לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2575525,755 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וידיעת הארץ

שלום לכולנו
קהילת הטיולים שלנו, היא קהילה שחיה ונושמת את הדבר שכולנו כל כך אוהבים, והוא לטייל.
כל אחת ואחד מאיתנו, מפרש את מושג הטיול באופן שונה, כפי שהתפתח אצלו/ה במהלך השנים. חלקנו, מטייל כתחביב, וחלקנו, אף הפך את הנושא למקצוע. מטרת הקהילה המיוחדת והמדהימה שלנו, היא החלפת אינפורמציה רלוונטית בנושא.
מותר לכל אחד לשאול, ומותר לכל אחד לענות. אבל, נזכור כולנו כי רבים הם שלוקחים את האינפורמציה הכתובה כאן אצלנו, ויוצאים איתה לשטח, לכן, עלינו לתת אינפורמציה מדוייקת, עד כמה שניתן לקהל הרחב.
ניסחנו כמה כללים פשוטים, על מנת לשמור על הגלישה בפורום נעימה כמה שיותר. אנו מבקשים מגולשים חדשים שיקראו לפחות פעם אחת את הכללים כדי לשמור על פורום נעים וזורם:
 
אם הקישור לא עובד, אנא העתק/י אותו אל שורת הכתובת. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וידיעת הארץ

שלום לכולנו
קהילת הטיולים שלנו, היא קהילה שחיה ונושמת את הדבר שכולנו כל כך אוהבים, והוא לטייל.
כל אחת ואחד מאיתנו, מפרש את מושג הטיול באופן שונה, כפי שהתפתח אצלו/ה במהלך השנים. חלקנו, מטייל כתחביב, וחלקנו, אף הפך את הנושא למקצוע. מטרת הקהילה המיוחדת והמדהימה שלנו, היא החלפת אינפורמציה רלוונטית בנושא.
מותר לכל אחד לשאול, ומותר לכל אחד לענות. אבל, נזכור כולנו כי רבים הם שלוקחים את האינפורמציה הכתובה כאן אצלנו, ויוצאים איתה לשטח, לכן, עלינו לתת אינפורמציה מדוייקת, עד כמה שניתן לקהל הרחב.
ניסחנו כמה כללים פשוטים, על מנת לשמור על הגלישה בפורום נעימה כמה שיותר. אנו מבקשים מגולשים חדשים שיקראו לפחות פעם אחת את הכללים כדי לשמור על פורום נעים וזורם:
 
אם הקישור לא עובד, אנא העתק/י אותו אל שורת הכתובת. 

תקנון הפורום

מאת: lakedaimon  פורסם: 23/05/2005  עדכון אחרון: 29/08/2009  
 
תקנון זה בא להשלים את תקנון תפוז, ולחדד נקודות שונות, שההקפדה עליהן תסייע לאווירה נעימה וגלישה יעילה בפורום טיולים וידיעת הארץ.

התקנון נמצא תמיד בשלבי כתיבה ושדרוג, ניתן להעביר הצעות ייעול במסרים למנהלי הפורום.

נושאי הפורום

הפורום עוסק בטיולים וידיעת הארץ. המסגרת הגיאוגרפית של הפורום כוללת את שטחי מדינת ישראל, ושטחים המוחזקים בידי מדינת ישראל (יהודה, השומרון וחבל עזה). הפורום אינו עוסק בפוליטיקה, וגולשים הדנים באתרים שנויים במחלוקת, מתבקשים במיוחד לשמור על כתיבה עניינית ואי סטייה מנושאיו של הפורום. 

כללי כתיבה והתנהגות

אנו מאמינים בחופש הביטוי, אך הקו המנחה הוא - חופש ביטוי כל עוד לא גורמים נזק לאחרים. התקפות אישיות על גולשים אחרים או חשיפת פרטים אישיים של גולשים אחרים ללא הסכמתם המפורשת מראש, ("אאוטינג") אסורות בהחלט ומנוגדות לרוח הפורום.
הגולשים מתבקשים לשמור על תרבות הדיון, ולהימנע משימוש בקללות או בשפה לא נאותה.

רבים הקוראים את הפורום ועושים שימוש ברעיונות ובהמלצות המועלים בו.
הגולשים מתבקשים להקפיד על אמינות דיווחיהם, ולהימנע מהמלצות לא בטיחותיות או אף מסוכנות. במידה וקיבלתם דיווח מצד שלישי על המתרחש בשטח כמו פריחה, סגירת מסלול וכד´, הקפידו לציין בהודעתכם, שהדיווח התקבל מצד שלישי ולא מכם ישירות.
גולשים שיתברר שדיווחיהם לא אמינים, יקבלו אזהרה ובמידת הצורך תיאסר כתיבתם בפורום.
במידה וקיים סיכון מעבר לסביר במסלול/אתר הטיול המומלץ בהודעתכם, אנא ציינו זאת במפורש בהודעה (למשל, סמיכות לשטחי הרשות הפלסטינית (שטחי a b c), אזורי גבול, שטחים ממוקשים, סכנת טביעה או נפילה מצוקים, וכד´).

על מנת להמנע מחיכוכים מיותרים ועל מנת שהדיונים כאן יהיו ברוח טובה תוך שמירה על הנושא העיקרי (טיולים בארץ, להזכירכם), הנה מספר כללים בסיסיים שהנכם מתבקשים לנהוג על פיהם, כשאתם כותבים או מגיבים להודעות:
1.איזכור עובדות הסטוריות הנוגעות לארץ - ללא פרשנות.
2.חובת מעקף של כל נושא טעון ושנוי במחלוקת:
א.שטחים/שרות צבאי.
ב.מתנחלים/התנחלויות/התנתקות.
ג.ערבים/טרור/עבודה ערבית/דמוגרפיה.
ד.דתיים/חילוניים.
3.כל נושא הקשור לידיעת הארץ,לטיול ולמנהלותיו-יועלה עיניינית ללא הערות שיפוטיות (לדוגמה: המסלול נמצא בין שטח Bל C.חובה לשאת נשק. איסור תנועה בלילה.)

טרולים באינטרנט

מומלץ לכל גולשי הפורום לעיין במאמר בנושא, שפורסם ע"י הגולש פגעסוס בפורום אוף-טופיק.
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles.asp?id=553&art_id=17
בעוד שבימים כתיקונם, הבעיה אינה קיימת בפורום, לצערנו היא מופיעה לעיתים, והגולשים מתבקשים להתעלם מגורמים מעוררי מחלוקת, ולהימנע מכל ויכוח עימם - לא על דפי הפורום, ולא בפורומים אחרים.

טיולים לגולשי הפורום

ככלל, מנהלי הפורום מעודדים יוזמות לטיולים ומפגשים של חברי הפורום מחוץ לרשת.
עם זאת, אנו מדגישים שהאחריות על ההשתתפות במפגשים כאלו, מוטלת על הגולשים עצמם. באחריותם של יוזמי הסיורים/מפגשים לספק מידע בסיסי וגלוי על מאפייני המפגשים, ובפרט האם הם נערכים בתחומי מדינת ישראל או שחורגים מגבולות המדינה לשטחי יו"ש.

מספרי טלפון בפורום

מניסיון העבר, בפרסום מספרי טלפון עלול לחול שיבוש הגורם להטרדת גולשים תמימים, ודברים אלו כבר קרו בעבר. אין באפשרות מנהלי הפורום לבדוק נכונותו של כל מספר טלפון המתפרסם באתר, ועל כן, חל איסור לפרסם בפורום מספרי טלפון. ניתן להעבירם במסרים, או להוסיפם לכרטיס האישי של המשתמש (לא מומלץ, עקב חשש להטרדה ע"י טרולים).
מספרי טלפון חיוניים (של רשויות רלוונטיות), אפשר לפרסם בלוח הפורום המתאים, לאחר בדיקת נכונותם.

נקודות ציון (נ"צים)

כמו מספרי טלפון, נ"צים מועדים לטעויות, בפרט בתקופה זו של השימוש בשתי רשתות - רשת ישראל הישנה והחדשה.
לאור תקלות שהיו בעבר, בהן שימוש בנ"צ מספר הוביל לעוגמת נפש למטיילים, שלא במתכוון, אין לפרסם נקודות ציון בפורום שלא על סמך בדיקה אישית, ואין להסתמך על ספרות, שהמידע בה עשוי להיות שגוי או לא עדכני.

זכויות יוצרים: 

יש להקפיד על שמירת זכויות יוצרים ולציין מקור תמונה או ידיעה הלקוחה מעיתונות בארץ או בחו"ל, גם במקרה של תמונה סרוקה, יש לבקש את אישור הצלם להעלותה (במקרה של ידיעה מהעתונות, ניתן להעלות שורה מהידיעה ולהוסיף קישור לידיעה עצמה). הפנייה לספרות צריכה להתבצע בצורה של הפנייה ביבילגרפית תקנית כלשהי, בצורת לינק למאמר\ידיעה או לחילופין ציטוט נורמטיבי של המקור (גרשיים, שם ותאריך). ככלל, המפות הטופוגרפיות של מדינת ישראל, מוגנות בזכויות יוצרים ע"י המרכז למיפוי ישראל. לפיכך, אין להעלות לפורום קבצי מפות טופוגרפיות! הודעות אליהן תצורפנה מפות כאלו, תימחקנה! למטיילים בשטח, מומלץ להצטייד במפות סימון שבילים הניתנות לרכישה בחנויות רבות.

בטיחות בטיולים

חלק מאתרי ומסלולי הטיול כרוכים בסיכון בטיחותי מעבר למקובל. התנאים האקלימיים והטופוגרפיים באזורי הארץ השונים חושפים את המטיילים לקשיים ייחודיים, כגון עומס חום כבד בדרום הארץ בקיץ, ערפל וסופות שלגים בפסגות הגבוהות בצפון בחורף, דרדרות ומצוקים במדבר יהודה, וסלעים במי הנחלים בגולן.
אנו מקווים בעתיד להעלות במאמר נפרד, הנחיות מפורטות לגבי בטיחות בטיולים. בשלב זה, מומלץ מאד להתייחס לרשימת מסלולי הטיולים באתר משרד החינוך
http://www.education.gov.il/tiyulim/

שם יש מידע על מסלולים רבים ברחבי הארץ ובעיות בטיחותיות בהם.

ביטחון בטיולים

לצערנו, אין שלום בארץ, וחלק מאזורי הטיולים סגורים בפני הציבור הן בשל שטחי אש של צה"ל, והן בשל סמיכותם לגבולות ולשטחי הרשות הפלסטינית.
גבולות האזורים המועדים לבעיה אינם מוגדרים היטב, ועשויים להשתנות. מומלץ להתייעץ עם הרשויות המתאימות וגורמי הדרכה מקומיים, לפני יציאה לטיול באזור הנחשב רגיש. המידע בפורום לא יכול לבוא במקום מידע מוסמך מגורמים אלו!

גלריות הפורום

גלריות הפורום כוללות מאגר תמונות נבחרות שהעלו גולשי הפורום.
הוספת קבצים לגלריות, היא באחריותם של הגולשים. אין להעלות תמונות החושפות פרטים אישיים של גולשים בפורום, או המוגנות בזכויות יוצרים!
קיימת מגבלה על גודל התמונות בגלריות, ובמידה ואינכם מצליחים להעלות תמונה, מומלץ להקטין אותה ע"י תוכנה מתאימה, ולנסות שוב.
חשוב לציין עבור כל תמונה, את שם המקום ואת שם הצלם.

תמיכה טכנית

במקרה של קשיים טכניים בשימוש בפורום (למשל, בעיה בצירוף קבצים, תקלה בגלריות וכד´), מומלץ להתייעץ בפורום "תמיכה בתפוז".

שרשורי הודעות
כל המידע, שאתם, חברי הפורום וגולשיו, הוא מידע חשוב.
בניגוד למערכות פורומים אחרות, כאשר אתם עונים למודעה (זו שמסומנת בנקודה כתומה מימין לשם הנושא), או להודעות שמשורשרות תחתיה (מסומנות בנקודות כחולות ו/או בטבעות כחולות), השירשור אמור לקפוץ אל ראש הפורום, וזאת, בתנאי שלא חלפו 72 שעות, מאז פתיחת ההודעה הראשית (זו המסומנת כאמור - בכתום).
כל הודעה חדשה, דוחקת את התחתונה בעמוד, לעמוד הבא.
במידה, וכל פעם תפתחו הודעה חדשה, הדבר יגרום להודעות רלוונטיות לרדת מהר מאוד אל תחתית הפורום, ואז - אל הארכיון, משם, לא ניתן לחלצם לצורך שירשור.
אם ברצונכם לכתוב דבר מה, בידקו האם אין שום נושא קרוב לעניין בהודעות האחרונות. בד"כ, תמצאו משהו קרוב וכך תוכלו לשרשר להודעה, אחרי שקראתם אותה, בלחיצה על לחצן הוספת תגובה.
 
 
פירסום ושיווק:
הפורום אינו זירת פירסום או שיווק מוצרים בתשלום או בחינם. הפירסום בפורומים של "תפוז אנשים" הוא של תפוז אנשים בלבד. כל הודעה פירסומית שתיכתב בפורום ולא בלוחות, תימחק וכותבה ייחסם לזמן מוגבל או לצמיתות, בהתאם לשיקול דעת המנהלים. 

קצרים:
הקצרים הוא שירשור פרי המצאת הפורום שנועד להודעות אינפורמטיביות קצרות (אין מים בגבי חירלולים), שאלות אינפורמטיביות קצרות (מישהו היה בגבי חירלולים בזמן האחרון ויודע מה מצב המים?) וכ"ו. הקצרים אינו מיועד לחיפוש מטיילים או שותפים לשב"י או טיולים אחרים, לשם כך נוצרו הלוחות והמדור לחיפוש קרובים.

 
לוחות הפורום
(מופיע בצד שמאל באמצע הדף תחת "עוד בפורום"
מטרת הלוחות, היא לשמש כ"לוח מודעות", לשותפים לטיול; חוגי מטיילים; ועוד.
לכן, אם רצונכם הוא לחפש, או לפרסם, זהו המקום לעשות זאת. במסגרת הודעות הפורום אין לפרסם אירועים מסחריים מכל סוג אלא אם מתקבלת הסכמת מנהל הפורום לכך.

קישורי הפורום
כל נושא ו/או אתר, שקשורים לעניין שלנו (טיולים בארץ), ושאינם נושאים אופי פרסומי.
אתם מוזמנים להשתמש בלינקים המצורפים וכתובים שם.
כרגע, יש שם מספר קטגוריות:
אתרים של חברי הפורום.
עמותות תיירות אזוריות.
ועוד.....
 
 
הערות להנהלה:
ניתן ואף רצוי לתת משוב על הנהלת הפורום וצורת ניהולו, כל עוד הביקורת נעשית במסרים פרטיים ולא על גבי הפורום. אם נפגעת מהודעה ואת/ה מעוניין במחיקתה, או אינך מבין מדוע נמחקה הודעתך, אתה מוזמן לשלוח מסר למנהלים.
 
שאלות נפוצות
שרשורים נבחרים נשמרו בשאלות הנפוצות של הפורום. מומלץ לחפש מידע תחילה בשאלות הנפוצות, ורק אחר כך לשאול בפורום עצמו במידה ולא קיבלתם מענה לשאלותיכם.

כללים נוספים לכתיבה והתנהגות בפורום

מאת: חגי היחיד 29/03/03 | 16:06

כללי הכתיבה בפורום / עפ"י פרסום מקורי בפורום אופנועים – 11/2/2002

להלן מספר כללים, שיעשו לכולם את החברות בפורום נעימה יותר:

- הודעות ו/או תמונות בעלות אופי פדופילי; פורנוגרפי; גזעני; עוין; אשר עשויות לפגוע ברגשות הכותבים – יימחקו!!!

- אין לפגוע אישית ברגשות הכותבים.

- אין לחשוף איש מהכותבים.

"חייה ותן לחיות…" זהו כלל שנכון גם לכאן, מלשון כתוב ותן לכתוב, והכוונה היא, לכתוב בצורה עניינית, כאשר ההתייחסות תהיה לתוכן ההודעה ולא לכותב ההודעה.

שפת כתיבה גסה ופוגעת, כלפי מי מחברי הפורום, תביא למחיקת ההודעה, וכל התגובות המשורשרות אליה, ללא הסבר ולאלתר.

הפורום הוא מקום מפגש ובמת שיחה בנושא טיולים בארץ. אף אחד, כולל אותנו מנהלי הפורום, לא מעונינים כאן במלחמות של אלימות מילולית, מכל סיבה שהיא.

פרסום ומכירות בפורום אסור!!!
לשם פרסומם של אתרים ו/או מס´ טלפון ו/או עיסוק מקצועי כזה או אחר, כולל אתרי אינטרנט, יש את לוחות הפורום, שם ניתן לפרסם ב: ח-י-נ-ם ! ! !
כמו כן, לכל כותב או כותבת במערכת של תפוז, יש כרטיס אישי, שם הוא/היא מוזמנים לפרסם את עצמם, לא כולל חתימה, כפי שניסו לעשות פה חלק מהגולשים.

- לפיכך, הודעות שאינן עונות על הכללים – תימחקנה!!!
(למנהלי הפורום, שמורה הזכות להשאיר הודעות מסוימות, במידה ותימצא סיבה נראית לעיין להשאירן).

מעונינים לשוחח על כל נושא אחר?
לשם כך מערכת תפוז נותנת לכם מס´ אפשרויות:
1. מערכת המסרים האישית.
2. צ´אט הפורום.
3. תפוז צ´אט.

הודעות פרטיות שיפורסמו כהודעות בפורום, כולל הבעת דעה אישית על פלוני או אלמוני, תימחקנה!!!

עניתם על שאלה, תוך הבאת דברים ממקורות ו/או אנשים אחרים? רשמו מהו המקור, כדי להימנע מהפרת חוק זכויות יוצרים.

אנחנו שומרים לעצמנו את הזכות להחליט אילו מן ההודעות אינן עומדות בכללי הכתיבה בפורום ולעול עפ"י שיקול דעתנו.

הצעות ורעיונות, יתקבלו בברכה.

נשמע כמו הרבה כללים?
אולי….
 
אבל כמו שכתוב למעלה: כמה דברים שיעשו לכולם את החברות בפורום נעימה יותר.
אין תגובות

הודעות אחרונות

10:52 | 10.07.19 הדר גל3
15:18 | 02.07.19 אורחים בפורום
17:34 | 21.06.19 אורחים בפורום
16:36 | 29.05.19 dudi4321
21:27 | 27.05.19 Oren Katzman
16:40 | 21.05.19 שוש פוי
23:58 | 30.04.19 דן רוזנר
10:15 | 28.04.19 אורחים בפורום
23:15 | 22.04.19 אורחים בפורום
12:02 | 21.04.19 א ו ר ה1
10:49 | 20.04.19 אורחים בפורום
10:47 | 20.04.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ