבל אני חייבת לומר שהתדמית של מערכות מידע כתחום משעמם וחסר אתגר היא פשוט מוטעית לחלוטין.אני הייתי בשפיץ של הטופ של ההייטק ועברתי למערכות מידע מסיבות גיאוגרפיות ומשפחתיות, וגיליתי להפתעתי הרבה, שהתחום מאד מעניין ומרתק, קודם כל יש באמת את האתגרים של האפיון הנכון ועבודה מול אנשים (שזה לא מתאים לכל אחד) , אבל גם כתיבת המערכות ושילוב הטכנולוגיות, בהחלט מאתגרים. ממש לא משהו שהילד של השכן יכול לכתוב באקסס תוך יומיים.לצערי הרב, יש אכן לא מעט אנשים שכותבים מערכות ברמה הזאת ומצליחים למכור אותם ללקוחות שלא מבינים מהחיים שלהם, וכך לצד מקצוענות ברמה הגבוהה ביותר, ניתן להתקל גם במערכות חובבניות ולא גמורות.על כל פנים, אותם הכלים ששימשו אותי בניהול של פרוייקטים משולבים של חומרה תוכנה, השתכללו יותר ושימשו אותי לניהול פרויקטי תוכנה חדשניים, והמשיכו להתשכלל על מנת לשמש אותי בניהול פרוייקטים של מערכות מידע - לפרוייקט טוב צריכים אנשים טובים, וחלקם רוצים גם לראות ראיה מערכתית ולא להתבאס כל החיים מול איזה צ'יפ שחודש שלם אתה לא מצליח להפעיל, כי בתיעוד שלו כתוב ש "1" בכניסה הזאת גורם לתגובה כזו, ובחיים זה בדיוק הפוך (סיפור אמיתי מהחיים - שאחרי התברברות ובניה מחדש כמה פעמים של מעגל, פגשנו במקרה מישהו שנתקל בעבר בבעיה וגילה לנו את הסוד)

תתי נושאים נוספים

הודעות אחרונות

20:45 | 09.02.20 HarmonicWave
17:33 | 08.02.20 wolik
16:21 | 30.01.20 Astroo
17:13 | 24.01.20 rejicom
19:59 | 23.01.20 hopipe
07:39 | 23.01.20 אליהו התשבי6
12:10 | 16.01.20 שמרית211

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ