לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1025010,250 עוקבים אודות עסקים

פורום איטלקית ותרבות איטליה

איטליה היא ארץ החושניות - מראות, קולות וריחות הם משהו שכל אוהב/ת איטליה נושא/ת בקרבו/ה.
איטליה הינה אומה אחת הבנויה מעשרים מחוזות, הנוף האנושי בה מגוון כמו הנוף הגיאוגרפי.
אז מה יש במגף הארוך של אירופה שמצעיד א/נשים רבים/ות לבקר באיטליה ולרצות לחזור אליה שוב ושוב?
 3,000 שנה של עושר היסטורי, תרבותי וקולינרי נכנסים ללב של כל מי שרק חפץ/ה בכך.
הפורום מזמין אתכן/ם להציץ אל התרבות האיטלקית ולהיחשף אל השפה הכי מצלצלת ורומנטית.
גם אני, כמו אילוש (המנהלת הקודמת של הפורום) מקווה שתהנו ולצד ההנאה רוצה להאמין - שנדע תמיד לשמור על תרבות הדיון ונמנע מהעלבה או פגיעה אישית בחברי/ות הפורום.
שהפורום יהיה מקום איכותי לדיונים מעניינים ומשכילים, שנחשף לדעות ועמדות של שאר החברות והחברים בקשת רחבה של נושאים, שנפתח את רמת המעורבות של השפה האיטלקית ואיטליה בחיינו.
אתן/ם מוזמנות/ים לפנות אליי במסר פרטי לגבי כל הצעה, בקשה, הרהור ושאלה. ליאת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום איטלקית ותרבות איטליה

איטליה היא ארץ החושניות - מראות, קולות וריחות הם משהו שכל אוהב/ת איטליה נושא/ת בקרבו/ה.
איטליה הינה אומה אחת הבנויה מעשרים מחוזות, הנוף האנושי בה מגוון כמו הנוף הגיאוגרפי.
אז מה יש במגף הארוך של אירופה שמצעיד א/נשים רבים/ות לבקר באיטליה ולרצות לחזור אליה שוב ושוב?
 3,000 שנה של עושר היסטורי, תרבותי וקולינרי נכנסים ללב של כל מי שרק חפץ/ה בכך.
הפורום מזמין אתכן/ם להציץ אל התרבות האיטלקית ולהיחשף אל השפה הכי מצלצלת ורומנטית.
גם אני, כמו אילוש (המנהלת הקודמת של הפורום) מקווה שתהנו ולצד ההנאה רוצה להאמין - שנדע תמיד לשמור על תרבות הדיון ונמנע מהעלבה או פגיעה אישית בחברי/ות הפורום.
שהפורום יהיה מקום איכותי לדיונים מעניינים ומשכילים, שנחשף לדעות ועמדות של שאר החברות והחברים בקשת רחבה של נושאים, שנפתח את רמת המעורבות של השפה האיטלקית ואיטליה בחיינו.
אתן/ם מוזמנות/ים לפנות אליי במסר פרטי לגבי כל הצעה, בקשה, הרהור ושאלה. ליאת.

מה אהבתם באיטליה ומה לא?

מאת: roggero/ מניסיון אישי  פורסם: 23/05/2005  עדכון אחרון: 26/02/2006  

מה גרם לכם להתעצבן ומה מצד שני גרם לכם לגחך ולצחוק?

אוהב

1.אני אוהב באיטליה את הריח של הקפה שהולך איתכם לכל מקום ברחוב.

2.אני אוהב לראות את הקשישות בגיל של סבתא שלי כשהיתה בבית אבות בארץ מאופרות, נפגשות לקפה וקלפים  במסעדה.

3.אני אוהב את חנויות הראווה המטופחים, גם כשהם מוכרים רק מטריות או גרביים.

4.אני אוהב שאין כניסה לרכבים באזורים מרכזיים וכך שומרים על שקט והפחתת זהום אוויר.

5.אני אוהב לראות את הנשים והגברים מחויטים רוב הזמן(בעיקר בצפון).

6.את הנהיגה שלהם באוטוסטרדות,נהיגה מהירה וזורמת.

לא אהבתי י

1.שאסור למשש את הירקות בשוק.

2.את הבירוקרטיה ושירות הלקוחות שלהם.

3.את הבלאגן בשדות התעופה .

4.מלכודת התיירים שלהם ברוב המסעדות, תמיד דופקים אתכם.

5.את הנהיגה שלהם בתוך העיר,הצפירות והעקיפות המסוכנות.

(מאת:roggero )

יש דברים שלא אהבתי, נגיע לזה בהמשך...אבל נתחיל במה אהבתי במיוחד:

להיות בחנויות, תנו לי כל חנות שהיא, לא משנה מה, הכי טוב זה בגדים, קוסמטיקה ומוסיקה ולא משנה איפה, אבל הכי טוב במילאנו, אבל גם רומא והשאר הולך בלי שום בעיה.שפע ומגוון שעדיין לא יכולים להתחרות עם הארץ.()

אופן הלבוש - הנשים,גם המבוגרות מאופרות ולבושות במעילי הפרווה שלהן בחורף והגברים רובם -לא משנה קיץ, חורף - הם בחליפות ובכלל זה שהגברים באופן כללי נראים שם טוב...

כל האוכל שלהם - פסטות כל מה שאוכלים (כי הרי טוב,נו..  בארץ אין את זה) ואח"כ בוכים. כבר כמה פעמים אחרי שחזרתי משם-דיאטה מיידית להוריד את השניים שלושה קילוגרמים שהצטברו ושכמובן לא רצו לרדת כ"כ מהר כמו שהצטברו אבל בסוף ירדו.

קיץ או חורף לא משנה-כולם תמיד נורא שזופים שם.

מצחיק אותי שב-tabaccherie קונים חצי עולם..כרטיסים למטרו,לטלפון, בולי-דואר,שותים (שכמובן הוא נורא טעים) ועוד כל מיני.   tabaccheria בכלל- זה ממש לא רק בשביל לקנות סיגריות.

המטרו והרכבות- גם אם הם מאחרים. המטרו אולי סתם פשוט כי אין לנו כזה בארץ ומי יודע אם ומתי אי-פעם גם יהיה,אבל הוא באמת נורא מהיר.
הרכבות הן אמצעי טוב לעבור מעיר  לעיר (לא תמיד יותר זול או יותר משתלם בסופו של דבר מטיסה) אבל מזכיר לי כל פעם את הזמנים שהייתי נוסעת עם ההורים ותמיד היינו כמעט מפספסים את הרכבת ורצים עם כל המזוודות והתיקים.

לא אהבתי :
לא אהבתי (לפחות פעם כשלא הבנתי איטלקית ולא יכולתי בכלל לדבר) שהם לא יודעים אנגלית. תסבירו לי איך אנשים הולכים שנים לביה"ס,לומדים או אמורים ללמוד ובסוף לא יוצא מזה כמעט כלום...מחממים כסאות. נשגב מבינתי הדבר זה, בישראל הרי הייתה מזמן קמה על זה ועדת חקירה ואנשים היו מקבלים על הראש.

לא אהבתי שבקיץ, גם אם הוא לא יותר משלושה חודשים-ויש  כזה חום  אימים שעובר את ה-30c,גם את ה-35c ומזגנים-אין, או שהם לא פותחים.

באופן כללי יותר יקר שם מבחינת חיי היומיום, אבל לפעמים,מחירים של מוצרים מסויימים יכולים להיות ממש הזויים. השיא זה מחירי הפירות והירקות, נסחפו לגמרי. נראה לי גם קצת מוזר שבסופרמרקטים משלמים על כל שקית.

רוב החנויות נסגרות ב-19:30 (במיוחד הפרטיות ולפעמים גם עושים הפסקות צהריים של איזה שעה וחצי שעתיים) מה שמשאיר כמובן פחות זמן לקניות או סתם רק להסתובב ולראות מה יש,דווקא כשהזמן שם טס והוא בדיוק מה שאנחנו הכי צריכים.

יחסית לאוטובוסים בארץ או למטרו שלהם-האוטובוסים והטראמים איטיים,רעשניים ומאכזבים.

האיטלקים ברובם הם אנשים סימפטיים ויחד עם זאת-גם די עצבניים...למה בעצם?לא ברור, חיים שם ובכל זאת לא מרוצים ממשהו, נוטים "להתלקח" יותר מידי מהר ממה שהיינו מצפים אולי ממי שגרים אחרי הכל  באיטליה.

הנהיגה באיטליה וחציית הכביש (שלא לדבר להעיז לעבור שלא במעבר-חצייה)-הם לא רק שני סטראוטיפים נפוצים. מידת הסיכון תלוייה גם בנהג עצמו וגם באזור. יש שאומרים שיש הגיון רב בצורת הנהיגה שלהם, רק צריך להבין אותה.

ובכל זאת ולמרות הכל-עכשיו ברגע זה-  מייד אני מוכנה להיות
שם.

(מאת: מניסיון אישי)

אין תגובות

הודעות אחרונות

10:32 | 28.07.19 פייסל הגדול
20:05 | 21.07.19 תותי-בת
19:26 | 29.03.19 שוקי אוהב לטייל
07:23 | 24.02.19 אורחים בפורום
00:21 | 26.12.18 תותי-בת
15:15 | 04.12.18 Feanor75
20:24 | 27.11.18 אורחים בפורום
16:41 | 04.11.18 אורחים בפורום
18:41 | 02.11.18 האביר הכפול
20:22 | 30.10.18 אורחים בפורום
23:20 | 22.10.18 אורחים בפורום
15:24 | 08.10.18 מאיה אדר

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ