לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2516725,167 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

תשובות למציקי הנקה

מאת: shellylove  פורסם: 24/11/2002  עדכון אחרון: 23/05/2005  

קובץ תשובות

מי מאיתנו לא נתקלה בשאלות בסגנון: "נו, אז מתי את מפסיקה להניק?, "עד מתי תניקי?", "הוא בוכה, אולי הוא רעב?" "למה את עוד מניקה?" והתלבטה איך ומה להגיד בתשובה?
להלן אוסף תגובות ותשובות אפשריות שקובצו מתשובות שניתנו בפורום.
לנוחות המשתמשת, חלקנו אותן לשלוש קטיגוריות: תגובות רציונליות ורציניות, תשובות חצי-רצינות ותשובות ציניות ומשעשעות. אנא עשו בהן שימוש נבון בהתאם לשואל/ת / מציק/ה.

תשובות רציניות לאנשים שבאמת רוצים לענות להם:

1. להגיד שהבכי הוא הדרך היחידה שלהם לתקשר. בשבועות הראשונים גם האימא וגם התינוק צריכים להתרגל זה לזה, ולוקח קצת זמן עד שלומדים לפענח על מה בדיוק הבכי מאותת. ושאת בודקת את כל האפשרויות - רעב, חום, קור, חיתול מלא וכו´ - כך שממש אין מה לדאוג לתינוק שלך.
2. לספר כמה נפלא זה להניק, כמה זה יותר מ"רק אוכל", איך זה תורם לקשר שלכם, לחום ולבטחון שהוא מרגיש, כמה החלב שלך הוא הכי מתאים בשבילו, יותר מכל דבר אחר.
3. It´s not only her... I like it as much as she does... and I don´t feel ready to quit not for her sake nor for mine... I don´t feel Meshuabedet - I feel a great bond that you can´t feel any other way and no, I dont feel I want freedom from her - I love her so dearly that when she sleeps for more than 1.5 hours i miss her already...
I am not planning on "ligmol" her soon...
מי שלא הניקה לא תוכל לעולם להרגיש את הרצון להמשיך עוד ועוד...ואת הקשר הכ"כ מיוחד שנוצר...
4. לומר שאת ערנית ועוקבת, ומתייעצת עם הרופא ועם טיפת חלב עם יש צורך, ושהוא מתפתח יפה ועולה במשקל, וכל המומחים בדעה שאין לך מה לדאוג. דעת מומחה זה דבר שמאד מרגיע סבתות ודודות למיניהן.
5. חלב אם הוא משכך כאבים טבעי לתינוקות, מכיל אנדרופינים שמדכאים כאב.
6. יניקה משפרת קואורדינציה של יד-עין.
7. יניקה תורמת להתפתחות תקינה של הלסתות ולשיניים ישרות. תינוקות יונקים צריכים להשתמש בפי 60 יותר אנרגיה, לעומת אכילה מבקבוק, דבר התורם לאימון שרירי הפה.
8. מחקרים מראים כי הנקה מפחיתה את הסיכון לסרטן השד ב-30%.
9. הנקה עוזרת לאישה לחזור לגזרתה הטבעית במהירות גדולה יותר.
10. הנקה מפחיתה את הסיכון לאם לפתח בריחת סידן בשלב מאוחר יותר.
11. חלב אם תמיד בטמפרטורה הנכונה.
12. חלב אם טעים יותר, מתוק וקל לעיכול.
13. הנקה מספקת את צרכיו הרגשיים של התינוק.
14. הנקה מעודדת שחרור הורמון אוקסיטצין בגוף האם. בנוסף לכיווץ הרחם ופליטת חלב האוקסיטצין תורם להתפתחות התנהגות אימהית וגם תורם לחיבור בין האם לתינוק.
15. למי שצריך עובדות, המלצות רשמיות ומחקרים: ארגון הבריאות הבינלאומי WHO ממליץ להניק עד גיל שנתיים: http://www.who.int/child-adolescent-health/NUTRITION/global_strategy.htm. הסבר מאתר לה לצ´ה מה הייתרונות בהנקת פעוטות, כולל קישורים נוספים:
http://www.lalecheleague.org/FAQ/advantagetoddler.html ועוד דף על הייתרונות בהנקה פעוטות מ www.breastfeeding.com: http://www.breastfeeding.com/all_about/faq_bf_toddler.html
16. לדעתי לא צריך להסביר או לתרץ לאף אחד. רק בן הזוג הוא צד בעניין וכל השאר פשוט פולשים לפרטיות כשהם שואלים ומתערבים כשאני מתרצת ונתלית באילנות חיצוניים זה מעביר מסר שיש להם זכות לשאול.

תשובות סמי-רציניות:
1. לרופאים שחושבים שאם יש דלקת בשד חייבים להפסיק להניק למספר ימים: "אם הייתה לי דלקת בדרכי השתן היית ממליץ לי להפסיק להשתין למספר ימים?"
2. להתעלם
3. להתרגל לכך ש מעכשיו כל "בעיה" / תופעה חריגה בילד/ה תהיה בגלל ההנקה, גם אם יהיו שתי תופעות סותרות הן יהיו בגלל ההנקה (ולצערי זה לא עובר כשמניקים פעוט, להיפך). וכמובן ש כל התקדמות/עליה במשקל/התפתחות יהיו למרות ההנקה ולא בזכותה.
4. לפתח עור של פיל
5. "למה זה בדיוק מפריע לך?" ורק להסבר: השאלה לרוב לא יוצרת דיון, אלא יותר סותמת את הפה, כי ברוב המקרים אין לאותו אדם הסבר הגיוני ורציונלי ללמה באמת זה מפריע לו.
6. "אני עוד מניקה כי ככה טוב לנו"
7. "יותר קל לי להמשיך להניק מאשר לגמול"
8. "למה הנקה? כי זה נותן לילדים ביטחון עצמי"
9. "למה הנקה? כי זה חוסך בוחטות של כסף(קנית פעם חבילה של פורמולה?)"
10. לבעלך נימוק מנצח - זה חוסך לו לקום בלילות
11. חלב בגיל שנה אמור להיות כ-30 אחוזים מהתצרוכת היומית, מה עדיף חלב פרה או מקור?
12. "אני עוד מניקה כי יש לו אלרגיה לחלב פרה ולסויה" (וגם אם זה לא נכון - מותר לשקר, לא?)
13. כשהילד אלרגי באמת לסויה ולחלב פרה – "אם הוא לא היה יונק הייתי צריכה לקנות פורמולה שעולה 120 ש"ח, כמה חוסכת לי ההנקה?"
14. " עד שימאס לאחד משנינו"
15. "הנקה מקלה על ילד חולה ובלי תיאבון לא להתאשפז בגלל התייבשות"
16. תשובה של רופא ילדים : כי הנקה (כמו כל דבר ישראל) מתחלקת לשלושה: אוכל, נחמה ותרופה. (ואם הרופא אמר, מי אני שאסתור אותו?)
17. " אני עוד מניקה כי זה מה שהילד/ה הכי אוהב/ת בעולם ומי אני שאמנע זאת ממנו/ה?"
18. "בדיוק הגיע החורף עם כל הוירוסים, וההנקה מחזקת את המערכת החיסונית, אז עכשיו להפסיק?!"
19. ששואלים אותי :מה את עוד מניקה? אני ישר עונה :כן, טוב שאת\ה תומך בזה כי יש את כל ה....(נודניקים\בורים\טיפשים\קרציות.. לפי המקרה..) שיש להם מה להגיד על זה

תשובות ציניות או סתם משעשעות:
1. "זה הילד שלי ומתחשק לי להרעיב אותו!!!!!" (זה בטוח יסתום את הפה כי הם לא ידעו מה לענות לך בחזרה). ועד שהם יגבשו תשובה תעלמי מהשטח.
2. "כן, אנחנו בודקים את השרידות שלו"
3. שיר של חגית בנזימן אותו היא מקדישה לחמותה. זה נכון לנושא ובכלל:

מופת
אצלך כל חיתול היה לגמרי צחור
(ולא כמו אצלי בין לבן לשחור),
אצלך הארון היה מסודר
כמו גדוד חילים שעומד במסדר,
אצלך היה בית כמו בית-מרקחת -
כל זה נכון. אני לא מתוכחת.
אבל זה שאצלך תינוק לא בכה
אני בטוחה
שזו סתם שיכחה.
4. לשאלה: "מתי את מפסיקה להניק?" - "מחר"
5. "אני בונה על זה שאם הוא יינק עד גיל 18 לא יקחו אותו לצבא".
6. "אני מרעיבה אותו שיתרגל"
7. לפתח שמיעה סלקטיבית: לשמוע רק את מי שאומר: ""איזה יופי שהוא עדיין יונק".
8. "אני עוד מניקה כי אני מחפשת תשומת-לב אז אני מנסה להיות חריגה"
9. "אני עוד מניקה כדי לעשות דווקא"
10. "אני עוד מניקה כי זה מה שממליץ ארגון הבריאות העולמי ואני תמיד עושה מה שאומרים".
11. " הקטע עם הפורמולה הוא קטע חזק-הרי כל מה שהם מנסים זה לחקות את החלב שלך-למה שלא תתני לו את המקורי?"
12. אני מודיעה קבל עם ועדה שאני מתכננת להניק עד גיל שלוש, והופס... הם מפסיקים לשאול
13. "רק עכשיו זה נהיה כיף, שאני אפסיק?"
14. הגרסה ל"כל הכבוד": "זה נעשה קל מיום ליום".
15. " אני כבר מכינה את הסובבים אותי שאני מתכוונת להניק עד גיל שנה לפחות, ואם יהיה לנו טוב עם זה אז גם הלאה. מצידי עד הצבא ואפילו אחר כך: אשתו תניק את הנכד ואני אותו".
16. לבנות: " אנחנו מרעיבים אותה כדי שתהיה דוגמנית שתגדל ותאפשר לנו לצאת לפנסיה מוקדמת".
17. "אם היית צריך לבחור בין מרק אינסטנט משקית למרק תוצרת בית, במה היית בוחר? אותו הדבר התינוק שלי בוחר חלב אם תוצרת בית ולא חלב אם אינסטנט".
18. "כי אני שונאת לרחוץ בקבוקים"
19. "כי אף פעם אי אפשר לשכוח את האוכל בבית"
20. ולשאלה "יש לך עוד חלב?" התשובה יכולה להיות - - שפריץ! "ועכשיו השתכנעתם שיש חלב?"
21. "עד מתי? עד הילד הבא"
22. "למה להניק? כי הזמן שבו אני מניקה הוא הזמן היחיד שלי לקרוא ספרים."

5 תגובות למאמר
דבר נוסף והכי חשוב...  
בובו של אמאו | 25/10/2003 15:01:57
את גדולה!!!!  
EHEHו | 09/01/2004 21:17:24
מקווה שזה יעזור  
נחמדה המקוריתו | 10/05/2004 16:16:23
°
חבל על הזמןל_ת  
ליאת של עלמהו | 15/06/2004 18:47:07
תשובה צינית  
אמא של לאליו | 27/08/2006 18:22:35

הודעות אחרונות

16:04 | 17.01.19 דניאלה בן מלך
09:08 | 25.12.18 michal@gal
15:50 | 17.12.18 royalbean
00:51 | 02.12.18 נטע012
16:53 | 18.11.18 ליליה27
09:10 | 17.10.18 ronit1985
21:50 | 28.09.18 mafe
15:13 | 14.09.18 2010Kerenh
10:02 | 27.08.18 אנונוםיתאחת

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ