לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1025410,254 עוקבים אודות עסקים

פורום איטלקית ותרבות איטליה

איטליה היא ארץ החושניות - מראות, קולות וריחות הם משהו שכל אוהב/ת איטליה נושא/ת בקרבו/ה.
איטליה הינה אומה אחת הבנויה מעשרים מחוזות, הנוף האנושי בה מגוון כמו הנוף הגיאוגרפי.
אז מה יש במגף הארוך של אירופה שמצעיד א/נשים רבים/ות לבקר באיטליה ולרצות לחזור אליה שוב ושוב?
 3,000 שנה של עושר היסטורי, תרבותי וקולינרי נכנסים ללב של כל מי שרק חפץ/ה בכך.
הפורום מזמין אתכן/ם להציץ אל התרבות האיטלקית ולהיחשף אל השפה הכי מצלצלת ורומנטית.
גם אני, כמו אילוש (המנהלת הקודמת של הפורום) מקווה שתהנו ולצד ההנאה רוצה להאמין - שנדע תמיד לשמור על תרבות הדיון ונמנע מהעלבה או פגיעה אישית בחברי/ות הפורום.
שהפורום יהיה מקום איכותי לדיונים מעניינים ומשכילים, שנחשף לדעות ועמדות של שאר החברות והחברים בקשת רחבה של נושאים, שנפתח את רמת המעורבות של השפה האיטלקית ואיטליה בחיינו.
אתן/ם מוזמנות/ים לפנות אליי במסר פרטי לגבי כל הצעה, בקשה, הרהור ושאלה. ליאת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום איטלקית ותרבות איטליה

איטליה היא ארץ החושניות - מראות, קולות וריחות הם משהו שכל אוהב/ת איטליה נושא/ת בקרבו/ה.
איטליה הינה אומה אחת הבנויה מעשרים מחוזות, הנוף האנושי בה מגוון כמו הנוף הגיאוגרפי.
אז מה יש במגף הארוך של אירופה שמצעיד א/נשים רבים/ות לבקר באיטליה ולרצות לחזור אליה שוב ושוב?
 3,000 שנה של עושר היסטורי, תרבותי וקולינרי נכנסים ללב של כל מי שרק חפץ/ה בכך.
הפורום מזמין אתכן/ם להציץ אל התרבות האיטלקית ולהיחשף אל השפה הכי מצלצלת ורומנטית.
גם אני, כמו אילוש (המנהלת הקודמת של הפורום) מקווה שתהנו ולצד ההנאה רוצה להאמין - שנדע תמיד לשמור על תרבות הדיון ונמנע מהעלבה או פגיעה אישית בחברי/ות הפורום.
שהפורום יהיה מקום איכותי לדיונים מעניינים ומשכילים, שנחשף לדעות ועמדות של שאר החברות והחברים בקשת רחבה של נושאים, שנפתח את רמת המעורבות של השפה האיטלקית ואיטליה בחיינו.
אתן/ם מוזמנות/ים לפנות אליי במסר פרטי לגבי כל הצעה, בקשה, הרהור ושאלה. ליאת.

צפון או דרום איטליה?

מאת: חברי הפורום  פורסם: 16/03/2006  עדכון אחרון: 16/03/2006  

צפון או דרום איטליה?

שאלה לדיון:
בקרוב אנחנו עוברים לאיטליה. איזה כיף!! אנחנו מאד אוהבים את החום ואנשים טובים...מה שהבנתי שבדרום נמצא. אך, בדרום יש גם עוני ופשע וחוסר השכלה, מה שכנראה יפריע לנו. ההיפך מהצפון שם האנשים קרים יותר כמו מזג האויר והאוכל די שונה, אך עם זאת פחות פשע...ואם יורשה לי לומר פחות אנטישמיות?
מה שכתבתי הוא בגדר מידע ששמעתי. לכן, לכל מי שיש טיפים על איזורים מעניינים לגור בהם עם אפשרות התחברות טובה עם אנשים נשמח לשמוע. ואם הנ"ל אינו נכון אנא תקנו אותנו. תודה :)
(מאת: l l n)

תשובות :
אנחנו מתגוררים כאן, אבל ממה שאני שמעתי יש משהו במה שאת/ה אומר/ת. זה יותר נכון לגבי האזור הדרום מערבי של איטליה. אבל כמובן כל דבר לגופו של ענין. האזור של בארי, טרנטו עדיף על נאפולי וסאלרמו. אם כבר מדברים על הדרום.
קהילות יהודיות עם בית כנסת והווי יהודי אין בדרום לפי מיטב ידיעתי. מצ"ב רשימה שמצאתי באינטרנט.
(מאת: fcb
  )

מעבר לארץ אחרת תלוי בעוד הרבה דברים שקשורים לאופי ולסגנון החיים שמושך אתכם, כמו האם חשוב לך הקשר עם הקהילה היהודית אזי תמצאי יותר קהילות יהודיות בצפון ובמרכז ופחות במרכז.
דרום איטליה אכן שונה מצפון איטליה ובעבר דנו בנושא המעניין הזה, תוכלו להציץ בהודעה
הזו מתוך ארכיון הפורום, אולי זה יוכל לתרום לכם.
אני נמצאת בדרום (הדרום)- בסיציליה ואני מאוד אוהבת את המקום יש בסיציליה הרבה מקומות נהדרים לחיות בהם. האוכל פה לטעמי ושונה מאיזור לאיזור בתוך סיציליה. מזג האוויר -יש פה את ההרים והשלג כמו בצפון איטליה, ויש את החום (הכי חם באיטליה זה בקטניה )...יש פה הכול מהכול. לא נתקלתי באלימות או פשע ואת המאפיה עדיין לא פגשתי ואם הם פה אז לדעתי הם פועלים בכיוון טוב- פיתוח של קניונים (איפה שיש הרבה כסף בטח יש מאפיה), בדרום יש הרבה יותר אוניברסיטאות אבל פחות מקומות עבודה-זו הבעיה כאן. בנוסף, אני לא חושבת שיש פה יותר אנשים חסרי השכלה, להפך עודף מוכשרים בלי עבודה, זו תופעה ובעיה באיטליה וכנראה בעולם כולו.
אם הייתי צריכה לבחור, הייתי בוחרת או דרום או מרכז- איזור רומא ומטה. לי חסרה פה הקהילה היהודית, ואף האישה היחידה שהיתה גרה פה הבנתי מהשגרירות שלנו שהיא נפטרה.
השאלה היא, מה אתם באים לעשות פה, והאם יש לכם עבודה, שהרי לבוא בלי תכנון נראה לי הימור רציני.
ממליצה לכם לטייל בשני האיזור ולהרגיש את האיזורים ואז להחליט. למרות שטיול שונה מחיים לאורך זמן...עדיין זה יכול לתת לכם קנה מידה.
המון בהצלחה! מה שבטוח איטליה כולה נהדרת והבחירה בידכם. תעדכנו מה קורה בהמשך,נשמח לדעת לאן נושבת הרוח.
(מאת: ilush26)
וואוו עזרת לי הרבה. קראתי קצת בפורום והבנתי שאת מתגוררת באיטליה.
מבחינת עבודה אנו מסודרים. העבודה ניידת ואין בעיה של צורך באזור מסויים. טיילנו המון באיטליה, אבל כמו שציינת טיול שונה מלחיות במקום לכן התעניינתי בדעות של ישראלים שמתגוררים במקום.
העינין הוא כזה....אנו מאד רוצים לחיות באזור הדרום וכך סיכמנו. אך, לאחרונה, חברים (לא ישראלים) נתנו לנו טענות וסיבות למה לא כדאי לנו לחיות באזור הדרום, וציינתי אותם בהתחלה. למרות שאין לנו צורך להתגורר ליד קהילה יהודית, הזהיר אותנו חבר שישנה אנטישמיות בדרום, למרות שבטיולים לא הרגשנו כזאת כלל וכלל, ועכשיו זו הסיבה הדי עיקרית לחשש שלנו כי אנו רוצים להנות מהמגורים באיטליה.
סיציליה היתה בראש הרשימה אך היא די מנותקת, צריך טיסה כל פעם שרוצים להגיע  למרכז ואי אפשר לנסוע ברכב. סיציליה לדעתנו היא הפנינה של איטליה...האוכל המיוחד והאנשים, היה לנו ממש כיף. הצורך שלנו הוא בחברים, והרבה, למפגשים של ארוחות ויין, ושוב כמו שציינתי חברים טענו ששם יש בעיות כלכליות ודי יהיה קשה להכיר חברים במעמד בינוני שנוכל להנות איתם. תודה לך על המידע עזרת לי הרבה. לבנתיים נעיין בלינק הנ"ל.
(מאת: l l n

לגבי האנטישמיות: אני יכולה לומר שלא נתקלתי בשום גילויי של אנטישמיות, מה גם שאין פה יהודים בסיציליה (לי זכור שהיה כתוב איפשהו שיש, השגרירות מסרה שאין). בכול מקום שידעו שאני יהודיה ושאני מגיעה מישראל הביעו עניין, חייכו, והיו מאוד חמים פה. אנשים פה לא כל כך נכנסים לחיים של אחרים ואני לא מרגישה חשש להסתובב פה ולדבר עברית עם מקס, או לצאת עם מגן דוד על הצוואר.
ממה שאני התרשמתי יש אהדה כלפי ישראל במיוחד בתקופה הזו, יחד עם זאת תמיד כדאי להיות עירניים-זו תכונה שכנראה אימצנו כחלק מהזהות היהודית ישראלית שלנו. גם פה יש הרבה טוניסאים, מרוקאים, אפילו הצלחתי לדבר עם כמה מהמרוקאים פה שיצאו מגדרם כששמעו שההורים שלי נולדו במרוקו. הם נמצאים פה בנוף, אבל לא נראה לי שהם מזיקים, אני לא חשה מאויימת פה .
לא יודעת איך זה ביתר המקומות, אבל שמעתי שיש לא מעט אנטי-ישראלים באיזורים שונים באיטליה.

כמו כן, סיציליה לא ממש מנותקת, זה נכון שטיסות הן משהו נחוץ כדי להגיע למרכז, אבל גם עם רכבת או רכב אפשר, אפשר  גם בהפלגה. בעיניי טיסה זה הכי משתלם ונוח-ולא יקר בכלל.
אני מאמינה שרכישת חברים זה משהו שלוקח זמן למי שמהגר לארץ זרה, ולכן לאו דווקא תגיעו למקום שיש בו אוכלוסיה ממעמד בינוני ומעלה ותתקבלו במהרה. מקווה שיתמזל מזלכם ותיצרו קשרים עם אנשים חמים, האיטלקים אוהבים לאכול ולארח ולהכין ארוחות גורמה עם יין...זו תרבות שלמה שסובבת סביב האוכל.
אני רואה את זה מההורים של מקס שמארחים הרבה חברים, זה משהו ששונה ממה שהכרתי, יש דגש עם מיקום הארוחה, יש חדר מיוחד לאירוח, על הכלים, על האוכל והיין...אחר כך לפעמים משחקים קלפים... נהנים מהחיים.  כולם לבושים בצורה אלגנטית, כאילו הם הולכים לחתונה...זה הסגנון. מאמינה שזה ככה לא רק בדרום.
אני לא יודעת להגיד מה זה פה מעמד הביניים כי למרות שיש אנשים שלא מחשיבים עצמם כמעמד כזה וטוענים כי מעמד הביניים נעלם ויש רק עשירים או עניים, נראה שזה לא תואם את מה שאנחנו מגדירים כמעמד ביניים בארץ.
הרבה מהאנשים פה מחזיקים בבעלותם שני בתים, והבתים מרוהטים בטוב טעם...יש הרבה אחוזות ענקיות עם שטחי פרי כמו שרואים אולי בסביון  ויש גם את שכונות העוני...
אני מקווה שאיפה שלא תבחרו להיות תמצאו את מקומכם ותתחברו למקום ולאנשים.
אילו ערים/איזורים נוספים שקלתם? והאם אתם דוברים את השפה האיטלקית?
(מאת: ilush26)

- abitare in italia

ciao a tutti,io ho abitato sia al sud sia al nord Italia e secondo la mia esperienza posso dirvi che: al sud ci sono maggiori difficoltà nel trovare lavoro,  i servizi pubblici non funzionano bene.Al nord ci sono più possibilita' per il lavoro e i servizi per i cittadini funzionano molto bene. La criminalità, purtroppo, e' tanta  al nord, quanto al sud.Al sud la vita e' meno cara, affitti di casa, mangiare etc. Io consiglierei le città da Roma in su, soprattutto quelle dove ci sono le università perche' la mentalità e piu' aperta, per esempio bologna, siena, firenze, padova trieste, venezia, . Molto tranquilla e' anche la zona dell'umbria e delle marche. Milano e Roma sono città carissime, per non parlare del traffico impossibile. Gli episodi di antisemitismo sono molto rari , pero' adesso in Italia ci sono tanti arabi e vi consiglio di non parlare  ebraico o di far capire che siete israeliani nei posti dove incontrerete tanti arabi , non tutti sono antisemiti e antisraeliani , ma e' meglio non rischiare
per conoscere meglio gli italiani  vi consiglio il sito www.italiansonline.net  , troverete forum  e discussioni per capire meglio la mentalità degli italiani, il sito e' in italiano. C'e' anche una sezione dedicata ad Israele  amministrata da un israeliano e da me
(מאת elettra   )

אין תגובות

הודעות אחרונות

10:32 | 28.07.19 פייסל הגדול
20:05 | 21.07.19 תותי-בת
19:26 | 29.03.19 שוקי אוהב לטייל
07:23 | 24.02.19 אורחים בפורום
00:21 | 26.12.18 תותי-בת
15:15 | 04.12.18 Feanor75
20:24 | 27.11.18 אורחים בפורום
16:41 | 04.11.18 אורחים בפורום
18:41 | 02.11.18 האביר הכפול
20:22 | 30.10.18 אורחים בפורום
23:20 | 22.10.18 אורחים בפורום
15:24 | 08.10.18 מאיה אדר

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ