לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום עזרה בלימודים ושיעורי בית

שלום לכולם!‏
אני רוצה לברך את הגולשים החדשים, שהגיעו לתפוז בכלל ולפורום הזה בפרט ולאחל ולכם גלישה ‏נעימה. אני סבור שתמצאו עניין רב בפורומים השונים בתפוז (יש יותר מ 1000!!!) ותקבלו מענה לכל שאלה ‏שתשאלו או דיון שתפתחו.‏
 
אם יש לכם שאלה בקשר לשיעורי בית, תרגיל קשה במתמטיקה/פיזיקה שאתם צריכים לפתור ולא הצלחתם, התלבטות בקשר למקצוע הבחירה בתיכון/באוניברסיטה, רצון לפרוק את תסכולכם על מורה מסוים שקצת עצבן אתכם, או סתם בא לכם לראות משהו ממש מעניין – אז זה המקום בשבילכם!
 
באותו אופן שאנשים מקדישים מזמנם החופשי לענות על שאלות של גולשים – גם אתם מוזמנים להשתתף באופן פעיל בפורום אם אתם יודעים את התשובה לשאלה מסוימת, יש לכם תובנה בקשר ללימודים בתיכון או אם אתם רוצים להביע את דעתכם באחד הדיונים על נושא שאתם מכירים ממש מקרוב...
 
מטרת הפורום היא לא רק קבלת/מתן מענה לשאלות בקשר לשיעורי בית – אלא מרחב לדיונים שאתם מוזמנים לפתוח על כל נושא מסוים.

 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עזרה בלימודים ושיעורי בית

שלום לכולם!‏
אני רוצה לברך את הגולשים החדשים, שהגיעו לתפוז בכלל ולפורום הזה בפרט ולאחל ולכם גלישה ‏נעימה. אני סבור שתמצאו עניין רב בפורומים השונים בתפוז (יש יותר מ 1000!!!) ותקבלו מענה לכל שאלה ‏שתשאלו או דיון שתפתחו.‏
 
אם יש לכם שאלה בקשר לשיעורי בית, תרגיל קשה במתמטיקה/פיזיקה שאתם צריכים לפתור ולא הצלחתם, התלבטות בקשר למקצוע הבחירה בתיכון/באוניברסיטה, רצון לפרוק את תסכולכם על מורה מסוים שקצת עצבן אתכם, או סתם בא לכם לראות משהו ממש מעניין – אז זה המקום בשבילכם!
 
באותו אופן שאנשים מקדישים מזמנם החופשי לענות על שאלות של גולשים – גם אתם מוזמנים להשתתף באופן פעיל בפורום אם אתם יודעים את התשובה לשאלה מסוימת, יש לכם תובנה בקשר ללימודים בתיכון או אם אתם רוצים להביע את דעתכם באחד הדיונים על נושא שאתם מכירים ממש מקרוב...
 
מטרת הפורום היא לא רק קבלת/מתן מענה לשאלות בקשר לשיעורי בית – אלא מרחב לדיונים שאתם מוזמנים לפתוח על כל נושא מסוים.

 

בעל זבוב/ ויליאם גולדינג - תקציר

מאת: אושר מ עפ``י ליאת הלוי  פורסם: 23/05/2005  עדכון אחרון: 22/12/2006  
 
פרק ראשון
*תאור של נער בהיר שיער, שמו ראלף, הוא בן 12, גופו חסון ורחב כתפיים אך לעיניו ארשת של רוך. אביו של ראלף הוא מפקד בימה (שייטת)
*תאור של נוף האי - נוף טרופי, שקט, ורגוע. שופע מים ופירות. הג´ונגל מזכיר את גן-עדן.
*נער שמן. בביתה ספר היה חולה קצרת. אביו נפטר. הוא גדל אצל דודתו. היא בעלת חנות ממתקים. בביתה ספר כונה חזרזיר.
(פה חסר חלק...)

פרק שני
*משימה נוספת היא הדלקת מדורה בראש ההר על מנת שהאוניותה עוברות יוכלו להבחין בעשן ולהציל את הילדים.
*הקונכית נשכחת אך חזרזיר שמאמיןב ערך הקונכית לוקח אותה עימו.
*הנערים מגיעים אל ראש ההר. ג´ק חוטף מחזרזיר את המשקפיים ומדליק בעזרתם את האש. חזרזיר (האיש החושב)טוען כי מדורה כזו בלי עשן, לא תועיל.
*ג´ק מבטל את הקונכית על ראש ההר ובכך מקטין את מעמדה וחשיבותה הדמוקרטית.
*ראלף מתנגד להקטנת ערך הקונכית וטוען כי יש צורך ביותר תקנות.
*תוך כדי שיחה אוחזת האש במטפסים ומתפשטת ביער. היחדים מתלהבים אך חזרזיר מטיף מוסר. לדעתו היה עליהם להקים סוכות והמדורה אינה מועילה, היא שורפת את היער ואת הפירות. הוא אף מסב את תשומת ליבם של הילדים שהילד עם הכתם, זה שדיבר על הפחד מנחשים, נעלם.
משתררת דממה. העולם מסביב נראה מאיים. "עץ נתבקעה באש כפצצה". הטבע משקף את הרגשת הילדים.

פרק שלישי
*הפרק מתחיל בתאורו של ג´ק "שפוץ היה ככלב צייד" מדמים את ג´ק לכלב צייד. הוא עוקב אחרי עקבות חזירים. עיניו הכחולות ניראות כמעט כאחוזות טירוף.
*כולם פרט לראלף וסיימון משתמטים מבניית הסוכות.
*ישנה מחלוקת בין ראלף לג´ק: (ראלף: סוכות/ היגיון/ הצלה/ עולם תרבות. ג´ק: צייד בשר/ טירוף/ שוכח את משמעות המילה הצלה/ עולם הג´ונגל הפראי).
ראלף חושב שהדבר הטוב ביותר שאפשר לעשות הוא לפעול למען הצלה. ג´ק לא רוצה להנצל. הוא רוצה לצוד. "הם צועדים יחד כשני עולמות של ניסיון ורגש שאין לשון משותפת בינהם. הם מבולבלים אוהבים ושונאיםז ה את זה גם יחד" (ע"מ 54).
*תאורו של סיימון: קטן, צנום, סנטרו מחודד, עיניו נוצצות, שיערו שחום, כהה עור. סיימון דואג לחלש: קוטף ובורר לילדים פירות, מגן על חזרזיר, מוכן לתרום ולעזור: היחיד שעזר בבניית הסוכה. מתמזג עם הטבע ואינו מפחד לטייל לבדו.

פרק רביעי
*הזאטוטים (הכי קטנים) חיים חיים עצמאיים: משחקים בחול, בונים ארמונות, אוכלים פירות.
*ג´ק עסוק כל כולו בצייד. הוא מחליט שהוא צובע את פניו. הצביעה מאפשרת לג´ק להיות מישהו אחר, היא מאפשרת לו הלרוג את החזיר "המסכה היתה כיצור בפני עצמו שג´ק הסתתר מאחוריו משוחרר מבושה וממבוכה".
*אוניה עוברת בים. האיתות אינו פועל - אין עשן.ג´ק מופיע במקביל לאחר שהצליח לצוד חזיר ושר יחד עם חבורתו מזמור פולחני: "הרוג חזיר, דרוק אותו, שפוך דמו". החבורה של ג´ק מפקירה את האש.
*חזרזיר טוען כנגד ג´ק שאזסור היה לו להפקיר את האש. ג´ק מתעצבן ותוקע אגרוף בבטנו של חזרזיר, ומשקפיו עפות ונשברות. ברגע שהתאפשרה אלימות בבע"ח נפרץ הטאבו ונתאפשרה אלימות כלפי אדם. יש עליה ברמת האלימות, מילולית ופיזית. ג´ק מתנצל בעינייןה אש, ראלף מסרב לקבל את ההתנצלות.
*כשצולים את החזיר מחליט ראלף להמנע מלאכול את הבשר אך אינו מסוגל לעמוד בכך. חזרזיר לא מקבל חתיכה מהבשר, סיימון נותן לו את שלו.
*ג´ק מביא את האוכל ולמעשה מקבל את המנהיגות.

פרק חמישי
*ראלף פותח את האסיפה בהחלטות: א. שמירה על מים באגוזי הקוקוס. ב. עזרה בבניית הסוכות. ג. עשיית צרכים מאחורי הבריכה בסלעים. ד. קיום מדורה "מוטב למות מאשר לתת לאש לגווע".
*ג´ק מאשיםב הכל את הזאטוטים ומסיר מעצמו אחריות.
*חזרזיר טוען כי יש לפחד רק מבני האדם (ע"מ 83). סיימון טוען עכשיו כי אולי החיה היא בתוכנו (ע"מ 88)
*ראלף מבין כי עשה טעות כשכינס אסיפה בשעה כה מאוחרת. השאלה האם יש רוחות, חיות ומפלצות עולה ורובם מרימים ידיים.
*מתנהל ויכוח בין ג´ק חזרזיר וראלף ג´ק מנסה לסחוב את הקונכית בכוח, ראלף לא מאפשר לו זאת. ג´ק מתעצבן: "סתום פיך מי אתה בכלל באיזה זכות אתה נותן פקודות פקודות לאחרים. אינך יודע לצוד, אינך יודע לשיר". ג´ק לא מוכן לקבל מרות - לא מקבל את מנהיגותו של ראלף. ג´ק מכריז ברבים שמצפצפים על התקנות. הוא מתחיל בריקוד הציידים, כולם מצטרפים, האסיפה מתפוצצת.
*חזרזיר מתחנן בפני ראלך שיתקע בקונכית. ראלף לא עושה זאת בטענה שאם יתקע בקונכית והילדים לא יבואו יבוא קץ על הכל.ראלף חושב כי עליו להתפטר. הוא מרגיש כי שלושתם לא שווים פרוטה: " שלושה עכברים סומים" (ע"מ 92. העכבר חיה קטנה. סומה=עיוור. זהו עיוורון מטאפורי, הם אינם יכולים לעשות דבר).
*חזרזיר מתחנן בפני ראלף לא להתפטר.
*הנערים מתגעגעים לעולם המבוגרים - לביטחון.

פרק שישי
*בלילה כשכולם כבר ישנים, מתרחש קרב בשמיים ומגיע אות מעולם המבוגרים "דמות צוללת חרש תחת למצנח". הדמות נסחפת עם הרוח לראש ההר (ע"מ 95).
*התאומים סם ואריק שומרים בלילה על האש. אריק מסתכל על המדורה ובמקום שהוא זוכר מרווח הוא רואה משהו. הוא מסב את תשומת ליבו של סם והם מבינים שזוהי מפלצת ובורחים. (זהו מצב אירוני - הטייס שמסמל את עלם המבוגרים הוא בעצם המפלצת שממנה הם פוחדים).
*ראלף חולם. הוא חזור למקום ממנו בא. בחלומו הוא מאכיל את הסייחים מעבר לחומת הגן. התאומים מעירים אותו וטוענים כי יש מפלצת בראש ההר.
*בבוקר ראלף מכנס אסיפה. הוא אינו מעז לתקוע בקונכית (ירידה במעמדה). התאומים מספרים לכולם על המפלצת.
*מתפתח שוב ויכוח בין ג´ק לחזרזיר על רקע חיפוש המפלצת. ג´ק שוב טוען כי הקונכית אינה נחוצה.
*ג´ק מציע כי הציידים ילכו לחפש את המפלצת. ראלף מצטרף אליהם והם יוצאים למצודה.
*סיימון מביןש אין מפלצת כיוון שלא יכול להיותש המפלצת אינה משאירה עקבות ואינה מהירה. סיימון מגיע למסקנה כי זהו אדם, אך הוא אינו יכול לבטא את אשר על ליבו.
*ראלף מחליט לעלות למצודה כי הוא המנהיג. ג´ק מצטרך באמירה "לא יכולתי להשאיר אותך לבדך" לבסוף מצטרפים שאר החברים.
*ראלף מבין כי אין לבזבז זמן, אין מדורה על ראש ההר ובכל רגע יכולה לעבור אוניה.

פרק שביעי
*הנערים מגיעים למקום עצי הפרי ועושים הפסקת אוכל. ראלף מביט אל הים ומרגיש חסר ישע. הוא מתגעגע הביתה, אל הסדר והנקיון (חושב על תספורת, גזיזת ציפורניים ועוד). סיימון לוחש על אוזנו של ראלף כי ישוב הביתה בשלום. ניתן להבחין שוב(!) בכושר הנבואי של סיימון. ראלף נזכר באימוכ שעוד היתה איתם, בסוסי הבר, בצלחת הדייסה וכו´.
* בין השיחים מופיע חזיר. ראלף מביט בו ומטיל מקל עץ ופוגע בו. הוא מתמלא גאווה וטוען כי בכל זאת, צייד הוא עניין טוב.
*רוברט נוהם כחזיר וכולם מצטרפים למשחק ומדקרים אותו. ראלף מצטרף למשחק האלים. "התחשוקה למחוץ ולהכאיב היתה עזה". רוברט נאנק בכאב. בעיני הנערים זהו משחק - הם לא יכולים להבין את עוצמת הכאב.
*ראלף מתעשת ומבין כי עליהם להדליק את המדורה. הוא חושש לזאטוטים שעם חזרזיר. סיימון מתנדב לחזור ולשמור עליהם.
*ראלף מתלבט האם להמשיך בחושך. ג´ק מתגרה בו וקורא לו פחדן. ראלף נאלץ לעלות לראש ההר.
*הנערים (ראלף,ג´ק ורוג´ר) מבחינים במפלצת ובורחים.

פרק שמיני
*ג´ק תוקע בקונכית ומכנס אסיפה. הוא לוקח על עצמו את תפקיד המנהיג ומדווח על המפלצת. הוא טוען כי ראלף איננו מנהיג ראוי. הוא לא ידוע לצוד ומדבר כלה זמן. כל מה שחשוב בעיני ג´ק הוא הצייד וכך נמדדים הדבריםב עיניו.
*ג´ק מציע להפיל את ראלף. בתחילה הנערים לא משתפים פעולה. ג´ק בוכה ואומר כי לא ישחק איתם יותר. מבחינתו כל העניין הוא משחק, וג´ק לא ידוע להפסיד.
*סיימון מציע לעלות להר, אך עצתו נפסלת. חזרזיר מציע להדליק את המדורה למטה וכולם רצים לאסוף עצים כולל חזרזיר בפעם הראשונה.
*נוצרות שתי קבוצות. ג´ק מנהיג את הקבוצה החדשה. הוא מתכנן למשוך אליו "עוד כמה ילדים גדולים מהקונכית" (ע"מ 132, הכוונה משלטונו של ראלף). ג´ק מחליט הלרוג חזיר ולתת חלק למפלצת כדי שלא תטריד אותם.
*"עטה באפלוליות היער הלחה, כעטותו בגדיו לשעבר" (ע"מ 136) אפלוליות היער היא הבגדים של ג´ק. אין זכר ללבוש הכל פראי. אין בגדים שמסמלים תרבות.
*הנערים יוצאים לצייד. "ברחוק משאר החזירים שקועה באושר האמהות חזירה גדולה אשר מניק חזרזירים" (ע"מ 136). ישנו כאן היפוך במוטיב של אדם חיה. כאן, החזרזירה מדומה לאדם, לאם המניקה את ילדיה. ג´ק פוקד עלה נערים לפגוע בחזירה. ישנו תאור אלים במיוחד. ג´ק רוצה לפגוע בחזירה כדי לנתק כביכול את המבוגרים. הסופר רוצה להבליט את הנתק של ג´ק מהעולם התרבותי.
*ג´ק תוקע את ראש החזירה על מקל ומזמין את כולם לאכילת בשר. הוא מחייב את חבורתו לקרוא לו המנהיג.
*ראלף מרגיש רצון בפולחן. וא שוכח מדוע נחוצה השמירה עלה אש. הרצון בבשר משבש את דעתם של הנערים.
*סיימון פוגש בראש החזיר. עיני החזיר מביטות בסיימון ומבטיחות לו עסק ביש. הראש מזהיר את סיימון שימלט ויחזור ל האחרים. הראש של החזיר מתמלא זבובים וגם סיימון. ישנה הקבלה בינהם. סיימון למעשה מדבר עם עצמו. ראש החזיר אומר לסיימון לא להתערב כי אחרת יחסלו אותו (ע"מ 146). סיימון מנבא את מותו.
*ג´ק מתכנן לחטוף ענף בוער מקצובת אלף. הם מגיעים לראלף כשפניהם צבועות אדום, לבן וירוק. הם חוטפים ענפים מהמדורה.

פרק תשיעי
*ישנו תיאור של יום בו זורם אויר חם רווי גזים מעלה אי, והעננים מכסים אתה שמיים (סימן לעומד לקרות)
*סיימון יוצא מן המסתור. הוא מטפס לראש ההר ומשחרר את הטייס מהמצנח.
*אחרי השתעשות בבריכה מגלים ראלף וחזרזיר שכל האחרים נעלמו.כנראה הלכו לאכול עם ג´ק. חזרזיר מציע אולי גם הם יצטרפו. מרחוק שומעיםה שניים את קולות הצחוק והשירה. ג´ק צבוע פנים ועטור זר יושב כאילו על כס כבוד. כשרואים אותם החוגגים משתררת שתיקה. הנערים הצולים את הבשר נתקלים בחזרזיר. הוא נכווה ומתחיל לצרוח. מיד מתאחדים ראלף והחברים בסערת צחוק נגדו. ג´ק מצווה כי יוגש להם בשר. הוא פוקד על כולם לשבת ושואל מי רוצה להצטרף לשבט שלו, ומזכיר לכולם כי הוא מספק להם מזון והגנה מפני המפלצת. ישנו ויכוח בין ראלף לג´ק בעניין המנהיגות וראלף מאיים לתקוע בקונכית. ג´ק טוען כי לא ישמעו אותה במצודה.
*ברק ורעם מתפוצצים בשמיים וטיפות גשם גדולות נושרות. תאורי טבע מקדמים אתה עלילה ומשקפים אתה אוירה בין הנעים.
*ג´ק קופץ לחול וקורא לנערים לרקוד. רוג´ר הופך לחזיר. נוכח האיום משמיים ראלף וחזרזיר משתוקקים לצהטרף אליהם. ג´ק משליט רצונו. שלטונו מזכיר שלטון דיקטטורי (להגדרה).
*סיימון צועק משהו על איש שמת בראש ההר. הם כמובן לא שומעים אותו. הנערים עטים על החיה (סיימון). הוא צרח. סיטואציה זו הביאה לרציחתו של סיימוןב אכזריות.
*מתחילים לרדת מפלי גשם שמפרידים אתה נערים. רק החיה (סיימון) נשארת מוטלת דום. היא קטנה ודמה מכתים את החול. הגשם מתעצם והצנחן נספף מראש ההר אל הים. הנערים בורחים אל האפלה. שוב תיאור טבע ממחיש את האוירה. המים קורעים עצים עלים וענפים.
*החצות פוסק הגשם החיה (סיימון) מוטלת מכווצת על החוף. חלוקי אבן מתעטפים במעטפת פנינים.ה גאות פורסת שכבת כסף עלה כל. הממים מוסיפים לגאות. הם מפארים את שערו בברק זוהר. קימור כתפו הופך לשיש מגולף (ע"מ 155). יתן להבחין כי המספר אוהב את סיימון. הוא מתאר את יופיו ופרדתו מהעולם ע"י פנינים שמש וכסף.

פרק עשירי
*ראלף צולע. על ברכו פצע גדול. הוא מבין כי רצחו את סיימון. חזרזיר צועק על ראלף שיפסיק לדבר על הרצח כי שום תועלת לא תצא מזה. הוא טוען כי היה חושך. הריקוד והברקים והגשם, הם פשוט היו מבוהלים ובלל זה עשו זאת. זאת היתה תאונה לדברי חזרזיר. ישנה כאן שבירה של הטאבו של מוסכמות החברה. עברו עלה איסור אל תרצח, ומכאן השמיים הם הגבול. הפראיות מנצחת את התרבות. בהתחלה פחדו להרוג חיה, עכשיוכ בר הרגו אדם.
*ראלף מפחד מעצמו. הוא מביןש הסכנה האמיתית טמונה בבני האדם ושאנו המפלצת הכי מסוכנת. ראלף שוב מתגעגע הביתה.
*חזרזיר מציע שלא יאמרו גם לא לסם ואריק שהשתתפו בריקוד. גם סם ואריק לא מודים, אבל הפציעות על פניהם מסגירות אותם.
*ראלף חזרזיר סם ואריק מחליטים שיחיו בנפרד. למעשה יורד מעמדו של ראלף. (ראלף מצייג אתה דמוקרטיה שנמצאת בתהליך התפוררות9.
*במקביל מתיחזק שלטונו הרודני של ג´ק. ג´ק קשר את הלפריד ללא כל סיבה, כבר שעות. רוג´ר מבין שהתפקיד שג´ק נתן לו הוא תפקיד ללא סמכות וללא אחריות אך הוא ממשיך לתפקד.
*ג´ק וחבורתו מתכוננים להביא את האש.
*עבור חבורתו של ראלף יש לאש תפקיד כול. הגנה והצלה. פעם שניה שהמילה הצלה נשכחת מראלף, משוםש אינו מאמין שיש סיכוי גם ככה. סימן לפראיות משתלטת. קבוצתו של ראלף מסכימה כי את האש ידליקו רק ביום.
*הם שוכבים לישון, וראלף שוב חולם על הבית. אולם הפעם לא על הבר אלא על העיר, שניראית לו בטוחה יותר. (ע"מ 167).
*חזרזיר וראלף שומעים כי מישהו בחוף קורא בשמו. הקצרת מסגירה אותו. מתפתחת קטטה אלימה. ג´ק גונב את משקפיו של חזרזיר ומעכשיו הוא מנהיג אמיתי. המשקפיים מסמלות תרבות. בעזרתןה דליקו הילדים אש שאמורה להביא להצלתם, כעת אחרי הגניבה אין לקבוצתו של ראלף אש. הדיקטטורה משתלטת.

פרק אחד עשר
*חזרזיר טוען שצריך לכנס אסיפה. ראלף תוקע בקונכית. חזרזיר רוצה לקבל את משקפיו בחזרה. הוא טוען שסיימון נרצח והילד עםה כתם נעלם ורוצה לומר זאת בפני ג´ק. הוא מתכוון לבקש חזרה את משקפיו לא כחסד "אלא מפני שצדק הוא צדק". ראלף מסכים ללכת עם חזרזיר אם זהו רצונו. סם ואריק פוחדים כי הילדיםה אחרים צבועים, והצבע מביא עימו חירות של פראיים. הצבע מגן על המצפון.
*בהגיעם למצודה קורא ראלף לאסיפה. חזרזיר מייבב שלא יעזבהו, ונצמד לסלע. מתפתח ויכוח בין ראלף לג´ק בקשר למשקפיים.
*ג´ק מכוון את הרומח אל חזהו של ראלף. ראלף הודף את המכה.חזרזיר צועק לראלף שיזכור למה באו: האש והמשקפיים. ראלף טוען כי המשחק לא הוגן כיוון שחזרזיר לא יכול לראות ללא משקפיו.
*ג´ק פוקד על חבורתו לתפוס את התאומים. הפראים מתנפלים עליהם וכופתים אותם.
*קולו של חזרזיר נשמע. הוא דורש רשות דיבור כיווןש הקונכית אצלו. הוא טוען שטוב יותר לשמור על התקנות ולהסכיםב רוב מאשר לצוד ולהרוג. סדר משטר והצלה טוב מציד והפקרות (ע"מ 183-4)
*רוג´ר שניצב ליד המנוף רואה את ראלף כפקעת שיער ואת חזרזיר כגוש שומן. כלומר הם אינם אנשים. רוג´ר נשען "מתוך הפקר טירוף" גוש הסלע פוגע בחזרזיר. הקונכית מתרסקת. חזרזיר עף ונופל לעומק 210 רגל. גופו מתפרכס כחזיר לאחר קטילתו ואז מושכים המים את גופתו אל הים.
*משתררת דממה ג´ק מסתער על ראלף טוען שאין יותר קונכית. הוא מטיל רומחו ופוגע בראלף. ראלף בורח ליער. סוף מנהיגותו של ראלף. אין קונכית ואין דמוקרטיה. ניצחון הדיקטטורה.

פרק שניים-עשר
*כל אותו היום שוכב ראלף במסתור. הוא מנסה לשכנע את עצמוש השבט יניח לו לנפשו.ראלף מחליט לעלות אל המצודה. בדרך הוא רואה גולגות חזירמגחכת על גבי מקל כאילו יודעת היא את העומד לקרות.ראלף מפיל את הגולגולת ולוקח את המקל.
*הוא מגיע אל המצודה ומסתתר בסבך. הוא מזהה את התאומים וזוחל אליהם וקורא בשמם. הם מנסים לגרשו. מספרים לו שעינו אותם. מזהירים את ראלף שמתכננים לחסלו "רוג´ר חידד מקל משני קצבותיו" (ע"מ 193). זאת אומרת מתכננים לרצוח. ראלף מספר להם שהוא מתחבא בסבך למטה.
*בבוקר מתעורר ראלף למשמע יללות. הוא שומע את קולו של ג´ק ואת קול התאומיםש הסגירו אותו. הוא בורח. הוא מבין שמתוך רצון להבריחו מהמחבוא העלו הילדים אתה אי באש.הוא משתיק את הילדים ורואה פרא מתקרב. וא רץ אל המישורת שם הוא נופל בהול. הוא מנסה לגונן על עצמו בידו.
*הוא קם ורואה קצין ימהף מאחוריו סירה של אונית קרב. הקצין מברכו ושואל אם יש מבוגרים באי. ראלף מספר ששניים נהרגו אבל אין גופות. הקצין מבקש לאסוף את הילדים לאוניה ושואל למספרם. הוא מברר מי המנהיג וראלף עונה שהוא. נער ששרידי כיפה על שערו האדום ומשקפיי תלויים בחגורתו מתקדם קדימה במטרה להציג עצמו כמנהיג אבל אז הוא מתחרט ונעצר. הקצין מעיר שהיה מצפה מנערים בריטיים שיגלו יותר תושיה - ממש כמו באי האלמוגים (זהו ספר שבו מתמזגים הילדים עם הטבע וחייםב אושר מוחלט).
*ראלף נזכר בחלום העבר ובמה שקרה אח"כ. הוא מתחיל לבכות על "קץ התום, על חשכת לב אנוש ועל נפילת הרע הנאמן והנבון שכונה חזרזיר" (ע"מ 204). הנערים האחרים מצטרפים לבכי. הקצין נותן להם שהות להתאושש.
  תגובה אחת
°
יופיל_ת  
אור 200ו | 13/02/2007 16:44:23

הודעות אחרונות

23:44 | 11.04.19 אורחים בפורום
23:43 | 11.04.19 אורחים בפורום
20:11 | 08.04.19 אורחים בפורום
21:23 | 26.02.19 אורחים בפורום
10:55 | 20.02.19 מיגומלא
16:28 | 04.02.19 אורחים בפורום
13:57 | 04.02.19 אורחים בפורום
17:29 | 29.01.19 אורחים בפורום
10:40 | 07.01.19 אורחים בפורום
08:07 | 05.01.19 אורחים בפורום
20:00 | 23.12.18 אורחים בפורום
10:47 | 10.12.18 אורחים בפורום
19:57 | 30.11.18 אורחים בפורום
06:25 | 26.11.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ