לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1025310,253 עוקבים אודות עסקים

פורום איטלקית ותרבות איטליה

איטליה היא ארץ החושניות - מראות, קולות וריחות הם משהו שכל אוהב/ת איטליה נושא/ת בקרבו/ה.
איטליה הינה אומה אחת הבנויה מעשרים מחוזות, הנוף האנושי בה מגוון כמו הנוף הגיאוגרפי.
אז מה יש במגף הארוך של אירופה שמצעיד א/נשים רבים/ות לבקר באיטליה ולרצות לחזור אליה שוב ושוב?
 3,000 שנה של עושר היסטורי, תרבותי וקולינרי נכנסים ללב של כל מי שרק חפץ/ה בכך.
הפורום מזמין אתכן/ם להציץ אל התרבות האיטלקית ולהיחשף אל השפה הכי מצלצלת ורומנטית.
גם אני, כמו אילוש (המנהלת הקודמת של הפורום) מקווה שתהנו ולצד ההנאה רוצה להאמין - שנדע תמיד לשמור על תרבות הדיון ונמנע מהעלבה או פגיעה אישית בחברי/ות הפורום.
שהפורום יהיה מקום איכותי לדיונים מעניינים ומשכילים, שנחשף לדעות ועמדות של שאר החברות והחברים בקשת רחבה של נושאים, שנפתח את רמת המעורבות של השפה האיטלקית ואיטליה בחיינו.
אתן/ם מוזמנות/ים לפנות אליי במסר פרטי לגבי כל הצעה, בקשה, הרהור ושאלה. ליאת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום איטלקית ותרבות איטליה

איטליה היא ארץ החושניות - מראות, קולות וריחות הם משהו שכל אוהב/ת איטליה נושא/ת בקרבו/ה.
איטליה הינה אומה אחת הבנויה מעשרים מחוזות, הנוף האנושי בה מגוון כמו הנוף הגיאוגרפי.
אז מה יש במגף הארוך של אירופה שמצעיד א/נשים רבים/ות לבקר באיטליה ולרצות לחזור אליה שוב ושוב?
 3,000 שנה של עושר היסטורי, תרבותי וקולינרי נכנסים ללב של כל מי שרק חפץ/ה בכך.
הפורום מזמין אתכן/ם להציץ אל התרבות האיטלקית ולהיחשף אל השפה הכי מצלצלת ורומנטית.
גם אני, כמו אילוש (המנהלת הקודמת של הפורום) מקווה שתהנו ולצד ההנאה רוצה להאמין - שנדע תמיד לשמור על תרבות הדיון ונמנע מהעלבה או פגיעה אישית בחברי/ות הפורום.
שהפורום יהיה מקום איכותי לדיונים מעניינים ומשכילים, שנחשף לדעות ועמדות של שאר החברות והחברים בקשת רחבה של נושאים, שנפתח את רמת המעורבות של השפה האיטלקית ואיטליה בחיינו.
אתן/ם מוזמנות/ים לפנות אליי במסר פרטי לגבי כל הצעה, בקשה, הרהור ושאלה. ליאת.

Da Vinci Alive - התערוכה!

מאת: LiRs Lullaby  פורסם: 29/04/2014  עדכון אחרון: 29/04/2014  

לאחר המון דחיות, עיכובים ותפניות בעלילה של החיים, אתמול סוף כל סוף התפניתי לתערוכת דה וינצ'י בגני התערוכה, תל אביב.
ההתרגשות הייתה בשיאה וההתפעלות בפעולה, וככגודל הציפיות, כן גודל האכזבות.....
זה לא שהתערוכה הייתה נוראית, או שהייתה צפיפות מוגזמת, אבל חשבתי שהגיע לדה וינצ'י (ולנו, המבקרים בתערוכה) קצת יותר.

התערוכה הייתה מחולקת לכמה אזורים שונים בתחומים שונים, כיד הדמיון, היצירתיות והסקרנות שהיו בו, ומהבחינה הזו היא הייתה בסדר. אם כי, חבל שלא ניסו לקשר בין היצירות שלו גם ברמה הסיפורית וגם ברמה הכרונולוגית (ואולי זו סתם ההיסטוריונית הקטנה שבי מקשקשת) כדי להראות את הלך החשיבה שלו. היה שם לדוגמה מעין כנפיים ענקיות שנועדו לעזור לאדם לעוף ("צריך לנפנף בזה במהירות גדולה או שחבל על הזמן {או שמא, "זה חסר תועלת"?}" דה וינצ'י כתב בעצמו), מה שגרם לי לצחוק ולתהות בו זמנית "הוא באמת חשב שזה יעבוד?!", וכמה יצירות אחר כך, רואים ניסיון אחר (מבין רבים אחרים) שלו ליצור מכשיר עזר לתעופה. אז למה לא להראות את השלבים דרכם הוא עבר עד שהוא הגיע לתוצאה שהוא חשב שהיא הכי ראויה? הוא פשוט היה אדם עם מעוף וסקרנות אדירים שלא נרתע מלנסות כל הזמן דברים שונים וגישות שונות כשהפתרון לא היה בנמצא. וחבל שלא ניתן היה לראות את זה, את הקשר בין פריטי תצוגה שונים למהלך ה"אבולוציוני" שהוא עבר עד שהגיע לתוצאה הסופית, ממש לחבר ביניהם.

אז מה היה שם? בתחילת התצוגה מסבירים על הקודקסים, ועל האיש עצמו. הייתה לו כמות גדולה מאוד של כתבים בהם הוא היה רושם - בכתב מראה!! - את ההמצאות שלו. חלק השתמרו וחלק לא, אבל מדהים לראות עד לאילו דקויות ופרטים הוא ניסה להגיע בכדי ליצור ציורים (ולא רק); באחד מכתבי היד יש רשימות על היציבה(!) של אנשים המסבים לשולחן(!!), וזאת כנראה, כחלק מהכנה לציור הקיר המפורסם שלו - "הסעודה האחרונה".
במהלך התערוכה נתקלים בהרבה המצאות שלו שמראות את היכולת שלו להתעסק עם עניינים פרוזאיים כאלה, יכולת שנדרשת ממישהו שמבין שהפרטים הקטנים האלה, הם מה שהופכים דבר מממוצע, ליוצא דופן, או אפילו 'סתם' שימושי. הוא התעניין במנעד רחב של תחומים וחקר אותם לעומק ובדיוק רב, וזה מאוד מאוד מרשים. למשל, הידעתם שהאדם הויטרובי (רישום מפורסם של גבר עומד בתוך עיגול וריבוע, כשידיו פרושות לצדדים, לא המצאה של דה וינצ'י, אלא מבוסס על כתבי ויטרוביוס) מבוסס על חישובים מתמטיים  - אבל יש לו גם הסברים מטאפיזיים?! דה וינצ'י התעניין בכל מה שטווח הראייה שלו סיפק לו, כמו גם כאלה שלא, כמו פילוסופיה ורגשות של אנשים (= פסיכולוגיה, אבל בוא לא נהיה אנאכרוניסטיים ).
ובהקשר הזה, הוא גם תיכנן את ה"עיר האידיאלית", שהייתה אמורה להגן מכל מיני מחלות, אבל חבל שבתערוכה לא חשבו להביא הסבר קצת יותר מעמיק בנוגע ל... ובכן, המון שאלות שצצות בעקבות זה, כמו:
האם לאונרדו הושפע באופן ישיר מהמגיפה - האם מותו של אדם קרוב אליו גרם לו לחשוב על זה? מה הניע אותו לבנות עיר כזו?
מה היה הידע שלו במחלות וכיצד הוא חשב על זה?
מה היה הידע שלו על מניעת מחלות ואיך הוא הגיע למסקנות אליהן הוא הגיע בתכנון העיר?
כל זה הסתכם רק בהסבר על התפרצות המגפה ודגם מאוד פשוט של העיר. כשאני כותבת "פשוט" אני מתכוונת, שאפילו מדרגות לא ממש טרחו ליצור בדגם הזה; רק מקריאה בכתוב הצלחתי להבין שזה לא סתם שיפוע שמיועד לנכים, הקרש עץ הזה שחיבר בין המשטחים. אה, והיה גם ציור של העיר ממעוף הציפור.
כן, זו הייתה אחת הבעיות של התערוכה - הדגמים. חלק מהם היו מרשימים - בעיקר הדגמים בגודל טבעי של חלקי תעופה וגם דגמים שקשורים להמרת תנועה (אני אצרף תמונות), אבל חלק מהם.... פשוט MEH. מההסבר לבד אי אפשר היה להבין איך הם אמורים לעבוד, ואני חושבת שאפשר היה לגרום להם לפעול באופן אוטומטי, ככה, כדי להוסיף קצת עניין ותנועה. 'אינטראקטיבי' היא המילה שאני מחפשת. ילדים בוודאי היו נהנים מזה, כמו שהם נהנו מחדר המראות וחלק מהדגמים. בטח ובטח אם קוראים לתערוכה חוויה חושית!
לקראת הסוף, היה אולם ענק בו הקירות היוו את עיקר התצוגה - הוקרנו כל מיני סרטונים ותמונות על לאונרדו דה וינצ'י, ונראה לי שבחטף ראיתי את המונה ליזה... בצבעים המקוריים והעזים שלה. אבל הובטח באתר שיהיה ניתוח מעמיק ומאלף! יכול להיות שזה היה במקום אחר, מאחר ובכל רגע הוקרנו דברים שונים באזורים שונים של האולם, אבל כשישבנו, אני וחברה שלי, לצפות בצד אחד של האולם, והגענו לסצינה שכבר ראינו בכניסתנו, הבנו שהגענו לסוף הסרט. והמונה ליזה - איה? החיובי בעניין אולם ההקרנות הזה הוא, שהוא היה כל כך גדול ומרווח, שרק הישיבה באחת ה"פינות" בו וצפיה בתמונות ובסרטונים מלמטה, תורמת לך להצניע לכת....

בסך הכל הכללי כולל הכל, היה נחמד הלכתי לתערוכה כדי להכיר מקרוב את הראש של גאון הרנסנס האיטלקי החבּוּב (חבוב=חביב+אהוב ) עליי, וקיבלתי כמה טעימות ממנו. וכן, היה לזה טעם של עוד. היה לזה טעם של השראה. היצירתיות, הסקרנות והחתירה למציאת פתרונות הולמים לבעיות קטנות וגדולות כאחד, הופכים אותו לגאון שהוא. מקווה שאולי אני סתם נשמעת קנטרנית ואחרים שהגיעו לתערוכה ללא ידע קודם על דה וינצ'י, מצאו אותו מסקרן ומרשים לא פחות.

זהו, ועכשיו, באיטלקית. 
סתם, נראה לכם?!  

* לאתר התערוכה: http://www.dv-alive.co.il/ לעמוד הפייסבוק של התערוכה: https://www.facebook.com/dvaliveil 

התמונה צולמה ע"י LIRS LULLABYE.
אין תגובות

הודעות אחרונות

10:32 | 28.07.19 פייסל הגדול
20:05 | 21.07.19 תותי-בת
19:26 | 29.03.19 שוקי אוהב לטייל
07:23 | 24.02.19 אורחים בפורום
00:21 | 26.12.18 תותי-בת
15:15 | 04.12.18 Feanor75
20:24 | 27.11.18 אורחים בפורום
16:41 | 04.11.18 אורחים בפורום
18:41 | 02.11.18 האביר הכפול
20:22 | 30.10.18 אורחים בפורום
23:20 | 22.10.18 אורחים בפורום
15:24 | 08.10.18 מאיה אדר

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ