לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום איטלקית ותרבות איטליה

איטליה היא ארץ החושניות - מראות, קולות וריחות הם משהו שכל אוהב/ת איטליה נושא/ת בקרבו/ה.
איטליה הינה אומה אחת הבנויה מעשרים מחוזות, הנוף האנושי בה מגוון כמו הנוף הגיאוגרפי.
אז מה יש במגף הארוך של אירופה שמצעיד א/נשים רבים/ות לבקר באיטליה ולרצות לחזור אליה שוב ושוב?
 3,000 שנה של עושר היסטורי, תרבותי וקולינרי נכנסים ללב של כל מי שרק חפץ/ה בכך.
הפורום מזמין אתכן/ם להציץ אל התרבות האיטלקית ולהיחשף אל השפה הכי מצלצלת ורומנטית.
גם אני, כמו אילוש (המנהלת הקודמת של הפורום) מקווה שתהנו ולצד ההנאה רוצה להאמין - שנדע תמיד לשמור על תרבות הדיון ונמנע מהעלבה או פגיעה אישית בחברי/ות הפורום.
שהפורום יהיה מקום איכותי לדיונים מעניינים ומשכילים, שנחשף לדעות ועמדות של שאר החברות והחברים בקשת רחבה של נושאים, שנפתח את רמת המעורבות של השפה האיטלקית ואיטליה בחיינו.
אתן/ם מוזמנות/ים לפנות אליי במסר פרטי לגבי כל הצעה, בקשה, הרהור ושאלה. ליאת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום איטלקית ותרבות איטליה

איטליה היא ארץ החושניות - מראות, קולות וריחות הם משהו שכל אוהב/ת איטליה נושא/ת בקרבו/ה.
איטליה הינה אומה אחת הבנויה מעשרים מחוזות, הנוף האנושי בה מגוון כמו הנוף הגיאוגרפי.
אז מה יש במגף הארוך של אירופה שמצעיד א/נשים רבים/ות לבקר באיטליה ולרצות לחזור אליה שוב ושוב?
 3,000 שנה של עושר היסטורי, תרבותי וקולינרי נכנסים ללב של כל מי שרק חפץ/ה בכך.
הפורום מזמין אתכן/ם להציץ אל התרבות האיטלקית ולהיחשף אל השפה הכי מצלצלת ורומנטית.
גם אני, כמו אילוש (המנהלת הקודמת של הפורום) מקווה שתהנו ולצד ההנאה רוצה להאמין - שנדע תמיד לשמור על תרבות הדיון ונמנע מהעלבה או פגיעה אישית בחברי/ות הפורום.
שהפורום יהיה מקום איכותי לדיונים מעניינים ומשכילים, שנחשף לדעות ועמדות של שאר החברות והחברים בקשת רחבה של נושאים, שנפתח את רמת המעורבות של השפה האיטלקית ואיטליה בחיינו.
אתן/ם מוזמנות/ים לפנות אליי במסר פרטי לגבי כל הצעה, בקשה, הרהור ושאלה. ליאת.

משמעות הדגל המונף באיטליה- סמל לשלום או לקהילה הומוסקסואלית

מאת: חברי הפורום  פורסם: 23/05/2005  עדכון אחרון: 26/02/2006  

משמעות הדגל המונף באיטליה- סמל לשלום או לקהילה הומוסקסואלית:

יש לי שאלה לגבי זה

הדגל הצבעוני שתלוי על הרבה חלונות באיטליה מסמל את השלום
או שזה הסמל של הקהילה ההומוסקסואלית?

(אורית של רוני)

דגל השלום הרבה פעמים גם כתוב Pace.
(יוסי99 )

"דגל השלום" - סיפור קטן הקשור לדגלים הללו: יצא לי להיות באיטליה בזמן מלחמת המפרץ ב-2002.
אז מחזה הדגלים בחלונות הבתים היה נפוץ מאוד. דגלים כאלה שעליהם כתוב בלבן PACE.
משהו בתליית הדגלים הללו נראה לי מוזר, ולא ידעתי למה. עד שיום אחד באה לי ההארה מכיוון אחר.
ישבתי ליד אחד הכביסומטים בציפייה למכונה שתסיים את פעולתה, ובינתיים התפתחה שיחה ביני לבין עוד בחורה שישבה שם. היתה שיחה נחמדה עד שבשלב כלשהו היא שאלה אותי מאין אני. ברגע שעניתי לה התחלפה הבעת פניה וההתייחסות שלה היתה רחוקה מלהיות נחמדה. היה לה הרבה מה להגיד עלינו ועל המדיניות שלנו בשטחים וכו´.
לא ניסיתי להתווכח איתה, רק אמרתי לה שצריך להיות פה כדי להבין קצת במה מדובר, ואז הבנתי שמה שצרם לי או הטריד

אותי בדגלים הללו הוא שזאת חוכמה גדולה מאוד לשבת במקום שקט, בלי לחיות תחת איום יומיומי, לדבר על כמה חשוב
שיהיה שלום, ולחזור על המשפט sono per la pace , כאילו שיש מישהו שרוצה שתהיה מלחמה.
כשמישהו שם תולה דגל שלום בחלון ואין לו מושג מה המשמעות של המושג הזה עבור מי שזה רלוונטי לגביו - בעיני זה מגוחך.

מאז הייתי שוב באיטליה וראיתי שכמות הדגלים התמעטה. אבל אפשר עדיין למצוא אותם פה ושם. בכל אופן לא נראה לי שיש קשר בינם לבין דגלי הגאוה.   
(שבולת ירוקת העין
  )

דגל השלום הזה מונף בדרך כלל ע"י שמאלנים קיצונים שממש אבל ממש לא אוהבים אותנו, אולי מדובר גם באנטישמיות לטנטית שכזו.חלקם גם מוכן לצאת למלחמה ע"מ למגר מחרחרי מלחמה כמו הישראלים (!!??)
ואל תתנו לצד הרומנטי שבכם (איטליה.. או איטליה...) לשכוח שיש שם די הרבה כאלה שמאד "מחבבים" ישראלים.
ןבכלל יש באיטליה רקורד רציני של גרילה עירונית מיליטנטית מאד שרק יד חזקה ביותר הצליחה למגר (בריגדות אדומות). מי שכמוני היה באיטליה בשנות השמונים זוכר את שיירות המשטרה עם מקלעים על גגות הרכב והמאבטחים החמושים מסביב לכל בנק דואר או סוכנות ממשלתית, ואת חובת הדיווח של בעלי בתים להשכרה למשטרה עם פרטי הדרכון של השוכר. 
gulug )

בעיקר בצפון איטליה  ראיתי הרבה דגלי "שלום" במילאנו בולוניה וטורינו.
האם זה קיים בדרום?אני בספק. בולוניה האדומה -מעוז השמאל באיטליה.    
(cronic1 )

יש שני דגלים שונים הצבעים דומים אבל לא בדיוק אותו דבר,בדגל השלום נוסף עוד צבע, תכלת כמדומני. וכתוב עליו peace בדרך כלל.בדגל הגאווה שככל הנראה בא אחרי דגל השלום, יש 6 צבעים: אדום, כתום, צהוב, ירוק, כחול, סגול..
( lonely TearDrop )

סיפור מצחיק על הדגל הצבעוני אני ובעלי כמו כל הישראלים שרגילים לדגל הזה בהקשר מצעד הגאווה, כשבאנו לאיטליה ודיברנו עם איזה מישהו שניה חבר שלנו - הבעל שלי אומר לי:
תגיד , אז מה יש פה מלא הומואים, אה??"
אז החבר עונה לו" למה..? איך הגעת לזה?
אז בעלי ענה: תראה כל חלון יש פה דגל שלציון ההזדהות עם ההומואים וכו וכו
בקיצור אז החבר אמר: מה פתאום זה מייצג " למען השלום"
בקיצור - כל האיטלקים נהיו לי פה שוחרי שלום... העיקר לשים את הדגל.
שיהיה אז זהו הדגל הזה לא מצייג הומואים. (אגב - שום דבר נגד הומואים חס ושלום)  
(ישראלית באיטליה )

זה הדגל של הקהילה ההומואית -זה יכול להיות גם הדגל של השלום אבל זה גם הדגל של הקהילה.  

אין תגובות

הודעות אחרונות

10:32 | 28.07.19 פייסל הגדול
20:05 | 21.07.19 תותי-בת
19:26 | 29.03.19 שוקי אוהב לטייל
07:23 | 24.02.19 אורחים בפורום
00:21 | 26.12.18 תותי-בת
15:15 | 04.12.18 Feanor75
20:24 | 27.11.18 אורחים בפורום
16:41 | 04.11.18 אורחים בפורום
18:41 | 02.11.18 האביר הכפול
20:22 | 30.10.18 אורחים בפורום
23:20 | 22.10.18 אורחים בפורום
15:24 | 08.10.18 מאיה אדר

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ