לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2192921,929 עוקבים אודות עסקים

פורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).
 
עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .
 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עיצוב פנים

בהנהלת מעצבת הפנים תמי אקהאוס (מרי פופ).
 
עיצוב פנים עוטף את עולמנו, לא תמיד אנו חשים בו , אך תמיד הוא עימנו לכל מקום אשר נלך הוא מבשל איתנו במטבח, שוטף פנינו בזרם מפל, עוטף אותנו ברכות השמיכה, מאיר לנו פנים באורותיו, מתהלך עימנו על המרצפות או משטח הדק לא תמיד אנו מודעים אליו , לא תמיד אנו מתייחסים אליו....
 הפורום הזה , הוא המקום הנכון לתת לעיצוב את הכבוד, להתייחס אליו במלוא תשומת הלב, לבחור, להרהר , להתייעץ , לייעץ , הפורום הזה, הוא המקום ללמוד, לעזור ולהיפגש.  הפורום הזה מיועד לכל מי שאוהב ונושם עיצוב, ולכל מי שנמצא בתהליך של בניה, שיפוץ ועיצוב ביתו .
 

אריחים כאורח חיים

מאת: מגאזין "נישה"  פורסם: 27/03/2005  עדכון אחרון: 23/05/2005  
 
אריחים כאורח חיים


בעבר היתה הרצפה עלמה נחותת מעמד, שתיפקדה על תקן משטח שחוק, הקורס תדיר תחת כובד הרהיטים ומכוסה לרוב בשטיחים. כיום הפכה הרצפה - המהווה את האיבר הגדול בבית - לזירה עיצובית מקורית, הקובעת אווירה, יוצרת סגנון ומעניקה לחלל טאצ´ ייחודי. בלדה לבלאטה

קורותיה של הרצפה בעיצוב הבית מזכיר את סיפור סינדרלה: בעבר היתה עלמה נחותת מעמד, ששירתה נאמנה פריטי עיצוב שונים ולא זכתה לתמורה הוגנת בעד עבודתה; בני הבית ראו בה צורך, אך לא מצאו בה חן, היא תפקדה על תקן משטח הנשחק תדיר, קורסת תחת כובד הרהיטים ומכוסה לרוב בשטיחים. היה זה רק עניין של זמן עד שיהיה מי שיביט מטה ויגלה את הפלא הנסתר תחת רגליו. וכך הפכה הרצפה מאלמנט נטול ייחוד, לריבועי קסם מרכזיים היוצרים אווירה וסגנון בחללי הבית השונים.
המעצבים השונים מודעים לכוח העיצובי הרב הטמון במרצפות כמרכיב דומיננטי בחלל, אך בנוגע לנוכחותן בבית, קיימות שתי גישות שונות. האחת גורסת שעל הרצפה להיות אחידה בכל הבית ובכך לייסד קו עיצובי שולט. הגישה השנייה מעדיפה דווקא אריחים שונים בכל אחד מחללי הבית, כך שייצרו הגדרה חללית ויכניסו גיוון ועניין. כך או כך, עם נגישותם של חומרי גלם טבעיים, יצירתם של מלאכותיים, שכלולן של טכניקות קיימות והמצאת חדשות -  טיפסה הרצפה לתודעה העיצובית, וממרכיב זניח יחסית הפכה לכוכבת בעלת ייחוד עיצובי חשוב.
 
אריחים כאורח חיים
"ריצוף הוא פונקציה של עיצוב כולל, ויש להתאימו לאווירה, לריהוט ולשאר פריטי הבית", מסבירות אדריכליות הפנים, מירי גינזבורג ואלינור אבני. בשל העובדה שלא מחליפים אותה לעיתים תכופות, ובהתחשב בעלויות הגבוהות יחסית, הבחירה בסוג הרצפה אינה קלה. טרנד החזרה לטבע העלה את יוקרתם של חומרי ריצוף טבעיים, כמו אבן, צפחה, פרקט טבעי ושיש, אולם למרות שחומרים טבעיים נחשבים לעמידים יותר, הרי שהשימוש בחומרים מלאכותיים כמו CVP, פרקט סינתטי, גרניט פורצלן או קרמיקה, עדיין נפוץ מאוד. כך או כך, סוג הרצפה הנבחר יגדיר את קו המתאר הכללי של הבית: פסיפס צבעוני, ייצור אווירה בניחוח עתיק, רצפת עץ תתרום לתחושה חמימה ורצפת שיש איטלקי תשדר מראה אלגנטי ומכובד.
 
טראצו: חומר פופולרי, הידוע יותר בכינויו העממי "בלאטה". הטראצו מורכבת ממצע בטון יצוק ושכבת מדרך ממוזאיקה כבושה. היא עמידה בפני שחיקה, ולמרות המראה הסטנדרטי שלה, היא מגיעה במגוון מרקמים, דוגמאות ואיורים, הנקבעים לפי סוג האגרגטים שבתוכה, ובהתאם לגוון -  בין אם הוא טבעי ובין אם נוספו לו פיגמנטים של צבע.
טיפ: מומלץ למרוח סילר על רצפת הטראצו אחת לשנה.
 
סומסום: בת משפחה קרובה של הטראצו, ששימשה במרבית הבתים מתקופת קום המדינה ושבה לתחייה בשנים האחרונות. אבני הסומסום מורכבות מאגרגטים קטנטנים, ולכן המראה שלהן נקי ואחיד. הן בעלות ערך אסתטי גבוה ויוצרות אווירה טבעית, צבעונית ומקושטת.
טיפ: את רצפת הסומסום מומלץ ללטש מדי שנתיים. בשל המראה החלק שלה, החושף כתמים וסדקים, לא מומלץ לרצף בה ובאבן הטראצו אזורים רטובים.
 
קרמיקה: יופייה של הקרמיקה ניכר בעיקר ברבגוניות שלה. היא מסוגלת להידמות לפסיפס ולאבן, מגיעה בגימור מבריק או מט וניתן להשיגה בגוונים ועיבודים שונים. האריחים אינם זהים בגודלם, ולכן קשה ליצור מהם משטח אחיד. הגלזורה המצפה אותה נפגעת בקלות, ובשל הגימור החלק שלה ניכרים בה בבירור כתמי לכלוך. דרגת השחיקה נקבעת על-פי סוג הגלזורה, כאשר לגוונים הכהים והצבעוניים -  אדום, חום טרה-קוטה, כחול-קובלט, שחור וכו´ -  יש דרגת שחיקה נמוכה יותר מאשר לאריחים בהירים בגווני קרם, חום וצהבהב.
טיפ: ליצירת מראה כפרי וחם, השתמשו באריחי קרמיקה דמויי אבן בגוונים אדמדמים.
 
גרניט-פורצלן: הגרניט-פורצלן היא אריח קרמי נטול גלזורה, הנהנית מחוזק רב ומראה הומוגני. הודות לריכוז הקוורץ שקיים בה, הגרניט-פורצלן עמידה יותר מקרמיקה רגילה, והטרנדיות שלה קשורה בעיקר לגימור המט ולקווי האופי הטבעיים, השופעים גוונים ניטרליים, כמו לבן, אפור ושחור. האריחים הומוגניים ובעלי פאות ישרות, הם נחתכים במסור מים, המיישר את ארבע הפאות בצורה סימטרית, ולכן לא נדרש שימוש בפוגות.
טיפ: את אריחי הגרניט-פורצלן לא מומלץ לנקות בחומרי ניקוי המכילים וקס העלולים ליצור שכבה שומנית וכתמים. בריצוף חללים רטובים או חיצוניים העדיפו אריחים עם ציפוי בולם החלקה.
 
אבן טבעית: סוג הריצוף העתיק ביותר המקבל כיום התייחסות מחודשת. האבנים מעובדות בצורות רבות -  מאבן מכובסת בגימור מט עם פאות שבורות, ועד מוצר מבריק עם פאות ישרות.
"מחצב האבן הטבעית מגיע כמעט מכל העולם", אומר דודו ניב, מנכ" חברת "מילסטון". "אך מבחינת חוזק ועמידות, האבנים המתאימות ביותר מצויות דווקא בישראל". בין האבנים הצבריות ניתן למצוא מצפה צהוב או אפור, וחלילה וחברון על סוגיהן השונים. מחו"ל הולכות חזק האבנים הטורקיות: דליקטו, אנאיס קרם, אבן טורקית קלאסית, וכן אבן ה"קרמה מרפיל" הספרדית. הסגנון המוביל כיום הוא מט מלוטש, המשקף קו פשוט ונקי. האבן סופגת נוזלים, אך משום שהיא מגיעה בגוונים שונים, כתמי הרטיבות הנוצרים עליה -  בשונה מהקרמיקה -  כמעט ואינם נראים. האבן היא כמעט החומר היחיד שניתן לחדש אותו על הרצפה עצמה, ובניגוד לחומרים אחרים התיישנותה מוסיפה לה יופי מיוחד. מגעה נעים מאוד.
טיפ: לחידוש מראה אבן טבעית רצוי למרוח על המשטח חומר סילר המונע ספיגת נוזלים.
 
שיש: אבן גיר טבעית שעברה שינוי במרקם, ומוסיפה לחלל יופי רב ולוק יוקרתי. מראיה אינו אחיד, ומרצפת אחת לעולם לא תהיה זהה לרעותה. השיש ידוע בברק ובזוהר שלו, אך מכיוון שמדובר בחומר טבעי הממשיך "לעבוד" גם כשהוא מונח על רצפת הבית, עלולים להיווצר במשך הזמן חרירים קטנים ופתיחת גידים. בילי שפיר, מנהלת תחום אבן ושיש ב"סופר קרמיק", מסבירה: "השיש הוא חומר טבעי, ולכן אי אפשר לשלוט על גווניו. בשל כך מומלץ לרכוש תמיד כמות רזרבית, כי קשה למצוא השלמות באותו גוון או סוג".
טיפ: לשימור השיש לאורך זמן, יש לערוך לו מדי תקופה טיפול קריסטלי שישמור על הברק שלו.
 
CVP: חומר פלסטי, המיועד בעיקר למשטחי ריצוף אלסטיים במבני תעשייה, אך חדר כיום גם לבתים פרטיים, בפרט במטבחים. מראהו פשוט, אינו אלגנטי או אצילי, אך הוא נעים מאוד למגע. משטחו חלק ואחיד, הוא קל לניקוי, מבודד תרמית ואקוסטית, אטום למים ומופיע במגוון רב של דוגמאות וצבעים.
טיפ: ב- CVP מומלץ להשתמש במטבחים ואמבטיות, ופחות בחדרי השינה והאירוח.
אריחי מתכת: למרות שהמתכת משדרת ניכור ואפלוליות, חלה לאחרונה מגמה לשלבה בריצוף הביתי. "את אריחי המתכת נהוג לשלב עם אריחי קרמיקה או שיש", מסביר משה דנינו, מנכ"ל "גיטל, עיצוב וייצור". "הם עשויים מאלומיניום ונועדו בעיקר להעניק טאץ´ ייחודי לחלל בנגיעות קלות". האריחים מגיעים בגוון שחור או עתיק, בדוגמאות וטקסטורות שונות של עצים, פרחים, ציפורים ומוטיבים אבסטרקטיים הבולטים מחוץ לאריח או שקועים בתוכו.
טיפ: את אריחי המתכת חובה לצפות בלכה, המונעת התפתחות קורוזיה וחלודה.
 
ריצוף בזכוכית: "אריחי זכוכית היו נפוצים מאוד במרוקו ובשנים עברו", אומר חן ניר, סמנכ"ל שיווק ב"אלוני". "כיום משתמשים בריצוף זכוכית בבתים פרטיים בשטחים מוגבלים וקטנים, לשם הבלטה, ייחודיות ואסתטיקה. הזכוכית נחשבת לחומר עמיד ואטום, והמילה האחרונה בתחום הם אריחי זכוכית שמתחתם מורכבות נורות "לדים". כך משמשים האריחים כגוף תאורה המקנה לאזורים מסוימים בבית ייחוד, יופי ומיקוד.
 
 
פרקטים 
הפרקט תפס חזק מאוד בנוף הבית הישראלי, והוא מגיע בשלל דוגמאות, צבעים ודרגות עובי. הפרקט מספק בידוד רב, מדרך גמיש, עמידות בפני שחיקה, וכן ערך אסתטי אצילי. בעבר היו נפוצות רצפות פרקט בגוון בהיר ואחיד כמו עץ בוק. היום ישנה משיכה דווקא לעצים "חמים" במראה טבעי יותר, כמו אלון, אגוז וטיק.
רוני רופ וענת ענתות מרשת "אלוני", מצביעים על ההבדלים בין סוגי הפרקטים השונים ושיטות התקנתם:
 
* למינציה: פרקט סינטטי העשוי מחומר דמוי עץ, המצופה במספר שכבות לכה. מחירה של הלמינציה נמוך, עמידותה גבוהה ותחזוקתה קלה. ניתן להשיגה במגוון הדפסים וצבעים.
 
* פרקט תלת שכבתי מעץ טבעי: מורכב משכבת בסיס מעץ לבן, שכבת ביניים מעץ לבן או FDM, ושכבה עליונה העשויה מעץ אציל, המעניקה לפרקט את הגוון והמרקם הסופיים.
 
* פרקט דו שכבתי: נחשב לרולס רויס של הפרקטים. מורכב מפסים בודדים ולא מלוחות פסים, ובשל כך נהנה ממראה יוקרתי ואצילי.
 
* הנחה צפה: מתאימה לפרקט למינציה ולפרקט תלת שכבתי. ההתקנה מתבצעת באמצעות פריסת יריעת גומי מפוליאוריטן מוקצף על המשטח, שעליה מדביקים את פלטות הפרקט. כך, לא מודבק הפרקט ישירות על הריצוף, אלא "צף" מעליו. זוהי שיטה זולה יחסית, המאפשרת לפרק את הפרקט מבלי לפגוע בריצוף תחתיו, ומעניקה לו רכות וגמישות.
 
* הדבקה ישירה: הפרקט מודבק ישירות על הרצפה, ובכך ממזער בעיות הקשורות בנזילות ולחות. כך, במקרה בו חדרו מים לפרקט, הרטיבות לא תתפשט לחלקים אחרים והנזק יהיה נקודתי בלבד.
שרית בר"ז פישר מ"נגב" ודורון מסד משטיחי "כרמל", מנדבים טיפים לטיפול והתאמת פרקט:
* העץ הוא חומר חי ונושם, המושפע משינויים בטמפרטורה, בשל כך בעת ההתקנה יש לשמור על מרווח מספק שיאפשר לעץ להתרחב ולהתכווץ בהתאם לטמפרטורה.
* את רצפת הפרקט יש לנקות עם סמרטוט לח וחומרי ניקוי מיוחדים.
* פעם בשנה מומלץ לעשות לרצפה "פוליש".
* פרקט מעץ מלא ניתן לחדש באמצעות שיוף הלכה הקיימת וציפויו בלכה חדשה.
* במידה והפרקט בא במגע עם מים, יש לייבשו היטב. כך תימנע הופעת כתמים והתנפחות העץ.
 
טרנדים בריצוף
יציקת בטון: יציקת הבטון מעניקה לבית מראה אחיד והרמוני. את הבטון ניתן להשאיר בצבעו הניטרלי -  אפור טבעי -  או ליצור עליו אפקטים מיוחדים. הוא מחזיק מעמד זמן רב, עמיד בפני שחיקה ומצוין לריצוף חללים "רטובים".
 
עץ גושני: גזע עץ החתוך לפלחים ומגיע בטקסטורה עדינה ורכה, שמעליה משוחה שכבת לכה.
 
אפוקסי: חומר היוצר מראה חלק ואחיד, מעניק לחלל מימד של עומק ומתאים כמעט לכל סוגי הרצפות (פרט לפרקט).
 
מראה שחוק: מרצפות מסוגים שונים בעלות מראה שרוט ושחוק, הנפוצות מאוד כיום ויוצרות בחלל אווירה מיוחדת.
 
אריחי קריסטלינו: משטחים המיוצרים מחתיכות זכוכית שקופות או צבעוניות, בתוספת חומר אפוקסי, העמיד מאוד בפני שחיקה. את הקריסלטינו ניתן להשיג במגוון של יותר מ60-  צבעים.
 
אריחים מוטבעים: מרצפות עליהן מוטבעות מילים שונות, כמו DLOC, TOH, REWOHS , TELIOT, HSAW וכו´.
 
חלוקי נחל: חלוקי נחל שעברו עיבוד וציפוי בחומר אפוקסי בגוונים רבים ושונים. את חלוקי הנחל ניתן להשיג במגוון גדלים ודוגמאות.
אין תגובות

הודעות אחרונות

18:47 | 19.06.18 חופית882
08:56 | 19.06.18 BNI35
17:47 | 18.06.18 Quaqe9
14:52 | 18.06.18 כלנית1212
12:00 | 18.06.18 mitanyen3
11:37 | 18.06.18 אורחים בפורום
15:45 | 17.06.18 חופית882
09:43 | 17.06.18 אורחים בפורום
10:36 | 14.06.18 אורחים בפורום
09:59 | 14.06.18 n a m a s t e

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ