לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2516925,169 עוקבים אודות עסקים

פורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הנקה

איך מיניקים? נדמה שזו שאלה מיותרת. זה תהליך טבעי של הגוף. כמו שהדם זורם, כמו שנושמים, כמו שאוכלים, לא? זהו תהליך טבעי של שני גופים. אבל אנחנו לא יודעות איך. אנחנו לא ראינו נשים מיניקות לאורך כל חיינו. אנחנו לא הקשבנו לדיבורים של אימהותנו על קשיי ההנקה, ועל יופיה. בגרנו, ילדנו, אך אין לנו הידע. לכן אנחנו צריכות להתאמץ למצוא נשים מיניקות וליצור קבוצות תמיכה מלאכותיות. לכן הקמנו את הפורום. ענבל ו zimes

ברוכה הבאה - סיור מודרך בפורום הנקה

מאת: מנהלות הפורום  פורסם: 23/05/2005  עדכון אחרון: 08/06/2006  
 

ברוכה הבאה לפורום הנקה.
כמו שנכתב בהודעת המנהל, מטרת פורום זה היא להוות קבוצת תמיכה לאמהות מיניקות. במקרה של צורך בעצה מקצועית, עדיף לפנות בשאלה לאסתר גרוניס, בפורום יעוץ הנקה.
הפורום הוא קהילה. יש בו מקום לשאלות, התיעצויות, שיתוף ... כדי שלכולן יהיה נוח לקרוא ולכתוב בפורום, יש לנו כמה בקשות ועצות.

כלים שכדאי להכיר בפורום
- מאמרים: במאמרי הפורום תוכלי למצוא שלל מאמרים, לפי קטגוריות, כגון בעיות נפוצות בתחילת ההנקה, סיפורי הנקה, שאיבה והאכלה מבקבוק וכן הלאה. כדאי לעיין במאמרים אלו, ולהפנות אליהם במקרה הצורך. רוצה לכתוב מאמר חדש? נשמח מאוד!
- שאלות נפוצות: זהו כלי מאוד יעיל, בו ניתן למצוא תשובות לשאלות שחוזרות ועולות בפורום, כגון: התמודדות עם גזים, סתימות ודלקות, דרכים להגברת חלב, אחסון חלב שאוב, ועוד נושאים רבים אחרים. כדאי להציץ קצת בשאלות אלו - מאוד ייתכן שכבר שם תמצאי את התשובה לשאלה שרצית לשאול.
- לוחות הפורום: בלוחות ניתן למצוא הודעות במגוון תחומים, למשל משאבות (מכירה והשכרה), תרומת חלב אם, סדנאות, ציוד לתינוק וכו´. אם יש לך מודעה - תוכלי לפרסמה בלוח הרלוונטי.
- לוח אירועים: בלוח זה מתפרסמים אירועים קרובים, הקשורים לפורום (מפגשים, סדנאות, פגישות לה לצ´ה וכו´). כדאי להתעדכן מידי פעם באירועים המפורסמים, וכן להוסיף אירועים ללוח.
- חיפוש וחיפוש מתקדם: בד"כ סביר להניח שהשאלה שאת רוצה לשאול נשאלה כאן בעבר לא מעט. את יכולה לנסות לחפש דיונים בנושא דומה - אולי שם תמצאי המון תשובות. בצד שמאל של המסך ישנה חלונית לחיפוש. כשנפתח דף תוצאות החיפוש, ומצאת הודעה שנראית לך רלוונטית, לחצי על העיגול שנמצא מצד ימין של כותרת ההודעה - לחיצה זו תוביל אותך לשרשור המלא בו נמצאת ההודעה.

חדשה בפורום? מבולבלת?
כדאי לשים לב לדברים הבאים:

- הציגי את שאלתך באופן ברור, סביר שתוך כמה שעות (עד יום) תקבלי תשובות. בשעות אחה"צ ובסופ"ש הפורום איטי יותר, אל תתיאשי.
- רצוי לתאר את הבעיה כבר בנושא ההודעה - זה יקל על העונים, וגם יעזור (לך ולאחרים) בעת חיפוש מידע בנושא זה בעתיד.
- קראי 2-3 עמודים אחרונים של הפורום. ייתכן ששאלה דומה לשלך כבר נשאלה. כך תרוויחי "בחינם" תשובות מוכנות, וכן תוכלי לשאול את שאלתך בהמשך הדיון, תוך חידוד הפרטים המייחדים את מצבך.
- חוששת שלא תמצאי את שאלתך? בזמן כתיבת השאלה, יש אפשרות לסמן "ברצוני לקבל הודעה במייל/מסר על תגובות להודעה הזו". עשי זאת.

שפת הפורומים - מונחים טכניים
- הקפצת הודעה: בתפוז, כל הוספת תגובה להודעה, גורמת להודעה "לקפוץ" לראש העמוד הראשון של הפורום. זאת בתנאי שההודעה הראשית (עיגול כתום לימינה) בת פחות מ 72 שעות, ושבהודעת התגובה (עיגול כחול מלא לימינה) יש לפחות 10 תוים.
- שרשור: מילה רבת משמעויות. למאמר מפורט על שרשורים, לחצי כאן.
- outing: חשיפת פרטים של גולש חורגת מכללי הכתיבה ברשת האינטרנט. גולשי הפורומים נהנים מהאנונימיות של הרשת. חלק מהגולשים מזדהים בשם הפרטי שלהם, חלק מזדהים בשמם המלא ואילו אחרים משתמשים בכינוי שונה לחלוטין. לכל אחד מהגולשים הללו שמורה לחלוטין הזכות להחליט כמה ואילו פרטים על עצמם הם רוצים לחשוף בפני הגולשים האחרים. לכן, גם אם לכם ידועים פרטים אישיים על גולש זה או אחר (שם, מקום מגורים, מקצוע, ניק נוסף בו הוא משתמש - כל דבר!), אל תפרסמו אותם! הודעה ובה outing תמחק מיד (ניתן יהיה, כמובן, לכתוב אותה מחדש, ללא הפרטים).
- זכויות יוצרים: על חומר כתוב באינטרנט חלים חוקי זכויות יוצרים, כמו על כל חומר כתוב אחר (ספרים, עתונים). אסור בשום פנים ואופן להעתיק מאמרים להודעתכם, אלא ברשות בעל הזכויות. מה שכן אפשר (ואף רצוי) לעשות, הוא להכניס בהודעה קישור לאתר / מאמר שרוצים להביא. אותו כלל תקף גם לגבי הודעות בפורומים אחרים - רק להביא קישור, ולא להעתיק.
- מסר תפוזי: קיימת אפשרות לשלוח לגולש מסר אישי, שמגיע רק אליו. השתמשי באפשרות זו להעברת פרטים אישיים (למשל - מספר טלפון, כתובת של מפגש), ולשיחות שאינן מענינו של הפורום - בגלל הנושא, או משיקולי פרטיות.

באופן כללי, בנושאים טכניים הקשורים בגלישה בתפוז, מומלץ להעזר גם בפורום תמיכה טכנית בתפוז.


אבדה לי הודעה, איך אמצא אותה?
- חיפוש וחיפוש מתקדם: בצד שמאל של המסך תוכלי לעשות חיפוש מהיר (לפי הכותרת של ההודעה, אם את זוכרת אותה) או להכנס לחיפוש המתקדם, שם תוכלי לחפש לפי שם המשתמש שלך ו/או מילות מפתח בכותרת ובתוכן של ההודעה.
- העמוד הראשי: בתחתית העמוד הראשי של הפורום נמצאות ההודעות האחרונות שכתבת בפורום. אם אינך מוצאת את הודעתך בפורום (ייתכן שהיא צורפה לשרשור קיים או שכבר נמצאת בדפים האחוריים יותר), תוכלי למצוא אותה שם (בתנאי שזו הודעה מהימים האחרונים).
- ההודעות שלי: בצד שמאל למעלה, מתחת לחיפוש, איפה שאפשר לעבור לפורומים המועדפים שלך, יש גם פונקציה שנקראת "ההודעות שלי". לחיצה עליה תפתח את ההודעות האחרונות שלך בפורומים השונים בתפוז, ויהיה לך קל לאתר בתוכן את ההודעה המבוקשת.

מתחילה להכנס לענינים?
- זה הזמן לתפוס אומץ לענות! גם אם את מרגישה שחסר לך ידע - שתפי מנסיונך. בנוסף למידע קונקרטי, יש חשיבות רבה גם לידיעה ש"אני לא לבד עם הקושי", ש"גם אחרות היו שם, והתגברו".
- השתדלי להקפיד על מדיניות השרשורים שלנו.
- רוצה לספר על אירוע? מפגש לה לצ´ה, סדנה לאמהות ותינוקות, אפילו מופע שמתאים (גם) לפעוטות. הוסיפי אותו ללוח האירועים.

מרגישה ותיקה? הנה עוד כמה בקשות:
- נתקלת בשאלה ממנה עולה בעית הנקה קשה? הפני את השואלת לפורום של אסתר.
- ראית הודעה של משתתפת חדשה? הפני אותה למאמרי ההדרכה שלנו.
- הפני גולשות חדשות למאמרי הפורום ולשאלות הנפוצות לקבלת תשובות לשאלותיהן.
- קחי אחריות: הקפידי לשרשר - מנסיון, בסוף כולן ילמדו, ויסחפו במגמה.
- חסר מאמר בנושא כלשהו? קדימה! הציעי, פתחי שרשור ע"מ לאסוף מידע מהבנות, עשי חיפוש כדי למצוא חומר ישן. אחרי שאספת את חומר הגלם - אם את מרגישה שאת יכולה - ערכי את המאמר (או אולי תמצא מתנדבת נוספת לעזרה?), ושלחי לנו את המאמר המוכן (או את חומר הגלם).
- הבחנת בהודעה מענינת/מושקעת במיוחד, כזאת ש"פשוט אסור שתלך לאיבוד"? הודיעי לנו במסר. נוכל להוסיף אותה לטאג-ליין, להמיר אותה למאמר, או להוסיפה לשאלות הנפוצות.


לסיכום 
כמנהלות, איננו בעלות מונופול על ידע, או אפילו על הפורום. אנחנו רואות את תפקידנו בעיקר כנותנות-שירות, ומבקשות שתשתדלו ליישם את הדברים לעיל, כדי להקל על עבודת הניהול הטכנית, ולאפשר לנו להגיע גם להוספת תכנים לפורום.

קישורים שכדאי לבקר בהם
- מאמר מקיף על שרשורים בפורום הנקה
- המדריך לגולש התפוזי המתחיל
- שאלות נפוצות בנוגע לעניינים טכניים של תפוז 
- מקבץ מאמרים מתוך פורום "קהילה צעירה"

  תגובה אחת
שרשור  
AUR1ו | 01/02/2004 13:08:59

הודעות אחרונות

16:04 | 17.01.19 דניאלה בן מלך
09:08 | 25.12.18 michal@gal
15:50 | 17.12.18 royalbean
00:51 | 02.12.18 נטע012
16:53 | 18.11.18 ליליה27
09:10 | 17.10.18 ronit1985
21:50 | 28.09.18 mafe
15:13 | 14.09.18 2010Kerenh
10:02 | 27.08.18 אנונוםיתאחת

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ