לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תכנות CSHTML ו-ASP

פורום תכנות CSHTML ו-ASP אינו המקום לחיפוש ובקשת קודים מוכנים חשוב ביותר בדוק ב-FAQ (שאלות נפוצות) לפני שאתה שואל שאלה בפורום. ברוכים הבאים לפורום תכנות ASP. לצד תשובות מקצועיות ומהירות, תמצאו בפורום אוירה מאוד ידידותית. כמה כללי התנהגות אנא הקפד לשרשר הודעות. הפורום עמוס בהודעות, וכל הודעה חדשה דוחקת הודעה אחרת לדף הקודם. אין לפרסם בפורום הודעות פירסומיות יימחקו. בשביל זה קיים לוח המודעות. הודעות יש לשרשר לשרשור ה"בוקר טוב" היומי. אם לא קיים שרשור כזה, אתה מוזמן לפתוח אחד אין לבקש קודים מוכנים. יש לשמור על שפה נאותה. גם אמירת היא לא פשע

אודות הפורום תכנות CSHTML ו-ASP

פורום תכנות CSHTML ו-ASP אינו המקום לחיפוש ובקשת קודים מוכנים חשוב ביותר בדוק ב-FAQ (שאלות נפוצות) לפני שאתה שואל שאלה בפורום. ברוכים הבאים לפורום תכנות ASP. לצד תשובות מקצועיות ומהירות, תמצאו בפורום אוירה מאוד ידידותית. כמה כללי התנהגות אנא הקפד לשרשר הודעות. הפורום עמוס בהודעות, וכל הודעה חדשה דוחקת הודעה אחרת לדף הקודם. אין לפרסם בפורום הודעות פירסומיות יימחקו. בשביל זה קיים לוח המודעות. הודעות יש לשרשר לשרשור ה"בוקר טוב" היומי. אם לא קיים שרשור כזה, אתה מוזמן לפתוח אחד אין לבקש קודים מוכנים. יש לשמור על שפה נאותה. גם אמירת היא לא פשע

למה JS בצד שרת?

1
בגלל שמבחינה טכנית, עובדתית JS עדיפה .את יכולה לשאול "מה ההעדפה האישית שלך", כאן יכולים להכנס טעמי נוחות ובורות.אבל האמת היבשה היא שפשוט JS עדיפה, מכיוון שלכמה אנשים יש בעיה עם אנגלית, הנה תרגום קצר של הנקודות במאמר (לא כולל את ה-performance tests, אלה ברורים מהגרפים): ל-VBS אין תמיכה ב-short circuit condition, זה אומר שגם אם תנאי מסויים החזיר false היא תמשיך לתנאי הבא במקום לצאת מהתנאי. יש כאן הפסד ביצועים גדול ככל שהתנאים יותר גדולים, וגם איבוד פונקציונליות חשוב וסיבוכיות קוד ללא שום צורך. אין צורך לציין ש-JS תומכת ב-short circuit. VBS לא תומכת בהוספת מתודות ותכונות לקלאסים או אובייקטים אחרי שהם הוגדרו, זה אומר שאין יכולת להרחיב קלאסים של ברירת מחדל (RegExp ב-VBS). VBS מטפלת במערכים בצורה נוראית, ReDim כל פעם שגודל משתנה היא רק דוגמה אחת. JS תומכת במערכים דינאמיים מלאים וגם ניתן ליצור associative arrays (מין dictionary יעיל פי כמה). ל-VBS יש ממשק "שטוח" ופשוט, כל המתודות שוכבות להם בסקופ הגלובאלי. JS היא מבוססת אובייקטים, לכל data type (מחרוזת, מספר, בוליאני וכו´) ואובייקט יש את המתודות והתכונות שנוגעות אך ורק לו ונשאבות מהקלאס שלו. VBS איטית מאוד בהמרת סוגי נתונים יחסית ל-JS. JS מעריכה תנאים הרבה יותר מהר מ-VBS (ככל שיש יותר תנאים הפער גדל). ל-JS יש סינטקס דומה ל-C, התוצאה היא קוד הרבה יותר קצר ולעניין מ-VBS, ולרוב הרבה יותר קריא לאנשים בעלי רקע מוקדם בתכנות. VBS לא תומכת בתנאים טרנאריים (שבהם ניתן להשתמש inline). כמובן ש-JS תומכת בהם בצורה מלאה. ל-VBS אין אפילו הערות על פני מספר שורות, ניתן לשים הערה רק על שורה יחידה בכל פעם. VBS לא תומכת בפרמטרים אופציונליים לפונקציות, תמיד יש חובה לשלוח את כולם, JS תומכת בהם. ב-JS יש יכולת להכריז על משתנה ולתת לו ערך באותו הזמן, VBS לא תומכת בהשמה כאשר משתנה מוגדר. ל-VBS יש מכניזם קטן ולא יעיל לטיפול בטעויות. JS תומכת ב-try ,catch, throw ו-finally. התוצאה היא טיפול מדוייק ותמציתי בכל טעות - בכל סקופ. JS תומכת ב-RegExps מילוליים, תכונה שנותנת יצירה מהירה יותר, קצרה יותר וטובה יותר של RegExp. כמובן, VBS לא תומכת ב-RegExps מילוליים, האפשרות היחידה היא שימוש בקלאס ה-RegExp האיטי והכבד (ראו גראף - JS מהירה פי 12.5!). VBS מתייחסת באופן שונה להשמה של אובייקטים והשמה של משתנים רגילים, JS מתייחסת אליהם שווה בשווה. מכיוון שרוב האנשים משתמשים ב-JS גם בצד הלקוח, הרבה יותר קל להשתמש באותה השפה גם בצד השרת, זה גם נותן את היתרון של שימוש חוזר בקוד. אין אפשרות לרשת מקלאסים.ואלה רק חלק מהיתרונות ש-JS מציעה בהשוואה למגבלות ש-VBS מציעה.אין ספק ש-JS עולה על VBS מבחינה טכנית ומבחינת ביצועים, המשתנה היחיד שנשאר הוא הניסיון (או חוסר הניסיון) של המתכנת. מתכנתים חסרי ניסיון (או בעלי ניסיון ב-VB) יעדיפו את VBS מכיוון שהיא נראית יותר כמו אנגלית ופחות כמו שפת תכנות. לכן הם יראו אותה כאופציה הקלה ביותר להגיע לתוצאות. אפילו שהתוצאות יהיו הרבה יותר טובות בשימוש ב-JS.בקיצור, כל מי שרוצה להתפתח הלאה (זה יעזור כשיתחילו לעבור ל-NET.) מ-VBS מוזמן לקחת ספר או מדריך טוב, ולהתחיל להבין את היופי של JS.
2
- תכנות טוב. דבר ראשון, צריך לדעת לתכנת טוב, להבין ולהפנים עקרונות תכנות בסיסיים, ולשאוף ל optimization. אם כותבים קוד רע, הרבה פחות משנה באיזה שפה הוא כתוב :)- שפה אחת. אפליקציית web צריכה (לדעתי) להשען על שתי "רגליים". צד השרת שאחראי לטיפול בנתונים, קבצים וכו, וצד הלקוח שאחראי לתצוגה, ממשק ואינטראקציה (חלוקה גסה..). לכן, להבנתי, עדיף ב ב י ר ו ר להשתמש בשפה אחת לכל האפליקציה, לפחות משתי הסיבות הבאות: התמחות : מפתח web צריך לשלוט בטכניקות של שני ה"צדדים". אם הוא משתמש בשפת סקריפט אחת, הוא משכלל את היכולות והשליטה בשפה, ונמנע מהבלבול של חלופי שפה וסינטקס תכופים. reuse : אם משתמשים בשפה אחת, אפשר להשתמש בספריות פונקציות משותפות, ובאובייקטים משותפים, לשני הצדדים. (למשל data validation). (זה לא רק תיאוריה.. אנחנו משתמשים הרבה בקוד משותף, וזה מצויין)- הדגש|נוחות. טוב, זה באמת עניין של הרגל. מי שעובר לכתוב ב jscript אולי ירגיש "אי-נוחות" קלה בהתחלה, אבל זה עובר מהר (הייתי שם...את השבועות הראשונים לתכנות ה ASP שלי "ביליתי" עם vbscript, ההמרה, אגב, הייתה קלה מאד, והיום זה לא יותר מזכרון רחוק, וללא ש ו ם געגועים).עניין הנוחות, אם חושבים על זה, מושפע ביותר מהנקודה הקודמת "שפה אחת".ממש לא נוח לעבוד עם שתי שפות!- שטיפת מוח (?) אני ממש לא בעד מסיונריות, בשם תחום, ובטח אין לי שום אינטרס אישי להתערב בשפה שבה מישהו ( מלבד השותף שלי ) מתכנת.אבל מכיון שיש ערפל כבד על עצם האפשרות להשתמש ב jscript בסביבת ASP, עד כדי כך שהרבה חושבים ש vbscript היא ASP ("איך כותבים ב ASP ...?), ומכיון שאני באמת אוהבת jscript ומאמינה ביתרונותיה, אני משתדלת לפתוח פתח בהזדמנויות המתאימות, ולהאיר את הפינות האפלות. בטח אין שום סיבה שמישהו "יפחד" להגיד את דעתו, או להמשיך לכתוב באושר (ועושר?) ב vbscript.כל אחד צריך לעשות את הבחירה שלו, אבל לפני שבוחרים, צריך להכיר את האפשרויות!ת כ נ ו ת נ ע י ם :)neat
3
* מבוסס על מאמר של dagon ועל ניסיון אישי שלי.1) איטיות מזעזעת  - VBS היא ללא ספק השפה האיטית בדיוק אשר קיימת. דוגמאות לאיטיות שלה מול javascriptחיבור סטרינגים , פעולה מאד פשוטה ובסיסית , ועדיין javascript מהירה ממנה ב 76.54 אחוז מערכים דינמיים.. פה זה ביזיון רציני , VBS מאד מאד גרוע בטיפול במערכים redim זאת פעולה מאד יקרה ומאד גרועה ,  בעוד של js  אין את הבעיות נ"לJS מהירה ב 69.32  אחוז ועוד דוגמא שפה VBS פשוט עלובה בצורה מגוחכת ,  RegExp ,  רגולר אקספרשנס הם חלק מאד חשוב אצל כל מתכנת טוב ,  ובעוד ש javascript מטפלת טוב ומהר ב רגולר ,  VBS איטית בצורה מחרידה , 92% יותר איטית.  אני יכול להראות לך דוגמא שקוד מסויים ב js  ירוץ לך  תוך 2 דקות ואותו קוד ב vbs ירוץ לך ב  מעל שעה..  ( שלח מסר להדגמה.. )ובוא נעזוב את היעילות שניה , למתכנתים סוג ב' זה לא משנה.  אבל יש עוד דברים else if ב  javascript עובד בצורה יעילה הרבה יותר מ vbsב javascript  ה else if  נפסק ברגע שתנאי מסויים יתבצע ,  בעוד ש ב vbs לא משנה אם התנאי כבר התקיים.. היא עדיין תמשיך לרוץ על זה.כלומר אם יש לך 100 תנאים , והתנאי מתקיים כבר באפשרות הראשונה.. vbs  תמשיך לרוץ עד הסוף וזה גם גורם להרבה מאד בעיות.   קוד ארוך יותר ופחות יעיל.ל javascipt  יש אפשרות לעשות prototyping  לקונסטרקטורים , דבר חשוב מאד לכל מפתח טוב.javascript מבוסס OOP , לכל אובייקט יש את המטודות הפרטיות שלו ואת המחלקות שלו , בעוד שב vbs .. אין דבר כזה הכל זרוק ב גלובלל vbs  אין  תנאים מקוצרים   כמו   x = y || z   זה חוסך המון זמן ויעיל ל vbs כמובן אין את זהל javascript אפשר לעשות הערות על מספר שורות עם */  ב vbs אין זה מאד מגוכך שלשפה העלובה הזאת אין אפילו אפשרות לדבר בסיסי כזהעלוב עלוב עלובב javascript ניתן להעביר פרמטרים אופציונליים לפונקציה , דבר שמגביר את גמישות והמודולריות של הקוד ,  ב vbs  כמובן אין את זהב javascript  ניתן לתת ערך למשתנה כבר ביצירה שלו , וב vbs  הדבר מגוכחך לחלוטין קודם צריך לעשות dim a  ורק אחרי זה לתת לו ערך ,  זה פשוט עלובוכמובן הסטינטקסט.. הסינטקסט של vbs מתאים לילדים בכיתה ג'  if x=1 then   מזה??  זה שפת תכנות זה?ויש עוד המון המון יתרונות שאני לא יכנס אליהם.לסיכום אני אפילו לא מחשיב את vbs בתור שפה , זה פשוט זבל שאני אפילו לא חושב על להתקרב אליו.
4
התנאים ב JS הם לוגיים, בעוד שב VBS הם bitwise.כש JS תעריך את התנאי היא תעריך רק מה שהיא צריכה. בנוסף לשיפור במהירות, ניתן לעשות דברים ב JS שב VBS היו גורמים למיליונים IFים מקוננים, למשל:if(Session("uri") && Session("uri").value === "bla bla")מיותר לציין שניתן להשתמש בתנאים שהם bitwise, אבל אני מתכנת ב JS לא מהיום ואף פעם לא נתקלתי בזה.ה datatypes ב JS הם לא strong datatypes, ב VBS כן. אני רואה את זה כיתרון, יש מפתחים שלא. בכל מקרה, אלגוריתם ב JS יכול להיות קצר משמעותית בדיוק מאותה סיבה. לדוגמה: אלגוריתם שבודק האם הסשן "a" קיים והאם הערך בסשן "a" הוא "b". אם כן הוא מחזיר 15, אחרת 0. ב VBS זה יראה כך:
Function x   If Session("a")<>"" Then      If Session("b") = "b" Then          x = 15      Else          x = 0      End If   Else      x = 0   End IfEnd Function
ב JS זה פשוט יראה כך:
function x(){   return (Session("a") && Session("a").value === "b")*15;}
להרחבה ניתן לקרוא: http://www.webmaster.org.il/article.asp?id=187 .VBS מחייבת אותך בצורה מפגרת לירידת שורות. היא זורקת שגיאות על דברים כמו:if x=5 then alert("a") end ifאת JS לא ממש מעניין בכמה שורות אתה כותב את האלגוריתם שלך.ל VBS יש תכונה מפגרת לרצות SET בהשמות לפעמים. באמת לא ברור למה ומזל שהם ביטלו את זה בדוט נט.ב JS הכל פועל יותר מהר. *הרבה* יותר מהר.אין שום סיבה לא להשתמש באותן פונקציות (וואלידציה למשל) גם בשרת וגם בלקוח. JS תאפשר זאת ו VBS לא (אלא אם כן אתה כותב VBS בקליינט מסיבה לא ברורה שהיא).מודל האובייקטים של JS נחשב בעיני רבים לעקום מאד, אבל הוא גם מאד גמיש. ניתן ליישם הורשה, privete static members, protected members ועוד. של VBS הרבה יותר מוגבל.JS יותר לוגית ואי אפשר להסביר למה.לJS אין טיפול מוזר ב datatypes ופונקציות מוזרות כמו isnull או isempty. פשוט משווים ל null או ל undefined, בהתאמה.ב JS כמו בפסקל, C, C++ ועוד יש הבדל בין השמה להשוואה, ב VBS לא.אין לי כוח יותר

תתי נושאים נוספים

חם בפורומים של תפוז

תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ