לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
93549,354 עוקבים אודות עסקים

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

14 מאמרים בקטגוריה

הדפס

איך ולמה מלנו את חמשת בנינו, ולמה נמול את בננו השישי ,אם יהיה

עמדנו בעלי ואני, נרעשים, ולא ידענו מה לעשות. התינוק לא הפסיק לבכות. צרחותיו פלחו את השמים. הוא הכחיל והסמיק חליפות. לא עזר לא נדנוד לא חבוק, ואפילו לא הנקה. עילת הבכי המחריד, הארוך, והמיגע, היתה...
מאת: ציפי אמא לחמישה בנים   פורסם: 05/02/2002   עדכון אחרון: 23/05/2005  

אשרי, ערל אני! - סיפורו של מעוז ששחזר את עורלתו

אני לא בטוח אם הסיפור האישי והמוזר מעט שלי מתאים לבמה הזאת, אבל מכיוון שאני חושב שהפורום הזה חשוב ומעניין חשבתי שיהיה כדאי לספר עליו. מדובר בשחזור העורלה בתהליך איטי ולא כואב של מתיחת עור הפין,...
מאת: מעוז   פורסם: 05/02/2002   עדכון אחרון: 23/05/2005  

דור ראשון של יהודי שלם וגאה המכונה גם ``ערל``.

פורסם ב: 30/01/04 עם השנים גיבשתי את הדיעה שלי, והגדרתי אותה כאמונה שלי, כמסורת שאמא שלי התחילה ואני הייתי רוצה להמשיך, ביחד אם שאר הדברים הנפלאים שהעניקה לי בחינוך. מיותר לציין שאמא שלי, בת...
מאת: ליאון ב.   פורסם: 25/07/2004   עדכון אחרון: 23/05/2005  

ילד שלם - סיפורה של אם על ההחלטה לא למול את בנה

כשכרסי בין שיני עשינו ארוחה לחברים, ולפתע שמעתי את עצמי אומרת שאם יש לי בן אני לא אעשה לו ברית. בדיעבד אני נזכרת בשני אירועים קודמים לארוחה זו שקשורים ישירות לנושא. האחד הייתה חוויה מינית טובה...
מאת: שירה אמא של תום   פורסם: 05/02/2002   עדכון אחרון: 23/05/2005  

לחצים משפחתיים על הורים טריים

שלל התנסויות אישיות שהיו לחברי הפורום בנושא, והשורה התחתונה....עוד לא נולד הסבא שעמד בפני מתיקותו של נכדו, ערל ככל שיהיה...
מאת: חברי הפורום   פורסם: 13/11/2005   עדכון אחרון: 11/12/2006  

מיומנו של זאטוט שלם או כל האמת על השד החברתי

מורכב מהודעות שנרשמו בפורום במהלך השנים ע``י החתולה השחורה
מאת:    פורסם: 01/06/2005   עדכון אחרון: 10/10/2005  

סיפור פשוט : היום מלתי את בני (תאריך: 22.6.00 )

שלום, אני כותב במטרה לתעד את מה שעבר עלינו, כי ברור לי שכדי להקל עלי להתמודד עם החויה והאשם, די מהר אתחיל לשכתב לעצמי את ההיסטוריה. החלטנו (זוגתי ואני) למול מתוך שיקול אחד בלבד, והוא הפחד מפני...
מאת: אב שמל את בנו   פורסם: 05/02/2002   עדכון אחרון: 23/05/2005  

סיפורה של אנדה אמא של אלון על ההחלטה לא למול את אלון

זה יהיה כנראה סיפור בהמשכים כי הילדון ישן הכי רצוף רבע שעה(הוא בן כמה חודשים) פרק א´ : לבעלי יש מה להגיד (חוץ מ"כן, אנדה") יום אחד באמצע ההריון, קצת אחרי שנודע שזה בן בא בעלי שיחיה...
מאת: אנדה   פורסם: 05/02/2002   עדכון אחרון: 23/05/2005  

סיפורו של arxur, יליד רוסיה שגדל בישראל

עולה ותיק שעלה בגיל 9, יליד 1982, אב לילד שלם יליד שנת 2005, מביא את סיפורו כילד וגבר שלם בישראל.
מאת: arxur   פורסם: 24/05/2007   עדכון אחרון: 17/06/2007  

סיפורו של אבא של טל על ההחלטה לא למול את בנו

בני הוא ילד שלם בן שנה וחצי. תהליך ההחלטה לגבי השמירה על שלמותו הייתה קשה ומייסרת. הפורום הזה ואנשי עמותת "קהל" היוו אלומת אור בשבילי וסייעו לי מאד בקבלת אינפורמציה ובתמיכה רגשית. ברצוני...
מאת: אבא של טל   פורסם: 04/12/2004   עדכון אחרון: 23/05/2005  

סיפורו של ערל!

פורסם ב: 05/09/03 היה זה קיץ מחניק של 1990 כשאני ילד בן 7 עליתי ארצה מברה"מ. נולדתי במשפחה אתאיסטית-מוסקבאית שמעולם לא ראתה במסורת או בדת שום דבר מחייב. במשפחתי זה כבר שלוש דורות (כולל אנוכי)...
מאת: sardukar   פורסם: 25/07/2004   עדכון אחרון: 23/05/2005  

סיפורם של מיכאלה ושי על ההתלבטות הקשה והמורכבת שלהם, בקשר למילת תום

קצת עלינו: אשתי, מיכאלה, היא בת 30, ילידת גרמניה, נוצריה חילונית. אני, שי, בן 28, יליד ישראל, יהודי חילוני. תום (בננו הבכור) הוא בן 5.5 חודשים, יליד ישראל, אדם חופשי. איך הסיפור התחיל: הרעיון...
מאת: שי אבא של תום   פורסם: 11/03/2003   עדכון אחרון: 23/05/2005  

עדותו של ברברון, שנימול 8 שנים לאחר עלייתו לישראל

עולה חדש-ישן שנימול בגיל 11, 8 שנים לאחר עלייתו לישראל. העדות כמעט ללא שינוי, כפי שנמסרה בהמשך לחלופת מסרים אישית עם החתולה השחורה.
מאת: ברברון והחתולה השחורה   פורסם: 10/12/2006   עדכון אחרון: 10/12/2006  

על הדרך להחלטה לא למול את תומר

אני מביא את סיפורינו מהפורום של iol - בינתיים הוא כבר בן חודש ויומיים!! תומר (המדהים) שלנו כבר בן שבועיים וחצי. אנחנו בחרנו שלא לעשות לו ברית מילה. הבחירה נעשתה אחרי הרבה התלבטויות ובירורים, וכיום,...
מאת: יובלל   פורסם: 05/02/2002   עדכון אחרון: 23/05/2005  

הודעות אחרונות

14:41 | 05.09.17 ציפור לבנת כנף
11:17 | 30.08.17 תורת השקר
11:15 | 30.08.17 תורת השקר
13:38 | 29.08.17 jonjonjony
10:21 | 29.08.17 ציפור לבנת כנף
13:52 | 27.08.17 ronit1603
16:04 | 23.08.17 ציפור לבנת כנף
21:18 | 12.08.17 ציפור לבנת כנף
14:57 | 30.07.17 ציפור לבנת כנף
14:48 | 30.07.17 ציפור לבנת כנף
23:31 | 27.07.17 ציפור לבנת כנף

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ