לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2173921,739 עוקבים אודות עסקים

פורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עבודה בהיי-טק

ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:- מה שואלים בראיונות עבודה?- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?- כמה אני שווה בשוק?- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?- עזרה בהכנת קורות-חיים- ייעוץ כללי - האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

מה ההבדל בין הנדסת תוכנה למדעי המחשב?

1
אין שום הבדל.מבחינת סילבוס הלימודים בתואר, מדעי המחשב והנדסת תוכנה לומדים את אותם קורסים הנוגעים למחשבים.  בנוסף לכך, תלמידי הנדסה מחויבים על פי תקנות מימי המנדט הבריטי ללמוד קורסים בפיסיקה על מנת לקבל את תואר ה"מהנדס" הרשאי להירשם בפנקס המהנדסים של משרד התעשייה והמסחר.  אין לקורסים האלו שום נגיעה לעבודה בפועל אחר כך.מבחינת סיכויי הקבלה לעבודה, סוגי העבודות הפתוחות בפני שתי הקבוצות, והשכר המשולם - אין כל הבדל.  יכולים להיות הבדלים בין מקומות עבודה שונים והבדלים אינדיבידואליים בין מועמדים שונים, אבל כקבוצה אין כל יתרון או חסרון למדעי המחשב לעומת הנדסת תוכנה, או להיפך.ולסיום, בכל מקומות העבודה שעבדתי בהם עד היום, כל האנשים שעסקו בפיתוח תוכנה קיבלו כרטיס ביקור של "Software Engineer", בין אם הם למדו מדעי המחשב, הנדסת תוכנה, עשו קורסי הסבה מתחום אחר, או אפילו היו ללא השכלה כלל.(כל האמור לעיל מתייחס להנדסת תוכנה.  יש מסלול אחר שנקרא הנדסת מחשבים שהוא יותר בכיוון של הנדסת חשמל/אלקטרוניקה, כלומר מכוון יותר לפיתוח חומרה ולא תוכנה).
2
אני מסיים השנה הנדסת תוכנה באב"ג.קודם כל אני מסכים עם קודמי שאין הבדל מבחינת תעסוקה בין שני המסלולים.לשאלתך: אני יכול לענות לך למה אני בחרתי במסלול הזה.בחרתי בו לאחר שקראתי את תוכניות הלימודים של שני המסלולים ורבים מקורסי הבחירה שניתן לקחת בהנדסת תוכנה נראו לי מעניינים בזמנו, ונראה לי ששווה להשקיע עוד שנה בעניין האישי שלי.שים לב שבכל מקרה בהנדסת תוכנה לומדים את כל הקורסים של מדעי המחשב (מלבד אחד או שניים שאני לא זוכר) ובנוסף לוקחים קורסים ממערכות מידע ועושים פרוייקט, כך שלא יהיה לך חסך יחסית למדמ"ח.כיום, לאחר 4 שנים, אני יכול לומר לך שלא הייתי בוחר היום במסלול הזה מכמה סיבות:- גם כי מבחינת תעסוקה אין הבדל בסופו של דבר.- הפסד כספי של שנה שלמה - יכולתי להרוויח יותר במשרה מלאה.- הכי חשוב מבחינתי, שבסופו של דבר אני לא מרגיש שהקורסים הנוספים שאני לוקח תורמים לי, ואני מוצא את רובם ככולם     משעממים.

תתי נושאים נוספים

הודעות אחרונות

15:54 | 18.02.20 Nuke1985
13:47 | 18.02.20 אליהו התשבי6
19:26 | 17.02.20 jellymean
20:45 | 09.02.20 HarmonicWave
17:33 | 08.02.20 wolik
16:21 | 30.01.20 Astroo
17:13 | 24.01.20 rejicom
19:59 | 23.01.20 hopipe
07:39 | 23.01.20 אליהו התשבי6

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ