לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום איטלקית ותרבות איטליה

איטליה היא ארץ החושניות - מראות, קולות וריחות הם משהו שכל אוהב/ת איטליה נושא/ת בקרבו/ה.
איטליה הינה אומה אחת הבנויה מעשרים מחוזות, הנוף האנושי בה מגוון כמו הנוף הגיאוגרפי.
אז מה יש במגף הארוך של אירופה שמצעיד א/נשים רבים/ות לבקר באיטליה ולרצות לחזור אליה שוב ושוב?
 3,000 שנה של עושר היסטורי, תרבותי וקולינרי נכנסים ללב של כל מי שרק חפץ/ה בכך.
הפורום מזמין אתכן/ם להציץ אל התרבות האיטלקית ולהיחשף אל השפה הכי מצלצלת ורומנטית.
גם אני, כמו אילוש (המנהלת הקודמת של הפורום) מקווה שתהנו ולצד ההנאה רוצה להאמין - שנדע תמיד לשמור על תרבות הדיון ונמנע מהעלבה או פגיעה אישית בחברי/ות הפורום.
שהפורום יהיה מקום איכותי לדיונים מעניינים ומשכילים, שנחשף לדעות ועמדות של שאר החברות והחברים בקשת רחבה של נושאים, שנפתח את רמת המעורבות של השפה האיטלקית ואיטליה בחיינו.
אתן/ם מוזמנות/ים לפנות אליי במסר פרטי לגבי כל הצעה, בקשה, הרהור ושאלה. ליאת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום איטלקית ותרבות איטליה

איטליה היא ארץ החושניות - מראות, קולות וריחות הם משהו שכל אוהב/ת איטליה נושא/ת בקרבו/ה.
איטליה הינה אומה אחת הבנויה מעשרים מחוזות, הנוף האנושי בה מגוון כמו הנוף הגיאוגרפי.
אז מה יש במגף הארוך של אירופה שמצעיד א/נשים רבים/ות לבקר באיטליה ולרצות לחזור אליה שוב ושוב?
 3,000 שנה של עושר היסטורי, תרבותי וקולינרי נכנסים ללב של כל מי שרק חפץ/ה בכך.
הפורום מזמין אתכן/ם להציץ אל התרבות האיטלקית ולהיחשף אל השפה הכי מצלצלת ורומנטית.
גם אני, כמו אילוש (המנהלת הקודמת של הפורום) מקווה שתהנו ולצד ההנאה רוצה להאמין - שנדע תמיד לשמור על תרבות הדיון ונמנע מהעלבה או פגיעה אישית בחברי/ות הפורום.
שהפורום יהיה מקום איכותי לדיונים מעניינים ומשכילים, שנחשף לדעות ועמדות של שאר החברות והחברים בקשת רחבה של נושאים, שנפתח את רמת המעורבות של השפה האיטלקית ואיטליה בחיינו.
אתן/ם מוזמנות/ים לפנות אליי במסר פרטי לגבי כל הצעה, בקשה, הרהור ושאלה. ליאת.

אלו פאדיחות היו לכם בגלל קשיי שפה?

מאת: חברי הפורום  פורסם: 22/03/2006  עדכון אחרון: 22/03/2006  

אלו פאדיחות היו לכם בגלל קשיי שפה?
 לפני כמה שנים טסתי לאיטליה לשבועיים יחד עם אשתי והילדה  בעיקר לאזור צפון מזרח ולאחר שבוע נערמה לנו כמות עצומה של כביסה וכמובן חפשנו אבקת כביסה או חומר ניקוי לכביסה ביד. נכנסו לסופר והכל באיטלקית ואני לא מבין מילה ממה שכתוב כל חומרי הניקוי נראו לי אותו הדבר,פתאום ראיתי קופסא שמצויר עליה חבל עם בגדים אמרתי מצוין-מצאתי אבקת כביסה! אצתי רצתי למלון ובתוך האמבט נערמו כל הבגדים סגרתי את הפקק ושפכתי ברוחב לב את האבקה ואז נעתקה נשימתי בגלל קשיי שפה שפכנו במקום אבקת כביסה מלבין בעל ריח חומצתי כל בגדינו החדשים נשרפו והולבנו וליבנו נחמץ. כמובן שאחר כך נאלצנו לעשות קניות רק של בגדים.
מאז החלטנו ללמוד איטלקית וכשלא בטוחים לא קונים.
(cronic1  )

לי היתה פדיחה עם תנועת היד הכל כך ישראלית  "רגע" שתרגומה באיטלקית "לך תXXXיין" .  זה היה יומי השני או השלישי באיטליה ובדיעבד,  חבל שלא עבדו איתנו בקורס על שפת גוף כי זו תנועה מאוד גסה.  למזלי היא לא נאמרה מול מאפיונר בנפולי ככה שחוץ מפדיחה (בדיעבד)  הכל נגמר בשלום.
(
Ella Bella
 )

חוץ מהפאדיחה של כל ישראלי מתחיל ומדובר כמובן בפאדיחה שאלה בלה תיארה לא נרשמו אצלי פאדיחות (היה לי איטלקי צמוד).
(אלונצינה)

היו תקלות, לא כל כך נוראיות, תקלות מהסוג שתמיד חששתי מהם כשרציתי לשאול מישהו שאלה באיטלקית.
כשאני שואל מישהי שאלה ואז צריך להנהן במשך 4 דקות שהיא מברברת ואין לי שמץ של מושג מה היא רוצה. (למזלי בדיוק כשהיא החליטה שהיא שואלת אותי משהו זה היה משהו שאני הבנתי!..)
ואיך מסבירים לאיטלקי בונציה שכל כך רוצה לספר לך על איך הוא הכין את המסכות שלו, שנורא ממהרים וחייבים ללכת, כשלא ממש יודעים איטלקית.. חשבתי שאני נורא מנומס שאני מחכה שהוא יסיים לדבר, אומר תודה רבה ומתחיל לצאת.. אבל הוא דפק בי מבט של מוות..
(בנגלה)

פאדיחה קטנטנה בגלל שדיברתי פעם באנגלית ופעם באיטלקית - תמיד הייתי מתבלבלת עם הסיפרה 6. המילה six באנגלית התערבבה עם המילה sei באיטלקית והרבה פעמים היה יוצא בטעות sex...
(
א ו ר 33 )

usare buttare ! אני לא אשכח שהייתי ברומא עם סבתא, וירדתי מהמלון לקנות במרכול שהיה לידנו כמה דברים, בין היתר כלים חד פעמיים. חפשתי וחפשתי ולא מצאתי כלים חד פעמיים, אז נגשתי לקופאית, ואמרתי " dove ci sono piatti ואז נתקעתי קצת, ובסוף אמרתי dove ci sono piatti "usare buttare, והיא פשוט צחקה לי בפנים הגברת החוצפנית. כמובן שהיא הראתה לי איפה יש כלים חד פעמיים. אוי כמה שאני צחקתי אחרי זה :  " usare buttare "חחחחח .

(קשקושבלבוש)

לא זכורות לי פאדיחות רציניות,  מה גם שמקס היה לרוב איתי לצורך קניות, אני דיי מבינה טוב את האיטלקית, הבעיה שלי תמיד היתה לדבר- זה הקושי שלי שקצר השתפר בשהות שם. אם לא הייתי בטוחה הייתי שואלת את מקס או הוריו אם הבנתי נכון.
מה שכן פאדיחה זה לקנות מוצרי הגיינה נשית...משהו שמקס לא יכל לעזור לי הרבה...אז זה מעין ניסוי וטעייה...עד שמוצאים מה שצריך.
לפני שחזרתי לארץ, כששלחתי חבילה לארץ אז היתה פקידה מעצבנת, איטית ולא סימפטית...שרצתה שבזמן שאני ממלאה טפסים שהיא היתה אמורה למלא, שאני אקח שוב  מספר ואחכה. ומקס שרגיל כנראה לסחבת הזו שיתף פעולה(חיכה 2 מספרים) עד שצעקתי עליה שאני לא מדברת איטלקית ושאני לא לוקחת שום מספר ולא מחכה אפילו רגע ועד שהיא לא מסיימת איתי היא לא אמורה לטפל באחרים. ההיא היתה בהלם והעבירה אותי מייד לטיפולו המסור של הבחור לידה שתוך שנייה מילא מה שצריך ושלח אותנו בברכה. אם לא הייתי צועקת היינו מחכים עוד חצי שעה ובטח גם מקבלים דו"ח חנייה.
אז זה לא ממש קשיי שפה(כי הבנתי אותה שהיא ביקשה שאקח שוב מספר), אבל לפעמים זה עוזר להתעלם ולומר non parli italiano ולו בכדי שלא יטרטרו אותי
(ilush26)

תגובה אחת
השגיאה הדיפלומטית שלי...  
תותי-בתו | 04/06/2008 11:38:35

הודעות אחרונות

10:32 | 28.07.19 פייסל הגדול
20:05 | 21.07.19 תותי-בת
19:26 | 29.03.19 שוקי אוהב לטייל
07:23 | 24.02.19 אורחים בפורום
00:21 | 26.12.18 תותי-בת
15:15 | 04.12.18 Feanor75
20:24 | 27.11.18 אורחים בפורום
16:41 | 04.11.18 אורחים בפורום
18:41 | 02.11.18 האביר הכפול
20:22 | 30.10.18 אורחים בפורום
23:20 | 22.10.18 אורחים בפורום
15:24 | 08.10.18 מאיה אדר

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ