לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2623426,234 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

83 מאמרים בקטגוריה

הדפס

"עלי כותרת" - תחרות הכתיבה של פורום כותבי מד"ב ופנטזיה בשיתוף פורום ספרות

בואו להשתתף בבחירת כותרת לסיפורים מקוריים שיתחרו בפורום כותבי מדע בדיוני ופנטזיה
מאת: Arana   פורסם: 21/05/2010   עדכון אחרון: 06/06/2010  

``אנא, צייר לי כבשה`` - על אמנות בספרות

אנא....צייר לי כבשה! – אמנות בספרות Are you like the painting of a sorrow, A face without a heart ? From Hamlet אמנות בספרות/ מול פלנדרס אמנות וספרות הם שני תחומים שנושקים זה...
מאת: מול פלנדרס   פורסם: 13/08/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

``בת ים קטנה ומתרוממת`` - הומוסקסואליות אצל גרים ואנדרסן

מעשיה- "סיפור קטן, אגדה, סיפור נפלאות לילדים קטנים" (אבן שושן). אולי באמת בעודנו קטנים, סיפורים אלו אכן מהווים רגעים קסומים ומופלאים עבורנו, אך אז עוד אין לנו מושג, עד כמה סיפורים תמימים...
מאת: אריאל כהן   פורסם: 17/10/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

``הדוד פרץ ממריא`` / יעקב שבתאי - ניסיון לניתוח

הסיפור הדוד פרץ ממריא מעמיד בסימן שאלה את היכולת ואת עצם הצורך לחיות על פי עקרונות ואידיאלים.
מאת: קובנר   פורסם: 13/12/2006   עדכון אחרון: 13/12/2006  

``החלילן מהמלין``

היום קראתי את הגירסה של רוברט ברונינג של החלילן מהמלין ותהיתי על מקורות האגדה. על כך מצאתי קצת רקע וחשבתי לספר לכם כי זה סיפור מעניין. החלילן מהמלין זאת אגדת עם שהובאה לכתב על ידי האחים גרים. האגדה...
מאת: מול פלנדרס   פורסם: 12/10/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

``כתוב בעפרון בקרון החתום``/ דן פגיס - ניתוח

הניתוח הבא הוא העבודה המסכמת שהגשתי לסדנת השירה (שלמרבה המזל והשמחה נגמרה סוף סוף). זה דיי חובבני (טוב, מאוד חובבני), כיוון שהמרצה לא ממש חשב שיש צורך ללמד אותנו לנתח שיר (דווקא היה), ונעזרתי בלא...
מאת: Rivendell   פורסם: 28/01/2004   עדכון אחרון: 23/05/2005  

``לפני החוק`` של קפקא - פרשנויות

לפני החוק- קפקאו מול פלנדרס  < ההודעה הנוכחית   ו10:54 | 28/09  טוב אז כפי שכתבתי בשרשור אחר הסיפור לפני החוק התקשר לי לצבא והתבקשתי על ידי Mמטה...
מאת: מול פלנדרס, אלת הירח, Mנטה, frustrated   פורסם: 29/09/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

CAVEAT EMPTOR - עצות לקניית ספרים יד שנייה

צרור עצות לקונה ספרים יד שניה
מאת: ג רפאל   פורסם: 27/09/2015   עדכון אחרון: 27/09/2015  

אובידיוס - חייו ויצירתו

חיי אובידיוס "הוֹמֶרוֹס, שַׂר הַשִּׁירָה, הוֹן לֹא צָבַר בְּשִׁירָיו" כפי שהראתי במאמר הקודם, הספרות תחת שלטונו של אוגוסטוס היתה פוליטית, ותאמה את הקווים המנחים שהתווה השליט החזק. אולם...
מאת: קובנר   פורסם: 24/08/2007   עדכון אחרון: 24/08/2007  

אלמוג בהר, מאיר ויזלטיר, הקשר הגרוע

אלמוג בהר. הוא סופר צעיר יחסית שסיפורו "אנא מן אל-יהוד", זכה להצלחה. הרעיון המרכזי בסיפור, מבריק. אלמוג גם כותב שירה. ונחשב לאחד המשוררים המזרחיים המבטיחים....
מאת: מוטי ריקלין   פורסם: 22/10/2015   עדכון אחרון: 22/10/2015  

אמת יחסית וטרגדיה של טעויות- `` כפרה`` של איאן מקיואן ו``האדום והשחור`` של סטנדאל

כפרה. איאן מקיואן. תרגמה מאנגלית: עתליה זילבר. הוצאת עם עובד, 2002, 413 עמ´. האדום והשחור- כרוניקה של המאה התשע-עשרה. סטנדל. תרגם מצרפתית: יהושע קנז. הוסיפה הקדמה והערות: לנה שילוני. הוצאת...
מאת: מול פלנדרס   פורסם: 01/05/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

אן מק´קפרי מול קוני ויליס

למה להשוות? כי שתיהן מלכות אמיתיות בתחום המד"ב. כי לשתיהן יש דמויות נשיות ראשיות חזקות בספרים שלהן. כי לשתיהן יש חוש הומור מצויין. אז מה שונה - קוני כותבת מד"ב חברתי בעוד שהמד"ב של...
מאת: Rivendell   פורסם: 11/10/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

אני וקוני ויליס

קוני וויליס ואני (זהירות ספויילרים)ו האשה של רנואר   ו23:14 | 23/10  זו לא ממש תהיה ביקורת ספרים, אלא יותר תיאור חוויה ארוכת טווח עם ספריה של הסופרת הזו... ואני שוב מזהירה, בהודעה הזו הולכים להיות...
מאת: Rivendell, be_2, האשה של רנואר, מול פלנדרס, משאירה בצריך עיון   פורסם: 25/10/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

אספני הספרים של השטן

לכותב שורות אלה יש עניין רב בספרי הרפתקאות ישנים ושכוחים אבל שהיו פופולאריים מאוד בעבר  הן כאלה שמיועדים למבוגרים והן כאלה שמיועדים לנוער.ועליהם פירסם ספר שלם בשם מטרזן ועד זבנג ( הוצאת בבל 2002...
מאת: אלי אשד   פורסם: 16/06/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

אתגר קרת - פרשנות אפשרית

ראשית מעט רקע: קרת נחשב כמשתייך לכותבי הז´אנר הפוסט-מודרניסטי הישראלי. יצירות פוסט-מודרניסטיות מנסות, בין היתר, להתמודד עם מציאות החיים שלנו כפי שהיא נראית היום. תחושות של עולם מבולבל כזה שאין...
מאת: arandiera   פורסם: 04/10/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

בחירת ספר לטיול ארוך

שלבים בבחירת ספר: א. להסתכל על הספרים שנמצאים בספריה, תוך שאלת "איזה מהם אני חוזר לקרוא שוב ושוב?" ב. למיין את הספרים שלא רוצים לקרוא החוצה, מה שמשאיר בערך שלושת רבעי ספריה. ג. להסתכל היטב...
מאת: een ogenblik   פורסם: 08/10/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

בימי יהואש ועוזיהו

כתובת יהואש לפני כמה חודשים התפרסמה בתקשורת ידיעה מרעישה ומעוררת מחלוקת : התגלתה כתובת ארוכה מימי בית ראשון.כתובת של מלך שעליו סופר בפירוט בספר מלכים , יהואש , ושעסקה בפירוט באירוע שעליו סופר בתנך ,...
מאת: אלי אשד   פורסם: 03/07/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

בשבחי הקריאה התמה - על יצירות דיקנס

המרכז של ספרי דיקנס היא הקריאה: פשוט לקרוא, פשוט לקרוא ולהנות, ולחשוב, ולצחוק, ולקחת את מה שרוצים לקחת
מאת: girlkido   פורסם: 20/05/2011   עדכון אחרון: 20/05/2011  

ג. ג. מארקס - מדריך למתחילים

ג.ג מארקס מאת: Ungareska 07/01/04 | 12:09 טוב, מתישהו יגיע היום שאצטרך להתחיל.. אולי עוד חודש, אולי עוד שנה, אך הוא יגיע (מתישהו יגמרו לי הטולסטויים והתומאס מאנים...) לכן אם מישהו מתנדב לכתוב ג.ג...
מאת: Ungareska, Rivendell, neta2, Ayelet S, Surfboy, Guy K, Siv30   פורסם: 09/01/2004   עדכון אחרון: 23/05/2005  

ג`ק ראיין של טום קלנסי

מאת: אחד שחושב   פורסם: 10/09/2006   עדכון אחרון: 10/09/2006  

דוד אבידן, "כל השירים"

אבידן הורס את כל מה שהיית, ואת כל מה שאתה עלול להיות. אבל בדיוק כך, מבין חורבות אישיותך הגוועת, תבנה מחדש. לא תואר בסודות הדברים הקטנים והגדולים, ואף לא תיוושע, אך תהיה מודע יותר, &#8220;ריבוני יו
מאת: SOMEN   פורסם: 29/04/2009   עדכון אחרון: 29/04/2009  

דור האין אתמול

העתון "ידיעות אחרונות" מפרסם היום (15/09/04) כתבה במוסף לילות תחת הכותרת "דור האין אתמול", בו מופיע סקר שלכאורה "חושף חורים מביכים בהשכלה" התרבותית של בני 18-30 בארץ...
מאת: frustrated   פורסם: 20/09/2004   עדכון אחרון: 23/05/2005  

דתות ממש איזוטריות - ספרות כאמונה

איך מאמינים בספרות מד"ב כאמונה? *אני לא הולכת לדון פה בעיקרי האמונה הטולקינאית(מי שלא מכיר את המושג- מדובר באמונה שבה מאמינים אנשים שחוו התגלות אלוהית בקריאה של שר הטבעות ושאר ספריו של טולקין)....
מאת: suki da yo   פורסם: 14/10/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

האדם שהוא יותר מאדם - "אקסטרו", "עיר", "קבצנים בספרד"

הספרים, בסופו של דבר, שונים מאד זה מזה, אבל הם מציגים כולם שאלות מעניינות על העתיד, הסביר יותר או פחות, בו האדם יחדל להיות אדם.
מאת: Nimrodster   פורסם: 13/07/2008   עדכון אחרון: 13/07/2008  

האדם שמאחורי הספר

שאלה שעלתה בפורום פעמים רבות, וודאי תמשיך ותעלה, היא שאלת האדם שמאחורי הספר. האם דמות הסופר הכרחית לנו כשאנחנו קוראים ספר מסויים. סופרים רבים ידועים בהתבטאויות קשות בזמנים שונים. הדוגמא העדכנית...
מאת: ריוונדל (בעזרת ביאנה)   פורסם: 24/10/2002   עדכון אחרון: 23/05/2005  

הוצאה לאור - חוויה אישית

קודם כל, צריך לקחת בחשבון שבשביל כל אחד זה עובד אחרת. לגמרי אחרת. אני מכירה כמה אנשים שכותבים, ובערך לכל אחד מהם היה מסלול שונה. אז אני יכולה לספר איך זה עבד אצלי (אני כותבת מדע בדיוני, פרסמתי ספר,...
מאת: boojie   פורסם: 22/09/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

הז`אנר של סטיבן קינג

הייתי מגדירה את הז´אנר של קינג כ"אימה פנטסטית" - אימה שיש לה יסודות בעל-טבעי (או באל-טבעי, איך שתרצי), כלומר הוא יכול לעסוק ברוצח סדרתי מטורף (כמו, נגיד, בסרטים מסוג "צעקה"...
מאת: Arana   פורסם: 15/07/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

היכל התהילה של המדע הבדיוני הישראלי

היכל התהילה של המדע הבדיוני הישראלי : רשימת ספרי המד"ב העבריים הטובים והחשובים ביותר ב-110 השנים האחרונות . מאת אלי אשד ( גירסה מקוצרת של מאמר זה הופיעה ב"המימד העשירי " מס...
מאת: אלי אשד   פורסם: 28/03/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

הכריכות האחוריות של מנחם פרי

הסוד", של אנה אנקוויסט. על הספר נכתבו בפורום שבחים ואני מצטרפת אל כל הכותבים ומחזקת את ידיהם. אני אפילו לא הולכת להרחיב על הספר ועל הדמויות והעלילה. רק אומר שלטעמי, זו גירסה משודרגת ומשופרת של...
מאת: siv30   פורסם: 28/05/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

המלצה משולשת להמינגווי

``הקץ לנשק``, ``למי צלצלו הפעמונים`` ו``איים בזרם``
מאת: י ה י ה ט ו ב   פורסם: 04/10/2007   עדכון אחרון: 04/10/2007  

הרגלי הקריאה של חתולי הפורום

אגב חתולים, באמת רציתי לשאול/ Rivendell אם יש כאן עוד בעלי חתולים, ואם גם החתולים שלכם מגלים עניין רב בספרות. החתולה שלי למשל, רק רואה ספר וכבר היא מזנקת, מתחככת, מרחרחת, ולפעמים גם פשוט.. מתיישבת,...
מאת: Rivendell, een ogenblik, gozala, ל א, עופר D, לא פיה, ILET, boon2, Arana, arandiera, התפוז של ולנסיה, דוסטו, אלת הירח, kaya11,boojie, לימור י, רויטל ב א, tuku3   פורסם: 22/09/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

השוואה בין ``היביסקוס סגול`` ו-``תורת עץ הרעל``

מכיוון שקווי דמיון רבים עוברים בין הספרים, נראה לי לנסות להשוות ביניהם, להציג את הדמיון ולחדד את ההבדלים
מאת: עופר D   פורסם: 13/11/2007   עדכון אחרון: 13/11/2007  

ז´ול ורן של אמריקה

בימים שבהם כל הפחדים של כותבי המותחנים למיניהם מתגשמים במציאות אחד אחרי השני , וכאשר מנהיגי ארה"ב לוקחים ברצינות מוחלטת גם את האיומים הטרוריסטיים המופרכים והלכאורה מטורפים ביותר כדאי לעסוק...
מאת: אלי אשד   פורסם: 30/04/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

חנויות ספרים משומשים

רשימת חנויות ספרים יד-שניה לפי אזורים בארץ
מאת: כללי   פורסם: 03/02/2005   עדכון אחרון: 08/03/2012  

ימי הרדיו של דוגלאס אדאמס/ אלי אשד

דוגלאס אדמס הוא סופר המד"ב היחיד וגם הסופר היחיד בכלל שיצר יצירת מופת ספרותית שמקורה באמצעי תקשורת לא ספרותי –ברדיו. קשה לחשוב על אדם אחר שיצר יצירה אהובה כל כך ובכמה מדיומים שונים .הוא האיש...
מאת: אלי אשד   פורסם: 16/04/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

כוכב הספורט של ישראל - ``רפי צור``

רפי לוחץ מהדק שיניו . עוד! עוד! המרחק בינהם הולך ופוחת. המון של רבבות גואש, מריע , שואג…………..אני רוצה כי ינגנו את התקווה מלמל רפי בשיניים הדוקות … לרפי נדמה כי ראותיו נקרעות , כי העורקים...
מאת: אלי אשד   פורסם: 16/06/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

כוכבים מתפוצצים וקרני מוות – הרהורים על דימוי ומהות של מדע בדיוני

שאל את האדם הממוצע ברחוב מה לדעתו הוא מדע בדיוני, וסביר להניח שתתקל בדימוי של חלליות וקרני לייזר, המבוסס על מלחמת הכוכבים / מסע בין כוכבים, רובוטים מרושעים המגדלים מצפון בסגנון שליחות קטלנית או...
מאת: אהוד מיימון   פורסם: 09/06/2004   עדכון אחרון: 23/05/2005  

כל ביקורת צריכה ביקורת, או: למה אני לא קוראת ביקורות ספרים

הספר שלי, אם הוא ספר טוב עבורי, הוא מקום פרטי. בתוך המקום הזה נבראים בזמן הקריאה עולמות ונולדות מחשבות ונפרמים רגשות. מעדיפה לא לחלוק בו עוד לפני שהתחיל
מאת: wordworm   פורסם: 02/04/2010   עדכון אחרון: 02/04/2010  

כל הספרים והשמות כולם – סאראמגו, קצת אחרת

כך נטועה הביקורת הגלויה ביותר והחריפה ביותר של סאראמגו בתוך המצבים הדמיוניים, המופרכים והמנותקים מכל חוט עלילה היסטורי או מציאותי
מאת: wordworm    פורסם: 01/04/2010   עדכון אחרון: 01/04/2010  

כמה מחשבות על קנוניזציה ו``שר הטבעות``

על מנת שספר יהפוך להיות לחלק מקאנון, הוא חייב לעבור תהליך של קנוניזציה. נשאלת השאלה מהו תהליך הקנוניזציה? במובנה הראשוני של המילה, הכוונה לכינוס, קידוש ועריכת ספרי התנ"ך למתכונת המוכרת לנו...
מאת: holden112   פורסם: 02/08/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

לדה עם הברבור - מיתוס, שיר וציור

לדה עם הברבור המיתוס לדה היתה אשתו של טינדראוס מלך ספרטה. זאוס בא אליה בדמות ברבור, והיא הטילה שתי ביצים שיצאו מהן ארבעה ילדים. מהאחת יצאו פולידאוקס והלנה, ומהאחרת קסטור וקליטמנסטרה. קסטור ...
מאת: מול פלנדרס   פורסם: 19/05/2004   עדכון אחרון: 23/05/2005  

למה אני אוהבת את מורקמי?

בשבילי לקרוא מורקמי זה כמו לחוות דז'ה-וו. זה כמו להיזכר בחלום מאתמול. זה כמו לחוות גלגול קודם. וגם מזה היה בספר. וגם מזה. וגם מזה.
מאת: r i c k i    פורסם: 02/11/2008   עדכון אחרון: 02/11/2008  

למה צונזר ``האמן ומרגריטה``?

לבוגקוב הייתה מערכת יחסים מעניינת עם סטאלין - למרות שהוא היה תומך נלהב של הגווארדיה הלבנה במהפכה, הוא דווקא העריך מאד את סטאלין, ואת רב פרטי ה"מצע" שלו. אלא שקומוניזם, ונגזרותיו השונות,...
מאת: gordiwow   פורסם: 10/04/2004   עדכון אחרון: 23/05/2005  

לפצח את הקריפטונומיקון

מאת אלי אשד    אחד מספרי המדע הבדיוני הבולטים והמצליחים ביותר שיצאו בשנים האחרונות  הוא הקריפטונומיקון  של ניל סטיבנסון. זהו גם  ספר המדע הבדיוני  הראשון שנכנס לרשימת...
מאת: אלי אשד   פורסם: 09/06/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

מאחורי ``לורליי`` של היינה

היינה זכור אצל רבים כמי שאמר את האמרה המפורסמת: במקום שבו שורפים ספרים, יישרפו גם בני אדם. אבל כמשורר, נדמה לי שהוא לא זוכה בארץ לפופולריות רבה, לפחות בקרב בני הדור הצעיר. כנראה שהוא לא נקלט בארץ כי...
מאת: מול פלנדרס   פורסם: 06/02/2004   עדכון אחרון: 23/05/2005  

מדברים על קפקא

קפקא - אלת הירח למדתי קורס שלם עליו שנה שעברה, ובסופו כתבתי עבודה על סיפורי החיות שלו והגעתי מזה לבקשה האחרונה שלו לשרוף את כתביו, ואיך הסיפור האחרון שהוא כתב "ג´וזפין" מרמז שהוא...
מאת: מול פלנדרס, אלת הירח, ל א, יוסף ק   פורסם: 14/05/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

מדוע "עולם חדש מופלא" הוא אוטופיה?

האם "עולם חדש מופלא" מתאר אוטופיה או דיסטופיה? הדעה הרווחה היא שהוא דיסטופיה. מדוע זה לא בהכרח נכון?
מאת: gpeles   פורסם: 28/04/2009   עדכון אחרון: 28/04/2009  

מדינות ישראל העתידניות

( הופיע בגירסה שונה מאוד תחת השם "למען עתיד ילדינו " בגיליון יום העצמאות מאי 2003 של המגזין "פירמה –גלובס"") אם תרצו אין זה מדע בדיוני. (אהוד טוקטלי ניואלטנוילנד . 2002...
מאת: אלי אשד   פורסם: 24/05/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

מדע בדיוני ופנטסיה תוצרת הארץ

ספרות המדע הבדיוני והפנטסיה המקורית בישראל בחמש השנים האחרונות מאת אלי אשד (גירסה אנגלית שונה של המאמר הופיעה בפנזין "סייבר קוזן" ובגליון ינואר 2002 של המגזין לוקוס) לפני חודשים ספורים...
מאת: אלי אשד   פורסם: 03/04/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

מדע פופולרי

לכבוד שבוע הספר, ובעקבות שאלה שנשאלתי באחת הקומונות, החלטתי לערוך רשימה של ספרים שקראתי לאחרונה, בדגש על ספרי מדע פופולרי. לכל ספר הוספתי תקציר קטן והתרשמות אישית ובנוסף חיפשתי את המחיר הנמוך ביותר...
מאת: אמנון כ   פורסם: 23/05/2005   עדכון אחרון: 19/10/2005  

מה בין ``בשבחי האם החורגת`` של מריו ורגס יוסה ו``לוליטה`` של נאבוקוב

בשבחי האם החורגת / מריו ורגס יוסה הסיטואציה: אבא, אשתו השניה והבן. ההורים שניהם בערך בני ארבעים, הבן כנראה בשנות העשרה הראשונות. חששותיה של האם היו גדולים לקראת הכניסה למע´ משפחתית קיימת, אך...
מאת: Mנטה   פורסם: 04/09/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

מה בין ``הזר המסתורי`` ו``דברים שצריך``

(אני מתנצלת מראש אם יש אי דיוקים קטנים בהתייחסות ל"דברים שצריך". בכל זאת עברו כמה שנים מאז הקריאה ואני לא מבטיחה שאני זוכרת את הפרטים הקטנים בדיוק). "הזר המסתורי"/ מארק טוויין,...
מאת: Rivendell   פורסם: 03/05/2004   עדכון אחרון: 23/05/2005  

מה הניק הזה אומר?

כמה פעמים קרה לכם שראיתם כינוי בפורום ולא היה לכם מושג מהי משמעותו? מעכשיו, תוכלו להפסיק לנחש. שאלה – מול פלנדרס אני נמצאת בפורום כבר תקופה מסוימת ועדיין יש כמה כינויים שאני תוהה על מקורם. כך...
מאת: מול פלנדרס   פורסם: 18/06/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

מי כתב את הספר?

בעקרון בד"כ לא ממש משנה לי מי כתב את הספר שאני קורא כל עוד אני נהנה מהספר. את "זכרונותיה של גיישה" קראתי בשקיקה למרות שהסופר הוא סתם בחור לבן שלא ממש היה גיישה בעצמו, ולמרות הנופך...
מאת: Guy K   פורסם: 03/06/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

מי מפחד ממדע בדיוני?!

neta2 החליטה לעשות את הנועז מכל, ולנסות שוב להתוודע לז´אנר המדב. כולנו נרתמנו בשמחה לעזור, ולפניכם התוצאות. המאמר מחולק לשני חלקים. הראשון עוסק בשאלת הפחד מהמדב ופנטזיה, השני מספק המלצות למי...
מאת: neta2, boojie, reneta, hazel, Rivendell, siv30, מול פלנדרס, een ogenblik, דדאלוס, בהמות, ענת בן צבי   פורסם: 16/05/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

מספר עצות לסופרים מתחילים

כאדם שכתב ופרסם מספר ספרים, וכמי שטעם הן את טעם ההצלחה, הן את טעם הכישלון, ברצוני לחלוק את ניסיוני עם סופרים צעירים, שעומדים להוציא את ספרם הראשון. אני מקווה שדברי ימריצו אותם להמשיך בדרכם על-אף...
מאת: יהושע עציון   פורסם: 06/02/2006   עדכון אחרון: 06/02/2006  

מצב ספרות הילדים בארץ כמשתקף בפרס ``זאב``

כמה שבועות לפני כתיבת מאמר זה הוכרזו הזוכים בפרס היוקרתי ביותר בישראל לספרות ילדים (ובשנים האחרונות היחיד) "פרס זאב לשנת 2002. פרס "זאב " על שמו של המחנך והמשורר אהרון זאב החל להיות...
מאת: אלי אשד   פורסם: 28/03/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

סופרות טובות

מה עם וירג´יניה וולף ? למשל "חדר משלך" - ספר מופת פמינסטי-קונסטרוקטיבי. מה עם שולמית הראבן (לא הבת - גיל. כאן חוקי הגנטיקה לא עבדו. התפוח התגלגל רחוק כ"כ מהעץ שכל קשר גנטי מקרי...
מאת: דוסטו   פורסם: 27/03/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

סיפורים קצרים

מאת רנות: בצעירותי קראתי את צינורות וגעגועי לקיסינג´ר של אתגר קרת ומאד נהנתי. מאוחר יותר הלכתי לחפש סיפורים קצרים של יוצרים אחרים. "ברוכים הבאים לבית הקוף" - קורט וונגוט. בהחלט היה...
מאת: rannot, דוסטו   פורסם: 24/04/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

ספרי אפוקליפסה

ל א: אני גם אוהב ספרי אפוקליפסה. ספרי אפוקליפסה שאני תמיד שמח להמליץ עליהם: בכלות העשב- ג´ון כריסטופר מה קורה כאשר כל העשב בעולם מת כתוצאה מכנימה, נדמה לי. המנון ללייבוביץ- ולטר מילר מה קורה...
מאת: ל א, דדאלוס, הייזל   פורסם: 14/05/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

ספרי כדורגל

אני אתחיל בלהציג את עצמי ומטרת בואי: אני צהוּבה, מנהלת פורום 115, הלא הוא פורום מכבי ת"א, ובעקבות הודעה של גיא על ניסיון לש"תפים בן-פורומיים, קפצתי לפה, להמליץ (או לא) על כמה ספרי ספורט,...
מאת: צהובה   פורסם: 16/08/2004   עדכון אחרון: 23/05/2005  

ספריו של טום קלנסי

טום קלנסי כתב סידרה של ספרים שבמרכזם עומד הגיבור ג´ק ראיין - המרדף אחרי אוקטובר האדום, משחקים פטריוטיים, הקרדינל מהקרמלין, סכנה ברורה ומיידית, כל הפחדים כולם, חוב של כבוד והדוב והדרקון. שלושה...
מאת: אחד נחמד   פורסם: 14/08/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

ספריו של מישל וולבק

מישל וולבק מציג בשלושת ספריו ("הרחבת תחום המאבק", "החלקיקים האלמנטריים", "פלטפורמה" / הוצאת בבל) את החברה שלנו כמתקיימת על בסיס אבולוציה בתר דרוויניסטית, בה מין וכסף...
מאת: אורי אשד   פורסם: 05/10/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

ספרים על פילוסופיה

המלצות של gordiwow בראש ובראשונה - ניטשה, הגדול מכולם, אבי אבות הפילוסופיה המודרנית, אשר פורר לאבק מה שהיה לפניו אבל השכיל לבנות משהו ממשי מתוך ההריסות. מצויין. אני ממליץ להתחיל עם "מעבר לטוב...
מאת: gordiwow, siv30   פורסם: 23/06/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

עוד לא דיברנו על שירה

לא דברנו עוד על שירה מאת: arandieraו   09/09/03 | 17:19 (ארוך כהרגלי, ניסתי להיות מובנת במיוחד למען רונן אתגר) בעקבות קריאת מאמר רהוט ומרתק באוקפי (ורב תודות למי שהעניקה...
מאת: Mנטה, דוסטו, arandiera, רונן אתגר, Guy K, יעקב הזגג, savion78   פורסם: 20/09/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

עושה המילים החכמות - אודות שאנדור מאראי

אחד הסופרים האלה המלאים תבונה, הסופרים החכמים ולא בעבור הידע הנרכש אלא בעבור ההתבוננות הכל-כך מדויקת וכל-כך עמוקה אל תוך האנושות כולה, אל תוך הבתים של הבריות, הבתים הפנימיים
מאת: שרית שמיר   פורסם: 10/02/2012   עדכון אחרון: 10/02/2012  

על דניאל פנק

אני מאוד אוהבת את דניאל פנק. סופר צרפתי, שכתב בין השאר את "כמו רומן" - ספר על קריאה וילדים, הרבה ספרי ילדים שלא תורגמו לעברית, וסדרת רומנים נפלאה (שעליה אני רוצה להמליץ) מתוכה תורגמו לעברית...
מאת: love dickens   פורסם: 05/05/2004   עדכון אחרון: 23/05/2005  

על הסיום של ``כפרה``

זהירות. מאמר זה הוא ספויילר אחד ענק לכל מי שלא קרא את "כפרה" עד הסוף עדיין. "כפרה" הוא ספר מורכב. המאמר הזה נועד למי שכבר קרא ומרגיש שהוא קצת הסתבך עם עצמו ורוצה פרשנות...
מאת: Rivendell   פורסם: 22/09/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

על העיוורון ועל סאראמאגו

כוחו של סאראמאגו לא בטוויית עלילה אלא בעיצוב דמויות, עיצוב עולמן הפנימי, קידום העלילה תוך מעבר בין נקודות מבט וכמובן הדיאלוגים
מאת: omriqo   פורסם: 16/05/2007   עדכון אחרון: 16/05/2007  

על הצבר המגיע לגרמניה - ``לא מעכשיו לא מכאן`` (יהודה עמיחי), ``פצעי בגרות (חנוך ברטוב) ו``לזכור ולשכוח`` (דן בן אמוץ).

שלושה רומנים אשר נכתבו על ידי ``צברים``, ותרמו לדעתי לשני התהליכים – קירוב חווית השואה מזה, והחלשת תפקידו של הצבר כמודל חברתי מזה.
מאת: קובנר   פורסם: 29/05/2007   עדכון אחרון: 29/05/2007  

על הקריאה ביוליסס - האם הילד הוא עירום?

האם ואיך יכול הקורא הממוצע בן-זמננו להנות מ"יוליסס" לג'יימס ג'ויס?
מאת: קובנר, ליזביי   פורסם: 10/08/2011   עדכון אחרון: 10/08/2011  

על ויקראם סת

ויקראם סת Vikram Seth הוא לדעתי אחד הסופרים הגדולים בתקופתנו. הוא אינו מאבה בכתיבה אבל ספריו מצטיינים בסתכלות ואבחנה המוצאת את בטויה ביכולת ניסוח נדירה. עד היום קראתי כמעט כל מה שכתב. אני קראתי...
מאת: myrose   פורסם: 29/05/2004   עדכון אחרון: 23/05/2005  

על מרי וולסטונקראפט וג`יין אוסטן

מאת: קצת היפו   פורסם: 04/03/2007   עדכון אחרון: 04/03/2007  

על סטיבן קינג וסגנונו

אז ככה: קודם כל זה סטיבן (הוא מתייחס לעצמו פעמים רבות כסטיב, ובנוסף, שים לב לצורת אותיות הניקוד, שמקבילה ל-Steven). מכיוון שכבר דיברו עליו הרבה כאן (ו-On Writing אכן מומלץ מאוד למי שרוצה להבין קצת...
מאת: Arana   פורסם: 15/07/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

על סטפן צווייג

לסטפן צוייג שמורה פינה חמה מאד בליבי. הספר הראשון שקראתי בחיי היה ספרו ואני מאשים אותו במידה רבה בכך שהפכתי לתולעת רבתי. ספרו שקראתיו היה "העולם של אתמול" שהוא, למי שלא מכיר, הינו ספרו...
מאת: בני טד   פורסם: 05/12/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

פנטזיה אורבנית, הוצאת ענתות וערפדים

אני שייכתי את ספרי הערפדים לז'אנר ספרי האימה שאני כל כך סולדת מהם. היה לי דימוי שגוי ודבקתי בו במשך השנים עד ש. עד שקראתי את ג'אנין פרוסט
מאת: siv30   פורסם: 26/10/2012   עדכון אחרון: 26/10/2012  

קישון אפרים / "ספר המסעות"

כל טכניקה קומית שבה משתמש קישון, הוא משתמש בה בדיוק מושלם ובתחכום רב. הדיוק הזה, הנעיצה המדוייקת של כל מילה במקום, לא רק משיגים את המטרה (להצחיק) אלא הופכים את הקריאה למהנה מאוד. כמו מלחין שמקפיד על כ
מאת: עוזביםלקצת   פורסם: 23/11/2014   עדכון אחרון: 23/11/2014  

קריאה מחודשת ב``תמול שלשום`` לעגנון

מה קראתי ומה לא קראתי ב``תמול שלשום`` של עגנון.
מאת: הולך לו   פורסם: 27/04/2007   עדכון אחרון: 27/04/2007  

רשימת כתובות וטלפונים של הוצאות הספרים

לגזור ולתלות על המקרר אם אתם מתכננים להוציא ספר, לברר על מועד יציאת ספר חדש, או סתם לכתוב מכתב תלונה על ספר גרוע במיוחד שקראתם. הרשימה תתעדכן מעת לעת, אבל בכל מקרה כדאי לוודא שהפרטים נכונים לפני...
מאת: Guy K   פורסם: 04/08/2004   עדכון אחרון: 23/05/2005  

שוביניזם בשפה - ערבית וגרמנית

הבטחתי לMנטה היקרה מאמר על שוביניזם בערבית וגרמנית, אז הנה: נפתח בערבית: לשפה הערבית הספרותית יש דקדוק מורכב ומסובך, ובו הרבה תופעות יוצאות דופן מעניינות : אחת מהן היא הנטייה ליצור מילה בשם המין...
מאת: rigoletto111   פורסם: 22/11/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

שירי ביאליק הנלמדים במערכת החינוך - נזק לאהבת השירה?

בעשרות השנים האחרונות, נשמעת הטענה, ששירים רבים של משוררים ישראלים, התיישנו. עיקר ההתייחסות היא לביאליק. האמנם?
מאת: מוטי ריקלין   פורסם: 12/08/2014   עדכון אחרון: 12/08/2014  

תור הזהב ברומי

ישנו תחום אחד בו ידה של רומא על העליונה מול יוון: השירה, וזאת בזכות תקופה מזהירה אחת.
מאת: קובנר   פורסם: 20/08/2007   עדכון אחרון: 20/08/2007  

תרגום דורי מנור ל"פרחי הרע" / בודלר

פרחי הרע, הוא ספר שירה צרפתי, שפורסם באמצע המאה ה 19. הספר, נחשב לפסגת יצירתו של המשורר בודלר. התרגום של דורי מנור לעברית נחשב מעולה, ופורץ דרך דומיננטית וברוכה. האומנם?
מאת: מוטי ריקלין   פורסם: 28/04/2015   עדכון אחרון: 28/04/2015  

הודעות אחרונות

23:17 | 19.09.19 Arana
23:12 | 19.09.19 Arana
22:47 | 12.09.19 Arana
17:26 | 11.09.19 TTIsrael
08:10 | 06.09.19 Arana
07:56 | 30.08.19 Arana
07:53 | 30.08.19 Arana
11:16 | 28.08.19 dory38
23:58 | 25.08.19 ממולדה999
11:22 | 23.08.19 Arana

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ