לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום איטלקית ותרבות איטליה

איטליה היא ארץ החושניות - מראות, קולות וריחות הם משהו שכל אוהב/ת איטליה נושא/ת בקרבו/ה.
איטליה הינה אומה אחת הבנויה מעשרים מחוזות, הנוף האנושי בה מגוון כמו הנוף הגיאוגרפי.
אז מה יש במגף הארוך של אירופה שמצעיד א/נשים רבים/ות לבקר באיטליה ולרצות לחזור אליה שוב ושוב?
 3,000 שנה של עושר היסטורי, תרבותי וקולינרי נכנסים ללב של כל מי שרק חפץ/ה בכך.
הפורום מזמין אתכן/ם להציץ אל התרבות האיטלקית ולהיחשף אל השפה הכי מצלצלת ורומנטית.
גם אני, כמו אילוש (המנהלת הקודמת של הפורום) מקווה שתהנו ולצד ההנאה רוצה להאמין - שנדע תמיד לשמור על תרבות הדיון ונמנע מהעלבה או פגיעה אישית בחברי/ות הפורום.
שהפורום יהיה מקום איכותי לדיונים מעניינים ומשכילים, שנחשף לדעות ועמדות של שאר החברות והחברים בקשת רחבה של נושאים, שנפתח את רמת המעורבות של השפה האיטלקית ואיטליה בחיינו.
אתן/ם מוזמנות/ים לפנות אליי במסר פרטי לגבי כל הצעה, בקשה, הרהור ושאלה. ליאת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום איטלקית ותרבות איטליה

איטליה היא ארץ החושניות - מראות, קולות וריחות הם משהו שכל אוהב/ת איטליה נושא/ת בקרבו/ה.
איטליה הינה אומה אחת הבנויה מעשרים מחוזות, הנוף האנושי בה מגוון כמו הנוף הגיאוגרפי.
אז מה יש במגף הארוך של אירופה שמצעיד א/נשים רבים/ות לבקר באיטליה ולרצות לחזור אליה שוב ושוב?
 3,000 שנה של עושר היסטורי, תרבותי וקולינרי נכנסים ללב של כל מי שרק חפץ/ה בכך.
הפורום מזמין אתכן/ם להציץ אל התרבות האיטלקית ולהיחשף אל השפה הכי מצלצלת ורומנטית.
גם אני, כמו אילוש (המנהלת הקודמת של הפורום) מקווה שתהנו ולצד ההנאה רוצה להאמין - שנדע תמיד לשמור על תרבות הדיון ונמנע מהעלבה או פגיעה אישית בחברי/ות הפורום.
שהפורום יהיה מקום איכותי לדיונים מעניינים ומשכילים, שנחשף לדעות ועמדות של שאר החברות והחברים בקשת רחבה של נושאים, שנפתח את רמת המעורבות של השפה האיטלקית ואיטליה בחיינו.
אתן/ם מוזמנות/ים לפנות אליי במסר פרטי לגבי כל הצעה, בקשה, הרהור ושאלה. ליאת.

מי יותר מושחתת איטליה או ישראל?

מאת: חברי הפורום  פורסם: 10/06/2005  עדכון אחרון: 01/09/2007  

לטעמכם איזו מדינה יותר מושחתת ישראל או איטליה?
לאחר התפוצצות מקרה הריגול התעשייתי,השחיתות בממשלה,בצבא,בחברה הישראלית,האם לדעתכם ישראל מתקרבת לשחיתות האיטלקית או שכבר מזמן התרחקה ממנה?
פשוט יש לי תחושה שבארץ מתחת לכל אבן מסתתר עקרב צהוב,וכל דבר הוא כמו תיבת פאנדורה שרק אם תפתח אותה המציאות האכזרית תתפוצץ לך בפרצוף.
הכצעקת?
                                                                                                                       (cronic1 )
איטליה, בהחלט איטליה.
אין שום דבר שמשתווה לראש ממשלה שמחזיק  בבעלות על 3 תחנות טלויזיה מרכזיות, תחנות רדיו ועוד ועוד - ומונע משירותי צילום איטלקיים לצלם סאטיריקן... Beppe Grillo, חוץ מהמאפיה כמובן, והטמטום הבלתי מובן של האיטלקים... 
                                                                                                                  המלצה- Beppe Grillo לא משתווה לשום דבר אצלינו... הוא פשוט יורד וקוטל בצורה סאטירית את כל האיטלקים.
אסרו שידור של ההופעות שלו בטלויזיה כאן, ואת הדי-וי-די האחרון שלו הוא צילם במילאנו, השנה, אך את הצילום עשתה הטלויזיה השווייצרית !!!
מאוד מהנה, לא קשה בכלל עם השפה, ופותח עיניים קצת על מה שקורה לאיטלקים. יש לו גם בלוג...
http://www.beppegrillo.it/      
                                                                 (שלומי ואקנין)

יש אומרים כפי שהעלת בתחושתך שישראל עולה על איטליה בכמה מונים נכון להיום. לפי מה שלפחות קוראים בעיתונות לא חסרה שחיתות גם שם.

בתור אזרחית ישראלית ולא איטלקית אני יכולה לומר שבשנים האחרונות יש לי תחושה שישראל התדרדרה וקשה למצוא צדק אצל מייצגי העם ובכל בתור חברה אני חושבת שאיבדנו משהו מהיושר. זו תחושה אישית שלי לפחות.

באיטליה לא חייתי מעולם אבל בן הזוג מספר באותה מידה על מורת הרוח ממה שמתרחש שם. הוא חושב שישראל יותר טובה... אני לא תמיד מצליחה להסביר לו כמה אנחנו רחוקים מלהיות טובים.
הוא בשלב שנקרא "ירח דבש" במערכת יחסים שלו עם מדינת ישראל... כולם נראים לו כאן כשרים וצדיקים. בנוגע לפוליטיקה כאן הוא מעורה יותר ממני וכאן אין ספק שהוא רואה המון דמיון בין ישראל לאיטליה.

טוב כנראה שכל אזרח במדינתו רואה דברים שקרובים יותר אליו...
אשמח לשמוע עוד מחשבות...                                                                      
  (ilush26)

מספר שאלות לסניור ואקנין:
1. האם תחנות הטלוויזיה שבבעלות ראש הממשלה סילביו ברלוסקוני (זה שמו אם אני לא טועה) הן באמת תחת בעלותו, או שהן בשליטת ההולדינג שנקראת פינינווסט שבבעלות פייר סילביו ברלוסקוני, אליו עברו מניות השליטה כשסילביו (אבא של פייר סילביו) נתמנה לראש ממשלת איטליה בכהונתו הראשונה?

2. האם תוכל לציין מהן תחנות הרדיו שבשליטת ראש ממשלת איטליה?

3. האם בפה גרילו הורחק וצונזר מהטלוויזיה בתקופת ברלוסקוני, או שהיה זה בתקופת שילטון הסוציאליסטים של בטינו קרקסי?

אני פשוט חדש בפורום שלכם (קורא בלבד) והיית שמח ללמוד משהו על איטליה ממביני דבר.

(פלינט1 )

תשובה מידידה איטלקיה:
1. yes, but PierSilvio is his son... the same thing happened with Milan. And he controls the RAI channels anyway

2. don't know - and he is surely controls more than 1

3. I think it was Berlusconi, but it might have been earlier

(שלומי ואקנין)

תשובות עדכניות:

1. הבן היה בהולדינג עוד לפני שהאב ויתר על השליטה בחברה. האבא רצה לתת את החברה מתנה למפלגה הקומוניסטית האיטלקית, אך הם אמרו שאין להם מה לעשות איתה, מפני שהם מקבלים מספיק תמיכה מארצות ערב.

עקב מחסור בקונים האבא הוריש את רכושו העצום לבנו, דבר שכידוע לא נעשה בשום מקום העולם. בכל מדינה כולל ישראל, כשאב מתמנה לתפקיד ממלכתי, את רכושו הוא תורם לעניים ואת ילדיו שולח הוא באקט של סולידריות לקבץ נדבות.

2. שום תחנת רדיו באיטליה לא תחת שליטת ברלוסקוני. שלח את ידידתך להתעדכן בחיים הכלכלים והפוליטים במדינה בה היא חיה, לפני שהיא שהיא "מעדכנת" סטודנטים ישראלים טריים בארצה.

3. בקשר לבפה גרילו; תרגום המשפט סייג לחוכמה שתיקה, אין יפה ממנו לגביה. הסטיריקן הגדול נחסם בשנות השמונים (הידידה יודעת היכן היה ברלוסקוני בשנות השמונים?) כשבממשלה שלטה המפלגה הסוציאליסטית של בטינו קרקסי. גם כאן כמו בסעיף שתיים אסיים ב: "גם אויל מחריש חכם יחשב".

4. סניור ואקנין, ידידות איטלקיות זה דבר ברוך.. רמת הידע שלהם ברוב המיקרים ובזה הספציפי שממעל, זה כבר סיפור שונה לחלוטין..
                                                                                                                             (פלינט1 )

במדינתנו הקטנטונת, צריכים לזרוק את כל הפוליטיקאים והעוזרים שלהם והעוזרים של העוזרים שלהם, והעוזרים של העוזרים של העוזרים שלהם - שעל כולם אנחנו משלמים למרות שהם אוכלי חינם (הייתי מזכיר גם אוכלים ב*** אבל לא נעים).

אין ראש אחד טהור או עשירית טהור בפוליטיקה שלנו. אבל מה... אצלינו התקשורת לא מרחמת עליהם, ולמרות שיש דילים מאחורי הקלעים ומקרינים מישהו בצורה יותר חיובית תמורת טובות הנאה למיניהן... עדיין קוטלים אותם מהר. חבל רק שכשאנחנו הולכים לבחור, אנחנו צריכים לבחור בגרוע פחות במקום בטוב יותר.

לזרוק את כולם לפח, לקבוע סטנדרט סוף סוף לכניסה לכנסת...

עדיין איטליה יותר מושחתת. בעיקר בגלל שהאיטלקים לא ממש מתעניינים, ומעדיפים חיים שקטים.

(שלומי ואקנין)

איטליה יותר מושחתת?????
הצחקתני.
כנראה שהרבה זמן לא בקרת בישראל.
השחיתות לא מדווחת כי האנשים בישראל אדישים לא פחות מהאיטלקים,הם יודעים שהמשטרה חלשה ולא תעשה כלום.
הפוליטיקאים בארץ רוצים משטרה חלשה ככה יתפסו אותם פחות ויצאו נקיי כפים.
איטליה מושחתת כמו יוון וספרד אך פחות מישראל ואלבניה.(כן ישראל בכפיפה אחת עם מדינה בלקנית).

(cronic1 )

פלינט1 מה רצית להגיד? איטליה מושחתת ומי שעומד בראשה?
או שברלוסקוני נקי כפיים.
אני בתור אזרח איטלקי יבחר שוב בסילביו אני חושב שהוא טוב לאיטליה וליהודים.
מרכזי המפלגות בארץ בנורמה שלהם מושחתות,שום מפלגה באיטליה אין לה מרכז מושחת כמו בליכוד והעבודה.
האיטלקים הצליחו למגר את השחיתות וחוסר היציבות ששררה בפוליטיקה שלהם עד שנות ה 90 הם לא יחזרו אחורנית בזמן. פניהם ליציבות וקדמה.
ויאללה להחזיר את המטבע המקומי.
                                                                                                                       (cronic1 )

סה"כ תיקנתי עובדות לכרוניק:
1. לשאלתך אם איטליה מושחתת, תשובתי: כן.

2. להמשך שאלתך האם מי שעומד בראשה מושחת, תשובתי: אין בכלל מה להשוות לקודמיו. הסיבה היא שהוא נכנס לפוליטיקה אחרי שעשה את הונו בעסקים פרטיים, לעומת אחרים שהתעשרו כשנכנסו לפוליטיקה.
התשובה על פניה נראית מאוד כוללנית, היות ורוב חברי הפרלמנט האיטלקי לא ישנו מתחת לגשרים ואכלו בבתי תמחוי גם לפני היבחרם, אך מה שבטוח הוא, שברלוסקוני לא היה צריך
את הפוליטיקה בכדי לעשות כסף. היה לו הרבה מזה עוד בטרם הקים את מיפלגתו.
3. מרכזי המפלגות באיטליה אינם מושחתים כמו בארץ? נו טוב, אשרי המאמין.
4. האיטלקים הצליחו למגר את השחיתות וחוסר היציבות שלהם עד שנות התשעים? אם כך מדוע משנות התשעים ועד היום אף ממשלה לא החזיקה מעמד את כל תקופת כהונתה המתוכננת בהרכבה הראשוני? (LEGISLAZIONE)
5. אני מסכים איתך שברלוסקוני טוב ליהודים ולמדינת ישראל. לצערי תוצאות הבחירות הפרובינציאליות, המחוזיות (מלבד לומברדיה וונטו) והבחירות לפרלמנט האירופאי לא גרמו לו לאחרונה לישון טוב בלילה.   
                                                                                                                           (פלינט1 )

הציבור האיטלקי מכור לטלוויזיה, ככה שברלוסקוני לא צריך בכלל שליטה על ערוצי רדיו, מספיקה לו השליטה הישירה או העקיפה שלו על ערוצי התקשורת האחרים- טלוויזיה בעיקר וגם על כמה כתבי עת ומגאזינים פופלארים.

האיטלקים ניזונים מהטלוויזיה ולא פלא שהם מכבדים אותו למרות שהרבה מהם מאסו בו.

אין לי מושג לאן יובילו היחסים הסבוכים שלו עם העם שלו, מה שכן ליהודים הוא טוב, הוא אחד המנהיגים הכי ידידותיים כלפי ישראל. אבל מסתבר שלעם שלו יש בטן מלאה עליו.

לגבי השחיתות שלו- מעולם לא הוכחה, מעולם לא הוגשה תביעה, רק חשדות אינספור... כנראה שגם לא מעיזים לצאת נגדו(מי שניסה מצא את עצמו בחוץ).
כמו שצויין כבר בדברים שלכם, הוא אכן עשה את ההון שלו לפני כניסתו לפוליטיקה בניגוד לרוב המושחתים בפוליטיקה.

הוא אחד המיליארדרים הכי גדולים בעולם!
ודווקא נראה לי שהוא ישן טוב... הוא כמו חתול -נופל וקם .

(ilush26)

איטליה מעולם לא התברכה בחוש צדק, אבל ישראל עקפה אותה בשחיתות- זה בטוח!
אני מחוץ לישראל בדיוק מהסיבות הללו.
רק אצלנו יפיי נפש חושבים שאנחנו העם הנבחר ותחת הכובע הזה רומסים אחד את השני.

( DORON 34)

אין תגובות

הודעות אחרונות

10:32 | 28.07.19 פייסל הגדול
20:05 | 21.07.19 תותי-בת
19:26 | 29.03.19 שוקי אוהב לטייל
07:23 | 24.02.19 אורחים בפורום
00:21 | 26.12.18 תותי-בת
15:15 | 04.12.18 Feanor75
20:24 | 27.11.18 אורחים בפורום
16:41 | 04.11.18 אורחים בפורום
18:41 | 02.11.18 האביר הכפול
20:22 | 30.10.18 אורחים בפורום
23:20 | 22.10.18 אורחים בפורום
15:24 | 08.10.18 מאיה אדר

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ