לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1091210,912 עוקבים אודות עסקים

פורום הורים לפגים

פג...מה זה בעצם פג?פג הוא תינוק שנולד לפני המועד.בני הבכור נולד פג, פג קטן, לא הבנתי מה זה בכלל פגיה , מה המשמעות של לידה בשבוע 27.רציתי לדעת הכל, והרופאים לא תמיד מנדבים אינפורמציה , אז החלטתי לחפש לבד.לקרוא ספרים , לחרוש את האינטרנט ולדעת הכל על " פגות מהי...?"אבל מה....מעט מאוד אינפורמציה מצאתי ונאלצתי להיות מוזנת רק ממה שהרופאים והאחיות אמרו לי.לצערי - הפורום הזה לא היה קיים בזמן השהות שלנו בפגיה לשמחתכם – כיום הוא קיים והוא מלא באינפורמציה.אז אנחנו כאן כדי לקבל את פני ההורים הטריים שחווים טעמה של פגיה .אנחנו כאן כדי לנסות ולשנות דברים לטובת הפגים הקטנים שלא יכולים להילחם עבור עצמם.ואנחנו כאן בעיקר כדי לעזור לכם להתמודד עם הקשיים והשאלות שיש לכם ואתם לא מקבלים תשובות.**********************************************************דר' בנטל - מנהל היחידה לטיפול נמרץ פגים בבית חולים לניאדו הסכים לשתף איתנו פעולה ומוכן לענות על שאלות המתייחסות לפגים .הכינוי שלו בתפוז הוא - YABENTALניתן לשאול שאלות על תקופת האשפוז או על קצת אחרי השחרור .קחו מתנה זו שקיבלנו מדר' בנטל והשתמשו בה בחוכמה.תודה רבה לדר' בנטל על שיתוף הפעולה והרצון לעוזרטלי וגלי מנהלות הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הורים לפגים

פג...מה זה בעצם פג?פג הוא תינוק שנולד לפני המועד.בני הבכור נולד פג, פג קטן, לא הבנתי מה זה בכלל פגיה , מה המשמעות של לידה בשבוע 27.רציתי לדעת הכל, והרופאים לא תמיד מנדבים אינפורמציה , אז החלטתי לחפש לבד.לקרוא ספרים , לחרוש את האינטרנט ולדעת הכל על " פגות מהי...?"אבל מה....מעט מאוד אינפורמציה מצאתי ונאלצתי להיות מוזנת רק ממה שהרופאים והאחיות אמרו לי.לצערי - הפורום הזה לא היה קיים בזמן השהות שלנו בפגיה לשמחתכם – כיום הוא קיים והוא מלא באינפורמציה.אז אנחנו כאן כדי לקבל את פני ההורים הטריים שחווים טעמה של פגיה .אנחנו כאן כדי לנסות ולשנות דברים לטובת הפגים הקטנים שלא יכולים להילחם עבור עצמם.ואנחנו כאן בעיקר כדי לעזור לכם להתמודד עם הקשיים והשאלות שיש לכם ואתם לא מקבלים תשובות.**********************************************************דר' בנטל - מנהל היחידה לטיפול נמרץ פגים בבית חולים לניאדו הסכים לשתף איתנו פעולה ומוכן לענות על שאלות המתייחסות לפגים .הכינוי שלו בתפוז הוא - YABENTALניתן לשאול שאלות על תקופת האשפוז או על קצת אחרי השחרור .קחו מתנה זו שקיבלנו מדר' בנטל והשתמשו בה בחוכמה.תודה רבה לדר' בנטל על שיתוף הפעולה והרצון לעוזרטלי וגלי מנהלות הפורום

טיפים להנקת פגים

מאת: חברי הפורום  פורסם: 17/02/2003  עדכון אחרון: 23/05/2005  

במאמר זה רוכז שירשור מלא הדן בהנקת פגים-תודה רבה לחברי הפורום!

*אינה של יערה=

1. בימים הראשונים, לשאוב 8 פעמים ביום. אחר כך לפחות 6 פעמים ביום.

2. לא להתקרב למשאבות הקטנות או לזוועה שיד שרה משאילים על תקן משאבה וזהו למעשה מכשיר אינהלציה שעבר הסבה. לקחת מהפגיה מכתב המאשר שאכן יש לכם פג, ולקחת ביד שרה את ה"מדלה לקטינה".

3.לשתות לשתות לשתות לשתות. להכין בקבוק מים לזמן השאיבה.

4. לעשות מסאז´ לציצים לפני השאיבה. להשתדל לשאוב מיד אחרי המקלחת, זה אוד עוזר.

5. שואבים מצד א´ עד שמתרוקן, צד ב´, שוב צד א´ וצד ב´. בכל שאיבה להחליף את הצד הפותח (כי בצד ב´ תמיד יש יותר).

6. טיפ של אסתר גרוניס: להגברת התפוקה, ממשיכים לשאוב עד שלא יוצא כלום - ועוד כמה דקות.

7. תוספים להגברת החלב:
א. כדורי מוטיליום (לקבל מרשם בפגייה), במקור נגד בחילות אבל מגבירים ייצור חלב כתופעת לוואי מבורכת.
ב. טיפות "חלב אם" של חותם הטבע.
ג. כדורי חילבה - "חילבה פלוס".
ד. תה שומר.
ה. בירה שחורה.
ו. שוב, שתייה מרובה.

8. מה לא:
א. נענע
ב. מרווה

9. להשתדל לא להגיע למצב של גודש ולא לפתוח פער של יותר מ-8 שעות בין השאיבה הראשונה לשנייה.

10. לא להשוות ולא להתבאס משכנתכם לפגיה שממלאת בקבוקים ואתן מוציאות 20 או 30 סי.סי במקרה הטוב. כל אחת שונה, לידה בשבוע מוקדם גורמת לייצור חלב מועט, וכל טיפה חשובה.

11. לא להתייחס לשאיבה כאל פרוייקט חיים. נכון, זה חשוב, אבל הבריאות הפיזית והנפשית שלכן (ושלכם) חשובה יותר מהכל. ,,

*אלמונית אחת=

ועוד דבר גם לי בחודש הראשון לשאיבה לא היה יותר מ 20 , 30 סיסי
אבל בחודש השני כבר יכולתי לתת חלב לכול הטיפול נמרץ כי הגעתי ל50עד 80 סיסי לשאיבה ולכן הרשתי לעצמי לרדת ל 6 שאיבות ביום, ועדין למרות כמיות החלב לקח לי ללמד את הבת שלי לינוק לפחות שבועיים ורק בשקט של הבית , זה היה הכי מוצלח אחרי אמבטיה .
אינה אני מחזקת את ידיך שתמשיכי ככה ושנשמע רק בשורות טובות.
אני אזכיר ששחר נולדה שבוע 28+2 והיתה בפגיה חודשיים.
אני עכשיו מתקרבת לשבוע 21 ומחכה בסבלנות ועם מיליון חששות שהסוף יגיע בסוף.

*justmom =

1. אם ביד שרה אומרים שאין משאבת מדלה לקטינה פנויה, לא להתייאש ולנסות בעוד כמה סניפים - שווה את המאמץ ובדרך כלל מוצאים (אנחנו ניסינו בשלושה סניפים עד שמצאנו).
2. כשעה לפני השאיבה לשתות 2-3 כוסות מים.
3. תה גלגה - אצלי לפחות עבד ועובד עד היום (תה צמחים שקונים בחנויות טבע). מכינים תה עם כפית עשבי גלגה, ממתיקים, מוסיפים 30 טיפות "חלב-רב" (גם בחנויות טבע) ושותים 10 דקות לפני השאיבה.
4. להימנע כמה שיותר ממשקאות עם קפאין (קפה, תה, משקאות דיאט למיניהם) כי הקפאין משתן וגורם בעצם לאיבוד נוזלים.
5. אם מותר להמליץ, אפשר להיעזר בפורום תמיכה בהנקה בתפוז לכל שאלה שיש (יש שם גם מאמרים מצוינים על שאיבה) וסתם לתמיכה ועידוד. ואם נתקלים בבעיות לשאול את אסתר גרוניס מופלאה בפורום ייעוץ הנקה (556) בתפוז.

*טל של אשחר=

לדעתי יש לי שלש שנים סך הכל של שאיבות.(פעמיים פגיה פעם טיפול נמרץ וחזרה לעבודתי המטורפת )
אז ככה ,
1. לשאוב עם ספר טוב או עיתון, או הכי טוב עם הפלפון . זה הזמן לעדכן את כולם בכמה גרמים עלינו היום . כששואבים בבית מול הטלויזיה גם הזמן עובר מהר . אחרי כמה שאיבות של 20 דקות מכל צד אין ציץ שלא יתן תנובה .
2. שמנסים להניק בפעמים הראשונות פג- להגיע עם ציץ שנותן פי 4 ממה שהפג צריך כדי שבמאמץ מינימלי החלב יזרום . אמנם זה החלב הפחות אכותי (מה שנקרא הקידמי או המימי ) אבל להתחלה זה מאד עוזר .
3. אצלינו עבד יופי מעבר ישיר מזונדה להנקה ללא בקבוק בתווך . הנקה ראשונה מוצלחת חווינו במשקל 1100 גרם .
4. חברה טובה שהיתה בעסק או יועצת הנקה - חשובים מאד .

*גן עדן=

המשאבה. היה לנו האישור למדלה לקטינה. היא פשוןט שאבה לי את הנשמה ונורא כאב כל פעם.
אני הסתדרתי מעולה עם הידנית של אוונט עד הין אגב שאנחנו כבר 10 חודשים אחרי אני עדיין שואבת. נוחה לנשיאה וגם לנסיעה, לשומרות שבת...10 שואבת בקלות בקיצור כמעט כייף.

*justmom =

עם הלקטינה צריך להזהר ולווסת מאוד בזהירות את עוצמת השאיבה. היא מאוד חזקה - מה שקוראים hospital grade pump, ואני אף-פעם לא הגעתי איתה ועצמה מקסימלית, כי אז זה באמת כואב. מתחילים חצי דקה בעוצמה מינימלית, מעלים לעוצמה בינונית, ומווסתים לפי ההרגשה. בכלל, שאיבות זה עניין מאוד אישי - אני שנאתי את האוונט ומסתדרת היום מצוין עם מיני-אלקטריק. אבל כששואבים שמונה פעמים ביום, כמו שמוכרחים לעשות כדי לשמר את ייצור החלב לפג שעוד לא יונק, אני בספק אם שאיבה במשאבה ידנית היא בכלל אופציה. אני יודעת שבחודש וחצי שאני שאבתי שמונה פעמים ביום, סביר מאוד להניח שאלמלא המשאבה החשמלית הייתי נשברת ולא ממשיכה. אפילו המדלה מיני-אלקטריק החשמלית לא מיועדת לשאיבות אינטנסיביות מהסוג הזה, אלא לשאיבות של פעם פעמיים ביום, מפני שבשאיבה אינטנסיבית המנוע פשוט הולך.

*גן עדן=

את צודקת זה באמת מאוד אישי,
אני שאבתי חודשיים לתאומות וזה כמובן כלל יצור מספיק חלב ושימור ההישגים לזמן ההנקה האמיתית. ככ השתמשתי באוונט שהיא נסדקה והחברה החליפה את החלק הסדוק.

*למי שמתקשה למרות ועל אף העי"ל מוזמן בכל שלב לפנות לפורום ולהתייעץ בנושא.

בהצלחה!

תגובה אחת
המלצה חמה  
yonio1ו | 06/09/2004 13:24:44

הודעות אחרונות

18:07 | 02.11.18 משי וטיקה
16:29 | 14.10.18 אורחים בפורום
09:55 | 30.09.18 violinist
09:46 | 30.09.18 violinist
21:58 | 26.09.18 אורחים בפורום
10:24 | 18.09.18 פיקוס123
17:35 | 16.09.18 אורחים בפורום
11:03 | 09.09.18 פיקוס123
14:33 | 02.09.18 פיקוס123
15:02 | 27.08.18 פיקוס123
09:01 | 15.08.18 אורחים בפורום
00:02 | 07.08.18 אורחים בפורום
23:41 | 30.07.18 אורחים בפורום
15:12 | 30.07.18 פיקוס123
15:17 | 08.07.18 פיקוס123

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ